PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم دسترسی به عکس های حافظه درونی Sony Dsc-N1

هوشنگ پیشدادی
21-07-2008, 12:04
یکی از دوستام یه دوربین داره که مارکش Cyber Shot Sony Dsc-N1 هست . حافظه درونی این دوربین 25MB هست . و قتی که memory stick رو بیرون میاری و دوربین رو به کامپیوتر متصلش می کنی 2 تا عکس توش هست که هر کدوم 3MB حجم داره .( خوب چون memory stick متصل نیست پس حتما توی حافظه ی درونی دوربینه دیگه ) وقتی هم که دوربین رو در حالت نمایش می گذاری غیر از اون دو تا عکس چیزی معلوم نیست .اما وقتی وارد منو ی دوربین و قسمت آلبوم می شی یه چیزی حدود 800 تا عکس توش هست . حتی عکس هایی هم که توی memory stick ذخیره شده بازهم اینجا هست . اما این عکس ها اصلا از توی کامپیوتر قابل دسترس نیست .
سوال1 : آیا این 800 تا عکس توی حافظه درونی دوربین هست ؟ اگه جواب مثبته چه طوری توی یه حافظه درونی دوربین که همش 25MB ظرفیت داره چیزی حدود 800 عکس وجود داره ؟ اگر هم جواب منفیه پس آیا دوربین غیر از اون حافظه 25MB حافظه ی دیگه ای هم داره؟
سوال 2: چطور می شه به این عکس ها دسترسی پیدا کنم و بریزم توی کامپیوترم؟

seymour
21-07-2008, 14:16
این 800 تا عکسی که کفتی رو قشنگ باز می کنه یا فقط بصورت thumbnail نشون میده ؟ ...

آیا روی دستگاه دیگه ای هم چک کردی ؟ .... دوربین و حافظه رو میگم .. بخصوص از ram reader استفاده کردید ببینید چه نتیجه ای میده ؟

هوشنگ پیشدادی
21-07-2008, 14:46
ممنون .
"این 800 تا عکسی که کفتی رو قشنگ باز می کنه یا فقط بصورت thumbnail نشون میده ؟ "
نه اصلا از توی کامپیوتر قابل دسترسی نیست .فقط توی خود دوربینه که خوب و کامل نشون می ده . حتی چند تا فیلم هم هست که اونها هم از توی خود دوربین پخش می کنه..
"آیا روی دستگاه دیگه ای هم چک کردی ؟ .... دوربین و حافظه رو میگم .. بخصوص از ram reader استفاده کردید ببینید چه نتیجه ای میده ؟"
بله روی چند کامپیوتر دیگه هم خودشون تست کردند. ببنید این 800 تا عکس روی memory stick نیست که بخوام از رم ریدر استفاده کنم .
این دوربین یک حافظه ی درونی 25MB داره و یک memory stick داره که اونم 1GB هستش . پس تا اینجا می شه دو تا حافظه درست ؟ خوب من اصلا با این memory stick مشکل ندارم . پس بیرون میارم و کنارش می گذارم . حالا فقط همون حافظه 25MB رو داریم . درسته؟ الان وقتی وارد منو می شویم یه قسمت ACCESS داره که توش دو تا عکس داره و اگه دوربین رو به کامپیوتر وصل کنیم همون دو تا عکس قابل دستیابیه و می شه کپی شون کرد.اما در منو وارد قسمت ALBUM می شی یه دفعه اون 800 تا عکس میاد که از توی کامپیوتر نمی شه بهش دسترسی داشت . توجه کنید که memory stick رو بیرون آوردم. این 800 تا کجا ذخیره می شه ؟ چرا قابل دسترسی نیست؟

seymour
22-07-2008, 18:39
والا یه مقدار باور نکردنی به نظر میاد ... یعنی دستگاهی که حافظه اش در حد 30-40 مگه ، 800 تا عکس با کیفیت توشه ؟ ... من الان چک کردم نوشته این دستگاه حداکثر می تونه 300 تا عکس رو توی حافظه خودش نگه داره که اون 300 تا هم باید 640*480 باشن ...

شما سعی کردی از نرم افزارهای همراه خود دوربین استفاده کنی تا ببینی آیا میشه ریختشون یا نه ؟ ...

آیا از منوی album می تونی چیزی رو جابجا کنی ؟ ... توی خود دوربین جابجا کنی ؟ ...

هوشنگ پیشدادی
23-07-2008, 16:29
باید اینو هم می گفتم که عکسهایی که توی آلبوم هست با فرمت vga ذخیره شده که قطعا خیلی کم فضا می گیره.
می تونی دفترچه اینو برام پیدا کنی؟

در ضمن آلبوم هیچ گزینه ای برای copy ، cut ، print و... نداره

seymour
23-07-2008, 19:42
ها .. این نکته ای که در مورد فرمت vga گفتی باعث شد که من یه چیزایی دستگیرم بشه ... ببین اینجا رو :

internal memory that holds up to 500 VGA images for pocket album viewing anywhere, anytime.
میگه که : می تونه توی حافظه داخلی اش حدود 500 تا عکس رو برای مشاهده در آلبوم جیبی اش (=فقط روی دوربین) نگه داره ... به فرمت vga ...

نتیجه می گیریم که ظاهرا میاد و یه نسخه جمع و جور از عکسا رو نگه میداره واسه وقتی که می خوای ببینی شون که این نسخه با اون نسخه اصلی عکسا فرق داره ... واسه همینه که جا میشن ...

images will be saved in VGA format without affecting your original photos

بنابراین ظاهرا یه اون حدس اولیه من که گفتم :

فقط بصورت thumbnail نشون میده ؟
درست بود ... یعنی اومده و فقط یه حالت مروری از عکسا رو نگه داشته ...

هوشنگ پیشدادی
24-07-2008, 12:27
پیدا کردم .
این لینک دفترچه راهنمای دوربینه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این دوربین یه حافظه داخلی داره و یک حافظه خارجی (stick memory) . حالا ما هر عکسی بگیریم اگه stick memory باشه عکس داخل اون ذخیره می شه و اگه نباشه داخل حافظه درونی . در هر دوحال دوربین می تونه یک کپی از عکس رو در album بصورت vga و حجم پایین ذخیره کنه . حالا برای این که بتونیم آنچه که در آلبوم است را بازیافت کنیم باید اول آنرا به stick memory منتقل کنیم و بعد از آنجا به کامپیوتر . برای اینکار باید باطری را خوب شارژ کنیم که نیمه ی کار خاموش نشود و فضا هم به اندازه کافی در stick memory موجود باشد . در ضمن منویی هم که مربوط stick memory هست فقط با افزودن stick memory ه دوربین به منوها اضافه می شود .