PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

Payan
25-11-2008, 21:53
asus
usr
linksys
dlink
البته شاتل با linksys گویا ! مشکل داره.
من امروز ایسوز وایرلس رو 98 قیمت گرفتم (تو مجتمع ایران)ولی الان مدلش رو یادم نیست:20:

از دوستان کسی هست دقیق تر راهنمایی کنه؟

r4pbr4p
25-11-2008, 22:18
خواهشا دوستان ببینن دلیلی واسه مسئله پایین دارن.. من هرچی فکر کردم جور در نیمومد!

چراغ ای دی اس ال مودم خاموشه! حتی چشمک هم نمیزنه

یه تلفن بی سیم هم سر خط وصله

تا تلفن Talk بی سیم رو میزنم چراغ ای دی اس ال روشن میشه و Off تا میزنم خاموش!

تا حالا به اینطور مشکلی برخوردید ?

shahramcat
25-11-2008, 22:30
سلام دوستان مودم وایرلس چی خوبه؟
از مودم وایرلس می شه واسه کامپیوتر هم استفاده کرد؟ بدون نصب تجهیزات خاصی روی پی سی؟
ممنون

اگر منظورتون مودم ADSL Wireless هست بله میشه / چرا که نشه !

روندترین مارکهای بازار :

Asus
Dlink
Planet
Usrobotics

لینکسیز هم هست اما گرونه به نسبته بقیه ..... به شما asus & Planet توصیه میشه چون پروتوکلهاش با تمام ISP ها جواب میده .

Payan
25-11-2008, 22:45
اگر منظورتون مودم ADSL Wireless هست بله میشه / چرا که نشه !

روندترین مارکهای بازار :

Asus
Dlink
Planet
Usrobotics

لینکسیز هم هست اما گرونه به نسبته بقیه ..... به شما asus & Planet توصیه میشه چون پروتوکلهاش با تمام ISP ها جواب میده .

asus چه مدل هایی داره؟ منظورم وایرلسش هست!
تک مدله یا اینکه نه مدل های مختلف داره؟
من d-link پرسیدم 80
asus چنده؟

shahramcat
26-11-2008, 01:20
asus چه مدل هایی داره؟ منظورم وایرلسش هست!
تک مدله یا اینکه نه مدل های مختلف داره؟
من d-link پرسیدم 80
asus چنده؟

وایرلس این مدلها هست :

ASUS AM604g دارای 4 پورت LAN قیمت 105 تومن .

ASUS AM200G
ADSL + VoIP + Wireless 802.11g

Cleeev
26-11-2008, 07:38
از دوستان کسی هست دقیق تر راهنمایی کنه؟

به شما USRobotics 9108 Wireless MAXg ADSL2+ Gateway با قیمت حدود 100 هزار تومن رو پیشنهاد میکنم... یه دید کلی، از ویژگی های این محصول:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

صفحه اصلی:

ویژگی ها:

امکانات:

User Interface Demo :

اینم دو تا عکس:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # #

USRobotics اصل، فقط با گارانتی "انفورماتیک گستر":

:8:

amanofnoname
27-11-2008, 15:23
مودم من billion هست. وقتی به پریز تلفن میزنم چراغ کاملا ثابته، کانکتم میشم چراغ ثابته، ولی تا یه صفحه باز میکنم یا چیزی دانلود

میکنم شروع به چشمک زدن میکنه. میدونم چراغ LAN باید چشمک بزنه ولی چراع adsl نباید بزنه!

خود کسی که مودم رو وصل کرد گفت چراغ adsl (که فکر کنم معادلstatus تو مودمهای دیگست،) باید ثابت باشه.

اکو 512 دارم(شاتل) ولی سرعتم تو روز 12-18 (و بعضی اوقات 25-30) و تو شب 5 هست.

1. چرا سرعتم اینقدر کمه؟

2. چرا تو شب اینقدر افت میکنه؟

3. آیا سیم کشی تلفن مشکل داره؟ با توجه به اینکه وقتی مودم رو به پریز میزنم چراغ کاملا ثابته؟

ممنون

tohid_abi
27-11-2008, 15:50
دوستان شرکت لایزر این مودم را میفروشه smartax mt 882 خواستم بدونم مودم خوبیه اگر نه خودم برای خونه چی بگیرم
ممنون

jeremy28
27-11-2008, 16:05
سلام
من چراغ adsl ام ثابته و status و lan ام همیشه چشمک میزنه
می خواستم ببینم همیشه باید اینجوری باشه؟
یعنی چه موقع دانلود چه وبگردی؟

shahramcat
27-11-2008, 16:15
سلام
من چراغ adsl ام ثابته و status و lan ام همیشه چشمک میزنه
می خواستم ببینم همیشه باید اینجوری باشه؟
یعنی چه موقع دانلود چه وبگردی؟

یله ... چراغ USB باید چشمگ زن باشه و چراغ نشانگر ADSL یا همون Status باید ثابت باشه .....

همینطور چراغ ACT که مربوط به سند و رسیو هست باید چشمک زن باشه موقع دانلود و وبگیری .

ghahremanimehdi
27-11-2008, 16:34
مودم من billion هست. وقتی به پریز تلفن میزنم چراغ کاملا ثابته، کانکتم میشم چراغ ثابته، ولی تا یه صفحه باز میکنم یا چیزی دانلود

میکنم شروع به چشمک زدن میکنه. میدونم چراغ LAN باید چشمک بزنه ولی چراع adsl نباید بزنه!

خود کسی که مودم رو وصل کرد گفت چراغ adsl (که فکر کنم معادلstatus تو مودمهای دیگست،) باید ثابت باشه.

اکو 512 دارم(شاتل) ولی سرعتم تو روز 12-18 (و بعضی اوقات 25-30) و تو شب 5 هست.

1. چرا سرعتم اینقدر کمه؟

2. چرا تو شب اینقدر افت میکنه؟

3. آیا سیم کشی تلفن مشکل داره؟ با توجه به اینکه وقتی مودم رو به پریز میزنم چراغ کاملا ثابته؟

ممنون
خودت جواب خودت رو دادی :

چراغ adsl ( معادلstatus ) باید ثابت باشه.

چراغ Status فقط چند ثانیه ی اولی که مودم رو روشن میکنی چشمک میزنه و به محض اینکه به ISP کانکت بشه همواره ثابت میمونه :5:
(وگرنه کانکشن شما مشکل داره یا به دلیل سیم کشی تلفن و نویز خط و یا به هر دلیل دیگه ای...)

amanofnoname
27-11-2008, 18:42
خودت جواب خودت رو دادی :

چراغ adsl ( معادلstatus ) باید ثابت باشه.

چراغ Status فقط چند ثانیه ی اولی که مودم رو روشن میکنی چشمک میزنه و به محض اینکه به ISP کانکت بشه همواره ثابت میمونه :5:
(وگرنه کانکشن شما مشکل داره یا به دلیل سیم کشی تلفن و نویز خط و یا به هر دلیل دیگه ای...)

یعنی اینکه موقع وصل شدن به پریز تلفن چراغ ثابته دلیل بدون نویز بودن خط تلفن نیست؟ پس چرا میگن واسه اینکه

بفهمی سیم کشی مشکل داره یا نه مودمو ببر دم در خونه امتحان کن؟

چراغ adsl مودم من فقط موقع ترانسفر دیتا چشمک میزنه! حتی وقتی کانکت هستم ولی کاری انجام نمیدم چراغ

adsl ثابته. دقیقا وقتی LAN چشمک میزنه adsl چند صدم ثانیه بعدش چشمک میزنه! چشمکشم پشت سر هم هست، یعنی

موقع ترانسفر دیتا هی چشمک میزنه. چقدر چشمک تو چشمک شد:31: :41:

Hossein 12
27-11-2008, 22:59
دوستان، من دو روز پيش مودم asus am602 رو خريدم 47.000 تومن. مودمش خوبه؟ قيمتش چنده؟
هنوز که اشتراک نخريدم، ولي:
براي وصل کردن adsl ، تلفن رو فقط بايد به اسپليتر وصل کنم؟؟ منظورم اينه که توي اتاق‌هاي ديگه نمي‌تونم مستقيم تلفن رو به پريز وصل کنم؟ اگه وصل کنم چي ميشه؟‌سرعت پايين مياد؟

amirlovely
27-11-2008, 23:07
سلام
من میخواستم یه مودم وایرلس بگیرم تو این مودمها کدومش با صبا نت سازگارتر ویا با بقیه شرکتها
یکیش linksys wag200g یا d-link 2640 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ghahremanimehdi
28-11-2008, 00:29
یعنی اینکه موقع وصل شدن به پریز تلفن چراغ ثابته دلیل بدون نویز بودن خط تلفن نیست؟ پس چرا میگن واسه اینکه

بفهمی سیم کشی مشکل داره یا نه مودمو ببر دم در خونه امتحان کن؟

چراغ adsl مودم من فقط موقع ترانسفر دیتا چشمک میزنه! حتی وقتی کانکت هستم ولی کاری انجام نمیدم چراغ

adsl ثابته. دقیقا وقتی lan چشمک میزنه adsl چند صدم ثانیه بعدش چشمک میزنه! چشمکشم پشت سر هم هست، یعنی

موقع ترانسفر دیتا هی چشمک میزنه. چقدر چشمک تو چشمک شد:31: :41:

دوستان، من دو روز پيش مودم asus am602 رو خريدم 47.000 تومن. مودمش خوبه؟ قيمتش چنده؟
براي وصل کردن adsl ، تلفن رو فقط بايد به اسپليتر وصل کنم؟؟ منظورم اينه که توي اتاق‌هاي ديگه نمي‌تونم مستقيم تلفن رو به پريز وصل کنم؟ اگه وصل کنم چي ميشه؟‌سرعت پايين مياد؟

مارمک مودمت چیه ؟ سرویست رو از چه شرکتی گرفتی ؟ خودت راه اندازی کردی ؟ مودم رو از خود شرکت گرفتی؟
بله اگه لپ تاپ داری برو جلوی در از سر خط تست کن ببین باز همینجوری هست یا نه. یا اینکه اگر لپ نداری قبل از اینکه سیمکشی مجدد بکنی یه چند متر سیم بگیر ومستقیم وصل کن به مودم اونموقع ببین چی میشه. از طرفی زنگ بزن شرکت اونجا مشکلت رو بگو فکر کنم مخابرات تجهیزاتی داره که میتونه نویز خط رو اندازه گیری کنه و بگه آیاخطتت نویز داره یا نه. راستی تمام تلفنهای توی خونه رو از پریز جدا کن و دوباره تست کن (البته حتما اینکار رو تا الان کردی)

درباره سوال شما : من مودمم رو یکماه پیش 46 خریدم (am602) و فعلا که خوب بوده !
هم میتونی مودم رو مستقیم وصل کنی به خط تلفن و هم اینکه اول خط رو به اسپلیتر وصل کنی و بعد مودم رو به اسپیلیتر (تفاوت چندانی نداره) فقط اگه خواستی تلفن هم استفاده کنی حتما باید تلفن رو به اسپلیتر وصل کنی وگرنه خش خش میوفته رو خط.
من حتی وقتی مودم مستقیم به خط وصل بود و کانکت هم بودم تلفن رو هم مستقیم به خط وصل کردم و تماس هم گرفتم و صحبت هم کردم فقط تو این حالت یکم خش خش میکرد.

siavashsiavash
28-11-2008, 01:53
سلام
من مودم الفکس دارم از اینترنت صبا هم استفاده می کنم
صبا شبا نش پسورد ویوزر دیگری می خواد
ایاراهی دارد مثل dail up 2تا کانکشن درست کنم که نخوادپسورد ویوزر را تغییر بدم
چون وقتی پسورد ویوزر را تغییر می دم بعد 2دیقیه حتما با ید pc ریست کنم وگرنه نمی توانم وصل شود
از بچه ها اگر راهی هست به طور دقیق بگوید

amanofnoname
28-11-2008, 01:54
مارمک مودمت چیه ؟ سرویست رو از چه شرکتی گرفتی ؟ خودت راه اندازی کردی ؟ مودم رو از خود شرکت گرفتی؟
بله اگه لپ تاپ داری برو جلوی در از سر خط تست کن ببین باز همینجوری هست یا نه. یا اینکه اگر لپ نداری قبل از اینکه سیمکشی مجدد بکنی یه چند متر سیم بگیر ومستقیم وصل کن به مودم اونموقع ببین چی میشه. از طرفی زنگ بزن شرکت اونجا مشکلت رو بگو فکر کنم مخابرات تجهیزاتی داره که میتونه نویز خط رو اندازه گیری کنه و بگه آیاخطتت نویز داره یا نه. راستی تمام تلفنهای توی خونه رو از پریز جدا کن و دوباره تست کن (البته حتما اینکار رو تا الان کردی)

لپ تاپ الان ندارم، ولی دارم تا آخر هفته ی آینده یه لپ تاپ میخرم. قبل از اون چند متر سیم میگیرم ببینم چی میشه.

من تو خونه 3تا خط دارم. یکی میره پایین، 2تا میاد بالا. تلفن دیگه ای به این خط وصل نیست، فقط مودمم و تلفنم با اسپلیتر به یکی از این 2تا خط وصلن.

فقط دوستان، سیم تلفن خاصی نداریم که قوی باشه؟

ghahremanimehdi
28-11-2008, 02:03
سلام
من مودم الفکس دارم از اینترنت صبا هم استفاده می کنم
صبا شبا نش پسورد ویوزر دیگری می خواد
ایاراهی دارد مثل dail up 2تا کانکشن درست کنم که نخوادپسورد ویوزر را تغییر بدم
چون وقتی پسورد ویوزر را تغییر می دم بعد 2دیقیه حتما با ید pc ریست کنم وگرنه نمی توانم وصل شود
از بچه ها اگر راهی هست به طور دقیق بگوید

لپ تاپ الان ندارم، ولی دارم تا آخر هفته ی آینده یه لپ تاپ میخرم. قبل از اون چند متر سیم میگیرم ببینم چی میشه.

من تو خونه 3تا خط دارم. یکی میره پایین، 2تا میاد بالا. تلفن دیگه ای به این خط وصل نیست، فقط مودمم و تلفنم با اسپلیتر به یکی از این 2تا خط وصلن.

فقط دوستان، سیم تلفن خاصی نداریم که قوی باشه؟

این برند مودم رو من نشنیده بودم .
برای کانفیگ مودم از روش Bridge استفاده کن و قسمت یوزر و پس رو خالی بگذار و یه کانکشن Broadband تو ویندوزدرست کن و یوزر و پس رو اونجا بده (بجای روش PPPOE)

برو تو مغازه های برق کار بگو سیم تلفن میخوام چند رقم برات رو میکنه :27:

Hossein 12
28-11-2008, 09:59

کسي حوصله نداره جواب مارو بده؟؟!!!

---- توي اتاق‌هاي ديگه تلفن رو ميخوام به پريز وصل کنم بايد اسپليتر (نويز گير) بذارم؟‌ نذارم چي ميشه؟؟

---- اصلاً اسپليتر چيکار ميکنه؟؟

---- اگه يک کامپيوتر رو با usb يکي ديگه رو با lan وصل کنم به مودم، هردوتا همزمان مي‌تونن از adsl استفاده کنن؟ آخه تو دفترچش چيزي ننوشته.

---- ميشه با مودم adsl دو تا کامپيوتر رو با هم شبکه کرد؟

tohidkh
28-11-2008, 10:46
کسي حوصله نداره جواب مارو بده؟؟!!! من که خوابم میاد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---- توي اتاق‌هاي ديگه تلفن رو ميخوام به پريز وصل کنم بايد اسپليتر (نويز گير) بذارم؟‌ نذارم چي ميشه؟؟بله.
اول اینکه به شدت به خط تون نویز میافته.
دوم هم هنگام برداشتن تلفن، دیسکانکت میشید. و بعضی وقتها هنگام زنگ خوردنش.....
اشکال دیس شدن، زمانی معلوم میشه که از سایتهایی در حال دانلود باشید که ریزیوم رو پشتیبانی نمیکنن. :27:
حتی اگه در حال دانلود نباشید، بازم دیس شدن، اعصاب خورد کن هست.

---- اصلاً اسپليتر چيکار ميکنه؟؟
اسپلیتر چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

اسپلیتر ابزاری‌ست برای جدا کردن voiceو data از یکدیگر. از نظر فیزیکی قطعه‌ای‌ست کوچک با یک ورودی برای خط تلفن و دو خروجی برای گوشی تلفن ومودم ADSL.
همان‌طور که می‌دانید یکی از مزایای سرویس ADSL استفاده هم‌زمان از اینترنت و تلفن است. برای جلوگیری از اختلال در دو سرویس (اینترنت و تلفن) نباید دستگاه‌های جانبی (تلفن، فکس و ...) به صورت مستقیم بر روی خط تلفن قرار گیرند. (این بدان معناست که برای استفاده از هر دستگاهی که قرار است به صورت مستقیم بر روی خط وصل باشد، یک اسپیلیتر نیاز است.)
اسپلیتر می‌تواند از اختلالات جانبی مانند نویز و قطع و وصلی تلفن و اینترنت جلوگیری کند.

---- اگه يک کامپيوتر رو با usb يکي ديگه رو با lan وصل کنم به مودم، هردوتا همزمان مي‌تونن از adsl استفاده کنن؟ آخه تو دفترچش چيزي ننوشته.
بله خوبم میشه. اگه همزمان استفاده کنند، سرعتشون Share میشه.

---- ميشه با مودم adsl دو تا کامپيوتر رو با هم شبکه کرد؟ فکر نکنم بشه.
شبکه کردن دو تا سیستم، کار خیلی آسونیه. یه کابل میخواد فقط.

موفق باشید :11:

Payan
28-11-2008, 14:04
میکروفیلتر که فقط یک خروجی داره هم می تونه کار اسپلیتر رو انجام بده؟

tohidkh
28-11-2008, 14:20
میکروفیلتر که فقط یک خروجی داره هم می تونه کار اسپلیتر رو انجام بده؟
:18::18::18:
متوجه منظورتون نشدم.
ببینید کلمات زیر یکی هستند:
میکروفیلتر ، نویز گیر، اسپلیتر، نویزفیلتر و واژه هایی اعم از این.

یه مطلب هم به اون اضافه کنم:
شما اگه از هر طرف نگاه کنید، طرف بعدی خروجی میشه. ولی در اصلاح فنی، نویزگیر دو تا خروجی داره و یک ورودی؛
ورودی اونیه که از خط تلفن سیم بهش میاد. و خروجی ها محل هایی هستند که از اونها به مودم و تلفن انشعاب گرفته میشه.

Payan
28-11-2008, 17:45
:18::18::18:
متوجه منظورتون نشدم.
ببینید کلمات زیر یکی هستند:
میکروفیلتر ، نویز گیر، اسپلیتر، نویزفیلتر و واژه هایی اعم از این.

یه مطلب هم به اون اضافه کنم:
شما اگه از هر طرف نگاه کنید، طرف بعدی خروجی میشه. ولی در اصلاح فنی، نویزگیر دو تا خروجی داره و یک ورودی؛
ورودی اونیه که از خط تلفن سیم بهش میاد. و خروجی ها محل هایی هستند که از اونها به مودم و تلفن انشعاب گرفته میشه.

آقا چرا مسخره می کنی آدمو؟:13: : دی
خدایی اش دیگه ورودی و خروجی رو می دونم چیه:19:
آخه من به اسم میکروفیلتر گرفتم و دیدم تک خروجی و تک ورودی هست مطلب شما رو دیدم که نوشته بودید دو تا خروجی داره گفتم شاید فرق فوکوله:27:
ممنون از توضیحاتتون
یه سوال دیگه از همه دوستان:
مودم Wireless چه مدلی رو پیشنهاد می کنید و اگه قیمت حدودیش رو هم می دونید ممنون میشم بفرماید:11:

amirlovely
28-11-2008, 18:25
سلام
من میخواستم یه مودم وایرلس بگیرم تو این مودمها کدومش با صبا نت سازگارتر ویا با بقیه شرکتها
یکیش linksys wag200g یا d-link 2640 ؟؟؟؟؟؟ کدومش بهتره ؟؟

amanofnoname
29-11-2008, 09:51
یکی از دوستام با اینکه سیم تلفنو روکار کشیده، بازم نمیتونه کانکت شه! چراغ status مودم (Symphony) چشمک میزنه.

سیم تلفن ورودی به خونشون با فاصله ی 10-15 سانتیمتر از کنار دوتا کابل برق رد میشه. امکان داره مشکل از اینجا باشه؟

اینم عکس:

tohidkh
29-11-2008, 12:14
یکی از دوستام با اینکه سیم تلفنو روکار کشیده، بازم نمیتونه کانکت شه! چراغ status مودم (symphony) چشمک میزنه.

سیم تلفن ورودی به خونشون با فاصله ی 10-15 سانتیمتر از کنار دوتا کابل برق رد میشه. امکان داره مشکل از اینجا باشه؟

اینم عکس:

اگه در اتصالاتشون هم مشکلی نباشه، به صراحت میشه گفت که مشکل از سیم کشی نیست.
تنظیمات مودم رو بررسی کنید.
همچنین موضوع رو با isp در میان بذارید.

Kaptian Black
30-11-2008, 07:00
رشته ای یا تک بودن و همچنین نازک یا کلفت بودن سیم تلفن تاثییری روی ADSL داره ؟ و اگه یه جا تیکه خورده باشه ...؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tohidkh
30-11-2008, 07:03
رشته ای یا تک بودن و همچنین نازک یا کلفت بودن سیم تلفن تاثییری روی adsl داره ؟ و اگه یه جا تیکه خورده باشه ...؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام.
اگه رطوبت بهش نفوذ نکنه نه! تاثیری نداره.
ولی بارها و بارها گفته شده که: تجربه نشون میده، وجود چسب (لنت) روی سیم تلفن، عامل جذب کننده ی رطوبت هست.

mshiraz.2009
30-11-2008, 07:51
سلام دوستان.

من adsl شرکت همیار نت شیراز دارم.
می خواستم بدوم میشه روی همین خط از یه شرکت دیگه adsl بگیرم؟

akhoond
30-11-2008, 10:16
سلام دوستان.

من adsl شرکت همیار نت شیراز دارم.
می خواستم بدوم میشه روی همین خط از یه شرکت دیگه adsl بگیرم؟
توچ :20:
وقتی یه خط رانژه می شه ، دیگه نمی تونی کاریش بکنی ، مگه این که از رانژه در بیاد بعد ... :10:

مرسی

Payan
30-11-2008, 14:07
مودم Wireless چه مدلی رو پیشنهاد می کنید و اگه قیمت حدودیش رو هم می دونید ممنون میشم بفرماید
شركت هم آسياتك هست

r4pbr4p
30-11-2008, 17:32
این Local Area Connection 2 تازه به سیستمم اضافه شده! در حالی که من هیچ تی وی کارد یا سخت افزار جدید نصب نکردم

کسی میدونه جریانش چیه؟

Payan
30-11-2008, 21:48
یه سوال:
مودم wireless چی خوب هست؟ من قیمت کردم تفاوت بین Asus و d-link چیزی حدود 30 تومن بود دلیل گرونی اون اولی چیه؟
d-link خوب هست؟
وقتی که نوشته برای wireless فقط 1 اکسس پوینت داره یعنی فقط یه سیستم می تونه همزمان ازش استفاده کنه؟:18:
در مورد router هم می تونید توضیح بدید؟ اگه مودمی router داشته باشه چه مزیتی نسبت به سایرین داره؟

shamabady
30-11-2008, 22:04
یه سوال:
مودم wireless چی خوب هست؟ من قیمت کردم تفاوت بین Asus و d-link چیزی حدود 30 تومن بود دلیل گرونی اون اولی چیه؟
d-link خوب هست؟
وقتی که نوشته برای wireless فقط 1 اکسس پوینت داره یعنی فقط یه سیستم می تونه همزمان ازش استفاده کنه؟
در مورد router هم می تونید توضیح بدید؟ اگه مودمی router داشته باشه چه مزیتی نسبت به سایرین داره؟

خوب معلومه به خاطر این که asus آمریکایی و جنسش بهتره ولی مودم 2640 اکثرشون چینی هستند
من خودم 2640 دارم ساخت چین هم هست خیلی هم خوب کار میکنه و از کاراییش کاملا راضیم 4 ماه پیش 72 تومن خریدم
در مورد سوال دومت فکر نکنم تعداد دستگاه ها به تعداد اکسس پوینت ها ربطی داشته باشه
روتر ارتباط دهنده بین چند کامپیوتر وقتی یک مودمی روتر داشته باشه میتونید یک شبکه خانگی راه بندازید که خیلی کاربرد ها داره از قبیل اشتراک همین خط adsl بین سیستم های موجود اشتراک گذاری فایلهای سیستم ها در شبکه انجام بازی های شبکه ای و غیره......

Kaptian Black
30-11-2008, 22:31
سلام.
اگه رطوبت بهش نفوذ نکنه نه! تاثیری نداره.
ولی بارها و بارها گفته شده که: تجربه نشون میده، وجود چسب (لنت) روی سیم تلفن، عامل جذب کننده ی رطوبت هست.
خوب تکه خوردن سیم چی اثر داره ؟ بدون لنت ... سیم ها رو به هم پیچ بدیم ؟؟

tohidkh
30-11-2008, 22:57
خوب تکه خوردن سیم چی اثر داره ؟ بدون لنت ... سیم ها رو به هم پیچ بدیم ؟؟
هیچ مشکلی نداره.
من در قسمت بحرانی خونه مون که معمولا رطوبت نفوذ میکنه، سیم رو با لحیم به هم چسبوندم ..... یعنی یک تیکه شده حالا....... لنت هم نزدم.
فقط باید مواظب باشید سیم ها به هم نخورند.

Kaptian Black
01-12-2008, 00:57
هیچ مشکلی نداره.
من در قسمت بحرانی خونه مون که معمولا رطوبت نفوذ میکنه، سیم رو با لحیم به هم چسبوندم ..... یعنی یک تیکه شده حالا....... لنت هم نزدم.
فقط باید مواظب باشید سیم ها به هم نخورند.
آخه میدونی چیه قطعی پدرمو رو در آورده اول فقط روزی دو سه بار قطع میشد الان فقط روزی نیم ساعت میتونم وصل شم:19: :41::19:( موندم چرا صبح تا شب اینجوریه ولی شب تا صبح مثل آدم کار میکنه ؟؟؟ :19: )
هیچ جا هم لنت کاری نشده فقط یه جا تیکه خورده که اونم لحیم کردم !!!

rassool
01-12-2008, 10:24
سلام قصد من خرید مودم linksys هست که انشاالله تا یکی دوسه روز اینده میخرمش قیمت ایران دارم 110 تا 120 تومان قراره یکی از اونور برام بیارن 80 تومان نظر شما چی هست .خودم شنیدم وایرلس این مودل برای خانه خیلی عالی جاب میده وبه راحتی 3 تا 4 دیوار رو رد میکنه در حالی که مودل dlink اینجوری نیست هر جا هم پرسیدم linksys رو پیشنهاد کردن.

cell_phone
01-12-2008, 14:43
@ shamabady :شما گفتی asus امریکاییه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در مورد سیم اینقدر حساس نیاشید

farhad_s5
01-12-2008, 16:57
مودم من usr9115 هست ، وقتي كامپيوتر هم خاموش باشه چراغ lan چشمك مي زنه !!

دليلش چيه؟!

ارمغان جنون
01-12-2008, 17:30
سلام دوستان,
کدام یک از این مودمها adsl2 رو پشتیبانی می کنند؟d-link و tp-link هم جزوشون هست؟

Hamid_311
01-12-2008, 17:47
سلام دوستان,
کدام یک از این مودمها adsl2 رو پشتیبانی می کنند؟d-link و tp-link هم جزوشون هست؟
تا اونجا که من میدونم همشون ADSL2+ رو هم پشتیبانی می کنن. از این بابت مشکلی نیست.
البته در مورد مودمهای usb مطمئن نیستم. مثلاً dlink dsl200.

babialex
01-12-2008, 17:53
چه مودمی بگیرم که با شاتل و داتک و شرکت های معتبر سازگار باشه

asus
dlink
paradyne
linksys
...
؟؟؟؟!!!!

hoomaan
01-12-2008, 18:12
سلام دوستان
اگه بخوام از مودم وایرلس من کسی دیگه نتونه استفاده کنه باید کجا و چطور تنظیم کنم ؟
مودم دی لینک بیسیم .
مرسی

shahramcat
02-12-2008, 03:09
چه مودمی بگیرم که با شاتل و داتک و شرکت های معتبر سازگار باشه

asus
dlink
paradyne
linksys
...
؟؟؟؟!!!!

انتخاب اول شما حتما AM602 Asus باشه که مطمئن هست و تو بازار هم زیاده ......
انتخاب دوم هم میتونه Usrobotic 9115 باشه ...

لینکسیز مودم در حد عالی هست اما قیمتش بالاس !
dlink هم با سرویسهای داتک مشکل داره !

saamz
02-12-2008, 12:04
انتخاب اول شما حتما AM602 Asus باشه که مطمئن هست و تو بازار هم زیاده ......
انتخاب دوم هم میتونه Usrobotic 9115 باشه ...

لینکسیز مودم در حد عالی هست اما قیمتش بالاس !
dlink هم با سرویسهای داتک مشکل داره !

آقا مودم Us robotic 819108 براي كار با شاتل چجوريه؟ شاتل مشكلي باهاش نداره؟
4تا پورت Lan داره و حدود 105 هزار تومن هست...

shamabady
02-12-2008, 15:04
مودم من usr9115 هست ، وقتي كامپيوتر هم خاموش باشه چراغ lan چشمك مي زنه !!

دليلش چيه؟!

مال منم همینجوریه
به خاطر برق موجود در مادربرد اگه برق سیستمو قطع کنی خاموش میشه

shahramcat
02-12-2008, 15:11
آقا مودم Us robotic 819108 براي كار با شاتل چجوريه؟ شاتل مشكلي باهاش نداره؟
4تا پورت Lan داره و حدود 105 هزار تومن هست...

تا اونجایی که میدونم Usr مشکلی نداره با شاتل ....

شما میتونی از 4 پورت asus AM604 استفاده کنی.... جنسی رو استفاده کن که امتحانش رو پس داده باشه و پشتیبانی فنی هم راحت بتونه کمکت کنه .

amirlovely
02-12-2008, 22:13
سلام

من یکی از این دو مودم که لینکشو میدم میخوام بگیرم فقط یه نگاه کنید ببیند این مودم با سیستم ایران میخونه؟ و فرق این دو تا با یکدیگر چیه؟ از نظر سرعت و چیزای دیگه

یکیم این مودم ها جای برای صل کردن خط تلفن دارند یا باید به یه lan مودم adsl دیکه باید وصل شن یعنی اکسس پیونت هستند؟ لطفا مدل مودم رو تو توضیحات بگین

m1d1y
02-12-2008, 22:53
تا اونجایی که میدونم usr مشکلی نداره با شاتل ....

شما میتونی از 4 پورت asus am604 استفاده کنی.... جنسی رو استفاده کن که امتحانش رو پس داده باشه و پشتیبانی فنی هم راحت بتونه کمکت کنه .

مودم asus رو چه شرکتی گارانتی کرده ؟
من پاساژ ایران و بازار رضا رو گشتم همه جا گارانتی خود مغازه بود؟( گارانتی نداشت)
نمی دونید از کجا می تونم تهیه کنم؟
ممنون

ghahremanimehdi
02-12-2008, 23:02
من پاساژ ایران و بازار رضا رو گشتم همه جا گارانتی خود مغازه بود؟( گارانتی نداشت)
ممنون
اگه گارانتی داشته باشه گارانتی دیجیتال هست.
ولی نیاز به گارانتی نداره 24 ساعت مهلت تست داره و اگه از همون اول سالم باشه مطمئن باش 1 سال رو برات کار میکنه:46:
من از پاساژ ایران طبقه زیر همکف! گرفتم و یه مغازه هست که فقط تجهیزات شبکه داره و خودش گارانتی میکنه:13:ولی از همه مطمئنتره چون کارش تجهیزات شبکه هست:20:

m1d1y
02-12-2008, 23:47
اگه گارانتی داشته باشه گارانتی دیجیتال هست.
ولی نیاز به گارانتی نداره 24 ساعت مهلت تست داره و اگه از همون اول سالم باشه مطمئن باش 1 سال رو برات کار میکنه:46:
من از پاساژ ایران طبقه زیر همکف! گرفتم و یه مغازه هست که فقط تجهیزات شبکه داره و خودش گارانتی میکنه:13:ولی از همه مطمئنتره چون کارش تجهیزات شبکه هست:20:
مطمئنی گارانتی دیجیتال هستش
من تو سایت دیجیتال رفتم مودم adsl توی قطعاتش نبود!

ghahremanimehdi
03-12-2008, 00:22
مطمئنی گارانتی دیجیتال هستش
من تو سایت دیجیتال رفتم مودم adsl توی قطعاتش نبود!

نمیدونم .:31: پس اگه تو لیستشون نبود احتمالا اصلا گارانتی شرکتی نداره:5:

shahramcat
03-12-2008, 02:56
ممنون

مهم نیست گارانتیش !

اگر گارانتی اصلی میخای 3 یا 4 تومن گرونتر هست برو پایتخت طبقه زیر همکف روبرو پلها که میری پایین نبش / مغازه ایسوز .

madira
03-12-2008, 10:09
سلام دوستان. من به تازگی اشتراک adsl گرفتم. می خواستم بدونم چطور می تونم با استفتده از مودم adsl برای notebook و pc خودم بصورت همزمان از اینترنت استفاده کنم.
مودم adsl من یک پورت usb و یک پورت lan داره.
آیا میتونم بطور همزمان با 2 کامپیوتر online بشم؟
ممنون از کمکتون.

