PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

sei_pm
15-11-2012, 20:55
با سلام به همه اساتید
من میخوام یه مودم adsl بستونم و میخوام ازش واسه رسوندن اینترنت به ----- استفاده کنم فقط یعنی تک پورت واسم کافیه لطفا منو راهنمایی کنید
چه مدلی واسه کارم خوبه؟

اگر مودم تک پورت می خواهید Tp-link 8811 خوبه البته الان همه چیز یگرون شده ولی یک زمانی ارزونترین بود.
به نظرم یک مودم 4 پورت وایرلس بگیرید که بعدها هم به کار شما بیاد . مودم رو هم باید در حالت pppoe تنظیم کنید که سیستم دیگه روشن نباشه .
-----
با فونت معمولی هم دیده میشه !

mohsen_gh1991
15-11-2012, 21:27
سلام خدمت دوستان عزیز
من مودمم tp link 8811 td هستش ( تازه گرفتمش )
اررور DNS Server رو میده و وقتی میخوام دوباره مودم رو نصب کنم error 20 میده ....... !!
چراغ اینترنت هم اولا چشمک میزد الان دیگه کلا روشن هم نمیشه :(
گاهی چشمک میزنه و گاهی کلا روشن نمیشه
مشکل از چیه؟؟

بهتر بود یه عکس از اروری که بهتون میده میزاشتین ولی اونطوری که من پیدا کردم در مورد این ارور
شما احتمالا مودمو درست کانفیگ نکردین. یه بار از پشت مودم ریست کنین (یه دکمه که باید با سوزن فشارش بدین)
بعد دوباره کانفیگ کنین به این صورت
1.
2. تنظیم این مودم توسط یک مرورگر وب انجام میشود و در هر سیستم عاملی امکانپذیر است. آدرس مودم را در مرورگر خود وارد کنید:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3. بعد از چند لحظه پنجره جدیدی باز شده که از شما Username و Password مودم را درخواست می نماید این مقادیر بصورت پیش فرض admin و admin (بصورت حروف کوچک) است. آنها را وارد کرده و روی دکمه OK کلیک کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توجه:
الف. این Username و Password را با Username و Password ی که ISP به شما داده اشتباه نگیرید.
ب. اگر صفحه درخواست Username و Password ظاهر نشد به به معنی این است که یا شما تنظمات کارت شبکه مناسبی ندارید که باید آنها را بازبینی کنید و یا روی مروگر شما پ ر و ک س ی تنظیم شده که باید در اینترنت اکسپلورر به منوی Internet Option و سپس به Connection و سپس در قسمت Lan Setting رفته و تیک آیتم Using P r o x y را برداشته و OK کنید.4. بعد از ورود موفق به صفحه تنظمیات مودم، صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. روی Quick Setup کلیک کنید.
5. در این قسمت مقادیر VPI و VCI را در فیلد های مربوطه وارد کنید، مقادیر VPI و VCI برای هر ISP ممکن است متفاوت باشد مقادیر متداول آن در ایران 0 و 35 برای اکثر سرویس دهنده ها و 0 و 59 برای پارس آنلاین است. اگر از این مقادیر مطمئن نیستید از ISP خود سوال کنید. روی دکمه Next کلیک کنید.
6. در این صفحه گزینه PPP Over Ethernet PPPoE را انتخاب و آیتم Encapsulation Mode را روی LLC رها کرده و روی دکمه Next کلیک کنید. در این مرحله اگر شما Bridging را انتخاب کنید کار تنظیم مودم به پایان رسیده است اما بعدا برای اتصال به اینترنت باید در ویندوز یک کانکشن از نوع Broad band و PPPoE بسازید و در آنجا Username و Password ی را که از سرویس دهنده اینترنت گرفته اید وارد کرده و آن کانکشن را کانکت کنید. در واقع شما می توانید بدون هیچ تنظیم خاصی و تنها با اتصال مودم و ساخت این کانکشن در ویندوز از این مودم استفاده کنید اما در این حالت شما فقط با کامپیوتری که کانکشن را اجرا کرده است به اینترنت دسترسی دارید ولی روش شرح داده شده در این مقاله حرفه ای تر بوده و تمامی کامپیوتر های متصل به مودم (مثلا از طریق یک سوییچ شبکه) می توانند از اینترنت استفاده کنند چرا که مودم کار اتصال را انجام میدهد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
7. در این صفحه اطلاعات (Username و Password) مربوط به سرویس اینترنتی را که خریداری کرده اید در فیلد های PPP Username و PPP Password را وارد کنید، سایر گزینه ها را بدون تغییر رها کنید و فقط در گزینه Dial On Demand تیک مربوطه را بردارید، روی Next کلیک کنید
.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
.8 خلاصه ای از تنظیمات نشان داده میشود. روی دکمه Save/Reboot کلیک کنید و حدود 2 دقیقه منتظر بمانید تا مودم راه اندازی شده و به اینترنت متصل شود. در خلال راه اندازی دستگاه را خاموش نکنید. نشانه تنظیمات صحیح شما روشن شدن چراغ اینترنت است.

و دوباره تست کنین.
در ضمن برای ارور dns میتونین از این dns ها استفاده کنین
46.100.123.126
8.8.8.8

Abolfazl-Star
15-11-2012, 21:45
سلام خدمت همه عزیزان

امشب مودم TP-LINK TD-W8901G رو 88 تومن خریدم و منتطرم تا خطم رانژه شه

خیلی ممنون از کسایی که به من کمک کردن ایشاله بتونم جبران کنم :sq_25:

matr!x_2008
15-11-2012, 22:11
خب شما سعی کنید اولا مودمتو با کابل لن وصل کنی و با استفاده از ادرس 192.168.1.1 وارد ستاپ مودم بشی و از این راه مودمتو کانفیگ کنی. نه با سی دی.
دوما اون پسوردی که شما گفتی مخابرات بهت داده و یه حرف بزرگ هم اولشه اون برای وارد شدن به سایت مخابرات هست و کنترل پنل کاربری. من مخابرات دارم و پوزر و پسوردی که باید برای کانفیگ مودمم استفاده کنم کد شهر بدون صفر و بعد از اون هم شماره تلفن مثل 511888888 .
برای قطع شدن اینترنتت هم موقع استفاده از تلفن حتما و باید از اسپلیتر استفاده کنی. و حتی الامکان سعی کنی این ارایش رو برای استفاده از اسپلیتر انجام بدی.(در ضمن باید مطمئن باشی اسپلیترت مشکلی نداره )

مرسیییی دوست عزیز. اینترنت راه افتاد. میدونی مشکل چی بود؟ زنگ زدم پشتیبانی گفتم که ADSL جراغش روشنه و اینترنت ندارم. گفت دوباره کانفیگ کن و در اخر یوز و پسوردمو فعال کرد. مثل اینکه یوزرم فعال نبوده... الان نت وصله. ممنون:sq_8:

waxew
15-11-2012, 22:25
بهتر بود یه عکس از اروری که بهتون میده میزاشتین ولی اونطوری که من پیدا کردم در مورد این ارور
شما احتمالا مودمو درست کانفیگ نکردین. یه بار از پشت مودم ریست کنین (یه دکمه که باید با سوزن فشارش بدین)
بعد دوباره کانفیگ کنین به این صورت
1.
2. تنظیم این مودم توسط یک مرورگر وب انجام میشود و در هر سیستم عاملی امکانپذیر است. آدرس مودم را در مرورگر خود وارد کنید:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3. بعد از چند لحظه پنجره جدیدی باز شده که از شما Username و Password مودم را درخواست می نماید این مقادیر بصورت پیش فرض admin و admin (بصورت حروف کوچک) است. آنها را وارد کرده و روی دکمه OK کلیک کنید.
توجه:
الف. این Username و Password را با Username و Password ی که ISP به شما داده اشتباه نگیرید.
ب. اگر صفحه درخواست Username و Password ظاهر نشد به به معنی این است که یا شما تنظمات کارت شبکه مناسبی ندارید که باید آنها را بازبینی کنید و یا روی مروگر شما پ ر و ک س ی تنظیم شده که باید در اینترنت اکسپلورر به منوی Internet Option و سپس به Connection و سپس در قسمت Lan Setting رفته و تیک آیتم Using P r o x y را برداشته و OK کنید.4. بعد از ورود موفق به صفحه تنظمیات مودم، صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. روی Quick Setup کلیک کنید.
5. در این قسمت مقادیر VPI و VCI را در فیلد های مربوطه وارد کنید، مقادیر VPI و VCI برای هر ISP ممکن است متفاوت باشد مقادیر متداول آن در ایران 0 و 35 برای اکثر سرویس دهنده ها و 0 و 59 برای پارس آنلاین است. اگر از این مقادیر مطمئن نیستید از ISP خود سوال کنید. روی دکمه Next کلیک کنید.
6. در این صفحه گزینه PPP Over Ethernet PPPoE را انتخاب و آیتم Encapsulation Mode را روی LLC رها کرده و روی دکمه Next کلیک کنید. در این مرحله اگر شما Bridging را انتخاب کنید کار تنظیم مودم به پایان رسیده است اما بعدا برای اتصال به اینترنت باید در ویندوز یک کانکشن از نوع Broad band و PPPoE بسازید و در آنجا Username و Password ی را که از سرویس دهنده اینترنت گرفته اید وارد کرده و آن کانکشن را کانکت کنید. در واقع شما می توانید بدون هیچ تنظیم خاصی و تنها با اتصال مودم و ساخت این کانکشن در ویندوز از این مودم استفاده کنید اما در این حالت شما فقط با کامپیوتری که کانکشن را اجرا کرده است به اینترنت دسترسی دارید ولی روش شرح داده شده در این مقاله حرفه ای تر بوده و تمامی کامپیوتر های متصل به مودم (مثلا از طریق یک سوییچ شبکه) می توانند از اینترنت استفاده کنند چرا که مودم کار اتصال را انجام میدهد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
7. در این صفحه اطلاعات (Username و Password) مربوط به سرویس اینترنتی را که خریداری کرده اید در فیلد های PPP Username و PPP Password را وارد کنید، سایر گزینه ها را بدون تغییر رها کنید و فقط در گزینه Dial On Demand تیک مربوطه را بردارید، روی Next کلیک کنید
.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
.8 خلاصه ای از تنظیمات نشان داده میشود. روی دکمه Save/Reboot کلیک کنید و حدود 2 دقیقه منتظر بمانید تا مودم راه اندازی شده و به اینترنت متصل شود. در خلال راه اندازی دستگاه را خاموش نکنید. نشانه تنظیمات صحیح شما روشن شدن چراغ اینترنت است.

و دوباره تست کنین.
در ضمن برای ارور dns میتونین از این dns ها استفاده کنین
46.100.123.126
8.8.8.8

داداش نمیشه :(
همه این کارارو کردم اما بازم ارور میده

Check the wan connection type and parametrs. Check your network connectivity and rety

اینو میگه

mohsen_gh1991
16-11-2012, 00:17
داداش نمیشه :(
همه این کارارو کردم اما بازم ارور میده

Check the wan connection type and parametrs. Check your network connectivity and rety

اینو میگه
اروری که بهت میده خب در اثر اشتباه در تنظیمات مودمته.
متن کامل ارور اینو میگه :
انجام نشدن صحیح تنظیمات مودم
بررسی کنید نوع کانکشن wan و پارامترها رو. لطفا بررسی کنید اتصال به شبکه خود را و دوباره امتحان کنید.

پوزرنیم و پسورد و همینطورvci , vpi رو از پشتیبانی بگیرین و با چیزی که تو مودم وارد کردین مقایسه کنین. و مشکلتون رو هم بهشون بگین

fhamid68
16-11-2012, 02:16
سلام
مودم من level one است، با نصبش مشکل دارم هر کاری می کنم نمی تونم به اینترنت وصل شم
لطفا یکی کامل توضیح بده.

matr!x_2008
16-11-2012, 20:28
چراغ اینترنتم هی چشمک میزنه. مگه نباید ثابت باشه؟ ولی سرعتم خوبه. مشکل از کجاست؟

sei_pm
16-11-2012, 20:31
چراغ اینترنتم هی چشمک میزنه. مگه نباید ثابت باشه؟ ولی سرعتم خوبه. مشکل از کجاست؟

مدل مودمتون چی هست ؟ مشکلی نداره چراغ Links یا Adsl باید ثابت باشه وقتی از اینترنت استفاده می کنید چراغ اینترنت چشمک میزنه.

matr!x_2008
16-11-2012, 21:14
مدل مودمتون چی هست ؟ مشکلی نداره چراغ Links یا Adsl باید ثابت باشه وقتی از اینترنت استفاده می کنید چراغ اینترنت چشمک میزنه.

مودم TP-LINK مدل 8817 هست. پس مشکلی نیست؟ راستی اسپیلیتر هم وصل کردم ولی کسی به خونه زنگ میزنه چراغ ADSL و اینترنت خاموش و نت قطع میشه! مشکلش چیه؟

sei_pm
16-11-2012, 21:18
مودم TP-LINK مدل 8817 هست. پس مشکلی نیست؟ راستی اسپیلیتر هم وصل کردم ولی کسی به خونه زنگ میزنه چراغ ADSL و اینترنت خاموش و نت قطع میشه! مشکلش چیه؟

مطمئن هستید اسپلیتر رو درست وصل کردید ؟ هر گوشی باید یک اسپلیتر داشته باشه . الان شما گوشی رو بردارید چرا Adsl خاموش میشه و اینترنت قطع میشه ؟

mohsen_gh1991
16-11-2012, 21:27

ببین اصلی ترین علتش اینه که نویز میفته روی خطت هنگام استفاده از تلفن. حالا خیلی وقتا با گذاشتن اسپلیتر و میکروفیلتر رفع میشه. ولی بعضی وقتا ممکنه مشکل از خط تلفن باشه که موقع استفاده امپر زیاد میکشه و این خودش باعث ایجاد نویز و قطعی میشه.
باید از پشتیبانی و همینطور خرابی تلفن(17) مشکلو بررسی کنید.

matr!x_2008
16-11-2012, 22:24
مطمئن هستید اسپلیتر رو درست وصل کردید ؟ هر گوشی باید یک اسپلیتر داشته باشه . الان شما گوشی رو بردارید چرا Adsl خاموش میشه و اینترنت قطع میشه ؟

اره درسا وصله.وقتی گوشی رو بردارم چراغای ADSL و اینترنت قطع میشه و وقتی تلفن رو میزارم زود چراغا روشن و نت وصل میشه.:sq_6:

ببین اصلی ترین علتش اینه که نویز میفته روی خطت هنگام استفاده از تلفن. حالا خیلی وقتا با گذاشتن اسپلیتر و میکروفیلتر رفع میشه. ولی بعضی وقتا ممکنه مشکل از خط تلفن باشه که موقع استفاده امپر زیاد میکشه و این خودش باعث ایجاد نویز و قطعی میشه.
باید از پشتیبانی و همینطور خرابی تلفن(17) مشکلو بررسی کنید.

اره نویز زیاده رو خط. وقتی که نت وصل باشه، کسی زنگ بزنه صدا با خش خش میاد...

mohsen_gh1991
17-11-2012, 00:14
اره درسا وصله.وقتی گوشی رو بردارم چراغای ADSL و اینترنت قطع میشه و وقتی تلفن رو میزارم زود چراغا روشن و نت وصل میشه.:sq_6:

اره نویز زیاده رو خط. وقتی که نت وصل باشه، کسی زنگ بزنه صدا با خش خش میاد...
ممکنه سیم های تلفنتون زخمی شده باشه یا اینکه خطوط تلفن از کنار سیمهای برق رد شده باشن. ولی بازم باید به خرابی تلفن زنگ بزنین و موضوع رو بگین.
بهتره امتحانی یه سیم تلفن جدا بکشین و مودم رو به اون وصل کنین . موقع اتصال به اینترنت تلفن رو هم استفاده کنین . ببینین بازم در این شرایط نویز دارین یا نه.

sami123456789
17-11-2012, 15:19
salam
man mikham ino bebinid
va nazar bedid

sami123456789
17-11-2012, 15:29
salam
man mikham ino bebinid
va nazar bedid

naim697
17-11-2012, 16:02
سلام دوستان من asus n12 خریدم مشکلی که دارم اینکه فلش مموری پشت مودم میزنم اتفاقی نمی افته ؟ چرا چیکار باید بکنم شیر بشه ؟

birdana
17-11-2012, 19:55
سلام دوستان گل
منم قبلن 256پارس انلاین محدود داشتم و سرعتم تا 300 میرفت ! مشکلی هم نداشتم هیج وقت
اما الان از مخابرات 256نامحدود (اشتراک 1به 10) گرفتم.استان اردبیلم
حداکثر سرعتم تا 40 میره اما بعضی وقتا یه افت شدید داره ! مثلا میاد روی 1 یا 2 و حتی اصلا کانکت نمیشه !!!
حالا اومدن از خرابی و نگاه کردن و پورت ای دی اس المو عوض کردن و بازم بعضی وقتا اون مشکلو دارم اما نه در حد قبل
به پشتیبانی اعلام کردن و گفتن که مخابرات نمیتونه به شما ای دی اس ال ارائه بده و از شما فاصلش زیاده
حالا این افت به چی بستگی داره؟؟
از سیم کشی میتونه باشه؟
چیکار کنم؟

ممنون دوستان

mohsen_gh1991
17-11-2012, 21:03
سلام دوستان گل
منم قبلن 256پارس انلاین محدود داشتم و سرعتم تا 300 میرفت ! مشکلی هم نداشتم هیج وقت
اما الان از مخابرات 256نامحدود (اشتراک 1به 10) گرفتم.استان اردبیلم
حداکثر سرعتم تا 40 میره اما بعضی وقتا یه افت شدید داره ! مثلا میاد روی 1 یا 2 و حتی اصلا کانکت نمیشه !!!
حالا اومدن از خرابی و نگاه کردن و پورت ای دی اس المو عوض کردن و بازم بعضی وقتا اون مشکلو دارم اما نه در حد قبل
به پشتیبانی اعلام کردن و گفتن که مخابرات نمیتونه به شما ای دی اس ال ارائه بده و از شما فاصلش زیاده
حالا این افت به چی بستگی داره؟؟
از سیم کشی میتونه باشه؟
چیکار کنم؟

ممنون دوستان
حاجی میشه بیشتر توضیح بدی؟ اخرش شما از مخابرات اینترنت گرفتی یا اینکه مخابرات نمیتونه به شما سرویس بده؟
در کل سرویسهای نامحدود سرعت ندارن. حداکثر سرعتت همون 40 45 کیلو بایت بیشتر نمیشه.
حالا هر چقد فاصله از مرکز مخابراتی بیشتر باشه خب قاعدتا سرعت یه مقدار کمتر میشه.
سیم کشی تلفن هم ممکنه اختلال ایجاد کنه. نویز هم دخیله تو سرعت. سخت افزار خود کامپیوتر هم تاثیر داره تا حدی.
در کل بهتره خودتون به پشتیبانی زنگ بزنین و مشکلتونو بگین. یا حضوری برین به مرکز مخابراتی منطقه.
اگه هم بتونین با یه سیم تلفن مرغوب به طور جداگانه به مودم سیم بکشین سرعتتون بهتر میشه.

birdana
18-11-2012, 13:05
ممنون عزیز
من الان از مخابرات گرفتم و خوبه اما مشکل من افت ناگهانی می باشد
سیم کشی ما از چند جا پاره شده که درستش کردیم و چسب زدیم
حالا اگه سیم و کلا عوض کنم و پاره گی نداشته باشه این افت ناگهانی درس میشه؟

Alijo0on
18-11-2012, 17:45
خب ببین درایورشو اول یه بار مث این نصب کن ببین میشه؟(اینو از یه جا پیدا کردم گفتم بهت بگم طز نصب صحیحیشو)
روش نصب و تنظيم مودم Dlink dsl-200 :

1 - ابتدا CD راه انداز را داخل درايو CDROM رايانه خود قرار دهيد .

2 - توجه داشته باشيد قبل از نصب نرم افزار مودم به كابل USB وصل نباشد .

3 - سپس گزينه Install Driver را انتخاب نمائيد و گزينه Next را انتخاب نموده و در پنجره بعدي از ليست موجود گزينه WAN را انتخاب و دكمه Next را بزنيد .

4 - در صفحه COMMUNICATION SETTINGS طبق عكس زير عمل نمائيد :

بعد از انچام اين تغييرات گزينه Next را انتخاب كرده و هنگاميكه نصب تمام شد كابل USB را به مودم متصل نمائيد و در آخر سيستم را restart نمائيد .

بعد از راه اندازي مجدد سيستم نام كاربري و رمز عبوري را كه ISP در اختيارتان گذاشته است را در CONNECTION ايجاد شده در Desktop وارد نموده و دكمه connect را زده و به شبكه متصل شويد .

+
اگه این کار هم جواب نداد این درایورو نصب کن ببین میشه؟(درایور برای ویندوز سون)

این هم سایت خود دی لینک برای این مدل مودم
یا
و یا
درایورای مختلفش هست

نکته مهم : پشت مدمتو نگاه کن ببین جلوی HW چی نوشته
مث این عکس . بعد درایور مربوط به همونو دانلود کن

سلام
ممنون از جواب خوب و ردیفت دوست گلم

اما نتیجه مثبت نگرفتما :(
درایوری که گذاشتی و طبق همون عکس از زیر مودم ورژن شو پیدا و دانلود کردم وقتی رو setup میزنم هی این صفحه میاد ! :|

و بعدم که ریستارت میشه دوباره میادش و همین روال بی نتیجه میره مگه اینکه ببیندمش که میزنه اگه ببندی نصب نصفه میمونه و بعدا باید دوباره نصب کنی و از این داستانا ...
این مودم برای pc هست و رو اونم تست کردم بی فایده بود
الان رو لپ تاپ خودمم نتیجه نداد آیا ممکنه فایل های dll اینا رو رجیستری مونده باشه و من وسط نصب کنسل کرده باشم واسه همین مدام این ارورو بده ؟
کلا چه کنم اوکی شه ؟

mishkaa
18-11-2012, 18:21
سلام دوستان گرامی

برای تغییر مودم از حالتی که برای استفاده از اینترنت شاتل تنظیم شده به حالت اینترنت نا محدود مخابرات چه کار هایی باید انجام داد ؟
مودم TP-Link W8901 می باشد.

ممنون

Abolfazl-Star
18-11-2012, 18:57
سلام دوستان گرامی

برای تغییر مودم از حالتی که برای استفاده از اینترنت شاتل تنظیم شده به حالت اینترنت نا محدود مخابرات چه کار هایی باید انجام داد ؟

ممنون

سلام

تا اونجایی که من میدونم فقط باید vpi . vci ,username .password رو عوض کنید بقیه تنظیمات همون قبلی درسته :sq_8:

mohsen_gh1991
18-11-2012, 19:16
سلام
ممنون از جواب خوب و ردیفت دوست گلم

اما نتیجه مثبت نگرفتما :(
درایوری که گذاشتی و طبق همون عکس از زیر مودم ورژن شو پیدا و دانلود کردم وقتی رو setup میزنم هی این صفحه میاد ! :|

و بعدم که ریستارت میشه دوباره میادش و همین روال بی نتیجه میره مگه اینکه ببیندمش که میزنه اگه ببندی نصب نصفه میمونه و بعدا باید دوباره نصب کنی و از این داستانا ...
این مودم برای pc هست و رو اونم تست کردم بی فایده بود
الان رو لپ تاپ خودمم نتیجه نداد آیا ممکنه فایل های dll اینا رو رجیستری مونده باشه و من وسط نصب کنسل کرده باشم واسه همین مدام این ارورو بده ؟
کلا چه کنم اوکی شه ؟
اینو نمیدونم .
گزینه reboot later رو انتخاب نکردی ببینی چی میشه؟

mohsen_gh1991
18-11-2012, 19:31
ممنون عزیز
من الان از مخابرات گرفتم و خوبه اما مشکل من افت ناگهانی می باشد
سیم کشی ما از چند جا پاره شده که درستش کردیم و چسب زدیم
حالا اگه سیم و کلا عوض کنم و پاره گی نداشته باشه این افت ناگهانی درس میشه؟
اینکه سیم کشی تلفن خیلی وصله و پینه داشته باشه مطمئنا تاثیر منفی داره . در صورت امکان حتما سیم کشی رو عوض کنین که روی کیفیت اینترنت تاثیر مثبت داره. برای کاهش سرعت هم موضوع رو با پشیبانی مطرح کنین.

Alijo0on
18-11-2012, 19:42
اینو نمیدونم .
گزینه reboot later رو انتخاب نکردی ببینی چی میشه؟

هیچ اتفاقی نمیوفته دیگه میره برای لیتر !
:|

تنها راهش فک کنم تعویض ویندوزه :( ؟

Abolfazl-Star
18-11-2012, 19:54
دادا اون درایور قبلی رو پاک میکنی که بعدش بخوای اینو نصب کنی ؟

mohsen_gh1991
18-11-2012, 20:00
هیچ اتفاقی نمیوفته دیگه میره برای لیتر !
:|

تنها راهش فک کنم تعویض ویندوزه :( ؟
اقا یه چیز دیگه برات پیدا کردم فک کنم به دردت بخوره
طریقه پاک کردن درایور قبلی و نصب درایور جدید البته زبانش انگلیسیه ولی فک کنم بتونی کلیت مفهومشو بگیری.

اینجا هم اپ کردم برات

mishkaa
19-11-2012, 10:59
سلام دوستان گرامی

ممنون

سلام

تا اونجایی که من میدونم فقط باید vpi . vci ,username .password رو عوض کنید بقیه تنظیمات همون قبلی درسته :sq_8:

سلام
خیلی ممنون
هیچ تغییر دیگری لازم نیست ؟

mohsen_gh1991
19-11-2012, 12:20
سلام
خیلی ممنون
هیچ تغییر دیگری لازم نیست ؟
نه نیاز نیست. شما قبلا تنظیمات اتصال به اینترنت رو انجام دادین فقط میمونه تنظیمات مربوط به ای اس پی که همون یوزرنیم و پسورده.و احتمالا vci و vpi . تازه همون vci و vpi رو هم خیلی ضرورتی نداره که عوض کنین. روی 0/35 باشه کفایت میکنه.
من از پارس انلاین اومدم مخابرات فقط یوزر نیم و پسوردمو تغییر دادم.

vahid javani
21-11-2012, 00:05
درود من هرکاری که میکنم وصل نمیشه و چراغ Adsl هر 3 دقیقه یه بار خاموش میشه و بعد دوباره وصل میشه، می تونه مشکل از این باشه؟؟ اصلا این خاموش و روشن شدن ماله چیه؟

mohsen_gh1991
21-11-2012, 11:25
درود من هرکاری که میکنم وصل نمیشه و چراغ Adsl هر 3 دقیقه یه بار خاموش میشه و بعد دوباره وصل میشه، می تونه مشکل از این باشه؟؟ اصلا این خاموش و روشن شدن ماله چیه؟
صد در صد مشکله.
کلا چشمک زدن چراغ ای دی اس ال ممکنه به این دلایل باشه.
شما یا نویز شدید روی خط دارین که نمیزاره وصل بشین
یا نمیتونه با سرویس دهنده اینترنت ارتباط برقرار کنه
و یا اینکه تو رانژه خطتون مشکل پیش اومده.

اول ببینین سیمکشی تلفن قطعی نداشته باشه.برای اینکار میتونین مودم رو ببرین دم در خونه و از ورودی تلفن به خونه تست کنین اگه بازم این مشکل پیش اومد با پشتیبانی مطرح کنین.

vahid javani
21-11-2012, 12:01
صد در صد مشکله.
کلا چشمک زدن چراغ ای دی اس ال ممکنه به این دلایل باشه.
شما یا نویز شدید روی خط دارین که نمیزاره وصل بشین
یا نمیتونه با سرویس دهنده اینترنت ارتباط برقرار کنه
و یا اینکه تو رانژه خطتون مشکل پیش اومده.

اول ببینین سیمکشی تلفن قطعی نداشته باشه.برای اینکار میتونین مودم رو ببرین دم در خونه و از ورودی تلفن به خونه تست کنین اگه بازم این مشکل پیش اومد با پشتیبانی مطرح کنین.

متشکرم دوست عزیز
امروز صبح تونستم به اینترنت وصل بشم ولی فقط برای 2 دقیقه و مرتب قطع و وصل میشد
مشکل نویز دارم که گفتید
Downstream Upstream

SNR Margin: 6.0 6.3 db

Line Attenuation: 19.0 12.4 db

Data Rate : 20045 923 kbps

Max Rate : 21716 923 kbps

POWER : 17.8 11.3 dbm

CRC : 3 49426
به دم در خونه وصل کردم این نویز بود

یعنی درست میشه؟
از مخابرات اصفهان روی خط dlc سرویس دارم
بازم ممنون

mohsen_gh1991
21-11-2012, 12:27
شما نویز خیلی شدیدی داری روی خطت. snr margin حداقل باید بالای 12db باشه تازه این 12 حداقلشه که بخواد اینترنتت وصل بشه. مال شما 6 دسیبل هست.

بقیه مقادیرش خوبه . فقط مشکل نویز شدید داری به نظرم.

مهرسا1
21-11-2012, 14:02
سلام دوستان خسته نباشین من خیلی وقته از یه شرکت اشتراک دارم بعضی وقتا که مودم روروشن میکنم چراغ لینک ثابت نمیشه یعنی روشن نمیمونه باید مودم رو خاموش کنم و با موبایل به شماره اون خط چندبار زنگ بزنم و بعد مودم رو روشن کنم تا درست بشه کابل داخل خونه رو کلا عوض کردم غیر از مودم هم هیچی به خط تلفن وصل نیست چجوری مشکل رو حل کنم؟

vahid javani
21-11-2012, 14:35
شما نویز خیلی شدیدی داری روی خطت. snr margin حداقل باید بالای 12db باشه تازه این 12 حداقلشه که بخواد اینترنتت وصل بشه. مال شما 6 دسیبل هست.

بقیه مقادیرش خوبه . فقط مشکل نویز شدید داری به نظرم.

خیلی خیلی ممنونم
احتمال اینکه به پشتیبانی بگم بعد سرعتمو کم کنه هست؟
و اینکه راهی واسه کاهش نویز وجود داره؟

با این وضعیت فعلی راهی هست که قطع شدن ها رو کاهش بدم؟ یکی می گفت روی bridge با این نویز بهتره

mohsen_gh1991
21-11-2012, 15:02
خیلی خیلی ممنونم
احتمال اینکه به پشتیبانی بگم بعد سرعتمو کم کنه هست؟
و اینکه راهی واسه کاهش نویز وجود داره؟

با این وضعیت فعلی راهی هست که قطع شدن ها رو کاهش بدم؟ یکی می گفت روی bridge با این نویز بهتره
خواهش میکنم.
نه اینطور نیست که بخوان عمدا سرعتتو کم کنن. ولی خب ممکنه روی رانژه خطت تغییراتی برای کم شدن نویز ایجاد کنن که شاید یه مقدار فرق بکنه سرعتت. البته کم. البته با این شرایط شما ارزش داره. حالا سرعتت چقد هست؟
راه های کاهش نویز که زیاده مثلا استفاده از سیم های تلفن با کیفیت و یکسره در طول مسیر.
دور کردن سیم تلفن از کنار سیم های برق یا پریزهای برق(چون نزدیک بودن سیم تلفن و برق خودش باعث ایجاد نویز میشه)
استفاده از اسپلیتر برای مودم و تلفن .
اینا رو سعی کن رعایت کنی مخصوصا اسپلیتر روی کاهش نویز تاثیر مثبت داره.
در مورد حالت bridge هم فک نکنم تاثیری داشته باشه. تفاوت pppoe و bridge در اتوماتیک و دستی بودن وصل شدن به اینترنته. و اینکه در حال بریج فقط یه سیستم میتونه از اینترنت استفاده کنه.و هیچ فرقی در سرعت و کیفیت کار نمیکنه.

hermione
21-11-2012, 15:19
اشکال ممکنه از نویز باشه یه اسکرین شات از صفحه status مودم بذار
از اعداد SNR , و اتلاف خط مشخص میشه .

مهرسا1
21-11-2012, 15:34
اشکال ممکنه از نویز باشه یه اسکرین شات از صفحه status مودم بذار
از اعداد SNR , و اتلاف خط مشخص میشه .

جحوری اسکرین شات از صفحه استاتوس مودم بذارم؟پلیز بیشتر راهنمایی کنین

hermione
21-11-2012, 15:46

توی مرورگر تایپ کنید
192.168.1.1
یوزر و پسورد هر دو admin بزنید
صفحه status رو پیدا کنید و اعداد SNR و Line Attenuation رو بذازید اینجا .

mohsen_gh1991
21-11-2012, 15:49
وارد صفحه تنظیمات مودمت میشی. بعد دکمه prnt screen داخل کیبورد رو میزنی. بعد از اون وارد پینت میشی و کلید ctrl+v رو میزنی. عکسو سیو میکنی و اینجا اپ میکنی.
برای رفتن به صفحه تنظیمات مودم هم داخل مرورگرت 192.168.1.1 رو تاپیپ میکنی و بعد یوزرنیم و پسورد رو admin میزنی.

در ضمن شما میتونی به همون خطی که اینترنت داری و این مشکل وجود داره یه تلفن وصل کنی و ببینی تلفن بوق داره یا نه و میشه باهاش تماس گرفت؟

amiredge
21-11-2012, 17:12
با سلام.دوستان من به محض اينكه به اينترنت وصل ميشم،شروع به ارسال ميكنه.در حالي كه از بسته بودن برنامه ها مطمئنم.ميشه بگيد مشكل از كجاست؟ممنون ميشم.

LOVEFORLOVE
21-11-2012, 18:06
آقایون یه مشکلی دارم اینکه خیلی دیر مودم کانکت میشه isp اسیاتکه یعنی زمانی که مودم روشن میشه و تا بالا امدن ویندوز 7 مودم کانکت نمیشه و بهد 10 دقیقه به زور کانکت میشه بنظر شما مشکل چیه ؟قبلا شاتل داشتم مودم tplink8811 سریع کانکت میشد و از لن استفاده میکنم طول کابل لنم 10 متره

نوع مودم Planet ade 4000
4 پورت

mohsen_gh1991
21-11-2012, 19:03
با سلام.دوستان من به محض اينكه به اينترنت وصل ميشم،شروع به ارسال ميكنه.در حالي كه از بسته بودن برنامه ها مطمئنم.ميشه بگيد مشكل از كجاست؟ممنون ميشم.
شما ممکنه سیستمت ویروسی باشه که باعث کم شدن حجمت بشه.
یا اینکه نرم افزارایی داری که خود به خود بدون اینکه بفهمی اپدیت میشن. بهتره اپدیت ویندوزتو غیر فعال کنی.
و همینطور یه فایروال قوی نصب کنی و سیستمتم اسکن کنی که ویروسی نباشه.
از نرم افزارهای مدیریت حجم دانلود مثNetLimiter استفاده کن که نشون میدن چه برنامه هایی داره از اینترنتت استفاده میکنه.
و همینطور بهتره تنظیمات مدومو روی حالت بریج بزاری.

J@viD
21-11-2012, 21:12
منم یه مشکل دارم تو همین مایه ها
گوشی تلفن رو که برمیدارم چراغ اینترنت خاموش میشه گوشی رو که بر میدارم چراغ روشن میشه

Line Attenuation 25.5
Attainable Line Rate 2600
Noise Margin 33.2

matr!x_2008
21-11-2012, 21:16
گوشی تلفن رو که برمیدارم چراغ اینترنت خاموش میشه گوشی رو که بر میدارم چراغ روشن میشه

Line Attenuation 25.5
Noise Margin 33.2

تقریبا منم همچین مشکلی دارم:sq_3:

soroosh_cz
21-11-2012, 21:26
این مشکل وقتی که اسپلیتر نصب بکرده باشید بوجود میاد معمولا... شاید اسپلیتر خراب شده :sq_6:

مهرسا1
21-11-2012, 23:00
وارد صفحه تنظیمات مودمت میشی. بعد دکمه prnt screen داخل کیبورد رو میزنی. بعد از اون وارد پینت میشی و کلید ctrl+v رو میزنی. عکسو سیو میکنی و اینجا اپ میکنی. برای رفتن به صفحه تنظیمات مودم هم داخل مرورگرت 192.168.1.1 رو تاپیپ میکنی و بعد یوزرنیم و پسورد رو admin میزنی. در ضمن شما میتونی به همون خطی که اینترنت داری و این مشکل وجود داره یه تلفن وصل کنی و ببینی تلفن بوق داره یا نه و میشه باهاش تماس گرفت؟ آره گلم گوشی میزنم بوق داره و هم میشه تماس گرفت هم زنگ میخوره واقعا این مشکل کلافم کرده تا مرکز مخابرات هم رفتم شرکت هم نتونست درستش کنه یه مدت انقدر اذیتم کرد که میخواستم به وایمکس رو بیارم

hermione
24-11-2012, 22:15

Line Attenuation 25.5
Noise Margin 33.2

آره گلم گوشی میزنم بوق داره و هم میشه تماس گرفت هم زنگ میخوره واقعا این مشکل کلافم کرده تا مرکز مخابرات هم رفتم شرکت هم نتونست درستش کنه یه مدت انقدر اذیتم کرد که میخواستم به وایمکس رو بیارم

سر راه تلفن باید اسپیلیتر نصب کنید .
و اگه با این حال درست نشد خط شما نویز داره ... و باید زنگ بزنید خرابی تلفن بگید نویز داره .

mohammad.ef
26-11-2012, 13:24
سلام
معنی این گزینه های توی استاتوس مودم چیه ؟

Downstream.......... Upstream............
SNR Margin
Line Attenuation
Data Rate
Max Rate

mohmrg
26-11-2012, 19:35
سلام دوستان اعصاب برام دیگه نمونده یه مورد عجیب برام پیش اومده 5 ساله adsl دارم تا حالا اصلا اینطوری نشده بود و حتی نشنیده بودم کسی این مشکل رو داشته باشه

الان مادرم رو فرستادم با یکی حرف بزنه تا اینترنتم وصل بشه !!!! بتونم اینجا پست بزنم !!!

الان 3 روزه فقط موقعی Adsl ام وصل میشه که با تلفن خونه به جایی زنگ بزنم یا زنگ بخوره .. کلا باید تلفن خونه مشغول باشه تا چراغ adsl روشن بشه تا اینترنت داشته باشم

زنگ زدم یارو چرت و پرت تحویل داد اصلا نفهمید مشکلم چیه ...

تروخدا این چه وضعشه کسی راه حل نداره ؟ رفتم حتی اسپلیتر نو خریدم .. کابل ها رو عوض کردم هنوز این مشکل رو دارم .. تلفن هیچ مشکلی نداره این adsl قطع و وصل میشه

کمک ...خواهش
(مخابرات تهران)

ویرایش : موقعی که تلفن مشغول کردم به جایی زنگ زدم که الکی مشغول باشه که اینترنت وصل شد عکس انداختم ...

عکس از status مودم

mohsen_gh1991
26-11-2012, 20:53
سلام
معنی این گزینه های توی استاتوس مودم چیه ؟

Downstream.......... Upstream............
SNR Margin
Line Attenuation
Data Rate
Max Rate

علیک سلام
downstream به معنای فرستادن اطلاعات به کاربر و upstream به معنی پاسخ به درخواست کاربره. یا به عبارت دیگه و به زبان ساده تر دان استریم به معنای دریافت کردن اطلاعات که شامل دانلود فایل دیدن فیلم انلاین باز کردن سایت و ... میشه و اپ استریم به معنای فرستادن اطلاعات بازم شامل ارسال فایل یا ااپلود ارسال ایمیل سرچ کردن و بازی انلاین.

snr هم مقدار سیگنال به نویزه یا همون مقدار نویزی که روی خطتون هست. هر چقد بیشتر باشه بهتره یعنی نویز کمتری دارین.

