PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

mojtaba0007
11-06-2012, 22:00
من میخوام یک مودم وایرلس بگیرم. چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟

قیمت حدودیش رو هم بگید.

با تشکر

hermione
12-06-2012, 16:27
هردوتاش چک شد... درسته
سیم کشی داخلی ساختمان منظورته؟؟؟
چون از پریز تا مودم هیچ فاصله ای نیست.
الان چجوری مطمئن شم؟ چطور درستش کنم؟؟؟

اگه اون اعداد مناسب نبود اشکال از سیم کشی تلفن ( حالا از خونتون تا مخابرات ) بود ولی الان که مشکلی که نیست
با یه مودم دیگه تست کن ببین همین اشکال هست یا نه
وقتی اون چراغ خاموشه زنگ بزن پشتیبانی isp حتما راهنمایی می کنن .

من میخوام یک مودم وایرلس بگیرم. چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟

قیمت حدودیش رو هم بگید.

با تشکر

tp link td-w8901g خوبه برای استفاده خونگی کیفیتشم خوبه .
قیمتش باید بین 50-60 باشه دقیق نمی دونم .
بقیه مودم های tp link توی همین رنج قیمت خوبه

mojtaba0007
12-06-2012, 21:55
اگه اون اعداد مناسب نبود اشکال از سیم کشی تلفن ( حالا از خونتون تا مخابرات ) بود ولی الان که مشکلی که نیست
با یه مودم دیگه تست کن ببین همین اشکال هست یا نه
وقتی اون چراغ خاموشه زنگ بزن پشتیبانی isp حتما راهنمایی می کنن .

tp link td-w8901g خوبه برای استفاده خونگی کیفیتشم خوبه .
قیمتش باید بین 50-60 باشه دقیق نمی دونم .
بقیه مودم های tp link توی همین رنج قیمت خوبه

برد سیگنال همه مدل های TP-link یکسان هست یا با هم فرق میکنه؟ اگه فرق میکنه یک مدلی که بردش بیشتر از بقیه هست رو بهم معرفی کنید. پهنای باند خیلی برام مهم نیست ولی برد بالای سیگنال برام مهمه. تا 100 تومن هم میتونم هزینه کنم.تعداد پورتهای سویچ و لن و یو اس بی و ... هم برام مهم نیست و بیشتر با وایرلس کار میکنم

با تشکر بسیار

hamed_k
16-06-2012, 21:42
سلام به همه دوستان

من به دلایلی مجبور شدم تا مودممو روی حالت bridge تنظیم کنم. اما بعد از تنظیم مودمم روی این حالت دیگه نمیتونم از طریق آدرس 192.168.1.1 وارد تنظیمات مودم بشم. اگه میشه کمکم کنید تا ببینم مشکل از کجاست.

در ضمن مدل مودمم d-link 2520U هست

farhad_s5
17-06-2012, 20:14
سلام. من يه مودم adsl دارم که وايرلس هست و مارک لينکسيس ولى انگار با تبلت سامسونگم مشکل داره يعنى هى تبلتم رو بعد از چند دقيقه disconnect ميکنه. اين مشکل رو با آيپد نداشتم. ممنون ميشم کمک کنيد
Sent from my GT-P6800 using Tapatalk 2

Golbarg01
18-06-2012, 18:10
سلام دوستان
دو مدل مودم به نام های D-link و Broadkam قیمتش در بازار چنده؟
دست دومش هم موجوده؟اگر دست دوم بخریم ضرر نمی کنیم یا ممکن نیست خراب باشه؟

یکی از دوستان از سپنتا سفارش ای دی اس ال داده گفتن مودم براتون Broadkam میاریم 38 تومن
اگر خئودش بخره بهتره یا بذاره خود سپنتا بیاره؟

ardalan13
18-06-2012, 22:47
سلام من مودم 8951nd tplink رو میخام بگیرم. چطوره؟ 62 تومن digikala

humanaga
19-06-2012, 13:16
منم یک هفته است که خط adsl با سه ماه خریدم اما تا حالا نتونستم وصل شم یه مشکلی داره که نمی دونم از مخابرات یا از خانه وقتی مودم رو روشن می کنم یه 4 ثانیه روی ADSL چشمک میزنه بعد میره روی ALARM بعد هر 2 یا 3 دقیقه یک بار این عمل هی تکرار میشه دیگه کلافم کرده کل تلفن های خونه رو خالی کردم یه بار رفتم سیم اصلی مس که به واحد ما وصله رو چک کردم و سیم هاش رو هم تغییر دادم وبا نویزر هم استفاده کردم نشد که نشد دیروز هم با 117 شماره رو دادم که بعد یه ساعت جواب داد:این شماره به دلیل نوسازی قطع می باشد .یعنی چی من الا خودم با این شماره به همه جا زنگ می زنم بعد میگه قطع الا هم به شرکت گفتم که میگه حتما تا اخر امروز میره مخابرات تا بررسی کنه تازه 4 روزه که تلفن رو وصل کردیم
کسی این مشکل رو نداره

starn
22-06-2012, 01:26
دوستان یک مودم d-link 2730u گرفتم که وقتی نصب میکنم مودم رو با سی دی داخل جعبه هیچ مشکلی نداره و همه چیز اوکی فقط وقتی سیستم رو روشن میکنم خودش خودکار به اینترنت وصل که من میخواستم اینجوری نباشه رفتم از داخل تنظیمان مودم ( با زدن کد 192.168.1.1 ) داخل ادونس سنینک و بعد وب سرویش تنظیمات خودشو رو پاک کردم add رو ردم اونجا تنظیم رو گداشتم روی کدینه دقیقا یادم نیست اسمش چی بود با کلمه ی B شروع میشد که این مشکل خودکار رصل شدن حل شد ولی بعد از انجام این کار دیگه وایرلس وقتی کانکت میکنم با لبتاپ کانکت میشه ولی روی ارم کانکت یک علامت تعجب انداخته که هیچ ساتی رو هم باز نمی کنه
میخواستم ببینم چی کار باید بکنم که بتونم هم دستی کانکت کنم هم وایرلسم درست کار کنه

با تشکر

meysam.ir
22-06-2012, 18:02
اساتید محترم بنده یک مودم وایرلس زایکسل 660HN دارم که بعد از سه ماه استفاده از اینترنت از شرکت پارس آنلاین الان با اون به مشکل برخوردم ونمیتونم در حالت pppoe استفاده کنم و فقط در حالت کانکشنی میتونم وصل بشم پارس آنلاین میگه مودم ایراد داره ولی با اینترنت شرکتهای دیگه هیچ مشکلی نداره احیاناً راه حلی به نظرتون اگه میرسه بنده رو هم راهنمایی کنید ...

SHAHAB-P30
22-06-2012, 21:08
سلام یه مودم بدون وایرلس 4 پورت چی پیشنهاد میدید؟

meysam.ir
23-06-2012, 13:23
اساتید محترم بنده یک مودم وایرلس زایکسل 660HN دارم که بعد از سه ماه استفاده از اینترنت از شرکت پارس آنلاین الان با اون به مشکل برخوردم ونمیتونم در حالت pppoe استفاده کنم و فقط در حالت کانکشنی میتونم وصل بشم پارس آنلاین میگه مودم ایراد داره ولی با اینترنت شرکتهای دیگه هیچ مشکلی نداره احیاناً راه حلی به نظرتون اگه میرسه بنده رو هم راهنمایی کنید ...

دوستان نظری ندارین ؟

meysam.ir
23-06-2012, 13:41

دوستان نمیخاین نظر بدین ؟

littlebigplanet
23-06-2012, 15:06
سلام
من می خوام یه مودم D-Link DSL-2750U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بخرم،مطمئن نیستم بتونم کانفیگش کنم.مدمی که الان دارم استفاده می کنم D-Link DSL-2520U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این مدل رو بلدم به طور دستی کانفیگ کنم،طوری که به من گفتن کانفیگ کردن مدم های D-Link تقریبا مثل همدیگن.میخواستم بپرسم این مدم 2750u با 2520 چه فرقی از لحاظ کانفیگ داره؟یعنی چه کار اضافه ای تو کانفیگش داره؟ چیزی هست که شما بتونین براحتی به من حالی کنین؟!

meysam.ir
23-06-2012, 15:55
سلام
من می خوام یه مودم D-Link DSL-2750U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بخرم،مطمئن نیستم بتونم کانفیگش کنم.مدمی که الان دارم استفاده می کنم D-Link DSL-2520U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این مدل رو بلدم به طور دستی کانفیگ کنم،طوری که به من گفتن کانفیگ کردن مدم های D-Link تقریبا مثل همدیگن.میخواستم بپرسم این مدم 2750u با 2520 چه فرقی از لحاظ کانفیگ داره؟یعنی چه کار اضافه ای تو کانفیگش داره؟ چیزی هست که شما بتونین براحتی به من حالی کنین؟!

دوست عزیز DLink میخای بگیری سری N بگیر بهتر از سایر مدلهاشه من خودم دارم استفاده میکنم تا بحال هیچ مشکلی نداشته کانفیگش هم بسیار راحته .....

enin
24-06-2012, 11:20
سلام . من مودم ADSL TP-link TD-w8901G دارم
دیروز برق رفت وقتی اومد دیگه با wireless کانکت نمیشه . فقط با کابل کانکت میشه . مشکل چیه !؟ !؟
خواهشا کمک کنید

meysam.ir
24-06-2012, 15:15
سلام . من مودم ADSL TP-link TD-w8901G دارم
دیروز برق رفت وقتی اومد دیگه با wireless کانکت نمیشه . فقط با کابل کانکت میشه . مشکل چیه !؟ !؟
خواهشا کمک کنید

دوست عزیز مودمت رو یکبار ریست کلی کن بعد از اول کانفیگش کن مشکلت برطرف میشه این مورد قبلاً برام پیش اومد که با این کار برطرف شد .

enin
24-06-2012, 21:08
دوست عزیز مودمت رو یکبار ریست کلی کن بعد از اول کانفیگش کن مشکلت برطرف میشه این مورد قبلاً برام پیش اومد که با این کار برطرف شد .

این کارو انجام دادم ولی مشکل برطرف نشد .

meysam.ir
24-06-2012, 21:29
این کارو انجام دادم ولی مشکل برطرف نشد .

منظورت اینه که در حالت ruting نمیتونی وصل بشی ؟
اگه اینطوره و فقط در حالت کانکشنی وصل میشی نت مودمت ایراد برداشته باید بدیش تعمیرش کنن یا مودمت رو عوض کنی ...

farhad_s5
25-06-2012, 20:35
سلام. من يه مودم adsl دارم که وايرلس هست و مارک لينکسيس ولى انگار با تبلت سامسونگم مشکل داره يعنى هى تبلتم رو بعد از چند دقيقه disconnect ميکنه. اين مشکل رو با آيپد نداشتم. ممنون ميشم کمک کنيد

starn
30-06-2012, 16:38
دوستان یک مودم d-link 2730u گرفتم که وقتی نصب میکنم مودم رو با سی دی داخل جعبه هیچ مشکلی نداره و همه چیز اوکی فقط وقتی سیستم رو روشن میکنم خودش خودکار به اینترنت وصل که من میخواستم اینجوری نباشه رفتم از داخل تنظیمان مودم ( با زدن کد 192.168.1.1 ) داخل ادونس سنینک و بعد وب سرویش تنظیمات خودشو رو پاک کردم add رو ردم اونجا تنظیم رو گداشتم روی کدینه دقیقا یادم نیست اسمش چی بود با کلمه ی B شروع میشد که این مشکل خودکار رصل شدن حل شد ولی بعد از انجام این کار دیگه وایرلس وقتی کانکت میکنم با لبتاپ کانکت میشه ولی روی ارم کانکت یک علامت تعجب انداخته که هیچ ساتی رو هم باز نمی کنه
میخواستم ببینم چی کار باید بکنم که بتونم هم دستی کانکت کنم هم وایرلسم درست کار کنه

با تشکر
دوستانی که میتونن راهنمایی کنن ممنون میشم چون خیلی ضروری برام

sei_pm
30-06-2012, 21:59
دوستانی که میتونن راهنمایی کنن ممنون میشم چون خیلی ضروری برام

به این دلیل که شما مودم رو در حالت Bridge گذاشتید و DHCP Server مودم ها هم به طور معمول در این حالت کار نمیکنه به این دلیل لپتاپ شما Ip نگرفته پس باید ip رو دستی ست کنید و برای شیر کردن اینترنت هم باید از قسمت properties کانکشن رو روی کارت شبکتون share کنید تا به اشتراک گذاشته بشه.

starn
30-06-2012, 22:56
به این دلیل که شما مودم رو در حالت Bridge گذاشتید و DHCP Server مودم ها هم به طور معمول در این حالت کار نمیکنه به این دلیل لپتاپ شما Ip نگرفته پس باید ip رو دستی ست کنید و برای شیر کردن اینترنت هم باید از قسمت properties کانکشن رو روی کارت شبکتون share کنید تا به اشتراک گذاشته بشه.
بله دوست عزیز روی
Bridge گذاشتم چون اگه این کارو نمی کردم وقتی سیستم و یا کابل لن رو به سیستم وصل میکردم خود مودم خودکار به اینتنت وصل میشد که من نمی خواستم اینجوری بشه (راهی به چز این هم داره که این مشکلات پیش نیاد؟)
در رابطه با آیپی دستی هم باید بگم یه بار به پشتیبانی isp زنگ زدم که تنها یک بار به مشکل وایرلس پاسخ دادن و این ایپی دستی که شما میگیرد رو بهم سر سری گفتن منم انجام دادم ولی بازن نشد اگه شما راهی بلدید که بشه تنظیمات رو روی کرد که هر وقتی که خود بنده میخوام به انتنت کانکت بشم ( با ساخت کانکشن ) میشه لطف کنید راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم
باید راه حلی باشه چون خیلی ها رو دیدم که خودشن دستی کتنکت میکنن و وایرسشون هم به همه سرویس میده ولی من تست کرده هم موبایل و هم لبتاپ کانکت میشدن ولی هیچ چیزی باز نمی شد در نت

با تشکر از پاسختون

sei_pm
01-07-2012, 13:24
شما روی کارت شبکه لپتاپ راست کلیک کن Properties رو بزن و در قسمت tcp/ip v4 برو و به صورت زیر ip ست کن :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و روی کانکشن سیستم هم راست کلیک کن Properties رو بزن و تنظیمات زیر رو انجام بده :

koosha202002
02-07-2012, 14:24
سلام دوستان...
مدتيه كه وقتي توي تنظيمات مودمم([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توي قسمت wireless ..... وايرلس رو enable ميكنم كلا ديگه مودم قابل استفاده نيست و هر دوتا چراغ dsl و Internet خاموش ميشه.... ولي اگر enable نباشه از مودم ميشه از داخل خود pc بدون استفاده از wireless استفاده كرد!!!!! مشكل چيه ؟ راهنمايي لطفا ... modem: D-link ممنون.

pro get
02-07-2012, 23:42
سلام ذوستان عزیز من یه مودم-Alfex-adsl دارم دفترچه و سی دی گم کردم - سایتی پیداکردم درایورهای گذاشته -چطور پیداکنم چندچیپ هست- پیشایش ازراهنمای تون متشکرم توی اینفو سیستم فقط نوشته کنترل فامیلی-

pro get
02-07-2012, 23:44
داداش کوچک تموم سالارهای سایت عزیز دوست داشتنی ام.

sei_pm
03-07-2012, 02:55
سلام ذوستان عزیز من یه مودم-Alfex- دارم دفترچه و سی دی گم کردم - سایتی پیداکردم درایورهای گذاشته -چطور پیداکنم چندچیپ هست- پیشایش ازراهنمای تون متشکرم توی اینفو سیستم فقط نوشته کنترل فامیلی-

مودم دایال آپ منطورتون هست ؟
باید خودتون تست کنید.

Mt.Shadow
04-07-2012, 20:24
سلام
مودم من (Tp-Link 8817) فقط به صورت PPPoE به اینترنت وصل میشه و وقتی اونو به صورت Bridge کانفیگ میکنم Error 691 میده و میگه User و password اشتباه است
به نظر شما چطوری باید مشکل رو حل کنم.
(سرویس Sabanet)
با تشکر

koosha202002
04-07-2012, 23:10
سلام دوستان...
مدتيه كه وقتي توي تنظيمات مودمم([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توي قسمت wireless ..... وايرلس رو enable ميكنم كلا ديگه مودم قابل استفاده نيست و هر دوتا چراغ dsl و Internet خاموش ميشه.... ولي اگر enable نباشه از مودم ميشه از داخل خود pc بدون استفاده از wireless استفاده كرد!!!!! مشكل چيه ؟ راهنمايي لطفا ... modem: D-link ممنون.

اگر اطلاعي كسي داره جواب بده لطفا !! :23:

pro get
05-07-2012, 00:48
سلام دوست عزیز در قسمت تنظیمات- یوز وپسورد تنظیم سپس سیو کن مشکلش حل مشه- اما توی حالت پاپ تری تنظیم کنی باسیستم بهتر مچ میشه. مودمت درحالت تنظیم باید روشن باشه تا تغییرات سیو بشه.

sei_pm
05-07-2012, 08:34
سلام
مودم من (Tp-Link 8817) فقط به صورت PPPoE به اینترنت وصل میشه و وقتی اونو به صورت Bridge کانفیگ میکنم Error 691 میده و میگه User و password اشتباه است
(سرویس Sabanet)
با تشکر

در صبانت به دلیل فعال کردن مک فیلتر برای تغییر مودم یا تغییر نوع کانکشن که در هر دو مک آدرس شما عوض میشه باید با شرکت تماس بگیرید و بگید مک آدرس جدید رو با قبلی عوض کنند یا اینکه فرم مخصوص به این کار رو پر کنید تا این امکان رو برای شما غیر فعال کنند.

narthex
05-07-2012, 09:28
سلام
(سرویس Sabanet)
با تشکر
یک راه اینه با صبانت تماس بگیرید که مک آدرس رو براتون reset کنن ... اما راه ساده تر اینه:
مک آدرس مودم رو پیدا کنید و یک جا یادداشت کنید.
مودم رو در حالت bridge بزارید
برید Control Panel --> System --> Device Manager --> Network Adaptors
توی کارت شبکه برید قسمت Advanced
توی قسمت Network Address، قسمت Value مک آدرسی که برای مودم بوده بدونه ":" یا فاصله، اونجا بنویسید ... ok کنید
توی حالت bridge باید بتونید کانکت بشید اگر دست انجام داده باشید.

koosha202002
05-07-2012, 12:39
سلام دوست عزیز در قسمت تنظیمات- یوز وپسورد تنظیم سپس سیو کن مشکلش حل مشه- اما توی حالت پاپ تری تنظیم کنی باسیستم بهتر مچ میشه. مودمت درحالت تنظیم باید روشن باشه تا تغییرات سیو بشه.

ممنون دوست عزيز ...ولي من درست متوجه نشدم منظورتون رو... اطلاعاتم كمه توي اين مباحث..ممنون ميشم كاملتر توضيح بديد..تشكر.

Mt.Shadow
05-07-2012, 12:46
یک راه اینه با صبانت تماس بگیرید که مک آدرس رو براتون reset کنن ... اما راه ساده تر اینه:
مک آدرس مودم رو پیدا کنید و یک جا یادداشت کنید.
مودم رو در حالت bridge بزارید
برید Control Panel --> System --> Device Manager --> Network Adaptors
توی کارت شبکه برید قسمت Advanced
توی قسمت Network Address، قسمت Value مک آدرسی که برای مودم بوده بدونه ":" یا فاصله، اونجا بنویسید ... ok کنید
توی حالت bridge باید بتونید کانکت بشید اگر دست انجام داده باشید.

ممنون دوست عزیز
الان دیگه اون Error 691 رو نمیده و Error 651 رو میده !!!
الان باید چیکار کنم ؟؟

narthex
05-07-2012, 12:57
ممنون دوست عزیز
الان دیگه اون Error 691 رو نمیده و Error 651 رو میده !!!
الان باید چیکار کنم ؟؟

دو حالت الان وجود داره:
1- مشکل از windows 7 (اگر ویندوز سون دارید برید این لینک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
2 - مشکل از مودم یا ISP هستش .. برای اینکه مطمئن بشید و windows رو restart کنید ... مودم رو هم خاموش کنید 3 دقیقه بعد روشن کنید .. بعد دوباره امتحان کنید

به نظر میاد از windows 7 باشه چون چند مورد دیگه هم برخورد داشتم اینجوری بوده ... امتحان کنید خبرشو بدید

Mt.Shadow
05-07-2012, 13:40
دو حالت الان وجود داره:
1- مشکل از windows 7 (اگر ویندوز سون دارید برید این لینک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
2 - مشکل از مودم یا ISP هستش .. برای اینکه مطمئن بشید و windows رو restart کنید ... مودم رو هم خاموش کنید 3 دقیقه بعد روشن کنید .. بعد دوباره امتحان کنید

به نظر میاد از windows 7 باشه چون چند مورد دیگه هم برخورد داشتم اینجوری بوده ... امتحان کنید خبرشو بدید

سیستم رو restart کردم - مودم خاموش کردم - مودم ریست کردم - ویندوز عوض کردم - از اول کانفیگ کردم - نشد که نشد !!!:41:
امکانش هست مشکل از ISP باشه ؟ اخه به راحتی به صورت PPPOE وصل میشم

narthex
05-07-2012, 13:50
سیستم رو restart کردم - مودم خاموش کردم - مودم ریست کردم - ویندوز عوض کردم - از اول کانفیگ کردم - نشد که نشد !!!:41:
امکانش هست مشکل از ISP باشه ؟ اخه به راحتی به صورت PPPOE وصل میشم

از کدوم ISP نت دارید؟
بعیده از ISP باشه ... داخل این لینک برید این کارو هم انجام بدید

farhook
05-07-2012, 13:52
سلام
من مودم 2640u از مارک dlink داشتم و این مودم سوخت و من مودم 2730u از همین مارک را خریدم وسرویس ADSL را از مخابرات گرفتم.
مشکل من اینجاست که وقتی مودم 2730 را روی حالت pppoe می ذارم چراغ اینترنت مودم قرمز می شه و به اینترنت وصل نمی شم ولی وقتی مودم را در حالت Bridging می ذارم و کانکشن می سازم به اینترنت وصل می شوم.
از دوستان خواهش می کنم که من را راهنمایی کنند چون می خوام با گوشی هم به اینترنت وصل باشم.
با تشکر.