Hamid_311
03-12-2008, 11:40
سلام دوستان. من به تازگی اشتراک adsl گرفتم. می خواستم بدونم چطور می تونم با استفتده از مودم adsl برای notebook و pc خودم بصورت همزمان از اینترنت استفاده کنم.
مودم adsl من یک پورت usb و یک پورت lan داره.
آیا میتونم بطور همزمان با 2 کامپیوتر online بشم؟
ممنون از کمکتون.
باید مودمو رو حالت PPPoE کانفیگ کنی، Nat هم باید فعال باشه.
مارک مودمت چیه که راحتتر راهنماییت کنم؟

madira
03-12-2008, 11:44
مارک مودوم من tp-link هستش.
میشه بصورت دقیق بگید چه کارایی باید انجام بدم؟
ممنون.

madira
03-12-2008, 11:46
باید مودمو رو حالت PPPoE کانفیگ کنی، Nat هم باید فعال باشه.
مارک مودمت چیه که راحتتر راهنماییت کنم؟
ممنون.
مارک مودم من tp-link هستش. میشه بصورت دقیق بگید چه کارایی باید انجام بدم.ممنون.

shamabady
03-12-2008, 13:12
سلام

من یکی از این دو مودم که لینکشو میدم میخوام بگیرم فقط یه نگاه کنید ببیند این مودم با سیستم ایران میخونه؟ و فرق این دو تا با یکدیگر چیه؟ از نظر سرعت و چیزای دیگه

یکیم این مودم ها جای برای صل کردن خط تلفن دارند یا باید به یه lan مودم adsl دیکه باید وصل شن یعنی اکسس پیونت هستند؟ لطفا مدل مودم رو تو توضیحات بگین

تا جایی که من فهمیدم اینا مودم ندارند و فقط روتر هستند برای اتصال به اینترنت نیاز به یک مودم adsl دیگه هم هست
میخوای سفارش بدی بیارن ایران اگه بخوای این کارو بکنی به نظرم اصلا ارزش نداره خیلی گرون برات تموم میشه شاید همین 65 دلاریه برات 100 تومن تموم بشه که با این قیمت خیلی از اون بهترو تو ایران میتونی بخری

bof
03-12-2008, 16:51
با سلام خدمت دوستان عزیز من چند تا سوال در مورد مودم adsl داشتم:
1-نصب مودم adsl چه از نظر سخت افزاری چه نرم افزاری و همینطور تنظیماتش کار سختیه یا چندان مهارتی نمی خواد و خودمم می تونم نصبش کنم؟یعنی می تونم مودم رو که از طرف شرکت آوردن بگیرم و بگم خودم نصبش می کنم و پول نصب رو ندم؟شیوه نصبش مثل مودم dial up یا فرق داره؟
2-وقتی که مودم adsl رو نصب کردم باید مودم dial up رو از کامپیوتر جدا کنم؟یا می تونه هر دوتاش نصب باشه؟و گاهی هم از dial up استفاده کنم.
3-روی کابل تلفنم باید کاری صورت بگیره یا نه شبیه dial up فقط باید به پشت مودم وصل بشه؟
ممنون میشم به سوالاتم جواب بدین.

farhad_s5
03-12-2008, 17:43
با سلام خدمت دوستان عزیز من چند تا سوال در مورد مودم adsl داشتم:
1-نصب مودم adsl چه از نظر سخت افزاری چه نرم افزاری و همینطور تنظیماتش کار سختیه یا چندان مهارتی نمی خواد و خودمم می تونم نصبش کنم؟یعنی می تونم مودم رو که از طرف شرکت آوردن بگیرم و بگم خودم نصبش می کنم و پول نصب رو ندم؟شیوه نصبش مثل مودم dial up یا فرق داره؟
2-وقتی که مودم adsl رو نصب کردم باید مودم dial up رو از کامپیوتر جدا کنم؟یا می تونه هر دوتاش نصب باشه؟و گاهی هم از dial up استفاده کنم.
3-روی کابل تلفنم باید کاری صورت بگیره یا نه شبیه dial up فقط باید به پشت مودم وصل بشه؟
ممنون میشم به سوالاتم جواب بدین.

1-نصب مودم چه نرم افزاري چه سخت افزاري كار خيلي آسونيه! فقط بايد از كامپيوتر چيزاي ابتدايي رو بلد باشي. اگه مودمت LAN داشته باشه نصبش از dial up هم راحت تره
2-مودم هاي ADSL از نوع External هستن (تا اونجايي كه من ديدم و مي دونم) و نيازي نيست كه مودم dial up رو جدا كنيد ، مي تونيد هر وقت كه مي خوايد با ADSL وصل بشيد يا Dial up
3-شما فقط بايد يه سيم از پريز تلفنتون به مودم وصل كنيد ( دقيقا مثه Dial up ):46:

tohidkh
03-12-2008, 21:31

سلام.
اگه مودمی که خواهید خرید، LAN رو ساپورت کنه، نیازی به نصب نخواهید داشت. از طریق Local Area Connection به اینترنت وصل میشید.
ولی اگه Lan Support نباشه، باید نصب بشه. نصبش هم دقیقا مثل نصب بقیه ی سخت افزار ها هست.
خیلی آسون و ساده.

ولی به یک نکته ی مهم اشاره کنم که احساس میکنم درست برداشت نشده.
دوست من، اون 10 الی 15 هزار تومانی که شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی از شما میخواد، مربوط به نصب مودم نیست.
اون مبلغ مربوط به نصب و راه اندازی سرویس ADSL هست که قسمتی از آن در مخابرات و قسمت دیگر در شرکت انجام میگیره.
وگرنه هیچ شرکتی بابت تنظیم مودم، از کاربراش پول نمیگیره. یا حداقل من که چنین شرکتی سراغ ندارم.

ghahremanimehdi
03-12-2008, 21:51
سلام.
اگه مودمی که خواهید خرید، lan رو ساپورت کنه، نیازی به نصب نخواهید داشت. از طریق local area connection به اینترنت وصل میشید.
ولی اگه lan support نباشه، باید نصب بشه. نصبش هم دقیقا مثل نصب بقیه ی سخت افزار ها هست.
خیلی آسون و ساده.

ولی به یک نکته ی مهم اشاره کنم که احساس میکنم درست برداشت نشده.
دوست من، اون 10 الی 15 هزار تومانی که شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی از شما میخواد، مربوط به نصب مودم نیست.
اون مبلغ مربوط به نصب و راه اندازی سرویس adsl هست که قسمتی از آن در مخابرات و قسمت دیگر در شرکت انجام میگیره.
وگرنه هیچ شرکتی بابت تنظیم مودم، از کاربراش پول نمیگیره. یا حداقل من که چنین شرکتی سراغ ندارم.
محض اطلاعتون بگم که من دوبار به پارس آنلاین زنگ زدم در ارتباط با همین موضوع که آیا هزینه ی راه اندازی مربوط به نصب مودم هست یا هزینه ی راه اندازی مخابرات و شرکت هستش و بهم گفت این هزینه ی نصب مودم در منزل یا شرکتتون هست و اگر مودم رو خودتون نصب کنید میتونید این هزینه رو ندید (تازه پارس آنلاین 20 تومن هزینه ی راه اندازی میگیره) :31::27:

Apollo
04-12-2008, 11:28
یه سوال.
مودم من FastLink و کارت شبکه ام D-link 520 از شرکت صبانت هم Adsl گرفتم.
من هر جا رفتم گفتن این بهترین مودم هست و عالیه و فلان.
حدود یک ماه پیش تمام چراغهام بجز پاور خاموش بود طبق راهنمای عیب یابی عمل کردم و اسپلیتر رو خارج کردم و... درست شد الان دوباره یک هفته است که اینطوری میشه منتها این دفعه هر بار که خاموش میکنم دیگه چراغها روشن نمیشن و باید هر بار سیمها رو جدا کنم اسپلیتر از مدار خارج کنم و پنج دقیقه بزارم مودمم خاموش باشه و ...

میخواستم بدونم این مشکل به چه دلیل رخ میده چرا یک دفعه اینطوری میشه ؟الان هم هر چی تلاش کردم دیگه نشد.

shamabady
04-12-2008, 14:56
محض اطلاعتون بگم که من دوبار به پارس آنلاین زنگ زدم در ارتباط با همین موضوع که آیا هزینه ی راه اندازی مربوط به نصب مودم هست یا هزینه ی راه اندازی مخابرات و شرکت هستش و بهم گفت این هزینه ی نصب مودم در منزل یا شرکتتون هست و اگر مودم رو خودتون نصب کنید میتونید این هزینه رو ندید (تازه پارس آنلاین 20 تومن هزینه ی راه اندازی میگیره)
من تو شهرمون وقتی رفتم اشتراک بگیرم هزینه راه اندازی زده بود 15 تومن ولی بعد راه اندازی که رفتم حساب کنم چون خودم مودم و نصب کرده بودم 10 تومن برای راه اندازی گرفتن احتمالا اینا هم اگه خودتون نصب کنید کمتر میگیرن

شلمان
05-12-2008, 01:08
یه سوال.
مودم من fastlink و کارت شبکه ام d-link 520 از شرکت صبانت هم adsl گرفتم.
حدود یک ماه پیش تمام چراغهام بجز پاور خاموش بود طبق راهنمای عیب یابی عمل کردم و اسپلیتر رو خارج کردم و... درست شد الان دوباره یک هفته است که اینطوری میشه منتها این دفعه هر بار که خاموش میکنم دیگه چراغها روشن نمیشن و باید هر بار سیمها رو جدا کنم اسپلیتر از مدار خارج کنم و پنج دقیقه بزارم مودمم خاموش باشه و ...

میخواستم بدونم این مشکل به چه دلیل رخ میده چرا یک دفعه اینطوری میشه ؟الان هم هر چی تلاش کردم دیگه نشد.

مطمئنی کابلات مشکل ندارن مثلا خراشی یا لهشدگی
که باعث قطعی بشه

بهتره از یکی دیگه از دوستات اسپیلینترشو بگیری یا برا خودتی بدی بهش تا ببینی سالمه یانه
مودم من سمفونی از اسیا تک خط گرفتم همین مشکلاتو داشتم ولی مشکل من قطعی سیم تلفن بود(خداییشم الان6و7و8 سالی بودداشت کار میکرد)

mehdi_vsgh
05-12-2008, 06:01
یه سوال.
مودم من fastlink و کارت شبکه ام d-link 520 از شرکت صبانت هم adsl گرفتم.

علاوه بر اون نکته ای که شلمان !!! گفتن خوب ممکنه مشکل کلا از مودمت باشه!!! اول از سالم بودن کابلها اطمینان حاصل کن
همچنین سیمهای تلفن و..

اگه به نتیجه‌ای نرسیدی ینی اینکه مودمت عمرش به پایان رسیده!!!!
اگه تعمیر میشد که هیچی!! در غیر اینصورت مارو در مراسم ختمش حتما دعوت کن!! :(

Ali_vdo
05-12-2008, 12:08
یکی از دوستام جدیدا از شاتل سرویس گرفته . مودم بی سیم بیلیون 7300 دادن بهش . طرف از شرکت اومد نصب کنه . کنسول و اینا رو ست کرد دید چراغ مودم ثابت نمیشه گفت بعدا میام درستش می کنم . حالا این دوستم که مودم رو وصل میکنه چراغ ثابته و تو کنسول سرعتش نوشته شده . و مثل راهنمای نصب شاتل دقیقا تنظیم شده . حالا میخوام بدونم چه جوری باید کانکت شد ؟
ببخشید که بد توضیح دادم و اگه تکراری بود .
اگه میشه جوابمو بدین . خیلی ممنون .

Apollo
05-12-2008, 14:12
مشکل از لهشدگی سیم بود اون قسمت از سیم رو ترمیم کردم و بعد خط رو مستقیم به مودم وصل کردم درست شد.
تجربیات من برای دوستانی که چنین مشکلی براشون پیش میاد.

سیم تلفن رو از قسمت اسپلیتر قطع کنید و مودم رو خاموش روشن کنید و تلفنتون اگر بی سیم هست کلا قطعش کنید
سیم dsl رو به تلفن وصل کنید و ببینید خط آزاد است و چک کنید نویز روی خط نباشد.(تست سالم بودن سیم dsl از اسپلیتر تا مودم)
اسپلیتر رو از مدار خارج کنید و مودم رو مستقیم به خط وصل کنید(تست اسپلیتر)
تمام سیم ها رو از مودم در بیارید و دقیقا پنج دقیقه بعد وصل کنید.
ریست.

ممنون از دوستان

akhoond
05-12-2008, 16:17
یکی از دوستام جدیدا از شاتل سرویس گرفته . مودم بی سیم بیلیون 7300 دادن بهش . طرف از شرکت اومد نصب کنه . کنسول و اینا رو ست کرد دید چراغ مودم ثابت نمیشه گفت بعدا میام درستش می کنم . حالا این دوستم که مودم رو وصل میکنه چراغ ثابته و تو کنسول سرعتش نوشته شده . و مثل راهنمای نصب شاتل دقیقا تنظیم شده . حالا میخوام بدونم چه جوری باید کانکت شد ؟
ببخشید که بد توضیح دادم و اگه تکراری بود .
اگه میشه جوابمو بدین . خیلی ممنون .

هیچی ، زنگ بزنه شرکت ، یوزر و پس بگیره ، همین .
البته بستگی داره بخواد بریج باشه یا نه ... اگه بخواد بریج باشه ، باید یه بار دیگه کانفیگ کنه .
از همون پای تل هم راهنمایی اش می کنن :46:

Ali_vdo
05-12-2008, 16:39
نه یوزر و پس داره ! خود طرف براش وارد کرده . فقط کانفیگ میکنه . نمی دونه چه جوری کانکت بشه ! ( همه چی هم ردیفه خط هم کانکته )
همه چی ست شده هست برای pppoe . دقیقا از روی راهنمای شاتل . یعنی باید یه کانکشن بسازه ؟

blackhero
05-12-2008, 18:48
من مودمم dlink 322t هست. خیلی ازش راضیم. فقط مشکلش اینه که خیلی داغ میکنه. نمیدونم این داغ کردن روی سرعت و یا روی قطعاتش تاثیر داره و باعث خرابیش میشه یا نه. اگر باعث کاهش سرعت و خرابی قطعاتش میشه، میتونم روش یه فن نصب کنم؟ نویز نمیندازه روش؟! ممنون از توجهتون.

shamabady
05-12-2008, 19:09
من مودمم dlink 322t هست. خیلی ازش راضیم. فقط مشکلش اینه که خیلی داغ میکنه. نمیدونم این داغ کردن روی سرعت و یا روی قطعاتش تاثیر داره و باعث خرابیش میشه یا نه. اگر باعث کاهش سرعت و خرابی قطعاتش میشه، میتونم روش یه فن نصب کنم؟ نویز نمیندازه روش؟! ممنون از توجهتون.
منم dlink 2640 دارم زیاد داغ میکنه تو هفته هم شاید چند ساعت خاموش باشه تا حالا که مشکلی پیش نیومده

mehdi_vsgh
05-12-2008, 19:30
نه یوزر و پس داره ! خود طرف براش وارد کرده . فقط کانفیگ میکنه . نمی دونه چه جوری کانکت بشه ! ( همه چی هم ردیفه خط هم کانکته )
همه چی ست شده هست برای pppoe . دقیقا از روی راهنمای شاتل . یعنی باید یه کانکشن بسازه ؟
نه دیگه pppoe نیاز به کانکشن نداره

در ضمن شاتل باید حتما خود شرکت براش اکانت رو فعال کنه وگرنه هیچ کاری نمیتونه انجام بده

هر آدرسی که بزنه فقط وارد سایت شاتل میشه!!
هر وقت اکانتش به طور کامل فعال شد اونوقته که میتونه به راحتی استفاده کنه

یوزر نیم هم شماره کاربریه که تو قرارداد هست
پسورد هم شماره تلفنیه که روش سرویس گرفته

babialex
08-12-2008, 13:42
مودم تا 50 هزار تومن چی خوبه ؟

ghahremanimehdi
08-12-2008, 14:39
مودم تا 50 هزار تومن چی خوبه ؟

ASUS AM602 Combo 46000T

r4pbr4p
08-12-2008, 15:46
asus am602 combo 46000t

یه چند وقتی هست که کمیاب شده

شما جایی سراغ داری؟

babialex
08-12-2008, 19:37
پاساژ ايران داره

akhoond
08-12-2008, 19:57
بگردید پیدا می شه ، چند وقت پیش هم تو پایتخت دیدم ، یارو می داد 50 ...
بگردی هست ، مثل تابستان نیست دیگه ، پیدا می شه ....

shahramcat
08-12-2008, 21:57

شما جایی سراغ داری؟

پاساژ ايران داره

بگردید پیدا می شه ، چند وقت پیش هم تو پایتخت دیدم ، یارو می داد 50 ...
بگردی هست ، مثل تابستان نیست دیگه ، پیدا می شه ....

من خودم 2 هفته پیش از پایتخت خریدم 50 .... پره ! با گونی میارن ! بجاش Usrobotics دیگه نیست .

r4pbr4p
08-12-2008, 22:15
من خودم 2 هفته پیش از پایتخت خریدم 50 .... پره ! با گونی میارن ! بجاش usrobotics دیگه نیست .

