PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

Mohsen khan
21-07-2008, 11:51
سلام دوستان

به دليل اينكه بسياري از بحث هاي تالار اينترنت و شبكه در مورد اينترنت Adsl هست

و دوستان سوالات زيادي در مورد راه اندازي اوليه اون دارند

و همچنين خواهان راهنمايي در مورد خريد مودم هستند

و برخي اوقات با مودمشون دچار مشكل مي شن

لازم ديدم يك تاپيك جامع در موردش داشته باشيم

پس از اين پس ،‌اين جور مسايل را در اين تاپيك دنبال كنيد

1- تنظيم مودم در حالت كلي

کد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] FContent%2FContent.aspx%3Fcat_id%3D920%26Lan%3DFa% 26Landir%3Drtl)
2- تنظيم مودم براي استفاده از سرويس ADSL مخابرات

كليه تنظيمات لازم براي استفاده از سرويس ADSL مخابرات

1- ساختن كانكشن PPPOE و تنظيم مرورگر

توضيحات: چون سرويس مخابرات تماما نامحدود هستن طبيعا نوع كانكشن بايد PPPOE انتخاب شود و لزومي براي ساخت كانكشن Bridge نيست.

در لينك زير قسمت create pppoe config فايل PDF ساخت كانكشن PPPOE + تنظيم مرورگر و how to make pppoe on pc فيلم آموزشي ساخت كانكشن PPPOE هست.

2- كانفيگ كردن مودم

خوب حال كه كانكشن PPPOE ساخته شد و يوزرنيم و پسوردي كه مخابرات داده در كانكشن وارد كرديد نوبت به تنظيم مودم مي رسه. بخش how to make pppoe on modem مربوط به كانفيگ كردن مودم هست.

هر دو مورد رو مي تونين در اينجا دانلود كنيد:

کد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] igFile.aspx)
توضيح: در قسمت فايل تنظيم مودم تمامي موارد اشاره شده اما براي تاكيد بايد بگم كه براي سرويس هاي مخابرات VPI=0 , VCI=35 و همچنين Encapsulation بايد LLC تنظيم شود.

راهنماي نصب و راه اندازي مودم ها

با تشكر از زحمت دوست عزيزمون a6l3i ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فارسی:
کد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کد:

انگلیسی ها:
کد:
کد:
کد:
کد:
کد:
کد:
کد:

موفق باشيد
محسن

Nevissande
21-07-2008, 11:59
مرسي Mohsen khan جون!

كمبود چنين تاپيكي واقعا احساس مي شد.

به عنوان اولين سوال: آيا با دست بردن در تنظيمات مودمِ ADSL ، مي توان سقف پهناي باند را افزايش داد و نهايتا سرعت را بيشتر كرد؟

aliani
21-07-2008, 12:53
سلام بذاريد اولين مشكل رو من بپرسم :
من مودمم در طول 24 ساعت 2 ساعت بدون قطعي خوب كار ميكنه اما در طول 4 ساعت كار نميكنه كه 2 ساعت از اون بخاطر رفتن برق هست و 2 ساعت از اون بعد از آمدن برق هست كه نميدونم بخاطر چي چراغي كه نشون ميده خط رانژه هست ثابت نميشه اما بعد اون 2 ساعت به خوبي كار ميكنه !!!
ممنون ميشم كمكم كنيد.

zed2
21-07-2008, 13:41
مرسي Mohsen khan جون!

كمبود چنين تاپيكي واقعا احساس مي شد.

به عنوان اولين سوال: آيا با دست بردن در تنظيمات مودمِ ADSL ، مي توان سقف پهناي باند را افزايش داد و نهايتا سرعت را بيشتر كرد؟

فایده نداره چون باید تو سرور تغییرات بدن تا بیشتر سرعت داشته باشی
تنها کاری که می تونی انجام بدی عوض کردن سیم کشی تلفن است ( اگر خیلی قدیمی است) که باعث افزایش 1 2 3 کیلوبایت در سرعت می شود(اگر سرعت ها بالاتر بود عوض کردنش تاثیر بیشتر می زاشت ولی چون حداکثر 128 است کم تاثیر است.)

Mohsen khan
21-07-2008, 15:48
سلام بذاريد اولين مشكل رو من بپرسم :
من مودمم در طول 24 ساعت 2 ساعت بدون قطعي خوب كار ميكنه اما در طول 4 ساعت كار نميكنه كه 2 ساعت از اون بخاطر رفتن برق هست و 2 ساعت از اون بعد از آمدن برق هست كه نميدونم بخاطر چي چراغي كه نشون ميده خط رانژه هست ثابت نميشه اما بعد اون 2 ساعت به خوبي كار ميكنه !!!
ممنون ميشم كمكم كنيد.
مدل مودم هم بنويسيد
البته ممكنه موقع برق رفتن و اومدن ،‌‌ مركز مخابراتي هم دچار مشكل شده باشه
چون برخي دوستان گفتن موقعي كه برقشون مي ره
تلفنشون كلا قطع مي شه
بايد از دوستانتون در همون منطقه مخابراتي هم درباره اين موضوع بپرسيد

farhad_s5
21-07-2008, 18:33
اگه ميشه در مورد خريد مودم هم صحبت كنيد!!

به نظر شما مودم خوب براي شروع چيه كه كار باهاش و نصبش ساده باشه؟

amonesary
21-07-2008, 18:34
سلام محسن خان چه به موقع این تاپیکو راه انداختی
من ساکن کرجم و قصد دارم از شاتل Adsl بگیرم البته Eco چون ارزون تره و من هم خیلی زیاد استفاده و دانلود و اینا ندارم
حالا چن تا سوال

1- چطوری میشه به جای 128، 256 گرفت؟چجور مدرکی میخواد؟ آیا اصلا میشه یا نه؟

2-همون مودمی که خودشون میگن رو بخرم یا شما پیشنهاد مودم به خصوصی رو داری؟

3-ظاهرا 25 تومن پول نصب مودم و تجهیزاته که این قسمت قضیه یه مقدار برام دردآوره، هیچ راه فراری برای این 25 تومن وجود داره؟

4-سیستم من قدیمیه و فقط دو تا پورت Usb داره که یه دونش موسم توشه و یه دونه دیگه هم گوشیمو باهاش کار میکنم بنابر این پورت Usb خالی ندارم این مشکلی درس نمیکنه؟

5-به دلیل قدیمی بودن سیستم و پایین بودن رم و Cpu و مادربورد و دیگر موارد مشکلی وجود داره یا ربطی نداره؟

Hamid Reza
21-07-2008, 18:48
سلام محسن خان چه به موقع این تاپیکو راه انداختی
من ساکن کرجم و قصد دارم از شاتل Adsl بگیرم البته Eco چون ارزون تره و من هم خیلی زیاد استفاده و دانلود و اینا ندارم
حالا چن تا سوال

3-ظاهرا 25 تومن پول نصب مودم و تجهیزاته که این قسمت قضیه یه مقدار برام دردآوره، هیچ راه فراری برای این 25 تومن وجود داره؟

4-سیستم من قدیمیه و فقط دو تا پورت Usb داره که یه دونش موسم توشه و یه دونه دیگه هم گوشیمو باهاش کار میکنم بنابر این پورت Usb خالی ندارم این مشکلی درس نمیکنه؟

5-به دلیل قدیمی بودن سیستم و پایین بودن رم و Cpu و مادربورد و دیگر موارد مشکلی وجود داره یا ربطی نداره؟

1.باید تو تاپیک مخصوص adsl بپرسی

2.همون که میگن سازگارتره

3.میتونی خودت نصب کنی
خیلی راحته

4.باید یکیشو بکنی مودم را بزنی جاش

5.نه خیر مشکلی پیش نمیاد

Mohsen khan
21-07-2008, 22:02
من شنيدم مشكل خاصي نداره
به همه هر سرويسي مي دن
مي توني از تهران بپرسي شماره : 23089

مودم هيچ فرقي نداره
دي لينك شنيدم خوب نيست
asus و usrobotics مي گن خوبه
در كل فرقي نداره مثل قطعات ديگه كامپيوتر مي مونه

براي ما كه 15 تومن بود ،‌يك راهي داره
شاتل به مشتريانش كارت تخفيف مي ده
شما بايد بين دوستانت ببيني كدومشون كارت تخفيف دارن
ازشون بگيري
10 تومن تخفيف مي دن

usb چندان جالب نيست ،‌كارت شبكه بهتره ،‌كارت شبكه اگر نداري يكي بگير حدود 6-7 تومن هست

نه فرقي نداره
اون هم اينترنته

aliani
22-07-2008, 00:51
مدل مودم هم بنويسيد
البته ممكنه موقع برق رفتن و اومدن ،‌‌ مركز مخابراتي هم دچار مشكل شده باشه
چون برخي دوستان گفتن موقعي كه برقشون مي ره
تلفنشون كلا قطع مي شه
بايد از دوستانتون در همون منطقه مخابراتي هم درباره اين موضوع بپرس
ممنون
مودم من استارنت هست با مودم asus هم استفاده كردم اما هيچ امروز كه مدت زيادي قطع بود هنوزم معلوم نشده مشكل از كجاست نه از نويز بوده و نه از مودم به نظرتون از پورتي كه شركت گذاشته ميتونه باشه مثلا قديمي شده باشه يا ضعيف باشه يا اينكه از سيم كشي مخابرات؟
والا من موندم چون حدود 1 سال adsl داشتم و هيچ مشكلي نداشتم اما الان زماني كه چراغ ثابت ميشه بعد مدتي دان كردن قطع ميشه!!!
كمكككككككككك

aliani
22-07-2008, 01:02
-ظاهرا 25 تومن پول نصب مودم و تجهیزاته که این قسمت قضیه یه مقدار برام دردآوره، هیچ راه فراری برای این 25 تومن وجود داره؟
جواب اين سوالتون رو تو تايپيك زير دادم :
بررسی سرویس دهنده های Adsl : اینترنت پر سرعت

Cleeev
22-07-2008, 02:36
توی اسم این تاپیک "راه اندازی" هم داره... پس من اولین راهنمای راه اندازی رو مینویسم:

راهنمای تنظیم مودم های ADSL شرکت USRobotics (اکثر شرکت ها تنظیات مشابهی دارن و فقط جاشون فرق میکنه) :
در بین مدلای این شرکت هم صفحه تنظیمات سری های مختلف با هم از لحاظ ظاهری متفاوت هستن ولی در کل یکی هستن و فقط جا و قیافه شون یکمی این ور اون ور میشه...

برای ورود به بخش تنظیمات مودمتون در مرورگر اینترنت آدرس 192.168.2.1 رو بنویسید و Enter رو بزنید... توجه داشته باشید که اگر چند دقیقه داخل تنظیمات باشید کاری نکنید، خود مرورگر به خاطر امنیت از تنظیمات خارج میشه و به صفحه پسورد بر میگرده...

با صفحه ای روبرو میشید که از شما Password میخواد... چنانچه اولین بار باشه که به تنظیمات مودمتون وارد میشید پسوردی وجود نداره ولی اگه پسوردی گذاشته باشید باید اون رو وارد کنید... سپس دکمه Login رو بزنید...

اگه بار اولی باش که وارد تنظیمات مودمتون میشین، باصفحه ای روبرو میشید که به شما خوش آمد میگه و یه Setup Wizard هستش که توی اون دکمه Exit رو بزنید... همچین کار مهمی اون انجام نمیده و شما بهتره که از راه اصلی، کار تنظیمات رو انجام بدید تا برای دفعات بعدی مشکلی براتون پیش نیاد...

از منوی سمت چپ تنظیمات مودمتون WAN رو انتخاب کنید...

در صفحه ای که میاد، روی ATM PVC از همون منوی سمت کلیک کنید...

در صفحه ای که میاد از بین ATM هایی که توی صفحه میبینید اولی رو انتخاب کنید... البته شما چون اتصالی ایجاد نکردید جلوی تمام ATM ها خالیه و هیچی جلوشون ننوشته فقط خط ( - ) وجود داره... روی ATM1 کلیک کنید...

سپس این موقع هستش که باید زنگ بزنید به بخش پشتیبانی اینرنتتون (وسط خوندن این مطلب زنگ نزنید... تا آخرش رو بخونید...)... سپس باید ازش بپرسید که چه Protocol ( پُرُوتُوکُول ) ی رو باید انتخاب کنید (که در ایران همه PPPoE و یا PPPoA هستن)... بعد که گفتش، از منو انتخاب کنید...

از منو که PPPoE و یا PPPoA رو انتخاب کردید، آیتم های منو تغییر میکنن و بیشتر میشن...

سپس اول VPI رو بپرسید و مقداری که میگه در مقابل VPI/VCI در جای سمت چپ وارد کنید و بعد VCI رو بپرسید و مقداری که میگه و در جای سمت راست همون قبلی بنویسید...

بعدش Encapsulation ( اِنکَپسولِیشِن ) رو بپرسید و از منو انتخاب کنید... بعدش QoS Class رو بپرسید و از منو انتخاب کنید... بعدش PCR/SCR/MBS بپرسید (که مهم نیست و نمیخواد)...

Idle Time (زمان بیکاری) که پرسیدنی نیست رو هم بنویس 99999... این در واقع زمان بیکاری مودم هستش که پیشفرض 20 دقیقه هستش و اگه شما 20 دقیقه از اینترنت استفاده نکنید به خواب میره و باید دوباره اتصال رو فعال کنید... و چون 99999 دقیقه بیکار نمیمونه پس به خواب نمیره... که خود مودم تغییر میده به 30 هزار و خورده ای..

بعدش User Name رو بپرسید و بنویسید (که معمولا همون شماره تلفنتونه)... سپس Password رو بپرسید و هم روبروی Password و هم روبروی Confirm Password بنویسیدش... البته معمولا پسورد رو از شما میپرسن و تنظیمش میکنن و با رفتن به سایت شرکتی که ازش خریدید و ورود به بخش کاربریتون میتونید تغییرش بدید...

دیگه تلفن رو قطع کنید تا پول تلفنتون زیاد نشه...

میرسیم به MTU (که قرار نیست بپرسید و کسی هم که میاد راه میندازه براتون تغییرش نمیده)... این قسمت رو بسته به سرعت اینترنتی که میخواین بگیرید میتونید تغییر بدید... این در واقع سایز بسته هایی هستش که در هر اتصال رد و بدل میشه... به طور پیشفرض 1492 هستش که برای سرعت های زیاده و من که 64 هستم روی 850 تنظیمش کردم... برای128 بنویسید 950 یا 1000 و همنطور برید بالا... حجم بسته های ارتباطی به مقدار متوسطی در سرعتتون تاثیر داره... مقدار پیشفرض برای سرعت های بالا هستش و من و شمایی که 64 و 128 داریم باید مقدارش رو کم کنیم...

بعدشم دکمه Save Setting رو بزنید...

دیگه یه مدت کاری به مودم نداشته باشید... بعدش یه صفحه ای میاد که وسطش نوشته Your data is being saved که در این لحظه اتصال شما به مودم چند ثانیه قطع و وصل مشه و بعدش اتوماتیک وقتی کارش تموم بشه شما رو برمیگردونه به یه صفحه دیگه مودم...

دیگه کار تموم هستش... برای اینکه بدونید به اینترنت وصل شدید یا نه (البته یه مقداری طول میکشه و از چراغ های روی مودم میتونید بفهمید)... برای دونستن اینکه کامل وصل شدید یا نه باید از منوی سمت چپ تنظیمات مودم، روی Status کلیک کنید...

در این صفحه ای که میاد میتونید وضعیت مودم و اتصالاتتون رو ببینید... اگه در بالا سمت چپ صفحه، در اون قسمتی که توی عکس مشخص کردم یک IP دیدید، یعنی وصلید... در قسمت وسط صفحه هم VCI1 تا VCI8 رو میبینید که چون شما فقط یه اتصال دارید فقط VCI1 فعاله... توی اون هم میتونید IP تون رو ببینید...

در پایین این صفحه هم یه قسمتی وجود داره که توش log های امنیتی با زمان، نوشته شدن (مثل ورود به تنظیمات و اتصالات و Firewalll و...)... که دیگه عکسش رو نمیگذارم... :20:

میبینید که چقدر آسونه... الکی 20000 تومن میدید به این یاروها میان براتون افه میزارن و کلی طولش میدن که همین کار رو بکنن... حتی یه قرون هم نباید بزارید اینا تیغتون بزنن... :27: :19:

برای تنظیم ساعت و پسورد هم از منوی سمت چپ از قسمت System به قسمت های Time Settings و Password Settings برید... ساعت و تاریخ از طریق اینترنت تنظیم و به روز میشه... از منوی بالایی Tehran +3:30 رو انتخاب کنید و در منوهای پایینی هم دو تا سرور ساعت رو انتخاب کنید... آسیا واروپا نزدیکن وخوبن... کلا فرق زیادی ندارن... فقط چون ما ایرانیا یک ساعت ساعتمون رو جلو میبریم، یک ساعت ساعتش عقب خواهد بود... بقیه چیزا هم مهم نیستن... :46:

برای چیزای دیگه هم میتونید از دکمه Help که در پایین تمامی صفحات وجود داره استفاده کنید... :20:

در پایان یه نکته خیلی مهم در مورد مودم های USRobotics :

USRobotics یه شرکت بسیار معتبر آمریکاییه که از اسامی ای هستش که نماد اعتبار هستن... به همین دلیل در بازارهای کشورهای جهان سوم و مخصوصا آسیا و خاور میانه مدل های ریمارک شده اش دارن زیاد میشن... بنابراین، محصولات USRobotics (از قبیل انواع مودم ها و تجهیزات شبکه و...) رو فقط با گارانتی " انفورماتیک گستر " خریداری کنید... البته این گارانتی همه محصولات USRobotics رو توی ایران ارائه نمیکنه...

USRobotics :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

انفورماتیک گستر :

در ضمن همیشه از محافظ برق (که 2 تا 4 هزار تومن بیشتر نیست) بر سر راه لوازم برقی و مخصوصات کامپیوترها و تجهیزات کامپیوتری استفاده کنید... مهم نیست از چه مارکی استفاده کنید... یه نوسان زیاد برق (که اداره برق ما استاد این کاراس) میتونه قطعات کامپیوتری رو نابود کنه... بسیاری از دوستان مودم های ADSL شون که از مارک های مختلف بوده به خاطر نوسان برق سوختن و یا مشکلات اساسی پیدا کردن... ولی 3-4 هزار تومن خرج کنید تا مجبور نشید بعدا 40 هزار تومن باز دوباره خرج کنید... مهم نیست از چه مارکی استفاده کنید...

من تا حالا موردی از مشکل پیدا کردن مودم های USRobotics نشنیدم...

فقط USRobotics
Only USRobotics
:20::46::5::8::10::40::11:

Nevissande
22-07-2008, 08:46
كسي از دوستان ، راهنماي كانفيگ مودم هاي Symphony را مي دونه؟

مودم من، Symphony SY5500c هستش.

در سايتهاي مختلف هر چه سرچ كردم براي اين مودم، راهنمايي وجود نداشت.

------------------------

ضمنا اگر در تنظيمات مودم دستكاري غلط كرديم، با ريست كردن آن، مشكل رفع مي شود؟.... يا حتما بايد با ISP تماس بگيريم؟

Mohsen khan
22-07-2008, 08:56
كسي از دوستان ، راهنماي كانفيگ مودم هاي Symphony را مي دونه؟

مودم من، Symphony SY5500c هستش.

در سايتهاي مختلف هر چه سرچ كردم براي اين مودم، راهنمايي وجود نداشت.

------------------------

ضمنا اگر در تنظيمات مودم دستكاري غلط كرديم، با ريست كردن آن، مشكل رفع مي شود؟.... يا حتما بايد با ISP تماس بگيريم؟
با ريست كردن درست مي شه
مشكلي نيست

دوستان لطفا مدل هاي مختلف مودم موجود در بازار را بنويسيد تا يك نظر سنجي براش تشكيل بديم
مدل هايي كه چند نمونه دارند را با ذكر شماره مودم بنويسيد
مثل ايسوس

MaSoOd
22-07-2008, 09:15
Us Robotic 9112

Asus am602
asus am604

D-link 520t

Mohsen khan
22-07-2008, 11:18
نظر سنجي ايجاد شد
Us Robotic 9112 Asus am602
Asus am604
D-link 520t
Fiber Home AN 1020
Aztech

اگر مدل ديگري هم بود بفرماييد تا قرارداده شود

Nevissande
22-07-2008, 11:29
اگر مدل ديگري هم بود بفرماييد تا قرارداده شود
برند Symphony .

پارس آنلاين، به تمام مشتركانش مودم Symphony مي دهد.

Mohsen khan
22-07-2008, 11:59
برند Symphony .

پارس آنلاين، به تمام مشتركانش مودم Symphony مي دهد.
اضافه شد .....

aliani
22-07-2008, 12:07
من مودمم استارنت هست كه از شهراد بهم دادن مودم خيلي خوبيه البته زياد معروف نيست يعني شايد كمتر كسي داشته باشه

Mohsen khan
22-07-2008, 13:40
من مودمم استارنت هست كه از شهراد بهم دادن مودم خيلي خوبيه البته زياد معروف نيست يعني شايد كمتر كسي داشته باشه
اضافه شد.....

Hamid Reza
22-07-2008, 14:11
سلام
واسه آسیاتک هم correcess هست
لطفا اضافه کنید
ممنون:11:

Cleeev
22-07-2008, 16:52
یو اس روبوتیکس رو اشتباه تایپ کردید... (نگید الکی گیر دادم)

درستش اینه : USRobotics

نام های تجاری بهتره که درست تایپ بشن... US مخفف United States به معنی "ایالات متحده (آمریکا)" هستش... نه به معنی "ما"... یه وقتی اشتباه نکنید... کاملا درستش اینجوریه :

U.S.Robotics

ولی نقطه هاش نوشته نمیشن... نام کامل مدل نوشته شده، 819112 هستش که معمولا به نام 9112 شناخته میشه...

درسته که این مودمایی که شما نوشتید فروششون بیشتر هستش... ولی خیلی از مدل های شرکت های مختلف هستن که در زمینه شرکت ها و سازمان ها بیشتر کاربرد دارن... مثل مدل های وایرلس... البته خیلیا هم یه مودم وایرلس میخرن و کامپیوترای دیگه رو با کارت شبکه وایرلس به اون وصل میکنن (مثل USRobotics 809113 که جزو محصولات پرطرفدار و حرفه ای برای مصارف وایرلس هستش)...

بهترین مودم، اینطوری نمیتونه انتخاب بشه... البته بهترین کیفیت میتونه انتخاب بشه (که معلومه USRobotics و Linksys و D-Link کیفیتشون بالاتره) و نمیشه اینجوری برترین مودم رو انتخاب کرد... چون همونجوری که گفتم، مدل های حرفه ای تر هم هستن (که در اون زمینه هم Cisco و USRobotics و D-Link برتر هستن)... البته کاربر خانگی بیشتر از اینا استفاده میکنه ولی مدل های حرفه ای در بسیاری موارد فروش بیشتری دارن...

به هر حال.... . . .... . .. . .. . .. . .. . .. . .. . . ..... . . ... . . . .

Ehsanpark
22-07-2008, 17:15
سلام...
اولا تو نظر سنجیتون اسم D-link 520t رو بردارید و بنویسید D-LINK خالی.چون D-LINK نزدیک 20 تا مدل داره.
دوم:کی میگه دی لینک خوب نیست؟من 320T دارم مثل ساعت کار میکنه ADSL+2 هم پشتیبانی میکنه با قیمت خوب.38 تومن گرفتم.
سوم:خیلی خیلی خوب میشه که مراکزی که ADSL ارزون میدن یا خودتون از کجا میگیرید رو معرفی کنید
چهارم:(قصد بی احترامی ندارم یا بگم بده یا خوب) شاتل و پارس آنلاین و شرکت های نسبتا معروف خیلی گرون میدن!من مودم رو از بیرون گرفتم و رفتم شرکت شهراد همون جا تنظیم کردم و بدون اینکه پولی بدم اومدم حالشو میبرم!من 128 گرفتم نامحدود 20 تومن.چطوره؟؟؟
در ضمن من اشکم در اومد تا بتونم بیام اینترنت!100 بار رفتم شرکت شهراد.دلیلش هم این بود:من دیوونه نمیدونستم باید کانکشن بسازم!نگفته بودن بهم!(هر کسی که وصل نشد حتما چک کنه)
خسته شدم از بس نوشتم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

psp2004
22-07-2008, 17:20
سلام
بهترين شركتي كه بخواهم ازش adsl با قيمت پايين بگيرم كدوم شركت

amonesary
22-07-2008, 17:54
راستی من با شاتل امروز صحبت کردم قرار شده فردا برام مودم بیارن

گفت اسم مودمش Billion هست تو این تاپیک که کسی تا حالا اسمشو نیاورده مشکوک نیس به نظرتون

در ضمن قیمتشو گفت 60 تومن

چیکار کنم بخرم یا نه ؟

Cleeev
22-07-2008, 18:03
راستی من با شاتل امروز صحبت کردم قرار شده فردا برام مودم بیارن

گفت اسم مودمش Billion هست تو این تاپیک که کسی تا حالا اسمشو نیاورده مشکوک نیس به نظرتون

در ضمن قیمتشو گفت 60 تومن

چیکار کنم بخرم یا نه ؟

60 تومن........ چه خبره بابا... :19: :18:

برو یه مودم خودت بخر... USRobotics 9112 با گارانتی "انفورماتیگ گستر" خوبه... 47 تومن با سرعت 12Mbps و USB و LAN با هم با FireWall و WAN و NAT و Router داخلی و امکاات مدیریتی کامل و...

بابا به خدا تنظیم مودم آنچنان کار شاقی نیستش و 2 دقیقه هم طول نمیکشه... ولی این شرکتای ایرانی میخوان شدیدا مردم رو تیغ بزنن و میان یه ساعت برای طرف کلاس میزارن و یه نهار و شام و میوه و شیرینی میفتن تا کار 1 دقیقه ای رو انجام بدن... تازه 10 هزار تومنم میگرن...

نگذارید حتی یه قرون تیغتون بزنن...

.:::: مثل من :34: ::::.

:19:

,amonesary
عکس امضات استیو جابز مدیر عامل اپله...؟؟؟ تا حالا از این زاویه ندیده بودمش...!!!!! :27:

سلام
بهترين شركتي كه بخواهم ازش adsl با قيمت پايين بگيرم كدوم شركت

اگه منظورت خود اینترنته که تاپیک داره :

اگه منظورت مودم هستش که بستگی داره که شما چه امکاناتی رو از مودم بخواین... اگه یه مودم کامل و خوب میخواین اون مدل USRobotics 9112 که گفتم خوبه و مدل هایی از D-Link هم در این محدوده قیمتی خوبن...

:8:

amonesary
22-07-2008, 18:32
راستش چی بگم Cleeve جان

گفتم یه چیزی خودشون بیارن که بعدا که گند احتمالی کارشون در اومد بهونه نیارن که مودمت ایراد داره و نمیدونم نصبت ایراد داره و از این حرفا میدونی چی میگم دیگه

من تو این مودم اینا زیاد سرم نمیشه

میترسم دو تا سیمو اشتباه بزنم و ..........بوم .......

راستی اونم خود عمو استیوه زاویه رو حال کردی؟؟؟؟؟؟؟

Ehsanpark
22-07-2008, 18:45
دیدی گفتم شاتل و پارس آنلاین و.... گرون بازند!!؟

Mohsen khan
22-07-2008, 18:56
سلام
دو اسم از مودم ها تصحيح شد
شركت ها معمولا خودشون مودم مي يارن و براي اينكه فروش بره مي گن از مودم خودمون بخر
وگرنه فرقي نداره
البته تهران خريدش راحتتره
مثلا شيراز قيمت هاش خيلي بالاتر از تهرانه و تنوع مودم هم كمتره
ولي هميشه مي شه با قيمت كمتر از خود شركت مودم تهيه كرد

aminreza85
22-07-2008, 19:52
با سلام خدمت دوستان
بنده یک مودم D Link 322 دارم و مشکلی که باهاش دارم اینه که نمیتونم از طریق connection وصل بشم و فقط از طریق local Area Connection و Enable کردن اون میشه به اینترنت وصل شد. من connection هم ساختم اما هییچ موقع با اون نمیتونم وصل بشم و error 678 رو میده (the remote computer did not respond.) لازم به توضیحه که برای پروگرام کردن مودم باید همون اول user و pass رو بدی بهش. الان چون نمیتونم برای وصل شدن از connection استفاده کنم نمیشه user و pass رو تغییر بدم و به این خاطر نمیتونم از اکانت شبانه استفاده کنم. از دوستان عزیز خواهش میکنم که راهنماییم کنند. مرسی

Kolang
22-07-2008, 19:52
محسن جان linksys را جا انداختی
فکر کنم مارک معتبری باشه توی مودم های وایرلس
حد اقل از dlink که خیلی بهتره

Mohsen khan
22-07-2008, 20:01
محسن جان linksys را جا انداختی
فکر کنم مارک معتبری باشه توی مودم های وایرلس
حد اقل از dlink که خیلی بهتره
ممنون
اضافه شد

H M R 0 0 7
22-07-2008, 20:12
من از Aztech استفاده میکنم و به مشتری ها هم Aztech میدم. خیلی هم خوبه :31:

یه سوال:
شما با کانکشن به Adsl وصل میشید یا تنظیمات داخلی مودم؟

Ehsanpark
22-07-2008, 21:30
یه کانکشن ساختم با همون وصل میشم

Hamid Reza
22-07-2008, 21:34
با سلام خدمت دوستان
بنده یک مودم D Link 322 دارم و مشکلی که باهاش دارم اینه که نمیتونم از طریق connection وصل بشم و فقط از طریق local Area Connection و Enable کردن اون میشه به اینترنت وصل شد. من connection هم ساختم اما هییچ موقع با اون نمیتونم وصل بشم و error 678 رو میده (the remote computer did not respond.) لازم به توضیحه که برای پروگرام کردن مودم باید همون اول user و pass رو بدی بهش. الان چون نمیتونم برای وصل شدن از connection استفاده کنم نمیشه user و pass رو تغییر بدم و به این خاطر نمیتونم از اکانت شبانه استفاده کنم. از دوستان عزیز خواهش میکنم که راهنماییم کنند. مرسی

تو این تاپیک مطرح شده

bahdar
22-07-2008, 22:12
شاتل این ها رو میده:
Asus AM602 COMBO
Paradyne 6211
BiPAC 5200 Series
CT507
Billion 7300
فکر کنم فقط اولیش تو نظر سنجی هست.محسن جان لطفا اضافه کنید.
-------------------------------------
از بین مودم های بالا کدوم بهتره؟!
59000 تومان ارزش داره؟!
------------------------
در ضمن با کدوم اینا دیال آپ هم میشه استفاده کرد؟

ferble
22-07-2008, 22:18
بنظر من اگه کسی میخواد مودم بخره مودم معمولی نگیره و وایرلس دار بگیره حتی اگه الان نیازی به وایرلسش نداشته باشه از نظر من بهترین گزینه اولی U.S.Robotics یا 3com و دومی ایسوس 604 ویا با مارک دیگه Symphony 604 که 4 تا لن داره باضافه اکسس پوینت در صورتی که مودم معمولی حد اکثر یک لن داره و یک یو اس بی که دیگه کارایی نداره.

ahriman323
23-07-2008, 02:04
سلام دوستان
من یه مودم Aztech دارم که یک خروجی usb ویک خروجیethernet داره
میشه usb به یک سیستم وethernet به یک سیتم دیگه وصل کنم
یه نیم ساعتی با pc ور رفتم ولی نتونستم با pcدوم کانکت بشم اگه میشه لطفا توضیح بدیدtnx

kivig
23-07-2008, 05:12
سلام دوستان
من یه مودم Aztech دارم که یک خروجی usb ویک خروجیethernet داره
میشه usb به یک سیستم وethernet به یک سیتم دیگه وصل کنم
یه نیم ساعتی با pc ور رفتم ولی نتونستم با pcدوم کانکت بشم اگه میشه لطفا توضیح بدیدtnx
فکر نکنم بشه همچین کاری کرد , شما اگه میخواستین با یک مودم چند سیستم رو ساپورت کنید باید مدلی رو میگرفتین که تعداد خروجی بیشتری داشته باشه .
من اکانتم رو از صبا گرفتم ولی نامردا هر کاری کردیم نشدکه نشد و بالاخره 10 تومن ازمون گرفتن واسه هزینه نصب ولی خودشون نیومدن برام نصب کنن گفتن کاری نداره اینو اینجوری کن اونو اونجوری ردیف میشه , انصافا هم کاری نداشت وصل کردنش یکی که یه کم از این چیزا سر در بیاره به راحتی با یه نگاه به دفترچه راهنمای مودم میتونه نصبش کنه . من مودمم D Link 522T هستش که 51 تومن گرفتمش و خدا رو شکر خیلی هم ازش راضیم .

kakooshirazi
23-07-2008, 08:09
من مودم D-Link 2640 T گرفتم چهارپورت LAN داره و وایرلس هم هست ، خریدم 81000 تومان ، خیلی هم راضیم .

mehdi_08
23-07-2008, 10:51
به نظر من d-link بهترین مارکه چون سال هاست که توی زمینهء تجهیزات شبکه کار میکنه.
من که خودم d-link 520tدارم 43.000خریدمش ازش هم راضیم.
فقط d-link

surpriser
23-07-2008, 12:06
سلام بچه ها.من میخوام adsl بگیرم ولی موندم مودم رو چی بگیرم.چون در زمینه adsl کار نکدم تجربه ای هم ندارم.
1)تا حدود 45 تومن(اگر کمتر هم هست بگید) چه مودمی بگیرم؟البته نمیخوام 1 ماه بعد بسوزه!میخوام چیز خوبی باشه!
2)مادربردم 2 تا کارت شبکه داره میتونم از اونها استفاده کنم؟
3)اگر در این زمینه راهمایی کنید ممنون میشم.مثلا usb خوبه یا نه؟ و...
در ضمن میخوام شاتل 128 adsl2+ بگیرم.
ممنون از راهنماییتون.

Kolang
23-07-2008, 12:13
بنظر من اگه کسی میخواد مودم بخره مودم معمولی نگیره و وایرلس دار بگیره حتی اگه الان نیازی به وایرلسش نداشته باشه از نظر من بهترین گزینه اولی U.S.Robotics یا 3com و دومی ایسوس 604 ویا با مارک دیگه Symphony 604 که 4 تا لن داره باضافه اکسس پوینت در صورتی که مودم معمولی حد اکثر یک لن داره و یک یو اس بی که دیگه کارایی نداره.

مطمئنن همه ازش استفاده خواهند داشت
مخصوصا که دیگه تمام گوشیها دارن وایرلس دار میشن...:46:

Kolang
23-07-2008, 12:14
من مودم D-Link 2640 T گرفتم چهارپورت LAN داره و وایرلس هم هست ، خریدم 81000 تومان ، خیلی هم راضیم .

منم همینو گرفتم 77
تا حالا مشکلی نداشتم باهاش و راضیم ازش
فقط قبلا مودم adsl نداشتم... آیا هیچ کدوم دکمه پاور ندارن؟ یا این مدل نداره؟

amonesary
23-07-2008, 12:46
دوستان حالا قیمت این وایر لسا چقد گرونتره و با موبایلم میشه باهاش ارتباط برقرار کرد؟

راستی نکنه همون Wi Fi هست؟

اگه نه اینا چه ربطی به هم دارن؟

مرسی

mehdi_08
23-07-2008, 12:55
فقط d-link

mehdi_08
23-07-2008, 13:07
سلام بچه ها.من میخوام adsl بگیرم ولی موندم مودم رو چی بگیرم.چون در زمینه adsl کار نکدم تجربه ای هم ندارم.
1)تا حدود 45 تومن(اگر کمتر هم هست بگید) چه مودمی بگیرم؟البته نمیخوام 1 ماه بعد بسوزه!میخوام چیز خوبی باشه!
2)مادربردم 2 تا کارت شبکه داره میتونم از اونها استفاده کنم؟
3)اگر در این زمینه راهمایی کنید ممنون میشم.مثلا usb خوبه یا نه؟ و...
در ضمن میخوام شاتل 128 adsl2+ بگیرم.
ممنون از راهنماییتون.
1)تا 45.000 دی لینک 520t مدل خیلی خوبیه adsl2+ هم ساپورت می کنه تک پورت لن هستش
2)آره می تونی از یکیش استفاده کنی
3)usb هم اصلا نگیر چون درایورش زیاد اذیت می کنه هی می پره فقط از پورت لن استفاده کن
در ضمن اول از خود شرکت بپرس که چه مارک هایی رو پشتیبانی می کنه بعد سعی کن که از خود شرکت مودم نخری چون گرون می فروشند
اگه سوالی هست در خدمتیم:20:

amonesary
23-07-2008, 13:19
کجا میشه مودم خرید؟
یعنی بازار اصلیش تو تهران کجاس؟

Hamid Reza
23-07-2008, 13:30
کجا میشه مودم خرید؟
یعنی بازار اصلیش تو تهران کجاس؟

در حال حاضر بازار رضا

mehdi_08
23-07-2008, 13:31
من که تو تهرانو نمی دونم
مارک d-link اصلش ماله چینه و با دو گارنتی تولیرایان و ایزی تو بازار هست

zed2
23-07-2008, 13:59
دوستان حالا قیمت این وایر لسا چقد گرونتره و با موبایلم میشه باهاش ارتباط برقرار کرد؟

مرسی

نه فرق می کنه استاندارد ها و بردی که دارن و تجهیزاتش با هم متفاوت است.

mostafaeshghi
23-07-2008, 15:06
توی توپ خونه

جدی گفتی اینو!!!؟؟!؟!

آخه این مرکزی که شکما گفتی از محلای خرید ل.ازم الکترونیکی و مخصوصا کنسولهای بازی حداقل در 6-7 سال پیش به قبل بوده و فکر کنم الآن مجتمعهای تجاری و پاساژهای زیادی برای صنف کامپیوتر و وسایل جانبی زده شده باشد !

به نظر من بهتریم مرکزهای خرید کامپیوتر اول از همه بازار رضا بعد از آن مجتمع کامپیوتری ایران و بعد از آن هم میشه پایتخت و ولیعصر و .... اینها را نام بد!
الآن توپخونه دیگه مرکز جنسهای بنجل و رده پایین و بی کیفیت شده حداقل تو لوازم کامپیوتری !

من فقط نظر خودم را گفتم و نظر تمامی دوستان مورد احترام است !

Hamid Reza
23-07-2008, 15:10
جدی گفتی اینو!!!؟؟!؟!

آخه این مرکزی که شکما گفتی از محلای خرید ل.ازم الکترونیکی و مخصوصا کنسولهای بازی حداقل در 6-7 سال پیش به قبل بوده و فکر کنم الآن مجتمعهای تجاری و پاساژهای زیادی برای صنف کامپیوتر و وسایل جانبی زده شده باشد !

به نظر من بهتریم مرکزهای خرید کامپیوتر اول از همه بازار رضا بعد از آن مجتمع کامپیوتری ایران و بعد از آن هم میشه پایتخت و ولیعصر و .... اینها را نام بد!
الآن توپخونه دیگه مرکز جنسهای بنجل و رده پایین و بی کیفیت شده حداقل تو لوازم کامپیوتری !

من فقط نظر خودم را گفتم و نظر تمامی دوستان مورد احترام است !

راستش ما 2 3سال پیش رفته بودیم پر از مودم adsl بود

bahdar
23-07-2008, 15:37
شاتل این ها رو میده:
Asus AM602 COMBO
Paradyne 6211
BiPAC 5200 Series
CT507
Billion 7300
59000 تومان ارزش داره؟!
------------------------
چی شد جواب ما؟!
ممنون.

amonesary
23-07-2008, 16:06
59000 تومان ارزش داره؟!

این سوال منم هس شدید......

Cleeev
23-07-2008, 16:12
به نظر من d-link بهترین مارکه چون سال هاست که توی زمینهء تجهیزات شبکه کار میکنه.
من که خودم d-link 520tدارم 43.000خریدمش ازش هم راضیم.
فقط d-link

مطمئنی...!!!!

D-Link همچین مارک قدیمی ای هم نیستش...

اگه به سال ها و کیفیت و تجربه بخوای نگاه کنی Cisco یا همون مارک LinkSYS و USRobotics و Sun Microsystems که از اون اول بودن و بابا بزرگ همه اینا هستن... تازه DELL و HP و Microsoft هم در زمینه شبکه تجربه های بسیار بیشتری از D-Link دارن... همچنین کیفیت بیشتر...

:13:

mostafaeshghi
23-07-2008, 16:16
شاتل این ها رو میده:
Asus AM602 COMBO
Paradyne 6211
BiPAC 5200 Series
CT507
Billion 7300
59000 تومان ارزش داره؟!
------------------------

پیشنهاد من به شما Asus AM602 هست که واقعا مودم کاری و خوبی هست!

قیمتش هم تا آنجا که من میدونم 50 هزار توامن هست اگر دیدی گران میدند خودت برو بیرون تهیه کن !

با هیچ کدام! مودمی که از فناوری ADSL پشتیبانی میکنه نمیتونه فناوریهای دیگه را ساپورت کنه! (یعنی واقعیت که من ندیدم و بعید میدونم باشه همچنین چیزی)

قیمت مودم خوب دیال آپ هم بیشتر از 10-15 تومان نیست !

bahdar
23-07-2008, 17:06
یشنهاد من به شما Asus AM602 هست که واقعا مودم کاری و خوبی هست!
اینو شاتل میده.درسته؟ولی COMBO که آخر اسم مودم نوشته یعنی چی؟

قیمتش هم تا آنجا که من میدونم 50 هزار توامن هست اگر دیدی گران میدند خودت برو بیرون تهیه کن !
بعد از بیرون بخریم اینا واسمون نصب می کنند؟!
ممنون.

surpriser
23-07-2008, 17:20
1)تا 45.000 دی لینک 520t مدل خیلی خوبیه adsl2+ هم ساپورت می کنه تک پورت لن هستش
2)آره می تونی از یکیش استفاده کنی
3)usb هم اصلا نگیر چون درایورش زیاد اذیت می کنه هی می پره فقط از پورت لن استفاده کن
در ضمن اول از خود شرکت بپرس که چه مارک هایی رو پشتیبانی می کنه بعد سعی کن که از خود شرکت مودم نخری چون گرون می فروشند
اگه سوالی هست در خدمتیم:20:
ُسلام.ممنون از جوابتون.یعنی من میتونم به جای خریدن مودم از کارت شبکم استفاده کنم یا اصلا ربطی نداره؟:11:

Hamid Reza
23-07-2008, 17:22
ُسلام.ممنون از جوابتون.یعنی من میتونم به جای خریدن مودم از کارت شبکم استفاده کنم یا اصلا ربطی نداره؟:11:

نه
شما اگه میخوای از مودم لن استفاده کنید نیاز به کارت شبکه دارید

surpriser
23-07-2008, 17:47
نه
شما اگه میخوای از مودم لن استفاده کنید نیاز به کارت شبکه دارید
سلام.یعنی اگر بخوام از مودم لن استفاده کنم باید به جز کارت شبکه مودم هم بگیرم؟
با تشکر:11:

Hamid Reza
23-07-2008, 18:00
سلام.یعنی اگر بخوام از مودم لن استفاده کنم باید به جز کارت شبکه مودم هم بگیرم؟
با تشکر:11:
بله
واسه مودم لن حتما داشتن کارت شبکه لازمه

ferble
23-07-2008, 18:06
بله
واسه مودم لن حتما داشتن کارت شبکه لازمه
اگه کامپیوترت قدیمی نباشه لن داره اگه قدیمی باشه نیگاه کن ببین هست یا نه اکه هست نیازی به کارت شبکه نیست.

amonesary
23-07-2008, 18:10
دوستان من یه سرچی تو وب زدم

ضاهرا مودم Asus am602 خوبه

اما خود شاتل Billion 5210 رو پیشنهاد داده بود ولی این Asus هم تو لیستشون هس

میخواستم ببینم کسی این دو مدلو میشناسه و میتونه بگه اون بیلیونه نسبت به ایسوسه برتری داره یا نه

بعدم این که برای خرید کارت شبکه هم چن تا سوال دارم که بعد این میگم

مرسی

mehdi_08
23-07-2008, 19:33
منم همینو گرفتم 77
تا حالا مشکلی نداشتم باهاش و راضیم ازش
فقط قبلا مودم adsl نداشتم... آیا هیچ کدوم دکمه پاور ندارن؟ یا این مدل نداره؟
دوست عزیز مودم هایd-link دکمه power ندارند.

Kolang
23-07-2008, 20:47

مرسی

نه فرق می کنه استاندارد ها و بردی که دارن و تجهیزاتش با هم متفاوت است.

مطمئنی زد جان؟
آخه پس چرا توی مشخصات گوشهای اینجوری مینویسن:
Wi-Fi 802.11 b/g, UPnP technology=WLAN

من فکر میکنم این همون وایرلسه دیگه.... WLAN مگه همون نیست؟!!
ببخشید... من رو اطلاعات ناقص خودم دارم صحبت میکنم... اه خیلی دارم سوتی میدم نخندین بهما :31:

پس زودی بگو ببینم این چیچیه... اینی که واسه موبایل ها توی قسمت وایرلس مینویسن... یعنی نمیشه باهاش وصل شد به اینترنت وایرلس؟

farhad_s5
23-07-2008, 21:30
سلام دوستان عزيز!

من بالاخره مودم USRobotics رو با قيمت 45.000 خريدم كه ADSL 2+ هست و مي خوام ازش براي ADSL معمولي استفاده كنم!!

ولي يه مشكلي كه دارم اين هست كه تو جعبش كابل USB اون نبود و فقط كابل LAN اون بود!! با LAN نصبش كردم و امروز رفتم يه كابل USB كه براي پرينتر هست براش خريدم! ولي وقتي نصبش مي كنم چراغ اتصال USB روشن ميشه ولي ويندوز نميگه Found new hardware و من هر كاري مي كنم نتونستن با اتصال USB تنظيمش و چكش كنم!! اگه ميشه من رو راهنمايي كنيد دوستان!

يه سوال ديگه دارم ، اونم اين هست كه اگه بخوام خودم مودمم رو نصب كنم بايد از ISP چه چيزايي رو بگيرم(منظورم اطلاعات نرم افزاري مثه IP و امثال اين)

_Barbod_
23-07-2008, 21:39
سلام دوستان عزيز!

من بالاخره مودم USRobotics رو با قيمت 45.000 خريدم كه ADSL 2+ هست و مي خوام ازش براي ADSL معمولي استفاده كنم!!

ولي يه مشكلي كه دارم اين هست كه تو جعبش كابل USB اون نبود و فقط كابل LAN اون بود!! با LAN نصبش كردم و امروز رفتم يه كابل USB كه براي پرينتر هست براش خريدم! ولي وقتي نصبش مي كنم چراغ اتصال USB روشن ميشه ولي ويندوز نميگه Found new hardware و من هر كاري مي كنم نتونستن با اتصال USB تنظيمش و چكش كنم!! اگه ميشه من رو راهنمايي كنيد دوستان!
سلام
کمی عجیبه که کابل داخل جعبه نبوده اما مشکلی نیست
شما به کامپیوتر وصل کن بعد سی دی مودم رو داخل سی دی رام قرار بده
داخل سی دی یک فولدر هست که اگر اشتباه نکنم اسمش Software هست
وارد پوشه بشو بعد از اون وارد پوشه USB و از اونجا نصب کن

Majidson
23-07-2008, 23:01
از مدير سايت خواهش مي كنم مودم Planet را حتماً تو نظزسنجي قرار بدهيد.

من با اكثر مودم ها كار كردم هيچي Planet نميشه. Planet بايد تو نظرسنجي باشه.

مودم Planet با گارانتي دات كام عرضه مي شود.

ferble
23-07-2008, 23:09
مودم Planet با گارانتي دات كام عرضه مي شود.
این رو تبلیغ به حساب بیاریم؟

Majidson
23-07-2008, 23:20
این رو تبلیغ به حساب بیاریم؟

نه من قصد تبليغ ندارم. قصد من اطلاع رساني بود.

ولي Planet تو بازار خيلي معروفه و به نظر من بايد تو نظرسنجي باشه.

Cleeev
23-07-2008, 23:27
سلام دوستان عزيز!

يه سوال ديگه دارم ، اونم اين هست كه اگه بخوام خودم مودمم رو نصب كنم بايد از ISP چه چيزايي رو بگيرم(منظورم اطلاعات نرم افزاري مثه IP و امثال اين)

شما با گارانتی "انفورماتیک گستر" گرفتی...؟؟؟ چون مدل های ریمارک شده مودم های USR توی بازار دارن زیاد میشن و فقط اگه با این گارانتی بخرید میتونید اطمینان داشته باشید که قطعات اصلی رو خریدید... (این قضییه در مورد LinkSYS و D-Link هم صدق میکنه)... :19:

اگر شما مودم USRobotics 9112 رو گرفتی روی جعبه اش یه سری عکس داره که محتویات داخل جعبه رو به صورت دو بعدی نشون داده... محتویات جعبه USRobotics USR819112 :

ADSL2+ Modem
Power Adapter
Phone Cable, Ethernet Cable, USB Cable
Quick Installation Guide, CD-ROM
Micro Filter

هر یک از اینا که توی جعبه نباشه باید از فروشنده بخواید... :19:

Ethernet نیازی به درایور نداره ولی USB برای همه مودم ها نیاز به درایور داره... شما حتما باید قبل از اتصال مودم به کامپیوتر از طریق USB از طریق CD همراه Modem درایور رو نصب کنید... که یه برنامه AutoRun هستش با یه ظاهر مناسب و کار باهاش آسونه... :46:

بعدشم فکر کنم یه بار باید ریست کنید و بعد مودم رو به کامپیوتر وصل کنید... شما اگه دفترچه Quick Installation Guide همراه Modem رو بخونید توش کاملا توضیح داده... :20:

در ضمینه تنظیمات و کانفیگ مودم برای اتصال به اینترنت هم توی صفحه دوم همین تاپیک من خودم به طور کامل با عکس توضیح دادم.... :11: :

اینم عکس روی جعبه مودم که محتویات داخل جعبه رو معرفی میکنه... :

موفق باشید... :8:

farhad_s5
24-07-2008, 01:30
دوست عزيز ضمانتم انفورماتيك گستر هست ولي مودمم 9115 هست!! روي جعبش هم شكل يو اس بي هست ولي در جعبش نيست!! براي من توش:1-آداپتور 2-كابل تلفن 3-كابل اترنت 4-يه تقسيم يك به 2 هست!! 5-يك كابلي كه نفهميدم برا چيه؟!! يك سر مثه سرهاي كابل تلفن هست و سر ديگر اون سفيد رنگ و كمي بزرگتر از كابل تلفن هست 6-سي دي 7-دفترچه 8-اسپليتر

دوست عزيز من كارهاي توي دفترچه رو كامل انجام دادم ولي كامپيوتر نبايد يه پيغامي بده كه مثلا مودم بوسيله ي Usb شناخته شد؟!!! از طريق Usb از كجا بايد بفهمم كه مودم كار مي كنه يا نه؟!

farhad_s5
24-07-2008, 01:38
سلام
کمی عجیبه که کابل داخل جعبه نبوده اما مشکلی نیست
شما به کامپیوتر وصل کن بعد سی دی مودم رو داخل سی دی رام قرار بده
داخل سی دی یک فولدر هست که اگر اشتباه نکنم اسمش Software هست
وارد پوشه بشو بعد از اون وارد پوشه USB و از اونجا نصب کن

دوست عزيز اينستالش كردم!!

از كجا بايد بفهمم كه مودم با USB به طور صحيح داره كار مي كنه؟!!:41:

من هنوز قراردادم شروع نشده با ISP

Cleeev
24-07-2008, 02:24
دوست عزيز ضمانتم انفورماتيك گستر هست ولي مودمم 9115 هست!! روي جعبش هم شكل يو اس بي هست ولي در جعبش نيست!! براي من توش:1-آداپتور 2-كابل تلفن 3-كابل اترنت 4-يه تقسيم يك به 2 هست!! 5-يك كابلي كه نفهميدم برا چيه؟!! يك سر مثه سرهاي كابل تلفن هست و سر ديگر اون سفيد رنگ و كمي بزرگتر از كابل تلفن هست 6-سي دي 7-دفترچه 8-اسپليتر

دوست عزيز من كارهاي توي دفترچه رو كامل انجام دادم ولي كامپيوتر نبايد يه پيغامي بده كه مثلا مودم بوسيله ي Usb شناخته شد؟!!! از طريق Usb از كجا بايد بفهمم كه مودم كار مي كنه يا نه؟!

نه... شما اگه به قسمت Connections ویندوز توی Control Panel برید یه Local Area Connection میبینید... که به صورت پیشفرض Hide هست و توی SysTray نمایش داده نمیشه که شما میتونید با راست-کلیک و انتخاب Properties و سپس انتخاب تیک کنار عبارت Show icon in notification area when connected و بعد هم OK و اینجوری شما یه آیکون کانکشن توی SysTray میبینید...

همچنین میتونید برای اینکه مطمئن بشید ارتباط با مودم برقراره توی نوار آدرس مرورگرتون بنویسید 192.168.2.1 که صفحه تنظیمات مودمتون که توی حافظه مودمتون هستش رو میبینید که تا به مودم وصل نباشید نمیتونید وارد اون صفحه بشید...

در ضمن، سیم USB فقط 3 تا 5 متر رو پشتیبانی میکنه... دستگاه شما از 5 متر پشتیبانی میکنه ولی اگه کامپیوترتون قدیمی تر از 2004 باشه و از USB1.0 و USB1.1 با سرعت پایین استفاده کنه ممکنه نتونید بیش از 3 متر کابل USB استفاده کنید... در حالی که کابل Ethernet در حالت عادی بین 80 تا 100 متر رو پشتیبانی میکنه... برای اطلاعات بیشتر میتونی به پست زیر که اونم خودم نوشتم بری:

اون کابلی که شما میگید احا=تمالا کابل Ethernet هستش... دو سرش میگید باهم فرق میکنن...؟؟؟ احیانا دو سرش این شکلی نیستن...؟؟؟ :

این مدل 9115 رو ندیده بودم... قبلا توی سایت USR خاورمیانه توی قسمت اینا فقط دو تا محصول بود... 9112 و 9107 ولی الان یکی به اسم 9115 هم اضافه شده... طبق چیزایی که من توی مشخصات 9115 دیدم به جز دو مورد هیچ تفاوتی بین 9115 و 9112 نیست و فکر میکنم که USR خودش به این نتیجه رسیده که قیافه 9112 زیاد جالب نیست به همین خاطر این مدل رو ساخته... فقط در ضمینه Networking مودم 9112 قابلیت UPnP رو داره که 9115 نداره که دیدن وقتی که این قابلیت بهتره همیشه فعال باشه دیگه چه نیازی به پرسیدن داره و خودشون درستش کردن... و یکی هم در ضمینه Security که قابلیت URL Blocking در 9112 هست که 9115 نداره که برای ما هیچ کاربردی نداره... در این باره هستش که شما اول توی قسمت Access Control که میتونید کامپیوترای شبکه تون رو هر کدوم رو جداگانه محدود کنید بعدش برید توی اون قسمت و آدرس سایت ها و کلید واژه هایی که نمیخواین کسی ازشون استفاده کنه رو وارد کنید که بیشتر برای مسائل اخلاقی ممکنه کارا باشه که توی ایران کاربرد نداره... :27: شاید منم اگه خواستم برای جای دیگه ای بگیرم از این 9115 بگیرم... چون خوشگل تره... البته هر جفتشون خوشگلن ولی 9115 خوشگل تره... تطبیق رنگ سفید و خاکستری در 9115 قشنگ تر از مشکی متالیک در 9112 هستش...

USRobotics is the best

farhad_s5
24-07-2008, 02:50
مرسي از راهنماييت دوست عزيز!

حالا ديگه Lan كار مي كنه!! فعلا نيازي به Usb نيست!!! از نظر كيفي كه فرقي بين Lan و Usb نيست؟!

ولي اون فيشي كه گفتم يه سرش مثل سر سيم تلفن هست و سر ديگر اون سفيد و بزرگ هست،نمي دوني برا چيه؟!!

براي ارتباط با مودم بايد 192.168.1.1 رو بزنم دوست عزيزم!

mehdi_08
24-07-2008, 07:40
farhad_s5
از پورت لن استفاده کن از یواس بی خیلی بهتره احتیاج به درایور نداره
در حالی که یو اس بی به درایور احتیاج داره وامکان پاک شدن درتیورش هم هست

MaSoOd
24-07-2008, 07:53
منم دیروز US Robotics رو گرفتم 95 تومن

4 تا پورت لن اره + وایرلس و USB

Hamid Reza
24-07-2008, 08:00

حالا ديگه Lan كار مي كنه!! فعلا نيازي به Usb نيست!!! از نظر كيفي كه فرقي بين Lan و Usb نيست؟!

ولي اون فيشي كه گفتم يه سرش مثل سر سيم تلفن هست و سر ديگر اون سفيد و بزرگ هست،نمي دوني برا چيه؟!!

چرا دوست عزیز لن کیفیت و کاراییش بهتره

mehdi_08
24-07-2008, 08:07
چرا دوست عزیز لن کیفیت و کاراییش بهتره
آره من هم همینو می گم لن از یواس بیخیلی بهتره در ضمن اگر از فرشنده های تجهیزات شبکه هم بپرسید همینو میگن:46:

Mohsen khan
24-07-2008, 08:21
مودم Planet هم به نظرسنجي اضافه شد

amonesary
24-07-2008, 10:25
برای خرید کارت شبکه یه راهنمایی کوچولو لازم دارم که چه کارتی با چه قیمتی و از کجا تهیه کنم؟

هماهنگی با مودم و مادربرد و این جور چیزا مهمه یا نه؟

ferble
24-07-2008, 10:46
برای خرید کارت شبکه یه راهنمایی کوچولو لازم دارم که چه کارتی با چه قیمتی و از کجا تهیه کنم؟

نه یک کارت شبکه d-link بگیر چون فکر کنم غیر از این مارک بیخود مارک دیگه ایی تو بازار نباشه ولی یادت باشه درایورش رو هم بگیری بدون درایور نگیر میگن درایور نمیخواد ولی من دیدم که ویندوز درایور میخواد

kivig
24-07-2008, 11:03
آره من هم همینو می گم لن از یواس بیخیلی بهتره در ضمن اگر از فرشنده های تجهیزات شبکه هم بپرسید همینو میگن:46:
دقیقا همینطوره , لن خیلی خیلی بهتر از Usb هستش:20:

mostafaeshghi
24-07-2008, 11:17

ممنون.

در مورد کمبو بودن چیزی نشنیده بودم !

بله! از اون لحاظ مشکلی نداره ! شما ببگید خودم مودم را تهیه کردم !

mehdi_08
24-07-2008, 11:35
نه یک کارت شبکه d-link بگیر چون فکر کنم غیر از این مارک بیخود مارک دیگه ایی تو بازار نباشه ولی یادت باشه درایورش رو هم بگیری بدون درایور نگیر میگن درایور نمیخواد ولی من دیدم که ویندوز درایور میخواد
کارت شبکه مارکش زیاد مهم نیست در ظمن اکثر همراه تمام کارت های شبکه درایورش هم هست در حالی که تمامشون توسط سیستم شناسایی میشه:13:

mehdi_08
24-07-2008, 11:41

نه مهم نیست هر مارکی که گرفتی بیگیر من خودم یه 6هزار تومنی شو گرفتم که حتی گارنتی هم نداره .یعنی حتی نمی ارزه که با گارانتی بگیری چون هزینه ارسال برگشت قطعه واسه گارانتی پای مشتریه که چیزی در حدود 7یا8 تومن در میاد حالا خودت مقلیسه کن:8:

Cleeev
24-07-2008, 16:01

قابلی نه داشت...

اونی که میگی شاید همون Splitter باشه و مارکش هم AGCOM هستش... یه سرش یه کابل تلفن کوتاه وصله که میشه جداش کرد و یه سرش هم دو تا پورت داره که بالای هر کدومشون نوشته ADSL و یا Phone که برای این هستش که تلفن رو بهش وصل کنی تا نویز نداشته باشه... مودم نیازی بهش نداره... به تلفن حتما باید وصل کنی ولی مودم نیازی بهش نداره... اگه وصل نکنی هم روی خط تلفنت نویز خواهی داشت و هم در 80 درصد مواقع ممکنه که Caller ID تلفنت کار نکنه...

برای مودم من کهUSR819112 هستش باید از 192.168.2.1 استفاده کنم... برای شما اونی... مهم نیستش و هر مودمی برای خودش فرق میکنه... ولی USRobotics ها همشون از IP های 192.168 استفاده میکنن...

فرق LAN و USB به طور عمومی فقط همیناس :

1- سرعت: USB در حالت 2.0 تا حداکثر 480Mbps سرعت داره ولی Ethernet سرعتش به چند گیگابیت هم میرسه...
2- طول سیم: USB در بیشترین حالت 5 متر سیم میتونه داشته باشه و بیش از اون قطع و وصل میشه ولی Ethernet تا 100 و 150 متر هم میتونه طول داشته باشه و بیش از اون هم قدرتش کم میشه و کمی هم قطع میشه...

همونطوری هم که گفتم برای اطلاعات بیشتر میتونید به اینجا برید :

تفاوت USB و LAN از لحاظ نرم افزاری:

شما اگه بخواید یه شبکه تحت USB داشته باشید باید درایور داخل CD همراه دستگاهتون رو نصب کنید تا یه شبکه مجازی با استفاده از پورت USB ایجاد بشه... این در حالی هستش که وقتی از LAN استفاده میکنید کافیه کابل ر. به کامپیوتر وصل کنید تا خود کامپیوتر بدون هیچ گونه نصب و انواع Found New Hardware و... یه کانکشن برای شما باز کنه و شما طبق سرعت کارت شبکه تون به مودمتون وصل میشید... این قضییه در مواردی مهم میشه که شما قصد استفاده از سیستم عاملی غیر از ویندوز رو دارید که درایورش توی CD دستگاهتون نیست و برای استفاده از USB هم حتما باید درایور نصب کنید ولی برای LAN هیچ نیازی به درایور نیست و کافیه شما کابل رو وصل کنید...

موفق باشید... CleeeV :10: :11: :8:

Cleeev
24-07-2008, 16:11

برو بازار رضا یا ایران... توی بازار رضا یه مغازه ای توی راهروی شمالی هستش که شبکه فروشه و توی ایران هم طبقه دوم توی راهروهای جانبی اش چند تا مغازه هستن که شبکه فروشن...

برو یه کارت شبکه D-Link 10/100 بگیر که باید بگی "کارت شبکه دی-لینک ده صد" که قمتشم بین 5 تا 6 هزار تومنه با 5 سال گارانتی "شرکت خدماتی ایزی (easy)"... سرعتشم از 10 تا 100 Mbps (مگابیت بر ثانیه) هستش... البته البته مدل های گیگابیتی و وایرلس هم هستن که گیگابیتی های D-Lin حدود 15 هزار تومن و وایرلس مگابیتی اش هم حدود 40 هزار تومنه... همون مغازه هایی که گفتم (که غالبا تابلوهای D-Link دارن) برید همه چیز دارن...

البته مارک های دیگه ای هم هستن ولی D-Link هم خوبه و هم کیفیتش بد نیست... کیفیتش خیلی مهمه که من به شما D-Link و LinkSYS و USRobotics رو پیشنهاد میدم چون توی بازار ایران دومی و سومی کمن یا نیستن همون D-Link رو بخرید...

:8: :11: :40: :20: :46: :8:

bahdar
24-07-2008, 16:56
شاتل این ها رو میده:
Asus AM602 COMBO
Paradyne 6211
BiPAC 5200 Series
CT507
Billion 7300
-------------------------------------------

یشنهاد من به شما Asus AM602 هست که واقعا مودم کاری و خوبی هست!

ممنون.

MaSoOd
24-07-2008, 19:31
نظر سنجی یه مشکلی داره :

برا یه مودمی اسم کلیش گفته شده مثلا دی لینک

برا اون یکی با مشخصات گفته شده

بهتره یکی از این 2 حالت باشه

ولی COMBO که آخر اسم مودم نوشته یعنی چی؟

یعنی هم .USB داره هم LAN

اصولا ساختمانشون فرقی نداره و باید نصب کنن

نصب مودم هم که کاری نداره بهتره خودت اینکارو انجام بدی

bahdar
24-07-2008, 21:00
ممنون.
ولی هم بلد نیستم و هم خودشون نصب کنن دیگه بهانه ای ندارن.

MaSoOd
24-07-2008, 21:05
نه دیگه نشد

اگه از اول اینطوری فکر کنی تا روز آخر ISP اذیتت میکنه

اونوقت تا سرویسشون افت کرد میگه مشکل از خودتونه و . . .. .

خب بهانه نباید داشته باشه که شما یه آشنایی اولیه با مودمت داشته باش و برو داخل تنظیماتش بعد بهشون زنگ بزن و راهنمایی بخواه اونا هم یه چند تا عدد رو میگن که باید

تو جاهایه مربوطه واردش کنی و تمام

Mohsen khan
24-07-2008, 21:13
نه دیگه نشد

اگه از اول اینطوری فکر کنی تا روز آخر ISP اذیتت میکنه

اونوقت تا سرویسشون افت کرد میگه مشکل از خودتونه و . . .. .

خب بهانه نباید داشته باشه که شما یه آشنایی اولیه با مودمت داشته باش و برو داخل تنظیماتش بعد بهشون زنگ بزن و راهنمایی بخواه اونا هم یه چند تا عدد رو میگن که باید

تو جاهایه مربوطه واردش کنی و تمام
اين تنظيمات مودم منظور چه چيزهايي هست ؟
چون من كه تا الان هيچ تنظيمي روي مودم انجام ندادم

mehdi_08
24-07-2008, 21:31
راستی تو بخش نظر سنجی جای برند tp-link خالیه.
بعضی از شرکت ها مثل صبانت کرمانشاه حسلبگر این مدل رو دارند.

MaSoOd
24-07-2008, 22:04
اين تنظيمات مودم منظور چه چيزهايي هست ؟
چون من كه تا الان هيچ تنظيمي روي مودم انجام ندادم

خب برا بار اول که مشترک DSL میشی و مودم رو میخری باد VPI و VCI رو وارد مودم کنی + یوزر و پسورد کانکشن رو ( اگر از pppoe استفاده میکنی )

همون که از 192.168.1.1 میری داخلش

البته بعضی شرکتا قبل از فروش مودم این کارا رو با نرم افزار و سخت افزار خودشون میکنن

ferble
24-07-2008, 22:11
خب برا بار اول که مشترک DSL میشی و مودم رو میخری باد VPI و VCI رو وارد مودم کنی + یوزر و پسورد کانکشن رو ( اگر از pppoe استفاده میکنی )

همون که از 192.168.1.1 میری داخلش

البته بعضی شرکتا قبل از فروش مودم این کارا رو با نرم افزار و سخت افزار خودشون میکنن

خوب وقتی برای تازه کار اینا رو بگی میگه ولش کن خودشون میان نصب میکنن درصورتی که فوقش اگر سرویس دهنده برادبند داشته باشه کافیه بهش بگی مودمو وصل کنه و یک کانکشن برادبند بسازه ضمنا اونطور که من فهمیدم محسن خان از داتک اکانت داره که برادبندی نیست گرچه پرهام میگفت که قراره اونها هم برادبندیش کنن ولی مثل این که منصرف شدن.

mostafaeshghi
25-07-2008, 00:32
نظر سنجی یه مشکلی داره :

برا یه مودمی اسم کلیش گفته شده مثلا دی لینک

برا اون یکی با مشخصات گفته شده

بهتره یکی از این 2 حالت باشه

یعنی هم .USB داره هم LAN

اصولا ساختمانشون فرقی نداره و باید نصب کنن

خب آخه مدلهای ایسوس همین دوتاست که استفاده میشه ! ولی دی لینک خیلی مدلهای زیادی داره که وارد کردنشون تو نظرسنجی کار زیاد جالبی نیست ، البته نظر شخصی منه و به نظر شما هم احترام میگذارم !

آفرین ممنون که یه چیزی یادمون دادی! ولی نکته ای که هست اینه که همه ی مودمهای موجود از نوغ AM602 هم یو اس بی دارند و هم لن پس گفتنش و یا نگفتنش دیگه چه سودی داره!؟

farhad_s5
25-07-2008, 02:05
قابلی نه داشت...

اونی که میگی شاید همون Splitter باشه و مارکش هم AGCOM هستش... یه سرش یه کابل تلفن کوتاه وصله که میشه جداش کرد و یه سرش هم دو تا پورت داره که بالای هر کدومشون نوشته ADSL و یا Phone که برای این هستش که تلفن رو بهش وصل کنی تا نویز نداشته باشه... مودم نیازی بهش نداره... به تلفن حتما باید وصل کنی ولی مودم نیازی بهش نداره... اگه وصل نکنی هم روی خط تلفنت نویز خواهی داشت و هم در 80 درصد مواقع ممکنه که Caller ID تلفنت کار نکنه...

برای مودم من کهUSR819112 هستش باید از 192.168.2.1 استفاده کنم... برای شما اونی... مهم نیستش و هر مودمی برای خودش فرق میکنه... ولی USRobotics ها همشون از IP های 192.168 استفاده میکنن...

1- سرعت: USB در حالت 2.0 تا حداکثر 480Mbps سرعت داره ولی Ethernet سرعتش به چند گیگابیت هم میرسه...
2- طول سیم: USB در بیشترین حالت 5 متر سیم میتونه داشته باشه و بیش از اون قطع و وصل میشه ولی Ethernet تا 100 و 150 متر هم میتونه طول داشته باشه و بیش از اون هم قدرتش کم میشه و کمی هم قطع میشه...

موفق تر باشید... :10:

مرسي از راهنمايي هات عزيزم:10:
ولي اون كابلي كه من ميگم،اوني كه شما ميگي نيست!!:13:

حتما در اولين فرصت عكسش رو مي ذارم!:46:

Cleeev
25-07-2008, 03:32
بالاخره من نفهمیدم این نظرسنجی داره میپرسه که "شما چه مودمی دارید" یا "کدوم مودم بهتره"...

در واقع الان رای دهندگان اکثرشون به مودمی که خودشون دارن رای میدن... که به نظر من بهتره که سوال رو به "شما چه مودمی دارید" تغییر بدید... که در این صورت دیگه هیچ ارزشی نخواهد داشت... چون 90 درصد کاربران ADSL از خود شرکت های ADSL مودم میگیرن که همه میدونم 99 درصد مودمایی که شرکتای ADSL توی ایران میدن برای اینکه سود بیشتری داشته باشن از بدترین مدل های بازار هستن... خوب اون موقع مععلومه که مودمای مزخرفی که شرکتا میدن میان بالا...

اگه نه، میخواید که واقعا یه نظر سنجی روی این باشه که کدوم مودم بهتره، خوب اینجا فقط چهار برند میتونن وجود داشته باشن... :

LinkSYS, USRobotics, D-Link, ASUS

که این کار کاملا نشدنی هستش... اولا باید مقایسه بشه و معمولا مقایسه روی مدلای بالای 100 هزار تومن انجام میشه که همه ندارن... دوما بحث سر این نیست که این یکی سیمش قطعه و اون یکی سیمش سالمه... بحث میره به سوی مباحث تخصصی... که برای دونستن اینا هم نیازی نیست که اینجا بحث بشه... چون اطلاعات قاطی پاتی میشن و نامرتب... هر یک از این چهار برند سایتای واقعا کامل و تخصصی ای دارن و رفتن و کند و کاو توی سایت این چهار برند عین خوندن 10 تا کتاب تخصصی شبکه هستش...

پس در آخر به این نتیجه میرسیم که نرسنجی این بحث رو یا بردارید و یا به "شما چه مودمی دارید" تغییرش بدید که اون موقع هم چون هیچ بار علمی و عملی ای نداره بهتره که کلا حذف بشه...

ولی تاپیک بد نیست و خوبه که در مورد مودم ها و نصب و راه اندازی و مشکلات و... شون صحبت و بحث بشه...

Mohsen khan
25-07-2008, 07:58
عنوان نظرسنجي عوض شد

محسن

mehdi_08
25-07-2008, 11:13
لطفا برند tp-link رو تو نظر سنجی وارد کنید.

mostafaeshghi
25-07-2008, 15:12
قابلی نه داشت...

موفق تر باشید... :10:

خیلی ممنون از توضیحاتتون ! ولی یه سوال اساسی :

وقتی سرعت اینترنت در نهایت میشه 8 مگابیت و همچنین اگر فرض بگیریم فاصله ی مودم تا خود کامپیوتر بیش از 5 متر نباشه ! دیگه برتری خاص لن چیه ؟!

به نظر من که نباید فرقی بینشون باشه !؟ درسته ؟!

Mohsen khan
25-07-2008, 15:44
خود شركت ها كه اعتقاد دارند با كارت شبكه وصل كنيد
چرا ؟ بايد نظر كارشناسي خودشون را پرسيد

Cleeev
25-07-2008, 16:03
خیلی ممنون از توضیحاتتون ! ولی یه سوال اساسی :

وقتی سرعت اینترنت در نهایت میشه 8 مگابیت و همچنین اگر فرض بگیریم فاصله ی مودم تا خود کامپیوتر بیش از 5 متر نباشه ! دیگه برتری خاص لن چیه ؟!

تفاوت هایی که من گفتم سخت افزاری هستن... از لحاظ نرم افزاری این دو با هم تفاوت دارن...

شما اگه بخواید یه شبکه تحت USB داشته باشید باید درایور داخل CD همراه دستگاهتون رو نصب کنید تا یه شبکه مجازی با استفاده از پورت USB ایجاد بشه... این در حالی هستش که وقتی از LAN استفاده میکنید کافیه کابل ر. به کامپیوتر وصل کنید تا خود کامپیوتر بدون هیچ گونه نصب و انواع Found New Hardware و... یه کانکشن برای شما باز کنه و شما طبق سرعت کارت شبکه تون به مودمتون وصل میشید... این قضییه در مواردی مهم میشه که شما قصد استفاده از سیستم عاملی غیر از ویندوز رو دارید که درایورش توی CD دستگاهتون نیست و برای استفاده از USB هم حتما باید درایور نصب کنید ولی برای LAN هیچ نیازی به درایور نیست و کافیه شما کابل رو وصل کنید...

اینو به اون مطلب هم اضافه میکنم...

موفق باشید... CleeeV

CinemaTik
25-07-2008, 19:47
سلام

یه سوالی برای من پیش آمده در رابطه با Adsl و حجم انتقال ماهیانه ؛‌ من می خوام بدونم که این کارهایی که این زیر نوشتم هر کدام چقدر در کاهش حجم انتقال تاثیر دارند و چه میزان از حجم انتقال ماهیانه ما مصرف می شود ؟؟

۱- آپلود کردن فایل
۲- مشاهده‌ی فیلمها و کلیپ ها به صورت آنلاین

از دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارند خواهش می کنم که من رو راهنمایی کنن لطفا . . .

mostafaeshghi
25-07-2008, 20:13
سلام

یه سوالی برای من پیش آمده در رابطه با Adsl و حجم انتقال ماهیانه ؛‌ من می خوام بدونم که این کارهایی که این زیر نوشتم هر کدام چقدر در کاهش حجم انتقال تاثیر دارند و چه میزان از حجم انتقال ماهیانه ما مصرف می شود ؟؟

۱- آپلود کردن فایل
۲- مشاهده‌ی فیلمها و کلیپ ها به صورت آنلاین

از دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارند خواهش می کنم که من رو راهنمایی کنن لطفا . . .

1- آپلود کردن فایل هیچ تاثیری در محدودیت حجمی نداره زیرا محدودیت حجحمی فقط شامل دانلود میشود و نه آپلود !

