PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید دستگاهای ضبط و پخش قابل حمل

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

seymour
24-10-2009, 17:21
سلام
من یه پلیر کریتیو دارم که این اواخر ازش فقط برای ضبط صدا سر کلاس استفاده میکردم و راضی بودم ولی الان مدتیه باطریش به جای 24 ساعت فقط 3 ساعت کار میکنه و برام قابل استفاده نیست و چون تا حالا 2 بار هاردش رو عوض کردم اصلا برام نمیصرفه که دوباره برای باطریش هزینه کنم !

- میخوام یه voice recorder بگیرم ولی اصلا نمیخوام ازش به عنوان پلیر استفاده کنم ( یعنی حتی اگه نتونه فایلی که ذخیره میکنه رو پخش کنه هم مهم نیست ! فقط یه دگمه رکورد داشته باشه !!! )
- باطریش حداقل 15 تا 20 ساعت دوام بیاره اگه بیشتر بود که چه بهتر !
- توی مدت زمان کار کردن باطریش حافظه کم نیاره و بتونه تا وقتی باطری جون داره اونم صدا ضبط کنه !
- هر چقدر جمع و جور تر باشه بهتره چون بعضی از استادا جدیدا گیر میدن و نمیذارن صدا ضبط کنی ( مثل اینکه سوتی هاشون رو به گوش مسئولا رسوندن براشون بد شده ! )
- کیفیت ضبط هم خوب و قابل قبول باشه !
- قیمت هم هرچی کمتر بهتر و بویژه زیر 100 تومن !

ممنون میشم اگه کمکم کنید
چی بود اون کریتیوی که داشتی ؟ .. سری میکرو بود؟ ... اگه 4-5 سال پیش خریدی خب دیگه واقعا هم باتری اش توی سرازیری زندگی شه ...

بهرحال سونی در بازار ایران گزینه های خیلی خوبی داره ... سر بزن به نمایندگی هاش و دنبال P620 رو بگیر که قیمتش 75 تومنه ... مثلاً نمایندگی پاساژ ایران همین هفته اخیر هم این مدل رو داشت .. بعد از اون دنبال ux باش که قیمتش حدود 100 تومنه ..

mohammadld
24-10-2009, 18:30
چی بود اون کریتیوی که داشتی ؟ .. سری میکرو بود؟ ... اگه 4-5 سال پیش خریدی خب دیگه واقعا هم باتری اش توی سرازیری زندگی شه ...

بهرحال سونی در بازار ایران گزینه های خیلی خوبی داره ... سر بزن به نمایندگی هاش و دنبال P620 رو بگیر که قیمتش 75 تومنه ... مثلاً نمایندگی پاساژ ایران همین هفته اخیر هم این مدل رو داشت .. بعد از اون دنبال ux باش که قیمتش حدود 100 تومنه ..

ممنون که جواب دادی

اون قبلیه zen neeon 6gb بود که بعد از اینکه هاردش 2 سال پیش سوخت تبدیل شد به 8 گیگ !
در مورد باطریش هم خودم اشتباه کردم وگرنه باطریش نباید هنوز به مشکل میخورد باطری شارژ شده رو حدود 6-7 ماه بدون استفاده گذاشتم

مشکل اصلی اینه که من تهران نیستم الان و اینجا هم بری بگی voice recorder چپ چپ نگات میکنن ! مثل این میمونه که دنبال مارکایی مثل iriver یا cowon بگردی !

بعد یه مشکلی که هست اینا خیلی بزرگ و تابلو ان ! نمیشه کوچیک تر باشه !؟

seymour
25-10-2009, 17:29
ممنون که جواب دادی

اون قبلیه zen neeon 6gb بود که بعد از اینکه هاردش 2 سال پیش سوخت تبدیل شد به 8 گیگ !
در مورد باطریش هم خودم اشتباه کردم وگرنه باطریش نباید هنوز به مشکل میخورد باطری شارژ شده رو حدود 6-7 ماه بدون استفاده گذاشتم

مشکل اصلی اینه که من تهران نیستم الان و اینجا هم بری بگی voice recorder چپ چپ نگات میکنن ! مثل این میمونه که دنبال مارکایی مثل iriver یا cowon بگردی !

بعد یه مشکلی که هست اینا خیلی بزرگ و تابلو ان ! نمیشه کوچیک تر باشه !؟
ممنون از توضیحت ...

خرید آنلاین هم ممکنه البته ... یا اینکه بگی از تهران واسه ات بفرستن .. بهرحال دیگه امکانات در همین حده و راههایی که پیش روت هست همین هاست ..

در مورد سایز: سری ux اندازه معقولی داره به نظرم .. باز اگه کوچکتر بخوای باید بری سراغ mp3 player هایی که قابلیت ضبط مناسبی هم دارن .. مارکهایی مثل iriver صرفاً تهران گیر میاد و همون مشکلی قبلی .. اما کریتیو و سامسونگ در شهرستانها هم نمایندگی دارن معمولاً ... مثلا دنبال zen stone plus از کریتیو یا سری u از سامسونگ بگرد

peter_gabriel
26-10-2009, 21:35
سلام بچه ها ! کمککککک :d !
الان 1 هفته اس عجیب زدم تو کار گشتن برای یک MP3 خوب. از قبلیه راضی نیستم آخه !
قیمتم همون 100 تومن اینا می خوام بدم ! اول تو فکر یک Creative mozaic بودم . اما بعد مدل های دیگم دیدم یک کم شک افتاد تو دلم ! نیست 5 ماه پیش پول یک Mp3 player دیگم دادم نمی خوام باز اشتباه کنم . اینا گزینه هامه :
Creative Mozaic
Creative zen mx
Sansa clip+ این جدیده که کلی تعریفشو می کنن سایت خارجیا
sansa view
Sony ( اینایی که noise cancellation دارن به خاطر هد فون روشونم خوبن )
cowon رو هم اگه مدل خوبی تو این رنج دارن بگید !

transcend چجوریاس؟
یکی ام اینکه sony و sansa از کجا می شه گیر اورد ؟ اصلا سانسا نمایندگی داره ؟

قابلیت هایی ام که می خوام :
1- فلش بخوره بد نیست
2- بدم نمیاد flac و ogg هم پخش کنه ! برا همین فک کردم sansa بگیرم
3- فیلم پخش کنه خوبه اما ضروری نیست
4- کیفیت فوق العاده عجیب ضروریه
5- بازم کیفیت صدا فوق العاده
6- این دفعم کیفیت صدا فوق العاده
7- اسپکبر داخلی باشه بد نیست اما جوریه باشه که حداقل اسپیکر خارجی رو ساپررت کنه
8- خوشگل و دم دستی باشه ! تو جیب میبم بره !
9- مدلی هست که بلوتوث داشته باشه ؟
فعلا دیگه چیزی یادم نمیاد

mamad gonzo
27-10-2009, 12:06
سلام.
اقا الان ipod clasic و nano تو بازار چنده البته 8 و 4 گیگشون اگه باشه؟
کدومشون کیفیت صدای بهتری داره؟

a.z.p.z
27-10-2009, 15:43
دوست عزیز تمام ایپاد ها از نظر کیفیت یکی هستن دقیق تر هم نگاه کنیم به db هاشون یکی هستند ...
ایپاد کلاسیک 120 گیگ حدود 250 تومن باید باشه ...
در حال حاضر کدوم نانو رو میگی نسل 5 یا نسل 4 ؟ که اگه بخوای بخری باید نسل 5 رو بخری که من برای فروش انلاین بهت لینک میدم اگه بخوای ...
کلاسیک 80 و 120 گیگ داره و امسال 160 گیگ هم اضافه شد البته همین 160 گیگ 2007 بود ولی مشکل داشت جمع شد و مدل اصلاح شدش امسال ریلیز شد ...
نانو هم 8 و 16 گیگ ...
شافل 3جی هم 2 و 4 گیگ ...

ice_man_sh
27-10-2009, 16:40
با سلام
دوستان به کمک فوری شما نیاز دارم.

من قراره یه MP3 player بخرم. اصرار و نیازی هم ندارم که MP4 هم باشه.

سونی با توجه به گارانتی که داره (بازرگانی ایران و رهجو) گزینه های خوبی داشت، تا اینکه دیدم دوستان روی کریتیو هم اصرار دارند.
سونی هم مدل ها و سری های مختلفی داره A - B - E- S - X

امکاناتی که مد نظرمه:
4 GB حافظه
عمر یاتری خوب
کیفیت پخش عالی

بودجه منم حدود 100 - 110 تومنه.

سری B سونی 4 G چیزی حدود 91 تومنه ولی هندزفری گلوله ای نداره، یعنی باید حدود 20 تومن هم خرج هنز فری کنم.

ChaoticHead
27-10-2009, 16:53
قیمتم همون 100 تومن اینا می خوام بدم ! اول تو فکر یک Creative mozaic بودم . اما بعد مدل های دیگم دیدم یک کم شک افتاد تو دلم ! نیست 5 ماه پیش پول یک Mp3 player دیگم دادم نمی خوام باز اشتباه کنم . اینا گزینه هامه :
Creative Mozaic
Creative zen mx
sansa view

transcend چجوریاس؟

1- فلش بخوره بد نیست

قبلیه چی بود مگه؟ از چیش ناراضی بودین؟

کریتیو mosaic هم مدل خوبیه، خریدش پشیمونی نداره ولی انتخابهای دیگه ای هم دارین.

مدلهای sansa ظاهرا نمایندگی نداره. فکر نمی کنم اصلا توی بازار پیدا بشه (من پاساژ ایران و رضا را زیر و رو کردم نبود، پایتخت هم تا جائیکه دیدم نبود)

از cowon مدل U5 توی همون محدوده قیمته و کیفیت مورد نظرتون را هم داره. flac و ogg هم پخش می کنه

این جور دستگاهها در مارکهای معتبر در این محدوده اکثرا اسپیکر داخلی ندارن (البته مثلا سری E مال irvier هست)

همه شون نسبتا خوشگلن(البته سلیقه ای هم هست)، توی جیبم می رن (چه جور جیبی مورد نظرتونه؟)

می تونین اگه به هدفون سونی علاقه دارین هدفونشو جدا بخرین. (تقریبا هر چی بگیرین به صلاحه که یه هدفون جدا براش بخرین). دستگاههای سونی را در اکثر پاساژهای بزرگ تهران براحتی پیدا می کنین ولی هدفونهاش کمتره.

transcend ظاهرا کیفیتش یه مقدار از کریتیو پائینتره ولی به نسبت قیمت امکاناتش جذابه

با سلام
دوستان به کمک فوری شما نیاز دارم.

من قراره یه MP3 player بخرم. اصرار و نیازی هم ندارم که MP4 هم باشه.

سونی با توجه به گارانتی که داره (بازرگانی ایران و رهجو) گزینه های خوبی داشت، تا اینکه دیدم دوستان روی کریتیو هم اصرار دارند.
سونی هم مدل ها و سری های مختلفی داره A - B - E- S - X

امکاناتی که مد نظرمه:
4 GB حافظه
عمر یاتری خوب
کیفیت پخش عالی

بودجه منم حدود 100 - 110 تومنه.

سری B سونی 4 G چیزی حدود 91 تومنه ولی هندزفری گلوله ای نداره، یعنی باید حدود 20 تومن هم خرج هنز فری کنم.
توی این قیمت Cowon مدلهای U5 و I7 براتون کاملا مناسبه. سونی با همین کیفیت گرونتر می شه، سری B قابل مقایسه با اینا نیست. هنزفری هم صرف گلوله ای بودنش ملاک نیست شما باید ببینی کیفیتش چطوره، چه مدلیه؟

ice_man_sh
27-10-2009, 18:34
توی این قیمت Cowon مدلهای U5 و I7 براتون کاملا مناسبه. سونی با همین کیفیت گرونتر می شه، سری B قابل مقایسه با اینا نیست. هنزفری هم صرف گلوله ای بودنش ملاک نیست شما باید ببینی کیفیتش چطوره، چه مدلیه؟

با تشکر

کریتیو یا سونی (سری S یا A) تو رنج 100 تومن مدل خوبی دارند؟
دلیل تاکیدم روی هنز فری گلوله ای اینه که چون من بیشتر تو مسیر بین راهی استفاده میکنم هندزفری های غیر گلوله ای اصلا راحت و قابل استفاده نیستند.

seymour
27-10-2009, 18:46
با تشکر

کریتیو یا سونی (سری S یا A) تو رنج 100 تومن مدل خوبی دارند؟
دلیل تاکیدم روی هنز فری گلوله ای اینه که چون من بیشتر تو مسیر بین راهی استفاده میکنم هندزفری های غیر گلوله ای اصلا راحت و قابل استفاده نیستند.
می تونی همین جوابی که به دوست دیگرمون پیتر گابریل داده شده رو شما هم بخونی ...

اگه تاکیدت روی کیفیت صداست i7 ... سونی رو من از سری S و A اش خیلی خوشم میاد ... اما مساله اینه که بودجه ات رو باید ببری بالا و در هزینه مساوی ، حافظه کمتری با سونی نصیبت میشه ..

یه نکته مهم که من قبلاً هم چندین بار گفته ام همینه ... اختلاف کیفیت کریتیو و cowon واقعا کمه و قریب به اتفاق کاربرها تفاوتی بین کیفیت اینا متوجه نخواهند شد و هر دو عالی ان .. بنابراین من توصیه می کنم بری سراغ فاکتورهای دیگه برای تصمیم گیری .. مثلا با 120 تومن شما صرفاً 2 گیگ از سری A یا S سونی خواهی داشت که واقعا اندکه ... حالا هر چقدر هم کیفیت سونی عالی باشه ، باید ببینی می ارزه که 4-8 گیگ کریتیو یا cowon رو بخاطر این کنار بذاری؟ .. بنابراین فاکتور "حافظه به قیمت" رو دست کم نگیر که بسیار مهمه

Creative Mozaic
Creative zen mx
sansa view

transcend چجوریاس؟

1- فلش بخوره بد نیست
عیناً این سوال رو توی فوروم دیگه هم کرده بودی .. طبیعتاٌ من دیگه جوابم رو تکرار نمی کنم ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ChaoticHead
27-10-2009, 22:28
درسته، منم با شما موافقم. منتها همون بقول شما گلوله ای ها (که ما بهش می گیم in-ear phone یا canalphone ) هم اگه بی کیفیت باشه صداش قابل تحمل نیست. اکثرا هدفون فابریکی که موقع خرید دستگاههای ارزانتر به شما می دن کیفیت جالبی نداره حتی اگه گلوله ای باشه (البته استثناء هم داره). در نظر گرفتن حداقل 15 تومن اضافه برای هدفون جدا فکر بدی نیست

ice_man_sh
28-10-2009, 02:18
دوستان با تشکر از راهنماییهای مفیدتون.

امروز یه نگاهی که به مغازه های مختلف انداختم و نظرات شما رو هم خوندم، نظرم در مورد سونی تغییر کرد.
حقیقتش برند COWON تو تبریز به چشمم نخورد.
خواستم نظر دوستان رو در مورد کریتیو جویا بشم. قیمتی که از 1 جا گرفتم:
2 GB
قابلیت افزایش 8 گیگ
Zen ( طرف گفت Zen ساده است)
گارانتی رایان بدر
95 تومن

اگر مدل دیگری از کریتیو مد نظرتون هست بگین. ( 2 گیگ حافظه - بودجه 100 تومن دانشجویی :31:)

درسته، منم با شما موافقم. منتها همون بقول شما گلوله ای ها (که ما بهش می گیم in-ear phone یا canalphone ) هم اگه بی کیفیت باشه صداش قابل تحمل نیست. اکثرا هدفون فابریکی که موقع خرید دستگاههای ارزانتر به شما می دن کیفیت جالبی نداره حتی اگه گلوله ای باشه (البته استثناء هم داره). در نظر گرفتن حداقل 15 تومن اضافه برای هدفون جدا فکر بدی نیستمن حدود 30 تومن جدا براش درنظر گرفتم. دوستان در تاپیک دیگه EX35 سونی رو پیشنها کردتد.

ChaoticHead
28-10-2009, 07:21
دوستان با تشکر از راهنماییهای مفیدتون.

امروز یه نگاهی که به مغازه های مختلف انداختم و نظرات شما رو هم خوندم، نظرم در مورد سونی تغییر کرد.
حقیقتش برند COWON تو تبریز به چشمم نخورد.
خواستم نظر دوستان رو در مورد کریتیو جویا بشم. قیمتی که از 1 جا گرفتم:
2 GB
قابلیت افزایش 8 گیگ
گارانتی رایان بدر
95 تومن

اگر مدل دیگری از کریتیو مد نظرتون هست بگین. ( 2 گیگ حافظه - بودجه 100 تومن دانشجویی :31:)

من حدود 30 تومن جدا براش درنظر گرفتم. دوستان در تاپیک دیگه EX35 سونی رو پیشنها کردتد.
اون مدل Zen دستگاه خیلی خوبیه، تصویر هم پخش می کنه. گارانتیش هم معتبره
به مدل Mosaic هم یه نگاهی بندازین. کوچکتره و احتمالا ارزانتر. البته قابلیت افزایش نداره و تصویر هم بخوبی Zen پخش نمی کنه.
در مقابل، اگر سونی بخواین سری B سونی هم خوبه؛ طوری که خودتون قیمت دادین با قیمت کمتر حافظه بیشتری می خرین البته شارژ باتریش به پای اینا نمی رسه
اگه هدفون ارزانتر بخواین می تونین Creative 630 بگیرین. اونم بد نیست.

mamad gonzo
28-10-2009, 10:43
دوست عزیز تمام ایپاد ها از نظر کیفیت یکی هستن دقیق تر هم نگاه کنیم به db هاشون یکی هستند ...
ایپاد کلاسیک 120 گیگ حدود 250 تومن باید باشه ...
در حال حاضر کدوم نانو رو میگی نسل 5 یا نسل 4 ؟ که اگه بخوای بخری باید نسل 5 رو بخری که من برای فروش انلاین بهت لینک میدم اگه بخوای ...
کلاسیک 80 و 120 گیگ داره و امسال 160 گیگ هم اضافه شد البته همین 160 گیگ 2007 بود ولی مشکل داشت جمع شد و مدل اصلاح شدش امسال ریلیز شد ...
نانو هم 8 و 16 گیگ ...
شافل 3جی هم 2 و 4 گیگ ...

یعنی کلاسیک کمتر از 80 گیگ نداره؟
اخه 80 گیگ رو میخوام چیکار مگه میخوام شاتل هوا کنم!
خب قیمت 80 گیگش چنده ؟
یهنی از نظر کیفیت و صدا تفاوتشون بسیار ناچیزه درسته؟
خب نانو 4 گیگش چنده؟
من از این نسل هایی که میگی سر در نمیارم چون زیاد تو کار ایپاد نبودم.
لینکو برام بزار ببینم چند میگن.
خیلی ممنون

راستی این شافل اصلا به درد ما میخوره یا نه یعنی اینم کیفیت و کلا مثل اون 2 تای قبلیه؟

a.z.p.z
28-10-2009, 15:29
سلام عزیز چرا 30 گیگ و 60 گیگ هم داره اما نسل ها 4 و 5 که الان دیگه از رده خارج شدن به طور کلی !!!
در مورد 80 گیگ classic 6g هم بگم باید بگردی تا پیدا کنی ولی پیدا میشه در حال حاضر مدل 120 گیگ از هر حجم دیگه ایش بیشتره ...
خوب دیگه هر ایپادی رو یکسری مسایل بنا شده که کلاسیک ها حافظه ی بالا با ال سی دی بزرگتر هستن ...
یا شافل ها روی کوچک و جمع و جور و شیک بودن تاکیید دارن یا همین نانو ...
.................
در مورد نسل ها:
در حال حاضر ایپاد ها 4 سری هستند
1:ایپاد تاچ 2:کلاسیک 3:نانو 4:شافل که هر کدوم از این سری های رو یه یکسری مسایل تاکیید دارن ...
حال هرکدوم از این ها مدل های مختلف یا همون نسل های مختلف دارن مثلا شافل 3 مدل داره که هر مدل بیان گر یک نسل هست که نسل=generation که به اختصار به جای گفتن generation بهش G میگن به این ترتیب ایپاد شافل 1g 2g 3g ....
................
در مورد کیفیت گفتم تمام ایپاد ها یه کیفیت دارن و Audio chip یکسانی در سخت افزارشون بکار رفته هست .و فرقی در کیفیتشون وجود نداره .
................
در مورد شافل:
الان شافل نسل 3 هست یعنی 3ومین مدل از شافل .... این مدل بستگی به کارت داره چرا ؟ چون ال سی دی نداره و بسیار کوچیک و جمع و جور هست اگه به یه همچین چیزی نیاز داری برو اینو بخر که فکر کنم برای تو ال سی دی مهم باشه ....
مورد دوم اینکه باطریش 10 ساعت موزیک پخش میکنه .... مشکلی که تو این مدل هست اینه که تو مجبوری از هدفون خود اپل استفاده کنی که روش کنترل وجود داره برای کنترل کردن موسیقی چون روی خود شافل دکمه ای وجود نداره ...مجبوری یه هدفون اداپتر بگیری که حدود 15-20 دلار هست اینجا هم همین حدوداست که بعد با اون هر هدفونی که دوست داشتی بهش وصل کنی و لذت بببری ...
شافل برای کسی هست که فقط موسیقی و پادکست بخواد گوش بده نه چیز دیگه اون چیزی که برای من مناسب هست همین شافل هست ... قابلیت voice over هم وجود داره یعنی در شافل میتونی پلی لیست درست کنی و موزیکات رو بریزی توی پلی لیست با ایتونز و بعد به لطف voice over که در نسل های قبلی نبود شافل اسم پلی لیست رو برات میخونه +اسم اهنگ و خواننده رو ..... در مورد کیفیت هم عین سایر مدل ها(کلاسیک و نانو و تاچ) هست و هیچ تفاوتی نداره ....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم مدل special eddition هست که پولیش استیل هست جنسش با قیمت 99$ :

شافل دو مدل 2 گیگ و 4 گیگ هم داره ... 4 گیگ رو 110 تومن حدودا میتونی بگیری 2 گیگ رو هم حدود 95 تومن حدودا ....
در کل شافل مدل محبوب و پرفروشی بوده در(سطح خودش) .این مدل هم مشکل همین استفاده از هدفون اداپتر رو داره و باتری متوسط که البته در این اندازه و وزن 10.7 گرم بیشتر انتظار نمیره ...
.................................................. .................................................. ...........
در مورد نانو:
100 درصد اگه بخوای نانو بگیری باید نسل 5 رو بگیری که یه دوربین داره که فقط فیلم برداری میکنه و عکس نمیگیره ...
همچنین تغییراتی که نسبت به مدل قبلیش داشته :
اضافه شدن دوربین ... اسپیکر ... میکروفون ... voice over ... radio ... بزرگ شدن ال سی دی 2.2 اینچ .....
مدل نانو اینترفیس بسیار جالبی هم داره ... که 8 گیگ رو حدود 185 تومن تو پایتخت میتونی گیر بیاری ... 16 گیگ هم حدس میزنم 240 بیشتر نباشه و همین حد هست قیمتش ....
.............................
پست کمی طولانی بود ولی کامل راهنمایی کردم سوال دیگه ای در مورد ایپاد داشتی در خدمت هستم ...
تشکر !!! ...

dsa
28-10-2009, 20:12
سلام

نظرتون در باره iriver E50 چيه؟؟

من بين اين ( iriver E50 ) و (cowon u5 ) موندم ، قينت 8 گيگ جفتشون حدود 110 تومن هست.

osmaan
28-10-2009, 21:07
سلام

من بين اين ( iriver E50 ) و (cowon u5 ) موندم ، قينت 8 گيگ جفتشون حدود 110 تومن هست.
من اگه بجات بودم کاوون رو انتخاب میکردم

prowler88
28-10-2009, 22:24
سلام

من مشخصات E50 رو چک کردم. به نظر مدل خوبی میاد. به خصوص باتریش خیلی خوبه.
ولی از نظر کیفیت صدا مسلما U5 باید بهتر باشه.

mamad gonzo
29-10-2009, 12:01
شافل به درد من نمیخوره.
ولی این نانو که معرفیش کردی خیلی باحاله مخصوصا اسپیکرش که خیلی فاز میده.
من گیر داده بدوم روی کلاسیک چون چند روز پیش رفتیم یه جایی بعد با یه پسری اشنا شدم که کلاسیک داشت اقا اون که هدفون باز و تو این مسائل نبود وقتی px منو وصل کرد به کلاسیکش ( که بهش کادو داده بودن) یه هفته که باهاش بودم اون رفته بود تو کف هدفون من منم رفته بودم تو کف کلاسیک اون.
از اون موقع عاشق کلاسکش شدم.
ممنون از راهنماییت.

a.z.p.z
29-10-2009, 13:09
به هر خال باید ببینی که کدوم محصول میتونه نیازهات رو برطرف بکنه .....
که نانو هم واقعا گزینه ی عالی هست و اپل خیلی روی این ایپاد نانو مانور میده .... شما اگه طرز کار کردن با اینترفیس و ... رو بینی بیشتر عاشقش میشی ....

dsa
29-10-2009, 13:37
من اگه بجات بودم کاوون رو انتخاب میکردم

ميشه لطفا دلايلتون هم بفرماييد

a.z.p.z
29-10-2009, 13:44
زیرا این برند تاکیید اصلیش رو کیفیت صدا هست و یه برند شناخته شده توی این قضیه هست !!!
این رو هم من نمیگم بررسی های تخصصی و ازمایشات میگه و همچنین افرادی که تجربه استفاده از محصولاتش رو داشته اند.

ChaoticHead
29-10-2009, 14:41
سری E شرکت Iriver حداقل نسل قبلیش خیلی خوشنام نبوده و خیلی ها ازش ناراضی بودن. این سری جدید هم که E50 جزئشه هنوز امتحانشو پس نداده.

ice_man_sh
29-10-2009, 15:01
2 GB
قابلیت افزایش 8 گیگ
گارانتی رایان بدر
95 تومن
از دوستانی که این حقیر رو راهنمایی کردن تشکر میکنم. من به احتمال قوی امروز پلیر رو بخرم. نظر نهایی من روی کریتیو Zen هست که قبلا مشخصاتش رو گفته بودم.
در مورد هدفون با بودجه 30 تومن هم نظرم اونطور که دوستان پیشنهاد دادن روی EX35 سونی هست.

اگه دوستان در این مورد نظر نهایی دارن خوشحال میشم در میان بزارند. (در مورد باتریش هم توضیح بدین ممنون میشم)

با تشکر

ChaoticHead
29-10-2009, 15:47
اگه دوستان در این مورد نظر نهایی دارن خوشحال میشم در میان بزارند. (در مورد باتریش هم توضیح بدین ممنون میشم)
با تشکر
انتخاب خوبیه، خیالتون راحت باشه. باتریش هم حدود 25 ساعت برای صدا و 5 ساعت برای تصویر کار می کنه. البته می دونین که موقع وصل به کامپیوتر نمی تونین باهاش بصورت Drag and Drop کار کنین و نرم افزار می خواد، بعلاوه فایلهای روی کارت حافظه، با حافظه اصلی دستگاه یکجا نیستند و مدیریتشون جداست(البته هیچ کدومشون مشکل جدی محسوب نمی شه)

mamad gonzo
29-10-2009, 16:23
بچه ها نظرتون درباره این نانو جدیده نسل5 ه چیه؟
کسی صداشو گوش داده نسبت به قینتش چیز خوبیه یا نه چون تازه اومده قیمتش یکم بالاس و باهاس صبر کرد تا قیمتش بیاد پایین؟
من میخوام بگیرم
صبر کنم قیمتش میاد پایین یا نه؟
از i7 بهتره یا نه؟

seymour
29-10-2009, 17:57
کسی صداشو گوش داده نسبت به قینتش چیز خوبیه یا نه چون تازه اومده قیمتش یکم بالاس و باهاس صبر کرد تا قیمتش بیاد پایین؟
من میخوام بگیرم
از i7 بهتره یا نه؟
از نظر امکانات که دیگه کاملاً می تونه رقابت کنه با مارک ها معتبر دیگه ... دوربین هم که داره ... انتظار نداشته باش صداش فوق العاده باشه ؛ به i7 که اصلاً نمی رسه ... اما اگه یه نفر امکانات مرسوم مدنظرش باشه و ضمناً ظرافت و سهولت کار با منوها رو هم بخواد انتخاب بسیار خوبیه ..

بله - ضرر نداره قدری فرصت بدی که قیمتش آروم بشه ..

بهتر یا بدتر بودنش از i7 کاملا به معیارها و نیازهای شما بستگی داره .. می تونه بسته به اونها، بهتر یا بدتر یا مساوی باشه

سلام

اگه یه نفر قابلتی جانبی بخواد و خیلی هم در مورد صدا حساس نباشه (اشتباه نشه : صدای iriver خیلی خوبه ، صدای u5 قدری بهتره) به نظرم سری E از iriver می تونه انتخاب خیلی خوبی باشه (البته مدلهای بالاترش یعنی e100 به بالا مدنظرمه).. بخصوص از نظر تنوع امکانات ..

killJ0y
29-10-2009, 18:04
من میخوام بگیرم
از i7 بهتره یا نه؟
نانو نسل 5 همون نسل 4 هستش که فقط دوربین داره اسپیکر داخلی داره رادیو و lcd ایش یکم بزرگتر شده همین از نظر صدا هم هیچ فرقی با نانو نسل 3 و 4 نداره و قیمتش الان خیلی خوبه فکر کنم 8 گیگش رو قیمت کردم 175 قیمتش خیلی پایین بیاد 160 میشه
به نظر من بگی
در مورد i7 فقط میدونم صداش از نانو بهتره ولی من اگه میخواستم بگیرم نانو میگرفتم

a.z.p.z
29-10-2009, 18:05
سلام عزیز خوبی ؟
اگه صدای کلاسیک رو شنیده باشی که فک کنم 100 درصد شنیدی و همونطور که گفتم کیفیت صداشون یکی هست پس مشکلی توی این داستان نیست ... من با نانو 4g کار کردم که از لحاظ اینترفیس و ... عین همین 5g هست ... کیفیت خیلی خوب صفحه با شفافیت بالا ... اینترفیس زیبا و راحت ...
click wheel ایپاد نانو روش حسگر قرار داره که با توجه به مکانی که در ایپاد قرار داری میتونی باهاش کار بکنی و برای مثال برای گردش توی لیست موزیکات یا بردن اهنگ به جلو و ..... کافیه دستت رو روی اون بچرخونی ....

همچنین دارای شتاب سنج هم میباشد که توی بازی هایی که براش ساخته میشه کاربرد داره ... همچنین با چرخیدن صفحه بصورت اتوماتیک به لطف شتاب سنج صفحه هم میچرخه که برای دیدن فیلم و گردش در لیست songs ها و ...
همچنین هنگامی که توی اهنگ ها هستی نانو یه قابلیت جالب داره که البته میتونی این قابلیت رو از تنظیمات خاموش کنی ... اما کارش این هست که با تکون دادن ایپاد نانو اهنگ به صورت shuffle برات انتخاب میشه و پخش میشه ... دکمه hold هم در بالای ایپاد قرار داره ... همچنین اندازه بسیار کوچک و در رنگ بندی های متنوعی هم ساخته شده ...

امکاناتی که به نانو 5g اضافه شده اول از همه دوربین (فقط فیلم برداری) با وضوح 640x480 به همراه 15 افکت ...
اضافه شدن یک اسپیکر خارجی و همچنین یک میکروفون ...
اضافه شدن رادیو که تا اونجایی که خوندم میتونید برنامه مورد نظرتون رو در رادیو ضبط کنید توسط ایپاد که در حالت عادی فکر نکنم بشه ...
افزایش ال سی دی به 2.2 اینچ ...
اضافه شدن امکان voice over
و قرار دادن چیپست Nike (عین ایپادتاچ) که به وسیله ی اون میتونید با سنسوری که برای کفش های نایک خریدید به سطح کفش بچسپونید و پیاده روی کنید و به لطف این چیپستی که قرار داده شد به وسیله ی برنامه pedometer توی منوی ایپاد برای nike & ipod میتونی تعداد قدم ها و ... رو ثبت کنی ...
8 گیگ هم حدود 185 تومن میتونی گیر بیاری ...
سایر اطلاعات :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.......................................... ............
در مورد i7 اصلا مقایسه نانو و i7 کار درستی نیست چون هرکدوم تو یکسری مسایل تمرکز دارند ...
برای مثال i7 16 گیگ نداره اینترفیس و دوربین و صفحه بزرگ و با کیفیت بالا نداره ولی کیفیت صداش از نانو بهتره و فرمت های Flac و ogg هم ساپورت میکنه که نانو ساپورت نمیکنه ... با این حال باید ببینی نیازت چی هست و چه محصولی نیازت رو برطرف میکنه ...

راهنمایی هم تا جایی که میتونستم کامل توضیح دادم ...

ChaoticHead
29-10-2009, 18:29
در مورد i7 اصلا مقایسه نانو و i7 کار درستی نیست چون هرکدوم تو یکسری مسایل تمرکز دارند ...
برای مثال i7 16 گیگ نداره اینترفیس و دوربین و صفحه بزرگ و با کیفیت بالا نداره ولی کیفیت صداش از نانو بهتره و فرمت های Flac و ogg هم ساپورت میکنه که نانو ساپورت نمیکنه ... با این حال باید ببینی نیازت چی هست و چه محصولی نیازت رو برطرف میکنه ...
.
کاملا درسته، بعلاوه i7 از یک جهت کاملا استثنائیه؛ میزان شارژ باتریش قابل مقایسه با هیچ دستگاه همرده دیگه ای نیست. از طرف دیگه nano بنظر من خییلی خوشگلتره

osmaan
30-10-2009, 00:21

دلیلم اینه که طبق تجربه و طبق بررسی هایی که موجوده کاوون از نظر کیفیت صدا در سطح بالایی قرار داره البته برند ای ریور هم جزو برند های معروف و خوب هست ولی از نظر کیفیت صدا در حد کاوون نیست البته بازم اختلاف خیلی زیادی ندارن

mamad gonzo
30-10-2009, 11:49
ممنون از همه که راهنمایی کامل کردن.
من امکانات نانو رو ترجیح میدم و قیافش ولی از قیافه i7 زیاد خوشم نمیاد.
فرق کیفیت صدای i7 و نانو محسوسه یا اینکه نه در حدیه که میشه ازش صرف نظرکرد؟
صدای نانو کاملا شبیه کلاسیکه؟ چون من صدای کلاسیکو گوش دادم و خیلی باش حال کردم.

a.z.p.z
30-10-2009, 13:11
بله صدای ایپاد نانو با کلاسیک فرقی از لحاظ کیفیت نداره ....
کیفیت i7 به مراتب از نانو بهتره اما من خودم به شخصه از امکانات خوب نانو نمیگذرم .
میمونه خودت که چی برات مهمه ؟ با این فرض که از صدای نانو با خبری چون عین کلاسیک هست و اگه مشکلی با این موضوع نداری برو بخر و حالشو ببر !!!

killJ0y
30-10-2009, 15:05
ممنون از همه که راهنمایی کامل کردن.
من امکانات نانو رو ترجیح میدم و قیافش ولی از قیافه i7 زیاد خوشم نمیاد.
فرق کیفیت صدای i7 و نانو محسوسه یا اینکه نه در حدیه که میشه ازش صرف نظرکرد؟
صدای نانو کاملا شبیه کلاسیکه؟ چون من صدای کلاسیکو گوش دادم و خیلی باش حال کردم.
در ضمن به یه چیز دیگه هم باید توجه کنی کلاس
کووان اصلا کلاسش در حد ipod نیست درسته صداش خیلی خوبه ولی ایپاد یه نام امریکایی هستش وشناخته شده و هرکی یه ایپاد دستت ببینه فکر خوبی دربارت میکنه ولی کووان رو :31:

spider703
30-10-2009, 20:35
سلام دوستان
بنده قصد خريد يك mp4پلير را دارم از برند سوني يا كريتيو
در ضمن ميخوام ركوردر خوبي هم باشه كه سر كلاس بتونم صداي استاد را ضبط كنم
چيزي كه تا بودجه 180 خوب باشه و كيفيت مناسبي داشته باشه
امكان پخش تصوير هم داشته باشه و سايزش هم در حد معقول باشه و حافظه هم لااقل دو گيگابايت داشته باشه
در ضمن اگر امكانش هست راديو هم داشته باشه
ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

killJ0y
30-10-2009, 21:46
xfi به نظر من خوبه

seymour
31-10-2009, 17:26
سلام دوستان
بنده قصد خريد يك mp4 پلير را دارم از برند سوني يا كريتيو
در ضمن ميخوام ركوردر خوبي هم باشه كه سر كلاس بتونم صداي استاد را ضبط كنم
چيزي كه تا بودجه 180 خوب باشه و كيفيت مناسبي داشته باشه
امكان پخش تصوير هم داشته باشه و سايزش هم در حد معقول باشه و حافظه هم لااقل دو گيگابايت داشته باشه
در ضمن اگر امكانش هست راديو هم داشته باشه
ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
از کریتیو، مدلی که دوستمون اشاره کرد بسیار مدل خوبیه ..

پلیرهای سونی در این رده هم خیلی دنبال ضبط صدا نیستند ..

از مارکهای دیگه، cowon رو می تونی D2+ رو چک کنی که با Xfi رقابت می کنه..

FarsGolf
01-11-2009, 18:01
با سلام
ارزان ترین نوع آی پاد در حال حاضر کدام هست و از کجا میشه مطمئن شد که اصله ؟
بنده قصد خرید یک mp3 پلیر دارم و برای پیاده روی می خوام آی پاد بودنش مهمه چون می خوام داشتن یه آی پاد رو تجربه کنم :8:

killJ0y
01-11-2009, 18:56
ipod shuffle
100 toman

a.z.p.z
01-11-2009, 19:17
بله شافل گزینه خیلی خوبی هست ... 2گیگ 95 تومن 4 گیگ حدود 105-110

dsa
01-11-2009, 19:34
سلام

قيمت 8 گيگ iriver E50 كسي ميدونه؟؟

osmaan
01-11-2009, 19:46
سلام

قيمت 8 گيگ iriver E50 كسي ميدونه؟؟

قیمت 8 گیگ: 109 تومن

FarsGolf
02-11-2009, 10:01
بله شافل گزینه خیلی خوبی هست ... 2گیگ 95 تومن 4 گیگ حدود 105-110
با تشکر از کمکتون
شافل همین شکلی هست که دیده میشه ؟ یعنی هیچ نمایشگری چیزی نداره که اسم فولدر یا فایل رو نشون بده؟
و اصل بودنش رو با توجه به وضعیت بازار که همه چیز کپی برابر اصل داره چه طور میشه تشخیص داد؟
ببخشید زیاد سوال پرسیدم آیا همراهش هدفون هم داره؟
آیا فایل ریختن تو شافل مثل پلیر های معمولی از طریق usb انجام میشه ؟

seymour
02-11-2009, 18:05
با سلام
ارزان ترین نوع آی پاد در حال حاضر کدام هست و از کجا میشه مطمئن شد که اصله ؟
بنده قصد خرید یک mp3 پلیر دارم و برای پیاده روی می خوام آی پاد بودنش مهمه چون می خوام داشتن یه آی پاد رو تجربه کنم :8:
البته با خرید شافل شما دقیقا اون فاکتورهایی که آیپاد رو آپیاد کرد تجربه نخواهی کرد ... یک بحث بسیار مهم، رابط کاربری (menu ها و..) و سهولت مدیریت آهنگ ها در آیپاد هستش که شافل بخاطر کنترل محدود و بدون صفحه نمایش بودن اینها رو در اختیار شما نمیذاره ...

کلاً توصیه میشه شافل رو بعنوان "پلیر دوم" بخرید ... یعنی شما یه پلیر اصلی دارید، "اما" برای موقعیت های خاصی مثل پیاده روی و ورزش و ... یه شافل هم دارید ...

از نمایندگی (البته نمایندگی خاصی که نداره!) ... از پشت ویترینشون میشه فهمید که معتبرن ... یا از مغازه هایی بخرید که دوستان توصیه می کنن(مدلهای مختلف Apple رو چیده) ... مثلا رایتک در پاساژ ایران یا کریستال در پاساژ پایتخت .. (اگه تهران هستی)

با تشکر از کمکتون
شافل همین شکلی هست که دیده میشه ؟ یعنی هیچ نمایشگری چیزی نداره که اسم فولدر یا فایل رو نشون بده؟
و اصل بودنش رو با توجه به وضعیت بازار که همه چیز کپی برابر اصل داره چه طور میشه تشخیص داد؟
ببخشید زیاد سوال پرسیدم آیا همراهش هدفون هم داره؟
آیا فایل ریختن تو شافل مثل پلیر های معمولی از طریق usb انجام میشه ؟
شافل صفحه نمایش نداره ... کنترلش روی هدفونشه و توجه کن که اگه هدفون دچار مشکل بشه یا گم بشه ، جایگزین کردنش دردسره : چون باید هدفون مخصوصش رو بگیری و اگه هدفون معمولی دیگه بهش وصل کنی ، دیگه همون کنترل محدود سابق رو هم نخواهی داشت ...

برای ریختن آهنگ درش باید از نرم افزار مخصوصش (itunes) استفاده کنی .. نرم افزار خوشدستیه البته

killJ0y
02-11-2009, 18:11
البته با خرید شافل شما دقیقا اون فاکتورهایی که آیپاد رو آپیاد کرد تجربه نخواهی کرد ... یک بحث بسیار مهم، رابط کاربری (menu ها و..) و سهولت مدیریت آهنگ ها در آیپاد هستش که شافل بخاطر کنترل محدود و بدون صفحه نمایش بودن اینها رو در اختیار شما نمیذاره ...

کلاً توصیه میشه شافل رو بعنوان "پلیر دوم" بخرید ... یعنی شما یه پلیر اصلی دارید، "اما" برای موقعیت های خاصی مثل پیاده روی و ورزش و ... یه شافل هم دارید ...

از نمایندگی (البته نمایندگی خاصی که نداره!) ... از پشت ویترینشون میشه فهمید که معتبرن ... یا از مغازه هایی بخرید که دوستان توصیه می کنن(مدلهای مختلف Apple رو چیده) ... مثلا رایتک در پاساژ ایران یا کریستال در پاساژ پایتخت .. (اگه تهران هستی)

شافل صفحه نمایش نداره ... کنترلش روی هدفونشه و توجه کن که اگه هدفون دچار مشکل بشه یا گم بشه ، جایگزین کردنش دردسره : چون باید هدفون مخصوصش رو بگیری و اگه هدفون معمولی دیگه بهش وصل کنی ، دیگه همون کنترل محدود سابق رو هم نخواهی داشت ...

برای ریختن آهنگ درش باید از نرم افزار مخصوصش (itunes) استفاده کنی .. نرم افزار خوشدستیه البته
alan adaptoresh omade
20 toman rahat mishe earphone ro change kard

FarsGolf
03-11-2009, 11:08
از همه دوستان ممنونم
با توجه به قیمت و امکانات شافل رو بی خیال شدم.
یک عدد آی پاد نانو مشکی از پاساژ ایران همون فروشگاهی که تو همکف لاجیتک و کریتیو میفروشه گرفتم 167 تومان
البته دو رنگ بیشتر نداشت مشکی و نقره ای چون ظاهرا میدونن اینجا کسی سراغ رنگ شاد نمی ره اصلا نمی یارن.
اول اینکه با ظاهرش خیلی حال کردم و این حالتی که با چرخاندن دستگاه منوها هم حالت شناور دارند و عمودی و افقی میشن خیلی برام جالب بود
دوربینش انصافا چیز بی ربطیه
رادیوش خیلی منوی زیبایی داره
صدا باهاش ظبط نکردم ولی امکانش رو داره.
3 تا بازی رو خودش داره یکیش بد نبود.
برنامه پدومتر بدون نیاز به کفش نایک یا رابط مخصوص کار کرد نمی دونم این مدل اینطوریه یا ؟
ولی بزرگترینایراد کیفیت صدای اونه که از حد تصورم خیلی پایین تره حتی به نظرم از کریتو که قبلا داشتم هم خیلی پایین تر بود، نه اینکه بد باشه انگار که یه واکمن سونی که با نوار کاست 10 سال پیش استفاده بشه. هیچ نوع شفافیتی در صدا یا لذت خاصی از یه پلیر با این همه تبلیغ از صداش بهم دست نداد و ضد حال خوردم
شاید هم مشکل از هدفون باشه نمی دونم ولی بعد از اینکه چند تا موزیک ریختم روش و گوش کردم کاملا از خریدش پشیمون شدم.

sastwhc
03-11-2009, 12:00
از همه دوستان ممنونم
یک عدد آی پاد نانو مشکی از پاساژ ایران همون فروشگاهی که تو همکف لاجیتک و کریتیو میفروشه گرفتم 167 تومان
البته دو رنگ بیشتر نداشت مشکی و نقره ای چون ظاهرا میدونن اینجا کسی سراغ رنگ شاد نمی ره اصلا نمی یارن.
اول اینکه با ظاهرش خیلی حال کردم و این حالتی که با چرخاندن دستگاه منوها هم حالت شناور دارند و عمودی و افقی میشن خیلی برام جالب بود
برنامه پدومتر بدون نیاز به کفش نایک یا رابط مخصوص کار کرد نمی دونم این مدل اینطوریه یا ؟
ولی بزرگترینایراد کیفیت صدای اونه که از حد تصورم خیلی پایین تره حتی به نظرم از کریتو که قبلا داشتم هم خیلی پایین تر بود، نه اینکه بد باشه انگار که یه واکمن سونی که با نوار کاست 10 سال پیش استفاده بشه. هیچ نوع شفافیتی در صدا یا لذت خاصی از یه پلیر با این همه تبلیغ از صداش بهم دست نداد و ضد حال خوردم
شاید هم مشکل از هدفون باشه نمی دونم ولی بعد از اینکه چند تا موزیک ریختم روش و گوش کردم کاملا از خریدش پشیمون شدم.

دوربین داره؟!!!

osmaan
03-11-2009, 12:41
دوربین داره؟!!!
بله جدید ترین نسلش دوربین داره ولی مثل اینکه خوب نیست البته با توجه به گفته های دوستمون

killJ0y
03-11-2009, 12:58
میشه درباره این تکنولوژی ها توضیح بدید چیه اینا همه توی sony walkman x1050 هستش
vpt(surround)
dsee (sound enhance
clear stereo
Dynamic normalizer
و یه چیز nios canceling مصرف باطری رو زاد میکنه یا نه
چون nc آین 1050 خیلی وحشتناکه وقتی فعالش میکنی دیگه بمبم جلوت بتروکنن صداشو نمیشنوی
و یه چیز دیگه نویز کنسلینگش فقط با earphone خودش کار مکینه یا با زینهایسر cx300 هم کار مکینه

killJ0y
03-11-2009, 13:02
از همه دوستان ممنونم
مبارک باشه ولی متاسفانه مشکل ایپاد ها اینه کیفیت صدای خیلی پایین من نمیدونم این امریکا یا کیفیت صدا حالیشون نمیشه
ولی اگه یه ایر فونه خوب بگیری کیفیت صدا 2 برابر میشه مثلا با یه ep 630 خیلی خیلی بهتر میشه برای من که اینجوری بود حالا شما هم بگیر امتحان کن پشیمون نمیشی
:21::10:

GiggleClub
03-11-2009, 13:14
هدفونی که رو خود آیپادها و آیفونهاس مفت خدا نمیارزه
فقط کنترلش خوب چیزیه

حتمن باید یه هدفون جدا بگیری

ice_man_sh
03-11-2009, 15:10
با تشکر از راهنماییهایی که دوستان کردند.

روز شنبه یه Creative Zen خریدم که مشخصاتش:
2 GB حافظه داخلی
قابلیت افزایش حافظه با کارتهای SD تا 8 GB
صفحه نمایش 2.5 اینچی و 16.7 میلیون رنگ
94 تومن
گارانتی رایان بدر

--------------------------------
من برای این پلیر یه هندز فری جداگانه EX35 سونی خریدم ( 26 تومن - نمایندگی رهجو).

نظر خودم در مورد این پلیر کیفیت خیلی خوب صدا - ویدیو - کیفیت خیلی خوب ضبط صدا و کیفیت خوب نمایش عکس (نمایش عکس فقط یه مرحله زوم داره که اگه بیشتر بود بهتر میشد)

در ضمن قابلیت Drog & Drop رو هم داره.

در کل میتونم بگم با این بودجه انتخاب خوبی بود.

FarsGolf
03-11-2009, 17:40
مبارک باشه ولی متاسفانه مشکل ایپاد ها اینه کیفیت صدای خیلی پایین من نمیدونم این امریکا یا کیفیت صدا حالیشون نمیشه
ولی اگه یه ایر فونه خوب بگیری کیفیت صدا 2 برابر میشه مثلا با یه ep 630 خیلی خیلی بهتر میشه برای من که اینجوری بود حالا شما هم بگیر امتحان کن پشیمون نمیشی
ممنون احتمالا برای ایرفون باید ازتون مشورت بگیرم با این حرفتون هم در مورد آمریکاییها خیلی پایه ام بعد از اینکه دیدم چه آشغالی مثل ایکس باکس و پلی استیشن رو تو صف می خرند شک کرده بودم ولی حالا که آی پاد رو گرفتم مطمئن شدم مردم تعطیلی داره. شنیدم تا حالا بیش از صد میلیون آی پاد فروخته شده :18::18: یعنی اینا چیز دیگه گوش نکرده بودن یا همه مثل من جو گیر شدن؟

هدفونی که رو خود آیپادها و آیفونهاس مفت خدا نمیارزه
فقط کنترلش خوب چیزیه

حتمن باید یه هدفون جدا بگیری
مدل نانو کنترل هم نداره.

بله جدید ترین نسلش دوربین داره ولی مثل اینکه خوب نیست البته با توجه به گفته های دوستمون
البته دوربینش رو هنوز کاملا تست نکردم ولی منظورم نا کار آمد بودنش هست که من فکر نمی کنم هیچوقت لازمم بشه

GiggleClub
03-11-2009, 18:48
دوستان توجه داشته باشین که دوربین آیپاد نانو فقط فیلم میگیره و عکس نمیتونه بندازه!

seymour
03-11-2009, 19:14
پس منظورت کیفیت هدفون هستش، نه کیفیت پلیر ... چون اگه پلیر کیفیت صداش پایین باشه که دیگه تغییر هدفون درد خاصی رو دوا نمی کنه ... (آب که گل آلود باشه، زیاد فرقی نمی کنه تو کوزه شکسته آب بخوری یا تنگ بلور) ...

کیفیت صدای پلیرهای آیپاد خوب و راضی کننده است ... ولی همونطور که دوستمون گفت ، واسه یه تجربه بهتر توصیه میشه که هدفون رو عوض کنید ..

ضمن اینکه در مورد "تجربه اولیه و انتظار و ضدحال" یه چند خطی در جواب سوال مرتبطی که توی تاپیک هدفون داشتید نوشتم ...

alan adaptoresh omade
20 toman rahat mishe earphone ro change kard
چقدر خوب؛ ممنون از اطلاع رسانی ات..

و البته باز صورت مساله حل نمیشه ... یعنی یه جورایی هزینه اضافی داریم میدیم که برگردیم سر خونه اول
...

seymour
03-11-2009, 19:22
با تشکر از راهنماییهایی که دوستان کردند.

روز شنبه یه Creative Zen خریدم که مشخصاتش:
2 GB حافظه داخلی
قابلیت افزایش حافظه با کارتهای SD تا 8 GB
صفحه نمایش 2.5 اینچی و 16.7 میلیون رنگ
94 تومن
گارانتی رایان بدر

--------------------------------
من برای این پلیر یه هندز فری جداگانه EX35 سونی خریدم ( 26 تومن - نمایندگی رهجو).

نظر خودم در مورد این پلیر کیفیت خیلی خوب صدا - ویدیو - کیفیت خیلی خوب ضبط صدا و کیفیت خوب نمایش عکس (نمایش عکس فقط یه مرحله زوم داره که اگه بیشتر بود بهتر میشد)

در ضمن قابلیت Drog & Drop رو هم داره.

در کل میتونم بگم با این بودجه انتخاب خوبی بود.
مبارک باشه ... بسیار انتخاب خوبیه و بهتر از اون، اینکه راضی هستی ..

ممنون احتمالا برای ایرفون باید ازتون مشورت بگیرم با این حرفتون هم در مورد آمریکاییها خیلی پایه ام بعد از اینکه دیدم چه آشغالی مثل ایکس باکس و پلی استیشن رو تو صف می خرند شک کرده بودم ولی حالا که آی پاد رو گرفتم مطمئن شدم مردم تعطیلی داره. شنیدم تا حالا بیش از صد میلیون آی پاد فروخته شده :18::18: یعنی اینا چیز دیگه گوش نکرده بودن یا همه مثل من جو گیر شدن؟
مدل نانو کنترل هم نداره.
همونطور که گفتم قضاوت شما بسیار سوبژکتیوه (یعنی صرفاً براساس نظر، و نه براساس شناخت و تجربه - خدا نکرده قصد جسارت ندارم - ناراحت نشید یه وقت) ... این یه قانون کلیه : تجربه شخصی رو تسری ندید .. همین آیپاد، همین xbox ، همین پلی استیشن رو میلیونها نفر دارند استفاده می کنند و همگی راضی .. آیا امکان داره،همه اونها توانایی شون در درک کیفیت پایین تر از شما بوده باشه ؛ مسلمه که ممکن نیست؟ .. آیا سر همه اونها کلاه رفته؟ ... مسلمه که خیر ...

هر وسیله ای بهر یه کاریه ... اگر آیپاد فروش داره، مطمئن باش بخاطر اینه که اون کاری که ازش انتظار داریم (سهولت در کار - ظرافت - رابط کاربری) خوب انجام میده .. بندرت پیش میاد که یه نفر آیپاد رو بخاطر کیفیت صداش انتخاب کنه .. ممکنه کیفیت صداش راضی اش کنه (80% کاربرها- به نظرم) اما به معنای "عالی بودن کیفیتش" نیست ... بنابراین ضعف در فاکتوری که از اون اول هم هدف اصلی آیپاد نبوده ،به معنی شکست - آشغال بودن - جوگیر شدن خریدار و ... نیست ... صرفاً انتظاری رو می رسونه که اساساً نباید داشته باشیم ..

(ببخشید اگه زیاده حرف زدم)

seymour
03-11-2009, 20:08
میشه درباره این تکنولوژی ها توضیح بدید چیه اینا همه توی sony walkman x1050 هستش
vpt(surround)
dsee (sound enhance
clear stereo
Dynamic normalizer
و یه چیز nios canceling مصرف باطری رو زاد میکنه یا نه
چون nc آین 1050 خیلی وحشتناکه وقتی فعالش میکنی دیگه بمبم جلوت بتروکنن صداشو نمیشنوی
و یه چیز دیگه نویز کنسلینگش فقط با earphone خودش کار مکینه یا با زینهایسر cx300 هم کار مکینه
قبلاً صحبت کرده بودیم که فن آوری پردازش صوتی که هر کمپانی یکی دوتا ازش رو در محصولاتش استفاده می کنه و تبلیغ می کنه (مثل XFi کریتیو - BBE کوون - DNSe سامسونگ - و خب سونی هم که قطعاً مطرحه) ... حاصل کار این تکنولوژی ها هم محل بحثه : از نظر بعضی ها بهتره و از نظر بعضی ها بدتر!! ...همه شون هم ادعا می کنن که این تکنولوژی به قصد بهتر کردن صدا و دلپذیر تر کردن تجربه موسیقی گوش دادنه ... اینکه واقعاً اینطوریه یا نه بسته به شنونده و (اغلب) نوع آهنگ داره ..

VPT حالت ساراند ایجاد می کنه .. انگار که توی محیط های مختلفی و صدا داره پخش میشه .. کلوب ، استودیو
DSEE میاد و صدای فایل های فشرده شده مثل mp3 رو تصحیح می کنه و کیفیتش رو بهبود می بخشه .. عین فن آوری مشابه در مدل کریتیو ...
clear stereo میاد و کانالهای چپ و راست رو بالانس می کنه و اگه سیگنالهایی به کانال اشتباه درز کنن جلوشون رو می گیره
dynamic normalizer واسه اینه که که تغییر میزان صدای شدید بین آهنگ های مختلف نداشته باشی که هی لازم باشه صدا رو کم و زیاد کنی ... (چیزی که مثلاً صدا و سیمای ما نداره!)

//

بله - هرگونه پردازش صوتی اضافه، باتری مصرف می کنه .. چه یه تغییر EQ ساده باشه و چه پردازش های جدی تر مثل همین نویز کنسلینگ و...

//

اینو دیگه تو باید به ما بگی .. تست اش کن با یه هدفون دیگه و خبرش رو بده .. (شاید مثل اون قضیه که داریم توی تاپیک هدفون بحث اش رو می کنیم یه نکته جدید درباره اش یاد گرفتیم) ...

اما میشه قطعاً گفت که خیر - فقط با هدفون خود سونی ... ریویوی گاردین هم اینو تایید می کنه:

Sadly, this does not mean you get noise-cancelling with any old headphones you happen to own, only with the EX headphones supplied.

killJ0y
03-11-2009, 20:47
merci mohamad jan
test kardam kar nakard motaasefane
rasti in s-master digital amplifire chie poshte boxesh neveshte ??

mamad gonzo
03-11-2009, 20:51
پس یعنی ما که داشتیم پولمونو میشمردیم واسه خرید نانو بیخیال شیم ؟ البته با این تفاسیر.
پس چطو من با صدای کلاسیک خیلی حال کردم ؟

پس یعنی کیفیت نانو و کلاسیکو میشه با کارای cowon مقایسه کرد دیگه
تفاوت کیفیت ین 2 تا با u5 چقدره؟

poria_mc
03-11-2009, 21:04
s-master digital amplifire
این امپلیفایری هستش که سونی تو سینمای خانگیش میزاشت! مثلا مال ما DZ-820KW رو خود دستگاه زده s-master digital amplifire
سونی همین مدل اکپیلیفایر رو برده تو سری X!!
راستی کیفیت صداش خوب هست؟

killJ0y
04-11-2009, 02:11
این امپلیفایری هستش که سونی تو سینمای خانگیش میزاشت! مثلا مال ما DZ-820KW رو خود دستگاه زده s-master digital amplifire
سونی همین مدل اکپیلیفایر رو برده تو سری X!!
راستی کیفیت صداش خوب هست؟
اهه چه با حال
اره عالیه حرف نداره دفعه اول که تست کردم تو شوک بودم چون تا حالا واکمن نداشته بودم نمیدونستم اینقدر با کیفیت هستش
ایپاد باید بره جلوش لنگ بندازه :27:

FarsGolf
04-11-2009, 15:51
همونطور که گفتم قضاوت شما بسیار سوبژکتیوه (یعنی صرفاً براساس نظر، و نه براساس شناخت و تجربه - خدا نکرده قصد جسارت ندارم - ناراحت نشید یه وقت) ... این یه قانون کلیه : تجربه شخصی رو تسری ندید .. همین آیپاد، همین xbox ، همین پلی استیشن رو میلیونها نفر دارند استفاده می کنند و همگی راضی .. آیا امکان داره،همه اونها توانایی شون در درک کیفیت پایین تر از شما بوده باشه ؛ مسلمه که ممکن نیست؟ .. آیا سر همه اونها کلاه رفته؟ ... مسلمه که خیر ...

هر وسیله ای بهر یه کاریه ... اگر آیپاد فروش داره، مطمئن باش بخاطر اینه که اون کاری که ازش انتظار داریم (سهولت در کار - ظرافت - رابط کاربری) خوب انجام میده .. بندرت پیش میاد که یه نفر آیپاد رو بخاطر کیفیت صداش انتخاب کنه .. ممکنه کیفیت صداش راضی اش کنه (80% کاربرها- به نظرم) اما به معنای "عالی بودن کیفیتش" نیست ... بنابراین ضعف در فاکتوری که از اون اول هم هدف اصلی آیپاد نبوده ،به معنی شکست - آشغال بودن - جوگیر شدن خریدار و ... نیست ... صرفاً انتظاری رو می رسونه که اساساً نباید داشته باشیم ..

(ببخشید اگه زیاده حرف زدم)

مرسی از نظرت
نه من ناراحت نمی شم ولی این حالت اینجا خیلی پیش میاد که کسی از خریدش ناراضی باشه و اون هم فقط به خاطر اینه که ما اینجا زندگی می کنیم یکی از دلایل من برا انتخاب آی پاد این بود که اگر بعدا بخوام عوضش کنم حتی 5 سال هم بگذره به خاطر اسمش می تونم ولی حتی کریتو رو هم به این راحتی نمیشه این کار رو باهاش کرد.
منظورم از اینکه اینجا اینطوریه اینه که شما هر جای دیگه دنیا باشی می تونی اول بری تست کنی ببینی اصلا از قیافش، صداش ... خوشت میاد یا نه اینجا ما حتی برای ماشین 50 میلیون تومانی هم این امکان رو نداریم حتی موقع خرید اول پولش رو دادم بعد فروشنده از جعبه بیرون آورد .
من در مورد خریدم کاملا همه موارد رو توضیح دادم و حتی گفتم چه قسمتهاییش برام جالب بود ولی چیزی که باز هم میگم اینه که اصلا در حد انتظار نیست و به جز قابلیتهای اضافیش خودش به عنوان یک پلیر هیج برتری نداره.
و مطمئن هستم تا چند روز دیگه کسانی که این پلیر رو تهیه کنند میان ونظرشون رو که به احتمال خیلی زیاد با من فرق داره می گن ولی برای اینکه منظورم رو واضح تر بگم من از نظر مقایسه ای به این پلیر به عنوان پخش کننده امتیاز خوبی نمی دم حتی کیفیت صدای گوشی سری N نوکیا که دارم بسیار از این بالاتره.
شاید هم با گوشی مشکل حل بشه به هر حال باز هم از دوستان ممنونم و حتی اگر از خریدم نا راضی باشم کسی رو مقصر نمی دونم چون خودم انتخاب کردم هر چند که تو این دو روز دارم بهش عادت می کنم.:46:

seymour
04-11-2009, 18:02
پس یعنی ما که داشتیم پولمونو میشمردیم واسه خرید نانو بیخیال شیم ؟ البته با این تفاسیر.
پس چطو من با صدای کلاسیک خیلی حال کردم ؟
//
پس یعنی کیفیت نانو و کلاسیکو میشه با کارای cowon مقایسه کرد دیگه
تفاوت کیفیت ین 2 تا با u5 چقدره؟
اگه کلاسیک واسه ات راضی کننده بوده، نانوی جدید مطمئناً ناامیدت نمی کنه ... چون از نظر کیفیت از اون بالاتر نباشه، پایین تر نیست ..

نه - کیفیت کارای آیپاد رو نمیشه با Cowon مقایسه کرد ... بخصوص با یه هدفون خوب، تفاوت کیفیت باید واسه 30-40 درصد مصرف کننده ها محسوس باشه از نظر من .. cowon اعتبار زیادی به عنوان "سازنده ای که مشخصاً روی کیفیت صدا تاکید داره" کسب کرده، هرچند همچنان گمنام تر از خیلی مارک ها ... در مقابل Apple انگار از عمد تلاشی برای ارتقای سطح کیفیت صدا انجام نمیده (و البته دلیل خوبی هم واسه این کار داره: نیازی نمی بینه! و مخاطب هدفش از کیفیت صدای خوب ipod راضیه - حتی اگه فوق العاده هم نباشه)

mamad gonzo
04-11-2009, 19:56
کلاسیک 16 یا 8 یا زیر 120 گیگش گیر نمیاد تهران؟
قیمتش 16 گیگش چند؟

mamad gonzo
04-11-2009, 20:05
ممنون ممد جان
ولی من مطمئنم نانو منو راضی نمیکنه چون رفیقمونو که راضی نکرده مطمئنم انتظارم از رفیقمون کمتر نیس
چون من در مقابل 180 ت که میدم واسه یه پلیر ( برای من پوله زیادی به حساب میاد واسه خرید پلیر )
انتظار دارم منو شوکه کنه ( نسبت به پولش اینو گفتم) وگرنه چه کاریه میرم یه u5 میگیرم که این تبلیغاتو و سر وصدای نانو هم نداره کیفیتش هر چی هم که باشه ( که میدوم چیز خوبیه )باهاش کنار میام.
ولی من میخوام یه پلیری بگیرم که باهاش حال کنم و خودم هر بار که باهاش اهنگ گوش میدم به خودم بگم دمت گرم با این انتخابت.

حالا اگه بدونم i9 تا دو ماه دیگه میاد اینجا صبر میکنم چون احتمالا اون از i7 بهتر باید باشه و قیافشم نسبت به i7 خیلی بهتره پس ارزشه خریدن داره (کیفیت cowon هم که دیگه عالی به نظر میرسه)

poria_mc
04-11-2009, 21:44
اهه چه با حال
اره عالیه حرف نداره دفعه اول که تست کردم تو شوک بودم چون تا حالا واکمن نداشته بودم نمیدونستم اینقدر با کیفیت هستش
ایپاد باید بره جلوش لنگ بندازه
نشتی صدا هم داره؟ یعنی صداش به بیرون هم درز میکنه؟(این مورد خیلی من و اطرافیانم رو آزار میده!)

osmaan
05-11-2009, 09:48
ممنون ممد جان
ولی من مطمئنم نانو منو راضی نمیکنه چون رفیقمونو که راضی نکرده مطمئنم انتظارم از رفیقمون کمتر نیس
چون من در مقابل 180 ت که میدم واسه یه پلیر ( برای من پوله زیادی به حساب میاد واسه خرید پلیر )
انتظار دارم منو شوکه کنه ( نسبت به پولش اینو گفتم) وگرنه چه کاریه میرم یه u5 میگیرم که این تبلیغاتو و سر وصدای نانو هم نداره کیفیتش هر چی هم که باشه ( که میدوم چیز خوبیه )باهاش کنار میام.
ولی من میخوام یه پلیری بگیرم که باهاش حال کنم و خودم هر بار که باهاش اهنگ گوش میدم به خودم بگم دمت گرم با این انتخابت.

حالا اگه بدونم s9 تا دو ماه دیگه میاد اینجا صبر میکنم چون احتمالا اون از i7 بهتر باید باشه و قیافشم نسبت به i7 خیلی بهتره پس ارزشه خریدن داره (کیفیت cowon هم که دیگه عالی به نظر میرسه)

s9 که خیلی وقته اومده
اما فکر کنم منظورت i9 هست مگه نه؟ به نظرم صبر کنی بهتره البته خودت میدونی تو باید تصمیم بگیری
درمورد اون سوالت تو pm نه ندارم متاسفانه

killJ0y
05-11-2009, 15:42
نشتی صدا هم داره؟ یعنی صداش به بیرون هم درز میکنه؟(این مورد خیلی من و اطرافیانم رو آزار میده!)
نشتی صدای که هر پلیری داره البته اگه تا ته صداشو زیاد کنی که منم همیشه تا ته زیاد میکنم یه بار دادم پسر عمم تست کرد تو ون بودیم صداش خیلی بیرون نمیومد
ولی وقتی هومن موقع اپاد نانو رو تست کرد خیلی خیلی بیشتر بود نشتیه صداش تازه با ایرفونه زینهایسر
در ضمن نشتیه صداش از کریتیو xfi هم کمتره :46:
در کل یه پلیر اسه حرف نداره در ضمن بالاش هم کنترلر داره ودیگه لازم نیست برای عوض کردن اهنگ از جیبت در بیاریش و nc اش حرف نداره وقتی فعالش میکنی سوکوت همجا رو فرا میگیره :31:
در ضمن تاچشم خازنی هستش نه مقاومتی یعنی به گرمای دست حساسه من قبله اینکه بخرم فکر میکردم تاچش مقاومتی هست و جنس بدنش خیلی عالیه نمیدونم از چیه ولی یه چیز تو مایه های سرامیک و سنگه :27:

killJ0y
05-11-2009, 15:43
اقای mamad gonzo به نظر من s9 رو بگیر چون حرف نداره یعنی من تستش کردم خیلی عالیه

mamad gonzo
05-11-2009, 16:25
اقای mamad gonzo به نظر من s9 رو بگیر چون حرف نداره یعنی من تستش کردم خیلی عالیه

kiljoy جان حالا ما یه اشتباه نوشتاری کردیم جای i9 نوشتم s9 شما جدی نگیر:13:
اگه من 250 تون پول داشتم بدم واسه پلیر میرفتم باهاش یه هواپیمای شخصی میگرفتم روش سیستم توپ میبستم تو هوا حال میکردم:31:
بودجه من سقف 150 - 180 ه این پلیرا به ما نمیچسبه:31:

a.z.p.z
05-11-2009, 16:32
چی شد بخییال نانو شدی ؟

seymour
05-11-2009, 18:51
کلاسیک 16 یا 8 یا زیر 120 گیگش گیر نمیاد تهران؟
قیمتش 16 گیگش چند؟
کلاسیک 16 و 8 ؟ ... منظورت نانو یا تاچ نیست ؟ ... کلاسیک سالهاست که حافظه اش با مضرب 10 میره بالا (10-20-30-40-60-...) که خصلت همه مدلهای هارد داره ..

ممنون ممد جان

حالا اگه بدونم i9 تا دو ماه دیگه میاد اینجا صبر میکنم چون احتمالا اون از i7 بهتر باید باشه و قیافشم نسبت به i7 خیلی بهتره پس ارزشه خریدن داره (کیفیت cowon هم که دیگه عالی به نظر میرسه)
ایشالا هر چی می خری ازش راضی باشی .. ولی اگه یادت باشه خیلی وقت پیش هم با هم صحبت این قضیه رو کردیم که مواظب باش تو ذوقت نخوره ... عیناً دوستمون که اخیراً خرید نانو داشت این اتفاق واسه اش افتاده که توی این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست چند خطی درباره اش نوشتم ...

ضمن اینکه قطعی نیست i جدید بهتر از i7 باشه ... باید منتظر ماند و دید (البته: شنید!)

a.z.p.z
05-11-2009, 21:40
البته اون دوستمون فکر کنم نانو 3جی گرفته بود که از نظر امکانات به گرد پای 5 جی هم نمیرسه همین i9 هم امکانات و اینترفیس نانو 5g رو نداره اما اگه دوستمون کیفیت صدای خیلی بالا مدنظرشون هست cowon بگیرن خیلی خوبه گرچه گفته بود که با صدای کلاسیک حال میکنه ... خدا بخواد خود من هم یه 2 ماه دیگه یه 8 گیگ ایپاد نانو 5g میگیرم امروز تو مدرسه از یکی از بچه ها گرفتم بنظر خودم فوق العاده بود از نظر طراحی و شیک بودن و کوچیک بودن و اینترفیس خیلی خیلی عالی بود ...
کیفیت فیلم برداریش برای اون دوربینی که داره خیلی عالی بود + 15 افکت جالب ... کیفیت اسپیکرشم نصبت به اندازه ای که میشه برای تخمین زد خیلی خوب بود ... شتاب سنج و رادیو هم به خوبی کار میکردند و من با رادیوش خیلی حال کردم ...
و لذت بخش ترین بخشش کار کردن با pad بودش چون حالت حسگر گرمایی داره و به اون صورت با کشیدن دست بر رویpad ایپاد توی اهنگ ها گشت میزدم صدا رو کم و زیاد میکردم و ... کیفیت و شفافیت ال سی دی هم مثل دیگر محصولا اپل فوق العاده عالی بود ... حالا اگه بشه genius ایپادش رو هم ردیف میکنم
قابلیت voice over هم تست کردم به خوبی اسم پلی لیست و خواننده و اسم ترک ها رو میگفت البته باید یه هدفون کنترل دار بگیرید کلا گرچه از خود اسپیکر نانو هم صدا رو پخش میکنه ....یه چند ثانیه باهاش صدا هم ضبط کردم و تست کیفیت صدا رو هم انجام دادم که در این ضمینه هم هیچ مشکلی نداشت و کیفیت ضبط شده خوب بود .. .... البته کلا 10 دقیقه بیشتر باهاش کار نکردم و بسیار لذت بردم..

در کل این مدل مدل موفقی هست و تحولی توی سری نانو ایجاد کرد با اپل با ایپاد نانو 5g ...
دوستان سوالی دربارش داشتند میتونن بپرسن ... تشکر ...

mamad gonzo
05-11-2009, 22:52
کلاسیک 16 و 8 ؟ ... منظورت نانو یا تاچ نیست ؟ ... کلاسیک سالهاست که حافظه اش با مضرب 10 میره بالا (10-20-30-40-60-...) که خصلت همه مدلهای هارد داره ..

ما که زیاد از این ایپاد ها سر در نمیاریم ولی منظوره من حافظه کمتر بود حافظه ای زیر 60 که قیمتش هم پایین تر باشه اخه اون رفیقم که داشت میگفت بابام کادو بهم داده گفت 180 خریده البته اون موقع فکر کنم 1 - 2 سال پیش منم گفتم اگه حافظه کم گیر بیاد شاید بگیرم.

mamad gonzo
05-11-2009, 23:09
چی بگم والا دوستمون خریده میگه کیفیت صداش در حد سری N نوکیاس حالا اگه اینم نباشه اصلا کیفیت صداش باید اینقدر بالا باشه که با گوشی نشه مقایسش کرد.
( دوستمون در مورد دوربینش صحبت کرد پس حتما نانو نسل 5 ه)
یه ترسی به جونم افتاده که نکنه بخرم و صداش بزنه تو ذوقم
واسه من 180 ت پول پلیر زیاده حالا اگه چیز دیگه ای بود بحسش فرق میکرد ولی میترسم یه پلیر بگیرم 180 و فقط پول اسمشو داده باشم.

اگه من بتونم با 90 تومن یه U5 بگیرم که کیفیتش در حد نانو نسل 5 باشه قید مسائل جانبی نانو رو میزنم حدود 90 تومن کمتر خرج میکنم میرم U5 میگیرم.

killJ0y
06-11-2009, 02:32
kiljoy جان حالا ما یه اشتباه نوشتاری کردیم جای i9 نوشتم s9 شما جدی نگیر:13:
اگه من 250 تون پول داشتم بدم واسه پلیر میرفتم باهاش یه هواپیمای شخصی میگرفتم روش سیستم توپ میبستم تو هوا حال میکردم:31:
بودجه من سقف 150 - 180 ه این پلیرا به ما نمیچسبه:31:
:31: خوب چرا کریتیو نمیگری مدل xfi خیلی خوبه ( البته من هیچ تفاوتی بین صداش با نانو حس نکردم :31:)
اقا همون cowon بگیر خودتو راحت کن با 90 تومن میتونی یه چیز خوب بگیری از cowon

killJ0y
06-11-2009, 02:35
البته اون دوستمون فکر کنم نانو 3جی گرفته بود که از نظر امکانات به گرد پای 5 جی هم نمیرسه همین i9 هم امکانات و اینترفیس نانو 5g رو نداره اما اگه دوستمون کیفیت صدای خیلی بالا مدنظرشون هست cowon بگیرن خیلی خوبه گرچه گفته بود که با صدای کلاسیک حال میکنه ... خدا بخواد خود من هم یه 2 ماه دیگه یه 8 گیگ ایپاد نانو 5g میگیرم امروز تو مدرسه از یکی از بچه ها گرفتم بنظر خودم فوق العاده بود از نظر طراحی و شیک بودن و کوچیک بودن و اینترفیس خیلی خیلی عالی بود ...
کیفیت فیلم برداریش برای اون دوربینی که داره خیلی عالی بود + 15 افکت جالب ... کیفیت اسپیکرشم نصبت به اندازه ای که میشه برای تخمین زد خیلی خوب بود ... شتاب سنج و رادیو هم به خوبی کار میکردند و من با رادیوش خیلی حال کردم ...
و لذت بخش ترین بخشش کار کردن با pad بودش چون حالت حسگر گرمایی داره و به اون صورت با کشیدن دست بر رویpad ایپاد توی اهنگ ها گشت میزدم صدا رو کم و زیاد میکردم و ... کیفیت و شفافیت ال سی دی هم مثل دیگر محصولا اپل فوق العاده عالی بود ... حالا اگه بشه genius ایپادش رو هم ردیف میکنم
قابلیت voice over هم تست کردم به خوبی اسم پلی لیست و خواننده و اسم ترک ها رو میگفت البته باید یه هدفون کنترل دار بگیرید کلا گرچه از خود اسپیکر نانو هم صدا رو پخش میکنه ....یه چند ثانیه باهاش صدا هم ضبط کردم و تست کیفیت صدا رو هم انجام دادم که در این ضمینه هم هیچ مشکلی نداشت و کیفیت ضبط شده خوب بود .. .... البته کلا 10 دقیقه بیشتر باهاش کار نکردم و بسیار لذت بردم..

در کل این مدل مدل موفقی هست و تحولی توی سری نانو ایجاد کرد با اپل با ایپاد نانو 5g ...
دوستان سوالی دربارش داشتند میتونن بپرسن ... تشکر ...
:31: خدایی چه گیری دادی به این نانو 5g این بنده خدا میگه میخوام صداش خوب باشه تو میگی دوربین داره :31:
من به اشیون پیشنهاد میکنم یه sony wallkman x1050 بگیر خودتو راحت کن قیمتشم خوبه 16 گیگ 400 تومن :21:

killJ0y
06-11-2009, 02:39
چی بگم والا دوستمون خریده میگه کیفیت صداش در حد سری N نوکیاس حالا اگه اینم نباشه اصلا کیفیت صداش باید اینقدر بالا باشه که با گوشی نشه مقایسش کرد.
واسه من 180 ت پول پلیر زیاده حالا اگه چیز دیگه ای بود بحسش فرق میکرد ولی میترسم یه پلیر بگیرم 180 و فقط پول اسمشو داده باشم.

اگه من بتونم با 90 تومن یه U5 بگیرم که کیفیتش در حد نانو نسل 5 باشه قید مسائل جانبی نانو رو میزنم حدود 90 تومن کمتر خرج میکنم میرم U5 میگیرم.
اقا بیخیال کجا صداش در حده سری N هستش
البته یه کم پوله اسمشو میدی ولی یه زره فقط :31:
در ضمن صداش اونقدر هم که میگن بد نیست من خودم نسله سه دارم و خیلی خوبه بلندیه صداش فقط وقتی تا ته صداشو بلند میکنم یه کم افته کیفیت داره همین :27:
ولی من میگم cowon بگیر :46:

osmaan
06-11-2009, 11:52

شما که انقدر به کیفیت صدا اهمیت میدین و براتون مهمه و نمی خوای زیاد خرج کنی به نظر من همون کوون رو بگیر خلاص!

CATALONIA
06-11-2009, 13:04
من یه MP3 میخواستم که خیلی گرون نباشه و کوچیک هم باشه
به نظرتون YP-S2 خوبه که خریدم
  اگه مشکلی چیزی داره  لطفا بگین

seymour
06-11-2009, 17:46
ما که زیاد از این ایپاد ها سر در نمیاریم ولی منظوره من حافظه کمتر بود حافظه ای زیر 60 که قیمتش هم پایین تر باشه اخه اون رفیقم که داشت میگفت بابام کادو بهم داده گفت 180 خریده البته اون موقع فکر کنم 1 - 2 سال پیش منم گفتم اگه حافظه کم گیر بیاد شاید بگیرم.
آها از اون لحاظ ... نه - از این خبرها نیست و کلاسیک تقریباً از دو نسل قبل دیگه اومده بالای 100 گیگ ..

والا من نمی دونم دوست شما چقدر تسلط و تخصص داره که بشه اظهار نظرش رو معتبر دونست (خدای نکرده جسارت نباشه به دوست شما) ... اما اصولاً اینطور "دوستم بهم گفته که..." قابل اتکا نیست .. یا باید خودت تست کنی، یا باید نظرات معتبر رو بپذیری، و بهتر از اون: نظرات کسانی که می دونی باهات هم نظر هستن و سلیقه مشابه دارن رو مدنظر قرار بدی .. (حالا اگه این دوست شما یکی از این افراده که پس قبوله.)

ولی منم مثل دوستان دیگه فکر می کنم، با توجه به این تردیدی که داری و اهمیتی که به کیفیت میدی ، برو سمت کارای Cowon.

seymour
06-11-2009, 17:49
من یه MP3 میخواستم که خیلی گرون نباشه و کوچیک هم باشه
به نظرتون YP-S2 خوبه که خریدم
  اگه مشکلی چیزی داره  لطفا بگین
شاید من درست متوجه سوال نشدم .. شما میخواید یه پلیر جدید بخرید؟ ... یا اینکه میخواید بدونید این S2 که خریدید خوبه یا نه ؟ ... یا اینکه هر دو سوال رو دارید (هم میخواید یه پلیر بخرید و هم میخواید نظرها رو در مورد S2 بدونید) ...

mamad gonzo
06-11-2009, 21:52
ممنون از همه من رفیق خودمونگفتم نانو خریده منظورم این دوستمون بود که تو چند صفحه قبل درباره نانو نوشته بود.

mamad gonzo
06-11-2009, 22:29
ن همین الان یه گشتی تو کارای کووان زدم این دو تا به بودجم میخورد s9 و +d2

چطوره؟ کدوماش سرتره ؟
تفاوتشون خیلی زیاده؟
ابعادشون چند در چنده؟

killJ0y
07-11-2009, 01:30
میگن d2 سرتره
ولی به نظر من s9
چون یکم کلاسم باید داشته باشه بعدش d2 یه کم گنده تشریف داره

osmaan
07-11-2009, 08:44

چطوره؟ کدوماش سرتره ؟
تفاوتشون خیلی زیاده؟
ابعادشون چند در چنده؟

هر دو مدل خوبی هست فقط میمونه نظر شما و امکاناتی که از پلیرت می خوای
s9 میشه گفت یه pmp هست ولی D2 میشه گفت بیشتر به موزیک پلیر شبیه هست چون از نظر ویدئویی در سطح پایینیه
منظور از تفاوت زیاد چیه؟ در چی؟
S9
57. 0 ( W ) x 1 0 5 . 8 ( H ) x 1 2 . 7 ( T ) m m
D2
78.0 X 55.4 X 16.6 mm (W x H x D)

میگن d2 سرتره
ولی به نظر من s9
چون یکم کلاسم باید داشته باشه بعدش d2 یه کم گنده تشریف داره
D2 بزرگ تره؟!!!
فقط کلفت تره

CATALONIA
07-11-2009, 15:35
شاید من درست متوجه سوال نشدم .. شما میخواید یه پلیر جدید بخرید؟ ... یا اینکه میخواید بدونید این S2 که خریدید خوبه یا نه ؟ ... یا اینکه هر دو سوال رو دارید (هم میخواید یه پلیر بخرید و هم میخواید نظرها رو در مورد S2 بدونید) ...

اول پست ماله زمان گذشته بود 

یعنی من s2 خریدم 
از مالزی به قیمت 40 هزارتومان خودمون به نظرتون خوبه 

seymour
07-11-2009, 18:13
اول پست ماله زمان گذشته بود

یعنی من s2 خریدم
از مالزی به قیمت 40 هزارتومان خودمون به نظرتون خوبه
خوب خریدی .. مدل خوبی هم هست .. ایشالا که خودت هم راضی باشی و حالش رو ببری

چطوره؟ کدوماش سرتره ؟
تفاوتشون خیلی زیاده؟
ابعادشون چند در چنده؟
اگه ویدئو می خوای : S9 (صفحه نمایش بهتر/بزرگتر - ساپورت کدک ویدئوش هم ظاهرا قدری بهتره)
اگه افزایش حافظه میخوای : D2
جمع و جورتر : D2
ظاهراً مجموعه نرم افزار D2 قدری کاملتره (تم و اسکین)... اما خب S9 هنوز فرصت بیشتری پیش رو داره و پیاده سازی فلش اش باید بهتر باشه.
از نظر کیفیت صدا : یکسان

تفاتشون زیاد نیست ، اما S9 با تکنولوژی جدیدتر و کلاً سرتره ..

saeed_p
07-11-2009, 20:26
سلام دوستان
لطفا من رو برای خرید یه mp3 player خوب با قیمت حداکثر 50000 تومن
راهنمایی کنید
ضبط با کیفیت و عمر زیاد باطری برام مهمه برای ضبط صدای استاد میخوام
ضمنا مدلی هست که بشه از باطری قلمی استفاده کرد . به نظر من بهتر از شارژ کردنه
راستش این فروم اونقدر بحث توش شده که آدم کیج میشه
لطفا یکم زودتر پاسخ بدید:20:

mamad gonzo
07-11-2009, 21:18
خیلی ممنون

1. +d2 صداش با ایپاد تاچ چقدر تفاوت داره؟
2. کیفیت و بلندی صداش از i7 بهتره؟
3. تاچش گرمایشیه مثل نانو یا نه؟
4. صداش از نانو بهتره؟
5.بلوتوث داره؟

akhoond
07-11-2009, 21:46
سلام سلام سلام سلام سلااااااااااااااااااااااا م به همه دوستان پی سی عزیز ... :10::46:

یادش به خیر 2 سال پیش تو همین تاپیک ها می پلکیدم برای این وی پلاس فسقلی ... :8:

وقت دوستان عزیز رو نمی گیرم ، به خصوص استاد اعظم ، استاد سیمور ( جسارت نشه به بقیه ، استاد سیمور بنده رو می شناسن که چقدر ... : دی ) می رم سر اصل مطلب ...

دوستان ، قیمت این 3 مدل رو کسی داره ؟
اولی S9 از کاوون ، یکی X-FI 2 از کریتیو ، و سومی هم P7 از حضرت Iriver ....

استاد سیمور و بقیه هم یه مقایسه اکی ( مقایسه کوچک ) بدن بی زحمت ....

راستی ، تو این مایه ها ، چیزی رو جا ننداختم از جایی ؟
پ ن : استاد اون پ خ رو هم اگه کوت بفرمایید اینجا ، شاید برای بقیه مفید تر باشه ، جسارت نشه البته یه وقت .

پ ن 2 : دوستان ، این تاچ اس 9 اگه کاپاسیتیو باشه که خیلی خفه !!! ( یکی از دوستان از هیرو تعریف می کرد کف بر بودم ، این اس 9 شیطون دل ما رو برده ، دل تو دلم نیست برم خواستگاری ... )

مرسی :10::11:
یا حق

FarsGolf
08-11-2009, 11:20
آقای mamad gonzo خیلی سخت گیری، ما یه چیزی گفتیم اینقدر حساس نباش به قول مهندس اگه بد بود که تمام دنیا نمی خریدن من الان بعد از یک هفته کاملا بهش عادت کردم و از پدومتر یا قدم شمارش بیشتر از پلیرش استفاده میکنم و اگه الان مشکلی پیش بیاد یا گم بشه مجبورم برم همین مدل رو دوباره بخرم ، با هدفون دیگه تست کردم البته هنوز نخریدم صدا خیلی فرق کرد(از این هدفون های بزرگ روی گوش فیلیپس) و ای کاش رادیوهای ما هم مثل کشورهای دیگه از این کانالهای دائم موزیک داشت چون رادیوش یه دونس:10:.
دوربینش هم بد نیست یا بهتره بگم به نسبت اندازه دستگاه کیفیت خوبی داره ولی جای دوربینش افتضاح بد تعبیه شده. کاملا زیر دست می مونه.
در مورد کیفیت صدا باید خودت تست کنی در مقام مقایسه هنوز میگم جزو با کیفیت ها نیست، راستی یه قفل بلندی صدا هم داره که والدین می تونن برای بچه ها تنظیم کنن که از یه حدی بیشتر بلند نشه.
یکی از بهترین قسمتهاش هم طراحی بدنشه.

ضمنا شما که اینقدر سخت گیری هر چی می خوای بخری اول برو تست کن من شنیدم یه فروشگاهی تو غرب تهران باز شده که یه شعبه از کارفوره (یه فروشگاه خارجی معروف) و به شما اجازه تست میده یعنی هر جنسی رو که داره یه دونه هم باز شدش هست و با یه کابل محافظت از سرقت قابل تسته، و یه نفر هم تو هر قسمت راهنما داره مثلا موبایل یا دوربین، واقعا تو ایران جای تعجب داره :18:. اگه شعبه کارفور باشه آی پاد هم باید داشته باشه احتمالا 118 شمارش رو داره یه زنگ بزن و اگه دارن به رفتنش می ارزه.من نرفتم ولی میگن انتهای بلوار فردوس پشت پارک ارم.

seymour
08-11-2009, 17:18
سلام دوستان
لطفا من رو برای خرید یه mp3 player خوب با قیمت حداکثر 50000 تومن
راهنمایی کنید
ضبط با کیفیت و عمر زیاد باطری برام مهمه برای ضبط صدای استاد میخوام
ضمنا مدلی هست که بشه از باطری قلمی استفاده کرد . به نظر من بهتر از شارژ کردنه
راستش این فروم اونقدر بحث توش شده که آدم کیج میشه
لطفا یکم زودتر پاسخ بدید:20:
50 تومن بودجه پایینیه .. اصطلاحا بهش میگیم "بودجه ورودی" (یعنی بودجه ای که تازه میشه وارد بحث پلیرها نشد و رسید به دم در!) ...

بحث باتری قلمی/باتری شارژی چند سال پیش بیشتر رواج داشت که خیلی مدلهای حول و حوش 100 تومن به پایین قلمی خور بودند ... اون موقع شاید این جمله که "سلیقه اس و هرکدوم خوبی و بدی خودشون رو دارن" بیشتر معنی داشت .. الان اما دیگه جنگ مغلوبه شده و قلمی خورها بسیار کم شده اند و کمپانی ها دنبال شارژی هستند ...

با 50 تومن (و شاید چند تومن بالاتر) می تونی zen stone plus از کریتیو رو بگیری که مدل خیلی خوبیه ... T7 از iriver هم خوبه و توصیه میشه (نمایندگی اش توی بازار رضا و پاساژ پایتخته) .. مجددا V100 از کریتیو هم خوبه و اتفاقا قلمی می خوره ، اما باید بگردی دنبالش (نمایندگی کریتیو پاساژ ایران رو چک کن)...

ضمن اینکه توجه کن با بودجه شما، کیفیت ضبط پلیرهای این رده، خوب و مقبوله، اما دیگه معجزه هم نیست که مثلاً توی یه کلاس شلوغ بذاری اش از 10 متری و صدای استاد رو آینه ضبط کنه... اما میشه اطمینان داد که اگه بذاری اش رو میز استاد یا ردیف اول که فاصله از استاد معقول باشه (2 متر مثلاً) و بچه ها هم ساکت باشن ، راضی باشی..

seymour
08-11-2009, 18:36
خیلی ممنون

1. +d2 صداش با ایپاد تاچ چقدر تفاوت داره؟
2. کیفیت و بلندی صداش از i7 بهتره؟
3. تاچش گرمایشیه مثل نانو یا نه؟
4. صداش از نانو بهتره؟
5.بلوتوث داره؟
1. کیفیت صدای D2 قطعاً بهتر خواهد بود...

2. کیفیت صداشون باید یکسان باشه برای 90 درصد افراد .. اون 10 درصد دیگه هم با هم سروکله می زنن که کدوم بهتره!! (اینجوری در نظر بگیر که ریویوها بیشتر به i7 در مقابل D2 بها داده اند از نظر کیفیت صدا، و اگه فرض کنیم D2+ هم از نظر صوتی فرقی با D2 نکرده باشه، یعنی i7 اندکی بهتره - اما این تفاوت سلیقه ای و نامحسوسه)

بلندی صدای D2+ برابر 37+37 mw و برای i7 برابر 26+26 mw هستش ... بنابراین روی کاغذ D2 بلندتره .. اما توجه کن که اعدادی که کمپانی اعلام می کنه ، لزوماً در واقعیت رخ نمیده ... بنابراین فرض کن از این نظر هم یکی هستند.

3. من نفهمیدم منظور از "گرمایشی بودن" چیه ... اگه اشاره تون به اون چیزیه که دوستمون در پست اش گفت "حسگر گرمایی" ، من فکر نمی کنم منظورش این باشه که دقیقا یه چیزی گذاشتن که گرما رو بگیره یا ایجاد کنه! ... ... توجه کن که نانو و D2 از نظر بحث لمسی بودن در دو کلاس متفاوت هستند .. D2 صفحه لمسیه در حالیکه نانو یه کنترل لمسی مثل صفحه گردون داره : یعنی برای کنترل دستت رو روی صفحه اش نمی بری .

4. بعنوان یه قاعده کلی : cowon صداش از ipod بهتره .. این در مورد همه مدلهای این دو مارک صدق می کنه ..

5. مدل D2+ رو میگی ؟ .. نخیر

ansary
08-11-2009, 18:45
من سونی را پیشناهاد میکنم . حرف نداره

seymour
08-11-2009, 19:38
سلام سلام سلام سلام سلااااااااااااااااااااااا م به همه دوستان پی سی عزیز ... :10::46:

یادش به خیر 2 سال پیش تو همین تاپیک ها می پلکیدم برای این وی پلاس فسقلی ... :8:

وقت دوستان عزیز رو نمی گیرم ، به خصوص استاد اعظم ، استاد سیمور ( جسارت نشه به بقیه ، استاد سیمور بنده رو می شناسن که چقدر ... : دی ) می رم سر اصل مطلب ...

دوستان ، قیمت این 3 مدل رو کسی داره ؟
اولی S9 از کاوون ، یکی X-FI 2 از کریتیو ، و سومی هم P7 از حضرت Iriver ....

استاد سیمور و بقیه هم یه مقایسه اکی ( مقایسه کوچک ) بدن بی زحمت ....

راستی ، تو این مایه ها ، چیزی رو جا ننداختم از جایی ؟
پ ن : استاد اون پ خ رو هم اگه کوت بفرمایید اینجا ، شاید برای بقیه مفید تر باشه ، جسارت نشه البته یه وقت .

پ ن 2 : دوستان ، این تاچ اس 9 اگه کاپاسیتیو باشه که خیلی خفه !!! ( یکی از دوستان از هیرو تعریف می کرد کف بر بودم ، این اس 9 شیطون دل ما رو برده ، دل تو دلم نیست برم خواستگاری ... )

مرسی :10::11:
یا حق
یادمه کلی سر v plus بحث کردیم ... این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بود .. برو چک کن برای تجدید خاطره![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

S9 حافظه 8 گیگش 260 تومن حدوداً و 16 گیگش 290 تومن ظاهراً.

من Xfi2 رو ندیدم ایران ... زنگ بزن از نمایندگی ها بپرس.
P7 از iriver رو دیدم ولی قیمت دقیق ندارم . برای Xfi2 و P7 زنگ بزن اینجا پرس و جو کن : فروشگاه رایتک - 88892426

//

بابا اون همه تو پیام خصوصی پست زده بودی ، خودت کپی/پیست اش کن اینجا دیگه ..

//

بله - صفحه لمسی s9 مدل خازنی هستش ..

//

در مورد مقایسه هم اون چیزایی که مد نظر توئه رو (بعداً کپی اش کن اینجا) من فکر می کنم S9 مناسب باشه .. چه از نظر کیفیت و چه از نظر باتری .. D2 رو هم در نظر بگیر.

akhoond
08-11-2009, 20:30
یادمه کلی سر v plus بحث کردیم ... این تاپیک بود .. برو چک کن برای تجدید خاطره![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]هه هه ، استاد دست کم گرفتی ما رو ها ، قبل از این که شما بگید ، هم این جا رو زیر و رو کردم ، هم پی تی رو :21:

S9 حافظه 8 گیگش 260 تومن حدوداً و 16 گیگش 290 تومن ظاهراً.آره دیدم ، خورد تو ذوقم :41:
اولشه ؟ صبر کنم می آد پایین یا نه ؟

من Xfi2 رو ندیدم ایران ... زنگ بزن از نمایندگی ها بپرس.
P7 از iriver رو دیدم ولی قیمت دقیق ندارم . برای Xfi2 و P7 زنگ بزن اینجا پرس و جو کن : فروشگاه رایتک - 88892426بی خیال استاد ، جدی گرفتی ها :31:
من برای خرید یه دیوایس 50 تومانی یه ماه کامل ریویو می خونم ، برا 250 ت خودتون 2*2 تا کنید دیگه .... :5:
اول انتخاب کنیم ، بعد می ریم سر قیمت ( قیمت اینترنت هست دیگه ، فوقش 20 ت بالاتره ، اون هم که .... : دی )
//

بابا اون همه تو پیام خصوصی پست زده بودی ، خودت کپی/پیست اش کن اینجا دیگه ..استاد ، کارای سخت سخت می خواید ها ... :31: :31: .... چشم :10:
//

بله - صفحه لمسی s9 مدل خازنی هستش .. واااااااااااو
عجب چیز خفتی بود ، یه فیلم از یوتیوب دیدم ، طرف با چاقو افتاده بود به جونش ، لامصب هیچی اش نشد ، خیلی مرده :40:( لینک بدم ، خیلی حال می ده ها ؟ :31: )

//

در مورد مقایسه هم اون چیزایی که مد نظر توئه رو (بعداً کپی اش کن اینجا) من فکر می کنم S9 مناسب باشه .. چه از نظر کیفیت و چه از نظر باتری .. D2 رو هم در نظر بگیر.باشه ، بذارید اول پیست کنم اینجا ، می ریم سرش :31:

استاد دستاتون رو گرم کنین که حالا حالا ها باید تایپ کنید :46: :10: :11:

akhoond
08-11-2009, 20:34
اوستاد سلام :10: :11:

بگذریم ، سرتون رو درد نیارم استاد ، برم سر اصل مطلب ، این وی پلاس دلم رو یه چند وقتیه که زده ( یکی نیست بگه چی دل تو رو نزده :2: ) هم چنین اون 630 کریتیو ...

تو فکرم که یه یه برنامه بلند مدت ، شاید هم کوتاه مدت ، نمی دونم ، جفتش رو عوض کنم ....

انتظارات ام از پلیر اینه :
1 _ پخش صدای خوب
2 _ پخش فیلم هم خوبه ، و خوب هم باشه ( تازگی ها فیلم می بینم ، و تو فکر این هستم که نصف عمرم رو که تو مترو هدر می دم ازش استفاده کنم ....، بحث ساب تایتل هم پیش میاد ، اما اگه نشد ، نشد )
*** راستی استاد ، تازگی که نمی شه گفت ، اما یه یک سالی می شه که یه 19 اینچ خوب خدا به ما داده ، توش فیلم دیدم لذت خوبی داره ، فیلم دیدن تو یه پی ام پی ، خیلی تو ذوق ام می زنه ؟ نظر شما ؟
3 _ تاچ نباشه بیتره
4 _ خروجی داشته باشه خوبه ( خوراکه فیلم با بروبچ )
5 _ باتری اش مرد باشه
6 _ برای فیلم نه ، اما برای آهنگ ، دیتا ترنسفرش دهن آدم رو صاف نکنه ، یعنی بدون برنامه هم بشه این کار رو کرد ، پلی لیست هم سریع بشه درست کرد
7 _ Clock, Alarm, Calendar, Task, Contacts
این موارد و از این دست خرت و پرت ها برام خیلی اهمیت نداره ، اما باشه بدک نیست
8 _ رادیو که حزو باینفک باشه
9 _ رادیو ریکودینگ هم باید باشه دیگه ، اصلا نمی شه گذشت ازش
10 _ظرفیت اش بالا باشه
11 _ فعلا همین ، شما چیزی به ذهنت نمی رسه ؟ :31:
می دونم این ها هم زیاده ، هم خیلی ایده ال گرایانه ، اما از اینجا شروع کنیم تا دونه دونه فیلتر بشن ....

ببخشید ، به بیراهه رفتم ...

در مورد هدفون هم این 630 خوبه ، اما هم این که وقت تعویض اش رسیده ، هم این که خسته شدم ، دوست دارم تو همین حدود ها یه مدل \ مارک دیگه رو بگیرم برای تنوع ، اون هم این ایر ، و اون هم با همین کیفیت ، راضی ام ازش ....

این فکر هنوز خیلی خامه استاد ، 3 _ 4 روزه که کک اش افتاده به جونم ، برای اولین دیدار هم s9 از cowon رو دیدم ، همین ، بدم نیومد ازش ، ولی خیلی چیزی نمی دونم ازش ....

خیلی مخلصیم استاد :10: :11:
یا حق

mamad gonzo
08-11-2009, 21:45
ممنون محمد جان و همچنین اقای فارس گلف.
من از s9 خیلی خوشم میاد ولی حیف که پولش یکم زیاده و یکم سختمه اینقدر پولشو بدم از اون طرف از قیافه d2 هم زیاد خوشم نمیاد ولی باهاش کنار میاد.
ممنون از همه که رهنمایی کردن ما بریم واسه جمع بندی خرید d2 شاید تو این مدت جمع بندی i9 هم اومئ رفتیم اونو خریدیم.:27:

dsa
09-11-2009, 12:54
سلام

اگه ميشه به من هم يه كمكي بكنيد :

من رفتم رايتك ( تو مركز كامپيوتر ايران ) گفت 8 گيگ Iriver E50 ديگه نمياد قيمتش هم 95 تومن بود ، منم ميخواستم اينو بخرم كه خورد تو حالم.

u5 cowon هم كه ديگه توليد نميشه و از قيافشم زياد خوشم نميومد.

يه Creative EZ300داشت كه ميداد 115 تومن و چيزه خوبي به نظر ميومد

حالا به نظر شما من با حدود 110 تومن چي بگيرم؟؟ اين EZ300 چطوره؟؟ با اين قيمت چيزه ديگه‌اي هم ميتونم بخرم؟؟

a.z.p.z
09-11-2009, 19:11

والا من دارم هر روز حتی امروز با نانو 5جی کار میکنم و صداش رو با هدفون میشنوم هیچ فرقی با ای تاچ نداره ...
ای تاچ هم هیچ فرقی با کلاسیک نداره ........
نانو 5 جی فقط اسپیکرش کیفیت نداره که اونم با اون اندازه عالی هست ...
........
راستی دوستان تاچ ایپاد تاچ برعکس فکر غلطی که خیلیا دارن که با گرما کار میکنه این طور نیست نوع تاچ خازنی هست و حسگر هایی که روی صفحه اش هست بار الکترواستاتیک پوست بدن رو حس میکنه همین .... سطح پوست بدن هم دارای این نوع بار هست شما اگه یه جسم دیگه ای هم که بار الکترواستاتیک داشته باشه بزنید بهش کار میکنه ... البته باز حساسیت های مختلفی هم داره که بهترین شرکتی که این نوع تاچ رو داره اپل میباشد ...
شما میتونید تاچ ای تاچ و ایفون رو باسایرین مقایسه کنید ...

seymour
09-11-2009, 19:22
سلام

اگه ميشه به من هم يه كمكي بكنيد :

من رفتم رايتك ( تو مركز كامپيوتر ايران ) گفت 8 گيگ Iriver E50 ديگه نمياد قيمتش هم 95 تومن بود ، منم ميخواستم اينو بخرم كه خورد تو حالم.

u5 cowon هم كه ديگه توليد نميشه و از قيافشم زياد خوشم نميومد.

يه Creative EZ300داشت كه ميداد 115 تومن و چيزه خوبي به نظر ميومد

حالا به نظر شما من با حدود 110 تومن چي بگيرم؟؟ اين EZ300 چطوره؟؟ با اين قيمت چيزه ديگه‌اي هم ميتونم بخرم؟؟
خب مدلهای بالاتر از همون سری E رو چی ؟ ... E150 ؟ E200 ؟ ... چک نکردی یا نداشت؟

//

تولید نشدن یه مدل رو بی خیال .. خیلی مدلها هنوز تو بازارن و تولید هم نمیشن .. بحث اینه که هنوز موجودی داشته باشن، شما میری و می خری ... از نمایندگی cowon بازار رضا پرسیدی ؟ .. گفت ندارم؟

//

EZ300 نسخه جدید مدل موفق موزائیکه ... مدل خیلی خوبیه از نظر شیکی و کیفیت صدای عالی .. اسپیکر هم داره.

ممنون محمد جان و همچنین اقای فارس گلف.
من از s9 خیلی خوشم میاد ولی حیف که پولش یکم زیاده و یکم سختمه اینقدر پولشو بدم از اون طرف از قیافه d2 هم زیاد خوشم نمیاد ولی باهاش کنار میاد.
ممنون از همه که رهنمایی کردن ما بریم واسه جمع بندی خرید d2 شاید تو این مدت جمع بندی i9 هم اومئ رفتیم اونو خریدیم.:27:
به سلامتی .. ایشالا هر چی می خری راضی باشی .

dsa
09-11-2009, 19:44
خب مدلهای بالاتر از همون سری E رو چی ؟ ... E150 ؟ E200 ؟ ... چک نکردی یا نداشت؟

//

تولید نشدن یه مدل رو بی خیال .. خیلی مدلها هنوز تو بازارن و تولید هم نمیشن .. بحث اینه که هنوز موجودی داشته باشن، شما میری و می خری ... از نمایندگی cowon بازار رضا پرسیدی ؟ .. گفت ندارم؟

//

EZ300 نسخه جدید مدل موفق موزائیکه ... مدل خیلی خوبیه از نظر شیکی و کیفیت صدای عالی .. اسپیکر هم داره.

به سلامتی .. ایشالا هر چی می خری راضی باشی .

خيلي ممنون كه جواب دادين

E200 و E150 يه مقدار بزرگ و سنگين هستند ( كوچيك و سبك بودن براي من مهم هست ) و البته قيمت 8 گيگشون از بودجه من ميزنه بالا.

اين E50 هم كه ديگه نيست همه جارو گشتم هيچ جا نداشت و ميگفتن زنگ بزن شايد اورديم ...... شما جايي سراغ ندارين داشته باشه؟؟

اگر اين EZ300 كيفيت صداش خوبه همين برم بخرم ....... چند وقته اومده؟؟ قيمت و قيافش كه خوبه فقط كيفيت صداش موندم !!

seymour
09-11-2009, 19:58
هه هه ، استاد دست کم گرفتی ما رو ها ، قبل از این که شما بگید ، هم این جا رو زیر و رو کردم ، هم پی تی رو :21:
آره دیدم ، خورد تو ذوقم :41:
اولشه ؟ صبر کنم می آد پایین یا نه ؟
بی خیال استاد ، جدی گرفتی ها :31:
من برای خرید یه دیوایس 50 تومانی یه ماه کامل ریویو می خونم ، برا 250 ت خودتون 2*2 تا کنید دیگه .... :5:
اول انتخاب کنیم ، بعد می ریم سر قیمت ( قیمت اینترنت هست دیگه ، فوقش 20 ت بالاتره ، اون هم که .... : دی )
//

استاد ، کارای سخت سخت می خواید ها ... :31: :31: .... چشم :10:
//

واااااااااااو
عجب چیز خفتی بود ، یه فیلم از یوتیوب دیدم ، طرف با چاقو افتاده بود به جونش ، لامصب هیچی اش نشد ، خیلی مرده :40:( لینک بدم ، خیلی حال می ده ها ؟ :31: )

//

باشه ، بذارید اول پیست کنم اینجا ، می ریم سرش :31:

استاد دستاتون رو گرم کنین که حالا حالا ها باید تایپ کنید :46: :10: :11:
نه - قیمت s9 چندان پایین تر از این نمیاد و الان در حالت ثباته ..

اوستاد سلام :10: :11:

بگذریم ، سرتون رو درد نیارم استاد ، برم سر اصل مطلب ، این وی پلاس دلم رو یه چند وقتیه که زده ( یکی نیست بگه چی دل تو رو نزده :2: ) هم چنین اون 630 کریتیو ...

تو فکرم که یه یه برنامه بلند مدت ، شاید هم کوتاه مدت ، نمی دونم ، جفتش رو عوض کنم ....

1 _ پخش صدای خوب
2 _ پخش فیلم هم خوبه ، و خوب هم باشه ( تازگی ها فیلم می بینم ، و تو فکر این هستم که نصف عمرم رو که تو مترو هدر می دم ازش استفاده کنم ....، بحث ساب تایتل هم پیش میاد ، اما اگه نشد ، نشد )
*** راستی استاد ، تازگی که نمی شه گفت ، اما یه یک سالی می شه که یه 19 اینچ خوب خدا به ما داده ، توش فیلم دیدم لذت خوبی داره ، فیلم دیدن تو یه پی ام پی ، خیلی تو ذوق ام می زنه ؟ نظر شما ؟
3 _ تاچ نباشه بیتره
4 _ خروجی داشته باشه خوبه ( خوراکه فیلم با بروبچ )
5 _ باتری اش مرد باشه
6 _ برای فیلم نه ، اما برای آهنگ ، دیتا ترنسفرش دهن آدم رو صاف نکنه ، یعنی بدون برنامه هم بشه این کار رو کرد ، پلی لیست هم سریع بشه درست کرد
8 _ رادیو که حزو باینفک باشه
9 _ رادیو ریکودینگ هم باید باشه دیگه ، اصلا نمی شه گذشت ازش
10 _ظرفیت اش بالا باشه
11 _ فعلا همین ، شما چیزی به ذهنت نمی رسه ؟ :31:
می دونم این ها هم زیاده ، هم خیلی ایده ال گرایانه ، اما از اینجا شروع کنیم تا دونه دونه فیلتر بشن ....

ببخشید ، به بیراهه رفتم ...

در مورد هدفون هم این 630 خوبه ، اما هم این که وقت تعویض اش رسیده ، هم این که خسته شدم ، دوست دارم تو همین حدود ها یه مدل \ مارک دیگه رو بگیرم برای تنوع ، اون هم این ایر ، و اون هم با همین کیفیت ، راضی ام ازش ....

این فکر هنوز خیلی خامه استاد ، 3 _ 4 روزه که کک اش افتاده به جونم ، برای اولین دیدار هم s9 از cowon رو دیدم ، همین ، بدم نیومد ازش ، ولی خیلی چیزی نمی دونم ازش ....

خیلی مخلصیم استاد :10: :11:
یا حق
حالا بدشانسی خورده به روزهایی که سر من قدری شلوغه ... ولی من سعی می کنم روزی یه مرحله کار رو پیش ببرم و البته دوستان خوب دیگه هم هستند ..

بیاین اول یه بررسی مقایسه ای روی iriver P7 و s9 داشته باشیم:

+ حمایت فرمت اش از s9 ضعیف تره .. باید همه ویدئوها رو تبدیل کنی
+صفحه لمسی اش از s9 ضعیف تره
+ عملکرد s9 روی قابلیت های جانبی مثل ضبط صدا ، و طراحی و منوها بهتره ..
+ نرم افزارهای همراه s9 بهتر هستن و ضمناً بین دو حالت mtp و ums می تونه جابجا بشه.
+باتری s9 بیشتر عمر می کنه : 37 ساعت در مقابل 55 ساعت.

akhoond
09-11-2009, 23:32
نه - قیمت s9 چندان پایین تر از این نمیاد و الان در حالت ثباته ..
خوش خبر باشی ، زدی تو ذوقم :41: :19:

حالا بدشانسی خورده به روزهایی که سر من قدری شلوغه ... ولی من سعی می کنم روزی یه مرحله کار رو پیش ببرم و البته دوستان خوب دیگه هم هستند ..

بیاین اول یه بررسی مقایسه ای روی iriver P7 و s9 داشته باشیم:

+ حمایت فرمت اش از s9 ضعیف تره .. باید همه ویدئوها رو تبدیل کنی
+صفحه لمسی اش از s9 ضعیف تره
+ عملکرد s9 روی قابلیت های جانبی مثل ضبط صدا ، و طراحی و منوها بهتره ..
+ نرم افزارهای همراه s9 بهتر هستن و ضمناً بین دو حالت mtp و ums می تونه جابجا بشه.
+باتری s9 بیشتر عمر می کنه : 37 ساعت در مقابل 55 ساعت.

خوبه ، تا اینجای کار که پی 7 از اس 9 باخت ...
ولی به نظرم می مومد پی 7 هم یه چیز هایی اش بهتر از اس 9 باشه ها ؟
دقیق نخوندم پی 7 رو ، اما به نظرم اینجوری می اومد ...

راستی استاد ، هر فیلمی ، با هر اندازه ای بزنیم تنگ اس 9 ساپورت می کنه ؟
( امروز یه wmv ریختم رو N78 ام ، اما تصویرش رو نمی تونست پخش کنه ، فکر کنم مال اندازه تصویر بود ، اس 9 از این بازی ها در نمی آره که ؟ :2: )

ما مزاحم شدیم ، شرمنده ، شما هر وقت فرصت کردی ریپلای کن :10: :46: :11:
مخلصیم :10: :11:
یا حق

seymour
10-11-2009, 16:53
خيلي ممنون كه جواب دادين

E200 و E150 يه مقدار بزرگ و سنگين هستند ( كوچيك و سبك بودن براي من مهم هست ) و البته قيمت 8 گيگشون از بودجه من ميزنه بالا.

اين E50 هم كه ديگه نيست همه جارو گشتم هيچ جا نداشت و ميگفتن زنگ بزن شايد اورديم ...... شما جايي سراغ ندارين داشته باشه؟؟

اگر اين EZ300 كيفيت صداش خوبه همين برم بخرم ....... چند وقته اومده؟؟ قيمت و قيافش كه خوبه فقط كيفيت صداش موندم !!

EZ300 کیفیت خیلی خوبی داره .. تایید میشه ... چه از نظر طراحی ، چه از نظر امکانات و کیفیت صدا ..

seymour
10-11-2009, 17:42
خوش خبر باشی ، زدی تو ذوقم :41: :19:

//
خوبه ، تا اینجای کار که پی 7 از اس 9 باخت ...
ولی به نظرم می مومد پی 7 هم یه چیز هایی اش بهتر از اس 9 باشه ها ؟
دقیق نخوندم پی 7 رو ، اما به نظرم اینجوری می اومد ...

راستی استاد ، هر فیلمی ، با هر اندازه ای بزنیم تنگ اس 9 ساپورت می کنه ؟
( امروز یه wmv ریختم رو N78 ام ، اما تصویرش رو نمی تونست پخش کنه ، فکر کنم مال اندازه تصویر بود ، اس 9 از این بازی ها در نمی آره که ؟ :2: )

ما مزاحم شدیم ، شرمنده ، شما هر وقت فرصت کردی ریپلای کن :10: :46: :11:
مخلصیم :10: :11:
یا حق
زندگیا سخته دیگه
//
مزیت P7 در مقابل S9 فقط می تونه صفحه نمایش بزرگترش باشه از نظر من .. حالا باز شاید چیز جزئی (مثلا یه قابلیت اص) از قلم انداخته باشم .. باز چک می کنم.

//

نه دیگه - بهشت هم نیست که هر فرمتی بذاری روش پخش کنه ... اما اینکه ساپورت native (یعنی بدون نیاز به تبدیل) از divx و xvid داره بسیار خوب و مطلوبه ... wmv هم ساپورت می کنه ... باز با این احوال توجه داشته باش که خیلی موارد می تونه موثر باشه در اینکه ویدئوی شما توسط دستگاه خونده نشه (باند صدای ویدئو اگه فرمت خاص باشه - مختصات فنی ویدئو اگه بالاتر از توان دستگاه باشه - ...) ... ولی باز همونطور که گفته شد : دردسرت کمتره ..

//

اختیار داری.

akhoond
11-11-2009, 09:35
زندگیا سخته دیگه
سخت مال یه دقیقه اشه ....:13:

مزیت P7 در مقابل S9 فقط می تونه صفحه نمایش بزرگترش باشه از نظر من .. حالا باز شاید چیز جزئی (مثلا یه قابلیت اص) از قلم انداخته باشم .. باز چک می کنم.

* اون خ رو جا انداختی ، یه ساعته سر کار ام : دی
شاید ، الآن باز خودم کامل یه نگای می اندازم بهش ... :46:

نه دیگه - بهشت هم نیست که هر فرمتی بذاری روش پخش کنه ... اما اینکه ساپورت native (یعنی بدون نیاز به تبدیل) از divx و xvid داره بسیار خوب و مطلوبه ... wmv هم ساپورت می کنه ... باز با این احوال توجه داشته باش که خیلی موارد می تونه موثر باشه در اینکه ویدئوی شما توسط دستگاه خونده نشه (باند صدای ویدئو اگه فرمت خاص باشه - مختصات فنی ویدئو اگه بالاتر از توان دستگاه باشه - ...) ... ولی باز همونطور که گفته شد : دردسرت کمتره ..
آره ، این طوری بیتره باز :31:
می خوام بدونم مثلا یه دی وی دی ریپ 700 مگی ای که دان می کنم ، عقلش می رسه پخش کنه یا نه ؟
الآن دیدم ، تو مشخصات فیلم زده بود 304*720، من که بعید می دونم بتونه ...

ادیت 1 : الآن رفتم دیدم ، زده بود ( اگه اشتباه نکنم ) 480*272 یعنی همون اندازه ال سی دی اش ، اما ، اما ، اما a3 رو دیدم ، زده بود ماکس می تونه 1280*720 رو پخش کنه .... آخه چرا ؟ چرا اون می تونه ، این نمی تونه ؟ همه اش زیر سره .... :9: :44: :37:

*** شما تا حالا تلاش کردی فیلم تو zen ببینی ؟ ( منظورم مثلا دی وی دی ریپ ، یا اچ دی ریپه ) پخش کرده ؟ کانورت کردی شما ؟
... به این شانس :41:

اختیار داری.
شما لطف داری سیمور جان :10: :11:

akhoond
11-11-2009, 10:31
باز هم سلام

گفتم هم کار استاد رو راحت تر کنم ، هم این که یاد دوران جوونی افتادم :34: گفتم بذار خودم یه خرده دست به کار بشم ، بقیه دوستان هم اگه منت بذارن ، نظر بدن ، ممنون شون می شم ...

یه مقایسه کاملا سر انگشتی کردم ، بدون این که به ریویو خاصی لینک بدم ، فقط از توی مشخصات خود سایت ها برداشت کردم ، پس دونه دونه اش نیاز به تایید و تاکید داره ، زحمتش رو استاد و بقیه دوستان بکشن ، تنکس :11:

1 _ پخش صدای خوب تا اینجایی که من فهمیدم ، می شه هم روی کریتیو حساب باز کرد ، یعنی حرف واسه زدن داره ، هم رو کاوون ، کاوون اگه اشتباه نکنم ، یه نموره باید سر تر باشه ، اینجا کاوون برتره .

2 _ پخش فیلم هم خوبه که داشته باشه فیلم که هم اکس فای ساپورت می کنه ، هم اس 9 ، اما به نظرم اس 9 سرتره تو پخش فیلم بنا به دلایل پایین ، اما همون سوال پست قبلی ام پا برجاست :5:

3 _ تاچ نباشه بیتره فکر می کردم نگهداری تاچ برام سخت باشه ، اما با توجه به این ویدیو از یوتیوب

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه نظرم خیلی نباید سخت باشه ، و نیز این که اولین دیوایس تاچ ام هست ( چه موب چه پلیر ، تاچ نبودن تا به حال ) و دلم رو صابون زدم برای اون کاپاسیتیو بودنش :40: :40:
تو این مورد هم به نظرم اس 9 سر تره

4 _ خروجی داشته باشه خوبه ( خوراکه فیلم با بروبچ )این مورد تقریبا مهمه .... مبتلا به هستم بهش ، اس 9 رو دیدم که داره ، اما کریتیو رو ندیدم که چیزی گفته باشه ... اینجا هم اس 9 ...

5 _ باتری اش مرد باشهاون جوری که من دیدم ، باتری اس 9 رو کاغذ 55 ساعت برای موسیقی و 11 ساعت برای فیلم پلی بک داره ، ولی کریتیو 25 ساعت داره ، مشخصا اینجا هم اس 9

6 _ برای فیلم نه ، اما برای آهنگ ، دیتا ترنسفرش دهن آدم رو صاف نکنه ، یعنی بدون برنامه هم بشه این کار رو کرد ، پلی لیست هم سریع بشه درست کرد در مورد آهنگ چیزی ندیدم ، اما برای فیلم که شما هم فرمودید ، کاوون native هست ...
اما اگه اشتباه نکنم ، هنوز کریتیو به درد ترنسفر از طریق برنامه مبتلاست ، درسته ؟ :13:

اصلا مهم نیست ، جزو ارزش افزوده باید محسوب بشه :31:

8 _ رادیو که حزو باینفک باشه اینجا هم اس 9 برنده است هم کریتیو
ولی مزیت اس 9 ، تیریپ تیونرش هست ، با مزه است :40:

9 _ رادیو ریکودینگ هم باید باشه دیگه ، اصلا نمی شه گذشت ازش بعد از اون مرحوم سامسونگ ، دیگه نتونستم چیزی از رادیو ریکورد کنم ، اما این اس 9 رادیو ریکوردینگ هم داره :21: :27: :8:
*** بازی که در نمی آره مثل اون کریتیو ؟ اوکی هست استاد ؟

10 _ظرفیت اش بالا باشه
این هم تا اینجا اصلا مهم نیست ، چون برای جفتش داریم رو 16 گیگ صحبت می کنیم

11 _ فعلا همین ، شما چیزی به ذهنت نمی رسه ؟ :31: چیزی هست استاد ؟

*** چیزی که باز اس 9 رو از ایکس فای 2 برتر می کنه ، 0.3 اینچ سایز بزرگ تر ، و همین طور این که اس 9 دارای 16 م کالر هست ، اما ایکس فای II داریای 262 ک کالر ( ایکس فای I هم 16 م کالر هست ، اما با اینچ کوچکتر )
اس 9 Amoled هست ، اما کریتیو TFT راستش چیزی نمی دونم از Amoled اما قاعدتا باید به نسل جلو تر از تی اف تی باشه دیگه :31:
در این مورد هم اس 9 برتره ، رو کاغذ ....

در مورد هدفون هم این 630 خوبه ، اما هم این که وقت تعویض اش رسیده ، هم این که خسته شدم ، دوست دارم تو همین حدود ها یه مدل \ مارک دیگه رو بگیرم برای تنوع ، اون هم این ایر ، و اون هم با همین کیفیت ، راضی ام ازش ....اگه چیزی هست ، که هیچ ، اگه نه همون 630 ، چندان مهم نیست

یه چیزی که دیدم ، اس 9 پایین تر از بقیه دیوایس ها قرار می گرفت ، خروجی اش بود :

Max output Stereo, Left 29mW + Right 29mW (16 Ohm earphones) لینک :

در این مورد چی استاد ؟ مثلا برای d2 رو ببنید :

Output 37mW + 37mW(16 Ohm Earphone)اس 9 ضعیف تره .... :44: :45:

راستی ، در مورد d2 :

جسارت نشه استاد ، دی 2 در مقابل اس 9 که اصلا حرفی برای زدن نداره که ؟ اس 9 همه چیش سر تره ، درست می گم یا دارم اشتباه می کنم ؟ اگه چیزی هست که من نمی دونم ، بفرمایید .

باز هم ، راستی استاد ، دیروز یه سر باید می رفتم ایران ، یه سر به رایتک هم زدم ، ایکس فای 2 رو نیاورده بود ... پی 7 رو هم من ندیدم تو مغازه اش ، گفت کاوون هم راست کارش نیست :41:

فعلا تا اینجای کار ، تنها مشکل اس 9 ، هزینه اش هست ..... :9: تا ببینیم خدا چی می خواد ...
ادیت : راستی استا د، الآن به ذهنم رسید ، الآن داشتم می دیدم که 16 گیگ رو زده 200 دلار ، به نظر شما ، این 100 اختلاف ارزش داره کسی برام بیاره ( با توجه به مباحث گارانتی و این حرف ها و و و و و ... ) نظر شما ؟
ادیت 2 : استاد ، این اس ناین ، قابلیت تبدیل به مس استوریج رو داره یا نه ؟ مثل این zvp که می تونم قسمتی اش رو انتخاب کنم برای مس استوریج ...

باز هم ممنونم از لطف تون ، منتظر نظرتون هستم

مرسی :10: :11: :46:
یا حق

seymour
11-11-2009, 20:00
آره ، این طوری بیتره باز :31:
می خوام بدونم مثلا یه دی وی دی ریپ 700 مگی ای که دان می کنم ، عقلش می رسه پخش کنه یا نه ؟
الآن دیدم ، تو مشخصات فیلم زده بود 304*720، من که بعید می دونم بتونه ...

ادیت 1 : الآن رفتم دیدم ، زده بود ( اگه اشتباه نکنم ) 480*272 یعنی همون اندازه ال سی دی اش ، اما ، اما ، اما a3 رو دیدم ، زده بود ماکس می تونه 1280*720 رو پخش کنه .... آخه چرا ؟ چرا اون می تونه ، این نمی تونه ؟ همه اش زیر سره .... :9: :44: :37:

*** شما تا حالا تلاش کردی فیلم تو zen ببینی ؟ ( منظورم مثلا دی وی دی ریپ ، یا اچ دی ریپه ) پخش کرده ؟ کانورت کردی شما ؟
... به این شانس :41:

شما لطف داری سیمور جان :10: :11:
در مورد حمایت از فرمت : ببین اصولاً مساله مهمتر از فرمت ، پروفایل فرمته .. فرقش همون قضیه "هر گردی گردو نیست" هستش .. یعنی دوتا فایل divx شاید داشته باشیم که یکی رو این پلیرها در پخش اش به مشکل بخورن و اون یکی رو روان پخش کنن .. پروفایل شامل مشخصات فنی مثل وضوح ویدئو، کدک صدای ویدئو (که مثلا mp3 باشه ، یا ac3 ...) ، بیت ریت و اینطور چیزاس ... معمولاً اونایی که ریپ می کنن حواسشون به این قضیه هست .. یعنی اصلاً یکی از اهداف اصلی موقع ریپ اینه که بعداً یه mp3 player یا یا پلیر خانگی در صورت حمایت استاندارد (یا همون native) از این فرمت ها مشکلی نداشته باشه ..

با اون حساب فرض رو بر این بذار که

//

در مورد هدفون : ببین EP630 خوبه .. اما اگه پولش رو داری و دوست داری بیشتر خرج کنی .. EX35 از سونی خیلی خوبه که میشه 27 تومن حدوداً ...

//

مقایسه هات هم که خیلی خوب بود من چک کردم ..

//

اون موردی که اشاره کردی 37+37 mw و ... مربوط میشه به بلندی صدا .. از این نظر خیالت راحت باشه .. هم 37+37 و هم 29+29 به اندازه کافی بلند هستن و از اکثر پلیرهای هم رده به شکل قابل توجهی بلندترن؛ انقدر که احتمالا سمت اینکه صدا رو به max برسونی نری و اگه هم خواستی بری چه باک! .. البته با احتیاط ..

//

در مورد اینکه رفتی پاساژ ایران : بهرحال اگه همون طرفا، خواستی دنبال cowon بگردی ، بازار رضا نمایندگی داره - اگه iriver میخوای همون نمایندگی cowon بازار رضا این رو هم داره ....

//

در مورد مقایسه D2 و S9 : خب البته مقایسه چندان عادلانه ای نیست ، اینا در دو نسل مختلف تولید شده ان و طبیعیه که درسهای آموخته کمپانی از تجربه قبلی اش (D2) بهش کمک کرده در تهیه یه محصول بهتر یعنی s9. بله - اصولاً میشه S9 رو برنده قطعی این رقابت اعلام کرد .. اما خب D2 هم میتونه مزایای خاص خودش مثل سایز کوچکتر و قابلیت افزایش حافظه رو داشته باشه ..

//

در مورد اختلاف قیمت ایران و خارج: والا این بحث "جنس کمیاب رو در ایران قیمتش رو بالا می برن و آیا می ارزه و نمی ارزه و چی کار میشه کرد و.. " قبلاً یه بحث مفصلی در تاپیک دیگه داشتیم .. خلاصه اش اینه که در ایران : مجبوریم و صد البته چون اینطور مارک ها گارانتی خاصی هم ندارن (این cowon البته انگار بدک هم نیست گارانتی اش - اما کلا بحث اینه که اگه خراب بشه طرف میخواد چی کاره اش کنه) و ضمناً اختلاف قیمت اگه بالا باشه ارزشش رو داره که از خارج بیارن .. پس اگه کسی می تونه با اطمینان از خارج بیاره (دوستی آشنایی باشه که نخواد دوباره کلی بکشه روی قیمت یا دستگاه رو خراب کنه) ، چه اشکال داره و خیلی هم خوبه

//

در مورد mass storage : مدل s9 این قابلیت رو داره با تغییر تنظیم بین حالتی که نیاز به نرم افزار داره و حالتی که مثل کول دیسک عمل کنه جابجا بشه .. در نتیجه مشکلی نداره و هر دو قابلیت کاملاً در دسترس شماست..

//

در مورد قابلیت های جانبی مثل ساعت و .. : والا اینا رو دقیقا ً ندیدم .. ولی کلاً جزو مدلهایی هستش که زیاد روی برنامه های جانبی اش مانور داده شده .. مثلا اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو ببین

osmaan
11-11-2009, 21:17
در مورد حمایت از فرمت : ببین اصولاً مساله مهمتر از فرمت ، پروفایل فرمته .. فرقش همون قضیه "هر گردی گردو نیست" هستش .. یعنی دوتا فایل divx شاید داشته باشیم که یکی رو این پلیرها در پخش اش به مشکل بخورن و اون یکی رو روان پخش کنن .. پروفایل شامل مشخصات فنی مثل وضوح ویدئو، کدک صدای ویدئو (که مثلا mp3 باشه ، یا ac3 ...) ، بیت ریت و اینطور چیزاس ... معمولاً اونایی که ریپ می کنن حواسشون به این قضیه هست .. یعنی اصلاً یکی از اهداف اصلی موقع ریپ اینه که بعداً یه mp3 player یا یا پلیر خانگی در صورت حمایت استاندارد (یا همون native) از این فرمت ها مشکلی نداشته باشه ..

با اون حساب فرض رو بر این بذار که

//

در مورد هدفون : ببین EP630 خوبه .. اما اگه پولش رو داری و دوست داری بیشتر خرج کنی .. EX35 از سونی خیلی خوبه که میشه 27 تومن حدوداً ...

//

مقایسه هات هم که خیلی خوب بود من چک کردم ..

//

اون موردی که اشاره کردی 37+37 mw و ... مربوط میشه به بلندی صدا .. از این نظر خیالت راحت باشه .. هم 37+37 و هم 29+29 به اندازه کافی بلند هستن و از اکثر پلیرهای هم رده به شکل قابل توجهی بلندترن؛ انقدر که احتمالا سمت اینکه صدا رو به max برسونی نری و اگه هم خواستی بری چه باک! .. البته با احتیاط ..

//

در مورد اینکه رفتی پاساژ ایران : بهرحال اگه همون طرفا، خواستی دنبال cowon بگردی ، بازار رضا نمایندگی داره - اگه iriver میخوای همون نمایندگی cowon بازار رضا این رو هم داره ....

//

در مورد مقایسه D2 و S9 : خب البته مقایسه چندان عادلانه ای نیست ، اینا در دو نسل مختلف تولید شده ان و طبیعیه که درسهای آموخته کمپانی از تجربه قبلی اش (D2) بهش کمک کرده در تهیه یه محصول بهتر یعنی s9. بله - اصولاً میشه S9 رو برنده قطعی این رقابت اعلام کرد .. اما خب D2 هم میتونه مزایای خاص خودش مثل سایز کوچکتر و قابلیت افزایش حافظه رو داشته باشه ..

//

در مورد اختلاف قیمت ایران و خارج: والا این بحث "جنس کمیاب رو در ایران قیمتش رو بالا می برن و آیا می ارزه و نمی ارزه و چی کار میشه کرد و.. " قبلاً یه بحث مفصلی در تاپیک دیگه داشتیم .. خلاصه اش اینه که در ایران : مجبوریم و صد البته چون اینطور مارک ها گارانتی خاصی هم ندارن (این cowon البته انگار بدک هم نیست گارانتی اش - اما کلا بحث اینه که اگه خراب بشه طرف میخواد چی کاره اش کنه) و ضمناً اختلاف قیمت اگه بالا باشه ارزشش رو داره که از خارج بیارن .. پس اگه کسی می تونه با اطمینان از خارج بیاره (دوستی آشنایی باشه که نخواد دوباره کلی بکشه روی قیمت یا دستگاه رو خراب کنه) ، چه اشکال داره و خیلی هم خوبه

//

در مورد mass storage : مدل s9 این قابلیت رو داره با تغییر تنظیم بین حالتی که نیاز به نرم افزار داره و حالتی که مثل کول دیسک عمل کنه جابجا بشه .. در نتیجه مشکلی نداره و هر دو قابلیت کاملاً در دسترس شماست..

//

در مورد قابلیت های جانبی مثل ساعت و .. : والا اینا رو دقیقا ً ندیدم .. ولی کلاً جزو مدلهایی هستش که زیاد روی برنامه های جانبی اش مانور داده شده .. مثلا اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] d.com%2Fforum%2Fforumdisplay.php%3Ff%3D199)رو ببین

سلام
هم مقایسه جناب آخوند خوب بود و هم جواب های استاد
فقط در مورد قیمت باید بگم که قیمتی که در اون سایت گفته شده به علت هایی مثل اینکه بیشتر سهم کاوون در دست یه شرکت امریکایی هست و هم اینکه سیاست خوده کمپانی اینه که در مورد فروش در مناطق مختلف قیمت ها متفاوت باشه در نتیجه باعث میشه که قیمت این منطقه و مخصوصا ایران با شرایطی که وجود داره بالاتر باشه
و اما در مورد صلاحیت نمایندگی بله امرتات واقع یه نماینده واقعی و کامل هست مثلا همین قضیه تعمیر که کاملا توسط متخصصین شرکت تعمیر میشه و اگه مورد خاصی بود می فرستم به کمپانی
و هم اینکه اگه توی یک ماه اول گارانتی مشکل سخت افزاری براش بوجود بیاد (البته موارد داخل گارانتی) به جای اینکه تعمیر بشه براتون تعویض میشه و هم اینکه میتونید برای اطمینان به سایت کاوون برید و نام امرتات رو به عنوان نماینده ببینید.

siakhan
11-11-2009, 22:07
سلام دوستان.
خواستم بدونم Zune HD وارد بازار ایران شده ؟
اگر شده قیمتش چند هست؟

بین Zune HD و S9 کاوون کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

akhoond
11-11-2009, 23:02
در مورد حمایت از فرمت : ببین اصولاً مساله مهمتر از فرمت ، پروفایل فرمته .. فرقش همون قضیه "هر گردی گردو نیست" هستش .. یعنی دوتا فایل divx شاید داشته باشیم که یکی رو این پلیرها در پخش اش به مشکل بخورن و اون یکی رو روان پخش کنن .. پروفایل شامل مشخصات فنی مثل وضوح ویدئو، کدک صدای ویدئو (که مثلا mp3 باشه ، یا ac3 ...) ، بیت ریت و اینطور چیزاس ... معمولاً اونایی که ریپ می کنن حواسشون به این قضیه هست .. یعنی اصلاً یکی از اهداف اصلی موقع ریپ اینه که بعداً یه mp3 player یا یا پلیر خانگی در صورت حمایت استاندارد (یا همون native) از این فرمت ها مشکلی نداشته باشه .. مرسی از توضیح تون استاد ، متوجه شدم ....
خب الآن ماکسیمم ها معلوم نیست ؟ مثلا رزولوشن تا چقدر ؟ چه پروفایل هایی ساپورت می شه ؟
خود شرکت ریلیز نمی کنه ؟ :19:
با این حساب ، باید یه اس 9 بیاد زیر دستم ، تست اش کنم حتما :31:
با یکی از دوستان فروم اوکی می کنم ، تست می کنم
ادیت 1 : جایی هست که من دستم بگیرم ، تست اش کنم ، هم تاچ اش رو ، هم صداش رو ، همه رو خلاصه ؟

با اون حساب فرض رو بر این بذار که فرض رو بر چی بذارم ؟ :20:

در مورد هدفون : ببین EP630 خوبه .. اما اگه پولش رو داری و دوست داری بیشتر خرج کنی .. EX35 از سونی خیلی خوبه که میشه 27 تومن حدوداً ... آها ، اوکی ، از قیافه اش که خوشم نیومد ، بذار ببینم چی می شه حالا ، تنکس :10:

مقایسه هات هم که خیلی خوب بود من چک کردم .. خواهش می کنم ، شما استاد مایی دیگه
مدلی رو از جایی جا ننداختم استاد ؟
یا یه مورد خاص رو مقایسه نکرده باشم ؟

اون موردی که اشاره کردی 37+37 mw و ... مربوط میشه به بلندی صدا .. از این نظر خیالت راحت باشه .. هم 37+37 و هم 29+29 به اندازه کافی بلند هستن و از اکثر پلیرهای هم رده به شکل قابل توجهی بلندترن؛ انقدر که احتمالا سمت اینکه صدا رو به max برسونی نری و اگه هم خواستی بری چه باک! .. البته با احتیاط .. اوکی ، چشم ، خیالم راحته .... :10: :11:
تازگی ها همین zvp رو هم از 15 بالاتر نمی برم ، حواسمون هست استاد :8:

در مورد اینکه رفتی پاساژ ایران : بهرحال اگه همون طرفا، خواستی دنبال cowon بگردی ، بازار رضا نمایندگی داره - اگه iriver میخوای همون نمایندگی cowon بازار رضا این رو هم داره .... اتفافا بودم ، چشمم آی ریور رو دید ، اما اس 9 رو ندیدم راستش :13:

در مورد مقایسه D2 و S9 : خب البته مقایسه چندان عادلانه ای نیست ، اینا در دو نسل مختلف تولید شده ان و طبیعیه که درسهای آموخته کمپانی از تجربه قبلی اش (D2) بهش کمک کرده در تهیه یه محصول بهتر یعنی s9. بله - اصولاً میشه S9 رو برنده قطعی این رقابت اعلام کرد .. اما خب D2 هم میتونه مزایای خاص خودش مثل سایز کوچکتر و قابلیت افزایش حافظه رو داشته باشه .. بله مقایسه اشون اشتباهه ، اما گفتم شاید شما چیزی می دونید که فرمودید دی 2 پلاس رو هم در نظر داشته باشم :10:

در مورد اختلاف قیمت ایران و خارج: والا این بحث "جنس کمیاب رو در ایران قیمتش رو بالا می برن و آیا می ارزه و نمی ارزه و چی کار میشه کرد و.. " قبلاً یه بحث مفصلی در تاپیک دیگه داشتیم .. خلاصه اش اینه که در ایران : مجبوریم و صد البته چون اینطور مارک ها گارانتی خاصی هم ندارن (این cowon البته انگار بدک هم نیست گارانتی اش - اما کلا بحث اینه که اگه خراب بشه طرف میخواد چی کاره اش کنه) و ضمناً اختلاف قیمت اگه بالا باشه ارزشش رو داره که از خارج بیارن .. پس اگه کسی می تونه با اطمینان از خارج بیاره (دوستی آشنایی باشه که نخواد دوباره کلی بکشه روی قیمت یا دستگاه رو خراب کنه) ، چه اشکال داره و خیلی هم خوبه راستش یه مدت خواهرم می خواست تاچ دیاموند بگیره ، بعد از کلی تحقیق و این حرف ها ، به این نتجیه رسیدیم که از همین جا بگیریم بیتر باید باشه ، گفتم از شما بپرسم ، که می فرمایید خوبه
این مشکل آخر هم که فرمودید نیست اش استاد ( روش نمی کشه و خراب هم نمی کنه :31: )
نکته خاصی نداره استاد ؟ ( اگه خاطرتون هست کجا بوده ، بدم نمیاد پست ها تون رو در موردش بخونم ، لینک بدید بی زحمت )

در مورد mass storage : مدل s9 این قابلیت رو داره با تغییر تنظیم بین حالتی که نیاز به نرم افزار داره و حالتی که مثل کول دیسک عمل کنه جابجا بشه .. در نتیجه مشکلی نداره و هر دو قابلیت کاملاً در دسترس شماست..ای ول :27:

در مورد قابلیت های جانبی مثل ساعت و .. : والا اینا رو دقیقا ً ندیدم .. ولی کلاً جزو مدلهایی هستش که زیاد روی برنامه های جانبی اش مانور داده شده .. مثلا ینجا رو ببینامیدوارم باعث نشده باشه که از اصل قضیه جا مونده باشه :31:

*** از جناب عثمان هم تشکر می کنم ، حق با ایشونه ، نام امرتات تو سایت اومده ...
به هر حال ، باید ببینم شرایط چی جوری پیش می ره ....

مرسی ، هم از جناب محمد خان ، هم از بقیه دوستان
یا حق

seymour
12-11-2009, 16:24
سلام دوستان.
خواستم بدونم Zune HD وارد بازار ایران شده ؟
اگر شده قیمتش چند هست؟

بین Zune HD و S9 کاوون کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
Zune HD دیده نشده در بازار ایران که البته عجیب هم نیست ، نسل های قبلی Zune هم صرفاً جسته و گریخته دیده شدند و البته با قیمت های بعضاً غیرمنصفانه ...

اگه یه جا داشته باشه این رو یا بتونن اطلاعات قطعی تر واسه خرید بهت بدن، پاساژ پایتخته .. باید بری و دور بگردی و بپرسی ..

//

S9 توصیه میشه... که حتماً یکی از دلایلش هم همینه که این یکی راحت تر گیر میاد و اون یکی نه! .. اما از لحاظ کیفیت هم این پاسخ وارده...

seymour
12-11-2009, 19:31
مرسی از توضیح تون استاد ، متوجه شدم ....
خب الآن ماکسیمم ها معلوم نیست ؟ مثلا رزولوشن تا چقدر ؟ چه پروفایل هایی ساپورت می شه ؟
خود شرکت ریلیز نمی کنه ؟ :19:
با این حساب ، باید یه اس 9 بیاد زیر دستم ، تست اش کنم حتما :31:
با یکی از دوستان فروم اوکی می کنم ، تست می کنم
ادیت 1 : جایی هست که من دستم بگیرم ، تست اش کنم ، هم تاچ اش رو ، هم صداش رو ، همه رو خلاصه ؟

فرض رو بر چی بذارم ؟ :20:
آها ، اوکی ، از قیافه اش که خوشم نیومد ، بذار ببینم چی می شه حالا ، تنکس :10:

خواهش می کنم ، شما استاد مایی دیگه
مدلی رو از جایی جا ننداختم استاد ؟
یا یه مورد خاص رو مقایسه نکرده باشم ؟

اوکی ، چشم ، خیالم راحته .... :10: :11:
تازگی ها همین zvp رو هم از 15 بالاتر نمی برم ، حواسمون هست استاد :8:

اتفافا بودم ، چشمم آی ریور رو دید ، اما اس 9 رو ندیدم راستش :13:
بله مقایسه اشون اشتباهه ، اما گفتم شاید شما چیزی می دونید که فرمودید دی 2 پلاس رو هم در نظر داشته باشم :10:
راستش یه مدت خواهرم می خواست تاچ دیاموند بگیره ، بعد از کلی تحقیق و این حرف ها ، به این نتجیه رسیدیم که از همین جا بگیریم بیتر باید باشه ، گفتم از شما بپرسم ، که می فرمایید خوبه
این مشکل آخر هم که فرمودید نیست اش استاد ( روش نمی کشه و خراب هم نمی کنه :31: )
نکته خاصی نداره استاد ؟ ( اگه خاطرتون هست کجا بوده ، بدم نمیاد پست ها تون رو در موردش بخونم ، لینک بدید بی زحمت )
ای ول :27:
امیدوارم باعث نشده باشه که از اصل قضیه جا مونده باشه :31:

*** از جناب عثمان هم تشکر می کنم ، حق با ایشونه ، نام امرتات تو سایت اومده ...
به هر حال ، باید ببینم شرایط چی جوری پیش می ره ....

مرسی ، هم از جناب محمد خان ، هم از بقیه دوستان
یا حق
در مورد حمایت از فرمت s9 : این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])صفحه رو ببین ؛ بخش movie player

//

در مورد D2+ : بعنوان یه گزینه ارزون تر مطرحش کردم .. که اگه مثلاً آخرش هرچی بالا و پایین کردی دیدی s9 در دسترس نیست ، بیای سراغ این.

//

در مورد بحث اختلاف قیمت : این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])صفحه از تبادل پستی که با دوستی به نام cell-phone داشتم به بعد رو پی بگیر ...

killJ0y
13-11-2009, 01:28
الان ارزون ترین مدله cowon چیه
میخوام بگیرم ببینم صداش چطوریه اگه x1050 نمیگرفتم s9 میگرفتم ولی دیگه به دردم نمیخوره
اصلا الان s9 صداش از x1050 بهتره یا نه البته من همین واکمنو ته ته زیاد میکنم گوشام بعدش صوت میکشه که شنیدم خیلی خیلی برای گوش ضرر داره

saeed_k
13-11-2009, 12:32
سلام دوستان
من قصد خرید یه mp3 player تا 80 هزار تومن دارم.
-حداقل 24 ساعت شارژ داشته باشه.
-ظرفیت حداقل 1GB باشه.
صدای بسیار با کیفیت هم در اسپیکر و هم در هدفون.
ضبط صداش خوب باشه.
لطفا" من رو راهنمایی کنید.

osmaan
13-11-2009, 14:23
میخوام بگیرم ببینم صداش چطوریه اگه x1050 نمیگرفتم s9 میگرفتم ولی دیگه به دردم نمیخوره
اصلا الان s9 صداش از x1050 بهتره یا نه البته من همین واکمنو ته ته زیاد میکنم گوشام بعدش صوت میکشه که شنیدم خیلی خیلی برای گوش ضرر داره
فعلا ارزون ترین مدل U5 هست از 89 تومن تا 109 تومن

seymour
13-11-2009, 17:40
سلام دوستان
من قصد خرید یه mp3 player تا 80 هزار تومن دارم.
-حداقل 24 ساعت شارژ داشته باشه.
-ظرفیت حداقل 1GB باشه.
صدای بسیار با کیفیت هم در اسپیکر و هم در هدفون.
ضبط صداش خوب باشه.
لطفا" من رو راهنمایی کنید.
اون قسمت که گفتی صدای باکیفیت از اسپیکر .. منظورت اینه که اسپیکر روش داشته باشه؟ ... اگه اینطوریه که سری جدید موزائیک رو دنبال کن (EZ300) ..

اگر نه ، مدل u5 از cowon رو دنبال کن ...

seymour
13-11-2009, 17:50
مطمئن باش از نظر کیفیت صدا ضرر نکردی ...

از نظر صحت صدا بسیار عالی ظاهر شده و خلاء ی که یه مدتی وجود داشت (شاید 1-2 سال؛ اگه خیلی بدبینانه گاه کنیم) رو پر کرد... اصولاً سونی و Cowon بعنوان دوتا از پیشروهای کیفیت صدا (به همراه Creative که این چند ساله رو آورده به مدلهای ارزونتر و رقابت در رده های بالای قیمت رو بی خیال شده و در این زمینه همراه اینا نیست) معمولاً صدای Cold (یه جورایی ماشینی - دیجیتال) دارن و وقتی هم که میخوان جبرانش کنن میشه مثل D2 و S9 که صداشون بسیار عالیه، اما برای جبران اون سردی، گاهی صحت صدا رو کم می کنن ...

(البته اینا در عمل نامحسوس هستند و اساساً همه اینا عالی هستند - فقط خواستم قضیه رو یه مقدار باز کنم)

sastwhc
14-11-2009, 15:50
مطمئن باش از نظر کیفیت صدا ضرر نکردی ...

از نظر صحت صدا بسیار عالی ظاهر شده و خلاء ی که یه مدتی وجود داشت (شاید 1-2 سال؛ اگه خیلی بدبینانه گاه کنیم) رو پر کرد... اصولاً سونی و Cowon بعنوان دوتا از پیشروهای کیفیت صدا (به همراه Creative که این چند ساله رو آورده به مدلهای ارزونتر و رقابت در رده های بالای قیمت رو بی خیال شده و در این زمینه همراه اینا نیست) معمولاً صدای Cold (یه جورایی ماشینی - دیجیتال) دارن و وقتی هم که میخوان جبرانش کنن میشه مثل D2 و S9 که صداشون بسیار عالیه، اما برای جبران اون سردی، گاهی صحت صدا رو کم می کنن ...

(البته اینا در عمل نامحسوس هستند و اساساً همه اینا عالی هستند - فقط خواستم قضیه رو یه مقدار باز کنم)

سلام بر سیمور جان عزیز

ماشالا شما نه آهسته ولی حتما پیوسته اینجا و اونجا(پی تی)تشریف دارید.
منظورتون از صحت و سردی صدا چی بود
برام خیلی جالبه بدونم

با تشکر

seymour
14-11-2009, 17:06
سلام بر سیمور جان عزیز

ماشالا شما نه آهسته ولی حتما پیوسته اینجا و اونجا(پی تی)تشریف دارید.
منظورتون از صحت و سردی صدا چی بود
برام خیلی جالبه بدونم

با تشکر
شما لطف داری رفیق قدیمی... البته یه جورایی "آهسته" هم شدیم دیگه ... اون فهرستی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])که از 200 صفحه و خورده ای تاپیک پلیرهای PT درست کرده ام رو که می بینم، موهای سفید رو احساس می کنم! (3 سال پیش) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست من رو ببین که در مورد چندتا از این مفاهمی مثل sweet / cold / analytic / صحت صدا و .. چند کلمه ای گفته ام .. و به یک نمودار هم لینک داده ام که چطور دستکاری باعث کاهش صحت میشه ...

اگه باز هم نیاز به صحبت درباره اش بود بگو .. من در خدمتم.

killJ0y
14-11-2009, 21:15
سلام
واکمنه من یه داک داره چه جوری باید ازش استفاده کنم اخه کابله Usb توش نمیره

jesse james
15-11-2009, 10:52
سلام
بدنبال یه mp3 player تا رنج 150 هزار تومن هستم.تاپیک کوون دوستان زحمت کشیدند و i7 رو معرفی کردند.
میخواستم بدونم دوستان دیگه نظرشون چی هست.فقط کیفیت صدا مهم هست.ممنون از اینکه وقت میگذارید

akhoond
15-11-2009, 16:30
سلام
راستی سیمور خان ، اگه مسئله خرید از خارج ایران مطرح بشه ، اون وقت حق انتخاب باز تر نمی شه ؟
یعنی باز هم انتخاب همون اس 9 خواهد بود ؟ یا برند های دیگه هم هستن ؟
( می دونم شما سوالی رو فراموش نمی کنید ، هم برای یاد آوری ، هم برای این که بقیه هم اگه می دونن ، بگن عرض می کنم ، جایی هست که بشه دستم بگیرم و تست کنم ؟ )

تنکس

seymour
15-11-2009, 17:09
سلام
بدنبال یه mp3 player تا رنج 150 هزار تومن هستم.تاپیک کوون دوستان زحمت کشیدند و i7 رو معرفی کردند.
میخواستم بدونم دوستان دیگه نظرشون چی هست.فقط کیفیت صدا مهم هست.ممنون از اینکه وقت میگذارید
همون i7 از نظر کیفیت صدا تایید میشه ... اگه میخوای مرور کنی مدلهای دیگه رو و ببینی چه گزینه های دیگه ای موجوده سری S سونی و xfi از کریتیو رو دنبال کن .. اما همون گزینه بهترینه و مکرر هم توصیه شده به دوستانی که در این بازه بودجه به دنبال کیفیت صدا هستند.

seymour
15-11-2009, 17:24
سلام
واکمنه من یه داک داره چه جوری باید ازش استفاده کنم اخه کابله Usb توش نمیره
چه شکلیه دقیقاً .. توی جعبه بوده؟ ... اونطور که من محتویات جعبه رو چک کردم روی وب ، دوتا اتصال سیستم هواپیما داره که یکی اش برای سیستم های هواپیماهای جدید هستش و یکی اش هم یه آداپتوره برای هواپیماهای قدیمی تر .. همین نیست؟

killJ0y
15-11-2009, 17:28
نه یه داکه پلاستیکه عجیبم هست که معلوم نیست چیه

seymour
15-11-2009, 17:29
سلام
راستی سیمور خان ، اگه مسئله خرید از خارج ایران مطرح بشه ، اون وقت حق انتخاب باز تر نمی شه ؟
یعنی باز هم انتخاب همون اس 9 خواهد بود ؟ یا برند های دیگه هم هستن ؟
( می دونم شما سوالی رو فراموش نمی کنید ، هم برای یاد آوری ، هم برای این که بقیه هم اگه می دونن ، بگن عرض می کنم ، جایی هست که بشه دستم بگیرم و تست کنم ؟ )

تنکس
با این کارکردهایی که شما مدنظرته، از نظر دسترسی همین جا هم مدلهای خوب موجوده و پیشنهاد S9 تغیری نخواهد کرد به نظرم ..

//

والا خیلی شانسیه .. مثلا دوستی میره و میگه "فلان جا گذاشت من تست کنم و خیلی آدم خوبی بود" بعد که یکی دیگه رو می فرستی میگه "نه از این خبرها نبود" .. کاشف به عمل میاد که مثلاً فروشنده یه محصول رو باز داشته واسه همین درآورده و نشون داده که بدتر نشانه جالبی نیست (جمهوری این مدلش رو من زیاد دیدم) ...

پاساژ پایتخت من بیشتر دیده ام که برای تست نمونه داشته باشن ... اما باز میگم جای خاصی مدنظرم نیست .. بخصوص اینکه نمایندگی های cowon محدودن .. اصلاً تلفن رو بردار و زنگ بزن بگو "اجازه تست میدین یا نه؟!" ..

نه یه داکه پلاستیکه عجیبم هست که معلوم نیست چیه
حداقل عکسش رو بذار..

killJ0y
15-11-2009, 17:31
خیلی عجبه تو نت اصلا عکسش نیست خودم عکس میزارم

akhoond
15-11-2009, 18:13
با این کارکردهایی که شما مدنظرته، از نظر دسترسی همین جا هم مدلهای خوب موجوده و پیشنهاد S9 تغیری نخواهد کرد به نظرم ..

//

والا خیلی شانسیه .. مثلا دوستی میره و میگه "فلان جا گذاشت من تست کنم و خیلی آدم خوبی بود" بعد که یکی دیگه رو می فرستی میگه "نه از این خبرها نبود" .. کاشف به عمل میاد که مثلاً فروشنده یه محصول رو باز داشته واسه همین درآورده و نشون داده که بدتر نشانه جالبی نیست (جمهوری این مدلش رو من زیاد دیدم) ...

پاساژ پایتخت من بیشتر دیده ام که برای تست نمونه داشته باشن ... اما باز میگم جای خاصی مدنظرم نیست .. بخصوص اینکه نمایندگی های cowon محدودن .. اصلاً تلفن رو بردار و زنگ بزن بگو "اجازه تست میدین یا نه؟!" ..

خدمت جناب سیمور :
از این که وقت و بی وقت ، مزاحم شما شدم ، و حتما هم با سوالاتم اذیت ات کردم سیمور جان، شرمنده ، و از شما بی نهایت سپاس گذارم ... :11: :10:
اگه مزاحم شما می شیم ، بابت اینه که نظر شما بی نهایت برام مهمه ، هیج کسی رو مثل شما مسلط به این موارد نمی شناسم ، باز هم تشکر ... :10: :11: :46:
ان شاالله که هیچ وقت نیاز مند من نشید :13: اما هر موقع که لازم بود ، من در خدمتم ، امیدوارم بتونم جبران کنم ... :46:
الآن دوست دارم خودم بیشتر ریویو بخونم ، اما تجربه ثابت کرده که بعد از 1 ماه سرچ خودم ، آخر به پیشنهاد شما می رسم ( دلیل سرچ خودم رو هم می دونید ، مشکل از خودمه :31:)

لازم دونستم رسما از شما تشکر کنم ، بابت آف تایپ شرمنده
برای این هم که خیلی بیهوده نباشه پستم و یه سودی هم برای بقیه داشته باشه ، سایت های معتبری رو که می شناسی برای ریویو ، و همین طور فروم های معتبر رو بفرمایید ( غیر از Cnet و iaudiophile و anythingbutipod )

تنکس ویجه :11: :10: :46:

seymour
16-11-2009, 17:19
خدمت جناب سیمور :
از این که وقت و بی وقت ، مزاحم شما شدم ، و حتما هم با سوالاتم اذیت ات کردم سیمور جان، شرمنده ، و از شما بی نهایت سپاس گذارم ... :11: :10:
اگه مزاحم شما می شیم ، بابت اینه که نظر شما بی نهایت برام مهمه ، هیج کسی رو مثل شما مسلط به این موارد نمی شناسم ، باز هم تشکر ... :10: :11: :46:
ان شاالله که هیچ وقت نیاز مند من نشید :13: اما هر موقع که لازم بود ، من در خدمتم ، امیدوارم بتونم جبران کنم ... :46:
الآن دوست دارم خودم بیشتر ریویو بخونم ، اما تجربه ثابت کرده که بعد از 1 ماه سرچ خودم ، آخر به پیشنهاد شما می رسم ( دلیل سرچ خودم رو هم می دونید ، مشکل از خودمه :31:)

لازم دونستم رسما از شما تشکر کنم ، بابت آف تایپ شرمنده
برای این هم که خیلی بیهوده نباشه پستم و یه سودی هم برای بقیه داشته باشه ، سایت های معتبری رو که می شناسی برای ریویو ، و همین طور فروم های معتبر رو بفرمایید ( غیر از Cnet و iaudiophile و anythingbutipod )

تنکس ویجه :11: :10: :46:
سلامت باشی .. دوستان اینجا همه خوب و مطلع هستند ، من هم یکی شون؛ بهرحال شما لطف داری ..

در مورد سایت های خوب: بعلاوه اونهایی که گفتی، PCWorld هم ریویوهای جونداری داره ... و تست های آزمایشگاهی اش هم معتبره ... و PCmag.

masoudboy
17-11-2009, 14:54
Mp3Player با قيمت نهايت 70 هزار تومان و حجم 4 گيگ و شار‍ژ بالاي 15 ساعت چي پيشنهاد مي كنيد ؟

killJ0y
17-11-2009, 14:56
اینم عکسه داک که خیلی خیلی عجیب بود برام که تو نت اصلا عکسش نبود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

killJ0y
17-11-2009, 14:58
Mp3Player با قيمت نهايت 70 هزار تومان و حجم 4 گيگ و شار‍ژ بالاي 15 ساعت چي پيشنهاد مي كنيد ؟
u5 cowon
80 تومن عالی :20:

killJ0y
17-11-2009, 15:01
این داکه یه جوریه
تو عکس اگه ببینید یه جای usb داره تهش ولی اصلا کابل usb ایش نمیره توش که خیلی عجیبه و پلیر یه جوری توش میره
سونیم یه معما گذاشته حل کنیم

poria_mc
17-11-2009, 16:03
این داکه یه جوریه
تو عکس اگه ببینید یه جای usb داره تهش ولی اصلا کابل usb ایش نمیره توش که خیلی عجیبه و پلیر یه جوری توش میره
ویرایش!
عکس رو الان دیدم!
یه کابل دیگه روش امتحان کن ببین بهش میخوره یا نه!

seymour
17-11-2009, 17:51
اینم عکسه داک که خیلی خیلی عجیب بود برام که تو نت اصلا عکسش نبود

این داکه یه جوریه
مرسی بخاطر عکس ... البته من هم گشتی زدم و عکس اش رو دیدم مثلا در این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])سایت که محتویات جعبه رو گذاشته.. (ضمیمه)

کلاً به نظر میاد کارکردش مثل همون dock آیپاد باشه ... حداقل از نظر ظاهری که عین همونه، یه قطعه پلاستیکی که پلیر می تونه سوارش بشه و انگار که واسه اتصال به وسایل جانبی دیگه طراحی شده.

*توی manual یا مستندات توی جعبه هم شاید اشاره به این شده باشه .. حتی در حد یه اسم هم اگه باشه کار رو راه میندازه.

killJ0y
17-11-2009, 19:22
اخه جای usb اش عجیبه اصلا شاید برای کاره دیگست چون عینه داکه ایفو یا ایپاد نیست

akhoond
17-11-2009, 19:37
سلام

دیدم ، ویدیوی خوبی هست ، گفتم حیفه که شیر نشه ...

نمی خوام تو سر اس 9 بزنم ، اما خدا وکیلی سرعت عمل آی تاچ قابل تحسینه ، سامسونگ که هیچ ، اما کاوون باید جلوی آی تاچ ... :دی ( البته این دیلی به شرایط پلیر هم بستگی داره ، فکر کنم البته ، یعنی اگه این شرایط درست بعد از ریست باشه ، می شه گفت که شرایط برابره )

ولی زاویه دید اس 9 هم جالبه ، کم نمیاره ...

مرسی

killJ0y
17-11-2009, 21:35
منم این ویدوی رو اون موقعی که میخواستم بخرم دیدم درسته سرعت عملش خیلی پایینه وقتی ازش استفاده میشه یه چند ثانیه طول میکشه تا عمل کنه
مثلا میخوای بری یه منوی دیگه یه کم کندی داره که این خودش یه ضعف محسوب میشه

osmaan
18-11-2009, 11:36
منم این ویدوی رو اون موقعی که میخواستم بخرم دیدم درسته سرعت عملش خیلی پایینه وقتی ازش استفاده میشه یه چند ثانیه طول میکشه تا عمل کنه
مثلا میخوای بری یه منوی دیگه یه کم کندی داره که این خودش یه ضعف محسوب میشه
منظورت S9 هست؟
به نظر من که خیلی هم کند نیست! اما واقعا زاویه دید رو حال کردین؟

seymour
18-11-2009, 16:53
سلام

دیدم ، ویدیوی خوبی هست ، گفتم حیفه که شیر نشه ...

نمی خوام تو سر اس 9 بزنم ، اما خدا وکیلی سرعت عمل آی تاچ قابل تحسینه ، سامسونگ که هیچ ، اما کاوون باید جلوی آی تاچ ... :دی ( البته این دیلی به شرایط پلیر هم بستگی داره ، فکر کنم البته ، یعنی اگه این شرایط درست بعد از ریست باشه ، می شه گفت که شرایط برابره )

ولی زاویه دید اس 9 هم جالبه ، کم نمیاره ...

مرسی
دیگه هر کسی را بهر کاری ساختند هستش دیگه ... تاچ میگه "بحث لمسی واسه من خیلی مهمه (یکی اش مثلا اینکه من قراره کاربرد اصلی ام app باشه که خب محاوره با کاربر نیاز داره)"، در صورتیکه s9 میگه "صرفاً بعنوان یه مزیت و تعمیمی بر موفقیت D2 من هم تاچ دارم" ...

killJ0y
18-11-2009, 18:14
منظورت S9 هست؟
به نظر من که خیلی هم کند نیست! اما واقعا زاویه دید رو حال کردین؟
بله s9 منظورم هست اگه خواستی یه ویدیو هم هست تو youtube برات بزارم
که تو کره داره تست میشه
واقعا سرعتش پایینه مثلا یه عکسو دیر لود میکرد

prowler88
19-11-2009, 09:27
بله s9 منظورم هست اگه خواستی یه ویدیو هم هست تو youtube برات بزارم
که تو کره داره تست میشه
واقعا سرعتش پایینه مثلا یه عکسو دیر لود میکرد
چندان بعید نیست که تاچ سرعتش بهتر از S9 باشه. هر چی باشه apple تجربه ش تو نرم افزار و تاچ اسکرین و اینا بیشتر از کووانه. ولی کیفیت LCD و زاویه ی دید S9 در حدی هست که آدم از تاچ بدش بیاد.

alidanger_202
19-11-2009, 10:02
با سلام خدمت تمامی دوستان

من می خوام یک وسیله ای بخرم که باهاش صدا ضبط کنم (برای سر کلاس دانشگاه ) و درس هایی رو که ظبط کردم باهاش گوش بدم و موارد ضبط شده رو بتونم به کامپیوتر منتقل کنم . چیز هایی که برام مهمه 1 کیفیت بالای ظبط 2 شارژ زیاد و امکان استفاده برای گوش کردن درس ها 3- بتونم راحت صداهایی رو که ضبط کردم و آرشیو شده توش پیدا کنم 4 حجم مناسب برای ضبط صدا (در ضمن نمی تونم از دستگاه نزدیک استاد استفاده کنم چون اکثرا راه میرن و فاصله اکثر اوقات بالای 3 متره )

حالا چون اطلاعاتی در زمینه این ابزار ندارم نیاز به راهنمایی شماعزیزان پیدا کردم
می خوام اول ببینم چی بگیرم (voice recorder یا پلیر یا چیز دیگه ) دوم چه مارک و مدلی
150 تا 200 هم میتونم هزینه کنم
ممنون از راهنمایی هاتون اگر لازمه جای دیگه تاپیک بزنم راهنماییم کنید

seymour
19-11-2009, 19:33

من می خوام یک وسیله ای بخرم که باهاش صدا ضبط کنم (برای سر کلاس دانشگاه ) و درس هایی رو که ظبط کردم باهاش گوش بدم و موارد ضبط شده رو بتونم به کامپیوتر منتقل کنم . چیز هایی که برام مهمه 1 کیفیت بالای ظبط 2 شارژ زیاد و امکان استفاده برای گوش کردن درس ها 3- بتونم راحت صداهایی رو که ضبط کردم و آرشیو شده توش پیدا کنم 4 حجم مناسب برای ضبط صدا (در ضمن نمی تونم از دستگاه نزدیک استاد استفاده کنم چون اکثرا راه میرن و فاصله اکثر اوقات بالای 3 متره )

حالا چون اطلاعاتی در زمینه این ابزار ندارم نیاز به راهنمایی شماعزیزان پیدا کردم
می خوام اول ببینم چی بگیرم (voice recorder یا پلیر یا چیز دیگه ) دوم چه مارک و مدلی
150 تا 200 هم میتونم هزینه کنم
ممنون از راهنمایی هاتون اگر لازمه جای دیگه تاپیک بزنم راهنماییم کنید
با توجه به بودجه شما و نیازی که داری توصیه میشه voice recorder بگیری ... نمایندگی های سونی رو چک کن. مثلاً مدل UX91 باید 4 گیگش حدود 170 تومن باشه که کیفیت ضبط بسیار خوب و قابلیت های پخش مناسب داره.

alidanger_202
20-11-2009, 14:42
با توجه به بودجه شما و نیازی که داری توصیه میشه voice recorder بگیری ... نمایندگی های سونی رو چک کن. مثلاً مدل UX91 باید 4 گیگش حدود 170 تومن باشه که کیفیت ضبط بسیار خوب و قابلیت های پخش مناسب داره.

ممنون دوست عزیز می خوام بدونم چیزی که امکانات پخشش بیشتر باشه هم هست ؟؟؟چون امکانات پخشش هم به اندازه ی ضبطش برام مهمه
ممنون از راهنماییهاتون

seymour
20-11-2009, 18:12
ممنون دوست عزیز می خوام بدونم چیزی که امکانات پخشش بیشتر باشه هم هست ؟؟؟چون امکانات پخشش هم به اندازه ی ضبطش برام مهمه
ممنون از راهنماییهاتون
اصولاً voice recorder همون کاری رو خوب انجام میده که از اسمش برمیاد؛ یعنی ضبط صدا ... طبیعتاً قابلیت گوش دادن و مرور فایل هایی که ضبط شده رو داره .. اما اگه مثلا یه نفر بگه "شاید خواستم 4 تا دونه هم آهنگ توش بریزم" ، اونوقت voice recorder های حرفه ای اغلب شون چنین قابلیتی رو پیش بینی نکرده اند و به شکل کاملاً ابتدایی پیاده سازی اش می کنن .. سری U و بعدش UX سونی (همین که معرفی کردم) ، اومد و یه پلی زد و این خلاء رو پر کرد .. یعنی ریکوردی هستش که در حد قابل قبول از وظایف پخش بعنوان یه پلیر هم برمیاد ...

اگه میخوای کاملاً مثل پلیر عمل کنه ، دیگه باید بری پلیر بگیری و البته کیفیت ضبط قطعاً پایین خواهد اومد ..

اما بعنوان یه گزینه مشابه اون ریکورد سونی، می تونی به VP1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])سامسونگ هم فکر کنی که اخیراً توی پاساژ ایران دیدمش .. 2 گیگش 130 تومنه و 1 گیگش 105 تومن.

alidanger_202
20-11-2009, 19:30
خیلی ممنون از وفتی که میزارین
یک فکر دیگه ای هم به ذهنم رسیده میخوام نظرتون رو بدونم
می خواهم یک نت بوک Acer Aspire One d250 بخرم و یک ریکوردر ارزون با حجم پایین حالا اگه بخوام مثلا تا نهایت 100 تومان هزینه کنم چیز بدرد بخوری می تونم بخرم ممنون میشم چند تا گزینه مناسب در رنج زیر 100 تومان (هر چی ارزون تر بهتر ) پیشنهاد بدین

seymour
21-11-2009, 18:58
خیلی ممنون از وفتی که میزارین
یک فکر دیگه ای هم به ذهنم رسیده میخوام نظرتون رو بدونم
می خواهم یک نت بوک Acer Aspire One d250 بخرم و یک ریکوردر ارزون با حجم پایین حالا اگه بخوام مثلا تا نهایت 100 تومان هزینه کنم چیز بدرد بخوری می تونم بخرم ممنون میشم چند تا گزینه مناسب در رنج زیر 100 تومان (هر چی ارزون تر بهتر ) پیشنهاد بدین
من هم یه Aspire دارم (البته چند سال پیش واسه ام آوردن) ... سری خوبیه .. اما در مورد سوالت:

در حد 100 تومن می تونی 1 گیگ ux رو بگیری که باید 105 تومن باشه ... ویس ریکورد PX720 رو بگیری که 75 تومنه ... دیگه بعدش باید بری سراغ پلیرها : کارای iriver و سری u سامسونگ کیفیت ضبط خوبی دارن و میشه با 70-80 تومن جور کرد.

akhoond
24-11-2009, 18:27
سلام خدمت همه دوستان

دوستان ، چند روز پیش ، یکی از دوستان داشت با 5800 اش بازی می کرد ( با این قابلیت Accelerometer sensor ) داشتم به این فکر می کنم این سنسور ، تو دیوایس های مختلف ، به خوبی عمل می کنن ، یا مثلا به طور مشهودی عملکرد بهتری داره ؟
آیا تا به حال این سنسور تو این دیوایس ها مقایسه شده ؟ تقریبا عین همه اند ؟
*** یا من دارم مته یه خشخاش می ذارم و این قدر شبیه هم / عملکرد خوب دارن که دیگه این بحث ها پیش نمیاد ؟

مرسی

killJ0y
24-11-2009, 22:53
بله من هم 5800 داشتم هم یه سونی اریکسون دستم بود که این سنسور رو داشت و هم ایفون که دارم
ایفون از همشون بهتره با کوچکترین تکون تشخیص میده درباره اون دو تاهم بهتره صحبت نکنیم

b1b2b3b4
25-11-2009, 02:29
سلام.

ظاهراً یه مدل جدید mp4 player از شرکت Transcend به بازار اومده: MP860. می‌خواستم بدونم آیا کسی این مدل رو داره، یا از کیفیت و دوامش مطلعه یا نه. ممنون می‌شم اگه کمکم کنین.
اگر در مورد دوام و کیفیت MP850 هم خبر دارین، لطفاً کمکم کنین.

ممنون.

seymour
25-11-2009, 16:59
سلام.

ظاهراً یه مدل جدید mp4 player از شرکت Transcend به بازار اومده: MP860. می‌خواستم بدونم آیا کسی این مدل رو داره، یا از کیفیت و دوامش مطلعه یا نه. ممنون می‌شم اگه کمکم کنین.
اگر در مورد دوام و کیفیت MP850 هم خبر دارین، لطفاً کمکم کنین.

ممنون.
برای کسی که محدودیت بودجه داره (بودجه پایین-امکانات زیاد-حافظه بالاتر از متوسط) انتخاب بدی نیست ... اما اگه به کیفیت بیشتر اهمیت بدی، توصیه میشه از بین مارک های معتبرتر انتخاب کنی ... مثلاً از کریتیو هنوز فکر می کنم بشه zen v plus رو پیدا کرد که با قیمت و امکانات مشابه، کیفیت بالاتری نسبت به این مدلها داره ...موزائیک (باز از کریتیو) ، و کمی بالاتر Creative zen (که افزایش حافظه هم داره) و نیز irviver سری E موجوده.

alidanger_202
26-11-2009, 19:39
من هم یه Aspire دارم (البته چند سال پیش واسه ام آوردن) ... سری خوبیه .. اما در مورد سوالت:

در حد 100 تومن می تونی 1 گیگ ux رو بگیری که باید 105 تومن باشه ... ویس ریکورد PX720 رو بگیری که 75 تومنه ... دیگه بعدش باید بری سراغ پلیرها : کارای iriver و سری u سامسونگ کیفیت ضبط خوبی دارن و میشه با 70-80 تومن جور کرد.

سلام دوستان
با راهنایی های شما قصد خرید ریکردر سونی سری ux 2 gb رو کرده بودم اما جایی که رفتم فقط 1 یا 4 گیگ شو داشتن در ضمن به این مدل هم برخوردم که قیمتش وسوسم کرده چون هیچ اطلاعاتی راجع بهش نداشتم می خواستم نظرتون رو بدونم کینگستون مدل dvr -904

حالا چد تا سوال
dvr با ریکوردر فرق می کنه ؟ کلا یعنی چی ؟
حتما می خوام نظرتون رو بدونم با توجه به قیمت و کارایی و کیفیت ( قیمت 4 گیگ این کینگ 125 تومان بود)
کدوم پیشنهاد میشه
کسی این مدل کینگ رو داره یا ازش استفاده کرده ؟؟؟
ممنون از زحماتی که می کشید یا علی به امید پیروزی..

mamad gonzo
26-11-2009, 23:32
درود به همه
اقا این سرعت پردازش d2+ از s9 بیشتره؟
یعنی این کندی که توی مرور عکسها و لودینگ های کند توی d2 وجود داره یا نه؟

sastwhc
27-11-2009, 00:25
سلام دوستان
با راهنایی های شما قصد خرید ریکردر سونی سری ux 2 gb رو کرده بودم اما جایی که رفتم فقط 1 یا 4 گیگ شو داشتن در ضمن به این مدل هم برخوردم که قیمتش وسوسم کرده چون هیچ اطلاعاتی راجع بهش نداشتم می خواستم نظرتون رو بدونم کینگستون مدل dvr -904

حالا چد تا سوال
dvr با ریکوردر فرق می کنه ؟ کلا یعنی چی ؟
حتما می خوام نظرتون رو بدونم با توجه به قیمت و کارایی و کیفیت ( قیمت 4 گیگ این کینگ 125 تومان بود)
کدوم پیشنهاد میشه
کسی این مدل کینگ رو داره یا ازش استفاده کرده ؟؟؟
ممنون از زحماتی که می کشید یا علی به امید پیروزی..

digital voice recorder
وقتی میگیم ریکورودر معمولا منظورمون همینه گرچه اگه بخوایم ملا لغتی باشیم آره ریکوردر معنی عام تریه(عام به معنی جامع تر)

دنبال کینگ یا مارکای متفرقه نرو .در مورد ریکوردر فاصله بین مارک های گمنام وبی نام به مراتب بیشتر از یه پلیر محسوس میشه
در مورد ریکوردر روی این برند ها تحقیق کن

سری یو ایکس سونی هم جدیدتره هم مقرون یه صرفه تره در هر حال اگر دقیق تر توضیح بدی چه چیزی رو میخوای ریکورد کنی شاید بشه بیشتر راهنماییی کرد.
سونی
الیمپیوس
سامسونگ

Capcom
27-11-2009, 03:30
سلام دوستان

مدل e200 از iriver در ایران موجود هست؟(قیمت)
و چه فرقی با e150 داره؟
باتشکر نیما

alidanger_202
27-11-2009, 05:22
digital voice recorder
وقتی میگیم ریکورودر معمولا منظورمون همینه گرچه اگه بخوایم ملا لغتی باشیم آره ریکوردر معنی عام تریه(عام به معنی جامع تر)

دنبال کینگ یا مارکای متفرقه نرو .در مورد ریکوردر فاصله بین مارک های گمنام وبی نام به مراتب بیشتر از یه پلیر محسوس میشه
در مورد ریکوردر روی این برند ها تحقیق کن

سری یو ایکس سونی هم جدیدتره هم مقرون یه صرفه تره در هر حال اگر دقیق تر توضیح بدی چه چیزی رو میخوای ریکورد کنی شاید بشه بیشتر راهنماییی کرد.
سونی
الیمپیوس
سامسونگ

ممنون دوست عزیز
قبلا با دیگر دوستان هم مشورت کردم گمان کنم بهترین گزینه همین سری ux هست

الیمپیوس ظاهرا کمیابه (تو شهرستانم )اگه قرار باشه از اون بخرم تا حداکثر 130 چه مدلیش رو پیشنهاد میکنید
نسبت به سونی بهتره یا نه ؟

osmaan
27-11-2009, 18:57
سلام دوستان

و چه فرقی با e150 داره؟
باتشکر نیما
فکر نکنم اومده باشه

b1b2b3b4
27-11-2009, 20:10
سلام.
من دنبال یه mp3 player خوب و بادوام می‌گردم با این مشخصات:

ویژگی‌هایی که می‌خوام حتماً داشته باشه:
1. پخش mp3 و wma
2. ضبط صدای محیط
3. رادیو و ضبط از رادیو
4. نمایش زمان طی‌شده حین پخش موسیقی
5. جلو و عقب رفتن سریع ترک (یه مدل دیدم که سرعت جلو رفتنش، مناسب فایل‌های دوساعته‌ای که من زیاد گوش می‌دم نیست.)
6. وقتی خاموش می‌شه، یادش باشه که کجای چه trackای رو داشته پخش می‌کرده و بعد از روش شدن، از اونجا ادامه بده
7. امکان انتخاب folder برای پخش (یعنی folderها رو نشون بده و بشه از بینشون انتخاب کرد- آخه ظاهراً بعضی مدل‌ها اینو ندارن!)
8. انتقال فایل‌ از کامپیوتر بدون نیاز به نرم‌افزار مخصوص دستگاه
9. در صورت داشتن باتری داخلی، زمان شارژ نگه‌داشتن و مدت پخش زیاد باشه و مدت خوبی دوام بیاره و مجبور نشم زود باتری رو عوض کنم

ویژگی‌هایی که اگر داشته باشه، خوشحال می‌شم:
1. Line-in برای ضبط مستقیم صدا
2. امکان اضافه کردن حافظه
3. استفاده از باتری قلمی (شرمنده، با باطری داخلی احساس ناامنی می‌کنم! :sad:)

خیلی خیلی ممنون می‌شم اگه راهنماییم کنین.

Capcom
27-11-2009, 20:22
فکر نکنم اومده باشه

"digikala"

seymour
27-11-2009, 21:11
درود به همه
اقا این سرعت پردازش d2+ از s9 بیشتره؟
یعنی این کندی که توی مرور عکسها و لودینگ های کند توی d2 وجود داره یا نه؟
البته این رو باید کسی که هر دو دستگاه رو داره و می تونه مقایسه کنه بگه .. اما من شک دارم انقدر تفاوت عملکرد داشته باشن... ضمن اینکه از نظر تصویری S9 به D2 ترجیح داره از نظر من و حتی اگه درصدی هم کندتر باشه، به نظر من باکی نیست.

seymour
27-11-2009, 21:30
ممنون دوست عزیز
قبلا با دیگر دوستان هم مشورت کردم گمان کنم بهترین گزینه همین سری ux هست

الیمپیوس ظاهرا کمیابه (تو شهرستانم )اگه قرار باشه از اون بخرم تا حداکثر 130 چه مدلیش رو پیشنهاد میکنید
نسبت به سونی بهتره یا نه ؟
الیمپوس کمیاب تره و حتی در تهران هم مدل به مدل و هفته به هفته شاید گیر بیاد یا گیر نیاد... به نظر من همچنان سونی ترجیح داره بهش.

سلام دوستان

و چه فرقی با e150 داره؟
باتشکر نیما
بله - موجوده...

البته عملکرد که سایت رسمی iriver بسیار ضعیفه .. (قبلاً ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هم اینو گفته بودم) .. اما از بررسی مشخصات این مدلها من صرفاً تفاوت ابعاد و وزن به نظرم می رسه... اگه تفاوت دیگه ای دستگیرت شد به ما هم بگو.

seymour
27-11-2009, 21:38
سلام.

1. پخش mp3 و wma
2. ضبط صدای محیط
3. رادیو و ضبط از رادیو
5. جلو و عقب رفتن سریع ترک (یه مدل دیدم که سرعت جلو رفتنش، مناسب فایل‌های دوساعته‌ای که من زیاد گوش می‌دم نیست.)
6. وقتی خاموش می‌شه، یادش باشه که کجای چه trackای رو داشته پخش می‌کرده و بعد از روش شدن، از اونجا ادامه بده
7. امکان انتخاب folder برای پخش (یعنی folderها رو نشون بده و بشه از بینشون انتخاب کرد- آخه ظاهراً بعضی مدل‌ها اینو ندارن!)
9. در صورت داشتن باتری داخلی، زمان شارژ نگه‌داشتن و مدت پخش زیاد باشه و مدت خوبی دوام بیاره و مجبور نشم زود باتری رو عوض کنم

بعضی از مواردی که اشاره کردی رو اکثر پلیرها دارن و اصلاً اگه نداشته باشن عجیبه! .. بعضی موارد رو هم برعکس، دیگه الان کمتر پلیری هستش که داشته باشه (مثلاً باتری قلمی) ...

ضمن اینکه بودجه موردنظرت رو هم بگو ... حداکثری که می تونی هزینه کنی.

چندتا انتخاب که میتونی بهشون فکر کنی u5 از cowon (زیر 100 تومن) - باز از cowon ، مدل i7 هم بسیار مدل خوبیه (بالای 100 تومن) ... کریتیو هم یکی دو مدل خوب داره که خیلی از این خواسته های شما رو براورده می کنن .. مثل موزائیک ..

البته مدلی که همه این نیازها رو برآورده کنه به سادگی گیر نمیاد و مدلهایی که ذکر کردم، هرکدوم یکی دوتا از نیازهای شما رو ندارن ... سری E از iriver هم خیلی خوبه که افزایش حافظه هم داره ظاهرا.

prowler88
27-11-2009, 22:04
سلام.

1. پخش mp3 و wma
2. ضبط صدای محیط
3. رادیو و ضبط از رادیو

من که پلیری نمی شناسم باتری قلمی بخوره. ولی اکثر این مشخصاتی که نوشتی با مشخصات پلیرهای کووان مخصوصا D2 همخونی داره.

Capcom
27-11-2009, 22:16
البته عملکرد که سایت رسمی iriver بسیار ضعیفه .. (قبلاً ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هم اینو گفته بودم) .. اما از بررسی مشخصات این مدلها من صرفاً تفاوت ابعاد و وزن به نظرم می رسه... اگه تفاوت دیگه ای دستگیرت شد به ما هم بگو.

سیمور جان ظاهرا اندازه lcd هم 2.8 اینچ شده و
فکر کنم اون سیستم d-click هم 2تا دکمه لمسی اضافه شده

b1b2b3b4
28-11-2009, 18:47
بعضی از مواردی که اشاره کردی رو اکثر پلیرها دارن و اصلاً اگه نداشته باشن عجیبه! .. بعضی موارد رو هم برعکس، دیگه الان کمتر پلیری هستش که داشته باشه (مثلاً باتری قلمی) ...

ضمن اینکه بودجه موردنظرت رو هم بگو ... حداکثری که می تونی هزینه کنی.

چندتا انتخاب که میتونی بهشون فکر کنی u5 از cowon (زیر 100 تومن) - باز از cowon ، مدل i7 هم بسیار مدل خوبیه (بالای 100 تومن) ... کریتیو هم یکی دو مدل خوب داره که خیلی از این خواسته های شما رو براورده می کنن .. مثل موزائیک ..

البته مدلی که همه این نیازها رو برآورده کنه به سادگی گیر نمیاد و مدلهایی که ذکر کردم، هرکدوم یکی دوتا از نیازهای شما رو ندارن ... سری E از iriver هم خیلی خوبه که افزایش حافظه هم داره ظاهرا.

از شما و prowler88 بابت راهنماییتون ممنونم.
خب طبیعیه که ترجیح می‌دم خیلی گرون نباشه - حدود صدهزار تومن باشه خوبه. ظاهراً Transcend MP860 و Iriver E150 و Zen v plus (نمی‌دونم آخری در بازار هست یا نه) بیشتر این مشخصات رو دارن، ولی من نمی‌دونم این دستگاه‌ها کیفیت کارشون و دوامشون چطوره. فکرش رو بکنین، اینقدر خرج کنم و بعد دستگاه زیاد عمر نکنه :41:.
ضمناً نمی‌دونم از کجا و با چه گارانتی‌ای باید خرید کنم که بعداً هم در دورۀ گارانتی و هم بعد از اون، مشکلات احتمالی رو حل کنن :sad:.
ممنون می‌شم اگه بازم لطف کنین و راهنماییم کنین :).

dsa
28-11-2009, 22:52
Creative EZ300 گزینه خیلی عالی برای شما هست : 8گیگ 110 تومن

seymour
29-11-2009, 18:14
از شما و prowler88 بابت راهنماییتون ممنونم.
خب طبیعیه که ترجیح می‌دم خیلی گرون نباشه - حدود صدهزار تومن باشه خوبه. ظاهراً Transcend MP860 و Iriver E150 و Zen v plus (نمی‌دونم آخری در بازار هست یا نه) بیشتر این مشخصات رو دارن، ولی من نمی‌دونم این دستگاه‌ها کیفیت کارشون و دوامشون چطوره. فکرش رو بکنین، اینقدر خرج کنم و بعد دستگاه زیاد عمر نکنه :41:.
ضمناً نمی‌دونم از کجا و با چه گارانتی‌ای باید خرید کنم که بعداً هم در دورۀ گارانتی و هم بعد از اون، مشکلات احتمالی رو حل کنن :sad:.
ممنون می‌شم اگه بازم لطف کنین و راهنماییم کنین :).
اگه از مارک های معتبر مثل iriver ، creative ، cowon و یکی دو مارک دیگه خرید کنی ، میشه مطمئن بود که از نظر دوام و کیفیت هیچ مشکلی نخواهی داشت.

طبیعتاً برای اینکه خیالت موقع خرید هم راحت باشه توصیه میشه از نمایندگی های این مارک ها خرید کنی .. که توی هر پاساژ کامپیوتری حداقل یکی دارن...

در مورد مدل پیشنهادی: اگه بخوایم براساس همون لیست نیازمندیهات صحبت کنیم، شاید مهمترین اش مورد 7 و 8 باشه (که تقریبا هم یکی هستند - یعنی بعضی پلیرها ساختار فولدری رو می شناسن اما بعضی دیگه نیاز به نرم افزار دارن و ساختار tag ی رو استفاده می کنن)

با اون حساب : u5 از cowon - یکی از دو مدل e150 یا e200 از iriver - همین مدل Ez300 که رفیقمون گفت رو بررسی کن ..

alidanger_202
29-11-2009, 22:21
برای خرید رکوردر سونی (همین سرس ux 2gb ) رفتم اما از شانس ما همه یا 4 گیگشو داشتن یا یک گیگش رو حالا باید یک هفته ای صبر کنم ( یا احتمالا بیشتر )
یک مدل از سامسونگ بهم معرفی شده ( YP-VP1 ) حالا کسی با این آشنایی داره
کیفیت ضبط صداش در چه حده ؟ آیا به نظر شما بهتره که صبر کنم یا این مدل هم توصیه میشه؟؟؟
ممنون از زحماتتون

seymour
30-11-2009, 18:01
برای خرید رکوردر سونی (همین سرس ux 2gb ) رفتم اما از شانس ما همه یا 4 گیگشو داشتن یا یک گیگش رو حالا باید یک هفته ای صبر کنم ( یا احتمالا بیشتر )
یک مدل از سامسونگ بهم معرفی شده ( YP-VP1 ) حالا کسی با این آشنایی داره
کیفیت ضبط صداش در چه حده ؟ آیا به نظر شما بهتره که صبر کنم یا این مدل هم توصیه میشه؟؟؟
ممنون از زحماتتون
من ویژگی های VP1 رو پسندیدم ... محصول جدیدیه و جالب به نظر می رسه ... اما سری UX سونی هم امتحانش رو پس داده ..

سونی یه باتری aaa میخوره و vp1 دوتا ... سونی جمع و جورتره...
vp1 رادیو داره و ضبط از رادیو هم داره .. ضمناً میکروفون خارجی هم داره (میکروفون ریزی که بتونی وصلش کنی به یقه یا هرجای دیگه تا از فاصله بیشتر ضبط کنی)

alidanger_202
30-11-2009, 20:31
من ویژگی های VP1 رو پسندیدم ... محصول جدیدیه و جالب به نظر می رسه ... اما سری UX سونی هم امتحانش رو پس داده ..

سونی یه باتری aaa میخوره و vp1 دوتا ... سونی جمع و جورتره...
vp1 رادیو داره و ضبط از رادیو هم داره .. ضمناً میکروفون خارجی هم داره (میکروفون ریزی که بتونی وصلش کنی به یقه یا هرجای دیگه تا از فاصله بیشتر ضبط کنی)

یعنی تقریبا در شرایط برابرند
نظر نهایی شما چیه ؟ فرض کن واسه خودت می خوای
من که مردد شدم ریکردر های سامسونگ تا حالا مشکلی نداشتند ....

sastwhc
30-11-2009, 21:11

من ux رو انتخاب میکنم گرچه واقعا از نظر ضبط صدا تفاوت اساسی ندارند
(به ویس ریکوردی که عکس بگیره هنوز اعتماد ندارم ترجیح میدم همون ویس ریکوردر باشه)

اینو همین جوری نوشتم سعی کن رو تصمیمت اثر نذاره

Ghost Dog
01-12-2009, 17:53
سلام
قیمت X-Fi2 برای 16 و 32 گیگ چقدر هستش؟
سپاس

seymour
01-12-2009, 18:56
من هم مثل دوستمون سونی رو انتخاب می کردم.

سلام
قیمت X-Fi2 برای 16 و 32 گیگ چقدر هستش؟
سپاس
هنوز XFi-2 دیده نشده در بازار ایران ... اگه پیدا کردی به ما هم خبر بده .. می تونی سراغش رو (و اینکه اصلاً قراره بیاد به ایران یا نه) رو از نمایندگی های کریتیو بگیری.

mamad gonzo
01-12-2009, 19:08
سلام.
بچه ها کسی با s9 کار کرده؟ این ویدیو های یوتوب که سرعت مرور عکسا و سرعت پایین دستگاه رو نشون میده در حالت عادیه یا اینکه مثل موبایله که حافظشو پر میکنیو سرعتش میاد پایین؟
d2+ هم مثل s9 سرعتش تو لودینگو و مرور عکسا پایینه؟
من خیلی بدم میاد پلیرم کند باشه.

Ghost Dog
01-12-2009, 19:37
هنوز XFi-2 دیده نشده در بازار ایران ... اگه پیدا کردی به ما هم خبر بده .. می تونی سراغش رو (و اینکه اصلاً قراره بیاد به ایران یا نه) رو از نمایندگی های کریتیو بگیری.
امروز پاساژ ایران بودم XFi-2 اومده بود 16 گیگ قیمت کردم 210 میداد
سوال پرسیدنم هم بیشتر برا این بود می خواستم قیمت پایتخت دستم بیاد

ChaoticHead
01-12-2009, 22:38

من یه ریکوردر yv120 سامسونگ دارم. خیلی هم ازش راضی نیستم، اگه میکروفون جدا بهش وصل نکنی ضبط صدای همچین قویی نداره، مصرف باتریش هم وحشتناک بالاست، با نرم افزار داخلیش هم چند بار مشکل پیدا کردم. اگه از روی تجربه شخصیم بخوام عمل کنم دیگه سامسونگ نمی خرم.

mamad gonzo
02-12-2009, 19:47
سلام.
بچه ها کسی با s9 کار کرده؟ این ویدیو های یوتوب که سرعت مرور عکسا و سرعت پایین دستگاه رو نشون میده در حالت عادیه یا اینکه مثل موبایله که حافظشو پر میکنیو سرعتش میاد پایین؟
d2+ هم مثل s9 سرعتش تو لودینگو و مرور عکسا پایینه؟
من خیلی بدم میاد پلیرم کند باشه.

کسی جواب مارو نمیدونه؟
این ویدیو هایی که تو یوتیوب از s9 گذاشتن در حالت عادیه پلیره؟
یعنی واقعا سرعتش اینقدر پایینه؟
سرعت لود و مرور عکسها و منوها و کلا کار کردن باهاش کنده؟ یعنی همین جوریه که تو این ویدیو ها هست؟
d2+ چطور اونم مثل s9 کنده؟ منظور پایین بودن سرعت مرور عکسها و ویدیو ها و تغییر منو و خلاصه کار کردن باهاشه.

killJ0y
03-12-2009, 03:19
بله درسته سرعتش اونقدر پاینه متاسفانه تازه اگه حافظش پر بشه معلوم نیست چی میشه

osmaan
03-12-2009, 10:34
کسی جواب مارو نمیدونه؟
این ویدیو هایی که تو یوتیوب از s9 گذاشتن در حالت عادیه پلیره؟
یعنی واقعا سرعتش اینقدر پایینه؟
سرعت لود و مرور عکسها و منوها و کلا کار کردن باهاش کنده؟ یعنی همین جوریه که تو این ویدیو ها هست؟
d2+ چطور اونم مثل s9 کنده؟ منظور پایین بودن سرعت مرور عکسها و ویدیو ها و تغییر منو و خلاصه کار کردن باهاشه.

من با D2 خیلی کار کردم اونقدر ها هم سرعتش پایین نیست البته این بسته به حجم عکس داره مثلا عکسی که 320*240 باشه خیلی رونه ولی اگه یه عکس HD باشه مسلما سرعتش میاد پایین در ضمن تو D2 مهمه که از کجا عکس ها رو مرور میکنی اگه حافظه خودش باشه سرعتش خیلی پایین نیست ولی اگه از کارت مرور میکنی کاملا بستگی به سرعت کارت داره.
درمورد S9 هم فکر نکنم سرعتش خیلی پایین باشه البته در حالت عادی اما به نظر من اونقدر محاسن دیگه داره که میشه از این مورد چشم پوشی کردی.

prowler88
03-12-2009, 14:17
من با D2 خیلی کار کردم اونقدر ها هم سرعتش پایین نیست البته این بسته به حجم عکس داره مثلا عکسی که 320*240 باشه خیلی رونه ولی اگه یه عکس HD باشه مسلما سرعتش میاد پایین در ضمن تو D2 مهمه که از کجا عکس ها رو مرور میکنی اگه حافظه خودش باشه سرعتش خیلی پایین نیست ولی اگه از کارت مرور میکنی کاملا بستگی به سرعت کارت داره.
درمورد S9 هم فکر نکنم سرعتش خیلی پایین باشه البته در حالت عادی اما به نظر من اونقدر محاسن دیگه داره که میشه از این مورد چشم پوشی کردی.
من هم کاملا موافقم.
توجه داشته باشید که کار اصلی D2 پخش موزیک هست. در کنارش فیلم و عکس هم پخش میکنه.
در مورد S9 هم به نظر من مهم اینه که عکس رو با کیفیت بالا نشون میده و با خود پخش فیلم مشکلی نداره. حالا یه ذره سرعت کمتر از آی پاد باشه از نظر خود من مشکلی نداره.

akhoond
03-12-2009, 18:30
من به نظرم به نسبت امکاناتی که داره بهمون می ده ، یه کوچولو دیلی رو دیگه نباید به روش بیاریم که :31:
( داشتم یوزر منوآل رو می خوندم ، دیدم schedule برای ریکورد از اف ام هم داره ، ذوق مرگ شدم :8: )

به نظرم ساپورت خوبی داره ، یه ذره دیلی من رو به شخصه اذیت نخواهد کرد ( اگه خدا بخواد :20: )
و به نظرم مقایسه اش با آیپاد خیلی درست نیست ( کپی رایت : سیمور )

نقل قول از سیمور نمی کنم ها ، کپی رایت اش مال سیموره ، اما فکر کنم به نظر ایشون هم مقایسه شون درست نباشه :10:

تنکس

prowler88
03-12-2009, 19:06
( داشتم یوزر منوآل رو می خوندم ، دیدم schedule برای ریکورد از اف ام هم داره ، ذوق مرگ شدم :8: )

:35: خیلی باحاله. مثلا بهش میگی ساعت 6 عصر شروع کن ضبط کردن به مدت 45 دقیقه. یاد خدا بیامرز D2ی خودم افتادم:37:

osmaan
03-12-2009, 20:22

اتفاقا منم از این قابلیت زیاد استفاده می کنم چون به بعضی از برنامه های رادیو علاقه دارم و نمیخوام از دست بدمشون

mamad gonzo
04-12-2009, 00:54
مشکلی نداره من میخواستم بدونم d2+ سرعتش بیشتر از s9 هست با نه چون ویدیو هایی که از s9 دیدم سرعت مرورش واسه من پاینن بود.
من از او ادمایی هستم که هنوز منو نیومده و گزینه ها ظاهر نشدن من اوکی میکنم و کلا جلوتر از دستگاه کار میکنم اگه قرار باشه s9 سرعتش اینقدر پایین باشه مطمئنم من رو کلافه خواهد کرد:19:
حالا میخوام بدونم سرعت d2 هم سرعتش مثل s9 ه؟:13:

seymour
04-12-2009, 18:56
مشکلی نداره من میخواستم بدونم d2+ سرعتش بیشتر از s9 هست با نه چون ویدیو هایی که از s9 دیدم سرعت مرورش واسه من پاینن بود.
من از او ادمایی هستم که هنوز منو نیومده و گزینه ها ظاهر نشدن من اوکی میکنم و کلا جلوتر از دستگاه کار میکنم اگه قرار باشه s9 سرعتش اینقدر پایین باشه مطمئنم من رو کلافه خواهد کرد:19:
حالا میخوام بدونم سرعت d2 هم سرعتش مثل s9 ه؟:13:
من فکر می کنم کل بحث "کیفیت اینترفیس" صرفاً متمرکز روی سرعت نیست ... شک دارم از نظر سرعت اینترفیس، عده زیادی شکایت داشته باشن از کارای cowon ... که البته بازم بحث سلیقه اس و شاید شما بگی "نه - این واسه من کنده" .. بیشتر بحث پیاده سازی اینترفیس تاچ هست که شاید بشه گفت در مقایسه با P2 و آیپاد تاچ، در رتبه پایین تری قرار می گیره. این دیگه بحث سرعت نیست و یه دستگاه میتونه با وجود اینترفیس سریع، اینترفیس متوسطی داشته باشه.

ضمن اینکه یک سوال: به فرض مشخص بشه که ایندو مدل cowon سرعت هاشون پایینه (که شک دارم اینطور باشه) ، آیا گزینه دیگه ای در نظر داری؟.. منظورم اینه که الان داری مقایسه انجام میدی یا صرفاً میخوای به یه جواب "آره/نه" برسی ... بهتره که حالت اول (مقایسه) در میون باشه وگرنه به قول اون فیلمه "شاید اگه سوال درست رو نپرسی، به جواب نرسی" ..

prowler88
04-12-2009, 19:52
به قول اون فیلمه "شاید اگه سوال درست رو نپرسی، به جواب نرسی" ..
ببخشید بابت بحث انحرافی...
اینو من هر چی فکر میکنم یادم نمیاد مال کدوم فیلم بود.

seymour
05-12-2009, 17:19
ببخشید بابت بحث انحرافی...
اینو من هر چی فکر میکنم یادم نمیاد مال کدوم فیلم بود.
تاریخ مجهول امریکا (American History X)

mrmostafa
05-12-2009, 17:34
آقا من یه Creative Zen vision M 30 Gb گرفتم و اصلا استفاده نکردم همینطور مونده خاک میخوره. خودم 215 و یه کیف اصلش رو به قیمت 20 هزار خریدم. جمعا 230 هزار تومان. حالا میخوام بفروشم کجا میتونم بفروشم که زیاد زیر قیمت نخرن؟؟ الان قمیتش چنده ؟؟؟؟

akhoond
05-12-2009, 20:03
سیمور جان ، سلام

وقتت رو نمی گیرم ، یه راست می رم سر اصل مطلب ...
از وقتی دارم برای این دوستمون راجع به آی تاچ و آیفون می خونم ، بد جوری چشمم رو گرفته ....
ببین ، من خیلی فکر کردم ، اما تنها بدی های آیپاد برای من در مقایسه با اس 9 ایناس :
1 _ کیفیت پایین تر نسبت به اس 9
سوالم اینه که آیا واقعا این اختلاف برام واضحه ؟ با زد وی پی مقایسه کن بی زحمت که ملموس باشه .

2 _ رادیو نداره ( چقدر این اپل ابلهه :31: )

3 _ مشکل آی تونز و ترنسفر کردن هم که من همین الآن هم با زد وی پی دارم ، با اپل هم خواهم داشت ، فیلم رو هم که برای رزولوشن باید کانورت کنم ( برای اس 9 ) خب برای اپل می کنم دیگه ، چه فرقی می کنه ؟

تنها چیزی هم چشمم رو گرفته بازی و مسخره بازی اش نیست ، از همه مهم تر تاچ مردشه و سیستم عاملش ، همین ...

ممنون می شم دوستان و سیمور از این 2 دلی درم بیارن و نظرشون رو بگن ( می دونم ، اما آخرش نیاین بگین تصمیم با خودته ... )
( به نظرم مشکل سوم که مشکل حادی نیست ، اگه مشکل کیفیت صدا حل بشه ، رادیو رو می شه یه خاکی به سر گرفت )

آیا اختلاف اساسی دیگه هم هست که کفه به رو طرف یکی خم کنه ، و من در نظر نگرفته باشم ؟

ادیت : داریم سر 32 گیگ از اس 9 و 64 گیگ از آی تاچ بحث می کنیم ، این هم خودش یه مزیت محسوب می شه ...

مرسی
یا حق

mamad gonzo
06-12-2009, 00:12
سیمور جان ، سلام

از وقتی دارم برای این دوستمون راجع به آی تاچ و آیفون می خونم ، بد جوری چشمم رو گرفته ....
ببین ، من خیلی فکر کردم ، اما تنها بدی های آیپاد برای من در مقایسه با اس 9 ایناس :
سوالم اینه که آیا واقعا این اختلاف برام واضحه ؟ با زد وی پی مقایسه کن بی زحمت که ملموس باشه .

3 _ مشکل آی تونز و ترنسفر کردن هم که من همین الآن هم با زد وی پی دارم ، با اپل هم خواهم داشت ، فیلم رو هم که برای رزولوشن باید کانورت کنم ( برای اس 9 ) خب برای اپل می کنم دیگه ، چه فرقی می کنه ؟

تنها چیزی هم چشمم رو گرفته بازی و مسخره بازی اش نیست ، از همه مهم تر تاچ مردشه و سیستم عاملش ، همین ...

ممنون می شم دوستان و سیمور از این 2 دلی درم بیارن و نظرشون رو بگن ( می دونم ، اما آخرش نیاین بگین تصمیم با خودته ... )
( به نظرم مشکل سوم که مشکل حادی نیست ، اگه مشکل کیفیت صدا حل بشه ، رادیو رو می شه یه خاکی به سر گرفت )

آیا اختلاف اساسی دیگه هم هست که کفه به رو طرف یکی خم کنه ، و من در نظر نگرفته باشم ؟

ادیت : داریم سر 32 گیگ از اس 9 و 64 گیگ از آی تاچ بحث می کنیم ، این هم خودش یه مزیت محسوب می شه ...

مرسی
یا حق

به نظر من s9 رو بگیر و اون مشکلی هم که خودم بهت گفتم داره و من باهاش کنار نمیام مطمئنم که شوما با اون قضیه که کنار میای هیچ عین خیالت هم نیس.
قبلا هم بهت گفتم واسه من معضله.
پس به نظر من s9 رو استاد کن حالشو ببر :27:

akhoond
06-12-2009, 11:55
مشکل سرعت اش نیست محمد جان ....

seymour
06-12-2009, 16:36
آقا من یه Creative Zen vision M 30 Gb گرفتم و اصلا استفاده نکردم همینطور مونده خاک میخوره. خودم 215 و یه کیف اصلش رو به قیمت 20 هزار خریدم. جمعا 230 هزار تومان. حالا میخوام بفروشم کجا میتونم بفروشم که زیاد زیر قیمت نخرن؟؟ الان قمیتش چنده ؟؟؟؟
مدل بسیار بسیار خوبیه و شاید بتونه با بعضی مدلهای امروزی که 3-4 سال ازش جدیدتر هستن رقابت کنه .. ولی خب با حضور مدلهای جدیدتر، علاقه کاربر به خرید مدل جدید، و وضعیت بازار شک دارم بتونی بالاتر از 150 تومن بفروشی اش؛ مگه اینکه یه نفر پیدا بشه که واقعاً دنبال این باشه ... (این باید سری دوم zvm باشه که شارژر همراهش نیست؛ درسته؟).... بهرحال بهترین جا برای فروش توی همین فوروم های معروف و بخش بازارچه شون هستش.

* اتفاقاً دوستی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])در همین فوروم مدتیه که با zvm اش به مشکل خورده بود (صفحه نمایش دستگاه خراب شده بود) ... می تونی باهاش در میون بذاری ... شاید طالب باشه.

akhoond
06-12-2009, 17:03
هم نمی تونم ادیت کنم ، هم رو قبلی ادیت نکردم ، تا تو چشم بیاد ...

به نظرم آی تاچ می تونه جای یه پیشکار دیجیتالی رو بگیره ؟
مثلا می شه نوت نوشت ( تو کاوون نمی دونم می شه یا نه ؟ ) یا برنامه های کاربردی دیگه ای هم می تونه داشته باشه ( الان یه چند تا دیدم ، مثلا مالی ، اما نمی دونم به همون میزان که ظاهرش خوشگله واقعا هم کمک می کنه یا نه ؟ )
نظر شما چیه سیمور جان ؟ دارم اشتباه می کنم ؟ ( از وین مو بسیار متنفرم ، نمی دونم چرا ... )
و همین طور بقیه دوستان ؟

مرسی

seymour
06-12-2009, 17:10
سیمور جان ، سلام

مرسی
یا حق
(این همون قضیه ی "یه دوست دارم که دوست داره با دوست تو که دوست داره .... " هستش که آخر معلوم میشه اون "دوسته" خود تویی؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1. دیگه خودت تئوری "درست/غلط بودن مقایسه" رو که من همیشه مطرح می کنم رو که حفظی ... نمیشه مقایسه کرد با zvp که! ... به نظر من آیپاد تاچ هم کیفیت تصویرش اکثریت رو راضی می کنه.

2. زندگی سخته! ...

3. آیتونز البته اصلاً یک کلاس بالاتر از همه نرم افزارهای مخصوص انتقال فایل به پلیرها محسوب میشه... بعضی ها حتی کارکردهای دیگه ای مثل گوش دادن به موسیقی و مدیریت فایل های روی PC شون رو هم منقل می کنن به آیتونز .. در مورد تبدیل فرمت هم بله - میشه گفت گریزی نداره.

من فکر می کنم برمی گرده به کاربردهای قبلی ات و سلیقه ات : چقدر اهل موبایل هستی ؟ ... آیا معمولاً میشینی و با فایل های بلوتوث اش ور میری یا با دوستای دیگه ات موبایل بازی می کنی؟ (خدای نکرده به قصد توهین نمیگم این رو).. اگه اینطوریه به نظر میاد روانشناسی ات به آیپاد تاچ میخوره ... اما اگه موبایلت مثل مال من فقط برای تماس هستش و برنامه و بازی رو مخصوص PC می دونی و پلیر رو مطلقاً بخاطر "پلیر" بودنش میخوای؛ که باهاش فیلم ببینی و موسیقی گوش کنی و با کیفیت صداش حال کنی، به نظر من s9 گزینه بهتریه.

در مورد حافظه: من فکر می کنم 30 گیگ هم برای اکثریت کافی باشه ... 64 گیگ دیگه زیاده رویه (نظر شخصی من البته) ... خود من 64 گیگ رو ترجیح میدم چون نیازم میشه ... ولی حالت کلی رو در نظر بگیریم 32 کافیه. باز بسته به خودت داره.

هم نمی تونم ادیت کنم ، هم رو قبلی ادیت نکردم ، تا تو چشم بیاد ...

به نظرم آی تاچ می تونه جای یه پیشکار دیجیتالی رو بگیره ؟
مثلا می شه نوت نوشت ( تو کاوون نمی دونم می شه یا نه ؟ ) یا برنامه های کاربردی دیگه ای هم می تونه داشته باشه ( الان یه چند تا دیدم ، مثلا مالی ، اما نمی دونم به همون میزان که ظاهرش خوشگله واقعا هم کمک می کنه یا نه ؟ )
نظر شما چیه سیمور جان ؟ دارم اشتباه می کنم ؟ ( از وین مو بسیار متنفرم ، نمی دونم چرا ... )
و همین طور بقیه دوستان ؟

مرسی
من ایپاد تاچ رو کاربردی (به معنای اینکه باهاش یه سری کارهای جدی رو راه بندازی) نمی دونم ...

akhoond
06-12-2009, 17:38
(این همون قضیه ی "یه دوست دارم که دوست داره با دوست تو که دوست داره .... " هستش که آخر معلوم میشه اون "دوسته" خود تویی؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
:10::31:

1. دیگه خودت تئوری "درست/غلط بودن مقایسه" رو که من همیشه مطرح می کنم رو که حفظی ... نمیشه مقایسه کرد با zvp که! ... به نظر من آیپاد تاچ هم کیفیت تصویرش اکثریت رو راضی می کنه.
راستش نمی دونم من هم جزو اون اکثریت هستم یا نه ....
منظورم از مقایسه این بود که می شه گفت که زد وی پی که من رو راضی کرده صداش ، آیا آی تاچ هم می تونه راضی کنه ؟
می ترسم بزنه تو ذوقم ... :9:
باید تست کنم حتما ... ( ولی بین خودمون بمونه ، کیفیت ال سی دی اش که اصلا راضی ام نکرد تو تصاویر ... )

2. زندگی سخته! ...
راست می گی این استیو اصلا یوزر ها براش مهم نیستن .... :22:( رادیو)

3. آیتونز البته اصلاً یک کلاس بالاتر از همه نرم افزارهای مخصوص انتقال فایل به پلیرها محسوب میشه... بعضی ها حتی کارکردهای دیگه ای مثل گوش دادن به موسیقی و مدیریت فایل های روی PC شون رو هم منقل می کنن به آیتونز .. در مورد تبدیل فرمت هم بله - میشه گفت گریزی نداره.
می شه این رو یه کاریش کرد پس :43:

من فکر می کنم برمی گرده به کاربردهای قبلی ات و سلیقه ات : چقدر اهل موبایل هستی ؟ ... آیا معمولاً میشینی و با فایل های بلوتوث اش ور میری یا با دوستای دیگه ات موبایل بازی می کنی؟ (خدای نکرده به قصد توهین نمیگم این رو).. اگه اینطوریه به نظر میاد روانشناسی ات به آیپاد تاچ میخوره ... اما اگه موبایلت مثل مال من فقط برای تماس هستش و برنامه و بازی رو مخصوص PC می دونی و پلیر رو مطلقاً بخاطر "پلیر" بودنش میخوای؛ که باهاش فیلم ببینی و موسیقی گوش کنی و با کیفیت صداش حال کنی، به نظر من s9 گزینه بهتریه.

خوهش می کنم سیمور جان ، توهین چیه :10:شما سروری ...
تقریبا می تونم بگم 50 _ 50 هستش ، نه این وری ام نه اون وری ...

در مورد حافظه: من فکر می کنم 30 گیگ هم برای اکثریت کافی باشه ... 64 گیگ دیگه زیاده رویه (نظر شخصی من البته) ... خود من 64 گیگ رو ترجیح میدم چون نیازم میشه ... ولی حالت کلی رو در نظر بگیریم 32 کافیه. باز بسته به خودت داره.

اگه کاوون 64 گیگ داشت ، 100 % اون رو انتخاب می کردم ، می دونم که دقیقا اتفاق همین 2 گیگ داره رخ می ده که 2 سال دیگه کم ام می اد :13:

من ایپاد تاچ رو کاربردی (به معنای اینکه باهاش یه سری کارهای جدی رو راه بندازی) نمی دونم ...
اوکی :10:
بیشتر این مد نظرمه که از دفترچه یادداشت ام منو بی نیاز کنه ...

آیا اس 9 می تونه Note بنویسه ؟ من فقط دیدم که ریدر هست اش ...

از این که راهنمایی ام کردی ، بی نهایت ازت ممنونم ...
باز تست می کنم ، اگه کیفیت اش تونست راضی ام کنه ، می رم که مطمئن بشم می تونه برام جای پیشکار رو بگیره یا نه ( تا کریسمس وقت دارم :20: )

باز هم تنکس

killJ0y
06-12-2009, 19:25
akhoond ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان :31: شما همون s9 رو بگیر ضرر نمیکنی
تازه اگه از نزدیک ببینی عاشقش میشی برو پایتخت ببین همون جا میخریش :46:

mamad gonzo
06-12-2009, 23:34
من فکر می کنم کل بحث "کیفیت اینترفیس" صرفاً متمرکز روی سرعت نیست ... شک دارم از نظر سرعت اینترفیس، عده زیادی شکایت داشته باشن از کارای cowon ... که البته بازم بحث سلیقه اس و شاید شما بگی "نه - این واسه من کنده" .. بیشتر بحث پیاده سازی اینترفیس تاچ هست که شاید بشه گفت در مقایسه با P2 و آیپاد تاچ، در رتبه پایین تری قرار می گیره. این دیگه بحث سرعت نیست و یه دستگاه میتونه با وجود اینترفیس سریع، اینترفیس متوسطی داشته باشه.

ضمن اینکه یک سوال: به فرض مشخص بشه که ایندو مدل cowon سرعت هاشون پایینه (که شک دارم اینطور باشه) ، آیا گزینه دیگه ای در نظر داری؟.. منظورم اینه که الان داری مقایسه انجام میدی یا صرفاً میخوای به یه جواب "آره/نه" برسی ... بهتره که حالت اول (مقایسه) در میون باشه وگرنه به قول اون فیلمه "شاید اگه سوال درست رو نپرسی، به جواب نرسی" ..

ممنون
نه من بین این دو تا گیر کردم و قطعا یکی از این دو رو میگیرم ولی بودجه ام یکم واسه s9 کمه .
از اون طرف ازش خیلی خوشم میاد حالا میترسم زور بزنم پولمو برسونم به s9 بعدش تفاوت زیادی بین این دو مدل نباشه و سرعتشم پ=ایین تر از d2 باشه.

توی صدا که فرقی ندارن و توی پخش ویدیو s9 بالاتره
حالا اگه بریم سراغ امکانات جانبی و دیگه این دو کدوم بهتره و سرتره ؟
به نظر شخصیه خودت میارزه این حدود 80 تومن بیشتر رو بدی و امکانات جانبی بیشتری بگیری(َ منظورم s9 )

prowler88
06-12-2009, 23:52
ممنون
نه من بین این دو تا گیر کردم و قطعا یکی از این دو رو میگیرم ولی بودجه ام یکم واسه s9 کمه .
از اون طرف ازش خیلی خوشم میاد حالا میترسم زور بزنم پولمو برسونم به s9 بعدش تفاوت زیادی بین این دو مدل نباشه و سرعتشم پ=ایین تر از d2 باشه.

به نظر شخصیه خودت میارزه این حدود 80 تومن بیشتر رو بدی و امکانات جانبی بیشتری بگیری(َ منظورم s9 )
به نظر من همین که صفحه ش بزرگتره و با این حال دوام باتریش همون اندازه ی D2 هست و این که صفحه ی amoled داره خودش خیلی مهمه. ولی من خودم به شخصه روی خریدش تامل میکنم. نه به خاطر این که خوب نباشه. چون اندازه ش بزرگتر از D2 هست توی جیب نمیشه به اون راحتی گذاشتش. و در کل به اون جمع و جوری نیست و این برای من خیلی مهمه.

seymour
07-12-2009, 17:14
ممنون

این سوال معروف "می ارزه x تومن بیشتر بدم و بجای این مدل اون یکی رو بگیرم" یه سوال ابدی و ازلی هستش (اصطلاحا بهش میگیم "ban*g for buck" کدوم بیشتره)

آخرش به نظرم باید براساس این چندتا پارامتر تصمیم بگیری:

سایز و افزایش حافظه : D2
صفحه نمایش و حمایت از فرمت ویدئویی : S9

ضمناً از نظر دکمه، کنترل کاربری و اینترفیس هم من s9 رو می پسندم.

akhoond
07-12-2009, 18:38
آقا چقدر من نگران 32 گیگ بودن این اس 9 ام ، می ترسم 1 سال دیگه احساس کمبود کنم ( هر چند یک سیب رو بندازی هوا ، 100 تا چرخ می خوره .... )
ولی کلا ، اگه 64 گیگ داشت ، اصلا شک نمی کردم ، حیف که نداره ... :13:

نتیجه اخلاقی : apple که ابله بود ، Cowon هم ابلهه ...

من فقط ابله نیستم :دی

osmaan
07-12-2009, 19:40
ممنون

من اگه بخوام از نظر امکانات جانبی انتخاب کنم 100 درصد s9 رو انتخاب می کنم چون هم امکانات بیشتری داره و هم اینکه میشه بیشتر محیطش رو تغییر داد

killJ0y
08-12-2009, 00:12
آقا چقدر من نگران 32 گیگ بودن این اس 9 ام ، می ترسم 1 سال دیگه احساس کمبود کنم ( هر چند یک سیب رو بندازی هوا ، 100 تا چرخ می خوره .... )
ولی کلا ، اگه 64 گیگ داشت ، اصلا شک نمی کردم ، حیف که نداره ... :13:

نتیجه اخلاقی : apple که ابله بود ، Cowon هم ابلهه ...

من فقط ابله نیستم :دی
32 واقعا بست نیت ایول بابا من یه 16 واکمن دارم 8 تاشو به زور پر کردم :31:

ChaoticHead
08-12-2009, 13:38
32 واقعا بست نیت ایول بابا من یه 16 واکمن دارم 8 تاشو به زور پر کردم :31:
من که دستگاهم فقط audio می خونه با 8 شدیدا کمبود جا دارم، چه برسه بخواد تصویر هم بخونه..

killJ0y
08-12-2009, 13:57
تصویر که من اصلا با دستگاهه قابله حمل نمیبینم اصلاحال نمیده
موسیقی هم خیلی بخوام گوش بدم 8 9 گیگ هستش چون من هر چیزی رو گوش نمیدم :27:

alidanger_202
08-12-2009, 21:58
سلام
دوستان ما رفتیم یک ریکوردر سونی ux 2 گیگی بخریم تو مشهد نایاب شده:19:
بعد رفتیم سامسونگ yp-vp2 بخریم 2 گیگش رو میدادن 145 تومان:18:
حالا دوستان سایت معتبر و قابل اعتمادی که خرید اینترنتی ارائه کنه سراغ دارن ممنون میشم راهنماییم کنید.
(آخه سونی 2 گیگش 127 تومان هست و اون سامسونگه هم 135 باید باشه (زورمه هم سامسونگ بخرم هم 10 تومان اضافه بدم )

parssis
08-12-2009, 22:23
سلام
حالا دوستان سایت معتبر و قابل اعتمادی که خرید اینترنتی ارائه کنه سراغ دارن ممنون میشم راهنماییم کنید.
(آخه سونی 2 گیگش 127 تومان هست و اون سامسونگه هم 135 باید باشه (زورمه هم سامسونگ بخرم هم 10 تومان اضافه بدم )

من پیشنهاد میکنم از نمایندگی های sony خرید کنی
هم از نظر گارانتی مطمئن هست هم از نظر قیمت
سفارش بشون بدی براتون میارن ( وسیله نایابی نیست ... )، چند روز صبر کنی بهتره تا اینکه بخواهی اینترنتی خرید کنی ...

سراغ سامسونگ هم نرو به نظر من ...

من یه ریکوردر yv120 سامسونگ دارم. خیلی هم ازش راضی نیستم، اگه میکروفون جدا بهش وصل نکنی ضبط صدای همچین قویی نداره، مصرف باتریش هم وحشتناک بالاست، با نرم افزار داخلیش هم چند بار مشکل پیدا کردم. اگه از روی تجربه شخصیم بخوام عمل کنم دیگه سامسونگ نمی خرم.

osmaan
08-12-2009, 22:49
سلام

سایت اورادو و دیجی کالا جرو معتبر ترین سایت ها هستن
orado
dgkala

mamad gonzo
09-12-2009, 00:09
من اگه بخوام از نظر امکانات جانبی انتخاب کنم 100 درصد s9 رو انتخاب می کنم چون هم امکانات بیشتری داره و هم اینکه میشه بیشتر محیطش رو تغییر داد

عثمان جون یعنی تم و اسکینش بیشتر از d2 ه؟
ولی محمد جان گفته بود d2 تم و اسکین بیشتری داره؟

راستی زیر 90 تومن پلیری هست که کیفیتش خوب باشه و نوت هم داشته باشه؟

osmaan
09-12-2009, 09:22

چرا برای D2 که زیاد هست ولی برای S9 رو میشه مثلا آرایش محیط اصلی رو تا حدی دست زد یا کار های دیگه ای مثل این ولی تو D2 نمیشه

alidanger_202
09-12-2009, 12:18
من پیشنهاد میکنم از نمایندگی های sony خرید کنی
هم از نظر گارانتی مطمئن هست هم از نظر قیمت
سفارش بشون بدی براتون میارن ( وسیله نایابی نیست ... )، چند روز صبر کنی بهتره تا اینکه بخواهی اینترنتی خرید کنی ...

سراغ سامسونگ هم نرو به نظر من ...

ممنون واقعا متشکر
نمایندگی هاشون سفارش قبول نمی کنند میگم تا کی باید منتظر باشم مدیر فروشش (از رو شکم سیری ) گفت معلوم نیست هر وقت برامون بفرستن (حتی یکی تو ویترینش بود حاضر شدم همونو بر دارم ولی ندادش ) ما که اصلا باهاشون حال نکردیم اینجا فقط پرستیجشو درست کردن اصلا فرهنگ فروش و برخورد با مشتری رو ندارن

seymour
09-12-2009, 16:54
ممنون واقعا متشکر
نمایندگی هاشون سفارش قبول نمی کنند میگم تا کی باید منتظر باشم مدیر فروشش (از رو شکم سیری ) گفت معلوم نیست هر وقت برامون بفرستن (حتی یکی تو ویترینش بود حاضر شدم همونو بر دارم ولی ندادش ) ما که اصلا باهاشون حال نکردیم اینجا فقط پرستیجشو درست کردن اصلا فرهنگ فروش و برخورد با مشتری رو ندارن
حق با شماست ولی متاسفانه مصرف کننده نهایی (که من و شما و خیلی دوستان دیگه جزوش هستیم) چاره ای نداره ... یعنی گزینه های موجود محدوده از یه طرف ، و مکان دسترسی به اون گزینه های محدود هم محدوده (تهران اغلب)!! ... اون فروشنده هم همونطور که گفتی چون حاشیه سودش محدوده ، پیش خودش حساب می کنه که نمی صرفه یدونه قطعه رو بفرستم اونور کشور ... (حالا اگه سود بالا روش می برد یا فروش عمده بود یه حرفی!)

اگه دوستی ، فامیلی داری که بتونه واسه ات از تهران بخره و بفرسته یا بیاره بهترین کاره ..

akhoond
09-12-2009, 18:34

چرا برای D2 که زیاد هست ولی برای S9 رو میشه مثلا آرایش محیط اصلی رو تا حدی دست زد یا کار های دیگه ای مثل این ولی تو D2 نمیشه

من خیلی از دی 2 پلاس خبر ندارم ، اما اس 9 که تم و اسکین اش می تونید باهاش بازی کنید ، اساسی ... :8:

محمد جان ، این لینک رو یه نگاهی به ترد های توش بنداز ، بعضی تم و اسکین ها بی نهایت قشنگ ان :10:

یا حق

alfred88
11-12-2009, 20:23
با سلام.دوستان من میخوام یه mp3playerبگیرم .اولویتهای من:
1.کیفیت ساخت بالا (چون شرکتای معروف کالای ارزون قیمت کمتر تولید میکنن برا همین یا اصلا نمیزنن یا اگه هم بزنن چنگی به دل نمیزنه )
2.عمر باطری (عمر باطری از هرچیزی برام مهمتره )
3.امکاناته اسپورت داشته باشه (اصولا برا همینه که میخوام فقط پخش کنه چون استفاده ی من فقط اسپورته و mp3 player قبلی sony s203 f بوده که من از اون خیلی راضیم ولی الان مشکل باطری پیدا کرده و تا 4یا5 ساعت بیشتر شارژ نمیده همینطورم ازش خسته شده ام)سئوال:الان دستگاه ضد اب هم در بازار هست یا نه
4.برند هم برام مهمه ترجیها کریتیو نباشه البته بهتره راجع بهش صحبت بشه

sastwhc
12-12-2009, 00:02
سانسا کلیپس
سونی Sony NWZ-S738F Walkman و 205Fو203F
زن استون کریتیو

البته D2 از COWON میتونه 52 ساعت پخش کنه ولی زیاد اسپرت نیست چون بیشتر یه نمایشگر ویدیویی تا پخش خالی(mp3player)

i7 از کوان هم انتخاب خوبیه

در هر حال اگه محدوده قیمتش رو معین کنی بهتره

انتخاب سری سونی قیمت مناسب تری را شامل میشه و انتخاب کوان کیفیت بالاتر کریتیو هم بین این دوتاست

alfred88
12-12-2009, 04:59
دوست عزیز قیمت مهم نیست نهایتا یه چند وقتی وای میستم و بودجه افزایش میدم.میخوام حدالامکان نمایشگر معمولی داشته باشه .

seymour
12-12-2009, 17:56
با سلام.دوستان من میخوام یه mp3playerبگیرم .اولویتهای من:
1.کیفیت ساخت بالا (چون شرکتای معروف کالای ارزون قیمت کمتر تولید میکنن برا همین یا اصلا نمیزنن یا اگه هم بزنن چنگی به دل نمیزنه )
2.عمر باطری (عمر باطری از هرچیزی برام مهمتره )
3.امکاناته اسپورت داشته باشه (اصولا برا همینه که میخوام فقط پخش کنه چون استفاده ی من فقط اسپورته و mp3 player قبلی sony s203 f بوده که من از اون خیلی راضیم ولی الان مشکل باطری پیدا کرده و تا 4یا5 ساعت بیشتر شارژ نمیده همینطورم ازش خسته شده ام)سئوال:الان دستگاه ضد اب هم در بازار هست یا نه
4.برند هم برام مهمه ترجیها کریتیو نباشه البته بهتره راجع بهش صحبت بشه
اتفاقاً بعد از خوندن چند خط اول پستت سریعاً سونی اومد توی ذهنم که خود شما هم بهش اشاره کردی ..

در مورد کیفیت ساخت: اکثر کمپانی های معتبر محصولاتی می زنن که کیفیت ساخت (اصطلاحاً بهش میگیم build) مطلوبی دارن... من کمتر شکایتی در این زمینه دیده ام. باز در مورد جنس شاید این تفاوت محسوس تر باشه و ipod و سونی توجه بیشتر به کیفیت بدنه و طراحی می کنن تا کریتیو cowon که سعی می کنن از هزینه های طراحی کم کنن و به سخت افزار و قابلیت های داخلی اضافه کنن.

در مورد ضدآب : من چنین چیزی ندیده ام در بازار داخلی --- case واترپروف (ضدآب) دیده ام برای ipod البته.

گزینه های پیشنهادی: من ipod nano از apple و سری A از سونی (از نظر طراحی- راحتی استفاده - بلوتوث و هدفون همراهش - کیفیت صدای عالی - باتری قوی)

a.z.p.z
12-12-2009, 20:32
دقیقا سری ایپاد نانو هم بسیار مدل خوبی هست از نظر قدرت و دوام باطری هم قابل قبول میباشد و همچنین برای ورزش هم خوب هست چون کوچیک و با خرید سنسور نایک میتونید از قابلیت nike ipod استفاده بکنید ! ...
از نظر کیفیت بدنه و طراحی و زیبایی هم که اپل زبان زد خاص و عام هست دوست من !

alfred88
12-12-2009, 23:47
اتفاقاً بعد از خوندن چند خط اول پستت سریعاً سونی اومد توی ذهنم که خود شما هم بهش اشاره کردی ..

در مورد کیفیت ساخت: اکثر کمپانی های معتبر محصولاتی می زنن که کیفیت ساخت (اصطلاحاً بهش میگیم build) مطلوبی دارن... من کمتر شکایتی در این زمینه دیده ام. باز در مورد جنس شاید این تفاوت محسوس تر باشه و ipod و سونی توجه بیشتر به کیفیت بدنه و طراحی می کنن تا کریتیو cowon که سعی می کنن از هزینه های طراحی کم کنن و به سخت افزار و قابلیت های داخلی اضافه کنن.

در مورد ضدآب : من چنین چیزی ندیده ام در بازار داخلی --- case واترپروف (ضدآب) دیده ام برای ipod البته.

گزینه های پیشنهادی: من ipod nano از apple و سری A از سونی (از نظر طراحی- راحتی استفاده - بلوتوث و هدفون همراهش - کیفیت صدای عالی - باتری قوی)

دوست عزیز اگه میشه مقایستون فنی تر میشه .با تشکر
البته من 2یا 3 سال پیش برای خرید MP3 PLAYER فبلی نیز از دوستم seymour کمک گرفتم و بهترین انتخابو داشتم یه مسئله که باید اضافه کنم اینه که من عجله ای ندارم واگه محصولی هست که قراره به بازار بیاد هم برای من در نظر بگیرید.

seymour
13-12-2009, 19:31
دوست عزیز اگه میشه مقایستون فنی تر میشه .با تشکر
البته من 2یا 3 سال پیش برای خرید MP3 PLAYER فبلی نیز از دوستم seymour کمک گرفتم و بهترین انتخابو داشتم یه مسئله که باید اضافه کنم اینه که من عجله ای ندارم واگه محصولی هست که قراره به بازار بیاد هم برای من در نظر بگیرید.
آره .. گفتم آشنا می زنه شناسه ات...

//

مقایسه؟ .. بین آیپاد و سونی منظورته؟ ... از نظر امکانات/مشخصات یا بحث مناسب بودن برای ورزش؟ .. (ضمن اینکه اگه دوست داشتی گشتی در پست های قدیمی این تالار بزن که در مورد ویژگی های مناسب یه پلیر ورزشی صحبت شده)

//

در این زمینه ای که شما مدنظرته، سونی و ipod حرف اول رو می زنن که به نظر نمیاد در آینده نزدیک (تا تابستون سال دیگه) محصول جدیدی مطرح کنن.

a.z.p.z
13-12-2009, 20:30
البته اپل همیشه در سپتامبر ایپادهاش رو اپدیت میکنه و سری جدید ایپاد ها میره برای شهریور 89 ...

pkr_legend
14-12-2009, 00:16
منم یه mp3 player لازم دارم با قابلیت های زیر:(قبلش یه ZVM داشتم که با راهنمایی سیمور جان خریدم ولی lcd ش سوخته:41:)
1-از ZVM اگه بهتر نیست بدتر هم نباشه!
2-صدای با کیفیت بالا
3-تصویر خوب و شفاف
4-تاچ باشه یا دکمه هاش تاچ باشه
5-ظرفیت حداقل 16GB (ترجیحا" 30 اینطورا ولی با کمتر هم میشه ساخت!)
6-قیمت تا 300تومن
7-دردسر نداشته باشه واسه ریختن فیلم و اینا
8-تو جیب جا بشه
9-اسپیکر داشته باشه بهتره
10-طراحیش زیبا باشه!
با تشکر(تقریبا" تمام فاکتور های یک mp3 player خوب رو گفتم! ولی چه می شه کرد ZVM داشتم انتظارم بالاست!)

راستی تا یادم نرفته:
11-آی پاد نباشه!!!:2:

alfred88
14-12-2009, 02:23
با سلام دوباره .ظاهرا هردو مدلی که معرفی شد تصویری هستن منظور اینه که صفحه ی نمایششون قابلیت نمایش عکس یافیلم داره البته فکر کنم ipod فقط عکس نشون بده ولی من میخوام که بدونه lcd باشه یعنی تصویری نباشه البته از ایپاد خوشم میاد .با سنسور نایک چه چیزایی مشخص میکنه واینکه این سنسور تو بازار هست.کجایی و چند ساعت شارژ باطری داره .

prowler88
14-12-2009, 13:37
منم یه mp3 player لازم دارم با قابلیت های زیر:(قبلش یه ZVM داشتم که با راهنمایی سیمور جان خریدم ولی lcd ش سوخته:41:)
2-صدای با کیفیت بالا
3-تصویر خوب و شفاف
6-قیمت تا 300تومن
8-تو جیب جا بشه
10-طراحیش زیبا باشه!
با تشکر(تقریبا" تمام فاکتور های یک mp3 player خوب رو گفتم! ولی چه می شه کرد ZVM داشتم انتظارم بالاست!)

راستی تا یادم نرفته:
فکر میکنم COWON S9 اکثر خواسته هات رو برآورده میکنه. البته فیلم ها رو باید تبدیل کنی بریزی توش.

seymour
14-12-2009, 18:48
2-صدای با کیفیت بالا
3-تصویر خوب و شفاف
6-قیمت تا 300تومن
8-تو جیب جا بشه
10-طراحیش زیبا باشه!

راستی تا یادم نرفته:
فکر کنم قبلاً هم صحبت کردیم که الان cowon داره خلاء عدم حضور کریتیو در دامنه PMP های سطح بالا رو پر می کنه ... S9 رو که رفیقمون گفت ... و O2 هم میتونه یه گزینه نزدیکتر به ZVM باشه (از نظر سایز البته حدود 10% بزرگتره - جیب پالتویی می طلبه!!!) ... اسپیکر داره -قابلیت افزایش حافظه (16 گیگ 310 تومن باید باشه - بقیه اش رو می تونه کارت بذاری) - حمایت از زیرنویس (srt و..) - حمایت گسترده/مستقیم از فرمت های ویدئویی - و.. تاچ هم هست.

با سلام دوباره .ظاهرا هردو مدلی که معرفی شد تصویری هستن منظور اینه که صفحه ی نمایششون قابلیت نمایش عکس یافیلم داره البته فکر کنم ipod فقط عکس نشون بده ولی من میخوام که بدونه lcd باشه یعنی تصویری نباشه البته از ایپاد خوشم میاد .با سنسور نایک چه چیزایی مشخص میکنه واینکه این سنسور تو بازار هست.کجایی و چند ساعت شارژ باطری داره .
اگه مساله ات اینه که پشتیبانی از عکس و فیلم ممکنه باعث افت کارایی در زمینه های دیگه باشه، نگران نباش .. نسل فعلی پلیرها از این مشکل رده شده ان و الان اکثر پلیرهای خوب از عکس و فیلم حمایت می کنن و اصلاً یه جورایی سخت شده که پلیر خوبی پیدا کنی که اینا رو نداشته باشه .. (مگه اینکه یه نفر دنبال سایز کوچک باشه)

اما اگه میخوای کلاً صفحه نمایش نداشته باشه (یعنی اصلاً هیچ صفحه ای که اطلاعات روش نشون بده نداشته باشه) ، یکی دو مدل هست .. از جمله zen stone از کریتیو و شافل از Apple ... هر دوی اینها برای مصارف خاصی مثل همین بحث ورزش و فعالیت محیط باز هستند ... میشه براشون بازوبند هم جور کرد که اگه خواستی ببندی دور بازوت... خب کنترل شون هم که خیلی basic هستش .. یعنی صرفاً جلو و عقب کردن آهنگ ها یا جابجا شدن در پلی لیست ها ..

باتری هم حدود 10 ساعت.

//

nike+ipod رو هم من ندیدم .. شاید پاساژ پایتخت گیر بیاد... اینطوریه که مثلً بهت میگه تا الان چقدر راه رفتی و چه سرعتی داشتی و میشه به itunes وصلش کرد و سوابقت در این زمینه رو نشون میده و اینا...

pkr_legend
14-12-2009, 20:49
O2 چه گرونه ولی 16.700.000 رنگ داره!!!:18: این 310 تومن با چه گارانتی هست؟این p7 iriver چطوره؟

a.z.p.z
14-12-2009, 21:00
Nike+ipod در ایپاد کلاسیک چیپست خارجی نداره و باید یه سنسور جدا به خود ایپاد متصل کنی علاوه بر اون سنسوری که در کفش نایک میذاری ! ...
اما در ایپاد نانو نسل 5 و ایپادتاچ ها چیپست داخلی داره و فقط باید خود سنسور رو بخری و به ته ی کفشت بذاری ...
البته این سنسور برای ایپاد شافل معنایی نداره ...
شافل هم به گفته محمد برای مصارف خاص هست برای ورزش کردن دوچرخه سواری یا رفتن بیرون یا بردن به مدرسه و ... کلا کاربرد زیاد داره ...
یکی از مزایای مهمش استفاده از voice over هست ! و یکی از معایبش هم این هست که برای استفاده از هر هدفونی باید یه هدفون اداپتر بخری که در پایتخت پیدا میشه !

ipod shuffle special edition هم در پایتخت وجود داره که بدنه اش دارای پولیش استیل هست که بسیار زیبا هست !

a.z.p.z
14-12-2009, 21:15
O2 چه گرونه ولی 16.700.000 رنگ داره!!!:18: این 310 تومن با چه گارانتی هست؟این p7 iriver چطوره؟

ایریور پی 7 یکی از مدل های خیلی خوب pmp از محصولات این شرکت هست که روش حساب های زیادی باز شده و
تمام امکانات برای یک pmp خوب رو داره !

سایر مشخصاتش رو میتونی بخونی :

صفحه نمايش مناسب در اندازه ي 4.3 اينچ از نوع TFT و با دقت 480*272 پيکسل
• قابليت پخش انواع متنوع فرمت هاي موسيقي، فيلم و عکس
• بدنه ي آلومينيومي و سبک
• حداکثر زمان پخش: 50 ساعت براي فايل هاي صوتي و 7 ساعت براي فايل هاي تصويري
• مجهز به 7 حالت اکولايزر از پيش تنظيم شده
• حافظه ي داخلي: 8 و 16 گيگابايت و شيار کارت حافظه از نوع Micro SD با ظرفيت هاي 4، 8، 16 و 32 گيگابايتي
• مجهز به پشتيباني از راديو FM
• قابليت ضبط صدا
• باتري يون ليتيوم استاندارد به همراه شارژر باتري
• مجهز به پورت USB
• وزن: 173 گرم
• ابعاد: 73.2*112*13 ميلي متر
.......
در ضمن فرمت های OGG و FLAC و Xvid رو هم ساپورت میکنه ..
اینترفیس جالبی هم داره که منو ها رو عین سرفصل ها و عناوین مهم روزنامه نشون میده!
برخی دیگر از فرمت هایی که ساپورت میکنه :

AV1، MP4، WMA، MPG، FLV، XVID، DAT، 3GP، K3G، GIF، JPEG و BMP
.................................................. .................................................. ..........

pkr_legend
14-12-2009, 23:58
این iriver p7 خیلی چشمم رو گرفته خیلی قشنگه(ویرایش: الان o2 سفید رو دیدم ششبیه هم هستن تقریبا"!)! نسبت به O2 چطوره؟مخصوصا" کیفیت صداش؟

FarsGolf
15-12-2009, 11:47
سلام
کابل یو اس بی آی پاد رو گم کردم جایی سراغ دارید برای تهیه؟
ضمنا من از قابلیت قدم شمار آی پاد نانو بدون سنسور نایک استفاده میکنم نمی دونم اون سنسور نایک برای چیه و اصلا به درد می خوره یا نه کسی اگه گرفته به من هم بگید لطفا. تو بخش فیتنس که pedometer رو فعال می کنم هم زمان میندازه هم قدم شمارش کاملادرست میشماره.

seymour
15-12-2009, 17:48
دیگه PMP خوب و درجه یک گرونه .. و همیشه هم قیمت اش حدود 300 تومنه انگار.. همین zen vision:m مرحوم خودت هم سال 84 ، حدود 320 تومن بود (30 گیگ) ... برحسب تورم حساب کنی به پول الان میشه 400 و خورده ای!!

o2 هم قیمتی که من دارم 8 گیگ 290 تومن و 16 گیگ 325 تومن بوده.. گارانتی امرتات اونطور که پرسیدم.

//

در مورد 16 میلیون رنگ : دیگه الان همه دارن میرن سمت 16 میلیون رنگ .. S9 از cowon همینطوره .. Xfi کریتیو همینطور .. creative zen همینطور -- و خلاصه نسل جدید پلیرهای رده متوسط و بالای اکثر کمپانی های معتبر.

//

p7: پاراگراف زیر.

این iriver p7 خیلی چشمم رو گرفته خیلی قشنگه(ویرایش: الان o2 سفید رو دیدم ششبیه هم هستن تقریبا"!)! نسبت به O2 چطوره؟مخصوصا" کیفیت صداش؟
از نظر سایز یه مقدار جمع و جورتر از O2 هستش... از نظر کیفیت تصویر پایین تر از o2 قرار می گیره .. بخصوص بخاطر اینکه P7 هنوز 260k هستش در حالیکه o2 همونطور که گفتی 16m هستش--- از نظر حمایت از فرمت هم نمیتونه به O2 برسه.

از نظر کیفیت صدا، P7 مثل خیلی کارای دیگه iriver صدای خیلی خوبی داره.. اما اگه بطور مشابه O2 رو هم مثل کارای دیگه cowon بدونیم (که هست) معنی اش اینه که احتمالاً برای کاربر سخت گیر تر، o2 خوش صداتر باشه... میشه نزدیک بهم توصیفشون کرد.

قابلیت های مشترک و خوبی مثل اسپیکر - کارت حافظه - حمایت از متن - .. هم که در هر دو هست.

o2 رادیو نداره .... در عوض P7 ظاهراً قابلیت TV out رو نداره.

هر دو نهایتاً انتخاب های خوبی به نظر میان.

seymour
15-12-2009, 18:16
سلام
کابل یو اس بی آی پاد رو گم کردم جایی سراغ دارید برای تهیه؟
ضمنا من از قابلیت قدم شمار آی پاد نانو بدون سنسور نایک استفاده میکنم نمی دونم اون سنسور نایک برای چیه و اصلا به درد می خوره یا نه کسی اگه گرفته به من هم بگید لطفا. تو بخش فیتنس که pedometer رو فعال می کنم هم زمان میندازه هم قدم شمارش کاملادرست میشماره.
طبیعتاً هرجا که ipod بفروشه باید اینطور لوازم جانبی ساده رو داشته باشه .. به پاساژ کامپیوتری نزدیک خونه ات سر بزن .. اگه تهران هستی پاساژ پایتخت یا پاساژ ایران.

//

درسته نسل جدید نانو اون pedometer (گام شمار) رو داره .. اما با nike+ipod قدری فرق داره .. nike+ipod لوس بازی اش (!) بیشتره .. (البته شوخی می کنم -- کلاً چیز جالبی به نظر میاد.)... اون گام شمار صرفاً کالری و گامها رو ثبت می کنه .. nike+ipod در عوض یه سری داده های بیشتری رو ثبت و مدیریت می کنه؛ مثلاً سرعت-مساف-مدت زمان هر جلسه پیاده روی -- ارتباط با آیتونز برای اینکه مثلا نمودار پیشرفت داشته باشی -- هیجان انگیز ترین آهنگ رو پخش کنه تا بیشتر انگیزه ایجاد بشه و ...

اون nike+ipod یه قطعه اس که زیر ipod ات وصل میشه و بعد توی منوی fitness یه گزینه جدید بالای pedometer اضافه میشه...

masoudboy
15-12-2009, 20:27
دوستان اين mp3player فيليپس كيفيتش چطوريه ؟
اين مدل GoGear مثل اينكه 27 ساعت شارژ نگه ميداره و 2 گيگش تو بازار 60 هزار تومانه ؟
mp3player كه اينقدر شارژ نگه داره از سونی ، كريتيو يا iriver تو اين رنج قيمت هست ؟

pkr_legend
15-12-2009, 22:58
مرسی از کمکتون احتمالا" بین O2 و P7 یکی رو می خرم ،باید از نزدیک ببینم. کسی پیشنهاد دیگه ای نداره؟(راستی سیمور جان اگه فضولی نیست! الان چه mp3player ی داری؟)
(ویرایش:اینطور که تو review ها نوشته p7 تاچ اسکرینش خیلی داغونه!:D)
ویرایش 2:با توجه به اختلاف قیمت حدود صد هزار تومن O2 به جز صفحش چه چیزی داره چه نسبت به P7 بهتر باشه؟earphone ش چطوره؟
ویرایش3!!!:این X-Fi 2 قضیش چیه؟:D البته صفحش کوچیکه

alfred88
16-12-2009, 04:22
با سلام .بله ظاهرا nano+nike همون چیزیه که میخوام .
سوالی که دارم اینه که ایا دویدن و کلا لرزشمثله دوچرخه سواری و.. برایه lcd ضرر نداره .
یه سواله فنی هم دارم .باطری ایپاد چطوره چون برای من باطری هم خیلی مهمه
با تشکر

a.z.p.z
16-12-2009, 06:51
شما چه ایپادی میخواهید بگیرید ؟ خیر باطری ها شون مشکلی نداره و قابل قبول هست و کمترینشون برای ایپاد شافل با 10 ساعت پخش موسیقی هست !!! ...
تا اونجایی که میدونم خیر به ال سی دی لطمه ای وارد نمیشه چون هارد دیسک که نیست ...:دی
لینک زیر رو مشاهده کنید :

FarsGolf
16-12-2009, 10:45
طبیعتاً هرجا که ipod بفروشه باید اینطور لوازم جانبی ساده رو داشته باشه .. به پاساژ کامپیوتری نزدیک خونه ات سر بزن .. اگه تهران هستی پاساژ پایتخت یا پاساژ ایران.

جایی که خریدم نداشت پایتخت فقط نرفتم . پاساژ پایین میدون ولیعصر و ایران هم نداشتن.
فکر می کردم همه جا پیدا بشه ولی هیچ جا نبود.

Maziar_69
16-12-2009, 12:02
سلام دوستان.
من یه دستگاه ضبط خبرنگاری میخواستم بگیرم.
هیچ اطلاعاتی هم ازش ندارم.
ممنون میشم راهنماییم کنین.
هزینه هم حداکثر تا 120-130 هزار تومان.

ممنون.

vosogh
16-12-2009, 15:36
سلام دوستان .
من بعد از چند وقت دوباره برگشتم.
من ویولن میزنم و برای ضبط کردن و گوش دادن به صدای قطعاتی که استادم میزنه به یه mp3player که کیفیت ضبط مناسب هم داشته باشه نیاز دارم. البته من الان میتونم تا 55000 تومان هزینه کنم . بنظرتون چیزی گیرم میاد؟

seymour
16-12-2009, 18:44
با سلام .بله ظاهرا nano+nike همون چیزیه که میخوام .
سوالی که دارم اینه که ایا دویدن و کلا لرزشمثله دوچرخه سواری و.. برایه lcd ضرر نداره .
یه سواله فنی هم دارم .باطری ایپاد چطوره چون برای من باطری هم خیلی مهمه
با تشکر
همونطور که رفیقمون گفت، مشکلی در تحرک ندارن .. این دیگه واضحه که اگه قرار بود مشکل داشته باشن که apple نمیاد کاربرها رو تشویق کنه که هنگام ورزش ازش استفاده کنن!! ... بطور کلی هم پلیرهایی که سیستم فلش دارن (مثل همین نانو) براساس تحرک مشکلی براشون پیش نمیاد .. چون قطعات مکانیکی اندکی دارن.

جایی که خریدم نداشت پایتخت فقط نرفتم . پاساژ پایین میدون ولیعصر و ایران هم نداشتن.
فکر می کردم همه جا پیدا بشه ولی هیچ جا نبود.
عجیب ... البته پاساژهای طرف ولیعصر ارادت کمتری به apple دارن! .. پاساژ پایتخت مقصد نهایی ipod دارها هستش .. اگه اونجا نداشته باشه میشه قطع امید کرد!! ..

seymour
16-12-2009, 18:54
دوستان اين mp3player فيليپس كيفيتش چطوريه ؟
اين مدل GoGear مثل اينكه 27 ساعت شارژ نگه ميداره و 2 گيگش تو بازار 60 هزار تومانه ؟
mp3player كه اينقدر شارژ نگه داره از سونی ، كريتيو يا iriver تو اين رنج قيمت هست ؟

در مورد فیلیپس یکی دوبار در پست های قبلی همین تاپیک و کلاً این تالار صحبت شده .. اگه خواستی یه سرچ بزن.. کیفیت شون خوبه ... به نظر میاد بطور کلی مدلهایی از کریتیو و سونی برتری داشته باشن، اما اگه باتری برای شما اولویت بیشتری داره، بحث فرق می کنه...

بهرحال گزینه های دیگه با باتری خوب، موزائیک از کریتیو که ساعت باتری نگه میداره و باکیفیت شیک و دارای اسپیکر هستش... 30 ساعت باتری ..

از کارای سونی NW-E هستش که شیکه و حدود 30 ساعت باتری داره -- با کیفیت صدای خیلی خوب.
سری NWZ-B سونی هم کمتر از 20 ساعت باتری داره .. اما قابلیت شارژ 3 دقیقه ای داره که مثلاً برای وقتی که عجله داری خیلی کاربردیه ... یعنی 3 دقیقه می زنی اش به شارژ و حدود 90 دقیقه واسه ات کار می کنه ..

مرسی از کمکتون احتمالا" بین O2 و P7 یکی رو می خرم ،باید از نزدیک ببینم. کسی پیشنهاد دیگه ای نداره؟(راستی سیمور جان اگه فضولی نیست! الان چه mp3player ی داری؟)
(ویرایش:اینطور که تو review ها نوشته p7 تاچ اسکرینش خیلی داغونه!:D)
ویرایش 2:با توجه به اختلاف قیمت حدود صد هزار تومن O2 به جز صفحش چه چیزی داره چه نسبت به P7 بهتر باشه؟earphone ش چطوره؟
ویرایش3!!!:این X-Fi 2 قضیش چیه؟:D البته صفحش کوچیکه
دیگه گزینه های موجودت در ایران محدود به همین هاست ... فرضاً ipod video هم یه رقیبه .. اما از نظر قابلیت ها به اینا نمیرسه .. در عوض حافظه و کیفیت صدا و تصویرش به اینا نمی رسه .. Q5 یا A3 از cowon هم هست که این دفعه گرونه ... xfi-2 یا سری x از سونی هم هست که بیشتر برای صدا هستند تا تصویر.

//

پلیر دستم میاد و میره ... اما اونایی که ثابت دارم و (واقعاً واسه صدا و تصویر) استفاده می کنم zvm هستش و آیپاد نانو و muvo slim و micro .. یه ipod و یه سونی رو هم قرض داده ام و الان دستم نیست.

//

تاچ: نترس - تاچ O2 هم همچین شاهکار نیست .. برحال کمپانی های مربوطه هنوز مثل apple با تجربه نشده ان در بحث تاچ ... زمان لازم دارن ... هر دوتاشون تاچ های متوسط و خوب دارن ... نه افتضاح و نه عالی.

//

تفاوت های O2 و P7 : اصلش کیفیت صدا و تصویر بالاتر O2 هست .. قابلیت tv out برای من خیلی مهمه که P7 نداره .. هدفون های هر دو باید خوب باشن ... نهایتاً اگه یه نفر بخواد تجربه صوتی اش پیشرفت کنه باید هدفون جدید بخره .. اما هدفون های خودشون هم مشکلی ندارن--- باز تفاوت های ریز هم کم ندارن که نمی دونم چقدر در انتخاب نهایی یه نفر موثره .. مثلا o2 زیرنویس هم پخش می کنه که میتونه برای اونایی که اهل فیلم divx هستن بسیار جالب باشه ... حمایت از فرمت متنوع تر فایل ویدئو و عکس هم خیلی مهمه برای من که o2 داره.

//

Xfi-2 : همونطور که گفتم الان یه جورایی بالاترین مدل کریتیو محسوب میشه (کریتیو یه موقعی پیشتاز بازار بود و الان داره سعی می کنه عقب افتادگی اش در زمینه تاچ رو جبران کنه).. اما اگه بخوایم با رقبا بسنجیم در رده mid range قرار می گیره .. یعنی پلیرهایی که هنوز PMP قطعی محسوب نمیشن ، اما روی قابلیت ویدئوشون هم مانور قابل قبولی داده ان .. کیفیت صدای بسیار عالی ؛ هدفون بسیار خوب و باکیفیت ؛ خروجی TV.

seymour
16-12-2009, 18:55
سلام دوستان.
من یه دستگاه ضبط خبرنگاری میخواستم بگیرم.
هیچ اطلاعاتی هم ازش ندارم.
ممنون میشم راهنماییم کنین.
هزینه هم حداکثر تا 120-130 هزار تومان.

ممنون.
میتونی دنبال سری ux از سونی باشی که 2 گیگش رو میتونی با 120 تومن بگیری .. سامسونگ هم یکی دو مدل داره که از نظر من در رده بعد از سونی قرار می گیره ...مثل vp1 که توی پاساژ ایران میتونی پیداش کنی و 1 گیگش 110 تومنه.

سلام دوستان .
من بعد از چند وقت دوباره برگشتم.
من ویولن میزنم و برای ضبط کردن و گوش دادن به صدای قطعاتی که استادم میزنه به یه mp3player که کیفیت ضبط مناسب هم داشته باشه نیاز دارم. البته من الان میتونم تا 55000 تومان هزینه کنم . بنظرتون چیزی گیرم میاد؟
بودجه ات خیلی پایینه .. اگه مثلا میتونی صبر کنی تا بودجه ات بره بالا (مثلاً تا 100 تومن) صبر کن .. اما اگه بالا نخواهی برد، دنبال zen stone plus از کریتیو -- سری u سامسونگ و سری T از iriver باش.. کریتیو wav ضبط می کنه و دوتای دیگه mp3

pkr_legend
18-12-2009, 15:38
پس این Cowon o2 ویدیو و صداش از ZVM بهتره دیگه؟ بعد اینکه این تم ش عوض نمی شه؟
با تشکر

prowler88
18-12-2009, 16:59
با تشکر
خیالت راحت. O2 هر چی بریزی توش پخش میکنه. تقریبا همه ی فرمت ها رو ساپورت میکنه. عکس هم تا کیفیت 50 مگاپیکسل نشون میده.

seymour
18-12-2009, 18:02
با تشکر
کیفت تصویرش که قطعاً بهتره، چه از نظر صفحه نمایش و چه وضوح .. بالاخره فن آوری چندسال پیشرفت کرده و اگه غیر از این بود عجیبه ..

//

از نظر کیفیت صدا، به نظر من رقابت با zvm سخته ... اما مطمئناً ناامیدت نمی کنه و به نظر من در همون حد باید باشه... کیفیت پایه کارای cowon بسیار بالاست.

//

تم: دستت به اندازه مثلا S9 باز نیست ، اما برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هایی اومده که اجازه میده image های مربوط به theme دستگاه رو دستکاری کنی .. ضمن اینکه کاربرها هم theme هایی درست کرده ان (مثل این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) ..

Maziar_69
19-12-2009, 16:56
میتونی دنبال سری ux از سونی باشی که 2 گیگش رو میتونی با 120 تومن بگیری .. سامسونگ هم یکی دو مدل داره که از نظر من در رده بعد از سونی قرار می گیره ...مثل vp1 که توی پاساژ ایران میتونی پیداش کنی و 1 گیگش 110 تومنه.

بودجه ات خیلی پایینه .. اگه مثلا میتونی صبر کنی تا بودجه ات بره بالا (مثلاً تا 100 تومن) صبر کن .. اما اگه بالا نخواهی برد، دنبال zen stone plus از کریتیو -- سری u سامسونگ و سری T از iriver باش.. کریتیو wav ضبط می کنه و دوتای دیگه mp3

ممنون. این مدل سونی با چه فرمتی ضبط میکنه؟
کیفیتش چجوریه؟

seymour
19-12-2009, 18:44
ممنون. این مدل سونی با چه فرمتی ضبط میکنه؟
کیفیتش چجوریه؟
بصورت mp3 استریو ضبط می کنه (که یه جورایی مزیت نسبت به voice recorder های مرسوم حساب میشه --- که اکثراً فرمت اختصاصی یا wav هستن) ... اینطوری از مرحله تبدیل خلاص هستی... در واقع سونی این مدل رو بعنوان یه "voice recorder چند منظوره" عرضه کرد ..

دوستان که برده ان راضی بوده ان .. در وب هم ریویوها و نقدهای خوبی روش شده ... کلاً در اون حدود قیمت مدل بسیار خوبیه.