PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71

fanoostalaei
16-01-2014, 14:45
مدل مدم Huawei HG532e چند روزه از مخابرات گرفتم هر کاری میکنم با pppoe کانکت نمیشه حتی فریمور جدید هم نصب کردم روی مودم
دوست عزیز شما مخابراتتون مک آیدی رو قفل نمیکنه احیانا؟
با بریج میتونید با همین مودم وصل بشید ؟ اولین باری که با این سرویس به نت وصل شدید بریج بود یا pppoe ?
اگه الان با بریج وصل میشید پینگتون با مودم چقدر هست؟

rama00
16-01-2014, 14:51
تنظیمات دیفالت مودم بریج بود ولی من میخوام هم با موبایل و هم لپتاپ وصل بشم همین الان هم که دارم توضیح میدم اینجا با کابل و کانکشن وصلم ولی هر کاری میکنم مودم نمیتونه با pppoe کانکت بشه الان پینگ 198.162.1.1 و پینگ 4.2.24 رو قرار میدم

fanoostalaei
16-01-2014, 14:56
تنظیمات دیفالت مودم بریج بود ولی من میخوام هم با موبایل و هم لپتاپ وصل بشم همین الان هم که دارم توضیح میدم اینجا با کابل و کانکشن وصلم ولی هر کاری میکنم مودم نمیتونه با pppoe کانکت بشه الان پینگ 198.162.1.1 و پینگ 4.2.24 رو قرار میدم
احتمال خیلی قوی میدم که سرویس دهنده شما mac ID رو قفل میکنه و برای اینکه با pppoe وصل بشید باید به پشتیبانی سرویس دهنده خودتون زنگ بزنید و بگید براتون مک ریست بزنن !!! البته قبل از زنگ زدن مودمتون رو روی pppoe تنظیم کنید تا تو مرکز پشتیانی براتون ارور ثبت بشه ؛ بعد اون زنگ بزنید و بگید که مک ریست بزنن بعدش که ریست زدن با یک بار DC کردن میتونید از اینترنت استفاده کنید:n12:

rama00
16-01-2014, 14:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

fanoostalaei
16-01-2014, 14:58
الان دیگه مطمئنم که ISP مک رو قفل کرده !!! کاری رو که تو پست بالا گفتم بکنید مشکلتون رفع میشه

rama00
16-01-2014, 15:20
دمت گرم این دو روز تعطیلاتمو مدیونه تو ام fanoostalaei زنگ زدم 2020 گفتن اره مک ایدی قفله برام ازاد کرد گفت 5 دقیقه دیگه مودم رو خاموش روشن کن درست میشه الانم با wifi کانکت هستم:n20:

rama00
16-01-2014, 15:33
دوستان این جریان پینگ که بر حسب میلی ثانیه هست چیه ؟؟ حالا کم باشه خوبه یا زیاد:n13:
ماله من اینه ولی نمیدونم با سرعت 2048 چرا داونلود و اپلود را اینقدر پایین زده ماله مخابراته
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fanoostalaei
16-01-2014, 17:29
دمت گرم این دو روز تعطیلاتمو مدیونه تو ام fanoostalaei زنگ زدم 2020 گفتن اره مک ایدی قفله برام ازاد کرد گفت 5 دقیقه دیگه مودم رو خاموش روشن کن درست میشه الانم با wifi کانکت هستم:n20:
خواهش میکنم :n02: فقط یه راهنمایی ساده بود@@@
دیشب دیدم تو تاپیک خیلی درگیرید خواستم یه کمک کرده باشم :دی

با تشکر هم از دوست خوبمون ahriman323 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان این جریان پینگ که بر حسب میلی ثانیه هست چیه ؟؟ حالا کم باشه خوبه یا زیاد:n13:
ماله من اینه ولی نمیدونم با سرعت 2048 چرا داونلود و اپلود را اینقدر پایین زده ماله مخابراته

به مدت زمان ارسال و دریافت درخواست از سیستم شما به سرور هستش و هر چقدر کمتر بهتر

مال شما چون نامحدود هست سرعتتون طبیعتا اسمی خواهد بود

DragonVsPhoenix
16-01-2014, 20:19
از اساتید یه سوال داشتم.
وایرلس بعضی از همسایه ها سینگنال دهیشون متغییره و گاهی اوقات به -25db هم میرسه (البته بیشتر مواقع -95db سگنال دهی دارن) در حالی که شاید با خونمون 50 متر فاصله داشه باشه(مثل نفر اول تو لیست) ولی مودم خودم که 5 متر فاصله داره از پشت دو تا دیوار -65dbه. نمیدونین قضیه چیه؟ دلیل این افزایش و کاهش تو سیگنالشون چیه؟ -25 خیلی زیاد نیست؟

جالب اینجاس طرف نوع امنیت رو wep گذاشته! شیطونه میگه ه_ک کنم ولی وجدان نمیذاره!:n02:

leo.unique
16-01-2014, 21:50
-25 خیلی زیاد نیست؟

مگه میدونی از چه رادیویی استفاده میکنه ؟؟:n06:

Hemai
17-01-2014, 00:21
اکثر ISP ها vpi 0 و vci 35 هست،بقیه تنظیمات هم که یکی هست با سایر ISP ها...

مک آدرس مودم

خیر برای من که اینطور نیست
مک ادرسس وایرلس با یو سی بی و لن فرق میکنه !!

ahriman323
17-01-2014, 00:45
خیر برای من که اینطور نیست
مک ادرسس وایرلس با یو سی بی و لن فرق میکنه !!
بله ، هر دستگاي مك ادرس منحصر به فرد براي خودش داره

Hemai
17-01-2014, 11:28
بله ، هر دستگاي مك ادرس منحصر به فرد براي خودش داره
خب حالا سئوال من اینه که اگر کانکشن رو داخل مودم تنظیم کنیم از کدوم یکی از مک ها استفاده میکنه ؟

ahriman323
17-01-2014, 11:32
خب حالا سئوال من اینه که اگر کانکشن رو داخل مودم تنظیم کنیم از کدوم یکی از مک ها استفاده میکنه ؟

در حالت PPPOE مک مودم
در حالت Bridge مک کارت شبکه

Hemai
17-01-2014, 13:04
در حالت PPPOE مک مودم
در حالت Bridge مک کارت شبکه

یعنی الان مودم من به جز 3 تا مک (wireless , lan ,usb) یه مک منحصر به فرد خودش رو داره ؟(کلا4 تا) :n13:

ahriman323
17-01-2014, 13:17
یعنی الان مودم من به جز 3 تا مک (wireless , lan ,usb) یه مک منحصر به فرد خودش رو داره ؟(کلا4 تا) :n13:

هر دستگاهی یه مک منحصر به فرد داره
مودم یکی داره، کارت شبکه یکی داره

Pejii
17-01-2014, 15:56

هر دستگاهی یه مک منحصر به فرد داره
مودم یکی داره، کارت شبکه یکی داره

منظور دوستمون رو یکم واضح تر توضیح میدم، مودم شما یک MAC آدرس بیشتر نداره، پورت های شبکه و وایرلس مودم شما حتی آدرس IP مجزا هم ندارند، اونها در حقیقت ابزار اشتراک گزاری هستند، مثل سه راهی برق، پریزهای اشتراک گزاری همشون از یک دوشاخه استفاده میکنند و هرکدوم به یک فاز مجزا وصل نیستند.

مودم شما یک MAC آدرس داره، کارت شبکه بی سیم روی لپ تاب و یا تبلت شما هرکدوم واسه خودشون یک MAC مجزا دارند، کارت شبکه روی PC شما یک MAC داره.

وقتی مودم شما مراحل شماره گیری/اتصال رو انجام میده، شرکت سرویس دهنده به مودم شما سرویس میده و اون رو میبینه/MAC آدرس مودم رو میبینه، وقتی PC شما شماره گیری/اتصال رو انجام میده شرکت سرویس دهنده به کارت شبکه شما سرویس میده و اون رو میبینه/MAC آدرس کارت شبکه PC شما رو میبینه.

Hemai
17-01-2014, 16:32
ممنون از پاسختون

حالا یه سئوال دیگه، می دونم که یکم سئوالم عجیبه

فرض کنید روی یک خط تلفن دو تا اکانت adsl خریدم (بر فرض محال).
اگه من بخوام برای این دواکانت دو تا PPPoE تعریف کنم . ایا مودم به هر دو اکانت متصل میشه یا خیر ؟
و اگه متصل میشه ایا میتونم به مودم بگم که برای پورت usb از اکانت اول وصل بشه و برای lan از اکانت دوم ؟؟؟

میدونم که تا حالا چنین شرایطی براتون پیش نیومده، حدستون چیه ؟:n02:

لازم به ذکره که این مودمو، با همین شرایط بالا و به حالت Bridge ، یکی از اکانتاشو واسه پی سی و یکیشو برای لپتابم به طور همزمان استفاده میکنم

babak_zizou
17-01-2014, 16:54
سلام یک سوال اوژانسی داشتم. من یک مودم adsl مدل D-link 2750u خریداری کردم.پشت دستگاه پورت USB 3.0 وجود داره که طبق مشخصات دستگاه برای استفاده از قابلیت 3g و یا وصل کردن منبع ذخیره مثل هارد اکسترنال برای استفاده از حالت "ابر" هست.یعنی هارد وصل بشه و اطلاعات وارد شبکه وایرلس من بشه تا بی سیم ازشون استفاده کنم و یا افرادی که وصل میشن به شبکه من.اما متاسفانه هیچ راهنمایی برای استفاده ازش داخل سی دی یا دفترچه یا اینترنت پیدا نکردم.حدس میزنم هرچی هست مربوط میشه به شر کردن.میشه منو راهنمایی کنید چطور استفاده کنم از این قابلیت و هارد 1TB خودمو وصل کنم و از دور به اطلاعاتم دسترسی داشته باشم؟! با تشکر فراوان.

silhouette
17-01-2014, 17:17
ازکجا میشه فهمید یک کامپیوتر یا یه لب تاب از اینترنت وایرلس پشتیبانی میکنه یا نه؟ یعنی نیاز به قطعه یا کارت وایرلس نداشته باشه.
ممنون:n16:

fanoostalaei
17-01-2014, 17:30
ممنون از پاسختون

فرض کنید روی یک خط تلفن دو تا اکانت adsl خریدم (بر فرض محال).

اصلا هم محال نیست و میشه گرفت ولی به هر کسی نمیدن
برای این که از هر 2 تاش استفاده کنی باید یا از 2 تا سیستم عامل به صورت همزمان استفاده کنی (تو یه سیستم) یا اینکه دستگاه مخصوص این کار رو داشته باشی که 2 نت رو مخلوط کنه و یکی تحویلت بده(اسمش نوک زبونمه ولی یادم نمیاد چرا :دی)

ازکجا میشه فهمید یک کامپیوتر یا یه لب تاب از اینترنت وایرلس پشتیبانی میکنه یا نه؟ یعنی نیاز به قطعه یا کارت وایرلس نداشته باشه.
ممنون:n16:
لپ تاپ که اصولا روی خودش کارت شبکه وایرلس داره ، اگر نداشته باشه باید بهش اضافه کرد و همینطور سیستم ، تو سیستم هم باید کارت شبکه وایرلس رو به مادربرد وصل کنید (pci)

silhouette
17-01-2014, 19:24
ا

لپ تاپ که اصولا روی خودش کارت شبکه وایرلس داره ، اگر نداشته باشه باید بهش اضافه کرد و همینطور سیستم ، تو سیستم هم باید کارت شبکه وایرلس رو به مادربرد وصل کنید (pci)

داداش ببخشید سوالام دیگه داره زیاد میشه میخوام ببینم من الان تو کجای کنترل پنل باید دنبال وایرلس بگردم مثلا مثل پرینتر که میری نصب میکنی اینم نصب میخواد؟؟میخوام ببینم اگه اینترنت وایرلس باشه خود لپ تاپ که وایرلس داره پیعام میده یا خودم باید برم دنبالش اگه یه کتاب آموزشی چیزی داره بگید من اونو بخونم اگه لازمه
ممنون داداش

DragonVsPhoenix
17-01-2014, 19:52
سلام یک سوال اوژانسی داشتم. من یک مودم adsl مدل D-link 2750u خریداری کردم.پشت دستگاه پورت USB 3.0 وجود داره که طبق مشخصات دستگاه برای استفاده از قابلیت 3g و یا وصل کردن منبع ذخیره مثل هارد اکسترنال برای استفاده از حالت "ابر" هست.یعنی هارد وصل بشه و اطلاعات وارد شبکه وایرلس من بشه تا بی سیم ازشون استفاده کنم و یا افرادی که وصل میشن به شبکه من.اما متاسفانه هیچ راهنمایی برای استفاده ازش داخل سی دی یا دفترچه یا اینترنت پیدا نکردم.حدس میزنم هرچی هست مربوط میشه به شر کردن.میشه منو راهنمایی کنید چطور استفاده کنم از این قابلیت و هارد 1TB خودمو وصل کنم و از دور به اطلاعاتم دسترسی داشته باشم؟! با تشکر فراوان.

تو پست زیر توضیح دادم البته اینم بگم نهایت سرعت که بتونی بتونی از هارد کپی کنی حدود 2.5 مگابایت بر ثانیه هست:

ŞHÍЯÍŃ
18-01-2014, 18:26
سلام وقتی میخوام به وایر لس کانکت بشم این ارور میاد!
اصلا هیچی بهش وصل نمیشه!مشکل از کجاست؟
مدلش n10 asus فکر کنم!تو تنظیماتش جایی هست که از توش وایرلسش قطع شده باشه؟
wps هم داره!

pherdous
18-01-2014, 19:26
با درود
دوستان، بهترین شرکت خدمات‌دهنده برای جنوب تهران، نزدیکای شهرری کدومه؟ فقط میخام که شبا اینترنت رایگان داشته باشه و همچنین سرعت‌اش ثابت باشه، یعنی نمیخام یه بار سرعتش دوبرابر سرویس اصلی باشه و یه بار دیگه به یک کیلوبایت در ثانیه برسه. مرسی از راهنمائیتون!:n16:

esi900
18-01-2014, 19:49
سلام دوستان
وقتی با لب تاب به مودم وایرلس دیلینک وصل میشم خودبخود بعد از 30 دقیقه بعضی وقتا 20دقیقه قطع ميشه و آیکون مودم روی ویندوز بصورت ضربدر قرمز درمیاد وبا اینکه گوشیم همون موقع ميتونه وصل بشه به مودم اما لب تاب اصلا کانشکن وایرلسو نمياره اما با راستارت لبتاب دوباره لب تاب درست ميشه واتومات وصل میشه به وایفا و روند ادامه داره!!! لطف کمک کنید

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

ŞHÍЯÍŃ
18-01-2014, 20:11
با درود
دوستان، بهترین شرکت خدمات‌دهنده برای جنوب تهران، نزدیکای شهرری کدومه؟ فقط میخام که شبا اینترنت رایگان داشته باشه و همچنین سرعت‌اش ثابت باشه، یعنی نمیخام یه بار سرعتش دوبرابر سرویس اصلی باشه و یه بار دیگه به یک کیلوبایت در ثانیه برسه. مرسی از راهنمائیتون!:n16:

سلام به شما

اینجا سوالتون رو مطرح کنید دوستان بهتر میتونن کمکتون کنن!

fanoostalaei
18-01-2014, 21:11
wps هم داره!

یه عکس از تنظیمات وایرلس مودم میگذارید؟

سلام دوستان
وقتی با لب تاب به مودم وایرلس دیلینک وصل میشم خودبخود بعد از 30 دقیقه بعضی وقتا 20دقیقه قطع ميشه و آیکون مودم روی ویندوز بصورت ضربدر قرمز درمیاد وبا اینکه گوشیم همون موقع ميتونه وصل بشه به مودم اما لب تاب اصلا کانشکن وایرلسو نمياره اما با راستارت لبتاب دوباره لب تاب درست ميشه واتومات وصل میشه به وایفا و روند ادامه داره!!! لطف کمک کنید

شما هم لطف کنید یه عکس از تنظیمات وایرلس مودم بگذارید

Armin.Computer
18-01-2014, 23:18
سلام دوستان

به تنظیمات مودم دست نزدید؟

با درود

سلام
پیشنهاد میشه به تاپیک زیر مراجعه کنید:
- اینترنت استان تهران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wps هم داره!

esi900
19-01-2014, 15:18

نه داداش دست نزدم.الان باید کدام قسمت تنظیمات مودم یا لب تاب برم؟اگر عیب از مودمه پس چرا گوشیم همون موقع مودمو میشناسه وبا wifiبهش وصل میشه اما لب تابم ناگهانی قطع میشه و کانکشن وایرلس غیب میشه وتا ریستارتش نکنم کانکشن وایرلس نمیاد؟:n04::n13:

esi900
19-01-2014, 15:34
یه عکس از تنظیمات وایرلس مودم میگذارید؟

ازکجا عکس را اپلود کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

**--**
19-01-2014, 15:37
سلام
من یه مشکلی با مودم تی پی لینک 8951 دارم اینه ک وقتی تلفن به خط وصل باشه مودم هر 10 دقیقه یا کمتر قطع میشه مودم خاموش روش میشه وقتی تلفن رو از پریز در میارم این مشکل رو ندارم.کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم.اسپلینتر هم وصل کردم.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

esi900
19-01-2014, 15:43
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط esi900 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام دوستان

اینم عکس

fanoostalaei
19-01-2014, 15:44
ازکجا عکس را اپلود کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
8pic.ir

سلام
من یه مشکلی با مودم تی پی لینک 8951 دارم اینه ک وقتی تلفن به خط وصل باشه مودم هر 10 دقیقه یا کمتر قطع میشه مودم خاموش روش میشه وقتی تلفن رو از پریز در میارم این مشکل رو ندارم.کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم.اسپلینتر هم وصل کردم.

نویز گیر رو درست وصل نکردید شاید !! عکس از صفحه مودم بگذارید !!!
در ضمن به هر تلفن باید یه نویز گیر وصل بشه و نویز گیر فقط باید به تلفن وصل بشه نه مودم

**--**
19-01-2014, 15:48
8pic.ir

نویز گیر رو درست وصل نکردید شاید !! عکس از صفحه مودم بگذارید !!!
در ضمن به هر تلفن باید یه نویز گیر وصل بشه و نویز گیر فقط باید به تلفن وصل بشه نه مودم

تا شب عکس رو میزاارم الان دسترسی ندارم به مودم
اسپلینتر رو به پشت تلفن وصل کردم باز مشکل حل نشد!!!!؟؟

esi900
19-01-2014, 15:49
عکسو گذاشتم حالا عیب از کجاشه داداش؟تشکر

DragonVsPhoenix
19-01-2014, 17:35
عکسو گذاشتم حالا عیب از کجاشه داداش؟تشکر

از لیست کشورتو ایران انتخاب کن ببین فرقی میکنه، بی ربط به نظر میرسه ولی برا بعضیا جواب داده!

**--**
19-01-2014, 18:35
سلام
من یه مشکلی با مودم تی پی لینک 8951 دارم اینه ک وقتی تلفن به خط وصل باشه مودم هر 10 دقیقه یا کمتر قطع میشه مودم خاموش روش میشه وقتی تلفن رو از پریز در میارم این مشکل رو ندارم.کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم.اسپلیتر هم وصل کردم.

دوستان وقتی چند نفر به وایرلس وصل میشن خیلی زودتر خاموش روشن میکنه یا وقتی که داری باهاش دانلود میکنی!!!؟؟
از آداپتور نیست؟

**--**
19-01-2014, 19:40
نم یه عکس از قطع وصل شدن اینترنتم که چندابار اینجور شده

leo.unique
19-01-2014, 20:20
تا شب عکس رو میزاارم الان دسترسی ندارم به مودم
اسپلینتر رو به پشت تلفن وصل کردم باز مشکل حل نشد!!!!؟؟
اسپلیتر مرغوب بخر شاید مشکل حل شد ! D-Link DSL-C30F

**--**
19-01-2014, 20:24
اسپلیتر مرغوب بخر شاید مشکل حل شد ! D-Link DSL-C30F
الان بدون وصل کردن تلفن ب پریز باز مشکل داره
با دانلود کردن مودم خاموش روشن میشه !!!

leo.unique
19-01-2014, 20:31
الان بدون وصل کردن تلفن ب پریز باز مشکل داره
با دانلود کردن مودم خاموش روشن میشه !!!
راستش آمار مرجوعیهای 8951 های جدید بالاست هرچند شاید اشکال از طرف مخابرات باشه ! مودمو سر خط ورودی به ساختمون-تون وصل کن !

**--**
19-01-2014, 20:33
راستش آمار مرجوعیهای 8951 های جدید بالاست هرچند شاید اشکال از طرف مخابرات باشه ! مودمو سر خط ورودی به ساختمون-تون وصل کن !

آخه یه مودم دیگه 8811 دارم اصلا مشکلی نداره با خط !!!؟نمیدونم چرا این مودم ک چند روزه گرفتم اینجور میکنه!!

fanoostalaei
19-01-2014, 20:38
دوستان وقتی چند نفر به وایرلس وصل میشن خیلی زودتر خاموش روشن میکنه یا وقتی که داری باهاش دانلود میکنی!!!؟؟
از آداپتور نیست؟
دوست عزیز خط شما فقط و فقط نویز داره ودلیل اینکه موقع دانلود قطع میشه اینه که پهنای باندتون پر میشه و خط این حجم دیتارو نمیتونه انتقال بده و قطع میشه (احتمال زیاد نویزگیتون خرابه یا خط تون رو خیلی بالا بستن!!!
یه عکس یگذارید تا بهتر بشه قضاوت کرد

fanoostalaei
19-01-2014, 20:41
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط esi900 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام دوستان

در گام اول تنظیمات کارت شبکه لپ تاپ رو چه وایرلس و چه کارت شبکه رو به دیفالت برگردونید !!! و یک بار (اگر بلد باشید) مودمتون رو عوض کنید و به یه SSID دیگه تنظیم کنید احتمالا درست بشه

**--**
19-01-2014, 20:51
دوست عزیز خط شما فقط و فقط نویز داره ودلیل اینکه موقع دانلود قطع میشه اینه که پهنای باندتون پر میشه و خط این حجم دیتارو نمیتونه انتقال بده و قطع میشه (احتمال زیاد نویزگیتون خرابه یا خط تون رو خیلی بالا بستن!!!

داداش تا یه ساعت دیگه عکس رو میزارم الان خونه نیستم ممنونم

leo.unique
19-01-2014, 21:00
آخه یه مودم دیگه 8811 دارم اصلا مشکلی نداره با خط !!!؟نمیدونم چرا این مودم ک چند روزه گرفتم اینجور میکنه!!
پس سر و کارت افتاد با شرکت گارانتی کننده :n09:

fanoostalaei
19-01-2014, 21:04
پس سر و کارت افتاد با شرکت گارانتی کننده :n09:
هیچم اینطور نیست!!!
چون هر مودمی یه جور خط رو آپ میکنه و تا عکس ازشون گذاشته نشه به هیچ وجه نمیشه گفت که مودم خراب هست !!
احتمالا ADSL MODE هر 2 مودم متفاوت ست شده و تو یکی نویز رو بهتر آپ میکنه تا اون یکی

leo.unique
19-01-2014, 21:18
از آداپتور نیست؟
خب از آداپتور 8811 استفاده کن:n06:
فیرمور رو هم آپدیت کن

**--**
19-01-2014, 21:40

داداش اینم عکس

**--**
19-01-2014, 21:41
خب از آداپتور 8811 استفاده کن:n06:
فیرمور رو هم آپدیت کن

همین کارارو کردم بازم نشد

**--**
19-01-2014, 21:48

داداش اینم عکس

fanoostalaei
19-01-2014, 21:51
داداش اینم عکس

تو این عکس که هیچ مشکلی نیست!!!
الان که این عکس رو گذاشتید تلفن هارو در اوردید؟

**--**
19-01-2014, 21:53
تو این عکس که هیچ مشکلی نیست!!!
الان که این عکس رو گذاشتید تلفن هارو در اوردید؟

نه تلفن در نیاوردم

پس مودم خرابه؟؟؟؟:n03:

این بدبختی رو نگاه کنید

fanoostalaei
19-01-2014, 21:56
نه تلفن در نیاوردم

پس مودم خرابه؟؟؟؟:n03:ببینم گفتید که وقتی تعداد زیادی به وایرلس وصل میشه هم قطع میشه !!!
از تو مودم برای تعداد یوزر ها محدودیت تعین نکردید؟ اخه مودم ها همچین قابلیتی دارن

**--**
19-01-2014, 21:59
ببینم گفتید که وقتی تعداد زیادی به وایرلس وصل میشه هم قطع میشه !!!
از تو مودم برای تعداد یوزر ها محدودیت تعین نکردید؟ اخه مودم ها همچین قابلیتی دارن

نه مودم هم ریست کردم

وقتی زیاد وایرلس ب مودم وصل میشه خودتر خاموش روشن میشه
بعضی موقع ها 5 دقیقه ی بار اینجوره بعضی مو قع تا 20 دقیقه هم خاموش روشن نمیشه

fanoostalaei
19-01-2014, 22:04
نه مودم هم ریست کردم

وقتی زیاد وایرلس ب مودم وصل میشه خودتر خاموش روشن میشه
بعضی موقع ها 5 دقیقه ی بار اینجوره بعضی مو قع تا 20 دقیقه هم خاموش روشن نمیشه
مودمتون کلا خومش روشن میشه یا فقط چراغ لینک میپره ؟ یا چراغ لینک ثابت میمونه فقط اینترنت وصل نمیشه ؟

**--**
19-01-2014, 22:10
مودمتون کلا خومش روشن میشه یا فقط چراغ لینک میپره ؟ یا چراغ لینک ثابت میمونه فقط اینترنت وصل نمیشه ؟

مودم بعد چند دقیقه روشن خاموش میشه مثل این میمونه که مودم رو الان روشن کردی بعد دوباره چراغ ای دی اس ال اینا روشن میشه و شروع بکار میکنه

fanoostalaei
19-01-2014, 22:17
مودم بعد چند دقیقه روشن خاموش میشه مثل این میمونه که مودم رو الان روشن کردی بعد دوباره چراغ ای دی اس ال اینا روشن میشه و شروع بکار میکنه
اگر اینطور هست مودمتون رو بدید برای گارانتی !!!!
مودم شما ایراد داره !!! احتمالا ایراد از آداپتورش باشه ولی شما خودتون دستکاری نکنید بهتره و بدید دست شرکت کارانتی کننده

**--**
19-01-2014, 22:18
اگر اینطور هست مودمتون رو بدید برای گارانتی !!!!
مودم شما ایراد داره !!! احتمالا ایراد از آداپتورش باشه ولی شما خودتون دستکاری نکنید بهتره و بدید دست شرکت کارانتی کننده

مشکل من اینجاست گارنتی نداره :n03:
آداپتور 8811 هم روش امتحان کردم مشکل همون بود

DragonVsPhoenix
19-01-2014, 22:31
من چند سال پیش مشکلی شبیه شما داشتم به طوری که مودم دائم چراع dsl و اينترنتش هر چند دقیقه یه بار خاموش روشن ميشد( بقیه چراغا خاموش نمیشدن) آخر کاری فهمیدیم مشکل از سیم کشی تلفن بوده درستش کردیم مشکل هم بر طرف شد.

fanoostalaei
19-01-2014, 22:37
یا باید مودم جدید بخرید یا باید یه تعیرکار سراغ بگیرید و بدید برای تعمیر

من چند سال پیش مشکلی شبیه شما داشتم به طوری که مودم دائم چراع dsl و اينترنتش هر چند دقیقه یه بار خاموش روشن ميشد( بقیه چراغا خاموش نمیشدن) آخر کاری فهمیدیم مشکل از سیم کشی تلفن بوده درستش کردیم مشکل هم بر طرف شد.

مشکل ایشون از نویز خط نیست!!!
مورد از خود مودم هستش

Armin.Computer
19-01-2014, 23:13
نه داداش دست نزدم.الان باید کدام قسمت تنظیمات مودم یا لب تاب برم؟اگر عیب از مودمه پس چرا گوشیم همون موقع مودمو میشناسه وبا wifiبهش وصل میشه اما لب تابم ناگهانی قطع میشه و کانکشن وایرلس غیب میشه وتا ریستارتش نکنم کانکشن وایرلس نمیاد؟:n04::n13:

اگر با هیچ دستگاهی جز لپ تاپ مشکل نداره کمی عجیبه!
شاید از لپ تاپ باشه
لپ تاپ رو به مودم های دیگه وصل کردی؟

leo.unique
19-01-2014, 23:19
ریفر خریدی ؟:n27: اینترنتی ؟؟

bijandarbari
19-01-2014, 23:25
سلام

محض اطمینان یک زنگ بزن پشتیبانی.
بگو خطت رو ریست کنن.

**--**
19-01-2014, 23:42
ریفر خریدی ؟:n27: اینترنتی ؟؟

اره اینترنتی یه ماه پیش گرفتم چند روزه راش انداختم که این مشکل رو دارم

leo.unique
19-01-2014, 23:54
اره اینترنتی یه ماه پیش گرفتم چند روزه راش انداختم که این مشکل رو دارم
باید همون وقت که به دستت رسید کامل تستش میکردی هرچند دراونصورت بازهم فروشنده زیر بار پس گرفتنش نمیرفت:n15: ریفر هم نبود چون اشکالات چنین مودمهایی رفع میشه و بعد از کنترل مجددا میره واسه بازار مصرف

fanoostalaei
20-01-2014, 00:25
باید همون وقت که به دستت رسید کامل تستش میکردی هرچند دراونصورت بازهم فروشنده زیر بار پس گرفتنش نمیرفت:n15: ریفر هم نبود چون اشکالات چنین مودمهایی رفع میشه و بعد از کنترل مجددا میره واسه بازار مصرف
به هر حال ایشون باید همون اول تست میکردن ولی نکردن
تنها کاری هم که میشه کرد اینه که به تعمیر داده بشه (اگه گارانتی داشت احتمال تعویضش زیاد بود )

mohammad.asghari
20-01-2014, 20:30
آقا مودم رو درست کردم ولی وقتی میخوام وصل شم ارور 756 میده برایچی میده؟مشکل چیه؟

esi900
20-01-2014, 23:15
در گام اول تنظیمات کارت شبکه لپ تاپ رو چه وایرلس و چه کارت شبکه رو به دیفالت برگردونید !!! و یک بار (اگر بلد باشید) مودمتون رو عوض کنید و به یه SSID دیگه تنظیم کنید احتمالا درست بشه

از کجای لب تاب باید تنظیمات کارت شبکه لپ تاپ رو چه وایرلس و چه کارت شبکه رو به دیفالت میشه یرگرداند؟؟

esi900
20-01-2014, 23:18
اگر با هیچ دستگاهی جز لپ تاپ مشکل نداره کمی عجیبه!
شاید از لپ تاپ باشه
لپ تاپ رو به مودم های دیگه وصل کردی؟
نه جدیدا اینطور شده قبلا لب تاب درست کار میکرد؟؟؟؟گیج شدم چکار کنم؟:n13:

mohammad.asghari
21-01-2014, 02:10
آقا مودم رو درست کردم ولی وقتی میخوام وصل شم ارور 756 میده برایچی میده؟مشکل چیه؟ آقا اینم لطفا ج بدید از چی هست مشکل؟

Armin.Computer
21-01-2014, 15:33
نه جدیدا اینطور شده قبلا لب تاب درست کار میکرد؟؟؟؟گیج شدم چکار کنم؟:n13:

منظورم این بود از زمانی که این مشکل پیش اومده
لپ تاپ به مودم دیگه ای وصل میشه
اصلا لپ تاپ با WiFi های دیگه مشکلی نداره یا داره؟

oO ali Oo
21-01-2014, 20:01
سلام دوستان مشکل من در مورد splitter هستش ، اینترنتم نامحدود مخابراته و مودم تو اتاقی هستش که به تنهایی و بدون تلفن به پریز تلفن وصل شده اما در سایر اتاقها تلفن به پریز وصل شده ، مدتی هست که روی تلفن ها هنگام صحبت کردن نویز میافته و یا به هنگام زنگ خوردن تلفن، اینترنت برای چند ثانیه قطع و دوباره وصل میشه میخواستم بپرسم
1: آیا به هرکدوم از اون تلفنا باید splitter وصل کنم یا تنها به مودم وصل کنم تا مشکلاتم برطرف بشه؟
2: splitter سرعت اینترنتم رو پایین نمیاره؟
(ممنون میشم از راهنماییتون :n13:)

**--**
21-01-2014, 20:11
سلام دوستان مشکل من در مورد splitter هستش ، اینترنتم نامحدود مخابراته و مودم تو اتاقی هستش که به تنهایی و بدون تلفن به پریز تلفن وصل شده اما در سایر اتاقها تلفن به پریز وصل شده ، مدتی هست که روی تلفن ها هنگام صحبت کردن نویز میافته و یا به هنگام زنگ خوردن تلفن، اینترنت برای چند ثانیه قطع و دوباره وصل میشه میخواستم بپرسم
1: آیا به هرکدوم از اون تلفنا باید splitter وصل کنم یا تنها به مودم وصل کنم تا مشکلاتم برطرف بشه؟
2: splitter سرعت اینترنتم رو پایین نمیاره؟
(ممنون میشم از راهنماییتون :n13:)

تلفن ها باید همه اسپلیتر پشتشون وصل باشه

bijandarbari
23-01-2014, 07:55
سلام

یک سوال دام lکه گفتم اینجا مطرح کنم.
تو مودم من اینطوری هستش:
downstream snr = 33db
up stream snr = 14db

علت اختلاف زیاد این دو مقدار چیه؟؟
مگه دانلود و اپلود هر دو از یک خط تلفن انجام نمیشه.پس چرا برای اپلود اینقدر نویزش زیاده؟؟
البته هیچ مشکلی از نظر قطعی و کمبود سرعت ندارم.

binaafarin
23-01-2014, 14:14
من مودم تی پی لینک 8811 دارم که وایر لس نیست
یک پورت یو اس بیداره و یک پورت لن
با یو اس بی مشکلی ندارم ولی چراق لنش اصلا روشن نمیشه فقط موقع روشن شدن چند لحظه چشمک میزنه
ایراد از چی میتونه باشه؟ کابلشو تازه خریدم نمیدونم سالمه یا نه

Armin.Computer
23-01-2014, 14:25
من مودم تی پی لینک 8811 دارم که وایر لس نیست
یک پورت یو اس بیداره و یک پورت لن
با یو اس بی مشکلی ندارم ولی چراق لنش اصلا روشن نمیشه فقط موقع روشن شدن چند لحظه چشمک میزنه
ایراد از چی میتونه باشه؟ کابلشو تازه خریدم نمیدونم سالمه یا نه

وصل میشه و ارتباط مشکلی نداره؟

binaafarin
23-01-2014, 15:13
وصل میشه و ارتباط مشکلی نداره؟

متوجه نشدم
با یو اس بی بدون مشکل وصل میشه
چراق یو اس بیم روشن میشه
ولی با لن وصل نمیشه چراق لنم چند ثانیه اول روشن میشه بعدش خاموش میشه چراق لن باید روشن بمونه مگه نه؟

Armin.Computer
23-01-2014, 23:34
متوجه نشدم
چراق یو اس بیم روشن میشه
ولی با لن وصل نمیشه چراق لنم چند ثانیه اول روشن میشه بعدش خاموش میشه چراق لن باید روشن بمونه مگه نه؟

گفتی کابل رو تازه عوض کردی!
پس فرض رو برای این میگیریم که کابل سالمه
دقیق نیمشه گفت مودم مشکل داره
ولی ریست کردن و تنظیم دوباره هم بد نیست!
البته مراقب باشید برای تنظیم بتونید وارد مودم بشید
می تونید؟

hossein019940
23-01-2014, 23:52
متوجه نشدم
چراق یو اس بیم روشن میشه
دقیقا دوستم هم همین مشکل رو داره یعنی از طریق کابل لن رو مودم وصل میشه ولی نمیتونه به صورت pppoe یا بریچ pppoe کانک بشه فقط و فقط میتونه از طریق یو اس بی میتونه با کانکشن کانکت بشه.ولی این هم بگم که میتونه از طریق کابل لن وارد مودم بشه با آی پی مودم.

binaafarin
24-01-2014, 14:13
الان من چیکار کنم؟
ریسیت کردن بلد نیستم
کجا ببرم؟ ببرم تعمیراتی یا ببرم شرکت پارس انلاین برام اوکیش کنن؟

afshin b
24-01-2014, 15:16
الان من چیکار کنم؟
ریسیت کردن بلد نیستم
کجا ببرم؟ ببرم تعمیراتی یا ببرم شرکت پارس انلاین برام اوکیش کنن؟

برای ریست کردن مودم باید در حالی که مودم روشنه دکمه کوچیک پشت مودم چند ثانیه نگه دارین تا چراغ های مودم خاموش و روشن بشه.
بعدش باید دوباره مودم کانفیگ کنین.
اگر فکر میکنین نمیتونین بدین پازس انلاین براتون انجام بده.

Sent from my HUAWEI G700-U10

vahedsaeed
24-01-2014, 16:23
موقع استفاده از گوشی حتما باید کامپیوتر هم روشن باشه ؟یا مودم فقط روشن باشه؟ببخشید مبتدیم.می خوام مودم بیسم بگیرم

Armin.Computer
24-01-2014, 21:55
موقع استفاده از گوشی حتما باید کامپیوتر هم روشن باشه ؟یا مودم فقط روشن باشه؟ببخشید مبتدیم.می خوام مودم بیسم بگیرم

تا جایی که من دیدم اگر به صورت PPPOE تنظیم کنید نیاز نیست
خاصیت این مودم ها همینه

ahriman323
24-01-2014, 22:02

در صورتی که مودم به صورت بریج کانفیگ شده باشه و سیستم اول به عنوان گیت وی برای سیستم دوم تنظیم شده باشه نیاز هست سیستم اول روشن باشه ولی اگر به صورت PPPOE کانفیگ شده باشه نیاز نیست.

m0hamad_reza
24-01-2014, 23:56
سلام
آيا ميشه براي تقويت وايرلس خونه از دوتا مودم روي يك خط تلفن استفاده كرد؟
فك كنم يكي از مودم هارو بايد به روتر تبديل كنم
هر دوتا مودم 4 پورت وايرلس هست
چه جوري ميتونم يكيشو به روتر تبديل كنم ؟

binaafarin
25-01-2014, 00:27
ایا همه لپ تاپا کارت شبکه دارن؟
نکنه لپ تاپه کارت شبکه نداره؟

Armin.Computer
25-01-2014, 15:24
ایا همه لپ تاپا کارت شبکه دارن؟
نکنه لپ تاپه کارت شبکه نداره؟

من که تا حالا ندیدم لپ تاپی کارت شبکه نداشته باشه
ولی برای اطمینان می تونید قبل از خرید لپ تاپ مشخصاتش رو ببینید که حداقل با امکانات لپ تاپی که می خواهید خریداری کنید بیشتر آشنا شید

manammanam
25-01-2014, 22:29
Update Counter : 32261
Modulation : G.Dmt
Annex Mode : Annex A/L
Line State : up
Lan Tx : 2903897
Lan Rx : 2175296
ADSL Tx : 69296
ADSL Rx : 123690
CRC Down : 15
CRC Up : 1189
FEC Down : 486
FEC Up : 31808
HEC Down : 7155
HEC Up : 13
SNR Up : 7.0
SNR Down : 9.0
Line Attenuation Up : 23.5
Line Attenuation Down : 47.5
Data Rate Up : 896
Data Rate Down : 6752

وضعیت من چطوره چرا خط 8 مگ من اینطوری آپ شده

ahriman323
25-01-2014, 22:59
Update Counter : 32261
Modulation : G.Dmt
Annex Mode : Annex A/L
Line State : up
Lan Tx : 2903897
Lan Rx : 2175296
ADSL Tx : 69296
ADSL Rx : 123690
CRC Down : 15
CRC Up : 1189
FEC Down : 486
FEC Up : 31808
HEC Down : 7155
HEC Up : 13
SNR Up : 7.0
SNR Down : 9.0
Line Attenuation Up : 23.5
Line Attenuation Down : 47.5
Data Rate Up : 896
Data Rate Down : 6752

وضعیت من چطوره چرا خط 8 مگ من اینطوری آپ شده

سر خط چک کن ببین اس ان ار دان استریم و آپ استریمت بازم کم هست؟ بعد زنگ بزن پشتیبانی تا سرعت بسته شده روی خطت را کم کنن الان وضعیت خطت افتضاح هست

wooooow
26-01-2014, 12:26
یه سوال فنی

آی پی دستی چی وارد کنم تا تنظیمات مودم مشکل نداشته باشه ؟؟
تو بخش تنظیمات آی پی اینو میزنم

192.168.1.43
255.255.255.0
192.168.1.1

به اینترنت کانکت میشم ولی مشکل اینجاست با این تنظیمات وارد تنظیمات مودم نمیتونم بشم (( 192.168.1.1 که میزنم ))

ولی وقتی تنظیمات آی پی رو در حالت دیفالت میزارم (( یعنی غیر فعال میکنم ))
وارد تنظیمات مودم میشه ولی به اینترنت کانکت نمیشه !!

هر کدوم یه مشکل داره !!
دقیق چی باید بزنم ؟؟
هر چی میزنم یه جای کار میلنگه !!!

دیگه اعصاب نمونده واسم
خیلی بد کانکت میشه !!! :n23:

petr-cech
26-01-2014, 14:05
سلام دوستان ...

یک مودم خوب می خوام که 4 تا سیستم بصورت وایرلس بهش وصل بشن و قطع نشه ( در واقع فقط قدرت وایرلسش مهمه برام که هنگ نکنه و ارتباط کابلی با مودم ندارم )
چون مودمی که الان خودم دارم 2 تا دستگاه که بهش کانکت میشن قطع میشه و چراغ های مودم کم نور میشن !

یک مارک و مدل خوب رو اگه معرفی کنید ممنون میشم :n16:

fanoostalaei
26-01-2014, 17:17
یه سوال فنی

آی پی دستی چی وارد کنم تا تنظیمات مودم مشکل نداشته باشه ؟؟
تو بخش تنظیمات آی پی اینو میزنم

192.168.1.43
255.255.255.0
192.168.1.1

به اینترنت کانکت میشم ولی مشکل اینجاست با این تنظیمات وارد تنظیمات مودم نمیتونم بشم (( 192.168.1.1 که میزنم ))

ولی وقتی تنظیمات آی پی رو در حالت دیفالت میزارم (( یعنی غیر فعال میکنم ))
وارد تنظیمات مودم میشه ولی به اینترنت کانکت نمیشه !!

هر کدوم یه مشکل داره !!
دقیق چی باید بزنم ؟؟
هر چی میزنم یه جای کار میلنگه !!!

دیگه اعصاب نمونده واسم
خیلی بد کانکت میشه !!! :n23:
برای خودتون شبکه درست کردید ؟ یا فقط یه نفری از نت استفاده میکنید ؟؟
برای هر 2 این حالت اصلا تو حالت عادی نیازی نیست که IP ست کنید !!! کار مسیر دهی رو خود مومتون انجام میده براتون!!! تنظیمات کارت شبکه رو به حالت اول برگردونید و از نت استفاده کنید

meshkiposh2200
26-01-2014, 20:52
سلام.وقتی میخام پسورد و یوزر را عوض کنم دکمه save را میزنم این صفحه میاد .کلا هر بار توی تنظیمات میخام برم یه همچین اروری میده
dlink 2730

pharm
26-01-2014, 21:47
دوستان وضعیت خط منو یه ببرسی کنید
SNR Margin
:
34.9 27.0 db
Line Attenuation
:
21.4 11.4 db
Data Rate
:
3072 509 kbps
Max Rate
:
21788 1146 kbps
CRC
:
0 0

سمت چپ اپلود سمت راست دانلود یعنی همون upstream و downstream

fanoostalaei
26-01-2014, 23:45
سلام.وقتی میخام پسورد و یوزر را عوض کنم دکمه save را میزنم این صفحه میاد .کلا هر بار توی تنظیمات میخام برم یه همچین اروری میده

dlink 2730
مودم رو ریست کن ببین درست میشه !!!
اگر نشد فریمورش رو آپ دیت کن شاید درست شد

دوستان وضعیت خط منو یه ببرسی کنید
SNR Margin
:
34.9 27.0 db
Line Attenuation
:
21.4 11.4 db
Data Rate
:
3072 509 kbps
Max Rate
:
21788 1146 kbps
CRC
:
0 0

سمت چپ اپلود سمت راست دانلود یعنی همون upstream و downstream
خطت خیلی عالیه !!! تا 21 مگ دانلود رو ساپورت میکنه !!!
خونتون هم نزدیک مرکز مخابراتی هستش و این عالیه

vahedsaeed
27-01-2014, 15:25
سلام بچه ها .نظرتون راجع به مودم tp-link8961 nd چیه؟دو تا انتن داره.شنیدم بردش قویه.داغ هم نمی کنه.جوابمو سریع بدید ممنون می شم فردا می خوام بخرم.مثل اینکه 4 تا پورت داره.من هم واسه خون می خوام.پرت زیاد واسم مهم نیست.اما برش واسم خیلی مهمه.adsl مخابرات هم ساپورت می کنه دیگه؟؟؟

Armin.Computer
27-01-2014, 21:22
dlink 2730

سلام
یادمه منم برای تنظیم مودمم بعضی از مواقع این صفحه می یومد
با مرورگر دیگه امتحان کن

FARID88
27-01-2014, 22:48
دوستان بهترین مودمی وایرلس که میشه الان از بازار ایران خرید زیر 200 تومان چیه؟
البته امتحان پس داده باشه

fanoostalaei
27-01-2014, 22:53
مودم های زیادی میشه پیدا کرد !!! مثل لینکسیس و ودافون و...

FARID88
27-01-2014, 22:59
همین الان لینکسیس دارم و Tplink از Tplink خیلی راضیم ولی از لینکسیس به هیچ وجه نه و میخوام یکی به جاش بخرم
اگر مدل اسم ببرید ممنون میشم

ahriman323
28-01-2014, 00:14
برای هزینه بالا زاکسل پیشنهاد میدم

fanoostalaei
28-01-2014, 00:21
همین الان لینکسیس دارم و Tplink از Tplink خیلی راضیم ولی از لینکسیس به هیچ وجه نه و میخوام یکی به جاش بخرم
اگر مدل اسم ببرید ممنون میشم
والا من همیشه تعریف مودم هارو دیده و شنیده بودم که فلان مودم فلان برد رو داره و ... ولی اخیرا خودم یه مودم G net خریدم که واقعا قدرت انتن دهیش ادمو انگشت به دهن میکنه !!! :دی با اینکع قیمتشم 70 تومنه ×××
ولی برای هزینه زیر 200 تومن میشه از مودم های با 2 انتن هم استفاده کرد !!!
در کل انتن دهی مودم وایرلس بستگی به محیز داره و باید مودم های وایرلس و وایمکس کم کم 1 متر از سطح زمین بالاتر باشن که انتن دهی بهتری داشته باشن

senaps
28-01-2014, 00:32
سلام....
یه مشکل عجیب پیدا کردم:
امروز برای دومین روز پیاپی اینترنت قطع شد! ولی چراغ ADSL‌ روشن بود! :|
خلاصه، بعد از چند ساعت ور رفن باهاش متوجه شدم اگر مودم رو ریست کنم و با کانکشن وصل بشم، مشکلی نداره!
ولی اگر مودم رو کانفیگ کنم، نه با کانکشن و نه با وایرلس وصل نمیشه! :|
درضمن، متاسفانه با ریستارت کردن مودم، تنظیماتش هم می‌پره!! و باید دوباره کانفیگش کنم... البته همه‌ی تنظیمات نمی‌پره و صرفا تنظیمات بخش INternet می‌پره که از اون قسمت هم VPIو VCI تغییر میکنن و هیچ رقمه هم درست بشو نیستن‌ :(...
به نظرتون باید چیکار بکنم من الان؟ نه میشه مودم رو ریستارت کرد، نه میشه همنیجوری کانکشنی نگهش داشت کلی کار دارم که باید با لپ‌تاپ انجام بدم و گوشیم رو وصل بکنم و اینا و این مسئله داره اعصابم رو خورد میکنه :(

مودمم هم تی‌پی لینک میباشه...

fanoostalaei
28-01-2014, 00:53
سلام....
یه مشکل عجیب پیدا کردم:
امروز برای دومین روز پیاپی اینترنت قطع شد! ولی چراغ ADSL‌ روشن بود! :|
خلاصه، بعد از چند ساعت ور رفن باهاش متوجه شدم اگر مودم رو ریست کنم و با کانکشن وصل بشم، مشکلی نداره!
ولی اگر مودم رو کانفیگ کنم، نه با کانکشن و نه با وایرلس وصل نمیشه! :|
درضمن، متاسفانه با ریستارت کردن مودم، تنظیماتش هم می‌پره!! و باید دوباره کانفیگش کنم... البته همه‌ی تنظیمات نمی‌پره و صرفا تنظیمات بخش INternet می‌پره که از اون قسمت هم VPIو VCI تغییر میکنن و هیچ رقمه هم درست بشو نیستن‌ :(...
به نظرتون باید چیکار بکنم من الان؟ نه میشه مودم رو ریستارت کرد، نه میشه همنیجوری کانکشنی نگهش داشت کلی کار دارم که باید با لپ‌تاپ انجام بدم و گوشیم رو وصل بکنم و اینا و این مسئله داره اعصابم رو خورد میکنه :(

مودمم هم تی‌پی لینک میباشه...
والا شما یه جوری نوشتید که ذهن من هزار راه رفت :دی
لطفا یکم واضح تر بگو :دی

senaps
28-01-2014, 00:58
بله خوب ازاول! :
اقا، مودم رو ریست(اون دکمه‌هه رو میگیریم 10 ثانیه!) میکنم بعد کانفیگش میکنم ولی کار نمیکنه.... نه با کانکشن و نه با وایرلس و نه خودکار سیستم رو وصل میکنه!! اصلا وصل نمیشه به نت...
حالا، اگر ریست کنم مودم رو ولی کانفیگش نکنم، میتونم با کانکشن وصل بشم...(حالت بریج!)...

حالا، مشکل دیگه ام اینه که اگر مودم رو کانفیگ بکنم، بعد خاموش و روشنش کنم مودم رو، تنظیمات VPI و VCI‌ میپره و باید از نو تنظیمشون کنم :(

fanoostalaei
28-01-2014, 01:09
بله خوب ازاول! :
اقا، مودم رو ریست(اون دکمه‌هه رو میگیریم 10 ثانیه!) میکنم بعد کانفیگش میکنم ولی کار نمیکنه.... نه با کانکشن و نه با وایرلس و نه خودکار سیستم رو وصل میکنه!! اصلا وصل نمیشه به نت...
حالا، اگر ریست کنم مودم رو ولی کانفیگش نکنم، میتونم با کانکشن وصل بشم...(حالت بریج!)...

حالا، مشکل دیگه ام اینه که اگر مودم رو کانفیگ بکنم، بعد خاموش و روشنش کنم مودم رو، تنظیمات VPI و VCI‌ میپره و باید از نو تنظیمشون کنم :(
برای مورد اول وقتی مودم رو میخواید تنظیم کنید یه گزینه هست با این مضمون : Default Gateway اون رو باید روی eanable بذارید !!! شاید با این مورد درست بشه
برای مورد دوم هم باز احتمال دلیل بالا رو میدم یا اینکه ISp شما مک ایدی رو قفل کرده روی بریج و نمیتونید با PPPoe وصل بشید که باید مطمئن بشید که ISp مک رو قفل کرده
در مورد سوم هم فریمور مودم رو در صورت موجود بودن آپ کنید به احتمال زیاد مشکل رفع میشه

senaps
28-01-2014, 01:14
در مورد سوم هم فریمور مودم رو در صورت موجود بودن آپ کنید به احتمال زیاد مشکل رفع میشه

چطوری انجام میشه این کار؟ :|

متاسفانه اون دیفالت روت (گیت وی) کار نکرد برام :|....

fanoostalaei
28-01-2014, 01:17
خدا بده برکت به گوگل :| :n02:
برو سایت سازنده مودم و مودم خودت رو پیدا کن اگه براش فریم ویر جدید موجود باشه دانلود کن بعد از طریق مودم اون فایل دانلود شده رو بده به مودم و...

wooooow
28-01-2014, 09:58
خدا بده برکت به گوگل :| :n02:
برو سایت سازنده مودم و مودم خودت رو پیدا کن اگه براش فریم ویر جدید موجود باشه دانلود کن بعد از طریق مودم اون فایل دانلود شده رو بده به مودم و...

دوست عزیز یه سوال
من خودم مودم asus دارم و رفتم سایت سازندش
ولی 4 مورد فایل واسه دانلود بود
کدوم رو باید دانلود و نصب کنم ؟؟

ویندوز xp 32 بیت رو انتخاب کنید 4 مورد فایل میاد !!!!
کدوم هست ؟؟

fanoostalaei
28-01-2014, 10:39

متاسفانه اون دیفالت روت (گیت وی) کار نکرد برام :|....
میشه از صفحه تنظیماتت یه عکس بذاری !!!
در ضمن گیت ویی که شما اکثرا وصل میشید میدونید چیه ؟

دوست عزیز یه سوال
من خودم مودم asus دارم و رفتم سایت سازندش
ولی 4 مورد فایل واسه دانلود بود
کدوم رو باید دانلود و نصب کنم ؟؟

ویندوز xp 32 بیت رو انتخاب کنید 4 مورد فایل میاد !!!!
کدوم هست ؟؟
خدمت شما دوست عزیز

senaps
28-01-2014, 11:36
میشه از صفحه تنظیماتت یه عکس بذاری !!!

تصویر اول، کانفیگ شده میباشه:
این تصویر هم اتفاقی هستش که برای تنظیمات می‌افته اگر مودم رو خاموش و روشن کنم :(...

در ضمن گیت ویی که شما اکثرا وصل میشید میدونید چیه ؟
تعریف گیت وی؟ بعله میدونم!!
ولی ای‌پیش رو خیر نمیدونم چی بوده :|

fanoostalaei
28-01-2014, 11:54
تصویر اول، کانفیگ شده میباشه:

این تصویر هم اتفاقی هستش که برای تنظیمات می‌افته اگر مودم رو خاموش و روشن کنم :(...

تعریف گیت وی؟ بعله میدونم!!
ولی ای‌پیش رو خیر نمیدونم چی بوده :|
شما یه کاری بکن دوست عزیز ..
تو تصویر اول شما دیفالت روت رو Disable بزن بعدش خودتون دستی گیت وی رو براش تعریف کنید
برای به دست آوردن گیت وی هم میشه از خود مودم یا از دستور tracert 8.8.8.8 استفاده کنید !!! اولین IP که بعد از مودم بهتون میده گیت وی شما هستش بعد شما همون رو تو تنظیمات گیت وی ثبت کنید و تنظیمات دیگه رو هم درست کنید !!!
به احتمال زیاد براتون وصل میشه
ولی وقتی که تنظیم کردید و اگر فوری وصل نشد تا چند دقیقه صبر کنید ببینید وصل میشه ؟؟

p_sh_63
29-01-2014, 03:53
سلام به دوستان عزیز
این مقدار نویز رو خطم طبیعیه؟
دختره تو پشتیبانی میگفت خیلی هم خوبه:n04:
مخابرات-روی کافو هم هست
قزوین

senaps
29-01-2014, 08:21
من متاسفانه وصل نشدم :(

Armin.Computer
29-01-2014, 15:00
سلام به دوستان عزیز
این مقدار نویز رو خطم طبیعیه؟
دختره تو پشتیبانی میگفت خیلی هم خوبه:n04:
مخابرات-روی کافو هم هست
قزوین

سلام
خط خوبی داری
برای کسب اطلاعات بیشتر به این تاپیک مراجعه کن:
بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mani6606
31-01-2014, 16:55
مودم وایرلس من چراغ دیتاش در حالی که هیچ دیوایسی بهش متصل نیست چشمک میزنه که در بازه های زمانی سرعت آن متغییره ، ابتدا شک کردم شاید کسی از خانه های اطراف پسورد دستگاه رو داره بنابراین بارها پسورد در حالت های مختلف از WEP , WPA, WPA2 عوض کردم اما نشد در کنار این مدتی مصرف حجم من بالا رفته و کلا سردرگم شدم. نوع مودم SMCه

senaps
31-01-2014, 19:30
دوستان احتمالش هست که مودم من مشکل سخت افزاری داشته باشه که اینجوریه؟ (بریج وصل میشه ولی PPPOE نه) ؟؟؟

Armin.Computer
31-01-2014, 22:32
مودم وایرلس من چراغ دیتاش در حالی که هیچ دیوایسی بهش متصل نیست چشمک میزنه که در بازه های زمانی سرعت آن متغییره ، ابتدا شک کردم شاید کسی از خانه های اطراف پسورد دستگاه رو داره بنابراین بارها پسورد در حالت های مختلف از WEP , WPA, WPA2 عوض کردم اما نشد در کنار این مدتی مصرف حجم من بالا رفته و کلا سردرگم شدم. نوع مودم SMCه

بهترین راه اینه که از خود مودم حجم ترافیکی رو چک کنید

دوستان احتمالش هست که مودم من مشکل سخت افزاری داشته باشه که اینجوریه؟ (بریج وصل میشه ولی PPPOE نه) ؟؟؟

ریست کردی؟

senaps
31-01-2014, 22:39
ریست کردی؟

اره...
صفحه قبل توضیح دادم کارایی که براش کردم... حتی فریم ور رو هم دوباره ریختم ( البته خودم همینجوری خراب شد و من برا رفع مشکل فریم ور ریختم!)...
ولی متاسفانه اصلا درست نشده که نشده...
راستی، مودم وقتی با لپ‌تاپ بهش وصل میشم(وایرلس و قابلیت های شبکه‌ایش ) باز کند شده و خیلی طول میکشه تا سیستمم رو پیدا کنه و بتونم از دیتای شیر شده استفاده کنم، ولی کپی کردن اون دیتا رو با سرعت عالی انجام میده :(

Armin.Computer
31-01-2014, 22:52
اره...
صفحه قبل توضیح دادم کارایی که براش کردم... حتی فریم ور رو هم دوباره ریختم ( البته خودم همینجوری خراب شد و من برا رفع مشکل فریم ور ریختم!)...
ولی متاسفانه اصلا درست نشده که نشده...
راستی، مودم وقتی با لپ‌تاپ بهش وصل میشم(وایرلس و قابلیت های شبکه‌ایش ) باز کند شده و خیلی طول میکشه تا سیستمم رو پیدا کنه و بتونم از دیتای شیر شده استفاده کنم، ولی کپی کردن اون دیتا رو با سرعت عالی انجام میده :(

الان عکس ها رو دیدم
ببین زمانی که کانفینگ کردی
دوباره برو به نصب سریع
ببین شماره ها هنوز هست!

senaps
31-01-2014, 22:58
اره تو نصب سریع هستن....

فقط تو تنظیمات هستش که بعد خاموش شدن، VCI دومی که 0-35 هستش تبدیل میشه به VCI اول که همون 8-35 هستش:(...
من سعی کردم اورایدش بکنم( وی سی دوم رو کردم یه سری عدد الکی و اولی رو تبدیل کردم به 0-35 ولی باز وصل نشد...

eblisandenzo
01-02-2014, 01:19
سلام دوستان ! من یه مودم dllink dsl-2520u دارم ! برای اینکه از وای فای استفاده کنم پیشنهادتون اینه که مودم رو عوض کنم یه wifi بخرم یا اینکه یه روتر بخرم به همین وصلش کنم ؟ پیشنهادتون چه مدل روتری هستش ؟ خونه آپارتمان هستش و 130 متره تقریبا × میخوام تو همه اتاق ها برد خوبی داشته باشه ! 2 3 تا دستگاه هم ازش استفاده کنن ! قیمتش هم نهایتا 80 تومن

DragonVsPhoenix
01-02-2014, 13:35
سلام دوستان ! من یه مودم dllink dsl-2520u دارم ! برای اینکه از وای فای استفاده کنم پیشنهادتون اینه که مودم رو عوض کنم یه wifi بخرم یا اینکه یه روتر بخرم به همین وصلش کنم ؟ پیشنهادتون چه مدل روتری هستش ؟ خونه آپارتمان هستش و 130 متره تقریبا × میخوام تو همه اتاق ها برد خوبی داشته باشه ! 2 3 تا دستگاه هم ازش استفاده کنن ! قیمتش هم نهایتا 80 تومن

تو این قیمت روتر جالبی پیدا نمیشه. پیدا هم بشه به دنگ وفنگش نمی ارزه. 20 تومن بزار روش یه dlink 2750u سفید بردار. برا من تو خونه 170 متری و همه جا جواب میده، پورت usb هم داره که میتونه بدرد بخور باشه.

eblisandenzo
01-02-2014, 14:34
تو این قیمت روتر جالبی پیدا نمیشه. پیدا هم بشه به دنگ وفنگش نمی ارزه. 20 تومن بزار روش یه dlink 2750u سفید بردار. برا من تو خونه 170 متری و همه جا جواب میده، پورت usb هم داره که میتونه بدرد بخور باشه. اینی که گفتید هم روتر هستش ؟ پورت usb به چه دردی میخوره ؟ منظورم اینه که میشه بهش هارد وصل کرد و اطلاعات رو share کرد ؟

Armin.Computer
01-02-2014, 15:35
اره تو نصب سریع هستن....

فقط تو تنظیمات هستش که بعد خاموش شدن، VCI دومی که 0-35 هستش تبدیل میشه به VCI اول که همون 8-35 هستش:(...
من سعی کردم اورایدش بکنم( وی سی دوم رو کردم یه سری عدد الکی و اولی رو تبدیل کردم به 0-35 ولی باز وصل نشد...

عجیبه
شما وقتی PPPOE رو تنظیم می کنی
اینترنت نداری؟
چراغ اینترنت خاموشه؟
عجیبه به این خاطر که تو نصب سریع اعداد هست!

DragonVsPhoenix
01-02-2014, 19:04
اینی که گفتید هم روتر هستش ؟ پورت usb به چه دردی میخوره ؟ منظورم اینه که میشه بهش هارد وصل کرد و اطلاعات رو share کرد ؟
آره روتر هم هستش. هارد امتحان نکردم ولی با فلش مشکلی نداره و راحت میشه share كرد. البته نباید ازش انتظار سرعتای بالا رو داشته باشی نهایت با سرعت 2.5 مگابایت بر ثانیه از فلش میخونه که البته برا دیدن فیلم و گوش دادن به آهنگ کافیه. احتمال زیاد با هارد هم مشکلی نداشته باشه.

eblisandenzo
01-02-2014, 19:12
آره روتر هم هستش. هارد امتحان نکردم ولی با فلش مشکلی نداره و راحت میشه share كرد. البته نباید ازش انتظار سرعتای بالا رو داشته باشی نهایت با سرعت 2.5 مگابایت بر ثانیه از فلش میخونه که البته برا دیدن فیلم و گوش دادن به آهنگ کافیه. احتمال زیاد با هارد هم مشکلی نداشته باشه. امتحانش رو پس داده ؟ دنگ و فنگ که نداره ؟ خودت از این استفاده میکنی ؟ و یه سوال . امکانش هست اطلاعاتی که تو هارد هست رو بشه share کرد ؟ منظورم هارد اینترنالی هستش که تو سیستم هستش !

DragonVsPhoenix
01-02-2014, 19:54
امتحانش رو پس داده ؟ دنگ و فنگ که نداره ؟ خودت از این استفاده میکنی ؟ و یه سوال . امکانش هست اطلاعاتی که تو هارد هست رو بشه share کرد ؟ منظورم هارد اینترنالی هستش که تو سیستم هستش !
برا من که مشکلی پیدا نکرده. یه 4 ماهی میشه خاموش نکردمش. هارد اینترنال رو که هر روتری میتونه share كنه ولی باید تنظیماتشو تو ویندوز انجام بدی. سرعتی هم که میتونی بگیری موقع کپی حدود 9 مگابایت بر ثانیه از فاصله 5 متریه که نزدیکتر بری بازم جا داره ولی 12 بیشتر نخواهد شد.

mani6606
01-02-2014, 20:39
بهترین راه اینه که از خود مودم حجم ترافیکی رو چک کنید

چه طوري؟تا چند روز رو نشون ميده؟

Armin.Computer
01-02-2014, 23:11
چه طوري؟تا چند روز رو نشون ميده؟

البته من اکسس پوینت دارم
صفحه اول اکسس پوینت من مقدار حجمی که دستگاه در حال مبادله هست رو میگه
مدل مودم شما چیه؟

senaps
01-02-2014, 23:35
اینترنت نداری؟
چراغ اینترنت خاموشه؟

نه اینترنت ندارم و چراغ اینترنت هم خاموشه :(...
روشن هم نمیشه :(

Armin.Computer
02-02-2014, 14:41
نه اینترنت ندارم و چراغ اینترنت هم خاموشه :(...
روشن هم نمیشه :(

راستش نمی دونم چرا اینجوریه!
یک جستجو می کردید ببینید کاربرای دیگه هم این مشکل رو دارن
اگر می توسنتید به صورت انگیلسی جستجو کنید خیلی بهتر می شد

Hemai
02-02-2014, 15:22
دوستان چطور اطلاعات نویز خط و... گیر بیارم ؟
خط مدام دی سی میشه

mani6606
02-02-2014, 15:23
البته من اکسس پوینت دارم
صفحه اول اکسس پوینت من مقدار حجمی که دستگاه در حال مبادله هست رو میگه
مدل مودم شما چیه؟
SMC تك پورت وايرلس

senaps
02-02-2014, 17:27
اگر می توسنتید به صورت انگیلسی جستجو کنید خیلی بهتر می شد

از خود سایت تی‌پی‌ لینک پیگیری کردم نامردا کسی نیست جوابم رو بده :(
یعنی کسی جواب نمیده اصلا به ادم اونجا... دنبال اینم که با تکنیکال سپورتشون حرف بزنم ببینم چی میشه!‌:)

poyyesh
02-02-2014, 19:52
سلام دوستان

با پی سی اینترنت وصله ولی با وای فای گوشی میگه دریافت ای پی -- ذخیره شد -- متصل شد ولی هیچ سایتی رو باز نمیکنه ؟

مودم 8968 تی پی اینترنت مخابرات و گوشی اکسپریا اس پی

اینم تنظیمات مودم

WAN Connection Type: PPPoE
VPI [0-255]: 8
VCI [32-65535]: 35
User Name: ********
Password: ******
Network Name (SSID): TP-LI
Network Security Type: Most Security (WPA2-PSK)
Network Security Key:

Armin.Computer
02-02-2014, 22:44
SMC تك پورت وايرلس

من با این مودم تا حالا کار نکردم
ببین همچین قابلیتی داره یا نه!

سلام دوستان

با پی سی اینترنت وصله ولی با وای فای گوشی میگه دریافت ای پی -- ذخیره شد -- متصل شد ولی هیچ سایتی رو باز نمیکنه ؟

مودم 8968 تی پی اینترنت مخابرات و گوشی اکسپریا اس پی

اینم تنظیمات مودم

WAN Connection Type: PPPoE
VPI [0-255]: 8
VCI [32-65535]: 35
User Name: ********
Password: ******
Network Name (SSID): TP-LI
Network Security Type: Most Security (WPA2-PSK)
Network Security Key:

با گوشی به مودم دیگه ای وصل می شید؟

amir_82111
03-02-2014, 00:32
سلام.
من یه مودم Dlink 2570U C1 مشکی دارم... وقتی مودم روشنه سیم تلفن رو ازش میکشم بعد چند دقیقه دوباره بهش وصل میکنم چراغ اینترنت چند تا چشمک میزه و خاموش میشه و باید مودمو خاموش روشن کنم تا به اینترنت وصل بشه... اینترنتم از آسیاتکه.. حالا به نظرتون مودم من با خطم سازگار نیست؟یعنی تو ip گرفتن مشکل داره یا ایراد از خطمه؟آخه میگن 2750u مشکی با مخابرات ایران سازگار نیست...
آیا واسه این مشکل تنظیم خاصی هست که باید تو مودم انجام بدم؟

poyyesh
03-02-2014, 01:18
من با این مودم تا حالا کار نکردم
ببین همچین قابلیتی داره یا نه!

با گوشی به مودم دیگه ای وصل می شید؟

بله به همه وص میشه الا مودم خودم

mohammadi_4u
03-02-2014, 08:36
سلام.
من یه مودم Dlink 2570U C1 مشکی دارم... وقتی مودم روشنه سیم تلفن رو ازش میکشم بعد چند دقیقه دوباره بهش وصل میکنم چراغ اینترنت چند تا چشمک میزه و خاموش میشه و باید مودمو خاموش روشن کنم تا به اینترنت وصل بشه... اینترنتم از آسیاتکه.. حالا به نظرتون مودم من با خطم سازگار نیست؟یعنی تو ip گرفتن مشکل داره یا ایراد از خطمه؟آخه میگن 2750u مشکی با مخابرات ایران سازگار نیست...
آیا واسه این مشکل تنظیم خاصی هست که باید تو مودم انجام بدم؟

سلام
من 2730u مشکی دارم و دقیقا با ریست مودم از طریق مرور گر ام مشکلو دارم و خودم راهشو فهمیدم.
تننظمات مودم حالت dsl همه گزینه ها مارکدار هست الان کافیه حالت g.dmt رو( فقط) فعال و پایین پایین گزینه Compability. رو هرچه گزینه داره مارکدار کنید.مشکل حل میشه.
موفق باشید;)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

amir_82111
03-02-2014, 09:29
سلام
من 2730u مشکی دارم و دقیقا با ریست مودم از طریق مرور گر ام مشکلو دارم و خودم راهشو فهمیدم.
تننظمات مودم حالت dsl همه گزینه ها مارکدار هست الان کافیه حالت g.dmt رو( فقط) فعال و پایین پایین گزینه Compability. رو هرچه گزینه داره مارکدار کنید.مشکل حل میشه.
موفق باشید;)

اين كارو كردم... فرقي نكرد
ببينم شما الان اگه سيم تلفن رو از مودم بكشي بعد 1 دقيقه دوباره وصلش كني چراغ اينترنت روشن ميشه يا بايد مودمو خاموش روشن كني؟

mohammadi_4u
03-02-2014, 12:43
اين كارو كردم... فرقي نكرد
ببينم شما الان اگه سيم تلفن رو از مودم بكشي بعد 1 دقيقه دوباره وصلش كني چراغ اينترنت روشن ميشه يا بايد مودمو خاموش روشن كني؟

چراغ یا روشن نمیشه یا مداوم چشمک میزنه که مجبورم چندین بار کابلو بکشم دوباره بزنمش.
اما با اون کانفیگ که گفتم حل شد

amir_82111
03-02-2014, 12:56
چراغ یا روشن نمیشه یا مداوم چشمک میزنه که مجبورم چندین بار کابلو بکشم دوباره بزنمش.
اما با اون کانفیگ که گفتم حل شد

اشتراكتون از كدوم شركته؟

mohammadi_4u
03-02-2014, 14:11
مخابرات
اگه حالت کامپابلیتی روشن باشه مشگلی ندارم
Sent from my LT22i using Tapatalk 2

Armin.Computer
03-02-2014, 16:10
بله به همه وص میشه الا مودم خودم

من تا حالا با این مودم کار نکردم
ولی یک پیشنهاد دارم
شما می تونید به صورت آزمایشی یک دستگاه رو به مودم متصل کنید
بعد حجم مصرفی اون دستگاه رو ببینید
اینجوری حداقل یه چیزی متوجه می شی

mohammad.asghari
03-02-2014, 20:55
سلام من نتم پارس آنلاین هست موقع وصل شدن به اینترنت ارور 720 میده مشکل چیه؟؟:n03:

fanoostalaei
03-02-2014, 20:59
سلام من نتم پارس آنلاین هست موقع وصل شدن به اینترنت ارور 720 میده مشکل چیه؟؟:n03:
عکس از ارور PLZ

Hemai
03-02-2014, 21:01
ایا تلفن بی سیم ربطی به وصل نشدنه به اینترنت داره ؟؟ پشتیبانی میگه باید دو تا نویزگیر داشته باشید . درسته ؟

fanoostalaei
03-02-2014, 21:03
ایا تلفن بی سیم ربطی به وصل نشدنه به اینترنت داره ؟؟ پشتیبانی میگه باید دو تا نویزگیر داشته باشید . درسته ؟
برای هر تلفن باید یه نویز گیر وصل باشه !!!
و گوشی بیسیم هم فقط برای مودم های دارای وای فای مشکل ایجاد میکنه ولی به وصل شدنش ربطی نداره و فقط به کیفیت انتن دهی تاثیر میزاره

rasoul2005
03-02-2014, 22:08
درود
دوستان من 6 ساله که مودم adsl ام asus am602 دارم و مشکلی باهاش نداشتم.2 هفته است به خصوص این 3 روز اخیر چه روز چه شب که بشدت قطعی دارم یعنی کانکت هستم اما دریافت و ارسال بعد از چند دقیقه قطع میشه
چراغ adsl ثابت است
پشتیبانی adsl میگه ما 200 یوزر تو مرکز مخابراتیت داریم و اونا مشکلی ندارند
.بنظرتون چیکار کنم؟
میتونه از سیستم عامل باشه در واقع یه چیزی از درون ویندوز مانع ارسال دیتا بشه؟

amir_82111
04-02-2014, 14:39
چطوری میشه 1 پورت لن مودم رو موقتا از کار انداخت یا اینترنتش رو قطع کرد؟مودم من الان GoldWeb W812N/ND هستش... اصلا مودم های معمولی چنین قابلیتی رو دارند؟

fanoostalaei
05-02-2014, 10:43
درود
دوستان من 6 ساله که مودم adsl ام asus am602 دارم و مشکلی باهاش نداشتم.2 هفته است به خصوص این 3 روز اخیر چه روز چه شب که بشدت قطعی دارم یعنی کانکت هستم اما دریافت و ارسال بعد از چند دقیقه قطع میشه
چراغ adsl ثابت است
پشتیبانی adsl میگه ما 200 یوزر تو مرکز مخابراتیت داریم و اونا مشکلی ندارند
.بنظرتون چیکار کنم؟
میتونه از سیستم عامل باشه در واقع یه چیزی از درون ویندوز مانع ارسال دیتا بشه؟
منظور از چراغ ADSL همون چراغ لینک هست ؟
یه عکس از نویز خطتون قرار میدید؟
یه سری از ویروس ها هستن که اینجوری برنامه ریزی میشن تا اینترنت رو قطع و وصل کنن ولی خیلی کم این مورد پیش میاد

چطوری میشه 1 پورت لن مودم رو موقتا از کار انداخت یا اینترنتش رو قطع کرد؟مودم من الان GoldWeb W812N/ND هستش... اصلا مودم های معمولی چنین قابلیتی رو دارند؟
فکر نکنم همچین امکانی تو مودم ها وجود داشته باشه !!! اگر هم داره من اطلاعی ندارم

aabrahim
05-02-2014, 12:24
چطوری میشه 1 پورت لن مودم رو موقتا از کار انداخت یا اینترنتش رو قطع کرد؟مودم من الان GoldWeb W812N/ND هستش... اصلا مودم های معمولی چنین قابلیتی رو دارند؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

master2014
05-02-2014, 18:04
این عکس ها را ببینید فقط:
خطم من به جای اینکه مستقیم به نت وصل بشه به یه مودم در مخابرات وصل میشه که روی حالت dhcp گذاشتن.
نتم رو در حالت خودکار ppoe در داخل مودم تنظیم کردم اگر در حالت bridge بزارم اصلا آن مودمی که وصل کردن به خطم بعدش بهش نت دادن میاد.

مودم خودم در حالت ppoe در داخل مودم:

عکس از مودمی که در حالت کانکشن در ویندوز 7 میاد با آیپی 192.168.1.1

senaps
05-02-2014, 20:30
خطم من به جای اینکه مستقیم به نت وصل بشه به یه مودم در مخابرات وصل میشه که روی حالت dhcp گذاشتن.

این تریس ای‌پی رو چطوری گرفتید؟؟؟؟
میتونم منم بررسی بکنم که شاید خطم مشکل داشته باشه که اینجوری شده؟؟ (PPPOE) وصل نمیشه وفقط باید کانکشن داشته باشم؟؟؟؟

jamal9
06-02-2014, 10:47
سلام دوستان خسته نباشین
ممنون میشم منو راهنمایی کنین
من تو خرید مودم یکم مشکل دارم ...من میخوام یه مودم 2 انتنه دی لینک بخرم ...ولی مطمئن نیستم که بردش به 100 متر میرسه یا نه ...چون میخوام واسه همسایمون هم امواجش برسه ..بین خونه ی همسایه و خونمون حدود 100 متر یا کمتر فاصله هست ...یه خونه هم بینمون هست ..ولی اپارتمانی نیست و ویلایی و کوتاهه ....بنظرتون یه مودم سری N و دو انتنه واسه این مسافت جواب میده؟ خواهشا راهنمایی کنید چون اگه جواب نده میخام یه مودم تک انته و ارزون تر بخرم و دوبرابر خرج نکنم ..خیلی ممنون میشم جواب بدین ...کارم خیلی گیره .فروشنده که میگه احتمالا جواب میده ولی چون فروشنده ها ققط میخوان جنسشونو بفروشن زیاد اطمینان ندارم به حرفشون ...تورو خدا جواب بدین منتظرم

fanoostalaei
06-02-2014, 11:18
میتونم منم بررسی بکنم که شاید خطم مشکل داشته باشه که اینجوری شده؟؟ (PPPOE) وصل نمیشه وفقط باید کانکشن داشته باشم؟؟؟؟
شما بار اولی که به نت وصل شدید با بریج وصل شده بودید یا pppoe?

سلام دوستان خسته نباشین
ممنون میشم منو راهنمایی کنین
من تو خرید مودم یکم مشکل دارم ...من میخوام یه مودم 2 انتنه دی لینک بخرم ...ولی مطمئن نیستم که بردش به 100 متر میرسه یا نه ...چون میخوام واسه همسایمون هم امواجش برسه ..بین خونه ی همسایه و خونمون حدود 100 متر یا کمتر فاصله هست ...یه خونه هم بینمون هست ..ولی اپارتمانی نیست و ویلایی و کوتاهه ....بنظرتون یه مودم سری N و دو انتنه واسه این مسافت جواب میده؟ خواهشا راهنمایی کنید چون اگه جواب نده میخام یه مودم تک انته و ارزون تر بخرم و دوبرابر خرج نکنم ..خیلی ممنون میشم جواب بدین ...کارم خیلی گیره .فروشنده که میگه احتمالا جواب میده ولی چون فروشنده ها ققط میخوان جنسشونو بفروشن زیاد اطمینان ندارم به حرفشون ...تورو خدا جواب بدین منتظرم
برای 100 متر فکر نکنم جواب بده !!! حتی اگر 2 انتن هم بخرید جوابگو نیست !!! مگر در یه حالت :
شما همون 2 انتن رو بخرید ولی با قدرت انتن دهی بیشتر
از اونطرف هم کارت شبکه قدرتمند از بازار بخرید که بتونن با هم مچ بشن و کیفیت اینترنت دریافتی خیلی ضعیف نباشه
در غیر این صورت توصیه میکنم همون مودم معمولی بخرید

jamal9
06-02-2014, 12:19

برای 100 متر فکر نکنم جواب بده !!! حتی اگر 2 انتن هم بخرید جوابگو نیست !!! مگر در یه حالت :
شما همون 2 انتن رو بخرید ولی با قدرت انتن دهی بیشتر
از اونطرف هم کارت شبکه قدرتمند از بازار بخرید که بتونن با هم مچ بشن و کیفیت اینترنت دریافتی خیلی ضعیف نباشه
در غیر این صورت توصیه میکنم همون مودم معمولی بخرید

اخه همسایمون میخواد با لپ تاپ وصل بشه ....وایرلس لپ تاپ چی جواب نمیده؟
مودم دو انتنه قدرت انت هاش چقدر باید باشه تا جواب بده؟ 5 ؟ 7؟ یا 9؟ بنظرتون جواب میده؟ یا سرمو درد نیارم و معمولی بخرم؟ ممنون

leo.unique
06-02-2014, 13:09
مودم دو انتنه قدرت انت هاش چقدر باید باشه تا جواب بده؟ 5 ؟ 7؟ یا 9؟ بنظرتون جواب میده؟ یا سرمو درد نیارم و معمولی بخرم؟ ممنون
سرتو درد نیار:n02:

fanoostalaei
06-02-2014, 13:35
اگر بخواد با خود لپ تاپ وصل بشه به نظرم خودتو تو دردسر و هزینه الکی نندازی بهتره :دی

jamal9
06-02-2014, 15:21
اگر بخواد با خود لپ تاپ وصل بشه به نظرم خودتو تو دردسر و هزینه الکی نندازی بهتره :دی

باوشه :n02:
حالا اگه بخوایم به اون مسافت برسونیم چه کارایی باید بکنیم و چه هزینه ای برمیداره؟ میشه بگی داداش؟:n13:
مثلا باید چه مدمی بخرم؟ با چه هزینه ای؟ و چه وسایل جانبی ای؟ بگی ممنون میشم

jamal9
06-02-2014, 15:24
سرتو درد نیار:n02:

خخخ ممنون :n02:
حالا واقعا نمیشه یکاری کرد که بشه؟ با چه هزینه ای؟

vahidsabab
06-02-2014, 18:14
سلام دوستان

من مودم shuttel 920 WM سری n دارم . هیج موقع خاموشش نمیکردم و همیشه بصورت بی سیم با لب تاب و گوشی میرفتم نت ، تا اینکه یک ماه پیش به خاطر اینکه میخواسم پسورد وایرلسم رو عوض کنم مودم رو رریست کردم ، خوب از اون روز چند بار تلاش کردم مودم رو تنظیم کنم از طریق ای پی و اینا که نشد و وصل نت نمیشد بعد با کمک سی دی که داخل جعبه مودم بود تنظیم کردم و درست شد و وصل شد .

تنظیم شد و نت هم میرفت ولی بعد چند ساعت فهمیدم این مشکل رو داره ، صبح که میخوام اینترنت وصل بشم ، با گوشی که نمیره و میزنه نت مشکل داره ، لب تاب هم کنار کانکشن وایرلس علامت اخطار زرد رنگ میزنه و هیج سایتی باز نمیکنه ، چراغ های مودم هم همگی سبز هستن ، وقتی مودم رو در این حالت خاموش و روشن میکنم ، بعد از جند ثانیه که لود میشه کامل مودم مشکل حل میشه و میتونم ازش استفاده کنم ، حالا دوباره ظهر ( حدود 6 ساعت بعدش ) که میخوام استفاده کنم مجدد این مشکل رو دارم و باید مودم رو خاموش روشن کنم تا بتونم برم نت ! منم حوصله این کار رو ندارم

با کابل هم که وصل لب تاب میکنم بازم علامت زرد رنگ اخطار کنار کانکشن هست و تا مودم رو خاموش روشن نکنم درست نمیشه

تو رو خدا اساتید بگین دلیل این مشکل چیه به نظرتون و چطوری میشه این مشکل رو حل کرد ؟!؟!؟ این یه ماه عصبیم کرده

Armin.Computer
06-02-2014, 18:45
سلام دوستان

من مودم shuttel 920 WM سری n دارم . هیج موقع خاموشش نمیکردم و همیشه بصورت بی سیم با لب تاب و گوشی میرفتم نت ، تا اینکه یک ماه پیش به خاطر اینکه میخواسم پسورد وایرلسم رو عوض کنم مودم رو رریست کردم ، خوب از اون روز چند بار تلاش کردم مودم رو تنظیم کنم از طریق ای پی و اینا که نشد و وصل نت نمیشد بعد با کمک سی دی که داخل جعبه مودم بود تنظیم کردم و درست شد و وصل شد .