2- به همان اندازه که فایل صوتی و یا تصویری بر روی سیستم شما بارگذاری میشه به میزان دانلود شما افزوده شده و از حجم دانلود مجاز شما کاسته میشه !

ferble
25-07-2008, 20:20
1- آپلود کردن فایل هیچ تاثیری در محدودیت حجمی نداره زیرا محدودیت حجحمی فقط شامل دانلود میشود و نه آپلود !

2- به همان اندازه که فایل صوتی و یا تصویری بر روی سیستم شما بارگذاری میشه به میزان دانلود شما افزوده شده و از حجم دانلود مجاز شما کاسته میشه !
محدودیت حجمی شامل آپلود و دانلود میباشد یعنی مجموع این 2 منتها مسیله اینه که با سرویس دهنده هایی آپلود شون ضعیفه کسی حجم زیاد آپلود نمیکنه مگر موردی ولی برای دانلود کردن و مرور صفحات و یا آپلودهایی که موقع دانلود تورنت باشه گرچه نسبتش با دانلود خیلی زیاده ولی بحساب میاد.

amonesary
25-07-2008, 20:52
درسته هم آپلود و هم دانلود ترافیک ماهیانه رو تشکیل میدن

مثلا اگه شما بخوای یه فیلمو برای ملت آپلود کنی اندازه دانلود همون فیلم ترافیک حساب میشه

اگه اشتباهه دوستان تصحیح کنن

Cleeev
25-07-2008, 20:57
درسته هم آپلود و هم دانلود ترافیک ماهیانه رو تشکیل میدن

مثلا اگه شما بخوای یه فیلمو برای ملت آپلود کنی اندازه دانلود همون فیلم ترافیک حساب میشه

اگه اشتباهه دوستان تصحیح کنن

درسته...

تا جایی هم که من میدونم ترافیک ماهیان دانلود + آپلود هستش و نه فقط دانلود...

خیلی کار مزخرفیه... :2:

CinemaTik
25-07-2008, 21:03
اُه اُه اُه . . . بابا من قبلا خودم شنیده بودم که آپلود یه مقداری کمتر از دانلود روی حجم انتقال تاثیر میگذاره !‌ مثلا اگر یک فایل ۵۰ مگا بایتی رو بخواهیم آپلود کنیم حدود ۳۰ مگابایتش از حجم انتقال کم میشه . . .
حالا من بدتر گیج شدم :18: حالا چهار تا فرضیه به وجود اومده :

الف) آپلود یک فایل هیچ تاثیری بر حجم انتقال نمی گذارد .
ب) آپلود یک فایل به اندازه‌ی دانلود آن فایل بر حجم انتقال تاثیر می گذارد .
ج) آپلود یک فایل به میزان درصدی از دانلود آن فایل بر حجم انتقال تاثیر می گذارد .
د) هیچ کدام !

بازم دوستانی که اطلاعاتی دارن لطفا ما رو راهنمایی کنن . . .

mehdi_08
25-07-2008, 21:28
اُه اُه اُه . . . بابا من قبلا خودم شنیده بودم که آپلود یه مقداری کمتر از دانلود روی حجم انتقال تاثیر میگذاره !‌ مثلا اگر یک فایل ۵۰ مگا بایتی رو بخواهیم آپلود کنیم حدود ۳۰ مگابایتش از حجم انتقال کم میشه . . .
حالا من بدتر گیج شدم :18: حالا چهار تا فرضیه به وجود اومده :

الف) آپلود یک فایل هیچ تاثیری بر حجم انتقال نمی گذارد .
ب) آپلود یک فایل به اندازه‌ی دانلود آن فایل بر حجم انتقال تاثیر می گذارد .
ج) آپلود یک فایل به میزان درصدی از دانلود آن فایل بر حجم انتقال تاثیر می گذارد .
د) هیچ کدام !

بازم دوستانی که اطلاعاتی دارن لطفا ما رو راهنمایی کنن . . .
دوست عزیز اگه فایلی رو آپلود کنی به اندازه حجم همون فایل از میزان مصرفت کم می شه:5:

_Barbod_
25-07-2008, 21:39
1- آپلود کردن فایل هیچ تاثیری در محدودیت حجمی نداره زیرا محدودیت حجحمی فقط شامل دانلود میشود و نه آپلود !!
این از اون حرفها بود:18:
عزیز حتی باز کردن صفحات وب هم حساب میشه

mehdi_08
25-07-2008, 22:03
چرا برند tp-link رو تو نظر سنجی وارد نمی کنید

mostafaeshghi
25-07-2008, 22:05
بسیار ممنون از اطلاعات دوستان !

والله اطلاعاتی که من داشتم را گفتم و بعید ویدانستم که آپلود نقشی در محدودیت حجمی داشته باشه !

من از دوستانی که بیشتر واردند میخوام که با دلیل و مدرک این قضیه را اثبات کنند! چون برای خیلیها مهمه و دانستنش هم برای ما مهمه!

به نظرم که اگر اونجوری باشه که یه جورایی خیلی زیاد ظلم است !

mostafaeshghi
25-07-2008, 22:13
این از اون حرفها بود:18:
عزیز حتی باز کردن صفحات وب هم حساب میشه

ببخشید دوست عزیز ما که تو جمله دوم شما مشکلی نداشتیم ! خب اون که معلومه! خب صفحه هم دارای یه سری اجزاء مانند متن و تصویر و ... هست که حتما باید بارگذازی بشوند و قعدتا هر چیزی که از اینترنت بارگذاری میشه از محدودیت حجمی کم میکنه! بحث سر آپلود هست !

_Barbod_
25-07-2008, 22:16
بسیار ممنون از اطلاعات دوستان !

والله اطلاعاتی که من داشتم را گفتم و بعید ویدانستم که آپلود نقشی در محدودیت حجمی داشته باشه !

من از دوستانی که بیشتر واردند میخوام که با دلیل و مدرک این قضیه را اثبات کنند! چون برای خیلیها مهمه و دانستنش هم برای ما مهمه!

به نظرم که اگر اونجوری باشه که یه جورایی خیلی زیاد ظلم است !
دوست عزیزم دلیل و مدرکی نمیخواد
این رو دیگه اکثر دوستان میدونند
میخوای اطمینان پیدا کنی؟
با یکی از شرکتهایی که سرویس حجمی میدن تماس بگیر

پ.ن:این تاپیک برای راه اندازی و مودم هست بهتره ادامه بحث رو تو تاپیک سرویس دهنده های اینترنت پر سرعت ادامه بدیم

J U N I P E R
25-07-2008, 22:42
اینجا آسیا تکی نبود؟
راضی هستین؟

CinemaTik
25-07-2008, 22:53
دوستان اون بحث آپلود و حجم ترافیک ماهیانه رو به تاپیک "بررسي سرويس دهنده هاي اينترنت پرسرعت ايرانadsl" منتقل کردم ، آدرسش هم این پایینه ، از دوستانی هم که تا اینجا بحث رو جلو بردن می خوام که اونجا که بحث رو دنبال کنن . . .
ممنون

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

farhad_s5
26-07-2008, 00:31
من مودمم رو كه USRobotcs 9115 هست وقتي بوسيله ي كابل USB به كامپيوتر وصلش مي كنم،كامپيوتر نميشناسش!!!!!!!

درايورش رو هم نصب كردم ولي كار نمي كنه!!

چرا؟

ferble
26-07-2008, 00:37
من مودمم رو كه USRobotcs 9115 هست وقتي بوسيله ي كابل USB به كامپيوتر وصلش مي كنم،كامپيوتر نميشناسش!!!!!!!

درايورش رو هم نصب كردم ولي كار نمي كنه!!

چرا؟
ببر به همونجا که خریدی ممکنه که از یو اس بی استفاده نکنی ولی بهر جهت نصف امکانا تش نیست شاید روزی بخوای با دو کامپیوتر وصل شی که نمیشه.

farhad_s5
26-07-2008, 00:55
ببر به همونجا که خریدی ممکنه که از یو اس بی استفاده نکنی ولی بهر جهت نصف امکانا تش نیست شاید روزی بخوای با دو کامپیوتر وصل شی که نمیشه.

ممكن نيست كه اشكال از كامپيوتر من باشه؟!!! مثلا USB ورژن 2 نباشه؟!!!:18:

در ضمن من مودم رو با كابل USB كه مخصوص پرينتر هست به كامپيوتر وصل كردم!!!:41:

ferble
26-07-2008, 01:00
ممكن نيست كه اشكال از كامپيوتر من باشه؟!!! مثلا USB ورژن 2 نباشه؟!!!:18:

در ضمن من مودم رو با كابل USB كه مخصوص پرينتر هست به كامپيوتر وصل كردم!!!:41:
البته این امکان هست که ایراد از یو اس بی کامیوترت باشه با سیستم دیگه ایی چک کن اول ولی کابلی که میگی اگه سالمه فرقی نمیکنه همشون یکی هستند .

farhad_s5
26-07-2008, 01:04
من از Usb كامپيوترم استفاده هاي ديگري دارم و سالمه ولي گفتم شايد ورژن 2 نباشه كه اين مشكل پيش مياد!!!!

حتما با يه كامپيوتر ديگه امتحان مي كنم و اگه كار نكرد بايد ببرم گارانتيش!!!!

farhad_s5
26-07-2008, 01:15
نه... شما اگه به قسمت Connections ویندوز توی Control Panel برید یه Local Area Connection میبینید... که به صورت پیشفرض Hide هست و توی SysTray نمایش داده نمیشه که شما میتونید با راست-کلیک و انتخاب Properties و سپس انتخاب تیک کنار عبارت Show icon in notification area when connected و بعد هم OK و اینجوری شما یه آیکون کانکشن توی SysTray میبینید...

همچنین میتونید برای اینکه مطمئن بشید ارتباط با مودم برقراره توی نوار آدرس مرورگرتون بنویسید 192.168.2.1 که صفحه تنظیمات مودمتون که توی حافظه مودمتون هستش رو میبینید که تا به مودم وصل نباشید نمیتونید وارد اون صفحه بشید...

در ضمن، سیم USB فقط 3 تا 5 متر رو پشتیبانی میکنه... دستگاه شما از 5 متر پشتیبانی میکنه ولی اگه کامپیوترتون قدیمی تر از 2004 باشه و از USB1.0 و USB1.1 با سرعت پایین استفاده کنه ممکنه نتونید بیش از 3 متر کابل USB استفاده کنید... در حالی که کابل Ethernet در حالت عادی بین 80 تا 100 متر رو پشتیبانی میکنه... برای اطلاعات بیشتر میتونی به پست زیر که اونم خودم نوشتم بری:

اون کابلی که شما میگید احا=تمالا کابل Ethernet هستش... دو سرش میگید باهم فرق میکنن...؟؟؟ احیانا دو سرش این شکلی نیستن...؟؟؟ :

این مدل 9115 رو ندیده بودم... قبلا توی سایت USR خاورمیانه توی قسمت اینا فقط دو تا محصول بود... 9112 و 9107 ولی الان یکی به اسم 9115 هم اضافه شده... طبق چیزایی که من توی مشخصات 9115 دیدم به جز دو مورد هیچ تفاوتی بین 9115 و 9112 نیست و فکر میکنم که USR خودش به این نتیجه رسیده که قیافه 9112 زیاد جالب نیست به همین خاطر این مدل رو ساخته... فقط در ضمینه Networking مودم 9112 قابلیت UPnP رو داره که 9115 نداره که دیدن وقتی که این قابلیت بهتره همیشه فعال باشه دیگه چه نیازی به پرسیدن داره و خودشون درستش کردن... و یکی هم در ضمینه Security که قابلیت URL Blocking در 9112 هست که 9115 نداره که برای ما هیچ کاربردی نداره... در این باره هستش که شما اول توی قسمت Access Control که میتونید کامپیوترای شبکه تون رو هر کدوم رو جداگانه محدود کنید بعدش برید توی اون قسمت و آدرس سایت ها و کلید واژه هایی که نمیخواین کسی ازشون استفاده کنه رو وارد کنید که بیشتر برای مسائل اخلاقی ممکنه کارا باشه که توی ایران کاربرد نداره... :27: شاید منم اگه خواستم برای جای دیگه ای بگیرم از این 9115 بگیرم... چون خوشگل تره... البته هر جفتشون خوشگلن ولی 9115 خوشگل تره... تطبیق رنگ سفید و خاکستری در 9115 قشنگ تر از مشکی متالیک در 9112 هستش...

USRobotics is the best

نه دوست عزيز!

اين كابل LAN هست:41:

راستي من كابل USB مودمم رو كه زدم چراغ USB مودم روشن ميشه ولي وقتي 192.168.1.1 رو كه مي زنم كار نمي كنه!!! در صورتي كه با LAN كار مي كنه!!! (كابل USb من هم كه گفتم مال پرينتر هست و نمي دونم سالمه يا نه):41::41:

farhad_s5
26-07-2008, 01:47
البته این امکان هست که ایراد از یو اس بی کامیوترت باشه با سیستم دیگه ایی چک کن اول ولی کابلی که میگی اگه سالمه فرقی نمیکنه همشون یکی هستند .

دوست عزيز وقتي كابل USB یو بهش ميزنم چراغش روشن ميشه ولي انگار كار نمي كنه چون وقتي رو صفحم 192.168.1.1 رو ميزنم كار نمي كنه در حالي كه با LAN اگه اينو بزنم كار مي كنه!!!:13:

با يه سيستم ديگه هم چك كردم ولي بازم ويندوز هيچ عكس العملي مثل found new hardware نشون نداد از خودش:41:

اينم نمي دونم كه كابل سالمه يا نه!!!!!!

kivig
26-07-2008, 04:13
دوستان من یه مشکلی برام پیش اومده :
از وقتی که ای دی اس ال رو راه اندازی کردم این Id caller گوشیهای تلفن از کار افتاده و وقتی کسی زنگ میزنه به این شکل نشون میده : -------E ---------
من خطم زیاد نویز داشت مجبور شدم دو تا اسپیلتور بزارم سر راهش تا جلوی نویز رو موقع صحبت با تلفن بگیره , حالا نمیدونم مشکل از تعداد اسپیلتورها هستش یا چیز دیگه :2:
به شرکت زنگ زدم گفت که به ما مربوط نمیشه و به مخابرات مربوطه , رفتم مخابرات اونا هم بنده خداها تست کردن و کاملا سالم بود حالا موندم ایراد از چی میتونه باشه ؟!!!:41::41:
چه پیشنهادی برای رفع این مشکل دارین؟

mehdi_08
26-07-2008, 08:38
دوستان من یه مشکلی برام پیش اومده :
از وقتی که ای دی اس ال رو راه اندازی کردم این Id caller گوشیهای تلفن از کار افتاده و وقتی کسی زنگ میزنه به این شکل نشون میده : -------E ---------
من خطم زیاد نویز داشت مجبور شدم دو تا اسپیلتور بزارم سر راهش تا جلوی نویز رو موقع صحبت با تلفن بگیره , حالا نمیدونم مشکل از تعداد اسپیلتورها هستش یا چیز دیگه :2:
به شرکت زنگ زدم گفت که به ما مربوط نمیشه و به مخابرات مربوطه , رفتم مخابرات اونا هم بنده خداها تست کردن و کاملا سالم بود حالا موندم ایراد از چی میتونه باشه ؟!!!:41::41:
چه پیشنهادی برای رفع این مشکل دارین؟

دوست عزیز اول اون اسپیلتور جدیدی که وصل کردی رو بر دار بعد امنحان کن که کالر آیدی کار می کنه یا نه. اگه نه مودم و اون یکی اسپیلتور دیگه رو هم درار ببین کالر آیدی کار میکنه یانه بد اگه بازم نشد با یه تلفن دیگه امتحان کن
درضمن فکر کنم تن زیر که در باره ی نویزه به درد بقیه هم بخوره

وجود نويز يکي از عواملي است که برروي خط ADSL اختلال ايجاد مي کنند وباعث
بروز مشکلات متعدد مي‌شود.
در سرويس ADSL نويز به دو صورت وجود دارد:
- نويز به صورت شنيداري بر روي بوق خط تلفن.
- نويز برروي خط ADSL که موجب افت کيفيت سرويس مي‌شود.
براي برطرف شدن نويز به صورت شنيداري برروي خط تلفن راهکاري ساده وجود دارد وآن استفاده از اسپليتر (جدا کننده voice از data) است. نصب اين ابزار بسيار ساده است و با استفاده از آن مي‌توان، نويز موجود بر روي خط را برطرف کرد .
درباره‌ي مورد دوم بايد به اين نکته اشاره کرد که سيستم‌ها و دستگاه‌هايي وجود دارند که برروي سرويس اينترنت اختلالاتي ايجاد مي‌کنند و از کيفيت سرعت اينترنت مي‌کاهند. برخي از عوامل ايجاد نويز عبارت‌اند از:
- کليه دستگاه‌هاي برقي (اين دستگاه‌ها ممكن است بر روي ADSLاخلال ايجاد کنند)
- وجود تلفن بي‌سيم، کالر آي دي و فکس بر روي خط رانژه
- سيم‌کشي نامناسب و کنار هم قرار گرفتن سيم تلفن با سيم‌هاي برق
- نزديکي موبايل به مودم
ماله سایته شاتله :5:

sarona
26-07-2008, 09:48
یه مشکل برام پیش اومده!:41:وقتی کانکت میشم،صفحه ها لود نمیشه!مثلا صفحه اول گوگل بعد از 40 ثانیه بارگذاری میشه!؟وب سایت های دیگم که اصلا باز نمیشه.تو طول روز خوبه،ولی شبها این مشکلو دارم!؟!به شرکت زنگ میزنم میگن درست کار میکنه،کسی هست که این مشکلو داشته باشه؟از حسابگر(داتک) اشتراک گرفتم،512،با حجم 2.5g ،مودم TP-LINK ،سیستمم مشکلی نداره..2بار ویندوز عوض کردم،هیچ نرم افزاریم موقع آن لاین update نمیشه(همشون off کردم)وقتیم که سرعتم خوبه،بعضی سایت ها رو باز نمی کنه یا بعضی سایت ها فونتشو به هم میریزه!!؟؟ لطفا کمکم کنید!!در ضمن TP-LINK هم به لیست نظرسنجی اضافه کن..کارش خوبه..مال من دو پورت،قیمتشم 55000$ مدل (TD-8811):31:

Cleeev
26-07-2008, 17:46
نه دوست عزيز!

اين كابل LAN هست:41:

راستي من كابل USB مودمم رو كه زدم چراغ USB مودم روشن ميشه ولي وقتي 192.168.1.1 رو كه مي زنم كار نمي كنه!!! در صورتي كه با LAN كار مي كنه!!! (كابل USb من هم كه گفتم مال پرينتر هست و نمي دونم سالمه يا نه):41::41:

ممکنه که همون مشکل از کابل USB باشه... کابل USB حساسه و اگه کمی نامناسب استفاده کنیدش ممکنه که توش قطعی به وجود بیاد... در ضمن مهم نیست از چه ورژنی از USB دارید استفاده میکنید چون USB2.0 از USB1.1 هم پشتیبانی میکنه و هیچ مشکلی با هم ندارن...

در ضمن از کابل بیش از 3 متر برای USB استفاده نکنید...

شما همچنین میتونید به لینک زیر که مودم شما توی سایت USR هستش برید و از قسمت Support فایلی به نام USR9115-usb-installer.exe رو که در حال حاضر Version 5.2.3667.0 هستش رو دانلود و نصب کنید... ممکنه که فایلی که توی CD تون هستش ورژن قبلی باشه و مشکلی داشته باشه...

البته بازم میگم که این که میگید Found New Hardware نمیاد یعنی اصلا اتصالی برقرار نمیشه... به احتمال زیاد کابلتون مشکل داره... کابل اصلی مودم روش یه تیکه قلمبه داره که تقویت کننده هستش...

در ضمن وقتی دارید درایور رو نصب میکنید مودم رو از کامپیوتر قطع کنید... اصلا اول باید درایور رو نصب کرد و بعدش مودم رو به کامپیوتر وصل کنیم... در مورد همه مودما همینطوریه... البته بهتره که این کار انجام بشه...

پس از اینکه درایور رو نصب، کامپیوتر رو ریست، و سپس مودم رو به کامپیوتر وصل کردید، اگه بازم چیزی ندیدید در Start>Run بنویسید devmgmt.msc و بعدش روی یکی از منوها راست کلیک کنید و Scan for hardware changes رو بزنید...

اگه بازم خبری نشد، شما یه نگاهی به منوی Universal Serial Bus توی همون Device Manager برو و بازش کن و ببین که هیچ کدوم از پورت های USB مشغول هستن یا نه... اصلا شاید نصب شده و شما خبر نداری...

از اینکه میگید چراغ USB روشن میشه شاید مشکل از کابلتون نباشه...

شما به Control Panel>Network Connections هم برید ببینید که اتصالی اونجا هستش یا نه... اصلا شاید نصب شده باشه... شما خبر نداشته باشید... 192.168.2.1 رو هم اامتحان کنید...

:11:

mostafaeshghi
26-07-2008, 18:32
دوستان عزیز ! ممنون میشم در مورد آپیدت مودم هم هم یه اطلاعاتی بدید !

منظورم همون آپدیت Firmware هست !

اینکه ایا به صورت خودکار انجام میشه یا باید دستی انجامش داد ! در آپدیتها چه تغییرهایی ایجاد میشه؟! آیا حیاتی و مهم هستند؟! آیا واقعا نیاز مبرمی هست برای مودم یا خیر؟!

mehdi_08
26-07-2008, 20:41
اطلاعات زیادی ندارم ولی میدونم که باید دستی انجام بشه مثلا مودم من d-linkهستش وقتی رفتم آپدیتشو بگیرم دیدم که مال ساله2006 هستش که اصلا به کارم نمی اومد.

akhoond
26-07-2008, 20:50
سلام دوستان .
دوستان من با آسیاتک قرارداد بستم ، اما مودم ازشون داشتم قبلا (اون زمانی که امانی می داد ) حالا می خوام ببینم که چی کار کنم ، این مودم "کورسز" رو پس بدم ، برم یه چیز بهتر بگیرم ، یا همین کورسز رو ازشون بخرم ، (می دن 32 چوق)
بیشتر از 40 نمی خوام هزینه کنم ، یه چیزی باشه که اگه با آسیاتک به هم زدم ، بعدا رو دستم باد نکنه ، ضمنا ، من فضا نمی خوام برم ، فوق فوق اش 128 داشته باشم ، اگه همین کورسز خوبه برش دارم ، یکی از دوستان قدیمی رو امروز می دیدم ، می گفت من 2 ساله که مودم رو دارم ، ازش راضی ام .
راستی ، اگه همین مودم اوکی هست ، از خودشون بردارم ، یا اگه خودم از بیرون بخوام بگیرم ، اختلاف زیادی با قیمت خودشون داره ؟
سوالا زیاد شد ، ببخشید .

مرسی
یا حق

farhad_s5
27-07-2008, 00:54
ممکنه که همون مشکل از کابل USB باشه... کابل USB حساسه و اگه کمی نامناسب استفاده کنیدش ممکنه که توش قطعی به وجود بیاد... در ضمن مهم نیست از چه ورژنی از USB دارید استفاده میکنید چون USB2.0 از USB1.1 هم پشتیبانی میکنه و هیچ مشکلی با هم ندارن...

در ضمن از کابل بیش از 3 متر برای USB استفاده نکنید...

شما همچنین میتونید به لینک زیر که مودم شما توی سایت USR هستش برید و از قسمت Support فایلی به نام USR9115-usb-installer.exe رو که در حال حاضر Version 5.2.3667.0 هستش رو دانلود و نصب کنید... ممکنه که فایلی که توی CD تون هستش ورژن قبلی باشه و مشکلی داشته باشه...

البته بازم میگم که این که میگید Found New Hardware نمیاد یعنی اصلا اتصالی برقرار نمیشه... به احتمال زیاد کابلتون مشکل داره... کابل اصلی مودم روش یه تیکه قلمبه داره که تقویت کننده هستش...

در ضمن وقتی دارید درایور رو نصب میکنید مودم رو از کامپیوتر قطع کنید... اصلا اول باید درایور رو نصب کرد و بعدش مودم رو به کامپیوتر وصل کنیم... در مورد همه مودما همینطوریه... البته بهتره که این کار انجام بشه...

پس از اینکه درایور رو نصب، کامپیوتر رو ریست، و سپس مودم رو به کامپیوتر وصل کردید، اگه بازم چیزی ندیدید در Start>Run بنویسید devmgmt.msc و بعدش روی یکی از منوها راست کلیک کنید و Scan for hardware changes رو بزنید...

اگه بازم خبری نشد، شما یه نگاهی به منوی Universal Serial Bus توی همون Device Manager برو و بازش کن و ببین که هیچ کدوم از پورت های USB مشغول هستن یا نه... اصلا شاید نصب شده و شما خبر نداری...

از اینکه میگید چراغ USB روشن میشه شاید مشکل از کابلتون نباشه...

شما به Control Panel>Network Connections هم برید ببینید که اتصالی اونجا هستش یا نه... اصلا شاید نصب شده باشه... شما خبر نداشته باشید... 192.168.2.1 رو هم اامتحان کنید...

مرسي دوست عزيز

من امروز مودم رو بردم گارانتي و مشكل رو گفتم بدون اين كه چك كنن مودم رو كامل برام عوض كردن و يه مودم نوع و آك بهم دادن ولي هنوز مشكلم حل نشده!

هر كاري كه گفته بودي انجام دادم ولي نتيجه اي نگرفتم!!! بايد با يه كابل ديگه امتحان كنم ببينم مشكل حل ميشه يا نه!:10:

aliani
27-07-2008, 11:55
سلام دوستان
من حدود يك ماه پيش از شركت داتك adsl 128 گرفتم اما :
اولا اينكه بعد 7 روز خط رانژه شد و چراغ مودم ثابت شد اما هر چي زنگ زدم يوزر نيم پسورد رو بگيرم بهم گفتن از طرف مخابرات يه مشكلي هست كه ما نميتونم به شما يوزر نيم پسورد بديم و ما هر چي پيگير شديم حتي از طرف مخابرات به نتيجه اي نرسيديم (مخابرات ميگفت مشكلي نداري و خط رانژه هست اما داتك ميگفت مشكل از مخابرات هست) اما بعد از كلي سمج بازي طوري شد كه بلاخره تونستم يوزر نيم پسورد رو بعد چندين بار زنگ زدن از زير زبونشون بكشيم بيرون :27:
اما تازه مشكلات ما شروع شد :
از همون روز اول كه به اينترنت وصل شدم چراغ مودم يعني لينكش هي قطع و وصل ميشد يعني مثلا 1 ساعت كار ميكرد 30 دقيقه قطع بود يا بعضي موقع ها 12 ساعت كار ميكرد 30 مين قطع ميشد يا حتي برعكس تو طي 12 ساعت فقط ميشد 30 دقيقه استفاده كرد . اين شد كه بعد از اولين باري كه اين مشكل برام بوجود اومد زنگ زدم داتك :
اونااولين بار بهم گفتن كه مشكل من از نويزي هست كه روي خط افتاده برا همين هي قطع و وصل ميشه و راهكارهايي رو گفتن انجام بدم تا مشكلم برطرف بشه اما من همه اونا رو انجام دادم اما مشكلم برطرف نشد.

دومين چيزي كه گفتن اين بود كه ممكنه مشكل از مودمم باشه براي همين يه مودم asus برام آوردن تا امتحان كنم اما هيچ فرقي بازم نكرد.

سومين چيزي كه گفتن اين بود كه مشكل شايد از طرف پورتشون باشه و اينكه رفتن مخابرات و از اونجا امتحان كردن اما جوابشون اين بود كه از توي مخابرات هيچ مشكلي نيست و به راحتي لينك ميده.

و اينكه گفتن مشكل از سيم كشي تلفن داخل خونس و ما هم قبول كرديم و پولي خرج كرديم و سيم كش رو عوض كرديم بعد از كلي دردسر اما اما بازهم درست نشد كه نشد.

دوباره زنگ زديم :41::
كه بعد از كلي سمج بازي اونا امروز قبول كردن پورت رو عوض كنن و يه پورت جديد بزارن ....

و اين بود كه امروز روز 13 از زماني هست كه يوزرنيم پسورد گرفتم و 28 از زماني كه درخواست adsl دادم (جالبه نه ؟)
و اينم بگم كه من حدود 1 سال adsl از شركتاي ديگه داشتم اما همچين مشكلي برام تا قبل داتك بوجود نيامده بود.

به نظر شما مشكل از چه چيزي ميتونه باشه پورت يا سيم كشي مخابرات تا دم خونه يا از يه چيز ديگه ... ؟

(من راههاي مختلف از قبيل نويزگيري :31: تعويض مودم و سيم كشي داخل خونه و ... رو امتحان كردم )

ببخشيد داستان طولانيي گفتم اما از اساتيد ميخوام كمكم كنن.

خيلي خيلي ممنون از اينكه اين نوشته طولاني رو خونديد.

Hamid Reza
27-07-2008, 11:56
طریقه نصب مودم Internal PCI ADSL مدل T&W 388
لطفا جهت نصب مودم توجه داشته باشید که از دو شاخه های ضد برق تلفن برای اتصال به هیچوجه استفاده نشود و ابتدا به ساکن کلیه دستگاهای تلفن و آی دی کالر های متصل به خط تلفن در نقاط دیگرمنزل یا محل کارتان را قطع و از پریز در آورید و برای استفاده از هردستگاه تلفن نیاز به یک نویزگیر دارید .

1- کیس دستگاه را باز کنید ، مودم MODEM PCI ADSL را درون یکی از اسلاتهای PCI نصب کنید.

2- سیم تلفن را به مودم و از سوی دیگر به پریز تلفن متصل کنید.

3- دستگاه را روشن کنید ، پس از بالا آمدن ویندوز سی دی مودم را درون دستگاه قرار دهید.

4- یکی از فولدرهای درون سی دی به نام 388 نام دارد . داخل فولدر شوید و Setup.exe را اجرا کنید.

5- در صفحه ظاهر شده ، گزینه Next را چندین بار انتخاب کنید. در یکی از صفحات نوع سرویس را PPPOE انتخاب کنید.

6- بعد از اتمام نصب ، جهت تنظیمات شبکه از منوی Start سپس All Programs سپس GLOBSPAN و سپس CONFIGURE را انتخاب نمایید.

7- در صفحه ظاهر شده ، VPI: 0 VCI : 35 و گزینه ENCAPSULATION را بروی گزینه 2516 تنظیم نمایید.

8. نصب به اتمام رسید ، بعد از یک بار RESTART دستگاه ، از گزینه روی دسکتاپ خود به نام GLOBSPAN DIAL UP پس از وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور به شبکه متصل شوید.

*طریقه نصب مودم D-Link 200t

لطفا جهت نصب مودم ابتدا سیم تلفن را به مودم و از سوی دیگر به پریز تلفن متصل کنید توجه داشته باشید که از دو شاخه های ضد برق تلفن برای اتصال به هیچوجه استفاده نشود و ابتدا به ساکن کلیه دستگاهای تلفن و آی دی کالر های متصل به خط تلفن در نقاط دیگرمنزل یا محل کارتان را قطع و از پریز در آورید و برای استفاده از هردستگاه تلفن نیاز به یک نویزگیر دارید .
1- لطفا سی دی مودم را در سی دی خوان قرار دهید
2- کابل مودم را به یکی از پورتهای USB کامپیوتر خود متصل کنید
3- پس از اتصال برنامه D-Link باز شده گزینه سوم Install Driver را انتخاب نمایید . در صفحه آمده گزینه اول را انتخاب نمایید و Next کنید
4- در صفحه باز شده بنام .....Welcome دوبار Next کنید .
5- صفحه Select Service Provider باز شده Next کنید .
6- صفحه Select Driver Type باز شده گزینه Wan Driver را انتخاب کرده Next کنید
7- صفحه Communication Setting بازشده تغییرات زیر اعمال گردد
Modulation : T1.413 VPI = 0 VCI = 35 Encapsulation :PPPOE RFC2516 LLC
سپس Next کنید .
8- صفحه بعدی را نیز Next کنید . در اینجا درایور مودم شروع به نصب شدن میکند و پس از حدود 2 دقیقه نصب مودم با پایان میرسد Finish را کلیک کنید .
نصب به پایان رسید . در روی صفحه Desk Top دو آیکون طاهر میشود . گزینه Connection را باز کرده و User name و Password خود را وارد کرده کانکت شوید .

*طریقه نصب مودم justec usb modem
لطفا جهت نصب مودم ابتدا سیم تلفن را به مودم و از سوی دیگر به پریز تلفن متصل کنید توجه داشته باشید که از دو شاخه های ضد برق تلفن برای اتصال به هیچوجه استفاده نشود و ابتدا به ساکن کلیه دستگاهای تلفن و آی دی کالر های متصل به خط تلفن در نقاط دیگرمنزل یا محل کارتان را قطع و از پریز در آورید و برای استفاده از هردستگاه تلفن نیاز به یک نویزگیر دارید .
3- پس از اتصال صفحه Welcome to the Found New Hardware Wizard… باز شده گزینه اول یعنی
Install the Software Automatically … انتخاب کرده سپس Next کنید
4- صفحه Please Choose you… باز شده Next کنید
5- صفحه دیگری باز شده شما گزینه اول که Driver Windows XP است را انتخاب کنید و Next کنید
6- صفحه Choose Your Line Type باز شده گزینه اول یعنی Standard Telephone… انتخاب کرده Next کنید
7- صفحه Modulation Type… باز شده گزینه اول یعنی Automatic ITU G.dmt… را انتخاب کرده Next کنید
8- صفحه Network Protocol mode .. باز شده آخرین گزینه یعنی PPPover Ethernet LLC Nap(RFC 2516) را انتخاب کرده Next کنید
9- VCI را 35 VPI را 0 قرار دهید و Next کنید
10- صفحه Peak Cell Rate باز میشود UserName وPassword خودرا وارد کرده Next کنید
11- صفحه Set Up Summary باز شده Next کنید
12- حال 4 عدد آیکون در صفحه Desk Top ظاهر شده است و دوبار صفحه Welcome to the Found New Hardware Wizard… باز شده Next کنید
13- صفحه Please Select the Best… گزینه اول را انتخاب کنید
14- در پایان Finish را کلیک کنید
15- حال یک آیکون دیگر روی صفحه Desk Top ظاهر شده است که کانکشن شما میباشد روی آن کلیک کنید بعد از باز شدن صفحه روی Dail کلیک کنید و وارد اینترنت شوید
طریقه نصب نویزگیر
نویزگیر 3 خروجی دارد . یک خروجی Line که باید سیم تلفن از پریز به آن متصل شود و پس از آن از خروجی Modem یک سیم به modem و از خروجی Phone یک سیم به تلفن وصل شود .
جهت استفاده بهینه از سرویس ADSL لطفا به نکات بالا توجه نمایید .
*طريقه نصب مودمهاي Planet 3400& 4400
1 - ابتدا سيم LAN را به كامپيوتر واز طرف ديگر به مودم وصل نماييد.
2 – حال روي Internet Explorer كليك كنيد تا پنجره مربوطه باز شود و پس از آن در جاي Adress Bar تايپ كنيد
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید وسپس Enter نماييد پنجره اي باز ميشود .
3 –به جاي user name و pass word تايپ كنيد admin سپس روي Login يا yes كليك كنيد.
4 – صفحه اي باز ميشود روي Quick Start كه در بالا سمت راست قرار دارد كليك كنيد .
5 – صفحه ديگري باز شده روي Run Wizard كليك كنيد .
6 – صفحه بعدي را Next كنيد . در صفحه جديد باز شده دوباره به جاي user name و pass word تايپ كنيد admin و پس از آن Next كنيد .
7 –صفحه باز شده به نام Time Zone است در اينجا به جاي ( GMT ) شهر ( Tehran ) را انتخاب كنيد و Next كنيد .
8 – در اینجا شما میتوانید 2 انتخاب داشته باشید . اگر مایلید دو کامپیوتر هم زمان کانکت شوند ویا پس از روشن کردن کامپیوتر مستقیم وارد اینترنت شوید گزینه سوم یعنی PPPOE/PPPOA راانتخاب نمایید و اگر مایلید که هرزمان شما خواستید وارد اینترنت شوید در صفحه باز شده Bridge Mode را انتخاب نماييد و سپس Next كنيد .
9 - چنانچه PPPOE را انتخاب كرديد در صفحه جديد User name و Password خودرا وارد كنيد سپس
PPPOE LLC VPI : 0 VCI : 35 Connection Type :
را اعمال كنيد سپس Next كنيد و دوباره Next و سپس Close كنيد . مودم نصب گرديده است . كامپيوتر را RESTART كنيد بعد از بالا آمدن Windows شما متصل به اينترنت هستيد .
10 – و چنانچه Bridge Mode را انتخاب كنيد در صفحه جديد تغييرات ذيل را اعمال نماييد :
VPI : 0 VCI : 35 Connection Type : 1483 Bridge IPLLC
حال Next كنيد .
11- صفحه Quick Start Compelet باز شده Next كنيد دوباره Next كنيد پنجره ديگري باز شده روي Close كليك كنيد و صبر نماييد تا مرحله Install تمام شود . پس از پايان پنجره را ببنديد .
12- حال بايد يك كانكشن بسازيد . به منوي Start رفته ( دگمه پايين صفحه سمت چپ) داراي دو ستون است از ستون سمت چپ گزينه Connect To را راست كليك كنيد حال روي Open كليك كنيد تا وارد صفحه Network Connection شويد روي منوي File كليك كنيد تا باز شود گزينه New Connection را انتخاب كنيد .
13 – پنجره Welcome to the New Connection Wizard باز ميشود Next كنيد دوبار Next كنيد .
گزينه دوم را انتخاب كنيد سپس Next كنيد دوباره گزينه دوم را انتخاب كنيد سپس Next كنيد .
14- در پنجره ايجاد شده تايپ كنيد Tehran.net و Next كنيد .
15- در اينجا User name و Pass word كه از طرف شركت تهران دات نت داده شده است را وارد كرده Next كنيد .
16- در پنجره جديد Add a shortcut…… را تيك كرده تا در روي Desk Top آيكون كانكشن شما ايجاد گردد و سرانجام روي Finish كليك كنيد پنجره كانكشن شما باز شده روي Connect كليك كنيد تا وارد اينترنت شويد .
17- مطلب مهم ديگر اينست كه روي مودم شما چراغهايي وجود دارد كه بايد چراغ PWR هميشه روشن باشد و چراغ SYS هميشه چشمك زن است و چراغ LAN و DSL هميشه بايد روشن و ثابت باشد.
*طریقه نصب مودم Planet 3410A
3- به My Computer رفته سپس سي دي خوان خود را Open كنيد وپس ازآن پوشه DR-ADE3410 را كليك كرده درايور Windows XP را انتخاب كنيد.
4- داريور شروع به نصب شدن ميكند شما تاآخر فقط Next كنيد و در آخر Finish كنيد .
5 – حال روي Internet Explorer كليك كنيد تا پنجره مربوطه باز شود و پس از آن در جاي Adress Bar تايپ كنيد
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید وسپس Enter نماييد پنجره اي باز ميشود .
6 –به جاي user name و pass word تايپ كنيد admin سپس روي Login يا yes كليك كنيد.
7 – صفحه اي باز ميشود روي Quick Start كه در بالا سمت راست قرار دارد كليك كنيد .
8 – صفحه ديگري باز شده روي Run Wizard كليك كنيد .
9 – صفحه بعدي را Next كنيد . در صفحه جديد باز شده دوباره به جاي user name و pass word تايپ كنيد admin و پس از آن Next كنيد .
10 –صفحه باز شده به نام Time Zone است در اينجا به جاي ( GMT ) شهر ( Tehran ) را انتخاب كنيد و Next كنيد .
11 – در اینجا شما میتوانید 2 انتخاب داشته باشید . اگر مایلید دو کامپیوتر هم زمان کانکت شوند ویا پس از روشن کردن کامپیوتر مستقیم وارد اینترنت شوید گزینه سوم یعنی PPPOE/PPPOA راانتخاب نمایید و اگر مایلید که هرزمان شما خواستید وارد اینترنت شوید در صفحه باز شده Bridge Mode را انتخاب نماييد و سپس Next كنيد .
12 - چنانچه PPPOE را انتخاب كرديد در صفحه جديد User name و Password خودرا وارد كنيد سپس
را اعمال كنيد سپس Next كنيد و دوباره Next و سپس Close كنيد . مودم نصب گرديده است . كامپيوتر را RESTART كنيد بعد از بالا آمدن Windows شما متصل به اينترنت هستيد .
13 – و چنانچه Bridge Mode را انتخاب كنيد در صفحه جديد تغييرات ذيل را اعمال نماييد :
حال Next كنيد .
14- صفحه Quick Start Compelet باز شده Next كنيد دوباره Next كنيد پنجره ديگري باز شده روي Close كليك كنيد و صبر نماييد تا مرحله Install تمام شود . پس از پايان پنجره را ببنديد .
15- حال بايد يك كانكشن بسازيد . به منوي Start رفته ( دگمه پايين صفحه سمت چپ) داراي دو ستون است از ستون سمت چپ گزينه Connect To را راست كليك كنيد حال روي Open كليك كنيد تا وارد صفحه Network Connection شويد روي منوي File كليك كنيد تا باز شود گزينه New Connection را انتخاب كنيد .
16 – پنجره Welcome to the New Connection Wizard باز ميشود Next كنيد دوبار Next كنيد .
گزينه دوم را انتخاب كنيد سپس Next كنيد دوباره گزينه دوم را انتخاب كنيد سپس Next كنيد .
17- در پنجره ايجاد شده تايپ كنيد Tehran.net و Next كنيد .
18- در اينجا User name و Pass word كه از طرف شركت تهران دات نت داده شده است را وارد كرده Next كنيد .
19- در پنجره جديد Add a shortcut…… را تيك كرده تا در روي Desk Top آيكون كانكشن شما ايجاد گردد و سرانجام روي Finish كليك كنيد پنجره كانكشن شما باز شده روي Connect كليك كنيد تا وارد اينترنت شويد .
20- مطلب مهم ديگر اينست كه روي مودم شما چراغهايي وجود دارد كه بايد چراغ PWR هميشه روشن باشد و چراغ SYS هميشه چشمك زن است و چراغ LAN و DSL هميشه بايد روشن و ثابت باشد.

*طریقه نصب مودم D-Link 302-322-502-522

1- ابتداروی Windows Explorer کلیک کرده تا یک صفحه باز شود.
2- در Address Bar آی پی مودم تان راوارد نمایید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید سپس Enter نمایید
3- در پنجره باز شده بجای User name و Pass word وارد کنید admin-adminو سپس Login نمایید.
4- وارد مودم D-Link شدید در صفحه باز شده روی Run Wizard کلیک کنید .
5- صفحه باز شده را Next کنید.
6- در صفحه Choose Time Zoom نام شهر تهران را انتخاب کنید و Next کنید .
7- در صفحه Select Internet Connection Type گزینه اول PPPOE/PPPOA را انتخاب کرده و Next کنید .
8- در صفحه Set PPPOE/PPOA باید User name و Password خود را وارد کنید و پس از ان .
VPI=0 و VCI=35 را انتخاب کنید سپس Next کنید
9- حال در این صفحه رود Restart کلیک کنید تا مودم شما Restart شود . حال کلیه پنجره هه را ببندید و به چراغهای روی
مودم خود توجه کنید باید چراغها PWR-SYS-LAN-DSL-PPP روشن شده باشد . Windows Explorer را باز کنید و
اینترنت شوید
توجه :
چنانچه مودم شما D-Link 322-522 باشد نیاز دارید DRIVER مودم خود را نیز نصب کنید . برا این منظور سی دی مودم
خود را در سس دی خوان قراردهید . برنامه نصب بالا آمده رود Install Driver کلیک کنید تا برنامه شروع به نصب شدن کند . در هنگام نصب کافیست کمی دقت کنید تادر پیامی که می آید Driver WIN XP را انتخاب کنید مابقی برنامه بطور اتوماتیک نصب میشود.

*طريقه نصب مودم PLANET 2110

1- CD مودم را در cd خوان قرار دهيد.
2- كابل مودم را به پورت usb كامپيوتر خود نصب نماييد و پس ازآن كابل مربوطه را به مودم متصل كنيد.
3- پس از اتصال مودم از طريق كابل مربوطه به كامپيوتر صفحه Welcome to Found a New Hardware باز ميشود حال شما گزينه Install from a list or …(Advance) را انتخاب كرده سپس Next نماييد.
4- صفحه Please choose your… باز ميشود روي BROWSE كليك كنيد حال درايوري كهcd خوان در آن قرا دارد را انتخاب كنيد سپس فولدريا پوشه DRIVER را انتخاب كنيد پس از آن فولدر يا پوشه driver و پس از فولدريا پوشه ADSL راانتخاب كنيد در انتها هم فولدر يا پوشه WAN را انتخاب كنيد كار ما در اين صفحه تمام است در خاتمه Next كنيد تا به صفحه بعدي برويد .
5- در اين صفحه 2 گزينه وجود دارد كه شبيه هم هستند منتهي در آخر يكي به WAN ختم ميشود و ديگري به LAN شما بايد گزينه WAN را انتخاب كنيد و پس از آن Next كنيد برنامه شروع به نصب درايور ميكند.
6- چنانچه در حال نصب برنامه پنجره اي باز شد به نام Hardware Istallation شما روي
Continue Any Way كليك كنيد .
7- در انتها پس از نصب برنامه روي آيكون Finish كليك نماييد صفحه مربوطه بسته شده و پس از چند لحظه روي صفحه Desk top دو آيكون ايجاد ميشود .
8- دو آيكون ايجاد شده A)AccessRunner control panel و B) AccessRunner DSL حال روي گزينه A دبل كليك كنيد.
9- كنترل پنل مودم باز شده حال شما دگمه ALT را گرفته و روي A كليك تا كنسول كنترل پنل باز شود .
10- در صفحه باز شده كه به نام Conexant Accesser Runner… است گزينه Porotocol Setup را انتخاب كنيد و پس از آن در صفحه باز شده تغييرات زير را اعمال نماييد:
VPI : 0 VCI : 35
Encapsulatoin : PPPover Ethernet LLCSNAP ( RFC2516 )
حال Apply كنيد وپس از آن OK نماييد صفحه كنسول كنترل پنل بسته ميشود .
11- حال روي AccessRunner DSL كه در روي Desktop قرار دارد دبل كليك كرده يك كانكشن باز ميشود
User nme و Password خودتان را در محلهاي قيد شده وارد نماييد و پس از آن تيك save this user… را بزنيد تا User nme و Password شما save گردد و در مستطيل شماره تلفن كه بدين گونه است 00000000 هيچگونه تغييري اعمال ننماييد در آخر روي دگمه Dial كليك كنيد تا به اينترنت متصل گرديد.
مراحل نصب مودم در اينجا به پايان رسيد به اميد موفقيت شما.

*طریقه نصب مودم D-Link 302-322-502-522
3- در پنجره باز شده بجای User name و Pass word وارد کنید admin-adminو سپس Login نمایید.
7- در صفحه Select Internet Connection Type گزینه اول PPPOE/PPPOA را انتخاب کرده و Next کنید .
8- در صفحه Set PPPOE/PPOA باید User name و Password خود را وارد کنید و پس از ان .
9- حال در این صفحه رود Restart کلیک کنید تا مودم شما Restart شود . حال کلیه پنجره هه را ببندید و به چراغهای روی
مودم خود توجه کنید باید چراغها PWR-SYS-LAN-DSL-PPP روشن شده باشد . Windows Explorer را باز کنید و
اینترنت شوید
توجه :
چنانچه مودم شما D-Link 322-522 باشد نیاز دارید DRIVER مودم خود را نیز نصب کنید . برا این منظور سی دی مودم
خود را در سس دی خوان قراردهید . برنامه نصب بالا آمده رود Install Driver کلیک کنید تا برنامه شروع به نصب شدن کند . در هنگام نصب کافیست کمی دقت کنید تادر پیامی که می آید Driver WIN XP را انتخاب کنید مابقی برنامه بطور اتوماتیک نصب میشود.
*طریقه نصب مودم TP-Link ADSL2+ Router
مدل های ( 4 Ethernet Port+ 1 USB Port) TD-8840 وTD-8841
واکثر مدلهای دیگر هم طریق نصبشان به همین صورت است .
1- سی دی مودمتان را در سی دی خوان قرار دهید.
2- به My Computer رفته روی درایور سی دی خوان راست کلیک کنید و سپس Open کنید.
3- تعدادی پوشه را مشاهده میکنید پوشه مربوط به مودم خودرا اتخاب کرده سپس انرا Open کنید . در اینجا ما پوشه TD-8841 را باز میکنیم .
4- از میان سه گزینه روبرو TP-Link ADSL modem RO… را انتخاب کرده دبل کلیک میکنیم .
5- در صفحه بازشده بدون هیچ تغییری LoGIN کنید .
6- در صفحه بعد در بالای صفحه Quick Start را انتخاب کنید .
7- در صفحه باز شده تغییات ذیل اعلام شود
در Connection Type گزینه دوم PPPOE را انتخاب کنید.
در ATM VC Configure به جای VPI=0وبه جای VCI=35 قراردهید.
در پایین هم User Name و Password خود را وارد کنید و در پایان submit نمایید . چند لحظه طول میکشد تا مودم شما Reboot گردد . مودم شما نصب شده است .
در ضمن آی پی مودم شما
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید می باشد.در صورت بروز مشکل گزینه Ping را انتخاب کرده و استفاده کنید .
طريقه نصب مودمهاي Planet 3400& 4400
1 - ابتدا سيم LAN را به كامپيوتر واز طرف ديگر به مودم وصل نماييد.
2 – حال روي Internet Explorer كليك كنيد تا پنجره مربوطه باز شود و پس از آن در جاي Adress Bar تايپ كنيد
3 –به جاي user name و pass word تايپ كنيد admin سپس روي Login يا yes كليك كنيد.
4 – صفحه اي باز ميشود روي Quick Start كه در بالا سمت راست قرار دارد كليك كنيد .
5 – صفحه ديگري باز شده روي Run Wizard كليك كنيد .
6 – صفحه بعدي را Next كنيد . در صفحه جديد باز شده دوباره به جاي user name و pass word تايپ كنيد admin و پس از آن Next كنيد .
7 –صفحه باز شده به نام Time Zone است در اينجا به جاي ( GMT ) شهر ( Tehran ) را انتخاب كنيد و Next كنيد .
8 – در اینجا شما میتوانید 2 انتخاب داشته باشید . اگر مایلید دو کامپیوتر هم زمان کانکت شوند ویا پس از روشن کردن کامپیوتر مستقیم وارد اینترنت شوید گزینه سوم یعنی PPPOE/PPPOA راانتخاب نمایید و اگر مایلید که هرزمان شما خواستید وارد اینترنت شوید در صفحه باز شده Bridge Mode را انتخاب نماييد و سپس Next كنيد .
9 - چنانچه PPPOE را انتخاب كرديد در صفحه جديد User name و Password خودرا وارد كنيد سپس
10 – و چنانچه Bridge Mode را انتخاب كنيد در صفحه جديد تغييرات ذيل را اعمال نماييد :
حال Next كنيد .
11- صفحه Quick Start Compelet باز شده Next كنيد دوباره Next كنيد پنجره ديگري باز شده روي Close كليك كنيد و صبر نماييد تا مرحله Install تمام شود . پس از پايان پنجره را ببنديد .
12- حال بايد يك كانكشن بسازيد . به منوي Start رفته ( دگمه پايين صفحه سمت چپ) داراي دو ستون است از ستون سمت چپ گزينه Connect To را راست كليك كنيد حال روي Open كليك كنيد تا وارد صفحه Network Connection شويد روي منوي File كليك كنيد تا باز شود گزينه New Connection را انتخاب كنيد .
13 – پنجره Welcome to the New Connection Wizard باز ميشود Next كنيد دوبار Next كنيد .
14- در پنجره ايجاد شده تايپ كنيد Tehran.net و Next كنيد .
15- در اينجا User name و Pass word كه از طرف شركت تهران دات نت داده شده است را وارد كرده Next كنيد .
16- در پنجره جديد Add a shortcut…… را تيك كرده تا در روي Desk Top آيكون كانكشن شما ايجاد گردد و سرانجام روي Finish كليك كنيد پنجره كانكشن شما باز شده روي Connect كليك كنيد تا وارد اينترنت شويد .
17- مطلب مهم ديگر اينست كه روي مودم شما چراغهايي وجود دارد كه بايد چراغ PWR هميشه روشن باشد و چراغ SYS هميشه چشمك زن است و چراغ LAN و DSL هميشه بايد روشن و ثابت باشد.

