PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید دستگاهای ضبط و پخش قابل حمل

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

osmaan
08-03-2009, 08:38
دوست خوب ، شما اگه "نشنیدی" چطور "مطمئنی" که "کم میاره" ؟(حداقل می تونستی بگی " حدس می زنم که کم بیاره") ... من تصادفا هم کیفیت ضبط دو سه مدل ریکورد سونی رو شنیدم و یکی دو مدل cowon ، و voice recorder سونی رو باکیفیت تر دیدم ...

منم تایید می کنم
رکوردر های سونی از پلیر های کاوون تو زمینه ضبط صدا سرتره.

Aryan.nik
13-03-2009, 15:51
من یک وسیله ای مخوام که صدا ضبط کنه...خونه پرش میتونم 100 تومن برای این وسیله پول بدم.....فقط برای من قدرت ضبط صداش مهمه
خیلی ممون میشم اگر هرچه سریع تر جواب بدید.

prowler88
13-03-2009, 19:01
متوجه نشدم شما پلیر میخوای؟
اگه فقط ضبط صدا مهمه ریکوردر بخر.

farshad_4017
13-03-2009, 19:07
بچه ها تا 150 تومن
یه پلایر باحال که بزارم تو گوشم و صفا ،‌کیفیت صدا با عمر باطری ،‌دیرتر خراب شدن دستگاه ، مخصوصا سیم هدفونش :دی
منتظر نظرات شما استید محترم هستم

Niksoft
14-03-2009, 10:02
با سلام خدمت دوستان

از بین دوستان کسی هست که یکی از voice recorder های سونی رو داشته باشه
یا تست کرده باشه(منظورم مدلهای icd )
من مد نظرم فقط کیفیت ضبطه و هیچ چیز دیگری برام مهم نیست
ممنون میشم اگه نظرتون رو در مورد کیفیت ضبط صداش بگید

در مقایسه با cowon , somsung
چطور ارزیابیش میکنید ؟
:46:

prowler88
14-03-2009, 10:43
بچه ها تا 150 تومن
یه پلایر باحال که بزارم تو گوشم و صفا ،‌کیفیت صدا با عمر باطری ،‌دیرتر خراب شدن دستگاه ، مخصوصا سیم هدفونش :دی
منتظر نظرات شما استید محترم هستم

Cowon U5 8 GB که هم کیفیتش خوبه هم باتریش هم مستحکمه هم ضبط صداش خوبه. 130 تومنه. 18 تومن بذار روش هدفون Creative EP-630 بگیر. هدفون خودش در حدی نیست که صدای دستگاه رو نشون بده. یه مقدار هم تو گوش ناراحته. این که میگی سیم هدفون خراب نشه بستگی به استفاده ی خودت داره. اگه میخوای خراب نشه مچاله نکن تو جیبت. من تا حالا شاید 4 تا هدفون عوض کردم. همشون بعد یه مدت یه طرفشون صداش قطع شد. آخریو که گرفتم گذاشتم تو یه جعبه ی فلزی کوچیک که میذارم تو جیبم فشار نیاد بهش. تا الان هیچ مشکلی پیدا نکرده.

osmaan
14-03-2009, 12:31
cowon u5 8 gb
منم این مدل رو تایید میکنم

osmaan
14-03-2009, 12:42
با سلام خدمت دوستان

از بین دوستان کسی هست که یکی از voice recorder های سونی رو داشته باشه
یا تست کرده باشه(منظورم مدلهای icd )
من مد نظرم فقط کیفیت ضبطه و هیچ چیز دیگری برام مهم نیست
ممنون میشم اگه نظرتون رو در مورد کیفیت ضبط صداش بگید

در مقایسه با cowon , somsung
چطور ارزیابیش میکنید ؟
:46:

من یکی از مدل های icd سونی رو امتحان کردم و با کاوون مقایسه کردم از نظر ضبط سونی تو این مدل از کاوون خیلی بهتر بود
اگه برات فقط ضبط مهمه سونی بخر ولی اگه برات آهنگ کوش کردن هم مهمه کاوون بگیر

farshad_4017
14-03-2009, 17:46
مرسی
منظورتون همین مدله دیگه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا یه سوالی برام پیش اومده ! فکر می کردم آی پود از همه چی باحالتره ! این مال کجاست !
چون اصلا اسم مارکشو نشنیده بودن :-" از کجا بگیرم ؟ به چه گارانتی ؟
ممنون

prowler88
14-03-2009, 18:22
مرسی
منظورتون همین مدله دیگه

حالا یه سوالی برام پیش اومده ! فکر می کردم آی پود از همه چی باحالتره ! این مال کجاست !
ممنون
آی پاد هم پلیر های خوبی داره. ولی از اونجا که به طرز سرسام آوری تبلیغ میکنه و اگه خودش نکنه بقیه تبلیغشو میکنن یه وضعیتی ایجاد شده که همه فکر میکنن mp3 player یعنی iPod. خیلی ها اصلا موقع خرید به مارک های دیگه توجه هم نمیکنن.
COWON یه شرکت کره ایه که همون برنامه ی معروف JetAudio رو ساخته. بدون تعصب میگم بین برنامه های پلیر بهترین کیفیت پخشو همین داره. از تنظیم صداهای این برنامه برای پلیرهاش هم استفاده کرده و باعث شده که از نظر صدا بی رقیب باشه. این در حالیه که هیچ کدوم از آی پاد ها حتی اکولایزر دستی هم ندارن. من خودم دو سال پیش یه مدلشو گرفتم و از اون موقع تا حالا انواع و اقسام پلیرها اعم از سونی و کریتیو و آی ریور و آی پاد و سامسونگ رو دیدم و صداشونو شنیدم هیچ کدوم به پای این نمیرسن. چه از نظر کیفیت و چه بلندی صدا.
اگه ساکن تهران هستی تو پایتخت چند تا مغازه دارن. مغازه اصلیش وقتی میری بالا روبروی پله برقیه.

farshad_4017
14-03-2009, 22:53
کس دیگه ای نظری نداره ؟
( البت prowler88 جان نظر شما محترم و قصد بی ادبی ندارم ، ولی دوست دارم نظر چند نفر دیگه رو هم ببینم :)‌)

osmaan
15-03-2009, 00:44
ممنون
توضیحاتی رو دوستم به شما داد ولی یادش رفت بگه امرتات نماینده انحصاری کاوون توی ایران هست
البته prowler88 جان قصد جسارت نداشتم

farshad_4017
15-03-2009, 11:00
بچه ها اینو ببینین

کسی اینارو استفاده کرده !
ایراداش چیه ؟

prowler88
15-03-2009, 14:45
کس دیگه ای نظری نداره ؟
( البت prowler88 جان نظر شما محترم و قصد بی ادبی ندارم ، ولی دوست دارم نظر چند نفر دیگه رو هم ببینم :)‌)
اختیار داری فرشاد جان. اتفاقا کار درست همینه که به نظر یه نفر اعتماد نکنی.

prowler88
15-03-2009, 14:48
من زیاد راجع به coby اطلاعات ندارم ولی در این حد میدونم که بین پلیرها یه برند درجه دو هست. البته نمیدونم از نظر قیمت چه جوریه. ولی برای سونی و سامسونگ و کریتیو و ... رقیب جدی محسوب نمیشه.

farshad_4017
15-03-2009, 17:33
قیمتش حدود 50 تومنه !
فقط دیدم که ازش استفاده می کنند !
می خواستم بدونم کسی اطلاعی نداره ؟
چرا کسه دیگه ای نظری نمیده ؟

prowler88
15-03-2009, 18:23
اصلا به نظر نمیاد چیز خوبی باشه. سایت cnet که از مدل c7092 خیلی بد گفته بود. از 5 امتیاز به زور 1 گرفته بود.

farshad_4017
15-03-2009, 19:36
اینس ایتی که گفتی یه جا برای اینجور وسایلاست ؟
سایت imdb رو برای فلیما دیدین دیگه همتون ! یه سایت برای اینجور وسایلا ینست که ملت امتیاز بدن و در موردش نظر بدن ؟

seymour
15-03-2009, 20:15
سایت imdb رو برای فلیما دیدین دیگه همتون ! یه سایت برای اینجور وسایلا ینست که ملت امتیاز بدن و در موردش نظر بدن ؟
سایت مرجع واسه ریویو و بررسی پلیرها می خوای ؟ .. مثلا Cnet که گفته شد ... anythingbutipod ... سایت مجله PC ... سایت dapreview و چندتای دیگه ...

بچه ها اینو ببینین

کسی اینارو استفاده کرده !
ایراداش چیه ؟
کوبی اصلا در حد مقایسه با اینایی که اسمش برده شد (آیپاد و cowon و دو سه تا مارک دیگه نیست) ... اگه اینا لیگ برترن ، کوبی در میانه های جدول دسته اول توپ می زنه! ...

کس دیگه ای نظری نداره ؟
اگه کیفیت صدا می خوای cowon ... اگه می خوای خوشدست باشه و ظریف : ipod ... اگه آرشیو موسیقی ات بزرگه ، می تونی کارای creative هم موجوده ...

prowler88
16-03-2009, 01:47
فرمایشات جناب seymour درسته. cnet با imdb فرق داره. نظر مردم توش نقشی نداره. یه سایتیه که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد رو مورد بررسی قرار میده و تست میکنه و review میذاره. البته در بعضی شاخه ها ریویوهاش قابل اعتماد نیستن ولی به نظر من ریویوهای قسمت های mp3 player و هدفونش خیلی خوبن.

rostamiani
17-03-2009, 14:58
سایت mobile-review هم ریویو های کامل و خوبی داره.البته این سایت در اصل برای بررسی گوشی موبایل هست ولی تعداد زیادی از MP3 Player ها رو هم بررسی کرده
بخش انگلیسی سایت ریویو های کم تری داره.برای دیدن همه ریویو ها باید قسمت روسی سایت رو ببینید.! می تونید صفحه ها رو با Google Translate ترجمه کنید

Anathema&sin
27-03-2009, 22:14
من یه mp3 player میخوام که دوربین داشته باشه و دوربینش بالای 2 مگ باشه و قابلیت عکس برداری و فیلم برداری داشته باشه...وزنش نهایتا 50 گرم باشه.
بقیه چیزا مثله کیفیت صدا اصلا مهم نیست

huggy
27-03-2009, 22:26
سلام من mp3 player مدل k5 برای سامسونگ میخواستم بخرم کسی قیمتی ازش نداره ؟؟
تو اون مایه ها ( که خودش بلند گو داشته باشه ) کسی نمی شناسه ؟؟؟؟

sastwhc
27-03-2009, 23:31

zen stone plus از creative هم یه سری با اسپیکر داره ... 2 گیگ 75 تومن باید باشه ...

zen wav از creative هم اسپیکر داره که قیمت 2 گیگش 95 تومنه ...

k5 از سامسونگ رو هم که دوستمون گفت ، ظاهرا 1 گیگش حدود 130 تومنه ...

x20 از iriver هم هست که 2 گیگش 150 تومنه .. (فقط تهران)

rostamiani
28-03-2009, 13:31
من یه mp3 player میخوام که دوربین داشته باشه و دوربینش بالای 2 مگ باشه و قابلیت عکس برداری و فیلم برداری داشته باشه...وزنش نهایتا 50 گرم باشه.

یادمه قدیما یک دوربین بود که Mp3 Player و Radio هم داشت.دوربینش هم کیفیت خوبی داشت و قیمتش هم مناسب بود.فکر می کنم Benq ذود
به نظر من یک همچین چیزی باید کار شما رو راه بندازه :31:

prowler88
28-03-2009, 14:19
آخه چطور ممکنه یه دستگاهی که همه ی اینا رو با هم داشته باشه وزنش زیر 50 گرم باشه؟

sadeq280
28-03-2009, 16:43
سلام

من قبلا یک پلیر سامسونگ مدل yp-t9 داشتم که گمش کردم حالا هم این مدل رو پیدا نمی کنم مدل های جدید سامیونگ هم صفحه هاشون لمسیه .

اگه کسی یک چیزی توی همون مایه های t9 می شناسه بگه که صفحه لمسی نباشه کیفیتش هم خوب باشه کار باهش هم راحت باشه قیمت هم تا 150 تومن لطفا بگه ا
گر هم کسی t9 داره و می خواد بفروشه من می خرم

dsa
29-03-2009, 12:08
سلام دوستان

من 100 تومن پول دارم (حالا يه كم بالا تر هم ميشه ) ميخوام يه MP3 PLAYER بخرم. قبلا يه Creative Zen micro داشتم كه تركيد!!

حالا لطفا چيزي معرفي كنيد كه باتريش خوب دووم بياره ، ظرفيتش با اين قيمت بالا باشه ، كيفيتشم خوب باشه و خوشگل و سبك و كوچيك باشه.

ضبط صدا و MP4 و ... هم اصلا مهم نيست فقط باهاش mp3 گوش ميدم آخه.

prowler88
29-03-2009, 12:17
بهترین گزینه برای شما COWON iAudio U5 هست.
u5
2g=89000
4g=99000
8g=109000

huggy
29-03-2009, 15:16
بهترین گزینه برای شما cowon iaudio u5 هست.
U5
2g=89000
4g=99000
8g=109000
بلند گو داره ؟؟؟ چه چیز های دیگری هم داره ؟؟؟

prowler88
30-03-2009, 00:25
بلندگو نداره (مهم اینه که خودتون بشنوین دیگه؟). رادیو با قابلیت ضبط. ضبط صدا با کیفیت خوب. کیفیت صدای فوق العاده و تنظیم صداهای عالی (اکولایزر 5 بانده, BBE, MP Enhance, Mach3Bass و...). 24 ساعت پخش موزیک. وزن 35 گرم. 64 میلی وات خروجی صدا. USB 2.0 .

seymour
01-04-2009, 15:47

zen stone plus هم هستش که یه مدل با اسپیکر هم داره ... قیمتش زیر 100 تومنه ... محصول creative ... راستی zen mozaic باز از همین کمپانی هم اسپیکر داره ...

seymour
01-04-2009, 15:58

یادمه قدیما یک دوربین بود که Mp3 Player و Radio هم داشت.دوربینش هم کیفیت خوبی داشت و قیمتش هم مناسب بود.فکر می کنم Benq ذود
به نظر من یک همچین چیزی باید کار شما رو راه بندازه :31:
آره -قبلا creative یه مدل اینطوری داشت ... benq داشت .. حتی سامسونگ هم فکر کنم یکی دو مدل داشت که پلیر/دوربین بودن ... الان دیگه همه شون از نخ اینطور وسایل ترکیبی اومدن بیرون چون اولا فروش قابل توجهی نداشت ، ثانیا وسیله ای هست به نام موبابل که همین کار رو به همراه چندتا کار دیگه انجام میده (و اتفاقا کیفیت صداش هم خیلی بالا نیست ؛ پس با قابلیت های مورد نظر شما جور در میاد)

آخه چطور ممکنه یه دستگاهی که همه ی اینا رو با هم داشته باشه وزنش زیر 50 گرم باشه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام

من قبلا یک پلیر سامسونگ مدل yp-t9 داشتم که گمش کردم حالا هم این مدل رو پیدا نمی کنم مدل های جدید سامیونگ هم صفحه هاشون لمسیه .

اگه کسی یک چیزی توی همون مایه های t9 می شناسه بگه که صفحه لمسی نباشه کیفیتش هم خوب باشه کار باهش هم راحت باشه قیمت هم تا 150 تومن لطفا بگه ا
گر هم کسی t9 داره و می خواد بفروشه من می خرم
پس یعنی شما در واقع یه پلیر خوب می خوای ... مثلا ipod nano تقریبا تو همون مایه هاست ... سری s سونی هم خیلی شیک و باکیفیت هستن ..

nw_nk
03-04-2009, 09:49
سلام. یکی بهم سپرده براش MP3 Player بگیرم. راستش هیچ توقعی هم نداره. پیشنهادتون چیه؟ زیر 100.

2 گیگ حافظه و فقط پخش MP3 کافیه. WMA و AAC و ... هم پخش کرد ضرری نداره.

مهمترین عامل در نظرم کیفیت و همچنین بلندی صداست (نه اسپیکر). بعد مدیریت خوب فایل های صوتی توسط نرمافزارش. بعد خیلی بزرگ نبودنش. بعد راحتی شارژ و زمان پخش. مورد دیگه ای هست؟

راستی اگر اسپیکر داشته باشه, گرون تر میشه؟ باید مدل بی کیفیت تر بگیرم؟ زیادی بزرگ میشه؟

osmaan
03-04-2009, 10:18
سلام. یکی بهم سپرده براش MP3 Player بگیرم. راستش هیچ توقعی هم نداره. پیشنهادتون چیه؟ زیر 100.

2 گیگ حافظه و فقط پخش MP3 کافیه. WMA و AAC و ... هم پخش کرد ضرری نداره.

مهمترین عامل در نظرم کیفیت و همچنین بلندی صداست (نه اسپیکر). بعد مدیریت خوب فایل های صوتی توسط نرمافزارش. بعد خیلی بزرگ نبودنش. بعد راحتی شارژ و زمان پخش. مورد دیگه ای هست؟

راستی اگر اسپیکر داشته باشه, گرون تر میشه؟ باید مدل بی کیفیت تر بگیرم؟ زیادی بزرگ میشه؟

من مدلcowon U5 رو پیشنهاد میدم
2 گیگ زیر 100 تومن
فرمت هایی که پخش میکنه ایناست mp3. wma .wav. ogg.flac
از نظر کیفیت واقعا عالیه، حرف نداره
از نظر مدیریت فایل خیلی خوب و راحته
اصلا بزرگ نیست تقریبا نازک و زیباست
24 ساعت شارژ برای پخش داره
اسپیکر نداره
ضبط صدا داره

nw_nk
03-04-2009, 13:09
من مدلcowon U5 رو پیشنهاد میدم
2 گیگ زیر 100 تومن
فرمت هایی که پخش میکنه ایناست mp3. wma .wav. ogg.flac
از نظر کیفیت واقعا عالیه، حرف نداره
از نظر مدیریت فایل خیلی خوب و راحته
اصلا بزرگ نیست تقریبا نازک و زیباست
24 ساعت شارژ برای پخش داره
اسپیکر نداره
ضبط صدا داره

1- اینو پیشنهاد دادید؟ حافظه اش 4 و 8 گیگه که.

2- شارژر جدا داره؟ چون طرف با PC و Laptop هیچ ارتباطی نداره.

3- فرقش با مدل های 50 60 تومنی چیه؟ کیفیت اون ها قابل تحمل نیست؟

4- مدلی هست که فلش بخوره و فایلهای MP3 درونش رو پخش کنه؟

osmaan
03-04-2009, 13:27
1- اینو پیشنهاد دادید؟ حافظه اش 4 و 8 گیگه که.

کد:
2- شارژر جدا داره؟ چون طرف با pc و laptop هیچ ارتباطی نداره.

3- فرقش با مدل های 50 60 تومنی چیه؟ کیفیت اون ها قابل تحمل نیست؟

4- مدلی هست که فلش بخوره و فایلهای mp3 درونش رو پخش کنه؟

1 سایت اصلی کاوون 2 گیگ رو هم نشون میده و الان هم تو ایران داره به فروش میرسه در واقع خودم دارم میفروشمش، پس چطور وجود نداره؟!

2 بله شارزر جدا هم داره البته توی بسته بندی نیست باید جداگانه بخرید، به pc و لب تاپ هم وصل میشه.

3 کیفیت فوق العاده!

seymour
03-04-2009, 19:44

.....

بجز مواردی که دوستمون جواب داد و خب البته انتخابهای دیگه مثل creative - سانسا (اگه تهران باشی) - سونی (کارای جمع و جورتر) هم وجود داره ... در مورد اسپیکر :

کلاً مدلهای کمی این قابلیت رو دارن ... ولی از بین مارک های معتبر ، creative zen stone مثلا این قابلیت رو داره و نه بزرگتره (حتی کوچکتر از حالت عادیه) و نه بی کیفیت تر ... یعنی می خوام بگم وجود/عدم وجودش تاثیری روی پارامترهای دیگه نداره .. ولی کلاً کمیابه ..

4- مدلی هست که فلش بخوره و فایلهای MP3 درونش رو پخش کنه؟
قابلیتی که دنبالشی ، مجددا مثل بحث اسپیکر ، کمیابه ... مدلهای محدودی این قابلیت رو دارن و اکثرا هم مدلهای سطح بالا / با قیمت های بالا هستن .. قدیما این قابلیت توی مدلهای ارزون تر هم بود (بازم تک و توک) اما الان دیگه نه ... حداقل من که فکر می کنم چیزی زیر 200 تومن یادم نمیاد ...

iraniran2
03-04-2009, 19:59
به نظر من creative zen بگير درسته mp4 هست ولي دو گيگش حدود 100 تومنه و كيفيتش هم عاليه.

nw_nk
03-04-2009, 22:11
به نظر من creative zen بگير درسته mp4 هست ولي دو گيگش حدود 100 تومنه و كيفيتش هم عاليه.

تفاوتش با اونی که دوستان معرفی کردن چیه؟

راستی پخشش پیچیده هم نباشه بهتره. طرف این کاره نیست.

nw_nk
04-04-2009, 12:41
دوستان 2 ساعت دیگه میرم بگیرم. اگر ممکنه یک مدل ارزونتر هم معرفی کنید. به طرف گفتم 90 تازه شارژ هم می خواد تو ذوقش خورد. گفت چی داره گفتم کیفیت بالا. راستش کسی نیست که کیفیت عالی و خوب و یا حتی متوسط براش فرقی کنه.

فقط مدلی که معرفی می کنید مشکلی نداشته باشه. کیفیت هم متوسط یا خوب.

seymour
04-04-2009, 19:23
دوستان 2 ساعت دیگه میرم بگیرم. اگر ممکنه یک مدل ارزونتر هم معرفی کنید. به طرف گفتم 90 تازه شارژ هم می خواد تو ذوقش خورد. گفت چی داره گفتم کیفیت بالا. راستش کسی نیست که کیفیت عالی و خوب و یا حتی متوسط براش فرقی کنه.

فقط مدلی که معرفی می کنید مشکلی نداشته باشه. کیفیت هم متوسط یا خوب.

تفاوتش با اونی که دوستان معرفی کردن چیه؟

راستی پخشش پیچیده هم نباشه بهتره. طرف این کاره نیست.
دیگه نمی دونم رفتی برای خرید یا نه ... بهرحال توی مدلهای این قیمتی (زیر 100) ، هیچکدوم شارژر جدا ندارن ... (همون قاعده مورچه و کله پاچه) ... می تونی بری و شارژر بخری .. از اینایی که برق شهری رو به اتصال usb تبدیل می کنه ... (هرچند یه مقدار ملاحظات ایمنی هم داره) ...

اگه انقدر واسه اش دردسره ، برو دنبال مدلهای باتری قلمی خور creative ... اکثر پاساژهای کامپیوتری یکی دوتا نمایندگی کریتیو دارن ...

nw_nk
04-04-2009, 21:53
سلام. گرفتم. ممنون.

JayR
08-04-2009, 23:52
من قبلا یه پست دیدم یکی دنبال پلیر zune می گشت
گیر اورد؟
کسی جایی دیده؟

seymour
12-04-2009, 18:55
من قبلا یه پست دیدم یکی دنبال پلیر zune می گشت
گیر اورد؟
کسی جایی دیده؟
دوستمون توی این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بود ... ایشون نهایتاً O2 از cowon رو گرفت (اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])گفته)

ehsan_p30world
13-04-2009, 22:50
سلام

اگر دوستان تجربه‌ایی در خرید این دو MP3PLAYER دارند مرا راهنمایی کنند :

KINGSTON K-27T

Samsung U3

seymour
14-04-2009, 21:15
سلام

اگر دوستان تجربه‌ایی در خرید این دو MP3PLAYER دارند مرا راهنمایی کنند :

KINGSTON K-27T

Samsung U3

اولی مدل متفرقه محسوب میشه و توصیه نمیشه ...

دومی مدل خوبیه ...

توی اون حدود قیمت (زیر 80 تومن) کارای creative و سانسا (در تهران) هم موجوده که انتخابای نسبتاً بهتری به نظر میان ...

sastwhc
14-04-2009, 21:51

دومی مدل خوبیه ...

توی اون حدود قیمت (زیر 80 تومن) کارای creative و سانسا (در تهران) هم موجوده که انتخابای نسبتاً بهتری به نظر میان ...

کاملا و شدیدا تایید میشه.

iriver هم یه کارایی داره تویه همین قیمت که کیفیتش بهتره

ehsan_p30world
14-04-2009, 22:36
دومی مدل خوبیه ...

چون می‌خواستم با صدای خوب هم ضبط کند 128kbps و زیر 100 هزار تومان هم باشد این دو مدل را انتخاب کردم

امکانات مدل اول خیلی بیشتر از مدل دومی است :
15 ماه هم گارانتی تعویض
امکان افزایش حافظه
پخش بر روی موج FM پخش خودرو
تکنولوژی حذف صدای اضافی
دفترچه راهنمای فارسی

KINGSTON همان شرکتی نیست که هارد تولید می‌کند.
عجیب است که سایت اینترنتی شرکت تولید کننده آنرا نتوانستم پیدا کنم. احتمالاً از نام تجاری KINGSTON سوء استفاده کرده‌اند.

pes68
17-04-2009, 00:41
با سلام
کیفیت صدا کدوم از این سه مدل بهتره ؟
creative zen stone plus with speaker
samsung u3
cowon iaudio u5
و همچنین با توجه به قیمت و کارای و هدفون های که دارن و از همه مهمتر کیفیت پخش صدا کدومشون رو بخرم ؟
با تشکر

prowler88
17-04-2009, 09:44
با سلام
کیفیت صدا کدوم از این سه مدل بهتره ؟
creative zen stone plus with speaker
samsung u3
cowon iaudio u5
و همچنین با توجه به قیمت و کارای و هدفون های که دارن و از همه مهمتر کیفیت پخش صدا کدومشون رو بخرم ؟
با تشکر
اگه کیفیت صدا برات مهمه که فقط کووان. البته هدفون خودش خوب نیست یه هدفون خوب که براش بگیری میفهمی دنیا دست کیه.

osmaan
17-04-2009, 16:41
البته با توجه به اینکه هدفونی که خودش میده و همیشه رسم اینه که هدفون هایی که در بسته بندی داده میشه از کیفیت پایین تری برخورداره ولی با توجه به برند های دیگه هدفون های کاوون از بقیه بهتره ولی اگه یه هدفون دیگه خودت بخری واقعا کیفیت رو درک می کنی

pes68
17-04-2009, 19:48
سلام
از دوستان به خاطر راهنمایی هاشون ممنونم
من بچه شهرستانم و حسابی پاساژ مربوط به کامپیوتر شهرستانمون رو گشتم اما همه پخش کننده های همراه رو پیدا کردم الا کاوون !
با توجه به سرچم مدل های زیر نظرم رو جلب کرد
samsung s2 و samsung u3 و creative zen mozaic و creative zen stone plus with speaker
دوستان من یه پخش کننده می خوام که باهاش فقط آهنگ گوش کنم در نتیجه فقط قدرت صدا و کیفیت صدا برام مهمه
با توجه به مدل های بالا و هر مدل دیگه از سامسونگ یا کریتیو (اخه نمایندگی این دو برند تو شهرستانم هست ) شما چی پیشنهاد می دید ظرفیت 2 گیگ هم برام کافیه قیمت هم زیر 100 باشه ممنون

sastwhc
22-04-2009, 13:12
سلام
از دوستان به خاطر راهنمایی هاشون ممنونم
من بچه شهرستانم و حسابی پاساژ مربوط به کامپیوتر شهرستانمون رو گشتم اما همه پخش کننده های همراه رو پیدا کردم الا کاوون !
با توجه به سرچم مدل های زیر نظرم رو جلب کرد
samsung s2 و samsung u3 و creative zen mozaic و creative zen stone plus with speaker
دوستان من یه پخش کننده می خوام که باهاش فقط آهنگ گوش کنم در نتیجه فقط قدرت صدا و کیفیت صدا برام مهمه
با توجه به مدل های بالا و هر مدل دیگه از سامسونگ یا کریتیو (اخه نمایندگی این دو برند تو شهرستانم هست ) شما چی پیشنهاد می دید ظرفیت 2 گیگ هم برام کافیه قیمت هم زیر 100 باشه ممنون

از بین مدل های مورد نظرت زن موزائیک انتخاب بهتری است.البته استون هم کار بدی نیس.این سامسونگ هایی که اسم بردی تویه برند سامسونگ انتخاب های متوسطی هستن.شما زیر 100 نومن میتونی چیزیای دیگه ای مثل نئون یا zen رو انتخاب کنی که کارای به مراتب بهتری هستن.
البته سانسا e200 هم انتخاب خوبی تویه همین قیمتاس

deja-vu
23-04-2009, 01:42
دوستان از توي برند ها کدوم mp3 player بهترين رکورد رو براي ضبط صداي معلم يا استاد سر کلاس داره؟

sastwhc
25-04-2009, 21:57
دوستان از توي برند ها کدوم mp3 player بهترين رکورد رو براي ضبط صداي معلم يا استاد سر کلاس داره؟

ZEN WAV ویه مدل از iRIVER فکر کنم T9والبته COWON D2

JayR
27-04-2009, 23:20
دوستان لطفا قیمت creative zen stone و ipod shuffle هردو ظرفیت یک گیگ رو بگید

dsa
01-05-2009, 10:49
سلام

من 70 تومن پول دارم ( حالا يه كم بالا پايين) لطفا يه Mp3player معرفي كنيد بهم كه :

1) ظرفيتش يا 4 باشه يا 8

2) كوچيك و سبك باشه

3) كيفيتش بد نباشه

4) باتريش هم بد نباشه

ديگه هيچي مهم نيست!!

osmaan
01-05-2009, 11:03
سلام

من 70 تومن پول دارم ( حالا يه كم بالا پايين) لطفا يه mp3player معرفي كنيد بهم كه :

1) ظرفيتش يا 4 باشه يا 8

2) كوچيك و سبك باشه

3) كيفيتش بد نباشه

4) باتريش هم بد نباشه

ديگه هيچي مهم نيست!!

