PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور از طریق برنامه ام کارهای یک برنامه دیگر رو انجام داد

blackroos
10-12-2005, 21:20
سلام
من می خواستم بدونم که چه جوری میشه از طریق برنامه ام کارهای یک برنامه دیگر رو انجام داد مثلا عملیات یک کلید در برنامه ورد رو بازدن یک کلید که در برنامه ی خودم هست اجرا کنم .
منون میشم اگر جوابمو بدین
مخلصتون black roos (رضا) :blush:

تکنیک برتر
12-12-2005, 01:37
سلام دوست عزیز
ببینین شما باید برید و از دستور عمل های آن برنامه استفاده کنید مثالا ورد خودش یک api کامپوننت و ...... دارا است
شما با داشتن این اجزاء کار خود را راحت تر کنید.

blackroos
12-12-2005, 21:05
سلام اگه میشه لطف کنین و یک مثال بزنید ممنون میشم

bithiah
12-12-2005, 22:35
ببینید دوست عزیز، سوالتون یه کم مبهمه. بهتره ابتدا مشخص کنین هدفتون از انجام چنین کاری چیه و قصد دارید چگونه به این هدف برسین.
آیا می خواهید 1. برنامه ای که می نویسین در حال اجرا باشه و با Micorosoft Word که در حال اجراست، ارتباط برقرار کنه یا اینکه مایلید 2. برنامه ای داشته باشید مشابه MS Word با قابلیتهای مشابه. بعنوان یک مثال ساده، کلیدهای ترکیبی Ctrl+A در اون همان کاری رو انجام بدن که در Word انجام می دهند و یا منویی بعنوان Format داشته باشید که عینا تمام قابلیتهای منوی مشابه رو در Word داشته باشه و یا اینکه می خواهین 3. با استفاده از چیزی مثل کامپوننت آماده Word و اضافه کردن اون به برنامه تون، یه برنامه آماده با تمامی امکانات Word رو داشته باشین.
اینطور که شما سوالتون رو مطرح کردین، بنظر می رسه که قصد دارین از طریق برنامه VB تون با MS Word رابطه برقرار کنین. این کار با یک سری محدودیت هایی، شدنی هست، اما از نظر منطقی یک مقداری دور از ذهن بنظر میاد. منظور من اینه که فکر می کنم برای محقق شدن هدف شما، باید روش دیگه ای هم غیر از این که با کد به Word پیغام بفرستید وجود داشته باشه.
اگه لطف کنین و بیشتر توضیح بدین، مسلما راحت تر می شه راجع به این موضوع فکر و صحبت کرد.
خیلی ممنون

blackroos
14-12-2005, 22:00
سلام
برنامه ی من به صورت جداگانه کار می کنه مثلا برنامه ی من یک فرم خالی دارم که hide است و دید ه نمی شه بعد برنامه ی من ورد رو به صورت اتوماتیک باز می کنه بعد مثلا دکمه ی print رو فشار می ده و عملیات اون کلید رو انجام می ده همین .

تکنیک برتر
15-12-2005, 03:26
ببین دوست گرامی
منظورتان را واضح بیان کنید تا بتوانم کمک تان کنم یا کنیم
ممنون

blackroos
16-12-2005, 13:48
نمی دونم دیگه چی بگم اصلا بی خیال این سوال رو برای اطلاعات عمومی ام می خواستم

تکنیک برتر
18-12-2005, 02:10
سلام دوست عزیز
ببخشیدا ولی از این به بعد لطفا یا پیغام خودتان را درست بنویسید یا اینکه درست به بفهمونید یا اینکهه اصلا ننویسید که بخواهید بعدش بگویید اصلا بیخیالش
ممنون

blackroos
21-12-2005, 22:58
آقای تکنیک برتر من دیگه نمی دونستم چطوری بفهمونم برای همین گفتم بی خیالش