تنظیم شد و نت هم میرفت ولی بعد چند ساعت فهمیدم این مشکل رو داره ، صبح که میخوام اینترنت وصل بشم ، با گوشی که نمیره و میزنه نت مشکل داره ، لب تاب هم کنار کانکشن وایرلس علامت اخطار زرد رنگ میزنه و هیج سایتی باز نمیکنه ، چراغ های مودم هم همگی سبز هستن ، وقتی مودم رو در این حالت خاموش و روشن میکنم ، بعد از جند ثانیه که لود میشه کامل مودم مشکل حل میشه و میتونم ازش استفاده کنم ، حالا دوباره ظهر ( حدود 6 ساعت بعدش ) که میخوام استفاده کنم مجدد این مشکل رو دارم و باید مودم رو خاموش روشن کنم تا بتونم برم نت ! منم حوصله این کار رو ندارم

با کابل هم که وصل لب تاب میکنم بازم علامت زرد رنگ اخطار کنار کانکشن هست و تا مودم رو خاموش روشن نکنم درست نمیشه

تو رو خدا اساتید بگین دلیل این مشکل چیه به نظرتون و چطوری میشه این مشکل رو حل کرد ؟!؟!؟ این یه ماه عصبیم کرده

یعنی فقط صبح ها مشکل داره؟

vahidsabab
06-02-2014, 18:52
یعنی فقط صبح ها مشکل داره؟

نه فقط صبح ها ، وقتی خاموش روشن میکنم تا چند ساعت خوبه ( حدودا 6 ساعت ) بعد همجنان چراغهای مودم سبزه و به ظاهر وصله اما نه با لب تاب نه با گوشی هیج سایتی نمیشه رفت تا وقتی که مودم رو خاموش روشن کنم بعدش درست میشه ، ینی صبح باید خاموش روشن کنم ، بعد از ظهر همینطور دوباره شب همینطور و ...

vahidsabab
06-02-2014, 18:54
مثلا ساعت هشت صبح مودم رو خاموش روشن میکنم و میتنوم برم نت میرم بیرون برمیگردم ظهر ساعت 2 دوباره باید مودم رو خاموش روشن کنم تا ساعت 5 درسته حدودا دوباره باید ساعت 5 خاموش روشنش کنم و ... در حالیکه قبلا ماه به ماه خاموشش نمیکردم و مشکلی نداشتم اما حالا علارغم اینکه جراغ های مودم سبزه و به ظاهر وصله ولی هیج سایتی باز نمیشه با چندتا گوشی هم تست کردم تا مودم رو خاموش روشن نکنم درست نمیشه !

اینم عکسی از تنظیمات مودمم

Armin.Computer
07-02-2014, 14:40
نه فقط صبح ها ، وقتی خاموش روشن میکنم تا چند ساعت خوبه ( حدودا 6 ساعت ) بعد همجنان چراغهای مودم سبزه و به ظاهر وصله اما نه با لب تاب نه با گوشی هیج سایتی نمیشه رفت تا وقتی که مودم رو خاموش روشن کنم بعدش درست میشه ، ینی صبح باید خاموش روشن کنم ، بعد از ظهر همینطور دوباره شب همینطور و ...

وقتی مودم دیگه اینترنت نداد
یک پینگ بگیر تا ببینیم پینگ میده یا نه

vahidsabab
07-02-2014, 15:16
وقتی مودم دیگه اینترنت نداد
یک پینگ بگیر تا ببینیم پینگ میده یا نه

چطوری پینگ بگیرم ؟

از توی cmd ? دستورش چیه ؟

mohammadi_4u
07-02-2014, 15:21
چطوری پینگ بگیرم ؟

از توی cmd ? دستورش چیه ؟

Cmd
Ping 8.8.8.8
بین پینگ و عدد فاصله هست

senaps
07-02-2014, 15:49

نه همیشه با pppoe وصل میشدم ولی الان مجبورم که از بریج استفاده بکنم :(

vahidsabab
08-02-2014, 10:41
در ادامه پست 16418

داداش گفتی موقعی که وصل نمشیه پینگ بگیرم خوب من این کار رو انجام دادم

امروز صبح طبق معمول وصل نمیشد ، عکس براتون میزارم :

vahidsabab
08-02-2014, 10:42
بعد از خاموش روشن کردن مودم :

Armin.Computer
08-02-2014, 15:00
بعد از خاموش روشن کردن مودم :

نه
مودم رو پینگ کن
IP مودم
همونی شماره یا آدرسی که وارد تنظیمات مودم می شی

vahidsabab
08-02-2014, 18:27
نه
مودم رو پینگ کن
IP مودم
همونی شماره یا آدرسی که وارد تنظیمات مودم می شی

اتفاقا مودم هم پینگ کردم ، 192.168.1.1 هم قبل خاموش روشن کردن هم بعد خاموش روشن کردن مودم ، Reply داد ، دیگه عکس نگرفتم

jamal9
08-02-2014, 21:50
سلام
من میخام یه مودم TP-LINK TD-W8951ND بخرم ...واسه خونمون میخام ..مودمه خوبیه؟ کاراییش چطوره؟ قیمتش هم 79 تومن ...

Armin.Computer
08-02-2014, 23:54
اتفاقا مودم هم پینگ کردم ، 192.168.1.1 هم قبل خاموش روشن کردن هم بعد خاموش روشن کردن مودم ، Reply داد ، دیگه عکس نگرفتم

پس ظاهرا ارتباط مودم قطع میشه
باید ببینید مشکل از کجاست
کابل ها مشکل ندارن؟

vahidsabab
09-02-2014, 10:05
پس ظاهرا ارتباط مودم قطع میشه
باید ببینید مشکل از کجاست
کابل ها مشکل ندارن؟

اگه کابل ها مشکل دارن پس چرا بعد از خاموش روشن کردم مودم ، بلافاصله بعد از یک دقیقه که طول میکشه تا مودم لود بشه کامل ، مشکل حل میشه و وصل میشه !!!

به نظرم من یه قلقی داره در تنظیمات خاصی از مودم که این مشکل مربوط به اونه ! چون تلفن من هم همیشه وصله ، امروز صبحم تا خاموش روشنش نکردم نتونسم بیام نت

Armin.Computer
09-02-2014, 14:38
اگه کابل ها مشکل دارن پس چرا بعد از خاموش روشن کردم مودم ، بلافاصله بعد از یک دقیقه که طول میکشه تا مودم لود بشه کامل ، مشکل حل میشه و وصل میشه !!!

به نظرم من یه قلقی داره در تنظیمات خاصی از مودم که این مشکل مربوط به اونه ! چون تلفن من هم همیشه وصله ، امروز صبحم تا خاموش روشنش نکردم نتونسم بیام نت

تنظیمات مودم رو به طور دقیق یه بار دیگه نگاه کنید
شاید گزینه ای باشه که نباید فعال باشه

IVAN
09-02-2014, 15:32
مثلا ساعت هشت صبح مودم رو خاموش روشن میکنم و میتنوم برم نت میرم بیرون برمیگردم ظهر ساعت 2 دوباره باید مودم رو خاموش روشن کنم تا ساعت 5 درسته حدودا دوباره باید ساعت 5 خاموش روشنش کنم و ... در حالیکه قبلا ماه به ماه خاموشش نمیکردم و مشکلی نداشتم اما حالا علارغم اینکه جراغ های مودم سبزه و به ظاهر وصله ولی هیج سایتی باز نمیشه با چندتا گوشی هم تست کردم تا مودم رو خاموش روشن نکنم درست نمیشه !

پروفایلو Edit کن. عکسشو بذار ببینیم چه گزینه هایی داره
البته از قسمتهای دیگه هم عکس بگیری بهتر میشه راهنمایی کرد مثلا Advanced و ...

fanoostalaei
09-02-2014, 17:14
سلام
من میخام یه مودم TP-LINK TD-W8951ND بخرم ...واسه خونمون میخام ..مودمه خوبیه؟ کاراییش چطوره؟ قیمتش هم 79 تومن ...
D-Link به نظر من از Tp-Link خیلی بهتره
دی لینک 2730 هم همون قیمته حدود 80-85 خوشگل و با کارایی بهتر

jamal9
09-02-2014, 19:44
سلام

کسی نمیخواد جواب مارو بده؟مام ادمیم بخدا

mohammadi_4u
09-02-2014, 20:33
کسی نمیخواد جواب مارو بده؟مام ادمیم بخدا

جمال عزیز مودم خوبیه و اگه از مارک دلینک هم خوشت میاد 2730 از 76 تا80 هست و انتنش یوخده از اون تی پی بهتره.من جفتشو دارم از دلینکه راضی تر هستم.گرچه تیپی لینک اپدیت بیشتر میده برون.

fanoostalaei
09-02-2014, 23:28
باوشه :n02:
حالا اگه بخوایم به اون مسافت برسونیم چه کارایی باید بکنیم و چه هزینه ای برمیداره؟ میشه بگی داداش؟:n13:
مثلا باید چه مدمی بخرم؟ با چه هزینه ای؟ و چه وسایل جانبی ای؟ بگی ممنون میشم
شرمنده خیلی دیر جواب میدم چون یه مدت نبودم
برای این کار باید یه مودم 2 انتن بگیری با قدرت انتن دهی خوب (حالا هر مارکی)
بعدشم به جای وایرلس لپ تاپ باید حتما از یه کارت شبکه بی سیم خوب استفاده کنی که مشکل قطع و وصلی بی سیم رو نداشته باشی
فکر کنم با حدود 300 تومن میشه این کار رو کرد

چرا تو تنظیم مودم شما vpi & vci 0-59 هستش؟
کدوم شرکت هستش؟
با ریستارت کردن مودم اون فرق نمیکنه ؟
مودمت آپدیت هستش؟

punisheram
10-02-2014, 02:11
سلام دوستان
کسی راهی میدونه که چطور میتونم مودمم رو مثلا هر نیم ساعت ریستارت کنم؟!
چون واسه دانلود شبانه رایگان میخوام استفاده کنم، این آسیا تک هر چند دقیقه قطع میکنه و باید حتما ریستارت کنم مودم رو با دکمه پشتش!
جالبیش اینه که وقتی این قطعی به وجود میاد با دستور telent اصلا ریستارت نمیشه ، انگار آی پی نمیگیره!
دوستان اگه راهی به ذهنشون میرسه کمک کنن! از دانلود افتادیم این چند وقتی که از این شرکت سرویس گرفتیم! :n03:

fanoostalaei
10-02-2014, 15:13
سلام دوستان
کسی راهی میدونه که چطور میتونم مودمم رو مثلا هر نیم ساعت ریستارت کنم؟!
چون واسه دانلود شبانه رایگان میخوام استفاده کنم، این آسیا تک هر چند دقیقه قطع میکنه و باید حتما ریستارت کنم مودم رو با دکمه پشتش!
جالبیش اینه که وقتی این قطعی به وجود میاد با دستور telent اصلا ریستارت نمیشه ، انگار آی پی نمیگیره!
دوستان اگه راهی به ذهنشون میرسه کمک کنن! از دانلود افتادیم این چند وقتی که از این شرکت سرویس گرفتیم! :n03:
شما نیاز نیست که مودم رو ریستارت کنید
میتونید بذارید روی بریج و با نرم افزار به سیستم دستور بدید تا هر چند دقیقه که دلتون خواست این کار رو انجام بده

jamal9
10-02-2014, 21:39
سلام خسته نباشید
من امروز واسه اینترنت ثبت نام کردم...مودم رو ه بردم واسم تنظیم کرد ...ولی منه پخمه نمیدونستم که نباید دیگه دست به تنظیماتش بزنم ..فکر میکردم باید خودمم اون سی دی مودم رو نصب کنم ..واسه همین چندین و چند بار خواستم نصب کنم اخرس ارور 020 داد ...بعد اخرش زنگ زدم به اون نمایندگیش اونم گفت اخه چرا پس مودمو اووردی تنظیم کنیم؟ چرا سی دی رو نصب کردی؟ کی گفت نصب کنی؟ منم تو دلم گفتم کسی ام نگفت نکنم خخخ ..بعد هیچی گفت که باید بیاری دوباره تنظیم کنیم! با روش های تو نت هم بجایی نرسیدم! فردا هم که تعطیله و باید صبر کنم تا پس فردا!
دو تا سوال داشتم! اولیش اینکه وقتی تنظیم کرد اون طرف دیگه فقط باید سیمارو وصل کنمو وصل بشم به اینترنت ؟ تمام؟
بعدش نمیشه خودم تنظیم کنم؟ اخه حوصله ندارم تا دوروز صبر کنم ...اخه میخاستم دانلود کنم ....میشه راهنمایی کنین؟ یا راهی نداره و باید بدم خودشون تنظیم کنن؟

jamal9
10-02-2014, 21:52
جمال عزیز مودم خوبیه و اگه از مارک دلینک هم خوشت میاد 2730 از 76 تا80 هست و انتنش یوخده از اون تی پی بهتره.من جفتشو دارم از دلینکه راضی تر هستم.گرچه تیپی لینک اپدیت بیشتر میده برون.

مرسی داداش ممنون ..همون مدلی که گفتم رو خردیم ...

jamal9
10-02-2014, 21:56
شرمنده خیلی دیر جواب میدم چون یه مدت نبودم
برای این کار باید یه مودم 2 انتن بگیری با قدرت انتن دهی خوب (حالا هر مارکی)
بعدشم به جای وایرلس لپ تاپ باید حتما از یه کارت شبکه بی سیم خوب استفاده کنی که مشکل قطع و وصلی بی سیم رو نداشته باشی
فکر کنم با حدود 300 تومن میشه این کار رو کرد

دشمن شرمنده داداش این حرفا چیه ...
کاش زودتر میومدی دادا ...من رفتم یه مودم تک انتنه گرفتم و کلا بیخیاله قضیه شدم ..چون به گفته ی شما با گیرنده ی لپ تاپ نمیشه و باید کارت شبکه بگیرم ..اونم قیمتش زیاده و نمیشه!
ممنون

fanoostalaei
10-02-2014, 22:59
سلام خسته نباشید
من امروز واسه اینترنت ثبت نام کردم...مودم رو ه بردم واسم تنظیم کرد ...ولی منه پخمه نمیدونستم که نباید دیگه دست به تنظیماتش بزنم ..فکر میکردم باید خودمم اون سی دی مودم رو نصب کنم ..واسه همین چندین و چند بار خواستم نصب کنم اخرس ارور 020 داد ...بعد اخرش زنگ زدم به اون نمایندگیش اونم گفت اخه چرا پس مودمو اووردی تنظیم کنیم؟ چرا سی دی رو نصب کردی؟ کی گفت نصب کنی؟ منم تو دلم گفتم کسی ام نگفت نکنم خخخ ..بعد هیچی گفت که باید بیاری دوباره تنظیم کنیم! با روش های تو نت هم بجایی نرسیدم! فردا هم که تعطیله و باید صبر کنم تا پس فردا!
دو تا سوال داشتم! اولیش اینکه وقتی تنظیم کرد اون طرف دیگه فقط باید سیمارو وصل کنمو وصل بشم به اینترنت ؟ تمام؟
بعدش نمیشه خودم تنظیم کنم؟ اخه حوصله ندارم تا دوروز صبر کنم ...اخه میخاستم دانلود کنم ....میشه راهنمایی کنین؟ یا راهی نداره و باید بدم خودشون تنظیم کنن؟
حزف مفت زده
تنظیم مودم عین آب خوردن هستش
شما تنظیماتی رو که من میگم انجام بده
اولا اینکه از کدوم شرکت نت گرفتی؟
تا مراحل بعد رو بگم

دشمن شرمنده داداش این حرفا چیه ...
کاش زودتر میومدی دادا ...من رفتم یه مودم تک انتنه گرفتم و کلا بیخیاله قضیه شدم ..چون به گفته ی شما با گیرنده ی لپ تاپ نمیشه و باید کارت شبکه بگیرم ..اونم قیمتش زیاده و نمیشه!
ممنون
خوب پس خودت رو تو خرج ننداختی

jamal9
11-02-2014, 07:39
حزف مفت زده
تنظیم مودم عین آب خوردن هستش
شما تنظیماتی رو که من میگم انجام بده
اولا اینکه از کدوم شرکت نت گرفتی؟
تا مراحل بعد رو بگم

خوب پس خودت رو تو خرج ننداختی

عه واقعا؟؟ پس خداروشکر ..دیگه حوصله ندارم دوباره برم اونجا ...
اینترنت من واسه مخابراته و پارس انلاین هستش ...
خب من وقتی از طریق سی دی میخام مودم رو تنظیم کنم اخرش ارور 020 میده ..از طریق مرورگر هم یکارایی کردم ولی نشد و چراغ سوم مودم روشن نمیشه ...

jamal9
11-02-2014, 09:29
داداش من وقتی از مرورگر تنظیم میکنم رمز عبور و نام کاربریمو ندارم! باید زنگ بزنم و بپرسم یا از یه جا دیگه هم میشه گرفت؟ فک کنم تنظیمات خودم بخاطر همینکه پسورد و یوذر نیم رو اشتباه میزنم نمیشه!

fanoostalaei
11-02-2014, 10:35
داداش من وقتی از مرورگر تنظیم میکنم رمز عبور و نام کاربریمو ندارم! باید زنگ بزنم و بپرسم یا از یه جا دیگه هم میشه گرفت؟ فک کنم تنظیمات خودم بخاطر همینکه پسورد و یوذر نیم رو اشتباه میزنم نمیشه!
پس نت شما شد پارس آنلاین یا مخابرات ؟

شما مرورگر رو باز کن و این آدرس رو بزن 192.168.1.1
بعد ازت یوزر نیم و پسورد میخواد که بهش admin بده میره تو
اونجا یه تب هست که نوشته کویک ست آپ
اونجارو بزن فقط این تنظیمات رو انجام بده connection type : pppoe
vci/vpi=0/35
username : یوزرنیمی که بهت از شرکت دادن (که معمولا به صورت پیش شماره شهر بدون صفر و شماره ADSL)
پسورد رو هم باید زنگ بزنی از پشتیبانی بپرسی
همین ، بعد سیو رو بزن و تموم:n02:

در ضمن اون CD رو هم بنداز دور به درد خاصی نمیخوره :دی

jamal9
11-02-2014, 11:07
پس نت شما شد پارس آنلاین یا مخابرات ؟

شما مرورگر رو باز کن و این آدرس رو بزن 192.168.1.1
بعد ازت یوزر نیم و پسورد میخواد که بهش admin بده میره تو
اونجا یه تب هست که نوشته کویک ست آپ
اونجارو بزن فقط این تنظیمات رو انجام بده connection type : pppoe
vci/vpi=0/35
username : یوزرنیمی که بهت از شرکت دادن (که معمولا به صورت پیش شماره شهر بدون صفر و شماره ADSL)
پسورد رو هم باید زنگ بزنی از پشتیبانی بپرسی
همین ، بعد سیو رو بزن و تموم:n02:

در ضمن اون CD رو هم بنداز دور به درد خاصی نمیخوره :دی

اها من اول خواستم با سی دی تنظیم کنما ...
پس بگو یوذر نیم و پسورد اونجارو هم من میزدم admin پس اگه یوذر نیم و پسوردو بگیرم و بزنم تمومه دیگه نه؟ نیازی نیست برم برام تنظیم کنه نه؟
امروزم که تعطیه کاش باز بود الان زنگ میزدم درستش میکردم!
بازم ممنون داداش ...

fanoostalaei
11-02-2014, 11:10
اها من اول خواستم با سی دی تنظیم کنما ...
پس بگو یوذر نیم و پسورد اونجارو هم من میزدم admin پس اگه یوذر نیم و پسوردو بگیرم و بزنم تمومه دیگه نه؟ نیازی نیست برم برام تنظیم کنه نه؟
امروزم که تعطیه کاش باز بود الان زنگ میزدم درستش میکردم!
بازم ممنون داداش ...
اره تمومه
در ضمن داداش پشتیبانی همیشه هستش 24 ساعت و 7 روز هفته
همین الان زنگ بزن بگو یوزر نیم و پسوردت رو بگن و تنظیم کن و خلاص

jamal9
11-02-2014, 11:44
اره تمومه
در ضمن داداش پشتیبانی همیشه هستش 24 ساعت و 7 روز هفته
همین الان زنگ بزن بگو یوزر نیم و پسوردت رو بگن و تنظیم کن و خلاص

داداش زنگ میزنم بر نمیدارن! شاید بخاطر 22 بهمن تعطیل کردن رفتن؟
حالا بعدظهر و عصرو شبو کلا زنگ میزنم بیچارشون میکنم :n07:
بازم ممنون داداش ...وقتی تنظیم شد بهت میگم

punisheram
11-02-2014, 16:43
شما نیاز نیست که مودم رو ریستارت کنید
میتونید بذارید روی بریج و با نرم افزار به سیستم دستور بدید تا هر چند دقیقه که دلتون خواست این کار رو انجام بده

ممنون از پاسخت
شرمنده من دکمه تشکرو پیدا نمی کنم!
رو حالت بریدج بزارم میتونم با تبلت و گوشی وصل بشم بهش؟!
و اینکه نرم افزاری که شما میگین کدومه؟!

fanoostalaei
11-02-2014, 17:03
ممنون از پاسخت
شرمنده من دکمه تشکرو پیدا نمی کنم!
رو حالت بریدج بزارم میتونم با تبلت و گوشی وصل بشم بهش؟!
و اینکه نرم افزاری که شما میگین کدومه؟!
تشکر سمت راست هستش زیر اسم کاربری :دی
در ضمن روی بریج فقط میشه با یه سیستم وصل شد
در ضمن اون نرم افزار هم فقط رو ویندوز کار میکنه و میگردم پیدا میکنم همینجا قرار میدم

punisheram
11-02-2014, 18:10
تشکر سمت راست هستش زیر اسم کاربری :دی
در ضمن روی بریج فقط میشه با یه سیستم وصل شد
در ضمن اون نرم افزار هم فقط رو ویندوز کار میکنه و میگردم پیدا میکنم همینجا قرار میدم
دکمشو پیدا کردم! :n02:
مثکه رو اندروید نرم افزار PPPoE هست که بشه باهاش وصل شد ولی خوب کار نمیکنه و باید گوشی روت بشه!
آقا هم لینکشو پیدا کردی واسم بزار! دمت گرم

chubin009
11-02-2014, 19:19
سلام من چند روز پیش یک خط adsl ثبت نام کردم (مخابرات) ، بعد از اینکه مودم رو کانفیگ کردم چراغ پاور روشنه ولی چراغ adsl همش چشمک میزنه و چراغ اینترنت کلا خاموشه و چراغ lan چشمک میزنه . زنگ زدم پشتیبانی مخابرات ، گفتن سروس شما راه اندازی شده ولی نمیدونم مشکل از چیه ؟ خط رو تست کرم وصل بود (بوق آزاد میزد) و کابل lan هم چراغش روشنه هم روی مودم هم روی مین برد ، به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه ؟ممنون

hamed29
11-02-2014, 21:49
سلام من چند روز پیش یک خط adsl ثبت نام کردم (مخابرات) ، بعد از اینکه مودم رو کانفیگ کردم چراغ پاور روشنه ولی چراغ adsl همش چشمک میزنه و چراغ اینترنت کلا خاموشه و چراغ lan چشمک میزنه . زنگ زدم پشتیبانی مخابرات ، گفتن سروس شما راه اندازی شده ولی نمیدونم مشکل از چیه ؟ خط رو تست کرم وصل بود (بوق آزاد میزد) و کابل lan هم چراغش روشنه هم روی مودم هم روی مین برد ، به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه ؟ممنون

مودم رو کانفیگ کردید؟

یه سوال هم خودم دارم:

مودم وایرلس دارم. از طریق PC نمیتونم به اینترنت وصل بشم درحالیکه از طریق وایرلس (لپ تاپ) میشه وصل شد.
تمام چراغ ها روشن هستن.
این پیغام ها حاصل diagnose کانکشن هست:

مشکل چیه؟ چکار باید بکنم؟
ضمناً درایورها همه نصب هستم و هیچ مشکلی ندارن!

fanoostalaei
11-02-2014, 21:49
مودمتون درست تنظیم نشده !!!
اگر چراغ اینترنت خاموشه یعنی اینکه اصلا دیتا رد و بدل نمیشه !!! و چشمک زده به معنای ارتباط داشتم با سیستم هستش

fanoostalaei
11-02-2014, 21:51
سلام؛ مودم وایرلس دارم. از طریق PC نمیتونم به اینترنت وصل بشم درحالیکه از طریق وایرلس (لپ تاپ) میشه وصل شد.
تمام چراغ ها روشن هستن.
این پیغام ها حاصل diagnose کانکشن هست:
مشکل چیه؟ چکار باید بکنم؟
ضمناً درایورها همه نصب هستم و هیچ مشکلی ندارن!

مودمتون 4 پورت هست ؟ اگر آره با پورت های دیگه تست کردید ؟
با توجه به پیغام ویندوز اگر با یه سیستم دیگه تست کنید (با لن ) باید کار کنه !!! تست کردید؟

jamal9
12-02-2014, 11:11
داداش fanoostalaei اینترنتم وصل شدا ...امروز صوب زنگ زدم پسورد و یوذرو گرفتم بعد اون وی سی ای و پی سی ای هم گفت 0 و33 اینارو تنظیم کردم بازم چراغ اینترنت خاموش بود ..دوباره زنگ زدم گفت که مودم رو یه نیم ساعت خاموش کن ..شمارمو هم گرفت ..بعد که روشن کردم دیدم درست شده ای جان :n19::n20::n02:
میگم داداش سرعتش میانگین 15 هستش ...چرا کمه اخه؟ من 256 نامحدود گرفتم ..ولی مگه نباید برسه به 30؟ عاقا من از دستشون شکایت میکنم:n03:

hamed29
12-02-2014, 12:57
مودمتون 4 پورت هست ؟ اگر آره با پورت های دیگه تست کردید ؟
با توجه به پیغام ویندوز اگر با یه سیستم دیگه تست کنید (با لن ) باید کار کنه !!! تست کردید؟

آره، 4 پورت هست.
با پورت های دیگه هم تست کردم ولی نمیتونم با pc وصل بشم.

با lan تونستم با لپ تاپ مودم رو کانفیگ کنم ولی بعد از کانفیگ نمیشد به اینترنت وصل شد:n13: ( با وایرلس ولی میشد )

fanoostalaei
12-02-2014, 14:42
دکمشو پیدا کردم! :n02:
مثکه رو اندروید نرم افزار PPPoE هست که بشه باهاش وصل شد ولی خوب کار نمیکنه و باید گوشی روت بشه!
آقا هم لینکشو پیدا کردی واسم بزار! دمت گرم
وست عزیز اینم لینک نرم افزار که گفته بودم

داداش fanoostalaei اینترنتم وصل شدا ...امروز صوب زنگ زدم پسورد و یوذرو گرفتم بعد اون وی سی ای و پی سی ای هم گفت 0 و33 اینارو تنظیم کردم بازم چراغ اینترنت خاموش بود ..دوباره زنگ زدم گفت که مودم رو یه نیم ساعت خاموش کن ..شمارمو هم گرفت ..بعد که روشن کردم دیدم درست شده ای جان :n19::n20::n02:
میگم داداش سرعتش میانگین 15 هستش ...چرا کمه اخه؟ من 256 نامحدود گرفتم ..ولی مگه نباید برسه به 30؟ عاقا من از دستشون شکایت میکنم:n03:
خوب به سلامتی :دی
این چند روزه نت بدجوری خراب شده
درست میشه

آره، 4 پورت هست.
با پورت های دیگه هم تست کردم ولی نمیتونم با pc وصل بشم.

با lan تونستم با لپ تاپ مودم رو کانفیگ کنم ولی بعد از کانفیگ نمیشد به اینترنت وصل شد:n13: ( با وایرلس ولی میشد )
احتمال زیاد ایراد از تنظیمات کارت شبکه لن سیستم شما هست
براش که آی پی یا دی ان اس ست نکردید ؟
اگر همه چی درست هست کارت شبکه رو unistall و دوباره نصب کنید ببینید درست میشه

m_sport
12-02-2014, 15:24
سلام
مودم لینکسیس 120 دارم.....چطور مبشه فهمید هر کسی چقدر دانلود یا مصرف داشته از این مودم؟!

fanoostalaei
12-02-2014, 15:37
سلام
مودم لینکسیس 120 دارم.....چطور مبشه فهمید هر کسی چقدر دانلود یا مصرف داشته از این مودم؟!
دقیق نمیدونم ولی اگر مودم این قابلیت رو داشته باشه تو قسمت status و static قرار میده

chubin009
12-02-2014, 18:12
مودمتون درست تنظیم نشده !!!
اگر چراغ اینترنت خاموشه یعنی اینکه اصلا دیتا رد و بدل نمیشه !!! و چشمک زده به معنای ارتباط داشتم با سیستم هستش

من طبق دستورالعمل های توی اینترنت کانفیگش کردم . میشه بیشتر توضیح بدین ؟ مگه برای اتصال نباید چراغ dsl ثابت روشن بشه ؟

ahriman323
12-02-2014, 18:33
من طبق دستورالعمل های توی اینترنت کانفیگش کردم . میشه بیشتر توضیح بدین ؟ مگه برای اتصال نباید چراغ dsl ثابت روشن بشه ؟

به چراغ DSL باید روشن و ثابت باشه که نشان دهنده ارتباط با DSLAM توی مرکز مخابرات هست اگر ثابت نیست باید تمام اتصالات ورودی ساختمان را قطع کنید و مودم را با اسپلیتر و بدون اسپلیتر به سیم ورودی تلفن وصل کنید و تست کنید اگر همچنان ثابت نشد باید با پشتیبانی ISP تماس بگیرید تا اعلام خرابی کنند و از سمت مرکز مخابرات تست و بررسی کنند مشکلتون را...
چراغ اینترنت هم نشان دهنده اتصال به اینترنت می باشد که دوستمون اشاره کردند

hamed29
12-02-2014, 18:36
احتمال زیاد ایراد از تنظیمات کارت شبکه لن سیستم شما هست
براش که آی پی یا دی ان اس ست نکردید ؟
اگر همه چی درست هست کارت شبکه رو unistall و دوباره نصب کنید ببینید درست میشه

سیستم رو RESTORE کردم درست شد
IP , dns اختصاص داده بودم
به هر حال درست شد؛ از راهنماییتون ممنون

chubin009
12-02-2014, 18:50
سیم تلفن که بیرون خونه اس دو رشته ایه ، ولی سیم تلفن که سرش سوکت داره 4 رشته ای ، چه جوری میشه مودم رو به سیم دو رشته ای بیرون وصل کرد ؟

hamed29
12-02-2014, 18:58
راستی وقتی میخواستم مودم از طریق وایرلس کانفیگ کنم پیغام داد که یه کد رو وارد کنم. ادامه ی پیغام این بود که کد 8 رقمی پشت مودم نوشته شده ولی من هر چی گشتم کدی پیدا نکردم واسه همین مجبورر شدم کابل Lan رو به سیستم وصل کنم.
این کد 8رقمی چی هست؟ از کجا باید پیدا کنم؟

مودم: Alfex wifi 2000

PARSFACE
12-02-2014, 22:30
سلام من مودم ازتک داارم از همون اول ک گرفتم مدام قط میشه یا چراغ نت خاموش یا ثابت میشه ضمنا اصلا هم برد نداره یعنی ازین اتاق بری اتاق ببغلی قط میشه و آنتن نمیرسه.

باید چیکار کنم مشکل از چیه؟

و آیا مودم هم اورکلاک میشه؟

fanoostalaei
12-02-2014, 22:42
سیم تلفن که بیرون خونه اس دو رشته ایه ، ولی سیم تلفن که سرش سوکت داره 4 رشته ای ، چه جوری میشه مودم رو به سیم دو رشته ای بیرون وصل کرد ؟
موردی نداره شما اون 4 تا رشته رو به ترتیب وصل کن درست میشه !!!

راستی وقتی میخواستم مودم از طریق وایرلس کانفیگ کنم پیغام داد که یه کد رو وارد کنم. ادامه ی پیغام این بود که کد 8 رقمی پشت مودم نوشته شده ولی من هر چی گشتم کدی پیدا نکردم واسه همین مجبورر شدم کابل Lan رو به سیستم وصل کنم.

کد 8 رقمی؟
تا حالا همچین موردی ندیدم !! میشه از اون صفحه عکس بگیرید و اینجا بذارید ؟

سلام من مودم ازتک داارم از همون اول ک گرفتم مدام قط میشه یا چراغ نت خاموش یا ثابت میشه ضمنا اصلا هم برد نداره یعنی ازین اتاق بری اتاق ببغلی قط میشه و آنتن نمیرسه.

باید چیکار کنم مشکل از چیه؟

و آیا مودم هم اورکلاک میشه؟
خط شما نویز داره به خاطر همین قطع و وصل میشه
نه خیر وایرلس رو نمیشه اورکلاک کرد
در ضمن طریقه نصب مودم های وایرلس و وایمکس طوری هست که باید دست کم 1 متر از سطح زمین بالاتر باشن تا بتونن بهتر آنتن دهی داشته باشن

سیستم رو RESTORE کردم درست شد
IP , dns اختصاص داده بودم
به هر حال درست شد؛ از راهنماییتون ممنون
خواهش میکنم
ولی با پاک کردن اون IP هم درست میشد
در هر حال بهتر که درست شد:n12:

ahriman323
12-02-2014, 22:44
دو سیم وسط سوکت تلفن لازم هست

ahriman323
12-02-2014, 22:50

پشت مودم یه کد 8 رقمی هست به نام پین ، در صورتی که برای اولین بار بخواید از طریق وایرلس مودم را کانفیگ کنید باید اون کد را وارد کنید

با کابل اگر وصل کنید دفعه اول نیاز به وارد کردن کد 8رقمی که پشت مودم نوشته شده نیست

fanoostalaei
12-02-2014, 22:55
پشت مودم یه کد 8 رقمی هست به نام پین ، در صورتی که برای اولین بار بخواید از طریق وایرلس مودم را کانفیگ کنید باید اون کد را وارد کنید

با کابل اگر وصل کنید دفعه اول نیاز به وارد کردن کد 8رقمی که پشت مودم نوشته شده نیست
اولین باره که من همچین موردی رو میبینم !!!! :n13:
واقعا ؟ ولی برا من پیش نیومده تا حالا ها !!!
همه مودم ها اینجورین؟؟:n02:

PARSFACE
12-02-2014, 23:13
خط شما نویز داره به خاطر همین قطع و وصل میشه
نه خیر وایرلس رو نمیشه اورکلاک کرد
در ضمن طریقه نصب مودم های وایرلس و وایمکس طوری هست که باید دست کم 1 متر از سطح زمین بالاتر باشن تا بتونن بهتر آنتن دهی داشته باشن

فاصله داره روی میز روی باند گذاشتمش (مشکل ازین نیست؟)
نویزگیر هم استفاده کردم اما مشکل حل نشد؟
سرعت نت هم خیلی پایینه اگه دانلود منیجر نباشه یه فایل 1 مگابایتی هم نمیشه دانلود کرد:n03:

fanoostalaei
12-02-2014, 23:19
فاصله داره روی میز روی باند گذاشتمش (مشکل ازین نیست؟)
نویزگیر هم استفاده کردم اما مشکل حل نشد؟
سرعت نت هم خیلی پایینه اگه دانلود منیجر نباشه یه فایل 1 مگابایتی هم نمیشه دانلود کرد:n03:
بهتره که حدالامکان از وسایل برقی که موج منتشر میکنن دورتر بذاری
مثلا من خودم چون میزم مخصوص کامپیوتر هست گذاشتم بالای پرینترم که از همه وسایل برقی تو اتاق بالاتره
در ضمن از کدوم شرکت نت دارید؟
چند روزی هست که کیفیت نت افت خیلی شدید داره مشکل شما هم به همین علت هست

PARSFACE
12-02-2014, 23:26
مخابرات هستش

مشکل من حداقل سه ماهه ک ادامه داره (ازوقتی مودمو راه انداختم همین بود)

کلا مودم ازتک چطوره؟

وقتی با Bridgeاستفاده میکنم دیگه چراغ نت مودم روشن نمیشه دائم خاموش میمونه این عادیه؟واینکه تو این حالت میشه بدون روشن شدن و کانکت شدن پی سی از وایرلس مودم استفاده کرد؟

fanoostalaei
12-02-2014, 23:33
مخابرات هستش

مشکل من حداقل سه ماهه ک ادامه داره (ازوقتی مودمو راه انداختم همین بود)

کلا مودم ازتک چطوره؟

وقتی با Bridgeاستفاده میکنم دیگه چراغ نت مودم روشن نمیشه دائم خاموش میمونه این عادیه؟واینکه تو این حالت میشه بدون روشن شدن و کانکت شدن پی سی از وایرلس مودم استفاده کرد؟
البته قدرت آنتن دهی مودم شما کمه ولی این انتن دهی بسته به محیط هم فرق میکنه
تو حالت بریج فقط یه سیستم میتونه وصل بشه و لاغیر

PARSFACE
12-02-2014, 23:54
البته قدرت آنتن دهی مودم شما کمه ولی این انتن دهی بسته به محیط هم فرق میکنه
تو حالت بریج فقط یه سیستم میتونه وصل بشه و لاغیر

درسته حق باشماست وصل میشه اما کار نمیده ممنون از شما.

پس بنظر شما مودم ایرادی نداره درسته؟

ی سوال دیگه هم داشتم آیا از طریق یو اس بی پشت مودم میشه یه فلش رو اجرا کرد و چیزی تو فلش ریخت یا بلعکس؟اگه میشه چطور؟

کلا کارش چیه ؟

fanoostalaei
12-02-2014, 23:59
درسته حق باشماست وصل میشه اما کار نمیده ممنون از شما.

پس بنظر شما مودم ایرادی نداره درسته؟

ی سوال دیگه هم داشتم آیا از طریق یو اس بی پشت مودم میشه یه فلش رو اجرا کرد و چیزی تو فلش ریخت یا بلعکس؟اگه میشه چطور؟

کلا کارش چیه ؟
خواهش میکنم
عرض کنم که اون پورت USB برای به اشتراک گذاری هارد و استفاده از مودم های 3G هستش

PARSFACE
13-02-2014, 00:11
ممنون که ب سوالات بنده جواب دادی دوست من (گزینه تشکر کم بود):n12:

fanoostalaei
13-02-2014, 00:12
ممنون که ب سوالات بنده جواب دادی دوست من (گزینه تشکر کم بود):n12:
خواهش میکنم دوست عزیز نه تنها برای من بلکه همه دوستان برای خودشون احساس وظیفه میکنن که جواب بدن

punisheram
13-02-2014, 00:24
وست عزیز اینم لینک نرم افزار که گفته بودم

شرمنده دادا
الان من لینکو نمیبینم!

fanoostalaei
13-02-2014, 00:28
شرمنده دادا
الان من لینکو نمیبینم!
شرمنده داداش یادم رفته بود لینک رو قرار بدم :دی

punisheram
13-02-2014, 01:09
شرمنده داداش یادم رفته بود لینک رو قرار بدم :دی

ایـــــــــــــــول دادا، دمت گرم
لایسنس واسش موجود نیست؟!
یکم باهاش کار کنم ببینم یاد میگیرم

peyman_2012
13-02-2014, 13:57
سلام

دوستان طول کابل تلفن اگر دور و ور 5 یا 6 متر باشه مشکلی از لحاظ نویز ایجاد نمیکنه ؟
در کل تا حداکثر چند متر توصیه میشه ؟

مرسی .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fanoostalaei
14-02-2014, 23:51
سلام

دوستان طول کابل تلفن اگر دور و ور 5 یا 6 متر باشه مشکلی از لحاظ نویز ایجاد نمیکنه ؟
در کل تا حداکثر چند متر توصیه میشه ؟

مرسی .:n16:
نه موردی نیست
من خودم تو بعضی موارد تا 10 متر هم استفاده کردم و هیچ نویزی هم نداشت نکته مهم نوع اتصالات هست که خوب باشه

hossein019940
15-02-2014, 00:14
نه موردی نیست
من خودم تو بعضی موارد تا 10 متر هم استفاده کردم و هیچ نویزی هم نداشت نکته مهم نوع اتصالات هست که خوب باشه
در تکمیل صحبت حسین جان باید بگم من تا 17 متر سیم کشیدم موردی.متراز معنی نداره کیفیت سیم تاثیر داره .اگر بتونی سیم اصلی مخابرات که مسش هم قوی هست بگیری خیلی عالی هست.البته سیم رو شبیه اون میزنن ولی داخلش پوسیده یا سیم ضعیف هست

esi222
15-02-2014, 00:45
سلام
مودم TP-Link 8951ND دارم که فقط میشه یا با Wi-Fi کانکت شد یا LAN !
وقتی رو حالت PPPoE میذارم و Bridge Interface رو Deactivated باشه،فقط وای فای کانکت میشه ولی با پورت Rj45 کانکت نمیشه ارور 691 میده.
حالا وقتی رو بریج میذارم دیگه با تبلت (وای فای) کانکت نمیشه و فقط میشه با LAN کانکت شد.
یعنی یا وای فای یا پورت LAN.همزمان نمیشه !
جایی از کانفیگ مورد داره؟
همه جوره تست کردم
(یه تاپیک در این رابطه تو همین قسمت زدم اما دوستان گفتن اینجا مطرح کنم)
اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ahriman323
15-02-2014, 01:25
سلام
مودم TP-Link 8951ND دارم که فقط میشه یا با Wi-Fi کانکت شد یا LAN !
وقتی رو حالت PPPoE میذارم و Bridge Interface رو Deactivated باشه،فقط وای فای کانکت میشه ولی با پورت Rj45 کانکت نمیشه ارور 691 میده.
حالا وقتی رو بریج میذارم دیگه با تبلت (وای فای) کانکت نمیشه و فقط میشه با LAN کانکت شد.
یعنی یا وای فای یا پورت LAN.همزمان نمیشه !
جایی از کانفیگ مورد داره؟
همه جوره تست کردم
(یه تاپیک در این رابطه تو همین قسمت زدم اما دوستان گفتن اینجا مطرح کنم)
اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

وقتی در حالت PPPoE کانفیگ می کنید نیاز به کانکشن نیست مودم خودش به اینترنت وصل میشه
تنظیمات شبکتون را چک کنید اگر دستی هست روی اتوماتیک بگذارید.

esi222
15-02-2014, 01:30
وقتی در حالت PPPoE کانفیگ می کنید نیاز به کانکشن نیست مودم خودش به اینترنت وصل میشه
تنظیمات شبکتون را چک کنید اگر دستی هست روی اتوماتیک بگذارید.

بله درست می فرمایید.اما جواب نمیده
اتوماتیک هستش اونم :n03:

m.b.z
15-02-2014, 18:52
مشکل با مودم TD-W8951ND سلام
چند وقتیه این مشکل رو دارم که از طریق 192.168.1.1 نمیتونم وارد تنظیمات مودم بشم
حتما باید یا خاموش و روشن کنم یا اینکه باید از طریق پشت مودم ریستش کنم
firmware جدید هم براش اومده، به روزرسانی هم کردم ولی بازم همون شرایط هست
بعد از اینکه ریستش میکنم برای دفعه اول که میخوام یوزر و پسورد رو بهش بدم باز میشه ولی بعد از اون دیکه نه
مشکل از چی میتونه باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

farokhe
15-02-2014, 19:14
مشکل با مودم TD-W8951ND

سلام
چند وقتیه این مشکل رو دارم که از طریق 192.168.1.1 نمیتونم وارد تنظیمات مودم بشم
حتما باید یا خاموش و روشن کنم یا اینکه باید از طریق پشت مودم ریستش کنم
firmware جدید هم براش اومده، به روزرسانی هم کردم ولی بازم همون شرایط هست
بعد از اینکه ریستش میکنم برای دفعه اول که میخوام یوزر و پسورد رو بهش بدم باز میشه ولی بعد از اون دیکه نه
مشکل از چی میتونه باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز منم این مودمو داشتم ولی واسه من بعد یکی دوساعت کارکردن هنگ میکرد و باید روشن خاموشش میکردی من که راضی نبودم فرستادمش گارانتی با یکی نو تعویض کردن البته 7 تومان هم از بابت هزینه ازم گرفتن حالا میترسم بازش کنم همینطور سفلون بسته است و میخوام بفروشمش اون طور که بقیه هم میگن این نوع مودم چیپش ضعیف بوده و مرجوعی زیاد داشته

m.b.z
15-02-2014, 19:24
سلام دوست عزیز منم این مودمو داشتم ولی واسه من بعد یکی دوساعت کارکردن هنگ میکرد و باید روشن خاموشش میکردی من که راضی نبودم فرستادمش گارانتی با یکی نو تعویض کردن البته 7 تومان هم از بابت هزینه ازم گرفتن حالا میترسم بازش کنم همینطور سفلون بسته است و میخوام بفروشمش اون طور که بقیه هم میگن این نوع مودم چیپش ضعیف بوده و مرجوعی زیاد داشته
منم اون قضیه بردن به گارانتی رو داشتم
برای منم بعد از 3 روز به مشکل خورد. ولی این یکی تا این اواخر بدون مشکل بود
ولی چند وقته اصلا صفحه config مودم باز نمیشه
اینترنت وصله و وایرلس هم بدون مشکل کار میکنه ولی نمیتونم وارد تنظیمات مودم بشم

Khazuk
15-02-2014, 22:37

سلام
اگر آخرین فریم ور ریختی همچین آدرسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] وارد کن البته بدون http ببین جواب میده چون من با 192.168.1.1 خالی مشکل دارم بعد با اون آدرس اگر پسورد اشتباه وارد کردی و لاگین کردی تا 10 مین نمیتونی وارد بشی

leo.unique
15-02-2014, 22:43

با اینکه خودم هم W8951ND دارم و بدون مشکل کار میکنه اما با دیدن چنین پستهایی حالم ازش بهم خورده :n21:

m.b.z
15-02-2014, 22:47
سلام
اگر آخرین فریم ور ریختی همچین آدرسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] وارد کن البته بدون http ببین جواب میده چون من با 192.168.1.1 خالی مشکل دارم بعد با اون آدرس اگر پسورد اشتباه وارد کردی و لاگین کردی تا 10 مین نمیتونی وارد بشی

ممنون
با لینکی که دادید تونستم وارد بشم

zadis
15-02-2014, 22:48
نوشته شده توسط zadis
سلام من مودم 2750u خریدم ........اینترت وایرلس دارم وهمونایی که با کابل لن از بلای خونی میاد .......حالا این مودمو وصل کردم وای فای اینترنت دارم ولی تو کامپیوتر ندارم چیکار باید بکنم . چه تنظیماتی رو باید انجام بدم . که تو کامپیوتر هم وصل شه اینترنت .جالبه این که بعضی وقتا وصله ولی قطع و صل میشه .ممکنه مشکل چی باشه .اخه وای فتی اصلا قطع نمیشه .کابلو عوض کردم مکل کابل نبود......................ممنون

esi222
15-02-2014, 23:42
نوشته شده توسط zadis
سلام من مودم 2750u خریدم ........اینترت وایرلس دارم وهمونایی که با کابل لن از بلای خونی میاد .......حالا این مودمو وصل کردم وای فای اینترنت دارم ولی تو کامپیوتر ندارم چیکار باید بکنم . چه تنظیماتی رو باید انجام بدم . که تو کامپیوتر هم وصل شه اینترنت .جالبه این که بعضی وقتا وصله ولی قطع و صل میشه .ممکنه مشکل چی باشه .اخه وای فتی اصلا قطع نمیشه .کابلو عوض کردم مکل کابل نبود......................ممنون
سلام داداش.مبارکه.
چند خریدی؟ وایرلس تا چند متر جواب میده؟
کانفیگ مودمت رو رو حالت PPPoE بذار و کانکشن PC رو Delete کن بعدش PC رو ریست کن بعد از بالا اومدن مستقیم باید به اینترنت وصل شده باشی.
موفق باشی.

zadis
16-02-2014, 00:10
115 خریدم گارانتی ایزی بردش هی بدک نیست البته اگه مثل خونه ما بتن نباشه ... مودم ppp0e هست . فعلا درست شده . حالا خدا کنه دوباره خراب نشه .ممنون

esi222
16-02-2014, 00:15
115 خریدم گارانتی ایزی بردش هی بدک نیست البته اگه مثل خونه ما بتن نباشه ... مودم ppp0e هست . فعلا درست شده . حالا خدا کنه دوباره خراب نشه .ممنون
نگفتی چند متر رو جواب میده ها

leo.unique
16-02-2014, 00:27
زیر صد تومن نبود مگه ؟؟!!:n27:

farokhe
16-02-2014, 11:17
زیر صد تومن نبود مگه ؟؟!!:n27:
من 98 گرفتم سیاهشو من که راضی نیستم نویز پذیره و فریمرش قدیمیه و جدید واسش نیومده ای پی رو دیر میشناسه دی سی میشه بردشم راضی کننده نیست میگن 8968 بهتره دوستانی که تجربه کار باهاش دارن نظر بدن

mohammad.asghari
16-02-2014, 11:53
سلام میخوام یه مودم میخوام بهم معرفی کنید با قیمت مناسب و مودم با کیفیت خوب

با موبایلم زیاد وصل میشم با لب تابم همینطور.یه چندتا مودم خوب تو رنج 80-90 لطفا بهم معرفی کنید.(بعد میگم برای وصل شدن موبایل به نت باید وای فای رو روشن کنم هر مودم وایرلسی بگیرم که مشکلی نداره اره؟)
ممنون

leo.unique
16-02-2014, 13:24
من 98 گرفتم سیاهشو من که راضی نیستم نویز پذیره و فریمرش قدیمیه و جدید واسش نیومده ای پی رو دیر میشناسه دی سی میشه بردشم راضی کننده نیست میگن 8968 بهتره دوستانی که تجربه کار باهاش دارن نظر بدن
ای کاش سفیدشو میخریدی:n27: اگه خواستی 8968 بخری توجه کن ورژن دو باشه هرچند بطورکلی آمار خرابیهای مودمهای تی پی جدیدا زیاد شده