Mt.Shadow
05-07-2012, 14:24
از کدوم ISP نت دارید؟
بعیده از ISP باشه ... داخل این لینک برید این کارو هم انجام بدید

صبا نت
این کارو کردم الان Error 797 میده و میگه نمیتونم مودم رو پیدا کنم !

A connection to the remote access server was not made because the modem was not found.

سلام
من مودم 2640u از مارک dlink داشتم و این مودم سوخت و من مودم 2730u از همین مارک را خریدم وسرویس ADSL را از مخابرات گرفتم.
مشکل من اینجاست که وقتی مودم 2730 را روی حالت pppoe می ذارم چراغ اینترنت مودم قرمز می شه و به اینترنت وصل نمی شم ولی وقتی مودم را در حالت Bridging می ذارم و کانکشن می سازم به اینترنت وصل می شوم.
از دوستان خواهش می کنم که من را راهنمایی کنند چون می خوام با گوشی هم به اینترنت وصل باشم.
با تشکر.

کاش مودم من اینجوری بود !:دی

narthex
05-07-2012, 15:09
صبا نت
این کارو کردم الان Error 797 میده و میگه نمیتونم مودم رو پیدا کنم !

A connection to the remote access server was not made because the modem was not found.

کاش مودم من اینجوری بود !:دی

ای بابا، عجب مکافاتی شده .... اینجور که پیداست مشکل از windowse ...
اون کسی که اولین اومد راه اندازی کرد همون اول تنظیمات رو داخل مودم انجام داد؟

Mt.Shadow
05-07-2012, 15:19
ای بابا، عجب مکافاتی شده .... اینجور که پیداست مشکل از windowse ...
اون کسی که اولین اومد راه اندازی کرد همون اول تنظیمات رو داخل مودم انجام داد؟

مودم رو خودم راه اندازی کردم.
زنگ زدم صبانت vpi و vci رو پرسیدم و بعد از طریق CD داخل مودم به صورت PPPOE کانفیگ کردم.

narthex
05-07-2012, 15:24
مودم رو خودم راه اندازی کردم.
زنگ زدم صبانت vpi و vci رو پرسیدم و بعد از طریق CD داخل مودم به صورت PPPOE کانفیگ کردم.

امکان داره برات لپ تاپی چیزی پیدا کنی، با یه سیستم دیگه هم امتحان کنی حالت bridge رو ؟
اینکارو انجام بدی تا حدی متوجه میشی مشکل از windows یا جایه دیگه

Mt.Shadow
05-07-2012, 15:32
امکان داره برات لپ تاپی چیزی پیدا کنی، با یه سیستم دیگه هم امتحان کنی حالت bridge رو ؟
اینکارو انجام بدی تا حدی متوجه میشی مشکل از windows یا جایه دیگه

نه متاسفانه جایی نمیتونم امتحانش کنم.
تو سیستم شما حالت bridge کار میکنه ؟ اگه آره و ویندوزتون سونه میشه بیزحمت فایل raspppoe.sys تون رو up کنید شاید جواب داد!
با تشکر

narthex
05-07-2012, 15:40
نه متاسفانه جایی نمیتونم امتحانش کنم.
تو سیستم شما حالت bridge کار میکنه ؟ اگه آره و ویندوزتون سونه میشه بیزحمت فایل raspppoe.sys تون رو up کنید شاید جواب داد!
با تشکر

Mt.Shadow
05-07-2012, 16:26

مثل اینکه باید بیخیال Bridge بشم :41:
الان تو تنظیمات مودم چشم به SNR Margin خورد که Upstream 19 بود و Downstream 40 بود امکانش هست از نویز باشه ؟؟

narthex
05-07-2012, 17:00
مثل اینکه باید بیخیال Bridge بشم :41:
الان تو تنظیمات مودم چشم به SNR Margin خورد که Upstream 19 بود و Downstream 40 بود امکانش هست از نویز باشه ؟؟

نه نویز خودشو اینجوری نشون نمیده ....
سر فرصت با یه سیستم دیگه تست کن ... حتماً راهی داره ...

Mt.Shadow
06-07-2012, 17:59
اساتید محترم کسی راه حل دیگه ایی نداره ؟
چون شدیدا" به حالت Bridge نیازمندم !!!

shimi70
07-07-2012, 18:17
سلام
می خواستم مودم ADSL بخرم لطفا از جهت مارک مودم راهنماییم کنید
شنیدم ASUSبهتره اگه کسی داشته راهنمایی کنه
ممنون

Mt.Shadow
08-07-2012, 16:53
سلام
امروز زنگ زدم صبا نت گفتم مک آدرس رو ریست کنید بعد جند دقیقه گفت شما مک آدرس ندارید!
بهم گفت شما برو مودم رو ریست کن و از اول کانفیگ کن مشکلت حل میشه
در اوج ناباوری دیدم بله میتونم به صورت Bridge به نت وصل شم !
با تشکر از همگی.
(اگه اسپم بود ببخشید خواستم بگم مشکل حل شد!)

dimah2005
09-07-2012, 19:23
سلام دوستان.
من رو لپتاپم هات فتیر نصب بود، انیستالش کردم، کلن اینترتم پرید
به هیچ وجه وصل نمیشه نه با کابل که ای دی اس ال ِ پیشگامانان
نه با وایرلس ِ وایمکس ایرانسل که میزنه limited access
من هر کاری بلد بودم کردم ولی اصلن اینترنت وصل بشو نیست
در صورتی که جفتش روی سیستمای دیگه کار میکنن

ویندوزم سونه

mg
13-07-2012, 06:54
سلام
من می خوام adslبگیرم من یک کامپیوتر قدیمی که حتی کارت شبکه نداره و لپتاپ دارم می خوام بصورت بیسسم برای موبایل هم استفاده کنم بنظر شما از چه مودمی استفاده کنم TP-LINK TD-8951 خوبه با تشکر.

hermione
13-07-2012, 12:26
سلام
من می خوام adslبگیرم من یک کامپیوتر قدیمی که حتی کارت شبکه نداره و لپتاپ دارم می خوام بصورت بیسسم برای موبایل هم استفاده کنم بنظر شما از چه مودمی استفاده کنم TP-LINK TD-8951 خوبه با تشکر.
یه مودم وایرلس لازم داری که قابلیت اتصال از طریق usb به کامپیوتر رو داشته باشه .مدل دقیقش خاطرم نیست

REZAt1980
15-07-2012, 09:49
سلام
من از مخابرات سرویس گرفتم. حالا میخوام خودم مودم بگیرم و نصبش کنم.

1- همین آموزشی که اول تاپیک گذاشتید، هنوزم درسته؟ چون مربوط به چهارسال پیشه.

2- اگر بخوام یه مودم بگیرم، که به Pc و Laptop همزمان وصل بشه، چه مودمی پیشنهاد میکنید؟

3- اون چیزهایی که باید از مخابرات بپرسم دقیقا چیا هستن؟ ( user, pass ) و VCI , VPI
و اینکه پشتیبانی اینترنت شون شمارش چنده؟

hermione
15-07-2012, 18:55
سلام
من از مخابرات سرویس گرفتم. حالا میخوام خودم مودم بگیرم و نصبش کنم.

1- همین آموزشی که اول تاپیک گذاشتید، هنوزم درسته؟ چون مربوط به چهارسال پیشه.

2- اگر بخوام یه مودم بگیرم، که به Pc و Laptop همزمان وصل بشه، چه مودمی پیشنهاد میکنید؟

3- اون چیزهایی که باید از مخابرات بپرسم دقیقا چیا هستن؟ ( user, pass ) و VCI , VPI
و اینکه پشتیبانی اینترنت شون شمارش چنده؟

بله برای کانفیگ کردن فقط به یوزر و پسورد اینترنت و vci vpi نیاز داری که باید بپرسی
مدل های وایرلس + 4 پورت TP-LINK توی رنج قیمت 50-60 تومن همشون خوبه و کانفیگشون هم خیلی راحته .

2000mehr
17-07-2012, 22:50
لطفا در مورد تنظیمات مودم ای دی اس ال که با زدن 192.168.1.1 بش دسترسی میابیم توضیح بدین

s.b90
19-07-2012, 14:30
با سلام خدمت دوستان.من وقتی که سوکت تلفن رو میزنم اینترنتم شروع به قطع و وصل شدن میکنه.کسی میتونه کمکم کنه؟؟

Arash1003
20-07-2012, 11:26
با سلام
دوستان من قصد خرید یک مودم روتر وایر لس را دارم
هزینه حدود 140,000 تومان و سری ان باشد
البته یکم بیشتر هم مشکلی نسیت اگه امکانات و کیفیتش بالاتر باشه
300مگابیت و بردش برام در اولویته و بعد امکانات دیگه
سرویس از مخابرات اصفهان
خودم میخواستم 8960 از تی پی لینک را بخرم
اما با خوندن فروم های مختلف بیشتر گیج شدم
حالا لطفا منو راهنمایی کنید
هم برند وهم مدل
ضمنا نمیدونم بضی از این برندها که در زیر گفتم اصلا مودم روتر دارند یا نه
tplink
zyxel
linksys
asus
یا برندی که بنظرتون خوب باشه
نتیجه نظر سنجی را دیدم 33 در صد تی پی لینک داشتند

hermione
20-07-2012, 11:41
با سلام خدمت دوستان.من وقتی که سوکت تلفن رو میزنم اینترنتم شروع به قطع و وصل شدن میکنه.کسی میتونه کمکم کنه؟؟

سر راه مودم باید اسپلیتر بذاری .

s.b90
20-07-2012, 11:44
گذاشتم ولی بازم همون مشکل رو داره!!

wrongring
21-07-2012, 11:00
سلام
دوستان من از دست این مودم و اینترنت کلافه شدم لطفا یکی کمک کنه
مشکل اینجاست که مودم tp link td 811 همش قطع و وصل میشه بعضی مواقع قطع میشه تا یک ساعت وصل نمیشه بعضی مواقع با خاموش و روشن کردن مودم دوباره وصل میشه در ضمن بگم من از کابل lan استفاده میکنم نه از usb .اینترنت من از شرکت شاتل هست

Http://Admin
21-07-2012, 13:48
دوستان مودم من اول auto بود یعنی بدون کانکشن وصل میشدم اپراتور که اومد خونه واسه کانفیگ گذاشتش رو اتوماتیک

الان مودم رو ریست کردم ولی الان باید کانکشن بسازم و وصل بشم میشه بگین از کدوم قسمت باید برم اتوماتیکش کنم؟

hermione
21-07-2012, 13:50
گذاشتم ولی بازم همون مشکل رو داره!!

از قسمت status منوی کانفیگ مودم . ببین عدد جلوی
SNR Margin و
Line Attenuation چنده
اولی نباید از 10 کمتر باشه ، دومی نباید از 50 بالاتر باشه اگه اینطوره یعنی خط نویز داره و مربوط به سیم تلفن از مخابرات تا خونتونه .
اگه عددا مشکلی نداره مربوط میشه به isp
البته با یه مودم دیگه هم امتحان کن .

hermione
22-07-2012, 09:09
دوستان مودم من اول auto بود یعنی بدون کانکشن وصل میشدم اپراتور که اومد خونه واسه کانفیگ گذاشتش رو اتوماتیک

الان مودم رو ریست کردم ولی الان باید کانکشن بسازم و وصل بشم میشه بگین از کدوم قسمت باید برم اتوماتیکش کنم؟

در حالت pppeo باید تنظیم کنی ... چیزایی که لازم داری vpi, vci, username & password
مودم به مودم فرق می کنه خیلی در این مورد بحث شده جستجو کنی شاید به مدل مشابه مودمت رسیدی

22-07-2012, 14:28
در حالت pppeo باید تنظیم کنی ... چیزایی که لازم داری vpi, vci, username & password
مودم به مودم فرق می کنه خیلی در این مورد بحث شده جستجو کنی شاید به مدل مشابه مودمت رسیدی

من قسمت pppoe رو تنظیم کردم مطابق شکل اما بازم باید با کانکشن وصل شم

اینم عکسش

تنظیمات رو روی PPPoE تنظیم میکنم ولی

باز باید با کانکشن کانکت بشم
بعد از Off و on کردن مودم تنظیمات به حالت Bridged بر میگرده مثل این شکل

mjzaret
22-07-2012, 20:53
من قسمت pppoe رو تنظیم کردم مطابق شکل اما بازم باید با کانکشن وصل شم

اینم عکسش

تنظیمات رو روی PPPoE تنظیم میکنم ولی

باز باید با کانکشن کانکت بشم
بعد از Off و on کردن مودم تنظیمات به حالت Bridged بر میگرده مثل این شکل

شما ابتدا مودم را به حالت كارخانه دربياوريد.

سپس اقدام به تنظيم نمودن كنيد.

بعد از تنظيم كردن و ذخيره نمودن مقادير حتماً از درون خود مودم اقدام به Reboot كردن مودم نماييد.

در اين حالت تنظيمات درون مودم ذخيره مي‌شود.

در تصوير اول متن قرمز رنگي را مشاهده مي‌كنيد. روي گزينه Commit/Reboot كليك كنيد. حال مودم را با استفاده از اين صفحه Reboot نماييد.

شاد باشيد:40:

mjzaret
22-07-2012, 20:57
سلام
دوستان من از دست این مودم و اینترنت کلافه شدم لطفا یکی کمک کنه
مشکل اینجاست که مودم tp link td 811 همش قطع و وصل میشه بعضی مواقع قطع میشه تا یک ساعت وصل نمیشه بعضی مواقع با خاموش و روشن کردن مودم دوباره وصل میشه در ضمن بگم من از کابل lan استفاده میکنم نه از usb .اینترنت من از شرکت شاتل هست

زماني كه ارتباط شما قطع مي‌شود وضعيت چراغ‌هاي مودم به چه صورتي است؟

مهمترين چراغ DSL يا LINK است. اگر اين چراغ خاموش شود مشكل از خطتتان است و يا اينكه مودمتان دچار ايرادي هست.

از مودم ديگري استفاده نماييد.

آيا از نويزگير براي گوشي‌هاي تلفن استفاده مي‌كنيد؟

اگر امكان دارد زمان قعطي اينترنت از صفحه‌ي Status تنظيمات مودم تصويري قرار دهيد تا بهتر بتوانيم راهنمايي‌تان كنيم.

reza_t
22-07-2012, 22:08
سلام
بعد از اینکه ویندوزمو عوض کردم(xp) دیگه نمیتونم از طریق usb مودمو نصب کنم . یعنی loca area connection نداره . چی کار باید کنم.؟

s.b90
23-07-2012, 00:18
از قسمت status منوی کانفیگ مودم . ببین عدد جلوی
SNR Margin و
Line Attenuation چنده
اولی نباید از 10 کمتر باشه ، دومی نباید از 50 بالاتر باشه اگه اینطوره یعنی خط نویز داره و مربوط به سیم تلفن از مخابرات تا خونتونه .
اگه عددا مشکلی نداره مربوط میشه به isp
البته با یه مودم دیگه هم امتحان کن .
آره اولی از 10 کمتر بود و دومی هم بالای 50.حالا باید چکار کنم؟؟

beehzadd
23-07-2012, 03:28
سلام
از کجا می تونم Firmware مودم Alfex Wifi 2000 پیدا کنم.
تو سایتش چیزی نبود.
اگه کسی داره،ممنون میشم برام ایمیل کنه.
behadd@rocketmail.com
سپاس

hermione
23-07-2012, 20:43

خط نویز داره

سر راه تلفن باید اسپلیتر بذاری اینکارو کردی ؟

a6l3i
23-07-2012, 21:37
سلام دوستان

سلام
بعد از اینکه ویندوزمو عوض کردم(xp) دیگه نمیتونم از طریق usb مودمو نصب کنم . یعنی loca area connection نداره . چی کار باید کنم.؟
برای وصل کردن مودم از طریق USB باید درایور مودم روی سیستم نصب بشه تا یک شبکهء محلیِ برای مودم تعریف گردد. لذا شما نیاز به CD مودم یا دانلود کردن درایور آن از اینترنت دارید. از آنجا که احتمالا تنظیمات مودم رو تغییر نداده اید ، نیازی به تنظیمِ مجدد مودم نیست.

شما نرم افزار مربوط به مودم رو نصب کنید. چنانچه مشکلی بود ، مدل مودم تون رو ذکر کنید ، تا دوستان راهنمایی کنن.

---------------------------------------

همانطور که hermion عزیز اشاره کردن ، نویز خط شما بالاست که به سه دلیل میتونه باشه:

1- فاصلهء زیاد شما از مرکز مخابرات منطقه
2- کیفیت سیم های مخابرات و داخل منزل
3- تعداد و کیفیت سربندی هایی که در مسیر خط از مرکز سوئیچ مخابرات تا منزل شما وجود داره.

متاسفانه قرارا دادن اسپلیتر کمکی به حذف نویز برای مودم نخواهد کرد ، چون مدارِ سپلیتر فقط سر راهِ ورودیِ اسپلیتر و خرجیِ اسپیتر برای تلفن قرار داره. بعبارت دیگه خروجیِِ اسپلیتر برای مودم ، مستقیماً به ورودیِ اسپلیتر وصل هستش.

پیشنهاد میکنم با ISP تون تماس بگیرید و از اپراتور درخواست کنید که نویز خط شما رو چک کنن. در بسیاری موارد دوستانی که این مشکل رو داشتن ، از طریقِ ISP و بعد مرکز مخابرات منطقه ، با بررسیِ و اصلاح سیم و سربندی ها مشکلشون حل شده.

اگر امکانش براتون هست ، در ابتدا همین آزمایش رو در ترمینال ورودیِ سیم تلفن به داخل حیاط با لپ تاپ انجام بدین تا مطمئن بشن که مشکل از سیم کشی داخل ساختمان نیست.

موفق باشید . . .

hermione
23-07-2012, 22:18
سلام دوستان

ب

همانطور که hermion عزیز اشاره کردن ، نویز خط شما بالاست که به سه دلیل میتونه باشه:

3- تعداد و کیفیت سربندی هایی که در مسیر خط از مرکز سوئیچ مخابرات تا منزل شما وجود داره.

متاسفانه قرارا دادن اسپلیتر کمکی به حذف نویز برای مودم نخواهد کرد ، چون مدارِ سپلیتر فقط سر راهِ ورودیِ اسپلیتر و خرجیِ اسپیتر برای تلفن قرار داره. بعبارت دیگه خروجیِِ اسپلیتر برای مودم ، مستقیماً به ورودیِ اسپلیتر وصل هستش.

پیشنهاد میکنم با ISP تون تماس بگیرید و از اپراتور درخواست کنید که نویز خط شما رو چک کنن. در بسیاری موارد دوستانی که این مشکل رو داشتن ، از طریقِ ISP و بعد مرکز مخابرات منطقه ، با بررسیِ و اصلاح سیم و سربندی ها مشکلشون حل شده.

اگر امکانش براتون هست ، در ابتدا همین آزمایش رو در ترمینال ورودیِ سیم تلفن به داخل حیاط با لپ تاپ انجام بدین تا مطمئن بشن که مشکل از سیم کشی داخل ساختمان نیست.

موفق باشید . . .

حرفاتون کاملا درسته من حواسم نبود به اشتباه گفتم سر راه مودم . سر راه تلفن باید قرار بگیره ...

Arash1003
23-07-2012, 22:55
دوستان کسی تا حالا از این مودم وایرلس استفاده کرده

AZ-D140W
این مودم روتری هست که خود مخابرات به پرسنلش میده
یه بنده خدایی هست که خودش مودم داره و مخابرات اینو بهش داده و میخواد بفروشتش و خودش هم میگه نمیدونم چند می ارزه
حالا من میخوام بدونم:
اصلا بردش (انتن دهیش) خوب هست
این سری مودم ها مشکل خاصی نداره
چند می ارزه
لطفا اگه اطلاعی دارید راهنمایی کنید

beehzadd
24-07-2012, 01:42
سلام
از کجا می تونم Firmware مودم Alfex Wifi 2000

پیدا کنم.
تو سایتش چیزی نبود.
اگه کسی داره،ممنون میشم برام ایمیل کنه.
behadd@rocketmail.com
سپاس

کسی نمی خا کمک کنه:23:

s.b90
24-07-2012, 21:33
خط نویز داره

سر راه تلفن باید اسپلیتر بذاری اینکارو کردی ؟

آره اینکارم کردم...

2000mehr
25-07-2012, 00:07
میشه یکی درمورد تنظیمات مودم و بخشهای مختلفش توضیحی بده

s.b90
25-07-2012, 18:06

موفق باشید . . .

عیب از سیم کشی داخل ساختمان بود،ممنون از راهنماییتون.

behnam_sr66
28-07-2012, 02:22
سلام دوستان. منیه مشکلی دارم مودممو وایرلس dlink dsl 2640u هست.موقعی که کانکشنم رو در حالت ppepoe میزارم در کانفیگ مئم اتصال به اینتنرنتم هر دو ساعت قط میشه و باید مودمم را خاموش روشن کنم تا دوباره وصل شه اما در حالت Bridge وقتی کانکت میشم اگه 24 ساعتم بگزره اصلان قطعی ندارم و مشکلی ندارم.بخاطر این مشکلم من اصلان نمیتونم از قابلیته وایرلس مودمم استفاده کنم.موئمم نوع هست.

اومدم مودمم رو آبدیت کنم فریم ورشو بکه شاید فریم ور جدید شه درست شه اما این ارور رو میده موقع آپلود فریم ور

Image uploading failed. The selected file contains an illegal image.

M A S T 3 R
28-07-2012, 13:18
سلام به همگی
من تازه ADSL گرفتم ویندوزم هم 7 هستش
مودم هم TP-Link 8817
امروز زنگ زدم گفتن خط شما رانژه شده بعدش Cd مودمو گذاشتم و طبق راهنما کاراشو انجام دادم بعد یه کانکشن ساختم و به اینترنت وصل شدم ده دقیقه خوب بود بعدش قطع شد و حالا هر چی میخوام وصل کنم ارور 651 میده مشکل از چیه؟

2000mehr
28-07-2012, 19:58
چجوری میشه پسورد وای فای
مودم رو عوض کرد؟

mjzaret
29-07-2012, 08:56
چجوری میشه پسورد وای فای
مودم رو عوض کرد؟

وارد تنظيمات مودم شويد. معمولاً در مرورگر آدرس 192.168.1.1 رو مي‌نويسند. ازتون نام كاربري و كلمه عبور مي‌خواد.

در صورتي كه پيش فرض مودم تغيير پيدا نكرده باشه اكثراً به صورت admin,admin هست.

در بخش وايرلس، قسمت سكوريتي Security پسورد وايرلس رو مي‌تونيد عوض كنيد.

mjzaret
29-07-2012, 09:19
سلام به همگی
مودم هم TP-Link 8817
امروز زنگ زدم گفتن خط شما رانژه شده بعدش Cd مودمو گذاشتم و طبق راهنما کاراشو انجام دادم بعد یه کانکشن ساختم و به اینترنت وصل شدم ده دقیقه خوب بود بعدش قطع شد و حالا هر چی میخوام وصل کنم ارور 651 میده مشکل از چیه؟

پيشنهادم اينه كه شما مودمتون رو به صورت PPPOE تنظيم كنيد.

در ويندوز 7 مشكلي وجود داره كه كانكشن‌هاي PPPOE اخطار 651 رو مي‌دن.

معمولاً اين اخطار به علت نادرست بودن تنظيمات مودم با تنظيمات تجهيزات شركت ارائه دهنده سرويس هست.

بهتره براي حل شدن مشكلتون به صورت PPPOE مودمتون رو تنظيم كنيد.

bad_boy_v2000
29-07-2012, 12:58
سلام..من یه مودم D-Link DSL-2520U گرفتم خواستم با سی دی خود مودم نصبش کنم ولی پسورد و یوزری که مخابرات داده بود رو قبول نکرد و طبق راهنمایی دفترچش آی پی 192.168.1.1 رو زدم وصل شد..حالا بعضی وقتا که روشن میکنم سرعتش خیلی پایین میشه و به جز گوگل و یه سری سایتای سبک هیچ سایتی رو باز نمیکنه وسرعت دانلودش هم9_10 اینا میشه. بعضی وقتا هم که روشن میکنم این پیغام رو میده.ممنون میشم اگه کمکم کنید

Mitax
29-07-2012, 13:50
سلام . یه مودم cnet دارم که بعضی وقتا خود به خود ریستارت میشه جدیدا ... بعضی وقتا هم میره تو هنگ و اصلا پینگ نمیده. یعنی پینگ به 4.2.2.4 میگیرم میزنه Destination Host Unreachable ... و اینترنتم قطع میشه و به همین شکل Limited Or No Connectivity در میاد.. وقتی هم که اینجوری میشه نمیشه از وب به 192.168.1.1 وصل شد و فقط از تلنت میشه .. از تلنتم که میرم ریستارت کنم میگه صبر کنید تا ریست بشه منتظرم که میشی هیچ اتفاقی نمیفته ... مودم من طبقه پایینه و من بهش دسترسی ندارم .. حالا میخوام بدونم چطور میتونم مودم رو تو این شرایط ریستارت کنم تا به حالت عادی برگرده ! آیا میشه برنامه ای روش ریخت که اتوماتیک ساعت های مختلف ریست شه ؟ ... ممنون

pachinoo
29-07-2012, 17:58
سلام یه فیرم ور از سایت ispیم برای مودمم گرفتم وقتی آپلودش کردم فهمیدم که ورژنش از ورژن فیرم ور قبلی پایین تره دوباره ورژن جدیدش رو از سایت سازنده مودم گرفتم اما دیگه آپلود نمی شه یه بار میگه مقدار حافظه برای فیرم ور جدید 3مگ و خرده ایه ، یه بار میگه فایل مناسب نیست.
چه کار کنم که برگرده به ورژن های جدید یا همون قبلیش؟

shahram t
30-07-2012, 19:36
با سلام من مودم دلینک 2520u دارم که فقط یه پورت لن داره و نمیشه با دستگاه های دیگه شبکه کرد به نظر شما هاب بخرم جواب میده و مشکلی نداره؟؟؟یا یه دونه جدید بخرم ؟؟ آیا مدلی هست که ارزون باشه و 2 پورت لن داشته باشه چون من 4 تا به دردم نمیخوره. واز همه مهمتر از روی جلد مودم چطور میشه سرعت انتقال اطلاعت رو فهمید ویه یه مودم خوب سرعتش تو چه رنجیه؟؟ ممنون و پوزش سوالات زیاد شد.

a6l3i
30-07-2012, 19:47
سلام دوستان

سلام دوستان. منیه مشکلی دارم مودممو وایرلس dlink dsl 2640u هست.موقعی که کانکشنم رو در حالت ppepoe میزارم در کانفیگ مئم اتصال به اینتنرنتم هر دو ساعت قط میشه و باید مودمم را خاموش روشن کنم تا دوباره وصل شه اما در حالت Bridge وقتی کانکت میشم اگه 24 ساعتم بگزره اصلان قطعی ندارم و مشکلی ندارم.بخاطر این مشکلم من اصلان نمیتونم از قابلیته وایرلس مودمم استفاده کنم.موئمم نوع هست.

اومدم مودمم رو آبدیت کنم فریم ورشو بکه شاید فریم ور جدید شه درست شه اما این ارور رو میده موقع آپلود فریم ور

Image uploading failed. The selected file contains an illegal image.

این خطا عموما در مرورگر Firefox اتفاق میافته. اگر از مرورگر Internet Explorerاستفاده کنید ، احتمالا این خطا رو نخواهید داشت.

--------------------------------

سلام به همگی
مودم هم TP-Link 8817

یه مورد به ذهنم رسید که ممکنه در کنارِ راه حل های mjzaret عزیز ، مفید باشد:
تا اونجا که اطلاع دارم این مودم هم USB داره و هم LAN. شما از کدوم استفاده میکنید؟ اگر با کابل LAN وصل میکنید ، نیازی به نصب درایور مودم نیست و عموما دردسر کمتری داره.

-----------------------------------

سلام..من یه مودم D-Link DSL-2520U گرفتم خواستم با سی دی خود مودم نصبش کنم ولی پسورد و یوزری که مخابرات داده بود رو قبول نکرد و طبق راهنمایی دفترچش آی پی 192.168.1.1 رو زدم وصل شد..حالا بعضی وقتا که روشن میکنم سرعتش خیلی پایین میشه و به جز گوگل و یه سری سایتای سبک هیچ سایتی رو باز نمیکنه وسرعت دانلودش هم9_10 اینا میشه. بعضی وقتا هم که روشن میکنم این پیغام رو میده.ممنون میشم اگه کمکم کنید

تا اونجا که اطلاع دارم این مودم هم USB داره و هم LAN. شما از کدوم استفاده میکنید؟ اگر با کابل LAN وصل میکنید ، نیازی به نصب درایور مودم نیست و عموما دردسر کمتری داره.

---------------------------

سلام . یه مودم cnet دارم که بعضی وقتا خود به خود ریستارت میشه جدیدا ... بعضی وقتا هم میره تو هنگ و اصلا پینگ نمیده. یعنی پینگ به 4.2.2.4 میگیرم میزنه Destination Host Unreachable ... و اینترنتم قطع میشه و به همین شکل Limited Or No Connectivity در میاد.. وقتی هم که اینجوری میشه نمیشه از وب به 192.168.1.1 وصل شد و فقط از تلنت میشه .. از تلنتم که میرم ریستارت کنم میگه صبر کنید تا ریست بشه منتظرم که میشی هیچ اتفاقی نمیفته ... مودم من طبقه پایینه و من بهش دسترسی ندارم .. حالا میخوام بدونم چطور میتونم مودم رو تو این شرایط ریستارت کنم تا به حالت عادی برگرده ! آیا میشه برنامه ای روش ریخت که اتوماتیک ساعت های مختلف ریست شه ؟ ... ممنون

تقریبا هیچ مودم خونگی ای رو نمیشناسم که بشه تنظیمش کرد که سر زمان خاصی ریست بشه. من 5 سال پیش یک مودم داشتم که عمرش سه سال بود ، همین مشکل رو داشت که متوجه شدم چون پشت سیستم گذاشته بودم و منافظش باگرد و خاک گرفته شده بود ، داغ میکرد. با یک باز و بسته کردن ، خوب شد (البته این یه موردِ خاص و شخصی بود ، شاید مودم شما این مشکل رو نداشته باشه).

-------------------------

سلام یه فیرم ور از سایت ispیم برای مودمم گرفتم وقتی آپلودش کردم فهمیدم که ورژنش از ورژن فیرم ور قبلی پایین تره دوباره ورژن جدیدش رو از سایت سازنده مودم گرفتم اما دیگه آپلود نمی شه یه بار میگه مقدار حافظه برای فیرم ور جدید 3مگ و خرده ایه ، یه بار میگه فایل مناسب نیست.
چه کار کنم که برگرده به ورژن های جدید یا همون قبلیش؟

با چه مرورگری آپلود میکنید؟ بیشتر سازنده ها تاکید دارن برای آپگرید کردن Firmware از اینترنت اکسپلورر استفاده بشه.

موفق باشید . . .

shahram t
30-07-2012, 20:35
آقا جواب همه رو دادی جز من !!!

Mitax
30-07-2012, 21:44
اگه بخوام آی پی های لن مودم رو به صورت دستی تنظیم کنم چجوریه ؟

shahram t
31-07-2012, 11:16
لطف کنید جواب بدید من به شدت نیاز به شبکه کردن دارم.ممنون

bad_boy_v2000
31-07-2012, 11:22
با لن وصل کردم.راستی داداش قضیه این پیغامرو نگفتین..بعضی وقتا که روشن میکنم اصلا یه پیج هم باز نمیکنه. هیچ یه ماه نیست که اینترنت گرفتم سرعتمم 256 هست//بعد روش هم که کلیک میکنم این پیغام میاد..ممنون میشم اگه کمکم کنید چون بدجوری عصابم رو ریخته به هم
.
.

behnam_sr66
31-07-2012, 16:54
سلام دوستان

این خطا عموما در مرورگر Firefox اتفاق میافته. اگر از مرورگر Internet Explorerاستفاده کنید ، احتمالا این خطا رو نخواهید داشت.

--------------------------------

یه مورد به ذهنم رسید که ممکنه در کنارِ راه حل های mjzaret عزیز ، مفید باشد:

-----------------------------------

---------------------------

تقریبا هیچ مودم خونگی ای رو نمیشناسم که بشه تنظیمش کرد که سر زمان خاصی ریست بشه. من 5 سال پیش یک مودم داشتم که عمرش سه سال بود ، همین مشکل رو داشت که متوجه شدم چون پشت سیستم گذاشته بودم و منافظش باگرد و خاک گرفته شده بود ، داغ میکرد. با یک باز و بسته کردن ، خوب شد (البته این یه موردِ خاص و شخصی بود ، شاید مودم شما این مشکل رو نداشته باشه).

-------------------------

با چه مرورگری آپلود میکنید؟ بیشتر سازنده ها تاکید دارن برای آپگرید کردن Firmware از اینترنت اکسپلورر استفاده بشه.

موفق باشید . . .

از اینترنت اکسپلورر استفاده کردم بازم نشد

shahram t
31-07-2012, 17:31
با سلام من مودم دلینک 2520u دارم که فقط یه پورت لن داره و نمیشه با دستگاه های دیگه شبکه کرد به نظر شما هاب بخرم جواب میده و مشکلی نداره؟؟؟یا یه دونه جدید بخرم ؟؟ آیا مدلی هست که ارزون باشه و 2 پورت لن داشته باشه چون من 4 تا به دردم نمیخوره. واز همه مهمتر از روی جلد مودم چطور میشه سرعت انتقال اطلاعت رو فهمید ویه یه مودم خوب سرعتش تو چه رنجیه؟؟ ممنون و پوزش سوالات زیاد شد.

این سوال ها اینقدر هم سخت نیست که کسی جواب نمیده اگه جواب نمیدید بگید حداقل از جاهای دیگه سوال کنیم.

mjzaret
01-08-2012, 08:05
این سوال ها اینقدر هم سخت نیست که کسی جواب نمیده اگه جواب نمیدید بگید حداقل از جاهای دیگه سوال کنیم.

كمي صبر داشته باشيد. دوستان كار و زندگي نيز دارند. نمي‌تونند هميشه پشت نت بشينند و به سوالات دوستان پاسخ بدند.

در مورد سوالتون اين مودم دو پورت هست. شما مي‌تونيد هم از پورت Lan و هم از پورت USB براي اينترنت استفاده كنيد.

در صورتي كه بخواهيد چنيدين سيستم رو با هم شبكه كنيد بهتره يه مودم چند پورت بگيريد. يا اينكه از يك سوئيچ براي ارتباطات استفاده كنيد.

mjzaret
01-08-2012, 08:10
با لن وصل کردم.راستی داداش قضیه این پیغامرو نگفتین..بعضی وقتا که روشن میکنم اصلا یه پیج هم باز نمیکنه. هیچ یه ماه نیست که اینترنت گرفتم سرعتمم 256 هست//بعد روش هم که کلیک میکنم این پیغام میاد..ممنون میشم اگه کمکم کنید چون بدجوری عصابم رو ریخته به هم
.
.

به احتمال زياد DHCP مودم شما از كار افتاده.

به سربرگ General همين تصوير خودتون مراجعه كنيد.

دكمه Properties رو بزنيد.

گزينه Internet Protocol رو انتخاب و دكمه Properties رو بزنيد.

به ترتيب موارد زير رو وارد كنيد. (اين موارد با توجه به موارد پيش فرض اكثر مودمها بيان ميشه)

192.168.1.3

255.255.255.0

192.168.1.1

217.218.127.127

4.2.2.4

فكر كنم مشكلتون حل بشه.

bad_boy_v2000
01-08-2012, 13:24
داداش خدا خیرت بده مشکلم حل شد..دمت گرم
.
.
:40: Thank You :40:

mjzaret
01-08-2012, 17:52
داداش خدا خیرت بده مشکلم حل شد..دمت گرم
.
.
:40: Thank You :40:

دكمه تشكر براي همين چيزا هست.:31:

afshin bahrami
02-08-2012, 01:34
خسته نباشید مودمم pin avid دو پورته میخام با یواس بی وصل شم نمیشه درایورشم نصب کردم ویندوز م سونه

mjzaret
02-08-2012, 10:24
خسته نباشید مودمم pin avid دو پورته میخام با یواس بی وصل شم نمیشه درایورشم نصب کردم ویندوز م سونه

آيا در قسمت Network Connection گزينه‌اي اضافه شده است؟

آيا از نصب كامل درايور روي سيستم‌تون مطمئن هستيد؟

از قسمت Network Connection اسكرين شاتي بزاريد.

mehdy.sms
04-08-2012, 10:29
سلام. من مودمم لینکسیس wag320n هست. درایورش رو windows 7 x64 نصب کردم ولی از قسمت go wireless که میزنم میگه وایرلستون فعال نیست.

از قسمت open network and sharing senter وارد change adapter setting شدم ، وایرلسی نیست که بخوام فعال کنم. جز Local Area Connection چیز دیگه ای نیست.

OMiD.1080p
06-08-2012, 18:17
سلام.
مودم بنده تی پی لینک مدل TD-W8951ND هستش.
میخواستم بدونم چرا این NAT بنده غیر فعاله ؟
چجوری فعال میشه.من که نتونستم.
بعدشم یه توضیح از کاربرد همین NAT میخواستم.
ممنون.

mjzaret
06-08-2012, 18:25
سلام.
میخواستم بدونم چرا این NAT بنده غیر فعاله ؟
چجوری فعال میشه.من که نتونستم.
بعدشم یه توضیح از کاربرد همین NAT میخواستم.
ممنون.

از منوي كشويي Virtual Circuit ارتباط اينترنتي خودتون رو انتخاب كنيد.

بايستي تنظيمات مودم شما به صورت اتوماتيك باشه. (PPPOE)

اين قسمت براي اينكه بتوني ارتباطات خودتون رو به سيستم ديگه‌اي منتقل كنيد.

براي مثال شما مي‌خواهيد به سيستم خودتون ريموت بزنيد.

آي پي روي مودم قرار داره و شما با استفاده از اين قابليت ارتباط خودتون رو به سرور منتقل مي‌كنيد. (Web, Remote Desktop)

mjzaret
06-08-2012, 18:28
سلام. من مودمم لینکسیس wag320n هست. درایورش رو windows 7 x64 نصب کردم ولی از قسمت go wireless که میزنم میگه وایرلستون فعال نیست.

از قسمت open network and sharing senter وارد change adapter setting شدم ، وایرلسی نیست که بخوام فعال کنم. جز Local Area Connection چیز دیگه ای نیست.

براي وايرلس نيازي نيست كه درايورش رو نصب كنيد.

شما كافيه كه مودمتون رو تنظيم كنيد.

بعد از تنظيم نمودن در قسمت Network سيستم شبكه وايرلس رو خواهيد ديد.

سوال: آيا سيستمتون داراي كارت شبكه وايرلس هست يا خير؟

Mandana.B
06-08-2012, 21:24
سلام. من ویندوز کامپیوتر عوض کردم.حالا که می خوام مودم رو نصب کنم تو قسمت device manager که میرم network adapters نیست. و مودم نصب نمیشه. چه کاری باید انجام بدم. مودم هم تی پی لینک مدل td-8818هست.

mehdy.sms
06-08-2012, 23:09
براي وايرلس نيازي نيست كه درايورش رو نصب كنيد.

شما كافيه كه مودمتون رو تنظيم كنيد.

بعد از تنظيم نمودن در قسمت Network سيستم شبكه وايرلس رو خواهيد ديد.

سوال: آيا سيستمتون داراي كارت شبكه وايرلس هست يا خير؟

سیستمم کارت شبکه وایرلس داشت ولی گفتم با وجود مودم جدید نیازی به اون نیست و جدا کردم.
الان با موبایل میشه از طریق وایرلس به مودم وصل شد ولی اثری از وجود وایرلس در network and sharing senter ویندوز 7 نیست.

wrongring
07-08-2012, 10:22
سلام مودم tp.link td811 من تو کامپیوتر من با کابل لن به اینترنت وصل نمیشه با یو اس بی هم هرکاری میکنم درایورش نصب نمیشه میگه شما وصل نیستین اما تو کامپیوترهای دیگه مودم هم با کابل و هم یو اس بی به اینترنت وصل میشه لطفا یه راه حل بهم بدین. ویندوزم 64 بیتی.

