PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

reb
06-10-2008, 15:45
اقا نگه همجا 20% قیمتها ارزون تر نشده ؟؟؟
زنگ زدم پیرس انلاین میگه به ما نگفتن !!!
مودم من Symphony هست می تونم باهاش از شاتل Adsl بگیرم
Symphony هر 2 نوعش یعنی 602و 604 با شاتل سازگاره من تضمین میکنم البته ینوع قدیمی داره که فقط usb هست اونو نمیدونم. ضمنا اگه سیمفونی سیاه رنگ داری SY800 من با 602 که جدیدتره حاضرم عوض کنم برنگ سفید

yashar_210
06-10-2008, 22:01
سلام
من می خواستم یه راهنمایی بدید درباره اینکه مودم usrobotics 819115 بهتره یا asus am602؟
قیمت هاش تو بازار اولی 47 هزار تومان با گارانتی انفورماتیک گستر و دومی اگه اشتباه نکنم 48 تومان با گارانتی آواژنگ

hoomany
06-10-2008, 22:36
سلام دوستان. یک سوال.

آیا شرکت ارائه دهنده dsl میتونه نوع مودم کاربر رو از داخل شرکت تشخیص بده؟

ممنونم

tohidkh
06-10-2008, 22:38
سلام دوستان. یک سوال.

آیا شرکت ارائه دهنده dsl میتونه نوع مودم کاربر رو از داخل شرکت تشخیص بده؟

ممنونم

نه! به هیچ وجه این کار امکان پذیر نیست.
موفق باشید :40:

n0100003
06-10-2008, 22:42
من هر کسی رو دیدم که usr داشت راضی بود
البته asus هم واقعا خوبه

tohidkh
06-10-2008, 22:47
سلام
من می خواستم یه راهنمایی بدید درباره اینکه مودم usrobotics 819115 بهتره یا asus am602؟
قیمت هاش تو بازار اولی 47 هزار تومان با گارانتی انفورماتیک گستر و دومی اگه اشتباه نکنم 48 تومان با گارانتی آواژنگ

من هر کسی رو دیدم که usr داشت راضی بود
البته asus هم واقعا خوبه

دوست عزیز، من خودم AM602 دارم. خیلی خیلی هم ازش راضیم.
تا حالا چندین بار شده که شش هفت روز مودم روشن مونده.
یا اینکه چندین بار بیش از 48 ساعت به طور مستقیم دانلود کردم باهاش؛ باز هم مثل ساعت کار میکنه.
ولی در مورد usrobotics 819115 اطلاعاتی که به درد شما بخوره ندارم.

farhad_s5
07-10-2008, 00:26
افروزنت به منطقه ي ما ADSL نميده!
در ضمن امروز از لايزر كه رفته بودن مخابرات،از اونجا مودم راحت آپ شده و كار كرده!! ميشع فيبرنوري باشه و از مخابرات كار كنه؟!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif

راستي اگه خط فيبرنوري باشه مخابرات نبايد درخواست Adsl یو برگشت بزنه؟!!!!!!!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif

Cleeev
07-10-2008, 03:16
سلام

اول از همه بگم که آواژنگ ASUS نمیفروشه... اصلا این قضییه امکان نداره چون آواژنگ "مثلا" بهترین نماینده GigaByte تو کل غرب آسیا و شمال و آفریقا و آسیای میانه س نمیاد که محصولات ASUS که مهم ترین رقیب GigaByte ه رو بفروشه که... اگه این کار رو بکنه تجارت خودشو از بین میبره...

ASUS گارانتی ثابتی تو بازار نداره و قر و قاطی هر کسی واسه خودش گارانتی میکنه... ولی تا جایی که به نظر میاد " شرکت بین المللی تهران فراژه tfi.co.ir " و " رهنمون فن آوران اطلاعات rahnamoonco.com " بهتر باشن...

ولی با این اوضاع آشفته بازار ASUS به جای این برو جنس آمریکایی یا بعتر بخر... مثل USRobotics, Linksys, D-link...

برای اطلاعات بیشتر در مورد مودم USRobotics 9115 و دیگر مدل ها که گفتید به پست های زیر مراجعه کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:20:

ghahremanimehdi
07-10-2008, 09:50
usrobotics مودمهای خوبی داره ولیمن زنگ زدم شاتل گفتن با سیستم ما سازگاری نداره.

mehdi_vsgh
07-10-2008, 09:52
چرت گفتن شما باور نکن

mahdi.a81
07-10-2008, 10:28
سلام :
من مودمم در طول 24 ساعت 2 ساعت بدون قطعي خوب كار ميكنه اما در طول 4 ساعت كار نميكنه كه 2 ساعت از اون بخاطر رفتن برق هست و 2 ساعت از اون بعد از آمدن برق هست كه نميدونم بخاطر چي چراغي كه نشون ميده خط رانژه هست ثابت نميشه اما بعد اون 2 ساعت به خوبي كار ميكنه !!!
ممنون ميشم كمكم كنيد.

سلام دوست عزيز
فك كنم من بدونم مشكل ازچيه نميدونم كسي به شما جواب داده يا نه ولي منم يهجواب ميدم
ببينيد شما از يه مركز مخابرات وصل ميشيد . حالا اگه d-slam هاي توي اون مركز برقشون قطع باشه شما نميتونيد وصل بشيد
يعني چي ، مركز مخابرات يه "باطري خانه " داره مخصوص تجهيزات خودش ، حالا اگه برق اون مركز مخابرا بره چون D-SLAM شما برق نداره نميتونيد وصل بشيد .
اميدوارم درست گفته باشم

farhad_s5
07-10-2008, 10:34
دیروز رئیس مخابرات به من گفت که خطم فیبر نوریه ولی وقتی خودم زنگ زدم امور مشترکین گفتن که اگه فیبر باشه درخواست Adsl رو برگشت می زنیم!! برا من رو برگشت نزده بودن!!!

امروز از لایزر بهم زنگ زدن گفتن ما خطت رو بررسی کردیم و خطت فیبرنوری نیست و معمولیه!

rory
07-10-2008, 11:40
USRobotics

به جای اینکه برای 120 تومن برای اون بدی برو مودم USRobotics 9108 (مدل USR819108) رو بگیر که خداس... با اینکه در بسیاری از مشخصات مودم GN-AR14G و USR819108 شبیه هستن ولی مودم USR819108 دو سروگردن بالاتره با قیمت 100 هزار تومن یعنی 20 هزار تومن ارزون تر و بهتر... من بهت پیشنهاد میکنم که اگه میخوای 100 تومن واسه مودم بدی اینو بگیر... عالیه GREAT...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:20:

واقعا لطف کردین خیلی کامل و خوب بود.
تو سایت USR درمورد 9108 نوشته:
USRobotics® Wireless MAXg ADSL2+ Gateway

این MAX یعنی برای WiMax هم میشه استفاده کرد ازش؟!

درضمن این Ndx یعنی چی؟ در مورد 9113 و فرقش با MAXg چیه؟
USRobotics® Wireless Ndx ADSL2+ Gateway

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohsen khan
07-10-2008, 16:29
مسئله سازگاري نيست
من يكبار زنگ زدم
گفتند كه ما تنظيم تمام مودم را را بلد نيستيم
براي همين اگر توي تنظيماتش مشكلي داشتيد
ما نمي توانيم كمكي كنيم

اصلا موضوع سازگاري مطرح نيست

tohidkh
07-10-2008, 16:43
مسئله سازگاري نيست
من يكبار زنگ زدم
ما نمي توانيم كمكي كنيم

ای بابا! :18:
مگه به غیر از vip و cip ، چیز دیگه ای هم میخواد برای تنظیمات؟؟؟؟
:11:

Mohsen khan
07-10-2008, 16:51

خب همون ديگه
مي گن ما بلد نيستيم

توي دفترچه هر مودمي تصويري توضيح داده

Acro-Crown
07-10-2008, 17:04
من قبلا از آسیا تک خدمات می گرفتم با مودم dlink-200 ولی الان 2-3 روزه که از داتک استفاده می کنم
تو سایتش نوشته شرکت با dlink سازگاری نداره منم کفتم اونا برای فروش مودم خودشون میگنو و مودممو عوض نکردم ولی.......
تمام مدت لینک قطع میشه بدون هیچ دلیلی گاهی اوقات تلفن زنگ میزنه قطع میشه گاهی اوقاتم این جوری نمیشه
می خواستم بدونم اگه واقعا اشکال از مودم عوض کنم و گرنه پول اضافی ندم..........
پشتیبانی گفتش برای مودم های dlink دقیقا همین اتفاق میافته

mehdi_vsgh
07-10-2008, 22:13
من قبلا از آسیا تک خدمات می گرفتم با مودم dlink-200 ولی الان 2-3 روزه که از داتک استفاده می کنم
تو سایتش نوشته شرکت با dlink سازگاری نداره منم کفتم اونا برای فروش مودم خودشون میگنو و مودممو عوض نکردم ولی.......
تمام مدت لینک قطع میشه بدون هیچ دلیلی گاهی اوقات تلفن زنگ میزنه قطع میشه گاهی اوقاتم این جوری نمیشه
منم برای زمانی که سپنتا داشتم از همین مدل و مارک مودم استفاده میکردم با اینکه میگفتن سازگاری داره ولی خوب...(دیگه نگم بهتره چون داغه دلم تازه میشه)

ghahremanimehdi
07-10-2008, 22:47
مسئله سازگاري نيست
من يكبار زنگ زدم
ما نمي توانيم كمكي كنيم

من هنوز مودم ندارم شما رو چه حسابی الان تضمین میکنی که من برم مودم Usrobotic بگیرم و 60 تومن پول بدم و اونوقت بیارم ببینم با شاتل مشکل داره. :13: حتما روی یه حسابی بوده که منشی شاتل این رو به من گفته .آخه وقتی این سوال رو پرسیدم گفت وایسا وصل کنم جای دیگه و یه نفر دیگه که اطلاع داشت گوشی رو برداشت و گفت ما USR رو ساپورت نمیکنیم.:20:

tohidkh
07-10-2008, 22:51
خب همون ديگه
مي گن ما بلد نيستيم

توي دفترچه هر مودمي تصويري توضيح داده

واقعا که :41:
عجب جواب دندان شکنی میدن :13:
راستی! یادم میاد قدیم ندیما یه جورایی، میشد vip / cip رو فهمید.
تا جایی که یادم میاد یه چیزهایی در Run مینوشتیم.
درسته؟ یا من اشتباه میکنم

choory
07-10-2008, 22:56
سلام دوستان من میخوام از شرکت شاتل سرویس بگیرم.توی خرید مودم گیج شدم.شما چه مدلی و چه مارکی پیشنهاد میکنید که هم با این شرکت سازگاری داشته باشه هم اگه خواستم از شرکت های دیگه سرویس بگیرم با مشکل مواجه نشم.
مودم های خود شرکت شاتل به نظر گرون میاد.مارکش هم من زیاد نشنیدم اسمش را.
ممنون میشم کمکم کنید

seincard
07-10-2008, 23:45
سلام به همگی عزیزان

من مودم micronet دارم مدل sp3361
مشکلی که اخیرا باهاش پیدا کردم بعد از یک سال اینه که وسط کار یک مرتبه قطع می کنه . از LAN هم استقاده می کنم

در زمان قطع شدن آدرس اتصال به مودم 192.168.1.1 هم اصلا کار نمی کنه !! همین باعث شد من به مودم شک کنم (این شک من درست بوده دیگه ؟ )

گاهی خودش بعد از یک ربع یا نیم ساعت وصل می کنه . گاهی باید حتما روشن خاموشش کنم

بعد فکری به سرم زد = درش رو باز کردم روی هیتر آی سی را خنک کردم سریع وصل می کنه بعدش دوباره داغ می شه و داستان تکرار می شه !

چی کار می تونم بکنم ؟ فن براش بگذارم به دردش می خوره ؟
یک سال با تمام قوا ازش کار کشیدم اونم توی گرمای تابستون امسال که خیلی داغ می شد و 24 ساعت هم گاهی ازش کار کشیدم !!!!

ارادتمندم

پ . ن : الان بعد از 4 ساعت با اینکه وحشتناک داغ شده دی سی نداشته !!!! دیگه من موندم ... ؟؟؟ کمک

Mahyarrrrr
07-10-2008, 23:51
سلام دوستان چند تا سوال دارم، ممنون میشم راهنماییم کنید:
1) مودم بی سیم یعنی باید با کارت شبکه بهش کانکت بشی؟
2) فاصله با مودم چقدر میتونه باشه؟ مثلا اگر با لپ تاپ بخوام كانكت شم تا چه فاصله اي رو ساپورت ميكنه؟ وجود مانع و ديوار باعث كاهش سرعت ارتباط با اينترنت ميشه؟
3) من قصد دارم به صورت همزمان 2 تا لپ تاپ و یک PC به مودم وصل شه و از اینترنت استفاده کنن، بهتره مودم چه مارک و مدلی بخرم؟ بی سیم یا با سیم؟
4) وقتی همزمان با 3 تا دستگاه با یک مودم از ADSL استفاده کنم، سرعتم کم میشه و بین 3 دستگاه تقسیم میشه یا اینکه همون سرعت اولیه (مثلا 256) به هر سه تا دستگاه میرسه؟

seincard
07-10-2008, 23:53
راستی چرا micronet توی رای گیری نیست ؟ به درد نمی خوره ؟

seincard
08-10-2008, 00:32
سلام دوستان چند تا سوال دارم، ممنون میشم راهنماییم کنید:

1) مودم بی سیم یعنی باید با کارت شبکه بهش کانکت بشی؟
2) فاصله با مودم چقدر میتونه باشه؟ مثلا اگر با لپ تاپ بخوام كانكت شم تا چه فاصله اي رو ساپورت ميكنه؟ وجود مانع و ديوار باعث كاهش سرعت ارتباط با اينترنت ميشه؟
3) من قصد دارم به صورت همزمان 2 تا لپ تاپ و یک PC به مودم وصل شه و از اینترنت استفاده کنن، بهتره مودم چه مارک و مدلی بخرم؟ بی سیم یا با سیم؟

4) وقتی همزمان با 3 تا دستگاه با یک مودم از ADSL استفاده کنم، سرعتم کم میشه و بین 3 دستگاه تقسیم میشه یا اینکه همون سرعت اولیه (مثلا 256) به هر سه تا دستگاه میرسه؟

سلام
برای مودم بیسیم به شبکه بیسیم wlan نیاز دارید که الان همه لپ تاپ ها دارند Wi Fi

فاصله بستگی به قدرت آنتن مودم داره اما در و دیوار مانع نیست معمولا یک طبقه راحت حواب می ده

بیسیم دردسر د اره یکم اما نه زباد ولی خیلی خوبه به شرطی که دائم در یک جا ثابت نباشید یا نخواهید کلی کابل زیر دست وپا باشه

سرعت بین دستگاهها به اشتراک گذاشته می شه و کم می شه البته در اصل همون سرعت مثلا 256 هست اما اگه دو تا دستگاه با هم دانلود داشته باشن خب طبیعی که نصف می شه

موفق باشید

در مورد مودم بیسیم مودمی باید بگیرید که بتوانید آدرس MAC دستگاه را در آن تعریف کنید تا فقط دستگاههایی که شما به مودم معرفی کرده اید به آن کانکت شوند !!!
البته شاید راه های دیگه ای هم هست برای حفاظت شبکه وایرلس

hoomany
08-10-2008, 01:35
سلام دوستان من میخوام از شرکت شاتل سرویس بگیرم.توی خرید مودم گیج شدم.شما چه مدلی و چه مارکی پیشنهاد میکنید که هم با این شرکت سازگاری داشته باشه هم اگه خواستم از شرکت های دیگه سرویس بگیرم با مشکل مواجه نشم.
مودم های خود شرکت شاتل به نظر گرون میاد.مارکش هم من زیاد نشنیدم اسمش را.
ممنون میشم کمکم کنید

گرچه اکثر مودمهای بازار به همه ISP ها میخورن ولی اگر این مساله برات مهمه بهت پیشنهاد میکنم Asus بگیر.
شاتل هم قبول دارتش. :10:

n0100003
08-10-2008, 04:42

منظورت همون VPI و VCI هست نه vip و cip
بعدشم خیلی تنظیمات دیگه میتونه باشه فقط این نیست که این 2 تارو بزنی تموم شه بره بری تو نت
مثلا من ip static هستم کلی چیز باید ست کنم اینطوریا هم راحت نیست که شما میگی
شما خودت یه VPI و VCI میزنی میری تو نت؟؟اگرم اینطوری راحت انجامش میدی همیشه و همه اینطوری نیستن:19:

n0100003
08-10-2008, 04:46
Dlink dsl200 خیلی مودم اشغالی هست مودم 27 تومنی دیگه معلومه چیه
جالبیش اینه که فقط یه فیش تلفن میره توش و usb دیگه هیچی نداره و موم از برق usb تغذیه میکنه که این خیلی بده برای یه مودم adsl
نه دکمه روشن خاموش داره نه ریست نه لن و حتی به برق وصل نمیشه

n0100003
08-10-2008, 04:51
راستی چرا micronet توی رای گیری نیست ؟ به درد نمی خوره ؟
میکرونت مودم خووبیه و چیپش تایوانیه قیمت SP3361 هم حدودا 55 تومنه

n0100003
08-10-2008, 04:54
سلام

فاصله بستگی به قدرت آنتن مودم داره اما در و دیوار مانع نیست معمولا یک طبقه راحت حواب می ده

بیسیم دردسر د اره یکم اما نه زباد ولی خیلی خوبه به شرطی که دائم در یک جا ثابت نباشید یا نخواهید کلی کابل زیر دست وپا باشه

سرعت بین دستگاهها به اشتراک گذاشته می شه و کم می شه البته در اصل همون سرعت مثلا 256 هست اما اگه دو تا دستگاه با هم دانلود داشته باشن خب طبیعی که نصف می شه

موفق باشید

در مورد مودم بیسیم مودمی باید بگیرید که بتوانید آدرس MAC دستگاه را در آن تعریف کنید تا فقط دستگاههایی که شما به مودم معرفی کرده اید به آن کانکت شوند !!!
برای همه Access point ها مودم وایر لس خب همه پسورد تعریف میکنن که درو همسایه از اینترنت شما استفاده نکنن به همین راحتی :27:

seincard
08-10-2008, 06:07
سلام به همگی عزیزان

مشکلی که اخیرا باهاش پیدا کردم بعد از یک سال اینه که وسط کار یک مرتبه قطع می کنه . از LAN هم استقاده می کنم

در زمان قطع شدن آدرس اتصال به مودم 192.168.1.1 هم اصلا کار نمی کنه !! همین باعث شد من به مودم شک کنم (این شک من درست بوده دیگه ؟ )

بعد فکری به سرم زد = درش رو باز کردم روی هیتر آی سی را خنک کردم سریع وصل می کنه بعدش دوباره داغ می شه و داستان تکرار می شه !

یک سال با تمام قوا ازش کار کشیدم اونم توی گرمای تابستون امسال که خیلی داغ می شد و 24 ساعت هم گاهی ازش کار کشیدم !!!!

ارادتمندم

پ . ن : الان بعد از 4 ساعت با اینکه وحشتناک داغ شده دی سی نداشته !!!! دیگه من موندم ... ؟؟؟ کمک

دوستان کسی نظری نداره ؟

rory
08-10-2008, 07:02

سلام. سوال من رو یادتون نره :happy:

akhoond
08-10-2008, 09:45
سلام به همگی عزیزان

ارادتمندم

عزیز ، من فکر می کنم که تو اتصال مودم به پی سی مشکل باشه ، چون که می گی اون آی پی هم کار نمی کنه ، من فکر می کنم که مشکل از کانکشن بین مودم و پی سی باشه ، یه چک بفرمایید موقع دی سی شدن ... :46:

مرسی :10: :11:

seincard
08-10-2008, 10:21
عزیز ، من فکر می کنم که تو اتصال مودم به پی سی مشکل باشه ، چون که می گی اون آی پی هم کار نمی کنه ، من فکر می کنم که مشکل از کانکشن بین مودم و پی سی باشه ، یه چک بفرمایید موقع دی سی شدن ... :46:

مرسی :10: :11:

ممنون از شما :)

راستش من با دوتا پی سی و یک نوت بوک تست کردم اما روی همه همین مشکل هست .
کابل lan را هم عوض کردم بازم نشد
با usb هم همین مشکل هست !
پس احتمالا بازم برمی گرده به مودم ...

بازم ممنون می شوم از راهنمایی شما :10:

tohidkh
08-10-2008, 10:32
منظورت همون VPI و VCI هست نه vip و cip
بعدشم خیلی تنظیمات دیگه میتونه باشه فقط این نیست که این 2 تارو بزنی تموم شه بره بری تو نت
مثلا من ip static هستم کلی چیز باید ست کنم اینطوریا هم راحت نیست که شما میگی
شما خودت یه VPI و VCI میزنی میری تو نت؟؟اگرم اینطوری راحت انجامش میدی همیشه و همه اینطوری نیستن:19:

IP من هم استاتیک هست. مهمترین تغییری که در تنظیمات مودم انجام میدم اینه که VCI رو تغییر میدم. در کل، تنظیم کردن مودم، 30 ثانیه طول نمیکشه.
بقیه تنظیمات خیلی خیلی جزئی هستند. (مثل UserName و Password ، یا مثلا Keep Active و . . . . که کاری نداره!!!)
نکنه منظور شما این تنظیمات کوچولو هست؟؟؟ :18:
در هر حال . . .

Mahyarrrrr
08-10-2008, 14:12
سلام

موفق باشید

1) دردسر مودم بی سیم چیه؟ توی شناساندن مودم به دستگاه؟ روی یک ویندوز فقط یکبار این شناسایی انجام شه کافیه یا ممکنه هر بار بازی در بیاره؟
2) سرعت ارتباط با اینترنت با مودم بی سیم و باسیم باهم برابره؟
3) برای ارتباط همزمان یه لپ تاپ و یک PC به یه مودم بی سیم، چه مودمی، چه مارک و مدلی رو پیشنهاد می کنید؟ (قدرت آنتنش بالا باشه لطفا)
4) یکی از اون 2 تا لپ تاپ ها قدیمیه و wifi نداره، این مودم های بی سیم اصلا جایی برای یه ارتباط با سیم ندارن که این لپ تاپه بتونه بهش کانکت شه؟ چه راه حلی پیشنهاد میکنید که مجبور نشم بخاطر اون لپ تاپ قدیمی یه مودم باسیم بخرم؟
5) محدودیتی برای تعداد دستگاه هایی که به یه مودم بی سیم وصل میشن وجود نداره؟

seincard
08-10-2008, 16:20
1) دردسر مودم بی سیم چیه؟ توی شناساندن مودم به دستگاه؟ روی یک ویندوز فقط یکبار این شناسایی انجام شه کافیه یا ممکنه هر بار بازی در بیاره؟
2) سرعت ارتباط با اینترنت با مودم بی سیم و باسیم باهم برابره؟
3) برای ارتباط همزمان یه لپ تاپ و یک PC به یه مودم بی سیم، چه مودمی، چه مارک و مدلی رو پیشنهاد می کنید؟ (قدرت آنتنش بالا باشه لطفا)
4) یکی از اون 2 تا لپ تاپ ها قدیمیه و wifi نداره، این مودم های بی سیم اصلا جایی برای یه ارتباط با سیم ندارن که این لپ تاپه بتونه بهش کانکت شه؟ چه راه حلی پیشنهاد میکنید که مجبور نشم بخاطر اون لپ تاپ قدیمی یه مودم باسیم بخرم؟
5) محدودیتی برای تعداد دستگاه هایی که به یه مودم بی سیم وصل میشن وجود نداره؟

سلام
1دردسر نه باون معنا یکم کانفیگ می خواد کم پیش می آد مشکل ایجاد بشه . یک بار تنظیم کن دیگه همه چی اوکی هست
2سرعت هیچ فرقی نداره
3مارک و مدل را سایر دوستان بهتر می دانند
4برای دستگاههایی که wifi ندارند براحتی می توانید از وایرلسهای usb D-link استقاده کنید خیلی راحت . در ضمن اکثر وایرلس ها حد اقل 4 تا هم lan دارند :)
5محدودیت بستگی به نوع مودم داره فکر کنم حداقل 8 تا دستگاه باشه به بالا :)

farazp30
08-10-2008, 16:29
سلام مودم من billion هست کسی میدونه مودم من چه جوریه ؟ بد خوبه مذخرفه :دی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdi_vsgh
08-10-2008, 17:16
سلام مودم من billion هست کسی میدونه مودم من چه جوریه ؟ بد خوبه مذخرفه :دی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واسه منم بیلیونه....از شاتل گرفتم....

تو این 2 هفته‌ای که خوب بوده ازش راضی بیدم:دی

farazp30
08-10-2008, 18:29
واسه منم بیلیونه....از شاتل گرفتم....

تو این 2 هفته‌ای که خوب بوده ازش راضی بیدم:دی

منم مثل شما از شاتل گرفتم 3 ماه دارم منم راضیم ولی دیدیم تو نظر سنجی نیست گفتم شاید خوب نیست

mehdi_vsgh
08-10-2008, 19:07
علت اینکه در نظرسنجی نیست اینه که معروف نیست.....
تو نظرسنجی مارکهای معروف رو قرار میدن

farhad_s5
08-10-2008, 21:04
بچه ها شركت لايزر كارم رو راه انداخت و من كاملا از اين شركت راضيم!

سپنتا و صبانت نتونسته بودن به من Adsl بدن!

Mahyarrrrr
08-10-2008, 23:07
سلام
برای دستگاههایی که wifi ندارند براحتی می توانید از وایرلسهای usb D-link استقاده کنید خیلی راحت . در ضمن اکثر وایرلس ها حد اقل 4 تا هم lan دارند :)

میشه لطفا در این مورد بیشتر توضیح بدی، یعنی یه مودم بی سیم میگیرم، خودش پورت USB هم داره، که اون لپ تاپه قدیمی رو به USB مودم وصل کنم؟ از این طریق به اینترنت کانکت میشه؟
وجود 4 تا لن چه مزیت و کاربردی ایجاد میکنه؟

Mahyarrrrr
08-10-2008, 23:09
دوستان، یه سوال، برای ارتباط همزمان یه لپ تاپ و یک PC به یه مودم بی سیم، چه مودمی، چه مارک و مدلی رو پیشنهاد می کنید؟ (قدرت آنتنش بالا باشه لطفا)

D r i v e r
09-10-2008, 00:03
سلام
من یه کم مودم دست کاری کردم چراغ internet قرمز شد!!!!
هر کاری می کنم سبز نمیشه؟
مودمم d-link هست
چی کار کنم
مودم رو restart کردم ولی همه اطلاعاتش پرید
کمکم کنید
لطفا

tohidkh
09-10-2008, 00:06
سلام
من یه کم مودم دست کاری کردم چراغ internet قرمز شد!!!!
هر کاری می کنم سبز نمیشه؟
مودمم d-link هست
چی کار کنم
مودم رو restart کردم ولی همه اطلاعاتش پرید
کمکم کنید
لطفا

حداقل حداقل حداقل، باید VPI/VCI رو بدونید.

DANIAL_2000
09-10-2008, 00:59
دوستان برای مودم بی سیم چه مارکی رو پیشنهاد میکنید؟
یه مدل بی سیم d_link داره درحدود 70 تومن...خوبه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Cleeev
09-10-2008, 03:36

نه MAXg و WiMAX با هم تفاوت دارن... Wi-Fi شبکه های کوچک و خانگی و اداره ای و با برد متوسط و کوتاه هستش ولی WiMAX که یه پیشرفت بزرگه که از همون سرچشمه میگیره شبکه های بسیار وسیعی ایجاد میکنه که میتونه مکان های دور از هم رو به راحتی به هم و یا به اتصالات کابلی و DSL و یا شبکه های Wi_Fi وصل کنه که بزرگترین شبکه WiMAX متعلق به پاکستان هستش و توی ایران هم فرکانسش به مزایده گذاشته شده تا 90 پروانه صادر بشه (هر استان سه اپراتور...!!! هند به اون بزرگی برای کل کشور سه اپراتور داره)... بیشتر برای مناطقی مثل روستاهای دور افتاده و جاهایی که دسترسیشون به شبکه های کابلی ممکن نیست کاربرد داره (مثل خیلی از روستاهای ایران... ولی آیا استفاده خواهد داشت که سه اپراتور برای هر استان میخواد ایجاد بشه که همه خصوصی هستن و طبق نظر تمام کارشناسان به جز کارشناسان عزیز وزارت ICT این کار عین دیوانگی و نابود کردن بازاره)...

یکی از استانداردهای شبکه های Wi-Fi استاندرد 802.11g که توش سرعت شبکه حداکثر به 54Mbps میتونه برسه که MAXg یکی از ارتقاهای شبکه های Wi-Fi 802.11g هستش که توش سرعت به 125Mbps میرسه و همچنین Ndx که بعدش پرسیدید هم یکی دیگر از ارتقاهای Wi-Fi 802.11g هستش که توش سرعت به 270Mbps و محدوده پشتیبانی به 500 درصد بیش از استاندارد اصلی میرسه (در حالی که این مقدار برای MAXg فقط 50 درصد هستش)... در کل باید گفت که هر دو اینا به روزرسانی های استاندارد 802.11g هستن که Ndx بسیار قوی تر و بهتر از MAXg هستش و البته گرون تر... البته باید ببینید آیا واقعا اینا به کارتون میاد...؟؟؟ مثلا برای یه شبکه معمولی خونگی به چیزی بیش از 9108 نیاز ندارید ولی اگه خونه تون خیلی خیلی بزرگه و یا میخواید چند تا خونه رو شبکه کنید 9113 براتون عالیه...

USRobotics 9108

USRobotics 9113

در لینک های زیر بیشتر بخوانید و بیشتر بدانید :

Wi-Fi

WiMAX

MAXg به روایت USRobotics

DANIAL_2000
09-10-2008, 12:24
یه مدل بی سیم d_link داره درحدود 70 تومن...خوبه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

d-link DSL-2640T

seincard
09-10-2008, 12:42
سلام به همگی عزیزان

در زمان قطع شدن آدرس اتصال به مودم 192.168.1.1 هم اصلا کار نمی کنه !!

آی سی مودم را خنک کردم سریع وصل می کنه بعدش دوباره داغ می شه و داستان تکرار می شه !

با کامپیوتر دیگه و کابل دیگه هم تست کردم همین داستان بود

ارادتمندم

شرمنده سوالم را مجدد تکرار کردم اما کلی کار با اینترنت دارم اینم که همش اذیت می کنه ... راهی برای تست کامل مودم هست ؟

farhad_s5
09-10-2008, 13:05
بچه ها من با مودم خودم كه USRobotics 9115 هست نتونستم به ADSL شركت لايزر وصل بشم،ولي با مودم Huawei شركت لايزر راحت وصل شدم!! آيا مودم USRobotics تنظيمات خاصي داره؟!!:13:

آخه حيف اين مودم رو كه آك هست بخوام بفروشم!!!:41:

يه سوال ديگه هم دارم و اون اينه كه ما تو خونه دو تا تلفن داريم كه يكي معموليه و ديگري بي سيم هستش و به جفتشون هم اسپليتر زدم! ولي اگه دوتاشون به خط وصل باشن مودمم چراغ Link ثابت نميشه و حتما بايد تلفن معمولي رو از مسير خارج كنم تا مودمم بتونه ADSL رو بگيره! چرا؟! راهي هست بتونم از اون تلفن ها همزمان استفاده كنم؟!:19:

اگه من مودمم رو قطع كنم برا وصل شدنش به ADSL بعضي اوقات بايد تا 1 ساعت صبر كنم ولي بعضي مواقع هم 5 دقيقه اي وصل ميشه! چرا؟!

hamed valizadeh
09-10-2008, 16:57
سلام

بهترین مودم برای ADSL چیه؟

بین TP-Link و U.S.Robotics کدومشون بهترن؟

ممنون

farhad_s5
09-10-2008, 17:36
منم كه تحقيق كردم گفتم USRobotics بهترينه ولي الان ازش نمي تونم استفاده كنم! نميدونم چرا!! ولي به راحتي با مودم خود شركت لايزر وصل شدم!

بهت پيشنهاد مي كنم ببيني مودم شركت چيه بري همون رو بخري!

Mohsen khan
09-10-2008, 19:26
منم كه تحقيق كردم گفتم USRobotics بهترينه ولي الان ازش نمي تونم استفاده كنم! نميدونم چرا!! ولي به راحتي با مودم خود شركت لايزر وصل شدم!

بهت پيشنهاد مي كنم ببيني مودم شركت چيه بري همون رو بخري!
خب مودم را بايد تنظيم كني
طبق دفترچه
راحت وصل مي شه

alizshah
09-10-2008, 20:13
چطور میشه مودم رو اپدیت کرد؟
td-8811

farhad_s5
09-10-2008, 20:26
خب مودم را بايد تنظيم كني
طبق دفترچه
راحت وصل مي شه

تنظيم كردم دوست عزيز:10:
بخش فني لايزر هم اومد نتونست نصب كنه!

منظورم از نصب اينه كه چراغ لينكش ثابت بشه!:27:

DANIAL_2000
09-10-2008, 21:26
d-link DSL-2640T

دوستان کسی در مورد این مودم و کیفیت اون اطلاعی نداره؟؟

ایدون
09-10-2008, 21:30
تنظيم كردم دوست عزيز:10:
بخش فني لايزر هم اومد نتونست نصب كنه!

منظورم از نصب اينه كه چراغ لينكش ثابت بشه!:27:
چراغ لینک ارتباطی به نصب نداره باید جای دیگه ایی که adsl هست مودمو تست کنی ببینی چراغ اونجا روشن میشه یا نه ممکنه مودم ایراد داشته باشه

mehdi_vsgh
09-10-2008, 21:49
چطور میشه مودم رو اپدیت کرد؟
td-8811
فکر کنم باید بری تو سایت سازندش...
آخرین آپدیت را دریافت کنی

n0100003
10-10-2008, 02:15
دوستان کسی در مورد این مودم و کیفیت اون اطلاعی نداره؟؟

D-Link DSL 2640T Wireless ADSL Router - wireless routerNetworking

Connectivity Technology: Wireless, wired
Integrated Switch: 4-port switch
Data Transfer Rate: 54 Mbps
Frequency Band: 2.4 GHz
Framing Format: ANSI T1.413
Data Link Protocol: Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
Switching Protocol: Ethernet
Network / Transport Protocol: TCP/IP, PPTP, UDP/IP, L2TP, IPSec, PPPoE, PPPoA, AAL5
Routing Protocol: RIP-1, RIP-2, static IP routing
Remote Management Protocol: SNMP 1, Telnet, SNMP 2c, HTTP
Features: Firewall protection, auto-sensing per device, DHCP support, NAT support, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Syslog support, Stateful Packet Inspection (SPI), DoS attack prevention, packet filtering, dynamic DNS server, MAC address filtering, --- passthrough, IP address filtering, Wi-Fi Multimedia (WMM) support, Quality of Service (QoS)
Compliant Standards: IEEE 802.1p, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11e
Communications

Type: DSL modem
Digital Signaling Protocol: ADSL, ADSL2, ADSL2+
Protocols & Specifications: ITU G.992.2 (G.Lite), ITU G.994.1 (G.hs), ITU G.992.3 (G.DMT.bis), ITU G.992.5, ITU G.992.1 (G.DMT) Annex A
Max Transfer Rate: 24 Mbps

Manufacturer's product description

The DSL-2640T wireless ADSL router is a versatile, high-speed remote router for home and the small office. With integrated ADSL2/2+ supporting up to 24Mbps download speed, firewall protection, Quality of Service (QoS), 802.11g wireless LAN and 4 Ethernet switch ports, this router provides all the functions that a home or small office needs to establish a secure and high-speed remote link to the outside world.
Expansion / connectivity

Interfaces:

1 x modem - ADSL - RJ-11 ( WAN )
4 x network - Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45
1 x network - Radio-Ethernet
Miscellaneous

Encryption Algorithm: 128-bit WEP, 64-bit WEP, WPA, WPA2
Power

Power Device: Power adapter - external
Environmental parameters

Min Operating Temperature: 32 °F
Max Operating Temperature: 104 °F
Humidity Range Operating: 5 - 95%

n0100003
10-10-2008, 02:24
فایل اپدیت رو از سایت سازنده مودمت دانلود میکنی بعد میری تو کانفیگ مودمت تو قسمت update firmware اونجا بروز میکنی و اپدیت میکنی فقط خیلی باید حواست باشه و پیشنهاد میکنم نکنی چون اگر مشکلی پیش بیاد و فایل دانلودیت خراب باشه با وسط کار برق بره یا هر چی دیگه مودمت روشن نمیشه:13:
یکی از دوستای من اینجوری شد

n0100003
10-10-2008, 02:25
سلام

ممنون
به نظر من و خیلیا 100 درصد USR بهتره چون امریکایی هستش و اون یکی چینی مطمئنم نظر بقیه هم همینه

alizshah
10-10-2008, 02:52
میگن اپدیت مودم فرق میکنه و نباید الکی اپدیت کرد

mehdi_vsgh
10-10-2008, 05:11
میگن اپدیت مودم فرق میکنه و نباید الکی اپدیت کرد
در جوابت ارجاعت میدم به این پست زیری:دی

فایل اپدیت رو از سایت سازنده مودمت دانلود میکنی بعد میری تو کانفیگ مودمت تو قسمت update firmware اونجا بروز میکنی و اپدیت میکنی فقط خیلی باید حواست باشه و پیشنهاد میکنم نکنی چون اگر مشکلی پیش بیاد و فایل دانلودیت خراب باشه با وسط کار برق بره یا هر چی دیگه مودمت روشن نمیشه:13:

tohidkh
10-10-2008, 05:38

یه مورد خیلی مهمش موند.
با اجازتون من میگم . . .
" اگه مودمتون تقلبی باشه (که الان خیلی زیاد هست) بازهم به مشکل بر خواهید خورد. و مودمتون برای همیشه خواموش خواهد شد . . ."
پس ولش کنید این آپدیت رو . . .

Cleeev
10-10-2008, 11:46
سلام

ممنون

منم کاملا با n0100003 موافقم......... معلومه که USR بهتره... آمریکایی کجا چینی کجا... قابل مقایسه نیستن... (منظور از آمریکایی و چینی شرکتای سازنده قطعات اصلی مودم هاس که USRobotics قطعات اصلی و پیشرفته رو تو آمریکا میسازه و TP-Link توی چین قطعات اصلیشو تولید میکنه که معلومه که کیفیتش به پای آمریکایی نمیرسه)..... ولی در کل همه شرکتا مونتاژشون تو چینه... حتی توی آمریکا هم اکثر محصولات آمریکایی بازار توی چین منتاژ شدن... در واقع این به صرفه تره که قطعات در آمریکا ساخته بشن و به چین برن و کارگرای ارزون تر مونتاژشون کنن...

100 درصد USRobotics با گارانتی انفورماتیک گستر بهتره......

DANIAL_2000
10-10-2008, 12:50
D-Link DSL 2640T Wireless ADSL Router - wireless routerNetworking

Connectivity Technology: Wireless, wired
Integrated Switch: 4-port switch
Data Transfer Rate: 54 Mbps
Frequency Band: 2.4 GHz
Framing Format: ANSI T1.413
Data Link Protocol: Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
Switching Protocol: Ethernet
Network / Transport Protocol: TCP/IP, PPTP, UDP/IP, L2TP, IPSec, PPPoE, PPPoA, AAL5
Routing Protocol: RIP-1, RIP-2, static IP routing
Remote Management Protocol: SNMP 1, Telnet, SNMP 2c, HTTP
Features: Firewall protection, auto-sensing per device, DHCP support, NAT support, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Syslog support, Stateful Packet Inspection (SPI), DoS attack prevention, packet filtering, dynamic DNS server, MAC address filtering, --- passthrough, IP address filtering, Wi-Fi Multimedia (WMM) support, Quality of Service (QoS)
Compliant Standards: IEEE 802.1p, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11e

ممنون دوست عزیز...اما برای کسی که با adsl آشنایی نداره این اطلاعات چندان مفید نیست! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه ممکنه بطور مختصر امکانات و ویژگی های این مودم رو بگید و اینکه به نظر دوستان مودم خوبیه یا نه؟..ظاهرا هیچکس از این مودم نداره! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن ممنون میشم اگه دوستان توضیح کوچیکی در مورد بعضی امکانات مودمهای ADSL : پورت usb , کارت شبکه , ethernet و...بدن. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

armin321
10-10-2008, 15:02
سلام .من الان یک سرویس adsl از قبل دارم.( البته مال داداشمه) من میتونم رو همون خط تلفن یک سرویس adsl برای خودم سفارش بدم؟؟ اگر نمیشه راهی داره که ( یعنی منظورم مودم وجود دارد )که بدون شبکه کردن دو تا کامپیوتر اینترنت رو بطور مجزا به هر کامپیوتر بده؟ سوال رو قبلا جای اشتباه پرسیده بودم.

vahid_civil
10-10-2008, 16:15
سلام .من الان یک سرویس adsl از قبل دارم.( البته مال داداشمه) من میتونم رو همون خط تلفن یک سرویس adsl برای خودم سفارش بدم؟؟ اگر نمیشه راهی داره که ( یعنی منظورم مودم وجود دارد )که بدون شبکه کردن دو تا کامپیوتر اینترنت رو بطور مجزا به هر کامپیوتر بده؟ سوال رو قبلا جای اشتباه پرسیده بودم.

نه. نمیتونی.
روی هر خط یه ip قرار میگیره.

mostafaeshghi
10-10-2008, 16:44

بر روی یه خط فقط امکان ارائه ی یک سرویس از یک شرکت وجود داره ! و اجتماع آنها محاله

تنها راه تقسیم کردن اشتراک موجود هست که بوسیله ی مودم میشه این سرعت موجوده را بین دو سیستم تقسیم کرد !

Mahyarrrrr
10-10-2008, 18:12
دوستان، یه سوال، برای ارتباط همزمان یه لپ تاپ و یک PC به یه مودم بی سیم، چه مودمی، چه مارک و مدلی رو پیشنهاد می کنید؟ (قدرت آنتنش بالا باشه لطفا)

دوستان کسی پیشنهادی نداره؟

farhad_s5
10-10-2008, 18:56
بچه ها من با مودم خودم كه USRobotics 9115 هست نتونستم به ADSL شركت لايزر وصل بشم،ولي با مودم Huawei شركت لايزر راحت وصل شدم!! آيا مودم USRobotics تنظيمات خاصي داره؟!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

آخه حيف اين مودم رو كه آك هست بخوام بفروشم!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

يه سوال ديگه هم دارم و اون اينه كه ما تو خونه دو تا تلفن داريم كه يكي معموليه و ديگري بي سيم هستش و به جفتشون هم اسپليتر زدم! ولي اگه دوتاشون به خط وصل باشن مودمم چراغ Link ثابت نميشه و حتما بايد تلفن معمولي رو از مسير خارج كنم تا مودمم بتونه ADSL رو بگيره! چرا؟! راهي هست بتونم از اون تلفن ها همزمان استفاده كنم؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif

اگه من مودمم رو قطع كنم برا وصل شدنش به ADSL بعضي اوقات بايد تا 1 ساعت صبر كنم ولي بعضي مواقع هم 5 دقيقه اي وصل ميشه! چرا؟

armin321
10-10-2008, 19:02
بر روی یه خط فقط امکان ارائه ی یک سرویس از یک شرکت وجود داره ! و اجتماع آنها محاله

تنها راه تقسیم کردن اشتراک موجود هست که بوسیله ی مودم میشه این سرعت موجوده را بین دو سیستم تقسیم کرد !

سلام.میشه از مودمی استفاده کرد که اینترنت رو بین دو تا کامپیوتر شیر کنه و تقریبا به نسبت مساوی به هر کدام برسه؟؟من قبل با کابل کراس اینترنت رو شیر میکردم ولی دستگاه اول من اگر خاموش میشد به طبع دومی هم اینترنت نداشت.من الان میخوام بدون این مشکل ( یعنی کامپیوتر اول روشن نباشه) رو هر کامپیوتر هر موقع که خواستم اینترنت داشته باشم.اینکار رو هم میخوام رو 2 تا کامپیوتر و نه بیشتر انجام بدم

tohidkh
10-10-2008, 20:42
بچه ها من با مودم خودم كه USRobotics 9115 هست نتونستم به ADSL شركت لايزر وصل بشم،ولي با مودم Huawei شركت لايزر راحت وصل شدم!! آيا مودم USRobotics تنظيمات خاصي داره؟!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز، تنظیمات خاصی که داره. و شما باید اون تنظیمات رو از روی دفترچه راهنماش انجام بدین. خیلی هم ساده هستند.
علاوه بر اینکه به پیشنهاد میکنم، بلکه تاکید میکنم که مودمتون رو نفروشید چون بهترین مودم در بین مودم های هم سطح هست . . .
فقط و فقط مراجعه کنید به دفترچه راهنماش.

mehdi_vsgh
10-10-2008, 21:27
رکوردم در رابطه با مدت زمان کانکت شدن به اینترنت شکسته شد.....
تا الان

فقط یه سوال....ایا اگه همینطور کانکت باشه خطری مودم رو تهدید میکنه یا نه؟؟؟؟؟(دارم دانلود میکنم) چون میخوام تا 1 روز دیگه هم کانکت باشه حداقل:دی

tohidkh
10-10-2008, 21:52
تا الان

فقط یه سوال....ایا اگه همینطور کانکت باشه خطری مودم رو تهدید میکنه یا نه؟؟؟؟؟(دارم دانلود میکنم) چون میخوام تا 1 روز دیگه هم کانکت باشه حداقل:دی
نه بابا! مودمتون چیه؟ اگه قیمتش بالای 40 تومن باشه، خطری نیست.
من خودم 36 ساعت یه جا دانلود کردم یه بار هیچ چی نشد. :31:

یه بار هم یه هفته روشن مونده بود :31:
باز هم هیچی نشد . . .

farhad_s5
10-10-2008, 22:32
دوست عزیز، تنظیمات خاصی که داره. و شما باید اون تنظیمات رو از روی دفترچه راهنماش انجام بدین. خیلی هم ساده هستند.
علاوه بر اینکه به پیشنهاد میکنم، بلکه تاکید میکنم که مودمتون رو نفروشید چون بهترین مودم در بین مودم های هم سطح هست . . .
فقط و فقط مراجعه کنید به دفترچه راهنماش.

درسته دوست عزيز

من دفترچش رو هم مطالعه كردم و هر كاري گفته بود انجام دادن ولي نشد كه نشد!:13:

Senator_F
10-10-2008, 22:37
درسته دوست عزيز

من دفترچش رو هم مطالعه كردم و هر كاري گفته بود انجام دادن ولي نشد كه نشد!:13:

مودم رو بزن زیر بغلت بدو برو نمایندگی.بکوب رو میزشون بگو این تنظیم نمیشه.
یکم باهاش ور میرن بعدش میگن:
- مشکل از اینجا بود(مثلا) ،اینطوری نصبش کن
- مشکل از خود مودم هستش
اگه دومی شد،بدو برو سراغ فروشنده،مغازه رو رو سرش خراب کن.

منظورم فردا صبح بودا!!!

mehdi_vsgh
10-10-2008, 22:56

باز هم هیچی نشد . . .
مودم من بیلیون هستش که 59000 از شاتل گرفتم....

در اون مورد راستشو بخوای دلم به حالش میسوزه:دی گناه داره بدبختو بخوام 48ساعت روشن باشه؟؟:دی (آخه انصافم کجا رفته؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

tohidkh
10-10-2008, 23:05
- مشکل از خود مودم هستش

منظورم فردا صبح بودا!!!

ای بابا!
مودم رو نکوبی رو میز هاااااااا. یه قطعه حساس داره داخلش که با ضربه محکم خراب میشه . . .
ولی راست میگه با عصبانیت برخورد کن. اگه هم قبول نکردن، بگو اشتراکم رو میخوام پس بگیرم. (البته پس نگیری هااااااا. فقط برای اینکه به حرفت گوش بدن، این کار رو بکن.)
مطمئن باش که مودمت هم ایراد نداره . . . برای امتحان، ببر پیش یکی از دوستانت که ADSL داره. بعد از وارد کردن تنظیمات و یوزر پسورد و اینجور چیزا ببین کار میکنه یا نه . . .
موفق باشید. :40:
----------------------------------------------------------
راستی! Senator جون، داری پیشرفت میکنی، بهت تبریک میگم . . .
فقط چند تا مورد رو باید رعایت کنی!
- اول اینکه پست بی ربط به انجمن، نده. (مثلا الان در اینجا جواب منو نده!!! میتونی بیای به پروفایلم. یا اینکه پست خصوصی بزنی)
- دوم اینکه برای جواب دادن به چند تا پست، اجازه ندارید که پشت سر هم پست بزنید. بلکه میتونید از کلید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده کنید. و همه جوابهاتون رو در یک پست بدید. تا اخطار دریافت نکنید . . .
موفق باشید :11:

zed2
10-10-2008, 23:16
تا الان

باز هم هیچی نشد . . .

مودم مشکلی معمولا براش پیش نمی یاد ولی مشکل کند شدن و سنگین شدن سیستم و دیر لود شدن رو داری(من رکورد نزدیک 4 روز رو دارم ولی تجربه بهم ثابت کرده هر روز یک بار حداقل سیستم رو ریست کنی بهتره تا سیستم کند نشه)
مودم هم من چند جا دیدم اصلا خاموش نمی کنن .فقط بزار یک جای خنک که هوا راحت تهویه شه.

alizshah
10-10-2008, 23:28
مودم مشکلی معمولا براش پیش نمی یاد ولی مشکل کند شدن و سنگین شدن سیستم و دیر لود شدن رو داری(من رکورد نزدیک 4 روز رو دارم ولی تجربه بهم ثابت کرده هر روز یک بار حداقل سیستم رو ریست کنی بهتره تا سیستم کند نشه)
مودم هم من چند جا دیدم اصلا خاموش نمی کنن .فقط بزار یک جای خنک که هوا راحت تهویه شه.

مودم رو میگن روشن بزارید ولی من همیشه خاموش میکنم

_Barbod_
10-10-2008, 23:40
دوستان من کانکشن دستی ندارم
کانکشن من داخل خود مودم هست
راهی هست که نشون بده چند روز کانکت هستم
اگر جایی باشه که نشون بده فکر کنم الان رو 30 روز باشه که یه بند وصل هستم
30 روز پیش هم چون برق رفت قطع شدم:31:

farhad_s5
10-10-2008, 23:43
- مشکل از خود مودم هستش

منظورم فردا صبح بودا!!!

ای بابا!
مودم رو نکوبی رو میز هاااااااا. یه قطعه حساس داره داخلش که با ضربه محکم خراب میشه . . .
ولی راست میگه با عصبانیت برخورد کن. اگه هم قبول نکردن، بگو اشتراکم رو میخوام پس بگیرم. (البته پس نگیری هااااااا. فقط برای اینکه به حرفت گوش بدن، این کار رو بکن.)
مطمئن باش که مودمت هم ایراد نداره . . . برای امتحان، ببر پیش یکی از دوستانت که ADSL داره. بعد از وارد کردن تنظیمات و یوزر پسورد و اینجور چیزا ببین کار میکنه یا نه . . .
موفق باشید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif

دوست عزيز قبلا فكر كرده بودم مودم خرابه و بردمش نمايندگي ، حتي چكش هم نكردن و راحت عوضش كردن و يه آك بند ديگه بهم دادن!

آخه به نظرم منطقه ي ما كلا مشكل داره دوست منم (همسايمون) با D-Link نتونسته وصل بشه!:10:
اگه باورتون ميشه بايد بگم كه هيچ كدوم از دوستام ADSL ندارن!

mehdi_vsgh
10-10-2008, 23:58
دوستان من کانکشن دستی ندارم
کانکشن من داخل خود مودم هست
راهی هست که نشون بده چند روز کانکت هستم
اگر جایی باشه که نشون بده فکر کنم الان رو 30 روز باشه که یه بند وصل هستم
30 روز پیش هم چون برق رفت قطع شدم:31:
اره هست
تو کنترل پنل برو بعدش برو تو قسمت Network Connections حالا روی Local Area Connection دوبار کلیک کن.....میزان زمانی که مودمت روشن بوده رو نشون میده مثلا الان مودم من 2روز و6ساعت و 46 دقیقه روشنه ...

ولی از اخرین اتصالم به کامپیوتر تا الان 1 روز و 5ساعت15 دقیقه میگذره......

پ ن: ولی خدایی من هنوز تو کف اینم که تو این همه وقت چی دانلود میکنی؟؟ اگه کل نت هم مخواستی دانلود کنی اینقدر نمیشد....(منم خودم دانلودم بالاس....چون تو پی7عضوم کلی فایل و نرم افزار و فیلم و...دانلود میکنم ولی احساس میکنم کم کم دارم کم میارم :دی)

DANIAL_2000
11-10-2008, 00:04

یه بار هم یه هفته روشن مونده بود :31:
باز هم هیچی نشد . . .
یک هفته!! :blink: مودمتون چیه؟
کسی نبود در مورد ethernet , کارت شبکه و...یه توضیحی بده!

tohidkh
11-10-2008, 00:11

آره بابا یه هفته شایدم بیشتر . . . :26:
آخه من خیلی به وسایلم ظلم و ستم میکنم . . . :38:
مودمم هم asus am602 هست. :27:

hoomany
11-10-2008, 00:52

در اون مورد راستشو بخوای دلم به حالش میسوزه:دی گناه داره بدبختو بخوام 48ساعت روشن باشه؟؟:دی (آخه انصافم کجا رفته؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دقیقا چه مدلیه؟ توی بازار پیدا میشه؟ اگه پیدا میشه با گارانتی کجا؟

ممنون :11:

BIZIMT
11-10-2008, 01:01
دوستان من یک توضیحی بدم و ان اینکه :
شما فکر میکنید از همین مودمهای شما تو isp ها نیست.
در isp همیشه روشنه .....
پس اصلان خطر نداره که مودم چند ساعت و روز روشن باشه چیزی که مهم هست اینه که اصلا گرم نشه (داغ) . یک محیط خنک و دارای تهویه مناسب هست.
مثلا من برای یک ز دوستان که مودم corecess دارند یک فن گرفتم چسبوندم به قسمت تهویه مودم (اون طرف ابکش مانندش) به راحتی هفته ها روشن میمونه.

اما به شخصه خیلی گزارش داشتیم که مودمهای asus بعد از داغ شدن کاراییشون رو از دست میدادند و هزارتا برنامه ...

Cleeev
11-10-2008, 01:35
کسی نبود در مورد ethernet , کارت شبکه و...یه توضیحی بده!

در مورد تفاوت های USB و Ethernet توی پست زیر توضیحاتی دادم :

در مورد کارت شبکه منظورتون دقیقا چیه...؟؟؟ کارت شبکه یه قطعه سخت افزاریه که به دو دسته کلی Wired (سیمی) و Wireless (بی سیم) تقسیم میشه که هر دوی اینا از طریق شکاف PCI مادربرد با کامپیوتر ارتباط برقرا میکنن (البته در اکثر مادربردهای ساخته شده بعد از سال 2005 یک کارت شبکه آنبرد گیگابیتی سیمی تعبیه میشه)... این کارت ها بسته به سرعت و سیمی یا بیسیم بودن متغییر هستش... ارزون ترین این نوع کارت ها (و البته پر استفاده ترینشون) کارت های 10/100Mbps سیمی هستش (یعنی سرعت تبادل اطلاعات با این کارت ها بسته به قطعه ای که در طرف دیگه سیم قرار داره میتونه بین 10 تا 100 مگابیت برثانیه اطلاعات رد و بدل کنه که قیمت این کارت ها از 6-7 هزار تومن بیشتر نمیشه (یکی از بهترین های بازار ایران D-Link 10/100Mbps فقط با گارنتی "ایزی" هستش) مدلای دیگه هم تکنولوژیشون میره بالاتر و همچنین قیمتشون زیادتر میشه... مثلا همین کارت های شبکه سیمی با اگه با سرعت 1Gbps (یک گیگابیت بر ثانیه) ش هستش حداقل 14-15 هزار تومن (همین D-Link)... و همچنین مدلای بی سیم هستن که سرعت های متفاوتی دارن و توی اونا هم بسته به سرعتشون قیمت تغییر میکنه که D-Link هستش با قیمت حدود 40 هزار تومن و معمولا از این قیمت شروع میشه با بالا (بسته به تکنولوژی های افزوده)...

n0100003
11-10-2008, 04:44
تا الان

اولا که این رکورداتو ببر تو گینس ثبت کن معروف شی بعدشم
اقای mehdi_vsgh شما که گیر دادی به ما پست اسپم نده و تو فواصل زمانی فلان نده ...
خودت میای اینجا پست میدی در مورد رکورد انلاین بودنتو دلسوزی واسه وسایلت حرف میزنی
لطفا ازین به بعد از ارشاد بنده دست بردارو صحبتب از قوانین سایت واسه من نکن (سنگینتری)
مرسی

mehdi_vsgh
11-10-2008, 05:02
اولا که این رکورداتو ببر تو گینس ثبت کن معروف شی بعدشم
اقای mehdi_vsgh شما که گیر دادی به ما پست اسپم نده و تو فواصل زمانی فلان نده ...
خودت میای اینجا پست میدی در مورد رکورد انلاین بودنتو دلسوزی واسه وسایلت حرف میزنی
لطفا ازین به بعد از ارشاد بنده دست بردارو صحبتب از قوانین سایت واسه من نکن (سنگینتری)
مرسی
اقا مثله اینکه شما اصلا منظورمنو از اون پستم نفهمیدی .........

من بیشتر میخواستم بدونم که روشن بودم مودم به مدت طولانی ایا ضرری داره یا خیر؟؟؟؟؟؟؟؟ که دوستان جواب بنده رو دادند........

Cleeev
11-10-2008, 19:01
من بیشتر میخواستم بدونم که روشن بودم مودم به مدت طولانی ایا ضرری داره یا خیر؟؟؟؟؟؟؟؟ که دوستان جواب بنده رو دادند........

نه هیچ ضرری نداره... این مودما ساخته میشن برای اینکه 24/7 روشن باشن (یعنی 24 ساعت شبانه روز 7 روز هفته)... اگه این مودما روزی 25 ساعتم کار کنن هیچیشون نمیشه...

خود من الان دو ماهه که مودممو خاموش نکردم... (البته حدود 10-20 بار برق رفته خودش خاموش شده)...

اصلا قضییه کاملا اینجا متفاوته... بسیاری از قطعات الکترونیکی و کامپیوتری (مخصوصا IC ها) با هر بار خاموش و روشن شدن (قطع و وصل شدن برق) از عمرشون کاسته میشه... به همین خاطره که تو بسیاری از سازمان های بزرگ میبینی که سیستما هیچ وقت خاموش نمیشن و همیشه یا کار میکنن یا در حالت Stand-By هستن (البته این یکی از دلایلشه)... البته روشن بودن یه مقوله س و کار کشیدن یه مقوله دیگه... مثلا اگه شما هر روز از 24 ساعت 25 ساعت در حال دانلود باشید بعد از 2-3 ماه ممکنه که شاهد کاهش کارایی مودمتون باشید که این با یه بار خاموش کردن و اینکه بگذارید خنک بشه به طور تقریبی بهبود پیدا میکنه... البته این قطعات ساخته میشن برای اینکه همیشه روشن باشن و کار کنن و به جز در اجناس نامرغوب امکان اینکه ببینی مودمت به خاطر روشن بودن خراب بشه یک در 10 میلیون هم نیست...

mehdi_vsgh
11-10-2008, 20:56
دقیقا چه مدلیه؟ توی بازار پیدا میشه؟ اگه پیدا میشه با گارانتی کجا؟

ممنون :11:
BIPAC 5210S

این مدلش بود....

بعدشم اینکه من خودم مستقیما از شاتل گرفتم ادعا میکردن که ما خودمون نمایندگی هستیم و اینکه کاملا ضمانتش را برعهده میگریم حتی شکستگی و سوختگی و........

اما در مودر اینکه تو بازار با چه قیمتی یافت میشه؟؟؟ اصلا هست یا نه اطلاعی ندارم:13:

اصلا قضییه کاملا اینجا متفاوته... بسیاری از قطعات الکترونیکی و کامپیوتری (مخصوصا IC ها) با هر بار خاموش و روشن شدن (قطع و وصل شدن برق) از عمرشون کاسته میشه... به همین خاطره که تو بسیاری از سازمان های بزرگ میبینی که سیستما هیچ وقت خاموش نمیشن و همیشه یا کار میکنن یا در حالت Stand-By هستن (البته این یکی از دلایلشه)... البته روشن بودن یه مقوله س و کار کشیدن یه مقوله دیگه... مثلا اگه شما هر روز از 24 ساعت 25 ساعت در حال دانلود باشید بعد از 2-3 ماه ممکنه که شاهد کاهش کارایی مودمتون باشید که این با یه بار خاموش کردن و اینکه بگذارید خنک بشه به طور تقریبی بهبود پیدا میکنه... البته این قطعات ساخته میشن برای اینکه همیشه روشن باشن و کار کنن و به جز در اجناس نامرغوب امکان اینکه ببینی مودمت به خاطر روشن بودن خراب بشه یک در 10 میلیون هم نیست...

توضیحات بسیار جامع و کامل و مفید...

من که قصد ندارم همیشه مودم رو روشن کنم...اخه الان یه فایل مهمی دارم دانلود میکنم که از رپیدشر هستش و تا بحال 100 بار آپلود شده و رپیدشر هم پاکش کرده...
برای همینم ناچارم یه سره دانلودش کنم......

farhad_s5
11-10-2008, 21:25
بچه ها من تونستم مودم USRobotics 9115 رو به ADSL وصل كنم فقط مشكلم اينه كه يه علامت تعجب روي local Area Connection هست!! چرا؟!!

چراغ WAP مودم كه عكس يه كره هست كار نمي كنه!!! چرا؟!!!

mehdi_vsgh
11-10-2008, 21:43
اگه اینطوره ینی adslوصل نیست....(حالا شما میگی وصله؟؟ نمیدونم چیه؟)
پیغام

limit connection میده یا خیر؟؟؟

Senator_F
11-10-2008, 22:03
بچه ها من تونستم مودم USRobotics 9115 رو به ADSL وصل كنم فقط مشكلم اينه كه يه علامت تعجب روي local Area Connection هست!! چرا؟!!

تبریک میگم.
ADSL از کدوم شرکت گرفتین؟
شبانه رایگان داره؟کانکشن جدا میخواد؟
منظورم اینه که اگه به مودم 2 تا کانکشن تعریف کنی،این چراغ سبز نمیشه ولی کانکت میشه.

farhad_s5
11-10-2008, 22:23
limit ميداد كه من آي پي بهش دادم و مشكلش حل شد! ولي چرا چراغ WAP روشن نميشه؟!!!

farhad_s5
11-10-2008, 22:25
تبریک میگم.
ADSL از کدوم شرکت گرفتین؟
شبانه رایگان داره؟کانکشن جدا میخواد؟
منظورم اینه که اگه به مودم 2 تا کانکشن تعریف کنی،این چراغ سبز نمیشه ولی کانکت میشه.

از لايزر 128 نامحدود گرفتم!:10:

يعني يه كانكشن رو پا كنم حله؟

reb
11-10-2008, 22:35

فکر میکنم خودت کانکشن بردبند ساختی و برای همین علامت تعجب روی local Area Connection هست که البته مهم نیست برو conections و تیکشو ارور و نمایشگر در سیستم ترای رو بردار.
چراغ WAP اگه روشن نیست معناش اینه که توی روتر وایرلس اکتیو نیست اگه لازمش نداری که بیخیال ولی اگه لازم داشتی باید فعالش کنی و یادت نره کد بهش بدی.

Senator_F
11-10-2008, 23:02

چون 128 نامحدود گرفتی،یه کانکشن داشته باشی کافیه.اضافی رو پاک کن مودم رو خاموش روشن کن حل میشه انشاالله.
منتظر نتیجه هستیم.:40:

farhad_s5
11-10-2008, 23:02
فکر میکنم خودت کانکشن بردبند ساختی و برای همین علامت تعجب روی local Area Connection هست که البته مهم نیست برو conections و تیکشو ارور و نمایشگر در سیستم ترای رو بردار.
چراغ WAP اگه روشن نیست معناش اینه که توی روتر وایرلس اکتیو نیست اگه لازمش نداری که بیخیال ولی اگه لازم داشتی باید فعالش کنی و یادت نره کد بهش بدی.

كانكشن بردبند چيه؟!! بايد چجوري كانكشن درست مي كردم تا مشكل حل بشه؟!( IP بهش دادم و مشكلم حل شد):46:

مودمم من روتر هست ولي وارلس نداره دوست خوبم!:10:

reb
11-10-2008, 23:21
كانكشن بردبند چيه؟!! بايد چجوري كانكشن درست مي كردم تا مشكل حل بشه؟!( IP بهش دادم و مشكلم حل شد):46:

پس چراغ wap چیه؟

Senator_F
11-10-2008, 23:36
پس چراغ wap چیه؟

مودم های دارای امکان کانکت اتوماتیک این چراغ رو دارن که نشون میده مودم به اینترنت وصل هستش یا نه.

tohidkh
11-10-2008, 23:44

دوست عزیز، حالا که IP دادی ، به راحتی میتونی صفحه هات رو باز کنی؟
اگه بله، نیاز به کانکشن نداری که. چرا خودت رو اذیت میکنی؟
بذار همیشه کامپیوترت به نت وصل باشه . . .

reb
11-10-2008, 23:47
مودم های دارای امکان کانکت اتوماتیک این چراغ رو دارن که نشون میده مودم به اینترنت وصل هستش یا نه.

یعنی همون استتوس یا لینک؟

tohidkh
11-10-2008, 23:50
یعنی همون استتوس یا لینک؟
بله !
البته الان دیگه مودمی پیدا نمیشه که این چراغ رو نداشته باشه.

طریقه تنظیم برای کانکت اوتماتیک رو هم که میدونید دیگه . . .

farhad_s5
12-10-2008, 00:00
چون 128 نامحدود گرفتی،یه کانکشن داشته باشی کافیه.اضافی رو پاک کن مودم رو خاموش روشن کن حل میشه انشاالله.
منتظر نتیجه هستیم.:40:

دوست من اين كار رو كردم ولي نتيجه اي نداد:19:

كانكت اتوماتيك رو چجوري بايد تنظيم كنم؟!:2:

دوست عزیز، حالا که IP دادی ، به راحتی میتونی صفحه هات رو باز کنی؟
اگه بله، نیاز به کانکشن نداری که. چرا خودت رو اذیت میکنی؟
بذار همیشه کامپیوترت به نت وصل باشه . . .

آره دوست من به راحتي به اينترنت وصل ميشم و صفحه باز مي كنم!:46:
چرا نياز به كانكشن ندارم؟!

بله !
البته الان دیگه مودمی پیدا نمیشه که این چراغ رو نداشته باشه.

طریقه تنظیم برای کانکت اوتماتیک رو هم که میدونید دیگه . . .

من نميدونم دوست عزيز،اگه ميشه توضيح بديد يا اگه لينكي داره:10:

tohidkh
12-10-2008, 00:23
كانكت اتوماتيك رو چجوري بايد تنظيم كنم؟!:2:
آره دوست من به راحتي به اينترنت وصل ميشم و صفحه باز مي كنم!:46:
چرا نياز به كانكشن ندارم؟!
من نميدونم دوست عزيز،اگه ميشه توضيح بديد يا اگه لينكي داره:10:

خب اگه کانکشن تون اتوماتیک باشه، وقتی ویندوزتون بالا میاد وصل میشه به اینترنت. و شما مجبور نیستید برای هر کاری، کانکت کنید.
در شرایط عادی، هیچ کاری لازم نیست انجام بدین. فقط تمام کانکشن ها رو پاک کنید و تنظیمات IP و DNS شرکتتون رو اگه دقیقا نمیدونید غیر فعال نمایید.
حالا ویندوز رو ریستارت کنید.
با بالا اومدن ویندوز، کامپیوترتون به اینترنت وصل میشه.
بازهم اگه سوالی بود، یا نیاز به راهنمایی بیشتر، من در خدمتم . . .

farhad_s5
12-10-2008, 00:33
خب اگه کانکشن تون اتوماتیک باشه، وقتی ویندوزتون بالا میاد وصل میشه به اینترنت. و شما مجبور نیستید برای هر کاری، کانکت کنید.
در شرایط عادی، هیچ کاری لازم نیست انجام بدین. فقط تمام کانکشن ها رو پاک کنید و تنظیمات IP و DNS شرکتتون رو اگه دقیقا نمیدونید غیر فعال نمایید.

اگه IP رو غير فعال كنم هي پيغام ميده كه limit or no connective و از اين جور حرفا!:10:

n0100003
12-10-2008, 03:55

128 نامحدود چند گرفتی؟؟
یادمه شما سرعت دانلودت رو که گفتی از 16 بیشتر میشد بعضی وقتا اره؟؟اگه از 16 بره بالاتر که بیشتر از 128 بهت دادن من 128 دارم با 14 معمولا دان میکنم

n0100003
12-10-2008, 04:00
شما که میگی همه چیرو پاک کنو غیر فعال کنه بعد به اینترنت وصل میشه:18: این دیگه چه تزیه:13:
خب شاید باید ipبزنه شاید یوزرو پس داره نمیشه که بگیم همه چیو پاک کن بعد برو تو نت

اگه IP رو غير فعال كنم هي پيغام ميده كه limit or no connective و از اين جور حرفا!:10:

farhad_s5
12-10-2008, 09:53
128 نامحدود چند گرفتی؟؟
یادمه شما سرعت دانلودت رو که گفتی از 16 بیشتر میشد بعضی وقتا اره؟؟اگه از 16 بره بالاتر که بیشتر از 128 بهت دادن من 128 دارم با 14 معمولا دان میکنم

نه دوست عزیز،فقط بعضی موقع ها از 14 کمتر میشه ولی بیشتر موقع ها از 20 هم بیشتره!!!!

خودمم خیلی تعجب کردم!!

راستش 26.500 با مالیات و از این جور چیزا

mehdi_vsgh
12-10-2008, 12:23
یه سوال....

من بنا به دلیلی که قبلا گفتم ناچار بودم که 2-3 روزی یه سره کانکت باشم و یه فایل 4گیگ دانلود کنم...
خوب همینکارو هم کردم و الان 2روز و 17 ساعت کانکت هستم.....و یه سره دارم دانلود میکنم...
تا همین امروز صبح میزان دریافتم براساس اونچه که تو کانکشتنم میزد حدود 4گیگ شده بود....

اما الان؟؟؟؟

و حتی تو قسمت اکانتم توی شاتل مقدار رو دقیق و درست زده ولی چرا اینطوری شده؟؟؟؟

tohidkh
12-10-2008, 12:28
یه سوال....

من بنا به دلیلی که قبلا گفتم ناچار بودم که 2-3 روزی یه سره کانکت باشم و یه فایل 4گیگ دانلود کنم...
خوب همینکارو هم کردم و الان 2روز و 17 ساعت کانکت هستم.....و یه سره دارم دانلود میکنم...
تا همین امروز صبح میزان دریافتم براساس اونچه که تو کانکشتنم میزد حدود 4گیگ شده بود....

اما الان؟؟؟؟

و حتی تو قسمت اکانتم توی شاتل مقدار رو دقیق و درست زده ولی چرا اینطوری شده؟؟؟؟

منظورتون اینه که بیشتر زده یا کمتر؟؟؟
اگه کمتر زده باشه، باگ نرم افزاریه.
(اگه باگ باشه، شما میتونید با خاموش نکردن مودمتون، در ساعتهای غیر رایگان هم به طور رایگان دانلود کنید.)
موفق باشید
:40:

ایدون
12-10-2008, 13:03
منظورتون اینه که بیشتر زده یا کمتر؟؟؟
اگه کمتر زده باشه، باگ نرم افزاریه.
(اگه باگ باشه، شما میتونید با خاموش نکردن مودمتون، در ساعتهای غیر رایگان هم به طور رایگان دانلود کنید.)
موفق باشید
:40:
میگه با این که حدود 4 گیگ استفاده کرده ولی مانیتورینگ کانکشن 157 مگ نوشته.
مهم نیست با نرم افزار باید میزان ارسال و دریافت رو بفهمی

mehdi_vsgh
12-10-2008, 16:37
آخه تا صبح درست زده بود....
ولی ظهر که رسیدم خونه دیدم شده 157 مگ

tina salehe
12-10-2008, 19:42
کسی میدونه این ارور 734 برا چی میاد آیا مشکل از مودم هست چون وقتی این ارور میاد انگار مودم قفل میکنه
مودم من دیتا شین هست و 39 تومان خریدم

farhad_s5
12-10-2008, 19:56
اگه IP رو غير فعال كنم هي پيغام ميده كه limit or no connective و از اين جور حرفا![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif چرا؟

tohidkh
12-10-2008, 20:25
اگه IP رو غير فعال كنم هي پيغام ميده كه limit or no connective و از اين جور حرفا![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چرا؟

دوست من، نباید اینطور باشه . . .
دلیلش رو نمیدونم. شاید از ویندوزتون هست.
یه بار با USB امتحان کنید ببینید بدون IP باز هم اون پیغام رو میده یا نه.

moslem.b
12-10-2008, 21:41
چرا وقتی مودم adsl رو روشن می کنم کالر آی دی ( مزاحم یاب ) تلفنمون غیر فعال میشه ؟

mehdi_vsgh
12-10-2008, 22:08
چرا وقتی مودم adsl رو روشن می کنم کالر آی دی ( مزاحم یاب ) تلفنمون غیر فعال میشه ؟
خود تلفنتون کالر ایدی داره یا جداگانه نصب کردین روش؟؟؟

اگه کالر ایدی خود تلفنه که نباید این اتفاق بیوفته

اما اگر کالرایدی جداگانه هست که اصلا نباید ازش استفاده کنی....چون دچار مشکل میکنه

farhad_s5
12-10-2008, 22:13
همه جوره امتحان كردم ولي اصلا فايده اي نداره!!!:41: ولي حالا يه كاريش كردم تا هي ارورش رو نبينم اون پايين!:31:

در ضمن چراغ WAP مودمم هم چنان خاموشه!:13:

من وقتي آي پي مودم رو كه 192.168.1.1 رو مي زنم نميره تو تنظيماتش!!:2:

اگه ميشه من رو راهنمايي كنين!

Mahyarrrrr
12-10-2008, 23:24
کسی نیست منو راهنمایی کنه؟!!!
یه مودم بی سیم میخوام با قدرت آنتن بالا
برای ارتباط همزمان یه لپ تاپ و یه Pc بهش، چه مارک و مدلی رو بهم پیشنهاد میکنید؟

siamak_mu
12-10-2008, 23:46
من من يه مشكلي برام پيش اومده لطفاً هركي راه حلي داره راهنمايي كنه (فقط زبونش كتابي نوشتم چون براي پشتيباني اينو تايپ كردم فرستادم... :31:):

زماني كه دانلود مي كنم هر 2-3 دقيقه يك بار آي پي عوض مي شود. اين مشكل فقط و فقط در زمان دانلود كردن هست يعني اگر چندين ساعت هم آنلاين باشم آي پي عوض نمي شود ولي به محض اينكه دانلود شروع شود ظرف مدت كوتاهي آي پي عوض مي شود. اين مشكل فقط با كابل ايجاد مي شود و با وايرلس دانلود كنم هيچ مشكلي نيست.حتي وقتي با همان لپ تاپ كه با وايرلس دانلود مي كند با كابل دانلود كند آي پي مرتب پي در پي عوض مي شود. نرم افزار دانلود منيجر را هم عوض كردم. ويندوز هم عوض كردم. كارت شبكه ي ديگري هم روي مادربورد انداختم ولي باز مشكل حل نشد. ويندوز هم XP سرويس پك 2 هست. مودم 3COM.
مودم هم ريست فكتوري كردم آپديت هم كردم. ولي باز نشد.
از جمله مشكلات هم بسته شدن مسنجر ها و قطع شدن اينترنت براي چند ثانيه بعد از هر بار آي پي عوض شدن.
مشكل را با يك مهندس شبكه مطرح كردم گفتن احتمالاً مربوط به تنظيمات مودم هست و بعيد است كه مودم خراب باشد چون اگر مودم خراب بود بايد براي وايرلس هم اين مشكل پيش مي آمد.
اگر وارد گزارشات اتصالات PPPOE در صفحه كاربري من بشويد ملاحظه مي كنيد كه از صبح (از زماني كه دانلود شبانه با وايرلس قطع شده و بعضي اوقات در طول روز با PC دانلود شده) تا حالا دقيقاً 123 بار آي پي عوض شده!
عكس زير شاهدي بر اين قضيه هست:

تنظيمات مودم هم در زير گذاشتم تا مشكل راحت تر حل بشود:

براي اينكه صفحه سنگين نشه عكس ها رو لينك گذاشتم.

moslem.b
13-10-2008, 02:19
خود تلفنتون کالر ایدی داره یا جداگانه نصب کردین روش؟؟؟

اگه کالر ایدی خود تلفنه که نباید این اتفاق بیوفته

اما اگر کالرایدی جداگانه هست که اصلا نباید ازش استفاده کنی....چون دچار مشکل میکنه

از هر دو نوعش دارم هیچ کدومشون کار نمی کنه

Cleeev
13-10-2008, 02:32

اسپیلیتر به سیم تلفن وصل کردید...؟؟؟؟

mehdi_vsgh
13-10-2008, 05:25
کالر ایدی خارجی رو از مدار خارج کن

moslem.b
13-10-2008, 09:51
اسپیلیتر به سیم تلفن وصل کردید...؟؟؟؟

نه وصل نکردم, اگه وصل کنم کالر آی دی کار می کنه ؟ آخه شنیدم با اونم مشکل حل نمیشه

moslem.b
13-10-2008, 09:52
کالر ایدی خارجی رو از مدار خارج کن

اونم خارج کردم باز فایده ای نداشت

mehdi_vsgh
13-10-2008, 10:54
اونم خارج کردم باز فایده ای نداشت
خوب وقتی کالرایدی رو خارج میکنی دیگه مشکیل نداری که؟؟:دی

(مگه مشکلت این نبود که وقتی مودم را روشن میکنی کالر آیدی غیرفعال میشه؟)
خوب الان کالر ایدی خارجه...هیچ تداخلی نباید وجود داشته باشه!!!!!!!!

=====
اگه کالر ایدی خود تلفن کار نمیکنه شاید باید زنگ بزنی پشتیبانی (نمیدونم)

farhad_s5
13-10-2008, 11:11
همه جوره امتحان كردم ولي اصلا فايده اي نداره!!!:41: ولي حالا يه كاريش كردم تا هي ارورش رو نبينم اون پايين!:31:

tohidkh
13-10-2008, 11:13

یه چیزی بپرسم؟
هیچ ویندوزتو عوض کردی؟
فکر کنم مشکل از ویندوز باشه . . .

farhad_s5
13-10-2008, 11:20
آخه اینقدر برنامه دارم که نمیشه دوباره بخوام همشون و بریزم!!(در ضمن مودم من تنظیم هست چون یه بار تونستم بهش وصل بشم ولی دیگه نشد و تو همون یه بار هم تنظیمش کردم)!!

برا همین تا شرکت Adsl م رو عوض نکردم فکر نکنم نیازی به تنظیمات مودم داشته باشم!!
ولی برای محکم کاری هم که شده باید راهه وصل شدن بهش رو پیدا کنم!!

شما راه دیگه ای سراغ ندارید؟

ارمغان جنون
13-10-2008, 11:22
سلام دوستان,من می خوام سرویس 64 یا 128 شاتل یا صبا نت بگیرم؟چه مودمی بخرم خوبه و از کجا میشه تهیه کرد؟و همین طور lan یا usb?

tohidkh
13-10-2008, 11:44
آخه اینقدر برنامه دارم که نمیشه دوباره بخوام همشون و بریزم!!(در ضمن مودم من تنظیم هست چون یه بار تونستم بهش وصل بشم ولی دیگه نشد و تو همون یه بار هم تنظیمش کردم)!!

برا همین تا شرکت Adsl م رو عوض نکردم فکر نکنم نیازی به تنظیمات مودم داشته باشم!!
ولی برای محکم کاری هم که شده باید راهه وصل شدن بهش رو پیدا کنم!!

شما راه دیگه ای سراغ ندارید؟
یه راه مطمئن وجود داره: :31:
اینکه پاشی مودمو بیاری تبریز پیش خودم. همه چیزشو تست کنم، تنظیم کنم بدم ببری :31:
یا ببری پیش کسی که خیلی مهارت داره تو اینجور چیزها تا برات تنظیم کنه.
مطمئنم یه کاری باید میکریدی که نکردی و چراغ Wap روشن نمیشه.
یا اینکه اصلا چراغش خرابه . . .

mehdi_vsgh
13-10-2008, 12:02
میگم یه بار درایور مودمت را پاک کن...سیستم را ریستارت کن بعد دوباره نصب کن و دوباره ری استارت کن....

منم اول این مشکل رو داشتم درست شد:دی

Cleeev
13-10-2008, 14:10

اول از همه یه بار روتر رو از برق قطع کن و بعد یه دقیقه دوباره وصل کن...

دوم اگه میشه یه سری کامل مشکلتو تشریح کن... ویندوزتم بگو چیه و همچنین Service Pack چندمه....... :20:

arisa
13-10-2008, 15:05
سلام
من یه سرویس از صبانت گرفتم(هنوز وصل نشده)میخوام حالا یه مودم بگیرم(وایرلس) یه چند مورد هست که میخواستم دوستان راهنمایی کنند:
1.اولا شما چه برندی را پیشنهاد میدید؟
2.از بین usr819108 یا tplink یا linksys کدوم را بهتر میدونید؟(البته usr که متاسفانه اصلا تو بازار نیست(ایران-رضا-پایتخت) و linksys هم که اولا صبا میگه با وجود دریافت حق نصب ما نمیتونیم نصب کنیم ثانیا یک پستی دررابطه با ریست مداومش درصورت وجود حتی کمی نویز در خط تلفن خوندم که جای تامل داشت)
3.در نهایت بهترین انتخاب با اوصاف بالا همین tp link خواهد بود به نظر شما آیا انتخابهای دیگه ای هم هست؟
4.دوستانی که tplink دارند ممکنه کمی در رابطه با مزایا و معایبش توضیح بدند؟آیا کسی با tp از سرویس صبا هم استفاده میکنه؟
5.و در نهایت کسی از دوستان هست که با linksys(wag200g)i از سرویس صبا استفاده کنه؟آیا نصب یا کانفیگش مشکل هست؟

متشکرم

majids
13-10-2008, 19:46
سلام دوستان
من این مودم رو گرفتم smc7901bra3
رفتم مودم دلینک بگیرم فروشنده این رو پیشنهاد داد تو پاساز ملاصدرا
حالا میخوام نصبش کنم پنجره باز میشه و گزینه زیر رو میزنم

inestal usb driver

ولی بعد از نصب پیغام زیر رو میده

please plug in your USB remote NDIS network device now

خوب حالا برای اینکه خودم بخوام نصبش کنم و پول برای نصب و کانفیگ ندم باید چیکار کنم
میخوام از شرکت صبانت شیراز اکانت بگیرم

تو پوشه network connections هم وقتی اکانت درست میکنم یه علامت مشکی زده و اسمی از مودم نزده

راستی موقع نصب همه سیم کشی رو وصل کرده بودم

ممنون میشم راهنماییم کنید که کلا چیکار کنم و نحوه خرید اکانت و کانفیگ خط تلفن برای مخابرات رو توضیح بدید

Cleeev
13-10-2008, 22:04

مودمای SMC مودمای خوبی هستن و همچنین شرکت SMC کلا چیزای خوبی میسازه...

در ضمن این عبارت داره میگه "لطفا الان مودمتون رو به USB وصل کنید"... دقت داشته باشید که در مورد همه مودما بهتره که اول CD رو بگذارید و درایور رو نصب کنید و بعدش مودم رو به کامپیوتر وصل کنید... اول درایور و برنامه رو از روی CD نصب کنید و وقتی بهتون میگه مودم رو به USB وصل کنید... البته این قضییه فقط برای USB صادقه و لن نیازی به نصب نداره...

فعلا این کار رو انجام بدید و بعدش طبق دفترچه مودم کارها رو به خوبی میتونید انجام بدید...

sepadl71
13-10-2008, 22:09
مودم TP-LINK از همه بهتره ، میگین نه ؟
نگاه کنین پس ببینین چجوری هک میشه ...
این از تنظیمات شناخته شده توسط مودم من که TP-LINK هست
( در ضمن اکانت من 256 ندا گستر صبا هست {البته بود ولی الآن 1024 هست:31:} )
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](256-1024).bmp
و این هم از تست speedtest.net :

tohidkh
13-10-2008, 22:13
سلام دوستان
من این مودم رو گرفتم smc7901bra3
رفتم مودم دلینک بگیرم فروشنده این رو پیشنهاد داد تو پاساز ملاصدرا
حالا میخوام نصبش کنم پنجره باز میشه و گزینه زیر رو میزنم

inestal usb driver

ولی بعد از نصب پیغام زیر رو میده

خوب حالا برای اینکه خودم بخوام نصبش کنم و پول برای نصب و کانفیگ ندم باید چیکار کنم
میخوام از شرکت صبانت شیراز اکانت بگیرم

تو پوشه network connections هم وقتی اکانت درست میکنم یه علامت مشکی زده و اسمی از مودم نزده

راستی موقع نصب همه سیم کشی رو وصل کرده بودم

ممنون میشم راهنماییم کنید که کلا چیکار کنم و نحوه خرید اکانت و کانفیگ خط تلفن برای مخابرات رو توضیح بدید
شما مراحل نصب رو اشتباه طی میکنید.
برای اینکه بدونید مودم سالمه یا نه، اون از طریق Lan وصل کنید. بدون کانکشن و IP. (اینو به خاطر این گفتم که فایل زیر رو با سرعت بیشتری دانلود کنید)
اینو بخونید متوجه میشید.
آموزش نصب مودم SMC به زبان فارسی.
حجم 13 مگ

حتما حتما بخونیدش. تمام مشکلاتتون حل میشه.

majids
13-10-2008, 22:14
مودمای SMC مودمای خوبی هستن و همچنین شرکت SMC کلا چیزای خوبی میسازه...

در ضمن این عبارت داره میگه "لطفا الان مودمتون رو به USB وصل کنید"... دقت داشته باشید که در مورد همه مودما بهتره که اول CD رو بگذارید و درایور رو نصب کنید و بعدش مودم رو به کامپیوتر وصل کنید... اول درایور و برنامه رو از روی CD نصب کنید و وقتی بهتون میگه مودم رو به USB وصل کنید... البته این قضییه فقط برای USB صادقه و لن نیازی به نصب نداره...

فعلا این کار رو انجام بدید و بعدش طبق دفترچه مودم کارها رو به خوبی میتونید انجام بدید...

ممنون دوست عزیز

فهمیدم چش بود اون آیکنی که مال شبکه محلی بود تو نتوورک دیس ابل بود وقتی فعالش کردم چند ثانیه کنار ساعت ویندوز اومد و بعد رفتش ولی تو خود اون پوشه به صورت فعال بود
آموزش کانفیگ کردن رو پیدا کردم حالا میخوام بدونم تنظیمات برای کانفیگ کردن مودم رو بر اساس چه چیزی وارد کنم ؟ میخوام از صبا نت شیراز اکانت بگیرم

آیا مثل کارت های اینترنت یوزر و پسورد بهم میدن یا آی پی

بعد یه سوال دیگه چطوری خط تلفنم رو باید برای اینترنت ای دی اس ال آماده کنم یعنی باید برم مخابرات یا خود صبا نت کارش رو انجام میده ؟

tohidkh
13-10-2008, 22:18
آموزش کانفیگ کردن رو پیدا کردم حالا میخوام بدونم تنظیمات برای کانفیگ کردن مودم رو بر اساس چه چیزی وارد کنم

نه بابا. شما باید VPI و VCI شرکت ارائه دهنده رو از خودشون بپرسید. وگرنه نمیتونید کانکت بشید.

آیا مثل کارت های اینترنت یوزر و پسورد بهم میدن یا آی پی

بعد یه سوال دیگه چطوری خط تلفنم رو باید برای اینترنت ای دی اس ال آماده کنم یعنی باید برم مخابرات یا خود صبا نت کارش رو انجام میده ؟
برای هر دو سوالتون میگم اون PDF رو بخونید.

majids
13-10-2008, 22:30
ممنون توحیدخان
یه فال پیدا کردم فکر کنم همین بود
حالا میوندم که دیگه چه کارایی انجام بدم که نخوام پول اضافی بدم

برای همه شرکت ها نحوه کتنفیگشون یکیه یعنی یه تنوع اطلاعات رو باید وارد کنم

بعد که وارد کردم و اکانت هم گرفتم اون موقع دیگه کار دیگه ای نداره ؟

احتیاج به رفتن به مخابرات نیست ؟

(حالا این رو هم دارم دانلود میکنم ، وای که چه سرعتی داره این دیال آپ امشب بین 17 تا 20 خیلی عجیبه با برنامه Internet Download Manager )

tohidkh
13-10-2008, 22:41
ممنون توحیدخان
یه فال پیدا کردم فکر کنم همین بود
حالا میوندم که دیگه چه کارایی انجام بدم که نخوام پول اضافی بدم

برای همه شرکت ها نحوه کتنفیگشون یکیه یعنی یه تنوع اطلاعات رو باید وارد کنم

بعد که وارد کردم و اکانت هم گرفتم اون موقع دیگه کار دیگه ای نداره ؟

احتیاج به رفتن به مخابرات نیست ؟

(حالا این رو هم دارم دانلود میکنم ، وای که چه سرعتی داره این دیال آپ امشب بین 17 تا 20 خیلی عجیبه با برنامه Internet Download Manager )
نه!
اصلا احتیاج رفتن به مخابرات نیست.
نمایندگان هر شرکت، خودشون میرن مخابرات و کارهای یوزر ها رو انجام میدند.
یه چیزی بگم هااااا. شما باید 10 الی 15 تومن بابت راه اندازی سرویس پرداخت کنی. این هزینه، مربوط به نصب مودم نیست.
مگه اینکه صبر کنی تا 3 هفته. چون شرکتها بعد از سه هفته، هزینه راه اندازی رو بر میدارند.
سرعت دایل آپ 17 هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :18::18::18::18::18::18::18::18::18:
امکان نداره. آخه مودم ساپورت نمیکنه . . . .
یه تست بگیر ببینم . . .
از اینجا:
Speedtest.net
بعد لینکش روبذار ببینم سرعت واقعی چنده؟
(البته بعد از تموم شدن دانلودت، تست بگیر)

majids
13-10-2008, 22:52
ای بابا
چشش زدم تا 11.548 رفت دیگه ارور داد
ادامش رو هم باز ارور میده دارم از اول دانلود میکنم ببینم چی میشه

majids
13-10-2008, 23:15
خودش بود همون قبلی که دانلود کرده بودم

خیلی عجیبه سرعت به 33 هم رسید مودمم همون دلینک
اینم عکس از دسکتاپم موقع دانلود

تو اون سایت کجا رو باید کلیک کنم ؟
این رو زدم ارور داد
Internet Computer Speed

صفحه زیر اومد

ممنون از راهنماییت دوست عزیز

majids
13-10-2008, 23:18
راستی دوستان سرعت ای دی اس ال آراک چطوره ؟ خوبه ؟

سرعت دیال آپش که از صبا نت خیلی بهتره

این رو هم که دانلود کردم از همون آراکس بود البته از اینترنت هوشمندش

نظر شما چیه آراکس بگیرم یا صبا نت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

tohidkh
13-10-2008, 23:28

:38:

تو اون سایت کجا رو باید کلیک کنم ؟
این رو زدم ارور داد
Internet Computer Speed
وقتی وارد سایت شدید، باید یه کم صبر کنید تا صفحه لود بشه. بعد گزینه نشون داده شده رو انتخاب کنید.
(Recommede Server رو انتخاب کنید.)
اینطوری:

وقتی تست تموم شد، چند ثانیه بعد، این صفحه میاد.

شما باید هر چی که در لینک آخر نوشته، با استفاده از دکمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در این انجمن وارد کنید.

farhad_s5
13-10-2008, 23:50
یه راه مطمئن وجود داره: :31:
اینکه پاشی مودمو بیاری تبریز پیش خودم. همه چیزشو تست کنم، تنظیم کنم بدم ببری :31:
یا ببری پیش کسی که خیلی مهارت داره تو اینجور چیزها تا برات تنظیم کنه.
مطمئنم یه کاری باید میکریدی که نکردی و چراغ Wap روشن نمیشه.
یا اینکه اصلا چراغش خرابه . . .

خب شما چطوري تنظيمش مي كني؟! منم راهنمايي كن تا ياد بگيرم!!:46::10:

مرسي

میگم یه بار درایور مودمت را پاک کن...سیستم را ریستارت کن بعد دوباره نصب کن و دوباره ری استارت کن....

منم اول این مشکل رو داشتم درست شد:biggrin:

اين كار رو كردم تا تونستم يه بار برم تو تنظيماتش و تنظيمش كردم ولي ديگه نشد!!:13:

اول از همه یه بار روتر رو از برق قطع کن و بعد یه دقیقه دوباره وصل کن...

دوم اگه میشه یه سری کامل مشکلتو تشریح کن... ویندوزتم بگو چیه و همچنین Service Pack چندمه....... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif

روتر رو از برق قطع كردم و دوباره زدم ولي فايده اي نداشت:13:
ويندوزم Xp هست و نميدونم سرويس پكش چنده:41: چطوري بايد بفهمم؟!!

بچه ها اگه ميشه من رو راهنمايي كنيد تا بتونم بفهمم مشكل از چيه ! اگه مشكلم از مودم باشه تا ببرمش گارانتي!:21: گارانتيش ببينم

Cleeev
14-10-2008, 02:10
روتر رو از برق قطع كردم و دوباره زدم ولي فايده اي نداشت:13:
ويندوزم Xp هست و نميدونم سرويس پكش چنده:41: چطوري بايد بفهمم؟!!

بچه ها اگه ميشه من رو راهنمايي كنيد تا بتونم بفهمم مشكل از چيه ! اگه مشكلم از مودم باشه تا ببرمش گارانتي!:21: گارانتيش ببينم

برای فهمیدن Service Pack ویندوز میتونید از اینجا بغهمید: در هر یک از فولدرها (ی Windows Explorer) با رفتن به منوی Help و انتخاب About Windows در پنجره ای که باز میشه در خط دوم آخر خط نوشته که Service Pack شماره چند هستش...

در ضمن یادت رفت مشکلتو یه بار دیگه به طور کامل شرح بدی... کامل شرح بده تا بلکه بشه راه حلی براش پیدا کرد...

در آخر اگه نشه مشکل رو حل کرد باید مودم رو ریست کنی (برای ریست باید دکمه ای که پشت مودمه که داخلی هستش رو باید با یه چیزی مثل نوک اتود فشارش بدی و بعد از 10 ثانیه ولش کنی)... تنظیماتشم چیز عجیبی نیستش و میتونی با تلفن ازشون بپرسی و از روی اون راهنمایی که من خیلی وقت پیش نوشتم تنظیم کنی...

sepadl71
14-10-2008, 03:05
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](256-1024).bmp

tohidkh
14-10-2008, 14:03
خب شما چطوري تنظيمش مي كني؟! منم راهنمايي كن تا ياد بگيرم!!:46::10:

خب! همه مودم ها، یه تنظیمات مشترکی دارند.
بقیه تنظیمات هم شبیه بقیه هست.
من از روی تجربه تنظیمش میکنم.
چند تا از مودم دوستام هم یه مشکل این چنینی داشتند که شرکت همکاری نمیکرد.
با کمک خدا درستش کردم.
تو انجمن نمیشه چون خیلی وقت گیر هست.
ولی میتونم تو مسنجر در خدمتتون باشم.

Ali Pacino
14-10-2008, 14:03
من از داتک سرویس می گیرم بعد چند ساعت چراغ Adsl مودمم خاموش می شه زنگ زدم پشتیبانیش گفتن اشکال از مخابرات منطقه ما هستش و تا آخر هفته ردیفش می کنن اما سوالم اینه بعد اینکه چراغش خاموش می شه یه علامت تعجب زرد رنگ می یادش ارورر سیستم می ده می گه Ip کانفلیکت شده یه همچین چیزایی
کسی می دونه معنیش چیه؟!
اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنونتون می شم

ایدون
14-10-2008, 14:17
من از داتک سرویس می گیرم بعد چند ساعت چراغ Adsl مودمم خاموش می شه زنگ زدم پشتیبانیش گفتن اشکال از مخابرات منطقه ما هستش و تا آخر هفته ردیفش می کنن اما سوالم اینه بعد اینکه چراغش خاموش می شه یه علامت تعجب زرد رنگ می یادش ارورر سیستم می ده می گه Ip کانفلیکت شده یه همچین چیزایی
کسی می دونه معنیش چیه؟!
اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنونتون می شم
ربطی به کانفیگ مودم نداره وقتی چراغ لینک و یا استتوس و یا بقول شما Adsl خاموش باشه معناش اینه که ارتباط شما قطع شده و باید وایسی تا چراغ روشن بشه.

Ali Pacino
14-10-2008, 15:10
ربطی به کانفیگ مودم نداره وقتی چراغ لینک و یا استتوس و یا بقول شما Adsl خاموش باشه معناش اینه که ارتباط شما قطع شده و باید وایسی تا چراغ روشن بشه.
می دونم ربطی به کانفیگ مودم نداره دوست عزیز
می خوام بدونم معنیش چیه یعنی لازمه بریم تو قسمت استاتیوس بعد پراپرتیس و در قسمت اینترنت پروتوکل آدرس IP وارد کنیم، چی می خواد ازم که این اروور رو می ده؟!
یه سوال دیگه هم داشتم وقتی چراغ مودمم خاموش می شه باید مودم رو خاموش کنم و بعد 5 یا 10 دقیقه دیگه روشن می شه اما دیگه نمی تونم ادامه ی دانلود رو برم تو دانلود منیجر می زنه سرور عوض شده و باید از اول دانلود کنی می خواستم ببینم راه حلی داره که فایلایی که حجم بالایی دارن رو با وجود این مشکل دان کنم؟!

mehdi_vsgh
14-10-2008, 18:45
آقا من هرکاری میکنم نمیتونم با مودمم در حالت Pppoe کانکت بشم.....
قبلا میشد ها؟؟؟
ولی الان نه
فقط در حالت بریج کانکت میشه

مودمم بیلیون هستش

n0100003
14-10-2008, 20:05

1.ip static هستی؟
2.اصلا مطمئنی ip مودمت همونه؟
3.از کانکشنت properties بگیر برو تو internet protocol(tcp/ip) ای پی ادرسو بکن 192.168.1.2 سابنتم بکن 255.255.255.0 حالا برو تو internet explorer یا هر جا که میری هی پیتو بزن

n0100003
14-10-2008, 20:08

منم اول این مشکل رو داشتم درست شد:دی
درایور کیه دیگه
داره با لن وصل میشه

خیلی عجیبه سرعت به 33 هم رسید مودمم همون دلینک
اینم عکس از دسکتاپم موقع دانلود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتو اون سایت کجا رو باید کلیک کنم ؟
این رو زدم ارور داد
Internet Computer Speed

صفحه زیر اومد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدممنون از راهنماییت دوست عزیز
وااااااا دایل اپ مگه میشه؟؟33 کیلوبایت در ثانیه من که دی اس ال دارم سرعتم انقدر نیست
این سرعتت کاظبه واقعی نیست

منظور شما چیه یعنی مودمو هک کردی و سرعتتو 1مگ کردی؟؟

mehdi_vsgh
14-10-2008, 21:27
اقا بالاخره تونستم با حالت PPPOE کانکت بشم...

حالا یه سوال دوستان به نظرتون کانکت شدن در حالت بریج بهتره یا pppoe؟؟؟

tohidkh
14-10-2008, 21:35
اقا بالاخره تونستم با حالت PPPOE کانکت بشم...

حالا یه سوال دوستان به نظرتون کانکت شدن در حالت بریج بهتره یا pppoe؟؟؟

صد در صد نه!
هزار درصد pppoe بهتره.

mehdi_vsgh
14-10-2008, 21:53
صد در صد نه!
هزار درصد pppoe بهتره.
اصلا بریج در ایران کاربرد چندانی نداره و جا نیفتاده هنوز.

فکر کنم اونایی که برای شبانه پسورد جداگانه دارن حالت بریج براشون مناسبتره.....

ولی فکر کنم برعکس گفتی ها؟؟؟ چون معمولا تو ایران از حالت بریج استفاده میکنن

choory
14-10-2008, 22:36
اساتید میشه در مورد این بریج و pppoe یک توضیح بدید؟

mehdi_vsgh
14-10-2008, 22:49
اساتید میشه در مورد این بریج و pppoe یک توضیح بدید؟
حالت بریج ینی مثل دایال آپ یه کانکشن میسازی و با اون کانکت میشی

حالت pppoe ینی اینکه کانکشن خودتو روی مودم تعریف میکنی در این حالت به محض اینکه کامپیوترت روشن بشه تو اینترنتی دیگه نیازی نیست دستی کانکت بشی و نیازی به ساخت کانکشن نیست

tohidkh
14-10-2008, 22:52
فکر کنم اونایی که برای شبانه پسورد جداگانه دارن حالت بریج براشون مناسبتره.....

ولی فکر کنم برعکس گفتی ها؟؟؟ چون معمولا تو ایران از حالت بریج استفاده میکنن
درسته! اشتباه نوشتم .
باید در سطر آخر pppoe مینوشتم که بریج نوشتم. (الان ویرایشش میکنم.)
ممنونم که گفتید چون اصلا متوجه نبودم . . . :11:
ولی به نظر من pppoe خیلی خیلی بهتر از bridge هست.

farhad_s5
14-10-2008, 23:27
برای فهمیدن Service Pack ویندوز میتونید از اینجا بغهمید: در هر یک از فولدرها (ی Windows Explorer) با رفتن به منوی Help و انتخاب About Windows در پنجره ای که باز میشه در خط دوم آخر خط نوشته که Service Pack شماره چند هستش...

در ضمن یادت رفت مشکلتو یه بار دیگه به طور کامل شرح بدی... کامل شرح بده تا بلکه بشه راه حلی براش پیدا کرد...

در آخر اگه نشه مشکل رو حل کرد باید مودم رو ریست کنی (برای ریست باید دکمه ای که پشت مودمه که داخلی هستش رو باید با یه چیزی مثل نوک اتود فشارش بدی و بعد از 10 ثانیه ولش کنی)... تنظیماتشم چیز عجیبی نیستش و میتونی با تلفن ازشون بپرسی و از روی اون راهنمایی که من خیلی وقت پیش نوشتم تنظیم کنی...

مرسي از كمكت دوست عزيز

سرويس پك من 2 هستش!
مشكل من اين بود كه با مودم خودم(USRobotics 9115) نمي تونستم به اينترنت وصل بشم و حتما مي بايست از مودم شركت لايزر كه Huawei هست استفاده مي كردم!! يه روز دوباره مودمم رو امتحان كردم و ديدم در عين ناباوري وصل شد ولي نتونستم برم تو كانفيگش با آي پي 192.168.1.1 ! يه بار مودم رو به طور كامل ريست كردم(10 ثانيه دكمه ي ريستش رو گرفتم) و وقتي دوباره امتحان كردم كه برم تو كانفيگش،به راحتي رفت! ولي از بعد از اون ديگه نرفت! نمي دونم چرا؟!!

از وقتي كه من از اين مودم استفاده مي كنم يه بار هم چراغ WAP اون روشن نشده!!

اگه كمكم كنيد ممنون ميشم:10:

.ip static هستی؟
2.اصلا مطمئنی ip مودمت همونه؟
3.از کانکشنت properties بگیر برو تو internet protocol(tcp/ip) ای پی ادرسو بکن 192.168.1.2 سابنتم بکن 255.255.255.0 حالا برو تو internet explorer یا هر جا که میری هی پیتو بزن

نميدونم آي پي استاتيك چيه دوست من!!!
تو دفترچه ي مودم اين آي پي رو نوشته!:46:
وقتي اين آي پي رو تو پراپرتيز زدم و تاييدش كردم،در اينترنت اكسپلورر آي پي 192.168.1.1 رو زدم ولي رفت و Home page م رو باز كرد و در properties پيغام داد كه اين آي پي داره با يه Network ديگه كار مي كنه و آي پيت رو عوض كن!!:11:

n0100003
15-10-2008, 01:32
حالت بریج ینی مثل دایال آپ یه کانکشن میسازی و با اون کانکت میشی

حالت pppoe ینی اینکه کانکشن خودتو روی مودم تعریف میکنی در این حالت به محض اینکه کامپیوترت روشن بشه تو اینترنتی دیگه نیازی نیست دستی کانکت بشی و نیازی به ساخت کانکشن نیست
کاملا برعکس گفتی:19:
توی pppoe مثل دایل اپ باید کانکت شی نه تو Bridge:27:

مرسي از كمكت دوست عزيز

سرويس پك من 2 هستش!
مشكل من اين بود كه با مودم خودم(USRobotics 9115) نمي تونستم به اينترنت وصل بشم و حتما مي بايست از مودم شركت لايزر كه Huawei هست استفاده مي كردم!! يه روز دوباره مودمم رو امتحان كردم و ديدم در عين ناباوري وصل شد ولي نتونستم برم تو كانفيگش با آي پي 192.168.1.1 ! يه بار مودم رو به طور كامل ريست كردم(10 ثانيه دكمه ي ريستش رو گرفتم) و وقتي دوباره امتحان كردم كه برم تو كانفيگش،به راحتي رفت! ولي از بعد از اون ديگه نرفت! نمي دونم چرا؟!!

نميدونم آي پي استاتيك چيه دوست من!!!
تو دفترچه ي مودم اين آي پي رو نوشته!:46:
وقتي اين آي پي رو تو پراپرتيز زدم و تاييدش كردم،در اينترنت اكسپلورر آي پي 192.168.1.1 رو زدم ولي رفت و Home page م رو باز كرد و در properties پيغام داد كه اين آي پي داره با يه Network ديگه كار مي كنه و آي پيت رو عوض كن!!:11:
خب اره دیگه شما گفتی میخوای بری تو کانفیگ مودم منم گفتم
ببین اینجوریه یا حداقل من اینکارارو میکنم: موقعی که میخوای بری تو صفحه مودمت باید اون کارایی که گفتم بکنی طبیعیه که اگه این کارارو بکنب خب نمیتونی کانکت شی اول کانفیگ کن بعد برو ای پیهارو درستشون کن بعد برو تو نت
من خودم اینجوریم نمیتونم همزمان هم کانفیگو داشته باشم هم کانکت باشم به شما هم همینو گفتم پس تعجب نکن چون اون کارا فقط برای کانفیگ مودمه

درسته! اشتباه نوشتم .
باید در سطر آخر pppoe مینوشتم که بریج نوشتم. (الان ویرایشش میکنم.)
ممنونم که گفتید چون اصلا متوجه نبودم . . . :11:
ولی به نظر من pppoe خیلی خیلی بهتر از bridge هست.
پس بالاخره شما میگی pppoe بهتره؟؟چرا؟؟همه اکسرن از bridge تستفاده میکنن و همیشه به نت وصلنو با بالا اومدن سیستم وصل میشن خوب بهتره دیگه پس bridge
pppoe برای کسایی خوبه که اکانت شبو روزشون فرق میکنه که هی میخوان یوزرو پسو عوض کنن

در ضمن منم دوست دارم با یک بار با pppoe وصل شم ولی یوزرو پسوردو ازین چیزا ندارم فقط 5 تا ipدارم
چجوریاست حالا؟؟:19:

tohidkh
15-10-2008, 05:03
پس بالاخره شما میگی pppoe بهتره؟؟چرا؟؟همه اکسرن از bridge تستفاده میکنن و همیشه به نت وصلنو با بالا اومدن سیستم وصل میشن خوب بهتره دیگه پس bridge
pppoe برای کسایی خوبه که اکانت شبو روزشون فرق میکنه که هی میخوان یوزرو پسو عوض کنن

در ضمن منم دوست دارم با یک بار با pppoe وصل شم ولی یوزرو پسوردو ازین چیزا ندارم فقط 5 تا ipدارم
چجوریاست حالا؟؟:19:

ای بابا!
من که از pppoe استفاده میکنم.
یه بار مودم رو روشن میکنم.
کانکشن هم ندارم.
مودمم رو هم سه چهار روز یه بار خاموش میکنم.
باور نمیکنید؟
ببینید:

mehdi_vsgh
15-10-2008, 05:24
نه خیر همونی که گفتم درسته....

تو حالت بریج باید کانکشن بسازیم...

راستی دوست گرامی خواهشا پستها پشت سرهم نده...خلاف قوانینه
فکر نمیکنم راه درستی برای افزایش تعداد پستهات انتخاب کردی

*Batman*
15-10-2008, 06:22
سلام.
یه مودم معرفی کنید که حداقل 24 ساعت بتونه یه کله کار کنه و مشکلی نداشته باشه.adsl 2 ساپورت کنه.با غیرت باشه.lan جهت ویستا داشته باشه.
خودم بین Am602 و Usr موندم.پیشنهاد دیگری هم دارید بگید.
قیمت رو هم بدید.(دقیق هم نبود مهم نیست)
ملحقات داخل جعبه مودم را دقیق ذکر کنید.
با تشکر.

tohidkh
15-10-2008, 06:26

دوست عزیز، شما اشتباه گفتید . . . :41:
. . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MaSoOd
15-10-2008, 07:06
سلام.
یه مودم معرفی کنید که حداقل 24 ساعت بتونه یه کله کار کنه و مشکلی نداشته باشه.adsl 2 ساپورت کنه.با غیرت باشه.lan جهت ویستا داشته باشه.
خودم بین Am602 و Usr موندم.پیشنهاد دیگری هم دارید بگید.
قیمت رو هم بدید.(دقیق هم نبود مهم نیست)
ملحقات داخل جعبه مودم را دقیق ذکر کنید.
با تشکر.

با Asus AM 602  آخرین رکوردی که زدم فکر کنم 3 ماه و خورده ای بوود !

shahramkh59
15-10-2008, 09:52
سلام دوستان عزیز برای اینترنت dsl من یک مشکل جدی پیش امده و اینکه من دوتا سیستم دارم که از هر دو برای اتصال به اینترنت adsl استفاده میکردم به طوری که مودم من مدل dlink 322T و با استفاده از پرت lan ان که فقط یکی نیز دارد به اینترنت متصل می شدم اما هم اکنون وقتی برای اتصال از یکی سیستم استفاده می کنم به اینترنت وصل نشده و حتی چراغ ان می لرزد و گاهی خاموش می شود .سیتم عامل من برای هر دو کامپیوتر xp sp1 می باشد و حتی برای درست شدن ان کل کامپیوتر مذبور را فرمت کردم زیرا یکبار به کمی مشکوک به ویروش شده بود

tohid100
15-10-2008, 10:35
دوستان یک نگاه به روتر linksys زیر بندازید.

می خوام ببینم این روتر ، مودم هم هست یا اینکه یک مودم adsl هم باید بهش وصل کنیم؟ چون تو توضیحاتش اشاره ای به مودم بودن نشده .

ممنون

farhad_s5
15-10-2008, 10:36
خب اره دیگه شما گفتی میخوای بری تو کانفیگ مودم منم گفتم
ببین اینجوریه یا حداقل من اینکارارو میکنم: موقعی که میخوای بری تو صفحه مودمت باید اون کارایی که گفتم بکنی طبیعیه که اگه این کارارو بکنب خب نمیتونی کانکت شی اول کانفیگ کن بعد برو ای پیهارو درستشون کن بعد برو تو نت
من خودم اینجوریم نمیتونم همزمان هم کانفیگو داشته باشم هم کانکت باشم به شما هم همینو گفتم پس تعجب نکن چون اون کارا فقط برای کانفیگ مودمه

آی پی مودم من 192.168.1.1 هست ! چرا باید تو properties عدد 192.168.1.2 رو بزنم؟

tohidkh
15-10-2008, 10:59

برای بعضی از مودم ها، اینطوری هست.
برای بعضی دیگه هم کلا فرق میکنه....

hamidbn
15-10-2008, 14:02
سلام
من ویندوز ویستا دارم
می خوام بدونم میشه
همزمان با 2 اکانت ADSl وصل شد اینترنت تا سرعت را بالاتر ببرم ؟؟

tohidkh
15-10-2008, 14:09
سلام
من ویندوز ویستا دارم
می خوام بدونم میشه
همزمان با 2 اکانت ADSl وصل شد اینترنت تا سرعت را بالاتر ببرم ؟؟

نه دوست عزیز.
به این سوال بارها و بارها پاسخ داده شده.
اگه شما مودمی داشته باشید، که به طور همزمان، دو تا ورودی دیتا داشته باشه، یا اصلا دو تا مودم و دو تا خط هم داشته باشید، و به طور فرض، سرعت هر خط هم 512 باشه، سرعت کل، 1024 نمیشه. همون 512 میمونه.
شما فقط با مصیبت بسیار میتونید مقدار دانلودتون رو افزایش بدین. (اون هم باید صد تا ترفند ویندوز بلد باشید)

armin321
15-10-2008, 15:01
سلام
مودم Asus am602 آيا جايي با گارانتي ميدن؟؟؟
اگر كسي جاي مطمئني ميشناسه بگه . چون من ميخوام برم بخرم ولي ميگن ممكنه تو پاچه بكنن
راستي قيمتش چه حدود هست؟

mostafaeshghi
15-10-2008, 15:43
سلام
اگر كسي جاي مطمئني ميشناسه بگه . چون من ميخوام برم بخرم ولي ميگن ممكنه تو پاچه بكنن
راستي قيمتش چه حدود هست؟

قیمتش 48 تا 53 هست !

من که خریدم و تا الآن هم به مشکلی نخوردم ! بهت هم آدرس و تلفن میدم ! زنگ بزن قیمتو بپرس و هر سوالی داری بپرس ولی تضمین خاصی نمیکنم جز این که خودم گرفتم و مشکلی وجود نداره !

تهران - میدان ولیعصر - خ ولیعصر (به سمت میدان راه آهن - مرکز کامپیوتر ایران - طبقه دوم - پلاک 122 فروشگاه طهران دیتا

تلفن : 66497855 - 66402508 - 8898484

n0100003
15-10-2008, 16:23
منم میدونم ip مودمت یه چیز دیگه هست ولی بزای اینکه وارد صفحه کانفیگت بشی باید یک Ip تو رنج
ip مودمت رو شبکت ست کنی

دوستان یک نگاه به روتر linksys زیر بندازید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمی خوام ببینم این روتر ، مودم هم هست یا اینکه یک مودم adsl هم باید بهش وصل کنیم؟ چون تو توضیحاتش اشاره ای به مودم بودن نشده .

ممنون
نخیر مودم نیست باید یک مودم adsl بهش وصل کنید
و یک چیز خیلی جالبی که داره 2 نا فرکانس داره واسه وایرلس 2.4GHz & 5 GHz:40:
2.4 که همه وایرلس روترا دارن ولی 5GHZ برای کارای قویتره

farhad_s5
15-10-2008, 16:50
منم میدونم ip مودمت یه چیز دیگه هست ولی بزای اینکه وارد صفحه کانفیگت بشی باید یک Ip تو رنج
ip مودمت رو شبکت ست کنی

وقتي به اينترنت وصل نبودم و آي پي هم در properties وارد نكرده بودم،در internet explorer كه 192.168.1.1 رو زدم يه صفحه اومد كه يوزرش آدمين بود و پسوورد مي خواست(اطراف صفحه انگار عكس بوده ولي نمي تونست بازشون كنه و به جاش علامت ضربدر مي اومد) و وقتي من پسوورد رو هم ادمين زدم ديگه صفحه اي باز نمي شد!!!:13::13:

يه بار هم آي پي 192.168.1.2 رو در properties زدم و اينبار هم گفت كه يه network ي داره از اين آي پي استفاده مي كنه!:5:و وقتي تو internet explorer عدد 192.168.1.1 رو زدم هيچي نشد ديگه!:19:

mehdi_vsgh
15-10-2008, 16:52
وقتي به اينترنت وصل نبودم و آي پي هم در properties وارد نكرده بودم،در internet explorer كه 192.168.1.1 رو زدم يه صفحه اومد كه يوزرش آدمين بود و پسوورد مي خواست(اطراف صفحه انگار عكس بوده ولي نمي تونست بازشون كنه و به جاش علامت ضربدر مي اومد) و وقتي من پسوورد رو هم ادمين زدم ديگه صفحه اي باز نمي شد!!!:13::13:

يه بار هم آي پي 192.168.1.2 رو در properties زدم و اينبار هم گفت كه يه network ي داره از اين آي پي استفاده مي كنه!:5:و وقتي تو internet explorer عدد 192.168.1.1 رو زدم هيچي نشد ديگه!:19:
اقا با یه مرورگر دیگه تست کن ببین بازم مشکل داری یا نه؟؟؟

hoomany
15-10-2008, 18:20

یه بار منم 192.168.1.1 رو زدم و وارد نشد. بعد از جستجو فهمیدم offline بوده. شما هم به این موضوع توجه داشته باش. امیدوارم مشکلت حل بشه. اگه ازین نباشه دیگه نمیدونم. شرمنده. :11:

farhad_s5
15-10-2008, 18:31
مرورگر ديگه ندارم متاسفانه!

اگه لينك دانلود داريد بزاريد ممنون ميشم

tohidkh
15-10-2008, 18:56
مرورگر ديگه ندارم متاسفانه!

اگه لينك دانلود داريد بزاريد ممنون ميشم

Mozilla Firefox 3.0.3
حجم: 7.1 مگابایت

mehdi_vsgh
15-10-2008, 19:44
ببین من همین مشکل رو تقریبا داشتم با مودمم...ینی با اینکه چراغ ppp روشن میشد ولی نمیتونستم کانکت بشم...
زنگ زدم پشتیبانی بعد از کلی ور رفتن تونستم درستش کنم....

goodfather
15-10-2008, 20:50
لطفاً مودم Smc رو به لیست نظر خواهی اضافه نمایید .

Acro-Crown
15-10-2008, 22:38
من امروز پاساژ ایران بودم برای خرید مودم usrobotic9115 عمرا اگه پیدا کنید!میگه دیگه وارد نمیشه (الله اعلم)!
بنابراین LinkSyS AM-300 با قیمت 47.500 گرفتم
بی زحمت یکی تنظیمات کاملشو برام بذاره چون اولین باره از مودم های شبکه ای LAN استفاده می کنم!

farhad_s5
15-10-2008, 23:17
Mozilla Firefox 3.0.3
حجم: 7.1 مگابایت

دوست عزيز با FirFox هم جواب نداد!!:13::41::2:

tohidkh
15-10-2008, 23:29
دوست عزيز با FirFox هم جواب نداد!!:13::41::2:

چی جواب نداد؟
داخل تنظیمات مودم نمیتونید برید؟

mehdi_vsgh
15-10-2008, 23:45
اقا منم یه همچین مشکلی داشتم مودمم هم بیلیونه
برات عکسی از تنظیماتم که دیروز پشتیبان شاتل بهم گفت را میزارم
حالا شماهم با همین روش کارتو پیش ببر ولی متناسب با مودم خودت

اینو بگم که آی پی مودم من 192.168.1.254 هستش
حالا این تصاویر رو ببین
اول تو cmd این ای پی رو پینگ کردیم

و بعدش تو تنظیمات Local Area Connection این قسمت رو تنظیم کردیم

حالا خودت بگرد ببین تو مودمت باید چه ایپی رو پینگ کنی و اینکه تنظیمات این بخشی که عکسشو گذاشتم باید چی باشه

یادت باشه قبلش حتما مودمت رو ریست کن

tohidkh
16-10-2008, 00:03

دوستان، دقت کنید:
این تنظیماتی که مهدی جان میگند کاملا درسته. ولی DNS هر شرکت مخصوص به خودش هست.
یعنی 85.15.1.12 مخصوص شاتل هست و در داتک کار نمیکنه.....
برای اینکه DNS رو بدونید، دو تا راه وجود داره.
یکی اینکه از خود شرکت بپرسید.
راه دوم: در تصویر بالا که توسط آقا مهدی نشون داده شده، برای هر دو قسمت، Automatically رو انتخاب کنید. (یعنی اصلا IP و DNS ندید. بذارید خود ویندوز به صورت اتوکاتیک شناسایی کنه مودم رو.)
بعد از اینکه IP و DNS رو غیرفعال کردید، به Run برید. cmd رو باز کنید.
تایپ کنید ipconfig /all (به فاصله ها دقت کنید)
میتونید DNS خودتون رو ببینید.

راستی! این DNS احتمال داره با اونی که شرکت میده متفاوت باشه. این یه حالت عمومی داره و چندان فرقی با DNS اختصاصی نداره.

----------------------------------------------
از ارسال پست تشکر، خودداری نمایید. برای تشکر فقط کافیست، کلید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را فشار دهید.

farhad_s5
16-10-2008, 00:32
چی جواب نداد؟
داخل تنظیمات مودم نمیتونید برید؟

نه ديگه،داخل تنظيمات دوباره نشد!:41:
آخه تعجب مي كنم يه بار يه دفعه اي شد ولي بعد از اون ديگه نميشه!!!!!!!!!:13:

farhad_s5
16-10-2008, 00:39

مرسي از كمكت دوست عزيز

سرويس پك من 2 هستش!

tohidkh
16-10-2008, 05:08
نه ديگه،داخل تنظيمات دوباره نشد!:41:
آخه تعجب مي كنم يه بار يه دفعه اي شد ولي بعد از اون ديگه نميشه!!!!!!!!!:13:

فرشاد جون، این کارایی رو که میگم انجام بده. هرچند من اولینباری که این سوال رو پرسیدی به طور شفاف بهت جواب دادم که باید ویندوزت رو عوض کنی.
برو به کنترل پانل، وارد تنظیمات فایروال بشو. به تب Advanced برو. آخرین کلیدی که وجود داره، Restore Defualt هست. اونو بزن و Yes کن. سیستم رو ریستارت کن. ببین مشکل حل میشه؟
فکر میکنم در پنجره Local Area Connectins یه چیزایی رو دستکاری کردی. (یه چیزایی مثل Authentication ، یا Connect Using )
در تنظیمات Internet Options در ردیف آخر، دو بار پشت سر هم Clear Histoy رو بزن . . .
برو یه یوزر اکانت دیگه باز کن. به مرورگر IE برو. 192.168.2.1 رو بنویس و Enter رو بزن.
الان یه تاپیکی دیدم. به قدری کامل توضیح داده شده که نمیخوام ادامه بدم.
خودت از اینجا بخون:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآخرش هم از Cleev جان یه تشکر حسابی بکن . . .

hamed98
16-10-2008, 07:27
سلام به اساتید گرانقدر
من یک مودم D-LINK 2520u خریدم . هنوز خطم وصل نشده . من چطوری میتونمم مودم رو نصب کنم و تنظیماتشو انجام بدم. الان فقط چراغ power و status و lan روشنه ولی 3 چراغ دیگه خاموشه ( usb و DSL و INternet ) . ضمنا اون سه چراغ به صورت دائم روشنه و چشمک زن نیست . متشکرم

armin_goooodboy
16-10-2008, 09:23
سلام به همه
من اینترنت وایرلس گرفتم 6 ماه پیش (به خاطر اینکه اون موقع سرویس adsl نبود تو شهر)
امروز قطع شد و گفتن کلا جمع داریم میکنیم

چون اینترنت adsl هم راه افتاد اینجا رفتم سراغش
هنوز نگرفتم
میخوام ازتون کمک بگیرم

128/64 رو برای استفاده تک کاربره میده ماهی 18 تومن با دانلود نا محدود
مودم رو هم خودشون میدن
TP-LINK مدل TD-8817

با هزینه نصب میدن 55تومن

سوال اول اینکه این قیمت خوبه؟

سوال دومم که خیلی مهمه اینه که این سرویس رو برای یوزر های تک کاربره میدن

من تو خونه 2 تا سیستم دارم که هر دو هم باید به اینترنت وصل باشن

ازشون پرسیدم گفتن نمیشه به دو تا کامپیوتر بدی و اگه بخوای این کار رو کنی باید بابت هر سرویس 10 تومن بیشتر بدی
یا اگه بکنی و بعدا بفهمیم اینترنتت رو قطع میکنیم

می خوام بدونم اصلا میتونن بفهمن یا نه؟؟؟
یا اگه بتونن بفهمن میشه کاری انجام داد که به هیچ وجه متوجه نشن من دو تا سیستم دارم؟

سوال دیگم اینه که قیمت مودم مشابه با این ولی با قابلیت فرستادن اینترنت به صورت وایرلس به بقیه دستگاه ها (گوشی موبایلم) چقدره حدودا؟ و تا چند متر رو میتونه پوشش بده؟

ضمنا یه هاپ سوئیچ 8 پورت 3com خودم دارم

hamed98
16-10-2008, 11:35
سلام به اساتید گرانقدر
من یک مودم D-LINK 2520u خریدم . هنوز خطم وصل نشده . من چطوری میتونمم مودم رو نصب کنم و تنظیماتشو انجام بدم. الان فقط چراغ power و status و lan روشنه ولی 3 چراغ دیگه خاموشه ( usb و DSL و INternet ) . ضمنا اون سه چراغ به صورت دائم روشنه و چشمک زن نیست . متشکرم

کسی نیست کمکم کنه؟؟؟؟؟:19:

tohidkh
16-10-2008, 11:48
سلام به اساتید گرانقدر

کسی نیست کمکم کنه؟؟؟؟؟:19:
سلام
یه کم صبور باشید.
دوست عزیز دوراه وجود داره که شما بتونید مودمتونرو به کامپیوتر وصل کنید. یکی LAN و دیگری USB .
اگه بخواهید از طریق LAN وصل کنید که (آسون تر و بهتره) هیچ نیازی به نصب کردن نیسن.
ویندوز به طور اتوماتیک پنجره Local Area Connection رو براتون فعال میکنه.
در مورد تنظیمات مودم هم هیچ تنظیماتی نمیتونید انجام بدین. تا زمانی که خط تون وصل بشه. و بهتره که دستکاری هم نکنید. و تا زمانی که خط وصل نشده، بهتره به تنظیمات داخل مودم نرید. تا مثل دوستمون farshad_f دچار مشکل نشید.
هنگامی خط رو وصل میکنن، از شرکت زنگ میزنند و برای تنظیمات، راهنمایی تون میکنن.

hamed98
16-10-2008, 13:02
[quote=tohidkh;3076499]سلام
یه کم صبور باشید.
دوست عزیز دوراه وجود داره که شما بتونید مودمتونرو به کامپیوتر وصل کنید. یکی LAN و دیگری USB .
اگه بخواهید از طریق LAN وصل کنید که (آسون تر و بهتره) هیچ نیازی به نصب کردن نیسن.
ویندوز به طور اتوماتیک پنجره Local Area Connection رو براتون فعال میکنه.
در مورد تنظیمات مودم هم هیچ تنظیماتی نمیتونید انجام بدین. تا زمانی که خط تون وصل بشه. و بهتره که دستکاری هم نکنید. و تا زمانی که خط وصل نشده، بهتره به تنظیمات داخل مودم نرید. تا مثل دوستمون farshad_f دچار مشکل نشید.
هنگامی خط رو وصل میکنن، از شرکت زنگ میزنند و برای تنظیمات، راهنمایی تون میکنن.
موفق باشید :40:[/quote

ببخشید شاید عجله کرده باشم ولی توی کاتالوگش نوشته وقتی خط تلفنو به مودم وصل کنم باید چراغ DSL روشن بشه ( البته اینطور نشد ) .حالا به نظر شما باید روشن شه یا وقتی که مخابرات خطمو رانژه کنه باید روشن بشه .؟؟
آیا مودم بدرد بخوری خریدم یا نه 43000 تومن دادم
متشکرم

mr_err00r
16-10-2008, 13:52
با عرض سلام و خسته نباشید به شما اساتید گرامی ...

بنده برای تنظیمات مودم با مشکل روبرو شده ام ...

برای وارد شدن به تنظیمات مودم 192.168.1.1 را که وارد می کنم از بنده User و Password می خواهد که نمی دانم چیکار کنم ممنون می شوم دوستان بگویند این یوزر و پاسورد را از کجا بیاورم ..

Modem :Comtrend
Model :CT-534

ممنون می شوم دوستان اگر کمکی از دستشان بر می اید انجام دهند ...

در بعضی از مواقع حتی وقتی 192.168.1.1 وارد می کنم وارد نمی شود ...

tohidkh
16-10-2008, 14:09
ببخشید شاید عجله کرده باشم ولی توی کاتالوگش نوشته وقتی خط تلفنو به مودم وصل کنم باید چراغ DSL روشن بشه ( البته اینطور نشد ) .حالا به نظر شما باید روشن شه یا وقتی که مخابرات خطمو رانژه کنه باید روشن بشه .؟؟
آیا مودم بدرد بخوری خریدم یا نه 43000 تومن دادم
متشکرم

بله در دفترچه مودم اونطوری نوشته. ولی اون مربوط به کشور های اروپایی هست که خط شون رانژه نمیخواد.
در ایران زمانی که خط تون رانژه بشه، چراغ روشن میشه.
در مورد مودم هم باید بگم که مودم واقعا خوبی خریدید. مبارکتون باشه.

با عرض سلام و خسته نباشید به شما اساتید گرامی ...

بنده برای تنظیمات مودم با مشکل روبرو شده ام ...

برای وارد شدن به تنظیمات مودم 192.168.1.1 را که وارد می کنم از بنده User و Password می خواهد که نمی دانم چیکار کنم ممنون می شوم دوستان بگویند این یوزر و پاسورد را از کجا بیاورم ..

Modem :Comtrend
Model :CT-534

ممنون می شوم دوستان اگر کمکی از دستشان بر می اید انجام دهند ...

در بعضی از مواقع حتی وقتی 192.168.1.1 وارد می کنم وارد نمی شود ...

برای یوزر نیم و پسورد admin رو وارد کنید.(هم برای یوزرنیم و هم برای پسورد) اگه وارد نشد، داخل دفترچه منویسه حتما.
اینو هم بگم که اگه هر کلمه ای باشه، داخلش admin خواهد بود.
در بعضی از مودم ها یوزرنیم admin و پسورد 12345 میشه.
خلاصه هرچی باشه داخل دفترچه نوشته.
در موردسوال آخر هم باید بگم که مربوط به ویندوز هست. در ویندوز های بعدی این مشکل رو نخواهید داشت.
موفق باشید

farhad_s5
16-10-2008, 16:06
فرشاد جون، این کارایی رو که میگم انجام بده. هرچند من اولینباری که این سوال رو پرسیدی به طور شفاف بهت جواب دادم که باید ویندوزت رو عوض کنی.
برو به کنترل پانل، وارد تنظیمات فایروال بشو. به تب Advanced برو. آخرین کلیدی که وجود داره، Restore Defualt هست. اونو بزن و Yes کن. سیستم رو ریستارت کن. ببین مشکل حل میشه؟
فکر میکنم در پنجره Local Area Connectins یه چیزایی رو دستکاری کردی. (یه چیزایی مثل Authentication ، یا Connect Using )
در تنظیمات Internet Options در ردیف آخر، دو بار پشت سر هم Clear Histoy رو بزن . . .
برو یه یوزر اکانت دیگه باز کن. به مرورگر IE برو. 192.168.2.1 رو بنویس و Enter رو بزن.
الان یه تاپیکی دیدم. به قدری کامل توضیح داده شده که نمیخوام ادامه بدم.
خودت از اینجا بخون:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآخرش هم از Cleev جان یه تشکر حسابی بکن . . .

---------------------------------------------
از ارسال پست تشکر، خودداری نمایید. برای تشکر فقط کافیست، کلید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را فشار دهید.

راستش از لايزر اومدن تا اگه چراغ مودمم ثابت شد مودمم رو تنظيم كنن ولي چراغ مودمم ثابت نمي شد تا تنظيمش كنن،ولي طرف خيلي با كامپيوتر ور رفت و اينقدر سريغ هم كار مي كرد كه نذاشت بفهمم داره چيكار ميكنه!!!:13:
الان بدون هيچ تغييري تو سيستم 192.168.2.1 رو در IE زدم و رفت به يه صفحه اي كه يوزر و پسوورد مي خواست و منم يوزر و پسوورد نزدم ولي Sigo on رو كه زدم رفت داخل تنظيماتش، كه تنظيماتش هيچ شباهتي به صفحه ي تنظيماتي كه قبلا ميرفتم توش نداشت!! وقتي يوزر و پسوورد رو admin ميزنم ميگه غلطه!!
حالا هر كاري ميكردم كه تنظيم كنم پيغام ميداد كه :

You have no privilege to configure this option.
Please check with your system administrator, thanks!

حالا نميدونم چرا اينطوريه؟!! حتما بايد به اينترنت وصل باشيم تا بتونيم به اين تنظيمات برسيم؟!

Mamad_Madrid
16-10-2008, 16:51
معمولا چند روز طول میکشه تا خط رانپه بشه؟ ( شرمنده پ ندارم بجاش پ میزارم!)

mehdi_vsgh
16-10-2008, 17:43
معمولا چند روز طول میکشه تا خط رانپه بشه؟ ( شرمنده پ ندارم بجاش پ میزارم!)
دست مخابراته....
مثلا مخابرات منطقه ما 2 روزه رانژه میکنه
ولی برخی از مراکز تا 1 ماه هم طول میدن

bozorgmehr
16-10-2008, 18:58
سلام
راستي قيمتش چه حدود هست؟

با سلام
دوست من 46 هزار تومن میگن با گارانتی الماس.

mohammad_set
16-10-2008, 19:16
سلام،مرسی از راهنمایت.

tohidkh
16-10-2008, 20:25
راستش از لايزر اومدن تا اگه چراغ مودمم ثابت شد مودمم رو تنظيم كنن ولي چراغ مودمم ثابت نمي شد تا تنظيمش كنن،ولي طرف خيلي با كامپيوتر ور رفت و اينقدر سريغ هم كار مي كرد كه نذاشت بفهمم داره چيكار ميكنه!!!:13:
الان بدون هيچ تغييري تو سيستم 192.168.2.1 رو در IE زدم و رفت به يه صفحه اي كه يوزر و پسوورد مي خواست و منم يوزر و پسوورد نزدم ولي Sigo on رو كه زدم رفت داخل تنظيماتش، كه تنظيماتش هيچ شباهتي به صفحه ي تنظيماتي كه قبلا ميرفتم توش نداشت!! وقتي يوزر و پسوورد رو admin ميزنم ميگه غلطه!!
حالا هر كاري ميكردم كه تنظيم كنم پيغام ميداد كه :

You have no privilege to configure this option.
Please check with your system administrator, thanks!

حالا نميدونم چرا اينطوريه؟!! حتما بايد به اينترنت وصل باشيم تا بتونيم به اين تنظيمات برسيم؟!

شما برای اینکه مطمئن باشی مشکل از مودمت نیست، علاوه بر این ویندوز که با اون کار میکنی، یه ویندوز دیگه به یکی از درایوها مثلا D یا G نصب کن (یعنی با ویندوز دوم امتحان کن)
راستی! مطمئنی که یوزر پسورد مودمت admin هست؟

mr_err00r
16-10-2008, 21:39
با سلام دوست عزیز بنده مشکل با این کار حل شد ...

یوزر و پاسورد هایی دیگه رو تست کن به طور مثال بنده User : Root و Password :12345 زدم و با نابوری انجام شد ..

salman.ba
16-10-2008, 22:20
با سلام

ببخشید من یک مودم planet ADE-3400 خریدم و اشتراک صبا رو دارم می خواستم رو xp راه اندازی کنم adsl رو اگر لطف کنید و به طور کامل من رو راهنمایی کنید ممنون می شم.البته به طور کلی می دونم باید چه کارهایی رو بکنم ولی جرییات رو خوب نمی دونم و هر کاری کردم نتونستم راه اندازیش کنم

n0100003
17-10-2008, 00:37
کسی میتونه یه عکس از توی مودم Adsl بندازه بذاره اینجا؟؟تاحالا کسی مودمشو باز کرده توشو ببینه؟

farhad_s5
17-10-2008, 02:05
شما برای اینکه مطمئن باشی مشکل از مودمت نیست، علاوه بر این ویندوز که با اون کار میکنی، یه ویندوز دیگه به یکی از درایوها مثلا D یا G نصب کن (یعنی با ویندوز دوم امتحان کن)
راستی! مطمئنی که یوزر پسورد مودمت admin هست؟

قبلا با يوزر admin وارد تنظيمات شده بودم عزيز:10:

با سلام دوست عزیز بنده مشکل با این کار حل شد ...

یوزر و پاسورد هایی دیگه رو تست کن به طور مثال بنده User : Root و Password :12345 زدم و با نابوری انجام شد ..

امتحان كردم ولي نشد

يه سوال ديگه هم داشتم كه چجوري مي تونم يه لپ تاپ رو به مودمم وصل كنم تا اونم بتونه از اينترنت استفاده كنه؟!

n0100003
17-10-2008, 03:26
قبلا با يوزر admin وارد تنظيمات شده بودم عزيز:10:

امتحان كردم ولي نشد

يه سوال ديگه هم داشتم كه چجوري مي تونم يه لپ تاپ رو به مودمم وصل كنم تا اونم بتونه از اينترنت استفاده كنه؟!
شما هنوز نتونستی به نت وصل شی ؟؟؟:18::41:
مشکل از کجاست از شماست؟با isp تماس بگیر تا کمکت کنن یا اگه مودمت مشکل داره عوضش کن
یکیو بیار که کارش شبکه باشه واست ردیفش کنه شارژ adsl که همینجوری داره میره علکی

farhad_s5
17-10-2008, 13:44
شما هنوز نتونستی به نت وصل شی ؟؟؟:18::41:
مشکل از کجاست از شماست؟با isp تماس بگیر تا کمکت کنن یا اگه مودمت مشکل داره عوضش کن
یکیو بیار که کارش شبکه باشه واست ردیفش کنه شارژ adsl که همینجوری داره میره علکی

من وصلم :10:
فقط مي خوام ببينم تنظيماتش رو چجوري بايد عوض كنم اگه يه روزي بخوام از يه شركت ديگه بگيرم!:46:

شبكه هم ضروري نيست ولي مي خوام

STON-COLD
17-10-2008, 14:52
ارزون ترین مودم چیه
البته میخوام اکثر شرکت ها رو هم قبول کنه
لن هم نباشه اشکالی نداره

mehdi_vsgh
17-10-2008, 14:54
ارزون ترین مودم چیه
البته میخوام اکثر شرکت ها رو هم قبول کنه
لن هم نباشه اشکالی نداره
فکر نکنم ارزونتراز dlink-dsl200 باشه
حدود 25-30 تومن میتونی گیربیاری

tohidkh
17-10-2008, 15:10
من وصلم :10:
فقط مي خوام ببينم تنظيماتش رو چجوري بايد عوض كنم اگه يه روزي بخوام از يه شركت ديگه بگيرم!:46:

شبكه هم ضروري نيست ولي مي خوام

ای بابا! :18::18::18:
گرفتی ما رو هااااا :19:

خب وقتی از یه شرکت دیگه میخری، به من بگو تا ویندوزت رو نفرین کنم خراب بشه. بعد برو یکی دیگش رو نصب کن.
من تاحالا یه میلیون تا کارکتر تایپ کردم تا مشکل شما حل بشه . . .
شما هم میگی وصل هستی؟ :18:
بابا تو دیگه کی هستی! حسابی خندم گرفت :31:

hoomany
17-10-2008, 15:12
کسی میتونه یه عکس از توی مودم Adsl بندازه بذاره اینجا؟؟تاحالا کسی مودمشو باز کرده توشو ببینه؟

اینجا هست:

silentt
17-10-2008, 15:45
سلام دوستان عزیز من تازه تو این سایت عضو شدم.
من چند روزه که با شرکت اندیشه سبز خزر در رشت قرارداد بستم.
سرویس هم وصل شده....
مودم هم(TP-LINK) مدل (TP-8811)دو روزه گرفتم همه مراحله نصبم خودم انجام دادم.
کابل usb و کابل LAN هم وصل کردم چراغ هر دو روشنه.
ولی چراغ ADSL روشن نیست!!!!!!
وقتی هم میخوام کانکت بشم error 678 میده
بچه ها کمک کنین؟؟؟

armin321
17-10-2008, 16:13
سلاممن مودمم corcess هست که بصورت usb کار میکنه.جدیدا رفتم مودم asus am602 خریدم. الان هر چی میخوام از مودم جدید استفاده کنم نمیتونم.یعنی تا مودم قبلی رو برمیدارم اون دو تا فلش سمت ساعت ویندوز قرمز میشه ، و با اینکه این مودم asus am602 رو وصل میکنم ، باز هم فلش ها همچنان قرمز رنگه.تا مودم هم زدم اول از همه صفحه نصب اومد ولی فکر کنم نصب نشد.باید اول مودم قبلی رو آن اینستال کنم ؟؟

farhad_s5
17-10-2008, 20:39
ای بابا! :18::18::18:
گرفتی ما رو هااااا :19:

خب وقتی از یه شرکت دیگه میخری، به من بگو تا ویندوزت رو نفرین کنم خراب بشه. بعد برو یکی دیگش رو نصب کن.
من تاحالا یه میلیون تا کارکتر تایپ کردم تا مشکل شما حل بشه . . .
شما هم میگی وصل هستی؟ :18:
بابا تو دیگه کی هستی! حسابی خندم گرفت :31:

خب بالاخره كه من مي خوام برم تو كانفيگ مودم يه تغييراتي بدم!:13:
چون براي شبكه كردن انگار يه تغييراتي لازمه!:19:(البته انگار)
حالا ببخشيد اگه زحمتتون دادم:10:

n0100003
17-10-2008, 20:44
سلام دوستان عزیز من تازه تو این سایت عضو شدم.
من چند روزه که با شرکت اندیشه سبز خزر در رشت قرارداد بستم.
سرویس هم وصل شده....
مودم هم(TP-LINK) مدل (TP-8811)دو روزه گرفتم همه مراحله نصبم خودم انجام دادم.
کابل usb و کابل LAN هم وصل کردم چراغ هر دو روشنه.
ولی چراغ ADSL روشن نیست!!!!!!
وقتی هم میخوام کانکت بشم error 678 میده
بچه ها کمک کنین؟؟؟
اولا کابل usb یا lan یکیش باید وصل شه که بهتره لن وصل شه/اگه چراغ adslروشن نیست من فکر میکنم خط شما مشکل داره یا رانژه نیست ارور 678 هم مربوط به این موضوع هست که سیستم شما با نت ارتباط برقرار نمیکنه و براد بند یا وی پی ان یا مثلا دایل اپتون مشکل داره

bozorgmehr
17-10-2008, 20:48
با سلام خدمت کلیه اساتید
با توجه به اینکه مودم usroboticدر بازار نایاب شده(9115) حتی در آدرسی هم که دوست بزرگوارمانcleeevعزیز قبلا بدان اشاره کرده بودند یافت نمیشود از دوستان بزرگوار درخواست دارم مختصری در باره مودم های linksys خصوصا" مدلی که در حد 9115باشد توضیحاتی را ارائه نمایند .با تشکر.

tohidkh
17-10-2008, 20:49
خب بالاخره كه من مي خوام برم تو كانفيگ مودم يه تغييراتي بدم!:13:
چون براي شبكه كردن انگار يه تغييراتي لازمه!:19:(البته انگار)
حالا ببخشيد اگه زحمتتون دادم:10:

نه! دوست خوبم، اصلا صحبت زحمت و اینجور چیزا نیست . . .
خب بهرتین راه برای حل مشکل شما اینه که ویندوزتون رو تعویض کنید. :31:
راستی با ویندوز دوم امتحان کردید؟

n0100003
17-10-2008, 20:50
سلاممن مودمم corcess هست که بصورت usb کار میکنه.جدیدا رفتم مودم asus am602 خریدم. الان هر چی میخوام از مودم جدید استفاده کنم نمیتونم.یعنی تا مودم قبلی رو برمیدارم اون دو تا فلش سمت ساعت ویندوز قرمز میشه ، و با اینکه این مودم asus am602 رو وصل میکنم ، باز هم فلش ها همچنان قرمز رنگه.تا مودم هم زدم اول از همه صفحه نصب اومد ولی فکر کنم نصب نشد.باید اول مودم قبلی رو آن اینستال کنم ؟؟
دوست عزیز به همین راحتی نیست که شما میگی البته خیلی راحته ها ولی اینجوری نیست که شما میگی این چیزایی که شما میگی بیشتر شبیه نصب کردن کارت صدا یا گرافیکه :31:اگه قبلبرو با usb وسل کرده بودید بله بایو درایور usb قبلیرو unistall کنید اگه لن وصل بود که هیچی/وقتیم مودم جدید رو وصلمیکنید پیشنهاد همه اینه که با لن وصل کنید چون دیگه نیاز به cd و نصبو این کارا نیست فقط بید برید تو کانفیگ مودم (بوسیله زدن ip توی Browser ) یه چند تا چیز کوچیک بزنید مثل تعیین کانکشن مثلا pppoe یا bridge و پسو یوزر اگه دارید اگه ip دارید باید بزنید در کل اینجوری هست isp هم باید کمکتون کنه

farhad_s5
17-10-2008, 20:59
نه! دوست خوبم، اصلا صحبت زحمت و اینجور چیزا نیست . . .
خب بهرتین راه برای حل مشکل شما اینه که ویندوزتون رو تعویض کنید. :31:
راستی با ویندوز دوم امتحان کردید؟

نه،چون درايو هاي من جا ندارن ديگه!!!:19:

ولي تو دفترچه ي مودم كه گشتم ديدم نوشته كه اگه نتوستين به كانفيگ برين مودم رو ريست كنيد كه تنظيمات كارخانه اي بشه!:10:

با سلام خدمت کلیه اساتید
با توجه به اینکه مودم usroboticدر بازار نایاب شده(9115) حتی در آدرسی هم که دوست بزرگوارمانcleeevعزیز قبلا بدان اشاره کرده بودند یافت نمیشود از دوستان بزرگوار درخواست دارم مختصری در باره مودم های linksys خصوصا" مدلی که در حد 9115باشد توضیحاتی را ارائه نمایند .با تشکر.

شما به دفتر مركزي انفورماتيك گستر كه زير پل كريمخان هست هم بريد ببينيد دارن يا نه! دقيقا آدرسش رو نمي دونم،ولي يادمه كه يه شاختموني زير پل كريمخان بود كه بالاي ساختمون هم روي يه تابلوي قرمز،يا رنگ سفيد نوشته انفورماتيك گستر

n0100003
17-10-2008, 21:00
با سلام خدمت کلیه اساتید
مودمی که شما با اون پول میتونید بخرید فقط am300 هست که حدود 59 تومنه مودمای لینکسیس قطعاتش امریکایی هست که تو چین مونتاژ میشه و کمپانی لینکسیس زیر شاخه کمپانی بزرگ و غول محصولات شبکه Cisco هست که تو امضام هم میبینید
1 پورت ethernet داره یعنی همون lan / یک usb داره /دکمه پاور/دکمه ریست/و اداپتور برق مارک خود لینکسیس/پورت لنش 10/100 هست /تمام استانداردهای adsl رو هم ساپورت میکنه همون 2 یا 2+((میدونما نیاید یگید تو ایران نیستو هستو ازین حرفا)راستی من خودمم AM300 دارم و راضیم
این لینک از سایت لینکسیس هست و تمام اطلاعات مربوط به AM300 هست pdf رو اگه دانلود کنید دیگه خیلی کامله:

STON-COLD
17-10-2008, 21:41
فکر نکنم ارزونتراز dlink-dsl200 باشه
حدود 25-30 تومن میتونی گیربیاری
شرکتها رو خوب پشتیبانی میکنه

armin321
17-10-2008, 21:57
دوست عزیز به همین راحتی نیست که شما میگی البته خیلی راحته ها ولی اینجوری نیست که شما میگی این چیزایی که شما میگی بیشتر شبیه نصب کردن کارت صدا یا گرافیکه :31:اگه قبلبرو با usb وسل کرده بودید بله بایو درایور usb قبلیرو unistall کنید اگه لن وصل بود که هیچی/وقتیم مودم جدید رو وصلمیکنید پیشنهاد همه اینه که با لن وصل کنید چون دیگه نیاز به cd و نصبو این کارا نیست فقط بید برید تو کانفیگ مودم (بوسیله زدن ip توی Browser ) یه چند تا چیز کوچیک بزنید مثل تعیین کانکشن مثلا pppoe یا bridge و پسو یوزر اگه دارید اگه ip دارید باید بزنید در کل اینجوری هست isp هم باید کمکتون کنه

سلام.هی ارور 769 میده موقع کانکت شدن.راستی یه سوال دیگه؟تو یک خونه با یک خط تلفن و یک خط adsl آیا میشه از دو تا مودم همزمان استفاده کرد؟؟

n0100003
17-10-2008, 22:54
سلام.هی ارور 769 میده موقع کانکت شدن.راستی یه سوال دیگه؟تو یک خونه با یک خط تلفن و یک خط adsl آیا میشه از دو تا مودم همزمان استفاده کرد؟؟
بله میشه ولی منظور شما اینه که از یک خط ADSL بوسیله 2 کامپیوتر استفاده کنیم که میشه ولی یک مودم نیاز هست که 1 سیستمو با lan وصل کنی و 1 سیستمو با usb که اکثر مودمها هر دویه اینارو داره و بهشون میگن روتر که از هر کامپیوتر میتونی اینترنتو جداگونه استفاده کنی یعنی دیگه مسئله روشن بودن کامپیوتر سرورو دیگه نداری و کامپیوتر سرور اینجی معنی نداره و هر کامپیوتر جداگونه واسه خودش وصله چون به روتز وصلن

معمولا همه مودما همه شرکتارو ساپورت میکنه و اینکه شرکتا میگن نه یه یحث مسخرست که مهم نیست
ولی مودم dlisk dsl200 ارزونترین مودم و ضعیفترینه ولی فکر کنم با این سرعتای مسخره ما همینم بس باشه ولی من خودم هیچوقت نمیرم سمت یه همچین جنسای اشغالی
این مودم فقط یه سیم تلفن بهش وصل میشه و یک usb همیییین دیگه هیچی نداره و از برق usb تغذیه میکنه که این زیاد خوب نیست دکمه ریستم نداره lan هم نداره دکمه پاور هم نداره و هیچی تداره:31:

mehdi_vsgh
17-10-2008, 23:04
بیشترشون رو اره پشتیبانی میکنه

majids
18-10-2008, 01:02
نمایندگان هر شرکت، خودشون میرن مخابرات و کارهای یوزر ها رو انجام میدند.
یه چیزی بگم هااااا. شما باید 10 الی 15 تومن بابت راه اندازی سرویس پرداخت کنی. این هزینه، مربوط به نصب مودم نیست.
مگه اینکه صبر کنی تا 3 هفته. چون شرکتها بعد از سه هفته، هزینه راه اندازی رو بر میدارند.
)[/color]

موفق باشید :40:[/quote]

توحید خان منظورتون که بعد از 3 هفته هزینه راه اندازی رو بر میدارن
من هنوز نرفتم اشتراک بگیرم
کلا چطوری میشه هزینه رانژه مخابرات حذف بشه ؟
ممنون میشم توضیح بدید

majids
18-10-2008, 01:08
کسی در مورد کاهش تعرفه های اینترنت چیزی نشنیده

چند شب پیش اخبار یه چیزایی گفت

این تو خبرا پیدا کردم

وفا غفاریان رییس هیئت مدیره مخابرات ایران ابراز امیدواری کرد با کاهش نرخ تعرفه های اینترنت، کمبود استقبال از سرویس پرسرعت اینترنت (‪ (adsl‬پایان یابد ... رییس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران از اجرایی شدن مصوبه کاهش ‪30‬ درصدی تعرفه اینترنت از ابتدای مردادماه جاری خبر داد ... وفا غفاریان به ایرنا گفت که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجوز این کاهش تعرفه را به شرکت مخابرات ابلاغ کرد ... پیشنهاد کاهش تعرفه اینترنت هفته پایانی سال گذشته مطرح شد و نهم خردادماه امسال در مجمع مخابرات به تصویب رسید که بدین ترتیب فرایند ارسال و تصویب آن در سازمان تنظیم مقرارت و ابلاغش به شرکت مخابرات، حدود دو ماه به طول انجامید ... معاون وزیرارتباطات همچنین گفت که کاهش تعرفه شارژ سیم کارت های اعتباری اپراتور اول و حذف هزینه ‪ 10‬هزار ریالی سرویس نمایشگر این اپراتور برای مشترکان در مجمع مخابرات ایران به صویب رسیده و برای تصویب نهایی به کمیسیون تنظیم مقررات ارسال شده است ... وی ابراز امیدواری کرد که با کاهش نرخ تعرفه های اینترنت، کمبود استقبال از سرویس پرسرعت اینترنت (‪ (adsl‬پایان یابد

zed2
18-10-2008, 01:15
کسی در مورد کاهش تعرفه های اینترنت چیزی نشنیده

چند شب پیش اخبار یه چیزایی گفت

این تو خبرا پیدا کردم

وفا غفاریان رییس هیئت مدیره مخابرات ایران ابراز امیدواری کرد با کاهش نرخ تعرفه های اینترنت، کمبود استقبال از سرویس پرسرعت اینترنت (‪ (adsl‬پایان یابد ... رییس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران از اجرایی شدن مصوبه کاهش ‪30‬ درصدی تعرفه اینترنت از ابتدای مردادماه جاری خبر داد ... وفا غفاریان به ایرنا گفت که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجوز این کاهش تعرفه را به شرکت مخابرات ابلاغ کرد ... پیشنهاد کاهش تعرفه اینترنت هفته پایانی سال گذشته مطرح شد و نهم خردادماه امسال در مجمع مخابرات به تصویب رسید که بدین ترتیب فرایند ارسال و تصویب آن در سازمان تنظیم مقرارت و ابلاغش به شرکت مخابرات، حدود دو ماه به طول انجامید ... معاون وزیرارتباطات همچنین گفت که کاهش تعرفه شارژ سیم کارت های اعتباری اپراتور اول و حذف هزینه ‪ 10‬هزار ریالی سرویس نمایشگر این اپراتور برای مشترکان در مجمع مخابرات ایران به صویب رسیده و برای تصویب نهایی به کمیسیون تنظیم مقررات ارسال شده است ... وی ابراز امیدواری کرد که با کاهش نرخ تعرفه های اینترنت، کمبود استقبال از سرویس پرسرعت اینترنت (‪ (adsl‬پایان یابد
بری بخش خبر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])فکر کنم جواب هاتو در مورد خبر پیدا می کنی

armin321
18-10-2008, 09:05
بله میشه ولی منظور شما اینه که از یک خط ADSL بوسیله 2 کامپیوتر استفاده کنیم که میشه ولی یک مودم نیاز هست که 1 سیستمو با lan وصل کنی و 1 سیستمو با usb که اکثر مودمها هر دویه اینارو داره و بهشون میگن روتر که از هر کامپیوتر میتونی اینترنتو جداگونه استفاده کنی یعنی دیگه مسئله روشن بودن کامپیوتر سرورو دیگه نداری و کامپیوتر سرور اینجی معنی نداره و هر کامپیوتر جداگونه واسه خودش وصله چون به روتز وصلن

سلام پوريا جان
بله من همين مشكلم بود كه من دوتا كامپيوتر دارم و نميتونم با يك مودم usb قديمي corcess دو تا كامپيوتر رو ساپورت كنم. قبلا شبكه كرده بودم و الان ديگه ميبينم هميشه به كامپيوتر اول وابسته هستم بهمين خاطر رفتم مودم روتر دار خريدم
( يك كابل usb و يك كابل lan)

حالا اين مودم جديد كه asus am602 هست رو نميدونم چرا نميتونم نصب كنم
چراغهاي روي مودم همه نشان دهنده اتصال كابل هاي يو اي بي , يا لن هست كه درست انجام شده است.

چراغ activity مودم هم بعد از چند لحظه چشمك زدن كامل روشن ميمونه كه نشون دهنده برقراري درست ارتباط adsl در خطم هست.

من احساس ميكنم كه ايراد اينه كه نميتونم برقراري ارتباط بين مودم و كامپيوتر رو برقرار كنم.

نميدونم بايد جايي ip تعريف كنم يا يه كار ديگه كنم؟؟
مثل حالت اون موقع شده كه كارت شبكه داشتم ولي ارتباط بين دو تا كارت شبكه كه نميتونستم ايجاد كنم

STON-COLD
18-10-2008, 10:36
معمولا همه مودما همه شرکتارو ساپورت میکنه و اینکه شرکتا میگن نه یه یحث مسخرست که مهم نیست
ولی مودم dlisk dsl200 ارزونترین مودم و ضعیفترینه ولی فکر کنم با این سرعتای مسخره ما همینم بس باشه ولی من خودم هیچوقت نمیرم سمت یه همچین جنسای اشغالی
این مودم فقط یه سیم تلفن بهش وصل میشه و یک usb همیییین دیگه هیچی نداره و از برق usb تغذیه میکنه که این زیاد خوب نیست دکمه ریستم نداره lan هم نداره دکمه پاور هم نداره و هیچی تداره:31:
ضعیف یعنی سرعت دانلودش هم پایین تره من میخوام ساعت های طولانی دانلود کنم نمیسوزه که؟
لن مهم نیست ولی دکمه ریست مهمه مدل های بعد از این چنده ؟

shahramkh59
18-10-2008, 13:10
من یک خواهش دارم یکی پاسخ این سوال دارم تو رو خدا جواب بدین

سلام دوستان عزیز برای اینترنت dsl من یک مشکل جدی پیش امده و اینکه من دوتا سیستم دارم که از هر دو برای اتصال به اینترنت adsl استفاده میکردم به طوری که مودم من مدل dlink 322T و با استفاده از پرت lan ان که فقط یکی نیز دارد به اینترنت متصل می شدم اما هم اکنون وقتی برای اتصال از یکی سیستم استفاده می کنم به اینترنت وصل نشده و حتی چراغ ان می لرزد و گاهی خاموش می شود .سیتم عامل من برای هر دو کامپیوتر xp sp1 می باشد و حتی برای درست شدن ان کل کامپیوتر مذبور را فرمت کردم زیرا یکبار به کمی مشکوک به ویروش شده بود

من از کانکشن استفاده نمی کنم مدتی که با کانکشن کار می کردم درست کار نمیکرد زنگ زدم به شزکتش گفت با lan به طور اتوماتیک وصل شو
کابلم هم سالمه امتحان کردم.

aarianno
18-10-2008, 13:36
سلام بجه هااااااااااا

من تازه می خوتم Adslبگیرم

لطفا راهنمایی کنید جه مودمی بگیرم که هم ارزون باشه هم با شرکت ها مشکلی نداشته باشه
اینکه Usb یا Lan فقط داشته باشه کدومش بهتره؟

مرسییییییی

boros
18-10-2008, 14:46
من یک مودم زیمنس سی صد و ده دارم .
تو کانفیگش موندم .
کمـــــــــــــــــک

mostafaeshghi
18-10-2008, 15:38
سلام بجه هااااااااااا

من تازه می خوتم Adslبگیرم

لطفا راهنمایی کنید جه مودمی بگیرم که هم ارزون باشه هم با شرکت ها مشکلی نداشته باشه
اینکه Usb یا Lan فقط داشته باشه کدومش بهتره؟

مرسییییییی

بهترین مودم با امکان هماهنگی با 99% شرکتها (اون 1 % پارس آنلاین است:دی) با قیمت مناسب و کارکرد عالی !

Asus AM602

با قیمت حدود 50 هزار تومان

aarianno
18-10-2008, 17:23
بهترین مودم با امکان هماهنگی با 99% شرکتها (اون 1 % پارس آنلاین است:دی) با قیمت مناسب و کارکرد عالی !

Asus AM602

با قیمت حدود 50 هزار تومان

دستت درد نکنه
اما اینکه ارزون نشد!
بهترین رو نمی خوام یه چیز کار راه انداز 30 تومنی مثلا چی هست؟

farhad_s5
18-10-2008, 19:21
شما ميتوني از مودم هاي D-Link استفاده كني

Ghasem.M
18-10-2008, 19:45
دوستان من از شرکت لایزر امروز 3 ماهه شارژ کردم. اونها هم مودم tp-link رو بهم دادند با 55 تومن. نظرتون رد مورد این مودم چیه؟

Acro-Crown
18-10-2008, 22:05
من از داتک میگیرم!
بعد از تعویض مودم به linksys AM-300 دیگه نمی تونم از تورنت دان کنم کسی هست که بتونه برای کانفیگ مودم برای استفاده از تورنت کمکم کنه؟

bozorgmehr
18-10-2008, 22:09
شما به دفتر مركزي انفورماتيك گستر كه زير پل كريمخان هست هم بريد ببينيد دارن يا نه! دقيقا آدرسش رو نمي دونم،ولي يادمه كه يه شاختموني زير پل كريمخان بود كه بالاي ساختمون هم روي يه تابلوي قرمز،يا رنگ سفيد نوشته انفورماتيك گستر[/quote]
farhad-s5عزیز
با سلام و تشکر از شما به شرکت هم مراجعه کردم گفتند تا اطلاع ثانوی مودم نداریم.

Acro-Crown
18-10-2008, 22:15
پست دوست قبلی تائید میشه منم گفته بودم که هیچ مودم us robotic تو با زار موجود نیست.

پ.ن
از قول فعالان بازار:دیگه وارد نمیشه!

Senator_F
18-10-2008, 22:44
دوستان من از شرکت لایزر امروز 3 ماهه شارژ کردم. اونها هم مودم tp-link رو بهم دادند با 55 تومن. نظرتون رد مورد این مودم چیه؟

شرکت شاتل هم از این مودم استفاده میکنه.
درکل مودم خوبی هستش.حالش رو ببر