PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قطعي هاي پي در پي برق شهر و تاثير آن روي پاور

jamshidjap
25-07-2008, 01:33
اخيرا هر روز شاهد قطعي برق هستيم. آيا اين قطعي برق صدمه اي به پاور وارد ميکند؟

آآيا لازمه مثل دستگاههاي ديگر قبل از وصل مجدد برق آن را از پريز خارج کنيم ؟ چون وقتي برق مجدداً وصل ميشه خيلي ضعيف به نظر ميرسه

CinemaTik
25-07-2008, 01:41
آقا من فکر می کنم که موثره . . .
با اینکه من محافظ برق دارم ولی وقتی برق میره بعدش که می رم و سیستمو روشن می کنم پاورم یه صدای خفنی میده که نگو !!! مثل اینکه فَنش به یه جایی گیر کنه . . . ولی بعدش که یه ضربه‌ی نچندان محکم به منطقه‌ی پاور وارد می نمایم ،‌ دیگر صدا از بین می رود آقایان . . .

time prince
25-07-2008, 09:45
هنگامی که برق رو دوباره وصل می کنن ممکنه صدمه بزنه ( بهتره بعد از رفتن برق دو شاخه کامپیوترو از برق بکشید ) تازه اگر کامپیوتر شما روشن باشد و برق برود ممکنه به کامپیوتر صدمه وارد بشه . من خودم شاهد بروز اخطار Cmos توی تعدادی از کامپیوتر ها بودم .

ALIAK28
26-07-2008, 08:43
طبق آن چه که بزرگان سخت افزار می گویند، نوسانات برق می تواند بر هر قطعه الکترونیکی از کامپیوتر اثر سوء بگذارد ولی آن چه حساس تر است این دو مورد است ..
1- پاور
2- هارد !
بنابراین لازم است ..
1- در مناطقی که نوسانات برق زیاد نیست و قطعی برق طبق جدول زمان بندی شده انجام می شود ، قبل از زمان مورد نظر اقدام به خاموش کردن صحیح کامپیوتر کرد. اگر در محل حضور نداریم می توان از برنامه هایی مثل Auto Power-on & Shut-down استفاده کرد که در زمان خاص سیستم را خاموش و یا روشن می کنند .

2- اگر در مناطقی از کامپیوتر استفاده می شود که نوسانات برق زیاد است و پایبندی چندانی به جدول زمان بندی وجود ندارد راهی نیست جز خرید UPS

javadshahvand
26-07-2008, 12:22
اخيرا هر روز شاهد قطعي برق هستيم. آيا اين قطعي برق صدمه اي به پاور وارد ميکند؟

آآيا لازمه مثل دستگاههاي ديگر قبل از وصل مجدد برق آن را از پريز خارج کنيم ؟ چون وقتي برق مجدداً وصل ميشه خيلي ضعيف به نظر ميرسه

سعی کنید از پاور معتبر و متناسب با سیتم تهیه کنید تا مشکل برای قطعات ایجاد نکند

mhaf
28-07-2008, 20:20
امروز قرار بوده برق ما 8 تا 10 قطع بشه اما 5 تا 7 قطع شده
خوب وقتی خوشون نمیدونن که شکری میخورن من چیکار کنم.
خدا باعث و بانی این افتضاحات تو کشور رو لعنت کنه.

vahidreza2007
28-07-2008, 23:53
مادربورد من سوخت

sina_f
29-07-2008, 06:13
مادربورد من سوخت
سیستم دچار مشکل شد

jamshidjap
29-07-2008, 13:00
امروز قرار بوده برق ما 8 تا 10 قطع بشه اما 5 تا 7 قطع شده
خوب وقتی خوشون نمیدونن که شکری میخورن من چیکار کنم.
خدا باعث و بانی این افتضاحات تو کشور رو لعنت کنه.

در اکثر کشورها وقتي که به کسي اشتراک برق ميدن يکي از تضمينات اداره برق عدم قطعي برقه و اگه برق قطع بشه خسارت هم ميدن. اما در کشور ما............

البته اينجا ايرانه و همه چيز ميتونه اتفاق بيفته

هربار که برق ميره قريب به 500 هزار تومن خسارت به تجهيزات برق منطقه وارد ميشه

mhaf
29-07-2008, 15:24
در اکثر کشورها وقتي که به کسي اشتراک برق ميدن يکي از تضمينات اداره برق عدم قطعي برقه و اگه برق قطع بشه خسارت هم ميدن. اما در کشور ما............

البته اينجا ايرانه و همه چيز ميتونه اتفاق بيفته

هربار که برق ميره قريب به 500 هزار تومن خسارت به تجهيزات برق منطقه وارد ميشه
خوب دیگه یا باید اینجا رو اینجوری قبول کنیم یا باید بریم و هر وقت درست شد برگردیم.
من که به زودی میرم و از شر این مملکت راحت میشم.

nobody2000
31-07-2008, 23:42
من با اينكه يك پاور حرفه اى OCZ ۸۵۰ watt داشتم يكى از رم هاى سيستم سوخت و الان اگه اون رم رو تو سيستم بذارم فقط سيستم صوت ميزنه

رم هم OCZ 1GB 8500 Reaper بود

H.Operator
01-08-2008, 16:52
من دو تا پاور تو 2 ماه عوض كردم...........

javadshahvand
01-08-2008, 16:57
من دو تا پاور تو 2 ماه عوض كردم...........

wow چه شود بازار پاور:32:

H.Operator
01-08-2008, 17:01
تازه جاي شكرش باقي كه به پاور ختم شده...........

DaRiOuShJh
01-08-2008, 17:07
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واقعا دیگه شورش رو در اوردن
اینجا روزی 3-4 بار میره
همش هم کامپیوتر روشنه

3 سال پیش کله کیسم سره این موضوع سوخت
برق رفت اومد چندبار پشته سره هم از پاور دود زد اونو سوزوند
حالا خودش هیچی زد کله مادر برد و هارد و cpu و ... رو هم سوزوند
حتی RAM رو هم سالم نزاشته بود

خدا باعث و بانیش رو ذلیل کنه

خدا رو شکر از چند سال پیش دیگه اکثره پاورها سوییچ دارن
وقتی روشن باشه برق براه خاموش بشه کامپیوتر دیگه وقتی اومد روشن نمیشه برای خودش برقه نوسان دار بره تو پاور پدرش رو در بیاره

ولی بازم کلی ضرر داره برایه سیستم این قطعی ها و نوسان های برق

مملکته بی قانون و خر تو خر همین میشه آخرش دیگه

باید کم کاری های این و اون رو پولش رو امثاله من بدن

shahab_f
01-08-2008, 17:13
برق مال ما که اصلا نمیره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آگاهان که میگن احتمالا یه مقامی چیزی تو محلتونه .
خواستم بپرسم که قیمت UPS چنده ؟ چون واقعا فکر می کنم این محافظ برقا که تشکیل شده اند از سه تا لامپ رنگی هیچ کار خاصی انجام نمیدن , من چند سال پیش که پاورم سوخت , یه محافظ هم داشتم

DaRiOuShJh
01-08-2008, 17:18
اتفاقا بچه ها دنباله Ups هم رفتن
ولی قیمت هاش خیلی بالاس
مخصوصا با شرایطی که این مردم آزارا برامون درست کردن هم گرونتر شده و هم نایاب

45 دقیقه ایش از یه مارکه متوسط طرفایه 200-300 بود مسنکه

تازه اونم نداشتن گفتن چند هفته یا بیشتر طول میکشه!!!

مگه شما کجایید که برق نمیره؟
ما تو محلمون این همه سفیر و ... هست وضع و حالمون اینه! البته سالهای پیش خیلی کم میرفت ولی امثال نمیدونم چی شده

شما باید تا میتونید پاور رو خوب بگیرید اون از همه اینا بهتره در هر صورت

فقط همون هارد بسوزه کلی مکافات دارید چه برسه به ...

H.Operator
01-08-2008, 17:19
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واقعا دیگه شورش رو در اوردن
اینجا روزی 3-4 بار میره
همش هم کامپیوتر روشنه

3 سال پیش کله کیسم سره این موضوع سوخت
برق رفت اومد چندبار پشته سره هم از پاور دود زد اونو سوزوند
حالا خودش هیچی زد کله مادر برد و هارد و cpu و ... رو هم سوزوند
حتی RAM رو هم سالم نزاشته بود

خدا باعث و بانیش رو ذلیل کنه

خدا رو شکر از چند سال پیش دیگه اکثره پاورها سوییچ دارن
وقتی روشن باشه برق براه خاموش بشه کامپیوتر دیگه وقتی اومد روشن نمیشه برای خودش برقه نوسان دار بره تو پاور پدرش رو در بیاره

ولی بازم کلی ضرر داره برایه سیستم این قطعی ها و نوسان های برق

مملکته بی قانون و خر تو خر همین میشه آخرش دیگه

باید کم کاری های این و اون رو پولش رو امثاله من بدن

واقعآ بد به حال خودمون..........:41:

H.Operator
01-08-2008, 17:25
برق مال ما که اصلا نمیره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آگاهان که میگن احتمالا یه مقامی چیزی تو محلتونه .
خواستم بپرسم که قیمت UPS چنده ؟ چون واقعا فکر می کنم این محافظ برقا که تشکیل شده اند از سه تا لامپ رنگی هیچ کار خاصی انجام نمیدن , من چند سال پیش که پاورم سوخت , یه محافظ هم داشتم
اي ول به اين شانس...........
مال ما كه بي درو پيكر ميره مياد .عشقي:13:

saeed258s
03-08-2008, 13:43
دروود
دوستان من شتیدم اداره برق موظف هست در صورتیکه نوسانات و قطعی های برق به سیستم صدمه ای بزنه،خسارت رو بدن!!!
آیا واقعا همچین چیزی هست؟

MOHAMMAD2010
04-08-2008, 17:33
دروود
دوستان من شتیدم اداره برق موظف هست در صورتیکه نوسانات و قطعی های برق به سیستم صدمه ای بزنه،خسارت رو بدن!!!
آیا واقعا همچین چیزی هست؟

فکر نکنم درست باشه
اینجا ایرانه

saeed258s
04-08-2008, 20:39
دوست گرامی ،پسر خاله من در اداره برق بوشهر هست،من از اون پرسیدم،اما هنوز خودم برام پیش نیومده :27:

mhaf
04-08-2008, 22:38
دوست گرامی ،پسر خاله من در اداره برق بوشهر هست،من از اون پرسیدم،اما هنوز خودم برام پیش نیومده :27:
برو بابا تو این مملکت یکی از چیزایی رو که هیچ وقت نمیتونی بگیری خسارته!
در هر موردی هم که میخواد باشه.
در مورد تصادف باشه
حوادث طبیعی باشه
یا قطع برق باشه

saeed258s
04-08-2008, 23:17
مارو باش!دلمونو صابون زده بودیم که اگه برقم کم و زیاد شد هی،سیستمو خاموش نکنیم عوضش خسارت بگیریم یه سیستم نو بخریم:41:

Apachi
05-08-2008, 01:28
آقا من فکر می کنم که موثره . . .
با اینکه من محافظ برق دارم ولی وقتی برق میره بعدش که می رم و سیستمو روشن می کنم پاورم یه صدای خفنی میده که نگو !!! مثل اینکه فَنش به یه جایی گیر کنه . . . ولی بعدش که یه ضربه‌ی نچندان محکم به منطقه‌ی پاور وارد می نمایم ،‌ دیگر صدا از بین می رود آقایان . . .
برای پاور که هرگز مشکلی ایجاد نمیشه
میرسیم به مادربورد که اگر از برند مروقبی باشه و خازن ها و رگالتور های استانداد داشته باشه اونم هیج مشکلی براش درست نمیشه تنها عاملی که در یک سیستم خوب آسیب میبینه نرم افزار و سیستم عامل هست که واقعآ مورد مهمی هستش...

DaRiOuShJh
05-08-2008, 02:11
مارو باش!دلمونو صابون زده بودیم که اگه برقم کم و زیاد شد هی،سیستمو خاموش نکنیم عوضش خسارت بگیریم یه سیستم نو بخریم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ایران جزوه معدود کشورهایی هست که زیره اسمه اسلامی بودن و برابریه حقوق همه، احترام و رسیدگی به درخواست های مشتری ها جایی نداره
نه گارانتی هست نه چیزه دیگه ای فقط اسمشون رو به کار میبریم وگرنه ....

برای پاور که هرگز مشکلی ایجاد نمیشه
میرسیم به مادربورد که اگر از برند مروقبی باشه و خازن ها و رگالتور های استانداد داشته باشه اونم هیج مشکلی براش درست نمیشه تنها عاملی که در یک سیستم خوب آسیب میبینه نرم افزار و سیستم عامل هست که واقعآ مورد مهمی هستش...

دوسته عزیز مخالفم بد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نرم افزار قابله ترمیمه ولی سخت افزار چی؟
اتفاقا بیشترین فشاری که میاد اول به پاور میاد
چون اونه که خودش رو سپره بلا میکنه و نویز ها و نوسان های فرکانش های و موج های برق رو میگیره

اگه خیلی مرد باشه خودش میسوزه و برقه 220 و اندی ولت رو به مادر برد نمیده
وگرنه اگه بده که .............
خودتون میدونید چی میشه

MJNeghabi
05-08-2008, 02:25
راجع به کدوم قطعی صحبت می کنین! تو 87 ما اصلا قطعی برق نداشتیم (کاملا جدی)

mhaf
05-08-2008, 09:47
راجع به کدوم قطعی صحبت می کنین! تو 87 ما اصلا قطعی برق نداشتیم (کاملا جدی)
خوب مطمئن باش یا یه وزیر یا نماینده مجلس یا یه آدم کله گنده تو محله تون زندگی میکنه.
وگرنه تو هم مثل ما روزی 6 ساعت برقتون قطع میشد

moby
05-08-2008, 16:19
سلام دوستان برنامه من از ماله شما هم جالبتره
من در ادارمون که با سیستمم کار میکنم دیدی وسطای کار جایی که اگه مشکلی بیاد باید از اول شروع کنی چند بار برق رفت و من هم ..... نثار این احمقی ن.....و دارو دستش میکنم چون دیگه کاری از دست نمیاد بعد هم که میام خونه دوباره قطعی برق و همین افتضاح بازار و خدا اخر مارو بخیر کنه با این بی زبونیمون؟!

vartan.alive90
05-08-2008, 16:29
طبق آن چه که بزرگان سخت افزار می گویند، نوسانات برق می تواند بر هر قطعه الکترونیکی از کامپیوتر اثر سوء بگذارد ولی آن چه حساس تر است این دو مورد است ..
1- پاور
2- هارد !
بنابراین لازم است ..
1- در مناطقی که نوسانات برق زیاد نیست و قطعی برق طبق جدول زمان بندی شده انجام می شود ، قبل از زمان مورد نظر اقدام به خاموش کردن صحیح کامپیوتر کرد. اگر در محل حضور نداریم می توان از برنامه هایی مثل Auto Power-on & Shut-down استفاده کرد که در زمان خاص سیستم را خاموش و یا روشن می کنند .

2- اگر در مناطقی از کامپیوتر استفاده می شود که نوسانات برق زیاد است و پایبندی چندانی به جدول زمان بندی وجود ندارد راهی نیست جز خرید UPS

UPS چيه؟اگه ميشه توضيح بدين

nobody2000
07-08-2008, 11:50
UPS چيه؟اگه ميشه توضيح بدين

منبع تغذیه بدونِ وقفه هست كه وقتى برق بره كامپيوتر خاموش نميشه البته تا يك زمانى روشن ميمونه بسته به باتری و توان USP.

۲ مدل دارِه OFFLINE و Online.

مدلِ آنلاين داراى قیمت بسيار بلايى هست و اكثرا در مراكز حساس يا سرور ها استفاده ميشه و طرزِ كارش اينه كه هميشه اول برق داخل ups مياد و تصویه ميشه و بعد از USP به كامپيوتر ميره .

در مدلِ OFFLINE معمولا ما يه زمان switch كردن داريم كه البته بسيار كم هست و اكثرِ سیستم ها اصلا متوجهِ نمى شن ولى گاهى اوقات سيستمهاى حساس هنگ ميكنند .

UPS OFFLINE دو مدلِ كلى دارِه كه به سینوسی و نیمه سینوسی مشهور هستند .

مدلِ سینوسی گرونتر هست و موجی كه تشكيل ميده كاملا مثل شكل موجِ برقِ سینوسی هست .

مدلِ نيمه سینوسی ديگه مثل منحنى سینوسی نیم دایره مانند نيست بلکه پله ای و با زاويه ۹۰ درجه هست .

مدل هاى نيمه سینوسی براى سیستم هایی استفاده ميشه كه مثلا مى خوان زير نيم ساعت سيستم رو روشن بذارند اگر بخواييد از USP براى زمان ۱ ساعت يا بيشتر استفاده كنيد بهتره از USP هاى سینوسی استفاده كنيد تا پاور كامپيوتر صدمه نبينه .

از مزاياى ديگه ى USP ها اينه كه برق رو تصویه ميكنند و شوک ها و نوسانات برق رو ميگيرند .

UPS ها هم مانندِ ساير قطعات كامپيوتر از نظرِ كيفيت فرق دارند و همين باعث ميشه كه مثلا يك UPS ۱۵۰۰ Watt بين ۳۵۰ تا ۱ ملیون تومان قیمت داشته باشه البته اين براى UPS هاى OFFline هست .

جالب بدونيد كه UPS هاى ايرانى از مشابه هاى خارجى گرونتر هستند البته اين به دليل كيفيت بالاتر و طراحى بهتر هست .

مثلا بعضى UPS هاى خارجى اگه يك قسمت برد بسوزِه بايد كلِ برد عوض شه در صورتى كه مدلِ مشابه ايرانى با طراحى بهتر ديگه لازم نيست كلِ برد عوض بشود . :10:

ghahremanimehdi
01-10-2008, 02:59
ببینم مگه Ups ها باطری ندارند ؟ اونوقت هراز چندگاهی هم که باید پوله باطری پیاده شیم چون بعد از یه مدت خراب میشه . یا نه من اشتباه میکنم؟:20:

mhaf
01-10-2008, 10:49
نه اشتباه نمی کنی!
اما مگه سالی چند بار باطری ماشین رو عوض میکنید؟
نا مرغوب ترین نوع باطری ماشین تو شرایط خیلی سخت حداقل یک سال کار میده
باطری یو پی اس مرغوب تر از باطری ماشین هست

ghahremanimehdi
01-10-2008, 17:41
نه اشتباه نمی کنی!
اما مگه سالی چند بار باطری ماشین رو عوض میکنید؟
نا مرغوب ترین نوع باطری ماشین تو شرایط خیلی سخت حداقل یک سال کار میده
باطری یو پی اس مرغوب تر از باطری ماشین هست

سوال تخصصی تری دارم

حالا که UPS با باطری کارمیکنه میخوام بدونم ups چطورجریان DC باطری رو به جریان متناوب AC تبدیل میکنه ؟ آخه من یه مدت نیاز داشتم جریان DC باطری رو به AC تبدیل کنم و از هر مغازه ی الکترونیکی و الکتریکی پرسیدم که آیا دستگاه خاصی داره گفتند نه و همچین چیزی نمیشه حالا موندم UPS چطور اینکار رو انجام میده ؟ مهندس های برق جواب بدن که موضوع چی هست ؟:20:

mhaf
01-10-2008, 22:21
برای اینکار باید از یه مولتی ویبراتور پایدار استفاده کرد
کی گفته چنین چیزی امکان نداره
سالهاست که موسسات مختلف این وسیله که اسمش اینورتر هست رو میفروشن
من مدار کامل چند مدلش رو دارم
یکی هم خودم ساختم
کار مولتی ویبراتور هم اینه که ولتاژ رو بین سه سیم تقسیم میکنه به صورت متناوب
برای افزایش ولتاژ هم از یه ترانسفورمر حلقوی باید استفاده کرد
میتونید کتاب مجموعه مدار برای جوانان جلد 5 رو بخرید
البته مطمئن نیستم جلد 5 باید نگاه کنم

ghahremanimehdi
01-10-2008, 22:40
برای اینکار باید از یه مولتی ویبراتور پایدار استفاده کرد
کی گفته چنین چیزی امکان نداره
سالهاست که موسسات مختلف این وسیله که اسمش اینورتر هست رو میفروشن
من مدار کامل چند مدلش رو دارم
یکی هم خودم ساختم
کار مولتی ویبراتور هم اینه که ولتاژ رو بین سه سیم تقسیم میکنه به صورت متناوب
برای افزایش ولتاژ هم از یه ترانسفورمر حلقوی باید استفاده کرد
میتونید کتاب مجموعه مدار برای جوانان جلد 5 رو بخرید
البته مطمئن نیستم جلد 5 باید نگاه کنم

ببینم پس چرا من رفتم تو بازار کسی این دستگاه رو به من داد :41:. میتونه درباره ی کار این دستگاه بیشتر توضیح بدی یا یه لینک بذار ؟:20:

mhaf
01-10-2008, 23:01
گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی
البته به قول استادمون ز غوره آبغوره سازی
میتونم مدارش رو تو وبلاگم بزارم
اما یه کم طول میکشه
اگه صبر داری صبر کن
اگه نه یه سرچ بکن اینورتر
نتایج رو ببین
این وبلاگ منه
تا دو روز یا سه روز دیگه آپدیتش میکنم و مدارش رو برات میزارم
توضیحاتش هم سعی میکنم بزارم
البته شاید از کتابش اسکن کنم بعد عکسش رو براتون بزارم بهتر باشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mhaf
02-10-2008, 00:55
بچه ها فایل رو آماده کردم
برای دیدن پسوردش برید تو وبلاگم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ghahremanimehdi
02-10-2008, 00:59
آموزشت رو گرفتم مرسی .
البته لینک دانلودت رو تو وبلاگ اشتباه گذاشتی (یه http اضافی گذاشتی)

mhaf
02-10-2008, 01:21
آموزشت رو گرفتم مرسی .
البته لینک دانلودت رو تو وبلاگ اشتباه گذاشتی (یه http اضافی گذاشتی)
ممنون
اصلاح شد