PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بیاین با هم پچ نویسی رو یاد بگیریم!

senaps
21-07-2008, 15:41
سلام

دوستان باید عرض شود که ما ایرانی ها خیلی سریع تو هک گوشی هامون پیشرفت کردیم و کارمون به جایی رسیده که محض خنده!گوشیمونو ازk750به w800 تبدیل می کنیم،یا اینکه گرافیک موجود در گوشیمونو خودمون تعویض می کنیم با فایلهای طراحی شده توسط خودمون.
اما ما هنوزم یه جورایی به روسها و کلا انجمنهای خارجی وابسته ایم چون الف و پچ رو اونا می سازن و می دن دست ملت!!!!
اموزش الف نویسی که موجوده ولی متاسفانه کسی اقدام نکرده!و فقط چند مورد تغییر در الف ها رو توسط بچه های خودی دیدیم..ولی پچ نویسی رو خیلی ها حتی بهش فکرم نمی کنن چون یه جورایی با اعداد و ارغام و ...سرکار داره و باید براش برنامه نویسیcبلد باشیم.که همه بلد نیستن.
اصل مطلب:
راستش خود من هم پچ نویسی رو بلد نیستم!
-حتمی می پرسید اگ بلد نیستم پس مگه بیکارم اومدم اموزش پچ نویسی رو می دم؟؟!
من چند روز پیش همه انجمن های مربوط به هک موبایل رو گشتم و تو یکیشون پیدا کردم که با یه برنامه به نامhex editor ملت پچ نوشته بودن!!!
منم سریع برنامه رو دانلود کردم و دیدم که خیلی جالبه ولی کار باهاش تقریبا سخت هم بود!
برا همین هم اومدم این مساله رو اینجا مطرح کردم تا با همکاری دوستان حرفه ای و کار بلد من کوچیک همشونم یه بخش پچ میکینگ هم تو انجمن بسازیم تا اونا بازم تو یه مساله دیگه دست به دامان ما بشن!!!!(ماها ایده های جالبی داریم،ولی پیادشون نمی تونیم بکنیم)
برای شروع باید نسخه رایگان!برنامه hex editor رو دان کنید.منم یادم نیست از کجا دانلود کردم ولی اسم دقیقش رو می زارم که برید در خونش!( HHD Free Hex Editor3) ایناز این جاش!

حالا من انواع پچ ها رو باهاش باز کردم که خوب مطمئن باشید چیز زیادی ازشون حالیم نشد.
یه نکته:اون همه fو 0 و....چیزایی که می بینید توسط برنامه همین برنامه تولید می شن و اصلا شما با اونها کاری ندارید!اونا حالت رمزی خودشونو دارن پس نگران اون جاش نباشید.

پچ سازی: خوب بیاین با هم دو نمونه پچ please wait رو با برنامه باز کنیم.سعی کنید جفتشون مال یه مارک و دو فریم ور متفاوت باشن!مثلا من برای k750 دو فریم ورr1ca021 وr1db001 رو باز کردم و مو به مو اونها رو مقایسه کردم!حالا بیاین با هم تصاویری از متن پچ ها ببینیم که توسط یه ایرانی هم نوشته شدن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب ببینید در سمت چپ همون چیزایی هستن که تو متن پچ ها می بینیم و دیگه می ترسیم بهشون دست بزنیم!خوب اولین چیزی که می بینیم در سمت راست مدل گوشی و فریم ور اونه که باید در همون ابتدا نوشته بشه!بعدش بین علامت های"..; "به صورت انگلیسی کاری رو که پچ باید انجام بده نوشته شده،
بعدش هم که همینطوری که می بینید کپی رایت نام نویسنده و در پایان هم یک کد به صورت:
..+44020000..d89462:8ab0041c 012070bd
هستش که این فکر کنم ترجمه شده متن پچ باشه!!!!!
خوب حالا همین پچ رو برای دیگر فریمور همین گوشی هم می بینیم:

خوب دراینجا می بینیم که بازهم ابتدا مدل و فریم ور گوش ذکر شده،بعد از اون کاری رو که پچ باید انجام بده به زبان انگلیسی،بعد کپی رایت و ... و حالا نوبت کد های پایانی هستش که اونها هستند:
..+44020000..d88e66: 8ab0041c 012070bd
که متن تقریبا همونه که برای فریم ورr1ca021 استفاده شده بود!

خوب پس با این همه ما می دونیم که رای نوشتن یه پچ باید چیکار کنیم!
مراحل نوشتن یه پچ:
ابتدا باید نام گوشی و ورژن فریم ور اونو ذکر کنیم!
بعد با زبان انگلیسی کاری رو که قراره انجام بده رو هم می نویسیم
بعد می تونیم به صورت ازادانه کپی رایت رو اضافه کنیم!
ولی مشکل اینجاست:
ما باید دو کار بکنیم:1-اینکه دست به دامن روسها بشیم که بفهمیم این کدهای پایانی رو از رو چی می نویسن!
2-دست به دامان افراد خودی!بشیم که با زبانcاشنایی دارن تا ببینیم چی میشه!

دوستان لطف کنن تا اینجا رو داشته باشن تا من برم دست به دامن بچه های انجمن تاپ سونی بشم ببینم این کد ها رو از رو چی ساختن!!!!!
البته می دونم که این مقاله من هیچ کمکی به شما نکرد ولی امیدوارم با این مقاله یه جرقه ای بشه و شروع کنیم به یاد گرفتن پچ نویسی چون واقعا کاری نمونده که با گوشیهامون نکرده باشیم!!!!!!

درضمن خودم همینجوری یه سری تغیرات تو پچی که پیغام yes/no رو هنگام دریافت بلوتوث پاک می کنه دادم و اونو با فرمتvkp ذخیره کردم!جالبه که بدونید رو گوشی من که جواب داد!!!!!!!کدش رو هم این پایین می زارم براتون ببینید:

اقا این از پچی که من نوشتم!!!!همینطوری که می بینید من فقط متن انگلیسی کارکرد اونو نوشتم و یه کپی رایت الکی!!!بعدشم اونو ذخیره کردم با فرمتvkp و با سیتول ریختم تو گوشی!
البته پچ اصلی خودش اینجوریه:

البته این چرت و پرت هایی که تو خط دوم می بینید به خاطر اینه که من رو کامپیوترم زبان روسی رو نصب نکردم!!!وگرنه خیلی خوب نمایشش می داد.
من اولین پچ نوشته شده توسط خودم رو براتون اپلود کردم که امید دارم دانلود و امتحانش کنید و نتیجه رو بهم بگید.یادتون باشه من رو گوشی خودم امتحانش کردم،بعدشم این یه پچه اگه رو گوشیتون جواب نداد،می تونید اونو پاکش کنید.پس لطفا اونو یه تستی بکنید تا اگه رو گوشی های شما هم جواب داد من دیگه بدون ترس برم
پچ بنویسم!و یه تاپیک جدید باز کنم برای نوشتن پچ های درخاستیتون!
الان هم می خوام یه پچ در رابطه با ارسال نشدن فایلها از طریق بلوتوث بنویسم که فعلا تو مرحله اولشم!!!
منظور؟!خوب من رو گوشی یک گیگ رم دارم که هر کی میاد منو میبینه گوشیمو می بره و تا ساعتها می شینه جدیدترین فبلمهایی رو که از youtubeو zedge.net دان کردم رو برا خودش می بره،با این پچ یه منو تو بخش بلوتوش ساخته می شه که به من دو گزینه enable و disable رو میده که اگه بتونم بسازمش فک کنم چیز جالبی بشه!!!!!فعلا هم منطزرم ببینم پچ اولی که نوشتم کار می کنه یا نه!!!!که اگه روی یه گوشی دیگه غیر از مال خودم کار کرد دیگه می زنم به سیم اخر برا پچ نویسی!!!!

اینم از پچی که قولشو داده بودم
[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

senaps
22-07-2008, 12:07
خوب چون می دونم هیچی نگرفتید اموزش کار با هگز ادیتور رو هم می زارم البته خداییش حوسله ترجمه کردن نداشتم و همونی رو گذاشتم که برای برو بچ انجمن دیگه گذاشتم!:

;Everyting with a ";" infront of it is just text
;W800 SW-R2AB123 (nice to let ppl know which firm the patch is for)
;Here is a description of what it does
;some more instructions
;Maybe a warning if one is needed
;© afghanjohnny (or you if you make a patch)

;this is the flashbaseaddress. Where the first byte of the firmware will be flashed.
;Check GSlide for your firmware.
+44020000

;The first text-field is the address in hex of the first byte which will be exchanged, it's ended by a ":"
;The first text-field address is the same as the offset in the file.
;The second text-field is what the original bytesequence is
;The third text-firld is what you want GSlide, GFlash or FAR to change the second text-field to.
;The second and third text-fields must be the same length!
;All bytes is in hexadecimal.
3DDB9A: 6900660073002F00730065 7400700061002F00750000

;A second patch is here, much shorter this time.
123AA45: 10E0 6970

همینطور که در بال می بینید شما برای نوشتن پچ باید این کارها رو انجام بدید!گرفتید؟هرکجا رو که نگرفتید بگید تا بهتون بگم!

hessam_sz
22-07-2008, 12:26
من كلا نگرفتم چون منم حس ترجمه ندارم خودت ترجمه كن ديگه

se-k750i
22-07-2008, 19:28
من که هنوز نخوندمش
امیدوارم روزی برسه که نوشتن پچ هم مثل کارای دیگه ساده بشه...
ولی فکر میکنم برای این کار باید برنامهنوسی بلد باشیم....
نه؟

hessam_sz
22-07-2008, 20:03
من که هنوز نخوندمش
امیدوارم روزی برسه که نوشتن پچ هم مثل کارای دیگه ساده بشه...
ولی فکر میکنم برای این کار باید برنامهنوسی بلد باشیم....
نه؟

آره برنامه نويسي c.البته من از يكي از دوستام كه كامپيوتر ميخونه پرسيدم گفت خيلي سخت نيست

senaps
23-07-2008, 16:42
چی میگین؟برنامه نویسی کدومه؟

ببین برادر من:شما اول ورژن فریمورت رو می نویسی خوب؟!

بعد اگره اخطاری چیزی بود هم می نویسی که معمولا کسی نمینویسه!!!!1

بعد انگلیسی کار پچت رو می نویسی:مثلاproyrct other folder!!!!

بعدش هم اگه دوست داشتی یه کپی رایت مثلا:sen@ps
بعدش هم اگه دوست داشتی یه کپی رایت ادرس دار می دی مثلا:
بعدش مین گوشیتو می ریزی تو برنامهgslide!!!!بهت یه کد می ده که اونو می نویسی!!!!

بعد با برنامهgflsh مینت رو وارد می کنی اونم یه کد بهت می ده!!!!!

بعدش این کد رو هم می زاری و می بینی که بعد از ذخیره کردنش با فرمتvkpبرنامه یه پچ بهت می ده،که اونو که ریختی گوشیت می بینی که برای ورود به پوشه otherباید پسورد بدی!!!!!

به همین سادگی.

hessam_sz
23-07-2008, 17:09
چی میگین؟برنامه نویسی کدومه؟

ببین برادر من:شما اول ورژن فریمورت رو می نویسی خوب؟!

بعد اگره اخطاری چیزی بود هم می نویسی که معمولا کسی نمینویسه!!!!1

بعد انگلیسی کار پچت رو می نویسی:مثلاproyrct other folder!!!!

بعدش هم اگه دوست داشتی یه کپی رایت مثلا:sen@ps
بعدش هم اگه دوست داشتی یه کپی رایت ادرس دار می دی مثلا:
بعدش مین گوشیتو می ریزی تو برنامهgslide!!!!بهت یه کد می ده که اونو می نویسی!!!!

بعد با برنامهgflsh مینت رو وارد می کنی اونم یه کد بهت می ده!!!!!

بعدش این کد رو هم می زاری و می بینی که بعد از ذخیره کردنش با فرمتvkpبرنامه یه پچ بهت می ده،که اونو که ریختی گوشیت می بینی که برای ورود به پوشه otherباید پسورد بدی!!!!!

به همین سادگی.

چييييييييييييييييييي ميييگي؟يعني برنامه اينقدر هوشمنده كه خودش هر چي بهش دستور بدي همون كار را برات انجام ميده؟
با عقل جور در نمياد

abolfazlm
24-07-2008, 08:28
پچ نويسي به اين سادگي هام كه ميگي نيست... من كلي با برنامه win hex ور رفتم اما نتونستم يه پچ please wait ساده بنويسم.
ببينيد تو پچ ها مثلا پچ يه k750 براي دو فريمور متفاوت hex ها مثل هم هستند ... فقط بايد آفست مربوطه رو پيدا كنيم... اما اين كار وقت وآشنايي به زبان اسمبلي ميخواد... قبل از هر چيز بايد اين زبون رو ياد گرفت.... موفق باشيد

B L A S T E R
24-07-2008, 09:41
اول اینکه باید برنامه نویسی رو تا حدودی بلد باشید...دوم اینکه یدفعه اشتب میزنید دهن gdfs سرویس میشه و تبدیل به یه اجر پاره میشه

senaps
26-07-2008, 11:00
برادر من gdfs خام برا همه گوشی ها نیست؟!یه دان می کنی و میریزی رو گوشی و دیگه گوشی سالم میشه !!!!

بعدشم من تا حالا انواع و اقسام پچ ها رو که نگاه کردم همینجوری بودن!!!!

مثل همون پچ پلیز ویت!یه ایرانی نوشتتش دیگه؟!اخه تو سایر کشورا فک نکنم که گوشی سریال چنج هم داشته باشن!!!!! وی فقط متن انگلیسی رو نوشته بعد کپی رایت

بعد از اون هم چها ر تا کد انگلیسی هستن که اولیش کد فریمور گوشیه!
دومیش کد بخشیه که باید پچ روش کار کنه مثلا جی دی اف اس!!!

دو تای دیگه نمی دونم چین؟!!!!! تو اموزش براتون نوشتم که چین اگه می خواید کل اموزششو براتون به صورت زبان اصلی بزارم؟!

البته اصراری ندارم که بدون زبان برنامه نویسی بلد بودن میشه پچ نوشت ها...

adrenalin
26-07-2008, 13:46
میشه به من بگی چه جوری GDFS خام که فقط باید با باکس ریخته بشه رو میریزی تو گوشی ؟؟؟

senaps
26-07-2008, 15:24
خوب برادر من من كه نگفتم خودم gdfs رو مي ريزم كه!

بعدشم شما فكر كردي دگمه هاي:write gdfs , read gdfsبراي چين؟؟!

adrenalin
26-07-2008, 16:47
, read gdfs این که برای بک اپ گرفتن از gdfs گوشیتون هست

write gdfs اینم که برای اینه که اگه گوشیتون خدای نکرده gdfs خراب شد دوباره gdfs که ازش بک اپ گرفتید رو بریزید رو گوشیتون

senaps
26-07-2008, 20:10
خوب؟حالا مشکلی هست؟؟؟؟عزیز من شما همین الان با read gdfs یه بکاپ بگیر که اگه خدایی نکرده gdfs خراب شد با اون یکی دگمهwrite gdfs دوباره بریزش رو گوشیت بدون باکس!!!!

دیگه چرا می گی باید با باکس انجام بشه؟

adrenalin
26-07-2008, 20:36
من GDFS خام رو گفتم

senaps
26-07-2008, 23:15
اونم فکر کنم که با یه انلاک ساده بشه یه کاریش کرد ها...!!!

hossein_2006_a
26-07-2008, 23:22
اگه واقعا اينطوره يه پچ براي افزايش اس ام اس w810 بنويسين !!! :27:

:10:

senaps
26-07-2008, 23:34
برادر من هنوز ما سر پچ نویسی به توافق نرسیدیم اونوقت شما....!!!!

شما فعلا همون فایلهای دستوری fsرو تست بزن ببین چی میشه!

hossein_2006_a
27-07-2008, 01:04

منظورت چيه ؟؟ :13:

:10:

Hadi King
27-07-2008, 01:25
اونم فکر کنم که با یه انلاک ساده بشه یه کاریش کرد ها...!!!
دوست من انلاك هم احتياج به باكس داره ديـــگه :11:

با اين كار هم نميشه اينباكس w810 رو افزايش داد هنوز راه حلي پيدا نشــــده :41:
موفق باشيد!:40:

t@here
27-07-2008, 21:36

یعنی شما خودت پچ نویسی رو بلد نیستی و اونوقت میخواهی پچ نویسی رو اموزش بدی؟اگه بلدی که به قول دوستمون همفکری کنید یه پچ واسه اس م اس 810 بنویسید در غیر اینصورت هم که ..هیچ!

-_|DeaTh-AnGeL|_-
28-07-2008, 00:00
سلام به همه بچه هاي گل
من يه پيشنهاد دارم نميشه برين همون كسي كه پچه please waiteرو نوشت كه الانم تو موبايلستانه رو پيدا كنيم و اتزش در خواست كنيم آموزشش رو بده؟
بالاخره وقتي ببينه درخواست ها بالاست دلش به رحم مياد
بعدش t@here (t@here) من اگه جات بودم ديگه از كسي تو سايت تشكر نميكردم:D

Hadi King
28-07-2008, 00:22
سلام به همه بچه هاي گل
من يه پيشنهاد دارم نميشه برين همون كسي كه پچه please waiteرو نوشت كه الانم تو موبايلستانه رو پيدا كنيم و اتزش در خواست كنيم آموزشش رو بده؟
بالاخره وقتي ببينه درخواست ها بالاست دلش به رحم مياد
بعدش t@here (t@here) من اگه جات بودم ديگه از كسي تو سايت تشكر نميكردم:D
اگه اينجوري بود كه تو سايت موبايلستان اموزشش رو ميزاشت يا جاهاي ديگه شايد دوست نداره كسي بفهمـــه !:41:

راستي چرا تو اين سايت از كسي تشكر نميكردي :18:
موفق باشيد!:40:

senaps
29-07-2008, 09:07
خوب چرات ناراحت مي شي؟شما ژچ ژليز هر گوشيي ميگي تا من بزارم برات؟!!
شما هگز اديتور رو دانلود كن چون تويي براي يه گوشيk750اموزش رو مي گم!

خوب مي ري تو هگز اديتور سبك نوشتن رو انتخاب مي كني نه كد نويسي با زبانcرو....

بعد اينا رو مي نويسي:;k750 sw-r1ca021

با اين بالايي مشخص مي كني كه گوشيت چيه و چه فريم وري داره!
بعدش اينا رو وارد مي كني:
..;remove pproblem... اون تيكش يادم نيست.اين مشخص ميكنه تو معرفي ژچت چي بنويسه!!!!!

بعدش كار ژچ رو مي نويسي:remove please wait problem->gdfs check
خوب اينم كار و محل اجراي پچ رو مشخص كردش....

حالا اگه كپي رايت داري بزار و هرچي كه دلت مي خوات بعد اخر سر هم كار كد گيري هستش كه تا حالا سه بار گفتمش بايد مين و اف اس رو بدي به برنامه هاي مختلف كه يه سري كد بهت مي ده وارد مي كني و saveرو مي زني و با فرمتvkp ذخيره مي كني كه هر اسمي همون لحظه گذاشتي همونه و در صورت تغيير...

گرفتين؟