راستش تازگی خبر ندارم

ولی یه مدتی اصلا نبود!

ghahremanimehdi
09-12-2008, 17:27

شما جایی سراغ داری؟

تو پاساژ ایران ریخته :27:
برو طبقه ی زیر همکف یه شبکه کار هست اون حتما داره و قیمت خوب هم میده! حتما پیدا میکنی چون من هفته ی پیش بازار بودم زیاد دیدم.:27:

GiggleClub
09-12-2008, 20:52
من دیروز یه دلنیک 2640 گرفتم، ولی هر کار کردم وایرلسش راه نیفتاد؟
کسی می تونه کمکی بکنه؟

amirlovely
10-12-2008, 00:07
من دیروز یه دلنیک 2640 گرفتم، ولی هر کار کردم وایرلسش راه نیفتاد؟
کسی می تونه کمکی بکنه؟

راش انداختی بگو چطور مودمی کلا ار هر لحاظ چون منم یکی میخوام بگیرم

amirlovely
10-12-2008, 00:08
اینجا کسی linksys wag 200 داره ؟؟؟

rassool
11-12-2008, 12:56
اینجا کسی linksys wag 200 داره ؟؟؟
من دارم دوهفته ای میشه خریدم عجب مودمی هست :10: ضمنا مدلشم wag200g هست یه g کم گزاشتی.95 تومان هم خریدمش.:11:
راستی وایرلسش هم به راحتی کار میکنه هیچ دنگ و فنگی هم نداره.

choory
11-12-2008, 13:16
من دارم دوهفته ای میشه خریدم عجب مودمی هست :10: ضمنا مدلشم wag200g هست یه g کم گزاشتی.95 تومان هم خریدمش.:11:
راستی وایرلسش هم به راحتی کار میکنه هیچ دنگ و فنگی هم نداره.
رسول جان مبارک باشه.:11:
شما از چه شرکتی سرویس میگیرید؟
راستی با psp راحت بهش کانکت میشی؟مشکلی که نداشته؟
با psp آنلاین هم تونستی بازی کنی؟

ali zi zeperto
11-12-2008, 13:46
من مودم D-LINK dsl 322-t دارم.مشکلی که دارم اینه که چراغ status دائم خاموش روشن میشه و گویا که نباید بشه.دلیلش چیه و آیا توی سرعت هم تاثیر داره؟.خیلی ممنون

rassool
11-12-2008, 14:28
رسول جان مبارک باشه.:11:
شما از چه شرکتی سرویس میگیرید؟
راستی با psp راحت بهش کانکت میشی؟مشکلی که نداشته؟
با psp آنلاین هم تونستی بازی کنی؟
فارس شبکه صبا نت.
اره خیلی راحت کانکت میشه .سایت ها رو به راحتی باز میکنه فقط مشکلی که دارم تا حالا نتونستم انلاین بازی کنم زیاد بهش ور نرفتم ولی 100% میشه من روی تنیس و پیس امتحان کردم گشت ولی کسی رو پیدا نکرد که بشه با هاش بازی کرد فرم ویر رو هم باهاش ارتقا دادم.:10:

Ali_vdo
11-12-2008, 14:39
با توجه صحبت های این تاپیک . من مودم asus 602 رو اتخاب کردم . همه جا پیدا میشه ؟ بگم 602 همینو بهم میدن ؟ گارانتی داره اصلا ؟ تقلبی ؟
میکرو اسپلیتر با دوتا خروجی : چنده ؟ همه جا پیدا میشه ؟
ممنون .

dsa
11-12-2008, 16:51
من مودم D-LINK dsl 322-t دارم.مشکلی که دارم اینه که چراغ status دائم خاموش روشن میشه و گویا که نباید بشه.دلیلش چیه و آیا توی سرعت هم تاثیر داره؟.خیلی ممنون

منم D-Link 2640 دارم و چراغ status دائم خاموش روشن میشه.

دليلش چيه؟

dj_mesmol
11-12-2008, 21:37
با سلام

مودم d-link مدل dsl 200 موقع كانكت شدن ارور 769 ميده

اين مشكلي هست كه براي يكي از دوستام پيش اومده به من گفت منم چون مودمم چيز ديگست و كلا با برند d-link آشنا نيستم سوال رو اينجا مطرح كردم تا دوستان راهنمايي كنن

تشكر از توجهتون

ali zi zeperto
11-12-2008, 21:41
من مودم d-link dsl 322-t دارم.مشکلی که دارم اینه که چراغ status دائم خاموش روشن میشه و گویا که نباید بشه.دلیلش چیه و آیا توی سرعت هم تاثیر داره؟.خیلی ممنون

کمک لطفا.اگه میشه به این مورد هم رسیدگی کنید

shahramcat
11-12-2008, 21:58
کمک لطفا.اگه میشه به این مورد هم رسیدگی کنید

در کل نباید چراغ Statuse چشمک زن باشه ! چون دلیل وجود نویز روی خط هست ....

در اسرع وقت باید با نصب Splitter و یا خارج کردن تلفنهایی که بر روی خط ADSL خودتون هستن نویز رو برطرف کنید .

Ali_vdo
11-12-2008, 22:17
اول ممنون میشم صفحه قبل رو نگا کنین جواب سوالمو بدین .
یهو آینده نگر شدم و گفتم یه مودم wireless بگیرم . 2640 خوبه ؟ برای شاتل ؟ نصب مودم تو چه مایه هایی هست ؟ فقط باید بری تو کنسول و User & Pass رو بزنیم و تمام ؟

ali zi zeperto
12-12-2008, 07:22
در کل نباید چراغ Statuse چشمک زن باشه ! چون دلیل وجود نویز روی خط هست ....

در اسرع وقت باید با نصب Splitter و یا خارج کردن تلفنهایی که بر روی خط ADSL خودتون هستن نویز رو برطرف کنید .

والا من splitter گذاشتم و تلفن هم از برق کشیدم اما باز هم چشمک زن بود.این مساله ربطی به سرعت هم داره.یعنی سرعت رو پایین میاره؟.اگه نمیاره که مهم نیست حالا چشمک بزنه یا نزنه.لطفا این سوال رو هم جواب بدین.

jetjacket
12-12-2008, 12:49
سلام
آقا اين كه مي گن ممكن مودماي ديگه با سيستم conflict كنه راست يا نه ؟
تو كرج شركت دنيا نت كه نماينده آسيا تك مودم planet ADW-4410 ميده 112000 تومان ولي من خودم مي خوام D-link 26040t كه 78000 بخرم مشكلي كه نيست؟

r4pbr4p
12-12-2008, 13:27
سلام
تو كرج شركت دنيا نت كه نماينده آسيا تك مودم planet adw-4410 ميده 112000 تومان ولي من خودم مي خوام d-link 26040t كه 78000 بخرم مشكلي كه نيست؟

نه عزیز مشکلی نیست. اونا به این خاطر میگن که از مودمم خودشون بخری

Ali_vdo
12-12-2008, 15:21
یهو آینده نگر شدم و گفتم یه مودم wireless بگیرم . 2640 خوبه ؟ برای شاتل ؟ نصب مودم تو چه مایه هایی هست ؟ فقط باید بری تو کنسول و user & pass رو بزنیم و تمام ؟
کسی نمی تونه جواب منو بده ؟

shahramcat
12-12-2008, 16:11
والا من splitter گذاشتم و تلفن هم از برق کشیدم اما باز هم چشمک زن بود.این مساله ربطی به سرعت هم داره.یعنی سرعت رو پایین میاره؟.اگه نمیاره که مهم نیست حالا چشمک بزنه یا نزنه.لطفا این سوال رو هم جواب بدین.

به طور استاندارد باید ثابت باشه ! چون کانکشنت اگر اون چراغ چشمک زن باشه مشکل پیدا میکنه .... من نمیدونم شما الان مشکلی داری یا نه .

چه سرویسی داری شما ؟ از سایت Speednet یک تست بگیر عکس رو بزار اینجا .

سلام
تو كرج شركت دنيا نت كه نماينده آسيا تك مودم planet ADW-4410 ميده 112000 تومان ولي من خودم مي خوام D-link 26040t كه 78000 بخرم مشكلي كه نيست؟

بعضی از ISP ها با برخی از مودمها مشکل دارن مثلا داتک با Dlink مشکل داره ......

اما آسیاتک با dlink مشکلی نداره بگیر .... برای اطمینان همنیشه از قسمت فنی شرکت بپرس .

shahramcat
12-12-2008, 16:12
کسی نمی تونه جواب منو بده ؟

برای شاتل مشکلی نیست ......

نصبش رو باید براساس ip خود شرکت شاتل انجام بدی .. زنگ بزن پشتیبانی تلفنی در عرض 5 دقیقه کمتر مودم رو کانفیگ کن .

Apollo
12-12-2008, 16:47
فرق اسپلیترهای 2.4ghz با 5.8Ghz چیه ؟

Ali_vdo
12-12-2008, 16:55
اسپلیتر های دو خروجی چندن ؟ کجاها می فروشن ؟ مارک یا نوعشون مهمه ؟
بعد یه سوال دیگه : این Dlink 2640 رو همه جا دارن ؟ چنده ؟ خوبه ؟

dj_mesmol
12-12-2008, 17:01
با سلام

مودم d-link مدل dsl 200 موقع كانكت شدن ارور 769 ميده

اين مشكلي هست كه براي يكي از دوستام پيش اومده به من گفت منم چون مودمم چيز ديگست و كلا با برند d-link آشنا نيستم سوال رو اينجا مطرح كردم تا دوستان راهنمايي كنن

تشكر از توجهتون

دوستان با اين مشكل بر نخوردن

rassool
12-12-2008, 17:40
یهو آینده نگر شدم و گفتم یه مودم wireless بگیرم . 2640 خوبه ؟ برای شاتل ؟ نصب مودم تو چه مایه هایی هست ؟ فقط باید بری تو کنسول و User & Pass رو بزنیم و تمام ؟
نه خیر هیچ یوزرنیم وپسوردی کنسول از شما نمیخواهد فقط کافیه یه اسکن کنی تا کنسول اینترنت شیر شده رو پیدا کنه تا وصل بشی همین . ضمنا به نظر من d-link نگیر بردش پایینه یه دیوار رو به زور رد میکنه من خودم امتحان کردم. خود من linksys مدل wag200g دارم به راحتی 4 تا دیوار رو رد میکنه . البته بازم نظر خودته اینم عکسش

rassool
12-12-2008, 17:43
بعد یه سوال دیگه : این dlink 2640 رو همه جا دارن ؟ چنده ؟ خوبه ؟
اسپیلیتر ارزونه حد اکثر 4 تومان نگران اون نباش با یه سرچ توی گوگل برای خرید پیداش میکنی .سرچ کن توی گوگل اسپلیتر یا میکروفیلتر حتما پیدا میکنی.

shamabady
12-12-2008, 19:08
نه خیر هیچ یوزرنیم وپسوردی کنسول از شما نمیخواهد فقط کافیه یه اسکن کنی تا کنسول اینترنت شیر شده رو پیدا کنه تا وصل بشی همین . ضمنا به نظر من d-link نگیر بردش پایینه یه دیوار رو به زور رد میکنه من خودم امتحان کردم. خود من linksys مدل wag200g دارم به راحتی 4 تا دیوار رو رد میکنه . البته بازم نظر خودته اینم عکسش

تو مودم 2640 قدرت خروجی وایرلس قابل تنظیم شاید با اونی که تست کردی رو قدرت پایین تنظیم بوده
من تست کردم برد خیلی خوبی داره و با 4 تا دیوار بینش اتصالش قطع نمیشه

rassool
12-12-2008, 19:13
من این مودم رو توی نمایشگاه گلستان (شیراز) چک کردم فکر نکنم کاریش کرده بودن.راستی حد اکثر سرعت مودم 2640t چقدر هست؟؟؟

shamabady
12-12-2008, 19:18
بعد یه سوال دیگه : این dlink 2640 رو همه جا دارن ؟ چنده ؟ خوبه ؟

من تابستون 2640 و 75 تومن از مشهد گرفتم
در مورد اسپلیتر من با این مودم اسپلیتر هم گرفتم ولی بدون اسپلیتر بهتر کار میکنه:20: اسپلیتر که میزارم پارازیت میفته (بر عکس عمل میکنه :31:)
که حالا نمیدونم مودمش کار درست یا خطمون کارش درست
شما هم اگه خواستی 2640 بگیری اسپلیتر نگیر بعد که راه انداختی اگه دیدی خط پارازیت داره بعد برو اسپلیتر بگیر
اسپلیترم زیاد مارکش مهم نیست قیمت هم بین تا 2 تا 5 هزار تومن (من 2000 گرفتم)
معمولا بری از جاهایی که فقط تجهیزات شبکه میفروشن بگیری ارزونتر تموم میشه

rassool
12-12-2008, 19:22
راستی یادم رفت بگم توی نمایشگاه یکی میگفت بعضی از مودلهای dlink مشکل گرمایی دارن!!! من سرچ کردم اینا رو پیدا کردم .به هرحال جنس چینی هست دیگه!!!؟؟؟؟

rassool
12-12-2008, 19:25
من تابستون 2640 و 75 تومن از مشهد گرفتم
در مورد اسپلیتر من با این مودم اسپلیتر هم گرفتم ولی بدون اسپلیتر بهتر کار میکنه:20: اسپلیتر که میزارم پارازیت میفته (بر عکس عمل میکنه :31:)
که حالا نمیدونم مودمش کار درست یا خطمون کارش درست
شما هم اگه خواستی 2640 بگیری اسپلیتر نگیر بعد که راه انداختی اگه دیدی خط پارازیت داره بعد برو اسپلیتر بگیر
اسپلیترم زیاد مارکش مهم نیست قیمت هم بین تا 2 تا 5 هزار تومن (من 2000 گرفتم)
معمولا بری از جاهایی که فقط تجهیزات شبکه میفروشن بگیری ارزونتر تموم میشه

اسپلیتر هم هیچ ربطی به مودم نداره بستگی به خط داره و اونجایی که ازش اینترنت رو میگیرید که ممکنه خود شرکت اسپلیتر رو بسته باشه البته توی ایران هیچ کدوم از شرکتها تا اونجایی که من میدونم تا حالا کار نزاشتن چون براشون گرون تموم میشه .

Ali_vdo
12-12-2008, 21:28
باید ببینم چی میشه . میخوام بدم یکی برام بگیره . خودم نمی تونم برم .
گارانتی یا نمایندگی نداره ؟
سرعتش هم adsl2+ ساپورت میکنه اونطور تو ریویو ها دیدم یعنی 24 دانلود و 3.5 آپلود ( مگابیت )
پس برای کمک میتونم روتون حساب کنم ( نصب ) .
خیلی ممنون از توجهاتتون به من .

rassool
12-12-2008, 21:45
کجا زندگی میکنی شما؟؟؟ شیراز گارانتی داره گروه کینگ wag200g هم adsl2+ هست و تا 25 مگ دانلود برای نصب هم هیچ مشکلی نداره.

amirlovely
13-12-2008, 00:34
کجا زندگی میکنی شما؟؟؟ شیراز گارانتی داره گروه کینگ wag200g هم adsl2+ هست و تا 25 مگ دانلود برای نصب هم هیچ مشکلی نداره.

سلام

این گروه کینگ که تو سایت ایستگاه هم آگهی زده wag200g رو زده 85 تومن خیلی فرق میکنه با ان یکی از فروشنده

می خواستم بیینم که این شرکت معتبریه ؟؟؟؟

amirlovely
13-12-2008, 00:38
سلام

این گروه کینگ که تو سایت ایستگاه هم آگهی زده wag200g رو زده 85 تومن خیلی فرق میکنه با ان یکی از فروشنده

یکیم 2640 فقط از نظر برد با wag200g فرق میکنه؟؟؟؟

rassool
13-12-2008, 11:18
سلام

یکیم 2640 فقط از نظر برد با wag200g فرق میکنه؟؟؟؟
اره معتبره من از اونجا گرفتم برگه گارانتی و همه چیزو بهم داد ضمنا قیمت 85 تومان تغییر کرده به علت تعرفه گمرکی که بشون خورده الان چیزی حدود 90 تا 95 و توی بازار حتی 100 تا 130 تومان شده؟؟؟!!!!!تعرفه گمرکی از 10% شده 50%!!!!!!
همه نوع مارک مودمی هم داره dlinkو tp-dlink و زیمنس , linksys.
از نظر برد سرعت بالاتر (25 مگ) و امکان ریسیت دستی مودم wag200g که دیگه نیازی به در اوردن اداپتور اون در مواقع هنگ نیست.

ir-dgm
13-12-2008, 14:56
دوستان میشه درباره قیمت این مودم های ADSL نظر بدین؟

shamabady
13-12-2008, 15:37
دوستان میشه درباره قیمت این مودم های adsl نظر بدین؟

تعرفه سرویس هاش خوب
ولی مارک و مدل مودم و ننوشته که بشه نظر داد

Hamid Reza
13-12-2008, 16:21
تعرفه سرویس هاش خوب
ولی مارک و مدل مودم و ننوشته که بشه نظر داد

زیادم جالب نیست
خیلی از شرکتهای معتبر هم به همین قیمت و چند هزار تومن ارزان تر هم سرویس میدن
مثلا 128 نامحدود را میده ماهی 30 که با آبونمان میشه 33
خب خیلی شرکتها از این ارزونترم میدن
فقط هزینه نصبش کمه :31:
کلا زیاد شرکت قوی و ارزانی نیست

ir-dgm
13-12-2008, 16:29
از جوابتون ممنونم توی شهر ما فقط همین شکرت adsl میده و من میخواستم ببینم خوبه یا نه....
پس با این حرفها من ازش نگیرم؟؟؟

rassool
13-12-2008, 16:31

قیمتاش متوسطه بدنیست هزینه نسبش خوب پایینه.

Hamid Reza
13-12-2008, 16:35
از جوابتون ممنونم توی شهر ما فقط همین شکرت adsl میده و من میخواستم ببینم خوبه یا نه....
پس با این حرفها من ازش نگیرم؟؟؟

نه
پس خوبه
آخه معمولا تو شهرهایی که فقط یه شرکت هست هزینه هاش خیلی گرونه
چون همه مجبورن بگیرن

از نظر من خوبه به نسبت
قیمتاشم یکم زیاده مثلا 5 6 تومن که زیاد اهمیتی نداره

shamabady
13-12-2008, 18:19
زیادم جالب نیست
خیلی از شرکتهای معتبر هم به همین قیمت و چند هزار تومن ارزان تر هم سرویس میدن
مثلا 128 نامحدود را میده ماهی 30 که با آبونمان میشه 33
خب خیلی شرکتها از این ارزونترم میدن
فقط هزینه نصبش کمه :31:
کلا زیاد شرکت قوی و ارزانی نیست

آره دیگه شما تهرانید اینترنتتون ارزون حال میکنید فکر میکنید همه جا همون جوری:19:
ما بدبخت های شهرستانی باید قیمت های خیلی بالایی برای یک اشتراک بدیم:19:
تعرفه هایی که این دوستمون از شهرشون گذاشتن باز نسبت به شهر ما خیلی کمتره:20:
شهر ما الان 4 تا isp دارن adsl میدن من از ارزونترینش 64 کیلو نامحدود و گرفتم 20 تومن ماهی:18:

fardinzendast
14-12-2008, 01:06
سلام به همگی،من دچار مشکل عجیب و غزیبی شدم که گویا قرنی یک بار اتفاق می افتد! از اونجا که شغل خودم در زمینه ی شبکه و اینترنت هست این اتفاق عجیب تر هم هست!و اما قصه...
ما بعد از مدت ها اقدام به دریافت adsl کردیم و اتصال هم برقرار شد و یک هفته ای بدون مشکل کانکت بودیم.سیستم اتاق من بود و خط تلفن مستقیم به مودم وصل بود و یک تلفن بی سیم هم در سالن اصلی داشتیم که با اسپریتر وصل کرده بودم تا بدون نویز باشه! بعد از این یک هفته یک سفر دو روزه برای من پیش امد و در زمان برگشت متوجه شدم اینترنت قطع شده!و اصل ماجرا شروع شد...
پشتیبانی گفت از سرور سه روز قطعی هست و شنبه درست می شود اما شنبه هم نشد! تماس دوباره که گرفتم گفتند اعلام مشکل میکنند و وقتی از مخابرات تماس گرفتند گفتند خط هیچ مشکلی ندارد! باز هم با شرکت تما گرفتیم و گفتند مشکل از داخل ساختمان است...من از داخل همه چیز را چک کردم و بعد از ورودی ساختمان با مودم (مودم شبکه) تست کردم و دیدم اصلا از سیم های ورودی ساختمان(سیم هایی که از مخابرات می اید) کانکشن ایجاد نمی شود! یعنی ال ای دی Link چند تا چشمک می زند و خود بخ خود خاموش می شود....گاهی هم بعد از چند ثانیه ثابت می ماند و dataروشن می شود و بلافاصله هر دو خاموش می شوند...خلاصه قبول نکردند و نصاب فرستادند و ایشان هم بعد از کلی سر و کله زدن های معمول و کمک من و وقتی بردمش دم در و همون حالت رو مشاهده کرد قبول کرد که از خارج از ساختمان مشکل هست...دوباره ما تماس گرفتیم و گفتند از مرکزچک می کنند و به ما هم پیشنهاد دادند از طریق 17 اقدام کنیم به نویز گیری از خط تلفنمان...
در حال حاضر مخابرات می گوید مشکل از ما نیست...شرکت می گوید ای دی اس ال آپ هست و مشکل از ما نیست...ما هم می گوییم مشکل از ما نیست...اینگونه سه هفته است که اینترنت قطع است و نمیدونم باید چکار کنم!
راستی روی خطم گهگاه خط روی خط می افتد و مرکز مخابرات چند روز پیشت کابل برگردان هم داشته...حالا کسی کمکی می تواند بکند آیا؟؟!!

farhad_s5
14-12-2008, 01:36
سپنتا هم تو خود تهران 64 نامحدود رو ميده 19 تومان كه فرق زيادي با 20 تومان ديگه نداره

rassool
14-12-2008, 11:24
سلام به همگی،من دچار مشکل عجیب و غزیبی شدم که گویا قرنی یک بار اتفاق می افتد! از اونجا که شغل خودم در زمینه ی شبکه و اینترنت هست این اتفاق عجیب تر هم هست!و اما قصه...
ما بعد از مدت ها اقدام به دریافت adsl کردیم و اتصال هم برقرار شد و یک هفته ای بدون مشکل کانکت بودیم.سیستم اتاق من بود و خط تلفن مستقیم به مودم وصل بود و یک تلفن بی سیم هم در سالن اصلی داشتیم که با اسپریتر وصل کرده بودم تا بدون نویز باشه! بعد از این یک هفته یک سفر دو روزه برای من پیش امد و در زمان برگشت متوجه شدم اینترنت قطع شده!و اصل ماجرا شروع شد...
پشتیبانی گفت از سرور سه روز قطعی هست و شنبه درست می شود اما شنبه هم نشد! تماس دوباره که گرفتم گفتند اعلام مشکل میکنند و وقتی از مخابرات تماس گرفتند گفتند خط هیچ مشکلی ندارد! باز هم با شرکت تما گرفتیم و گفتند مشکل از داخل ساختمان است...من از داخل همه چیز را چک کردم و بعد از ورودی ساختمان با مودم (مودم شبکه) تست کردم و دیدم اصلا از سیم های ورودی ساختمان(سیم هایی که از مخابرات می اید) کانکشن ایجاد نمی شود! یعنی ال ای دی Link چند تا چشمک می زند و خود بخ خود خاموش می شود....گاهی هم بعد از چند ثانیه ثابت می ماند و dataروشن می شود و بلافاصله هر دو خاموش می شوند...خلاصه قبول نکردند و نصاب فرستادند و ایشان هم بعد از کلی سر و کله زدن های معمول و کمک من و وقتی بردمش دم در و همون حالت رو مشاهده کرد قبول کرد که از خارج از ساختمان مشکل هست...دوباره ما تماس گرفتیم و گفتند از مرکزچک می کنند و به ما هم پیشنهاد دادند از طریق 17 اقدام کنیم به نویز گیری از خط تلفنمان...
در حال حاضر مخابرات می گوید مشکل از ما نیست...شرکت می گوید ای دی اس ال آپ هست و مشکل از ما نیست...ما هم می گوییم مشکل از ما نیست...اینگونه سه هفته است که اینترنت قطع است و نمیدونم باید چکار کنم!
راستی روی خطم گهگاه خط روی خط می افتد و مرکز مخابرات چند روز پیشت کابل برگردان هم داشته...حالا کسی کمکی می تواند بکند آیا؟؟!!
مودم شما از نوع وایرلس هست یا معمولی اگه از نوع وایرلس هست ممکنه تلفن بیسیم شما و مودم وایرلس هردو روی یک شبکه مثلا 2.4hz کار کنند وروی هم اختلال ایجاد کنند اگه معمولی هست هیچ ربطی به این چیزی که من گفتم نداره.:10:

ir-dgm
14-12-2008, 13:01
سلام
آیا مدل و مارک مودم بر سرعت ADSL تاثیر دارد؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4MaRyAm
14-12-2008, 13:17
سوال:

یه مودم adsl معرفی کنید که 2 سیستم را ساپورت کنه؟

مودم های adsl تا چه سرعتی را میتوانند ساپورت کنند؟ (پهنای باند مودم adsl؟)

Hamid Reza
14-12-2008, 13:34
سلام
آیا مدل و مارک مودم بر سرعت ADSL تاثیر دارد؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیر
تاثیر نداره
اگه مودم میخواید بگیرید بهتون توصیه میکنم حتما لن بگیرید
اگه کارت شبکه هم ندارید 7 8 تومن بیشتر قیمتش نیست
من این مودم را پیشنهاد میکنم Asus am602
اگه گیرتون بیاد البته:31:

tohidkh
14-12-2008, 14:52
سوال:

یه مودم adsl معرفی کنید که 2 سیستم را ساپورت کنه؟

مودم های adsl تا چه سرعتی را میتوانند ساپورت کنند؟ (پهنای باند مودم adsl؟)
سلام.
خیلی سرچ زدم تا پستهای قبلی رو پیدا کنم.
چون چندین بار خودم به این سوال جواب داده بودم....

خب حالا مسئله ای نیست....

در مورد سوال اولتون باید بگم در تمام مودم هایی که هم lan و هم usb رو ساپورت میکنن، میشه برا دو تا سیستم سرویس دهی کرد.
اینو هم اضافه کنم که این سرویس دهی فقط با سیم امکان پذیر هست.
ولی در مودم های وایرلس، میتونید بدون سیم هم به چهار تا سیستم، نت بدید.

در مورد سوال دوم باید بگم که مودم هایی که adsl هستند، حداکثر تا 8 مگابیت بر ثانیه رو ساپورت میکنن.
و مودم ایی که +adsl2 هستند، حداکثر تا 24 مگابیت بر ثانیه رو ساپورت میکنن. (البته، این سرعتی هست که ما هیچ وقت به اون دسترسی نخواهیم داشت. مطمئن باشید)

ali zi zeperto
14-12-2008, 15:24
روش نصب و راه اندازی مودم d-linkبا usb رو توی ویندوز اگه دارید بذارید.

Hamid Reza
14-12-2008, 15:44
روش نصب و راه اندازی مودم d-linkبا usb رو توی ویندوز اگه دارید بذارید.

توی تاپیک مقالات توی این پستش موجوده

ممنون:11:

parinaz571
14-12-2008, 16:18
سلام
من میخوام یه جمع دارندگان اینترنت پرسرعت بپیوندم
می خواستم که منودر خرید مودم مودم راهنمایی کنید.
خودم هیچ اطلاعاتی در مورد نوعش و قیمتاش ندارم .

بعد شنیدم که از هر شرکتی سرویس بگیرم بهتره مودم رو هم از اونجا بخرم . این درسته؟

خوب لطفا منو راهنمایی کنید .
بودجه هم در حد 100 تومن.

ahriman323
14-12-2008, 16:41
سلام
بعد شنیدم که از هر شرکتی سرویس بگیرم بهتره مودم رو هم از اونجا بخرم . این درسته؟
بودجه هم در حد 100 تومن.

نه لازم نیست حتمالا از همون شرکت بگیری!! تازه قیمت شرکت ها بیشتر از بازار هست
ولی باید ببینی اون شرکت چه مودم هایی را ساپورت میکنه!!
که اگه شما شرکت را انتخاب کرده باشی اسم شرکت را بگید تا دوستان راهنمایی کنند
یا میتونید زنگ بزنید شرکت بپرسید چه مودم هایی را ساپورت میکنن بعد اینجا بگید تا دوستان راهنمایی کنند
مهمتر از همه چیز شرکت هست:31:

shahramcat
14-12-2008, 17:09
سلام

بودجه هم در حد 100 تومن.

نه لازم نیست حتمالا از همون شرکت بگیری!! تازه قیمت شرکت ها بیشتر از بازار هست
ولی باید ببینی اون شرکت چه مودم هایی را ساپورت میکنه!!
که اگه شما شرکت را انتخاب کرده باشی اسم شرکت را بگید تا دوستان راهنمایی کنند
یا میتونید زنگ بزنید شرکت بپرسید چه مودم هایی را ساپورت میکنن بعد اینجا بگید تا دوستان راهنمایی کنند
مهمتر از همه چیز شرکت هست:31:

حرف دوستمون تایید میشه .... لزومی نداره از همون شرکت مودم رو بگیری .....

شما اسم ISP رو بگو تا بهت بگیم چه مودمی بگیری ...

اما در کل بهترین و کاملترین مودم الان تو بازار ASUS AM602 با 2 پورت هست قیمت 50 تومن با همه ISP ها هم کار میکنه و مشکلی نداره . مدل 4 پورتش هم AM604 هست 80 تومن .

مودم بهتر میخای شخصا بهت linksys رو پیشنهاد میدم مدل دقیقش AM300 قیمتش حدود 80 تومن هست .

parinaz571
14-12-2008, 18:22
سلام
من فعلا میخوام از شرکت همارا 128 محدود بگیرم.
البته میخوام مودمی باشه اگه از همارا ناراضی شدم دیگه مجبور نباشم مودم دیگه ای بخرم.

بعد برا خونه میخوام یعنی نمیخوام چند تا کامپیوترو به هم وصل کنم.

شنیده بودم دو نوع مودم هست lan و usb . میشه بگید کدوم بهتره؟

یکیم من چون تو تهران نیستم لطفا یک مودمی بگید که راحت بتونم پیداش کنم.

بعد اگه مودمو از بازار بخرم ببرم شرکت دیگه شرکته گیر نده که نمیشه و اینا .؟

ممنون

Hamid Reza
14-12-2008, 21:03
سلام
من فعلا میخوام از شرکت همارا 128 محدود بگیرم.
البته میخوام مودمی باشه اگه از همارا ناراضی شدم دیگه مجبور نباشم مودم دیگه ای بخرم.

بعد برا خونه میخوام یعنی نمیخوام چند تا کامپیوترو به هم وصل کنم.

شنیده بودم دو نوع مودم هست lan و usb . میشه بگید کدوم بهتره؟

یکیم من چون تو تهران نیستم لطفا یک مودمی بگید که راحت بتونم پیداش کنم.

بعد اگه مودمو از بازار بخرم ببرم شرکت دیگه شرکته گیر نده که نمیشه و اینا .؟

ممنون

سلام
بله دو نوع مودم هست که لن بسیار بهتره و نیاز به کارت شبکه دارد
و درباره نوع مودم
مودم های زیادی هستند که با همه شرکتها سازگاری دارند و بسیار خوبن
من Asus am602 را پیشنهاد میکنم
البته یکم باید بگردید تا گیر بیاد

parinaz571
14-12-2008, 23:53
سلام
بله دو نوع مودم هست که لن بسیار بهتره و نیاز به کارت شبکه دارد
و درباره نوع مودم
مودم های زیادی هستند که با همه شرکتها سازگاری دارند و بسیار خوبن
من Asus am602 را پیشنهاد میکنم
البته یکم باید بگردید تا گیر بیاد

یک سوال داشتم

این
Asus am602
که شما گفتین لن هستش دیگه؟

به نظر شما قیمت شرکت و بازار چه قدر با هم تفاوت میکنن؟

shamabady
14-12-2008, 23:59
بین 5 تا 10 تومن بسته به قیمتش
من 2640 گرفتم 75 تومن تو isp میداد 90 تومن

vahid_civil
15-12-2008, 00:07
یک سوال داشتم

این
asus am602
که شما گفتین لن هستش دیگه؟

602 هم لن هست و هم یو اس بی .
فقط برای استفاده از لنش باید کارت شبکه هم داشته باشی.
قیمتش زیاد نیست.
من 602 خریدم 45 تومن

fardinzendast
15-12-2008, 00:20
مودم شما از نوع وایرلس هست یا معمولی اگه از نوع وایرلس هست ممکنه تلفن بیسیم شما و مودم وایرلس هردو روی یک شبکه مثلا 2.4hz کار کنند وروی هم اختلال ایجاد کنند اگه معمولی هست هیچ ربطی به این چیزی که من گفتم نداره.:10:
نه دوست عزیز...کامپکس mrl21e شبکه و یو اس پی هست...و اینکه من با همشن شرایط کانکت بودم و مشکلی نداشتم...
کسی از دوستان چیزی به ذهنش نمی رشد ایا؟

behrad66
15-12-2008, 01:19
دوستان سلام،

امیدوارم سوالم رو در جای مناسبی پرسیده باشم. من مودم D-Link 2640T خریدم و برای راه اندازیش با مشکل روبرو شدم. در واقع، همه چیز درسته بغیر از اینکه نمیتونه به ISP وصل بشه. از اونجایی که از صحت username و password مطمئنم، احتمال میدم از تنظیمات کانکشن باشه.

من VPI رو روی 0 و VCI رو روی 35 گذاشتم ولی باز هم جواب نداد و چراغ status همچنان چشمک میزنه. ISP من شهراده. اگه هر چه سریعتر کمکم کنید ممنون میشم.

اینم عکسی از تنظیمات فعلی: (بقیه تنظیمات روی مقادیر پیش فرضشون هستند)

shahramcat
15-12-2008, 03:13
دوستان سلام،

امیدوارم سوالم رو در جای مناسبی پرسیده باشم. من مودم D-Link 2640T خریدم و برای راه اندازیش با مشکل روبرو شدم. در واقع، همه چیز درسته بغیر از اینکه نمیتونه به ISP وصل بشه. از اونجایی که از صحت username و password مطمئنم، احتمال میدم از تنظیمات کانکشن باشه.

من VPI رو روی 0 و VCI رو روی 35 گذاشتم ولی باز هم جواب نداد و چراغ status همچنان چشمک میزنه. ISP من شهراده. اگه هر چه سریعتر کمکم کنید ممنون میشم.

چشمک زدن چراغ Statuse میتونه به علت نویز روی خط باشه !!!

از اپلیتر استفاده کنید و برای تنظیمات دقیق و چک کردن خط با پشتیبانی شرکت خدمات دهنده تماس بگیرید .

tohidkh
15-12-2008, 05:48
دوستان سلام،

امیدوارم سوالم رو در جای مناسبی پرسیده باشم. من مودم d-link 2640t خریدم و برای راه اندازیش با مشکل روبرو شدم. در واقع، همه چیز درسته بغیر از اینکه نمیتونه به isp وصل بشه. از اونجایی که از صحت username و password مطمئنم، احتمال میدم از تنظیمات کانکشن باشه.

من vpi رو روی 0 و vci رو روی 35 گذاشتم ولی باز هم جواب نداد و چراغ status همچنان چشمک میزنه. Isp من شهراده. اگه هر چه سریعتر کمکم کنید ممنون میشم.

سلام.
Vci رو نمیتونید از خودتون تنظیم کنید.
اونو باید isp بگه که چی بذارید.
مثلا برای من 33 هست.

behrad66
15-12-2008, 11:23
ممنون از دوستان عزیزی که راهنماییم کردن. با isp تماس گرفتم، مشکل رفع شد. :)

Payan
15-12-2008, 11:55
ممنون از دوستان عزیزی که راهنماییم کردن. با isp تماس گرفتم، مشکل رفع شد. :)

دوست عزیز زنگ زدی چی گفتن؟
چون منم دقیقا همین مشکل رو دارم ببینم اگه میتونم خودم حلش کنم دیگه زنگ نزنم

shamabady
15-12-2008, 12:24
چشمک زدن چراغ Statuse میتونه به علت نویز روی خط باشه !!!
چشمک زدن این چراغ تو dlink به معنی در حال کار بودن مودم و به خاطر نویز نیست

دوست عزیز زنگ زدی چی گفتن؟
چون منم دقیقا همین مشکل رو دارم ببینم اگه میتونم خودم حلش کنم دیگه زنگ نزنم
تنظیمات vpi و vci برای ISP های مختلف فرق میکنه شما VPI رو 0 و vci رو هم بین 30 تا 35 تست کن نشد با ISP تماس بگیر

m1d1y
17-12-2008, 00:06
سلام من یک مودم602 ASUS AM گرفتم
وقتی که به کارت شبکه وصلش می کنم چراغ لن روشن نمیشه و علامت ضربدر بر روی connection میاد و ارور A network cable is unplugged رو می ده ولی وقتی با usb وصلش می کنم connection ساخته شده و ارتباط برقرار می شه
به نظرتون مشکل از چی می تونه باشه
مشکل از کابله ؟ (امروز از تو کارتون درش آوردم!)
( البته هنوز خط من رانژه نشده ولی فکر نکنم به اون ارتباطی داشته باشه )
ممنون

surpriser
17-12-2008, 00:25
سلام بچه ها.کسی از مودم Linksys am300 استفاده کرده؟چطوره؟

esmaeilbadri
17-12-2008, 01:06
سلام
آقا خواهشا یکی به من کمک کنه
مودم من dlink dsl-2520u هست.مشکل من اینکه وقتی سیستمو روشن میگنم به اینترنت وصله و من نمی خوام اینطوری باشه.
آیا میشه کانکشن ساخت و با اون به اینترنت وصل شم؟
اگه میشه کمکم کنید

shahramcat
17-12-2008, 01:16
سلام بچه ها.کسی از مودم Linksys am300 استفاده کرده؟چطوره؟

محصولات Linksys کلا با کیفیت ترین و بهترین تجهیزات شبکه رو داره و این مدل هم فکر کنم من پیشنهاد دادم بهتون .... بسیار عالی هست . قیمتش از همردهای خودش بالاتر هست البته کلا محصولات linksys همینطور هستن اما ارزش داره .

سلام
آقا خواهشا یکی به من کمک کنه
مودم من dlink dsl-2520u هست.مشکل من اینکه وقتی سیستمو روشن میگنم به اینترنت وصله و من نمی خوام اینطوری باشه.
آیا میشه کانکشن ساخت و با اون به اینترنت وصل شم؟
اگه میشه کمکم کنید

کانکشن شما بصورت NAT ساخته شده .... میتونید اون رو طوری قرار بدید که manual به شبکه وصل بشید .. بهتر هست با پشتیبانی شرکت تماس بگیرید و در عرض چند دقیقه کانکشن مناسب رو بسازید .

surpriser
17-12-2008, 09:40
محصولات Linksys کلا با کیفیت ترین و بهترین تجهیزات شبکه رو داره و این مدل هم فکر کنم من پیشنهاد دادم بهتون .... بسیار عالی هست . قیمتش از همردهای خودش بالاتر هست البته کلا محصولات linksys همینطور هستن اما ارزش داره .

سلام.ممنون از جوابت.راستش اینو توی یه ریوییو دیدم و اونقدر تعریفشو کرده بود که منو جذب کرد!قیمتش هم در مقایسه با Asus am602 زیاد بالا نیست.50 تومنه.خب چند تا سوال دیگه هم داشتم که ممنون میشم جواب بدین.
1)این مودم در مقایسه با Asus am602 و SMD بهتر هست یا نه؟اگر مودم بهتری سراغ دارین لطف کننین و بگین.
2)اگر اینترنت رو از شاتل بگیرم به مودمی که خودم میگیرم گیر نمیدن؟
3)شرکتهایی مثل شاتل قبول میکنن که خودم نصب و راه اندازی کنم و 20000 رو نگیرن یا اصلا بزارم خودشون نصب کنن بهتره؟
4)اگر مثلا ECO 128 شاتل رو برداشتم و ماه دیگه خواستم عوض کنم مثلا ART بگیرم. ممکنه؟
5)کلا بنا به تجربه شما بهتره 1 ماهشو بردارم یا 3 ماهشو(که البته به صرف تره)؟

با تشکر

siavashsiavash
17-12-2008, 11:27
سلام
مودم من alfex هست تا الان هم مشکلی نداشتم وندارم چون ازطریق pppoe وصل می شدم اما از دیشب ازBridging وصل می شم من از صبا adsl گرفتم هم روز تست کردم هم با یوزر شبانه ام وقتی با Bridging کانکت می شم بعد از 20min به بعداصلا هیچی نمی توانم سند ورسیو کنم و باید کامپیوتر را ریست کنم حتا نمیشه دیسکانکت کنم ویندوزم هم سالم هست و nod32هم دارم ویروس هم ندارم علامت 2تاtv که گوشه سمت راست هست هست دیگر بعد از این اتفاق ابی نیست اما در جایی که کانکشن می سازم نگاه کردم ابی بود هر چی کلیک می کنم 1sپروپرتیس می اید ومی روداما دیسکانتک نمی توانم کنم حتامودم هم دیزیبل می کنم باز هم دسکانکت نمی شود
چند بار کانکشن ساختم اما بازم جواب ندادوقتی ریست می کنم درس می شود 40minهم وصل بودم اما بازم این مشکل پیش امد
اما pppoeکه هستم توی این 20روز با روزی 5ساعت کارکردن همچین مشکلی ندارشتم و ندارم فقط می رم روی Bridgingمشکل دارم
راستی من کارت --- هم دارمwindoxp sp2دارمie7ودانلود منیجرمهم idm هست
هر چی باید می گفنم گفتم فکر کنم توضیحات کامل باشه
از دوستان کسی اشکال من را میداندو کمکم می تواند کند
با تشکر
عید شما مبارک

amirlovely
17-12-2008, 11:51
سلام
مودم من alfex هست تا الان هم مشکلی نداشتم وندارم چون ازطریق pppoe وصل می شدم اما از دیشب ازbridging وصل می شم من از صبا adsl گرفتم هم روز تست کردم هم با یوزر شبانه ام وقتی با bridging کانکت می شم بعد از 20min به بعداصلا هیچی نمی توانم سند ورسیو کنم و باید کامپیوتر را ریست کنم حتا نمیشه دیسکانکت کنم ویندوزم هم سالم هست و nod32هم دارم ویروس هم ندارم علامت 2تاtv که گوشه سمت راست هست هست دیگر بعد از این اتفاق ابی نیست اما در جایی که کانکشن می سازم نگاه کردم ابی بود هر چی کلیک می کنم 1sپروپرتیس می اید ومی روداما دیسکانتک نمی توانم کنم حتامودم هم دیزیبل می کنم باز هم دسکانکت نمی شود
چند بار کانکشن ساختم اما بازم جواب ندادوقتی ریست می کنم درس می شود 40minهم وصل بودم اما بازم این مشکل پیش امد
اما pppoeکه هستم توی این 20روز با روزی 5ساعت کارکردن همچین مشکلی ندارشتم و ندارم فقط می رم روی bridgingمشکل دارم
راستی من کارت --- هم دارمwindoxp sp2دارمie7ودانلود منیجرمهم idm هست
از دوستان کسی اشکال من را میداندو کمکم می تواند کند
با تشکر
عید شما مبارک

سلام
منم 3 روز پیش همین مشکل شما رو داشتم ویندوز رو اپدیت کردم از روی سی دی خود ویندوز الان درست شده
وقتی سی دی ویندوز رو میندازید تو خود ویندوز قسمت اپدیت رو بزنید تا برنامه هاتون پاک نشه

shahramcat
17-12-2008, 18:12
سلام.ممنون از جوابت.راستش اینو توی یه ریوییو دیدم و اونقدر تعریفشو کرده بود که منو جذب کرد!قیمتش هم در مقایسه با Asus am602 زیاد بالا نیست.50 تومنه.خب چند تا سوال دیگه هم داشتم که ممنون میشم جواب بدین.
1)این مودم در مقایسه با Asus am602 و SMD بهتر هست یا نه؟اگر مودم بهتری سراغ دارین لطف کننین و بگین.
2)اگر اینترنت رو از شاتل بگیرم به مودمی که خودم میگیرم گیر نمیدن؟
3)شرکتهایی مثل شاتل قبول میکنن که خودم نصب و راه اندازی کنم و 20000 رو نگیرن یا اصلا بزارم خودشون نصب کنن بهتره؟
4)اگر مثلا ECO 128 شاتل رو برداشتم و ماه دیگه خواستم عوض کنم مثلا ART بگیرم. ممکنه؟
5)کلا بنا به تجربه شما بهتره 1 ماهشو بردارم یا 3 ماهشو(که البته به صرف تره)؟

با تشکر

مودم AM300 کاملا راضی کننده هست خیالت راحت .... زیبایی جاللبی هم داره .بهترین مودم الان همیه اما قیمتش 50 نیست دروربر 80 هست . نمایندگی طبقه دوم پاساژ پایتخت سازگار شبکه .

خیر شمامیتونی مودم رو خودت هم تهیه کنی .. شاتل مودمهای ASUS / Samphony میده .

مشکلی در Switch کردن نوع سرویس هم نداری میتونی هر زمان عوض کنی .

تجربه میگه شما اول 1 ماه رو استفاده کن ببین از لحاظ قطعی / سرعت . تورنت و غیره .... مشکلی نداشته باشه از ماه بعد میتونی 3 ماه پیش پرداخت کنی .... اینطوری بهتره .

m1d1y
17-12-2008, 19:34
سلام من یک مودم602 ASUS AM گرفتم
وقتی که به کارت شبکه وصلش می کنم چراغ لن روشن نمیشه و علامت ضربدر بر روی connection میاد و ارور A network cable is unplugged رو می ده ولی وقتی با usb وصلش می کنم connection ساخته شده و ارتباط برقرار می شه
ممنون
کسی نمی تونه راهنمایی کنه؟:sad::sad:

siavashsiavash
17-12-2008, 20:11
سلام
منم 3 روز پیش همین مشکل شما رو داشتم ویندوز رو اپدیت کردم از روی سی دی خود ویندوز الان درست شده
وقتی سی دی ویندوز رو میندازید تو خود ویندوز قسمت اپدیت رو بزنید تا برنامه هاتون پاک نشه
سلام میشه کمی بیشتر توضیح دهید منظورتون تعمیر ویندوز هست؟؟؟اخه اپدیتی من ندیدم؟؟
از بچه ها کسی نیست راهنمایی دقیق تری کند من را
با تشکر

shahramcat
17-12-2008, 21:45
کسی نمی تونه راهنمایی کنه؟:sad::sad:

شما اول مطمئن بشو از تو قسمت System درون Contro; panel کارت شبکتون Enable باشه ....

اگر بود یک بار روش کلیک راست کنید و گزینه Disable رو بزنید ....بهد از اینکه Disable شد دوباره کلیک راست کنید و گزینه Enable رو بزنید و کابل رو به مودم بزنید .

STON-COLD
17-12-2008, 22:25
ارزون ترین مودم adsl2+ چیه
برای شاتل میخوام

hoomany
17-12-2008, 23:08
ارزون ترین مودم adsl2+ چیه
برای شاتل میخوام

یکی از ارزونها مودم دیلینک 200 هستش قیمتش یه مدت پیش 27 تا 30 تومن بود.(جدید قیمت ندارم)
ولی پیشنهاد میکنم دنبال ارزونترین نباشی.
مثلا ایسوس 602 خیلی بهتره. تحت ساپورت شاتل هم هست.

m1d1y
17-12-2008, 23:25
شما اول مطمئن بشو از تو قسمت System درون Contro; panel کارت شبکتون Enable باشه ....

اگر بود یک بار روش کلیک راست کنید و گزینه Disable رو بزنید ....بهد از اینکه Disable شد دوباره کلیک راست کنید و گزینه Enable رو بزنید و کابل رو به مودم بزنید .

Enable بودن رو اولش چک کردم مشکلی نداشت
خودم موندم مشکل از چیه
کارت شبکه رو هم دوباره نصب کردم ولی نشد!
موندم مشکلش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

STON-COLD
17-12-2008, 23:49
یکی از ارزونها مودم دیلینک 200 هستش قیمتش یه مدت پیش 27 تا 30 تومن بود.(جدید قیمت ندارم)
ولی پیشنهاد میکنم دنبال ارزونترین نباشی.
مثلا ایسوس 602 خیلی بهتره. تحت ساپورت شاتل هم هست.
مگه دی لینک 200 هم ای دی اس ال 2 هم ساپورت میکنه
قیمت ایسوس 602 حدودا چنده

m1d1y
17-12-2008, 23:55

من یکشنبه asus am 602 رو 46 تومن خریدم

hoomany
18-12-2008, 01:48

دو رو نه. برای دو میتونی tplink بگیری با حدود قیمت 32-33 تومن.
ولی توصیه من همونه که گفتم (ایسوس).
مودم خوبیه. امتحانشو قبلا پس داده. قیمتش هم که گفته شد.
ساپورت شاتل رو هم شاملشه که این خودش یه مزیته عزیز.

tohidkh
18-12-2008, 06:05
من یکشنبه asus am 602 رو 46 تومن خریدم
بله دوست من......
چیزی حدود 7 روز هست که قیمت همه ی مودم ها به شدت کاهش یافته. (برای هر مودم، چیزی حدود 10 تومن.)

dorna
18-12-2008, 07:45
سلام ببخشید من جدیدا میخوام از شرکت صبانت به شاتل بیام و مودم من چون از خود صبانت گرفتم adsl 2+ نیست می خواستم ببینم حتما باید مود می که دی اس ال 2 داشته باشه بخرم واسه شاتل یا نه
مودم من : huawel mt600 هست
ممنون

r4pbr4p
18-12-2008, 10:29
سلام ببخشید من جدیدا میخوام از شرکت صبانت به شاتل بیام و مودم من چون از خود صبانت گرفتم adsl 2+ نیست می خواستم ببینم حتما باید مود می که دی اس ال 2 داشته باشه بخرم واسه شاتل یا نه
مودم من : Huawel mt600 هست
ممنون

نه دوست عزیز

نیازی نیست که مودم جدید بگیری همون کار می کنه

ali zi zeperto
18-12-2008, 15:14
سلام.من امروز کارت شبکه یا همون lan خریدم و می خوام به جای usb با اترنت به اینترنت وصل بشم.مودمم adsl D-link است.راهنمایی کنید که توی ویندوز یه تنظیماتی باید انجام بدم.خیلی ممنون

siavashsiavash
18-12-2008, 20:38
سلام
مودم من alfex هست تا الان هم مشکلی نداشتم وندارم چون ازطریق pppoe وصل می شدم اما از دیشب ازBridging وصل می شم من از صبا adsl گرفتم هم روز تست کردم هم با یوزر شبانه ام وقتی با Bridging کانکت می شم بعد از 20min به بعداصلا هیچی نمی توانم سند ورسیو کنم و باید کامپیوتر را ریست کنم حتا نمیشه دیسکانکت کنم ویندوزم هم سالم هست و nod32هم دارم ویروس هم ندارم علامت 2تاtv که گوشه سمت راست هست هست دیگر بعد از این اتفاق ابی نیست اما در جایی که کانکشن می سازم نگاه کردم ابی بود هر چی کلیک می کنم 1sپروپرتیس می اید ومی روداما دیسکانتک نمی توانم کنم حتامودم هم دیزیبل می کنم باز هم دسکانکت نمی شود
اما pppoeکه هستم توی این 20روز با روزی 5ساعت کارکردن همچین مشکلی ندارشتم و ندارم فقط می رم روی Bridgingمشکل دارم
راستی من کارت --- هم دارمwindoxp sp2دارم رجسیتر شده هم هستie7ودانلود منیجرمهم idm هست

به پشتیبانی زنگ زدم گفت اشکال از ویندوزت هست ماکروسافت این کارو کرده باید windxp sp3نصب کنید!!!!!!
از دوستان کسی پچی یا برنامه ای سراغ داره مشکل من حل بشه.
اگر مشکل از ماکروسافت هست چرا برای همه این مشکل پیش نمی اید؟؟

shahramcat
19-12-2008, 03:18
سلام.من امروز کارت شبکه یا همون lan خریدم و می خوام به جای usb با اترنت به اینترنت وصل بشم.مودمم adsl d-link است.راهنمایی کنید که توی ویندوز یه تنظیماتی باید انجام بدم.خیلی ممنون

باید از پشتیبانی تنظیمات رو برسی اما در حالت کلی lan سادهتر و راحت تر از usb هست .

Terova
19-12-2008, 13:22
وقتی کسی زنگ میزنه یا ما خودمون تلفن میزنیم مودم من قاطی میکنه و قطع میشه و باید کلی باهاش ور بری تا دوباره درست بشه..

گفتم راه رای جلو گیری از این مشکل نیست..؟

mehdi_vsgh
19-12-2008, 13:45
وقتی کسی زنگ میزنه یا ما خودمون تلفن میزنیم مودم من قاطی میکنه و قطع میشه و باید کلی باهاش ور بری تا دوباره درست بشه..

گفتم راه رای جلو گیری از این مشکل نیست..؟
استفاده از اسپلیتر

شما باید برای تلفن از اسپلیتر استفاده کنید

Terova
19-12-2008, 14:13
استفاده از اسپلیتر

شما باید برای تلفن از اسپلیتر استفاده کنید

خوب یک توضیح میدی .. قیمتش چقدر هست..

mehdi_vsgh
19-12-2008, 14:20
خوب یک توضیح میدی .. قیمتش چقدر هست..
اسپلیتر/نویزگیر
یک وسیله کوچک است که بر سر راه تلفن وصل میشود

کارش هم گرفتن نویزهای اضافی هستش
شما وقتی از adsl استفاده میکنی نویز شدیدی روی خطتون میوفته که این وسیله را اگه بر سرراه دستگاه تلفنتون قراربدین باعثت برطرف شدن مشکلات میشه

2 نوع داره
ساده و دوشاخه‌ای :دی
از لحاظ کاربرد هیچ فرقی ندران وفقط قیمتشون یه کم فرق میکنه

یک ورودی و دو خروجی داره
به قسمت ورودی یا lan یه سیم از پریز تلفن وصل میشه
به قسمت phone یه سیم وصل میکنید وسردیگر ان را به دستگاه تلفن نصب میکنید

اگه خواستین هم یک سر دیگر اون که adsl هست به مودم باید وصل بشه

قیمتش حدود 4 تومنه

Terova
19-12-2008, 22:06
میگم تصادفا این شکلی نیست..؟ چون من یکدونه از این دارم..

akhoond
19-12-2008, 22:33

با اجازه از مهدی بزرگ :31: :10:

بله ، این هم می تونه باشه ، اگه اون طرفش هم یه ورودی تل باشه ، این هم می تونه اسپلیتر باشه ( اگه حقیقتا اسپلیتر باشه ) به ظاهرش که می خوره :10:

mehdi_vsgh
20-12-2008, 00:17

با اجازه از مهدی بزرگ :31: :10:

بله ، این هم می تونه باشه ، اگه اون طرفش هم یه ورودی تل باشه ، این هم می تونه اسپلیتر باشه ( اگه حقیقتا اسپلیتر باشه ) به ظاهرش که می خوره :10:

همونی که اخوند گفت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shamabady
20-12-2008, 00:26

با اجازه از مهدی بزرگ

بله ، این هم می تونه باشه ، اگه اون طرفش هم یه ورودی تل باشه ، این هم می تونه اسپلیتر باشه ( اگه حقیقتا اسپلیتر باشه ) به ظاهرش که می خوره

همونی که اخوند گفت

خوب شما اینو از کجا آوردید
چون رابط های 1 به 2 کابل تلفن هم همینجوریه من خودم دارم تقریبا همین شکلیه برا ی تبدیل یک خروجی تلفن به دو خروجی هستش
اسپلیتر هم نیست

vahid_civil
20-12-2008, 00:40
خوب شما اینو از کجا آوردید
چون رابط های 1 به 2 کابل تلفن هم همینجوریه من خودم دارم تقریبا همین شکلیه برا ی تبدیل یک خروجی تلفن به دو خروجی هستش
اسپلیتر هم نیست

1 به 2 های مغمولی فقط همین دو سوکت رو دارن.
اسپلیتر 3 تا داره. یکیش از پریز میاد توش یکیش از اون میخوره به مودم adsl و یکیش از تلفن میره توش.
که اگه بخاید فقط برای تلفن مثلا تلفن اصلی استفاده کنید دیگه احتیاجی نیست به مودم adsl هم وصل بشه.:8:

shamabady
20-12-2008, 09:44
به 2 های مغمولی فقط همین دو سوکت رو دارن.
اسپلیتر 3 تا داره. یکیش از پریز میاد توش یکیش از اون میخوره به مودم adsl و یکیش از تلفن میره توش.
که اگه بخاید فقط برای تلفن مثلا تلفن اصلی استفاده کنید دیگه احتیاجی نیست به مودم adsl هم وصل بشه.

یک به دو هم 3 تا داره دیگه یکی ورودی 2 تا هم خروجی که مثلا برای اتصال 2 تا تلفن استفاده میشه
بخواد 2 تا داشته باشه که یم به دو نمیشه میشه یک به یک
من هم اسپلیتر دارم هم یک به دو از ظاهرشون اصلا نمیشه تشخیص داد کدوم یکی اسپلیتر

dsa
20-12-2008, 10:50
اگه اسپليتر باشه پايين هر ورودي كوچيك نوشته line , modem و اينا

Terova
20-12-2008, 11:18
اول از دوستان تشکر کنم

بعد این splitter رو رویه خود adsl به من دادن و سه تا جای سیم داره که یکیش lan و دوتای اون سمتش phone و modem هست..

دقیقا هم رویه دستگاه نوشته adsl splitter

ali zi zeperto
20-12-2008, 13:46
سلام دوستان .
من مودم ADSL -Dlik 322t دارم.خيلي راحت كانكت مي شدم .تو راهنماي اين مودم گفته كه اگر آي پي 192.168.1.1 رو تو آدرس بار اكسپلورر بزنيد راهنمايي مياد كه مي تونيد با اون سيستم رو راه اندازي كنيد.من اينكار رو واسه كنجكاوي انجام دادم و از اون روز ديگه كانكت نمي شه.امروز هم به خاطر يه مسئله ديگه دوباره ويندوز نصب كردم اما باز هم مشكل برقراره.فكر كنم مشكل از خود مودمه و تنظيماتش به هم ريخته.چطوري مي شه اين تنظيمات رو از بين برد.

Hossein 12
20-12-2008, 15:23
قيمت يه دونه اسپليتر چنده؟ از کجا ميتونم بخرم؟

akhoond
20-12-2008, 15:59
قيمت يه دونه اسپليتر چنده؟ از کجا ميتونم بخرم؟

قمیتی نداره ، 3 _ 4 تومان بیتشر نیست ، اگه تهران هستید ، پایتخت ، بازار رضا ، پاساژ ولیعصر و این جور جاها دارن :10:

vahid_civil
20-12-2008, 18:38
سلام دوستان .
من مودم adsl -dlik 32t دارم.خيلي راحت كانكت مي شدم .تو راهنماي اين مودم گفته كه اگر آي پي 192.168.1.1 رو تو آدرس بار اكسپلورر بزنيد راهنمايي مياد كه مي تونيد با اون سيستم رو راه اندازي كنيد.من اينكار رو واسه كنجكاوي انجام دادم و از اون روز ديگه كانكت نمي شه.امروز هم به خاطر يه مسئله ديگه دوباره ويندوز نصب كردم اما باز هم مشكل برقراره.فكر كنم مشكل از خود مودمه و تنظيماتش به هم ريخته.چطوري مي شه اين تنظيمات رو از بين برد.

دکمه ریست رو 15 تا 20 ثانیه نگه دار تنظیم کارخونه میشه

ali zi zeperto
20-12-2008, 19:37
دکمه ریست رو 15 تا 20 ثانیه نگه دار تنظیم کارخونه میشه

دكمه ريست كجاست؟والا من هر چي نگاه مي كنم دكمه ريست رو نمي بينم.

vahid_civil
20-12-2008, 19:48
دكمه ريست كجاست؟والا من هر چي نگاه مي كنم دكمه ريست رو نمي بينم.

احیانا پشتش یه دکمه که به سختی هم باید فشارش بدی یعنی یکم تو ممکنه باشه نیست ؟

bof
20-12-2008, 20:24
سلام دوستان من تازه مودم گرفتم broakam و از طریق lan هم وصل شده ولی چراغ ethernet ثابت نیست و چشمک می زنه می خواستم بدونم عادیه یا مشکلی داره؟
و دیگه اینکه هر وقت از اینترنت خارج میشم باید مودم رو هم خاموش کنم و اینکه چه مدت باید روشن باشه؟و آداپتورش هم میشه همیشه به برق باشه یا باسد از برق خارج کنم؟

shamabady
20-12-2008, 20:29
سلام دوستان من تازه مودم گرفتم broakam و از طریق lan هم وصل شده ولی چراغ ethernet ثابت نیست و چشمک می زنه می خواستم بدونم عادیه یا مشکلی داره؟
و دیگه اینکه هر وقت از اینترنت خارج میشم باید مودم رو هم خاموش کنم و اینکه چه مدت باید روشن باشه؟و آداپتورش هم میشه همیشه به برق باشه یا باسد از برق خارج کنم؟
چراغ اترنت وقتی در حال تبادل اطلاعات از طریق اترنت باشه چشمک میزنه
از لحاظ روشن بودن مشکلی نیست ترانسم مشکل نداره تو برق باشه ولی وقتی استفاده نمیکنی خوب خاموش کنی بهتره
مودم من که 24 ساعت در حال کار شاید هفته ای چند ساعت خاموش بشه

robert24
20-12-2008, 20:37
سلام من ميخواستم adsl بگيرم اما يه سوال دارم اينکه اگه مثلا پارس آنلاين قيمت يکي از اشتراکاشو 13000 تومن اعلام ميکنه 3000 تومن آبونمان مخابران لعنتي و مفت خور رو توش حساب کرده يا اينکه مشترک خودش بايد 16000 تومن در ماه بده؟
بعد اينکه کسي از شرکت امپراطور adsl گرفته؟ کلا شرکتش معتبره هست يا نه ؟ با تشکر.

akhoond
20-12-2008, 20:53
سلام من ميخواستم adsl بگيرم اما يه سوال دارم اينکه اگه مثلا پارس آنلاين قيمت يکي از اشتراکاشو 13000 تومن اعلام ميکنه 3000 تومن آبونمان مخابران لعنتي و مفت خور رو توش حساب کرده يا اينکه مشترک خودش بايد 16000 تومن در ماه بده؟
بعد اينکه کسي از شرکت امپراطور adsl گرفته؟ کلا شرکتش معتبره هست يا نه ؟ با تشکر.

1 _ پایین صفحات معمولا قید می شه که به این قیمت ها باید 3 تومان اضافه کنید ، یا نه . مال پارس رو یادم نیست ، ولی هر آی اس پی ، پایین لیست قیمت هاش ، توضیخ داده کامل مبسوط :20:

2 _ نتایجی که از بحث کارشناسان :31: :دی پی سی به دست اومده اینه که این شرکت نماینده صبا هست و احتمالا نماینده های دیگه ، هر چند که خودش انکار می کنه ( عین مور و ملخ هم تبلیغ زده ، آمار من رو زده هر فرومی پا می ذارم ، تبلیغ داره قربونش برم :2: ) کلا توصیه نمی شه ، اگه خیلی اصرار دارید و می خواید سرویس هاش رو بگیرید ، عین صبا هست ، برید از خود صبا بگیرید ( منظورم این نیست که از صبا حتما بگیرید ها ، منظورم این بود که اگه می خواید این سرویس ها رو بگیرید ، برید از خود صبا بگیرید )

مرسی
یا حق

robert24
20-12-2008, 22:57
باتشکر از توضيحاتت چون امپراطور سرويس 10000 تومني داره من اصرار دارم ازش اکانت بگيرم. اما صبا رو تا اونجاييکه ديدم 10000 تومني نداشت.

m1d1y
21-12-2008, 00:22
سلام من یک مودم602 asus am گرفتم
وقتی که به کارت شبکه وصلش می کنم چراغ لن روشن نمیشه و علامت ضربدر بر روی connection میاد و ارور a network cable is unplugged رو می ده ولی وقتی با usb وصلش می کنم connection ساخته شده و ارتباط برقرار می شه
ممنون
دوستان کسی در این زمینه نمی تونه راهنمایی کنه؟
می خوام ببینم اگر مودم خرابه تا دیر نشده برم عوض کنم!

vahid_civil
21-12-2008, 00:36
دوستان کسی در این زمینه نمی تونه راهنمایی کنه؟
می خوام ببینم اگر مودم خرابه تا دیر نشده برم عوض کنم!

شما تنظیمات مربط به قسمت لن رو هم انجام دادی ؟

m1d1y
21-12-2008, 01:50
شما تنظیمات مربط به قسمت لن رو هم انجام دادی ؟

بله از طریق فایل راهنما که از سایت شاتل دانلود کردم همه تنظیمات رو هم انجام دادم
از طریق usb که وصل می کنم چراغ روشن میشه ولی از طریق لن نمیشه!

vahid_civil
21-12-2008, 02:08
ببین درایور کارت شبکه رو هم نصب کردی؟ چون فکر میکنم مشکل از کارت شبکه باشه

m1d1y
21-12-2008, 02:12
درایور کارت شبکه رو هم یکبار دیگه نصب کردم ولی خبری نشد!

akhoond
21-12-2008, 11:23
درایور کارت شبکه رو هم یکبار دیگه نصب کردم ولی خبری نشد!

مکنه مشکل از سیم باشه ، احتمالش 0 که نیست :31: چک کنید :5:

باتشکر از توضيحاتت چون امپراطور سرويس 10000 تومني داره من اصرار دارم ازش اکانت بگيرم. اما صبا رو تا اونجاييکه ديدم 10000 تومني نداشت.

بله ، دیدم ، حق با شماست ، فکر کنم که 3 تومان نوشته نشده ، قیمت صبا رو هم ببینید ، قیمت همون 10 تومانی هست که امپراطور زده ، با مالیات و 3 تومان ، شده 13 تومان ، الآن دیدم طرف آن بود ، خودت ازش سوال کن ، من احتمال می دم که 3 تومان باید بیاد روش .
البته ، اگه هم نیاد ، من اصلا به این شرکت خوشبین نیستم ، به خاطر 3 تومان ریسک نکنید ، حتی اگه 3 تومان از صبا هم گرون تر باشه ، برید از صبا بگیرید ( اگه سرویس هاشون رو می پسندید ) وگرنه به خاطر 3 تومان ریسک نکنید ، ازرش نداره ....

یا حق

m1d1y
21-12-2008, 17:30
مکنه مشکل از سیم باشه ، احتمالش 0 که نیست :31: چک کنید :5:

مشکل از کابل نیست چک کردم
امروز مودم رو روی یک سیستم دیگه نصب کردم چراغ لن روشن شد
ممکنه مشکل از کارت شبکه باشه؟
کارت شبکه من onboard هستش و تا حالا ازش استفاده نکرده بودم
چطوری می تونم کارت شبکه رو تست کنم؟

shamabady
21-12-2008, 20:20
مشکل از کابل نیست چک کردم
امروز مودم رو روی یک سیستم دیگه نصب کردم چراغ لن روشن شد
ممکنه مشکل از کارت شبکه باشه؟
کارت شبکه من onboard هستش و تا حالا ازش استفاده نکرده بودم
چطوری می تونم کارت شبکه رو تست کنم؟
خوب 100 درصد مشکل از کارت شبکه است
کارت شبکه یه وقت disable نیست
تو device manager ببین کارت شبکه نصب هست و dsible نباشه
تو بعضی بایوس ها کارت شبکه آن بورد پیش فرضش غیر فعال که باید از بایوس فعال بشه اینم چک کن ببین چی میشه

m1d1y
21-12-2008, 23:26
خوب 100 درصد مشکل از کارت شبکه است
کارت شبکه یه وقت disable نیست
تو device manager ببین کارت شبکه نصب هست و dsible نباشه
تو بعضی بایوس ها کارت شبکه آن بورد پیش فرضش غیر فعال که باید از بایوس فعال بشه اینم چک کن ببین چی میشه
کارت شبکه disable نیست
توی بایوس هم هرچی در مورد لن بود رو enable کردم ولی ما همچنان اندر خم یک کوچه ایم

sam_mjm
21-12-2008, 23:38
سلام

مودم من که حدوده یکساله گرفتمش (LEVEL 1) این همیشه اولش یک ربع روشنه یعدش چراغ adsl قطع میشه دباره بعد 20 دقیقه وصل میشه دیگه قطع نمیشه ....
از اول همین جور بوده ولی الان یکی از دوستان همین مدل با همون سرویس دهنده این مشکل رو نداره...

اشکال از مودمه یا خط؟؟

shahramcat
21-12-2008, 23:43
سلام

مودم من که حدوده یکساله گرفتمش (LEVEL 1) این همیشه اولش یک ربع روشنه یعدش چراغ adsl قطع میشه دباره بعد 20 دقیقه وصل میشه دیگه قطع نمیشه ....
از اول همین جور بوده ولی الان یکی از دوستان همین مدل با همون سرویس دهنده این مشکل رو نداره...

اشکال از مودمه یا خط؟؟

احتمال زیاد از خط هست و بخاطر Noise هست .. Splitter نصب کردید ؟

farshadtizhoosh
22-12-2008, 14:25
سلام
مدوم Billion 5210 شاتل كيفيتش چجوريه؟
خوبه؟
بهتر چيه؟

sam_mjm
22-12-2008, 17:05
احتمال زیاد از خط هست و بخاطر noise هست .. Splitter نصب کردید ؟

اگه نویز باشه که هی باید قطع و وصل شه ... من فقط یه بار قطع میشم.

این برنامه رو ندارم . چی هست ؟؟؟

لینکشو بزاری ممنون میشم.

shamabady
22-12-2008, 17:12
اگه نویز باشه که هی باید قطع و وصل شه ... من فقط یه بار قطع میشم.

این برنامه رو ندارم . چی هست ؟؟؟

لینکشو بزاری ممنون میشم.

اسپلیتر نرم افزار نیست یک قطعه است که بین خط تلفن مودم و گوشی تلفن قرار میگیره

Golbarg01
22-12-2008, 17:52
سلام,علت این پیغام چیه؟بعضی وقتا که می خوام وصل بشم این پیغام میاد کانکشنم رو که عوض می کنم یا مدو رو خاموش روشن می کنم درست میشه علتش چیه؟

the_god_of_3dsmax
22-12-2008, 17:55
سلام
من 2 تا سوال داشتم لطفا کمک کنین
یکی اینکه این عدد DNS Server برای همه شرکت های adsl
192.9.9.3
است؟ یا مال هر کجا فرق می کنه ؟؟ کسی ماله آسیا تک رو می دونه ؟
و یکی هم اینکه من یه مودم d-link دارم که هم usb می خوره هم lan می خواستم ببینم اگه اونو در یک زمان به 2 تا کامپیوتر وصل کنم ایرادی نداره و هر دو کامپیوتر می تونن با هم به نت وصل باشن و اگه می شه چه جوری می شه سرعت اینترنت ها رو کنترل کرد مثلا مال یکی رو تنظیم کرد از 5kb بالا تر نره بقیشم رو اون یکی کامپیوتر باشه (می دونین که اهل خانه همه طالب اینترنتن ;) :D)

vahid_civil
22-12-2008, 18:22
DNS Server من با آسیا تک یه چیز دیگس.الان یادم نیست چون زدم رو اتومات.ولی این نبود

farshadtizhoosh
22-12-2008, 20:30
سلام
خوبه؟
بهتر چيه؟

mehdi_vsgh
22-12-2008, 20:49
سلام
خوبه؟
بهتر چيه؟
روی سیستم شاتل خوب جواب میده

ولی ممکنه روی شرکتهای دیگه اذیت کنه

کلا بهتره یه مودمی بگیری که با همه شرکتها سازگاری داشته باشه
مثلا asuse am602

sam_mjm
22-12-2008, 22:17
اسپلیتر نرم افزار نیست یک قطعه است که بین خط تلفن مودم و گوشی تلفن قرار میگیره

اها منظورتون همون نویز گیره :31:...

اوایل زده بودم الان نه چون فرقی نمیکرد

the_god_of_3dsmax
22-12-2008, 23:11
سلام
من 2 تا سوال داشتم لطفا کمک کنین
یکی اینکه این عدد dns server برای همه شرکت های adsl
192.9.9.3
است؟ یا مال هر کجا فرق می کنه ؟؟ کسی ماله آسیا تک رو می دونه ؟
و یکی هم اینکه من یه مودم d-link دارم که هم usb می خوره هم lan می خواستم ببینم اگه اونو در یک زمان به 2 تا کامپیوتر وصل کنم ایرادی نداره و هر دو کامپیوتر می تونن با هم به نت وصل باشن و اگه می شه چه جوری می شه سرعت اینترنت ها رو کنترل کرد مثلا مال یکی رو تنظیم کرد از 5kb بالا تر نره بقیشم رو اون یکی کامپیوتر باشه (می دونین که اهل خانه همه طالب اینترنتن ;) :d)

dns server من با آسیا تک یه چیز دیگس.الان یادم نیست چون زدم رو اتومات.ولی این نبود

این اوتوماتش چه جوریه ؟؟؟ می شه یه خلاصه توضیح بدی ؟؟
دوستان دیگه هم لطفا کمک کنین ثواب داره :19: مشکل رو نقل قول کردم دوباره... پیلیز .. جون مادر بچه ...

vahid_civil
22-12-2008, 23:44
این اوتوماتش چه جوریه ؟؟؟ می شه یه خلاصه توضیح بدی ؟؟
دوستان دیگه هم لطفا کمک کنین ثواب داره :19: مشکل رو نقل قول کردم دوباره... پیلیز .. جون مادر بچه ...

توی قسمتی که میخای dns رو دستی وارد کنی زیرش زده اتومات دیگه.
به شرکت هم زنگ بزنی بهت dns میگن:10:

the_god_of_3dsmax
23-12-2008, 15:17
مرسی از راهنمایی
من زنگ زدم قسمت فروش می گه مال شما وصله زنگ بزنین قسمت پشتیبانی
زنگ می زنم پشتیبانی می گه رانژه نشدی
آقا یه نکته ای من چراغ dsl مودمم کامل روشنه
الان 10 روزی می شه که پیک اومده پولو برده
زنگم که می زنی یارو می خواد از سرش وا کنه می گه باهاتون تماس می گیرن
الان چراغ روشنه یعنی رانژه شده ؟
الان من نمی دونم یوزرم چیه موقعی که زنگ زدم پسوردو ازم پرسیبد ولی یوزرو نگفت
الان زنگ بزنم چی بگم ؟ به کدوم بخشش؟ کمک

the_god_of_3dsmax
23-12-2008, 15:42
بابا کمک کنین دیگه اقلا به یکی از این سوالام جواب بدین آخه
آقا یه مساله دیگه این چراغ statics هم روشنه رانژه شد یا نه ؟
یه چیزه دیگه وقتی می خوام مودم بریزم یه چیزی مثل این میاد میگه پر کن

گزینه های اولی شامل :
pppoe pppoa dynamic ip static ip bridge
و گزینه دومی شامل :
LLC vc mux
از اینا کدومو بزنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟
اون VPI و vCi رو چی برنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدایی خاک تو سر این مملکت که واسه گرفتن یه اینترنت انقدر باید جون بکنی ( البته مشکلات من از خودمه :دی )

r4pbr4p
23-12-2008, 16:29
بابا کمک کنین دیگه اقلا به یکی از این سوالام جواب بدین آخه
آقا یه مساله دیگه این چراغ statics هم روشنه رانژه شد یا نه ؟
یه چیزه دیگه وقتی می خوام مودم بریزم یه چیزی مثل این میاد میگه پر کن

گزینه های اولی شامل :
Pppoe pppoa dynamic ip static ip bridge
و گزینه دومی شامل :
Llc vc mux
از اینا کدومو بزنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟
اون vpi و vci رو چی برنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدایی خاک تو سر این مملکت که واسه گرفتن یه اینترنت انقدر باید جون بکنی ( البته مشکلات من از خودمه :دی )

دوست عزیز این چیز هایی که شما اینجا مطرح کردی باید از شرکت مورد نظر بپرسی

بهترین راه هم اینه که مودمتو ببری واست تنظیم کنی

hossein_3650
23-12-2008, 16:31
سلام.
بچه ها من میخوام adsl بگیرم
موندم یه مودم dlink بگیرم یا از خودشون مودم بگیرم؟
پارس انلاین میگه باید حتما از خودمون بگیرین.
به نظرتون چکار کنم؟

ممنون

r4pbr4p
23-12-2008, 16:34
توی قسمتی که میخای dns رو دستی وارد کنی زیرش زده اتومات دیگه.
به شرکت هم زنگ بزنی بهت dns میگن:10:

داخل CMD هم میتونی اینو بزنی ipconfig/all

آی پی ها رو نشون میده

r4pbr4p
23-12-2008, 16:41
سلام.
به نظرتون چکار کنم؟

ممنون

شما ببین شرکتی که میخوای ازش سرویس بگیری مارک مودمش چیه

بعد بیا اینجا تا راهنماییت کنن که چی مودم بگیری

akhoond
23-12-2008, 16:47
سلام.
به نظرتون چکار کنم؟

ممنون

اون ور هم گفتم ، پارس چندان گزینه مناسبی نیست
اما اگه پارس و انتخاب کردی ، باید بگم که سیستم این ها مشکل نداره ( مراجعه شود به تاپیک آموزش ، اون جا گفتم که کی تونسته این کار رو بکنه ) با بقیه مودم ها هم سازگاره ، اما اگه بتونی قانع شون کنی که مودم داری ( یا بپیچونی شون ) و این که مودم پارس فکر کنم ، اگه درست یادم باشه ، با بقیه شرکت ها مشکل داشت ، اکثرا ...

پارس چندان مناسب نیست دوست من :13: :10:

the_god_of_3dsmax
23-12-2008, 17:05
دوست عزیز این چیز هایی که شما اینجا مطرح کردی باید از شرکت مورد نظر بپرسی

بهترین راه هم اینه که مودمتو ببری واست تنظیم کنی

آخه پشت تلفن که درست جواب ادمو نمی دن می گه باید بفرستیم برات نصب کنه منم زور می زنم نیاد چون می خواد بیاد دوباره 20 تومن بگیره
آخه کاری هم نداره بیاد چی کار کنه اگه وقتی میاد تو pc روشن باشه باید 4 تا دکمه بزنه بره چون بقیشو خودم وصل کردم

r4pbr4p
23-12-2008, 17:12
آخه پشت تلفن که درست جواب ادمو نمی دن می گه باید بفرستیم برات نصب کنه منم زور می زنم نیاد چون می خواد بیاد دوباره 20 تومن بگیره
آخه کاری هم نداره بیاد چی کار کنه اگه وقتی میاد تو pc روشن باشه باید 4 تا دکمه بزنه بره چون بقیشو خودم وصل کردم

نه آقا!

چه خبره 20 تومن

حالا که اینجوری شد هر جورری شده واست وصلش میکنیم

1- سرویست چیه؟ حجمی یا نا محمدود

2- یه زنگ بزن ببین vpi - vci شرکتشون چنده

the_god_of_3dsmax
23-12-2008, 17:34
قربون تو خیلی آقایی
حجمی ... مگه فرقی می کنه شاید همین ماه عوضش کنم نامحدود یارو گفت می شه ....تنظیماش فرق می کنه ؟؟
اوکی فردا زینگ می زنم vci vpi رو می گیرم آقا یه چیزه دیگه اون ppp... ها رو چی بزنم اینا رو :

گزینه های اولی شامل :
pppoe - pppoa - dynamic ip - static ip - bridge
و گزینه دومی شامل :
LLC - vc mux

r4pbr4p
23-12-2008, 17:52
حالا یه سری راهنمایی میکنم

اگه نشد

فردا همه تنظیمات رو با عکس میزارم واست

r4pbr4p
23-12-2008, 18:12
داخل اینترنت اکسپلورر وارد کن 192.168.1.1

یوزر و پس : admin

Select Internet Connection Type: PPPOE/PPPOA

Set PPPOE/PPOA: User name & Password

VPI=0 و VCI=35 ( یا هرچی که بود)

بعد هم مودم رو ریست کن

omidmoradiannasab
23-12-2008, 22:15
سلام

کسی اینجاتجربه ای با داتک و d-link 2640t داشته؟
می خوام ببینم داتک با این مدل از d-link ام مشکل داره یا نه.

در ضمن مدل 2740 ام اگه کسی در مورد مشخصاتش و این که تو بازار ایران پیدا میشه یا نه و قیمتش بگه ممنون میشم.

r4pbr4p
23-12-2008, 22:29
نه دوست عزیز.... مودم های دی لینک با هیچ شرکتی مشکل ندارن

farshadtizhoosh
24-12-2008, 10:52
مودم Billion 5210 چي؟

mehdi_vsgh
24-12-2008, 11:00
مودم billion 5210 چي؟
این مودم فقط با شاتل سازگاری داره
با بقیه شرکتا به مشکل برمیخوره

babialex
24-12-2008, 11:11
من مودم asus 602 گرفتم و هنوز سرویسم هم وصل نشده
چطوری میتونم امتحانش کنم ک سالمه و مشکلی نداره !

alraz
24-12-2008, 11:30
دوستان عزیز توحه کنید که شرکتهای سازنده مودم معمولا مودمهای خود را فقط برای یک ارائه دهنده خدمات ADSL نمیسازند بلکه انها رو جوری میسازند که 99 ذرصد شرکتهای ارائه دهنده خدمات بتونن از مودمهای انها استفاده کنن
تنها نکته ای که در این وسط وجود داره اینه که شرکتهای ارائه دهنده ADSL پارامترهای شبکه مختلفی دارن که برای هر شرکت ممکنه فرق کنه و باید انها رو تنظیم کرد سازندگان مودم هم جوری مودماشون رو ساختن که این کار قابل انجام باشه
مهمترین پارمترهایی که باید تنظیم بشن به ترتیب عبارتند از
1- VPI و VCI که این پارمترها توسط شرکت ارائه دهنده خدمات مشخص میشه البته من مودمهایی رو دیدم که بصورت اتومات این پارمترها رو تست و مقدار انها رو زمانی که ADSL بر روی خط تلفن فعال شده باشه یعنی لینک ثابت باشه پیدا میکنن که البته زمانبر هست
2- conection type یا encapsulastion در مورد اغلب شرکتها pppoe llc هست

hossein_3650
24-12-2008, 12:05
من دیروز بازار کامپیوتر بودم.به مغازه رفتم که فقط مودم dlink داشت.
گفتم فقط برای مصرف خونگی میخوام.یه مدل گفت قیمتش 33000 بود.مدلش یادم نیست.
Dlink 33000 تومنی جواب کار کاربر خونگی رو میده؟
اگه تایید میکنین برم بگیرم

mehdi_vsgh
24-12-2008, 12:25
من دیروز بازار کامپیوتر بودم.به مغازه رفتم که فقط مودم dlink داشت.
گفتم فقط برای مصرف خونگی میخوام.یه مدل گفت قیمتش 33000 بود.مدلش یادم نیست.
Dlink 33000 تومنی جواب کار کاربر خونگی رو میده؟
اگه تایید میکنین برم بگیرم
اون مدل dlink-Dsl200 باید بوده باشه

مودم قابل تعریفی نیست من خودم داشتم

فقط از طریق USB وصل میشه

به نظر من حالا که میخوای بخری یه کم بیشتر خرج کن که یه مودم با قابلیت اتصال با کابل شبکه بخری

omidmoradiannasab
24-12-2008, 16:35
کسی اینجاتجربه ای با داتک و d-link 2640t داشته؟
می خوام ببینم داتک با این مدل از d-link ام مشکل داره یا نه.

در ضمن مدل 2740 ام اگه کسی در مورد مشخصاتش و این که تو بازار ایران پیدا میشه یا نه و قیمتش بگه ممنون میشم.

farshadtizhoosh
24-12-2008, 17:31
سلام
اون Billion 5210 را برگردوندم
حالا موندم Asus بگيرم يا D-link يا TP-Link
كدوم بهتره؟
قيمتش زياد مهم نيست

farshadtizhoosh
24-12-2008, 17:32
سلام
اون Billion 5210 را برگردوندم
حالا موندم Asus بگيرم يا D-link يا TP-Link
كدوم بهتره؟
قيمتش زياد مهم نيست

vahid_civil
24-12-2008, 17:53
ایسوز am602

farshadtizhoosh
24-12-2008, 18:10
چند پورت usb داره؟
من ميخام يه pc و يه لپ تاپ در آن واحد كانكت باشن

Gamemaster
24-12-2008, 19:00
شرمنده كه اينجا ميپرسم اين Dlink نمايندگيش كدوم شركته ؟

Cleeev
24-12-2008, 19:07
شرمنده كه اينجا ميپرسم اين Dlink نمايندگيش كدوم شركته ؟

دشمنت شرمنده...

D-Link رو در ایران فقط با ضمانت نامه "خدمات کامپیوتری ایزی" (easy) با 5 سال گارانتی بخر... اینم سایتش:

Gamemaster
24-12-2008, 19:20
اقايون يكي لطف ميكنه عكسهايي از نتظيمات مودم بزاره از اول تا اخرين مرحله

farshadtizhoosh
24-12-2008, 19:37
چند پورت usb داره اين Asus 602؟
من ميخام يه pc و يه لپ تاپ در آن واحد كانكت باشن. همين خوبه؟

vahid_civil
24-12-2008, 19:40
چند پورت usb داره اين asus 602؟

آره خوبه.هم یو اس بی داره هم لن

shamabady
24-12-2008, 19:41
چند پورت usb داره اين Asus 602؟

تمام مودم هایی که دارای اینتر فیس usb هستند دارای یک پورت usb هستند شما باید از اینترفیس lan یا همون کارت شبکه استفاده کنید

STON-COLD
24-12-2008, 21:17
سرعت usb یا lan بهتره؟

تنظیمات ای پی مدم رو باید بعد رانطه شدن انجام بدم؟

shahramcat
24-12-2008, 22:50
سرعت usb یا lan بهتره؟

تنظیمات ای پی مدم رو باید بعد رانطه شدن انجام بدم؟

فرقی در سرعت کارکرد نداره فقط رابط lan نصب کردنش راحت تره و تو همه سیستم عاملها به راحتی نصب میشه چون درایور نمیخاد .

بله بعد از رانژه خط باید تنظیمات رو بگیرید .

Gamemaster
25-12-2008, 02:03
فرق ندارن؟:18:
usb سرعتش زير 50mb ولي lan سرعتش بالاي 100mb :27:
چطور ميگين فرق ندارن:18:

mehdi_vsgh
25-12-2008, 05:59
فرق ندارن؟:18:
Usb سرعتش زير 50mb ولي lan سرعتش بالاي 100mb :27:
چطور ميگين فرق ندارن:18:
عزیز تو ایرانی که بیش از 128 بهت نمیدن به نظرت تفاوتی بینشون احساس میشه؟