Line Attenuation به معنای از دست دادن سیگنال در طول مسیر یا میرایی خط هست که نسبت مستقیم با فاصله شما تا مرکز مخابراتی داره.و البته به جنس سیم و تعداد مصرف کنندگانی که از این کابل اطلاعاتی استفاده میکنن.

Data Rate هم در واقع سرعتیه که در اون مودم شما به مرکز مخابرات وصل شده.

max rete رو دقیق نمیدونم . ولی احتمالا باید حداکثر سرعتی باشه که مرکز مخابراتی قادر باشه به شما ارائه بده. البته خیلی تو سرعت اینترنت تاثیر نداره. بیشتر همون سه مورد بالا مورد محاسبه قرار میگیره.

hadi.EST
27-11-2012, 10:36
سلام دوستان اعصاب برام دیگه نمونده یه مورد عجیب برام پیش اومده 5 ساله adsl دارم تا حالا اصلا اینطوری نشده بود و حتی نشنیده بودم کسی این مشکل رو داشته باشه

الان مادرم رو فرستادم با یکی حرف بزنه تا اینترنتم وصل بشه !!!! بتونم اینجا پست بزنم !!!

الان 3 روزه فقط موقعی Adsl ام وصل میشه که با تلفن خونه به جایی زنگ بزنم یا زنگ بخوره .. کلا باید تلفن خونه مشغول باشه تا چراغ adsl روشن بشه تا اینترنت داشته باشم

زنگ زدم یارو چرت و پرت تحویل داد اصلا نفهمید مشکلم چیه ...

تروخدا این چه وضعشه کسی راه حل نداره ؟ رفتم حتی اسپلیتر نو خریدم .. کابل ها رو عوض کردم هنوز این مشکل رو دارم .. تلفن هیچ مشکلی نداره این adsl قطع و وصل میشه

کمک ...خواهش
(مخابرات تهران)

ویرایش : موقعی که تلفن مشغول کردم به جایی زنگ زدم که الکی مشغول باشه که اینترنت وصل شد عکس انداختم ...

عکس از status مودم

دوست عزیز نویز خططتون خیلی بالا هست. SNR down شما باید بین 25-30 باشه . شما تلفن و هر وسیله غیر از مودم رو به اسپلیتر وصل کنید . مودم رو هم مستقیم به خط بیرونی بزنید( بدون اسپلیتر). دوباره تست کنید اگر حل نشه خطتون از طرف مخابرات مشکل داره.

موفق باشید

mohmrg
27-11-2012, 11:59
دوست عزیز نویز خططتون خیلی بالا هست. SNR down شما باید بین 25-30 باشه . شما تلفن و هر وسیله غیر از مودم رو به اسپلیتر وصل کنید . مودم رو هم مستقیم به خط بیرونی بزنید( بدون اسپلیتر). دوباره تست کنید اگر حل نشه خطتون از طرف مخابرات مشکل داره.

موفق باشید

همونکارو هم کردم بدون اسپلیتر کل خونه زدم نشد ، بیرون هم زدم نشد !

میگن مشکل از ما نیست ...
بهشون زنگ زدم میگن یکی رو باید از بیرون بیارید که درست کنند !! کی رو بیارم ؟ اصلا چی بگم ؟ اصلا نمیدونم باید چیکار کنم ..
دیوونه شدم دیگه

mohsen_gh1991
27-11-2012, 12:13
همونکارو هم کردم بدون اسپلیتر کل خونه زدم نشد ، بیرون هم زدم نشد !

میگن مشکل از ما نیست ...
بهشون زنگ زدم میگن یکی رو باید از بیرون بیارید که درست کنند !! کی رو بیارم ؟ اصلا چی بگم ؟ اصلا نمیدونم باید چیکار کنم ..
دیوونه شدم دیگه
بهتره با خرابی تلفن تماس بگیرید و مشکلو بهشون بگین.

mohmrg
27-11-2012, 12:58
مرسی از دوستان که گفتید نویز داری ... درستش کردم ...

دیروز باید میرفتم دانشگاه وقت نبود .. خودم فازمتر و ... اینا رو برداشتم رفتم دم در جایی که سیم تلفن ها به ساختمون ها وصل میشه !!!
دیدم یه دونه سیم لخت رو هواست ، اونو پیچیدم دور خودش که برخورد نکنه به بقیه سیم ها ، سیم طبقه خودمونو پیدا کردم سفت کردم ..!!!

اومدم بالا زدم هیچ امیدی نداشتم در کمال ناباوری درست شد !

4 روز الکی اعصابم خورد شد .. حداقل برای بقیه کاربرها تجربه شد

alenkita
28-11-2012, 10:29
مشکل با مودم adsl maxnet

با سلام
دوستان من تازگی با مودمم مشکلی پیدا کردم : پس از وصل شدن به اینترنت بعد از چند دقیقه دیگه سایتی باز نمیکنه و در ضمن کانکشن هم وصله. که با یک بار قطع و وصل کردن کانکشن مشکل برطرف میشه و دوباره همین مشکل پس از چند دقیقه به وجود میاد.
به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟
در ضمن وقتی که قطع میشه چراغ data مودم یا کاملا خاموشه یا در حال خاموش و روشن شدنه

birooz
28-11-2012, 16:18
سلام به اساتید
اگه ping خط adsl زیاد باشه چجوری میشه پایین آوردش از طریق isp باید اقدام کرد

ast.2012
28-11-2012, 18:25
با سلام.
دوستان من یک مودم tp link دارم و اینترنتم هم از صبانت هست.
میخواستم اگه میشه نحوه تنظیم مودمو رو برام قرار بدید.(اونی که تو پست اوله اصلا به کارم نمیاد تقریبا هیچکدوم از اون هارو تو مودمم پیدا نمیکنم!)

jo123
28-11-2012, 23:05
با سلام
من از اينترنت مخابرات استفاده ميكنم.و مودمم Tenda بود و البته بدون مشكل.ولي حالا كه اونو با Netgear Wireles عوض كردم به اينترنت وصل نميشه!!! آيا كسي تنظيماتي واسه اين مودم داره ؟

MasihII
29-11-2012, 12:17
سلام

من یه مودم shuttle 920wm دارم حدود 1 سال استفاده کردم ازش الان بنا به دلایلی مجبور شدم مودم رو ریست کنم از پشتش الان که دوباره می خوام مودم رو کانفیگ کنم فقط صفحه اول میاد و هر کاری که می خوام انجام بدم هی بر میگرده به صفحه رمز و باز بعد از زدن رمز بر میگرده به همون صفحه ...

یعنی کلا نمیشه کاری روش انجام داد. می خواستم ببینم آیا میشه فریمور این مودم رو عوض کرد؟ اگر میشه ممنون میشم هم فریمور و هم آموزش تعویضش رو بهم بدین.

ممنون از شما

mjzaret
29-11-2012, 12:52
سلام

من یه مودم shuttle 920wm دارم حدود 1 سال استفاده کردم ازش الان بنا به دلایلی مجبور شدم مودم رو ریست کنم از پشتش الان که دوباره می خوام مودم رو کانفیگ کنم فقط صفحه اول میاد و هر کاری که می خوام انجام بدم هی بر میگرده به صفحه رمز و باز بعد از زدن رمز بر میگرده به همون صفحه ...

یعنی کلا نمیشه کاری روش انجام داد. می خواستم ببینم آیا میشه فریمور این مودم رو عوض کرد؟ اگر میشه ممنون میشم هم فریمور و هم آموزش تعویضش رو بهم بدین.

ممنون از شما

آيا با تمامي مروگرها اين مشكل رو داري يا اينكه فقط با يه مرورگر؟

اگه مي‌توني آخرين ورژن مرورگر رو دانلود كن و ازش استفاده كن.

به احتمال زياد مشكلتون حل ميشه.

شاد باشيد :40:

mahsanmahsan
30-11-2012, 04:18
سلام به دوستان عزيز
من يه مشكلي دارم ميخوام بدونم با مودم چجوري به لپ تاپ وصل بشم مودمم مدلش symphony هستش نوع كانكشن ساختن با كامپيوتر رو بلدم اما نميدونم چجوري از مودم به لپ تاپ وصل شم هم از طريق usb هم lan استفاده كردم نشد ميشه يه راهنمايي اساسي بكنيد من اعصاب نمونده برام

gdariush
30-11-2012, 12:45
سلام
مودم من linksys و اینترنت صبا و ارتباط اتوماتیک است pppoe .
تا حالا کانفیگ مودم من طوری بود که اگر به هر دلیلی (sleep-shutdown-hiber-disconnect ) قطع ارتباط میکردم چراغ اینترنت خاموش می شد و زمانی که کامپیوتر را فعال می کردم روباره چراغ روشن میشد وآماده کار .(چراغ شبکه و رانژه همیشه روشن) ودر این فاصله ارتباط مودم وisp قطع بود.
به دلیلی مجبور به ریست و تنظیم مجدد مودم شدم ولی دیگر نمی توانم مودم را به صورت قبل تنظیم کنم وهر سه چراغ همیشه روشن هستند وچون تنظیم قبلی مال 2 سال قبل است یادم نیست چه کارکرده بودم. (در ارتباط مشکلی نیست)
کسی می تواند راهنمایی کند چطور مودم به حالت قبل تنظیم شود ؟

Alijo0on
30-11-2012, 22:02
سلام نمیدونم ربط داره یا نه به موضوع اصلی تاپیک
اما آیا کسی راه حل درستی داره که با ساکـــس بتونیم یوتـــیوب و باز کنیم ؟
رو پورت 443 کلا انگار همه دستشون بستس و...
شنیدمم که با کانکشن وی پی ن میشه یه کارایی کرد ، خلاصه اگه ممکنه مارو راهنمایی کنین !!! :(

mohsen_gh1991
30-11-2012, 23:21
سلام نمیدونم ربط داره یا نه به موضوع اصلی تاپیک
اما آیا کسی راه حل درستی داره که با ساکـــس بتونیم یوتـــیوب و باز کنیم ؟
رو پورت 443 کلا انگار همه دستشون بستس و...
شنیدمم که با کانکشن وی پی ن میشه یه کارایی کرد ، خلاصه اگه ممکنه مارو راهنمایی کنین !!! :(

با وی پی ان میشه. من الان با وی پی ان همه سایتا رو باز میکنم از جمله یوتیوب

softday
30-11-2012, 23:25
سلام اقا من رمز وایرلسم 5 رقمه . یعنی الان که دو روزه نصب کردن عوض نکرم فک کنم یکی استفاده میکنه من فقط تو یوتیوب و فیسبوک و اینا هستم الان 3 گیگ و خوزده ای پریده لامصب .. چجوری رمزشو عوض کنم مدمم symphony 4024 هست تو رو خداااا کمک کنین

mohsen_gh1991
30-11-2012, 23:49
سلام اقا من رمز وایرلسم 5 رقمه . یعنی الان که دو روزه نصب کردن عوض نکرم فک کنم یکی استفاده میکنه من فقط تو یوتیوب و فیسبوک و اینا هستم الان 3 گیگ و خوزده ای پریده لامصب .. چجوری رمزشو عوض کنم مدمم symphony 4024 هست تو رو خداااا کمک کنین
سلام.
دوست عزیز اول باید توجه داشته باشی که صرفا استفاده از هر نوع فیلتر شکنی مصرف اینترنتتو افزایش میده . و همینطور ویدئو های یوتیوب حجمهای بالایی دارن. اگه دانلودت خیلی زیاده و ویدئوهای زیادی نگاه میکنی تو یوتیوب حجمت اینطوری یکدفعه کم میشه.نکته دوم هم اینکه ممکنه اپدیتهایی ناخواسته داره تو کامپیوترت انجام میشه که برای جلوگیری از این کار بهتره حالت اتواپدیت ویندوزتو غیر فعال کنی.
حالا برای عوض کردن رمز مودم هم اینکارو انجام بده.
تو مرورگرت 192.168.1.1 رو وارد میکنی. یوزر نیم و پسورد رو admin میزنی. وارد صفحه تنظیم مودم میشی. سمت راست صفحه وارد منوی wireless میشی. صفحه اول رو تنظیماتشو تغییر نمیدی دکمه save/apply رو میزنی. تو صفحه بعد که ظاهر میشه (Security) میتونی تنظیمات امنیتی مودمتو انجام بدی.
برای این کار باید گزینه wep encryption رو enable کنی. و به صفحه بعدی میری. تو صفحه بعد encryption strength رو یا روی 64 بیت یا 128 بیت قرار میدی. اگه بخای پسورد قوی تر و طولانی تری داشته باشی 128 بیت قرار بده. بعد از اون گزینه current network key رو روی 1 تنظیم میکنی. و در زیر اون پسوردتو رو تو قسمت network key 1 وارد میکنی. و save میکنی تنظیماتتو.

و توصیه من اینه که برای کنترل بیشتر روی مصرف اینترنتتون از نرم افزارای مدیریت حجم دانلود استفاده کنین.

mohsen_gh1991
30-11-2012, 23:56
با سلام.
دوستان من یک مودم tp link دارم و اینترنتم هم از صبانت هست.
میخواستم اگه میشه نحوه تنظیم مودمو رو برام قرار بدید.(اونی که تو پست اوله اصلا به کارم نمیاد تقریبا هیچکدوم از اون هارو تو مودمم پیدا نمیکنم!)
این ادرسو تو مرورگرت وارد میکنی
192.168.1.1
بعد ازت یوزر و پسورد میخواد که جفتش admin هست
وقتی وارد صفحه ستاپ مودم شدی
تو قسمت quick setup وارد میشی
کانفیگ مودمتو روی pppoe/pppoa قرار میدی
بعد از اون یوزر نیم و پسوردی که از سرویس دهنده اینترنتت گرفتی رو وارد میکنی
و vpi رو صفر و vci رو 30 یا 35 قرار میدی
اگه مودمت وایرلس باشه بعد اینا یه صفحه دیگه میاد که میتونی اسم وایرلستو عوض کنی و همینطور براش پسورد بزاری.
بعد نکست و کار تمومه.
(البته داخل دفترچه مودمت تمام این مراحلو به طور کامل گفته )

mohsen_gh1991
30-11-2012, 23:58
با سلام
من از اينترنت مخابرات استفاده ميكنم.و مودمم Tenda بود و البته بدون مشكل.ولي حالا كه اونو با Netgear Wireles عوض كردم به اينترنت وصل نميشه!!! آيا كسي تنظيماتي واسه اين مودم داره ؟

دفترچه راهنمای مودم البته انگلیسیه

mohsen_gh1991
01-12-2012, 00:01
سلام
تا حالا کانفیگ مودم من طوری بود که اگر به هر دلیلی (sleep-shutdown-hiber-disconnect ) قطع ارتباط میکردم چراغ اینترنت خاموش می شد و زمانی که کامپیوتر را فعال می کردم روباره چراغ روشن میشد وآماده کار .(چراغ شبکه و رانژه همیشه روشن) ودر این فاصله ارتباط مودم وisp قطع بود.
به دلیلی مجبور به ریست و تنظیم مجدد مودم شدم ولی دیگر نمی توانم مودم را به صورت قبل تنظیم کنم وهر سه چراغ همیشه روشن هستند وچون تنظیم قبلی مال 2 سال قبل است یادم نیست چه کارکرده بودم. (در ارتباط مشکلی نیست)
کسی می تواند راهنمایی کند چطور مودم به حالت قبل تنظیم شود ؟ عملا مشکلی نیست. وقتی اینترنت مورد استفاده قرار میگیره که چراغ اینترنت و یکی از چراغهای لن یا وایرلس روی موم چشمک زن باشن. و اینکه وقتی کامپیوتر خاموشه و سه چراغ مودم روشن میمونه جای نگرانی نداره. مال خودم همینطوریه : دی

gdariush
01-12-2012, 12:55
عملا مشکلی نیست. وقتی اینترنت مورد استفاده قرار میگیره که چراغ اینترنت و یکی از چراغهای لن یا وایرلس روی موم چشمک زن باشن. و اینکه وقتی کامپیوتر خاموشه و سه چراغ مودم روشن میمونه جای نگرانی نداره. مال خودم همینطوریه : دی

حق با شماست وجای نگرانی ندارد وتقریبا مال همه اینطوری است ولی می خواهم بدانم چطور می توان به صورت قبل تنظیم کرد. جون در فاصله خاموش بودن کامپیوتر با وجود روشن بودن مودم ارتباطش با isp قطع می شد.و من اینو می خواهم.
در هر صورت متشکرم

hermione
01-12-2012, 21:25
سلام.

حالا برای عوض کردن رمز مودم هم اینکارو انجام بده.
تو مرورگرت 192.168.1.1 رو وارد میکنی. یوزر نیم و پسورد رو admin میزنی. وارد صفحه تنظیم مودم میشی. سمت راست صفحه وارد منوی wireless میشی. صفحه اول رو تنظیماتشو تغییر نمیدی دکمه save/apply رو میزنی. تو صفحه بعد که ظاهر میشه (Security) میتونی تنظیمات امنیتی مودمتو انجام بدی.
برای این کار باید گزینه wep encryption رو enable کنی. و به صفحه بعدی میری. تو صفحه بعد encryption strength رو یا روی 64 بیت یا 128 بیت قرار میدی. اگه بخای پسورد قوی تر و طولانی تری داشته باشی 128 بیت قرار بده. بعد از اون گزینه current network key رو روی 1 تنظیم میکنی. و در زیر اون پسوردتو رو تو قسمت network key 1 وارد میکنی. و save میکنی تنظیماتتو.
.

پایین ترین سطح امنیت رو در پسورد WEP داره .
و بهترین حالت WPA 2- PSK هست . رمز وایرلس رو از ترکیب کاراکتر های مختلف استفاده کنید
و پسورد پیشفرض مودم رو از admin تغییر بدید به هر چیزه دیگه ای .

در مورد هر کدوم سوالی / مشکلی بود در خدمتم .

حق با شماست وجای نگرانی ندارد وتقریبا مال همه اینطوری است ولی می خواهم بدانم چطور می توان به صورت قبل تنظیم کرد. جون در فاصله خاموش بودن کامپیوتر با وجود روشن بودن مودم ارتباطش با isp قطع می شد.و من اینو می خواهم.
در هر صورت متشکرم
زمانی که کامپیوتر خاموشه مودم ازتباطشو با ISP از دست نداده و مرتب feedback میگیره . اگه اینطور بود در زمان خاموشی کامپیوتر چراغ اینترنت خاموش میشد . و هیچ مشکلی هم نداره اگه غیر از این باشه غیر عادیه .

hermione
01-12-2012, 21:27
حذف شود ........................

mohsen_gh1991
01-12-2012, 23:03
پایین ترین سطح امنیت رو در پسورد WEP داره .
و بهترین حالت WPA 2- PSK هست . رمز وایرلس رو از ترکیب کاراکتر های مختلف استفاده کنید
و پسورد پیشفرض مودم رو از admin تغییر بدید به هر چیزه دیگه ای .

در مورد هر کدوم سوالی / مشکلی بود در خدمتم .

ممنون از شما
درسته بالاترین سطح امنیتی اون چیزیه که شما گفتین ولی تا جایی که من دیدم تو این مدل مودمی که دوستمون گفت امکان انتخاب همچین گزینه ای نداره. فقط میتونه 64 بیت یا 128 بیت بودن رمز رو انتخاب کن و تعداد لایه های پسوردشو که چنتا باشه.
تو حالت 64 بیت میتونه یه عدد 10 رقمی یا یه کلمه 5 حرفی انتخاب کنه و تو حالت 128 بیت یه عدد 26 رقمی یا یه کلمه 13 حرفی. البته خودم همچین مودمی ندارم که بخوام دقیق تر بگم.

gdariush
02-12-2012, 09:23
زمانی که کامپیوتر خاموشه مودم ازتباطشو با ISP از دست نداده و مرتب feedback میگیره . اگه اینطور بود در زمان خاموشی کامپیوتر چراغ اینترنت خاموش میشد . و هیچ مشکلی هم نداره اگه غیر از این باشه غیر عادیه .

دوست عزیز فکر می کنم سوال منو با دقت نخوندی می دانم که مشکلی وجود نداره واینو در سوال ذکر کرده ام . " (در ارتباط مشکلی نیست) "
و اینکه گفته ای "اگه اینطور بود در زمان خاموشی کامپیوتر چراغ اینترنت خاموش می شد " اتفاقا در سوال تاکید کرده ام در زمان خاموشی کامپیوتر چراغ اینترنت خاموش می شد .
به هر حال با فرض اینکه در حال حاضر مشکلی وجود ندارد و با توجه به شرایط ذکر شده که چراغ خاموش می شده ؛ خوشحال می شوم اگر می توانی در زمینه تنظیم مودم به حالت قبل
کمک کنی .

سوال را یکبار دیگه مطرح می کنم :

hermione
02-12-2012, 09:29
دوست عزیز فکر می کنم سوال منو با دقت نخوندی می دانم که مشکلی وجود نداره واینو در سوال ذکر کرده ام . " (در ارتباط مشکلی نیست) "
و اینکه گفته ای "اگه اینطور بود در زمان خاموشی کامپیوتر چراغ اینترنت خاموش می شد " اتفاقا در سوال تاکید کرده ام در زمان خاموشی کامپیوتر چراغ اینترنت خاموش می شد .
به هر حال با فرض اینکه در حال حاضر مشکلی وجود ندارد و با توجه به شرایط ذکر شده که چراغ خاموش می شده ؛ خوشحال می شوم اگر می توانی در زمینه تنظیم مودم به حالت قبل
کمک کنی .

سوال را یکبار دیگه مطرح می کنم :

بله من هم عرض کردم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با این حال احتمال میدم مودمتون قبلا توی حالت bridge بوده .

gdariush
02-12-2012, 10:27
ب

با این حال احتمال میدم مودمتون قبلا توی حالت bridge بوده .

نکته همین جاست که در حالت bridge نبوده چون در این حالت باید با کانکشن وارد شوی وبا روشن شدن کامپیوتر به صورت اتومات وارد نمی شوی ؛ در حالی که من کانکشن نداشتم وبه صورت اتومات وارد اینترنت می شدم (حدود دو سال ) پس
ارتباط من pppoe بود یا pppoa که با توجه به استاندارد isp ها قاعدتا باید pppoe می بوده.
موفق باشی

serkaw
02-12-2012, 15:38
سلام
من یه مودم td 8811 دارم-وقتی که داخل مودم به صورت ppoe تنظیمش میکنم راحت میتونم روی کامپیوتر به پورت udp وصل بشم(کانکشن l2tp) -ولی وقتی مودم را به حالت bridge در میارم و از طریق کانکشن داخل ویندوز Broadband Connection وصل میشم دیگه به پورت udp وصل نمیشم-تنظیمات فایروال را هم غیر فعال کردم حل نشد-فکر کنم داخل مودم اجازه دسترسی به پورت udp را ندارم-لطفا اگه کسی اطلاع داره منو راهنمایی کنه-ممنون

vista_66
02-12-2012, 23:56
نکته همین جاست که در حالت bridge نبوده چون در این حالت باید با کانکشن وارد شوی وبا روشن شدن کامپیوتر به صورت اتومات وارد نمی شوی ؛ در حالی که من کانکشن نداشتم وبه صورت اتومات وارد اینترنت می شدم (حدود دو سال ) پس
ارتباط من pppoe بود یا pppoa که با توجه به استاندارد isp ها قاعدتا باید pppoe می بوده.
موفق باشی
دوست عزیز، مودم‌های Linksys یه قابلیت دارن، که می‌تونی تنظیم کنی اگر در یک فاصله‌ی زمانی خاص از اینترنت استفاده نشد، اتوماتیک اینترنت رو برات قطع کنه، و وقتی دوباره درخواست ارتباط با اینترنت داشتی، برات متصلش کنه، احتمالا اون قابلیت برای شما قبلا فعال بوده، و بعد از ریست مودم، دیگه تنظیمش کردی که همیشه متصل بمونه...
من الان به مودم Linksys دسترسی ندارم که بت بگم دقیقا اسمش چی‌بود، اما تا اونجا که یادمه تو صفحه‌ ی اصلیش، همونجا که تنظیمات ADSL و یوزر و پسورد رو وارد می‌کنی این امکان هم وجود داره...
ویرایش: آهان پیداش کردم، اسمش Connect on demand هست، که یک زمان Idle از شما می‌گیره، و اگر تو این مدت زمان(به ثانیه) از اینترنت استفاده نشه، به صورت خودکار ارتباط شما رو قطع می‌کنه و به محض اینکه دوباره درخواست باز کردن صفحه داشته باشید، ارتباط رو کانکت می‌کنه...

gdariush
03-12-2012, 10:38
دوست عزیز، مودم‌های Linksys یه قابلیت دارن، که می‌تونی تنظیم کنی اگر در یک فاصله‌ی زمانی خاص از اینترنت استفاده نشد، اتوماتیک اینترنت رو برات قطع کنه، و وقتی دوباره درخواست ارتباط با اینترنت داشتی، برات متصلش کنه، احتمالا اون قابلیت برای شما قبلا فعال بوده، و بعد از ریست مودم، دیگه تنظیمش کردی که همیشه متصل بمونه...
من الان به مودم Linksys دسترسی ندارم که بت بگم دقیقا اسمش چی‌بود، اما تا اونجا که یادمه تو صفحه‌ ی اصلیش، همونجا که تنظیمات ADSL و یوزر و پسورد رو وارد می‌کنی این امکان هم وجود داره...
ویرایش: آهان پیداش کردم، اسمش Connect on demand هست، که یک زمان Idle از شما می‌گیره، و اگر تو این مدت زمان(به ثانیه) از اینترنت استفاده نشه، به صورت خودکار ارتباط شما رو قطع می‌کنه و به محض اینکه دوباره درخواست باز کردن صفحه داشته باشید، ارتباط رو کانکت می‌کنه...

متشکرم
مشکل حل شد ؛ همانطور که گفته بودی .

vahid javani
04-12-2012, 13:25
سلام
من snr روی 6 بود بعد زنگ زدم پشتیبانی میگه هر قسمتی یه مقداری داره و دستگاه های ما از 6 بیشتر نمیشه!!

sei_pm
04-12-2012, 13:29
سلام
من snr روی 6 بود بعد زنگ زدم پشتیبانی میگه هر قسمتی یه مقداری داره و دستگاه های ما از 6 بیشتر نمیشه!!

اشتباهی گفته.
snr به نویز خط شما بستگی داره . هرچی سرعت خط شما بالاتر باشه نویز هم بیشتر میشه یا فاصلتون از مرکز زیادتر باشه همینطور.
اصولا اگر سر خط هم همین مقدار بود کاری نمی تونید بکنید.

serkaw
04-12-2012, 18:11
سلام
من یه مودم td 8811 دارم-وقتی که داخل مودم به صورت ppoe تنظیمش میکنم راحت میتونم روی کامپیوتر به پورت udp وصل بشم(کانکشن l2tp) -ولی وقتی مودم را به حالت bridge در میارم و از طریق کانکشن داخل ویندوز Broadband Connection وصل میشم دیگه به پورت udp وصل نمیشم-تنظیمات فایروال را هم غیر فعال کردم حل نشد-فکر کنم داخل مودم اجازه دسترسی به پورت udp را ندارم-لطفا اگه کسی اطلاع داره منو راهنمایی کنه-ممنون
کسی اینو بلد هست؟

nimakh
05-12-2012, 13:38
یک سوال داشتم آیا اگر VPI و VCI مودم با مال ISP فرق داشته باشد چراغ ADSL روشن می شود یا نه ؟

میلاد صبح خیز
05-12-2012, 13:49
یک سوال داشتم آیا اگر VPI و VCI مودم با مال ISP فرق داشته باشد چراغ ADSL روشن می شود یا نه ؟
مال اندیشه باید ۵ و ۳۵ باشه

kingmehrdad
06-12-2012, 01:52
دوستان سلام. من یه مودم وایمکس ایرانسل دارم ولی در حال حاضر دارم از ADSLمخابرات استفاده می کنم. مودم ADSLمن D-link ولی وایرلس نیست. میخوام از وایمکسم به عنوان پخش کننده وایرلس ایترنت مخابرات استفاده کنم. لطفا راهنماییم کنید.
ممنون

mjzaret
06-12-2012, 12:29

در هر صورت اگه خط شما رانژه شده باشه چراغ ADSL بايستي روشن بشه و هيچ ربطي به تنظيمات VPI و VCI نداره.

mjzaret
06-12-2012, 12:31
کسی اینو بلد هست؟

بعيد مي‌دونم همچين چيزي درست باشه.

وقتي شما مودم رو به صورت بريج تنظيم مي‌كنيد ديگه مودم در ارتباطات شما فقط يه پل محسوب ميشه و فايروال و نت و ... بي اثر ميشند.

mjzaret
06-12-2012, 12:33
اشتباهی گفته.
snr به نویز خط شما بستگی داره . هرچی سرعت خط شما بالاتر باشه نویز هم بیشتر میشه یا فاصلتون از مرکز زیادتر باشه همینطور.
اصولا اگر سر خط هم همین مقدار بود کاری نمی تونید بکنید.

تكميل شدن توضيحات:

در اين حالت بايستي پروفايل روي پورت DSLAM شما به مقداري كمتر از مقداري كه هست تغيير بكنه.

با اين عمل SNR افزايش پيدا ميكنه و مي‌تونيد كيفيت خط بهتري داشته باشيد.

kingmehrdad
06-12-2012, 15:17
ظاهرا سوال من یا خیلی سخت بوده یا خیلی چرت. دوستان لطفا اکر کسی چیزی میدونه منو راهنمایی کنه.

saeediranzad
06-12-2012, 16:36
دوستان سلام. من یه مودم وایمکس ایرانسل دارم ولی در حال حاضر دارم از ADSLمخابرات استفاده می کنم. مودم ADSLمن D-link ولی وایرلس نیست. میخوام از وایمکسم به عنوان پخش کننده وایرلس ایترنت مخابرات استفاده کنم. لطفا راهنماییم کنید.
ممنون
سلام
چون کسی جواب نداد؛ من نظر غیرتخصصی خودم را میدم.
ورودی مودم وایمکس امواج رادیویی است و خروجی مودم ADSL شما کابل. پس بنظر غیرممکن میآد که بشه چنین کاری کرد.
راه حل ممکن خرید یک روتر وایرلس و صرف نظر از مودم وایمکس هست.

mohsen_gh1991
06-12-2012, 20:24
ظاهرا سوال من یا خیلی سخت بوده یا خیلی چرت. دوستان لطفا اکر کسی چیزی میدونه منو راهنمایی کنه.
اینم یه نظر غیر تخصصی ولی شاید عملی دیگه. اگه مودم وایمکستون ورودی کابل لن داره میتونین مودمتون رو با کابل کن به مودم وایمکس متصل کنین . امتحان کنین شاید جواب داد

birdana
06-12-2012, 22:10
سلام دوستان عزیز و محترم
اینترنتم 256 نامحدود مخابراته
دوستان مشکل من هنوز پا برجاست !
امروز کل سیم کشی رو عوض کردم ولی هنوز مشکلم برطرف نشده
همه چیرو بررسی کردم که همه سالمن حتی مودم دوستمو هم گرفتم

مشکل من : به خوبی اینترنتم کار میکنه (سرعتشم تا 40میره) اما یه دفعه افت شدید سرعت اینترنت میشه
رفتم پشتیبانی مخابرات که گفتن چون فاصله دوره مخابرات نمیتونه به خط ما ای دل اس ال ارائه بده و باید جمع اوری کنم ولی جمع اوری نکردم و هنوز باهاش کار میکنم
لطفا راهنماییم کنید

ali_phd71
07-12-2012, 02:32
سلام دوستان
مخابرات خوزستان
قبلا مودم 8811 داشتم الان 8951 گرفتم تنظیمش خودم انجام دادم توی حالت بریج وصل میشه ولی وایفای وصل نمیشه توی حالت ppoe وصل نمیشه ارور 651 میده چیکار کنم؟
دیشب زنگ زدم مخابرات گفت مشکل از مودمه الان زنگ زدم میگه mac ادرست غیر فعاله فردا بردات درستش میکنیم!خودم نمیتونم درست کنم؟
توی تنظیمات مودم قسمت Interface Setup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کلی تنظیم داره دوستان کسی میتونه بگه اینا چین و چجور تنظیمش کنم خیلی دوس دارم بدونم اگه مقاله ای دارید که همه رو کامل توضیح میده ممنون میشم بذارید استفاده کنیم چجور بهترین تنظیم رو داشته باشیم.
ی مشکل دیگه انتن وایرلس توی اتاق کامله همین که بیرون میرم انتن خیلی کم میشه اینو چه کنم؟اتفاقا بالا هم گذاشتمش
دوستان لطفا کمک کنید
با تشکر

paeez101
07-12-2012, 04:28
سلام به همه دوستان

بنده یه مشکلی دارم که منو دیوانه کرده

به عکس زیر توجه کنید

وضعیت خطم چطوره؟

این اعداد چی هستن؟بیانگر چه موضوعی هستن؟

این اصطلاحات یعنی چی؟

فاصله ام تا مرکز مخابرات ۳ کیلومتره

تمام سیم کشی داخلی رو از اول، تازه و روکار کردم، اسپلیتر جدید گرفتم

این crc چیه؟ چرا هر لحظه به مقدارش اضافه میشه؟

چرا فقط crc دان استریم زیاد میشه؟ و crc آپ استریم تغییری نمی کنه؟

1002reza
07-12-2012, 10:23
من یه مودم وایرلسprolink دارم میخواستم بپرسم چی جوری میشه روی مودم وایرلسم رمز بزارم

hermione
07-12-2012, 11:59
سلام به همه دوستان

بنده یه مشکلی دارم که منو دیوانه کرده

به عکس زیر توجه کنید

وضعیت خطم چطوره؟

این اعداد چی هستن؟بیانگر چه موضوعی هستن؟

این اصطلاحات یعنی چی؟

فاصله ام تا مرکز مخابرات ۳ کیلومتره

تمام سیم کشی داخلی رو از اول، تازه و روکار کردم، اسپلیتر جدید گرفتم

این crc چیه؟ چرا هر لحظه به مقدارش اضافه میشه؟

چرا فقط crc دان استریم زیاد میشه؟ و crc آپ استریم تغییری نمی کنه؟

خط شما نویز داره و خیلی پایدار نیست اینو از SNR پایین و LINE ATT. بالا میشه فهمید . البته من احتمال میدم این به خاطر دیتا استریم بالاییه که روی خط بستن .
شما سرعت دانلودتون چقدره ؟ واقعا همین 5000 کیلوبیت هست ؟ ( یعنی معادل 600 کیلوبایت در ثانیه سرعت دانلود )

من یه مودم وایرلسprolink دارم میخواستم بپرسم چی جوری میشه روی مودم وایرلسم رمز بزارم

باید اول به منوی مودم وارد بشی .
احتمالا پشت مودمت نوشته دقیقا ولی خب توی مرورگر تایپ کن :

یوزر و پسورد ازت می خواد admin انتخاب کن .

بعد از اون به قسمت WLAN برو اون جا می تونی نوع رمز گذاری (encryption ) و رمز رو انتخاب کنی
نوع رمز گذاریو روی حالت WPA 2-PSK بذار اگه اینو نداشت روی WPA بذار
و توی قسمت PRE-Shared Key رمز مورد نظرت رو بذار

paeez101
07-12-2012, 13:14
خط شما نویز داره و خیلی پایدار نیست اینو از SNR پایین و LINE ATT. بالا میشه فهمید . البته من احتمال میدم این به خاطر دیتا استریم بالاییه که روی خط بستن .
شما سرعت دانلودتون چقدره ؟ واقعا همین 5000 کیلوبیت هست ؟ ( یعنی معادل 600 کیلوبایت در ثانیه سرعت دانلود )

با سلام به شما دوست عزیز

ممنون از پاسخ شما

دوست عزیز، بنده از مخابرات استان مازندران سرویس دارم

دان استریم بنده روی ۵ مگ یا ۶ مگ متغیره و با سرعت ۶۰۰ یا ۷۰۰ از سرورهای داخلی مثل سایت های تبیان و راسخون دانلود دارم

اما سرعت دانلود از سرور های خارجی مثل آپلود باز و راپیدباز در حالت پریمیوم از ۴۰۰ بالاتر نمیره

تو تاپیک مخابرات مازندران در همین سایت اگه مراجعه کنی، افرادی هستن که دان استریمشون روی۱۲ یا ۱۶ مگ و یا حتی ۲۲ مگ بسته شده تو شهرهای بابل و آمل و ساری

این افراد از سرورهای داخلی با سرعت فوق تصور ۲.۲ مگ دانلود میکنن(دقت کنید ۲.۲ مگ سرعت دانلود فقط)

من ساکن نور هستم

اینجا نمیدونم دان استریم رو چنده؟

هر چند اصن مهم نیست چون کی از سرور های داخلی دانلود میکنه

من مشکلم اینه که وقتی مودم رو روشن میکنم، تست سرعت اسپید تست رو ۴۰۰ هستش و crc هم روی صفره

و با همین سرعت خوب دانلود میکنم

اما با گذشت زمان و افزایش crc و کاهش محسوس snr تست سرعت اسپید تست به ۷۰ یا ۸۰ میرسه

آخه چرا اینجوری میشه؟
این crc چیه؟
اون مقادیر srn و line att چیه و باید چه مقداری باشه؟

چرا فقط crc دان استریم زیاد میشه؟

اصن چرا مشخصات آپ استریم هیچ تغییری نداره و فقط مشخصات دان استریم اینقدر متغیره؟

hermione
07-12-2012, 16:25
با سلام به شما دوست عزیز

ممنون از پاسخ شما

اما با گذشت زمان و افزایش crc و کاهش محسوس snr تست سرعت اسپید تست به ۷۰ یا ۸۰ میرسه

آخه چرا اینجوری میشه؟
این crc چیه؟
اون مقادیر srn و line att چیه و باید چه مقداری باشه؟

چرا فقط crc دان استریم زیاد میشه؟

اصن چرا مشخصات آپ استریم هیچ تغییری نداره و فقط مشخصات دان استریم اینقدر متغیره؟

یه توضیحی در مورد STATUS مودم بدم :

Line Attenuation : مقدار اتلاف سیگنال از مودم تا مرکز مخابراتی نشون میده این عدد هر چقدر پایین تر باشه بهتره و نباید بالاتر از 50 -60 بشه
این عدد به فاصله شما تا مرکز بستگی داره .

SNR یا SN Margin نسبت سیگنال به نویز رو نشون میده ( Signal to Noise Ratio ) هر چقدر بالاتر باشه بهتره و نباید کمتر از 6 باشه
و برای یه خط خوب و پایدار باید بالاتر از 12 باشه

CRC errors یه مقیاسیه برای اندازه گیری تعداد خطا ها توی انتقال دیتا ، عدد بالای اون صرفا نشون دهنده ی وجود خطا نیست ولی نکته ی مهم در مورد شما اینه که وقتی این عدد تغییر می کنه و افزایش پیدا می کنه نشون دهنده ی خطا هست در فاصله بین شما و مرکز مخابراتی . از جایی خوندم که این خطا فیزیکیه و مربوط به سیم کشی تا مخابراته .

در مورد تغییر نکردن آپلود ریت و crc مربوط به اون نظری ندارم ولی چیزی که می دونم اینه که برای من هم همین صادقه و تقریبا ثابته در حالیکه اطلاعات مربوط به دانلود در حال تغییره . شاید این به خاطر اینه share بودن خطوط ما ( در واقع dedicate نبودنه )

این خط شما به هر صورت مشکل داره با خرابی تلفن صحبت کنید .

saeediranzad
07-12-2012, 16:27
سلام دوستان
مخابرات خوزستان
قبلا مودم 8811 داشتم الان 8951 گرفتم تنظیمش خودم انجام دادم توی حالت بریج وصل میشه ولی وایفای وصل نمیشه توی حالت ppoe وصل نمیشه ارور 651 میده چیکار کنم؟
دیشب زنگ زدم مخابرات گفت مشکل از مودمه الان زنگ زدم میگه mac ادرست غیر فعاله فردا بردات درستش میکنیم!خودم نمیتونم درست کنم؟
توی تنظیمات مودم قسمت Interface Setup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کلی تنظیم داره دوستان کسی میتونه بگه اینا چین و چجور تنظیمش کنم خیلی دوس دارم بدونم اگه مقاله ای دارید که همه رو کامل توضیح میده ممنون میشم بذارید استفاده کنیم چجور بهترین تنظیم رو داشته باشیم.
ی مشکل دیگه انتن وایرلس توی اتاق کامله همین که بیرون میرم انتن خیلی کم میشه اینو چه کنم؟اتفاقا بالا هم گذاشتمش
دوستان لطفا کمک کنید__با تشکر
سلام
من هم مخابرات خوزستان دارم. با مودم Cnet Car 854. به راحتی به لپتاپ وصل میشه؛ ولی به گوشی نه.
مودم وایمکس مبین هم دارم که به راحتی به هردو وصل میشه.
مک ادرس و رمز عبور هم یکسانه.

ali_phd71
07-12-2012, 16:43
سلام
من هم مخابرات خوزستان دارم. با مودم Cnet Car 854. به راحتی به لپتاپ وصل میشه؛ ولی به گوشی نه.
مودم وایمکس مبین هم دارم که به راحتی به هردو وصل میشه.
مک ادرس و رمز عبور هم یکسانه.
خوب چطور تنظیمشون کنم؟چرا به گوشی وصل نمیشه؟
با این به حالت ppoe وصل نشد ولی ی دفعه برای چند ثانیه گوشی وصل شد بعد دیگه باز نشد

saleh544
07-12-2012, 16:43
با سلام به شما گرامیان.می گویند سوال عیب نیست ندانستن عیب است.
آیا امکان دارد که مثلا کسی با استفاده از سیم خط تلفن ما بتواند از سرویس ADSL ما سوء استفاده کند.اگر امکانش هست راههای امنیت بیشتر را توضیح دهید.ممنونم

saeediranzad
07-12-2012, 16:49
خوب چطور تنظیمشون کنم؟چرا به گوشی وصل نمیشه؟
با این به حالت ppoe وصل نشد ولی ی دفعه برای چند ثانیه گوشی وصل شد بعد دیگه باز نشد
راستش چون زیاد با گوشی کار نمیکنم و مودم وایمکس هم هست، پیگیرش نشدم و هنوز نتونستم علتش را پیدا کنم. اینجا نوشتم شاید کسی بدونه.

saeediranzad
07-12-2012, 16:54
آیا امکان دارد که مثلا کسی با استفاده از سیم خط تلفن ما بتواند از سرویس ADSL ما سوء استفاده کند.اگر امکانش هست راههای امنیت بیشتر را توضیح دهید.ممنونم
با توجه به رانژه شدن خط شما برای شرکت ارائه دهنده، هرکس با یک مودم و داشتن رمز ورود و نام کاربری باید بتونه استفاده کنه.
امنیت در نگهداری از این سه مورد هست: خط، نام کاربری (که چون معمولاً شماره تلفن هست نمیشه پنهانش کرد) و رمز ورود.
اگر شک دارید هر بار که وصل میشوید، ترافیک مصرف شده را چک کنید.

hermione
07-12-2012, 20:21

در کل تمام موارد سکیوریتی ADSL و مودم تا اونجایی که اطلاع دارم میگم

1- با isp خودتون تماس بگیرید و بگید که مک فیلتر را برای مودمتون فعال کنن
این کار رو بعضی از isp انجام میدن و باعث میشه که تنها مودم خودتون دسترسی داشته باشه ( برای تست می تونید مودمتون رو عوض کنید اگه اینترنت وصل نشد مک فیلتر فعاله )
2- یوزرنیم و پسورد مودمتون به صورت پیش فرض admin هست . یوزرنیم به کنار ، پسوردشو عوض کنید .

3- برای وایرلس : encryption یا نوع رمزگذاری روی WPA2-PSK یا حداقل WPA قرار بدید و پسورد وایرلس رو از ترکیب حروف ، اعداد و کارکتر ها انتخاب کنید .
این مورد مهمترین مورد خصوص امنیت وایرلس هست هرچقدر رمز وایرلس پیچیده تر باشه -- کردن آن سخت تر و حتی غیر ممکن میشه
** نوع رمزگذاری WEP ساده ترین نوع رمزگذاریه و به راحتی رمزگشایی میشه** پس مطلقاَ استفاده نکنید ازش.

4-مک فیلتر برای وایرلس فعال کنید .
برای این کار ایتدا باید MAC تمام وسایلی که می خواید اجازه دسترسی داشته باشن اول بدست بیارید و در تنظیمات مودمتون وارد کنید .

سعی می کنم این آموزش رو کامل تر کنم . هر سوالی در این زمینه داشتید من در خدمتم .

K!ng of th3 K!ngs
07-12-2012, 20:32
دوستان من مودم Aztech دارم.
وقتی از شب تا صبح روشن میمونه دانود میشه ولی صبح حتما باید روشن خاموش بهش تا دوابهر کار کنه هم چنین بعضی وقتا میشه که چراغ ADSL قرمز میشه و قط باید Full Reset بشه و دوباره ست بشه تا دوباره کار کنه؟
مشکله کامپویتر هست یا مودم ای ISP؟

mayssam660
07-12-2012, 20:47
ببخشید نمیدونم این سوالم مرتبط به این تاپیک هست یا نه.سوالم اینه که من کامپیوتر ندارم و میخوام از اینترنت adsl روی موبایل بصورت وایرلس استفاده کنم.باید از چه نوع مودم هایی استفاده کنم و آیا امکان داره که بدون سیستم بشه از این نوع اینترنت استفاده کرد؟

gamekhor2007
07-12-2012, 20:52
بله میتونید.باید مودم adsl وایرلس دار بخرید

a6543210
07-12-2012, 21:33
سلام
من ویندوز سون رو نصب کردم مودمو tp link 8811 هستش که lan esh از کار افتاده با usb وصل میشم .مشکلی که دارم اینه که وقتی سیستم روشن می شه کنار ساعت چند مین طول می کشه تا کانکشن بیاد!همش می چرخه یه دایره.به قولی هنگ می کنه!

راحل چیه به نظرتون...؟:sq_3:

ali_phd71
07-12-2012, 22:12
سلام دوستان
مخابرات خوزستان
دوستان لطفا کمک کنید
با تشکر
دوستان یکی نیست منو کاملا راهنمایی کنه کاملا گیج شدم!
یعنی اینقدر پیچیدس؟ واقعا وارد کردن مک ادرس و ای پی لازمه؟ مثلا وایرلس نقاط عمومی چجورین فقط با پسوورد وارد میشی ؟ نمیتونیم خودمون اینجور تنظیم کنیم؟
کلی با تنظیماتش ور رفتم اینا تا اخر ppoe وصل شد ولی یدفعه وصل میشد وسطش قطع میشد بعد از اونور دیگه موبایل اینا وایرلسو نشناختن کلا ریست کرم.چیکار کنم کلم داره سوت میکشه.
هم اکنون نیازمند یاری رسانی شما هستیم:sq_4:

mayssam660
07-12-2012, 23:51
بله میتونید.باید مودم adsl وایرلس دار بخرید

نحوه راه اندازیشو میشه بگین؟بدون کامپیوتر چطور میشه اینترنتشو فعال کرد و چه مدلی رو پیشنهاد میکنین؟

gamekhor2007
08-12-2012, 07:27
شما :
1.نیاز به یک خط که ADSL روی اون فعال باشه
2.مودم رو با گوشی یا روی یک سیستم دیگه با مشخصات داده شده تنظیم کنید
3.استفاده کنید از اینترنت

birdana
08-12-2012, 14:25
سلام دوستان عزیز و محترم
اینترنتم 256 نامحدود مخابراته
دوستان مشکل من هنوز پا برجاست !
امروز کل سیم کشی رو عوض کردم ولی هنوز مشکلم برطرف نشده
همه چیرو بررسی کردم که همه سالمن حتی مودم دوستمو هم گرفتم

مشکل من : به خوبی اینترنتم کار میکنه (سرعتشم تا 40میره) اما یه دفعه افت شدید سرعت اینترنت میشه
رفتم پشتیبانی مخابرات که گفتن چون فاصله دوره مخابرات نمیتونه به خط ما ای دل اس ال ارائه بده و باید جمع اوری کنم ولی جمع اوری نکردم و هنوز باهاش کار میکنم
لطفا راهنماییم کنید
منتظر راهنمایی دوستان هستم

عوضش کنم و از پارس انلاین نامحدود بگیرم؟

saeediranzad
08-12-2012, 16:06
منتظر راهنمایی دوستان هستم

عوضش کنم و از پارس انلاین نامحدود بگیرم؟
سلام
شما اگه فاصله تون تا مرکز مخابرات چنان دوره که افت کیفیت دارید، فرق نمیکنه از چه شرکتی ADSL بگیرید.
اول خوب پیجویی کنید که مشکل از کجاست واگه افت براثر فاصله دارید آیا میشه آمپلی فایر نصب کرد یانه. (اگه مخابرات پاسخگو باشه!)
وگرنه دنبال راههای دیگه باشید (وایمکس، GSM، وایرلس)

mayssam660
08-12-2012, 16:32
شما :
1.نیاز به یک خط که ADSL روی اون فعال باشه
2.مودم رو با گوشی یا روی یک سیستم دیگه با مشخصات داده شده تنظیم کنید
3.استفاده کنید از اینترنت

ببخشید اینقدر سوال میکنم.چه مدلی رو پیشنهاد میکنین؟بالاخص ارزونترینش!و اینکه با گوشی باید کجا برم واسه تنظیم مودم؟میخوام ای دی اس ال مخابرات رو بگیرم.خیلی ممنون

hermione
08-12-2012, 18:07
ببخشید اینقدر سوال میکنم.چه مدلی رو پیشنهاد میکنین؟بالاخص ارزونترینش!و اینکه با گوشی باید کجا برم واسه تنظیم مودم؟میخوام ای دی اس ال مخابرات رو بگیرم.خیلی ممنون

TP link مودم های وایرلس خوبی داره . قیمت ندارم ولی مدل هاش ارزون ترینه بین مودم ها .
مودم رو که خریدید حتما باید با یه کامپیوتر متصل به اون کانفیگش کنید .

a6543210
08-12-2012, 18:15
سلام
دوستان یه سوال
من سرویس adsl ام تا 20 ام همین ماه تموم می شه و حالا سوالی دارم خدمتتون.اینه که اگه من بخوام مثلا بعد یه ماه دوباره از همون isp سرویس بگیرم.به نظرتون به غیر از حجم هزینه ی دیگری ازجمله هزینه نصب مجدد و از این حرفا هم ازمون می گیره یا نه همین پول حجمو فقط می گیرن؟

birdana
08-12-2012, 21:23
سلام
شما اگه فاصله تون تا مرکز مخابرات چنان دوره که افت کیفیت دارید، فرق نمیکنه از چه شرکتی ADSL بگیرید.
اول خوب پیجویی کنید که مشکل از کجاست واگه افت براثر فاصله دارید آیا میشه آمپلی فایر نصب کرد یانه. (اگه مخابرات پاسخگو باشه!)
وگرنه دنبال راههای دیگه باشید (وایمکس، GSM، وایرلس)
نمیدونم ولی چنانم دور نیستیم ! پشتیبانی گفت
من قبلن از پارس انلاین داشتم و هیچ مشکلی نداشتم ولی نامحدود نبود
از چی چیزایی میتونه باشه؟

javad.pc
08-12-2012, 21:33
سلام
دوستان یه سوال
من سرویس adsl ام تا 20 ام همین ماه تموم می شه و حالا سوالی دارم خدمتتون.اینه که اگه من بخوام مثلا بعد یه ماه دوباره از همون isp سرویس بگیرم.به نظرتون به غیر از حجم هزینه ی دیگری ازجمله هزینه نصب مجدد و از این حرفا هم ازمون می گیره یا نه همین پول حجمو فقط می گیرن؟

عزیز نه فقط هزینه شارژ رو باید بدی...

a6543210
08-12-2012, 22:54
جواد جان پس این معنی رانژه و اینجور کلمات چیه؟ می گن مخابرات یا ISP قطع می کنه(البته من از خود مخابرات سرویس نگرفتم از شاتل گرفتم)

hermione
09-12-2012, 00:21
سلام
دوستان یه سوال

نه دیگه شما تا زمانی که اقدام به جمع آوری خط نکنید خطتون رانژه شرکتی هست که ازش سرویس میگیرید نیازی به پرداخت پول برای رانژه نیست . فقط هزینه سرویس ماهیانه و شارژ حجم باید بدید .
باز هم میگم فقط در صورتی که بخواید شرکتتون رو عوض کنید باید دوباره اینکار رو انجام بدید .

ali_phd71
09-12-2012, 01:02
سلام دوستان با مودمم 2 مشکل دارم
یکی اینکه سرعتش رو توی. گوشی زده 72 مگ
یکی دیگه اینکه روی حالت ppoe تنظیمه و اتوماتیک پی سی و لپ تاپ هایی ک بهش وصلن ب اینترنت کانکت میشن ولی نمی خوام اینجوری باشه و هر بار ک خواستم وصل شه
ممنون میشم کمک کنید

Sent from my SK17i using Tapatalk 2

saeediranzad
09-12-2012, 02:57
نمیدونم ولی چنانم دور نیستیم ! پشتیبانی گفت
من قبلن از پارس انلاین داشتم و هیچ مشکلی نداشتم ولی نامحدود نبود
از چی چیزایی میتونه باشه؟
سلام
مگه اینو شما نگفتید؟

یعنی الآن ADSLندارید؟ دارید، ولی افت سرعت دارید؛ درسته؟
مخابرات را سوال پیچ کنید تا معلوم بشه مشکل چیه؟

birdana
09-12-2012, 13:11
سلام
مگه اینو شما نگفتید؟
یعنی الآن ADSLندارید؟ دارید، ولی افت سرعت دارید؛ درسته؟
مخابرات را سوال پیچ کنید تا معلوم بشه مشکل چیه؟
چرا ای دی اس دارم اما افت ناگهانی سرعت دارم

a6543210
09-12-2012, 17:01
سلام
من ویندوز سون رو نصب کردم مودمو tp link 8811 هستش که lan esh از کار افتاده با usb وصل میشم .مشکلی که دارم اینه که وقتی سیستم روشن می شه کنار ساعت چند مین طول می کشه تا کانکشن بیاد!همش می چرخه یه دایره.به قولی هنگ می کنه!

راحل چیه به نظرتون...؟:sq_3:

چی شد عزیزان؟!

sei_pm
09-12-2012, 21:32
چی شد عزیزان؟!

ip دستی ست کردید ببینید تاثیر داره ؟

aligool21
10-12-2012, 02:18
سلام.چطوری روش نصب چ ی ز شکن به خود مودم اکانت کرد؟
مودم هم از نوعی هست که بشه روش چیز شکن کانکت کرد
مدل مودم دی لینک

saeediranzad
10-12-2012, 02:33
چی شد عزیزان؟!

سلام
شما از لحظه ای که چراغ ADSL ثابت میشه حساب کن ببین چقدر طول میکشه.

Agame.Arash
10-12-2012, 19:19
چی شد عزیزان؟!

واسه یو اس بی درایور نصب کردین دیگه نه ؟ ... یه سیستم ریستور بکنید به قبل از زمان نصب درایور و دوباره درایورو نصب کنید ...

kcha1395
11-12-2012, 02:59
سلام
مودم من TD-W8901G
54Mbps Wireless ADSL2+ Modem Router
سی دی نصب را میگذارم اول بسم الله ..error..میده
The network cable is unplugged.
1.please check the network connectivity
2.please check the model of your router
Error :011
کابلش درسته نمیدونم چکار کنم
اگه کسی میدنم لطفا با من تماس بگیره ممنونم

Abolfazl-Star
11-12-2012, 14:20
سلام
مودم من TD-W8901G
54Mbps Wireless ADSL2+ Modem Router
سی دی نصب را میگذارم اول بسم الله ..error..میده
The network cable is unplugged.
1.please check the network connectivity
2.please check the model of your router
Error :011
کابلش درسته نمیدونم چکار کنم
اگه کسی میدنم لطفا با من تماس بگیره ممنونم

سلام

منم همین مودم رو دارم با سی دی کانفیگ نکن مرورگرتو باز کن توش 192.168.1.1 رو بزن بعدش ازت یوزر و پسورد میخواد هر دو

رو admin بزار بعدش اوکی کن برو quick start بعدش وسطای صفحه نوشته Wizard اونو بزن مراحلو برو یوزر و پسورد ISP تو وارد کن

اگه میخوای رو وایرلست رمز بزاری یا اسمشو عوض کنی انجام میدی و بعدش دیگه تموم میشه یادت نره قبلا از این مراحل اول باید هم

کامپیوتر هم مودم خاموش باشه کابل رو وصل کن و روشنشون کن و بعد این مراحل رو که طی کردی تموم شد میتونی کابل رو جدا کنی و

از طریق وای فای استفاده کنی :n16:

milad_8n
13-12-2012, 11:05
چند وقتی وقتی دارم کار میکنم یهکباره اینترنت قطم میشه
ولی چراغ های مودم روشن میمونه و نشانی از قعطی نیست
تا مودم رو خاموش و روشن نکنم هم درست نمیشه
جالب اینجاست که وقتی قطع میشه نمیتونم وارد مودم هم بشم
ریست کردم فرمویرم اپدیت کردم بازم مشکل هستش
:n28:

اعصاب دیگه نمونده برام
تو رو خدا یه راهنمای کنید دارم دیوانه میشم
asus dsl-n10

Agame.Arash
13-12-2012, 13:59
چند وقتی وقتی دارم کار میکنم یهکباره اینترنت قطم میشه
ولی چراغ های مودم روشن میمونه و نشانی از قعطی نیست
تا مودم رو خاموش و روشن نکنم هم درست نمیشه
جالب اینجاست که وقتی قطع میشه نمیتونم وارد مودم هم بشم
ریست کردم فرمویرم اپدیت کردم بازم مشکل هستش
:n28:

اعصاب دیگه نمونده برام
تو رو خدا یه راهنمای کنید دارم دیوانه میشم
asus dsl-n10

وقتی اینجوری میشه بدون این که خاموش روشن کنی با یه موبایل یا یه pc دیگه بش وصل شو اگه با اون یکی درس بود مشکل از کامپیوترته داداش ... اگه از lan نت میگیری درایورشو آپ کن یا دوباره نصب کن و یه قطع و وصل کن ... اگه با وای فای می گیره با اونم همین کارو کن اگه بازم درس نشد مشکل از ویندوزه ... تشریف ببر بخش ویندوز مطرح کن ...

milad_8n
13-12-2012, 15:11
وقتی اینجوری میشه بدون این که خاموش روشن کنی با یه موبایل یا یه pc دیگه بش وصل شو اگه با اون یکی درس بود مشکل از کامپیوترته داداش ... اگه از lan نت میگیری درایورشو آپ کن یا دوباره نصب کن و یه قطع و وصل کن ... اگه با وای فای می گیره با اونم همین کارو کن اگه بازم درس نشد مشکل از ویندوزه ... تشریف ببر بخش ویندوز مطرح کن ...

با مودم دوستم امتحان کردم 2 روزی ک دستم بود مشکل نداشتم اصلا
تو این دو روزم مودم خودم داده بودم بهش اونم قعطی داشت
من قبلا از یه isp دیگه نت داشتم اینجوری نمیشد

alone one
14-12-2012, 00:38
نحوه راه اندازی WPS به صورت زیر هست: ابتدا باید مطمئن شید وسیله ای که می خواهید اون رو شبکه کنید از WPS پشتیبانی میکنه. 192.168.1.1 رو میزنید و یوزر و پسورد رو admin میزنید وارد قسمت زیر میشید و طبق شکل زیر فعال میکنید این قابلیت رو:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید 3 حالت وجود دارد. 1- لپ تاپ یا هرچیزی که ازش استفاده میکنید همین دکمه رو داشته باشد در این حالت دکمه اون رو اول میزنید و بعد دکمه روی مودم رو میزنید تا به هم وصل شوند. 2- وسیه که ازش استفاده میکنید PIN Number داشته باشه در این حالت در کادر مربوطه عدد رو وارد و روی Register کلیک می کنید. 3 - اگر وسیله ای که استفاده می کنید Pin Number مودم رو خواست عددی که روی اون رو قرمز کردم باید وارد کنید. سلام دوست عزیز یکی از کاربرا پست شمارو نشونم داد میشه یکم این بحث دکمه wps باز کنین،البته بصورت عامیانه چون توضیحاتشو تو سایتای دیگه دیدم راستیتش مودم من همچین دکمه ای داره ولی کارشو نمیدونم چیه بصورت دقیق!

adel28
14-12-2012, 19:12
من 20 روزی میشه که از آسیا تک مازندران اینترنت گرفتم.
مودم ADSL هم TP-Link TD 8817 هست.
ولی از همون روز اول بعد از راه اندازی این سرویس چراغ DSL مودم در زمان های مختلف خاموش می شود و اینترنت هم قطع می گردد.
با سرویس دهنده تماس گرفتم و SNR خط را به گفته خودشون چک کردند و گفتند خیلی خوب هست.
مخابرات هم که طبق معمول می گوید مشکل از سمت سرویس دهنده هست و مشکل از ما نیست.

دوستان لطفا راهنمایی بفرمائید برای پیدا کردن و رفع مشکل چه باید بکنم؟
کجا رو باید چک کنم تا مشکل رو پیدا کنم؟

kourosh4u
14-12-2012, 19:54
اسپليتر يا به قولی نويز گير ها رو چک کن...

H 2 H
14-12-2012, 21:41
من 20 روزی میشه که از آسیا تک مازندران اینترنت گرفتم.
مودم ADSL هم TP-Link TD 8817 هست.
ولی از همون روز اول بعد از راه اندازی این سرویس چراغ DSL مودم در زمان های مختلف خاموش می شود و اینترنت هم قطع می گردد.
با سرویس دهنده تماس گرفتم و SNR خط را به گفته خودشون چک کردند و گفتند خیلی خوب هست.
مخابرات هم که طبق معمول می گوید مشکل از سمت سرویس دهنده هست و مشکل از ما نیست.

دوستان لطفا راهنمایی بفرمائید برای پیدا کردن و رفع مشکل چه باید بکنم؟
کجا رو باید چک کنم تا مشکل رو پیدا کنم؟

سلام دوست عزیز.... اول از همه سعی کن یه سیم تلفن مستقیم از درب منزل جایی که مخابرات سیم کشی کردی داخل خونه ، مستقیما بکش واسه مودم ..... اسپیلیتر هم یه چک بکن. حتما مشکلت حل خواهد شد
موفق باشید.

مهرسا1
14-12-2012, 22:13
من 20 روزی میشه که از آسیا تک مازندران اینترنت گرفتم. مودم ADSL هم TP-Link TD 8817 هست. ولی از همون روز اول بعد از راه اندازی این سرویس چراغ DSL مودم در زمان های مختلف خاموش می شود و اینترنت هم قطع می گردد. با سرویس دهنده تماس گرفتم و SNR خط را به گفته خودشون چک کردند و گفتند خیلی خوب هست. مخابرات هم که طبق معمول می گوید مشکل از سمت سرویس دهنده هست و مشکل از ما نیست. دوستان لطفا راهنمایی بفرمائید برای پیدا کردن و رفع مشکل چه باید بکنم؟ کجا رو باید چک کنم تا مشکل رو پیدا کنم؟ من هر وقت اینجوری میشه مودم رو خاموش میکنم با موبایل به خطی که ای دی اس ال روش نصبه زنگ میزنم بعد درست میشه شما هم یه امتحان کن

adel28
14-12-2012, 23:53
اسپليتر يا به قولی نويز گير ها رو چک کن...

اره.
تعویض کردم، جواب نداد.

adel28
14-12-2012, 23:54
سلام دوست عزیز.... اول از همه سعی کن یه سیم تلفن مستقیم از درب منزل جایی که مخابرات سیم کشی کردی داخل خونه ، مستقیما بکش واسه مودم ..... اسپیلیتر هم یه چک بکن. حتما مشکلت حل خواهد شد
موفق باشید.

اسپلیتر که قبلا چک کردم.
سیم تلفن رو هم کلا از کافوی مخابرات سر کوچه یکسره اوردم به مودم ولی کماکان مشکل پا برجاست.:n03:

saeed774
15-12-2012, 00:29
برای منم دو سه روزی هست که این مشکل بوجود اومده . در اعداد نشون داده شده توسط مودم به نتیجه رسیدم که نویز خطم بسیار بالا رفته در حالیکه قبلا مشکلی نبود . من دوتا اسپلیتر دارم که یکی به تلفن خونه وصله و یکی هم به مودمم . جای دو اسپیلتر رو با هم عوض کردم و با کمال تعجب دیدم نویز خط از مقدار قبلی هم پایین تر اومده و همه چیز از ظهر تا الان حل شده !!!
به این نتیجه رسیدم که قسمت نویز گیر مربوط به ADSL در اسپیلتر ایراد پیدا کرده و با تعویض کردن اسپیلتر ها مشکل حل شد . ( قسمت نویز گیز ADSL با تعویض و بکار گرفتن در تلفن خونه ، عملا مورد استفاده قرار نمیگیره بلکه قسمت phone استفاده میشه ) .

حالا شما ، اولا برای هر پریز تلفنی که مورد استفاده قرار میگیره حتما باید یه اسپلیتر ببندی . یعنی یه اسپلیتر برای مودم تو اتاق خودت و یه اسپلیتر برای تلفن خونگی و و و ...

ثانیا مثه من اسپلیتر اتاقت رو با اسپلیتر تلفن خونه عوض کن . اگر هم تعویض کردی و جواب نداد تنها راهت اینه که به ISP زنگ بزنی و بگی که Down Stream خطت رو بالاتر ببرن ، مثلا اگه 2M هست روی 4M ببندن .

ایشالا که مشکلت حل میشه ،

B e n y a m i n
15-12-2012, 00:44
اره مشکل همگانی هستش

علی مقدس
15-12-2012, 01:00
برای منم دو سه روزی هست که این مشکل بوجود اومده . در اعداد نشون داده شده توسط مودم به نتیجه رسیدم که نویز خطم بسیار بالا رفته در حالیکه قبلا مشکلی نبود . من دوتا اسپلیتر دارم که یکی به تلفن خونه وصله و یکی هم به مودمم . جای دو اسپیلتر رو با هم عوض کردم و با کمال تعجب دیدم نویز خط از مقدار قبلی هم پایین تر اومده و همه چیز از ظهر تا الان حل شده !!!
به این نتیجه رسیدم که قسمت نویز گیر مربوط به ADSL در اسپیلتر ایراد پیدا کرده و با تعویض کردن اسپیلتر ها مشکل حل شد . ( قسمت نویز گیز ADSL با تعویض و بکار گرفتن در تلفن خونه ، عملا مورد استفاده قرار نمیگیره بلکه قسمت phone استفاده میشه ) .

حالا شما ، اولا برای هر پریز تلفنی که مورد استفاده قرار میگیره حتما باید یه اسپلیتر ببندی . یعنی یه اسپلیتر برای مودم تو اتاق خودت و یه اسپلیتر برای تلفن خونگی و و و ...

ثانیا مثه من اسپلیتر اتاقت رو با اسپلیتر تلفن خونه عوض کن . اگر هم تعویض کردی و جواب نداد تنها راهت اینه که به ISP زنگ بزنی و بگی که Down Stream خطت رو بالاتر ببرن ، مثلا اگه 2M هست روی 4M ببندن .

با تشکر از سعید عزیز منم گفته های ایشونو تائید میکنم چون من دو سال پیش این مشکلو داشتم و با همین روش حل شد البته اگه نتیجه نگرفتی اسپلیتراتو یه جای دیگه مثلا" خونه دوستات چک کن که در صورت خراب بودن اسپلیترسالم بخری

MANCHESTERUNITED
15-12-2012, 12:13
یکی دو روز پیش ویندوزم که xp بود پرید.حالا 7 نصب کردم.ولی نمی تونم adsl رو راه بندازم.مودمم tp link 8811 است.مشکل اینه که نمی تونم با وارد کردن 192.168.1.1 وارد صفحه کانفیگ مودم بشم.با فشار دادن سوزن به ته مودم هم مودم ریست نمیشه که از نو کانفیگش کنم.
می خوام رو حالت PPPOE تنظیمش کنم که به یه دستگاه دیگه هم اینترنت برسونم.

علی مقدس
15-12-2012, 13:42
مودم من ZYXEL هستش که توی نظر سنجیتون نیست!

adel28
15-12-2012, 13:58

Down Stream کجا مشخص میشه چند هست؟
روی خود مودم؟

adel28
15-12-2012, 14:00
با تشکر از سعید عزیز منم گفته های ایشونو تائید میکنم چون من دو سال پیش این مشکلو داشتم و با همین روش حل شد البته اگه نتیجه نگرفتی اسپلیتراتو یه جای دیگه مثلا" خونه دوستات چک کن که در صورت خراب بودن اسپلیترسالم بخری

اسپلیتر رو جای دیگه هم چک کردم، مشکلی نداشت.
در ضمن این رو هم بگم که وقتی خط رو یکسره از دم در میزنم به مودم باز هم این مشکل رو دارم. (توجه کنید که اصلا تلفنی وجود نداره.)

علی مقدس
15-12-2012, 20:16
اسپلیتر رو جای دیگه هم چک کردم، مشکلی نداشت.
در ضمن این رو هم بگم که وقتی خط رو یکسره از دم در میزنم به مودم باز هم این مشکل رو دارم. (توجه کنید که اصلا تلفنی وجود نداره.)
سلام من تو این کار تخصصی ندارم و فقط تجربیات خودمو میگم ممکنه مودمت مشکل داشته باشه و تعویض با یک دوست و امتحان کردن شاید نتیجه بده

alone one
15-12-2012, 20:54
نحوه راه اندازی WPS به صورت زیر هست: ابتدا باید مطمئن شید وسیله ای که می خواهید اون رو شبکه کنید از WPS پشتیبانی میکنه. 192.168.1.1 رو میزنید و یوزر و پسورد رو admin میزنید وارد قسمت زیر میشید و طبق شکل زیر فعال میکنید این قابلیت رو:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید 3 حالت وجود دارد. 1- لپ تاپ یا هرچیزی که ازش استفاده میکنید همین دکمه رو داشته باشد در این حالت دکمه اون رو اول میزنید و بعد دکمه روی مودم رو میزنید تا به هم وصل شوند. 2- وسیه که ازش استفاده میکنید PIN Number داشته باشه در این حالت در کادر مربوطه عدد رو وارد و روی Register کلیک می کنید. 3 - اگر وسیله ای که استفاده می کنید Pin Number مودم رو خواست عددی که روی اون رو قرمز کردم باید وارد کنید.
سلام دوست عزیز یکی از کاربرا پست شمارو نشونم داد میشه یکم این بحث دکمه wps باز کنین،البته بصورت عامیانه چون توضیحاتشو تو سایتای دیگه دیدم راستیتش مودم من همچین دکمه ای داره ولی کارشو نمیدونم چیه بصورت دقیق!
کسی سوال منو میتونه کامل جواب بده؟

Mohammad_666
15-12-2012, 22:36
سلام دوستان من یه مشکلی دارم که به نظرم عجیبه و اون این هستش که قبلا مودم 2640u dlink داشتم و راحت با وایرلس گوشی 5800 نوکیا بهش وصل میشدم اما امروز یک 2730u dlink سری n رو گرفتم و اکنون وقتی با 5800 بهش وصل میشم به شدت سرعت اینترنت در گوشی کاهش پیدا کرده و دی لی بالایی داره در حالی که با samsung tab 2 خودم وصل میشم اصلا این مشکل برام پیش نمیاد آیا این مودم های جدید وایرلس های قدیمی رو ساپورت نمیکنن خواهشا من رو راهنمایی کنید یا اینکه تنظیمات باید تغییر کند در 5800؟؟؟

Mohammad_666
16-12-2012, 11:37
گسی از دوستان هست؟

monaj
18-12-2012, 14:06
سلام.
اگر روی هر پریز فقط یک دستگاه کار کنه، باز هم اسپلیتر لازمه. من تو خونه دو تا گوشی دارم که هر کدام به یک پریز وصل هستند و مودم هم به پریز جداگانه سوم. آیا باید اسپلیتر تهیه کنم؟ چند تا؟
اگر لازمه چه مارکی خوبه؟
ممنون.

a6543210
18-12-2012, 21:46
سلام
دوستان یه بار دیگه می پرسم امیدوارم به ج برسم.
من ویندوز سون رو نصب کردم مودمو tp link 8811 هستش که lan esh از کار افتاده با usb وصل میشم .مشکلی که دارم اینه که وقتی سیستم روشن می شه کنار ساعت 5 مین طول می کشه تا کانکشن بیاد!همش می چرخه یه دایره.به قولی هنگ می کنه!
بخ نظرتون قضیه چیه؟:n13:

LOVEFORLOVE
18-12-2012, 22:35
معمولا usb همین مشکل دیر کانکت شدنو داره ماله من 2 مین طول میکشید از لن استفاده کنید

alone one
19-12-2012, 01:11
ای بابا چرا اینجا تهی از کارشناس شده!

vahid javani
19-12-2012, 23:19
سلام
می خواستم ببینم snr روی پینگ و سرعت هم تاثیر داره؟

zune
20-12-2012, 19:18
من لپ تاپم access point نداره قطعه ای هست که بتونم بهش اضافه کنم و اینترنت رو share کنم به صورت access point

مثلا این فقط دریافت کننده است یا میتونه share هم کنه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 802.11b/g/nWireless Data RatesUp to 150MbpsSecurity64/128 bit WEP, WPA/WPA2/WPA-PSK/WPA2-PSK, Wireless MAC FilteringWPA/WPA2WPA2InterfaceUSB 2.0Frequency Band2.4GHz - 2.4835GHzModulationDBPSK, DQPSK, CCK, OFDM, 16-QAM, 64-QAMTransmitted Power<20dbm(eirp) dd="">AntennaInternal AntennaSystem RequirementsWindows 7(32/64bits), Windows Vista(32/64bits), Windows XP(32/64bits)Dimensions1.4" x 0.7" x 0.3"Temperature0°C - 40°C (32°F - 104°F)Humidity10% - 90% (Non-Condensing)FeatureFeaturesButton: QSSPush Button

Receive Sensitivity:
130M: -68dBm@10% PER
108M: -68dBm@10% PER
54M: -68dBm@10% PER
11M: -85dBm@8% PER
6M: -88dBm@10% PER
1M: -90dBm@8% PER

Work Mode: Ad-Hoc / Infrastructure mode

Certification: CE, FCC, RoHS

Easy one-touch wireless security encryption with the Quick Security Setup button.

Supports Sony PSP X-Link for lag-free online gaming for Windows XP.PackagingPackage ContentsWireless Adapter
Resource CD
Quick Installation Guide

zune
20-12-2012, 19:23
من لپ تاپم access point نداره قطعه ای هست که بتونم بهش اضافه کنم و اینترنت رو share کنم به صورت access point

مثلا این فقط قابلیت دریافت داره یا میتونه share هم کنه

Product Features

[*=left]
Wireless N speed up to 150Mbps makes the TL-WN723N ideal for video streaming, online gaming and Internet calls Easy one-touch wireless security encryption with the Quick Security Setup button

[*=left]
Standards: IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b Interface: USB2.0 Button: QSSPush Button Antenna Type: On-Board

[*=left]
Wireless Speed:11n: Up to 150Mbps(dynamic) 11g: Up to 54Mbps(dynamic) 11b: Up to 11Mbps(dynamic)

[*=left]
Frequency Range: 2.4-2.4835GHz Wireless Transmit Power: <20dBm(EIRP)

[*=left]
Modulation Technology: DBPSK, DQPSK, CCK, OFDM, 16-QAM, 64-QAM Wireless Security: Support 64/128 bit WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK, Wireless MAC Filtering Work Mode: Ad-Hoc, Infrastructure mode

[*=left]
Support Operating System: Windows 7(32/64bits), Windows Vista(32/64bits), Windows XP(32/64bits), Windows 2000 Certifications: CE, FCC, RoHS

vahid javani
21-12-2012, 10:42

مثلا این فقط قابلیت دریافت داره یا میتونه share هم کنه

Product Features

[*=left]
Wireless N speed up to 150Mbps makes the TL-WN723N ideal for video streaming, online gaming and Internet calls Easy one-touch wireless security encryption with the Quick Security Setup button

[*=left]
Standards: IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b Interface: USB2.0 Button: QSSPush Button Antenna Type: On-Board

[*=left]
Wireless Speed:11n: Up to 150Mbps(dynamic) 11g: Up to 54Mbps(dynamic) 11b: Up to 11Mbps(dynamic)

[*=left]
Frequency Range: 2.4-2.4835GHz Wireless Transmit Power: <20dBm(EIRP)

[*=left]
Modulation Technology: DBPSK, DQPSK, CCK, OFDM, 16-QAM, 64-QAM Wireless Security: Support 64/128 bit WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK, Wireless MAC Filtering Work Mode: Ad-Hoc, Infrastructure mode

[*=left]
Support Operating System: Windows 7(32/64bits), Windows Vista(32/64bits), Windows XP(32/64bits), Windows 2000 Certifications: CE, FCC, RoHS

درود
دوست عزیز اگه درست متوجه شده باشم برنامه connectify هم میتونه کا شما رو راه بندازه بدونه هیچ سخت افزاری...

zune
21-12-2012, 11:13
درود
دوست عزیز اگه درست متوجه شده باشم برنامه connectify هم میتونه کا شما رو راه بندازه بدونه هیچ سخت افزاری...
اره داداش فعلا از همین connectify استفاده میکنم اما برای access point مینویسه ap not supported

hamed.baheri
21-12-2012, 12:09
سلام به همه بروبکس.

این اولین پست و اولین سوال من تو ای فرم هستش که امیدوارم بی جواب نباشه

من از دوستم یه مودم TP-LINK TD-W8151N میخوام بخرم , فکر کنم 6 ماه که خریده , 3سال هم گارانتی داره , خودش میگه 77 تومن خریدم.

میشه قیمت نو این مودم رو بگید.

من این مودم رو ازش چند بخرم؟

سری N خوبه یا سری G ؟؟؟؟ (از لحاظ برد وایفای)

Pargami
21-12-2012, 22:14
سلام دوستان بي زحمت راهنمايي كنيدميخواستم يه مودم اي دي اس ال وايرلس بگیرم شما از مدلهای زیر کدام را پیشنهاد میکنید
prolink h 5004
cnet car - 974
tp-link 8961
کیفیت ساخت پرولینک و سی نت چطوره

mjzaret
22-12-2012, 16:02
سلام دوستان بي زحمت راهنمايي كنيدميخواستم يه مودم اي دي اس ال وايرلس بگیرم شما از مدلهای زیر کدام را پیشنهاد میکنید
prolink h 5004
cnet car - 974
tp-link 8961
کیفیت ساخت پرولینک و سی نت چطوره

من پيشنهادم گزينه‌ي آخر هست.

تجهيزات تي پي لينك به خوبي در ايران جواب داده و تنظيماتش به راحتي صورت مي‌گيره و مشكلي هم نداره.

سعي كنيد از برندهايي استفاده كنيد كه امتحان پس داده باشند.

mjzaret
22-12-2012, 16:07
سلام به همه بروبکس.

این اولین پست و اولین سوال من تو ای فرم هستش که امیدوارم بی جواب نباشه

من از دوستم یه مودم TP-LINK TD-W8151N میخوام بخرم , فکر کنم 6 ماه که خریده , 3سال هم گارانتی داره , خودش میگه 77 تومن خریدم.

میشه قیمت نو این مودم رو بگید.

من این مودم رو ازش چند بخرم؟

سری N خوبه یا سری G ؟؟؟؟ (از لحاظ برد وایفای)

قيمتش الان حدود 90 تومن هست و در بازار به فروش ميرسه.

از لحاظ كارايي مودم خوبي هست.

65 بگيري ازش خوبه.

مطمئناً سري N خوبه به اين علت براي فايل شيرينگ و انتقال فايل در شبكه مي‌توني با سرعت 150 مگابيت بر ثانيه ديتا منتقل كنيد.

براي افزايش برد هم مي‌تونيد تنظيمات لازمه رو در مودم انجام بديد و اين بستگي به شما داره.

شاد باشيد:40:

mjzaret
22-12-2012, 16:10
اره داداش فعلا از همین connectify استفاده میکنم اما برای access point مینویسه ap not supported

همه كارتهاي شبكه وايرلس چنين قابليتي ندارند كه به صورت اكسس پوينت كار كنند.

شما بايستي در مورد خريد كارت شبكه وايرلس دقت كنيد.

معمولاً در صورتي كه كارت شبكه وايرلس چنين قابليتي داشته باشه نرم افزاري به همراهش ارائه ميشه و كارتون رو راحت مي‌تونيد انجام بديد.

mjzaret
22-12-2012, 16:17
سلام
می خواستم ببینم snr روی پینگ و سرعت هم تاثیر داره؟

مهمترين چيز روي پينگ و سرعت و قطعي ارتباط همين SNR هست.

هر چه SNR بالاتري داشته باشيم كيفيت خط بهتر و پينگ بهتر و سرعت بهتري داريد.

معمولاً بايستي براي داشتن خط مناسب SNR بالاتر از 12 باشه.

mjzaret
22-12-2012, 16:22
سلام.
اگر روی هر پریز فقط یک دستگاه کار کنه، باز هم اسپلیتر لازمه. من تو خونه دو تا گوشی دارم که هر کدام به یک پریز وصل هستند و مودم هم به پریز جداگانه سوم. آیا باید اسپلیتر تهیه کنم؟ چند تا؟
اگر لازمه چه مارکی خوبه؟
ممنون.

براي هر وسيله ارتباط كه به خط تلفن وصل ميشه بايستي يك اسپليتر تهيه بشه.

شما با استفاده از يه رابط تك به دو و يك عدد اسپليتر مي‌تونيد دو گوشي رو به يه پريز وصل كنيد.

mjzaret
22-12-2012, 16:24
سلام دوستان من یه مشکلی دارم که به نظرم عجیبه و اون این هستش که قبلا مودم 2640u dlink داشتم و راحت با وایرلس گوشی 5800 نوکیا بهش وصل میشدم اما امروز یک 2730u dlink سری n رو گرفتم و اکنون وقتی با 5800 بهش وصل میشم به شدت سرعت اینترنت در گوشی کاهش پیدا کرده و دی لی بالایی داره در حالی که با samsung tab 2 خودم وصل میشم اصلا این مشکل برام پیش نمیاد آیا این مودم های جدید وایرلس های قدیمی رو ساپورت نمیکنن خواهشا من رو راهنمایی کنید یا اینکه تنظیمات باید تغییر کند در 5800؟؟؟

نبايستي چنين مشكل روي گوشي وجود داشته باشه.

شما يه بار پروفايل وايرلس رو روي گوشي خودتون حذف كنيد و دوباره تنظيمات رو انجام بديد.

mefmef
24-12-2012, 16:12
دوستان سلام
من می خوام یه مودم وایرلس بگیرم فقط می خوام با لپتاپ بهش وصل شم برای استفاده از اینترنت
ارزون ترین مودم وایرلس که کیفیتش قابل قبول باشه چه مدلی هست ؟

raman_raman
25-12-2012, 13:06
با سلام خدمت اساتید محترم
من قبلا بامودم TPLINK 8901 به صورت pppoe وصل می شدم بعداز یک مدت و ریست مودم وصل نشد چندین بار دستگاه رو ریست کرده ام تنظیماتش رو اعمال کردم کار نکرد الان دارم به صورت Bridge استفاده می کنم مشکلی در این حالت نداره. تو اینترنت خیلی گشتم بعضیا می گفتن مشکل از یوزر نیم و پسورده که اونا رو عوض کردم حتی کامپیوتر رو هم عوض کرده ام اما مشکل حل نشد
لطفا اگر راه حلی سراغ دارید کمک کنید.

raman_raman
27-12-2012, 12:47
من قبلا بامودم TPLINK 8901 به صورت pppoe وصل می شدم بعداز یک مدت و ریست مودم وصل نشد چندین بار دستگاه رو ریست کرده ام تنظیماتش رو اعمال کردم کار نکرد الان دارم به صورت Bridge استفاده می کنم مشکلی در این حالت نداره. تو اینترنت خیلی گشتم بعضیا می گفتن مشکل از یوزر نیم و پسورده که اونا رو عوض کردم حتی کامپیوتر رو هم عوض کرده ام اما مشکل حل نشد
دوستان کسی نیست جواب بده.

nima_ir
27-12-2012, 16:33
کسی کانفیینگ مودم Dlink 2730 u بلده. ؟؟؟

این مودم پروتکل PPPOE نداره فقط PPPOA , IEA داره.

Abolfazl-Star
27-12-2012, 20:08
دوستان کسی نیست جواب بده.

یه اسکرین شات از صفحه Interface Setup > Internet بزار :n01:

parmida00
27-12-2012, 20:54

من با این مودم بارها به این مشکل خوردم.شما ریست کن بعدش از برق بکش یه بار خاموش روشن من.اگر یک بروزر وصل نشد یه بروز دیگه استفاده کن دوباره pppoe کانفیگ کن و البته تمام یوزرهای اماده دیگه را غیر فعال کن و یوزر اول تنظیم کن

JU JU
27-12-2012, 22:59
سلام
خوبین ؟

یه سوال
به تازگی از مخابرات تهران, ADSL 1MB گرفتم, و همراه اون یه مودم D-link Dsl-2640U گرفتم
راهنمای تنظیم و کانفیگ و در کل راه اندازی این مودم رو به صورت فارسی میخواستم
به صورت وایرلس البته, بدون کابل
ممنون میشم

+ در مورد تغییر IP هم یه توضیحی بدین, دلیل این کار هم برای چیه ؟ و چطور بایستی اینکار رو انجام بدم ؟

جاسم کدخدایی بنت
28-12-2012, 10:05
سلام

چندتا سوال

من یک مودم aztech دارم از وقتی که دوستم تنظیمات رو ریست کرده چراغ اینترنت قرمز شده.

من تنظیماتو وارد کردم اما هنوز هم چراغ اینترنت قرمزه یوزر نیم و پسورد یوزر را شماره تلفن گذاشتم و پسورد را رمزی که مخابرات بهم داده گذاشتم اما هنوزم قرمز vpi را 0 vci را 35 گذاشتم به نظر شما مشکل چیه که قرمزه؟

آیا از تو ویندوز 7 هم باید تنظیماتی انجام داد از کدوم قسمتش ؟

Pargami
28-12-2012, 13:06
سلام
تفاوت مودم asus مدل n55u annex a با n55u annex b تو چه چیزیه و کلمه ی annex a یا annex b نشانگر چه چیزیه و در صورت خرید مدل annex b تو ایران جواب میده
لطفا کامل توضیح بدید
با تشکر از همهگی

L.A.M.P.A.R.D
28-12-2012, 23:06
سلام..میشه یکی توی فعال کردن وایرلس مودم tp-link TD-w8920g کمکم کنه

sei_pm
28-12-2012, 23:29
سلام
تفاوت مودم asus مدل n55u annex a با n55u annex b تو چه چیزیه و کلمه ی annex a یا annex b نشانگر چه چیزیه و در صورت خرید مدل annex b تو ایران جواب میده
لطفا کامل توضیح بدید
با تشکر از همهگی

a برای خطوط آنالوگ و b برای خطوط دیجیتال که در اروپا استفاده میشه و در ایران جواب نمیده.

ali_phd71
29-12-2012, 01:14
سلام دوستان
مدل مودمم tp link w8951 هست که سرعتش 150 مگابیت وقتی با گوشی وصل میشم روی وایرلس کلیک میکنم سرعت رو 72 مگابیت زده چجور سرعتش رو 150 مگابیت کنم؟
حالا واس اینترنت نیست ها:n02:ولی برای انتقال فایل های خیلی بدرد میخوره
ممنون میشم کمک کنید

saeed_iri
29-12-2012, 05:17
سلام من درایور مودمم رو مجدد نصب کردم اما vpn بدون شماره گیری ارور 609 میده دوستان کسی میتونه راهنماییم کنه؟ مرسی:n16:

monaj
29-12-2012, 14:45
من با این مودم بارها به این مشکل خوردم.شما ریست کن بعدش از برق بکش یه بار خاموش روشن من.اگر یک بروزر وصل نشد یه بروز دیگه استفاده کن دوباره pppoe کانفیگ کن و البته تمام یوزرهای اماده دیگه را غیر فعال کن و یوزر اول تنظیم کن

tpLink 8901
از این که خیلی تعریف میکنند. یعنی با این اوصاف خیلی چیز مالی نیست؟ میخواستم بخرمش.

L.A.M.P.A.R.D
29-12-2012, 17:27

Abolfazl-Star
29-12-2012, 17:49

عزیز کاتالوگ همراه مودم رو بخونی کاملا توضیح داده :n01:

اول با کابل شبکه وصل کن و بعد تو مرورگرت 192.168.0.1 رو بزن پسورد و یوزر رو admin بزن برو تو quick setup و بعد wizard رو بزن مراحل رو

بعد finish بزن میگه چند لحظه صبر کن بعد مودم وصل میشه :n16:

mjzaret
29-12-2012, 23:47
عزیز کاتالوگ همراه مودم رو بخونی کاملا توضیح داده :n01:

اول با کابل شبکه وصل کن و بعد تو مرورگرت 192.168.0.1 رو بزن پسورد و یوزر رو admin بزن برو تو quick setup و بعد wizard رو بزن مراحل رو

بعد finish بزن میگه چند لحظه صبر کن بعد مودم وصل میشه :n16:

در تكميل حرفهاي شما!

بسته به نوع و مارك مودم آدرس هر مودم براي تنظيمات متفاوت هست.

اكثر مودم‌ها با آدرس 192.168.1.1 تنظيماتشون انجام ميشه.

در پشت مودم آدرس ورود به تنظيمات اكثر مودمها نوشته شده.

mjzaret
29-12-2012, 23:48

در قسمت تنظيمات مودم به قسمت Interface Setup مراجعه كنيد.

در اين قسمت Wireless رو انتخاب كنيد.

حال تنظيمات رو به راحتي انجام بديد.

mjzaret
29-12-2012, 23:56
سلام من درایور مودمم رو مجدد نصب کردم اما vpn بدون شماره گیری ارور 609 میده دوستان کسی میتونه راهنماییم کنه؟ مرسی:n16:

زماني كه روي سيستم اينترنت وجود داشته باشه اخطارهاي مربوط به ارتباط VPN مربوط به تنظيمات كانكشن ارتباطي شما و سرور مورد نظر داره و به مودم ربطي پيدا نمي‌كنه.

mjzaret
29-12-2012, 23:59
سلام دوستان
مدل مودمم tp link w8951 هست که سرعتش 150 مگابیت وقتی با گوشی وصل میشم روی وایرلس کلیک میکنم سرعت رو 72 مگابیت زده چجور سرعتش رو 150 مگابیت کنم؟
حالا واس اینترنت نیست ها:n02:ولی برای انتقال فایل های خیلی بدرد میخوره
ممنون میشم کمک کنید

ارتباط شما با وايرلس به گوشي شما هم بستگي داره.

شايد گوشي شما بيشتر از اين پشتيباني نمي‌كنه؟

اين مورد رو در سايت گوشي خودتون پيگير بشيد ببينيد وايرلس گوشي شما از چه نوعي هست؟

البته با توجه به اينكه تا 70 مگ رو دريافت مي‌كنيد پس نبايستي مشكلي وجود داشته باشه.

درون تنظيمات مودم نوع وايرلس رو روي سري n بزاريد.

mjzaret
30-12-2012, 00:08
سلام

چندتا سوال

من یک مودم aztech دارم از وقتی که دوستم تنظیمات رو ریست کرده چراغ اینترنت قرمز شده.

من تنظیماتو وارد کردم اما هنوز هم چراغ اینترنت قرمزه یوزر نیم و پسورد یوزر را شماره تلفن گذاشتم و پسورد را رمزی که مخابرات بهم داده گذاشتم اما هنوزم قرمز vpi را 0 vci را 35 گذاشتم به نظر شما مشکل چیه که قرمزه؟

آیا از تو ویندوز 7 هم باید تنظیماتی انجام داد از کدوم قسمتش ؟

زماني كه چراغ اينترنت شما قرمز هست اين به معني اينه كه تنظيمات درون مودمتون به درستي صورت نگرفته است.

شما يه بار از ابتدا تنظيمات رو انجام بديد.

مدل مودمتون چيه؟

آيا از VPI و VCI مطمئن هستيد؟

mjzaret
30-12-2012, 00:10
سلام
خوبین ؟

یه سوال
به تازگی از مخابرات تهران, ADSL 1MB گرفتم, و همراه اون یه مودم D-link Dsl-2640U گرفتم
راهنمای تنظیم و کانفیگ و در کل راه اندازی این مودم رو به صورت فارسی میخواستم
به صورت وایرلس البته, بدون کابل
ممنون میشم

+ در مورد تغییر IP هم یه توضیحی بدین, دلیل این کار هم برای چیه ؟ و چطور بایستی اینکار رو انجام بدم ؟

بعيد مي‌دونم دفترچه فارسي براي اين مدل باشه.

براي تنظيمات اين مودم دو كار بايستي انجام بديد.

فكر كنم ابتدا بايستي اينترفيسي رو با توجه به VPI و VCI بسازيد.

سپس يك كانكشن در قسمت دوم درون تنظيمات مودم ايجاد كنيد.

در قسمت وايرلس هم تنظيماتش رو انجام بديد.

Abolfazl-Star
30-12-2012, 00:13
در تكميل حرفهاي شما!

بسته به نوع و مارك مودم آدرس هر مودم براي تنظيمات متفاوت هست.

اكثر مودم‌ها با آدرس 192.168.1.1 تنظيماتشون انجام ميشه.

در پشت مودم آدرس ورود به تنظيمات اكثر مودمها نوشته شده.

بله اشتباه تایپی بود اکثر که چه عرض کنم همشون همین 192.168.1.1 هستن :40:

Setareh 2006
31-12-2012, 05:11
سلام
من یک خط تلفن ثابت گرفتم و قراره یک مودم و گوشی تلفن برای اینترنت پرسرعت بگیرم .
شنیدم گوشی اگر منشی دار و کالر آی دی داشته باشه برای ADSL مناسب نیست . این حقیقت داره ؟ میخوام یک گوشی تلفن رومیزی پاناسونیک بگیرم و برام مهمه که پیام گیر و کالر آی دی هم داشته باشه ولی از طرفی هم نمیخوام برای اینترنت مشکل ساز بشه .

sei_pm
31-12-2012, 09:27
سلام
من یک خط تلفن ثابت گرفتم و قراره یک مودم و گوشی تلفن برای اینترنت پرسرعت بگیرم .
شنیدم گوشی اگر منشی دار و کالر آی دی داشته باشه برای ADSL مناسب نیست . این حقیقت داره ؟ میخوام یک گوشی تلفن رومیزی پاناسونیک بگیرم و برام مهمه که پیام گیر و کالر آی دی هم داشته باشه ولی از طرفی هم نمیخوام برای اینترنت مشکل ساز بشه .

مشکلی نیست فقط باید به اسپلیتر وصلش کنید.
Adsl با سیستم سانترال مشکل داره که اون هم راه حل داره فکر کنم.

L.A.M.P.A.R.D
31-12-2012, 13:40
اقا من هنوز نتونستم با گوشی به وایرلس وصل بشم

Abolfazl-Star
31-12-2012, 14:44
اقا من هنوز نتونستم با گوشی به وایرلس وصل بشم

پیغامی میده ؟ اروری چی؟ یا نمیشناسه؟ :n13:

توضیح بیشتری بده تا دوستان راهنمایی کنن:n16:

Abolfazl-Star
31-12-2012, 14:45
سلام

ربطی به گوشی نداره میتونین راحت استفاده کنین :n01:

nima_ir
31-12-2012, 14:55
جواب ما رو بدید

mjzaret
31-12-2012, 15:24
سلام

سرويس ADSL براي همين منظور پياده سازي و طراحي شده كه بدون هيچ مشكلي هم از تلفن و هم از اينترنت استفاده كنيم.

دوستمون بيان كردند كه با استفاده از اسپليتر (نويزگير) مشكلتون حل ميشه و نگراني در اين مورد نبايستي داشته باشيد.

mjzaret
31-12-2012, 15:26
جواب ما رو بدید

سوالتون چيه؟

PSYCHO_MAN
31-12-2012, 23:37
دوستان کابل مسی ماهواره اگر در مجاورت یا چسبیده به سیم تلفن باشه (در فاصله 5 سانتی و طول بیش از 15 متر) میتونه مثل کابل برق باعث ایجاد نویز تو خط تلفن بشه ؟

nima_ir
01-01-2013, 01:13
سوالتون چيه؟

کانفینگ صحیح مودم D-link 2730 u

Setareh 2006
01-01-2013, 03:52
مشکلی نیست فقط باید به اسپلیتر وصلش کنید.
Adsl با سیستم سانترال مشکل داره که اون هم راه حل داره فکر کنم.

ربطی به گوشی نداره میتونین راحت استفاده کنین :n01:

سرويس ADSL براي همين منظور پياده سازي و طراحي شده كه بدون هيچ مشكلي هم از تلفن و هم از اينترنت استفاده كنيم.

دوستمون بيان كردند كه با استفاده از اسپليتر (نويزگير) مشكلتون حل ميشه و نگراني در اين مورد نبايستي داشته باشيد.

دم همه ی شما گرم که پاسخ دادین :n16:

منزل چون قدیمی ساز هست سیم کشی تلفن درست مجاور کابل برق و آیفون هست . واسه ی همین کابل 0.6 تک زوج فویل دار گرفتم .
به این ترتیب حتی با وجود اسپلیتر هم دیگه نویز نمی اندازه و مشکلی برای اینترنت نیست ؟

Abolfazl-Star
01-01-2013, 13:11
دم همه ی شما گرم که پاسخ دادین :n16:

منزل چون قدیمی ساز هست سیم کشی تلفن درست مجاور کابل برق و آیفون هست . واسه ی همین کابل 0.6 تک زوج فویل دار گرفتم .
به این ترتیب حتی با وجود اسپلیتر هم دیگه نویز نمی اندازه و مشکلی برای اینترنت نیست ؟

سیم کشی منزل ما که وحشتناکه که دور خونه چرخیده تا اومده تو اتاقم

از کنار کابل برق کابل آیفون بعد از این طرف هم کابل آنتن :n02:

نه عزیز مشکلی نخواهی داشت:n12:

raman_raman
01-01-2013, 13:21

Abolfazl-Star
01-01-2013, 13:41

واسه کانفیگ از برنامه خود مودم استفاده نکن برو تو مرورگر و به این آدرس 192.168.1.1 از اونجا اقدام کن :n16:

I.LIKE.U
01-01-2013, 13:47
سلام.
من در حال حاضر وایمکس ایرانسل دارم و در تهران هستم.
مدتی هست که در صدد خرید adsl هستم ولی چون فیبرم نوریه به هر شرکتی زنگ زدم گفتن به فیبر نوری نمیدیم فقط مخابرات گفت میدیم که اصلاً به لعنت خدا هم نمی ارزه .
میخواستم بدونم آیا راهی هست که بتونم از adsl استفاده کنم یا نه؟

raman_raman
01-01-2013, 14:31
واسه کانفیگ از برنامه خود مودم استفاده نکن برو تو مرورگر و به این آدرس 192.168.1.1 از اونجا اقدام کن :n16:
در حالت کانفیک از مرورگر کل مراحل رو انجام میده ، اما اینترنت فعال نمیشه ، یعنی هیچ سایتی رو باز نمیکنه و چراغ اینترنت هم خاموش هست در حالی که در گزینه Bridge این مشکلات رو نداره.

Abolfazl-Star
01-01-2013, 14:54
در حالت کانفیک از مرورگر کل مراحل رو انجام میده ، اما اینترنت فعال نمیشه ، یعنی هیچ سایتی رو باز نمیکنه و چراغ اینترنت هم خاموش هست در حالی که در گزینه Bridge این مشکلات رو نداره.

اینترنتت از کدوم شرکته؟ احتمال میره که حالت PPPOE از خود مخابرات غیرفعاله باید زنگ بزنی وصلش کنن :n01:

Abolfazl-Star
01-01-2013, 15:01
دوستان اگه بخوام سرویس دهندمو عوض کنم باید دوباره پول نصب بدم همون 15 تومن ؟ یانه ؟ :n13:

meisam2020
01-01-2013, 19:21
یه مودم ارزونه ارزون میخوام چی بگیرم؟؟؟؟:n17:

Setareh 2006
02-01-2013, 05:41
سیم کشی منزل ما که وحشتناکه که دور خونه چرخیده تا اومده تو اتاقم

از کنار کابل برق کابل آیفون بعد از این طرف هم کابل آنتن :n02:

نه عزیز مشکلی نخواهی داشت:n12:
خوب پس تا یه حدودی با ما همدردی . :n01:

raman_raman
02-01-2013, 09:56
اینترنتت از کدوم شرکته؟ احتمال میره که حالت PPPOE از خود مخابرات غیرفعاله باید زنگ بزنی وصلش کنن :n01:
اینرنت مخابرات هست. قبلا به صورت PPPOE استفاده می کردم مشکلی نداشت . به مخابرات هم زنگ زدم میگه مشکل از ما نیست.

saeediranzad
02-01-2013, 10:20
دوستان اگه بخوام سرویس دهندمو عوض کنم باید دوباره پول نصب بدم همون 15 تومن ؟ یانه ؟ :n13:
بله، متأسفانه!
البته بهای نصب به شرکت بستگی داره؛ گمون کنم شاتل 25 میگیره.
تازه از رانژه درآمدن و دوباره رانژه کردن هم چند روز طول میکشه.

Abolfazl-Star
02-01-2013, 12:52
اینرنت مخابرات هست. قبلا به صورت PPPOE استفاده می کردم مشکلی نداشت . به مخابرات هم زنگ زدم میگه مشکل از ما نیست.

پس یه اسکرین شات بزار ببینم چطوریاست از صفحه Interface :n13:

Abolfazl-Star
02-01-2013, 12:54
بله، متأسفانه!
البته بهای نصب به شرکت بستگی داره؛ گمون کنم شاتل 25 میگیره.
تازه از رانژه درآمدن و دوباره رانژه کردن هم چند روز طول میکشه.

نه 2 ماه پیش شاتل 15 بابت نصب گرفت الان هم به دلیل محدود کردن دانلود تو شب میخوام بیام بیرون :n01:

L.A.M.P.A.R.D
02-01-2013, 14:39
پیغامی میده ؟ اروری چی؟ یا نمیشناسه؟ :n13:

توضیح بیشتری بده تا دوستان راهنمایی کنن:n16:
کانکت میشه ولی دیتا رد و بدل نمیشه

monaj
02-01-2013, 15:08
شرمنده. ولی تا حالا چند بار تو تاپیکهای مربوطه پرسیدم. کسی جواب نداده. یک مودم مناسب هم وایرلس و هم لن برای 512 مخابرات خونگی معرفی کنید. ممنون میشم.

saeediranzad
03-01-2013, 02:59
شرمنده. ولی تا حالا چند بار تو تاپیکهای مربوطه پرسیدم. کسی جواب نداده. یک مودم مناسب هم وایرلس و هم لن برای 512 مخابرات خونگی معرفی کنید. ممنون میشم.
چرا جستجو نمیکنید؟
ارزونترینش از 90 تومن شروع میشه. (البته من چند ماه پیش گرفتم)
مدلهای مختلف و برندهای گوناگون داره که زیاد باجی به هم نمیدهند.
من Cnet گرفتم. مـثـلاً ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ardavan7
03-01-2013, 10:35
سلام

سلام
روتر tp link wr941ND
مودم: d-link DSL-320
من این تنظیمات با مودم و روتر انجام دادم:
به نق از جایی دیگر :[ (با فرض اینکه ایپی مدم 192.168.1.1 هست و DHCP مدم غیر فعاله.)
192.168.1.100 (یک ایپی دلبخواه در رنج مدم)
255.255.255.0 (سابنت این رنج)
192.168.1.1 (ایپی مدم)
0.0.0.0 (اگر مشکل خوردید بزارید 8.8.4.4 (ممکنه بعد از ستاپ ببینید ویندوز معتقد اینترنت وصله ولی شما نمیتونید سایتی را باز کنید. در این صورت میتونید این تنظیمات رو اینطور تغییر بدید))
0.0.0.0 (اگر مشکل خوردید بزارید 8.8.8.8 (ممکنه بعد از ستاپ ببینید ویندوز معتقد اینترنت وصله ولی شما نمیتونید سایتی را باز کنید. در این صورت میتونید این تنظیمات رو اینطور تغییر بدید))

اینم که حتما استاتیک رو انتخاب کرده بودید که صفحه بالا اومده بوده دیگه؟!

گویا باقی تنظیمات روتر درسته (البته در تصویر مشخص نیست که dhcp روتر فعاله یا نه. ولی فعال کنید حتما اگر نیست)

حالا برید سراغ تنظیمات مدم و dhcp را غیر فعال کنید.

فراموش نکنید که سیو و آپلی کنید.]
مشکل اینجاست که هر دو روز یکبار یک علامت تعجب روی اتصال اینترنتم میاد و اینترنت قطع میشه باید باز از خود مودم وصل کنم از انجا DHCP فعال کنم بعد دوباره غیر فعال و بعد مودم باز به روتر وصل کنم تا ارتباط دوباره برقرار بشه

دیگه موندم باید چیکار کنم مشکل از کجاست؟واقعا خسته شدم از این روال نمیدونم باید چیکار کنم.

monaj
03-01-2013, 14:03
سلام. من امروز کارشناس مخابرات اومد برام تنظیمات را انجام داد.
من یک مودم TP-Link 8901 خریدم. البته فعلا از وایرلسش استفاده نمیکنم.
موضوع اینه که طرف هیچ کانکشنی برام نساخت و همه اتصالات را خودکار گذاشته. چه لن و چه وایرلس.
حالا به نظرتون همینجوری خوبه یا خودم که خیلی وارد هم نیستم دوباره از اول کانکشن بسازم؟

Abolfazl-Star
03-01-2013, 14:19
سلام. من امروز کارشناس مخابرات اومد برام تنظیمات را انجام داد.
من یک مودم TP-Link 8901 خریدم. البته فعلا از وایرلسش استفاده نمیکنم.
موضوع اینه که طرف هیچ کانکشنی برام نساخت و همه اتصالات را خودکار گذاشته. چه لن و چه وایرلس.
حالا به نظرتون همینجوری خوبه یا خودم که خیلی وارد هم نیستم دوباره از اول کانکشن بسازم؟

درود

ببینین کارشناس واستون رو حالت PPPOE گذاشته یعنی هر وقت سیستم رو روشن

کنین خودکار به نت وصلید ولی اگه میخوایین خودتون رو کانکشن کانکت کنین تا وصل بشه

که اون انتخاب با خودتونه

به نظر من همینطوری بهتره فقط رو وایرلست پسورد بزار که یه وقت سواستفاده افراد سودجو قرار

نگیره :n02:

ardavan7
03-01-2013, 15:26
دوستان کسی نیست که بتونه یک راه حلی به ما پیشنهاد کنه؟

roozbeha
03-01-2013, 15:47
دوستان مودم من planet adw 4401 هستش تنظیم کردم ولی وقتی با گوشی وصل میشم یه مدت وصله بعد یه مدت موج میره و باید دوباره با گوشی بزنم کانکت بشه مشکل از چیه؟ منو کلافه کرده:n24:

ParsiKade
03-01-2013, 23:09
دوستان من خیلی وقته این مشکل رو دارم که بعضی وقتها نتم کامل قطع میشه و دیگه هرچی میخوام به وایرلس وصل بشم Unable to connect میده و تا وقتی مودم رو ریست نکنم مشکل حل نمیشه. شاید بشه گفت روزی یک بار این اتفاق برام میفته! مشکل از مودمه یا جای دیگه؟ مدل مودمم ZyXEL هست.

meisam2020
04-01-2013, 00:07
اهمممممممم
مودم کابلی ارزون چی بگیرم دو پورت؟؟؟

sajad_n90
04-01-2013, 21:05
سلام به همه دوستان خوب
من از اینترنت وایرلس استفاده میکنم و یه رادیو از نوع nano station 2 loco دارم که عکسش هم پایین گذاشتم و برای وصل شدن هم به کامپیوتر وصلش کردم و هر بار که میخوام به نت وصل بشم حالت دستی وصل میشم حالا یه گوشی خریدم و میخوام با وایرلس اون هم به نت وصل بشم .
تو روش استفاده از ADSL راحت مودم رو تو حالت ppoe قرار میدی و یوز پسورد هم بهش میدی و راحت با کابل مودم به کامپیوتر و با وایرلس مودم به موبایل و لب تاپ به نت وصل میشی.
حالا من یه مودم ای دی اس ال وایرلس D-link 2640t دارم .چه جور میتونم مودم و رادیو رو تو هم ترکیب کنم که بتونم با موبایلم هم به نت وصل بشم . یعنی اینترنت از تو رادیو بیا تو مودم و خودش کانکت بشه بعد توزیع بشه . فکر کنم باید تو مودم وایرلس کانکشن L2Tp بسازیم .
ممنون میشم دوستان کمک کنند.

I.LIKE.U
04-01-2013, 23:04
از کجا می تونم یک مودم زایکسل بگیرم._____چه جوری می تونم بفهمم که خطم فیبر نوری هست یا نه؟

sei_pm
05-01-2013, 01:19
از کجا می تونم یک مودم زایکسل بگیرم._____چه جوری می تونم بفهمم که خطم فیبر نوری هست یا نه؟

خط روباید از امور مشترکین استعلام بگیرید مودم رو هم از بازار کامپیوتر ایران طبقه زیر همکف چندتا مغازه تو کار شبکه هستند.

I.LIKE.U
05-01-2013, 12:52
خط روباید از امور مشترکین استعلام بگیرید مودم رو هم از بازار کامپیوتر ایران طبقه زیر همکف چندتا مغازه تو کار شبکه هستند.

بازار کامپیوتر ایران همون که تو خیابان ولی عصر هست؟؟

sei_pm
05-01-2013, 15:22
بازار کامپیوتر ایران همون که تو خیابان ولی عصر هست؟؟

بله. ولی اینکه الان وضعیت بازر چجوری هست رو نمی دونم . لیست نماینده های فروشش اینجاست :

گارانتی اصلی زاکسل برای شرکت دلسا هست .

ParsiKade
05-01-2013, 18:03
بله. ولی اینکه الان وضعیت بازر چجوری هست رو نمی دونم . لیست نماینده های فروشش اینجاست :

گارانتی اصلی زاکسل برای شرکت دلسا هست .

که البته همین شرکت دلسا هم مودم ها رو دستکاری میکنه و نمیتونید آپدیتهای جدید که خود زایکسل میده رو نصب کنید و این آپدیت نکردن خیلی دردسرها درست میکنه. :n27:

bsireza
06-01-2013, 01:36
اساتید لطفا نظرشون رو دربارۀ TD-W8951ND اعلام کنند :n16:

Hatek
06-01-2013, 19:35
دوستان یه سوال دارم
میشه قبل از اتمام دوره ی اشتراک انصراف بدم و برم از یه جا دیگه بگیرم؟؟ یا حتما باید دورم تموم شه؟

alireza0012
06-01-2013, 19:45
دوستان سلام
ایا مودم وایرلسی تا برد یک کیلومتر در بازار داریم
وایا میشود برد مودمهای معمولی را زیاد کرد تا 2 کیلومتر. چون محل کار من تا منزل نزدیک و تاهمین حدود هست
متشکرم:n02:

sajad_n90
06-01-2013, 20:35
سلام به همه دوستان خوب
من از اینترنت وایرلس استفاده میکنم و یه رادیو از نوع nano station 2 loco دارم که عکسش هم پایین گذاشتم و برای وصل شدن هم به کامپیوتر وصلش کردم و هر بار که میخوام به نت وصل بشم حالت دستی وصل میشم حالا یه گوشی خریدم و میخوام با وایرلس اون هم به نت وصل بشم .
تو روش استفاده از ADSL راحت مودم رو تو حالت ppoe قرار میدی و یوز پسورد هم بهش میدی و راحت با کابل مودم به کامپیوتر و با وایرلس مودم به موبایل و لب تاپ به نت وصل میشی.
حالا من یه مودم ای دی اس ال وایرلس D-link 2640t دارم .چه جور میتونم مودم و رادیو رو تو هم ترکیب کنم که بتونم با موبایلم هم به نت وصل بشم . یعنی اینترنت از تو رادیو بیا تو مودم و خودش کانکت بشه بعد توزیع بشه . فکر کنم باید تو مودم وایرلس کانکشن L2Tp بسازیم .
ممنون میشم دوستان کمک کنند.

سلام
اگه میشه یه کمکی هم به ما بکنید به خدا ثواب داره.

Abolfazl-Star
06-01-2013, 21:10
دوستان سلام
ایا مودم وایرلسی تا برد یک کیلومتر در بازار داریم
وایا میشود برد مودمهای معمولی را زیاد کرد تا 2 کیلومتر. چون محل کار من تا منزل نزدیک و تاهمین حدود هست
متشکرم:n02:

میتونین واسه تقویت برد وایرلستون از روتر در مسیر استفاده کنین مثلا بزارین خونه ای

که در مسیر راهتون هست نباید زیاد فاصله داشته باشه تا سیگنال کم نشه اگه دیدین

نیاز به یک روتر دیگع هم هست ناچار باید تهیه کنین ولی راحترین کم هزینه ترین کار

تهیه یه مودم وایرلس واسه محل کارتونه :n16:

Abolfazl-Star
06-01-2013, 21:14
اساتید لطفا نظرشون رو دربارۀ TD-W8951ND اعلام کنند :n16:

مودم خوبیه فقط این 300 MB هست اگه برای مثلا محل کار میخوایین به کار میاد ولی در منزل

با چند مدل پایین ترش مثل TD8901 که 54 MB هست هم میشه راحت 2 طیقه استفاده کرد

ar.behnam
06-01-2013, 22:20
دوستان یه سوال دارم
میشه قبل از اتمام دوره ی اشتراک انصراف بدم و برم از یه جا دیگه بگیرم؟؟ یا حتما باید دورم تموم شه؟

بله شما میتونید قبل از اتمام دوره از شرکت دیگری درخواست اینترنت پر سرعت بکنید که با رضایت شما خط قبلی جمع آوری میشه و رانژه ی جدید به شما تخصیص داده میشه .
البته بعضی طرحها به صورت قرار دادی هستن مثل اینترنت 2020 مخابرات اصفهان که در صورت جمع آوری زود تر از موعد شما متحمل ضرر و زیان خواهید شد.

bsireza
07-01-2013, 00:08
مودم خوبیه فقط این 300 MB هست اگه برای مثلا محل کار میخوایین به کار میاد ولی در منزل

با چند مدل پایین ترش مثل TD8901 که 54 MB هست هم میشه راحت 2 طیقه استفاده کرد

این 150 مگیش هست دو آنتنه هاش 300 mb هست
فقط نمی دونم این مدل داغ می کنه یانه :n13:

Abolfazl-Star
07-01-2013, 13:57
این 150 مگیش هست دو آنتنه هاش 300 mb هست
فقط نمی دونم این مدل داغ می کنه یانه :n13:

آها بله دو آنتنه 300 مگه بلاخره
هر مودمی یه مقداری داغ میکنه چیزعادی هست

bsireza
07-01-2013, 17:54
آها بله دو آنتنه 300 مگه بلاخره
هر مودمی یه مقداری داغ میکنه چیزعادی هست

یه مقدار اشکالی نداره
منظورم اون داغی ای هست که نیاز به کول پد داشته باشه

kiana82
07-01-2013, 18:18
مودم من tp-link 8817 هست.مي خوام طوري كانفيگ كنم كه براي وصل شدن به اينترنت يوزر و پسورد نخواد.همين كه روشن شد فورا به اينترنت وصل بشه چون مي خوام براي سي سي كم ماهواره ازش استفاده كنم.چطوري بايد اين كار رو انجام بدم.؟

sei_pm
07-01-2013, 20:56
مودم من tp-link 8817 هست.مي خوام طوري كانفيگ كنم كه براي وصل شدن به اينترنت يوزر و پسورد نخواد.همين كه روشن شد فورا به اينترنت وصل بشه چون مي خوام براي سي سي كم ماهواره ازش استفاده كنم.چطوري بايد اين كار رو انجام بدم.؟

باید مودم رو از حالت Bridge به حالت pppoe تنظیم کنید.

Abolfazl-Star
07-01-2013, 21:56
یه مقدار اشکالی نداره
منظورم اون داغی ای هست که نیاز به کول پد داشته باشه

دیگع فک نکنم اینقدر داغ بکونه :n02:

kiana82
07-01-2013, 23:49
باید مودم رو از حالت Bridge به حالت pppoe تنظیم کنید.
خوب عزيز دل برادر كامل توضيح بده چطوري اين كار رو بكنم.مراحل قدم به قدمش رو لطفا

mohammad.asghari
08-01-2013, 13:22
الان سیمی که از خط تلفن می یاد باید بره تو phone و از dsl باید بره به مودم؟؟؟و lineباید بخوره به لب تاب؟

Abolfazl-Star
08-01-2013, 14:08
الان سیمی که از خط تلفن می یاد باید بره تو phone و از dsl باید بره به مودم؟؟؟و lineباید بخوره به لب تاب؟

نه از پریز تلفن میاد به line بعدش phone هم واسه خود گوشی تلفن هست adsl میخوره به مودم :n16:

mjzaret
08-01-2013, 14:12

مسير درست اتصال اسپليتر در تصوير زير مشخص شده هست: