PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

ha789di
12-05-2011, 17:54
با سلام

فعال هست؟ و گوشي ميشناستش؟

موفق باشيد.
سلام دوست عزیز
بله گوشی میشناستش ولی وارد نت نمیشه

hamed987
12-05-2011, 19:24
سلام بر دوستان عزیز
من مودمم رو روی حالت Bridge تنظیم کردم مشکلم اینه که روی کامپیوتر اینترنت به راحتی وبا سرعت وصل میشه ولی هرکاری میکنم نمیتونم با وایرلس گوشی به نت وصل شم میخواستم ببینم مشکل از کجاست؟ ممنون
راستی مدل مودمم TP-LINK 8901 هست

اساتید مگه روی حالت bridge میشه با وایرلس وصل شد؟ اگر اشتباه نکنم نمیشه و شما باید رو حالت PPPoE مودم رو تنظیم کنید

ha789di
12-05-2011, 20:22
اساتید مگه روی حالت bridge میشه با وایرلس وصل شد؟ اگر اشتباه نکنم نمیشه و شما باید رو حالت PPPoE مودم رو تنظیم کنید

ببخشید اشتباه نوشتم آره روی حالت pppoe تنظیم کردم ولی با وایرلس وصل نمیشه

hamed987
13-05-2011, 07:52
ببخشید اشتباه نوشتم آره روی حالت pppoe تنظیم کردم ولی با وایرلس وصل نمیشه
مدل گوشیت رو بگو

ha789di
13-05-2011, 08:42
مدل گوشیت رو بگو

با x10 ,wave و گالاکسی اس تست کردم جواب نمیده

hamed987
13-05-2011, 10:25

موقعی که می خوای یه سایت رو باز کنی ببین چراغ wlan مودم چشمک میزنه یا نه.
برای وایرلس پسورد گذاشتی؟
مودم من هم 8901 هست و گوشی نوکیا. بعضی وقت ها شده که وصل نشه ولی مودم رو خاموش روشن کنم درست میشه.
اگر تونستی یه عکس از قسمت interface setup -wireless مودم بزار
در آخر یه بار کابل هایی که به مودم وصله رو هم دربیار شاید (شاید!) تداخل Ip باشه

mjzaret
13-05-2011, 10:25

امنيت وايرلس رو به چه صورتي تنظيم كردي؟

شاد باشيد :40:

ha789di
13-05-2011, 11:51
امنيت وايرلس رو به چه صورتي تنظيم كردي؟

به حالت wep-64 bit
ضمنا از مخابرات dsl گرفتم.

mjzaret
13-05-2011, 22:48
به حالت wep-64 bit
ضمنا از مخابرات dsl گرفتم.

شما براي يه بار هم كه شده امنيت وايرلستون رو روي Open بزاريد و ببينيد در اين حالت اينترنت روي گوشيتون وجود داره يا نه.

شاد باشيد:40:

آتنا شعفي
14-05-2011, 21:34
سلام
من مودم zyxel دارم و مدتيه كه سعي دارم به نت متصل بشم . اينترنت از مخابرات گرفتم و گفتن كه نمي تونم با pppoe وارد بشم!
الان من از طريق bridge , RFC1483 وارد نت ميشم . ولي با اين شرايط نمي تونم از وايرلس مودم برا اتصال لپ تاپ استفاده كنم. ميخواستم در اين مورد راه حلي به من معرفي كنيد
با سپاس

ha789di
14-05-2011, 23:31
شما براي يه بار هم كه شده امنيت وايرلستون رو روي Open بزاريد و ببينيد در اين حالت اينترنت روي گوشيتون وجود داره يا نه.

شاد باشيد:40:

ممنون از شما مشکل از تنظيمات مودم بود که حل شد

mjzaret
15-05-2011, 01:00
سلام
من مودم zyxel دارم و مدتيه كه سعي دارم به نت متصل بشم . اينترنت از مخابرات گرفتم و گفتن كه نمي تونم با pppoe وارد بشم!
الان من از طريق bridge , RFC1483 وارد نت ميشم . ولي با اين شرايط نمي تونم از وايرلس مودم برا اتصال لپ تاپ استفاده كنم. ميخواستم در اين مورد راه حلي به من معرفي كنيد
با سپاس

شما در كدون شهر ساكنيد؟

معمولاً به دو روش اينترنت ADSL به دست مشتركين مي‌رسه:

-- از طريق V-P-N

-- با كانكشن PPPOE

فكر نكنم چنين چيزي درست باشه.

haghiyaghi
15-05-2011, 03:13
سلام

دوستان خواهش می کنم مشکل منو حل کنید، حدود 5روز پیش یه مودم زایکسل گرفتم (مدل P-660HW-T1 v3) اولش با راه انداز سی دیش جلو رفتم و همه چی خوب به نظر می رسید ولی فقط گوگلو باز می کرد با چندتا سایت دیگه، یه نفر گفت زنگ بزن شرکتی که ای دی اس ال گرفتی بگو آیپی تو چنج کنن منم زنگ زدم مخابرات گفتم، گفت تنظیماتو بزار رو بریج و کانکشن بساز ببین چه اروری میده وقتی این کارو کردم بدون هیچ مشکلی وصل شد و همه سایت ها میره ولی مشکلی که هست اینه که اصلا نمی تونم از وایرلس استفاده کنم وایرلسو میشناسیه ولی وقتی می خواد صفحه لود کنه می نویسه اینولید سرور نیم

ببخشید که زیاد شد.

mjzaret
15-05-2011, 22:21
سلام

دوستان خواهش می کنم مشکل منو حل کنید، حدود 5روز پیش یه مودم زایکسل گرفتم (مدل P-660HW-T1 v3) اولش با راه انداز سی دیش جلو رفتم و همه چی خوب به نظر می رسید ولی فقط گوگلو باز می کرد با چندتا سایت دیگه، یه نفر گفت زنگ بزن شرکتی که ای دی اس ال گرفتی بگو آیپی تو چنج کنن منم زنگ زدم مخابرات گفتم، گفت تنظیماتو بزار رو بریج و کانکشن بساز ببین چه اروری میده وقتی این کارو کردم بدون هیچ مشکلی وصل شد و همه سایت ها میره ولی مشکلی که هست اینه که اصلا نمی تونم از وایرلس استفاده کنم وایرلسو میشناسیه ولی وقتی می خواد صفحه لود کنه می نویسه اینولید سرور نیم

ببخشید که زیاد شد.

شما يه بار مودمتون رو Reset كنيد. (به حالت پيش فرض كارخانه دربياوريد.)

بعد از Reset كردن مودمتون رو تنظيم نماييد.

به نظرم اين بيشتر به DNS هاي گرفته شده توسط مودم هست كه البته در حالت Bridge هم نبايستي فرقي داشته باشد.

دليل اينكه روي لپتاپتون اينترنت نداريد اينه كه درون مودم كانكشني وجود نداره و به همين دليل اينترنت نداريد.

روي لپتاپتون كانكشن بسازيد و از اين طريق به اينترنت دسترسي داشته باشيد.

haghiyaghi
15-05-2011, 22:39
سلام

من شاید تا حالا 10 بار مودمو ریست کردم ولی همچنان همون مشکلو دارم اگه به صورت روتر تنظیماتو انجام بدم با وی پی ان همه ی سایت ها رو می تونم برم هم رو پی سی هم رو لپ تاپ حالا اگه کسی تنظیمات ای دی اس اله مخابراتو می دونه بگه که من دستی وارد کنم.

haghiyaghi
15-05-2011, 22:40
سلام

من شاید تا حالا 10 بار مودمو ریست کردم ولی همچنان همون مشکلو دارم اگه به صورت روتر تنظیماتو انجام بدم با وی پی ان همه ی سایت ها رو می تونم برم هم رو پی سی هم رو لپ تاپ حالا اگه کسی تنظیمات ای دی اس اله مخابراتو می دونه بگه که من دستی وارد کنم.

joe_satriani
16-05-2011, 20:38
سلام

با سلام
خوش مشكلتون بر ميگرده به وايرلس ديگه
اگه روي حالت Bridge باشيد نميتونيد از وايرلس استفاده كنيد
اما اگه PPPoE باشيد بدون مشكل وصل ميشه
اگه PPPoE هست و وصل نميشه پس سخت افزار وايرلس مودم حتما دچار مشكل شده
يا اينكه لپ تاپ وايرلسش خراب شده

موفق باشيد.

nicholas206
16-05-2011, 22:32
مشکل از کجاست ؟؟
من ویندوزم رو عوض کردم کارت شبکه رو نصب کردم تا local area connection ساخته بشه، اما هنوز نمیتونم به اینترنت وصل بشم. با کسی که اینترنتو راه اندازی کرده بود تماس گرفتم، گفت نیاز به ساخت کانکشن و یوزرو پسورد نیست. اتصالات مودم هم مشکلی نداره و چراغ ها روشنه، واقعا گیج شدم نمیدونم مشکل از کجاست. تنها ایرادی که میبینم اینه که علامت دوتا مانیتوری که باید توی نوار تسک بار باشه نیست! البته همون طور که گفتم اگه بری تو قسمت network connection، میتونی local area connection رو ببینی که چراغشم روشنه(اتصالات کامله)

mjzaret
17-05-2011, 09:13
مشکل از کجاست ؟؟
من ویندوزم رو عوض کردم کارت شبکه رو نصب کردم تا local area connection ساخته بشه، اما هنوز نمیتونم به اینترنت وصل بشم. با کسی که اینترنتو راه اندازی کرده بود تماس گرفتم، گفت نیاز به ساخت کانکشن و یوزرو پسورد نیست. اتصالات مودم هم مشکلی نداره و چراغ ها روشنه، واقعا گیج شدم نمیدونم مشکل از کجاست. تنها ایرادی که میبینم اینه که علامت دوتا مانیتوری که باید توی نوار تسک بار باشه نیست! البته همون طور که گفتم اگه بری تو قسمت network connection، میتونی local area connection رو ببینی که چراغشم روشنه(اتصالات کامله)

شما براي حل مشكلت اين راه رو هم امتحان بكن:

ابتدا مودمتون رو روي حالت PPPOE بزاريد.

حال DNS هاي كارت شبكه خودتون رو به اين موارد تغيير بديد:

217.218.155.104

91.186.192.3

217.218.29.3

به احتمال زياد مشكلتون حل ميشه.

ehsan-inventor
18-05-2011, 10:52
سلام دوستان
من می خوام یه مودم بخرم(سرویس اینترنتم مخابراته) هیچی از مودم سر در نمیارم...
ولی می خوام طوری باشه که دوتا pc دارم و یه لپ تاپ بتونم با همه کانکت شم...(برد وایرلس نمی دو نم چقدر باشه خوبه...ولی اتاق من ته خونس و فاصله با نشیمن خیلی زیاده(البته نشیمن پشت دیوار ه،نمی دونم از دیوارم سیگنال رد میشه یا نه !))
خروجی مودم به یه pc به کدوم ورودی کیس وصل میشه؟! usb یا ...؟ چیز خاصی هست که ممکنه کیسم نداشته باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید چرا که باید زودتر مودم رو بخرم...
چند مدل پیشنهاد میدین؟؟(اگر اینترنتی مودم رو بخرم مشکلی نداره؟)
ببخشید خیلی سوال پرسیدم.

mjzaret
18-05-2011, 12:26
سلام دوستان
من می خوام یه مودم بخرم(سرویس اینترنتم مخابراته) هیچی از مودم سر در نمیارم...
ولی می خوام طوری باشه که دوتا pc دارم و یه لپ تاپ بتونم با همه کانکت شم...(برد وایرلس نمی دو نم چقدر باشه خوبه...ولی اتاق من ته خونس و فاصله با نشیمن خیلی زیاده(البته نشیمن پشت دیوار ه،نمی دونم از دیوارم سیگنال رد میشه یا نه !))
خروجی مودم به یه pc به کدوم ورودی کیس وصل میشه؟! usb یا ...؟ چیز خاصی هست که ممکنه کیسم نداشته باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید چرا که باید زودتر مودم رو بخرم...
چند مدل پیشنهاد میدین؟؟(اگر اینترنتی مودم رو بخرم مشکلی نداره؟)
ببخشید خیلی سوال پرسیدم.

پيشنهادم خريد يه مودم از برند zyxel هست.

فكر كنم مودم وايرلسش چيزي حدود 90 تومن قيمت داشته باشه.

4 تا خروجي Lan هم داره.

ehsan-inventor
18-05-2011, 14:28
پيشنهادم خريد يه مودم از برند zyxel هست.

فكر كنم مودم وايرلسش چيزي حدود 90 تومن قيمت داشته باشه.

4 تا خروجي Lan هم داره.

mjzaret عزیز،ممنونم.
این خروجی Lan چیه؟؟ وصل میشه به ورودی USB سیستمم؟؟ حالا اگر دو تا PC داشته باشم و و یکیشون از مودم دور باشه با کابل مخصوصی باید وصل بشه؟؟ در مورد خروجی LAN نحوه ی اتصالش به PC اگه توضیح بدین واقعا لطف کردین...:11:
از zyxl چیزی تو دو سه سایتی که گشتم پیدا نکردم.در مورد این ها نظر شما چیه؟؟ ظاهرا TP link خیلی پرفروشه،درسته؟/ ولی خوب لزوما پرفروش بودن دلیل بر برتری نیست/
tp link:TD-W8960N
linksys:WAG120N
tp-link:TD-W54KIT

اینم لینک ها:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

TurkOglu1993
18-05-2011, 15:18
سلام
دو تا مودم خوب دو پورته معمولی و وایرلس معرفی کنید
اگه قیمت هم دارید بگید
ممنون

TurkOglu1993
18-05-2011, 17:53
یه سوال
میکرو فیلتر چیه؟ همون اسپیلتره؟

joe_satriani
18-05-2011, 21:35
mjzaret عزیز،ممنونم.
این خروجی Lan چیه؟؟ وصل میشه به ورودی USB سیستمم؟؟ حالا اگر دو تا PC داشته باشم و و یکیشون از مودم دور باشه با کابل مخصوصی باید وصل بشه؟؟ در مورد خروجی LAN نحوه ی اتصالش به PC اگه توضیح بدین واقعا لطف کردین...:11:
از zyxl چیزی تو دو سه سایتی که گشتم پیدا نکردم.در مورد این ها نظر شما چیه؟؟ ظاهرا TP link خیلی پرفروشه،درسته؟/ ولی خوب لزوما پرفروش بودن دلیل بر برتری نیست/
tp link:TD-W8960N
linksys:WAG120N
tp-link:TD-W54KIT

اینم لینک ها:

با سلام
خروجی لن برای شبکه مورد استفاده میشه
یه نوع خروجی با سرعت بالا شبکه هست
شما باید از لن مودم یه کابل به لن کامپیوترتون بزنید
و خودش اتومات ای پی دهی میشه و تنظیم میشه با سیستم
اما در مورد مودم tplink که گفتید هم چون مودمی عام پسند و نسبتا ارزون و کارآمد هست انتخاب و گزینه ی خوبی هست

موفق باشید.

fanii
19-05-2011, 01:08
سلام
من مودم Symphony دارم
و میخواستم بدونم این حالت bridge چی هست و چه طور باید روی مودم انجامش داد
با سپاس

mjzaret
19-05-2011, 08:25
سلام
دو تا مودم خوب دو پورته معمولی و وایرلس معرفی کنید
اگه قیمت هم دارید بگید
ممنون

به لينك زير مراجعه كنيد. مودم خوبي هست.

یه سوال
میکرو فیلتر چیه؟ همون اسپیلتره؟

ميكروفيلتر يك ورودي داره به همراه يك خروجي.

اسپليتر قطعه‌اي هست كه در مخابرات نصب ميشه و چيزي كه دست ماست به نوعي ميكروفيلتر محسوب ميشه نه اسپليتر!!!

نه به صورت تخصصي بحث كنيم ميكروفيلتر اسپليتر نيست.

سلام
من مودم Symphony دارم
و میخواستم بدونم این حالت bridge چی هست و چه طور باید روی مودم انجامش داد
با سپاس

موقع‌اي كه داريد مودم رو تنظيم مي‌كنيد به جاي گزينه PPPOE گزينه Bridge رو انتخاب كنيد.

بعد در سيستم‌عاملتون (ويندوز XP، ...) يك كانكشن از نوع PPPOE بسازيد و با اون وصل شويد.

TurkOglu1993
19-05-2011, 09:07
ممنون
منظورم این بود که یه مودم وایرلس و یه مودم معمولی معرفی کنید وایرلس رو که معرفی کردید اگه زحمتی نیست یه دونه معمولیشو معرفی کنید

Meysam Seddigh
19-05-2011, 11:25
سلام به همگی دوستان عزیز :

مشکل من از اونجایی شروع شد که مودم رو عوض کردم . قبلا" از TP-LINK 8817 استفاده میکردم و باهاش هیچ مشکلی هم نداشتم و براحتی از وی P ان هم استفاده میکردم . اما چون لپ تاپ خریدم ، رفتم و مودم وایرلس گرفتم .

اما حالا با این مودم Dlink_2640u چه با کابل و چه با حالت وایرلس اصلا" وی P ان :
یا کانکت نمیشه
یا کانکت میشه. اما بعد از 15-10 ثانیه قطع میشه و این خطا رو میده :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گاهی اوقات هم کانکت میشه . اما به محض اینکه میخوام یه سایتی (هر سایتی حتی گوگل) رو باز کنم ، بلافاصله دیسکانکت میشه . اما جالبه که همین وی P ان با مودم قبلیم براحتی کار میکنه . چون اولش فکر کردم شاید ایراد از وی P ان باشه . ولی وقتی دوباره همون مودم قبلی رو وصل میکنم ، میبینم که راحت کانکت میشه و هیچ مشکلی نداره !!!

این موارد رو هم بگم که :

1- هر دو تا مودمو کانفیگ داخلی هستند .
2- بدون ویP ان ، خیلی عالی و با سرعت خوب و بدون قطعی ساعتها با هر دو تا مودم میتونم کار میکنم .

انگاری اصلا" این مودم با وی P ان یا با کانکشن PPTP (که وی P ان من از اون پروتکل استفاده میکنه ) سازگار نیست یا اینکه تنظیمات خاصی باید تو مودم انجام بشه .

دیگه پاک گیج شدم . وقتی مودمو عوض میکنم ، حتی کوچکترین تغییری هم تو تنظیمات کانکشن وی P ان نمیدم ( کانکشن پرتابل دارم )
×××××××××××××××××××××××
اگه لازم بدونید از هر قسمت که بگید ، تصویر هم میذارم

خواهش میکنم کمکم کنید ...

urumchi
19-05-2011, 14:17
سلام به همگی دوستان عزیز :

مشکل من از اونجایی شروع شد که مودم رو عوض کردم . قبلا" از TP-LINK 8817 استفاده میکردم و باهاش هیچ مشکلی هم نداشتم و براحتی از وی P ان هم استفاده میکردم . اما چون لپ تاپ خریدم ، رفتم و مودم وایرلس گرفتم .

اما حالا با این مودم Dlink_2640u چه با کابل و چه با حالت وایرلس اصلا" وی P ان :
یا کانکت نمیشه
یا کانکت میشه. اما بعد از 15-10 ثانیه قطع میشه و این خطا رو میده :
گاهی اوقات هم کانکت میشه . اما به محض اینکه میخوام یه سایتی (هر سایتی حتی گوگل) رو باز کنم ، بلافاصله دیسکانکت میشه . اما جالبه که همین وی P ان با مودم قبلیم براحتی کار میکنه . چون اولش فکر کردم شاید ایراد از وی P ان باشه . ولی وقتی دوباره همون مودم قبلی رو وصل میکنم ، میبینم که راحت کانکت میشه و هیچ مشکلی نداره !!!

این موارد رو هم بگم که :

1- هر دو تا مودمو کانفیگ داخلی هستند .
2- بدون ویP ان ، خیلی عالی و با سرعت خوب و بدون قطعی ساعتها با هر دو تا مودم میتونم کار میکنم .

انگاری اصلا" این مودم با وی P ان یا با کانکشن PPTP (که وی P ان من از اون پروتکل استفاده میکنه ) سازگار نیست یا اینکه تنظیمات خاصی باید تو مودم انجام بشه .

دیگه پاک گیج شدم . وقتی مودمو عوض میکنم ، حتی کوچکترین تغییری هم تو تنظیمات کانکشن وی P ان نمیدم ( کانکشن پرتابل دارم )
×××××××××××××××××××××××
اگه لازم بدونید از هر قسمت که بگید ، تصویر هم میذارم

خواهش میکنم کمکم کنید ...

شما يه كانكشن دستي وي پي ان تو ويندوز بساز،بعد يوزرنيم و پسوردت و آدرس سرور وي پي ان رو سيو كن و كانكت شو. اگه بازم مشكل داشتي شايد مربوط به بسته شدن پورت سرور وي پي اني كه خريدي باشه چون منم مشكلي مشابه اين دارم كه مربوط به بسته شدن پورت از طرف مخابرات ميشه البته فقط شبها اين مشكلو دارم

TurkOglu1993
19-05-2011, 14:53
مودم با سیم رو بی خیال
تو همین سایتی که گفتین مودم وایرلس زیادی بود از 40 به بالا میخواستم بدونم مودم های ارزانتر چه فرقی با گرونها دارن؟ چون نمیخوام زیاد خرج کنم یه مودم ارزون کافیه
ممنون

TurkOglu1993
19-05-2011, 14:58
و امواج وایرلس از دیوار رد میشه؟

joe_satriani
19-05-2011, 19:40
مودم با سیم رو بی خیال
تو همین سایتی که گفتین مودم وایرلس زیادی بود از 40 به بالا میخواستم بدونم مودم های ارزانتر چه فرقی با گرونها دارن؟ چون نمیخوام زیاد خرج کنم یه مودم ارزون کافیه
ممنون

با سلام
فرقشون مثه فرق بین پراید و مزدا3 هست :31:
جفتشون شما رو راه میبرن و به مقصد میرسونن ؛ اما اون کجا و این کجا
اگه مصرف عادی دارید همون مدل رو بگیرید چون کاره مدل گرونتر رو هم انجام میده

موفق باشید.

و امواج وایرلس از دیوار رد میشه؟

با سلام
بله رد میشه از دیوار

موفق باشید.

TurkOglu1993
19-05-2011, 21:21
سلام
شرمنده که سوالام زیادن
میشه یه توضیح کوتاهی درباره b و g و n وایرلس بدین

fanii
20-05-2011, 00:43
سلام
من مودم Symphony دارم
چند روز پیش ویندوز رو عوض کردم و بعد مودم رو نصب کردم ولی هر وقت که می خوام دانلود کنم اینترنت به طور خودکار بعد چند ثانیه دیسکانکت میشه.
پیش از این که ویندوز رو عوض کنم همچین مشکلی نداش ولی حالا نمیزاره و هر دقیقه قطع میشه
در ضمن بعد از خریدن adsl این اولین بار هست که دارم مودم رو نصم میکنم و پیش از اون از خود سرویس دهنده اومد نصب کرد
با سپاس

mjzaret
20-05-2011, 09:02
سلام
من مودم Symphony دارم
چند روز پیش ویندوز رو عوض کردم و بعد مودم رو نصب کردم ولی هر وقت که می خوام دانلود کنم اینترنت به طور خودکار بعد چند ثانیه دیسکانکت میشه.
پیش از این که ویندوز رو عوض کنم همچین مشکلی نداش ولی حالا نمیزاره و هر دقیقه قطع میشه
در ضمن بعد از خریدن adsl این اولین بار هست که دارم مودم رو نصم میکنم و پیش از اون از خود سرویس دهنده اومد نصب کرد
با سپاس

آيا به تنظيمات مودم دست زديد؟

اگر دست نزده‌ايد كه به مودم بر نمي‌گردد.

پيشنهادم به شما اينه كه يا كانشكنتون رو درون مودم قرار دهيد يا اينكه از نرم افزارهاي كمكي در اين زمينه كمك بگيريد.

براي راه حل اول نياز هست كه مودمتون قابليت PPPOE داشته باشد.

براي راه حل دوم مي‌تونيد از نرم افزار ADSL Autoconnect استفاده نماييد.

براي دانلود اين نرم افزار به لينك زير مراجعه نماييد:

نمونه‌اي از تصاوير محيط اين نرم افزار:

به کمک این ابزار امکان اتصال خودکار به اینترنت در StartUp ویندوز و یا هر جا ایجاد می‌شود.

همچنین در صورت قطع ارتباط این نرم افزار قابلیت اتصال مجدد را نیز داراست.

ADSLAutoconnect فقط از ADSL پشتیبانی می‌کند.

joe_satriani
20-05-2011, 09:41
سلام
شرمنده که سوالام زیادن
میشه یه توضیح کوتاهی درباره b و g و n وایرلس بدین

با سلام
این اعداد استاندارهای شبکه هستن
به تصویر زیر دقت کنید:

فرقشون رو توضیح داده

موفق باشید.

Meysam Seddigh
20-05-2011, 11:49
شما يه كانكشن دستي وي پي ان تو ويندوز بساز،بعد يوزرنيم و پسوردت و آدرس سرور وي پي ان رو سيو كن و كانكت شو. اگه بازم مشكل داشتي شايد مربوط به بسته شدن پورت سرور وي پي اني كه خريدي باشه چون منم مشكلي مشابه اين دارم كه مربوط به بسته شدن پورت از طرف مخابرات ميشه البته فقط شبها اين مشكلو دارم
سلام دوست عزیز :

هم بصورت دستی کانکشن ساختم . هم از کانکشن آماده استفاده کردم . آدرس سرور هم درسته . اما نمیشه که نمیشه !
پورت سرور هم بسته نیست . چون بدون اینکه هیچ تنظیماتی رو تو کانکشنها تغییر بدم ، فقط با عوض کردن مودم مشکل بکلی برطرف میشه . کانکت میشه و قطع هم نمیشه ...

خیلی این قضیه منو کلافه کرده ! آخه مشکل از چی میتونه باشه ؟

ممنونم ...

Amir Varasteh
20-05-2011, 12:11
سلام دوست عزیز :

هم بصورت دستی کانکشن ساختم . هم از کانکشن آماده استفاده کردم . آدرس سرور هم درسته . اما نمیشه که نمیشه !
پورت سرور هم بسته نیست . چون بدون اینکه هیچ تنظیماتی رو تو کانکشنها تغییر بدم ، فقط با عوض کردن مودم مشکل بکلی برطرف میشه . کانکت میشه و قطع هم نمیشه ...

خیلی این قضیه منو کلافه کرده ! آخه مشکل از چی میتونه باشه ؟

ممنونم ...
سلام میثم.

اولا لطفا از فونت با رنگ و سایز مناسب کن. دوما شاید مشکل از ISP باشه که ازش اینترنت گرفتی. مثلا من یکی از دوستام از مخابرات اینترنت گرفته بود و پورتهای V,P,N واسش بسته بود. اما من با یوزر و پسورد اون راحت میتونستم وصل شم.

حالا شما برو خونه یکی از دوستان یا آشناهات که از یه جا دیگه اینترنت گرفتن و V,P,N رو تست کن ببین جواب میده؟

fanii
20-05-2011, 14:57
آيا به تنظيمات مودم دست زديد؟

اگر دست نزده‌ايد كه به مودم بر نمي‌گردد.

پيشنهادم به شما اينه كه يا كانشكنتون رو درون مودم قرار دهيد

متوجه منظورتون نمیشم که به تنظیمات مودم دست زدید یا نه؟
وقتی سیستم عمل رو عوض کردم ویندوز مودم رو نمیشناخت سپس cd مودم رو گزاشتم و روی گزینه usb driver کلیک کردم و درست شد.
در ضمن درباره این کانکشن درون مودم درست کردن یه توضیح مختصر بدهید.

joe_satriani
20-05-2011, 18:20
متوجه منظورتون نمیشم که به تنظیمات مودم دست زدید یا نه؟
وقتی سیستم عمل رو عوض کردم ویندوز مودم رو نمیشناخت سپس cd مودم رو گزاشتم و روی گزینه usb driver کلیک کردم و درست شد.
در ضمن درباره این کانکشن درون مودم درست کردن یه توضیح مختصر بدهید.

با سلام
منظور دوستمون این هست که آیا داخل کنسول مودم رفتید و تنظیماتی که به صورت ذخیره شده از قبل وجود داشته رو دست زدید یا خیر؟
که به نظر میرسه دست نزدید
برای کانکشن ساختن در داخل مودم هم که گفتید به اولین پست همین تاپیک مراجعه کنید و توضیح هست

موفق باشید.

ehsan100
20-05-2011, 20:53
سلام
سوالي دارم؟
من بصورت دستي به اينترنت وصل ميشم يعني كانشكن دارم با مودم 2640u d-link
وقتي دستي وصل مي شم چراغ اينترنت من روشن نميشه چرا؟ چطور درستش كنم؟
اما وقتي حالت اتومات تنظيم مي كنم يعني pppeo چراغ اينترنت روشن مي شود!

چرا وقتي با كانكشن وصل مي شوم چراغ اينترنت من خاموش مي باشد؟

لطفا راهنمائي كنيد.
و همچنين وقتي مودم را روشن خاموش مي كنم ارور زير را ميدهد به چه معني است؟

ممنونم.

Meysam Seddigh
21-05-2011, 14:04
سلام میثم.

اولا لطفا از فونت با رنگ و سایز مناسب کن. دوما شاید مشکل از ISP باشه که ازش اینترنت گرفتی. مثلا من یکی از دوستام از مخابرات اینترنت گرفته بود و پورتهای V,P,N واسش بسته بود. اما من با یوزر و پسورد اون راحت میتونستم وصل شم.

حالا شما برو خونه یکی از دوستان یا آشناهات که از یه جا دیگه اینترنت گرفتن و V,P,N رو تست کن ببین جواب میده؟
سلام amir_varasteh عزیز :

مگه فونت و رنگ نوشته هام چه ایرادی داشت !!!؟
فونت معمولی Tahoma و سایزش هم 3 که زیاد ریز نباشه و رنگش هم تیره که قابل خوندن باشه ! اینها بد بودن دوست خوبم !؟
(شاید ایراد از فونت های کامپیوتر شما بوده که نافرم بنظر رسیده)
اما خوب به روی چشم...
بعدش اینکه :
تو پستهای قبلیم در مورد مشکلم توضیحات دقیق داده بودم و کاملا" واضحه که ایراد از ISP نیست . چون اگه پورتها رو بسته باشن ، چطور ممکنه که با تعویض مودم ، بلافاصله بدون هیچ مشکلی کانکت میشه . اگه پورت بسته باشه که نباید تحت هیچ شرایطی وصل بشه ! اینطور نیست ؟

متشکرم...

vahid78
21-05-2011, 14:11
سلام
سوالي دارم؟
من بصورت دستي به اينترنت وصل ميشم يعني كانشكن دارم با مودم 2640u d-link
وقتي دستي وصل مي شم چراغ اينترنت من روشن نميشه چرا؟ چطور درستش كنم؟
اما وقتي حالت اتومات تنظيم مي كنم يعني pppeo چراغ اينترنت روشن مي شود!

چرا وقتي با كانكشن وصل مي شوم چراغ اينترنت من خاموش مي باشد؟

لطفا راهنمائي كنيد.
و همچنين وقتي مودم را روشن خاموش مي كنم ارور زير را ميدهد به چه معني است؟

ممنونم.
در کل چراغ اینترنت مودم موقعی روشن میشه که مودم به حالت AutoConnect باشه، به صورت دستی روشن نمیشه ...

asfa
21-05-2011, 18:24
سلام دوستان
من واقعا گیج شدم !!!
یه مودم adsl خوب میخوام هزینه ای هم که در نظر گرفتم 80 تومنه اما هر چی میگردم به یه چیز واحد نمیرسم هرکی یه چیزی میگه ؟!
نمیدونم چه مارکی یا چه مدلی بگیرم !
اما نظر بیشتر افراد تی پی سریه n هست نظر شما چیه ؟
چه مارک و چه مدلی بهتره ؟
راستی شرکت ارائه دهنده هم شاتل در نظر گرفتم خوبه دیگه ؟

Ame Lee
21-05-2011, 19:24
سلام به دوستان انجمن :20:

من از یه شرکتی ADSL گرفتم و خودشون مودمو کانفیگ کردن.

الان اینترنت من طوریه که سیستم که میاد بالا , مودم خودش ip می گیره ( کانکنت نمی کنم ) و برای اتصال یه proxy Address و port داریم که تو lan setting وارد می کنیم بعد web browser باز می کنیم user و pass وارد میکنیم تا ریخت اینترنتو ببینییم.

مشکلی که دارم اینه که به خاطر proxy و پورت دستی , از چیز پی ان و خیلی از برنامه ها که تنظیمات proxy و پورت ندارن نمی تونم استفاده کنم .

آیا راهی وجود داره که اتصالمو مستقیم کنم و از دست این ------ راحت بشم ؟
آیا باید کانفیگ مودم تغییر بدم ؟ اگر آره چه جوری ؟

ممنون میش کامل راهنمایی کنید :11:

joe_satriani
21-05-2011, 19:34
سلام به دوستان انجمن :20:

من از یه شرکتی ADSL گرفتم و خودشون مودمو کانفیگ کردن.

الان اینترنت من طوریه که سیستم که میاد بالا , مودم خودش ip می گیره ( کانکنت نمی کنم ) و برای اتصال یه proxy Address و port داریم که تو lan setting وارد می کنیم بعد web browser باز می کنیم user و pass وارد میکنیم تا ریخت اینترنتو ببینییم.

مشکلی که دارم اینه که به خاطر proxy و پورت دستی , از چیز پی ان و خیلی از برنامه ها که تنظیمات proxy و پورت ندارن نمی تونم استفاده کنم .

آیا راهی وجود داره که اتصالمو مستقیم کنم و از دست این ------ راحت بشم ؟
آیا باید کانفیگ مودم تغییر بدم ؟ اگر آره چه جوری ؟

ممنون میش کامل راهنمایی کنید :11:

با سلام
بله میتونید کانفیگ رو تغییر بدید
باید PPPoE در داخل خود مودم بسازید
به پست اول همین تاپیک مراجعه کنید آموزشش هست

موفق باشید.

Ame Lee
21-05-2011, 19:55
با سلام
بله میتونید کانفیگ رو تغییر بدید
باید PPPoE در داخل خود مودم بسازید
به پست اول همین تاپیک مراجعه کنید آموزشش هست

موفق باشید.

ممنون , بعد کجا تنظیمات ------ و پورت وارد کنم ( تو تنظیمات مودم جایی هست که وارد کنم ) ؟

و آیا اول باید مودم ریست کنم ؟

joe_satriani
21-05-2011, 20:56
ممنون , بعد کجا تنظیمات ------ و پورت وارد کنم ( تو تنظیمات مودم جایی هست که وارد کنم ) ؟

و آیا اول باید مودم ریست کنم ؟

با سلام
زمانی که شما وارد کنسول و تنظیمات مودم بشید
ازتون میخواد که یه کانکشن تایپ انتخاب کنید
که شما با انتخاب کردن PPPoE - چند تا فیلد مثه یوزر و پسورد براتون فعال میشه
سپس یوزر و پسورد اینترنتتون که شرکت داده رو وارد کنید و اوکی کنید

موفق باشید.

Ame Lee
21-05-2011, 21:15
با سلام
زمانی که شما وارد کنسول و تنظیمات مودم بشید
ازتون میخواد که یه کانکشن تایپ انتخاب کنید
که شما با انتخاب کردن PPPoE - چند تا فیلد مثه یوزر و پسورد براتون فعال میشه
سپس یوزر و پسورد اینترنتتون که شرکت داده رو وارد کنید و اوکی کنید

موفق باشید.

چند تا مشکل هست , اولا که شرکت روی admin مودم پسورد گذاشته ( با ریست میره ؟ )

دوم اینکه اگه بفرض ریست هم کردم , من الان کانفیگ فعلی مودم رو نمی دونم و طبق دفترچه مودم کانفیک PPPOE بصورت زیر هستش , تنها اطلاعاتی که من از اینترنتم دارم یه proxy ip و یه پورت برای اتصاله + user و pass هستش , خیلی از اطلاعاتی رو که می خواد من نمی دونم !

joe_satriani
21-05-2011, 21:27
چند تا مشکل هست , اولا که شرکت روی admin مودم پسورد گذاشته ( با ریست میره ؟ )

دوم اینکه اگه بفرض ریست هم کردم , من الان کانفیگ فعلی مودم رو نمی دونم و طبق دفترچه مودم کانفیک PPPOE بصورت زیر هستش , تنها اطلاعاتی که من از اینترنتم دارم یه proxy ip و یه پورت برای اتصاله + user و pass هستش , خیلی از اطلاعاتی رو که می خواد من نمی دونم !

با سلام
اون یوزر و پسورد وارد شدن به مودم به صورت پیش فرض معمولا در هر دو فیلد admin رو وارد کنید ( تمام حروف به صورت کوچیک وارد بشه )
اگه هم چنانچه تغییر داده بودن، بله با یه ریست دوباره بر میگرده به همین admin

.......

مقدار جلوی VCI رو باید از شرکتتون بگیرید که چند هست
اما معمولا در بیشتر شرکت ها 35 هست
پس 35 رو وارد کنید
به بقیه تنظیمات دست نزنید
حالا در قسمت پایین یوزر و پسورد رو همونایی که از شرکت دارید رو وارد کنید

موفق باشید.

Ame Lee
21-05-2011, 21:35
با سلام
اون یوزر و پسورد وارد شدن به مودم به صورت پیش فرض معمولا در هر دو فیلد admin رو وارد کنید ( تمام حروف به صورت کوچیک وارد بشه )
اگه هم چنانچه تغییر داده بودن، بله با یه ریست دوباره بر میگرده به همین admin

.......

مقدار جلوی VCI رو باید از شرکتتون بگیرید که چند هست
اما معمولا در بیشتر شرکت ها 35 هست
پس 35 رو وارد کنید
به بقیه تنظیمات دست نزنید
حالا در قسمت پایین یوزر و پسورد رو همونایی که از شرکت دارید رو وارد کنید

موفق باشید.

آقا ممنون , برم بزنم مودمو داغون کنم ببینم چی میشه :9:

haghiyaghi
22-05-2011, 12:52
با سلام
خوش مشكلتون بر ميگرده به وايرلس ديگه
اگه روي حالت Bridge باشيد نميتونيد از وايرلس استفاده كنيد
اما اگه PPPoE باشيد بدون مشكل وصل ميشه
اگه PPPoE هست و وصل نميشه پس سخت افزار وايرلس مودم حتما دچار مشكل شده
يا اينكه لپ تاپ وايرلسش خراب شده

موفق باشيد.

سلام

نمی دونم من بد توضیح می دم یا شما متوجه نمی شید:31:!

کلا بریجو بذارید کنار من در حالت ppoe که تنظیماتو انجام می دم تعداد کمی از سایت ها رو می تونم باز کنم یعنی مثلا گوگل می تونم برم ولی یاهو نمی تونم برم حالا اگه توی همین حالت با وی پی ان وصل بشم بدون مشکل همه سایت ها رو می تونم برم چه روی پی سی چه روی لپ تاپ.

البته امروز رفتم مخابرات اونجا گفتن کلا ای دی اس ال مخابرات با زایکسل مشکل داره برو دی لینک بخر:2:

joe_satriani
22-05-2011, 20:30
سلام

کلا بریجو بذارید کنار من در حالت ppoe که تنظیماتو انجام می دم تعداد کمی از سایت ها رو می تونم باز کنم یعنی مثلا گوگل می تونم برم ولی یاهو نمی تونم برم حالا اگه توی همین حالت با وی پی ان وصل بشم بدون مشکل همه سایت ها رو می تونم برم چه روی پی سی چه روی لپ تاپ.

البته امروز رفتم مخابرات اونجا گفتن کلا ای دی اس ال مخابرات با زایکسل مشکل داره برو دی لینک بخر:2:

با سلام
ببخشيد اگه من بد متوجه شدم ..
يه دور كوكي و هيستوري مرورگرتون رو پاك كنيد ببينيد مشكلتون حل ميشه يا خير
اگه حل نشه هم مشكل بر ميگرده به آي اس پي نه مودم كه گفتن
چون ربطي به مودم نداره بعضي رو باز كنه بعضي رو نه
اين آي اس پي هست كه مقصره و نميتونه آي پي دهي كنه به درستي

موفق باشيد.

mehdy.sms
22-05-2011, 21:47
با سلام
1.می خوام بدونم با مودم لینکسیس wag320n میشه در حالی که کامپیوتر خاموش هست دانلود انجام داد؟ (برای این پرسیدم که میشه بهش فلش و هارد اکسترنال وصل کرد)
2.توی جعبه مودم CD نرم افزار Network magic pro بود ولی ظاهراً نرم افزارش پولیه (من که تا به حال ندیدم یه CD با یه سخت افزار باشه و بعد نیاز به خرید کد لایسنس داشته باشه) اگه اکتیو نکنم چی میشه؟ نرم افزارش از کار میفته یا بخشی از اون غیر فعال میشه؟
((ببخشید که این پست رو اشتباهی توی یه تایپیک دیگه زده بودم))

goleyasamin
22-05-2011, 22:42
سلام دوستان عزيز
من يه مودم ADSL D-Link دارم و يه خط ADSLويندوز pcرو عوض كردم نميدونم دوباره چطوري تنظيم كنم مودم رو واينكه آيا كارت شبكهpc بعد نصب ويندوز بايد درايوري چيزي داشته باشه كه من نصب كنم بعد مودم رو تنظيم كنم يا ربطي نداره؟
مشكل ديگه اينكه لپ تاپ منDELL Vostro A840ويندوزxpهستش چطوري به شبكه وايرلس وصل شم كانكشن وايرلس ايجاد كردم ولي شبكه وايرلس رو شناسايي نميكنه:41::45::42:

mjzaret
22-05-2011, 23:19
سلام

شما يه بار هم كه شده روي كارت شبكه اين DNS ها رو ست كن ببين تأثيري داره يا نه؟

91.186.192.3

217.218.155.104

haghiyaghi
23-05-2011, 00:05
شما يه بار هم كه شده روي كارت شبكه اين DNS ها رو ست كن ببين تأثيري داره يا نه؟

91.186.192.3

217.218.155.104

آقا دستت درد نکنه ولی بازم نشد، فعلا مجبورم از وی پی ان استفاده کنم!

اینم تنظیماته من

haghiyaghi
23-05-2011, 14:51
با سلام
ببخشيد اگه من بد متوجه شدم ..
يه دور كوكي و هيستوري مرورگرتون رو پاك كنيد ببينيد مشكلتون حل ميشه يا خير
اگه حل نشه هم مشكل بر ميگرده به آي اس پي نه مودم كه گفتن
چون ربطي به مودم نداره بعضي رو باز كنه بعضي رو نه
اين آي اس پي هست كه مقصره و نميتونه آي پي دهي كنه به درستي

موفق باشيد.

واقعا گیج شدم وقتی تنظیماتو رو بریج میزارم و با کانکشن وصل می شم بازم بدون مشکل همه سایت ها رو می تونم برم یعنی مشکل از آی اس پی هم نمی تونه باشه!

ArashMiniStar
23-05-2011, 16:43
دوستان ارزون ترین مودم ای دی اس ال وایرلس Asus که میتونه فلش بخوره و رو فلش دانلود کنه چیه؟ حدود قیمتش رو میدونید؟ :11:

TurkOglu1993
23-05-2011, 17:19
سلامی دوباره
بین این 3 مدل کدوم رو پیشنهاد میدین؟

joe_satriani
23-05-2011, 18:23
دوستان ارزون ترین مودم ای دی اس ال وایرلس Asus که میتونه فلش بخوره و رو فلش دانلود کنه چیه؟ حدود قیمتش رو میدونید؟ :11:

با سلام
فکر نکنم همچین چیزی اصلا وجود داشته باشه

موفق باشید.

سلامی دوباره
بین این 2 مدل کدوم رو پیشنهاد میدین؟

با سلام
هر دو مدل انتخابی شما خوبه
تقریبا در یه سطح هستن از لحاظ کارایی اما از لحاظ قیمت خیر

موفق باشید.

TurkOglu1993
23-05-2011, 18:30
با سلام
هر دو مدل انتخابی شما خوبه
تقریبا در یه سطح هستن از لحاظ کارایی اما از لحاظ قیمت خیر

موفق باشید.

سلام گزینه ها 3 تا شد اگه میشه دوباره یه نگاه بندازید
ممنون

joe_satriani
23-05-2011, 20:12
سلام گزینه ها 3 تا شد اگه میشه دوباره یه نگاه بندازید
ممنون

با سلام
نه اون مدلی که اضافه کردید پیشنهاد نمیشه
چون به نظرم زیر مجموعه ی یه شرکت دیگه باشه ..

موفق باشید.

amirlovely
23-05-2011, 23:35
سلام

کسی روتر asus n13 داره؟

چون این روتر وصل میشه یه مودم dsl که میتونه فایل رو بدونه پی سی دانلود کنه فلش

a6l3i
24-05-2011, 02:21
سلام

کسی روتر asus n13 داره؟

چون این روتر وصل میشه یه مودم dsl که میتونه فایل رو بدونه پی سی دانلود کنه فلش
سلام
زمانی که من Asus-wl600g رو میگرفتم ، خیلی دنبال مودمی گشتم که Download Machine هم باشه و خودش رو فلش دانلود کنه، ولی نبود و تا اونجا که میدونم فعلا هم در حد خونگی نیومده.

البته همون زمان این روتور n13 هم بود که بدلیل قیمت بالاش ، همزمان با مودم نخریدم. ولی ریویوهای خوبی تو سایت های مختلف ازش هست و خیلی ها که کار دانلود دارن ازش راضی ان.
البته الآن قیمتش رو نمیدونم.

goleyasamin
24-05-2011, 07:27
بچه ها توروخدا يكي جواب منو بده :42:
كسي نيست؟

amirlovely
24-05-2011, 20:07
سلام
زمانی که من Asus-wl600g رو میگرفتم ، خیلی دنبال مودمی گشتم که Download Machine هم باشه و خودش رو فلش دانلود کنه، ولی نبود و تا اونجا که میدونم فعلا هم در حد خونگی نیومده.

البته همون زمان این روتور n13 هم بود که بدلیل قیمت بالاش ، همزمان با مودم نخریدم. ولی ریویوهای خوبی تو سایت های مختلف ازش هست و خیلی ها که کار دانلود دارن ازش راضی ان.

قیمتش حدود 90 هست و چند تا ویدو دیدم دانلود کار می کنه

asfa
24-05-2011, 21:42
سلام دوستان
بین linksys wag120n و tp link 8950 کدوم رو پیشنهاد میکنین ؟

ArashMiniStar
25-05-2011, 13:59
سلام

RT-N13U چطوره دوستان؟ این کارو انجام میده؟ قیمتش رو میدونید؟ از این مودم ارزونتر هم هست؟ :40:

behrooz.shie
25-05-2011, 14:57
اقا این TD8901 چه طور میشه وارد سیستم املش شد ؟ :13:
اصلال تحت چیه ؟

joe_satriani
25-05-2011, 18:13
اقا این TD8901 چه طور میشه وارد سیستم املش شد ؟ :13:
اصلال تحت چیه ؟

با سلام
اگه منظورتون کنسول تنظیماتش هست
اون تحت مرورگر تون باز میشه
باید توی مرورگر 192.168.1.1 رو بزنید و سپس با یوزر و پسورد admin وارد بشید

موفق باشید.

سلام دوستان
بین linksys wag120n و tp link 8950 کدوم رو پیشنهاد میکنین ؟

با سلام
linksys رو پیشنهاد میکنم
کارایی بهتری داره

موفق باشید.

a6l3i
25-05-2011, 18:43
RT-N13U چطوره دوستان؟ این کارو انجام میده؟ قیمتش رو میدونید؟ از این مودم ارزونتر هم هست؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
من هم چند سال پیش دنبال همچین مودمی بودم که مستقیم دانلود کنه رو فلش و فکر کردم این گزینه ی خوبیه. بعد فهمیدم که این فقط روتره و مودم نداره.
تا اونجا که من میدونم همچین مودمی (لاقل در حد خونگی) با این توانایی نیومده.:

tomalaki
25-05-2011, 19:53
سلام دوستان عزیز!
من یه مودم ADSL دارم به نام Micronet. با وایرلسش مشکل دارم.

اگر که تنظیمات امنیتی مودم رو روی None قرار بدم به راحتی به اینترنت وصل میشه و ... اما وقتی از هر یک از پروتکل های امنیتی مثل WEP استفاده میکنم، به مودم وصل میشه، اما اینترنت نداره. چه کار کنم؟

راستی، در حالت فوق وقتی با وایرلس و کابل وصل هستم، اونموقع وایرلس هم میزنه Internet Access:19:

asfa
25-05-2011, 21:18
با سلام
linksys رو پیشنهاد میکنم
کارایی بهتری داره

موفق باشید.
خدا رو شکر !!
آخه چند وقت پیش اینجا پرسیدم کسی جواب نداد منم رفتم همون linksys رو خریدم و بعد خرید خواستم ببینم چه جوریه اینی که خریدم !
از شانس بد میگن برای سری پیش شماره های ما اولین باره که میخوان adsl وصل کنن یه 15 روزی طول میکشه ...

toty123
25-05-2011, 21:38
دوستان پیرو این تاپیک

من با مودمم بوسیله لپ تاب نمیتونم کانکت شم چرا؟

h t t p : / / forum.p30world. c o m/showthread.php?t=490365

من چه کار کنم ؟ :(

behrooz.shie
25-05-2011, 21:53
با سلام
اگه منظورتون کنسول تنظیماتش هست
اون تحت مرورگر تون باز میشه
باید توی مرورگر 192.168.1.1 رو بزنید و سپس با یوزر و پسورد admin وارد بشید

موفق باشید.

موفق باشید.

:27:

اینو که همه میدونن !
اگر دقت کرده باشید منظورم سیستم امل بود

مثلا سیستم آمل مودم قبلیم Linux بود و از طریق telnet واردش میشدم ولی هرچی تو اینو گشتم چیزی پیدا نکردم :13:

دستوراتشو میدونین ؟
اگه فقط بتونم وارد سیستمش بشم میشه خیلی راهت این قابلیتی که از تو مودم دانلود کنه رو بهش اذافه کنم و خیلی چیزای دیگه :20:

a6l3i
25-05-2011, 23:24
خدا رو شکر !!
آخه چند وقت پیش اینجا پرسیدم کسی جواب نداد منم رفتم همون linksys رو خریدم و بعد خرید خواستم ببینم چه جوریه اینی که خریدم !
از شانس بد میگن برای سری پیش شماره های ما اولین باره که میخوان adsl وصل کنن یه 15 روزی طول میکشه ...
معمولا رانژه کردن خط برای ADSL ، بین 10 تا 15 روز طول میکشه. غم مخور . . . :46:

میلاد صبح خیز
25-05-2011, 23:56
دوست من سلام ، من خودم بیشتر از یک سال که Linksys WAG120n رو خریدم ( اون موقع 81 هزار تومن ) هیچ مشکلی ندارم ، خیلی از روزا یادم میره مودم رو خاموش کنم و یه 4 5 روزی همین طور روشن میمونه هیچی هم نمی گه!

ولی یه مشکلی که باهاش دارم اینه که وقتی کانکشن رو به صورت PPPoE میذارم مشکلی نیست و با زدن IP مودم به تنظیماتش دسترسی دارم ولی همچین که تنظیم می کنم روی Bridge دیگه مودم با اون IP 192.168.1.1 شناخته نمیشه و دیگه نمی تئنم به تنظیماتش دسترسی داشته باشم تا اینکه مودم رو ریست کنم.

siavashsony
26-05-2011, 00:16
سلام
کسی فریمور مودم zyxel P-660RU-T1v3s رو داره؟
فرم ور خودش 2010 بود من update کردم دیدم شد 2009
کسی فرمور original خوده مدم که 2010 هست رو داره محبت کنه بده به من
ممنون

siavashsony
26-05-2011, 00:52
قبلا تو تنظیمات مودمم میزد مدل zyxel P-660RU-T1v3s
firmware هم 2010 بود
الان که update کردم میزنه zyxel P-660RU-T1v3 و فیرمور هم 2009 هست
لطفا فیرمور P-660RU-T1v3s رو بهم بدین
ممنون

TurkOglu1993
26-05-2011, 11:41
سلام
آقا بین این دو مدل موندم
هر کدوم رو بگین همونو میخرم
آخرین تصمیم با شما
البته یکی از دوستان فرمودند که هر دو از نظر کارایی یک اند ولی هنوز دو دلم

TD-W8901G
TD-W8950ND

ممنون

ArashMiniStar
26-05-2011, 12:04
سلام
آقا بین این دو مدل موندم
هر کدوم رو بگین همونو میخرم
آخرین تصمیم با شما
البته یکی از دوستان فرمودند که هر دو از نظر کارایی یک اند ولی هنوز دو دلم

TD-W8901G
TD-W8950ND

ممنون

فرق عمده این 2 مدل تو نوع وایرلسشون هست.اگر سرعت و برد بالاتر نوع n لازمت میشه پایینی رو بگیر وگرنه پول اضافه نده و 8901 رو بگیر ... البته مدل تک پورت هم داره (TP-LINK 8101G)

---------- Post added at 01:00 PM ---------- Previous post was at 12:57 PM ----------

البته چیزای بیشتری هم داره دومی مثل QSS button ولی فکر نکنم لازمتون بشه!
اطلاعات بیشتر اگه لازم دارید از اینجا دانلود کنید :

---------- Post added at 01:04 PM ---------- Previous post was at 01:00 PM ----------

البته دقت کن این مدل دومی به اینصورت از نوع N پشتیبانی میکنه :
with some n features
نوشته سرعت 130 مگابایت! :27:

a6l3i
26-05-2011, 12:10
سلام
کسی فریمور مودم zyxel P-660RU-T1v3s رو داره؟
فرم ور خودش 2010 بود من update کردم دیدم شد 2009
کسی فرمور original خوده مدم که 2010 هست رو داره محبت کنه بده به من
ممنون
سلام
میتونید از سایت رسمی خودش دانلود کنید:
به ورژن خیلی دقت کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید . . .

ArashMiniStar
26-05-2011, 12:59
یک سوال داشتم.من یک لپ تاپ DELL VOSTRO 1015 دارم که B/G رو ساپورت میکنه.اگر با اون به یک روتر وایرلس Asus N13U که N 300 mb رو داره وصل بشم سرعتم به ثانیه حدودا چقدر میشه بنظرتون؟(میخوام از هاردی که به روتر وصل کردم بصورت وایرلس استفاده کنم)
حالا اگر کارت شبکه 150MB یا 300MB بگیرم سرعتم چقدر بالا میره؟(عدد میخوام)
کدوم مارک بهتره؟ TP-LINK SMC Asus؟
ممنون :11:

TurkOglu1993
26-05-2011, 14:10
تو نوع چیپست وایرلس و ای دی اس ال هم فرق دارند

TurkOglu1993
26-05-2011, 14:27
میشه یه توضیح کوتاه در باره اینا بدی ببینم اصلا به کارم میاد یا نه

پشتیبانی از 10 تونل IPSec VPN بصورت همزمان
• پشتیبانی از Port-mapping برای استفاده همزمان از سرویس های مختلف مانند ADSL و IPTV
• پشتیبانی از WDS برای توسعه شبکه بی سیم
QSS button

siavashsony
26-05-2011, 16:39
سلام
این آخرین firmware تولیدی 660ru هست
من ریختم و مشکلی هم نداشتم
دوستان دوست دارن تست کنن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

sokut
26-05-2011, 17:48
سلام دوستان من میخوام یه مودم وایرلس بگیرم از مارکهای D-Link و Asus و SMC کدوم برند رو پیشنهاد می کنید. در صورت امکان مدل کاملش رو لطف کنید. اطلاعات کافی در این زمینه می خوام...
قیمت هم حدودای 60 تومن...
با تشکر

urumchi
26-05-2011, 19:43
سلام دوستان من میخوام یه مودم وایرلس بگیرم از مارکهای D-Link و Asus و SMC کدوم برند رو پیشنهاد می کنید. در صورت امکان مدل کاملش رو لطف کنید. اطلاعات کافی در این زمینه می خوام...
قیمت هم حدودای 60 تومن...
با تشکر

Asus -1

SMC -2

TP link -3

D-link رو هم كلا بي خيال شو

قويا پيشنهاد ميكنم از مودمهاي asus بگيري.

TurkOglu1993
26-05-2011, 20:10
ممنون از همگی مدل TD-W8901G رو خریدم

sokut
27-05-2011, 00:08
Asus -1

SMC -2

TP link -3

ممنون دوست عزیز، مدل خاصی مد نظرتون نیست از همین مارک Asus؟ قیمت کمی بالا پایین مشکلی نیست...
بعدش هم من می خوام حداکثر 4 تا PC باهاش وصل بشه... 3 تا هم بود عیبی نداره.
با تشکر

amirlovely
27-05-2011, 00:09
RT-N13U چطوره دوستان؟ این کارو انجام میده؟ قیمتش رو میدونید؟ از این مودم ارزونتر هم هست؟ :40:

فکر نکنم ارزونتر باشه این مودم نیست روتر هست به مودم dsl از طریق لن وصل میشه

چند جا من تو اینترنت دیدیم اره کار می کنه
من خود برنامه رو نصب کردم وقتی روی یه لینک یا تور.نت کلیک راست می کنی میگه با دانلود مستر دانلود کنم یا نه

من قیمتشو 80-90 می دونم

حتما n13u باشه یه نوع هست n13 ان usb نداره

ArashMiniStar
27-05-2011, 08:18
ممنون از همگی مدل TD-W8901G رو خریدم
مبارک باشه/
حالا بردش چقدر هست؟ بعضی ها که میگن خیلی بده یکی از بچه ها میگفت خیلی خوبه (تا 2 3 تا خونه اونورتر هم جواب میده) :27::31:

ArashMiniStar
27-05-2011, 08:31
میشه یه توضیح کوتاه در باره اینا بدی ببینم اصلا به کارم میاد یا نه

پشتیبانی از 10 تونل IPSec VPN بصورت همزمان
• پشتیبانی از Port-mapping برای استفاده همزمان از سرویس های مختلف مانند ADSL و IPTV
• پشتیبانی از WDS برای توسعه شبکه بی سیم
QSS button

سوال گم شد اگه توضیح بدید ممنون میشم.:11:

---------- Post added at 09:30 AM ---------- Previous post was at 09:28 AM ----------

یک سوال هم خودم داشتم اینه اگه مودم Asus N13U رو بگیرم و N اش فعال باشه برای اتصال موبایلم مشکلی پیش نمیاد؟ موبایلم NOKIA C5-03 هست که B/G داره.

---------- Post added at 09:31 AM ---------- Previous post was at 09:30 AM ----------

Asus -1

SMC -2

TP link -3

چرا اینقدر از دی لینک بد میگین؟؟؟؟ :13: والا من دی لینک دارم و خیلی راضیم از هر جهت.:27:

TurkOglu1993
27-05-2011, 09:47
مبارک باشه/
حالا بردش چقدر هست؟ بعضی ها که میگن خیلی بده یکی از بچه ها میگفت خیلی خوبه (تا 2 3 تا خونه اونورتر هم جواب میده) :27::31:

به گفته سازنده که تو فضای بسته 100 متر و تو فضای باز 300 متر هست
هنوز ADSL منو فعال نکردند تست نکردم
واسه من که 30 متر کافیه

در مورد وایرلس موبایل هم فکر نکنم مشکلی باشه وایرلس موبایل منم b و g هست یعنی اکثرشون اینه

ahmad710
27-05-2011, 10:20
سلام دوستان .یه سوال نسیتا آماتوری داشتم.
قراره یه مودمlinksys120nبگیرم .میخواستم با سیم این مودم رو به کامپیوتر وصل کنم و از وایرلسش برای لپ تاپ استفاده کنم.
برای اینکه به کامپیوتر وصلش کنم باید چه کار کنم.منظورم اینه که به یو اس بی وصل میشه یا کار دیگه ای باید کرد.

joe_satriani
27-05-2011, 11:02
سلام دوستان .یه سوال نسیتا آماتوری داشتم.
قراره یه مودمlinksys120nبگیرم .میخواستم با سیم این مودم رو به کامپیوتر وصل کنم و از وایرلسش برای لپ تاپ استفاده کنم.
برای اینکه به کامپیوتر وصلش کنم باید چه کار کنم.منظورم اینه که به یو اس بی وصل میشه یا کار دیگه ای باید کرد.

با سلام
فقط شما باید مودم رو روی حالت PPPoE تنظیم کنید تا بلافاصله بعد روشن شدن مودم به اینترنت وصل بشه مودم و سپس با لپ تاپ سرچش کنید و بهش وصل بشید
اگه کابل لن و یا یو اس بی رو هم حتی به کامپیوتری نزنید اینترنت وایرلستون کار میکنه روی لپ تاپ

موفق باشید.

ahmad710
27-05-2011, 13:01
با سلام
فقط شما باید مودم رو روی حالت PPPoE تنظیم کنید تا بلافاصله بعد روشن شدن مودم به اینترنت وصل بشه مودم و سپس با لپ تاپ سرچش کنید و بهش وصل بشید
اگه کابل لن و یا یو اس بی رو هم حتی به کامپیوتری نزنید اینترنت وایرلستون کار میکنه روی لپ تاپ

موفق باشید.
ممنونم دوست عزیز ولی من میخواستم بدونم که اگه بخوام با کامپیوتر یاهاش وصل بشم باید کابل رو از مودم به کجا بزنم.
کارت شبکه لازم هستش یا اینکه به یو اس بی هم بزنی کار میکنه

ArashMiniStar
27-05-2011, 13:21
به گفته سازنده که تو فضای بسته 100 متر و تو فضای باز 300 متر هست
هنوز ADSL منو فعال نکردند تست نکردم
واسه من که 30 متر کافیه

در مورد وایرلس موبایل هم فکر نکنم مشکلی باشه وایرلس موبایل منم b و g هست یعنی اکثرشون اینه

خوب مودم شما b/g هست ولی این مودمی که میگم b/g/n 300MB هست.بعنی with some n features نیست.
یک وقتی گوشیم با این n مشکل پیدا نکنه.:2::27:

TurkOglu1993
27-05-2011, 13:55
ممنونم دوست عزیز ولی من میخواستم بدونم که اگه بخوام با کامپیوتر یاهاش وصل بشم باید کابل رو از مودم به کجا بزنم.
به کارت شبکه

خوب مودم شما b/g هست ولی این مودمی که میگم b/g/n 300MB هست.بعنی with some n features نیست.
یک وقتی گوشیم با این n مشکل پیدا نکنه.

خوب منم میگم تا جایی که میدونم مشکلی نداره و باید کار کنه
چون از b g پشتیبانی میکنه n هم اضافیه فقط تا سرعت g میتونید ازش استفاده کنید

joe_satriani
27-05-2011, 14:10

با سلام
اگه بخوای با کامپیوتر دسکتاپت باهاش کار کنی کابل شبکه رو بزن بهش
اگه هم میخوای با لپ تاپ وایرلس بهش وصل بشی که اصلا نیازی نیست کابلش به جایی وصل باشه
فقط شما تنظیمش کن و بعدش از کامپیوترت بکش
وایرلسش کار میکنه همیشه چه کامپیوتر روشن باشه چه خاموش چه کابل بهش وصل باشه و چه نباشه

موفق باشید.

ali_tadvin
27-05-2011, 14:49
سلام
من یه مودم وایرلس خریدم میخوام اونو به pc وصل کنم بدون استفاده از کابل
باید چه کار کنم؟

behrooz.shie
27-05-2011, 16:54
اقا این TD8901 چه طور میشه وارد سیستم عاملش شد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اصلال تحت چیه کسی جواب نمیده !؟ :13:

joe_satriani
27-05-2011, 17:21
سلام
من یه مودم وایرلس خریدم میخوام اونو به pc وصل کنم بدون استفاده از کابل
باید چه کار کنم؟

با سلام
اول اینکه باید سیستم شما هم مجهز به کارت شبکه وایرلس باشه
اگه نیست باید یه دونه دانگل dlink بخرید
اون رو به یو اس بی کامپیوترتون وصل میکنید و درایورش رو توی ویندوز نصب میکنید
سپس وایرلس رو سرچ میکنید و ازش استفاده میکنید

موفق باشید.

کسی جواب نمیده !؟ :13:

با سلام
دوست عزیز در قسمت اول این پست پاسخ شما هم هست

موفق باشید.

ali_tadvin
27-05-2011, 22:55
با سلام
اول اینکه باید سیستم شما هم مجهز به کارت شبکه وایرلس باشه
اگه نیست باید یه دونه دانگل dlink بخرید
اون رو به یو اس بی کامپیوترتون وصل میکنید و درایورش رو توی ویندوز نصب میکنید
سپس وایرلس رو سرچ میکنید و ازش استفاده میکنید

موفق باشید.

کارت شبکه وایرلس ندارم
دانگل dlink قیمتش چند هست؟
ممنون

behrooz.shie
28-05-2011, 03:44
با سلام
دوست عزیز در قسمت اول این پست پاسخ شما هم هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید.

:20:
نه دوست عزیز منظورم این نیست
منظورم سیستم عاملش هست نه کنسول تنظیم !
امیدوام منظور مو فهمیده باشید :40:

joe_satriani
28-05-2011, 19:48
:20:
نه دوست عزیز منظورم این نیست
منظورم سیستم عاملش هست نه کنسول تنظیم !
امیدوام منظور مو فهمیده باشید :40:

با سلام
نخیر متاسفانه متوجه نشدم دوست عزیزم

موفق باشید.

کارت شبکه وایرلس ندارم
دانگل dlink قیمتش چند هست؟
ممنون

با سلام
حدود 25 تومن هست دوست عزیزم

موفق باشید.

urumchi
29-05-2011, 12:49
جناب behrooz.shie مودم كه سيستم عامل نداره چون اصلا حافظه ي زيادي نداره كه بخواد سيستم عامل بشينه روش،يا cpu و ram كه بخواد چيزي رو پردازش كنه. تنها قطعه اي كه قابل توجه هست يه دونه شايد هم 2تا IC باشه كه يه جورايي شبيه cpu عمل ميكنه البته به صورت بسيار محدود + يه نرم افزار واسط بين سيستم عامل كامپيوتر و سخت افزار مودم داره كه از طريق ويندوز ميشه يه سري از تنظيمات مودم رو تغيير داده و روي حافظه مودم سيو كرد در صورتي كه اگه سيستم عامل داشت ميشد هر كسي يه تغييرات منحصر بفردي رو كنسول مودمش ايجاد كنه در صورتي كه فقط ميشه يه تنظيمات رو كم و زياد يا روشن و خاموش كرد

behrooz.shie
29-05-2011, 19:25
باید داشته باشه !

مودم قبلی من اینجوری بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خواستین IP میدم بیاین نگاه کنید
من اینارو فقت از تو این مودم تونستم بفهمم که بدرد زیاد نمیخوره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نقل قول:
TP-LINK> sys atsh

RAS version : 3.0.1 Build 100901 Rel.23594
romRasSize : 1351468
bootbase version : VTC_SPI1.11 | 2010/07/22
Product Model : TD-W8901G
MAC Address : 54E6FCA2FB9D
Default Country Code : FF
Boot Module Debug Flag : 00
RomFile Version : EA
RomFile Checksum : f6a3
RAS F/W Checksum : 288c
SNMP MIB level & OID : 050000000100000002000000030000000400000005
Main Feature Bits : 86
Other Feature Bits :
93 17 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 13 00 00 00
اینم یک نگاه بندازید منظور منو میفهمین کامل

کد:

amin750
29-05-2011, 21:23
سلام
قیمت این دو مدل رو میخام و کدوم بهتره؟؟؟
D-Link: DSL-2640U
TP-Link: W54Kits

TurkOglu1993
29-05-2011, 22:04
باید داشته باشه !

مودم قبلی من اینجوری بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خواستین IP میدم بیاین نگاه کنید
من اینارو فقت از تو این مودم تونستم بفهمم که بدرد زیاد نمیخوره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نقل قول:
TP-LINK> sys atsh

Other Feature Bits :

کد:

من همین مدلو دارم
آخه یه مودم چطوری میتونه سیستم عامل داشته باشه اصلا چه لزومی داره

yekta33
29-05-2011, 22:37
من درحال حاضرمودم مارک smc دارم ولی میخوام یک مودم دیگه ای بخرم چی راپیشنهاد می کنید که با هرشرکتی که اینترنت گرفتم سازگاری داشته باشه؟؟؟؟
قیمت حدود60000تومان باشه

urumchi
29-05-2011, 23:49
باید داشته باشه !

نقل قول:
TP-LINK> sys atsh

Other Feature Bits :

کد:

1- لينكي كه دادين باز نميشه!!!

2- اگه دقت كنيد ميزان حافظه رام (ROM) مودم رو نوشته 1351468. اگه واحد اين حافظه رو بايت در نظر بگيريم 1351468بايت ميشه حدود 1.28مگ. اولا حافظه هاي رام فقط يكبار نوشته ميشن و به جز يك سري روشهاي خاص (مثلا بوسيله نور ماوراءبنفش) قابل پاك شدن و تغيير نيستن دوما 1.28مگ براي نصب سيستم عامل بنظر شما كم نيست؟ حتي ساده ترين برنامه ها هم بيشتر از اين حجم اشغال ميكنن. در صورتي كه يك سيستم عامل بر اثر استفاده يكسري فايلهاي به درد نخور توليد ميكنه كه همين فايلها خودشون حجم اشغال ميكنن.
سوما اصلا قبول مودم سيستم عامل داره، با كدوم پردازشگر و كدوم رم ميخواد كار كنه؟ فرضا بخواد از cpu ‌و رم كامپيوتر هم استفاده واسط بين مودم و كامپيوتر چيه؟

TurkOglu1993
30-05-2011, 19:17
سلام
مودم من TP-LINK TD-W8901G
البته هنوز ADSL رو وصل نکردم ولی قدرت وایرلسش خیلی خیلی کمه
به طوری که فقط وقتی گوشیمو 10 سانتی مودم میگیرم سیگنالش کامله و تو 3 متری فقط 30 درصده
در حالی که نوشته تو فضای بسته 100 متر برد داره و فضای باز 300 متر
و منم به برد 30 متر فضای بسته احتیاج دارم که این 3 متر داخل یه اتاق رو هم برام تامین نمیکنه
آیا راه حلی هست؟

a6l3i
30-05-2011, 20:11
سلام
مودم من TP-LINK TD-W8901G
البته هنوز ADSL رو وصل نکردم ولی قدرت وایرلسش خیلی خیلی کمه
به طوری که فقط وقتی گوشیمو 10 سانتی مودم میگیرم سیگنالش کامله و تو 3 متری فقط 30 درصده
در حالی که نوشته تو فضای بسته 100 متر برد داره و فضای باز 300 متر
و منم به برد 30 متر فضای بسته احتیاج دارم که این 3 متر داخل یه اتاق رو هم برام تامین نمیکنه
آیا راه حلی هست؟
سلام ، با لپ تاپ و یا گوشی های دیگه هم همین طوره؟

behrooz.shie
30-05-2011, 20:44
1- لينكي كه دادين باز نميشه!!!

2- اگه دقت كنيد ميزان حافظه رام (ROM) مودم رو نوشته 1351468. اگه واحد اين حافظه رو بايت در نظر بگيريم 1351468بايت ميشه حدود 1.28مگ. اولا حافظه هاي رام فقط يكبار نوشته ميشن و به جز يك سري روشهاي خاص (مثلا بوسيله نور ماوراءبنفش) قابل پاك شدن و تغيير نيستن دوما 1.28مگ براي نصب سيستم عامل بنظر شما كم نيست؟ حتي ساده ترين برنامه ها هم بيشتر از اين حجم اشغال ميكنن. در صورتي كه يك سيستم عامل بر اثر استفاده يكسري فايلهاي به درد نخور توليد ميكنه كه همين فايلها خودشون حجم اشغال ميكنن.
سوما اصلا قبول مودم سيستم عامل داره، با كدوم پردازشگر و كدوم رم ميخواد كار كنه؟ فرضا بخواد از cpu ‌و رم كامپيوتر هم استفاده واسط بين مودم و كامپيوتر چيه؟

کی گفته نمیشه روی رام ریخت :27: شما تا حالا CD ریرایت دیدی ؟ تا حالا دیدی که گوشی رو فلش میکنن ؟
1- تا حالا دیدی که BIos رو اپدیت میکنن ؟! :20: اینا چه نوع حافضه اند به نظرتون ؟

2- شما تا حالا ویندوز با حجم 3MB دیدید ؟ شما تا حالا با Kernrl های لینوکس کارکردید.
یا اینو دیدید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3- هر وسیله ای که شما دارید باهاش کار میکنید یک واهد کنترل داره که شامل CPU Ram میشه :20: حتی کنترل تلویزیون !
4- اون لینک درسته :20:

پست این دوست اجنبی مونو نگاه کنین :

اینا چیه به نظرتون ؟ :31:

HADI roni
30-05-2011, 22:04
سلام.
دوستان من چند وقت پیش از مخابرات سرویس گرفتم،یه کارشناس اومد برامون تنظیمات مودم رو انجام داد و یه کانکشن برام ساخت.
چند روز بعد این کانکشن پاک شد و من هر کاری کردم نتونستم بسازم و دیگه نمیتونم برم اینترنت.مگه مودم کانفیگ باشه از طریق کابل Lan و بدون کانکشن خودش نمیره اینترنت؟
مدل مودمم Asus am 602 هستش.توی کانفیگ مودم میشه جایی تعریف کرد بدون نیاز به کانکشن وصل شه اینترنت؟
ممنون.

TurkOglu1993
30-05-2011, 22:08
سلام ، با لپ تاپ و یا گوشی های دیگه هم همین طوره؟

سلام
با گوشی من که HTC HD mini هست اینطوری شد
الان با K970 امتحان کردم که هر جا بردم گوشی رو نوشت "قوی" که البته بهش مشکوکم
لپ تاپ ندارم باید از یکی امانت بگیرم ببینم شاید مشکل از گوشیمه

اونایی که TP-LINK TD-W8901G رو دارند در مورد وایرلسشون یه توضیحی بدند

ممنون

behrooz.shie
30-05-2011, 23:03
سلام
با گوشی من که HTC HD mini هست اینطوری شد
الان با K970 امتحان کردم که هر جا بردم گوشی رو نوشت "قوی" که البته بهش مشکوکم
لپ تاپ ندارم باید از یکی امانت بگیرم ببینم شاید مشکل از گوشیمه

اونایی که TP-LINK TD-W8901G رو دارند در مورد وایرلسشون یه توضیحی بدند

ممنون
سلام :31: این تایپکشه

:11:

a6l3i
31-05-2011, 08:46
سلام.
دوستان من چند وقت پیش از مخابرات سرویس گرفتم،یه کارشناس اومد برامون تنظیمات مودم رو انجام داد و یه کانکشن برام ساخت.
چند روز بعد این کانکشن پاک شد و من هر کاری کردم نتونستم بسازم و دیگه نمیتونم برم اینترنت.مگه مودم کانفیگ باشه از طریق کابل Lan و بدون کانکشن خودش نمیره اینترنت؟
مدل مودمم Asus am 602 هستش.توی کانفیگ مودم میشه جایی تعریف کرد بدون نیاز به کانکشن وصل شه اینترنت؟
ممنون.
سلام
برای کانکت شدن مودم دو روش وجود داره Bridge و PPPoE که اولی یه کانکشن میسازه (مثل حالتی که تاحالا داشتین) و در حالت دوم با روشن شدن مودم خودش وصل میشه (حتی بدون کامپیوتر).

شما باید وارد تنظیمات مودم شید و مودم رو روی PPPoE تنظیم کنید.
راهنمای فارسی و انگلیسی این مودم رو میتونید تو پست اول ببینید و به راحتی این کار رو انجام بدین.

موفق باشید

Silence so loud
31-05-2011, 12:56
با سلام
مودم من Linksys WAG160n هستش
چه جوری میشه هم کانکشن pppoe داشت و هم کانکشن Bridge ؟ مثل اینکه فقط در هر لحظه میشه یه کانکشن داشت
من میخوام روزا pppoe بشه شبها هم bridge ولی نمیتونم
یکی هم اینکه اگه من کامپیوتر دیگری رو با کابل lan وصل کنم سرعت بین دوتا تقسیم میشه؟با wi-fi چطور؟
میشه یه کاری کرد که تقسیم نشه؟

Diego
31-05-2011, 13:42
با سلام
مودم من Linksys WAG160n هستش
چه جوری میشه هم کانکشن pppoe داشت و هم کانکشن Bridge ؟ مثل اینکه فقط در هر لحظه میشه یه کانکشن داشت
من میخوام روزا pppoe بشه شبها هم bridge ولی نمیتونم
یکی هم اینکه اگه من کامپیوتر دیگری رو با کابل lan وصل کنم سرعت بین دوتا تقسیم میشه؟با wi-fi چطور؟
میشه یه کاری کرد که تقسیم نشه؟

همزمان نمیشه دو نوع کانکشن داشت.
اگه دو یا چند سیستم رو وصل کنید،سرعت به طور مساوی تقسیم نمیشه،یعنی بستگی داره هر سیستم چقدر بخواد از اینترنت استفاده کنه.مثلاً اگهیه سیستم در حال دانلود باشه طبیعتاً پهنای باند بیشتری مصرف میکنه.ولی اگه در حالت عادی باشه،کل پهنای باند به سیستم دیگه که در حال کاره داده میشه.برای وایرلس هم همینطور.

2raJ_kHAn
31-05-2011, 14:09
سلام
من یه مودم tenda D810R تهیه کردم اما نمیدونم چطور باید نصبش کنم(اتصالات انجام شده)
لطفا راهنمایی کنید

تو این مرحله باید چیز خاصی رو وارد کنم؟

a6l3i
31-05-2011, 16:44
سلام
من یه مودم tenda D810R تهیه کردم اما نمیدونم چطور باید نصبش کنم(اتصالات انجام شده)
لطفا راهنمایی کنید

تو این مرحله باید چیز خاصی رو وارد کنم؟

سلام

به فروم خوش اومدید ،[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امیدواریم پاسخ سوالات تون رو بخوبی دریافت کنید و بزودی شاهد پاسخ های شما به سایر دوستان باشیم . . .

1- از مطرح کردن سوالتون در تاپیک جامع خیلی متشکریم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چون بسیاری از دوستانی که تازه عضو میشن (و بعضی از قدیمی ها!!) سریع یه تاپیک موازی میزنن و حوصله گشتن و پیدا کردن تاپیک های جامع رو به خودشون نمیدن!:13:

2- من خواستم راهنمای مودم شما رو پیدا کنم به یه موردی بر خوردم که تا حالا ندیده بودم:
سایت سازنده مودم فوق (Tenda) شبیه ساز Firmware مودم هاش رو بصورت آنلاین گذاشته که فکر بسیار بسیار جالبیه برای رفع اشکال:
البته چند صفحه اش باگ داره، ولی جالبه . . .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن مراحل زیر رو از راهنمای مودمتون نگاه کردم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحتما به دفترچه یا فایل بالا و قسمت Chapter 4 Quick Installation Guide یه نگاه بندازید. مراحل رو با شکل بخوبی نشون داده:

1- شما باید با وارد کردن عدد 192.168.1.1 در internet Explorer وارد تنظیمات مودم شید . برای کلمه و رمز عبور عبارت admin رو وارد کنین.
2- در منوی سمت چپ وارد Wizard شید.
3- تو صفحه سمت راست تنظیمات لازم از جمله VPI=0 و VCI=35 رو وارد کنید ( یا 38)
4- تو صفحه بعد گزسنه PPPoE رو انتخاب کنید ( به مابقی گزینه کاری نداشته باشید)
5- در صفحه بعد کلمه عبور و رمز مربوط به ISP تون رو وارد کنین ( به مابقی گزینه کاری نداشته باشید)
6- این صفحه رو هم بدون تغییر رد کنین
7- درنهایت یه جدول ظاهر میشه که با زدن SAVE/REBOOT مودم ریست شده و به شبکه وصل میشه.

موفق باشید ...

Silence so loud
31-05-2011, 17:51
همزمان نمیشه دو نوع کانکشن داشت.
اگه دو یا چند سیستم رو وصل کنید،سرعت به طور مساوی تقسیم نمیشه،یعنی بستگی داره هر سیستم چقدر بخواد از اینترنت استفاده کنه.مثلاً اگهیه سیستم در حال دانلود باشه طبیعتاً پهنای باند بیشتری مصرف میکنه.ولی اگه در حالت عادی باشه،کل پهنای باند به سیستم دیگه که در حال کاره داده میشه.برای وایرلس هم همینطور.

ضمن تشکر
اون وقت چجوری بتونم از شبانه هم استفاده کنم در حالیکه شبانه اکانت دیگری میخواهد؟
یعنی مشکلم استفاده از سرویس صبانت هستش که
چجوری کنم به بهترین نحو حل بشه بصورت اتوماتیک و بیدار نمونم؟
برای اینکه یک خط رو بین چندین سیستم تقسیم کنیم عین کافی نت
چیکار باید بکنیم؟
ممنون

urumchi
31-05-2011, 19:43
ضمن تشکر
اون وقت چجوری بتونم از شبانه هم استفاده کنم در حالیکه شبانه اکانت دیگری میخواهد؟
یعنی مشکلم استفاده از سرویس صبانت هستش که
چجوری کنم به بهترین نحو حل بشه بصورت اتوماتیک و بیدار نمونم؟
برای اینکه یک خط رو بین چندین سیستم تقسیم کنیم عین کافی نت
چیکار باید بکنیم؟
ممنون

شما برو به تاپيك صبانت اونجا كسايي كه سالهاست از صبانت استفاده ميكنن به خوبي راهنماييت ميكنن و ميتوني از نرم افزارهايي كه همه كارها رو اتوماتيك انجام ميده واسه وصل شدن و دانلود و... اطلاع پيدا كني.

2raJ_kHAn
31-05-2011, 21:30
سلام

به فروم خوش اومدید ،[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امیدواریم پاسخ سوالات تون رو بخوبی دریافت کنید و بزودی شاهد پاسخ های شما به سایر دوستان باشیم . . .

...
خیلی ممنون از توجهتون. ولی تو این مرحله گیر میکنه
نمیدونم چرا

goleyasamin
01-06-2011, 09:03
سلام دوستان عزيز
من يه مودم ADSL D-Link دارم و يه خط ADSLويندوز pcرو عوض كردم نميدونم دوباره چطوري تنظيم كنم مودم رو واينكه آيا كارت شبكهpc بعد نصب ويندوز بايد درايوري چيزي داشته باشه كه من نصب كنم بعد مودم رو تنظيم كنم يا ربطي نداره؟
مشكل ديگه اينكه لپ تاپ منDELL Vostro A840ويندوزxpهستش چطوري به شبكه وايرلس وصل شم كانكشن وايرلس ايجاد كردم ولي شبكه وايرلس رو شناسايي نميكنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](44).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](41).gif
ببخشيد كسي پيدا نميشه جواب منو بده؟

a6l3i
01-06-2011, 13:51
سلام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی ممنون از توجهتون. ولی تو این مرحله گیر میکنه
نمیدونم چرا

1- هنوز هم همینطوره؟
2- بهتره تنظیمات رو با Internet Explorer انجام بدین (شاید هم همین کار رو کردید).
3- میونید مودم رو به تنظیمات کارخونه برگردونید که حافظه اش پاک شه. برای این کار دکمه ریزی که پشت مودم هست رو برای 10 ثانیه نگه دارید و رها کنین. مودم خودش ریست شده و میتونید تنظیمات رو مجدد انجام بدین.

-----------------

سلام دوستان عزيز
مشكل ديگه اينكه لپ تاپ منDELL Vostro A840ويندوزxpهستش چطوري به شبكه وايرلس وصل شم كانكشن وايرلس ايجاد كردم ولي شبكه وايرلس رو شناسايي نميكنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببخشيد كسي پيدا نميشه جواب منو بده؟

1- کارت های شبکه معمولا خودبخود توسط ویندوز شناخته میشن ، برای اطمینان به Device Manager مراجعه کنید و ببینین که کارت شبکه رو در زیر شاخه ی Network Adapters شناخته یا نه؟ (اگه Device manager رو پیدا نکردین ، نوع ویندوزتون رو بگید تا راهنمایی کنم)

2- این طور که متوجه شدم شما مودم رو با کابل شبکه به سیستم تون وصل میکنید ، اگه این طوره هیچ نیازی به درایور برای مودم ندارید و فقط کافیه که وارد نتظیمات مودم شید و اون رو روی یکی از دو حالت Bridge یا PPPoE تنظیم کنید.

3- برای تنظیم مودم بهتره که مدل اون رو هم ذکر کنید. در این رابطه 10 پست اخیر رو یه نگاه بندازید، پاسخ مشابه این رو به سایر دوستان دادیم ، که با اندکی تفاوت برای مودم شما هم صادقه.

4- برای وایرلس ببینید چراغ Wireless روی مودم روشنه یا خیر؟

tekken god
01-06-2011, 16:51
سلام !
من دنبال یه مودم وایرلس میگشتم که با مانع بتونه چیزی حدود 100 متر با 3-4 تا دیوار بینش ( نیازم ! ) و حتی بیشتر رو ساپورت کنه !
پورت لن هم حداقل 2 تا میخوام برای روز مبادا :دی
تا 200 تومن هم میتونم هزینه کنم !
ممنون میشم راهنمایی کنید !
چند تا سوال دیگه هم دارم که مربوط به ADSL نیست اینجا نمیپرسم :دی

aref_m
01-06-2011, 17:02
سلام به همه ی دوستان می خواستم یه مودم بخرم شنیدم مدل های planet و D linkخوب هستند میشه چند مدل wireless معرفی کنید که قیمتش حدود 80 تومن باشه (هر چی کم تر بهتر:27:) در ضمن نیاز ندارم 4 تا پورت داشته باشه 1 پورتم برام کافی.
باتشکر:40:

joe_satriani
01-06-2011, 20:45
سلام !
من دنبال یه مودم وایرلس میگشتم که با مانع بتونه چیزی حدود 100 متر با 3-4 تا دیوار بینش ( نیازم ! ) و حتی بیشتر رو ساپورت کنه !
پورت لن هم حداقل 2 تا میخوام برای روز مبادا :دی
تا 200 تومن هم میتونم هزینه کنم !
ممنون میشم راهنمایی کنید !
چند تا سوال دیگه هم دارم که مربوط به ADSL نیست اینجا نمیپرسم :دی

با سلام
به نظرم از مدل های linksys استفاده کنید کارتون راه میفته

موفق باشید.

سلام به همه ی دوستان می خواستم یه مودم بخرم شنیدم مدل های planet و D linkخوب هستند میشه چند مدل wireless معرفی کنید که قیمتش حدود 80 تومن باشه (هر چی کم تر بهتر:27:) در ضمن نیاز ندارم 4 تا پورت داشته باشه 1 پورتم برام کافی.
باتشکر:40:

با سلام
مدل های tp-link و alfex هم که وایرلس هستن پیشنهاد میشه
و اینکه زیاد بودن و یا کم بودن پورت ها در وایرلس زیاد تاثیر قیمتی نداره

موفق باشید.

ehsan-inventor
01-06-2011, 22:46
من تا حالا فکر می کردم که اون نصابی که اومد مودم رو تنظیم و نصب کرد روی وایرلس پسورد گذاشته...یعنی از من خواست چه پسوردی بهش بده و گفت دیگه الان پسورد داره ! منم خیالم راحت ...,ولی ظاهرا پسورد نذاشته!! (15 هزار تومن بهش پول دادم که چی،نمی دونم !)
حالا خواستم بپرسم چطوری باید روی وایرلس پسورد گذاشت؟؟
وارد یه قسمت شدم چندجا به نظر میاد که میشه پسورد داد...کدومشه؟؟(می ترسم بهش دست بزنم قطع شه ! تو این ده روز که adsl وصل شده 4 روزش به هر دلیلی قطع بوده !)
اینم عکس:

ssass
02-06-2011, 10:26
سلام به همگی
میخوام فایروال سخت افزاری مودم TP-LINK 8811 رو جدا کنم. کسی از دوستان میتونه راهنماییم کنه؟
ممنونم.

a6l3i
02-06-2011, 10:48
من تا حالا فکر می کردم که اون نصابی که اومد مودم رو تنظیم و نصب کرد روی وایرلس پسورد گذاشته...یعنی از من خواست چه پسوردی بهش بده و گفت دیگه الان پسورد داره ! منم خیالم راحت ...,ولی ظاهرا پسورد نذاشته!! (15 هزار تومن بهش پول دادم که چی،نمی دونم !)
حالا خواستم بپرسم چطوری باید روی وایرلس پسورد گذاشت؟؟
وارد یه قسمت شدم چندجا به نظر میاد که میشه پسورد داد...کدومشه؟؟(می ترسم بهش دست بزنم قطع شه ! تو این ده روز که adsl وصل شده 4 روزش به هر دلیلی قطع بوده !)
اینم عکس:

من مدل مودم تون رو نمی دونم! ولی با توجه به راهنمای مودم های وایرلس Tenda در زیر: (صفحه 54)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما تو همون عکسی که گذاشتین :
1- از گزینه های Select Security Option مورد WAP2 رو انتخاب کنید. ( جهت اطلاع ترتیب درجه امنیت در انواع روش ها اینجوریه: 64bit WEP <128-bit WEP< WPA< WPA Mixed< WPA2
2- یه پسورد بین 8 تا 63 کاراکتر در کادر WPA Key Phrase وارد کنید. (سایر موارد رو بصورت پیش فرض رها کنید)

موفق باشید . . .

pirlo62
02-06-2011, 11:11
دوستان من با مودم ای دی اس ال خودم یصورت لن کانکت میشم.بنابراین مودم نرم افزاری واسه نصب نیاز نداره.مدتی است که بعضی وقتها دچار ارور 651 میشم.از برنامه رجیستری مکانیک هم استفاده کردم.ولی مشکلم حل نشده.من از ویندوز 7_32 بیت استفاده میکنم.

abtin1
02-06-2011, 12:53
من تا الان کانکشن که می ساختم تنظیمات رو دستی انجام می دادم الان که می خوام pppoe بزارم وارد نیشتم چند سوال دارم
قسمت تنظیمات چند گزینه داره pppoe خالی نداره فقط یک گزینه هست که pppoe داره ان هم rfc 2516 pppoe
من رو گزینه بالا گذاشتم بعد درهمان صفحه یوزرو پسورد رو دادم و تنظیم شد و چراغ اینترنت و وایلس و adsl روشن شد حالا باید چیکار کنم چون وارد هیچ سایتی نمی شه ؟:41:

a6l3i
02-06-2011, 16:22
سلام

دوستان من با مودم ای دی اس ال خودم یصورت لن کانکت میشم.بنابراین مودم نرم افزاری واسه نصب نیاز نداره.مدتی است که بعضی وقتها دچار ارور 651 میشم.از برنامه رجیستری مکانیک هم استفاده کردم.ولی مشکلم حل نشده.من از ویندوز 7_32 بیت استفاده میکنم.

تو سایت مایکروسافت گفتن این بیشتر بخاطر خراب شدن raspppoe.sys هستش که باید مجدد بصورت دستی کپی بشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید1- فایل رو میتونید از لینک زیر دانلود کنین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2- فایل در این آدرس قرار داره : c:\windows\system32\drivers

3- فایل اصلی رو پاک نکنید. بلکه اسم اون رو به raspppoe.old تغییر بدین تا اگه مشکلی شد ، به راحتی بتونین برگردونید.

4- اگه سیستم اجازه تغییر نام فایل رو نداد ، باید وارد حالت Clean Boot بشید (آموزش در لینک زیر) و مراحل رو انجام بدین.
در Clean Boot موقع بالا اومدن ویندوز هبچ برنامه ی اضافی ای لود نمیشه و به راحتی میشه تغییرات رو داد.

-----------------------

من تا الان کانکشن که می ساختم تنظیمات رو دستی انجام می دادم الان که می خوام pppoe بزارم وارد نیشتم چند سوال دارم
قسمت تنظیمات چند گزینه داره pppoe خالی نداره فقط یک گزینه هست که pppoe داره ان هم rfc 2516 pppoe
من رو گزینه بالا گذاشتم بعد درهمان صفحه یوزرو پسورد رو دادم و تنظیم شد و چراغ اینترنت و وایلس و adsl روشن شد حالا باید چیکار کنم چون وارد هیچ سایتی نمی شه ؟:41:
مدل مودم تون چیه؟

abtin1
02-06-2011, 17:01
مودم من linksys 120n هست

joe_satriani
02-06-2011, 19:13
مودم من linksys 120n هست

با سلام
اگه چراغ ها و تنظیمات همه رو انجام دادید و روشن هستن باید بدون مشکل کار کنه
وایرلستون الان کار نمیکنه یا کلا اینترنت ندارید از طریق کابل هم؟؟

موفق باشید.

abtin1
02-06-2011, 19:26
من قبلا از طریق Bridg به اینترنت وصل می شدم و تنظیمات رو دستی انجام می دادم الان می خوام از وایلس هم استفاده کنم تنظیم رو روی rfc 2516 pppoe گذاشتم و یوزر و پسورد رو دادم و تغییر دیگه ای ندادم چراغ اینترنت روشن شد ولی از طریق کابل هیچ سایتی رو باز نمی کنه انگار اصلا به اینترنت وصل نیست ؟:41:

joe_satriani
02-06-2011, 20:51
من قبلا از طریق Bridg به اینترنت وصل می شدم و تنظیمات رو دستی انجام می دادم الان می خوام از وایلس هم استفاده کنم تنظیم رو روی rfc 2516 pppoe گذاشتم و یوزر و پسورد رو دادم و تغییر دیگه ای ندادم چراغ اینترنت روشن شد ولی از طریق کابل هیچ سایتی رو باز نمی کنه انگار اصلا به اینترنت وصل نیست ؟:41:

با سلام
پایین توی نوار وظیفه روی آیکون شبکه علامتی چیزی نیست؟

موفق باشید.

ssass
02-06-2011, 23:13
سلام به همگی
میخوام فایروال سخت افزاری مودم TP-LINK 8811 رو جدا کنم. کسی از دوستان میتونه راهنماییم کنه؟
ممنونم.
کسی اینکار رو انجام نداده؟:41: میگن رویه سرعت دانلود تاثیر محسوسی داره.

abtin1
03-06-2011, 09:30
با سلام
پایین توی نوار وظیفه روی آیکون شبکه علامتی چیزی نیست؟

موفق باشید.

وقتی روی rfc 2516 pppoe می زارم چراغ اینترنت روشن می شه ولی ایکن شبکه نمی یاد

urumchi
03-06-2011, 19:53
کسی اینکار رو انجام نداده؟:41: میگن رویه سرعت دانلود تاثیر محسوسی داره.

"ميگن" رو ول كن! خيلي ها خيلي چيزا ميگن ولي حرف مفت ميزنن، مگه ميشه يه مودم چيزي داشته باشه كه سرعت رو پايين بياره؟ اينجوري كه كسي از اون مودم نميخره و كارخونه ش برشكست ميشه

فرض محال اگر هم فابروال مودم سرعت رو پايين مياره ميتوني از داخل كنسول مودم بصورت نرم افزاري خاموشش كني.

ssass
03-06-2011, 21:49
"ميگن" رو ول كن! خيلي ها خيلي چيزا ميگن ولي حرف مفت ميزنن، مگه ميشه يه مودم چيزي داشته باشه كه سرعت رو پايين بياره؟ اينجوري كه كسي از اون مودم نميخره و كارخونه ش برشكست ميشه

فرض محال اگر هم فابروال مودم سرعت رو پايين مياره ميتوني از داخل كنسول مودم بصورت نرم افزاري خاموشش كني.
حرف مفت چیه عزیزم.:41: هر مودم یا روتری یه فایروال سخت افزاری داره که آی پی ها رو طبق یه شرایطی غربال میکنه. نمیگم که سرعت رو چند برابر میکنه.
دو سال پیش یکی از دوستام با همین مودم 8811 اینکارو انجام داده بود و از سرعتش تعریف میکرد. حالا متاسفانه اون دوستم نیست که ازش بپرسم.:19:

urumchi
04-06-2011, 12:57
ميدونم فايروال دارن منظورم اين بود كه مگه ميشه فايروال سرعت رو كم كنه، مودم من هم فايروال داره كه هميشه روشنه و هيچ تاثيري روي سرعتم نداره، اگر فايروال سرعت رو كم ميكنه از داخل كنسول مودم خاموشش كن مگه فايروال مودم يه قطعه مجزاست كه شما بتونين اونو در بيارين؟

شما يه بار با فايروال روشن و يه بار هم خاموش چند ساعت كار كن ببين سرعتت فرقي ميكنه يا نه.

joe_satriani
04-06-2011, 14:05
سلام به همگی
ممنونم.

با سلام
اگه واقعا این قطعه توی سرعت تاثیر داشت هیچوقت توسط شرکت سازنده روی دستگاه گذاشته نمیشد
و یا اسمی ازش نمیبرد
حتما یه فایده ای داره که روی دستگاه وصل هست

موفق باشید.

ssass
04-06-2011, 14:34
ميدونم فايروال دارن منظورم اين بود كه مگه ميشه فايروال سرعت رو كم كنه، مودم من هم فايروال داره كه هميشه روشنه و هيچ تاثيري روي سرعتم نداره، اگر فايروال سرعت رو كم ميكنه از داخل كنسول مودم خاموشش كن مگه فايروال مودم يه قطعه مجزاست كه شما بتونين اونو در بيارين؟

شما يه بار با فايروال روشن و يه بار هم خاموش چند ساعت كار كن ببين سرعتت فرقي ميكنه يا نه.
روشن و خاموش کردن نرم افزاری فایروال مودم هیچ تاثیری تویه سرعت نداره. مطمئن باش.

با سلام
اگه واقعا این قطعه توی سرعت تاثیر داشت هیچوقت توسط شرکت سازنده روی دستگاه گذاشته نمیشد
و یا اسمی ازش نمیبرد
حتما یه فایده ای داره که روی دستگاه وصل هست

موفق باشید.
مطمئن باش تاثیر داره. شرکتا به خاطر یه سری از مسائل امنیتی این قطعه رو رویه مودم هاشون میزارن.

joe_satriani
04-06-2011, 14:36
مطمئن باش تاثیر داره. شرکتا به خاطر یه سری از مسائل امنیتی این قطعه رو رویه مودم هاشون میزارن.

با سلام
بله دیگه - منظور من هم همون امنیت بود

موفق باشید.

behrooz.shie
04-06-2011, 17:50

تعریف از سرعت :31: ( شما چند ساعت کار کن ببین سرعتت تعقیر میکنه یا نه ) :27:
همین تور کمیبینید تعریف ها از سرعت متفاوت هست :20: یکی براش Us هم مهمه یکه ساعت هم براش مهم نیست :20:
حالا این فایروال Us براش مهمه :46:
همین زمان های تخیر هست که روی هم چمع میشه و باعث میشه که شما Pnig تون بره بالا !

روشن و خاموش کردن نرم افزاری فایروال مودم هیچ تاثیری تویه سرعت نداره. مطمئن باش.

در واقع فایروال سخت افزار که نیست !
نرم افزاره ! و برای این به بعضی از فایروال ها فایروال سخت افزاری میگن چون اون نرم افزار روی یک قطه جدا نصب شده مثل مودم !
برای این فایر وال و جدا میکند که از پردازش سیستم کم بشه و سیستم در شرایت Ddos قرار نگیره :20:
همین!
بهت تظمین میکنم که تو این سرعت های ما هیچ تعثیری نداره :46: معمولا تو سرعت های بالای 100MB خودشو نشون میده

ssass
04-06-2011, 19:49
تعریف از سرعت :31: ( شما چند ساعت کار کن ببین سرعتت تعقیر میکنه یا نه ) :27:
همین تور کمیبینید تعریف ها از سرعت متفاوت هست :20: یکی براش Us هم مهمه یکه ساعت هم براش مهم نیست :20:
حالا این فایروال Us براش مهمه :46:
همین زمان های تخیر هست که روی هم چمع میشه و باعث میشه که شما Pnig تون بره بالا !

در واقع فایروال سخت افزار که نیست !
نرم افزاره ! و برای این به بعضی از فایروال ها فایروال سخت افزاری میگن چون اون نرم افزار روی یک قطه جدا نصب شده مثل مودم !
برای این فایر وال و جدا میکند که از پردازش سیستم کم بشه و سیستم در شرایت Ddos قرار نگیره :20:
همین!
بهت تظمین میکنم که تو این سرعت های ما هیچ تعثیری نداره :46: معمولا تو سرعت های بالای 100MB خودشو نشون میده
عزیز جان حالا میدونی چطور میشه قطعه رو جدا کرد؟

behrooz.shie
05-06-2011, 04:02
عزیز جان حالا میدونی چطور میشه قطعه رو جدا کرد؟

همینطور که گفتم قطعه نیست !
نرم افزاریه گه سوار شده بر سخت افزار
که شده شخت افزار :31:
کل مودم ها و فایر وال ها و ANTI Ddoser ها بر پایه CPU RAM هستند :20:
اگر که خواستین عکس داخل مودم و میزرم بچه ها تشخیص بدن که کاجت اینی که میگین :27:

ssass
05-06-2011, 12:29
همینطور که گفتم قطعه نیست !
نرم افزاریه گه سوار شده بر سخت افزار
که شده شخت افزار :31:
کل مودم ها و فایر وال ها و ANTI Ddoser ها بر پایه CPU RAM هستند :20:
اگر که خواستین عکس داخل مودم و میزرم بچه ها تشخیص بدن که کاجت اینی که میگین :27:
اگه عکس رو بزاری ممنونت میشم.:11:

Sae!d
05-06-2011, 15:12
سلام
یه مودم Tp-Link 8811 رو در حالت PPPOE قرار دادم. من با پورت شبکه به مودم وصلم و کامپیوتر برادرم (که تویه اتاق دیگس) با کابل USB.
هر دومون هم میتونیم همزمان از اینترنت استفاده کنیم. اما نمیتونیم بطور همزمان از اکانت V*P*N استفاده کنیم.:41:
یعنی اگه هرکدوممون اول با V*P*N کانکت بشیم دیگری نمیتونه کانکت شه.
راه حل چیه؟
ممنونم.

a6l3i
05-06-2011, 17:59
سلام
یه مودم Tp-Link 8811 رو در حالت PPPOE قرار دادم. من با پورت شبکه به مودم وصلم و کامپیوتر برادرم (که تویه اتاق دیگس) با کابل USB.
هر دومون هم میتونیم همزمان از اینترنت استفاده کنیم. اما نمیتونیم بطور همزمان از اکانت V*P*N استفاده کنیم.:41:
یعنی اگه هرکدوممون اول با V*P*N کانکت بشیم دیگری نمیتونه کانکت شه.
راه حل چیه؟
ممنونم.

سلام، این کاملا طبیعیه ، چون هر کانکشن یه کانال ایجاد میکنه که فقط میتونه یه سیستم رو به سرور وصل کنه. شما دوتا اکانت مجزا لازم دارین.

Ship Storm
05-06-2011, 18:38
دوستان تو این تاپیک مشاوره برای خرید مودم هم میدن دیگه درسته ؟

Sae!d
05-06-2011, 19:02
سلام، این کاملا طبیعیه ، چون هر کانکشن یه کانال ایجاد میکنه که فقط میتونه یه سیستم رو به سرور وصل کنه. شما دوتا اکانت مجزا لازم دارین.
خب اکانت چیز پی انم دو یوزرس که میتونیم با دوتا سیستم به صورت همزمان وصل شیم.
منظورتون از دو اکانت مجزا همین بود؟
خب با این وضعیت پیشنهادتون چیه که بتونیم همزمان به چیز پی ان وصل شیم؟

joe_satriani
05-06-2011, 21:25
دوستان تو این تاپیک مشاوره برای خرید مودم هم میدن دیگه درسته ؟

با سلام
بله عزیزم .. :31: :8:

موفق باشید.

خب اکانت چیز پی انم دو یوزرس که میتونیم با دوتا سیستم به صورت همزمان وصل شیم.
منظورتون از دو اکانت مجزا همین بود؟
خب با این وضعیت پیشنهادتون چیه که بتونیم همزمان به چیز پی ان وصل شیم؟

با سلام
اکانت دو یوزره یعنی چطوری؟
قبلا تونستید وصل بشید اصلا؟
بله منظور دوستمون هم همین هست که شما دو تا اکانت داشته باشید
حالا دو یوزره رو دقیقا نمیدونم چطوریه
تنها پیشنهاد اینه که چک کنید که اکانت وی پــی ان تون دو تا مجزا باشه

موفق باشید.

Sae!d
05-06-2011, 22:19
با سلام
اکانت دو یوزره یعنی چطوری؟
قبلا تونستید وصل بشید اصلا؟
بله منظور دوستمون هم همین هست که شما دو تا اکانت داشته باشید
حالا دو یوزره رو دقیقا نمیدونم چطوریه
تنها پیشنهاد اینه که چک کنید که اکانت وی پــی ان تون دو تا مجزا باشه

موفق باشید.
اکانت دو یوزره یعنی دو نفر میتونن با یه یوزرنیم و پسورد مشترک به طور همزمان یا جدا از هم به سرور وصل شن. مثلا:

Username: aaa
Password: bbb
Server: 188.77.222.44

با اطلاعات بالا میشه دوتا کاربر با دوتا کامپیوتر از این اکانت استفاده کنن.
اکانت سالمه وهیچ مشکلی نداره.
مشکلم اینه که وقتی مودم رو به حالت PPPOE بردم دیگه نمیشه به طور همزمان دوتامون به چیز پی ان کانکت شیم.
اگه مودم رو به حالت Bridging ببرم دیگه دوتامون نمیتونیم همزمان به اینترنت کانکت شیم.
چیکار کنم؟:19:

Ship Storm
05-06-2011, 22:45
با سلام
بله عزیزم .. :31: :8:

موفق باشید.

خوب من میخوام یک مودم وایرلس بخرم برای یکی از بستگان
شرکت مد نظر هم پارس آنلاین هست
حالا چی بخرم که خوب باشه ؟
قیمت چطوریاس؟

saeed258s
06-06-2011, 01:58
محدوده مورد استفاده چقدر است؟

Ship Storm
06-06-2011, 08:26
محدوده مورد استفاده چقدر است؟

یک اپارتمان 100 متری در نظر بگیرید

a6l3i
06-06-2011, 10:42
اکانت دو یوزره یعنی دو نفر میتونن با یه یوزرنیم و پسورد مشترک به طور همزمان یا جدا از هم به سرور وصل شن. مثلا:

Username: aaa
Password: bbb
Server: 188.77.222.44

با اطلاعات بالا میشه دوتا کاربر با دوتا کامپیوتر از این اکانت استفاده کنن.
اکانت سالمه وهیچ مشکلی نداره.
مشکلم اینه که وقتی مودم رو به حالت PPPOE بردم دیگه نمیشه به طور همزمان دوتامون به چیز پی ان کانکت شیم.
اگه مودم رو به حالت Bridging ببرم دیگه دوتامون نمیتونیم همزمان به اینترنت کانکت شیم.
چیکار کنم؟:19:

سلام
1- به یک طریقی مطمئن شید که اکانت دو نفره تون درست کار میکنه ، مثلا از دو اینترنت جدا همزمان تست کنین. یکی از دوستان همین مشکل رو داشت و آخر فهمید اکانت دو نفره مشکل داشته.
2- پیام خطایی که به سیستم دوم داده میشه چیه؟

Sae!d
06-06-2011, 11:37
سلام
1- به یک طریقی مطمئن شید که اکانت دو نفره تون درست کار میکنه ، مثلا از دو اینترنت جدا همزمان تست کنین. یکی از دوستان همین مشکل رو داشت و آخر فهمید اکانت دو نفره مشکل داشته.
2- پیام خطایی که به سیستم دوم داده میشه چیه؟
1- اکانت اصلا مشکلی نداره و تستش کردم چندین بار.
2- پیغام خطای 691 میده:

Verifying username and password

ممنون که جواب دادین.:11:

joe_satriani
06-06-2011, 19:20
خوب من میخوام یک مودم وایرلس بخرم برای یکی از بستگان
شرکت مد نظر هم پارس آنلاین هست
حالا چی بخرم که خوب باشه ؟
قیمت چطوریاس؟

با سلام
اگه کیفیت واستون مهمه بهتون Linksys رو پیشنهاد میکنم
مدل های وایرلسش معمولا 80-90 تومن به بالاس
اما اگه فقط کارایی واستون مهمه که یه مودم معمولی تر با حداقل هزینه هم کارتون رو راه میندازه
مدل های رایج مثه tplink - dlink هستن که با 60 تومن میتونید بگیرید
من خودم هم از Alfex استفاده میکنم و ازش خیلی راضیم ( همیشه هم گفتم :31: )
من 60 تومن خریدم پارسال
این و هم بگم همه ی مدل ها چه 60 تومنیش چه 100 تومنیش تا حدود 80 متر رو به خوبی جواب میدن
اما اگه بیشتر بشه فاصله مدلهای بهتر ، بیشتر جواب میدن

موفق باشید.

Ship Storm
06-06-2011, 22:56
با سلام
اگه کیفیت واستون مهمه بهتون Linksys رو پیشنهاد میکنم
مدل های وایرلسش معمولا 80-90 تومن به بالاس
اما اگه فقط کارایی واستون مهمه که یه مودم معمولی تر با حداقل هزینه هم کارتون رو راه میندازه
مدل های رایج مثه tplink - dlink هستن که با 60 تومن میتونید بگیرید
من خودم هم از Alfex استفاده میکنم و ازش خیلی راضیم ( همیشه هم گفتم :31: )
من 60 تومن خریدم پارسال
این و هم بگم همه ی مدل ها چه 60 تومنیش چه 100 تومنیش تا حدود 80 متر رو به خوبی جواب میدن
اما اگه بیشتر بشه فاصله مدلهای بهتر ، بیشتر جواب میدن

موفق باشید.

این ASUS G31 چطوره ؟

behrooz.shie
07-06-2011, 12:59
این ASUS G31 چطوره ؟

این مدل مدل خوبیه کارایشم بالایه:20:

yekta33
07-06-2011, 14:03
من درحال حاضرمودم مارک smc دارم ولی میخوام یک مودم دیگه ای بخرم چی راپیشنهاد می کنید که با هرشرکتی که اینترنت گرفتم سازگاری داشته باشه؟؟؟؟
قیمت حدود60000تومان باشه
کسی تخصص نداره جواب مارا بده؟

saeed258s
07-06-2011, 14:55
این ASUS G31 چطوره ؟

با دروود
روی همرفته کالا های اسوس دارای کیفیت خوبی هستند!و نیز این مدل برای شما کارایی خوبی را دارد و می تواند همه خانه شما را پوشش بدهد.
نخست پیشنهاد می کنم این بررسی را هم بخوانید:

اکر کار حرفه ای می خواهید،Linksys و پس از آن اسوس پیشنهاد من است.
همچنین این مد از اسوس دارای یک آنتن با توان 2db می باشد که نیازهای شما را می تواند پاسخگو باشد.البته مدل های Linksys در محدودی N هستند که کمی نسبت به سری های G گرانبها تر می باشند و حمدوده پوششی آنها نیز بیشتر است.
:11:

saeed258s
07-06-2011, 15:04
کسی تخصص نداره جواب مارا بده؟

دروود
بیشترین برندهایی که با ایران هماهنگی دارند TPlink-Dlink-Asus می باشد.

joe_satriani
07-06-2011, 21:09
این ASUS G31 چطوره ؟

با سلام
مدل G31 از اسوز رو هم همینطور که دوستان گفتن من هم شنیدم که مودم خوبی هست
اما به هیچ وجه باهاش تجربه ی کارکرد نداشتم که بخوام نظر نهایی بدم در بارش

موفق باشید.

yekta33
08-06-2011, 09:05
دروود
بیشترین برندهایی که با ایران هماهنگی دارند TPlink-Dlink-Asus می باشد.
این سه مورد که فرمودین کدومش بهتره ؟قیمتش چنده؟

a6l3i
08-06-2011, 11:27
1- اکانت اصلا مشکلی نداره و تستش کردم چندین بار.
2- پیغام خطای 691 میده:

Verifying username and password

ممنون که جواب دادین.:11:
از چه ویندوزی استفاده میکنید؟

haghiyaghi
08-06-2011, 12:44
سلام

بالاخره کسی نفهمید مشکل من چجوری حل میشه!؟ حب بزارید دوباره بگم من یه مودم زایکسل گرفتم وقتی به صورت pppoe وصل می شم فقط گوگلو باز می کنه ولی با وی پی ان همه سایت ها رو می تونم برم، حالا اگه به صورت bridge هم وصل بشم باز همه سایت ها رو می تونم برم تا دلتون بخواد DNS های مختلف رو امتحان کردم ولی جواب نداده.:41:

Ship Storm
08-06-2011, 13:59
با سلام
مدل G31 از اسوز رو هم همینطور که دوستان گفتن من هم شنیدم که مودم خوبی هست
اما به هیچ وجه باهاش تجربه ی کارکرد نداشتم که بخوام نظر نهایی بدم در بارش

موفق باشید.

بیا برو یه تجربه کاری باهاش پیدا کن تجربت رو به ما هم انتقال بده دیگه :31:
تحربه ندارم یعنی چی : دی 5 هزار پست داری آخرت تجربه ای دیگه :31:
...
..
.
ممنون:11:

ehsan_old
08-06-2011, 17:52
سلام

بالاخره کسی نفهمید مشکل من چجوری حل میشه!؟ حب بزارید دوباره بگم من یه مودم زایکسل گرفتم وقتی به صورت pppoe وصل می شم فقط گوگلو باز می کنه ولی با وی پی ان همه سایت ها رو می تونم برم، حالا اگه به صورت bridge هم وصل بشم باز همه سایت ها رو می تونم برم تا دلتون بخواد DNS های مختلف رو امتحان کردم ولی جواب نداده.:41:

تاحالا مودم رو Reset کردین؟

اگر نکردین، حتماً انجام بدین و بعد تنظیمات مودم روی PPPoE رو از پشتیبانی شرکت سوال کنید.

مرورگرتون هم به طور کامل uninstall کنید و مجدداً نصب کنید.

saeed258s
08-06-2011, 17:52
دروود
مسلما برند های یمانند dlink tplink به درد نمی خورند و تنها برای کاربران رده پایین کاربرد دارند،اگر کیفیت برایتان مهم نیست این دو مدل خوب هستند،اما اگر کیفیت مهم هست،باز هم با مشورت با مرکز اینتنت خودتون،Asusرو بردارید.:5:

saeed258s
08-06-2011, 18:07
سلام

دروود
اگر برایتان میسر است مودم خود را عوض کنید.

joe_satriani
08-06-2011, 18:50
سلام

با سلام
دوست عزیز توی تنظیمات شبکه ی مرورگرتون برید و ببینید که پروکـسی فعال نباشه
اگه از مرورگر فایرفاکس استفاده میکنید مسیر زیر رو برید:
tools - option - advanced - network
حالا در قسمت connection دکمه ی setting رو بزنید
حالا حتما چک کنید که گزینه ی سوم انتخاب شده باشه

موفق باشید.

با سلام
هر سه مدل تی پی و دی لینک + اسوز رو پیشنهاد میکنم
برندهای معتبری هستن اما عالی نیستن

موفق باشید.

بیا برو یه تجربه کاری باهاش پیدا کن تجربت رو به ما هم انتقال بده دیگه :31:
تحربه ندارم یعنی چی : دی 5 هزار پست داری آخرت تجربه ای دیگه :31:
...
..
.
ممنون:11:

با سلام
چشم حتما
اون مودم رو چند میخوان بخرِن؟؟
چرا linksys نخری؟

موفق باشید.

Masoud 206-16v
09-06-2011, 11:55
وقت بخیر دوستان
من ی مودم Tp-Link TD-W8950ND تهیه کردم و میخوام که سرویس و**پی*اِن رو در صورت امکان بهش معرفی کنم تا زمانی که هر سیستمی به مودم کانکت شد بتونه از سرویس معرفی شده استفاده کنه.
آیا در این مودم میشه این کارو انجام داد؟
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

joe_satriani
09-06-2011, 17:23
وقت بخیر دوستان
من ی مودم Tp-Link TD-W8950ND تهیه کردم و میخوام که سرویس و**پی*اِن رو در صورت امکان بهش معرفی کنم تا زمانی که هر سیستمی به مودم کانکت شد بتونه از سرویس معرفی شده استفاده کنه.
آیا در این مودم میشه این کارو انجام داد؟
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

با سلام
قابلیت همچین کاری نیست...

موفق باشید.

ahmad710
10-06-2011, 10:43
دوستان سلام.میخواستم بدونم این اسپلیتر یا همون نویز گیر به چه دردی میخوره و اگه نباشه چه اتفاقی میفته وقیمتش حدود چنده؟

mrmostafa
10-06-2011, 11:11
با عرض سلام و خسته نباشید
من مودم dlink 2640u دارم که الان نزدیک به 1 سال هست که استفاده میکنم و مشکلی نداشته به کامپیوتر از طریق کابل وصله و با لب تاب و گوشی هم از طریق وایرلس استفاده میکنم. الان مدتی هست که وایرلس کار نمیکنه گوشی و لب تاب وصل میشن به وایرلس ولی هیچ سایتی باز نمیشه. دلیلش چیه؟؟؟؟؟
راستی فایروال مودم باید تیک داشته باشه؟!!
آپدیت مودم رو از سایتش میگیرم و آپدیت میکنم خطا میده و هیچ اتفاقی نمیفته چطوری باید مودم رو آپدیت کرد؟ من همون فایل binرو میگیرم داخلی مودم browse‌میکنم ولی خطا میده انجام نمیشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

joe_satriani
10-06-2011, 11:46
دوستان سلام.میخواستم بدونم این اسپلیتر یا همون نویز گیر به چه دردی میخوره و اگه نباشه چه اتفاقی میفته وقیمتش حدود چنده؟

با سلام
زمانی که شما میخواید از یه تلفن دیگه در کنار مودم استفاده کنید از اسپلیتر استفاده میکنید
یعنی تقسیم میکنیدش
قیمتش هم زیاد گرون نیست
و معمولا روی خود مودم هست

موفق باشید.

با عرض سلام و خسته نباشید
من مودم dlink 2640u دارم که الان نزدیک به 1 سال هست که استفاده میکنم و مشکلی نداشته به کامپیوتر از طریق کابل وصله و با لب تاب و گوشی هم از طریق وایرلس استفاده میکنم. الان مدتی هست که وایرلس کار نمیکنه گوشی و لب تاب وصل میشن به وایرلس ولی هیچ سایتی باز نمیشه. دلیلش چیه؟؟؟؟؟
راستی فایروال مودم باید تیک داشته باشه؟!!
آپدیت مودم رو از سایتش میگیرم و آپدیت میکنم خطا میده و هیچ اتفاقی نمیفته چطوری باید مودم رو آپدیت کرد؟ من همون فایل binرو میگیرم داخلی مودم browse‌میکنم ولی خطا میده انجام نمیشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

با سلام
یه دور مودم رو ریستارت کنید دوست عزیز
و دوباره پیکربندی کنید.

موفق باشید.

a6l3i
10-06-2011, 16:11

در تائید حرف joe_satriani عزیز :
حتما این پست رو مطالعه کنید . . . لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

haghiyaghi
12-06-2011, 21:43
سلام

کسی از دوستان مودم زایکسل رو تونسته رو ای دی اس اله مخابرات راه بندازه؟

smallfrank
13-06-2011, 00:06
سلام
ببخشید یه سوال داشتم
من و دوستم از مخابرات سرویس میگیرم

من 128 و دوستم 256
حالا شارژ من تموم شده میتونم اینترنت دوستم رو منتقل کنم رو خط خودم تا من ازش استفاده کنم ؟

joe_satriani
13-06-2011, 20:04
سلام
ببخشید یه سوال داشتم
من و دوستم از مخابرات سرویس میگیرم

من 128 و دوستم 256
حالا شارژ من تموم شده میتونم اینترنت دوستم رو منتقل کنم رو خط خودم تا من ازش استفاده کنم ؟

با سلام
اگه اشتراکتون رو از یه جا گرفته باشید و مک آدرس مودمتون در سیستم مخابراتی و اینترنتی ثبت نشده باشه میتونید با یه یوزر و پسورد در دو جای مختلف کانکت بشید

موفق باشید.

Ship Storm
13-06-2011, 20:34
با سلام
چشم حتما
اون مودم رو چند میخوان بخرِن؟؟
چرا linksys نخری؟

موفق باشید.

کدوم رو چند میخوان بخرن؟
الان بدختی g31 ایسوز تو بازار گیر نمیاد حالا فردا دارم میرم سمت بازار رضا تهران اگر گیر اوردم قیمتش رو میگیرم
اگر موجود باشه حدودا میگن 70 قیمت داره ، زیاد اطلاع دقیق ندارم
linksys نگیریم داستان بشه واسه پارس آنلاین ؟ ( البته نهایت اینه مودم خودم که Asus 602 هست رو به عنوان مودم اصلی جا میزنیم و بعد که کار تموم شد جایگزین میکنیم )

Amir Varasteh
13-06-2011, 20:45
کدوم رو چند میخوان بخرن؟
الان بدختی g31 ایسوز تو بازار گیر نمیاد حالا فردا دارم میرم سمت بازار رضا تهران اگر گیر اوردم قیمتش رو میگیرم
اگر موجود باشه حدودا میگن 70 قیمت داره ، زیاد اطلاع دقیق ندارم
linksys نگیریم داستان بشه واسه پارس آنلاین ؟ ( البته نهایت اینه مودم خودم که Asus 602 هست رو به عنوان مودم اصلی جا میزنیم و بعد که کار تموم شد جایگزین میکنیم )
سلام.

اون دوستمون درست میگه که linksys بگیری.

همونطور که میدونی Linksys مال Cisco هست و از Cisco خفن تر هم توی شبکه نداریم. مطمئن باش بهترین انتخابه.

Ship Storm
13-06-2011, 20:58
سلام.

اون دوستمون درست میگه که linksys بگیری.

همونطور که میدونی Linksys مال Cisco هست و از Cisco خفن تر هم توی شبکه نداریم. مطمئن باش بهترین انتخابه.

من با محصولات Linksys خیلی کار کردم تو شبکه و رو دستش ندیدم و در این زمینه آشنایی کامل با محصولات و کیفیت اون دارم
فقط برای نصب مودم پارس آنلاین جدیدا انگار میگه مودم رو بیارید تست کنم و نصب کنم و همچینی چیزی و اگر مدل خریداری شده با مدل معرفی شده شرکت همخونی نداشتهباشه امکان داره دردسر بشه هرچند همه این ها بازارگرمی خودشون هست که فلان مودم رو ساپورت و فلان مودم رو ساپورت نمیکنیم

Amir Varasteh
13-06-2011, 21:32
من با محصولات Linksys خیلی کار کردم تو شبکه و رو دستش ندیدم و در این زمینه آشنایی کامل با محصولات و کیفیت اون دارم
فقط برای نصب مودم پارس آنلاین جدیدا انگار میگه مودم رو بیارید تست کنم و نصب کنم و همچینی چیزی و اگر مدل خریداری شده با مدل معرفی شده شرکت همخونی نداشتهباشه امکان داره دردسر بشه هرچند همه این ها بازارگرمی خودشون هست که فلان مودم رو ساپورت و فلان مودم رو ساپورت نمیکنیم
منم خیلی شنیدم که بچه ها میگن ISP ها گفتن که فلان مودم ما رو ساپورت نمیکنه و مشکل زا میشه.

اما من هر چی فکر کردم دلیلی برای به وجود اومدن مشکل پیدا نکردم و به قول شما بازار گرمی برای خودشون هست.

حالا بازم اگه شک داری ، از پشتیبانی پارس آنلاین یا هر مسئول دیگه بپرس دلیل حرفشون چیه ببین چه جوابی دارن ؟ که احتمالا یه چرت و پرتی تحوبلت میدن.

nimahandsomboy
13-06-2011, 21:54
با سلام

برای یک دفتر کار که کلا 2 تا سیستم هست

اینترنت مخابرات گرفتیم

پورت لن هر 2 سیستم اشغال هست ( چون هر 2 سیستم به هم دیگه شبکه هستن )

یه مودم خوب به من معرفی کنید که بتونم اینترنت را به هر 2 سیستم برسونم

اگر به صورت وایرلس وصل کنم نیاز به 2 تا کارت وایرلس دارم ؟؟؟؟

Ship Storm
13-06-2011, 22:12
منم خیلی شنیدم که بچه ها میگن ISP ها گفتن که فلان مودم ما رو ساپورت نمیکنه و مشکل زا میشه.

اما من هر چی فکر کردم دلیلی برای به وجود اومدن مشکل پیدا نکردم و به قول شما بازار گرمی برای خودشون هست.

حالا بازم اگه شک داری ، از پشتیبانی پارس آنلاین یا هر مسئول دیگه بپرس دلیل حرفشون چیه ببین چه جوابی دارن ؟ که احتمالا یه چرت و پرتی تحوبلت میدن.

باهاشون حرف بزنی که اپراتورهای پشت تلفن میشه گفت اطلاعاتشون در این زمینه خیلی کمه و فقط اون چیزی رو میگن که بهشون دیکته شده و دلیل موجهی برای عدم ساپورت ندارن

---------- Post added at 10:12 PM ---------- Previous post was at 10:09 PM ----------

با سلام

اینترنت مخابرات گرفتیم

فکر نکنم انقدر مسئله پیچیده باشه که نیاز به خرید مودم وایرلس و در نتیجه خرید دو کارت وایرلس برای سیستم و انقدر هزینه اضافی باشه
شما یک سوئیچ بزارید و پورت LAN مودم رو وصل کنید به اون و از اون انتقال بدید به هرچندتا سیستم که نیاز دارید ، هم شبکه بین دو کامپیوتر برقراره و هم اینترنت روی هر دو سیستم Share میشه

Amir Varasteh
13-06-2011, 22:14
باهاشون حرف بزنی که اپراتورهای پشت تلفن میشه گفت اطلاعاتشون در این زمینه خیلی کمه و فقط اون چیزی رو میگن که بهشون دیکته شده و دلیل موجهی برای عدم ساپورت ندارن

به هر حال اگه دلیلی گفتن ، همینجا بزار یا به من مسیج کن که منم بدونم.:10:

a6l3i
13-06-2011, 23:55
با سلام

اینترنت مخابرات گرفتیم

فکر نکنم انقدر مسئله پیچیده باشه که نیاز به خرید مودم وایرلس و در نتیجه خرید دو کارت وایرلس برای سیستم و انقدر هزینه اضافی باشه
شما یک سوئیچ بزارید و پورت LAN مودم رو وصل کنید به اون و از اون انتقال بدید به هرچندتا سیستم که نیاز دارید ، هم شبکه بین دو کامپیوتر برقراره و هم اینترنت روی هر دو سیستم Share میشه

سلام
الآن قیمت سوئیچ تو بازار رو چنده حدودا؟ یکی از آشناها میگفت بجای سوئیچ یه مودم معمولی مثل am604 بهتر میارزه. اگه درست گفته باشه ، در این مورد هم مورد خوبیه.

masood.ashoori789
14-06-2011, 00:37
سلام
الآن قیمت سوئیچ تو بازار رو چنده حدودا؟ یکی از آشناها میگفت بجای سوئیچ یه مودم معمولی مثل am604 بهتر میارزه. اگه درست گفته باشه ، در این مورد هم مورد خوبیه.

سوئیچ ها که از نظر مدل ، پهنای باند ، نوع پروتکل ارتباطی ، تعداد خروجی به شاخه های بسیار زیادی تقسیم میشه . ولی شما یه سوئیچ معموله که کارتو راه بندازه حدود 20 تومن روش حساب کن .

با سلام
اینترنت مخابرات گرفتیم

در جواب باید بگم که شما یه مودم بگیر که خروجی USB هم داشته باشه . با کامپیوتر اولی به اینترنت وصل شو و روی دومی share کن . نیاز به تجهیزات دیگه هم نداره .

ehsan_old
14-06-2011, 08:04
با سلام

اینترنت مخابرات گرفتیم

به نظر من بهترین کار اینه که یه مودم روتر دار تهیه کنید (مودم های وایرلس همشون روتر هم دارن) و 2 کامپیوتر رو با سیم شبکه از طریق کارت شبکشون به مودم وصل کنید.

هم میتونید از اینترنت استفاده کنید هم اینکه 2 کامپیوتر به هم شبکه هستن.

nimahandsomboy
14-06-2011, 11:41
---------- Post added at 10:12 PM ---------- Previous post was at 10:09 PM ----------

شما یک سوئیچ بزارید و پورت LAN مودم رو وصل کنید به اون و از اون انتقال بدید به هرچندتا سیستم که نیاز دارید ، هم شبکه بین دو کامپیوتر برقراره و هم اینترنت روی هر دو سیستم Share میشه[/QUOTE]

سلام

سوئیچ ها که از نظر مدل ، پهنای باند ، نوع پروتکل ارتباطی ، تعداد خروجی به شاخه های بسیار زیادی تقسیم میشه . ولی شما یه سوئیچ معموله که کارتو راه بندازه حدود 20 تومن روش حساب کن .

در جواب باید بگم که شما یه مودم بگیر که خروجی USB هم داشته باشه . با کامپیوتر اولی به اینترنت وصل شو و روی دومی share کن . نیاز به تجهیزات دیگه هم نداره .

به نظر من بهترین کار اینه که یه مودم روتر دار تهیه کنید (مودم های وایرلس همشون روتر هم دارن) و 2 کامپیوتر رو با سیم شبکه از طریق کارت شبکشون به مودم وصل کنید.

هم میتونید از اینترنت استفاده کنید هم اینکه 2 کامپیوتر به هم شبکه هستن.

اخه مشکل من اینه که این 2 تا سیستم الان با هم شبکه هستند و پورت لن اشغال هست نمیتونم پورت لن را برای مودم استفاده کنم

میشه یه عکس از سوییچ بزاریو و روش کار را توضیح دهید

خیلی ممنون میشم

novocano
14-06-2011, 11:46
سلام
من یه مودم TP-link مدل 8811 دارم که دو تا پورت داره. یه یو اس بی و یه لن.
با یو اس بی به PC وصله ئو با لن به لپتاب. وقتی با یکی کانکت میشی اونیکی کانکت نمیشه.

میخاستم بدونم نمیشه همزمان از هر دو پرتش استفاده کرد

ممنون میشم کمک کنید

a6l3i
14-06-2011, 13:27
اخه مشکل من اینه که این 2 تا سیستم الان با هم شبکه هستند و پورت لن اشغال هست نمیتونم پورت لن را برای مودم استفاده کنم

میشه یه عکس از سوییچ بزاریو و روش کار را توضیح دهید

خیلی ممنون میشم

همونطور که احسان عزیز گفتن ، بهترین گزینه برای شما مودم های روتر دار هستن. با این همه برای روشن شدن موضوع یه توضیح کوچیک میدم.

هاب و سوئیچ دستگاه هایی هستن که بسته به مدلشون داری تعدای خروجی LAN هستن و درواقع بعنوان شاه راه در شبکه ی داخلی برای تبادل بسته های اطلاعاتی بین سیستم ها و تجهیزاتی که بهشون وصل هستن ، عمل میکنن. درواقع همهء سیستم ها فقط مستقیم به هاب یا سوئیچ وصل میشن :

هاب ها تعداد خرورجی کمتری دارن و در شبکه های کوچیک تر (ویا زیرشاخه های شبکه های بزرگ) استفاده میشن:
هاب :

اما سوئیچ ها ظرفیت ، قیمت و همچنین قابلیت های بیشتری مثل تقسیم کردن شبکه به چند Section رو دارن که خوب در شبکه های خانگی معمولا بکار بمیآد:

سوئیچ و هاب به تنهایی قادر به وصل شدن به اینترنت نیستن ، ولی میتونن با وصل شدن به یه مودم دارای LAN ، سیستم های تحت شبکه خودشون رو به مودم و در نتیجه به اینترنت وصل کنن.
و این درحالیه که تمام سیستم ها هم بهم شبکه هستن.

--------

از طرف دیگه ، در حال حاضر مودم های روتر (Router) دارِ غیروایرلس ، خودشون چهار تا خروجی LAN دارن ، که برای کاربرای خانگی (و حتی شرکت های کوچک) که میخوان تا 4 تا سیستم رو با هم شبکه و همزمان به اینترنت وصل کنن ، بهترین و ساده ترین گزینه هستش.

تو عکس زیر کادر داخلی همون مودم بالاست که عملا شامل مودم و روتر و سوئیچ هستش (البته اینجا سه تا سیستم کشیده:31:) :

که هزینه ی زیادی هم ندارن.

در واقع شما دوراه دارید:

1- یه مودم روتر دار بگیرید (که معمولا 4 تا پورت LAN دارن) و مثل عکس بالا سیتستم هاتون رو بهش وصل کنید و مودم قبلی تون رو هم کنار بذارید. که فکر کنم حدود 30 تومن باشه. (باز از دوستان بپرسید)

2- اگر مودم فعلی تون LAN داره ، یه هاب 4 خروجی بگیرید و مثل عکس پایین سیستم ها و مودم تون رو بهش وصل کنین.

نظر شخصی: من راهکار اول رو بدلیل سادگی و اشغال فضای کمتر ترجیح میدم.

موفق باشید . .

منابع:

nimahandsomboy
15-06-2011, 10:20
خیلی ممنون از راهنماییتون

من مودم روتر دار خریدم که 4 تا خروجی لن داره مدل linksysy 120n

حالا چطوری هر 2 سیستم را به هم شبکه کنم که فایل انتقال بدم و هم اینترنتنت هر 2 سیستم داشته باشه

یعنی هم اینترنت و هم فایل در هر 2 سیستم share بشه

بازم نیاز به سوییچ دارم؟؟

l36320
15-06-2011, 11:36
با سلام
من الان مودم adsl رو روی حالت pppoe استفاده میکنم بین دو کامپیوتر شیر کردم
اما اگر بخوام از سرویس رایگان که یوزر جداگانه داره استفاده کنم باید چیکار کنم؟
از حالت bridge هم نمیخوام استفاده کنم چون اونوقت دیگه نمیتونم همزمان از دو کامپیوتر استفاده کنم
یکی از دوستان راجع به ساپورت مودم از چند کانکشن pppoe صحبت کرد که متوجه نشدم
سوال من اینه که از کجا باید بدونم مودم این حالت رو پشتیبانی میکنه؟
و اینکه چطور باید تنظیم کرد که در آن واحد از کدوم کانکشن استفاده بکنه؟
مدل مودم dlink 2520u
با تشکر

masood.ashoori789
15-06-2011, 12:47
سلام
من یه مودم TP-link مدل 8811 دارم که دو تا پورت داره. یه یو اس بی و یه لن.
با یو اس بی به PC وصله ئو با لن به لپتاب. وقتی با یکی کانکت میشی اونیکی کانکت نمیشه.
میخاستم بدونم نمیشه همزمان از هر دو پرتش استفاده کرد
ممنون میشم کمک کنید

در سیستم ADSL وقتی شما با اکانت خودت وصل میشی امکان وصل مجدد از یک سیستم دیگه نیست . ارور 691 میده
بعدشم از یک مودم ADSL فقط میشه با یک اکانت به اینترنت وصل شد .
شما باید کانفیگ مودم رو از bridge به حالت PPPOE ببری . این روش به این شکله که دیگه برای وصل شدن به اینترنت نیاز به کانکشن نداری و یوزر و پسوورد خودتو به مودم میدی که با روشن شدن مودم ، مستقیم به اینترنت وصل میشی .
اگه در مورد کانفیگ مودم اطلاعات نداری بگو برات توضیح بدم .

Amir Varasteh
15-06-2011, 20:18
خیلی ممنون از راهنماییتون

من مودم روتر دار خریدم که 4 تا خروجی لن داره مدل linksysy 120n

حالا چطوری هر 2 سیستم را به هم شبکه کنم که فایل انتقال بدم و هم اینترنتنت هر 2 سیستم داشته باشه

یعنی هم اینترنت و هم فایل در هر 2 سیستم share بشه

بازم نیاز به سوییچ دارم؟؟
سلام.

نه دیگه همون مودم کار سوییچ رو هم میکنه.

فقط سیستم هات رو با کابل Straight بزن به پورت مودم و تموم.

Amir Varasteh
15-06-2011, 20:27
با سلام
من الان مودم adsl رو روی حالت pppoe استفاده میکنم بین دو کامپیوتر شیر کردم
اما اگر بخوام از سرویس رایگان که یوزر جداگانه داره استفاده کنم باید چیکار کنم؟
از حالت bridge هم نمیخوام استفاده کنم چون اونوقت دیگه نمیتونم همزمان از دو کامپیوتر استفاده کنم
یکی از دوستان راجع به ساپورت مودم از چند کانکشن pppoe صحبت کرد که متوجه نشدم
سوال من اینه که از کجا باید بدونم مودم این حالت رو پشتیبانی میکنه؟
و اینکه چطور باید تنظیم کرد که در آن واحد از کدوم کانکشن استفاده بکنه؟
مدل مودم dlink 2520u
با تشکر
سلام.

ببین PPPoE که دیگه کانکشن نداره. تو شبا اگه بخوای از اکانت Free استفاده کنی ، باید بری توی کانفیگ مودم و مجدد کانفیگش کنی روی حالت PPPoE و این بار توی قسمت User,Pass ، اطلاعات مربوط به اکانت رایگانت رو وارد کنی.

alireza20202003
16-06-2011, 20:55
سلام دوستان

مودم asus am604g عملكرد قابل قبولی داره ؟ امروز رفته بودم پاساژ ايران ديدم قيمتش خيلی پايينه گفتم نكنه خرابيش زياد شده قيمتش اينقدر افت كرده.

Ship Storm
16-06-2011, 23:46
سلام دوستان

مودم asus am604g عملكرد قابل قبولی داره ؟ امروز رفته بودم پاساژ ايران ديدم قيمتش خيلی پايينه گفتم نكنه خرابيش زياد شده قيمتش اينقدر افت كرده.

فکر کنم چون یکم قدیمی شده این مدل قیمتش افت کرده باشه

طبقه زیر همکف رفتی دیگه ؟ چند قیمت دادن به شما ؟

g_soroor
17-06-2011, 17:07
سلام من یه مودم داشتم که وایرلس نداشت فقط adsl بود یه مودم smc گرفتم فقط برای وصل شدن با موبایل اما الان فقط با pc میشه وصل شد گوشی می شناسه وایرلسو اما پسوورد که می دم join نمیشه. از جاهای دیگه با گوشیم با وایرلس وصل شدم اما اینجا نمیشه باید چی کار کنم لطفا راهنمایی کنید

mohammadirani
19-06-2011, 20:12
پست حذف شود

a6l3i
19-06-2011, 22:42
سلام من یه مودم داشتم که وایرلس نداشت فقط adsl بود یه مودم smc گرفتم فقط برای وصل شدن با موبایل اما الان فقط با pc میشه وصل شد گوشی می شناسه وایرلسو اما پسوورد که می دم join نمیشه. از جاهای دیگه با گوشیم با وایرلس وصل شدم اما اینجا نمیشه باید چی کار کنم لطفا راهنمایی کنید
سلام
1- موبایل کلا وارد نمیشه یا وصل میشه ولی اینترنت نداره؟
2- اگه تنظیمات مودم رو میدونید ، وارد تنظیمات وایرلس مودم شید و برای امتحان کردن ، پسورد رو بردارید و شبکه رو روی حالت Open بذارید و ومدم رو ریست کنین.
3-اگه تنظیمات رو نمیدونید ، مدل مودم رو بگید تا بشه دقیق تر راهنمایی کرد.

norijon
20-06-2011, 15:49
سلام دوستان من میخوام یه مودم وایرلس بگیرم ومودم قبلی که یک پورته بود رو فروختم یکی از دوستام مودم وایرلس planet رو پیشنهاد داد ولی من میخام که از طبقه دوم خونمون به طبقه همکف اینترنت بدم ایا مودم planet این توانایی رو داره یا نه ؟
ممنون میشم اگه پیشنهادی دارید که یه مودم دیگه بخرم بدید راستی طبقه ه از تیر اهن واجرن و بتنی نیستند ومن حداکثر 70 تومن میتونم هزینه کنم ممنون میشو اگه زودتر راهنماییم کنید اخ میخوام تو همین یکی دو روزه بخرم

PSPHPC
20-06-2011, 19:08
سلام.من از اسیاتک سرویس گرفتم.الان زنگ زدن و گفتن که خطتتون اماده شده مودک رو لینک کنید اونوقت فقط سایت اسیاتک میاد بعد بزنگید تا براتون فعالسازی کنم.حالا من چه جوری مودم رو لینک کنم؟خواهشا زود بجوابید

PSPHPC
20-06-2011, 19:14
سلام.من از اسیاتک سرویس گرفتم.الان زنگ زدن و گفتن که خطتتون اماده شده مودک رو لینک کنید اونوقت فقط سایت اسیاتک میاد بعد بزنگید تا براتون فعالسازی کنم.حالا من چه جوری مودم رو لینک کنم؟خواهشا زود بجوابید

urumchi
21-06-2011, 01:04

چرا لقمه رو دور سرت ميچرخوني؟ :31: خب از خودشون بپرسي كه زودتر جواب ميدن

milad137302
21-06-2011, 18:20
سلام دوستان من سه ساله مودم tp-link Mode:TD-8811 دارم و تا چند ماه پیش باهاش مشکلی نداشتم ولی توی این ماه شروع کرده به خاموش روشن شدن بی دلیل ینی انگار که برقش قط شه وصل شه اما این اتفاق بیشتر توی روزا میوفته وتوی شبا توی ساعت 2 تا 8 صبح معمولا این توری نمیشه همین الانم که دارم این متنو مینویسم چند بار خاموش روشن شده به نظر شما برم مودمو عوض کنم یا مشکل از اداپتور هست؟
ممنون میشم کمکم کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

masood.ashoori789
21-06-2011, 22:56
سلام دوستان من سه ساله مودم tp-link Mode:TD-8811 دارم و تا چند ماه پیش باهاش مشکلی نداشتم ولی توی این ماه شروع کرده به خاموش روشن شدن بی دلیل ینی انگار که برقش قط شه وصل شه اما این اتفاق بیشتر توی روزا میوفته وتوی شبا توی ساعت 2 تا 8 صبح معمولا این توری نمیشه همین الانم که دارم این متنو مینویسم چند بار خاموش روشن شده به نظر شما برم مودمو عوض کنم یا مشکل از اداپتور هست؟
ممنون میشم کمکم کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توضیح بیشتر لازمه . آداپتور های مودم ها از نوع سوئیچینگ هست و همیشه یا کار میکنه ، یا کار نمیکنه . بین این دو حالت نداره . با یه تیکه سیم قسمت مغزی و بدنه ی آداپتور رو به هم اتصال بده ( زمان خیلی کوتاه ) ببین جرقه ای فابل دیدن میزنه یا نه . پریزی رو هم که مودم رو بهش وصل میکنی عوض کن . شل بودن دوشاخه باعث قطع و وصل شدن برق میشه .

norijon
22-06-2011, 00:02
اقا کسی نبود این سوال مارو جواب بده تو رو خدا راهنماییم کنید
سلام دوستان من میخوام یه مودم وایرلس بگیرم ومودم قبلی که یک پورته بود رو فروختم یکی از دوستام مودم وایرلس planet رو پیشنهاد داد ولی من میخام که از طبقه دوم خونمون به طبقه همکف اینترنت بدم ایا مودم planet این توانایی رو داره یا نه ؟
ممنون میشم اگه پیشنهادی دارید که یه مودم دیگه بخرم بدید راستی طبقه ه از تیر اهن واجرن و بتنی نیستند ومن حداکثر 70 تومن میتونم هزینه کنم ممنون میشو اگه زودتر راهنماییم کنید اخ میخوام تو همین یکی دو روزه بخرم

urumchi
22-06-2011, 15:19
اقا کسی نبود این سوال مارو جواب بده تو رو خدا راهنماییم کنید

برو سراغ مودمهاي asus مدلهاي جديدش بسيار خوب و با كيفيت هستند مثل G31 يا N11 مخصوصا N11 دوتا آنتن داره و برد بسيار خوب. قيمتش هم فكر كنم مابين 75-70 تومنه.

a6l3i
22-06-2011, 15:25
توضیح بیشتر لازمه . آداپتور های مودم ها از نوع سوئیچینگ هست و همیشه یا کار میکنه ، یا کار نمیکنه . بین این دو حالت نداره . با یه تیکه سیم قسمت مغزی و بدنه ی آداپتور رو به هم اتصال بده ( زمان خیلی کوتاه ) ببین جرقه ای فابل دیدن میزنه یا نه . پریزی رو هم که مودم رو بهش وصل میکنی عوض کن . شل بودن دوشاخه باعث قطع و وصل شدن برق میشه .
مسعود جان ، بهتره دقیق بگی مغزش کدومه ، چون اگه اشتباه بگیره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!!

masood.ashoori789
23-06-2011, 01:16
مسعود جان ، بهتره دقیق بگی مغزش کدومه ، چون اگه اشتباه بگیره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!!

:))))))))))))))
نه بابا . سر سیم خروجی این کارو کنی هیچ مشکلی پیش نماد . انقدر جرقش کمه که باید دقت کنی ببینیش . فیش آداپتور که همه دیدید ؟ همون که از پشت میخوره به مودم . از آداپتور میاد . قسمت فلزی دورش میشه بدنه . اون سواخه که وسطشه میشه مغزی . اینارو چن بار بچسبونید به هم . یه جرقه ی کوچیک میبینید . زیاد نگه نداریدا . میسوزه . چن ثانیه اشکال نداره . اینجوری از سالم بودن آداپتور مطمئن میشید .

---------- Post added at 01:16 AM ---------- Previous post was at 01:14 AM ----------

به عکس انفجاره کلی خندیدم . مرسی .

amirkhan_0o0
23-06-2011, 09:40
دوستان کسی از این مدل های دی لینک استفاده کرده؟
می تونید بگید چه جوریه؟
d-link DSL-2640U
d-link DSL-2600
اینم لینک هاشون:

iceboys mosa
23-06-2011, 09:44
سلام
من یک مودم Zyxel 660HW دارم که وقتی همه تنظیمات PPPOE روش انجام میدم ( یوزر و پسورد و ...) مودم کانکت نمی شه و چراغ مربوط به اینترنت قرمز روشن میشود در صورتی که اگر مودم به صورت PPPOE کانکت شده باشه چراغ به رنگ سبز روشن می شود .
خیلی جالب تر اینکه م ن این مودم را قبلا در محلی دیگر استفاده می کردم و مشکلی نبود ولی الان کار نمی کنه و فقط به صورت Bridge می تونم ازش استفاده کنم .
این مودم در پنج محل تست شده و در سه محل با مراکز مخابراتی مختلف کار نکرده و در دو محل دیگر مشکلی نداشته و در حال کار کردن به صورت PPPOE بود.
مودم به نمایندگی بردم و اونجا چک کردن و گفتن مشکلی نداره و حتی frimware آپدیت کردن ولی باز مشکلم حل نشد .
حالا با این وجود آیا تا به حال کسی به این موضوع برخورده ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید .

joe_satriani
23-06-2011, 17:22
دوستان کسی از این مدل های دی لینک استفاده کرده؟
می تونید بگید چه جوریه؟
d-link DSL-2640U
d-link DSL-2600
اینم لینک هاشون:

با سلام
هر دو مدل خوب هستن
اولی رو پیشنهاد میکنم

موفق باشید.

سلام
من یک مودم Zyxel 660HW دارم که وقتی همه تنظیمات PPPOE روش انجام میدم ( یوزر و پسورد و ...) مودم کانکت نمی شه و چراغ مربوط به اینترنت قرمز روشن میشود در صورتی که اگر مودم به صورت PPPOE کانکت شده باشه چراغ به رنگ سبز روشن می شود .

با سلام
اینطور که شما گفتید که در روی یک روش هر دو صورت میگیره
یعنی هم کانکت نمیشه و هم کانکت میشه

موفق باشید.

masood.ashoori789
23-06-2011, 18:46
سلام
خیلی جالب تر اینکه م ن این مودم را قبلا در محلی دیگر استفاده می کردم و مشکلی نبود ولی الان کار نمی کنه و فقط به صورت Bridge می تونم ازش استفاده کنم .
این مودم در پنج محل تست شده و در سه محل با مراکز مخابراتی مختلف کار نکرده و در دو محل دیگر مشکلی نداشته و در حال کار کردن به صورت PPPOE بود.
مودم به نمایندگی بردم و اونجا چک کردن و گفتن مشکلی نداره و حتی frimware آپدیت کردن ولی باز مشکلم حل نشد .

شما مطمئنا توی تنظیماتش یه اشتباهی میکنی . با این توضیح که گفتی frimware آپدیت کردی مشکل از مودم نمیتونه باشه . از صفحه ی کانفیگ یه snap بگیر بذار ببینیم چی کردی . فایروال مودم رو هم خاموش کن . بی تاثیر نیست .

a6l3i
23-06-2011, 23:47
:))))))))))))))
نه بابا . سر سیم خروجی این کارو کنی هیچ مشکلی پیش نماد .

به عکس انفجاره کلی خندیدم . مرسی .

آها ، من فکر کردم منظورت سلف داخل آداپتور ، و بدنه ی خودشه!! مونده بودم تو نخش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قابل نداشت . . .:31:

haghiyaghi
24-06-2011, 00:46
سلام

سلام

مودم من اینه P-660HW-T1 v3 دقیقا منم همین مشکلو دارم یعنی در حالت بریج راحت کانکت می شه ولی در حالت pppoe فقط گوگلو باز می کنه که این به خاطر سرویس دهیه بد مخابراته، ولی یه چور می تونی از pppoe استفاده کنی با وی پی ان که خیلی بیشترم حال می ده!!!:31:

کاش تنظیمات جاهایی که درست کار می کردو امتحان می کردی شاید جواب می داد!

iceboys mosa
24-06-2011, 09:40
شما مطمئنا توی تنظیماتش یه اشتباهی میکنی . با این توضیح که گفتی frimware آپدیت کردی مشکل از مودم نمیتونه باشه . از صفحه ی کانفیگ یه snap بگیر بذار ببینیم چی کردی . فایروال مودم رو هم خاموش کن . بی تاثیر نیست .
بله، از نظر تنظیمات مطمئنم که هیچ اشتباهی انجام ندادم ، دلیلش اینه که من دو بار این مودم به نمایندگی بردم و بدون هیچگونه تنظیماتی و فقط با وارد کردن یوزر و پسورد مودم شروع به کار کرد .
در حال حاظرم این مودم با هموم کانفیگی که خودم انجام دادم و فقط با یوزر و پسورد جدید در محلی دیگر در حال کار هستش . ( در حقیقت احتمالا به یکی از همکارام که برای اون داره کار می کنه بدم )
جالبتر اینکه مودم DLINK بدون وایرلس خیلی ارزون داره برام بدون هیچ تنظیم خاصی کار میکنه .
در کل اگر مشکلم با Zyxel حل نشه باید مودم دیگه ای بخرم ، من قصد خرید مودم Linksys WGA320 و یا ASUS N-13 دارم ، فقط می خوام بدونم احتمال داره باز همچین مشکلی با این مودم ها داشته باشم ؟

dynast10
24-06-2011, 11:02
سلام دوستان
loca area connection اين پيغام و ميده : you might no be able to access the internet or some
network resources. this problem occurred because the
network did not assign a network address to the computer.
البته بعضی سایتها یک راه حل رو دیدم که اونرو هم امتحان کردم ولی بازهم مشکلم حل نشد
----------------------------------------
شما برو توی local area connection

بعد properties رو بزن

یه کزینه اون پایین داره
notify me when this conection has Limited Or No Connectivity

تیک این گزینه رو وردار مشکلت حل میشه
------------------------------
لطفا راهنمایی بکنید
من به سرور وصل میشم ولی صفحات نمیتونم باز کنم

a6l3i
24-06-2011, 13:31
سلام دوستان
loca area connection اين پيغام و ميده : you might no be able to access the internet or some
البته بعضی سایتها یک راه حل رو دیدم که اونرو هم امتحان کردم ولی بازهم مشکلم حل نشد
----------------------------------------
شما برو توی local area connection

بعد properties رو بزن

یه کزینه اون پایین داره
notify me when this conection has Limited Or No Connectivity

تیک این گزینه رو وردار مشکلت حل میشه
------------------------------
لطفا راهنمایی بکنید
سلام
ممکنه تنظیمات ------ تون فعال شده باشه. برای غیر فعال کردنش:
تو اینترنت اکسپلورر ، این پنجره رو باز کنید:
Tools / Internet Options/Connections/LAN Setting

و مطمئن شید که تیک عبارت زیر برداشته شده:
Use a Proxy Server for your LAN

dynast10
24-06-2011, 13:36
اخه من از مرورگرهای دیگه مثل فایر فاکس هم استفاده میکنم همشون اینطوری هستن
این قسمتی هم که گفتین چک کردن ولی باز هم درست نشد اصلا تیکش نخورده بود

masood.ashoori789
24-06-2011, 15:00
بله، از نظر تنظیمات مطمئنم که هیچ اشتباهی انجام ندادم ، دلیلش اینه که من دو بار این مودم به نمایندگی بردم و بدون هیچگونه تنظیماتی و فقط با وارد کردن یوزر و پسورد مودم شروع به کار کرد .
در حال حاظرم این مودم با هموم کانفیگی که خودم انجام دادم و فقط با یوزر و پسورد جدید در محلی دیگر در حال کار هستش . ( در حقیقت احتمالا به یکی از همکارام که برای اون داره کار می کنه بدم )
جالبتر اینکه مودم DLINK بدون وایرلس خیلی ارزون داره برام بدون هیچ تنظیم خاصی کار میکنه .
در کل اگر مشکلم با Zyxel حل نشه باید مودم دیگه ای بخرم ، من قصد خرید مودم Linksys WGA320 و یا ASUS N-13 دارم ، فقط می خوام بدونم احتمال داره باز همچین مشکلی با این مودم ها داشته باشم ؟

شما firewall مودم رو disable کردی؟ همونطور که میدونید Zyxel یکی از بهترین شرکت های ارائه دهنده ی سخت افزار های شبکه هست که با سیسکو در رغابته . واسه همین کار کردن باهاش زیاد هم راحت نیست . پیشنهاد میکنم D-link 2640 بگیری . هم وایرلس داره . هم 4 تا لن . هم قیمتش مناسبه . همه جا هم کار میکنه :دی asus هم خوبه ولی خوب قیمتش بالا تره .[COLOR="Silver"]

سلام دوستان
لطفا راهنمایی بکنید

با اجازه ی علی آقا :دی . شما مودم رو یه بار ریست کن دوباره کانفیگ کن . درایور کارت شبکه رو هم پاک کن دوباره نصب کن . فایروال ویندوز و آنتی ویروس رو هم غیر فعال کن . یه سوال ، داخل شبکه که نیستی؟ مستقیم به مودم و اینترنت وصل میشی دیگه ؟

dynast10
24-06-2011, 15:09
اره مستقیم وصل میشم،در ضمن همین مودم به لپتاب وصل میکنم اون ارور نمیده و مشکل حله ولی توی سیستم خونگیم این مشکل هست!!

این کاهاییم که گفتین تا حالا نکردم از کجا میشه آموزشش دید؟

masood.ashoori789
24-06-2011, 17:07
اره مستقیم وصل میشم،در ضمن همین مودم به لپتاب وصل میکنم اون ارور نمیده و مشکل حله ولی توی سیستم خونگیم این مشکل هست!!

این کاهاییم که گفتین تا حالا نکردم از کجا میشه آموزشش دید؟

اگه روی یه کامپیوتر دیگه جواب میده پس مشکل مودم نمیتونه باشه . برای اتصال به اینترنت کانکشن ساختی یا مستقیم وصل میشه ؟
شما روی computer کلیک راست کن . برو manage . از منوی سمت چپ device manager رو انتخاب کن .
network adapters قرمز رنگ رو باز کن . روی اسم کارت شبکه کلیک راست کن و uninstall رو بزن . وقتی تموم شد ، بالای صفحه جایی که با مربع بنفش علامت زدم رو بزن . دوباره کارت شبکه رو میشناسه و به لیست اضافه میشه . موفق باشی . :46:

dynast10
24-06-2011, 17:43
ممنون الان امتحان میکنمش
من کانکشن ساختم و با اون وصل میشم

dynast10
24-06-2011, 18:06
دوست عزیز این کاریم که گفتید انجام دادم ولی بازهم درست نشد همچنان اون پایین سمت راست روی local area conecction بازهم علامت اعجب زردرنگ میاد و همون پبغام رو نشون میده و من نمیتونم صفحه ای رو باز کنم

masood.ashoori789
24-06-2011, 23:16
دوست عزیز این کاریم که گفتید انجام دادم ولی بازهم درست نشد همچنان اون پایین سمت راست روی local area conecction بازهم علامت اعجب زردرنگ میاد و همون پبغام رو نشون میده و من نمیتونم صفحه ای رو باز کنم

شما یه کاری کن . توی network and sharing center بالای صفحه روی ضربدری که بین network و internet هست کلیک کن تا عیب یاب ویندوز خودش چک کنه . در نهایت اگه مشکلی پیدا کرد و نتونست حل کنه از صفحه ی نتیجه عکس بذار ببینم چی شده .

mehdy.sms
25-06-2011, 12:45
سلام. کسی هست بدونه چطوری میشه تنظیمات مودم wag320n رو به حالت تنظیمات کارخانه برگردوند؟

mohsen_t
25-06-2011, 16:57
سلام دوستان،
من از شاتل سرویس دارم،میخوام یه مودم وایرلس بگیرم،بین دو مدل linksys Wag120 و linksys Wag160 کدوم رو بگیرم؟(فرقشون چیه؟مزایای wag160 چیه؟)
این مودم ها این امکان رو دارند که وقتی سیستم خانگی خاموشه بشه از اینترنت تو لپ تاپ و گوشی استفاده کرد؟
لطفا نحوه تنظیم کردن مودم پیشنهادیتون رو هم بگید(ترجیحا تصویری) چون تا حالا اصلا با وایرلس کار نکردم! یا اگر قبلا گفتید لینک بدید.(چون شاتل برای این مودم ها کمک نمیکنه!)
با سپاس

joe_satriani
25-06-2011, 19:30
سلام دوستان،
من از شاتل سرویس دارم،میخوام یه مودم وایرلس بگیرم،بین دو مدل linksys Wag120 و linksys Wag160 کدوم رو بگیرم؟(فرقشون چیه؟مزایای wag160 چیه؟)
این مودم ها این امکان رو دارند که وقتی سیستم خانگی خاموشه بشه از اینترنت تو لپ تاپ و گوشی استفاده کرد؟
لطفا نحوه تنظیم کردن مودم پیشنهادیتون رو هم بگید(ترجیحا تصویری) چون تا حالا اصلا با وایرلس کار نکردم! یا اگر قبلا گفتید لینک بدید.(چون شاتل برای این مودم ها کمک نمیکنه!)
با سپاس

با سلام
همه ی مودم های بازار این امکان رو دارن که زمانی که کامپیوتر خاموش هست بشه از وایرلسشون استفاده کرد.
به شرطی که در حالت PPPoE تنظیمش کرده باشید.
که بلافاصله با روشن کردن مودم به اینترنت وصل بشه و از وایرلسش استفاده کنید.

موفق باشید.

Amir Varasteh
25-06-2011, 19:38
در ضمن آموزش کانفیگش هم توی دفترچه ی مودم هست. اگه مشکلی بود همینجا بگو ، من یا بقیه دوستان راهنماییت میکنیم.

mohsen_t
25-06-2011, 21:06
از راهنماییتون ممنون،
در این مورد هم راهنماییم کنید که بین دو مدل linksys Wag120 و linksys Wag160 کدوم رو بگیرم؟(فرقشون چیه؟مزایای wag160 چیه؟)

راستش آموزش تنظیم ساده و فارسی میخوام.

Amir Varasteh
25-06-2011, 21:34
از راهنماییتون ممنون،
در این مورد هم راهنماییم کنید که بین دو مدل linksys Wag120 و linksys Wag160 کدوم رو بگیرم؟(فرقشون چیه؟مزایای wag160 چیه؟)

راستش آموزش تنظیم ساده و فارسی میخوام.
فرقش رو نمیدونم . اما مشخصه که 160 مدلش بالاتر و در نتیجه بهتره. البته فکر نکنم برای کاربرای عادی زیاد فرق داشته باشه !

راجع به آموزش هم چون اون مودم ها برای همه جور آدما درست شده ، یعنی کاربرای حرفه ای و عادی ازش استفاده میکنن ، راهنماش خیلی روان و ساده هست ، شما یه مطالعه ای بکن اگه متوجه نشدی بهت میگم.

فکر نکنی نمیخوام اطلاعات بدم ، اما کاری که میگم رو بکنی به نفعته :11:

don mohsen
25-06-2011, 21:47
سلام به همگی. می خواستم بدونم ایا tenda مارک خوبی هست؟ این شرکت صبا که یکی از نمایندگیش تو مشهد اینو می فروشه

می خواستم بدونم این خوبه یا asus am 604 یا tp-link یا d-link???

Amir Varasteh
25-06-2011, 21:54
سلام به همگی. می خواستم بدونم ایا tenda مارک خوبی هست؟ این شرکت صبا که یکی از نمایندگیش تو مشهد اینو می فروشه

می خواستم بدونم این خوبه یا asus am 604 یا tp-link یا d-link???
سلام.

Tenda رو نمیدونم اما من 2 3 ساله TP-Link دارم و تقریبا 24 ساعته روشنه و آخ نگفته. Asus هم که از اسمش معلومه خوبه.

mohsen_t
25-06-2011, 22:38
بازم ممنون،
راستی اینکه پشتیبانیه شاتل میگه مودم های لینکسیس با سیستم ما سازگاری نداره!جدی نگیرم؟

شرمنده از اینکه سوالات یکباره به ذهنم نمیرسه!

ar2006
25-06-2011, 22:59
سلام دوستان
من یک مودم wag120n خریدم .خیلی بردش کمه؟دارم دیوونه میشم اخه من فقط برای استفاده لپتاب گرفتم.فقط اگه تو شعاع 4-5 متری اطرافش باشم جواب میده تازه اونم بدونه دیوار حایل.اگه یک دیوار (یک تیغه)بین مودم و لپتاب باشه حتی تو فاصله مستقیم 4 متری هم بسیار ضعیف میگیره؟!!
ایا به نظر شما مشکل داره مودم؟
من پهنای باند . موارد دیگه را هم تعقیر دادم و فرقی نکرد.روی g .n .mix هم هیچ فرقی نداره؟؟ایا تنظیمات خاصی داره برای افزایش برد؟؟
من با همین لپتاب خونه دوستم که مودم g31 داره تازه با g ونه با n تا 2 طبقه راحت میتونم از نت استفاده کنم!!
دوستان لطفا کمکم کنید؟

Amir Varasteh
25-06-2011, 23:35
بازم ممنون،
راستی اینکه پشتیبانیه شاتل میگه مودم های لینکسیس با سیستم ما سازگاری نداره!جدی نگیرم؟

نه من دلیلی برای این حرفشون نمیبینم. بیشتر حالت بازار گرمی داره که مودمهای خودشون رو بفروشن.

بازم شما دلیلش رو سوال کن و بگو مگه Linksys چشه که سازگار نیست ؟ ببین چی میگن که احتمالا چرت و پرت تحویلت میدن.