PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

tohid100
17-01-2009, 14:59
دوستان من می خوام یک مودم وایرلس روتردار خریداری کنم . بین این دومدل کدام رو پیشنهاد می کنید:

Tp-link TD-W8920G
Linksys WAG54G2

ممنون

mehdi_vsgh
17-01-2009, 16:03
سلام...
جانت بي بلا عزيزم ... ( ببخشيد اين چند رو امتحانات فشرده بود نتونستم خيلي بيام انجمن واسه همين دير شد )

من مي خواستم بدونم كه چطوري تنظيمات مودمم رو درست كنم ، يعني آيا تاپيكي هست كه كلا تمام تنظيمات مودم رو توضيح داده باشه ؟؟؟

حالا اگه نباشه هم ميشه لطف كنيد و بگيد كه فقط چطوري بايد حالت مودم رو طوري كنم كه ديگه پسورد نخواد؟؟؟ يكبار قبلا گفتيد ولي خوب دوزاريم نيوفتاد ...

ممنون دوست عزيز :11::11::11:
مودمت چیست؟؟ از کدوم شرکت گرفتی؟؟

mohammad110
17-01-2009, 17:18
دوستان سلام
اين dlink 200 براي adsl2 مشكل نداره ؟

mehdi_vsgh
17-01-2009, 17:26
دوستان سلام
اين dlink 200 براي adsl2 مشكل نداره ؟
از کجا میخوای adsl2+ بگیری...
در کل ظاهرا مشکلی نداره ولی من به شخصه توصیه میکنم استفاده نکن...(بچه ها استفاده کردن مشکلی ظاهرا!!!!‌نداشتن)

mohammad110
17-01-2009, 19:42
از کجا میخوای adsl2+ بگیری...
در کل ظاهرا مشکلی نداره ولی من به شخصه توصیه میکنم استفاده نکن...(بچه ها استفاده کردن مشکلی ظاهرا!!!!‌نداشتن)
اي بابا !
آقا يه مودم ارزون معرفي كنيد كه ما بريم بخريم با شاتل هم مشكل نداشته باشه
ممنون

mehdi_vsgh
17-01-2009, 20:06
عرض کردم کسانی که استفاده کردن با این مودم اکثرا مشکلی نداشتن ولی من فکر میکنم برخی که مشکل دارن به همین خاطره که از مودمهایی جز مودمهایی که شرکت توصیه میکنه استفاده کردن

ولی خوب ارزونترین مودم موجود تو بازار همین dsl-200 هستش میتونی همینو بخری (فقط یه پورت USB داره)

mostafaeshghi
17-01-2009, 20:13
اي بابا !
آقا يه مودم ارزون معرفي كنيد كه ما بريم بخريم با شاتل هم مشكل نداشته باشه
ممنون

بارها و بارها معرفی شده !

Asus - am602

حدودا در قیمت 45-50 تومان !

mehdi_vsgh
17-01-2009, 20:21
بارها و بارها معرفی شده !

Asus - am602

حدودا در قیمت 45-50 تومان !
این مودم ارزونه؟؟:دی

keylogger
17-01-2009, 21:04
میگم دوستان این مدل 2500 u از شرکت D-Link یه cd راه اندازی چیزی نداره ؟
بهم گفتن باید برم تو IE بنویسم 192.168.1.1 . نوشتم ولی چیزی نیاورد میگم باید حتما چراغ Dsl مودم روشن باشه واسه تنظیمات؟ اون یکی ها روشن هستن ولی dsl فعلا قطع هستش

mohammad110
17-01-2009, 21:19
عرض کردم کسانی که استفاده کردن با این مودم اکثرا مشکلی نداشتن ولی من فکر میکنم برخی که مشکل دارن به همین خاطره که از مودمهایی جز مودمهایی که شرکت توصیه میکنه استفاده کردن

ولی خوب ارزونترین مودم موجود تو بازار همین dsl-200 هستش میتونی همینو بخری (فقط یه پورت USB داره)

rj-45 هم داره

mohammad110
17-01-2009, 21:22
میگم دوستان این مدل 2500 u از شرکت D-Link یه cd راه اندازی چیزی نداره ؟
بهم گفتن باید برم تو IE بنویسم 192.168.1.1 . نوشتم ولی چیزی نیاورد میگم باید حتما چراغ Dsl مودم روشن باشه واسه تنظیمات؟ اون یکی ها روشن هستن ولی dsl فعلا قطع هستش

اگر درست يادم باشه بهشش ميگن SDM يعني شما به وب وصل ميشي و كانفيگ رو انجام ميدي. البته اگر مثل روتر و سويچ باشه :13:
Security Device Manager

mohammad110
17-01-2009, 21:27

تاييد ميشه
مومن من ميگم ارزون ميزني 45 تا 50 ؟ 20 چوب بيشتر از dlink هست !!
بابا مايه دار يه مودم ارزون معرفي كن (خر كار هم باشه در ضمن ، ديگه ... همين فعلا :31:)

mostafaeshghi
17-01-2009, 22:01

آخه بحث اروزنی و کیفیت بالا و تضمین کارکرد خوب مدم که تو یه جنس جمع نمیشه !

ولی حداقل تو یه کالایی که هر 3 به خوبی توش رعایت شده همین مودم هست که با 95% شرکتها هماهنگ هست (اون 5% هم پارس آنلاین هست، البته تا اونجا که من میدونم)

به نظر من که از این جنس بهتر تو این رده و با این قیمت عمرا پیدا نمیکنی !

779
17-01-2009, 22:28
یک سوال داشتم :

یک مودم خوب برای مصارف داخلی بهم پیشنهاد بدین قیمتشم پایین 90 تومان باشه و بشه باهاش تریلر ها ی بازی ها رو نگاه کرد همچنین برای گیم توی اینترنتم خوب باشه

ممنون.:11:

nader_wanton
17-01-2009, 22:50
یک سوال داشتم :

یک مودم خوب برای مصارف داخلی بهم پیشنهاد بدین قیمتشم پایین 90 تومان باشه و بشه باهاش تریلر ها ی بازی ها رو نگاه کرد همچنین برای گیم توی اینترنتم خوب باشه

فقط asusam602 بخر یا asusam604 قیمت اولی حدودا 50 تومن دومی رو نمیدونم asus بهترین مودمه

mehdi_vsgh
17-01-2009, 23:04
یک سوال داشتم :

اینایی که گفتین مثل بازی و.... ربطی به مودم نداره
بیشتر به سرویس دهندتون مربوطه

مودم هم همونطور که گفتن asus am602 بهترینوشنه

mohammad.y1993
18-01-2009, 10:13
مودمت چیست؟؟ از کدوم شرکت گرفتی؟؟

مودمم tp-link از صبا نت هم اشتراك گرفتم ( ولي مودم رو از اونا نخريدم ، از بازار آزاد گرفتم ):5:

ممنونم:11::11::11:

mehdi_vsgh
18-01-2009, 12:56
مودمم tp-link از صبا نت هم اشتراك گرفتم ( ولي مودم رو از اونا نخريدم ، از بازار آزاد گرفتم ):5:

ممنونم:11::11::11:
اگه جز مودمهای پشتیبانی شده توسط صبانته..زنگ بزن از خودشون بپرس
اگه هم نیست باید صبر کنی تا یکی بیاد جواب بده(من بلت نیستم:d)

mohammad.y1993
18-01-2009, 16:34
پشتيباني كه ميكنه ولي مگه شركت ها اين چيزا رو مي گن :21::21: اگه بگن كه ديگه حق نصبي كه منيان و مودم رو كانفينگ ميكنن ميپره :5::5:

راستش من تا يه جاهايش تنظيمات رو رفتم ولي آخرش كه گفت سيو كنم ، ترسيدم گند بزنم بي خيال شدم :13::13:

ممنون:11::11::11:

mehdi_vsgh
18-01-2009, 16:39
پشتيباني كه ميكنه ولي مگه شركت ها اين چيزا رو مي گن :21::21: اگه بگن كه ديگه حق نصبي كه منيان و مودم رو كانفينگ ميكنن ميپره :5::5:

راستش من تا يه جاهايش تنظيمات رو رفتم ولي آخرش كه گفت سيو كنم ، ترسيدم گند بزنم بي خيال شدم :13::13:

ممنون:11::11::11:
ببین کلا چند قسمت هست که باید درست تنظیم بشه
اولیش vpi و vci هستش که باید از خود شرکت بپرسی

دومیش تنظیمات در حالت bridg ویا PPPoE هستش(دومی توصیه میشه)
یکی از دو حالت را باید انتخاب کنی و در نهایت یوزرنیم و پسورد را وارد کنی...

دیگه بعید میدونم تنظیمات خاص دیگه‌ای نیاز به انجامش باشه....

پشتيباني كه ميكنه ولي مگه شركت ها اين چيزا رو مي گن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اگه بگن كه ديگه حق نصبي كه منيان و مودم رو كانفينگ ميكنن ميپره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باید بگن...چون وظیفشونه

راستی تو سایت صبانت توظیحات مربوط به تنظیمات رو گذاشته

مدل های ( 4 Ethernet Port+ 1 USB Port) TD-8840 وTD-8841
واکثر مدلهای دیگر هم طریق نصبشان به همین صورت است .
1- سی دی مودمتان را در سی دی خوان قرار دهید.
2- به My Computer رفته روی درایور سی دی خوان راست کلیک کنید و سپس Open کنید.
3- تعدادی پوشه را مشاهده میکنید پوشه مربوط به مودم خودرا اتخاب کرده سپس انرا Open کنید . در اینجا ما پوشه TD-8841 را باز میکنیم .
4- از میان سه گزینه روبرو TP-Link ADSL modem RO… را انتخاب کرده دبل کلیک میکنیم .
5- در صفحه بازشده بدون هیچ تغییری LoGIN کنید .
6- در صفحه بعد در بالای صفحه Quick Start را انتخاب کنید .
7- در صفحه باز شده تغییات ذیل اعلام شود
در Connection Type گزینه دوم PPPOE را انتخاب کنید.
در ATM VC Configure به جای VPI=0وبه جای VCI=35 قراردهید.
در پایین هم User Name و Password خود را وارد کنید و در پایان submit نمایید . چند لحظه طول میکشد تا مودم شما Reboot گردد . مودم شما نصب شده است .
در ضمن آی پی مودم شما192.168.1.1 می باشد.در صورت بروز مشکل گزینه Ping را انتخاب کرده و استفاده کنید

tohid100
18-01-2009, 17:22
دوستان نظرتون راجع به مودم وایرلس usrobotics 9108 چیه؟ کسی مشکلی باهاش داشته ؟
ممنون

mehdi_vsgh
18-01-2009, 17:29
دوستان نظرتون راجع به مودم وایرلس usrobotics 9108 چیه؟ کسی مشکلی باهاش داشته ؟
ممنون
مودم خوبیه کسانی که استفاده کردن اکثرا راضی هستن

Re Z a
18-01-2009, 19:31
سلام دوستان عزیزم ببخشید من 1.2 صفحه از این تاپیک خوب مطالعه کردم به دلیل اینکه وقت زیاد نداشتم سوالم مطرح میکنم با تشکر :11: من دنبال یه مودم وایرلس هستم که adsl تبدیل به وایرلس کنم توی خونمن در( ضمن برای من کیفیت مهمه و جنس خوب )
1- می خوام بدونم روی 2 طبقه و 3 طبقه راحت جواب میده ؟
2- رنج قیمتشم حدود 90 تا 130 باشه
3- مشخصات و اصلی بودنشم ذکر کنید ممنون میشم
4- موارد اضافی که میشه ازش استفاده کرد دوستان گفته بودن مثل بازی و غیره و خلاصه همه چیش کامل و ساپورتش خوب باشه

ahriman323
18-01-2009, 19:48
دومیش تنظیمات در حالت bridg ویا PPPoE هستش(دومی توصیه میشه)

سلام دوست عزیز
این حالت pppoe که نیاز به کانکشن نداره بعضی از دوستان در پستهای قبلی گفتن که بهتره از این استفاده نکرد؟!:13:

mehdi_vsgh
18-01-2009, 20:24
سلام دوست عزیز
این حالت pppoe که نیاز به کانکشن نداره بعضی از دوستان در پستهای قبلی گفتن که بهتره از این استفاده نکرد؟!:13:
والا من دارم از PPPoE استفاده میکنم..
خیلی راحت تره...
مشکلات ساخت کانکشن و... کانکت شدن و... نداره اصلا
سیستم رو روشن که میکنی خودش تو اینترنته
(البته این موضوع به سلیقه شخص هم مربوط میشه واسه من که خیلی راحت تره)

a6l3i
18-01-2009, 21:33
سلام دوستان عزیزم ببخشید من 1.2 صفحه از این تاپیک خوب مطالعه کردم به دلیل اینکه وقت زیاد نداشتم سوالم مطرح میکنم با تشکر :11: من دنبال یه مودم وایرلس هستم که adsl تبدیل به وایرلس کنم توی خونمن در( ضمن برای من کیفیت مهمه و جنس خوب )
1- می خوام بدونم روی 2 طبقه و 3 طبقه راحت جواب میده ؟
2- رنج قیمتشم حدود 90 تا 130 باشه
3- مشخصات و اصلی بودنشم ذکر کنید ممنون میشم
4- موارد اضافی که میشه ازش استفاده کرد دوستان گفته بودن مثل بازی و غیره و خلاصه همه چیش کامل و ساپورتش خوب باشه
سلام
اولا اگه میخوای واسه وصل شدن راحت باشی و ISP بهت گیر نده ( همونطور که اکثر دوستان میگن ) asus بگیری بهتره . البته خیلی ها هم دارن با مودم هایی کارمیکنن که ISP شون گفته جیززه و نخرن !

1- آره ، البته برد وایرلس بستگی به توانائی های مودم هم داره ( هرچه گرونتر = برد بیشتر ):31:
2- asus-am604g هست که واسه یه طبقه خوبه ( 105 تومن) ، من خودم Asus-wl600g دارم (160 تومن) و کل خونه ( دوبلکس) و پیلوت و حتی تا کوچه رو هم پوشش داده ( مفید 200 متر ) . وقتی میخریدم یه آنتن 3 db هم داشت ( 35 تومن ) که میشه بجای آنتن خود مودم بزنیش و برد رو حسابی افزایش بدی ( چندین طبقه ) . منکه لازمم نشد

3- نمایندگی asus تهران فراژه :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید4- این مودم ها علاوه بر Wireless ، دارای 4 خروجی LAN هم هستن .

Re Z a
19-01-2009, 00:20
سلام
اولا اگه میخوای واسه وصل شدن راحت باشی و ISP بهت گیر نده ( همونطور که اکثر دوستان میگن ) asus بگیری بهتره . البته خیلی ها هم دارن با مودم هایی کارمیکنن که ISP شون گفته جیززه و نخرن !

1- آره ، البته برد وایرلس بستگی به توانائی های مودم هم داره ( هرچه گرونتر = برد بیشتر ):31:
2- asus-am604g هست که واسه یه طبقه خوبه ( 105 تومن) ، من خودم Asus-wl600g دارم (160 تومن) و کل خونه ( دوبلکس) و پیلوت و حتی تا کوچه رو هم پوشش داده ( مفید 200 متر ) . وقتی میخریدم یه آنتن 3 db هم داشت ( 35 تومن ) که میشه بجای آنتن خود مودم بزنیش و برد رو حسابی افزایش بدی ( چندین طبقه ) . منکه لازمم نشد

3- نمایندگی asus تهران فراژه :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید4- این مودم ها علاوه بر Wireless ، دارای 4 خروجی LAN هم هستن .

خیلی ممنون از بابت پاسخ خوبتون امید وارم این مارک و مدلی که مخصوصا گفتید خوب باشه . پس Asus-wl600g بگیرم بهتره ! اما یکم قیمتش زیادی بالاست :31::11:

mehdi_vsgh
19-01-2009, 10:39
خیلی ممنون از بابت پاسخ خوبتون امید وارم این مارک و مدلی که مخصوصا گفتید خوب باشه . پس asus-wl600g بگیرم بهتره ! اما یکم قیمتش زیادی بالاست :31::11:
از جدید(همون قدیم:دی) هر چقدر پول بدی به همون اندازه بیلف استراگانوف!! میخوری!!:دی

(صورت جدید هرچقد پول بدی همون اندازه اش میخوریه!!!)

a6l3i
19-01-2009, 11:00
خیلی ممنون از بابت پاسخ خوبتون امید وارم این مارک و مدلی که مخصوصا گفتید خوب باشه . پس Asus-wl600g بگیرم بهتره ! اما یکم قیمتش زیادی بالاست :31::11:

سلام
آقا مهدی لب کلوم رو فرمودن:3:. تو پاورقی عارضم خدمتون که :
wl600g فقط دو مزيت نسبت به 604g داره که بايد ببيني بکارت ميآد يا نه ! يکيش همون برد بيشتره و دومي
اينکه دوتا پورت usb هم داره که :
1) با اتصال يه پرينتر به اون ، بدون نياز به سيستم ، پرينتر تو شبکه وارد ميشه ( منکه خيلي لازمم بود چون هرکي ميخواست يه پرينت بکنه بايد ميومد فايلشو ميداد به من . الان از همون طبقه پايين دستور ميدن )
2) اگه يه هارد اکسترنال يا فلش رو بهش وصل کني ، اگه مودمت on باشه ، از هرکجا با اينترنت ( مثل FTP ) ميتوني به اطلاعات توش دسترسي پيدا کني يا ديتا توش بريزي.)

منکه ريسک نکردم و علي رغم اينکه 3 هفته پيش بين مدلهاي linksys, USRobotic, D-Link مونده بودم asus گرفتم. هرچند خودم بارها شبکه راه انداختم و مشکلي نداشتم. يکي از دوستام تو خطش از مخابرات مشکل داشت و ISP گير داده بود چون مودمت مورد تاييدمون نيست ، مشکل از مودمه.:18: ولي هيييييچ عقل سليمي همچين چيزي رو Ok نميده. ولی کو . . . !:14:
قسمت آخر اين پست هم شايد بدردت بخوره :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدعجب پاورقی طولانی ای :31:
یا حق . . .

Re Z a
19-01-2009, 12:03
سلام
آقا مهدی لب کلوم رو فرمودن:3:. تو پاورقی عارضم خدمتون که :
wl600g فقط دو مزيت نسبت به 604g داره که بايد ببيني بکارت ميآد يا نه ! يکيش همون برد بيشتره و دومي
اينکه دوتا پورت usb هم داره که :
1) با اتصال يه پرينتر به اون ، بدون نياز به سيستم ، پرينتر تو شبکه وارد ميشه ( منکه خيلي لازمم بود چون هرکي ميخواست يه پرينت بکنه بايد ميومد فايلشو ميداد به من . الان از همون طبقه پايين دستور ميدن )
2) اگه يه هارد اکسترنال يا فلش رو بهش وصل کني ، اگه مودمت on باشه ، از هرکجا با اينترنت ( مثل FTP ) ميتوني به اطلاعات توش دسترسي پيدا کني يا ديتا توش بريزي.)

منکه ريسک نکردم و علي رغم اينکه 3 هفته پيش بين مدلهاي linksys, USRobotic, D-Link مونده بودم asus گرفتم. هرچند خودم بارها شبکه راه انداختم و مشکلي نداشتم. يکي از دوستام تو خطش از مخابرات مشکل داشت و ISP گير داده بود چون مودمت مورد تاييدمون نيست ، مشکل از مودمه.:18: ولي هيييييچ عقل سليمي همچين چيزي رو Ok نميده. ولی کو . . . !:14:
قسمت آخر اين پست هم شايد بدردت بخوره :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدعجب پاورقی طولانی ای :31:
یا حق . . .

دوستان واقعا ممنون کلید تشکر اینجاها خوب عمل نمیکنه واقعا از دوستان گلم تشکر میکنم بابت این همه محبتشون:11:

و همین طور از پاورقی و مثال پول بیشتر و آش زیاد خوردن خوبتون که کمال استفاده رو ازش بردم :20:

و برد زیاد خیلی به کارم میاد ! موضوع هم بیشتر همینه

1-در ضمن قیمت به روز wl600g فکر میکنید حدودا چند باشه

2- دوستان من موقعی که خریدم برای تنظیم شبکه اینا کمکم میکنید دیگه ؟

3-ساخت کجاست چینه دیگه؟ اصلی با غیر اصل هم دارن اینا؟ موضوع کیفیت ساخته

4- بعد میشه روش password گذاشت که کسی نتونه وارد شبکه بشه؟ ( ببخشید که اینقدر سوال های مبتدیانه می پرسم ):31:

mohammad.y1993
19-01-2009, 14:54
ببین کلا چند قسمت هست که باید درست تنظیم بشه
اولیش vpi و vci هستش که باید از خود شرکت بپرسی

دومیش تنظیمات در حالت bridg ویا pppoe هستش(دومی توصیه میشه)

دیگه بعید میدونم تنظیمات خاص دیگه‌ای نیاز به انجامش باشه....

باید بگن...چون وظیفشونه

راستی تو سایت صبانت توظیحات مربوط به تنظیمات رو گذاشته

مدل های ( 4 ethernet port+ 1 usb port) td-8840 وtd-8841
واکثر مدلهای دیگر هم طریق نصبشان به همین صورت است .
1- سی دی مودمتان را در سی دی خوان قرار دهید.
2- به my computer رفته روی درایور سی دی خوان راست کلیک کنید و سپس open کنید.
3- تعدادی پوشه را مشاهده میکنید پوشه مربوط به مودم خودرا اتخاب کرده سپس انرا open کنید . در اینجا ما پوشه td-8841 را باز میکنیم .
4- از میان سه گزینه روبرو tp-link adsl modem ro… را انتخاب کرده دبل کلیک میکنیم .
5- در صفحه بازشده بدون هیچ تغییری login کنید .
6- در صفحه بعد در بالای صفحه quick start را انتخاب کنید .
7- در صفحه باز شده تغییات ذیل اعلام شود
در connection type گزینه دوم pppoe را انتخاب کنید.
در atm vc configure به جای vpi=0وبه جای vci=35 قراردهید.
در پایین هم user name و password خود را وارد کنید و در پایان submit نمایید . چند لحظه طول میکشد تا مودم شما reboot گردد . مودم شما نصب شده است .
در ضمن آی پی مودم شما192.168.1.1 می باشد.در صورت بروز مشکل گزینه ping را انتخاب کرده و استفاده کنید

سلام
بله خوب اينها درسته ولي اگه بخوام كه ديگه يوزر و پسورد نخواد بايد جاهاشون رو خالي بذارم ؟؟؟ يا يك تنظيمات ديگه اي داره ؟؟؟ من مشكل اساسيم همينه :13:

راستي من كه مودمم cd نداره !!!!!!
راستي واسه توضيحاتت واقعا ممنون :11::11::10::10:

mehdi_vsgh
19-01-2009, 16:14
سلام
بله خوب اينها درسته ولي اگه بخوام كه ديگه يوزر و پسورد نخواد بايد جاهاشون رو خالي بذارم ؟؟؟ يا يك تنظيمات ديگه اي داره ؟؟؟ من مشكل اساسيم همينه :13:

راستي من كه مودمم cd نداره !!!!!!
راستي واسه توضيحاتت واقعا ممنون :11::11::10::10:
اگه بخوای که دیگه ازت یوزرنیمو پسورد نخواد باید تو همون تنظیمات مودم که توضیح داده شده یوزرنیم و پسورد را فقط یکبار وارد کنید....دیگه نیازی نیست هر بار اینکارو کیند

اگه سی دی ندارین شما فقط باید از طریق کابل lan وصل بشین از usb نمیشه وصل شد

mohammad.y1993
19-01-2009, 16:55
اگه بخوای که دیگه ازت یوزرنیمو پسورد نخواد باید تو همون تنظیمات مودم که توضیح داده شده یوزرنیم و پسورد را فقط یکبار وارد کنید....دیگه نیازی نیست هر بار اینکارو کیند

اگه سی دی ندارین شما فقط باید از طریق کابل lan وصل بشین از usb نمیشه وصل شد

شرمنده كجا يكبار وارد كنم؟؟؟ اينكه كلا يك جا بيشتر نداره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

راستي server name ديگه چيه؟؟؟ چي بنويسم؟؟

mehdi_vsgh
19-01-2009, 17:00
شرمنده كجا يكبار وارد كنم؟؟؟ اينكه كلا يك جا بيشتر نداره

راستي server name ديگه چيه؟؟؟ چي بنويسم؟؟
تو همون کادرهایی که نوشته یوزرنیم و پسورد وارد کن همین!!!

به بقیه تنظیمات دست نزن طبق همون توضیحاتی که داده شده تو سایت صبا و من برات گذاشتم عمل کن و ایشالا راش میندازی

joeguitar1
19-01-2009, 17:25
سلام
به نظر شما مودم linksys am300 آیا مودم خوبیه و اگه 24 ساعته روشن باشه مشکلی براش پیش نمی آد؟

a6l3i
19-01-2009, 18:55
سلام دوستان

دوستان واقعا ممنون کلید تشکر اینجاها خوب عمل نمیکنه واقعا از دوستان گلم تشکر میکنم بابت این همه محبتشون:11:

و همین طور از پاورقی و مثال پول بیشتر و آش زیاد خوردن خوبتون که کمال استفاده رو ازش بردم :20:

و برد زیاد خیلی به کارم میاد ! موضوع هم بیشتر همینه

1-در ضمن قیمت به روز wl600g فکر میکنید حدودا چند باشه

2- دوستان من موقعی که خریدم برای تنظیم شبکه اینا کمکم میکنید دیگه ؟

3-ساخت کجاست چینه دیگه؟ اصلی با غیر اصل هم دارن اینا؟ موضوع کیفیت ساخته

4- بعد میشه روش password گذاشت که کسی نتونه وارد شبکه بشه؟ ( ببخشید که اینقدر سوال های مبتدیانه می پرسم )
:31:

1- همون 160 تومنه. یه زنگ بزن فراژه . تلفنشو از سایتش بردار:

2- اینقدر آسونه خودت کارشو میسازی:7:
3- اختیار دارین ، تا چین معظم هست بقیه کیلو چندن ؟؟؟ از گارانتی اصلی بگیری حله.
4- 100% ، خیلی راحت موقع نصب میتونی رو شبکه userو pass بذاری. ( اونم با سه level امنیتی).

فروم رو ساختن واسه سوال - جواب :11: هرچه میخواهد دل تنگت بگو :19::10:

سلام
به نظر شما مودم linksys am300 آیا مودم خوبیه و اگه 24 ساعته روشن باشه مشکلی براش پیش نمی آد؟

am300 رو تاحالا تست نکردم و دوستان باید نظر بدن. ولی از نظر روشن موندن خیالت تخت. تو یه شرکت یه asus-am602 دیدم که یه سال و نیمه ، شبانه روز غیر از جمعه ها روشنه . آخم نگفته !! همشون هم که از الطاف چینی های خودمونه.:13: سر تا پا یک کرباس ! :5:

EHHASSATNI
19-01-2009, 19:54
سلام
من تا 60 ماه از adsl پارس ان لاین استفاده کردم 3gig 128 قیمتش هم 15 تومن بود و منم 2 ماه می گرفتم چون حجمی که می خواستم بالا بود ولی تو همون ماه اول تموم میشد
مب خوام عوضش کنم الان بهترین و ارزونترین ها کدوم هان ؟

ارمغان جنون
19-01-2009, 20:33
سلام چه طور می تونم حالت auto conect رو انتخاب کنم تا بعد از دیسکانکت شدم دوباره کانکت بشم
منظورم واسه سرویسهای شبانه صبانت هست که قطع میشن
میشه وقتی دارم دانلود می کنم وقتی دیسکانکت شم خودش وصل بشه و دانلود رو ادامه بده.

a6l3i
19-01-2009, 21:04
سلام دوستان

سلام
من تا 60 ماه از adsl پارس ان لاین استفاده کردم 3gig 128 قیمتش هم 15 تومن بود و منم 2 ماه می گرفتم چون حجمی که می خواستم بالا بود ولی تو همون ماه اول تموم میشد

مب خوام عوضش کنم الان بهترین و ارزونترین ها کدوم هان ؟

خیلی ها از پارس آنلاین خسته شدن و دارن میزنن تو خط شاتل. منکه 3 ساله دارمش و واقعا راضیم. تازه ART1 دارم و چون ماهانه اینترنتی پرداخت میکنم ، بعضی ما ه ها که کارم بیشتره 512 میگیرم . :8:

سلام چه طور می تونم حالت auto conect رو انتخاب کنم تا بعد از دیسکانکت شدم دوباره کانکت بشم
میشه وقتی دارم دانلود می کنم وقتی دیسکانکت شم خودش وصل بشه و دانلود رو ادامه بده.
با یه سرچ کوچیک با کلمات مربوط به سوالتون مثل :((( صبانت + شبانه ))) تو همین تاپیک یا تاپیک های دیگه میتونین به پاسخ های زیادی دسترسی پیدا کنین::11:

mehdi_vsgh
19-01-2009, 21:05

siavashjal
20-01-2009, 00:16
سلام دوستان

یه مودم lan با قیمت بین 35 تا 40 معرفی کنید.

a6l3i
20-01-2009, 00:44
سلام دوستان

یه مودم lan با قیمت بین 35 تا 40 معرفی کنید.
سلام
asus-am602 یه خروجی LَAN داره .45 تا 50 .

soroush1362
20-01-2009, 02:40
4- 100% ، خیلی راحت موقع نصب میتونی رو شبکه userو pass بذاری. ( اونم با سه level امنیتی).
a6l3i جان در مورد این سه Level امنیتی و کلا در مورد پسورد گذاری روی Wireless مودمها یکم توضیح میدین. من روی Wireless مودمم پسورد گذاشتم ولی خیلی بهتره اگه بشه امنیتش بالاتر بره. ضمن اینکه اطلاعاتمم در این ضمینه بالاتر میره.:10::11:

keylogger
20-01-2009, 08:37
سلام دوستان

یه مودم lan با قیمت بین 35 تا 40 معرفی کنید

مودم D-link 2500u
توصیه میکنم چون فعلا باهاش کار میکنم و عالی از اب در اومده !
قیمت 39 هزار

siavashjal
20-01-2009, 10:02
راستی من یه سوال دیگه هم دارم این مودم کارت شبکه هم داره یا باید اون رو جداگانه تهیه کرد؟ و می شه بدون کارت شبکه ازش استفاده کرد؟

mostafaeshghi
20-01-2009, 12:15
سلام
asus-am602 چهار تا خروجی lَan داره.45 تا 50 .

دوست عزیز تا آنجا که من اطلاعات دارم و هم اکنون میتونم به چشمام اعتماد کنم مودم 602 ایسوس یه خروجی یو اس بی و یه خروجی لن داره ! و نه بیشتر !

mostafaeshghi
20-01-2009, 12:16
راستی من یه سوال دیگه هم دارم این مودم کارت شبکه هم داره یا باید اون رو جداگانه تهیه کرد؟ و می شه بدون کارت شبکه ازش استفاده کرد؟

نه شما باید از قبل کارذت شبکه تهیه کرده باشید یا اینکه روی مادربوردتان به صورت آنبرد هست و یا حتی میتونید مودم را به صورت یو اس بی متصل کنید !

moralman13.edu
20-01-2009, 13:32
سلام آقای a6l3i ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) من دیروز رفتم رهنمون و آخرین مودم (wl-600g) رو خریدم و امروز هم شاتل برام وصلش کرد.راستش من طرز کار باهاشو بلد نیستم مثلا میشه وایرلسش رو خاموش کرد؟این کد امنیتی که واسه وایرلس می خواد چیه؟چه جوری میشه gaming baster ip phpone ....رو تنظیم کرد و از کجا؟چرا چراغ IP چشمک میزنه؟ezsetup چیه و تنظیمش چه جوریه؟خوب من قبلا دایال آپ بودم و الان هم تازه کارم...چه جوری میشه مثل دایال آپ DC کرد؟که دیگه به اینترنت وصل نباشه؟و 1000..تا سوال دیگه؟؟؟!!!ممنون از راهنمایهای قبلی که این مدل رو معرفی کردید من که کل تهران گشتم اما asus am604g رو پیدا نکردم اما این مدل اصلا قابل مقایسه نیست عجب بردی داره این وایرلسش!!!.

Ship Storm
20-01-2009, 15:24
سلام
asus-am602 چهار تا خروجی lَan داره.45 تا 50 .

دوست عزیز 1 خروجی lan داره نه 4 تا و همچنین یک خروجی usb داره

rz21
20-01-2009, 19:40
salam.na mahdod ya mahdod bodan adsl chie?
farsi nemitonam type konam

ahriman323
20-01-2009, 19:51
salam.na mahdod ya mahdod bodan adsl chie?
Farsi nemitonam type konam

وای وای فینگلیشی....
شما وقتی یک صفحه اینترنتی را باز میکنید یا فایل دانلود می کنید یا اپلود میکنید جزء حجم حساب میشه حالا اگه حجمتون محدودیت داشته باشه به اندازه همون حجم میتونید استفاده کنید

arshia.mousavi
20-01-2009, 23:21
رکوردم در رابطه با مدت زمان کانکت شدن به اینترنت شکسته شد.....
تا الان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط یه سوال....ایا اگه همینطور کانکت باشه خطری مودم رو تهدید میکنه یا نه؟؟؟؟؟(دارم دانلود میکنم) چون میخوام تا 1 روز دیگه هم کانکت باشه حداقل:دی
با سلام . تازه اومدم تو اين سايت . از آشنايي همه خوشبختم پيش پيش :11:
اميدوارم روزاي خوبي در كنار هم داشته باشيم .
آقا مهدي من فقط با لپ تاپم 2 روز يه سره داشتم دانلود مي كردم .:10:
با دسكتاپ ركوردم رو 8 روز و چند ساعته :46:
ارشيا :5:

arshia.mousavi
21-01-2009, 00:19
مودم TP-LINK از همه بهتره ، میگین نه ؟
نگاه کنین پس ببینین چجوری هک میشه ...
این از تنظیمات شناخته شده توسط مودم من که TP-LINK هست
( در ضمن اکانت من 256 ندا گستر صبا هست {البته بود ولی الآن 1024 هست:31:} )
و این هم از تست speedtest.net :
سلام sepadl71
ميشه بگي چه طوري مي شه اين تنظيمات و تغيير داد ؟!
ممنون

arshia.mousavi
21-01-2009, 00:47
سلام . بچه ها بين اين مودم ها كدومش بهتره ؟‌
1. linksys يا U S Robotics
2. قيمت USR9113 الان چنده ؟
(مي ارزه براي سيستم خونگي : مي خوام به لپ تاپ - دسكتاپ - موبايل و پرينترم رو كه wifi داره باهاش share كنم )
3. بين مودم LINKSYS WAG200G با USR9108
4. مودم LINKSYS WAG160N خوبه ؟
راستي اگه قيمت هم بگين و راهنمايي هم كنين ممنون مي شم .
ممنون . ارشيا

yaghob.boss
21-01-2009, 16:13
با سلام دوستان من تازگي از شركت شاتل در بندرعباس يه 64kb گرفتم كه هنوز وصل نشده است . حالا چند سوال داشتم؟

2 گيگ حجم بنظر شما توي چند روز دانلود ميشه .
آيا راهي هست براي افزايش سرعت adsl
نوع مودم در سرعت اينترنت تغييري ايحاد ميكنه
مودم منparadyne هست به نظر شم چطوره ؟؟؟ اگه زياد روشن باشه مثلا 2 روز چيزيش نميشه

mehdi_vsgh
21-01-2009, 16:44
1. بستگی به خودت داره. اگه درست مصرف کنی و دانلودهاتو بزاری شبها انجام بدی 2 گیگ زیادیت هم هست(البته 2.5 گیگه)
2. خیر! فقط واسه دانلود میتونی از دانلود منیجر استفاده کنی تا با حداکثر پهنای باندت دانلود کنی
3. خیر
4. با این مدم کار نکردم ولی ظاهرا مودم بدی نیست. 2 روز که سهله 2 سال روشن بزارش.

Explode
21-01-2009, 20:04
سلام
تو رو خدا يکی جواب بده، تا شروع مينکم به دانلود از تورنت بعد از 5 تا 15 دقيقه ديسکانتکت ميشم

آسياتک 128kb
D-Link 322t
xp sp3

mehdi_vsgh
21-01-2009, 20:23
سلام
تو رو خدا يکی جواب بده، تا شروع مينکم به دانلود از تورنت بعد از 5 تا 15 دقيقه ديسکانتکت ميشم

آسياتک 128kb
D-Link 322t
xp sp3
برو تو تاپیک آسیاتک سوال کن ببین بقیه هم این مشکل رو دارن یا نه؟!!

برخی از شرکتا دانلود از تورنت را محدود کردن....

bbabareza
21-01-2009, 23:51
دوستان من مودم D-link 2520 u دارم 36 تومان خریدم
زمانی که کانکت میشم بعضی وقتا یک پیغام در مورد ip میاد که ظاهراٍ با یک چیزی تداخل داره البته مشکلی برام ایجاد نمی شه
می خواستم ببینم علتش چیه و چجوری برطرف میشه
دیگه اینکه برای اینکه روتر فعال بشه باید کار خاصی کرد یا خودش فعاله و روتر رو سرعت تاثیر داره یا کار دیگه ای انجام میده؟

bbabareza
22-01-2009, 00:15
آقا این قضیه 192.168.1.1 و روتر چیه
یکی مفصل توضیح بده
تنظیماتش دست ماست یا نه؟
روتر کارش چیه از کجا بدونیم فعال هست یا نه
اگه مودم رو ریست کنیم چی میشه
ریست برای تنظیمت روتر هست یا نه و خودمون میتونیم بعد از ریست اینکارو بکنیم یا نه
و خلاصه هر چیزی در این مورد یکی مفصل توضیح بده ممنونم
مودمم D-link 2520u هست

joeguitar1
22-01-2009, 02:24
از دوستان کسی linksys am300 رو امتحان نکرده؟!

HAMID.MCI
22-01-2009, 02:56
خیلی شاکیم!آخه توی این سایت به این بزرگی کسی در مورد مودم بیلیون هیچی ننوشته؟یعنی از سمفونی یا ایسوز هم بدتره؟!!!

mehdi_vsgh
22-01-2009, 06:22
خیلی شاکیم!آخه توی این سایت به این بزرگی کسی در مورد مودم بیلیون هیچی ننوشته؟یعنی از سمفونی یا ایسوز هم بدتره؟!!!
اخی بیمیرم من..

چه اطلاعاتی میخوای؟
این یک عدد مودم هست که فقط و فقط شاتل ازش استفاده میکنه
نحوه تنظیم کردنش هم توی سایت شاتل هست هم اینکه اگر مشکلی داشتی میتونی زنگ بزنی پشتیبانی قشنگ راهنماییت میکنن

kod89
22-01-2009, 12:30
اقا من از روزی که adsl گرفتم 100 بار مشکل پیدا کردم حالا مشکی اخریم اینه که وقتی کانکتم یهو چراغ dsl با internet خاموش میشن و دیس!!!! قبلا دیس میشدم ولی چراغ رو شن میموند و با 1 بار خاموش روشن کردن مودم دو باره کانکت میشدم ولی تو سری جدید dc !!!!! دیگه با خاموش روشن کردن حل نمیشه باس وایسم یه مدت بگذره که دو باره چراغ روشن شه؟؟؟؟؟؟؟
لطفا راهنمای بدید . اینم بگم که مودمم d-link هست isp شاتل

mohammad110
22-01-2009, 12:51
سلام
دوستان براي شاتل از بين مودم هاي زير يكي رو پيشنهاد كنيد با قيمتش.
براي يكشنبه ميان براي نصب هنوز مودم ندارم :41::41:
Paradyne، Billion و 3com،
لطفا مودلش و قيمتش رو بگيد ممنون. بعد هم معدن اين مودمها كجاست كه برم بگيرم ؟ (فقط نگيد پايتخت كه اسمش 10 تومن گرون تر ميكنه )

mehdi_vsgh
22-01-2009, 13:13
اقا من از روزی که adsl گرفتم 100 بار مشکل پیدا کردم حالا مشکی اخریم اینه که وقتی کانکتم یهو چراغ dsl با internet خاموش میشن و دیس!!!! قبلا دیس میشدم ولی چراغ رو شن میموند و با 1 بار خاموش روشن کردن مودم دو باره کانکت میشدم ولی تو سری جدید dc !!!!! دیگه با خاموش روشن کردن حل نمیشه باس وایسم یه مدت بگذره که دو باره چراغ روشن شه؟؟؟؟؟؟؟
لطفا راهنمای بدید . اینم بگم که مودمم d-link هست isp شاتل
مودمت جز مودمهای شرکت نیست پس انتظاری نداشته باش که پشتیبانی برات حلش کنن.
شما مودم را بدون اسپلیتر وصل کن...
اطراف مودم دستگاهای الکترونیکی رو دور کن(موبایل و تلفنهای بی سیم و...)
ببین چی میشه؟

سلام
دوستان براي شاتل از بين مودم هاي زير يكي رو پيشنهاد كنيد با قيمتش.
براي يكشنبه ميان براي نصب هنوز مودم ندارم :41::41:
Paradyne، billion و 3com،
لطفا مودلش و قيمتش رو بگيد ممنون. بعد هم معدن اين مودمها كجاست كه برم بگيرم ؟ (فقط نگيد پايتخت كه اسمش 10 تومن گرون تر ميكنه )
فکر نمیکنم این مودمهارو بتونی بیرون پیدا کنی(حداقل به این راحتیها نمیشه) چون بیلیون و پارادین را خودشاتل نمایندگیش هستش و خودش وارد میکنه

بین این سه تایی که گفتی بیلیون بهترینه

arshia.mousavi
22-01-2009, 13:47
تكرار :19:

سلام :20:. بچه ها بين اين مودم ها كدومش بهتره ؟‌
1. linksys يا U S Robotics
2. قيمت USR9113 الان چنده ؟
(مي ارزه براي سيستم خونگي : مي خوام به لپ تاپ - دسكتاپ - موبايل و پرينترم رو كه wifi داره باهاش share كنم )
3. بين مودم LINKSYS WAG200G با USR9108
4. مودم LINKSYS WAG160N خوبه ؟
راستي اگه قيمت هم بگين و راهنمايي هم كنين ممنون مي شم .
ممنون . ارشيا

nader_wanton
22-01-2009, 14:45
بچه ها adsl با usb بهتره نصبش کنیم یا با lan ?

joeguitar1
22-01-2009, 14:45
از دوستان کسی linksys am300 رو امتحان نکرده؟!

از دوستان واقعا کسی در مورد این مودم اطلاعی نداره؟!

ahriman323
22-01-2009, 21:43
دوستان من مودم D-link 2520 u دارم 36 تومان خریدم
زمانی که کانکت میشم بعضی وقتا یک پیغام در مورد ip میاد که ظاهراٍ با یک چیزی تداخل داره البته مشکلی برام ایجاد نمی شه
می خواستم ببینم علتش چیه و چجوری برطرف میشه
دیگه اینکه برای اینکه روتر فعال بشه باید کار خاصی کرد یا خودش فعاله و روتر رو سرعت تاثیر داره یا کار دیگه ای انجام میده؟

این ارور IP Conflict برای اینه که ای پی شما با ای پی سیستم دیگه ای یکی شده!!
قدیما که صبا داشتم برای من هم اینجوری میشد!
شما باید تیک (internet protocol(tcp/ip را بردارید یادم نیست در Local Area Connection یا Connection البته فکر کنم در Connection بود

آقا این قضیه 192.168.1.1 و روتر چیه
یکی مفصل توضیح بده
تنظیماتش دست ماست یا نه؟
روتر کارش چیه از کجا بدونیم فعال هست یا نه
اگه مودم رو ریست کنیم چی میشه
ریست برای تنظیمت روتر هست یا نه و خودمون میتونیم بعد از ریست اینکارو بکنیم یا نه
و خلاصه هر چیزی در این مورد یکی مفصل توضیح بده ممنونم
مودمم D-link 2520u هست
192.168.1.1 که داخل مرورگر بزنی وارد تنظیمات مودم میشی که باید بستگی به شرکت که ازش adsl میگیری vpi و vci را تنظیم کنی و ...که اگه نصاب بیاد نصب کنه برات تنظیم میکنه دیگه..
البته در بعضی مارک های مودم این 192.168.1.1 فرق داره
اگه مودم را ریستارت کنی به تنظیمات کارخانه ای مودم بر میگرده..
توی سایتی که ازش adsl میگیری باید گذاشته باشه اموزشش را با بعضی از مودم ها..

بچه ها adsl با usb بهتره نصبش کنیم یا با lan ?
با lan اسانتر و راحتر و بهتر هست و نیاز به نصب درایور مودم نیست...

kod89
22-01-2009, 22:01
مودمت جز مودمهای شرکت نیست پس انتظاری نداشته باش که پشتیبانی برات حلش کنن.
شما مودم را بدون اسپلیتر وصل کن...
اطراف مودم دستگاهای الکترونیکی رو دور کن(موبایل و تلفنهای بی سیم و...)
ببین چی میشه؟

اره ولی اینام خیلی سخت میگیرن روز اول واسه نصبش زنگ زدم به پشتیبانی صبا راهنمایی کرد چون اینا گفتن ما ساپور تت نمیکنیم . الان هر وقت میزنگم همینو میگن باز 1 ماه پیش اگه یه مشکل بود یه راهنمایی میکرد ولی تازگی که خیلی سخت میگیرن .
حالا مهدی جان اسپلیتر رو جدا کردم . وسایل برقی هم تا 2 متریش چیزی نیس. کم کم میخوام ببرم بذارمش رو پشت بوم:20: ولی بازم dc شدم !!!!! راه دیگه ای به ذهنت نمیاد؟؟

mehdi_vsgh
22-01-2009, 22:15
خط تلفنتون نویز نداره؟؟

ahriman323
22-01-2009, 22:17
اره ولی اینام خیلی سخت میگیرن روز اول واسه نصبش زنگ زدم به پشتیبانی صبا راهنمایی کرد چون اینا گفتن ما ساپور تت نمیکنیم . الان هر وقت میزنگم همینو میگن باز 1 ماه پیش اگه یه مشکل بود یه راهنمایی میکرد ولی تازگی که خیلی سخت میگیرن .
حالا مهدی جان اسپلیتر رو جدا کردم . وسایل برقی هم تا 2 متریش چیزی نیس. کم کم میخوام ببرم بذارمش رو پشت بوم:20: ولی بازم dc شدم !!!!! راه دیگه ای به ذهنت نمیاد؟؟

خط شما نویز پیدا کرده...
من هم چند ماه پیش این مخابرات لعنتی امد سیم کشی توی کوچه ها (از خونه تا کافو ) را عوض کرد و از همون روز چراغ link مودمم(aztech) روزی چند بار چشمک زن می شد و از ثابت بودن در می امد رفتم یک مودم دیگه جور کردم(fiber home an1020) و مشکلم حل شده
البته میگن این مدل مودمه نویز گیر خوبی داره
شما میتونی یه نویز گیر بخری بگذاری پشت مودمت شاید مشکلت حل بشه! یا یک مودم دیگه گیر بیاری با اون امتحان کنی ببینی مشکلت حل میشه یا نه...

mehdi_vsgh
22-01-2009, 22:21
من الان یه سوالی واسم پیش اومده
اگه این دوستمون زنگ بزنه شاتل بگه مودم من بیلیون هستش..بعد این مشکل رو دارم چی میگن؟ (از کجا میفهمن که از چه مودمی استفاده میکنه؟)
فوقش میگن خطت نویز داره اونوقت تازه واسش پیگیری هم میکنن.

میشه اینکارو کرد یا نه‌به نظرتون؟؟؟

kod89
22-01-2009, 22:42
خط شما نویز پیدا کرده...
من هم چند ماه پیش این مخابرات لعنتی امد سیم کشی توی کوچه ها (از خونه تا کافو ) را عوض کرد و از همون روز چراغ link مودمم(aztech) روزی چند بار چشمک زن می شد و از ثابت بودن در می امد رفتم یک مودم دیگه جور کردم(fiber home an1020) و مشکلم حل شده
البته میگن این مدل مودمه نویز گیر خوبی داره
شما میتونی یه نویز گیر بخری بگذاری پشت مودمت شاید مشکلت حل بشه! یا یک مودم دیگه گیر بیاری با اون امتحان کنی ببینی مشکلت حل میشه یا نه...
حالا که گفتی بزار اینم بگم من از وقتی این مشکل واسم پیش اومد که یه تعمیر کار تو خونه داشت دیوارو میکند که سوتی داد سیم تلفن جدا شد کنده نشده بودا جدا شده بود که کلا دیدیم تلفن قطع شده وقتی سیمارو به هم وصل کردیم تلفن وصل شد ولی از اون موقع این مشکل پیش اومد.
برند مودمو نشنیدم سخت گیر میاد؟ نویز گیر چیه؟ اسپلیتر؟ یا چیزه دیگه ای هم هست؟
یه چیزه دیگه ahriman جان از این پاسارگاد بازم عکس بزار چون چند وقت دیگه چیزی ازش نمیمونه ما باید فقط عکس ببینیم:13:

خط تلفنتون نویز نداره؟؟
قبل از این مشکل نویزم بالا بود (42) ومیگفت مشکلی واست پیش نماید ولی بعد از این مشکل زنگیدم گفت نویزت 38 .دوباره الان زنگیدم گفت نویزت 45

من الان یه سوالی واسم پیش اومده
اگه این دوستمون زنگ بزنه شاتل بگه مودم من بیلیون هستش..بعد این مشکل رو دارم چی میگن؟ (از کجا میفهمن که از چه مودمی استفاده میکنه؟)
فوقش میگن خطت نویز داره اونوقت تازه واسش پیگیری هم میکنن.

میشه اینکارو کرد یا نه‌به نظرتون؟؟؟

روزه اول نصاب اومد مودمو دید خوب. بعد من به خودشون همینو گفتم . گفتم اگه من نگم از کجا میفهمین که طرف گفت از تظیمات مودم میشه راحت فهمید. خدایی اگه از کیفیت شاتل راضی نبودم تا حالا 100 بار ISP رو عوض میکردم

یه چیز جالب که کشف کردم اینه که وقتی اسپلیتر نیس رو خط بیشتر دیس میشم!! جالبتر این که وقتی چراغ DSL خاموش میشه اگه گوشی تلفن رو خط باشه و من روشنش کنم زود چراغ مودم دوباره روشن میشه:20:
فکر کنم مشکل نویزم که هیچ راه حلی هم نداره

ahriman323
22-01-2009, 23:13
حالا که گفتی بزار اینم بگم من از وقتی این مشکل واسم پیش اومد که یه تعمیر کار تو خونه داشت دیوارو میکند که سوتی داد سیم تلفن جدا شد کنده نشده بودا جدا شده بود که کلا دیدیم تلفن قطع شده وقتی سیمارو به هم وصل کردیم تلفن وصل شد ولی از اون موقع این مشکل پیش اومد.
برند مودمو نشنیدم سخت گیر میاد؟ نویز گیر چیه؟ اسپلیتر؟ یا چیزه دیگه ای هم هست؟
یه چیزه دیگه ahriman جان از این پاسارگاد بازم عکس بزار چون چند وقت دیگه چیزی ازش نمیمونه ما باید فقط عکس ببینیم:13:
قبل از این مشکل نویزم بالا بود (42) ومیگفت مشکلی واست پیش نماید ولی بعد از این مشکل زنگیدم گفت نویزت 38
روزه اول نصاب اومد مودمو دید خوب. بعد من به خودشون همینو گفتم . گفتم اگه من نگم از کجا میفهمین که طرف گفت از تظیمات مودم میشه راحت فهمید. خدایی اگه از کیفیت شاتل راضی نبودم تا حالا 100 بار ISP رو عوض میکردم
خوب شما سیم کشی را عوض کن طوری که کمترین اتصالات در مسیر باشه...شاید با این مشکلت حل بشه اینجور که میگی...
مودمه قدیمی هست توی نظر سنجی بالا هم اسمش هست نمیدونم من نخریدم از کسی گرفتم...
نمیدونم من یک چیز خریدم به اسم نویز گیر که روش نوشته micro filter که خودمم نفهمیدم این نویز گیره یا همون اسپلیتر... از پشتیبانی بپرس ببین چی میگه؟!
اره:31: به این سایت مراجعه کن برای عکس و اطلاعات pasargadae.ir
از تنظیمات مودم؟! منظورش را نفهمیدم!! حالا سیم کشی را عوض کن اگه نشد زنگ بزن بگو بیلیون هست حالا فوقش بفهمه چی میشه!!

HAMID.MCI
23-01-2009, 01:11
با lan اسانتر و راحتر و بهتر هست و نیاز به نصب درایور مودم نیست...
از نظر سرعت چطور؟سرعت هم فرق داره؟
نمایندگی شاتل از من 50000 تومن پول واسه مودم بیلیون گرفت. توی شهر ما فقط و فقط شاتلadsl میده.با توجه به این مسایل پیشتهاد شما چیه؟داغ نمیکنه؟مشکل پیش نمیاد؟اصلا مدل این مودم با این قیمت چیه؟و یه لینک یه سایت خوب واسه ی اینکه یه اطلاعات جامعی بهم بده:10::11:

ahriman323
23-01-2009, 01:39
از نظر سرعت چطور؟سرعت هم فرق داره؟
نمایندگی شاتل از من 50000 تومن پول واسه مودم بیلیون گرفت. توی شهر ما فقط و فقط شاتلadsl میده.با توجه به این مسایل پیشتهاد شما چیه؟داغ نمیکنه؟مشکل پیش نمیاد؟اصلا مدل این مودم با این قیمت چیه؟و یه لینک یه سایت خوب واسه ی اینکه یه اطلاعات جامعی بهم بده:10::11:

نه از نظر سرعت فرقی نداره با این اینترنت ذغالی ایران
من مودم بیلیون نداشتم ولی مودم خوبی هست بدی در موردش نشنیدم
داغ که همه دستگاه های الکترونیکی داغ میکنن ولی در مارک های مختلف فرق داره یک نفر مودم بیلیون داره که 1 ماه خاموشش نمیکرده!ولی آخ نگفته!
سایت خود بیلیون :31:
توی سایت شاتل هم که اوزش نصب و راه اندازی مودم بیلیون هست

HAMID.MCI
23-01-2009, 02:17
این مودم ها چندپورت دارن؟وایرلس رو پشتیبانی میکنن؟

HAMID.MCI
23-01-2009, 02:27
این مودم usbرو ساپورت نمیکنه؟!!!!!!!!!

mehdi_vsgh
23-01-2009, 10:15
این مودم usbرو ساپورت نمیکنه؟!!!!!!!!!
چرا ساپورت میکنه(البته معمولیش)

وایرلس دارش هم وجود داره

mehdi_vsgh
23-01-2009, 12:21
در ادامه این پست یه سوال داشتم:
آیا میشه dns هارو روی خود مودم تعریف کرد؟
من الان مودمم بیلیون هستش

و اینکه اصلا به چه دردی میخوره این dnsها؟!

ahriman323
23-01-2009, 12:26
در ادامه این پست یه سوال داشتم:
آیا میشه dns هارو روی خود مودم تعریف کرد؟
من الان مودمم بیلیون هستش

و اینکه اصلا به چه دردی میخوره این dnsها؟!

فکر نکنم بشه:13:

dns برای دریافت پیغام های شاتل موقع قطعی سرویس و قطعی کمتر

mehdi_vsgh
23-01-2009, 12:46
فکر نکنم بشه:13:

Dns برای دریافت پیغام های شاتل موقع قطعی سرویس و قطعی کمتر
منظورت کدوم پیغامهاست؟
ما که پیغامی نگرفتیم!!
نکنه اونیه که میگه:
مشترک گرامی شما یک پیغام مهم دارید اینجا کلیک کنید رو میگی؟

ahriman323
23-01-2009, 12:58
منظورت کدوم پیغامهاست؟
ما که پیغامی نگرفتیم!!
نکنه اونیه که میگه:
مشترک گرامی شما یک پیغام مهم دارید اینجا کلیک کنید رو میگی؟

اره همون ها است
اگه dns ها را وارد نکنی اون پیغام ها نمی یاد...

farshadtizhoosh
23-01-2009, 15:20
سلام
یه سوال :
میشه مودم asus am602 را به پاور کیس وصل کرد که هر وقت سیستم روشن شد مودم هم روشن بشه و نخای خودت روشنش کنی؟

yaghob.boss
23-01-2009, 15:39
با سلام دوستان من در بندرعباس هستم و خط تلفن خونه ما به دليل اينكه بارون اومده كمي خش خش ميكنه چند روزه ديگه ميان براي نصب adsl مي خوام بدونم آيا اين خش خش تاثيري روي سرعت داره يعني سيم كشي تلفن ساختمان رو عوض كنم يا نميخواد. در ضمن از كجا بفهمم تلفن نويز داره آيا منظور نويز همون خش خش هست

mehdi_vsgh
23-01-2009, 15:42
سلام
یه سوال :
میشه مودم asus am602 را به پاور کیس وصل کرد که هر وقت سیستم روشن شد مودم هم روشن بشه و نخای خودت روشنش کنی؟
برای چی اصلا خاموشش کنی که بخوای روشن بشه؟!!
همینطور روشنش بزار مشکلی پیش نمیاد..
نه نمیشه

با سلام دوستان من در بندرعباس هستم و خط تلفن خونه ما به دليل اينكه بارون اومده كمي خش خش ميكنه چند روزه ديگه ميان براي نصب adsl مي خوام بدونم آيا اين خش خش تاثيري روي سرعت داره يعني سيم كشي تلفن ساختمان رو عوض كنم يا نميخواد. در ضمن از كجا بفهمم تلفن نويز داره آيا منظور نويز همون خش خش هست
100درصد تاثیر داره.... علاوه بر اینکه سرعتت به شدت کاهش پیدا میکنه باعث قطعی های زیاد و اعصاب خوردکن میشه

farshadtizhoosh
23-01-2009, 15:59
سلام
یه سوال :

برای چی اصلا خاموشش کنی که بخوای روشن بشه؟!!
همینطور روشنش بزار مشکلی پیش نمیاد..
نه نمیشه

آخه روشن که باشه یعنی کانکته (کانکشن داخلی!)

yaghob.boss
23-01-2009, 17:10
100درصد تاثیر داره.... علاوه بر اینکه سرعتت به شدت کاهش پیدا میکنه باعث قطعی های زیاد و اعصاب خوردکن میشه[/quote]

راستي يه سوال ديگه هم دارم اگه از سيم اصلي مخابرات بصورت مستقيم بياد به مودم بهتره يا اگه اول بره به تلفن و از پشت تلفن يه سيم بگيرم واسه مودم اشكالي نداره .

الان چه نوع سيم تلفني بهتر است براي ADSL

Hamid Reza
23-01-2009, 17:19
100درصد تاثیر داره.... علاوه بر اینکه سرعتت به شدت کاهش پیدا میکنه باعث قطعی های زیاد و اعصاب خوردکن میشه

راستي يه سوال ديگه هم دارم اگه از سيم اصلي مخابرات بصورت مستقيم بياد به مودم بهتره يا اگه اول بره به تلفن و از پشت تلفن يه سيم بگيرم واسه مودم اشكالي نداره .

الان چه نوع سيم تلفني بهتر است براي adsl
[/quote]
سلام

فکر نکنم فرقی داشته باشه
برای من مستقیم هست و هیچ مشکلی ندارم
برای خیلی از دوستانمم اول رفته به تلفن بعد اومده به مودم بازم اونام مشکلی نداره

ممنون:11:

Re Z a
23-01-2009, 17:22

سوال خوبی بود منم این سوال داشتم چون adsl ما حجمیه :41:

ahriman323
23-01-2009, 17:40
باید از حالت کانکشن داخلی در بیاری...

الان چه نوع سيم تلفني بهتر است براي adsl

مطمئنا اگه مستقیم بیاد و یا سر راه سیم اتصالات وجود نداشته باشه یا کمتر باشه بهتره چون ممکنه این اتصالات باعث وجود نویز بشه....
برای سیم تلفن هم باید ببینی توی بازار چی وجود داره...

mehdi_vsgh
23-01-2009, 17:41

سوال خوبی بود منم این سوال داشتم چون adsl ما حجمیه :41:
برای منم حجمیه مشکلی تا الان نداشتم....
وقتی سیستمت خاموش باشه ارتباط LAN هم قطع میشه در نتیجه هیچ دیتایی سند و ریسیو نمیشه...

الان چه نوع سيم تلفني بهتر است براي ADSL[/quote]

فرقی نداره ولی من مستقیم از پریز به مودم وصل کردم البته با یک اسپلیتر که یک سر اسپلیتر رو به مودم ویه سرش هم به یه تلفن که تو اتاقم هست وصله
یه تلفن هم بیرون گذاشتیم با اسپلیتر وصله

farshadtizhoosh
23-01-2009, 20:59
باید از حالت کانکشن داخلی در بیاری...

چجوری؟

برای منم حجمیه مشکلی تا الان نداشتم....
وقتی سیستمت خاموش باشه ارتباط lan هم قطع میشه در نتیجه هیچ دیتایی سند و ریسیو نمیشه...

مودم نمیداغه؟

HAMID.MCI
23-01-2009, 21:13
از من 50تومن گرفتن مودم وایرلس دار میزارن یا بدون وایرلس؟

mehdi_vsgh
23-01-2009, 21:31
چجوری؟

مودم نمیداغه؟
نه مشکلی پیش نمیاد...
اونقدر داغ نمیکنه (الان واسه من چند ماهه که روشن مونده)

از من 50تومن گرفتن مودم وایرلس دار میزارن یا بدون وایرلس؟
بدون وایرلس
مودم وایرلس حدود 90000 تومنه

ahriman323
23-01-2009, 21:40
چجوری؟

مودم نمیداغه؟
بجای pppoe که داخل مودم تنظیم کردی باید bridge استفاده کنی
راهنمای تنظیم مودمت را بگیر داخلش توضیح داده

نه مشکلی پیش نمیاد...
بدون وایرلس
bilion 7300 مگه وایرلس نیست؟! قیمتش شاتل 58 بود

HAMID.MCI
23-01-2009, 21:48
نه مشکلی پیش نمیاد...

بدون وایرلس
lمدلشو اگه میشه بگید و یه لینک واسه معرفیش

mehdi_vsgh
23-01-2009, 21:55
بجای pppoe که داخل مودم تنظیم کردی باید bridge استفاده کنی
راهنمای تنظیم مودمت را بگیر داخلش توضیح داده

bilion 7300 مگه وایرلس نیست؟! قیمتش شاتل 58 بود
هزينه‌ي مودم 59.000 تومان و مودم بي‌سيم 99.000 تومان محاسبه مي‌گردد.

EHHASSATNI
23-01-2009, 22:53
سلام به همگی
من adsl دارم ولی چون ویندوزم رو از اول ریختم نمیدونم چه جوری باید connection براش درست کنم
منتظر راهنماییتون هستم

a6l3i
23-01-2009, 22:53
یه تجربه جدید از برد Asus-wl600g :
امروز رفتم شرکت یکی از دوستام که طبقه پنجم یه ساختمونه ، دو کوچه بالاتر از خونمون. لپ تاپ رو باز کردم که به شبکه داخلی شون وصل شم ، وایرلس رو که روشن کردم با کمال :18: دیدم ، به شبکه خودم تو خونه وصل شده و IP رو هم ست کرده !!! راحت رفتم تو نت. از 5 شاخص شبکه ، یکی مونده بود . اصلا نمیشد تصور کرد.

به ذهنم رسید یه تاپیک تو همین زمینه بزنم: " برد مودم وایرلس کی بیشتره . . . "؟؟

pedramch
23-01-2009, 22:57
سلام.
من ADSLمو از شاتل گرفتم.
اما وقتی down میشم و میخوام دوباره آپ بشم خیلی طول میکشه..
با اپراتور صحبت کردم گفت که نباید نزدیک Subwoofer باشه..
منم جابجاش کردم و بیش از 1 متر با ساب فاصله داره ولی همچنان این مشکلو دارم..
ولی زمانش کمتر شده..
میشه کاریش کرد که سریعتر وصل بشه؟

HAMID.MCI
23-01-2009, 22:59
جوووووووووووووووووووووووو ووووووووووون؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!خدا بده شانس!!!!!!

راستی اگه میشه توی نظر سنجیتون مودم های بیلیون هم بزارید

pedramch
23-01-2009, 23:00
راستی اگه میشه توی نظر سنجیتون مودم های بیلیون هم بزارید
فکر خوبیه!
منم مودمم بیلیونه//

yaghob.boss
23-01-2009, 23:03
اينترنت شاتل در بندرعباس با ترافيك نامحدود ماهيانه 23 هزار تومان هست مي خواستم از دوستاني كه در شهراي مختلف هستند سوال كنم اينترنت نامحدود 64 ماهيانه چقدر هست

ahriman323
23-01-2009, 23:06
سلام به همگی
من adsl دارم ولی چون ویندوزم رو از اول ریختم نمیدونم چه جوری باید connection براش درست کنم
منتظر راهنماییتون هستم

تفاوت با ساخت کانکشن دایل اپ اینه که قسمت سومی که تیک اول خورده را باید گزینه دومی تیک بخوره

اينترنت شاتل در بندرعباس با ترافيك نامحدود ماهيانه 23 هزار تومان هست مي خواستم از دوستاني كه در شهراي مختلف هستند سوال كنم اينترنت نامحدود 64 ماهيانه چقدر هست
64 نامحدود یکماهه 20 تومان هست/شاتل شیراز اکثر شهرها همین قیمت هست

pedramch
23-01-2009, 23:06
اهواز 16000 تومن/

pedramch
23-01-2009, 23:08
بعضی وقتا که با تلفن صحبت میکنم adsl قطع میشه!
راه حل چیه؟

ahriman323
23-01-2009, 23:10
اهواز 16000 تومن/
عجب :18:

بعضی وقتا که با تلفن صحبت میکنم adsl قطع میشه!
راه حل چیه؟

شما باید قبل از همه تلفن هایی و فکس که به خطی که ازش adsl استفاده میکنی اسپلیتر باشه و همچنین قبل از مودم

Re Z a
23-01-2009, 23:11
یه تجربه جدید از برد Asus-wl600g :
امروز رفتم شرکت یکی از دوستام که طبقه پنجم یه ساختمونه ، دو کوچه بالاتر از خونمون. لپ تاپ رو باز کردم که به شبکه داخلی شون وصل شم ، وایرلس رو که روشن کردم با کمال :18: دیدم ، به شبکه خودم تو خونه وصل شده و IP رو هم ست کرده !!! راحت رفتم تو نت. از 5 شاخص شبکه ، یکی مونده بود . اصلا نمیشد تصور کرد.

به ذهنم رسید یه تاپیک تو همین زمینه بزنم: " برد مودم وایرلس کی بیشتره . . . "؟؟

موافقم با این تاپیک مارو هم خبر کنید:31: خیلی لازمه و جاش خالیه

در ضمن نفهمیدم برد Asus-wl600g این قدر بوده ؟:18:

yaghob.boss
23-01-2009, 23:13
عجب :18:

شما باید قبل از همه تلفن هایی و فکس که به خطی که ازش adsl استفاده میکنی اسپلیتر باشه و همچنین قبل از مودم

آقا اين اسپلينتر سر راه خط اصلي قرار بگيره بهتره يا اون خطي كه فقط مياد به مودم

pedramch
23-01-2009, 23:20
دو تا تلفن توی خونه داریم
یکیشو قطع کردم و اون یکی + مودم به اسپلیتر وصل هستند.:18:

ahriman323
23-01-2009, 23:20
آقا اين اسپلينتر سر راه خط اصلي قرار بگيره بهتره يا اون خطي كه فقط مياد به مودم

شما میتونی به 2 صورت وصل کنی
یکی این که یک اسپیلیتر سر خط اصلی بگذاری و یک سیم جدا برای مودم بکشی از خروجی dsl/modem و یک سیم هم برای استفاده تلفن مودم از خروجی phone برای تلفن ها
راه دیگه هم اینه که قبل از هر تلفن یا فکس که به خط رانژه شده وصل هست اسپلیتر بگذاری
قبل از مودم هم که باید اسپلیتر باشه
زیاد فرق نداره...

ahriman323
23-01-2009, 23:24
دو تا تلفن توی خونه داریم
یکیشو قطع کردم و اون یکی + مودم به اسپلیتر وصل هستند.:18:

عجیبه!!
احیانا اون تلفنی که وصل هست بیسیم نیست!
با اون یکی گوشی تلفن تست کن شاید اشکال از گوشی باشه...

EHHASSATNI
23-01-2009, 23:26
تفاوت با ساخت کانکشن دایل اپ اینه که قسمت سومی که تیک اول خورده را باید گزینه دومی تیک بخوره

قبلا یادمه این بود lan or high speed internet
ولی با این کارایی که شما گفتی این شد
broadband
؟؟؟

pedramch
23-01-2009, 23:27
احیانا اون تلفنی که وصل هست بیسیم نیست!
آره بیسیمه.

ahriman323
23-01-2009, 23:31
قبلا یادمه این بود lan or high speed internet
ولی با این کارایی که شما گفتی این شد
broadband
؟؟؟
اره همونه...

آره بیسیمه.
احتمالا به خاطر همون گوشی بیسیم هست... میتونی از پشتیبانی بپرسی...یا با گوشی معمولی یک مدت تست کنی...

yaghob.boss
23-01-2009, 23:32
شما میتونی به 2 صورت وصل کنی
یکی این که یک اسپیلیتر سر خط اصلی بگذاری و یک سیم جدا برای مودم بکشی از خروجی dsl/modem و یک سیم هم برای استفاده تلفن مودم از خروجی phone برای تلفن ها
راه دیگه هم اینه که قبل از هر تلفن یا فکس که به خط رانژه شده وصل هست اسپلیتر بگذاری
قبل از مودم هم که باید اسپلیتر باشه
زیاد فرق نداره...

منظور شما اينه كه من سر راه خط اصلي يك اسپلينتر بزارم و از اسپلينتر بگيرم به مودم و از مودم بگيرم به تلفن درسته ؟؟؟؟؟؟

اگه منظ.ر شما اينه يه سوال داشتم

ميشه يه اسپلينتر بزارم سرراه خط اصلي بعد از اسپلينتر دو سيم بگيرم يعني يكي بره به تلفن و يكي بياد به مودم

ahriman323
23-01-2009, 23:36
منظور شما اينه كه من سر راه خط اصلي يك اسپلينتر بزارم و از اسپلينتر بگيرم به مودم و از مودم بگيرم به تلفن درسته ؟؟؟؟؟؟

اگه منظ.ر شما اينه يه سوال داشتم

ميشه يه اسپلينتر بزارم سرراه خط اصلي بعد از اسپلينتر دو سيم بگيرم يعني يكي بره به تلفن و يكي بياد به مودم

نه اینجور نه...
ببین دو نمونه اسپلیتر وجود داره یکی یک ورودی یک خروجی و نمونه دیگه یک ورودی دو خروجی هست.منظور من برای نمونه یک ورودی 2 خروجی بود...

اره منظورم همین بود که از اسپلیتر نمونه دوم که یک ورودی و دو خروجی استفاده کنید...

pedramch
23-01-2009, 23:37
خوب حالا چیکار میشه کرد؟

ahriman323
23-01-2009, 23:43
خوب حالا چیکار میشه کرد؟

از پنل کاربریت (my.shatel.ir) قسمت گزارش مشکلات سرویس خرابی بفرست تا باهاتون تماس بگیرن مشکل را مطرح کن ببین پشتیبانی چی میگه:20:

HAMID.MCI
24-01-2009, 00:39
اهواز 16000 تومن/
شهرکرد 25تومن:10::5::8:

vahid_civil
24-01-2009, 11:44
سلام
من اگه بخام واسه یه اتاق دیگمون که چند متر با اتاق من فاصله داره اینترنت adsl بدم یعنی یه جورای شبکه کنم که اونم استفاده کنه به چه وسیله ای احتیاج داره ؟
مودم ایسوس 602 . میدونم که باید یکی از یو اس بی و یکی از لن استفاده کنه.
ولی چه نوع کابلی احتیاج هست که اینقدر هم بلند باشه ؟
بعد شرکتها مثلا آسیاتک گیر میدن برای استفاده دو pc در یک خونه از adsl ?

1webmaster
24-01-2009, 12:51
سلام
من تازه adsl گرفتم. مودم siemens c-110 - سرعت 128KB/s - محدودیت 1G
مودم رو با USB نصب کردم چون LAN نداشتم.
خطوط تلفن قدیمی است - سرعت دانلود بیشتر از 15 در شب نمیشه و زود هم پهنای باند مصرف میشه با دو تا ایمیل چک کردن!
یک local connection ساختم و یک adsl connection که وقتی کانکت میشه هیچ صفحه وبی رو نمیتوونم ببینم یعنی کانکته ولی دیتا مبادله نمیشه تا اینکه طبق تصویر زیر برم از توی Properties کانکشن برگه Advanced و در قسمت Internet Connection Sharing تیک "Allow other network users to connect through this
computer's Internet connection" رو بزنم و تایید کنم تا پیغام خطای "
"Cannot enable shared access.
Error 1722: The RPC server is unavailable."

رو بده.

بعد دیتا برقرار میشه و میتونم صفحه وب رو باز کنم.

در ضمن موقع بالا اومدن ویندوز یه فایل مربوط به مودم هست که میخواد اجرا بشه ولی ویندوز پیغام Access is denied. میده.
مشخصات startup این فایل به شرح زیر است:
name: CnxTrApp

File to be executed:
:\Program Files\Conexant\Conexant USB Network\CnxTrApp.dll

Parameters:
nxTrApp.dll",AppEntry -REG "Conexant\Conexant USB Network"

یه اشکال دیگه هم به وجود میاد. طبق تصویر زیر این علامت i که روش دایره قرمز کشیده در سمت راست پایین دسکتاپ میاد.
درایور مودم جهت برقراری ارتباط با usb رو هم با نام Conexant standard driver از fan‌‌‌av‌‌a d‌‌p.‌‌co دانلود و نصب کردم.

لطفا برای این مشکلات راه حل بدهید.
ممنون

shiningphoenix
24-01-2009, 18:03
وظیفه روتر چیه؟

akhoond
24-01-2009, 18:10
سلام
من اگه بخام واسه یه اتاق دیگمون که چند متر با اتاق من فاصله داره اینترنت adsl بدم یعنی یه جورای شبکه کنم که اونم استفاده کنه به چه وسیله ای احتیاج داره ؟
مودم ایسوس 602 . میدونم که باید یکی از یو اس بی و یکی از لن استفاده کنه.
ولی چه نوع کابلی احتیاج هست که اینقدر هم بلند باشه ؟
بعد شرکتها مثلا آسیاتک گیر میدن برای استفاده دو pc در یک خونه از adsl ?

سلام وحید خان :10: :31: :11:
راستش من خیلی راجع به این جور موارد تجربه ندارم ، اما اطلاعاتی که دارم رو از این ور و اون در جمع کردم ، نیاز داری که یکی اوکی بده بهش ( در مورد شبکه و وایرلس منظورمه )
اول از همه این که آسیاتک ... می کنه (2 چراغ خاموش ، جای خالی " بیجا " بود :31: ) بخواد حرف بزنه ، عرضه داره ، سرویس درست بده دست مردم ... و فکر می کنم هر کاری هم که بکنی ، اون عمرا بفهمه ( شک دارم که می فهمه یا نه ) اما اگر هم بفهمه ، نه حرفی می زنه ، نه می تونه حرفی بزنه .... خیالت تخت :8: :27:
برای شبکه کردن ، 2 راه داری که همون ها هم 2 راه دارن ، در واقع 4 تا راه .
1 _ وایر لس ( یا مودم رو وایر لس کنی ، یعنی مودم رو تعویض کنی و وایرلس دار بگیری ( پی سی دوم باید وایرلس داشته باشه ، یا فوق اش یه کارت بگیری )، یا کارت وایر لس بگیری ، البته برای هر دو سیستم این دفعه )
2 _ کابل لن ( که یا از مودم کابل لن بگیری و بزنی تو اون اتاق به خاطر این که یو اس بی تا 3 _ 4 متری بیشتر نمی کشه و بعدش دیگه کار نمی کنه یا از پی سی کابل لن بگیری )

بهترین کار به نظر من اینه که مودم ات رو بری وایرلس دار بگیری ، این کار 2 مزیت داره ، دیگه از شر سیم کشی راحت می شی ( این سیم کشی تو خونه پدر من رو در آوده ، کلی از این و اون غر می شنوم برای سیم ها تو خونه :13: ) هم دیگه لازم نیست که برای استفاده سیستم دوم ، سیستم اول آن باشه ( دیگه تو خونه شبکه وایرلس داری ، البته فقط نت وایرلس ، می تونی با موب و لب تاپ راحت کانکشن داشته باشی و ... :14:

اگه نمی خوای مودم ات رو تعویض کنی ( کم کم 50 تومان خرج داره :13: ) می تونی برای سیستم ها ، کارت وایرلس بگیری ، از شر سیم کشی راحتی ، اما باید برای استفاده دومی ، اولی هم آن باشه ... :46:

اگه با سیم کشی مشکلی نداره ، لن رو بده تو اتاق دومی ، و یو اس بی رو بزن به پی سی خودت ، فکر می کنم این آخری برات راحت تر باشه ، اما اون 2 تا بالایی ها رو هم گفتم ، شاید به دردت خورد و و تو هم مثل من مشکل سیم داشته باشی ... :10:

برای گرفتن اش ، می ری مغازه ( پایتخت که به ما نزدیکه ، اون ط همکف اگه اشتباه نکنم ، وقتی از در میرداماد می ری تو ، بای بری به سمت در پشتی ، اون جا وسایل فروش ها هستند ، خرده ریز می دن ، من هر دفعه اون می رم ) می گی آقا کابل لن می خوام به متراژ لازمت ، 2 تا سرش رو هم سوکت می زنه برات و تمام ... مبارکه ....:10: :46:

امیدوارم مفید بوده باشه :11:

* دیگه مودر آخری رو نگفتم که پی سی ها رو به هم شبکه کنی ، چون دیگه بد ترین راه ، هم سیم کشی داره ، هم باید سیستم ات روشن باشه .... :13:

مخلصیم
یا حق :5:

akhoond
24-01-2009, 18:32
وظیفه روتر چیه؟

خودمونی اش می شه مسیر یاب ، بهترین مسیرها رو برای سند و رسیو پیدا می کنه
اگه خیلی دقیق ترشو بخوای ، راستش من بلد نیستم ، حمید رضا زحمتشو کشیده بود ، نمی دونم دقیقا کجا بود ، اما یا تو شبکه ، یا تو مقالات بودش ، یه سرچ بزن :46:
من که هر چی خوندم نوفهمیدم ، شما متوجه شدی ، زیر دیپلم برای ما هم توضیح بده :31: :10: :11:

Sasuke-7
24-01-2009, 19:27
از اساتید خواهش مندم طریقه نصب مودم Asus AM602 رو اینجا بگزارند همچنین اینکه برای ADSL های محدود چی کار کنم که وقتی شب ها رایگان با Lan جدا بشه با روزانه!

ahriman323
24-01-2009, 19:41
از اساتید خواهش مندم طریقه نصب مودم Asus AM602 رو اینجا بگزارند همچنین اینکه برای ADSL های محدود چی کار کنم که وقتی شب ها رایگان با Lan جدا بشه با روزانه!

سلام دوست عزیز
داخل سایتی که ازش adsl گرفتی باید اموزشش را گذاشته باشه میتونی از این استفاده کنی

در ضمن vpi و vci بعضی از شرکت ها فرق داره vpi که اکثرا 0 هست فکر کنم...
قسمت دوم را درست متوجه نشدم این تاپیک شاید بدردت بخوره...
آموزش روشن شدن کامپیوتر سر ساعت معین و اتصال به اینترنت و دانلود کردن سپس خاموش شدن (آموزش جدید در پست دوم)

HAMID.MCI
25-01-2009, 00:14
دوباره سلام
ببخشیدا اما میخواستم ببینم واسه ی مودم چک هم میگیرن؟(منظورم نمایندگی شاتله)

ahriman323
25-01-2009, 00:28
دوباره سلام
ببخشیدا اما میخواستم ببینم واسه ی مودم چک هم میگیرن؟(منظورم نمایندگی شاتله)

سلام دوست عزیز
نه برای خرید که چک نمی خواهد..
چک برای شرکت هایی هست که مودم امانی میدن...که شاتل نداره مودم امانی..( البته شاید نمایندگی که تو شهر شما باشه داشته باشه!)

HAMID.MCI
25-01-2009, 00:38
نه نه نه منظورم واسه خرید بود دوست عزیز
مثلا" یه مودم 99 تومنی میگیری بعد واسه پرداختش چک بدی.میشه؟>

ahriman323
25-01-2009, 00:43

نه فکر نکنم چکی قبول کنند....
از خودشان بپرس.....

a6l3i
25-01-2009, 00:52
فقط نقد میگیرن. مطمئن . . .

Explode
25-01-2009, 02:08
من مودمم رو فروختم و يه asus am602 گرفتم
خواهشا نحوه انجام تنظيماتش رو برام کامل توضيح بديد

مثل اينکه بعضی از تنظيماتش بايد دستی انجام بشه ....

shiningphoenix
25-01-2009, 09:01
اینکه خود مودم firewall داشته باشه چقد اهمیت داره؟

mehdi_vsgh
25-01-2009, 09:07

از چه شرکتی سرویس گرفتی؟!! برو تو سایت خودش قطعا توضیحاتی باید داده باشه

Mohsen khan
25-01-2009, 10:00

اين هم لينكش

yaghob.boss
25-01-2009, 12:56
با سلام دوستان مي خواستم روش صحيح نصب مودم adsl رو به طور كامل توضيح بديد.ميخوام بدونم آيا نصبش كاري داره كه حتما بايد لز حود شركت بيان . آخه واسه من خيلي دارن لفطش ميدن مي خوام بگم اگه نميان خود برم مودمو تحويل بگيرم و نصب كنم

ahriman323
25-01-2009, 13:07
با سلام دوستان مي خواستم روش صحيح نصب مودم adsl رو به طور كامل توضيح بديد.ميخوام بدونم آيا نصبش كاري داره كه حتما بايد لز حود شركت بيان . آخه واسه من خيلي دارن لفطش ميدن مي خوام بگم اگه نميان خود برم مودمو تحويل بگيرم و نصب كنم

از لینک زیر راهنمای راه اندازی مودم را دانلود کن ...
کاری نداره میتونی خودت نصبش کنی...

yaghob.boss
25-01-2009, 13:57
از لینک زیر راهنمای راه اندازی مودم را دانلود کن ...
کاری نداره میتونی خودت نصبش کنی...

توي اين آموزش يه سوال برام پيش اومد اونم اينكه من آي پي رو هرچي كه بخوام ميتونم انتخاب كنم يا نه بايد خود مخابرات بده من در بندرعباس هستم آيا فرقي نمي كند

و اينكه آيا در هربار تعويض ويندوز و ساخت كانكشن اينكار هارو بايد انجام بدم

ahriman323
25-01-2009, 14:30
توي اين آموزش يه سوال برام پيش اومد اونم اينكه من آي پي رو هرچي كه بخوام ميتونم انتخاب كنم يا نه بايد خود مخابرات بده من در بندرعباس هستم آيا فرقي نمي كند
و اينكه آيا در هربار تعويض ويندوز و ساخت كانكشن اينكار هارو بايد انجام بدم
بهتره همون ای پی های را که توی اموزش گفته وارد کنید.. .. ..و فرقی نداره کدام شهر باشید..
اگه دقت کرده باشید خودش در حالت اتوماتیک هست در حالت عادی..
مهم dns ها هست که همانند اموزش وارد کنید
در هر بار تعویض ویندوز بله ولی کانکشن خیر چون شما این ای پی ها را در local area connection وارد میکنید..
البته وارد هم نکنید مشکلی نداره . . .
dnsها برای نشان دادن اخطار های شاتل هست که در اخر دوره نمایش + قطعی کمتر و ....

F@$hist
25-01-2009, 15:44
سلام علیکم !
ببخشید بنده با این مودم یه مشکلی پیدا کردم ! نمی دونم چرا هر حدودا یه ربع ده دقیقه یک بار یهویی از نت خارج می شه ...
Dlink DSL 200
هست ...!
توجهی که داشتم اینه که باید یه ربطی به برنامه ها داشته باشه ! مثلا تا پی دی اف یا یاهو رو باز کردم خارج شد ! در حالی که برای بار دوم هیچ مشکلی براش پیش نیومد ! ولی مثلا از ساعت 3 تا حالا من مجبور شدم سه بار فیش مودم رو در بیارم و دوباره بزنم تا تونستم کارهام رو انجام بدم ...
وقتی هم که خارج شد ! دیگه وارد نمیشه مگر این که ریست کنی یا مثل من کلاه سرش بزاری و فقط مودم رو ریست کنی ...

ahriman323
25-01-2009, 16:01
سلام علیکم !
ببخشید بنده با این مودم یه مشکلی پیدا کردم ! نمی دونم چرا هر حدودا یه ربع ده دقیقه یک بار یهویی از نت خارج می شه ...
Dlink dsl 200
هست ...!
توجهی که داشتم اینه که باید یه ربطی به برنامه ها داشته باشه ! مثلا تا پی دی اف یا یاهو رو باز کردم خارج شد ! در حالی که برای بار دوم هیچ مشکلی براش پیش نیومد ! ولی مثلا از ساعت 3 تا حالا من مجبور شدم سه بار فیش مودم رو در بیارم و دوباره بزنم تا تونستم کارهام رو انجام بدم ...
وقتی هم که خارج شد ! دیگه وارد نمیشه مگر این که ریست کنی یا مثل من کلاه سرش بزاری و فقط مودم رو ریست کنی ...

اروری چیزی نمیده ویندوز؟!
ممکنه خط شما نویز داشته باشه! یا اینجور که میگید ویندوز مشکل داشته باشه!! یا شاید هم ویروس...
امکانش کم هست که مشکل از مودم باشه...
بهتره با پشتیبانی شرکت تماس بگیرید اگه تماس نگرفتید...

F@$hist
25-01-2009, 17:41
پشتیبانی مودم فقط دست به سر می کنه ...!
احتمالا از همون نویز باشه ! ولی مثلا الان که بابیلون رو باز کردم یهویی دوباره قطع شد !
ارروری هم نمی ده !

yaghob.boss
25-01-2009, 20:15
دوستان عزيز سرعت دانلود اينترنت 64 در اصل چقدر است . و اگه پايين تر بود به نظر شما مشكل از كجا بايد باشه

yaghob.boss
25-01-2009, 20:17
بهتره همون ای پی های را که توی اموزش گفته وارد کنید.. .. ..و فرقی نداره کدام شهر باشید..
اگه دقت کرده باشید خودش در حالت اتوماتیک هست در حالت عادی..
مهم dns ها هست که همانند اموزش وارد کنید
در هر بار تعویض ویندوز بله ولی کانکشن خیر چون شما این ای پی ها را در local area connection وارد میکنید..
البته وارد هم نکنید مشکلی نداره . . .
Dnsها برای نشان دادن اخطار های شاتل هست که در اخر دوره نمایش + قطعی کمتر و ....

يعني اگه من كارهاي رو كه گفته انجام ندم و فقط درايور مودم رو وصل كنم ككافيه و به اينترنت دسترسي دارم

Hamid Reza
25-01-2009, 20:20
دوستان عزيز سرعت دانلود اينترنت 64 در اصل چقدر است . و اگه پايين تر بود به نظر شما مشكل از كجا بايد باشه

8 9 هست فکر کنم
دلایل زیادی میتونه داشته باشه

isp
کابل های منزل
فاصله تا مخابرات
و...

ahriman323
25-01-2009, 21:13
پشتیبانی مودم فقط دست به سر می کنه ...!
احتمالا از همون نویز باشه ! ولی مثلا الان که بابیلون رو باز کردم یهویی دوباره قطع شد !
ارروری هم نمی ده !
با این توضیحاتی که شما دادید فکر نکنم از نویز باشه شما یک ویندوز عوض کنید + انتی ویروس اپدیت اسکن کنید....

8 9 هست فکر کنم
دلایل زیادی میتونه داشته باشه
isp
کابل های منزل
فاصله تا مخابرات
و...
تایید میشه .در حالت عادی باید 8 باشه

يعني اگه من كارهاي رو كه گفته انجام ندم و فقط درايور مودم رو وصل كنم ككافيه و به اينترنت دسترسي دارم
بجز ای پی اره مشکلی نیست ولی تنظیمات دیگه را باید انجام بدید
از lan استفاده کنید و لازم نیست درایور usb نصب شود

F@$hist
25-01-2009, 21:23
البته یادم رفت بگم ! من نویزگیر هم دارم سر راه مودمم !!!! : دی !!! از ظهر تا حالا هم یه بند وصلم ولی فقط با این بابیلیون مشکل داره !!!!!!!!!!!! ممنون !

HAMID.MCI
25-01-2009, 23:37
سلام!!!!!بلاخره منم adsl گرفتم!مبارکه!
بچه ها فقط یه مشکلی هست اونم اینه که چراغ adsl مودم من چشمک میزنه,چشمکش اصلا" محسوس نیست خیلی کمه اما بلاخره میزنه!!!!گفتم شاید مشکل از خطه که نبود.گفتم شاید مشکل از سیمه که عوض شد و بازم نبود ,گفتم مشکل از اسپلیتره که یه سره هم که وصل میکنم بازمک نمیشه!!!!
من چیکار کنم؟!!!!!!!

dibagroup
25-01-2009, 23:54
يك سوال از دوستان داشتم
من مي خواهم ip مودم را روي كارت شبكه منتقل كنم البته ip سرور اينترنتي را.
اين را چطوري مي شود انجام داد
ممنون مي شوم راهنمايي كنيد

ahriman323
25-01-2009, 23:54
البته یادم رفت بگم ! من نویزگیر هم دارم سر راه مودمم !!!! : دی !!! از ظهر تا حالا هم یه بند وصلم ولی فقط با این بابیلیون مشکل داره !!!!!!!!!!!! ممنون !
عجب!!
خوب از بابیلون استفاده نکن :دی یا ویندوز عوض کن.. .. ..

بچه ها فقط یه مشکلی هست اونم اینه که چراغ adsl مودم من چشمک میزنه,چشمکش اصلا" محسوس نیست خیلی کمه اما بلاخره میزنه!!!!گفتم شاید مشکل از خطه که نبود.گفتم شاید مشکل از سیمه که عوض شد و بازم نبود ,گفتم مشکل از اسپلیتره که یه سره هم که وصل میکنم بازمک نمیشه!!!!
من چیکار کنم؟!!!!!!!
مبارکه.. ..
اگه چراغ link یا dsl ]چشمک میزنه و اینترنت مشکلی نیست و دیسکانکت نمیشه که مهم نیست خیلی:31: شاید مدلش باشه:27:
ولی اگه دیسکانکت میشه یا اینترنت مشکل دار میشه اونوقت باید پیگیری کنی...:20:

_Barbod_
26-01-2009, 00:00
من چیکار کنم؟!!!!!!!
عزیز شما از طریق خود کامپیوتر یه پینگ بگیر ببین پکت لاس داری یا نه؟
اگر نداشته باشی که مشکلی نیست و اون چشمکی که میگی اصلا" مهم نیست
اما اگر داشته باشی یعنی دردسر و باید پیگیری کنی

HAMID.MCI
26-01-2009, 00:08
عزیز شما از طریق خود کامپیوتر یه پینگ بگیر ببین پکت لاس داری یا نه؟

منظورتون همون چیزیه که توی run مینویسن؟!!:41:
مینویسهreply from..................................:20:

_Barbod_
26-01-2009, 00:12
منظورتون همون چیزیه که توی run مینویسن؟!!:41:
مینویسهreply from..................................:20:
آره منظورم همون هست
شما این دستور رو بنویس و اینتر بزن
ping 4.2.2.4 -t

بعد از 30 ثانیه دکمه Ctrl+C رو بزن و یه عکس بگیر اینجا بزار

HAMID.MCI
26-01-2009, 00:20
تا دکمه ی ctrl cرو میزنم تصویر میره

ahriman323
26-01-2009, 00:48
تا دکمه ی ctrl cرو میزنم تصویر میره

نمی خواهد ctrl+c را بزنی همینطور عکس بگیر ازش
یا توی run بنویس cmd و بعد ping yahoo.com بعد عکسش را بگذار از اون نمی خواهد از این عکس بگیر
یا
FPing برنامه برای تست ping و گزارش گرفتن از آن

shiningphoenix
26-01-2009, 00:58
من وب سایت شرکت سازنده مودم های linksys رو میخوام.

HAMID.MCI
26-01-2009, 01:04
زدم نوشت 310ms و 310

ahriman323
26-01-2009, 01:05
من وب سایت شرکت سازنده مودم های linksys رو میخوام.

......Search

زدم نوشت 310ms و 310

نه ببین جلوی lost چی نوشته اگه نوشته 0%loss مشکلی نیست

HAMID.MCI
26-01-2009, 01:28
ای خدا از دهنت بشنوه!!!!!!!!!!!
آره 0 هست.
حالا اگه عددی جز 0 باشه چی میشه؟
چشمک زدن مودم توی سرعت تاثیری میزاره؟

ahriman323
26-01-2009, 01:47
ای خدا از دهنت بشنوه!!!!!!!!!!!
آره 0 هست.
حالا اگه عددی جز 0 باشه چی میشه؟
چشمک زدن مودم توی سرعت تاثیری میزاره؟

اگه صفر نباشه یعنی به اندازه همون درصد پینگ یا همون ارسال و دریافت با مشکل مواجعه شده(ريزش بسته‌ها)
نمیدونم با پشتیبانی تماس بگیر

HAMID.MCI
26-01-2009, 02:00
متشکرم از جوابهات دوست عزیز.فعلا" که خوب دانلود میکنه!حالا تا بعد!اما از دوستان اگر کسی مودم مثل مال منو داره(billion5210s)یه راهنمایی بکنه که آیا طبیعیه یا غیر طبیعی!!!!!!!!!؟

shiningphoenix
26-01-2009, 03:06
مودم لینک سیس همراه با روتر وایرلس و لن چه مارکهاییش رو پیشنهاد میدید؟

می خوام یه خونه دو طبقه رو پوشش بده

moralman13.edu
26-01-2009, 05:59
برد بیسیم مودم من خیلییییی زیاده....جوری که 300 متر از خونه فاصله داشتم و با گوشیم p990i شروع کردم به اسکن با کمال تعجب پیداش کرد اونم از سه تا شاخص دو تاش پر بود. مودمم WL-600g

rz21
26-01-2009, 11:07
من ای دی اس ال خریدم و اسپلیتر داره و گفته که باید به phone set وصل کنی!phone set چیه
سرعت من 256 -3 ماه با دو ماه رایگان و 2 گیگ فضا ماهی 28تومان !خوبه؟
از کجا باید بفهمم که چند مگ دیگه دارم

mehdi_vsgh
26-01-2009, 11:24
من ای دی اس ال خریدم و اسپلیتر داره و گفته که باید به phone set وصل کنی!phone set چیه
سرعت من 256 -3 ماه با دو ماه رایگان و 2 گیگ فضا ماهی 28تومان !خوبه؟
از کجا باید بفهمم که چند مگ دیگه دارم
1. ینی یه سرش به تلفن یه سرش به خط تلفن یه سرش هم به مودم وصل بشهl
line: وصل میشه به پریز تلفن
phone: وصل میشه به گوشی تلفن
adsl ویا شاید هم modem وصل میشه به مودمت

-------------
2. اره خوبه به خصوص اهگه شبانت رایگان باشه
---------
3. بالاخره تو سایت شرکتی که ازش سرویس گرفتی نوشته شده دیگه

rz21
26-01-2009, 11:34
phone: وصل میشه به گوشی تلفن
من هیمن تیکه اشکال دارم یعنی باید تلفن بیارم بزنم به بخش phone ؟وقتی زدم باید بوق داشته باشه یا نه؟
راستی چطوری lan بسازم؟
ببخشید سوال های اماتوری میپرسم

mehdi_vsgh
26-01-2009, 12:02
من هیمن تیکه اشکال دارم یعنی باید تلفن بیارم بزنم به بخش phone ؟وقتی زدم باید بوق داشته باشه یا نه؟
راستی چطوری lan بسازم؟
ببخشید سوال های اماتوری میپرسم
ببین عزیز شما
یک سیم برمیداری (البته سیم تلفن):دی بعدش یک سرش را وصل میکنی به قسمت phone موجود روی اسپیلتر و سر دیگرش هم وصل میکنی به دستگاه تلفنتون....
مسلمه که باید بوق داشته باشه وگرنه جطوری میخوای از دستگاه تلفنتون استفاده کنید؟

--------------

راستی چطوری lan بسازم؟شما کامپیوترتون کارت شبکه داره؟
مودمتون کابل LAN ساپورت میکنه؟؟ یا فقط usb هستش؟
اگه هردو مورد موجوده کافیه کابل لن را به مودم و سر دیگرش را به سیتم وصل کنید

yaghob.boss
26-01-2009, 12:20
با سلام دوستان من الان چند روزه كه براي نصب اينترنت نيومدن خودم زنگ زدم و گفتم خودم بلدم نصبش كنم گفتن كه خودت بلدي كامپونيت كني . منظور از كامپونيت چيه

ahriman323
26-01-2009, 13:26
با سلام دوستان من الان چند روزه كه براي نصب اينترنت نيومدن خودم زنگ زدم و گفتم خودم بلدم نصبش كنم گفتن كه خودت بلدي كامپونيت كني . منظور از كامپونيت چيه
مطمئنی گفت کامپونت:18::31::27:
کامپونت چیه!!:18:
احتمالا گفته کانفیگ یا منظورش این بوده خودش هم درست بلد نبوده :31:
کانفیگ هم که همون تنظیمات مودم هست که توی همون اموزش شاتل هست...

yaghob.boss
26-01-2009, 14:31
با سلام دوستان در قسمت تنظيمات IP در آموزش شاتل نگفته چطور IP را تنظيم كنيم آيا بايد prefrred dns و alternate dns رو از خود شاتل بگيريم اين تنظيمات بايد چگون انجانم شود . لفطا يه توضيح كامل در مورد گزينه هاي اين قسمت بديد

در ضمن حتما بايد IP رو تغيير بديم يا خير چون در آمورزش يك قسمت نوشته براي تغيير IP كارهاي زير را انجام بدهيد

mehdi_vsgh
26-01-2009, 15:26
با سلام دوستان در قسمت تنظيمات IP در آموزش شاتل نگفته چطور IP را تنظيم كنيم آيا بايد prefrred dns و alternate dns رو از خود شاتل بگيريم اين تنظيمات بايد چگون انجانم شود . لفطا يه توضيح كامل در مورد گزينه هاي اين قسمت بديد

در ضمن حتما بايد IP رو تغيير بديم يا خير چون در آمورزش يك قسمت نوشته براي تغيير IP كارهاي زير را انجام بدهيد
تنهای چیزایی کهباید تغییر بدین
1.vpi و vci (از شرکت بگیر)
2. username
password
بازم از شرکت بگیر

به بقیه چیزا دست نزن

yaghob.boss
26-01-2009, 15:35
تنهای چیزایی کهباید تغییر بدین
1.vpi و vci (از شرکت بگیر)
2. Username
password
بازم از شرکت بگیر

به بقیه چیزا دست نزن

خوب vpi و vci رو كجا بايد وارد كنم

mehdi_vsgh
26-01-2009, 15:40
تو تنظیمات مودم بگرد!!
من چه میدونم مودمت چیه؟!

yaghob.boss
26-01-2009, 15:45
مودم شاتل paradayn بعضي ها ميگن تا مودمو نصب كني ديگه نمي خواد كاري انجام بدي خودش وصل ميشه

mahdi.a81
26-01-2009, 15:58
سلام دوستان
نظرتون در مورد مودم‌هاي TP-Link چيه؟
البته هيچ تنظيمي نداره؟
ممنون

mehdi_vsgh
26-01-2009, 16:18
مودم شاتل paradayn بعضي ها ميگن تا مودمو نصب كني ديگه نمي خواد كاري انجام بدي خودش وصل ميشه
مودمت شاتل نیست:دی
شرکتی که ازش سرویس گرفتی شاتل هست:دی

مودمت پارادین هست

خوب من تنظیمات این مودم رو اصلا بلد نیستم....

------
ولی اون دوستان هم معمولا زیاد هم اشتباه نگفتن چون vpi ؤ vci به صورت اتومات(اکثر مواقع) تنظیم میشه!!!(بهتره بازم چک کنی)

اگه شما با کانکشن معمولی میخواین وصل بشین یک کانکشن درست کنید(تقریبا همونطوری که برای دایال آپ میساختین فقط موقع ساخت یه جا یه گزینه داره به اسم PPPoE ویا Broadband اونو انتخاب کن(به جای اینکه conect using dialup بزنی)

چون شاتل داری
usernam: شناسه کاربریت تو برگه قرارداد نوشته شده
password: شماره تلفنی هست که باهاش وصل شدی

shiningphoenix
26-01-2009, 17:09
ممکنه مشخصات linksys wag 54g و linksys wag 200-g رو برای من بذارید؟ من یکی از اینا رو میخوام ولی نمیدونم کدوم بهتره.بردشون رو هم لطفا" برام بنویسید

rz21
26-01-2009, 17:42
ببین عزیز شما
یک سیم برمیداری (البته سیم تلفن):دی بعدش یک سرش را وصل میکنی به قسمت phone موجود روی اسپیلتر و سر دیگرش هم وصل میکنی به دستگاه تلفنتون....
مسلمه که باید بوق داشته باشه وگرنه جطوری میخوای از دستگاه تلفنتون استفاده کنید؟

--------------
شما کامپیوترتون کارت شبکه داره؟
مودمتون کابل LAN ساپورت میکنه؟؟ یا فقط usb هستش؟
اگه هردو مورد موجوده کافیه کابل لن را به مودم و سر دیگرش را به سیتم وصل کنید
کارت شبکه چی هست؟
اره مودم من هم lan داره هم usb

Mohsen khan
26-01-2009, 17:43
سلام دوستان
نظرتون در مورد مودم‌هاي tp-link چيه؟
البته هيچ تنظيمي نداره؟
ممنون
من خودم اين مدل را دارم
قيمتش هم مناسبه
مشكلي هم باهاش نداشتم

mehdi_vsgh
26-01-2009, 17:45
کارت شبکه چی هست؟
اره مودم من هم lan داره هم usb
اونجوری نیمشه

شما کابل لن که داری یه سرش رو وصل کن پشت مودم
بعد ببین پشت کیس کامپیوترت میتونی سر دیگه‌اش رو وصل کنی یا نه؟
اگه تونستی ینی کارت شبکه داری
اگه نتونستی ینی نداری:دی
(مختصر و مفید)

yaghob.boss
26-01-2009, 17:50
باسلام خدمت دوستان امروز اينترنتم وصل خدا را شكر . حا لا دوسوال از خدمت شما دارم

1- مودم thyonet چطوره مودم خوبيه
2- من از خروجي اسپلينتر يكي گرفته واسه تلفن و يكي گرفتم واسه مودم حالا مي خوام يه تلفن پيش كامپيوترم بزارم اگه از سيمي كه رفته به مودم ( هموني كه از خزوجي اسپلينتر براي مودم كشيده شده ) يه سيم سرش بزنم وبيارم به تلفن پيش كامپيوتر آيا با اين كار مشكلي پيش نمياد

Mohsen khan
26-01-2009, 17:52
باسلام خدمت دوستان امروز اينترنتم وصل خدا را شكر . حا لا دوسوال از خدمت شما دارم

1- مودم thyonet چطوره مودم خوبيه
2- من از خروجي اسپلينتر يكي گرفته واسه تلفن و يكي گرفتم واسه مودم حالا مي خوام يه تلفن پيش كامپيوترم بزارم اگه از سيمي كه رفته به مودم ( هموني كه از خزوجي اسپلينتر براي مودم كشيده شده ) يه سيم سرش بزنم وبيارم به تلفن پيش كامپيوتر آيا با اين كار مشكلي پيش نمياد
شما از اون خروجي كه مخصوص تلفن هست بايد استفاده كني
توي لوازم برقي ها سوكت هايي هست كه تبديل مي كنه به دو يا سه سوكت
از اون استفاده كن

مودم هم فرقي نداره چي باشه
همشون يك كار را انجام مي دن

yaghob.boss
26-01-2009, 18:14
شما از اون خروجي كه مخصوص تلفن هست بايد استفاده كني
توي لوازم برقي ها سوكت هايي هست كه تبديل مي كنه به دو يا سه سوكت
از اون استفاده كن

مودم هم فرقي نداره چي باشه
همشون يك كار را انجام مي دن

آخه من دوباره بايد از اونجا يه سيم بكشم به پيش كامپيوتر :41:اسپلينتر رو سرراه خط اصلي وصل آخه كه اونجا هم يه تلفن هست . در مورد مودم هم مي خوام بدونم جنسش خوبه

Mohsen khan
26-01-2009, 18:21
شما يا اسپليتر را در ورودي منزل قرار بديد كه تمام پريز هاي تلفن را پشتيباني كنه
يا اينكه براي هر گوشي تلفن يك اسپليتر بگيريد

mohammad110
26-01-2009, 19:52
سلام
دوستان من از شاتل 64 گرفتم و مودمم هم dlink 322t هست. من تنظيمات مودم رو همونطوري كه بود نصب كردم روي pppoe البته كانكشن براش نساختم و خودش كانكت ميشه (نميدونم اين كار درسته يا نه !) مشكل اينجاست كه مدام بعد از 30 دقيقه كار يكدفعه اينترنت قطع ميشه! و روي تلوزيونهاي شبكه اون پايين يك علامت اخطار مشينه كه ميگه يا ارتباط قطع هست يا محدودت كردن! اسپيلتر هم وصل هست.
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
در ضمن سي دي نصب اين مودم خيلي باحاله وقتي يك دوتا next ميزني يكچيز رو زود ميريزه و بعد finish و هيچ چيزي نمياره و معلوم نيست كجا نصب ميشه و آيا اصلا نصب شده يا نه !

shiningphoenix
26-01-2009, 21:46
سوال پرسیدما

mehdi_vsgh
26-01-2009, 22:01
سلام
دوستان من از شاتل 64 گرفتم و مودمم هم dlink 322t هست. من تنظيمات مودم رو همونطوري كه بود نصب كردم روي pppoe البته كانكشن براش نساختم و خودش كانكت ميشه (نميدونم اين كار درسته يا نه !) مشكل اينجاست كه مدام بعد از 30 دقيقه كار يكدفعه اينترنت قطع ميشه! و روي تلوزيونهاي شبكه اون پايين يك علامت اخطار مشينه كه ميگه يا ارتباط قطع هست يا محدودت كردن! اسپيلتر هم وصل هست.
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
در ضمن سي دي نصب اين مودم خيلي باحاله وقتي يك دوتا next ميزني يكچيز رو زود ميريزه و بعد finish و هيچ چيزي نمياره و معلوم نيست كجا نصب ميشه و آيا اصلا نصب شده يا نه !
فکر کنم بعد نصب یه کانشکن روی دسکتاپت میسازه
داخلش یوزرنیم و پسورد را وارد کن

pedramch
26-01-2009, 22:10
خوب دوست عزیز شما اصلا وصل میشی؟
یعنی بعد از 30 دقیقه وصل بودن این مشکل پیش میاد؟

ببین زمانی که علامت اخطار میاد یعنی دسترسیت محدود شده و سرعت تا حدی پایینه که عملا نمیتونی هیچ کاری بکنی!
مودمتو روشن خاموش که بکنی درست میشه:دی
دلیلش هم احتمالا نویز زیاد خط تلفنه که مشکل از سیم کشی داخلی ساختمانه!
ولی به هر حال با پشتیبانی تماس بگیر اونا بهتر راهنماییت میکنن:
پشتیبانی مرکزی شاتل : 02122620053

omid4mit
26-01-2009, 22:30
با سلام
من مودم linksys am300 دارم و اشتراکم هم از لایزر هست
جدیدا" هر یک ربع سرعت میاد پایین و به صفر میرسه و اینترنت قطع میشه و بعد از چند دقیقه دوباره درست میشه به نظرتون مشکل از کجاست ؟
من سه چهار ماهه اشتراک دارم ولی الان حدود سه هفته هست این مشکل رو دارم !
مشکل از کجاست ؟

mohammad110
26-01-2009, 23:53
خوب دوست عزیز شما اصلا وصل میشی؟
یعنی بعد از 30 دقیقه وصل بودن این مشکل پیش میاد؟

ببین زمانی که علامت اخطار میاد یعنی دسترسیت محدود شده و سرعت تا حدی پایینه که عملا نمیتونی هیچ کاری بکنی!
مودمتو روشن خاموش که بکنی درست میشه:دی
دلیلش هم احتمالا نویز زیاد خط تلفنه که مشکل از سیم کشی داخلی ساختمانه!
ولی به هر حال با پشتیبانی تماس بگیر اونا بهتر راهنماییت میکنن:
پشتیبانی مرکزی شاتل : 02122620053

شاتل كه چون مودمم تحت حمايتش نيست جواب سلام ما رو هم نميده !!
اما به هر حال درستش مي كنم ...
بعدش دوست عزيز به نظرت باحال نميش هر نيم ساعت بيام و خاموش روشن كنم ؟؟:11:

brain
27-01-2009, 00:29
سلام بروبچز ...
یه سوالی :
این مشکله یمی از دوستامه ...

دوستم مودم billion داره .... خب .... میخواد به دوکامپیوتر وصل کنه ....با lan که مشکلی نیست ... وصل شده....
ولی وقتی usb میزنه ، میخواد مودم رو بشناسونه ، وسط راه میگه مودمو روشن کن ، در حالیکه مودم روشنه ؟ چه کنه؟
با تشکر از همگی

rz21
27-01-2009, 12:55
اونجوری نیمشه

شما کابل لن که داری یه سرش رو وصل کن پشت مودم
بعد ببین پشت کیس کامپیوترت میتونی سر دیگه‌اش رو وصل کنی یا نه؟
اگه تونستی ینی کارت شبکه داری
اگه نتونستی ینی نداری:دی
(مختصر و مفید)
حرف شما درست.من کارت شبکه هم دارم.چیزی به نام local area conection وجود نداره!ولی من وقتی گوشیم را به کامپیوتر وصل میکنم lan را کامپیوتر میسازه!!!

sepid12ir
27-01-2009, 12:57
من مودمم Billion هست...
با پورت Lan به پی سی خودم وصل هستم و میخوام با پورت usb به یک پی سی دیگه مودم را نصب کنم، ولی دی حین نصب و شناسوندن مودم با usb وسط یه پیغامی میاد که مودمت را وصل کن، منم مودمم وصله، چندباری هم خاموش و روشن میکنم مودم را تا بلکه IQش جواب بده و مودم را بشناسه، ولی نمیشناسه...
از یکی از دوستان کمک گرفتم گفت شاید ورودی usb ت مشکل داشته باشه، ولی اونم امتحان کردم، با همه ی ورودی ها...!
حالا چه کنم؟

omid4mit
27-01-2009, 18:46
با سلام
من مودم linksys am300 دارم و اشتراکم هم از لایزر هست
جدیدا" هر یک ربع سرعت میاد پایین و به صفر میرسه و اینترنت قطع میشه و بعد از چند دقیقه دوباره درست میشه به نظرتون مشکل از کجاست ؟
من سه چهار ماهه اشتراک دارم ولی الان حدود سه هفته هست این مشکل رو دارم !
مشکل از کجاست ؟

واقعا" کسی نیست که بتونه کمک کنه ؟!

pedramch
27-01-2009, 18:51
بعدش دوست عزيز به نظرت باحال نميش هر نيم ساعت بيام و خاموش روشن كنم ؟؟
آره خیلی باحاله..
بخصوص وقتی مودمت سوخت باحال ترم میشه:دی

Ali_vdo
27-01-2009, 18:53
من برای لایزر میخوام یکبار برای همیشه 602 بگیرم .
کسی اینجا از بروبچ لایزر دار هست برای نصب بتونه کمک کنه ؟
604 چنده ؟

ReZa DN
27-01-2009, 18:56
با سلام من میخوام adsl بگیرم تو شهر ساری از نماینده های پارس آنلاین به من گفتن حتما باید مودم رو از ما بگیری اونم Symphony قیمتشم 50 تومن گفت وگرنه مشکل پیدا میکنی میخواستم ببینم اینطوریاست واقعا؟؟بعد سرعت 128 محدودیت حجمی 3 گیگ 15500 بعدش 3500 هم هر ماه مخابرات میگیره
میصرفه به نظرتون؟!

mehdi_vsgh
27-01-2009, 19:21
با سلام من میخوام adsl بگیرم تو شهر ساری از نماینده های پارس آنلاین به من گفتن حتما باید مودم رو از ما بگیری اونم Symphony قیمتشم 50 تومن گفت وگرنه مشکل پیدا میکنی میخواستم ببینم اینطوریاست واقعا؟؟بعد سرعت 128 محدودیت حجمی 3 گیگ 15500 بعدش 3500 هم هر ماه مخابرات میگیره
میصرفه به نظرتون؟!
اینجارو مطالعه کنید

ReZa DN
27-01-2009, 23:48
مرسی مهدی جان از راهنماییتون

shiningphoenix
28-01-2009, 04:55
بهترین شرکت ارایه دهنده گارانتی مودمی linksis(wag200g or wag54g)کدوم هست؟اگه قیمت رو هم میدونید لطفا" بنویسید.

arshia.mousavi
28-01-2009, 08:14
بهترین شرکت ارایه دهنده گارانتی مودمی linksis - WAG200G or WAG54G کدوم هست ؟ اگه قیمت رو هم میدونید لطفا" بنویسید .

- سلام . بهترین شرکت ارایه دهنده گارانتی linksys شركت ساخت سيستم كه مودم WAG200G رو كه من زنگ زدم شركتش گفت ديگه نمي آريم ولي بيرون مي توني با همون گارانتي كه گفتم 85.000 تومان بگيري . مي گن هم چينيش هست هم تايواني ولي من تايوانش و نديدم !

اينم لينك محصول در سايت لينكسيس :

- دومي WAG54G هم باز با همون گارانتي ساخت سيستم ،‌ خود شركت ميده 108.000 تومان ولي خوب اگه بگردي فكر كنم تا 100.000 تومان هم بتوني بگيري .

اينم لينك محصول در سايت لينكسيس :

فقط مال هر كشوري چين يا تايوان و خواستي بگيري سعي كن گارانتيش ساخت سيستم باشه .

سايت ساخت سيستم :

موفق باشي . ارشيا :20:

ahriman323
28-01-2009, 12:45
از دوستان کسی میدون ای پی مودم هایPlanet چیه؟! منظورم همون ای پی 192168.1.1 هست 
Planet ADU 2110A

ali zi zeperto
29-01-2009, 06:33
دوستان عزیز یه سوال
سرعت دانلود ۱۲۸ میانگین چقدره.من یه ۱۲۸ از شاتل گرفتم و سرعت دانلودم روی ۱۶.۵ است.خوبه یا نیست.مال شما چطوره؟

ahriman323
29-01-2009, 06:41
دوستان عزیز یه سوال
سرعت دانلود ۱۲۸ میانگین چقدره.من یه ۱۲۸ از شاتل گرفتم و سرعت دانلودم روی ۱۶.۵ است.خوبه یا نیست.مال شما چطوره؟

اره باید 16 باشه خوبه........

در ضمن اینجا تاپیک راه اندازي Adsl / خريد مودم - نصب مودم-رفع عيب مودم هست
تاپیک های Adsl / سرويس دهنده هاي اينترنت پر سرعت و Shatel ADSL / شركت شاتل داریم جدا....

Ali_vdo
29-01-2009, 18:13
تـو جعبه 602 اسپلیتر هست ؟
اگه هست : دوتاییه ( یعنی یه دونه بهش بخوره دوتا خروجی داشته باشه ) ؟
همه جا گیر میاد ؟ چنده ؟

mrahjalali
29-01-2009, 19:28
با سلام خدمت تمامی دوستان وکاربران عزیز.

من با دو مشکل اساسی در کار با مودمdsl2640t مواجه شدم.

اول اینکه توی منوی تنظیمات wan نمیتونم برم.

دوم اینکه توی منوی تنظیماتstatus هم نمیتونم برم.

الان نزدیک به یک هفته میشه که این مودمو خریدم .

تا دوروز پیش این مشکل رو نداشتم.

ولی دوشنبه شب اومدم مودمو برای تغیی ip دیسکانکت کنم هرچی کردم نتونستم برم توی گزینه status ؟؟؟

حالا الان هم که میخوام از اینترنت شبانه رایگان استفاده کنم باید یوزر و پسورد رو تغییر بدم که چون نمیتونم توی گزینه status برم اینکار هم نشدنی است.

از تمامی دوستان ومدیران عزیز خواهشمندم اگر میتونن در این زمینه منو راهنمایی کنن.

با تشکر از تمامی شما عزیزان

sms11
29-01-2009, 19:44
تـو جعبه 602 اسپلیتر هست ؟
اگه هست : دوتاییه ( یعنی یه دونه بهش بخوره دوتا خروجی داشته باشه ) ؟
همه جا گیر میاد ؟ چنده ؟

معمولش اینکه باشه اما بعضیا رمیدارن
اره دوست من.یک ورودی داره و دوتا خروجی
همه جا نمیدونم اما توی پاسازایران که قبلا بود الان نمیدونم
بیشتر از 5000 تومن فک نمیکنم باشه

بهزاد
29-01-2009, 23:13
آموزش نصب و راه اندازی مودم TP-LINK TD-8811 رو کسی بلده ؟ توی فرم گشتم اما چیزی پیدا نکردم اگه کسی آموزش کاملش رو داره بزاره :10: :46:
isp من پارس آنلاین هستش

mahdi.a81
30-01-2009, 11:39
آموزش نصب و راه اندازی مودم tp-link td-8811 رو کسی بلده ؟ توی فرم گشتم اما چیزی پیدا نکردم اگه کسی آموزش کاملش رو داره بزاره :10: :46:
Isp من پارس آنلاین هستش

من فك نكنم هيج نوع نصبي نياز داشته باشه .
مودمت رو روشن ميكني ، و وايمستي تا چراغ adsl ثابت بشه ، يه اكانت درست ميكني ، و اون با اكانت وصل ميشه
قبلا كه اينجوري من وصل ميشدم .

بهزاد
30-01-2009, 16:50
منظور منم از نصب همون ساخت اکانت هستش چون عملا نیازی به نصب نداره و با پورت لن وصلش کردم ساخت اکانتش رو کامل این جا بزارید مرسی

mehdi_vsgh
30-01-2009, 17:13
منظور منم از نصب همون ساخت اکانت هستش چون عملا نیازی به نصب نداره و با پورت لن وصلش کردم ساخت اکانتش رو کامل این جا بزارید مرسی
اینجا رو مطالعه کردین؟؟

بهزاد
31-01-2009, 09:27
اینجا رو مطالعه کردین؟؟

نه او جا رو نخونده بودم مرسی :thumbsup:;)

yaghob.boss
31-01-2009, 11:36
با سلام چند سوال داشتم

1- آيا اين برنامه هايي كه ادعا ميكنند باعث افزايش سرعت adsl مي شوند واقعا سرعت را بالا ميبرند
2- اگه سيم تلفن از كنار سيم برق بگذرد تاثيري روي سرعت دارد
3- وقتي ميگن سرعت دانلود بين 6 تا 8 به چه معني است و بايد از كجا بفهميم كه چند است

_Barbod_
31-01-2009, 12:08
با سلام چند سوال داشتم

1- آيا اين برنامه هايي كه ادعا ميكنند باعث افزايش سرعت adsl مي شوند واقعا سرعت را بالا ميبرند
2- اگه سيم تلفن از كنار سيم برق بگذرد تاثيري روي سرعت دارد
3- وقتي ميگن سرعت دانلود بين 6 تا 8 به چه معني است و بايد از كجا بفهميم كه چند است
1.از نظر من این برنامه ها هیچ کارایی ندارند
2.راستش میگن تاثیر داره اما سیم تلفن خونه ما از کنار کنتوربرق رد شده و من که تاثیری احساس نمیکنم و سرعتم عالی هست
3.خوب سرعت دانلود هست دیگه بین 6 تا 8 بالا پایین میشه و میتونی زمانی که داری دانلود میکنی ببینی

mani6606
31-01-2009, 12:22
مدل مودم من در ليست نظر سنجي نبود. مودم من justec 4lan router2 است.

ali_3d
31-01-2009, 14:39
سلام
من یه مودم روتر وایرلس نیاز دارم که میدونم هر مدلی باشه با توجه به شعاع تحت پوشش میتونه یک خونه یا بیشتر رو پوشش بده اما بدم نمیاد مدلی که انتخاب میکنم بتونه یه آپارتمان 3 طبقه رو پوشش بده ، با این حال زیاد مهم نیست.
یو اس بی هم نیاز نیست اما کار از محکم کاری عیب نمیکنه ! میشه بهش هارد اکسترنال یو اس بی وصل کرد ؟
مدل هایی که مد نظر داشتم D-Link 2640t بود که 84 تومن قیمت گرفتم و Linksys wag200g رو 95 تومن و یه Linksys دیگه رو هم گفت که 60 تومن قیمتش بود اما مدلش یادش نبود .
اگه میشه یه مدل خوب از نظر مارک ، کیفیت ، و گارانتی با حد اکثر قیمت 95 تومن معرفی کنین .
تعداد سیستم هایی رو هم که قراره استفاده بشه از حد اقل پوشش مودم ها کمتره و از اون نظر هم مشکلی نیست. در ضمن در مورد گارانتی ها میخواستم بدونم و اینکه آیا خدمات خوبی ارائه میدن ؟

bajkhor
31-01-2009, 15:52
سلام من يك مودم asus am602 دارم و يك ساله باهاش از طريق كابل لن به اينترنت متصل ميشم . ولي وقتي همين مودم با تنظيمات مشابه به سيستم هاي ديگه وصل مي كنم ( يعني فقط كابل لن از پشت كيسم جدا مي كنم ميزنم به يك كيس يا لپ تاپ ديگه و كانكشن با تنظيمات مشابه خودم ميسازم ) ارور يوزر و پسورد ميده دوباره كه به سيستم خودم وصل مي كنم بدون ارور كانكت ميشه . كسي از دوستان مي دونه براي رفع اين مشكل چكار بايد كرد؟

rajermax
01-02-2009, 05:03
چگونه مي توان بعد روشن كردن كامپيوتر خودكا ربه انترنت وصل شود
كامپيوتر من به صورت خودكا وصل نمي شود
من بايد اول شبكه وصل كنم بعد بايد انترنت را .

وقتي روشن بشه خودكار به انترنت وصل بشود

shiningphoenix
01-02-2009, 12:06
من دوتا سوال دارم.

برای مودم linksis 54g2 آیا برای هر کامپیوتری که میخوام باهاش به اینترنت وصل شم باید درایورهای سی دی رو نصب کنم؟(یا آصلا" احتیاجی هست که روی کامپیوتر اصلی هم نصب کنم)

دوم رو جعبه مودم نوشته: 1choice for wireless networking #.این یعنی من همزمان نمیتون به صورت وایرلس به بیشتر از یک کامپیوتر وصل شم؟

balaban25
01-02-2009, 19:31
سلام.......
یه سوال داشتم در مورد adsl....
من قبلا تو خونه adsl داشتم ...بعد یه مدت برای محل کارم از همون شرکت اشتراک گرفتم...حالا کیس محل کارم و خونه که میبرم می تونم با همین یوزر وصل بشم اما از کیس خونه وقتی وصل میشم بعد چند ثانیه دیس کانکت میشه؟؟؟مودم هم یکی هست؟آیا کدی برایip هست؟میشه راهنمایی کنید؟
یا باید دوتا ip ها یکی بشند؟چجوری؟

mahdi.a81
02-02-2009, 00:32
سلام.......
یه سوال داشتم در مورد adsl....
من قبلا تو خونه adsl داشتم ...بعد یه مدت برای محل کارم از همون شرکت اشتراک گرفتم...حالا کیس محل کارم و خونه که میبرم می تونم با همین یوزر وصل بشم اما از کیس خونه وقتی وصل میشم بعد چند ثانیه دیس کانکت میشه؟؟؟مودم هم یکی هست؟آیا کدی برایip هست؟میشه راهنمایی کنید؟
یا باید دوتا ip ها یکی بشند؟چجوری؟

فك نكنم يه همچين چيزي نياز باشه .
من خودم الان در 2 جا از يه خط استفاده ميكنم .
يعني خط adsl با اكانت كاري نداره ، و شما فقط بايد ، كانكشن رو درست وارد كنيد .
آسياتك كه اينجوري هست ، بقيه رو نميدونم .
تازه اگه كسي اكانتت را هم داشته باشه ، ميتونه وصل شه .

mehraboun1985
02-02-2009, 10:46
یه سوال
من حدود 15 روز پیش از داتک سرویس گرفتم.یعنی درخواست دادم.بهم گفتن که ظرف 7-10 روز وصل میشه.
ولی هنووووووووووز که هنوزه مسئولش زنگ نزده بهم.
هرچقدر هم که بهشون زنگ میزنم پشتیبانیش که سیستم اتوماتیکه میگه " تا برقراری سرویس شما 10 روز مانده" مسئول فروششونم که بهم میگه اینها کارهارو کردن ولی مخابرات هنوز جواب نداده.
تازه با کلی افتخار میگفت 2 نفر دیگه قبل از من ثبت نام کردن ولی اونها هم هنوز سرویسشون وصل نشده.

به نظر شما چرا اینقدر طول میکشه؟ روتینش همینه؟ من چی کار باید بکنم؟

Rossoneri
02-02-2009, 12:43
این ارور 734 چیه؟ الان 1 روزه کانکت نمیشه و این ارور رو میده. از صبانت هم دارم.

mehdi_vsgh
02-02-2009, 12:56
یه سوال
من حدود 15 روز پیش از داتک سرویس گرفتم.یعنی درخواست دادم.بهم گفتن که ظرف 7-10 روز وصل میشه.
ولی هنووووووووووز که هنوزه مسئولش زنگ نزده بهم.
هرچقدر هم که بهشون زنگ میزنم پشتیبانیش که سیستم اتوماتیکه میگه " تا برقراری سرویس شما 10 روز مانده" مسئول فروششونم که بهم میگه اینها کارهارو کردن ولی مخابرات هنوز جواب نداده.
تازه با کلی افتخار میگفت 2 نفر دیگه قبل از من ثبت نام کردن ولی اونها هم هنوز سرویسشون وصل نشده.

به نظر شما چرا اینقدر طول میکشه؟ روتینش همینه؟ من چی کار باید بکنم؟
شما یه 4-5 جای دیگه هم سوالت رو بپرس

iraniran2
03-02-2009, 01:43
از بين مودمهاي زير كدام يك رو پيشنهاد ميديد؟ همه مودمها با isp كه ميخوام ازشون خط بگيرم، سازگار هستند و مشكلي ندارند. فقط از نظر performanc نظرتون چيه؟

منظورم اينه كه چهار چيز رو در نظر بگير. 1- خراب شدن مودم (مرغوبيت قطعات بكار رفته) - 2- سرعت ارتباط- 3- ميزان نويز - 4-قيمت.
با توجه به اينكه tplink از همه ارزونتره نظر شما چيه؟

Planet ADE-3410
Asus AM602
TP-Link 8811
TP-Link 8817
USRobotics 819112
با تشكر.

ahriman323
03-02-2009, 01:56
از بين مودمهاي زير كدام يك رو پيشنهاد ميديد؟ همه مودمها با isp كه ميخوام ازشون خط بگيرم، سازگار هستند و مشكلي ندارند. فقط از نظر performanc نظرتون چيه؟

منظورم اينه كه چهار چيز رو در نظر بگير. 1- خراب شدن مودم (مرغوبيت قطعات بكار رفته) - 2- سرعت ارتباط- 3- ميزان نويز - 4-قيمت.

Planet ADE-3410
Asus AM602
TP-Link 8811
TP-Link 8817
USRobotics 819112
با تشكر.
خوب همونطور که گفتم بنظر من در درجه اول asus am602 بعد
USRobotics 819112
Planet ADE-3410
TP-Link هم که هیچ:27::31: performance خوبی نداره 

shiningphoenix
03-02-2009, 04:12
من دوتا سوال دارم.

برای مودم linksis 54g2 آیا برای هر کامپیوتری که میخوام باهاش به اینترنت وصل شم باید درایورهای سی دی رو نصب کنم؟(یا آصلا" احتیاجی هست که روی کامپیوتر اصلی هم نصب کنم)

دوم رو جعبه مودم نوشته: 1choice for wireless networking #.این یعنی من همزمان نمیتون به صورت وایرلس به بیشتر از یک کامپیوتر وصل شم؟

ahriman323
03-02-2009, 08:57
من دوتا سوال دارم.

فقط اگه usb باشه درایور باید نصب کرد lan درایور نمی خواهد....
!!!!
ظاهرا که اینجور هست:31:

shiningphoenix
03-02-2009, 10:14
یو سوال دیگه از کجا بفهمم کارت شبکه ی من وایرلس هست یا نیست چون یه قسمت تنظیمات توی کنترل پنل برای وایرلس هست

MarziehA
03-02-2009, 14:23
سلام به همگی
خلاصه بعد از کلی پرس و چو از داتک سرویس گرفتم.:5:
اول می خواستم از خودشون مودم بگیرم اما مودمی که داشتند com3 بود و اون خانمی که جواب من رو می داندن گفتن که اگر ASUS بگیرم بهتره.:31:
حالا می خوام مودم ASUS بگیرم و از شما دوستان می خواستم که کمکم کنید و بگید که وقتی می خوام مودم بگیرم باید به چه چیزهایی توجه کنم و چه جوری باشه بهتره؟
ممنون:19:

Gamemaster
03-02-2009, 15:29
كارت شبكه روي مادربوردهاي قبل 2007 وايرلس ندارن ولي اين جديدا دارن

dreams4gotten
03-02-2009, 16:11
سلام دوستان.
خط من فیبر نوریه و از مخابرات adsl گرفتم. مودمم DLINK DSL 522T هستش .
شرکت مخابرات یه IP داده و گفته با استفاده از v p n باید connect بشم. ولی با این مودم نمی تونم وصل بشم.
اگه مودمم رو عوض کنم جواب میده ولی با این مودم نه.

انواع حالتهای تنظیم مودم:
PPPOE/PPPAE
Dynamic IP
Static IP
bridge

کسی از دوستان این تنظیم رو انجام داده؟

Gamemaster
03-02-2009, 16:27
--- يجور كانكشنه كه بايد از خود ويندوز درست كنيد

zed2
03-02-2009, 18:03
من دوتا سوال دارم.

فقط اگه usb باشه درایور باید نصب کرد lan درایور نمی خواهد....
!!!!
ظاهرا که اینجور هست:31:

دفتر چه راهنمای مودم رو بخون تو ان نوشته چند تا رو می تونه همزمان پشتیبانی کنه.(من چون جعبه رو ندیدم نمی تونم از نوشته اش منظورش رو بفهمم.البته منظور شما linksys نبوده....:13:
من دفتر چه اش رو نگاه کردم چیزی در مورد محدودیت تعداد نداشته....شک دارم منظورش ان بوده باشه

iraniran2
03-02-2009, 22:19
خوب همونطور که گفتم بنظر من در درجه اول asus am602 بعد
USRobotics 819112
Planet ADE-3410
TP-Link هم که هیچ:27::31: performance خوبی نداره

ميشه به سوال من بيشتر دقت كني؟ منظورت از پرفورمنس خوبي نداره چيه؟ بيشتر توضيح بده؟
بقيه دوستان هم نظر بدن بخصوص اونايي كه tplink دارند؟

اينم سوالم بود

Planet ADE-3410
Asus AM602
TP-Link 8811
TP-Link 8817
USRobotics 819112
با تشكر.

ahriman323
03-02-2009, 22:32
ميشه به سوال من بيشتر دقت كني؟ منظورت از پرفورمنس خوبي نداره چيه؟ بيشتر توضيح بده؟
بقيه دوستان هم نظر بدن بخصوص اونايي كه tplink دارند؟

اره دقت کردم دیگه.یعنی کیفیت ساخت و قطعاتش مثل USRobotics, Planet, asus نمیشه
البته نظرات مختلفی در مورد tplink هست..

iraniran2
04-02-2009, 00:10
توي اين لينك گفته مود tplink 8811, asus am602 , symphony sy602 هرسه از يك نوع چيپ broadcom استفاده ميكنند.

اينم متنش:
"When Asus just forgets their customers, they themselves should try innovative methods:

I just modified the USB driver for TP-LINK TD-8811 modem for Asus AM602 (and Symphony SY602, They are the same and all have the same Broadcom chip), specially for Windows Vista/XP 64. I myself have tested this driver on Microsoft Windows XP SP3 32 and Microsoft Windows Vista Ultimate 64 SP1, AND EVERYTHING IS FINE.

I also found an updated firmware in
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید .it also works fine for me but SNMP menu is lost! Some people may care about it, so use it on your own risk.

WOOWW ! 1016 downloads! COOL.
Also Port Forwarding for the Asus AM602:

I think the same procedure could do the trick for emule.

Recently in Asus download page
in Broadband/xDSL/ section you can find AM602 again! but in OS selection screen there is no option (20 Jan 2009)!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"

zaza
04-02-2009, 01:28
مي خواستم ببينم فرق 604 با 604g مدل asus در چيه و الان قيمتشون چند هست ؟:46:

sali337
04-02-2009, 01:35
سلام دوستان میشه یه کو در مورد مودم ای سوز و قیمت های انواع مودم adsl توضیح بدین ؟؟
در ضمن با سرعت 48kbps چقدر میشه تو 1 ساعت دانلود کرد ؟؟
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

BIKHIAL_ALL_75
04-02-2009, 02:16
من نتونستم سرچ کنم
ممنون میشم اگه کسی اسم و قیمت به روز چند تا مودم خوب رو بذاره!!
خیلی فوری نیاز دارم آخه 2 روز دیگه باید برم یکی بخرم

ahriman323
04-02-2009, 02:21
مي خواستم ببينم فرق 604 با 604g مدل asus در چيه و الان قيمتشون چند هست ؟:46:

سلام دوستان میشه یه کو در مورد مودم ای سوز و قیمت های انواع مودم adsl توضیح بدین ؟؟
در ضمن با سرعت 48kBps چقدر میشه تو 1 ساعت دانلود کرد ؟؟
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

یک پست تقریبا جامع در مورد مودم ایسوز ...

60x60x48=172/800 MB

ahriman323
04-02-2009, 02:43
من نتونستم سرچ کنم
ممنون میشم اگه کسی اسم و قیمت به روز چند تا مودم خوب رو بذاره!!
خیلی فوری نیاز دارم آخه 2 روز دیگه باید برم یکی بخرم

شما اول باید شرکتی که ازش میخوای adsl بگیری مشخص کنی بعد ببینی چه مودم هایی با اون شرکت سازگاری کامل را دارن....
ولی مودم asus با اکثر شرکتها سازگاره و مودم خوبی هم هست برای قیمت و مشخصات هم اون لینک هم برای مشخصات و ... نگاه کن(البته توی اون پست یک اشتباه شده که اینکه که مودم am602 چهار تا لن نداره یک lan و یک usb داره)

hoomanco101
04-02-2009, 10:05
سلام
بچه ها یه مورد تقریبا نارد برام پیش اومده ببینید کسی تا حالا همچین مشکلی داشته ؟

حدود 25 روز پیش یه مودم linksys wag200g خریدم و آوردم با سرویس 256 داتک نصب کردم همه چیز خوب بود من از bridge برای کانکشن استفاده نکردم و همیشه آنلاین بودم تا اینکه یکدفه اینترنت شروع کرد به قطع شدن های متوالی یعنی یه صفحه که باز میکردی قطع میشد و rate دانلود هم از 28 به 2 کیلو بایت بر ثانیه رسیده بود.
اول فکر کردم از مودمه دادمش گارانتی گفتند سالمه
آوردم خونه با bridge وصل شدم دیدم دیگه قطعی نداره ولی سرعت همون 2 کیلوبایت بر ثانیه میباشد.
نگو ایراد از isp داتک میباشد
الان 10 روز که آقایان دارند جون میکنند که مشکل رو برطرف کنند
خودشون میگن برای کل مشترک های داتک برای 10 نفر همچین مشکلی پیش میاد اینم شانس ماست.
ولی اون چیزی که برام مهمه اینه که من بتونم از طریق PPOE وصل شم نه bridge چون سه تا کاربر دیگه هم از این مودم استفاده میکنند و اونوقت باید pc من همیشه روشن باشه.
البته دو سه روزه سرعت به 7 کیلوبایت بر ثانیه رسیده ولی 28 کجا و 7 کجا.
اگه برای کسی همچین مشکلی تاحالا پیش اومده بگو چیکار کرده که مشکل حل شده.

ali_3d
04-02-2009, 11:09
سلام
من یه مودم روتر وایرلس نیاز دارم که میدونم هر مدلی باشه با توجه به شعاع تحت پوشش میتونه یک خونه یا بیشتر رو پوشش بده اما بدم نمیاد مدلی که انتخاب میکنم بتونه یه آپارتمان 3 طبقه رو پوشش بده ، با این حال زیاد مهم نیست.
یو اس بی هم نیاز نیست اما کار از محکم کاری عیب نمیکنه ! میشه بهش هارد اکسترنال یو اس بی وصل کرد ؟
مدل هایی که مد نظر داشتم d-link 2640t بود که 84 تومن قیمت گرفتم و linksys wag200g رو 95 تومن و یه linksys دیگه رو هم گفت که 60 تومن قیمتش بود اما مدلش یادش نبود .
اگه میشه یه مدل خوب از نظر مارک ، کیفیت ، و گارانتی با حد اکثر قیمت 95 تومن معرفی کنین .
تعداد سیستم هایی رو هم که قراره استفاده بشه از حد اقل پوشش مودم ها کمتره و از اون نظر هم مشکلی نیست. در ضمن در مورد گارانتی ها میخواستم بدونم و اینکه آیا خدمات خوبی ارائه میدن ؟

مثل اینکه این پست جا موند ! D:
ببخشید یاد آوری میکنم چون یخورده عجله دارم .
در ضمن اگه مدلی رو معرفی میکنین حدالامکان حدود قیمت روز بازار رو هم برای اون ذکر کنین .
ممنون.

hoomanco101
04-02-2009, 11:36
سلام
بچه ها يه مورد تقريبا نارد برام پيش اومده ببينيد کسي تا حالا همچين مشکلي داشته ؟

حدود 25 روز پيش يه مودم linksys wag200g خريدم و آوردم با سرويس 256 داتک نصب کردم همه چيز خوب بود من از bridge براي کانکشن استفاده نکردم و هميشه آنلاين بودم تا اينکه يکدفه اينترنت شروع کرد به قطع شدن هاي متوالي يعني يه صفحه که باز ميکردي قطع ميشد و rate دانلود هم از 28 به 2 کيلو بايت بر ثانيه رسيده بود.
اول فکر کردم از مودمه دادمش گارانتي گفتند سالمه
آوردم خونه با bridge وصل شدم ديدم ديگه قطعي نداره ولي سرعت همون 2 کيلوبايت بر ثانيه ميباشد.
نگو ايراد از isp داتک ميباشد
الان 10 روز که آقايان دارند جون ميکنند که مشکل رو برطرف کنند
خودشون ميگن براي کل مشترک هاي داتک براي 10 نفر همچين مشکلي پيش مياد اينم شانس ماست.
ولي اون چيزي که برام مهمه اينه که من بتونم از طريق PPOE وصل شم نه bridge چون سه تا کاربر ديگه هم از اين مودم استفاده ميکنند و اونوقت بايد pc من هميشه روشن باشه.
البته دو سه روزه سرعت به 7 کيلوبايت بر ثانيه رسيده ولي 28 کجا و 7 کجا.
اگه براي کسي همچين مشکلي تاحالا پيش اومده بگو چيکار کرده که مشکل حل شده.
a

akhoond
04-02-2009, 11:48
سلام خدمت همه دوستان عزیز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چند وقتی است یه کوچولو گرفتاری دارم ، نمی شه این طرف بیام ، می دونم بقیه دوستان هستن ، از من هم در مقایسه با اون ها کمکی بر نمیاد ، اطلاعات من و اون ها غیر قابل مقایسه است ، امیدوارم کسی از دست من دلخور نشده باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

الآن هم می خوام گزارش 2 _ 3 تا تخلف در مورد 602 رو بدم :دی
چندین بار ، مودم محترم ، دهان ما را با دهان آمریکا و اسراییل اشتباه گرفته ، به خاک مالیده و باعث شد ما نیز نزدیک بود دهان آسیا را اشتباهی به خاک بمالیم ، که به خیر گذشت ...
ماجرا اینه که بعد از اون ماجرای قطعی ها تو مرکز ما ، به فاصله یک دو روز ، مودم من دیگه کانکت نمی شد ، همون مشکل زمان قطعی رو داشت ، گیر می کرد ، من هم فکر کردم مشکل از آسیاتک هست و مزاحم دوستان شدم ، شانس آوردم / آوردند که اولش با آرامش برخورد کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پشتبانی که گفت مشکل از ما نیست ، شک کردم ، اومدم سراغ مودم ، دو سه بار خاموش روشن ، یه بار سیستم رو ریست کردم ، اما فایده نکرد ، کانفیگ کردم ، فایده نکرد ، خلاصه بی خیال شدم و گذاشتم یه 5 مینی آف بمونه ، بعد درست شد ، همین یه بار هم نبوده ، یکی دو بار دیگه هم شده بود که البته برام خیلی عجیب بوده .

در مقایسه با دوستانی که سابقه 24 ساعت روشن بودن مودم رو داشتن ، من بیشتر از 2 _ 3 ساعت مودم ام روشن نیست معمولا ، تو این 6 ماه هم مشکلی نداشتم ، حالا نمی دونم مشکل تو اون چند مین مال مودم بوده یا مال شرکت ، که بعیده مال شرکت بوده باشه ، چون دی سی شرکت ، به چند مین ختم نشده بوده تا الآن ... :31:

خواستم فقط بقیه اطلاع داشته باشن ، و بدونن که باید چه کار کرد ( ریست مودم ، ریست سیستم ، کانفیگ ، و باز اگه نشد ، آف کردن مودم برای چند مین ) باشد که درسی بشود برای آیندگان :دی

مخلصیم :11::10::46:
یا حق