PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄◄ تمامی مباحث و مشکلات مربوط به اکـتـیـو کردن ویستا

water_engineer_m_s
21-07-2008, 13:10
سلام
من یک ویستا اصل دارم(HOME PERMIUM) که از خارج برام آوردن.روی یک کامپیوتر نصب کردم.بعد از مدتی کامپیوترم رو ارتقا دادم (mainboard,cpu,hard )حالا که میخوام activesh کنم این پیغام رو میده
the product key you typed is already in use
چی کار کنم؟

hesamjm
21-07-2008, 13:19
خوب پیغام میگه که ویندوز داره از این کلید استفاده میکنه پس حتما اکتیوه دیگه
به کنترل پنل و بعد به system برو اونجا مینویسه که ویندوزت اکتیوه یا نه ،در پایین صفحه

water_engineer_m_s
21-07-2008, 13:34
کامپیوترم رو ارتقا دادم (mainboard,cpu,hard ) یعنی کامپیوتر من عوض شد.یعنی فقط کیس و مانیتور مونده.یعنی ویندوز ویستا با هارد قبلیم اکتیوه اما من میخوام رو هارد جدیدم نصب کنم.
لطفا بگید چه جوری سریال هارد قبلیم رو از ماکروسافت خارج کنم تا بتونم سریال هارد جدید رو تو ماکروسافت ثبت کنم.چون شنیدم ماکروسافت برای اکتیو کردن ویستا سه تا سریال که یکی هارده بعدی سریال مادربورد و سریال سی پی یو بر میداره تا ویستا فقط روی یک کامپیوتر نصب بشه.

V i r u s e r
25-07-2008, 11:15
سلام
شما به بیلی جون e-mail بزن کمکت میکنه

ORIGINAL
25-07-2008, 12:18
کامپیوترم رو ارتقا دادم (mainboard,cpu,hard ) یعنی کامپیوتر من عوض شد.یعنی فقط کیس و مانیتور مونده.یعنی ویندوز ویستا با هارد قبلیم اکتیوه اما من میخوام رو هارد جدیدم نصب کنم.
لطفا بگید چه جوری سریال هارد قبلیم رو از ماکروسافت خارج کنم تا بتونم سریال هارد جدید رو تو ماکروسافت ثبت کنم.چون شنیدم ماکروسافت برای اکتیو کردن ویستا سه تا سریال که یکی هارده بعدی سریال مادربورد و سریال سی پی یو بر میداره تا ویستا فقط روی یک کامپیوتر نصب بشه.
عزیز تنها راهی که من براش دارم active کردن با گزینه ی activate by phone هست که نمیدونم میتونی call کنی یا نه ولی متاسفانه microsoft اینجوریه دیگه...به کسی اعتماد نداره....ولی مطمئن باش اگه این کارو بکنی active میشه :46:

water_engineer_m_s
26-09-2008, 01:37
سلام
مادر برد قبلی رو دوباره روی کیس انداختم و ویندوز رو active کردم.اما من همین ویندوز رو روی مادر برد جدید میخوام نه مادر برد قدیمی.
به کجا زنگ بزنم و چه شماره ای؟
کمکم کنید.
این مقاله رو پیدا کردم اما نمیفهمم چی میگه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ORIGINAL
01-10-2008, 00:32
سلام
مادر برد قبلی رو دوباره روی کیس انداختم و ویندوز رو active کردم.اما من همین ویندوز رو روی مادر برد جدید میخوام نه مادر برد قدیمی.
به کجا زنگ بزنم و چه شماره ای؟
کمکم کنید.
این مقاله رو پیدا کردم اما نمیفهمم چی میگه

در صفحه ی Active ویستا میتونی گزینه ی Activate by call رو بزنی...
اینجا هم میتونی ببینی چطوری با اون ها ارتباط برقرار کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
موفق باشی.

8075213
04-10-2008, 02:22
لطفا بگوييد سر يال ويندوز ويستا در چه فايلي ذخيره ميشود البته پس از نصب منظورم ميباشد (serial windows vista)

ORIGINAL
07-10-2008, 14:52
لطفا بگوييد سر يال ويندوز ويستا در چه فايلي ذخيره ميشود البته پس از نصب منظورم ميباشد (serial windows vista)

اینجوری نیست که بگیم سریال در یک فایلی ذخیره میشه و شما با پیدا کردن اون فایل بتونید سریال رو بدست بیارید
اگه سریال را بخواید که در خود ویستا وقتی اکتیو میکنید Product Key مشخص هست
موفق باشید.

8075213
08-10-2008, 10:25
اینجوری نیست که بگیم سریال در یک فایلی ذخیره میشه و شما با پیدا کردن اون فایل بتونید سریال رو بدست بیارید
اگه سریال را بخواید که در خود ویستا وقتی اکتیو میکنید Product Key مشخص هست
موفق باشید.
اااخه ميدانيد بنده يك ويندوز اصل ويستا داشتم و بعد از آن كپي گرفتم و الان ويندوز ويستا ultimateنصب كردم و ميخواهم از روي همان windows vista ultimateسريال را پيدا كنم نميدانم چه كنم در ضمن از جوابتان متشكرم

ORIGINAL
08-10-2008, 15:35
اااخه ميدانيد بنده يك ويندوز اصل ويستا داشتم و بعد از آن كپي گرفتم و الان ويندوز ويستا ultimateنصب كردم و ميخواهم از روي همان windows vista ultimateسريال را پيدا كنم نميدانم چه كنم در ضمن از جوابتان متشكرم
اینجوری نمیشه که از فایل های کپی ویندوز بتونی سریال رو پیدا کنی مگه اینکه یه جوری با اون ویندوزی که کپی گرفتید وارد سیستم بشید و در قسمت
Control Panel\System and Maintenance\System
در بخش Product Key بتونی سریال رو ببینی...
اگر ویستا اصل دارید که شماره سریال روی Dvd ویستا یا روی Vista Manual نوشته و اگه کامپیوتر جدید با ویستا خریدید هم پست case روی یک sticker نوشته میشه...
موفق باشید.

lord
13-10-2008, 01:08
با عرض سلام و خسته نباشید به همه بچه ها
من ویستا home premium دارم که از روی لپ تاپ dell بود نصب کردم الان
داخل سیستم که می رم این پیغام اونجا هست
18days to activate. activate windows now
الان باید بهش کد بدم یا نه؟
کدشو از کجا باید بگیرم یا شما می تونین برام بذارین
ممنون میشم

hesamjm
13-10-2008, 10:46
اگه dvd اورجینال همراش هست که روی dvd نوشته
اگه نه - روی لپتاپ برچسب شماره سریالش هست
اگه نبود کرک نصب کن...

ORIGINAL
13-10-2008, 16:58
با عرض سلام و خسته نباشید به همه بچه ها
من ویستا home premium دارم که از روی لپ تاپ dell بود نصب کردم الان
داخل سیستم که می رم این پیغام اونجا هست
18days to activate. activate windows now
الان باید بهش کد بدم یا نه؟
کدشو از کجا باید بگیرم یا شما می تونین برام بذارین
ممنون میشم

در ادامه ی صحبت های حسام جان کرک رو برات میزارم....

موفق باشی.

lord
13-10-2008, 23:26
دستتون درد نکنه
از حسام جان و original عزیز کمال تشکر رو دارم

lord
13-10-2008, 23:27
راستی باید برم تو safe mode کرک رو اجرا کنم درسته؟

luciferwings
14-10-2008, 00:40
شما ویندوز ارجینال دارید.
قبل از اینکه شما هارد دیسکتون رو عوض کنید میبایست در قسمت Services بخش software licensing رو stop میکردید و اکتیویشن کد ویندوز رو به نفع سیستم و ویندوز خودتون عوض میکردید و این مسئله باعت توقف فعالیت مجازی ویندوز در سرویس مایکروسافت میشد.. که در این صورت شما با اکتیو لایسنس جدید و دیفالت خودتون الان خیلی راحت میتونستید خودتون رو genuine کنید..
اما الان موضوع کار شما خیلی پیچیده است.
من خودم با این مشکل دست و پنجه نرم کردم و به دلیل اینکه هارد قبلیم در دسترس بود ویندوز رو دوباره روی هارد قبلیم نصب کردم و مراحل بالا رو انجام دادم و بعد هارد جدید رو به کار گرفتم. ( این موضوع فقط با تعویض هارد پیش میاد ).
موفق باشین...

ORIGINAL
14-10-2008, 13:45
راستی باید برم تو safe mode کرک رو اجرا کنم درسته؟
برای کرک کردن فرقی نمیکنه تو کدوم حالت باشید.

lord
15-10-2008, 01:04
دستتون درد نکنه
من کرک رو دانلود کردم و داخل پوشه
2تا چوشه دیگه بود هر کدومشون رو که اجرا کردم
نصب شد ولی نتیجه ای نداد اگه بتونین راهنمایی بیشتری کنین
که خیلی خیلی ممنون میشم بچه ها

lord
15-10-2008, 01:06
راستی ببخشید یادم رفت بگم من اصلا نمیدونم
که سرویس پک چند هست نتونستم بفهمم
نه رو سی دیش نوشته بود نه تو properties
از کجا دیگه میشه فهمید فقط نوشته windows vista home premium

reb
15-10-2008, 01:12
دستتون درد نکنه
من کرک رو دانلود کردم و داخل پوشه
2تا چوشه دیگه بود هر کدومشون رو که اجرا کردم
نصب شد ولی نتیجه ای نداد اگه بتونین راهنمایی بیشتری کنین
که خیلی خیلی ممنون میشم بچه ها
حتما درست نصب نکردی ورژن oem باید باشه

water_engineer_m_s
24-10-2008, 23:43
شما ویندوز ارجینال دارید.
قبل از اینکه شما هارد دیسکتون رو عوض کنید میبایست در قسمت Services بخش software licensing رو stop میکردید و اکتیویشن کد ویندوز رو به نفع سیستم و ویندوز خودتون عوض میکردید و این مسئله باعت توقف فعالیت مجازی ویندوز در سرویس مایکروسافت میشد.. که در این صورت شما با اکتیو لایسنس جدید و دیفالت خودتون الان خیلی راحت میتونستید خودتون رو genuine کنید..
اما الان موضوع کار شما خیلی پیچیده است.
من خودم با این مشکل دست و پنجه نرم کردم و به دلیل اینکه هارد قبلیم در دسترس بود ویندوز رو دوباره روی هارد قبلیم نصب کردم و مراحل بالا رو انجام دادم و بعد هارد جدید رو به کار گرفتم. ( این موضوع فقط با تعویض هارد پیش میاد ).
موفق باشین...

سلام دوست عزیز

ممنون از لطفت من نتونستم یعنی هارد قبلیم رو نصب کردم ویندوز active شد و سپس این کار رو که گفتید کردم اما نشد.لطف کنید مراحل رو گام به گام بگید.راستی من motherboard رو هم عوض کردم

..hamed..
25-10-2008, 17:10
اقا ويستاي من با همون كركي كه شركت copy كنندش روي دي وي ديش كذاشته بود به طور اتوماتيك كرك شده الان ميخوام بدونم چه طوري ميتونم اين كرك رو unistall‌بكنم اخه اين كرك قبل از بالا اومدن ويندوزهام يه صفحه اي مياره كه كلي نوشته به سرعت روش نوشته ميشه و 2 3 ثانيه اي هم طول ميكشه و منم از اين حالت اصلا خوشم نمياد حالا ميخوام از شرش خلاص بشم و يه كرك كه اين حالتو نداره نصب كنم

ORIGINAL
25-10-2008, 20:35
اقا ويستاي من با همون كركي كه شركت copy كنندش روي دي وي ديش كذاشته بود به طور اتوماتيك كرك شده الان ميخوام بدونم چه طوري ميتونم اين كرك رو unistall‌بكنم اخه اين كرك قبل از بالا اومدن ويندوزهام يه صفحه اي مياره كه كلي نوشته به سرعت روش نوشته ميشه و 2 3 ثانيه اي هم طول ميكشه و منم از اين حالت اصلا خوشم نمياد حالا ميخوام از شرش خلاص بشم و يه كرك كه اين حالتو نداره نصب كنم
این کرکی که شما اسفاده میکنید تا حالا که لقب یبهترین نوع کرک رو گرفته و بسیار پایدار هست...
جدا توصیه میکنم کرکتون رو عوض نکنید
موفق باشید.

ORIGINAL
05-11-2008, 15:56
دوستانی که در کرک کردن ویندوز با کرک های موجود دچار مشکل هستند به این پست مراجعه کنند...

rasouli58
23-04-2009, 14:21
سلام
دوست عزیز تاپیک اکتیو کردن ویستات را خواندم خیلی جالب بود. حالا من میخوام برم توی بیوس ولی نمیدونم کدوم کلید را در موقع بالا آمدن ویندوز بزنم . تقریبأ همه کلیدها را امتحان کردم. اون صفحه ای هم که اول میاد که راهنمایی میکنه چه کلیدی را استفاده کنیم به سرعت میره که نمیشه خواندش. کلید Alt +F2 را که میزنم میره توی صفحه ای که میگه چه فایلی را از بیوس میخوای برات بیارم. البته از بیوس آوردنش را خوب یادم نیست به هر حال موندم چه جوری برم توی بیوس که تاریخ آن را به تغییر بدم.
کامپیوترم Fujitsu Siemens و بیوس آن Asus است.

ParsiKade
24-04-2009, 13:53
دوستان برای من پیغامی اومده که باید تا 25 روز دیگه اکتیویت کنم ... Activate online هم که نمیشه چون ویندوز اصل نیست.
چه کار باید بکنم ؟ کرک می خواد ؟ اگه میشه لینک بدید.

ORIGINAL
25-04-2009, 13:35
دوستان برای من پیغامی اومده که باید تا 25 روز دیگه اکتیویت کنم ... Activate online هم که نمیشه چون ویندوز اصل نیست.
چه کار باید بکنم ؟ کرک می خواد ؟ اگه میشه لینک بدید.
باید از کزک استفاده کنید...
در تاپیک اموزش چنیدن کرک هست...

scavengeboy
29-04-2009, 10:08
شرمنده من یه ویستا کپی نصب کردم و اون رو هم آپدیت کردم حالا یه مشکل پیش اومده و اون اینه که یکی از آپدیت ها مشخص میکرده که ویندوز کپی هست !!!!!!!!!!
و همش یه صفحه باز میشه میگه ویندوزت کپی هست
حالا مشکل خاصی هست یا نه ؟؟؟ باید کاری انجام بدم ؟؟؟

ehsankalak
29-04-2009, 11:10
سلام
دوست عزیز تاپیک اکتیو کردن ویستات را خواندم خیلی جالب بود. حالا من میخوام برم توی بیوس ولی نمیدونم کدوم کلید را در موقع بالا آمدن ویندوز بزنم . تقریبأ همه کلیدها را امتحان کردم. اون صفحه ای هم که اول میاد که راهنمایی میکنه چه کلیدی را استفاده کنیم به سرعت میره که نمیشه خواندش. کلید Alt +F2 را که میزنم میره توی صفحه ای که میگه چه فایلی را از بیوس میخوای برات بیارم. البته از بیوس آوردنش را خوب یادم نیست به هر حال موندم چه جوری برم توی بیوس که تاریخ آن را به تغییر بدم.
کامپیوترم Fujitsu Siemens و بیوس آن Asus است.
شما ميتوني موقع بالا اومدن سيستم با کليد pause break عمليات بوت رو متوقف کني و با اينتر دوباره ادامه بدي ! اينجوري راحت ميتوني بوت اسکرين رو ببيني !

rasouli58
10-05-2009, 12:22
سلام امروز این اخطار را گرفتم که منظورش سافت وری است که ویندوز اکتیو شن را می چرخواند و در کار آن دخالت میکند. ولی هنوزه اتفاقی نیفتاده. عکس آنرا گرفثم مشاهده فرمائید.

p30 vahid
26-05-2009, 23:45
من vista sp2 final رو نصب کردم حلا اکتیوشو می خوام

خواهش می کنم یه اکتیو درست حسلبی بذارین

محمد63
25-07-2009, 01:30
دوست عزیز اون پیغام یعنی این سریال قبلا اسنفاده شده مایکروسافت شمارو نمیشناسه اما مادربرد هارد و سی پی یوی سیستم شما رو میشناسه وقتی اینارو عوض کنی یعنی سیستمت برای مایکروسافت یه سیستم دیگه است بنا براین سریال ویندوزت رو تایید نمیکنه -دوباره سریال رو وارد کنید و مراحل اکتیویشن رو برید تا با پیغام مذکور روبرو شوید توی همون پنجره راه های دیگر اکتیو کردن رو گفته به ناچار باید اونارو امتحان کنید یا کرکش کنید چون راه دیگهای نیست البته میتونید هارد قبلیتون رو روش بذارید ویندوز رو روی اون نصب کنید و هارد جدیدتونم بعدا اضافه کنید اینجوری فضای حافظتونم چند برابر میشه گرچه فکر نکنم اکتیویشن ویندوز به فقط یکی از سه قطعه مذکور بستگی داشته باشه و وابسته به وجود هرسه قطعه(مادر بورد-هارد-سی پی یو) باشه اما امتحان کنید

Honradez
28-07-2009, 11:36
سلام دوستان خسته نباشيد.

من ويندوز ويستا را از روي CD اوريجينالي که از يکي از فاميلهام گرفتم، نصب کردم (Vista Home Basic).

در 30 روزي که براي اکتيويت کردنش مهلت داده بود راستش يه کم سهل انگاري کردم و امروز که روشن کردم، متوجه شدم که پيغام ميده و Product Key ميخواد يا اکتيو کردن از طريق اينترنت - که کامپيوتر مذکور، اينترنت بهش وصل نيست (ميگه ويندوزم Expire شده).

چه کار کنم؟ لطفا راهنمايي کنيد.

سپاسگزارم.

amaska
31-07-2009, 19:10
سلام
ویندوز 32 بیتی ویستای من چند وقته که آپدیت نمیشه.
ابتدای ورود به ویندوز پیغام Activate later و َActivate Now ظاهر میشه که من Activate Later رو میزنم.Activate Now سریال نامبر می خواد که من ندارم.
بعد از بالا آمدن ویندوز گوشه ی سمت راست دسکتاپ هم پیغام زیر ظاهر می شود:
Windows Vista (TM)
Evaluation Copy. Build 6002
This Copy of Windows is not Genuine
راهی برای برون رفت از این مشکل که احتیاجی به نصب دوباره ویندوز نباشد وجود دارد؟
لازم به ذکر است که از سرویس پک 2 استفاده می کنم.

vesam
16-08-2009, 14:56
سریال ویستای شما روی اولین مادربوردی که اکتیو بشه میسوزه و اگر مادربوردت را عوض کنی باید با ماکروسافت تماس یگیری و بگی که سریال را روی مادربورد جدید فعال کنه

raminhoo
18-08-2009, 14:16
سلام دوستان
من product key رو كه پشت لپ تاپ هست وارد ميكنم ولي ميگه اين ماله vista ultimate هست و قبول نميكنه در صورتيكه ويندوز منم ultimate هست و 21 روز ديگم غير فعال ميشه.DVD اورجينال microsoft هم روشه كه چيزي توش پيدا نميشه.
چيكار كنم؟

mammadalius
17-10-2009, 22:53
آقا من از دومی استفاده کردم جواب داد
مرسی

mohamadgol
19-10-2009, 12:53
اين هم يك تست بزنيد وجوابش را بدهيد براي من كار كرد

msojoudi
22-10-2009, 15:14
salam man khodam in moshkel ro dashtam ama baraye hal an ebteda bad nist chizi ro behet begam software haye orginal mamoolan rooye chand ta hardware kar miconand masalan 5 ta ya 3 ta pas inke migi rooye computer ghablit boode faghat yeki az hardware hat az bein rafte ama baraye active kardan windowset alan bayad dar dektop rooye mycomputer click rast koni va sepas dar paeen in panjere rooye Activate Windows Now click koni sepas ehtemalan hamoon peyghami ke gofti dobare behet mige in bar rooye Change Product Key click kon va dobare hamoon product key ro hengam kharidan windows behet dadan ro vared kon windowset activate mishavad