PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سفیدی زیر ناخن برای چیه ؟

nakhle007
25-07-2008, 15:35
اقا پوست پوست شدن دور ناخن و سفیدی زیر ناخن علت خاصی داره ؟

Ceramic
26-07-2008, 08:59
سفیدی زیر ناخن رو فکر می کنم مربوط به مشکلاتی در ارتباط با جذب کلسیم باشه ( کمبود )

و ریشه شدن پوست اطراف ناخن ها هم فکر می کنم با شست و شوی منظم دست ها با یک صابون ملایم حل بشه . ( مخصوصا قبل و بعد از صرف غذا )

Ceramic
26-07-2008, 09:04
تکرار شد لطفا این پست حذف شود . ممنون :11:

danial_848
26-07-2008, 09:37
در مورد کمبود کلسیم و سفیدی ناخن...

هر کسی که کمبود کلسیم داره در حالت عادی باید بیشتر از بقیه ناخن هاش سفید بشه ولی هر کس که ناخنش بیشتر سفید میشه رو نمیشه گفت کلسیمش کمه... سفید شدن ناخن برای اینه که ناخن از یه زاویه ی خاصی ضربه میبینه و بعد از مدتی که یواش یواش زیرش هوا میره , سفید میشه... حالا کسایی که کلسیمشون کمتره با ضربه های آروم تر هم ناخنشون سفید میشه...
حالا این دلیل نمیشه که الزاماً شما کمبود کلسیم داری...

gmuosavi
26-07-2008, 10:34
آره من هم یادمه
قدیما می گفتند کلسیم بدنت کمه
یه کم لبنیات بخور !
حرف استادان تائید می شود

MeNRVa
26-07-2008, 18:38
نقاط کوچک سفیدی که بر روی ناخنهایی با حالات و رنگ کاملا سالم پدید می آیند، معمولا نشانه

مشکلی جدی نیستند. در اکثر اوقات آنها علامت آسیبهای وارد شده به ناخن هستند. اگر پایه ناخن-

جایی که سلولهای جدید ناخن تولید میشود- صدمه ببیند، نشانه های این ضربه به صورت نقاط

سفیدی بر روی ناخن جدید دیده میشود. اما با توجه به اینکه رشد ناخن بسیار کند است، زمانی که

این نشانه بر روی ناخن شما پدید می آید و شما آنرا میبینید، مدتها از زمان ضربه وارده گذشته و

شما آنرا فراموش کرده اید.

اما اگر مطمئن هستید که به ناخن شما آسیبی وارد نشده و این نقاط سفید دائما بر روی ناخن شما

وجود دارند، ممکن است به مشکلاتی چون اگزما یا داء الصدف دچار بوده یا رژیم غذاییتان کمبود

روی-ماده موجود در غلات کامل، مرغ و غذاهای دریایی- داشته باشد.

فاطـمه
26-07-2008, 19:27
نقاط کوچک سفیدی که بر روی ناخنهایی با حالات و رنگ کاملا سالم پدید می آیند، معمولا نشانه

مشکلی جدی نیستند. در اکثر اوقات آنها علامت آسیبهای وارد شده به ناخن هستند. اگر پایه ناخن-

جایی که سلولهای جدید ناخن تولید میشود- صدمه ببیند، نشانه های این ضربه به صورت نقاط

سفیدی بر روی ناخن جدید دیده میشود. اما با توجه به اینکه رشد ناخن بسیار کند است، زمانی که

این نشانه بر روی ناخن شما پدید می آید و شما آنرا میبینید، مدتها از زمان ضربه وارده گذشته و

شما آنرا فراموش کرده اید.

اما اگر مطمئن هستید که به ناخن شما آسیبی وارد نشده و این نقاط سفید دائما بر روی ناخن شما

وجود دارند، ممکن است به مشکلاتی چون اگزما یا داء الصدف دچار بوده یا رژیم غذاییتان کمبود

روی-ماده موجود در غلات کامل، مرغ و غذاهای دریایی- داشته باشد.
این درسته...

ALIAK28
27-07-2008, 22:04
همونطور که دوستمون MeNRVa گفتند سپیدی زیر ناخن ها اکثرا مربوط به ضربه های کوچک وارده به ریشه ناخن ها در گذشته است...
در واقع می شه خیلی ساده گفت : اکثر سپیدی زیر ناخن ها حباب های خیلی ریز هوا هستند که در اثر ضربات در ریشه و بستر ناخن ایجاد شدن...( درست مثل حباب های هوای داخل یک قطعه یخ دیده می شن)

نکته جالب اینه که بر خلاف نظر اکثریت عامه مردم که هر مشکلی از ناخن رو به کمبود کلسیم ربط می دن ،اون عنصر فلزی که بیشتر در بافت ناخن بکار رفته آهن است نه کلسیم !
به عبارت بهتر ...کمبود آهن اثراتی رو می تونه روی شکل و ظاهر ناخن داشته باشه نه کمبود کلسیم !!!!

smartgig
20-03-2013, 13:33
من شنیدم باید سبزی بخوری.