PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71

mehdi313
07-10-2013, 12:42
سلام
اتفاقا مودم منم همینه یه چند وقتیه مشکل داره
دائما ریست میکنه
یه مودم دیگه استفاده کردم مشکلی نداشت
شما هم اگه میتونی مودم یه نفر قرض بگیر ببین شاید مشکل شما هم همین باشه
هنوز تست نکردم باید برم خونه
اگر اون مودم هم مشکل داشت احتمالا باید از ISP باشه ولی اگه مشکل از مودم خودم باشه چی؟

Armin.Computer
07-10-2013, 15:23
سلام
من مودم TP-Link TD-8811 دارم تا 2 روز پیش مشکلی نداشت دیشب دیدم چراغ ADSL روشن میشه قبل از اینکه چراغ Internetش روشن بشه دوباره خاموش میشه اما بعد از 15 دقیقه به اینترنت وصل شد اما امروز هرکاری که می کنم چراغ ADSL، پنج ثانیه روشن میشه ولی دوباره خاموش میشه. مودم رو دوباره کانفیگ کردم نشد. ممکنه مشکل سخت افزاری باشه؟
راهنماییم کنید
با سپاس فراوان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شاید خط نویز داشته باشه
این تاپیک هست:
بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قیمت حول و حوش 100 تومن یا کمتر
کدوم برند بهتره
TP-LINK یا D-LINK؟

از خود isp هم می تونید بپرسید که با کدوم هماهنگ تره
ولی فکر نکنم فرق زیادی داشته باشن مشکل خاصی پیش بیاد
من افراد رو که میبینم بیشتر دنبال tplink هستن

G.R.E.E.N
07-10-2013, 15:39
شاید خط نویز داشته باشه
این تاپیک هست:
بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از خود isp هم می تونید بپرسید که با کدوم هماهنگ تره
ولی فکر نکنم فرق زیادی داشته باشن مشکل خاصی پیش بیاد
من افراد رو که میبینم بیشتر دنبال tplink هستن
میشه دو مدل پیشنهاد بدین
از هر دو برند

Armin.Computer
07-10-2013, 22:51
میشه دو مدل پیشنهاد بدین
از هر دو برند

راستش مدل های زیادن
کمترینش هم امکانات نسبتا خوبی داره
وضعیت الان قیمت رو دقیق ندارم
یک مودم بگیر که وایرلس خوب باشه فکر کنم با این رنج قیمت تک آنته بتونی بخری
بعضی ها شاید 1 پورت شبکه داشته باشه
مراقب باش اگر استفاده بیش از 1 پورت شبکه داری
4 پورت بگیری
فکر نکنم خیلی هم اختلاف قیمت داشته باشن
تو این سایت های خرید اینترنتی هم راحت می تونی یک قیمت به دست بیاری برای خرید

ahriman323
09-10-2013, 01:07
قیمت حول و حوش 100 تومن یا کمتر کدوم برند بهتره
TP-LINK یا D-LINK؟ یه مدل مودم ایسوس هست سایت دیجی کالا 16 تومن تخفیف زده بررسی کنید اگه مناسبه بگیرید Asus Wireless-N150 ADSL Modem Router DSL-N10

MasoudBJ
11-10-2013, 07:58
سلام
اگر من یکی از این کارت شبکه هایی که وایرلس هم داره بگیرم و به کامپیوتر وصل کنم و با وایرلسش به اینترنت وصل بشم
آیا پینگم زیاد میشه؟ اگر آره چقدر؟ اینترنت هم شاتل هست
و سرعت هم کم میشه؟ این یکی چقدر؟
ممنون

Armin.Computer
11-10-2013, 14:20
سلام
اگر من یکی از این کارت شبکه هایی که وایرلس هم داره بگیرم و به کامپیوتر وصل کنم و با وایرلسش به اینترنت وصل بشم
آیا پینگم زیاد میشه؟ اگر آره چقدر؟ اینترنت هم شاتل هست
و سرعت هم کم میشه؟ این یکی چقدر؟
ممنون

راستش من که لپ تاپ دارم و فاصله تا مودم هم حدودا دو متر هست تغییر خاصی رو ندیدم
سرعت هم که اگر برای اینترنت میگی
نباید فکر کنی
اینترنت مگه خودش چه قدر سرعت داره
مودم های رایج بازار الان حداقل پهنای باندشون در وایرلس باید 54 مگ باشه
اینترنت شما خیلی خیلی خیلی باشه چه قدره؟
ولی تحقیق بیشتر هم خوبه
موفق باشید

ahriman323
12-10-2013, 01:15
۶ قابلیت بسیار مفید مودم‌های وایرلس و روترها

اگر فکر می‌کندی که تنها قابلیت یک روتر بی سیم (wireless router) این است که کامپیوتر و لپ‌تاپ را به اینترنت وصل کنید، اشتباه می‌کنید و امکانات بسیار خوبی را از دست می‌دهید. درست است که کار اصلی آن اتصال اینترنتی است اما کارهای دیگری هم می‌کند که بسیار مفید است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به گزارش سه نسل ، لاگین کردن در یک روتر ممکن است ساده یا مشکل باشد، صفحات مختلف و تنظیمات متنوعی در روتر وجود دارد که اگر درست نباشند، ممکن است اتصال شما به اینترنت قطع شود.
در این مقاله به بررسی ۷ مورد از مفیدترین قابلیت‌های یک روتر که در بیشتر محصولات امروزی وجود دارد، می‌پردازیم. تغییر دادن تنظیمات شاید کمی خطرناک باشد و بهتر است خوب دقت کنید تا با مشکل خاصی مواجه نشوید.

Security Encription یا رمزگذاری امنیتی

مهم‌ترین قابلیت یک روتر رمزگذاری امنیتی است. در واقع بیشتر کاربران با رمزگذاری آشنا هستند ولی برای تازه‌کاران بسیار مهم است که برای اتصال وایرلس به روتر خود، رمز انتخاب نمایند. اگر رمز وایرلس انتخاب نکنید، ممکن است همسایه‌های نزدیک به صورت وایرلس از روتر شما استفاده کنند و علاوه بر اتصال به اینترنت، به اطلاعات مشترک شده‌ی کامپیوتر شما دسترسی یابند.
وقتی در بخش‌های مختلف تنظیمات یک روتر گشت‌و‌گذار می‌کردید احتمالاً با بخشی به نام Wireless Security (یا چنین اسمی) روبرو شده‌اید. در این بخش می‌توانید نوع رمز‌گذاری را انتخاب کنید. WEP، WPA، WPA-2 انواع مختلف رمزگذاری است که WEP ضعیف‌ترین حالت و WPA-2 قوی‌ترین و در عین حال کند‌ترین نوع رمز‌گذاری است. در مصارفت خانگی معمولاً بهترین انتخاب WPA2 است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
همیشه حواستان به رمز وایرلس باشد، مبادا کسی آن را -- کند و علاوه بر استفاده از پهنای باند و ترافیک اینترنت شما، کارهای غیرقانونی دیگر انجام دهد.

فیلتر کردن از طریق MAC Adress

وقتی در شبکه هستید، مشخصه‌ی یکتایی به نام مک اَدرس (Media Access Control address یا آدرس کنترل دسترسی به محتوا) به کامپیوتر و لپ‌تاپ شما اختصاص می‌یابد. وسایل دیگر مثل گوشی و کنسول بازی شما هم چنین آدرس یکتایی خواهند داشت، هر چیزی که در شبکه باشد یک مک ادرس خاص دارد.
فیلتر کردن MAC قابلیتی است که توسط آن می‌توانید دسترسی یک یا چند آدرس خاص را به شبکه تغییر دهید. روترهای امروزی می‌توانند دسترسی یا عدم دسترسی هر مک ادرس را به طور خاص تغییر دهند ولی روترهای قدیمی‌تر این کار را در مورد یک لیست آدرس‌ها انجام می‌دادند و به صورت تک‌تک نمی‌شد دسترسی را مشخص کرد.
برای داشتن بالاترین امنیت طبیعی است که باید تنها مک ادرس وسایل الکترونیکی خودتان اجازه‌ی دسترسی داشته باشند. البته مشکلی که پیش می‌آید در مورد دوستان شماست، آنها نمی‌توانند به روتر دسترسی پیدا کنند پس راه دیگر این است که تنها اجازه‌ی دسترسی مک ادرس‌های مشخصی را ممنوع کنید. انتخاب با شماست!

Port Forwarding

در اینترنت تمام بسته‌های اطلاعات دارای یک IP مقصد و یک پورت هستند، IP چیزی است که یک کامپیوتر یا دستگاه را مشخص می‌کند، در کنار IP یک پورت هم وجود دارد که نشان می‌دهد بسته‌ی اطلاعات مورد نظر باید برای چه نرم‌افزاری ارسال شود.
مثلاً در یک بازی آنلاین برخی بسته‌های مربوط به بازی به IP شما و یک پورت خاص ارسال شده و بسته‌های دیگر اطلاعات که به سرویس چت داخل بازی مربوط هستند نیز به پورت دیگری ارسال می‌شوند و در نتیجه دسته‌های مختلف اطلاعات در بازی، با پورت‌های مختلف متمایز خواهند شد.
روتر شما در اینترنت خود یک IP مشخص دارد، روتر اطلاعات دریافت شده را برای وسایل مختلف فُروِد (Forward یا اصطلاح فارسی آن فروارد) می‌کند. معمولاً روترها تا این اندازه هوشمند هستند که این‌کار را خودکار انجام بدهند اما گاهی مجبور می‌شوید این کار را به صورت دستی انجام دهید و پورت‌ها را فرود کنید.
معمولاً نرم‌افزارهایی که محدوده‌ی غیرمعمولی از پورت‌ها را استفاده می‌کنند (مثل بازی‌ها) نیاز به فرود دستی پورت‌ها دارند. هاست سرورها هم همین‌طور هستند. همیشه حواستان به کانکشن‌های (اتصالات) ناموفق باشد، شاید مجبور به فرود کردن دستی برخی پورت‌های روتر شوید.

Quality of Service و Wi-Fi Multimedia

کار QOS یا Quality of Service این است که تقدم و تأخر برخی بسته‌های داده را نسبت به برخی دیگر مشخص کند. وقتی با اینترنت کار می‌کنید، داده‌های مختلفی مربوط به وب‌سایت‌ها، تورنت‌ها، بازی‌های ویدیویی، سرویس‌های گفت‌وگو، آپدیت‌ها و …. دریافت می‌شود. اگر حالتی پیش بیاید که فعالیت شبکه زیاد شود، تقدم و تأخر داده‌ها را می‌توان تعیین کرد.
به عنوان مثال وقتی توسط QOS اولویت بیشتری برای World of Warcraft نسبت به سرویس چت دهید، وقتی روتر با بسته‌های مختلف داده روبرو شود و بخواهد آن را مرتب کرده و ارسال کند، ابتدا بسته‌های مربوط به بازی مذکور را می‌فرستد و وقتی کار تمام شد سراغ بسته‌های اطلاعاتی سرویس چت خواهد رفت.
Wi-Fi Multemedia نیز یک نوع خاص QOS است که استفاده از آن به مراتب ساده‌تر می‌باشد. تنها تنظیم این است که آن را فعال یا نافعال نمائید! کار مالتی‌مدیای وایرلس این است که قابلیت اطمینان و کارایی تمام بسته‌های داده که به نوعی به مالتی‌مدیا مربوط می‌شوند را بالا ببرد. منظور از مالتی‌مدیا انواع داده‌های مربوط به صدا، ویدیو و موسیقی است. البته این قابلیت یک تکنولوژی جدید است و نمی‌توان انتظار بهبود کارایی زیادی داشت.

Guest Access یا دسترسی کاربر مهمان

وقتی دوست شما بیاید و بخواهد از سرویس اینترنت شما استفاده کند، چه می‌کنید؟ رمز عبور را در اختیارش قرار می‌دهید و به راحتی اعتماد می‌کنید؟
راه حل خوبی نیست، دسترسی به شبکه‌ی خانگی شما و تمام وسایل موجود در آن ریسک بزرگی به نظر می‌رسد. یک راه حل امن و ساده هم وجود دارد.
Guest Access برای دستری موقتی یک مهمان به روتر به کار می‌رود. در این حالت کاربر مهمان فقط می‌تواند از اینترنت استفاده کند و به سایر وسایل متصل به روتر دسترسی ندارد.

Factory Defaults یا تنظیمات پیش‌فرض کارخانه

آخرین قابلیت یک روتر که بسیار پرکاربرد است، استفاده از تنظیمات پیش‌فرض روتر است. تنظیماتی که سازنده در ابتدا مشخص کرده است. وقتی با تنظیمات روتر آشنا نیستید و کار اشتباهی انجام داده‌اید، علاوه بر ریست کردن سخت‌افزاری می‌توانید از این قابلیت هم استفاده کنید.
البته این ویژگی ممکن است نام‌های متنوعی داشته باشد مثل Restore Default در مودم D-Link بنده، به دستور‌العمل سازنده مراجعه کنید تا مکان و نام دقیق آن را بدانید.

گویا آی تی

zadis
15-10-2013, 08:53
سلام دوستان من یه اینترنت مبین نت گرفتم مودمم وای فای داره ولی به وای فای با موبایل وصل میشم ولی هیچی باز نمیکنه انگار اینترنت نداره با کامپیوتر دارم ولی وای فای ندارم سو.ال کردم گفتن باید تنظیمات انجام بدید تا اینترنت بشه با وای فای استفاده کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چه تنظیماتی تو ادمین هم رفتم ولی چیزی نبود

!Mos
15-10-2013, 17:16
با سلام خدمت همه . من چند روزه که یک مشکل سخت مودمم پیدا کرده خود به خود قطع میشه وقتی رفتم تو تنظیمات و خواستم تنظیمات را سیو کنم ارور داد

ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO... Duplicate to a VPI/VCI !

مدل مودم من هم: TP-Link TD-8817 بد جور اومده رو عصاب :n28:

inceptro
15-10-2013, 17:22
با سلام خدمت همه . من چند روزه که یک مشکل سخت مودمم پیدا کرده خود به خود قطع میشه وقتی رفتم تو تنظیمات و خواستم تنظیمات را سیو کنم ارور داد

ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO... Duplicate to a VPI/VCI !

مدل مودم من هم: TP-Link TD-8817 بد جور اومده رو عصاب :n28:

سلام وقتی سیو رو میزنین این پیام رو میده و دلیلش هم این هست که شما VPI/VCI رو تغییر میدین در حالی که بصورت پیشفرض آپشنهای آماده ای در خود مودم وجود داره و مثلا اگه شما میخواین 33 رو بکنین 35 لازم نیست تغییری بدین بلکه کافیه از لیست ،مورده مد نظر رو انتخاب کنین.

adrenalin
15-10-2013, 23:04
سلام دوستان بهترین مودم تو رنج 100 تومن از D-Link چی پیشنهاد می کنید ؟:n13:
یه سوال دیگه برد مفید چند متر معمولااااا بعد این که چنتا دیوار رد میشه ؟:n17:

boose_bar_khoda
17-10-2013, 02:05
سلام دوستان
سوالم اینه که چند وقتیه مشکل قطع شدن سند و رسیو و دارم
مثلا هر 10 یا 15 دقیقه با اینکه کانکشن متصل هست ولی هیچ چیزی عمل نمیکنه و عملا انگار قطعه و بعد یکی دو دقیقه دوباره وصل میشه
ولی جدیدا دیدم موقعی که قطع میشه یاهو مسنجر انگار کار میکنه و فقط مرورگر از کار میوفته خلاصه نمیدونم مشکل چیه پشتیبانی هم که میگه مشکل از ما نیست با مرورگرای دیگه هم تست کردم همین مشکل و دارم
تشکررررر

Armin.Computer
17-10-2013, 16:06
سلام دوستان
سوالم اینه که چند وقتیه مشکل قطع شدن سند و رسیو و دارم
مثلا هر 10 یا 15 دقیقه با اینکه کانکشن متصل هست ولی هیچ چیزی عمل نمیکنه و عملا انگار قطعه و بعد یکی دو دقیقه دوباره وصل میشه
ولی جدیدا دیدم موقعی که قطع میشه یاهو مسنجر انگار کار میکنه و فقط مرورگر از کار میوفته خلاصه نمیدونم مشکل چیه پشتیبانی هم که میگه مشکل از ما نیست با مرورگرای دیگه هم تست کردم همین مشکل و دارم
تشکررررر

قطع میشه پینگ دارید؟

boose_bar_khoda
18-10-2013, 00:15
قطع میشه پینگ دارید؟

نمیدونم از کجا بفهمم پینگ دارم یا نه:n02:

inceptro
18-10-2013, 00:28
نمیدونم از کجا بفهمم پینگ دارم یا نه:n02:

از منوی استارت در قسمت جستجو RUN رو تایپ کنین،بعد که باز کردین توش این رو بنویسین و اینتر رو بزنین:ping 8.8.8.8 -t اگه پاسخی دریافت کردین بصورت تایم که پینگ دارین ولی اگه تایم اوت گرفتین و پاسخی دریافت نکردین یعنی پینگ ندارین.
البته از طرق CMD هم میتونین مستقیما پینگ بگیرین،در ضمن بجای اون آی پی هم میتونین هر آدرسی رو که دوست داشتین بذارین مثلا همین آدرس پی سی ورلد.

boose_bar_khoda
18-10-2013, 00:33
از منوی استارت در قسمت جستجو RUN رو تایپ کنین،بعد که باز کردین توش این رو بنویسین و اینتر رو بزنین:ping 8.8.8.8 -t اگه پاسخی دریافت کردین بصورت تایم که پینگ دارین ولی اگه تایم اوت گرفتین و پاسخی دریافت نکردین یعنی پینگ ندارین.
البته از طرق CMD هم میتونین مستقیما پینگ بگیرین،در ضمن بجای اون آی پی هم میتونین هر آدرسی رو که دوست داشتین بذارین مثلا همین آدرس پی سی ورلد.

بله تو ران زدم یه نوشته اومد و اصلا نتونستم بخونم چون سریع رفتش بعد تو داس یا همون cmd زدم نوشت request timed out و زیرش همینجوری عدد و حرف میاد دستور رو هم با دو تا فاصله نوشتم
پینگ فاصله آی پی فاصله -t

hesam 63
18-10-2013, 00:42
نمی دونم شاید این جا جای مناسبی نباشه ولی در خود تاپیک اختصاصی نتیجه ای نگرفتم.
من مودم وایمکس دارم. نمی دونم چه مشکلی داره که هر 20 دقیقه یک بار اینترنت قطع می شه. تو قسمت مشکل یابی می نویسه مشکل از روتر یا اکسس پوینت یا کابله. پیشنهاد می کنه دستگاه رو خاموش کنم و بعد از ده ثانیه دوباره روشن کنم. ولی باز هم هیچ اتفاقی رخ نمی ده... اما بعد از چندین بار قطع و وصلی مشکلش حل می شه. البته به شرطی که از اینترنت خارج نشم.
کسی می دونه مشکل از کجاست؟ به نظرتون بروزرسانی مودم مشکل رو برطرف می کنه؟
با تشکر

sajenphoto
18-10-2013, 13:35
با سلام
من adsl این ارور را میده ؟
failed t verify router setting.

please check thr wan connection type and parameters
please check ur network connection and retry
error:020

چطور این مشکل را برطرف کنم؟/////////////
-

inceptro
18-10-2013, 13:51
با سلام
من adsl این ارور را میده ؟
failed t verify router setting.

please check thr wan connection type and parameters
please check ur network connection and retry
error:020

چطور این مشکل را برطرف کنم؟/////////////
-

بعد این که این ارور رو گرفتین چه اتفاقی میوفته؟
پینگ دارین؟
مودم رو ریست کردین؟

Amir Hossein
19-10-2013, 03:03
سلام بچه ها

من یه اشتراک 512 حجمی از مخابرات دارم
دو سه شبه سرعت دانلود شبانه من که 60k بوده رسیده به 30k
دانلود شبانه ساعت 2 شروع میشه... جالب اینجاس که من تا قبل از ساعت 2 سرعتم رو همون 240k هستش و مشکلی ندارم
زنگ زدم پشتیبانی میگن مشکلی اینجا نیست
میگم شما نمیتونین راهنمایی کنین میگن نخیر :31:
حالا شما چیزی به ذهنتون نمیرسه؟ ممکنه مشکل از محابران باشه؟

ممنون

zadis
19-10-2013, 10:12
سلام دوستان من یه اینترنت مبین نت گرفتم مودمم وای فای داره ولی به وای فای با موبایل وصل میشم ولی هیچی باز نمیکنه انگار اینترنت نداره با کامپیوتر دارم ولی وای فای ندارم سو.ال کردم گفتن باید تنظیمات انجام بدید تا اینترنت بشه با وای فای استفاده کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چه تنظیماتی تو ادمین هم رفتم ولی چیزی نبود
کمک کنید دوستان

sajenphoto
19-10-2013, 11:40
بعد این که این ارور رو گرفتین چه اتفاقی میوفته؟
پینگ دارین؟
مودم رو ریست کردین؟

آره دوست عزیز مودم را ریست کردم
منظورتون از پینگ چیه؟
زنگ زدم مخابرات مخابرات هم میگه یا از آنتی ویروس یا از کارت شبکه؟
منظورش از کارت شبکه چیه؟؟؟؟

vaheava
19-10-2013, 14:06
سلام کمککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک
دوستان من یه مودم زایکسل دارم که از شاتل گرفتم بعد دیگه وایمکس گرفتم و ازش استفاده نکردم.
بعد بردم به محل کارم که اینترنت مخابرات دارم و مودم قبلی محل کارم tplink هستش . خواستم مودم zyxel رو بزارم جای tplink که خیلی راحت اینکارو کردم و تا 2-3 هقته بدون هیج مشکلی میومدم تو نت. بعد یهویی دیدم نت قطع شده و وقتی مودم رو باز با tplink عوض کردم دیدم دوباره نت وصل شد. مشکل اینجاس که وقتی کابل تلفن و میزنی به مودم زایکسل اصلا چراغ لاین و اینترنت روشن نمیشه.فقط چراغ وایرلس و اترنت روشنه.به نظرتون مودم خراب شده؟

Armin.Computer
20-10-2013, 00:56
سلام کمککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک
دوستان من یه مودم زایکسل دارم که از شاتل گرفتم بعد دیگه وایمکس گرفتم و ازش استفاده نکردم.
بعد بردم به محل کارم که اینترنت مخابرات دارم و مودم قبلی محل کارم tplink هستش . خواستم مودم zyxel رو بزارم جای tplink که خیلی راحت اینکارو کردم و تا 2-3 هقته بدون هیج مشکلی میومدم تو نت. بعد یهویی دیدم نت قطع شده و وقتی مودم رو باز با tplink عوض کردم دیدم دوباره نت وصل شد. مشکل اینجاس که وقتی کابل تلفن و میزنی به مودم زایکسل اصلا چراغ لاین و اینترنت روشن نمیشه.فقط چراغ وایرلس و اترنت روشنه.به نظرتون مودم خراب شده؟

شما با مودم زایکسل لینک ندارید؟
چشمک هم نمی زنه؟

zadis
20-10-2013, 08:11

کمک کنید دوستان
تورو خدا کمک کنید

erfan ghobadi
20-10-2013, 16:49

تورو خدا کمک کنید

مدل گوشی چیه؟
شما یه بار از قسمت تنظیمات wifi گوشی برو کانکشن وایرلست رو حذف کن و دوباره سرچ کن و کانکت شو.
حواست باشه که فایروال رو هم خاموش کرده باشی

cartesiba
20-10-2013, 20:17
سلام دوستان من زنگ زدم مخابرات گفتند صدای خش خش توی گوشی حتما به دلیل سیم تلفن هست من رفتم سیم تلفن را هم کلا از دم در عوض کردم اما حالا که وصل میشم موقعی که اینترنت وصل میشه گوشی تلفن صدای خش و خش میده آیا ممکنه مخابرات خط تلفن با اینترنت را جدا نکرده باشه / حتی اسپلیتر هم گذاشتم

adrenalin
20-10-2013, 22:21
سلام دوستان من زنگ زدم مخابرات گفتند صدای خش خش توی گوشی حتما به دلیل سیم تلفن هست من رفتم سیم تلفن را هم کلا از دم در عوض کردم اما حالا که وصل میشم موقعی که اینترنت وصل میشه گوشی تلفن صدای خش و خش میده آیا ممکنه مخابرات خط تلفن با اینترنت را جدا نکرده باشه / حتی اسپلیتر هم گذاشتم

شماا که اطمینان دارید می تونید بگید از سمت خوده مخابرات هم چک کنن و هم از سمت خارج از خونه یعنی همون بخشی که سیم های اصلی میاد یا همون پست که خودشون باید چک کنن

zadis
21-10-2013, 09:16
مدل گوشی چیه؟
شما یه بار از قسمت تنظیمات wifi گوشی برو کانکشن وایرلست رو حذف کن و دوباره سرچ کن و کانکت شو.
حواست باشه که فایروال رو هم خاموش کرده باشی
مشکل از گوشی نیست همه اینجوریه سه چهارتا گوشی امتحان کردم .مشکل اینه که وای فای درست کار نمیکنه هرکی وصل میشه اینترنتش کار نمیکنه از طریق وای فای ................ تنظیماتی تو ادمین نداره ؟؟؟ که بشه مثلا فعال کرد وای فای مودم یا غیر فعال

zadis
22-10-2013, 08:11
مشکل اینه که وصل میشه ولی هیچ چیزی رد و بدل نمیشه یعنی نه سند دارم نه رسیو ............ به وای فای وصل میشه سه تا گوشی رو امتحان کردم همه اینجوریه؟؟؟؟.تورو خدا جواب بدین

asheghe film divx
22-10-2013, 20:04
سلام مودمم tp-linkاست .مودم و نصب و کانفیگ کردم ولی تا کابل شبکه رو ازش جدا میکنم اینترنت هم قطع میشه میخوام محل مودم رو تغییر بدم برا همین میخوام با وایر لس به سیستم وصل باشه...دوستان لطفا کمک کنند..

inceptro
22-10-2013, 20:12
سلام مودمم tp-linkاست .مودم و نصب و کانفیگ کردم ولی تا کابل شبکه رو ازش جدا میکنم اینترنت هم قطع میشه میخوام محل مودم رو تغییر بدم برا همین میخوام با وایر لس به سیستم وصل باشه...دوستان لطفا کمک کنند..

الان دقیقا مشکلتون چی هست؟

asheghe film divx
23-10-2013, 09:53
الان دقیقا مشکلتون چی هست؟

میخوام کابل شبکه رو از مودم جدا کنم ولی به اینترنت وصل باشم به صورت بی سیم...

inceptro
23-10-2013, 11:20
میخوام کابل شبکه رو از مودم جدا کنم ولی به اینترنت وصل باشم به صورت بی سیم...

خب،اگه مودموتون وایرلس باشه و تی پی لینک یه دکمه پشتش داره که نوشته wifi ،اگه اونو فشار بدین ارتباط بصورت بی سیم برقرار میشه که خوب اگه پسورد قبلا قرار داده باشین که باید وقتی از لیست کانکشنها ،مال خودتون رو که انتخاب کردین رمز رو هم که ازتون میخواد رو وارد کنین ولی اگه رمز نذاشته باشین که خوب میتونین وارد بشین.
البته اگه وارد تنظمات داخل مودم هم بشین میتونین با اکتیو کردن اکسس پوینت ارتباط بی سیم رو برقرار کنین.

cmosavi
23-10-2013, 11:53
سلام

ما تو مغازه اینترنت از مخابرات داریم، منتها چون پسورد وایرلس رو نداشتیم، مودم رو ریست و دوباره کانفیگ کردیم

البته موقه کانفیگ، اونجا که یوزر پسورد میخواد رو خالی میذارم...

vci - vpi رو هم 0 . 35 میزنم که همه گفتن واسه مخابرات همینه!

الان بعد از کانفیگ مودم به روش pppoe دیگه هیچ دیتایی دریافت نمیشه (به اینترنت وصل نمیشیم)

خواهشاً راهنمایی بکنید تا بدونم ایراد کار کجاست؟؟؟

inceptro
23-10-2013, 11:56
سلام

ما تو مغازه اینترنت از مخابرات داریم، منتها چون پسورد وایرلس رو نداشتیم، مودم رو ریست و دوباره کانفیگ کردیم

البته موقه کانفیگ، اونجا که یوزر پسورد میخواد رو خالی میذارم...

vci - vpi رو هم 0 . 35 میزنم که همه گفتن واسه مخابرات همینه!

الان بعد از کانفیگ مودم به روش pppoe دیگه هیچ دیتایی دریافت نمیشه (به اینترنت وصل نمیشیم)

خواهشاً راهنمایی بکنید تا بدونم ایراد کار کجاست؟؟؟

مشکل اینجاست که شما یوز و پسورد آی اس پی تون رو تو مودم وارد نمیکنین و خالیش میذارین.
یوزر و پسوردی رو که آی اس پی بهتون داده رو که وارد کنین تو مودم و سیو رو بزنین مشکل حل میشه.

cmosavi
23-10-2013, 13:35
بـــــــــــله، حالا متوجه شدم، ممنون

فقط این پسورد وایرلس رو کجا باید تعیین کنیم؟!

همون پسورد که isp میده میشه یا ...

کجا باید تعریف کرد؟!

inceptro
23-10-2013, 13:53
بـــــــــــله، حالا متوجه شدم، ممنون

فقط این پسورد وایرلس رو کجا باید تعیین کنیم؟!

همون پسورد که isp میده میشه یا ...

کجا باید تعریف کرد؟!

شما وقتی که از یه شرکتی اینترنت گرفتین،از طرف اون شرکت یوزر نیم و پسورد در اختیارتون قرار میگیره که برای اتصال به اینترنت به اون نیاز دارین.
اگه یادتون نیست چیه،میتونین با ISP خودتون تماس بگیرین و ازشون بخواید که یکبار دیگه یوزر نیم و پسوردتون رو بهتون بگن.

cmosavi
23-10-2013, 14:08
شما وقتی که از یه شرکتی اینترنت گرفتین،از طرف اون شرکت یوزر نیم و پسورد در اختیارتون قرار میگیره که برای اتصال به اینترنت به اون نیاز دارین.
اگه یادتون نیست چیه،میتونین با ISP خودتون تماس بگیرین و ازشون بخواید که یکبار دیگه یوزر نیم و پسوردتون رو بهتون بگن.

متوجهم دوست عزیز، خیلی لطف کردی

پس منظور شما اینه که پسورد اتصال به اینترنت وایرلس هم، همون پسوردی میشه که isp میده دیگه... درسته؟؟؟

حالا نمیشه این پسورد اتصال به اینترنت وایرلس رو به دلخواه تغییر داد؟!

inceptro
23-10-2013, 17:09
متوجهم دوست عزیز، خیلی لطف کردی

پس منظور شما اینه که پسورد اتصال به اینترنت وایرلس هم، همون پسوردی میشه که isp میده دیگه... درسته؟؟؟

حالا نمیشه این پسورد اتصال به اینترنت وایرلس رو به دلخواه تغییر داد؟!

نه،شما گفتین مودم رو ریست کردین و بعد کانفیگ ولی حالا متصل نمیتونین بشین به اینترنت،منم گفتم برای اتصال نیاز دارین یوز نیم و پسورد رو وارد کنین تو مودم که این یوزر نیم ثابت ولی پسورد رو میتونین تغییر بدین تو پنل کاربری آی اس پی که ازش اینترنت گرفتین.
اما پسورد وای فای یه چیز دیگس و شما تنها برای امنیت خودتون پسوردی رو بدلخواه انتخاب میکنین و هر دستگاهی که بخواد از اینترنت شما استفاده کنه نیاز داره که اون رمز رو وارد کنه .

vaheava
24-10-2013, 11:44
شما با مودم زایکسل لینک ندارید؟
چشمک هم نمی زنه؟
خیر . اصلا به زایکسل لینک نمیشه (همون صفحه 192.168.1.1)اصلا نمیاد. به هیج عنوان نه چشمک میزنه نه روشن میشه خاموشه خاموشه. :n03:

senaps
24-10-2013, 15:15
سلام....
دوستان مودم خودم خراب شده بود، الان مودم یکی از دوستان رو اوردم، با کانکشن میتونم وصل بشم ولی در حالت بی‌سیم یا بدون کانکشن نه...( اتصال به مودم صورت میگیره ولی به اینترنت وصل نمیشه...)
به نظرتون مشکل چیه؟

----------------
چراغ اینترنت مودمش هم روشن نمیشه که تا ساعت 1 روشن میشد... ما رو مودمش قفل مک ادرس گذاشتیم و این مشکل پیش اومد و از اون موقع تا حالا 4-5 بار ریست کردیم ولی مشکل همچنان برقراه :(

inceptro
24-10-2013, 15:19
سلام....
دوستان مودم خودم خراب شده بود، الان مودم یکی از دوستان رو اوردم، با کانکشن میتونم وصل بشم ولی در حالت بی‌سیم یا بدون کانکشن نه...( اتصال به مودم صورت میگیره ولی به اینترنت وصل نمیشه...)
به نظرتون مشکل چیه؟

----------------
چراغ اینترنت مودمش هم روشن نمیشه که تا ساعت 1 روشن میشد... ما رو مودمش قفل مک ادرس گذاشتیم و این مشکل پیش اومد و از اون موقع تا حالا 4-5 بار ریست کردیم ولی مشکل همچنان برقراه :(

مک آدرس این مودم دوستتون رو بنویسین ،بعد با آی اس پی تون بخش پشتیبانیش تماس بگیرین بگین این مک جدید رو ثبت کنن.

senaps
24-10-2013, 15:28
مک آدرس این مودم دوستتون رو بنویسین ،بعد با آی اس پی تون بخش پشتیبانیش تماس بگیرین بگین این مک جدید رو ثبت کنن.
عاخه بعد از ریست هم دیگه کار نمیده... یعنی ما اگر نخوایم با مک ادرس کار بکنه، بازم کار نمیکنه متاسفانه.... :(....

اون چراغ اینترنت چرا دیگه روشن نمیشه به نظرتون...؟

inceptro
24-10-2013, 15:31
عاخه بعد از ریست هم دیگه کار نمیده... یعنی ما اگر نخوایم با مک ادرس کار بکنه، بازم کار نمیکنه متاسفانه.... :(....

اون چراغ اینترنت چرا دیگه روشن نمیشه به نظرتون...؟

منم این مشکل رو داشتم و لینک داشتم اما اینترنت نه،وقتی تماس گرفتم مک قبلی رو پاک و جدید رو تو سیستم ثبت کردن و مشکل حل شد،بهمین خاطر بهتون گفتم با پشتیبانی تماس بگیرین و این رو ازشون بخواین.
در ضمن بعد ریست کانفیگ کردین مودم رو دیگه بدرستی؟

senaps
24-10-2013, 15:38
منم این مشکل رو داشتم و لینک داشتم اما اینترنت نه،وقتی تماس گرفتم مک قبلی رو پاک و جدید رو تو سیستم ثبت کردن و مشکل حل شد،بهمین خاطر بهتون گفتم با پشتیبانی تماس بگیرین و این رو ازشون بخواین.
در ضمن بعد ریست کانفیگ کردین مودم رو دیگه بدرستی؟

اره کانفیگ درست میباشه... بعد در خصوص مک ادرس مال مودم خودم همنیجوری بود یادم نیست چطوری درستش کردم ولی با مک ادرس قشنگ کار میکرد... یعنی نیاز نشد زنگ بزنم...
الان مک ادرس رو دیگه نمی‌خوام، فقط میخوام این لعنتی وایرلس وصل بشه چون دوستم فقط وایرلس استفاده میکنه( مودم از سیستمش دوره و با سیم نمی‌تونه وصل بشه! :)....

inceptro
24-10-2013, 15:42
اره کانفیگ درست میباشه... بعد در خصوص مک ادرس مال مودم خودم همنیجوری بود یادم نیست چطوری درستش کردم ولی با مک ادرس قشنگ کار میکرد... یعنی نیاز نشد زنگ بزنم...
الان مک ادرس رو دیگه نمی‌خوام، فقط میخوام این لعنتی وایرلس وصل بشه چون دوستم فقط وایرلس استفاده میکنه( مودم از سیستمش دوره و با سیم نمی‌تونه وصل بشه! :)....

مودم مارکش چی هست،یه عکس از تنظیماتی که اعمال کردین میذارین؟

senaps
24-10-2013, 15:56
تی پی میباشه...!!! الان مجدد ریست کردم و با کانکشن اومدم داخل! :|

اینم عکس‌های صفحات مختلف بخش ستاپ:

inceptro
24-10-2013, 15:58
تی پی میباشه...!!! الان مجدد ریست کردم و با کانکشن اومدم داخل! :|

Default Route رو Yes زدین و یا No؟

senaps
24-10-2013, 16:09
Default Route رو Yes زدین و یا No؟

کدوم قسمته؟

sherwood.am
24-10-2013, 18:46
دوستان گرامي سلام.
مم به تازگي سرويس اينترنتم رو از 2مگابيت به 8مگابيت ارتقا دادم. اما با افت شديد SNR مواجه شدم كه الان بين 5.2 تا 6 هست. سرعت دانلود هم بين 300 تا 350 كيلوبايت. همه راه هايي كه براي بررسي نويز خط بود انجام دادم. تست سر خط هم گرفتم. اما حتي از سر خط هم SNR همونقدره و بهتر نميشه. به نظرتون ممكنه اشكال از مودم باشه؟

بعد يه نكته جالب اينكه زنگ زدم به شركت سرويس دهنده، گفتن رو 8مگابيت جواب نمي ده، برات روي سرعت هاي پايينتر تست مي كنم. خلاصه روي 6 و 4 تست كرد گفت نميشه، بعد روي 2 و نهايتا روي 1 مگاببيت و آخر گفت حتي 1 مگابيت هم نميشه! در صورتي كه قبل از تغيير سرويس من 2 مگابيت داشتم و هيچ مشكلي وجود نداشت! فكر كنم يه ذره ديگه كارشناس پشتيباني پيش مي رفت و ميگفت دايل آپ هم رو خطم جواب نميده!

نظرتون چيه؟ چيكار كنم؟ مودمم ASUS AM602. سال 86 خريدمش. ممكنه از مودم باشه؟

Armin.Computer
25-10-2013, 00:08
خیر . اصلا به زایکسل لینک نمیشه (همون صفحه 192.168.1.1)اصلا نمیاد. به هیج عنوان نه چشمک میزنه نه روشن میشه خاموشه خاموشه. :n03:

سلام
اصلا خط شما رانژه هست؟

دوستان گرامي سلام.
مم به تازگي سرويس اينترنتم رو از 2مگابيت به 8مگابيت ارتقا دادم. اما با افت شديد SNR مواجه شدم كه الان بين 5.2 تا 6 هست. سرعت دانلود هم بين 300 تا 350 كيلوبايت. همه راه هايي كه براي بررسي نويز خط بود انجام دادم. تست سر خط هم گرفتم. اما حتي از سر خط هم SNR همونقدره و بهتر نميشه. به نظرتون ممكنه اشكال از مودم باشه؟

بعد يه نكته جالب اينكه زنگ زدم به شركت سرويس دهنده، گفتن رو 8مگابيت جواب نمي ده، برات روي سرعت هاي پايينتر تست مي كنم. خلاصه روي 6 و 4 تست كرد گفت نميشه، بعد روي 2 و نهايتا روي 1 مگاببيت و آخر گفت حتي 1 مگابيت هم نميشه! در صورتي كه قبل از تغيير سرويس من 2 مگابيت داشتم و هيچ مشكلي وجود نداشت! فكر كنم يه ذره ديگه كارشناس پشتيباني پيش مي رفت و ميگفت دايل آپ هم رو خطم جواب نميده!

نظرتون چيه؟ چيكار كنم؟ مودمم ASUS AM602. سال 86 خريدمش. ممكنه از مودم باشه؟

سلام
شماره SNR زمانی که پهنای باند رو کمتر کرد چه قدر بود؟
شما وقتی خط رو 8 مگ بسته شد بدون مشکل دانلود کردید ولی پشتیبان میگه خط شما 1 مگ هم نمی کشه
عجیبه!
یکم شفاف تر توضیح بدید

anamis_r@yahoo.com
25-10-2013, 03:32
سلام من یه مودم siemens sl2-141-i خریدم اما نمیدونم وایر لسشو چطوری نصب کنم؟!؟!
لطفا راهنماییم کنید
اما وقتی ازطریق وایرلس وصل میشم هیچ سایتی را باز نمی کنه ، لطفا کمک کنید

sherwood.am
25-10-2013, 07:35
سلام
اصلا خط شما رانژه هست؟

سلام
شماره SNR زمانی که پهنای باند رو کمتر کرد چه قدر بود؟
شما وقتی خط رو 8 مگ بسته شد بدون مشکل دانلود کردید ولی پشتیبان میگه خط شما 1 مگ هم نمی کشه
عجیبه!
یکم شفاف تر توضیح بدید

سلام.
با تشكر از جواب شما. وقتي 2مگ داشتم SNR روي 13 بود. و راحت با سرعت 260 تا 270 كيلوبايت دانلود داشتم.
زماني هم كه پشتيبان به صورت نرم افزاري داشت پهناي باند رو كم مي كرد، بازم روي 2مگ به 13 رسيد و روي 1مگ به 17. اما مي گفت نميشه. من فكر مي كنم عدد و رقم هايي كه شاتل به عنوان معيار در نظر ميگيره خيلي ايده آله.

بعد من يه سوال دارم، الان وقتي خط من با پهناي باند 8 مگ داره نزديك 4مگ رو جواب ميده. وقتي پهناي باند كم بشه SNR بهتر ميشه ديگه. بايد روي خود 4مگ بتونه 4مگ رو جواب بده. شاتل ميگه نه. من اشتباه مي كنم؟

Armin.Computer
25-10-2013, 14:29
سلام.
با تشكر از جواب شما. وقتي 2مگ داشتم SNR روي 13 بود. و راحت با سرعت 260 تا 270 كيلوبايت دانلود داشتم.
زماني هم كه پشتيبان به صورت نرم افزاري داشت پهناي باند رو كم مي كرد، بازم روي 2مگ به 13 رسيد و روي 1مگ به 17. اما مي گفت نميشه. من فكر مي كنم عدد و رقم هايي كه شاتل به عنوان معيار در نظر ميگيره خيلي ايده آله.

بعد من يه سوال دارم، الان وقتي خط من با پهناي باند 8 مگ داره نزديك 4مگ رو جواب ميده. وقتي پهناي باند كم بشه SNR بهتر ميشه ديگه. بايد روي خود 4مگ بتونه 4مگ رو جواب بده. شاتل ميگه نه. من اشتباه مي كنم؟

راستش من خودم خط جالبی ندارم
ولی یک سوال
شما لینکت که نمیره؟

سیدمهدی هاشمی
25-10-2013, 18:43
سلام
دوست من اول بایدبااستفاده ازدرایور(همان سی دی)که همراه مودم هست رابه کامپوتری که usb به ان وصل است نصب کنی سپس مودم رابه کامپیوتر کانکت کنی

cartesiba
25-10-2013, 21:03
سلام دوستان من سر راه خط اسپلیتر هم گذاشتم اما وقتی کسی زنگ میزنه اینترنت قطع میشه / حتی اگه تلفن نباشه بازم کسی زنگ بزنه قطع میشه به نظرتون از چی میتونه باشه

ahriman323
25-10-2013, 21:45
سلام دوستان من سر راه خط اسپلیتر هم گذاشتم اما وقتی کسی زنگ میزنه اینترنت قطع میشه / حتی اگه تلفن نباشه بازم کسی زنگ بزنه قطع میشه به نظرتون از چی میتونه باشه
روی خط. تلفن دیگه یا فکس نیست؟ سر راه اونها هم باید اسپلیتر بگذارید
تلفن بیسیم ندارید احیانا؟ پریز تلفنتون ضد برق نیست؟!
نویز خط را چک کنید سر خط و جای کنونی

hoseinsps
27-10-2013, 15:58
سلام خدمت دوستان
نمیدونم سوالو جای درستش مطرح میکنم یا نه
من میخواستم برای یه پژوهش سرای علمی دانشجویی به مساحت 200متر مربع اینتر نت بگیرم که در تمامی نقاط پوشش خوبی داشته باشه و حدود 10 عدد لب تاپ رو با سرعت متوسط ساپورت کنه
پیشنهادتون برای مودم چیه؟چه شرکتی ؟ چه سرعتی؟
در ضمن فضای باز هم هست و دیوار های زیادی نداره
حداکثر بودجه بین 500 تا 600 نهایتا برای مودم و 6 ماه اینترنت

G.R.E.E.N
28-10-2013, 12:04
سلام
مدل های DSL-2730U/U1 و DSL-2730U از برند D-Link چه فرق میکنن؟
و کدوم بهترن؟
و اینکه این مودم تو بازار با گارنتی هستن یا نه؟ اگه آره کدوم شرکت؟
قیمت هر دو مدل هم لطف کنید ممنون میشم

gomnam23
28-10-2013, 15:34
سلام. من جدیدن از شاتل سرویس گرفتم، دیروز اس ام اس داد که سرویس خط شما فعال شده واسه نصب باهاتون هماهنگ میکنن. حالا میخواستم ببینم خودم الان چه تغییراتی باید بدم تو تنظیمات مودم که دیگه نیازی نباشه از خود شاتل کسی بیاد. قبلن صبانت داشتم.

hoseinsps
28-10-2013, 15:49
سلام. من جدیدن از شاتل سرویس گرفتم، دیروز اس ام اس داد که سرویس خط شما فعال شده واسه نصب باهاتون هماهنگ میکنن. حالا میخواستم ببینم خودم الان چه تغییراتی باید بدم تو تنظیمات مودم که دیگه نیازی نباشه از خود شاتل کسی بیاد. قبلن صبانت داشتم.
سلام دوست عزیز
تغییرات خاصی وجود نداره
فقط user /passجدید رو باید وارد کنید
که شرکت بهتون نمیگه تا یه نفرو بیاره و یه پولی بگیره
عوضش صبانت تمامی یوزر هاش شماره تلفنه خونست و پسوردشم همون شمارست یا برعکسش یا11223344
میشه بپرسم چرا شاتل گرفتید؟اخه من صبانت دارم و خیلی راضی هم
256 نامحدود دارم سرعت دانلود 230kb/s

gomnam23
28-10-2013, 15:52
سلام دوست عزیز
تغییرات خاصی وجود نداره
فقط user /passجدید رو باید وارد کنید
که شرکت بهتون نمیگه تا یه نفرو بیاره و یه پولی بگیره
عوضش صبانت تمامی یوزر هاش شماره تلفنه خونست و پسوردشم همون شمارست یا برعکسش یا11223344
میشه بپرسم چرا شاتل گرفتید؟اخه من صبانت دارم و خیلی راضی هم
256 نامحدود دارم سرعت دانلود 230kb/s

هزینه ی نصب رو گرفته قبلن، پس یعنی تماس بگیرم باید بگن یوزر و پس رو؟
توی اصفهان من پرسیده بودم صبانت نامحدود نداشت. 

hoseinsps
28-10-2013, 18:04
هزینه ی نصب رو گرفته قبلن، پس یعنی تماس بگیرم باید بگن یوزر و پس رو؟
توی اصفهان من پرسیده بودم صبانت نامحدود نداشت.
بله.
یوزر پس رو بگیرید و جایگزین کنید

karvas
28-10-2013, 18:19
من میخوام مودممو از کابل شیکه به وای فای تغییر بدم فقط باید مودم بی سیم بگیرم کانفینگ کنم یا باید تغییراتی از طرف شاتل هم لحاظ بشه؟

sajjadgameactor
28-10-2013, 18:37
سلام
من 2 روز پیش از مخابرات adsl گرفتم و دیروز زنگ زدن وصل شد. بعد از اینکه زنگ زدن چراغ status روشن شد و ثابت هم هست.
وقتی مودم رو به خط وصل میکنم downstream و upstream هم میگیره (512 گرفتم ولی 156 و 78 میگیره که فک کنم برا 128 هست.)
مودم رو وقتی کانفیگ میکنم و vpi و vci درست رو میدم status مودم میره توی ppp down در غیر اینصورت روی unknown هست (اینو گفتم که بگم اشکال از کانفیگ مودم نیست. با همین مودم هم قبلا به مخابرات وصل شده بودمه توی خونه دیگه)
اما مشکل
چراغ lan و status روشن کامل و چراغ مربوط به send و recive مدام داره چشمک میزنه (نمیدونم چی داره رد و بدل میکنه) ولی وضعیت توی مودم روی ppp down باقی میمونه. اصلا به چک کردن user و pass نمیرسه.

در کل همه چی درسته انگار و چراغا روشن و send و recive بدون اینکه کاری بکنم هی روشن خاموش میشه ولی adsl وصل نیست.
توی windows 7-8 خطای 651 میده(این خطا میگه مودم یا دستگاه دیگه ای ارور میده :-/) توی ویندوز xp هم خطای 678 رو میزنه
یا 2 تا مودم هم امتحان کردم. دیگه نمیدونم چی کار کنم، مخابرات هم میگه مودم رو درست کانفیگ نکردی که احتمالش نزدیک به صفره.
snr ی که فعلا میزنه 37 هست

inceptro
28-10-2013, 18:54
من میخوام مودممو از کابل شیکه به وای فای تغییر بدم فقط باید مودم بی سیم بگیرم کانفینگ کنم یا باید تغییراتی از طرف شاتل هم لحاظ بشه؟

نه نیازی نیست،فقط مودم وایرلس بگیرین.

inceptro
28-10-2013, 18:58
سلام
من 2 روز پیش از مخابرات adsl گرفتم و دیروز زنگ زدن وصل شد. بعد از اینکه زنگ زدن چراغ status روشن شد و ثابت هم هست.
وقتی مودم رو به خط وصل میکنم downstream و upstream هم میگیره (512 گرفتم ولی 156 و 78 میگیره که فک کنم برا 128 هست.)
مودم رو وقتی کانفیگ میکنم و vpi و vci درست رو میدم status مودم میره توی ppp down در غیر اینصورت روی unknown هست (اینو گفتم که بگم اشکال از کانفیگ مودم نیست. با همین مودم هم قبلا به مخابرات وصل شده بودمه توی خونه دیگه)
اما مشکل
چراغ lan و status روشن کامل و چراغ مربوط به send و recive مدام داره چشمک میزنه (نمیدونم چی داره رد و بدل میکنه) ولی وضعیت توی مودم روی ppp down باقی میمونه. اصلا به چک کردن user و pass نمیرسه.

در کل همه چی درسته انگار و چراغا روشن و send و recive بدون اینکه کاری بکنم هی روشن خاموش میشه ولی adsl وصل نیست.
توی windows 7-8 خطای 651 میده(این خطا میگه مودم یا دستگاه دیگه ای ارور میده :-/) توی ویندوز xp هم خطای 678 رو میزنه
یا 2 تا مودم هم امتحان کردم. دیگه نمیدونم چی کار کنم، مخابرات هم میگه مودم رو درست کانفیگ نکردی که احتمالش نزدیک به صفره.
snr ی که فعلا میزنه 37 هست

یه عکس از تنطیمات و یه عکس هم از صفحه استتوس مودم بذارین.

sajjadgameactor
28-10-2013, 19:02

sajjadgameactor
29-10-2013, 10:50
بعد 2 روز سر کار گذاشتن باز امروز که زنگ زدم میگن که ببخشید اشتباه کردیم vpi و vci رو باید بگذاری رو 8 و 81
فک کنم از عمد این کار رو میکنن که پول نصب بیان بگیرن. دیدن 2-3 روز گذشت دیگه از خیرش گذشتن.
حالا باز باید دعوا کنم تا سرعتم رو درست کنن. 512 گرفتم بعد downstream رو روی 156 بستن.

Aligfx
30-10-2013, 08:52
درود بر شما
یه سوال در مورد مودم tp-link داشتم

تو شرکت یه مودم داریم که نمیتونیم از wifi استفاده کنیم نه از طریق تبلت و نه از طریق موبایل،مشکلش اینه که نام مودم رو میشناسه اما کانکت نمیشه همین دیروز هم دوباره مودم رو عوض کردیم اما بازم مشکل پابرجاست!؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

inceptro
30-10-2013, 09:03
درود بر شما
یه سوال در مورد مودم tp-link داشتم

تو شرکت یه مودم داریم که نمیتونیم از wifi استفاده کنیم نه از طریق تبلت و نه از طریق موبایل،مشکلش اینه که نام مودم رو میشناسه اما کانکت نمیشه همین دیروز هم دوباره مودم رو عوض کردیم اما بازم مشکل پابرجاست!؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

برین به قسمت مدیریت شبکه های وایرلس در ویندوز و کانکشنهای موجود رو ریموو و کانکشن جدید رو بصورت دستی ایجاد کنید و کانکت رو بزنین،احتمالا حل میشه.

جاسم کدخدایی بنت
30-10-2013, 11:40
سلام من یک دستگاه فکس و دو تا کارت خوان و یک مودم دارم

یک تبدیل دوتایی به سیم اصلی وصل هست

حالا روی این اسپلیتر دوتایی یک قسمت خط مودم و قسمت دوم خط تبدیلی دیگر(اسپلیتر) 3 تایی وصله

رو اسپلیتر 3 تایی دستگاه فکس و یک کارت خوان وصله
از طرفی پشت فکس قسمت ext یک خط به کازت خوانی دیگر وصله

آیا مشکلی رو سرعت نت یا روی 2 دستگاه کارت خوان یا روی فکس با مرور زمان پبش نمیاد؟

inceptro
30-10-2013, 11:59
سلام من یک دستگاه فکس و دو تا کارت خوان و یک مودم دارم

یک تبدیل دوتایی به سیم اصلی وصل هست

حالا روی این اسپلیتر دوتایی یک قسمت خط مودم و قسمت دوم خط تبدیلی دیگر(اسپلیتر) 3 تایی وصله

رو اسپلیتر 3 تایی دستگاه فکس و یک کارت خوان وصله
از طرفی پشت فکس قسمت ext یک خط به کازت خوانی دیگر وصله

آیا مشکلی رو سرعت نت یا روی 2 دستگاه کارت خوان یا روی فکس با مرور زمان پبش نمیاد؟

خیر.
برای هر دستگاه تلفن یا فکس یک اسپلیتر جدا نیاز هست.

rasool-21
30-10-2013, 23:16
ببخشين مودم من تازگيا قاطي ميكنه چراغ اينترنتش روشن نميشه دسترسي ب نت ندارم ميخوام ببينم مشكلش چيه چرا بايد هي كانفيگ بشه؟؟
و سوال دومم ك خـيـلـي مهمه اگه ميشه برام توضيح ب صورت تـصـويـري بدين ك چجوري كانفيگ كنم مدل اي دي اس الم tp-kink 8816 هسته اگه ميشه درست حسابي توضيح بدين

Armin.Computer
30-10-2013, 23:28
ببخشين مودم من تازگيا قاطي ميكنه چراغ اينترنتش روشن نميشه دسترسي ب نت ندارم ميخوام ببينم مشكلش چيه چرا بايد هي كانفيگ بشه؟؟
و سوال دومم ك خـيـلـي مهمه اگه ميشه برام توضيح ب صورت تـصـويـري بدين ك چجوري كانفيگ كنم مدل اي دي اس الم tp-kink 8816 هسته اگه ميشه درست حسابي توضيح بدين

چراغ اینترنت خاموش میشه؟
لینکت برقراره؟

moslem47
31-10-2013, 00:18
آموزش استفاده از Modem Router TD-W8901N را دارید؟
من با وایرلس وصل مسشم ولی ب کابل نمیتونم

Armin.Computer
31-10-2013, 00:20
آموزش استفاده از Modem Router TD-W8901N را دارید؟
من با وایرلس وصل مسشم ولی ب کابل نمیتونم

معمولا در جعبه مودم دفترچه آموزش هست
از سایت شرکت هم می تونید ببینید

rasool-21
31-10-2013, 01:40
بله چراغ اينترنت خاموش ميشه كلا ديگه دسترسي ب اينترنت دارم باقي چراغا روشنن
اگه اموزش كانفيگ رو هم بهم بگين ممنون ميشم

inceptro
31-10-2013, 10:49

در صورتی که مشکلاتی از قبیل نویز خط و یا قطعی از طرف آی اس پی نداشته باشین با آپگرید کردن فریمور مودم مشکلتون حل میشه.
برای کانفیگ مودم ابتدا در ادرس بار مرورگرتون 192.168.1.1 رو تایپ میکنین و اینتر رو میزنین بعد ازتون یوزر نیم و پسورد ورود به تنظیمات مودم رو میخواد که اگه تغییرش نداده باشین بصورت پیشفرض admin هست هم یوز نیم و هم پسورد.
بعد اینکه وارد شدین InterfaceSetup رو انتخاب میکنین،حالا باید مقدار VPI ,VCI رو بدونین(اگه نمیدونین باید زنگ بزنین و از آی اس پی تون بپرسین مقدارش رو) ،حالا بر اساس اون مقادیر یکی از PVC ها رو انتخاب میکنین(دقت کنین اگه VPI شما 1 هست و VCI هم 32 اون PVC رو انتخاب کنین که بصورت پیش فرض اون مقادیر رو داشته باشه)
در مرحله بعد از قسمت Encapsulation گزینه PPPoA/PPPoE رو تیک میزنین(چون میخوایم بدون نیاز به کانکشن و مستقیما به اینترنت وصل بشیم)
حالا در قسمت Servicename یه اسمی رو خودتون انتخاب کنین،بعد یوزر نیم و پسوردی رو که موقع ثبت نام آی اس پی تون بهتون داده و برای اتصال به اینترنت به اون احتیاج دارین رو در قسمتهای مربوط به خودشون وارد میکنین.
NAT رو روی Enable و Default Route رو هم روی YES قرار میدین و در نهایت دکمه Save رو فشار میدین و به اینترنت متصل میشین.
بقیه تنظیمات رو هم دست نخورده باقی بذارین.

bache pooldar
31-10-2013, 11:24
سلام دوستان .سوالي داشتم اگه تكراريه به بزرگواري خودتون ببخشيد. از ديروز اينترنتم قطع بود (معلوم نيس تو مخابرات چه خبره!:n03:) امروز كه دوباره وصل شده يه سري از سايتها رو باز نمي كنه يعني لود بار اصلا جلو نميره . چند وقت پيش هم همين مشكل پيش اومد كه زنگ زدم به اپراتور گفت بايد آي پي شما عوض بشه كه خودشون تو مركز انجام دادن . حالا راهي نيست كه خودم اين كارو انجام بدم . چون هر چي زنگ ميزنم گوشي رو جواب نميدن. نكته جالب هم اينه كه سرعتم دوبرابر روزاي قبل شده .ممكنه اين هم به آي پي مربوط باشه؟
باتشكر :n16:

Armin.Computer
31-10-2013, 11:40
سلام دوستان .سوالي داشتم اگه تكراريه به بزرگواري خودتون ببخشيد. از ديروز اينترنتم قطع بود (معلوم نيس تو مخابرات چه خبره!:n03:) امروز كه دوباره وصل شده يه سري از سايتها رو باز نمي كنه يعني لود بار اصلا جلو نميره . چند وقت پيش هم همين مشكل پيش اومد كه زنگ زدم به اپراتور گفت بايد آي پي شما عوض بشه كه خودشون تو مركز انجام دادن . حالا راهي نيست كه خودم اين كارو انجام بدم . چون هر چي زنگ ميزنم گوشي رو جواب نميدن. نكته جالب هم اينه كه سرعتم دوبرابر روزاي قبل شده .ممكنه اين هم به آي پي مربوط باشه؟
باتشكر :n16:

چک کن ببین فقط سایت های خارجی باز نمیشه

بله چراغ اينترنت خاموش ميشه كلا ديگه دسترسي ب اينترنت دارم باقي چراغا روشنن
اگه اموزش كانفيگ رو هم بهم بگين ممنون ميشم

bache pooldar
31-10-2013, 12:17
سایتای خارجی مشکلی نداره. بعضی از سایتای ایرانی رو باز نمیکنه.

Armin.Computer
31-10-2013, 12:22
سایتای خارجی مشکلی نداره. بعضی از سایتای ایرانی رو باز نمیکنه.

مشکل DNS نداری؟

bache pooldar
31-10-2013, 12:28
DNS در حالت داینامیکه و اگه بخوام دستی وارد کنم چه اعدای رو باید بزنم؟

inceptro
31-10-2013, 12:34

یکی رو از پابلیک دی ان اس های گوگل مثل 8.8.8.8 یا 4.2.2.4
و دیگری رو هم زنگ بزنین از آی اس پی تون بگیرین که مال خود شرکت باشه.

Armin.Computer
31-10-2013, 12:35

از هرجا سرویس میگیری برو تو تاپیکش
بگو درخواست DNS دارم
تا یک DNS معتبر بدن
توجه کن
معتبر

moslem47
31-10-2013, 13:31

دیدم ولی نشد.............

rasool-21
31-10-2013, 13:46
من يوزرنيم و پسوردم رو گم كردم بدرد كسي ك نميخواره سواستفاده نميشه ديگه؟؟؟

inceptro
31-10-2013, 13:53
دیدم ولی نشد.............

تو چن پست بالا توضیح دادم کانفیگ رو،مال شما هم کلیاتش همونه.
در مورد وصل نشدن با کابل اگه درایور کارت شبکتون نصبه و Local area connection هم فعال هست،مودم رو ریست و دوباره کانفیگ کنین مشکل حل میشه(در ضمن وایرلس رو هم خاموش کنین)

اگه پسورد اینترنتتون رو منظورتون هست که باید پسوردش رو حتما زنگ بزنین تغییر بدن براتون،ولی اگه منظورتون پسورد مودم هست که مشکلی نیست ولی بهتره ریست کنین مودم رو و دوباره یه پسورد جدید بدین بهش.

rasool-21
31-10-2013, 14:07
يوزرنيم و پسوردي هست ك موقعه كانفيگ لازم ميشه گم شده

monaj
31-10-2013, 17:57
من مودم TP-Link 8101g دارم. موقع راه اندازی سرویس خود کارشناس مخابرات اومد تنظیماتش را انجام داد. الآن من برای ورود به اینترنت هیچ کانکشنی ندارم و هر کامپیوتری که به مودم وصل میکنم، وارد اینترنت میشه. ولی وقتی تنظیمات مودم را چک می کنم، توی Interface Setup گزینه Bridge Mode تیک خورده! چطور چنین چیزی ممکنه. مگر این حالت که بدون نیاز به کانکشن به اینترنت وصل میشیم، PPPOe نیست؟

inceptro
31-10-2013, 18:07
من مودم TP-Link 8101g دارم. موقع راه اندازی سرویس خود کارشناس مخابرات اومد تنظیماتش را انجام داد. الآن من برای ورود به اینترنت هیچ کانکشنی ندارم و هر کامپیوتری که به مودم وصل میکنم، وارد اینترنت میشه. ولی وقتی تنظیمات مودم را چک می کنم، توی Interface Setup گزینه Bridge Mode تیک خورده! چطور چنین چیزی ممکنه. مگر این حالت که بدون نیاز به کانکشن به اینترنت وصل میشیم، PPPOe نیست؟

از قسمت Virtual Circuit ،اونی رو که VPI-VCI شرکت شما رو داره ،صفحه مربوط به تنظیمات شماست،بگردین پیدا میکنین.

Armin.Computer
31-10-2013, 20:04

متوجه منظورتون نمی شم
گم کردید؟
الان بهش نیاز پیدا کردید؟

3dmaxacad
02-11-2013, 12:07
سلام لطفا راهنمایی کنید
مودم linksys wag120 دارم خیلی داغ میشه و مرتب قطع و وصل میشه firmware هم آخریش هست میگن دیگه تولید نمیشه و برای همین سایت cisco هم جوابگو نبود با ساخت سیستم تماس گرفتم میگن داغ شدنش طبیعیه قطع و صلش هم تنظیماتشه
این همه تحقیق کردم این مودم گرفتم اما گویا باگ داره و مشکل زیاد
کسی میدونه چکار باید کرد؟

G.R.E.E.N
02-11-2013, 15:17
سلام
مودم D-Link 2730U
adsl رو راه اندازی کردم اما از طریق وایرلیس نتونستم ارتباط برقرار کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید

lionf3
02-11-2013, 19:26
دوستان کدوم یکی از مودم های زیر رو پیشنهاد میدید؟
۱-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
۲-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

leo.unique
02-11-2013, 20:48
کشوی Virtual Circuit رو باز کن و روی پایینترین PVC قرار بده ! :n06:

ahriman323
02-11-2013, 21:44
دوستان کدوم یکی از مودم های زیر رو پیشنهاد میدید؟
۱-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
۲-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
درود
تی پی لینک را توصیه نمیکنم بعضی از شرکتها باهاش مشکل دارن!
سیسکو-زاکسل-ایسوز-دی لینک را توصیه میکنم
چیپستشون را بررسی کنید برودکام باشه!
قدرت وایرلسش حداقل 5دسی بل باشه!

lionf3
02-11-2013, 22:43
درود
تی پی لینک را توصیه نمیکنم بعضی از شرکتها باهاش مشکل دارن!
سیسکو-زاکسل-ایسوز-دی لینک را توصیه میکنم
چیپستشون را بررسی کنید برودکام باشه!
قدرت وایرلسش حداقل 5دسی بل باشه!

پس با این اوصاف برم سراغ اسوس؟
یکی از آشناها داره و راضیم هستش.
فقط نمیدونم ۱ آنتن ۱۳۰ متر خونه رو کامل پوشش میده یا نه؟
بعد تو همین رنج( نهایت ۱۶۰ تومن) شما چی پیشنهاد میدین. بیشتر میخوام خوب کار کنه و بعد ۲روز داغ نکنه.
ممنون ببخشید که سوالام زیاد شد.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk now Free ('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')

G.R.E.E.N
02-11-2013, 23:45
سلام
مودم D-Link 2730U
ممنون میشم راهنمایی کنید
دوستان ممنون میشم سریع راهنمایی کنید
عجله دارم

ahriman323
03-11-2013, 08:18
سلام
مودم D-Link 2730U
ممنون میشم راهنمایی کنید
بیشتر توضیح بدید
وایرلسش را شناسایی میکنه؟!
دوباره کانفیگ کنید!

بعد تو همین رنج( نهایت ۱۶۰ تومن) شما چی پیشنهاد میدین. بیشتر میخوام خوب کار کنه و بعد ۲روز داغ نکنه.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk now Free ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پیشهادی ندارم باید خودتون بررسی کنید!

G.R.E.E.N
03-11-2013, 10:50
بیشتر توضیح بدید
وایرلسش را شناسایی میکنه؟!
دوباره کانفیگ کنید!

آره مثلا با موبایل میخوام وصل بشم تو لیست میاد اما کانکت نمیشه
اینم وضعیتش نمیدونم چرا Disable هست

leo.unique
03-11-2013, 12:23

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk now Free ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

xomrrod
03-11-2013, 18:36
سلام.
دوستان من حدود یک هفته پیس درخواست جمع اوری رانژه رو دادم به شرکت اسیا تک.
بعد برای دریافت سرویس از های وب ثبت نام کردم.
حالا اسیا تک به من گفت که نامه جمع اوری رانژه رو به مخابرات فرستاده.و جمع اوری شده.
چراغ adsl روی مودم خاموش شده.
حالا به های وب زنگ زدم گفتم که درخواست رانژ] به مخابرات بفرستید میگن که هنوز جمع اوری نشده.
الان یه هفته است که درگیر اینم.
حالا باید چه کار کنم من؟؟؟؟
باید حضوری برم مخابرات؟؟؟؟
راهنمایی کیند لطفا.

Armin.Computer
04-11-2013, 00:44
سلام.
دوستان من حدود یک هفته پیس درخواست جمع اوری رانژه رو دادم به شرکت اسیا تک.
بعد برای دریافت سرویس از های وب ثبت نام کردم.
حالا اسیا تک به من گفت که نامه جمع اوری رانژه رو به مخابرات فرستاده.و جمع اوری شده.
چراغ adsl روی مودم خاموش شده.
حالا به های وب زنگ زدم گفتم که درخواست رانژ] به مخابرات بفرستید میگن که هنوز جمع اوری نشده.
الان یه هفته است که درگیر اینم.
حالا باید چه کار کنم من؟؟؟؟
باید حضوری برم مخابرات؟؟؟؟
راهنمایی کیند لطفا.

تا جایی که من می دونم
شاید تو سیستم هنوز باشه
شما باید از تخلیه شدن خط مطمئن بشید
حالا از هر روشی که شده
کار زیاد سختی نیست
باید یک پیگیری بشه ببینی مشکل از کجاست

nikaan
05-11-2013, 17:22
سلام

یکی از دوستان من می خواد مودم ADSL بگیره که وایرلس داشته باشه

خودم بین مدل های D-LINK DSL-2730U , TP-LINK TD-W8951ND و TP-LINK 8901N موندم

حالا سوالاتم اینه :

1) تفاوت بین این مودم ها چیه ؟ یعنی تفاوت خاصی از نظر عملکرد دارن؟

2) کدوم از این 3 مدل بهتره؟

3) و اینکه مدل های DSL-2730U/U1 و DSL-2730U از برند D-Link چه فرق میکنن؟ ( این سوال رو چند صفحه ی قبل دیدم که یکی پرسیده بود ولی بهش جواب نداده بودند):n03:

مرسی خیلی زیاد:n16:

leo.unique
05-11-2013, 20:18
سلام

حالا سوالاتم اینه :

3) و اینکه مدل های DSL-2730U/U1 و DSL-2730U از برند D-Link چه فرق میکنن؟ ( این سوال رو چند صفحه ی قبل دیدم که یکی پرسیده بود ولی بهش جواب نداده بودند):n03:

جواب ندادن چون باید به تاپیک زیر مراجعه میکردید !

javad_b76
05-11-2013, 21:24
من مودم tp-link TDw8951nd رو چند ماهی میشه که دارم..
یک مشکلی داره….
اینکنه من وقتی با گوشی به وای فایش وصل میشم بعد از چند بیت ارسال اطلاعات یا مودم دیزیبل میشه یا ری استارت میکنه خودش…
راستی این مدلش رو تا بحال ندیده بودم وقتی گوشی از حد مسافت سیگنالش دور میشه یعنی گوشی سیگنالو از دست میده مودم ری استارت میشه یا مثل بالا چراغاش کمرنگ میشه…. و از کار میافتاه که باید خاموش روشن کنم تا درست بشه..
لطفا یک راهی بگید
خیلی ممنون از شما….

inceptro
05-11-2013, 21:35
یک مشکلی داره….
اینکنه من وقتی با گوشی به وای فایش وصل میشم بعد از چند بیت ارسال اطلاعات یا مودم دیزیبل میشه یا ری استارت میکنه خودش…
راستی این مدلش رو تا بحال ندیده بودم وقتی گوشی از حد مسافت سیگنالش دور میشه یعنی گوشی سیگنالو از دست میده مودم ری استارت میشه یا مثل بالا چراغاش کمرنگ میشه…. و از کار میافتاه که باید خاموش روشن کنم تا درست بشه..
لطفا یک راهی بگید
خیلی ممنون از شما….

فریمور مودم رو آپدیت کنین.

leo.unique
06-11-2013, 02:00
یک مشکلی داره….
لطفا یک راهی بگید
خیلی ممنون از شما….
ظاهرا خیلیا مشکل دارن با سری جدید این مودم:n15:

fade2amin
07-11-2013, 11:00
سلام. دوستان بنده یه مودم tp 8151n گرفتم که متاسفانه با وایرلس نمیتونم بهش وصل بشم فقط با Lan بهش وصل میشم و مشکلی نداره. ضمنا کانکشن هم ppoe هست و قاعدتا نباید بازی در بیاره. خواهشا اساتیدی که از این مودم استفاده میکنن ممنون میشم راهنمایی بفرماین .

inceptro
07-11-2013, 11:04
سلام. دوستان بنده یه مودم tp 8151n گرفتم که متاسفانه با وایرلس نمیتونم بهش وصل بشم فقط با Lan بهش وصل میشم و مشکلی نداره. ضمنا کانکشن هم ppoe هست و قاعدتا نباید بازی در بیاره. خواهشا اساتیدی که از این مودم استفاده میکنن ممنون میشم راهنمایی بفرماین .

بیشتر توضیح بدین.دقیقا چه پیامی میده یا چه اتفاقی میوفته.

fade2amin
07-11-2013, 11:35
بیشتر توضیح بدین.دقیقا چه پیامی میده یا چه اتفاقی میوفته.

درود. والا مودم به دیوایس وصل میشن ولی سند و رسیو برای دیوایس اتفاق نمیفته. ضمنا من اشتراکم برای پارس آنلاینه. ممنونم .

inceptro
07-11-2013, 12:11
درود. والا مودم به دیوایس وصل میشن ولی سند و رسیو برای دیوایس اتفاق نمیفته. ضمنا من اشتراکم برای پارس آنلاینه. ممنونم .

سلام.اینها رو بترتیب انجام بدین ببینین حل میشه یا نه.

در پی سی:

1)آنتی ویروس رو غیرفعال کنین،بعد ببینین دسترسی دارین به اینترنت یا نه.
2)Local Area Connection غیر فعال باشه.
3)در تنظیمات مودم Default Route روی Yes باشه.

ahriman323
07-11-2013, 15:51
سلام

حالا سوالاتم اینه :

TP-LINK را توصیه نمی کنم!

Armin.Computer
07-11-2013, 20:13
TP-LINK را توصیه نمی کنم!

به چه دلیل؟

ahriman323
07-11-2013, 21:11
به چه دلیل؟
مشکلاتش با بعضی از isp ها مثل اسیاتک و چیپستش هم فکر نکنم بدرد بخور باشه!

Armin.Computer
08-11-2013, 01:10
مشکلاتش با بعضی از isp ها مثل اسیاتک و چیپستش هم فکر نکنم بدرد بخور باشه!