طریقه نصب مودم Planet 3410A
3- به My Computer رفته سپس سي دي خوان خود را Open كنيد وپس ازآن پوشه DR-ADE3410 را كليك كرده درايور Windows XP را انتخاب كنيد.
4- داريور شروع به نصب شدن ميكند شما تاآخر فقط Next كنيد و در آخر Finish كنيد .
5 – حال روي Internet Explorer كليك كنيد تا پنجره مربوطه باز شود و پس از آن در جاي Adress Bar تايپ كنيد
6 –به جاي user name و pass word تايپ كنيد admin سپس روي Login يا yes كليك كنيد.
7 – صفحه اي باز ميشود روي Quick Start كه در بالا سمت راست قرار دارد كليك كنيد .
8 – صفحه ديگري باز شده روي Run Wizard كليك كنيد .
9 – صفحه بعدي را Next كنيد . در صفحه جديد باز شده دوباره به جاي user name و pass word تايپ كنيد admin و پس از آن Next كنيد .
10 –صفحه باز شده به نام Time Zone است در اينجا به جاي ( GMT ) شهر ( Tehran ) را انتخاب كنيد و Next كنيد .
11 – در اینجا شما میتوانید 2 انتخاب داشته باشید . اگر مایلید دو کامپیوتر هم زمان کانکت شوند ویا پس از روشن کردن کامپیوتر مستقیم وارد اینترنت شوید گزینه سوم یعنی PPPOE/PPPOA راانتخاب نمایید و اگر مایلید که هرزمان شما خواستید وارد اینترنت شوید در صفحه باز شده Bridge Mode را انتخاب نماييد و سپس Next كنيد .
12 - چنانچه PPPOE را انتخاب كرديد در صفحه جديد User name و Password خودرا وارد كنيد سپس
13 – و چنانچه Bridge Mode را انتخاب كنيد در صفحه جديد تغييرات ذيل را اعمال نماييد :
حال Next كنيد .
14- صفحه Quick Start Compelet باز شده Next كنيد دوباره Next كنيد پنجره ديگري باز شده روي Close كليك كنيد و صبر نماييد تا مرحله Install تمام شود . پس از پايان پنجره را ببنديد .
15- حال بايد يك كانكشن بسازيد . به منوي Start رفته ( دگمه پايين صفحه سمت چپ) داراي دو ستون است از ستون سمت چپ گزينه Connect To را راست كليك كنيد حال روي Open كليك كنيد تا وارد صفحه Network Connection شويد روي منوي File كليك كنيد تا باز شود گزينه New Connection را انتخاب كنيد .
16 – پنجره Welcome to the New Connection Wizard باز ميشود Next كنيد دوبار Next كنيد .
17- در پنجره ايجاد شده تايپ كنيد Tehran.net و Next كنيد .
18- در اينجا User name و Pass word كه از طرف شركت تهران دات نت داده شده است را وارد كرده Next كنيد .
19- در پنجره جديد Add a shortcut…… را تيك كرده تا در روي Desk Top آيكون كانكشن شما ايجاد گردد و سرانجام روي Finish كليك كنيد پنجره كانكشن شما باز شده روي Connect كليك كنيد تا وارد اينترنت شويد .
20- مطلب مهم ديگر اينست كه روي مودم شما چراغهايي وجود دارد كه بايد چراغ PWR هميشه روشن باشد و چراغ SYS هميشه چشمك زن است و چراغ LAN و DSL هميشه بايد روشن و ثابت باشد.

طریقه نصب مودم D-Link 302-322-502-522
اینترنت شوید
توجه :

طريقه نصب مودم PLANET 2110
1- CD مودم را در cd خوان قرار دهيد.
2- كابل مودم را به پورت usb كامپيوتر خود نصب نماييد و پس ازآن كابل مربوطه را به مودم متصل كنيد.
3- پس از اتصال مودم از طريق كابل مربوطه به كامپيوتر صفحه Welcome to Found a New Hardware باز ميشود حال شما گزينه Install from a list or …(Advance) را انتخاب كرده سپس Next نماييد.
4- صفحه Please choose your… باز ميشود روي BROWSE كليك كنيد حال درايوري كهcd خوان در آن قرا دارد را انتخاب كنيد سپس فولدريا پوشه DRIVER را انتخاب كنيد پس از آن فولدر يا پوشه driver و پس از فولدريا پوشه ADSL راانتخاب كنيد در انتها هم فولدر يا پوشه WAN را انتخاب كنيد كار ما در اين صفحه تمام است در خاتمه Next كنيد تا به صفحه بعدي برويد .
5- در اين صفحه 2 گزينه وجود دارد كه شبيه هم هستند منتهي در آخر يكي به WAN ختم ميشود و ديگري به LAN شما بايد گزينه WAN را انتخاب كنيد و پس از آن Next كنيد برنامه شروع به نصب درايور ميكند.
6- چنانچه در حال نصب برنامه پنجره اي باز شد به نام Hardware Istallation شما روي
Continue Any Way كليك كنيد .
7- در انتها پس از نصب برنامه روي آيكون Finish كليك نماييد صفحه مربوطه بسته شده و پس از چند لحظه روي صفحه Desk top دو آيكون ايجاد ميشود .
8- دو آيكون ايجاد شده A)AccessRunner control panel و B) AccessRunner DSL حال روي گزينه A دبل كليك كنيد.
9- كنترل پنل مودم باز شده حال شما دگمه ALT را گرفته و روي A كليك تا كنسول كنترل پنل باز شود .
10- در صفحه باز شده كه به نام Conexant Accesser Runner… است گزينه Porotocol Setup را انتخاب كنيد و پس از آن در صفحه باز شده تغييرات زير را اعمال نماييد:
VPI : 0 VCI : 35
Encapsulatoin : PPPover Ethernet LLCSNAP ( RFC2516 )
حال Apply كنيد وپس از آن OK نماييد صفحه كنسول كنترل پنل بسته ميشود .
11- حال روي AccessRunner DSL كه در روي Desktop قرار دارد دبل كليك كرده يك كانكشن باز ميشود
User nme و Password خودتان را در محلهاي قيد شده وارد نماييد و پس از آن تيك save this user… را بزنيد تا User nme و Password شما save گردد و در مستطيل شماره تلفن كه بدين گونه است 00000000 هيچگونه تغييري اعمال ننماييد در آخر روي دگمه Dial كليك كنيد تا به اينترنت متصل گرديد.
مراحل نصب مودم در اينجا به پايان رسيد به اميد موفقيت شما.
طریقه نصب مودم D-Link 302-322-502-522
اینترنت شوید
توجه :

طریقه نصب مودم TP-Link ADSL2+ Router
مدل های ( 4 Ethernet Port+ 1 USB Port) TD-8840 وTD-8841
واکثر مدلهای دیگر هم طریق نصبشان به همین صورت است .
1- سی دی مودمتان را در سی دی خوان قرار دهید.
2- به My Computer رفته روی درایور سی دی خوان راست کلیک کنید و سپس Open کنید.
3- تعدادی پوشه را مشاهده میکنید پوشه مربوط به مودم خودرا اتخاب کرده سپس انرا Open کنید . در اینجا ما پوشه TD-8841 را باز میکنیم .
4- از میان سه گزینه روبرو TP-Link ADSL modem RO… را انتخاب کرده دبل کلیک میکنیم .
5- در صفحه بازشده بدون هیچ تغییری LoGIN کنید .
6- در صفحه بعد در بالای صفحه Quick Start را انتخاب کنید .
7- در صفحه باز شده تغییات ذیل اعلام شود
در Connection Type گزینه دوم PPPOE را انتخاب کنید.
در ATM VC Configure به جای VPI=0وبه جای VCI=35 قراردهید.
در پایین هم User Name و Password خود را وارد کنید و در پایان submit نمایید . چند لحظه طول میکشد تا مودم شما Reboot گردد . مودم شما نصب شده است .
در ضمن آی پی مودم شما
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید می باشد.در صورت بروز مشکل گزینه Ping را انتخاب کرده و استفاده کنید .

منبع:khoonegi.ir

mostafaeshghi
27-07-2008, 13:15
سلام دوستان
اولا اينكه بعد 7 روز خط رانژه شد و چراغ مودم ثابت شد اما هر چي زنگ زدم يوزر نيم پسورد رو بگيرم بهم گفتن از طرف مخابرات يه مشكلي هست كه ما نميتونم به شما يوزر نيم پسورد بديم و ما هر چي پيگير شديم حتي از طرف مخابرات به نتيجه اي نرسيديم (مخابرات ميگفت مشكلي نداري و خط رانژه هست اما داتك ميگفت مشكل از مخابرات هست) اما بعد از كلي سمج بازي طوري شد كه بلاخره تونستم يوزر نيم پسورد رو بعد چندين بار زنگ زدن از زير زبونشون بكشيم بيرون :27:
از همون روز اول كه به اينترنت وصل شدم چراغ مودم يعني لينكش هي قطع و وصل ميشد يعني مثلا 1 ساعت كار ميكرد 30 دقيقه قطع بود يا بعضي موقع ها 12 ساعت كار ميكرد 30 مين قطع ميشد يا حتي برعكس تو طي 12 ساعت فقط ميشد 30 دقيقه استفاده كرد . اين شد كه بعد از اولين باري كه اين مشكل برام بوجود اومد زنگ زدم داتك :
اونااولين بار بهم گفتن كه مشكل من از نويزي هست كه روي خط افتاده برا همين هي قطع و وصل ميشه و راهكارهايي رو گفتن انجام بدم تا مشكلم برطرف بشه اما من همه اونا رو انجام دادم اما مشكلم برطرف نشد.

دومين چيزي كه گفتن اين بود كه ممكنه مشكل از مودمم باشه براي همين يه مودم asus برام آوردن تا امتحان كنم اما هيچ فرقي بازم نكرد.

سومين چيزي كه گفتن اين بود كه مشكل شايد از طرف پورتشون باشه و اينكه رفتن مخابرات و از اونجا امتحان كردن اما جوابشون اين بود كه از توي مخابرات هيچ مشكلي نيست و به راحتي لينك ميده.

و اينكه گفتن مشكل از سيم كشي تلفن داخل خونس و ما هم قبول كرديم و پولي خرج كرديم و سيم كش رو عوض كرديم بعد از كلي دردسر اما اما بازهم درست نشد كه نشد.

دوباره زنگ زديم :41::
كه بعد از كلي سمج بازي اونا امروز قبول كردن پورت رو عوض كنن و يه پورت جديد بزارن ....

و اين بود كه امروز روز 13 از زماني هست كه يوزرنيم پسورد گرفتم و 28 از زماني كه درخواست adsl دادم (جالبه نه ؟)
و اينم بگم كه من حدود 1 سال adsl از شركتاي ديگه داشتم اما همچين مشكلي برام تا قبل داتك بوجود نيامده بود.

به نظر شما مشكل از چه چيزي ميتونه باشه پورت يا سيم كشي مخابرات تا دم خونه يا از يه چيز ديگه ... ؟

(من راههاي مختلف از قبيل نويزگيري :31: تعويض مودم و سيم كشي داخل خونه و ... رو امتحان كردم )

به نظر من مشکل از تنظیمات هست !

یه یزی که وجود داره اینه که تنظمیات اینترنت از نوع پرسرعت یه جورایی ظریف و یه جواریی هم پیچیده است ! اینطو که شما توضیح میدید بعید میدونم از طرف شرکت کسی برای نصب و تنشظیم نیامده و شما هم با تنظیم دستی خودتنون و گرفتن یه سری اطلاعات به اینترنت وصل شدید که من فکر میکنم دقیقا مشکل همینجاست !

من م گیم شما یه بار درخواست یکی از نمایندگان داتک بیاند برات تنظیمات را از اول انجام بدند! انشاءالله حل میشه !

aliani
27-07-2008, 14:11
به نظر من مشکل از تنظیمات هست !

یه یزی که وجود داره اینه که تنظمیات اینترنت از نوع پرسرعت یه جورایی ظریف و یه جواریی هم پیچیده است ! اینطو که شما توضیح میدید بعید میدونم از طرف شرکت کسی برای نصب و تنشظیم نیامده و شما هم با تنظیم دستی خودتنون و گرفتن یه سری اطلاعات به اینترنت وصل شدید که من فکر میکنم دقیقا مشکل همینجاست !

من م گیم شما یه بار درخواست یکی از نمایندگان داتک بیاند برات تنظیمات را از اول انجام بدند! انشاءالله حل میشه !

ممنون از توجهت
اما من هم از شهراد گرفتم و هم از شاتل اما هردو مشكلي نداشتم حداقل لينك بايد ثابت بمونه ديگه تازه براي شاتل هم كه تنظيمات خاصي داره بازم براحتي وصل شدم چه برسه به داتك كه همچين تنظيماتي نداره.

mehdi_08
27-07-2008, 15:00
hamidreza72
مطمئنی منبع مطلبتو درست زدی
اخه عین همین مطلاب تو سایت صبا نت هستش.

Hamid Reza
27-07-2008, 16:48
hamidreza72
مطمئنی منبع مطلبتو درست زدی
اخه عین همین مطلاب تو سایت صبا نت هستش.

بله
بفرما
اینم منبع

akhoond
27-07-2008, 20:34
سلام دوستان .
دوستان من با آسیاتک قرارداد بستم ، اما مودم ازشون داشتم قبلا (اون زمانی که امانی می داد ) حالا می خوام ببینم که چی کار کنم ، این مودم "کورسز" رو پس بدم ، برم یه چیز بهتر بگیرم ، یا همین کورسز رو ازشون بخرم ، (می دن 32 چوق)
بیشتر از 40 نمی خوام هزینه کنم ، یه چیزی باشه که اگه با آسیاتک به هم زدم ، بعدا رو دستم باد نکنه ، ضمنا ، من فضا نمی خوام برم ، فوق فوق اش 128 داشته باشم ، اگه همین کورسز خوبه برش دارم ، یکی از دوستان قدیمی رو امروز می دیدم ، می گفت من 2 ساله که مودم رو دارم ، ازش راضی ام .
راستی ، اگه همین مودم اوکی هست ، از خودشون بردارم ، یا اگه خودم از بیرون بخوام بگیرم ، اختلاف زیادی با قیمت خودشون داره ؟
سوالا زیاد شد ، ببخشید .

مرسی
یا حق

کسی نیست ما رو راهنمایی کنه ، خیلی وقت ندارم ها !

مرسی

mehdi_08
27-07-2008, 21:43
بله
بفرما
اینم منبع

ولی فکر کنماین منبع اصلی باشه

mehdi_08
27-07-2008, 21:57
بله
بفرما
اینم منبع

mostafaeshghi
27-07-2008, 23:23

حالا شما هم یه جوری کیلید کردی که انگار تو ایران قانون کپی رایت مطالب حاکم است و به شدت با مخالفین برخورد میشه! خب مطمئنا یکی از اینها از دیگری کپی پیست کرده دیگه! مسئله خیلی واضح و روشنه ! به نظرم یه کم زیادی سخت گرفتید !

aliani
28-07-2008, 00:43
سلام دوستان
اولا اينكه بعد 7 روز خط رانژه شد و چراغ مودم ثابت شد اما هر چي زنگ زدم يوزر نيم پسورد رو بگيرم بهم گفتن از طرف مخابرات يه مشكلي هست كه ما نميتونم به شما يوزر نيم پسورد بديم و ما هر چي پيگير شديم حتي از طرف مخابرات به نتيجه اي نرسيديم (مخابرات ميگفت مشكلي نداري و خط رانژه هست اما داتك ميگفت مشكل از مخابرات هست) اما بعد از كلي سمج بازي طوري شد كه بلاخره تونستم يوزر نيم پسورد رو بعد چندين بار زنگ زدن از زير زبونشون بكشيم بيرون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوباره زنگ زديم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(من راههاي مختلف از قبيل نويزگيري [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تعويض مودم و سيم كشي داخل خونه و ... رو امتحان كردم )

اساتيد كس ديگه اي در مورد اين مشكل من نظري نداره ؟!

amonesary
28-07-2008, 11:15
سلام
من یه مودم Billion 5210s خریدم از بازار ایران به قیمت 50 تومن که خود شاتل میگفت 60 تومن

راستی همینجا بگم که Asus am602 اصلا نبود تو بازار میگفت شاید یه هفته دیگه بیارن ولی فقط یه مغازه تو بازار

رضا داشتش میداد 60 تومن

خوب اما سوالم راجب Splitter هس

تو جعبش این وسیله ای که عکسش رو میبینید بود که روش نوشته ----- و من سیم تلفن رو زذم توش (سیم خاکستریه)

آیا این همون اسپلیتره؟

آخه همونطور که تو عکس زیر گذاشتم فقط یه خروجی داره به اسم Phone اون طرفم که نوشته Line میره به سمت خط تلفن که ورودیش به حساب میاد

خوب حالا چه طوری سیم تلفن رو به مودمم برسونم؟

Hamid Reza
28-07-2008, 12:35
سلام
من یه مودم Billion 5210s خریدم از بازار ایران به قیمت 50 تومن که خود شاتل میگفت 60 تومن

راستی همینجا بگم که Asus am602 اصلا نبود تو بازار میگفت شاید یه هفته دیگه بیارن ولی فقط یه مغازه تو بازار

رضا داشتش میداد 60 تومن

خوب اما سوالم راجب Splitter هس

تو جعبش این وسیله ای که عکسش رو میبینید بود که روش نوشته ----- و من سیم تلفن رو زذم توش (سیم خاکستریه)

آیا این همون اسپلیتره؟

آخه همونطور که تو عکس زیر گذاشتم فقط یه خروجی داره به اسم Phone اون طرفم که نوشته Line میره به سمت خط تلفن که ورودیش به حساب میاد

خوب حالا چه طوری سیم تلفن رو به مودمم برسونم؟

سلام
شما یه سیم مستقیم از دو شاخه تلفن به پشت مودم وصل کنید
این اسپیلیتر هم برای جلوگیری از خش خش تلفنه
شما از این سیم خاکستریه هم بزن به پشت تلفن اون ور اسپیلیتر هم وصل کن به دوشاخه
همین:11:

akhoond
28-07-2008, 13:07
سلام .
دوستان ببخشید که من چندین بار پست می زنم ، هم می خواستم حرف جدید بزنم ، هم دیدم کسی جوابمو نمی ده ، ترجیح دادم که دوباره پست بزنم (اگه کسی دستش می رسه ، پست قبلی ام رو پاک کنه )
کل تاپیک رو خودندم ، با توجه به این که من با آسیاتک قرارداد دارم (التبه فعلا ، بعدا رو خدا عالمه ) کدوم مودم رو پیشنهاد می کنید :
ایسوس 602 (راستی فرق این بابا با 604 چیه ؟ این هم لن داره ، یکی می گفت 602 حدود 60 تومان ، 604 چنده اون وقت )
با دی لینک (اگه قیمت این رو هم بدید ممنون می شم )
من الآن مودم کورسز آسیاتک به صورت آمانی دستمه که قرار شده پس بدم . پسی محبت کنید زود تر راهنمایی بفرمایید .

مرسی

seppeehr
28-07-2008, 16:18
سلام به همه دوستان.
من يك مودم ASUS am602‌ و يك اشتراك 256 دارم. تازگي ها بعد از يك مدت روشن بودن مودم، احساس ميكنم كه مودم قفل كرده! يعني نه ارسال و نه دريافت انجام ميشه، بعد كه مودم رو خاموش و روشن ميكنم، دوباره كارش رو ادامه ميده. اين مشكل تقريبا از زماني تشديد شده كه من اكانت رپيدشرم تموم شده و بيشتر دانلود هام رو به كمك تورنت انجام ميدم. حالا واقعا نميدونم كه آيا به خاطر كار با تورنت ها هست، يا واقعا مشكل سخت افزاري وجود داره.
ميخواستم بدونم كسي از شما ميدونه كه علت مشكل از كجاست و در رفعش به من كمك كنه؟

ممنون.

Hamid Reza
28-07-2008, 17:38
سلام به همه دوستان.
من يك مودم ASUS am602‌ و يك اشتراك 256 دارم. تازگي ها بعد از يك مدت روشن بودن مودم، احساس ميكنم كه مودم قفل كرده! يعني نه ارسال و نه دريافت انجام ميشه، بعد كه مودم رو خاموش و روشن ميكنم، دوباره كارش رو ادامه ميده. اين مشكل تقريبا از زماني تشديد شده كه من اكانت رپيدشرم تموم شده و بيشتر دانلود هام رو به كمك تورنت انجام ميدم. حالا واقعا نميدونم كه آيا به خاطر كار با تورنت ها هست، يا واقعا مشكل سخت افزاري وجود داره.

ممنون.

سلام
واسه من زمانی که خیلی داغ میشه اینطور میشه

seppeehr
28-07-2008, 18:57
سلام
واسه من زمانی که خیلی داغ میشه اینطور میشه

پس احتمالا ايراد از مودمه. اما جالب اينجاست كه اين مشكل براي من معمولا صبح ها اتفاق مي‌افته كه مودم زياد هم كار نكرده!
حالا چاره اي جز تعويض مودم هست؟

Hamid Reza
28-07-2008, 19:01
پس احتمالا ايراد از مودمه. اما جالب اينجاست كه اين مشكل براي من معمولا صبح ها اتفاق مي‌افته كه مودم زياد هم كار نكرده!
حالا چاره اي جز تعويض مودم هست؟

نمیدونم
ولی احتمالا مشکل از مودم هست

aliani
28-07-2008, 20:46
سلام به همه دوستان.

ممنون.

من مودم starnet هست و همين مشكل رو داشتم و از زماني كه با لن اون وصل شدم اين مشكل از بين رفت . پيشنهاد ميكنم اگر مودمت لن هم داره اونو امتحان كن شايد درست شه.

mostafaeshghi
29-07-2008, 00:24
سلام به همه دوستان.

ممنون.

آره این مشکل که وجود داره! ولی به طور کلی از یه قاعده کلی تبعیت میکنه که در هر 24 ساعت حداقل یه 2 ساعت باید بهش استراحت بدی که به لطف این برنامه های قطعی برق فعلا که خودکار انجام میشه !:31:

من اوایل از مودمم کار نمیکشیدم بهش برمویخود هنگ میرکد! من هم سریع رفتم اکانت رپید شر گرفتم و هیچ مشکلی نیست ولی اگر قطعی برق نباشه حداقل 2 ساعت خاموش میکنم که مشکلی حادی پیش نیاد!

mostafaeshghi
29-07-2008, 00:28
سلام .
دوستان ببخشید که من چندین بار پست می زنم ، هم می خواستم حرف جدید بزنم ، هم دیدم کسی جوابمو نمی ده ، ترجیح دادم که دوباره پست بزنم (اگه کسی دستش می رسه ، پست قبلی ام رو پاک کنه )
کل تاپیک رو خودندم ، با توجه به این که من با آسیاتک قرارداد دارم (التبه فعلا ، بعدا رو خدا عالمه ) کدوم مودم رو پیشنهاد می کنید :
ایسوس 602 (راستی فرق این بابا با 604 چیه ؟ این هم لن داره ، یکی می گفت 602 حدود 60 تومان ، 604 چنده اون وقت )
من الآن مودم کورسز آسیاتک به صورت آمانی دستمه که قرار شده پس بدم . پسی محبت کنید زود تر راهنمایی بفرمایید .

مرسی

همانطور که زیاد هم بحث شد بهترین مودم موجود برای مصارف خانگی ADSL مدل AM602 aرکت ASUS هست که بسیار مودمهای عالیی هستند !
در مورد قیمت هم بگم که تا آنجا که من اطلاع دارم حدود 50 هزار تومان هست و نه بیشتر !

این مودم به قول دوستان Combo هست یعنی هم از USB و هم از LAN پشتیبانی میکنه !

farhad_s5
29-07-2008, 00:44
من 24 ساعت خط تلفنم قطع شده بود(بعد از درخواستم برا Adsl )

به نظر شما علت اين قطع شدن و وصل شدن Adsl بوده يا خير؟

seppeehr
29-07-2008, 09:23
آره این مشکل که وجود داره! ولی به طور کلی از یه قاعده کلی تبعیت میکنه که در هر 24 ساعت حداقل یه 2 ساعت باید بهش استراحت بدی که به لطف این برنامه های قطعی برق فعلا که خودکار انجام میشه !:31:

من اوایل از مودمم کار نمیکشیدم بهش برمویخود هنگ میرکد! من هم سریع رفتم اکانت رپید شر گرفتم و هیچ مشکلی نیست ولی اگر قطعی برق نباشه حداقل 2 ساعت خاموش میکنم که مشکلی حادی پیش نیاد!

ممنون از راهنمايي، من البته شب ها مودم رو خاموش ميكنم، خاموشي ها هم كه خب يك توفيق اجباريه!
اما همونطور كه عرض كردم، بيشتر وقتي با تورنت ها كار ميكنم اين مشكل پيش مياد. شايد هم دليلش اين باشه كه چون هم دانلود و هم آپلود داريم، مودم قاطي ميكنه.
در هر صورت از شما و همه دوستان ممنونم.

Hamid Reza
29-07-2008, 11:55
من 24 ساعت خط تلفنم قطع شده بود(بعد از درخواستم برا Adsl )

به نظر شما علت اين قطع شدن و وصل شدن Adsl بوده يا خير؟

خیر
هیچ ربطی نداره

Amin_0913
29-07-2008, 12:28
سلام
من یه مودم 30 تومنی میخوام
شاید شاتل شایدم صبانت؟
معرفی Plz

sepand_salehi
29-07-2008, 12:39
من اطلاعاتم درباره ی Adsl صفر هستش. لطفا اگر می شود به این سوالم پاسخ دهید.
برای اینکه Adsl را به کامپیوتر آورم!!! چه کار باید بکنم.
لطفا اگر می شود توضیح کاملی دهید. فکر کنید که دارید برای یک از همه جا بی خبر توضیح می دهید.

Mr.Lover
29-07-2008, 16:48
سلام
من یه مودم 30 تومنی میخوام
شاید شاتل شایدم صبانت؟
معرفی Plz

سلام
من به شما TP Link TD-8811 رو پیشنهاد می کنم.
که External ADSL2+ ROUTER هست + پورت USB
قیمت: 38.000 تـــــــومان

ایدون
29-07-2008, 17:43
سلام .

مرسی
604 صد چوق قیمتشه.4 تا لن و یک اکسس پوینت داره برای وایرلسها

akhoond
29-07-2008, 18:20
604 صد چوق قیمتشه.4 تا لن و یک اکسس پوینت داره برای وایرلسها

اهوم ...
مرسی ، من فکر می کردم که با 602 تفاوت چندانی نداشته باشه ، پس این یکی به درد من نمی خوره ، لقمه گنده تر از دهنمه :دی

پس با این حساب 602 ، تصویب شد .

اما چند تا سوال :
1 _ یه جاهایی خوندم که اونهایی که داشتن ، می گفتن که داغ می کنه ، ریست می شه ، ... از این جور مشکلات . تکلیف این ها چیه ؟ یکی می گفت که سری های قدیمی شون خوب بود ، اما این سری های جدید ، خیلی مال نیستند ؟
2_ یکی هم حرف از مدل های ریمارک شده می زد ؟ تکلیف این ها چیه ؟

خودمونیش این می شه ، موقع خرید چی کار کنم که تو پاچه ام نره ؟ (با توجه به این که خیلی خیلی کم شده )

مرسی :11:

tina salehe
29-07-2008, 19:18
من دیشب مودم دیتا شین خریدم دو تا سوال داشتم ممنون میشم کسی جواب سوالام رو بده
1-زمانیکه به اینترنت وصل نیستم باید از برق بکشم یا اگر نکشم ضرری برای مودم نداره؟
2-این مودم داغ میکنه آیا مودم مشکل داره یا داغ کردن مودم عادی است اگر مودم مشکل داره بگید تا برم عوضش کنم چون 1 سال گارانتی داره

_Barbod_
29-07-2008, 19:48
1-زمانیکه به اینترنت وصل نیستم باید از برق بکشم یا اگر نکشم ضرری برای مودم نداره؟
2-این مودم داغ میکنه آیا مودم مشکل داره یا داغ کردن مودم عادی است اگر مودم مشکل داره بگید تا برم عوضش کنم چون 1 سال گارانتی داره
1 . لازم نیست حتما" از برق بکشید.من که همیشه مودمم توی برق هست و روشن هست.
2 . بعضی مودمها داغ میکنند و داغ کردن براشون طبیعی هست.
البته مودم من که اصلا" داغ کردن براش معنی نداره:27:

DaRiOuShJh
29-07-2008, 20:03
بچه ها یه سواله تخصصی!×!

من الان 18 ماه بیشتره که تو نوبتم و فقط شاتل مخابراتمون رو برای adsl ساپورت میکنه

اونم میگه چون مخابراتتون پروته خالی نداره فقط شرکتیه خفن یعنی 512 کیلوی ناا محدود میده که اونم میشه طرفایه ماهی 200 و اندی هزار تومن!!!

100 درصد به کار من نمیاد با این قیمت
تا 100 تومن بود میشد یه کاری کرد ولی این قیمت ....

جایی هست شکایتی چیزی کنیم یا اینکه مثلا یه رشوه ای چیزی بدیم بهمون پورته خالی بدن
کسی آشنایی چیزی نداره تو این زمینه ها
شیرینی هم داره ها!×![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

_Barbod_
29-07-2008, 20:22
بچه ها یه سواله تخصصی!×!

من الان 18 ماه بیشتره که تو نوبتم و فقط شاتل مخابراتمون رو برای adsl ساپورت میکنه

اونم میگه چون مخابراتتون پروته خالی نداره فقط شرکتیه خفن یعنی 512 کیلوی ناا محدود میده که اونم میشه طرفایه ماهی 200 و اندی هزار تومن!!!

100 درصد به کار من نمیاد با این قیمت
تا 100 تومن بود میشد یه کاری کرد ولی این قیمت ....

جایی هست شکایتی چیزی کنیم یا اینکه مثلا یه رشوه ای چیزی بدیم بهمون پورته خالی بدن
شیرینی هم داره ها!×![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

متاسفانه این شگردشون هست
تو مناطقی که میدونن سرویس دهنده کم هست و یا فقط خودشون هستند میگن فقط سرعت بالا داریم
چون اینجوری پول بیشتری گیرشون میاد تا بخوان بیان به کاربر خونگی 128 بدن

akhoond
29-07-2008, 20:24
بچه ها یه سواله تخصصی!×!
...

آقا داریوش فکر می کنم تو تاپیک adsl ایران بگی بهتر باشه .
اما یه سوال ، شاتل می گه پورت خالی نداریم ، مگه این که بخوای 512 نامحدود بگیری ؟
درست فهمیدم ؟
این دیگه نمونه بارز دزدیه .
این جوری راهی که به نظر من می رسه اینه که یه ماه با 512 باهاشون ببندی (التبه اگه با یک ماه 200 تومان دادن مشکلی نداری ! ) بعد از یک ماه ، همون سرویسی رو که می خوای شارژ کن ، فکر نکنم که دیگه بتونن کاری بکنن و بگن که حتما باید 512 شارژ کنی ....
البته باید قبل از امضا قرار داد ، شرایط رو بخون ، تا بعداش با یه تبصره دور نخوری یه وقت ، همه چی رو در نظر بگیر .
این راهی بود که به نظر من رسید .

یا حق

Hamid Reza
29-07-2008, 21:04
لطفا اگر می شود توضیح کاملی دهید. فکر کنید که دارید برای یک از همه جا بی خبر توضیح می دهید.

سلام
شما زنگ میزنی شرکت و سفارش سرویس مورد نظرتو میدی
یه مودمم لازم داری که هم میتونی از بازار بخری و هم از خود شرکت
خط شما معمولا بالای یک هفته طول میکشه تا آماده بشه
بعد آماده شدن خودشون میان نصب میکنن
همین:11:

eshgam-beckham
30-07-2008, 00:08
سلام اقا من یک مودم 2 پورت به نام smc7901گرفتم اموزش راه اندازی شو کی بلده به من بگه؟ ممنون میشم

mostafaeshghi
30-07-2008, 00:44
اهوم ...
مرسی ، من فکر می کردم که با 602 تفاوت چندانی نداشته باشه ، پس این یکی به درد من نمی خوره ، لقمه گنده تر از دهنمه :دی

پس با این حساب 602 ، تصویب شد .

اما چند تا سوال :
1 _ یه جاهایی خوندم که اونهایی که داشتن ، می گفتن که داغ می کنه ، ریست می شه ، ... از این جور مشکلات . تکلیف این ها چیه ؟ یکی می گفت که سری های قدیمی شون خوب بود ، اما این سری های جدید ، خیلی مال نیستند ؟
2_ یکی هم حرف از مدل های ریمارک شده می زد ؟ تکلیف این ها چیه ؟

خودمونیش این می شه ، موقع خرید چی کار کنم که تو پاچه ام نره ؟ (با توجه به این که خیلی خیلی کم شده )

مرسی :11:

602 که توضیح دادم بهترین گزینه هست ! و در پیغام خصوصی هم که همین 10 دقیقه پیش فرستادم براتون توضیح دادم این قضیه را !

حالا جوابهای سوالهاتون:

1- داغ میکنه که خب طبیعت هر وسیله الکترونیکی اینو ایجاب میکنه ! ولی داغ کردنش به حدی نیست که آزار دهنده باشه و یا به خود دستگاه آسیب بزنه !

در ضمن زیاد به گفته ها دقت کنید! یه مثلی هست که میگه شنیدن کی بود مانند دیدن :46:

2- من تا حالا ریمارکشو ندیدم ! و حتما بهتون توصیه میکنم که این دستگاه را با گارانتی تهیه کنید !

کار خاصی نمیخواد بکنید فقط به حتما و حتما گرانتی و محتویات را که شمال قطعات زیر باشه را حتما چک کنید :

محتویات داخل جعبه :

1-مودم
2-آداپتور
3-اسپیلیتر
4-کابل USB
5-کابل LAN
6- سیدی راه انداز
7-دفترچه راهنما

اینها را با نوشتهی روی جعبه هم مطابقت دادم یکسان بود !

در مورد خرید مطمئن هم اگر پیدا نکردید و یا شک داشتید بگید من آدرس بدم ، از همانجا که من خرید کردم شما هم بخرید !

mostafaeshghi
30-07-2008, 00:47

1- من بیشتر مودمهایی که دیدم یه دکمه ی پاور هم در پشت دستگاه دارند! فشار دادن همون دکمه کفایت میکنه !

2- داغ کردن مودم امری عادی است ! ولی دقت کنید که آیا این داغ کردن در روند استفاده و کارکرد دستگاه تأثیر نگذاشته باشد !

mostafaeshghi
30-07-2008, 01:06

دوست عزیز با توجه به سطح اطلاعاتی که شما قرار دارید بهتری تتئصیه این هست که لینک زیر را

مطالعه کنید که اطلاعات کلی در مورد این فناوری هست! بعد از مطالعه میتونید سوالهای خودتون را اینجا مطرح کنید !

Hamid Reza
30-07-2008, 07:20
سلام اقا من یک مودم 2 پورت به نام smc7901گرفتم اموزش راه اندازی شو کی بلده به من بگه؟ ممنون میشم

سلام
راهنمای فارسی به صورت فایل PDF می باشد که برای خواندن آن باید برنامه Adobe Reader در سیستم شما نصب باشد

دانلود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا

aliani
30-07-2008, 15:45
والا اين داتك كه مارو كشت بعد از كلي دردسر پورت رو عوض كردن حالا درست نشد كه هيچي ديگه قطع و وصل هم نميشه كلا قطع هست من نميدونم مشكلشون چيه ؟ دوستان اگه ميتونن يكمكي مارو بكنن ؟ والا بخدا مونديم مشكل از كجاست. (حسابي اعصاب مارو اين داتك خرد كرده)

اينم روند كاريه ما با داتك كه چندين بار پست دادم اما به نتيجه اي نرسيدم :41: :41: :

سلام دوستان
اولا اينكه بعد 7 روز خط رانژه شد و چراغ مودم ثابت شد اما هر چي زنگ زدم يوزر نيم پسورد رو بگيرم بهم گفتن از طرف مخابرات يه مشكلي هست كه ما نميتونم به شما يوزر نيم پسورد بديم و ما هر چي پيگير شديم حتي از طرف مخابرات به نتيجه اي نرسيديم (مخابرات ميگفت مشكلي نداري و خط رانژه هست اما داتك ميگفت مشكل از مخابرات هست) اما بعد از كلي سمج بازي طوري شد كه بلاخره تونستم يوزر نيم پسورد رو بعد چندين بار زنگ زدن از زير زبونشون بكشيم بيرون

دوباره زنگ زديم :

(من راههاي مختلف از قبيل نويزگيري و تعويض مودم و سيم كشي داخل خونه و ... رو امتحان كردم )

خيلي خيلي ممنون از اينكه اين نوشته طولاني رو خونديد. :45: :45: كمككككك

mostafaeshghi
30-07-2008, 16:07
والا اين داتك كه مارو كشت بعد از كلي دردسر پورت رو عوض كردن حالا درست نشد كه هيچي ديگه قطع و وصل هم نميشه كلا قطع هست من نميدونم مشكلشون چيه ؟ دوستان اگه ميتونن يكمكي مارو بكنن ؟ والا بخدا مونديم مشكل از كجاست. (حسابي اعصاب مارو اين داتك خرد كرده)

اينم روند كاريه ما با داتك كه چندين بار پست دادم اما به نتيجه اي نرسيدم :41: :41: :
:45: :45: كمككككك

دوست عزیز! با اینجا پست دادن مطمئنا به جواب نمیرسی ! چون خودت هم میدونی که از پشتیبانان و همکاران داتک کسی اینجا نیست !

پس برای گرفتن بهترین جواب یه اعتراض حضوری انجام بده !

تهران ، خیابان سهروردی شمالی ، خیابان ابن یمین ، پلاک 16

برو اونجا حضورا اعتراض کن مطمئن باش بهترین نتیجه را میگیری !

ایدون
30-07-2008, 16:31
داتک توی فرومها خیلی فعاله و اکثر مشریاش هم از فرومها جمع میکنه ولی رسما اعلام نمیشه برخلاف بعضی شرکتها برای همین جوابگو نیستند اگه به مشگل بخوری فقط تبلیغ و احسنت میگن.

mostafaeshghi
30-07-2008, 16:56
داتک توی فرومها خیلی فعاله و اکثر مشریاش هم از فرومها جمع میکنه ولی رسما اعلام نمیشه برخلاف بعضی شرکتها برای همین جوابگو نیستند اگه به مشگل بخوری فقط تبلیغ و احسنت میگن.

دوست عزیز ! اصلا منظور و مفهوم سخنتان در این پست مشخص نیست ! یا پست ندید یا پست میدید و حرفی میزنید طوری باشه که دوستان متوجه بشند و استفاده کنند !

در ضمن در مرد راهکارهای جمع آوری مشتری از طریق فوروم هم یه توضیحی بفرمایید !

akhoond
30-07-2008, 17:30
شما نماینده داتک هستید؟

فکر نمی کنم پست شما ، محلی از اعراب داشته باشه (بهتره احترام دیگران رو حفظ کنیم )
به نظر من بهترین راه برای تبلیغ ، خدمات خوبه ، حالا برفرض هم که آقا مصطفی ، بگن داتک خداس ، بعید می دونم که هر کسی ، فقط با استناد به یه حرف ، بیاد و مثلا از داتک بگیره ...

ما فقط هم رو راهنمایی می کنیم ، فکر می کنم همه با قاعده کافی سرچ داشته باشن .

حرفتون ، اصلا حرف جالبی نیست ، رعایت کنید لطفا

یاحق

Mohsen khan
30-07-2008, 18:15
دوستان لطفا بحث را به حاشيه نكشونيد
و در مورد سرفصل تاپيك صحبت كنيد
اگر هم مي دونيد شركتي خوب سرويس نمي ده دو تا راه داره
يكي اينكه ازش سرويس نگيريم و دوم اينكه با كلمات مناسب تري معايبش را مطرح كنيم

ممنون
محسن

mehdi_08
30-07-2008, 19:04
Mohsen khan
چرا برند tp-link رو تو نظر سنجی وارد نمی کنید مودم خوبیه

Mohsen khan
30-07-2008, 21:33
Mohsen khan
چرا برند tp-link رو تو نظر سنجی وارد نمی کنید مودم خوبیه

اضافه شد.....

luti2008
31-07-2008, 08:12
ممنون
مودم من استارنت هست با مودم asus هم استفاده كردم اما هيچ امروز كه مدت زيادي قطع بود هنوزم معلوم نشده مشكل از كجاست نه از نويز بوده و نه از مودم به نظرتون از پورتي كه شركت گذاشته ميتونه باشه مثلا قديمي شده باشه يا ضعيف باشه يا اينكه از سيم كشي مخابرات؟
والا من موندم چون حدود 1 سال adsl داشتم و هيچ مشكلي نداشتم اما الان زماني كه چراغ ثابت ميشه بعد مدتي دان كردن قطع ميشه!!!
كمكككككككككك

کلاً مودم استار نت مودم استانداردی نیست ، ولی این مشکل شما می تونه از اسپیلیتری که داخل مخابرات روی تجهیزاتتون گذاشتند باشه .

aliani
31-07-2008, 12:07
کلاً مودم استار نت مودم استانداردی نیست ، ولی این مشکل شما می تونه از اسپیلیتری که داخل مخابرات روی تجهیزاتتون گذاشتند باشه .

جدا ؟ من نميدونستم توي مخابراتم اسپليتر ميذارن ... حالا كه فعلا معلوم نيست تكليفمون چي ميشه تا ببينيم اين داتكيها چيكار ميكنن...
فقط يه سوال كار اسپليتر چي هست ؟ جلوي نويز رو ميگيره يا كار ديگه ايم ميكنه ؟
ممنون

luti2008
31-07-2008, 12:43
جدا ؟ من نميدونستم توي مخابراتم اسپليتر ميذارن ... حالا كه فعلا معلوم نيست تكليفمون چي ميشه تا ببينيم اين داتكيها چيكار ميكنن...
فقط يه سوال كار اسپليتر چي هست ؟ جلوي نويز رو ميگيره يا كار ديگه ايم ميكنه ؟
ممنون

اون اسپیلیتری که تو مخابرات نصب می کنن بوق و دیتا رو از هم جدا می کنه .

akhoond
31-07-2008, 13:08
سلام عرض شد .
آقایون ، کسی مغازه ای رو سراغ نداره که asus 602 داشته باشه ؟ تازگی خبر داشته باشه ، چون تازگی ها شدیدا کمیاب شده .
مرسی
یا حق

پسر نقره ای
03-08-2008, 05:59
سلام
یه سوال داشتم
از وقتی اومدیم به خونه جدید سرعت کانکت شدنم از 31 بالاتر نمیره با اینترنت هوشمند چند تا شرکت هم تست کردم ولی بالاتر نمی ره سرعت دانلود هم حول وحوش 3 تا 3.5 هست
می خواستم بدونم ایا این سرعت پایین کانکت شدن من به دایال آپ روی سرعت Adsl که می خوام بگیرم تاثیر داره؟؟ یا ربطی به هم نداره

Hamid Reza
03-08-2008, 08:42
سلام
یه سوال داشتم
از وقتی اومدیم به خونه جدید سرعت کانکت شدنم از 31 بالاتر نمیره با اینترنت هوشمند چند تا شرکت هم تست کردم ولی بالاتر نمی ره سرعت دانلود هم حول وحوش 3 تا 3.5 هست
می خواستم بدونم ایا این سرعت پایین کانکت شدن من به دایال آپ روی سرعت Adsl که می خوام بگیرم تاثیر داره؟؟ یا ربطی به هم نداره

سلام
احتمالا خططتون pcm هست

mostafaeshghi
03-08-2008, 11:56
سلام
یه سوال داشتم

نه بعید میدانم! یعنی به طور کلی عوامل تاثیر گذار بر دیال آپ 4-5 برابر عوامل موثر بر ADSL است و از این بابت ADSL مزیتی ویژه داره! ولی این مطلبی که شما گفتی ممکنه به خاطر فیبر نوری و یا PCM بودن خطتان باشه ! که در این باره حتما یه تحقیق بکنید که در مورد ADSL هم به وضعیت موجود مربوط است !

mehdi_08
03-08-2008, 12:49
سلام
یه سوال داشتم
دوست عزیز به احتمال 99 درصد خطتون pcmهستش
اگه pcm باشه که اصلا نمی تونید adsl بگیرین برای مطمئن شدن برو سیم تلفن رو که از ساختمون خارج می شه دنبال کن ببین توی یه جعبه که قسمت پایینش باز می شه نمی ره اگه اینطوری بود خطت pcm ه دقت کن اون جعبه رو با جعبه تقسیم اشتباه نگیری:5:

farhad_s5
04-08-2008, 02:11
اگه Pcm باشه بايد چيكار كنيم حالا؟

siavash61
04-08-2008, 03:07
آقا اين pcm چيه؟ چون تلفن ما هم بيشتر از 31 نميره تو ديال اپ. يه بار هم از مامور مخابرات پرسيدم كه اومده بود برا تعمبر يكي از خطهامون. گفت از اين جعبه تقسيمه كه تازه زدن يعني همين هشت به يك كه سيممون از اون مياد. اين همون pcm هستش؟
در ضمن اين مودماي smc چه جورين؟ كسي كار كرده باهاش؟
در ضمن بگم كه اين جعبه تقسيم هشت به يك رو بعدا آوردن اضافه كرد و كل سيماي كوچه رو اينجوري كردن. از اون به بعد هم سرعت اومد رو 31
حالا يعني من نميتونم adsl بگيرم؟
راه حلش چيه؟

akhoond
04-08-2008, 09:36
سلام دوستان .
راجع به Pcm چیزایی که بلد بوده ام ، گفتم .

این 2 صفحه رو بخونید ، باز اگه کمکی از دستم بر بیاد ، انجام می دم :10:

( از لینک دادن ، خودم هم بدم میاد ، اما خب ، احساس کردم جاش اینجا نیست ، قبلا هم که تاپیک اش ایجاد شده ، به هر صورت ، ببخشید .)

یا حق

پسر نقره ای
04-08-2008, 20:02
دوست عزیز به احتمال 99 درصد خطتون pcmهستش
اگه pcm باشه که اصلا نمی تونید adsl بگیرین برای مطمئن شدن برو سیم تلفن رو که از ساختمون خارج می شه دنبال کن ببین توی یه جعبه که قسمت پایینش باز می شه نمی ره اگه اینطوری بود خطت pcm ه دقت کن اون جعبه رو با جعبه تقسیم اشتباه نگیری

نه بعید میدانم! یعنی به طور کلی عوامل تاثیر گذار بر دیال آپ 4-5 برابر عوامل موثر بر ADSL است و از این بابت ADSL مزیتی ویژه داره! ولی این مطلبی که شما گفتی ممکنه به خاطر فیبر نوری و یا PCM بودن خطتان باشه ! که در این باره حتما یه تحقیق بکنید که در مورد ADSL هم به وضعیت موجود مربوط است !

سلام
احتمالا خططتون pcm هست
ممنون
آخه من 4 سال پیش تو همین خونمون 46 و 48 کانکت می شدم !!!

نگید تورو خدا تازه امروز پول رو ریختم؟؟
راستی مودم Siemens گرفتم چه طوره ؟؟؟؟ (واسه داتک)

nhz
04-08-2008, 20:12
سلام من از صبا نت در اصفهان ای دی اس ال گرفتم وبعد از 4 روز وصل شد مشکل بسیار بزرگی که دارم 2 تاست.

1----کانکشن من هر 90 یا 60 یا 120 دقیقه قطع می شه(مودم من دی لینک هست) و میگه limited or no conected و باید مودم را از برق بکشم و دوباره بزنم این کار داره هر روز بیشتر می شه و مودم من در حال سوختن است:41:
تو رو خدا کمک کنید

2----با توجه به محدودیت صبا نت من در قسمت ارسال دیتا بسیار دارم مثلا 30 مگ در 60 دقیقه ولی دریافت 1 مگ و این طوری داره باندم را مصرف می کنه اگه راحی هست بگید
:10:

پسر نقره ای
04-08-2008, 20:45
سلام دوستان .
راجع به Pcm چیزایی که بلد بوده ام ، گفتم .

این 2 صفحه رو بخونید ، باز اگه کمکی از دستم بر بیاد ، انجام می دم :10:

( از لینک دادن ، خودم هم بدم میاد ، اما خب ، احساس کردم جاش اینجا نیست ، قبلا هم که تاپیک اش ایجاد شده ، به هر صورت ، ببخشید .)

یا حق

آفرین واقعا این پیگیری جای تحسین داره
از بابت تاپیک خوبت هم ممنون خیلی آموزنده بود ولی شرمنده توی اون تاپیک که می رم میگه نام کاربری و پسورد وارد کن هر چی هم وارد می کنم می گه اشتباهه برای همین همین جا ادامه میدم
من چیزی به اسم PCM ندیدم !!!!
اول رفته بود تو این جعبه که جعبه هه توی ساختمون بود

که توش این شکلی بود:

بعدش هم می رفت تو کوچه و میرفت توی این جعبه بعدش هم توی زمین:

mehdi_08
04-08-2008, 20:58
سلام من از صبا نت در اصفهان ای دی اس ال گرفتم وبعد از 4 روز وصل شد مشکل بسیار بزرگی که دارم 2 تاست.

1----کانکشن من هر 90 یا 60 یا 120 دقیقه قطع می شه(مودم من دی لینک هست) و میگه limited or no conected و باید مودم را از برق بکشم و دوباره بزنم این کار داره هر روز بیشتر می شه و مودم من در حال سوختن است:41:
تو رو خدا کمک کنید

2----با توجه به محدودیت صبا نت من در قسمت ارسال دیتا بسیار دارم مثلا 30 مگ در 60 دقیقه ولی دریافت 1 مگ و این طوری داره باندم را مصرف می کنه اگه راحی هست بگید
در مورد مشکل اول چیزی نمی دونم اما در مورد مشکل دوم: آیا موقه ای که از اینترنت استفاده ای نمیکنی از اینترنت مصرف می شه اگه اینطوری بود تمام آپدیت اتوماتیک برنامه های سیستمتو غیر فعال کن بعد احتمال ویروسی شدن سیستم هم در نظر بگیر

mehdi_08
04-08-2008, 22:19
از بابت تاپیک خوبت هم ممنون خیلی آموزنده بود ولی شرمنده توی اون تاپیک که می رم میگه نام کاربری و پسورد وارد کن هر چی هم وارد می کنم می گه اشتباهه برای همین همین جا ادامه میدم
.
.
.

که توش این شکلی بود:
.
.
.

بعدش هم می رفت تو کوچه و میرفت توی این جعبه بعدش هم توی زمین:

پس اگه اینطوریه خطت pcm نیست راستی فکر کنم داشتی سکته رو می زدی:5:

nhz
04-08-2008, 22:40
لطفا یکی حواب سوال منا بده!!! :13:

farhad_s5
05-08-2008, 01:39
من امرو يه جعبه ي خاكستري كمرنگ كه قبل از جعبه ي تقسيم بود رو ديدم در داخل پاركينگ كه سيم هاي تلفن بود!! ولي اين جعبه روش Pcm نوشته نشده بود و كاملا در جعبه باز شده بود و همه ي سيم هاي اون بيرون از جعبه اومده بود و يه مجموعه ي شير تو شيري از سيم ها به وجود اومده بود كه ديگه من چيزي ازش نفهميدم!!!

امروز رفتم مخابرات ببينم چرا به سپنتا جواب ندادن؟!! گفتن كه درخواست شما پنجم اومده و ما ششم خطتون رو رانژه كرديم! من گفتم خب سپنتا منتظر هست تا شما نتيجه رو بهش بگين ول طرف گفت كه ما كه نبايد خبر بديم اونا بايد يه نفر رو بفرستن تا خط رو تحويل بگيره!! (با توجه به اين كه وقتي من از روز ششم به بعد هم وقتي مودمم رو وصل مي كردم چراغ Adsl اون ثابت نمي موند!!!)
بعد از خود مخابرات با سپنتا تماس گرفتم و اونا گفتن كه امروز صبح نتيجه ي خطتون اومده كه درسته!!! منم رفتم خونه و ديدم دوباره مودم آپ نميشه،با سپنتا تماس گرفتم و اونا گفتن كه ما فردا فردي رو مي فرستيم مخابرات شما تا بررسي كنيم مشكل از كجاست!!!!

به نظر شما اشكال از كجا مي تونه باشه؟

(راستي سرعت اينترنت من هيچ وقت از 24 بيشتر نميشه ولي يادمه يه بار به 31 رسيد)

flatrish
05-08-2008, 04:46

تو رو خدا کمک کنید

واسه سوال اولتون شما به کانکشن IP بدید احتمالا مشکل حل میشه. مثل عکس زیر

akhoond
05-08-2008, 08:36
من امرو يه جعبه ي خاكستري كمرنگ كه قبل از جعبه ي تقسيم بود رو ديدم در داخل پاركينگ كه سيم هاي تلفن بود!! ولي اين جعبه روش Pcm نوشته نشده بود و كاملا در جعبه باز شده بود و همه ي سيم هاي اون بيرون از جعبه اومده بود و يه مجموعه ي شير تو شيري از سيم ها به وجود اومده بود كه ديگه من چيزي ازش نفهميدم!!!

امروز رفتم مخابرات ببينم چرا به سپنتا جواب ندادن؟!! گفتن كه درخواست شما پنجم اومده و ما ششم خطتون رو رانژه كرديم! من گفتم خب سپنتا منتظر هست تا شما نتيجه رو بهش بگين ول طرف گفت كه ما كه نبايد خبر بديم اونا بايد يه نفر رو بفرستن تا خط رو تحويل بگيره!! (با توجه به اين كه وقتي من از روز ششم به بعد هم وقتي مودمم رو وصل مي كردم چراغ Adsl اون ثابت نمي موند!!!)
بعد از خود مخابرات با سپنتا تماس گرفتم و اونا گفتن كه امروز صبح نتيجه ي خطتون اومده كه درسته!!! منم رفتم خونه و ديدم دوباره مودم آپ نميشه،با سپنتا تماس گرفتم و اونا گفتن كه ما فردا فردي رو مي فرستيم مخابرات شما تا بررسي كنيم مشكل از كجاست!!!!

وقتی می گن که رانژه شده ، پس 100 % pcm نبوده ، از این لحاظ مطمئن باش . شاید مشکل از دستگاه ها و تجهیزات مرکز ، یا دستگاه های سپنتا باشه .
بذار بررسی کنن ، اما موی دماغ شو ، خدا می دونه که اینها چقدر نامردن ....:19:

.
.
.

متشکرم ، من کار خاصی نکردم ، فقط حرص می خورم که این رییس مرکز نامرد ، می تونست همون پارسال ، Pcm و جمع کنه ، هم پول و وقت من رو تلف کرد ، هم سابقه خودشو ...
من هم pcm ندیم تو عکس ها ، از بابت pcm خیالت راحت باشه ، مشکل کانکشن رو هم نمی دونم ، شاید از سیم کشی مرکز تا خونه باشه ( سیم کشی از تو کوچه تا خونه ما قبل از جمع آوری pcm تعطیل بود ، یه بارون که می زد ، یک هفته خط هامون قطع بود ، بعد از یک هفته تازه اون مامور به ذهنش می زد که شاید از مرکز قطع شده باشه ، زنگ میزد مرکز ، می گفت سیم ارث رو عوض کن ، بعد هم که ما شاکی می شدیم ، می گفت سیم ها قدیمیه دیگه :13: )

یا حق

nhz
05-08-2008, 08:41
سلام دوست عزیز این کار که گفتی را کردم مثل شکل ولی کانکتم قطع شد . راه دیگه نیست؟؟؟

bababozorg
05-08-2008, 09:23
منو راهنمایی کنید من میخوام یه مودم adslبخرم چه نوعشو بخرم؟
چند تومنه؟
ماهی چقدر باید بدم؟
بخرم یا نخرم؟
ممنون

nhz
05-08-2008, 11:04
کسی نمی تونه سوالات منا جواب بده!!!!!

flatrish
05-08-2008, 11:31
کسی نمی تونه سوالات منا جواب بده!!!!!
شما تو run تایپ کنید cmd
بعدش تایپ کنید ipconfig /all
ببینید جلو Dhcp enabled چی نوشته؟

nhz
05-08-2008, 11:34
Dhcp Server :192.168.1.1
Dhcp Enabled:yes

یعنی نباید YES باشه؟؟

flatrish
05-08-2008, 11:40
وقتی IP داده میشه که dhcp غیر فعال باشه.

nhz
05-08-2008, 11:43
آقا این adsl ما قطع می شه و هیچ جور وصل نمی شه مگر قطع و وصل کردن مودم از برق !!!

---------------------------
ترکه رو برق می گیره مامانش می گه ننه جون ولش نکن همین بود که باباتو کشت

flatrish
05-08-2008, 11:45
مشکل شما اینه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] onnectivity.png

nhz
05-08-2008, 11:54
آره عزیز همینه پس شما هم داری؟؟؟

flatrish
05-08-2008, 11:59
الان نه اولا که adsl گرفته بودم داشتم.
dhcp غیر فعال کردم خودم به کانکشن ip دادم یا هم اگه فعال باشه خودش ip میگیره
من مودمم tp link هست

nhz
05-08-2008, 12:02
خب من غیر فعال کردم ولی دیگه وصل نمی شه

flatrish
05-08-2008, 12:05
یعنی الان ip دادید؟ حواستون باشه اگه تنظیمات مودم رو عوض کردید باید restart بشه.

nhz
05-08-2008, 12:08
از خودم بدم؟

آخه چیزای دیگه هم می خواهد dns server
gateway ip
و....

flatrish
05-08-2008, 12:13
مثل همون عکسی که دفعه پیش

nhz
05-08-2008, 12:13
کاش در یک پست همه کارهایی را که باید بکنم به من می گفتید ممنون می شم مرسی

flatrish
05-08-2008, 12:21
خب شما گفتید dhcp غیر فعال کردید.
دقت کنید من منظورم از دادن ip کاننکشن اصلی هست که تو پنجره network connection زیر قسمت LAN or high speed internet هست. به اون ip بدید. مثل عکس زیر:(البته من dns مطمئن نیستم شما یه بار جا خالی بزار)

nhz
05-08-2008, 12:29
کردم باز هم نشد و صفحات را باز نمی کرد به هر حال مرسی زحمت کشیدید اگه راهی هنوز هست بم بگید که مودمم نیم سوز شده

flatrish
05-08-2008, 12:33
راه دیگه که نمیدونم!
خود سایت صبانت صفحه تنظیمات مودم اگه سر نزده باشین ببینین شاید کمکتون کنه.

mostafaeshghi
05-08-2008, 12:52
منو راهنمایی کنید من میخوام یه مودم adslبخرم چه نوعشو بخرم؟
چند تومنه؟
ماهی چقدر باید بدم؟
بخرم یا نخرم؟
ممنون

دوست عزیز ما که اینجا کارگاه ذهن خانی نداریم که ! شما اول تکلیفتو با خودتو روشن کن بعد کگه تصمیمی گرفتید در مورد جرئیات خرید و تهیه وی وسایل ای دی اس ال کمکتون میکنیم !

آخه مودم تاپیکش اینجاست ، ای دی اس ال تاپیکش جداست ولی مهمتر تصمیم شما برای خرید است که اصلا نا واضحه !

در ضمن برای اطلاعات گرفتن پیش شماره ی خودتان را اعلام بفرمایید ! و بگید که ایا واقعا تمایل دارید که این سرویس را تهیه کنید یا خیر! و توضیح دهید که چقدر بودجه برای این کار داری تا من و دوستان به تفصیل براتون توضیح دهیم!

قربانت: مصطفی عشقی

bababozorg
05-08-2008, 14:30
من Adsl رو واسه خونه میخوام منظورم از بخرم یا نخرم اینه که میسرفه یا نه اگه بخرم؟

پیش شمارمون 0228
بودجش مهم نیست فقط یه چیزی باشه به درد خونه بخوره

bababozorg
05-08-2008, 16:27
کسی نیست جواب منو بده

Hamid Reza
05-08-2008, 17:17
من Adsl رو واسه خونه میخوام منظورم از بخرم یا نخرم اینه که میسرفه یا نه اگه بخرم؟

پیش شمارمون 0228
بودجش مهم نیست فقط یه چیزی باشه به درد خونه بخوره

خب میصرفه یا نه که بستگی به کارتون داره
بعدشم دو نوع هست حجمی و نامحدود
شمام هم کد محل زندگی و هم پیش شماره تلفنتون را بگذارید

bababozorg
05-08-2008, 18:16
nدر مورد حجمی و نا محدودش تو ضیح میدی 236 کد محل زندگی

Hamid Reza
05-08-2008, 18:43

سلام
سرویس حجمی یعنی یه میزانی را تعیین میکنن تو یه مدت خاص مثلا 2 گیگابایت شما تو اون مدت فقط مجازی از 2گیگابایت استفاده کنی
نامحدود یعنی هر چقدر میخواهید میتونید تو اون مدت مصرف کنید

bababozorg
05-08-2008, 21:14
قیمتا چجوریه

farhad_s5
05-08-2008, 21:18

Hamid Reza
05-08-2008, 21:30
قیمتا چجوریه

شما اون کدهایی که دادی نادرست بود
خواهشا مشخص کنید کدوم کد هست و کدوم پیش شماره
بعدشم کد را با صفرش بنویسید

mostafaeshghi
05-08-2008, 23:12

دوست عزیز لطفا یک بار محل سکونتتان و همچنین پیش شماره ی خط تلفنتان را اعلام میفرمایید !؟

harrypotter2007
06-08-2008, 01:19
سلام

نمیدونم به اینجا ربط داره یانه . ولی من میخوام ای دی اس ال بگیرم با سرعت 512 kb آیا این سرعت برای دانلود فیلم خو ب هست یا نه درضمن راسته که میخوان اینترنت را از ایران جمع کنند.

bahdar
06-08-2008, 01:37
سلام

نمیدونم به اینجا ربط داره یانه . ولی من میخوام ای دی اس ال بگیرم با سرعت 512 kb آیا این سرعت برای دانلود فیلم خو ب هست یا نه درضمن راسته که میخوان اینترنت را از ایران جمع کنند.
در مورد جمع کردن اینترنت که من نشنیدم!
ولی در مورد سوال اولتون در دو جا میتونید مطرح کنید.
1- شما تو چه شهری زندگی میکنید؟برای بعضی شهرها تاپیک مخصوص برای بررسی adsl اون شهر تو همین بخش زده شده.
2-تو این تایپیک:

که به بررسی adsl در سطح کشور می پردازد.

AB
06-08-2008, 13:54
سلام دوستان

من ميخاستم يه مودم بگيرم كه اينترنال باشه.تو تاپيك هاي ديگه دوستان گفتن ما تا حالا اينترنال نديديم.

اگه اينترنال معرفي كنين كه چه بهتر.اگر هم نبود اكسترنال چي پيشنهاد ميدين؟

tohidkh
06-08-2008, 14:11
باسلام.
دوستان من این مشکل رو در یک جای دیگه مطرح کردم ولی تاپیک رو بستند.:31:
دوستان من یه مودم ASUS AM602 دارم.
یه مشکل دارم با این مودم: مشکل دیسکانت شدن. (که دیسکانکت نمیشه ولی کار هم نمیکنه)
مودم من تقریبا همیشه روشن هست. وقتی که در کامپیوتر هیچ برنامه ای استفاده نمیشه، و سیستم استند بای میکنه هیچ مشکلی پیش نمیاد. و حتی زمانی که کامپیوتر به کلی خاموش هست باز هم هیچ مشکلی پیش نمیاد و بعدش براحتی میتونم از اینترنت استفاده کنم. ولی وقتی از یک برنامه نسبتا سنگین استفاده میکنم، مثلا میخوام به تلویزیون نگاه کنم (با کارت TV) یا با مدیا پلیر فیلم ببینم. یا یه کا گرافیکی انجام بدم که در هیچ کدوم از اینترنت استفاده نمیشه، مودم دیسکانکت نمی کنه ولی هیچ گونه ارتباطی هم با اینترنت نداره. در پایین مرورگر فایرفاکس این رو نشون میده Looking Up for site . و اینترنت دانلود منیجر هم مینویسه ارتباط اینترنتی یافت نشد.
وقتی که مودم رو خاموش و روشن میکنم، مشکل حل میشه. بعدا میرم به اکانتم (در سروری که از اونجا اینترنت گرفتم) میبینم که تا زمانی که مودم رو خاموش نکرده بودم دیسکانکت نشده بود. از بخش فنی ارائه دهنده اینترنت هم پرسیدم گفت به مودم یا ویندوز ربط داره باید داخل مودم، بعضی تنظیمات رو تغییر بدی . یا داخل ویندوز یه کارهایی بکنی که پورت مودم رو نبنده.
در ضمن با ریستارت کردن سیستم هم مشکل حل نمیشه.
حالا از اساتید محترم و دوستان عزیز کمک میخوام که چیکار باید بکنم.
با احترام فراوان- توحید:11:

mehdi_08
06-08-2008, 14:22
اساتید محترم چراغ استتوس مودم باید چشمک بزنه یا همیشه روشن باشه اخه ما من همیشه چشمک می زنه ؟

ایدون
06-08-2008, 15:23
اساتید محترم چراغ استتوس مودم باید چشمک بزنه یا همیشه روشن باشه اخه ما من همیشه چشمک می زنه ؟
چراغ استتوس یا لینک وقتی که مودم روشن میشه چند مرتبه چشمک زن میشه بعدا ثابت و باید ثابت بمونه اگر ثابت نباشه ارتباط قطع میشه

bababozorg
06-08-2008, 16:24
پیش شماره 0228
کد محل236

tohidkh
06-08-2008, 21:47
باسلام.
دوستان من این مشکل رو در یک جای دیگه مطرح کردم ولی تاپیک رو بستند.:31:
دوستان من یه مودم ASUS AM602 دارم.
یه مشکل دارم با این مودم: مشکل دیسکانت شدن. (که دیسکانکت نمیشه ولی کار هم نمیکنه)
مودم من تقریبا همیشه روشن هست. وقتی که در کامپیوتر هیچ برنامه ای استفاده نمیشه، و سیستم استند بای میکنه هیچ مشکلی پیش نمیاد. و حتی زمانی که کامپیوتر به کلی خاموش هست باز هم هیچ مشکلی پیش نمیاد و بعدش براحتی میتونم از اینترنت استفاده کنم. ولی وقتی از یک برنامه نسبتا سنگین استفاده میکنم، مثلا میخوام به تلویزیون نگاه کنم (با کارت TV) یا با مدیا پلیر فیلم ببینم. یا یه کا گرافیکی انجام بدم که در هیچ کدوم از اینترنت استفاده نمیشه، مودم دیسکانکت نمی کنه ولی هیچ گونه ارتباطی هم با اینترنت نداره. در پایین مرورگر فایرفاکس این رو نشون میده Looking Up for site . و اینترنت دانلود منیجر هم مینویسه ارتباط اینترنتی یافت نشد.
وقتی که مودم رو خاموش و روشن میکنم، مشکل حل میشه. بعدا میرم به اکانتم (در سروری که از اونجا اینترنت گرفتم) میبینم که تا زمانی که مودم رو خاموش نکرده بودم دیسکانکت نشده بود. از بخش فنی ارائه دهنده اینترنت هم پرسیدم گفت به مودم یا ویندوز ربط داره باید داخل مودم، بعضی تنظیمات رو تغییر بدی . یا داخل ویندوز یه کارهایی بکنی که پورت مودم رو نبنده.
در ضمن با ریستارت کردن سیستم هم مشکل حل نمیشه.
حالا از اساتید محترم و دوستان عزیز کمک میخوام که چیکار باید بکنم.
با احترام فراوان- توحید:11:

دوستان؛ چرا پس کسی جواب نمیده؟

m_r1986
07-08-2008, 01:32
دوستان عزیز یکی این کانفینگ کردن مودم و به ما یاد بده ... خیلی واجبه .

shabgardboodam
07-08-2008, 12:38

مودمت چیه ؟ ؟ ؟

shabgardboodam
07-08-2008, 12:42
سلام دوستان

من ميخاستم يه مودم بگيرم كه اينترنال باشه.تو تاپيك هاي ديگه دوستان گفتن ما تا حالا اينترنال نديديم.

اگه اينترنال معرفي كنين كه چه بهتر.اگر هم نبود اكسترنال چي پيشنهاد ميدين؟

مودم adsl اینترنال نیست فقط مودم اکسترنال

MeHrDaD_MeNaY
07-08-2008, 12:46
دوستان عزیز یکی این کانفینگ کردن مودم و به ما یاد بده ... خیلی واجبه .
شما مودمت چیه؟
شرکتهای ADSL خودشون کانفیگ میکنن البته مودم هایی رو که روتر و اترنت دارن
مثلا D-link نیازی به کانفیگ نداره

XirowN
07-08-2008, 16:27
Comtrend رو اضافه کنید

angels_eye2006
07-08-2008, 19:38
سلام من تازه یه سرویس حجمی 512 گرفتم با مودم زولتریکس و کامپیوترم از اون قدیمی هاست و پورت لن نداره
و با usb وصلش کردم(فکر کنم usb2 نباشه)الان سرعت دانلودم از 13 بالا تر نمی ره و با 135 kbps وصل میشم به نظرتون
مشکل از کجاست راهنماییم کنید چیکار کنم سرعتش درست بشه(باید 512 باشخ ولی 135 هستش)
مرسی

mehdi_08
07-08-2008, 22:37
مودم adsl اینترنال نیست فقط مودم اکسترنال وجود داره
کی گفته که مودم اینترنال وجود نداره وجود داره خوبشم داره اینم یه نمونه از نصب یکیشون
لطفا جهت نصب مودم توجه داشته باشید که از دو شاخه های ضد برق تلفن برای اتصال به هیچوجه استفاده نشود و ابتدا به ساکن کلیه دستگاهای تلفن و آی دی کالر های متصل به خط تلفن در نقاط دیگرمنزل یا محل کارتان را قطع و از پریز در آورید و برای استفاده از هردستگاه تلفن نیاز به یک نویزگیر دارید .

1- کیس دستگاه را باز کنید ، مودم MODEM PCI ADSL را درون یکی از اسلاتهای PCI نصب کنید.

3- دستگاه را روشن کنید ، پس از بالا آمدن ویندوز سی دی مودم را درون دستگاه قرار دهید.

4- یکی از فولدرهای درون سی دی به نام 388 نام دارد . داخل فولدر شوید و Setup.exe را اجرا کنید.

5- در صفحه ظاهر شده ، گزینه Next را چندین بار انتخاب کنید. در یکی از صفحات نوع سرویس را PPPOE انتخاب کنید.

6- بعد از اتمام نصب ، جهت تنظیمات شبکه از منوی Start سپس All Programs سپس GLOBSPAN و سپس CONFIGURE را انتخاب نمایید.

7- در صفحه ظاهر شده ، VPI: 0 VCI : 35 و گزینه ENCAPSULATION را بروی گزینه 2516 تنظیم نمایید.

8. نصب به اتمام رسید ، بعد از یک بار RESTART دستگاه ، از گزینه روی دسکتاپ خود به نام GLOBSPAN DIAL UP پس از وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور به شبکه متصل شوید.
ماله سایت صبانته

reb
07-08-2008, 23:01
سلام من تازه یه سرویس حجمی 512 گرفتم با مودم زولتریکس و کامپیوترم از اون قدیمی هاست و پورت لن نداره
و با usb وصلش کردم(فکر کنم usb2 نباشه)الان سرعت دانلودم از 13 بالا تر نمی ره و با 135 kbps وصل میشم به نظرتون
مشکل از کجاست راهنماییم کنید چیکار کنم سرعتش درست بشه(باید 512 باشخ ولی 135 هستش)
مرسی
:31: مودم زولتریکس ؟؟ از کجا سرویس گرفتی؟

siavash61
07-08-2008, 23:06
آقا مودم smc رو نديدم تو ليستتون. اونم اضافه كنين.

mrmmnb
07-08-2008, 23:18
من وقت گزاشتم کل تایپیک و خوندم اینجور که از صحبت ها برداشت شد بهترین حالت اینکه برا adsl ببینیم شرکت چه مدم هایی رو پیشنهاد میکنه وتوی اونا خودمون بهترین رو انتخاب کنیم وبریم خودمون تهیه کنیم یه مطلب دیگه هم بود واونم اینکه پروت usb مودم ها زیاد کارایی نداره وبهتره لن و وایرلس باشن حالا کدوم مدل هست که هم لن داشته باشه و هم وایرلس اما نه 4 تا لن یه لن هم کافیه usb هم نداشته باشه اشکال نداره ولی داشته باشه بهتره؟(البته قیمت هم نسبتا مناسب باشهو مهترم از همه اینا کارایش هست که عالی باشه) یه سوال دیگه اگه کارت شبکه رو به مودم وصل کنم اونوقت دیگه نمیتونم کامپیوترم رو با یه کامپیوتر دیگه شبکه کنم؟ یا از طریق مودم میشه؟
توی این سه تا اسم هم موندم کدوم رو بخرم

U.S.Robotics
Asus
D-link

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

AB
07-08-2008, 23:22
کی گفته که مودم اینترنال وجود نداره وچود داره خوبشم داره اینم یه نمونه از نصب یکیشون

ماله سایت صبانته

مرسي آقا.به نظر شما اينترنال بهتره يا اكسترنال؟

Cleeev
08-08-2008, 02:15
به نظر شما اينترنال بهتره يا اكسترنال؟

خوب این که معلومه... همه چیز Externalشون بهتره... و همینطور گرونتر... چون توی External محدودیت فضا وجود نداره و هر چی بخوان میتونن توش بچپونن... از انواع تکنولوژی های داخلی گرفته تا انواع پورت های خارجی...

:8: