PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

ashahidi
01-03-2013, 09:40
سلام، دوستان یه سوال داشتم خواهشا هر کس تو این زمینه کاری کرده جواب بده چون خیلی لازمش دارم
بنده از وایمکس مبین نت اینترنت داشتم و مودمش رو هم الان دارم. مودم ADSL من وایرلس نیست و فقط از طریق lan می تونم به لپ تاپ وصلش کنم. می خواستم بدونم روشی هست (هرچند سخت و پیچیده مهم نیست) که از مودم وایمکس مبین نت به عنوان router روتر وایرلس برای اینترنت adsl استفاده کنم؟ یعنی راهی باشه که بتونم از طریق مودم وایمکس اینترنت adsl که از مودم adsl میگرم به صورت وایرلس پخش کنم؟ خیلی خیلی ممنون میشم.

omid-p30
01-03-2013, 10:23
آقا فرق pppoe با pppoa چیه ؟

myzen83
02-03-2013, 05:24
درود:
در تنظیمات wireless security مودم linksys x2000 وقتی میخوام از حالت WPA personal بذارم رو حالت WEP پیغام هشدار زیر را میده. برای اینکه این پیغام را نده باید چیکار کنم؟ معنی این پیغام چیه؟

WARNING: Your Wireless-N devices will only operate at Wireless-G data rates with the encryption type you have chosen. Please select WPA2-Personal or WPA2-Enterprise encryption if you would like to have your Wireless-N devices operating at full data rates. Click OK to continue with this selection, or Cancel to choose another type of encryption

arash_7
02-03-2013, 10:12
SNR Margin:>12=Must be; 20=good; 30=Nice
Line Attenuation:<20=Ideal; 20-50=Moderate; >50=Problem!

من سر خط 29 بود تست سرعت گرفتم 1.2 مگ میداد تو اتاقم 11 بود باز سپید تست چند بار گرفتم 1.2مگ میداد هر پریز خونه یه snr margin میده بین 9-22 در صورتی سرعتم فرقی نداره میخواستم از در خونه مستقیم کابل بکشم اما ظاهرا سرعت فرقی نداره 512 دارم

hamed29
02-03-2013, 13:25
آقا فرق pppoe با pppoa چیه ؟

جواب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جواب 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگه درست متوجه شدید به ما هم توضیح بدید:n13:

armin_punisher6
02-03-2013, 23:22
SNR Margin (0.1 dB):
233
247

Attenuation (0.1 dB):
470
251

فکر کنم خطم نویز داره.چی کار باید بکنم؟

saeediranzad
03-03-2013, 06:53
SNR Margin (0.1 dB):
233
247

Attenuation (0.1 dB):
470
251

نه؛ بیشتر از بقیه نیست.
کار زیادی نمیشه کرد. نصب اسپلیتر و استفاده از سیمها و سوکت مناسب تنها کاریه که از دست ما برمیاد.
بقیه اش برعهده مخابرات هست.

myzen83
03-03-2013, 21:37
درود:
در تنظیمات wireless security مودم linksys x2000 وقتی میخوام از حالت WPA personal بذارم رو حالت WEP پیغام هشدار زیر را میده. برای اینکه این پیغام را نده باید چیکار کنم؟ معنی این پیغام چیه؟

WARNING: Your Wireless-N devices will only operate at Wireless-G data rates with the encryption type you have chosen. Please select WPA2-Personal or WPA2-Enterprise encryption if you would like to have your Wireless-N devices operating at full data rates. Click OK to continue with this selection, or Cancel to choose another type of encryption
خواهشا یکی از دوستان محبت کنه جوابه منو بده. مرسی.

kasi58
03-03-2013, 21:57
سلام من مودم D-Link DSL 2520Uدارم ..میخوام اینترنت مخابرات بگیرم ..۲ تا سوال داشتم ۱-میخوام بدونم باهاش سازگار هست ..؟
۲-میخوام این مودم را wireless کنم که با wifi لپتاپ و گوشی بهش وصل شم ..راهی هست ؟

cartesiba
03-03-2013, 22:07
سلام نمیدونم چرا من از هر سایتی دانلود میکنم سرعت 1 مگ هم دارم سرعت دانلود تا 100 هم میره اما یکدفعه میوفته و 6یا 8 میشه مشکل از کجاس به نظرتون اسپلیتر هم وصله

mjzaret
04-03-2013, 02:38
سلام نمیدونم چرا من از هر سایتی دانلود میکنم سرعت 1 مگ هم دارم سرعت دانلود تا 100 هم میره اما یکدفعه میوفته و 6یا 8 میشه مشکل از کجاس به نظرتون اسپلیتر هم وصله

موقعي كه سرعت شما به كلي افت ميكنه يه اسكرين شات از Status مودمتون در اينجا قرار بديد.

شاد باشيد:40:

mjzaret
04-03-2013, 02:44
سلام من مودم D-Link DSL 2520Uدارم ..میخوام اینترنت مخابرات بگیرم ..۲ تا سوال داشتم ۱-میخوام بدونم باهاش سازگار هست ..؟
۲-میخوام این مودم را wireless کنم که با wifi لپتاپ و گوشی بهش وصل شم ..راهی هست ؟

اين مدل از مودمها با دستگاههاي بيشتر شركتهاي ارائه دهنده سرويس سازگار هست و مشكلي از اين نظر نداره.

من بعيد مي‌دونم راهي براي وايرلس دار كردن اين مدل از مودمها وجود داشته باشه.

شما براي اينكه بتونيد از وايرلس استفاده كنيد يا بايد مودمتون رو عوض كنيد يا اينكه روي سيستم خودتون كارت شبكه وايرلس داشته باشيد.

mjzaret
04-03-2013, 02:46
SNR Margin (0.1 dB):
233
247

Attenuation (0.1 dB):
470
251

با توجه به اطلاعات شما كيفيت خط خوبي داريد و مشكلي از لحاظ نويز روي خط شما وجود نداره.

نيازي به دستككاري خط و سيم و اينجور چيزا هم نداريد.

شاد باشيد :40:

kasi58
04-03-2013, 10:03
اين مدل از مودمها با دستگاههاي بيشتر شركتهاي ارائه دهنده سرويس سازگار هست و مشكلي از اين نظر نداره.

من بعيد مي‌دونم راهي براي وايرلس دار كردن اين مدل از مودمها وجود داشته باشه.

شما براي اينكه بتونيد از وايرلس استفاده كنيد يا بايد مودمتون رو عوض كنيد يا اينكه روي سيستم خودتون كارت شبكه وايرلس داشته باشيد.

ممنون..من تا الان از wimax استفاده میکردم خیلی در مورد این مودمی که گرفتم اطلاع ندارم چند تا سوال داشتم
۱-من با لپتاپم را میخوام بهش وصل شم پس باید حتما با سیم lan بهش وصل شم..؟
۲-میشه کارت شبکه را به usb لپتاپم وصل کنم که بقیه افراد منزل با wi-fi به اینترنت وصل بشن ؟
۳-چون من حتما میخوام این مودم را به wi-fi تبدیل کنم بهترین و پر بازده ترین راه کدومه ؟

Fusi0n
04-03-2013, 14:13
من یک خط دیگه دارم میگیرم بعد روی این خط میخوام از جایی دیگه سرویس بگیرم ADSL رو یه مودم راهی هست دو خط تلفن وصل کرد؟
یه روتر وایرلس با یک یک مودم روتر دارم
الان خط اولی به یک مودم روتر وایرلس وصل

saeediranzad
04-03-2013, 15:26
ممنون..من تا الان از wimax استفاده میکردم خیلی در مورد این مودمی که گرفتم اطلاع ندارم چند تا سوال داشتم
۱-من با لپتاپم را میخوام بهش وصل شم پس باید حتما با سیم lan بهش وصل شم..؟
۲-میشه کارت شبکه را به usb لپتاپم وصل کنم که بقیه افراد منزل با wi-fi به اینترنت وصل بشن ؟
۳-چون من حتما میخوام این مودم را به wi-fi تبدیل کنم بهترین و پر بازده ترین راه کدومه ؟
همه مودمهای وایرلس موجود در بازار ایران روتر هم هستند.
بنابراین روتر به تنهایی فروخته نمیشه و اگه هم باشه قیمتش آنقدر بالا است که خرید یک مودم روتر وایرلس به صرفه تره.
ولی چنین چیزی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کار شما را راه میندازه.

saeediranzad
04-03-2013, 15:28
من یک خط دیگه دارم میگیرم بعد روی این خط میخوام از جایی دیگه سرویس بگیرم ADSL رو یه مودم راهی هست دو خط تلفن وصل کرد؟
یه روتر وایرلس با یک یک مودم روتر دارم
الان خط اولی به یک مودم روتر وایرلس وصل
من هم دنبال این کار بودم. ترکیب دو خط (وایمکس و Adsl)
ولی دیدم از نظر فنی کار سختیه. شما یک خط با سرعت بالاتر بگیرید بهتره.

kasi58
04-03-2013, 15:38
همه مودمهای وایرلس موجود در بازار ایران روتر هم هستند.
بنابراین روتر به تنهایی فروخته نمیشه و اگه هم باشه قیمتش آنقدر بالا است که خرید یک مودم روتر وایرلس به صرفه تره.
ولی چنین چیزی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کار شما را راه میندازه.
ممنون..ولی خیلی قیمتش گرون در میاد که ..نزدیک ۴۰۰ تومن حداقل در میاد..
مودم وایرلس که خیلی از این ارزونتره ،۱۲۰ تومان در میاد
چن میخواستم از این مودم هم استفاده کنم ..
راهی هست که با wi-fi خود لپتاپم اینترنت را share کنم؟
کارت شبکه wireless این کار را برام انجام میده ؟

kasi58
04-03-2013, 16:33
یک سوال دیگه اینکه من wimax irancell دارم یک مودم wireless برای adsl بگیرم با هم تداخل نمیکنن فرکانسشون یا باید دستی بدم فرکانسو ؟

ahriman323
04-03-2013, 19:08
یک سوال دیگه اینکه من wimax irancell دارم یک مودم wireless برای adsl بگیرم با هم تداخل نمیکنن فرکانسشون یا باید دستی بدم فرکانسو ؟
خود وایمکس که قطعا فرکانسش فرق داره ولی وایرلس/وافای وایمکس هم بعید میدونم رنج فرکانسیش یکی باشه با وایرلس مودم adsl اگه هم یکی باشه احتمالا رمزنگاری/کدنگاری دارن که مشکلی پیش نیاد

mjzaret
04-03-2013, 19:36

هيچ مشكلي به وجود نمياد.

خودشون به صورت اتوماتيك تنظيم مي‌شوند.

armin_punisher6
04-03-2013, 20:43
نه؛ بیشتر از بقیه نیست.
کار زیادی نمیشه کرد. نصب اسپلیتر و استفاده از سیمها و سوکت مناسب تنها کاریه که از دست ما برمیاد.
بقیه اش برعهده مخابرات هست.
اسپلیتر دارم.زنگ بزنم مخابرات چی بگم؟اونا که نمیفهمن Attenuation چیه.

saeediranzad
05-03-2013, 10:05
ممنون..ولی خیلی قیمتش گرون در میاد که ..نزدیک ۴۰۰ تومن حداقل در میاد..
مودم وایرلس که خیلی از این ارزونتره ،۱۲۰ تومان در میاد
چن میخواستم از این مودم هم استفاده کنم ..
راهی هست که با wi-fi خود لپتاپم اینترنت را share کنم؟
کارت شبکه wireless این کار را برام انجام میده ؟
بله؛ هست.
این نتیجه سرچ. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=en&sugexp=les%3B&gs_rn=5&gs_ri=psy-ab&cp=38&gs_id=2d&xhr=t&q=how+to+use+my+laptop+as+a+wifi+hotspot&es_nrs=true&pf=p&sclient=psy-ab&oq=how+to+use+my+laptop+as+a+wifi+hotspot&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.43148975,d.Yms&fp=728a49e5b3cd9666&biw=1366&bih=681) این خیلی روان گفته. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] otspot&source=web&cd=5&cad=rja&sqi=2&ved=0CFgQFjAE&url=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fturn-your-windows-7-laptop-into-a-wifi-hotspot-with-connectify%2F&ei=FZE1UYLeDsrcsgbk8YHwCg&usg=AFQjCNEuiBzxBpw5mrYMLunBL4PpHZCx4Q&bvm=bv.43148975,d.Yms)

saeediranzad
05-03-2013, 10:07
اسپلیتر دارم.زنگ بزنم مخابرات چی بگم؟اونا که نمیفهمن Attenuation چیه.
گفتم که بیشتر از بقیه نیست.
از من و شما فقط دعا برمیاد.

ZZ Gʘ‿ʘ L ʘ‿ʘ
06-03-2013, 08:45
خب هیچ کی من رو در مورد سوالم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) راهنمایی نکرد، حالا نه تنها نفهمیدم اون مشکلات واسه ی چیه که حالا یه مشکل دیگه دارم. وقتی با دکمه مخصوص روی کیبورد وایرلسم رو خاموش و روشن می کنم چراغ وای فای روشن می شه اما اون چراغ علامت دار کنارش که وایرلس ها رو جست و جو می کرد و چشمک زن بود دیگه روشن نمی شه. ینی کلا دیگه لپ تاپ هیچ وایرلسی رو پیدا نمی کنه. حداقل بگین مشکل احتمالی چیه؟ کار شبکه مشکل داره؟

saeediranzad
06-03-2013, 12:09
زیزیگولو!
شاید درایور وایرلس را حذف کرده باشید.
خودتون باید ببینید از کی اینطور شده و علتش چیه.
یه دستکاری کرده اید که اینجور شده. مگه پیش از اون درست کار نمیکرد؟

mamalparsa
06-03-2013, 16:16
با سلام خدمت دوستان عزیز

من یه مودم zyxel p660hw دارم که 2 تا سیستم از این مودم بصورت lan 1 و lan 2 استفاده میکنن . من شنیدم که در تنظیمات این مودم قابلیت مدیریت پهنای باند برای کاربران وجود داره . من اینترنت 2 مگ دارم میخوام یه کاربر از سرعت 128 کیلو استفاده کنه و بقیه پهنای باند برای کاربر دیگری . خواهشا کمک کنین .

ممنون .

kasi58
06-03-2013, 16:49
سلام ..مودم D-LINK من یک خروجی lan داره ،
با چه وسیله ای چند خروجیش کنم ؟

ZZ Gʘ‿ʘ L ʘ‿ʘ
06-03-2013, 20:30
زیزیگولو!
شاید درایور وایرلس را حذف کرده باشید.
خودتون باید ببینید از کی اینطور شده و علتش چیه.
یه دستکاری کرده اید که اینجور شده. مگه پیش از اون درست کار نمیکرد؟

بعیده! قبلش هم که مشکلاتی که قبلا گفتم رو داشت. فقط امروز یکبار واسه چند ثانیه یه وایرلس توی لیست کانکشن‌هام اومد و دیگه نیومد.

peymanokia
06-03-2013, 23:16
سلام

من یک مشکل دارم

امروز پریز کام رو از برق کشیدم بیرون درحالی که روشن بود
الان کامپیوتر توسط LAN اطلاعات رو فقط میگیره و ارسال نمی کنه و هیچ صفحه ای برام باز نمیشه کمک کنین.:n27::n28:

saeediranzad
07-03-2013, 07:35
سلام ..مودم D-LINK من یک خروجی lan داره ،
با چه وسیله ای چند خروجیش کنم ؟
سلام
ویکیـــپدیا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saeediranzad
07-03-2013, 07:39
بعیده! قبلش هم که مشکلاتی که قبلا گفتم رو داشت. فقط امروز یکبار واسه چند ثانیه یه وایرلس توی لیست کانکشن‌هام اومد و دیگه نیومد.
یعنی از اول نمیتونستید وایرلس وصل بشید؟
پیش از این چندتا وایرلس را نشون میداد؛ حالا چندتا؟
خودتون مودم وایرلس داریددیگه؟

ZZ Gʘ‿ʘ L ʘ‿ʘ
07-03-2013, 14:37
یعنی از اول نمیتونستید وایرلس وصل بشید؟
پیش از این چندتا وایرلس را نشون میداد؛ حالا چندتا؟
خودتون مودم وایرلس داریددیگه؟

از اول که چرا. فقط یه سری مشکلات داشتم که توی همین تاپیک پرسیده بود. اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعد که گویا با دست‌کاری تونستم حلش کنم هم باز اومدم و پرسیدم که چرا سرعتش کمه و اصلا گاها هم وایرلس خودم پیدا نمی‌ش ولی وایرلس‌های دیگه پیدا می‌شد ولی با این حال ۷-۸ باری وصل شدم باهاش. فقط یه مثلث زرد کنار کانکشنم بود که پرسیدم و جوابی نگرفتم.

چهار تا وایرلس نشون می‌داد.
بله. عرض کردم که، وایرد روی پی‌سی استفاده می‌کنم و وایرلس روی لپ‌تاپ

Setareh 2006
08-03-2013, 08:35
سلام
برای تهیه ی یک مودم معمولی که وایرلس نباشه Tpilink بهتره یا Dlink ؟ مدلش رو هم لطفا بگید .
بعضی از مودم فروش ها میگن از مخابرات اینترنت نگیرین چون امنیت نداره این حقیقت داره ؟ به جاش پارس آنلاین و چند تا ی دیگه رو توصیه می کنن .
اینکه میگن دز ساعات نیمه شب اینترنت پرسرعت رایگان هست رو میشه توضیح بدین . اگر رایگان هست پس چرا هزینه آبونمان گرفته میشه ؟

saeediranzad
08-03-2013, 14:31
از اول که چرا. فقط یه سری مشکلات داشتم که توی همین تاپیک پرسیده بود. اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعد که گویا با دست‌کاری تونستم حلش کنم هم باز اومدم و پرسیدم که چرا سرعتش کمه و اصلا گاها هم وایرلس خودم پیدا نمی‌ش ولی وایرلس‌های دیگه پیدا می‌شد ولی با این حال ۷-۸ باری وصل شدم باهاش. فقط یه مثلث زرد کنار کانکشنم بود که پرسیدم و جوابی نگرفتم.
چهار تا وایرلس نشون می‌داد.
بله. عرض کردم که، وایرد روی پی‌سی استفاده می‌کنم و وایرلس روی لپ‌تاپ
توصیه میکنم در قسمت View network connection همه کانکشنها را پاک کنید و پس از پیدا کردن فرستنده وایرلس، کانکشن جدید بسازید.
ضرری نداره؛ فقط باید پسوردها را فراموش نکنید.

Rastin.
08-03-2013, 15:46
مدتیه بنظر میاد از اینترنت وایرالس داره سواستفاده میشه.

میخوام رمز وایرلس رو تغییر بدم طوریکه بیشترین امنیت رو داشته باشه...ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

مدل مودم D-Link dsl-2640T .

option های بخش تغییر رمز:

Channel: 1-11
Security: None - WEP - WPA
Authentication type: open - shared - both
Cipher: 64bit-128bit

ضمنا فقط از اعداد میتونم بعنوان رمز استفاده کنم در حال حاضر.
تشکر.:n16:

ZZ Gʘ‿ʘ L ʘ‿ʘ
08-03-2013, 19:18
توصیه میکنم در قسمت View network connection همه کانکشنها را پاک کنید و پس از پیدا کردن فرستنده وایرلس، کانکشن جدید بسازید.
ضرری نداره؛ فقط باید پسوردها را فراموش نکنید.

این کار رو قبلا هم کردم. اینه:
مشگل من پیدا نشدن کلیه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به هر حال ممنونم که سعی کردیم کمک کنین.

saeediranzad
09-03-2013, 05:38
این یه کار راهم بکنید: بروید در Device manager و ببینید درایور وایرلستون مشکل نداره؟
میتونید یه Properties (با کلیک راست) هم بگیرید و آپدیتش کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ailin65
09-03-2013, 13:05
سلام دوستان برای قطع کردن اینترنت تو ویندوز سون بدون خاموش کردن مودم چه کارباید کرد ؟ روی pc و روتر ؟

saeediranzad
09-03-2013, 17:48
سلام دوستان برای قطع کردن اینترنت تو ویندوز سون بدون خاموش کردن مودم چه کارباید کرد ؟ روی pc و روتر ؟
روی PC که کافیه Disconnect بکنید و یا وایرلس را خاموش کنید که دیگه بلوتوث هم ندارید. (اگه بلوتوث دار باشه)
ولی روی مودم حتماً باید خاموش کنید.

ali_rocita
09-03-2013, 17:57
سلام به همه دوستان
من یمشکلی دارم اونم اینکه مدم smc دارم که بعداز اینکه reset کردم با admin دیگه نمیتونم وارد فریمور بشم دوباره هم reset کردم باز هم نمیشه در ضمن از طریف telnet هم نمیشه
e-mail : ali_rocita@yahoo.com

keyvan360
09-03-2013, 19:29
از کجا میشه فهمید که یک خط تلفن تخلیه شده ؟؟ ، برای من الان چراغ اینترنتم به حالت قرمز رنگ هست(مودم D-Link هه)، الان تخلیه شده یا اینکه باید زنگ بزنم اون شرکت اینترنت و سوال کنم که تخلیه شده یا خیر.

saeidtop
10-03-2013, 13:35
سلام من مودم Maxnet 530i دارم .این بعضی وقتها قطع میشه و فقط تنها راه وصل کردن اینترنت روشن و خاموش کردن مودم
.از شرکت همیارنت شیراز استفاده میکنم.تو محله ما خوبه .سرعتش هم بد نیست.از اسپلینتر هم استفاده نمیکنم.کانفینگ هم رو حالت کانکت اوتوماتیک هست.
بعضی وقتها دیونه کننده میشه.شرکت میگه قطعی از مودم.

kasi58
10-03-2013, 15:08
سلام من مودم dlink که گرفتم از splitter که خروجی میگیرم برای مودم کار میکنه ولی تلفن کار نمیکنه ..ولی اگر مودم را سیمش را قطع کنم تلفن کار میکنه..منظورم اینه که سپلیتر وقتی تک خروجی داشته باشه کار میکنه اشکال از اونه یا مودم یا با هم نمیخونن ؟

شاهزاده خانوم
10-03-2013, 17:18
آموزش تنظیم مودم TP-Link TD-8811
مودم TD-8811 یک مودم ADSL با طراحی فوق العاده و ساخت با کیفیت بوده که عملکرد بالا و پایداری خوب را در کنار سادگی در استفاده ارائه می دهد. این مودم براحتی تنظیم شده و حتی بدون هیچ تنظیم خاصی قابل استفاده است. علاوه بر تنظیم تحت وب، می توان بسادگی توسط نرم افزار همراه آنرا تنظیم نمود. دارای DHCP داخلی بوده که برای سرویس دهی به تعداد زیادی کامپیوتر به آسانی راه اندازی میشود. این مودم قطعا پر فروش ترین مودم بازار ایران است و تقریبا با همه سیستم عامل ها سازگار بوده و با کلیه سرویس دهندگان اینترنت همخوانی دارد.
پنل جلویی:

چراغ های نمایشگر پنل جلویی به شرح زیر است:
1. چراغ Power: نشانده اتصال صحیح آداپتور برق به دستگاه است.
2. چراغ USB: نشاندهنده اتصال مودم توسط کابل USB به کامپیوتر است.
3. چراغ LAN: نمایانگر اتصال LAN به یک وسیله دیگر است
4. چراغ ADSL: در صورت ثابت روشن بودن نمایانگر وجود سرویس ADSL روی خط تلفن متصل شده است.
5. چراغ Internet: در صورت تنظیم صحیح مودم و اتصال مودم با اینترنت این چراغ روش خواهد شد.

پنل پشت دستگاه:
اتصالات پشت دستگاه به شرح زیر است:
LINE: اتصال به خط تلفن از طریق Splitter
USB: محل اتصال کابل USB
LAN: اتصال کابل شبکه برای کامپیوتر
RESET: دکمه ریست کردن مودم
POWER: اتصال آداپتور برق
ON/OFF: دکمه روش و خاموش کردن

اتصال مودم:
1. نیازمندی های سیستمی:
1.1. سرویس ADSL فعال از سرویس دهنده گان اینترنت
1.2. یک کامپیوتر با کارت شبکه کابلی و کابل شبکه (کابل شبکه در پک مودم موجود است)
1.3. فعال بودن پروتکل TCP/IP روی کامپیوتر (بصورت پیش فرض در ویندوز فعال است)
1.4. یک مروگر وب مانند فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، کروم، اپرا یا .....

اتصال به مودم
لطفا قبل از هر کاری از فعال بودن سرویس ADSL خود مطمئن شوید (با اتصال مودم به خط تلفن باید چراغ ADSL پس از حدود 30 ثانیه ثابت روش شود) سپس مراحل زیر را برای اتصال مودم انجام دهید: 1. اتصال کارت شبکه کامپیوتر به یکی از پورت های LAN مودم با کابل شبکه مناسب (اگر کامپیوتر شما دارای کارت شبکه نیست یا میخواهید کامپیوتر دومی را بوسیله USB به مودم متصل کنید ابتدا نحوه راه اندازی USB را در آخر همین مقاله مطالعه نموده و سپس مراحل کار را از همین جا ادامه دهید) 2. اتصال خط تلفن از طریق Splitter موجود در پک مودم به مودم
3. اتصال آداپتور برق و سپس روشن کردن مودم

شکل زیر راهنمای خوبی برای اتصالات است:

راهنمای تنظیم سریع:
1. آدرس IP پیش فرض این مودم 192.168.1.1 و Subnet Mask آن 255.255.255.0 است. این مقادیر قابل تغییر است اما در این راهنما ما از مقادیر پیش فرض جهت تنظیم استفاده می کنیم. تنظمات IP کارت شبکه متصل شده را برای اتصال صحیح تنظیم کنید، اگر از نحوه این کار اطلاع ندارید به لینک زیر مراجعه کنید راهنمای تنظیم کارت شبکه کامپیوتر برای اتصال به مودم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
2. تنظیم این مودم توسط یک مرورگر وب انجام میشود و در هر سیستم عاملی امکانپذیر است. آدرس مودم را در مرورگر خود وارد کنید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3. بعد از چند لحظه پنجره جدیدی باز شده که از شما Username و Password مودم را درخواست می نماید این مقادیر بصورت پیش فرض admin و admin (بصورت حروف کوچک) است. آنها را وارد کرده و روی دکمه OK کلیک کنید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توجه:
الف. این Username و Password را با Username و Password ی که ISP به شما داده اشتباه نگیرید.
ب. اگر صفحه درخواست Username و Password ظاهر نشد به به معنی این است که یا شما تنظمات کارت شبکه مناسبی ندارید که باید آنها را بازبینی کنید و یا روی مروگر شما پ ر و ک س ی تنظیم شده که باید در اینترنت اکسپلورر به منوی Internet Option و سپس به Connection و سپس در قسمت Lan Setting رفته و تیک آیتم Using P r o x y را برداشته و OK کنید. 4. بعد از ورود موفق به صفحه تنظمیات مودم، صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. روی Quick Setup کلیک کنید.
5. در این قسمت مقادیر VPI و VCI را در فیلد های مربوطه وارد کنید، مقادیر VPI و VCI برای هر ISP ممکن است متفاوت باشد مقادیر متداول آن در ایران 0 و 35 برای اکثر سرویس دهنده ها و 0 و 59 برای پارس آنلاین است. اگر از این مقادیر مطمئن نیستید از ISP خود سوال کنید. روی دکمه Next کلیک کنید.
6. در این صفحه گزینه PPP Over Ethernet PPPoE را انتخاب و آیتم Encapsulation Mode را روی LLC رها کرده و روی دکمه Next کلیک کنید. در این مرحله اگر شما Bridging را انتخاب کنید کار تنظیم مودم به پایان رسیده است اما بعدا برای اتصال به اینترنت باید در ویندوز یک کانکشن از نوع Broad band و PPPoE بسازید و در آنجا Username و Password ی را که از سرویس دهنده اینترنت گرفته اید وارد کرده و آن کانکشن را کانکت کنید. در واقع شما می توانید بدون هیچ تنظیم خاصی و تنها با اتصال مودم و ساخت این کانکشن در ویندوز از این مودم استفاده کنید اما در این حالت شما فقط با کامپیوتری که کانکشن را اجرا کرده است به اینترنت دسترسی دارید ولی روش شرح داده شده در این مقاله حرفه ای تر بوده و تمامی کامپیوتر های متصل به مودم (مثلا از طریق یک سوییچ شبکه) می توانند از اینترنت استفاده کنند چرا که مودم کار اتصال را انجام میدهد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
7. در این صفحه اطلاعات (Username و Password) مربوط به سرویس اینترنتی را که خریداری کرده اید در فیلد های PPP Username و PPP Password را وارد کنید، سایر گزینه ها را بدون تغییر رها کنید و فقط در گزینه Dial On Demand تیک مربوطه را بردارید، روی Next کلیک کنید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8. خلاصه ای از تنظیمات نشان داده میشود. روی دکمه Save/Reboot کلیک کنید و حدود 2 دقیقه منتظر بمانید تا مودم راه اندازی شده و به اینترنت متصل شود. در خلال راه اندازی دستگاه را خاموش نکنید. نشانه تنظیمات صحیح شما روشن شدن چراغ اینترنت است. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تنظمات USB:
برای کسانی که کامپیوتر آنها دارای کارت شبکه نیست و یا به هر دلیل میخواهند از رابط USB استفاده کنند مراحل زیر نشان داده میشود. با نصب رابط USB شما در اصل یک کارت شبکه مجازی نصب میکنید. نرم افزار های مرتبط در CD همراه محصول وجود داشته یا از سایت رسمی TP-LINK ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قابل دانلود است. مراحل نصب درایور USB:
با اتصال کابل USB به مودم و سپس به کامپیوتر، سیستم عامل شما در مورد نصب یک سخت افزار جدید پیغام خواهد داد. شما شکل زیر را مشاهده خواهید کرد، Install from a list of specific location را انتخاب و دکمه Next را کلیک کنید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در این صفحه گزینه Search Removable Media را تیک زده ودکمه Next را کلیک کنید. دقت کنید که CD مودم باید در داخل CD-ROM قرار گرفته باشد.
در این مرحله ویندوز درایور مربوطه را از CD یافته و آنرا نصب می کند.
سپس در پنجره زیر روی Finish برای اتمام مراحل نصب کلیک کنید.
در اینجا یک کارت شبکه در کامپیوتر شما نصب شده است (بصورت مجازی) و شما می توانید مانند یک کارت شبکه واقعی از آن برای اتصال به مودم بهره ببرید. توجه کنید که مراحل فوق در ویندوز XP بوده و در ویندوز ویستا و سون مراحل فوق بصورت اتوماتیک انجام خواهد گرفت در غیر اینصورت مراحل نصب تفاوت اندکی با ویندوز XP دارد. برای ادامه کار تنظیم به مرحله 1 مراجعه کنید.
اکنون مودم شما آماده کار بوده و می توانید از اینترنت لذت ببرید. فقط به نکات زیر توجه کنید:
1. کلیه محصولات TP-LINK را فقط با گارانتی معتبر فرادانش تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل متحمل ضرر نشوید. فروشگاه سایبرکانکت محصولات TP-LINK را با گارانتی رسمی فرادانش توزیع می کند و نماینده انحصاری آن در استان کرمانشاه است. 2. صفحات نشان داده شده در این آموزش مربوط آخرین فریم ور این دستگاه تا لحظه نگارش این مطلب است و ممکن است در نسخه های مختلف تفاوت های اندکی وجود داشته باشد. اگر از گزینه خاصی مطمئن نیستید آنرا تغییر ندهید.

kasi58
10-03-2013, 23:02
سلام من مودم D-LINK مدل 2520-U
دارم ..چند تا سوال داشتم ..
۱-میخوام این مودم را wireless کنم چه راهی ر آپیشنهاد میکنید ؟
۲-من وقتی کابل LAN را وصل میکنم به laptop هم ADSL وصل هست هم به وایمکس تو خانه ...سوالم اینه که به کدوم در حقیقت وصل هست ..چون به جفتش که نمیتونه وصل بشه ؟

شاهزاده خانوم
10-03-2013, 23:43
باید روتر بگیرین و قیمت روتر هم با قیمت wireless برابری میکنه فکر کنم منطقی تره که یک مودم وایرلس بگیرین

kasi58
10-03-2013, 23:50
باید روتر بگیرین و قیمت روتر هم با قیمت wireless برابری میکنه فکر کنم منطقی تره که یک مودم وایرلس بگیرین
ممنون..در مورد سوال دومم هم جواب بدید ممنون میشم

saeediranzad
11-03-2013, 06:37
سلام من مودم D-LINK مدل 2520-U
دارم ..چند تا سوال داشتم ..
۱-میخوام این مودم را wireless کنم چه راهی ر آپیشنهاد میکنید ؟
۲-من وقتی کابل LAN را وصل میکنم به laptop هم ADSL وصل هست هم به وایمکس تو خانه ...سوالم اینه که به کدوم در حقیقت وصل هست ..چون به جفتش که نمیتونه وصل بشه ؟
روی قسمت کانکشن نشون میده که به کدوم وصله.

hossein019940
11-03-2013, 06:40
از کجا میشه فهمید که یک خط تلفن تخلیه شده ؟؟ ، برای من الان چراغ اینترنتم به حالت قرمز رنگ هست(مودم D-Link هه)، الان تخلیه شده یا اینکه باید زنگ بزنم اون شرکت اینترنت و سوال کنم که تخلیه شده یا خیر.
هر وقت چراغ dsl مودمت خاموش شد خطت تخلیه شده

kasi58
11-03-2013, 06:49
روی قسمت کانکشن نشون میده که به کدوم وصله.

توی connection جفتشون را میزنه connected ،،،همین برای من عجیبه

omid-p30
11-03-2013, 07:33
دوستان من چند روزه بدون مشکل کانکت میشم ولی یه علامت ضربدر قرمز رنگ روی آیکون مربوط به شبکه وجود داره، مثل مواقعی که قطع میشده.

قضیه اش چیه ؟

max_3d
11-03-2013, 12:39
درود
مودمی ADSL DLINK.2600 خریداری کردم به خاطر وایرلسدار بودنش چون تا حالا با مودم وایرلسدار کار نکردم خب برم سر اصل مطلب
این عکسها رو ببینید کجا رو باید تنظیم کنم ذکر اینکه شرکت ارائه دهنده نتم شاتل هست و اگر اشتباه نکنم کد مخصوصش واسه وصل شدن همون VCIباید 35 باشد درسته؟؟؟
ما باد IP .192.168.1.1 وارد تنظیمات مودم شدیم اما نتونستم کانکس بشم مشکل در کجاست کجاها رو باید تنظیم کنم البته این قسمت وایرلسشم مانده فعلا اینو اوکی کنیم تا بعدش
این ارور رو موقعی پیش میاد که vpiروی 0 باشد اینطوری میشه !!به قول معروف هر عدیدی به غیر از 0 بزارم این ارور مشاهده نمیشود اما بان به نت وصل نمیشم

saeediranzad
11-03-2013, 15:33
توی connection جفتشون را میزنه connected ،،،همین برای من عجیبه
والا!
خوش به حالت!
من هم دو اشتراک اینترنت دارم. تمام وب را گشتم که این دوتا را ترکیب کنم؛ راه ساده ای پیدا نکردم.
از هردو Status بگیر. نشون میده که کدوم داره کار میکنه. با کلیک راست روی نام کانکشن.

khelane
11-03-2013, 21:01
دوستان من چند روزه بدون مشکل کانکت میشم ولی یه علامت ضربدر قرمز رنگ روی آیکون مربوط به شبکه وجود داره، مثل مواقعی که قطع میشده.

قضیه اش چیه ؟

عزیز این برمیگرده به کابلت سریع ترین راه و بهترین راه اینه با یه کابل دیگه تست کنی اگه بازم اینجوری بود درایور کارت شبکه تون رو حذف و نصب کنید بازم همینطور بود با کابل یو اس بی به پی سی وصل کنیداگه درست شد احتمال زیاد داره از سوکت شبکه روی مودم یا پی سی باشه

درود
مودمی ADSL DLINK.2600 خریداری کردم به خاطر وایرلسدار بودنش چون تا حالا با مودم وایرلسدار کار نکردم خب برم سر اصل مطلب
این عکسها رو ببینید کجا رو باید تنظیم کنم ذکر اینکه شرکت ارائه دهنده نتم شاتل هست و اگر اشتباه نکنم کد مخصوصش واسه وصل شدن همون VCIباید 35 باشد درسته؟؟؟
ما باد IP .192.168.1.1 وارد تنظیمات مودم شدیم اما نتونستم کانکس بشم مشکل در کجاست کجاها رو باید تنظیم کنم البته این قسمت وایرلسشم مانده فعلا اینو اوکی کنیم تا بعدش
این ارور رو موقعی پیش میاد که vpiروی 0 باشد اینطوری میشه !!به قول معروف هر عدیدی به غیر از 0 بزارم این ارور مشاهده نمیشود اما بان به نت وصل نمیشم

max_3d
11-03-2013, 22:20
khelane عزیز
کابل usb را امتحان نکردم یعنی ندارم
با سوزن ریست کردم
Bridge Mode را انتخاب کردم
VPI:0
VCI:35
گذاشتم
اما اجازه تکمیل شدن رو نمیده .....................
((هر عددی جز 0 را finish میکنه اما اگر 0 بزارم ارور میده))
ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO... Duplicate to a VPI/VCI !
کلافه شدم..........حتی بر روی لپتاپ هم امتحان کردم گفتم شاید مشکل از سیستم باشد حالا به هر دلیلی اما روی لپتاپ هم دقیقا همین مشکل را داشتم ..............

khelane
11-03-2013, 22:29
khelane عزیز
کابل usb را امتحان نکردم یعنی ندارم
با سوزن ریست کردم
Bridge Mode را انتخاب کردم
VPI:0
VCI:35
گذاشتم
اما اجازه تکمیل شدن رو نمیده .....................
((هر عددی جز 0 را finish میکنه اما اگر 0 بزارم ارور میده))
ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO... Duplicate to a VPI/VCI !
کلافه شدم..........حتی بر روی لپتاپ هم امتحان کردم گفتم شاید مشکل از سیستم باشد حالا به هر دلیلی اما روی لپتاپ هم دقیقا همین مشکل را داشتم ..............
عزیز شما حالت ppoe رو انتخاب کن ببین بازم اینطوریه ببین میتونی برنامه اش رو دان یا سی دیش رو اجرا کن و یه نرم افزار داره توش مال تنظیمات مودم هست
شما این پی دی اف رو هم دان کنید و مطمئنا مشکل شما هم توش هست ببین حل میشه الان باید برم وگرنه دان میکردم ونیگاه میکردم ببینم مشکلتون چطوری حل میشه تا الان این نوع مشکل رو ندیدم
files.asp24.com.ua/TP-Link/TP-Link_marshrutizatory/TP-Link_TD-8840T/datasheet&manual/User_Guide_Etherne_TD-8840T.pdf

====
ضمنا شما وقتی مودم رو کانفیگ میکنی قاعدتا باید pvc0 یا 1 رو کانفیگ کنید درسته شما مودم رو دوباره ریست کن بعد رو pvc2 بزار ببین مشکلت حل میشه

kasi58
11-03-2013, 23:10
سلام ..
من مودم D-LINKدارم
۱-میخوام بی سیمش کنم بهترین راه چی هست براش؟
۲-یک خروجی LANداره میخوام چند تا خروجی بگیرم از هاب استفاده کنم ؟
۳-من وقتی از خروجی اسپلیتر به مودم و تلفن وصل میکنم از جفتش با هم نمیتونم استفاده کنم چی کار باید کرد ؟
۴-

Akom@n
12-03-2013, 23:18
2رود
من جديدا واسه مودم thyonet ،، رفتم تنظيم pppoe رو فعال كردم اما همچنان به همون شكل سابق فقط با كانكشن وصل ميشه، اينم عكس تنظيماتم:

Setareh 2006
13-03-2013, 08:27
سلام
برای تهیه ی یک مودم معمولی که وایرلس نباشه Tpilink بهتره یا Dlink ؟ مدلش رو هم لطفا بگید .
بعضی از مودم فروش ها میگن از مخابرات اینترنت نگیرین چون امنیت نداره این حقیقت داره ؟ به جاش پارس آنلاین و چند تا ی دیگه رو توصیه می کنن .
اینکه میگن دز ساعات نیمه شب اینترنت پرسرعت رایگان هست رو میشه توضیح بدین . اگر رایگان هست پس چرا هزینه آبونمان گرفته میشه ؟

دوستان این پرسش ها رو هم لطفا پاسخ بدین .
یک سوال دیگه هم برام پیش اومده که ممنون میشم پاسخ بدین . آیا باید حتما کارت شبکه هم روی سیستم نصب باشه یا نه از طریق usb کفایت می کنه ؟
من از کجا می تونم بفهمم که روی سیستمم کارت شبکه نصب شده ؟

shadi-v
13-03-2013, 10:03
سلام دوستان
من تو ویندوز 7 از adsl استفاده کردم. مودم وایرلس دارم. اما الان به دلایلی چون یه سری برنامه هام داخل xp هستن باید از xp استفاده کنم.از شرکت سوال کردم می گن چون قبلا مودم نصب شده نیازی به نصب نیست اما من هر کار می کنم نمی تونم از طریق xp وصل بشم. کانکشن هم به طریقی میسازم که یوزر و پسورد می خواد اما بازم ارور میده
توروخدا زودتر کمک کنید

khelane
13-03-2013, 22:55
2رود
من جديدا واسه مودم thyonet ،، رفتم تنظيم pppoe رو فعال كردم اما همچنان به همون شكل سابق فقط با كانكشن وصل ميشه، اينم عكس تنظيماتم:

تنظیمات مودم شما درسته مشکلی نیست
ببین شما یه دور مودم رو تنظیم کارخانه کن بازم نشد همون اول کار port رو بزن 1 یا 2 ببین بازم کار میکنه

سلام
دوستان این پرسش ها رو هم لطفا پاسخ بدین .
یک سوال دیگه هم برام پیش اومده که ممنون میشم پاسخ بدین . آیا باید حتما کارت شبکه هم روی سیستم نصب باشه یا نه از طریق usb کفایت می کنه ؟
من از کجا می تونم بفهمم که روی سیستمم کارت شبکه نصب شده ؟
والا هر کدوم ر بگیری فرقی نداره به نظر من جون در یه رده هستند حالا دوستانی که میتونن مدل خیلی خوبترش رو براتون بزارن بزرگی کردن
هرجا بری میتونن ردت رو بگیرن این واسه زمانی هست که به شما مشکوک بشن وگرنه مشترکها خیلی زیاده اگه به کسی مشکوک بشن نه پارس انلاین و نه شرکت های دیگه به دادتون میرسه پس همش دروغه اگه بخوان میتونن
عزیز واسه شبها در بعضی از خدمات رسان ها از ساعت 2 شب تا 6 یا 8 صبح خلاصه یه تایم از شب رو رایگان میدن شما دانلود کنی این بیشتر واسه حجمی ها زیاد تر هست فکر کنم بنده تاحالا نداشتم ولی از اسمش پیداست پرسرعت هم نیست خیالت تخت همه شکمشون رو صابون زدند واسه اون تایم:n09:
شما میتونید مودم رو رو حالت یو اس بی به سیستم وصل کنید راحت
واسه اینکه بفهمی کارت شبکه تون نصبه کنار ساعت ویندوز یه ایکون کامپیوتر هست که روش ضربدر قرمز هست (برای زمانی ضربدر هست که کابل شبکه وصل نشده باشه)تو حالت حرفه ای تر هم میتونید به ترتیب برید
رو مای کامپیوتر راست کلیک کرده و manage رو زده بعد deivce manager رو زده و در قسمت سمت راست شما network adapter رو باز کرده ببین اونجا کارت شبکه رو نشون میده که اکثر مدلهاشون اینها هستند
realtek
atheros
broadcom
...
بیشترشون اولی هست
به نظر من از کابل شبکه استفاده کنی بهتره
اینم یه عکس از دیوایس منیجر من

سلام دوستان
من تو ویندوز 7 از adsl استفاده کردم. مودم وایرلس دارم. اما الان به دلایلی چون یه سری برنامه هام داخل xp هستن باید از xp استفاده کنم.از شرکت سوال کردم می گن چون قبلا مودم نصب شده نیازی به نصب نیست اما من هر کار می کنم نمی تونم از طریق xp وصل بشم. کانکشن هم به طریقی میسازم که یوزر و پسورد می خواد اما بازم ارور میده
توروخدا زودتر کمک کنید
ببین شما مودمتون را با کابل یو اس بی به سیستم وصل کردید یا با کابل شبکه؟
اگه با یو اس بی وصل کردید باید درایورش رو نصب کنید
ضمنا با کانکشن ارور میده شماره ارور چنده یا ازش عکس بگیرید و بزارید
مودم وقتی کانفیگ شده باشه چه اکس پی باشه چه سون فرقی نداره کار خودش رو میکنه منتهی شما باید به دوحالت کابل شبکه یا کابل یو اس بی وصل کنید که برای کابل شبکه باید کارت شبکه تون نصب باشه و برای یو اس بی هم باید درایورش که در سی دی مودم هست رو نصب کرده باشید

Setareh 2006
14-03-2013, 06:44
والا هر کدوم ر بگیری فرقی نداره به نظر من جون در یه رده هستند حالا دوستانی که میتونن مدل خیلی خوبترش رو براتون بزارن بزرگی کردن
هرجا بری میتونن ردت رو بگیرن این واسه زمانی هست که به شما مشکوک بشن وگرنه مشترکها خیلی زیاده اگه به کسی مشکوک بشن نه پارس انلاین و نه شرکت های دیگه به دادتون میرسه پس همش دروغه اگه بخوان میتونن
عزیز واسه شبها در بعضی از خدمات رسان ها از ساعت 2 شب تا 6 یا 8 صبح خلاصه یه تایم از شب رو رایگان میدن شما دانلود کنی این بیشتر واسه حجمی ها زیاد تر هست فکر کنم بنده تاحالا نداشتم ولی از اسمش پیداست پرسرعت هم نیست خیالت تخت همه شکمشون رو صابون زدند واسه اون تایم:n09:
شما میتونید مودم رو رو حالت یو اس بی به سیستم وصل کنید راحت
واسه اینکه بفهمی کارت شبکه تون نصبه کنار ساعت ویندوز یه ایکون کامپیوتر هست که روش ضربدر قرمز هست (برای زمانی ضربدر هست که کابل شبکه وصل نشده باشه)تو حالت حرفه ای تر هم میتونید به ترتیب برید
رو مای کامپیوتر راست کلیک کرده و manage رو زده بعد deivce manager رو زده و در قسمت سمت راست شما network adapter رو باز کرده ببین اونجا کارت شبکه رو نشون میده که اکثر مدلهاشون اینها هستند
realtek
atheros
broadcom
...
بیشترشون اولی هست
به نظر من از کابل شبکه استفاده کنی بهتره
اینم یه عکس از دیوایس منیجر من

ممنوم از توجهت .
من چند تا مودم فروشی سر زده بودم که هر دوتا مدل رو داشتن ولی یکی میگفت Tpilink بهتره یکی میگفت Dlink . یکیشون هم میگفت Asus از همه بهتره . من هم گیج شدم که کدوم رو بگیرم که با مشکل مواجه نشم و از خریدم پشیمون نشم .
تو قسمت کنار ساعت ویندوز روی آیکان کامپیوتر ضربدر خورده . تو قسمت network adapter هم که نگاه کردم این رو نوشته :
VIA Rhine III Fast Ethernet Adapter
اینکه گفتی از کابل شبکه استفاده کنم بهتره . میشه بگی چه نوع کارت شبکه ای رو تهیه کنم و قیمتش رو هم اگر بگی ممنون میشم .

behnmah66
14-03-2013, 09:32
در حالت PPOE تنظیم میکنم آدرس موردم را که میزنم 192.168.0.1 نمیره و باید ریسیت کنم ولی در حالت Bridge مشکلی نداره :n13:

kasi58
14-03-2013, 09:57
سلام ..من مودم dlink دارم الان lan را به هر کامپوتری که وصل میکنم باید برام رو کانکشن کلیک کنم تا وصل شه ..
در حالی که من میخوام سیم lan را که زدم خد به خد وصل شه به اینترنت ..چه تنظیمآتی باید انجام بدم ؟

XENON24
14-03-2013, 10:43
سلام
دوستان میشه مودمی رو که یوزر و پس داخلش ذخیره شده رو برد روی خط تلفن دیگه استفاده کرد؟

omid-p30
14-03-2013, 19:36
سلام ..من مودم dlink دارم الان lan را به هر کامپوتری که وصل میکنم باید برام رو کانکشن کلیک کنم تا وصل شه ..
در حالی که من میخوام سیم lan را که زدم خد به خد وصل شه به اینترنت ..چه تنظیمآتی باید انجام بدم ؟

باید به جای bridge ، در حالت PPOE تنظیم کنید.

kasi58
14-03-2013, 20:56
باید به جای bridge ، در حالت PPOE تنظیم کنید.

اتفاقا connection type را PPPOE گذاشتم ..
Encapsulation Modeرا هم رو LLC/SNAP-BRIDGINGگذاشتم ..
گزینه دیگر VC/MUX هست رو اون بگذارم
مودم هم D-LINK هست

XENON24
14-03-2013, 22:44
سلام
دوستان میشه مودمی رو که یوزر و پس داخلش ذخیره شده رو برد روی خط تلفن دیگه استفاده کرد؟
کسی نیست؟؟!!!

ahriman323
15-03-2013, 02:28
کسی نیست؟؟!!!
اون خط اگه رانژه اون شرکت باشه بستگی به شرکت داره ممکنه بشه اگه نشه هم با درخواست به شرکت میشه ولی اگه رانژه اون شرکت نباشه نمیشه

kasi58
15-03-2013, 18:29
سلام..
من وقتی میخوام مودم با LAN وصل کنم verifying هم میکنه ولی registering نمیکنه ..
با کابل usb وصل میشه.. اگر اشکال از کابل LAN باشه چرا پس وقتو کابل را میزنم کانکشن را detect میکنه و verifying میکنه ولی register نمیکنه ؟...
مودم هم D-LINK هست

khelane
15-03-2013, 22:31
ممنوم از توجهت .
من چند تا مودم فروشی سر زده بودم که هر دوتا مدل رو داشتن ولی یکی میگفت Tpilink بهتره یکی میگفت Dlink . یکیشون هم میگفت Asus از همه بهتره . من هم گیج شدم که کدوم رو بگیرم که با مشکل مواجه نشم و از خریدم پشیمون نشم .
تو قسمت کنار ساعت ویندوز روی آیکان کامپیوتر ضربدر خورده . تو قسمت network adapter هم که نگاه کردم این رو نوشته :
VIA Rhine III Fast Ethernet Adapter
اینکه گفتی از کابل شبکه استفاده کنم بهتره . میشه بگی چه نوع کارت شبکه ای رو تهیه کنم و قیمتش رو هم اگر بگی ممنون میشم .
این حرف ها طبیعی هست و هرفروشنده میزنه خب اینا مدل های رایج بازار هستند ایسوس خوبه من هم مدل usrobotic هست ازش راضیم
کارت شبکه تون هم رو مین بورد نصب هست و نمیخواد بری تهیه کنی و مشکلی نیست پس فقط مودم لازمه کارتون هست
موفق باشید

سلام..
من وقتی میخوام مودم با LAN وصل کنم verifying هم میکنه ولی registering نمیکنه ..
با کابل usb وصل میشه.. اگر اشکال از کابل LAN باشه چرا پس وقتو کابل را میزنم کانکشن را detect میکنه و verifying میکنه ولی register نمیکنه ؟...
مودم هم D-LINK هست

عزیز ببین کارت شبکه تون ای پی نداره ضمنا یه بار درایورش رو حذف و نصب کنید بازم نشد مودم رو یه بار در این حالت کانفیگ کنید

kasi58
16-03-2013, 06:59
ا

عزیز ببین کارت شبکه تون ای پی نداره ضمنا یه بار درایورش رو حذف و نصب کنید بازم نشد مودم رو یه بار در این حالت کانفیگ کنید
ممنون..تا دیروز که با LAn میزدم کار میکرد ولی الان نه ...درایو کارت شبکه را حذف نصب کنم..؟
منظور از کانفیگ اینه که برم تو setting اش چی کار کنم ..

اینجا حذف پیغام نداره..الان LAN را عو ض کردم درست شد

faded
16-03-2013, 11:14
من تا به الان از هیچ سرویس پرسرعتی در منزل استفاده نکردم و قصد دارم از مخابرات شهرمون سرویس پرسرعت بگیرم حالا چندتا سوال دارم؟
1-مودم رو خودم باید تهیه کنم؟ چه مارکی خوبه؟
2-خودم باید تنظیمش کنم؟
3-برای اینترنت پرسرعت که احتیاجی نیست از شرکت مربوطه کسی بیاد خونمون؟
4-بعد از نصب باید چیکار کرد؟ مودم رو وصل کرد به پریز تلفن؟!!!

hamidchi
16-03-2013, 12:30
من تا به الان از هیچ سرویس پرسرعتی در منزل استفاده نکردم و قصد دارم از مخابرات شهرمون سرویس پرسرعت بگیرم حالا چندتا سوال دارم؟
1-مودم رو خودم باید تهیه کنم؟ چه مارکی خوبه؟
2-خودم باید تنظیمش کنم؟
3-برای اینترنت پرسرعت که احتیاجی نیست از شرکت مربوطه کسی بیاد خونمون؟
4-بعد از نصب باید چیکار کرد؟ مودم رو وصل کرد به پریز تلفن؟!!!

سلام
1- مودم رو میتونید خودتون تهیه کنید و هم میتونید از همون شرکت ای دی اس ال مخابرات یا هر شرکت دیگه ای تهیه کنید ولی خب مدل هایی که اونا دارند تنوع کمتری داره و همچنین معمولا یه مقدار گرونتره - من خودم جدا خریدم از بازار به شما هم توصیه میکنم جدا بخرید

البته اون شرکتی که من میخاستم ازش اینترنت بردارم یه سری مودم معرفی کرده بود و گفته بود همونا مورد تایید هستند ولی من tp-link خریدم که تو لیست اونا هم نبود الان هم مشکلی ندارم

2- بستگی به شرکتی که ازش خدمات میگیرین یه هزینه ای (برای شرکت های خصوصی در حد 10 - 15 تومن) میگیرن نصب میکنن خودتون هم میتونید تنظیمش کنید - خیلی از مراحل نصبش تو کاتالوگ مودم نوشته شده شما فقط بعد از ین که ثبت نام کردین باید یه یوزر و پسورد از شرکت بگیرین و دو تا کد vpi و vci و دیگه حله - با یه سرچ تو اینترنت میتونید مراحل نصبش رو به صورت دقیقتر پیدا کنید. من خودم نصب کردم کار خاصی نداشت

3- اونا فقط واسه نصب و راه اندازی مودم و اینترنت میان خونتون ، که همون طور که گفتم اگه خودتون نصب کنید دیگه به اونا نیازی ندارید

4- طریقه نصب مودم و اسپلیتر به خط تلفن تو کاتالوگ مودم ذکر شده - بله باید مودم به خط تلفن وصل شه

OnlyRealMadrid
16-03-2013, 21:33
غروب اس ام اس اومد که خطتون رانژه شده و من یه غلطی کرده بودم که نصب مودم حضوری رو پولش رو دادم و زدم. یارو هم گیر داده که باید حضوری همکارمون بیاد نصب کنه! نصب اینترنت آسیاتک خیلی سخته؟! مودمم D-Link 2730U هستش. اگه آسونه نصبش، یکی لطف کنه راهنماییم کنه و همین امشب نصبش کنم ... اگرم دست زدن بهش ریسکه که منتظر بمونم خوده یارو بیاد وصل کنه ... آخه داتک خیلی ساده وصل شد ... منم که فردا صبح 5 باید برم پادگان و 3 میرسم خونه و کسی هم نیست جواب تلفن بده ...

hamidchi
16-03-2013, 21:52
غروب اس ام اس اومد که خطتون رانژه شده و من یه غلطی کرده بودم که نصب مودم حضوری رو پولش رو دادم و زدم. یارو هم گیر داده که باید حضوری همکارمون بیاد نصب کنه! نصب اینترنت آسیاتک خیلی سخته؟! مودمم D-Link 2730U هستش. اگه آسونه نصبش، یکی لطف کنه راهنماییم کنه و همین امشب نصبش کنم ... اگرم دست زدن بهش ریسکه که منتظر بمونم خوده یارو بیاد وصل کنه ... آخه داتک خیلی ساده وصل شد ... منم که فردا صبح 5 باید برم پادگان و 3 میرسم خونه و کسی هم نیست جواب تلفن بده ...

من پارس آنلاین دارم خودم تنظیم و نصب کردم
از شاتل هم که دوستان داشتند راحت خودشون نصب کردن
کلا فکر نکنم فرقی داشته باشن
من خودم یادمه یکی دو جا نمیدونستم کدوم گزینه رو انتخاب کنم با دایل آپ وصل شدم سرچ کردم راهشو فهمیدم !!!:n09:

hasan604
17-03-2013, 06:54
با سلام
من مودم d-link 2730 دارم
میخوام میزان مصرف هر پورت (که چهار تا پورت شبکه داره) رو ببینم
باید نرم افزاری چیزی نصب کنم یا ....

reza18b
17-03-2013, 07:35
با سلام خدمت دوستان یه مشکلی دارم ممنون میشم کمکم کنید
من یه مودم adsl دارم که فقط درایور xp داره و الات خواستم بدونم راهی سراغ دارید که اونو با 7 هم استفاده کنم؟ مودم usb مدلش هم Bt Voyager 100 از شرکت AOL
ممنونم

hamidchi
17-03-2013, 11:12
با سلام خدمت دوستان یه مشکلی دارم ممنون میشم کمکم کنید
من یه مودم adsl دارم که فقط درایور xp داره و الات خواستم بدونم راهی سراغ دارید که اونو با 7 هم استفاده کنم؟ مودم usb مدلش هم Bt Voyager 100 از شرکت AOL
ممنونم

اگه توسط خود ویندوز شناخته نشد که احتمالا نمیشه !! برید تو سایت خودشون احنمالا درایور های مختلفی دارن براش ، اگر هم یکی بیشتر نداشت با همون به ویندوز 7 هم باید بخوره - و الا خیلی مسخره میشه اگه فقط با xp کار کنه

faded
17-03-2013, 11:21
مارک خوب برای مودم چی بگیرم که هم با Xp هم با بقیه ویندوز ها سازگار باشه نصبش مشکل نباشه و خوب باشه؟

hamidchi
17-03-2013, 11:27
مارک خوب برای مودم چی بگیرم که هم با Xp هم با بقیه ویندوز ها سازگار باشه نصبش مشکل نباشه و خوب باشه؟

من tp-link دارم با xp کار میکنم از دوستان و آشناها هم زیاد دیدم که از این برند دارن و با 7 کار میکنن
البته مارک های معروف دیگه ای هم مثل d-link , ... هم احتمالا مشکلی با این قضیه ندارن

hamed malekpour
17-03-2013, 11:47
یه درخواست هم بنده دارم می خواهم یه مودم بی سیم وای فای بخرم چی پیشنهاد می کنید هم برای استفاده از لپ تاب وگوشی وای فای دارم وکامپیوتر معمولی تا90هزار تومان؟

poria_mc
17-03-2013, 20:00
دوستان من مودم Asus AM602 رو دارم... اما نیاز به وای فای دارم... هیچ راهی غیر از تعویض مودم هست...؟؟؟ وسیله ای هست که اینترنتم رو به صورت وایرلس پخش کنه..؟؟؟

Abolfazl-Star
17-03-2013, 20:06
دوستان من مودم Asus AM602 رو دارم... اما نیاز به وای فای دارم... هیچ راهی غیر از تعویض مودم هست...؟؟؟ وسیله ای هست که اینترنتم رو به صورت وایرلس پخش کنه..؟؟؟

بله هست ولی هزینه زیادی داره یه مودم بگیری به صرفه تره

با وسیله روتر میتونی مودم کابلیتو به اون وصل کنی و از اون اینترنت وای فای دریافت کنی

Abolfazl-Star
17-03-2013, 20:07
یه درخواست هم بنده دارم می خواهم یه مودم بی سیم وای فای بخرم چی پیشنهاد می کنید هم برای استفاده از لپ تاب وگوشی وای فای دارم وکامپیوتر معمولی تا90هزار تومان؟

​10 تومن دیگه روش بزار مودم TP-LINK TD-W9801G بگیر مودم قدرتمند و آنتن دهی خوبی داره

poria_mc
17-03-2013, 20:16
بله هست ولی هزینه زیادی داره یه مودم بگیری به صرفه تره

با وسیله روتر میتونی مودم کابلیتو به اون وصل کنی و از اون اینترنت وای فای دریافت کنی

D-Link-Wireless-N-ADSL2-4-Port-Wi-Fi-Router-DSL-2750U

D-Link-Wireless-N-150-ADSL2-4-Port-Ethernet-Router-DSL-2730U

دوستان فرق بین این دوتا تو چیه...؟؟؟ کدومشو پیشنهاد میکنید...؟؟؟ ISP هم پارس آنلاین هستش!

Abolfazl-Star
17-03-2013, 21:19
D-Link-Wireless-N-ADSL2-4-Port-Wi-Fi-Router-DSL-2750U

D-Link-Wireless-N-150-ADSL2-4-Port-Ethernet-Router-DSL-2730U

دوستان فرق بین این دوتا تو چیه...؟؟؟ کدومشو پیشنهاد میکنید...؟؟؟ ISP هم پارس آنلاین هستش!

بکار شما این میاد D-Link-Wireless-N-ADSL2-4-Port-Wi-Fi-Router-DSL-2750U

چون این وایرلس داره و همونی که میخواستین در صورتی که اون یکی روتز فقط کابلی هست

mohsenjxj
17-03-2013, 23:36
سلام دوستان این مودم های وای فای معمولا چقدر برد دارن ئ آیا دیوار خیلی میتونه تو بردش تاثیر بذاره؟ و اینکه چطوری میشه وای فای مودم tenda را قطع کنم و بدون امواج رادیویی و با استفاده از کابل شبکه از مودم استفاده کنم؟

میلاد صبح خیز
17-03-2013, 23:51
سلام دوستان این مودم های وای فای معمولا چقدر برد دارن ئ آیا دیوار خیلی میتونه تو بردش تاثیر بذاره؟ و اینکه چطوری میشه وای فای مودم tenda را قطع کنم و بدون امواج رادیویی و با استفاده از کابل شبکه از مودم استفاده کنم؟
مودوم های وایرلس بردشون به حدی هست که حتی خونه های بزرگ رو هم پوشش بده، (مقدار دقیقش رو باید تو مشخصات مودمتون پیدا کنید)، واسه غیرفعال کردن وایرلس هم می‌تونید از طریق 192.168.1.1 و نام کاربری admin و رمز غبور admin وارد تنظیمات مودم بشید و غیرفعالش کنید!

saeediranzad
18-03-2013, 04:31
سلام
من مودم CNet CAR854دارم. نسبت به قیمتش مودم خوبیه؛ ولی نمیتونم با وایفای گوشی بش وصل بشم.
ولی با مودم وایرلس وایمکس راحت وصل میشم.

reza18b
18-03-2013, 09:49
سلام
مشکل همین جا است که مودمم انگار قدیمیه از اینایی که برقش رو هم از usb میگیره ، تو سایتش برای ویندوز 98 و xp و mac درایور گذاشته و میگه برای 7 نداره منم خواستم بدونم راهی نداره که به 7 بخورونمش؟
ممنون

poria_mc
18-03-2013, 13:30
امروز مودم Asus DSL-N10 از مرکز پایتخت به قیمت 125 تومن خریداری شد
تنظیمات مودم فوق العاده راحته... به راحتی ست میشه.... وای فایش هم بردش عالیه.... آنتنش هم 5db هستش...

asiap990
18-03-2013, 19:08
سلام
من یه مودم tenda150خریدم حالا که میخام وصلش کنم 192.168...را که میزنم وقتی کشور را انتخاب میکنم خودش پروتوکلش را میزنه8 35 در صورتی سرویس دهنده میکگه باید 0 35 باشه تغغیرش هم نمیشه داد باید چیکار کنم؟

ahriman323
18-03-2013, 20:00
سلام
من یه مودم tenda150خریدم حالا که میخام وصلش کنم 192.168...را که میزنم وقتی کشور را انتخاب میکنم خودش پروتوکلش را میزنه8 35 در صورتی سرویس دهنده میکگه باید 0 35 باشه تغغیرش هم نمیشه داد باید چیکار کنم؟

khelane
18-03-2013, 22:55
سلام
مشکل همین جا است که مودمم انگار قدیمیه از اینایی که برقش رو هم از usb میگیره ، تو سایتش برای ویندوز 98 و xp و mac درایور گذاشته و میگه برای 7 نداره منم خواستم بدونم راهی نداره که به 7 بخورونمش؟
ممنون
خب شما به روش have disk استفاده کنید تو ویندوز سون به ترتیب میرید>
دیوایس منیجر
بعدا رو درایور مورد نظر راست کلیک و اپدیت رو میزنیم
browse my computer.......
next
let me pick up list from device
بعدا شما زیرش have disk هست زده و درایور اکس پی رو بده بهش و yes رو بزن ببین درست میشه
موفق باشی

سلام
مهم نیست این کدی که خودش میده فقط باید به خدمات دهنده زنگ بزنی و اونا بهتون شماره ها رو بده
ولی اکثرا
0
35 هست

payam178
19-03-2013, 15:06
سلام دوستان
من یک td 8811 tp link دارم و میخام یک TP-LINK -TD W8901G بخرم ( چون میخام با گوشی به صورت وای فای به اینترنت وصل بشم )
حالا چند تا سوال
اگر بخام 8811 را دست دوم بفروشم چه قیمتی پیشنهاد میکنید؟
و لطفا معایب و محاسن TP-LINK -TD W8901G بگویید و اگر ای مودم را در طبقه ی پایین روشن کنم در طبقه ی بالا قادر به اتصال به اینترنت خواهم بود یا نه؟
با تشکر

payam178
19-03-2013, 22:37
سلام دوستان
تو رو به خدا کمکم کنید
من از خریدن یا مودم وایرلس پشیمون شدم( پست بالا ) و یک اکسس پوینت دست دوم خریدم.
حالا یک لن از مودم به ap دادم و یک لن از ap گرفتم و به pc دادم.
حالا میخام بدونم چه جوری باید اکسس پوینت را کانفیگ کنم؟
راستی ریست کارخانه هم کردم
لطفا زود جواب بدید

payam178
19-03-2013, 23:01
up.............................

mry_mry
20-03-2013, 19:15
دوستان من یه مودم وایرلس GNET AD541 خریدم و میخوام نصبش کنم همه مراحلم مثل پست اول درست انجام میدم اما در نهایت ارور میده میگه incorrect device, please connect to correct device
ADSL مخابرات دارم PPPoE انتخاب می کنم و VPI/VCI رو هم 0/35 میذارم کسی می دونه مشکل چیه؟
این مودم های GNET پلتفرمش مثل TPLink ه من نمی دونم کجای کارم می لنگه

payam178
21-03-2013, 18:19
سلام دوستان
تو رو به خدا کمکم کنید
من از خریدن یا مودم وایرلس پشیمون شدم( پست بالا ) و یک اکسس پوینت دست دوم خریدم.
لطفا زود جواب بدید

سلام دوستان
مشکلم حل شد!

kb24s
23-03-2013, 09:26
با سلام
سال نو دوستان مبارک

یه سوال داشتم

من دوتا نت خونه دارم , امروز صبح اومدم نت دومی رو وصل کنم دیدم میگه کابل آنپلاگد , خلاصه هرکاری کردم وصل نشد , دوباره نت اولی رو وصل کردم دیدم به سرعت کانکت شد, مطمئن شدم از کابل و لن کامپیوتر نمیتونه باشه, بعد مودم او نتی که وصل نمیشد رو بردم رو یه سیستم دیگه وصل کردم دیدم کار میکنه....

کوتاه نوشتم وقتتون گرفته نشه
میشه یه راهنمایی کنید مشکل از کجا میتونه باشه؟
درضمن ویندوزم 7 هست و بدون ایجاد کانکشن کانکت میشه

با تشکر

sir12011
24-03-2013, 18:58
tp.link:n16:

emadd69
24-03-2013, 20:21
سلام .خسته نباشید

من یه مودم tp-link td-w8910g دارم . مدتیه که وقتی با wifi وصل میشم خیلی قطعی دارم .در صورتی که با کابل هیچ گونه مشکلی ندارم . مثلا وقتی با لپ تاپ به نت وصل هستم هر نیم ساعت ، 2/3 مرتبه wifi قطع میشه . و هربار 1/2 دقیقه طول میکشه تا وصل شه .
راستی به دلیل اینکه فاصله لپ تاپ تا مودم زیاد هست و وای فای خود لپ تاپ امواج رو خوب نمیگیره ( به دلیل فاصله ) از یه مودم وای فای جانبی استفاده میکنم . قبلا مشکلی نداشتم .
مشکل از چی میتونه باشه دوستان ؟ چیکار باید کرد ؟

دوستان بنده 3 سال پیش این مودم رو خریدم و تا حالا کار میکنه . آیا نیاز هست ورژن firmware عوض کنم یا آپدیتش کنم ؟

faded
26-03-2013, 16:02
برای خرید اینترنت مخابرات باید حضوری مراجعه کرد یا از طریق 2020 هم میشه کار هارو کرد؟

hamidchi
26-03-2013, 19:54
برای خرید اینترنت مخابرات باید حضوری مراجعه کرد یا از طریق 2020 هم میشه کار هارو کرد؟
از طریق 2020 هم میشه یه هفته - ده روز بعد خط تون رانژه میشه بعد هم اگه بهشون بگید خودتون میتونید راه اندازی کنید فقط ازشون یوزر پسورد میگیرین و دیگه خلاص

constant_boy23
27-03-2013, 12:01
اقا من اگه بخوام از يه شركت به شركت ديگري (!) كوچ كنم بايد صبر كنم اول سرويسم جمم آوري شه ؟

mjzaret
27-03-2013, 12:06
اقا من اگه بخوام از يه شركت به شركت ديگري (!) كوچ كنم بايد صبر كنم اول سرويسم جمم آوري شه ؟

بله. شما ابتدا بايد تخليه شركت رو بگيريد و بعد اقدام به خريد سرويس جديد كننيد.

در شهرهاي كوچيك اين كار سريعتر صورت ميگيره ولي در شهرهاي بزرگ كمي بيشتر طول ميكشه.

mjzaret
27-03-2013, 12:16
با سلام
سال نو دوستان مبارک

یه سوال داشتم

من دوتا نت خونه دارم , امروز صبح اومدم نت دومی رو وصل کنم دیدم میگه کابل آنپلاگد , خلاصه هرکاری کردم وصل نشد , دوباره نت اولی رو وصل کردم دیدم به سرعت کانکت شد, مطمئن شدم از کابل و لن کامپیوتر نمیتونه باشه, بعد مودم او نتی که وصل نمیشد رو بردم رو یه سیستم دیگه وصل کردم دیدم کار میکنه....

کوتاه نوشتم وقتتون گرفته نشه
میشه یه راهنمایی کنید مشکل از کجا میتونه باشه؟
درضمن ویندوزم 7 هست و بدون ایجاد کانکشن کانکت میشه

با تشکر

معني خاصي نداره.

وقتي روي يه سيستم به خوبي كار ميكنه روي سيستمهاي ديگه هم بايستي همينطور باشه.

شما كابل رو عوض كنيد. شايد با عوض كردن كابل مشكلتون حل بشه.

البته تا حالا چنين تجربه‌اي رو نداشتم، حتماً راهنمايي بيشتري مي‌كردم.

mjzaret
27-03-2013, 12:21
سلام دوستان
تو رو به خدا کمکم کنید
لطفا زود جواب بدید

روش پيشنهادي من:

شما تنظيمات مربوط به DHCP اكسس پوينت رو غيرفعال كنيد.

مودمتون رو به صورت PPPOE تنظيم كنيد.

قسمت DHCP مودم به صورت پيشفرض فعال هست ولي براي اطمينان بيشتر چكش كنيد.

به همين راحتي از اينترنت استفاده كنيد.

شاد باشيد40:

mjzaret
27-03-2013, 12:24
سلام
من مودم CNet CAR854دارم. نسبت به قیمتش مودم خوبیه؛ ولی نمیتونم با وایفای گوشی بش وصل بشم.
ولی با مودم وایرلس وایمکس راحت وصل میشم.

اين به نظر من مربوط به تنظيمات امنيتي روي مودم هست.

شما Level سكوريتي روي مودمتون رو پله پله پايين بياريد و تست كنيد.

مثلاً اگر روي WPA2 هست بياريد روي WPA و به همين ترتيب.

به احتمال زياد مشكلتون حل ميشه.

hamed malekpour
27-03-2013, 23:27
یه مودم وای فای تا 100 هزار تومان چی بخریم؟

mohsen_gh1991
27-03-2013, 23:48
سلام دوستان.
من الان دو شبه که ساعتای 12 اینترنتم یهو قطع میشه و ارور the dns server isn`t responsing میده. و حتما یه بار باید با دیال اپ به اینترنت وصل بشم بعدش مودمم وصل میشه به اینترنت.
کسی میدونه مشکل چیه؟ هر dns ی هم وارد میکنم مشکلم حل نمیشه.
ممنون

omid-p30
28-03-2013, 10:20
سلام. من ِ dlink دارم.

با lan مشکلی نداره ولی وقتی از لپتاپ یا موبایل با وایرلس میخوام وصل شم، کانکشن ایرلس رو میشناسه، connected هم میشه ولی هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه.

قبلا اینطوری نبود وراحت وصل میشد. مودم رو هم ریست کردم ولی فایده نداشت.

ممنون.

sei_pm
29-03-2013, 01:39
سلام. من ِ dlink دارم.

با lan مشکلی نداره ولی وقتی از لپتاپ یا موبایل با وایرلس میخوام وصل شم، کانکشن ایرلس رو میشناسه، connected هم میشه ولی هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه.

قبلا اینطوری نبود وراحت وصل میشد. مودم رو هم ریست کردم ولی فایده نداشت.

ممنون.

از 4.2.2.4 و google.com پینگ بگیرید نتیجه به چه صورت میشه ؟ شاید dns ست نکردید

omid-p30
29-03-2013, 10:06

ممنون. فقط با نحوه پینگ گرفتن آشنایی ندارم. الان دقیقا باید چکاری انجام بدم ؟

omid-p30
29-03-2013, 10:20

با سرچ فکر کنم روشش رو فهمیدم. این مربوط به وقتی هست که با وایرلس وصل شدم :

این هم مربوط به اتصال با lan هست که همونطور که گفتم مشکلی باهاش نیست :

sei_pm
29-03-2013, 10:41
با سرچ فکر کنم روشش رو فهمیدم. این مربوط به وقتی هست که با وایرلس وصل شدم :

این هم مربوط به اتصال با lan هست که همونطور که گفتم مشکلی باهاش نیست :

تنظیمات کارت شبکه در حالت آتوماتیک هست ؟ ip مودم 192.168.1.1 هست دیگه ؟
فکر کنم دیفالت گیتوی به درستی ست نشده اگر رو آتوماتیک نیست

V.Valizadeh9
29-03-2013, 21:22
سلام یه مودم Tp-Link 8817 دارماز اینترنت مخابرات استفده میکنماما همش DC میشم، عنی چراغ ADSL چشمک میزنه !با پشتیبان تماس میگیرم میگه مشکلی از طرف ما نیست !اما بعد از چند بار ریست کردن مودم (منظورم همون کلید پشت مودم هست) دوباره چراغ ADSL ثابت میشه !راستی نویز گیر هم ندارم !به نظرتون مشکل از مودم میتونه باشه یا ISP ؟مرسی

DVB4IR
30-03-2013, 21:47
محصولات Tenda چجوری هستن ؟ خوبن ؟

این محصولش
TenDa

D810R

DVB4IR
30-03-2013, 21:48
محصولات Tenda چجوری هستن ؟ خوبن ؟

این محصولش
TenDa

D810R

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kasi58
30-03-2013, 22:04
سلام
من مودم D-LINK دارم،از اینترنت مخابرات استفاده میکنم /downstream 576 kb
هست و upstream 175kbpsهست چطور زیادشون کنم

manya-atashin
31-03-2013, 01:46
سلام ... لطفا بهم توضيح بدين فرق مودم بي سيم با مودم كابلي چيه؟

manya-atashin
31-03-2013, 01:52
بعد من ميخوام adsl بگيرم فقط چه مودمي بگيرم
چون اتاقم خيلي فاصله داره تا حال ...
و ميخوام با موبايل ( واي - فاي ) هم برم تو نت !

مودم چه مدلي خوبه؟
قيمتم بگين

sei_pm
31-03-2013, 10:15
سلام
من مودم D-LINK دارم،از اینترنت مخابرات استفاده میکنم /downstream 576 kb
هست و upstream 175kbpsهست چطور زیادشون کنم

دست شما نیست باید مخابرات زیاد کنه

saeediranzad
01-04-2013, 08:37
بعد من ميخوام adsl بگيرم فقط چه مودمي بگيرم
چون اتاقم خيلي فاصله داره تا حال ...
و ميخوام با موبايل ( واي - فاي ) هم برم تو نت !
مودم چه مدلي خوبه؟
قيمتم بگين
سلام
مودم معمولی حتماْ باید توسط کابل به کامپیوتر وصل باشه ولی مودم وایرلس مثل یک فرستنده رادیویی به کامپیوتر وصل میشه.
البته کامپیوتر یا لپتاپ هم باید تاون دریافت امواج را داشته باشه.
اطلاعات کافی هم در وب هست حتا اگر فارسی جستجو کنید. انواع زیادی هست که قیمت هم در سایتها مینویسند. من خودم وایرلس سری G گرفتم که پشیمونم.
شما یه سری Nبگیرید.

dashjalal
01-04-2013, 11:39
من از مودم مگانت استفاده میکردم و اینترنتم از مخابرات بود و سرعت دانلودم تا 140 میرسید . یه روز خونه ی یکی از اقوام دیدم سرعتش روی 270 بود . مدومشو گرفتم آوردم خونه . چند بار تست کردم ، با مودم اون سرعتم روی 270 تا سیصد بود ولی با مودم خودم سرعتم روی 140 یا کمتر .
مودمش دی لینک بود .
حالا رفتم یه مودم دی لینک خردیم ولی جدید تر بود و مدلش فرق داشت ، سرعتم روی 140 هست . مودل اونو یادم نیست و تعجبه برام که فقط مودل اون اینجوریه . چون تی پی لینکم گرفتم از دوستم ولی زیاد فرقی نکرد همون 140 بود گرچه که دوستم دیدم سرعتش تا 270 رسید ولی موقتی .
موندم چرا اینجوریه .
حالا اون آشنامون که بیاد مدلشو میپرسم ولی نباید اینجوری باشه . چند بار پشت سر هم تست کردم

khelane
01-04-2013, 20:49
من از مودم مگانت استفاده میکردم و اینترنتم از مخابرات بود و سرعت دانلودم تا 140 میرسید . یه روز خونه ی یکی از اقوام دیدم سرعتش روی 270 بود . مدومشو گرفتم آوردم خونه . چند بار تست کردم ، با مودم اون سرعتم روی 270 تا سیصد بود ولی با مودم خودم سرعتم روی 140 یا کمتر .
مودمش دی لینک بود .
حالا رفتم یه مودم دی لینک خردیم ولی جدید تر بود و مدلش فرق داشت ، سرعتم روی 140 هست . مودل اونو یادم نیست و تعجبه برام که فقط مودل اون اینجوریه . چون تی پی لینکم گرفتم از دوستم ولی زیاد فرقی نکرد همون 140 بود گرچه که دوستم دیدم سرعتش تا 270 رسید ولی موقتی .
موندم چرا اینجوریه .
حالا اون آشنامون که بیاد مدلشو میپرسم ولی نباید اینجوری باشه . چند بار پشت سر هم تست کردم

ببین شما و فامیلتون از یه جا سرویس میگیرید
فایملتون نوع سرویسی که گرفته چنده 128 یا 256 یا 512 .... کدومش و
وشما هم چطور
واسه این که مودم فامیلتون در خونه شما همون سرعت رو داشت اجتمالا هردوتون از یه نمایندگی سرویس میگیرید و تو تنظیمات مودم فامیلتون شماره خودشون رو وارد کرده وقتی از منزل خودتون با مودم وصل میشید درواقع شما باشماره اونها وصل میشید و برای این سرعتتون همینه
شما برید بهترین مودم جهان رو هم بیارید وقتی از سرور محدود شده اید نمیتونید زیادش کنید
امیدوارم به دردتون خورده باشه
موفق باشید

MeHrDaD-91
02-04-2013, 22:00
میخوام مودمم بعد از 2 دقیقه ک باش کاری انجام ندادم خودکار دیسکانکت بشه باید کجای تنظیمات مودم برم ( مودم TP-Link TD-W8901G)؟

Abolfazl-Star
02-04-2013, 22:46
میخوام مودمم بعد از 2 دقیقه ک باش کاری انجام ندادم خودکار دیسکانکت بشه باید کجای تنظیمات مودم برم ( مودم TP-Link TD-W8901G)؟

سلام شما برو به Interface Setup بعدش Internet رو انتخاب کن اون پایین قسمت Conncetion Setting
Connect On-Demand (Close if idle forminutes) بجای صفر بزار 2

mohammad ahmadi
02-04-2013, 22:54
مودمش دی لینک بود .
موندم چرا اینجوریه .

به مودم ربطی نداره در واقع شما به اشتراک فامیلتون متصل میشید

MeHrDaD-91
02-04-2013, 23:59
سلام شما برو به Interface Setup بعدش Internet رو انتخاب کن اون پایین قسمت Conncetion Setting
Connect On-Demand (Close if idle forminutes) بجای صفر بزار 2

ممنون ولی من مودم را از طریق Run wizard تنظیم کردم ولی وقتی میخوام این کارا ب صورت دستی انجام بدم نمیشه !!!
در ضمن راهی هست ک بتونم سرعت ارسالی از طریق وایرلس را محدود کنم؟

Abolfazl-Star
03-04-2013, 13:35
ممنون ولی من مودم را از طریق Run wizard تنظیم کردم ولی وقتی میخوام این کارا ب صورت دستی انجام بدم نمیشه !!!
در ضمن راهی هست ک بتونم سرعت ارسالی از طریق وایرلس را محدود کنم؟

بهتره شما از طریق مرورگرتون به 192.168.1.1 برید و یوزر و پسورد رو هردوش رو admin بنویسید و از طریق مرورگر این روش رو انجام بدید

فک نکنم همچین قابلیتی داشته باشع که بخوای سرعت رو محدود کنی !!

بازم یه سرچ بکن خودت اگه راهی وجود داشت به ما هم بگو :n02:

faded
03-04-2013, 14:04
CNet CAR-974 Wireless-N ADSL 2/2+ Routerاین مودم خوبه بخرم؟
برای adsl امنیت کامپیوتر چه جوری باید باشه؟
firewall لازمه؟
من انتی ویروسم تاریخش تموم شده اپ نکردم
لازمه اپ کنم؟

saeediranzad
04-04-2013, 09:48
CNet CAR-974 Wireless-N ADSL 2/2+ Router

این مودم خوبه بخرم؟
برای adsl امنیت کامپیوتر چه جوری باید باشه؟
firewall لازمه؟
من انتی ویروسم تاریخش تموم شده اپ نکردم
لازمه اپ کنم؟
سلام
شما Comodo Internet security را نصب کنید. مجانیه و تاریخش تموم نمیشه. تاپیک هم داره.
دیتابیس آنتی ویروس را باید همیشه آپدیت کرد.
اون مودم هم خوبه. ولی برای اطمینان بیشتر در گوگل به فارسی جستجو کنید.

Mehrdad092000
04-04-2013, 21:55
سلام دوستان 1.من نمیتونم اینو کانفیگ کنم به صورت روتر وصل بشه هر کار کردم نشد به شرکتم دادم بازم نشد توی پینگ یا تایم اوت میده یا میگه وصل نیست اما به صورت کانکشن وصل میشه چیکارش کنم ؟ قبلا وصل بودا 2.یه مشکل دیگه سرعتشم انگار مخدود شده چنتا اکانت تست کردم سرعت پایینه نمیدونم حالا امکان داره مودم خراب شده باشه با این حالت؟. 3.فایل اپدیتشم اگه کسی داره بزاره ممنون

koury
05-04-2013, 14:22
سلام

دوستان من قصد دارم تا اخر ماه از مخابرات سرعت 1 مگ نامحدود رو تهیه کنم، ولی هنوز مودم نخریدم... بنظرتون یه مودمی که خوب کار کنه و قطعی و دیسکانکت نداشته باشه و قیمتشم معقول باشه چیه؟ من الان از وایمکس سرویس دارم و افتضاحه بسکه قطعی داره، از طرفی خواهرم زایکسل دارن با 512 مخابرات و هیچگونه قطعی نداره. ممنون میشم راهنمایی کنید...

با تشکر

ikl
06-04-2013, 00:43
سلام بچه ها من یه مودم tp-link8951 وایرلس گرفتن .راحت نصبش کردم adsl شو ولی واسرلسشو تنظیم کردم .با گوشی یا لپ تاب که که میخوام به وایرلسش وصل شوم .پیدا میکنه وصل هم میشه منتها داده نداره یعنی هیچ سایتی رو باز نمیکنه میگه اینترنت قطعه . چیکارش باید کنم چند روزه خریدم

ali_phd71
06-04-2013, 01:29
سلام دوستان
ویندوز رو عوض کردم و اکس پی نصب.کردم الان ویندوز وصل نت نمیشه اصلا تنظیمات مودم رو هم باز نمیکنه ولی با وایرلس راحت وصل میشه مشکل چیه چیکار کنم؟ tplink 8951
با تشکر

Sent from my SK17i using Tapatalk 2

ali_phd71
06-04-2013, 10:47
سلام دوستان
ویندوز رو عوض کردم و اکس پی نصب.کردم الان ویندوز وصل نت نمیشه اصلا تنظیمات مودم رو هم باز نمیکنه ولی با وایرلس راحت وصل میشه مشکل چیه چیکار کنم؟ tplink 8951
با تشکر

لطفا یکی به من کمک کنه...تو ویندوز سون حتی یوزر و پسوورد نمیخواست ولی این یکی انگار نه انگار مودم بهش وصله

saeediranzad
06-04-2013, 12:23
لطفا یکی به من کمک کنه...تو ویندوز سون حتی یوزر و پسوورد نمیخواست ولی این یکی انگار نه انگار مودم بهش وصله
اینطور که من فهمیدم شما با لپتاپ وایرلس به مودم وصل میشید؛ ولی کامپیوتر رومیزی که ویندوز xp هست وصل نمیشه. درسته؟
مک آدرس را فیلتر نکردید؟ اصلاْ ویندوز وایرلس مودم را پیدا میکنه؟
(چرا برگشتید سر xp؟)

ali_phd71
06-04-2013, 12:39
اینطور که من فهمیدم شما با لپتاپ وایرلس به مودم وصل میشید؛ ولی کامپیوتر رومیزی که ویندوز xp هست وصل نمیشه. درسته؟
مک آدرس را فیلتر نکردید؟ اصلاْ ویندوز وایرلس مودم را پیدا میکنه؟
(چرا برگشتید سر xp؟)

به تنظیماتش دست نزدم خودم اینترنتم اتوماتیک تنظیم بود ویندوز رو به بار دیگه نصبیدم اولش نیومد بعدش اومد بدون درست کردن کانکشن...
ویندوز سون سرعتش کند میشد اکس پی خیلی سبک تر و کامل تره حجم کمتری داره...به قول دوستم انتخاب حرفه ای هاست:D

david68
06-04-2013, 18:06
سلام
من به تازگی سرویسم رو عوض کردم ولی سرعتم کمتر از اونی هست که باید باشه .
اینطور که من متوجه شدم وضعیت نویز خط من خراب هست ! حالا نمیدونم به خاطر همین سرعتم کمه یا مشکل از جای دیگه ای هست .
یه عکس از Static مودم میزارم تا دوستان نظر بدن :

فکر کنم به قول خارجی ها وضعیتم pretty f... up هست درسته ؟ :n02:
SNR Margin بعضی وقتها از 5 هم کمتره بعضی وقتها هم بین 7-8 هست .
راستی سیم برق و تلفن خونمون (اپارتمان) از کنار هم رد شدن ظاهرا . فاصله با مرکز مخابرات هم 3 -4کیلومتر هست .
من چیکار کنم الان ؟

koury
06-04-2013, 22:23
سلام

دوستان من قصد دارم تا اخر ماه از مخابرات سرعت 1 مگ نامحدود رو تهیه کنم، ولی هنوز مودم نخریدم... بنظرتون یه مودمی که خوب کار کنه و قطعی و دیسکانکت نداشته باشه و قیمتشم معقول باشه چیه؟ من الان از وایمکس سرویس دارم و افتضاحه بسکه قطعی داره، از طرفی خواهرم زایکسل دارن با 512 مخابرات و هیچگونه قطعی نداره. ممنون میشم راهنمایی کنید...

با تشکر

کسی نبود کمک کنه من عجله دارم میخوام سریعتر مودمو بخرم

Mehrdad092000
06-04-2013, 22:24
سلام دوستان 1.من نمیتونم اینو کانفیگ کنم به صورت روتر وصل بشه هر کار کردم نشد به شرکتم دادم بازم نشد توی پینگ یا تایم اوت میده یا میگه وصل نیست اما به صورت کانکشن وصل میشه چیکارش کنم ؟ قبلا وصل بودا 2.یه مشکل دیگه سرعتشم انگار مخدود شده چنتا اکانت تست کردم سرعت پایینه نمیدونم حالا امکان داره مودم خراب شده باشه با این حالت؟. 3.فایل اپدیتشم اگه کسی داره بزاره ممنون

کمککککککککککککککککککککککک ککککک

Armin.Computer
06-04-2013, 23:27
کمککککککککککککککککککککککک ککککک
یک عکسی بزارید
شاید کانفینگ پریده
تنظیمات مودم رو چک کنید

کسی نبود کمک کنه من عجله دارم میخوام سریعتر مودمو بخرم
به نظر من TPLINK با همه شرکت ها جواب میده
مدل های مختلفی داره تنوع قیمتشم زیاده

mjzaret
06-04-2013, 23:56
سلام
من به تازگی سرویسم رو عوض کردم ولی سرعتم کمتر از اونی هست که باید باشه .
اینطور که من متوجه شدم وضعیت نویز خط من خراب هست ! حالا نمیدونم به خاطر همین سرعتم کمه یا مشکل از جای دیگه ای هست .
یه عکس از Static مودم میزارم تا دوستان نظر بدن :

فکر کنم به قول خارجی ها وضعیتم pretty f... up هست درسته ؟ :n02:
SNR Margin بعضی وقتها از 5 هم کمتره بعضی وقتها هم بین 7-8 هست .
راستی سیم برق و تلفن خونمون (اپارتمان) از کنار هم رد شدن ظاهرا . فاصله با مرکز مخابرات هم 3 -4کیلومتر هست .
من چیکار کنم الان ؟

اين بيشتر به نويز خطتون بر ميگرده.

عبور سيم تلفن و برق از يك مسير كار درستي نيست.

اثرات منفي در پي داره.

در ضمن با شركت صحبت كنيد كه قسمت Up شما رو كمتر بزارند.

از يك سيم مستقيم كه از دم درب ورودي مياد براي مود استفاده كنيد.

اسپليتر رو فقط براي گوشي تلفن و لوازمي از اين قبيل استفاده كنيد. مودم به صورت مستقيم به خط تلفن وصل شده باشه.

cartesiba
07-04-2013, 17:03
سلام من یه مودم tp-link دارم وقتی روش می کنم چند ثانیه بعدش چراغ adsl روشن میشه اما درست 3 دقیقه یا بیشتر باید منتظر بمونم تا به اینترنت وصل بشه ایراد از مودم هست یا شرکت ارائه دهنده

david68
07-04-2013, 19:33
از يك سيم مستقيم كه از دم درب ورودي مياد براي مود استفاده كنيد.

با تشکر از پاسخ شما .
اتصال سر خط رو باید از سیم کشی داخلی جدا کنم و یه سیم از سر خط بکشم به مودم و تلفن یا میشه بدون جدا کردن اتصال هم اینکارو انجام داد ؟ یعنی اجازه بدم اتصال داخلی برقرار بمونه تا تلفن خونه رو بشه به پریز تلفن خونه وصل کرد (همراه با اسپلیتر ) و یه سیم دیگه برای مودم بکشم .

امکان داره این نویز مربوط به مخابرات باشه ؟ اگه مربوط به مخابرات باشه درست میکنن ؟ و اینکه واقعا تو سرعت دانلودم تاثیر میزاره ؟ چون با همین نویز افتضاح از سرور شرکتی که ازش سرویس گرفتم با سرعت خوبی دانلود میکنه .

mry_mry
07-04-2013, 20:59
آقا من میخوام مودممو کانفیگ کنم هرکار میکنم موقعی که ستاپو میزنم میگه can't access device میگه یوزر پسورد اشتباس درصورتیکه مطمئنم درسته
لطفا کمک کنین
چی کار کنم؟
مدل Gnet AD541

khelane
07-04-2013, 21:47
سلام من یه مودم tp-link دارم وقتی روش می کنم چند ثانیه بعدش چراغ adsl روشن میشه اما درست 3 دقیقه یا بیشتر باید منتظر بمونم تا به اینترنت وصل بشه ایراد از مودم هست یا شرکت ارائه دهنده
بهتره با یه مودم دیگه تست کنی بهتره بازم اینطوری بود احتمال داره از سرویسدهنده باشه
من مودم مغازه ام دی-لینک هست بعضی مواقع مودم از کار میفته ریستارت میکنم چراغ ای دی اس ال قرمز هست بعد از دو دقیقه درست میشه چندین بار هم اگه قرمز شد زود ریستارتش میکنم درست میشه
با مودم دیگه هم تست زدم همینطوری بود زنگ هم زدم گفتن مشکلی نیست ولی از سیم کشیم مشکوک هستم حوصله نداشتم تا الان دستکاریش کنم چون زیاد تو مغازه نت کار نمیکنم

آقا من میخوام مودممو کانفیگ کنم هرکار میکنم موقعی که ستاپو میزنم میگه can't access device میگه یوزر پسورد اشتباس درصورتیکه مطمئنم درسته
لطفا کمک کنین
چی کار کنم؟
مدل Gnet AD541

خب بهترین راه اینه که شما یه چیزی مثل سوزن یا چیزی رو در سوراخ پشت مودم بزاری حدود 20 تا 30 ثانیه نگه دار بعد تمام چراغ ها خاموش شد بجز چراغ پاور مودم سوزن رو دربیار اونوقت 192.168.1.1 رو بزن اگه دفترچه همراه مودم رو داری اونو نگاه کن راهنمایی کرده

peysun
09-04-2013, 14:20
سلام مودم من به صورت ppoe به نت وصل می شه و یه مشکل دارم
بعضی وقتا (هر چند ساعت)ارتباط مودم با pc قطع می شه و باید مودم خاموش روشن کنم تا درست بشه و واسه دانلود شبانه مشکل دارم
کسی می دونه مشکلش چیه؟

Armin.Computer
09-04-2013, 14:38
سلام مودم من به صورت ppoe به نت وصل می شه و یه مشکل دارم
بعضی وقتا (هر چند ساعت)ارتباط مودم با pc قطع می شه و باید مودم خاموش روشن کنم تا درست بشه و واسه دانلود شبانه مشکل دارم
کسی می دونه مشکلش چیه؟

کابل شبکه رو چک کن شاید قطعی داشته باشه

faded
09-04-2013, 15:35
CNet CAR-974 Wireless-N ADSL 2/2+ Router
این مودم رو با قیمت 1.335.000 بخرم مناسبه؟

manya-atashin
09-04-2013, 17:12

در مورد اين تاپيك
زنگ زدم به پشتيباني
گفت كارت شبكه نصب كنيد !

ازكجا بگيرم؟ ميشه دانلود كنم؟
با توجه به مدل مودمي كه گفتم بايد تهيه كنم يا مدل لپ تاپ؟؟

manya-atashin
09-04-2013, 18:27
دوستان من تو سايت سامسونگ
واسه كارت شبكه ( اتصال از طريق وايرلس ) كدوم برنامه رو بگيرم؟؟؟

و يه راهنمايي كنيد طريقه فهميدن 32 و 64 بيتي بودن ويندوز چي بود ... فراموش كردم

تشكر

samsung.com/us/support/owners/product/NP300E5A-A01UB

Armin.Computer
09-04-2013, 21:21
و يه راهنمايي كنيد طريقه فهميدن 32 و 64 بيتي بودن ويندوز چي بود ... فراموش كردم
اگر سون هست وارد my computer شو و کلیک راست کن و وproperties رو بزن
وسط صفحه زده

manya-atashin
09-04-2013, 23:25
خب تمام مشكلات رو خودم به تنهايي حل كردم !!!

مربوط به كارت شبكه بود و از سايت لپ تاپ دانلود كردم و اوكي شد وايرلس لپ تاپ ...

لطفا راهنمايي كنيد مودم رو چه جوري رمز بدم ؟؟؟ رفته بودم سر كوچه با موبايل تست كردم ديدم راحت ميره اينترنتي :n19:

*Forgotten*
10-04-2013, 00:32
سلام دوستام

من تازه میخام adsl بگیرم از مخابرات ولی میخام خودم مودم بخرم

سوالم اینه که برای مخابرات چه نوع مودم هایی تو بازار هست که با سیستمشون سازگاره ، لطفا لست مودما یی که میدونید بزارید

با تشکر

fingulii
10-04-2013, 13:52
سلام دوستان من یک سوال فنی دارم
من می خوام روی یک خط adsl دو تا مودم وایرلس نصب کنم... بدلایل خاصی باید اینکارو کنم از نمایندگی پرسیدم گفت یکیشو باید کنی روتر یکیشو اکسس پوینت ! که نفهمیدم منظورش چیه؟ حالا به نظر شما چکار باستی کنم؟

ALISTAR
10-04-2013, 20:53
سلام دوستان مودم l بدون وایر لس چی پیشنهاد می دهند با قیمت مناسب؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Armin.Computer
10-04-2013, 22:32
سلام دوستان مودم l بدون وایر لس چی پیشنهاد می دهند با قیمت مناسب؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر من tp-link 8811

من می خوام روی یک خط adsl دو تا مودم وایرلس نصب کنم... بدلایل خاصی باید اینکارو کنم از نمایندگی پرسیدم گفت یکیشو باید کنی روتر یکیشو اکسس پوینت ! که نفهمیدم منظورش چیه؟ حالا به نظر شما چکار باستی کنم؟
ببین دو تا مودم اکسس پوینت به نظر من منطقی نیست
دقیقا بگو می خوای چیکار کنی تا توضیح بدم

سلام دوستام

من تازه میخام adsl بگیرم از مخابرات ولی میخام خودم مودم بخرم

سوالم اینه که برای مخابرات چه نوع مودم هایی تو بازار هست که با سیستمشون سازگاره ، لطفا لست مودما یی که میدونید بزارید

با تشکر

ببینید مودم ها سازگارن ولی برند های روی بورس:
tp-link
dlink
zyxel
asus
linksys
و بقیه
البته این نظر شخصی منه

fingulii
11-04-2013, 10:55
به نظر من tp-link 8811

ببین دو تا مودم اکسس پوینت به نظر من منطقی نیست
دقیقا بگو می خوای چیکار کنی تا توضیح بدم

دو مودم وایرلس دارم (adsl از نوع وایرلس)
میخوام از هر دو بتونم به اینترنت خونه وصل شم.... الان فقط یدونش کار میکنه که من باهاش وصل میشم میخوام یدونه هم بذارم طبقه پایین ازش استفاده کنم

Armin.Computer
11-04-2013, 14:35
دو مودم وایرلس دارم (adsl از نوع وایرلس)
میخوام از هر دو بتونم به اینترنت خونه وصل شم.... الان فقط یدونش کار میکنه که من باهاش وصل میشم میخوام یدونه هم بذارم طبقه پایین ازش استفاده کنم
اگر منظور شما این هست که یک مودم می خواهید بزارید که دو تا خونه رو پوشش بده:
می تونید یک مودم وایرلس حرفه ای یا یک اکسس پوینت حرفه ای بزارید
حالا شما کارتون چی هست می خواهید مدیریت پهنای باند داشته باشید یا نه؟
یا امکاناتی از این قبیل
یا اصلا می خواهید شبکه دو خونه جدا باشه یعنی دو تا اکسس پوینت یا مودم
کدوم؟

saeediranzad
12-04-2013, 07:33
سلام
منظور ایشون روشنه. یک خط تلفن دارند؛ پس فقط یکی از مودمها میشه مودم روتر اصلی
و از مودم دوم میخواهند بعنوان اکسس پوینت برای طبقه دیگر خونه استفاده کنند.
حالا باید جوری اینها را ست کنند که مودم دوم بشه رله مودم اول.

manya-atashin
12-04-2013, 19:15
ارور proxy server واسه چي هست؟

نه با موزيلا نه اكسپلورر هيچ سايتي باز نميشه امروز اين ارور رو ميده

flashdesign
12-04-2013, 21:04
سلام
من یه سوال خیلی مهم دارم ک نمیدونم جاش هست بپرسم یا نه
اگه نباید اینجا سوالم رو میپرسیدم عذر میخوام و از دوستان میخوام اگه اطلاعاتی در این زمینه دارن من رو راهنمایی کنن
من برای یه نفر ویندوز نصب کردم ک ویندوزش ب شدت مشکل داشت و حتی بالا نمیومد
بعد از نصب ویندوز میخواستم براش اینترنت (adsl) نصب کنم ولی متاسفانه یوزرنیم و پسووردش رو نداره
میخوام بدونم اگر یوزرنیم و پسوورد رو نداشته باشیم باید چکار کنیم؟
من درباره ی سایتی شنیدم ک از اون طریق میشه ب دستش آورد (192.168.1.1) ولی اونجا ب ما امکان تغییر پسوورد رو میداد و در واقع پسووردی ک الان لازم دارم رو بهم نمیده البته شاید من درست نمیدونم باید چه کنم.
حالا باید چطور این یوزرنیم و پسوورد رو پیدا کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.:n01:

pc67
13-04-2013, 11:22
سلام دوستان
نمیدونم برا این پست تاپیک درستی و انتخاب کردم یا نه ؟
من جدیدا به اینترنت کانکت میشم (adsl) اون علامت زرد رنگ هشدار که روی ایکن مربوط به شبکه تو قسمت تسکبار گوشه پایین سمت راست دسکتاب قرار داره ازبین نمیره در صورتی که اون علامت فقط مواقعی که دیسکانکت میشم باید بیاد.
به نظرتون مشکل از چیه !؟خیلی کنجکاوشدم بدونم اینم از لینک عکسم:

Abolfazl-Star
13-04-2013, 12:17
دوستان یه مودم کابلی ارزووون قیمت معرفی کنین که خوب باشه

و اینکه من الات یه مودم وایرلس TP-LINK W8901G دارم میخوام اون آی پی که به نت وصل شده رو محدود کنم یعنی مثلا روزی 100 مگ استفاده کنه

شدنی هست یا خیر؟

Abolfazl-Star
13-04-2013, 12:23
سلام
من یه سوال خیلی مهم دارم ک نمیدونم جاش هست بپرسم یا نه
اگه نباید اینجا سوالم رو میپرسیدم عذر میخوام و از دوستان میخوام اگه اطلاعاتی در این زمینه دارن من رو راهنمایی کنن
من برای یه نفر ویندوز نصب کردم ک ویندوزش ب شدت مشکل داشت و حتی بالا نمیومد
بعد از نصب ویندوز میخواستم براش اینترنت (adsl) نصب کنم ولی متاسفانه یوزرنیم و پسووردش رو نداره
میخوام بدونم اگر یوزرنیم و پسوورد رو نداشته باشیم باید چکار کنیم؟
من درباره ی سایتی شنیدم ک از اون طریق میشه ب دستش آورد (192.168.1.1) ولی اونجا ب ما امکان تغییر پسوورد رو میداد و در واقع پسووردی ک الان لازم دارم رو بهم نمیده البته شاید من درست نمیدونم باید چه کنم.
حالا باید چطور این یوزرنیم و پسوورد رو پیدا کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.:n01:

درود

الان شما یوزر و پسورد ADSL رو ندارین یا مال
(192.168.1.1) رو ندارین ؟

اگه مال ADSL رو ندارین میتونین تماس بگیرین با شرکتی که نت ازش گرفتین و ازش یوزر و پسورد رو بگیرین

و اگر مال
(192.168.1.1) میخواین هر دو رو Admin وارد کنین و اوکی بزنین اگر قبلا این رو هم عوض کردین

مجبور باید مودم رو ریست کنین که با این کار همه تنظیمات مودم اعم از یوزر و پسورد Adsl سایر تنظیماتی که انجام دادید

همش میپره و به حالت پیشفرض در میاد

flashdesign
13-04-2013, 16:02
درود

الان شما یوزر و پسورد ADSL رو ندارین یا مال
(192.168.1.1) رو ندارین ؟

اگه مال ADSL رو ندارین میتونین تماس بگیرین با شرکتی که نت ازش گرفتین و ازش یوزر و پسورد رو بگیرین

و اگر مال
(192.168.1.1) میخواین هر دو رو Admin وارد کنین و اوکی بزنین اگر قبلا این رو هم عوض کردین

مجبور باید مودم رو ریست کنین که با این کار همه تنظیمات مودم اعم از یوزر و پسورد Adsl سایر تنظیماتی که انجام دادید

همش میپره و به حالت پیشفرض در میاد

ممنون از پاسخ و وقتی ک برای سوال من گذاشتید.
یوزر و پسوورد رو نداشتم
یوزر و پسوورد (192.168.1.1) رو میدونستم.
پس با شرکت تماس میگیرم
باز هم سپاس:n16:

pc67
13-04-2013, 16:34
یکی جواب منو بده خواهشن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pc67
13-04-2013, 16:36
به مشکل بر خوردم؟؟؟؟؟

saeediranzad
13-04-2013, 17:19
به مشکل بر خوردم؟؟؟؟؟
سلام
شما الآن صفحه باز میکنید؟ یا اصلاْ اینترنت ندارید؟
مشکل فقط مثلث زرده یا چیز دیگه؟ توضیح بدهید.

pc67
13-04-2013, 18:37
سلام
شما الآن صفحه باز میکنید؟ یا اصلاْ اینترنت ندارید؟
مشکل فقط مثلث زرده یا چیز دیگه؟ توضیح بدهید.
سلام
من اینترنت دارم الان پیج هم باز میکنم تو اینترنت ولی از اون موقعی که اون مثلث زرده اومده و نمیره دیگه چیز شکنم کار نمیکنه
به نظر شما اصلا اون مثلث هشدار چرا موقع اتصال نمیره؟؟؟؟ چرا تو این عکسی که لینکشو گذاشتم در حالی که به اینترنت وصلم و استفاده میکنم اونجا علامت ضربدر قرمز رنگ هستش ایا تو ویندوز شما هم همچین چیزی هست؟؟؟؟

ممنون از اینکه وقتتونو در اختیار من میذارین

roxh58
14-04-2013, 02:52
سلام دوستان
من دیروز اومدم مودمم رو آپدیت کنم (مدل مودم tplink w8901g) ورژن 3 - ...
فایل اپدیت اشتباه ریختم (ورژن 6) دیگه مودمم بالا نمیاد.
فقط چراغ پاور روشنه و بقیه چراغ ها خاموشه. -فکر کنم بوتش پریده -
گارانتی هم انگار شامل این قضیه نمیشه
ممنون میشم راهنمایی کنید که باید چیکار کنم.

saeediranzad
14-04-2013, 08:57
سلام
من اینترنت دارم الان پیج هم باز میکنم تو اینترنت ولی از اون موقعی که اون مثلث زرده اومده و نمیره دیگه چیز شکنم کار نمیکنه
به نظر شما اصلا اون مثلث هشدار چرا موقع اتصال نمیره؟؟؟؟ چرا تو این عکسی که لینکشو گذاشتم در حالی که به اینترنت وصلم و استفاده میکنم اونجا علامت ضربدر قرمز رنگ هستش ایا تو ویندوز شما هم همچین چیزی هست؟؟؟؟
ممنون از اینکه وقتتونو در اختیار من میذارین
سلام
روی همون کلیک راست کنید و troubleshoot را بزنید. در نهایت ببینید چه پیامی میده.
(فرض کردم اینترنت خانگی داریدِ نه اداره یا دانشگاه)
عکستون را ندیدم. اسکرین شات را با فرمت jpg بگیرید و در سایت آپلود همینجا بگذارید. upload724

pc67
14-04-2013, 18:30
سلام
روی همون کلیک راست کنید و troubleshoot را بزنید. در نهایت ببینید چه پیامی میده.
(فرض کردم اینترنت خانگی داریدِ نه اداره یا دانشگاه)
عکستون را ندیدم. اسکرین شات را با فرمت jpg بگیرید و در سایت آپلود همینجا بگذارید. upload724
من دوباره عکس ها رو براتون اپلود کردم تا متوجه شوید در ضمن من از اینترنت خانگی استفاده میکنم مرسی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Saeed7Star
14-04-2013, 21:08
سلام
برای خرید سرویس adsl کارت ملی صاحب خط لازمه ؟ اگه کارت ملی نباشه میشه کاری کرد ؟

saeediranzad
15-04-2013, 06:04
من دوباره عکس ها رو براتون اپلود کردم تا متوجه شوید در ضمن من از اینترنت خانگی استفاده میکنم مرسی

نتیجه troubleshoot چی شد؟
این adsl هست دیگه؟

sei_pm
15-04-2013, 09:20
سلام
برای خرید سرویس adsl کارت ملی صاحب خط لازمه ؟ اگه کارت ملی نباشه میشه کاری کرد ؟

خیر فقط کارت ملی متقاضی و اینکه صاحب خط باید امضا کنه فرم رو البته تو بعضی موارد دیده شده این مورد چک نمیشه یعنی اگر فرم رو بیارید بیرون و امضا کنید ممکنه به مشکل نخورید.

Saeed7Star
15-04-2013, 10:14
خیر فقط کارت ملی متقاضی و اینکه صاحب خط باید امضا کنه فرم رو البته تو بعضی موارد دیده شده این مورد چک نمیشه یعنی اگر فرم رو بیارید بیرون و امضا کنید ممکنه به مشکل نخورید.
پس من اگه بخوام اینترنتی ثبت نام کنم به مشکل نمی خورم ؟

sei_pm
15-04-2013, 10:39
پس من اگه بخوام اینترنتی ثبت نام کنم به مشکل نمی خورم ؟

نه مشکلی نداره

love4love
15-04-2013, 10:51
دوستان سرویس ایترنتی میخوام بخرم که تو همه جا بتونم ازش استفاده کنم
به نظرتون ایرانسل بهتره یا مبین نت
تو شهرهای مختلف و جاهای مختلف میخوام همراهم باشه
چه نوعش رو باید بگیرم
ممنون

pc67
15-04-2013, 20:43
نتیجه troubleshoot چی شد؟
این adsl هست دیگه؟
من طبق گفته شما روی همون مثلث زرد رنگ کلیک راست کردم و troubleshoot problems رو زدم و پیغام زیر اومد نتیجشو تو عکس زیر گذاشتم
در ضمن بله من از سرویس adsl استفاده میکنم .

saeediranzad
16-04-2013, 03:17
من طبق گفته شما روی همون مثلث زرد رنگ کلیک راست کردم و troubleshoot problems رو زدم و پیغام زیر اومد نتیجشو تو عکس زیر گذاشتم
در ضمن بله من از سرویس adsl استفاده میکنم .

الآن من از این تامبنیل چی را میتونم ببینم؟ خودتون میتونید چیزی بخونید؟

pc67
16-04-2013, 17:44
الآن من از این تامبنیل چی را میتونم ببینم؟ خودتون میتونید چیزی بخونید؟
ببخشید من حواسم نبود حق با شماست

[I[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeediranzad
16-04-2013, 18:01
ببخشید من حواسم نبود حق با شماست
[I
البته من گفتم روی آیکون کلیک راست کنید و Troubleshoot را بزنید که دیگه این پرسشها را نداشت.
با این کارخودش یه نتیجه میده
به هرحال این که نتیجه نیست. شما باید تا آخر این را ادامه بدهید.
بالای میگه من میخوام یک سایت خاص را باز کنم. (یعنی فقط با یک سایت مشکل دارم)
پایینی میگه نه؛ یک مشکل دیگه دارم که اگر بزنید در صفحه بعد باید یکی از گزینه ها را انتخاب کنید.
کمی باید زبان بلد باشید.

pc67
16-04-2013, 19:04
البته من گفتم روی آیکون کلیک راست کنید و Troubleshoot را بزنید که دیگه این پرسشها را نداشت.
با این کارخودش یه نتیجه میده
به هرحال این که نتیجه نیست. شما باید تا آخر این را ادامه بدهید.
بالای میگه من میخوام یک سایت خاص را باز کنم. (یعنی فقط با یک سایت مشکل دارم)
پایینی میگه نه؛ یک مشکل دیگه دارم که اگر بزنید در صفحه بعد باید یکی از گزینه ها را انتخاب کنید.
کمی باید زبان بلد باشید.
بله منم معنی کردم و مراحلی که شما میگین رو ادامه دادم اما در نهایت گفت هیچ مشکلی وجود نداره خوب راستم میگه من اینترنتم کانکت میشه سرعتش هم خوبه من فقط فقط میخواستم اینو بدونم که چرا بعد از کانکت شدنم (چون من مودم و رو حالت بریج گذاشتم ومثل دایال اپ هر موقع خواستم کانکت میشم) اون علامت اخطار یا مثلث زرد رنگ نمیره چون همونطور که میدونین اون علامت زمانی میاد که من دیسکانکت شده باشم

saeediranzad
17-04-2013, 13:34
خوب پس اگه مشکل ندارید که هیچ.
ولی من روی pppo (همون حالت عادی) گذاشته ام و از خود لپتاپ کانکت و دیسکانکت میشم.
(البته مودم را روشن نمیگذارم و فقط موقع نیاز روشن میکنم)

pc67
17-04-2013, 16:03
خیلی ممنونم از وقتی که برام گذاشتین
:n16::n16:

*Forgotten*
18-04-2013, 09:55
آیا میشه سرعت اینترنت رو و کیفیتشو از تنظیمات خود مودم دستکاری کرد ؟؟؟

دلیل این سوال اینه که نمایندگی اینترنت مخابرات شهرمون توسط یه شرکت خصوصی گرفته شده بحث اعتماد پیش میاد

L.A.M.P.A.R.D
18-04-2013, 12:52
سلام دوستان ...مودم من 4 تا پورت لن داره ! یکی از لن ها به یه سیستم و یکی دیگش هم به یه سیستمه دیگه وصله ! ولی هیچوقت نمیشه با هر دو سیستم به صورت همزمان از اینترنت استفاده کرد ... راه حلش چیه ؟ چیکار باید کرد ؟
modem tp link TD-W8920G

Razavi Parsa
18-04-2013, 22:16
سلام
دوستان تا من سيستم رو روشن مي كنم و مودم رو هم روشن مي كنم خود به خود به اينترنت وصل هستم بايد چكار كنم كه اينجوري نباشه و از طريق كليك روي كانكشن به اينترنت وصل بشم؟

wooooow
18-04-2013, 22:23
سلام
دوستان تا من سيستم رو روشن مي كنم و مودم رو هم روشن مي كنم خود به خود به اينترنت وصل هستم بايد چكار كنم كه اينجوري نباشه و از طريق كليك روي كانكشن به اينترنت وصل بشم؟

باید تنظیمات مودم رو از دوباره درست کنی و قسمت یوزر نیم پسوورد رو تو قسمت تنظیمات خالی بزاری

تنظیمات رو رستارت کن از دوباره تنظیم کن

flashdesign
18-04-2013, 22:31
باید تنظیمات مودم رو از دوباره درست کنی و قسمت یوزر نیم پسوورد رو تو قسمت تنظیمات خالی بزاری

تنظیمات رو رستارت کن از دوباره تنظیم کن

همونطور ک دوست عزیزمون گفتن باید تنظیمات را مجددا انجام بدید
چون قبلا شما انتخاب کردید ک مستقیما با روشن شدن سیستم ب اینترنت متصل بشید این اتفاقا میوفته ک جواب woooooow کامل بود و از ایشون تشکر میکنم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ahriman323
18-04-2013, 22:59
سلام
الان مودمتون روی حالت PPPOE کانفیگ شده باید روی حالت Bridge کانفیگ کنید
از طریق [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

flashdesign
18-04-2013, 23:20
الان مودمتون روی حالت PPPOE کانفیگ شده باید روی حالت Bridge کانفیگ کنید
از طریق [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واااای چقدر جالب
حالا ب کمک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میشه یوزر نیم و پسورد رو هم بدست آورد؟
من قبلا ازش استفاده کردم و فقط تونستم پسوورد رو تغییر بدم.
مثلا یوزرنیم و پسوردمون رو ندونیم و از این طریق بخوایم بدستش بیاریم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

akharwarbaz
19-04-2013, 09:47
دوستان من یه مودم IP LINK دارم ...مشکل من اینه که مودم رو وصل کردم به کامپیوتر ..چراغ LAN با چراغ ADSL ام روشن میشن..ولی یه جوریه که انگار LAN وصل نیست.یعنی وقتی از رو cd شم میخوام نصب کنم درایو مودم رو تو همون قسمت اول یعنی اتصال کارت LAN گیر میکنه و ارور میده..در حالی که رو خوده مودم چراغش روشنه ..اینم بگم که درایو کارت شبکه نصبه.بد جور گیجم کرده ممنون میشم اگه کمک کنید.

Abolfazl-Star
19-04-2013, 12:31
دوستان راهی هست که بشه فهمید کدوم آی پی( مودم وایرلس دارم همزمان 3 لپ تاپ و 3 گوشی و XBOX وصله )
بیشترین استفاده رو کرده از اینترنت? و راهی واسه محدود کردنش هست ؟:n13:

ahriman323
19-04-2013, 18:59
واااای چقدر جالب
حالا ب کمک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میشه یوزر نیم و پسورد رو هم بدست آورد؟
من قبلا ازش استفاده کردم و فقط تونستم پسوورد رو تغییر بدم.
مثلا یوزرنیم و پسوردمون رو ندونیم و از این طریق بخوایم بدستش بیاریم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اره در حالت PPPOE اگه باشه
یوزرنیم که مشخصه داخلش و پسورد هم با برنامه های نمایش رمز عبور میشه فهمید پسوردش چیه

ahriman323
19-04-2013, 19:01
دوستان راهی هست که بشه فهمید کدوم آی پی( مودم وایرلس دارم همزمان 3 لپ تاپ و 3 گوشی و XBOX وصله )
بیشترین استفاده رو کرده از اینترنت? و راهی واسه محدود کردنش هست ؟:n13:
با برنامه های مدیریت وایرلس فکر کنم امکانش باشه

flashdesign
19-04-2013, 19:30
یوزرنیم که مشخصه داخلش و پسورد هم با برنامه های نمایش رمز عبور میشه فهمید پسوردش چیه

برنامه های نمایش رمز عبور؟؟؟؟:n13:
امکانش هست یه نمونه از این برنامه ها برام مثال بزنید؟:n27:
ممنون:n16:

ahriman323
20-04-2013, 12:04
برنامه های نمایش رمز عبور؟؟؟؟:n13:
امکانش هست یه نمونه از این برنامه ها برام مثال بزنید؟:n27:
ممنون:n16:
اسمشو یادم نمیاد سرچ کنید

fcchelsea
20-04-2013, 14:12
یه مودمه چهار پورته با مارک پلانت که به دو تا کامپیوتر و دو تا ----- وصله فقط وقتی یکی از این کامپیوترا رو روشن و خاموش میکنی یا باهاش کار میکنی چراغ ppp ,adsl مودم یا همون چراغ لینک در مودمای دیگه خاموش و اینترنت قطع میشه و بلافاصله چراغ روشن میشه و بعد از چند لحظه اینترنت وصل میشه
با بقیه دستگاهها مشکلی نداره در ضمن اون کامپیوترم بخوبی کار میکنه و مشکلی نداره فقط پشت کیسش دکمه پاور داره
بعضی وقتها چند ماه این مشکل برطرف میشه ولی یه دفعه خودبخود دوباره شروع میشه من احساس میکنم رفتن و اومدن برق تاثیر داره که کدومشون روشن باشه و مشکل ار ip گرفتن دستگاههاست

faded
21-04-2013, 17:31
من هنوز اشتراک ADSL نگرفتم فقط یک مودم خریدم فکر میکردم با USB میشه وصلش کرد ولی این یک کابل داره که گفته بزنید پشت کامپیوتر نکنه چیز دیگه ایی هم لازم داره؟؟؟

erfan ghobadi
22-04-2013, 15:36
من هنوز اشتراک ADSL نگرفتم فقط یک مودم خریدم فکر میکردم با USB میشه وصلش کرد ولی این یک کابل داره که گفته بزنید پشت کامپیوتر نکنه چیز دیگه ایی هم لازم داره؟؟؟

من هنوز اشتراک ADSL نگرفتم فقط یک مودم خریدم؟؟؟
پس مودم رو واسه چه کاری گرفتین؟؟

ahriman323
22-04-2013, 15:38
مواد لازم:
اشتراک adsl + کانفیگ مودم

faded
22-04-2013, 16:54
مواد لازم:
اشتراک adsl + کانفیگ مودم

کانفیگ مودم چی هست؟
ایا باید وسیله خاصی هم داخل کیس نصب بشه؟؟

khelane
22-04-2013, 19:52
کانفیگ مودم چی هست؟
کانفیگ همون تنظیم کردن و ست کردن مودم هست شما میتونی از همونجای که خدمات رو میگری مودم رو هم کانفیگ کنی

saeediranzad
23-04-2013, 09:33
کانفیگ مودم چی هست؟
سلام
معمولاْ بیشتر شرکتها پول نصب و راه اندازی را بطور اجباری میگیرند؛ پس بگذارید خودشون تنظیم کنند.
شما برای هر دستگاه تلفن در خونه یک اسپلیتر هم نیاز دارید. (نویزگیر)

faded
23-04-2013, 18:43
سلام
معمولاْ بیشتر شرکتها پول نصب و راه اندازی را بطور اجباری میگیرند؛ پس بگذارید خودشون تنظیم کنند.
شما برای هر دستگاه تلفن در خونه یک اسپلیتر هم نیاز دارید. (نویزگیر)

من میخوام از مخابرات اشتراک بگیرم که تلفنی اشتراک میده نمی دونم میان خونه برای نصب یا نه؟

ahriman323
23-04-2013, 19:46
من میخوام از مخابرات اشتراک بگیرم که تلفنی اشتراک میده نمی دونم میان خونه برای نصب یا نه؟
احتمال زیاد میان برای نصب و هزینه میگیرن
خودتون هم میتونید کانفیگ کنید آموزشش کانفیگ مدل مودمتون را سرچ بزنید تو گوگل پیدا میکنید یا مدل مشابه یا ...

isbn
24-04-2013, 19:58
سلام یه مودم zyxel گرفتم p660 هرچی برای ورود به کانفینگ تلاش میکنم نمیشه ریستم کردم 3 بار ولی وقتی بجا پسورد admin میزنم هیچ کاری نمیکنه و داخل نمیشه ! و فقط روی حالت محدود و limit که وضعیت آپ بودن خط هست رو نشون میده و واردش میشه !!!!!!

ahriman323
24-04-2013, 21:27
سلام یه مودم zyxel گرفتم p660 هرچی برای ورود به کانفینگ تلاش میکنم نمیشه ریستم کردم 3 بار ولی وقتی بجا پسورد admin میزنم هیچ کاری نمیکنه و داخل نمیشه ! و فقط روی حالت محدود و limit که وضعیت آپ بودن خط هست رو نشون میده و واردش میشه !!!!!!
دوتا پسورد داره یکی user که بزنی حالت نمایش هست admin که بزنی باید بیاد برای تنظیمات بیاد!عجیبه نمیاد با وجود اینکه ریست هم کردی
فکر کنم باید ببریش گارانتی....
آپدیتش نکردی که اینجوری بشه؟!

tahaafshar
24-04-2013, 22:58
سلام
دوستان مودم من d-link مدل DSL-2600U وایرلس هستش
هر وقت که سیستم رو خاموش می کنم و دوباره روشن می کنم سرعتم میاد پایین
باید مودم رو روشن خاموش کنم تا سرعتم عادی بشه
مشکل از کجا هست؟

golijon
25-04-2013, 18:37
من مودم talent دارم موقع کانفیگ این ارور رو می زنه، you might have connect to incorrect device
چی کارش باید بکنم؟
ممنون

mahmood21
25-04-2013, 23:13
سلام
دوستان مودم من d-link مدل DSL-2600U وایرلس هستش
هر وقت که سیستم رو خاموش می کنم و دوباره روشن می کنم سرعتم میاد پایین
باید مودم رو روشن خاموش کنم تا سرعتم عادی بشه
مشکل از کجا هست؟
اول پسورد وایرلست رو عوض کن بعد برو توی تنظیمات مودمت دی ان اس شرکتی که ازش اینترنت رو گرفتی رو بپرس
یا اینکه این دی ان اس مخابرات رو روش ست کن سرعتت میاد بالا
217.218.127.127

mahmood21
25-04-2013, 23:15
من مودم talent دارم موقع کانفیگ این ارور رو می زنه، you might have connect to incorrect device
چی کارش باید بکنم؟
ممنون
ارتباط بین کامپیوتر و مودمت مشکل داره

lexuus
26-04-2013, 00:36
سلام دوستان
کسی راهنمای تصویری تنظیم مودم TP-link 8960N رو داره؟(فارسی یا انگلیسی)
اون دفترچه راهنمای تنظیم اولیه مودم که توی جهبه دستگاه هست رو نمیگم. چون مودم رو نصب کردم و به نت وصل شدم اما با تنظیم وایرلس و وصل شدن با لپ تاپ به اینترنت مشکل دارم. هیچ صفحه ای باز نمیشه.

cartesiba
26-04-2013, 15:06
دی ان اس مخابرات را کجا ست کنیم؟ کدوم بخشش تا سرعت بیاد بالاتر

ahriman323
26-04-2013, 16:09
دی ان اس مخابرات را کجا ست کنیم؟ کدوم بخشش تا سرعت بیاد بالاتر
این مربوط به ویندوز 8 هست بقیه ویندوزها هم مثل این هستن تقریبا
Control Panel\Network and Sharing Center>>Ethernet>>Properties>>Internet Protocol Versian 4

jalal69
26-04-2013, 17:35
سلام، کسی میدونه که توی صفحه ی کانفیگ مودم همین 192.168.1.1 چطوری بفهمیم که سرعت اینترنتمون چنده؟ یعنی 128؟ 512 ؟و.... ممنونم :)

wooooow
26-04-2013, 17:56
سلام، کسی میدونه که توی صفحه ی کانفیگ مودم همین 192.168.1.1 چطوری بفهمیم که سرعت اینترنتمون چنده؟ یعنی 128؟ 512 ؟و.... ممنونم :)

اگه منظورت پهنای بادی هست که خط رو روش بستن باید دنبال مقداری به اسم Line Rate بگردی

یا همون صفحه اول نوشته یا اگه صفحه اول نبود برو به این مسیر

Device Info >> Statiscis >> ADSL

Ghaioom
26-04-2013, 19:18
اگه منظورت پهنای بادی هست که خط رو روش بستن باید دنبال مقداری به اسم Line Rate بگردی

یا همون صفحه اول نوشته یا اگه صفحه اول نبود برو به این مسیر

Device Info >> Statiscis >> ADSL

تو قسمت : Line Rate - Upstream (Kbps) اگه نت 128 باشه نوشته میشه 128؟ برا ما که زده بالای 300 !! :n02::n09: مشکل چیه؟

wooooow
26-04-2013, 19:23
تو قسمت : Line Rate - Upstream (Kbps) اگه نت 128 باشه نوشته میشه 128؟ برا ما که زده بالای 300 !! :n02::n09: مشکل چیه؟

مشکلی وجود نداره

اکثرا پورتی که روی خط بسته میشه بالاتر از پورت خریداری شده هست

مثلا مخابرات تو همه شهرستان ها یا پورت مشترک رو روی 2 مگ بسته یا روی 4 مگ
پارس آنلاین فکر کنم 4 مگ باشه
و .............

jalal69
26-04-2013, 20:49
مشکلی وجود نداره

اکثرا پورتی که روی خط بسته میشه بالاتر از پورت خریداری شده هست

مثلا مخابرات تو همه شهرستان ها یا پورت مشترک رو روی 2 مگ بسته یا روی 4 مگ
پارس آنلاین فکر کنم 4 مگ باشه
و .............
من هنوز جوابم رو نگرفتم :( الان سرعت من چنده؟؟؟ یا از اینجا نمیشه فهمید؟؟
Line Rate - Upstream (Kbps):
509
Line Rate - Downstream (Kbps):
2047

wooooow
26-04-2013, 20:56
من هنوز جوابم رو نگرفتم :( الان سرعت من چنده؟؟؟ یا از اینجا نمیشه فهمید؟؟
Line Rate - Upstream (Kbps):
509
Line Rate - Downstream (Kbps):
2047

حداکثر سرعت دانلود شما تا 256 کیلوبایت و حداکثر سرعت آپلود شما تا 64 میره

ولی این مقدار حداکثر هست و به خیلی چیزها بستگی داره
از جمله نویز - شرکت فروشنده پورت - مخابرات منطقه و ....

مثلا واسه خودم رو همین 2 مگ بسته شده که باید سرعت 256 کیلوبایت رو داشته باشم
ولی هیچوقت از 130 بالاتر نرفت

ولی شرکت قبلی که بودم رو همین پورت 2 مگ سرعتم تا 200 هم میرفت

cartesiba
26-04-2013, 22:01
همون دومی را فقط عدد بدم؟ prefreed dns یا alternate dns کدوم را عدد بدم؟

ahriman323
26-04-2013, 22:06
dns دیگه...

wooooow
26-04-2013, 22:06

شما حالا چرا اینقدر اسرار داری dns دستی وارد کنی ؟؟

اگه میخای عدد بدی باید هر دوتا رو عدد بدی

fanoostalaei
26-04-2013, 22:19
برای DNS ست کردن باید هر 2 تا فیلد رو پر کرد که دومی به عنوان جایگزین انتخاب میشه و حتما باید پر بشه:n12:

Ghaioom
27-04-2013, 05:52
چطوری بدونیم نتی که داریم استفاده میکنیم محدوده یا نامحدود؟ اگه محدوده چقدرش مونده؟

mohammadi_4u
27-04-2013, 07:43
چطوری بدونیم نتی که داریم استفاده میکنیم محدوده یا نامحدود؟ اگه محدوده چقدرش مونده؟

به سایت پشتیبانی مراجعه کنید.

Tapatalk

*Forgotten*
27-04-2013, 09:15
من برای راهندازی adsl یه خط تلفن ثبت نام کردم ولی الان 2 هفتست برای وصل کردن خط نیومدن

تازه مخابرات هم رفتم که متاسفانه کارمندا هنوز تو سیزده بدر بودن فقط میتونستم با نگاهبان حرف بزنم

مگه این مراحل قانونیش چقد طول میکشه؟؟

wooooow
27-04-2013, 09:21
من برای راهندازی adsl یه خط تلفن ثبت نام کردم ولی الان 2 هفتست برای وصل کردن خط نیومدن

تازه مخابرات هم رفتم که متاسفانه کارمندا هنوز تو سیزده بدر بودن فقط میتونستم با نگاهبان حرف بزنم

مگه این مراحل قانونیش چقد طول میکشه؟؟

بستگی به شهرستان و مخابرات منطقه داره
ولی حدودا 72 ساعت کاری رانژه وقت میبره
24 ساعت ساخت یوزر

خیلی از مسائل دیگه دخیل هست که این زمان بالا پایین بشه __ مثلا واسه یکی تو 24 ساعت رانژه شد ))

شما چرا رفتی مخابرات ؟؟ از کدوم شرکت گرفته بودی ؟؟ زنگ بزن به پشتیبانیش (( ساکن کجا ؟ ؟))

Ghaioom
28-04-2013, 19:25
به سایت پشتیبانی مراجعه کنید.

Tapatalk

مخابراته! کجاش برم؟ دی لینک مستقیم داری بدی؟

khelane
28-04-2013, 20:14
مخابراته! کجاش برم؟ دی لینک مستقیم داری بدی؟

خب عزیز بخش adsl
بعدا برو پنل کاربری اونجا ازتون یوزر و پسورد میخواد که همون یوزر و پسورد هست که به اینترنت وصل میشی

Ghaioom
28-04-2013, 21:21
خب عزیز بخش adsl
بعدا برو پنل کاربری اونجا ازتون یوزر و پسورد میخواد که همون یوزر و پسورد هست که به اینترنت وصل میشی
من که چندجا رو تست کردم یا باید عضو بشیم یا من جای اشتباهی میرم. شما یه لینک بدین ببینم.
ما گلستانیم.

saeediranzad
29-04-2013, 09:22
سلام
شما از چه شرکتی اینترنت خریدید؟ مگه خودشون آدرس سایت حساب کاربری را بهتون ندادند؟

ahriman323
29-04-2013, 10:46
من که چندجا رو تست کردم یا باید عضو بشیم یا من جای اشتباهی میرم. شما یه لینک بدین ببینم.
ما گلستانیم.
با پشتیبانی تماس بگیر...

mahmood21
29-04-2013, 12:51
نه اونم باید یه دی ان اس ست کنی همینطوری نمیتونی عدد بزاری

توی alternate dns میتونی 8.8.8.8 یا 8.8.4.4 رو ست کنی که دومی بهتره

AMIRTELECOM
29-04-2013, 15:45
سلام
مودم DLINK 2730U دارم و هرکاری میکنم نمیتونم یک سری از آیپی های شبکه رو فیلتر کنم که یه اینترنت دسترسی نداشته باشند ، یا همه وشل میشند و یا همه قطع هر رنج آیپی هم که میدهم مشکل حل نشد.

ممنون راهنماییم کنید.

mohammadi_4u
30-04-2013, 08:23
سلام
مودم DLINK 2730U دارم و هرکاری میکنم نمیتونم یک سری از آیپی های شبکه رو فیلتر کنم که یه اینترنت دسترسی نداشته باشند ، یا همه وشل میشند و یا همه قطع هر رنج آیپی هم که میدهم مشکل حل نشد.

ممنون راهنماییم کنید.

سلام
از تب سکیوریتی. هم incoming ip. هم outgoing رو فعال کردید باز هم وصل میشوند؟ باید دوتاشو فعال کنید.یکی از مشکلاتی که تو اپدیت مدل هندی این مودم حل شده همینه اما سعی به اپدیتش نکنید اگه مودم هندی نیست.میتونید هردو گزینه که گفتم فعال کنید جواب میده.

Andro-Sdk T00l's

AMIRTELECOM
30-04-2013, 15:40
سلام
آقا نشد هر دو رو فعال کردم نشد که نشد :n28:
تو هر دو قسمت پورت رو من خالی گذاشتم و فقط رنج آیپی رو دادم نکنه مشکل همین پورت باشه ، رنج پورت رو از چی تا چی باید بزارم؟

ممنون

سلام
از تب سکیوریتی. هم incoming ip. هم outgoing رو فعال کردید باز هم وصل میشوند؟ باید دوتاشو فعال کنید.یکی از مشکلاتی که تو اپدیت مدل هندی این مودم حل شده همینه اما سعی به اپدیتش نکنید اگه مودم هندی نیست.میتونید هردو گزینه که گفتم فعال کنید جواب میده.

Andro-Sdk T00l's

mohammadi_4u
30-04-2013, 19:32
سلام
آقا نشد هر دو رو فعال کردم نشد که نشد :n28:
تو هر دو قسمت پورت رو من خالی گذاشتم و فقط رنج آیپی رو دادم نکنه مشکل همین پورت باشه ، رنج پورت رو از چی تا چی باید بزارم؟

ممنون

کلا همه پورتهارو ببندید. ولی اگه مخصوص بازکردن صفحه اینترنتی هست فقط 21.23.80
شما باید بنویسید 21/80

Andro-Sdk T00l's

Ghaioom
01-05-2013, 05:13
سلام
شما از چه شرکتی اینترنت خریدید؟ مگه خودشون آدرس سایت حساب کاربری را بهتون ندادند؟

مخابرات دیگه :n02: فک کنم گفتم نگفتم؟ دی

AMIRTELECOM
01-05-2013, 08:37
استاد نشد لطف میکنید تو عکس های زیر کجا رو اشتباه کردم .
ممنون

کلا همه پورتهارو ببندید. ولی اگه مخصوص بازکردن صفحه اینترنتی هست فقط 21.23.80
شما باید بنویسید 21/80

Andro-Sdk T00l's

saeediranzad
01-05-2013, 12:33
مخابرات دیگه :n02: فک کنم گفتم نگفتم؟ دی
خوب مخابرات که همون موقع نصب باید راهنماییتون میکرد.
در هرصورت سایت حساب کاربری ایـــــــــــــــنه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). (البته برای استان تهران) برای من باز نشد.(من اهواز هستم)
اگر برای شما هم باز نشد با2020 تماس بگیرید.

Ghaioom
01-05-2013, 13:40
خوب مخابرات که همون موقع نصب باید راهنماییتون میکرد.
در هرصورت سایت حساب کاربری ایـــــــــــــــنه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). (البته برای استان تهران) برای من باز نشد.(من اهواز هستم)
اگر برای شما هم باز نشد با2020 تماس بگیرید.

مال گلستان رو نداری؟ :n02: این که نمیاد. در ضمن یوزر پسورد همونیه که تو کانفینگ مودم هست رو باید زد دیگه؟

حوصله تماس گیری رو ندارم. فقط نت :دی