چه مشکلاتی؟
چرا چیپستش بدرد نمی خوره؟
یکم شفاف توضیح بدید

ahriman323
08-11-2013, 11:00
چه مشکلاتی؟
چرا چیپستش بدرد نمی خوره؟
یکم شفاف توضیح بدید
اختلال داره! کانکت نمیشه بعض مواقع!
چیپستش هم بعید میدونم برودکام باشه!

M.R.2
08-11-2013, 14:06
با سلام
دوستان من یه مودم goldweb(633a خریدم نمیتونم کانفیگش کنم لطفا راهنمایی کنید. اینترنت هم برای مخابرات اردبیل هست.

inceptro
08-11-2013, 14:28
با سلام
دوستان من یه مودم goldweb(633a خریدم نمیتونم کانفیگش کنم لطفا راهنمایی کنید. اینترنت هم برای مخابرات اردبیل هست.

من چون تا حالا با این نوع مودم کار نکردم با اینترفیسش آشنایی ندارم،لطفا از قسمت setup عکس بگیرین بذارین تا راهنمایی کنیم.
برای ورود به تنظیمات مودم هم ای پی که در پشت مودم نوشته رو تو ادرس بار مرورگر تایپ کنین و بعد رمز عبور و پسوردی رو که باز پشت مودم نوشته رو وارد کنین تا وارد تنظیمات موودم بشین.

M.R.2
08-11-2013, 17:09
از قسمت Quick Setup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نصب میکنم که به ترتیب عکس مراحلشو گرفتم و داخل یه فایل rar آپ کردم ممنون میشم راهنمایی کنی.
goldweb.rar - 275 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

inceptro
08-11-2013, 17:28
از قسمت Quick Setup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نصب میکنم که به ترتیب عکس مراحلشو گرفتم و داخل یه فایل rar آپ کردم ممنون میشم راهنمایی کنی.
goldweb.rar - 275 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خب،شما برای کانفیگ هر مودمی نیاز به دونستن یوزنیم و پسورد اتصال به اینترنت و مقادیر VPI,VCI دارین،
یوزنیم و پسورد رو که هنگام خرید آی اس پی مربوطه میده بهتون یا اگر نداده باید زنگ بزنین بپرسین،مقادیر VPI ,VCI رو هم همینطور.
در مرحله بعد شما باید انتخاب کنید که میخواین بصورت مستقیم به اینترنت وصل بشین هنگامی که مودم رو روشن میکنین یا اینکه این کار رو با کانکشن و واسطه انجام بدین.
اگه میخواین مستقیم وصل بشین باید protocol روی PPPoE باشه و اگه هم میخواین با کانکشن وصل بشین روی bridge.
حالا فرض رو بر این میگیریم که شما میخواین مستقیم وصل بشین:
1)پروتوکل روی PPPoE قرار میگیره
2)یوزر نیم و پسورد اتصال به اینترنت(نه یوزنیم و پسوردی که برای ورود به مودم ازش استفاده میکنین) رو در محل مربوطه وارد میکنین.
3)مقدار VPI,VCI رو میپرسین و دستی وارد میکنین.
4)connection type هم روی LLC قرار میگیره.
5)سیو رو میزنین و به اینترنت متصل میشین.

mohammad.asghari
10-11-2013, 20:09
آقا من چندتا سوال داشتم میخوام یه مودم وایرلس بگیرم که 4 تا کابل شبکه لن بخوره و و بتونه 2،3سیستم رو همزمان پشتیبانی کنه در حد 70 تومان چیزی هست؟

inceptro
10-11-2013, 20:28
آقا من چندتا سوال داشتم میخوام یه مودم وایرلس بگیرم که 4 تا کابل شبکه لن بخوره و و بتونه 2،3سیستم رو همزمان پشتیبانی کنه در حد 70 تومان چیزی هست؟

سوالتون رو در این بخش مطرح کنین تا سریعتر به جواب برسین:

mahyjoon
14-11-2013, 17:59
کسی اینجا در مورد نصب مودم روی ویندوزxpکمک کنه مودم من G-net

inceptro
14-11-2013, 18:23

سیستم عامل فرقی نداره،شما اگه توضیحاتی رو که در این چن صفحه اخیر داده شده مطالعه کنین،میتونین خودتون مودم رو کانفیگ کنین.

HADI ONLY
14-11-2013, 19:03
سلام دوستان

می خواستم ببینم سرورهای سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مال ایران هست ؟ یعنی انگار از سرور داخلی دانلود می کنیم ؟

leo.unique
14-11-2013, 19:26
در سی دی که همراه مودمتون بوده به دنبال فایل پی دی اف Guide بگردید ! نحوه تنظیمات کارت شبکه کامپیوتر بصورت مصور توضیح داده شده به احتمال زیاد

HADI ONLY
14-11-2013, 19:30
کسی واقعا نیست به سوال ما جواب بده ؟

می خواستم ببینم سرورهای سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مال ایران هست ؟ یعنی انگار از سرور داخلی دانلود می کنیم ؟

inceptro
14-11-2013, 19:39
کسی واقعا نیست به سوال ما جواب بده ؟

می خواستم ببینم سرورهای سایت
مال ایران هست ؟ یعنی انگار از سرور داخلی دانلود می کنیم ؟

واقعا فک میکنین اینجا جای طرح این سوال هست؟؟به عنوان تاپیک دقت کنین لطفا.
در ضمن اینی که شما گذاشتی تو ایران نیست،بلکه تو امستردام هلند هست.در ضمن میتونین با بخش پشتیبانیشون تماس بگیرین و سوالتون رو مطرح کنین.

Amir Hossein
14-11-2013, 20:22
سلام
یه سوال کوچیک داشتم :31:
میخواستم بدونم مودم گه روی حالت bridge کانفیگ باشه بازم میشه از وای فای اون استفاده کرد؟
مثلا توی ویندوز کانکت بشیم به نت , بعد از وای فای استفاده کنیم

__ERROR__
15-11-2013, 00:49
با سلام و خسته نباشید
بنده مودم ASUS AM604 بدون وایرلس دارم
کسی میدونه چطور حالت PPOE این کار میکنه همون اتوماتیک کانکت بشه چون کسی نتونسته تا حالا این رو کانفینگ اتوماتیک بکنه ممنون میشم

نادری فر
15-11-2013, 13:49
سلام نحوه کانفینگ کردن مودم ای دس اس ال را می خواستم ممنون...

XXS
15-11-2013, 16:55
سلام
یه سوال کوچیک داشتم :31:
میخواستم بدونم مودم گه روی حالت bridge کانفیگ باشه بازم میشه از وای فای اون استفاده کرد؟
مثلا توی ویندوز کانکت بشیم به نت , بعد از وای فای استفاده کنیم

فقط میدونم دراین حالت نمیشه.

psycho0098
15-11-2013, 18:41
دوستان من میخواستم یه مک آدرس رو تو مودمم بلاک کنم که دیگه نتونه وصل شه به wifi
مودم tp link 8151 میباشد که تنظیماتش مثل tp link ها دیگست
اگه کسی بلده ممنون میشم راهنماییم کنه

inceptro
15-11-2013, 18:52
دوستان من میخواستم یه مک آدرس رو تو مودمم بلاک کنم که دیگه نتونه وصل شه به wifi
مودم tp link 8151 میباشد که تنظیماتش مثل tp link ها دیگست
اگه کسی بلده ممنون میشم راهنماییم کنه

سلام.
برین به قسمت Access Management بعدFilter ،حالا Interface مربوطه رو انتخاب بعدRule Type رو بذارین رو Mac و بقیه مراحل هم که مشخصه خودتون میتونین انجام بدین.

inceptro
15-11-2013, 19:04
با سلام و خسته نباشید
بنده مودم ASUS AM604 بدون وایرلس دارم
کسی میدونه چطور حالت PPOE این کار میکنه همون اتوماتیک کانکت بشه چون کسی نتونسته تا حالا این رو کانفینگ اتوماتیک بکنه ممنون میشم

از این راهنما استفاده کنین:

nini bad
16-11-2013, 14:03
سلام برای خط تلفنی که به مودم وصل شده آیا اسپلیتر لارم است یا نه ؟ فقط وقتی مودم تلفن لاین ورودی یکی دارند یا هر کدام جداگانه احتیاج است ؟

Armin.Computer
16-11-2013, 21:51
سلام برای خط تلفنی که به مودم وصل شده آیا اسپلیتر لارم است یا نه ؟ فقط وقتی مودم تلفن لاین ورودی یکی دارند یا هر کدام جداگانه احتیاج است ؟

تلفن روی خط ADSL دارید؟

nini bad
16-11-2013, 23:12
تلفن روی خط ADSL دارید؟

بله تلفن روی خط ADSL داریم اما لاین هر کدام جدا هست فقط باید برای تلفن اسپلیتر بذارم یا برای مودم هم باید گذاشت ؟

بانو . ./
17-11-2013, 00:11
بله تلفن روی خط ADSL داریم اما لاین هر کدام جدا هست فقط باید برای تلفن اسپلیتر بذارم یا برای مودم هم باید گذاشت ؟

وقتی لاین جداست لزومی به نصب اسپلیتر نیست .

اسپیاتر برای مواقعی هست که خطتون نویز داشته باشه (سیگنال ها تداخل پیدا کنند ) و یا هنگام زنگ زدن تلفن اینترنت شما قطع بشه.

.

Hemai
17-11-2013, 21:20
دوستان من دو تا خط تلفن دارم که رو هر دوش خط adsl وصله
با چه امکاناتی سخت افزاری میتونم این دو تا رو با هم شیر کنم ؟؟
بودجه محدوده میخوام اقتصادی باشه ...الان حداقل قیمت مودم تو بازار چنده ؟

در ضمن مودم meganet دارم.
:n16::n16:

بانو . ./
17-11-2013, 21:43

یعنی adsl ها رو شیر کنید ؟! متاسفانه این کار وجود نداره.

.

ahriman323
17-11-2013, 22:16

با ویندوز ایکس پی و یک نرم افزار چند تا از دوستان انجام دادن و اموزشش را ظاهرا توی انجمن گذاشته بودن! اطلاع ندارم چه شخصی بوده و آدرس تاپیکش را!

ahriman323
17-11-2013, 22:26

قاعدتا باید بگذارید و بهتر هست بگذارید چون امکان نویز انداخت روی تلفن و مودم وجود دارد به سبب جدا نشدن ویس و دیتا از هم

نویز روی تلفن به صورت خش خش هست و نویز روی مودم به صورت کم شدن دان/آپ استریم مودم که ارتباط با DSLAM برقرار می کنید و گاها قطع شدن لینک برقرار شده با DSLAM در مواقع زنگ خوردن مودم و تداخل وویس به سبب فیلتر نشدن آن و رسیدن به مودم

leo.unique
17-11-2013, 23:39
با ویندوز ایکس پی و یک نرم افزار چند تا از دوستان انجام دادن و اموزشش را ظاهرا توی انجمن گذاشته بودن! اطلاع ندارم چه شخصی بوده و آدرس تاپیکش را!
لازمه کامپیوتر روشن باشه دائما ؟؟:n13:

ahriman323
17-11-2013, 23:55
لازمه کامپیوتر روشن باشه دائما ؟؟:n13:

اگر میخواید استفاده کنید اره در غیر این صورت فکر نکنم!

aali361
18-11-2013, 09:05
سلام مودم وایرلس تا 100 تومن چی پیشنهاد میدید ؟

inceptro
18-11-2013, 10:29
سلام مودم وایرلس تا 100 تومن چی پیشنهاد میدید ؟

سوالتون رو در این تاپیک مطرح کنین:

sam09ft
18-11-2013, 15:53
دوستان من سرعتم خیلی افت کرده و حدود صفر هست الان تنظیمات مودم رو چک کردم همه چیز در بهترین شرایط ممکن هست به جز یه چیز که عجیبه

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

34.6
8.1
db

Line Attenuation

:

41.3
25.2
db

Data Rate

:

2048
397
kbps

Max Rate

:

12888
397
kbps

POWER

:

18.7
11.3
dbm

CRC

:

7015
1

همه چی عالیه (نسبت به قبل) فقط این crc قبلا فکر کنم خیلی پایین تر بود
crc چیه ؟؟ دلیلش میتونه این باشه ؟ مشکل از کجاست ؟

inceptro
18-11-2013, 16:25
دوستان من سرعتم خیلی افت کرده و حدود صفر هست الان تنظیمات مودم رو چک کردم همه چیز در بهترین شرایط ممکن هست به جز یه چیز که عجیبه

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

34.6
8.1
db

Line Attenuation

:

41.3
25.2
db

Data Rate

:

2048
397
kbps

Max Rate

:

12888
397
kbps

POWER

:

18.7
11.3
dbm

CRC

:

7015
1

همه چی عالیه (نسبت به قبل) فقط این crc قبلا فکر کنم خیلی پایین تر بود
crc چیه ؟؟ دلیلش میتونه این باشه ؟ مشکل از کجاست ؟

Cyclic Redundancy Check

تعدا ارور ها رو نشون میده.
مودم رو ریست و دوباره کانفیگ کنین.
اگه حل نشد با پشتیبانی تماس بگیرین.

shahpasand1
18-11-2013, 17:46
سلام دوستان
نویز من زیاد هست مجور شدم از اسپیلیتر استفاده کنم ولی ی مشکل پیش اومده که کالر آی دی تلفن از کار افتاده چیکار کنم؟؟
مودم:ASUS DSL N10
اسپیلیتر :KING NET
تلفن:Panasonic

ahriman323
18-11-2013, 19:14
سلام دوستان
نویز من زیاد هست مجور شدم از اسپیلیتر استفاده کنم ولی ی مشکل پیش اومده که کالر آی دی تلفن از کار افتاده چیکار کنم؟؟
مودم:ASUS DSL N10
اسپیلیتر :KING NET
تلفن:Panasonic
اسپلیتر را نو خریدید؟!
با اسپلیتر دیگه ای تست کنید احتمالا مشکلتون حل بشه!
بنده خودم تجربه این مشکل را با یک اسپلیتر داشتم!
ترجیحا اسپلیتر دیلینک یا وودافون یا MNC بگیرید

Hemai
18-11-2013, 19:56
خب احتمالا یادتون هست که چند تا مودم میخواد ؟؟ چون یه مودم دوتا سوکت تلفن نداره
بهترین مودم از نظر صرفه اقتصادی چی میتونه باشه ؟

ahriman323
18-11-2013, 21:22
خب احتمالا یادتون هست که چند تا مودم میخواد ؟؟ چون یه مودم دوتا سوکت تلفن نداره
بهترین مودم از نظر صرفه اقتصادی چی میتونه باشه ؟
قطعا دوتا مودم میخواد دیگه/سرچ بزنید توی انجمن پیداش میکنید!
تک پورت معمولی 2520دیلینک 38تومن موجود داریم ما.

amir000098
19-11-2013, 11:21
امروز اسیاتک وصل شد ... کلا خط تلفن قطع شد.
یه خط دیگه هم از پارس دارم اون وصله.
حدود 1 سال پیش هم یه خط از صبانت داشتم . رفتم روی اون یکی خط از مخابرات نت گرفتم... کلا تمامی خط ها قطع شد. حتی موبایل هم نویز شدید داشت تو خونه!!!!! قطع کردم درست شد !!!!
الان اعلام خرابی کردم... شماره ثبت شد ... بیان ببینیم چی میگن!
کسی تا حالا همچین مشکلی داشته؟

Amir Hossein
19-11-2013, 12:32
سلام
میخواستم بدونم نمیشه تو خونه که یه خط داره از دو تا مودم استفاده کرد؟
مثلا یکی bridge تنظیم باشه و اون یکی ppoe ؟

inceptro
19-11-2013, 12:55
سلام

اگه مک هر دو ثبت شده باشه،بصورت مجزا از هم میتونین استفاده کنین ولی همزمان باهم فک نمیکنم.

ahriman323
19-11-2013, 13:18
سلام

همزمان خیر!

ahriman323
19-11-2013, 13:19
امروز اسیاتک وصل شد ... کلا خط تلفن قطع شد.
یه خط دیگه هم از پارس دارم اون وصله.
حدود 1 سال پیش هم یه خط از صبانت داشتم . رفتم روی اون یکی خط از مخابرات نت گرفتم... کلا تمامی خط ها قطع شد. حتی موبایل هم نویز شدید داشت تو خونه!!!!! قطع کردم درست شد !!!!
الان اعلام خرابی کردم... شماره ثبت شد ... بیان ببینیم چی میگن!
کسی تا حالا همچین مشکلی داشته؟

بله همچبن مشکلاتی به ندرت پیش میاد!

amir000098
19-11-2013, 13:20
بله همچبن مشکلاتی به ندرت پیش میاد!

برای چیه؟ درست میشه؟ یا باید اسیاتک رو جمع کنم؟

sam09ft
19-11-2013, 16:40
من قبلا مشکل crc داشتم که دوستان گفتن تنظیمات مودم رو ری استارت کن اگه درست نشد زنگ بزن پشتیبانی الان این کار رو کردم پشتیبانی هم فقط بلده ری استارت کنه
ولی بازم مشکل دارم سرعتم خیلی کمه و crc هی داره میره بالا

SNR Margin

:

33.9
25.9
db

Line Attenuation

:

41.3
25.4
db

Data Rate

:

2048
509
kbps

Max Rate

:

14560
1094
kbps

POWER

:

17.9
11.3
dbm

CRC

:

16
0

الان مشکل چیه ؟؟ چه کار کنم

inceptro
19-11-2013, 17:30
من قبلا مشکل crc داشتم که دوستان گفتن تنظیمات مودم رو ری استارت کن اگه درست نشد زنگ بزن پشتیبانی الان این کار رو کردم پشتیبانی هم فقط بلده ری استارت کنه
ولی بازم مشکل دارم سرعتم خیلی کمه و crc هی داره میره بالا

SNR Margin

:

33.9
25.9
db

Line Attenuation

:

41.3
25.4
db

Data Rate

:

2048
509
kbps

Max Rate

:

14560
1094
kbps

POWER

:

17.9
11.3
dbm

CRC

:

16
0

الان مشکل چیه ؟؟ چه کار کنم

مشکل شما از خط هست.
منتهی محض احتیاط این کار ها رو بکنین:
اگه امکانش رو داشته باشین با یه مودم دیگه تست کنین ببینین وضع چطور میشه.
بجای اسپلیتر هم از میکرو فیلتر استفاده کنین.
اگه حل نشد در نهایت:
با مخابرات تماس بگیرین بیان خط رو بررسی کنن.

بانو . ./
20-11-2013, 01:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط Hemai [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این شیر ADSL برای افزایش سرعت منظورتونه؟!
مطمین هستید شما ؟

aminshamlou
22-11-2013, 09:12
سلام دوستان خسته نباشید من الان تو قسمت تنظیمات مودمم هر کاری میکنم آدرس IP و gateway رو پیدا نمیکنه اینترنتم وصله ولی چراغ اینترنت مودم خاموشه برا همین نمیتونم از وایرلس استفاده کنم لطفا راهنماییم کنید چند بارم مودم روreboot کردم بازم درست نشد

saeed627
22-11-2013, 09:16
سلام من یه مشکلی دارم با مودم dilink در صورتی که با مودم cnet نداشتم وقتی رو dhcp میذارم همه چی rout میکنه جز dns server چه روی کارت شبکه و وایرلس برای برطرف شدن این مشکل dns server دستی وارد میکنم پیشنهاد شما چیه که این مشکل حل کنم ممنونم MODEL : D-LINK 2750 u

ahriman323
22-11-2013, 10:44
برای چیه؟ درست میشه؟ یا باید اسیاتک رو جمع کنم؟

بله ربطی به ISP نداره!
مرکز مخابراتتون که رانژه کرده زده وویس را قطع کرده!

Armin.Computer
22-11-2013, 14:24
سلام دوستان خسته نباشید من الان تو قسمت تنظیمات مودمم هر کاری میکنم آدرس IP و gateway رو پیدا نمیکنه اینترنتم وصله ولی چراغ اینترنت مودم خاموشه برا همین نمیتونم از وایرلس استفاده کنم لطفا راهنماییم کنید چند بارم مودم روreboot کردم بازم درست نشد

مودم رو تنظیم کردید؟
به صورت PPPOE ؟
یکم شفاف تر توضیح بدید ممنون می شم

saeed627
22-11-2013, 14:30
مودم رو تنظیم کردید؟
به صورت PPPOE ؟
یکم شفاف تر توضیح بدید ممنون می شم

بله pppoe فعاله . ببنینید حالت عادی همه چی اکی هستش ارتباط با ISP برقراره و اینترنت هم میری گاهی به هیچ عنوان وارد هیچ سایتی نمیشه چه با کابل چه با وایرلس هم با گوشی هم با لب تاپ ولی وقتی روی کلاینت ها DNS اول د دوم دستی ست میکنی بی هیچ مشکلی تمام کلاینت ها استفاده میکنن چه گوشی چه لب تاپ چه ----- همه الان کار میکنن چون DNS دستی ست شده با DHCP ادرس DNS هت همون آدرس مودم هستش کار نمیکنه امیدوارم واضح گفته باشم

Armin.Computer
22-11-2013, 14:47
بله pppoe فعاله . ببنینید حالت عادی همه چی اکی هستش ارتباط با ISP برقراره و اینترنت هم میری گاهی به هیچ عنوان وارد هیچ سایتی نمیشه چه با کابل چه با وایرلس هم با گوشی هم با لب تاپ ولی وقتی روی کلاینت ها DNS اول د دوم دستی ست میکنی بی هیچ مشکلی تمام کلاینت ها استفاده میکنن چه گوشی چه لب تاپ چه ----- همه الان کار میکنن چون DNS دستی ست شده با DHCP ادرس DNS هت همون آدرس مودم هستش کار نمیکنه امیدوارم واضح گفته باشم

معمولا وقتی شما مودم رو با PPPOE کانفینگ می کنی
DNS خود isp به صورت اتوماتیک ست می شه و به اینترنت متصل هستید
یعنی شما تو مودم DNS دستی ست می کنی؟

saeed627
22-11-2013, 14:55
معمولا وقتی شما مودم رو با PPPOE کانفینگ می کنی
DNS خود isp به صورت اتوماتیک ست می شه و به اینترنت متصل هستید
یعنی شما تو مودم DNS دستی ست می کنی؟

بله تو مودم ست میشه DNS روی کلاینت ها وارد کردم مثلا روی وای فای گوشیم روی کارت شبکه سیستم روی کارت شبکه ----- و روی لب تاپ

Dim0
22-11-2013, 17:26
با سلام

یکی از دوستان بنده به تازگی مودم ASUS DSL-N12U خریده و از مخابرات سرویس داره.ولی با کانفینگش مشکل داره.بعد از کانفینگ کردن همه چی درسته ولی بعد از 5 دقیقه مودم خودبخود ریست میشه و باید دوباره از اول کانفینگ کنه.چند بار ریست کرده مودم رو ولی فرقی نکرده.کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه؟ممکنه مشکل عدم سازگاری این مدل مودم با سرویس adsl مخابرات باشه؟در ضمن این دوست بنده ساکن کرمانشاه هست و سرویس adsl از مخابرات کرمانشاه داره.

beny98
22-11-2013, 22:44
با سلام
دوستان بنده ی نانو استیشن ام 5 رو وصل کردم به ی مودم ای دی اس ال وای فای.ک نانو اینترنت رو بگیره و مودم پخش کنه تو خونه....نانو رو PPOE گذاشتم و مودم رو بریدج کردم....برعکسشو نتونستم جواب بگیرم....الان مشکلی با اتصال لپتاپ ندارم....اما گوشیم چند ثانیه ای قطع میشه و دوباره متصل میشه...چند دقیقه ای یکبار و همراه با غیب شدن علامت وای فای رو گوشی...مشکل چیه؟راه حلی هست؟

beny98
22-11-2013, 22:47
با سلام

یکی از دوستان بنده به تازگی مودم ASUS DSL-N12U خریده و از مخابرات سرویس داره.ولی با کانفینگش مشکل داره.بعد از کانفینگ کردن همه چی درسته ولی بعد از 5 دقیقه مودم خودبخود ریست میشه و باید دوباره از اول کانفینگ کنه.چند بار ریست کرده مودم رو ولی فرقی نکرده.کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه؟ممکنه مشکل عدم سازگاری این مدل مودم با سرویس adsl مخابرات باشه؟در ضمن این دوست بنده ساکن کرمانشاه هست و سرویس adsl از مخابرات کرمانشاه داره.

داداش ورژن جدید فریمور مودم رو از سایتش بگیر و نصب کن...درست میشه به احتمال زیاد

Dim0
22-11-2013, 23:13
داداش ورژن جدید فریمور مودم رو از سایتش بگیر و نصب کن...درست میشه به احتمال زیاد
ممنون از پاسخ شما ولی اینکارم انجام شده ولی درست نشده.گویا این مشکل زمانی به وجود میاد که مودم روی باند n تنظیم میشه چون روی حالت g بدون مشکل کار میکنه.

ICAROOS
23-11-2013, 02:09
سلام دوستان :n01:
اگر امکان داره یک مودم وایرلس امتحان پس داده در محدوده کف قیمت (که فکر میکنم در حال حاضر حدود 60 -65 تومن باشه) معرفی کنیدشخصاً مدلهایی از tp-link توی این حدودا دیدم اما اگه مدل خاصی یا حتی برند دیگه ای مد نظر دارید لطفاً دریغ نکنید (گارانتیش هم (البته اگه داشته باشه) بفرمایید از کجا باشه)
پی نوشت:
اینکه روی "کف قیمت" تاکید دارم به این خاطره که در حد 8 - 9 ماه بیشتر لازمش ندارم
باسپاس :n16:

ahriman323
23-11-2013, 02:17
سلام دوستان :n01:اگر امکان داره یک مودم وایرلس امتحان پس داده در محدوده کف قیمت (که فکر میکنم در حال حاضر حدود 60 -65 تومن باشه) معرفی کنیدشخصاً مدلهایی از tp-link توی این حدودا دیدم اما اگه مدل خاصی یا حتی برند دیگه ای مد نظر دارید لطفاً دریغ نکنید (گارانتیش هم (البته اگه داشته باشه) بفرمایید از کجا باشه)اینکه روی "کف قیمت" تاکید دارم به این خاطره که در حد 8 - 9 ماه بیشتر لازمش ندارمباسپاس :n16:

تی پی لینک پیشنهاد نمیشه!
دیلینک 2600 با 2سال گارانتی ایزی قیمت حدود66 تومن

ICAROOS
23-11-2013, 14:19
سایر دوستان هم اگه نظری دارند لطفاً دریغ نکنید :n01:
(از اونجائیکه آسیاتک و دی-لینک مدتهاست دارای روابط سازمانی حسنه ای با هم هستند:n10: بنابراین مایلم نظر یک کاربر بی طرف هم بشنوم:n02:)

ahriman323
23-11-2013, 15:08
سایر دوستان هم اگه نظری دارند لطفاً دریغ نکنید :n01:
(از اونجائیکه آسیاتک و دی-لینک مدتهاست دارای روابط سازمانی حسنه ای با هم هستند:n10: بنابراین مایلم نظر یک کاربر بی طرف هم بشنوم:n02:)

زاکسل هم خوبه! ولی گرونتره!
تی پی لینک با بعضی از ISP ها مشکل داره!

Dim0
23-11-2013, 16:20
سلام خدمت دوستان
یه سوال داشتم: میخواستم بدونم امکان داره یه مودم وایرلس وقتی روی حالت و وایرلس مود b/g تنظیم شده به خوبی کار کنه ولی وقتی همون مودم روی حالت و وایرلس مود n only تنظیم بشه هر ۵ دقیقه ریست بشه و باید مدام هی از اول تنظیمش کرد؟اصلا همچین چیزی ممکنه؟ تا حالا کسی همچین موردی دیده یا شنیده؟اگه واقعا امکانش باشه میشه بفرمایید دلیلش چی میتونه باشه؟ ایراد از isp هست یا مودم؟ مدل مودم مورد نظر ASUS DSL N12U.اگه دوستان راهنمایی کنن خیلی ممنون میشم.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Armin.Computer
23-11-2013, 22:29
بله تو مودم ست میشه DNS روی کلاینت ها وارد کردم مثلا روی وای فای گوشیم روی کارت شبکه سیستم روی کارت شبکه ----- و روی لب تاپ

راستش من خودم اینترنت رو PPPOE کانفینگ می کنم
هر وسیله ی دیگه وصل شه مشکل نداره
الان دقیقا مشکل شما چیه؟

Davood_titan
23-11-2013, 23:43
کسی میتونه اطلاعاتی در مورد دکمه WPS مودمهای Tp-link بده

ahriman323
24-11-2013, 00:11
کسی میتونه اطلاعاتی در مورد دکمه WPS مودمهای Tp-link بده
روی همه مودمهای جدید هست و مختص Tp-link نیست!

WPSیا WiFi Protected Setup و QSS یا Quick Security Setup یک روش استاندارد و ساده شده برای برقراری ارتباط بین دستگاه های سرویس گیرنده بیسیم (مانند نوت بوک ها، کارت های شبکه بیسیم و ...) و روتر یا مودم های وایرلس می باشد که در سال 2007 توسط موسسه WIFI ارائه شد.

همانطور که میدانید تمامی دستگاه های وایرلس مانند انواع مودم ها و روتر ها و اکسس پوینت های وایرلس قابلیت رمز نگاری شبکه بیسیم خود را دارند به صورتی که شما با فعال کردن رمز گذاری بیسیم در داخل تنظیمات روتر، اجازه استفاده مجاز را فقط به دستگاه هایی خواهید داد که موقع اتصال، رمز صحیح شبکه را وارد کنند. از آنجایی که برای کاربران معمولی این وسایل، فعال سازی آن و برقراری ارتباط بیسیم رمزگذاری شده ممکن است فرایند پرزحمت و پیچیده ای باشد ( به واسطه پروتکل های مختلف و ...) بنابراین موسسه WiFi یک راه بسیار ساده برای برپایی رمز نگاری در شبکه های بیسیم بنا نهاد. نام عمومی این روش WPS است اما ممکن است در محصولات مختلف از سازندگان مختلف نام دیگری استفاده شود، به عنوان مثال برخی از محصولات شرکت TP-LINK این روش را QSS نام گذاری می کنند. بنابراین دکمه ای که غالبا در مودم ها یا روتر های بیسیم به این نام ها می بینید برای این کار ساخته شده است. 4 روش برای استفاده از پروتکل WPS وجود دارد:

روش PIN: در این روش یک PIN کد (رمز عددی) از روی یک برچسب یا در داخل تنظیمات دستگاه بیسیم خوانده شده و به سادگی در دستگاهی که خواهان اتصال به شبکه بیسیم است وارد میشود. این روش را باید تمامی دستگاه های دارای WPS ارائه کنند.
روش دکمه فشاری (چه فیزیکی و یا مجازی): در این روش دستگاه روتر یا مودم بیسیم و دستگاهی که خواهان اتصال است با فشار دادن دکمه WPS به راحتی و سادگی به هم متصل خواهند شد. این روش برای اکسس پوینت ها ( و یا مودم و روترها) اجباری بوده ولی برای دستگاه های سرویس گیرنده وجود آن اختیاری است.
NFC یا Near Field Communication: در این روش کافی است دستگاه خواهان اتصال را در فاصله بسیار نزدیک دستگاه مرکزی بیسیم (یعنی همان اکسس پوینت، روتر یا مودم وایرلس) قرار داد تا تبادل رمز اجرا شده و دستگاه سرویس گیرنده به روتر متصل شود. این روش در همه دستگاه ها ساپورت نشده و در دستگاه های دارای WPS وجود آن اجباری نیست.
روش فلش USB: در این روش کلید وایرلس توسط یک فلش درایو USB از اکسس پوینت به کلاینت ها منتقل می شود. این روش نیز برای سازندگان دستگاه های وایرلس اختیاری می باشد

پس شما بواسطه یکی از روش های فوق براحتی و بدون داشتن دانش فنی درباره روش های رمز نگاری وایرلس، می توانید دستگاه سرویس گیرنده خود را با استفاده از پروتکل WPS، به شبکه بیسم موجود متصل کنید. به عنوان یک مثال ساده در مودم های بیسیم سری N تی پی لینک شما با فشار دادن دکمه WPS یا QSS خواهید دید که چراغ WPS یا QSS شروع به چشمک زدن خواهد نمود. تا خاموش شدن این چراغ وقت دارید که دکمه WPS روی کارت شبکه خود را نیز فشار دهید تا کارت شبکه شما به مودم متصل شود. اگر کارت شبکه شما دارای دکمه فیزیکی WPS نیست ولی WPS را ساپورت میکند، معمولا در محیط ویندوز و با نصب کامل نرم افزار همراه کارت شبکه به شما این امکان داده خواهد شد تا بصورت مجازی و در محیط نرم افزاری عملکرد WPS را روی کارت شبکه فعال کنید.
سایبرکانکت

ghassam2
24-11-2013, 10:05
دوستان خواهش می کنم در رفع این مشکل اساسی مودم اینجانب یک کمک اساسی کنید ... من در دو کامپیوتر جداگانه دو خط ای دی اس ال جداگانه از شرکت مخابرات استان خوزستان گرفتم ... بعد از اینکه شارژ ماهیانه adslکامپیوتر دومم تمام شد گفتم بزار ار رمز و پسورد adslکامپیوتر اولم برای استفاده در کامپیوتر دومی بهره ببرم و تا مدتی دومی رو شارژ نکنم ( هر دو هم 128 ) ( اینکه چرا از دو اکانت adsl استفاده کردم برای این بود که دو کامپیوترم 200 متر با هم فاصله داشتند) رفتم کانفیگ کردم اما مشکلات مودم tp-link8811 من از همین جا شروع شد من استفاده می کردم اما قطع و وصلی زیاد بود و باید بعد از20 تا 30 دقیقه که اینترنت قطع می شد اداپتور مودم رو می کشیدم و وصل می کردم که ارتباط برقرار بشه و استفاده کنم ... اما حالا که چند ماه گذشته مودم و کامپیوتر دوم رو به کسی دیگه فروختم اون مشکلات مودم ادامه داره از این قبیل که : قطع و وصل میشه و بخصوص کانکشن کارت شبکه خیلی فعال و غیر فعال میشه و از همه مهمتر در حالت فعال پیغام this connection has limited or no connectivity( مثلث زرد علامت هشدار هم داره) ................... میاد که نمی دونم معنیش چیه مودم رو ریسیت کردم فایده نداشت در جایی شنیدم که احتمالا ادمین شبکه محدودت کرده و بعضی ها گفتن مودم خراب شده و ... واقعا اگه مودم خراب شده چرا وصل میشه ؟ یه نکته دیگه که الان این کامپیوتر دومم که طرف خریده با یه خط جدید و شماره تلفن دیگه ( کلا ثبت نام جدید کرده ) اما هیچ کدوم از کامپیوتر ها ویندوزش که xp2 هستش رو عوض نکردیم از همون موقع استفاده از اکانتهای adslقبلی خودم. به هر حال هر نکته ای که فکر کردم لازم باشه برای دوستان آگاه و مطلع اینجا نوشتم امیدوارم دوستان بهترین راه حلو نشون بدن تا از این گرفتاری بیرون بیام ...( در ضمن ip دستی هم دادم فایده نداشت)

yashgin128
24-11-2013, 10:33
سلام.ممکنه دوتا مودم اولی تا نهایتا 90 هزار تومان و دومی تا نهایتا 70 هزار تومان پیشنهاد بدید
ahriman323
24-11-2013, 12:18
سلام.ممکنه دوتا مودم اولی تا نهایتا 90 هزار تومان و دومی تا نهایتا 70 هزار تومان پیشنهاد بدید
درود
4پورت وایرلس دیلینک2730 قیمت 79
تک پورت وایرلس دیلنک2600 قیمت 65 تومن
خواستید در خدمتم!

XXS
24-11-2013, 12:50
دوستان خواهش می کنم در رفع این مشکل اساسی مودم اینجانب یک کمک اساسی کنید ... من در دو کامپیوتر جداگانه دو خط ای دی اس ال جداگانه از شرکت مخابرات استان خوزستان گرفتم ... بعد از اینکه شارژ ماهیانه adslکامپیوتر دومم تمام شد گفتم بزار ار رمز و پسورد adslکامپیوتر اولم برای استفاده در کامپیوتر دومی بهره ببرم و تا مدتی دومی رو شارژ نکنم ( هر دو هم 128 ) ( اینکه چرا از دو اکانت adsl استفاده کردم برای این بود که دو کامپیوترم 200 متر با هم فاصله داشتند) رفتم کانفیگ کردم اما مشکلات مودم tp-link8811 من از همین جا شروع شد من استفاده می کردم اما قطع و وصلی زیاد بود و باید بعد از20 تا 30 دقیقه که اینترنت قطع می شد اداپتور مودم رو می کشیدم و وصل می کردم که ارتباط برقرار بشه و استفاده کنم ... اما حالا که چند ماه گذشته مودم و کامپیوتر دوم رو به کسی دیگه فروختم اون مشکلات مودم ادامه داره از این قبیل که : قطع و وصل میشه و بخصوص کانکشن کارت شبکه خیلی فعال و غیر فعال میشه و از همه مهمتر در حالت فعال پیغام this connection has limited or no connectivity( مثلث زرد علامت هشدار هم داره) ................... میاد که نمی دونم معنیش چیه مودم رو ریسیت کردم فایده نداشت در جایی شنیدم که احتمالا ادمین شبکه محدودت کرده و بعضی ها گفتن مودم خراب شده و ... واقعا اگه مودم خراب شده چرا وصل میشه ؟ یه نکته دیگه که الان این کامپیوتر دومم که طرف خریده با یه خط جدید و شماره تلفن دیگه ( کلا ثبت نام جدید کرده ) اما هیچ کدوم از کامپیوتر ها ویندوزش که xp2 هستش رو عوض نکردیم از همون موقع استفاده از اکانتهای adslقبلی خودم. به هر حال هر نکته ای که فکر کردم لازم باشه برای دوستان آگاه و مطلع اینجا نوشتم امیدوارم دوستان بهترین راه حلو نشون بدن تا از این گرفتاری بیرون بیام ...( در ضمن ip دستی هم دادم فایده نداشت)

منم این مشکلودیروزداشتم پشتیبانی گفت تنظیماته خط رودوباره برو ببین ارورمیده یانه ولی من فقط مودو رو ریست کردم درست شد.

ghassam2
24-11-2013, 16:46
منم این مشکلودیروزداشتم پشتیبانی گفت تنظیماته خط رودوباره برو ببین ارورمیده یانه ولی من فقط مودو رو ریست کردم درست شد.
مودم رو ریست کردم فایده نداشت البته نمی دونم نحوه ریست کردم خوب بود یانه به این صورت که یک سوزن رو در قسمتی که نوشته بود resetفشاردادم که بعداز 4 تا 5 دقیقه این ال ای دی پاورش خاموش نمیشد ولی بعدا با ترفندی برق اداپتور رو در حالی که سوزن رو فشار میدادم درآوردم و دوباره زدم که چراغهای مودم یکبار خاموش روشن شد ... امیدوارم دوستان دیگری هم کمک کنند

Memonex
25-11-2013, 23:54
دوستان خواهش میکنم به مشکل نویز من رسیدگی کنید خسته شدم از بس تو همه تاپیک ها پست دادم،

ghassam2
26-11-2013, 11:39
ای کاش دوستی حتی اگه جواب ناامیدکننده ای هم بود به من می داد...

inceptro
26-11-2013, 15:11
دوستان خواهش میکنم به مشکل نویز من رسیدگی کنید خسته شدم از بس تو همه تاپیک ها پست دادم،

سلام.
راه حل هایی که پیش رو دارین:
با توجه به توضیحاتی که دادین یا از اسپلیتر هست به احتمال زیاد یا خود خط.
کاری که باید بکنین اینه که اگه بتونین اسپلیتر رو تعویض کنین و یا اگه بتونین بجاش یه میکرو فیلتر تهیه کنین.(اینکه قبلا مشکل نداشتین چون 2 مگ با 9 خیلی خیلی فرق داره و از اون طرف هر زمان امکان ایجاد مشکل برای اسپیلیتر وجود داره) در ضمن به تعداد گوشی هایی که دارین باید استفاده کنین از اسپلیتر که حتما میدونین اینو.
اگر حل نشد باید با مخابرات تماس بگیرین و بگین تا خطتون رو بیان و بررسی کنن.
و در نهایت اگر اذیت کردن بگین فعلا پشتیبانی داون استریمتون رو بیاره پایین.

Armin.Computer
26-11-2013, 15:13

زمانی که قطع میشی مودم رو پینگ کن ببین پینگ میده

inceptro
26-11-2013, 15:25

سلام.
اینگونه مشکلات دو حالت معمولا نمیتونه داشته باشه:
1)مشکل از کابل باشه(که با توجه به توضیخات شما منتفی هست)
2)مشکل از مودم باشه،که در این حالت شما باید کارهای زیر رو انجام بدین:
1)در قسمت Connection Setting مودم Connection روی Always On باشه.
2)فریمور مودم رو آپدیت کنین.
3)در صورتی که حل نشد مشکل سخت افزاری هست و باید مودم تعمیر یا تعویض بشه.

Memonex
26-11-2013, 15:29
سلام.
راه حل هایی که پیش رو دارین:
با توجه به توضیحاتی که دادین یا از اسپلیتر هست به احتمال زیاد یا خود خط.
کاری که باید بکنین اینه که اگه بتونین اسپلیتر رو تعویض کنین و یا اگه بتونین بجاش یه میکرو فیلتر تهیه کنین.(اینکه قبلا مشکل نداشتین چون 2 مگ با 9 خیلی خیلی فرق داره و از اون طرف هر زمان امکان ایجاد مشکل برای اسپیلیتر وجود داره) در ضمن به تعداد گوشی هایی که دارین باید استفاده کنین از اسپلیتر که حتما میدونین اینو.
اگر حل نشد باید با مخابرات تماس بگیرین و بگین تا خطتون رو بیان و بررسی کنن.
و در نهایت اگر اذیت کردن بگین فعلا پشتیبانی داون استریمتون رو بیاره پایین.

یدونه تلفن بیشتر ندارم یه اسپیلیتر جدید هم امروز امتحان کردم بازم نویز نرفت مودم رو هم مستقیم به دم در وصل کردم کلا SNR اش رو 6 و این نشون میده از مبدا ایراد تو خط هست. امروز نمایندگی پارس آنلاین گفت تا ظهر مشکل حل میشه و میدونستن انگار که مشکل از خودشونه یا از مخابرات ولی هنوز هیچ کاری نکردن !!!

ghassam2
26-11-2013, 16:20
سلام.
1)مشکل از کابل باشه(که با توجه به توضیخات شما منتفی هست)
2)مشکل از مودم باشه،که در این حالت شما باید کارهای زیر رو انجام بدین:
2)فریمور مودم رو آپدیت کنین.
3)در صورتی که حل نشد مشکل سخت افزاری هست و باید مودم تعمیر یا تعویض بشه.

منظور توی اینترنت اپشن مرورگر هست که باید این تنظیمات رو انجام بدم ؟
اگه امکان داره نحوه کامل آپدیت کردن firmware مودم tplink8811 رو توضیح بدین با تشکر مجدد.

inceptro
26-11-2013, 17:22
منظور توی اینترنت اپشن مرورگر هست که باید این تنظیمات رو انجام بدم ؟
اگه امکان داره نحوه کامل آپدیت کردن firmware مودم tplink8811 رو توضیح بدین با تشکر مجدد.

تو آدرس بار مرورگرتون 192.168.1.1 رو تایپ میکنین.
بعد یوزر نیم و پسورد رو که بصورت پیشفرض admin هست رو برای هر دو وارد میکنین.
بعد میرین به قسمت Maintenance تو مودم و بعد Frimware
حالا پشت مودم رو نگاه میکنین و میبینین که ورژن مودمتون چی هست.
تو این لینک توضیح داده

حالا میرین به این صفحه ای که در زیر قرار داره و فریمور مربوط به ورژن مودمتون رو دریافت میکنین.

حالا که فایل رو که دریافت کردین اگه فشرده بود اکسترکتش کنین،بعد از قسمتی که در بالا گفتم و تو مودم قرار داره فایل رو انتخاب و آپگرید رو بزنین تا کار انجام بشه.

اینجا من چون اون نوع مودم رو ندارم و از طرفی فک کنم اینترفیسش هم کمی متفاوت از این جدیدا باشه ،اسکرین شات قرار ندادم ولی اگه تو گوگل یه سرچی بزنین میتونین آموزش تصویریش رو هم پیدا کنین ولی مراحل کار کلا اینطوری بود که گفتم خدمتتون.

ولی توصیه اکید میکنم که اگه تسلط کامل ندارین به این موارد ،ببرین بیرون و بدین این کار رو براتون انجام بدن چون یه استباه کوچیک ممکنه باعث بشه مودمتون از دست بره.

ghassam2
26-11-2013, 18:54

ممنون ... در مورد این قسمت اگه میشه توضیح بیشتری بدین این تنظیمات باید در مرورگرها ( با سه مرورگر کار می کنم ) انجام بشه ؟

inceptro
26-11-2013, 19:37

ممنون ... در مورد این قسمت اگه میشه توضیح بیشتری بدین این تنظیمات باید در مرورگرها ( با سه مرورگر کار می کنم ) انجام بشه ؟

سلام.
این مورد رو که من گفتم در مورد شما صادق نیست و اصلا بهش نیازی نیست بپردازید یا کاری داشته باشین،همون فریمور رو اپدیت کنین و بعد کانفیگ،اگه حل نشد همونطور که گفتم مشکل سخت افزاری هست به احتمال زیاد.البته همونطور که میدونین 100 درصد که نمیشه هیچ وقت اطمینان حاصل کرد از یه موضوعی.
این هم در مورد اون موضوع:

arash-king
26-11-2013, 20:39
سلام دوستان

من امروز یه مودم TP-Link مدل TD-W8951ND خریدم ولی نمیتونم همزمان هم با PC و هم با WiFi گوشی کانکت بشم

وقتی سیستم به اینترنت وصله با گوشی نمیشه رفت ! وقتی هم با گوشی وصل هستم با سیستم دیگه نمیشه وصل شد (یعنی همزمان نمیشه جفتشون وصل باشن)

سی دی داخل بسته بندی مودم را هم توی لپ تاپ میزارم ولی نمیخونه ....

کمک کنید لطفـــا

navid010
27-11-2013, 07:35
سلام دوستان

من امروز یه مودم TP-Link مدل TD-W8951ND خریدم ولی نمیتونم همزمان هم با PC و هم با WiFi گوشی کانکت بشم

وقتی سیستم به اینترنت وصله با گوشی نمیشه رفت ! وقتی هم با گوشی وصل هستم با سیستم دیگه نمیشه وصل شد (یعنی همزمان نمیشه جفتشون وصل باشن)

کمک کنید لطفـــا

داداش منم از وقتی این مودمو خریدم با این مودم مشکل دارم
هر 5 دقیقه لینک adsl میره و لینک وایرلس هم کلا قطع میشه مجبور میشم مودم رو خاموش روشن کنم

ی مشکلی که داره سیگنال ضعیف وایرلسش هست

من وقتی با گوشی وصل میشم لینک مودم میره . خیلی جالبه

erfan ghobadi
27-11-2013, 09:55
سلام دوستان

کمک کنید لطفـــا

داداش منم از وقتی این مودمو خریدم با این مودم مشکل دارم
هر 5 دقیقه لینک adsl میره و لینک وایرلس هم کلا قطع میشه مجبور میشم مودم رو خاموش روشن کنم

ی مشکلی که داره سیگنال ضعیف وایرلسش هست

من وقتی با گوشی وصل میشم لینک مودم میره . خیلی جالبه

حواستون باشه هم فایر وال سیستم و هم مودم حتماً باید خواموش باشه

navid010: شما هم از اسپلیتر استفاده کنید مشکلتون حل میشه

پیشنهاد میکنم یه بار مودماتون رو ریست کنید و دوباره کانفیگ کنید:n06:

ghassam2
27-11-2013, 10:48
زمانی که قطع میشی مودم رو پینگ کن ببین پینگ میده

وقتی اون حالت مثلث زرد با اون پیغامش اومد ping گرفتم پیغام ping request could not ........ اومد و پینگ نداد حالا بفرمائید چه کار کنم؟

reza_khoshtip
27-11-2013, 13:07
دوستان یه مودم میخوام که که از طریق کابل لن یا یو اس بی به سیستم وصلش کنم و همزمان از طریق وای فای با گوشی ازش استفاده کنم
چی بگیرم که با کیفیت و بدون دردسر باشه؟
قیمت رو هم ذکر بفرمایید.
ضمنا خونه ما 3 طبقه هستش و میخوام همه جا سیگنال داشته باشم
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

XXS
27-11-2013, 14:16
مودم رو ریست کردم فایده نداشت البته نمی دونم نحوه ریست کردم خوب بود یانه به این صورت که یک سوزن رو در قسمتی که نوشته بود resetفشاردادم که بعداز 4 تا 5 دقیقه این ال ای دی پاورش خاموش نمیشد ولی بعدا با ترفندی برق اداپتور رو در حالی که سوزن رو فشار میدادم درآوردم و دوباره زدم که چراغهای مودم یکبار خاموش روشن شد ... امیدوارم دوستان دیگری هم کمک کنند

منظوره من ریست ازکنترل پنل بودکه درست شد شمارواتومات کانفیگ کردی؟؟درحالته bridge دوباره تنظیم کن بعدموقع اتصال ببین چه اروری میده.

mohammadi_4u
27-11-2013, 14:21
دوستان یه مودم میخوام که که از طریق کابل لن یا یو اس بی به سیستم وصلش کنم و همزمان از طریق وای فای با گوشی ازش استفاده کنم
چی بگیرم که با کیفیت و بدون دردسر باشه؟
قیمت رو هم ذکر بفرمایید.
ضمنا خونه ما 3 طبقه هستش و میخوام همه جا سیگنال داشته باشم
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

2750u dlink

mohammadi_4u
27-11-2013, 14:24
سلام دوستان

کمک کنید لطفـــا

سلام
ِحالت Dhcp حتما بايد فعال باشه و نوع كانكشن ppoe و ضمنا از تنظيمات وايرلس گزينه max user id رو بالاترين حد بزاريد.الان رو 2 يا 1 هست واسه همين نميتونيد .

reza_khoshtip
27-11-2013, 15:01
2750u dlink

دوست عزیز قدرت آنتن این مدل خوبه؟
مارک های بهتر و با کیفیت تر مثل لینکسیس چطوره؟

arash-king
27-11-2013, 15:05
دوستان من فایروال مودم را خاموش کردم . مشکلی پیش نمیاد !؟؟؟؟

mohammadi_4u
27-11-2013, 15:05
دوست عزیز قدرت آنتن این مدل خوبه؟
مارک های بهتر و با کیفیت تر مثل لینکسیس چطوره؟

لینکسیس هم مارک بسیار خوبیه.من 2750 ر بخاطر اینکه دارمش گفتم دقیقا تو سه طبقه انتن داره خوب.قبلش 2730 داشتم اونم انتن میداد اما کمتر بود.واسه همین برد انتن بهم پیشنهاد 2750u دادند و راضی ام ازش

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk 2

ghassam2
27-11-2013, 16:19
منظوره من ریست ازکنترل پنل بودکه درست شد شمارواتومات کانفیگ کردی؟؟درحالته bridge دوباره تنظیم کن بعدموقع اتصال ببین چه اروری میده.
بله من روی اتوماتیکه .... نحوه ریست از کنترل پانل چطوریه؟ در حالت bridge امتحان می کنم ببینم چطور میشه؟

reza_khoshtip
27-11-2013, 20:17
لینکسیس هم مارک بسیار خوبیه.من 2750 ر بخاطر اینکه دارمش گفتم دقیقا تو سه طبقه انتن داره خوب.قبلش 2730 داشتم اونم انتن میداد اما کمتر بود.واسه همین برد انتن بهم پیشنهاد 2750u دادند و راضی ام ازش

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk 2

دوست عزیز ممنون از راهنماییت
یکی از دوستان من یه مودم معمولی دی لینک داره که با لن به کامپیوتر وصل کرده
این بنده خدا میخواد از اینترنت کامپیوتر رو گوشیش از طریق وای فای استفاده کنه
راه کم خرج و برای یه آپارتمان کوچیک مجردی بدون خرید مودم وای فای چیه؟

mohammadi_4u
28-11-2013, 00:32
دوست عزیز ممنون از راهنماییت
یکی از دوستان من یه مودم معمولی دی لینک داره که با لن به کامپیوتر وصل کرده
این بنده خدا میخواد از اینترنت کامپیوتر رو گوشیش از طریق وای فای استفاده کنه
راه کم خرج و برای یه آپارتمان کوچیک مجردی بدون خرید مودم وای فای چیه؟

با کابل گوشی مینونن اما اگه از طریق وایفای میخان باید حداقل یه فرستنده یو اس بی برا سیستم بگیرن.اگه لبتابه سیشتمشون که هیچی نمیخاد فقط نرم افزار کانکتیفی رو نصب کنن

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2

reza_khoshtip
28-11-2013, 10:59
با کابل گوشی مینونن اما اگه از طریق وایفای میخان باید حداقل یه فرستنده یو اس بی برا سیستم بگیرن.اگه لبتابه سیشتمشون که هیچی نمیخاد فقط نرم افزار کانکتیفی رو نصب کنن

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2

با فرستنده یو اس بی برای استفاده از اینترنت روی گوشی از طریق وای فای حتما باید کامپیوتر روشن باشه, درسته؟
ولی با مودم وای فای حتما نیازی به روشن بودن کامپیوتر برای استفاده از وای فای نیست, درسته؟
دوست عزیز با کارت شبکه بیسیم تی پی لینک مدل
TL-WN350GD که آنتن با قدرت 2 دسیبل داره کارش راه میافته؟
قیمتشم حدود 40 تومنه.

mohammad.asghari
28-11-2013, 16:28
با سلام
مودم من زایکسل هست وقتی میخوام برم کنترل پنل مودم به آدرس192.168.1.1 نمیره اصلا و ارور میده مشکل از چی میتونه باشه؟!

inceptro
28-11-2013, 16:40
با سلام
مودم من زایکسل هست وقتی میخوام برم کنترل پنل مودم به آدرس192.168.1.1 نمیره اصلا و ارور میده مشکل از چی میتونه باشه؟!

با مرورگرهای دیگه تست کنین.
این کار رو بدون فعال بودن هیچ آنتی فیلتری انجام بدین.
و دست آخر اگه حل نشد یه ریست کنین مودم رو.

Armin.Computer
29-11-2013, 00:07
با سلام

مودم رو پینگ می کنه؟

reza_khoshtip
29-11-2013, 11:25
دوستان خونه ما 3 طبقه هستش که طبقه سوم یه کامپیوتر با یه مودم دی لینک 2520 وصله
الآن میخوام یه مودم وای فای بخرم و بزارم طبقه دوم برای استفاده در لپ تاپ و تبلت و گوشی
میخواستم بپرسم تداخلی پیش نمیاد 2 تا مودم به یه خط وصل باشند؟
یکی از دوستان برای خرید مودم دی لینک 2750 رو معرفی کردند
همین مدل خوبه یا مودم قوی تر بگیرم؟

inceptro
29-11-2013, 12:23
دوستان خونه ما 3 طبقه هستش که طبقه سوم یه کامپیوتر با یه مودم دی لینک 2520 وصله
الآن میخوام یه مودم وای فای بخرم و بزارم طبقه دوم برای استفاده در لپ تاپ و تبلت و گوشی
میخواستم بپرسم تداخلی پیش نمیاد 2 تا مودم به یه خط وصل باشند؟
یکی از دوستان برای خرید مودم دی لینک 2750 رو معرفی کردند
همین مدل خوبه یا مودم قوی تر بگیرم؟

شما که مودم وایرلس میگیری که دیگه نیازی به اون مودم اولی نداری و تمام خونه رو پوشش میده.
بطور همزمان هم امکانش وجود نداره.
این مودمی هم که پشنهاد دادن خوبه.

reza_khoshtip
29-11-2013, 12:57
شما که مودم وایرلس میگیری که دیگه نیازی به اون مودم اولی نداری و تمام خونه رو پوشش میده.
بطور همزمان هم امکانش وجود نداره.
این مودمی هم که پشنهاد دادن خوبه.

دوست عزیز اینجوری باید مودم وای فای رو بزارم طبقه سوم که بتونم به کامپیوتر با لن وصلش کنم, اونوقت سیگنال وای فای مودم به طبقه اول و دوم میرسه؟

inceptro
29-11-2013, 13:22
دوست عزیز اینجوری باید مودم وای فای رو بزارم طبقه سوم که بتونم به کامپیوتر با لن وصلش کنم, اونوقت سیگنال وای فای مودم به طبقه اول و دوم میرسه؟

اگه به هنگام خرید مودم به مساحتی که تحت پوشش قرار میده و بردی که داره توجه کنین،هستن مودم هایی که نیاز شما رو براحتی براورده کنن.
در مورد اون مودم دی لینک هم چون 2 آنتنه هست و سری N فک نکنم مشکلی پیش بیاد ولی باز بهتره موقع خرید تحقیق بیشتری بکنین.

reza_khoshtip
29-11-2013, 15:17
اگه به هنگام خرید مودم به مساحتی که تحت پوشش قرار میده و بردی که داره توجه کنین،هستن مودم هایی که نیاز شما رو براحتی براورده کنن.
در مورد اون مودم دی لینک هم چون 2 آنتنه هست و سری N فک نکنم مشکلی پیش بیاد ولی باز بهتره موقع خرید تحقیق بیشتری بکنین.

دوست عزیز به نظرت سمت برند لینکسیس برم با آنتن داخلی یا همین دی لینک 2750 خوبه؟

lionf3
29-11-2013, 20:27

سلام
فکر کنم همین دی لینک برا شما خوب باشه.
برا اینکه کل خونه سیگنالِ کافی بگیره یه هزینه جداگانه برای روتر هم باید بکنید
و اگر هم به دنبالِ از برند هایی که مخصوص پوشش سطح های زیاد(به اصطلاح صنعتی) هستن برید باز به نتیجه چندان مطلوب نمیرسید.

reza_khoshtip
29-11-2013, 21:29
سلام
فکر کنم همین دی لینک برا شما خوب باشه.
برا اینکه کل خونه سیگنالِ کافی بگیره یه هزینه جداگانه برای روتر هم باید بکنید
و اگر هم به دنبالِ از برند هایی که مخصوص پوشش سطح های زیاد(به اصطلاح صنعتی) هستن برید باز به نتیجه چندان مطلوب نمیرسید.
دوست عزیز دی لینک 2750 مودم روتر هستش دیگه.

lionf3
29-11-2013, 22:02
دوست عزیز دی لینک 2750 مودم روتر هستش دیگه.

بله منظورِ من روتر خالی هستش
که فقط نقش تقویت کنندگی سیگنال رو ایفا کنه
در فرودگاه ها اگه دیده باشید ابنترنت وای فای به صورت سراسری هستش
که با کمک روتر های صنعتی(قالبا قیمت های بالایی دارن) این مساحت رو پوشش میدن.

behrooz.shie
30-11-2013, 13:31
بله منظورِ من روتر خالی هستش
که فقط نقش تقویت کنندگی سیگنال رو ایفا کنه
در فرودگاه ها اگه دیده باشید ابنترنت وای فای به صورت سراسری هستش
که با کمک روتر های صنعتی(قالبا قیمت های بالایی دارن) این مساحت رو پوشش میدن.

اسمشون اکسس پوینت هست

XXS
30-11-2013, 13:55

TP LINK8968
TP LINK8970

Faridskystar
01-12-2013, 08:36
سلام دوستان.:n16:

من به تازگی مودم d link 2730 u خریدم برای وایرلس دار بودنش. و تنظیم کانکشن رو گذاشتم روی pppoe یعنی همیشه وصل ..بعدش مثلا یهویی ارتباط قطع میشه:n29: مثلا داری بازی آنلاین میکنی یهو همه چی وای میسته :n29:...دوباره 2 دقیقه صبر کنی تا دوباره کانکت بشه...از بازی بیای بیرون اون همه امتیازات همش هدر میره دوباره از اول بری تو بازی

بعدش یه مودم قدیمی دارم asus am 602 این مودم اصلا همچین مشکلی نداشت.. یعنی در طول روز قطعی نداشت مگر اینکه از طرف مخابرات قطع بشه...
خواهشمندم اگر کسی از دوستان کمکی میتونیه بکنه دریغ نکنه...اینم اطلاعات کانکشن مودم شاید چیزی رو اشتباه زدم مثلا تیکی چیزی...فایروال رو برداشم .خواهشن شما عکس رو ببینید ...مشکلی نداشته باشه :11:

عکس ( روی عکس کلیک کنید بزرگ شود):

اعصابمو خورد کرده هر نیم ساعت دیسکانکت میشه همین الان وسط بازی دوباره قطع شد :n15:اسپلیتر که دارم همه چی دارم..آخه مشکلش چیه؟ اینجوری باشه مجبورم مودم قبلی رو بزارم که وایرلس نداشت ولی اصلا دیسکانکت نمیشه...

الکی 90 تومن پول رو ریختم تو جوب :n28:

Armin.Computer
01-12-2013, 11:30
سلام دوستان.:n16:

من به تازگی مودم d link 2730 u خریدم برای وایرلس دار بودنش. و تنظیم کانکشن رو گذاشتم روی pppoe یعنی همیشه وصل ..بعدش مثلا یهویی ارتباط قطع میشه:n29: مثلا داری بازی آنلاین میکنی یهو همه چی وای میسته :n29:...دوباره 2 دقیقه صبر کنی تا دوباره کانکت بشه...از بازی بیای بیرون اون همه امتیازات همش هدر میره دوباره از اول بری تو بازی

بعدش یه مودم قدیمی دارم asus am 602 این مودم اصلا همچین مشکلی نداشت.. یعنی در طول روز قطعی نداشت مگر اینکه از طرف مخابرات قطع بشه...
خواهشمندم اگر کسی از دوستان کمکی میتونیه بکنه دریغ نکنه...اینم اطلاعات کانکشن مودم شاید چیزی رو اشتباه زدم مثلا تیکی چیزی...فایروال رو برداشم .خواهشن شما عکس رو ببینید ...مشکلی نداشته باشه :11:

عکس ( روی عکس کلیک کنید بزرگ شود):

اعصابمو خورد کرده هر نیم ساعت دیسکانکت میشه همین الان وسط بازی دوباره قطع شد :n15:اسپلیتر که دارم همه چی دارم..آخه مشکلش چیه؟ اینجوری باشه مجبورم مودم قبلی رو بزارم که وایرلس نداشت ولی اصلا دیسکانکت نمیشه...

الکی 90 تومن پول رو ریختم تو جوب :n28:

وقتی قطع می شی
مودم رو پینگ کن ببین پینگ میده یا نه

Faridskystar
01-12-2013, 11:38
وقتی قطع می شی

حقیقتش مودم رو همین نیم ساعت پیش جمع کردم مودم قبلی رو گذاشتم...آخه مچ داریم با یه تیم دیگه باید تمرین میکردیم ( آنلاین) ...ولی حتما بعدا که وصلش کنم اینکارو میکنم و پینگش رو میگیرم.. ممنون از راهنماییتون :11:

Faridskystar
02-12-2013, 18:07
وقتی قطع می شی
پینگ کردم موقع که قطع شد .. جواب داد ..

حتی بدون اینکه کانکشن بسازی براش تو قسمت status لاین رو از دست میده..هر 10 یا 15 دقیقه 1 بار ..قطع میشه..انگا رکه سیم وردودی لاین رو ازش بکشی...حتی بدون کانکشن..

این عکس وضعیت وقتی که قطع میشه ..حتی downstream و upstream رو هم نشون نمیده انگا رکه سیم لاین رو ازش کشیده شده باشه

روی این عکس کلیک کنید

:11:

Faridskystar
02-12-2013, 19:54
کسانی که همین مودم من رو خریده بودن d link 2730u همین مشکل قطع شدن رو داشتن...اینارو الان دیدم:

فکر کنم باید قید مودم رو بزنم این 3-4 نفر هم همین مشکل من رو داشتن تازه تو سایتهای دیگه هم هست ..

ashkanhsirani
02-12-2013, 19:56
حجم نت ما خود به خود بدون هیچ دانلودی تموم میشه:n28:

LOVEFORLOVE
02-12-2013, 20:05
با سلام مشکل دارم وقتی همزمان وای فای و لن کار میکنه مودم دیسکانکت میشه یا وای فای گوشی را خاموش کنم یا کامپیوتر را؟
مودم tp linlk 1588 هست تور خدا کمک کنید کلافه شدم

Faridskystar
02-12-2013, 21:59
دوستان لطفا ببینید نویز خط من چه طوره شاید برای همین که مودمم هی قطع میشه هر 15 دقیقه 1 بار ..:11:

ahriman323
02-12-2013, 22:25
دوستان لطفا ببینید نویز خط من چه طوره شاید برای همین که مودمم هی قطع میشه هر 15 دقیقه 1 بار ..:11:

دان استریم snr خیلی کمه حداقل باید 10 باشه که برای شما 6 هست ! زنگ بزنید پشتیبانی راهنماییتون کنه

Armin.Computer
02-12-2013, 23:50
با سلام مشکل دارم وقتی همزمان وای فای و لن کار میکنه مودم دیسکانکت میشه یا وای فای گوشی را خاموش کنم یا کامپیوتر را؟
مودم tp linlk 1588 هست تور خدا کمک کنید کلافه شدم

یعنی چی؟
منظور از دیسکانکت چیه؟
مودم ریست میشه؟
چه اتفاقی می افته؟

mmb10
03-12-2013, 01:12
سلام
دوستان من یه مودم tplink دارم وقتی کابل usb رو میزنم و مودم رو روشن میکنم اتصال به اینترنت برقرار میشه و مشکلی نیست ولی وقتی usb رو در میارم و کابل lan رو میزنم دیگه به اینترنت وصل نمیشه
حالا مشکل از کجاست؟
چون الان میخوام برم یه مودم دیگه بگیرم که فقط lan داره اونجوری دیگه نمیتونم به نت وصل بشم؟
ممنون ميشم كمكم كنيد

LOVEFORLOVE
03-12-2013, 06:05
یعنی چی؟
منظور از دیسکانکت چیه؟
مودم ریست میشه؟
چه اتفاقی می افته؟
مودم رسیت میشه بله کلی چراغ ها اف میشن از پست روشن خاموش میکنم وصل میشه نیمدونم چشه گوشیمم 4 اس هست

نمیشه همزمان از لن و وایفای استفاده کرد؟

Armin.Computer
03-12-2013, 12:44
مودم رسیت میشه بله کلی چراغ ها اف میشن از پست روشن خاموش میکنم وصل میشه نیمدونم چشه گوشیمم 4 اس هست

نمیشه همزمان از لن و وایفای استفاده کرد؟

راستش اگر مودم شما از همین مدل های رایج بازار هست
نباید اینجوری بشه
قابلیت این مودم ها همین هست
می تونید مودم رو کانفینگ کنید؟

Le0nard0
03-12-2013, 18:46
همه 8968 های بازار 5db هستن؟ چرا 8960 از 8968 گرونتره ؟

1450abjad
03-12-2013, 23:40
سلام دوستان
من یه چند روزیه که مشکلی برا پیش اومده ولی نمیدونم چکار باید بکنم:n27::n27:
هر کاری میکنم که وارد این سایت بشم نمیشه...:n03::n03:

تو بعضی از تنظیمات دستگاه که رفتم یه جاهایی ریست داشت ریست کردم
حتی خود دستگاه رو هم ریست سخت افزاری کردم و مجدداً نصب کردم
سرویسی که گرفتم از شرکت شاتله تمام راهکارهایی هم که تو یه pdf بود از او شرکت انجام دادم
حتی با نرم افزار خودشون تست کردم میزد سالم
ولی بعدش باز وارد سایت نشد

قبل نصب مجدد دستگاه تو قسمت Diagnostics ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ارور FAIL تو دو سه قسمت بود بعد نصب باز هم بود چجوری میشه اینو PASS کرد شاید مشکل از اینه که وارد اون سایت نمیشه
این جدول همون قسمته
بعد راستی من کابل تلفن مودمو که قطع میکنم و میام از طریق دیال آپ خونه میرم هیچ مشکلی برای ورود به این سایت نداره
پس به نظر خودم مشکل نمیتونه ازسیستم من یا از مرورگرهای من باشه حتی با سیستم های دیگه با اینترنت شاتل امتحان کردم وارد سایت نمیشد.

مدل مودم من D-Link --->2640 U هستش....

ممنون میشم کسی از دوستان راهنمایی کنه که چکار باید بکنم... خیلی واجبه ورود به این سایت و نیاز به سرعت بالا داره

ممنون از توجه ی همه ی دوستان

senaps
03-12-2013, 23:49
دوستان راهی هست از داخل مودم که دسترسی به برخی سایت های بخصوص رو بست؟ من این خان وارز رو ببندم که داداشم دیگه نتونه بره بازی بکنه؟؟ صبح تا شب پای این بازی مسخره نشسته، امروز میگم مگه کلاس نداری؟ ساعتو نیگا میکنه میگه عه! نیم ساعت پیش داشتم حواسم نبوده نرفتم..... میگم چرا پس نشستی هنوز؟ میگه دیر شده دیگه بیخیالش :(

inceptro
04-12-2013, 00:19
سلام دوستان
من یه چند روزیه که مشکلی برا پیش اومده ولی نمیدونم چکار باید بکنم:n27::n27:
هر کاری میکنم که وارد این سایت بشم نمیشه...:n03::n03:

تو بعضی از تنظیمات دستگاه که رفتم یه جاهایی ریست داشت ریست کردم
حتی خود دستگاه رو هم ریست سخت افزاری کردم و مجدداً نصب کردم
سرویسی که گرفتم از شرکت شاتله تمام راهکارهایی هم که تو یه pdf بود از او شرکت انجام دادم
حتی با نرم افزار خودشون تست کردم میزد سالم
ولی بعدش باز وارد سایت نشد

قبل نصب مجدد دستگاه تو قسمت Diagnostics ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ارور FAIL تو دو سه قسمت بود بعد نصب باز هم بود چجوری میشه اینو PASS کرد شاید مشکل از اینه که وارد اون سایت نمیشه
این جدول همون قسمته

بعد راستی من کابل تلفن مودمو که قطع میکنم و میام از طریق دیال آپ خونه میرم هیچ مشکلی برای ورود به این سایت نداره
پس به نظر خودم مشکل نمیتونه ازسیستم من یا از مرورگرهای من باشه حتی با سیستم های دیگه با اینترنت شاتل امتحان کردم وارد سایت نمیشد.

مدل مودم من D-Link --->2640 U هستش....

ممنون میشم کسی از دوستان راهنمایی کنه که چکار باید بکنم... خیلی واجبه ورود به این سایت و نیاز به سرعت بالا داره

ممنون از توجه ی همه ی دوستان

سلام.
دوست عزیز مشکل از مودم نیست،بلکه از طرف آی اس پی هست.
خود من هم بشخصه نمیتونم این سایتی رو که دادین باز کنم.

inceptro
04-12-2013, 00:24
دوستان راهی هست از داخل مودم که دسترسی به برخی سایت های بخصوص رو بست؟ من این خان وارز رو ببندم که داداشم دیگه نتونه بره بازی بکنه؟؟ صبح تا شب پای این بازی مسخره نشسته، امروز میگم مگه کلاس نداری؟ ساعتو نیگا میکنه میگه عه! نیم ساعت پیش داشتم حواسم نبوده نرفتم..... میگم چرا پس نشستی هنوز؟ میگه دیر شده دیگه بیخیالش :(

سلام.
بستگی به قابلیت مودمتون داره،مثلا اگه تی پی لینک داسته باشین میتونین وارد تنظیمات مودم بشین،بعد از قسمت Access Management ،گزینه Filter رو انتخاب و بعد از Filter Type Selection ،فیلتر آدرس(URL Filter) رو انتخاب و در نهایت سایتهایی رو که میخواین مسدود بشن رو اضافه کنین به لیست مد نظر ،Active رو بزنین و بعد Save و تمام.
البته زیاد جواب نمیده چون میشه با یه ریست و کانفیگ دوباره همه چیز رو برگردوند به حالت اول!

اما یه راه بهتر، مسدود کردن از طریق فایروال هست که راحت نشه دورش زد.

riza.akbari
04-12-2013, 15:39
با سلام داییم یه مودم تی پی لینک 8811 خریده سیدیش نیس چه کارش کنیم؟؟ باید چه طوری به کامپیوتر شناساییش کنیم؟؟!!
لازمه لطفا راهنماییم کنین:n12:

inceptro
04-12-2013, 16:43
با سلام داییم یه مودم تی پی لینک 8811 خریده سیدیش نیس چه کارش کنیم؟؟ باید چه طوری به کامپیوتر شناساییش کنیم؟؟!!
لازمه لطفا راهنماییم کنین:n12:

نیازی به سی دی نصب نیست.
تو ادرس بار یکی از مرورگرهاتون این رو تایپ کنین:
192.168.1.1
حالا یوز نیم و پسورد رو که ازتون برای ورود به تنظیمات مودم میخواد رو هر دوش رو admin تایپ کنین.
بعد از ورود به صفحه تنظیمات طبق توضیح مختصری که در اینجا آورده شده عمل کنین:

riza.akbari
04-12-2013, 18:20
نیازی به سی دی نصب نیست.
تو ادرس بار یکی از مرورگرهاتون این رو تایپ کنین:
192.168.1.1
حالا یوز نیم و پسورد رو که ازتون برای ورود به تنظیمات مودم میخواد رو هر دوش رو admin تایپ کنین.
بعد از ورود به صفحه تنظیمات طبق توضیح مختصری که در اینجا آورده شده عمل کنین:

تشکــــــر فراوان دوست عزیز:n12: