PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

Gamemaster
25-12-2008, 14:14
برادر ما در كل بحث كرديم به ايرانو غير ايران ربط نداره

farshadtizhoosh
25-12-2008, 15:15
سلام
بلاخره يه Asus AM602 با كلي در به دري گرفتم
نميدونم چرا تو اصفهان ناياب شده
حالا دوتا سؤال پيش پا افتاده و شايد مسخره:
1- چطور بفهمم سالمه؟
2- ميشه با Diial-up وصل شد با اين مودم؟ :D

Gamemaster
25-12-2008, 15:21
بعضي از مودمها 2 كاره ان .ببين روش چيزي نوشته

shahramcat
25-12-2008, 15:57
سلام
بلاخره يه Asus AM602 با كلي در به دري گرفتم
نميدونم چرا تو اصفهان ناياب شده
حالا دوتا سؤال پيش پا افتاده و شايد مسخره:
1- چطور بفهمم سالمه؟
2- ميشه با Diial-up وصل شد با اين مودم؟ :D

احتمال 99٪ سالمه ! باید وصل بشی تا بفهمی ... تقلبی داره اما خراب من تا حالا ندیدم !

خیر جناب .. سیستم این مودم aDSL هست ربطی به dialup نداره !

farshadtizhoosh
25-12-2008, 16:15
اون وقت يه سؤال
1- تا وقتي adsl نياد نميشه تست كرد؟
2- تو ويستا هم نصب ميشه؟
3- با پورت كابل lan نيازي به نصب هست؟

r4pbr4p
25-12-2008, 16:23
اون وقت يه سؤال
1- تا وقتي adsl نياد نميشه تست كرد؟
2- تو ويستا هم نصب ميشه؟
3- با پورت كابل lan نيازي به نصب هست؟

1- نه

2- بله

3- نه

در ضمن این سه تا سوال بود!

farshadtizhoosh
26-12-2008, 07:28
1- نه

2- بله

3- نه

در ضمن این سه تا سوال بود!
ممنون
منم منظورم يه سؤال كلي بود كه سه قسمت داشت :31:!!!!

farshadtizhoosh
28-12-2008, 15:32
سلام
چند روزيه از كسي خبري نيست!
حالا يه سوال:
ميشه با اين asus am602 يه لپ تاپا با يه pc شبكه كرد fifa 09 بازي كنيم؟

ahriman323
28-12-2008, 15:35
دوستانی که مودم FiberHome an 1020-01t دارن یوزر و پس این مودم چیه؟!

نمیدونم چرا جدیدا مودمم نمیره توی ادرس192.168.1.1

ایدون
28-12-2008, 15:39
سلام

2- ميشه با diial-up وصل شد با اين مودم؟ :d
كلي خنديدم :31:دمت گرم

a6l3i
28-12-2008, 16:10
سلام دوستان

یه مودم Wireless واسه ADSL2+ ( شاتل) می خوام. در حدود 100 تومن ، کدوم مدل از برندهای D-LINK یا LINKSYS رو بخرم. و کدوم یک بهتره؟ ( Asus که گیر نمیآد ، میگن USRobotic هم دیگه وارد نمیشه !)

آیا با این مدوم های Wireless میشه بین کامپیوترهایی که همزمان بهش وصلن فایل transfer کرد؟ ( مثل اینکه با Lan بهم وصل شده باشن ؟ )

ممنون . . .

r4pbr4p
28-12-2008, 16:20
دوستانی که مودم FiberHome an 1020-01t دارن یوزر و پس این مودم چیه؟!

نمیدونم چرا جدیدا مودمم نمیره توی ادرس192.168.1.1

همون admin هستش

ولش a رو باید با حرف بزرگ بزنی :46:

Admin

ahriman323
28-12-2008, 16:33
همون admin هستش

ولش a رو باید با حرف بزرگ بزنی :46:

Admin

پسوردش چیه؟ Admin?

جدیدا اون صفحه باز نمیشه برای من!!!

r4pbr4p
28-12-2008, 16:53
آره پسووردشم همونه

اگه باز نمیشه پس مشکل از یه جا دیگه س

a6l3i
28-12-2008, 17:05
هرچند Linksys زیر مجموعه cisco هست و مدل WRT 54g2 و برخی مدلای دیگش تو بازار موجودن و از بهترین هاسات ولی میترسم به شاتل و داتک و ... نخورن:18:.
میخوام Asus-AM604 بگیرم. گارانتی اصلیش کیه؟ تو یه پست این سوال مطرح شده ولی به نتیجه نرسیده بودن! الآن کسی میدونه؟

ممنون . . .:10:

dsa
28-12-2008, 17:14
Linksys با همه سازگاره.

من خودم D-Link 2640 دارم و از داتك هم اينترنت دارم ، چند بار زنگ زدم پشتيباني داتك و گفتن كه اين مودم با داتك سازگار نيست و غير ممكنه كار كنه.

بعدا فهميدم كه همش دروغ بوده بخاطر اينكه داتك ميخواسته يه قراردادي ببنده كه مودم هاي D-Link بفروشه ، ولي گارانتي هاي D-Link قبول نكردن به هر دليلي. از اون به بعد هم با هم كج افتادن .

r4pbr4p
28-12-2008, 17:18
هرچند linksys زیر مجموعه cisco هست و مدل wrt 54g2 و برخی مدلای دیگش تو بازار موجودن و از بهترین هاسات ولی میترسم به شاتل و داتک و ... نخورن:18:.
میخوام asus-am604 بگیرم. گارانتی اصلیش کیه؟ تو یه پست این سوال مطرح شده ولی به نتیجه نرسیده بودن! الآن کسی میدونه؟

ممنون . . .:10:

دوست عزیز شما پست قبلیت رو 1 ساعت پیش زدی

باید یه مقداری منتظر بمونی منتظر باش کمکت میکنن اگه کسی اطلاعی داشته باشه :11:

من لینک سیز رو پیشنهاد میکن

Gamemaster
28-12-2008, 18:43
ميخاستم ببينم ايا تمام اطلاعات در داخل مودمها شبيه هم هستند؟
يا شركت يه شركت فرق داره؟
اين vci يعني چه؟ معني كاربرد شو بگين
ممنون

Cleeev
29-12-2008, 14:42
Linksys با همه سازگاره.

ولی مشاهده شده که Linksys با شاتل مشکل داره و شاتل دروغ نمیگه و واقعا مشکل داره باهاش... البته بعضیا استفاده میکنن ولی خیلیا براشون پیش اومده که مودم Linksys شون با شبکه شاتل مشکل داشته...

بقیه رو نمیدونم و تا حالا چیزی از مشکل Linksys با شبکه های دیگر شرکت ها نشنیدم... البته شبکه پارس آنلاین که همونطور که همه میدونن فقط با مودمای خودشون کار میکنه و اصلا ارزش بحث رو نداره چون کلا تو فقط زمانی میتونی از ADSL پارس آنلاین استفاده کنی که مودم از خودشون بخری و هیچ مودم دیگه ای توی شبکه پارس آنلاین کار نمیکنه... :31:

hossein_3650
29-12-2008, 15:25
اون مدل dlink-dsl200 باید بوده باشه

مودم قابل تعریفی نیست من خودم داشتم

فقط از طریق usb وصل میشه

به نظر من حالا که میخوای بخری یه کم بیشتر خرج کن که یه مودم با قابلیت اتصال با کابل شبکه بخری

ok.
یعنی مودم هایی که هم usb و هم کارت شبکه دارن بهترن؟
سرعتشون واقعا بیشتره؟
با این تفاصیل من چه مودمی بگیرم که خوب باشه؟
قیمتشم اگه میشه بگین؟

ممنون

shamabady
29-12-2008, 15:31
سلام دوستان

یه مودم wireless واسه adsl2+ ( شاتل) می خوام. در حدود 100 تومن ، کدوم مدل از برندهای d-link یا linksys رو بخرم. و کدوم یک بهتره؟ ( asus که گیر نمیآد ، میگن usrobotic هم دیگه وارد نمیشه !)

آیا با این مدوم های wireless میشه بین کامپیوترهایی که همزمان بهش وصلن فایل transfer کرد؟ ( مثل اینکه با lan بهم وصل شده باشن ؟ )

ممنون . . .

زیاد وسواس به خرج نده جفتشون در یک حد هستند

اتصال دو کامپیوتر با وایرلس یا لن فقط فرقش تو باسیم و بی سیم بودن و تو بقیه موارد از نظر سرعت ترانسفر واشتراک فایل و... یکیه

Cleeev
29-12-2008, 16:11
دوستان، بعد از اینکه شایعاتی شنیدم در مورد اینکه ورود USRobotics از گمرک جمهوری اسلامی ایران ممنوع شده دست به کار شدم و هم از شرکت معزز "انفورماتیک گستر" و هم از فروشندگان مختلف که پرسیدم نتیجه آخر اینه:

حدود یه ماه پیش شایعاتی ایجاد شده مبنی بر اینکه در محصولات USRobotics شنود وجود داره.. این شایعه رو احتمالا شرکتای چینی اشغال فروشی (که اسامی تعدادیشون رو در نظرسنجی بالای صفحه میبینید) پراکنده کردن (مطمئنا برای اینه که میبینن با حضور مارک های معروف توی بازار ایران هیچ جایی نمیتونن داشته باشن) و از اونجایی که شرکتای آمریکایی هیچ جایی رو برای دفاع از خودشون توی ایران ندارن این افراد راحت میتونن هر تهمتی بزنن... به دلیل همین شایعات و رسوخشون به داخل نهادهای دولتی، سرانجام گمرک جمهوری اسلامی ایران واردات این برند رو ممنوع اعلام کرده و دیگه هیچ مدلی از این برند نمیتونه وارد ایران بشه...

از اونجایی که محصولاتی که شرکت "انفورماتیک گستر" (که تنها وارد کننده رسمی این برند تو ایرانه) فقط مودم های Dial-up و ADSL و کارت های شبکه این برند هستن و محصولات دیگه این برند هیچ کدومشون وارد نمیشدن (از قبیل تجهیزات متفاوت شبکه)، پس عقل عاقل حکم میکنه که در این محصولات هیچ داده ای برای شنود وجود نداره... اصلا داده هایی که از طریق اینترنت عبور داده میشن غالبا کدگذاری شده هستن و یه مودم چجوری میخواد اینهمه داده و اطلاعات رو شنود کنه خدا میدونه... در ضمن برندهای مشابه و حتی گنده تر آمریکایی دیگه ای هم در همه ضمینه ها (از قبیل همین مودم جات) توی بازار ایران ریختن و اگه قرار بر شنودی باشه اونا وضعشون مساعدتره.... :27:

اصلا خداییش اونایی که تو گمرک این شایعه رو شنیدن یه لحظه فکر کردن توی یه مودم چه چیزی ممکنه برای شنود وجود داشته باشه...؟؟؟؟؟؟!!!!!

لازم به ذکره که USRobotics یکی از زیر مجموعه های شرکت معظم و معزز و گنده 3com آمریکا هستش که یه چنان شرکتی عمرا دست به چنین کارایی بزنه... در ضمن از اونجایی که تمام محصولات آمریکایی از چین به دبی و سپس به تمام خاورمیانه فرستاده میشن (در واقع از چین به تمام دنیا حتی خود آمریکا... این کار رو همه شرکتای آمریکایی الان میکنن) پس یعنی تمام دنیا خبر ندارن اینجا شنوده و ایران میدونه... برید گمشید بابا...

اگه کار پاپوش چینی چینیا باشه احتمالا چنین سناریوهایی بر سر برندهای دیگه آمریکایی از جمله Cisco (همون Linksys) و بقیه هم اجرا میشه...

احتمالشم هستش که یه نفری یه کرمی با استفاده از یکی از محصولات این برند ریخته باشه و از روی اون کرم این قضییه پیش اومده (منظورم از کرم، شنوده)...

به هر حال اگه دنبال محصولات USRobotics هستید بهتره زودتر دست به کار شید چون مدتیه دیگه وارد نشده و اینایی که تو بازارن دیگه آخریاش هستن و دیگه ته دیگ هستش... باید بازار ایران و فروشگاه های لاوان و پایتخت و رضا رو زیر و رو کنید تا بتونید پیدا کنید... دیگه آخراشه...

لعنت به اینا... :34::6::17:

soroush1362
29-12-2008, 16:49
دوستان عزیز مودم من smc وایرلس هست.چجوری میتونم روی وایرلسش پسورد بذارم؟

a6l3i
29-12-2008, 17:15
زیاد وسواس به خرج نده جفتشون در یک حد هستند

اتصال دو کامپیوتر با وایرلس یا لن فقط فرقش تو باسیم و بی سیم بودن و تو بقیه موارد از نظر سرعت ترانسفر واشتراک فایل و... یکیه

ولی مشاهده شده که Linksys با شاتل مشکل داره و شاتل دروغ نمیگه و واقعا مشکل داره باهاش... البته بعضیا استفاده میکنن ولی خیلیا براشون پیش اومده که مودم Linksys شون با شبکه شاتل مشکل داشته...

ممنون
امروز زنگ زدم شاتل گفتم USRobotic و Linksys چطوره ؟ همچی آژیرشون در اومد که انگار جن دیدن :34:
گفتم خودم شبکه کار کردم و زیاد مزاحمتون نمیشم:27:. آخرش گفت بعضیا تونستن وصل شن و تو سرعت تاثیری نداره ولی dc و اختلال زیاد دارن !

بعد زنگ زدم پایتخت دالای کامپیوتر واسه asus ، گفت ما خودمون از شاتل داریم و داریم از "linksys war200g" استفاده می کنیم:18: آخ هم نگفته و مثل ساعت داره کار میکنه از 9 صبح تا 9 شب !!!!
ولی میگفت برد Asus بیشتر از linksys هستش. البته فعلا هیچ کدوم رو نداشت و گفت هفته بعد ( خود فراژه هم که مرکز پخشه گفت جنسمون تو گمرکه و هفته بعد میآد ).
1) AM604g رو میگفت 110 تومن و Wag200g هم 95 تومن. چطوره؟

2) از بس cleeev عزیز تبلیغ کرده نمیشه usr رو بیخیال شد. نظرتون چیه؟ Asus -Am604 or Usr-9108 or linksys-wag200 ( or WRT540g
(با توجه به اینکه دیگه واسه usr گارانتی رسمی ( انفورماتیک گستر ) رو نداریم و باید با گارانتی متفرقه بگیریم؟ ریسک نیست؟ )

3) البته با سرعت نفتی ایران ، تو سرعت قطعا فرقی ندارن ولی از نظر مسافتی چون خونه دوبلکسه با کدوم میشه همه جه رو پوشش داد ؟

r4pbr4p
29-12-2008, 17:19
به هر حال اگه دنبال محصولات usrobotics هستید بهتره زودتر دست به کار شید چون مدتیه دیگه وارد نشده و اینایی که تو بازارن دیگه آخریاش هستن و دیگه ته دیگ هستش

البته با 20 تا 30 درصد اضافه قیمت! :27:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کدوم بالا؟ :31:

اینا چرا به امارات شک نمیکنن؟ :jealous:

Cleeev
29-12-2008, 17:40
2) از بس cleeev عزیز تبلیغ کرده نمیشه usr رو بیخیال شد. نظرتون چیه؟ Asus -Am604 or Usr-9108 or linksys-wag200 ( or WRT540g
(با توجه به اینکه دیگه واسه usr گارانتی رسمی ( انفورماتیک گستر ) رو نداریم و باید با گارانتی متفرقه بگیریم؟ ریسک نیست؟ )

تبلیغ کجا بود... همشون review بودن... به نظر من Linksys رو بگیر... محصولات USRobotics و همه شرکتای دیگه از جمله Linksys اگه ازشون مطمئن نباشی که واقعی هستن بهت میندازن... توی بازار ایرانم پر شده از ریمارک ها و غیره این برندها... اصلا بهت پیشنهاد نمیکنم که توی ایران محصول بی پدر مادر بگیری تا در آینده پشیمون بشی...

در ضمن یادت نره: Linksys اصل در ایران فقط با گارانتی شرکت "ساخت سیستم" : sakhtesystem.com

البته با 20 تا 30 درصد اضافه قیمت! :27:

اون که آره... مطمئنا

کدوم بالا؟ :31:

بالا بالا بالا بالا... ااا بپا نیفتی... گفتم اون بالا نه اونقدر بالا....

اینا چرا به امارات شک نمیکنن؟ :jealous:

عرب پرست بودن آقایون... :42:

:41:

Cleeev
29-12-2008, 17:57
نقل قول از سایت کیبرد آزاد:

گزارش خبرگزار تابناک از روش جاسوسی جدید علیه ارگان‌های دولتی و نهادهای امنیتی

جمعه 14 نوامبر 2008, بوسيله ى جادی

از تابناک براتون نقل می‌کنم. محض خنده:
نفوذ تجهيزات جاسوسي به سازمان‌هاي دولتي كشور

كد خبر: ۲۰۹۵۴ تاريخ انتشار: ۰۹:۳۹ - ۲۰ مهر ۱۳۸۷ تعداد بازديد: ۲۵۳۸۹

كم‌كاري و سهل‌انگاري نهادها و ارگان‌هاي مسئول، سبب شده است تا استفاده از دستگاه‌هاي الكترونيكي و مخابراتي مشكوك با قابليت فرستادن اطلاعات به شركت‌هاي سازنده در ادارات و سازمان‌هاي دولتي متداول شود.

به گزارش خبرنگار «تابناك»، در همين زمينه، از چندي پيش، يكي از برندهاي معتبر سازنده دستگاه‌هاي مخابراتي و مودم‌هاي رايانه‌اي، اقدام به نصب تجهيزات الكترونيكي پيچيده در محصولات خود كرده است تا همه اطلاعات دريافتي و ارسالي از سوي اين مودم، با عمليات ويژه به شركت سازنده فرستاده شود و حتي اطلاعات موجود در حافظه اين كامپيوتر‌ها نيز تخليه و ارسال مي‌شود.

اين در حالي است كه به رغم تذكر نهادهاي مسئول، اين نوع مودم، تنها از يكي از سازمان‌هاي بزرگ دولتي جمع‌آوري شده و همچنان شيوع استفاده از آن كه به دليل قيمت پايين و قابليت بالا، بسيار جذاب است، در بسياري ارگان‌هاي دولتي و حتي برخي نهادهاي امنيتي به چشم مي‌خورد.

بايد خاطرنشان كرد كه مودم‌هاي شركت «يو.اس...» سازنده انواع بي‏سيم كه در اينترنت پرسرعت (adsl) و همچنين مودم‌هاي خانگي (dial-up) مورد استفاده بوده، غالبا از نوع external (خارج از رايانه) مورد استفاده قرار مي‏گيرد و بازار اصلي فروش اين محصولات در كشورهاي حوزه خاورميانه و جهان سوم است.

اين در حالي است كه پيش از اين، گزارش‌هايي مبني بر ورود محموله‌هاي بزرگ گوشي تلفن همراه از عراق و با همكاري نيروهاي آمريكايي به كشور دريافت شده بود كه با قيمت كم، اما قابليت جاسوسي از مكالمات و اطلاعات فرد دارنده گوشي در ايران توزيع شده بود.

------------------------------------------------------------------

شرکت مورد نظر که بدون شک us robotics است که برای سال‌ها پیشرو ساخت مودم در جهان بوده. خبر هم ساخته تابناک که متاسفانه نمی‌دونم خبرنگارش از کجا این اطلاعات رو کسب کرده (: اصولا نیازی به حرف زدن نیست ولی می‌نویسم که ننوشته نمونم (:

اولا که اگر قرار باشه مودم من کل اطلاعات کارهای من رو به یک مرکز جاسوسی هم بفرسته، پهنای باندم نصف می شه و مخابرات هم می‌بینه که از کل ترافیک نصفش داره به یک مقصد خاص می‌ره. در عین حال مودم به حافظه کامپیوتر من دسترسی نداره (: و از اون بامزه‌تر اصولا مودم اطلاعات به دردبخوری از فعالیت من در اینترنت هم نداره. وقتی من ایمیل می‌خونم، وقتی به جایی لاگین می‌کنم و ... اطلاعات در سطح سیستم عامل کدگذاری شده‌اند و بعد به مودم داده می‌شوند و مودم کار خاصی روشون نمی‌کنه و فقط می‌ذارتشون روی سیم.

در مورد تلفن هم خوبه بپرسیم «چطوری؟» فرض کنید شما می‌خواهید یک موبایل بسازید که مکالمات مهم بقیه رو منتقل کنه به دشمن! دشمن کجاست؟ نزدیکترین جاش تو خاک عراقه. به شکل منطقی تنها راه اینه که موبایلی که دست شماست، یک فرستنده چند صد کیلومتری هم باشه که مکالمات رو علاوه به آنتن نصب شده توسط سرویس دهنده در ایران، تا خاک عراق هم مخابره کنه! این حتی توی فیلم‌های جیمزباند هم پیاده سازی نشده (: اوه.. مگر اینکه خبرنگار عزیز معتقد باشه که سر هر چهارراه یک آنتن نامریی توسط دشمن نصب شده که موبایل اطلاعات رو علاوه بر آنتن اصلی به اون هم بده. در نهایت تنها چیزی که لازمه یکسری کاماندو است که هر چند ساعت یکبار به همه دکل‌های سر همه چهارراه‌ها سرکشی کنند و اطلاعات ذخیره شده رو به مقر فرماندهی دشمن برسونند و فایلهاش رو پاک کنند تا جا برای جاسوسی ساعت بعد باز بشه.

:16::16::16::16::16:

معلوم شد شایعه از کجا اومده... از سایت محترم ... تابناک که همیشه در این ضمینه ها در همه ضمینه های کشوری و لشکری پیشتازه و زده رو دست کیهان توی شایعه پراکنی الکی..........

فکر کن با یه مودم dial-up اکسترنال (خارجی) USRobotics (همون مدل خوشگله) آمریکا تمام اطلاعات کامپیوتر شما و تمام اطلاعات کامپیوترای دولت رو برده واسه خودش.... :دی :دی :دی

اون مدل خوشگله : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این یارو تابناکیه حتی نمیدونسته چی مینویسه... کجا مودمای USRobotics ارزونن...؟؟؟ مودمای dial-up ش که به خاطر امکانات بالاشون همه بالای 40 هزار تومنن... مودمای ADSL شم که جزو گرونا حساب میشن... اصلا این یارو خواسته یه چیزی از نوع کیهانی نوشته باشه واسه صفحه پر کنی... چرندیات محض.............

درضمن کاملا با کیبرد آزاد موافقم

اینم لینک این خبر موثق :دی :

برید هر چی دل تنگتون میخواد بهش دری وری بگید... بیسواد... یکی نیست بگه وقتی چیزی در مورد چیزی نمیدونی برای چی شایعه میسازی که یه جماعتی بی USRobotics بشن... :(

:16::16::16::16::16:

Gamemaster
29-12-2008, 18:42
ميخاستم ببينم ايا تمام اطلاعات در داخل مودمها شبيه هم هستند؟
يا شركت يه شركت فرق داره؟
اين vci يعني چه؟ معني كاربرد شو بگين
ممنون

alraz
29-12-2008, 22:12
اغلب مودمهاي adsl قابل تنظيم هستند البته صفحه تنظيمات انها با هم كمي تفاوت داره
vci يه پارامتر مخابراتي مربوط به شركت ارائه دهنده خدمات هست

a6l3i
29-12-2008, 23:43
تبلیغ کجا بود... همشون review بودن... به نظر من Linksys رو بگیر... محصولات USRobotics و همه شرکتای دیگه از جمله Linksys اگه ازشون مطمئن نباشی که واقعی هستن بهت میندازن... توی بازار ایرانم پر شده از ریمارک ها و غیره این برندها... اصلا بهت پیشنهاد نمیکنم که توی ایران محصول بی پدر مادر بگیری تا در آینده پشیمون بشی...

در ضمن یادت نره: Linksys اصل در ایران فقط با گارانتی شرکت "ساخت سیستم" : sakhtesystem.com

شرمنده Cleeev جان :42:، یادم نبود کلمه تبلیغ تو فروم جیزززه! از راهنمائیت ممنون.:11:
یا فردا linksys رو از ساخت سیستم میگیرم یا هفته بعد AM604g رو از دالای ( فراژه ) . بعید میدونم این دوتا تقلبی بدن.
راستی:
یه سر رفتم دنبال "ساخت سیستم" واسه linksys به مطلب زیر برخوردم که از مدیرانش بود که میتونیم این روهم کنار شاهکار عزیزان (( ممنوع شدن ورود usr:37: به ایران )) قاب کنیم بزاریم تو افتخارات ملی :

"جالب است بدانيد هم اكنون تعرفه مودم ADSL در ايران 80 درصد تصويب شده و اين در حاليست كه هيچ توليدكننده داخلي روي توليد اين محصول در كشور كار نمي‌كند و تمام مودم‌ها از خارج به داخل وارد مي‌شود! اين تعرفه غيرمنطقي موجب شده كه اين سخت‌افزار با قيمتي بسيار بيشتر از آنچه بايد، به كاربران عرضه شود. بنابراين در پايان كاربران اصلي‌ترين بازنده در اين دادوستد خواهند بود." :9:

منبع :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفکر کنم خود دولت هم از دست ما ملت ایران ذله شده. هرچی فشار میآره جیکمون در نمیآد. تازه بازم میخریم و دنبال USR هم می گردیم :8:
دم هممون گرم . . .:27::15:

mahn90
30-12-2008, 00:00
رفتم ای دی اس ال بگیرم
یع مودم گفتن 45 تومن و اولش ( ک ) بود کسی نمیدونه چیه ؟

shahramcat
30-12-2008, 00:20
رفتم ای دی اس ال بگیرم
یع مودم گفتن 45 تومن و اولش ( ک ) بود کسی نمیدونه چیه ؟

از چه شرکتی ؟

mahn90
30-12-2008, 00:22
از شرکت آیدین سیستم ماله شهر خودمونه تهران نیست

soroush1362
30-12-2008, 01:27
دوستان عزیز مودم من smc وایرلس هست.چجوری میتونم روی وایرلسش پسورد بذارم؟

کسی نیست مارو تحویل بگیره؟وایرلس مودمو Disable کردم،شدیدا بش نیاز دارم.
ممنون

ahriman323
30-12-2008, 02:01
آره پسووردشم همونه

اگه باز نمیشه پس مشکل از یه جا دیگه س

شما همین مودم FiberHome an1020-01t داری؟
من هر چی میزنم وارد نمیشه!!
user:Admin
pass:Admin

ashi-khan
30-12-2008, 02:13
سلام به همگی
دوستان من یه چندتا سوال داشتم :
1. آیا حتما باید مودم و تلفن به اسپلیتر وصل شده سپس به پریز تلفن وصل بشن ؟؟ یا اگه فقط تلفن به اسپلیتر وصل شده باشه بعدشم به پیریز(یعنی مودم به اسپلیتر وصل نباشه) کافیه ؟؟ (چون فاصله تلفن تا مودم خیلی زیاده!!!)
2. مودم من tp-link 8811 هستش. آیا نیاز به نصب درایو داره ؟؟ از طریق لن میشه متصلش کرد بدون نیاز به نصب و .... ؟؟
3.در مورد وصل شدن به نت از طریق ست کردن روی مودم توضیح و آموزشی اگه هست لطفا معرفی کنید.
4.کانکت شدن از طریق ست روی مودم بهتره یا ساخت کانکشن PPPOE؟؟
5.اگر آموزشی برای نصب مودم 8811 هست لطفا معرفی کنید.
باتشکر و احترام
درود

hossein_3650
30-12-2008, 02:18
ok.
سرعتشون واقعا بیشتره؟
قیمتشم اگه میشه بگین؟

ممنون

کسی نیست جواب مارو بده؟

ahriman323
30-12-2008, 02:31
سلام به همگی
دوستان من یه چندتا سوال داشتم :
1. آیا حتما باید مودم و تلفن به اسپلیتر وصل شده سپس به پریز تلفن وصل بشن ؟؟ یا اگه فقط تلفن به اسپلیتر وصل شده باشه بعدشم به پیریز(یعنی مودم به اسپلیتر وصل نباشه) کافیه ؟؟ (چون فاصله تلفن تا مودم خیلی زیاده!!!)
2. مودم من tp-link 8811 هستش. آیا نیاز به نصب درایو داره ؟؟ از طریق لن میشه متصلش کرد بدون نیاز به نصب و .... ؟؟
3.در مورد وصل شدن به نت از طریق ست کردن روی مودم توضیح و آموزشی اگه هست لطفا معرفی کنید.
4.کانکت شدن از طریق ست روی مودم بهتره یا ساخت کانکشن PPPOE؟؟
5.اگر آموزشی برای نصب مودم 8811 هست لطفا معرفی کنید.
باتشکر و احترام
درود
1-اره باید مودم و تلفن به اسپلیتر وصل شده باشه چون اسپلیتر ویس و دیتا را از هم جدا میکنه.ویس برای تلفن و دیتا برای مودم
خوب شما از دو تا اسپلیتر استفاده کن مثل من
2-برای استفاده از usb باید درایور نصب کنی و لن نه

کسی نیست جواب مارو بده؟
سرعتشون واقعا بیشتره؟
قیمتشم اگه میشه بگین؟

فرقی نداره زیاد
با لن یا همون کارت شبکه وصل بشی بهتره و نمی خواد درایور مودم را نصب کنی
تفاوت این دو در سرعت اتصال مودم با کامپیوتر هست
سرعت اتصال لن با سیستم 100 هست
سرعت اتصال usb به سیستم دقیق یادم نیست 20 یا 40
که توی ایران زیاد فرقی نداره
بستگی به ای اس پی داره یادم نیست کدوم شرکت میخواید بگیرید بهتره از پشتیبانی یه سوال بکنی ببینی چه مودم هایی ساپورت میکنن یا همینجا دوستان میگویند
asus am602 چیز خوبی هست اگه گیرتون بیاد قیمتش هم خوبه دقیق نمیدونم قیمتش فکر کنم بیت 40 تا 50 باشه

hossein_3650
30-12-2008, 11:17
من از آسیا تک 128 گرفتم.
در کل میخوام یه مودمی بگیرم که پس فردا نخوام عوضش کنم و خوب باشه.
D-link مدل 522T چطوره؟
(راستی کارمم جوریه که اصلا نیازی به مودمی که شبکه داشته باشه ندارم)

amanofnoname
30-12-2008, 16:41
شما همین مودم FiberHome an1020-01t داری؟
من هر چی میزنم وارد نمیشه!!
user:Admin
pass:Admin

عزیز، شما همینو با حروف کوچیک وارد کن شاید درست شه.

یعنی:
admin
admin

.........

مثل اینکه یکی از دوستان تو صفحه ی قبل گفت باید با حرف بزرگ بزنی. تا اونجا که من یادم میاد با حرف کوچیکه. حداقل یک امتحانی بکن.

ahriman323
30-12-2008, 16:46
عزیز، شما همینو با حروف کوچیک وارد کن شاید درست شه.

یعنی:
Admin
admin

مثل اینکه یکی از دوستان تو صفحه ی قبل گفت باید با حرف بزرگ بزنی. تا اونجا که من یادم میاد با حرف کوچیکه. حداقل یک امتحانی بکن.

امتحان کردم نشد!!
شما از این مودم دارید؟!

vahid_civil
30-12-2008, 16:47
من از آسیا تک 128 گرفتم.
D-link مدل 522T چطوره؟

asus am602 چیز خوبیه.با همه شرکتا هم مشکللی نداره.45 یا 46 تومن اگه بتونی پیداش کنی خیلی خوبه

amanofnoname
30-12-2008, 16:51
دوستان کسی مودم billion نداره؟

مودم من خیلی خوب کار میکنه، با نهایت سرعت یعنی 512 ولی چراغ adsl چشمک میزنه! یعنی وقتی کانکت میشم کاملا ثایته ولی به

محض اینکه چیزی دانلود میشه یا صفحه ای باز میشه چراغ adsl همراه با چراغ lan چشمک میزنه. البته همزمان چشمک نمیزنن،

فاصله ی زمانی میلی ثانیه ای دارند!

ممنون

amanofnoname
30-12-2008, 16:53
امتحان کردم نشد!!
شما از این مودم دارید؟!

نه، ولی معمولا رمز همه یکیه.

مودم من billion هست

ahriman323
30-12-2008, 17:16
دوستان کسی مودم billion نداره؟
مودم من خیلی خوب کار میکنه، با نهایت سرعت یعنی 512 ولی چراغ adsl چشمک میزنه! یعنی وقتی کانکت میشم کاملا ثایته ولی به
محض اینکه چیزی دانلود میشه یا صفحه ای باز میشه چراغ adsl همراه با چراغ lan چشمک میزنه. البته همزمان چشمک نمیزنن،
فاصله ی زمانی میلی ثانیه ای دارند!
ممنون

نه، ولی معمولا رمز همه یکیه.
مودم من billion هست

چراغ adsl اگه منظورت همون link هست که ارتباط با مخابرات هست باید ثابت باشه و نباید چشمک بزنه احتمالا نویز روی خط هست که ممکنه از سیم کشی باشه یا ...
پشت مودم و همه تلفن ها اسپلیتر هست؟!
اختلال هم بوجود میاد؟!

hossein_3650
30-12-2008, 17:20
asus am602 چیز خوبیه.با همه شرکتا هم مشکللی نداره.45 یا 46 تومن اگه بتونی پیداش کنی خیلی خوبه

ممنون
مودم dlink 2520u چطوره؟
خیلی ازش تعریف میکنن

amanofnoname
30-12-2008, 17:22
چراغ adsl اگه منظورت همون link هست که ارتباط با مخابرات هست باید ثابت باشه و نباید چشمک بزنه احتمالا نویز روی خط هست که ممکنه از سیم کشی باشه یا ...
پشت مودم و همه تلفن ها اسپلیتر هست؟!
اختلال هم بوجود میاد؟!

این خط مخصوص منه، یعنی یک تلفن و یک مودم adsl با splitter به پریز وصله. گفتم که، هیچ اختلالی ایجاد نمیشه، حتی وقتی

کانکت هم میشم چراغ کاملا ثابته. فقط موقع دانلود با نهایت سرعت این چراغ adsl چشمک میزنه، ولی در سرعت تاثیری نداره!

اون کسی که اومد وصل کرد گفت باید ثابت باشه.

Gamemaster
30-12-2008, 17:25
vci و vpi چند بايد باشن؟
از اينا كدوم بايد تيك بزنم:
PPP over ATM (PPPoA)

PPP over Ethernet (PPPoE)

MAC Encapsulation Routing (MER)

IP over ATM (IPoA)

Bridging

ahriman323
30-12-2008, 17:40
vci و vpi چند بايد باشن؟
از اينا كدوم بايد تيك بزنم:
PPP over ATM (PPPoA)

PPP over Ethernet (PPPoE)

MAC Encapsulation Routing (MER)

IP over ATM (IPoA)

Bridging

بستگی به شرکتی داره که ازش سرویس میگیری ولی بیشتر شرکتها اینجوریه
vpi 0
vci 35

bridging
یا
pppoe
زنگ بزن از پشتیبانی شرکت بپرس

a6l3i
31-12-2008, 10:30
من از آسیا تک 128 گرفتم.
D-link مدل 522T چطوره؟

سلام دوست عزیز

من یه 2 هفتست دنبال مدومم البته wireless ( که اگه فضولی نباشه :43:پیشنهاد میکنم اگه میتونی wireless بگیر تا اگه ایشالله فردا که لپ تاپ یا موبایلی با wireless مثل n97 گرفتی بتونی باهاش حال کنی و لزومی به خرج 2باره نباشه. )
عارضم خدمتون که حقیر بعد از یه دور کامل زدن تو این تاپیک :24: به این نتایج رسیدم :

1- تو ایران از نظر سرعت مودم ها هیچ فرقی ندارن.

2- اینکه ISP ها میگن فلان مودم به سیستم ما نمی خوره واسه اینه که ملت دست از سرشون بر دارن و دم به ساعت بهشون زنگ نزنن. بعنوان نمونه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیکی از دوستام از شاتل داشت و ِ d-link خرید ، هرکاری میکردن خط راه نمیافتاد . وقتی فهمیدن مودمش اینه گیر دادن که از مودمه :18:بعد از 3 هفته زجرکش شدن و dc دائم معلوم شد مخابرات تو رانژه کردن مشکل داشته. :44:

3- حتما از گازانتی های اصلی بگیر:
D-LINK------- گارانتی ایزی سایت : easyco.cc
Asus --------- گارانتی فراژه سایت: tfi.co.ir ( پایتخت دالای کامپیوتر 88662949 )
linksys ------- گارانتی ساخت سیستم 88830602

نتیجه اینکه:
هرچند خودم علاقه شدیدی به linksysy دارم ولی واسه اینکه
1- فردا ISP بامبول در نیاره
2- اگه ISP رو عوض کردم تو دردسر نیافتم و خط زود detect شه
3- ازهمه مهم تر اگه config پرید و خودم نباشم، اهل خونه سرکار نرن! و دائم پیجم نکنن :31:
میخوام asus-am604g بخرم .:15: که فراژه گفت جنس شون تو گمرکه و آخر هفته میآد.

Fusi0n
31-12-2008, 11:26
سلام دوستان اقا خدایش اگر متونید گمگ گنید هر راهی وجود داره بگید چند روزه رو هواه زمین موندم

فرض کنید من یک اشتراک از صبانت دارم یک اشتراک هم از سپنتا الان رنج سرویس من روی صبانت و میخوام رنج ببرم رو سپنتا باید به چه شکل عمل کنم ؟تا تغییر کنه امیدوارم راهی باشه ؟

مودم بنده D-Link DSL-200

b3dnet
31-12-2008, 12:34
با سلام به همگی
من از شرکت شبکه پارسه ADSL گرفتم و قبلش هم از DATAC گرفته بودم...
از شرکت دادتک که گرفته بودم با ساختن یه COnnection وارد اینترنت میشدم....
ولی الان که از شرکت پارسه گرفتم با ساخت Connection وارد نمیشه....
در خواست من اینه که اول میخوام یه بار دیگه طریقه ی ساخت Connection برای Adsl بپرسم ...
دوم اینکه من به شرکت زنگ زدم و گفتم که در هنگام Connect کردن Error 678 میده و گفت باید نصاب بفرسیم تنظیمات مودم به هم خورده و گفت که 15000 تومان هم میگیره...
مثله از این جاست که من زورم میاد بعد این همه پولی که دادم برای نصب و این چند روز هم اذیت شدم بخوام دوباره 15000 تومان هم بدم...
میخواستم بدونم تنظیمات مودم چیه میشه بدونه اینکه نصاب بیاد وصلش کرد یا درستش ....
راستی من مدل مدمم Symphony هستش....و اینکه چراغ Status هم روشن و ثابت هستش....
ممنون میشم راهنماییم کنید.....:20:

vahid_civil
31-12-2008, 13:52
با سلام به همگی
من از شرکت شبکه پارسه adsl گرفتم و قبلش هم از datac گرفته بودم...
از شرکت دادتک که گرفته بودم با ساختن یه connection وارد اینترنت میشدم....
ولی الان که از شرکت پارسه گرفتم با ساخت connection وارد نمیشه....
در خواست من اینه که اول میخوام یه بار دیگه طریقه ی ساخت connection برای adsl بپرسم ...
دوم اینکه من به شرکت زنگ زدم و گفتم که در هنگام connect کردن error 678 میده و گفت باید نصاب بفرسیم تنظیمات مودم به هم خورده و گفت که 15000 تومان هم میگیره...
مثله از این جاست که من زورم میاد بعد این همه پولی که دادم برای نصب و این چند روز هم اذیت شدم بخوام دوباره 15000 تومان هم بدم...
میخواستم بدونم تنظیمات مودم چیه میشه بدونه اینکه نصاب بیاد وصلش کرد یا درستش ....
راستی من مدل مدمم symphony هستش....و اینکه چراغ status هم روشن و ثابت هستش....
ممنون میشم راهنماییم کنید.....:20:

شما مودمت رو تنظیماتش رو ریست کن و دوباره نصبش کن.
هم میتونی دکمه ریست رو چند ثانیه نگه داری و هم با زدن کد تو مرورگر.
توی قسمت یوزر وپسورد هم چیزی ننویس تا بعد با کانکشن وصل بشی.

M_E_H_D_I
31-12-2008, 14:09
مي خواهم كه سرويس ADSL بگيرم.
بنظر شما چه مودمي بگيرم كه Access Point براي WiMax داشته باشه تا توي منزل بتوانم با لب تاب و از طريق wireless هم دسترسي داشته باشم؟
اصلا مي توانم به اختيار خودم بگيرم تا سرويس دهنده ها با اون مشكل نداشته باشن.
سرويس دهندهاي فعالي كه اينجا را ساپورت مي كنن صبانت آسياتك پارس آنلاين و سپنتا مي باشند.
صبانت كه پورت خالي نداره بقيه را نمي دانم.
با تشكر

a6l3i
31-12-2008, 16:32
سلام دوستان اقا خدایش اگر متونید گمگ گنید هر راهی وجود داره بگید چند روزه رو هواه زمین موندم

فرض کنید من یک اشتراک از صبانت دارم یک اشتراک هم از سپنتا الان رنج سرویس من روی صبانت و میخوام رنج ببرم رو سپنتا باید به چه شکل عمل کنم ؟تا تغییر کنه امیدوارم راهی باشه ؟

مودم بنده d-link dsl-200

اولا یه خط نمیتونه همزمان واسه دو isp رانژه بشه تا بتونین از هردو استفاده کنید. واسه همین باید به صبانت بگین واسه ماه بعد دیگه نمی خواین شارژ کنین( البته نگید هم اثری نداره ، چون خودشون قطع میکنن :31:) و وقتی با سپنتا قرارداد بستین ، ماه اول بعنوان هزینه راه اندازی حدود 10 تومن ناقابل اضافه میدین خدمتشون تا اونا (مثلا) بدن به مخابرات تا رانژه خط تلفن تون رو عوض کنن و شیفتتون بدن رو سپنتا. عملا کارا رو خودشون انجام میدن. که حدود 1 هفته طول میکشه.:18:
اگر هم مثل من یه شب بهت اینترنت تزریق نشه میمیرین :21: ، میتونین برین بخش سوئیچینگ و رانژه مخابرات محلتون و مخشون رو بزنین تا کارتون 1 روزه حل شه :27:

موفق باشید . . .

Fusi0n
31-12-2008, 16:41
اولا یه خط نمیتونه همزمان واسه دو isp رانژه بشه تا بتونین از هردو استفاده کنید. واسه همین باید به صبانت بگین واسه ماه بعد دیگه نمی خواین شارژ کنین( البته نگید هم اثری نداره ، چون خودشون قطع میکنن ) و وقتی با سپنتا قرارداد بستین ، ماه اول بعنوان هزینه راه اندازی حدود 10 تومن ناقابل اضافه میدین خدمتشون تا اونا (مثلا) بدن به مخابرات تا رانژه خط تلفن تون رو عوض کنن و شیفتتون بدن رو سپنتا. عملا کارا رو خودشون انجام میدن. که حدود 1 هفته طول میکشه.
اگر هم مثل من یه شب بهت اینترنت تزریق نشه میمیرین ، میتونین برین بخش سوئیچینگ و رانژه مخابرات محلتون و مخشون رو بزنین تا کارتون 1 روزه حل شه

موفق باشید . . .

الان حدود 2 هفته من منتظرم صبانت رانژه قطع نکرده 1 هفته بیشتر که من استقاده نمی کنم همین2 روز پیشم سپنتا اکانت داد و گفت که فعال شده ولی هنوز رو رانژه صبانت
واقعا من گیج شدم !!!!
چه کنم ؟!

a6l3i
31-12-2008, 16:42
مي خواهم كه سرويس ADSL بگيرم.
بنظر شما چه مودمي بگيرم كه Access Point براي WiMax داشته باشه تا توي منزل بتوانم با لب تاب و از طريق wireless هم دسترسي داشته باشم؟
اصلا مي توانم به اختيار خودم بگيرم تا سرويس دهنده ها با اون مشكل نداشته باشن.
سرويس دهندهاي فعالي كه اينجا را ساپورت مي كنن صبانت آسياتك پارس آنلاين و سپنتا مي باشند.
صبانت كه پورت خالي نداره بقيه را نمي دانم.
با تشكر

سلام مهدی جان
پیشنهاد میکنم مثل من اول یه چرخ تو تاپیک بزنی ، مخصوصا از پاسخ 100 به بعد . نترس یه ساعته تمومه.:46: من بعد از دو هفته چرخ زدن تو اکثر فروم ها و زنگ زدن به خیلی از نمایندگی های اصلی و ISP ها و مغازه های پایتخت و ایران :24: به این نتایج رسیدم. البته راهنمائی تمام دوستان این تاپیک که جای خود !!
پاسخ های : 1774 و 1800 خودم.

a6l3i
31-12-2008, 16:57
الان حدود 2 هفته من منتظرم صبانت رانژه قطع نکرده 1 هفته بیشتر که من استقاده نمی کنم همین2 روز پیشم سپنتا اکانت داد و گفت که فعال شده ولی هنوز رو رانژه صبانت
واقعا من گیج شدم !!!!
چه کنم ؟!
:18::18: بیخیاااااال. بابا کاری نداره واسشون! اصلا رانژه کردن تو isp ها انجام نمیشه . مگه سپنتا واسه راه اندازی خط ازت پول نگرفته ، اگه گرفته می تونی isp رو رو سرشون خراب کنی:4:. ( ولی سعی کن خودتو کنترل کنی (
روال کار اینا اینجوریه:

1- هر روز isp ها تا ظهر یه لیست از شماره های تلفن جدیدی که مشترک adsl شدن رو می فرستن مخابرات محله مربوط به اون مشترک ها.( اون زمان مال ما رو پیک خود شاتل میفرستاد )

2- مسئول اتاق سوئیچ هم تا آخر وقت اداری همون روز ( و ماگزیمم فرداش ) کابل مربوط به تلفن مشترک رو به سرور isp مورد نظرش وصل میکنه.

آب خوردن ام به این راحتی نیست:7:

حتما یه سر برو مخابرات محلتون. به isp قبلی ( صبانت) زیاد ( اصلا) ربطی نداره. باید سپنتا و مرکز تلفن باهم مچ شن.

خواستی بری دعوا ، یه ندا بده. بلدیم یه چن تا مشت پرتاب کنیم !!:47:

M_E_H_D_I
31-12-2008, 18:35
سلام مهدی جان
پیشنهاد میکنم مثل من اول یه چرخ تو تاپیک بزنی ، مخصوصا از پاسخ 100 به بعد . نترس یه ساعته تمومه.:46: من بعد از دو هفته چرخ زدن تو اکثر فروم ها و زنگ زدن به خیلی از نمایندگی های اصلی و ISP ها و مغازه های پایتخت و ایران :24: به این نتایج رسیدم. البته راهنمائی تمام دوستان این تاپیک که جای خود !!
پاسخ های : 1774 و 1800 خودم.

خيلي ممنون.

فكر مي كنم كه در نهايت به نتيجه اي كه من ميخواستم دست پيدا كردي
اونم ASUS Am604g بود.
خودم هم مي خواستم كه همينو بگيرم .چون گويا اكثر سرويس دهندها با اون مشكلي ندارن!

AHMADIAN
31-12-2008, 21:03
سلام

مودم گرفتم 2640 d-link

نمیتونم نصب کنم اگر کسی تنظیمات را کامل توضیح دهد ممنون میشوم.

از صبا اکاتت میگیرم

در ضمن چراغ wlan روشن نمیشود. با دکمه بغل مودم ریست کردم ولی بازم روشن نمیشه.

با تشکر

a6l3i
31-12-2008, 21:43
آقا دوباره سلام

امروز دوباره زنگ زدم فراژه (نماینده اصلی ایسوس - 88502050) ، گفت نماینده فروشمون ( رهنمون - 88537260 ) هم asus-am604m داره هم asus-wl600g .:20: رفتم اونجا ، جاتون خالی از انواع مودم های asus تو جعبه های بزگ از زمین تا سقف چیده بودن. :15: گفتم آخ جووون . لونشون رو پیدا کردنم:31:

هرچند واسه 604g رفته بودم ، بعد از 40 دقیقه صحبت کامل با مسئول فنی شون بالاخره ASUS-WL600g رو خریدم:santa: ( 160 تومن ) . درضمن 604 رو هم میداد 105 تومن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفاکتورهای اصلی ای که باعث شد wl-600g رو بخرم ( که خیلی هاشو مدیون دوستان این فروم ام ) :

1- config به نسبت بی دردسرتر با ISP نسبت به سایر مودم ها .( مخصوصا شاتل که من از اون سرویس دارم )
2- برد بیشتر و عالیش که تا سه طبقه رو جواب میده ( به گفته بخش فنی شون که تا فردا دقیقشو خدمتون میگم:11:)
3- داشتن دو پورت usb که اجازه میده هر نوع پرینتر ، هارد اکسترنال یا flash memory بهش وصل بشه و بصورت مستقل در شبکه در اختیار سیستم ها قرار بگیرن.

4- محشرترین قابلیت : میشه یه فلش یا هارد رو به usb وصل کرد و توسط یه نرم افزار که تو پکیج هست ، دستور دانلود رو داد و سیستم رو خاموش کرد. مودم خودش فایل رو بدون نیاز به کامپیوتر روی flash ذخیره میکنه. ( قابل توجه اونائی که مثل خودم خوره دانلودن و سیستم شون مجبوره تا صبح واسه دانلود روشن بمونه:24::8:)

5- گارانتی دوساله (am-604 یک سال گارانتی داره )

حالا یه سوال : واسه نصبش خوردم تو بن بست !!:39::31:
گفته واسه دیدن login page تو url بزنین 192.168.1.1 . نه این جواب میده و نه 192.168.1.2 که یکی از دوستان تو پاسخ های قبلی گفته بود. ضمنن تو network connection آیکن Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet هم هست و تو internet Protocol اون هم IP روی 192.168.0.1 تنظیم شده که به گفته یکی از دوستان تو پست های قبل به 192.168.0.2 تغییر دادم که کارساز نبود!

ISP ام شاتله و جالب اینکه تمام چراغ های ADSL و IP و wireless و LAN سبز ثابت میشن.

ممنون . . .

a6l3i
31-12-2008, 22:57
سلام

مودم گرفتم 2640 d-link

نمیتونم نصب کنم اگر کسی تنظیمات را کامل توضیح دهد ممنون میشوم.

از صبا اکاتت میگیرم

در ضمن چراغ wlan روشن نمیشود. با دکمه بغل مودم ریست کردم ولی بازم روشن نمیشه.

با تشکر

سلام دوست عزیز
پیشنهاد میکنم یه چرخی و سرچی تو تاپیک بزنی . اینجور سوالا مخصوصا واسه dlink زیاد بود. احتمالا بتونی یه مراحلی رو پیدا کنی. اگه مثل من به بن بست خوردی:31: اونوقت فکر کنم اگه سوالت رو جزئی تر مطرح کنی دوستان دقیق تر بتونن راهنمائیت کنن.

موفق باشی . . .

mmh313
31-12-2008, 23:19
سلام
با عرض تشکر از شما دوست عزیز
من یه کاربر adsl بیسیم دارم
مدل آن w8920g )tplink است حالا بعد مدتی استفاده پسورد ورودی را میخواهم عوض کنم چه کنم
باتشکر فراوان

ahriman323
01-01-2009, 01:49
از دوستان کسی میدونه اگه مودمم را ریستارت کنم یوزر نیم و پسورد به حالت عادی بر میگرده یا نه؟

alraz
01-01-2009, 08:23
بله من در مورد چندتا مودم اينكار رو كرده ام و با ريست كردن تنظيمات به حالت كارخانه اي برگشتند و يوزر نيم و پسورد هم به حالت اوليه

alraz
01-01-2009, 08:57
حالا یه سوال : واسه نصبش خوردم تو بن بست !!:39::31:
گفته واسه دیدن login page تو url بزنین 192.168.1.1 . نه این جواب میده و نه 192.168.1.2 که یکی از دوستان تو پاسخ های قبلی گفته بود. ضمنن تو network connection آیکن Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet هم هست و تو internet Protocol اون هم IP روی 192.168.0.1 تنظیم شده که به گفته یکی از دوستان تو پست های قبل به 192.168.0.2 تغییر دادم که کارساز نبود!

ISP ام شاتله و جالب اینکه تمام چراغ های ADSL و IP و wireless و LAN سبز ثابت میشن.

ممنون . . .

احتمالا رنج ip كه سيستمتون گرفته با رنج ip مودم متفاوته براي حل مشكل حالت ip گرفتن سيستمتون رو به صورت automatical در بيارين بايد مشكل حل بشه

a6l3i
01-01-2009, 12:11
احتمالا رنج ip كه سيستمتون گرفته با رنج ip مودم متفاوته براي حل مشكل حالت ip گرفتن سيستمتون رو به صورت automatical در بيارين بايد مشكل حل بشه
دستت مرسی . بالاخره راش انداختم.:26: قبلا بخاطر شبکه کردن سیستم هام تو Internet Protocol اعداد رو manual داده بودم. زدم رو auto ایکی ثانیه ای بازدن 192.168.1.1 Ligin page اومد. :43: بعدشم خیلی تر و تمیز با حالت اتومات IP و بقیه پارامترها ست شدن.

عجب بردی داره این wl-600g . :26:اولا تو تمام نقاط خونه که بخاطر دوبلکس بودن دارای دیوارهای زیادیه ( قیف نمیام جون شما ، فقط میخوام شرایط رو احساس کنید و توانائی این مودم رو :11:) با لپ تاپ یه چرخ زدم . تو تمام این مدت حتی تو پیلوت و انباری ها که 2 طبقه پایین ترن فقط و فقط یه سطح سیگنال کم و زیاد شد.!!:18:

تا دم در که رفتم ( 270 متر + دیوارها ) بازم همون یکی رو کم میکرد و برای چند ثانیه هم دوتا رو. دیگه ضایع بود با لپ تاپ تا سرکوچه برم :31:

الان هم LAN رو قطع کردم و مودم بطور مستقل داره یه فایل 100 مگی رو روی فلشی که به usb اش وصل کردم رو دانلود میکنه. عاااااااالیه:7:

به امید روزی که بشه باهاش با سرعتی که در کلاسشه به نت وصل شد. مثل اینه که یه پورشه آخرین مدل بخری و صفحه کیلومترسنج 360 تائی هم جلو روت باشه و تو ترافیک اتوبان همت میلیمتری بری و هی بزنی رو ترمز.:weird:
بازم از راهنمائی تمام دوستان ممنون. :10:

یا حق . . .

Ahmad-Ra
01-01-2009, 12:15
سازگاری مودم های Asus am602 چطوره؟ بردش . کلا از هر نظر؟

a6l3i
01-01-2009, 12:41
سازگاری مودم های Asus am602 چطوره؟ بردش . کلا از هر نظر؟

سلام دوست عزیز
1- کلا مودم های Asus مورد تائید تمامی ISP هاست. و از این نظر مشکلی نداری.
خود من دیروز یه Asus-wl600g خریدم . ( دو پست قبل دربارش گفتم)

2-تا اونجا که من یادمه am602 وایرلس نیست که بشه واسش برد تعریف کرد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اگه مودم wireless از asus میخوای این دوتا الان تو بازار هست:
AM604g قیمت: 105 تومن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدWL600g: قیمت :160

mehraboun1985
01-01-2009, 12:56
لطفا یه مودم معرفی کنید واسه مصرف خانگی!که باهاش 2 یا 3 تا کامپیوتر وصل بشن. کالر آیدی و ... زیاد برام مهم نیست (خط دوم خونه زیاد زنگ خور نداره) قیمت حدودی رو هم بهم بگید.
اگه بخوام با لپ تاپ وصل بشم چی؟
یا اگه یه مودمی بخوام که wireless باشه چه قدر فرق می کنه و از چه نظر؟
اصلا تفاوت این مودمها تو چیه؟

abrokamon
01-01-2009, 14:15
مودم TP Link برای شروع کار بهترین مودم چون هم برای اینترنت خانگی نیاز به config نداره و هم من تا حالا
به هر کی دادم این مودمو راضی بوده

a6l3i
01-01-2009, 14:16
لطفا یه مودم معرفی کنید واسه مصرف خانگی!که باهاش 2 یا 3 تا کامپیوتر وصل بشن. کالر آیدی و ... زیاد برام مهم نیست (خط دوم خونه زیاد زنگ خور نداره) قیمت حدودی رو هم بهم بگید.
اگه بخوام با لپ تاپ وصل بشم چی؟
یا اگه یه مودمی بخوام که wireless باشه چه قدر فرق می کنه و از چه نظر؟
اصلا تفاوت این مودمها تو چیه؟

سلام دوست عزیز

پیشنهاد میکنم حتما تو همین تاپیک یه چرخی بزنی. چون خیلی چیزا دستت میآد.:14:( فقط باید واسه خودت یکم وقت بذاری !!!! :46:)
ِDial-up یا ADSL ؟ اینجور که معلومه واسه Dial-up میخوای!! همچنین معلومه مودم هم داری (چون الان تو net ای:31: ) پس یه روتور ( یه جور تقسیم کننده ) D-link یا asus بگیر و وصل کن به سیستمت که مودم روشه. بعد میتونی مابقی سیستم هاتو ( حتی لپ تاپ رو) به خروجی های روتور وصل کنی تا اینترنت رو واست تقسیم کنه. ( فکر کنم روتور از 30 تومن به بالا باشه ، بازم بپرس؟!) البته باید همه سیستم ها و لپ تاپت دارای کارت شبکه باشن ( اگه سیستم هات جدیدن باید onlorad داشته باشن) و اگه ندارن باید واسشون بخری ( هر کدوم 8 الی 10 تومن).

واسه وایرلس هم میتونی بجای روتور یه access point بگیری که همون کار روتور رو تو فضا واست انجام میده. ولی خرجت میره بالاتر چون باید علاوه بر روتور ( بالای 50 تومن) واسه مابقی سیستم هات یه کارت شبکه وایرلس بگیری که هر کدوم حدود 25 تومنه. :23:

واسه ADSL یک سری مودم external هست که خودش هم روتوره T مثل asus-am602g ولی نمیدونم آیا واسه Dial-up هم داریم یا نه؟؟

mehraboun1985
01-01-2009, 14:34
مودم adsl می خوام.تو خونه تعداد کامپیوترها زیاده!تازه می خوام مهمون هم که میاد راحت باشه:31:یعنی با لپ تاپ بشه وصل شد.(البته منظورم لپ تاپ شرکته که پیش منه)
کامپیوترم هم قدیمیه ولی دارم یدونه جدید جدید می خرم که مطمئنا کارت شبکه داره.
نمی خوام مجبور بشم کامپیوتر خودم رو به عنوان سرور روشن بذارم هرچند که به دلیل حجم بالای دانلودهام مطمئنا همیشه روشن خواهد بود.می خوام کامپیوترها مستقل باشن.
توی یکی از پست ها خوندم یه مودمی هست که می شه بهش یه حافظه جانبی مثل فلش یا هارد اکسترنال وصل کرد و کارهای دانلود انجام می شه بدون انکه کامپیوتر بیچاره دائما روشن باشه.همچین مودمی هست؟

اگه می شه مدل این مودمها رو بهم بگید.اینکه چه تفاوتی باهم دارن.حدود قیمتشون رو هم اگه دارید بگید.چون حسابی تو خرج افتادم و دیگه زیاد تو جیبم نمونده.

اگه کلا مودم Wireless بخوام چه جوری میشه؟
حقیقتش اطلاعات زیادی ندارم در این مورد.
مرسی:11:

a6l3i
01-01-2009, 17:06
مودم adsl می خوام.تو خونه تعداد کامپیوترها زیاده!تازه می خوام مهمون هم که میاد راحت باشه:31:یعنی با لپ تاپ بشه وصل شد.(البته منظورم لپ تاپ شرکته که پیش منه)

سلام

عرضم به حضورتون که من خودم هم از هفته پیش که قصد خرید مودم wireless رو داشتم وارد این تاپیک شدم تا دیروز که بالاخره خریدم. حتما پست های سایر دوستان رو بخون. پیشنهاد میکنم اول از پست 1761 که اولین سوال من از دوستان بود به این ور رو یه نگاه بنداز. خبلی چیزا میآد دستت. اگه سوالی موند درخدمتیم
جون شما 15 دقیقه هم نمیشه!:42:

چند نکته:
1- اگه میخوای دائم دنبال سوکت تلفن و کابل LAN و دیگر مصیبت ها نباشی ( مخصوصا موقعی که مهموناتون میان ) پیشنهاد حقیر اینه که حتما wireless بگیر. چون اونجوری حتی میتونی با موبایل هایی که wireless دارن هم وارد شبکه و اینترنت شی!:10:
2- اون موضوعی هم که در باره فلش و خاموش بودن سیستم موقع دانلود گفتی احتمالا همون پاسخ 1811 خودمه که نوشته بودم.:31::15:
موفق باشی . . .

amirlovely
01-01-2009, 21:19
آقا دوباره سلام

4- محشرترین قابلیت : میشه یه فلش یا هارد رو به usb وصل کرد و توسط یه نرم افزار که تو پکیج هست ، دستور دانلود رو داد و سیستم رو خاموش کرد. مودم خودش فایل رو بدون نیاز به کامپیوتر روی flash ذخیره میکنه. ( قابل توجه اونائی که مثل خودم خوره دانلودن و سیستم شون مجبوره تا صبح واسه دانلود روشن بمونه:24::8:)

سلام
شما گفتید که این میتونه چند تا لینک رو واسیه دانلود توسط نرم افزار بدی به مودم خودش حتی اگه کامپیوتر خاموش باشه بزنه تو فلش حالا این سوال ایا مثلا وقتی لینک راپید شر داری و هم اکانت رپید داری این سیستم مشکلی نداره یعنی امکان resume داره اگه مثلا یه لحظه اینترنت قطع بشه بقیشو ادامه میده ؟؟؟؟؟؟ چون کوکی اکانت رپید تو خو هارد ذخیره میشه و کامپیوتر خاموش بشه نمیتونه اکانت رو بشناسه یکم تنظیم زمان برای دانلود داره که بتونه تنظیم بشه که بشه شبانه از فلان ساعت تا فلان ساعت فقط دانلود کنه؟؟؟

mehraboun1985
01-01-2009, 23:46
به جای 15 دقیقه 1 ساعت پستها رو خوندم و نتیجه زیادی نگرفتم.3 تا مودم تو ذهنم موند.
Asus am 602 g
Asus am 604 g
Asus wl 600 g
حالا فرق اینها تو چیه و قیمتشون چنده و اینکه اگر خودم بخرم آیا شرکتی که اینترنت رو ازش می گیرم مشکل پیدا نمی کنه؟(احتمال 90% داتک خواهد بود)
کدومشون شبکه دارن؟
کدومشون بی سیم wireless هست؟
(اگه موبایلمم به اینترنت وصل بشه که بسیار خوشحال می شم:40:)

نصب کردن یه مودم چقدر سخته؟لازمه بگم از شرکت بیان یا خودم هم می تونم نصبش کنم.البته اینو بگم که زیاد از کامپیوتر سر در نمیارم ولی معمولا بعد از 100 بار خرابکاری خودم کارم رو انجام می دم.

یه سوال دیگه.اگه اصلا از بین این 3 تا نخرم چی؟چیز دیگه ای هست که مشخصاتی که من می خوام رو داشته باشه؟

راستی یه سوال دیگه.شاید یکم مسخره باشه.ولی اگه یه مودم دائما استفاده بشه، جوش نمیاره؟داغ نمی کنه؟نمی سوزه؟از اینجور بلاها سرش نمیاد؟
(آخه من کامپیوترم فقط 1 روز در هفته خاموش می شه و 5ساله:18: که دووم آورده و امیدوارم این سیستم جدیده هم که می خوام بخرم همونطور دووم بیاره، تازه الان اینترنت زیاد نمیام:31:!!!) من 24 ساعت ، 7 روز هفته می خوام استفاده کنم.

vahid_civil
01-01-2009, 23:56
602 , 604 معمولین.جفتشون هم خوبن و شرکتا باهاشون مشکلی ندارن.
ولی اگه فقط واسه خودت میخای 602 هم کارت رو راه میندازه.ارزونتر هم هست.
سومی وایرلسه.
داغیش هم مشکلی نداره.من کل هفته اصلا خاموشش نمیکنم! طبیعیه .

a6l3i
02-01-2009, 05:17
سلام
شما گفتید که این میتونه چند تا لینک رو واسیه دانلود توسط نرم افزار بدی به مودم خودش حتی اگه کامپیوتر خاموش باشه بزنه تو فلش حالا این سوال ایا مثلا وقتی لینک راپید شر داری و هم اکانت رپید داری این سیستم مشکلی نداره یعنی امکان resume داره اگه مثلا یه لحظه اینترنت قطع بشه بقیشو ادامه میده ؟؟؟؟؟؟ چون کوکی اکانت رپید تو خو هارد ذخیره میشه و کامپیوتر خاموش بشه نمیتونه اکانت رو بشناسه یکم تنظیم زمان برای دانلود داره که بتونه تنظیم بشه که بشه شبانه از فلان ساعت تا فلان ساعت فقط دانلود کنه؟؟؟

سلام امیر جان:
راستش این هارد اکسترنال رو بصورت FTP Server میشناسه و بعد از تعریف پورت usb با زدن .ftp//:192.168.1.1:xxxx_ اطلاعات فلش تو اکسپلورر لیست میشن. رو جعبش نوشته:
Download files even when you`re not home! just log onto thw Wl-600g and start downloading files to the external hard disk.
ولی از این قابلیت تو manual چیزی نگفته:18::9:. تو فروم های زیادی سرچ زدم حتی کل تاپیک wl-600g خود asus رو هم شخم زدم :24: ولی همه همین سوال رو مطرح کردن وپاسخی نیست:19: . فعلا یه ایمیل به واحد support خود asus زدم. خبری شد ، میرسم خدمتون:46:

-----------------------------------------------------------------------

به جای 15 دقیقه 1 ساعت پستها رو خوندم و نتیجه زیادی نگرفتم.3 تا مودم تو ذهنم موند.
Asus am 602 g
Asus am 604 g
Asus wl 600 g
حالا فرق اینها تو چیه و قیمتشون چنده و اینکه اگر خودم بخرم آیا شرکتی که اینترنت رو ازش می گیرم مشکل پیدا نمی کنه؟(احتمال 90% داتک خواهد بود)
کدومشون شبکه دارن؟
کدومشون بی سیم wireless هست؟
(اگه موبایلمم به اینترنت وصل بشه که بسیار خوشحال می شم:40:)

سلام مجدد ؛
اولا شرمنده که تو پست های قبلی (با توجه به Avatar قبلی تون) یه کمی خودمونی نوشته بودم . آخه این روزا بیشتر تو فروم با آقایون سروکار داشتم :43:
من فکر می کردم اگه پست هارو بخونین تا 90 درصد تصمیمتون رو گرفتین. :31: باز خوبه همین سه تا نظرتون رو جلب کرد.:5: اگه بخوام نتیجه اون پاسخ هایی که خوندین رو یه جا جمع بندی کنم :

1- از نظر قیمت :
WL600g تا دیروز 160.000 تومن
AM604g تا دیروز 105.000 نومن
AM602 تا هفته پیش 45 تا 50 تومن.

2- از نظر راحتی برای تنظیم : درحال حاضر تنها برندی که تمام ISP ها تائیدش کردن ASUS هستش. معمولا هم تمام ISP ها راغب هستن که از خودشون مودم رو بخرید که اصلا لزومی نداره . همیشه ISP ها موقع بست قرارداد ADSL یه هزینه راه اندازی ( 10 الی 15 تومن ناقابل) رو میگیرن که بیآن خط رو وصل کنن. که چه بآن چه نیآن حساب میکنن. :23:

3- تفاوتشون :
AM602 در واقع یه مودم ADSL + روتور هست . که دارای چهار خروجی LAN برای ایجاد شبکه و تقسیم اینترنت بین آنهاست. برای این کار حتما باید بین سیستم ها کابل کشی بشه. پس اگه سیستم ها از هم دور هستن ، دور این دسته مودم ها رو کلا خط بکشید:32:
AM604 : هم یه مودم adsl و یه روتور هست . با این تفاوت که کار شبکه کردن و تقسیم اینترنت رو بصورت wireless انجام میده. که علاوه بر این 4 تا خروجی lan هم داره که میتونه به چهار سیستم با کابل وصل شه. یعنی عملا همون AM602 هستش که بهش یه wireless هم اضافه کردن.

WL-600g : دقیقا مثل AM604 عمل میکنه ( یعنیWireless و دارای 4 پورت Lan) . علاوه بر اینها دارای دوتا پورت USB هست که اگه بهشون یه فلش مموری وصل کنید اطلاعات داخل اون در شبکه در اختیار سیستم های دیگه قرار میگیره و اگر هم بهش یه پرینتر وصل کنید میتونید از هریک از سیستم هاتون بصورت wireless دستور پرینت رو صادر کنید. البته بردش هم خیلی بیشتر از am604 هستش.
من خودن 4شنبه wl-600g خریدم ، روی جعبش این قابلیت رو هم نوشته که : مودم میتونه بدون نیاز به کامپیوتر اطلاعات رو روی فلشی که بهش متصل هستش دانلود کنه. که برای روشن نذاشتن سیستم از شب تا صبح فوق العادست. البته من خودم هنوز نتونستم این قابلیت رو بکار بگیرم.
همین الان هم با 4 تا سیستم همزمان دارسم ازش استفاده میکنیم ( 2 تا لپ تاپ ، 1 PC و یه موبایل !) .

4- در مورد جوش آوردن هم : خیالتون تخت، به پیکان ایران خودرو نمیرسه:38:. ولی هرچند وقت یه بار بهش رخصت تنفس بدین بد نیست:14:
5- واسه اتصال با موبال هم : اگه am604 یا wl600 رو انتخاب کنید و موبایلتون قابلیت ( Wireless LAN (WiFi رو داشته باشه ، مشکلی نخواهید داشت.

با اجازتون برم انگشتامو بزارم تو آب گرم !! :24:
موفق باشید.

mehraboun1985
02-01-2009, 12:13
:29:یعنی فکر کردید من پسرم؟
اشکال نداره.حرف بدی که نزده بودید.فقط کمکم کردید.

من یکم دیگه منتظر می مونم که تکلیف این قضیه مودم شما روشن بشه که آیا در عمل می شه کامپیوتر رو خاموش کرد یا نه(بیشتر منظورم اینه که آخر ماه بشه حقوقم رو بگیرم :26: که با خیال راحت مثل مودم شما رو بخرم.الان خرید کنم ممکنه اون 602 رو بگیرم)
کارمندی هم واسه خودش عالمی داره.مخصوصا اگه حقوق خوبی هم بگیری ( تومن700 :21:واسه خرید مودم و ... بسه.نه؟)
مرسی از کمک
وقتی خریدم واسه نصبش بازم مزاحم می شم.:11:

hossein_3650
02-01-2009, 15:02
با این توضیحات کم کمی گیج شدم
آخه میخواستم برم مودم dlink 2520u بگیرم.
همون جور که گفتم من یه مودم ساده و خوب فقط برای کاربر خونگی میخوام.
موندم الان ایسوز بگیرم یا dlink ?
ممنون میشم اگه کمک کنین.
چون فردا میان برای وصل adsl و فردا حتما باید مودم رو خریده باشم

RASdeX
02-01-2009, 15:25
سلام به همه دوستان
من یه عضو تازه واردم (هوامو داشته باشین هــــــــــــا) .....!
برای شروع یه سوال داشتم و اون اینکه:

من مودم D-Link DSL-200 رو از شرکت صبا نت گرفتم و البته اینترنتم رو و همه تنظیماتش رو هم انجام دادم و همه چیز خوب و درست کار میکنه ولی آما........
اینترنت شبانه ندارررررررررررررررررم.......!
هر کاری کردم نشد
یه کانکشن جدید ساختم PPPoE و Username و Password رو هم مال شبانه رو زدم U: guest و P: ngsnet ولی کار نکرد
در ضمن من IP مودم رو چه جوری باید به دست بیارم؟ که از طریق اون تنظیمات بتونم برم شبانه حال کنم...!

لطف کنید اون دوستانی که میدونن زود بگم چون دارم میمیرم از بی دانلودی.......!

MER 28+2

ahriman323
02-01-2009, 17:20
سلام به همه دوستان
من یه عضو تازه واردم (هوامو داشته باشین هــــــــــــا) .....!
برای شروع یه سوال داشتم و اون اینکه:
من مودم D-Link DSL-200 رو از شرکت صبا نت گرفتم و البته اینترنتم رو و همه تنظیماتش رو هم انجام دادم و همه چیز خوب و درست کار میکنه ولی آما........
اینترنت شبانه ندارررررررررررررررررم.......!
هر کاری کردم نشد
یه کانکشن جدید ساختم PPPoE و Username و Password رو هم مال شبانه رو زدم U: guest و P: ngsnet ولی کار نکرد
در ضمن من IP مودم رو چه جوری باید به دست بیارم؟ که از طریق اون تنظیمات بتونم برم شبانه حال کنم...!
لطف کنید اون دوستانی که میدونن زود بگم چون دارم میمیرم از بی دانلودی.......!
MER 28+2

برای شبانه تنظیماتی نمی خواهد
همون کانکشن با یوزر و پسوردی که گفتید از ساعت 3 تا7
مشکل چیه؟ کانکت نمیشه؟ ارور میده؟
ای پی مودم هم 192.168.1.1 هست که config کردید

a6l3i
02-01-2009, 20:55
:29:یعنی فکر کردید من پسرم؟
اشکال نداره.حرف بدی که نزده بودید.فقط کمکم کردید.

من یکم دیگه منتظر می مونم که تکلیف این قضیه مودم شما روشن بشه که آیا در عمل می شه کامپیوتر رو خاموش کرد یا نه(بیشتر منظورم اینه که آخر ماه بشه حقوقم رو بگیرم :26: که با خیال راحت مثل مودم شما رو بخرم.الان خرید کنم ممکنه اون 602 رو بگیرم)
کارمندی هم واسه خودش عالمی داره.مخصوصا اگه حقوق خوبی هم بگیری ( تومن700 :21:واسه خرید مودم و ... بسه.نه؟)
مرسی از کمک
وقتی خریدم واسه نصبش بازم مزاحم می شم.:11:
602 رو نگیرین یه وقت :28:چون wireless نیست . اگه asus بخواین فقط 604 یا 600g نیازهاتون رو بهتر براورده میکنن.

با این توضیحات کم کمی گیج شدم
آخه میخواستم برم مودم dlink 2520u بگیرم.
همون جور که گفتم من یه مودم ساده و خوب فقط برای کاربر خونگی میخوام.
موندم الان ایسوز بگیرم یا dlink ?
ممنون میشم اگه کمک کنین.
چون فردا میان برای وصل adsl و فردا حتما باید مودم رو خریده باشم

حسین جان ، اگه میخوای 100% مطمئن باشی و نیازی به کلکل کردن با ISP ها نداشته باشی چیزی رو بگیر که همه قبولش دارن . چون ممکنه بعدا بخوای ISP رو عوض کنی و بعضیا مثل شاتل با Dlink مشکل دارن. البته همونطور که قبلا هم گفتم میشه از تمام مودم ها واسه تمام ISP ها ستفاده کرد . ولی اگه یه وقت مشکلی پیش بیآد و بفهمن که مودمتون جزو blacklist اونهاست تمام تقصیرهارو میندازن گردن اون. من که علیرغم علاقه ای که به linksys داشتم asus خریدم و تو این سه روز خیلی هم راضی ام. زیاد سخت نگیر. :11:
موفق باشید . .

hossein_3650
02-01-2009, 22:15
ok.چه مدلی از ایسوز رو بگیرم؟

ahriman323
02-01-2009, 22:19
ok.چه مدلی از ایسوز رو بگیرم؟

همون طور هم که توی پست قبل نوشته شده asus am602 که مودم خوبی هست و اکثر isp مشکلی باهاش نداره از جمله شاتل

amirlovely
03-01-2009, 00:09
سلام a6l3i

چه خبر از دادن لینک به مودم هنگام خاموش بودن تست کردی؟

Sha7ab
03-01-2009, 13:41
من مودمم TP-Link ـه و تازگی چراق LAN مرتب خاموش روشن میشه و همزمان کانکشن هم باهاش قطع و وصل میشه ...
هر وقت سیستمو ریست میکنم برای یه مدت کوتاه خوب میشه و باز شروع میشه ... به نظرتون دلیلش چیه؟

ahriman323
03-01-2009, 13:56
من مودمم TP-Link ـه و تازگی چراق LAN مرتب خاموش روشن میشه و همزمان کانکشن هم باهاش قطع و وصل میشه ...
هر وقت سیستمو ریست میکنم برای یه مدت کوتاه خوب میشه و باز شروع میشه ... به نظرتون دلیلش چیه؟

چراغ act یا lan مربوط میشه به کارت شبکه یا اگه از usb استفاده کنی به usb
که اگه از کارت شبکه استفاده کنی مشکل یا از ویندوز هست یا کارت شبکه و در نهایت مودم از مورد اولی شروع کن و بررسی کن.یعنی اول ویندوز عوض کن اگه نکردی

surpriser
03-01-2009, 16:23
سلام بچه ها.از مودمهای زیر کدوم رو بگیرم؟
1-Linksys am300
2-SMC 7901BRA2
3-Asus am602 or 604
البته نظر خودم رو اولی هست ولی دومی هم مودم خوبیه!اگه پیشنهاد بهتری هم دارین بگین.
راستی امروز زنگ زدم شاتل و گفتم که میخوام مودم Linksys رو بگیرم(هنوز ADSL ندارم) و اونا گفتن که مودم Linksys مورد تایید شاتل نیست و ممکنه مشکل ایجاد کنه که به گردن شماست! راست گفتن؟
راستی قبول میکنن که خودم نصب کنم و هزینه نصب نگیرن؟ و اصلا خودم از عهدش بر میام؟
با تشکر

isbn
03-01-2009, 16:29
1-Linksys am300
2-SMC 7901BRA2
3-Asus am602 or 604
البته نظر خودم رو اولی هست ولی دومی هم مودم خوبیه!اگه پیشنهاد بهتری هم دارین بگین.
راستی امروز زنگ زدم شاتل و گفتم که میخوام مودم Linksys رو بگیرم(هنوز ADSL ندارم) و اونا گفتن که مودم Linksys مورد تایید شاتل نیست و ممکنه مشکل ایجاد کنه که به گردن شماست! راست گفتن؟
راستی قبول میکنن که خودم نصب کنم و هزینه نصب نگیرن؟ و اصلا خودم از عهدش بر میام؟
با تشکر

بله راست گفتن دروغشون چیه شما یه asus am 602 بگیر خوتو راحت کن با هیچ شرکتی هم مشکل نداره من خودمم که از شاتل استفاده میکنم این مودم رو دارم .
موفق باشید:11:

بله اصلا کار مشکلس نیست همه از پسش بر میان .........

قبول میکنن که شماخودت نصب کنی ولی پول نصب یه پول زوری هست که باید حنما بدی تاسرویس بهت بدن.

r4pbr4p
03-01-2009, 17:38
من مودمم tp-link ـه و تازگی چراق lan مرتب خاموش روشن میشه و همزمان کانکشن هم باهاش قطع و وصل میشه ...

شما با یو اس بی وصل کن ببین با اونم قطع و وصل میشه

dear_2007
03-01-2009, 18:21
من حدود یه ماهه به یه مشکل بد با adsl برخوردم
همش چراغ adsl مودمم خاموش و روشن میشه
مثلا یه ربع ثابت میشه بعد خاموش میشه 20 دقیقه چشمک میزنه ثابت میشه باز و همین روال طی میکنه در طول روز 20-30 بار اینطور میشه خیلی اعصابمو خرد کرده
3 هفته پیش که به کل توی دو هفته 7-8 بار بیشتر ثابت نشد زنگ زدم پشتبیانیشون بعد گفتن میگیم مخابرات پیگیری کنه بعد گفتن که مشکلی نداشته از سوی مخابرات اتصالات داخلیتو چک کن
اتصالاتم مشکلی نداشته نه تلفنی نه فکسی نه چیزی

بعد دو هفته درست شد 6 روز درست بود بعد باز شروع شد الان باز 2 هفته اینطوریه
اصلا نمیتونم درست استفاده کنم از adslam

میخواستم ببینم مشکل از چیه ؟ راهی نیست بتونم مشکل و حل کنم

در ضمن adsl م اسیاتک و مودم coresess usb هست

ممنون

hamedi32
03-01-2009, 21:02
سلام دوستا من یک مودم linksys wag54g وایرلس دارم که پورت های لن اون از کار افتاده میخواستم بدونم که راهی برای درست کرن ان هست من تو چند تا سایت خارجی دیدم که با عوض کرد ن چند تا خازن درست میشه میخواستم بدونم کسی در این مورد اطلاعاتی داره یا نه

a6l3i
03-01-2009, 21:51
سلام a6l3i

چه خبر از دادن لینک به مودم هنگام خاموش بودن تست کردی؟

سلام امیر جان
علی الظاهر تو پکیج باید نرم افزاری بنام Download manager که مخصوص خود asus هست میبود که این کار رو انجم بده. ما که تا تهش گشتیم نبود:23: امروز وقت نشد زنگ بزنم فراژه. تو بعضی فروم های خارجی ، یه سری firmware گذاشتن که خود افراد با تغییر دادن نرم افزار اصلی wl600 این قابلیت رو بهش دادن . که یکم باید زیر و روش کنم تا مودم رو مرخص نکنه:34:

1-Linksys am300
2-SMC 7901BRA2
3-Asus am602 or 604
با تشکر

سلام ، یه نگاه به این بنداز. شاید بدردت خورد :

Moahammad_sdt
03-01-2009, 22:49
چطور مي تونم از دو خط adslبطور همزمان استفاده كنم يعني فرض كنيد من 2 تا پهناي باند 512 دارم و مي خواهم در مواقه دانلود يكجوري كامپيوتر من فكر بكنه 1مگ پهناي باند دارد و از هر دوي اين پهناي باندها دانلود بكن

amirlovely
03-01-2009, 23:51
چطور مي تونم از دو خط adslبطور همزمان استفاده كنم يعني فرض كنيد من 2 تا پهناي باند 512 دارم و مي خواهم در مواقه دانلود يكجوري كامپيوتر من فكر بكنه 1مگ پهناي باند دارد و از هر دوي اين پهناي باندها دانلود بكن

باید مودمات از طریق کارت شبکه به کامپیوتر وصل شن انوقت اگه روی یکی از کارت شبکه ها که adsl وصل هست گزینه بریج رو بزنی می تونه دو تا شون با هم یکی کنه

hossein_3650
04-01-2009, 00:36
من امروز 602 گرفتم.خدا کنه مودم خوبی از آب در بیاد

vahid_civil
04-01-2009, 00:39
من امروز 602 گرفتم.خدا کنه مودم خوبی از آب در بیاد

مبارکه.خیلی خوبه.چند گرفتی؟:46؟

amirlovely
04-01-2009, 01:08
[QUOTE=a6l3i;3344779]سلام امیر جان
علی الظاهر تو پکیج باید نرم افزاری بنام Download manager که مخصوص خود asus هست میبود که این کار رو انجم بده. ما که تا تهش گشتیم نبود:23: امروز وقت نشد زنگ بزنم فراژه. تو بعضی فروم های خارجی ، یه سری firmware گذاشتن که خود افراد با تغییر دادن نرم افزار اصلی wl600 این قابلیت رو بهش دادن . که یکم باید زیر و روش کنم تا مودم رو مرخص نکنه:34:

من تو سایت ایسوس و چند تا فروم نگاه کردم فکر کنم تو WL-500g Premium این امکا نت دانلود هست نه تو 600

surpriser
04-01-2009, 11:52
سلام بچه ها.بابا این am602 آپشن هاش خیلی کمه!!! ولی Linksys am300 خیلی آپشن های باهالی داره.اینجا کسی هست که این مودم رو داشته باشه و در ضمن از شاتل استفاده کنه؟چون شاتل میگه ممکنه ناسازگار باشه!

امین016
04-01-2009, 15:39
بالاخره کدوم مودم مورد تایید همه است و بهترینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

Moahammad_sdt
04-01-2009, 15:44
نقل قول:
نوشته شده توسط moahammad_sdt l]

باید مودمات از طریق کارت شبکه به کامپیوتر وصل شن انوقت اگه روی یکی از کارت شبکه ها که adsl وصل هست گزینه بریج رو بزنی می تونه دو تا شون با هم یکی کنه
چه جوری من یک پورت شبکه بیشتر ندارم

vahid_civil
04-01-2009, 16:05
بالاخره کدوم مودم مورد تایید همه است و بهترینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

am602 :31:

shahramcat
04-01-2009, 16:10

am602 :31:

البته تقلبیش هم تو بازار اومده سعی کن با گارانتی خوب بگیری حلا 2 3 تومن بالاتر ضرر نداره .... مودم خوب و خوش دستی هست .

ahriman323
04-01-2009, 16:11

اگه یک کارت شبکه اضافه کنی میشه 2 تا:31:

alisat80
04-01-2009, 17:48
دوستان بسیار تا÷یک جالبی زدید

من یک مودم asus am602 دارم و جدیدا اشتراک adsl گرفتم و می خواهم از طریق پورت usb به یک کامپیوتر و از طریق کابل شبکه به کامپیوتر دیگری وصل کنم اگر ممکنه به من در راه اندازی adsl ام کمک کنید
در ضمن انو بگم که من مودم بصورت سخت افزاری و نرم افزاری نصب کردم و تنضیمات آنرا طبق کتابچه همراه آن انجام دادم فقط نمیدونم چرا چراغ ACT آن روشن نمیشه و اتصال برقرار نمی شه . ایا شیوه خاصی برای نصب و تنظیمات داره یا خیر؟

Gamemaster
04-01-2009, 17:57
مادربوردهاي جديد از 2 Lan پشتيباني ميكنن

ahriman323
04-01-2009, 18:12
مادربوردهاي جديد از 2 lan پشتيباني ميكنن

یعنی شما میگی بره یه مادربرد جدیدتر بخره. دی:

شما یک کارت شبکه بخر اضافه کن:13:

amirlovely
05-01-2009, 00:25
سلام a6l3i

چه خبر زنگ زدی فراژه در مورد دانلود منیجر

dibagroup
05-01-2009, 00:56

دوست عزيز سلام
آقا مودمي بخر كه چيپ Broadcom داشته باشد در ضمن مودم asusوcomtrend از همه بهتر است من كه اين دو رو استفاده كردم در تمامي شركتها و جواب گرفتم حتي پارس آنلاين

surpriser
05-01-2009, 08:34
سلام.من تصميم كرفتم smc 7901braa2 بخرم.تاييدش ميكنيد؟

hossein_3650
05-01-2009, 11:09
مبارکه.خیلی خوبه.چند گرفتی؟:46؟

من 45 گرفتم دوست عزیز.
-------------
چند تا سوال داشتم
1- من از آسیاتک گرفتم.وقتی 192.168.1.1 رو میزنم یه سری تنظیمات میاد.لازم به دستکاری هست یه نه؟
2-نمیشه کاری کرد که وقتی pc رو ریست میکنی اوتمات خودش وصل بشه؟چون من هر سری میرم تو کانکشن و کانکت رو باید بزنی.
3- و اما اه یه مشکا بد برخورد کردم.مودمم با lan وصل نمیشه.الانم با usb وصلم.lan رو هم از cd مادربوردم نصب کردم.ولی چیزی نشون نمیده.رو یه pc دیگه تست کردم جواب داد.مادربوردم epox 9npa هست.

ممنون میشم کمکم کنین

sahar_khanoom
05-01-2009, 13:22
مودم من tp-link 8811 هستش از زمانی که خریدم وقتی مودم رو روشن میکنم ویندوز پشت سر هم این پیغام رو میده مشکلش چیه ?
Windows-system eror
there is an ip address conflict with another system on the network

ahriman323
05-01-2009, 13:42
مودم من tp-link 8811 هستش از زمانی که خریدم وقتی مودم رو روشن میکنم ویندوز پشت سر هم این پیغام رو میده مشکلش چیه ?
Windows-system eror
there is an ip address conflict with another system on the network

این ارور برای اینه که ای پی شما با کسی دیگه یکی شده
و برای رفع ان توي تنظيمات کانکشن Internet Protocol (TCP/Ip) را غير فعال کنه تيک اش رو بردار

vahid_civil
05-01-2009, 13:42
من 45 گرفتم دوست عزیز.
-------------
چند تا سوال داشتم
1- من از آسیاتک گرفتم.وقتی 192.168.1.1 رو میزنم یه سری تنظیمات میاد.لازم به دستکاری هست یه نه؟
2-نمیشه کاری کرد که وقتی pc رو ریست میکنی اوتمات خودش وصل بشه؟چون من هر سری میرم تو کانکشن و کانکت رو باید بزنی.
3- و اما اه یه مشکا بد برخورد کردم.مودمم با lan وصل نمیشه.الانم با usb وصلم.lan رو هم از cd مادربوردم نصب کردم.ولی چیزی نشون نمیده.رو یه pc دیگه تست کردم جواب داد.مادربوردم epox 9npa هست.

ممنون میشم کمکم کنین

میتونی کاری کنی به طور اتومات خودش همیشه وصل باشه.
توی اون تنظیمات که میگی دستکاریش میخاستی بکنی یه جا هست واسه وارد کردن یوزر و پسورد.
اون دو تا رو وارد کن اونجا.
از اون به بعد همیشه اتومات وصلی.ولی توصیه نمیکنم !
منم اون جوری وصل بودم ولی از وقتی کانکشن ساختم هیچ وقت دیسی ندارم.:46:

hossein_3650
05-01-2009, 14:31
غیر از اون تنظیمات خاص دیگه ای که نداره؟
دربازه مادربوردم نمیتونی کمکی بکنی؟نصب میکنم این پیغام رو میده THIS DEVICE CANNOT START (CODE 10
فکر کنم باید برم یه کارت lan بخرم

hamedi32
05-01-2009, 18:05
سلام دوستا من یک مودم linksys wag54g وایرلس دارم که پورت های لن اون از کار افتاده میخواستم بدونم که راهی برای درست کرن ان هست من تو چند تا سایت خارجی دیدم که با عوض کرد ن چند تا خازن درست میشه میخواستم بدونم کسی در این مورد اطلاعاتی داره یا نه

hamedi32
05-01-2009, 18:11
مثل اینکه انجا همه از من بوق ترن که جواب نمیدن

shahramcat
05-01-2009, 18:32

دوست من اینکار تخصصی هست .. شما باید ببری نمایندگشی درست کنن .... تو پاساژ پایتخت فروشگاه سازگار شبکه نمایندگی لینک سیز هست ... زنگ بزن بپرس دقیق .

soroush1362
05-01-2009, 21:21
سلام.من تصميم كرفتم smc 7901braa2 بخرم.تاييدش ميكنيد؟
دوست عزیز من SMC Wireless دارم. به نظر من مودم های SMC مودم های خوب و بی دردسرین. من توی این 1 ماهی که داشتم کاملا راضیم. ضمن اینکه شرکت معتبر ساخت سیستم گارانتیشون کرده و البته با قیمت مناسب :46:
جای تعجبه که توی این تاپیک اسمی از SMC برده نشده :18:

mehdi_vsgh
05-01-2009, 22:35
به هیچ وجه توصیه نمیکنم که خودت دستکاریش کنی

ببر نمایندگیش اونجا برات تعمیرش میکنن

مثل اینکه انجا همه از من بوق ترن که جواب نمیدن
عزیز یه کم به فاصله بین دو پستت دقت کن
فقط 6 دقیقه....

در ضمن بهتره که کمی هم قوه‌ی صبرت را بالا ببری
و هم ادب و احترامت را...:10::11:

jetjacket
06-01-2009, 00:47
سلام
آقا كسي مي دونه كه كدوم يكي از مودماي زير مي تونه wireless تا 3 طبقه support كنه ؟(سه تا سقف تيرچه بلوك در مجموع به فاصله ي ده متر).
1-asus am 604 g
2- us robotic 9108
3- dlink 2640t

خودتون امتحان كردين؟
مرسي

m1d1y
06-01-2009, 01:00
من 45 گرفتم دوست عزیز.
-------------
چند تا سوال داشتم

ممنون میشم کمکم کنین

غیر از اون تنظیمات خاص دیگه ای که نداره؟
دربازه مادربوردم نمیتونی کمکی بکنی؟نصب میکنم این پیغام رو میده this device cannot start (code 10
فکر کنم باید برم یه کارت lan بخرم

فکر می کنم باید از طریق بایوس قسمت لن رو فعال کنی
برای من هم همین مشکل پیش اومده بود اینطوری حل شد

surpriser
06-01-2009, 11:13
دوست عزیز من SMC Wireless دارم. به نظر من مودم های SMC مودم های خوب و بی دردسرین. من توی این 1 ماهی که داشتم کاملا راضیم. ضمن اینکه شرکت معتبر ساخت سیستم گارانتیشون کرده و البته با قیمت مناسب :46:
جای تعجبه که توی این تاپیک اسمی از SMC برده نشده :18:
سلام.درسته SMC همیشه مودم با کیفیت و با کارایی بالا میزنه و صد در صد از خیلی از مودمهای هم رده خودش مثل Planet و البته Asus(که واقا در مقبل این مودم ...) خیلی بالاتره.منم تعجب میکنم که برندی به این قولی تو نظرسنجی نیست! من منظورم هم از اون پست این بود که چون زنگ زدم شاتل و گفتم میخوام مودم رو خودم بگیرم و طرف شروع کرد به ... گفتن که احتمالا مودم شما با isp ما سازگار نخواهد بود!منم خواستم مطمعن بشم که پرت و پلا گفته!
با تشکر

Black Hawk
06-01-2009, 11:21
سلام من یه مشکل دارم که ممنون میشم راهنماییم کنین من در حال حاضر از سرویس پر سرعت 128 شهراد استفاده میکنم و همینطور از یه مودم روتر با تنظیم اتوکانکت جدیدا دو تا مشکل داشتم یک وقتی مودم روتر رو برای هر موضوعی خاموش و روشن میکنم اولش کانکشن پروبلم میاد که با ریپر کردن کانکشن درست میشه و در درجه دوم هم که جدیدا خیلی پیش اومده فیلد شدن کانکت منه به عبارت بهتر کرش شدنشه در حالی که پینگ کانکتم هنوز برقراره ولی عملا تا مودم رو مجددا خاموش روشن نکنم درست نمیشه گاهی این مشکل واقعا روی اعصابم میره کسی اگر میتونه راهنمایی کنه واقعا ممنون میشم

mehdi_vsgh
06-01-2009, 11:39
سلام من یه مشکل دارم که ممنون میشم راهنماییم کنین من در حال حاضر از سرویس پر سرعت 128 شهراد استفاده میکنم و همینطور از یه مودم روتر با تنظیم اتوکانکت جدیدا دو تا مشکل داشتم یک وقتی مودم روتر رو برای هر موضوعی خاموش و روشن میکنم اولش کانکشن پروبلم میاد که با ریپر کردن کانکشن درست میشه و در درجه دوم هم که جدیدا خیلی پیش اومده فیلد شدن کانکت منه به عبارت بهتر کرش شدنشه در حالی که پینگ کانکتم هنوز برقراره ولی عملا تا مودم رو مجددا خاموش روشن نکنم درست نمیشه گاهی این مشکل واقعا روی اعصابم میره کسی اگر میتونه راهنمایی کنه واقعا ممنون میشم
شما به صورت PPoE کانکت میشین
سعی کن به صورت بریج کانکت شو(با کانکشن) ببین مشکلت حل میشه یا نه؟

البته فکر کنم مشکلت با تنظیم DNSها توی تنظیمات my lical conection حل بشه که بهتره از ISPسوال کنی تنظیماتشو

babak334
06-01-2009, 11:53
با سلام خدمت دوستان

من چند سوال داشتم كه متشكر خواهم شد كه اساتيد فن و كسانيكه تجريه اي دارند من را راهنمايي كنند.

1- چرا ممكن است بعضي مودمها با بعضي ISPها سازگار نباشند؟ و بالعكس؟ مگر مودمها استاندارد نيستند؟

2- آيا مودمهايي غير از آنچه شاتل عرضه ميكند مثلا SMC, US ROBOTICS, LYNKSYS ترجيحا وايرلس(G or N SUPPORT) با شاتل كار خواهد كرد؟ آيا كسي تجربه اي داشته است؟ اگر جواب مثبت است كدام برند و مدل؟

3-در بندي از قرارداد آمده:
"شاتل ميتواند .......... برخي دسترسيها به پورت يا پروتكلها را محدود يا مسدود كند برخي از پورتهاي مسدود شده شامل زير است : "

(TCP PORT::: 1 19 to 21 22(incoming) 23(incoming
(UDP PORT::: 53(incoming) 69(incoming

TCP PORT::: 25 80(incoming) 135 to 139 445
(UDP PORT::: 135 161 to 162 (incoming

TCP PORT::: 593 1433 to 1434 1720(incoming) 4444
------------- ------------------ :::UDP PORT

منظور از اين پورتها چيست و چه كاري انجام ميدهند؟ كسي ميتواند توضيح دهد ؟

root professional
06-01-2009, 13:41
سلام خدمت همه اساتید.
من بالاخره تصمیم گرفتم از شر این اینترنت زغالی خلاص بشم!
البته چندتا مشکل دارم:
1- ما 2 تا کامپیوتر داریم که با هم شبکند میخواستم بدونم اگه من بخوایم اینترنت بگیریم باید از این سرویسهای چند ip ها استفاده کنیم یا میتونیم اینترنت عادی بگیریم و با هم مثلا شیر کنیم؟
2- اگه بخوایم اینترنت عادی بگیریم آیا مدمی هست که به دو تا کامپیوتر ما وصل بشه و اتصال ما رو هم حفظ کنه یعنی من و داداشم بتونیم با هم بازی کنیم و اون جدا بره اینترنت و من هم جدا برم اینترنت؟
3- با توجه به اینکه ما psp و ps3 داریم میخواستم بدونم مدمی هست که علاوه بر شرایط بالا وایرلس هم داشته باشه؟قیمتش چنده؟

خیلی ممنون

soroush1362
06-01-2009, 14:49
سلام.درسته SMC همیشه مودم با کیفیت و با کارایی بالا میزنه و صد در صد از خیلی از مودمهای هم رده خودش مثل Planet و البته Asus(که واقا در مقبل این مودم ...) خیلی بالاتره.منم تعجب میکنم که برندی به این قولی تو نظرسنجی نیست! من منظورم هم از اون پست این بود که چون زنگ زدم شاتل و گفتم میخوام مودم رو خودم بگیرم و طرف شروع کرد به ... گفتن که احتمالا مودم شما با isp ما سازگار نخواهد بود!منم خواستم مطمعن بشم که پرت و پلا گفته!با تشکر
اتفاقا من مودمو از خود شاتل گرفتم، خودشون میگفتن تنها مودمیه که تا حالا باهاش مشکل نداشتیم، گفتن قبلا Linksys کار میکردیم که چند تا از یوزرها شدیدا نویز داشتن.:20:
در کل با شاتل کاملا سازگاره.
(البته من شیراز هستم)

hossein_3650
06-01-2009, 14:58
فکر می کنم باید از طریق بایوس قسمت لن رو فعال کنی
برای من هم همین مشکل پیش اومده بود اینطوری حل شد

میشه دقیق بگین کجای بایوس باید برم

ممنون میشم

soroush1362
06-01-2009, 15:09
میشه دقیق بگین کجای بایوس باید برم.ممنون میشم
Advanced / Onboard Device Configuration /Onboard nVidia LAN
که باید Enabled بشه، البته مادربرد من ASUS هست. در کل توی Onboard Device میتونی پیداش کنی.

vanish
06-01-2009, 15:40
سلام دوستان
یه مودم خوب که فقط پورت lan داشته باشه رو بهم معرفی می کنین؟(نمی خوام usb داشته باشه و ارزون باشه)

soroush1362
06-01-2009, 15:51
سلام دوستان
یه مودم خوب که فقط پورت lan داشته باشه رو بهم معرفی می کنین؟(نمی خوام usb داشته باشه و ارزون باشه)
سلام دوست من.چرا اصرار دارید usb نداشته باشه؟!!! شما میتونید از lan مودم استفاده کنید و به usb کاری نداشته باشید. چون معمولا مودم های متوسط 1 lan دارن و 1 usb.:20:

mehdi_vsgh
06-01-2009, 15:52
با سلام خدمت دوستان

من چند سوال داشتم كه متشكر خواهم شد كه اساتيد فن و كسانيكه تجريه اي دارند من را راهنمايي كنند.

1- چرا ممكن است بعضي مودمها با بعضي ISPها سازگار نباشند؟ و بالعكس؟ مگر مودمها استاندارد نيستند؟

2- آيا مودمهايي غير از آنچه شاتل عرضه ميكند مثلا SMC, US ROBOTICS, LYNKSYS ترجيحا وايرلس(G or N SUPPORT) با شاتل كار خواهد كرد؟ آيا كسي تجربه اي داشته است؟ اگر جواب مثبت است كدام برند و مدل؟

3-در بندي از قرارداد آمده:
"شاتل ميتواند .......... برخي دسترسيها به پورت يا پروتكلها را محدود يا مسدود كند برخي از پورتهاي مسدود شده شامل زير است : "

(TCP PORT::: 1 19 to 21 22(incoming) 23(incoming
(UDP PORT::: 53(incoming) 69(incoming

TCP PORT::: 25 80(incoming) 135 to 139 445
(UDP PORT::: 135 161 to 162 (incoming

TCP PORT::: 593 1433 to 1434 1720(incoming) 4444
------------- ------------------ :::UDP PORT

منظور از اين پورتها چيست و چه كاري انجام ميدهند؟ كسي ميتواند توضيح دهد ؟

1.مسئله کار کردن یا نکردن نیست مسئله اینه که تنظیم کردن همه مودمها رو بلد نیستن...اگه خودت فکر میکنی که بتونی از عهده تنظیم کردن یک مودم بر بیای میتونی همونو بگیری ولی مسئولیت مشکلات بعدیش (مثلا اگه فرضا یه اتفاقی بیوفته که هیچ ربطی به مودم نداشته باشه و شرکت گفت چون مودمت تحت ساپورت ما نیست کمکی نمیکنیم) همه اینا مسئولیتش پایه خودته...

2.همه مودمهایی که از adsl2+ پشتیبانی میکنن کار خواهد کرد ولی تنظیمش با خودتونه..
3. منم نمیدونم:19:

vanish
06-01-2009, 21:15
سلام دوست من.چرا اصرار دارید usb نداشته باشه؟!!! شما میتونید از lan مودم استفاده کنید و به usb کاری نداشته باشید. چون معمولا مودم های متوسط 1 lan دارن و 1 usb.
آخه می خوام تا اونجایی که میشه ارزون باشه

vahid_civil
06-01-2009, 21:18

اگه یه مودم خیلی ارزون بگیری ممکنه موقع تعویض شرکت به دردسر بخوری خب !
یه بار هزینه کن واسه همیشه.
یه مودم خوب 40 تومنه:46:

mohammad.y1993
06-01-2009, 21:42
سلام....
ببخشيد آيا مي تونم خودم مودمم رو از حالتي كه پسورد مي خواد به حالتي كه نمي خواد ( مثل كافي نت ) تغيير بدم؟؟؟؟ ( يعني همون تو تنظيماتش برم ) :8::8:مودم TP -Link

اگه تاپيكي هست كه كار با تنظيمات مدم رو ياد ميده .... لطفا معرفي كنيد ....:31::31:

ممنونم دوستان:11::11::11:

mehdi_vsgh
06-01-2009, 22:22
سلام....
ببخشيد آيا مي تونم خودم مودمم رو از حالتي كه پسورد مي خواد به حالتي كه نمي خواد ( مثل كافي نت ) تغيير بدم؟؟؟؟ ( يعني همون تو تنظيماتش برم ) :8::8:مودم TP -Link

اگه تاپيكي هست كه كار با تنظيمات مدم رو ياد ميده .... لطفا معرفي كنيد ....:31::31:

ممنونم دوستان:11::11::11:
شدنش که میشه...
باید برین تو قسمت تنظیمات مودمتون(من ای پی مودمتون را نمیدونم چیه)
یه قسمت داره واسه حالت PPPoE
که اونجا یوزر نیمو پسورد را تعریف میکنی واسش

بعد از اون دیگه هر وقت سیستمت را روشن کنی تو اینترنته و دیگه نیازی نیست که کانکشن بسازی

amirlovely
07-01-2009, 00:50
سلام a6l3i

soroush1362
07-01-2009, 01:25
دوست عزیز من مودم SMC-7901BRA3 رو پیشنهاد میکنم. قیمت ندارم ولی مطمئنم قیمتش مناسبه و با گارانتی ساخت سیستم ارائه میشه. بعلاوه مودم خیلی خوبیم هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

psp2004
07-01-2009, 08:33
مي خاستم بدونم امكان داره يه مودم به ناحيه مخابراتي جايي نخوره؟
آخه من يه دونه d-link مدل dsl-320t دارم وقتي از شركت adsl ام براي نصب اومده بودند نتونستند گفتند خرابه . بردم گارانتي ، اونجا جلو چشمم تست كرد ديدم كانكت شد . بعد وقتي به اون شركت اينترنتي گفتم مودم ايرادي نداره گفت كه مودمتون با اين ناحيه مخابراتي سازگاري ندارد..
اگه ميشه كمكم كنيد بگيد اشكال از مودم منه يا اون شركت اينترنتي كه بلد نيست و بهونه مي آره؟

mehdi_vsgh
07-01-2009, 09:19
مي خاستم بدونم امكان داره يه مودم به ناحيه مخابراتي جايي نخوره؟
آخه من يه دونه d-link مدل dsl-320t دارم وقتي از شركت adsl ام براي نصب اومده بودند نتونستند گفتند خرابه . بردم گارانتي ، اونجا جلو چشمم تست كرد ديدم كانكت شد . بعد وقتي به اون شركت اينترنتي گفتم مودم ايرادي نداره گفت كه مودمتون با اين ناحيه مخابراتي سازگاري ندارد..
اگه ميشه كمكم كنيد بگيد اشكال از مودم منه يا اون شركت اينترنتي كه بلد نيست و بهونه مي آره؟
با ناحیه مخابراتی نه...
با خود شرکت ناسازگاره

معمولا شرکتا تنظیمات همه مودمها رو بلد نیستن...شما باید یه مودمی میگرفتی که شرکت بتونه واست تنظیم کنه وگرنه مشکلی وجود نداره

eiankei
07-01-2009, 13:01
دوستان من یه مودم am602 دارم و الان نزدیک به 2 ساله ازش استفاده می کنم. از داتک سرویس 512 گرفتم ولی سرعتم از 390-400 به هیچ صورت بالاتر نمی ره!! می خوام بدونم می تونه ربطی به تنظیمات یا حتی خود مودم داشته باشه؟!

vahid_civil
07-01-2009, 13:09
دوستان من یه مودم am602 دارم و الان نزدیک به 2 ساله ازش استفاده می کنم. از داتک سرویس 512 گرفتم ولی سرعتم از 390-400 به هیچ صورت بالاتر نمی ره!! می خوام بدونم می تونه ربطی به تنظیمات یا حتی خود مودم داشته باشه؟!

خیر.مودم به هیچ عنوان تو سرعت تاثیر نداره.مودم خوبی هم دارین.
به پشتیبانیتون زنگ بزنید.(داتک)

psp2004
07-01-2009, 14:44
نظرتون راجع به مودم هاي comtrend چيه ؟
در مورد اين مداش چي ct-5611 ؟

a6l3i
07-01-2009, 16:15
سلام a6l3i

سلام amirlovely

آره زنگ زدم. گفت : (( مگه نمیشه ؟!؟ تا چند وقت پیش میشد! همه مدل های wl500 , 600, 700 اینکار رو انجام می داده ! شاید جدیدا حذف کردن )) :18:
به واحد فنی خود asus ایمیل زدم. گفت این توانائی فقط تو 500 و 700 هستش:37:. از همون ابتدا 500 این توانائی رو نداشته و ندارد و نه خواهد داشت :31:
ولی یه توانائی باحالش اینکه اگه مودم تو خونه on باشه ، میشه از هرجا با هارد External ای که بهش وصله از طریق FTP ارتباط برقرار کرد. (IP باید valid و static باشه . اگر هم static نباشه تا وقتی مودم قطع نشه و IP توسط ISP عوض نشده باشه میشه .)

amirlovely
08-01-2009, 00:07
سلام amirlovely

آره زنگ زدم. گفت : (( مگه نمیشه ؟!؟ تا چند وقت پیش میشد! همه مدل های wl500 , 600, 700 اینکار رو انجام می داده ! شاید جدیدا حذف کردن )) :18:
به واحد فنی خود asus ایمیل زدم. گفت این توانائی فقط تو 500 و 700 هستش:37:. از همون ابتدا 500 این توانائی رو نداشته و ندارد و نه خواهد داشت :31:
ولی یه توانائی باحالش اینکه اگه مودم تو خونه on باشه ، میشه از هرجا با هارد External ای که بهش وصله از طریق FTP ارتباط برقرار کرد. (IP باید valid و static باشه . اگر هم static نباشه تا وقتی مودم قطع نشه و IP توسط ISP عوض نشده باشه میشه .)

سلام
حیف شد wl-700 هم adsl modem نداره
ایا نمیشه با نصب یه فریمور دیگه این امکانات دانلود رو به 600 اضافه کرد؟

یکیم یعنی من می تونم از یه جای دیگه به غیر از خونه وارد هارد اکستر نال بشم و استفاده کنم؟

a6l3i
08-01-2009, 11:24
سلام
حیف شد wl-700 هم adsl modem نداره
ایا نمیشه با نصب یه فریمور دیگه این امکانات دانلود رو به 600 اضافه کرد؟

یکیم یعنی من می تونم از یه جای دیگه به غیر از خونه وارد هارد اکستر نال بشم و استفاده کنم؟

یه سری firmware تو فروم ها دیدم که امکاناتی رو اضافه میکنه که دانلود هم یه جورائی شامل میشه . ولی موردی پیدا نکردم که قابل اطمینان باشه . تو فروم ها خیلی ها بعد از ریختن اونها ، firmware خود asus رو دوباره ریختن ! علی الظاهر هنوز کامل نشدن.

آره. همونطور که گفتم اگه هارد به مودم وصل و مودم رو روشن بذاری ، تا وقتی که IP عوض نشه ، با زدن آدرس IP ای که مودم باهاش به اینترنت وصل شده و بعد آدرس FTP ای که خودت واسه پورت usb مودم تعیین کردی ( مثلا 192.168.1.1:1111 ) میشه از راه دور اطلاعات هارد رو بخونی یا روش رایت کنی. دقیقا مثل یه FTP !

mehdi_vsgh
08-01-2009, 11:28
سلام خدمت همه اساتید.
من بالاخره تصمیم گرفتم از شر این اینترنت زغالی خلاص بشم!
البته چندتا مشکل دارم:
1- ما 2 تا کامپیوتر داریم که با هم شبکند میخواستم بدونم اگه من بخوایم اینترنت بگیریم باید از این سرویسهای چند ip ها استفاده کنیم یا میتونیم اینترنت عادی بگیریم و با هم مثلا شیر کنیم؟
2- اگه بخوایم اینترنت عادی بگیریم آیا مدمی هست که به دو تا کامپیوتر ما وصل بشه و اتصال ما رو هم حفظ کنه یعنی من و داداشم بتونیم با هم بازی کنیم و اون جدا بره اینترنت و من هم جدا برم اینترنت؟
3- با توجه به اینکه ما psp و ps3 داریم میخواستم بدونم مدمی هست که علاوه بر شرایط بالا وایرلس هم داشته باشه؟قیمتش چنده؟

خیلی ممنون
قسمت شبکش را بهتره دوستانی که واردتر هستن بهت کمک کنند

2. بله هست.. مودمهایی که هم lan و هم usb میخورن همگی قادر هستن به چند سیستم وصل بشن
3. بله هست..اکثر مودمهای وایرلس قابلیت رو دارند...
حالا توضیحات دقیقتر رو دوستان خدمتتون عرض خواهند کرد

Hamid Reza
08-01-2009, 13:41
سلام دوستان
مام تو مشکل افتادیم:31:
من امروز ویندوز عوض کردم ولی دیگه هر کاری میکنم cd مودم نصب نمیشه
مودمم corecess 3112ug هست و از آسیاتک استفاده میکنم
این ویندوز جدید هم با قدیم فقط فرقش اینه که sp3 هست قبلی sp2 بود
این 2 تا پیغام رو میده:

ممنون میشم کمک کنید:11:

mehdi_vsgh
08-01-2009, 13:58
سلام دوستان
این 2 تا پیغام رو میده:

ببینم مگه مودمت پورت lan نداره..
اگه داره خوب از لن استفاده کن اینهمه هم دردسر نداری..

اگه کارت شبکه نداری به نظرم میصرفه که یکی بخری(یه دسته دوم و ارزون قیمت فکر نمیکنم بالای 10 تومن بشه (قطعا کمتره)

Hamid Reza
08-01-2009, 14:33
ببینم مگه مودمت پورت lan نداره..
اگه داره خوب از لن استفاده کن اینهمه هم دردسر نداری..

اگه کارت شبکه نداری به نظرم میصرفه که یکی بخری(یه دسته دوم و ارزون قیمت فکر نمیکنم بالای 10 تومن بشه (قطعا کمتره)

نه نداره
این نامردا اولش ما هیچی بلد نبودیم این مودم آشغال رو به ما انداختن :31:
زنگ زدم شرکت میگم نصب نمیشه میگه نمیدونم :19:
آخه چه وضعیه
شما نمیدونی مشکل از کجاست؟؟
خواهشا یکی کمک کنه

این چند روزی را بگذرونیم بعد حتما این مودم را میندازم آشغالی یکی دیگه میخرم

ahriman323
08-01-2009, 15:03
سلام دوستان
این 2 تا پیغام رو میده:
سلام دوست عزیز
2 تا احتمال وجود داره
یکی این که سی دی مودم خراب شده یکی دیگه این که ویندوز شما بد نصب شده

حالا شما این فایل newdev.dll را کپی کن توی system32 شاید درست بشه و نیاز نباشه ویندوز عوض کنید یا درایور مودم را دانلود کنید

Hamid Reza
08-01-2009, 17:15
سلام دوست عزیز
2 تا احتمال وجود داره
یکی این که سی دی مودم خراب شده یکی دیگه این که ویندوز شما بد نصب شده

حالا شما این فایل newdev.dll را کپی کن توی system32 شاید درست بشه و نیاز نباشه ویندوز عوض کنید یا درایور مودم را دانلود کنید

من دیگه حوصله عوض کردن ویندوز را ندارم:31:
هیچ راهی نداره؟؟
این درایورش رو برای xp باید از کجا گرفت؟؟؟

ahriman323
08-01-2009, 18:09
هیچ راهی نداره؟؟

درست نشد با اون فایل؟!
ولی احتمال این که مشکل از ویندوز باشه بیشتره هاااا
باور کن بخواهی بگردی دنبال درایورش سخت تره چون من الان حدود 20 دقیقا داشتم دنبالش میگشتم ولی هیچ:24:
همون وینوز را عوض کنی راحت تری:31:
توی سایت اسیا تک شاید باشه!!

Hamid Reza
08-01-2009, 18:23
درست نشد با اون فایل؟!
ولی احتمال این که مشکل از ویندوز باشه بیشتره هاااا
باور کن بخواهی بگردی دنبال درایورش سخت تره چون من الان حدود 20 دقیقا داشتم دنبالش میگشتم ولی هیچ:24:
همون وینوز را عوض کنی راحت تری:31:
توی سایت اسیا تک شاید باشه!!

آره از ویندوز هست
فکر کنم کاره sp3 باشه
یه کاری با اختیارات کرده
باید اونارو دستکاری کنم:31:

hoomany
08-01-2009, 19:28
هیچ راهی نداره؟؟

برو وب سایت کرسس و دنبالش بگرد.
ضمنا با ساپورتشون هم میتونی مکاتبه کنی.

carraddine
08-01-2009, 19:41
سلام.
من تازه adsl گرفتم.
برای نصب اسپیلیتر یه سوال دارم :

گوشی تلفنی که استفاده می شه در طبقه بالایی خونمون هست ولی من طبقه پایین هستم می خواستم ببینم باید اسپیلتر رو به گوشی تلفن بالا وصل کنم یا بیارم پایین به مودم وصل کنم یا اینکه باید دو تا بخرم به هر دو وصل کنم؟
ممنون

root professional
09-01-2009, 02:40
دوستانی که سر می آورند میخواستم بدونم مدم زیر
D-Link DSL-2640B ADSL2/2+ Modem
قابلیتهای مورد نظر من رو داره؟
1- 2 کامپیوتر رو با هم شبکه کنه
2- به اینترنت ADSL معمولی وصل بشه هر دو کامپیوتر رو به اینترنت وصل (کنه بدون نیاز به روشن بودن دیگری)
3- PSP و PS3 رو با وایر لس به اینترنت وصل کنه.

ممنون میشم اگه جواب بدین.

a6l3i
09-01-2009, 14:35
سلام.
من تازه adsl گرفتم.
برای نصب اسپیلیتر یه سوال دارم :

گوشی تلفنی که استفاده می شه در طبقه بالایی خونمون هست ولی من طبقه پایین هستم می خواستم ببینم باید اسپیلتر رو به گوشی تلفن بالا وصل کنم یا بیارم پایین به مودم وصل کنم یا اینکه باید دو تا بخرم به هر دو وصل کنم؟
ممنون
سلام
اگه رو خط نویز داری باید واسه هر کدوم جدا بذاری. چون فرکانس سیگنال های صدا و فکس با فرکانس سیگنال های adsl فرق دارن که باید واسه تلفن و مودم از هم جدا بشن. من که فقط یکی گذاشتم واسه مودم . چون رو تلفن نویز نداریم.(تازه فکس هم مشکلی نداره!!) . این بستگی به تجهیزات مخابرات هر منطقه داره.

موفق باشی . . .

a6l3i
09-01-2009, 14:55
دوستانی که سر می آورند میخواستم بدونم مدم زیر
D-Link DSL-2640B ADSL2/2+ Modem
قابلیتهای مورد نظر من رو داره؟
1- 2 کامپیوتر رو با هم شبکه کنه
2- به اینترنت ADSL معمولی وصل بشه هر دو کامپیوتر رو به اینترنت وصل (کنه بدون نیاز به روشن بودن دیگری)
3- PSP و PS3 رو با وایر لس به اینترنت وصل کنه.

ممنون میشم اگه جواب بدین.
سلام
با مراجعه به سایت زیر ( که با زدن عبارت D-Link DSL-2640B تو گوگل به راحتی پیدا شد ) ، میتونید اطلاعات خوبی از این مودم بدست بیارین :

1 و 2 ) این مودم ها ( که روتور دارن ) در ابتدا تنظیمات ISP رو از شما میگیرن و در خود save میکنن. بعد از اون کافیه مودم روشن باشه. تمام سیستم هایی که بهش وصلن ( چه با کابل شبکه و چه wireless )علاوه بر اینکه باهم شبکه هستن ، میتونن برن تو net.

3- من PS3 ندارم و اینو باید از بازی خورها بپرسی:31: ولی فکر کنم اگه PS3 کارت شبکه wireless داشته باشه میتونه مثل یه client به روتور ( مودم ) وصل و وارد net بشه. یه سر تو فروم های ps3 برو. مثل این:

موفق باشی . . .

mehraboun1985
09-01-2009, 18:59
linksys asus
کدوم یکی از این 2 تا بهتره؟
البته میخوام وایرلس باشه

نظر خودم asus am604g بود.یکی از دوستانم گفت linksys بگیرم بهتره.خودش linksys wag500 داره.و خیلی هم راضیه

به نظر شما کدوم رو بگیرم بهتره؟(قیمتشون هم حدود 100 هست.)
اگه چیز دیگه ای به نظرتون میرسه که بهتره بگید.
نمیخوام 3-4 ماه دیه مجبور بشم عوض کنم.

ashkan_mc
09-01-2009, 19:13
با سلام به اساتید گرامی ...
من در مورد خرید مودم سوال دارم ...
می خوام مودم ASUS am602 بخرم ...

1) اصل این مودم کجاییه ؟؟ آیا تقلبیش هم تو بازار اومده ؟؟؟
2) اگه تقلبی داره فرق بین اصل و تقلبیش رو از کجا میشه بفهمم ؟؟؟ نمی خوام سرم کلاه بره ...
3) گارانتی خوب برای این مودم چیه ؟؟؟ اگه امکانش هست قیمتش رو با این گارانتی بفرمایید ؟؟؟
4) فرق این مدل با مدل ASUS am 604 چیه ؟؟؟

با سپاس بیکران ....

reb
09-01-2009, 20:20
می خوام مودم asus am602 بخرم ...

2) اگه تقلبی داره فرق بین اصل و تقلبیش رو از کجا میشه بفهمم ؟؟؟ نمی خوام سرم کلاه بره ...
3) گارانتی خوب برای این مودم چیه ؟؟؟ اگه امکانش هست قیمتش رو با این گارانتی بفرمایید ؟؟؟
4) فرق این مدل با مدل asus am 604 چیه ؟؟؟

با سپاس بیکران ....
من فقط جواب سوال آخر رو میدونم:
مدل 604 یو اس بی نداره عوضش 4 تا لن داره با اکسس پوینت برای وایرلس مدل 602 یک یو اس بی و یکی لن داره.
بنطر من اگه 604 بگیری بهتره الانهم نیاز نباشه فردا پس فردا ممکنه بهش احتیاج داشته باشی.

a6l3i
09-01-2009, 22:08
می خوام مودم ASUS am602 بخرم ...

4) فرق این مدل با مدل ASUS am 604 چیه ؟؟؟

با سپاس بیکران ....
سلام اشکان خان

یه سرچ کوچیک تو تاپیک بزنی بد نیست! مطمئنم جواب خیلی از سوالاتت رو پیدا میکنی!:11:

1) الان فقط چینیش تو بازار هست.

2) بهتره از گارانتی اصلی asus ( شرکت تهران فراژه ) بخری. تو پایتخت فروشگاه دالای کامپیوتر داره.
تهران فراژه :
دالای کامپیوتر:
3) از 602 خبر ندارم ( میگن حدود 50 ) ولی AM604g هفته پیش 105 تومن بود. ( گارانتی فراژه 2 ساله )
4) همونطور که reb گفت، 604 علاوه بر شبکه کردن از طریق 4 پورت lan ، میتونه بصورت wireless هم سیستم های اطراف رو تحت پوشش اینترنت و شبکه قرار بده.

موفق باشی . . .

ashkan_mc
09-01-2009, 23:35
سلام اشکان خان

یه سرچ کوچیک تو تاپیک بزنی بد نیست! مطمئنم جواب خیلی از سوالاتت رو پیدا میکنی!:11:

1) الان فقط چینیش تو بازار هست.

2) بهتره از گارانتی اصلی asus ( شرکت تهران فراژه ) بخری. تو پایتخت فروشگاه دالای کامپیوتر داره.
تهران فراژه :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددالای کامپیوتر:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3) از 602 خبر ندارم ( میگن حدود 50 ) ولی am604g هفته پیش 105 تومن بود. ( گارانتی فراژه 2 ساله )
4) همونطور که reb گفت، 604 علاوه بر شبکه کردن از طریق 4 پورت lan ، میتونه بصورت wireless هم سیستم های اطراف رو تحت پوشش اینترنت و شبکه قرار بده.

موفق باشی . . .

ببخشید استاد عزیز ... من با دایل آپ واقعاً سخته 192 صفحه رو بگردم ولی حق با شماست ... شاید دفعۀ 10 ام باشه با این سوال ها جواب میدادی ... ممنون ... حالا این چینیش بدرد بخور هست ؟؟ امان از این چین ... دست از سر ما بر نمی داره ... :11:

ashkan_mc
09-01-2009, 23:36
ببخشید استاد عزیز ... من با دایل آپ واقعاً سخته 192 صفحه رو بگردم ولی حق با شماست ... شاید دفعۀ 10 ام باشه با این سوال ها جواب میدادی ... ممنون ... حالا این چینیش بدرد بخور هست ؟؟ امان از این چین ... دست از سر ما بر نمی داره ... :11:

a6l3i
10-01-2009, 03:07
linksys asus
البته میخوام وایرلس باشه

نظر خودم asus am604g بود.یکی از دوستانم گفت linksys بگیرم بهتره.خودش linksys wag500 داره.و خیلی هم راضیه

سلام
هردو عالی هستن و با توانائی و قیمت های یکسان. فرقشون اینه که بعضی ISP ها به linksys شدیدا حساسیت دارن و میگن به شبکه و تجهیزات ما نمی خوره. درحالیکه بسیاری از کاربران دارن استفاده میکنن. مثل دوست شما.
هر دوشون تا سرعت های چندین مگابایت بر ثانیه رو ساپورت میکنن که سرعت نفتی ایران ( که آرزوی ما 1 مگه ) حالا حالاها به اون نمیرسه و نیازی به تعویض مودم پیدا نخواهید کرد:31: !
پس اگه میخواین فردا ISP ها سرگردونتون نکنن ( مثل بلائی که سر دوستمون تو پست 1891 اومده ! ) پیشنهاد می کنم asus بگیرید . 604 گزینه خیلی خوبیه.

سلام 2باره
فعلا که ما دست از سر اونا بر نمیداریم :31: . من خودم هفته پیش ASUS-Wl600g چینی خریدم. ( از فراژه - 160 تومن) . از این گذشته پرینتر رنگیم ( Canon ip4500 ) ، اسکنرم ( canon- 4400f ) و پرینتر سیاه سفید ( Samsung-ML2250) ام هم چینی هستن. غیر از این تو ایران گیر نمیآد:19: اگر هم باشه معلوم نیست تقلبیه یا نه !! فعلا که گنجشک رو رنگ میکنن جای قناری میدن به خورد ملت:34:
من که تا حالا شانس آوردم و دستگاه های چینیم باهم خوب تا کردن :27:. والا کار اسمبل کردن رو که دستگاه ها و ربات انجام میده و خود چینی ها فقط تو مرحله بسته بندیش دخیلن:20: . البته خوب linksys و U.S.R و برندهای مشهور جای خود دارن ( که شنیدم اونها هم تو چین مونتاژ میشن ) و فقط طراحیشون مال فرنگه ! مهم گارانتی خوبه که اگه دستگاه آخ گفت پاسخگو باشه.

نتیجه اینکه : در شهر کورها یک چشمی پادشاست !

یا حق . . .

mrazavi
10-01-2009, 12:16
linksys asus
البته میخوام وایرلس باشه

من امروز يه wag54g2 خريدم 93 تومن. جديد اومده. هنوز ازش استفاده نكردم ببينم چطوره

weblox
10-01-2009, 12:41
آقایون من یه چیزی رو نفهمیدم چرا ای دی اس ال 64 سرعتش در ثانیه به 6 تا 7 میرسه مگه مثل اسمش نباید ثانیه ای 64 کیلوبایت باشه؟

خوب اگه مثلا 10 کاربرست که سرعتش شده 6 تا 7 کیلو در ثانیه چرا باز بهش می گن تک کاربره؟

mostafaeshghi
10-01-2009, 13:09
آقایون من یه چیزی رو نفهمیدم چرا ای دی اس ال 64 سرعتش در ثانیه به 6 تا 7 میرسه مگه مثل اسمش نباید ثانیه ای 64 کیلوبایت باشه؟

خوب اگه مثلا 10 کاربرست که سرعتش شده 6 تا 7 کیلو در ثانیه چرا باز بهش می گن تک کاربره؟

نه دوست عزیز !

64 کیلو بیت هست نه بایت ! هر 8 بیت میشند 1 بایت ! پس بنابراین 64کیلوبیت تقسیم بر 8 مساوی است با 8 کیلوبایت ! که البته باید توجه دااشت 8کیلوبایت ایده آلترین وضعیت است که عناصر مختلفی بر این سرعت تاثیر میگذارند!

a6l3i
10-01-2009, 20:02

سلام عزیز :
64 سرعت search تو نت هستش . شما احتمالا سرعت دانلود رو گفتید 8 . اگه ایجوریه مشکلی نیست. همیشه سرعت دانلود یک هشتم (1/8) سرغت search باید باشه!
واسه تست کردن سرعت دسترسی به نت سایت های زیادی هست. یکیش اینه. اول تمام برنامه هایی که از اینترنت استفاده میکنن ، حتی تو backgroud رو ببندید.
من شاتل( ART1 ( 128 Kbps دارم. این رو هم همین الان گرفتم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشی. . .

kharkhoon
11-01-2009, 10:51
دوستان میشه چندتا مودم adsl wireless با پورت اترنت معرفی کنن؟(زیر 100 تومن:31:)

m1d1y
11-01-2009, 12:18
سلام
من هفته پیش سرویسم فعال شد از فردای اونروز روی خط تلفن نویز افتاده البته اگر به پریزی که مودم وصله تلفن رو وصل کنیم مشکلی نداره ولی در پریزهای دیگه نویز وجود داره و بعضی مواقع کم و زیاد می شه
اسپیلیتر هم گذاشتم ولی جواب نداد تازه بعضی مواقع نویز هم با اسپلیتر بیشتر می شه!
تموم جاهاییکه سیمهای تلفن به هم وصل شده بودند رو هم کنترل کردم ولی
به نظرتون مشکل از چیه؟

BehzadKiNG
11-01-2009, 21:19
سلام دوستان . . .
من adsl ام نصب شده ولی مودمم تنظیماتش یادم رفته ! نیم ساعت باهاش ور رفتم نتونستم این ایسوس رو ، درستش کنم !
اون مثلث که میاد ، اول قرمز بعد زرد بعد سبز !
الان این فقط تو قرمز مونده !
چیکار باید کنم ؟

a6l3i
12-01-2009, 02:02
سلام
من هفته پیش سرویسم فعال شد از فردای اونروز روی خط تلفن نویز افتاده البته اگر به پریزی که مودم وصله تلفن رو وصل کنیم مشکلی نداره ولی در پریزهای دیگه نویز وجود داره و بعضی مواقع کم و زیاد می شه
اسپیلیتر هم گذاشتم ولی جواب نداد تازه بعضی مواقع نویز هم با اسپلیتر بیشتر می شه!
تموم جاهاییکه سیمهای تلفن به هم وصل شده بودند رو هم کنترل کردم ولی
به نظرتون مشکل از چیه؟

سلام ، معمولا وقتی نویز زیاده باید واسه هر تلفن یه splitter بذاری . احتمالا شما فقط واسه مودم و تلفن متصل به اون گذاشتی. من خودم از شاتل دارم . اوایل انگاری یکی داشت کابل تلفن شنا میکرد . واسه هر تلفن یه splitter گذاشتم ، حل شد. ولی الان فقط واسه مودم گذاشتم. چون اصلا نویز ندارم!! ( اینجا ایران است ):15:

سلام دوستان . . .
من adsl ام نصب شده ولی مودمم تنظیماتش یادم رفته ! نیم ساعت باهاش ور رفتم نتونستم این ایسوس رو ، درستش کنم !
اون مثلث که میاد ، اول قرمز بعد زرد بعد سبز !
الان این فقط تو قرمز مونده !
چیکار باید کنم ؟
سلام ، عزیز لاقل بگو مریض کی هست:46: ؟ اینجور که گفتی باید asus باشه. 1) رو مثلث دوبار کیلک کن، وقتی پنجره باز شد 2) کلیدهای Alt + D رو بزن. تو پنجره جدید ، 3) برو به تب Config و مقادیر زیر رو اینجوری کن :
VPI=0 و VCI=35 ( شایدم بر عکس :31:). بعد یه Ok بزن و4) دکمه reset رو کلیک کن.
موفق باشی . . .

babialex
12-01-2009, 02:57
یه سوال : اتصال از طریق lan و usb فرق داره ؟

مودمم asus 602 هستش

سرویس آرت 64 شاتل دارم

تهران هستم

منطقه مخابراتی شهید بهشتی

گاهی چراغ status و lan روشن میمونه ولی اینترنت قطعه !! send , recive ای وجود نداره !

جدیدا این نرم افزار هارو نصب کردم :

avast antivirus

systemCare

regCure

من هم ویستا سرویس پک 1 دارم هم xp که توی هر دو ویندوز وصلم و مشکلی ندارم
البته اولش کسی که اومده بود سرویس رو تحویل بده نتونست روی ویستا تحویل بده و توی xp تحویل داد و رفت

برنامه system care اعلام کرد که آخرین ورژن درایور کارت marvell yukon ethernet controller driver هستش برای دانلود که مال 2008 و ورژن مال خودم 2006 بود
شاید با نصب درایور جدید درست بشه نه ؟ یا ربطی نداره !

ویندوز ویستا سرویس پک 1 نصب کردم تمام آپدیت های به روز هم براش انجام دادم !

تنظیمات اتصال ویندوز جایی رو نداره که اگر اتصال قطع شد اتوماتیک وصل بشه ؟ یا مودم اتوماتیک ریست بشه ؟

Mohsen khan
12-01-2009, 07:53
اين دو نوع اتصال در نوع سرعت تفاوت هايي دارند
البته خود شركت ها توصيه مي كنند از پورت شبكه استفاده كنيد
اون نداشتن send و recive هم احتمالا از isp هست

Hamid Reza
12-01-2009, 09:38
یه سوال : اتصال از طریق lan و usb فرق داره ؟

مودمم asus 602 هستش

سرویس آرت 64 شاتل دارم

تهران هستم

منطقه مخابراتی شهید بهشتی

گاهی چراغ status و lan روشن میمونه ولی اینترنت قطعه !! send , recive ای وجود نداره !

جدیدا این نرم افزار هارو نصب کردم :

avast antivirus

systemCare

regCure

من هم ویستا سرویس پک 1 دارم هم xp که توی هر دو ویندوز وصلم و مشکلی ندارم
البته اولش کسی که اومده بود سرویس رو تحویل بده نتونست روی ویستا تحویل بده و توی xp تحویل داد و رفت

برنامه system care اعلام کرد که آخرین ورژن درایور کارت marvell yukon ethernet controller driver هستش برای دانلود که مال 2008 و ورژن مال خودم 2006 بود
شاید با نصب درایور جدید درست بشه نه ؟ یا ربطی نداره !

ویندوز ویستا سرویس پک 1 نصب کردم تمام آپدیت های به روز هم براش انجام دادم !

تنظیمات اتصال ویندوز جایی رو نداره که اگر اتصال قطع شد اتوماتیک وصل بشه ؟ یا مودم اتوماتیک ریست بشه ؟

در تکمیل حرف دوست عزیزمون محسن خان باید بگم که

usb و lan دو نوع پورت هستند
ولی usb به نظرم تو شبکه جایی نداره:31:
یعنی نمیتونه انتظارات را بر آورده کنه ولی lan واقعا عالیه
البته تو نوع کیفیت و سرعت خود اینترنت تاثیر نداره

send و recive از خود شرکت هست که گاهی قطع میشه و ربطی به داشتن یا نداشت و استفاده کردن یا استفاده نکردن از برنامه خاصی نیست

مودمتون خیلی عالیه یکی از بهترین مودم هاست

درایور جدید داشتن بهتره ولی زیادم مهم نیست به هر حال نصب درایور جدید بهتره

ممنون:11:

mohammad.y1993
12-01-2009, 10:45
سلام...
ببخشيد دوستان من IPم 192.168.1.1 هست ولي هرچي تو IE مينويسم نميره توش....بايد چي كاركنم ؟؟؟:19:
شرمنده همش تقصير صبانت هست مجبورم به خاطري كه اشتراكم قطع نشه حداقل هر هفته يك بار وصل بشم حلا هم مي خوام برم مسافرت و كسي هم كه خونمون نيست به جز مادرم كه بلد نيست با كامپيوتر كار كنه منم مي خوام وقتي مسافرتم با خاموش روشن كردن كامپيوتر هفته اي يك بار ، از قطع شدن اشتراكم جلوگيري كنم :43:

ميشه لطفا بهم كمك كنيد.... :11::11::11:

راستي يك سوال ديگه : اگه من مودم رو هيچ وقت خاموش نكنم بلايي سرش مياد :24: اخه مودم من داغ ميكنه (tp-link) واسه همين من خاموشش مي كنم ولي وقتي تو كافي نت بودم مودممون data-shin بود و داغ نمي كرد.... ممنون :11::11::11::11:

mehdi_vsgh
12-01-2009, 11:31
سلام...
ببخشيد دوستان من ipم 192.168.1.1 هست ولي هرچي تو ie مينويسم نميره توش....بايد چي كاركنم ؟؟؟:19:
شرمنده همش تقصير صبانت هست مجبورم به خاطري كه اشتراكم قطع نشه حداقل هر هفته يك بار وصل بشم حلا هم مي خوام برم مسافرت و كسي هم كه خونمون نيست به جز مادرم كه بلد نيست با كامپيوتر كار كنه منم مي خوام وقتي مسافرتم با خاموش روشن كردن كامپيوتر هفته اي يك بار ، از قطع شدن اشتراكم جلوگيري كنم :43:

ميشه لطفا بهم كمك كنيد.... :11::11::11:

راستي يك سوال ديگه : اگه من مودم رو هيچ وقت خاموش نكنم بلايي سرش مياد :24: اخه مودم من داغ ميكنه (tp-link) واسه همين من خاموشش مي كنم ولي وقتي تو كافي نت بودم مودممون data-shin بود و داغ نمي كرد.... ممنون :11::11::11::11:
برو مسافرت مشکلی پیش نمیاد
مهم اینه که بعد از اینه اشتراک گرفتی در هفته اول حداقل یک بار با اکانت روزانه کانکت بشی تا یک ماهت از اون لحظه شروع بشه...

حالا بعد از اون شما دیگه اصلا تا آخر اشتراک ماهانه کانکت نشو
مشکلی پیش نمیاد

mohammad.y1993
12-01-2009, 11:36
برو مسافرت مشکلی پیش نمیاد
مهم اینه که بعد از اینه اشتراک گرفتی در هفته اول حداقل یک بار با اکانت روزانه کانکت بشی تا یک ماهت از اون لحظه شروع بشه...

حالا بعد از اون شما دیگه اصلا تا آخر اشتراک ماهانه کانکت نشو
مشکلی پیش نمیاد

سلام....
دوست عزيزم من از صبانت مي گيرم و اين گفته من هم توسط خود شركت در سايت زده شده :

نقل از sabanet.ir

قابل توجه مشترکین محترم :
باتوجه به عدم استفاده پاره ای از کاربران از سرویسهای خریداری شده و مشکلات ایجاد شده مقرر گردید در صورتیکه سرویس بیش از یک هفته بلا استفاده بماند ، سرویس برگشت خورده و پورت جهت استفاده سایر کاربران آزاد گردیده . دستورالعمل فوق در خصوص تمدید سرویس نیز اعمال میگردد.
حالا از اين كه بگذريم ميشه در هر صورت به من كمك كنيد ، مي خوام تنظيمات مودمم رو ياد بگيرم ... بدوم بهتره تا ندونم :27::27::11::11::8:
موفق باشي دوست عزيز :11::11::11:

hossein_3650
12-01-2009, 13:00
بچه ها او رو خدا کمکم کنین
من شنبه هفته پیش سرویس حجمی 1gig از آسیا تک گرفتم.شنبه اومدم کانکت بشم دیدم زده حجمتون تمام شده.رفتم تو سایتش دیدم 300mg upload و بقیه اش آپلود بوده.در حالی که من اصلا uplod نداشتم و نهایت 100mg download داشتم.
دوباره امروز پول ریختم شارژش کردم.10 دقیقه هم استفاده نکردم رفتم تو سایت توی ریز کارکرد دیدم زده 7mg upload شده.
تو رو خدا بگین چیار کنم؟
پسوردمم عوض کردم.ولی فایده نداره.
خواهش میکنم کمکم کنین
آخرین UPDATE کسپر هم رو سیستمم نصبه

mehdi_vsgh
12-01-2009, 15:41
سلام....
دوست عزيزم من از صبانت مي گيرم و اين گفته من هم توسط خود شركت در سايت زده شده :

نقل از sabanet.ir

حالا از اين كه بگذريم ميشه در هر صورت به من كمك كنيد ، مي خوام تنظيمات مودمم رو ياد بگيرم ... بدوم بهتره تا ندونم :27::27::11::11::8:
موفق باشي دوست عزيز :11::11::11:
این قانون فقط برای کسانیه که وقتی اکانتشون را شارژ میکنن اصلا از اکانت روزانه استفاده نمیکنن
شما باید حتما در هفته اول یک بار رو استفاده کنید
اما دیگه نیازی نیست در روزای دیگه استفاده کنید
مهم همون بار اوله که شارژ شما آغاز بشه....

در ضمن اون آی پی مطمئنی برای مودمتون هستش؟؟؟؟

mehdi_vsgh
12-01-2009, 15:42
من شنبه هفته پیش سرویس حجمی 1gig از آسیا تک گرفتم.شنبه اومدم کانکت بشم دیدم زده حجمتون تمام شده.رفتم تو سایتش دیدم 300mg upload و بقیه اش آپلود بوده.در حالی که من اصلا uplod نداشتم و نهایت 100mg download داشتم.
دوباره امروز پول ریختم شارژش کردم.10 دقیقه هم استفاده نکردم رفتم تو سایت توی ریز کارکرد دیدم زده 7mg upload شده.
تو رو خدا بگین چیار کنم؟
خواهش میکنم کمکم کنین
آخرین update کسپر هم رو سیستمم نصبه
اینو بارها توضیح داده شده
دوست عزیز اون چیزی که شما به عنوان دانلود و آپلود در نظر میگیری فرق میکنه با ترافیک مصرفی

شما هر کاری که تو اینترنت انجام بدین جز ترافیکه
باز کردن صفحات
اپدیت کردن نرم افزارها
دانلود
آپلود
همه و همه جز ترافیک هستن

mohammad.y1993
12-01-2009, 16:28
این قانون فقط برای کسانیه که وقتی اکانتشون را شارژ میکنن اصلا از اکانت روزانه استفاده نمیکنن

خيلي ممنون دوست عزيز ... خيالم راحت شد ( اجرت با خدا ) :10::10: :26::3:
نمظوت از اينكه IP مطمئني هست چيه؟؟؟ خوب رو جعبش نوشته ... تازه يه IP هم اي هست كه تو خود كامپيوتر نوشته ولي بازهم هيچ اصري نداره !!!!

اينم عكس :

مننونم :11::11::11:

mehdi_vsgh
12-01-2009, 16:38
نمظوت از اينكه ip مطمئني هست چيه؟؟؟ خوب رو جعبش نوشته ... تازه يه ip هم اي هست كه تو خود كامپيوتر نوشته ولي بازهم هيچ اصري نداره !!!!

اينم عكس :

رو یه مرورگر دیگه هم تست کن ببین چی میشه؟؟

mohammad.y1993
12-01-2009, 16:45
رو یه مرورگر دیگه هم تست کن ببین چی میشه؟؟

اقا ممنون موفق شدم وارد شم .... :8::8::8: ( اگه يك وقت خواستين بدونين بگيد با عكس براتون بزارم ، چون الان خيلي خوشحالم جو گرفتم :8::8::31::31:)

خوب حالا بايد چي كار كنم ؟؟؟؟

ahriman323
12-01-2009, 16:45
نمظوت از اينكه IP مطمئني هست چيه؟؟؟ خوب رو جعبش نوشته ... تازه يه IP هم اي هست كه تو خود كامپيوتر نوشته ولي بازهم هيچ اصري نداره !!!!
اينم عكس :

شما به اون ای پی که توی کامپیوتر نوشته کاری نداشته باش 192.168.1.1 را امتحان کن اگه نشد توی کاتالوگ مودم باید نوشته باشه ای پی را...
ولی یکی از دوستان tp-link داره IP 192.168.1.1 هست!!
در نهایت اگه نشد باید ویندوز عوض کنی!
برای من هم یک بار این طوری شده بود ویندوز عوض کردم حل شد!!

mohammad.y1993
12-01-2009, 17:04
شما به اون ای پی که توی کامپیوتر نوشته کاری نداشته باش 192.168.1.1 را امتحان کن اگه نشد توی کاتالوگ مودم باید نوشته باشه ای پی را...
ولی یکی از دوستان tp-link داره ip 192.168.1.1 هست!!
در نهایت اگه نشد باید ویندوز عوض کنی!
برای من هم یک بار این طوری شده بود ویندوز عوض کردم حل شد!!

من بدون عوض كردن ويندوز مشكلم حل شد ولي الان نمي دونم بايد كجا برم :31::19:

Hamid Reza
12-01-2009, 17:44
تو رو خدا بگین چیار کنم؟
خواهش میکنم کمکم کنین
آخرین UPDATE کسپر هم رو سیستمم نصبه

سلام
همون طور که دوست عزیزمون مهدی جان گفتند هر کاری که توی نت انجام بدید ترافیکه
یه برنامه هست به نام NetLimiter که میتونید با اون مئیریت کنید حجمتون را و بفهمید از کجاها مصرف حجم دارین
از این سایت میشه دانلود کرد

Rohallah_tavakoli
12-01-2009, 21:15
سلام دوستان .....

من چندتا سوال دارم؟؟؟

1- قیمت D-link 15dBi Omni Antenna چنده؟؟؟

2-من اینرنت وایرلس دارم میتونم با استفاده از wifi و این انتن اینترنتم رو شیر کنم برای یکی از دوستام؟؟

3- برد این انتن چقدره؟؟؟ اگه ساختمون جلوش باشه چطور؟؟؟

shiningphoenix
12-01-2009, 21:24
من میخوام برای یه خونه دو طبقه adsl وصل کنم البته فقط با یک مودم.می خوام دردسر سیم کشی رو هم نداشته باشم .حداقل از یک نوت بوک و پی سی هم استفاده میکنم.سوالم اینه که چه وسایلی رو باید تهیه کنم؟
ممنون

hossein_3650
12-01-2009, 23:37
اینو بارها توضیح داده شده
دوست عزیز اون چیزی که شما به عنوان دانلود و آپلود در نظر میگیری فرق میکنه با ترافیک مصرفی

شما هر کاری که تو اینترنت انجام بدین جز ترافیکه
باز کردن صفحات
اپدیت کردن نرم افزارها
دانلود
آپلود
همه و همه جز ترافیک هستن

وقتی من ساعت 3 adsl رو قطع کردم و الان دوباره کانکت شدم و میبینم 9mg دانلود شده بازم به نظرتون از ترافیکه؟

a6l3i
13-01-2009, 02:27
من میخوام برای یه خونه دو طبقه adsl وصل کنم البته فقط با یک مودم.می خوام دردسر سیم کشی رو هم نداشته باشم .حداقل از یک نوت بوک و پی سی هم استفاده میکنم.سوالم اینه که چه وسایلی رو باید تهیه کنم؟
ممنون
سلام دوست عزیز
یه دور تو تاپیک بزنی خیلی چیزا میآد دستت:11: و جواب این سوال ها و سوال های آیندتون رو تا حد زیادی پیدا میکنین.

در کل :
1) یه مودم adsl لازم داری که باخودش روتور هم داشته باشه که کار شبکه کردن سیستم ها و تقسیم اینترنت بین اونها رو بصورت wireeless انجام بده ( مثل Asus - am604 ) که حدود 105 تومنه.
2) برای pc هاتون یکی یه کارت شبکه wireless ( هرکدوم حدود 25 تومن )
3) لپ تاپ هم معمولا خودشون دارن . نداشته باشن هم باید کارت شبکه wireless از نوع EC بگیرید که حدود 45 تا 60 درمیآد.

موفق باشی . . .

m_1362
13-01-2009, 17:51
سلام من يك مودم d-link dsl-2520u دارم و يك اشتراك از صبا نت و شديدا به مشكل خوردم لطفا در مورد كانفيگ كردن راهنمايي كنيد.

m_1362
13-01-2009, 17:56
من يك مودم d-link dsl-2520u دارم و يك اشتراك از صبانت و شديدا به مشكل خوردم لطفا در مورد كانفيگ كردن اين مودم راهنمايي كنيد

Explode
13-01-2009, 22:08
سلام

من مودم D-Link 322T دارم با اشتراک از آسياتک
، ويندوزم رو از نوع ريختم تمام مراحل نصب رو انجام دادم ولی انگار نه انگار
حتی آيکون مودم ميگه که کانکت شدم ولی صفحه ايی باز نميشه

قبلاً که از آسيا تک اومده بودن برای نصب يه دستوری هم پای داس cmd داد که بعداز اون واقعاً کانکت شد

لطفاً راهنماييم کنيد

mohammad.y1993
14-01-2009, 10:27
سلام...

شرمنده اگه ميشه تنظيمات مودم رو براي من توضيح بدين ... ممنون :11::11::11:

Explode
14-01-2009, 11:48
سلام

من مشگلم حال شد

اينم ميگم برای اونايی که چنين مشگلی دارن

از دو شاخه ضد برق استفاده نکنين، همين

shiningphoenix
14-01-2009, 11:52
اولین سوالم اینه که lan چیه؟

دوم اینکه اگه من یه مودم وایرلس برای چند تا کامپیوتر داشته باشم و فقط یک کامپیوتر روشن باشه اونوقت مودم به طور اوتوماتیک تمام پهنای باند رو به اون کامپیوتر میده یه باید تنظیماتش عوض بشه اگه جواب دومیه تنظیم چقد طول میکشه؟

یه سوال دیگه هم که دارم اینه که میشه از مودم وایرلس به شکل معمولی یعنی غیر وایرلس استفاده کرد؟

Rohallah_tavakoli
14-01-2009, 12:04
سلام دوستان .....

من چندتا سوال دارم؟؟؟

1- قیمت D-link 15dBi Omni Antenna چنده؟؟؟

2-من اینرنت وایرلس دارم میتونم با استفاده از wifi و این انتن اینترنتم رو شیر کنم برای یکی از دوستام؟؟

كسي نميخاد سوال ما رو جواب بده!!!!!!!!!

reb
14-01-2009, 12:16
سلام دوستان .....

من چندتا سوال دارم؟؟؟

1- قیمت d-link 15dbi omni antenna چنده؟؟؟

كسي نميخاد سوال ما رو جواب بده!!!!!!!!!
داداش سوال شما خارج از مقوله اینترنت خانگیه اینجا کسانی که وایرلس دارن برای همون برد 20- 30 متر استفاده میکنن نه چهار تا کوچه بالاتر پس توقع نداشته باش که به این زودی جوابتو بگیری.

4MaRyAm
14-01-2009, 13:18
آقا شما هم مدام دارن username , password اتصالتون رو تغییر میدن؟ هی باید زنگ بزنم username جدید بگیرم.:19:

hessam_sz
14-01-2009, 14:46
كسي تا حالا از خود مخابرات adsl گرفته؟
سلام دوستان
من از خود مخابرات adsl گرفتم از ديروز چراغم ثابت شد.حالا بهشون ميگم userو pass بدين ميگن لازم نيست بدون userو pass كار ميكنه ولي هرچي ميزنم ميگه userو pass اشتباه
ممكنه تنظيمات خاصي داشته باشه؟ميشه كمك كنيد آخه چون از شركت نگرفتم و مخابرات هم تازه داره واگذار ميكنه هنوز پشتيباني نداره كه زنگ بزنم بپرسم خواهشا اگر ميدوونيد كمك كنيد
در ضمن يه نكته عجيب اينكه چراغم ثابت شده ولي خط بوق نداره ممكنه اشكال از اون باشه؟

reb
14-01-2009, 14:56
سلام دوستان
من از خود مخابرات adsl گرفتم از ديروز چراغم ثابت شد.حالا بهشون ميگم userو pass بدين ميگن لازم نيست بدون userو pass كار ميكنه ولي هرچي ميزنم ميگه userو pass اشتباه
ممكنه تنظيمات خاصي داشته باشه؟ميشه كمك كنيد آخه چون از شركت نگرفتم و مخابرات هم تازه داره واگذار ميكنه هنوز پشتيباني نداره كه زنگ بزنم بپرسم خواهشا اگر ميدوونيد كمك كنيد
در ضمن يه نكته عجيب اينكه چراغم ثابت شده ولي خط بوق نداره ممكنه اشكال از اون باشه؟
یخورده بیشتر توضیح بده چطوری از مخابرات گرفتی؟ کدوم شهری ؟ منهم میخوام بگیرم ولی سرعت چند هست قیمت؟
مودمو انگولک کردی یا نه؟ کجا یوزر و پسورد میخواد؟ اینهایی که اینجا از شرکتها گرفتن کانکشن pppoe دارن همینطوری وارد بشن هیچی نمیخواد ولی اینترنت هم کار نمیکنه حالا مال شما بریج خالصه؟بوق رو زنگ بزن 17 برات درست میکنن.

Explode
14-01-2009, 16:34
بعد از 40 يا 50 دقيقه که کانکت ميشم مودم پيغام Limited or no Connectivity رو ميده
که مجبور ميشم مودم رو از برق بکشم و دوباره وصل کنم

ميشه راهنماييم کنيد اشکال از کجاست؟

D-Link 322T
Asiatech
Windows XP

Explode
14-01-2009, 16:52
اينا رو هم پيدا کردم اميدوارم به داد کسايی که همچين مشگلی دارن برسه ولی بدرد من که نخورد:

babialex
14-01-2009, 19:25
منم این مشکل رو دارم که گاهی ارتباط قطع میشه که یا باید مودم رو روشن خاموش کنم یا ریست یا اینکه دوباره تنظیماتشو انجام بدم !!! البته شاید هر دورز یکبار

سرویس آرت هوم شاتل

mohammad110
14-01-2009, 20:22
سلام
من به پيشنهاد دوستان شاتل 64 رو سفارش دادم. تمايل داشت مودم رو به ما ... كنه اما من نذاشتم !!
حالا ميگن اين ttlink رو بگيرم نظر شما چيه ؟ من ارزون ترين مودم رو ميخوام كه خوب كار كنه و البته امكانات هم نداشت نداشت.
فقط گفت dlink نگير من كه عقلم حرفاش رو نپذيرفت !!
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

mohammad110
14-01-2009, 20:23
سلام
من به پيشنهاد دوستان شاتل 64 رو سفارش دادم. تمايل داشت مودم رو به ما ... كنه اما من نذاشتم !!
حالا ميگن اين ttlink رو بگيرم نظر شما چيه ؟ من ارزون ترين مودم رو ميخوام كه خوب كار كنه و البته امكانات هم نداشت نداشت.

kharkhoon
14-01-2009, 20:50
دوستان اینکه مثلا میگن یه مودمی adsl2/2+ هست اونوقت نمیشه از adsl معمولی استفاده کرد؟
مثلا DSL-2640T با adsl معمولی نمیشه؟
اونوقت این مشکل مودمهای D-Link با مثلا داتک چیه؟:18:
بعدشم اگه میشه یه adsl wireless router ارزون با حداقل دو پورت اترنت که به داتک بخوره پیشنهاد بدید!:21:
ببخشید اگه زیاد شد!:11:

mehdi_vsgh
14-01-2009, 21:05
دوستان اینکه مثلا میگن یه مودمی adsl2/2+ هست اونوقت نمیشه از adsl معمولی استفاده کرد؟
بعدشم اگه میشه یه adsl wireless router ارزون با حداقل دو پورت اترنت که به داتک بخوره پیشنهاد بدید!:21:
وقتی aDSL2+ مودمت باشه روی adsl معمولی هم جواب میده مشکلی نیست
در حال حاضرفقط شاتل هست که سرویسهای adsl2+ واقعی رو ارائه میکنه سایر شرکتها فقط ادعا میکنن

carraddine
15-01-2009, 00:08
سلام
من تازه ADSL گرفتم بعضی وقتها که می خوام کانکت بشم همش پیغام invalid username and password... میده بعد یا یکی دو بار ریستارت کردن درست میشه. کسی میدونه چرا اینجوری میشه؟(یا usb هم وصل میشم)

hoomany
15-01-2009, 00:39
سلام

tplink رو زیاد نمیدونم اما دیلینک 200 هم ارزونه و هم روی شاتل به خوبی تست شده. جمع و جور هم هست.

آقا شما هم مدام دارن username , password اتصالتون رو تغییر میدن؟ هی باید زنگ بزنم username جدید بگیرم.:19:

کدوم شرکت؟ تا به حال نشنیده بودم. من که چنین مشکلی تابحال نداشتم.

سلام دوستان

آدرس تعرفه هاش رو لطف میکنی؟
تا اونجا که شنیدم بدون بوق خط هم میشه اینترنت داشت. ولی به هرحال مشکل بوقش رو رفع کن و بعد تست کن.

بدون پشتیبانیه؟ خدا به داد کاربراش برسه :13:

a6l3i
15-01-2009, 01:01
سلام به همگی دوستان :

اولین سوالم اینه که lan چیه؟

دوم اینکه اگه من یه مودم وایرلس برای چند تا کامپیوتر داشته باشم و فقط یک کامپیوتر روشن باشه اونوقت مودم به طور اوتوماتیک تمام پهنای باند رو به اون کامپیوتر میده یه باید تنظیماتش عوض بشه اگه جواب دومیه تنظیم چقد طول میکشه؟

یه سوال دیگه هم که دارم اینه که میشه از مودم وایرلس به شکل معمولی یعنی غیر وایرلس استفاده کرد؟

1) LAN= Local Area Network یه شبکه محلی که برای تبادل اطلاعات سیستم ها باهم از طریق کابل کشی استفاده میشه.
2) بله ، خودش بطور اتومات اینترنت رو بین سیستم ها بطور مساوی تقسیم میکنه و اگه فقط یه سیستم باشه خوب 1=1/1 !! . مگر اینکه خودتون توسط نرم افزارهای شبکه پهنای کد:

بدان ای عزیز که رنج مردم در سه چیز است:

از وقت پیش می خواهند _._._._._ از قسمت بیش می خواهند

آن دیگران را از آن خویش می خواهند

باند هر user رو تعیین کنید.
3)بله ، اگر مودمی بگیرید که هم wireless داشته باشه هم خروجی LAN ( مثل asus-am604g که 4تا خروجی LAN داره ) :46:

:18: اینکار خیلی غیرمنطقی بنظر میآد !!! از کدوم ISP خدمات میگیرید؟ خودشون چی میگن؟

1) برخی دوستان این مشکل رو تو فروم ها مطرح کردن و میگفتن با adsl معمولی مشکل دارن. ( یادمه تو همین تاپیک هم درموردش بحث شده! ) . اگه مودمی این توانائی رو داشته باشه رو جعبه و تو مشخصاتش مینویسه.

2) این سوال تو پست های زیادی جواب داده شده ، حتما یه سرچ بزن تو تاپیک ، نمونش دو لینک زیر:11:

سلام
به لینک های زیر یه سر بزنین : :20:

mohammad.y1993
15-01-2009, 10:50
سلام...

كيست مرا ياري كند....؟؟؟

surpriser
15-01-2009, 11:01
سلام بچه ها.یه مودم وایرلس خوب بهم معرفی کنید.بیشتر نظرم روی smc 7904wbra2 هست.خوبه؟ بعد کارت وایرلس چی بگیرم؟

devilwill
15-01-2009, 11:31
سلام لطفا بگيد erorr 769 واسه ي چيه :41::18::19:
فكر كنم از كارت شبكم باشه از كجا بفهمم درسته يا نه؟!!!!!!!! ممنون

hessam_sz
15-01-2009, 11:50
یخورده بیشتر توضیح بده چطوری از مخابرات گرفتی؟ کدوم شهری ؟ منهم میخوام بگیرم ولی سرعت چند هست قیمت؟
مودمو انگولک کردی یا نه؟ کجا یوزر و پسورد میخواد؟ اینهایی که اینجا از شرکتها گرفتن کانکشن pppoe دارن همینطوری وارد بشن هیچی نمیخواد ولی اینترنت هم کار نمیکنه حالا مال شما بریج خالصه؟بوق رو زنگ بزن 17 برات درست میکنن.

من مشهدم اينجا بعضي مناطق را فيبر نوري كردن بعد مخابرات گفت ديگه شركت ها نميتونن ساپورت كنن بايد از خودمون بگيريد
سرعت دانلود روي 16kb/s به نظرم با 128 صبا فرقي نداره ولي در عوض محدوديت دانلود نداره و هزينه ماهيانه اش 10200 تومنه كه خيلي خوبه با توجه به عدم محدوديتش
در مورد كانكشن هم حق با شما است ممنون

hessam_sz
15-01-2009, 11:52
tplink

آدرس تعرفه هاش رو لطف میکنی؟
تا اونجا که شنیدم بدون بوق خط هم میشه اینترنت داشت. ولی به هرحال مشکل بوقش رو رفع کن و بعد تست کن.

بدون پشتیبانیه؟ خدا به داد کاربراش برسه :13:

من مشهد هستم فقط يه تعرفه دارن 128 ماهي 10200 فرقي هم نداره 3ماه بگيري يا يكساله بدون محدوديت حجمي

mehdi_vsgh
15-01-2009, 12:17
سلام...

كيست مرا ياري كند....؟؟؟
جانم؟؟؟
این اسپم بود الان؟؟

joeguitar1
15-01-2009, 12:28
سلام
سوالی در مورد مودم adsl و نحوه استفاده از اون داشتم؟
آیا این نوع مودم ها که دارای آداپتور هستند و مدام به برق متصلند نیازی به خاموش شدن توسط دکمه پاور روی اون ها در مواقعی مثل شب ها که استفاده نمی شن نیست یا اینکه مشکلی از این بابت وجود نداره و نیاز به خاموش کردن ندارن؟

alirezajigar69
15-01-2009, 12:30
سلام خسته نباشيد خدمت دوستان عزيزم
مودم من asus am602 هست اين بار خط adsl من يوزرنيم و پسوردي هست اين يوزرنيم و پسورد رو خوده شركت روي مودم زده تا هميشه وصل باشم ونيازي به كانكت شدن نباشه ولي الان اين يوزنيم پسورد رو عوض كردن ومن براي هر بار كانكت شدن كلي دردسر ميكشم ميخواستم بدونم چطوري ميشه من خودم تغيير بدم و شركت نرم
راستي حتما با يه نرم افزاري اين كار رو انجام ميدن ديگه اگه ميشه براي من بزارين و روش تغيير دادنشوم توضيح بدين خيلي ممنون

mehdi_vsgh
15-01-2009, 13:01
سلام
آیا این نوع مودم ها که دارای آداپتور هستند و مدام به برق متصلند نیازی به خاموش شدن توسط دکمه پاور روی اون ها در مواقعی مثل شب ها که استفاده نمی شن نیست یا اینکه مشکلی از این بابت وجود نداره و نیاز به خاموش کردن ندارن؟
مودم من هم همینطوریه
اصلا خاموشش نمیکنم...24 ساعته روشنه حتی اگه کامپیوتر رو خاموش کنم اون روشن میمونه
مشکلی هم تا الان نداشتم

mohammad110
15-01-2009, 16:59
دوستان با اين وجود كه شاتل گفته dlink نگيرم به نظرتون چرت گفته و برم dlink 200 بگيرم ؟ البته باز ميگم من فكر نمي كنم فرقي داشته باشه اما اين شركت گير داده ميگه dlink نباشه ...
كسي هست كه شاتل داشته باشه با مودم dlink 200 ؟؟ بعد اصلا اين مودم قيمتش چنده ؟
ممنون

mohammad110
15-01-2009, 17:02
مودم من هم همینطوریه
اصلا خاموشش نمیکنم...24 ساعته روشنه حتی اگه کامپیوتر رو خاموش کنم اون روشن میمونه
مشکلی هم تا الان نداشتم
آقاي برادر مودم شما اسمش چيه چند خريدي ؟ (خدا كنه dlink باشه ، چون از شاتل سرويس ميگيري ميشه فهميد در مورد dlink چرت و پرت ميگن :31: )
واقعا موندم چي بگيرم كه فردا بامبول در نيارن :19:

Manager_66
15-01-2009, 17:07
دوستان با اين وجود كه شاتل گفته dlink نگيرم به نظرتون چرت گفته و برم dlink 200 بگيرم ؟ البته باز ميگم من فكر نمي كنم فرقي داشته باشه اما اين شركت گير داده ميگه dlink نباشه ...
ممنون

مودم من Dlink 200 و با سرعت الانم كه 128 كه مشكلي نداشتم 6 ماه پيش كه من گرفتم 32 تومن الان شايد ارزونتر شده باشه .
شايد اين شركت dlink نداشته بهتون بفروشه مودم خودشو تبليغ كرده ؟

mehdi_vsgh
15-01-2009, 17:31
آقاي برادر مودم شما اسمش چيه چند خريدي ؟ (خدا كنه dlink باشه ، چون از شاتل سرويس ميگيري ميشه فهميد در مورد dlink چرت و پرت ميگن :31: )
واقعا موندم چي بگيرم كه فردا بامبول در نيارن :19:
من بیلیون دارم
با dlink شاتل مشکلی نداره ولی نصبش به عهده خودتون میشه و اگر احیانا یه زمانی مشکلی داشتین چون مودمتون برای شرکت نیست باید خودتون رفعش کنید....(چون خودشون تنظیمات این مودم را بلد نیستن میگن مشکل داره)

وگرنه اگه فکر میکنین از عهده نصبو پشتیبانیش بر میای مطمئن باش با Dlink هیچ مشکلی نداره

a6l3i
15-01-2009, 17:35
سلام

سلام

من asus-wl600g دارم و الان یکهفته مدام دارم از تورنت دانلود میکنم و حتی یه لحظه هم dc ش نکردم. ولی به نظرم بهتر باشه که وقتی کاری با دستگاهی نداری خاموشش کنی ! دلیلی نداره روشن بذاریش :13::23:

ممنون
ممکنه فردا مشکلی تو خط پیش بیآد ولی وقتی ISP بفهمه از مودم هایی که گفتن نخرین خریدی ! گیر سه پیچ میدن و میگن مشکل فقط همونه. زمین و زمون رو هم بهم بدوزی میگن ما که گفتیم !!!! الان تنها چیزی که هیچ ISP ای تو ایران بهش گیر نداده asus هستش. اگه تو شبکه کردن و ست کردن دستی IP مشکلی نداری :

هرچه میخواهد دل تنگت بخر !!!

nader_wanton
15-01-2009, 23:14
سلام به بچه ها من یه مودم asusam602خریدم اما نمیدونم چطوری نسبش کنم تو را به خدا کمکم کنید اگه مفصل برام توضیح بدین ممنونتون میشم

amirlovely
16-01-2009, 00:09
a6l3i

سلام چه خبر چی شد دانلود بدون pc برنامه خوب پیدا کریدن یا نه واسیه اپدیت؟؟

m1d1y
16-01-2009, 01:04
سلام به بچه ها من یه مودم asusam602خریدم اما نمیدونم چطوری نسبش کنم تو را به خدا کمکم کنید اگه مفصل برام توضیح بدین ممنونتون میشم

سیم مودم را به برق زده و کابل شبکه را به به مودم و کارت شبکه سیستم وصل می کنید
مودم شما نصب شده است !!!!!
حالا می مونه تنظیمات و config مودم که بستگی به سرویس دهنده داره
اگر از شاتل گرفتی توی سایتش راهنما برای تنظیمات گذاشته
این هم لینکش

راهنماي نصب مودم (Asus AM602 COMBO) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

surpriser
16-01-2009, 01:41
سلام بچه ها.یه سوالی داشتم : مودمهای وایرلس این قابلیت رو دارند که وقتی از پورتش میخوام استفاده کنم وایرلسش رو خاموش کنم و دیگه تو محیط امواج وایرلس وجود نداشته باشه؟ بعد یه سوال دیگه :از بین مودمهای LinksysWAG200 و SMC7904WBRA2 کدومش بهتره؟ با تشکر!

soroush1362
16-01-2009, 04:29
سلام بچه ها.یه سوالی داشتم : مودمهای وایرلس این قابلیت رو دارند که وقتی از پورتش میخوام استفاده کنم وایرلسش رو خاموش کنم و دیگه تو محیط امواج وایرلس وجود نداشته باشه؟
بله دوست من، میتونی در تنظیمات مودم، Wireless رو Disable کنی.

بعد یه سوال دیگه :از بین مودمهای LinksysWAG200 و SMC7904WBRA2 کدومش بهتره؟ با تشکر!
من SMC7904WBRA2 دارم و کاملا راضیم. LinksysWAG200 هم مودم خیلی خوبیه. باید ببینی سرویس دهنده ADSL با کدوم مشکل نداره (تنظیمات کدوم رو بلده):46:
البته SMC7904WBRA2 قیمتش پایینتره.

Majid393
16-01-2009, 10:32
سلام
قبل از خرید مودم چند تا سوال داشتم .... ممنون میشم اگه جواب بدید :
1- اگه مودم ، USB داشته باشه ، دیگه به کارت شبکه احتیاجی نیست ؟؟؟
2- مودم adsl بگیرم یا مودم wifi ؟؟؟
3- اگه میتونید یه مارک خوب مودم هم معرفی کنید .......

mehdi_vsgh
16-01-2009, 10:54
سلام
قبل از خرید مودم چند تا سوال داشتم .... ممنون میشم اگه جواب بدید :
1- اگه مودم ، USB داشته باشه ، دیگه به کارت شبکه احتیاجی نیست ؟؟؟
2- مودم adsl بگیرم یا مودم wifi ؟؟؟
3- اگه میتونید یه مارک خوب مودم هم معرفی کنید .......
1. خیر نیازی به کارت شبکه نیست (ولی توصیه میکنم بهتون یه کم بیشتر خرج کنید و یه مودم با پورت LAN بگیرید خیلی راحت تر خواهید بود)
2. اگه میخوای به لب تاب هم وصل کنی خوب مودم wifi بگیر(طبیعتا گرونتره)
3. بهترین مودمی که با همه شرکتها سازگاری داره Asus am602 (که دارای LAN هم هست()

surpriser
16-01-2009, 11:05
سلام بچه ها موندم مودم وایرلس بگیرم یا با سیم! البته لبتاب ندارم ولی psp دارم که میشه به اینترنت کانکت شد! به نظر شما میرزه واسه یه پی اس پی 50تومن(!) بیشتر خرج کنم!

بعد یه سوال دیگه که چون کوتاه بود اینجا میپرسم:کسی قیمت مودمهای زیر رو داره؟
1-Linksys am300
2-SMC 7904WBRA2
3-Linksys WAG200
4-Linksys ag300

Majid393
16-01-2009, 11:39
1. خیر نیازی به کارت شبکه نیست (ولی توصیه میکنم بهتون یه کم بیشتر خرج کنید و یه مودم با پورت LAN بگیرید خیلی راحت تر خواهید بود)

یعنی مودمی که هم usb داشته باشه هم LAN ؟؟؟ اونوقت بازم کارت شبکه باید داشته باشم ؟؟؟
این مودمی که گفتید usb و wifi هم داره ؟؟؟

mohammad110
16-01-2009, 13:27
ممکنه فردا مشکلی تو خط پیش بیآد ولی وقتی ISP بفهمه از مودم هایی که گفتن نخرین خریدی ! گیر سه پیچ میدن و میگن مشکل فقط همونه. زمین و زمون رو هم بهم بدوزی میگن ما که گفتیم !!!! الان تنها چیزی که هیچ ISP ای تو ایران بهش گیر نداده asus هستش. اگه تو شبکه کردن و ست کردن دستی IP مشکلی نداری :

هرچه میخواهد دل تنگت بخر !!!

يعني تنها به خاطر دو تا كانفيگ آي پي ميگن اين رو نخر اون رو بخر ؟ جالبه !
نه من تو نصب مودم و البته كانفيگ ip مشكلي ندارم. حالا فرق اين دو تا مودم چند تومن هست ؟ اصلا اين همه بالا پايين مي ارزه ؟
ممنون

mehdi_vsgh
16-01-2009, 13:49
یعنی مودمی که هم usb داشته باشه هم LAN ؟؟؟ اونوقت بازم کارت شبکه باید داشته باشم ؟؟؟
نه دیگه میتونی با usb وصل کنی

nader_wanton
16-01-2009, 16:22
سیم مودم را به برق زده و کابل شبکه را به به مودم و کارت شبکه سیستم وصل می کنید
مودم شما نصب شده است !!!!!
حالا می مونه تنظیمات و config مودم که بستگی به سرویس دهنده داره
اگر از شاتل گرفتی توی سایتش راهنما برای تنظیمات گذاشته
این هم لینکش

راهنماي نصب مودم (asus am602 combo) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نه از نداگستر گرفتم پس باید برم به سایتی که تنظیمش کنم؟
ممنون بابت جواب :11:

a6l3i
16-01-2009, 18:04
سلام دوستان :

a6l3i

سلام چه خبر چی شد دانلود بدون pc برنامه خوب پیدا کریدن یا نه واسیه اپدیت؟؟

واسه ویندوز نه !!!تو یه سایت واسه لینوکس بود تازه اونم ترکی !!!:14:

اگه سیستمتون رو تو 4سال اخیر خریده باشید احتمالا کارت شبکه onboard داره. نباشه هم 8 تومن بیشتر نیست. ولی حتما LAN دار بخرید. کار باهاش راحت تره.
asus-am602 ( حدود 60 تومن ) فقط 4 پورت لن داره ولی اگه هم lan میخواین همwireless مودم asus-am604 هست (105 تومن ) که هم 4 تا لن داره هم به هر تعداد کامپیوتر دارای کارت شبکه وایرلس میتونه وصل شه.

يعني تنها به خاطر دو تا كانفيگ آي پي ميگن اين رو نخر اون رو بخر ؟ جالبه !
نه من تو نصب مودم و البته كانفيگ ip مشكلي ندارم. حالا فرق اين دو تا مودم چند تومن هست ؟ اصلا اين همه بالا پايين مي ارزه ؟
ممنون

آره !:15: همونطور که mehdi جان گفت نصب و مسئولیتش پایه خودتونه! همچین مسئولیت و کار شاقی هم نیست. میخوان زنگ خورشون کم شه! :13:منکه میگم تو ایران عزیزمون که فعلا رسیدن به سرعت 1 مگ از آرزوهاست :37: فرق نداره کدوم رو بخری. مثل اینه که بخوای قدرت موتور پورشه و پیکان رو تو ترافیک همت باهم مقایشه کنی !!! فقط میشه به امکاناتشون نگاه کرد : مثل wireless ، برد ، گارانتی و خدمات خوب ،

surpriser
16-01-2009, 23:32
سلام بچه ها موندم مودم وایرلس بگیرم یا با سیم! البته لبتاب ندارم ولی psp دارم که میشه به اینترنت کانکت شد! به نظر شما میرزه واسه یه پی اس پی 50تومن(!) بیشتر خرج کنم!

بعد یه سوال دیگه که چون کوتاه بود اینجا میپرسم:کسی قیمت مودمهای زیر رو داره؟
1-linksys am300
2-smc 7904wbra2
3-linksys wag200
4-linksys ag300
سلام بچه ها!یکی لطف کنه جواب این پست رو هم بده!

shiningphoenix
17-01-2009, 01:51
مودم adsl داری روتر وایرلس لن و 4 پورت اترنت چه برندهایی رو پیشنهاد میکنید؟

r4pbr4p
17-01-2009, 09:43
مودم adsl داری روتر وایرلس لن و 4 پورت اترنت چه برندهایی رو پیشنهاد میکنید؟

مطمئن باش لینک سیز!:27:

alirezajigar69
17-01-2009, 09:47
سلام خسته نباشيد خدمت دوستان عزيزم
مودم من asus am602 هست اين بار خط adsl من يوزرنيم و پسوردي هست اين يوزرنيم و پسورد رو خوده شركت روي مودم زده تا هميشه وصل باشم ونيازي به كانكت شدن نباشه ولي الان اين يوزنيم پسورد رو عوض كردن ومن براي هر بار كانكت شدن كلي دردسر ميكشم ميخواستم بدونم چطوري ميشه من خودم تغيير بدم و شركت نرم
راستي حتما با يه نرم افزاري اين كار رو انجام ميدن ديگه اگه ميشه براي من بزارين و روش تغيير دادنش هم توضيح بدين خيلي ممنون

كسي نميدونه:18: من رو كسي كمك نميكنه:19:

mohammad.y1993
17-01-2009, 11:12
جانم؟؟؟
این اسپم بود الان؟؟

سلام...
جانت بي بلا عزيزم ... ( ببخشيد اين چند رو امتحانات فشرده بود نتونستم خيلي بيام انجمن واسه همين دير شد )

من مي خواستم بدونم كه چطوري تنظيمات مودمم رو درست كنم ، يعني آيا تاپيكي هست كه كلا تمام تنظيمات مودم رو توضيح داده باشه ؟؟؟

حالا اگه نباشه هم ميشه لطف كنيد و بگيد كه فقط چطوري بايد حالت مودم رو طوري كنم كه ديگه پسورد نخواد؟؟؟ يكبار قبلا گفتيد ولي خوب دوزاريم نيوفتاد ...

ممنون دوست عزيز :11::11::11:

keylogger
17-01-2009, 11:23
واسه تنظیمات مودم معمولا خود Isp ها یه راهنمایی میدن . به سایت ها ی isp ها مراجعه کن شاید چیزی گیرت اومد

r4pbr4p
17-01-2009, 12:01
سلام...
جانت بي بلا عزيزم ... ( ببخشيد اين چند رو امتحانات فشرده بود نتونستم خيلي بيام انجمن واسه همين دير شد )

من مي خواستم بدونم كه چطوري تنظيمات مودمم رو درست كنم ، يعني آيا تاپيكي هست كه كلا تمام تنظيمات مودم رو توضيح داده باشه ؟؟؟

حالا اگه نباشه هم ميشه لطف كنيد و بگيد كه فقط چطوري بايد حالت مودم رو طوري كنم كه ديگه پسورد نخواد؟؟؟ يكبار قبلا گفتيد ولي خوب دوزاريم نيوفتاد ...

ممنون دوست عزيز :11::11::11:

راهنمای نصب مودم های ADSL