PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : San & Nas

rezarafiee
24-07-2008, 11:02
سلام

1-san چیست ؟
2- Nas چیست؟
3-کدامیک توصیه می شود؟

rezarafiee
27-07-2008, 16:22
کسی تا بحال با San و یا Nas کار نکرده است؟

Bracket
27-07-2008, 16:50
خوب من اطلاعات خیلی خیلی کاملی در مورد San ندارم ولی از Nas استفاده کردم که خیلی common تر و قائدتا ارزونتره ولی فکر میکنم بسته به نیاز طرف داره و استفادهاشون خیلی فرق میکنه nas رو شبکه ای معمولی TCP/IP پیاده میکنن معمولا و san معمولا برای کارهایی پر سرعت و کارهایی که سرعت خیلی توشون اهمیت داره و کارهای گنده تر استفاده میکنن مثالا اغلب برای Database های گنده تر و نیاز به دسترسی بالا استفاده میشه البته این موضوع هم هست که اکثر دیواسها یا Storage هاس San قابلیت Nas هم دارن . در هر صورت شما الان با قیمت خیلی معقولی میتونی یه هارد nas بخری به شبکت اضافه کنی .

rezarafiee
28-07-2008, 08:09
Bracket عزیز
در صورت امکان درباره NAS که آشنایی بیشتری داری کمی بیشتر توضیح بدهید.

Bracket
28-07-2008, 11:45
NAS از اسمشم مشخصه مخفف network attached storage هست یه شما یه Storage از نوع Nas رو به شبکت که معمولا TCP/IP (اینم یکی از فرق های San و Nas هست) هست متصل میکنی یا نه یه بزبون ساده یه کامپیوتر تحت یه سیستم عامل مشخص رو NAS میکنی و اطلاعت روش قرار میدی که تمامی Client ها در شبکه بهش دسترسی دارن (این یکی از فرق های NAS و San هست که تو San معمولا سرورها به Storage فقط دسترسی دارن) . الان هاردهایی رو دیدن در بازار که ورودی Lan دارن اونا در اصل یک نوع Nas هستن که نمونهاشم در بازار کم نیست البته مدل های حرفهای و گرون قیمت هم از Nas وجود داره ولی تو بازار ما همین مدل های معمولی هست , میشه همونطور که گفتم یه کامپیوتر رو هم NAS کرد که نیازی به مانیتور و کیبورد و اینجور چیزها هم نداره.