PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71

smohsen
06-06-2014, 21:23
سلام
من یه مودم Tp Link TD-8811 دارم و روی پی سی ازش استفاده میکردم.. اخیرا شرینگ اینترنتی رسیورمو فعال کردم و مودم رو اونجا وصل کردم.. حالا میخوام بدونم که امکانش هست که روی پی سی یه مودم مشابه بزارم و بتونم از نت استفاده کنم؟ آخه یدونه TD-8811دیگه هم دارم .. اینکه همزمان بشه از نت روی دو تا دستگاه استفاده کرد مهم نیست واسم.. میخوام بدونم امکانش هست که اگه نیاز داشتم یکی رو قطع کنم و اون یکی رو روشن کنم؟ واسه اینکه اعصاب خرد کنه که مدام مودم و دم دستگاهو جدا کتم و بین دو تا دستگاه جا به جا کنم!
ضمنا تنظیم مودمم pppoe بدون کانکشنه

سلام

ببینید دو تا مودم رو می تونید رو یک خط وصل کنید ولی هر دوتا رو نمی تونید هم زمان با هم استفاده کنید. ولی نباید مشکلی باشه در وصل کردن دو مودم به یک خط که یکشون غیر فعال هست. باز هم تست کنید ولی قاعدتا نباید مشکلی باشه. البته نباید دوتا رو هم زمان روشن کنید

موفق باشید
خیر نمیشه به احتمال زیاد
چون mac مودم رو قفل می کنه isp و در صورت تعویض مودم به احتمال قوی باید خط ریست بشه تا بتونی استفاده کنی

Mr.Pooya
06-06-2014, 21:26
خیر نمیشه به احتمال زیاد
چون mac مودم رو قفل می کنه isp و در صورت تعویض مودم به احتمال قوی باید خط ریست بشه تا بتونی استفاده کنی

درسته ولی خیلی از آی اس پی ها هم اینکار رو نمی کنند. من خودم تست کردم با دو تا مودم هر دوتا وصل می شدند ولی نه همزمان. دقیق یادم نمیاد هر دو تا با هم رو خط بودند و یکی شون روشن بود یا فقط یکیشون در یک زمان رو خط بود. ولی اینکه با دو تا مودم بدونه اینکه هر دوتا فعال باشن استفاده کنید شدنی هست.

PES HOT
06-06-2014, 21:35
خیر نمیشه به احتمال زیاد

والله من که زیاد وارد نیستم.. اونایی که شرینگ کردن چیکار میکنن؟ لطف کنین راهنمایی کنین ماهم همون کارو بکنیم.. باید مودم وایرلس بگیرم؟

Mr.Pooya
06-06-2014, 22:05
نه داخل خونه هستم ولی سرعت اینترنت تغییری نکرده چرا؟ضمنا مدل هارد خودتون رو هم ذکر کنید؟

زیاد ربطی به سرعت نداشت این مورد بیشتر به کیفیت خط بود. سرعت تون باید ثابت تر شده باشه البته برای آپلود. والا مدل هارد رو دقیق یادم نمیاد:n27: نمی دونم Segate یا WD هست اگر سوال سخت افزار داشتید در انجمن سخت افزار بپرسید

والله من که زیاد وارد نیستم.. اونایی که شرینگ کردن چیکار میکنن؟ لطف کنین راهنمایی کنین ماهم همون کارو بکنیم.. باید مودم وایرلس بگیرم؟

راحت ترین و بهترین راهش مودم وایرلس هست. ولی عرض کردم خدمت تون شما تست کنید ببینید جواب میده که یک مودم دیگه هم روی خط باشه. البته باز هم بگم دو تا مودم رو با هم روشن کنید نمی تونید وصل بشید

Ramtin 007
06-06-2014, 23:02
چرا سرعت دانلود از 4 مگ رسید به 2 مگ؟؟؟

Mr.Pooya
07-06-2014, 00:09
چرا سرعت دانلود از 4 مگ رسید به 2 مگ؟؟؟

اگر SNR بالاست احتمالا از ای اس پی هست.

Ramtin 007
07-06-2014, 00:34
اخه من اشتباه نوشتم در واقع سرعت دانلود از 4 مگ شده به 24 مگ یعنی بیشتر شده به نظر شما؟؟؟؟؟؟؟؟

Mr.Pooya
07-06-2014, 13:27
اخه من اشتباه نوشتم در واقع سرعت دانلود از 4 مگ شده به 24 مگ یعنی بیشتر شده به نظر شما؟؟؟؟؟؟؟؟

سرعت دانلودتون شده 24 مگ ؟ :n04: :n04:

شاید Max Rate شده 24 مگ درسته ؟

Ramtin 007
07-06-2014, 14:00
به نظر شما چرا سرعت دانلود شده 24 مگ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Le0nard0
07-06-2014, 17:56
من میگم سرعت دانلود و snr رو توی تاپیک مربوط به خودشون پیگیری کنین بهتر نیست؟ یکی میاد اینجا واسه مودم بعد میبینه در مورد نویز و سی پی یو ! و هارد! و سرعت دانلود کم و زیاد بحث شده!

Mr.Pooya
07-06-2014, 19:26
به نظر شما چرا سرعت دانلود شده 24 مگ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همونطور که دوستمون هم فرمودند شما تو تاپیک مربوط پیگیر باشید تا مشکلتون حل بشه.

Ramtin 007
08-06-2014, 01:20
اقا پویا من درباره مودم 8968 خیلی تحقیق کردم همه دوستان گفتند ورژن 1 این دستگاه ورژن خوبی نیست و امار خرابی اون بالا هست چرا؟ولی از ورژن 2 خیلی تعریف کردند و گفتند بهترین ورژن 8968 هست علتش چیست؟مگه میشه یک شرکت به این بزرگی ورژن 1 رو بد بزنه ولی ورژن 2 رو خیلی خوب!!نظر شما چیست؟

Ramtin 007
08-06-2014, 10:41
اقا پویا من منتظر جوابتون هستم؟!!

rafsanjan gsm
08-06-2014, 13:33
سلام من قبلا این سوال زیر رو پرسیده بودم یکی از دوستان گفتند میشه و مشکلی نداره

سلام دوستان،من یه مودم tp-link 8951nd دارم که تو خونه کامپیوتر و گوشی و لپ تاپ به صورت بی سیم به اینترنت وصلن و یکی از خروجی های لن رو هم دادم به خونه داداشم(خط تلفن نداره و برد مودم هم تو خونش انتن نمیداد دیگه مجبور شدم با 60 متر کابل اینترنت رو بدم به خونش) حالا این داداش ما میخواد تو خونش اینترنت بی سیم هم داشته باشه،ایا با خرید این اکسس پوینت میشه این کارو کرد ؟ D-Link Wireless N150 DIR-600L

فقط یه سوال دیگه داشتم،وقتی اون اکسس پوینت همزمان روشن باشه مودم وایرلس تو خونه خودمون اینترنتش قطع نمیشه ؟ ینی میخوام همزمان دو تا مودم اینترنت بدن، هر مودم هم باسیم هم بی سیم

Mr.Pooya
08-06-2014, 13:45
اقا پویا من درباره مودم 8968 خیلی تحقیق کردم همه دوستان گفتند ورژن 1 این دستگاه ورژن خوبی نیست و امار خرابی اون بالا هست چرا؟ولی از ورژن 2 خیلی تعریف کردند و گفتند بهترین ورژن 8968 هست علتش چیست؟مگه میشه یک شرکت به این بزرگی ورژن 1 رو بد بزنه ولی ورژن 2 رو خیلی خوب!!نظر شما چیست؟

راستش نمی دونم چیزی نشنیدم من. من که خودم ورژن 1 دارم خیلی هم راضیم ازش. ولی هیچی بعید نیست

hncboys
09-06-2014, 15:18
Isp ها اکثرا از ibsng استفاده میکنن
و هر یوزر رو روی یک آنلاین بودن قفل میکنن
یعنی همزمان ۲تا باهم نمیتونن آن باشن

hncboys
09-06-2014, 15:22
چرا توو نظر سنجی زاکسل نیست؟!!!!

Armin.Computer
09-06-2014, 21:43
چرا توو نظر سنجی زاکسل نیست؟!!!!

فکر کنم این نظرسنجی خیلی قدیمی باشه

hncboys
09-06-2014, 22:30
فکر کنم این نظرسنجی خیلی قدیمی باشه

اگر همزمان با باز کردن تایپک باشه ماله 6 سال پیشه :n02: :n02:

ولی خب مگه 6سال پیش چند نفر adsl داشتن؟؟؟؟

Samwell
10-06-2014, 17:14
سلام

من یه مودم zoltrix- zw919 گرفتم . بعد همه ی تنظیمات و اینا رو انجام میدم . همه چی ظاهرا اوکی میشه ولی سرعت دانلود که مثلا باید 400 به بالا باشه 30 هست یا کمتر . صفحات سایت ها به روز باز میشن

مودم TP - Link داشتم باهاش هیچ مشکلی نداشتم . حتی الان یه مودم معمولی دیگه هم دارم که وقتی اونو وصل میکنم سرعتم عادی میشه و همه چی ردیفه

کلافه شدم از دست این مودم

لطفا منو راهنمایی کنید که چیکار کنم . ممنون از لطفتون

Mr.Pooya
10-06-2014, 20:31
سلام

من یه مودم zoltrix- zw919 گرفتم . بعد همه ی تنظیمات و اینا رو انجام میدم . همه چی ظاهرا اوکی میشه ولی سرعت دانلود که مثلا باید 400 به بالا باشه 30 هست یا کمتر . صفحات سایت ها به روز باز میشن

مودم TP - Link داشتم باهاش هیچ مشکلی نداشتم . حتی الان یه مودم معمولی دیگه هم دارم که وقتی اونو وصل میکنم سرعتم عادی میشه و همه چی ردیفه

کلافه شدم از دست این مودم

لطفا منو راهنمایی کنید که چیکار کنم . ممنون از لطفتون

سلام

دوست عزیز بعضی از مودم ها یک قسمتی دارند که پهنای باند شما رو محدود می کنند مثلا اگر دانلود 10 مگ دارید می تونید روی 1 مگ محدودش کنید. بگردید دنبالش باید همچین گزینه ای باشه.

موفق باشید

moghaddas mfa
10-06-2014, 20:48
سلام

دیگه از بس تو سایتا گشتم خسته شدم
:n04:

من یه مودم tp-link td-8951nd دارم که بدون هیچ مشکی با لن به کامپیوتر وصلش کردم و دارم از اینترنت استفاده میکنم...
حالا میخوام اینترنت رو ا روی گوشی 5800 داشته باشم...
کلا هر تنظیماتی که دوستان گفتند اعمال کردم ولی گوشی کانکت میشه ولی داده ارسال میشه ولی دریافت نمیشه حتی نمیتونم گوگل باز کنم.:n03:

وقتی توی گوشی میرم مینویسه شیر ناشناخته:n04:

اگه دوستان لطف کنن راهنماییی کنن ممنون میشم :n16:

Samwell
10-06-2014, 21:09
سلام

دوست عزیز بعضی از مودم ها یک قسمتی دارند که پهنای باند شما رو محدود می کنند مثلا اگر دانلود 10 مگ دارید می تونید روی 1 مگ محدودش کنید. بگردید دنبالش باید همچین گزینه ای باشه.

موفق باشید

ممنون دوست عزیز که جواب دادی

میشه لطفا بگی از کدوم فسمت تنظیمات مودم میتونم اینکارو انجام بدم ؟ این مودم خیلی گزینه های زیادی داره آدم گیج میشه .

Mr.Pooya
10-06-2014, 21:53
ممنون دوست عزیز که جواب دادی

میشه لطفا بگی از کدوم فسمت تنظیمات مودم میتونم اینکارو انجام بدم ؟ این مودم خیلی گزینه های زیادی داره آدم گیج میشه .

عکس از صفحه مودم بزارید. خودتون باید بگردید ولی عکس از صفحه مودم بزارید تا بشه راهنمایی کرد

Mr.Pooya
10-06-2014, 21:56
سلام
دیگه از بس تو سایتا گشتم خسته شدم
من یه مودم tp-link td-8951nd دارم که بدون هیچ مشکی با لن به کامپیوتر وصلش کردم و دارم از اینترنت استفاده میکنم...
حالا میخوام اینترنت رو ا روی گوشی 5800 داشته باشم...
کلا هر تنظیماتی که دوستان گفتند اعمال کردم ولی گوشی کانکت میشه ولی داده ارسال میشه ولی دریافت نمیشه حتی نمیتونم گوگل باز کنم.
وقتی توی گوشی میرم مینویسه شیر ناشناخته
اگه دوستان لطف کنن راهنماییی کنن ممنون میشم :n16:

شما مطمئن هستید که دریافت نداره ؟ از توی مودم چک کردید ؟ تنظیمات وای فای گوشیتون رو که دستکاری نکردید ؟ از صفحه مودمتون عکس بزارید

Samwell
10-06-2014, 22:32
عکس از صفحه مودم بزارید. خودتون باید بگردید ولی عکس از صفحه مودم بزارید تا بشه راهنمایی کرد

خدمت شما عزیز

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sepsi
10-06-2014, 23:17
سلام دوستان شرمنده میدونم بی ربطه ولی اگه جواب بدید واقعا کمکم کردید
قراره خونه رو عوض کنیم خونه ی جدید تلفنش ماهواره ایه گویا و دیگه نمیتونم از مودمه وای فای خودم و سرویسه اینترنت ای دی اس ال استفاده کنم میخواستم ببینم آیا راهی هست که مثلا وصلش کنم به سیم کارت رایتل و بعد با گوشیم و لپ تاپم جدا گونه وصل شم به مودم و استفاده کنم؟
ممنون

Mr.Pooya
11-06-2014, 00:08
خدمت شما عزیز

دوست عزیز راستش عکس هایی که قرار دادید چیزی معلوم نیست ولی شما دنبال Bandwidth Control یا همچین چیزی بگردید باید باشه.

Mr.Pooya
11-06-2014, 00:11
سلام دوستان شرمنده میدونم بی ربطه ولی اگه جواب بدید واقعا کمکم کردید
قراره خونه رو عوض کنیم خونه ی جدید تلفنش ماهواره ایه گویا و دیگه نمیتونم از مودمه وای فای خودم و سرویسه اینترنت ای دی اس ال استفاده کنم میخواستم ببینم آیا راهی هست که مثلا وصلش کنم به سیم کارت رایتل و بعد با گوشیم و لپ تاپم جدا گونه وصل شم به مودم و استفاده کنم؟
ممنون

سلام

مودم رو وصل کنید به سیم کارت ؟ سیم کارت ها مودم مخصوص دارند که وصل می کنید به دستگاه. نه نمیشه مودم رو وصل کرد به سیم کارت. در بعضی اپراتور های خارجی میشه همچین کاری کرد که اینترنت سیم کارت رو روی مودم تعریف کنید ولی برای رایتل یا اپراتور های داخلی بعید می دونم

sepsi
11-06-2014, 00:40
منظورم این بود که مودم اینترنتشو از سیم کارت بگیره و از طریق وای فای توی خونه پخشش کنه!

Mr.Pooya
11-06-2014, 01:35
منظورم این بود که مودم اینترنتشو از سیم کارت بگیره و از طریق وای فای توی خونه پخشش کنه!

عرض کردم خدمت تون همچین چیزی تو ایران ممکن نیست که مودم مستقیم اینترنتش رو از سیم کارت بگیره.

Le0nard0
11-06-2014, 03:06

باید مودمی بگیری که قابلیت 3g داشته باشه مثل tplink 8968 .یه مودم 3g هم میگیری سیم کارت رو میزنی بهش بعد مودم 3g رو وصل میکنی به پورت usb مودم و میتونی اینترنت سیم کارت رو از طریق وای فای مودم توی آب و هوای خونه پخش کنی

sepsi
11-06-2014, 10:32
ممنون از جواب هاتون واقعا کمک کردین

sepsi
11-06-2014, 10:34
ممنون از جواب هاتون
واقعا به راه راست هدایت شدم
زنده باشین

hamids68
11-06-2014, 11:28
سلام دوستان

مودم زاکسل کابلی ( اگه اسمشو درست نوشته باشم ) الان قیمت چنده تو بازار؟ برای adsl می خوام. شرکت ااینترنتی میگه 59 تومن که با پیک میفرسته... تو بازار چنده ؟

ghebleaamgolesorkh
11-06-2014, 14:54
وقت بخیر

دوستان لطفا راهنمایی کنید که چه کار کنم وقتی مودم رو در حالت pppoe میزارم تا با گوشی هم به نت دسترسی داشته باشم بعد از چند دقیقه کار کردن timed out میده و باید مودم رو خاموش روشن

کنم تا درست بشه فرقی نمی کنه که با گوشی وصل بشم یا نه در هر صورت حداکثر بعد 10 یا 15 دقیقه timed out میده , اما در حالت bridge درسته و هیچ مشکلی هم نداره مشکل اینجاست که در

حالت bridge طبیعتا نمیشه که با گوشی به نت وصل شد.

لطفا راهنمایی کنید که چ کار کنم

ADSL از مخابرات دارم و مودم هم TP-LINK
مدل w8901N

urumchi
11-06-2014, 16:01
اقا پویا با تعویض سیم مشکل کانک حل شد و الان 1.24 ثانیه طول میکشه تا مودمم کانک بشه؟!و ضمنا گرمای مودمم هم یک مقدار کمتر شده!!ضمنا میتونید مشخصات کامل سیستمتون رو بفرمایید؟و از زمان روشن کردن کیس تا زمان کامل بالا اومدن ویندوز تایم بگیرید؟!
اینم اسکرین شات مودمم به نظر شما بهتر شده نویز یا نه؟
جل الخالق!!!
آقا شما حتما یه توضیح بدید که چیکار کردید که خطتون از این رو به اون رو شده؟!!!

XXS
11-06-2014, 16:11
اقایه لئونارد من فیرم ویر8968 رو دان کردم ولی حجمش فقط 7 مگابایته ؟!؟:n13:

smohsen
11-06-2014, 19:15
خود isp می تونه گتوی من رو عوض کنه ؟

نه نمیشه شما خودتون باید عوض کنید
همین الان که دوباره مشکل پیش اومد به گت وی 26 تایم اوت پینگ نداشتم و کلا اینترت قطع بود
اما به گت وی 25 پینگ داشتم!:n04:

vahidsee
12-06-2014, 10:54
چراغ اینترنت روشن میشه و البته سبز هم میشه ولی به اینترنت وصل نمیشه
اینم عکس از مودم

Mr.Pooya
12-06-2014, 11:08
چراغ اینترنت روشن میشه و البته سبز هم میشه ولی به اینترنت وصل نمیشه

سلام

گزینه Connect on Demand رو نباید انتخاب کنید باید Keep Alive رو انتخاب کنید

البته اون یکی از هم می تونید انتخاب کنید ولی زمانش نباید 1 ثانیه باشه یعنی یک ثانیه با اینترنت کار نکنی باید قطع بشه.

موفق باشید

Le0nard0
12-06-2014, 11:30
اقایه لئونارد من فیرم ویر8968 رو دان کردم ولی حجمش فقط 7 مگابایته ؟!؟:n13:
حجمش همینه درسته

vahidsee
12-06-2014, 14:16
سلام

گزینه Connect on Demand رو نباید انتخاب کنید باید Keep Alive رو انتخاب کنید

البته اون یکی از هم می تونید انتخاب کنید ولی زمانش نباید 1 ثانیه باشه یعنی یک ثانیه با اینترنت کار نکنی باید قطع بشه.

موفق باشید
رو Keep Aliveکه میزارم چراغ قرمز میشه و وصل نمیشه
یوزر پس مطمینم درسته

Mr.Pooya
12-06-2014, 14:57
یوزر پس مطمینم درسته

نه مطمئنا وصل نشدن ربطی به اون گزینه نداره ولی شما می تونید همون Max Idle Time رو فعال کنید اما 3600 ثانیه بزارید عددش رو یا هر رقم دیگه ای که خواستید ولی فقط حواستون باشه که حداقل روی 10-15 دقیقه تنظیمش کنید مثلا 900 ثانیه میشه 15 دقیقه.

موفق باشید

Le0nard0
12-06-2014, 16:20
یوزر پس مطمینم درسته

به کارت شبکه آی پی دستی بده خودت

ghebleaamgolesorkh
13-06-2014, 14:41
وقت بخیر

دوستان لطفا راهنمایی کنید که چه کار کنم وقتی مودم رو در حالت pppoe میزارم تا با گوشی هم به نت دسترسی داشته باشم بعد از چند دقیقه کار کردن timed out میده و باید مودم رو خاموش روشن

کنم تا درست بشه فرقی نمی کنه که با گوشی وصل بشم یا نه در هر صورت حداکثر بعد 10 یا 15 دقیقه timed out میده , اما در حالت bridge درسته و هیچ مشکلی هم نداره مشکل اینجاست که در

حالت bridge طبیعتا نمیشه که با گوشی به نت وصل شد.

لطفا راهنمایی کنید که چ کار کنم

ADSL از مخابرات دارم و مودم هم TP-LINK
مدل w8901N

دوستان کسی دوست داشت جواب منو هم بده

Mr.Pooya
13-06-2014, 17:04
دوستان کسی دوست داشت جواب منو هم بده

سلام

فکر می کنم از تنظیمات PPPOE مودم باشه مشکل تون ! عکس بگیرید ازش اینجا قرار بدید.

urumchi
13-06-2014, 20:41
دوستان سلام

من به یه مشکل عجیب برخوردم که واقعا نمیدونم چطوری این اتفاق میفته و چطوری میشه حلش کرد
به عکسی که از نحوه سیم کشی گذاشتم. می بینید که من 2تا خط دارم با 2تا مودم که بوسیله
یه روتر وصل میشن به pc که اینارو دیگه تو شکل نیاوردم

وقتی مودم شماره 1 رو روشن می کنم خط سریع رو 2مگ آپ میشه و همه چیز خوبه و پرش لینک هم اصلا نداره
مشکل اینجاست که وقتی مودم شماره 2 رو روشن می کنم، لینک مودم1 میپره و بجای 2مگ روی مقادیر خیلی کمی
معمولا 300 - 200 کیلوبیت آپ میشه!!!

واقعا من نمیدونم 2تا خطی که هیچ ارتباط و اشتراکی به هم ندارن و سیم کشی شون کاملا جداست
و هر 2خط به اسپلیتر وصل شدن، چطور میشه که این اتفاق میفته و چطور میشه جلوشو گرفت؟؟؟

hp980
14-06-2014, 08:22
دوستان سلام

من به یه مشکل عجیب برخوردم که واقعا نمیدونم چطوری این اتفاق میفته و چطوری میشه حلش کرد
به عکسی که از نحوه سیم کشی گذاشتم. می بینید که من 2تا خط دارم با 2تا مودم که بوسیله
یه روتر وصل میشن به pc که اینارو دیگه تو شکل نیاوردم

وقتی مودم شماره 1 رو روشن می کنم خط سریع رو 2مگ آپ میشه و همه چیز خوبه و پرش لینک هم اصلا نداره
مشکل اینجاست که وقتی مودم شماره 2 رو روشن می کنم، لینک مودم1 میپره و بجای 2مگ روی مقادیر خیلی کمی
معمولا 300 - 200 کیلوبیت آپ میشه!!!

واقعا من نمیدونم 2تا خطی که هیچ ارتباط و اشتراکی به هم ندارن و سیم کشی شون کاملا جداست
و هر 2خط به اسپلیتر وصل شدن، چطور میشه که این اتفاق میفته و چطور میشه جلوشو گرفت؟؟؟

شما از هر دو مودم ميخاييد همزمان با اين روش استفاده كنيد و سرعتتون رو بالا ببريد ؟
چون هر كدوم آي پي جداگانه اي ميگيرن همينجوري فكر نميكنم بتونيد استفاده كنيد . احتمالا به سخت افزار ديگه اي احتياج داشته باشيد.شايد هم با ايجاد بريج بين دو مودم هم بتونيد اينكار رو بكنيد.

urumchi
14-06-2014, 14:04
شما از هر دو مودم ميخاييد همزمان با اين روش استفاده كنيد و سرعتتون رو بالا ببريد ؟
چون هر كدوم آي پي جداگانه اي ميگيرن همينجوري فكر نميكنم بتونيد استفاده كنيد . احتمالا به سخت افزار ديگه اي احتياج داشته باشيد.شايد هم با ايجاد بريج بين دو مودم هم بتونيد اينكار رو بكنيد.
بله میدونم
روتر لودبالانسینگ دارم
مشکل اصلا ربطی به اتصال 2تامودم مربوط نمیشه
مشکل اینه که مودم2 وقتی روشن میشه، باعث پرش لینک مودم 1 میشه!
در حالی که هر کدوم خط تلفن و اسپلیتر مجزا دارن!!!

1580
15-06-2014, 20:31
سلام خدمت دوستان و بزرگواران عزیز

مشکلی دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید. امروز میخواستم برای یه اداره مودمشون رو راه بندازم که دیدم سرویس اینترنتشون یه سرویس جدیده به اسم combo که مال شرکت bisnet هست که هم اینترنت داره و هم اینترانت. قبلا خط هایی رو که راه مینداختم یا اینترنت بود یا اینترانت. حالا این یکی هر دوش با هم رو یه خط تلفن بود سوالی که دارم اینه. اول اینکه آیا میشه این دو رو یعنی هم اینترنت و هم اینترانت رو تو حالت روتری رو مودم کانفیگ کرد که بشه از هر دوش استفاده کرد؟ اگه میشه ممنون میشم با جزئیات توضیح بدید دلیل اینکه میخوام روتری تنظیمش کنم اینه که از وایرلس مودمم بشه استفاده کرد (مودم zyxel چهار پورت هست).
سوال بعدم اینه که اومدم مودم رو روی حالت Bridge تنظیم کردم و برای اینترنت یه کانکشن ساختم و برای اینترانت هم یه کانکشن دیگه، هر دو رمز ورودشون یکیه اما یوزر اینترانت یه 99 اضافه تر قبلش داره، این کار رو که انجام دادم هر دو کانکشن کانکت میشن فقط مسئله ای که هست مسئول اون اداره میگفت میخوام روی سیستم خودم هم اینترنت باشه و هم اینترانت ولی روی دو تا سیستم دیگه فقط اینترانت باشه، خب میشه روی اون دوتا سیستم فقط کانکشن اینترانت رو ساخت اما اگه کاربراش بیان عدد 99 قبل از یوزر رو بردارن میتونن به اینترنت هم وصل بشن حالا چطوری میشه این دسترسی رو محدود کرد؟ یه سوال کوچیک دیگه هم اینه که برای شیر کردن اینترنت توی حالت کانکشنی فقط زدن تیک allow other network users تو تب sharing در کانکشن کافیه؟ یا اینکه تنظیمات دیگه ای هم هست؟

یه سوال بسیار مهم دیگه که داشت یادم می رفت اینه که حالا اگر مودم رو به هر صورت چه کانکشنی چه روتری تنظیم کردم حالا چطور میتونم که اینترنت رو روی سیستم آقای رئیس داشته باشم و همزمان اینترانت رو روی دو سیستم دیگه یعنی همزمان که یه نفر داره روی سیستم شماره 1 با اینترنت کار میکنه دو نفر دیگه روی سیستم های دو و سه با اینترانت کار کنن. چون موقعی که روی سیستم شماره 1 هر دو کانکشن رو میخواستم با هم کانکت کنم نمیشد و پیغام خطا میداد حالا وقتی بخوام دو کابل دیگه از پشت مودم بگیرم و بدم به دو سیستم دیگه وقتی که روی سیستم 1 با کانکشن اینترنت به اینترنت وصل هستم اگر روی اون دو سیستم دیگه بخوام برای هر کدام یه کانکشن برای اینترانت بسازم و بخوام باهاشون کانکت بشم بازم پیغام خطا میده درسته؟ خلاصه که حسابی گیج شدم
ممنون میشم دوستان عزیز راهنمایی کنن.

1580
16-06-2014, 12:57
سلام دوستان
سوالی که بالا پرسیدم خیلی فوری بهش نیاز دارم ممنون میشم راهنمایی کنید.
و اینکه کجا میتونم یه آموزش کامل (توضیحات کامل) از تمام جزئیات تنظیمات مودم های adsl پیدا کنم. یعنی وقتی با آی پی 192.168.1.1 وارد تنظیمات مودم میشم بدونم هر قسمت و هر گزینه کارش چیه. اگه دوستان فایل آموزشی خوبی سراغ دارند ممنون میشم لینک دانلودش رو اینجا قرار بدن.

Enemy Killer
16-06-2014, 22:52
سلام

من می خوام یک یک اشتراک ADSL بگیرم و با وایرلس توی خونمون با تبلت و کامپیوتر ازش استفاده کنم .

خونه ی ما حدودا 400 متره من نمی دونم که وایرلس این مودم ها توی این مساحت جواب می ده یا نه ؟

چه مودمی بگیرم خوبه کدومشون رنج وایرلسش بیشتره

fanoostalaei
17-06-2014, 21:14
تفاوت دو تا مودم در آپ کردن یه خط تلفن !!!
تی پی لینک بر خلاف نظر من بهتر عمل کرده !!!
تی پی 5181 و دی لینک 2730:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در ضمن اون مودم 2730 قبلیم که خراب بود رو بلاخره تعوض کردن ولی این مودم جدید هم خراب هستش :n08::n08: کلا به نظرم مدل های سری 27 خیلی خیلی ایراد ساخت دارن !!! 2640 خیلی خوش ساخت تر از این مدل های بقیه است

Mr.Pooya
17-06-2014, 22:31

............
در ضمن اون مودم 2730 قبلیم که خراب بود رو بلاخره تعوض کردن ولی این مودم جدید هم خراب هستش :n08::n08: کلا به نظرم مدل های سری 27 خیلی خیلی ایراد ساخت دارن !!! 2640 خیلی خوش ساخت تر از این مدل های بقیه است

من متوجه منظورتون نشدم ! اینها که فرق خاصی ندارند با هم ! ۲-۳ تا فرقشون هست که اون هم طبیعیه. بالا پایین میشه

Le0nard0
17-06-2014, 22:52

مودم دی لینک با t1.413 آپ شده تی پی لینک با adsl2 . یه کم تفاوت عددها هم به خاطر همینه

fanoostalaei
17-06-2014, 23:34
من متوجه منظورتون نشدم ! اینها که فرق خاصی ندارند با هم ! ۲-۳ تا فرقشون هست که اون هم طبیعیه. بالا پایین میشه

مودم دی لینک با t1.413 آپ شده تی پی لینک با adsl2 . یه کم تفاوت عددها هم به خاطر همینه
منظور من از اون عکس بالا برای لاین اتنیشن و اتیبل ریت بود که تی پی لینک بهتر بود
در ضمن لئو جان چون روی مودم دی لینک (برای این سرویس ) با تی 1 بهترین کیفیت رو میده گذاشتم رو اون

در ضمن نمیدونم چرا ولی با دیلینک نوسان اتنیبل ریت خیلی زیاده و تا 3 مگ هم میاد پایین ولی تی پی همونجوری ثابت هست

ahriman323
17-06-2014, 23:53
درود
هر دو مودم را در شرایط مساوی تست کنید(نوع مدولاسیون)

Mr.Pooya
18-06-2014, 00:35
منظور من از اون عکس بالا برای لاین اتنیشن و اتیبل ریت بود که تی پی لینک بهتر بود
در ضمن لئو جان چون روی مودم دی لینک (برای این سرویس ) با تی 1 بهترین کیفیت رو میده گذاشتم رو اون

در ضمن نمیدونم چرا ولی با دیلینک نوسان اتنیبل ریت خیلی زیاده و تا 3 مگ هم میاد پایین ولی تی پی همونجوری ثابت هست

نوسان داشتنش به کنار ولی Attainable Rate هم به نظرم طبیعی هست در دو تا مودم. چون شما یکبار وصل میشی میاد روی 10 مگ یکبار وصل میشی میاد روی 8 مگ. به نظرم به مودم ربطی نداره به خط مربوط میشه

DariushGreat
18-06-2014, 12:13
...

چه خوش شانسی!!! میخوای بیا مودم منو بگیر تست کن :n09: گوش شیطون کرد تا بحال مثل ساعت کار کرده این 2730U برای من :n02:

fanoostalaei
18-06-2014, 15:21
نوسان داشتنش به کنار ولی Attainable Rate هم به نظرم طبیعی هست در دو تا مودم. چون شما یکبار وصل میشی میاد روی 10 مگ یکبار وصل میشی میاد روی 8 مگ. به نظرم به مودم ربطی نداره به خط مربوط میشه
اخه مساله اینه که همین الان 2730 داره اتنیبل ریت رو 3 مگ نشون میده :n02:

درود
هر دو مودم را در شرایط مساوی تست کنید(نوع مدولاسیون)
گفتم که تو همه شرایط تست کردم بهترینشون رو ازشون عکس گرفتم وگذاشتم

adeyneh
18-06-2014, 23:40
با سلام مودم من Dlink 2640u هست و اینترنتم رو از مخابرات گرفتم. مودمم فقط با بریج وصل میشه دیگه کلافه شدم میخوام گوشیم رو وصل کنم نمیشه؟ چی کار کنم تا pppoe هم وصل بشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Mr.Pooya
19-06-2014, 00:58
با سلام مودم من Dlink 2640u هست و اینترنتم رو از مخابرات گرفتم. مودمم فقط با بریج وصل میشه دیگه کلافه شدم میخوام گوشیم رو وصل کنم نمیشه؟ چی کار کنم تا pppoe هم وصل بشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

باید PPPOE تنظیم کنید نباید مشکلی داشته باشه. شما PPPOE تنظیم کن و عکس تنظیمات رو بگیر و اینجا قرار بده تا چک کنیم.

hamidhesari
19-06-2014, 07:43
كانفیگ مودم Hauwei model HG532e ؟؟؟

سلام
مودم Hauwei model HG532e از مخابرات گرفتم برا کانفیگ کردنش مودم رو با کابل به کامپیوتر وصل کردم با IP
192.168.1.1 و با یوزرنیم پسوورد user وارد تنظیماتش شدم صفحه اولش که نام Wlan رو با تعیین پسوورد نمایش میده بعدش وارد صفحه
اصلی که میشه میرم قسمت Basic گزینه WAN رو انتخاب اما برا VCI/VPI دادنش با این صفحه روبرو میشم که میگه مربوط به تنظیمات ppp
C:\Users\Matrka\Desktop\Untitled.jpg
البته مودم رو از قسمت Network and Sharing Center\setup a new connection or Network کانفیگ کردم الانم به اینترنت دسرسی دارم اما از Wlan نمیتونم استفاده کنم.

اصلا گزينه اي براي وارد كردن VCI\VPI ندارد. و صفحه وارد كردن يوزر و پسورد خاكستري و غير فعال است.

اینم تنظیمات مربوط به قسمت WAN

Mr.Pooya
19-06-2014, 16:10
كانفیگ مودم Hauwei model HG532e ؟؟؟

سلام
مودم Hauwei model HG532e از مخابرات گرفتم برا کانفیگ کردنش مودم رو با کابل به کامپیوتر وصل کردم با IP
192.168.1.1 و با یوزرنیم پسوورد user وارد تنظیماتش شدم صفحه اولش که نام Wlan رو با تعیین پسوورد نمایش میده بعدش وارد صفحه
اصلی که میشه میرم قسمت Basic گزینه WAN رو انتخاب اما برا VCI/VPI دادنش با این صفحه روبرو میشم که میگه مربوط به تنظیمات ppp
C:\Users\Matrka\Desktop\Untitled.jpg
البته مودم رو از قسمت Network and Sharing Center\setup a new connection or Network کانفیگ کردم الانم به اینترنت دسرسی دارم اما از Wlan نمیتونم استفاده کنم.

اصلا گزينه اي براي وارد كردن VCI\VPI ندارد. و صفحه وارد كردن يوزر و پسورد خاكستري و غير فعال است.

اینم تنظیمات مربوط به قسمت WAN

سلام

اونطور که عکس گفته شما باید اول کانکشن PPP رو در مودم ایجاد کنید بعد تنظیماتش رو انجام بدید. تو منو ها بگردید باید جایی برای ساخت کانکشن باشه

موفق باشید

vmali
19-06-2014, 18:17
سلام دوستان من هم مشکل اون رفیقمون دارم که در حالت
PPPOE تنظیم میکنم وصل نمیشه عکس از تنظیمات گرفتم مودم مخابرات هم هست مدل Hauwei model HG532e

jamal9
19-06-2014, 18:40
سلام بچه ها خسته نباشین من 2 ماهه اینترنت محدود دارم از مخابرات ..البته قبلش نامحدود داشتم ...نامحدودم سرعتش بین 15-18 بود ...الان محدود هم که گرفتم سرعتش همینه ...در صورتی که از بچه های شهرم میپرسم میگن سرعت 256 باید بین 50-60 باشه ..ولی مال من 15-18 هستش ...به ISP زنگ زدم گفت که به 2020 زنگ بزنم اعلام خرابی بکنم ...بهشون زنگ زدم خانوم هی اصرار داشت که خطم نویز داره ...حالا نمیدونم از چی میترسید که خطمو تو لیست وارد کنه ...ولی میتونستم مجورش کنم اما نکردم ....تو تنظیمات مودم که رفتم اصلا نویز نداره ...قبلا اطلاعاتشو تو تاپیک نویز گذاشته بودم که دوستان گفتن خطم عالیه ... حالا نمیدونم مشکل از چیه ...از مودم؟ یا .... واقعا نویز داره یا الکی گفته و چرا سرعتم انقد پایینه؟ در صورتی که بقیه سرعتشون 50-60 هستش ...چه چیزایی ممکنه سرعتمو کم کنه؟

Joaquin
19-06-2014, 18:53
اولا من عذر خواهی میکنم بابت این که اینجا پست زدم ولی کار خیلی ضروریه بخاطر همین جواب میخوام:

دوستان بنده یه مودم وایمکس بیرونی دارم (بدون wifi) که از طریق یک پورت LAN به کامپیوتر وصل میشه. حالا یه ADSL2+ MODEM/ROUTER قراره به دستم برسه. سوال اینجاست که آیا میشه از این مودم/روتر تنها به عنوان روتر WIFI استفاده کرد؟؟ بدین صورت که سیم LAN که از مودم وای فای وارد PC میشه رو به مودم/روتر ADSL متصل کرد و از WIFI استفاده کرد (چندین موبایل و لپ تاب) ... امکان داره؟؟

Milad4171
19-06-2014, 20:35
اولا من عذر خواهی میکنم بابت این که اینجا پست زدم ولی کار خیلی ضروریه بخاطر همین جواب میخوام:

دوستان بنده یه مودم وایمکس بیرونی دارم (بدون wifi) که از طریق یک پورت LAN به کامپیوتر وصل میشه. حالا یه ADSL2+ MODEM/ROUTER قراره به دستم برسه. سوال اینجاست که آیا میشه از این مودم/روتر تنها به عنوان روتر WIFI استفاده کرد؟؟ بدین صورت که سیم LAN که از مودم وای فای وارد PC میشه رو به مودم/روتر ADSL متصل کرد و از WIFI استفاده کرد (چندین موبایل و لپ تاب) ... امکان داره؟؟

سلام وحید عزیز!
من این طور متوجه شدم ! شما یک مودم وامکس داری که با کابل لن به سیستم متصل هست
یه مودم روتر هم قراره به دستت برسه ، که وای فای نداره ، میخوای سیستمت به عنوان وای فای عمل کنه ! درسته؟؟؟
خوب شما باید از گزینه ی ad hoc استفاده کنی ( همون Hot Spot Wifi گوشیه )
یعنی سیستم رو به عنوان یک Access point معرفی میکنه

مهم :البته برای این عملکرد باید اون دستگاه ؛ سخت افزاد WIFI رو داشته باشه ( مثل لب تاپ یا گوشی ) . برای PC میتونید از وای فای USB یا برد گیرنده وای فای استفاده کنی بعد دستورات زیر رو انجام بدی.

تنظیمات :
ویندوز 7 :

برای این منظور ابتدا کارت شبکه وایرلس خود را فعال نمایید ،سپس بر روی آیکون شبکه کنار ساعت کلیک کرده و گزینه open network& sharing center را انتخاب نمایید و از گزینه های سمت چپ گزینه manage wireless networks را انتخاب نمایید و بر روی گزینه add کلیک کنید در پنجره ظاهر شده گزینه create an ad hoc network را انتخاب نمایید و سپس next را بزنید در پنجره جدید network name را به عنوان نام اکسس پوینت و security key رمز دستیابی به شبکه را تنظیم کنید و next و بعد close را بزنید. بعد با گوشی یا لب تاپ به دنبال آن نام بگردید و تنظیم کنید.

ویندوز 8 یکم سخته. اما اگر لازم هست میتونی از برنامه های مشابه هم استفاده کنی.

+

اما اگر منظورت اینه اون مودم بتونه تکنولوژی وای فای داشته باشه . نه نمیشه باید یه Access point بعش متصل کنید.

jamal9
19-06-2014, 21:57
سلام نویز خط من اینه

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

44.9
50.0
db

Line Attenuation

:

20.6
10.8
db

Data Rate

:

128
60
kbps

Max Rate

:

21412
180
kbps

CRC

:

0
0

خطم به ظاهر که وضعیتش خوبه ...ولی من نت 256 محدود دارم و باید سرعتش 50-60 باشه ...اما 15-18 هستش ...به پشتیبانی هم که زنگ میزنم میگه خطط نویز داره ..البته مطمئنم که دروغ میگه ...میگین چیکار کنم ..

راستی وقتی از تلفن ثابت زنگ میزنم جایی ،صدای رادیو میاد ....دلیل نویز داشتنه؟ یا ماله چیزه دیگه س؟

vmali
19-06-2014, 23:15
کسی نیست جواب مارو بده

سلام دوستان من هم مشکل اون رفیقمون دارم که در حالتPPPOE تنظیم میکنم وصل نمیشه عکس از تنظیمات گرفتم مودم مخابرات هم هست مدل Hauwei model HG532e البته چند دفعه مودم ریستارت کردم

adeyneh
20-06-2014, 08:33
با سلام خدمت دوستان من هنوز مشکل عدم اتصال در حالت pppoe را دارم اینم تنظیمات مودم iهستش:
مودم 2640u dlink و اینترنت هم مخابرات هست.

hamidhesari
20-06-2014, 10:43
[QUOTE=Mr.Pooya;8267761]سلام

اونطور که عکس گفته شما باید اول کانکشن PPP رو در مودم ایجاد کنید بعد تنظیماتش رو انجام بدید. تو منو ها بگردید باید جایی برای ساخت کانکشن باشه

موفق باشید

با تشکر از دوستان مشکل حل شد . برای امکان تنظیمات ppp در این نوع مودم بایست با مشخصات زیر وارد صفحه تنظیمات مودم شد: ( به حروف کوچک و بزرگ دقت شود)
user:admin
pass:@Hua1234

hermione
20-06-2014, 13:51
سلام به همه ی دوستان .

مودم خوب 4 پورته Lan و وایرلس ترجیحاً TP LINK الان چه مدلی و قیمتی توی بورس هست ؟

Le0nard0
20-06-2014, 15:41
سلام به همه ی دوستان .

مودم خوب 4 پورته Lan و وایرلس ترجیحاً TP LINK الان چه مدلی و قیمتی توی بورس هست ؟

8968 قیمت هم حدود 115-120

Enemy Killer
20-06-2014, 17:30
سلام یکی جواب منو بده

من می خوام یک یک اشتراک ADSL بگیرم و با وایرلس توی خونمون با تبلت و کامپیوتر ازش استفاده کنم .

خونه ی ما حدودا 400 متره من نمی دونم که وایرلس این مودم ها توی این مساحت جواب می ده یا نه ؟

چه مودمی بگیرم خوبه کدومشون رنج وایرلسش بیشتره

sia-saketi
20-06-2014, 23:32
بین مودم D-Link DSL-2730U و روتر وایرلس D-Link DIR-600L کدوم رو پیشنهاد می کنید؟

آنتن دهی قوی تری می خوام داشته باشه توی جاهای مختلف خونه و برد زیاد، کدوم بهتره؟

در حال حاضر یه مودم تک پورت D-Link DSL-322T هم دارم که بی استفاده افتاده یه گوشی، واسه همین به اون روتر هم فکر کردم ولی نمی دونم چقدر از اون مودم که گفتم آنتن دهیش قوی تره
یه DSL-2541 هم دارم که از اون با پورت LAN فقط برای کامپیوترم استفاده می کنم.

دلیل نیاز به وایرلس هم گوشی اسمارت فون هست که نیاز دارم به وایرلس براش

ممنون که راهنمایی می کنید دوستان

vmali
21-06-2014, 11:26
کسی نیست جواب مارو بده

سلام دوستان من هم مشکل اون رفیقمون دارم که در حالت
PPPOE تنظیم میکنم وصل نمیشه عکس از تنظیمات گرفتم مودم مخابرات هم هست مدلHauwei model HG532e البته چند دفعه مودم ریستارت کردم

parsaVIP
21-06-2014, 16:06
با سلام خدمت کاربران انجمن.میخواستم اگر می شود مدل مودم هایی با کیفیت بالا و محدوده قیمتی بین صد هزار تومان و صد و هشتاد هزار تومان را در این تاپیک ذکر کنید.با تشکر.

rafsanjan gsm
22-06-2014, 19:20
دوستان کسی این مشکل ما رو نمیتونه حل کنه ؟

من یه مودم TP-LINK 8951 بیسیم دارم که دارم ازش استفاده میکنم یه مودم TP-LINK 8901G بیسیم دیگه هم دارم که میخوام اینو به عنوان اکسس پوینت بهش وصل کنم، تو تنظیمات مودمی که میخوام اکسس پوینت باشه DHCP و FIREWALL رو هم غیرفعال کردم ولی باز کار نمیده، ایا ای پی نمیخواد تغییر بدم ؟ اگه اره چی باید بزارم ؟

rafsanjan gsm
22-06-2014, 21:37
مرسی دوستان خودم ردیفش کردم

mohammad varaste
22-06-2014, 21:52
یکی از دوستام مودم زایکسل داره اما wifi رو هیچ دستگاهی پیدا نمی کنه
شاید رفته رو حالت هیدن
چجوری باید از این حالت بیرون بیاد ؟

ahriman323
23-06-2014, 02:43
یکی از دوستام مودم زایکسل داره اما wifi رو هیچ دستگاهی پیدا نمی کنه
شاید رفته رو حالت هیدن
چجوری باید از این حالت بیرون بیاد ؟
در تنظیمات مودم Hide SSID را غیر فعال کنید.

================================
از دوستان کسی تجربه استفاده از مودم دیتاشین را داره؟
کیفیت سایر محصولایت دیتاشین را دارد؟
وضعیت لینک گیری بر روی خطوط داری نویز؟

adeyneh
23-06-2014, 19:03
سلام دوستان کسی نمیدونه چرا مودم من رو حالت pppoe وصل نمیشه لطفا کمک کنید

moghaddas mfa
23-06-2014, 19:36
سلام

منم مشکل شما رو داشتم البته مودم من tp -linkهستش
من یه بار مودم رو ریست کردم و بعش رفتم قسمت تنظیمات
Virtual Circuit
اونجا یه قسمت بود همه اون p vc صفر تا هفت رو با گزینه delet پاک کردم و فقط یه دونه رو تنظیم کردم رو حالت ppoeو بعش سیو کردم و مودم خاموش روش کردم درست شد...........

الان من با گوشی 5800 هم از همین اینترنت استفاده میکنم

adeyneh
23-06-2014, 19:49

roya.rashidi
23-06-2014, 21:40
ببخشیدا . میدونم اینجا جای این سوال نیست .
میخاستم بدونم تایپیکی هس که شبکرو از پایه اموزش داده باشه . ممنون

moghaddas mfa
24-06-2014, 15:04

شما اون کاری رو که گفتم انجام دادی:n13:

godleo
25-06-2014, 01:04
ببخشیدا . میدونم اینجا جای این سوال نیست .
میخاستم بدونم تایپیکی هس که شبکرو از پایه اموزش داده باشه . ممنون
برو یه جزوه network+ پدا کن بشین بخون ..تو نت سرچ بزن

mehran2190
25-06-2014, 07:48
من یه مودم وایرلس asus دارم گوشی و لپ تاپ رو میشناسه ولی یه دانگل وایرلس دارم اونو پیدا نمیکنه. ممنون میشم راهنمایی کنید. قبلش یه مودم وایرلس asus دیگه داشتم با اون مشکل ندارم. ولی این مودم رو که وصل کردم با دانگل مشکل داره.

Firebirds
25-06-2014, 13:22
من یه مودم وایرلس asus دارم گوشی و لپ تاپ رو میشناسه ولی یه دانگل وایرلس دارم اونو پیدا نمیکنه. ممنون میشم راهنمایی کنید. قبلش یه مودم وایرلس asus دیگه داشتم با اون مشکل ندارم. ولی این مودم رو که وصل کردم با دانگل مشکل داره.
تنظیمات پروتکل ارتباطی b/g/n رو چک کنید.
در اکثر مواقع mixed بهترین همخوانی رو میاره.

mehran2190
25-06-2014, 13:39
تنظیمات پروتکل ارتباطی b/g/n رو چک کنید.
در اکثر مواقع mixed بهترین همخوانی رو میاره.
اگه امکان داره یکم واضحتر توضیح بدید. ممنون.

Armin.Computer
25-06-2014, 14:18
اگه امکان داره یکم واضحتر توضیح بدید. ممنون.

این مربوط به استاندارد های وایرلس می باشد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%DB%8C_%D8%B3%DB%8C%D9%85
جستجو هم انجام بدید اطلاعات بیشتری دریافت می کنید
+
پست Firebirds ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شاید مشکل رو حل کنه

roya.rashidi
26-06-2014, 03:25
سلام . اگه یکی یوزر نیم و پسورد منو داشته باشه . میتونه تو مودم خودش وارد کنه بعد از اینترنت من استفاده کنه .
فک کنید خودشم اینترنت داره ولی مثلا سرعت خودش پاینتره میخاد از اینترنت م ن استفاده کنه

آرسین7
26-06-2014, 13:40
سلام دوستان
یه راهنمایی در مورد توضیحات زیر از دوستان میخواستم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

امروز با دوستم رفتیم تو یه اداره که وایرلس مودم اون اداره رو فعال کنه مودمشون قبلا راه اندازی شده بود و فقط وایرلسش قطع بود سیستم ها شونم شبکه بودن. شبکشون به اینصورت بود که یه کامپیوتر سرور داخل رک بود و از طریق پورت شبکش به یه روتر وصل شده بود، روتر چهار تا ورودی داشت که اولی با کابل شبکه به مودم ADSL DLink وصل شده بود و دومی به یه سوئیچ و سومی هم که گفتم به کامپیوتر سرور وصل بود و سوئیچ هم به چند تا کامپیوتر دیگه وصل بود (غیر از اینها یه سری دستگاه های دیگه هم داخل رک برای دیتای داخلیشون بود اما هیچکدام از دستگاه ها به اون کامپیوتر سرور وصل نبودن ) تنظیم داخل مودم بصورت روتری (اتوماتیک) انجام شده بود و فقط IP قسمت Router Local IP رو 192.168.1.254 و DHCP رو 192.168.1.33 to 192.168.1.250 گذاشته بودن و تنظیماتی که روی کامپیوترها برای شبکه داخلیشون انجام شده بود به اینصورت بود که بهشون IP داده بودن
(نمونه IP یکی از سیستم ها 192.168.15.20 :IP و 255.255.255.0 :Subnet mask و Default gateway: 192.168.15.1 ) بعد برای هر سیستم هم یه کانکشن ساخته بودن که بهش یوزر و پسورد به اسم کاربراش داده بودن و وقتی میخواستن به اینترنت وصل شن حتما باید این کانکشن رو کانکت میکردن تا به اینترنت وصل بشن. اول که میخواستم راجع به این ایجاد شبکه یه توضیح کلی دوستان بدن که اصلا قضیه این کامپیوتر سرور و نرم افزاری که روش نصبه و این کانکشنا اون روتر و سوئیچ چیه؟ و سوال بعدم در مورد تنظیمات داخل مودم هست که چرا وقتی دوستم مودم رو ریست کرد و بعد دوباره روتری تنظیمش کرد به اینترنت وصل نشد و فقط زمانی به اینترنت وصل شد که اون تنظیمات Router Local IP و DHCP رو که بالا گفته بودم انجام داد. ممنون میشم در مورد این Router Local IP و DHCP روشنم کنید که چی هستن و چرا باید اون اعدادی باشن که بالا گفتم. و همینطور اگر اطلاع دارید در مورد اون تجهیزات دیتا. خلاصه یه توضیح مفصل میخوام چون من تو شبکه حسابی آماتورم.
باسپاس فراوان از دوستان

1580
26-06-2014, 13:43
سلام دوستان
اگر مقاله یا جزوه خوبی در مورد راه اندازی یه شبکه با مودم و روتر و سوئیچ و کامپیوتر سرور و .... بصورت تصویری دارید ممنون میشم لینکش رو بذارید.

Mr.Pooya
26-06-2014, 15:32
سلام . اگه یکی یوزر نیم و پسورد منو داشته باشه . میتونه تو مودم خودش وارد کنه بعد از اینترنت من استفاده کنه .
فک کنید خودشم اینترنت داره ولی مثلا سرعت خودش پاینتره میخاد از اینترنت م ن استفاده کنه

سلام.

بستگی داره به ISP اکثر آی اس پی ها فکر نکنم اجازه دو ورود از دو جای مختلف رو به شما بدند که کسی یوزرنیم پسورد شما رو هم داشته باشه نمی تونه وصل بشه. این مورد رو خودم به شخصه تست کردم.

ولی بعضی آی اس پی ها هم شاید اجازه ورود از دو یا چند مکان مختلف رو به شما بدهند. این رو من تست نکردم.

و مورد دیگه ای هم که هست ورود هم زمان دو نفر با یک یوزر و پس رو فکر نکنم اکثر آی اس پی ها اجازه بدند مگر اینکه باهاشون صحبت کنید و هزینه پرداخت کنید

موفق باشید.

hossein blak
26-06-2014, 15:39
با سلام من ,
من قبلا سرعت دانلودم 60kb بود ولی الان به 32kbرسیده هر راهی هم که امتحان میکنم سرعت نمیره بالا .
ایا این مشکل می تونه ازمودم من(tp-link) باشه؟

Mr.Pooya
26-06-2014, 16:39
با سلام من ,
من قبلا سرعت دانلودم 60kb بود ولی الان به 32kbرسیده هر راهی هم که امتحان میکنم سرعت نمیره بالا .
ایا این مشکل می تونه ازمودم من(tp-link) باشه؟

سلام

اگر اشتباها سرعت رو از توی مودم تغییر نداده باشید بعید هست. از مشخصات خط تون عکس بزارید تا ببینم روی چند بسته شده و نویزش چطور هست.

و اینکه در طول روز این مشکل هست یا شب ؟ شاید نرم افزاری محدود شده باشید باید با ISP هم صحبت کنید

roya.rashidi
26-06-2014, 21:35
اخه به بار پسر خالم مودم منو با خودش عوض کرد . هیچ کدوم یوز نیم پسوردمونو عوض نکردیم ولی اینترنت همچنان وصل بود . جفتمونم اینترنتمون سرعتش یکی بود و واسه مخابراط بود 4

Mr.Pooya
27-06-2014, 11:34
اخه به بار پسر خالم مودم منو با خودش عوض کرد . هیچ کدوم یوز نیم پسوردمونو عوض نکردیم ولی اینترنت همچنان وصل بود . جفتمونم اینترنتمون سرعتش یکی بود و واسه مخابراط بود 4

پس اگر تست کردید میشه وصل شد با یوزر نیم دیگه ای مشکل نداره.

موفق باشید

*IN*
27-06-2014, 17:12
این دو مدل کدوم بهتره؟
D-Link DSL-2750U یا TP-Link TD-W8961ND
تو این رنج قیمتی مدل بهتری هم هست؟

reza_khoshtip
27-06-2014, 20:14
این دو مدل کدوم بهتره؟

D-Link DSL-2750U مشکی

*IN*
27-06-2014, 20:54
D-Link DSL-2750U مشکی

رنگش مگه تاثیر داره؟

reza_khoshtip
27-06-2014, 21:38
رنگش مگه تاثیر داره؟

چیپست مشکی برودکام هستش.

*IN*
27-06-2014, 22:06
تو این رنج قیمتی مدل بهتری نیست؟

NOR-1
27-06-2014, 23:35
این دو مدل کدوم بهتره؟

asus RT-n12

Nocturne
28-06-2014, 03:08
مودم هایی که یک پورت لن یا اترنت پشتشون دارند آیا بطور وایرلس میشه با چندتا دستگاه همزمان بهشون وصل شد ؟؟
مثل این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) )از دیجی کالا)

roya.rashidi
28-06-2014, 03:19
مودم هایی که یک پورت لن یا اترنت پشتشون دارند آیا بطور وایرلس میشه با چندتا دستگاه همزمان بهشون وصل شد ؟؟
مثل این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) )از دیجی کالا)
بله میشه .
ضمنن لینک ناقصه

roya.rashidi
28-06-2014, 03:22
پس اگر تست کردید میشه وصل شد با یوزر نیم دیگه ای مشکل نداره.

موفق باشید
بله منم گفتم میشه
. سواله منم از نظر سرعتش بود . اگه یوز نیم پسورد سرعت بالاتر داشته باشیم میشه ااین کارو کرد . ؟ ضمنا خود مخابراط میفهمه که ما اینکارو کردیم. ممنون

Mr.Pooya
28-06-2014, 12:24
بله منم گفتم میشه
. سواله منم از نظر سرعتش بود . اگه یوز نیم پسورد سرعت بالاتر داشته باشیم میشه ااین کارو کرد . ؟ ضمنا خود مخابراط میفهمه که ما اینکارو کردیم. ممنون

ببینید نمیشه گفت 100% میشه. بستگی به پهنای باند و امکانات مرکزتون داره. بیشتر فکر می کنم سرعت به خط تون بستگی داره نه به اکانت تون مثلا خط شما روی 10 مگ باشه شما با هر چند تا یوزر پس دیگه هم وارد بشی همون سرعت هست چون اصلا به اکانت ربطی نداره به خط مربوط میشه. البته این مورد رو خودم تست نکردم دوستانی که تست کردند بهتر می تونند راهنمایی کنند.

مخابرات می تونه بفهمه کی از کجا کانکت میشه بله.

موفق باشید

navid.12.1234
28-06-2014, 12:37
سلام من از مودمه ADSL TD-W8901G استفاده میکنم و موقعی که میخوام وارده صفحه تنظیمات بشم با IP 192.168.1.1 تو صفحه مرورگر یوزر پسورد ادمین رو قبول نمیکنه و هربار برای دسترسی به اون صفحه باید مودم رو ریست کنم و دوباره کانفیگ کنم
جریان چیه ؟

Mr.Pooya
28-06-2014, 12:43
سلام من از مودمه ADSL TD-W8901G استفاده میکنم و موقعی که میخوام وارده صفحه تنظیمات بشم با IP 192.168.1.1 تو صفحه مرورگر یوزر پسورد ادمین رو قبول نمیکنه و هربار برای دسترسی به اون صفحه باید مودم رو ریست کنم و دوباره کانفیگ کنم
جریان چیه ؟

سلام

سوالتون رو متوجه نشدم درست. یعنی شما یکبار که یوزر پس Admin می زنی بعد دفعه بعد این یوزر پس رو قبول نمی کنه درسته ؟

ریست که می کنید چه اتفاقی میفته که می تونید دسترسی داشته باشید ؟

navid.12.1234
28-06-2014, 12:57
بله ریست که میکنم با admin برایه یوزر و پسورد وارد میشه ولی بعد از چند روز قبولش نمیکنه و برایه اعماله تنظیمات جدید مثلا عوض کردنه اسمه WIFI باید دوباره با دکمه پشته دستگاه ریست کنم و از نو کانفیگ کنم

Mr.Pooya
28-06-2014, 13:03
بله ریست که میکنم با admin برایه یوزر و پسورد وارد میشه ولی بعد از چند روز قبولش نمیکنه و برایه اعماله تنظیمات جدید مثلا عوض کردنه اسمه WIFI باید دوباره با دکمه پشته دستگاه ریست کنم و از نو کانفیگ کنم

شاید از مرورگرتون باشه که می گید چند روز بعد قبول نمی کنه ! ولی در هر صورت شما یکبار یوزر پس ورود رو عوض کن ببین باز هم همینطور هست یا نه ؟

یعن یوزر نیم و پسورد رو یک کلمه دیگه بزار و تست کن ببین چند روز بعد باز دوباره یوزر پسورد رو نمی شناسه. در ضمن هر وقت یوزر پس رو نشناخت شما کش مرورگرت رو خالی کن ببین جواب میده یا نه ؟

موفق باشید

Amin_0913
28-06-2014, 13:42
سلام
دو تا مشکل دارم
من مودم تی پی لینک دارم و چندین 1- ساله دارم ازش استفاده میکنم
ولی الان چند روزه قدرت و کیفیت سیگنالش کم شده به طوری بعضی از مواقع حتی در نزدیکی مودم، ارتباط قطع میشه
کانال رو عوض کردم فرقی نکرد
2- هر چی ای پی ورود به کنسول مودم رو میزنم باز نمیکنه و حتما باید یه بار مودم خاموش و روشن بشه تا بتونم وارد بشم

Sent from my C6603 using Tapatalk

Mr.Pooya
28-06-2014, 15:27
سلام
دو تا مشکل دارم
ولی الان چند روزه قدرت و کیفیت سیگنالش کم شده به طوری بعضی از مواقع حتی در نزدیکی مودم، ارتباط قطع میشه
2- هر چی ای پی ورود به کنسول مودم رو میزنم باز نمیکنه و حتما باید یه بار مودم خاموش و روشن بشه تا بتونم وارد بشم

سلام

به نظرم شما بهتر هست یکبار ریست کنید مودم رو و دوباره تنظیم کنید ببینید درسته میشه یا نه ؟

موفق باشید

roya.rashidi
28-06-2014, 23:54
سلام
دو تا مشکل دارم

فریم ور رو حتما اپدیت کن . چند وافای دورورتون هس؟

Amin_0913
29-06-2014, 13:04
سلام

به نظرم شما بهتر هست یکبار ریست کنید مودم رو و دوباره تنظیم کنید ببینید درسته میشه یا نه ؟

موفق باشید

فریم ور رو حتما اپدیت کن . چند وافای دورورتون هس؟

مودم رو ریست کردم درست نشد
کانال رو عوض کردم نشد
تعداد وای فای زیاده ولی قبلا هم همینطور بود ولی یهو این طور ی شد
فریم ور از کجا بگیرم؟
TP-LINK 8951ND

Mr.Pooya
29-06-2014, 17:08
مودم رو ریست کردم درست نشد
کانال رو عوض کردم نشد
تعداد وای فای زیاده ولی قبلا هم همینطور بود ولی یهو این طور ی شد
فریم ور از کجا بگیرم؟
TP-LINK 8951ND

Firmware رو می تونید از سایت خود TP-LINK دانلود کنید.

جدیدا دستگاهی نزاشتید پیش مودم که امواج وایرلس رو مختل کنه ؟ شاید هر دستگاهی بتونه این کار رو انجام بده.

اگر با این شرایط درست نشد پس می تونه از سخت افزار دستگاه باشه که باید بره گارانتی یا اگر هم گارانتی ندارید خدمات پس از فروش ببرید.

موفق باشید

rmao
30-06-2014, 08:21
سلام...من تازه adsl گرفتم و مودم را خود مخابرات برام اورده..... vodafone:n13: در مورد این مارک چه اطلاعاتی دارین؟ اصلا چطوره کارش خوب هست؟

amir169
30-06-2014, 14:30
سلام
مودم d-link ‎2750U‏ دارم
وای فایش آنتن دهیش خوب نیست
یعنی تو اتاقم گذاشتم دو اتاق اونورتر حدودا 20 متر فاصل آنتنش قطع میشه ( دوتا دیوار بین اتاق هستش)
آنتن دهیش نرماله یا روتر مشکل داره؟

roya.rashidi
30-06-2014, 16:45
سلام
مودم d-link ‎2750U‏ دارم
یعنی تو اتاقم گذاشتم دو اتاق اونورتر حدودا 20 متر فاصل آنتنش قطع میشه ( دوتا دیوار بین اتاق هستش)
شخصا چند مودم از اشغال تا حرفه ایی تست کردم . زیاد فرقی بین انتی دهی ندیدم .
تو این فاصله شی المینیومی باشه مخصوصا در امواج به شدت کوتاه میشه

roya.rashidi
30-06-2014, 16:47
سلام...من تازه adsl گرفتم و مودم را خود مخابرات برام اورده..... vodafone:n13: در مورد این مارک چه اطلاعاتی دارین؟ اصلا چطوره کارش خوب هست؟
اگه از این اشانتیون اس خوبه دیگه فرقی نمیکنه . وا فای داشته و روتر باشه بنظر منم خوبه .

Amin_0913
01-07-2014, 14:38
Firmware رو می تونید از سایت خود TP-LINK دانلود کنید.

جدیدا دستگاهی نزاشتید پیش مودم که امواج وایرلس رو مختل کنه ؟ شاید هر دستگاهی بتونه این کار رو انجام بده.

اگر با این شرایط درست نشد پس می تونه از سخت افزار دستگاه باشه که باید بره گارانتی یا اگر هم گارانتی ندارید خدمات پس از فروش ببرید.

موفق باشید

سلام
مودم رو جابجا کردم بازم نشد
تو سایت تی پی لینک هم که نمیشه رفت
دستگاه جدیدی هم تو خونه نصب نداریم

roya.rashidi
01-07-2014, 16:04
سلام

مسیقیم با کابل شبکه مشکی نداره ؟ اگه خیر . مودمتو باز اتصالات وافا رو ی تمیز کن .
ولی بنظرم بیشتر بخاطر پارازیه . واسه منم قبلا اینطوری بود .

rmao
01-07-2014, 17:26
مخابرات میگفت تیپی لینک و اینا به خط شما نمیخوره باید از خودمون را بیارم.....اشانتیون کجا بود تا ریال اخرش را خودم دادم:n03:

roya.rashidi
01-07-2014, 17:28
مخابرات میگفت تیپی لینک و اینا به خط شما نمیخوره باید از خودمون را بیارم.....اشانتیون کجا بود تا ریال اخرش را خودم دادم:n03:
ببخشیدا باید خدمتون ارض کنم که کاملا اراجیف کفتن.
خوب بودنش بستگی به قیمت هم داره .. امکاناتش هم ذکر کنین . وافای روتر هم هست .

Firebirds
01-07-2014, 23:49
سلام
مودم d-link ‎2750U‏ دارم
آنتن windsurfer بساز نصب کن رو دستگاهت

Firebirds
01-07-2014, 23:54
سلام

سایت با ای پی ایران باز نمیشه !
با نرم افزار inssider خالی ترین کانال رو پیدا کن.
دستگاه رو آپدیت و
پاور وایرلس دستگاه رو رو حدا اکثر و پروتکل رو روی g,n تعریف کنید.

Le0nard0
02-07-2014, 21:34
سلام

چرا نمیتونی توی سایت تی پی لینک بری؟

rmao
04-07-2014, 14:30
ببخشیدا باید خدمتون ارض کنم که کاملا اراجیف کفتن.
خوب بودنش بستگی به قیمت هم داره .. امکاناتش هم ذکر کنین . وافای روتر هم هست .
سلام ببخشید دیر جواب دادم....
دارای وای فای هست و البته بدون انتن ... هنگام وصل کردنش 150000 بابت نصب و هزینه مودم پول گرفتن

roya.rashidi
04-07-2014, 15:37
دارای وای فای هست و البته بدون انتن ... هنگام وصل کردنش 150000 بابت نصب و هزینه مودم پول گرفتن
به نسبت قیمتش که فک کنم 130 اینا حساب کردن . بدک نیس

fanoostalaei
04-07-2014, 15:39
:n03:
مودم رو چند خریدید؟
من اوایل ازش استفاده کردم و نسبت به قیمتی که بهش داده بودم خیلی راضی بودم (120 خریده بودم ولی الان قیمت ندارم)

roya.rashidi
04-07-2014, 21:36
سلام دوستان کسی دقیق میتونه انواع رمزهای مودم رو توضیح بده . اگرم کتاب خاصی pdf سراغ دارین ممنون میشم بدین.

fanoostalaei
05-07-2014, 03:24
سلام دوستان کسی دقیق میتونه انواع رمزهای مودم رو توضیح بده . اگرم کتاب خاصی pdf سراغ دارین ممنون میشم بدین.

منظورتون از رمز چیه ؟:n02:

roya.rashidi
05-07-2014, 05:22
منظورتون از رمز چیه ؟:n02:
wpa , wpa2 ....
shared key
radio 801.x
.
.
.
ممنون میشم توضیحات کامل باشه . اگه کتاب باشه که دیگه علیه.

l00t
05-07-2014, 11:33
سلام

اگر که دو نوع کانفیگ کنیم مودممونو برای دو جایه مختلف
با شماره های مختلف ، مثلا برای هر دو خط adsl واسه مودم
تعریف کنیم که به صورت اتوران کانکت شه ، مشکلی پیش نمیاد
و در هردو جایه مختلف به صورت اتو کانکت میشه ؟

متشکر

fanoostalaei
05-07-2014, 11:35
سلام

اگر که دو نوع کانفیگ کنیم مودممونو برای دو جایه مختلف
با شماره های مختلف ، مثلا برای هر دو خط adsl واسه مودم
تعریف کنیم که به صورت اتوران کانکت شه ، مشکلی پیش نمیاد
و در هردو جایه مختلف به صورت اتو کانکت میشه ؟

متشکر

اگر هر 2 کانکشن رو روی یه کانال تنظیم نکنید موردی پیش نمیاد

rmao
05-07-2014, 11:42
مودم رو چند خریدید؟
من اوایل ازش استفاده کردم و نسبت به قیمتی که بهش داده بودم خیلی راضی بودم (120 خریده بودم ولی الان قیمت ندارم)
سلام ...همان طور که گفتم من کلا بابت نصب و خرید مودم 150000 هزار دادم و فقط یه فاکتور کلی گرفتم و معلوم نشد چقدرش بابت خود مودمه
شمام همین مدل از مودم را داشتین؟

fanoostalaei
05-07-2014, 11:48
سلام ...همان طور که گفتم من کلا بابت نصب و خرید مودم 150000 هزار دادم و فقط یه فاکتور کلی گرفتم و معلوم نشد چقدرش بابت خود مودمه
شمام همین مدل از مودم را داشتین؟
الان قیمتهای مودم متعادل شده ولی قبلا که من با 120 تومن گرفتم خیلی عالی بود قیمتش و با اون هزینه مودم 3g و اینارو هم ساپورت میکرد و خوب بود
زیاد ازش استفاده نکردم ولی در کل ازش راضی بودم
الان هم فکر کنم 130 حساب کردن و 10 رانژ و 10 هم هزینه نصب

aaalli110
06-07-2014, 23:59
سلام دوستان
من جدیدا آنتن Nano Station 5 خریداری کردم و میخواستم مثل قدیم از مودمم استفاده کنم به طوری ک PC با LAN وصل بشه و لپتاپ و موبایل و بقیه چیزا با WIFI ، ولی مشکلی ک هست اینه ک مودم، WIFI رو Share میکنه ب طوری ک من با لپتاپ کانکت میشم و میتونم مودمو از این طریق کانفیگ کنم ولی نت نمیفرسته !!!
الان یک سیم از آنتن وارد AirOS شده و سیم خارج شده از اون رو وصل کردم ب یکی از 4تا پورت LAN مودم، ی LAN از مودم گرفتم به PC وصل کردم و یکی هم ب لپتاپ :n03:
با گوشی هم روی obtaining ip address گیر میکنه و کانکت نمیشه :n27:
تنظیمات مودم و آنتن هم کاملا اوکیه و حتی ریست کردم و 2باره کانفیگ کردم و اینو میشه ازونجایی فهمید ک کانکت میشه جوری ک بتونی IP بدی و کانفیگش کنی ولی نت نمیفرسته :n29:
میخواستم بدونم اگه ب اپراتور بگم Mac Address رو ریست کنه اوکی میشه ؟ اگه ریست کنه آنتن تنظیماتش تغییری میخواد ؟
ممنون میشم کمکم کنین
مدل مودم هم HUAWEI HG532e

roya.rashidi
07-07-2014, 00:27
سلام دوستان
من جدیدا آنتن Nano Station 5 خریداری کردم و میخواستم مثل قدیم از مودمم استفاده کنم به طوری ک PC با LAN وصل بشه و لپتاپ و موبایل و بقیه چیزا با WIFI ، ولی مشکلی ک هست اینه ک مودم، WIFI رو Share میکنه ب طوری ک من با لپتاپ کانکت میشم و میتونم مودمو از این طریق کانفیگ کنم ولی نت نمیفرسته !!!
الان یک سیم از آنتن وارد AirOS شده و سیم خارج شده از اون رو وصل کردم ب یکی از 4تا پورت LAN مودم، ی LAN از مودم گرفتم به PC وصل کردم و یکی هم ب لپتاپ :n03:
با گوشی هم روی obtaining ip address گیر میکنه و کانکت نمیشه :n27:
تنظیمات مودم و آنتن هم کاملا اوکیه و حتی ریست کردم و 2باره کانفیگ کردم و اینو میشه ازونجایی فهمید ک کانکت میشه جوری ک بتونی IP بدی و کانفیگش کنی ولی نت نمیفرسته :n29:
میخواستم بدونم اگه ب اپراتور بگم Mac Address رو ریست کنه اوکی میشه ؟ اگه ریست کنه آنتن تنظیماتش تغییری میخواد ؟
ممنون میشم کمکم کنین
مدل مودم هم HUAWEI HG532e
مک ادرس که تغییر نمیکنه مگر بندرت .
درباره گوشیت هم میتونم بگم شیوه رمزگذاری تو تغییر بده . فک کنم wpa بیشتر به همشون سازگاره . اگه نشد نوع های دیگرو انتخاب کن .

aaalli110
07-07-2014, 13:20
مک ادرس که تغییر نمیکنه مگر بندرت .
درباره گوشیت هم میتونم بگم شیوه رمزگذاری تو تغییر بده . فک کنم wpa بیشتر به همشون سازگاره . اگه نشد نوع های دیگرو انتخاب کن .

آخه ی جا خوندم ک مک آدرس قفله و واسه همین مودم نمیفرسته نت رو
برای رمزگذاری هم اینو بگم ک همونطور ک گفتم لپتاپ کانکت میشه جوری ک بشه آی پی زد و مودم و کانفیگ کرد ولی نت نمیفرسته واسه همین فکر کنم ربطی ب نحوه رمزگذاری هم نداشته باشه
بازم ممنون ک نظر دادین

jamal9
07-07-2014, 23:20
سلام بچه ها
من 10 روز پیش شارژ نتم تموم شده بود و دیروز دوباره نتمو تمدید کردم ...اما چراغ اینترنت مودم روشن نمیشه ...مودم رو ریست کردمو دوباره تنظیم کردم اما بازم نشد
واسه اولین بار که ثبت نام کرده بودم وقتی تنظیمش کردم زنگ زدم به ای اس پی و اون گفت که مودم رو خاموش کنم تا از اونجا درستش کنه ...خاموش کردم و بعد از یه ساعت دیدم درست شده
اما امروز صبح که زنگ زدم گفت مشکلی نداره و مودمتو بیار تنظیم کنم ..اما خب تنظیم کردنو که خودم بلدم ....
از دوستان کسی میدونه چرا چراغ مودم روشن نمیشه؟ قبل از تمدید کردنم هم روشن نمیشد و الانم همینجوره ...19 تومن پول دادم نتمم الان قطه ...لطفا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه ممنون

jamal9
08-07-2014, 14:41
دوستان مشکلم حل شد ولی به یه چیزه خیلی مسخره پی بردم ...نتم قبلا 256 نامحدود بود و سرعتش بین 10 -18 بعد 256 محدود گرفتم و باز سرعت همون بود ...الانم 1 مگ گرفتم ولی بازم سرعت همونه
ینی مشکل از چیه؟ مشکل از مودمه؟ اگه اپدیت کنم درست میشه؟ ای وای از هیچی شانس نیاوردم من

jamal9
08-07-2014, 14:45
بچه ها وقتی برای آپدیت میرم تو firmware این ارور رو میده :

Error Message:

ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO... ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO..

مشکل از چیه؟
کسی نیست اینجا؟

jamal9
08-07-2014, 16:13
بچه ها وقتی برای آپدیت میرم تو firmware این ارور رو میده :

Error Message:

ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO... ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO..

مشکل از چیه؟
کسی نیست اینجا؟

فهمیدم مشکل از چیه :)
اپدیت هم کردم اما مشکلم حل نشد

jamal9
08-07-2014, 16:14
سلام بچه ها
من 10 روز پیش شارژ نتم تموم شده بود و دیروز دوباره نتمو تمدید کردم ...اما چراغ اینترنت مودم روشن نمیشه ...مودم رو ریست کردمو دوباره تنظیم کردم اما بازم نشد
واسه اولین بار که ثبت نام کرده بودم وقتی تنظیمش کردم زنگ زدم به ای اس پی و اون گفت که مودم رو خاموش کنم تا از اونجا درستش کنه ...خاموش کردم و بعد از یه ساعت دیدم درست شده
اما امروز صبح که زنگ زدم گفت مشکلی نداره و مودمتو بیار تنظیم کنم ..اما خب تنظیم کردنو که خودم بلدم ....
از دوستان کسی میدونه چرا چراغ مودم روشن نمیشه؟ قبل از تمدید کردنم هم روشن نمیشد و الانم همینجوره ...19 تومن پول دادم نتمم الان قطه ...لطفا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه ممنون

یوذر و پسوردو اشتباه زده بودم :n02:

jamal9
08-07-2014, 16:16
بچه ها؟ چرا کسی اینجا نیست؟ این یکی مشکلو دیگه خودم نمیتونم حلش کنم
نتم سرعتش ثابت رو 10-18 هستش
حتی الان واسه تست 1 مگ هم گرفتم ولی بازم همون سرعته ...اخه مشکل از چیه؟ نکنه مودم خرابه؟ تو ادرس 192.168.1.1 که میرم تو مشخصاتش data rate رو 128 زده در صورتی که الان باید 1024 باشه چون پهنای باندم 1 مگ هستش ..واقعا دیگه گیج شدم

Mr.Pooya
08-07-2014, 18:42
حتی الان واسه تست 1 مگ هم گرفتم ولی بازم همون سرعته ...اخه مشکل از چیه؟ نکنه مودم خرابه؟ تو ادرس 192.168.1.1 که میرم تو مشخصاتش data rate رو 128 زده در صورتی که الان باید 1024 باشه چون پهنای باندم 1 مگ هستش ..واقعا دیگه گیج شدم

دوست من در یک تاییک سوالتون رو بپرسید. اینجوری راحت تر میشه بهتون پاسخ داد. من در همون تاپیک قبلی جوابتون رو دادم. لطفا از ایجاد پست های این چنینی در چندین تاپیک خودداری کنید و فقط در یک تاپیک بپرسید.

موفق باشید

jamal9
08-07-2014, 20:06
دوست من در یک تاییک سوالتون رو بپرسید. اینجوری راحت تر میشه بهتون پاسخ داد. من در همون تاپیک قبلی جوابتون رو دادم. لطفا از ایجاد پست های این چنینی در چندین تاپیک خودداری کنید و فقط در یک تاپیک بپرسید.

موفق باشید

ممنون از جوابتون ...تو دو جا گذاشتم که زودتر به جواب برسم اخه کسی جواب نمیداد ...

Mr.Pooya
08-07-2014, 20:17
ممنون از جوابتون ...تو دو جا گذاشتم که زودتر به جواب برسم اخه کسی جواب نمیداد ...

ببینید دوست عزیز چند هفته پیش هم همین سوال رو پرسیدید که یکی از دوستان و بنده جوابتون رو داده بودیم اگر همون بحث رو پیگیر می شدید شاید تا الان به نتایج خوبی رسیده بودید.

موفق باشید

sky1sky
12-07-2014, 20:36
با سلام مجدد و تشکر فراوان- در این مورد سوال دیگری هم هست که اگر لطف کنید راهنمایی کنید :
عکسی از جدول مودم ام گذاشتم اما جدول پیچ مودم نشان می دهد که ردیف متناظر با موایلم هنوز 83 روز مانده ، چند روزپیش این مقدار 86 روز بود . ایا عجیب نیست????
هیچ وقت هم مقدار lease line را تغییر ندادم و مقدار پیش فرض ان حداکثر چن روز هست. پس چه طوری شده این مقدار زیاد????

خوب احتمالا پیش فرض عددی بالا هست. مثلا 100 روز . اگر دقت کنید آی پی شما استاتیک هست . پس احتمالا در بخشی این تنظیمات انجام شده!
باید بررسی کنید چون تنظیم زمان تغییر آی پی برای سرویس گیرنده مختلف ، متفاوت است!
مقدار پیش فرض بستگی به مودم و شرایط استفاده تغییر میکنم . حالت اتوماتیک دقیقاً همین کار را انجام میدهد. به حالت اتوماتیک این تغییرات را انجام میدهد.
مقدار پیش فرض مودم رو تغییر ندادم یه عکس از مودم انداختم جالبه که همیشه ااین طوریه موبایلم که وصل می شود آی پی را برای 90 روز اختصاص می دهد اما لپ تاپ یا کامیوتر برای 3 روز !! هر وقت مودم رو چک کردم اوضاع همین طوریه ??
چرا ?????? در حالی که مفقدار پیش فرض برای تمامی بایس یکسان باشد ??????مرسی

ahriman323
13-07-2014, 17:53
از دوستان کسی مودم 2740u جدید دی لینک را تست نکرده؟
چیپستش چیه و آنتن ها چند دسی بل هست؟

Firebirds
13-07-2014, 19:14
مقدار پیش فرض مودم رو تغییر ندادم یه عکس از مودم انداختم جالبه که همیشه ااین طوریه موبایلم که وصل می شود آی پی را برای 90 روز اختصاص می دهد اما لپ تاپ یا کامیوتر برای 3 روز !! هر وقت مودم رو چک کردم اوضاع همین طوریه ??
چرا ?????? در حالی که مفقدار پیش فرض برای تمامی بایس یکسان باشد ??????مرسی
Upgrade modem's firmware.

Firebirds
13-07-2014, 19:20
QoS تنظیم کردی

ریست فکتوری دوباره از اول کانفیک کن.

reza_khoshtip
16-07-2014, 21:33
از دوستان کسی مودم 2740u جدید دی لینک را تست نکرده؟
چیپستش چیه و آنتن ها چند دسی بل هست؟
اتفاقا منم امروز این مدل رو تو پاساژ ایران دیدم,فروشنده میگفت همه چیزش مثل 2750 هستش فقط پورت USB نداره
قیمتشم 82 تومن بود.

Mohsen_mzh
17-07-2014, 13:04
سلام
من یه روتر tp-link مدل TD-W8961ND دارم که داخل تنظیمات QoS اش نمیشه پهنای باند رو محدود کرد و فقط یه بخش DSCP داره که من وقتی پورت بازی رو میزنم و اینو روی 63 میذارم هیچ فرقی نمیکنه تقریبا و وقتی کسی دانلود می کنه پینگ بازی خیلی میره بالا.
الان اگه مودمی بگیرم که تنظیمات برای محدود کردن پهنای باند هم داشته باشه (بر اساس mac address و یا پورت) واقعا تاثیری داره ؟ و اینکه بی زحمت یه DSL Router خوب معرفی کنید که همچین تنظیماتی رو داشته باشه

ahriman323
17-07-2014, 13:27
اتفاقا منم امروز این مدل رو تو پاساژ ایران دیدم,فروشنده میگفت همه چیزش مثل 2750 هستش فقط پورت USB نداره
قیمتشم 82 تومن بود.
اره قیمتش که خیلی مناسب هست ،ولی باید پوشش دهی وای فای و قدرت لینک گیری اش بررسی بشه!ظاهرا دوتا آنتن 5دسی بل داره که بعید میدونم با این قیمت 5 دسی بل باشه!
دوستان کسی لینک و اطلاعات معتبر در مورد اطلاعات این مودم نداره؟

Firebirds
17-07-2014, 15:25
سلام
من یه روتر tp-link مدل TD-W8961ND دارم که داخل تنظیمات QoS اش نمیشه پهنای باند رو محدود کرد و فقط یه بخش DSCP داره که من وقتی پورت بازی رو میزنم و اینو روی 63 میذارم هیچ فرقی نمیکنه تقریبا و وقتی کسی دانلود می کنه پینگ بازی خیلی میره بالا.
الان اگه مودمی بگیرم که تنظیمات برای محدود کردن پهنای باند هم داشته باشه (بر اساس mac address و یا پورت) واقعا تاثیری داره ؟ و اینکه بی زحمت یه DSL Router خوب معرفی کنید که همچین تنظیماتی رو داشته باشه
شما باید یه روتر وایرلس بگیری که Dd-wrt ساپرت باشه. بعد که فریم ور اش رو به DD-WRT تغییر دادی میتونی نصف پهنای باند رو مثلا برای بازی و نصف دیگه اش رو برای دانلود تقسیم کنی.
پیش نیازش اینکه یکم شبکه بدونی و یکم کنجکاو باشی بری توی سایت های خارجی بگردی و مطلب بخونی.

Le0nard0
17-07-2014, 16:59
سلام

tplink 8968 به راحتی آب خوردن میتونی برای هر کلاینت پهنای باند محدودشده مشخص کنی

Mohsen_mzh
17-07-2014, 21:50
شما باید یه روتر وایرلس بگیری که Dd-wrt ساپرت باشه. بعد که فریم ور اش رو به DD-WRT تغییر دادی میتونی نصف پهنای باند رو مثلا برای بازی و نصف دیگه اش رو برای دانلود تقسیم کنی.
پیش نیازش اینکه یکم شبکه بدونی و یکم کنجکاو باشی بری توی سایت های خارجی بگردی و مطلب بخونی.
ممنون بابت جواب ، تا اونجا که من متوجه شدم این فریم ور برای مودم یا روتر-مودم نیست و فقط روتر رو پشتیبانی می کنه.
یعنی عملا باید یه دیوایس جداگانه بگیرم در کنار دیوایس خودم که زیاد منطقی به نظر نمیرسه برای یه شبکه کوچک خانگی.
ولی کلا اطلاعی نداشتم در مورد این فریم ور ، باعث شد یکم مطلب بخونم! ممنون

Firebirds
18-07-2014, 14:10
ممنون بابت جواب ، تا اونجا که من متوجه شدم این فریم ور برای مودم یا روتر-مودم نیست و فقط روتر رو پشتیبانی می کنه.
یعنی عملا باید یه دیوایس جداگانه بگیرم در کنار دیوایس خودم که زیاد منطقی به نظر نمیرسه برای یه شبکه کوچک خانگی.
ولی کلا اطلاعی نداشتم در مورد این فریم ور ، باعث شد یکم مطلب بخونم! ممنون
آره یه باید روتر ارزون dd-wrt ساپورت بگیری و مودم کنونی تو Bridge کنی و PPPOE رو توی روتر تنظیم کنی و باقی تنظیمات.

Eliminal
18-07-2014, 14:22
سلام دوستان من الان از این مودم دی اینک کوچیک مشکی ها دارم ولی وایرلسش خیلی بردش کمه و همه جای خونه درست آنتن نمیده ...
حالا میخاستم مودمو عوض کنم و این مودم ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) رو بخرم به نظرتون فرقی میکنه و میتونم توی همه جای خونه وایرلس پر بگیرم ، و همچنین این مودم میتونه 2 طبقه رو کامل پوشش بده ؟! کسی از دوستان تجربه ای داره ؟!

Eliminal
18-07-2014, 14:22
سلام دوستان من الان از این مودم دی اینک کوچیک مشکی ها دارم ولی وایرلسش خیلی بردش کمه و همه جای خونه درست آنتن نمیده ...
حالا میخاستم مودمو عوض کنم و مدل D link Dsl-2750 Uرو بخرم به نظرتون فرقی میکنه و میتونم توی همه جای خونه وایرلس پر بگیرم ، و همچنین این مودم میتونه 2 طبقه رو کامل پوشش بده ؟! کسی از دوستان تجربه ای داره ؟!

Mr.Pooya
18-07-2014, 16:31
حالا میخاستم مودمو عوض کنم و مدل D link Dsl-2750 Uرو بخرم به نظرتون فرقی میکنه و میتونم توی همه جای خونه وایرلس پر بگیرم ، و همچنین این مودم میتونه 2 طبقه رو کامل پوشش بده ؟! کسی از دوستان تجربه ای داره ؟!

سلام

دوطبقه رو که فکر نمی کنم هیچ مودمی به صورت معمولی پوشش بده. باید دید فاصله چقدر هست.

در مورد اون مودم هم تو گوگل سرچ کنید ببینید آنتن هاش چند db هستند.

می تونید دوتا آنتن قوی بگیرید برای تقویت امواج با آنتن های معمولی عوض کنید. برای خونه رو میشه درستش کرد ولی برای دو طبقه احتمالش کم هست که باز هم بستگی به شرایط داره.

موف باشید

spartaqus
18-07-2014, 18:08
من اینترنت 512 مخابرات تهران دارم موقع بازی آنلاین زیاد dc میشم مودمم هم llinksys هست و MTu هم که به دست آوردم 1464 هست که با 28 اضافه میکنم همان 1492 پیشفرض مودم هست میخواستم ببینم برای این مودم تنظیمات دیگه نیست چک کنم شاید بهتر بشه
سرعت دانلودمم 60 تا 65 هست .
در ضمن مودم سریع قطع و وصل میشد برای همین dsl modulation رو روی g.dmt گذاشتم خیلی بهتر شده و کمتر dc میشم

spartaqus
19-07-2014, 09:52
این روی کدوم باشه بهتر است و هر کدوم چه فرقی داره

Mr.Pooya
19-07-2014, 14:11
من اینترنت 512 مخابرات تهران دارم موقع بازی آنلاین زیاد dc میشم مودمم هم llinksys هست و MTu هم که به دست آوردم 1464 هست که با 28 اضافه میکنم همان 1492 پیشفرض مودم هست میخواستم ببینم برای این مودم تنظیمات دیگه نیست چک کنم شاید بهتر بشه
سرعت دانلودمم 60 تا 65 هست .
در ضمن مودم سریع قطع و وصل میشد برای همین dsl modulation رو روی g.dmt گذاشتم خیلی بهتر شده و کمتر dc میشم

این روی کدوم باشه بهتر است و هر کدوم چه فرقی داره

سلام

اگر با بازی آنلاین مشکل دارید نه نمیشه کاری کرد متاسفانه به غیر از اینکه اگر نویز خط بالاست درستش کنید !

اون گزینه هم Keep Alive خوبه دیگه قطع نمیشه ولی Connect On Demand باید خودتون کانکت کنید که 5 دقیقه اگر کار نکنید باهاش قطع میشه !

موفق باشید

spartaqus
19-07-2014, 15:13
الان نویز خط چجوریه

ممنون

Mr.Pooya
19-07-2014, 15:23
الان نویز خط چجوریه

ممنون

نویز خط تون الان خیلی خوبه. Attenuation آپلود بالاست که شاید به خاطر فاصله از مرکز باشه. ولی در کل خیلی خوبه.

موفق باشید

arash_a59
19-07-2014, 19:49
دوستان 2تا سوال داشتم
1-مودم من همیشه روشنه، وقتی لپ تاپ رو روشن میکنم به مودم وصل میشه اما علامت زرد رنگ روی کانکشنم هست و دسترسی به اینترنت ندارم و می بایست یه بار مودم رو خاموش روشن کنم تا مشکل حل شه
این قضیه هروقت که لپ تاپ رو خاموش میکنم و روشن میکنم دوباره تکرار میشه مشکل از چی هست؟
2-من SNR down ام بود 12 رفتم اتصالات سر سیم رو باز کردم از نو بستم با چسب و ... رسید به 23 اما هی به مرور(بعد چند ساعت) دوباره میرسه به همون 12 ! این کارو 2بار تکرار کردم...علت چی میتونه باشه؟! چسب و عایق کاری و ...به خوبی انجام شده

sky1sky
19-07-2014, 21:39
یک سیستمم که از طریق کابل به مودم وصل میشه هر دفعه موقع اتصال با یک مک ادرس متفاوت وصل میشه
تاحالا متوجه سه عدد مک ادرس برای سیستم شدم سیستم دارای بلوتوث و وایرلس نیس و فقط کارت شبکه دارد
در device manager netwark adaptor سه عدد کارت شبکه نصب شده نشان می دهد
روش اتصال به اینترنت کهه هیچ فرقی با گذشته نکرده کانکشن روی pppoe تنظیم هست و فقط هم با کابل باید وصل شم
من یکی از ادرس های مک اش رو در فیلترینگ مک ادرس مودم تنظیم کردم فرض کنید xx:xx:xx:xx:xx:xx و جز وسایل قابل اعتماد معرفی کردم اما وقتی وصل میشه با اون ادرس های مک دیگه ای وصل میشه که من توی تنظیمات مودم لحاظ نکردم مثل yy:yy:yy:yy:yy:yy یا zz:zz:zz:zz;zz;zz !!!!!!! چه طوری ممکنه ????????????
چه علتی وجود داره ??????در ضمن سایر وسیله های دیگرم که ازمودم استفاده می کنند چنین مشکلی ندارند
عجیبه چرا باید موقع اتصال ادرس مک عوض شود???

Paimon
20-07-2014, 16:44
یه سوال دارم نمیدونم کجا بپرسم ولی فکر کنم اینجا بهترین جا باشه.

مشکل من اینه که رسیورم برای استفاده از سیسیکم به مودم وصله و خوب از اون طرف برای وبگردی و دانلود با کامپیوتر هم از مودم استفاده میکنم.
ولی وقتی که روی کامپیوتر چیزی رو دانلود میکنم باعث میشه که کل پهنای باند به دانلود اختصاص داده بشه و از اون طرف هی کانالهای ماهواره که از سیسکم استفاده میکنن قطع و وصل بشه.

میخاستم بدونم مگه خود مودم نباید پهنای باند رو یه جوری تنظیم کنه که به هر دوتا دستگاه پهنای باند لازم برسه و مشکلی نداشته باشن؟
و اگه مودم خودش این کار رو انجام نمیده و باید دستی انجام بدم باید چیکار کنم؟
مدل مودم هم 2750u

Armin.Computer
21-07-2014, 18:19
الان نویز خط چجوریه

ممنون

به نظر من به تاپیک نویز مراجعه کنید
اونجا بهتر بررسی بشه

Mr.Pooya
23-07-2014, 23:51
یک سیستمم که از طریق کابل به مودم وصل میشه هر دفعه موقع اتصال با یک مک ادرس متفاوت وصل میشه
تاحالا متوجه سه عدد مک ادرس برای سیستم شدم سیستم دارای بلوتوث و وایرلس نیس و فقط کارت شبکه دارد
در device manager netwark adaptor سه عدد کارت شبکه نصب شده نشان می دهد
روش اتصال به اینترنت کهه هیچ فرقی با گذشته نکرده کانکشن روی pppoe تنظیم هست و فقط هم با کابل باید وصل شم
من یکی از ادرس های مک اش رو در فیلترینگ مک ادرس مودم تنظیم کردم فرض کنید xx:xx:xx:xx:xx:xx و جز وسایل قابل اعتماد معرفی کردم اما وقتی وصل میشه با اون ادرس های مک دیگه ای وصل میشه که من توی تنظیمات مودم لحاظ نکردم مثل yy:yy:yy:yy:yy:yy یا zz:zz:zz:zz;zz;zz !!!!!!! چه طوری ممکنه ????????????
چه علتی وجود داره ??????در ضمن سایر وسیله های دیگرم که ازمودم استفاده می کنند چنین مشکلی ندارند
عجیبه چرا باید موقع اتصال ادرس مک عوض شود???

سلام

یکبار طبق این آموزش MAC ADDRESS رو عوض کنید :

How to Change a Computer's Mac Address in Windows ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ببینید باز هم خودش عوض میشه یا نه.

موفق باشید

arash_a59
24-07-2014, 13:30
دوستان کسی نیست جواب بده این مشکل من رو؟
مودم من 24 ساعت روشنه، وقتی لپتاپ رو روشن میکنم به مودم وصل میشه اما به اینترنت خیر و حتما باید یبار مودم رو خاموش روشن کنم تا درست شه! علت چیه؟
مودم هم دلینک 2640 هست و اخیرا اینجوری شده

Firebirds
24-07-2014, 22:47
دوستان کسی نیست جواب بده این مشکل من رو؟
مودم من 24 ساعت روشنه، وقتی لپتاپ رو روشن میکنم به مودم وصل میشه اما به اینترنت خیر و حتما باید یبار مودم رو خاموش روشن کنم تا درست شه! علت چیه؟
مودم هم دلینک 2640 هست و اخیرا اینجوری شده
گزینه
Keep alive
توی تنظیماتت خورده باشه،
فریم ور مودمت رو آپدیت کن (البته باید فریم ورت رو درست انتخاب کنی وگرنه مودمت رو میزنی آجر میکنی. )

Moeintrucks
24-07-2014, 23:18
دوستان من در حال حاظر مودم دو پورت d-link 2520u استفاده میکنم.میخوام اگه بشه با یک مودم وایرلس تعویضش کنم.چه مودم خوبی رو در این رده پیشنهاد میکنید؟درظمن این مودم هم به هیچ وجه تا الان قطعی و اذیت نداشته و راضی ام و صرفا جهت استفاده گوشی از اینترنت دارم تعویض میکنم.

Armin.Computer
25-07-2014, 12:49
دوستان من در حال حاظر مودم دو پورت d-link 2520u استفاده میکنم.میخوام اگه بشه با یک مودم وایرلس تعویضش کنم.چه مودم خوبی رو در این رده پیشنهاد میکنید؟درظمن این مودم هم به هیچ وجه تا الان قطعی و اذیت نداشته و راضی ام و صرفا جهت استفاده گوشی از اینترنت دارم تعویض میکنم.

من TPLINK دارم
بد نیست و راضی ام
D-LINk هم باید خوب باشه

Behrang_sh
25-07-2014, 13:31
درود
دوستان من یه مشکلی پیدا کردم که خیلی داره اعصابمو بهم میریزه
خیلی هم سرچ کردم و تمام راه ها رو رفتم اما نمیدونم چرا به جواب نمیرسم
مشکل اینه که نمیتونم وارد صفحه کانفیگ مودم بشم یعنی نمیتونم وارد 192.168.1.1 بشم
سیم تلفن رو کشیدم. مودم رو چند بار ریست کردم. دستی آی پی دادم. کش مرورگرهام رو پاک کردم. بین دو تا ویندوز امتحان کردم نشد که نشد!
حالا به نظرتون چی کار کنم؟

Mr.Pooya
25-07-2014, 14:21
درود
مشکل اینه که نمیتونم وارد صفحه کانفیگ مودم بشم یعنی نمیتونم وارد 192.168.1.1 بشم
سیم تلفن رو کشیدم. مودم رو چند بار ریست کردم. دستی آی پی دادم. کش مرورگرهام رو پاک کردم. بین دو تا ویندوز امتحان کردم نشد که نشد!

سلام

یعنی وقتی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ رو می زنید Server Not Found میده ؟ از اول همینطور بود یا الان اینطوری شده ؟ نوع مودم تون چی هست ؟

شما تو CMD پینگ بگیرید ببینید اصلا پینگ میگیره یا نه ؟ و اینکه دستور زیر رو در CMD اجرا کنید و در قسمت Default Gataway ببینید همون ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ باشه اگر نبود باید اون آیپی رو وارد کنید برای ورود به تنظیمات مودم‌ :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
موفق باشید

Behrang_sh
25-07-2014, 15:00
سلام

یعنی وقتی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ رو می زنید Server Not Found میده ؟ از اول همینطور بود یا الان اینطوری شده ؟ نوع مودم تون چی هست ؟

شما تو CMD پینگ بگیرید ببینید اصلا پینگ میگیره یا نه ؟ و اینکه دستور زیر رو در CMD اجرا کنید و در قسمت Default Gataway ببینید همون ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ باشه اگر نبود باید اون آیپی رو وارد کنید برای ورود به تنظیمات مودم‌ :

موفق باشید

ممنون دوست عزیز که پاسخ دادی
مشکل اینه که تا وقتی 192.168.1.1 رو میزنم اونجایی که user و pass میخواد هرچی admin میزنم وارد نمیشه و بازم ازم یوزر و پسورد میخواد
قبلا اینجوری نبود! راحت وارد میشدم
پینگ میگیرم و راحت جواب میده
با دستور شما هم رفتم و در قسمت Default Gataway همون ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ هست! اما بازم نمیتونم وارد شم!

Firebirds
25-07-2014, 15:39
ممنون دوست عزیز که پاسخ دادی
مشکل اینه که تا وقتی 192.168.1.1 رو میزنم اونجایی که user و pass میخواد هرچی admin میزنم وارد نمیشه و بازم ازم یوزر و پسورد میخواد
قبلا اینجوری نبود! راحت وارد میشدم
پینگ میگیرم و راحت جواب میده
با دستور شما هم رفتم و در قسمت Default Gataway همون ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ هست! اما بازم نمیتونم وارد شم!
روترت -- شده، [emoji1]
از پشت ریستش کن،
پسورد ای دی اسل رو عوض کن.
پسورد وایرلس رو عوض کن WPA2/AES
فایروال روترت رو روشن کن.
پسورد روترت رو هم از ادمین ادمین تغییر بده.

Behrang_sh
25-07-2014, 15:44
روترت -- شده، [emoji1]
از پشت ریستش کن،
پسورد ای دی اسل رو عوض کن.
پسورد وایرلس رو عوض کن WPA2/AES
فایروال روترت رو روشن کن.
پسورد روترت رو هم از ادمین ادمین تغییر بده.

دقیقا الان چه بلایی سرم اومده؟ :question:
ریست کردم
شرمنده من تو این موردا شدیدا آماتورم! فایروال روتر رو چجوری روشن کنم؟

Firebirds
25-07-2014, 17:05
دقیقا الان چه بلایی سرم اومده؟ :question:
ریست کردم
شرمنده من تو این موردا شدیدا آماتورم! فایروال روتر رو چجوری روشن کنم؟
سخته گفتش، ولی تک تک این کار رو بکنی میتونی خیالت 99.9 راحت باشه.
پسورد وایرلس رو سخت و پیچیده بزار.

وقتی کانکشن رو میزاری توی مودم باید Firewall رو Enable کنی.
مودم به مودم فرق میکنه بگردی پیدا میکنی.
یه دو مورد رو یادم رفت بگم.

فریم ور مودمت رو آپدیت کن فقط قبل از آپدیت مطمئن شو دقیقا فایل مربوط به خودش باشه.

ا WPS مودت رو هم خاموش کن.

Behrang_sh
25-07-2014, 17:32
سخته گفتش، ولی تک تک این کار رو بکنی میتونی خیالت 99.9 راحت باشه.
پسورد وایرلس رو سخت و پیچیده بزار.

وقتی کانکشن رو میزاری توی مودم باید Firewall رو Enable کنی.
مودم به مودم فرق میکنه بگردی پیدا میکنی.
یه دو مورد رو یادم رفت بگم.

فریم ور مودمت رو آپدیت کن فقط قبل از آپدیت مطمئن شو دقیقا فایل مربوط به خودش باشه.

ا WPS مودت رو هم خاموش کن.

بزرگوار مودمم وایرلس نیست!
بعدش من اصلا نمیتونم به صفحه اطلاعات مودم دسترسی داشته باشم (طبق همون گفته بالا نمیتونم وارد شم)
فایل فریم ور رو از سایتش برداشتم ولی نمیدونم کجا بریزمش!
WPS l چیه؟ کجاست دقیقا؟
شرمنده سوالام زیاد شد

arash_a59
25-07-2014, 23:03
گزینه
Keep alive
توی تنظیماتت خورده باشه،
فریم ور مودمت رو آپدیت کن (البته باید فریم ورت رو درست انتخاب کنی وگرنه مودمت رو میزنی آجر میکنی. )
این گزینه رو2640U داره؟ به آخرین ورژن آپدیت کردم دیگه بعد از اون ورژن دیگه ای نیومده.

Firebirds
26-07-2014, 00:47
بزرگوار مودمم وایرلس نیست!
بعدش من اصلا نمیتونم به صفحه اطلاعات مودم دسترسی داشته باشم (طبق همون گفته بالا نمیتونم وارد شم)
فایل فریم ور رو از سایتش برداشتم ولی نمیدونم کجا بریزمش!
WPS l چیه؟ کجاست دقیقا؟
شرمنده سوالام زیاد شد
وقتی مودم توسط دکمه پشتش ریست میکنید، باید بتونید کترد بشوید.
وقتی واردش شدید در frimware upgrade
اگر مومتون وایراس نداره wpsهم نداره دیگر، این مورد اصلا برای شما وجود ندارد که بخواهید غیر فعالش کنید.

Firebirds
26-07-2014, 00:51
این گزینه رو2640U داره؟ به آخرین ورژن آپدیت کردم دیگه بعد از اون ورژن دیگه ای نیومده.
بله وجود دارد،
ببین این گزینه به احتمتل زیاد تیک خرده چون در ننظیمات پیش فرض هست.
تگر بعد آپگرد مشکلتون برطرف شده میتوانید این مورد را اصلا چک نکنید.

abcdwxyz
26-07-2014, 09:23
سلام.
بنده روزها از یه اینترنت و شبها از ساعات رایگان یه اینترنت دیگه استفاده میکنم. حالا چجوری میشه واسه DLink 2730U دو تا (WAN service (PPPoE ساخت تا هنگام تغییر خط نیاز نباشه user و pass رو مجدد وارد کنم؟؟؟ وقتی تو قسمت تنظیمات WAN service میرم و روی Add کلیک میکنم تا یکی جدید ایجاد کنه مینویسه : No available interfaces

Armin.Computer
26-07-2014, 22:07
سلام.
بنده روزها از یه اینترنت و شبها از ساعات رایگان یه اینترنت دیگه استفاده میکنم. حالا چجوری میشه واسه DLink 2730U دو تا (WAN service (PPPoE ساخت تا هنگام تغییر خط نیاز نباشه user و pass رو مجدد وارد کنم؟؟؟ وقتی تو قسمت تنظیمات WAN service میرم و روی Add کلیک میکنم تا یکی جدید ایجاد کنه مینویسه : No available interfaces

منظورتون رو درست متوجه نشدم
واضح تر توضیح می دیدی؟

arash_a59
26-07-2014, 22:10
بله وجود دارد،
ببین این گزینه به احتمتل زیاد تیک خرده چون در ننظیمات پیش فرض هست.
تگر بعد آپگرد مشکلتون برطرف شده میتوانید این مورد را اصلا چک نکنید.
قربان بعد آپگرید مشکلم حل نشد
همچنان وقتی لپ تاپ رو روشن میکنم باید برم یکبار مودم رو خاموش روشن کنم تا دسترسی به اینترنتم درست شه!
ممنون میشم بگید چکار باید کنم...

XXS
26-07-2014, 22:27
درود

ازپشت ریستش کن اگه رفت حتما فریمویرش رو اپدیت کن اگه بازم وارد کنترل پنل نشد احتمالاشاید مودمت به فنارفته باشه.

Behrang_sh
26-07-2014, 22:30
ازپشت ریستش کن اگه رفت حتما فریمویرش رو اپدیت کن اگه بازم وارد کنترل پنل نشد احتمالاشاید مودمت به فنارفته باشه.

از پشتش ریستش کردم اما بازم جواب نداد!
به فنا رفته باشه؟؟!!!
من الان خیلی راحت تو نت میگردم و به راحتی و بدون افت سرعت دانلود میکنم! فقط نمیتونم به صفحه کنترل پنل مودم وارد شم
بازم ممنون که جواب دادید

Mr.Pooya
26-07-2014, 23:13
از پشتش ریستش کردم اما بازم جواب نداد!
به فنا رفته باشه؟؟!!!
من الان خیلی راحت تو نت میگردم و به راحتی و بدون افت سرعت دانلود میکنم! فقط نمیتونم به صفحه کنترل پنل مودم وارد شم
بازم ممنون که جواب دادید

شما اگر ریست کردی و نمی تونی وارد تنظیمات بشی چطوری مودم رو کانفیگ می کنی ؟ با CD خود مودم ؟ مطمئن هستید یوزر پس Default خود مودم همون admin هست ؟

ehsab222
26-07-2014, 23:25
سلام به همه!
امیدوارم سوالم رو جای درستی مطرح کرده باشم.!
من یه مودم دارم تو بعضی از جاهای ساختمون درست نمیتونه انتن بده حالا اگر من برای مودمم از انتن های قوی تر مثلا 9 دسی بل استفاده کنم ایا مشکل گشا هست و از نظر تنظیمات باید کار خاصی رو مودمم انجام بدم.!(بیشتر سر تنظیمات و ولتاژ شک دارم:n13:.!)
یا اصلا این کار شدنی نیست.!

Mr.Pooya
27-07-2014, 00:26
سلام به همه!
امیدوارم سوالم رو جای درستی مطرح کرده باشم.!
من یه مودم دارم تو بعضی از جاهای ساختمون درست نمیتونه انتن بده حالا اگر من برای مودمم از انتن های قوی تر مثلا 9 دسی بل استفاده کنم ایا مشکل گشا هست و از نظر تنظیمات باید کار خاصی رو مودمم انجام بدم.!(بیشتر سر تنظیمات و ولتاژ شک دارم:n13:.!)
یا اصلا این کار شدنی نیست.!

سلام

باید دید الان آنتن خودش چند دسیبل هست و بستگی به فاصله ای که می خواهید پوشش بدید داره. معمولا تنظیم خاصی ندارند آنتن خودش رو باز می کنید و آنتن دیگه ای جاش قرار می دید. یا اگر خودش آنتن خارجی نداره ممکنه نیاز باشه از تو تنظیمات فقط فعالش کنید. منظورتون از ولتاژ رو متوجه نشدم

Sent from my Phone

ehsab222
27-07-2014, 01:50
سلام

باید دید الان آنتن خودش چند دسیبل هست و بستگی به فاصله ای که می خواهید پوشش بدید داره. معمولا تنظیم خاصی ندارند آنتن خودش رو باز می کنید و آنتن دیگه ای جاش قرار می دید. یا اگر خودش آنتن خارجی نداره ممکنه نیاز باشه از تو تنظیمات فقط فعالش کنید. منظورتون از ولتاژ رو متوجه نشدم

Sent from my Phone
ممنون!:n16:
فکر کنم انتن خودش 5 دسی بل باشه من الان میخوام یه انتن 8 یا 9 دسی بلی براش بزارم(جواب میده؟)
منظورم از ولتاژ با استدلال فزیکی باید شدت جریان( امپر )رو افزایش داد تا دسی بل افزایش پیدا کنه! مگه این طور نیست!؟

abcdwxyz
27-07-2014, 08:42
منظورتون رو درست متوجه نشدم
واضح تر توضیح می دیدی؟

سلام.
ISP که بهتون اینترنت میده یه user و pass میده و موقع پیکربندی مودم باید اونو تو قسمت تنظیمات مودم وارد کنید. حالا اگه ISP تون عوض شه خب user و pass هم عوض میشه دیگه. بنده هم روزها از مخابرات استفاده میکنم و شبها هم از ساعات رایگان پارس آنلاین. حالا میخوام بدونم چجوری میشه دوتا پیکربندی PPPoE ایجاد کرد که موقع تغییر اینترت فقط پیکربندی مربوطه رو انتخاب کنم و دیگه لازم نباشه هی user و pass ها رو عوض کنم. طبق عکس زیر وقتی روی Add کلیک میکنم میزنه : No Available Interface[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Firebirds
27-07-2014, 08:51
سلام.
ISP که بهتون اینترنت میده یه user و pass میده و موقع پیکربندی مودم باید اونو تو قسمت تنظیمات مودم وارد کنید. حالا اگه ISP تون عوض شه خب user و pass هم عوض میشه دیگه. بنده هم روزها از مخابرات استفاده میکنم و شبها هم از ساعات رایگان پارس آنلاین. حالا میخوام بدونم چجوری میشه دوتا پیکربندی PPPoE ایجاد کرد که موقع تغییر اینترت فقط پیکربندی مربوطه رو انتخاب کنم و دیگه لازم نباشه هی user و pass ها رو عوض کنم. طبق عکس زیر وقتی روی Add کلیک میکنم میزنه : No Available Interface[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باید vpi.vci isp ها باهم متفاوت باشه
در این صورت میتونید از قسمت layer 2 interface یه اینترفیس مجاطی ایجاد کنید و بقیه ماجرا.

Firebirds
27-07-2014, 08:53
قربان بعد آپگرید مشکلم حل نشد
همچنان وقتی لپ تاپ رو روشن میکنم باید برم یکبار مودم رو خاموش روشن کنم تا دسترسی به اینترنتم درست شه!
ممنون میشم بگید چکار باید کنم...
مودم رو ریست کنید، اگر مودمتان تی پی لینک هست، اینترفیس های اضافی رو غیر فعال و دوباره از صفر کانفیگ کنید، در مراحل کانفیگ گزینه keep alive connection رو می بینید.
ولی قبلش آموزش های مربوطه را حسابی مطالعه کنید.

amir deja vu
27-07-2014, 11:05
سلام دوستان

من مودم TP-link دارم مدل TD-w8151 .وقتي با خود كامپيوتر كه با كابل به مودم وصله يا با 2 تا گوشي مختلف از طريق وايرلس بهش وصل ميشم هيچ مشكلي نداره...ولي اينبار كه خواستم با لپ تاپ وصل بشم نتونستم... يعني شبكه رو پيدا ميكنه ولي وقتي كه كانكت رو ميزنم ديگه اون كادري كه پسوورد رو بايد توش وارد كني نمياد ...خاموش و روشن كردن مودم و لپ تاپ هم فايده اي نداشت...چي كار كنم؟

Mr.Pooya
27-07-2014, 11:10
سلام دوستان

من مودم TP-link دارم مدل TD-w8151 .وقتي با خود كامپيوتر كه با كابل به مودم وصله يا با 2 تا گوشي مختلف از طريق وايرلس بهش وصل ميشم هيچ مشكلي نداره...ولي اينبار كه خواستم با لپ تاپ وصل بشم نتونستم... يعني شبكه رو پيدا ميكنه ولي وقتي كه كانكت رو ميزنم ديگه اون كادري كه پسوورد رو بايد توش وارد كني نمياد ...خاموش و روشن كردن مودم و لپ تاپ هم فايده اي نداشت...چي كار كنم؟

سلام

ارور میده ؟ وقتی تو لپ تاپ روش کلیک می کنید چه اتفاقی میفته ؟

amir deja vu
27-07-2014, 11:35
سلام

ارور میده ؟ وقتی تو لپ تاپ روش کلیک می کنید چه اتفاقی میفته ؟
یه کادر باز میشه که نوشته windows was unable to connect

abcdwxyz
27-07-2014, 13:11
باید vpi.vci isp ها باهم متفاوت باشه
در این صورت میتونید از قسمت layer 2 interface یه اینترفیس مجاطی ایجاد کنید و بقیه ماجرا.

ظاهرا vci و vpi مخابرات و پارس آنلاین مثل همه و جفتش 0 و 35 هست، پس یعنی همچین کاری نمیتونم انجام بدم؟؟؟

Behrang_sh
27-07-2014, 14:16
شما اگر ریست کردی و نمی تونی وارد تنظیمات بشی چطوری مودم رو کانفیگ می کنی ؟ با CD خود مودم ؟ مطمئن هستید یوزر پس Default خود مودم همون admin هست ؟
پویا جان یوزر و پسورد Default خود مودم admin هستش. قبلا خیلی راحت میرفتم و کنترل پنل رو چک میکردم اما حدودا 1 ماهی میشه اینجوری شده
3 بار ریست کردم اما بعد ریست مودم عین آب خوردن باز میاد بالا کانکت میشه و روز از نو روزی از نو! یعنی حتی به مرحله کانفیگ هم نمیرسه!
شرمنده این مشکل ما فرسایشی شده!

Firebirds
27-07-2014, 15:07
پویا جان یوزر و پسورد Default خود مودم admin هستش. قبلا خیلی راحت میرفتم و کنترل پنل رو چک میکردم اما حدودا 1 ماهی میشه اینجوری شده
3 بار ریست کردم اما بعد ریست مودم عین آب خوردن باز میاد بالا کانکت میشه و روز از نو روزی از نو! یعنی حتی به مرحله کانفیگ هم نمیرسه!
شرمنده این مشکل ما فرسایشی شده!
توی run
Ipconfig /all
بگیر
و ping از ip روترت بگیر به همراه مدل دستگاهت بزار اینجا.

Firebirds
27-07-2014, 15:11
ظاهرا vci و vpi مخابرات و پارس آنلاین مثل همه و جفتش 0 و 35 هست، پس یعنی همچین کاری نمیتونم انجام بدم؟؟؟
متونی از این لم استفاده کنی.
دو بار دستگاهت رو مستقل کانفیگ کن. دو تا بکاپ جداگانه از تنظیماتت تهیه کن.
هر شب اون ای اس پی ای رو که میخوای ریستور کن.

Behrang_sh
27-07-2014, 15:42
توی run
Ipconfig /all
بگیر
و ping از ip روترت بگیر به همراه مدل دستگاهت بزار اینجا.
مدل دستگاه ernix
اینم عکس از Ipconfig /all

Firebirds
27-07-2014, 18:20
مدل دستگاه ernix
اینم عکس از Ipconfig /all
پینگ از 192.168.1.1 چی شد ؟!
کامل مدل روترت رو قرار بده پشتش زده.

توی کارت شبکه ت تنظیمات ipv4 رو بزار روی اتوماتیک
بعد دوباره عکس هایی که خواستم رو بزار.

Behrang_sh
27-07-2014, 19:29
پینگ از 192.168.1.1 چی شد ؟!
کامل مدل روترت رو قرار بده پشتش زده.

توی کارت شبکه ت تنظیمات ipv4 رو بزار روی اتوماتیک
بعد دوباره عکس هایی که خواستم رو بزار.
ممنون که جواب میدی
مدل مودم ernix E4200U
گذاشتم رو اتوماتیک
اینم عکسها

Firebirds
27-07-2014, 20:47
من سایتش رو چک کردم، فقط امکان وصل شدن از طربق نرم افزار CD توش ذکر شده،

ولی الاایوحال تنها کاری که مونده بکنی، اینه که از طربق دکمه Rest پشتش ریستش کنی.
مراحل کار:
یه پینگ به این صورت میگیری
ping 192.168.1.1 -t
وقتی مودم روشنه دکمه ریست رو 35 ثانیه ( حتما 35 ثانیه شده باشه ) نگه دار بعد ولش کن.
این وسط پینگت قطع و دوباره وصل میشه ( این نشونه اینه درست ریست کردی )
و بعد از ریست هم این موارد رو امتحان کن اگه رفت که هیچی ولی اگه بازم موفق نشدی دیگه کاریش نمیشه کرد.

یکبار :
U :admin
P: admin
------------------
U : admin
P: خالی
---------------
U: admin
P: trendchip
----------------

در کل مودمی که خریدی برند درست حسابی نیست، فقط کافیه یه سر به سایتش بزنی تا قضیه دست بیاد.

Behrang_sh
27-07-2014, 21:22

ولی الاایوحال تنها کاری که مونده بکنی، اینه که از طربق دکمه Rest پشتش ریستش کنی.
مراحل کار:
ping 192.168.1.1 -t
وقتی مودم روشنه دکمه ریست رو 35 ثانیه ( حتما 35 ثانیه شده باشه ) نگه دار بعد ولش کن.
و بعد از ریست هم این موارد رو امتحان کن اگه رفت که هیچی ولی اگه بازم موفق نشدی دیگه کاریش نمیشه کرد.

یکبار :
------------------
---------------
----------------

در کل مودمی که خریدی برند درست حسابی نیست، فقط کافیه یه سر به سایتش بزنی تا قضیه دست بیاد.

ممنون
تمام کارا رو میکنم و خبرشو بهت میدم
سایتش رو رفته بودم و این مودمم متاسفانه من نخریدم و یه جورایی تو عمل انجام شده قرار گرفتم
در هر صورت خیلی لطف کردی که راهنماییم کردی:n16:

Behrang_sh
27-07-2014, 22:02

مراحل کار:
ping 192.168.1.1 -t

یکبار :
------------------
---------------
----------------

دوست عزیز ممنون
اون 35 ثانیه کار خودشو کرد! ریست شد اونم به صورت کامل و من الان راحت با همون یوزر و پسورد admin وارد کنترل پنل میشم
فقط نمیدونم تو کجای کانفیگ سوتی دادم که فقط با بریج میتونم کانکت شم!
مشکل از کجاست؟

Firebirds
27-07-2014, 23:22
دوست عزیز ممنون
اون 35 ثانیه کار خودشو کرد! ریست شد اونم به صورت کامل و من الان راحت با همون یوزر و پسورد admin وارد کنترل پنل میشم
فقط نمیدونم تو کجای کانفیگ سوتی دادم که فقط با بریج میتونم کانکت شم!
مشکل از کجاست؟

خوب خدا رو شکر،
مودم به مودم چون هر شرکت اینترفیس خودش رو داره فرق میکنه، ولی روال کانفیگ ها مودم های ADSL ساده هست،
به نظر من یه چند تا فایل های آموزش هاشو برای مودم های مختلف نگاه کن (مثلا فایل های نحوه کانفیگ این شرکتها پارس آنلایت، شاتل ) بعد خودت به ترتیب مراحل رو برو.
پسورد ورود مودمت رو هم عوض کن.

Amir-Rainman
30-07-2014, 15:33
سلام

فرق مودم 1 آنتن با مودم 2 آنتن تو چیه؟! 2 آنتن برد بیشتری داره یا کیفیت سیگنال بالاتر ؟

بین TP-8961 و TP-8951 موندم!

AliSub
30-07-2014, 17:35
سلام
قصد دارم یه مودم بیسیم بگیرم که D-Link DSL-2750U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو تو نت دیدم و ازش خوشم امده. توی دوروبر 100 تومن یه چیز که انتن دهی بالایی داشته باشه چی معرفی میکنید؟؟؟؟؟

Le0nard0
30-07-2014, 17:44
سلام
قصد دارم یه مودم بیسیم بگیرم که D-Link DSL-2750U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو تو نت دیدم و ازش خوشم امده. توی دوروبر 100 تومن یه چیز که انتن دهی بالایی داشته باشه چی معرفی میکنید؟؟؟؟؟

tplink 8961 هم هست همین حدود قیمت . مودمی هم که خودت انتخاب کردی مودم خوبیه که امتحانشو هم روی خطوط ایران خوب پس داده

gguuu
30-07-2014, 18:53
سلام به همگی دوستان
من قصد خرید یه مودم وای فای دارم ولی در این زمینه اطلاعی ندارم
لطفا مودمی به من معرفی کنین که در مدت زمان زیاد استفاده پیوسته دوام بیاره ،2 پورت لن داشته باشه و تا 2 طبقه رو به خوبی انتن دهی کنه
ممنون میشم دوستان جواب منو بدن

Le0nard0
30-07-2014, 19:53
سلام به همگی دوستان
من قصد خرید یه مودم وای فای دارم ولی در این زمینه اطلاعی ندارم
لطفا مودمی به من معرفی کنین که در مدت زمان زیاد استفاده پیوسته دوام بیاره ،2 پورت لن داشته باشه و تا 2 طبقه رو به خوبی انتن دهی کنه
ممنون میشم دوستان جواب منو بدن

پست قبل از پستت رو بخون

gguuu
30-07-2014, 20:25
پست قبل از پستت رو بخون

بله دیده بودم،ولی یکم امکاناتش زیاد نیست ،4 پورت لن زیاد نیست، استفاده دیگه ای هم داره ؟

Le0nard0
30-07-2014, 21:09
بله دیده بودم،ولی یکم امکاناتش زیاد نیست ،4 پورت لن زیاد نیست، استفاده دیگه ای هم داره ؟

اگه میخوای دو طبقه رو پوشش بده باید دو آنتنه باشه که تمام مودمهای دو آنتنه 4 پورت لن دارن .
مودم dlink 2600 یه پورت لن و یه آنتن داخلی داره . قیمتش هم حدود 60 تومنه

Setareh 2006
31-07-2014, 01:22
سلام
اوایل این هفته از مخابرات زنگ ردن که بگن اینترنت پرسرعت که درخواست دادین وصل شده . رفتیم یک مودم Tp-link W8960N گرفتیم از قسمت کویک ستاپ کانفیگ کردیم ولی اصلا اینترنت کانکشن نداریم . چراغ ای دی اس ال بعضی وقتا فلش میزنه بعضی وقتا هم ثابت سبز هست اما اینترنت کانکشن نداریم . PPPoE و Bridge هر دو رو امتحان کردیم فایده ای نداره . چند بار هم زنگ زدیم 2020 هر راهی که به ذهنمون رسیده رفتیم ولی تاثیری نداره . متاسفانه شرکت گارانتی مودم هم در این چند روز تعطیله
این لینک راهنمای مودم هست که در سایت مودم گذاشتن

Armin.Computer
31-07-2014, 10:24
سلام
اوایل این هفته از مخابرات زنگ ردن که بگن اینترنت پرسرعت که درخواست دادین وصل شده . رفتیم یک مودم Tp-link W8960N گرفتیم از قسمت کویک ستاپ کانفیگ کردیم ولی اصلا اینترنت کانکشن نداریم . چراغ ای دی اس ال بعضی وقتا فلش میزنه بعضی وقتا هم ثابت سبز هست اما اینترنت کانکشن نداریم . PPPoE و Bridge هر دو رو امتحان کردیم فایده ای نداره . چند بار هم زنگ زدیم 2020 هر راهی که به ذهنمون رسیده رفتیم ولی تاثیری نداره . متاسفانه شرکت گارانتی مودم هم در این چند روز تعطیله

چراغ ADSL چه زمانی چشمک می زنه؟
ساعت خاصی داره؟

mehdi-sh
31-07-2014, 12:57
دوستان کسی با DLNA مودم دی لینک ۲۷۷۰ کارکرده؟

Setareh 2006
31-07-2014, 13:06
چراغ ADSL چه زمانی چشمک می زنه؟
ساعت خاصی داره؟
اگه با لپ تاپ کانفیگ کینم ای دی اس ال ثابت روشنه ولی با پی سی فلش میزنه . با پی سی ، اگه از تلفن استفاده کنیم و شماره جایی روبگیریم چراغ ای دی اس ال ثابت روشن میمونه .
با گارانتی تماس گرففتیم میگه شما مراحل کانفیگ رو درست رفتین

fanoostalaei
01-08-2014, 12:30
سلام

سلام
شما این کانفیگ رو چک کن ببین درست انجام دادی یا نه
VPI=0
VCI=35
User:شماره تلفن با کدبدون صفر
PASS= [ودتون که انتحاب کردید یا اگر ندارید زنگ بزنید بپرسید

اگر تنظیمات بالا رو درست انجام دادید و بازم وصل نشد بگید تا راهنمایی کنم
در ضمن از نویز خطتون هم یه عکس بذارید خوبه (همون صفحه استاتوس مودم)

Armin.Computer
01-08-2014, 22:52
اگه با لپ تاپ کانفیگ کینم ای دی اس ال ثابت روشنه ولی با پی سی فلش میزنه . با پی سی ، اگه از تلفن استفاده کنیم و شماره جایی روبگیریم چراغ ای دی اس ال ثابت روشن میمونه .
با گارانتی تماس گرففتیم میگه شما مراحل کانفیگ رو درست رفتین

شما به این تاپیک برو:
بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Setareh 2006
02-08-2014, 17:18
سلام
شما این کانفیگ رو چک کن ببین درست انجام دادی یا نه
VPI=0
VCI=35
User:شماره تلفن با کدبدون صفر
PASS= [ودتون که انتحاب کردید یا اگر ندارید زنگ بزنید بپرسید

اگر تنظیمات بالا رو درست انجام دادید و بازم وصل نشد بگید تا راهنمایی کنم
در ضمن از نویز خطتون هم یه عکس بذارید خوبه (همون صفحه استاتوس مودم)

شما به این تاپیک برو:
بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان خیلی ممنون از پاسخ هاتون
مشکل برطرف شد . علیت این بود که نه یوزر درست وارد شده بود و نه اینکه پورت مناسب یود چون از PPPoE کانکت نمیشد و با وارد کردن یوزر درست فقط از طریق بریج کانکت شد
البته این خط برای مادرم بود خودم تازه امروز اینترنت مخابرات گرفتم یک تاپیک زدم برای مشورت تهیه مودم . ممنون میشم اونجا من رو راهنمایی کنید یک مودم عالی بگیرم تا از خریدم پیشمون نشم

amirdelta110
02-08-2014, 18:17
سلام دوستان،،،ممنون میشم با دلیل و توضیح راهنمایی کنین...من بین این دوتا موندم:

D-Link DSL-2750U New Wireless N ADSL2+ 4-Port Wi-Fi Router:::::

TP-Link | Modem | TD-W8968 :::

برام مهمه....مدل تی پی لینکش دی جی کالا نداره...نمیدونم با چه سایتی مقایسه کنم...نظرات کاربرا فقط برای دی لینک بود...ممنون میشم راهنمایی کنین که میخوام امروز فردا بخرم

باتشکر

fanoostalaei
02-08-2014, 18:32
همین مودم 2750 جدید رو من 2 روزه که خریدم و اصلا مالی نیس
تی پی لنک بهتر خواهد بود : چون خطوط نویز دار رو خیلی بهتر از دی لینک های سری 2 آپ میکنه
همون قدرت وایرلس رو داره ولی نمیدونم که بهتر هستش یا بدتر
ولی من به شخصه از انتن دهی 2750 اصلا راضی نیستم و با آنتن دهی 2730 که چند روز پیش داشتم بیش از 1-2 متر تفاوتی ندارن
برا همین توصیه میکنم که 2750 رو بیخال شو
(البته 2750 برا من حدود 30 متر پوشش دهی داره ولی موانع برا من معمولی هستش و نه زیاد)

amirdelta110
02-08-2014, 19:43
همین مودم 2750 جدید رو من 2 روزه که خریدم و اصلا مالی نیس
تی پی لنک بهتر خواهد بود : چون خطوط نویز دار رو خیلی بهتر از دی لینک های سری 2 آپ میکنه
همون قدرت وایرلس رو داره ولی نمیدونم که بهتر هستش یا بدتر
ولی من به شخصه از انتن دهی 2750 اصلا راضی نیستم و با آنتن دهی 2730 که چند روز پیش داشتم بیش از 1-2 متر تفاوتی ندارن
برا همین توصیه میکنم که 2750 رو بیخال شو
(البته 2750 برا من حدود 30 متر پوشش دهی داره ولی موانع برا من معمولی هستش و نه زیاد)

به حضرت عباس دیوانه شدم....آخه چرا اینقدر حرفا متفاوته.....هر کی یه چی میگه...به خدا اصلا نمیشه تصمیم درست گرفت....

شما برین نظرات کاربرای دیجی کالا رو در مورد دی لینک همین مدل رو بخونین یه جور دیگه میگن....البته بعضیاشون هم مخاللف بودنن...

ولی من شاید همین دی لینک رو گرفتم....ممنون میشم اگه تونستین بیشتر راهنمایی کنین...

fanoostalaei
02-08-2014, 20:20
به حضرت عباس دیوانه شدم....آخه چرا اینقدر حرفا متفاوته.....هر کی یه چی میگه...به خدا اصلا نمیشه تصمیم درست گرفت....

شما برین نظرات کاربرای دیجی کالا رو در مورد دی لینک همین مدل رو بخونین یه جور دیگه میگن....البته بعضیاشون هم مخاللف بودنن...

ولی من شاید همین دی لینک رو گرفتم....ممنون میشم اگه تونستین بیشتر راهنمایی کنین...
دیوانگی نداره که :دی
100 تومن پوله !! میخری فردا یا راضی هستی یا ناراضی :دی این که دیگه دیونگی نداره :دی

من خودم 2750 جدید دارم ولی راضی نیستم :دی حالا شاید شما با همین امکانات راضی باشی
در هر حال من نظر خودم رو به عنوان یه مصرف کننده 2750 دادم:n27:

amirdelta110
02-08-2014, 20:27
دیوانگی نداره که :دی
100 تومن پوله !! میخری فردا یا راضی هستی یا ناراضی :دی این که دیگه دیونگی نداره :دی

من خودم 2750 جدید دارم ولی راضی نیستم :دی حالا شاید شما با همین امکانات راضی باشی
در هر حال من نظر خودم رو به عنوان یه مصرف کننده 2750 دادم:n27:

سلام...یه سوال شما مشکیشو گرفتین یا سفیدشو؟

fanoostalaei
02-08-2014, 20:29
سلام...یه سوال شما مشکیشو گرفتین یا سفیدشو؟
سفیدش رو (اینم عکس)

amirdelta110
02-08-2014, 20:34
سفیدش رو (اینم عکس)

اشتباه شما همین بود!!!

چون سفیدش بدرد نمیخوره...چیپ مشکیش خیلی عالیه.در واقعا چیپ مشکی و سفیدش باهم فرق داره:n02:

Le0nard0
02-08-2014, 20:35
سلام دوستان،،،ممنون میشم با دلیل و توضیح راهنمایی کنین...من بین این دوتا موندم:

D-Link DSL-2750U New Wireless N ADSL2+ 4-Port Wi-Fi Router:::::

TP-Link | Modem | TD-W8968 :::

برام مهمه....مدل تی پی لینکش دی جی کالا نداره...نمیدونم با چه سایتی مقایسه کنم...نظرات کاربرا فقط برای دی لینک بود...ممنون میشم راهنمایی کنین که میخوام امروز فردا بخرم

باتشکر
8968 رو بگیر نخواستی خودم ازت میخرم . :n01:
البته اگه معیارت برای انتخاب این نباشه که دیجی کالا داره یا نه:n02:

amirdelta110
02-08-2014, 20:40

آقای مدل دی لینک مشکیشو باید گیر آورد...سایتی سراغ داری بهم بگی..ممنون میشم...همون 8968 هم یه سایت معرفی کن که خوب باشه..بازم ممنون میشم:n02:

fanoostalaei
02-08-2014, 20:52
اشتباه شما همین بود!!!

چون سفیدش بدرد نمیخوره...چیپ مشکیش خیلی عالیه.در واقعا چیپ مشکی و سفیدش باهم فرق داره:n02:
هر چقدر هم که قوی باشه بازم اط چشمم افتاده :دی

من خودم اینو گذاشتم ببینم میشه با 8968 یکی دیگه تعویض کنم :دی

DragonVsPhoenix
03-08-2014, 10:13

بابا 100 تومن خرج کردن دیگه دیونه شدن نداره. اگه یه چیز میخوای که که چند سال کارتو راه بندازه حداقل بهتره tplink 8980 بخری که 270 تومنه. اگه فکر میکنه آدم باید دیونه باشه که 270 تومن بده مودم:n02: اون موقع شک نکن 8968 بهترین گزینته. من خودم یه ساله 2750 سفید دارم و یه مودمیه که کارتو راه میندازه و ازش راضیم ولی 8968 بهتره(دلیل اینکه اون موقع 8968 نخریدم این بود که 40 تومن گرونتر بود و ورژنش یکش فقط پیدا میشد، ولی ورژن دو 8968 خیلی از 2750 بهتره)

amirdelta110
03-08-2014, 10:59
بابا 100 تومن خرج کردن دیگه دیونه شدن نداره. اگه یه چیز میخوای که که چند سال کارتو راه بندازه حداقل بهتره tplink 8980 بخری که 270 تومنه. اگه فکر میکنه آدم باید دیونه باشه که 270 تومن بده مودم:n02: اون موقع شک نکن 8968 بهترین گزینته. من خودم یه ساله 2750 سفید دارم و یه مودمیه که کارتو راه میندازه و ازش راضیم ولی 8968 بهتره(دلیل اینکه اون موقع 8968 نخریدم این بود که 40 تومن گرونتر بود و ورژنش یکش فقط پیدا میشد، ولی ورژن دو 8968 خیلی از 2750 بهتره)

میخوام Asus n12 u رو بخرم...اگه نشد Dlink 2750 or 2730 رنگ مشکیش رو میخرم اگه اینم نشد Tp link 8968 ورژن 2 یا 3 رو میخرم....

دوستان نظرتون در مورد ایسوس چیه؟

ممنون باتشکر

DragonVsPhoenix
03-08-2014, 11:14
میخوام Asus n12 u رو بخرم...اگه نشد Dlink 2750 or 2730 رنگ مشکیش رو میخرم اگه اینم نشد Tp link 8968 ورژن 2 یا 3 رو میخرم....

دوستان نظرتون در مورد ایسوس چیه؟

ممنون باتشکر
بی خود گرونه. 8968 ورژن 2ش هم کارائیش بهتره و هم امکاناتش (حتی از ورژن 3 هم بهتره)

amirdelta110
03-08-2014, 11:20
بی خود گرونه. 8968 ورژن 2ش هم کارائیش بهتره و هم امکاناتش (حتی از ورژن 3 هم بهتره)

ولی ایسوس کاراییش بهتر از بقیه نیست؟...این مدل قیمتش حدودا 207 تومن هست

جدی ورژن 2 هش بهتر هست؟

دمت گرم ....جایی میدونی که داشته باشه و به صورت آنلاین خریداری کنیم؟

DragonVsPhoenix
03-08-2014, 11:53
جدا اگه 207 تومن میتونه خرج کنی این مودمم هست:

فروشگاهای مختلف هست که میتونی با گوگل پیداشون کنی و فرق اصلیشون بیشتر مربوط میشه به نحوه و هزینه ارسال کالا یه مثالش این باز خودت میتونی بگردی:

amirdelta110
03-08-2014, 13:26
جدا اگه 207 تومن میتونه خرج کنی این مودمم هست:

فروشگاهای مختلف هست که میتونی با گوگل پیداشون کنی و فرق اصلیشون بیشتر مربوط میشه به نحوه و هزینه ارسال کالا یه مثالش این باز خودت میتونی بگردی:

سلام..ممنون..ببین میخوام بدونم الان همه این مودم ها و حتی مودم هایی که خودم میگم میتونن چند تا دستگاه رو باهم ساپورت کنه؟مثلا دوتا موبایل و یه لپ تاپ رو همزمان ساپوت کنه.

ممنونن میشم راهنمایی کنین. باتشکر

fanoostalaei
03-08-2014, 13:52
شکا دست دست نکن و 8968 بگیر و خیالت راحت !!
الکی پول خودت رو خرج ایسوس نکن
ایسوس همیشهالکی الکی قیمتش زیاده

amirdelta110
03-08-2014, 13:57
شکا دست دست نکن و 8968 بگیر و خیالت راحت !!
الکی پول خودت رو خرج ایسوس نکن
ایسوس همیشهالکی الکی قیمتش زیاده

جدی؟:n13: .....................نمیدونم

fanoostalaei
03-08-2014, 20:57
جدی؟:n13: .....................نمیدونم

انقدر بحث کردیم که به بیراه کشیدیم :n02:
من پیشنهاد های حلی خودم رو میگم
برای قیمت 70 تومن(حدودا) 8951 بخر و برای 120-140 2 انتخاب داری یکی 2750 و یکی 8961 که اگر بخوای از مودم نسل 3 هم استفاده کنی 2750 بهتره ولی اگر نه میتونی 8961 بخری
و برای قیمت بالاتر از این هم میتونی 8968 بخری با امکانات 2750 و چیپ beoadcam که برا خطوط نویز دار بهتره !!
البته مدل های قبلی tplink هم چیپشون برودکم هستش ولی مدل های سری 2 دی لینک رو نمیدونم چه چیپی دارن !! ولی هر چی باشه برای خطوط نویز دار خوب عمل نمیکنن