Amirwwe619
08-08-2012, 18:09
سلام من یه مودم 4 پورت دارم ، آیا راهی هست تا بشه فهمید هر پورت چقدر حجم مصرف کرده ، در ضمن وایرلیس هم هست میشه مصرف وایرلس رو هم فهمید؟

alikhafan123
08-08-2012, 19:01
ویندوزتون چیه؟
کارت شبکتون نصبه؟IP میگیره ؟ IP دستی که روش ست نیست؟
درایور usb که دارید برای ویندوز 64 بیتی است؟

mehdy.sms
08-08-2012, 22:47
راستی این رو هم بگم که رو مودم لینکسیس wag320n چراغ وایرلس هست. باز هم با این وجود به کارت شبکه برای دریافت سیگنال وایرلس لازم هست؟ الان مودمم انگار سیگنال میده ولی سیگنال نمیگیره. با اونکه موبایل تو حیاط خونه چندتا سیگنال وایرلس از همسایه ها دریافت میکنه.

alikhafan123
09-08-2012, 09:15
راستی این رو هم بگم که رو مودم لینکسیس wag320n چراغ وایرلس هست. باز هم با این وجود به کارت شبکه برای دریافت سیگنال وایرلس لازم هست؟ الان مودمم انگار سیگنال میده ولی سیگنال نمیگیره. با اونکه موبایل تو حیاط خونه چندتا سیگنال وایرلس از همسایه ها دریافت میکنه.

سلام.دوست عزیز شما بدون کارت شبکه وایرلس چجوری میخواین به صورت وایرلس به مودم وصل بشید؟
حتما باید کارت شبکه وایرلس داشته باشید و نصب باشه.
درسته که خود مودم وایرلس داره ولی باید یه چیزی باشه که بتونه باهاش ارتباط برقرار کنه.
اکثر موبایلها و لپ تاپهای جدید توی خودشون کارت شبکه وایرلس (WIFI) دارن که میتونن به مودم وایرلس وصل بشن

mehdy.sms
09-08-2012, 14:09
سلام.دوست عزیز شما بدون کارت شبکه وایرلس چجوری میخواین به صورت وایرلس به مودم وصل بشید؟
حتما باید کارت شبکه وایرلس داشته باشید و نصب باشه.
درسته که خود مودم وایرلس داره ولی باید یه چیزی باشه که بتونه باهاش ارتباط برقرار کنه.
اکثر موبایلها و لپ تاپهای جدید توی خودشون کارت شبکه وایرلس (WIFI) دارن که میتونن به مودم وایرلس وصل بشن

مودم از طریق کابل LAN به pc متصل هست.:wac: با این وجود کارت شبکه لازمه؟ بعد کارت شبکه فرقی نداره چی باشه؟ چون این کارتی که دارم خیلی قدیمی هست و n رو ساپورت نمیکنه. پهنای باندش هم 108 مگابیت هست در حالی که پهنای باند وایرلس مودم لینکسیس حدود 300 مگابیت هست.

epria
09-08-2012, 16:27
من هر كاري كردم نتونستم با مودم tp- link 8960n كه تازه گرفتم به اينترنت وصل بشم اما با مودم بيليونم راحت وصل ميشم نميدونم مشگل كجاست يوزر و پس و vpi , vci رو هم مثل مودم بيليونم ميزارم اما بازم وصل نميشه :45:

payam178
09-08-2012, 16:36
سلام
آیا در هنگام نصب مودم و ساخت کانکشن باید به پشتیبانی isp زنگ بزنم؟
با تشکر

alikhafan123
09-08-2012, 17:01
سلام
آیا در هنگام نصب مودم و ساخت کانکشن باید به پشتیبانی isp زنگ بزنم؟
با تشکر
اگه VPI و VCI و یوزر و پسووردا گرفتید و میدونید و اطلاعات کافی درمورد تنظیم مودم دارید دیگه نیازی نیست به ISP زنگ بزنید
یوزر و پسوورد وصل شدن به اینترنتا گرفتین از ISP ؟

payam178
09-08-2012, 17:04
اگه VPI و VCI و یوزر و پسووردا گرفتید و میدونید و اطلاعات کافی درمورد تنظیم مودم دارید دیگه نیازی نیست به ISP زنگ بزنید
یوزر و پسوورد وصل شدن به اینترنتا گرفتین از ISP ؟

من هنوز adsl نخریدم میخواهم اول یاد بگیرم بعد بخرم
این یوزر و پسورد را میدونم چیه ولیVPI و VCI نمیدونم چیه
میشه توضیح بدین و بگین چه جوری میشه از isp گرفت

alikhafan123
09-08-2012, 17:07
مودم از طریق کابل LAN به pc متصل هست.:wac: با این وجود کارت شبکه لازمه؟ بعد کارت شبکه فرقی نداره چی باشه؟ چون این کارتی که دارم خیلی قدیمی هست و n رو ساپورت نمیکنه. پهنای باندش هم 108 مگابیت هست در حالی که پهنای باند وایرلس مودم لینکسیس حدود 300 مگابیت هست.
نه دیگه اگه با کابل وصل میشید و نمیخواین به صورت وایرلس وصل بشید دیگه نیازی به کارت شبکه وایرلس نیست.
در این حالت شما دارید از کارت شبکه Wired یا همون سیمی استفاده میکنید که به صورت Onboard روی مادربرد قرار داره.
برندش زیاد فرق نمیکنه ولی نوع و سرعت و قدرت آنتن دهیش فرق میکنه.نوع n سرعتش از همه بالاتره و دوتا سرعت 150Mbps ,300Mbps داره.
شما دقیقا بگو میخوای چیکار کنی؟؟

alikhafan123
09-08-2012, 17:13
من هنوز adsl نخریدم میخواهم اول یاد بگیرم بعد بخرم
این یوزر و پسورد را میدونم چیه ولیVPI و VCI نمیدونم چیه
میشه توضیح بدین و بگین چه جوری میشه از isp گرفت

VPI ,VCI مفاهیم تخصصی شبکه است و مربوط به ATM است که من هم اطلاع زیادی ازش ندارم و شما هم نیازی نیست .
فقط اینا بدون که هر شرکتی یک VPI و VCI مخصوص خودشا داره.مثلا مخابرات تهران VPI=0 , VCI=35
مثلا پیشگامان VPI=8, VCI=81
فن آوا VPI=8 .VCI=35
بسته به اینکه از کدوم ISP سرویس بگیری باید اینا را هم تو تنظیمات مودم وارد کنی.
وقتی اشتراکتونا خریدید و سرویستون فعال شد باید زنگ بزنید یوزر و پسووردا بگیرید همونجا VPI,VCI را هم بگیرید.

alikhafan123
09-08-2012, 17:26
من هر كاري كردم نتونستم با مودم tp- link 8960n كه تازه گرفتم به اينترنت وصل بشم اما با مودم بيليونم راحت وصل ميشم نميدونم مشگل كجاست يوزر و پس و vpi , vci رو هم مثل مودم بيليونم ميزارم اما بازم وصل نميشه :45:

شما چک کن ببین NAT حتما فعال باشه.
اگه میتونی یه عکس از صفحه تنظیمات مودم و به همون صورتی که تنظیماتا انجام دادی (همونجا که یوزر و پسوورد و vpi .vci را وارد میکنید) بذارید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

epria
09-08-2012, 17:42
شما چک کن ببین NAT حتما فعال باشه.
اگه میتونی یه عکس از صفحه تنظیمات مودم و به همون صورتی که تنظیماتا انجام دادی (همونجا که یوزر و پسوورد و vpi .vci را وارد میکنید) بذارید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

آره NAT فعاله

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alikhafan123
09-08-2012, 17:50
آره NAT فعاله

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تا اینجا که مشکلی نداره و همه چی درسته.
ADSL شرکت فن آوا هست؟
تنظیماتا ذخیره کردی ؟
یه عکس از صفحه بعد هم بنداز(وقتی next میکنی)

epria
09-08-2012, 17:53
تا اینجا که مشکلی نداره و همه چی درسته.
ADSL شرکت فن آوا هست؟
تنظیماتا ذخیره کردی ؟
یه عکس از صفحه بعد هم بنداز(وقتی next میکنی)

نه براي شركت پويا نت كه نماينده عصر تلكام هست
صفحه بعديش ستينگ وايرلس هست .

alikhafan123
09-08-2012, 18:01
شما اومدید توی قسمت Quick Setup تنظیماتا انجام دادی.(البته مشکلی هم نداره ولی روش زیر را هم امتحان کنید)
یبار مودما ریست کن بعد برو از قسمت Advanced Setup , بعد قسمت WAN و اونجا تنظیماتا انجام بده(تنظیمات وایرلسا هم باید به صورت جدا و در قسمت وایرلس انجام بدی)

epria
09-08-2012, 18:38
شما اومدید توی قسمت Quick Setup تنظیماتا انجام دادی.(البته مشکلی هم نداره ولی روش زیر را هم امتحان کنید)
یبار مودما ریست کن بعد برو از قسمت Advanced Setup , بعد قسمت WAN و اونجا تنظیماتا انجام بده(تنظیمات وایرلسا هم باید به صورت جدا و در قسمت وایرلس انجام بدی)

متعصفانه اين روش هم جواب نداد مثل اينكه اين مودم با اي اس پي من سازگار نيست .

alikhafan123
09-08-2012, 20:25
دوست عزیز فکر نکنم مودم با ISP ناسازگار باشه.
شما همین الان مودم بیلیون را که وصل میکنید کار میکنه؟

mehdy.sms
09-08-2012, 20:25
نه دیگه اگه با کابل وصل میشید و نمیخواین به صورت وایرلس وصل بشید دیگه نیازی به کارت شبکه وایرلس نیست.
در این حالت شما دارید از کارت شبکه Wired یا همون سیمی استفاده میکنید که به صورت Onboard روی مادربرد قرار داره.
برندش زیاد فرق نمیکنه ولی نوع و سرعت و قدرت آنتن دهیش فرق میکنه.نوع n سرعتش از همه بالاتره و دوتا سرعت 150Mbps ,300Mbps داره.
شما دقیقا بگو میخوای چیکار کنی؟؟

یه سیگنال اینترنت وایرلس مجانی هست می خوام بهش کانکت بشم احتمالاً مال یکی از اداره ها هست. با موبایل تو خونه میشه بهش کانکت شدولی تو pc با وجود همچین مودمی که وایرلسش حتماً از موبایل قوی تره نمیشه چون هیچ سیگنالی وجود نداره که بخوام کانکت بشم.
این مردم هم پسورد نمیزارن برا وایرلسشون ولی بهشون رحم می کنم.:31:

alikhafan123
09-08-2012, 20:35
یه سیگنال اینترنت وایرلس مجانی هست می خوام بهش کانکت بشم احتمالاً مال یکی از اداره ها هست. با موبایل تو خونه میشه بهش کانکت شدولی تو pc با وجود همچین مودمی که وایرلسش حتماً از موبایل قوی تره نمیشه چون هیچ سیگنالی وجود نداره که بخوام کانکت بشم.
این مردم هم پسورد نمیزارن برا وایرلسشون ولی بهشون رحم می کنم.:31:

خوب شما نمیتونی با مودم به اون مودم وصل بشی و اینترنت استفاده کنی.
باید حتما کارت شبکه وایرلس داشته باشی.

epria
09-08-2012, 20:44
دوست عزیز فکر نکنم مودم با ISP ناسازگار باشه.
شما همین الان مودم بیلیون را که وصل میکنید کار میکنه؟

بله كار ميكنه سريع وصل ميشه

alikhafan123
09-08-2012, 21:31

شما یکار بکن مودما به صورت Bridge تنظیم کن بعد تو ویندوز یه کانکشن ADSL بساز و یوزر و پسووردا وارد کن ببین وصل میشه.اگه وصل نشد شماره اخطاری که میده را بگو.
اگه نتونستی بگو راهنماییت کنم.(باید به جای اینکه تو تنظیمات مودم PPPOE را انتخاب کنی و یوز و پسوورد را ست کنی bridge را انتخاب کن و کانکشن بساز و ............)

payam178
09-08-2012, 22:28
VPI ,VCI مفاهیم تخصصی شبکه است و مربوط به ATM است که من هم اطلاع زیادی ازش ندارم و شما هم نیازی نیست .
فقط اینا بدون که هر شرکتی یک VPI و VCI مخصوص خودشا داره.مثلا مخابرات تهران VPI=0 , VCI=35
مثلا پیشگامان VPI=8, VCI=81
فن آوا VPI=8 .VCI=35
بسته به اینکه از کدوم ISP سرویس بگیری باید اینا را هم تو تنظیمات مودم وارد کنی.
وقتی اشتراکتونا خریدید و سرویستون فعال شد باید زنگ بزنید یوزر و پسووردا بگیرید همونجا VPI,VCI را هم بگیرید.

خیلی ممنون

payam178
09-08-2012, 23:54
سلام
آیا شرکت شاتل مودم های tp-link پشتیبانی می کند
اگر پشتیبانی نکرد نمیتوانیم به این مودم وصل شویم

alikhafan123
10-08-2012, 02:34
سلام

بله دوست عزیز فرقی نمیکنه مودمت چی باشه و پشتیبانی میکنه.
اگر هم میگن پشتیبانی نمیکنه فقط میخوان مودمای خودشونا بفروشن

payam178
10-08-2012, 13:45
بله دوست عزیز فرقی نمیکنه مودمت چی باشه و پشتیبانی میکنه.
اگر هم میگن پشتیبانی نمیکنه فقط میخوان مودمای خودشونا بفروشن

دستتون درد نکنه :31::20:

mjzaret
10-08-2012, 14:41
سلام

در تكميل گفته‌هاي دوست عزيز ALI

شركت‌هاي ارائه دهنده سرويس ADSL از تجهيزات مختلفي استفاده مي‌كنند.

براي مثال شركت شاتل از تجهيزات ZyXel استفاده مي‌كنه و براي همين به كاربرانش پيشنهاد مي‌كنه براي دريافت سرويس با كيفيت بهتر از اين نوع تجهيزات خريداري كنند.

شركت مخابرات تا جايي كه من مي‌دونم از تجهيزات هواوي استفاده مي‌كنه و شركت‌هاي ديگه (خودم از iTas ) از دستگاههاي ديگه استفاده مي‌كنند.

شركت TP-Link خيلي خوب در ايران جا افتاده و محصولات خوبي رو با قيمت مناسب ارائه داده.

تجهيزات TP-Link با اكثر دستگاههاي موجود در كشور مشكلي نداره و به راحتي ميشه از اونها استفاده كرد.

mjzaret
10-08-2012, 14:47

يه سوال داشتم:

شما روي كارت شبكه سيستموتون IP ست كرديد؟

payam178
10-08-2012, 15:01
در تكميل گفته‌هاي دوست عزيز ALI

شركت‌هاي ارائه دهنده سرويس ADSL از تجهيزات مختلفي استفاده مي‌كنند.

براي مثال شركت شاتل از تجهيزات ZyXel استفاده مي‌كنه و براي همين به كاربرانش پيشنهاد مي‌كنه براي دريافت سرويس با كيفيت بهتر از اين نوع تجهيزات خريداري كنند.

شركت مخابرات تا جايي كه من مي‌دونم از تجهيزات هواوي استفاده مي‌كنه و شركت‌هاي ديگه (خودم از iTas ) از دستگاههاي ديگه استفاده مي‌كنند.

شركت TP-Link خيلي خوب در ايران جا افتاده و محصولات خوبي رو با قيمت مناسب ارائه داده.

تجهيزات TP-Link با اكثر دستگاههاي موجود در كشور مشكلي نداره و به راحتي ميشه از اونها استفاده كرد.

دستتون درد نکنه
:46:

Amirwwe619
10-08-2012, 23:20
سلام من یه مودم 4 پورت دارم ، آیا راهی هست تا بشه فهمید هر پورت چقدر حجم مصرف کرده ، در ضمن وایرلیس هم هست میشه مصرف وایرلس رو هم فهمید؟

کسی نمیدونه ؟

mjzaret
11-08-2012, 00:27
کسی نمیدونه ؟

به قسمت زير مراجعه كنيد:

Status >> Statistics

البته اين در مودم TP-Link به اين صورت هست. البته اكثر مودمها اين مورد رو دارند.

نكته قابل توجه اينكه نميشه در مورد اينكه هر پورت چقدر ترافيك ميكشه نظر داد.

در مورد اينترفيسها ميشه اين اطلاعات رو كسب كرد.

leon scott kendy
11-08-2012, 01:17
سلام رفقا دنبال یک مودم وای فای می گردم که خیلی ارزون باشه و یک پورت لن هم داشته باشه
و خوب باشه
بردش یک خونه 80 متری رو بگیره
محدودیت وصل هم نداشته باشه حداکثر 6 به بالا اگه خواست گیر بده
بعدش با مخابرات و شاتل اینا مشکلی نداشته باشه منظورم ساپورتش هست
ممنون م یوشم کمکم کنید و مورد خوبی رو بگید

mjzaret
11-08-2012, 12:00
سلام رفقا دنبال یک مودم وای فای می گردم که خیلی ارزون باشه و یک پورت لن هم داشته باشه
و خوب باشه

بعيد ميدونم چنين مودمي با مشخصاتي كه عرض كرديد گير بياد.

براي برد بالاتر بايستي از آنت استفاده كنيد.

ارزونترين مودم هم مودمهاي TP-Link هست.

alikhafan123
11-08-2012, 12:32
و خوب باشه
همونطور که آقا جواد گفتن خیلی کمه این چیزی که گفتین.

ولی TP- Link یه مودم داره که تک پورته و وایرلسم هست قیمتشم حدود 40 تومنه
بردشم فکر کنم خوب باشه اگه جواب نداد میتونی انتنشا عوض کنی.
مدل دقیقشا نمیدونم سعی میکنم پیدا کنم بهت بگم

epria
11-08-2012, 14:24
يه سوال داشتم:

شما روي كارت شبكه سيستموتون IP ست كرديد؟

نه ست نكردم .
با پشتي باني آي اس پي هم تماس گرفتم گويا تي پي لينك ها مودم هاي مشگل سازي هستن و بگير نگير دارن كه يعضي هاشون با ريست مك آدرس درست ميشن اما براي من درست نشد خواهشن دوستان ديگه اي كه ميخوان از اين برند خريد كنن احتياط كنن و قبلش خوب تحقيق كنن من فقط به خاطر قدرت وايرلس اين مدل رو خريدم راستي اين مدل به شدت هم داغ ميكنه كلاَ ديگه از 100 متري اين برند هم رد نميشم . در ادامه
رفتم يك Cnet گرفتم خيلي راحت كانكت شد گرماش هم خيلي كمتره از تي پي و برد وايرلسش هم تنها يكم كمتره از تي پي هست با وجود يك آنتنه بودن ( يك آنتن 5 db داره ) آنتنش هم قابليت تعويض شدن داره مثل تي پي ساخت تايوان . قيمتش هم كمتره كوچيكتر هم هست و ...

ehsan30
12-08-2012, 09:28
سلام

دوستان اخیرا با مودم SMC مدل 7901WBRA2 یک مشکلی پیدا کردم و اونهم اینه که من روی وایرلس این مودم پسورد گذاشتم،ولی یک بار
که خواستم یک گوشی را با وایرلس بهش وصل کنم دیدم که پسورد نخواست،الان با گوشی خودمم که تست کردم دیدم که پسورد نخواست!؟
خواستم وارد تنظیمات بشم که ای پی مودم من 192.168.2.1 هستش (زیر خود مودم هم نوشته) ولی وارد نمی شه و ارور می دهد!؟حالا
می خواستم ببینم کسی راه حلی داره؟ممنون.

بای

alikhafan123
12-08-2012, 10:05
سلام

دوستان اخیرا با مودم SMC مدل 7901WBRA2 یک مشکلی پیدا کردم و اونهم اینه که من روی وایرلس این مودم پسورد گذاشتم،ولی یک بار
که خواستم یک گوشی را با وایرلس بهش وصل کنم دیدم که پسورد نخواست،الان با گوشی خودمم که تست کردم دیدم که پسورد نخواست!؟
خواستم وارد تنظیمات بشم که ای پی مودم من 192.168.2.1 هستش (زیر خود مودم هم نوشته) ولی وارد نمی شه و ارور می دهد!؟حالا
می خواستم ببینم کسی راه حلی داره؟ممنون.

بای
چه اروری میده؟
یوزر و پسوورد برای ورود به تنظیمات مودما میزنی؟(User=admin,password=admin)

ehsan30
12-08-2012, 12:12
چه اروری میده؟
یوزر و پسوورد برای ورود به تنظیمات مودما میزنی؟(User=admin,password=admin)

اروری که نمیده،بعد از وارد کردن ای پی،صفحه باز نمی شه و اصلا به قسمت پرسیدن یوزر و پسورد نمی رسه،جالبه الان
تست کردم صفحه باز شد و با موفقیت وارد پنل شد :) ممنون.

ابوالفضل.ا
13-08-2012, 20:27
سلام دوستان . من وقتی میخوام تنظیمات مودم وایرلسمو درست کنم اونجا که میخوام WEP 128 –bits رو انتخاب کنم نمیشه پیام میده باید اول wps رو خاموش کنم بعد .
چی هست این چجوری باید خاموش کنمش ؟
یه دگمه رو مودم بود زدم ولی نشد بازم همین جوابو میده

alikhafan123
13-08-2012, 21:43
سلام دوستان . من وقتی میخوام تنظیمات مودم وایرلسمو درست کنم اونجا که میخوام WEP 128 –bits رو انتخاب کنم نمیشه پیام میده باید اول wps رو خاموش کنم بعد .
چی هست این چجوری باید خاموش کنمش ؟
یه دگمه رو مودم بود زدم ولی نشد بازم همین جوابو میده

WPS مخفف WiFi Protected Setup هست و استانداردی هست برای برقراری ارتباط وایرلس به صورت امن و راحت.و با فشار دادن یک کلید میتونید بدون وارد کردن چیزی ارتباط وایرلسا برقرا کنید.(البته یک PIN باید وارد کنی)

برای خاموش کردنشم در تنظیمات مودم و قسمت wireless قسمت WPS یا WiFi Protected setup را پیدا کن و Disable کن.
اگه نتونستی یه عکس از صفحه تنظیمات مودم بذار تا بهتر بشه راهنمایی کرد.
مدل مودم چیه؟
البته اینم بگم بهتره از شیوه رمزگذاری WPA2 استفاده کنی که خیلی امن تر از WEP هست.

ابوالفضل.ا
13-08-2012, 23:21
این کارو کردم درست شد ولی چراغ اینترنت رو مودم هنوز خاموشه

alikhafan123
14-08-2012, 09:30
این کارو کردم درست شد ولی چراغ اینترنت رو مودم هنوز خاموشه
تنظیمات مودما چه جوری انجام دادین؟(حالت Bridge یا PPPOE)
اگه حالت Bridge باشه که چراغ اینترنت روشن نمیشه و شما باید با کانکشن وصل بشید
اگه حالت PPPOE باشه تست کن ببین یوزر و پسووردا درست ست کرده باشی و تنظیمات دیگه را هم درست انجام دادی(VPI,VCI,....)

babc73
14-08-2012, 11:11
سلام دوستان
یه مشکل اساسی لطفا پاسخ و راهنمایی
مودم من دی لینک 2520 هستش . برای اتصال بدون کانکشن اونو ریست کردم. الان هرکاری می کنم و تنظیمات را انجام می دم به اینترنت وصل نمیشه . خسته شدم از بس تنظیمات مختلف رو انجام دادم. کسی می تونه منو راهنمایی کنه. اینترنت از مخابرات دارم

alikhafan123
14-08-2012, 11:24
سلام دوستان
یه مشکل اساسی لطفا پاسخ و راهنمایی
مودم من دی لینک 2520 هستش . برای اتصال بدون کانکشن اونو ریست کردم. الان هرکاری می کنم و تنظیمات را انجام می دم به اینترنت وصل نمیشه . خسته شدم از بس تنظیمات مختلف رو انجام دادم. کسی می تونه منو راهنمایی کنه. اینترنت از مخابرات دارم

سلم.یعنی چه برای اتصال بدون کانکشن اونا ریست کردید؟
یعنی قبلا با کانکشن وصل میشدید حالا میخواستید به صورت اتوماتیک وصل بشد مودما ریست کردید تا تنظیماتا اتوماتیک کننید.؟درست فهمیدم؟
شما باید تو صفحه تنظیمات مودم بری تو قسمت WAN و بعد یک کانکشن Add کنی و موقع ساختن کانکشن نوعشا از نوع PPPOE انتخاب کنی و یوز و پسووردا روی خود مودم ست کنی و .....
دقیق بگو میخوای چیکار کنی تا برات توضیح بدم.
در آخر حتما یادت باشه مودما Save/Reboot کنی.

babc73
14-08-2012, 11:38
سلم.یعنی چه برای اتصال بدون کانکشن اونا ریست کردید؟
یعنی قبلا با کانکشن وصل میشدید حالا میخواستید به صورت اتوماتیک وصل بشد مودما ریست کردید تا تنظیماتا اتوماتیک کننید.؟درست فهمیدم؟
شما باید تو صفحه تنظیمات مودم بری تو قسمت WAN و بعد یک کانکشن Add کنی و موقع ساختن کانکشن نوعشا از نوع PPPOE انتخاب کنی و یوز و پسووردا روی خود مودم ست کنی و .....
دقیق بگو میخوای چیکار کنی تا برات توضیح بدم.
در آخر حتما یادت باشه مودما Save/Reboot کنی.

ممنون دوست عزیر
بله منظورم رو متوجه شدید. ولی الان همه این کارها رو انجام میدم ولی اینترنت ندارم ارور میده فکر کنم ارور 678

alikhafan123
14-08-2012, 11:44
ممنون دوست عزیر
بله منظورم رو متوجه شدید. ولی الان همه این کارها رو انجام میدم ولی اینترنت ندارم ارور میده فکر کنم ارور 678

خوب شما اگه مودما اتوماتیک کردید (حالت PPPOE) دیگه نیاز نیست که با کانکشن وصل بشید که خطای 678 بده.
وقتی تنظیمات اتوماتیک باشه چراغ Internet روی مودم روشن میشه و اینترنت وصله و دیگه نیازی نیست شما با کانکشن وصل بشید
الان مودما حالت PPPOE تنظیم کردید؟ چراغ Internet روشنه؟

OMiD.1080p
14-08-2012, 12:05
من زیاد آنلاین بازی میکنم.
البته قبلش یه مودم از دی لینک داشتم.
با دی لینک مشکلی نداشتم.
ولی از وقتی که این تی پی لینک رو دارم استفاده میکنم ( من بازی ارباب حلقه ها رو از طریق گیم رنجر بازی میکنم ) توی بازی نمیتونم هاست بیشتر از 4 بازیکن باشم.
دقیق تر بگم که من یه هاست میسازم که 8 نفر یا 4 نفری بتونیم بازی کنیم.ولی در حال حاضر وقتی بیشتر از 1 نفر بهم جوین میشه بقیه رو Drop میکنه.( یعنی همون Kick )
من حتی ویندوز رو عوض کردم و با یه اکانت دیگه هم امتحان کردم.تنظیمات مودم رو ریست کردم ولی بازم مشکل پابرجاست.
درنهایت رفتم از دوستم که یه مودم ASUS DSL-G31 گرفتم و با اون تست کردم مشکل حل شد.
حالا میخوام بدونم این مودم من TP-Link TD-W8951ND مشکلش چیه ؟
امکانش هست یه کانفیگ خوب شما بهم بدید و منم واردش کنم و از همون کانفیگ استفاده کنه !
در ضمن من از مخابرات اینترنت دارم.

OMiD.1080p
16-08-2012, 10:12
من زیاد آنلاین بازی میکنم.
البته قبلش یه مودم از دی لینک داشتم.
با دی لینک مشکلی نداشتم.
ولی از وقتی که این تی پی لینک رو دارم استفاده میکنم ( من بازی ارباب حلقه ها رو از طریق گیم رنجر بازی میکنم ) توی بازی نمیتونم هاست بیشتر از 4 بازیکن باشم.
دقیق تر بگم که من یه هاست میسازم که 8 نفر یا 4 نفری بتونیم بازی کنیم.ولی در حال حاضر وقتی بیشتر از 1 نفر بهم جوین میشه بقیه رو Drop میکنه.( یعنی همون Kick )
من حتی ویندوز رو عوض کردم و با یه اکانت دیگه هم امتحان کردم.تنظیمات مودم رو ریست کردم ولی بازم مشکل پابرجاست.
درنهایت رفتم از دوستم که یه مودم ASUS DSL-G31 گرفتم و با اون تست کردم مشکل حل شد.
حالا میخوام بدونم این مودم من TP-Link TD-W8951ND مشکلش چیه ؟
امکانش هست یه کانفیگ خوب شما بهم بدید و منم واردش کنم و از همون کانفیگ استفاده کنه !
در ضمن من از مخابرات اینترنت دارم.

طبـــــــــــق معمول یه یک ماهی باید بایستم تا یکی یه جوابی به ما بده. ( :13: )
کسی نیــــــــست ؟

leon scott kendy
16-08-2012, 11:09
سلام به همه رفقا
می گم بچه ها الان ارزونترین مودم وای فای چنده و مدش چیه ؟؟

mjzaret
16-08-2012, 15:10
سلام به همه رفقا

فكر كنم مودمي به نام MaxLink باشه و قيمتش چيزي حدود 55 تا 60 هست.

alikhafan123
18-08-2012, 09:15
سلام به همه رفقا

بله همینطور که دوست خوبم آقا جواد گفتن ارزون ترینش همون Maxlink هست .
ولی پیشنهاد میکنم نگیرید چون مودم بی کیفیتی هستش.

amirrezaright
18-08-2012, 21:51
من مودم tplink8817 دارم نمیتونم وارد تنظیماتش بشم حتی مودم رو هم ریست کردم بازم جواب نداد چیکار کنم؟

alimotory
18-08-2012, 22:38
با سلام
من مودم d-link dsl2730u دارم وایرلسش خوب کار نمیکند مرتب قطع وصل میشه منو راهنمایی کنید

alikhafan123
19-08-2012, 09:23
من مودم tplink8817 دارم نمیتونم وارد تنظیماتش بشم حتی مودم رو هم ریست کردم بازم جواب نداد چیکار کنم؟

چک کن ببین IP به صورت دستی روی کارت شبکه ست نشده باشه
بعدشم تنظیمات مرورگرا چک کن .پ ر و ک س ی روش ست نشده باشه.اگه IE داری یبار ریستش کن.

alikhafan123
19-08-2012, 09:33
با سلام
من مودم d-link dsl2730u دارم وایرلسش خوب کار نمیکند مرتب قطع وصل میشه منو راهنمایی کنید

یبار مودما ریست کنید ببینید چی میشه
با یک دستگاه دیگه(لپ تاپ یا موبایل دیگه ) به مودم وصل بشید که مطمئن بشید که مشکل از مودم هست و از لپ تاپ یا موبایل و .... نیست.
اگه دیدید فرقی نکرد باید ببرید برای تعمیر یا گارانتی.

payam178
19-08-2012, 16:52
سلام دوستان
چه جوری باید مودم tp link td 8811 را در حالت bridge تنظیم کرد؟
وقتی ما در مودم را در حالت bridge تنظیم کنیم کانفیگ کردن مودم فرق میکند؟
و چه جوری باید سیستم امنیتی مودم را فعال کرد؟
و در آخر :
سپاس

alikhafan123
19-08-2012, 17:35
سلام دوستان
چه جوری باید مودم tp link td 8811 را در حالت bridge تنظیم کرد؟
وقتی ما در مودم را در حالت bridge تنظیم کنیم کانفیگ کردن مودم فرق میکند؟
و چه جوری باید سیستم امنیتی مودم را فعال کرد؟
و در آخر :
سپاس
تو قسمت Advanced Setup و بخش WAN که میخوای کانکشن بسازی به جای اینکه PPPOE را انتخاب کنی Bridge را انتخاب کن .

در این حالت دیگه نباید یوزر و پسووردا روی مودم ست کنی بلکه باید تو ویندوز باید کانکشن Broadband بسازی و یوزر و پسووردا توش وارد کنی و وصل بشی

منظورتون از سیستم امنیتی چیه؟

payam178
19-08-2012, 18:17
تو قسمت Advanced Setup و بخش WAN که میخوای کانکشن بسازی به جای اینکه PPPOE را انتخاب کنی Bridge را انتخاب کن .

در این حالت دیگه نباید یوزر و پسووردا روی مودم ست کنی بلکه باید تو ویندوز باید کانکشن Broadband بسازی و یوزر و پسووردا توش وارد کنی و وصل بشی

منظورتون از سیستم امنیتی چیه؟
منظورم اینه که کسی نتونه وارد تنظیماته مودمم بشه
چه جوری باید کانکشن Broadband ساخت؟
ببخشید من اینقدر سوال می پرسم:11:

bad_boy_v2000
20-08-2012, 10:42
سلام دوستان. من یه ماه پیش از مخابرات 256 گرفتم و وضعیت اینترنتم هم تعریفی نداره..سرعت دانلودم 32 هست ولی ثابت نمیمونه و هی پایین و بالا میشه.
بعضی وقتا که روشن میکنم سرعتم خیلی پایینه و سرعت دانلودم 10 اینا میشه و یه کم که سیم تلفن رو جا به جا و دستکاری میکنم درست میشه..بازی آنلاین هم که بازی میکنم وسطاش خیلی لگ میشه. وقتی هم که کانکتم از تلفن صدای خش خش میاد.. به نظرتون مشکل چیه؟؟!
ممنون میشم اگه کمکم کنید

alikhafan123
20-08-2012, 10:48
منظورم اینه که کسی نتونه وارد تنظیماته مودمم بشه
چه جوری باید کانکشن Broadband ساخت؟
ببخشید من اینقدر سوال می پرسم:11:

خواهش
شما میتونی رمز ورود به تنظیمات مودما عوض کنی برو تو این قسمت و رمزا عوض کن:
Managemaent>>Access Control>>Password
برای ساختن کانکشن Broadband هم بگو ویندوزت چیه تا راهنماییت کنم.

alikhafan123
20-08-2012, 10:54
سلام دوستان. من یه ماه پیش از مخابرات 256 گرفتم و وضعیت اینترنتم هم تعریفی نداره..سرعت دانلودم 32 هست ولی ثابت نمیمونه و هی پایین و بالا میشه.
بعضی وقتا که روشن میکنم سرعتم خیلی پایینه و سرعت دانلودم 10 اینا میشه و یه کم که سیم تلفن رو جا به جا و دستکاری میکنم درست میشه..بازی آنلاین هم که بازی میکنم وسطاش خیلی لگ میشه. وقتی هم که کانکتم از تلفن صدای خش خش میاد.. به نظرتون مشکل چیه؟؟!
ممنون میشم اگه کمکم کنید

خوب شما باید برای هر گوشی تلفن که تو خونه دارید یک عدد نویزگیر یا همون Splitter بذارید.(حتما واجب واجبه )
سرعت 256 که گرفتید هم سرعت دانلودش همون 32 هست در حالت عادی مگر اینکه پهنای باندا باز گذاشته باشن و سرعت دانلود بیشتر بشه.
شما Splitter بذار به احتمال زیاد مشکلت حل میشه. هم تلفن ها دیگه خش خش نمیکنن و هم دیگه قطعی نداری و هم سرعتت بیشتر میشه.چون بدون Splitter نویز رو خط تلفونته و سرعتت هم کم میشه

payam178
20-08-2012, 22:16
خواهش
شما میتونی رمز ورود به تنظیمات مودما عوض کنی برو تو این قسمت و رمزا عوض کن:
Managemaent>>Access Control>>Password
برای ساختن کانکشن Broadband هم بگو ویندوزت چیه تا راهنماییت کنم.
سلام
عید مبارک
من ویندوزم xp هستش

alikhafan123
21-08-2012, 09:32
سلام
عید مبارک
من ویندوزم xp هستش
سلام.شما هم مبارک
برو به این مسیر
Start>>All programs>>accessories>>comunication>>New Connection wizard
پنجره اول Next
پنجره دوم روی همون Connetc to the Internet باشه و Next کن
پنجره سوم گزینه Setup my connection manually را انتخاب کن و Next
پنجره چهارم Connect using a broadband connection that requires a user name and password را انتخاب کن و next
در پنجره بعدی یک نام برای کانکشن بذار.فرقی نمیکنه چی بذاری
پنجره بعدی میتونی User وpassword را بنویسی ولی اگه ننوشتی هم اشکال نداره وقتی کانکشن ساخته شد میتونی توش وارد کنی
در مرحله اخر هم تیک add a shortcut to this ..... را بزن تا میانبر کانکشن را برات روی صفحه بیاره.
حالا وقتی روی کانکشن کلید کنی یک صفحه میاد که یوزر و پسووردا باید توش وارد کنی و Connect را بزنی تا وصل اینترنت بشی.

payam178
21-08-2012, 15:48
سلام.شما هم مبارک
برو به این مسیر
Start>>All programs>>accessories>>comunication>>New Connection wizard
پنجره اول Next
پنجره دوم روی همون Connetc to the Internet باشه و Next کن
پنجره سوم گزینه Setup my connection manually را انتخاب کن و Next
پنجره چهارم Connect using a broadband connection that requires a user name and password را انتخاب کن و next
در پنجره بعدی یک نام برای کانکشن بذار.فرقی نمیکنه چی بذاری
پنجره بعدی میتونی User وpassword را بنویسی ولی اگه ننوشتی هم اشکال نداره وقتی کانکشن ساخته شد میتونی توش وارد کنی
در مرحله اخر هم تیک add a shortcut to this ..... را بزن تا میانبر کانکشن را برات روی صفحه بیاره.
حالا وقتی روی کانکشن کلید کنی یک صفحه میاد که یوزر و پسووردا باید توش وارد کنی و Connect را بزنی تا وصل اینترنت بشی.
ممنونم
توضیح شما بدردم خورد

Aloneboy
21-08-2012, 16:20
با سلام
بنده قبلا موقعی که می خواستم مودمم رو کانفیگ کنم مرورگر رو که باز می کردم و می نوشتم 192.168.1.1 میرفت تو صفحه مودم اما الان حتما باید تو قسمت تنظیمات لن و در قسمت internet protocol 4 حتما ای پی 192.168.1.2 و ... وارد کنم تا بتونم تو مرورگر اون ای پی 192.168.1.1 رو که بزنم وارد بشه لطفا راهنمایی کنید چون الان تازه از مخابرات اینترنت گرفتم و مشکل دارم برای اتصال

alikhafan123
21-08-2012, 16:41
با سلام
بنده قبلا موقعی که می خواستم مودمم رو کانفیگ کنم مرورگر رو که باز می کردم و می نوشتم 192.168.1.1 میرفت تو صفحه مودم اما الان حتما باید تو قسمت تنظیمات لن و در قسمت internet protocol 4 حتما ای پی 192.168.1.2 و ... وارد کنم تا بتونم تو مرورگر اون ای پی 192.168.1.1 رو که بزنم وارد بشه لطفا راهنمایی کنید چون الان تازه از مخابرات اینترنت گرفتم و مشکل دارم برای اتصال

حتما DHCP مودم غیر فعاله که کارت شبکه به صورت خودکار IP نمیگیره و شما مجبورید به صورت دستی IP را وارد کنید.
به صورت دستی هم اگه ست کنید اشکال نداره و شما هم میتونید وارد تنظیمات مودم بشید و هم میتونید به اینترنت وصل بشید.
اگه تنظیمات مودم به صورت اتوماتیک هست و خود مودم به صورت خودکار آنلاین میشه حتما باید Defualt Gateway و DNS هم ست کنید تا بتونید وصل بشید.Defualt Gateway را بذارید IP مودم همون 192.168.1.1 و DNS هم میتونید DNS های مختلف بذارید مثل 4.2.2.2 و ......
اگه با کانکشن وصل اینترنت میشد و خود مودم به صورت خودکار وصل نمیشه فقط گذاشتن همون IP کافیه.همون 192.168.1.2 که به جای 2 میتونید عددی بین 2 تا 254 هم بذارید فرقی نمیکنه.

Aloneboy
21-08-2012, 23:18
حتما DHCP مودم غیر فعاله که کارت شبکه به صورت خودکار IP نمیگیره و شما مجبورید به صورت دستی IP را وارد کنید.
به صورت دستی هم اگه ست کنید اشکال نداره و شما هم میتونید وارد تنظیمات مودم بشید و هم میتونید به اینترنت وصل بشید.
اگه تنظیمات مودم به صورت اتوماتیک هست و خود مودم به صورت خودکار آنلاین میشه حتما باید Defualt Gateway و DNS هم ست کنید تا بتونید وصل بشید.Defualt Gateway را بذارید IP مودم همون 192.168.1.1 و DNS هم میتونید DNS های مختلف بذارید مثل 4.2.2.2 و ......
اگه با کانکشن وصل اینترنت میشد و خود مودم به صورت خودکار وصل نمیشه فقط گذاشتن همون IP کافیه.همون 192.168.1.2 که به جای 2 میتونید عددی بین 2 تا 254 هم بذارید فرقی نمیکنه.

ممنون از کمکتون من تونستم به اینترنت متصل بشم اما همچنان باید ای پی وارد قسمت lan باشه شما که گفتید DHCP غیر فعاله چطوری می تونم اینو فعال کنم باید کدوم قسمت از تنظیمات مودم برم
مودم من tplink هستش

alikhafan123
22-08-2012, 09:56
DHCP روی اکثر مودما به صورت پیش فرض فعاله.
برو تو تنظیمات مودم قسمت Advanced Setup و بعد قسمت LAN و اونجا Enable DHCP را بزن.
شاید مسیرش تو مودم شما فرق کنه ولی حتما باید بری تو قسمت LAN
اگه نتونستی مدل دقیق مودمتا بگو تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

alexjojo
22-08-2012, 13:43
ما یه مشکلی داریم که هنگام وصل کردن کابل usb مودم و Network Adabtor و دیگه وارد اون قسمت شد می خواستم بدونم مشکل از کجاست در ضمن من از ویندوز 7 نسخه 32bit استفاده می کنم

ممنون می شم اگه راهنماییم کنید

alikhafan123
22-08-2012, 16:45
ما یه مشکلی داریم که هنگام وصل کردن کابل usb مودم و Network Adabtor و دیگه وارد اون قسمت شد می خواستم بدونم مشکل از کجاست در ضمن من از ویندوز 7 نسخه 32bit استفاده می کنم

سوالتون خیلی نامفهومه من که نفهمیدم.میشه واضح تر توضیح بدبد؟

hosein66
23-08-2012, 02:48
چه جوری پورت 23 را در مودم 8961 tp link می توان غیر فعال کرد؟

Actros
23-08-2012, 12:58
آقا من 1 هفته هست كه چراغ adsl عشقي شده . در طوله روز مثلا 3 ساعت خاموش ميشه 2 ساعت وصله . بعد وقتي خاموشه چراغ و مودم و ميبرم ميزنم سر سيم ورودي . اونجام قطعه . زنگ زدم پشتيباني پورتم رو چك كردن گفتن درسته . پس مشكل از كجا ميتونه باشه ؟ ممكنه از مودم باشه ؟ DLINK 2730 N150
فريم وير رو آپديت كنم ؟ گارانتي كه باتل نميشه با اين كار ؟‌

mjzaret
23-08-2012, 14:12
آقا من 1 هفته هست كه چراغ adsl عشقي شده . در طوله روز مثلا 3 ساعت خاموش ميشه 2 ساعت وصله . بعد وقتي خاموشه چراغ و مودم و ميبرم ميزنم سر سيم ورودي . اونجام قطعه . زنگ زدم پشتيباني پورتم رو چك كردن گفتن درسته . پس مشكل از كجا ميتونه باشه ؟ ممكنه از مودم باشه ؟ DLINK 2730 N150
فريم وير رو آپديت كنم ؟ گارانتي كه باتل نميشه با اين كار ؟‌

دوست عزیز برای این مورد 2 حالت وجود داره:

1- مودمتون مشکل داشته باشه

2- خططتون از لحاظ فیزیکی به مشکل برخورد کرده باشه

برای اطمینان از این موضوع مودمتون رو ببرید یه جای دیگه و امتحان کنید.

اگه دیدید که مشکلی در مودمتون وجود نداره به مخابرات اعلام خرابی کنید و بگید بیان خططتون رو چک کنند.

بیشتر سیم کشی مخابرات ایراد داره و همین مسئله باعث میشه که خیلی اوقات سیگنال خوبی نداشته باشید.

شاد باشید:40:

mjzaret
23-08-2012, 14:15
چه جوری پورت 23 را در مودم 8961 tp link می توان غیر فعال کرد؟

شما بایستی فایروال مودمتون رو فعال کنید و اجازه ورود از بیرون رو ببندید.

یا اینکه اگه بخواهید فقط پورت 23 رو ببندید بایستی از قسمت فایروال و فکر کنم NAT پورت فورواردینگ رو انجام بدید و این پورت رو به یه آدرس دیگه ارسال کنید.

mjzaret
23-08-2012, 14:18

به سوالات پاسخ بدید تا بتونیم کمکتون کنیم:

1- نوع و مدل مودتون رو بیان کنید؟

2- آیا سیستم شما دارای کارت شبکه هست یا نه؟

3- آیا زمان نصب درایور مودم روی سیستم به مشکل برمیخورید؟

hoseynn
23-08-2012, 16:50
سلام. نمیدونم چرا downstream من رو 2400 بسته شده. زنگ زدم میگم کم شده. میگه این که خوبه. شما 512 دارین باس رو 64 بسته بشه؟!!!!
یه مشکل دیگه که دارم اینه که ارتباطم با اینترنت قطع میشه زنگ می زنم میگه اینترنت قطع نیست. از طرف شما نویز میاد اینجا max.... نمیدونم دقیق چی گفت ولی میگه 5 دقیقه ارتباطتون قطع میشه برا امنیت.
من نخوام امنیت داشته باشم کیو باس ببینم؟!
مودم من tenda d180

hoseynn
23-08-2012, 16:53
سلام خدمت همه عزیزان.
من مودم tenda d810 دارم
چن روزی هست که خیلی زود داغ میکنه که این یه مشکله
نمیدونم چرا ریست میشه خود به خود. چراغ adsl و lan یک دفه خاموش میشه بعد انگار تازه روشن کردم.
خواهشا کمک کنین

hosein66
23-08-2012, 20:51
شما بایستی فایروال مودمتون رو فعال کنید و اجازه ورود از بیرون رو ببندید.

یا اینکه اگه بخواهید فقط پورت 23 رو ببندید بایستی از قسمت فایروال و فکر کنم NAT پورت فورواردینگ رو انجام بدید و این پورت رو به یه آدرس دیگه ارسال کنید.

تو بخش NAT چه جوری این کار رو می شه انجام داد؟ تو این بخش در ویرچوال سرور پورت ها رو نوشته ولی معلوم نیست چی کار باید کرد.

mjzaret
23-08-2012, 21:05
سلام. نمیدونم چرا downstream من رو 2400 بسته شده. زنگ زدم میگم کم شده. میگه این که خوبه. شما 512 دارین باس رو 64 بسته بشه؟!!!!
یه مشکل دیگه که دارم اینه که ارتباطم با اینترنت قطع میشه زنگ می زنم میگه اینترنت قطع نیست. از طرف شما نویز میاد اینجا max.... نمیدونم دقیق چی گفت ولی میگه 5 دقیقه ارتباطتون قطع میشه برا امنیت.
من نخوام امنیت داشته باشم کیو باس ببینم؟!
مودم من tenda d180

از كدوم شركت سرويس داريد؟

اينكه عرض كردند براي امنيت اين مورد رو داريد يه موضوع كاملاً بي‌اساس هست و در هيچ جايي چنين موردي مشاهده نشده است.

اينكه شما سرويس 512 داريد و DownStream مودم روي 2400 بسته شده خوبه. يعني اينكه شما تا 2 مگ پهناي باند مي‌توني رد و بدل كني. پس از اين مورد گلايه نداشته باشيد.

آيا شما از نويزگير براي گوشي‌هاي تلفنتون استفاده مي‌كنيد؟

مقدار SNR Margin درون مودم چقدر هست؟

سلام خدمت همه عزیزان.
من مودم tenda d810 دارم
چن روزی هست که خیلی زود داغ میکنه که این یه مشکله
نمیدونم چرا ریست میشه خود به خود. چراغ adsl و lan یک دفه خاموش میشه بعد انگار تازه روشن کردم.
خواهشا کمک کنین

منظور از رست شدن يعني تنظيمات به كلي به حالت پيش فرض بر ميگرده يا اينه مودم خاموش و روشن ميشه؟

اگه مي‌توني براي مودمتون رمز بزاريد يعني اينكه رمز پيش فرض كه Admin هست رو تغيير بديد.

براي اطمينان بيشتر مودمتون رو در جاي ديگه‌اي امتحان كنيد.

اگه در جاي ديگه هم همين مشكل وجود داشت پس به نتيجه مي‌رسيم كه مودمتون خراب شده است.

در غير اين صورت بايستي سيم‌كشي تلفن رو چك كنيد و اگه امكانش هست يه سيم مستقيم براي مودم بياري و خطوط ديگه رو جدا كني.

نويزگير رو هم دم در قرار بديد و تقسيم خطوط مودم و تلفن در همون ابتدا صورت بگيره و به اين صورت ديگه نيازي نيست براي هر گوشي تلفن يه نويزگير بخريد.

mjzaret
23-08-2012, 21:11
تو بخش NAT چه جوری این کار رو می شه انجام داد؟ تو این بخش در ویرچوال سرور پورت ها رو نوشته ولی معلوم نیست چی کار باید کرد.

در قسمت Virtual Server شما يك رول بنويسيد به اين صورت:

Name: Port23

Start Port: 23

End Port: 23

Local Address: 192.168.1.100

تقريباً به همين صورت هست و اطلاعات رو در رول شماره 1 ذخيره كنيد.

همين و هر نوع درخواستي به پورت 23 بشه به پورت 23 آدرس مورد نظر ميره كه يه آدرس جعلي محسوب ميشه.

hoseynn
23-08-2012, 22:40
از كدوم شركت سرويس داريد؟

اينكه عرض كردند براي امنيت اين مورد رو داريد يه موضوع كاملاً بي‌اساس هست و در هيچ جايي چنين موردي مشاهده نشده است.

اينكه شما سرويس 512 داريد و DownStream مودم روي 2400 بسته شده خوبه. يعني اينكه شما تا 2 مگ پهناي باند مي‌توني رد و بدل كني. پس از اين مورد گلايه نداشته باشيد.

آيا شما از نويزگير براي گوشي‌هاي تلفنتون استفاده مي‌كنيد؟

مقدار SNR Margin درون مودم چقدر هست؟

منظور از رست شدن يعني تنظيمات به كلي به حالت پيش فرض بر ميگرده يا اينه مودم خاموش و روشن ميشه؟

اگه مي‌توني براي مودمتون رمز بزاريد يعني اينكه رمز پيش فرض كه Admin هست رو تغيير بديد.

براي اطمينان بيشتر مودمتون رو در جاي ديگه‌اي امتحان كنيد.

اگه در جاي ديگه هم همين مشكل وجود داشت پس به نتيجه مي‌رسيم كه مودمتون خراب شده است.

در غير اين صورت بايستي سيم‌كشي تلفن رو چك كنيد و اگه امكانش هست يه سيم مستقيم براي مودم بياري و خطوط ديگه رو جدا كني.

نويزگير رو هم دم در قرار بديد و تقسيم خطوط مودم و تلفن در همون ابتدا صورت بگيره و به اين صورت ديگه نيازي نيست براي هر گوشي تلفن يه نويزگير بخريد.

سرویسم از مخابرات مازندران گرفتم. سلمانشهر.
مودم من tenda هست و این مدل snr نداره.
من خودم رفتم پشت سیستمشون دیدم که اون مشکل که میگن هست. یعنی همون max pen یا یه چی تو همین مایه ها که تو اکانت من می افته.
الان که اینجا بارون اومده و هوا خنک شده دیگه خاموش روشن نمیشه. منظورم ریست نیست. فقط ارتباط قطع میشد و جچراغ adsl و lan برایه یه لحظه خاموش میشن بعد روشن.
در ظمن میگن که ما downstream رو 4000 میبندیم ولی چون شلوغ میشه کم میشه.
این صحت داره؟ یعنی همچین اتفاقی می افته؟!

mjzaret
24-08-2012, 02:33
سرویسم از مخابرات مازندران گرفتم. سلمانشهر.
مودم من tenda هست و این مدل snr نداره.
من خودم رفتم پشت سیستمشون دیدم که اون مشکل که میگن هست. یعنی همون max pen یا یه چی تو همین مایه ها که تو اکانت من می افته.
الان که اینجا بارون اومده و هوا خنک شده دیگه خاموش روشن نمیشه. منظورم ریست نیست. فقط ارتباط قطع میشد و جچراغ adsl و lan برایه یه لحظه خاموش میشن بعد روشن.
در ظمن میگن که ما downstream رو 4000 میبندیم ولی چون شلوغ میشه کم میشه.
این صحت داره؟ یعنی همچین اتفاقی می افته؟!

هم استاني سلام

امكان نداره مودمي SNR نداشته باشه.

در بخش Status مودم يه قسمت براي اين مورد وجود داره.

من الان 3 سال هست كه با شركتهاي مختلف كار كردم. در اين مورد تا حالا چيزي نشنيدم.

زماني كه چراغ ADSL شما خاموش ميشه يعني ارتباط شما با DSLAM برقرار نيست و به نوعي اينترنت شما قطع مي‌شه.

مشكل مهمي كه در سرويس‌هاي مخابرات استان مازندران وجود داره همين مسائل هست. پشتيباني هم ضعيفه و هم اينكه دستگاه‌هاي درون مخابرات به نظر من درست تنظيم نشده.

چنين چيزي امكان نداره كه زماني خط شلوغ ميشه Downstream پايين بياد. زماني كه شما اينترنت هم نداشته باشيد اين مقدار ثابته.

hoseynn
24-08-2012, 10:00
هم استاني سلام

امكان نداره مودمي SNR نداشته باشه.

در بخش Status مودم يه قسمت براي اين مورد وجود داره.

من الان 3 سال هست كه با شركتهاي مختلف كار كردم. در اين مورد تا حالا چيزي نشنيدم.

زماني كه چراغ ADSL شما خاموش ميشه يعني ارتباط شما با DSLAM برقرار نيست و به نوعي اينترنت شما قطع مي‌شه.

مشكل مهمي كه در سرويس‌هاي مخابرات استان مازندران وجود داره همين مسائل هست. پشتيباني هم ضعيفه و هم اينكه دستگاه‌هاي درون مخابرات به نظر من درست تنظيم نشده.

چنين چيزي امكان نداره كه زماني خط شلوغ ميشه Downstream پايين بياد. زماني كه شما اينترنت هم نداشته باشيد اين مقدار ثابته.

ممنون از راهنمایی خوب و مفید شما .
من دیدم تو تنظیمات مودم نیست. یه جا دیگه خوندم که این مدل مودم ها یعنی tenda هر مدلش snr نداره.
اینم بگم که همیشه downstream و upstream من در حال تغیره.

Line Rate - Upstream (Kbps):
1067

Line Rate - Downstream (Kbps):
3450

د حال حاضر اینه

Actros
24-08-2012, 14:48
دوست عزیز برای این مورد 2 حالت وجود داره:

1- مودمتون مشکل داشته باشه

2- خططتون از لحاظ فیزیکی به مشکل برخورد کرده باشه

برای اطمینان از این موضوع مودمتون رو ببرید یه جای دیگه و امتحان کنید.

اگه دیدید که مشکلی در مودمتون وجود نداره به مخابرات اعلام خرابی کنید و بگید بیان خططتون رو چک کنند.

بیشتر سیم کشی مخابرات ایراد داره و همین مسئله باعث میشه که خیلی اوقات سیگنال خوبی نداشته باشید.

مرسی داداش. 1 مودم دیگه آوردم امتحان کردم اونم اینطور بود . 100% از خطه پس
حالا به شرکتی که adsl گرفتم بزنگم ؟ یا خرابی تلفن مخابرات ؟

Kasra 91
24-08-2012, 15:44
سلام 2 تا لپتاپ داریم به وایرلس کانکت میشیم یکیش سرعتش خوبه عادی ولی یکی سرعتش افتضاحه

ولی همون که سرعتش کمه جاهای دیگه سرعتش خیلی خوبه

اونی که سالمه خاموش کردم باز هم همینجوریه , همه کار کردم به نظرتون چشه ؟

ممنون

alikhafan123
25-08-2012, 07:51
مرسی داداش. 1 مودم دیگه آوردم امتحان کردم اونم اینطور بود . 100% از خطه پس
حالا به شرکتی که adsl گرفتم بزنگم ؟ یا خرابی تلفن مخابرات ؟

سلام با اجازه آقا جواد
شما وقتی مودما میبری به سیم ورودی وصل کنی آیا سیم ورودی را از سیمی که رفته تو خونه جدا میکنی؟
اگه جدا نمیکنی حتما جدا کن
اگه بازم دیدی مشکل داشت زنگ بزن به ISP و بگو که من از ورودی هم تست کردم با 2 تا مودم واین مشکل بازم هست.
اگه تعویض پورت بکنن شاید مشکلت حل بشه وگرنه باید مخابرات مشکلتا حل کنه.

hamed_66
25-08-2012, 09:02
سلام
می خواستم ببینم چگونه می شود که من وایرلس ipod touch 4g را به وایر لس tp-link w8901g وصل کردم ولی سرعت بسیار پایین است برای وایرلس ولی سرعت اینترنت 512 سرعتش عالی است منظور موقع وصل شدن دستگاه به وایرلس سرعت شیر دستگاه و وایرلس بسیار پایین می اید تنظیمات مودم من روی brig mode است الان باید چه کار کنم

alikhafan123
25-08-2012, 09:28
سلام
می خواستم ببینم چگونه می شود که من وایرلس ipod touch 4g را به وایر لس tp-link w8901g وصل کردم ولی سرعت بسیار پایین است برای وایرلس ولی سرعت اینترنت 512 سرعتش عالی است منظور موقع وصل شدن دستگاه به وایرلس سرعت شیر دستگاه و وایرلس بسیار پایین می اید تنظیمات مودم من روی brig mode است الان باید چه کار کنم

برای چی میخوای IPod را به مودم وصل کنید؟
برای انتقال فایل بین کامپیوتر و IPod؟

hamed_66
25-08-2012, 10:12
نه برای دانلود از اینترنت

Actros
25-08-2012, 10:25
سلام با اجازه آقا جواد
شما وقتی مودما میبری به سیم ورودی وصل کنی آیا سیم ورودی را از سیمی که رفته تو خونه جدا میکنی؟
اگه جدا نمیکنی حتما جدا کن
اگه بازم دیدی مشکل داشت زنگ بزن به ISP و بگو که من از ورودی هم تست کردم با 2 تا مودم واین مشکل بازم هست.
اگه تعویض پورت بکنن شاید مشکلت حل بشه وگرنه باید مخابرات مشکلتا حل کنه.

آره داداش جدا ميكنم.همونطوريه . الان عشقي شده 3 ساعت وصله 20 مين قطعه !!
به isp هم گفتم پورت رو چك كردن سالمه

alikhafan123
25-08-2012, 11:47
نه برای دانلود از اینترنت
اگه میخوای به اینترنت وصل بشی که حتما باید مودم روی حالت PPPOE باشه یعنی خودش به صورت اتوماتیک وصل بشه .
در حالت Bridge حتما باید کانکشن بسازید تا بتونید به اینترنت وصل بشید.که اینم روی Ipod نمیشه کانکشن ساخت

mjzaret
25-08-2012, 22:27
سلام 2 تا لپتاپ داریم به وایرلس کانکت میشیم یکیش سرعتش خوبه عادی ولی یکی سرعتش افتضاحه

ولی همون که سرعتش کمه جاهای دیگه سرعتش خیلی خوبه

اونی که سالمه خاموش کردم باز هم همینجوریه , همه کار کردم به نظرتون چشه ؟

ممنون

مدل لپتاپها هم يكي هست؟

از لحاظ فاصله چطور؟ آيا نزديك مودم هم همين حالت وجود داره؟

فركانس مودم رو عوض كنيد شايد مشكلتون حل بشه.

Kasra 91
25-08-2012, 22:47
مدل لپتاپها هم يكي هست؟

از لحاظ فاصله چطور؟ آيا نزديك مودم هم همين حالت وجود داره؟

فركانس مودم رو عوض كنيد شايد مشكلتون حل بشه.

نه یکی دل یکی Hp هردوتا تو یه مودم هم همینجورین

فرکانسو چجوری میشه عوض کرد ؟

ممنون

manaminjamkharam
26-08-2012, 00:15
چندتا سوال دارم.ممنون می شم اگه دوستان بتونن کمکم کنن .در مورد تنظیمات مودم و غیره خیلی مبتدی هستم.مودمم دی لینک 2730u هست . یه تی وی هم داریم که وای فای داخلی داره ( برا ارتباط با نت و DLNA با کامپیوتر)

1) کلیدی WPS روی مودم که برای امنیت وایرلس و این چیزا هست ، توی ویندوز xp نمی شه ازش اسفاده کرد؟

2) اگه بخوام تی وی و سیستم را در ارتباط باهم قرار بدم (برا شیر کردن فایل ها ) باید حتما تنظیمات مودم روی PPPOE باشه تا تی وی بتونه با مودم کانکت بشه ؟ یا Bridge هم باشه ایراد نداه؟

آخه من قبلا تنظیماتم روی Bridge بود . تی وی هم که خریدیم، خیلی راحت تونست از طریق وایرلس به مودم و اینترنت وصل بشه. اما چند روز بعدش نمی دونم چه تغییری ایجاد شد که دیگه تی وی با Bridge نمی تونست به مودم و نت وصل بشه

و تی وی یه خطا می داد با این عنوان که مشکل از DNS هست.مجبور شدم PPPOE تنظیم کنم و مشکل حل شد.

ببخشید که خوب نمی تونم توضیح بدم. اما مشکل اینجاست که ، هدف اصلی من این هست که می خوام تی وی و سیستم ، از طریق وایرلس باهم در ارتباط باشن تا بتونم فایل های سیستم را روی تی وی به اشتراک بزارم بدون این که به اینترنت وصل بشم. . و همچنین بتونم بعضی وقتا هم با تی وی به نت وصل بشم.اما نمی خوام این 2 تا کار ، همزمان اتفاق بیفته.

خب حالا اگه تنظیمات روی PPPOE باشه ، به محض روشن شدن مودم ، سیستم به نت وصل می شه و در اینصورت ، وقتی که تلویزیون در ارتباط با مودم قرار می گیره ، همزمان هم به نت وصل هست هم در ارتباط با فایل های اشتراکیه سیستم ( و خب من نمی خوام اینجور باشه)

اما فکر کنم اگه بازهم بتونم مثل قبل مشکل Bridge را حل کنم ، در اینصورت ، کانکشنی که برای Bridge باید ساخته بشه را کانکت نمی کنم و تی وی و سیستم بدون اینکه به نت وصل بشن در ارتباط باهم قرار می گیرند و زمانی هم که بخوام با تی وی به نت وصل بشم ، کانکشنی که ساختم را کانکت می کنم.

ممنون می شم اگه راهنماییم کنید که چطور می تونم با تنظیمات Bridge ، تی وی را در ارتباط با سیستم قرار بدم و یا اینکه چطور می تونم از طریق وایرلس تی وی و سیستم را در ارتباط هم قرار بدم بدون اینکه به نت وصل بشن

ببخشید که بیش از حد توضیح دادم.

alikhafan123
26-08-2012, 07:47
قابلیت WPS از ویندوز ویستا به بعد پشیبانی میشه.

من نمیدونم چجوری تو حالت Bridge تی وی به اینترنت متصل میشده؟

مگه میشه تو تی وی کانکشن Broadband ساخت؟

من فکر میکنم شما اشتباه میکنی فقط تو همون حالت PPPOE هست که تی وی میتونه وصل اینترنت بشه.

شما تنظیمات را بذار رو PPPOE هم میتونی فایل شیر کنی و شبکه ایجاد کنی بین تی وی و سیستم و هم میتونی اینترنت داشته باشی.

manaminjamkharam
26-08-2012, 13:11
اینو که مطمعنم Bridge بود و به نت وصل شدم .توی تی وی کانکشنی نساخته بودم. کانکشن توی خود ویندوز ساخته شده بود و وقتی که می خواستم تی وی به نت وصل بشه ، کانکشن ویندوز را کانکت می کردم و تی وی از طریق وایرلس داخلیش و وایرلس مودم ، به نت وصل می شد. ( توی همین حالت Bridge بود که نسخه نرم افزار تی وی را آپدیت کردم)

چیز دیگه ای هم که یادمه اینه که توی تنظیمات کانکشنی که ساخته بودم ، توی سربرگ Advanced از تنظیمات Properties کانکشن ، گزینه ی .... Allow other network را هم فعال کرده بودم.

شاید توی سربرگ Networking از تنظیمات کانکشن ، باید تغییراتی ایجاد بشه.

در مورد PPPOE هم ، بله . من الان به همین صورت وصل هستم. اما توی توضیحاتم عرض کردم که . نمی خوام با تی وی همزمان هم به اینترنت وصل باشم هم فایل شیر کنم. اونجور که من می دونم ، توی حالت PPPOE به محض روشن شدن مودم به نت وصل می شه . یعنی حتی اگه بخوای فقط فایل شیر کنم ، اجبارا تی وی به نت هم وصل می شه.

در هر حال از شما ممنونم. دوستان دیگه هم اگه بتونن کمکی کنن ممنون می شم.

به هر حال خلاصه شده ی سوال اصلیه من اینه که : چطور می تونم از طریق وایرلس تی وی و سیستم را در ارتباط هم قرار بدم بدون اینکه به نت وصل بشن . یا اینکه چطور می تونم با تنظیمات Bridge ، تی وی را در ارتباط با سیستم قرار بدم.

mjzaret
26-08-2012, 13:42
نه یکی دل یکی Hp هردوتا تو یه مودم هم همینجورین

فرکانسو چجوری میشه عوض کرد ؟

ممنون

در قسمت تنظيمات وايرلس مودم بايستي Channel رو عوض كنيد.

بيشتر مودمها به صورت اتوماتيك انتخاب مي‌كنند. من به شما پيشنهاد مي‌كنم Channel ها رو يكي يكي عوض كنيد و زماني كه به شرايط ايده‌آل رسيديد تنظيمات رو ذخيره كنيد.

نوع و مدل مودمتون چيه؟

mjzaret
26-08-2012, 13:45
اینو که مطمعنم Bridge بود و به نت وصل شدم .توی تی وی کانکشنی نساخته بودم. کانکشن توی خود ویندوز ساخته شده بود و وقتی که می خواستم تی وی به نت وصل بشه ، کانکشن ویندوز را کانکت می کردم و تی وی از طریق وایرلس داخلیش و وایرلس مودم ، به نت وصل می شد. ( توی همین حالت Bridge بود که نسخه نرم افزار تی وی را آپدیت کردم)

چیز دیگه ای هم که یادمه اینه که توی تنظیمات کانکشنی که ساخته بودم ، توی سربرگ Advanced از تنظیمات Properties کانکشن ، گزینه ی .... Allow other network را هم فعال کرده بودم.

شاید توی سربرگ Networking از تنظیمات کانکشن ، باید تغییراتی ایجاد بشه.

در مورد PPPOE هم ، بله . من الان به همین صورت وصل هستم. اما توی توضیحاتم عرض کردم که . نمی خوام با تی وی همزمان هم به اینترنت وصل باشم هم فایل شیر کنم. اونجور که من می دونم ، توی حالت PPPOE به محض روشن شدن مودم به نت وصل می شه . یعنی حتی اگه بخوای فقط فایل شیر کنم ، اجبارا تی وی به نت هم وصل می شه.

در هر حال از شما ممنونم. دوستان دیگه هم اگه بتونن کمکی کنن ممنون می شم.

به هر حال خلاصه شده ی سوال اصلیه من اینه که : چطور می تونم از طریق وایرلس تی وی و سیستم را در ارتباط هم قرار بدم بدون اینکه به نت وصل بشن . یا اینکه چطور می تونم با تنظیمات Bridge ، تی وی را در ارتباط با سیستم قرار بدم.

فرقي وجود نداره كه نوع ارتباطتتون به نت به چه صورتي هست. در زماني هم كه شما به اينترنت دسترسي هم نداشته باشيد شبكه شما برقرار هست و نبايستي مشكلي وجود داشته باشه.

شما مودمتون رو به حالت بريج تنظيم كنيد.

از فعال بودن DHCP مطمئن بشيد.

زماني هم كه شما روي سيستمتون كانكشنتون رو به اشتراك در آورديد يه نگاهي به تنظيمات IP كارت شبكه بندازيد و ببينيد چه تغييراتي در اون روي داده.

alimotory
26-08-2012, 23:35
سلام ریست کردم درست شد مرسی

manaminjamkharam
27-08-2012, 00:35
من هر کاری که فکر می کردم انجام دادم اما موفق نشدم. البته گفتم که بنده در مورد شبکه چیزی نمی دونم و مبتدی هستم شاید جایی را اشتباه عمل می کنم.

اجازه بدید این بار سوالم را اینجور مطرح کنم که :

از بین دوستانی که موفق شدن از طریق مودم وایرلس کامپیوتر ( مدل مودمم دی لینک 2730u )؛ با تنظیمات Bridge ؛ یکه دستگاه دیگه که دارای وایرلس هست ( مثل تی وی و ...) را به نت وصل کنن ، لطفا مراحل و تنظیمات قسمت های مختلف را قدم به قدم به بنده بگن. با تشکر از دوستان

matintala
27-08-2012, 11:37
سلام من یه مودم ای‌دی‌اس‌ال بیسیم نصب کردم و تمامی‌ دستگهها بهش وصل میشن ولی‌ یه لبتاب ۱۵۴۵دلً دارم که تمامی‌ وایفای رو پیدام می‌کنه به جز برای مودم خودم رو ویندوز رو عوض کردم درایور هم همینتورن ولی‌ بازهم مودم خودمو به هیچ وجه پیدا نمی‌کنه اگه کسی‌ می‌تونه کمک کنه واقعا ممنون میشم

Amirwwe619
27-08-2012, 15:17
دوستان راهی نیس بشه با کابل کراس کامپیوتر رو به مودم وصل کرد؟
آخه شنیدم فقط از کابل کراس فقط برای وصل کردن دو کامپیوتر استفاده میشه

tanha_zizi
27-08-2012, 15:21
سلام من مودم خودمو که وصل میکنم توی هر بار که میشینم برم تو اینترنت حداقل یه بار قطعی داره در حد 30 ثانیه و دوباره وصل میشه . روی اون آیکن وایرلسم اون پایین یه علامت خطر میاد ولی با مودم دی لینک دوستم نمیشه اینجوری . مودم خودم تی پی لینکه . خطمم نویز نداره و snr بالای 30 هست و نویزگیرم عوض کردم .کسی میدونه مشکل از چیه ؟

maziar3009
27-08-2012, 16:48
با سلام یک سوال ساده دارم ؟
من adsl 128 دارم سرعن دانلودم 150 kb هست البته خطم فیبر نوری نیست (اهواز - پارس آنلاین)
الان 2 روزه مودم adsl-wifi خریدم ZyXEL الان تنضیماتش رو انجام دادم 2 تا سوال واسم پیش اومده ؟
routing اگر بذارم اونوقت دیگه هروقت مودم رو روشن کنم خودش به صورت خودکار به اینترنت وصل میشه ؟
bridge اگه بذارم اونوقت باید تو pc رمز و نام کاربری بدیم تا وصل بشه ؟
اگه routing گذاشتم بعد فرق PPPOE و PPPEOA چیه ؟ البته فک کنم اشتباه نوشتم یکم اسمشون رو.!
اگه رو حالت Routing گذاشتم میتونم یک کابل lan بزنم به xboxam و راحا باهاش بازی کنم ؟یا کلن منظورم اینه دیگه رو این حالت میشه راحا با کابل lan وصایل رو به اشنترنت وصل کرد یا با وای فای ؟
اگه ممکنه یه آموزشم درباره این مودم ZyXel 4 پورت وای فای بگین من الان انجام دادم تقریبا اما نمیدونم درسته یا نه من فقط یوزر و پس دادم و vvci بقیشم که چیزه خاصی نبود ؟
مرسی بابت راهنماییتون

mjzaret
28-08-2012, 03:13
routing اگر بذارم اونوقت دیگه هروقت مودم رو روشن کنم خودش به صورت خودکار به اینترنت وصل میشه ؟

در مورد روتينگ منظورتون همون اتصال به صورت PPPOE هست و جوابتون مثبته و خودكار به نت وصل ميشه.

bridge اگه بذارم اونوقت باید تو pc رمز و نام کاربری بدیم تا وصل بشه ؟

در حالت بريج بر روي سيستم خودتون بايستي يك كانكشن از نوع PPPOE بسازيد.

اگه routing گذاشتم بعد فرق PPPOE و PPPEOA چیه ؟ البته فک کنم اشتباه نوشتم یکم اسمشون رو.!

در مورد سوال سوم اطلاعات دقيقي ندارم.

اگه رو حالت Routing گذاشتم میتونم یک کابل lan بزنم به xboxam و راحا باهاش بازی کنم ؟یا کلن منظورم اینه دیگه رو این حالت میشه راحا با کابل lan وصایل رو به اشنترنت وصل کرد یا با وای فای ؟

فكر كنم براي استفاده از اين حالت در Xbox مشكلي نداشته باشي. بله ميشه و نيازي نيست كه روي هر وسيله ارتباط رو برقرار كنيد.

اگه ممکنه یه آموزشم درباره این مودم ZyXel 4 پورت وای فای بگین من الان انجام دادم تقریبا اما نمیدونم درسته یا نه من فقط یوزر و پس دادم و vvci بقیشم که چیزه خاصی نبود ؟

در سايت شاتل بگرديد راهنماي كار با مودمهاي زايكسل آموزش داده شده است. VPI و VCI رو بايستي از شركت بگيريد و اين رو روي مودمتون ست كنيد.

saeid223
31-08-2012, 02:23
من هنوز نتونستم مودم تک پورت DSL 2500U رو به روتز linksys wrt350N متصل کنم :(
مودک تک پورتم حتی در حالت عادی آی پی ipv4 نداره! در حالی که اینترنت می تونم استفاده کنم
وقتی به روتر وصلش میکنم کامپیوتر اینترنت نداره

david6357
31-08-2012, 16:30
سلام بچه ها
من یه مودم t-link 8817 دارم تا حالا با ویندوز xp کار میکردم مشکلی نداشتم الان ویندوزم رو عوض کردم و 7 win نصب کردم ولی مودم رو نمیشناسه هم با Lan تست کردم وهم با USB هیچ کدومو نمیشناسه
درایور جدیدش رو هم از سایت tp-link گرفتم باز هم نمیشناسه . علامت تعجب زرد رنگ رو کانکشن قرار میگیره
یک مودم tp-link از دوستام گرفتم رو سیستمم نصب کردم مشکلی نداشت
ممنون میشم اگه کمکم کنید

hoseynn
31-08-2012, 22:21
following action cannot completsd
clearing the dns cache

for assistance, contact the person who manages your network
سلام و خسته نباشید.
من وقتی ریپیر کانکشن اینترنتم میزنم این اخطارو مده.
چی کار باید بکنم؟
adsl من با pppoe وصله

mjzaret
31-08-2012, 23:58
من هنوز نتونستم مودم تک پورت DSL 2500U رو به روتز linksys wrt350N متصل کنم :(
مودک تک پورتم حتی در حالت عادی آی پی ipv4 نداره! در حالی که اینترنت می تونم استفاده کنم
وقتی به روتر وصلش میکنم کامپیوتر اینترنت نداره

شما مودمتون رو به با يه كابل شبكه به پورت آبي رنگ پشت اكسس پوينت وصل كنيد.

در تنظيمات اكسس پوينت براي قسمت WAN يك آي پي از رنج مودم بهش بديد كه معمولاً به صورت زير واردش كنيد:

192.168.1.2

255.255.255.0

192.168.1.1

217.218.127.127

4.2.2.4

قبل اين كار بايستي تنظيمات مربوط به قسمت LAN رو تغيير بديد. آخه نميشه هم WAN و هم LAN از يك رنج باشند.

براي مثال شما آي پي LAN رو به 192.168.0.1 تغيير بديد.

حال اين تنظيمات رو ذخيره كنيد.

mjzaret
01-09-2012, 00:03
سلام بچه ها
من یه مودم t-link 8817 دارم تا حالا با ویندوز xp کار میکردم مشکلی نداشتم الان ویندوزم رو عوض کردم و 7 win نصب کردم ولی مودم رو نمیشناسه هم با Lan تست کردم وهم با USB هیچ کدومو نمیشناسه
درایور جدیدش رو هم از سایت tp-link گرفتم باز هم نمیشناسه . علامت تعجب زرد رنگ رو کانکشن قرار میگیره
یک مودم tp-link از دوستام گرفتم رو سیستمم نصب کردم مشکلی نداشت
ممنون میشم اگه کمکم کنید

وضعيت چراغهاي مودم به چه صورتي هست؟

براي ابتدا پيشنهاد مي‌كنم كه مودمتون رو به حالت پيش فرض كارخونه دربياريد. (Reset Factory)

در ضمن در حالتي كه به صورت LAN به مودم ارتباط پيدا مي‌كنيد نيازي به نصب درايور نداريد و فقط در حالت USB بايستي درايور مربوطه رو نصب كنيد.

mjzaret
01-09-2012, 00:09
following action cannot completsd
clearing the dns cache

for assistance, contact the person who manages your network
سلام و خسته نباشید.
من وقتی ریپیر کانکشن اینترنتم میزنم این اخطارو مده.
چی کار باید بکنم؟
adsl من با pppoe وصله

پيشنهادم اينه كه تنظيمات مودمتون رو به حالت Bridge دربياوريد و با كانكشني كه درون سيستم‌تون داريد به اينترنت وصل شويد.

يكي از مشكلاتي كه در سرويسهاي مخابرات وجود داره عدم بسته بودن پورت 80 هست و همين مسئله باعث هك شدن اكانت شما ميشه.

در حالتي كه به صورت كانكشن درون سيستم اقدام به اتصال به اينترنت مي‌كنيد قابليت پورت 80 از بين ميره و مشكلي برايتان به وجود نخواهد آمد.

Aloneboy
01-09-2012, 11:04
مشکل برطرف شد

manaminjamkharam
01-09-2012, 14:06
من هنوز جواب سوال قبلیم را دریافت نکردم. اگه بین دوستان کسی این کار رو انجام داده بگه :

می خوام بدونم چطور می تونم مودم را روی حالت Bridge تنظیم کنم و بتونم یک دستگاه دیگه (مثل تی وی) را از طریق وایرلس باهاش در ارتباط بزارم ؟ (چه تنظیماتی باید در کانفیگ مودم و کانکشنی که می سازم ایجاد کنم)

توضیح آنکه ، با تنظیمات bridge ، تی وی ، وایرلس مودم را می شناسه اما نمی تونه بهش وصل بشه , پیغام خطایی مربوط به DNS می ده. من بدون انجام دادن هیچ تغیری مودم را روی حالت Bridge کانفیگ می کنم و تنها تغییری هم که توی تنظیمات کانکشن می دم این هست که توی تنظیمات کانکشن ، در سربرگ Advanced ، تیک گزینه ی Allow other network ... را فعال می کنم. اما همون مشکلی که گفتم ایجاد می شه.

david6357
01-09-2012, 15:14
[QUOTE=mjzaret;7191945]

براي ابتدا پيشنهاد مي‌كنم كه مودمتون رو به حالت پيش فرض كارخونه دربياريد. (Reset Factory)

در ضمن در حالتي كه به صورت LAN به مودم ارتباط پيدا مي‌كنيد نيازي به نصب درايور نداريد و فقط در حالت USB بايستي درايور مربوطه رو نصب كنيد.

سلام
1- چراغها هیچ مشکلی ندارن و دقیقا مثل قبل روشن میشه
مودم را هم ریست کردم و به حالت اولیه برگردوندم
همه این کارا رو کردم ولی اینترنت وصل نیست و علامت تعجب زرد رنگ روی کانکشن شبکه قرار میگیره
کانکشن هم که درست کردم ارور 692 میده

mjzaret
01-09-2012, 21:54
من هنوز جواب سوال قبلیم را دریافت نکردم. اگه بین دوستان کسی این کار رو انجام داده بگه :

می خوام بدونم چطور می تونم مودم را روی حالت Bridge تنظیم کنم و بتونم یک دستگاه دیگه (مثل تی وی) را از طریق وایرلس باهاش در ارتباط بزارم ؟ (چه تنظیماتی باید در کانفیگ مودم و کانکشنی که می سازم ایجاد کنم)

توضیح آنکه ، با تنظیمات bridge ، تی وی ، وایرلس مودم را می شناسه اما نمی تونه بهش وصل بشه , پیغام خطایی مربوط به DNS می ده. من بدون انجام دادن هیچ تغیری مودم را روی حالت Bridge کانفیگ می کنم و تنها تغییری هم که توی تنظیمات کانکشن می دم این هست که توی تنظیمات کانکشن ، در سربرگ Advanced ، تیک گزینه ی Allow other network ... را فعال می کنم. اما همون مشکلی که گفتم ایجاد می شه.

زماني كه مودم شما به حالت بريج قرار داره بايستي روي سيستم يك كانكشن از نوع PPPOE بسازيد تابتونيد به اينترنت دسترسي داشته باشيد.

شما زماني كه تيك Allow other network رو فعال مي‌كنيد عمليات Sharing روي كارت شبكه شما صورت ميگيره.

آي پي آدرس كارت شبكه شما هم به آدرس 192.168.0.1 تغيير خواهد كرد.

شما براي اينكه بتونيد به اينترنت دسترسي داشته باشيد بايد درون تنظيمات مربوط به TV آدرس آي پي رو عوض كرده و به آدرس زير تغيير بديد:

192.168.0.2

255.255.255.0

192.168.0.1

217.218.127.127

4.2.2.4

فكر كنم مشكلتون به اين طريق درست بشه.

mjzaret
01-09-2012, 22:07
[QUOTE=mjzaret;7191945]

سلام
1- چراغها هیچ مشکلی ندارن و دقیقا مثل قبل روشن میشه
مودم را هم ریست کردم و به حالت اولیه برگردوندم
همه این کارا رو کردم ولی اینترنت وصل نیست و علامت تعجب زرد رنگ روی کانکشن شبکه قرار میگیره
کانکشن هم که درست کردم ارور 692 میده

دوست عزيز

مودمتون رو به جاي ديگه ببريد و از سالم بودن مودمتون مطمئن بشيد.

اگر امكانش هست از آدرس آي پي كه كارت شبكه سيستم از مودم دريافت ميكنه با كليه مشخصات در اينجا قرار بديد.

براي دريافت مشخصات به اين قسمت مراجعه نماييد.

Open Network And Sharing Center >> Change Adapter Settings >> Local Area Connection

روي گزينه آخر كليك راست كرده و Status را انتخاب كنيد.

روي دكمه Details كليك كنيد. حال از اين صفحه تصويري تهيه كرده و در ادامه بحث قرار بديد.

hoseynn
02-09-2012, 15:07
پيشنهادم اينه كه تنظيمات مودمتون رو به حالت Bridge دربياوريد و با كانكشني كه درون سيستم‌تون داريد به اينترنت وصل شويد.

يكي از مشكلاتي كه در سرويسهاي مخابرات وجود داره عدم بسته بودن پورت 80 هست و همين مسئله باعث هك شدن اكانت شما ميشه.

در حالتي كه به صورت كانكشن درون سيستم اقدام به اتصال به اينترنت مي‌كنيد قابليت پورت 80 از بين ميره و مشكلي برايتان به وجود نخواهد آمد.

ممنون. دیگه قطع نمیشه ولی دیگه تو تنظیمات مودم نمیتونم برم. همون 192.168.1.1
باید چی کار کنم؟

shakerifar
02-09-2012, 16:06
دوستان من به یه مشکل برخورد کردم
من می خوام مودمم رو به صورت PPPoe تنظیم کنم تا وقتی مودم روشن می شه خودکار به اینترنت وصل شه اما وقتی تنظیماتو انجام می دم و یوزر و پس اینترنتو
وارد می کنم و بعد از این که تنظیماتو سیو کردم و مودم رو خاموش و روشن کردم به اینترنت وصل نمی شه .
وقتی هم وضعیت رو تو مرورگر چک می کنم می زنه Authentication failure در حالی که مطمئنم یوزر و پس رو درست وارد کردم درضمن وقتی از خود کامپیوتر هم کانکت می شم مشکلی نداره
مدل مودم ASUS Dsl X13 هستش
ممنون می شم اگه کمک کنید

hoseynn
02-09-2012, 20:35
می خواستم بدونم اگه خطم نویز داره. فقط downstream کم میشه؟
upstream من همون میمونه ولی downstreamمن تغییر میکنه.
چرا؟

brave_ie
02-09-2012, 22:42
سلام دوستان
بنده مشکلم اینه که با مودم d-link 2640U با لپ تاپ که ویندوز 7 داره هم با وایرلس هم با لن میتونم به اینترنت دسترسی داشته باشم
با PC اما قضیه فرق میکنه که روش XP دارم توی این به اینترنت که هیچ به مودم هم دسترسی ندارم اما تورنتم کار میکنه
اروری که خود ویندوز میده اینه که تنظیمات فایروال مشکل دارن در حالی که حتی نود و فایروال ویندوز رو کاملا هم که غیر فعال کنم فرقی نمیکنه
حالا کمک...

mjzaret
03-09-2012, 15:40
ممنون. دیگه قطع نمیشه ولی دیگه تو تنظیمات مودم نمیتونم برم. همون 192.168.1.1
باید چی کار کنم؟

براي اينكه شما بتونيد وارد تنظيمات بشيد بايد به كارت شبكه خودتون IP بديد.

اين هم به اين علت هست كه قابليت DHCP مودمتون از كار افتاده هست.

براي كارت شبكه خودتون مشخصات ذيل رو وارد كنيد:

192.168.1.2

255.255.255.0

192.168.1.1

192.168.1.1

براي وارد كردن اين مشخصات روي كارت شبكه در Network Connection كليك راست كرده و گزينه Properties رو انتخاب كنيد.

در صفحه‌اي كه برايتان باز شده است Internet Protocol TCP/IP v4.0 رو انتخاب كنيد.

دكمه Properties پايين رو بزنيد. اين ارقامي رو كه بيان كردم رو در كادرهاي مربوطه به ترتيب وارد كنيد.

mjzaret
03-09-2012, 15:49
دوستان من به یه مشکل برخورد کردم
من می خوام مودمم رو به صورت PPPoe تنظیم کنم تا وقتی مودم روشن می شه خودکار به اینترنت وصل شه اما وقتی تنظیماتو انجام می دم و یوزر و پس اینترنتو
وارد می کنم و بعد از این که تنظیماتو سیو کردم و مودم رو خاموش و روشن کردم به اینترنت وصل نمی شه .
وقتی هم وضعیت رو تو مرورگر چک می کنم می زنه Authentication failure در حالی که مطمئنم یوزر و پس رو درست وارد کردم درضمن وقتی از خود کامپیوتر هم کانکت می شم مشکلی نداره
مدل مودم ASUS Dsl X13 هستش
ممنون می شم اگه کمک کنید

در مورد موضوع شما بايد اين نكته رو عرض كنم كه شما نبايستي به صورت دستي مودم رو خاموش و روشن كنيد.

در هنگامي كه مودم رو تنظيم مي‌كنيد مودم بايستي به صورت خودكار از درون تنظيماتش Reboot شود.

شايد در هنگامي كه مودم رو خاموش و روشن مي‌كنيد تنظيمات ذخيره نشده باشند.

اين يكي از دلايل هست.

دليل ديگه اون هم مشكل دار شدن فريمور دستگاهتون هست.

براي همين موضوع شما دستگاه خودتون رو به آخرين ورژن از فريمور كه در سايت سازنده ارائه شده مجهز كنيد.

mjzaret
03-09-2012, 15:55
می خواستم بدونم اگه خطم نویز داره. فقط downstream کم میشه؟
upstream من همون میمونه ولی downstreamمن تغییر میکنه.
چرا؟

در هر دو صورت به وجود مي‌آيد.

براي هر مورد فركانسهاي خاصي وجود دارد.

شما گوشي تلفن رو برمي‌داريد و صحبت مي‌كنيد ميبينيد هيچ مشكلي در تلفن وجود نداره ولي وضعيت ADSL بسيار بده؟!!؟

چرا؟ براي اينكه فركانس كاري تلفن با فركانس كاري ADSL متفاوته. در قسمت ارسال و دريافت هم همينطور هست.

بنابراين لزومي نداره كه با خوب بودن يكي ديگري هم خوب باشه.

الان مودم من قسمت دريافتش تا 4 مگ هست ولي قسمت ارسالش با نويز بيشتري همراهه و بايستي روي مقدار 1024 باشه اما روي 700 هست.

اين تغييرات بايستي در زماني كه خططتون مشكلي نداره ثابت باشه. ولي تغيير نوسان اين موارد يكي از دلايل وجود نويز هست و بايستي خطتتون رو كاملاً بررسي و چك كنيد.

mjzaret
03-09-2012, 16:43
سلام دوستان
بنده مشکلم اینه که با مودم d-link 2640U با لپ تاپ که ویندوز 7 داره هم با وایرلس هم با لن میتونم به اینترنت دسترسی داشته باشم
با PC اما قضیه فرق میکنه که روش XP دارم توی این به اینترنت که هیچ به مودم هم دسترسی ندارم اما تورنتم کار میکنه
اروری که خود ویندوز میده اینه که تنظیمات فایروال مشکل دارن در حالی که حتی نود و فایروال ویندوز رو کاملا هم که غیر فعال کنم فرقی نمیکنه
حالا کمک...

يعني چي تورنت كار ميكنه؟!!!؟

اين مورد بسيار عجيب هست. وقتي ترافيكي روي سيستمتون دريافت نمي‌كنيد چطور تورنت مي‌تونه اطلاعات دريافت كنه؟!!؟

ابتدا بررسي كنيد كه كارت شبكه شما چه آدرسهايي رو دريافت كرده و در اينجا قرار بديد.

brave_ie
03-09-2012, 21:57
يعني چي تورنت كار ميكنه؟!!!؟

اين مورد بسيار عجيب هست. وقتي ترافيكي روي سيستمتون دريافت نمي‌كنيد چطور تورنت مي‌تونه اطلاعات دريافت كنه؟!!؟

ابتدا بررسي كنيد كه كارت شبكه شما چه آدرسهايي رو دريافت كرده و در اينجا قرار بديد.

این کاری که میگید رو نمیدونم چطوری باید انجام بدم
اما من رویی سیستمم حتی به روتر هم دسترسی ندارم و با هیچ بروزری نمیتونم هیچ سایتی رو باز کنم
اما با بیت تورنت آپلود و دانلود دارم و مشکلی نیست
مشکل از DNS هم نیست چون اگه بود باید وقتی ip یه سایتو میزدی میرفت که اینطور هم نیست
ممنون لطف میکنید با پاسختون

manaminjamkharam
04-09-2012, 00:17

باتشکر از همه ی دوستانی که منو راهنمایی کردن اما متاسفانه بازهم پیغام خطای مربوط به DNS و AP همچنان پابرجا هست. تصمیم گرفتم این بار به طور اساسی عکس های تنظیمات مودم را بزارم و این بار اینگونه بنده را رهنمایی کنید.و اگه باز هم مشکل برطرف نشد دیگه بی خیالش می شم.

باید اینو هم اضافه کنم که در تنظیمات تلویزیون 4 تا پارامتر وجود داره که می شه به صورت دستی یا اتوماتیک بهش عدد و مقدار داد. یکی ip address دومی Subnet Mask سومی GateWay و در آخر DNS . و البته در قسمتی از تنظیمات تلویزیون که مربوط به معرفی مدل تلویزیون و غیره هست ، کد MAC تلویزیون هم معرفی شده.

1) سوال اول این که ، وقتی در تنظیمات مودم ، DHCP فعال هست ، دیگه نیازی به وارد کردن اطلاعات ip و غیره در تنظیمات کارت شبکه بصورت دستی که نیست؟ (یعنی اگه DHCP فعال بود اما بازم اطلاعات ip و غیره ی کارت شبکه را دستی وارد کنیم ، مشکلی پیش میاد؟)

2) سوال دوم اینکه مقادیر پارامترهایی که در بالا نام بردم ، در تلویزیون با کارت شبکه باید یکی باشه؟ یعنی مثلا هم در تلویزیون هم در کارت شبکه ، ip address: 192.168.1.3 و مقدار Subnet Mask: 255.255.255.0 و مقدار GateWay: 192.168.1.1 و DNS: 4.2.2.4 باشه ؟ (تلویزیون در حالت اتوماتیک مقدار DNS را برابر با 192.168.1.1 در نظر میگیره.حالا کدوم درسته؟ این مقدار یا مقدار 4.2.2.4 ؟)

3) سوال بعد اینکه در تنظیمات کانکشنی که ساخته می شه بایه چ تغییراتی انجام داد. مثلا در تصویر زیر فعال کردن تیک این گزینه لازم هست یا نه ؟

4) و اینکه مقادیر ip address و DNS را هم لازمه برای تنظیمات کانکشن وارد کنم؟ (تصویرش در زیر اومد) اگه لازم هست ، در این صورت مقدار ip address یه مقدار متفاوت با مقدار ip address کارت شبکه اما در رنج همون ip باشه ؟ (آخرین عدد سمت راست تغییر کنه فقط؟)

5) و باز در تنظیمات کانکشن ، که تصویرش در زیر اومده ، به جز فعال کردن Allow other network ... ، توی پنجره ی نشون داده شده ، تیک گزینه ی دیگه ای هم لازمه فعال بشه؟ (مثل DHCP)

و اما توی تنظیمات مودم. یه قسمت هایی از تنظیمات مودم بود که می شد یک MAC بهش معرفی کرد.مثلا در تصویر زیر

6) به نظرتون در اینجا باید مقدار MAC تلویزیون را وارد
کنیم که یعنی اونو بشناسه؟ یا اصلا این یه چیزه دیگه هست؟ ( توی همین عکس غیر از خود MAC یه مقدار ip هم برای اون خواسته.این مقدار ip را چی وارد کنیم؟ آیا باید همون مقدار ip باشه که به تلویزیون می دیم؟)

در زیر عکس های دیگه ای از تنظیمات مودم را گذاشتم که در اونها هم می شه مقداری برای MAC داد.سوالای مورد قبل ، در مورد این تصاویر هم وجود داره.

7) تصویر زیر هم که هم مربوط به MAC میشه هم AP .فکر کردم شاید مهم باشه.چون در پیغام خطایی که تلویزیون در وصل نشدن به مودم می ده ، به AP اشاره شده.

8) تصویر زیر هم مربوط به DNS هست. آیا لازم هست که مقدار DNS هم در اینجا وارد باشه؟ اگه لازم هست باید کدوم مقدار باشه؟ 192.168.1.1 باشه یا مقدار 4.2.2.4 باشه؟

چهارتا عکس زیر را هم همینطوری قرار دادم تا اگه نکته ای داره در ارتباط با سوالم ، تغییراتی براشون ایجاد کنم.

mjzaret
04-09-2012, 01:05
این کاری که میگید رو نمیدونم چطوری باید انجام بدم
اما من رویی سیستمم حتی به روتر هم دسترسی ندارم و با هیچ بروزری نمیتونم هیچ سایتی رو باز کنم
اما با بیت تورنت آپلود و دانلود دارم و مشکلی نیست
مشکل از DNS هم نیست چون اگه بود باید وقتی ip یه سایتو میزدی میرفت که اینطور هم نیست
ممنون لطف میکنید با پاسختون

به مسير زير مراجعه كنيد و اگه امكانش هست تصويري تهيه كرده و در اينجا قرار بديد:

Control Panel >> Network Connection >> Right Click on Local Area Connection >> Selected Status >> Go to Support Tab >> Click on Details Button

براي گرفتن تصوير هم در همان حالت دكمه Print Screen رو صفحه كليد رو فشار بديد.

به يك ويرايشگر تصوير مانند Paint بريد و تصوير رو كه در حافظه قرار داره Past كنيد.

تصوير رو به اندازه دلخواهد دربياوريد و در اينجا قرار بديد.

05-09-2012, 15:00
دوستان ممنون میشم یه کمکی کنید

عوض کردن پسورد دیفالت مودم d-linke 2520u

از کدوم قسمت باید پسورد پیش فرض رو عوض کنم؟؟؟

L.payam
05-09-2012, 18:54
سلام
من دیشب یه ADSL گرفتم از شرکت ایکام!
مودمش مارک Tenda هست. ظاهرا ناشناختست؟!
مودم ADSL هست اما اکسس پوینتی که داشتم رو بهش وصل کردم.
اما هر چی می گردم جایی برای گذاشتن پسوردش ندیدم.
میشه کمکم کنید؟
تاراج میشه ترافیکم...
اینم عکس از صفحه ی اول پروفایل مودم...

mjzaret
05-09-2012, 21:43
دوستان ممنون میشم یه کمکی کنید

عوض کردن پسورد دیفالت مودم d-linke 2520u

از کدوم قسمت باید پسورد پیش فرض رو عوض کنم؟؟؟

به مسير زير بريد و تغييرات خودتون رو ذخيره كنيد:

Management >> Access Control >> Access Control – Passwords

mjzaret
05-09-2012, 21:45
سلام
من دیشب یه ADSL گرفتم از شرکت ایکام!
مودمش مارک Tenda هست. ظاهرا ناشناختست؟!
مودم ADSL هست اما اکسس پوینتی که داشتم رو بهش وصل کردم.
اما هر چی می گردم جایی برای گذاشتن پسوردش ندیدم.
میشه کمکم کنید؟
تاراج میشه ترافیکم...
اینم عکس از صفحه ی اول پروفایل مودم...

دوست عزيز

پسورد چه چيزي رو مي‌خواهيد عوض كنيد؟

پسورد ورود به تنظيمات مودم ADSL يا پسورد شبكه وايرلس؟

اين مدل از مودمتون وايرلس نيست.

براي رمز گذاري شبكه وايرلستون بايستي وارد تنظيمات اكسس پوينت بشيد و از اونجا اقدام كنيد.

hoseynn
05-09-2012, 21:48
سلام خدمت همه عزیزان. من یه سوال غیر تخصصی دارم. لطفا راهنماییم کنین کجا میتونم اینو بپرسم یا اگه کسی میدونه به من پیغام خصوصی بده تا اسپم ایجاد نشه.
من یه پک dvd mam گرفتم. روش فقط نوشته mam.
کسی میدونه اینا چه جور dvd هستن?

saeid223
07-09-2012, 07:11
شما مودمتون رو به با يه كابل شبكه به پورت آبي رنگ پشت اكسس پوينت وصل كنيد.

در تنظيمات اكسس پوينت براي قسمت WAN يك آي پي از رنج مودم بهش بديد كه معمولاً به صورت زير واردش كنيد:

192.168.1.2

255.255.255.0

192.168.1.1

217.218.127.127

4.2.2.4

قبل اين كار بايستي تنظيمات مربوط به قسمت LAN رو تغيير بديد. آخه نميشه هم WAN و هم LAN از يك رنج باشند.

براي مثال شما آي پي LAN رو به 192.168.0.1 تغيير بديد.

حال اين تنظيمات رو ذخيره كنيد.

پرسیده بودم:
"من هنوز نتونستم مودم تک پورت DSL 2500U رو به روتز linksys wrt350N متصل کنم :(
وقتی به روتر وصلش میکنم کامپیوتر اینترنت نداره"

استاد ممنون از راهنماییتون
فقط یه چندتا سوال تو ذهنم مونده
من برای این کار مودم تک پورت رو در حالت ppoe یا bridge بذارم؟
در ضمن شما گفتید آی پی از رنج مودم به صورت 192.168.1.2 به اکسس پوینت بدم، اونوقت در آخر میگید آی پی lan رو به 192.168.0.1 تغییر بدم! انوقت اون 192.168.1.2 که دیگه تو رنج آی پی Lan قرار نمیگیره!
ممنون میشم راهنماییم کنید

777Abbas777
09-09-2012, 09:30
سلام به همه اساتید
من یه مودم G NET
مدلش AR1504-1T1R دارم
وقتی ادرس 192.168.1.1 رو میزنم وقتی میخوام یوزرو پاسو بزنمهزچیزی که میزنم میگه اشتباه.
این چیزیه که پشتش نوشته:

IP Address : 10.10.0.2
Username : admin
Password :administrator
اینو زدم میگه اششتبه.
user:root
pass:root
روزدم میگه اشتباه .مرسی اگه کمکم کنید

Mr KING
09-09-2012, 09:48
سلام من میخوام کانکشن مودمم رو اتوماتیک بذارم چکار کنم؟

kasra_khan2003
09-09-2012, 12:47
سلام به همه اساتید
من یه مودم G NET
مدلش AR1504-1T1R دارم
وقتی ادرس 192.168.1.1 رو میزنم وقتی میخوام یوزرو پاسو بزنمهزچیزی که میزنم میگه اشتباه.
این چیزیه که پشتش نوشته:

IP Address : 10.10.0.2
Username : admin
Password :administrator
اینو زدم میگه اششتبه.
user:root
pass:root
روزدم میگه اشتباه .مرسی اگه کمکم کنید

اگر تو دفترچه همین رو نوشته که خوب همین باید باشه. نگاه کنید ببینید پشت مودم جایی واسه Reset کردنش هست؟ معمولاً جای یک سوزن هست.

سلام من میخوام کانکشن مودمم رو اتوماتیک بذارم چکار کنم؟

باید وارد تنظیمات مودم بشین. و حالت PPPOE رو انتخاب کنید.

برای ورود به تنظیمات مودم هم بستگی به مودمی که دارین معمولاً یکی از این ip ها رو در IE وارد کنید:

192.168.1.1
192.168.0.1

معمولاً Username & Password هم admin هست. اگر اشتباه بود از دفترچه مودم نگاه کنید.

alikhafan123
09-09-2012, 16:19
اگر تو دفترچه همین رو نوشته که خوب همین باید باشه. نگاه کنید ببینید پشت مودم جایی واسه Reset کردنش هست؟ معمولاً جای یک سوزن هست.

باید وارد تنظیمات مودم بشین. و حالت Bridge رو انتخاب کنید.

برای ورود به تنظیمات مودم هم بستگی به مودمی که دارین معمولاً یکی از این ip ها رو در IE وارد کنید:

192.168.1.1
192.168.0.1

معمولاً Username & Password هم admin هست. اگر اشتباه بود از دفترچه مودم نگاه کنید.

ببخشید ولی فکر کنم اگه بخواد مودم را اتوماتیک کنه یعنی مودم خودش به صورت خودکار به اینترنت وصل بشه بدون نیاز به کانکشن باید مودم را رو حالت PPPOE قرار بده.

NΣVΣRHOOD
09-09-2012, 16:22
عرض سلام و ارادت
من یه مودم tp-link TD-8616 دارم و سرویس ADSL مخابرات
میخواستم بپرسم این مودم رو در حالت اتوماتیک چطور باید تنظیم کرد؟منظورم از حالت اتوماتیک این هست که تا مودم رو روشن میکنم بدون نیاز به کانکت شدن بتونم از اینترنت استفاده کنم.در مودمهای جدید قابلیت PPPOE برای این کار هست ولی هرچقدر توی تنظیمات کانفینگ مودم خودم گشتم این گزینه رو پیدا نکردم
لطفا منو راهنمایی کنید
مشخصات کامل مودم

Kasra 91
09-09-2012, 17:45
در قسمت تنظيمات وايرلس مودم بايستي Channel رو عوض كنيد.

بيشتر مودمها به صورت اتوماتيك انتخاب مي‌كنند. من به شما پيشنهاد مي‌كنم Channel ها رو يكي يكي عوض كنيد و زماني كه به شرايط ايده‌آل رسيديد تنظيمات رو ذخيره كنيد.

نوع و مدل مودمتون چيه؟

خیلی دیر جواب دادم ببخشید

Tp Link w810

Amir Hossein
09-09-2012, 17:51
سلام دوستان
خواهش میکنم کمک کنین
یه کانکشن ساختم منتهی موقع کانکت شدن ارور 651 میده!!!
اشکال از چیه؟؟؟

kasra_khan2003
09-09-2012, 18:37
ببخشید ولی فکر کنم اگه بخواد مودم را اتوماتیک کنه یعنی مودم خودش به صورت خودکار به اینترنت وصل بشه بدون نیاز به کانکشن باید مودم را رو حالت PPPOE قرار بده.

بله حق با شماست، من اشتباه نوشتم.

البته اینم بخاطر این هست که نمیدونم چرا تو مودم من این تنظیمات برعکس هست!

alikhafan123
09-09-2012, 18:45
بله حق با شماست، من اشتباه نوشتم.

البته اینم بخاطر این هست که نمیدونم چرا تو مودم من این تنظیمات برعکس هست!

یعنی شما تو حالت Bridge که میذاری خود مودم اتوماتیک وصل میشه؟؟؟؟

alikhafan123
09-09-2012, 18:51
سلام دوستان
خواهش میکنم کمک کنین
یه کانکشن ساختم منتهی موقع کانکت شدن ارور 651 میده!!!
اشکال از چیه؟؟؟

مشکل از چند جا میتونه باشه:
1-چراغ لینک یا adsl روی مودم ثابت نباشه (چشمک زن باشه یا خاموش باشه) اول چک کن ببین این چراغ حتما ثابت باشه

2- مودم درست کانفیک نشده باشه

3-کارت شبکه غیر فعال باشه و.........

همه شرایطا چک کن ببین مشکل از کجاست