PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [جامع] راهنمای جامع سرویس دهنده های اینترنت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

cell_phone
21-11-2008, 00:49
جناب مهدی میشود بفرمایید که شما از چه مرورگری استفاده میکنید که مصرفش در وبگردی کمتر میباشد؟

عزیز این سوال شما از اصل اشتباه است , مرورگر فقط مرور می کنه و در حجم سایت دخل و تصرفی نمی کنه

اما به عنوان یک کاربر چندین ساله ی اوپرا , این مرورگر رو به همه از جمله شما پیشنهاد میدم و بعد از این فایرفکس:27:

n0100003
21-11-2008, 02:11
پارس انلاین هم اومد تو مرکز ما
قیمتاشون که مثل همه فقط یه کوچولو خیلی کم شاتل ارزونتره و خوبیه پارس اینه که قبل 3 ماه اگه دیگه سرویس نخاستی مودمو پس میگیرن و اولش هم مودمتو تعویض میکنن مثلا لینکسیس منو میگیرن و مودمه خودشونو میدن بهم منم ما به تفاوتشو میدم حالا پارس یا شاتل؟؟؟؟
خواهشا بچه های پارسو شاتل تستهای سرعتشونو بزارن و نوع سرویسشونو بگن

hoomany
21-11-2008, 02:11
سلام
دوستان من از شبکه شهراد استفاده میکنم
چند روزی است که سرویس تورنت رو دیگه جواب نمیده
میخواستم بدونم راههی است که شبکه رو دور بزنم و دانلود هام رو انجام بدم مثلا از --- استفاده کنم

سلام

ببخشید. سرویس شهراد چطوره؟ راضی هستید؟ لطف میکنید تست سرعت بگذارید؟ البته با ذکر سرعت سرویستون.

ممنون

matina59
21-11-2008, 03:07
من تست سرعت رو بلد نیستم الان از 512 با حجم دانلود 15 گیک استفاده میکنم تا چند روز پیش خیلی راضی بودم اما الان که تورنت رو بسته ....
راستی کسی جواب من رو نداد من با V-P-N میتونم از تورنت دانلود کنم و یا به فکر عوض کردن ispباشم

mehdi_vsgh
21-11-2008, 08:49
جناب مهدی میشود بفرمایید که شما از چه مرورگری استفاده میکنید که مصرفش در وبگردی کمتر میباشد؟
من فایرفاکس استفاده میکنم البته دوسمتون جواب شما رو هم داد

عزیز این سوال شما از اصل اشتباه است , مرورگر فقط مرور می کنه و در حجم سایت دخل و تصرفی نمی کنه

اما به عنوان یک کاربر چندین ساله ی اوپرا , این مرورگر رو به همه از جمله شما پیشنهاد میدم و بعد از این فایرفکس:27:

با سلام خدمت دوستان

من روزانه 2 تا 3 ساعت از اینترنت استفاده می کنم دانلود هم برای مقالات دانشگاهی دارم که معمولا حجم زیادی ندارند با توجه به این شرایط ایا خرید ADSL به صرفه است ؟

کدام ISP رو پیشنهاد می کنید (هزینه پایین مدنظرم هست)من خودم صبا نت و شاتل رو درنظر دارم ولی هنوز به تصمیم قطعی نرسیده ام

به نظر شما مودم رو خودم بخرم یا از ISP تهیه کنم ؟ چه مارکی ؟

ممنون از راهنمایی دوستان

اگه شاتل میگیری چیز مناسب برات سرویس اکو128 هست که سرعت دانلودت حدود 19.8 کیلوبایت بر ثانیه هست
اگه صبانت بگیری با ترافیک3 گیگ ماهانه فکر میکنم حدود 13600 تومن برات در میاد ولی سرعت دانلود شبانت حدود 120 کیلوبایت برثانیه هست
خودت انتخاب کن

پارس انلاین هم اومد تو مرکز ما
قیمتاشون که مثل همه فقط یه کوچولو خیلی کم شاتل ارزونتره و خوبیه پارس اینه که قبل 3 ماه اگه دیگه سرویس نخاستی مودمو پس میگیرن و اولش هم مودمتو تعویض میکنن مثلا لینکسیس منو میگیرن و مودمه خودشونو میدن بهم منم ما به تفاوتشو میدم حالا پارس یا شاتل؟؟؟؟
خواهشا بچه های پارسو شاتل تستهای سرعتشونو بزارن و نوع سرویسشونو بگن
تست رو برات گذاشتم ولی اصلا عددش درست نیست سرعت دانلود من64 هستش:2:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ship Storm
21-11-2008, 09:55
سلام دوستان
یک راهنمایی بکنید که من از چه شرکتی بگیرم
بین آسیاتک تو کرج(آریاتک) و شاتل موندم از کدوم سرویس بگیرم
===
سرویس مدنظرم از شاتل Eco128هستش البته 3 ماهه که قیمتش با 5 گیگ ترافیک 30 هزار تومان در میاد
آسیاتک(آریاتک)تو کرج هم 3 ماهه با 7 گیگ ترافیک با سرعت 128 رو میده 31 هزار تومان
===
شاتل 6 ماهه با سرعت 128 و 8 گیگ ترافیک رو میده 53 هزار تومان
آسیاتک(آریاتک)تو کرج هم 6 ماهه با سرعت 128 و 13 گیگ ترافیک رو میده 62 هزار تومان
===

حالا به نظر شما من از کدوم یکی سرویس بگیرم بهتره؟

mehdi_vsgh
21-11-2008, 10:03
سلام دوستان
یک راهنمایی بکنید که من از چه شرکتی بگیرم
بین آسیاتک تو کرج(آریاتک) و شاتل موندم از کدوم سرویس بگیرم
===
سرویس مدنظرم از شاتل Eco128هستش البته 3 ماهه که قیمتش با 5 گیگ ترافیک 30 هزار تومان در میاد
آسیاتک(آریاتک)تو کرج هم 3 ماهه با 7 گیگ ترافیک با سرعت 128 رو میده 31 هزار تومان
===
شاتل 6 ماهه با سرعت 128 و 8 گیگ ترافیک رو میده 53 هزار تومان
آسیاتک(آریاتک)تو کرج هم 6 ماهه با سرعت 128 و 13 گیگ ترافیک رو میده 62 هزار تومان
===

حالا به نظر شما من از کدوم یکی سرویس بگیرم بهتره؟
اکو شاتل چی داره که میخوای 128 بگیری؟
کلا تو سرویسهای اکو شاتل فقط 512 میارزه

با توجه به این چیزایی که گفتی من فکر میکنم آسیاتک براتون بهتر باشه

Ship Storm
21-11-2008, 11:20
اکو شاتل چی داره که میخوای 128 بگیری؟
کلا تو سرویسهای اکو شاتل فقط 512 میارزه

با توجه به این چیزایی که گفتی من فکر میکنم آسیاتک براتون بهتر باشه

آخه من دانلود ندارم و با --- کار میکنم حالا میخواستم ADSL هم بگیرم فقط میخوام بدونم سرویس شاتل بهرته یا همین آسیاتک

Ship Storm
21-11-2008, 11:27
شاتل قبلا برای سرویس Eco یک مزیتی گذاشته بود اینطوری:

ترافيك مصرف شده كاربران سرويس‌هاي اقتصادي Eco بين ساعت 1 تا 7 بامداد در تمامي روزهاي هفته رايگان است (به شرط تمام نشدن سقف ترافيك مجاز مصرفي).

ولی من دیروز که زنگ زدم گفت دیگه شب ها رایگان نیست خوب با این تفاسیر Eco شاتل با سرعت 512 که اصلا فایده نداره سه سوته تموم میشه
بله اگه شب ها دانلود رایگان بود خوب حرفی توش نبود 512 خیلی به صرفه بود ولی حالا که شب ها رایگان نیست به نظر شما باز هم 512 سرویس خوبی هستش؟

من فقط از این شرکت آسیاتک تو کرج از نحوه خدماتش اطلاعی ندارم نمیدونم نزنه بگیرم و همش تو دردسر باشم باهاش ؟3 ماهه Vip رو با ترافیک 6 گیگ میگیرم 31 هزار تومان فکر کنم خوب باشه البته با سرعت 128

mehdi_vsgh
21-11-2008, 11:37

ولی من دیروز که زنگ زدم گفت دیگه شب ها رایگان نیست خوب با این تفاسیر Eco شاتل با سرعت 512 که اصلا فایده نداره سه سوته تموم میشه
بله اگه شب ها دانلود رایگان بود خوب حرفی توش نبود 512 خیلی به صرفه بود ولی حالا که شب ها رایگان نیست به نظر شما باز هم 512 سرویس خوبی هستش؟

من فقط از این شرکت آسیاتک تو کرج از نحوه خدماتش اطلاعی ندارم نمیدونم نزنه بگیرم و همش تو دردسر باشم باهاش ؟3 ماهه Vip رو با ترافیک 6 گیگ میگیرم 31 هزار تومان فکر کنم خوب باشه البته با سرعت 128
چرت گفتن...

شبا رایگانه من خودم دارم استفاده میکنم از سرویس رایگانش!!! هر شب حداقل 1100 مگ دانلود دارم

Ship Storm
21-11-2008, 11:42
چرت گفتن...

شبا رایگانه من خودم دارم استفاده میکنم از سرویس رایگانش!!! هر شب حداقل 1100 مگ دانلود دارم

آقا مطمئنی؟
این شرایط برای تهران و کرج که فرقی نداره؟
من برای کرج میخوام
البته فکر کنم سرویس ها تو تمام شهرهایی که سرویس ارائه میدن یکی باشه دیگه و فرقی نکنه
پس اگه اینطور باشه یا 256 رو میگیرم یا 512
در ضمن یه سوال دیگه ؟ شما شب ها یوزر و پسورد جدا داری برای وصل شدن؟

vahid_civil
21-11-2008, 11:54

اینی که شما میگید فقط اسمش 128 هست.(آسیا) در اصل همون 512 هست.

mehdi_vsgh
21-11-2008, 13:02
آقا مطمئنی؟
این شرایط برای تهران و کرج که فرقی نداره؟
من برای کرج میخوام
البته فکر کنم سرویس ها تو تمام شهرهایی که سرویس ارائه میدن یکی باشه دیگه و فرقی نکنه
پس اگه اینطور باشه یا 256 رو میگیرم یا 512
در ضمن یه سوال دیگه ؟ شما شب ها یوزر و پسورد جدا داری برای وصل شدن؟
بله عزیز برو الان تاپیک شاتل را نیگاه کن
ببین دیشب حدود 1300 مگ دانلود داشتم!!!

زیاد به صحبتا بخش فروش شاتل توجه نکن

در ضمن اگه میخوای سرعت بالاتر از 128 بگیری که میدونی موضوع رو؟ شاتل یه کم زیادی سختگیره توی دادن سرعتهای بالاتر از 128!!!

مثله بقیه شرکتا نیست که بایه کارت دانشجویی بیاد هر سرعتی بخوای بهت بده یه کم بدقلقه!!

Ship Storm
21-11-2008, 13:06
بله عزیز برو الان تاپیک شاتل را نیگاه کن
ببین دیشب حدود 1300 مگ دانلود داشتم!!!

زیاد به صحبتا بخش فروش شاتل توجه نکن

در ضمن اگه میخوای سرعت بالاتر از 128 بگیری که میدونی موضوع رو؟ شاتل یه کم زیادی سختگیره توی دادن سرعتهای بالاتر از 128!!!

مثله بقیه شرکتا نیست که بایه کارت دانشجویی بیاد هر سرعتی بخوای بهت بده یه کم بدقلقه!!

مشکلی ندارم هرنوع نامه از دانشگاه یا کارت دانشجویی بخواد دارم و میتونم تهیه کنم

Ship Storm
21-11-2008, 13:07
اینی که شما میگید فقط اسمش 128 هست.(آسیا) در اصل همون 512 هست.

یعنی چی؟
آسیا تک 512 ارائه میکنه و اسمش 128 هستش؟ یعنی سرعت دانلود 64 هستش؟

mehdi_vsgh
21-11-2008, 13:27
یعنی چی؟
آره ولی شبانه رایگان فکر نکنم داشته باشه از دانلوده شبانه محرومی!!!

به هرحال چون میگی دانلود ندارم شاید آسیا تک برات بهتر باشه

مشکلی ندارم هرنوع نامه از دانشگاه یا کارت دانشجویی بخواد دارم و میتونم تهیه کنم
مشکل اینه که کارت دانشجویی هم قبول نمیکنن
یه نامه خودشون بهت میدن باید ببری دانشگاه اونو امضا کنی که اکثر دانشگاه‌ها(حداقل دانشگاه کرج که خودم درس میخونم) امضا نمیکردن
تا بالاخره بردم به مدیرگروهمون دادم چون باهاش خیلی رفیقیم اون برام امضا کرد و یه مهر خورد و ....:دی

ghahremanimehdi
21-11-2008, 13:39
یعنی چی؟

بله البته به این موارد توجه کن :
1) چون سرعت بالاست زودتر محدودیت حجمیت تمام خواهدشد:27:
2) قیمت 128 با 512 آسیاتک چندان تفاوتی ندارد :27:
3)شبانه رایگان ندارد:27:

ZEDEHAL DEGE
21-11-2008, 14:05
سلام واسه شهر ما هم اينترنت پر سرعت ارائه ميشه؟من ميخوام چيزهاي با حجم بالا دانلود كنم چه روشي بهتره؟براي دانلود فيلم بازي موزيك برنامه و غيره چه كار بايد بكنم؟

m1d1y
21-11-2008, 16:12
با سلام خدمت دوستان

من روزانه 2 تا 3 ساعت از اینترنت استفاده می کنم دانلود هم برای مقالات دانشگاهی دارم که معمولا حجم زیادی ندارند با توجه به این شرایط ایا خرید ADSL به صرفه است ؟

کدام ISP رو پیشنهاد می کنید (هزینه پایین مدنظرم هست)من خودم صبا نت و شاتل رو درنظر دارم ولی هنوز به تصمیم قطعی نرسیده ام

به نظر شما مودم رو خودم بخرم یا از ISP تهیه کنم ؟ چه مارکی ؟

ممنون از راهنمایی دوستان

اگه شاتل میگیری چیز مناسب برات سرویس اکو128 هست که سرعت دانلودت حدود 19.8 کیلوبایت بر ثانیه هست
اگه صبانت بگیری با ترافیک3 گیگ ماهانه فکر میکنم حدود 13600 تومن برات در میاد ولی سرعت دانلود شبانت حدود 120 کیلوبایت برثانیه هست
خودت انتخاب کن

ممنون از راهنماییت
در مورد خرید مودم چه نظری دارید؟:11:

Xo0oX
21-11-2008, 16:19
سلام واسه شهر ما هم اينترنت پر سرعت ارائه ميشه؟من ميخوام چيزهاي با حجم بالا دانلود كنم چه روشي بهتره؟براي دانلود فيلم بازي موزيك برنامه و غيره چه كار بايد بكنم؟

اره احتملا زیاد هست
شهرستان هم من دیدم اگه dlc یاpcm نباشی راحت میتونی adsl بگیری.:8:

panther99
21-11-2008, 17:47
دوستان اگه بخوام بالاتر از 128k بگيرم چي كار بايد كنم . من دانشجو هستم .
در ضمن سرعت دانلود كدوم اين سرويس دهنده ها بهتره . و نوسان كمتري داره؟؟؟
كلا الان ميشه 512 گرفت ؟/ سرعت دانلود چقدره؟؟ با 256 سرعت دانلود چقدره . بدون نوسان يعني ميانگين سرعت . كلا آهنگ زياد دانلود ميكنم و گاها فايلهاي تا حجم 80 مگابايت . اون هم شايد هفته اي يه بار . اما آهنگ زياده !!

vahid_civil
21-11-2008, 20:16
شما اگه 128 بگیری در عمل همون 512 بهت میدن.(توی خیلی از شرکتا) (مثلا صبا تا 1 مگ هم میگن میده)
سرعت دانلود 512 حدود 50 کیلو هست.

panther99
21-11-2008, 20:24
و بهترين isp از نظر كيفيت و قيمت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Xo0oX
21-11-2008, 21:31
و بهترين isp از نظر كيفيت و قيمت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بین خودمون باشه این پیشگامان هم خیلی عالی هست:10:

Dreamland
21-11-2008, 21:41
شما اگه 128 بگیری در عمل همون 512 بهت میدن.(توی خیلی از شرکتا) (مثلا صبا تا 1 مگ هم میگن میده)
سرعت دانلود 512 حدود 50 کیلو هست.
120% تایید میشود

Ship Storm
22-11-2008, 08:59
آره ولی شبانه رایگان فکر نکنم داشته باشه از دانلوده شبانه محرومی!!!

به هرحال چون میگی دانلود ندارم شاید آسیا تک برات بهتر باشه

مشکل اینه که کارت دانشجویی هم قبول نمیکنن
یه نامه خودشون بهت میدن باید ببری دانشگاه اونو امضا کنی که اکثر دانشگاه‌ها(حداقل دانشگاه کرج که خودم درس میخونم) امضا نمیکردن
تا بالاخره بردم به مدیرگروهمون دادم چون باهاش خیلی رفیقیم اون برام امضا کرد و یه مهر خورد و ....:دی

من با اون کسی که باید امضا کنی رفیقم اساسی و هیچ مشکلی از اون نظر ندارم
پس خودشون نامه میدن

mrmostafa
22-11-2008, 11:54
من ديروز ويندوز ريختم و اينترنت اكسپلور 7 و فايرفاكس 3 رو هم نصب كردم الان به اينترنت وصل هستم با دو تا Browser ها داخل هر سايتي ميخوام برم نمياره آدرس ر و ميزنم Vannot page ميده در صورتي كه به ياهو وصل ميشه و حتي با دانلود منيجر هم در حال دانلود هستش. بعد كه كانكشن رو ديسكانكت ميكنم دوباره كانكت ميكنم درست ميشه داخل چند تا سايت ميره دوباره همينطوري ميشه ولي دانلود منيجر در حال دانلود هستش در اصل اينترنت قطع نيست فقط اكسپلولر هست كه اينجوريه. Kaspersky internet security هم دارم تازه نصب كردم البته قبل اين يادم نيست همينطور بود يا نه . نميدونم مشكل كجاست مشكل جديدي هستش واقعا فكرم قد نميده ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

ShA.GHOLAM
22-11-2008, 12:34
من ديروز ويندوز ريختم و اينترنت اكسپلور 7 و فايرفاكس 3 رو هم نصب كردم الان به اينترنت وصل هستم با دو تا browser ها داخل هر سايتي ميخوام برم نمياره آدرس ر و ميزنم vannot page ميده در صورتي كه به ياهو وصل ميشه و حتي با دانلود منيجر هم در حال دانلود هستش. بعد كه كانكشن رو ديسكانكت ميكنم دوباره كانكت ميكنم درست ميشه داخل چند تا سايت ميره دوباره همينطوري ميشه ولي دانلود منيجر در حال دانلود هستش در اصل اينترنت قطع نيست فقط اكسپلولر هست كه اينجوريه. Kaspersky internet security هم دارم تازه نصب كردم البته قبل اين يادم نيست همينطور بود يا نه . نميدونم مشكل كجاست مشكل جديدي هستش واقعا فكرم قد نميده ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

شما dns ها تو عوض كن درست ميشه

Ship Storm
22-11-2008, 20:06
دوستان بلاخره از دانشگاه نامه گرفتم که برم از شاتل eco 512 بگیرم 3 ماهه

Xo0oX
22-11-2008, 20:24
دوستان بلاخره از دانشگاه نامه گرفتم که برم از شاتل eco 512 بگیرم 3 ماهه

به سلامتی عزیز.:10:

momkhbpsp
22-11-2008, 20:50
درخواست راهنمایی
سلام
من قبلا 128پارس آنلاین داشتم که سرعتش تا 40 هم میرفت و از لحاظ باز کردن صفحات و نداشتن قطعی خوب بود اما مشکلش محدودیت 8گیگش بود چون من دان زیاد دارم برام ماهی 30000 تومن به صرفه نبود
الان میخوام یه سرویس دیگه بگیرم که این ویژگی ها رو داشته باشه:
1.بازکردن صفحات مخصوصا ایمیل ها در ساعت شب1تا6 صبح به راحتی
2.حداقل سرعت دانلود 15
3. بدون محدودیت
4. قطعی کم
5.حداکثر قیمت 35000
مودم هم دارم که مال پارس آنلاین هست
من خودم 128 نامحدود آسیاتک رو در نظر گرفتم اگه میشه راهنماییم کنید

mehdi_vsgh
22-11-2008, 20:57
درخواست راهنمایی
سلام
من قبلا 128پارس آنلاین داشتم که سرعتش تا 40 هم میرفت و از لحاظ باز کردن صفحات و نداشتن قطعی خوب بود اما مشکلش محدودیت 8گیگش بود چون من دان زیاد دارم برام ماهی 30000 تومن به صرفه نبود
2.حداقل سرعت دانلود 15
3. بدون محدودیت
4. قطعی کم
5.حداکثر قیمت 35000
سرویس آرت 1 شاتل!
1. سرعت باز کردن صفحات نسبتا خوبه
2. سرعت دانلودتون دقیقا 19.8 کیلوبایت بر ثانیه هستش (البته فکر کنم)
3. 10 گیگ محدودیت داره ولی شبها از 1-7 رایگان+ جمعه‌ها نیز رایگانه فکر میکنم به نوعی میشه نامحدود دیگه!!
4. قطعی میشه گفت اصلا ندارده
5.قیمت به همراه عوارضو مالیات و.... 29000 تومن در ماه

مودمی که از پارس انلاین گرفتین چی بوده؟

FCBarcelona.ir
22-11-2008, 21:04
سرویس آرت 1 شاتل!
3. 10 گیگ محدودیت داره ولی شبها از 1-7 رایگان+ جمعه‌ها نیز رایگانه فکر میکنم به نوعی میشه نامحدود دیگه!!

دوست عزیز، منم دقیقا وضعیت دوستمون momkhbpsp رو دارم. من سرویس 256 نامحدود آسیاتک رو در نظر گرفتم که حدود 39 تومنه، با قیمتش مشکلی ندارم، چند نفرم هم پرسیدن گفتن سرعتش متوسط 30-32 ه. یعنی با 2 2 تا 4 تا میشه ماهی حدود 60 گیگ دانلود کرد (شنیدم با این سرویس انقدر کردن)
حالا به نظر شما که به نظر میاید واردین ( و بقیه دوستان که واردن ) این انتخاب خوبی هست؟ یعنی نسبت کیفیت به هزینه ش خوبه؟

mrmostafa
22-11-2008, 21:29
شما dns ها تو عوض كن درست ميشه

اقا من همیشه ویندوز میریزم سی دی کارت شبکه رو نصب میکنم به اینترنت وصل میشدم مشکلی نبود امروز به مسئول شبکه ادارمون گفتم گفت باید Getway بدی برای اینه که قطع میشه الان دادم وصله نمیدونم البته Dns هم دادم باز میخواد یه سایت بره وای میسته در صورتی که قبلا بدون Dns , getway کار میکردم الان نزدیک 2 سال هستش مشکل کجاست نمیدونم چرا اینجوریه؟؟ تو منطقه فرد اسدی کسی مشکلی نداره آخه تا جمعه درست بودش البته یاهو مسنجر و اینترنت دانلود منیجر من کار میکنه فقط Webpage مشکل داره البته الان Getway دادم درست شدش

mehdi_vsgh
22-11-2008, 21:37
دوست عزیز، منم دقیقا وضعیت دوستمون momkhbpsp رو دارم. من سرویس 256 نامحدود آسیاتک رو در نظر گرفتم که حدود 39 تومنه، با قیمتش مشکلی ندارم، چند نفرم هم پرسیدن گفتن سرعتش متوسط 30-32 ه. یعنی با 2 2 تا 4 تا میشه ماهی حدود 60 گیگ دانلود کرد (شنیدم با این سرویس انقدر کردن)
حالا به نظر شما که به نظر میاید واردین ( و بقیه دوستان که واردن ) این انتخاب خوبی هست؟ یعنی نسبت کیفیت به هزینه ش خوبه؟
بچه‌های آسیا تک ظاهرا ازش راضی هستن

ولی من به این دلیل آرت شاتل را به اون دوستمون پیشنهاد کردم که اولا قیمتش ارزونتره ثانیا سرعتش همیشه ثابته چه شب چه روز چه تعطیل و چه غیرتعطیل حتی سرعتش یک دهم کیلوبایت هم کم و زیاد نمیشه(تغییر سرعت در سرویسهای آرت شاتل در حد صدم کیلوبایت هستش مثلا بین 19.88 تا 19.85 (به فرض) سرعتش متغیره)

این ویژگی فقط و فقط در شاتل و آنهم در سرویسهای آرت اون وجود داره

ولی شما چون مشکل پول و هزینه نداری شاید براتون همون آسیاتک بهتر باشه

_Barbod_
22-11-2008, 22:01
درخواست راهنمایی
سلام
2.حداقل سرعت دانلود 15
3. بدون محدودیت
4. قطعی کم
5.حداکثر قیمت 35000
با این اوضاع و احوال من سپنتا رو به شما پیشنهاد میکنم

mehdi_vsgh
22-11-2008, 22:13
با این اوضاع و احوال من سپنتا رو به شما پیشنهاد میکنم
128 سپنتا سرعت دانلودش کمتر از 15 هستش
بین 8 الی 12-13 هستش سرعت دانلودش ولی ایشون حداقل سرعت 15 نیازمندن

_Barbod_
22-11-2008, 22:21
128 سپنتا سرعت دانلودش کمتر از 15 هستش
بین 8 الی 12-13 هستش سرعت دانلودش ولی ایشون حداقل سرعت 15 نیازمندن
کدوم سرویس نامحدود سرعت دانلود 128 همیشه 15 ثابت هست مهدی جان؟

FCBarcelona.ir
23-11-2008, 00:00
دوستان این صحت داره که یه سری از این isp ها پورت تورنت رو بستن؟؟؟

_Barbod_
23-11-2008, 00:29
دوستان این صحت داره که یه سری از این isp ها پورت تورنت رو بستن؟؟؟
بله دوست عزیز صحت داره
اما زمانی میبندن که پهنای باند کم دارند
البته فکر کنم داتک روزها همیشه بسته است

FCBarcelona.ir
23-11-2008, 01:01
بله دوست عزیز صحت داره
اما زمانی میبندن که پهنای باند کم دارند
البته فکر کنم داتک روزها همیشه بسته است
یعنی موقتی می بندن؟
مشخصه کدوما بستن و کدوما نه؟

siamak_mu
23-11-2008, 01:08
سرویس آرت 1 شاتل!

كمي اشتباه مي كنيد:

1. درست
2. سرعت دانلود با اينترنت دانلود منيجر 21.7 (خيلي خيلي ثابت هست! چند صفحه قبل هم فيلمش رو گذاشته بودم!)
3. شبها + جمعه ها + پنج شنبه ها رايگانه. توي سايتش نوشته تا آخر مهر ولي پرسيدم گفت كلاً 5شنبه ها هم رايگان شده منم آبان رو 5شنبه ها كاملاً رايگان استفاده كردم.
4. درست
5. دقيقاً 285756 ريال!

FCBarcelona.ir
23-11-2008, 01:21
كمي اشتباه مي كنيد:

1. درست
2. سرعت دانلود با اينترنت دانلود منيجر 21.7 (خيلي خيلي ثابت هست! چند صفحه قبل هم فيلمش رو گذاشته بودم!)
3. شبها + جمعه ها + پنج شنبه ها رايگانه. توي سايتش نوشته تا آخر مهر ولي پرسيدم گفت كلاً 5شنبه ها هم رايگان شده منم آبان رو 5شنبه ها كاملاً رايگان استفاده كردم.
4. درست
5. دقيقاً 285756 ريال!
داستان محتوای این صفحه چیه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پورت تورنتش بازه؟

cell_phone
23-11-2008, 07:40
مگه نمی تونید پورت رو تغییر بدبد و اطلاعات رو کد کنید تو تورنت

Dreamland
23-11-2008, 08:29
کسی میدونه این گیتی نت چرا انقدر قطی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
زنگ میزنم یه اسکله گوشیو بر میداره (صداش از ته چاه نفت میاد) میگه تروجان داری[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فهمیدم خالی میبنده

akhoond
23-11-2008, 13:38
سلام
راستش این امپراطوره بد جوری داره رو مخ ما رژه می ره ، بدم نمیاد تست اش کنم ، هر چی نباشه شبانه داره :دی
اما راستش بد بدون سرویس یه طرف ، اون یه حرفه ، یه حرف دیگه این که از کجا معلوم زبونم لال ، زبونم لال شرکته چیز نباشه ، چیز دیگه ( اسپانسر سایت شده ، می ترسم بگم ، از فردا دیگه نتونم لاگ این کنم :دی لووووووول ) ولی جدی از کجا می تونم مطمئن بشم ، پس فردا که قرار شد رانژه کنه ، چشم وا کنیم و ببینیم که جا تره و بچه نیست ؟ از جایی می شه استعلام کرد ؟

مرسی

mohammad_crazy
23-11-2008, 14:29
سلام
می خواستم بپرسم که کسی هست که از شبکه عصر انتقال داده ها تو تهران adsl گرفته یاشه؟سرعتش چجوریاست ؟قطعی داره یانه؟
مرسی

mehdi_08
23-11-2008, 14:41
سلام
راستش این امپراطوره بد جوری داره رو مخ ما رژه می ره ، بدم نمیاد تست اش کنم ، هر چی نباشه شبانه داره :دی
اما راستش بد بدون سرویس یه طرف ، اون یه حرفه ، یه حرف دیگه این که از کجا معلوم زبونم لال ، زبونم لال شرکته چیز نباشه ، چیز دیگه ( اسپانسر سایت شده ، می ترسم بگم ، از فردا دیگه نتونم لاگ این کنم :دی لووووووول ) ولی جدی از کجا می تونم مطمئن بشم ، پس فردا که قرار شد رانژه کنه ، چشم وا کنیم و ببینیم که جا تره و بچه نیست ؟ از جایی می شه استعلام کرد ؟

مرسی
سلام عزیز
این امپراتور هنوز معلوم نیست کارش درسته با نه سرویساش خوبن یا نه:20:
یکی رو گیر بیار که ازشون سرویس گرفته آمارشون رو بگیر:31:
یا پا شو برو دم شرکت ریسشون رو خفت کن :47:بد تخیلیه اطلاعاتیش کن:47: :3:ببین کارش درسته یا نه
بعد برو ازشونیه سرویس بگیر ببین چه طوریه اگه دیدی چیز شدن طبق آماری که در مرحله قبل از ریسشون بدست آوردی گیرشون بیار:31::38::38:
در کل به نظر نمیاد شرکتی باشه که به مشتریاش توجه کنه یادمه یکی از بچه تو همن جا ازشون گله داشت

akhoond
23-11-2008, 14:56
سلام عزیز
یا پا شو برو دم شرکت ریسشون رو خفت کن :47:بد تخیلیه اطلاعاتیش کن:47: :3:ببین کارش درسته یا نه
بعد برو ازشونیه سرویس بگیر ببین چه طوریه اگه دیدی چیز شدن طبق آماری که در مرحله قبل از ریسشون بدست آوردی گیرشون بیار:31::38::38:
در کل به نظر نمیاد شرکتی باشه که به مشتریاش توجه کنه یادمه یکی از بچه تو همن جا ازشون گله داشت

سلام مهدی جون
آره ، از همین می ترسم :21:
ولی حس اش نیست ، پا شدم ، برم شرکت ، با یارو حرف بزنم ، بی خیال بابا :31:
اگه جایی باشه که تلفنی استعلام کنم ، خوبه :31:
خیلی هم تبلیغ می کنه ، من تو خیلی از فروم ها دیدم که داره تبلیغ می کنه ...
تو مسنتجر هم خفت اش کردم ، جواب نداد نا مرد :31: ( فردا بن می شم :31: )
کی بود که نا راضی بود ، آی دی اش یادت نیست ، احتمالا از شرکت رقیب بوده :31: لووووووول

مرسی ، منتظرم :10: :11: :46:
یا حق

r4pbr4p
23-11-2008, 14:59
زنگ میزنم یه اسکله گوشیو بر میداره (صداش از ته چاه نفت میاد) میگه تروجان داری[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فهمیدم خالی میبنده

قطعی میتونه دلایل زیادی داشته باشه

یکی از همون دلایل هم شرکت هستش

در ضمن این سری زنگ زدی جواب درست حسابی بهت ندادن یه سر بزن اونجا

شاید حضوری مشکلت حل شد

شایدم تروجان داشتی ( خوده اون یارو بهت داده و خبر نداری) :27:

r4pbr4p
23-11-2008, 15:01
سلام مهدی جون
کی بود که نا راضی بود ، آی دی اش یادت نیست ، احتمالا از شرکت رقیب بوده :31: لووووووول

یا حق

یه سری چیزا تو فروم گیر میاد

ولی واسه یه چیزایی هم باید پاشی بری زحمتشو بکشی:31:

darvish1900
23-11-2008, 15:01
فهمیدم خالی میبنده

سلام

مرسی

سلام عزیز

دوستان عزیز گیتی نت و امپراطور زیر مجموعه صبانت هستند

akhoond
23-11-2008, 15:10
دوستان عزیز گیتی نت و امپراطور زیر مجموعه صبانت هستند

درویش خان ، فرمایش درست ، اما مگه می شه که تو امپراطور ، بزنی 2264 ، بزنه ساپورت می کنه ، بعد تو صبا بزنی ، بگه ساپورت نمی کنم ؟ :18: خودت تست کن ....
چطور ممکنه که زیر مجموعه اون باشه ، اما مرکزی رو که اون ساپورت نمی کنه ، ساپروت کنه ؟ :18:

مرسی :46: :10: :11:

mehdi_08
23-11-2008, 15:12
سلام مهدی جون

یا حق
آیدیش که یادم نیست ماله خیلی وقت پیشه بین این همه صفحه سخته پیدا کردنش
راستی منم با آیدی که تو سایتشون بود وآنلاین هم زده بود تماس گرفتم ولی جوابی اصلا ندادن (نامردها حتی جواب سلامم ندادن)
دیگه تنبل نباش یه سر پاشو برو شرکت ببین اصلا شرکتی هست :31::46::10:

Ship Storm
23-11-2008, 16:13
بلاخره امروز قرارداد رو بستم و با راهنمایی آقا مهدی قهرمانی کار eco-512 رو به مدت 3 ماه تموم کردم
حالا 2 تا کارت طلایی شاتل دارم هرکس خواست بگه بهش بدم که رو هر سرویس میتونه 10 هزار تومان تخفیف بگیره
موفق باشید

mehdi_vsgh
23-11-2008, 16:25
درویش خان ، فرمایش درست ، اما مگه می شه که تو امپراطور ، بزنی 2264 ، بزنه ساپورت می کنه ، بعد تو صبا بزنی ، بگه ساپورت نمی کنم ؟ :18: خودت تست کن ....
چطور ممکنه که زیر مجموعه اون باشه ، اما مرکزی رو که اون ساپورت نمی کنه ، ساپروت کنه ؟ :18:

سایت صبانت که اصلا آپدیت نیست
هنوز که هنوز نوشته جشنواره تابستانی به زودی....

بلاخره امروز قرارداد رو بستم و با راهنمایی آقا مهدی قهرمانی کار eco-512 رو به مدت 3 ماه تموم کردم
حالا 2 تا کارت طلایی شاتل دارم هرکس خواست بگه بهش بدم که رو هر سرویس میتونه 10 هزار تومان تخفیف بگیره
موفق باشید
منظورت آقا مهدی و قهرمانیه دیگه؟؟:دی

نامرد اینهمه کمکت کردیم بازم اسم مارو نیاوردی؟؟:دی

Ship Storm
23-11-2008, 16:48

بابا مهدی جان شما که کلی راهنمایی کردی و دمت هم گرم شرمندمون کردی اساسی :11::40:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی این آقا مهدی باعث کار خیر شد که تخفیف به ما بدن :31:

dead_eve1
23-11-2008, 17:18
بهترين شركتي كه پيش شماره 843 رو ساپورت مي كنه كجاس؟متاسفانه شاتل گفت نه!شيراز

alizadsar
23-11-2008, 18:50
هرکی کارت تخفیف 10000 تومان شاتل میخواد پیغام خصوصی بده

akhoond
23-11-2008, 19:09

شوخی می کنی مهدی ؟ :18:
یعنی این قدر احمق اند مرکز به این مهمی :31: رو فراموش کردن آپدیت کنن ؟ :13:
فردا تلفن بارون شون می کنم :21:

مرسی :10: :11: :40:

momkhbpsp
23-11-2008, 21:01

مرسی از بچه هایی که راهنمایی کردن
آقا مهدی مودمم سیمفونی هست شاتل قبول میکنه؟

چرا آرت 2 رو نگیرم ؟چقدر با آرت 1 فرق داره؟
دانشگاه هم میرم میتونم گواهی اشتغال به تحصیل یاکارت دانشجویی ببرم از اون لحاظ مشکلی ندارم
راستی کسی میدونه شاتل تو نمایشگاه الکامپ تخفیف خوب میده یا نه؟

mehdi_vsgh
23-11-2008, 21:21
چرا آرت 2 رو نگیرم ؟چقدر با آرت 1 فرق داره؟
دانشگاه هم میرم میتونم گواهی اشتغال به تحصیل یاکارت دانشجویی ببرم از اون لحاظ مشکلی ندارم
قیمتا رو تو سایت زده
گواهی اشتغال به تحصیل یا کارت دانشجویی رو قبول نمیکنن فقط نامه خودشون رو باید ببری امضا و مهر کنی

مگه تو نمایشگاه هم غرفه داره؟ چه غرفه‌ای کجا؟

m1d1y
23-11-2008, 21:40
من امروز نمایشگاه بودم هیچ یک از شرکتهای معروف سرویس دهنده adsl حضور نداشتند فقط یک شرکت به اسم هیاهو بود!

siamak_mu
23-11-2008, 23:30
داستان محتوای این صفحه چیه؟

پورت تورنتش بازه؟

هيچي بابا! :31: كشكه!!! :31: جدي نگير! پورت تورنت هم بازه. صبح تا شب هم دانلود كني چيزي نميشه! :27:

اگه متنش هم بخوني خودش تو متن گفته جدي نگيرين! :31:

siamak_mu
23-11-2008, 23:45
من امروز نمایشگاه بودم هیچ یک از شرکتهای معروف سرویس دهنده adsl حضور نداشتند فقط یک شرکت به اسم هیاهو بود!

آره اغلب متفرقه بودن. ولي داتك، قاصدك، هياهو بود.
عجب با مزه بود اين هياهو!!! مسئولش خيلي باحال بود! بايد بودين ميديدن! :31: هي مي گفت به خدا ارزون ميديم... پدرم از صبح تا حالا دراومد انقدر گفتم! مي گفت خب بگيرين ديگههههههه... بيا خب يه خودكار هم ميدم بگيرين! خب يه ماشين حساب هم ميدم بگيرين! :31: قيمت هاش هم خوبه يه ماه هم رايگان ميده:

همه نا محدود و قيمت تمام شده يعني ماليات اينا هم روش هست :

64kb : 16500
128kb: 23500
256kb: 28000

محدود هم داره برين سايتش:

قيمت ها:

darvish1900
24-11-2008, 00:17

حتما نمایندگی داتک یا آسیاتک رو هم گرفته. چون خود من منطقه باهنر هستم و میدونم کدوم شرکتها پشتیبانی میکنند

دوست عزیز در کل ایران چند شرکت بیشتر نیستن که مجوز این کار دارند بقیقه مثل امپراطور زیر مجموعه هستند.

milky way
24-11-2008, 00:23
حتما نمایندگی داتک یا آسیاتک رو هم گرفته. چون خود من منطقه باهنر هستم و میدونم کدوم شرکتها پشتیبانی میکنند

دوست عزیز در کل ایران چند شرکت بیشتر نیستن که مجوز این کار دارند بقیقه مثل امپراطور زیر مجموعه هستند.
آخه جدیدا دوباره مجوز pap میدن؛ فقط محدودیت پورت هست که قراره پورتها دو برابر بشه، کی ؟

milky way
24-11-2008, 00:29
آره اغلب متفرقه بودن. ولي داتك، قاصدك، هياهو بود.
عجب با مزه بود اين هياهو!!! مسئولش خيلي باحال بود! بايد بودين ميديدن! :31: هي مي گفت به خدا ارزون ميديم... پدرم از صبح تا حالا دراومد انقدر گفتم! مي گفت خب بگيرين ديگههههههه... بيا خب يه خودكار هم ميدم بگيرين! خب يه ماشين حساب هم ميدم بگيرين! :31: قيمت هاش هم خوبه يه ماه هم رايگان ميده:

همه نا محدود و قيمت تمام شده يعني ماليات اينا هم روش هست :

64kb : 16500
128kb: 23500
256kb: 28000

محدود هم داره برين سايتش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدقيمت ها:

مسخرست که چطور 256 با محدودیت 30 گیگ رو میدن 60 تومن بعد 256 نامحدود 28 تومن مگه میشه ؟؟!!

akhoond
24-11-2008, 05:39

و بعد چطوری با نمایندگی آسیاتک یا داتک ، شبانه گذاشته ؟ :18:

مرسی

darvish1900
24-11-2008, 09:19
و بعد چطوری با نمایندگی آسیاتک یا داتک ، شبانه گذاشته ؟ :18:

مرسی

دوست عزیز گفتم شاید. شما پرسیدی رو باهنر شبانه میدین یا نه.

تنها شرکتی که تو باهنر شبانه میده شاتل

کلا شاتل داتک پارس آنلاین آسیاتک و نیونت باهنر ساپورت میکنند و بس.

akhoond
24-11-2008, 10:20
دوست عزیز گفتم شاید. شما پرسیدی رو باهنر شبانه میدین یا نه.

تنها شرکتی که تو باهنر شبانه میده شاتل

کلا شاتل داتک پارس آنلاین آسیاتک و نیونت باهنر ساپورت میکنند و بس.

وقتی تو سایت زده که می ده ، لابد می ده دیگه ، بعد تو مسنجر ، فقط سوال اول رو جواب داد و رفت ، دیگه جواب نداد ، پرسیدم شما نماینده صبا هستید ، گفت نه ، و دیگه نیومد ، انگار بهش برخورد :31:
آره ، می دونم این 4 تا می دن فقط پس این بابا چطوری داره سرویس می ده ؟
راستی ، یکی توی پی تی بد جوری داشت می نالید ، بعد از یک ماه ، رانژه نکردن ، پول رو هم هنوز پس ندادن ، از همین چیز هاشه که می ترسم .... :13:

darvish1900
24-11-2008, 12:14
وقتی تو سایت زده که می ده ، لابد می ده دیگه ، بعد تو مسنجر ، فقط سوال اول رو جواب داد و رفت ، دیگه جواب نداد ، پرسیدم شما نماینده صبا هستید ، گفت نه ، و دیگه نیومد ، انگار بهش برخورد :31:
آره ، می دونم این 4 تا می دن فقط پس این بابا چطوری داره سرویس می ده ؟
راستی ، یکی توی پی تی بد جوری داشت می نالید ، بعد از یک ماه ، رانژه نکردن ، پول رو هم هنوز پس ندادن ، از همین چیز هاشه که می ترسم .... :13:

شما خیالت راحت به محض اینکه شرکت جدیدی بیاد من می فهمم. بچهها امور مشترکین باهنر رفقیمون هستن

akhoond
24-11-2008, 13:05
شما خیالت راحت به محض اینکه شرکت جدیدی بیاد من می فهمم. بچهها امور مشترکین باهنر رفقیمون هستن
کاشکی زود تر می فهمیدم ، یه سال دنبال برداشتن پی سی ام نمی دویدم :31:
پس این امپراطور داره چی کار می کنه درویش خان ؟ می گه ، و می گیم که نمیاینده هیچ کدوم از شرکت ها که نیست ، با هنر که شرکت جدید نیومده ، داره ساپورت می کنه ، هه چی در تناقضه ، تنها چیزی که می مونه ، اینه که داره خالی بندی می کنه و کلاه ....
یا من بن می شم ، یا ادمین به خاطر معرفی یه خالی بند ، ازم تشکر می کنه ، لووووووووووول :31:
جدی قضیه چیه ، هیچی با هم نمی خونه :19:

مرسی :11:

bzt
24-11-2008, 15:55
بابا این امپراطور نمایندگیه صبانت هستش...این که دیگه خیلی تابلوست............

Hossein 12
24-11-2008, 16:37
سلام دوستان،
من براي اولين بار ميخوام adsl بگيرم، تهران _ حکمت شعار

چه شر کتي پيشنهاد ميکنين ( که شبا رايگان باشه)

آيا شرکتي هست که سرويسش محدوديت زماني نداشته باشه؟ منظورم اينه که 5 گيگ بخري ، محدوديت ماهيانه نداشته باشه، مثلاً اين طور نباشه که مجبور باشي 5 گيگ رو توي يک ماه يا 3 ما مصرف کني و اگر توي يه ماه مصرف نکني از بين بره.

با تشکر

akhoond
24-11-2008, 16:49
بابا این امپراطور نمایندگیه صبانت هستش...این که دیگه خیلی تابلوست............

بله ، فکر می کنم حق با شماست ، الآن باهاش چتیدم ، می گه که با هنر رو ساپورت نمی کنیم ، فکر می کنم یا واقعا اشتباه بوده ، یا یه حربه تبلیغاتی ...
به هر حال ، کاری خوبی نکردن :13:

مرسی از همه :11: :10: :46:

Nevissande
24-11-2008, 18:49
آخه جدیدا دوباره مجوز pap میدن
چه كسي چنين حرفي زده؟:18:

به هيچ وجه صحت ندارد.

mehdi_vsgh
24-11-2008, 19:25
سلام دوستان،

آيا شرکتي هست که سرويسش محدوديت زماني نداشته باشه؟ منظورم اينه که 5 گيگ بخري ، محدوديت ماهيانه نداشته باشه، مثلاً اين طور نباشه که مجبور باشي 5 گيگ رو توي يک ماه يا 3 ما مصرف کني و اگر توي يه ماه مصرف نکني از بين بره.

با تشکر
بعید میدونم چنین چیزی وجود داشته باشه

ترافیک هر دوره قابل انتقال به دوره دیگر نیست

m1d1y
24-11-2008, 23:57
یه سوال داشتم
برای چی شاتل به هیچ وجه مودم های dlink و linksys رو اصلا قبول نمی کنه؟

hoomany
25-11-2008, 00:08
سلام دوستان،

با تشکر

همونطور که دوستان گفتن محدودیت زمانی وجود داره و چاره ای نیست.
ولی میتونی دوره زمانی رو بلندتر انتخاب کنی تا کل ترافیکت رو در زمان طولانی مصرف کنی (مثلا شش ماهه یا یکساله). اگر خواستی این ایده رو پیاده کنی توصیه میشه برای اولین دوره اینکار رو نکنی.

یه سوال داشتم

جدی نگیر. بچه ها دارن مودمهای مختلفی رو بدون مشکل استفاده میکنن که شاتل قبول نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ghahremanimehdi
25-11-2008, 00:15
یه سوال داشتم

به خاطر اینکه بعضی از کاربرها بودند که این مودم ها رو داشتند و با شاتل به مشکل برخوردند مثلا من خودم یکی از دوستان رو میشناسم که مودم linksys وایرلس هم خریده بود و چون با سرویسهای شاتل مشکل داشت مجبور شد بفروشه :13:

Cleeev
25-11-2008, 03:44
یه چیز جالب در مورد این امپراطور:

کنار سایتش یه دکمه هست به اسم شارژ اینترنتی که اگه برید روش لینکی که میبینید ngsnet.ir هستش که مال صبانته... از اینجا کاملا تابلوئه که نماینده صبانته... اگه روش کلیک کنید تو صفحه بعدیش گنده اون بالاش نوشته " ندا گستر صبا "...... :دی

پس دیگه به هیچ عنوان شک نکنید...

Hossein 12
25-11-2008, 09:08
صبا نت نوشته:
بر اساس قوانین شرکت ، خطوط مشترکینی که از عدم شارژ آنها 48 ساعت بگذرد ، بصورت اتوماتیک جمع آوری می شوند و برای درخواست مجدد باید مدارک جدید را ارائه نمایند و مدت زمان حداقل 7 روز برای رانژه مجدد زمان لازم است

يعني دوباره بايد 10.000 تومان پول بديم؟؟؟؟
شرکتي هستش که اگه يه مدت مثلاً يک ماه نخوام adsl استفاده کنم ، خطشو جمع نکنه؟؟

tohidkh
25-11-2008, 09:24
صبا نت نوشته:

نه دوست عزیز؛
بیشترین مدتی که در رانژه نگه میدارند، معمولا 5 روز ست.
(البته هماراسیستم تبریز، دقیقا 10 روز در رانژه نگه میداره :31:)
موفق باشید :11:

mehdi_vsgh
25-11-2008, 16:05
صبا نت نوشته:

يعني دوباره بايد 10.000 تومان پول بديم؟؟؟؟
البته اگه تهران باشی سپنتا تا یک ماه شمارو نگه میداره

kamran agha
25-11-2008, 16:21
فکر کنم آسیاتک هم از رانژه خارج نکنه اصلا فقط به ازای هر ماه تو رانژه موندن انگار باید 3 تومن بدی. و تا درخواست نکنی رانژه خط رو جمع نمی کنن.
فکر کنم البته قبلنا که اینطوری بود

Xo0oX
25-11-2008, 16:27
دوستان راسته می گن فن اوا شبانش قطع شده؟؟

یکی از دوستانمون تو قسمت فن اوا گفتن!!

در ضمن نظر دوستان همچون توحید و علی و معین و مهدی و... در مورد فن اوا چی هست؟؟
ممنون

mrmostafa
25-11-2008, 18:29
اين كه اينجوريه از چي ميشه؟؟؟

akhoond
25-11-2008, 20:19
یه چیز جالب در مورد این امپراطور:

کنار سایتش یه دکمه هست به اسم شارژ اینترنتی که اگه برید روش لینکی که میبینید ngsnet.ir هستش که مال صبانته... از اینجا کاملا تابلوئه که نماینده صبانته... اگه روش کلیک کنید تو صفحه بعدیش گنده اون بالاش نوشته " ندا گستر صبا "...... :دی

پس دیگه به هیچ عنوان شک نکنید...

یکی از دوستان ، توی پی تی ، نمایندگی صبا رو داره ، بهش گفتم ، گفت که خیلی نمی دونه ، اما انگار نماینده درجه 2 هست ( یعنی نماینده نماینده .... :18:) و ضمنا ، فقط نماینده صبا نیست انگار ، نماینده 2 _ 3 تا شرکت هست ، که بعضی قیمت ها رو هم خودش توش دست برده ( من فقط نقل قول کردم ، از صحت اش خبر ندارم ، اما آدم مطمونی هست طرف )
آره دیگه ، کم کم داره هویدا می شه که این شرکته چی کاره است ... :13:

فکر کنم آسیاتک هم از رانژه خارج نکنه اصلا فقط به ازای هر ماه تو رانژه موندن انگار باید 3 تومن بدی. و تا درخواست نکنی رانژه خط رو جمع نمی کنن.
فکر کنم البته قبلنا که اینطوری بود
دیگه فکر نمی کنم این طوری باشه ، یوزر زیاده ، شرکت هم به نفعشه که اگه کسی سرویس نمی خواد ، رانژه اشو جمع کنه ... :41:

دوستان راسته می گن فن اوا شبانش قطع شده؟؟
یکی از دوستانمون تو قسمت فن اوا گفتن!!
در ضمن نظر دوستان همچون توحید و علی و معین و مهدی و... در مورد فن اوا چی هست؟؟
ممنون

سلام میلاد جان
راستش توی پ خ هم بهت گفتم ، من هم بد شنیدم ازش ، هم خوب ( در کل توی پی تی و پی سی ) راجع به شبانه اش نمی دونم .
باید ببینی چه شرکت های دیگه ای هم هستن ، تا بین بد و بد تر انتخاب کنی :10:

مخلصیم
یا حق

mrmostafa
25-11-2008, 21:02
آقا جديدا تو هر سايت دانلود موزيك ميرم ----- ميكنن زنگ بزنم آسياتك فحش خارو مادر بدم آخه ماهي 30 هزار پول ميدم بشينم پيغام دسترسي امكان پذير نيست رو ببينم. خدا كي اين سران بي فرهنگ و بي منطق رو نابود ميكنه نفس بكشيم

siavashjal
25-11-2008, 21:08
دوست عزیز شما از یک v p n استفاده کن مشکلت حل میشه.

r4pbr4p
25-11-2008, 21:58
آقا جديدا تو هر سايت دانلود موزيك ميرم ----- ميكنن زنگ بزنم آسياتك فحش خارو مادر بدم آخه ماهي 30 هزار پول ميدم بشينم پيغام دسترسي امكان پذير نيست رو ببينم. خدا كي اين سران بي فرهنگ و بي منطق رو نابود ميكنه نفس بكشيم

دیگه بدون وی پی - ان نمیشه حتی با دایال آپ کار کرد چه برسه ای دی اس ال که کاربر حرفه ایی داره

r4pbr4p
25-11-2008, 21:59
اين كه اينجوريه از چي ميشه؟؟؟

پینگ به این خوبی... حتمآ قدرشو بدون

این یعنی برو حالشو ببر!

khatib1
26-11-2008, 00:37

اینم پینگ و تست اسپید من که اینطور بود.

Cleeev
26-11-2008, 07:10
پینگ به این خوبی... حتمآ قدرشو بدون

این یعنی برو حالشو ببر!

پینگ صبانت روزانه از اینم بهتره... مال من معمولا روزانه حول 300 میچرخه... حتی چند باری هم شده پینگم به زیر 250 هم رسیده... البته شبانه صبانت تعریفی نداره چون شبانه ش پینگش همیشه بالای 800-900 ه... :27: البته شبا واسه دانلوده نه کارایی که پینگ روشون تاثیر زیادی داره... :8:

r4pbr4p
26-11-2008, 09:37
پینگ صبانت روزانه از اینم بهتره... مال من معمولا روزانه حول 300 میچرخه... حتی چند باری هم شده پینگم به زیر 250 هم رسیده... البته شبانه صبانت تعریفی نداره چون شبانه ش پینگش همیشه بالای 800-900 ه... :27: البته شبا واسه دانلوده نه کارایی که پینگ روشون تاثیر زیادی داره... :8:

شبا میره روی 900 :18:

FCBarcelona.ir
26-11-2008, 10:03
دوست عزیز شما از یک v p n استفاده کن مشکلت حل میشه.
ببخشید این --- یعنی چی؟ (ببخشید اگه سوال در سطح غارنشینیه :31:)

akhoond
26-11-2008, 10:30
ببخشید این --- یعنی چی؟ (ببخشید اگه سوال در سطح غارنشینیه :31:)

فکر کنم بحث در رابطه با این ها ممنونع باشه ، درسته ؟
اگه این طوریه ، دیگه بحث نشه ، من تو پ خ می رسم خدمتتون :11::11:

aliram38
26-11-2008, 10:51
سلام
چطوری میشه تو نظرخواهی سرویس دهنده رو عوض کرد.
من قبلا از سپنتا adsl داشتم و تو نظرخواهی هم اسم اونو زده بودم , ولی الان میخام از صبانت بگیرم.
چطوری میتونم رای که داده بودمو عوض کنم.

mehdi_vsgh
26-11-2008, 11:34
سلام
من قبلا از سپنتا adsl داشتم و تو نظرخواهی هم اسم اونو زده بودم , ولی الان میخام از صبانت بگیرم.

franch
26-11-2008, 12:51
در منطقه خليج فارس
ارزان قيمت ترين خدمات اينترنت پرسرعت در قطر ارائه مي شود

خبرگزاري فارس: نتايج يك بررسي جديد نشان مي دهد در ميان كشورهاي منطقه خليج فارس قطر ارزان قيمت ترين خدمات اينترنت پرسرعت را ارائه مي دهد.

به گزارش فارس به نقل از آي تي پي، پژوهش هاي Arthur D Little حاكيست هزينه دسترسي به خدمات اينترنت پرسرعت براي كاربران خانگي در قطر بين 10 تا 23 درصد ارزان تر از خدمات ارائه شده توسط ديگر كشورهاي منطقه است.
در اين گزارش تصريح شده كه مقامات قطري طي چند سال اخير تلاش فراواني براي تسريع دسترسي مردم به اينترنت پرسرعت انجام داده اند و زيرساخت هاي لازم را در بخش اعظم خاك اين كشور به وجود آورده اند.
گزارش گروه مشاوران عرب نشان مي دهد قطر از بالاترين درصد نفوذ اينترنت پرسرعت در ميان كل كشورهاي عربي برخوردار است.

r4pbr4p
26-11-2008, 14:32
اینم برا منه

ماله منم خوبه

vahid_civil
26-11-2008, 14:38
سلام

معمولا بعد از یه مدتی نظرسنجی رو صفر میکنن. یعنی امیدوارم!

BIZIMT
26-11-2008, 20:28
خبر داغ - جنجالی - ترسناک:

شركت مخابرات استان كرمان با برگزاري يك مناقصه 4500 پورت پرسرعت را با رقمي حدود 830 ميليون تومان خريداري كرد كه قيمت هر پورت حدود 183 هزار تومان است در حاليكه هزينه راه‌‏اندازي يك پورت پرسرعت بخش خصوصي رقمي حدود 30 هزار تومان است.

به گزارش رسيده به ايتنا،وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات پيرو خواست خود مبني بر ورود به عرصه ارائه خدمات اينترنت پرسرعت و رقابت با شركت‌‏هاي خصوصي داراي پروانه خدمات انتقال داده‌‏هاي پرسرعت(pap) اجازه داد تا شركت مخابرات استان كرمان با برگزاري مناقصه‌‏اي رسماً ورود شركت مخابرات ايران به اين حوزه را اعلام كند.
سرمايه‌‏گذاري يك شركت دولتي در حوزه‌‏اي كه بخش خصوصي در آن زمينه فعاليت مي‌‏كند، مخالف بند 1 قسمت الف ابلاغيه اصل 44 قانون اساسي و بند "د" ماده 7 برنامه چهارم توسعه است و به نظر مي‌‏رسد نظر و برداشت وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات از اين موارد مغاير با ديدگاه سايرين باشد، لذا در صدد تداوم اين اقدام است به نحوي كه شنيده‌‏ها حاكي از باز شدن پاكات مناقصات ديگر در ساير استان‌‏ها مانند خراسان رضوي است.
در تهران نيز شركت مخابرات در برخي مراكز شروع به فروش خدمات adsl به كاربران کرده است.

tohidkh
26-11-2008, 21:28
خبر داغ - جنجالی - ترسناک:

شركت مخابرات استان كرمان با برگزاري يك مناقصه 4500 پورت پرسرعت را با رقمي حدود 830 ميليون تومان خريداري كرد كه قيمت هر پورت حدود 183 هزار تومان است در حاليكه هزينه راه‌‏اندازي يك پورت پرسرعت بخش خصوصي رقمي حدود 30 هزار تومان است.

به گزارش رسيده به ايتنا،وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات پيرو خواست خود مبني بر ورود به عرصه ارائه خدمات اينترنت پرسرعت و رقابت با شركت‌‏هاي خصوصي داراي پروانه خدمات انتقال داده‌‏هاي پرسرعت(pap) اجازه داد تا شركت مخابرات استان كرمان با برگزاري مناقصه‌‏اي رسماً ورود شركت مخابرات ايران به اين حوزه را اعلام كند.
سرمايه‌‏گذاري يك شركت دولتي در حوزه‌‏اي كه بخش خصوصي در آن زمينه فعاليت مي‌‏كند، مخالف بند 1 قسمت الف ابلاغيه اصل 44 قانون اساسي و بند "د" ماده 7 برنامه چهارم توسعه است و به نظر مي‌‏رسد نظر و برداشت وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات از اين موارد مغاير با ديدگاه سايرين باشد، لذا در صدد تداوم اين اقدام است به نحوي كه شنيده‌‏ها حاكي از باز شدن پاكات مناقصات ديگر در ساير استان‌‏ها مانند خراسان رضوي است.
در تهران نيز شركت مخابرات در برخي مراكز شروع به فروش خدمات adsl به كاربران کرده است.
خب حالا من نفهمیدم این گرون خریدنشون خوبه یا بده....؟
کیفیتشون چطور خواهد بود.....؟
اصلا گرون تر از خصوصیا میدن یا ارزون تر .......؟
تنکس :11:

mehdi_vsgh
26-11-2008, 21:58
مسلما خیلی ارزون تر از خصوصی میده ولی مطمئن باش هروقت میخوای وصل بشی پیغام
no access to network

بهت میده (همون مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمیباشد):دی

vahid_civil
26-11-2008, 22:10
فقط تو کرمان ؟

_Barbod_
26-11-2008, 22:26
سلام

عزیزم قرار نیست هر کسی از اون شرکتی که سرویس میگیره به همون شرکت رای بده.
این نظر سنجی برای این هست مثلا" دوستانی که تا به حال از خدمات چند شرکت استفاده کردند بین اون شرکتها بهترین رو انتخاب کنند و بهش رای بدن

BIZIMT
27-11-2008, 08:26
به نظر کارشناسان از نظر کیفیت و قیمت ، مخابرات اگر ارزون بده برابر ایت با تعطیلی و ورشکستکی و شکای خصوصی ها .
اگر به مساوات یا گرانتر از خصوصی ها بده ، اینطوری هم کردم و هم خصوصیها و هم گسترش و توسعه فعالیت خودش رو در دست خواهد داشت.
بسیار خوش و اینده نگر به نظر می رسد که در آینده فقط 1 یا 2 شرکت در کنار مخابرات فعالیت نمایند. در ضمن پشتیبانی مردم برای مخابرات اولین قدم می باشد.
به همان اندازه که کارمند از بخش خصوصی برکنار شوند ، بیش تر از ان در بخش مخابرات به کار گرفته خواهد شد.
چنانچه شاهد بودید در 4 روز گذشته اعلام شد که پهنای باند 4 برابر بیشتر خواهد شد ؟؟ این نویدی برای جبران مافات و اعلام ورود به چشیدن طعم نسل جدید کاربران اینترنت خواهد بود.:31:
و اما همه سئوالاتی که در سر داریم در 2 نوبت کوتاه مدت و دراز مدت برای ما قابل درک خواهد بود. پس صبر نموده و منتظر نظر سنجی - امار - بررسی نحوه ارائه مخابرات خواهیم بود.

فقط تو کرمان ؟
کرمان 100% اجرا شد.
تهران در بعضی مراکز جهت آزمایش اجرا شده.
خراسان در آینده .
اصفهان و ... در آینده نزدیک.

molang
27-11-2008, 09:46
با سلام لطفا یه سرویس ساعتی با قیمت مناسب معرفی کنید

Xo0oX
27-11-2008, 10:58
کرمان 100% اجرا شد.
تهران در بعضی مراکز جهت آزمایش اجرا شده.
خراسان در آینده .
اصفهان و ... در آینده نزدیک.

اصفهان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اصفهان هنوز مخابراتش نتونسته pcm و dlc مشکل شو حل کنه بیاد از این کارا کنه! جک ساله این .
مخابرات اصفهان گند ترین مخابرات ایران هست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تخته بشه خوبتره...

redsacoo
28-11-2008, 11:40
سلام به همگی دوستان
من تو شهرک اکباتان هستم.... می خواستم ببینم کدوم شرکت در این منطقه خدماتش از همه بهتره و قیمتش بهتره؟؟؟؟؟
من گیج شدم .... نمیدونم از کدوم بگیرم که هی قطع و وصل نشه و .... ؟؟؟؟؟/
ترجیها adsl2+ باشه؟

akhoond
28-11-2008, 18:24
سلام :20:
دوستان ، کسی از پیش شماره 2278 ، اطلاعی داره ؟ :10:
نمی دونم کدوم مرکزه ، اما فکر کنم که پاسداران باشه ، فکر کنم
یکی از دوستان توی پاسداران ، پی سی ام اش رو جمع کرده :21: ( از طریق نهضت ما :دی ) اما حالا که زدم تو انیترنت فایندر ، هیچ مرکزی رو نشونم نمی ده ؟ :18: :19:
عیجبه ... :13:
ضمنا ، اگه بخواد برای کل ساختمانشون ، سرویس بگیره ، چجوری باید اقدام کنه ؟ ( نمی دونم چند تا یوزرن )
بعد این که ، مثلا اگه 1 مگ بگیره ، با 10 تا یوزر ، به هر کدوم 100 کیلو می رسه ؟ یا طور دیگه ای هست ؟
( تو یه فرومی دیدم ، که یکی می پرسید که من 7 کیلو دان می کنم ، همسایه هم 7 کیلو دان داره ، اگه شبکه بکنیم ، برای هر جفتمون می شه 14 ؟ و طرف گفته بود که اگه یه شبکه کار حرفه ای این کار رو انجام بده ، آره :18: والا ما که نفهمیدیم ... دیگه از بعد خوندن این مطلب ، به 2*2 تا 4 تای خودم هم شک دارم ، مباحث شبکه ، چقدر پیچده است خدایی :دی )

مرسی :11: :10:
یا حق

zed2
28-11-2008, 19:33
سلام :20:
دوستان ، کسی از پیش شماره 2278 ، اطلاعی داره ؟ :10:
نمی دونم کدوم مرکزه ، اما فکر کنم که پاسداران باشه ، فکر کنم
یکی از دوستان توی پاسداران ، پی سی ام اش رو جمع کرده :21: ( از طریق نهضت ما :دی ) اما حالا که زدم تو انیترنت فایندر ، هیچ مرکزی رو نشونم نمی ده ؟ :18: :19:
عیجبه ... :13:
ضمنا ، اگه بخواد برای کل ساختمانشون ، سرویس بگیره ، چجوری باید اقدام کنه ؟ ( نمی دونم چند تا یوزرن )
بعد این که ، مثلا اگه 1 مگ بگیره ، با 10 تا یوزر ، به هر کدوم 100 کیلو می رسه ؟ یا طور دیگه ای هست ؟
( تو یه فرومی دیدم ، که یکی می پرسید که من 7 کیلو دان می کنم ، همسایه هم 7 کیلو دان داره ، اگه شبکه بکنیم ، برای هر جفتمون می شه 14 ؟ و طرف گفته بود که اگه یه شبکه کار حرفه ای این کار رو انجام بده ، آره :18: والا ما که نفهمیدیم ... دیگه از بعد خوندن این مطلب ، به 2*2 تا 4 تای خودم هم شک دارم ، مباحث شبکه ، چقدر پیچده است خدایی :دی )

مرسی :11: :10:
یا حق
این شبکه داستانی دراز دارد که حتی عقل منم تا حالا نکشیده
برای مجتمع های مسکونی به شرکت ها باید زنگ بزنن( مثلا داتک که این مورد رو دیدم) و قیمت بگیرن برای نصب تجهیزات برای خدمات ببین می صرفه براشون یا نه.
فکر کنم برای هر مجتمع هم داستان ترافیک شیرینگ عادی خودمون برقراره ولی با کمی تفاوت احتمالا

akhoond
28-11-2008, 19:42
این شبکه داستانی دراز دارد که حتی عقل منم تا حالا نکشیده
برای مجتمع های مسکونی به شرکت ها باید زنگ بزنن( مثلا داتک که این مورد رو دیدم) و قیمت بگیرن برای نصب تجهیزات برای خدمات ببین می صرفه براشون یا نه.
فکر کنم برای هر مجتمع هم داستان ترافیک شیرینگ عادی خودمون برقراره ولی با کمی تفاوت احتمالا

زد 2 خان ، شما که استادی :46: شکسته نفسی نفرمایید :13:
مرسی دوست من
بعد این که چطوری مثلا برای ساختمان ها میان سرویس می دن ؟ وایرلس ؟ یا با همون تکنولوژی دی اس ال می آرن براشون ؟

مرسی :10: :11:

Enter
28-11-2008, 20:19
سلام دوستان ديروز زنگ زدم ISP كه ازش اكانت Dial Up ميگيرم وازش درمورد اينترنت ADSL پرسيدم و گفت تا حدود يك هفته ديگه توي خرمهشرراه اندازي ميشه وبعداز چندين سال عقب افتادگي ماهم از نعمت اينترنت به اصطلاح خودشون پرسرعت برخوردار ميشيم منم ازش درموردقيمتهاش سئوال كردم اول گفت كه ما تا 256 بيشتررو ساپورت نميكنيم وگفت اكانت 256 با ترانسفر 5 گيگ يك ماهه 100 هزار تومان پات آب ميخوره منم خداوكيلي جام كردم وگفتم بيام اينجا يه سئوال بكنم كه آقاارزش داره بگيرم يانه؟!
راستي بهترين مودمي كه وجودداره چيه وقيمتش چقدره؟

mehdi_vsgh
28-11-2008, 21:01
سلام دوستان ديروز زنگ زدم isp كه ازش اكانت dial up ميگيرم وازش درمورد اينترنت adsl پرسيدم و گفت تا حدود يك هفته ديگه توي خرمهشرراه اندازي ميشه وبعداز چندين سال عقب افتادگي ماهم از نعمت اينترنت به اصطلاح خودشون پرسرعت برخوردار ميشيم منم ازش درموردقيمتهاش سئوال كردم اول گفت كه ما تا 256 بيشتررو ساپورت نميكنيم وگفت اكانت 256 با ترانسفر 5 گيگ يك ماهه 100 هزار تومان پات آب ميخوره منم خداوكيلي جام كردم وگفتم بيام اينجا يه سئوال بكنم كه آقاارزش داره بگيرم يانه؟!
راستي بهترين مودمي كه وجودداره چيه وقيمتش چقدره؟
چه خبره؟؟؟ 100 تومن؟؟

اینجا(تهرون) با 100 تومن اگه یه کم بیشترش کنی میتونی بری از سپنتا 512 نامحدود بگیری!!!!

r4pbr4p
28-11-2008, 23:08
چه خبره؟؟؟ 100 تومن؟؟

اینجا(تهرون) با 100 تومن اگه یه کم بیشترش کنی میتونی بری از سپنتا 512 نامحدود بگیری!!!!

شاید منظورش هزینه اولیش مودم با هزینه نصب بوده!

Enter
29-11-2008, 10:12
نه خداييش بدون مودم ميگفت فقط اكانت 256 100 هزارتومان پات آب ميخوره واسه همينه گفتم يه لحظه جام كردم بعدش ميگه 64 ترانسفر يك گيگ يك ماه ماهي 30 هزارتومنه!!!

franch
30-11-2008, 13:41
گزارش فارس از ارائه خدمات اينترنت پرسرعت در جهان
مشتركان اينترنت پرسرعت دنيا به 350 ميليون نفر رسيد

خبرگزاري فارس: در سال 2008 در مجموع بيش از 350 ميليون نفر در سراسر جهان از اينترنت پرسرعت استفاده كرده اند و انتظار مي رود اين رقم با رشدي سريع در سال 2010 از مرز 500 ميليون نفر بگذرد و اكنون ايران 450 هزار مشترك اينترنت پر سرعت دارد.

به گزارش خبرنگار فناوري اطلاعات خبرگزاري فارس، پس از آغاز استفاده از اينترنت در اواسط دهه 90 ميلادي در كشورهاي مختلف جهان، از اوايل هزاره جديد موج جديدي براي افزايش كيفيت دسترسي به اينترنت در نقاط مختلف جهان به وجود آمد كه ثمره آن ابداع فناوري هاي مختلف براي دسترسي سريع تر به اينترنت و استفاده بهتر از امكانات گوناگون و سرويس هاي متنوع الكترونيكي بود.

در حالي كه مجموع كاربران اينترنت پرسرعت در ايران از طريق سرويس هاي بي سيم و ADSL از چند صد هزار نفر فراتر نمي رود، در اكثر كشورهاي توسعه يافته تعداد كاربران سرويس هاي اينترنت پرسرعت چندين برابر تعداد كاربران سرويس هاي سنتي dial- up بوده و به دهها ميليون نفر مي رسد. علت اين امر كاهش هزينه استفاده از اين سرويس ها و سهولت دسترسي به آنها در تمامي نقاط است.

نيم ميليارد مشترك اينترنت پرسرعت تا سال 2010

بر طبق برآوردهاي internetworldstats تا اواسط سال 2008 از كل جمعيت جهان اندكي كمتر از 1.5 ميليارد نفر (1,463,632,361) نفر از اينترنت استفاده كرده اند. اين امر به معناي ضريب نفوذ 21.9 درصدي اينترنت در جهان امروز با بيش از 6 ميليارد و 676 ميليون نفر جمعيت است.
به گزارش فارس اما ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت در كل دنيا هنوز بالا نيست . در سال 2008 در مجموع بيش از 350 ميليون نفر در سراسر جهان از اينترنت پرسرعت استفاده كرده اند و انتظار مي رود اين رقم با رشدي سريع در سال 2010 از مرز 500 ميليون نفر بگذرد.
در ميان شيوه هاي گوناگون اتصال پرسرعت به اينترنت فناوري DSL كماكان محبوب ترين فناوري است. از كل كاربران اين فناوري و مشتقات آن از جمله ADSL حدود 20 درصد اهل كشور چين هستند. در ميان قاره هاي مختلف جهان شهروندان كشورهاي مختلف اروپاي غربي بيش از مردم ديگر كشورها از اينترنت پرسرعت استفاده مي كنند.

محو تدريجي dial up در آمريكا

به عنوان نمونه در سال 2006 از مجموع كاربران اينترنت در ايالات متحده(خانگي و اداري) 63 درصد از انواع سرويس هاي اينترنت پرسرعت و كمتر از 34 درصد از سرويس هاي dial up استفاده مي كردند. جالب آنكه بررسي هاي موسسه pewresearch نشان مي دهد تعداد كاربران خانگي كه از شيوه dial up براي اتصال به اينترنت استفاده مي كنند در سال 2008 به 26 درصد كاهش يافته و در مقابل بيش از 58 درصد خانوارهاي آمريكايي به خدمات اينترنت پرسرعت دسترسي دارند. بدون شك اين كاهش سريع باعث محو تدريجي اين شيوه ناكارآمد دسترسي به اينترنت در ايالات متحده ظرف چند سال آينده خواهد شد.

رشد سريع اينترنت پرسرعت در هند

اقبال عمومي به سرويس هاي اينترنت پرسرعت تنها مختص كشورهاي توسعه يافته نيست و در كشور در حال توسعه اي همچون هند نيز خدمات DSL، بي سيم و ... براي استفاده از مزاياي اينترنت پرسرعت در حال گسترش است. تعداد كاربران اينترنت پرسرعت در هند رشد انفجارآميزي دارد و از تنها يك ميليون و 350 هزار نفر در مارس سال 2006 به يك ميليون و 920 هزار نفر در اكتبر سال 2006 رسيده است. اين رشد سريع در سال 2007 نيز ادامه يافت و اين رقم از 2 ميليون و340 هزار نفر در مارس 2007 به 2 ميليون و 690 هزار نفر در اكتبر 2007 رسيد. جديدترين آمار منتشره تعداد مشتركان اينترنت پرسرعت در هند را 4 ميليون و 150 هزار نفر نشان مي دهد. تعداد كاربران اينترنت در كشور هند با بيش از يك ميليارد و 150 ميليون نفر جمعيت حدود 60 ميليون نفر است.

عقب ماندگي ايران در مقايسه با امارات، بحرين، قطر، اردن و كويت

در مجموع 21.3 درصد از كل مردم خاورميانه از اينترنت استفاده مي كنند. بنابراين ضريب نفوذ اينترنت در اين كشورها هنوز در سطح پاييني است. نبود زيرساخت هاي مناسب و مشكلات دسترسي، قيمت هاي نسبتا بالا، عدم ايجاد محتواي اينترنتي و سرويس دهي به كاربران، مشكلات امنيتي و عدم فرهنگ سازي از جمله مهم ترين دلايل محدود بودن كاربران اينترنت پرسرعت در خاورميانه محسوب مي شود.
در ادامه آمار استفاده از اينترنت پرسرعت در برخي از اين كشورها را با استفاده از آمار internetworldstats.com مرور مي كنيم. اين بررسي و مقايسه آمار آن نشان خواهد داد كه با توجه به جمعيت برخي كشورهاي همسايه ايران مانند اردن، كويت، امارات، قطر و بحرين، تعداد كاربران اينترنت پرسرعت دركشورمان وضعيت مطلوبي ندارد.
به گزارش فارس از مجموع 197.090.443 نفر جمعيت خاورميانه در اواسط سال 2008 رقمي برابر با 41.939.200 نفر تا 31 مارس سال 2008 (فروردين 87) كاربر اينترنت بوده اند. بنابراين ضريب نفوذ اينترنت در خاورميانه مطابق آنچه در بالا ذكر شد تنها 21.3 درصد است.
ايران: از جمعيت 70 ميليون نفري ايران 23 ميليون نفر از اينترنت هستند. در ايران 450 هزار خط اينترنت پرسرعت وجود دارد.
بحرين: از جمعيت 718 هزار نفري بحرين 250 هزار نفر از اينترنت استفاده كرده و 38.600 خط اينترنت پرسرعت موجود است.
اردن: اين كشور حدود 6 ميليون نفر جمعيت دارد كه بيش از يك ميليون نفر از شهروندان آن از اينترنت استفاده مي كنند. 48 هزار خط اينترنت پرسرعت در اردن موجود است.
كويت: از جمعيت 2.5 ميليون نفري كويت 900 هزار نفر از اينترنت بهره مي برند و 25 هزار خط اينترنت پرسرعت در اين كشور موجود است.
قطر: قطر در مجموع 928 هزار نفر جمعيت دارد كه 351 هزار نفر از آنان كاربر اينترنت بوده و 46.800 خط اينترنت پرسرعت در قطر وجود دارد.
عربستان سعودي: در كشور 28 ميليون نفري عربستان 6.200.000 كاربر اينترنت و 218.200 خط اينترنت پرسرعت موجود است.
سوريه: سوريه با 19.7 ميليون نفر جمعيت داراي 2.132.000 نفر كاربر اينترنت است و 5600 خط اينترنت پرسرعت در آن موجود است.
امارات: امارات با جمعيت 4.6 ميليون نفري خود داراي 2.3 ميليون كاربر اينترنت و 240.600 خط اينترنت پرسرعت است.
عراق: از جمعيت 28 ميليون نفري عراق 54 هزار نفر كاربر اينترنت هستند و در مورد تعداد مشتركان اينترنت پرسرعت آماري در دست نيست.
لبنان: اين كشور 3.9 ميليون نفري داراي 950 هزار نفر كاربر اينترنت و 170 هزار نفر خط اينترنت پرسرعت است.
عمان: از مجموعه 3.3 ميليون نفر جمعيت عمان 300 هزار نفر از اينترنت بوده و 15.200 خط اينترنت پرسرعت نيز وجود دارد.
فلسطين (كرانه غربي و نوار غزه): از مجموع 2.6 ميليون نفر جمعيت فلسطين 355.500 نفر كاربر اينترنت بوده و 25.800 خط اينترنت پرسرعت نيز در اين كشور موجود است.
يمن: در كشور 23 ميليون نفري يمن تنها 320 هزار نفر از اينترنت استفاده مي كنند و آماري از كاربران اينترنت پرسرعت در اين كشور وجود ندارد.

منابع: budde.com.au، nytimes.com، pewinternet.org، pewresearch.org، contentsutra.com، internetworldstats.com

tohidkh
30-11-2008, 15:06
نه خداييش بدون مودم ميگفت فقط اكانت 256 100 هزارتومان پات آب ميخوره واسه همينه گفتم يه لحظه جام كردم بعدش ميگه 64 ترانسفر يك گيگ يك ماه ماهي 30 هزارتومنه!!!
دوست خوبم؛ فکر کنم قیمت 256 نامحدود رو به مشا گفتند.
شما یه بار دیگه هم پیگیری کنید.
مطمئن باشید که اون قیمت برای 256 نامحدود هم زیاده.
اینجا که 512 نامحدود، هر ماه 89 تومان هست.

alizadsar
30-11-2008, 15:50
بچه ها میخوام 256 داتک بگیرم.خوبه؟ ماهی 278,100..بدون محدودیت

alizadsar
30-11-2008, 15:50
یعنی 27 هزار و 810 تومان

r4pbr4p
30-11-2008, 18:26
دوست خوبم؛ فکر کنم قیمت 256 نامحدود رو به مشا گفتند.
شما یه بار دیگه هم پیگیری کنید.
مطمئن باشید که اون قیمت برای 256 نامحدود هم زیاده.
اینجا که 512 نامحدود، هر ماه 89 تومان هست.

فکر میکنم درست میگه این دوستمون

من رفیقم اهوازه میگه 128 ماهیانه 60 تومن!:13:

tohidkh
30-11-2008, 19:03
بچه ها میخوام 256 داتک بگیرم.خوبه؟ ماهی 278,100..بدون محدودیت

یعنی 27 هزار و 810 تومان
واقعا عالیه.
اگه بتونید از پس اش بربیاید، خیلی خوبه.
موفق باشید. :11:

Terova
30-11-2008, 19:37

من 1024 میگیرم ماهی 21 تومن البته 2.5 گیگ حجمی ..

babialex
30-11-2008, 19:45
ميخواستم بدونم كدوم شركت ها كه حجمي ميدن شباها رايگان دارن ؟

ميخام 128 يا 256 بگيرم حجمي با شبهاي رايگان

64 نامحدود بگيرم بهتره يا 128 يا 256 حجمي ؟

ميخام ماهي 10-15 تومن حروم اينترنت كنم :31:

mahn90
30-11-2008, 20:37
سلام تفاوت حجمی و نامحدود چیه ؟؟

میخوام از برازجان بگیرم یه ماه 128 9.800 تومان می ارزه ؟؟؟؟؟

Terova
30-11-2008, 21:06
سلام تفاوت حجمی و نامحدود چیه ؟؟

میخوام از برازجان بگیرم یه ماه 128 9.800 تومان می ارزه ؟؟؟؟؟

خوب حجمی یعنی اینکه شرکت یک حجمی رو برات تایین می کنه که اگر اون حجم شما تمام بشه اکانت شما هم قطع میشه..

مثلا شرکت به شما میگه در یک ماه 5 گیگ بیشتر نمیتونی از اینترنت استفاده کنید.. و اگر 5 گیگ رو شما مصرف کنید اینترنت شما درهر موقع از اون ماه قطع میشه..

نامحدود هم که دیگه تا دلت بخواد میتونی تو اون ماه از اینترنت استفاده کنی..

mahn90
30-11-2008, 22:25
خوب حجمی یعنی اینکه شرکت یک حجمی رو برات تایین می کنه که اگر اون حجم شما تمام بشه اکانت شما هم قطع میشه

یعنی حجم دانلود ؟؟؟؟؟؟

یعنی نمیشه دان دیگه کرد یا نمیشه دیگه اصلا رفت توی اینترنت با اکانت

Terova
30-11-2008, 23:38
یعنی حجم دانلود ؟؟؟؟؟؟

یعنی نمیشه دان دیگه کرد یا نمیشه دیگه اصلا رفت توی اینترنت با اکانت

نه فقط حجم دانلود نیست .. مثلا شما یک سایت رو که باز میکند بازهم از حجم شما کم میشه برای آپلود کردن بازهم از حجم کم میشه..

کلا بیشتر برای کسانی خوبه که زیاد اهل دانلود های خفن نیستن و بیشتر وبگردی میکنند .. البته بعضی شرکتها هم دانلود شبانه رایگان داره که برای خودت میگزاری شبها دانلود بشه مثلا با 512 میتونی شبی که چهارساعت هست حدود 700 مگابایت دانلود کنی..

بعد حجمت که تمام بشه کلا دیگه نمیتونی وصل بشی.. البته میتونی باز بری و ازشون حجم اضافی بخری (فکر کنم برای هر گیگ 4 تومن بگیرن)

mahn90
01-12-2008, 09:35
ای بابا اینطوری که نمی ارزه

ممکن مثلا توی یه هفته به باد بره

مثلا نا محدود چقدر گرون تر حجمی هست؟

Majidson
01-12-2008, 10:12
ميخواستم بدونم كدوم شركت ها كه حجمي ميدن شباها رايگان دارن ؟

ميخام 128 يا 256 بگيرم حجمي با شبهاي رايگان

64 نامحدود بگيرم بهتره يا 128 يا 256 حجمي ؟

ميخام ماهي 10-15 تومن حروم اينترنت كنم :31:

شاتل و صبانت شب ها رايگان هستند.
ولي شاتل يه مقدار قيمت هاي سرويس ART بالاست كه مي توني سرويس Eco بگيري با ترافيك پايين ولي شبا رايگانه قيمتش ارزونه.

Terova
01-12-2008, 11:16
ای بابا اینطوری که نمی ارزه

ممکن مثلا توی یه هفته به باد بره

مثلا نا محدود چقدر گرون تر حجمی هست؟

اتفاقا ارزش داره .. چون شما که همیشه دانلود نمی کنید که زودی تمام بشه.. با وبگردی هم خیالتون راحت تا آخر ماه تمام نمیشه..

من خودم 2.5 گیگ دارم .. یک ماه رو کامل میبره .. کلا شبها میگزارم دانلود کنه شبی هم حدود 1 گیگ دانلود می کنم..

البته بعضی وقتها هم تو روز دانلود میکنم البته حجم های پایین..

نامحدود رو خیلی گرون میدن مثلا 512 رو نامحدود میدن 120 تومن ولی 2.5 گیگی رو میدن 16 تومن..1024 رو میدن 320 تومن ولی حجم رو میدن 21 تومن..

ارمغان جنون
01-12-2008, 15:28
سلام,چه شرکت هایی adsl 64 یا 128 نا محدود میدن و کدوم بهتره؟

Enter
01-12-2008, 15:51
دمتون گرم خداوكيلي غبطه ميخورم اينجا ميگه 256 حجمي 5 گيگ 100 تومن به قرآن آخرضدحاله يعني چي راستي دوستان به نظرتون برم اينترنت ماهواره اي بگيرم بهتره (اينترنت ماهواره اي آنلاين) يا نه همين adsl رو بگيرم درسته حالا همونكارت دي وي بي چيزي تومايه هاي 200 هزارتومن درمياد ولي به نظرشما بهتر نيست؟؟!!

Shadmehr1
01-12-2008, 16:27
بچه ها سلام
امیدوارم حال همه خوب باشه
منم کاربر جدید این فروم هستم و امیدوارم ما رو هم در جمع اینترنت بازان بپذیرید!
عرض به حضورتون می خواستم یه لطفی کنین برای منطقه گوهردشت (رجایی شهر) کرج، بگین کدوم اینترنت ای دی اس ال بهترینه؟
من واقعا گیج سدم
همه هم که فقط ازر اینترنتی که خودشون دارن تعریف می کنن
آدم نمی دونم باید کدوم رو بگیره
اگه لطف کنین با یه کم توضیح و قیمت تقریبی اینترنت برام بگین چه اینترنتی تو کرج بگیرم بهتره، ممنون میشم هزار تا
دم شما همتون گرم...

Terova
01-12-2008, 16:40
دمتون گرم خداوكيلي غبطه ميخورم اينجا ميگه 256 حجمي 5 گيگ 100 تومن به قرآن آخرضدحاله يعني چي راستي دوستان به نظرتون برم اينترنت ماهواره اي بگيرم بهتره (اينترنت ماهواره اي آنلاين) يا نه همين adsl رو بگيرم درسته حالا همونكارت دي وي بي چيزي تومايه هاي 200 هزارتومن درمياد ولي به نظرشما بهتر نيست؟؟!!

خوب adsl بهتر هست ولی اون قیمتهای که اون شرکت داده نجومی هست.. واصلا به هیچ وجه اطراف اون شرکت نرو (راستی اسم اون شرکت چی هست)

کلا برای اینترنت ماهواره ای 70 تومن --- دم دستگاهای دیگه هم 20 تومن خرج داره البته پول اکانت هم هست.. من جایی شما بودم با این شرایط حتما ماهواره ای می خریدم..

farhad_s5
01-12-2008, 16:53
سلام,چه شرکت هایی adsl 64 یا 128 نا محدود میدن و کدوم بهتره؟

تا اونجايي كه من ميدونم شركت هاي لايزر ، سپنتا ، داتك ، آسياتك نا محدود ميدن.

بايد ببيني تو منطقه شما كدوم سرويس ميدن و كدوم بهتره!:46:

Enter
01-12-2008, 16:56
تروا داداش خيلي مخلصيم
من اونطوركه سراغ گرفتم بهترين دي وي بي كه بشه اينترنت آنلاين روهم داشت دقيقا 185000 هزارتومنه وديش وال ان بي هم چيزي تومايه هاي 30,000 هزارتومنه فقط نميدونم قيمت اكانتاش چقدره وچه جوريه وبايد ازكجاخريد!!!
والله اينبار بايد حضوري بروم دفتر شركت وازخودمهندساش بپرسم اون روزكه زنگ زدم منشي بودوزيادنميشه به حرفاش اعتمادكردواگه ديدم حرفاي منشيه صحت داره بي بروبرگردرفتم تونخ اينترنت ماهواره اي.

babialex
01-12-2008, 17:39
من تازه میخام adsl بگیرم چند تا سوال مهم داشتم

1- اگه مثلا از داتک بار اول گرفتم 64 نامحدود و هزینه های اولیه وصل و این چیزاشو دادم اگر راضی نبودم و ماه بعد خواستم از شاتل استفاده کنم بازم باید هزینه راه اندازی و اینطور چیزارو بدم ؟

2- اگر بخام نوع سرویس مو عوض کنم چطور ؟ باید بازم هزینه اضافه بدم ؟ ( از یه شرکت )

3- سرویس 64 نامحدود داتک بهتره یا شاتل ؟

4- مودم خوب تا 45 تومن چی بگیرم ؟ dlink - asus - linksys یا مارک دیگه ؟

5- میخام اگر بعدا نوت بوک هم گرفتم با دو تا سیستم از adsl استفاده کنم چه مودمی این قابلیت رو داره ؟

ممنون اگه راهنمایی کنید

akhoond
01-12-2008, 17:39
تروا داداش خيلي مخلصيم
من اونطوركه سراغ گرفتم بهترين دي وي بي كه بشه اينترنت آنلاين روهم داشت دقيقا 185000 هزارتومنه وديش وال ان بي هم چيزي تومايه هاي 30,000 هزارتومنه فقط نميدونم قيمت اكانتاش چقدره وچه جوريه وبايد ازكجاخريد!!!
والله اينبار بايد حضوري بروم دفتر شركت وازخودمهندساش بپرسم اون روزكه زنگ زدم منشي بودوزيادنميشه به حرفاش اعتمادكردواگه ديدم حرفاي منشيه صحت داره بي بروبرگردرفتم تونخ اينترنت ماهواره اي.

دوست عزیز ، شما خودت یوزر یه قرن پیش هستی :5: باید بدونی که نباید در مورد edsl بحث بشه .

مرسی :10: :11: :46:

akhoond
01-12-2008, 17:47

1- اگه مثلا از داتک بار اول گرفتم 64 نامحدود و هزینه های اولیه وصل و این چیزاشو دادم اگر راضی نبودم و ماه بعد خواستم از شاتل استفاده کنم بازم باید هزینه راه اندازی و اینطور چیزارو بدم ؟

2- اگر بخام نوع سرویس مو عوض کنم چطور ؟ باید بازم هزینه اضافه بدم ؟ ( از یه شرکت )

5- میخام اگر بعدا نوت بوک هم گرفتم با دو تا سیستم از adsl استفاده کنم چه مودمی این قابلیت رو داره ؟

ممنون اگه راهنمایی کنید

ببینید ، اگه تو یه شرکت بخواهید ، سرویس رو ارتقا بدید ، شدنی هست ، بی هزینه اضافه ، فقط هزینه سرویس هست دیگه ، یعنی شما 64 داتک دارید ، می تونید ماه بعد 256 بگیری ، حتی وسط ماه هم می شه ( اما یادمه نمی شد وسط ماه 256 رو به 64 down کرد ، گیر می دن انگار :13:)
اگه بخواهید از مثلا داتک برید شاتل ، یه هزینه رانژه باید به شاتل بدید ، فارق از این که بار اولی هست که رانژه می کنید یا نه ...
مودم هر 3 تا مودم خوبی هستند ، مودم های 2 پورت ، یکی لن دارن یکی یو اس بی ، که هم می شه به پی سی زد ، هم لپ تاپ ، اما اگه می خوای با لپ تاپ کار کنی ، توصیه می کنم وایرلس دار هم بگیر که مقید به سیم نکنی خودتو ( نظر شخصی )

مرسی

Shadmehr1
02-12-2008, 00:10
بچه ها سلام
امیدوارم حال همه خوب باشه
منم کاربر جدید این فروم هستم و امیدوارم ما رو هم در جمع اینترنت بازان بپذیرید!
عرض به حضورتون می خواستم یه لطفی کنین برای منطقه گوهردشت (رجایی شهر) کرج، بگین کدوم اینترنت ای دی اس ال بهترینه؟
من واقعا گیج سدم
همه هم که فقط ازر اینترنتی که خودشون دارن تعریف می کنن
آدم نمی دونم باید کدوم رو بگیره
اگه لطف کنین با یه کم توضیح و قیمت تقریبی اینترنت برام بگین چه اینترنتی تو کرج بگیرم بهتره، ممنون میشم هزار تا
دم شما همتون گرم...

ای ول بابا!
چقدر تحویلیدید ما رو!!
جو گیر شدم حسابی! :41:
یعنی هیچ کی پیدا نمیشه جواب ما رو هم بده؟
هوای ما جدیدا رو هم داشته باشین بر و بچ با معرفت...
من الان به نظرم بین بد و بدتر اگه بخوام انتخاب کنم!! فکر کنم کیمیا نت بد باشه نسبت به بقیه که بدترن!
کیمیا نت چطوره؟ کسی کار کرده باهاش؟؟
الان قیمتاش این جوریه:

256 کیلو بایت ===> ترافیک 2 گیگا بایت ===> ماهانه 13780 تومان
256 کیلو بایت ===> ترافیک 5 گیگا بایت ===> ماهانه 19080 تومان
256 کیلو بایت ===> ترافیک 10 گیگا بایت ===> ماهانه 29680 تومان
512 کیلو بایت ===> ترافیک 2 گیگا بایت ===> ماهانه 24380 تومان
64 کیلو بایت ===> ترافیک نامحدود ===> ماهانه 19100 تومان
128 کیلو بایت ===> ترافیک نامحدود ===> ماهانه 28500 تومان
256 کیلو بایت ===> ترافیک نامحدود ===> ماهانه 45400 تومان

از خودشون هم سئوال کردم گفتش الان 256 های ما سرعت دانلودش در حالت معمولی 20 تا 22 کیلوبایت بر ثانیه هست. قطعی هم کم پیش میاد. قیمت مودم هم 45000 تومان و قیمت رانژه و نصب و راه اندازی هم سر جمع 20000 تومان هست.
حالا چیکار کنم؟

siamak_mu
02-12-2008, 00:42

ممنون اگه راهنمایی کنید

1- شما اصلاً اگه يه كار كوچولو (وارد كردن يوز و پس در تنظيمات مودم) رو بلد باشي ميتوني در هر دو حالت هزينه ي نصب ندي! در غير اين صورت بايد براي تعويض شركت هزينه ي نصب بدي.

2- نه!

3- اصلاً قابل مقايسه نيست! سرعت دانلود 64 شاتل 10 كيلوبايت هست ولي 64 داتك فكر نكنم به اندازه ي dial up هم برسه! بگذريم قطعي ها و پشتيباني و...

4- شاتل جديداً ديگه لينك سيس رو ساپورت نميكنه.

5- شما مودم وايرلس بگيري مي توني pc رو با كابل وصل كني و لپ تاپ هم با وايرلس (همين كاري كه من كردم) فقط مودم وايرلس گرونه! من دو سال پيش 3COM گرفتم 135 تومن.

Cleeev
02-12-2008, 00:42
ای ول بابا!
چقدر تحویلیدید ما رو!!
جو گیر شدم حسابی! :41:
یعنی هیچ کی پیدا نمیشه جواب ما رو هم بده؟
هوای ما جدیدا رو هم داشته باشین بر و بچ با معرفت...
من الان به نظرم بین بد و بدتر اگه بخوام انتخاب کنم!! فکر کنم کیمیا نت بد باشه نسبت به بقیه که بدترن!
کیمیا نت چطوره؟ کسی کار کرده باهاش؟؟
الان قیمتاش این جوریه:

256 کیلو بایت ===> ترافیک 2 گیگا بایت ===> ماهانه 13780 تومان
256 کیلو بایت ===> ترافیک 5 گیگا بایت ===> ماهانه 19080 تومان
256 کیلو بایت ===> ترافیک 10 گیگا بایت ===> ماهانه 29680 تومان
512 کیلو بایت ===> ترافیک 2 گیگا بایت ===> ماهانه 24380 تومان
64 کیلو بایت ===> ترافیک نامحدود ===> ماهانه 19100 تومان
128 کیلو بایت ===> ترافیک نامحدود ===> ماهانه 28500 تومان
256 کیلو بایت ===> ترافیک نامحدود ===> ماهانه 45400 تومان

از خودشون هم سئوال کردم گفتش الان 256 های ما سرعت دانلودش در حالت معمولی 20 تا 22 کیلوبایت بر ثانیه هست. قطعی هم کم پیش میاد. قیمت مودم هم 45000 تومان و قیمت رانژه و نصب و راه اندازی هم سر جمع 20000 تومان هست.
حالا چیکار کنم؟

کیمیانت باید نماینده فروش یکی از شرکتا باشه چون جزو شرکتای اصلی نیست... یه زمانی کارت اینترنتاشو استفاده میکردم (دایال آپ) کیفیت و سرعتش خوب بود...

مهم ترین چیز بودجه شماس... شما بگو که بودجه ت چقدره یعنی در ماه چقدر میتونید واسه شارژ اینترنتت خرج کنی تا دوستان یه مورد خوب رو بهت پیشنهاد کنن...

فکر کنم تمام شرکتای اصلی adsl توی کرج و اطرافش یا خودشون ارائه میدن و یا نماینده فروش دارن و شما باید برید سایتشون و چک کنید که منطقه شما و پیش شماره تون رو پشتیبانی میکنن یا نه...

الان شرکتا تقریبا همه شون کیفیتشون یکیه و خوبن و یه سری سرعتای بالا با محدودیت حجمی میدن (مثل 512 و 256 با محدودیت) و بعضی دیگه مثل داتک 128 نامحدود میدن (مثلا شاتل میده حدود 20,000 تومن در ماه)...

شرکتای بهتر صبانت و آسیاتک و شاتل و لایزر و داتک و سپنتا و پارس آنلاین هستن (که از داتک و پارس آنلاین خیلی از دوستان شدیدا ناراضی هستن)...

در کل بودجه شما برای تعیین بهترین سرویس دهنده و سرویس مهم ترین نکته س...

روز خوبی داشته باشید... :11:

فقط مودم وايرلس گرونه! من دو سال پيش 3COM گرفتم 135 تومن.

الان USRobotics 9108 هست با کلی امکانات داخلی و خارجی با گارانتی انفورماتیک گستر کمتر از 100,000 تومن........ برو حالشو ببر :8:... تازه چینی و غیره هم هستن که خیلی ارزون ترن (که البته عواقب خریدشون به عهده خود شخص مشتریه نه سازنده :27:)........... :40:

vahid_civil
02-12-2008, 00:46
شادمهر جان.شرکتایی که محدودیت حجمی دارن معمولا سرعت دانلودشون بیشتره. مثل آسیاتک و صبانت.
ولی اینی که شما میگید سرعت دانلودش بالا نیست!
شما چهار رقم اول تلفنتون رو بگید تا ببینیم چه شرکتای دیگه ای بهتون سرویس ارائه میکنن.
دانلود زیاد داری؟ اگه آره نامحدود بگیر. اگر نه محدودیت دار خوبه.
قیمتاش هم معمولیه.مثل آسیاتک و صبانته.فقط سرعت آسیا و صبا بیشتره.
شما ببین شرکت معروف دیگه ای بهتون سرویس ارائه نمیده ؟

Shadmehr1
02-12-2008, 03:33
کیمیانت باید نماینده فروش یکی از شرکتا باشه چون جزو شرکتای اصلی نیست... یه زمانی کارت اینترنتاشو استفاده میکردم (دایال آپ) کیفیت و سرعتش خوب بود...

مهم ترین چیز بودجه شماس... شما بگو که بودجه ت چقدره یعنی در ماه چقدر میتونید واسه شارژ اینترنتت خرج کنی تا دوستان یه مورد خوب رو بهت پیشنهاد کنن...

فکر کنم تمام شرکتای اصلی adsl توی کرج و اطرافش یا خودشون ارائه میدن و یا نماینده فروش دارن و شما باید برید سایتشون و چک کنید که منطقه شما و پیش شماره تون رو پشتیبانی میکنن یا نه...

الان شرکتا تقریبا همه شون کیفیتشون یکیه و خوبن و یه سری سرعتای بالا با محدودیت حجمی میدن (مثل 512 و 256 با محدودیت) و بعضی دیگه مثل داتک 128 نامحدود میدن (مثلا شاتل میده حدود 20,000 تومن در ماه)...

شرکتای بهتر صبانت و آسیاتک و شاتل و لایزر و داتک و سپنتا و پارس آنلاین هستن (که از داتک و پارس آنلاین خیلی از دوستان شدیدا ناراضی هستن)...

در کل بودجه شما برای تعیین بهترین سرویس دهنده و سرویس مهم ترین نکته س...

روز خوبی داشته باشید... :11:

با تشکر فراوان از شما دوست عزیز
والا اگه بتونم با مثلا حداکثر ماهی 15 هزار سرویس خوبی پیدا کنم که عالی میشه اگه هم نه که شاید مجبور شم ماهی 20 هزار هم خرج کنم!
البته داتک رو آمارش گرفتم که کرج متاسفانه سرویس نداره
از پارس آنلاین و پارسی نت و دنیا نت هم ناراضی بودن ظاهرا دوستان! به خصوص از پارسی نت و پشتیبانیش که بسیار ناراضی بودن همه!
بازم به هر حال ممنون از شما دوست خوب...

Shadmehr1
02-12-2008, 03:42
شادمهر جان.شرکتایی که محدودیت حجمی دارن معمولا سرعت دانلودشون بیشتره. مثل آسیاتک و صبانت.
ولی اینی که شما میگید سرعت دانلودش بالا نیست!
شما چهار رقم اول تلفنتون رو بگید تا ببینیم چه شرکتای دیگه ای بهتون سرویس ارائه میکنن.
دانلود زیاد داری؟ اگه آره نامحدود بگیر. اگر نه محدودیت دار خوبه.
قیمتاش هم معمولیه.مثل آسیاتک و صبانته.فقط سرعت آسیا و صبا بیشتره.
شما ببین شرکت معروف دیگه ای بهتون سرویس ارائه نمیده ؟

سلام خدمت وحید خان گل
عرض به حضور شما که چهار رقم اول شماره ما هم 4430 هست که میشه سه راه گوهردشت ( رجایی شهر)
تقریبا میشه گفت اکثر شرکت ها تا اونجا که من اطلاع دارم این منطقه رو تحت پوشش خودشون دارن
من اول می خواستم از شاتل بگیریم که زنگیدم شاتل گفت فعلا پورت خالی نداریم برای شما باید صبر کنید که من پرسیدم چند روز؟ گفت 30 الی 45 روز !!
البته بودن بعضی دوستان که از شاتل هم می نالیدن!
دانلود هم والا من دارم منتها در حد معمولی
ام پی 3 و موزیک ویدیو بعضی اوقات
منتها نه دیگه در حد فیلم دانلود کردن
به هر حال دانلود نامحدود باشه مسلما بهتره اما خب در واقعیت که نگاه می کنم می بیتم تا اون حد دانلود ندارم در حد معمولی که بشه مثلا روزی چند ت تراک ام پی تری و شاید دو سه تا هم موزیک ویدیو دانلود کرد
در ضمن برام مهمه که پشتیبانی شرکت خوب باشه و قطع شدن هم کمتر باشه که چه بهتر!
کیمیا نت رو گفتم چون دیدم کمتر ازش می نالن!
صبا نت هم هست که ظاهرا گرونه فن آوا هم که فکر کنم نماینده آسیا تک باشه که اونم راضی نبودن خیلی ازش
از پارسی نت و به خصوص پشتیبانیش که بسیار بسیار شکایت داشتن ملت
دنیا نت و پیک نت هم ظاهرا جدیدن
به هر حال اگه یه راهنمایی درست و درمون کنی منو، منم دعا می کنم برات هرچی از خدا می خوای بهت بده :40:
بازم ممنون...

Alfa 1
02-12-2008, 07:34
آقا ما یه سوال فوق فنی داشتیم :

ببینید من نه دانشجوم نه می تونم نامه از یه شرکت بگیرم و نه سایر مخلفاته دیگه!
حالا از اساتید کسی کلک رشتی ای بلده که ما بتونیم بالای 128 بگیرم ؟
(البته محض اطمینان اگه قبلا تست شده باشه خیلی بهتره)

ROOTKIT
02-12-2008, 09:55
آقا من یه سئوال دارم امیدوارم جوابم رو بدید من الان با adsl128 دارم با سرعت 13 کیلوبایت دانلود می کنم به نظرتون سرعت دانلودش خوبه ؟

Enter
02-12-2008, 10:08
دوست عزیز ، شما خودت یوزر یه قرن پیش هستی :5: باید بدونی که نباید در مورد edsl بحث بشه .

مرسی :10: :11: :46:

آخوند من نوکرتم داداش فقط منظورتو نگرفتم نبایددرموردچی بحث کنیم؟؟؟!!!

babialex
02-12-2008, 10:28
1- شما اصلاً اگه يه كار كوچولو (وارد كردن يوز و پس در تنظيمات مودم) رو بلد باشي ميتوني در هر دو حالت هزينه ي نصب ندي! در غير اين صورت بايد براي تعويض شركت هزينه ي نصب بدي.

2- نه!

3- اصلاً قابل مقايسه نيست! سرعت دانلود 64 شاتل 10 كيلوبايت هست ولي 64 داتك فكر نكنم به اندازه ي dial up هم برسه! بگذريم قطعي ها و پشتيباني و...

4- شاتل جديداً ديگه لينك سيس رو ساپورت نميكنه.

5- شما مودم وايرلس بگيري مي توني pc رو با كابل وصل كني و لپ تاپ هم با وايرلس (همين كاري كه من كردم) فقط مودم وايرلس گرونه! من دو سال پيش 3COM گرفتم 135 تومن.

ممنون

یوزر پسوورد وارد کردن که کاری نداره ! یعنی هزینه نصب یعنی این ؟!!!
پس 64 شاتل خیلی بهتره درسته ؟
پس چه مودمی بگیرم ؟ پاراداین گیر میاد ؟ یا asus یا d-link بگیرم ؟

babialex
02-12-2008, 10:30
ببینید ، اگه تو یه شرکت بخواهید ، سرویس رو ارتقا بدید ، شدنی هست ، بی هزینه اضافه ، فقط هزینه سرویس هست دیگه ، یعنی شما 64 داتک دارید ، می تونید ماه بعد 256 بگیری ، حتی وسط ماه هم می شه ( اما یادمه نمی شد وسط ماه 256 رو به 64 down کرد ، گیر می دن انگار :13:)
اگه بخواهید از مثلا داتک برید شاتل ، یه هزینه رانژه باید به شاتل بدید ، فارق از این که بار اولی هست که رانژه می کنید یا نه ...
مودم هر 3 تا مودم خوبی هستند ، مودم های 2 پورت ، یکی لن دارن یکی یو اس بی ، که هم می شه به پی سی زد ، هم لپ تاپ ، اما اگه می خوای با لپ تاپ کار کنی ، توصیه می کنم وایرلس دار هم بگیر که مقید به سیم نکنی خودتو ( نظر شخصی )

مرسی

مرسی دوست عزیز

ما شریعتی ( مرکز مخابرات بهشتی ) هستیم
این منطقه شاتل خوبه ؟

این داستان امپراطور چطوریه ؟‌معتبره ؟

mehdi_vsgh
02-12-2008, 10:46
آخوند من نوکرتم داداش فقط منظورتو نگرفتم نبایددرموردچی بحث کنیم؟؟؟!!!
یعنی بحث راجع اینترنت ماهواره‌ای ممنوعه

bof
02-12-2008, 11:41
سلام دوستان من می خوام سرویس 64 لایزر یا سپنتا رو بگیرم البته می خواستم شاتل بگیرم که منطقه ما ساپورت نمیکنه.شما کدومو پیشنهاد می کنید البته با دلیل.

franch
02-12-2008, 12:45
كاهش شكاف اينترنت پرسرعت در اتحاديه اروپا
ايجاد بيش از 100 ميليون خط اينترنت پرسرعت در اروپا

خبرگزاري فارس: شكاف و تبعيض در زمينه ارائه خدمات اينترنت پرسرعت در قاره اروپا در حال كاهش است و حتي ضعيف ترين كشورهاي اروپايي نيز با ايجاد زيرساخت هاي جديد در تلاش هستند تا سرعت دسترسي شهروندان خود به اينترنت پرسرعت را افزايش دهند.

به گزارش فارس به نقل از سي آر ان، تفاوت ضعيف ترين و قوي ترين كشورهاي عضو اتحاديه اروپا در اين زمينه از 28.4 درصد در جولاي 2007 به 27.7 درصد در جولاي 2008 كاهش يافته است.
البته شكاف در اين زمينه هنوز عميق است، به عنوان مثال در حاليكه 37.2 درصد خانوارهاي دانماركي به اينترنت پرسرعت دسترسي دارند، اين رقم در مورد خانوارهاي بلژيكي تنها 10 درصد است.
در حال حاضر 9 كشور عضو اتحاديه اروپا از نرخ دسترسي خانگي بالاتري به اينترنت پرسرعت در مقايسه با آمريكا برخوردار هستند و دانمارك و هلند از تمامي كشورهاي اروپايي وضعيت بهتري دارند.
در فاصله جولاي 2007 تا جولاي 2008 بيش از 17 ميليون خط جديد اينترنت پرسرعت در قلمروي كشورهاي عضو اتحاديه اروپا نصب شده تا مجموع اين خطوط از مرز 100 ميليون فراتر برود.
بيشترين افزايش خطوط اينترنت پرسرعت مربوط به كشورهاي مالت، آلمان و قبرس بوده است.
سرعت اتصال از طريق 75 درصد اين خطوط حدود 2 مگابيت در ثانيه، از طريق 13 درصد معادل 10 مگابيت در ثانيه و از طريق 1.4 درصد بيش از 100 مگابيت در ثانيه است.

zed2
02-12-2008, 13:40
زد 2 خان ، شما که استادی :46: شکسته نفسی نفرمایید :13:
مرسی دوست من
بعد این که چطوری مثلا برای ساختمان ها میان سرویس می دن ؟ وایرلس ؟ یا با همون تکنولوژی دی اس ال می آرن براشون ؟

مرسی :10: :11:
همون تکنولوژی adsl رو میارن مگه اینکه بگین بخوان پهنای باند اختصاصی بی سیم نصب کنن و بین خودشون شیر کنن( که ان مورد رو شرکت ها انجام میدن تا انجا که می دونم)

راه قانونی اس اینکه با دلایل نوشته شده نامه بزنی به سازمان تنظیم مقررات بررسی می کنن و جواز سرعت بیشتر رو می دن ( این چیزی بود که سازمان تنظیم مقررات به من گفت) ادرسش هم تو سایتش هست.

siamak_mu
02-12-2008, 13:42
آقا من یه سئوال دارم امیدوارم جوابم رو بدید من الان با adsl128 دارم با سرعت 13 کیلوبایت دانلود می کنم به نظرتون سرعت دانلودش خوبه ؟

كمه!
16=8÷128 بايد 16 باشه حداقل.

ممنون

یوزر پسوورد وارد کردن که کاری نداره ! یعنی هزینه نصب یعنی این ؟!!!
پس 64 شاتل خیلی بهتره درسته ؟
پس چه مودمی بگیرم ؟ پاراداین گیر میاد ؟ یا asus یا d-link بگیرم ؟

بله! كاري كه توي 30 ثانيه انجام ميشه ميان نيم ساعت طول ميدن و كلي پول ميگيرن! مودم هم از خودشون بپرس ببين شايد با يكيش مشكل داشتن آخه دوست من سفارش داد بعد پرسيده بود چه مودمي رفتيم همون لينك سيس كه گفتن خريديم بعد از يك هفته كه آماده ي نصب شد گفتن دو سه روزه ديگه ساپ1ورت نميكنيم! خلاصه با چك و چونه قبول كردن. اگه جفتش هم ساپورت ميكردن كه هيچ فرقي نداره هردوشون به اندازه ي سرعت ذغالي ايران جواب ميده كيفيتشون هم كه جفتشون خوبه. ببين از كدوم وايرلس ارزون گير مياري.

Ezmir
02-12-2008, 14:49
نقل قول:نوشته شده توسط rootkit

كمه!

خوشبحالت من سرعته دانلودم با 128 حدودای 9-10 .

tohidkh
02-12-2008, 14:56

كمه!
.

خوشبحالت من سرعته دانلودم با 128 حدودای 9-10 .
اگه از سرویس 128 نامحدود استفاده میکنید، سرعت 13 کیلوبایت بر ثانیه برای دانلود استاندارد و مناسب هست.
ولی در سرویسهای محدود، 16 مناسب هست.

vahid_civil
02-12-2008, 17:14
سلام خدمت وحید خان گل
عرض به حضور شما که چهار رقم اول شماره ما هم 4430 هست که میشه سه راه گوهردشت ( رجایی شهر)
تقریبا میشه گفت اکثر شرکت ها تا اونجا که من اطلاع دارم این منطقه رو تحت پوشش خودشون دارن
من اول می خواستم از شاتل بگیریم که زنگیدم شاتل گفت فعلا پورت خالی نداریم برای شما باید صبر کنید که من پرسیدم چند روز؟ گفت 30 الی 45 روز !!
البته بودن بعضی دوستان که از شاتل هم می نالیدن!
دانلود هم والا من دارم منتها در حد معمولی
ام پی 3 و موزیک ویدیو بعضی اوقات
منتها نه دیگه در حد فیلم دانلود کردن
به هر حال دانلود نامحدود باشه مسلما بهتره اما خب در واقعیت که نگاه می کنم می بیتم تا اون حد دانلود ندارم در حد معمولی که بشه مثلا روزی چند ت تراک ام پی تری و شاید دو سه تا هم موزیک ویدیو دانلود کرد
در ضمن برام مهمه که پشتیبانی شرکت خوب باشه و قطع شدن هم کمتر باشه که چه بهتر!
کیمیا نت رو گفتم چون دیدم کمتر ازش می نالن!
صبا نت هم هست که ظاهرا گرونه فن آوا هم که فکر کنم نماینده آسیا تک باشه که اونم راضی نبودن خیلی ازش
از پارسی نت و به خصوص پشتیبانیش که بسیار بسیار شکایت داشتن ملت
دنیا نت و پیک نت هم ظاهرا جدیدن
به هر حال اگه یه راهنمایی درست و درمون کنی منو، منم دعا می کنم برات هرچی از خدا می خوای بهت بده :40:
بازم ممنون...

هم صبانت و هم آسیاتک شرکتای معروف و خوبی هستن.شما میتونی از هر کدوم از این شرکتا یه اینترنت محدود با 5 یا 6 گیگ حجم بگیری که به نظرم برات کافیه.هزینش حدود 16 تومن میشه ماهی.
بسته به مصرفت میتونی بازم حجم بخری که معمولا هر 1 گیگ حجم رو میدن سه هزار تومن.
من خودم آسیاتک دارم و تا حالا مشکلی باهاش نداشتم.ولی شما بهتره زنگ بزنی شرکتاشون و بپرسی کدومشون پورت خالی دارن و زودتر نصب میشه.مثل شاتل که واستون نداشته نشه.
عملا همه شرکتا مثل هم هستن. زیاد رو این موضوع وسواس نداشته باش.
من چون تا حالا اسم کیمیا نت رو نشنیدم نمیتونم نظری بدم. ولی پیشنهاد میکنم از شرکتای معروفتر بگیری.
صبانت و آسیاتک قیمتاشون تقریبا مثل همه.زیاد هم گرون نیست که! چرا میگی گرونن ؟!
به هر حال اگه سوالی بود من و دوستان در خدمتیم:10:

bof
02-12-2008, 17:27
با سلام ,میشه یه نفر در مورد پینگ یه توضیحی بده؟ممنون

Hamid Reza
02-12-2008, 17:50
با سلام ,میشه یه نفر در مورد پینگ یه توضیحی بده؟ممنون

به مدت زماني گفته مي شود که يک Packet از ISP به مقصد يک Host قوي (مثلا" yahoo) در اينترنت ارسال شده و پس از دريافت پاسخ مناسب دوباره به ISP باز مي گردد. هرچه اين زمان کمتر باشد پهناي باند از کيفيت بهتري برخوردار است.

XirowN
02-12-2008, 17:54
که پینگ داتک از همه جا کمتره !

zigma94
02-12-2008, 22:31

واقعا پایین ترین پینگ ماله داتکه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی با یاهو تست می کنی معمولا رو چنده؟

Alfa 1
02-12-2008, 22:39

راه قانونی اس اینکه با دلایل نوشته شده نامه بزنی به سازمان تنظیم مقررات بررسی می کنن و جواز سرعت بیشتر رو می دن ( این چیزی بود که سازمان تنظیم مقررات به من گفت) ادرسش هم تو سایتش هست.

ببینید من منظورم از کلک رشتی دقیقا یه جور شامورتی بازیه که از این دردسرها که شما گفتید نداشته باشه . چون گمون نمی کنم این راهی که شما گفتید به این راحتیا جواب بده.

sahar_khanoom
02-12-2008, 23:49
سلام , الان 2 روزه که سرعت اینترنتم رسیده به 3 قبلا اینجوری نبود یعنی نرمال بود بین 12 تا 15 بود الان دانلودم شده 3 با speedtest هم تست کردم چند بار یا 2 بوده یا 3 , اینترنتم مال شرکت شهراده به پشتیبانی زنگ زدم جواب درستی نمیدن , میشه کمک کنین ؟ برای شما تا حالا اینجوری شده ؟ ساعت خاصی اینجوری نمیشه , 24 ساعته اینجوریه ! اگه میتونین کمک کنین ! بای

cell_phone
03-12-2008, 00:22
@ sahar_khanoom : من نمی دونم این شرکتی که شما می گی نماینده ی کدوم شرکت است .
اما اگه هنوز هم همون مشکل سرعت رو دارید و هیچ تغییر نرم افزاری و سخت افزاری در سیستم تون نداشتید ( همچنی خط تلفن )
بهتره بازم با پشتیبانی تماس بگیرید و بپرسید چه مشکلی در شبکشون دارند . اگه پشتیبانی هم زیر بار نرفت .

بازم بیایید اینجا تا با دوستان ببینیم مشکل از کجاست .

13623423
03-12-2008, 00:44
سلام می خوام بدونم چه مودمی را پیشنهاد میکنید که قیمت و کیفیت مناسبی داشته باشه و با اکثر شرکتها از جمله ندا و شاتل هماهنگ باشه ؟

reb
03-12-2008, 01:45
:31::31::31: خبر از شاتل نداری دست بالا 50 هست هم پینگ پایین هم سرعت ثابت :31::31:
عمرا داتک بتونه این پینگ رو بده:19:

Alfa 1
03-12-2008, 04:49

:31::31::31: خبر از شاتل نداری دست بالا 50 هست هم پینگ پایین هم سرعت ثابت :31::31:
عمرا داتک بتونه این پینگ رو بده:19:

اساتید و باتجربه های تاپیک لطفا این بحث رو به یک سر انجام برسونید چون من دیدم افرادی رو که معیار اول انتخاب isp براشون پینگ پایینه
خود من الان از یک ispسرویس دارم ولی بنا به نیازهایی که برام ایجاد شده می حواستم از یک isp با پایین ترین پینگ بین بقیه سرویس بگیرم که نمی دونم واقعا کدومه?
و فکر می کنم این قضیه یک جواب قطعی داشته باشه
خلاصه که اگه این بحث به یک سرانجام واقعی برسه از این به بعد دوستانی هم که دنبال پینگ پایین هستند دیگه می دونند جواب چیه

با تشکر

sahar_khanoom
03-12-2008, 12:06
شماها این همه اطلاعات فنی دارین ولی هیچ کدومتون به من کمک نکردین

David.Jn
03-12-2008, 12:09
سلام دوستان نظرتون در مورد این سرویس دهنده که پایین لینکشو گراشتم چیه؟
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید به نظرتون قیمتاش بالا نیست؟ و اینکه منظور از رانژه کردن چیه؟

mehdi_vsgh
03-12-2008, 15:08
شماها این همه اطلاعات فنی دارین ولی هیچ کدومتون به من کمک نکردین
جواب شما قبلا داده شده!!!
یه کم دقت کنید لطفا!!!

سلام , الان 2 روزه که سرعت اینترنتم رسیده به 3 قبلا اینجوری نبود یعنی نرمال بود بین 12 تا 15 بود الان دانلودم شده 3 با speedtest هم تست کردم چند بار یا 2 بوده یا 3 , اینترنتم مال شرکت شهراده به پشتیبانی زنگ زدم جواب درستی نمیدن , میشه کمک کنین ؟ برای شما تا حالا اینجوری شده ؟ ساعت خاصی اینجوری نمیشه , 24 ساعته اینجوریه ! اگه میتونین کمک کنین ! بای

@ sahar_khanoom : من نمی دونم این شرکتی که شما می گی نماینده ی کدوم شرکت است .
اما اگه هنوز هم همون مشکل سرعت رو دارید و هیچ تغییر نرم افزاری و سخت افزاری در سیستم تون نداشتید ( همچنی خط تلفن )
بهتره بازم با پشتیبانی تماس بگیرید و بپرسید چه مشکلی در شبکشون دارند . اگه پشتیبانی هم زیر بار نرفت .

بازم بیایید اینجا تا با دوستان ببینیم مشکل از کجاست .

mehdi_vsgh
03-12-2008, 15:11
سلام دوستان نظرتون در مورد این سرویس دهنده که پایین لینکشو گراشتم چیه؟
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید به نظرتون قیمتاش بالا نیست؟ و اینکه منظور از رانژه کردن چیه؟
دوستان فن اوایی میان نظر میدن راجع به شرکتشون

اما راجع به سوال دوم باید بگم که

برقراري ارتباطمشترک با splitter شرکت سرويس دهنده توسط شرکت مخابرات را عمل رانژه کردن مي گويند.

خیلی ساده‌تر پورت خط شما را به پورت شرکت سرویس دهنده وصل میکنن میشه رانژه کردن.....خواستی اطلاعات دقیقتر هم میتونم برات بزارم..

David.Jn
03-12-2008, 16:13
دوستان فن اوایی میان نظر میدن راجع به شرکتشون

اما راجع به سوال دوم باید بگم که

برقراري ارتباطمشترک با splitter شرکت سرويس دهنده توسط شرکت مخابرات را عمل رانژه کردن مي گويند.

خیلی ساده‌تر پورت خط شما را به پورت شرکت سرویس دهنده وصل میکنن میشه رانژه کردن.....خواستی اطلاعات دقیقتر هم میتونم برات بزارم..
ممنون متوجه شدم ولی یه چیزی پس هزینه نصب مودم هم رو همین حساب میشه؟
و نظری در مورد قیمتهاش ندارین؟

mehdi_vsgh
03-12-2008, 18:10
ممنون متوجه شدم ولی یه چیزی پس هزینه نصب مودم هم رو همین حساب میشه؟
و نظری در مورد قیمتهاش ندارین؟
اره هرچند رانژه کردن هیچ هزینه‌ای برای شرکت سرویس دهنده نداره....
فقط میبایست ماهانه 3000 تومن بابت آبونمان به مخابرات پرداخت بشه که اونم روی هر ماه ازتون شرکت سرویس دهنده میگیره....

کلا همه این پول میره به حساب شرکت عزیزی که دارین ازش سرویس میگرین

babialex
03-12-2008, 23:34
نظرتون درباره اين دو تا شركت چيه ؟

امپراطور

فن آوا

Shadmehr1
04-12-2008, 02:05
هم صبانت و هم آسیاتک شرکتای معروف و خوبی هستن.شما میتونی از هر کدوم از این شرکتا یه اینترنت محدود با 5 یا 6 گیگ حجم بگیری که به نظرم برات کافیه.هزینش حدود 16 تومن میشه ماهی.
بسته به مصرفت میتونی بازم حجم بخری که معمولا هر 1 گیگ حجم رو میدن سه هزار تومن.
من خودم آسیاتک دارم و تا حالا مشکلی باهاش نداشتم.ولی شما بهتره زنگ بزنی شرکتاشون و بپرسی کدومشون پورت خالی دارن و زودتر نصب میشه.مثل شاتل که واستون نداشته نشه.
عملا همه شرکتا مثل هم هستن. زیاد رو این موضوع وسواس نداشته باش.
من چون تا حالا اسم کیمیا نت رو نشنیدم نمیتونم نظری بدم. ولی پیشنهاد میکنم از شرکتای معروفتر بگیری.
صبانت و آسیاتک قیمتاشون تقریبا مثل همه.زیاد هم گرون نیست که! چرا میگی گرونن ؟!
به هر حال اگه سوالی بود من و دوستان در خدمتیم:10:

با توجه به صحبت ها و راهنمایی های شما و تحقیقات خودم به این نتیجه رسیدم که از دنیا نت (نماینده آسیا تک در کرج) ای دی اس ال بگیرم از همه بهتره
هم سرعت هم قیمت هم پشتیبانی و ...
در ضمن می خوام با دو تا از همسایه هامون هاب بگیریم و اینترنت رو به صورت شبکه کنیم در عوض به صورت نامحدود بگیریم و البته سرعت بالا
مثلا به جای 128 یا 256 محدود، 256 یا 512 نامحدود بگیرم
نظرت چیه؟
بعدشم اینکه به نظرت چه مودمی بگیرم خوبه؟ چه مارکی؟ قیمت هم داری بگو لطفا
الان دنیا نت میگه مودم برود کم 56 هزار و مودم پلانت 112 هزار
نامردا واسه رانژه و نصب و راه اندازی هم از همه جا بیشتر پول می گیرن
24 هزار می گیرن ولی جاهای دیگه 15 یا 20 هزار می گیرن
بعضی جاها هم شنیدم حتی 10 هزار می گیرن
ولی همه جوره تضمین می کنه
میگه سرعت real و واقعی 128 کیلوبایت، بین 12 تا 25 هست
256 کلیوبایت، بین 20 تا 35 هست
512 کیلوبایت، بین 40 تا 60 هست
راستی شما هم کرجی دیگه، نه؟
میشه بگی از کجای کرج و در ضمن شما چه نوع اینترنتی رو ازشون گرفتی (منظورم چند کیلو و قیمت و ...) و سرعتش چطوره؟
بازم ممنون از توضیحاتت و ببخشید حرفام طولانی شد...

ارمغان جنون
04-12-2008, 19:31
سلام دوستان من یه سوالی داشتم در مورد اینکه /ایا در adsl ip استاتیک ست یا دینامیک و فرقش با دینامیک در دیال اپ چیه و چه مزایا و معایبی داره؟ومیشه انتخاب کرد که استاتیک یا دینامیک باشه؟ و اینکه ایا مودم هم ip داره؟

sahar_khanoom
04-12-2008, 19:54
منم همین سوال این آقاهه رو دارم , ip فرقی داره ?

akhoond
04-12-2008, 20:13
سلام دوستان من یه سوالی داشتم در مورد اینکه /ایا در adsl ip استاتیک ست یا دینامیک و فرقش با دینامیک در دیال اپ چیه و چه مزایا و معایبی داره؟ومیشه انتخاب کرد که استاتیک یا دینامیک باشه؟ و اینکه ایا مودم هم ip داره؟

تا جایی که می دونم رو عرض می کنم :20:
تو ایران ، آی پی به فناست ، آی لای باقالی هست ، هم دیال آپ ، هم اکثر دی اس ال ها ...
مزیت آی پی دینامیک اینه که می تونی با یه آن و آف کردن مودم یا یه بار دی سی شدن آی پی عوض می شه و تو سایت هایی که گیر می دن ، می شه پیچوندشون ، ردیابی هم فکر می کنم ، فکر می کنم که یه کم مشکل تر می شه نسبت به استاتیک
توی آی پی استاتیک ، آی پی مال شماست ، مخصوص شماست ، ثابت ، استفاده هاش رو نمی دونم چیه دقیقا که بعضی ها دنبالشن ، اما باید با شرکت هماهنگ کنید ، و فکر می کنم که یه هزینه ای برای آی پی استاتیک باید بپردازید ...
راستی ، مودم ها معمولا آی پی ندارن ، مگه مودم های وایر لس داتک مثلا ، باید با اون مودم خاص کانکت شد به شبکه دیگه ، پس مودم آی پی داره ، یوزر با آی پی مودم شناخته می شه ...
این بود دانسته های من :31:

مرسی
یا حق

ارمغان جنون
04-12-2008, 21:12

حالا از کجا مطمئنی من آقاهه هستم :31:

Ghasem.M
05-12-2008, 11:47
سلام دوستان
یه سوال.
آبونمان مخابراتکه 3000 تومان میشه روی قبض میاد یا پولی که موقع دریافت سرویس می گیرند + آبونمان مخابرات هست؟

vahid_civil
05-12-2008, 11:58
سلام دوستان
یه سوال.
آبونمان مخابراتکه 3000 تومان میشه روی قبض میاد یا پولی که موقع دریافت سرویس می گیرند + آبونمان مخابرات هست؟

این سه تومن رو هم شرکت ازتون میگیره.روی قبضتون پولی نمیاد.
البته یه بار یکی از بچه ها تو مشهد از قبضشون یه عکس گرفته بود که روش اومده بود.
فکر میکنم مشهد فرق کنه.
ولی تهران رو میدونم که نمیاد و شرکت میگیره

r4pbr4p
05-12-2008, 18:15
این سه تومن رو هم شرکت ازتون میگیره.روی قبضتون پولی نمیاد.
البته یه بار یکی از بچه ها تو مشهد از قبضشون یه عکس گرفته بود که روش اومده بود.
فکر میکنم مشهد فرق کنه.
ولی تهران رو میدونم که نمیاد و شرکت میگیره

فکر نمیکنم فرقی کنه کدوم شهر باشی وحید جان!

r4pbr4p
05-12-2008, 19:15
وقتي قرار است همين‌ روزها خط اينترنتي با سرعت ۳۲ مگابيت در تركيه راه‌اندازي شود و در اختيار مشتريان قرار گيرد، چرا ما به خط 128 كيلوبيتي خودمان اينترنت پرسرعت مي‌گوييم؟

از عبارت «اينترنت پرسرعت» استفاده نكنيم!!
كدام اينترنت!؟ كدام پرسرعت!؟

محمد مهدي مولايي- دنياي كامپيوتر و ارتباطات
اول - اي.دي.اس.ال (ADSL) تنها يكي از روش‌هاي ارائه و دسترسي به اينترنت در جهان است. روشي نه چندان جديد كه در ايران تنها در يكي- دو سال اخير كمي فراگير شده و شهروندان به ‌تدريج با مزاياي آن آشنا مي‌شوند، هرچند كه اكثرا هنوز امكان دسترسي به آن را ندارند.

دوم - اگر از برخي نواحي بسيار محدود در تهران صرف‌نظر كنيم، در ايران شهروندان تنها مي‌توانند به دو روش به اينترنت دسترسي داشته باشند. نوع اول سيستم دايل‌آپ (Dial-up) و روش ديگر اي.دي.اس.ال است. در مقايسه با سيستم دايل‌آپ كه تقريبا در دنيا منسوخ شده، اينترنت اي.دي.اس.ال داراي سرعت بالاتري است. البته روش‌هاي دسترسي به اينترنت ديگري هم وجود دارد كه سرعت بسيار بالايي را عرضه مي‌كنند ولي فعلا در ايران خبري از آنها نيست.

سوم - ارائه اينترنت اي.دي.اس.ال در ايران به شهروندان براي مصرف خانگي با سرعت بالاتر از 128 كيلوبيت مجاز نيست. به اين ترتيب عملا اينترنت اي.دي.اس.ال در ايران با دايل‌آپ تفاوت چنداني ندارد. وقتي از وزارت ارتباطاتي‌ها به‌ خاطر اين محدوديت انتقاد مي‌شود، آنها پاسخ مي‌دهند كه اين مصوبه را شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصويب كرده و ما فقط مجري آن هستيم. البته ظاهرا وزير و معاونش انتقاد جدي نسبت به اين محدوديت ندارند. صحبت‌هاي چند ماه پيش آنها مبني بر اينكه همين سرعت 128 كيلوبيت براي كاربران ايراني كافي است، جنجالي رسانه‌اي را به دنبال داشت و ديدگاه‌هاي وزارت ارتباطات را در زمينه اين محدوديت‌ها منعكس كرد.

چهارم - همان‌طور كه گفته شد اين محدوديت حاصل مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي است. اينكه وزارت ارتباطاتي‌ها مي‌گويند ما در اين زمينه فقط مجري مصوبه هستيم و اختياري براي لغو آن نداريم تا حدي مي‌تواند سخني قابل پذيرش باشد. رفع اين محدوديت هم طبيعتا نياز به مصوبه همان شورا يا نهاد ديگري مثل مجلس شوراي اسلامي دارد. اما نكته اصلي اينجاست كه شوراي عالي انقلاب فرهنگي يا مجلس شوراي اسلامي يا هر نهاد ديگري كه قدرت و اختيار لغو اين محدوديت را دارد تنها در صورتي ممكن است اقدام به تصويب مصوبه‌اي براي آزادسازي اينترنت كند كه از طرف نهاد فني درگير ماجرا يعني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، لزوم لغو چنين مصوبه‌اي با زباني فني توجيه و تشريح شود. با توجه به ديدگاه‌هاي وزير كه ظاهرا لزوم چنداني براي لغو اين مصوبه نمي‌بيند يا حداقل تلاش قابل توجهي در اين خصوص انجام نمي‌دهد، اين انتظار كه پيگير برطرف كردن چنين محدوديتي باشد بعيد به ‌نظر مي‌رسد.

پنجم - چند سالي بود كه كاربران ايراني اي.دي.اس.ال اعتراضات پراكنده‌اي داشتند مبني بر اينكه سطح خدمات دريافتي‌شان از شركت‌ها پايين‌تر از خدمات خريداري شده است. به عبارت ديگر كاربران مي‌گفتند اينترنتي را كه به اسم سرعت ۱۲۸ كيلوبيت خريداري مي‌كنند سرعت بسيار پايين‌تري دارد و در اين ميان برخي شركت‌هاي اينترنتي به كم‌فروشي و به نوعي كلاهبرداري از شهروندان متهم مي‌شدند. صداي اعتراض كاربران به جايي نمي‌رسيد تا اينكه ماه پيش وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به نوعي اين مسئله را تاييد كرد و از امكان شكايت شهروندان از شركت‌هاي ارائه خدمات اينترنتي خبر داد. به اين ترتيب و با تاييد دولتي‌ها حداكثر سرعت اينترنتي كه براي شهروندان عادي ايراني متصور است ظاهرا از همان ۱۲۸ كيلوبيت هم پايين‌تر مي‌شود.

ششم - با اين تفاسير سئوالي پيش مي‌آيد كه چرا به اينترنت اي.دي.اس.الي كه رسما با حداكثر سرعت ۱۲۸ ارائه مي‌شود و در واقع در بهترين حالت به زحمت سرعت آن به ۱۰۰ مي‌رسد، اينترنت پرسرعت گفته مي‌شود؟ اگر اين اينترنت پرسرعت است، پس اينترنت چند مگابايتي كه حالا نه فقط در كشورهاي توسعه يافته، بلكه در كشورهاي در حال توسعه همسايه ايران با كمترين هزينه در دسترس است چه اسمي دارد؟ وقتي قرار است همين‌ روزها خط اينترنتي با سرعت ۳۲ مگابيت در تركيه راه‌اندازي شود و در اختيار مشتريان قرار گيرد، چرا ما به خط 128 كيلوبيتي خودمان اينترنت پرسرعت مي‌گوييم؟

هفتم - اصولا اينكه اينترنت با سرعت بالا و گسترش كيفي و كمي خدمات اي.دي.اس.ال مي‌تواند چه نقشي در توسعه علمي، اقتصادي و فرهنگي كشور داشته باشند موضوع اين يادداشت نيست. در اين مورد رسانه‌ها و كارشناسان بسيار سخن گفته‌اند و مسئولان هم بسيار نشنيده‌اند!

جان كلام يادداشت اين است كه اينترنت در دسترس شهروندان ايراني نسبت به اينترنتي كه حتي در كشورهاي هم‌ سطح ايران وجود دارد از سرعت بسيار كم‌تري برخوردار است. در حالي كه اين ‌روزها در دنيا بحث اينترنت چند ۱۰۰مگابيتي مطرح است، شهروند ايراني اگر خوش‌شانس باشد كه اي.دي.اس.ال به محله‌شان آمده باشد و توان مالي متوسط به بالايي داشته باشد، در بهترين حالت مي‌تواند از اينترنت ۱۰۰ كيلوبايتي استفاده كند.

با اين اوصاف بهتر است اسم چنين اينترنتي را «اينترنت پرسرعت» نگذاريم و مدام اين عنوان را در رسانه‌ها به كار نبريم. مي‌توانيم اينترنت «پرسرعت» را هم مسئله‌اي فرض كنيم كه ديگران دارند و ما هنوز نداريم و ظاهرا قرار نيست داشته باشيم. مثل خيلي چيزهاي ديگري كه آنها دارند و ما نداريم و فقط مي‌توانيم حسرتش را بخوريم.

itna.ir

vahid_civil
05-12-2008, 20:02
فکر نمیکنم فرقی کنه کدوم شهر باشی وحید جان!

یکی از بچه ها (nevisande) از قبضش عکس گرفته بود خیلی وقت پیشا.
توش 3 تومن مخابرات گرفته بود.
گفتم شاید مشهد فرق میکنه.نمیدونم والا !:10:

cell_phone
05-12-2008, 21:16
اره عزیز مشهد رو قبض میاد اما من از جا های دیگه خبر ندارم چون اهله مشهدم

babialex
05-12-2008, 21:58
كسي نيود بگه شركت

فن آوا
و
امپراطور

چطورن ؟

akhoond
05-12-2008, 22:09
كسي نيود بگه شركت

فن آوا
و
امپراطور

چطورن ؟

فن آوا شرکت معقولیه ، فقط یه کم قیمت هاش بالاس ، اما جواب پس داده ، اما امپراطور رو روش حساب نکن ، اصلا تا جایی که می تونی طرفش نرو :13: چند بار نوشتم ، حال ندارم بنویسم :31:

پ ن : یکی از دوستان نزدیک ما ، پدرش تو فن آوا بود ، تعریف می کنه که یه خبر هایی بود ، مجبور شد بیاد بیرون ، خانواده معتقدی هستند ، پدرش نتونسته روی خیلی مسایل چشماشو ببنده ( فقط یه جمله خبری بود ، و گرنه سرویس های بدکی نداره ، فقط قیمت اش یه کم بالاس )

مرسی
یا حق :11:

r4pbr4p
05-12-2008, 23:27
كسي نيود بگه شركت

فن آوا
و
امپراطور

چطورن ؟

بعد از مشاهده پست بالا! دایال آپ بهتر است...:31:

babialex
05-12-2008, 23:38
مثل اينكه امپراطور از شركت صبانت ساپورت ميشه

ghahremanimehdi
05-12-2008, 23:44

من فکر کنم آسیاتک باشه و اگه بخواید از امپراتور بگیرد همون از خوده آسیاتک بگیرید بهتره:20:

hibye5
06-12-2008, 01:33
با سلام خدمت برو بچ كل
آقا يه سوال...
اون دوستايي كه از سپنتا و آسيا تك سرويس نامحدود دارن ... ميتونيد كمك كنيد كه سرعت دانلودشون چنده؟
من الان صبا نت دارم سرعت دانلودم بين 40 تا 50 هست ولي نا محدود نيست ولي من نا محدود ميخوام
لطف كنيد كمك كنيد
در ضمن اگه سرويس دهنده ي ديگه اي رو ميشناسيد كه نامحدود ميده با پيش شمارره ي 5541 لطف كنين معرفي كنيد و سرعت دانلودشم بديد .....
ممنون

akhoond
06-12-2008, 10:16

گفتم که ، قبلا نوشته بودم ، دیگه حال نداشتم بنویسم که شما مجبورم کردی :31:
در نگاه اول آره ، هر چند که خودش رد می کنه موکدا ، اما یکی از بچه های پی تی که نمیانده صبا هست ، ازش پرسیدم ، گفت که نماینده اکثر شرکت ها که هست ، فقط صبا نیست ، برای صبا هم انگار نماینده دسته 2 هست ، نماینده نماینده هست ، نماینده مستقیم نیست انگار :13:
کلا از فکرش بیا بیرون ، اگه به خیر نمی گذشت ، من هم جزو اولین قربانی ها بودم الآن :31:

با سلام خدمت برو بچ كل
آقا يه سوال...
اون دوستايي كه از سپنتا و آسيا تك سرويس نامحدود دارن ... ميتونيد كمك كنيد كه سرعت دانلودشون چنده؟
من الان صبا نت دارم سرعت دانلودم بين 40 تا 50 هست ولي نا محدود نيست ولي من نا محدود ميخوام
لطف كنيد كمك كنيد
در ضمن اگه سرويس دهنده ي ديگه اي رو ميشناسيد كه نامحدود ميده با پيش شمارره ي 5541 لطف كنين معرفي كنيد و سرعت دانلودشم بديد .....
ممنون

برای مرکز شما ، این ها می دن : شاتل ، آسیا ، صبا ، پارس .
نا محدود آسیا تک که همون سرعت قرار داد هست ، حداقل مزیت آسیا برای حجمی ها نسبت به شاتل هم همین سرعت هست ، که شاتل همون قرارداد رو می ده اما آسیا 500 می ده که به نظر من بد نیست

اگه می خوای نا محدود بگیری ، از این 4 تا فقط آسیا می ده ، قمیت در حد فضا ، نجومیه ... :(
اگه این قدر خوره دان هستی که حمتا باید نا محدود بگیری ، که صبح تا شب و شب تا صبح دان کنی ، خب برو آسیا نا محدود بگیر ، اما اگه اون جوری نیست ، بهتره بذاری با شبانه همون صبا دان بشه ، وگرنه مجبوری که یه پول درست و درمون بدی ، واسه سرعت های دیگه تازه ، 128 30 تومان ، 256 40 تومان ، 512 هم که قربونش برم ، 150 تومان ، دقت کن که حداقل دان شبانه صبا ، با سرعت 500 به بالا هست ، اما اگه نا محدود آسیا رو بگیری ، همون سرعت رو بهت می دن ....

سعی کردم همه چی رو بگم ، نمی خواستم نظرتو نسبت به نا محدود عوض کنم ...

یا حق

_Barbod_
06-12-2008, 10:55
با سلام خدمت برو بچ كل
آقا يه سوال...
لطف كنيد كمك كنيد
ممنون
عزیز به نظر من بهترین گزینه برای نامحدود سپنتا هست

akhoond
06-12-2008, 11:47
عزیز به نظر من بهترین گزینه برای نامحدود سپنتا هست
اینترنت فایندر نامرد نگفت سپنتا هم هست :31:
اما به نظر من یه نموره قیمت هاش .... :13:

babialex
06-12-2008, 12:14
64 نامحدود شاتل یا سپنتا بگیرم سرعت آپ و دان ام چنده تقریبا ؟ خوبه ؟‌

akhoond
06-12-2008, 12:28
64 نامحدود شاتل یا سپنتا بگیرم سرعت آپ و دان ام چنده تقریبا ؟ خوبه ؟‌
بی خیال بابا ، با سرعت 8 فقط خودتو زجر می دی :13:

babialex
06-12-2008, 12:29
یه سوال دیگه : شرکت هیاهو چطوره ؟

sahar_khanoom
06-12-2008, 12:32
ip اختصاصی تو سرعت تاثیر داره واقعا ؟ به من گفتن خیلی تاثیر داره !

babialex
06-12-2008, 12:41
بی خیال بابا ، با سرعت 8 فقط خودتو زجر می دی :13:

من روزی معمولا 4 ساعت - پنج شنبه جمعه ها هم روی هم 15 ساعت آن لاین میشم + شبها که میخام دان کنم

چه سرویس حجمی پیشنهاد میدید اگه بخام بین 20 تا 25 هزینه کنم !

akhoond
06-12-2008, 12:57
یه سوال دیگه : شرکت هیاهو چطوره ؟

هیاهو بهت سرویس نمی ده که دوست من ، من از کیفیت اش خبر چندانی ندارم ، اما قیمت 128 اش بدک نیست .
شما معلوم کن اول چی می خوای ، با چقدر هزینه ، بعد راحت تر می تونی تصمیم بگیری ... :46:

akhoond
06-12-2008, 13:05
ip اختصاصی تو سرعت تاثیر داره واقعا ؟ به من گفتن خیلی تاثیر داره !
نه ، فکر نمی کنم ، سرعت چه ربطی داره به آپی آخه ؟ بعید می دونم ... :18:

من روزی معمولا 4 ساعت - پنج شنبه جمعه ها هم روی هم 15 ساعت آن لاین میشم + شبها که میخام دان کنم

چه سرویس حجمی پیشنهاد میدید اگه بخام بین 20 تا 25 هزینه کنم !

به نظرم شاتل بگیر ، 128 با 1 گیگ ، همون بودجه شما می شه ، هم 10 گیگ بسه برات ، هم شبانه داری ...
باز تصمیم با خودته ...
5 گیگ صبا هم بد نیست ها ، به نظرم 5 گیگ بسه برای وب گردی ، اگه هیچی دان نکنی ... ( این لب مرزی می شه دیگه ... )

babialex
06-12-2008, 13:12
شاتل گفت به منطقه ما eco نمیده ! فقط art میتونم بگیرم ... art حجمیش شبهاش رایگانه ؟

کدوم شرکت ها شبهای رایگان دارن ؟

صبا هم گفت پورت خالی نداریم واسه شما !!!!!!

akhoond
06-12-2008, 13:18
شاتل گفت به منطقه ما eco نمیده ! فقط art میتونم بگیرم ... Art حجمیش شبهاش رایگانه ؟

کدوم شرکت ها شبهای رایگان دارن ؟

صبا هم گفت پورت خالی نداریم واسه شما !!!!!!

اینی که گفتم آرت بود ، اره این شاتلی ها هم دیگه گندشو در آوردن ، تو یه منطقه که قحطیه ، فقط آرت می دن ، اکو رو گذاشتن واسه مشتری دزدی :41: :13:
آره ، آرت بود ، یه سر بزن خود سایت اش ، کامل بخون ، دستت می اد :46: :10: :11:

یا حق

babialex
06-12-2008, 13:56
این سرویس نامحدود سپنتا چطوره ؟

تومان 24،900 96 / 96

4MaRyAm
06-12-2008, 14:56
سلام
میشه در مورد قیمت های صبانت در همه شرایط یه توضیح کلی بدید؟ ممنون :31:

akhoond
06-12-2008, 15:03
این سرویس نامحدود سپنتا چطوره ؟

تومان 24،900 96 / 96
اگه از کیفیت سرویس دهنده بگذریم ( که دقیق نمی تونم بگم که 96 سپنتا بهتره یا 128 شاتل ) دقت کن که با همون حدود قیمت ، شاتل داره 128 بهت می ده ....:5:

سلام
میشه در مورد قیمت های صبانت در همه شرایط یه توضیح کلی بدید؟ ممنون :31:

یعنی چی ؟
خب یه سر به لینک صبا بزنید ، کلیت دستتون می اد دیگه ، راجع به چی باید توضیح بدیم اون وقت ؟ ! :18:

یا حق

babialex
06-12-2008, 16:28
نظرتون درباره سرویس های این دو تا شرکت چیه ؟ کسی آشنایی داره باهاشون ؟

erman

و

oracle

hibye5
06-12-2008, 16:50
آقا من متوجه نشدم
بالاخره سرعت دانلووووووووود آسيا تك و سپنتا چنده
واسه من كه الن صبا نت دارم 60 هست
ميگن واسه اونا 12-14 است
آره؟

eshghe man
06-12-2008, 17:00
یه سوال!
شاتل خوبه یا سپنتا سرعت 64؟؟؟؟؟؟

eshghe man
06-12-2008, 17:02
یه سوال!
سپنتا خوبه یا شاتل؟ سرعت 64؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hoomany
06-12-2008, 23:34
نظرتون درباره سرویس های این دو تا شرکت چیه ؟ کسی آشنایی داره باهاشون ؟

erman

و

oracle

مورد اول که نماینده صباست. دومی هم معروف نیست و ندیدم کسی راجع بهش نظری داشته باشه.
پیشنهاد میکنم شرکتهای ضعیف رو رها کنی و بری سراغ شرکتهای معتبر.
هم صبا خوبه هم سپنتا و هم شاتل (نسبتا). حالا دیگه با توجه به نیازت و منطقه ات و ... یکی رو انتخاب کن.

موفق باشی

babialex
07-12-2008, 02:00
اما يكي از دوستان براي كل سيستم هاي شركتشون از اوراكل استفاده ميكنن و خيلي هم راضي هستن

shahramcat
07-12-2008, 02:08
یه سوال!
سپنتا خوبه یا شاتل؟ سرعت 64؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه سوال!
شاتل خوبه یا سپنتا سرعت 64؟؟؟؟؟؟

شاتل !‌ ...................

Alfa 1
07-12-2008, 03:58
اساتید و باتجربه های تاپیک لطفا این بحث رو به یک سر انجام برسونید چون من دیدم افرادی رو که معیار اول انتخاب isp براشون پینگ پایینه
خود من الان از یک ispسرویس دارم ولی بنا به نیازهایی که برام ایجاد شده می حواستم از یک isp با پایین ترین پینگ بین بقیه سرویس بگیرم که نمی دونم واقعا کدومه?
و فکر می کنم این قضیه یک جواب قطعی داشته باشه
خلاصه که اگه این بحث به یک سرانجام واقعی برسه از این به بعد دوستانی هم که دنبال پینگ پایین هستند دیگه می دونند جواب چیه

با تشکر

کسی جوابی نمیده؟

zigma94
07-12-2008, 04:19

اگه می شه این سوال رو جواب بدید. چون دقیقا سوال من هم هست:33:

siamak_mu
07-12-2008, 13:55
بعضي شركت ها هستن توي قرداد 128 مي نويسن ولي در بيشتر بهتون ميدن. من يكي رو ديدم توي سايتش حتي نوشته بود اينو!!!!!! ولي يادم نيست چي بود. دونه دونه زنگ بزنين ببينين كدومشون ميدن.

franch
07-12-2008, 14:19
مقايسه خدمات اينترنت پرسرعت در ايران و قطر
سرعت اتصال به اينترنت در قطر حداقل 512 كيلوبيت است

خبرگزاري فارس: قطر در حال حاضر 928 هزار نفر جمعيت دارد كه 351 هزار نفر از آنان كاربر اينترنت بوده و 46.800 خط اينترنت پرسرعت در قطر وجود دارد كه در مقايسه با ديگر كشورهاي منطقه خاورميانه در سطح مطلوبي قرار دارد.

به گزارش خبرنگار فناوري اطلاعات خبرگزاري فارس، قطر از جمله كشورهايي است كه از حدود يك دهه قبل ارائه خدمات اينترنت به كاربران را آغاز كرد.

فناوري ADSL از سال 2002 در كشور قطر ارائه شد و هم اكنون شركت مخابراتي Qtel اين كشور خدمات اينترنت پرسرعت را در قطر ارائه مي دهد. در قطر حدود 20 شركت ISP وجود دارد كه همگي براي ارائه خدمات به Qtel وابسته هستند.
البته انحصار Qtel بزودي با آغاز به كار شركت وودافون در اين كشور به پايان مي رسد. در حال حاضر مردم قطر به شيوه هاي گوناگون و از جمله با استفاده از خطوط ثابت، تلفن همراه، لپ تاپ و نقاط هات اسپات ( براي استفاده از شبكه هاي واي – فاي) مي توانند به اينترنت متصل شوند.
سرعت اتصال به اينترنت در قطر براي مردم عادي از حداقل 512 كيلوبيت در ثانيه تا حداكثر 2 مگابيت در ثانيه در نوسان است. سرعت سرويس هاي بي سيم اينترنت نيز متغير بوده و آزمايش هاي مستقل نشان مي دهد كه اين سرعت براي بارگذاري و دريافت ديتا معادل 289 كيلوبيت در ثانيه و براي آپلود و ارسال ديتا معادل 172 كيلوبيت در ثانيه است.
افرادي كه بخواهند به صورت dial-up در اين كشور به اينترنت متصل شوند تنها كافي است شماره هوشمند 161 را شماره گيري كنند و بابت استفاده از اينترنت مبلغ ناچيزي معادل 6 ريال قطر در ساعت به قبض ماهانه تلفن ثابت آنان اضافه خواهد شد.البته در اين كشور گزينه هاي متنوع ديگري نيز براي اتصال به اينترنت وجود دارد كه به آنها اشاره مي كنيم.

اينترنت پرسرعت همراه

اين سرويس براي كاربران تلفن همراه و لپ تاپ ها قابل استفاده است. براي اين كار مشتركان بايد سيم كارت GSM يا يك مودم USB خريداري كرده و به لپ تاپ خود متصل كنند. سرويس مذكور با فناوري پيشرفته HSDPA سازگاري دارد و يك سوم خاك قطر و تمامي شهرهاي مهم اين كشور را تحت پوشش دارد.
خدمات ياد شده در سه بسته با ترافيك يك، سه و پنج گيگابايتي ارائه مي شود و هزينه استفاده از آن به ترتيب معادل 100، 200 و 300 ريال قطر در ماه است. Qtel مدعي است سرعت سرويس ياد شده از حداقل 550 كيلوبيت در ثانيه تا حداكثر 2 مگابيت در ثانيه در نوسان است.

اينترنت Dial up و پرسرعت

اتصال كم سرعت يا dial up به اينترنت در قطر با خريد كارت هاي اينترنت يا با پرداخت ماهانه 400 ريال قطر(براي استفاده نامحدود) ممكن است.
براي اتصال خانوارهاي قطري به اينترنت پرسرعت نيز تعرفه هاي متنوعي در نظر گرفته شده است. هزينه ماهانه استفاده از خطوط 512 كيلوبيتي، يك و دو مگابيتي به ترتيب 200، 300 و 400 ريال قطر است. اين هزينه ها در صورت استفاده از سرويس هايي با ترافيك نامحدود اندكي افزايش مي يابد.

خدمات بي سيم واي – فاي

Qtel به منظور تسهيل دسترسي بي سيم به اينترنت خدمات واي – فاي به مشتركانش ارائه مي دهد. سرعت اين سرويس 512 كيلوبيت در ثانيه است و در صورت بهره مندي نوت بوك شخصي از كارت LAN بي سيم استفاده از اين خدمات به سادگي امكان پذير است. براي استفاده از اين خدمات سه بسته متفاوت درنظر گرفته شده است. اتصال 15 دقيقه اي با پرداخت 5 ريال قطر( مدت اعتبار 6 ساعت) ، اتصال يك ساعته با پرداخت 15 ريال قطر (با اعتبار حداكثر 12 ساعته) و در نهايت اتصال 24 ساعته با پرداخت 70 ريال قطر (با اعتبار 24 ساعته). خدمات ياد شده در هتل هاي مشهور، رستوران ها و كافه هاي معتبر و برخي باشگاه هاي ورزشي در دسترس است.

( هر ريال قطر تقريبا معادل 2776 ريال ايران است)
منابع: internetworldstats.com، qatarvisitor.com، ويكي پديا، qtel.com.qa

shahramcat
07-12-2008, 15:24
نگو که دلمون خونه !

babialex
07-12-2008, 16:27
نظرتون درباره این سایت چیه ؟‌کسی استفاده کرده ازش ؟

اینترنت پر سرعت قاصدک

اینم سایت اصلیش

bersam
07-12-2008, 17:35
می گم جدیدا صبانت مثل این که مشکل پیدا کرده ؟ سرعتش خیلی کم شده ؟؟؟ یا این فقط مشکل منه ؟

siamak_mu
07-12-2008, 18:03

اینترنت پر سرعت قاصدک

اینم سایت اصلیش

قاصدك نمايندگي داتك هست :2: چه شود :2:

swot
07-12-2008, 19:32
دوستان سلام/ایا مشکل -------- در adslهم وجود داره؟

swot
07-12-2008, 19:35
دوستان سلام /ایا مشکل ف ل ت ر نیز در adsl وجود داره؟

_Barbod_
07-12-2008, 20:09

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینترنت پر سرعت قاصدک

اینم سایت اصلیش

عزیز این شرکت نماینده سه شرکت زیر هست
صبا نت
داتک
اوراکل

بله عزیز تو adsl هم هست
اما خوب راه حل ساده وجود داره که دیگه همه میدونند

r4pbr4p
07-12-2008, 21:06

بله دوست من

redsacoo
07-12-2008, 22:40
من تو شهرک اکباتان هستم.... می خواستم ببینم کدوم شرکت در این منطقه خدماتش از همه بهتره و قیمتش بهتره؟؟؟؟؟

babialex
08-12-2008, 00:57
من امروز به شركت قاصدك كه زنگ زدم گفت ديگه نماينده داتك نيستيم به خاطر نارضايتي كاربران

گفت در حال حاضر فقط نمايندگي آسياتك و فن آوا رو داريم و اسم شركت ديگه اي رو نياورد !

حالا معتبره ؟ كسي ازشون گرفته ؟

mehdi_vsgh
08-12-2008, 06:09
من امروز به شركت قاصدك كه زنگ زدم گفت ديگه نماينده داتك نيستيم به خاطر نارضايتي كاربران

گفت در حال حاضر فقط نمايندگي آسياتك و فن آوا رو داريم و اسم شركت ديگه اي رو نياورد !

حالا معتبره ؟ كسي ازشون گرفته ؟

آسیا تک و فن آوا هردوشون معتبر هستن..
راستی چرا مستقیما نمیری از خود این دو شرکت بگیری؟؟(بهتر نیست به نظرت؟)

4رقم اول شماره تلفنتون را بدین ببینم اصلا کدوم شرکتا اونجا سرویس میدن؟

Masoud.Neshat
08-12-2008, 07:44
سرعت اتصال به اينترنت در قطر:
ADSL: در سه بسته با ترافيك يك، سه و پنج گيگابيتي ارائه مي شود و هزينه استفاده از آن به ترتيب معادل 100، 200 و 300 ريال قطر در ماه است.

WiFi: سرعت اين سرويس 512 كيلوبيت در ثانيه است. سه بسته متفاوت درنظر گرفته شده است. اتصال 15 دقيقه اي با پرداخت 5 ريال قطر( مدت اعتبار 6 ساعت) ، اتصال يك ساعته با پرداخت 15 ريال قطر (با اعتبار حداكثر 12 ساعته) و در نهايت اتصال 24 ساعته با پرداخت 70 ريال قطر (با اعتبار 24 ساعته).

( هر ريال قطر تقريبا معادل 2776 ريال ايران است)

* قطر در حال حاضر فقط 928 هزار نفر جمعيت دارد!

منبع:

babialex
08-12-2008, 11:24
آسیا تک و فن آوا هردوشون معتبر هستن..
راستی چرا مستقیما نمیری از خود این دو شرکت بگیری؟؟(بهتر نیست به نظرت؟)

آخه سرویس های قاصدک به نسبت ارزون تره و تنوع سرویس های بیشتری داره

مثلا 128 نامحدود رو میده 19900

babialex
08-12-2008, 11:33
یه سوال مهم

adsl با adsl2 , adsl2+ سرویس هاشون اینجا فرق دارن توی کیفیت و سرعت ؟

آخه قاصدک گفت 128 نامحدود adsl قیمتش 19900 اما همین سرویس adsl2+ قیمتش 29500 تومنه

قیمت 2+ حجمیش هم ایناس

256 ( 2 تا 8 صبح رایگان )

1 گیگ 8600
2 گیگ 13600
5 گیگ 18900
8 گیگ 29500

----

512 ( 2 تا 8 صبح رایگان )

2 گیگ 18900
4 گیگ 29500
8 گیگ 46800

( هزینه ها با آبونمان و مالیاته )

mehdi_vsgh
08-12-2008, 11:47
تو ایران فقط شاتل adsl2+ واقعی ارائه میکنه...
بقیه فقط در حد حرفه

babialex
08-12-2008, 12:09
بقیه فقط در حد حرفه

خب مزیت هاشو میشه توضیح بدین ؟

تو ایران چی ؟

mehdi_vsgh
08-12-2008, 12:15
خب مزیت هاشو میشه توضیح بدین ؟

تو ایران چی ؟
مزیت‌های adsl2+ را میگی؟
خوب چنتا مزیت داره

1. امکان ارائه به مسافت‌های بیش از 6کیلومتر (اگه فاصله منزل شما تا مخابرات بیش از 6کیلومتره adsl معمولی قابل ارائه نیست ولی adsl2+ است)

2. نویز کمتر بر روی خط تلفن
3. سرعت بالاتر
4.قابل ارائه با سرعتهایی تا 15 مگابیت(البته مقدارشو دقیق نمیدونم)
5.سرعت کانکت شدن بالا6. دسترسي به اينترنت با حداكثر سرعت 3 برابر بيش از حداكثر سرعت در روش ADSL

akhoond
08-12-2008, 16:18
تو ایرانشو یادت رفت بگی مهدی :دی
با بحث هایی که دوستان داشتن دی اس ال 2 پلاس نداریم ... :) تو ایران البته ....

کاپیتان رضائی
08-12-2008, 17:07
سلام
من اصلا از این adslهیچ چی نمیدونم
برای خریدنش باید چه کارایی کرد؟
ممنون

sms11
08-12-2008, 17:44
بقیه فقط در حد حرفه

به نظر من کلا تو ایران این تکنولوژِی در حد حرفه

mehdi_vsgh
08-12-2008, 18:18
تو ایرانشو یادت رفت بگی مهدی :دی
با بحث هایی که دوستان داشتن دی اس ال 2 پلاس نداریم ... :) تو ایران البته ....

به نظر من کلا تو ایران این تکنولوژِی در حد حرفه

اتفاقا داریم!!!

الان تو ایران شاتل واقعا adsl2+ ارائه میده!!

سرعت همیشه ثابت
ارائه در مسافتهای دورتر
نویز کم روی خط تلفن
دیسکانکت‌های کم
و....

akhoond
08-12-2008, 19:02
سلام
ممنون

با این که دوستان حال ما رو گرفتن :دی و توی تاپیک خودتون ، جواب دادن ، اما باید عرض کنم خدمتتون که : ( سخت گیری من فقط به خاطر نظم تالار بود ، همین ، امیدوارم ناراحت نشده باشید :10: :46: :11: )
شما با توجه به بودجه و استفاده تون ، یه سرویسی رو می پسندید و سفارش می دید ، هم می شه آنلاین سفارش داد ، هم تلفنی ، مدارک رو هم می شه فکس کرد :46: بعد مودم تهیه می کنید ، مودم هم با توجه به نیاز ، یه پرت ، 2 پرت وایر لس ، یا هر چی ....
تا این جای کار ، خریدنی بود ، بقیه اش رو باید صبر کنید تا خط رانژه بشه ( یه عملیات فنی تو مرکز ) و بقیه مراحل ( کانفیگ مودم ) مال پای پی سی هتسش ...
بعد هم برو حالــشو ببـــــــــــــر :10: :46: :11:

مرسی

r4pbr4p
08-12-2008, 20:44
با این که دوستان حال ما رو گرفتن :دی و توی تاپیک خودتون ، جواب دادن ، اما باید عرض کنم خدمتتون که : ( سخت گیری من فقط به خاطر نظم تالار بود ، همین ، امیدوارم ناراحت نشده باشید :10: :46: :11: )
شما با توجه به بودجه و استفاده تون ، یه سرویسی رو می پسندید و سفارش می دید ، هم می شه آنلاین سفارش داد ، هم تلفنی ، مدارک رو هم می شه فکس کرد :46: بعد مودم تهیه می کنید ، مودم هم با توجه به نیاز ، یه پرت ، 2 پرت وایر لس ، یا هر چی ....
تا این جای کار ، خریدنی بود ، بقیه اش رو باید صبر کنید تا خط رانژه بشه ( یه عملیات فنی تو مرکز ) و بقیه مراحل ( کانفیگ مودم ) مال پای پی سی هتسش ...
بعد هم برو حالــشو ببـــــــــــــر :10: :46: :11:

مرسی

تعریفت کامل بود الا جمله ی آخر! :27:

کدوم حال؟؟؟؟ :41::31:

کاپیتان رضائی
08-12-2008, 21:02
با این که دوستان حال ما رو گرفتن و توی تاپیک خودتون ، جواب دادن ، اما باید عرض کنم خدمتتون که : ( سخت گیری من فقط به خاطر نظم تالار بود ، همین ، امیدوارم ناراحت نشده باشید )
شما با توجه به بودجه و استفاده تون ، یه سرویسی رو می پسندید و سفارش می دید ، هم می شه آنلاین سفارش داد ، هم تلفنی ، مدارک رو هم می شه فکس کرد بعد مودم تهیه می کنید ، مودم هم با توجه به نیاز ، یه پرت ، 2 پرت وایر لس ، یا هر چی ....
بعد هم برو حالــشو ببـــــــــــــر
خیلی ممنان
حال گیری هم نداشتیم اونجا خودت فرمودی بیان اینجا سوال کنم دیگه

akhoond
08-12-2008, 21:08
تعریفت کامل بود الا جمله ی آخر! :27:

کدوم حال؟؟؟؟ :41::31:
باشه ، حرفت حقه ، اما با دوران دیال مقایسه کن ، من که سرویس ام آف بود مجبور شدم با دیال بیام ، در عرض 3 مین ، 3 سال پیر شدم خدایی ، دیال رو نگو ، هوشمند هم که افتیضاح :41: :13:
خدایی دی اس ال از دیال بیتره :10:

خیلی ممنان
حال گیری هم نداشتیم اونجا خودت فرمودی بیان اینجا سوال کنم دیگه
خواهش می کنم
متوجه نشدی ، دوستان از ما حال گیری کردن :31: ( لــــــــــول :دی شوخی می کنم ) سوال اینجای شما که به موقع بود .
اول ببینید چقدر می خواید هزینه کنید در ماه ، و بعد چقدر یوز دارید ؟ وبگردی یا دان ؟ چند ساعت در روز وبگردی ؟ چقدر دان ؟ تکلیف این ها رو با خودتون مشخص کنید ، تا شرکت رو درست انتخاب کنید ، وگرنه یه هزینه رانژه اضافه باید بپردازید ، برایتعویض شرکت ( یه هزننه 10 _ 15 تومانی ... :13: :41: )

مرسی
یا خق

tohidkh
08-12-2008, 22:27
سلام
ممنون
سلام. هم کدی :31:
اول بهتره بدونید adsl چی چی هست....؟
(منبع: یک دوست)

dsl : digital subscriber line.
اعضای dsl معمولاً به صورت xdsl نامگذاری می‌شوند. این خطوط از تمامی پهنای موجود در خطوط مسی دوطرفه استفاده می‌کنند تا بالاترین سرعت ممکن در ثانیه را بر خلاف خطوط معمول ارائه دهند.adsl) assymetric dsl) در واقع نوعی از dsl‌ها می‌باشد که ارتباط آن نامتقارن می‌باشد؛یعنی سرعت ارسال داده در ثانیه کمتر از دریافت آن می‌باشد.انواع دیگری از xdsl‌ها موجود می‌باشند که از جمله آنها می‌توان به hdsl(high-speed dsl) و sdsl(symetric dsl) اشاره کرد.

تعریف کلی adsl :
سلام خوبید این هم یه مقاله دیگه که آماده کردم :
َadsl کابل تلفن موجود را برای دستگاه های تلفن استاندارد ( مانند تلفن یا فاکس ) ، قابل استفاده می کند . مانند یک اتصال پرسرعت داده به isp عمل می نماید .
این کار با تبدیل داده از کامپیوتر کاربر و یا شبکه محلی lan به سیگنال های صوتی با فرکانس بالا انجام می گردد ، که این سیگنال های با فرکانس بالا می توانند در طول کابل تلفن کاربر ، در همان بازه زمانی که سیگنال ها از تلفن یا فاکس عبور می کند ، منتقل شوند .
فیلتر، از پارازیت حاصل از فرکانس بالا که از انتقال بوسیله تلفن یا فاکس ایجاد می شود جلوگیری کرده و سیگنال دیجیتال با فرکانس بالا بوسیله دستگاه کشف می شود را متوقف می کند .
Adsl مخفف asymmetric digital subscriber line ( خطوط مشترک دیجیتالی نا متقارن ) می باشد . Adsl دومین تکنولوژی بزرگ در ارتباطات با پهنای باند بالا خواهد شد . Adsl توانایی عبور حداکثر 7 مگابایت داده را از میان سیمهای تلفن مسی ، که در حال حاضر در اکثر منازل نصب شده است و در دسترس می باشد را دارا می باشد.
به طور کلی ، adsl تکنولوژی انتقال با سرعت بالا است . Adsl در واقع نوعی از dsl ها می باشد که ارتباط آن نامتقارن می باشد ، یعنی سرعت ارسال داده در ثانیه کمتر از دریافت آن است .
در این روش ، adsl می تواند انتقال داده ، تصویر و فاکس را با سرعت بالا هم زمان فراهم کند ، که تمام اینها بدون قطع اتصال سرویس تلفن همیشگی(عادی ) روی همان خط انجام می شود . یک محدوده فرکانس اختصاص داده شده برای post ) سرویس مخابراتی معمولی ) وجود دارد ، بنابر این همچنان می توانید تماس تلفنی خود را در خلال انتقال داده با سرعت بالا داشته باشید .

مزایای بسیاری در استفاده adsl است ، adsl سرعت انتقال داده جاری را بالا می برد . در حال حاضر ، adsl به تحویل با سرعت دانلود تا حد 2 مگابایت و سرعت آپلود تا حد 256 کیلوبایت است . البته توانایی افزایش این سرعت ها نیز وجود دارد . در آینده می توان سرعت دانلود را تا حد 32 مگابایت و سرعت آپلود را تا حد 2 مگابایت افزایش دهند .

adsl :
بدون نیاز به برقراری ارتباط dial up ، adsl پهنای باند زیادی برای خط تلفن موجو درست می کند و با نصب مودم adsl ارتباط همیشه برقرار است که این امر به شماره گیری برای بر قراری ارتباط به اینترنت یا شبکه محلی ( lan ( را رفع می کند .
حداکثر استفاده از منابع عادی سرویس های تلفن در حدود 1 درصد ظرفیت واقعی خطوط تلفن می باشد . Adsl ، نود و نه درصد قسمت هدررفته را برای انتقال داده با سرعت بالا مورد استفاده قرار می دهد . این کار مستقر کردن کانال های فرکانس متقاوت برای کاربرد های مختلف به انجام می رسد ف بنابر این هنگامیکه بقیه سیم برای انتقال اطلاعات با فرکانس بالا استفاده می شود هنوز ارتباط صدا با آخرین حد طیف فرکانسی بر قرار است .
قابلیت چند وظیفگی هم در آن به این دلیل که کانال های فرکانسی مختلفی روی یک سیم استفاده می شود ، باعث شده که adsl قادر به استفاده هم زمان از صدا و داده باشد . بطوریکه میتوان از تلفن و فاکس استفاده کرد و هم زمان به شبکه net و یا شبکه محلی lan دسترسی داست و تمام اینها روی همان خط تلفن است .

در adsl های معمولی نرخ ارسال داده از 128 كیلو بیت بر ثانیه آغاز می شود (اگر چه معمولا از حداقل 512 كیلو بیت بر ثانیه استفاده می شود ) و در فاصله 5/1 كیلومتر( 5000 فوت ) از دفتر مركزی مجهز به dslam یا پایانه اصلی تا 8 مگا بیت بر ثانیه افزایش می یابد. حداقل نرخ دریافت داده نیز 64 كیلو بیت بر ثانیه است و معمولا به 128 یا 256 كیلو بیت بر ثانیه نیز می رسد و می تواند از 1024 كیلو بیت بر ثانیه نیز فراتر برود. گاهی برای اشاره به انواع كم سرعت تر adsl از واژه adsl lite استفاده می شود.

adsl2 :
بهبود کارآيي +کاهش اتلاف در پهناي باند:

Adsl2 به شکلي طراحي شده که در خطوط مخابراتي و با وجود تداخلات ناشي از مکالمات تلفني به نرخ گذردهي و مسافت بيشتري دست يابد. بهبود در تکنيک مدولاسيون، کاهش سرباره ، بهره وري بيشتر در مکانيسم کدينگ،بهبود فرآيند آماده سازي مودم ،ارتقاء الگوريتم هاي پردازش سيگنال و کاهش در نسبت لازم براي سيگنال به نويز(snr ) برخي از تغييرات انجام گرفته جهت دستيابي به اهداف فوق مي باشند.
• تشخيص خودکار: تشخيص خودکار کار آيي در مودم adsl2 به مراتب بهتر از سلف خود انجام مي گيرد،به اين ترتيب که مودم هاي هر دو طرف ارتباط قادر به اندازه گيري ميزان نويز،شدت تضعيف و نسبت سينگال به نويز مي باشند. اطلاعات فوق در اختيار نرم افزار مديريت شبکه قرار مي گيرد تا در انجام فرايند نصب و خدمات پس از نصب شرکت هاي فراهم کننده خدمات به کار گرفته شود.
شروع سريع:
آغاز به کار در adsl2 بسيار سريعتر از گونه هاي پيشين و در مدت 3 ثانيه انجام مي گيرد،در صورتي که همين زمان در مورد مودم هاي adsl در حدود 10 ثانيه است.
نسخه جدیدتر با نام adsl2 در فواصل كمتر از 5/2 كیلومتر (8000 فوت) امكان دانلود اطلاعات با سرعت 12 مگابایت بر ثانیه را فراهم می آورد. استفاده از قالب های انعطاف پذیر و اصلاح خطای مناسب تر دلیل افزایش این سرعت است.
adsl2+ :
سير پيشرفت مودم هاي adsl با معرفي (g.299.5 ) adsl2+ باز هم کامل تر گرديد. در adsl2+ افزايش دو برابري پهناي باند از 1.1 مگاهرتز به 2.2 مگاهرتز ، در مسافت هاي کمتر از 1500 متر، نرخ دريافت را تا دو برابر افزايش مي دهد. طيف فرکانسي بزرگتر،همچنين adsl2+ را نسبت به معضل همشنوايي مقاومتر مي کند.
ضمائم استاندارد:
کاربردها و شرايط خاص،مشخصات ويژه اي را طلب مي کند که در استانداردهاي اصلي adsl وجود ندارد. ضمائم به منظور پوشش دادن به اين شرايط خاص ايجاد گرديده اند.به طور کلي هر ضميمه از بخشي از پهناي باند adsl براي کاربردي خاص استفاده مي کند و بسياري از ضمائم اوليه adsl براي استانداردهاي نسل جديد adsl2+ و adsl2+ نيز کاربرد دارند.
Adsl2+ كه با نام itu g.992.5 نیز شناخته می شود امكان دانلود با سرعت 24 مگابایت بر ثانیه برای فواصل كمتر از 5/1 كیلومتر (5000 فوت ) را فراهم می آورد و حد بالای طیف دانلود را دوبرابر می كند به عدد 2/2 مگاهرتز می رساند.

این در حالی است که همه شما از اینترنت adsl استفاده میکنید.و نام مقدس adsl 2 + فقط در تبلیغات به چشم می خورد نه در عمل. (به استثنای شاتل). همین تکنولوژی در جهان جای خود را به تازه ترین محصول این خانواده می دهد و ما فقط در پی حسرت.

در شکل زیر به صورت نموداری تفاوت سرعت و انتقال اطلاعات و مسافت را مشاهده نمایید.
تصویر بزرگ:

برای سوال دومتون باید بگم که میرید به یکی از شرکتهای ارائه دهنده ی خدمات.
یه فرم پر میکنید.
همین!!!!
آهان... هزینه اش مهمتر بود...
اگه از شاتل بخرید، 15 الی 25 تومن باید هزینه ی راه اندازی بدین. ولی برای بقیه ی شرکتها فقط 10 تومن.
اگه از صبانت بخرید باید بشینید تو صف انتظار تا پورت خالی براتون باز بشه. (البته بستگی به منطقه ی مخبراتی تون داره)
دیگه......
حالا اگه چیز دیگه یادم بیافته میگم.

کاپیتان رضائی
08-12-2008, 23:19
باشه ، حرفت حقه ، اما با دوران دیال مقایسه کن ، من که سرویس ام آف بود مجبور شدم با دیال بیام ، در عرض 3 مین ، 3 سال پیر شدم خدایی ، دیال رو نگو ، هوشمند هم که افتیضاح :41: :13:
خدایی دی اس ال از دیال بیتره :10:

خواهش می کنم
متوجه نشدی ، دوستان از ما حال گیری کردن :31: ( لــــــــــول :دی شوخی می کنم ) سوال اینجای شما که به موقع بود .
اول ببینید چقدر می خواید هزینه کنید در ماه ، و بعد چقدر یوز دارید ؟ وبگردی یا دان ؟ چند ساعت در روز وبگردی ؟ چقدر دان ؟ تکلیف این ها رو با خودتون مشخص کنید ، تا شرکت رو درست انتخاب کنید ، وگرنه یه هزینه رانژه اضافه باید بپردازید ، برایتعویض شرکت ( یه هزننه 10 _ 15 تومانی ... :13: :41: )

مرسی
یا خق
به هر حال ممنوننم

کاپیتان رضائی
08-12-2008, 23:20
سلام. هم کدی
اول بهتره بدونید adsl چی چی هست....؟
(منبع: یک دوست)
ممنان پسر یا دختر جان