با توجه به گزینه های 1 و 3 بودجتون کمه حداقل میگفتین ظرفیت 1 یا 2 گیگ

sastwhc
02-05-2009, 00:33
سلام

من 70 تومن پول دارم ( حالا يه كم بالا پايين) لطفا يه Mp3player معرفي كنيد بهم كه :

1) ظرفيتش يا 4 باشه يا 8

2) كوچيك و سبك باشه

3) كيفيتش بد نباشه

4) باتريش هم بد نباشه

ديگه هيچي مهم نيست!!

مجزای قیمتش که جدیدا اصلا ندارم میتونید ZEN Stone ,Clips sansaبخریدشاید بعضی کارای زواتریکس که در واقع کیفیتش متوسطه هم بد نباشه.البته فکر کنم یه کمی بیشتر از چیزی که مد نظرت قیمتش باشه.بد نیست قیمت بگیری ولی فکر کنم با این بودجه شاید همین ها انتخاب های بدی نباشن

cuteetuc
03-05-2009, 15:30
با سلام خدمت اساتيد
من يك mp3 player سبك مي خواستم براي استفاده ورزشي توي باشگاه حين تمرين كرن.سبك ,كوچك,صداي عالي و با كيفيت,ترجيحا به صورت فلش مموري (ركوردر و راديو هم داشته باشه بد نيست).خودم يه سرچ زدم و اين مدلها به نظر بد نمياد:
creative zen-stone-pluse-2GB
sony nwz-b135f-2GB
iriver t7-1GB
creative muvo-t200-2GB
دوستان ممنون مي شم در مورد مدلهاي ذكر شده يا مدلهاي مشابه و مناسب راهنمايي كنيد.تشكر از توجهتون.

prowler88
03-05-2009, 17:40
با سلام خدمت اساتيد
من يك mp3 player سبك مي خواستم براي استفاده ورزشي توي باشگاه حين تمرين كرن.سبك ,كوچك,صداي عالي و با كيفيت,ترجيحا به صورت فلش مموري (ركوردر و راديو هم داشته باشه بد نيست).خودم يه سرچ زدم و اين مدلها به نظر بد نمياد:
sony nwz-b135f-2GB
iriver t7-1GB
creative muvo-t200-2GB
دوستان ممنون مي شم در مورد مدلهاي ذكر شده يا مدلهاي مشابه و مناسب راهنمايي كنيد.تشكر از توجهتون.
بودجه؟؟؟؟؟؟

JayR
03-05-2009, 19:13
من خودم zen stone plus خریدم استفادمم واسه ورزش بود بازوبندم داره (روی دستگاه نه) و خیلی سبکه صداشم خیلی خوبه البته الان چون برنامم فرق کرده دارم میدم بره

cuteetuc
04-05-2009, 06:37
سقف بودجه تا 100,000 تومان...

osmaan
04-05-2009, 06:40
با سلام خدمت اساتيد
sony nwz-b135f-2GB
iriver t7-1GB
creative muvo-t200-2GB

سلام
میتونی به لیستت cowon U5 رو هم اضافه کنی گزینه خوبیه

sastwhc
04-05-2009, 13:16
با سلام خدمت اساتيد
Creative zen-stone-pluse-2gb
sony nwz-b135f-2gb
iriver t7-1gb
creative muvo-t200-2gb

اگه با نرم افزار سونی قبلا کار کردی و مشکلی نداری سونی بخاطر باتریش انتخاب خوبیه.

در مجموع هم فکر کنم زن استون (اولی)انتخاب بهتر در میان چهار تا باشه

prowler88
04-05-2009, 15:43
Creative های زیر 100 تومن از نظر قیمت می ارزن. روی iriver زیاد حساب باز نکن. سونی هم یه مقدار پول مارک داره توش.

بهترین گزینه به نظر من Cowon U5 هست. به شرط این که یه ذره بودجه تو ببری بالا که یه هدفون In-Ear هم براش بگیری.

farzin_mothman
04-05-2009, 17:23
salam,khaste nabashid,khahesh mikonam az inke ba hurufe EN minevisam irad nagirid chon man tuye iran zendegi nemikonam va farsi neveshtan baram maghdur nist.kheyli vaghte mikham yek pmp khub bekharam.avvalesh ipod touch mikhastma begiram,ba'desh archos 5 nazaramo jalb kard,ba'd cowon o2,cowon s9.nemidunam kodumo bekharam.wi fi va injur chiza baram mohem nist ziyad,mohemme ke safhash hassas bashe,speaker dashte bashe va sedaye speakeresh ham khub bashe,bluetooth dashte bashe ma'reke mishe.
ipod touch 16gb: 330$
cowon o2 16gb:320$
archos 5 60gb:390$

osmaan
04-05-2009, 17:48
من که میگم o2 بگیر درسته که بلوتوث نداره ولی واقعا عالیه

mrmostafa
09-05-2009, 19:19
من کریتیو Zen vision M دارم. چرا بعد مدتی استفاده نمیکنی با اونکه شارژ داره ولی شارژش از بین میره ؟؟؟؟؟؟

من الان موزیک ویدئو های wmv میریزم داخلش بعضی ها رو اجرا میکنه فایلهای Mpeg رو no suport فقط صدا پخش میشه و بعضی هم کلا میگه قابل پخش نیست مثل Babak Rahnama - Eshghe to [ HQ ].wmv. در صورتی که فیلم های وی سی دی رو اجرا میکنه با پسوند dat . ممنون میشم راهنمایی کنید.

mrmostafa
15-05-2009, 20:05
هیچ کس نیست جواب بده ؟؟؟؟

StepheN
15-05-2009, 20:30
سلام
فکر کنم سوالم رو باید اینجا بگم!
نظرتون راجب ipad -َapple چیه؟
آیا فرقی بین ipad و mp4 هست؟

sastwhc
15-05-2009, 22:26
من کریتیو Zen vision M دارم. چرا بعد مدتی استفاده نمیکنی با اونکه شارژ داره ولی شارژش از بین میره ؟؟؟؟؟؟

من الان موزیک ویدئو های wmv میریزم داخلش بعضی ها رو اجرا میکنه فایلهای Mpeg رو no suport فقط صدا پخش میشه و بعضی هم کلا میگه قابل پخش نیست مثل Babak Rahnama - Eshghe to [ HQ ].wmv. در صورتی که فیلم های وی سی دی رو اجرا میکنه با پسوند dat . ممنون میشم راهنمایی کنید.

من zen vision نداشتم.ولی اگر درست یادم باشه زن نیاز به ریپ نداشت بنابرین اگر از کدک جدید ستفاده کنید احتمال اینکه نتونه پخش کنه وجود داره.برای اینکه مطمئن بشی با یه ابزار ریپ فیلم رو بشکل کدک استاندارد در بیار برای اینکار میتونی از نرم افزارهای iRiver یا Xilisoftاستفاده کنی.(اگه فیلمی داری که درست نشون میده و فقط در مورد این فیلم همچین پیغامی میده همین راه حلت دیگه لازم نیست راه دیگه ای رو امتحان کنی)
فکر کنم سیمور خان با این دستگاه کار کرده بیشتر در جریانه.

ممکنه فریم ویر ایراد داشته باشه.میتونی موقع بالا اومدن پلیر وارد Recovery mode بشی و رفع اشکال کنی.

اگه نشد شاید(شاید!)فریم ویر آسیب دیده باشه
یه سر اینجا بزن(البته اول خودت باید تشخیص بدی مشکلت چیه بعد این کارا رو بکنی)

prowler88
15-05-2009, 22:28
سلام

سلام دوست عزیز.
اولا iPod هست نه iPad
دوما MP4 یه پسوند فایل هست و اگه منظورتون اینه که فایل تصویری بخونه درستش اینه که بگین PMP
iPod پلیرهای Apple هست که چند تا مدل داره و بعضی هاشون قادر به پخش فایل های تصویری هم هستند. من درست نفهمیدم مقایسه ی شما بین چه چیزاییه.

sastwhc
15-05-2009, 22:30
سلام

فکر نکنم جای مناسبی باشه.

بهترین جا برای سوالت گوگل است.اگه جستجو میکردی کلی جواب میدیدی.ولی خب بزار برات بگم mp 4 نشونه قابلیت پخش فایل تصویری است.معمولا این فایل تصویری بشکل فیلم و عکس هستش.

ipod اسم یه mp4ساخت کمپانی اپل است.در مورد اینکه نظر دوستان در اینباره چیه میتونی تویه همین تاپیک کلی مطلب مفید پیدا کنی.

امیدوارم تونسته باشم یه قسمتی از سوالاتت رو جواب بدم

sastwhc
15-05-2009, 22:32
سلام دوست عزیز.

دوما MP4 یه پسوند فایل هست و اگه منظورتون اینه که فایل تصویری بخونه درستش اینه که بگین PMP
i.

تایید میشه.

همزمان دونفری :31: جواب دادیم

MP4به معنی MP4 Player هم بکار میره.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
این پست ها رو ببین:

co121
16-05-2009, 11:44
سلام
من یه mp4 recorder نیاز دارم که بتونه به خروجی های آنالوگ تلویزیون یا ----- وصل بشه و برنامه های تصویری رو ظبط کنه چون نه رسیورم usb داره نه تلویزیونم! میخوام برنامه ها رو ظبط کنم روی کامپیوتر بریزم ، تماشا کنم.
از دوستانی که لطف کنن راهنمایی کنن پیشاپیش تشکر میکنم.

prowler88
16-05-2009, 11:58
سلام
من یه mp4 recorder نیاز دارم که بتونه به خروجی های آنالوگ تلویزیون یا ----- وصل بشه و برنامه های تصویری رو ظبط کنه چون نه رسیورم usb داره نه تلویزیونم! میخوام برنامه ها رو ظبط کنم روی کامپیوتر بریزم ، تماشا کنم.

اگه میخوای با کیفیت خیلی خوب ضبط کنی و میتونی هزینه کنی Cowon A3 هست که طرفای 400 تومنه با کیفیت بالا ضبط میکنه.

mrmostafa
16-05-2009, 18:48
من zen vision نداشتم.ولی اگر درست یادم باشه زن نیاز به ریپ نداشت بنابرین اگر از کدک جدید ستفاده کنید احتمال اینکه نتونه پخش کنه وجود داره.برای اینکه مطمئن بشی با یه ابزار ریپ فیلم رو بشکل کدک استاندارد در بیار برای اینکار میتونی از نرم افزارهای iRiver یا Xilisoftاستفاده کنی.(اگه فیلمی داری که درست نشون میده و فقط در مورد این فیلم همچین پیغامی میده همین راه حلت دیگه لازم نیست راه دیگه ای رو امتحان کنی)
فکر کنم سیمور خان با این دستگاه کار کرده بیشتر در جریانه.

ممکنه فریم ویر ایراد داشته باشه.میتونی موقع بالا اومدن پلیر وارد Recovery mode بشی و رفع اشکال کنی.

اگه نشد شاید(شاید!)فریم ویر آسیب دیده باشه
یه سر اینجا بزن(البته اول خودت باید تشخیص بدی مشکلت چیه بعد این کارا رو بکنی)

ممنونم. میشه اون نرم افزار رو کاملش رو اگه لینک داری بزاری بعد چطوری ب اید نرمالش کنم؟؟؟ یا اونایی رو که نشون میده بفهمم کدکش چی هست اینا رو هم اینجوری کنم؟؟؟
نمیشه فرم ویرش رو آپدیت کرد بهتر بشه؟؟؟؟ دستگاه با این امکانات و گرونی باید قشنگ بتونه همه wmv ها رو اجرا کنه چون فایلهای وی سی دی و avi رو به راحتی اجرا میکنه.
راستش 2 ماه استفاده نکردم روشن نمیشد بعد یه منو اومد recovery هم داشت نمیدونستم چی بزنم الان نمیدونم چطوری میادش اون گزینه ه ؟؟؟ اگه بشه آپدیت کرد خوبه.

osmaan
16-05-2009, 20:30
سلام
سلام
حرف prowler88 تایید می کنم
A3 از cowon واقعا به دردت میخوره البته یه مقدار گرونه

co121
17-05-2009, 10:38
ممنون از راهنماییتون
ولی این خیلی گرونه 400 هزار تومن! من ماکزیمم تا 150 هزار تومن میتونم هزینه کنم!

osmaan
17-05-2009, 18:36
ممنون از راهنماییتون

پس بهتره بری دنبال کارت کپچر

sastwhc
23-05-2009, 21:51
ممنونم. میشه اون نرم افزار رو کاملش رو اگه لینک داری بزاری بعد چطوری ب اید نرمالش کنم؟؟؟ یا اونایی رو که نشون میده بفهمم کدکش چی هست اینا رو هم اینجوری کنم؟؟؟
نمیشه فرم ویرش رو آپدیت کرد بهتر بشه؟؟؟؟ دستگاه با این امکانات و گرونی باید قشنگ بتونه همه wmv ها رو اجرا کنه چون فایلهای وی سی دی و avi رو به راحتی اجرا میکنه.
راستش 2 ماه استفاده نکردم روشن نمیشد بعد یه منو اومد recovery هم داشت نمیدونستم چی بزنم الان نمیدونم چطوری میادش اون گزینه ه ؟؟؟ اگه بشه آپدیت کرد خوبه.

xillisoft را اینجا میتونستی پیدا کنی:
Xilisoft Video Converter Ultimate 5.0.60.0625

برای رفتن به مد ریکاوری باید دستگاه رو در حال ریست روشن کنی یعنی اول یه چیزی در داخل سوراخ ریست بزاری بعد روشنش کنی

راستش زیاد متوجه نشدم چی نوشتی.برام بنویس
1-آیا ویدیویی وجود داره که دستگاهت بتونه پخشش کنه؟(اگه آره یعنی لازم نیس فریم ویر بزنی)
2-فایل ریپ شده رو درست پخش میکنه؟

ببخشید دیر جواب دادم.پستت رو ندیدم.اگه کاره ضروری داشتی برام پیام بزار.روزی یه دفه میام ولی شاید اینجا رو چک نکنم یا متوجه نشم

sastwhc
23-05-2009, 21:56
ممنون از راهنماییتون

بعضی dvd player ها یا رسیورها ضبط هم میکنن و قیمتشون خیلی ارزونه یعنی به بودجه ات فکر کنم بخوره.در هر حال تنها انتخاب همون گزینه 400 تومنیه که بازم شاید کیفیتش به پایه کارت کپچر یا رکوردر DVD نرسه.یعنی به صرف 400 تومن هزینه نباید انتظار داشته باشی که بهترین کیفیت ضبط رو بدست میاری بلکه بهترین کیفیت ضبط پورتابل رو (تقریبا) گرفتی

prowler88
23-05-2009, 23:11
بعضی dvd player ها یا رسیورها ضبط هم میکنن و قیمتشون خیلی ارزونه یعنی به بودجه ات فکر کنم بخوره.در هر حال تنها انتخاب همون گزینه 400 تومنیه که بازم شاید کیفیتش به پایه کارت کپچر یا رکوردر DVD نرسه.یعنی به صرف 400 تومن هزینه نباید انتظار داشته باشی که بهترین کیفیت ضبط رو بدست میاری بلکه بهترین کیفیت ضبط پورتابل رو (تقریبا) گرفتی
فکر نمیکنم بد باشه کیفیتش. آدم تا خودش نبینه نمیتونه نظر بده.
رسیورهایی که ضبط میکنن معمولا با یه پسوند خاص فایل ها رو ذخیره میکنن که فقط خود ----- میتونه پخششون کنه.

sastwhc
24-05-2009, 09:16

بد نیست ولی اصلا با یه کارت کپچر 60 تومنی قابل مقایسه نیست.کووان برای اندازه ال سی دی خودش ضبط میکنه که البته برای پخش تلویزیون هم مناسبه اما کپچر براحتی میتونه HD یا کیفیت DVD ضبط کنه.مشخصات ضبط
البته زیاد بد نیست و لی صحبت سر مقایسه است352x240 500kbps Video 128kbps Audio / 720x480 3mbps Video 192kbps Audio

رسیورهایی که ضبط میکنن معمولا با یه پسوند خاص فایل ها رو ذخیره میکنن که فقط خود ----- میتونه پخششون کنه.

خیر قربان همین مدیا پلیر ویندوز که معمولا شما ازش استفاده میکنی براحتی پخشش میکنه البته بشرط اضافه کردن کدک لازمه و یا iAudio پخشش میکنه البته کلی پلیر کوچیک و مجانی هم تویه اینترنت وجود دارند که پخشش میکنند

seymour
24-05-2009, 11:15
سلام

ممنون از راهنماییتون
شما می تونی مدل studio از محصولات زی سایبر/زولتریکس رو بخری که زیر 150 تومنه و این کار رو هم انجام میده (video in) داره ... کیفیت ضبطش هم قابل قبوله ...

اساساً براساس فرمت mpeg2 ضبط می کنن که کدکش راحت گیر میاد ...

prowler88
24-05-2009, 13:47
بد نیست ولی اصلا با یه کارت کپچر 60 تومنی قابل مقایسه نیست.کووان برای اندازه ال سی دی خودش ضبط میکنه که البته برای پخش تلویزیون هم مناسبه اما کپچر براحتی میتونه HD یا کیفیت DVD ضبط کنه.مشخصات ضبط
البته زیاد بد نیست و لی صحبت سر مقایسه است352x240 500kbps Video 128kbps Audio / 720x480 3mbps Video 192kbps Audio

خیر قربان همین مدیا پلیر ویندوز که معمولا شما ازش استفاده میکنی براحتی پخشش میکنه البته بشرط اضافه کردن کدک لازمه و یا iAudio پخشش میکنه البته کلی پلیر کوچیک و مجانی هم تویه اینترنت وجود دارند که پخشش میکنند
سلام.
مگه رزولوشن 720 بده؟ نمیشه بهش گفت HD ولی در حد DVD که هست.

والا ----- ما که یه پسوند عجیب غریبی ضبط میکرد که نه خونده میشد و نه کانورت. هیچ جوره.

sastwhc
03-06-2009, 16:26
امروز ولیعصر بودم قیمت های ویترین دو تا مغازه رو گرفتم:
ZEN 8GIG 165000
ZEN XiFi 8GIG 195000

SAMSUNG:
S3Q 105000
S3CB 148000
ZS 159000
U2ZB 48500
P2AW 204000
S5AW 198000
T10 170000

osmaan
08-06-2009, 09:03
سلام
میدونم که سوالی که میکنم به اینجا ربطی نداره
سوال کسی میدونه نمایندگی ای ریور تو ایران چه شرکتیه؟ لطفا یه سایت یا شماره تماس بزارید

seymour
08-06-2009, 12:18
سلام
میدونم که سوالی که میکنم به اینجا ربطی نداره
سوال کسی میدونه نمایندگی ای ریور تو ایران چه شرکتیه؟ لطفا یه سایت یا شماره تماس بزارید
اون چیزی که من می دونم اینه که این سالها یه گارانتی داشته به نام آواسان ... حالا نمی دونم گارانتی دیگه ای هم بوده ، یا اصلا همین آواسان هنوز هم هست یا نه ... بهرحال این شماره فروشگاه رایتکه که کارای Iriver رو داره ؛ می تونی ازشون بپرسی : 88892426

reza-fr
04-07-2009, 23:36
سلام
من تا یک ماه دیگه واسه ادامه تحصیل میرم سوئد
چون هنوز زبانم 100% راه نیفتاده یه Voice Recorder واسه ضبط کردن صدای استاد سر کلاس نیاز دارم
چون درسا به زبون انگلیسیه می خوام واضح و شفاف رکورد کنه که موقع گوش کردن دچار مشکل نشم !
اهمیتی نداره که Player نداشته باشه - فقط از لحاظ کیفیت رکورد سطح بالا باشه کافیه
پیشنهاد دوستان چیه ؟
در ضمن قیمتش هر چی کمتر باشه یهتره - نهایتا تا 100-120 تومن میتونم واسش کنار بزارم
مرسی

seymour
05-07-2009, 13:38
سلام
من تا یک ماه دیگه واسه ادامه تحصیل میرم سوئد
چون هنوز زبانم 100% راه نیفتاده یه Voice Recorder واسه ضبط کردن صدای استاد سر کلاس نیاز دارم
چون درسا به زبون انگلیسیه می خوام واضح و شفاف رکورد کنه که موقع گوش کردن دچار مشکل نشم !
اهمیتی نداره که Player نداشته باشه - فقط از لحاظ کیفیت رکورد سطح بالا باشه کافیه
پیشنهاد دوستان چیه ؟
در ضمن قیمتش هر چی کمتر باشه یهتره - نهایتا تا 100-120 تومن میتونم واسش کنار بزارم
مرسی
سونی دو نوع ریکورد در این حدود قیمت داره ... سری ux که ریکورد-پلیر هستش ... و سری mx هم فکر کنم یکی دو مدل نزدیک به 100 داره ... هر دوی اینها خوب هستند و شما رو راضی می کنند ... از نمایندگی های سونی سراغشون رو بگیر ...

سامسونگ هم یه مدل داره ... Yv ... اون هم خوبه ... اما دوتای بالا ارجحیت دارن ...

yazi8766
05-07-2009, 15:30
من یه player لازم دارم که کیفیت پخش متوسط به بالا داشته باشه، رادیو هم ترجیحا داشته باشه ولی مهم اینه که خیلی سوسول نباشه و زود خراب نشه و user interface خوب و شارژر جدا هم داشته باشه. قیمتش هم مهم نیست.
چی پیشنهاد می کنید؟

prowler88
06-07-2009, 15:01
من یه player لازم دارم که کیفیت پخش متوسط به بالا داشته باشه، رادیو هم ترجیحا داشته باشه ولی مهم اینه که خیلی سوسول نباشه و زود خراب نشه و user interface خوب و شارژر جدا هم داشته باشه. قیمتش هم مهم نیست.
چی پیشنهاد می کنید؟
قیمتش مهم نیست یعنی تا 700 هزار تومن؟

seymour
06-07-2009, 17:23
چی پیشنهاد می کنید؟
شاید بشه 20 تا پلیر با این مشخصات کلی ای که شما مطرح کردی اسم برد و ضمنا همونطور که دوستمون گفتن ، بالاخره باید مشخص بشه که بودجه شما چقدره ...

اما اگه قرار بود بدون در نظر گرفتن هزینه و با توجه به همین مشخصاتی که گفتی توصیه کنم ، از کارای سونی مدل NWZ-S738F هستش که به نظر خیلی خوب میاد ... کیفیت ساخت و طراحی عالی ... شارژ بسیار خوب .. رادیو هم داره ... کیفیت صوتی عالی ...

خب این مدلیه که اگه یه نفر بودجه محدود داشته باشه من براحتی اینو بهش توصیه نمی کنم ... ولی اگه یه نفر محدودیت نداشته باشه ، خیلی خوب به نظر میاد

sastwhc
07-07-2009, 20:25
شاید بشه 20 تا پلیر با این مشخصات کلی ای که شما مطرح کردی اسم برد و ضمنا همونطور که دوستمون گفتن ، بالاخره باید مشخص بشه که بودجه شما چقدره ...

اما اگه قرار بود بدون در نظر گرفتن هزینه و با توجه به همین مشخصاتی که گفتی توصیه کنم ، از کارای سونی مدل NWZ-S738F هستش که به نظر خیلی خوب میاد ... کیفیت ساخت و طراحی عالی ... شارژ بسیار خوب .. رادیو هم داره ... کیفیت صوتی عالی ...

خب این مدلیه که اگه یه نفر بودجه محدود داشته باشه من براحتی اینو بهش توصیه نمی کنم ... ولی اگه یه نفر محدودیت نداشته باشه ، خیلی خوب به نظر میاد

ضمن تایید مطلب دوست عزیزمون

منم از کوان i7 رو پیشنهاد میدم.(بعنوان mp3player)

a.z.p.z
11-07-2009, 04:57
دوستان نظرشون رو درباره ایپاد کلاسیک نسل اخر بگن ممنون میشم و تجربشون رو اگه داشتن !!!

dj_shalam
11-07-2009, 11:12
آره منم ميخوام بدونم نظر بقيه چيه؟
بدون تعصب لطفآ

a.z.p.z
11-07-2009, 11:52
چی درباره همین ایپاد کلاسیک ؟ من ریویو و ... رو زیاد خوندم براش فقط میخوام ببینم اونایی که ایپاد نانو یا ایپاد کلاسیک داشتن تجربشون رو بهمون بگن که محمد جان ظاهرا دارن !!!

در ضمن براش کلی برنامه و بازی هم هست !!!

seymour
11-07-2009, 13:40
دوستان نظرشون رو درباره ایپاد کلاسیک نسل اخر بگن ممنون میشم و تجربشون رو اگه داشتن !!!

آره منم ميخوام بدونم نظر بقيه چيه؟
بدون تعصب لطفآ
به نظر من که یه محصول بسیار عالیه ... واسه کسانی که حافظه زیاد ، ظرافت و شیکی ، سایز مناسب ، اینترفیس عالی و امکانات جانبی مقبول رو می طلبن ..

فکر می کنم حضور آیپادها در بازار رقابت پلیرها ، همه چیز رو زیباتر می کنه .. چرا؟ چون واقعا گزینه های جایگزین واسه اش زیاده .. بخصوص از نظر کیفیت صدا و تصویر ... اما چرا باز هم خیلی ها این رو می خرن ؟ ... بدبین ها ممکنه بگن چون امریکاییه و دنیا دست اوناس و انقدر تبلیغ می کنن که مدلهای خوبتر و بهتر دیده نمیشن و ... این حرف حتی تا اندازه ای درسته ؛ اما ما در دنیایی هستیم که ماه پشت ابر نمی مونه و اگه چیزی خوب باشه بهرحال خودش رو نشون میده ... علت موفقیت آیپاد به نظرم توجه به اون چیزاییه که واقعا کاربر می خواد ... شاید هیچوقت به این فکر نکرده باشید که کنترل یه دستگاه (مجموعه دکمه ها و روشهای فرمان دادن به دستگاه) چقدر مهم و موثره ... اینترفیس مناسب و منوهای هوشمندانه چقدر خوبه ... کیفیت صدای عالی بسیار خوبه ... اما اکثریت کاربرها به کیفیت صدای خیلی خوب آیپاد هم راضی خواهند بود ... در نتیجه واضحه که میرن سراغ فاکتورهای دیگه ای که تجربه استفاده از دستگاه رو براشون دلپذیر کنه ...

ادیت: متنش یه جورایی تبلیغاتی شد ؛ نه ؟ ... (برای اینکه بدونید تبلیغ صرف نیست؛ می تونم ارجاع بدم به فوروم دیگه که خودم جزو مخالفان ipod هستم- صرفا اینجا می خوام بی انصافی صورت نگیره ... وگرنه ما سالها تلاش کردیم برای احقاق حقوق creative و cowon - به جون خودم!) ...

a.z.p.z
11-07-2009, 15:32
قربونت ولی من آپل فن هستن مخالف اپل کیه ؟؟؟؟؟؟؟؟
اقا یه چیزی ظاهرا کلاسیک 6 تا نسل هست نه یعنی اون اولیشم 2001 یا 2002 اومده و اینکه یه چیزی من نمیدونم یه سایتی هست به نام ایران ایپاد که کار تعمیرات و فروش رو انجام میده چیزی ازش میدونی ؟
در ضمن میخواستم بدونم برای ریستور کردن نیازی به بردن ریکاوری یا دی فی یو نیست اخه همچین کاری رو برای ریستور ایپادتاچ و ایفون باید بکنیم !!!
سوال بدی این بود که خودت بازی و برنامه ریختی بودی توش یا نه با همون 3 تا بازی خودش حال کردی ؟؟؟
...........................................
بله واقعا تمام ایپاد ها از شافل تا تاچ عالی هستند به خصوص ایپاد کلاسیک که واقعا سبک خاصی داره و همه چیش هم خوبه !!
راستی سوال مهم برای من این بود چه فرمت تصویری رو پشتیبانی میکنه ؟(فیلم و عکس)
سپاس

muhammadinfo
11-07-2009, 21:28
سلام.
من کارم بیشتر برای کلاس هست و چون کلاس به زبان دیگه ای هست باید رکورد و پلی خیلی خوبی داشته باشه.
خودم نظرم روی Sony ICD-UX81 - 2GB هست.
این خوبه.
آیا مموری هم میخوره.
با این 2 گیگ چند ساعت میشه صدا را با کیفیت عالی ضبط کرد

seymour
12-07-2009, 12:59
سلام.
من کارم بیشتر برای کلاس هست و چون کلاس به زبان دیگه ای هست باید رکورد و پلی خیلی خوبی داشته باشه.
خودم نظرم روی Sony ICD-UX81 - 2GB هست.
این خوبه.
آیا مموری هم میخوره.
با این 2 گیگ چند ساعت میشه صدا را با کیفیت عالی ضبط کرد
مدل خیلی خوبیه .. با 2 گیگ میشه حدود 20 ساعت باکیفیت بالا ضبط کرد ...

مموری نمی خوره ...

muhammadinfo
12-07-2009, 13:05
سیمور تو این مایه چیزی که مموری بخوره نمیشناسی

seymour
12-07-2009, 13:25
قربونت ولی من آپل فن هستن مخالف اپل کیه ؟؟؟؟؟؟؟؟
اقا یه چیزی ظاهرا کلاسیک 6 تا نسل هست نه یعنی اون اولیشم 2001 یا 2002 اومده و اینکه یه چیزی من نمیدونم یه سایتی هست به نام ایران ایپاد که کار تعمیرات و فروش رو انجام میده چیزی ازش میدونی ؟
در ضمن میخواستم بدونم برای ریستور کردن نیازی به بردن ریکاوری یا دی فی یو نیست اخه همچین کاری رو برای ریستور ایپادتاچ و ایفون باید بکنیم !!!
سوال بدی این بود که خودت بازی و برنامه ریختی بودی توش یا نه با همون 3 تا بازی خودش حال کردی ؟؟؟
...........................................
بله واقعا تمام ایپاد ها از شافل تا تاچ عالی هستند به خصوص ایپاد کلاسیک که واقعا سبک خاصی داره و همه چیش هم خوبه !!
راستی سوال مهم برای من این بود چه فرمت تصویری رو پشتیبانی میکنه ؟(فیلم و عکس)
سپاس
مخالف آپل کیه ؟ ... عده بسیار زیاد ... جالبه که مرور زمان باعث شده بیشتر بشن ... یعنی قدیم ها در اقلیت بودن و الان در اکثریت ... زمانه اس دیگه ...

//

نسل های آیپاد : بله - اون چیزی که الان بهش میگیم کلاسیک ، در واقع نسل ششم پلیری هست که قبلا فقط به همون نام آیپاد شناخته می شد (با پسونده های غیررسمی واسه ایجاد تمایز ؛ مثل آیپاد فوتو - آیپاد ویدئو) ... طبیعتا الان شما فقط نسل ششم رو پیدا خواهی کرد و باید هم دنبال این باشی ...

//

درباره سایت ایران آیپاد : خب اون سایت رو که اول خودم معرفی کرده ام و قبلا هم گفتم که چیزی درباره اش نمی دونم ... ولی معتبر به نظر میاد ... لنگه کفش در بیابانه ..

//

restore کردن : نه - ریستورش ساده اس و چیزی لازم نداره ..

//

نه - اهل بازی/برنامه روی پلیر و موبایل نیستم ... چیزی بهش اضافه نکردم ... (متاسفانه این هم شده مد امسال ، یعنی همه دنبال پلیری هستن که برنامه خور باشه ... سال پیش بلوتوث مد بود ، سال قبلترش همه دنبال ضبط صدا بودند و ...) کمپانی ها شاید 5% تفکرشون روی برنامه و بازی جانبی واسه پلیرها باشه ... ظاهرا بازی واسه دانلود مجانی داره ؛ برنامه نه ..

//

فرمت تصویری : عکس که همون jpg اصلشه و ویدئو هم mpeg4 ... (=نیاز به کانورت ویدئو داری)

seymour
12-07-2009, 13:34
سیمور تو این مایه چیزی که مموری بخوره نمیشناسی
mx20 حافظه می خوره ... ولی دیگه اون ریکودر حرفه ای و قیمتش بالای 250 تومن ..

شاید مدلهای پایین تر که مموری بخورن هم هست ، من الان حضور ذهن ندارم ... ضمن اینکه بازار ریکودر خیلی thin هستش (شرمنده از واژه انگلیسی استفاده می کنم - فکر کنم معادلش بشه تُنُک) ، یعنی محصولات اندک هستش و قیمت ها شفاف نیست ...

jasmin
13-07-2009, 14:27
بین خرید cowon I7 و Creative zen موندم
ازیک طرف به خاطر لمسی بودن و صفحه نمایش I7 بیشترمتمایل به zen هستم اما درمورد کیفیت پخش و به خصوص ضبط چون برام مهمه و شنیدم که I7 بهتره نمیدونم چیکار کنم!
حالا میخوام بدونم تفاوتشون درچه حدیه؟و ارزش اینو داره که I7 رو ترجیح بدم یا نه؟

osmaan
14-07-2009, 12:11
ازیک طرف به خاطر لمسی بودن و صفحه نمایش I7 بیشترمتمایل به zen هستم اما درمورد کیفیت پخش و به خصوص ضبط چون برام مهمه و شنیدم که I7 بهتره نمیدونم چیکار کنم!

اگه واقعا کیفیت صدا براتون مهمه و همچنین اینکه بخوایید موزیک گوش کنید I7 واقعا خوبه
ولی اگه صرفا برای رکورد بخوایید بهتره برید سمت مدل های رکوردر های سونی که واقعا عالی هستن

seymour
14-07-2009, 14:21
به نظر من دلایلی که باعث شده شما بین اینا معطل بشی ، شاید بهترین دلایل نباشه ... منظورم اینه که من اگه قرار باشه این دوتا رو بذارم توی دو کفه ، بخاطر کارکرد کلی این کار رو می کنم و نه بخاطر یه ویژگی خاص؛ به نظر من: از نظر ویدئو - حافظه مناسب تر و طراحی، zen مناسب تره و از نظر کیفیت ضبط و صدا i7 بهتر به نظر میاد ..

* وانگهی ، من توصیه می کنم کیفیت صدا شما رو بین این دو معطل نکنه و اصلا فرض کنید که در یه سطح هستن .. بحثی بود که اخیراً با دوست خوب دیگه ای هم داشتیم ... کیفیت صدای هر دو بسیار عالیه ... کارای cowon که معروف هستن و سری zen هم شهرت خوبی داره .. ببینید این بخشی از یه ریویو هستش : (ABI)

I benchmarked the Zen against the Cowon iAudio X5 .. For the most part they were indistinguishable,... However, at higher volumes the X5 sounded a bit cleaner, more open, and could push beyond the Zen's max volume
(zen رو با X5 مقایسه کرده که کیفیت صداش یه جور معیاره و حتی بعضی ها از i7 هم بالاتر می دوننش) .. میگه:

غالباً (کیفیت صدای) مشابهی داشتند ... اما در صداهای بالاتر ، x5 برنده بود ... (بلندی صدای کارای cowon معروفه)

a.z.p.z
14-07-2009, 20:02
سلام دوستان عزیز
والا محمد جان من برنامه برام اصلا اهمیتی نداره برای من در درجه اول کیفیت صدا مهم هست !!! بعد بقیه مسایل ..
البته خدارو شکر شانس ما ایپاد کلاسیک نسل 6 هک نشده و نمیشه توش لینوکس نصب کرد یا برنامه ریخت چون تو نسل 5 میشه همچین کاری کرد !!!
............................
اما گفتیم بریم به نانو هم یه نگاهی بکنیم ببینیم چی چی هست نسل 1 و 2 که بیخیال ... نسل 3 هم که ......:31:
...........................
اما نسل 4 که در 2008 در سانفرانسیسکو معرفی شد :

رنگ‌بندی بسیار متنوع که میتونید ببینید !!!
اندازه صفحه نمایش آن 2 اینچ شده با وضوح 320x240 در 204 پیکسل در هر اینچ
3.87x9.07x0.62 سانتی‌متر شده است که کمی هم نازک‌ شده. وزن هم 36.8 گرم.

سایر امکانات خیلی عالی:

- قرار دادن سنسور شتاب سنج
که در هر حالتی (عمودی یا افقی) دستگاه را بچرخانید تصویر صفحه نمایش هم
بر مبنای آن می‌چرخد، بازی‌هایی که با استفاده از این سنسور میشه انجام داد که روی آیفون و آی‌پاد تاچ
نمونش را دیده‌اید.

- اینترفیس (نرم‌افزار داخلی) آن کاملا تغییر پیدا کرده و بسیار زیبا شده
مثلا در هنگام پخش آهنگ آلبوم آرت آن در پس زمینه قرار می‌گیره.
شما می‌تونید با تکان دادن دستگاه آهنگی را به صورت تصادفی (shuffle) عوض کنید،
و با تکان دادن دوباره مجددا همان کار را تکرار کنید.

- بدنه کامل از جنس آلومینیوم شده

- اضافه شدن ظرفیت 16 گیگابایتی

قیمت هم برای 8 آن 149 دلار و برای 16 آن 199 دلار در نظر گرفته شده است.

........................................
در کل ال سی دی با کیفیت خیلی خوب و همچنین امکانت خوب و تغییراتی که در اینترفیس ایجاد شده که خیلی خوب هست !!! همچنین + شتاب سنج داخلی که در بازی ها و عوض کردن اهنگ به صورت تصادفی با تکان دادنش ایجاد میشه و همچنین با چرخیدن ایپاد نانو صفحه هم اتوماتیک میچرخه .....:5:
نکته خیلی جالب هم زیبایی و رنگبندی و باریک بودن و همچنین وزن خیلی کم 36.8 گرم است :18:
كاربران مي توانند تنها با يك كليك از فهرست آهنگهاي آي پاد خود، ليستي كوتاهتر از آهنگهاي مورد علاقه شان را به ترتيب دلخواه براي پخش آماده كنند. آي پاد تازه بر اساس انتخاب كاربر، موسيقي مشابه را براي خريد از فروشگاههاي اپل پيشنهاد مي كند.:10:
اینم چند تا عکس از این ایپاد زیبا (به زودی یه تاپیکی براش میزنم:46:)

این ایپاد کاملا بازیافت میشود و با محیط زیست سازگار هست و جنس شیشه بدون ارسنیک و بدنه بدون جیوه و پی وی سی هست خرید رنگ قرمز رو برای حمایت از بیماران مبتلا به ایدز پیشنهاد میکنیم :40:
به زودی منتظر تاپیک اختصاصی برای این مدل و کلیه مباحث(نقد و بررسی و اموزش و بازی و ...)باشید

حالا ارزشش رو نداره به خاطر اینکه فقط 0.5 اینچ ال سی دی کوچیک تر از مدل کلاسیک نسل 6 هست ولی با این همه امکانات که اون نداره این رو بخریم ؟
با تشکر:11:

jasmin
14-07-2009, 21:17
ولي اگه صرفا براي رکورد بخواييد
اصلا همچين قصدي ندارم و همين کارو سخت کرده
به قولي هم خدا رو ميخوام هم خرما اونم با بودجه 110 ت!!

به نظر من دلایلی که باعث شده شما بین اینا معطل بشی ، شاید بهترین دلایل نباشه ... منظورم اینه که من اگه قرار باشه این دوتا رو بذارم توی دو کفه ، بخاطر کارکرد کلی این کار رو می کنم و نه بخاطر یه ویژگی خاص؛ به نظر من: از نظر ویدئو - حافظه مناسب تر و طراحی، zen مناسب تره و از نظر کیفیت ضبط و صدا i7 بهتر به نظر میاد ..

* وانگهی ، من توصیه می کنم کیفیت صدا شما رو بین این دو معطل نکنه و اصلا فرض کنید که در یه سطح هستن .. بحثی بود که اخیراً با دوست خوب دیگه ای هم داشتیم ... کیفیت صدای هر دو بسیار عالیه ... کارای cowon که معروف هستن و سری zen هم شهرت خوبی داره .. ببینید این بخشی از یه ریویو هستش : (ABI)

(zen رو با X5 مقایسه کرده که کیفیت صداش یه جور معیاره و حتی بعضی ها از i7 هم بالاتر می دوننش) .. میگه:

غالباً (کیفیت صدای) مشابهی داشتند ... اما در صداهای بالاتر ، x5 برنده بود ... (بلندی صدای کارای cowon معروفه)
به نظرميرسه نظر شما به zen مثبت تره درسته؟

+

حالا از دوستانم اخيرا رفتن پايتخت وقتي صحبت شده که براشون ضبط صدا خيلي مهمه طرف گفته با اين حساب IRiver بگيريد که کيفيتش خيلي بالاتر از بقيه است براشون تست هم کرده و با creative مقايسه کرده دوست من هم اين حرفشو تصديق کرده و آخرسرهم e100 خريده وتمام
فقط محض اطلاعات ميخواستم بدونم 1. درمورد ضبط واقعا اينطوره که اون فروشنده گفته؟
2. به طورکلي چطور؟(يعني اگر نخوايم فقط ضبط صداشو درنظر بگيريم> e100 نسبت به zen)

a.z.p.z
15-07-2009, 02:45
ببخشید دوستان یه سوالی داشتم وقتی ایپاد رو به پی سی وصل میکنیم ایا فولدری در مای کامپیوتر ظاهر میشه و ایا میشه از اونجا اهنگ هارو کپی کرد و .. اخه من شنیده بودم که یه فولدری اضافه میشه به مای کامپیوتر به نام ایپاد و در اونجا میشه اهنگ و عکس و .. رو کپی پیست کرد !! ممنون میشم کامل بهم بگید !!!
سپاس

sastwhc
15-07-2009, 13:15
ببخشید دوستان یه سوالی داشتم وقتی ایپاد رو به پی سی وصل میکنیم ایا فولدری در مای کامپیوتر ظاهر میشه و ایا میشه از اونجا اهنگ هارو کپی کرد و .. اخه من شنیده بودم که یه فولدری اضافه میشه به مای کامپیوتر به نام ایپاد و در اونجا میشه اهنگ و عکس و .. رو کپی پیست کرد !! ممنون میشم کامل بهم بگید !!!
سپاس

انتقال فایل های صوتی و تصویری از طریق یه برنامه معادل iTune صورت میگیره.البته به شکل optional مثلا در مورد مدیا پلیر و بیشتر mp3 ها این مسئله صادقه

a.z.p.z
15-07-2009, 13:46
سلام دوست عزیز بله ایتونز رو که میدونم(خودم ایپاد تاچ دارم)
نه موضوع این بود که من یه جایی خوندم که این ایپاد های معمولی یعنی کلاسیک و ... وقتی به پی سی وصل میشن یه فولدری به نام ایپاد هم در مای کامپیوتر میسازن !!! میخواستم ببینم اونایی که ایپاد دارن همینطوری هست یا نه ؟ (سیمور جان هم که اصلا جواب مارو نمیده چون ایپاد داره ....)

seymour
16-07-2009, 12:47
شرمنده ، این تاپیک از زیر دستم در رفته بود ... پست دوستمون هم بی جواب مونده ..

سپاس
بله - در my computer یه گزینه اضافه میشه برای آیپاد ... اما صرفاً فولدرها رو نشون میده و کارکرد خاصی نداره ... حداقل من هیچوقت چک اش نکردم ... (خیلی مهمه؟) ... متن و دفترچه تلفن و اینا رو میشه اگه اشتباه نکنم

بازم باید آهنگ ها و عکسها رو از طریق مجاری قانونی (آیتونز) بفرستی ...

سلام دوست عزیز بله ایتونز رو که میدونم(خودم ایپاد تاچ دارم)
نه موضوع این بود که من یه جایی خوندم که این ایپاد های معمولی یعنی کلاسیک و ... وقتی به پی سی وصل میشن یه فولدری به نام ایپاد هم در مای کامپیوتر میسازن !!! میخواستم ببینم اونایی که ایپاد دارن همینطوری هست یا نه ؟ (سیمور جان هم که اصلا جواب مارو نمیده چون ایپاد داره ....)
شما همچین فولدری نداری توی my computer ات ؟ ... اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو چک کن

* هرچند اگه آیتونزت می شناسدش ، اونقدرها معضل خانمان براندازی نیست و دیده شده که دستگاه های MTP با اینترفیس ویندوز گاهی توافق نداشته باشن

seymour
16-07-2009, 12:51
سلام دوستان عزیز
والا محمد جان من برنامه برام اصلا اهمیتی نداره برای من در درجه اول کیفیت صدا مهم هست !!! بعد بقیه مسایل ..

حالا ارزشش رو نداره به خاطر اینکه فقط 0.5 اینچ ال سی دی کوچیک تر از مدل کلاسیک نسل 6 هست ولی با این همه امکانات که اون نداره این رو بخریم ؟
با تشکر:11:
اگه "کیفیت" همونقدر که میگی واسه ات مهمه و ضمناً همونقدر هم بهش "حساس" هستی ، شاید بد نباشه بری سراغ مدلهای مارک های دیگه ... ipod خیلی بعنوان "اولین در کیفیت صدا" شناخته نمیشه ... در واقع آیپاد اول از همه سراغ "بقیه مسایل" میره که به همون نسبت مهم هستن ... نمی خوام زیرآبش رو بزنم و اتفاقا نانو شاهکاره از نظرم ، فقط براساس انتظارات شما دارم نظر میدم

//

کلاسیک و نانو در کلاس مختلف هستن .. یه چیز جمع و جور با قیمت مناسب برای کاربر معمولی و استفاده اصلی موسیقی گوش کردن (بخصوص در حال حرکت - بیرون - ورزش) : نانو - برای کاربرهای حرفه ای تر که ویدئو واسه شون مهمه و آرشیو سنگین دارن : کلاسیک

seymour
16-07-2009, 13:08
اصلا همچين قصدي ندارم و همين کارو سخت کرده
به قولي هم خدا رو ميخوام هم خرما اونم با بودجه 110 ت!!

به نظرميرسه نظر شما به zen مثبت تره درسته؟

+

حالا از دوستانم اخيرا رفتن پايتخت وقتي صحبت شده که براشون ضبط صدا خيلي مهمه طرف گفته با اين حساب IRiver بگيريد که کيفيتش خيلي بالاتر از بقيه است براشون تست هم کرده و با creative مقايسه کرده دوست من هم اين حرفشو تصديق کرده و آخرسرهم e100 خريده وتمام
فقط محض اطلاعات ميخواستم بدونم 1. درمورد ضبط واقعا اينطوره که اون فروشنده گفته؟
2. به طورکلي چطور؟(يعني اگر نخوايم فقط ضبط صداشو درنظر بگيريم> e100 نسبت به zen)
نه اتفاقا انقدرها هم انتظاراتت غیرمعقول نیست و فکر کنم اکثر این مدلهایی که روش بحث داریم می کنیم انتظارات رو برآورده کنه

//

من نظرم روی اون چیزی مثبت تره که با نیازهای شما جورتر باشه ... توی پست قبلی ام خطاب به شما هم گفتم که ملاک های مناسب برای انتخاب بین این دوتا چی می تونه باشه ... دیگه با شماست که تصمیم نهایی رو بگیری

//

مقایسه ای که فروشنده کرده چندان عادلانه نبوده ، چون واقعا هم کریتیو ادعایی در این مورد نداره و من خودم هم گفتم که کیفیتش متوسط مایل به خوبه ... من خودم جزو کسانی بوده ام که مدتها iriver رو توی سری زیر 100 بخصوص بخاطر ضبط صداش توصیه کرده ام (عجیب نیست حتی اگه فروشنده هم از روی دست ما تقلب کرده باشه ! - دیده شده که از فوروم ها خط می گیرن!) ... با اومدن سانسا به نظرم اگه یه نفر بخواد مارکوپولو بشه و دنبال iriver بگرده می تونی سانسا رو بگیره (جنب پاساژ ایران-فروشگاهی که PSP و اینا می فروشه) ... بله - iriver ضبط خوبی داره ، اما شما میگی که فقط واسه ات ضبط مهم نیست ...

e100 جزو مدلهای موفق آی.ریور نیست ... بخصوص که گرون هم بود با توجه به کیفیتش .. الان رو نمی دونم ولی قبلا گرون بود ... (4 گیگ 150 تومن) ... حتی اگه ارزون شده باشه creative zen از نظر کیفیت صدا و تصویر به این برتری داره ...و i7 هم از نظر کیفیت صدا برتر خواهد بود و از نظر ضبط هم کم نخواهد آورد

a.z.p.z
16-07-2009, 14:13
اونکه بله ....
شما مدل های کریتیو رو چطور میبینید ؟ راستی کریتیو مدل تاچ نداره ؟ و بهترین محصولش چی هست ؟
خیلی ممنونم

killJ0y
16-07-2009, 15:05
به نظر من ipod nano حرف نداره

a.z.p.z
16-07-2009, 16:07
ipod nano که بله البته نسل 4 ولی قبول کنید محصولات کریتیو جدیداش هم کم نداره قبول دارید ؟

seymour
17-07-2009, 12:41
درکل من درباره کریتیو تحقیق کردم من خودم از اون مدل های اولیه دارم که اصلا ال سی دی نداره و فقط صوتی هست ولی همون مدل قدیمی کیفیتش از ایپاد من بالاتر هست از هر لحاظ همچینن فکر کنم کریتیو امکانات خیلی خوبی هم داره !!!
راستی ببینم من چند جور نمایندگی از این کریتیو دیدم کدومشون قابل اعتماد هست و بهتر ؟
و اینکه کریتیو مدل تاچ داره ؟ کلا بهترین مدلش چیه ؟
من یه زمانی دوستم vision m داشت خیلی باحال بود !!!!!!

اونکه بله ....
شما مدل های کریتیو رو چطور میبینید ؟ راستی کریتیو مدل تاچ نداره ؟ و بهترین محصولش چی هست ؟
خیلی ممنونم

ipod nano که بله البته نسل 4 ولی قبول کنید محصولات کریتیو جدیداش هم کم نداره قبول دارید ؟
کیفیت کارای کریتیو بالا هستن .. جزو بهترین ها ... در مورد اینکه کیفیت صوتی شون اغلب بالاتر از آیپاده بحثی نیست ...

//
امکانات کارای کریتیو هم خیلی خوبه و از این نظر هم از آیپاد بالاتره ...

//
قبلا هم گفته بودم: کریتیو مدل تاچ نداره و توی تاپیک دیگه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هم این بحث رو کردیم (خود شما اتفاقا پرسیدی)... با اعلام zune جدید فقط کریتیو باقی مونده که وارد بازار لمسی ها نشده... اخیرا یه مدل به نام Zii اعلام شده که به نظر خیلی جالب میاد (شایع شده که OS اش گوگل آندروئید خواهد بود) .. ولی هنوز در مراحل اولیه توسعه اس ...

//
دو سه مدل جدید کریتیو همگی خوب و معروف و پرفروش بوده ان ... creative zen و موزائیک بخصوص ... zen stone هم در مدلهای ارزانتر ...

//
سه تا نمایندگی داره ؛ به ترتیب (از نظر من) شاب - رایان بدر - فاره ... (دوتای اول یکسان هستن به نظرم)

a.z.p.z
17-07-2009, 17:12
بله من طرح اولیه ی اون رو دیدم ظاهرا چیز جالبی هست برای محصولات تاچ کریتیو اما حالا سیستم عامل رو من نمیدونم شما مطمئنی که سیستم عاملم شایعه شده باهاش ؟
ببین محمد جان من تو کریتیو بین x-fi و zen موندم !!! نظرت چیه دربارش ؟
و اینکه فرق zen و Zen mx چی هست کلا ؟
راستی این مدل ها بازی و برنامه میخوره ؟
...................................
در ضمن یکی از دوستام از اون هایی هست که خیلی به کیفیت و قدرت خروجی صدا اهمیت میده شما چی رو بهش پیشنهاد میکنید ؟ یعنی بهترین پخش ککنده از نظر قدرت و خروجی (گفته فیلم و عکس هم) بشه پخش کرد ولی خیلی رو صدا تاکیید کرده !!!
ممنون میشم بهم یه مدل معرفی کنید تا بره بگیره !!! بازهم میگم این دوست من به قدرت و کیفیت صدا خیلی اهمیت میده برای همین اینجوری میگم که بهترین موزیک پلیر تو دنیا که ساخته شده !!! بعدشم عکس و فیلم ........ دنبال برنامه و بازی و ... هم نیست ...جالا اگه اونم بود بعد نیست ولی به نظرم من برای یه موزیک پلیر این اصلا اهمیت نداره !!!

