PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک مودم Adsl برای دو سیستم

masooumi
23-07-2008, 10:20
سلام ما داخل خونمون دو تا سیستم داریم و می خواهیم با یک اشتراک ADSL هر دو تا سیستم به اینترنت وصل بشن.
البته تو فکر شبکه بودم دیدم احتیاج به Hub داره و گرون تموم میشه .
می خواستم ببینم مودمی هست که 2 تا خروجی برای کامپیوتر داشته باشه . اگه هست قیمتش و اسمش رو می خواستم .
اگه کسی هم پیشنهادی داره بگه!

Bracket
23-07-2008, 17:52
باید شبکه کنی فرقی نداره البته یسری مدل ها هستن که accesspoint هم هستن ولی فرقی نداره چون گرونن و بازم باید شبکه کنی ارزونترین راه شبکه LAn هست الان اکثر کامپیوتر ها کارت شبکه دارن برای دو تا کامپیوترهم نیازی به hub نیست راحت میشه CrossOver کردشون فقط یه کابل میخواد که اونم هزینه ای نداره (فقط اگر خواستی کابل بگیری بگو برای crossover میخوام) .

ferble
23-07-2008, 17:56
تو خونه ما 3 تا کامپیوتر هست 1 دسکتاپ و 2 تا لپتاپ هر 3 بدون شبکه کردن متصلند با مودم وایرلس دار 1 لن و 2تا وایرلس.

masooumi
23-07-2008, 23:11
تو خونه ما 3 تا کامپیوتر هست 1 دسکتاپ و 2 تا لپتاپ هر 3 بدون شبکه کردن متصلند با مودم وایرلس دار 1 لن و 2تا وایرلس.

باید شبکه کنی فرقی نداره البته یسری مدل ها هستن که accesspoint هم هستن ولی فرقی نداره چون گرونن و بازم باید شبکه کنی ارزونترین راه شبکه LAn هست الان اکثر کامپیوتر ها کارت شبکه دارن برای دو تا کامپیوترهم نیازی به hub نیست راحت میشه CrossOver کردشون فقط یه کابل میخواد که اونم هزینه ای نداره (فقط اگر خواستی کابل بگیری بگو برای crossover میخوام) .

سلام ، ببین الان این دو تا سیستم ما با هم شبکه هست (CrossOver) ولی هر سیستم یک کارت شبکه داره و دیگه نمیشه مودم ADSL رو وصل کرد ، البته میشه برای یک کدوم از سیستم ها یک کارت شبکه دیگه گذاشت ولی من نمی خوام که اتصال به اینترنت وابسته به یک سیستم باشه یعنی می خوام وقتی یکی از سیستم ها خاموش باشه بشه با اون یکی دیگه هم به اینترنت وصل شد.

ferble
23-07-2008, 23:16
سلام ، ببین الان این دو تا سیستم ما با هم شبکه هست (CrossOver) ولی هر سیستم یک کارت شبکه داره و دیگه نمیشه مودم ADSL رو وصل کرد ، البته میشه برای یک کدوم از سیستم ها یک کارت شبکه دیگه گذاشت ولی من نمی خوام که اتصال به اینترنت وابسته به یک سیستم باشه یعنی می خوام وقتی یکی از سیستم ها خاموش باشه بشه با اون یکی دیگه هم به اینترنت وصل شد.
دقیقا فرمایش شما برمیگرده به اونهایی که از طریق شبکه میخوان به اینتر نت وصل بشن.
اگه مودم شما چند تا (مثلا 4تا) لن داشته باشه مشگل شما حله.

masooumi
23-07-2008, 23:17

خیلی ممنون این روشی که شما گفتین به نظر ارزون نمیاد (چون سیستم های ما دسکتاپ هست و وایرلس نداره)
به هر حال ممنون از پاسخ شما

masooumi
23-07-2008, 23:23
دقیقا فرمایش شما برمیگرده به اونهایی که از طریق شبکه میخوان به اینتر نت وصل بشن.
اگه مودم شما چند تا (مثلا 4تا) لن داشته باشه مشگل شما حله.

ایول
خوب منم همینو میگم دیگه ، سوال من اینه که مودمی هست که یک ورودی و چند تا خروجی داشته باشه یا نه ؟؟؟ اگه آره قیمت و مدل؟؟؟

ferble
23-07-2008, 23:25
ایول
خوب منم همینو میگم دیگه ، سوال من اینه که مودمی هست که یک ورودی و چند تا خروجی داشته باشه یا نه ؟؟؟ اگه آره قیمت و مدل؟؟؟
البته که هست من ایسوس 604 دارم 4تا لن+اکسس پوینت بدون یو اس بی قیمت حول و حوش 100

masooumi
23-07-2008, 23:50
البته که هست من ایسوس 604 دارم 4تا لن+اکسس پوینت بدون یو اس بی قیمت حول و حوش 100

خیلی گرونه من یک Hub 5 Port بگیرم با یه مودم معمولی میشه حدود 60 یا 70 . من می خوام از 60 تومان هم ارزونتر بشه!!! ولی به هر حال ممنون:10:

Bracket
24-07-2008, 01:51
خوب نمیشه دیگه در هر صورت اینترنتت به یه کامپیوتر وابسته هستش هیچ کاریشم نمیشه کرد .

mehdi_08
30-07-2008, 22:44
شما می تونید از یک مودم که دارای پورت لن بیشتر است استفاده کنی مثل tp-link 8840با 4تا پورت لن

masooumi
24-09-2008, 23:30
شما می تونید از یک مودم که دارای پورت لن بیشتر است استفاده کنی مثل tp-link 8840با 4تا پورت لن

آره خیلی ممنون هرچند من امروز اینو دیدم ولی با کلی گشتن بالاخره یک مودم TP-Link 8841 خریدم که چهار Lan و یک USB داره !!! خیلی هم قیمتش مناسب هست !!

masooumi
24-09-2008, 23:32
خیلی گرونه من یک Hub 5 Port بگیرم با یه مودم معمولی میشه حدود 60 یا 70 . من می خوام از 60 تومان هم ارزونتر بشه!!! ولی به هر حال ممنون:10:

قیمتش هم به همراه Filter خیلی ارزونتر از تصور من شد فقط 41 تومان

Persian_Gun's
25-09-2008, 18:13
قیمتش هم به همراه Filter خیلی ارزونتر از تصور من شد فقط 41 تومان
عالیه:18::18::18:
مبارکت باشه دوسته من:10: