PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

mohammad.asghari
08-01-2013, 14:16
خوب اگه تلفن از یک پریز دیگه وصل باشه بازم باید از میکرو فیلتر سیم کشید به تلفن برای نویز؟

mjzaret
08-01-2013, 15:26
خوب اگه تلفن از یک پریز دیگه وصل باشه بازم باید از میکرو فیلتر سیم کشید به تلفن برای نویز؟

در كل براي هر وسيله‌اي كه مي‌خواد به تلفن وصل بشه بايستي از يك نويزگير استفاده كرد.

شما مي‌تونيد مودمتون رو به صورت مستقيم به تلفن وصل كنيد و براي وسايل ديگر از اسپليتر (نويزگير) استفاده كنيد.

شاد باشيد:40:

mjzaret
08-01-2013, 15:41
خوب عزيز دل برادر كامل توضيح بده چطوري اين كار رو بكنم.مراحل قدم به قدمش رو لطفا

ابتدا وارد تنظيمات مودم شويد:

براي ورود به تنظيمات مرورگر روي سيستم رو باز كنيد.

در آدرس بار مرورگر آدرس 192.168.1.1 را وارد نماييد.

در صورت درخواست نام كاربري و كلمه عبور براي هر دو مقدار admin را وارد نماييد.

در همان صفحه اول روي گزينه Quick Start كليك كنيد.

در صفحه‌اي كه باز مي‌شود روي دكمه Run Wizard كليك كنيد.

حال مراحل رو ادامه بديد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرحله بعد:

مرحله بعد:

نام كاربري و كلمه عبور خودتون رو كه شركت بهتون داده در اين قسمت وارد نماييد.

تمام شد.

mohammad.asghari
08-01-2013, 16:15
کسی طریقه ی نصب مودم زایکسل رو میشه به ما یاد بده

meisam2020
08-01-2013, 18:46
بچه ها چراغ link مودمم ثابت نمیمونه چیکار کنم؟؟؟

kiana82
08-01-2013, 23:18
از شما متشكرم تمام مراحل رو درست طي كرده بودم فقط يك رقم رمز رو اشتباه وارد كرده بودم.

ar.behnam
09-01-2013, 09:50
از چه شرکتی اینترنت میگیری؟

اول از همه بررسی کن کانفیگ مودمت درسته؟ مقادیر vpi و vci رو چک کن ، چون ممکنه مودم شما به حالت کارخانه بازگشت داده شده باشه .

اگر لینک ثابت نشد مودم رو مستقیما و بدون اسپیلیتر به ورودی خط تلفن توی ساختمان وصل کنید (بدون هیچ وسیله رابط) اگر چراغ لینک شما ثابت نشد احتمال زیاد مشکل از مخابرات هستش که تماس بگیر با سرویس دهنده
ولی اگر ثابت شد بحث متفاوت خواهد بود.

me2008
10-01-2013, 10:10
سلام دوستان مودم من dlink مدل 2640u هستش گذاشتمش رو حالت bridge ولی فقط یک نفر می تونه به اینترنت وصل بشه و حتی وای فای اونهم دیگه وصل نمیشه و ارور می ده لطفا راهنمایی کنید چه جوری بایستی کانفیگ کنم تا همزمان چند نفر بتونن تو حالت bridge به اینترنت وصل بشیم؟ ممنون

mjzaret
10-01-2013, 13:06
کسی طریقه ی نصب مودم زایکسل رو میشه به ما یاد بده

مدل مودم خودتون رو بيان كنيد.

mjzaret
10-01-2013, 13:10
سلام دوستان مودم من dlink مدل 2640u هستش گذاشتمش رو حالت bridge ولی فقط یک نفر می تونه به اینترنت وصل بشه و حتی وای فای اونهم دیگه وصل نمیشه و ارور می ده لطفا راهنمایی کنید چه جوری بایستی کانفیگ کنم تا همزمان چند نفر بتونن تو حالت bridge به اینترنت وصل بشیم؟ ممنون

اين امكان نداره شما بتونيد در حالت Bridge همزمان چند نفر كانكت بشيد.

البته شرايطي هم وجود داره كه ميشه و اون اين هست كه شركت ارائه دهنده سرويس نوع اكانت شما رو چند كاربره گذاشته باشه.

براي اينكه مشكلتون حل بشه شما بايد مودمتون رو در حالت PPPOE كانفيگ كنيد و اين مستلزم رعايت مسائل امنيتي براي قسمت وايرلستون هست.

mjzaret
10-01-2013, 13:48

ابتدا نوع و مدل مودمتون رو بيان كنيد؟

براي اينكه مطمئن شويد تمامي وسايل رو از پريز تلفن بكشيد.

فقط و فقط مودم به صورت مستقيم به سيم تلفن وصل باشه.

ببينيد در اين حالت هم مشكل داريد يا نه؟

به شركت ارائه دهنده سرويس اين موضوع رو اطلاع بديد و پيگيري اين مسئله به عهده شركت ارائه دهنده سرويس هست.

ShA.GHOLAM
10-01-2013, 16:37
سلام
من قبلایه مودم دیتاشن داشتم بعدکه اون سوخت یه tplink 8901 گرفتم الان که میخام سیدیش رونصب کنم وقتی گزینه next رومیزنم ارور detect failed میادومینویسه که network adpter شما وجود نداره و..
خلاصه موندم چیکارکنم.
راستی وقتی دستور 192.168.1.1 روهم میزنم که مودم رو کانفیگ کنم هیچی نمیاد اماباگوشی که این دستور رو میزنم به راحتی صفحه تنظیمات مودم بازمیشه وبه اینترنت کانکت میشم امابا pc هرکارمیکنم نمیشه اصلا local network هم تو قسمت network adpter نیست که بتونم بهش ip تعریف کنم .
از اساتید کسی میدونه مشکل از کجاست؟

kiana82
10-01-2013, 17:38
دوست عزيز بايد با isp خودتون تماس بگيريد و بگيد كه مك آدرس رو براتون آزاد كنه.

mohamad255
10-01-2013, 19:36
نمیدونم چرا شما اصرار دارین به حالت بریج وصل شین! در حالیکه ppoe خیلی امن تره نسبت به بریج
تو حالت بریج در آن واحد فقط یه نفر میتونه مستقیم وصل شه و اگه بقیه بخوان از اینترنت استفاده کنن اون نفر اول باید اینترنت رو share کنه یا هم دیسکانکت بشه و نفر دوم وصل بشه و ...

mjzaret
11-01-2013, 12:57
سلام
من قبلایه مودم دیتاشن داشتم بعدکه اون سوخت یه tplink 8901 گرفتم الان که میخام سیدیش رونصب کنم وقتی گزینه next رومیزنم ارور detect failed میادومینویسه که network adpter شما وجود نداره و..
خلاصه موندم چیکارکنم.
راستی وقتی دستور 192.168.1.1 روهم میزنم که مودم رو کانفیگ کنم هیچی نمیاد اماباگوشی که این دستور رو میزنم به راحتی صفحه تنظیمات مودم بازمیشه وبه اینترنت کانکت میشم امابا pc هرکارمیکنم نمیشه اصلا local network هم تو قسمت network adpter نیست که بتونم بهش ip تعریف کنم .
از اساتید کسی میدونه مشکل از کجاست؟

اين مشكل به سيستم عاملتون بر ميگرده كه دچار ايراد و مشكل شده.

مطمئن بشيد كه درايور كارت شبكه روي سيستمتون نصب شده باشه.

اصلاً آيا روي سيستمتون كارت شبكه داريد؟ يا اينكه مادربوردتون كارت شبكه داره يا نه؟

همه اينها رو بررسي كنيد.

LORD..Amir
11-01-2013, 16:07
دوست عزيز بايد با isp خودتون تماس بگيريد و بگيد كه مك آدرس رو براتون آزاد كنه.

فقط در صورتی که محدود داشته باشه آزاد میکنن! مخاب ات هن که اصلا بلد نیستن

LORD..Amir
11-01-2013, 16:09
نمیدونم چرا شما اصرار دارین به حالت بریج وصل شین! در حالیکه ppoe خیلی امن تره نسبت به بریج
تو حالت بریج در آن واحد فقط یه نفر میتونه مستقیم وصل شه و اگه بقیه بخوان از اینترنت استفاده کنن اون نفر اول باید اینترنت رو share کنه یا هم دیسکانکت بشه و نفر دوم وصل بشه و ...

یه دلیلش انه که ممکنه طرف با چند یوزر وصل شه!
دلیل دوم اینه که از wifi نخواد استفاده اینترنت کنه! یعنی فقط شبکه

LORD..Amir
11-01-2013, 16:12
مودم من asus dal n10 ه، جدیدا بعد اینکه چراغ adsl ثابت میشه، باز خاموش میشه و از اول کانکت میشه! اما سری دوم هر چند صاعت که بخوام وصله!!! کسی میدونه چرا؟ مودم خرابه؟ کسی با این مودم مشکلی داشته؟ چون خودم موقع وصل wifi سری b به این روتر، مشکل دارم و خیلی وقت ها دی سی میشم

me2008
11-01-2013, 17:53
یه دلیلش انه که ممکنه طرف با چند یوزر وصل شه!
دلیل دوم اینه که از wifi نخواد استفاده اینترنت کنه! یعنی فقط شبکه

ویه دلیلش هم این بود که بتونم از اینترنت شبانه رایگان با گذاشتن یه حرف به اول یوزر استفاده کنم که بعد سوال کردم گفتن نیازی به گذاشتن هیچ حرف اضافه ای نیست ببخشید دوستان فکر کنم کلا همه سرکار بودیم:n02::25:

Ostad AliReza
11-01-2013, 22:46
من یک مشکل دارم که یک 3 روزه پیش امده ! چراغ ( خط ) اینترنت مودم روشن نمیشه چه در حالت bridge و چه pppoe ! از سیمهای داخل منزل کاملا مطمئن هستم و تست شده و isp هم به من گفت رانژه و خط شما مشکلی نداره ! به نظرتون چه کار کنم ؟ ممکنه از مرکز مخابراتی و بخش mdf ـشون باشه ؟

alenkita
12-01-2013, 09:09
باسللاممن یه مودم tplink 8101 وایرلس دارم که وقتی کابل lan رو بهش وصل میکنم مشکلی با اینترنت ندارم و راحت وصل میشم ولی وقتی میخوام با وایرلسش وصل بشم ارتباط لب تاب با مودم برقرار میشه و آنتنش هم فول هست ولی سایتی رو نمیتونم باز کنم و تازگیها هم پیغام limited acses کنار آنتنش میاد.چکار کنم؟

amino-danger
12-01-2013, 17:35
مودم TP LInk معمولی داشتم که متاسفانه دیروز خراب شد، امروز یکی دیگه رسید دستم که نشستم تنظیمات ـشو به صورت PPPOE کانفیگ کردم. الان واسه اومدن به نت هیچ مشکلی ندارم، اما هرچقدر میخوام از وی پی انُ و ساک ـس استفاده کنم جواب نمیده. خواستم ببینم واسه اینکه وی پی انُ و ساک ـسم دوباره راه بیافته باید تنظیمات ـه مودمو دوباره دستکاری کنم؟

ShadowDragon
12-01-2013, 21:53
دوست عزیز بحث در این موارد مجاز نیست

abolfazlwest72
12-01-2013, 22:10
سلام دوستان حداقل این سوالمو جواب بدید چراغ اینترنت مودم من یکسره خاموش و روشن میشه یعنی وقتی شبا برای دانلود میزارم 5 دقیقه دیگه میبینم سرعت صفر شده و کامپیوتر هم هنگ کرده .زنگ زدم پشتیبانی میکم چرا قطع و وصل میشه جواب درست حسابی ندادن میشه راهنمایی کنید.:n28::n28:
.مدام باید از idm خارج بشی و از دوباره برای دانلود بزنی و بازم 2 دقیقه طول نمیکشه که اینجوری میشه.راستی ویندوزمم عوض کردم مشکل از اون نبود.

amino-danger
12-01-2013, 22:29
دوست عزیز بحث در این موارد مجاز نیست

حداقل چطوری میتونم Firewall ـه مودم رو موقعه کانفیگ کردن مودم به صورت PPPOE خاموش کنم؟

babak41191
13-01-2013, 01:53
حداقل چطوری میتونم Firewall ـه مودم رو موقعه کانفیگ کردن مودم به صورت PPPOE خاموش کنم؟

خوبه که خودت متوجه شدی مشکلت از firewall داخل مودم هست . اگه مودمت بهت اجازه ادیت کردن کانفیگ رو میده ادیت کن و قبل هر next زدن خوب دنبال کلمه firewall بگرد . اگه نبود حتما توی منو های دیگه مودمت هست و در این صورت ربطی به ویزارد کانفیگ نداره.

amino-danger
13-01-2013, 03:41
خوبه که خودت متوجه شدی مشکلت از firewall داخل مودم هست . اگه مودمت بهت اجازه ادیت کردن کانفیگ رو میده ادیت کن و قبل هر next زدن خوب دنبال کلمه firewall بگرد . اگه نبود حتما توی منو های دیگه مودمت هست و در این صورت ربطی به ویزارد کانفیگ نداره.
بالاخره پیداش کردم که چطوری Firewall رو Disable کنم، اما بعد از اینکه Disable میکنم چراغه ACT ـه مودم چشمک نمیزنه و ارتباط با اینترنت قطع میشه. توی تنظیمات ـه مودم تیک ـه PPP IP extension گذاشتم و بعدش فایروال غیرفعال شد ولی با مشکل قطع ارتباط با نت مواجه شدم!

saeediranzad
13-01-2013, 08:57
سلام دوستان حداقل این سوالمو جواب بدید چراغ اینترنت مودم من یکسره خاموش و روشن میشه یعنی وقتی شبا برای دانلود میزارم 5 دقیقه دیگه میبینم سرعت صفر شده و کامپیوتر هم هنگ کرده .زنگ زدم پشتیبانی میکم چرا قطع و وصل میشه جواب درست حسابی ندادن میشه راهنمایی کنید.
:n28::n28:
.مدام باید از idm خارج بشی و از دوباره برای دانلود بزنی و بازم 2 دقیقه طول نمیکشه که اینجوری میشه.راستی ویندوزمم عوض کردم مشکل از اون نبود.

اینترنت از کدوم شرکت گرفتی و چند وقته که داری؟ از کی اینطور شده؟

yaroo89
13-01-2013, 10:09
سلام دوستان . من یه مودم dlink dsl-2730u خریدم مودم رو نصب کردم و می خوام براش رمز بزارم با ip 192.168.1.1 وارد منوی مودم شدم ولی مسیر درست رو جهت دادن یوزر و پسورد (برای جلوگیری از کانکت شدن سایرین از طریق wifi ) نتونستم پیدا کنم ممنون میشم راهنماییم کنین.

mohammadi_4u
13-01-2013, 11:17
وارد منو که شدید
گزینه وایرلس از سمت چپ .تب سکیوریتی.
Wireless. Security. Wps on
بعد پایین پایین صفحه نوشته
Wpa/wapi passphrase. ............

Sent from my WM8850-mid using Tapatalk 2

reza00980
13-01-2013, 11:19
سلام دوست من دیشب کابل تلفن مودم رو زده تو پریز برق :n08:حالا مودم روشن میشه ولی به نت وصل نمیشه میخوام بدونم راهی هست درستش کنیم ؟

mohammadi_4u
13-01-2013, 11:25
پسورد مودم هم از تب managment
گزینه access control

mohammadi_4u
13-01-2013, 11:30
سلام دوست من دیشب کابل تلفن مودم رو زده تو پریز برق :n08:حالا مودم روشن میشه ولی به نت وصل نمیشه میخوام بدونم راهی هست درستش کنیم ؟

سلام
ببین دوست خوبم اگه چراغ dsl یا. Lan. روشن میشه!?
یکم جزییات بدید شاید بتونم کمتون کنم.نوع مودم? .احتمالا ایسی ترکونده باشه جریان برق دقیقا مثل تلفن خونه که برق بزنید.ولی راحت درست میشه.

kar1591
13-01-2013, 13:49
سلام
برای استفاده از اینترنت در لپ تاپ بوسیله وایرلس مودم ای دی اس ال, چه تنظیماتی نیاز هست؟

amino-danger
14-01-2013, 21:47
امروز یه مودم Tp Link ـه وایرلس خریدم، کانفیگ کردن رو درست انجام دادم، اما Internet برقرار نمیشد. با پشتیبانی تماس گرفتم گفت که چون مودم ـت رو تعویض کردی باید بیاری که برات Set کنیم. خواستم ببینم خودم میتونم IP ها رو واسه مودم جدیدم ست کنم که دیگه نیازی نباشه مودم رو ببرم اونجا؟

Abolfazl-Star
14-01-2013, 21:55
سلام
برای استفاده از اینترنت در لپ تاپ بوسیله وایرلس مودم ای دی اس ال, چه تنظیماتی نیاز هست؟

کار خاصی نیاز نیست انجام بدی فقط باید وایرلس لپ تاپ فعال باشه و یه سرچ که بزنی وایرلس

مودمتو پیدا میکنه و روی کانکت که بزنی در صورتی که پسورد نزاشته باشی وصل میشه و اگرم پسورد

گذاشتی پسورد رو وارد میکنی و اتصال برقرار میشه :n16:

Abolfazl-Star
14-01-2013, 21:57
امروز یه مودم Tp Link ـه وایرلس خریدم، کانفیگ کردن رو درست انجام دادم، اما Internet برقرار نمیشد. با پشتیبانی تماس گرفتم گفت که چون مودم ـت رو تعویض کردی باید بیاری که برات Set کنیم. خواستم ببینم خودم میتونم IP ها رو واسه مودم جدیدم ست کنم که دیگه نیازی نباشه مودم رو ببرم اونجا؟

از کدوم سرویس دهنده اینترنت گرفتی که این حرف و زده ؟ :n13:

​با عوض کردن مودم فک نکنم تاثیری داشته باشه

amino-danger
14-01-2013, 22:08
از کدوم سرویس دهنده اینترنت گرفتی که این حرف و زده ؟ :n13:

​با عوض کردن مودم فک نکنم تاثیری داشته باشه
حسابگر، فقط توی کرمانشاه هست. خُب الان من بخوام که مودم Tp Link ـمو که امروز خریدم تنظیم کنم باید IP هارو Set کنم؟اگه آره که ممنون میشم توضیح بدین. چون واقعاً از بس کانفیگ کردم مودمَُ خسته شدم. مطمئنم که کانفیگ کردن هم درسته.

Abolfazl-Star
14-01-2013, 22:28
حسابگر، فقط توی کرمانشاه هست. خُب الان من بخوام که مودم Tp Link ـمو که امروز خریدم تنظیم کنم باید IP هارو Set کنم؟اگه آره که ممنون میشم توضیح بدین. چون واقعاً از بس کانفیگ کردم مودمَُ خسته شدم. مطمئنم که کانفیگ کردن هم درسته.

تا حالا نشنیدم که باید ببری بیرون تا ست کنن شاید چون یه شرکت مختص شهر خودتونه اینجوری

باشه بهتره ببرین براتون ست کنن و روشش رو هم بپرسین تا دفعات بعد خودتون بتونین انجام بدین :n12:

amino-danger
14-01-2013, 22:52
مطمئناً به خاطر ـه دو نکته ـس که میگن ببرم اونجا. یکیش که مسلماً بی حوصله ـگی دوستانه که پشت خط بخوان راهنمایی کنن، دومیش هم که همون هزینه ـس که میگیرن. اما اصلاً بحث ـه هزینه ـش نیست ولی توی این ترافیک واقعاً نمیرسم تا اونجا ببرم مودم رو Set کنن. الان واقعاً ممنون میشم دوستانی که تعویض مودم داشتن بگن که همچین مشکلی واسه اونا پیش اومده و اگه آره IP هارو چطوری Set کردن؟

mohammad.asghari
14-01-2013, 23:33
بچه ها الان مودم تیپیلینگ وایرلس تک پورت چنده؟

nikaan
15-01-2013, 20:13
سلام

بچه ها من می خوام واسه یکی از دوستام مودم بگیرم

خودش میگه فقط به یه مودم تک پورت لن که کلید خاموش و روشن هم پشتش داشته باشه نیاز داره

حالا 2 تا سوال داشتم :

1) از چه برندی بگیرم خوبه ؟

2) تفاوت قیمت تک پورت با 4 پورت چقدر هست ؟

(( خودم نظرم روی TP LINK و DLINK هست )) .... در ضمن از صبانت می خواد ADSL بگیره

ممنون خیلی زیاد :n16:

Saeedifar
15-01-2013, 21:04
بچه ها من مودم G-net خریدم ... خواهشا اگه کسی چیزی راجبش میدونه یا از این مودم وایرلس استفاده کرده بگه ؟
ممنونم
:n12:

Abolfazl-Star
15-01-2013, 21:08
سلام

بچه ها من می خوام واسه یکی از دوستام مودم بگیرم

خودش میگه فقط به یه مودم تک پورت لن که کلید خاموش و روشن هم پشتش داشته باشه نیاز داره

حالا 2 تا سوال داشتم :

1) از چه برندی بگیرم خوبه ؟

2) تفاوت قیمت تک پورت با 4 پورت چقدر هست ؟

(( خودم نظرم روی TP LINK و DLINK هست )) .... در ضمن از صبانت می خواد ADSL بگیره

ممنون خیلی زیاد :n16:

سلام دوست من

TP-LINK بهتره همینو بگیر زیاد تک پورت با 4 پورت تفاوت آنچنانی نداره

بهتره 4 پورت رو بگیری بلاخره یه روزی بدرد میخوره:n02:

قیمتش هم حدود 90 تومنه TP-LINK WD8901

Abolfazl-Star
15-01-2013, 21:09
​اکثر مودم وایرلسا 4 پورته هستن

harrypotter
15-01-2013, 21:15
من الان خونه دو خط دارم یکیش نوین نت و اون یکی هم تازه گرفتم از صبانت
چطور میشه روی مودم تی پی لینک 8901 توری تنظیمش کنم که از روی PVC ها به این دو تنظیمات isp ها سوییچ کنم.
چون تنظیم vpi vci هر دو 0/35 هست موقع سیو تنظیمات خط صبا نت ارور Duplicate VPI/VCI میده

ShadowDragon
15-01-2013, 21:29
کسی با dsl-n10 asus مشکل نداره؟
تو کل تاپیک یک نفر اسم این مودم رو اورده

nikaan
15-01-2013, 23:15
سلام دوست من

TP-LINK بهتره همینو بگیر زیاد تک پورت با 4 پورت تفاوت آنچنانی نداره

بهتره 4 پورت رو بگیری بلاخره یه روزی بدرد میخوره:n02:

قیمتش هم حدود 90 تومنه TP-LINK WD8901

مرسی بخاطر جوابتون :n16:

ولی مدلی که معرفی کردین وایرلس داره که اصلا دوستم نمی خواد وایرلس دار بگیره .... قیمتش هم توی رایانه صبا 95 هزار تومن هست .... توی لینک زیر هستش :n01:

(( ویرایش : همین مودم رو لیون کامپیوتر میده 89 هزار تومن که می بینید وایرلس داره :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

دوستم فقط می خواد یه مودم معمولی ADSL داشته باشه ... چون فقط یه پی سی بهش وصل می شه نیازی به پورت بیشتر نداره

ولی اگه تفاوت قیمت تک پورت با 4 پورت کم باشه صرفه توی این هست که یه 4 پورت بگیره

حالا من می خواستم یه تک پورت از دی لینک و یا تی پی لینک پیشنهاد بدین و مثلا یه چهار پورت هم بگین تا تفاوت قیمتشون رو ببینم

واقعا مرسی خیلی خیلی زیاد :n16: :n16: :n16:

mjzaret
16-01-2013, 00:14
مرسی بخاطر جوابتون :n16:

ولی مدلی که معرفی کردین وایرلس داره که اصلا دوستم نمی خواد وایرلس دار بگیره .... قیمتش هم توی رایانه صبا 95 هزار تومن هست .... توی لینک زیر هستش :n01:

(( ویرایش : همین مودم رو لیون کامپیوتر میده 89 هزار تومن که می بینید وایرلس داره :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

دوستم فقط می خواد یه مودم معمولی ADSL داشته باشه ... چون فقط یه پی سی بهش وصل می شه نیازی به پورت بیشتر نداره

ولی اگه تفاوت قیمت تک پورت با 4 پورت کم باشه صرفه توی این هست که یه 4 پورت بگیره

حالا من می خواستم یه تک پورت از دی لینک و یا تی پی لینک پیشنهاد بدین و مثلا یه چهار پورت هم بگین تا تفاوت قیمتشون رو ببینم

واقعا مرسی خیلی خیلی زیاد :n16: :n16: :n16:

مدل TP-Link 8817 فكر كنم بهترين مدلي باشه كه براي كارتون بتونيد استفاده كنيد.

هم اينكه 2 پورت هست و وايرلس نداره و قيمتي حدود 55 الي 65 داره و متفاوت هست.

mjzaret
16-01-2013, 00:15
کسی با dsl-n10 asus مشکل نداره؟
تو کل تاپیک یک نفر اسم این مودم رو اورده

شما مشكلتون رو بيان كنيد ببينيم آيا ميشه راهنمايي كرد.

mjzaret
16-01-2013, 00:17
من الان خونه دو خط دارم یکیش نوین نت و اون یکی هم تازه گرفتم از صبانت
چطور میشه روی مودم تی پی لینک 8901 توری تنظیمش کنم که از روی PVC ها به این دو تنظیمات isp ها سوییچ کنم.
چون تنظیم vpi vci هر دو 0/35 هست موقع سیو تنظیمات خط صبا نت ارور Duplicate VPI/VCI میده

بعيد مي‌دونم شما بتونيد با چنين شرايطي مشكلتون رو حل كنيد.

در اين حالت بهتره كه شما تنظيمات مودمتون رو به صورت بريج قرار بديد و روي سيستمتون كانكشني داشته باشيد و با اون به اينترنت وصل بشيد.

mjzaret
16-01-2013, 00:18
بچه ها من مودم G-net خریدم ... خواهشا اگه کسی چیزی راجبش میدونه یا از این مودم وایرلس استفاده کرده بگه ؟
ممنونم
:n12:

فريم ويرش مثله TP-Link هست و تفاوت زياد چنداني نداره.

مودمهاي خوبي هستند و گارانتي شركت گرين هستند.

mjzaret
16-01-2013, 00:20

قيمتي حدود 90 الي 100 هست. بسته به فروشنده داره.

اين مربوط به مدل TP-Link 8151N هست و براي مدلهاي ديگه متفاوت هست.

mjzaret
16-01-2013, 00:29

مدل مودمتون رو بيان كنيد و از شركت تنظيمات مربوط به مودم رو دريافت كنيد.

هر شركتي براي خودش تنظيمات خاصي داره كه بايد در مودم تنظيم بشه.

شما اين موارد رو بيان كنيد به صورت تصويري براي شما آموزشش گذاشته خواهد شد.

mjzaret
16-01-2013, 00:32
سلام

هيچ چيزي نياز نيست.!!!

مودمتون بايستي وايرلس رو ساپورت كنه.

در اين صورت هست كه ميشه تنظيمات را براي مودمتون تنظيم كرد.

mjzaret
16-01-2013, 00:34

بعيد مي‌دونم بشه درست كرد.

به احتمال زياد مدار اصلي اون از كار افتاده باشه.

به يه تعميركار مجاز نشون بده ببينه مي‌تونه برات كاري كنه.

nikaan
16-01-2013, 01:39
مدل TP-Link 8817 فكر كنم بهترين مدلي باشه كه براي كارتون بتونيد استفاده كنيد.

هم اينكه 2 پورت هست و وايرلس نداره و قيمتي حدود 55 الي 65 داره و متفاوت هست.

مرسی:n12:
حقیقتش این رو توی لیون کامپیوتر دیدم که زده 52 هزار تومن

یه مدل دیگه هم هست TP-Link 8811 هم قیمت با مدلی که شما گفتید (TP-Link 8817)... در ضمن هر دو تای اینها COMBO هستن ( یه usb و یه lan )

می خواستم بدونم تفاوت این دو مدل چی هست ؟

مرسی خیلی زیاد :n16:

ツツツ
17-01-2013, 01:27
سلام میشه یه روشی بهم معرفی کنید که بشه از -- پسوورد وایرلس جلوگیری کرد یا یه نرم افزار معرفی کنید که بشه دید چه دستگاه هایی با مودم کانکت شدن.

sampa
18-01-2013, 10:50
سلام ببخشید من مودمم رو وقتی کانفینگ میکنم بعد ریست اطلاعات میپره و سیو نمیشه به نظرتون مشکل چیه؟:n28::n30::n27::n29::n14:

sampa
18-01-2013, 11:07
بچه ها خواهشا جوابش زود بهم بگیدا

mohamad255
18-01-2013, 16:36
سلام ببخشید من مودمم رو وقتی کانفینگ میکنم بعد ریست اطلاعات میپره و سیو نمیشه به نظرتون مشکل چیه؟:n28::n30::n27::n29::n14:
اگه منظورتون از ریست، بازگشت به تنظیمات کارخانه چه از طریق کنسول چه از طریق سخت افزاری(سوراخ پشت مودم) هست که این یه چیز بدیهیه! ولی اگه منظورتون از ریست خاموش و روشن کردن مودم هست این غیرطبیعیه. برند مودمتونو بفرمایید چی هست + یکی از کانفیگ هایی که ذخیره نمی شه ؟

hamoon52
18-01-2013, 16:50
باسلام مودم من d.linkهست الان مدتیه که بعد ازده دقیقه کانکت شدن چراغ استاتوس خاموش میشه وباید مجدد مودم مودم رو خاموش وروشن کنم خواهش میکنم راهنمایی کنید.

mohamad255
18-01-2013, 17:02
باسلام مودم من d.linkهست الان مدتیه که بعد ازده دقیقه کانکت شدن چراغ استاتوس خاموش میشه وباید مجدد مودم مودم رو خاموش وروشن کنم خواهش میکنم راهنمایی کنید.

ببینید چراغ استیتس فقط زمانی که اطلاعات رد و بدل میشه به حالت چشمک زن روشن میشه و هیچ وقت ثابت نیست. شما میگین خاموش میشه شاید هیچ استفاده ای از اینترنت نمی کنین و خاموش میشه. مطمئن اید چراغ Status رو میگین؟ با چراغ Internet اشتباه نگرفتین؟

fastfind
19-01-2013, 09:40
سلام به همگی.
متاسفانه من مشکل پایین بودن snr دارم و داخل خونه snr روی 6 و7 هستش!!! و Line Attenuation هم روی 50 هستش!!!
اوضاع خیلی خرابه. مودم رو میبرم سر خط (دم در خونه) snr تا 25 بالا میاد. و اینطور که مشخصه 100 درصد سیمکشی داخلی مشکل داره.
حالا سوال من اینه که از چه سیمی برای اتصال پریز سر خط تا پشت مودم استفاده کنم که SNR پایین نیاد؟
حدود فاصله سر خط تا پشت مودم 30 متر هستش!
اینطور که دیدم گفته میشه سیم مفتولی باید استفاده بشه. یه جا هم گفته شده بود سیم شیلد دار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مناسبه.
این 2 تا با هم تفاوتی هم دارن؟ کدوم بهتره؟ چیزی میخوام که Snr رو کم نکنه. لطفا راهنمایی کنید

mohamad255
20-01-2013, 16:24
سلام به همگی.
متاسفانه من مشکل پایین بودن snr دارم و داخل خونه snr روی 6 و7 هستش!!! و Line Attenuation هم روی 50 هستش!!!
اوضاع خیلی خرابه. مودم رو میبرم سر خط (دم در خونه) snr تا 25 بالا میاد. و اینطور که مشخصه 100 درصد سیمکشی داخلی مشکل داره.
حالا سوال من اینه که از چه سیمی برای اتصال پریز سر خط تا پشت مودم استفاده کنم که SNR پایین نیاد؟
حدود فاصله سر خط تا پشت مودم 30 متر هستش!
اینطور که دیدم گفته میشه سیم مفتولی باید استفاده بشه. یه جا هم گفته شده بود سیم شیلد دار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مناسبه.
این 2 تا با هم تفاوتی هم دارن؟ کدوم بهتره؟ چیزی میخوام که Snr رو کم نکنه. لطفا راهنمایی کنید
شما از splitter استفاده میکنین؟ اگه استفاده میکنین سوکتاشو درست وصل کردین؟ میدونین که splitter حتما باید پشت تلفن باشه.

fastfind
20-01-2013, 16:43
شما از splitter استفاده میکنین؟ اگه استفاده میکنین سوکتاشو درست وصل کردین؟ میدونین که splitter حتما باید پشت تلفن باشه.بله. اسپلیتر قبل از تلفن هست. مشکل کهنگی سیمکشی داخلی هستش و اینکه تمام سیمهای برق و تلفن از داخل یک مسیر رد شدن. حالا باید برای تلفن و اینترنت یه سیم جدا بکشم. از سیمهای معمولی تلفن استفاده کردم ولی متاسفانه به دلیل طول زیاد مسیر افت کیفیت دارم. حالا نمیدونم چه سیم و کابلی باید بگیریم که با طول حدود 30 متر افت snr‏ نداشته باشم. لطفا بگید سیم مفتولی بهتره یا سیم شیلد دار(همونایی که مخابراتی ها پشت پریز جلو درب استفاده کردن). کدوم؟

alenkita
20-01-2013, 20:20
باسللام
من یه مودم tplink 8101 وایرلس دارم که وقتی کابل lan رو بهش وصل میکنم مشکلی با اینترنت ندارم و راحت وصل میشم ولی وقتی میخوام با وایرلسش وصل بشم ارتباط لب تاب با مودم برقرار میشه و آنتنش هم فول هست ولی سایتی رو نمیتونم باز کنم و تازگیها هم پیغام limited acses کنار آنتنش میاد.چکار کنم؟

مودم رو ریست کنید دوباره کانفیگ کنید و چک کنید قابلیت acess point در مودم فعال باشه
فریم ویر مودم رو آپدیت کنید و درایور وایرلس لپ تاب رو هم آپدیت کنید
باید dhcp در تنظیمات مودم هم فعال باشه
؟
همه این کارا رو انجام دادم بازم نشد.
میتونه مشکل از عدم نصب درایورش باشه؟ درایوررش رو از کجا میتونم گیر بیارم؟

mohamad255
20-01-2013, 21:07
بله. اسپلیتر قبل از تلفن هست. مشکل کهنگی سیمکشی داخلی هستش و اینکه تمام سیمهای برق و تلفن از داخل یک مسیر رد شدن. حالا باید برای تلفن و اینترنت یه سیم جدا بکشم. از سیمهای معمولی تلفن استفاده کردم ولی متاسفانه به دلیل طول زیاد مسیر افت کیفیت دارم. حالا نمیدونم چه سیم و کابلی باید بگیریم که با طول حدود 30 متر افت snr‏ نداشته باشم. لطفا بگید سیم مفتولی بهتره یا سیم شیلد دار(همونایی که مخابراتی ها پشت پریز جلو درب استفاده کردن). کدوم؟
اول در مورد سیم ها عرض کنم خدمتتون که سیم مفتولی یعنی سیمی که فقط یک رشته باشه و وقتی تغییر شکل داده بشه خود به خود به حالت اول برنمی گرده. این که فرمودین سیم مفتولی بهتره یا شیلد دار و اشاره کردین که مخابراتی ها از شیلد دار استفاده میکنن یکم مبهمه. چون تا به حال من هر جا دیدم که مخابرات سیم تلفن نصب کرده همشون مفتولی بودن. اصلا شیلددار از نظر شما یعنی چی؟ اگه منظورتون مثل سیم های برق ساختمونه که داخلش در حد 40-50 تا رشته نازک مسی هست باید بگم مخابرات از این سیم ها استفاده نمی کنه.
سیم هم واقعیتش من زیاد باهاش سرو کار نداشتم ولی اینو میدونم سیم تلفن کلا باید مفتولی باشه و اگه این سیمو میخواین جلو آفتاب و بارون وصل کنین سیمی بگیرین که دو تا رشتش خودش داخل یه پوسته ای باشه(حالت کابل) و رشته ها زیاد نازک نباشن چون شما فرمودین از سیم معمولی استفاده کردین افت داشته. سیم وقتی نازکه افتش زیاده
در مورد تعویض سیم به نظرم عجله نکنین. شما یه بار تلفن یا هر وسیله دیگری حتی اسپلیتر که وصله به خط رو جدا کنین ببینین وضعیت چطوره اگه درست شد احتمالا اسپلیتر مشکل داره.(نیاز نیست به مودم اسپلیتر وصل کنین)
یه چیز دیگه، شما قبلا رو این خط adsl داشتین؟ منظورم اینه تا همین چند روز قبل درست بوده و یک دفعه ای بدون این که چیزی رو تغییر بدین این جوری شده یا این که الان تازه میخواین adsl راه اندازی کنین میبینین snr تو خونه پایینه ! .
اگه میشه یه بار دقیق از اول داستانو بگین.

mohamad255
20-01-2013, 21:15
همه این کارا رو انجام دادم بازم نشد.
میتونه مشکل از عدم نصب درایورش باشه؟ درایوررش رو از کجا میتونم گیر بیارم؟
دوست عزیز توصیه میکنم به فریمور مودمتون دست نزنین درد سر میشه. فریمور چیز حساسیه بودن افرادی بدون داشتن اطلاعات کافی مودمشونو بلا استفاده کردن- درست مثل کامپیوتری که ویندوزش بالا نمی آد!!!!
بفرمایین برند مودمتون چی هست؟ ضمنا چه وسایلی دارین که قراره وصل بشن به این مودم؟
روش اتصال شما ppoe است یا Bridge ??? به بیان ساده تر شما تو ویندوز کانکشن میسازین و یوزر و پسورد رو وارد میکنین و وصل میشین یا این که یوزر و پسورد رو تو کنسول مودم وارد کردین؟
شما وایرلس لپ تاپتون درایور نداره یا دارین دنبال درایور برای مودمتون میگردین؟

fastfind
20-01-2013, 21:49
اول در مورد سیم ها عرض کنم خدمتتون که سیم مفتولی یعنی سیمی که فقط یک رشته باشه و وقتی تغییر شکل داده بشه خود به خود به حالت اول برنمی گرده. این که فرمودین سیم مفتولی بهتره یا شیلد دار و اشاره کردین که مخابراتی ها از شیلد دار استفاده میکنن یکم مبهمه. چون تا به حال من هر جا دیدم که مخابرات سیم تلفن نصب کرده همشون مفتولی بودن. اصلا شیلددار از نظر شما یعنی چی؟ اگه منظورتون مثل سیم های برق ساختمونه که داخلش در حد 40-50 تا رشته نازک مسی هست باید بگم مخابرات از این سیم ها استفاده نمی کنه.سیم هم واقعیتش من زیاد باهاش سرو کار نداشتم ولی اینو میدونم سیم تلفن کلا باید مفتولی باشه و اگه این سیمو میخواین جلو آفتاب و بارون وصل کنین سیمی بگیرین که دو تا رشتش خودش داخل یه پوسته ای باشه(حالت کابل) و رشته ها زیاد نازک نباشن چون شما فرمودین از سیم معمولی استفاده کردین افت داشته. سیم وقتی نازکه افتش زیادهدر مورد تعویض سیم به نظرم عجله نکنین. شما یه بار تلفن یا هر وسیله دیگری حتی اسپلیتر که وصله به خط رو جدا کنین ببینین وضعیت چطوره اگه درست شد احتمالا اسپلیتر مشکل داره.(نیاز نیست به مودم اسپلیتر وصل کنین)یه چیز دیگه، شما قبلا رو این خط adsl داشتین؟ منظورم اینه تا همین چند روز قبل درست بوده و یک دفعه ای بدون این که چیزی رو تغییر بدین این جوری شده یا این که الان تازه میخواین adsl راه اندازی کنین میبینین snr تو خونه پایینه ! .اگه میشه یه بار دقیق از اول داستانو بگین.ممنون بابت توضیحات کامل... مرسی عزیزراستش تا حالا اینجور سیم ها رو ندیدم ولی دیدم بعضی ها مشکل مثل من رو داشتن و یکی گفته بود سیم مفتولی گرفتم و یکی گفته بود سیم شیلد دار گرفتم و مشکل کم شدن snr‏ شون حل شده بوده. منم مونده بودم کدوم رو بگیرم که با توجه به راهنمایی شما تقریبا دستم اومد چی باید بگیرم. من حدود یک سال هست adsl‏ دارم و تو این مدت snr‏ تا 10 هم میرفت ولی الان در حد 5 و 6 هست و واقعا خوب نیست. اون سیم که از درب خونه اومده همیشه زیر آفتاب و بارون اینا هستش و سیم معمولی بوده و الان زدگی داره و زیاد جالب نیست، عوض بشه بهتره. به هر حال اسپلیتر رو هم تست میکنم. بازم ممنون بابت راهنمایی

mohamad255
20-01-2013, 21:57
ممنون بابت توضیحات کامل... مرسی عزیزراستش تا حالا اینجور سیم ها رو ندیدم ولی دیدم بعضی ها مشکل مثل من رو داشتن و یکی گفته بود سیم مفتولی گرفتم و یکی گفته بود سیم شیلد دار گرفتم و مشکل کم شدن snr‏ شون حل شده بوده. منم مونده بودم کدوم رو بگیرم که با توجه به راهنمایی شما تقریبا دستم اومد چی باید بگیرم. من حدود یک سال هست adsl‏ دارم و تو این مدت snr‏ تا 10 هم میرفت ولی الان در حد 5 و 6 هست و واقعا خوب نیست. اون سیم که از درب خونه اومده همیشه زیر آفتاب و بارون اینا هستش و سیم معمولی بوده و الان زدگی داره و زیاد جالب نیست، عوض بشه بهتره. به هر حال اسپلیتر رو هم تست میکنم. بازم ممنون بابت راهنمایی
خواهش میکنم، احتمالا با این snr شما باید زیاد قطعی داشته باشین نه؟

fastfind
20-01-2013, 22:05
خواهش میکنم، احتمالا با این snr شما باید زیاد قطعی داشته باشین نه؟بله. گاهی خود به خود نت قطع میشه. یا مثلا خط من رو 4 مگ بستن ولی داخل خونه که snr‏ حدود 6 هست من تا 1.5 مگ قابلیت دریافت دارم! ولی وقتی مودم رو میارم درب خونه و snr‏ میاد روی 25 کامل تا 4 مگ رو ساپورت میکنه.

mohamad255
20-01-2013, 22:12
بله. گاهی خود به خود نت قطع میشه. یا مثلا خط من رو 4 مگ بستن ولی داخل خونه که snr‏ حدود 6 هست من تا 1.5 مگ قابلیت دریافت دارم! ولی وقتی مودم رو میارم درب خونه و snr‏ میاد روی 25 کامل تا 4 مگ رو ساپورت میکنه.
مخابرات خودش گفته snr باید 15 به بالا باشه
مال من که البته دیگه زیادی به مخابرت نزدیکم snr دانلود رو 33 هست و snr آپلود 13.5 خوشبختانه قطعی از نوع چشمک زن شدن چراغ DSL ندارم.

alenkita
20-01-2013, 22:17
دوست عزیز توصیه میکنم به فریمور مودمتون دست نزنین درد سر میشه. فریمور چیز حساسیه بودن افرادی بدون داشتن اطلاعات کافی مودمشونو بلا استفاده کردن- درست مثل کامپیوتری که ویندوزش بالا نمی آد!!!!
بفرمایین برند مودمتون چی هست؟ ضمنا چه وسایلی دارین که قراره وصل بشن به این مودم؟
روش اتصال شما ppoe است یا Bridge ??? به بیان ساده تر شما تو ویندوز کانکشن میسازین و یوزر و پسورد رو وارد میکنین و وصل میشین یا این که یوزر و پسورد رو تو کنسول مودم وارد کردین؟
شما وایرلس لپ تاپتون درایور نداره یا دارین دنبال درایور برای مودمتون میگردین؟
مودمم که tplink 8101 هسش و فقط میخوام با لب تاپ وصل بشم. اتصال ppoe هم هستم

fastfind
20-01-2013, 22:18
مخابرات خودش گفته snr باید 15 به بالا باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مال من که البته دیگه زیادی به مخابرت نزدیکم snr دانلود رو 33 هست و snr آپلود 13.5 خوشبختانه قطعی از نوع چشمک زن شدن چراغ DSL ندارم.اینطور که گفته شده از 30 به بالا ایده آل ترین حالت هستش. پس خط شما عالیه. امیدوارم مشکل منم با تغییر سیم حل بشه.

mohamad255
20-01-2013, 22:33
مودمم که tplink 8101 هسش و فقط میخوام با لب تاپ وصل بشم. اتصال ppoe هم هستم
الان شما با وایرلس لپ تاپ می تونین به مودم وصل بشین ولی لپ تاپ به اینترنت دسترسی نداره؟ یا نه کلا اجازه اتصال نمیده ؟ ضمنا تو تنظیمات کارت شبکه سیم دار، (منظورم Eternet) آی پی و subnet mask و default gateway و DNS server تعریف نکردین؟ چون اگه تو حالتی که با کابل به مودم وصل میشین این چیزایی که بالا گفتمو برای کارت شبکه(سیم دار-Eternet) تعریف کرده باشین این نشون میده شما dhcp تون فعال نیست و باید تو تنظیمات کارت شبکه بیسیم هم همینا رو تعریف کنین. اگه این جوریه و با تعریف اینایی که گفتم برای کارت شبکه بیسیم مشکل حل شد اینجا بگین تا توضیح بدم چه جوری dhcp رو فعال کنین. اگر هم نمی دونین چه جوری اینا رو براش تعریف کنین بگین تا با تصویر توضیح بدم.

arshal\/\/
21-01-2013, 00:05
سلام
من از دیروز چراغ اینترنتم خاموش شده (چراغ adsl روشنه) تنظیمات مودم را هم چک کردم فقط تو حالت bridge تنظیمات رو قبول میکنه ولی باز هم هیچ صفحه ای باز نمیشه.. 2828 هم زنگ زدم کار خاصی نتونست بکنه.. به نظرتون مشکل از کجاست ؟ مودم با سیستم هم ارتباط داره ولی باز صفحه ای باز نمیشه.. مودم tp-link معمولی

mohamad255
21-01-2013, 00:15
سلام
من از دیروز چراغ اینترنتم خاموش شده (چراغ adsl روشنه) تنظیمات مودم را هم چک کردم فقط تو حالت bridge تنظیمات رو قبول میکنه ولی باز هم هیچ صفحه ای باز نمیشه.. 2828 هم زنگ زدم کار خاصی نتونست بکنه.. به نظرتون مشکل از کجاست ؟ مودم با سیستم هم ارتباط داره ولی باز صفحه ای باز نمیشه.. مودم tp-link معمولی
من دی لینک دارم و تا جایی که می دونم تو حالت بریج چراغ اینترنت روشن نمی شه! شما شده زمانی با حالت بریج وصل بشین و چراغ اینترنت روشن بشه؟
تو همین حالت بریج کانکت میشه ولی اطلاعات رد و بدل نمی شه یا نه خطا میده و کانکت هم نمیشه؟
(در مجموع ppoe از بریج امن تره.)

arshal\/\/
21-01-2013, 02:18
من دی لینک دارم و تا جایی که می دونم تو حالت بریج چراغ اینترنت روشن نمی شه! شما شده زمانی با حالت بریج وصل بشین و چراغ اینترنت روشن بشه؟
تو همین حالت بریج کانکت میشه ولی اطلاعات رد و بدل نمی شه یا نه خطا میده و کانکت هم نمیشه؟
(در مجموع ppoe از بریج امن تره.)
بله تو حالت بریج چراغ خاموش هست ولی خوب صفحه ای هم نموتونم باز کنم.. مشکل اینه که صفحه باز نمیشه.. تو حالت ppoe هم خطا میده..!

MasihII
21-01-2013, 11:40
سلام

من یه مودم shuttle 920wm دارم حدود 1 سال استفاده کردم ازش الان بنا به دلایلی مجبور شدم مودم رو ریست کنم از پشتش الان که دوباره می خوام مودم رو کانفیگ کنم فقط صفحه اول میاد و هر کاری که می خوام انجام بدم هی بر میگرده به صفحه رمز و باز بعد از زدن رمز بر میگرده به همون صفحه ...

یعنی کلا نمیشه کاری روش انجام داد. می خواستم ببینم آیا میشه فریمور این مودم رو عوض کرد؟ اگر میشه ممنون میشم هم فریمور و هم آموزش تعویضش رو بهم بدین.

ممنون از شما

arshal\/\/
21-01-2013, 12:46
سلام من از دیروز چراغ اینترنتم خاموش شده (چراغ adsl روشنه) تنظیمات مودم را هم چک کردم فقط تو حالت bridge تنظیمات رو قبول میکنه ولی باز هم هیچ صفحه ای باز نمیشه.. 2828 هم زنگ زدم کار خاصی نتونست بکنه.. به نظرتون مشکل از کجاست ؟ مودم با سیستم هم ارتباط داره ولی باز صفحه ای باز نمیشه.. مودم tp-link معمولی دوستان کسی میتونه راهنمایی بهتری بکنه بفهمم مشکل از کجاست..

Assassins C
21-01-2013, 13:40
سلام مودم من d-link 2640u دیروز روشن شد به نت وصل شدم اما یکی دوساعت دیگه وصل نشد چراغاینترنت روشن نمیشه با bridge وصل میشه اما با pppoe وصل نمیشه چراغ اینترنت روشن نمیشه مشکل از کجاست؟:n13:

mohamad255
21-01-2013, 19:53
بله تو حالت بریج چراغ خاموش هست ولی خوب صفحه ای هم نموتونم باز کنم.. مشکل اینه که صفحه باز نمیشه.. تو حالت ppoe هم خطا میده..!
شما وقتی با حالت بریج وصل میشین موقعی که تو کانکشن رو کانکت کلیک می کنین وصل میشه یا Error میده؟

اگه وصل میشه ولی صفحه ای باز نمی شه می تونه مشکل از dns باشه که برای تستش ping google.com رو انجام بدین اگه جواب نداد این دستورو بزنین ping 8.8.8.8 اگه این جواب داد همین آی پی رو به عنوان دی ان اس برای سیستم تعریف کنین اگه اینم جواب نداد همی جا بگین
راستی شارژ حجمی اینترنتتون تموم نشده؟ سایت شرکتی که ازش اینترنت گرفتین هم باز نمی شه؟

alenkita
21-01-2013, 20:39
باسللاممن یه مودم tplink 8101 وایرلس دارم که وقتی کابل lan رو بهش وصل میکنم مشکلی با اینترنت ندارم و راحت وصل میشم ولی وقتی میخوام با وایرلسش وصل بشم ارتباط لب تاب با مودم برقرار میشه و آنتنش هم فول هست ولی سایتی رو نمیتونم باز کنم .چکار کنم؟

مودم رو ریست کنید دوباره کانفیگ کنید و چک کنید قابلیت acess point در مودم فعال باشه
فریم ویر مودم رو آپدیت کنید و درایور وایرلس لپ تاب رو هم آپدیت کنید
باید dhcp در تنظیمات مودم هم فعال باشه

مودم رو چه مودی کانفیگ میکنید pppoe یا bridge ؟

با pppoe هستم . همه اینکارا رو کردم بازم نمیشه.
این عکس موقعیه که کانکت میشم. اگه پایین هم دقت کنید یه علامت مثلث زرد رنگ روش اومده

mohamad255
21-01-2013, 21:00
با pppoe هستم . همه اینکارا رو کردم بازم نمیشه.
این عکس موقعیه که کانکت میشم. اگه پایین هم دقت کنید یه علامت مثلث زرد رنگ روش اومده

تو cmd این دستور رو بنویسین و نتیجشو همین جا بذارین ping 8.8.8.8
(می خوام ببینم مشکل از config مودمه یا نه)

arshal\/\/
21-01-2013, 21:01
شما وقتی با حالت بریج وصل میشین موقعی که تو کانکشن رو کانکت کلیک می کنین وصل میشه یا Error میده؟

اگه وصل میشه ولی صفحه ای باز نمی شه می تونه مشکل از dns باشه که برای تستش ping google.com رو انجام بدین اگه جواب نداد این دستورو بزنین ping 8.8.8.8 اگه این جواب داد همین آی پی رو به عنوان دی ان اس برای سیستم تعریف کنین اگه اینم جواب نداد همی جا بگین
راستی شارژ حجمی اینترنتتون تموم نشده؟ سایت شرکتی که ازش اینترنت گرفتین هم باز نمی شه؟
سلام عزیز ممنون از پاسخت.. بالاخره خرابی سرویس یه تکون به خودش داد و درست شد.. طرف میگفت ممکنه از کارت شبکه باشه و.. و مشکل از اینطرف هست..
تو حالت بریج وصل می شد ولی صفحه ای باز نمی شد.. ping 192.168.1.1 هم جواب میداد ولی صفحه باز نمی شد.. نامحدود مخابرات هستم.. به نظرت مشکل چی بوده ؟

amino-danger
23-01-2013, 02:07
تازگی ـا مودم ـه وایرلس خریدم، اما یه مشکل دارم. وقتی با لپ تاپ(یا هروسیله‌ی دیگه مثل گوشی و ...) از وایرلس استفاده می‌کنم سرعت خیلی خوبه و هیچ مشکلی ندارم. اما وقتی با PC از طریق کابل LAN وصل می‌شم سرعت نسبت به وقتی که با وایرلس کار میکنم پایینتره. فکر نکنم ایرادی از کانفیگ کردن هم باشه. الان کلاً راهی هست که ببینم ایراد کار کجاست؟

ShinGo1992
23-01-2013, 13:36
یه کانفیگ مودم دست زدید؟

ShinGo1992
23-01-2013, 13:39
اگه به کانفیگ مودم دست نزدید ایراد حتما از کامپیوتر هست
یه نرم افزار مثل du meter روی کامپیوتر نصب کنید ببینید وقتی از اینترنت استفاده نمی کنید رسیو و اپلودتون چقد هستش؟اگه بالا باشه به علت اپدیت نرم افزارها هستش

sepsi
23-01-2013, 21:38
سلام دوستان لطفا سريع جواب بدين
مودم تي پي لينك دارم با وايرلس مشكلي نداره با لن هم مشكلي نداشت با ويندوز سون اما الان ايكس پي نصب كردم با لن ديگه وصل نميشه
لطفا واسه تنظيماتش راهنماييم كنيد

behnambb
24-01-2013, 00:16
با سلام. دوستان من میخوام مودم وایرلس دار بگیرم و سرویس از اسیا تک میگیرم کدوم مودم بهتر جواب میده . و اینکه الان قیمت ایسوس ان10 چند هست ؟ کسی اگر لینک فروش انلاینش را داره بده ممنون میشم

parara
24-01-2013, 01:00
اسوسم خوبه اما من مودمهاي tp link رو پيشنهاد ميكنم، به تجربه ديدم تقريبا با همه isp ها سازگار هست مدل هم 8959 يا 8960و 61 پيشنهاد ميكنم

behnambb
24-01-2013, 01:07
با تشکر ...دوستان بنظر شما مودم asus n10 بگیرم یا مودم tp link w8968 ؟؟؟؟ بنظرم امکانات تی پی لینک بیشتره و سرعتش نسبت به ایسوس بهتره درست میگم ؟؟؟ من برای شرکت اسیا تک میخوام کدومش بهتره و کلا برای یک شرکت دیگه هم بعدا بخوام کدومش بهتره .دوستان همگی بهم کمک کنند ...مرسی و ممنون

behnambb
24-01-2013, 18:26
کسی دقیق جوابم را نمیده ؟؟؟؟؟؟

mjzaret
25-01-2013, 00:21
با تشکر ...دوستان بنظر شما مودم asus n10 بگیرم یا مودم tp link w8968 ؟؟؟؟ بنظرم امکانات تی پی لینک بیشتره و سرعتش نسبت به ایسوس بهتره درست میگم ؟؟؟ من برای شرکت اسیا تک میخوام کدومش بهتره و کلا برای یک شرکت دیگه هم بعدا بخوام کدومش بهتره .دوستان همگی بهم کمک کنند ...مرسی و ممنون

من پيشنهاد مي‌كنم كه از مودمهاي شركت TP-Link استفاده كنيد.

مودمهاي اين شركت قابليتهاي خوبي رو ارائه مي‌دند.

mjzaret
25-01-2013, 00:23
سلام دوستان لطفا سريع جواب بدين
مودم تي پي لينك دارم با وايرلس مشكلي نداره با لن هم مشكلي نداشت با ويندوز سون اما الان ايكس پي نصب كردم با لن ديگه وصل نميشه
لطفا واسه تنظيماتش راهنماييم كنيد

به احتمال زياد شما درايور كارت شبكه سيستمتون رو نصب نكرده‌ايد.

از اين موضوع مطمئن بشيد.

behnambb
25-01-2013, 00:48
با تشکر کسی دیگه نیست که نظرش رو بازم بگه ببینم در اخر کدومش را مطمین بشم بگیرم ؟؟

mr_exir
25-01-2013, 20:05
من پيشنهاد مي‌كنم كه از مودمهاي شركت TP-Link استفاده كنيد.

مودمهاي اين شركت قابليتهاي خوبي رو ارائه مي‌دند.

tp-link سازگاره با اکثر ای اس پی ها

sh_k_1
25-01-2013, 23:38
سلام دوستان
یک سوال داشتم . ویندوز 7 دارم و adsl استفاده میکنم . چند وقته به طور اتومات یه اینتزنت وصل نمیشه . پایین گوشه زاست ایکن نتورک یا ضربدر قرمز داره یا علامت تعجب زرد . دوتا سیستم دارم هر دو همینطور شده :n03::n14:

white boy
27-01-2013, 16:47
با سلام دوستان من می خوام از مخابرات اینترنت پر سرعت بگیرم میگن در ابتدا باید 16000 هزار تومن هزینه راه اندازی اجباری بدید ایا این هزینه واقعا اجباره مثلا من که خودم رشتم کامپیوتره باید اونا بیان واسه نصب.... از دوستان هم پرسیدم میگن این هزینه اختیاریه ولی مخابرات ما میگه هزینه اجباریه کسی میتونه کمک کنه

farshid_civil
27-01-2013, 20:06
سلام
موقع کانفیگ کردم مودمم tp link8951 وایرلس، این ارورو میده، مشکل از کجاست؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

farshid_civil
27-01-2013, 20:38
مشکلم حل شد ولی الان موقع کانکت شدن این ارورو دارم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mjzaret
27-01-2013, 22:34
مشکلم حل شد ولی الان موقع کانکت شدن این ارورو دارم

اين اخطار به سمت تنظيمات مودم شما بر ميگرده.

از درست بودن VPI و VCI ست شده در مودمتون اطمينان حاصل كنيد.

mjzaret
27-01-2013, 22:36
سلام
موقع کانفیگ کردم مودمم tp link8951 وایرلس، این ارورو میده، مشکل از کجاست؟

شما به جاي استفاده از نرم افزار درون CD بهتره از مرورگر براي تنظيم كردن استفاده كنيد.

شما مودمتون رو به چه صورت به سيستم وصل نموده‌ايد؟

mjzaret
27-01-2013, 22:39
با سلام دوستان من می خوام از مخابرات اینترنت پر سرعت بگیرم میگن در ابتدا باید 16000 هزار تومن هزینه راه اندازی اجباری بدید ایا این هزینه واقعا اجباره مثلا من که خودم رشتم کامپیوتره باید اونا بیان واسه نصب.... از دوستان هم پرسیدم میگن این هزینه اختیاریه ولی مخابرات ما میگه هزینه اجباریه کسی میتونه کمک کنه

دريافت اين هزينه اجباريه و اصلاً مربوط به حق نصب و اين جور چيزا نداره.

نماينده‌هاي مخابرات هم براي نصب و تنظيم كردن مودم هزينه دريافت مي‌كنند.

اگه خودتون نصب رو بلد باشيد نيازي به اون قسمت نصاب نداريد.

اگه سرويس مي‌خواهيد بگيريد بهتره از شركت نوين نت سرويس بگيريد.

هم سرعت خوبي ارائه ميده و هم اينكه هزينه نصب به پاي خودتون (رايگان و پولي داره)

mjzaret
27-01-2013, 22:42
سلام دوستان
یک سوال داشتم . ویندوز 7 دارم و adsl استفاده میکنم . چند وقته به طور اتومات یه اینتزنت وصل نمیشه . پایین گوشه زاست ایکن نتورک یا ضربدر قرمز داره یا علامت تعجب زرد . دوتا سیستم دارم هر دو همینطور شده :n03::n14:

كاملاً مشخص نكرده‌ايد كه علامت تعجب زرد رنگ داره يا اينكه ضربدر قرمز رنگ؟!!؟

در صورتي كه زرد رنگ باشه مشكل از Gateway محسوب ميشه.

در صورتي كه قرمز رنگ باشه مشكل از ارتباط شما با مودم هست. يعني مشكل ارتباطي وجود داره.

farshid_civil
28-01-2013, 11:29
شما به جاي استفاده از نرم افزار درون CD بهتره از مرورگر براي تنظيم كردن استفاده كنيد.

شما مودمتون رو به چه صورت به سيستم وصل نموده‌ايد؟

ممنون از جوابتون
مودمو با LAN وصل کردم هم با مروگر و هم با CD کانفیگ میشه ولی چن تا مشکل هست
یکی اینکه نیازی به کانکشن نیست و خودش با روشن شدن مودم کانکت میشه (نمیخوام به این صورت باشه) موقعیم که رو کانکشن کلیک میکنم همون اروره 651 میده
دومیش اینه که هر وسیله ای میتونه با مودمم کانکت شه، یعنی نیازی به پسورد نیست (موقع کانفیگ کردن Password اختصاص میدم ولی موقع کانکت شدن با موبایلم نیازی به Pass نیست)
من چندین بار کانفیگ کردم و فقط یه بار به گوشیم Pass دادم، ممکنه Save شده باشه؟

Abolfazl-Star
28-01-2013, 21:11
ممنون از جوابتون
مودمو با LAN وصل کردم هم با مروگر و هم با CD کانفیگ میشه ولی چن تا مشکل هست
یکی اینکه نیازی به کانکشن نیست و خودش با روشن شدن مودم کانکت میشه (نمیخوام به این صورت باشه) موقعیم که رو کانکشن کلیک میکنم همون اروره 651 میده
دومیش اینه که هر وسیله ای میتونه با مودمم کانکت شه، یعنی نیازی به پسورد نیست (موقع کانفیگ کردن Password اختصاص میدم ولی موقع کانکت شدن با موبایلم نیازی به Pass نیست)
من چندین بار کانفیگ کردم و فقط یه بار به گوشیم Pass دادم، ممکنه Save شده باشه؟

​بله دوست عزیز سیو شده همون بار اول

Behrang_sh
28-01-2013, 21:37
یکی اینکه نیازی به کانکشن نیست و خودش با روشن شدن مودم کانکت میشه (نمیخوام به این صورت باشه)

سلام دوست عزیز
شما اگه میخوای به صورت کانکشنی به اینترنت وصل شی باید موقع کانفیگ به جای PPPOE روی Bridge تنظیم کنید
موفق باشید:n16:

farshid_civil
29-01-2013, 11:49
مشکلم تا حدی مرتفع شد
دو تا سیستم دارم یکی PC و یکی لپ تاپ ماهی حدوده 8 گیگ حجم دارم
میشه حجمو تقسیم بندی کرد مثلا PC فقط 6 گیگ و لپ تاپ 2 گیگ استفاده کنن
(سیستمام شبکه نیستن)

alivip
29-01-2013, 13:11
من یه مودم Adsl td-8817 دارم که وایرلس نداره و یه پورت usb و lan داره
پدرم یه مودم adsl tl-wr541g داره که قبلا ازش برای اینترنت وایرلس استفاده میکرد. طبیعتا ورودی تلفن نداره- ولی وایرلس داره
==============
اینترنت پدرم قطع هست و من میخوام به نوعی از وایرلس استفاده کنم ولی مودم خودم نداره . حالا چطور می تونم اینترنت خودمو از طریق مودم خودم به مودم پدرم وصل کنم تا بتونم از طریق دستگاه اون از وایرلس استقاده کنم...
من مودم اونو ریست کردم وتنظیم مودم خودمو ppoe کردم و خروجی مودم lan خودمو به یکی از ورودی های lan اون وصل کردم ولی جواب نداد.

matrix_3s
29-01-2013, 20:30
سلام و ععععععععععععععلیکم
دوستان من خیر سرم ADSL گرفتم از مخابرات و یه مودم هم گرفتم DSL-2600U هستش نمی تونم راه اندازیش کنم
خواهشا راهنمایی کنین......... ممنون
اصلا سر رشته ندارم ...............

آخرین مرحله این ارور رو می ده..............!

وقتی با مرورگر هم میرم این ارورو رو میده
ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO... Duplicate to a VPI/VCI !
در حالی که یکی نیستن.......

mjzaret
30-01-2013, 02:13
مشکلم تا حدی مرتفع شد
دو تا سیستم دارم یکی PC و یکی لپ تاپ ماهی حدوده 8 گیگ حجم دارم
میشه حجمو تقسیم بندی کرد مثلا PC فقط 6 گیگ و لپ تاپ 2 گیگ استفاده کنن
(سیستمام شبکه نیستن)

اگه از مودم استفاده مي‌كنيد خير.

ولي با بعضي نرم افزارهاي نصب شده روي سيستم ميشه اين كار رو انجام داد.

mjzaret
30-01-2013, 02:23
من یه مودم Adsl td-8817 دارم که وایرلس نداره و یه پورت usb و lan داره
پدرم یه مودم adsl tl-wr541g داره که قبلا ازش برای اینترنت وایرلس استفاده میکرد. طبیعتا ورودی تلفن نداره- ولی وایرلس داره
==============
اینترنت پدرم قطع هست و من میخوام به نوعی از وایرلس استفاده کنم ولی مودم خودم نداره . حالا چطور می تونم اینترنت خودمو از طریق مودم خودم به مودم پدرم وصل کنم تا بتونم از طریق دستگاه اون از وایرلس استقاده کنم...
من مودم اونو ریست کردم وتنظیم مودم خودمو ppoe کردم و خروجی مودم lan خودمو به یکی از ورودی های lan اون وصل کردم ولی جواب نداد.

مگه عرض نكرديد كه مودم پدر شما وايرلس داره؟

خوب همين كافيه كه تنظيمات رو روي مودم پدرتون انجام بديد.

دستگاه پدرتون مودم نيست، بلكه يك اكسس پوينت هست.

شما كافيه كه كابل مودمتون رو به يكي از پورتهاي زرد رنگ پشت دستگاه وصل كنيد.

تنظميات مربوط به امنيت رو درون اكسس پوينت انجام بديد.

اگه به اين طريق به اينترنت وصل نشديد بايستي كابل مودم رو به پورت آبي رنگ دستگاه وصل كنيد.

درون اكسس پوينت نيز بايستي تنظيمات مربوط به WAN را انجام بديد.

كمي بايستي با مباحص وايرلس آشنايي داشته باشيد تا بتونيد اين عمليات رو انجام بديد.

mjzaret
30-01-2013, 02:40
سلام و ععععععععععععععلیکم
دوستان من خیر سرم ADSL گرفتم از مخابرات و یه مودم هم گرفتم DSL-2600U هستش نمی تونم راه اندازیش کنم
خواهشا راهنمایی کنین......... ممنون
اصلا سر رشته ندارم ...............

آخرین مرحله این ارور رو می ده..............!

وقتی با مرورگر هم میرم این ارورو رو میده
در حالی که یکی نیستن.......

از راهنمايي كه در لينك زير گذاشته‌ام استفاده نماييد:

راهنماي استفاده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

matrix_3s
30-01-2013, 14:48
از راهنمايي كه در لينك زير گذاشته‌ام استفاده نماييد:

راهنماي استفاده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دستت درد نکنه ولی همین مشکلات رو دارم دوباره
از طریق سی دی

و از طریق مرورگر هم
دیگه اعصابم ریخته به هم .................

alivip
30-01-2013, 21:54
مگه عرض نكرديد كه مودم پدر شما وايرلس داره؟

خوب همين كافيه كه تنظيمات رو روي مودم پدرتون انجام بديد.

دستگاه پدرتون مودم نيست، بلكه يك اكسس پوينت هست.

شما كافيه كه كابل مودمتون رو به يكي از پورتهاي زرد رنگ پشت دستگاه وصل كنيد.

تنظميات مربوط به امنيت رو درون اكسس پوينت انجام بديد.

اگه به اين طريق به اينترنت وصل نشديد بايستي كابل مودم رو به پورت آبي رنگ دستگاه وصل كنيد.

درون اكسس پوينت نيز بايستي تنظيمات مربوط به WAN را انجام بديد.

كمي بايستي با مباحص وايرلس آشنايي داشته باشيد تا بتونيد اين عمليات رو انجام بديد.

=====================
من مودم خودمو رو ppoe گذاشتم و یوزر و پس Adsl رو وارد کردم و چراغ اینترنت روشن شد.. جالا از خروجی lanمودم به یکی از ورودی های زرد مودم پدر وصل کردم .
مودم پدر رو هم ریست کردم و wan رو در حالت dynamic ipگذاشتم و wire less رو هم فقط پسورد گداشتم تا همه بهش وصل نشن.
انتظارم این بود با وایرلس لپتاپ به سیستم وصل شم ولی نشد
------------------------
در حالت دو مودم خودمو ریست کردم و ز خروجی lanمودم به یکی از ورودی های wan (ابی) مودم پدر وصل کردم .
مودم پدر رو هم ریست کردم و wan رو در حالت ppoeگذاشتم یوزر و پس Adsl رو وارد کردم و wire less رو هم فقط پسورد گداشتم تا همه بهش وصل نشن.
در این حالت وایرلس وصل شد. ولی سرعنش خیلی خیلی کم بود.
-----------------
من یادمه اون موقع که اینترنت بابام وایرلس بود و طرف اولین بار اومد وصل کرد هم وقتی به ابی وصل کرد سرعت خیلی کم بود و به زردا وصلش کرد.
------------------
اینکه جفت مودما 192.16.1.1 و mac adress یکسان دارن می تونه دلیلی برا مشکل باشه..البته من یکیشو عوص کردم ولی mac رو نه

sei_pm
31-01-2013, 00:09
دستت درد نکنه ولی همین مشکلات رو دارم دوباره
از طریق سی دی

و از طریق مرورگر هم
دیگه اعصابم ریخته به هم .................

داره میگه این VPI/VCI تکراریه تو تنظیمات باید باشه همون رو ویرایش کنید یا پاکش کنید و دوباره بسازید.

alireza.amf
31-01-2013, 00:40
سلام من دو هفتهای میشه که از مخابرات adsl گرفتم ولی چراغ dslش روشن نمیشه چیکار کنم؟ همه ی اتصالات هم درسته..

sei_pm
31-01-2013, 01:22
سلام من دو هفتهای میشه که از مخابرات adsl گرفتم ولی چراغ dslش روشن نمیشه چیکار کنم؟ همه ی اتصالات هم درسته..

اسپلیتر رو درست نصب کردید؟ خط سانترال نیست ؟ صفر بند روی خط ندارید ؟ دوشاخه ضد برق چطور؟

mjzaret
31-01-2013, 01:43

از رانژه بودن خط خودتون مطمئن هستيد؟

مودم رو ببريد سر خط. اگه اونجا جواب نگرفتيد بايد با مخابرات تماس بگيريد.

D_z_z
31-01-2013, 02:22
سلام دوستان. من مودم وایرلس دارم و از طریق لبتاب از اینترنت استفاده میکنم. بطوری یک کانکشن هست که باید حتما کانکت رو بزنم تا به اینترنت وصل شه. حالا من میخوام با گوشی وصل شم به مودم وایرلس.میشناسه مودمو وصل هم میشه بش ولی اینترنت نداره به خاطر اینکه اونجا نمیشه همچین کانکشنی ساخت.حالا میشه کاری کرد که دیگه مستقیم بدون اینکه چیزیو کانکت کنی وصل شی به اینترنت؟

alireza.amf
31-01-2013, 12:39
اسپلیتر رو درست نصب کردید؟ خط سانترال نیست ؟ صفر بند روی خط ندارید ؟ دوشاخه ضد برق چطور؟

آره اسپیلتر رو درست نصب کردم...................بقیه رو هم متوجه نشدم چی میگی.

danial_crazy
31-01-2013, 12:49
سلام.من مودم وایرلس دارم.ولی فقط یه لپتاپ بهش میتونم وصل کنم.برای هر دو لپتاپ کانکشن PPPoA میسازم. یه دونه از لپتاپا کانکت میشه و اون یکی دیگه نمیشه. راه حل داره؟

arashsard
31-01-2013, 13:27
سلام من یه مشکل بزرگ دارم دوستان... لطفا کمکم کنید... من اینترنت از پیشگامان گرفتم ولی نمیتونم بزارم روو حالا pppoe .... دی ان اس سرور هم نزاشتم... شرکت قبلی که داشتم راحت میتونستم بزارم اما این شرکت نمیشه... vci و vpi هم 0 و 35 از شرکت پرسیدم...من تنظیم های مودم رو میزارم اگه جایی اشکال داره لطفا کمک کنی... dns server هم خالی میزارم...

اما چراغ اینترنت سبز نمیشه و قرمز میمونه....

saeediranzad
31-01-2013, 13:51
شما برو تو قسمت Diagnostic یه تست بگیرید.

arashsard
31-01-2013, 13:58
شما برو تو قسمت Diagnostic یه تست بگیرید.

خدمت شما ...

mjzaret
31-01-2013, 14:37
سلام دوستان. من مودم وایرلس دارم و از طریق لبتاب از اینترنت استفاده میکنم. بطوری یک کانکشن هست که باید حتما کانکت رو بزنم تا به اینترنت وصل شه. حالا من میخوام با گوشی وصل شم به مودم وایرلس.میشناسه مودمو وصل هم میشه بش ولی اینترنت نداره به خاطر اینکه اونجا نمیشه همچین کانکشنی ساخت.حالا میشه کاری کرد که دیگه مستقیم بدون اینکه چیزیو کانکت کنی وصل شی به اینترنت؟

مدل و نوع مودمتون چيه؟

براي اين كار شما بايستي مودمتون رو به صورت PPPOE كانكت كنيد.

mjzaret
31-01-2013, 14:41
سلام.من مودم وایرلس دارم.ولی فقط یه لپتاپ بهش میتونم وصل کنم.برای هر دو لپتاپ کانکشن PPPoA میسازم. یه دونه از لپتاپا کانکت میشه و اون یکی دیگه نمیشه. راه حل داره؟

مودمتون رو به صورت PPPOE تنظيم كنيد.

مشكلتون به اين طريق حل خواهد شد.

mjzaret
31-01-2013, 14:46
سلام من یه مشکل بزرگ دارم دوستان... لطفا کمکم کنید... من اینترنت از پیشگامان گرفتم ولی نمیتونم بزارم روو حالا pppoe .... دی ان اس سرور هم نزاشتم... شرکت قبلی که داشتم راحت میتونستم بزارم اما این شرکت نمیشه... vci و vpi هم 0 و 35 از شرکت پرسیدم...من تنظیم های مودم رو میزارم اگه جایی اشکال داره لطفا کمک کنی... dns server هم خالی میزارم...

اما چراغ اینترنت سبز نمیشه و قرمز میمونه....

با توجه به موارد گذاشته شده از سمت شما تنها ايراد مي‌تونه نام كاربري و كلمه عبور باشه.

براي تست كردن اين قضيه به جاي اينكه مودم رو در حال PPPOE تنظيم كنيد اون رو به صورت Bridge تنظيم كنيد و روي سيستمتون كانكشن بسازيد.

ببينيد وضعيت در اين حالت به چه صورت هست.

arashsard
31-01-2013, 14:49
با توجه به موارد گذاشته شده از سمت شما تنها ايراد مي‌تونه نام كاربري و كلمه عبور باشه.

براي تست كردن اين قضيه به جاي اينكه مودم رو در حال PPPOE تنظيم كنيد اون رو به صورت Bridge تنظيم كنيد و روي سيستمتون كانكشن بسازيد.

ببينيد وضعيت در اين حالت به چه صورت هست.

من یه ماه دارم از روی کانکشن استفاده میکنم و مشکلی نداشتم... اما الان میخوام بزارم روو pppoe ولی با مشکل رو به رو شدم...

Hatek
31-01-2013, 22:46
سلام دوستان یه سوال دارم لطفا سریع جواب بدینرفیقم یه مودم گرفته دی لینک 2520 اما فرمش کوچولو و ایستادسروش نوشته ای دی اس ال 2 +یک پورت اترنتو یو اس بی روترعکس پشتش هم کامپیوترو وصل کرده به این دستگاه بعد اینو وصل کرده به مودمالان این دستگاه خودش مودمه؟ باهاش میشه رفت اینترنت یا بگم پسش بده؟توروخدا کامل توضیح بدین باگوشی سخته دوباره پست بدم

danial_crazy
01-02-2013, 03:09
مودمتون رو به صورت PPPOE تنظيم كنيد.

مشكلتون به اين طريق حل خواهد شد.

مشکل اینجاس که روی همین حالت هست. یه اسکرین شات میزارم از تنظیمات

Abolfazl-Star
01-02-2013, 12:05

چرا VCI رو 59 گذاشتی؟ معمولا رو 35 میزارن

و بعدش Default Route روی No بزارید و Save کنید:n12:

omid-p30
01-02-2013, 14:31
سلام به دوستان.

آقا موردم من از دیشب فقط چراغ power اون روشن هست و بقیه هیچکدوم روشن نمیشند.

مدل d-link هست، از اون قدیمی ها.

یعنی خراب شده ؟ خودم کاری میتون بکنم یا باید بره تعمیر ؟

تعمیرش به صرفه هست یا خیر ؟

اگر بنا بر خرید مودم جدید شد مودم وایرلس چی بگیرم ؟ این مدل ایرانی تک فام خوبه ؟ قیمتش هم خیلی اررزون تره نسبت به خارجی ها.

ممنون.

mjzaret
01-02-2013, 14:52

همونطوري كه دوستمون ابوالفضل گفتند به احتمال زياد مشكل از VPI و VCI هست.

اين مورد رو از شركت ارائه دهنده سرويس سوال كنيد.

در ضمن Default Route بايستي روي Yes باشه.

اين گزينه بيان ميكنه كه اينترنتت از همين مسير هست.

براي اطمينان بيشتر گزينه Bridge Interface رو روي گزينه Activated بزاريد.

روي سيستم يه كانكشن بسازيد و ببينيد چه اخطاري دريافت مي‌كنيد.

mjzaret
01-02-2013, 14:54
سلام به دوستان.

آقا موردم من از دیشب فقط چراغ power اون روشن هست و بقیه هیچکدوم روشن نمیشند.

مدل d-link هست، از اون قدیمی ها.

یعنی خراب شده ؟ خودم کاری میتون بکنم یا باید بره تعمیر ؟

تعمیرش به صرفه هست یا خیر ؟

اگر بنا بر خرید مودم جدید شد مودم وایرلس چی بگیرم ؟ این مدل ایرانی تک فام خوبه ؟ قیمتش هم خیلی اررزون تره نسبت به خارجی ها.

ممنون.

مودمتون دچار مشكل شده.

با توجه به قيمتهاي الان پيشنهادم تعمير اون هست.

Abolfazl-Star
01-02-2013, 16:50
همونطوري كه دوستمون ابوالفضل گفتند به احتمال زياد مشكل از VPI و VCI هست.

اين مورد رو از شركت ارائه دهنده سرويس سوال كنيد.

در ضمن Default Route بايستي روي Yes باشه.

اين گزينه بيان ميكنه كه اينترنتت از همين مسير هست.

براي اطمينان بيشتر گزينه Bridge Interface رو روي گزينه Activated بزاريد.

روي سيستم يه كانكشن بسازيد و ببينيد چه اخطاري دريافت مي‌كنيد.

ولی دیفالت روت من روی NO تنظیم شده و همیشه با چند وسیله آنلاینم بدون مشکل :n16:

danial_crazy
01-02-2013, 17:13
چرا VCI رو 59 گذاشتی؟ معمولا رو 35 میزارن

و بعدش Default Route روی No بزارید و Save کنید:n12:

میزارم رو 35 این ارور رو میده

هرچی میزنم save نمیشه و برمیگرده مث اول.به شرکت مربوط نمیشه؟ اعصابمو داره خورد میکنه.

مودم رو خود شرکت کانفیگ کرد.

پارس آنلاین
اینم خود شرکت تو سایتش زده : توجه داشته باشید که در تنظیمات مودم مقدار VCI برای کاربران تهران 35 و برای کاربران شهرستان 59 می باشد.

منم شهرستانم

Abolfazl-Star
01-02-2013, 18:29

هرچی میزنم save نمیشه و برمیگرده مث اول.به شرکت مربوط نمیشه؟ اعصابمو داره خورد میکنه.

پارس آنلاین
اینم خود شرکت تو سایتش زده : توجه داشته باشید که در تنظیمات مودم مقدار VCI برای کاربران تهران 35 و برای کاربران شهرستان 59 می باشد.

منم شهرستانم

​یه بار دیفالت روت رو تست کردی یا نه که بذاریش روی NO ?

رعد
01-02-2013, 19:10
سلام مودم dlink 200 تك يو اس پي دارم كه سه روزي هست چشمك زن شده و خطاي there was no dial tone ميده اشكال از چيه ؟ سيمها رو هم چك كردم و تلفن بوق داره

رعد
01-02-2013, 19:46
راستي يك مودم مناسب و ارزون كه در ويندوز 7 هم اجرا بشه چيه؟

میلاد صبح خیز
01-02-2013, 20:07
همه مودم ها تو Win 7 کار می‌کنن

danial_crazy
02-02-2013, 01:22
​یه بار دیفالت روت رو تست کردی یا نه که بذاریش روی NO ?

اره رو no گذاشتم . مودمو خاموش روشن کردم و دوباره کانکت شدم ولی بازم بدون اینترنت. یعنی چی چرا اینجوریه!!
راستی این چراغ ایینترنت مودم همیشه خاموشه

sinsinjan
02-02-2013, 14:38
سلام من مودم Zyxel p650 HW دارم ADSL مخابرات گرفتم جدیدن. ولی چراغ internet قرمزه هر کاری میکنم. اول تو تنظیمات مودم PPPoE انتخاب کردم چراغ قرمز بود به اینترنت وصل نمیشد. بعد تو تنظیمات مودم bridge انتخاب کردم تو ویندوز یه کانکشن PPPoE ساختم این دفعه چراغ اینترنت مودم خاموش شد اینترنت نداشتم. چی کار باید بکنم؟

Abolfazl-Star
02-02-2013, 15:06
اره رو no گذاشتم . مودمو خاموش روشن کردم و دوباره کانکت شدم ولی بازم بدون اینترنت. یعنی چی چرا اینجوریه!!
راستی این چراغ ایینترنت مودم همیشه خاموشه

​زنگ بزن به نمایندگی بگو شاید یوزر و پسورد رو داری اشتباه وارد میکنی

Alijo0on
02-02-2013, 15:28
سلام مودم dlink 200 تك يو اس پي دارم كه سه روزي هست چشمك زن شده و خطاي there was no dial tone ميده اشكال از چيه ؟ سيمها رو هم چك كردم و تلفن بوق داره

دوست عزیز من یه دونه از همین مدل دارم
شما داری تو ویندوز 7 استفاده میکنی اززش ؟
میتونی درایورهاشوو برام آپلود کنی ؟ آخه من مشکل دارم تو نصبش واسه ویندوز 7 !:n27:

danial_crazy
02-02-2013, 15:32
​زنگ بزن به نمایندگی بگو شاید یوزر و پسورد رو داری اشتباه وارد میکنی

اگه یوزر پس اشتبا باشه که با کانکشن وصل نمیشه! الان با کانکشن pppoe با یوزر پس شرکت کانکت میشم و اینترنت وصله.

Hatek
02-02-2013, 21:33
دوستان روی مودم من وقتی صفحه ای چیزی باز نمیکنم چراغ شبکه ثابت روشنه ولی تا میرم تو سایتی چیزی یا چیزی دانلود میکنم چشمک زن میشه و نظم خاصی هم نداره یه دقیقه سریع یه دقیقه اروم
این اتفاق برای چراغ وایرلس و lan هم میافته
کلا چشمک زن ینی چی ثابت ینی چی؟

Alijo0on
03-02-2013, 00:29
دوستان روی مودم من وقتی صفحه ای چیزی باز نمیکنم چراغ شبکه ثابت روشنه ولی تا میرم تو سایتی چیزی یا چیزی دانلود میکنم چشمک زن میشه و نظم خاصی هم نداره یه دقیقه سریع یه دقیقه اروم

احتمالا چراغ activity منظورته که ماله وقتیه که داده ارسال و دریافت میشه از طریق اینترنت به واسط مودم شما ..:n06:

رعد
03-02-2013, 16:31
با سلام الان ارزونترین مودم چیه ؟ با گارانتی ؟
راستی من مودم 2520u گرفتم و مشکلی که هست قبلا بصورت کانکشنی به اینترنت وصل میشدم ( مثل دیال آپ بود ) اما الان خودش خود به خود به اینترنت وصل میشه راه حل پیشنهادی هست که بشه مثل سابق به اینترنت وصل بشم ؟

sinsinjan
04-02-2013, 16:21
راستی من مودم 2520u گرفتم و مشکلی که هست قبلا بصورت کانکشنی به اینترنت وصل میشدم ( مثل دیال آپ بود ) اما الان خودش خود به خود به اینترنت وصل میشه راه حل پیشنهادی هست که بشه مثل سابق به اینترنت وصل بشم ؟
الان تو تنظیمات مودمت مود routing انتخاب شده اونو به bridge تغییر بده. یه کانکشن هم تو ویندوز از نوع broadband و PPPoE بساز با اون وصل شو.

omid-p30
04-02-2013, 19:01
سلام

من یه وایرلس دی لینک خریدم.

میشه بگید چجوری میشه وایرلسش رو فعال کنم ؟ با کابل تونستم وصلش کنم ولی با وایرلس هنوز نه.

ممنون.

armansds
04-02-2013, 21:48
سلام دوستان من مودم d-link دارم دیروز هم از اسیاتک 1 مگ نامحدود گرفتم.چطوری میتونم از هزینه نصب فرار کنم.ایا کسی بلده تنظیماتشو بگه من انجام بدم تا پول نصب رو ندم.:n03:

mjzaret
04-02-2013, 23:29
سلام دوستان من مودم d-link دارم دیروز هم از اسیاتک 1 مگ نامحدود گرفتم.چطوری میتونم از هزینه نصب فرار کنم.ایا کسی بلده تنظیماتشو بگه من انجام بدم تا پول نصب رو ندم.:n03:

نصب و راه اندازی مودم زیاد سخت نیست. کافیه از دفترچه راهنمای خود مودم استفاده کنید.

نوع و مدل مودمتون رو بیان کنید.

شاد باشید:40:

mjzaret
04-02-2013, 23:31
سلام

من یه وایرلس دی لینک خریدم.

میشه بگید چجوری میشه وایرلسش رو فعال کنم ؟ با کابل تونستم وصلش کنم ولی با وایرلس هنوز نه.

ممنون.

مدل و نوع مودم رو بیان کنید.

در صورتی که از ویزارد مودم برای تنظیم کردنش استفاده کرده باشی قسمت وایرلس هم برات نشون داده میشه و در اونجا بایستی تنظیمات رو به درستی انجام بدی.

mjzaret
04-02-2013, 23:33

رنج قیمت اکثر مودمها یکی.

مودمهای معمولی بین 60 تا 65 تومن و مودمهای وایرلس هم از 90 تا 130 تومن برای کار شما هست.

مودمتون هم در حالت PPPOE کانفیگ شده. مودمتون رو به حالت Bridge دربیارید و اونوقت در سیستمتون از کانکشن برای ارتباط استفاده کنید.

mjzaret
04-02-2013, 23:36

وقتی شما از اینترنت استفاده ای نمی کنید چراغها ثابت هستند.

زمانی که چراغها سریع چشمک می زنند یعنی داره اطلاعات رد و بدل میشه.

mjzaret
04-02-2013, 23:41
سلام من مودم Zyxel p650 HW دارم ADSL مخابرات گرفتم جدیدن. ولی چراغ internet قرمزه هر کاری میکنم. اول تو تنظیمات مودم PPPoE انتخاب کردم چراغ قرمز بود به اینترنت وصل نمیشد. بعد تو تنظیمات مودم bridge انتخاب کردم تو ویندوز یه کانکشن PPPoE ساختم این دفعه چراغ اینترنت مودم خاموش شد اینترنت نداشتم. چی کار باید بکنم؟

شما زمانی که مودم رو به صورت Bridge تنظیم کردید آیا تونستید با کانشکن ارتباط برقرار کنید؟

آیا اخطاری دریافت کردید یا اینکه کانکت شدید و اینترنت نداشتید؟

mjzaret
04-02-2013, 23:42
میتونی درایورهاشوو برام آپلود کنی ؟ آخه من مشکل دارم تو نصبش واسه ویندوز 7 !:n27:

فکر کنم با همون درایور XP هم بتونی نصبش کنی.

ولی با این حال می تونی از لینک زیر دانلود کنید.

صفحه دانلود درایور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دانلود درایور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

omid-p30
04-02-2013, 23:52
مدل و نوع مودم رو بیان کنید.

در صورتی که از ویزارد مودم برای تنظیم کردنش استفاده کرده باشی قسمت وایرلس هم برات نشون داده میشه و در اونجا بایستی تنظیمات رو به درستی انجام بدی.

درسته، یک کم ور رفتم درست شد. فقط دو تا سوال:

1. هیچ راهی نداره که در این حالت بتونیم یک کانکشن برای ارتباط wan بسازیم ؟ من نمیخوام دایما سیستمم به نت وصل باشه.

2. استفاده از حالت وایرلس فشار خاصی رو روی مودم وارد میکنه ؟ یعنی تا وقتی که ضرورتی پیدا نکرده بهتره از کابل و ارتباط wan استفاده بشه و یا این که فرقی نداره ؟

mjzaret
05-02-2013, 00:04
درسته، یک کم ور رفتم درست شد. فقط دو تا سوال:

1. هیچ راهی نداره که در این حالت بتونیم یک کانکشن برای ارتباط wan بسازیم ؟ من نمیخوام دایما سیستمم به نت وصل باشه.

2. استفاده از حالت وایرلس فشار خاصی رو روی مودم وارد میکنه ؟ یعنی تا وقتی که ضرورتی پیدا نکرده بهتره از کابل و ارتباط wan استفاده بشه و یا این که فرقی نداره ؟

در مورد سوال اول زیاد متوجه نشدم شما چی می خواهید؟!

تنها راه استفاده از حالت Bridge برای ارتباط هست.

یا اینکه مودمتون رو طوری تنظیم کنید که موقع درخواست به اینترنت وصل بشه.

در استفاده از وایرلس فشار زیادی روی مودم وجود نداره و مودم به راحتی بایستی به کارش ادامه بده.

omid-p30
05-02-2013, 00:16
در مورد سوال اول زیاد متوجه نشدم شما چی می خواهید؟!

تنها راه استفاده از حالت Bridge برای ارتباط هست.

یا اینکه مودمتون رو طوری تنظیم کنید که موقع درخواست به اینترنت وصل بشه.

در استفاده از وایرلس فشار زیادی روی مودم وجود نداره و مودم به راحتی بایستی به کارش ادامه بده.

خب ببینید یه حالت bridge هست که مثل همیشه باهاش کانکشن میساختم و همیشه با اون قطع و وصل میشدم.

اما وقتی این مودم وایرلس رو گرفتم، تا اونجا که میدونم فقط با حالت ppoe باید تنظیم کرد مودم رو تا بشه از وایرلس استفاده کرد. و در این حالت وقتی هم که با کابل وصل میشیم به سیستم، بلافاصله ارتباط برقرار میشه.

میخواستم بپرسم راهی هست که ارتباط مستقیما برقرار نشه و همونطور که گفتید مثلا درخواستی چیزی بخواد یا نه ؟

رعد
05-02-2013, 15:43

سلام من از طریق اینترنت درایورهاشو خود ویندوز 7 نصب کرد.

رعد
05-02-2013, 15:48
رنج قیمت اکثر مودمها یکی.

مودمتون هم در حالت PPPOE کانفیگ شده. مودمتون رو به حالت Bridge دربیارید و اونوقت در سیستمتون از کانکشن برای ارتباط استفاده کنید.

با سلام میشه طریقه تغییر حالت به bridge رو بگین؟
الان هم ویندوز میاد بالا adsl وصل میشه که رو اعصابم راه میره .....

alenkita
05-02-2013, 20:38
با سلام
من میخواستم پسورد وایرلس مودمم رو عوض کنم ولی وقتی که عوضش کردم دیگه نتونستم به وایرلس مودمم وصل بشم و پیغام زیر رو میده.
در ضمن با کابل لن وصل میشه

smohsen
06-02-2013, 09:32
دوستان نحوه صحیح کانفیگ مودم در حالت pppoe چیه؟
الان مودم رو این حالت ست شده اما بازم وصل نمیشه و مجبور میشم دوباره با کانکشن وصلش کنم

smohsen
06-02-2013, 09:40

پارس آنلاین

منم شهرستانم

اون duplicate به خاطر اینه که چندتا حالت دیگه هست تو تنظیمات یعنی تو صفحه قبل از این صفحه که عکس گرفتی حالتهای دیگه ای هم هست
یکیشون که vciروی 35 هستش رو ویرایش بزن و یوزر پسورد بهش بده

mohamad255
06-02-2013, 23:21
دوستان نحوه صحیح کانفیگ مودم در حالت pppoe چیه؟
الان مودم رو این حالت ست شده اما بازم وصل نمیشه و مجبور میشم دوباره با کانکشن وصلش کنم
جایی که یوزر و پسوردو وارد کردین این باید خالی باشه PPPoE Service Name
اگه درست شد لطفا اطلاع بدین. متشکرم

rafael72
07-02-2013, 15:30
سلام من امروز مودم میکرونت گرفتم
میخوام فایروالشو خاموش کنم ولی نمی دونم چجوری کسی میدونه؟
ممنون

farshid_civil
08-02-2013, 12:09
سلام
مودمم tp link8951 وایرلسه، مدتیه چراغ وایرلسش روشن نمیشه باید چن بار خاموش روشن کنم تا روشن شه
به همین راحتیم کانکت نمیشه به نت یعنی چندین و چند بار خودش ریستارت میشه (دقیا موقعی که powerش از پشت میزنیم و کل چراغاش روشن میشه) تا شاید کانکت شه!
مشکلش چیه؟
ممنون

r0ot$harp
08-02-2013, 12:36
سلام دوستان عزیز

من مودم 2730u دارم. هر روز روزی یکی دوبار قطع می شه. باید مودم رو ریست کنم. از صبانت استفاده می کنم. چی کار کنم؟

باتشکر

connect2
08-02-2013, 22:53
سلام من اینترنت 512 مخابرات و ویندوز 7 دارم . چند وقته وقتی توی صفحات وب دارم میچرخم یه دفعه تو هیچ سایتی نمیره ولی چراغ مودمم روشنه و سند رسیو میکنه و بعد از چند دقیقه دوباره تو سایت ها میره و باز هم قطع میشه در حالیکه تو این زمان با وای فای موبایلم میتونم در زمان قطعی هم تو سایت ها برم ! انتی ویروس رو هم off کردم ولی نمیشه . میشه بگید باید چکار کنم هر کاری می کنم درست نمیشه . من بای وای فای موبایلم هیچ وقت قطعی ندارم ولی با کامپیوترم همش قطع و وصل میشه !مودم رو هم ریست کردم ولی درست نشد

connect2
09-02-2013, 21:11
مرسی که جوابمو دادید !!!!!!!!

payam178
09-02-2013, 21:25
سلام
کابل lan شما مشکلی ندارد؟

connect2
09-02-2013, 22:22
نه دوست عزیز سالمه موندم چشه

farshid_civil
09-02-2013, 22:44
سلام من اینترنت 512 مخابرات و ویندوز 7 دارم . چند وقته وقتی توی صفحات وب دارم میچرخم یه دفعه تو هیچ سایتی نمیره ولی چراغ مودمم روشنه و سند رسیو میکنه و بعد از چند دقیقه دوباره تو سایت ها میره و باز هم قطع میشه در حالیکه تو این زمان با وای فای موبایلم میتونم در زمان قطعی هم تو سایت ها برم ! انتی ویروس رو هم off کردم ولی نمیشه . میشه بگید باید چکار کنم هر کاری می کنم درست نمیشه . من بای وای فای موبایلم هیچ وقت قطعی ندارم ولی با کامپیوترم همش قطع و وصل میشه !مودم رو هم ریست کردم ولی درست نشد
چن تا گوشی تلفن تو خونه تون هست؟ به همشون نویزگیر وصله؟حتی اگه دوشاخه خالی هم به پریز تلفن وصل باشه نویز میندازه، ممکنه از نویز باشه

connect2
10-02-2013, 22:52
یکی وصله . اخه اگه نویز هم باشه وای فای هم نباید درست کار کنه

farshid_civil
11-02-2013, 13:10
یکی وصله . اخه اگه نویز هم باشه وای فای هم نباید درست کار کنه
شاید مشکل از مرورگرتون باشه، من با فایرفاکس همین مشکلو داشتم
مرورگرتونو عوض کنین ببینین مشکلتون حل میشه

parvaz12369
11-02-2013, 14:19
سلام :مودم روشTP -link ابدیت کردن راهنماهی کنید

myzen83
12-02-2013, 17:08
درود:
8ساله که مودمASUS AM602 combo دارم. پورت لن مودم به ----- وصله و پورت usb مودم به کامپیوتر وصله. الان چند وقته هر چند روز درمیون دچار یه مشکل عحیب میشم همش Local Area Connection قطع و وصل میشه یعنی plug و unplugged میشه. چند بار مودمو ریست میکنم ساعتها روش وقت میذارم با کابل لن و usb ور میرم و... تا درست بشه و هر بار هم اتفاقی درست میشه(یک روند مشخصی برای درست کردنش پیدا نکردم) دیگه واقعا روااانیم کرده، کلافه شدم!
از سالم بودن کابلها مطمئنم. لطفا راهنماییم کنید دقیق چیکار کنم تا دیگه دچار این مشکل نشم.
سپاسگزارم.

myzen83
12-02-2013, 22:31
اگه امکان داره لینک آخرین ورژن فریمور asus am602 combo بذارید. متشکرم

farshid_civil
12-02-2013, 22:42
سلام
وقتی وایرلس تاپمو روشن میکنه نمیتونم باهاش کانکت شم و باعث میشه مودمم دیسکانکت بشه (به جورایی انگار با روشن شدنش نویز میندازه!) مشکل از چیه

Boushvek
12-02-2013, 23:17
سلام. چند روز پیش سرویسم رو اشتباهی جمع اوری کرده بودن که امروز مجدد فعالش کردم و یوزر و پس جدید رو از مخابرات گرفتم چند ساعت بعد چراغ ای دی اس ال مودم هم روشن شد و ثابت موند. بعد این که یوزر و پس رو تو تنظیمات مودم وارد کردم هیچ اثری از تبادل دیتا دیده نمیشه ولی همچنان چراغ ای دی اس ال به حالت ثابت روشن مونده. و فکر هم میکنم کانفیگش رو درست انجام دادم. دو تا پرینت اسکرین از از کانفیگ مودم هم گرفتم که اینجا میزارم تا دوستان قضاوت و منو راهنمائی کنن. مدل مودم هم tp-link 8961 هست. با پشتیبانی هم تماس گرفتم گفتن که یوزر و پس مشکلی نداره. شاید هم چون همین امروز سرویسم رو مجدد فعال کردم باید بیشتر صبر کنم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

myzen83
13-02-2013, 15:36
درود:
لطفا لینک آخرین ورژن فریمور asus am602 combo بذارین. متشکرم

mjzaret
13-02-2013, 20:08
سلام. چند روز پیش سرویسم رو اشتباهی جمع اوری کرده بودن که امروز مجدد فعالش کردم و یوزر و پس جدید رو از مخابرات گرفتم چند ساعت بعد چراغ ای دی اس ال مودم هم روشن شد و ثابت موند. بعد این که یوزر و پس رو تو تنظیمات مودم وارد کردم هیچ اثری از تبادل دیتا دیده نمیشه ولی همچنان چراغ ای دی اس ال به حالت ثابت روشن مونده. و فکر هم میکنم کانفیگش رو درست انجام دادم. دو تا پرینت اسکرین از از کانفیگ مودم هم گرفتم که اینجا میزارم تا دوستان قضاوت و منو راهنمائی کنن. مدل مودم هم tp-link 8961 هست. با پشتیبانی هم تماس گرفتم گفتن که یوزر و پس مشکلی نداره. شاید هم چون همین امروز سرویسم رو مجدد فعال کردم باید بیشتر صبر کنم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در تصویر سمت راست شما گزینه Bridged Interface رو روی Activated بگذارید.

از درست بودن VPI و VCI مطمئن شوید.

اگر از این موضوع مطمئن هستید یک کانکشن در سیستم ساخته و با نام کاربری و کلمه عبوری که در اختیارتان هست اتصال برقرار کنید.

اخطاری رو که دریافت کردید در اینجا قرار بدید تا بتونیم بیشتر راهنمایی کنیم.

mjzaret
13-02-2013, 20:10
سلام
وقتی وایرلس تاپمو روشن میکنه نمیتونم باهاش کانکت شم و باعث میشه مودمم دیسکانکت بشه (به جورایی انگار با روشن شدنش نویز میندازه!) مشکل از چیه

میشه کمی بیشتر توضیح بدید و مشکلتون رو با جزئیات بیشتری بیان کنید؟!

تا حالا ندیدم که روشن موندن لپتاپ روی مودم تأثیری داشته باشه و نویز بندازه.

شما یه بار پروفایلهای ایجاد شده در وایرلس لپتاپ رو حذف کنید.

دوباره اتصال برقرار کنید.

mjzaret
13-02-2013, 20:17
درود:
8ساله که مودمASUS AM602 combo دارم. پورت لن مودم به ----- وصله و پورت usb مودم به کامپیوتر وصله. الان چند وقته هر چند روز درمیون دچار یه مشکل عحیب میشم همش Local Area Connection قطع و وصل میشه یعنی plug و unplugged میشه. چند بار مودمو ریست میکنم ساعتها روش وقت میذارم با کابل لن و usb ور میرم و... تا درست بشه و هر بار هم اتفاقی درست میشه(یک روند مشخصی برای درست کردنش پیدا نکردم) دیگه واقعا روااانیم کرده، کلافه شدم!
از سالم بودن کابلها مطمئنم. لطفا راهنماییم کنید دقیق چیکار کنم تا دیگه دچار این مشکل نشم.
سپاسگزارم.

از سالم بودن مودم مطمئن هستید؟

آیا از طریق Lan مودم رو به سیستم کامپیوترتون وصل نمودید؟

در این شرایط مودم به چه صورت عمل می کند؟

myzen83
13-02-2013, 20:40
از سالم بودن مودم مطمئن هستید؟

آیا از طریق Lan مودم رو به سیستم کامپیوترتون وصل نمودید؟

در این شرایط مودم به چه صورت عمل می کند؟
مرسی که جواب دادین دوست گرامی.:40: بله با کابل لن وصل کردم، بارها هم با لن امتحان کردم هم با usb. چراغ لن همش خاموش و روشن میشه ده بار مودمو از پشت ریست میکنم چند ساعت باش ور میرم بعد یهو درست میشه!!!!
میشه آخرین ورژن فریمور مودم را واسم بذارین؟

farshid_civil
14-02-2013, 11:07
میشه کمی بیشتر توضیح بدید و مشکلتون رو با جزئیات بیشتری بیان کنید؟!

تا حالا ندیدم که روشن موندن لپتاپ روی مودم تأثیری داشته باشه و نویز بندازه.

شما یه بار پروفایلهای ایجاد شده در وایرلس لپتاپ رو حذف کنید.

دوباره اتصال برقرار کنید.

مودمم TPLINK8951 هست، دو تاسیستم ازش استفاده میکنن وقتی وایرلس لپتاپو روشن میکنم انگار امواجش یه نویزی میندازه که باعث میشه مودمم خاموش روشن بشه (مثه اینکه شما دکه پاورشو فشار داده باشین) و تا وقتی که وایرلس لپتاپ روشنه همینجوریه و به نت وصل نمیشه، با موبایلم همینجوریه

M0hsen3D
14-02-2013, 11:27
سلام
دوستان وقتی از طبقه پایین خونمون کسی تلفن برمیداره لینک مودم میپره! مشکل چیه؟

mohamad255
14-02-2013, 12:01
سلام
دوستان وقتی از طبقه پایین خونمون کسی تلفن برمیداره لینک مودم میپره! مشکل چیه؟
شما از اسپلیتر استفاده می کنین؟ اگه اسپلیتر نداشته باشین یا درست نصب نکرده باشین همچین مشکلاتی میتونه به وجود بیاد(اگه داشته باشین ولی درست نصب نشده باشه با اینکه اصلا نداشته باشین یکیه!)

mohamad255
14-02-2013, 12:09

اشتباه نکنم تو بیشتر شرکت ها vpi رو باید 0 و vci رو 35 قرار بدین(مثلا من که نوین نت دارم ایجوریه)

M0hsen3D
14-02-2013, 12:14
از اسپلیتر استفاده میکنم اما طبقه بالا از تلفن استفاده نمیشه و فقط یه خروجی MODEM از اسپلیتر به مودم هست.

mohamad255
14-02-2013, 17:00
از اسپلیتر استفاده میکنم اما طبقه بالا از تلفن استفاده نمیشه و فقط یه خروجی MODEM از اسپلیتر به مودم هست.
ببینید روش استفاده از اسپلیتر به این صورته که شما باید پشت هر وسیله ای(مثل گوشی تلفن و ...-------- به جز مودم) که میخواین وصل کنین به خط تلفن باید یه اسپلیتر بذارین و تقریبا همه مودم های موجود نیازی ندارن که پشتشون اسپلیتر باشه(من خودم تا به حال مودمی رو ندیدم که نیاز باشه با اسپلیتر به خط وصل بشه.) دقت کنین رو هر اسپلیتر جای 3 تا سوکت هست که به یکیش خط تلفن رو وصل کنین(جلوش نوشته Line) یکیشو باید به گوشی تلفن وصل کنین(نوشته phone) و سومی که نوشته DSL یا MODEM رو اگه مودم نزدیک تلفنه و سیمش میرسه به مودم وصل کنین(واسه شما که نمیرسه-طبقه بالا) که البته اجباری نیست مودمو حتما به این وصل کنین----میتونین مودمو مستقیم به خط وصل کنین.*****اگه گوشی تلفن رو به سوکت DSL یا MODEM وصل کنین(اشتباهی) عملا اسپلیتر براتون هیچ فایده ای نداره انگار اصلا وجود نداره)
اون جوری که از حرفاتون فهمیدم شما یه دونه اسپلیتر گذاشتین پشت مودم و گوشی تلفن رو مستقیم(بدون استفاده از اسپلیتر) وصل کردین به خط تلفن که این کار کاملا غلطه و علت چشمک زن شدن چراغ هم دقیقا همینه اگه یکم بیشتر اطلاعات داشته باشین میبینین که snr به شدت پایینه و موقع زنگ خوردن تلفن snr اونقدر میاد پایین که ارتباط قطع میشه. موفق باشید-سوالی بود در خدمتم
به اینم یه نگاهی بندازین

M0hsen3D
14-02-2013, 20:08
اره اشکال کار من این بود که مودم رو به اسپلیتر وصل میکردم در صورتی که باید وسیله ای جز مودم مثل تلفن طبقه پایین خونه رو به اسپلیتر وصل میکردم. با این جابه جایی اسپلیتر فوق العاده SNR وضعیتش خوب شده (33) همچنین Attenuation (20.0).

ممنون :n01:

Boushvek
16-02-2013, 01:50
سلام دوستان لطفا راهنمائی کنید که مقادیر Data Rate با توجه به اینکه سرویس 512 از مخابرات دارم مناسب هستن یا نه؟ و اینکه برای حلش باید به پشتیبانی زنگ بزنم و افتابه رو بگیرم روشون یا واسه همه همینه یا اینکه اصلن دیتا ریت ربطی به سرعت اینترنت داره یا نه؟ احساس میکنم خیلی پائینه و در عمل هم همینطور هست طوری که سرعت دانلودم به زور به 25 میرسه! قبلا 256 داشتم خیلی وضعیت بهتر از این بود ولی یادم نیست مقادیر دیتا ریت اون سرویس چقدر بود.

Boushvek
16-02-2013, 01:57
اشتباه نکنم تو بیشتر شرکت ها vpi رو باید 0 و vci رو 35 قرار بدین(مثلا من که نوین نت دارم ایجوریه)

نه دوست عزیز. مقادیر برای مرکز مخابراتی منطقه ما همونی هست که نوشتم. مشکل هم همونطور که گفتم بعد 2 روز اتومات حل شد.

soroori2
17-02-2013, 05:37
سلام دوستان

اینترنت من adsl شاتل هست نمی دونم چه برنامهای رو نصب کردم که اینترنت من از طریق کابل شبکه وصل می شد دیگه وصل نمیشه بلکه از طریق کابل usb وصل میشه مشکل از کجاست ؟این مشکل در موقع حذف بعضی از برنامه ها پیش اومده .

ahriman323
18-02-2013, 01:38
سلام دوستان

اینترنت من adsl شاتل هست نمی دونم چه برنامهای رو نصب کردم که اینترنت من از طریق کابل شبکه وصل می شد دیگه وصل نمیشه بلکه از طریق کابل usb وصل میشه مشکل از کجاست ؟این مشکل در موقع حذف بعضی از برنامه ها پیش اومده .
اول چک کنید کارت شبکه enable باشه و بعد تنظیمات dns و ای پی را چک کنید دیفالت باشه

Ghaioom
18-02-2013, 07:25
سلام

یه مشکلی هست. نمیدونم از اینوره یا اونور! دی

وقتی داری نت گردی میکنی نت قطع میشه و وصل نمیشه شاید یکم دیر وصل بشه ولی من یه کاری میکنم که اون زدن تلفن به دو شاخه تلفن هست که بوق میزنه بعد ور میدارم سیم مودم رو وصل میکنم به دو شاخه بعد چد ثانیه به نت وصل میشه!!
جریان چی میتونه باشه؟! در ضمن سریع به سریع هم قطع میشه.
فکر کنم اینم عجیبه که فکر کنم هیلتر شکن رو اون موقع که وصل شد باز بزارم دیر قطع میشه!!! :n02::n09:

مودم هم tp-link

ahriman323
18-02-2013, 14:54
سلام

یه مشکلی هست. نمیدونم از اینوره یا اونور! دی

وقتی داری نت گردی میکنی نت قطع میشه و وصل نمیشه شاید یکم دیر وصل بشه ولی من یه کاری میکنم که اون زدن تلفن به دو شاخه تلفن هست که بوق میزنه بعد ور میدارم سیم مودم رو وصل میکنم به دو شاخه بعد چد ثانیه به نت وصل میشه!!
جریان چی میتونه باشه؟! در ضمن سریع به سریع هم قطع میشه.
فکر کنم اینم عجیبه که فکر کنم هیلتر شکن رو اون موقع که وصل شد باز بزارم دیر قطع میشه!!! :n02::n09:

مودم هم tp-link
سلام
من که درست متوجه نشدم چی گفتی
نویز خط را چک کن
اسپلیتر قبل از مودم و تمام تلفنهای روی خط بگذار

fzmaster
18-02-2013, 20:02
سلام
آیا شما مودم TD-W8968 مدل TP-LINK دارید ؟
من تو تنظیم کردن مودم مشکل دارم آیا شما میتونید کمک کنید؟
متشکرم

ahriman323
18-02-2013, 20:25
سلام
آیا شما مودم TD-W8968 مدل TP-LINK دارید ؟
من تو تنظیم کردن مودم مشکل دارم آیا شما میتونید کمک کنید؟
متشکرم
روندشون تقریبا یکی هست

nasib64
18-02-2013, 20:29
سلام
میشه کمک کنید لطفا
من یه مودم گرفتمTPLink_W8901g/
چند تا مشکل باهاش دارم
ماول اینکه :
با کابل کانکت می شه اما وایر لسش جوااب نمیده .کانفیگش انجام دادم .مودم رو می شناسه اما کانکت نمی شه
دوم اینکه انگاری سیستمم باpppoeاصن کانکت نمیشه
باید چیکار کنم جواب درستی ام بهم نمیدن:n13:
سیستمم asusونتمم از مخابرات .

ahriman323
19-02-2013, 21:53
سلام
میشه کمک کنید لطفا
من یه مودم گرفتمTPLink_W8901g/
چند تا مشکل باهاش دارم
ماول اینکه :
با کابل کانکت می شه اما وایر لسش جوااب نمیده .کانفیگش انجام دادم .مودم رو می شناسه اما کانکت نمی شه
دوم اینکه انگاری سیستمم باpppoeاصن کانکت نمیشه
باید چیکار کنم جواب درستی ام بهم نمیدن:n13:
سیستمم asusونتمم از مخابرات .
برای وایرلس باید مودم روی حالت PPPOE کانفیگ باشه تا جواب بده
از طریق اموزش زیر مودمتون را کانفیگ کنید در حالتPPPOE
اگر هم مشکلتون برطرف نشد بهتره به پشتیبانی مخابرات تماس بگیرید یا تو تاپیک adsl مخابرات هم میتونید مطرح کنید

mohammad.asghari
19-02-2013, 22:00
سلام
مودم من زایکسل هست و بدون کانکشن به نت وصل میشم اگه برم رمزم رو عوض کنم باید تو تنظیمات مودم هم برم و رمز رو عوض کنم؟

ahriman323
19-02-2013, 22:06
سلام
مودم من زایکسل هست و بدون کانکشن به نت وصل میشم اگه برم رمزم رو عوض کنم باید تو تنظیمات مودم هم برم و رمز رو عوض کنم؟
اره باید عوض کنید رمز عبور تو مودم ذخیره میشه در حالتPPPOE

mohammad.asghari
19-02-2013, 22:15
خوب میشه بگی از کدوم یک از گزینه ی های سمت راست رو انتخاب کنم تا رمز رو برم عوض کنم؟بعد برم رمز رو از تو سایت سرویس دهندم عوض کنم اینترنت قطع میشه یا باید خاموش بشه ؟؟مودم تا دیگه وصل نشه بعد یه سوال دیگه وقتی برم تو تنظیمات مودم رمز جدید رو وارد کنم دوباره خودش وصل میشه دیگه؟

ahriman323
20-02-2013, 00:12
خوب میشه بگی از کدوم یک از گزینه ی های سمت راست رو انتخاب کنم تا رمز رو برم عوض کنم؟بعد برم رمز رو از تو سایت سرویس دهندم عوض کنم اینترنت قطع میشه یا باید خاموش بشه ؟؟مودم تا دیگه وصل نشه بعد یه سوال دیگه وقتی برم تو تنظیمات مودم رمز جدید رو وارد کنم دوباره خودش وصل میشه دیگه؟
اول برو تو سایت سرویس دهنده رمز را عوض کن
بعد تنظیمات مودم
Network>>WAN
قسمتNAT هم Active Network Address Translation(NAT) باید تیک خورده باشه
قسمتWireless LAN هم بروWPA2-PSK بگذار و رمز برای وایرلس بگذار
اره اگه نشد خاموش روشن کن مودم را
اگه هم مشکلی داشتی میتونی زنگ بزنی به پشتیبانی سرویس دهنده وظیفشون هست راهنمایی کنن

Dim0
20-02-2013, 19:01
سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم کانفینگ مودم Asus-dsl-n12u یا امثال این مدل به چه نحوی هست.الان حدود 2 ساعت هست که دارم باهاش ور میرم و ظاهرا همه چی درسته ولی چراغ اینترنت خاموشه و در صفحه تنظیمات مودم هم پیغام "No Response From the Remote Server" میده.اگه اموزش کاملی برای کانفینگش هست هم ممنون میشم ادرسش رو بفرمایید.

با سپاس

ahriman323
20-02-2013, 19:06
سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم کانفینگ مودم Asus-dsl-n12u یا امثال این مدل به چه نحوی هست.الان حدود 2 ساعت هست که دارم باهاش ور میرم و ظاهرا همه چی درسته ولی چراغ اینترنت خاموشه و در صفحه تنظیمات مودم هم پیغام "No Response From the Remote Server" میده.اگه اموزش کاملی برای کانفینگش هست هم ممنون میشم ادرسش رو بفرمایید.

با سپاس

MILAD MGH
21-02-2013, 20:07
سلام، من الان یه مشکلی پیدا کردم و اینه که چراغ لینک خاموشه. برای چند ثانیه روشن میشه ولی بعدش خاموش میشه.
البته چراغش روشن بود ولی وقتی مودم رو ریست کردم، خاموش شد.
تنظیمان و اینا هم درسته.
مودم هم broadkam هست.

ahriman323
21-02-2013, 20:55
سلام، من الان یه مشکلی پیدا کردم و اینه که چراغ لینک خاموشه. برای چند ثانیه روشن میشه ولی بعدش خاموش میشه.
البته چراغش روشن بود ولی وقتی مودم رو ریست کردم، خاموش شد.
تنظیمان و اینا هم درسته.
مودم هم broadkam هست.
نویز خطت راچک کن / با پشتیبانی سرویس دهنده تماس بگیرید

soroori2
21-02-2013, 21:38
سلام

این کانکشن من که از طریق کارت شبکه وصل هست و به نام realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC است رو وقتی enable می

زنم یک علامت ضربدر قرمز روش میاد و به اینترنت وصل نمیشم .

Ghaioom
22-02-2013, 06:24
سلام
من که درست متوجه نشدم چی گفتی
نویز خط را چک کن
اسپلیتر قبل از مودم و تمام تلفنهای روی خط بگذار
ببینید نت ما وقتی قطع وصل میشه وصل شدنش سخت میشه نمیدونم از چیه ولی وقتی سریع یه تلفن میارم وصل میکنم ( اسپلیتر و تلفن وصل نیست یکسره خود سیم مودم وصله به خط) و گوشی رو برمیدارم بوق آزاد میزنه یعنی از قبل هم میزنه خراب که نیست خط ، بعدش مودم وصل میشه. الان گوشی رو ورنداشتم همینجوری سیم تلفن رو زدم به خط تلفن بعد سیمشو کشیدم مال مودم رو زدم به خط سریع وصل شد.
در کل نمیدونم از چی هست :n13:

shifter
22-02-2013, 09:42
من یه مشکل عجیب برام به وجود اومده:n03:
دیروز چند ساعتی اینترنت قطع بود منم چند بار مودمو ریست کردم...بعد از اون موقع که اینترنت وصل شد چراغ اینترنت مودم من هنوز خاموش مونده! مشکل هم از مخابرات نیست و منم وقتی با کابل وصل میشم و کانکشن broadband میسازم میتونم به اینترنت وصل بشم اما بازم چراغ اینترنت خاموشه و با وایرلس هم که وصل میشم no internet acces هست !:n03:
پشتیبانی هم که گفت دوباره مودمو تنظیم کنم از طریق quick start اینکارو کردم اما چیزی درست نشد...
یعنی در حالت bridge مشکلی نیست و با کابل میتونم از اینترنت استفاده کنم...اما در حالت pppoe که با وایرلس وصل میشم به مودم no intermet acces هست و چراغ اینترنت مودم هم که کلا خاموشه...
یعنی مودم خراب شده؟

MILAD MGH
22-02-2013, 13:59
این ارور 651 راه حل نداره؟
هرچی به isp هم زنگ میزنم،یه چیزایی میگه که مخ آدم سوت میکشه. طرف میگه 10دقیقه مودم رو خاموش کن بعد روشن کن!
چراغ های مودم و همه چیز درسته ولی این ارور رو میده.
مودم رو هم ریست کردم ولی درست نشد. توی 192.168.1.1 هم میرم. اونجا کانکشن bridge هست. و توی کامپیوتر هم من کانکشن pppoe میسازم.بنظر خودم مشکل از همین بریج و pppoe باشه.

ZZ Gʘ‿ʘ L ʘ‿ʘ
23-02-2013, 11:09
دوستان من یه سوالی توی تاپیک شبکه پرسیدم که به اینجا راهنمایی شدم.

من یه مودم وایرلس tp-link tl-wa701nd خریدم که isp برام به pc وصلش کرد.
از وایرلس هم هیچی نمی‌دونم. می‌خواستم بدونم برای استفاده روی لپ‌تاپ و گوشی باید چه کارهایی انجام بدم؟
سیستم پی‌سی ویندوز ایکس‌پی و لپ‌تاپ ویندوز سون هستش.

پست اول این تاپیک رو هم مطالعه کردم. تنظیمات فعلی روی پی‌سی من این‌هاست:

کانکشنی هم که توی پی‌سی دارم PPPOE هستش. ایراد کارم کجاست که نمی‌تونم روی لپ‌تاپ از وایرلس استفاده کنم؟
ممنون می‌شم ساده راهنماییم کنین.

ZZ Gʘ‿ʘ L ʘ‿ʘ
23-02-2013, 12:06
خب فکر کنم موفق شدم بالاخره. فقط اینکه چرا اون علامت تعجبه توی مثلث زرد رو می‌بینم؟

دوستان من یه سوالی توی تاپیک شبکه پرسیدم که به اینجا راهنمایی شدم.

پست اول این تاپیک رو هم مطالعه کردم. تنظیمات فعلی روی پی‌سی من این‌هاست:

کانکشنی هم که توی پی‌سی دارم PPPOE هستش. ایراد کارم کجاست که نمی‌تونم روی لپ‌تاپ از وایرلس استفاده کنم؟
ممنون می‌شم ساده راهنماییم کنین.

armin_punisher6
23-02-2013, 12:53
ار کجا باید بفهمم خطم نویز داره یا نه؟

firstfreelove
23-02-2013, 20:10
سلام دوستان
من تصمیم گرفتم یه مودم روتر linksys وایرلس بگیرم. خیلی هم درگیر قیمت نیستم.
ولی حقیقتش بین این مدل های WAG-160N , WAG-320N و X2000 ، X3000 سرگردان شدم . نمیدونم فرقشون چیه و کدوم به درد بخور تره ؟ اگه ممکنه راهنماییم کنید. میخوام بدونم میشه راحت زوی کدوم مدل .vp نصب کرد و به راحتی دستگاههایی مثل ----- و تلویزیون رو ساپورت میکنن .
همچنین اگه ممکنه بهم بفرمایید با این هزینه 300 یا 400 تومانی گزینه یا گزینه های بسیار بهتری دارم یا اینها گزینه های خوبی هستند ؟
ممنونم.

armin_punisher6
24-02-2013, 18:02
کسی نمیدونه؟

solidworm
24-02-2013, 21:37
ار کجا باید بفهمم خطم نویز داره یا نه؟
SNR Margin رو در قسمت ADSL statistics مودم نگاه کنید، هر چی بیشتر باشه نویز خط کمتره. پست شماره 36 لینک زیر رو ببینید:

firstfreelove
25-02-2013, 08:11
هیچکی نبود ؟

mohammad.asghari
25-02-2013, 11:57
سلام من یه مودم زایکسل دارم میخوام بدونم از کجای تنظیمات مودم میتونم با کانشکن وصل شم یعنی گزینه وصل شد با نت رو انتخاب کنم؟

saeidtop
25-02-2013, 16:24
سلام دوستان من یه مودم maxnet530i دارم تنظیمات اولش طوری بود که تا توی ویندوز کانکشن بسازی و کانکت بشی.
بردم دادم کانفینگ کردن تا اتوماتیک کانکت بشه اما وقتی اوردم خونه دیدم هیچ پیجی رو باز نمکنه بردم دادم بازم کانفینگش کردن .
یاز هیچ پیجی رو باز نمیکرد.زنگ زدم پشتیبانی یکم بالا و پایین کرد درست شد. اما دیشب حدودهای ساعت 3 تاصبح قطع شده بود .وقتی این طوری قطع میشه حتما باید به صورت دستی روش کلید کنم تا درست بشه.یعنی باید انیبل و دزیبل کنم.
ظهر هم هم همین طور قطع شده بود.زنگ زدم پشتیبانب درست شد.ایراد از کجاست دیونه شدم.کمک کنید.

armin_punisher6
25-02-2013, 22:26
SNR Margin رو در قسمت ADSL statistics مودم نگاه کنید، هر چی بیشتر باشه نویز خط کمتره. پست شماره 36 لینک زیر رو ببینید:
عکساش نمایش داده نمیشن.

mohammad.asghari
25-02-2013, 22:34
سلام من یه مودم زایکسل دارم میخوام بدونم از کجای تنظیمات مودم میتونم با کانشکن وصل شم یعنی گزینه وصل شد با نت رو انتخاب کنم؟
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟

shamaiel
25-02-2013, 23:57
سلام دوستان من یه مودم وایرلس edup dl-520g دارم یوزر و پسش رو برای کانفیگ نمیدونم دفترچشم گم کردم کلی هم گشتم کسی میتونه راهنمایی کنه؟

hamed29
26-02-2013, 00:26
سلام؛ یوزر و پسورد بیشتر مودمها برای ورود به تنظیمات ‏admin‏ هست. بعد از ورود به تنظیمات یه جای دیگه هم باید یوزر و پسورد رو وارد کنید که اونها رو ‏ISP‏ مربوطه به شما میده.

shamaiel
26-02-2013, 10:30
سلام؛ یوزر و پسورد بیشتر مودمها برای ورود به تنظیمات ‏admin‏ هست. بعد از ورود به تنظیمات یه جای دیگه هم باید یوزر و پسورد رو وارد کنید که اونها رو ‏ISP‏ مربوطه به شما میده.
سلام ممنون از پاسخ گوییتون admin جواب نمیده حتی تو سایت passwordrouter رو هم گشتم نام مودمم نبود کسی از این نوع مودم نداره؟

پیداش کردم

r0ot$harp
26-02-2013, 23:47
سلام دوستان

من مودم D-Link 2730-u خریدم. فوق العاده آشغال هست. روی صبانت به هیچ عنوان جواب نمی ده. بی نهایت قطعی داره. ازشون سوال کردم گفتن طبیعیه. زمانی که قطع می شه فقط باید روشن خاموش کنی تا مشکلش حل بشه. چی کار کنم دوستان؟؟؟؟

hamed29
27-02-2013, 01:33
جواب پست 14482: دفترچه راهنما رو دوباره بررسی کنید، غیر ممکنه نباشه. سایت خود مودم رو ببینید شاید بتونید پیدا کنید.(احتمالا توی دفترچه، روی جعبه یا... نوشته) . اصلا یه بار مودم رو ریست کنید ببنید چی میشه!

hossein019940
27-02-2013, 13:03
الان تو این گرونی فقط مودم--D-LINK 2520u باید بخریم.
آپدیت مودم ها رو از کجا میتون تهیه کنن؟

serin_64
27-02-2013, 16:11
سلام دوستان میشه لطفاً منو راهنمایی کنید
وین عوض کردم حالا در مورد راه اندازی مودم AR-5383N دچار مشکل شدم
تا قبل از اینکه وین عوض کنم چراغ dsl ثابت بود ولی الان دائماً چشمک میزنه کانکشن هم مطابق گفته ها میسازم ولی بازم مشکل دارم
نمیدونم باید دوباره تنظیماتش رو چک کنم بلد نیستم چون قبلاً یه نفر اومد مودم رو راه اندازی کرد الان که ویندوز عوض کردم به مشکل برخوردم
ممنون میشم اگه راهنمایی کنین چیکار کنم

gnulinux
27-02-2013, 17:03
سلام output power چی هست و باید چه مقداری باشه اخه برام از صفر شده 1.4 و لتنسی با سرور های داخلی بالا رفته!!

hossein019940
27-02-2013, 17:33
من هر چی تو سایت مارک مودمم گشتم آپدیتی نبود.
این آپدیت تاثیری داره؟

afshin b
27-02-2013, 18:22
سلام
می خواستم بدونم در حالت bridge میشه چندتا سیستم از یه مودم اینترنت بگیرن؟ من که تست کردم فقط یک سیستم میتونه کانکت بشه و دوتا سیستم همزمان جواب نمیده. راهی داره؟

vaez666
27-02-2013, 21:19
سلام
لطفا یه مودم وایرلس که برد خوبی داشته باشه و کانفیکش هم زیاد سخت نباشه معرفی کنین
بنده در مورد نوع مودم ها زیاد اطلاع ندارم و میخوام در قیمت خودش بهترین باشه بودجه هم حداکثر 120 و اگه سایتی هم برای فروش میشناسین ممنون میشم بگین
با تشکر

arash_7
27-02-2013, 21:31
سلام دوستان

من مودم D-Link 2730-u خریدم. فوق العاده آشغال هست. روی صبانت به هیچ عنوان جواب نمی ده. بی نهایت قطعی داره. ازشون سوال کردم گفتن طبیعیه. زمانی که قطع می شه فقط باید روشن خاموش کنی تا مشکلش حل بشه. چی کار کنم دوستان؟؟؟؟
سلام منم همین مدل خریدم قطعی دارم تقریبا 2-3 روزی یه بار نویز مودم رو چک کردن snr margine رو بین 8 تا 14 نوسان دار بیشتر مواقع 11 هست نمیدونم تا چند نرمال هست پشتیبانی میگه خطت نویز داره سر خط snr 29 بود اما تست سرعت پینگ گرفتم فرقی نداشت نمیدونم اشکال از مودم هست یا نویز خط کسی میدونه srn margin حداقل چند باید باشه

r0ot$harp
27-02-2013, 22:22
سلام دوستان

با کلی تحقیق که واقعا متاسفم برای کسانی که در انجمن و بازار پیشنهاد اشتباه می دن و آدم رو درگیر می کنند. با کلی تحقیق برای صبانت رفتم DLink 2730U آشغال رو خریدم. به خدا روی این ISP که جواب نمی ده. مطمئن باشین رو هیچ جای دیگه هم جواب نمی ده. در روز 100 بار قطع می شه. و زمانی هم که قطع می شه فقط باید مودم رو دوباره راه اندازی کرد. یا خاموش روشن یا Reboot. با صبانت که تماس گرفتم گفتن مشکل از مودم هست. DLink با سرور های ما سینک نیستن. الان 4 سال هست Linksys دارم. باور کنید حرف نداره. الان نمی دونم باید چی کار کنم. اگر راه حلی نداره لطفا بگین چی بخرم. تورو قرآن اشتباهی پیشنهاد ندین. چون الان 20 روز هست این مودم رو خرید.پولم رو ریختم دور. به کی بفروشم؟؟؟؟

arash_7
28-02-2013, 00:42
مشکل شما ممکن مودم با سیستم isp صبا نت مچ نباشه مثلا زاکسل با adsl مخابرات استان کرمان مشکل داره و شاتل فقط با زاکسل کار میکنه

saeediranzad
28-02-2013, 03:54
سلام منم همین مدل خریدم قطعی دارم تقریبا 2-3 روزی یه بار نویز مودم رو چک کردن snr margine رو بین 8 تا 14 نوسان دار بیشتر مواقع 11 هست نمیدونم تا چند نرمال هست پشتیبانی میگه خطت نویز داره سر خط snr 29 بود اما تست سرعت پینگ گرفتم فرقی نداشت نمیدونم اشکال از مودم هست یا نویز خط کسی میدونه srn margin حداقل چند باید باشه
SNR Margin:>12=Must be; 20=good; 30=Nice
Line Attenuation:<20=Ideal; 20-50=Moderate; >50=Problem!

sdfssdfs
28-02-2013, 10:37
سلام دوستانبا کلی تحقیق که واقعا متاسفم برای کسانی که در انجمن و بازار پیشنهاد اشتباه می دن و آدم رو درگیر می کنند. با کلی تحقیق برای صبانت رفتم DLink 2730U آشغال رو خریدم. به خدا روی این ISP که جواب نمی ده. مطمئن باشین رو هیچ جای دیگه هم جواب نمی ده. در روز 100 بار قطع می شه. و زمانی هم که قطع می شه فقط باید مودم رو دوباره راه اندازی کرد. یا خاموش روشن یا Reboot. با صبانت که تماس گرفتم گفتن مشکل از مودم هست. DLink با سرور های ما سینک نیستن. الان 4 سال هست Linksys دارم. باور کنید حرف نداره. الان نمی دونم باید چی کار کنم. اگر راه حلی نداره لطفا بگین چی بخرم. تورو قرآن اشتباهی پیشنهاد ندین. چون الان 20 روز هست این مودم رو خرید.پولم رو ریختم دور. به کی بفروشم؟؟؟؟والا من 2 سال پیش به مودم 2640 dlink از داتک خریدم تا امروز انگشت شمار خاموشش کردم مث اسب کار میکنه خیلی راضیم الانم که اومدم پارس انلاین هیچ مشکلی نداشتمراستی firmware مودمتو اپدیت کن شاید درست شد

Xx Hossein xX
28-02-2013, 15:49
SNR Margin:>12=Must be; 20=good; 30=Nice
Line Attenuation:<20=Ideal; 20-50=Moderate; >50=Problem!

برای من اینطوریه ولی هیچ مشکلی ندارم و همه چیز عالیه :دی
ممکنه واحداش فرق داشته باشه؟

SNR Margin (0.1 dB): 140

Attenuation (0.1 dB):335

saeediranzad
28-02-2013, 16:38
برای من اینطوریه ولی هیچ مشکلی ندارم و همه چیز عالیه :دی
ممکنه واحداش فرق داشته باشه؟

SNR Margin (0.1 dB): 140

Attenuation (0.1 dB):335

برای شما توی پرانتز نوشته 0.1dB پس تقسیم بر ده بکنید میشه:
SNR margin14
Attenuation33.5
که هردو درحد متوسطه.

isbn
28-02-2013, 17:23
سلام من یه مودم O2 wireless box 2 رسیده دستم بعد کانفینگش کلا فرق داره دیگه 192.168.1.1 نست به جاش 192.168.1.254 یا 02wirelessbox.ln هست پشت مودم زده روی حالت دیفالت برای کانفینگ این آدررس هارو بزنید و یوزر administrator هست میتونید pass رو خالی بگذارید من این کار رو میکنم ولی اصلا وارد کانفینگ نمیشه ! هربار که میزنم دوباره میگه وارد کنید قبول نمیکنه یه دور هم مودم رو با دکمه ریست ، ریست کردم ولی بازم همونجوره کسی تجربه کار با این مودمهارو داشته ؟

Xx Hossein xX
28-02-2013, 23:23
سلام من یه مودم O2 wireless box 2 رسیده دستم بعد کانفینگش کلا فرق داره دیگه 192.168.1.1 نست به جاش 192.168.1.254 یا 02wirelessbox.ln هست پشت مودم زده روی حالت دیفالت برای کانفینگ این آدررس هارو بزنید و یوزر administrator هست میتونید pass رو خالی بگذارید من این کار رو میکنم ولی اصلا وارد کانفینگ نمیشه ! هربار که میزنم دوباره میگه وارد کنید قبول نمیکنه یه دور هم مودم رو با دکمه ریست ، ریست کردم ولی بازم همونجوره کسی تجربه کار با این مودمهارو داشته ؟

اگه فرم یوزرنیم و پسور باز میشه که یعنی آدرس درسته. اینکه صفحه لاگین هی میاد دلیلش اینه که یوزرنیم و یا پسورد اشتباهه.
چون فکر نمیکنم امکانش باشه مقدار پسورد خالی باشه. یه چیزی باید بزنید.
اگه PDF یوزر منوال داره یه نگاهی بهش بندازید شاید نوشته باشه.

:n16:

mohamad255
01-03-2013, 09:29
سلام دوستان

با کلی تحقیق که واقعا متاسفم برای کسانی که در انجمن و بازار پیشنهاد اشتباه می دن و آدم رو درگیر می کنند. با کلی تحقیق برای صبانت رفتم DLink 2730U آشغال رو خریدم. به خدا روی این ISP که جواب نمی ده. مطمئن باشین رو هیچ جای دیگه هم جواب نمی ده. در روز 100 بار قطع می شه. و زمانی هم که قطع می شه فقط باید مودم رو دوباره راه اندازی کرد. یا خاموش روشن یا Reboot. با صبانت که تماس گرفتم گفتن مشکل از مودم هست. DLink با سرور های ما سینک نیستن. الان 4 سال هست Linksys دارم. باور کنید حرف نداره. الان نمی دونم باید چی کار کنم. اگر راه حلی نداره لطفا بگین چی بخرم. تورو قرآن اشتباهی پیشنهاد ندین. چون الان 20 روز هست این مودم رو خرید.پولم رو ریختم دور. به کی بفروشم؟؟؟؟

احتمالا شما یا از اسپلیتر استفاده نمی کنی یا اگه استفاده می کنی سوکتاشو جا به جا وصل کردی و ...!!!

این آموزشو تو کامنتای قبلیم برای کسی نوشتتم که عینا براتون کپی می کنم

"ببینید روش استفاده از اسپلیتر به این صورته که شما باید پشت هر وسیله ای(مثل گوشی تلفن و ...-------- به جز مودم) که میخواین وصل کنین به خط تلفن باید یه اسپلیتر بذارین و تقریبا همه مودم های موجود نیازی ندارن که پشتشون اسپلیتر باشه(من خودم تا به حال مودمی رو ندیدم که نیاز باشه با اسپلیتر به خط وصل بشه.) دقت کنین رو هر اسپلیتر جای 3 تا سوکت هست که به یکیش خط تلفن رو وصل کنین(جلوش نوشته Line) یکیشو باید به گوشی تلفن وصل کنین(نوشته phone) و سومی که نوشته DSL یا MODEM رو اگه مودم نزدیک تلفنه و سیمش میرسه به مودم وصل کنین(واسه شما که نمیرسه-طبقه بالا) که البته اجباری نیست مودمو حتما به این وصل کنین----میتونین مودمو مستقیم به خط وصل کنین.*****اگه گوشی تلفن رو به سوکت DSL یا MODEM وصل کنین(اشتباهی) عملا اسپلیتر براتون هیچ فایده ای نداره انگار اصلا وجود نداره)
اون جوری که از حرفاتون فهمیدم شما یه دونه اسپلیتر گذاشتین پشت مودم و گوشی تلفن رو مستقیم(بدون استفاده از اسپلیتر) وصل کردین به خط تلفن که این کار کاملا غلطه و علت چشمک زن شدن چراغ هم دقیقا همینه اگه یکم بیشتر اطلاعات داشته باشین میبینین که snr به شدت پایینه و موقع زنگ خوردن تلفن snr اونقدر میاد پایین که ارتباط قطع میشه. موفق باشید-سوالی بود در خدمتم
به اینم یه نگاهی بندازین