Razel
17-07-2009, 17:42
سلام دوستان
نمیدونم جای سوالم اینجاست یا نه. اگه اشباهه ببخشید.

من دنبال یه دستگاهی می گردم که باهاش بشه فلش usb رو به تلویزیون وصل کرد. اکثر دستگاههای dvd جدید ورودی usb دارن ولی من نمی خوام سیستم جدید بخرم.
قابلیت ضبط مهم نیست ولی بتون فایلهای divx و mpeg رو پخش کنه و قیمتش حتی الامکان پایین باشه.

خیلی ممنون .

4870x2
17-07-2009, 20:23
دوستان با 50 تومن بهترين چيزي كه ميشه خريد چيه؟
فقط براي صدا مي خوام و برام هيچي مهم نيست(سيستم عامل و تاچ و كيفيت صفحه و .....مهم نيست)
فقط بلندي و كيفيت و كم بودن خش خش!همين
ممنون

a.z.p.z
17-07-2009, 23:11
دوستان ممنون میشم کمکم کنید چون باید بهش یه مدلی رو معرفی کنم ....
میگم فکر کنم باید از تو مدل کاون چیزی بگیره درسته ؟ iAudio 7 یا iAudio 6 فکر کنم بهترین گزینه از ظر کیفیت و قدرت خروجی صدا و نمایش عکس باشه ؟ و گزینه بهتر با توجه به نیاز هاش فکر کنم محصولات ایریور باشه درسته ؟
اینم نیاز های این دوستمون برای خرید یه مورد پی ام پی
1:کیفیت و قدرت خروجی فوق العاده بالا .....(البته به هدفون هم ربط داره ولی به ام پی تیری هم ربط داره دیگه )
2:نمایش عکس و فیلم
3:ساپورت کننده اکثر فرمت های صوتی بعدشم تصویری در درجه ی بعدی
4:ضبط صدا کیفیتش زیاد مهم نیست (حالا اگر اونم نبود موردی نیست ولی باشه خیلی بهتره )
همین دیگه در ضمن این دوستمون یه نظری داره اونم میگه که اصلا نمیخواد پول بده که نمیدونم صفحش تاچ باشه یا نمیدونم براش برنامه باشه و بازی باشه و اسپیکر خارجی داشته باشه و .... اون میگه یه پی ام پی یا ام پی تیری پلیر کار اصلیش رو باید به بهترین نحو انجام بده بعد بره سراغ چیزهای دیگه چون کارش مشخصه و دنبال اضافات مثل همین مسایل که گفتم نمیگرده !!!
واقعا هم من نظرشو قبول دارم و حرف خیلی خوبی میزنه !!!
.................................................. .
حالا ممنون میشم بهم بگید !!!

a.z.p.z
18-07-2009, 03:24
راستی دوستان از عثمان جان پرسیدم طبق اطلاعات گفت ای7 ضعیف هست و بهترین دی2 هست حالا از نظر قدرت صدا و کیفیت با توجه به نکات بالا چیر. پیشنهاد میکنید ؟

prowler88
18-07-2009, 12:51
راستی دوستان از عثمان جان پرسیدم طبق اطلاعات گفت ای7 ضعیف هست و بهترین دی2 هست حالا از نظر قدرت صدا و کیفیت با توجه به نکات بالا چیر. پیشنهاد میکنید ؟
عثمان درست میگه. 7 مدل خوبیه. ولی در صورتی که فقط دنبال MP3 باشی. البته فیلم و عکس هم پخش میکنه ولی صفحه ش اونقدر کوچیکه که به کار نمیاد. به نظر من هم که 2 سال D2 داشتم همچنان بهترین گزینه س.

seymour
18-07-2009, 13:01
سلام دوستان
نمیدونم جای سوالم اینجاست یا نه. اگه اشباهه ببخشید.

من دنبال یه دستگاهی می گردم که باهاش بشه فلش usb رو به تلویزیون وصل کرد. اکثر دستگاههای dvd جدید ورودی usb دارن ولی من نمی خوام سیستم جدید بخرم.
قابلیت ضبط مهم نیست ولی بتون فایلهای divx و mpeg رو پخش کنه و قیمتش حتی الامکان پایین باشه.

خیلی ممنون .
برای اینکه یه تصویر یا فیلم یا هرچیز دیگه ای در TV پخش بشه ، باید یه چیزی باشه که پخشش کنه .. بعضی TV ها این قابلیت رو دارن ، اما شک دارم TV شما اینطوری باشه (وگرنه دیگه مشکلی نبود!) ... بعضی پلیرها این قابلیت رو دارن ؛ اما باز شما میگی که نمی خوای بخری .. تنها راه اینه که دستگاهی بخری که TV out داشته باشه ، یعنی این فایل ها رو بصورت سیگنال صوتی و تصویری بفرسته برای TV ... این دستگاه می تونه یه mp3 player باشه که خروجی TV داره : فکر کنم مدلهای ارزان قیمت در حد 100 تومن گیر بیاد ؛ که شما فایل ها رو بریزی توش و اون با کابل بفرسته برای TV ..

دوستان با 50 تومن بهترين چيزي كه ميشه خريد چيه؟
فقط براي صدا مي خوام و برام هيچي مهم نيست(سيستم عامل و تاچ و كيفيت صفحه و .....مهم نيست)
فقط بلندي و كيفيت و كم بودن خش خش!همين
ممنون
بودجه ات پایینه ... افزایش بودجه بده تا حدود 60-70 تومن و کارای creative چندین مدل خوبش در دسترس خواهد بود (زن استون - زن وی پلاس) ... سانسا هم یه مدل خیلی خوب حدود 60 تومن داره

seymour
18-07-2009, 13:07
بله من طرح اولیه ی اون رو دیدم ظاهرا چیز جالبی هست برای محصولات تاچ کریتیو اما حالا سیستم عامل رو من نمیدونم شما مطمئنی که سیستم عاملم شایعه شده باهاش ؟
ببین محمد جان من تو کریتیو بین x-fi و zen موندم !!! نظرت چیه دربارش ؟
و اینکه فرق zen و Zen mx چی هست کلا ؟
راستی این مدل ها بازی و برنامه میخوره ؟
...................................
در ضمن یکی از دوستام از اون هایی هست که خیلی به کیفیت و قدرت خروجی صدا اهمیت میده شما چی رو بهش پیشنهاد میکنید ؟ یعنی بهترین پخش ککنده از نظر قدرت و خروجی (گفته فیلم و عکس هم) بشه پخش کرد ولی خیلی رو صدا تاکیید کرده !!!
ممنون میشم بهم یه مدل معرفی کنید تا بره بگیره !!! بازهم میگم این دوست من به قدرت و کیفیت صدا خیلی اهمیت میده برای همین اینجوری میگم که بهترین موزیک پلیر تو دنیا که ساخته شده !!! بعدشم عکس و فیلم ........ دنبال برنامه و بازی و ... هم نیست ...جالا اگه اونم بود بعد نیست ولی به نظرم من برای یه موزیک پلیر این اصلا اهمیت نداره !!!
بله - سیستم عاملش شایعه قوی ایه ... (هم سونی برای سری واکمن و هم creative)
//

//
نخیر - به فکر بازی و برنامه نباش !
//
برای دوستتون : کارای cowon رو دنبال کنه ... قدرت صدا و کیفیت صدا از نظر میزان اهمیت در یک سطح نیستن (برای 95% کاربرها)

دوستان ممنون میشم کمکم کنید چون باید بهش یه مدلی رو معرفی کنم ....
میگم فکر کنم باید از تو مدل کاون چیزی بگیره درسته ؟ iAudio 7 یا iAudio 6 فکر کنم بهترین گزینه از ظر کیفیت و قدرت خروجی صدا و نمایش عکس باشه ؟ و گزینه بهتر با توجه به نیاز هاش فکر کنم محصولات ایریور باشه درسته ؟
اینم نیاز های این دوستمون برای خرید یه مورد پی ام پی
1:کیفیت و قدرت خروجی فوق العاده بالا .....(البته به هدفون هم ربط داره ولی به ام پی تیری هم ربط داره دیگه )
2:نمایش عکس و فیلم
3:ساپورت کننده اکثر فرمت های صوتی بعدشم تصویری در درجه ی بعدی
4:ضبط صدا کیفیتش زیاد مهم نیست (حالا اگر اونم نبود موردی نیست ولی باشه خیلی بهتره )
همین دیگه در ضمن این دوستمون یه نظری داره اونم میگه که اصلا نمیخواد پول بده که نمیدونم صفحش تاچ باشه یا نمیدونم براش برنامه باشه و بازی باشه و اسپیکر خارجی داشته باشه و .... اون میگه یه پی ام پی یا ام پی تیری پلیر کار اصلیش رو باید به بهترین نحو انجام بده بعد بره سراغ چیزهای دیگه چون کارش مشخصه و دنبال اضافات مثل همین مسایل که گفتم نمیگرده !!!
واقعا هم من نظرشو قبول دارم و حرف خیلی خوبی میزنه !!!
.................................................. .
حالا ممنون میشم بهم بگید !!!
در تاپیک دیگه هم مطرح کردی ... لطفا در یک تاپیک پیگیری کن ... ممنون ...

i7 به هیچ وجه ضعیف نیست ... "در مقایسه شاید " ، اما " مطلقا خیر" ... D2 گزینه بسیار خوبیه ولی نه به دلیل کیفیت صدا ... و ضمنا نه صرفا بخاطر قدرت صدا ...

4870x2
18-07-2009, 13:10
بودجه ات پایینه ... افزایش بودجه بده تا حدود 60-70 تومن و کارای creative چندین مدل خوبش در دسترس خواهد بود (زن استون - زن وی پلاس) ... سانسا هم یه مدل خیلی خوب حدود 60 تومن داره
سلام seymour جان
ميشه به ترتيب از 50 تا حد اكثر 80 تومن بهترين ها رو بگي
راستي فقط من الان n78 دارم و مي خوام يه mp3 پليري بگيرم كه راحت بتونه n78 رو سوسك كنه:دی

a.z.p.z
18-07-2009, 14:01
دوستان حالا یه پلیری با بهترین 1:قدرت2: کیفیت صدا و 3:ساپورت حداکثر فرمت ها و کدک ها + 4:اکولایزر پیشرفته و حرفه ای با تنظیمات زیاد
بعد از اونم رادیو و ضبط صدا و .......
مثل اینکه کلا شاخ ترین محصول از سری های کاون هست اما من هنوز نتونستم تصمیم رو برای این نیاز ها در این محصولات بگیرم ..

4870x2
19-07-2009, 12:26
يكي كمك كنه مي خوام بخرم!!!!!!!!!!!!
كمك

a.z.p.z
19-07-2009, 12:38
حالا اگه کمی پول بذاری یه iAudio 7 4 گیگ میتونی بگیری که صداش بنظر من خیلی خوب هست چون محصولات کاون تو صدا حرف ندارن که 4 گیگش حدود 90 تومن میشه از عثمان قیمت بگیر !!!
وگرنه باید از محصولات کریتیو یکی رو انتخاب کنی ...

seymour
19-07-2009, 12:51
سلام seymour جان
ميشه به ترتيب از 50 تا حد اكثر 80 تومن بهترين ها رو بگي
راستي فقط من الان n78 دارم و مي خوام يه mp3 پليري بگيرم كه راحت بتونه n78 رو سوسك كنه:دی
حالا خیلی به فکر رقابت نباش ... دنیا پلیرها و هدفون ها بی رحمه و راضی نشدن مخاطب خیلی زیاد پیش میاد ... انتظارت رو معقول بگیر تا راضی تر باشی ... (البته می دونم شما هم منظور خاصی از "سوسک شدن" نداشتی ؛ ولی کلاً گفتم چون زیاد پیش میاد)

گزینه خوب که زیاده ... اونایی که مشخصا روی کیفیت صدا کار کردن:

صدای zen v plus بسیار خوبه ... از creative ... صدای مدلهای پایین دست sansa هم خیلی خوبه ... zen stone plus هم خیلی خوبه (ریزه میزه هم هست - با اسپیکر) ...

دوستان حالا یه پلیری با بهترین 1:قدرت2: کیفیت صدا و 3:ساپورت حداکثر فرمت ها و کدک ها + 4:اکولایزر پیشرفته و حرفه ای با تنظیمات زیاد
بعد از اونم رادیو و ضبط صدا و .......
مثل اینکه کلا شاخ ترین محصول از سری های کاون هست اما من هنوز نتونستم تصمیم رو برای این نیاز ها در این محصولات بگیرم ..
دوست من ، لطفاً در یک تاپیک درخواستت رو پی بگیر ... مطمئن باش من و دوستان دیگه ای که می خوایم کمک کنیم همه این تاپیک ها رو می بینیم و فرقی نداره که سوال در چندجا مطرح بشه ... ممنون ..

4870x2
19-07-2009, 12:57
حالا خیلی به فکر رقابت نباش ... دنیا پلیرها و هدفون ها بی رحمه و راضی نشدن مخاطب خیلی زیاد پیش میاد ... انتظارت رو معقول بگیر تا راضی تر باشی ... (البته می دونم شما هم منظور خاصی از "سوسک شدن" نداشتی ؛ ولی کلاً گفتم چون زیاد پیش میاد)
ببين من چيزي مي خوام كه روي اخرين قدرت صدا ادم نتونه تحمل كنه و كمش كنه!
الان يه N78 دارم وقتي روي 100% مي زارمش انگار نه انگار !
براي همين مي خوام يه چيزي بگيرم كه واقعا صداش بلند و باكيفيت باشه
تا الان تو سرچ هايي كه كردم چشمم كرايتيو zen stone plus رو گرفته!(مدل سياهش)
ولي خيلي كوچيكه و از همين مي ترسم كه بخاطر جمع و جور بودنش به درد نخره!(حالا اينطور هستش يا نه؟)
حالا با توجه به تجربه خودت يه چيزي تا 60 تومن بگو برم بخرم(چند مدل نگو فقط يه مدل بگو و تمام)

a.z.p.z
19-07-2009, 13:21
ببین دوست من من صدای ان78 رو شنیدم اینجا 2 مسئله هست
1:قدرت صدا
2:کیفیت صدا
که بنظر من مهم کیفیت صدا هست در درجه ی اول بعد بلندی صدا !!!
و همچنین به هدفونی که شما استفاده میکنی هم خیلی ربط داره به شما حتما توصیه میکنم هدفون فول سایز بگیری که عشق صدا هست !!!
با اون بودجه ای هم که تایین کردی اون مدل های کریتیو خیلی خوب هستن ... iAudio 7 هم چیز خیلی خوبی هست که 4 گیگش رو شما بگیر چون 8 و 16 گیگش کمی گرون میشه !!!

seymour
20-07-2009, 12:01
ولي خيلي كوچيكه و از همين مي ترسم كه بخاطر جمع و جور بودنش به درد نخره!(حالا اينطور هستش يا نه؟)
حالا با توجه به تجربه خودت يه چيزي تا 60 تومن بگو برم بخرم(چند مدل نگو فقط يه مدل بگو و تمام)
مساله قدرت صدا (نمی دونم چرا این قضیه جدیدا انقدر مهم شده) ، وضعیت خاصی داره ... چون کمپانی ها اساساً محدودیت دارن در "بلندتر" کردن حداکثر صدای دستگاه ها (با تشکر از امریکایی های که عشق شکایت و غرامت دارن !) ... بعضی مدلهای مشابه براساس توزیع جغرافیایی حداکثر صدای یکسان ندارند ...

معمولا کوچکترین مدلها ، بزرگترین صدا رو نمی تونن تولید کنن ... اگه واسه ات قدرت صدا مهمه ، با این بودجه zen v plus انتخاب خیلی خوبیه ... (و کلا هم انتخاب خیلی خوبیه و از پرفروش ها بوده) ... PC Magazine درباره این ویژگی اش گفته :

the Zen V Plus drove the included earbuds to a maximum sustained level of 106 dB with peaks of 110dB. This is quite loud, and I recommend being very careful about your listening volume
(ترجمه : با هدفونهای خودش میرسه به بلندی 106 دسیبل و در بعضی مواقع 110 ... این یعنی خیلی بلند و توصیه می کنیم که در انتخاب بلندی صدا احتیاط کنید)

در مورد پیشنهاد دوستمون (i7).. اگه قیمت های ماه پیش هنوز پابرجا باشه ، 4 گیگش باید بالای 110 تومن باشه ... یعنی دوبرابر بودجه شما ...

a.z.p.z
20-07-2009, 13:58
حالا یه چیزی از نظر کیفیت بین i7 و این مدل کریتیو کدوم میتونن کاربر رو راضی نگه دارن ؟
در مورد قدرت که ظاهرا اون بالاتر هست ....

prowler88
20-07-2009, 15:10
اگه بلندی صدا این همه واست مهمه که U5 بگیر قال قضیه رو بکن. یه ذره باید بذاری رو بودجه ت. ولی ارزششو داره.

sastwhc
20-07-2009, 17:36

(ترجمه : با هدفونهای خودش میرسه به بلندی 106 دسیبل و در بعضی مواقع 110 ... این یعنی خیلی بلند و توصیه می کنیم که در انتخاب بلندی صدا احتیاط کنید)

...

110 دسی بل یعنی اگه گوشات مشکل نداشته باشه نمی تونی تحملش کنی چون معادل صدای موتور فانتوم در فرودگاه است.

داشتن هدفن خوب خیلی ملاکه در ضمن فکر کنم میتونی از امپلیفایر پرتابل هم استفاده کنی

osmaan
20-07-2009, 21:59
110 دسی بل یعنی اگه گوشات مشکل نداشته باشه نمی تونی تحملش کنی چون معادل صدای موتور فانتوم در فرودگاه است.

داشتن هدفن خوب خیلی ملاکه در ضمن فکر کنم میتونی از امپلیفایر پرتابل هم استفاده کنی

سلام
sastwhc جان شما اطلاعاتی درمورد این نوع آمپلی فایرها داری؟

killJ0y
20-07-2009, 22:01
کسی اطلاعاتی درباره ی iriver سیلیکس 2 داره ؟

mamad gonzo
20-07-2009, 22:27
سلام به برو بکس پلیری
اقا من اولش یه چیز بگم که این اقا seymour & prowler88 & caruso یلی دمشون گرمه من با رهنمایی ابن دوستان یه هدفون خوب گرفتم که ازشم راضیم..
حالا یه سوال من الان هدفونو به گوشی وصل کردم و پلیرم شده گوشیم حالا اگه بخوام یه mp3 player خرم صدا و کیفیتی که از هدفون میگیرم خیلی به گوشی فرق داره یانه ؟
اینم بگم شما روی mp3player های بالای 70 تومن حساب نکنید
جوابی که میگیرم چقدر تفاوت داره زمانه که به گوشی وصله و وقتی که به mp3 player صله البته گوشیم سونی اریکسون سری واکمنه..

a.z.p.z
20-07-2009, 22:29
بله دارم !!!

2GB, 4GB, 8GB
فرمت های صوتی: MP3, WMA, WMA-DRM, WAV, Ogg Vorbis, Audible
فرمت های تصویری و کدک :AVI (MPEG4-SP): 320 x 240, 2Mbps, under 30 fps
WMV: 320 x 240, 768kbps, under 30 fps

...............
همچنین ساپورت :Flash games, FM radio & recorder, voice recorder,
text viewer, alarm clock, removable disk
................
صفحه نمایش:
2.2” AMOLED (320 x 240, 260K colors)
...................
از فونت و برنامه های فلش هم میتونی استفاده بکنی ....

همچنین با تکنولوژِی دی کلیک کار میکنه که فقط کافیه یه کلیک رو صفحه بکنی تا واکنش انچام بده اشتباه نکن یه حسگر داره وگرنه صفحه نمایش تاچ و ... نیست !!!
سوالی داشتی بگو ....

a.z.p.z
20-07-2009, 22:31
سلام به برو بکس پلیری
اقا من اولش یه چیز بگم که این اقا seymour & prowler88 & caruso یلی دمشون گرمه من با رهنمایی ابن دوستان یه هدفون خوب گرفتم که ازشم راضیم..
حالا یه سوال من الان هدفونو به گوشی وصل کردم و پلیرم شده گوشیم حالا اگه بخوام یه mp3 player خرم صدا و کیفیتی که از هدفون میگیرم خیلی به گوشی فرق داره یانه ؟
جوابی که میگیرم چقدر تفاوت داره زمانه که به گوشی وصله و وقتی که به mp3 player صله البته گوشیم سونی اریکسون سری واکمنه..

البته گوشی رو با ام پی 4 و پی ام پی اصلا مقایسه نکن پس گفتی حدود 70 بیشتر نمیتونی ؟ :13:
بهترین گزینه از محصولات کریتیو هست !!! من تو محصولات کریتیو x-fi و zen v plus رو صداش شنیدم که با این بودجه شما فکر کنم zen v plus خوب باشه البته دوستان هم نظر بدن چون شاید تا 70 تومن گزینه های بهتری هم باشن اما من صداشون رو نشنیدم محمد کریتیو زیاد داشته از اون هم بپرس ......

killJ0y
20-07-2009, 22:35
بله دارم !!!

2GB, 4GB, 8GB
فرمت های صوتی: MP3, WMA, WMA-DRM, WAV, Ogg Vorbis, Audible
فرمت های تصویری و کدک :AVI (MPEG4-SP): 320 x 240, 2Mbps, under 30 fps
WMV: 320 x 240, 768kbps, under 30 fps

...............
همچنین ساپورت :Flash games, FM radio & recorder, voice recorder,
text viewer, alarm clock, removable disk
................
صفحه نمایش:
2.2” AMOLED (320 x 240, 260K colors)
...................
از فونت و برنامه های فلش هم میتونی استفاده بکنی ....

همچنین با تکنولوژِی دی کلیک کار میکنه که فقط کافیه یه کلیک رو صفحه بکنی تا واکنش انچام بده اشتباه نکن یه حسگر داره وگرنه صفحه نمایش تاچ و ... نیست !!!
سوالی داشتی بگو ....
شما خریدیش ؟
چنده؟

بعد بلندیه صداش چند دیسیبل هستش؟
در کل خوبه ؟
مگه باطری میخوره اگه بخوره خیلی ضد حاله :41:

a.z.p.z
20-07-2009, 22:40
نه بابا کی من نخریدم !!!
باطری چی بید دیگه ً!!! اون فقط اندازه اش رو با باطری مقایسه کرده بود کلا چیز سرگرم کننده ای هست و میتونی از بازی ها و تم های فلش هم براش استفاده کنی که اگه خواستی بهت میدم !!!
والا نمیدونم چند دسیبل هست چون معمولا همه نمیگن وایسا چند مین دیگه بهت میگم ..
وقتی هم به پی سی وصلش میکنی یه فولدر میاد که توش اینا هست که تو عکس میبنیی و میتونی اطلاعات و بازی و تم و فونت و .. رو توش بریزی ...
ببین :

killJ0y
21-07-2009, 00:39
تو ایران هستش
قیمت چنده؟

prowler88
21-07-2009, 10:11
سلام به برو بکس پلیری
اگه بودجه ت میرفت رو 100 تومن میتونستی Cowon بگیری فول سایز رو میترکونه چه برسه به px100. ولی با این بودجه به نظر من هم کریتیو فقط و فقط. و مطمئن باش فرق میکنه صداش. به نظر من پلیرهای سونی صداشون به پای کریتیو نمیرسه و خب مسلمه که گوشی های سونی اریکسون هم صداشون به پای پلیرهای سونی نمیرسه. اگه این طور بود که دیگه کسی پلیر نمی خرید. پس تفاوتی که احساس میکنی محسوسه.

a.z.p.z
21-07-2009, 14:11
دوستان 95 db رو شا چطور میبینید در کل خوب که هست از ایپاد بالاتر که هست فکر کنم نه ؟
ممنونم ......
راستی یکی از دوستام میخواست ایپاد شافل نسل 3 بگیره دیدینش که ؟ (بهش گفتم کوان بگیره !!! یه مدل i7 بگیره ) بهتر هست فکر کنم .........
اپل کلکش اینه که اینقدر زیبا طراحی میکنه هم میرن طرفش ..... ولی این i7 تو فوروم های خارجی خیلی طرفدار داشت !!!

killJ0y
21-07-2009, 16:49
دوستان 95 db رو شا چطور میبینید در کل خوب که هست از ایپاد بالاتر که هست فکر کنم نه ؟
ممنونم ......
راستی یکی از دوستام میخواست ایپاد شافل نسل 3 بگیره دیدینش که ؟ (بهش گفتم کوان بگیره !!! یه مدل i7 بگیره ) بهتر هست فکر کنم .........
اپل کلکش اینه که اینقدر زیبا طراحی میکنه هم میرن طرفش ..... ولی این i7 تو فوروم های خارجی خیلی طرفدار داشت !!!
تقریبا با ipod یکی هستش پس به درد من نمیخوره
من ipod shuffle 3g دارم چیزه بدی نیست ولی یکی از ایراداش اینکه نمیتونی یه ایرفون دیگه بهش وصل کنی چون ریموت کنترلش به ایرفونش وصله

a.z.p.z
21-07-2009, 17:50
یعنی چی با ایپاد یکی هستش ؟
میخوام بدونم ارزش خرید داره ؟ حافظه ی ماله شما چند گیگ هست ؟ کیفیت چطور ؟ کی میگه نمیشه ؟ مگه 3.5 میلیمیتری نیست؟
خوب میشه دیگه !!!

اهان وایسا ببینم توی خود هدفون دکمه کم و زیاد کردن صدا و ... داره !!!
یعنی رو خودش هیچ کاری نمیتونی بکنی ؟ چه مزخرف !!! از این اپل واقعا انتظار نداشتم همچین کاری رو بکنه !!!
یه دوتا دکمه کوچیک میتونست بذاره برای اینکار حداقل مثلا لمسی باشه یا با حرارت کار کنه کاری نداشت که اگه اونجوری میشد خوب چیزی میشد !!!

seymour
21-07-2009, 19:27
حالا یه چیزی از نظر کیفیت بین i7 و این مدل کریتیو کدوم میتونن کاربر رو راضی نگه دارن ؟
در مورد قدرت که ظاهرا اون بالاتر هست ....
همون i7 ... انقدر تفاوت ندارند البته (و از نظر معیارهای عمومی zvp مدل خوش اقبال تر و پرفروش تری بود ) ...اما همون i7 ...

* بخدا لازم نیست مجددا سوالات این تیپی رو تکرار کنی ، موقعی که شما سوالت رو پرسیدی و گفتی " یه پلیر براساس قدرت و کیفیت می خوام" مطمئن باش که من و دوستان دیگه ای که مشاوره میدیم همه این مدلها رو از ذهنمون رد کردیم و جواب دادیم ... بنابراین نیازی است به ازای هر یه مدلی که اینجا بهش اشاره میشه یا جای دیگه توی وب می بینی تقاضای مقایسه در مورد کیفیت و قدرت کنی ... مرسی ...

کسی اطلاعاتی درباره ی iriver سیلیکس 2 داره ؟
لطفا در یک تاپیک پیگیری کن .. مرسی ...

4870x2
21-07-2009, 19:35
اي خدا
شما چرا هي منو گيج مي كنين؟!
خواهشن يه مدل بگين من بخرم!
فقط اگه ميشه مدلي كه ميدين اسم كاملش رو بگين تا راحت پيداش كنم!

killJ0y
21-07-2009, 19:37
میخوام بدونم ارزش خرید داره ؟ حافظه ی ماله شما چند گیگ هست ؟ کیفیت چطور ؟ کی میگه نمیشه ؟ مگه 3.5 میلیمیتری نیست؟
خوب میشه دیگه !!!

یعنی رو خودش هیچ کاری نمیتونی بکنی ؟ چه مزخرف !!! از این اپل واقعا انتظار نداشتم همچین کاری رو بکنه !!!
یه دوتا دکمه کوچیک میتونست بذاره برای اینکار حداقل مثلا لمسی باشه یا با حرارت کار کنه کاری نداشت که اگه اونجوری میشد خوب چیزی میشد !!!
:31: چه باحالی خودت سوال میپرسی خودتم جواب میدی
میگم دی سیبلش با ipod یکی هستش iriver رو میگم
راستشو بگم ارزش خرید نداره من خودم پشیمونم که چرا گرفتمش
فقط فقطم 4 گیگ داره
کیفیت صدا خوبه ولی بلندیه صداش مال نیست
چرا 3.5 mm هست
رو خودش هیچی نداره
در کل میتونم بگم اپلهفت خطه :5::31:
این کارهاایم که شما گفتی اپل بلده انجام بده ولی گذاشته برای نسل بعدش این اپلو هنوز نشناختید ولی بازم من محصولاتشو دوست دارم :40:

seymour
21-07-2009, 19:39
clix2تو ایران هستش
قیمت چنده؟
توی ایران من ندیدمش ... در نظر بگیر که مدل جدیدی نیست و جایگزین های بهتر کم نیست ... اگه باشه هم قیمت D2 فرض کن ...

و باز هم خواهش می کنم که در یه تاپیک بحث clix2 یا هر بحث دیگه ای رو پی بگیر ..

ممنونم ......
بله - خوبه ... بگذریم که اصلا اون ملاک برای سنجش هیچ چیز خاصی نیست ... (حتی بلندی صدا - مثلا چه فایده اگه بلند باشه ، اما در همون صداهای بالا که تنها تفاوتش با مدلهای دیگه اس به روغن سوزی بیفته)
//
شافل فقط واسه استفاده های خاص و بعد از توجیهات کافی توصیه میشه .. واسه استفاده عمومی نیست ... بدرد یکی می خوره که مثلا یه پلیر داره ، اما می خواد یه پلیر دیگه داشته باشه ، فرضا واسه ورزش ..
//
مشکل مدلهای عالی مثل i7 و اصلا کل کارای cowon اینه که همونطور که گفتی طرفداراش محدود به فوروم هاست (=علاقمندان فنی تر) ... حتی سایت های ریویو هم گاهی فراموش می کنن این مارک رو (مثلا می خواد فلان مدل از اپل رو ریویو کنه - بعد می نویسه رقباش فلان مدل کریتیو و سامسونگه ؛ ای بابا پس cowon چی شد؟) چه برسه به بازار و مصرف کننده نهایی

خوب میشه دیگه !!!

می تونی هدفون دیگه بهش وصل کنی ، اما فقط دیگه میشه اتو-پلی ... یعنی کنترلی روی صدا یا مدیریت اهنگ نداری .. چون همه اون کنترلها روی سیم هدفونه
//
این سیاست تجاری شونه ... وگرنه مثلا مرض ندارن که بخوان مشتری بپرونن ... شافل رو گذاشتن بعنوان یه مدل اشانتیون (از نظر جنبه تزئینی منظورمه - نه اقتصادی) ... یه مدل ریزه که بدرد کاری بجز مصارف خاص نمی خوره ..

و همون آشنایی-زدایی که انجام میده (=پلیری که کنترل نداره!) باعث جلب توجهه ... انقدر ریز که طبق قانون باید اخطار میدادن که " شافل را از دسترس کودکان دور نگه دارید تا اشتباهاً بلعیده نشود!"

killJ0y
21-07-2009, 19:44
a.z.p.z عزیز اگه میخوای از mp3 player ات لذت ببری محصولات cowon رو بگیر من خودم تا چند وقا دیگه حتما s9 میگیرم
اگه میخوای کلاس بذاری ipod بگیر که به نظر من کار عاقلانه ای نیستش
ولی اگه من جای تو بودم i7 رو میخریدم
قید shufffle 3g هم بزن جز کلاس چیزه دیگه ای نداره
قید iriver سیلیکس 2 هم بزن چون صداش یه نظر من راضی کننده نیست چون خودم e100 دارم تو راهه دانشگاه که صداشو تا ته زیاد میکنم بازم صدای محیط رو حس میکنم تازه با ایرفونه ep630

seymour
21-07-2009, 19:44
اي خدا
شما چرا هي منو گيج مي كنين؟!
خواهشن يه مدل بگين من بخرم!
فقط اگه ميشه مدلي كه ميدين اسم كاملش رو بگين تا راحت پيداش كنم!
گیج شدن نداره دوست من ... بهرحال ذات فوروم همینه که آدمای مختلف پیشنهاد میدن .. آخرش شمایی که باید بگی کدوم خوبه ، نه ما ... من میگم فلان مدل ، یه دوست دیگه شاید به من هم نظر نباشه و یه چیز دیگه پیشنهاد کنه ... یا بپرسیم که می تونی شرایطت رو تغییر بدی یا نه ... ماحصل این تبادل نظرهاست که احتمالا باعث میشه شما یه چیز خوب گیرت بیاد ...

من نظرم روی zen v plus از کمپانی creative هست ؛ مدل تحسین شده ایه با قابلیت های متنوع کیفیت بسیار خوب صوت و تصویر ... دوستمون نظرش روی u5 از کمپانی cowon بود که البته کمی گرانتره و ضمنا دیگه قابلیت ویدئو هم نداره ... حالا شما باید ببینی کدوم باب میلته و انتخاب کنی

a.z.p.z
21-07-2009, 22:51
خوب خوب خوب !!!
من امروز اصلا شانس دارما !!! یه بنده خدایی شافل داشت نسل سوم تو یه پارکی رفتم بهش گفتم فلان و فلان و داد بهم تا باهاش کار کنم همین 1 ساعت پیش بود حدودا !!!
والا من صداش رو گوش کردم همچین بد نبود و بنظر من عین همه ایپاد ها بود یعنی مثل تاچ و کلاسیک و ... بود و هیچ مشکلی توی این قضیه نداشت ........
اما بنظر من اصلا خوب چیش کلاس داره که ایپادتاچ که بیشتر کلاس داره تا یه چیزی که فقط 10گرم وزن داره و ....
اما محمد جان همچین اشانتیون هم نیست بنظر من دلیل نمیشه که همه ام پی 3 یا ام پی4 پلیر ها باید حتما ال سی دی و فیلم و عکس رو ساپورت بکنند و .... خوب یعنی ام پی تیری پلیری رو فقط مخصوص موسیقی و پادکست و ... ساختن مشکلی داره؟ نداره (شما نگفتی مشکلی داره)

منی که امروز باهاش کار کردم بنظرم سری شافل برای کسانی هست که فقط و فقط میخوان موسیقی گوش بدن و ... یعنی برای این کار درست شده !!!
................................
بنظر من هم تنها مشکلش همین داستان هدفون هست که بنظر من حتما یه وسیله جانبی براش درست میکنن چون میتونید ببینید که چه چیزهایی برای این ایپاد ها درست میکنن !!!
یه چیز دیگه فقط این هدفون هایی که رو خودشون تنظیمات کنترل و ... داره که روش کار نمیکنه دیگه درسته ؟
..............
بهترین وصیله میدونید چیه ؟ یه کابل که یه سرش میخوره به جک ایپاد و اون یکی سرش یه سوراخ داشته باشه برای 3.5 میلیمتری که یه هدفون بهش بخوره به همین سادگی البته روی این کابل هم دکمه تنظیم بذارن ً !!! خیلی کار ساده و راحتی هست این شرکت ها حتما همچین جیزی رو میسازند فکر کنم .......
..........
تازه قضیه این داستان کنترل و ... جالبش اینه تو نسل 1 و 2 بود ولی تو 3 نیست ولی خوب کوچیکترین پلیر دنیا هست با وزن 10.7 گرم !!! تازه خرج درست کردنش برای اپل 28 دلار شده یعنی هر عدد !!!

4870x2
22-07-2009, 14:23
خوب ممنون از همگي فعلا پس دو مدل مونده كه مدل كرايتيو ويديو هم پخش ميكنه ولي cowon نه!
از نظر قيافه كه
بدون شك u5 بهتره!
از نظر صدا هم كه دوستان ميگن cowon بهتر از كرايتيو هستش؟!
خوب حالا يه سوال!
قيمتاشون چجوري هستش؟

seymour
22-07-2009, 18:37
قید iriver سیلیکس 2 هم بزن چون صداش یه نظر من راضی کننده نیست چون خودم e100 دارم تو راهه دانشگاه که صداشو تا ته زیاد میکنم بازم صدای محیط رو حس میکنم تازه با ایرفونه ep630
البته این نظر شماست و من حرفی درش ندارم ، اما خدا خیرت بده در تاپیک دیگه گفته بودم :

e100 جزو مدلهای اصلی iriver نبود ...نه اینکه بد باشه ها ... فقط می خوام بگم از روی اون نمیشه در مورد خانواده اش نظر داد

seymour
22-07-2009, 18:41
خوب ممنون از همگي فعلا پس دو مدل مونده كه مدل كرايتيو ويديو هم پخش ميكنه ولي cowon نه!
از نظر قيافه كه
بدون شك u5 بهتره!
از نظر صدا هم كه دوستان ميگن cowon بهتر از كرايتيو هستش؟!
خوب حالا يه سوال!
قيمتاشون چجوري هستش؟
والا قیافه که بحث سلیقه وذائقه شخصیه ... مثل من خودم zvp رو بیشتر خوشم میاد ، حالا یکی ممکنه اصلا متنفر باشه از ریختش ! ... بنابراین "بدون شک" خیلی واژه مناسبی نیست ...

در مورد صدا ، zvp جزو خوش صداترین کارای کریتیوه و با اینکه معمولا کارای cowon رو برتر می دونم از نظر کیفیت صدا ، اما اینجا zvp رو دارای صدای بهتری می دونم ... بنابراین درسته که "بطورکلی" میشه دو brand رو با هم مقایسه کرد در مورد این پارامتر ، اما اگه بحث مقایسه این دو مدل باشه من نظرم روی zvp هستش ...

قیمتشون هم فکر کنم در هر رده حافظه باید 15-20 تومن تفاوت داشته باشه : 2 گیگ و 4 گیگ u5 به ترتیب 90 و 100 باید باشه و 2 گیگ و 4 گیگ zvp به ترتیب 70 و 90 تومن

killJ0y
22-07-2009, 19:24
خوب خوب خوب !!!
من امروز اصلا شانس دارما !!! یه بنده خدایی شافل داشت نسل سوم تو یه پارکی رفتم بهش گفتم فلان و فلان و داد بهم تا باهاش کار کنم همین 1 ساعت پیش بود حدودا !!!
والا من صداش رو گوش کردم همچین بد نبود و بنظر من عین همه ایپاد ها بود یعنی مثل تاچ و کلاسیک و ... بود و هیچ مشکلی توی این قضیه نداشت ........
اما بنظر من اصلا خوب چیش کلاس داره که ایپادتاچ که بیشتر کلاس داره تا یه چیزی که فقط 10گرم وزن داره و ....
اما محمد جان همچین اشانتیون هم نیست بنظر من دلیل نمیشه که همه ام پی 3 یا ام پی4 پلیر ها باید حتما ال سی دی و فیلم و عکس رو ساپورت بکنند و .... خوب یعنی ام پی تیری پلیری رو فقط مخصوص موسیقی و پادکست و ... ساختن مشکلی داره؟ نداره (شما نگفتی مشکلی داره)

منی که امروز باهاش کار کردم بنظرم سری شافل برای کسانی هست که فقط و فقط میخوان موسیقی گوش بدن و ... یعنی برای این کار درست شده !!!
................................
بنظر من هم تنها مشکلش همین داستان هدفون هست که بنظر من حتما یه وسیله جانبی براش درست میکنن چون میتونید ببینید که چه چیزهایی برای این ایپاد ها درست میکنن !!!
یه چیز دیگه فقط این هدفون هایی که رو خودشون تنظیمات کنترل و ... داره که روش کار نمیکنه دیگه درسته ؟
..............
بهترین وصیله میدونید چیه ؟ یه کابل که یه سرش میخوره به جک ایپاد و اون یکی سرش یه سوراخ داشته باشه برای 3.5 میلیمتری که یه هدفون بهش بخوره به همین سادگی البته روی این کابل هم دکمه تنظیم بذارن ً !!! خیلی کار ساده و راحتی هست این شرکت ها حتما همچین جیزی رو میسازند فکر کنم .......
..........
تازه قضیه این داستان کنترل و ... جالبش اینه تو نسل 1 و 2 بود ولی تو 3 نیست ولی خوب کوچیکترین پلیر دنیا هست با وزن 10.7 گرم !!! تازه خرج درست کردنش برای اپل 28 دلار شده یعنی هر عدد !!!
من فکر چیزی برای عوض مردن ایفونش نباشه
اون 28 دلاری هم که میگی قیمت خامه این دستگاه هست فکر کردی دستگاه های دیگه چه قیمتی در میاد اصلا نباید از روی این چیزا قیمت رو داد هزار تا کاره دیگه برای این دستگاه شده

muhammadinfo
22-07-2009, 23:07
سلام.
من امروز IC Recorder سونی مدل Ux71 رو خریدم.
خیلی راضیم.
قیمت 134000

a.z.p.z
23-07-2009, 01:54
سلام دوستان ببخشید یکی از دوستانم که گفتم فقط دنبال یه ام پی تیری میگرده فقط برای صدا یعنی هیچی نمیخواد جز صوتی ...
گفت میخوام شافل بگیرم حالا غیر از شافل چی رو بهش پیشنهاد میکنید ؟
ممنون

seymour
23-07-2009, 12:23
سلام.
من امروز IC Recorder سونی مدل Ux71 رو خریدم.
خیلی راضیم.
قیمت 134000
مبارکه رفیق ...

سلام دوستان ببخشید یکی از دوستانم که گفتم فقط دنبال یه ام پی تیری میگرده فقط برای صدا یعنی هیچی نمیخواد جز صوتی ...
ممنون
چقدر می خواد هزینه کنه؟ .. کارای creative ... اگه هم یه چیز ریزه مثل همون شافل می خواد زن استون پلاس کریتیو و سانسا کلیپ ..

prowler88
23-07-2009, 17:22
ممنون
اگه زیر 100 میخواد هزینه کنه که creative بهتره. حول و حوش 100 هم Cowon U5 هست.

muhammadinfo
23-07-2009, 17:35
سیمور جان ما مخلصیم. mokh less
موفق باشی

a.z.p.z
23-07-2009, 18:19
ببخشید لینک این هست ایا این با ایپاد شافل نسل 3 کار میکنه این تبدیل کننده هدفون + کنترل !!!!

راستی یه چیزی کسی صدای san disk هارو شنیده اون ها چطوری هستند چند دسیبل هستند ؟
راستی کریتیو نمیخواد اون دسته از پلیر هاشو که فقط مخصوص صدا هست رو اپدیت بکنه ؟ چند دسیبل هستند ؟
ممنون .... .... ... .... .... ... .. .... ... ... ... ... ... .. .. . ... ... .... .. . .... ... .... ... .... ... ... .... ... .... ... .. .. .... ... .. . ... . . . .... ... . ... .. ... .. .... .. ... ..

seymour
24-07-2009, 12:31
ببخشید لینک این هست ایا این با ایپاد شافل نسل 3 کار میکنه این تبدیل کننده هدفون + کنترل !!!!

//

راستی یه چیزی کسی صدای san disk هارو شنیده اون ها چطوری هستند چند دسیبل هستند ؟
راستی کریتیو نمیخواد اون دسته از پلیر هاشو که فقط مخصوص صدا هست رو اپدیت بکنه ؟ چند دسیبل هستند ؟
ممنون .... .... ... .... .... ... .. .... ... ... ... ... ... .. .. . ... ... .... .. . .... ... .... ... .... ... ... .... ... .... ... .. .. .... ... .. . ... . . . .... ... . ... .. ... .. .... .. ... ..
بله - اینطور که در متن نوشته کار می کنه - اما قیمتش (50 تا 100 دلار) خیلی بالاس (البته بخاطر امکانات اضافی روش هم هست)

//

صدای سانسا خیلی خوبه ... پرقدرته ... دیگه بحث در مورد بلندی صدا خسته کننده اس ؛ ولی چون این نکته جالب تو ذهنم اومد بذار بگم: سانسا از کمپانی هایه که برعکس cowon علاقه ای به مانور روی بلندی صدا نداره ... وگرنه سازنده چیپ کارای سانسا (AMS) ادعاش هست که از نظر بلندی صدا در موقعیت بسیار خوبیه و میگه با 16 اهم تا 120 mw میرم !! ... سانسا اما ظاهرا از نظر شرعی خودش رو مقید دونسته و بلندی صدا رو توی مدلهای مختلفش محدود کرده ...

کریتیو اون دسته از پلیرها رو آپدیت کرده یه بار ، در نتیجه الان راحت داره بستنی می خوره و از فروش باثباتشون لذت می بره ! ... ضمن اینکه موزائیک بعنوان مدلی که اساسا واسه صدا در نظر گرفته شده یه نسخه جدیده دیگه (و ظاهرا پرطرفدار)

a.z.p.z
24-07-2009, 12:38
خیلی ممنونم ازت !! موزائیک یعنی مگه نمایش عکس و فیلم رو نداره نه ؟\
حالا داستان ظاهرا پرطرفدار دیگه چی بید؟
مخلصیم ......
(راستی جواب اون سوال رو هم بده)
چاکرتم محمد جان ....

ardalan_zapata
24-07-2009, 12:53
با سلام خدمت دوستان
لطفا یک MP3 پلیر توی رنج 130-150 معرفی کنی بیشتر این چیزا مد نظر هست
1- کیفیت صدا
2- بلندی صدا
3- باریک بود ( کوچیک بودن مد نظرم نیست بیشتر میخام باریک باشه)
4- عمر باطری زیاد
خودم بیشتر توی کف Ipod nano 8GB هستم که یه بار گذاشتم توی گوشم واقعا صداش عالی بود

حالا شما یه چند مدل معرفی کنید تا من آنالیز کنم
ممنون

a.z.p.z
24-07-2009, 13:06
البته شما به ایپاد نانو میگید عالی !!
ببین بستگی داره فقط دنبال موزیک هستی یا نه انتظار داری که عکس و فیلم هم نمایش بده ؟
اگه یه چیز ساده میخوای برای موزیک که کیفیت خیلی خوبی هم داشته باشه و برای موزیک و پادکست و رادیو و ضبط صدا خوب باشه میتونی یه 8 گیگ i7 بگیری .....
......................................
البته ایپاد نانو هم واقعا زیباست و این طراحی و اینترفیس داخلیش خیلی منو مجذوب میکنه در ضمن حسگر داخلی برای این داره که با تکان دادنش بصورت شافل میتونه اهنگ رو برات انتخاب بکنه و .....
تو چند صفجه پیش دربارش نوشتم ....

پست اول این صفحه :

ardalan_zapata
24-07-2009, 13:25
البته شما به ایپاد نانو میگید عالی !!
ببین بستگی داره فقط دنبال موزیک هستی یا نه انتظار داری که عکس و فیلم هم نمایش بده ؟
اگه یه چیز ساده میخوای برای موزیک که کیفیت خیلی خوبی هم داشته باشه و برای موزیک و پادکست و رادیو و ضبط صدا خوب باشه میتونی یه 8 گیگ i7 بگیری .....
......................................
البته ایپاد نانو هم واقعا زیباست و این طراحی و اینترفیس داخلیش خیلی منو مجذوب میکنه در ضمن حسگر داخلی برای این داره که با تکان دادنش بصورت شافل میتونه اهنگ رو برات انتخاب بکنه و .....
تو چند صفجه پیش دربارش نوشتم ....

پست اول این صفحه :

ممنون
99% صدا واسم مهمه تصویر زیاد استفاده ندارم

این i7 زیادی قطور نیست ؟ :31:

a.z.p.z
24-07-2009, 13:30
چرا خوب ولی چیز خوبی هست
شما میتونی zen stone plus رو هم بگیری که کیفیت صدای خوبی هم داره + رادیو و ضبط صدا و کیفیت خیلی خوبی هم داره چون صداش رو شنیدم !!!

ardalan_zapata
24-07-2009, 13:36
ممنون
الان U5 رو نگاه کردم
ازن نظر قیافه شبیه ipod هست
از نظر صدا چطوریه ؟
قیمتش هم اگر بگید ممنون میشم

a.z.p.z
24-07-2009, 13:42
u5 هم مثل i7 هست تقریبا یعنی تفاوت کیفیت به اون صورت با هم دیگه ندارند شاید ای7 ظاهرش خوب نباشه ولی اون هم خوبه ..
تو محصولات کریتیو هم zen stone plus هم خوبه !!!
.................................................. ......
.................................................. ......
راستی دوستان شما موزائیک رو چطور میبنیید ؟ قیمتش چنده؟

prowler88
24-07-2009, 17:20
ممنون
99% صدا واسم مهمه تصویر زیاد استفاده ندارم

این i7 زیادی قطور نیست ؟ :31:
چیز نازک میخوای U5 هم هست که البته اون فقط موزیک و ضبط صدا و رادیو داره (تصویری و عکس نداره) و باتریش هم خیلی کمتر می مونه (فکر کنم 24 ساعت بود در مقابل I7 که 60 ساعت می مونه).

ardalan_zapata
24-07-2009, 18:23
چیز نازک میخوای U5 هم هست که البته اون فقط موزیک و ضبط صدا و رادیو داره (تصویری و عکس نداره) و باتریش هم خیلی کمتر می مونه (فکر کنم 24 ساعت بود در مقابل I7 که 60 ساعت می مونه).

اره
خودمم هم بین U5 و zen stone plus موندم کدوم رو بگیرم

شما کدوم رو پیشنهاد میدید ؟

killJ0y
24-07-2009, 18:59
اره

به نظر من u5 بگیر

prowler88
24-07-2009, 21:12
اره

خب مسلمه که U5 بهتره از همه نظر (محمد جان ناراحت نشی یه وقت. نظر شخصی بود!). ولی گرون تر هم هست.

a.z.p.z
25-07-2009, 12:41
فکر کنم تنها رقیب یو5 همین ای7 هست که از اونم بهتره چون !!!
از نظر mw و db از i7 خیلی بالاتر هست و صفحه ی بزرگتری هم داره که بدرد لایریک میخوره اما همین ای7 که فیلم پخش میکنه من نمیدونم چه جوری باید توی 1.3 اینچ فیلم دید پس قابلیت فیلم واقعا الکی هست و پول بیشتری باید الکی داد ......
حالا یه بخشی برای یو5 میخوام بزنم به زودی ...

Mr.K2
25-07-2009, 13:38
نظرتون در مورد واکمن های سونی چیه ؟ در مقایسه با COWOn و Creative منظورم هستو

پیشنهاد میشن ؟

===========
یه مورد هم که ذهنم رو مشغول کرده آیپاد تاچه ، نظرتون در موردش چیه ؟ میصرفه به قیمتش ؟

از توی این تاپیک اینطوری فهمیدم که از نظر صدا اولویت با COWON هست....

seymour
25-07-2009, 13:46
خیلی ممنونم ازت !! موزائیک یعنی مگه نمایش عکس و فیلم رو نداره نه ؟\
حالا داستان ظاهرا پرطرفدار دیگه چی بید؟

u5 راستی دوستان شما موزائیک رو چطور میبنیید ؟ قیمتش چنده؟
ظاهرا پرطرفدار یعنی اینکه من چندجا خونده ام که استقبال ازش خوب بوده (مثلا نوه معنوی zen v plus هستش همراه اسپیکر با قیمت مناسب) ... چرا میگم "ظاهرا" ؟ ... بخاطر همون بحثی که با دوستمون داشتم مبنی بر اینکه جواب قطعی دادن در یه بحث آکادمیک درست نیست ... وقتی من مدرک معتبر مبنی بر یه ادعا ندارم ، بهتره اون ادعا رو قطعی مطرح نکنم ...
//
2 گیگش باید 80 تومن باشه
//
نمایش تصویر داره - ولی توی صفحه به اون کوچیکی ، این یه قابلیت جانبی محسوب میشه که ارزش مانور زیادی نداره .. ولی بهرحال داره ...

seymour
25-07-2009, 13:56
از نظر mw و db از i7 خیلی بالاتر هست و صفحه ی بزرگتری هم داره که بدرد لایریک میخوره اما همین ای7 که فیلم پخش میکنه من نمیدونم چه جوری باید توی 1.3 اینچ فیلم دید پس قابلیت فیلم واقعا الکی هست و پول بیشتری باید الکی داد ......
حالا یه بخشی برای یو5 میخوام بزنم به زودی ...

خب مسلمه که U5 بهتره از همه نظر (محمد جان ناراحت نشی یه وقت. نظر شخصی بود!). ولی گرون تر هم هست.
نه پاور جان ... ناراحت نشدم ... همونطور که گفتی نظر شخصی بوده .. اما من بازم تکرار می کنم که u5 رو با بقیه کارای سطح بالاتر cowon در یه سطح نبرید .. ببینید این نظر مدیر فروم anythingbutipod ه (dfkt) - خب من خودم مطمئنم که اون آدم از من حرفه ای تره و حرفش (بعنوان مدیر فوروم یکی از خوشنام ترین سایت های پلیر) رو قبول دارم ؛ ببینید در مقایسه بین مثلا sansa clip و u5 چی گفته :

Clip: best flat/pure sound quality
یعنی مدل clip که هم رده زن استون پلاس هست رو از نظر کیفیت صدا برنده رقابت به u5 می دونه ...

اونوقت واسه من یه جورایی ناامیدکننده اس وقتی که دوستمون azpz میاد و میگه :

از نظر mw و db از i7 خیلی بالاتر هست
دوست خوبم ، شما اصلا می دونی تفاوت mw ی i7 و u5 چقدر در واقعیت برای گوش من و شما تفاوت ایجاد می کنه ؟ ... می دونی کاربردش چقدره ؟ ... می دونی که با 70% هدفونهایی که دست من و شماست ، اصلا ما به اون تفاوت نخواهیم رسید ؟ ...

این به نظر من توهین آمیزه که بعد از چندین بار تکرار این جمله که "بلندی صدا و mw و db ، ربط زیادی به کیفیت نداره و پارامتر چندان مهمی نیست " ، شما باز هم میای و برای مقایسه یه مدل گمنام و یه مدل تحسین شده ، اولین حرفی که می زنی اینه که " این صداش بلندتره پس بهتره " و " واسه I7 داری پول الکی میدی " ... این بی منطق ترین مقایسه ای بود که من ظرف این یکی دوساله شنیدم

prowler88
25-07-2009, 14:22
نه پاور جان ... ناراحت نشدم ... همونطور که گفتی نظر شخصی بوده .. اما من بازم تکرار می کنم که u5 رو با بقیه کارای سطح بالاتر cowon در یه سطح نبرید .. ببینید این نظر مدیر فروم anythingbutipod ه (dfkt) - خب من خودم مطمئنم که اون آدم از من حرفه ای تره و حرفش (بعنوان مدیر فوروم یکی از خوشنام ترین سایت های پلیر) رو قبول دارم ؛ ببینید در مقایسه بین مثلا sansa clip و u5 چی گفته :

یعنی مدل clip که هم رده زن استون پلاس هست رو از نظر کیفیت صدا برنده رقابت به u5 می دونه ...

اونوقت واسه من یه جورایی ناامیدکننده اس وقتی که دوستمون azpz میاد و میگه :

دوست خوبم ، شما اصلا می دونی تفاوت mw ی i7 و u5 چقدر در واقعیت برای گوش من و شما تفاوت ایجاد می کنه ؟ ... می دونی کاربردش چقدره ؟ ... می دونی که با 70% هدفونهایی که دست من و شماست ، اصلا ما به اون تفاوت نخواهیم رسید ؟ ...

این به نظر من توهین آمیزه که بعد از چندین بار تکرار این جمله که "بلندی صدا و mw و db ، ربط زیادی به کیفیت نداره و پارامتر چندان مهمی نیست " ، شما باز هم میای و برای مقایسه یه مدل گمنام و یه مدل تحسین شده ، اولین حرفی که می زنی اینه که " این صداش بلندتره پس بهتره " و " واسه I7 داری پول الکی میدی " ... این بی منطق ترین مقایسه ای بود که من ظرف این یکی دوساله شنیدم
در مورد اون سایت خود من هم خیلی مطالبش رو دوست دارم و به نظرم جالبه. ولی به قول خودت کیفیت صدا یه چیزیه که ممکنه در نظر هر شخص متفاوت باشه. من تا حالا صدای sansa رو نشنیدم. ولی جوری که U5 هدفون فول سایز منو به ارتعاش در میاره کامپیوتر هم ازش عاجزه. D2 هم همه میگن از نظر صدا بهترین مدل کووانه. من که خودم دو سال D2 داشتم در مقایسه با U5 تفاوتی مشاهده نکردم. جز این که صدای D2 یه مقدار بلندتر بود. فکر کنم یه مقدار بی انصافی کردی که از U5 به عنوان یه مدل گمنام یاد کردی. راستشو بخوای من هم تا حدودی با دوستمون موافقم. ال سی دی 7 به قدری کوچیک هست که نشه توش فیلم و عکس دید. تازه رزولوشنش هم به طرز رعب آوری پایینه. به نظر من تنها برتری واقعی 7 نسبت به U5 عمر باتریش هست. البته مطمئنم که کیفیت صدای این دو مدل هم چندان تفاوتی نداره.
راستی شما گفتی U5 فایل های FLAC رو ساپرت نمیکنه که سایت کووان خلاف این مطلب رو میگه.

seymour
25-07-2009, 18:30
در مورد اون سایت خود من هم خیلی مطالبش رو دوست دارم و به نظرم جالبه. ولی به قول خودت کیفیت صدا یه چیزیه که ممکنه در نظر هر شخص متفاوت باشه.

من تا حالا صدای sansa رو نشنیدم. ولی جوری که U5 هدفون فول سایز منو به ارتعاش در میاره کامپیوتر هم ازش عاجزه. D2 هم همه میگن از نظر صدا بهترین مدل کووانه. من که خودم دو سال D2 داشتم در مقایسه با U5 تفاوتی مشاهده نکردم. جز این که صدای D2 یه مقدار بلندتر بود.

فکر کنم یه مقدار بی انصافی کردی که از U5 به عنوان یه مدل گمنام یاد کردی.

راستشو بخوای من هم تا حدودی با دوستمون موافقم. ال سی دی 7 به قدری کوچیک هست که نشه توش فیلم و عکس دید. تازه رزولوشنش هم به طرز رعب آوری پایینه. به نظر من تنها برتری واقعی 7 نسبت به U5 عمر باتریش هست. البته مطمئنم که کیفیت صدای این دو مدل هم چندان تفاوتی نداره.
راستی شما گفتی U5 فایل های FLAC رو ساپرت نمیکنه که سایت کووان خلاف این مطلب رو میگه.
1. نه دیگه - اینکه بحث رو با این جمله که " هر شخصی نظری داره " مختومه کنیم واسه بحث در مورد اینکه "زرد رنگ بهتریه یا سبز" مناسبه ... در اساس منطق علمی این جمله یه بسط هم داره و اون اینکه: "مساله اینه که نظر یک نفر صرفاً نظرشه و نظر دیگری نتیجه شناختش" ... وگرنه من و شما و جناب azpz و مدیر اون فوروم ، ادیتور Cnet چه فرقی داریم ؟ ... من می تونم بگم " cowon مزخرفترین صدا رو داره – هرکس نظری داره" ... چطور یه نفر متوجه می شه که حرف من و شما چقدر درست یا غلطه (بذار بهتر بگم: معتبر/غیرمعتبره)؟ ... آیا غیر از اینه که تفاوت ماها در شناخت ما از اون مقوله اس ؟ ...

2. شما و azpz اصلا توجه کردید که دوستمون در پستش گفت که اهمیت واسه اش صداست و تصویر زیاد مهم نیست ؟ ... با این حساب وارد کردن چندباره بحث تصویر در این معادله دقیقاً دلیلش چیه ؟ ...

3. با توجه به اینکه میگید این مدل گمنام نیست، میشه چندتا از ریویوهای معتبر u5 رو لینک بدید تا من براساس اونا نظر بدم؟

4. سایت cowon کنار ogg و flac ستاره زده ... یعنی اینکه فقط در بعضی fw ها این قابلیت ایجاد شده ... و اون fw ها کره ای هستند ... من نمی دونم پشتیبانی زبان fw اش چطوره ؟ ... اما برحسب تجربه قبلی از cowon احتمال میدم نیاز به انتقال فونت باشه ... کار رو خیلی سخت کردن ؛ نه؟! ...

5. "همه میگن D2 از نظر صدا بهترین مدل کووانه" ... همه دقیقا کیه ؟ ... چندتا لینک برای شناسایی بخشی از این همه به من میدی؟

MH_SANIANI
25-07-2009, 18:38
من منتظرم...
یه پلیر خوب به من معرفی کنید که برم بخرم...
فقط صدای عالی داشته باشه...تصویر نمیخوام

The Black Dahlia
25-07-2009, 18:45
ببینم عزیز
چرا یه xpressmusic 5800 با یه هدفون کریتیو نمی خری
هم یه گوشی توپ با قیمت مناسب
شارژ 27 ساعت برا اهنگ

a.z.p.z
25-07-2009, 18:51
دوست من من وقتی گفتم رقیب یو5 ای7 هست منظورم تو محصولات کاون بود دوست من شاید بد مطرح کردم منم اون mw و db رو که گفتم دروغ نگفتم گفتم خوب از ای7 بالاتره حالا میخواد اصلا منو شما تفاوتش رو نفهمیم چه بفهمیم به هر حال بالاتر هست !!!
در ضمن من به مدل های برند های مختلف کار دیگه ای نداشتم تو اون مقایسه منظورم کاون بود .....
اما در مورد اینکه ای7 رو بگیری پول الکی میدی هم همچین بی ربط نیست چون خوب اون به خاطر پخش و نمایش فیلم و فرمت ها و کدک های مخصوص فیلم مبلغش مسلما بالاتر از یو5 هست که در اون ال سی دی واقعا عذاب اور هست ...(من نمیگم ای7 ارزش خرید نداره خوب هم داره)
شما خودت میگی مدل موزائیک چون ال سی دی 1.8 اینچ داره برای فیلم دیدن مناسب نیست و یه قابلیت جانبی هست حالا چه برسه به 1.3 اینچ !!!

ogg و flac هم از فریمور 3 به بعد ساپورت میشوند در یو5 پس مشکلی نداره !!!

شما میگی من گفتم این صداش بلندتره پس بهتره " من کی همچین حرفی زدم که شما میاید میگید ؟ و اینکه شاید یکی ملاکش برای انتخاب پلیر بلندی صدا یکی صفحه نمایش یکی برنامه یکی سیستم عامل باشه و این ربطی به خوب بودن پلیر نداره که !!!

شما به یو5 میگی گمنام ؟ از شما بعید هست واقعا !!!

MH_SANIANI
25-07-2009, 19:03
ببینم عزیز
شارژ 27 ساعت برا اهنگ
اینو که دارم...
ولی من صدا ی با کیفیت میخوام....:31:
دوستان هم یه چیز خوب معرفی نمیکنن که بریم بخریم...
ببخشید بازم تکرار میکنم...یه پلیر فوقالعاده معرفی کنید ممنون میشم...فقط صدا

seymour
25-07-2009, 19:21
من از پاور عزیز می خوام نظر بدن ، اصلا این دوتا خط واسه چی توی این پست هست ؟! ...

دوست من من وقتی گفتم رقیب یو5 ای7 هست منظورم تو محصولات کاون بود

در ضمن من به مدل های برند های مختلف کار دیگه ای نداشتم تو اون مقایسه منظورم کاون بود ....
اصلا مگه کسی حرفی در این مورد زد؟! ...

.

شما میگی من گفتم این صداش بلندتره پس بهتره " من کی همچین حرفی زدم
دوست خوب ، پست های قبلی شما که ناپدید نشده ؛ حداقل قبل از انکار برو چک کن :

از نظر mw و db از i7 خیلی بالاتر هست ...
مگه این پست شما نیست که اولین دلایل برتری u5 رو بلندی صدا دونستی ؟

(* در ضمن snrاین دوتا یکیه !... ممنون میشم انقدر db و mw رو کنار هم ذکر نکنی ... جسارتاً خسته کننده و مضحکه ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شما به یو5 میگی گمنام ؟ از شما بعید هست واقعا !!!
عرض کردم : برای درآوردن من از اشتباه چندتا لینک ریوی از این پلیر معروف بدید ...

شما خودت میگی مدل موزائیک چون ال سی دی 1.8 اینچ داره برای فیلم دیدن مناسب نیست
متوجه هستی که اینجا بخش مشاوره اس ؟ ... یعنی براساس نیاز کاربر بهش مشاوره میدیم ؟ ... وقتی دوستمون بگه به تصویر نیاز ندارم ، چرا مجددا بحث تصویر رو می کشید وسط ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کنجکاوم بدونم ...الان داستان اینطوریه که دوستمون میگه من رنگ ماشین واسه ام مهم نیست ، بعد شما مرتبا توی پستت میگی خب ببینیین یکی از دلایل مهم ضعف این ماشین رنگشه ...

seymour
25-07-2009, 19:24
اینو که دارم...
ولی من صدا ی با کیفیت میخوام....:31:
دوستان هم یه چیز خوب معرفی نمیکنن که بریم بخریم...
ببخشید بازم تکرار میکنم...یه پلیر فوقالعاده معرفی کنید ممنون میشم...فقط صدا

من منتظرم...
یه پلیر خوب به من معرفی کنید که برم بخرم...
فقط صدای عالی داشته باشه...تصویر نمیخوام

من الان موندم چی رو انتخاب کنم!!
چیکار کنم بودجه رو زیاد کنم؟
با استفاده از تجربیاتتون من و راهنمایی کنید
از نظر من : i7 از cowon

seymour
25-07-2009, 19:28
نظرتون در مورد واکمن های سونی چیه ؟ در مقایسه با COWOn و Creative منظورم هستو

پیشنهاد میشن ؟

===========
یه مورد هم که ذهنم رو مشغول کرده آیپاد تاچه ، نظرتون در موردش چیه ؟ میصرفه به قیمتش ؟

از توی این تاپیک اینطوری فهمیدم که از نظر صدا اولویت با COWON هست....
کارای سونی بسیار شیک و با صدای عالی هستند ... یه نقطه ضعف کارای سونی نرم افزار همراهشه که چندان خوشدست نیست ، بعلاوه قیمتشون که اغلب کمی بالاتر از متوسط بازاره ، باعث میشه مخاطب بالقوه رو از دست بدن ...

//
ایپاد تاچ بدرد کسی میخوره که اولویت اولش برنامه های کاربردی باشه .. یا بذار بگم : بدرد کسی می خوره که برنامه های جانبی واسه اش مهم باشه ... بله – به نظر من خیلی می ارزه ...

//
بصورت یه حکم کلی ، بله – cowon از نظر کیفیت صدا از بقیه سرتره ... و البته چندباره گفته شده که کیفیت صدا همه چیز نیست ... بنابراین اگه می خوای مدل دیگه ای بگیری احساس گناه نکن ! (شوخی) اما اگه فقط صدا رو شرط بگیریم میشه با خیال راحت cowon و بعد creative گرفت

MH_SANIANI
25-07-2009, 19:58
باشه همینو برمیدارم...قیمتش چنده؟
فقط من اولویتم کیفیت و اندازه بود...از این کوچکتر نمیشه؟
یعنی کیفیت خوب با اندازه خیلی کوچیک...مثل این...

اگه با انتخاب کوچکتر کیفیتم بیاد پایین...پس همین i7 بر میدارم...
فقط ببخشید پر حرفی میکنم... من میخوام پلیرم از بهترینها نو ایران باشه...
یعنی از i7 کیفیت بهتر تو ایران نیست؟

seymour
25-07-2009, 20:22

اگه با انتخاب کوچکتر کیفیتم بیاد پایین...پس همین i7 بر میدارم...
انقدرها هم بزرگ نیست .. این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])عکس رو ببین ... مثلا تنها تفاوتش با u5 در ضخامتشه که حدود 7-8 میلی متر ضخیم تره ...
//
کارای سونی خوبن ، ولی دیگه واقعا از بحث "بالاترین کیفیت" فاصله می گیرن ... یکی دو مدل creative صداهای عالی دارن ، ام از نظر اندازه نسبت به i7 وضعیت بهتری ندارن ... بنابراین همین خوبه
//
دیگه انقدر هم "کوچه خالی از عشاق" نیست ... درسته که در زمینه هدفون شاید 70 درصد مدلهای خوب در ایران گیر نمیان ، اما در مورد پلیر اینطور نیست ... i7 احتمالا باکیفیت ترین پلیر در این 2 ساله در دنیاست ...
//

ardalan_zapata
25-07-2009, 20:45

سلام
طبق گفته حرف خودتون

متوجه هستی که اینجا بخش مشاوره اس ؟ ... یعنی براساس نیاز کاربر بهش مشاوره میدیم ؟ ... وقتی دوستمون بگه به تصویر نیاز ندارم ، چرا مجددا بحث تصویر رو می کشید وسط ؟

جناب MH_SANIANI که میگن فقط و فقط صدا میخان و تصویر براشون مهم نیست شما چرا i7 رو معرفی کردی ؟
چرا U5 رو معرفی نکردی ؟
به نظر منم i7 برای کسی که به تصویر نیاز نداره پول خرج کردنه الکی هست
بازم شرمنده که دخالت کردم :11:

seymour
25-07-2009, 22:00
سلام
طبق گفته حرف خودتون

متوجه هستی که اینجا بخش مشاوره اس ؟ ... یعنی براساس نیاز کاربر بهش مشاوره میدیم ؟ ... وقتی دوستمون بگه به تصویر نیاز ندارم ، چرا مجددا بحث تصویر رو می کشید وسط ؟

جناب MH_SANIANI که میگن فقط و فقط صدا میخان و تصویر براشون مهم نیست شما چرا i7 رو معرفی کردی ؟
چرا U5 رو معرفی نکردی ؟
به نظر منم i7 برای کسی که به تصویر نیاز نداره پول خرج کردنه الکی هست
بازم شرمنده که دخالت کردم :11:
تلاش خوبی بود دوست خوبم ، ولی موفق نبود ! - ... ببین :

دوستمون میگه "من فقط دنبال کیفیت صدا هستم " ، پلیر مناسب برای ایشون i7 هستش ..

شما میگید "من به تصویر اهمیتی نمیدم " ، پلیر مناسب برای شما هم i7 هستش ..

(شما اشتباهاً فکر کردی که تنها نقطه تفاوت i7 و u5 اینه که یکی تصویر داره و دیگری نه .. بله – اگه اینطور بود شاید حرف شما درست می نمود .. اما نکته ماجرا اینه که اینطور نیست و تفاوتشون صرفاً در همین نیست - برای اطمینان گشتی در وب بزن و ببین چندبار i7 بعنوان یک پلیر درجه یک با کیفیت صدای عالی پیشنهاد شده و چندبار u5 – چطوره؟ ) ....شما اشتباهاً نتیجه گرفتی که این دو تا پاسخ همدیگه رو نقض می کنن در صورت که اینطور نیست و بحثی که با دوستان داشتیم چیز دیگه ای بود (بحث این بود که اساسا جایگاه i7 در مقایسه با بقیه مدلهای cowon کجاست) ... آیا نیازی هست بیشتر توضیح بدم یا خودتون متوجه شدید؟

* بنده همیشه از یه بحث قوی لذت می برم ... جسارتاً عرض می کنم: این بحث فعلی "u5 و همه مدلهای cowon در مقابل i7" یکی از اونها نیست ... بهرحال ادامه بحث بی ضرر و حتی روشنگره ...

MH_SANIANI
26-07-2009, 00:00
u5:
این مدل در ظرفیت های 2، 4 و 8 گیگ وجود داره که مشخصاتش رو در زیر میبینید

مشخصات

*قدرت خروجی صدا 64Mw

i7

مشخصات

*دارای ظرفیت های 8 ، 4 و 16 گیگابایت

*قدرت خروجی صدا)
52mW

این یعنی صدای u5 بهتر از i7 هست؟!!

seymour
26-07-2009, 00:19
u5:
این مدل در ظرفیت های 2، 4 و 8 گیگ وجود داره که مشخصاتش رو در زیر میبینید
مشخصات
*قدرت خروجی صدا 64Mw
-----------
i7
مشخصات
*دارای ظرفیت های 8 ، 4 و 16 گیگابایت
*قدرت خروجی صدا : 52mW

این یعنی صدای u5 بهتر از i7 هست؟!!
نخیر – به هیچ وجه صدای بلندتر به معنای کیفیت بالاتر نیست ... در واقع هیچ رابطه ای بین این دوتا نیست ... فرض کن من بتونم 5 برابر آقای شجریان صدام رو بلند کنم ، آیا معنی اش اینه که از ایشون خوش صدا ترم ؟! نخیر ... اینجا هم به همین ترتیب ..

ضمن اینکه من چندین بار برای دوستمون azpz این داستان رو تعریف کردم که نه تنها بلندی صدا ربطی به کیفیت صدا نداره ، بلکه این اعدادی که برای کارای cowon ذکر میشه هم ارزش مقایسه ندارن ... یعنی حتی اگه یکی بگه "اصلا من فقط واسه ام بلندی صدا مهمه " ، نمیشه بهش بگیم " خب پس u5 بلندتر از i7 هستش " ... قبلا عرض کردم که این یه عدد بالقوه است و محدودیت های فنی خواسته و ناخواسته می تونه روی نتیجه نهایی تاثیر بذاره ...

مجددا یه دلیل دیگه اینکه وقتی چیزی استفاده منطقی نداره ، فایده بحث سرش چیه ؟ ... اگه شما بخواید با حداکثر بلندی صدای اسمی این دستگاه به موسیقی گوش بدید به احتمال بسیار زیاد گوشتون آسیب می بینه ...

prowler88
26-07-2009, 01:21
1. نه دیگه - اینکه بحث رو با این جمله که " هر شخصی نظری داره " مختومه کنیم واسه بحث در مورد اینکه "زرد رنگ بهتریه یا سبز" مناسبه ... در اساس منطق علمی این جمله یه بسط هم داره و اون اینکه: "مساله اینه که نظر یک نفر صرفاً نظرشه و نظر دیگری نتیجه شناختش" ... وگرنه من و شما و جناب azpz و مدیر اون فوروم ، ادیتور Cnet چه فرقی داریم ؟ ... من می تونم بگم " cowon مزخرفترین صدا رو داره – هرکس نظری داره" ... چطور یه نفر متوجه می شه که حرف من و شما چقدر درست یا غلطه (بذار بهتر بگم: معتبر/غیرمعتبره)؟ ... آیا غیر از اینه که تفاوت ماها در شناخت ما از اون مقوله اس ؟ ...

2. شما و azpz اصلا توجه کردید که دوستمون در پستش گفت که اهمیت واسه اش صداست و تصویر زیاد مهم نیست ؟ ... با این حساب وارد کردن چندباره بحث تصویر در این معادله دقیقاً دلیلش چیه ؟ ...

3. با توجه به اینکه میگید این مدل گمنام نیست، میشه چندتا از ریویوهای معتبر u5 رو لینک بدید تا من براساس اونا نظر بدم؟

4. سایت cowon کنار ogg و flac ستاره زده ... یعنی اینکه فقط در بعضی fw ها این قابلیت ایجاد شده ... و اون fw ها کره ای هستند ... من نمی دونم پشتیبانی زبان fw اش چطوره ؟ ... اما برحسب تجربه قبلی از cowon احتمال میدم نیاز به انتقال فونت باشه ... کار رو خیلی سخت کردن ؛ نه؟! ...

5. "همه میگن D2 از نظر صدا بهترین مدل کووانه" ... همه دقیقا کیه ؟ ... چندتا لینک برای شناسایی بخشی از این همه به من میدی؟
شما اگه درست و حسابی اینترنتو بگردی U5 که سهله. راجع به انواع مدل های چرخ گوشت هم ریویو پیدا میکنی. نکته ی دیگه این که دلیل نمیشه چون بیشتر از 7 ریویو هست پس 7 پلیر بهتریه. مثال ماشین میزنم که خودت علاقه داری. مثلا این که راجع به ب ام و بیشتر میشنویم دلیل نمیشه که حتما ب ام و از لکسس بهتره.
اون ستاره ای هم که سایت کووان زده معنیش اینه که با نصب فرم ویر راحت این فرمت ها رو پخش میکنه. من نمیدونم این (بعضی) که شما میگین چه معنی میده.
کسایی که چند تا از پلیرهای کووان رو تست کردن من دیدم گفتن D2 بهتره. اگه اشتباه نکنم چند تا سایت هم به این مطلب اشاره کردن. در اولین فرصت لینک میذارم.

ببینم عزیز
شارژ 27 ساعت برا اهنگ
5800 انصافا صداش بلنده ولی کیفیت کاملا تعطیل.

من از پاور عزیز می خوام نظر بدن ، اصلا این دوتا خط واسه چی توی این پست هست ؟! ...

اصلا مگه کسی حرفی در این مورد زد؟! ...

.

دوست خوب ، پست های قبلی شما که ناپدید نشده ؛ حداقل قبل از انکار برو چک کن :

مگه این پست شما نیست که اولین دلایل برتری u5 رو بلندی صدا دونستی ؟

(* در ضمن snrاین دوتا یکیه !... ممنون میشم انقدر db و mw رو کنار هم ذکر نکنی ... جسارتاً خسته کننده و مضحکه ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عرض کردم : برای درآوردن من از اشتباه چندتا لینک ریوی از این پلیر معروف بدید ...

متوجه هستی که اینجا بخش مشاوره اس ؟ ... یعنی براساس نیاز کاربر بهش مشاوره میدیم ؟ ... وقتی دوستمون بگه به تصویر نیاز ندارم ، چرا مجددا بحث تصویر رو می کشید وسط ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کنجکاوم بدونم ...الان داستان اینطوریه که دوستمون میگه من رنگ ماشین واسه ام مهم نیست ، بعد شما مرتبا توی پستت میگی خب ببینیین یکی از دلایل مهم ضعف این ماشین رنگشه ...
نکته ی اول این که بنده Prowler هستم و نه Power. متاسفانه خود شما هستید که به نیازهای دوستمون توجه نمیکنین. ایشون گفتند من یه پلیر میخوام که صداش خوب باشه. فقط صدا برام مهمه. و این که تا حد امکان نازک هم باشه. خب این مشخصات U5 هست. من نمی فهمم چرا دوباره روی 7 تاکید دارین؟

؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه با انتخاب کوچکتر کیفیتم بیاد پایین...پس همین i7 بر میدارم...
هر کدوم از پلیرهای کووان رو که بگیرین بی رقیب هستید از نظر کیفیت.

تلاش خوبی بود دوست خوبم ، ولی موفق نبود ! - ... ببین :

دوستمون میگه "من فقط دنبال کیفیت صدا هستم " ، پلیر مناسب برای ایشون i7 هستش ..

شما میگید "من به تصویر اهمیتی نمیدم " ، پلیر مناسب برای شما هم i7 هستش ..

(شما اشتباهاً فکر کردی که تنها نقطه تفاوت i7 و u5 اینه که یکی تصویر داره و دیگری نه .. بله – اگه اینطور بود شاید حرف شما درست می نمود .. اما نکته ماجرا اینه که اینطور نیست و تفاوتشون صرفاً در همین نیست - برای اطمینان گشتی در وب بزن و ببین چندبار i7 بعنوان یک پلیر درجه یک با کیفیت صدای عالی پیشنهاد شده و چندبار u5 – چطوره؟ ) ....شما اشتباهاً نتیجه گرفتی که این دو تا پاسخ همدیگه رو نقض می کنن در صورت که اینطور نیست و بحثی که با دوستان داشتیم چیز دیگه ای بود (بحث این بود که اساسا جایگاه i7 در مقایسه با بقیه مدلهای cowon کجاست) ... آیا نیازی هست بیشتر توضیح بدم یا خودتون متوجه شدید؟

* بنده همیشه از یه بحث قوی لذت می برم ... جسارتاً عرض می کنم: این بحث فعلی "u5 و همه مدلهای cowon در مقابل i7" یکی از اونها نیست ... بهرحال ادامه بحث بی ضرر و حتی روشنگره ...
دوست عزیز از شما که عمری اینجا مشاوره میدی بعیده این طوری صحبت کنی. ما که نمیخوایم خدای نکرده با هم کل کل کنیم.
دلیل نمیشه چون از 7 بیشتر ریویو خوندی پس U5 بد باشه که. کدوم منطقی هست که میگه هر چیزی بیشتر راجع بهش صحبت شه بهتره؟

نخیر – به هیچ وجه صدای بلندتر به معنای کیفیت بالاتر نیست ... در واقع هیچ رابطه ای بین این دوتا نیست ... فرض کن من بتونم 5 برابر آقای شجریان صدام رو بلند کنم ، آیا معنی اش اینه که از ایشون خوش صدا ترم ؟! نخیر ... اینجا هم به همین ترتیب ..

ضمن اینکه من چندین بار برای دوستمون azpz این داستان رو تعریف کردم که نه تنها بلندی صدا ربطی به کیفیت صدا نداره ، بلکه این اعدادی که برای کارای cowon ذکر میشه هم ارزش مقایسه ندارن ... یعنی حتی اگه یکی بگه "اصلا من فقط واسه ام بلندی صدا مهمه " ، نمیشه بهش بگیم " خب پس u5 بلندتر از i7 هستش " ... قبلا عرض کردم که این یه عدد بالقوه است و محدودیت های فنی خواسته و ناخواسته می تونه روی نتیجه نهایی تاثیر بذاره ...

مجددا یه دلیل دیگه اینکه وقتی چیزی استفاده منطقی نداره ، فایده بحث سرش چیه ؟ ... اگه شما بخواید با حداکثر بلندی صدای اسمی این دستگاه به موسیقی گوش بدید به احتمال بسیار زیاد گوشتون آسیب می بینه ...
این بحث آسیب هم قبول ندارم. معمولا کسایی که دنبال بلندی صدا هستند کسایی هستن که به بلندی صدا عادت دارن. این افراد که شاید من هم جزئشون باشم افرادی هستند که با صدای کم ارضا نمیشن و از اون جایی که گوششون تحمل صدای بلندتر رو داره خواهان بلندتر شنیدن هستند. حتما صدای D2 رو شنیدی دیگه؟ من یکی از دوستام صدای D2 رو تا 50 راحت میبرد و اصلا احساس ناراحتی نمیکرد. و اتفاقا حساسیت گوشش طوریه که صداهایی رو که من نمیشنوم می شنوه.
قوه ی شنوایی انسان هم مثل حواس دیگه انعطاف پذیره. یعنی حساسیتش نسبت به محیطش کم و زیاد میشه.

MH_SANIANI
26-07-2009, 10:09
خیلی ممنون....
نظرتون در باره ی Sony NWZ-S738F چیه؟
آخه تو این سایت رده خوبی داره...

با توجه به اینکه معیار من کوچیک بودن هست...آیا این هم میتونه انتخاب خوبی باشه؟
راستیه7 بلوتوس داره؟

Dr.Hate
26-07-2009, 10:15
با 50 تومن چی بگیرم بچه ها؟ :D

seymour
26-07-2009, 10:48
من یه بار هم که شده این بحث رو بیشتر باز می کنم ؛ قصد توهین ندارم و اگه این حرف باعث توهین به کسی میشه صمیمانه عذر می خوام، اما متاسفانه سطح بحث دوستان در حد " به نظر من و به نظر تو " مونده ؛ یاد بحث های تخصصی تر سالهای قبل بخیر... خوشحال میشدم اگر دوستی بتونه مطلع تر و از زاویه دید یک audiophile بحث کنه : (اگه توی دیکشنری می بینید که نوشته شخص موسیقی دوست ، منظورمون در اینجا اون نیست ! – منظور کسیه که اونقدر در زمینه شنیدن موسیقی باکیفیت خوب و بد تجربه داره که بتونه جزئیات رو بخونه) اینجا یه بخش فنی از فورومه و انتظار میره که دوستان فنی بحث کنن:

صورت مساله: یکی دوتا از دوستان میگن که ظاهرا صدای مدلهای مختلف cowon به گوششون یکسان میاد (از جمله دوستمون prowler عزیز) ... بنده مخالف هستم ومعتقدم u5 پایین تر از دوتای دیگه، و D2 اندکی پایین تر از i7 هستش... دلایلم رو میگم:

+ در نظر بگیرید که اولا این دوتا از پردازنده و کدک صوتی متفاوت استفاده می کنن ... D2 دارای چیپ Telechips TCC7801/Wolfson ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])WM8985G هستش و i7 دارای Telechips TCC771L/Wolfson ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])WM8731L ... چطور دو محصول با سخت افزار متفاوت صدای معادلی دارن؟ (اینا حتی SNR شون یکی نیست – همون db مورد علاقه دوستمون azpz)... جواب اینه که ندارن ! ...

+ این دیگه یه بحث معروفه (که احتمالا دوستان در جریانش نیستند) که صدای D2 حالت analytical داره ... حالا واسه شما شاید جدید باشه ، اما سال 2008 انقدر ما این واژه رو شنیدیم که آدم می خواست خودش رو بزنه به در و دیوار!!! ... اگه سبک موسیقی رو وارد قضیه کنیم معناش اینه که سبک های موردعلاقه کاربر ایرانی که باس می پسندن روی این طیف ضربه می خورن ... (چون باس رو light می کنن و حتی اگه جزئیات رو افزایش بدن – باز هم دیگه باس نمیشه واسه مخاطب ایرانی!) .. ضمنا در استفاده طولانی گوش رو بیشتر خسته می کنه (این یکی رو میشه عمومیت داد حتی به سبک های خارجی مثل راک که با دو اکسترمم فرکانس بیشتر بازی می کنن)

(توضیح بی ربط به موضوع: البته این یه خصلت عمومیه کارای cowon هست که یه مقدار cold هستند ... یه حدسه ، اما شاید یه علت فروش کمتر cowon و در عین حال علت کیفیت بالاشون همین باشه ... یعنی اکثر کاربرها صدای warm رو در اولین نگاه (اولین گوش دادن!) ترجیح میدن و همون رومی خرن ... بذار بگیم : صدای warm واسه گوش راحت تره )

+ حتی اگه بحث ذائقه عمومی و دموکراسی باشه باز هم به احتمال زیاد حرف دوستمون رد میشه ، می تونیم نظر کاربران عضو در فوروم های معروفی مثل iaudiophile و ABI رو مرور کنیم ، ببینیم از نظر کیفیت صدا متمایل به کدوم هستن ... حاضرید؟ ... بین i7 و D2 و u5 ، ببینیم کدوم رو ترجیح میدن ؟ ... بالاخره تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها ... خوبه؟ ... (اولی اش همونی بود که مدیر فوروم ABI کیفیت صدای سانسا کلیپ رو از u5 بالاتر دونسته بود که البته جای تعجب هم نداشت !)

+یادش بخیر ، در گذشته این تست های کیفیت بیشتر باب بود ... اما همچنان بعضی وقتا از این کارا می کنن که کارهای روشنگری هستش ... تست سال پیش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در آزمایشگاه های Cnet نشون داد که صدای D2 در یه سری فرکانس های خاص عمداً دستکاری شده تا صداش sweet تر به گوش بیاد .. معناش چیه ؟ معناش اینه که در حقیقت همون پرانتز بالا که عرض کردم رو اومدن جبران کنن و صدا رو واسه مخاطب عام مناسب کنن ... معنای دیگه اش اینه که از صحت صدا کم کرده ان ...

+ (درباره u5 و i7) الان u5 و i7 حدود 2 ساله که عرضه شدن به بازار ... دقیقا علتش چیه که i7 انتخاب ویژه منتقدین میشه و اون همه حلوا حلوا میشه و u5 دوتا دونه ریویو از سایت های معتبر هم دریافت نمی کنه ؟ ... کلکی درکاره ؟ ... اون سایت های مرجع مرض دارن؟ ... یا اینکه نه ، شاید که مثلا i7 یه مدل سرتر و برتر از u5 هستش و طبیعیه که هرچیزی در حد لیاقتش تحویل گرفته میشه؟ ... چرا i7 رو یه قدم به جلو برای i6 می دونن و u5 رو یه قدم به عقب برای سری U ؟ ...

+ ببینید ادیتور سابق دو سایت بسیار خوشنام iAudiophile (تخصصی کارای cowon!) و DAPreview درباره u5 چی گفته :

I saw a mock up of the U5 at the IFA in Berlin and was thoroughly unimpressed with the device. Cowon look like the have killed one of their best series with the introduction of this player.
(ترجمه : توی نمایشگاه برین یه پیش نمایش از U5 رو دیدم و اصلا خوشم نیومد ... کوون یکی از بهترین سری هاش رو با معرفی این دستگاه نابود کرده)

+ این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])انتخابهای ادیتور ارشد سایت معتبر Cnet بار براساس امکانات صوتی (EQ و...) مدل i7 تو لیسته ...

نهایتا تکرار می کنم که : بله – آخرش مهم نیست که مثلا من توی این بحث همه رو سرجاشون بشینم و فکر کنم که سلطان تالار هستم ... اون چیزی که مهمه اینه که هرکسی با انتخابش راضی و خوشحال باشه و مهمترین ملاک واسه اش گوش خودشه ؛ با اون حساب من غلط بکنم اگه بخوام نظری رو به دوستی تحمیل کنم که مثلا " نه – تو حالی ات نیست و گوشات رو ببر صافکاری!" ... اما : اگه داریم آکادمیک بحث می کنیم و می خوایم یه حکم کلی صادر کنیم که بدرد خلق خدا هم بخوره و به دیگران مشاوره بدیم ، باید از مرحله صرف "نظر من اینه" رد بشیم و انقدر تجربه ، مطالعه و شناخت داشته باشیم که بتونیم از نظرمون بطور مستدل دفاع کنیم ، و اگه غیر از این باشه نظرمون رو زیرپا بذاریم و اون چیزی که درست تر میاد رو به اون چیزی که به نظرمون میاد برتری بدیم ... اینا دوتا چیز جد هستن!

seymour
26-07-2009, 10:58
جناب prowler ، اینجا بخش فنی فوروم ، و بحث فنی می طلبه ... ما الان توی بخش نجوم هم که داریم بحث می کنیم دوستان انقدر واسه هم احترام قایل هستند که اگه نظری میدن با دلیل و مدرک از نظرشون دفاع کنن .. همونطور که من حاضر هستم واسه حرفم مدرک بیارم و گاه بگاه ذکر می کنم ، از شما هم همین انتظار میره .. از دوستان خواهش کردم چندتا ریویو از u5 بذارن که هنوز نذاشتن ؛ ادعا کردی که همه میگن D2 بهتره ، باید ثابت بشه ... شما مرتب فقط دور می زنی و نظر شخصی ات رو مطرح می کنی ... آقا جان ، نظر شخصی من روی یه مدل از سری S سونی هستش ، ولی شاید فقط یکبار تا الان مطرحش کردم ... چرا؟ (پاراگراف آخر پست قبل گفتم چرا)

مثلا در مورد بلندی صدا (که شما حرف من رو رد می کنید)، بذارید ببینیم ادیتور سابق فوروم آدیوفیل (یکی دیگه از خوشنامترین سایت های بررسی پلیر چی میگه : (این مال i7 هستش که مثلا از D2 هم پایین تره)

The integrated amp pumps out a total of 52 mW of combined output power, which is enough to drive pretty much any set of high end headphones while shattering your ear drums if you are foolish enough to listen to this player at maximum volume..
(ترجمه: اگه انقدر احمق باشید که بخواید با آخرین درجه بهش گوش بدید)

ادیت : ببینید cowon حتی حاضر نشده (=احساس کرده نمی ارزه) که یه نسخه از این محصول رو برای review ی سایت Cnet بفرسته ؛ چه نتیجه ای باید گرفت؟

the Cowon U5: The player was never pushed much in the U.S. market--in fact, Cowon declined to send us a test unit for this reason-

//

بذارید ببینیم حرفم در مورد گمنامی u5 چقدر بعید بوده ؟ ... احتمالا از مدیر فوروم dapreview هم بعیده ؟!

also check out the more budget conscious Cowon U5 (not a very popular model
(ترجمه: می تونی مدل ارزونتری مثل u5 رو هم چک کنی (که البته چندان محبوب/معروف نیست))

//

حالا بریم سراغ بلندی صدا و اینکه من عرض کردم روی این پارامتر مانور ندید ؛ ببینید بلندی صدای D2 که انقدر بعنوان نقطه قوت ذکر شد در یک آزمایش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چه وضعیتی داره :

این آزمایشی که مدیر فوروم ABI روی بلندی صدای چند پلیر انجام داده ... می بینید که مدل قدیمی X5 که قرار بوده 40 mw بلندی داشته باشه فرق چندانی با D2 که مثلا 74 mw هستش و به قول دوستان باید خیلی فرق داشته باشه نداره ... و o2 که 64 mw هستش از اون هم بلندتره ...

*جناب azpz... حالا دوباره حرفای من در مورد اینکه بلندی صدای همه کارای cowon به اندازه کافی زیاده و نیازی به مقایسه با هم ندارن" رو مرور کن ..

---------------

من از دوستان دیگه هم می خوام که اگه تمایل دارن بحث رو دنبال کنن و اینطور نباشه که مثلا چون من مدیر بخش هستم پس " وارد قضیه نشیم که ترکشش به ما هم میخوره " ... این یه بحث خوبه و باعث میشه که دوستان با نکاتی که همیشه باید مطرح می بوده آشنا بشن ...

الان مرتبا دوستان حرفهای من رو بعید و رد می دونن ، در حالیکه من متقابلا میگم حرفتون رو ثابت کنید تا قبول کنم ... وگرنه ادعا ساده اس : " منم می تونم پرواز کنم "[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، ایرادش اینه که .. نمی تونم ثابت کنم !!

MH_SANIANI
26-07-2009, 11:14
الان قیمت i7 حدودا چنده؟
من چون شهرستانم میخوام اینترنتی خرید کنم...
قیمتهای اینجا خوبه؟

seymour
26-07-2009, 11:43
با 50 تومن چی بگیرم بچه ها؟ :D
افزایش بودجه بسیار اندک شما رو به zen stone plus و sansa clip می رسونه ...

خیلی ممنون....
نظرتون در باره ی Sony NWZ-S738F چیه؟
آخه تو این سایت رده خوبی داره...

با توجه به اینکه معیار من کوچیک بودن هست...آیا این هم میتونه انتخاب خوبی باشه؟
راستیه7 بلوتوس داره؟
سری s سونی چیز خیلی خوبیه .. من یه جای دیگه هم گفته بودم اگه بدون توجه به بودجه می خواستم یه مدل معرفی کنم این بود ... یادمه گرون بود یکی دوباری که قیمت کردم ...
//
I7 بلوتوث نداره
//
این کوچکتر از مثلا i7 نیست ها .. عکس های i7 رو چک کردی؟ هم اندازه به نظر میان

الان قیمت i7 حدودا چنده؟
من چون شهرستانم میخوام اینترنتی خرید کنم...
قیمتهای اینجا خوبه؟

در تاپیک cowon اگه جستجو کنی قیمت ها اومده .. این قیمت مناسب به نظر میاد ..

a.z.p.z
26-07-2009, 12:20
ببخشید دوستان من مقالات و مطلب راجع به زون زیاد شنیدم و خوندم ولی میخوام بدونم ایا اینجا کسی صداش رو شنیده ؟
من باهاش کار کردم اونم فقط 1 بار ولی صداش رو نشنیدم ...
تشکر ...

seymour
26-07-2009, 12:33
ببخشید دوستان من مقالات و مطلب راجع به زون زیاد شنیدم و خوندم ولی میخوام بدونم ایا اینجا کسی صداش رو شنیده ؟
من باهاش کار کردم اونم فقط 1 بار ولی صداش رو نشنیدم ...
تشکر ...
من مدت کوتاهی باهاش کار کرده ام ... صداش خیلی خوب بود ؛ اما بهتر از این هم شنیده بودم … نمی دونم اینجا گیر بیاد یا نه ؟ .. بخصوص که الان آپدیت شده … شاید واسه اونایی که سخت گیر تر باشن مدلهای بهتری هم موجود باشه …

*راستی، بخش های از دوتا پست بالا رو برای شما نوشته بودم ، دوست من .. بخصوص بحث بلندی صدا و db رو دیدی؟

MH_SANIANI
26-07-2009, 13:27
افزایش بودجه بسیار اندک شما رو به zen stone plus و sansa clip می رسونه ...

سری s سونی چیز خیلی خوبیه .. من یه جای دیگه هم گفته بودم اگه بدون توجه به بودجه می خواستم یه مدل معرفی کنم این بود ... یادمه گرون بود یکی دوباری که قیمت کردم ...
//
I7 بلوتوث نداره
//
این کوچکتر از مثلا i7 نیست ها .. عکس های i7 رو چک کردی؟ هم اندازه به نظر میان

در تاپیک cowon اگه جستجو کنی قیمت ها اومده .. این قیمت مناسب به نظر میاد ..
اندازه i7 74*37 م م هست
اندازه

سونی هم 88*43
الان اگه من i7 انتخاب کنم همراه با یک هدفون 100 تومنی...
یا سونی همراه با یک هدفون 100 تومنی...
کیفیت چقدر فرق میکنه؟ یعنی کدون بهتر جواب میده...
دلیل اینکه من فقط صدا میخوام اینه که احساس میکنم وقتی که یه مبایل خوب دارم چه احتیاجی هست به mp3 تصویری؟...این دلیل قانع کننده هست؟!!:45:
ای بابا موندم چیکار کنم...
میترسم سونی بگیرم بعد پشیمون بشم از بزرگییی...یا i7 بگیرم بعد پشیمون بشم که ای کاش سونی میگرفتم!!

a.z.p.z
26-07-2009, 13:28
البته من پایتخت دیدم ولی خوب زون اچ دی برای مبارزه با ایپادتاچ اومده که این روز ها هم خبر ایپادتاچ 3 جی شنیده میشه !!! چه شود

seymour
26-07-2009, 13:46
اندازه i7 74*37 م م هست
اندازه

سونی هم 88*43
الان اگه من i7 انتخاب کنم همراه با یک هدفون 100 تومنی...
یا سونی همراه با یک هدفون 100 تومنی...
کیفیت چقدر فرق میکنه؟ یعنی کدون بهتر جواب میده...
دلیل اینکه من فقط صدا میخوام اینه که احساس میکنم وقتی که یه مبایل خوب دارم چه احتیاجی هست به mp3 تصویری؟...این دلیل قانع کننده هست؟!!:45:
ای بابا موندم چیکار کنم...
میترسم سونی بگیرم بعد پشیمون بشم از بزرگییی...یا i7 بگیرم بعد پشیمون بشم که ای کاش سونی میگرفتم!!
پس یعنی اندازه i7 کوچکتره ؟ ... پس بیشتر بدرد شما می خوره ..
//
تفاوت کیفیت اندک خواهد بود
//
دلیل هر فرد واسه خودش قانع کننده اس .. اگه شما تشخیص میدی که فقط صدا نیاز داری و موبایلت نیاز تصویری ات رو برطرف می کنی ، حتما تشخیص ات واسه خودت درسته ...
//
اگه واسه شما صدا مهمه از گرفتن i7 پشیمون نمیشی ... حداقل نه بخاطر کیفیت صدا... عینا میشه این رو در مورد سونی گفت ... منظور اینه که دلایلی که شاید باعث امتیاز منفی بشن بخاطر صدا و یا مثلا بزرگی نیست به نظرم ...

البته من پایتخت دیدم ولی خوب زون اچ دی برای مبارزه با ایپادتاچ اومده که این روز ها هم خبر ایپادتاچ 3 جی شنیده میشه !!! چه شود
من شک دارم zune موفق باشه ...

Zune عمراً نمی تونه از نظر app تاچ رو بگیره – اگه بحث تصویر باشه کارای cowon رقیبش خواهند بود - می مونه قیمت که به شکل قابل توجهی مزیت با zune ه .. مگه اینکه از این زاویه بتونه ضربه بزنه .. اینترفیس اش هم از نظر من ضعیفه (بذار اینطوری بگم : کاربر حرفه ای رو ناراضی نگه میداره)

a.z.p.z
26-07-2009, 13:57
اون که بله مثلا اگه بخواد با ایپادتاچ هم رقابت کنه در اصل میخواد با مک رقابت کنه مکی که برای ایپادتاچ و ایفون 15000 تا برنامه نویس داره و بیشتر !!! ....
به امار فروش ایپاد و زون هم نگاهی بندازید متوجه میشید چه اختلافی در بازار امریکا دارند حالا جاهای دیگه به کنار ...
.................................................. .................................................. .............................
در ضمن موزائیک رو در چه سطحی می بینید ؟ کسی صداش رو شنیده ؟ گرچه از نظر کیفیت خیلی تفاوتی ندارند مدل هاش فکر کنم ....
راستی من اخر نفهمیدم snr این موزائیک چی هست ... خیلی جالبه برام ............

killJ0y
26-07-2009, 17:16
من دیروز موزائیک رو تو نمایندگیه کریتیو دیدم خیلی قشنگ نبود گفت 75 تومن
یه مدلم بود xfi بود فکرنم گفت 190 تومن

seymour
26-07-2009, 17:52
در ضمن موزائیک رو در چه سطحی می بینید ؟ کسی صداش رو شنیده ؟ گرچه از نظر کیفیت خیلی تفاوتی ندارند مدل هاش فکر کنم ....
راستی من اخر نفهمیدم snr این موزائیک چی هست ... خیلی جالبه برام ............

من دیروز موزائیک رو تو نمایندگیه کریتیو دیدم خیلی قشنگ نبود گفت 75 تومن
یه مدلم بود xfi بود فکرنم گفت 190 تومن
موزائیک به نظرم در حد متوسط محصولات کریتیوه ، نه خیلی موفق و نه ناموفق ... همونطور که گفتم مثلا قرار بوده نسل بعدی معنوی zvp باشه به همراه اسپیکر wav ... منم چندان طراحی اش رو نمی پسندم ؛ ولی خوب سلیقه اس و ضمناً در شرایطی که اکثر کمپانی ها ارزش چندانی واسه طراحی قایل نیستن ، تنوع کارای کریتیو واسه شون یه نقطه قوته ... به علاوه قیمت مناسب ...

*کریتیو snr اکثر کارهاش رو 98 db اعلام می کنه ... واسه این یکی من هنوز منبعی پیدا نکردم ...

//

اون مدلی که دیدی (Xfi) هم دور و برش خیلی سروصدا بوده .. مدل موفقی بوده ... قیمتش هم به نسبت کارای کریتیو گرونه ... 8 گیگ 170 تومن ظاهرا (حالا شما میگی که 190 تومن – من قیمتم مال دو هفته پیشه) ... 16 گیگ بالای 270 تومن (با WiFi)

به امار فروش ایپاد و زون هم نگاهی بندازید متوجه میشید چه اختلافی در بازار امریکا دارند حالا جاهای دیگه به کنار ...
قضیه اختلاف فروش zune به تاچ چی بوده ؟ ... لینک بده .. مرسی ...

killJ0y
26-07-2009, 20:13
این xfi رو من از خود نمایندگیش سوال کردم یعنی فقط با گارانتیه شاب هستش محصولاتش حتی ایرفونی (630 ) که من ازش خریدم با گارانتیه شاب بودش قیمت این xfi هم گفت 190 من خیلی از این مدلش خوشم امد

seymour
27-07-2009, 00:03
این xfi رو من از خود نمایندگیش سوال کردم یعنی فقط با گارانتیه شاب هستش محصولاتش حتی ایرفونی (630 ) که من ازش خریدم با گارانتیه شاب بودش قیمت این xfi هم گفت 190 من خیلی از این مدلش خوشم امد
Xfi هم از اون مدلهاییه که اگه مساله بودجه نبود خیلی مدل وسوسه انگیزیه ...

+ هدفون عالی (کمتر پیش میاد که هدفون های به این خوبی روی دستگاه ببندن – جدیدا سونی هم یاد گرفته ظاهراً – اصلا بخشی از افزایش قیمت بخاطر همین بوده به نظرم!)

+ تکنولوژی صوتی X-Fi (هرچند که قابلیت های این تیپی همیشه خوبن ؛ ولی من کمی بهش بدبینم: به نظر نمیاد لزوما باعث بهتر شدن کیفیت شده باشه)

+ مجموعه امکانات قوی: بجز موارد مرسوم ، کارت حافظه می خوره ؛ اسپیکر داره ؛ حافظه های بالاتر از 8 WiFi دارن (که در ترکیب با امکانات Xfi خیلی قابلیت جالبی میشه – می تونید موسیقی رو از Pc خونه تون stream کنید!)...

+ ببینید مثلا ریویوی ABI در مورد کیفیت صداش چی گفته :

compared to the Cowon player’s they can probably run head to head, with Cowon edging out the Zen X-Fi slightly in general warmness
(ترجمه : در مقایسه با کارای Cowon ، احتمالا رقابت شانه به شانه و مساویه ... ولی Xfi اندکی صدای cold تری داره ... )

+ PCAdvisor میگه :

Its signal-to-noise ratio of 83 dB is second only to the Sansa Connect's 84 dB in our tests. And the X-Fi earned the best rating of any player we've tested in terms of harmonic distortion and noise - at a barely registering 0.01 percent.
(ترجمه: از نظر SNR در آزمایش های ما دوم و از نظر THD+N هم بهترین درصد رو آورده)

*هرچند کارای کریتیو همیشه از نظر مشخصه های فنی قوی هستند، اما طبق معمول توجه کنید که این اعداد همه چیز نیستند

a.z.p.z
27-07-2009, 12:34
نه منظورم این بود که امار فروش زون ها نسبت به ایپاد ها ی معمولی هم خیلی کمتر هست و بازار در دست ایپاد هست اما هیمین نسبت رو به تاچ و زون اچ دی میتوان نسبت داد که تاچ چه برتری هایی نسبت به اچ دی داره گرچه من واقعا عاشق اچ دی هستم ...

mamad gonzo
27-07-2009, 20:41
سلام به برو بکس پلیری من اصفهان مسافرتم جای همتون خالی ..
اقامحمد یکی از بچه ها گفته بود که تو کارای کریتیو خبره ای حالا به من راهنمایی کن یه کریتیو یا هر چیز دیگه ای mp3player میخوام که px100 رو بترکونه قیمت زیر 70 چی پیشنهاد میکنی؟
بعد چیزی که پیشنهاد میکنی بازوبند هم داره ؟ چون تو دویدن اگه بشه به بازو ببندم خوبه اگه هم نشد هیچی دیگه.
اقا محمد یا بقیه بچه ها جایی سراغ دارن قیمتاش عالی باشه در حدی که وقتی میشنوی ادم شک کنه که خواب یا بیدار؟

killJ0y
27-07-2009, 22:10
اقامحمد یکی از بچه ها گفته بود که تو کارای کریتیو خبره ای حالا به من راهنمایی کن یه کریتیو یا هر چیز دیگه ای mp3player میخوام که px100 رو بترکونه قیمت زیر 70 چی پیشنهاد میکنی؟
بعد چیزی که پیشنهاد میکنی بازوبند هم داره ؟ چون تو دویدن اگه بشه به بازو ببندم خوبه اگه هم نشد هیچی دیگه.
اقا محمد یا بقیه بچه ها جایی سراغ دارن قیمتاش عالی باشه در حدی که وقتی میشنوی ادم شک کنه که خواب یا بیدار؟
کریتیو مدل موزائیکش 70 هست

seymour
28-07-2009, 12:22
اتفاقا یکی دوتا از بچه های جنوبی فوروم های دیگه هم اومدن تهران .. چه خبره همه از گرما فراری ان؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

//

*سانسا کلیپ (اگه هنوز تهران گیر بیاد) صدای خیلی بلندی داره و واسه ورزش هم مناسبه ... همونطور که از اسمش برمیاد خودش یه گیره داره ...
*zen v plus از کریتیو صدای خیلی خوب و بلندی داره ... بازوبند هم داره ؛ نمایندگی پاساژ ایران باید چک بشه ...
* zen stone plus هم گزینه خوبیه ؛ مشابه کلیپ ... تجهیزات جانبی اش هم گیر میاد ایران ...

* هرچند تهیه یه سیستم من در آوردی واسه بازوبند سخت نیست ؛ کافیه یه دونه از بازوبندهای نانو که قیمت خیلی ارزونی داره رو بخری ...

seymour
28-07-2009, 15:09
من موقع مطالعه به نکته جالبی در مورد Cowon U5 برخورد کردم ... بحثی که با دوستان چند صفحه قبل داشتیم این بود که من گفتم ظاهرا flac رو پخش نمی کنه ... دوستان بدرستی توضیح دادن که حمایت از flac در FW های بعدی اضافه شده .. اما نکته ای که ناگفته موند و اگه حقیقت داشته باشه قطعاً مضحک و مایوس کننده اس :

این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])استیکی از فوروم iaudiophile (تخصصی کارای cowon) رو چک کنید :

On the downside, the ability to play M3U playlists is lost as well as support of the MTP protocol.
نوشته که در عوض افزودن flac، قابلیت پلی لیست های m3u و حمایت از MTP لغو میشه !! – این یه ایراد جدی محسوب میشه ، یعنی من که هم flac رو می خوام هم تمایل به browse فولدری ندارم باید چی کار کنم؟ .. احمقانه اس ! ... ضمناً جای دیگه از حذف گزینه format در صورت آپگرید بحث شده ! ...

مثلا اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یه نفر دقیقا بخاطر همین قضیه خواسته downgrade کنه (بهش حق میدم - تگ از flac مهمتره به نظرم!) و جالبه همونطور که در پست دیگه ام پیش بینی کرده بودم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سر فونت ها قدری به مشکل خورده !!

توی خود سایت Cowon هم این قضیه تصریح شده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که باید بین این دوتا تصمیم بگیرید :

If you install a firmware v.1.XX, iAUDIO U5 can support WMDRM 10 and Music library.
If you would like to play OGG and FLAC files on iAUDIO U5, please install a firmware v.3.XX.

ardalan_zapata
28-07-2009, 17:09
سلام
این تایپک هم خوندنش خالی از لطف نیست
درباره U5 , I7 هستش

در ضمن کسی تا حالا این مدل رو توی ایران دیده ؟

Dr.Hate
28-07-2009, 17:26
Crative Zen v plus MP4 PLAYER گرفتم 35 تومن
رکوردرش خوبه کیفیت صداشم عالیه هرچند فکر کنم یه10 سالی هست که تو بازاره :D
باتریشم فکر کنم چندان جالب نیست هدفونش افتضاح سرعت ترانسفرش خوبه برنامش خیلی سریع فیلم CONVERT میکنه

چند تا سوال : همینجوری باید USB رو بکشم بیرون؟ (یعنی کار دیگه ای نباید کنم؟) چون پلیرای دیگه یه اجکتی یا مثلا خاموش کردنی داشتن این نداره انگار!!؟
تفاوت این پلیر با STONE چیه؟ چرا STONE گرونتره؟

یه رکوردر خوب برای یکی میخوام برای ضیط صدا تو کلاس 100 تومن
این رکوردرش که خوبه اگه از این بهتر نیست بگم همینو بگیره پول اضافه نده

seymour
28-07-2009, 18:35
Crative Zen v plus MP4 PLAYER گرفتم 35 تومن
رکوردرش خوبه کیفیت صداشم عالیه هرچند فکر کنم یه10 سالی هست که تو بازاره :D
باتریشم فکر کنم چندان جالب نیست هدفونش افتضاح سرعت ترانسفرش خوبه برنامش خیلی سریع فیلم CONVERT میکنه

چند تا سوال : همینجوری باید USB رو بکشم بیرون؟ (یعنی کار دیگه ای نباید کنم؟) چون پلیرای دیگه یه اجکتی یا مثلا خاموش کردنی داشتن این نداره انگار!!؟
تفاوت این پلیر با STONE چیه؟ چرا STONE گرونتره؟

یه رکوردر خوب برای یکی میخوام برای ضیط صدا تو کلاس 100 تومن
این رکوردرش که خوبه اگه از این بهتر نیست بگم همینو بگیره پول اضافه نده
چرا انقدر ارزونه ؟!! ... دو برابر این باید باشه حدوداً ...

zvp الان حدود 3 ساله که تو بازاره ... مدل پرفروش و محبوبی بوده ... باتری اش در مقایسه با زمان خودش عالیه (طبیعیه که با مدلهای فعلی که میرن بالای 30-40 ساعت نمی تونه رقابت کنه) ...

//

این دستگاه MTP حساب میشه ، یعنی بعنوان یه کول دیسک شناخته نمیشه ؛ بنابراین safe remore نداره ... طبیعتاً شما هم کنار ساعت نوار taskbar چنین گزینه ای نداری ؛ درسته؟

اساس تفاوتش با استون در اندازه (همیشه طراحی باعث افزایش قیمته) ، قابلیت اسپیکر استون و تفاوت زمانی شونه .. zvp زمان خودش حدود 40 تومن از استون فعلی گرونتر بود و علت اینکه الان هم قیمت هستن صرفاً همینه که zvp مدت زمان حضور در بازارش (اصطلاحا میگیم shelf life) رو داره به پایان می رسونه

//
رکوردر تا 100 تومن یه مدل سونی موجوده که می تونی از نمایندگی ها بخوای ... سری PX ؛ چیز خوبیه (1 گیگ - 80 تومن).. سری Ux هم هست که دوستانی که گرفته ان همگی راضی بوده ان ؛ مدل 1 گیگش 105 تومنه

seymour
28-07-2009, 18:39
سلام
این تایپک هم خوندنش خالی از لطف نیست
درباره U5 , I7 هستش

در ضمن کسی تا حالا این مدل رو توی ایران دیده ؟
چیز خاصی نداشت ، فقط یه کاربر (تک پسته!) مقایسه انجام داده بود... ضمن اینکه اینا از همون صفحه اصلی فوروم نظرشون رو در مورد این دو مدل اعلام کرده ان ، خیالت راحت ! :

سوتیتر i7 رو نوشته :

is an excellent choice for audiophiles and casual users alike
(ترجمه: انتخاب عالی هم برای کاربرهای حرفه ای آدیوفیل و هم برای کاربرهای معمولی)

حالا ببینید سوتیتر u5 رو چی نوشته : (از این فوروم هم بعیده احتمالا؟! – معلوم نیست چه دشمنی ای با این مدل دارن!)

The iAudio U5 is Cowon's most bare bones player to date
(ترجمه: دست خالی ترین محصول cowon تا به امروز !!)

//

نه - من هم اون ترکیب بندی رنگ رو ندیده ام ... فکر می کردم فقط دو مدل رنگ داره ... البته از این کارا زیاد می کنن که تعداد محدود رنگ متفاوت بزنن و مثلا بعد از یه مدت دیگه موجود نباشه ؛ همین zvp که دوستمون داره بحثش رو می کنه تنوع رنگ بسیار جالبی داشت که البته محدود به همون سال اول بود و من یادم نمیاد این 2 ساله دیده باشم جایی ...

Dr.Hate
28-07-2009, 19:34
چرا انقدر ارزونه ؟!! ... دو برابر این باید باشه حدوداً ...

zvp الان حدود 3 ساله که تو بازاره ... مدل پرفروش و محبوبی بوده ... باتری اش در مقایسه با زمان خودش عالیه (طبیعیه که با مدلهای فعلی که میرن بالای 30-40 ساعت نمی تونه رقابت کنه) ...

//

این دستگاه MTP حساب میشه ، یعنی بعنوان یه کول دیسک شناخته نمیشه ؛ بنابراین safe remore نداره ... طبیعتاً شما هم کنار ساعت نوار taskbar چنین گزینه ای نداری ؛ درسته؟

اساس تفاوتش با استون در اندازه (همیشه طراحی باعث افزایش قیمته) ، قابلیت اسپیکر استون و تفاوت زمانی شونه .. zvp زمان خودش حدود 40 تومن از استون فعلی گرونتر بود و علت اینکه الان هم قیمت هستن صرفاً همینه که zvp مدت زمان حضور در بازارش (اصطلاحا میگیم shelf life) رو داره به پایان می رسونه

//
رکوردر تا 100 تومن یه مدل سونی موجوده که می تونی از نمایندگی ها بخوای ... سری PX ؛ چیز خوبیه (1 گیگ - 80 تومن).. سری Ux هم هست که دوستانی که گرفته ان همگی راضی بوده ان ؛ مدل 1 گیگش 105 تومنه

البته من یک گیگشو گرفتم به این قیمت... 2 گیگش 60 تومن بود
//

درسته ... پس باید همینجوری از یو اس بی خارج کنم؟ توی توضیحاتش در این مورد چیزی ننوشته

یه قسمتی داره که میتونی حافظه اش رو به صورت cool disk در بیاری یعنی باید عدد بدی که چقدرشو میخوای 64 ..128 ...

رنگشم فقط مشکی داشت و برای 2 گیگ سفید 4گیگ به بالا هم داشت!

a.z.p.z
28-07-2009, 22:21
دوستان سری تی ایریور چه جوریاست توی تهران هست ؟ مدل تی5 رو میگم ...
ممنون

ardalan_zapata
29-07-2009, 00:03
چیز خاصی نداشت ، فقط یه کاربر (تک پسته!) مقایسه انجام داده بود... ضمن اینکه اینا از همون صفحه اصلی فوروم نظرشون رو در مورد این دو مدل اعلام کرده ان ، خیالت راحت ! :

سوتیتر i7 رو نوشته :

(ترجمه: انتخاب عالی هم برای کاربرهای حرفه ای آدیوفیل و هم برای کاربرهای معمولی)

حالا ببینید سوتیتر u5 رو چی نوشته : (از این فوروم هم بعیده احتمالا؟! – معلوم نیست چه دشمنی ای با این مدل دارن!)

(ترجمه: دست خالی ترین محصول cowon تا به امروز !!)

//

نه - من هم اون ترکیب بندی رنگ رو ندیده ام ... فکر می کردم فقط دو مدل رنگ داره ... البته از این کارا زیاد می کنن که تعداد محدود رنگ متفاوت بزنن و مثلا بعد از یه مدت دیگه موجود نباشه ؛ همین zvp که دوستمون داره بحثش رو می کنه تنوع رنگ بسیار جالبی داشت که البته محدود به همون سال اول بود و من یادم نمیاد این 2 ساله دیده باشم جایی ...

اره خوب
معلومه i7 سرتره ولی بعید میدونم اختلافش زیاد باشه برای ما کاربران آماتور
تنها مشکل i7 برای من قطر زیادش هست وگرنه میگرفتمش
امیدوارم از خرید u5 پشیمون نشم

seymour
29-07-2009, 11:05
دوستان سری تی ایریور چه جوریاست توی تهران هست ؟ مدل تی5 رو میگم ...
ممنون
سری T از iriver سری خوب و دوست داشتنی ای بود ... دو مدل دیگه موجود در بازار ایران این سری t60 و t7 بودن (جالبه که T5 بعد از اینا اومد - یعنی هم رده ، اما با شماره پایین تر) ... علت اومدنش هم صرفاً قیمت پایین تر به نظر میاد .. از نظر مشخصات : طراحی معمولی (عین یه کول دیسک) - باتری زیر متوسط (13 ساعت) - کیفیت صدای خوب (و نه عالی) ...
//
بله - در تهران من اینو دیدم .. پاساژ ایران ...
//
در همین دامنه قیمت کارای کریتیو و سانسا ارزشمندتر به نظر میان ...

اره خوب
معلومه i7 سرتره ولی بعید میدونم اختلافش زیاد باشه برای ما کاربران آماتور
تنها مشکل i7 برای من قطر زیادش هست وگرنه میگرفتمش
امیدوارم از خرید u5 پشیمون نشم
قطعاً همینطور و اگه پلیر اولته یا می خوای شروع کنی به سمت کار حرفه ای تر ، همین u5 گزینه خیلی خوبیه و شک دارم پشیمون بشی ...

اتفاقا توجه به سایز نشون دهنده دقت نظر بالاست ؛ معمولا موقع خرید ، دوستان کمتر به این نکته توجه می کنن ، غافل از اینکه پارامترهایی مثل سایز، طراحی دکمه ها و اینترفیس در بلندمدت اهمیت شون از خیلی چیزایی که اول کار جالبن بیشتر میشه ...

a.z.p.z
31-07-2009, 02:03
خوب دوستان قبلا یه هدفون اداپتور برای ایپاد شافل نسل 3 نشونتون داده بودم که به وسیله اون میتونید از هر هدفونی استفاده بکنید ................
اما اون زده بود قیمتش بین 50 تا 100 دلار هست در صورتی که الان در فروشگاه های اینترنتی حدود 15 دلار فروخته میشه و به پست میشه ... و مسلما در حالت عادی هم ارزون تر میشه ...
امروزم زنگ زدم کریستال در پایتخت که همه محصولات اپل رو داره و گرون فروش هم هست بهش این موضوع رو گفتم گفتش به زودی براشون در چند مدل مختلف میاد که قیمتشم پرسیدم گفت همون حدود هست و بیشتر نمیشه ...

البته امازون مثل همیشه گرون میده 26 دلار ولی من هم 19 دلار و 15 دلار رو در سایت های دیگه دیدم ....

a.z.p.z
31-07-2009, 11:53
خوب یه مدل دیگه هم هست که من توی خود سایت سازندش رفتم که با قیمت 14/99$ دلار فروخته میشد که البته ظاهرش با این مدل بالایی فرق داره و فقط در رنگ مشکی هست هم اکنون ...

General Features • Control your iPod with in-line remote • Compatible with any standard headphone/earphone models • Supports VoiceOver feature on your iPod shuffle 3rd generation • No sacrifice in sound quality • Flexible design for easy use with your iPod • Compact and easy installation • Lightweight and ultra portable

.................................................. ....................

a.z.p.z
31-07-2009, 14:26
دوستان سرعت ترانسفرشون ایپاد ها چقدر هست ؟
..................................................
راستی یک سوال دیگه ... به طور کلی ایپاد ها قوی تر هستند از لحاظ کیفیت صدا یا sansa ها ؟ ...ممنون ...

killJ0y
31-07-2009, 20:17
راستی یک سوال دیگه ... به طور کلی ایپاد ها قوی تر هستند از لحاظ کیفیت صدا یا sansa ها ؟ ...ممنون ...
سرعت انتقالشون عالیه

a.z.p.z
31-07-2009, 22:13
ممنون خودم که بله میدونم عالی هست خودم ایپادتاچ دارم ولی به صورت دقیق میخواستم ... به هر حال زیاد مهم نیست برام
تشکر ...

killJ0y
31-07-2009, 22:32
منظورت از دقیق چیه
البته یه چیزی بگم من الان یه nano خریدم وقتی 4 گیگ پر توش میریزم یکم از shuffle 3g که همین ظرفیتو میریزم توش زود تر میریزه

seymour
01-08-2009, 11:54
ممنون خودم که بله میدونم عالی هست خودم ایپادتاچ دارم ولی به صورت دقیق میخواستم ... به هر حال زیاد مهم نیست برام
تشکر ...

البته این سوال بسته به خیلی فاکتورها مثل مدل آیپاد (نانو - شافل - ...) ، سیستم مورد استفاده (ویندوز - مک) ، برنامه مورد استفاده (آیتونز یا جانبی های دیگه)، اندازه و تعداد فایل ها هم داره ، اما کلا :

+ طبق معمول تکرار می کنم که این اعداد عین خیلی پارامترهای دیگه توسط کمپانی ها بصورت روشن اعلام نمیشن و از روی تست بدست میاد که تست ها هم یا باید استاندارد باشن ، یا میشه درشون شک کرد ....

+ معمولا فرض بر این بوده که که فلش در write کندتر از هارد عمل می کنه ... شافل کندتر ، بعدش نانو و سریعتر از اون کلاسیک ...

+ من گشتی در نوشته های قدیمی ام کردم ... چون یادم بود چند وقت پیش خودم هم دنبال یه جور مقایسه بودم و حتی تو فوروم دیگه ای فکر کنم یه مطلب کوتاهی هم در این مورد داشتم ... اصل مطلب رو پیدا نکردم ، اما یه سری اعدادی که دارم ایناس : شافل 1.5 تا 2.5 مگ در ثانیه // نانو 4-5 مگ در ثانیه // 10-20 مگ در ثانیه (اعداد بزرگتر هم مطرح شده که به نظر نمیاد بادوام باشن)

سانسا صدای بهتری داره ... سانسا با کریتیو و cowon مقایسه میشه ؛ در حالیکه آیپاد یه درجه پایین تره .. معناش این نیست که آیپاد چیزی کم داره ؛ معناش اینه که اونا کمی عالی ترن ...

prowler88
01-08-2009, 18:37
امروز رفتم یه آیپاد نانو تو مغازه تست کردم صداش افتضاحه. من نمیدونم آیپاد با این صداش چرا این همه معروفه؟

ardalan_zapata
01-08-2009, 19:46
سلام
بالاخره U5 منم رسید
فقط توی یک کلام میتونم بگم عالیه
خیلی کیفیت صداش بالاست همچنین اصلا رو درجه آخر نمیتونی ببریش
تازه من با هدفون استوک خودش دارم استفاده میکردم خیلی عالیه !!!
تنها موردی که دیدم زیاد جالب نیست اینه که رد انگشت روی بدنش میوفته که اونم بخاطر سیاه بودنش هست
سرعت ترنسفرش هم ~5 Mbps هستش توی منوش هم آپشن های زیادی برای Eq داره که حرفه ای هستن

mamad gonzo
01-08-2009, 19:48
اتفاقا یکی دوتا از بچه های جنوبی فوروم های دیگه هم اومدن تهران .. چه خبره همه از گرما فراری ان؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

//

*سانسا کلیپ (اگه هنوز تهران گیر بیاد) صدای خیلی بلندی داره و واسه ورزش هم مناسبه ... همونطور که از اسمش برمیاد خودش یه گیره داره ...
*zen v plus از کریتیو صدای خیلی خوب و بلندی داره ... بازوبند هم داره ؛ نمایندگی پاساژ ایران باید چک بشه ...
* zen stone plus هم گزینه خوبیه ؛ مشابه کلیپ ... تجهیزات جانبی اش هم گیر میاد ایران ...

* هرچند تهیه یه سیستم من در آوردی واسه بازوبند سخت نیست ؛ کافیه یه دونه از بازوبندهای نانو که قیمت خیلی ارزونی داره رو بخری ...

اخه محمد جان شما هم اگه توی هر روز هوای شهرت گرد وخاک بود اونم 22 درجه حد مجاز :2: بعد درجه حرارتم بالای 50 درجه بود خداوکیلی از شهرت فرار نمیکردی ؟
من نمیخوان زیاد وارد بحث بشم ولی شما ببین یه 2/3 روز این خاک ما 50٪ اومد تو شهر تهران دیدی چه طوری بانک ها و فروشگاه و ادارات و نمیدونم همه جا رو تعطیل کردن ملت صداشون در اومد مسئلا هم یه تکون به خودشون دادن حالا حساب کن ما بطور یقین میگیم توی این 4 ماه اخیر حدود 15 روز ماه هوای ما گرد و خاک 20 برابر حد مجا بود حالا بگذریم ما تو این هوا هم مجبور بودیم بریم توی هوای ازاد تمرینمونو بکنیم:41:
خلاصه دستتو قشنگ گذاشتی روی زخم دلم:45:
بگذیریم شما خیلی باحال تر از این حرفایی دمت خیلی گرمه:10:
---------------------------------------------
حالا کدوم از این پلیرا بهتره و قیمتشون چنده البته بگم که من اصفهان هستم و مدل های کریتیو رو راحت گیر میارم ولی اگه کیفیت سانسا بهتره بگو شاید تونستم اونو گیر بیارم واسه من اول کیفیت بعدش بلندی صدا مهمه ..
میخوام PX رو بترکونه و از شر گوشی خلاص شم بعد میگم این پلیر هایی که معرفی کردی با توجه به قیمتشون تفاوت خیلی زیادی با گوشی دارن یا نه؟

این بازوبند نانو اسمش همینه من برم تو مغازه بگم بع کجا گیر میاد؟

poria_mc
01-08-2009, 20:08
دوستان کسی میدونه سونی سری A820(که بلوتوث داره) کیفیت صدای بهتری داره یا مدلهای COWON (مثل U5)

ardalan_zapata
01-08-2009, 21:24
سلام
بالاخره U5 منم رسید
تنها موردی که دیدم زیاد جالب نیست اینه که رد انگشت روی بدنش میوفته که اونم بخاطر سیاه بودنش هست
سرعت ترنسفرش هم ~5 Mbps هستش توی منوش هم آپشن های زیادی برای Eq داره که حرفه ای هستن

یه مورد دیگه که یکم اذیت میکنه در USB یکم سخت باز میشه واسه مایی که ناخن نداریم

reza-fr
01-08-2009, 22:41
من دنبال voice recorder الیمپوس مدل DS-40 می گردم
تو جمهوری نمایندگی الیمپوس ندیدم
کسی می دونه از کجا میشه تهیه کرد ؟
در ضمن سایت رسمی Creative که Voice recorder هاشو معرفی کنه کسی سراغ نداره ؟
ممون

seymour
02-08-2009, 14:47
امروز رفتم یه آیپاد نانو تو مغازه تست کردم صداش افتضاحه. من نمیدونم آیپاد با این صداش چرا این همه معروفه؟
صداش که قطعاً در حد 3-4 مدل اول نیست ... قشنگی دنیا هم احتمالا به همینه : که آیپاد با این صداش (یا بهتر بگیم : بدون صداش!!) طرفدار و مشتری داره .. این همون بحثیه که زیاد مطرح کردیم؛ سر اینکه واسه مصرف کننده نهایی پارامترهای مطرح- غیر از کیفیت صدا بسیاره ...

سلام
بالاخره U5 منم رسید
مبارکه ... و متشکر از اینکه تجربیاتت رو مطرح کردی ...

seymour
02-08-2009, 16:19
دوستان کسی میدونه سونی سری A820(که بلوتوث داره) کیفیت صدای بهتری داره یا مدلهای COWON (مثل U5)
اساساً باید cowon وضعیت بهتری داشته باشه ... چندین صفحه بحث کردیم که آیا دقیقا میشه u5 رو هم هم رده بقیه مدلهای cowon دونست ... بنده مخالف بودم و بعضی دوستان موافق (اگه دوست داری می تونی بحث ها رو در صفحات 69 تا 71 چک کنی) ...

در مورد این مدل سونی توجه کن که قلق خاص خودش رو داره .. اولا گرونتر از متوسط بازاره ... ثانیا بعضی امکانات استاندارد مثل ضبط صدا و رادیو و .. در کار نیست .. در عوض هدفون مناسبی داره .. کیفیت صداش خیلی خوبه بدون شک و به نظر من وضعیتش از u5 بهتره .. اما اینکه مثلا با رده بالاتر های cowon مثل i7 بتونه رقابت کنه ؟ ... به نظر من نه ...

اخه محمد جان شما هم اگه توی هر روز هوای شهرت گرد وخاک بود اونم 22 درجه حد مجاز :2: بعد درجه حرارتم بالای 50 درجه بود خداوکیلی از شهرت فرار نمیکردی ؟
من نمیخوان زیاد وارد بحث بشم ولی شما ببین یه 2/3 روز این خاک ما 50٪ اومد تو شهر تهران دیدی چه طوری بانک ها و فروشگاه و ادارات و نمیدونم همه جا رو تعطیل کردن ملت صداشون در اومد مسئلا هم یه تکون به خودشون دادن حالا حساب کن ما بطور یقین میگیم توی این 4 ماه اخیر حدود 15 روز ماه هوای ما گرد و خاک 20 برابر حد مجا بود حالا بگذریم ما تو این هوا هم مجبور بودیم بریم توی هوای ازاد تمرینمونو بکنیم:41:
خلاصه دستتو قشنگ گذاشتی روی زخم دلم:45:
بگذیریم شما خیلی باحال تر از این حرفایی دمت خیلی گرمه:10:
---------------------------------------------
حالا کدوم از این پلیرا بهتره و قیمتشون چنده البته بگم که من اصفهان هستم و مدل های کریتیو رو راحت گیر میارم ولی اگه کیفیت سانسا بهتره بگو شاید تونستم اونو گیر بیارم واسه من اول کیفیت بعدش بلندی صدا مهمه ..
میخوام PX رو بترکونه و از شر گوشی خلاص شم بعد میگم این پلیر هایی که معرفی کردی با توجه به قیمتشون تفاوت خیلی زیادی با گوشی دارن یا نه؟

این بازوبند نانو اسمش همینه من برم تو مغازه بگم بع کجا گیر میاد؟
قطعاً حق با شماست ... ما هم این فصل که مهمون از خوزستان داریم ، همین مشکلات رو می شنویم ...

//

من سانسا رو یه مقدار خیلی کمی ترجیح میدم ... ولی این ترجیح شخصی و ناچیزه ... به نظر من در یک سطح هستن و هر کدوم رو که می پسندی بگیر ... ببین الان دوستمون از u5 هم راضی بوده ... این نشون میده که اختلاف اینا اندکه ... از دوتا مدل پرفروش و پرطرفدار گرفته تا یه مدل گمنام تر ...

ادیت (نیم ساعت بعد که پست رو داشتم آماده می کردم ، اما سر یه قضیه ای رفتم بیرون و اومدم) : سانسا ظاهرا گیر نمیاد ...

//

بله - میشه با جرات گفت که بین کیفیت و سطح اینا با یه گوشی تفاوت محسوس وجود داره ..

//

اصولاً باید اینطوری باشه که نمایندگی این تجهیزات جانبی رو داشته باشه ... یا حداقل با پرسش از نمایندگی ها مشخص بشه ... شماره دوتا نمایندگی کریتیو رو در این تالا 2-3 بار مطرح کردم .. جستجو کن ؛ پیدا نشد بگو ...

seymour
02-08-2009, 16:39
من دنبال voice recorder الیمپوس مدل DS-40 می گردم
تو جمهوری نمایندگی الیمپوس ندیدم
کسی می دونه از کجا میشه تهیه کرد ؟
در ضمن سایت رسمی Creative که Voice recorder هاشو معرفی کنه کسی سراغ نداره ؟
ممون
پاساژ پایتخت من یکی دوبار کارای الیمپوس رو دیدم (استریو کنج - 200 به بالا بودند اغلب)... پاساژ ایران ورودی بالایی ، دم پله برقی رو هم چک کن ... (در مورد الیمپوس چند خط اول این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) من رو ببین)

* این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دوست خوبمون دنبال همین مدل بوده و پیدا کرده ؛ شاید بد نباشه یه پیام خصوصی هم واسه ایشون بفرستی

//

کریتیو voice recorder به این معنا که شما میگی نداره ... در عوض سونی تنوع خوبی در این زمینه داره که می تونی از نمایندگی های سونی سراغش رو بگیری ...

poria_mc
02-08-2009, 18:23
اساساً باید cowon وضعیت بهتری داشته باشه ... چندین صفحه بحث کردیم که آیا دقیقا میشه u5 رو هم هم رده بقیه مدلهای cowon دونست ... بنده مخالف بودم و بعضی دوستان موافق (اگه دوست داری می تونی بحث ها رو در صفحات 69 تا 71 چک کنی) ...

در مورد این مدل سونی توجه کن که قلق خاص خودش رو داره .. اولا گرونتر از متوسط بازاره ... ثانیا بعضی امکانات استاندارد مثل ضبط صدا و رادیو و .. در کار نیست .. در عوض هدفون مناسبی داره .. کیفیت صداش خیلی خوبه بدون شک و به نظر من وضعیتش از u5 بهتره .. اما اینکه مثلا با رده بالاتر های cowon مثل i7 بتونه رقابت کنه ؟ ... به نظر من نه ...
من هیچ امکانی رو لازم ندارم فقط کیفیت (هم کیفیت . هم بلندی)صدای فوق استثنایی+بلوتوث لازم دارم! حالا اگه یه پلیر کیفیت صدای فوق العاده ای داشته باشه از بلوتوث صرفنظر میکنیم!
---------------------------
راستی الان پلیرم S203F از سونی هستش! کیفیت صداش خوبه ولی بلندیش واسه من راضی کننده نیست! بنابراین صداش یکم از اینی که الان دارم بلندتر باشه برام کافیه!با نرم افزارش هم هیچ مشکلی ندارم و اکثر موزیکهام رو تو ویندوز با همون سونیک استیج گوش میدم تا با خود مدیا پلیر!

osmaan
03-08-2009, 06:58
سلام
بالاخره U5 منم رسید

سلام
مبارکه
چرا هدفون استوک؟ هدفونش که باید آک باشه نه استوک!

prowler88
03-08-2009, 08:16
سلام
مبارکه
چرا هدفون استوک؟ هدفونش که باید آک باشه نه استوک!
منظورشون همون آک بود.