PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

مهرسا1
01-04-2011, 12:48
یک کلام بگم! در مورد adsl هرگز شما به هیچ شماره تلفنی نیاز ندارید.چه واسه کانفیگ چه هر کار دیگه ای.

اما وقتي ميرم شركت ميگه شماره خططتون رو بدين تا روش تنظيمش كنم

sajjadetemadfar
01-04-2011, 18:08
اتصال دو کامپیوتر به وسیله ی مودم ADSL????
با عرض سلام یه سوال دارم
من یه مودم ADSL دارم مارکش D-link است کلن کاری به مارک ندارم پشت دستگاه من دوتا خروجی واسه اینترنت ADSL برای 2 عدد کامپیوتر است
یعنی اگه بخوایم 2 سیستم رو اینترنت دارکنیم فیش یکی رو به خروجی اول که به صورت Lan هست میزنیم و کامپیوتر دوم رو به خروجی دوم مودم که به صورت usb هست متصل میکنیم
خوب تا اینجا هردو سیستم ما دارای اینترنت شدند
ولی ارتباطی از نظر شبکه ای با هم ندارند یعنی به صورت مستقل عمل میکنند و فقط اینترنت دارند
آیا راهی داره که بدون قطع کردن اینترنت و با همین مودم شبکه بشن سیستم ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

urumchi
01-04-2011, 21:02
ببخشیدمودم من pin avid ‎هستش و در موقع اتصال ارور۶۵۱میده در حالی که با موبایل می توان به وسیله وایرلس میتوان متصل شد

شما تو گوگل سرچ کن: لیست ارورهای مودمadsl.من تا حالا ارور651 ندیدم.

---------- Post added at 09:02 PM ---------- Previous post was at 09:00 PM ----------

من هم همین مشکل رو دارم هر کاری کردم درست نشد سیم عوض کردم ولی درست نشد مشکل از کجا هست

باید در ابتدای خط اون دستگاه تلفن اسپلیتر بذارید. من اینکارو کردم کاملا حل شد.

urumchi
01-04-2011, 21:08
با عرض سلام یه سوال دارم
من یه مودم ADSL دارم مارکش D-link است کلن کاری به مارک ندارم پشت دستگاه من دوتا خروجی واسه اینترنت ADSL برای 2 عدد کامپیوتر است
یعنی اگه بخوایم 2 سیستم رو اینترنت دارکنیم فیش یکی رو به خروجی اول که به صورت Lan هست میزنیم و کامپیوتر دوم رو به خروجی دوم مودم که به صورت usb هست متصل میکنیم
ولی ارتباطی از نظر شبکه ای با هم ندارند یعنی به صورت مستقل عمل میکنند و فقط اینترنت دارند
آیا راهی داره که بدون قطع کردن اینترنت و با همین مودم شبکه بشن سیستم ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خب شما دوتا سیستم رو شبکه کن با کابل شبکه و کارت شبکه. شبکه کردن 2تا سیستم مستقل از اینترنته.

Xx Hossein xX
02-04-2011, 13:27
سلام ...

من مودمم چنتا خروجی داره و الان مشکلی که دارم اینه که فقط یه سیستم همزمان کانکت میشه .
دوستان مشکل چیه ؟!

مدل مودم TD-8840T

ممنون ... :11:

joe_satriani
02-04-2011, 13:29
با عرض سلام یه سوال دارم

با سلام
همينطور كه دوستمون گفتن شبكه كردن دو تا سيستم مستقل از اينترنت هست
شما چون دو تا سيستم داريد و ميخوايد شبكه كنيد با كابل كراس آور Cross Over بايد اين كار رو بكنيد
يكي رو به يه سيستم و بعدي رو به سيستم ديگه ميزنيد و شبكه رو داريد روي دو تا سيستم

موفق باشيد.

---------- Post added at 01:29 PM ---------- Previous post was at 01:28 PM ----------

سلام ...

من مودمم چنتا خروجی داره و الان مشکلی که دارم اینه که فقط یه سیستم همزمان کانکت میشه .
دوستان مشکل چیه ؟!

مدل مودم TD-8840T

ممنون ... :11:

با سلام
براي اينكه بخوايد از حداكثر پورتهاي روي مودم به صورت همزمان استفاده كنيد بايد كانكشن pppoe بسازيد
آموزشش در پست اول همين تاپيك هست

موفق باشيد.

diyanati
03-04-2011, 19:40
سلام دوستان
من یک مودم دوپورت pin avid خریدم میخوام دوتا کامپیوتر رو وصل کنم یکی از کامپیوتر ها به اینترنت متصل میشه ولی کامپیوتری که بوسیله یو اس بی به مودم وصل شده به اینتنت متصل نمیشه
سی دی مودم را هم که درایور یو اس بی بود نصب کردم تنظیمات آی پی را هم از شرکتی که ازش ای دی اس ال گرفت پرسیدم و انجام دادم ولی بازم کامپیوتری که از یو اس بی استفاده میکنه کانکت نمیشه در ضمن لامپ یو اس بی روی مودم روشن میشه
کسی هست بتونه کمکم کنه

مهرسا1
03-04-2011, 19:52
من حدودا 2 ساله از يه شركت خصوصي سرويس ميگرم تقريبا يك ماهه كه باهاش مشكل دارم هر چند روز يه بار سرويسم قطع ميشه بعد از كلي زنگ زدن بهشون گفتن بايد پورتتون رو عوض كنيم گفتن بايد بياين شركت تا كارش انجام بشه ميخواستم بدون جريان چيه؟

urumchi
03-04-2011, 21:27
سلام

مورد شما کمی مشکوک هستش. بالا گفتین که واسه تنظیم مودمتون شرکت از شما شماره تلفن می خواد.خب اصلا ربطی نداره کانفیگ مودم به شماره تلفن. واسه چی می خوان و چیکار دارن با شماره تلفن شما منم نمیدونم. شما ازشون حتما بپرسید دقیقا واسه کانفیگ شماره تلفن رو واسه چی می خوان؟

در مورد تعویض پورت هم شما رو واسه چی میخوان؟ تعویض کردن پورت به شما ربطی نداره. خودشون باید کارهاشو انجام بدن.
شاید بخوان واسه اینکار پول اضافی ازتون بگیرن.

شما اگه میتونید با یه نفر که خوب از adsl سر در میاره به شرکت برید و ازشون در مورد مورد اولی که گفتم و تعویض پورت سوال کنید.

urumchi
03-04-2011, 21:35
سلام دوستان
من یک مودم دوپورت pin avid خریدم میخوام دوتا کامپیوتر رو وصل کنم یکی از کامپیوتر ها به اینترنت متصل میشه ولی کامپیوتری که بوسیله یو اس بی به مودم وصل شده به اینتنت متصل نمیشه
سی دی مودم را هم که درایور یو اس بی بود نصب کردم تنظیمات آی پی را هم از شرکتی که ازش ای دی اس ال گرفت پرسیدم و انجام دادم ولی بازم کامپیوتری که از یو اس بی استفاده میکنه کانکت نمیشه در ضمن لامپ یو اس بی روی مودم روشن میشه
کسی هست بتونه کمکم کنه

من هم مودم pin Avid دارم. البته من چون یه سیستم دارم از کابل شبکه استفاده میکنم.

شما درایو usb رو روی کدوم سیستم نصب کردین؟ باید روی اون سیستمی که می خواد با usb وصل بشه، نصب بکنید.

و اون سیستم نیاز به تنظیمات آی پی هم نخواهد داشت. در واقع مودم رو یک وسیله plag and play میشناسه و کاری با آی پی نداره. در واقع خودش اتوماتیک همه چی رو ست میکنه.

اگه درست نشد اینبار کمی بیشتر توضیح بدین. مثلا ویندوزتون چیه؟ یا اینکه شرح دقیق کارهایی که میکنید و موفق نمیشید رو بدبد

و اینکه مودم رو چطور تنظیم میکنی؟ bridge یا PPPoE

diyanati
03-04-2011, 22:04
درایو usb رو روی کدوم سیستم نصب کردین؟ باید روی اون سیستمی که می خواد با usb وصل بشه، نصب بکنید.

و اون سیستم نیاز به تنظیمات آی پی هم نخواهد داشت. در واقع مودم رو یک وسیله plag and play میشناسه و کاری با آی پی نداره.
ممنون از توجهتون
من درایو یو اس بی رو روی سیستمی که میخوام به وسیله یو اس بی به اینترنت متصل بشه نصب کردم ولی نشد

مهرسا1
03-04-2011, 22:30
مورد شما کمی مشکوک هستش. بالا گفتین که واسه تنظیم مودمتون شرکت از شما شماره تلفن می خواد.خب اصلا ربطی نداره کانفیگ مودم به شماره تلفن. واسه چی می خوان و چیکار دارن با شماره تلفن شما منم نمیدونم. شما ازشون حتما بپرسید دقیقا واسه کانفیگ شماره تلفن رو واسه چی می خوان؟

در مورد تعویض پورت هم شما رو واسه چی میخوان؟ تعویض کردن پورت به شما ربطی نداره. خودشون باید کارهاشو انجام بدن.
شاید بخوان واسه اینکار پول اضافی ازتون بگیرن.

شما اگه میتونید با یه نفر که خوب از adsl سر در میاره به شرکت برید و ازشون در مورد مورد اولی که گفتم و تعویض پورت سوال کنید.

نميدونم دقيق جريان چي هست اينا كه من ازشون سرويس ميگيرم پيشگامان كوير يزد هستن تا العان مشكلي باهاشون نداشتم اما 1 ماه كه مشكل دارم ممكنه مودمم خراب شده باشه؟

urumchi
03-04-2011, 23:33
نه مودمتون سالمه چون اگه خراب بشه اصلا واستون کار نمیکنه.

ازشون سوال نکردی که جریان چیه؟

مهرسا1
03-04-2011, 23:42
نه مودمتون سالمه چون اگه خراب بشه اصلا واستون کار نمیکنه.

ازشون سوال نکردی که جریان چیه؟

خودشون هم نميدونستن چه مشكلي داره اين بار آخر كه زنگ زدم گفتند بياين يه نامه بهتون بدم ببرين مخابرات تا پورتتون عوض بشه مگه پورت يه وسيله هست كه عوض بشه؟

mfhelli
04-04-2011, 12:09
سلام. من یه مودم وایرلس زایکسل خریدم تو راه اندازی اینترنت پی سی که با کابل لن به مودم وصله به مشکل خوردم.
اینترنت به صورت وایرلس راه افتاده و من با لپ تاپم می تونم از نت استفاده کنم ولی اینترنت خود پی سی که با کابل لن وصله نه!
آیا تنطیمات خاصی داره که باید انجام بدم؟

pouloton
04-04-2011, 18:01
سلام
خواستم مشکلم رو برطرف کنم و سئوال تکراری نپرسم دیدم یه 10 سالی باید بشینم تا تمام صفحات رو بخونم!
پس سئوالم رو مطرح میکنم
من امروز یوزرنیم و پاسورد رو از مخابرات گرفتم بدون اینکه توضیحی بشنوم برگشتم!
خواستم خودم وصل بشم که راهشو پیدا نکردم!آخه قبلا که تو یه شهر دیگه بودم فقط کافی بود یه شماره بدی و اونا بهت آی پی میدادن و با وارد کردنش به اینترنت وصل میشدی ولی تو این شهری که گرفتم یه یوزر و پاسوورد دادن!اینترنت رو زیر رو کردم و تنها چیزی که پیدا کردم و بهش عمل کردم ریست کردن مودم بود!یه جا هم خوندم که باید یه آی پی رو وارد مرورگر کنی و از اون طریق مودم را کانفیگ کنی که هر چی منتظر شدم صفحه باز نشد!حالا از یکی از دوستان میخوام که منو از این سردرگمی نجات بده و بگه مرحله به مرحله چی کار کنم و مشکل باز نشدن صفحه کانفیگ رو چه جوری حل کنم؟!
ممنون

---------- Post added at 07:01 PM ---------- Previous post was at 06:58 PM ----------

راستی مدل مدمم tp link 8811

joe_satriani
04-04-2011, 18:18
سلام. من یه مودم وایرلس زایکسل خریدم تو راه اندازی اینترنت پی سی که با کابل لن به مودم وصله به مشکل خوردم.
اینترنت به صورت وایرلس راه افتاده و من با لپ تاپم می تونم از نت استفاده کنم ولی اینترنت خود پی سی که با کابل لن وصله نه!
آیا تنطیمات خاصی داره که باید انجام بدم؟

با سلام
خير دوست عزيزم تنظيماتي خاصي نداره - چون به صورت اتومات آي پي دهي ميكنه
شايد ارتباط با كابل مشكل داره - كابل رو عوض كنيد
و اينكه چك كنيد كه پورت لن disbale نباشه
حتما enable كنيدش

موفق باشيد.

سلام
خواستم مشکلم رو برطرف کنم و سئوال تکراری نپرسم دیدم یه 10 سالی باید بشینم تا تمام صفحات رو بخونم!
پس سئوالم رو مطرح میکنم
من امروز یوزرنیم و پاسورد رو از مخابرات گرفتم بدون اینکه توضیحی بشنوم برگشتم!
خواستم خودم وصل بشم که راهشو پیدا نکردم!آخه قبلا که تو یه شهر دیگه بودم فقط کافی بود یه شماره بدی و اونا بهت آی پی میدادن و با وارد کردنش به اینترنت وصل میشدی ولی تو این شهری که گرفتم یه یوزر و پاسوورد دادن!اینترنت رو زیر رو کردم و تنها چیزی که پیدا کردم و بهش عمل کردم ریست کردن مودم بود!یه جا هم خوندم که باید یه آی پی رو وارد مرورگر کنی و از اون طریق مودم را کانفیگ کنی که هر چی منتظر شدم صفحه باز نشد!حالا از یکی از دوستان میخوام که منو از این سردرگمی نجات بده و بگه مرحله به مرحله چی کار کنم و مشکل باز نشدن صفحه کانفیگ رو چه جوری حل کنم؟!
ممنون

---------- Post added at 07:01 PM ---------- Previous post was at 06:58 PM ----------

راستی مدل مدمم tp link 8811

با سلام
شما ابتدا كابل لن رو به كيس و سر ديگر رو به مودم ميزنيد
بعد از اينكه شناخته شد توي مرورگرتون 192.168.1.1 رو بزنيد
سپس با يوزر و پسورد admin وارد تنظيمات مودم بشيد
حال به قسمت lan بريد و يه كانكشن از نوع pppoe انتخاب كنيد
حالا يوزر و پسورد رو در پايينش بديد ( هموناييكه شركت داده رو، فقط با دقت وارد كنيد ) و مطمئن باشيد كه درسته
سپس ذخيره كنيد

موفق باشيد.

pouloton
04-04-2011, 19:28
[/QUOTE]با سلام
حالا يوزر و پسورد رو در پايينش بديد ( هموناييكه شركت داده رو، فقط با دقت وارد كنيد ) و مطمئن باشيد كه درسته
سپس ذخيره كنيد

موفق باشيد.[/QUOTE]

با سلامی دوباره
از راهنمایتان بسیار ممنونم
واقعیتش تا مرحله سه که شما فرمودید را انجام میدم یعنی یوزر و پاسورد روکه همون admin رو وارد میکنم ولی تو قسمت تنظیمات که کانفیگ کنم نمیره و مانند اینه که سایت رو نمیتونه باز کنه شاید تا نیم ساعت تا یک ساعت در همین حالت میمونه!
ممکنه مخابرات وصل نکرده باشه و به همین دلیل وارد تنظیمات نشه یا ربطی به اون نداره؟!
در ضمن لینک زیر هم آموزش تصویریش رو گذاشته و طبق اون عمل میکنم ولی وارد تنظیمات نمیشه!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

diyanati
05-04-2011, 09:30
من هنوز با این مودمم مشکل دارم
کسی میدونه درایور یو اس بی مودم دوپورت pin avid را چطوری باید نصب کنم آخه هر بار که نصب میکنم اگه یک بار سیستم را ری استارت کنم دوباره پیغام میده که درایور یو اس بی مودم نصب نیست
میخوام بدونم موقع نصب باید کار خاصی انجام بدم یا نه
خیلی گیج شدم یکی خواهشا کمک کنه

urumchi
05-04-2011, 14:03
من هنوز با این مودمم مشکل دارم
کسی میدونه درایور یو اس بی مودم دوپورت pin avid را چطوری باید نصب کنم آخه هر بار که نصب میکنم اگه یک بار سیستم را ری استارت کنم دوباره پیغام میده که درایور یو اس بی مودم نصب نیست
میخوام بدونم موقع نصب باید کار خاصی انجام بدم یا نه
خیلی گیج شدم یکی خواهشا کمک کنه

درایو usb فقط روی xp نصب میشه. اگه شما مشکل نصب دارید شاید از ویندوزتون باشه.چون من وقتی xp داشتم یه بار نصب میکردم و تمام. هیچ مشکلی پیش نمیومد. اینکه بعد از نصب دوباره پیغام میده که درایور نصب نیست واسه همین شاید اشکال از ویندوزتون باشه.

دوست عزیز یکبار بطور کامل و دقیق همه کارهایی که انجام میدید رو بنویسید تا ببینیم ایراد کار از کجاست

joe_satriani
05-04-2011, 14:22
با سلام
سپس ذخيره كنيد

موفق باشيد.[/QUOTE]

با سلامی دوباره
از راهنمایتان بسیار ممنونم
واقعیتش تا مرحله سه که شما فرمودید را انجام میدم یعنی یوزر و پاسورد روکه همون admin رو وارد میکنم ولی تو قسمت تنظیمات که کانفیگ کنم نمیره و مانند اینه که سایت رو نمیتونه باز کنه شاید تا نیم ساعت تا یک ساعت در همین حالت میمونه!
ممکنه مخابرات وصل نکرده باشه و به همین دلیل وارد تنظیمات نشه یا ربطی به اون نداره؟!
در ضمن لینک زیر هم آموزش تصویریش رو گذاشته و طبق اون عمل میکنم ولی وارد تنظیمات نمیشه!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/QUOTE]

با سلام
خوب اگه هنوز از طرف مودم راه اندازی نشده باشه اینترنتتون و خط رانژه نشده باشه؛ میتونید اینطوری متوجه بشید که اگه چراغ Link مودمتون دائم روشن باشه که مشکلی نیست و خط شما آماده هست ، اما اگه چراغ link چشمک زنه و یا اصلا روشن نیست پس از سمت مخابرات هست و یا اینکه اشتباه کابل ها و فیش ها رو وصل کردید.

موفق باشید.

lilietttt
05-04-2011, 16:00
سلام ...کمک....کمک... من مودم وایرلس 2600یو دی لینک گرفتم کانفیگشم کردم الان از طریق لن وصله ولی با وایر لس هرکار میکنم وصل نمیشه نه با موبایل نه با لپتاپ همه ی اون گزینه های اینیبل وایرلسمم روشنه تو تنظیمات مودم بهم گفتن باید حالتwpa رو تغیر بدم ولی نمیدونم چطوری توروخدا کمک کنید بگید... من هرچقدرم دنبال pppoe میگردم پیداش نمیکنم... مشکل از چیه

diyanati
05-04-2011, 21:41
درایو usb فقط روی xp نصب میشه. اگه شما مشکل نصب دارید شاید از ویندوزتون باشه.چون من وقتی xp داشتم یه بار نصب میکردم و تمام. هیچ مشکلی پیش نمیومد. اینکه بعد از نصب دوباره پیغام میده که درایور نصب نیست واسه همین شاید اشکال از ویندوزتون باشه.

دوست عزیز یکبار بطور کامل و دقیق همه کارهایی که انجام میدید رو بنویسید تا ببینیم ایراد کار از کجاست
من میخوام دوتا کامپیوتر رو به وسیله این مودم وصل کنم
یک کامپیوتر رو به وسیله یک پورت وصل میکنم که به اینترنت وصل میشه
کامپیوتر دوم رو که از پورت یو اس بی نصب میکنم به اینترنت وصل نمیشه ویندوزشم سونه همینطور که گفتم درایور یواس بی رو که نصب میکنم اگه مودم رو خاموش یا روشن کنم و یا سیستم رو ری استارت کنم پیغام میده که دراور یو اس بی نصب نیست
جای دو سیستم رو عوض کردم ولی بازم همین مشکل رو داره لازم به ذکره هر دو سیستم ویندوزشون سونه

urumchi
05-04-2011, 22:08
من میخوام دوتا کامپیوتر رو به وسیله این مودم وصل کنم
یک کامپیوتر رو به وسیله یک پورت وصل میکنم که به اینترنت وصل میشه
کامپیوتر دوم رو که از پورت یو اس بی نصب میکنم به اینترنت وصل نمیشه ویندوزشم سونه همینطور که گفتم درایور یواس بی رو که نصب میکنم اگه مودم رو خاموش یا روشن کنم و یا سیستم رو ری استارت کنم پیغام میده که دراور یو اس بی نصب نیست
جای دو سیستم رو عوض کردم ولی بازم همین مشکل رو داره لازم به ذکره هر دو سیستم ویندوزشون سونه

مشکل معلوم شد. مشکل اینه که اون کامپیوتری که می خواد با usb وصل بشه ویندوزش باید xp باشه چون مودمتون درایور usb برای ویندوز7 نداره. واسه همینه که نصب نمیشه. شما ویندوز اون سیستم رو به xp تغییر بدید مشکلتون حل میشه.

diyanati
05-04-2011, 22:16
مشکل معلوم شد. مشکل اینه که اون کامپیوتری که می خواد با usb وصل بشه ویندوزش باید xp باشه چون مودمتون درایور usb برای ویندوز7 نداره. واسه همینه که نصب نمیشه. شما ویندوز اون سیستم رو به xp تغییر بدید مشکلتون حل میشه.
دیگه هیچ راهی نداره که من ویندوز رو تغییر ندم و یا اینکه این شرکت درایور مخصوص ویندوز7 رو نداره

urumchi
06-04-2011, 01:13
دیگه هیچ راهی نداره که من ویندوز رو تغییر ندم و یا اینکه این شرکت درایور مخصوص ویندوز7 رو نداره

دوست عزیز اون درایوری که روی cd هست فقط و فقط برای ویندوزxp هستش. حالا شما یا باید ویندوزتونxp باشه یا درایور ویندوز7 واسه usb مودمتون پیدا کنید. اینم بگم که سازنده این مودم سایت نداره. فقط یه شرکت ایرانی هست که اونم واردکننده این مودمه نه سازنده ش. بعید میدونم درایور ویندوز7 داشته باشه. بگرد شاید پیدا کردی وگرنه ویندوزت باید xp بشه.

اینم بگم مودمpinavid کاملا مشابه مودمAlfex هستش. شما اگه درایور usb ویندوز7 یرای مودم Alfex را تونستی پیدا کنی شاید بتونه مشکلتو حل کنه.

بنظر من شما روی اون سیستمتون ویندوزxp نصب کنید خیلی راحتتر از اینه که دنبال درایور واسه مودمی بگردید که شرکت سازنده اش سایت نداره و یه جورایی مجهول الهویت هست

این درایور usb مودم alfex برای ویندوز Vista هستش. اینو دانلود کنید انشاالله مشکلتون حل میشه.

اگه اینم حل نکرد چاره کار تغییر ویندوزه

nimahandsomboy
06-04-2011, 13:06
من وارد تنظیمات مودم میشم

ولی وسط کار گیر میکنه و دیگه جلوتر نمیره

اینترنتم مشکلی نداره و از طریق کانکشن میتونم از اینترنت استفاده کنم

الان میخوام به صورت اتوماتیک کانکت شم ( به زور وارد تنظیمات میشم ولی وسط کار هنگ میکنه و ارتباط قطع میشه))

اینترنت مخابرات دارم

مودم dlink 2640u وایرلسی

اماکنش هست مشکل از hnternet expolor باشه؟؟

urumchi
06-04-2011, 13:40
من وارد تنظیمات مودم میشم

ولی وسط کار گیر میکنه و دیگه جلوتر نمیره

اینترنتم مشکلی نداره و از طریق کانکشن میتونم از اینترنت استفاده کنم

الان میخوام به صورت اتوماتیک کانکت شم ( به زور وارد تنظیمات میشم ولی وسط کار هنگ میکنه و ارتباط قطع میشه))

اینترنت مخابرات دارم

مودم dlink 2640u وایرلسی

اماکنش هست مشکل از hnternet expolor باشه؟؟

با سلام

یعنی چی به زور وارد تنظیمات میشم و ارتباط قطع میشه؟ یه کم بیشتر توضیح بدین.

ضمن اینکه با فایرفاکس امتحان کردید یا نه؟ اگه نکردید با قایرفاکس یکبار امتحان بکنید ببینید بازم مشکل وجود داره یا نه؟

borhan_3010
06-04-2011, 17:42
مشکل عجیب با مودم Asus سلام دوستان
ما یه مودم ایسوس602 داریم که به دو سیستم وصله تو دو طبقه ساختمان مجزا.
توضیحات: مودم تو طبقه مجاور هستش که با یو اس بی به سیستم دوستم و با کابل لن به سیستم من وصله. مودم کانکشن داخلی هستش. سیستم عامل دوستم ویندوز ایکس پی 32 بیت و مال من سون 64 بیت. مودم معمولاً تو روزا روشنه و شبا خاموش.
مشکل اینجاست که هرموقع سیستم من میره حالت Sleep و یا بعضی مواقع زمانی که سیستم رو روشن می​کنم اینترنت قطع میشه که گاهی با درآوردن کابل و جا زدن مشکل حل و گاهی ریستارت سیستم، و گاهی هیچ کدوم و مجبورم به دوستم زنگ بزنم که مودم رو ریستارت کنه!!
توضیحات: اکثراً با درآوردن کابل و جازدن به مودم وصل میشه ولی به اینترنت نه (چراغ لن روشن میشه) و آیکون تسک بار از علامت ضربدر قرمز به مثلث زرد تبدیل میشه
راستش اینقدر زنگ زدم (روزی دوبار!) که هم خودم خسته شدم و هم دیگه خجالت می​کشم دوباره زنگ بزنم!! جالب اینجاست که اینرنت دوستم قطع نمیشه
از اساتید محترم و دستان کسی هست که بتونه مشکل من رو برطرف کنه؟!

joe_satriani
06-04-2011, 17:46
مشکل عجیب با مودم Asus سلام دوستان
ما یه مودم ایسوس602 داریم که به دو سیستم وصله تو دو طبقه ساختمان مجزا.
توضیحات: مودم تو طبقه مجاور هستش که با یو اس بی به سیستم دوستم و با کابل لن به سیستم من وصله. مودم کانکشن داخلی هستش. سیستم عامل دوستم ویندوز ایکس پی 32 بیت و مال من سون 64 بیت. مودم معمولاً تو روزا روشنه و شبا خاموش.
مشکل اینجاست که هرموقع سیستم من میره حالت Sleep و یا بعضی مواقع زمانی که سیستم رو روشن می​کنم اینترنت قطع میشه که گاهی با درآوردن کابل و جا زدن مشکل حل و گاهی ریستارت سیستم، و گاهی هیچ کدوم و مجبورم به دوستم زنگ بزنم که مودم رو ریستارت کنه!!
توضیحات: اکثراً با درآوردن کابل و جازدن به مودم وصل میشه ولی به اینترنت نه (چراغ لن روشن میشه) و آیکون تسک بار از علامت ضربدر قرمز به مثلث زرد تبدیل میشه
راستش اینقدر زنگ زدم (روزی دوبار!) که هم خودم خسته شدم و هم دیگه خجالت می​کشم دوباره زنگ بزنم!! جالب اینجاست که اینرنت دوستم قطع نمیشه
از اساتید محترم و دستان کسی هست که بتونه مشکل من رو برطرف کنه؟!

با سلام
زماني كه مثلث زرد رنگ رو ميده روي همون كليك راست كنيد و گزينه ي repair رو انتخاب كنيد

موفق باشيد.

lilietttt
06-04-2011, 18:03
سلام ...کمک....کمک... من مودم وایرلس 2600یو دی لینک گرفتم کانفیگشم کردم الان از طریق لن وصله ولی با وایر لس هرکار میکنم وصل نمیشه نه با موبایل نه با لپتاپ همه ی اون گزینه های اینیبل وایرلسمم روشنه تو تنظیمات مودم بهم گفتن باید حالتwpa رو تغیر بدم ولی نمیدونم چطوری توروخدا کمک کنید بگید... من هرچقدرم دنبال pppoe میگردم پیداش نمیکنم... مشکل از چیه??? در ضمن وقتی دایاگنوز میکنه میگه اشکال از dnsهستش اون دوتا کامپیوتر اون زیر روشنن ولی کره زمین روش نیست!!!

smallfrank
06-04-2011, 21:43
سلام
ببخشيد من جديدا يه بار مودمو ريست کردم
بعدش دوباره کانفيگش کردم
بعد از کانفيگ چراغ اينترنت سبز شد و با کانکشن نميتونستم وصل بشم .
بعد از يه چند روز دوباره قرمز شد و با کانکشن وصل ميشد
از پرتوکول PPPoE استفاده ميکنم. حالا باز سبز شده.ميشه کمکم کنيد دوباره قرمز بشه مودم D-link 2520u
از مخابراتم سرويس ميگيرم. ممنون

Hossein813
07-04-2011, 02:10
سلام
من نتم از پارس آنلاين هست و 1 چند روزه مثلا وقتي فايلي براي دانلود ميزارم بعد ازچند دقيقه سرعت 0 ميشه و نه قطع ميشه ونه ادامه پيدا مي كنه. بايد متوقف كرد و دوباره ادامه داد. مودم هم SMC هست.

urumchi
07-04-2011, 10:06
پارس آفلاین ! در ارومیه. ظاهرا همه جای ایران همینطوریه. تنها مشکل شما نیست خیلی ها شاکی شدن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

joe_satriani
07-04-2011, 15:13
سلام ...کمک....کمک... من مودم وایرلس 2600یو دی لینک گرفتم کانفیگشم کردم الان از طریق لن وصله ولی با وایر لس هرکار میکنم وصل نمیشه نه با موبایل نه با لپتاپ همه ی اون گزینه های اینیبل وایرلسمم روشنه تو تنظیمات مودم بهم گفتن باید حالتwpa رو تغیر بدم ولی نمیدونم چطوری توروخدا کمک کنید بگید... من هرچقدرم دنبال pppoe میگردم پیداش نمیکنم... مشکل از چیه??? در ضمن وقتی دایاگنوز میکنه میگه اشکال از dnsهستش اون دوتا کامپیوتر اون زیر روشنن ولی کره زمین روش نیست!!!

با سلام
شما ابتدا بايد pppoe بسازيد تا بتونيد از وايرلس مودم استفاده كنيد
داخل كنسول مودم بشيد
192.168.1.1 رو توي مرورگر وارد كنيد و با يوزر و پسورد admin وارد بشيد
سپس به قسمت lan بريد و كانكشن تايپ رو از نوع pppoe انتخاب كنيد و بعد يوزر و پسورد اينترنت رو وارد كنيد
---
حال ميتونيد از wireless هم استفاده كنيد
اوني هم كه شما ميگيد براي گذاشتن پسورد روي مودم هست
به قسمت wlan كه بريد و بعد security setting ميتونيد پسورد بذاريد

موفق باشيد.

سلام
ببخشيد من جديدا يه بار مودمو ريست کردم
بعدش دوباره کانفيگش کردم
بعد از کانفيگ چراغ اينترنت سبز شد و با کانکشن نميتونستم وصل بشم .
بعد از يه چند روز دوباره قرمز شد و با کانکشن وصل ميشد
از پرتوکول PPPoE استفاده ميکنم. حالا باز سبز شده.ميشه کمکم کنيد دوباره قرمز بشه مودم D-link 2520u
از مخابراتم سرويس ميگيرم. ممنون

با سلام
زمانيكه شما از pppoe استفاده ميكنيد با روشن شدن مودم اينترنت به صورت اتومات برقرار ميشه و نيازي به كانكشن خاصي نيست
اما اگه همزمان bridge هم ساخته باشيد نميتونيد با pppoe وصل بشيد
حتما دقت كنيد كه همزمان يه كانكشن باشه

موفق باشيد.

lilietttt
07-04-2011, 17:39
با سلام
شما ابتدا بايد pppoe بسازيد تا بتونيد از وايرلس مودم استفاده كنيد
داخل كنسول مودم بشيد
192.168.1.1 رو توي مرورگر وارد كنيد و با يوزر و پسورد admin وارد بشيد
سپس به قسمت lan بريد و كانكشن تايپ رو از نوع pppoe انتخاب كنيد و بعد يوزر و پسورد اينترنت رو وارد كنيد
---
حال ميتونيد از wireless هم استفاده كنيد
اوني هم كه شما ميگيد براي گذاشتن پسورد روي مودم هست
به قسمت wlan كه بريد و بعد security setting ميتونيد پسورد بذاريد
این کارو کردم ... اما توی قسمت WAN بود اون تنظیمات... درست شد خیلیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییی ممنوننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننن........ ................................:8::5::11:

MRMadadiN
07-04-2011, 18:25
سلام دوستان من تازه توی شاتل ثبت نام کردم اما مودمو از خود شرکت نگرفتم.میخوام مودم وایلس بگیرم شرکت که گفت فقط از مارک زاکسیل میتونی استفاده کنی این راسته ؟
بعدم اینکه کدوم مدل زاکسل رو بخرم بهتره ؟

borhan_3010
07-04-2011, 18:53
با سلام
زماني كه مثلث زرد رنگ رو ميده روي همون كليك راست كنيد و گزينه ي repair رو انتخاب كنيد

موفق باشيد.

اینکارو بارها انجام دادم جواب نمیده
مشکل از یه جای دیگس فکر کنم یه تنظیمات خاصی واسه ای پی می خواد چون یه چیزی درمورد ای پی میگه

joe_satriani
07-04-2011, 19:13
سلام دوستان من تازه توی شاتل ثبت نام کردم اما مودمو از خود شرکت نگرفتم.میخوام مودم وایلس بگیرم شرکت که گفت فقط از مارک زاکسیل میتونی استفاده کنی این راسته ؟
بعدم اینکه کدوم مدل زاکسل رو بخرم بهتره ؟

با سلام
خير هر مودمي بگيريد جواب ميده

مودم در اين زمينه زياد هست، اول اينكه شما چقدر بخوايد هزينه كنيد و اينكه كيفيت و كاربرد مهم واستون چقد مهم باشه
مدل هاي tplink, dlink, alfex, linksys و...

موفق باشيد

$*BEHNAM*$
07-04-2011, 22:51
یه سوال داشتم ولی نمیدونم این تاپیک جاش هست یا نه ؟!

من میخواستم یه اشتراک اینترنت با سرعت 128 بگیرم و این اکانت رو به 2تا کامپیوتر وصل کنم . میخواستم ببینم میشه این سرعت اینترنت رو بین هر دو کامپیوتر تقسیم کرد ؟ مثلا به هر کدوم 64 برسه ؟

love4love
07-04-2011, 23:06
دوستان عزیز من 256 مخابرات همراه مودم HUAWEI گرفتم ولی اصلا نمیتونم متصل بشم و ارور 651 رو میده . ویندوزم هم 7 هست . حتی طبق نظر دوستان فایل raspppoe.sys رو هم تعویض کردم ولی مشکل پابرجاست . ممنون میشم کمکم کنید .

pan_1356
08-04-2011, 10:49
ایا کسی بلده چیز پی ان رو در مودم ست کنه مودم من دلینک 2740 است لطف کنید راهنمائی کنید با تشکر

joe_satriani
08-04-2011, 11:29
یه سوال داشتم ولی نمیدونم این تاپیک جاش هست یا نه ؟!

من میخواستم یه اشتراک اینترنت با سرعت 128 بگیرم و این اکانت رو به 2تا کامپیوتر وصل کنم . میخواستم ببینم میشه این سرعت اینترنت رو بین هر دو کامپیوتر تقسیم کرد ؟ مثلا به هر کدوم 64 برسه ؟

با سلام
معمولا مودم ها خودشون همين كار رو ميكنن و تقسيم سرعت رو انجام ميدن
زماني كه شما به هر دو تا پي سي كابل هاي لن مجزا از پشت مودم بكشيد
تقسيم سرعت هم حدودي ميشه - بقيش بستگي داره به استفاده هايي كه به صورت همزمان ميخواد بشه يا نشه

موفق باشيد.

دوستان عزیز من 256 مخابرات همراه مودم HUAWEI گرفتم ولی اصلا نمیتونم متصل بشم و ارور 651 رو میده . ویندوزم هم 7 هست . حتی طبق نظر دوستان فایل raspppoe.sys رو هم تعویض کردم ولی مشکل پابرجاست . ممنون میشم کمکم کنید .

با سلام
توي ويندوز 7 خيلي ديگه ازدوستان هم همين مشكل رو دارن
شما توي XP هم تنظيمات رو انجام بديد ببينيد همين مشكل رو داريد
و در آخر يه كانكشن pppoe بسازيد و ببينيد وصل ميشه يا خير

موفق باشيد.

ایا کسی بلده چیز پی ان رو در مودم ست کنه مودم من دلینک 2740 است لطف کنید راهنمائی کنید با تشکر

با سلام
تنظيم كردن وي پــي ان توي مودم امكانپذير نيست

موفق باشيد.

pan_1356
08-04-2011, 11:37
با سلام
تنظيم كردن وي پــي ان توي مودم امكانپذير نيست

موفق باشيد.[/QUOTE]

این کار شدنی است چون مودمم این قابلیت رو داره اما نمی دونم گزینه فعال کردنش چیه توی مشخصات مودم این قابلیت رو داره
ایسوز و تی پی لینک هم در بعضی از مدلهاشون این قابلیت رو داره

$*BEHNAM*$
08-04-2011, 11:54
با سلام
معمولا مودم ها خودشون همين كار رو ميكنن و تقسيم سرعت رو انجام ميدن
زماني كه شما به هر دو تا پي سي كابل هاي لن مجزا از پشت مودم بكشيد
تقسيم سرعت هم حدودي ميشه - بقيش بستگي داره به استفاده هايي كه به صورت همزمان ميخواد بشه يا نشه

موفق باشيد.

اگه بخوام به هر pc یه مودم جدا وصل کنم , اینجوری چی ؟ میشه به هر مودم یه مقدار مشخص از پهنای باند تعیین کرد ؟

MRMadadiN
08-04-2011, 13:14
با سلام
خير هر مودمي بگيريد جواب ميده

مودم در اين زمينه زياد هست، اول اينكه شما چقدر بخوايد هزينه كنيد و اينكه كيفيت و كاربرد مهم واستون چقد مهم باشه
مدل هاي tplink, dlink, alfex, linksys و...

موفق باشيد

دست گلت درد نکه .
من مارک خوده زاکسیل رو قیمت کردم 75 بود دیگه نمیخوام از این بیشتر بشه بعدم 2تا پورت لن و داشته باشه . با این چیزا پیشنهادتون چیه؟

Hossein813
08-04-2011, 15:29
من مودم ام SMC‌هست 2 3 سال باهاش كار ميكنم. تا الان فقط افت سرعت داشتم. ماله مودم هست ؟

hosein ati
08-04-2011, 19:48
سلام .نمیدونم این سوال رو قبلا کسی پرسیده یا نه؟ولی مودم وایرلس من linksys wag 120n هست.من میخوام کوفت p ان رو با مودم تو خونه پخش کنم.کلا راه داره ؟هر چه قدر که میخواد پیچیده باشه .قبول.

MOHA4445
09-04-2011, 06:50
سلام
من مودم Tp-link TD-8101G دارم خواستم فایروال مودم آپدیت کنم که متاسفانه مودم من ورژن 2.3 بود و من اشتباهی ورژن 3 ریختم الان دیگه تنظیمات مودم با ادرس 192.168.1.1 بالا نمیاد که فایروال به ورژن قبلی برگردونم و فقط چراغ Lan روشن میشه
راهی هست که بتونم فایر وال برگردونم ؟

pan_1356
09-04-2011, 14:49
سلام .نمیدونم این سوال رو قبلا کسی پرسیده یا نه؟ولی مودم وایرلس من linksys wag 120n هست.من میخوام کوفت p ان رو با مودم تو خونه پخش کنم.کلا راه داره ؟هر چه قدر که میخواد پیچیده باشه .قبول.

ببین داخل مودمت گزینه ای به نام چیز پی ان داره .اگه داشت مشخصات پی ان رو بهش بده

joe_satriani
09-04-2011, 21:38
سلام
من مودم Tp-link TD-8101G دارم خواستم فایروال مودم آپدیت کنم که متاسفانه مودم من ورژن 2.3 بود و من اشتباهی ورژن 3 ریختم الان دیگه تنظیمات مودم با ادرس 192.168.1.1 بالا نمیاد که فایروال به ورژن قبلی برگردونم و فقط چراغ Lan روشن میشه
راهی هست که بتونم فایر وال برگردونم ؟

با سلام
يه دور ريستش كنيد ببينيد بر ميگرده؟

موفق باشيد.

من مودم ام SMC‌هست 2 3 سال باهاش كار ميكنم. تا الان فقط افت سرعت داشتم. ماله مودم هست ؟

با سلام
فكر نكنم مشكلتون مربوط به مودم باشه
شما با شركت اينترنتيتون بگيد كه سرعتم اومده پايين
و يا اينكه دوستاني كه در نزديكي شما از همون شركت استفاده ميكنن سوال كنيد كه آيا سرعت تغيير كرده يا خير

موفق باشيد.

Hossein813
09-04-2011, 22:11
با سلام
فكر نكنم مشكلتون مربوط به مودم باشه
شما با شركت اينترنتيتون بگيد كه سرعتم اومده پايين
و يا اينكه دوستاني كه در نزديكي شما از همون شركت استفاده ميكنن سوال كنيد كه آيا سرعت تغيير كرده يا خير

موفق باشيد.
مشكل از منه . چون با يك مودم و سيستم ديگه تست كردم اين طوري نبود. نميشه بگين به كجاها ممكنه مربوط باشه ؟

ya hossein
09-04-2011, 23:41
با سلام
مشکل بنده این است که نمی توام D-link 2500u را به عنوان pppoe داخلی تنطیم کنم
برای این کار لینک زیر را قدم به قدم دنبال کردم (و خیلی لینک های دیگر ) ولی به نتیجه نرسیدم

مشکل اینجا است که مودم به شبکه وصل میشود و IP و DNS را از مخابرات میگیرد و میتوان آنها را در بخش info مربوط به ترمینال مودم دید ولی اینترنت PC قطع است . من gateway مربوط به PC را IP مودم قرار داده ام.

در ضمن به راحتی توانسته ام با همین مودم به صورت bridge وتنظیم pppoe در ویندوز به اینترنت وصل شوم.

یه سوال دیگر :pppoe داخل مودم چه مزیتی بر pppoe ویندوز دارد؟ایا امنیتش بیشتر است؟
با تشکر

arashlolos
10-04-2011, 06:33
سلام فردا پس فردا میخوام برم مودم بگیرم وایرلس
هیچ کدوم از مغازه های شهرمون(رشت) جز یه مغازه tp-link وایرلس نداشتند منم که tp-link بگیرم همشون d-link داشتند میگفتند لیبل مخصوص و گارانتی ایز ایران داره دیگه تقلبی نیست پایین ترین قیمت d-link 2640u هم 46000 تومن بود اون tp-link 8901g هم 45000 تومن بود حالا بگو چرا نگرفتم: یه مغازه ای مکه خیلی ارزون میده تا چند روز دیگه خرید عیدشو باز میکنه گفتم شاید tp-link 8901g یا جدیدترشو بیاره چون یه مغازه بود که tp-link معمولی که 8811 هستش رو یه مدل جدیدتر آورده با همون قیمت 22000 تومن(بهتره مدل جدیدتر و خوشکل تره)
ولی تا اینجاش نظرم عوض شد که همون d-link رو بگیرم چون همه اونو دارن خود فروشنده هم گفت رمزتو بده خودم کانفیگ میکنم میدم بهت!خودم اولین بارمه شاید نتونم
نظر شما چیه؟؟؟قیمت حداکثر 50000 میخواما
کدومو بگیرم همون d-link 2640u رو بگیرم یا tp-link 8901g رو بگیرم یا بمونم شاید مدل جدید tp-link رو آوردند(چندروز دیگه که خریداشونو باز کردن)بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی گیرم نه؟؟؟بگیرم تمومش کنم؟؟؟

roohroba
10-04-2011, 11:28
سلام در مورد نصب مودم سوالم اینه که میشه کابل تلفن را مستقیم از پریز اتاقم به مودم وصل کنم و اسپلیتر را ببرم به پریزی که گوشی تلفن بهشه وصل کنم،یعنی از اسپلیتر به گوشی تلفن دیگه سیم نکشم؟

hike
10-04-2011, 12:29
سلام فردا پس فردا میخوام برم مودم بگیرم وایرلس
هیچ کدوم از مغازه های شهرمون(رشت) جز یه مغازه tp-link وایرلس نداشتند منم که tp-link بگیرم همشون d-link داشتند میگفتند لیبل مخصوص و گارانتی ایز ایران داره دیگه تقلبی نیست پایین ترین قیمت d-link 2640u هم 46000 تومن بود اون tp-link 8901g هم 45000 تومن بود حالا بگو چرا نگرفتم: یه مغازه ای مکه خیلی ارزون میده تا چند روز دیگه خرید عیدشو باز میکنه گفتم شاید tp-link 8901g یا جدیدترشو بیاره چون یه مغازه بود که tp-link معمولی که 8811 هستش رو یه مدل جدیدتر آورده با همون قیمت 22000 تومن(بهتره مدل جدیدتر و خوشکل تره)
ولی تا اینجاش نظرم عوض شد که همون d-link رو بگیرم چون همه اونو دارن خود فروشنده هم گفت رمزتو بده خودم کانفیگ میکنم میدم بهت!خودم اولین بارمه شاید نتونم
نظر شما چیه؟؟؟قیمت حداکثر 50000 میخواما
کدومو بگیرم همون d-link 2640u رو بگیرم یا tp-link 8901g رو بگیرم یا بمونم شاید مدل جدید tp-link رو آوردند(چندروز دیگه که خریداشونو باز کردن)بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی گیرم نه؟؟؟بگیرم تمومش کنم؟؟؟
مدل جدیدتر یعنی w8901g با فیرمور جدیدتر؟ الان نسخه 3.5 است. ولی ممکنه ورژن 6 هم بیاد. چون در سایت tplink
فیرمور نسخه 6 گذاشته شده.
dlink 2640 بدیش اینه که قابلیت جداشدن انتن نداره ولی در عوض wds داره که میشه بعنوان repeater ازش استفاده کرد. ضمن اینکه گاهی وایرلسش اذیت میکنه و بردش هم به نسبت کمتره.
dlink حافظه فلش 4 مگی داره و چیپ broadcom ولی w8901g فلش2 مگی داره و چیپ trendchip . برای کار ما عملا فرقی نمیکنه . سایت فارسی نمایندگی tp و خود tp پشتیبانی خوبی میدن و اطلاع رسانی خوبی دارند . گارانتیش 1 سال تعویض و 2 سال تعمیر رایگان است . همین tp پیشنهاد میشه.

Hossein813
10-04-2011, 13:51
سلام در مورد نصب مودم سوالم اینه که میشه کابل تلفن را مستقیم از پریز اتاقم به مودم وصل کنم و اسپلیتر را ببرم به پریزی که گوشی تلفن بهشه وصل کنم،یعنی از اسپلیتر به گوشی تلفن دیگه سیم نکشم؟
اسپلیتر برای نویز هست بهتر هست وصل بشه بین تلفن و خط. این طوری که شما میگیم احتمال نیوز بازم هست.

keira knightley
10-04-2011, 15:27
سلام و درود و .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من مودم td8811 رو امروز گرفتم(جالبه به جای اینکه رنگش سفید باشه سیاه بود و با اونی که تو نت دیده بودم فرق داشت) و بعد رفتم مخابرات ثبت نام کردم و گفتن 3 روز دیگه وصل میکنیم!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من میخوام قبل اینکه اینترنت پرسرعت رو برام وصل کنن خودم مودم رو تنظیم کنم و کانکشن بسازم تا هروقت وصل کردن سریع وصل شم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا کمکم کنید تا به حال adsl نداشتم و اولین بارمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ویندوز 7 دارم

دست گلتون درد نکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

p.devil
10-04-2011, 15:46
سلام دوستان عزیز

راستیتش من به مشکلی با این مودم برخوردم و اونم اینه که من میخوام توی بازیه Call of dutty هاست بشم و بقیه به من کانکت بشن و با هم بازی کنیم چون اینترنت من سرعتش بالاست بازی خوبی میشه

حالا مشکل من اینجاست که کسی نمیتونه به من کانکت بشه هر کاری میکنم نمیشه
حتی از اینجا
کد:

تنظیمات مودم رو انجام دادم بازم هیچکی نمیتونه به من کانکت شه فایروال هم بستس کلا از سمت ویندوز نباید مشکلی باشه مشکل این موده لعنتیه .......

ممنون میشم کسی از دوستان راهنماییم کنه تا این مشکل برطرف بشه ..

esool
10-04-2011, 19:28
سلام و درود و .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من مودم td8811 رو امروز گرفتم(جالبه به جای اینکه رنگش سفید باشه سیاه بود و با اونی که تو نت دیده بودم فرق داشت) و بعد رفتم مخابرات ثبت نام کردم و گفتن 3 روز دیگه وصل میکنیم!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من میخوام قبل اینکه اینترنت پرسرعت رو برام وصل کنن خودم مودم رو تنظیم کنم و کانکشن بسازم تا هروقت وصل کردن سریع وصل شم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا کمکم کنید تا به حال adsl نداشتم و اولین بارمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ویندوز 7 دارم

دست گلتون درد نکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یادش بخیر
یاد موقعی افتادم که می خواستم خودم ADSL و راه بندازم
میدونم چه حالی داری :27:
خیلی حس بدیه وقتی بخوای وصل بشی و نشه :2:
حیف که ویندوز 7 کار نکردم وگرنه بهتر بهت می گفتم
ولی خوب من اینا رو میگم
کلاً کار ساده ایه
دوتا نکته مهمه:
1- شما برای اتصال به اینترنت به دو تا عددنیاز داری VPI و VCI
که از شرکتی که ازش سرویس گرفتی می پرسی که (البته تو سایت هم بگردی پیدا میکنی)
2- شما اگر مودمت وایرلسه و میخوای از وایرلسش هم استفاده کنی باید از کانکشن pppoe استفاده کنی که اتوماتیک همیشه وصله و هر موقع خواستی حتی زمانی که سیستم Base خاموشه بتونی با وایرلس به اینترنت وصل بشی اما اگر فقط از مودم برای یه سیستم استفاده میکنی و وایرلس نداره یا نمیخوای استفاده کنی میتونی از کانکشن Bridge استفاده کنی

حالا از اول کار شروع می کنیم
شما كابل LAN رو به كيس و سر دیگشو به مودم میزنی
بعد از اينكه شناخته شد توي IE یا مرورگرتون IP Adress رو بزنيد (یه عددی مثله 192.168.2.1 که پشت مودم زده به همراه یوزر و پسورد)
سپس با يوزر و پسورد وارد تنظيمات مودم میشید تا مودم رو کانفیگ یا به قولی سازگارش کنید
حالا بسته به مودمت صفحه ها فرق میکنه ولی شما بزن برو جلو چون بقه مسای مهم نیست تا جایی که حالت کانکشن رو ازت میپرسه و VCI و VPI.حالا بسته به کانکشنی که انتخاب میکنی اگر pppoe باشه همون جا یوزر و پسورد رو میزنی و Save میکنی اما اگر حالت Bridge رو انتخاب کردی دیگه یوزر و پسورد نمیخواد و باید از طریق network connection یه کانکشن جدا درست کنی مثله DIal up که هر موقعی که خواستی بری تو اینترنت.
ساختن کانکشن هم توی پست اول همین تاپیک یه لینک هست از سایت چاوش توی اون گفته
به همین راحتی :20:

arashlolos
10-04-2011, 20:00
یادش بخیر
میدونم چه حالی داری :27:
خیلی حس بدیه وقتی بخوای وصل بشی و نشه :2:
ولی خوب من اینا رو میگم
کلاً کار ساده ایه
دوتا نکته مهمه:
2- شما اگر مودمت وایرلسه و میخوای از وایرلسش هم استفاده کنی باید از کانکشن pppoe استفاده کنی که اتوماتیک همیشه وصله و هر موقع خواستی حتی زمانی که سیستم Base خاموشه بتونی با وایرلس به اینترنت وصل بشی اما اگر فقط از مودم برای یه سیستم استفاده میکنی و وایرلس نداره یا نمیخوای استفاده کنی میتونی از کانکشن Bridge استفاده کنی

بعد از اينكه شناخته شد توي IE یا مرورگرتون IP Adress رو بزنيد (یه عددی مثله 192.168.2.1 که پشت مودم زده به همراه یوزر و پسورد)
سپس با يوزر و پسورد وارد تنظيمات مودم میشید تا مودم رو کانفیگ یا به قولی سازگارش کنید
حالا بسته به مودمت صفحه ها فرق میکنه ولی شما بزن برو جلو چون بقه مسای مهم نیست تا جایی که حالت کانکشن رو ازت میپرسه و VCI و VPI.حالا بسته به کانکشنی که انتخاب میکنی اگر pppoe باشه همون جا یوزر و پسورد رو میزنی و Save میکنی اما اگر حالت Bridge رو انتخاب کردی دیگه یوزر و پسورد نمیخواد و باید از طریق network connection یه کانکشن جدا درست کنی مثله DIal up که هر موقعی که خواستی بری تو اینترنت.
به همین راحتی :20:
داداش واقعا ممنون از اینکه وقت گذاشتین این مطالبو نوشتین...
دقیقا همینو میخواستم فردا یا پس فردا خودم باید نصبش کنم ببینم میتونم ویندوزم سون هستش
اطلاعات مفیدی دادین مخصوصا vpi & vci
ممنون:20::11:

MRMadadiN
10-04-2011, 22:43
سلام دوستان من میخوام یه مودم بگیرم وایرس باشه شرکت شاتل بهم گفت باید مارک زاکسیل بگیرم قیمت کردم گفتن بهم 75 تومن میشه یه راهنمایی کنید من چه مدلی بگیرم ؟ مارک دیگه ای میتونم بگیرم؟

arashlolos
10-04-2011, 23:12
مدل جدیدتر یعنی w8901g با فیرمور جدیدتر؟ الان نسخه 3.5 است. ولی ممکنه ورژن 6 هم بیاد. چون در سایت tplink
فیرمور نسخه 6 گذاشته شده.
dlink 2640 بدیش اینه که قابلیت جداشدن انتن نداره ولی در عوض wds داره که میشه بعنوان repeater ازش استفاده کرد. ضمن اینکه گاهی وایرلسش اذیت میکنه و بردش هم به نسبت کمتره.
dlink حافظه فلش 4 مگی داره و چیپ broadcom ولی w8901g فلش2 مگی داره و چیپ trendchip . برای کار ما عملا فرقی نمیکنه . سایت فارسی نمایندگی tp و خود tp پشتیبانی خوبی میدن و اطلاع رسانی خوبی دارند . گارانتیش 1 سال تعویض و 2 سال تعمیر رایگان است . همین tp پیشنهاد میشه.

ممنون
ولی فریمور نمیدونم چی چیه؟؟:43:
wds و repeater هم همینطور!:43:
اون دیگه چه فلشیه؟به درد چی میخوره؟
آخه اینجا همش دی لینک داشتند ولی تو نت بچه ها همه میگن تی پی بگیر یکیش شما
پس همین تی پی رو بگیرم

keira knightley
10-04-2011, 23:22
نوشته شده توسط esool [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یادش بخیر
میدونم چه حالی داری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خیلی حس بدیه وقتی بخوای وصل بشی و نشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی خوب من اینا رو میگم
کلاً کار ساده ایه
دوتا نکته مهمه:

به همین راحتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از یکی پرسیدم گفت فقط پورت لن رو وصل کن بعد یه کانکشن pppoe بساز و بعد یوزر پسورد رو وارد کن و وصل شو و حالشو ببر:18::31:
اینجوری هم میشه؟؟:8:

ghaderabad
11-04-2011, 11:14
با سلام و خسته نباشید
مودمی که من رو لپ تاپم نصب کردم آلفکس- دو ماه پیش اشتراک اینترنت ADSL رو گرفتم ولی فقط چند بار کانکت شدم ویندوز عوض کردم یه مودم دیگه رو هم امتحان کردم ولی باز کانکت نمیشه- مخابرات هم اطمینان داده که عیب از سرور نیست چون بقیه کاربرا این مشکلو ندارن. چند بار هم مودمو ریبوت REBOOT کردم ولی همچنان Address not found خواهش میکنم راه چاره بگید کلافه شدم

esool
11-04-2011, 15:43
از یکی پرسیدم گفت فقط پورت لن رو وصل کن بعد یه کانکشن pppoe بساز و بعد یوزر پسورد رو وارد کن و وصل شو و حالشو ببر:18::31:
اینجوری هم میشه؟؟:8:
:31: بله میشه
چه خوب گفته دمش گرم
من اگه میدونستم اینجوری هم میشه این جوری وصل می شدم :31:

hike
11-04-2011, 16:12
ممنون
ولی فریمور نمیدونم چی چیه؟؟:43:
wds و repeater هم همینطور!:43:
اون دیگه چه فلشیه؟به درد چی میخوره؟
آخه اینجا همش دی لینک داشتند ولی تو نت بچه ها همه میگن تی پی بگیر یکیش شما
پس همین تی پی رو بگیرم

فیرمور نرم افزاریه که روی مودم هست , و قابل بروز رسانی است
در حالت ریپیتر میشه از مودم برای تقویت سیگنال برای فواصل دور که سیگنال ضعیف میشه استفاده کرد. منتها 2 تا نیازه یکی بعنوان مودم بعد اون یکی بعنوان ریپیتر . بعبارت بهتر ارتباط بی سیم 2 تا مودم روتر وایربس است.

منظور از فلش هم میزان حافظه موجود روی مودمه. که خب هرچی بیشتر باشه بهتره و نشاندهنده اینه که امکان بروز رسانی نرم افزار مودم با نگارشهای جدیدتر که حجم بیشتری ممکنه داشته باشن وجود داره. که برای کار معمول اینترنت مهم نیست
هردو خوبن. tp انتخاب بهتریه. چون تعداد زیادتری هم دارند(حداقل در ایران ) اگر اشکالی در راه اندازی بوجود بیاد میتونن کمک کنند. ضمن اینکه w8960 هم پرطرفداره .(مثل استرالیا) منتها حدود 70 تومنه. که اگر شبکه بی سیم داخلی نداری مهم نیست .

---------- Post added at 05:10 PM ---------- Previous post was at 05:08 PM ----------

سلام دوستان من میخوام یه مودم بگیرم وایرس باشه شرکت شاتل بهم گفت باید مارک زاکسیل بگیرم قیمت کردم گفتن بهم 75 تومن میشه یه راهنمایی کنید من چه مدلی بگیرم ؟ مارک دیگه ای میتونم بگیرم؟
هرچی دوست داری بگیر. منتها راه اندازیش با خودته و کمکی بهت نمی کنند. فقط با مودم خودشون میان و تست می کنند

---------- Post added at 05:12 PM ---------- Previous post was at 05:10 PM ----------

با سلام و خسته نباشید
مودمی که من رو لپ تاپم نصب کردم آلفکس- دو ماه پیش اشتراک اینترنت ADSL رو گرفتم ولی فقط چند بار کانکت شدم ویندوز عوض کردم یه مودم دیگه رو هم امتحان کردم ولی باز کانکت نمیشه- مخابرات هم اطمینان داده که عیب از سرور نیست چون بقیه کاربرا این مشکلو ندارن. چند بار هم مودمو ریبوت REBOOT کردم ولی همچنان Address not found خواهش میکنم راه چاره بگید کلافه شدم
مدل دقیق مودم چیه؟ میتونی Ip دیفالت مودم رو عوض کنی ببینی فرقی میکنه . چون مخابرات از قرار با ip 192.168.1.1
مشکل داره.

mohsen1104
11-04-2011, 17:21
سلام به همه
من جدیداً یه اکسس پوینت گرفتم و به مودم ایسوس 602 نصب کردم ولی با موبایل نمی تونم به اینترنت وصل بشم
تنظیمات مودمم pppoe هست و داخل تنظیمات مودم یوزر و پسورد زدم ولی باز هم باید کانکشن pppoe درست کنم تا وصل بشه
یه نفر رو هم آوردم گفت باید با شرکتی که اینترنت گرفتی بگی کانکشن مستقیم برات درست کنه تا اینترنت مستقیم وارد اکسس پوینت بشه نمیدونم باید چیکار کنم آیا میشه اکسس پوینت رو جدا به یه کارت شبکه دیگه کیسم وصل کنم و و بتونم با موبایل به نت وصل بشم
اگه میشه راهنمایی کنین - اکسس پوینتم TP link WR542G هست
یا علی

hike
11-04-2011, 17:52
سلام به همه
من جدیداً یه اکسس پوینت گرفتم و به مودم ایسوس 602 نصب کردم ولی با موبایل نمی تونم به اینترنت وصل بشم
تنظیمات مودمم pppoe هست و داخل تنظیمات مودم یوزر و پسورد زدم ولی باز هم باید کانکشن pppoe درست کنم تا وصل بشه
یه نفر رو هم آوردم گفت باید با شرکتی که اینترنت گرفتی بگی کانکشن مستقیم برات درست کنه تا اینترنت مستقیم وارد اکسس پوینت بشه نمیدونم باید چیکار کنم آیا میشه اکسس پوینت رو جدا به یه کارت شبکه دیگه کیسم وصل کنم و و بتونم با موبایل به نت وصل بشم
یا علی

یعنی بدون کانکشن نرم افزاری نمی تونید در حالت pppoe که در مودم ست کردید به نت وصل بشید ؟ اگر نه که اول اینو درست کنید بعد بریم مرحله بعد. اینترنت کدوم شرکته..

joe_satriani
11-04-2011, 17:57
با سلام و خسته نباشید

با سلام
شما سعي كنيد با هر دو كانكشن Bridge و PPPoE وصل بشيد
شايد يكيشون رو به درستي تنظيم نميكنيد و وصل نميشه

موفق باشيد.

---------- Post added at 05:57 PM ---------- Previous post was at 05:56 PM ----------

سلام به همه
یا علی

با سلام
براي استفاده از وايرلس اكسس پوينت بايد در حالت PPPoE فقط مودم رو تنظيم كنيد روي اكسس پوينت

موفق باشيد.

amir_91
11-04-2011, 22:27
من تازه اینترنت از مخابرات تهران گرفتم....میشه راهنمایی کنید چه جوری کانکت شم؟مودم: tplink
win:xp.....(اگه میشه کامل از اول توضیح بدین)مرسی..........(البته پست اول رو خوندم ولی بازم نشد)

armin_software
11-04-2011, 23:58
من تازه اینترنت از مخابرات تهران گرفتم....میشه راهنمایی کنید چه جوری کانکت شم؟مودم: tplink
win:xp.....(اگه میشه کامل از اول توضیح بدین)مرسی..........(البته پست اول رو خوندم ولی بازم نشد)

1.این آدرس رو در مرورگر خود تایپ کنید
192.168.1.1

2.یوزر و پسورد را بدید
یوزر:admin
پسورد: admin

3.به قسمت Quick Steub بروید

4.یاید Vpi و Vci را بدانید
vpi که صفر هست
vci فکر کنم 35

next بزنید

pppoe را انتخاب کنید

به صفحه ی یعد برید
یوزر و پسورد را وارد کنید
mtu رو هم بپرسید

به صفحه یعد و سیو کینید و صبر کنید تا مودم ریست بشه

arashlolos
12-04-2011, 05:45
یه سوال
من مودممو وایرلس میگیرم ولی فعلا(حداقل 3 ماه) به وایرلسش نیازی ندارم پس نیازی به PPPOE نیستش درسته؟؟؟
حالا اگه یه روز خواستم از PPPOE استفاده کنم میتونم راحت برگردونمش؟؟؟
آخه خیلی ها به مشکل برخوردند
میخوام راحت و بی دردسر برگردونمش رو حالت PPPOE
البته اگه امواجش اذیت نمیکنه و مورد نداره همون PPPOE رو بزارم
رو سرعت و... تاثیر نداره؟؟؟

joe_satriani
12-04-2011, 09:09
یه سوال
من مودممو وایرلس میگیرم ولی فعلا(حداقل 3 ماه) به وایرلسش نیازی ندارم پس نیازی به PPPOE نیستش درسته؟؟؟

با سلام
بله مشکلی نیست
شما کافیه کانکشن bridge رو پاک کنید و PPPoE بسازید بدون هیچ دردسری

موفق باشید.

mohsen1104
12-04-2011, 09:57
من یه مشکل دارم
مودمم اسوس 602 هست تنظیمات مودم هم pppoe هست ولی بطور خودکار وصل نمیشه باید با یه کانکشن pppoe دیگه وصل بشم
به شرکت نیونت زنگ زدم میگه باید کارشناس بفرستم
چیکار باید بکنم

mss16
12-04-2011, 10:32
سلام
من اينترنت از صبا گرفتم تمام كاراش انجام شده اما چراغ dsl روشن نميشه زنگ زدم مخابرات گفت رانژر شده تو سايت صبا نوشته
رانژر شده تمام مراحل نصبم انجام دادم مودمم جاي ديگه امتحان كردم مشكلي نداشت.به نظر تون چي كار كنم

a6l3i
12-04-2011, 12:40
یه سوال

اگه برای امواج وایرلس میگید ، شما نیازی نیست PPPoP رو عوض کنی! کافیه از تو تنظیمات Wireless رو خاموش کنی تا چراغش روی مودم خاموش شه. اینجوری دیگه شبکه ی وایرلس قطع میشه.

ahmad710
12-04-2011, 17:48
من یک مودم ADSL وایرلس دار LINKSYSEمدل 120Nگرفتم میخواستم بدونم میتونم از طریق موبایل هایی که wi-fi مدل های b و g رو ساپورت میکنندمیشه به اینترنت وصل شد یا نه؟

joe_satriani
12-04-2011, 18:00
سلام
من اينترنت از صبا گرفتم تمام كاراش انجام شده اما چراغ dsl روشن نميشه زنگ زدم مخابرات گفت رانژر شده تو سايت صبا نوشته
رانژر شده تمام مراحل نصبم انجام دادم مودمم جاي ديگه امتحان كردم مشكلي نداشت.به نظر تون چي كار كنم

با سلام
احتمالا سيم هاي تلفن رو به پشت مودم و يا از اسپيليتر و ... اشتباه وصل كرديد كه اون چراغ روشن نميشه

موفق باشيد.

من یک مودم ADSL وایرلس دار LINKSYSEمدل 120Nگرفتم میخواستم بدونم میتونم از طریق موبایل هایی که wi-fi مدل های b و g رو ساپورت میکنندمیشه به اینترنت وصل شد یا نه؟

با سلام
هر دستگاهي كه وايرلس داشته باشه اعم از گوشي ، لپ تاپ و تبلت و ... ميتونه به مودم وايرلس شما متصل بشه و از اينترنت استفاده كنه

موفق باشيد.

amir20
12-04-2011, 18:44
سلام.
لینک هایی که توی این آدرس هستند کار نمیکنند:

لطفا بررسی یا آپلود کنید.
و همچنین لطفا آموزش تنظیم مودم Symphony SY800C به صورتی که بدون ساختن کانکشن به اینترنت وصل بشه رو کامل توضیح بدین.
مرسی.

mohsen1104
12-04-2011, 20:45
من یه مشکل دارم
مودمم اسوس 602 هست تنظیمات مودم هم pppoe هست ولی بطور خودکار وصل نمیشه باید با یه کانکشن pppoe دیگه وصل بشم
به شرکت نیونت زنگ زدم میگه باید کارشناس بفرستم
چیکار باید بکنم

کسی می دونه مشکل مودم من چیه
asus am602
داخل تنظیمات مودم pppoe انجام شده ولی باید با یه کانکشن pppoe دیگه به نت وصل بشم
مشکل از کجاست
آیا باید مودم رو عوض کنم یا نه

esool
12-04-2011, 20:58
کسی می دونه مشکل مودم من چیه
asus am602
داخل تنظیمات مودم pppoe انجام شده ولی باید با یه کانکشن pppoe دیگه به نت وصل بشم
مشکل از کجاست
آیا باید مودم رو عوض کنم یا نه
شاید مشکلتون این باشه من ویندوز xp رو میگم گرچه فرقی نداره
توی network connection یه کانکشن pppoe هست
که البته باید پنجره network connection رو باز کنی تا نشون بده
وقتی وارد properties میشی یه منو هست روی internet protocol دابل کلیک کن
تو پنجره ای که باز شد نباید هیچ چیزی نوشته شده باشه
یعنی باید گزینه های obtain انتخاب شده باشه

SHAHAB-P30
13-04-2011, 13:38
کسی سایت نمایندگی tp link رو داره؟

hike
13-04-2011, 13:45
کسی سایت نمایندگی tp link رو داره؟

arashlolos
14-04-2011, 01:20
سلام
مودم منم همین طوریه
همه اتصالاتم درسته
یکی بگه راهی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟
مودم tp-link td w 8950 nd رو امروز خریدم رفتم خونه به امید اینکه اینترنت پرسرعت 120 کیلوبایت دیگه در اختیارمه!
حالا چراغ adsl ش روشن نمیشه
فقط پاور و وایرلس روشنه
زنگ زدم شرکت میگه یا خط شما نویز داره یه تلفنی چیزی بین راهشه یا مخابرات فعالش نکرده یعنی اشتباهی فعال نکرده البته جواب اومده بود که فعاله!
چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
نظر شما چیه؟؟؟؟
به نظرتون راه نداره زود درستش کنم؟؟
آخه چرا مخابرات باید اینطوری کنه؟؟؟

mrmostafa
14-04-2011, 12:24
دوستان عزیز من مستجر هستم و هر سری که جا به جا میشیم تا بخواد اینترنت من وصل بشه یا مخابرات پورت خالی داشته باشه دهنم سرویس میشه برای همین تصمیم به خرید یه مودم Hsdpa گرفتم. حالا میخوام بدونم بین این همه مارک های داخل یازار کدوم بهتر هستن؟؟؟؟؟ یه مدل هست مارکش یادم نیست ولی 120 هزار تومان بعد 32 بیتی داره و 64 بیتی یعنی فرق میکنه برای ویندوز های 32 و 64؟؟؟؟
در ضمن از کدوم سیم کارت استفاده کنیم بهتره الان؟؟؟؟ سرعتش به اینترنت مخابرات میرسه؟؟؟؟ اینترنت مخابرات خوبی که داره اصلا قطعی نداشته تا الان و سرویس وی پی ان روش جواب میده ولی ایرانسل انگار وی پی ان رو بسته؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید که چیکار کنم؟؟؟؟

arashlolos
14-04-2011, 14:33
دوستان عزیز من مستجر هستم و هر سری که جا به جا میشیم تا بخواد اینترنت من وصل بشه یا مخابرات پورت خالی داشته باشه دهنم سرویس میشه برای همین تصمیم به خرید یه مودم Hsdpa گرفتم. حالا میخوام بدونم بین این همه مارک های داخل یازار کدوم بهتر هستن؟؟؟؟؟ یه مدل هست مارکش یادم نیست ولی 120 هزار تومان بعد 32 بیتی داره و 64 بیتی یعنی فرق میکنه برای ویندوز های 32 و 64؟؟؟؟
در ضمن از کدوم سیم کارت استفاده کنیم بهتره الان؟؟؟؟ سرعتش به اینترنت مخابرات میرسه؟؟؟؟ اینترنت مخابرات خوبی که داره اصلا قطعی نداشته تا الان و سرویس وی پی ان روش جواب میده ولی ایرانسل انگار وی پی ان رو بسته؟؟؟

تا اونجایی که من میدونم رو 32 و 64 کار میکنن
نمیخواد 120 تومنی بگیری همین 70 تومنیا خوبه یه تاپیکم درموردش هست برید اونجا بپرسین
سرعت بستگی به منطقه ای که هستین داره ولی ایرانسل سرعت نسبیش بیشتره تا 30 هم میرسه ولی همراه اول بکشه خودشو 25 میرسه ولی کلا سیمکارت نوسان زیاد داره مثلا واسه من که ایرانسله صبح ها اول صبح سرعتش دایم 28 هستش ولی روزا یا 0 هستش (قطع) یا 2 تا 15 گاهی هم 25
کلا بگم خیلی اذیت میکنه خیلی در حد شکوندن سیمکارت عصبانیتون میکنه!!
ولی adsl سرعتش کمو کم 128 هستش ولی سیمکارت که گفتم حداکثر 30
در زمان های مختلف سال و در زمان های مختلف شبانه روز سرعت تغییر میکنه
وی پیو نمیدونم
اگه با موبایل برید ضرر نمیکنید فعلا(البته اگه موبایلتون خیلی گرونه موبایلو بیخیال شین)

(سرعت هایی که نوشتم همشون کیلوبایت هستش)

bravebehnam
14-04-2011, 15:58
با سلام خدمت دوستان من یک مدم وایرلس دار pinavid گرفتم ولی با وایرلسش نمیتونم گوشیموn97 را وصل کنم وقتی گوشی سرچ میکنه اینترنتو پیدا میکنه ولی خطای invalid server name را میده ولی با لپ تاپ به راحتی وصل میشه . اگه میشه راهنمایی کنید :40:

joe_satriani
14-04-2011, 17:14
با سلام خدمت دوستان من یک مدم وایرلس دار pinavid گرفتم ولی با وایرلسش نمیتونم گوشیموn97 را وصل کنم وقتی گوشی سرچ میکنه اینترنتو پیدا میکنه ولی خطای invalid server name را میده ولی با لپ تاپ به راحتی وصل میشه . اگه میشه راهنمایی کنید :40:

با سلام
آيا با گوشيتون از وايرلسش در جايي ديگه هم استفاده كرديد؟؟

موفق باشيد.

ahmad710
14-04-2011, 21:20

لطفا مدل کامل مودمتون رو بگید.چون که n97 فقط شبکه های وایرلس مدل b,g رو ساپورت میکنه.

Mahdi.K.S
14-04-2011, 23:51
سلام دوستان
یه وایرلس رایگان نزدیک خونه ما هست. میخواستم ببینم میشه فهمید از چه شر کتی اینترنت میگیره؟
مودمش اسوسه. username برای وصل شدن به اینترنت ****213313 هست. VPI و VPC هم 0 و 35 هستش.
ممنون میشم اگه بگید مال کدوم شرکته.

joe_satriani
15-04-2011, 11:26
سلام دوستان
یه وایرلس رایگان نزدیک خونه ما هست. میخواستم ببینم میشه فهمید از چه شر کتی اینترنت میگیره؟
مودمش اسوسه. username برای وصل شدن به اینترنت ****213313 هست. VPI و VPC هم 0 و 35 هستش.

با سلام
خير نميشه متوجه شد مال كدوم شركت هست
اگه محلشو ميدونيد از خودش بپرسيد اگه نه كه يه سرچ بزنيد توي اينترنت در مورد محلتون پيدا ميشه كه چه شركتهايي وايرلس ميدن اون سمت

موفق باشيد.

Mahdi.K.S
15-04-2011, 16:16
ممنون
ميخواستم ببينم اگه سرويسش محدوده ازش دانلود نكنم (نامرديه آخه :21: )
اگه نامحدود باشه وجدانم يكم راحت تره! :46:

saver
15-04-2011, 18:24
من مودم pan avid دارم و یک گوشی xperia x10 وقتی میخوام با استفاده از وایرلس گوشی از اینترنت استفاده کنم فقط 5 کیلو بایت سرعت دانلودم هست در حالیکه سرعت خط من 20 کیلو بایت هست چه جوری متونم افزایشش بدم ؟

Hossein813
15-04-2011, 22:34
من مودم pan avid دارم و یک گوشی xperia x10 وقتی میخوام با استفاده از وایرلس گوشی از اینترنت استفاده کنم فقط 5 کیلو بایت سرعت دانلودم هست در حالیکه سرعت خط من 20 کیلو بایت هست چه جوری متونم افزایشش بدم ؟
فك كنم مشكل سرعت اصلي باشه ! دوستم سرعت دانلودش توي كامپيوتر 100 kb هست و توي گوشي 40 تا !

---------- Post added at 11:34 PM ---------- Previous post was at 11:31 PM ----------

مخابرات كه شانس شماست كه براتون قطع نشده . ما سالي به 12 ماه قطع بود. و ايرانسل محدوديت قرار داده روي اينترنتش. ولي همراه اول رو نميدونم.

arashlolos
16-04-2011, 18:27
ممنون
ميخواستم ببينم اگه سرويسش محدوده ازش دانلود نكنم (نامرديه آخه :21: )
اگه نامحدود باشه وجدانم يكم راحت تره! :46:
داداش محدود نامحدود دیگه چی چیه به نظر من که خیلی روش تاکید دارم(چون خیلی خیلی مهمه) برو پیداش کن ازش اجازه بگیر اگه راضی نباشه پدرت درمیادا ازما گفتن بود حالا میخواد نامحدود 2 مگ باشه 7 مگ باشه
یچیزی میدونم میگم دیگه بیشتر از این سیاسی میشه:31:

---------- Post added at 07:27 PM ---------- Previous post was at 07:22 PM ----------

مثل اینکه این دوستمون mrmostafa دوباره دارن جابجا میشن(مستاجر) که پیداشون نیست:31::39:

G4nd0lf
17-04-2011, 15:19
سلام دوستان می خوام مودم بخرم ازlinksys w320g چیز بهتری تو بازار اومده یا نه؟؟؟قیمتش اصلا مهم نیست...راستی این مودم می تونه چنتا وسیلرو همزمان ساپورت کنه؟؟؟؟یه سوال دیگه؟؟؟کسی می دونه تو ایران مودل USA این مودم هست یا فقط چینیش تو بازاره؟؟؟قیمت روزشم بگید ممنون می شم...

setting
17-04-2011, 15:19
سلام
من تازه عضو انجمن شدم .اگر جای تاپیکم مناسب نیست مدیران عزیز زحمت انتقالش رو بکشن.
واسه اولین باره که می خوام ADSL وصل کنم و یک مودم نیاز داشتم که بعد از چند تا سرچ کوتاه تو اینترنت و چند تا مغازه همه گفتن که d-link و smc مارک های خوبی هستن.
من هم smc مدل smc7904wbra4 رو به قیمت 50 تومن خریدم با این مشخصات:
2.4 GHz 802.11b/g wireless adapter
1 پورت wi-fi داره و 4 پورت سیمی
قرار شده فردا یا پسفردا یه نفر ار خود شرکت isp باید و adsl رو نصب کنه.
همه اول راهنمایی میخوان و بعد خرید میکنن اما من اول خریدم و حالا میخوام بدونم این مودم چه جور چیزیه؟
اصلا wi-fi بودنش خوبه یه نه.میگن بعضی مودم ها با بعضی isp ها مشکل دارن.این از همون مشکل داراس یا نه؟
برد wi-fi این مودم چقدر هست؟میتونه یه ساختمون 3 طبقه رو ساپورت کنه که از هر جاش بشه وصل شد به اینترنت؟
یه مدل هم داشت M@XNET که میگفت خودش ازون داشته و تا شعاع 40 متر با درو دیوار رو ساپورت کرده.گفت اینم مثل همون برد داره.
و در کل اینو ازش استفاده کنم یا اینکه عوضش کنم؟
ممنون

shitan
17-04-2011, 16:08
سلام من یه مودم معمولی dsl 2520u دارم حالا میخوام با لپتاپ و وایفای کار کنم.
من برم یه مودم جدید بخرم (حدود 55 تومن dlink را میگفت)
یا 20 تومن بیشتر بدم و برم یه اکسس پوینت بخرم.و از مودم قبلی استفاده کنم نظرتون چیه.

hike
17-04-2011, 16:29
سلام
من تازه عضو انجمن شدم .اگر جای تاپیکم مناسب نیست مدیران عزیز زحمت انتقالش رو بکشن.
واسه اولین باره که می خوام ADSL وصل کنم و یک مودم نیاز داشتم که بعد از چند تا سرچ کوتاه تو اینترنت و چند تا مغازه همه گفتن که d-link و smc مارک های خوبی هستن.
من هم smc مدل smc7904wbra4 رو به قیمت 50 تومن خریدم با این مشخصات:
2.4 GHz 802.11b/g wireless adapter
1 پورت wi-fi داره و 4 پورت سیمی
قرار شده فردا یا پسفردا یه نفر ار خود شرکت isp باید و adsl رو نصب کنه.
همه اول راهنمایی میخوان و بعد خرید میکنن اما من اول خریدم و حالا میخوام بدونم این مودم چه جور چیزیه؟
اصلا wi-fi بودنش خوبه یه نه.میگن بعضی مودم ها با بعضی isp ها مشکل دارن.این از همون مشکل داراس یا نه؟
برد wi-fi این مودم چقدر هست؟میتونه یه ساختمون 3 طبقه رو ساپورت کنه که از هر جاش بشه وصل شد به اینترنت؟
یه مدل هم داشت M@XNET که میگفت خودش ازون داشته و تا شعاع 40 متر با درو دیوار رو ساپورت کرده.گفت اینم مثل همون برد داره.
و در کل اینو ازش استفاده کنم یا اینکه عوضش کنم؟
ممنون
مبارک باشه مودم خوبیه . فقط برد 3 طبقه رو نمیدونم جواب بده یا نه . وای فای هم برای ارتباط بی سیم است. پس خوبه ! هیچ مودمی مارکداری با isp ها مشکل نداره. و اینکه به حرف فروشنده چندان توجه نکنید

arashlolos
17-04-2011, 16:55
مبارک باشه مودم خوبیه . فقط برد 3 طبقه رو نمیدونم جواب بده یا نه . وای فای هم برای ارتباط بی سیم است. پس خوبه ! هیچ مودمی مارکداری با isp ها مشکل نداره. و اینکه به حرف فروشنده چندان توجه نکنید
خوب اگه میخواستی تو 3 طبقه استفاده کنی خیالت راحت باشه یه مودم با برد زیاد میگرفتی که البته گرون هم هستش معمولا میگن سری n. من چندروز پیش گرفتم tp-link 8950nd که سری nd هستش برد و سرعتش چند برابر معمولیاست قیمتش 55000 تومن!
وایرلس گرفتی خوبه دیگه چون بعدا که لب تاب و گوشی وایرلس بگیرید مشکلی نداشته باشین یا شایدم دارین

araz21
17-04-2011, 17:15
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گلم...
یه مشکلی دارم که اگه توضیح بدین بی نهایت ممنونتون میشم :
من به تازگی یه مودم وایرلس TP-link که مدلش TD-W54KIT هست را خریدم و خودم به اینترنت وصلش کردم اما نمیدونم چه جوری روش پسورد بذارم...!!!
لطفا راهنماییم کنین...!!

setting
17-04-2011, 17:41
ممنون از hike و arashlolos ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز که راهنمایی کردن منو.
حالا روی برد این مودم تا چقدر میتونم حساب کنم؟3 طبقه نشه طبقه خودمون رو تا شعاع 15 متر با درو دیوار جواب میده واسه لبتابو گوشی؟
tp-link هم تو بازار بود اما کسی ازش تعریفی نکرد منم گفتم شاید خوب نباشه.
حالا این سری n هم که آقا آرش میگن فقط 5 تومن گرون تر از اینه.
مثلا چقدر اختلاف برد داره با اینی که الان خریدم؟میارزه برم عوضش کنم؟

arashlolos
17-04-2011, 18:02
ممنون از hike و arashlolos ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز که راهنمایی کردن منو.
حالا روی برد این مودم تا چقدر میتونم حساب کنم؟3 طبقه نشه طبقه خودمون رو تا شعاع 15 متر با درو دیوار جواب میده واسه لبتابو گوشی؟
tp-link هم تو بازار بود اما کسی ازش تعریفی نکرد منم گفتم شاید خوب نباشه.
حالا این سری n هم که آقا آرش میگن فقط 5 تومن گرون تر از اینه.
مثلا چقدر اختلاف برد داره با اینی که الان خریدم؟میارزه برم عوضش کنم؟
داداش اگه میخواین از کسی تشکر کنید یه دکمه تشکر سمت چپ پست هر بنده خدایی هستش میتونید اونو بزنید!:46:
ممنون از شما:11:

اینجا حرفه ای ها هم هستند میان جوابتونو میدن ولی من که گرفتم روش نوشته بردش 4 برابره مدل های معمولی مثل tp-link 8901 که اکثرا دارند هستش و سرعتش 9 برابر.
البته یه امکان جدیدم داره که مربوط به قفل گذاریه باهاش کار نکردم ولی.
اینو بگم فردا یا پس فردا تازه خطم شاید فعال شه یه مشکل فنی واسه خطم وجود داره باید حل شه
تاحالا adsl خودم تجربه نکردم

joe_satriani
17-04-2011, 18:10
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گلم...
یه مشکلی دارم که اگه توضیح بدین بی نهایت ممنونتون میشم :
من به تازگی یه مودم وایرلس TP-link که مدلش TD-W54KIT هست را خریدم و خودم به اینترنت وصلش کردم اما نمیدونم چه جوری روش پسورد بذارم...!!!
لطفا راهنماییم کنین...!!

با سلام
شما ابتدا وارد كنسول تنظيمات مودم بشيد
و به قسمت Wlan بريد
سپس يه گزينه به اسم security واردش بشيد
و از اونجا ميتونيد اون رو فعال كنيد و يه پسورد روي مودم بذاريد

موفق باشيد.

arashlolos
17-04-2011, 18:29
با سلام
شما ابتدا وارد كنسول تنظيمات مودم بشيد
و به قسمت Wlan بريد
سپس يه گزينه به اسم security واردش بشيد
و از اونجا ميتونيد اون رو فعال كنيد و يه پسورد روي مودم بذاريد

موفق باشيد.
سلام ممنون از پستتون
این پسورده رو کجا میپرسه؟؟؟ یعنی کجا ازت پسورد میخواد همون وایرلسش یا نه موقع اتصال به نت؟؟؟

joe_satriani
17-04-2011, 18:49
سلام ممنون از پستتون
این پسورده رو کجا میپرسه؟؟؟ یعنی کجا ازت پسورد میخواد همون وایرلسش یا نه موقع اتصال به نت؟؟؟

سلام دوست عزيزم
زماني كه روي وايرلس پسورد بذاريد ، هر موقع كه دستگاهي بخواد به صورت وايرلس بهش ارتباط برقرار كنه به محضي كه پيداش كنه و انتخابش كنيد براي اتصال پسوردي رو كه شما تنظيم كرديد رو ميخواد كه بايد وارد كنيد تا از اينترنت بتونيد استفاده كنيد

موفق باشيد.

nits
17-04-2011, 18:53
با سلام
دوستان یک سوال داشتم . نمیشه این کانکش PPPOE رو نسازم و دستی کانکت نشم . الان داره ارور یوز و پس میده ......... ISP هم میگه مشکل از اینجا نیست ( خلاصه این جمله مشترک همه ISP هاست ) . میشه یه کاری کرد که مودم خودش خود به خود وصل شه و دستی کانکت نشم ؟
مودم من D- Link DSL 200 هستش
ممنون میشم راهنماییم کنید

joe_satriani
17-04-2011, 19:17
با سلام
دوستان یک سوال داشتم . نمیشه این کانکش PPPOE رو نسازم و دستی کانکت نشم . الان داره ارور یوز و پس میده ......... ISP هم میگه مشکل از اینجا نیست ( خلاصه این جمله مشترک همه ISP هاست ) . میشه یه کاری کرد که مودم خودش خود به خود وصل شه و دستی کانکت نشم ؟
مودم من D- Link DSL 200 هستش
ممنون میشم راهنماییم کنید

با سلام
زماني كه شما يه كانكشن PPPoE داخل مودم بسازيد بلافاصله با روشن شدن مودم اينترنت وصل ميشه و ميتونيد ازش استفاده كنيد بدون راه اندازي كانكشني ديگه
طريقه انجامش توي پست اول همين تاپيك هست

موفق باشيد.

nits
17-04-2011, 19:40
ممنون از پاسختون . ولی اون لینکی که آموزش توش هست کار نمیکنه متاسفانه . اگر شما و یا دوستان دیگه میدونید لطفا راهنمایی کنید .
مرسی

shitan
17-04-2011, 20:20
سلام دوستان

اگه رفتی رو مودمش از رو ایپیش میشه شرکت را پیدا کرد

arashlolos
18-04-2011, 09:36
با سلام
زماني كه شما يه كانكشن PPPoE داخل مودم بسازيد بلافاصله با روشن شدن مودم اينترنت وصل ميشه
موفق باشيد.
سلام اگه بلافاصله بعد از روشن شدن pc به اینترنت وصل شه واسه مسایل امنیتی مشکلی نیست همیشه که اینترنت نمیخوایم اون موقع امکان ورود ویروس هستش؟؟؟؟
(یعنی اینترنت وصل باشه ولی مرورگری رو باز نکنی و از اینترنت استفاده نکنی امکان ویروسی شدن هستش بخصوص که فقط nod32 دارم)
اگه هستش بهتره pppoe نسازیم یه کانکشن بسازیم بهتره مگه نه؟؟؟؟

joe_satriani
18-04-2011, 10:49
سلام اگه بلافاصله بعد از روشن شدن pc به اینترنت وصل شه واسه مسایل امنیتی مشکلی نیست همیشه که اینترنت نمیخوایم اون موقع امکان ورود ویروس هستش؟؟؟؟
(یعنی اینترنت وصل باشه ولی مرورگری رو باز نکنی و از اینترنت استفاده نکنی امکان ویروسی شدن هستش بخصوص که فقط nod32 دارم)
اگه هستش بهتره pppoe نسازیم یه کانکشن بسازیم بهتره مگه نه؟؟؟؟

با سلام
بله همینطوره
اما اگه آنتی ویروس آپدیت روی سیستم نصب باشه مشکلی پیش نمیاد
بیشتر استفاده از PPPoE واسه زمانهایی هست که میخواید از وایرلس استفاده کنید فقط بدون روشن شدن کامپیوتر و اجرای هر کانکشنی

موفق باشید.

G4nd0lf
18-04-2011, 23:01
بچه ها کسی پست قبلی منو جواب نمی ده؟؟؟

shitan
19-04-2011, 15:32
سلام من یه مودم معمولی dsl 2520u دارم حالا میخوام با لپتاپ و وایفای کار کنم.
من برم یه مودم جدید بخرم (حدود 55 تومن dlink را میگفت)
یا 20 تومن بیشتر بدم و برم یه اکسس پوینت بخرم.و از مودم قبلی استفاده کنم نظرتون چیه.

یکی جواب منو بده تا اخر هفته باید برم بخرم.:11:

joe_satriani
19-04-2011, 20:53
یکی جواب منو بده تا اخر هفته باید برم بخرم.:11:

با سلام
دوست عزيزم خوب مسلما اگه يه مودم وايرلس بگيريد بهتره و راندمان استفاده از اينترنت رو هم در حالت بيسيم افزايش ميده

موفق باشيد.

---------- Post added at 09:53 PM ---------- Previous post was at 09:51 PM ----------

سلام دوستان می خوام مودم بخرم ازlinksys w320g چیز بهتری تو بازار اومده یا نه؟؟؟قیمتش اصلا مهم نیست...راستی این مودم می تونه چنتا وسیلرو همزمان ساپورت کنه؟؟؟؟یه سوال دیگه؟؟؟کسی می دونه تو ایران مودل USA این مودم هست یا فقط چینیش تو بازاره؟؟؟قیمت روزشم بگید ممنون می شم...

بچه ها کسی پست قبلی منو جواب نمی ده؟؟؟

با سلام
براي پشتيباني وايرلس زياد نگران تعداد دستگاه نباشيد
چون دستگاههاي معمولي تا 20-15 تا كلاينت رو جواب ميدن چه برسه به اين مدل و مارك
در مورد قيمت و كشور ساختش هم اطلاعاتي ندارم
دوستان ديگه حتما پاسخگو هستن

موفق باشيد.

arashlolos
21-04-2011, 06:08
من یه مودم TP-LINK TD W 8950ND گرفتم قیمت 56000 تومن 4 پورت داره واسه اینترنت باسیم و وایزلسم داره
بردش 4 برابر و سرعتش 9 برابر مدل های قبلی (سری G هستش) قیمتش 9000 تومن ازسری G بالاتر بود.
به توصیه دوستان P30WORLD تی پی لینک گرفتم .از بین 10 تا مغازه همشون D-LINK داشتند ولی 2 تاشون TP-LINK داشتند
جهت اطلاع کسایی که میخوان مودم بخرن

bravebehnam
21-04-2011, 14:55
با سلام
آيا با گوشيتون از وايرلسش در جايي ديگه هم استفاده كرديد؟؟

موفق باشيد.

ببخشید دو سه روز بود اینترنتم قطع بود به خاطر اون نتونستم جواب بدم
بله از جایی که گوشی را گرفتم با وایرلس اونا کار کرد ولی با مدم خودم پیدا میکنه ولی وصل نمیشه فکر کنم مشکل از تنظیمات داخل مودم هست با تشکر

bravebehnam
21-04-2011, 15:02
لطفا مدل کامل مودمتون رو بگید.چون که n97 فقط شبکه های وایرلس مدل b,g رو ساپورت میکنه.

مدل خاصی نداره اسم کاملشpinavid adsl +2 وایرلس دار چون پین اوید فقط این مدلو داره

sei_pm
21-04-2011, 15:14
کسی می دونه تو ایران مودل USA این مودم هست یا فقط چینیش تو بازاره؟؟؟قیمت روزشم بگید ممنون می شم...

خیر فقط ساخت چین موجود هست حتی تو آمریکا هم بعید می دونم خودش تولید کنه . قیمت روزش هم شما باید شماره یکی از نماینده های فروش ساخت سیستم رو بگیرید و از اون بپرسید.

sei_pm
21-04-2011, 15:32
ممنون از پاسختون . ولی اون لینکی که آموزش توش هست کار نمیکنه متاسفانه . اگر شما و یا دوستان دیگه میدونید لطفا راهنمایی کنید .
مرسی

این آموزش :

vpi و vci رو همونی بزنید که شرکت خودتون میگه

pedramakaay
21-04-2011, 15:33
دوستان سلام...

آيا راهی وجود داره که مودم يا adsl رو دستکاری کنیم...طوري كه وقتی یه نفر غیر خودمون میشینه براش یه زمانبندی ایجاد کنیم که یا دسترسیش قطع شه یا خلاصه یه بلایی سرش بیاد که کمتر بتونه استفاده کنه؟..يعني كاربري كه از پورت usb مودم استفاده مي كنه 2 سهم و كامپيوتري كه از پورت lan استفاده مي كنه 1 سهم ببره؟

البته طوري كه طرف متوجه کلک نشه ها...

با تشكر:11:

sei_pm
21-04-2011, 15:41
سلام دوستان

از سایت speedtest.net تست بگیرید مشخص میشه برای کدوم شرکت هست.

دوستان سلام...

آيا راهی وجود داره که مودم يا adsl رو دستکاری کنیم...طوري كه وقتی یه نفر غیر خودمون میشینه براش یه زمانبندی ایجاد کنیم که یا دسترسیش قطع شه یا خلاصه یه بلایی سرش بیاد که کمتر بتونه استفاده کنه؟..يعني كاربري كه از پورت usb مودم استفاده مي كنه 2 سهم و كامپيوتري كه از پورت lan استفاده مي كنه 1 سهم ببره؟

با تشكر:11:

خیلی ممنون که اینجا پرسیدید این بستگی به مودمتون داره که متاسفانه مدلش رو نگفتید بعضی از مودمها مثل زاکسل و اسوس فکر کنم این مزایا رو داشته باشند برای دسترسی و عدم دسترسی هم مودمی مثل Linksys به شکل زیر هست :

pedramakaay
21-04-2011, 16:01
خیلی ممنون که اینجا پرسیدید این بستگی به مودمتون داره که متاسفانه مدلش رو نگفتید بعضی از مودمها مثل زاکسل و اسوس فکر کنم این مزایا رو داشته باشند برای دسترسی و عدم دسترسی هم مودمی مثل Linksys به شکل زیر هست :

با تشكر از شما دوست عزيز...:11:

مارك مودم من level one هست و مدلش هم fbr-1161 هست...راهي داره؟

sei_pm
21-04-2011, 16:21
با تشكر از شما دوست عزيز...:11:

مارك مودم من level one هست و مدلش هم fbr-1161 هست...راهي داره؟

متاسفانه نتونستم کاتالوگش رو دانلود کنم . شما خودتون 192.168.1.1 رو بزنید و یورز و پس هر دو admin بگیردید داخل منوها ببینید چیزی پیدا میکنید.

pedramakaay
21-04-2011, 16:36
متاسفانه نتونستم کاتالوگش رو دانلود کنم . شما خودتون 192.168.1.1 رو بزنید و یورز و پس هر دو admin بگیردید داخل منوها ببینید چیزی پیدا میکنید.

يه همچين چيزايي هست...

ببينيد من يك سوال دارم و كاري هم به تنظيمات ندارم...چرا وقتي كاربري كه با lan وصل شده داره دانلود مي كنه طرف ديگه (كاربر usb) كلا قطع هست و پيج هم باز نميشه ولي بر عكسش صادق نيست؟ يعني يه جورايي زور lan بيشتره...چرا؟؟؟

بايد دست كم مساوي باشه و مودم اينترنت رو مساوي پخش كنه بين دو كاربر....

GOLI87
21-04-2011, 19:02

فکر کنم ایشون هم سواله منو کپی کردن و اوردن که ازشون ممنونم که انتقالو انجام دادن ولی مودم من dlin2520 هستش،راهی هست براش؟

pedramakaay
21-04-2011, 23:33
فکر کنم ایشون هم سواله منو کپی کردن و اوردن که ازشون ممنونم که انتقالو انجام دادن ولی مودم من dlin2520 هستش،راهی هست براش؟

يه سرچي زدم و 2-3 تا نرم افزار و ... پيدا كردم...مثلا يكيش برنامه bandwith controller بود...كه زياد به درد نمي خورد...چون بايد رو هر 2 تا كامپيوتر نصب ميشد كه اون وقت طرف بو مي بره...تازه كار كردن باهاش هم خيلي سخت و پيچيده بود...

چند تا نرم افزار ديگه هم بودند كه در محيط ويندوز نصب نمي شدند و براي نصب و استفاده از اونا بايد شبكه و آي پي و اينا بلد باشي كه خيلي بازم پيچيده ميشه...

به هر حال فكر نكنم نرم افزاري جواب بده...بايد چاره اي ديگر جست...

mostafait
22-04-2011, 09:06
با سلام خدمت دوستان عزیز ...

من یک مودم گرفتم مارک ASUS مدل WL-AM604

حالا این مودم که دارای چهار پورت LAN می باشد را من وصل کرده ام به چهار کامپیوتر!

حالا من می خوام تنظیمات این مودم رو طوری قرار بدم که این مودم روتر باشه و یوزر نیم و پسورد رو داخل مودم بدم و به محض روشن شدن به صورت اتوماتیک چه کامپیوتر روشن باشه چه روشن نباشه به اینترنت ول بشه!

راهنمایی کنید!

در حالت Bridge Mode هم فقط یک کامپیوتر با کانکشن وصل میشه!

در حالا PPO A و PPOE هم قرار دادم و وصل نشد!

joe_satriani
22-04-2011, 12:16
با سلام خدمت دوستان عزیز ...

من یک مودم گرفتم مارک ASUS مدل WL-AM604

حالا این مودم که دارای چهار پورت LAN می باشد را من وصل کرده ام به چهار کامپیوتر!

حالا من می خوام تنظیمات این مودم رو طوری قرار بدم که این مودم روتر باشه و یوزر نیم و پسورد رو داخل مودم بدم و به محض روشن شدن به صورت اتوماتیک چه کامپیوتر روشن باشه چه روشن نباشه به اینترنت ول بشه!

راهنمایی کنید!

در حالت Bridge Mode هم فقط یک کامپیوتر با کانکشن وصل میشه!

در حالا PPO A و PPOE هم قرار دادم و وصل نشد!

با سلام
براي استفاده همزمان از هر چهار پورت مودم بايد تنظيمات رو روي PPPoE انجام بديد
داخل مرورگر 192.168.1.1 رو وارد كنيد و با يوزر و پسورد admin وارد تنظيمات بشيد
سپس به قسمت wan بريد و از اونجا connection type رو برابر با PPPoE بذاريد
و سپس يوزر و پسورد اينترنتتون رو پايينش كه فعال ميشه وارد كنيد
VCI رو هم برابر 35 قرار بديد
حالا ببينيد وصل ميشه يا خير

موفق باشيد.

mahya78
22-04-2011, 19:37

من هرچی یوزر و پسورد رو admin میزنم نمیاد چکار کنم ؟

urumchi
23-04-2011, 00:10
من هرچی یوزر و پسورد رو admin میزنم نمیاد چکار کنم ؟

1-روی جعبه مودمت رو نگاه ببین شاید یوزرنیم و پسورد رو روی جعبه نوشته باشه و admin نباشه.

2-خوب فکر کن ببین یوزرنیم یا پسورد یا هردوتا شو عوض کردی یا نه؟ شاید یه کس دیگه ای که استفاده میکنه از کامپیوترت عوض کرده باشه.

3-اما اگه مطمئنی که یوزر و پسورد عوض نشدن یه بار مودمت رو از پشت بصورت دستی رست کن. اونوقت درست میشه. کنار دکمه پاور یه سوراخه که اگه سر یه خودکار رو فرو کنی داخلش و 10ثانیه نگه داری و بعد مودم رو روشن کنی رست میشه.

mostafait
23-04-2011, 09:24
با سلام.

دوستان عزیز این مودم ها که چهار پورت لن دارد باعث کاهش سرعت هم می شود؟!

mahya78
23-04-2011, 13:42
1-روی جعبه مودمت رو نگاه ببین شاید یوزرنیم و پسورد رو روی جعبه نوشته باشه و admin نباشه.

2-خوب فکر کن ببین یوزرنیم یا پسورد یا هردوتا شو عوض کردی یا نه؟ شاید یه کس دیگه ای که استفاده میکنه از کامپیوترت عوض کرده باشه.

3-اما اگه مطمئنی که یوزر و پسورد عوض نشدن یه بار مودمت رو از پشت بصورت دستی رست کن. اونوقت درست میشه. کنار دکمه پاور یه سوراخه که اگه سر یه خودکار رو فرو کنی داخلش و 10ثانیه نگه داری و بعد مودم رو روشن کنی رست میشه.

من خدمت دوستان عرض کنم کسانی که با یوزر و پسورد Admin مشکل دارن یک نکته هست که برای من صادق بود مودمم وایرلس هست و گفتن یوزر admin وپسورد رو باید پسورد وایرلس که دادید به شرکت 5 رقمی باید اون رو وارد کنید.
a6l3i
24-04-2011, 13:11
با سلام.

دوستان عزیز این مودم ها که چهار پورت لن دارد باعث کاهش سرعت هم می شود؟!
سلام.
منظورتون رو درست متوجه نشدم. اگه منظورتون نسبت به وایرلس هستش ، نه فرقی نداره.
ولی اگه منظورتون تقسیم شدن اینترنت بین کاربرهای متصل به پورت هاست ، بله ، با وصل شدن هر کاربر ؛ بسته به استفاده اون از اینترنت ، سرعت بقیه کم میشه.

amirlovely
24-04-2011, 14:22
سلام
کدوم مدل مودم وایرلس دار دی اس ال میشه تنظیمات چیز پی ان رو داد تا خوده مودم همیشه وصل باشه نه اینکه یا پی سی وصل شد
مرسی

a6l3i
24-04-2011, 15:30
سلام
کدوم مدل مودم وایرلس دار دی اس ال میشه تنظیمات چیز پی ان رو داد تا خوده مودم همیشه وصل باشه نه اینکه یا پی سی وصل شد
مرسی
تا جایی که من میدونم ، فعلا هیچ کدوم.

mohsen_zz
25-04-2011, 12:14
سلام ، آقا چطور میشه چیز پی ان رو در مودم w8960n کانفیگ کرد ؟
ممنون میشم اگه راهش رو بهم بگید

a6l3i
25-04-2011, 14:31
سلام ، آقا چطور میشه چیز پی ان رو در مودم w8960n کانفیگ کرد ؟
ممنون میشم اگه راهش رو بهم بگید

اگه منظورتون اینه که تنظیماتش رو به مودم بدی تا موقع وصل شدن ،خودش اون رو هم فعال کنه ، همونطور که تو پست بالایی گفنم ، فعلا ممکن نیست.

تنها را اینه که با کانکشن مربوط به خودش بصورت دستی به سرور اون وصل شی.

mahdi-ghoghnus
25-04-2011, 18:16
سلام
من موقعی که تو ویندوز سونم و مودم ADSL رو روشن میکنم با وجودی که اینترنت کانکت میشه و اکتیوم میشه اما یه مثلث زرد رنگ روی نشانگر کانکشن در قسمت پایین سمت راست دسکتاب کامپیوتر میاد و صفحه اینترنت اکسپلورر رو که باز میکنم به هیچ سایتی وصل نمیشه. بعضی اوقات با مودم روشن اگه ریستارت کنم مشکل حل میشه ، اگه ممکنه کمکم کنید تا مشکلمو حل کنم
مودم :TP-LINK
ISP : Parsonline

joe_satriani
25-04-2011, 18:19
سلام
من موقعی که تو ویندوز سونم و مودم ADSL رو روشن میکنم با وجودی که اینترنت کانکت میشه و اکتیوم میشه اما یه مثلث زرد رنگ روی نشانگر کانکشن در قسمت پایین سمت راست دسکتاب کامپیوتر میاد و صفحه اینترنت اکسپلورر رو که باز میکنم به هیچ سایتی وصل نمیشه. بعضی اوقات با مودم روشن اگه ریستارت کنم مشکل حل میشه ، اگه ممکنه کمکم کنید تا مشکلمو حل کنم
مودم :TP-LINK
ISP : Parsonline

با سلام
روي همون مثلث كليك راست كنيد و گزينه ي repair رو بزنيد

موفق باشيد.

GOLI87
25-04-2011, 22:23
تو page 1188 کسی نمی خواد سوال مارو جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sei_pm
26-04-2011, 00:03
سلام
مرسی

تا جایی که من میدونم ، فعلا هیچ کدوم.

هیچ غیر ممکنی وجود ندارد :46: مودم های DrayTek این قابلیت و امکانات بسیاری رو دارند که متاسفانه به دلیل قیمت بالا وارد بازار ایران نمی شوند:

همچنین یکی از مدل های Dlink که دقیق یادم نیست کدومه از pptp پشتیبانی میکنه.

mahdi-ghoghnus
26-04-2011, 21:35
با سلام
روي همون مثلث كليك راست كنيد و گزينه ي repair رو بزنيد

موفق باشيد.

سلام
ممنمون از توجهتون:10:
ولی این کارم انجام میدم اما ای دل غافل که نمیشه:19:

gold_boy3
26-04-2011, 23:12
دوستان من adsl 256 دارم از مخابرات ولی سرعت دانلود بیشتر از 30kbنمیشه ودوستم هم مثل من 256 داره ولی ما همزمان یه فایل از یه سایت دانلود میکنیم از اون 70 تا 120kb دانلود میزنه.علتش چی میتونه باشه.مودم من tp_link w8101g , و دوستم tp_link 8811؟؟؟؟؟؟

arman60
27-04-2011, 16:09
dیکی از علت ها میتونه مودم باشه چون مدل دوستت بالا تره
یک علت دیگه هم داره که واسه دوست من همین اتفاق پیش اومده بود یعنی سرعت دانلودش پائین بود و مشکل از مخابراته بعضی وقت ها بد کانفیگ میشه یا پورتت مشکل دار میشه ، باید تماس بگیری با پشتیبانی و بگی سرعت دانلودت مزخرفه و راحت نمیشه دانلود کنی........ مطمئنا کارت راه میافته دوست عزیز

joe_satriani
27-04-2011, 19:38
دوستان من adsl 256 دارم از مخابرات ولی سرعت دانلود بیشتر از 30kbنمیشه ودوستم هم مثل من 256 داره ولی ما همزمان یه فایل از یه سایت دانلود میکنیم از اون 70 تا 120kb دانلود میزنه.علتش چی میتونه باشه.مودم من tp_link w8101g , و دوستم tp_link 8811؟؟؟؟؟؟

با سلام
دوست عزیزم استاندارد سرعت دانلود مخابرات همین هست
شاید دوستتون از شرکت اینترنت میگیره یا اینکه سرعتش بالاتر هست
وگرنه سرعت شما استاندارد مخابرات هست

موفق باشید.

mohamad_beauty
27-04-2011, 22:46
سلام لطفا کسی از دوستان که اطلاع کاملی از کنسول مودم های وایمکس داره به سوالات من جواب بده

این قسمت لن مودم من هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اول اینکه لطفا دقیقا اون قسمت که نوع اینکریپت رو انتخاب باید کرد گزینه هاش رو دقیق توضیح بدید که چه نوع سطح امنیتی هست و چه دستگاه هایی اون رو ساپورت میکنه؟
وایرلس لبتاپ من سری g هست اما وقتی گزینه دوم یا سوم یا چهارم نوع امنیت رو انتخاب میکنم اون رو ساپورت نمیکنه و گزینه کانکت رو دیگه ندارم و فقط گزینه اول برام قابل استفاده هست، دلیلش چیه؟
بعد در مورد تنظیمات دیگه اگر امکانش هست در مورد هر کدوم از فیلد ها یه توضیح مختصر بدید و بهترین حالتش رو هم بگید
ممنون از اینکه کامل توضیح میدید

mishen
29-04-2011, 11:25
سلام
من دیروز مودم linksys 320n رو به قیمت 170 تومن خریدم الان که باهاش دارم کارم میکنم احساس میکنم صفحات خیلی دیر باز میشن. مودم قبلی wl604G بود که من اصلا مشکلی از این بابت نداشتم . میخواستم بپرسم مشکل از مودم هست یا اینکه چون من از آسیاتک استفاده میکنم با هم هماهنگ نیستند ؟!
در ضمن میشه از پورت USB زمانیکه هارد رو بهش وصل میکنم در حالتیکه سیستم خاموش هست دانلود انجام بدم ؟ باید برنامه خاصی رو داشته باشم ؟ توی CD خود مودم فقط Cisco Network magic هست ولی من چیزی در این مورد توش ندیدم. ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن

amirlovely
29-04-2011, 23:21
مودمی یا اکسس پوینتی هست که بدونه پی سی لینک رو بدی دانلود کنه و به فلش یا هارد اکسترنال بزنه

mohsen1104
30-04-2011, 09:06
با سلام
یه مشکل
مگه وقتی مودم رو بصورت pppoe تنظیم می کنی نباید بدون کانکشن وصل بشه
ولی من یه کانکشن pppoe باید درست کنم و با اون به وب وصل بشم
مودمم asus602 بود فکر کردم مشکل از مودم هست یه tplink td8811 گرفتم بازم این مشکل رو دارم
به نیونت هم که زنگ می زنم میگه باید کارشناس بیاد که اونم کلی طول میکشه
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه
یا علـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــی :31:

---------------------------------------------------------------

shabloo
01-05-2011, 02:35
سلام
دوستان من تازه ADSL گرفتم. مودمم Linksys WAG120N هست. مودمو طبق سی دی خودش نصب کردم. کانکشن PPPoE هم ساختم اما به اینترنت وصل نمی شه و error 815 می ده.آیا کار دیگه ای باید انجام بدم؟
در ضمن موقع نصب مودم تنظیمات به این صورت بود : VPI=0 ,VCI=38, Multiplexing=VC و من ok زدم. آیا مشکل از این مقادیره؟ اگه مشکل از ایناست چطوری می تونم عوضش کنم؟
ممنون می شم راهنماییم کنین.

arashlolos
01-05-2011, 06:14
سلام
دوستان من تازه ADSL گرفتم. مودمم Linksys WAG120N هست. مودمو طبق سی دی خودش نصب کردم. کانکشن PPPoE هم ساختم اما به اینترنت وصل نمی شه و error 815 می ده.آیا کار دیگه ای باید انجام بدم؟
در ضمن موقع نصب مودم تنظیمات به این صورت بود : VPI=0 ,VCI=38, Multiplexing=VC و من ok زدم. آیا مشکل از این مقادیره؟ اگه مشکل از ایناست چطوری می تونم عوضش کنم؟
VPI=0 ,VCI=38 این دوتارو باید از شرکتی که سرویس میگیری بپرسی چنده مقادیرش.واسه همه یکی نیست
اون vc هم فکر کنم همینطوری باشه

joe_satriani
01-05-2011, 17:51
با سلام
یه مشکل
مودمم asus602 بود فکر کردم مشکل از مودم هست یه tplink td8811 گرفتم بازم این مشکل رو دارم

با سلام
بله درسته
اما شما باید این اکانت pppoe رو توی دستگاهتون بسازید
توی کنسول مودم برید و بسازید
اما اگه از توی ویندوز بسازید pppoe ویندوز bridge مودم هست یه جورایی
حتما باید داخل دستگاه بسازید و ذخیره کنید
و هر اکانت bridge و ... که هر جا هست رو پاک کنید

موفق باشید.

mohsen1104
01-05-2011, 21:00
با سلام
بله درسته
اما شما باید این اکانت pppoe رو توی دستگاهتون بسازید
توی کنسول مودم برید و بسازید
اما اگه از توی ویندوز بسازید pppoe ویندوز bridge مودم هست یه جورایی
حتما باید داخل دستگاه بسازید و ذخیره کنید
و هر اکانت bridge و ... که هر جا هست رو پاک کنید

موفق باشید.

تمام اینایی که گفتی انجام دادم یه تنظیم pppoe روی مودم انجام دادم ولی وصل نمیشه
باید یه کانکشن pppoe در ویندوز درست کنم تا وصل بشه

mjzaret
01-05-2011, 21:08
با سلام
یه مشکل

با توجه به مواردي كه بيان كرديد بله شما موقع‌اي كه كانكشن رو درون مودم قرار مي‌دهيد بايستي به صورت اتوماتيك به اينترنت وصل شويد.

با تعويض مودم هم به نتيجه نرسيديد پس به احتمال زياد مشكل از ويندوزتون هست.

شما يه نگاهي بندازيد آيا به صورت اتوماتيك به سرور سرويس دهنده وصل مي‌شويد يا نه.

براي اين مورد وارد تنظيمات مودم شده و نگاه كنيد كه Gateway گرفته‌ايد يا خير.

اگه Gateway گرفته باشيد پس نبايستي مشكلي وجود داشته باشه در غير اين صورت تنظيمات به درستي صورت نگرفته.

شاد باشيد :40:

mohsen1104
01-05-2011, 21:14

اگه Gateway گرفته باشيد پس نبايستي مشكلي وجود داشته باشه در غير اين صورت تنظيمات به درستي صورت نگرفته.

شاد باشيد :40: [/QUOTE]

اینو یه توضیحی بده چطوری gateway بگیرم
درضمن عکس تنظیمات مودم را پست قبلی گذاشتم

amirlovely
02-05-2011, 00:30
سلام
من دیروز مودم linksys 320n رو به قیمت 170 تومن خریدم الان که باهاش دارم کارم میکنم احساس میکنم صفحات خیلی دیر باز میشن. مودم قبلی wl604G بود که من اصلا مشکلی از این بابت نداشتم . میخواستم بپرسم مشکل از مودم هست یا اینکه چون من از آسیاتک استفاده میکنم با هم هماهنگ نیستند ؟!
در ضمن میشه از پورت USB زمانیکه هارد رو بهش وصل میکنم در حالتیکه سیستم خاموش هست دانلود انجام بدم ؟ باید برنامه خاصی رو داشته باشم ؟ توی CD خود مودم فقط Cisco Network magic هست ولی من چیزی در این مورد توش ندیدم. ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن

سلام

تست کردین دانلود فایل زمانی که سیستم خاموش هست مودم خودش دانلود کنه و بزن تو فلش؟؟؟

mjzaret
02-05-2011, 09:48

اینو یه توضیحی بده چطوری gateway بگیرم
درضمن عکس تنظیمات مودم را پست قبلی گذاشتم

منظور از گرفتن Gateway اينه كه شما به سرور سرويس دهنده وصل شويد.

اگه شما با كانكشن درون ويندوز كانكت شويد يه نگاهي به وضعيت اتصالتون بندازيد.

در قسمت Details مي‌بينيد كه به شما يه IP اختصاص داده شده و يه IP هم مربوط به سرور ميشه.

همون IP سرور Gateway شما نيز هست. يعني شما از طريق اين شاهراه به اينترنت متصل مي‌شويد.

در درون تنظيمات مودم نگاهي بندازيد كه آيا اتصال برقرار شده است يا نه. يعني شما IP گرفته‌ايد يا نه.

اگه مي‌تونيد مدل و نوع مودمتون رو بيان كنيد.

mohsen1104
02-05-2011, 10:48
آيا اتصال برقرار شده است يا نه. يعني شما IP گرفته‌ايد يا نه.

اگه مي‌تونيد مدل و نوع مودمتون رو بيان كنيد.

شاد باشيد :40:[/QUOTE]

مودم TP-Link TD8811
اینم عکس کانکشن ویندوزم Details

این details شبکه

اینم تنظیمات مودم

:20: :41: :31: :46: :27: :21:

mjzaret
02-05-2011, 11:33
از كدوم شركت اينترنت مي‌گيريد؟

در صفحه اول تنظيمات مودم تمامي مموارد از قبيل Downstream و SNR و ... نوشته مي‌شه. از اين صفحه تصويري قرار بديد.

NOKIA_6270
02-05-2011, 12:28
سلام
دو روزه مودمم ارور 905 میده
ده روزه سرویسو گرفتم از مخابرات
خواهشا راهنمایی کنید
ممنون

mohammad_twe
02-05-2011, 13:01
سلام
چندروزی بود اینترنتم همش قطع میشد
چراغ adsl هم خاموش میشد , از 1 دقیقه تا 10 دقیقه هم طول میکشید تا روشن بشه تا دوباره وصل بشم
بعد که مودم رو عوض کردم ببینم مشکل از کجاست فهمیدم به خاطره مودم بود !
حالا میخوام ببینم باید چیکار کنم ؟ چرا اینطوری شده ؟
مودم هم Tp link w8101g هست !
ممنون میشم راهنمایی کنین
( چه قدر سره این قضیه تلیدم مخابرات فحش دادم آخر هم فهمیدم مشکل از مودمم بوده :دی )

mjzaret
02-05-2011, 15:06
سلام
چراغ adsl هم خاموش میشد , از 1 دقیقه تا 10 دقیقه هم طول میکشید تا روشن بشه تا دوباره وصل بشم
ممنون میشم راهنمایی کنین
( چه قدر سره این قضیه تلیدم مخابرات فحش دادم آخر هم فهمیدم مشکل از مودمم بوده :دی )

خودتون داريد ميگيد كه مشكل از مودم بوده. اين ديگه سوال كردن نداره مودمتون رو عوض كنيد:27::31:

rhea
02-05-2011, 15:37
سلام

من هیچ تجربه ای از ADSL ندارم , یک سوال آماتوری دارم که ممنون می شوم پاسخ دهید,

من کلا فقط یک لپ تاپ دارم , آیا مودمی وجود دارد که بدون پی سی ( و هیچ سیم یا کابلی)

اینترنت adsl را به صورت وایرلس به لپ تاپ بفرستد !

ممنون

mohammad_twe
02-05-2011, 15:58
خودتون داريد ميگيد كه مشكل از مودم بوده. اين ديگه سوال كردن نداره مودمتون رو عوض كنيد
اخه 1 ماه هم نیست خریدم
یهو اینطوری شد ! گفتم شاید از تنظیمات باشه ؟!

arashlolos
02-05-2011, 16:33
سلام

من کلا فقط یک لپ تاپ دارم , آیا مودمی وجود دارد که بدون پی سی ( و هیچ سیم یا کابلی)

ممنون
یادم میاد چن وقت پیش مثل شما از این سوالا میپرسیدم از بچه ها
اگه لب تاب شما وایرلس داره کافیه یه مودم وایرلس بگیرید قیمتش حداقل 40000 تومن هستش.
مودم یه سیم داره به برق وصل میشه
یه سیم داره به پریز تلفن وصل میشه
تموم
دیگه هیچ سیمی بین لب تاب و مودم ردوبدل نمیشه
با لب تابتون میتونید تا یه فاصله مشخصی از مودم بسته به قدرت مودمتون از اینترنت پرسرعت لذت ببرید.
حالا اگه میخواین همیشه از وایرلس استفاده کنید میتونید یه مودم پرقدرت (و البته گرون) بگیرید تا بتونید تو فاصله بیشتری ازش استفاده کنید

rhea
02-05-2011, 18:07
یادم میاد چن وقت پیش مثل شما از این سوالا میپرسیدم از بچه ها
اگه لب تاب شما وایرلس داره کافیه یه مودم وایرلس بگیرید قیمتش حداقل 40000 تومن هستش.
مودم یه سیم داره به برق وصل میشه
یه سیم داره به پریز تلفن وصل میشه
تموم
دیگه هیچ سیمی بین لب تاب و مودم ردوبدل نمیشه
با لب تابتون میتونید تا یه فاصله مشخصی از مودم بسته به قدرت مودمتون از اینترنت پرسرعت لذت ببرید.
حالا اگه میخواین همیشه از وایرلس استفاده کنید میتونید یه مودم پرقدرت (و البته گرون) بگیرید تا بتونید تو فاصله بیشتری ازش استفاده کنید

ممنون از پاسخ سریعتان , یک سوال آماتوری دیگر هم بپرسم ، فرق روتر و مودم چیست ؟

mjzaret
02-05-2011, 18:08
اخه 1 ماه هم نیست خریدم
یهو اینطوری شد ! گفتم شاید از تنظیمات باشه ؟!

براي مطمئن شدن از اين موضوع كافيه شما تمامي تنظيمات رو به صورت پيش فرض در بياوريد.

براي اين عمل هم وارد تنظيمات مودم شده و Restore Factory رو انجام بدهيد.

يا اينكه از طريق دكمه Reset پشت دستگاه هم مي‌تونيد اين عمل رو انجام بديد.

arashlolos
02-05-2011, 18:16
ممنون از پاسخ سریعتان , یک سوال آماتوری دیگر هم بپرسم ، فرق روتر و مودم چیست ؟
تا اونجایی که من میدونم هیچ فرقی ندارند
البته شاید فرقی داشته باشند ولی واسه استفاده های ما و راه افتادن کارمون:31: فرض بگیر یکی هستند
اینکه اینا یکی هستند رو یکی از بچه های همینجا بهم گفتند اون اوایل که میخواستم مودم بخرم(اوایل همین 1 ماه پیشو میگم:46:)

arashlolos
02-05-2011, 18:24
سلام

ممنون
راستی اول واسه تنظیمات شاید به کامپیوتر نیاز باشه اینو یادم نبود ولی باید بیسیمم بشه با لب تاب تنظیم کرد یکی میگفت اولین بار با کامپیوتر تنظیم کنید
بازم دوستان میان جوابای کامل و دقیق میگن

arashlolos
02-05-2011, 19:15
سلام
ممنون میشم راهنمایی کنین
نکنه میخواین ببرینش تعمیر!!!:31:
خوب اگه 1 ماه خریدین شاید اشکال از تنظیمات باشه کلید ریست پشتشو بزنید از اول تنظیم کنید
اگه باز هم نشد مگه گارانتی نداره ببرین گارانتی دیگه

yaran99
03-05-2011, 22:19
دوستان امروز خط تلفن من رانژه شده و به میمنت و مبارکی صاحب adsl شدم ! مودم من linksys wag120n است . تنظیمات اولیه روی مودم را که انجام دادم و یوزر و پسورد را هم وارد کرده ( در حالت pppoe) و تنظیمات را ذخیره کردم. سپس سیم تلفن را به مودم و به پریز وصل نمودم . چراغ dsl مودم که نشانگر ارتباط با isp است روشن و ثابت است ولی چراغ internet خاموش است به محض وارد کردن آدرس سایتی در مرورگر چراغ internet روشن می شود اما به رنگ قرمز و ارتباط با اینترنت برقرار نمی شود دلیل چیست ؟

mehshad
04-05-2011, 00:56
دوستان امروز خط تلفن من رانژه شده و به میمنت و مبارکی صاحب adsl شدم ! مودم من linksys wag120n است . تنظیمات اولیه روی مودم را که انجام دادم و یوزر و پسورد را هم وارد کرده ( در حالت pppoe) و تنظیمات را ذخیره کردم. سپس سیم تلفن را به مودم و به پریز وصل نمودم . چراغ dsl مودم که نشانگر ارتباط با isp است روشن و ثابت است ولی چراغ internet خاموش است به محض وارد کردن آدرس سایتی در مرورگر چراغ internet روشن می شود اما به رنگ قرمز و ارتباط با اینترنت برقرار نمی شود دلیل چیست ؟

این دستور رو توی cmd تایپ کن
ping -t 4.2.2.4
ببین ping داری یا نه ؟

shabloo
04-05-2011, 01:00

mjzaret
04-05-2011, 01:42

شما بايستي از شركت سرويس دهنده‌تون تنظيمات مودم رو درخواست كنيد.

هر شركتي براي خودش يك سري تنظيمات خاص داره/

مثلاً براي شركت من VPI=8 و VCI=81 هست. در صورتي كه براي شركت رقيبم 0 و 33 هست.

شما با وارد شدن به تنظيمات مودم مي‌تونيد اين مقادير رو تغيير بديد.

mehshad
04-05-2011, 01:49
مقدار vpi معمولا 0 و vci هم 35 هست
( برای اطمینان بیشتر با پشتیبانی isp تماس بگیر و بپرس )
برای تغییر این اعداد هم کافیه بری تو تنظیمات مودم و تغییرش بدی
برای اعمال تنظیمات هم نیازی به اون cd نداری
توی browser تایپ کن 192.168.1.1
و اگه یوزر و پسورد هم خواست تایپ کن admin

urumchi
04-05-2011, 04:37

اگه اشتباه نکنم Multiplexing باید روی LLC بشه نه VC.

arashlolos
04-05-2011, 09:31
اگه اشتباه نکنم Multiplexing باید روی LLC بشه نه VC.
بازم بستگی به شرکت داره

behruozt
04-05-2011, 11:55
سلام دوستان
راستش حوصله نکردم تو این 1193 صفحه دنبال مشکلم بگردم
نمی دونم میشه سرچ کرد یا نه.
اگر لطف کنید همین جا جواب بدید ممنون میشم.
مشکلم با اینترنت مخابراته.
قبلاً برای اینترنت adsl یوزر و پسورد نگذاشته بودند، راحت با حداقل 2 تا سیستم میتونستم کانکت بشم. ولی الان که یوزر و پسورد گذاشتند نمی شه.
اگر مودم رو حالت pppoe بزارم فقط سیستم اول که به اینترنت وصل شد سیستم دیگه ای نمی تونه وصل بشه.
رو حالت bridge هم که فقط یه سیستم میتونه کانکت بشه دومی ارور 691 میده.
تنظیمات دقیقش رو اگر میتونید بنویسید. ممکنه من تنظیمات defulte رو بهم زده باشم.
مودمم D-link 2640u هست.
ممنون

mjzaret
04-05-2011, 15:36
سلام دوستان
راستش حوصله نکردم تو این 1193 صفحه دنبال مشکلم بگردم
نمی دونم میشه سرچ کرد یا نه.
اگر لطف کنید همین جا جواب بدید ممنون میشم.
مشکلم با اینترنت مخابراته.
قبلاً برای اینترنت adsl یوزر و پسورد نگذاشته بودند، راحت با حداقل 2 تا سیستم میتونستم کانکت بشم. ولی الان که یوزر و پسورد گذاشتند نمی شه.
اگر مودم رو حالت pppoe بزارم فقط سیستم اول که به اینترنت وصل شد سیستم دیگه ای نمی تونه وصل بشه.
رو حالت bridge هم که فقط یه سیستم میتونه کانکت بشه دومی ارور 691 میده.
تنظیمات دقیقش رو اگر میتونید بنویسید. ممکنه من تنظیمات defulte رو بهم زده باشم.
مودمم D-link 2640u هست.
ممنون

شما ابتدا مودمتون رو به حالت پيش فرض دربياوريد.

بعد از تنظيم كردن مودم به صورت PPPOE حالا به راحتي استفاده كنيد.

به تعداد 4 كامپيوتر مي‌تونيد به اين مودم از طريق كابل وصل شويد و از طريق وايرلس هم كه جاي خود دارد.

rhea
04-05-2011, 18:29
من یک سرچی در اینترنت کردم گویا چندین استاندارد وایرلس وجود دارد , b g n

که n از همه جدیدتر و سریعتر است !

حالا سوال من این است که اگر لپتاپ من استاندارد n دارد , مودم وایرلسی هم که باید بخرم باید حتما n

باشد ؟ ( این را از جهت سرعت نمی پرسم بلکه منظورم سازگاری است )

Farshid9920062006
04-05-2011, 22:34
سلام دوستان من تازه 1 مودم tp-link 8901 خریدم وجایی که می خوام مودم قرار بگیره با جایی که تلفن خونمون هست فاصلش زیاده
و نمی تونم از 1 اسپلیتر استفاده کنم
حالا می خوام ببینم باید هر دو رو با اسپلیتر به خط وصل کنم یا فقط تلفن اسپلیتر نیاز داره و مودم رو مستقیما موتنم به خط وصل کنم
ممنون

urumchi
04-05-2011, 22:47
سلام دوستان من تازه 1 مودم tp-link 8901 خریدم وجایی که می خوام مودم قرار بگیره با جایی که تلفن خونمون هست فاصلش زیاده
و نمی تونم از 1 اسپلیتر استفاده کنم
حالا می خوام ببینم باید هر دو رو با اسپلیتر به خط وصل کنم یا فقط تلفن اسپلیتر نیاز داره و مودم رو مستقیما موتنم به خط وصل کنم
ممنون

دوست عزیز منم دقیقا همین مشکل رو داشتم و بعد از چند بار ور رفتن با گوشی و مودم و اسپلیتر نهایتا واسم ثابت شد که مودم باید به اسپلیتر وصل باشه. اما تلفن اگه به اسپلیتر وصل نباشه تاثیری روی سرعت و دانلود نداره.داشته باشه هم خیلی کمه.
ولی موقعی که کانکت هستی گوشی تلفن زنگ بخوره یا کسی گوشی تلفن رو برداره dc میشی و چراغ link مودم شروع به چشمک زدن میکنه. واسه اینکه موقع زنگ خوردن یا زدن زنگ زدن تلفن dc نشی باید یه اسپلیتر هم به گوشی وصل کنی.

Uniquezohreh
04-05-2011, 23:53
سلام
من یه راه دیگه رو انجام دادم ، مودم رو مستقیم به خط وصل کردم و اسپیلیتر رو به گوشی تلفن .
چون بدون اسپیلیتر اگه بخوای مکالمه داشته باشی با کوشی خیلی زیاد نویز داره .
البته نباید توی هیچ کدوم از مسیر های ارتباطی از دو شاخه های ضد برق استفاده کنی.

Uniquezohreh
05-05-2011, 00:17
سلام .
مشکلم رو کامل می گم :
مدل مودمم TP-Link TD-8840 با 4 پورت LAN هست .
جدیدا ADSL رو از شاتل گرفتم . و این مودم تحت پشتیبانی این شرکت نیست .
مشکل این جاست که من می خوام 2 سیستم رو به صورت کاملا مستقل به این مودم وصل کنم و البته این دو سیستم هم زمان هم به اینترنت بتوونن دسترسی داشته باشن.
توی تنظیمات مودم PPPoE انتخاب شده ، NAT هم Enable هست . اما از تنظیمات خود مودم نتوونستم Firewall رو Disable کنم.
دیگه گزینه ی LLC مودم رو انتخاب کردم .
به گفته ی یکی از پشتیبان ها Firewall های دو تا سیستم رو هم از آنتی ویروس ها و هم از خود ویندوز غیر فعال کردم .
IP Address و این ها رو هم به این ترتیب توی تنظیمات Local Area Connection وارد کردم :
192.168.1.10
255.255.255.0
192.168.1.1

و برای سیستم دوم :

192.168.1.11
255.255.255.0
192.168.1.1

______
نتیجه این شد که وقتی سیستم ها هر کدوم جداگانه یا به طور هم زمان روشن میشن به صورت خودکار به اینترنت متصل می شن ، اما هیچ گونه received و sent اطلاعات ندارم .
از طرفی وقتی توی صفحه ی cmd عبارت زیر رو وارد می کنم نتیجه ی غیر قابل دسترس رو می گیرم :
ping 85.15.1.10
reply from 192.168.1.1 : unreachable
(تو این مضمون 4 خط می یاد )
خیلی ممنون می شم راهنماییم کنین . واقعا هر راهی به ذهنم رسید رو انجام دادم .
:41:

میلاد صبح خیز
05-05-2011, 10:59
خوب شما باید ip مودم رو پینگ کنین یعنی : Ping 192.168.1.1

Uniquezohreh
05-05-2011, 11:08
خوب شما باید ip مودم رو پینگ کنین یعنی : Ping 192.168.1.1

من متوجه نشدم این چه کمکی می توونه بکنه به من ؟
نتیجه این می شه :

C:\Documents and Settings\Administrator>ping 192.168.1.1

Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.1.1:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 1ms, Average = 0ms

خوب من هنوز مشکلم سر جاشه ؟

urumchi
05-05-2011, 13:14
سلام
من یه راه دیگه رو انجام دادم ، مودم رو مستقیم به خط وصل کردم و اسپیلیتر رو به گوشی تلفن .
چون بدون اسپیلیتر اگه بخوای مکالمه داشته باشی با کوشی خیلی زیاد نویز داره .
البته نباید توی هیچ کدوم از مسیر های ارتباطی از دو شاخه های ضد برق استفاده کنی.

من همینو امتحان کردم،درسته که روی صدای تلفن نویزی وجود نداشت اما عملاdc بودم و انگار که مودم خاموشه هیچ سند و ریسایوی وجود نداشت.

اگه کسی 1 اسپلیتر داشته باشه باید اونو به مودم وصل کنه نه تلفن،چون همون نویزی که نمیذاره صدا بخوبی منتقل بشه اینبار میفته روی سیگنالهای مودم و نمیذاره data ارسال و دریافت بشه.

urumchi
05-05-2011, 13:43
سلام .
مشکلم رو کامل می گم :
مدل مودمم TP-Link TD-8840 با 4 پورت LAN هست .
جدیدا ADSL رو از شاتل گرفتم . و این مودم تحت پشتیبانی این شرکت نیست .
مشکل این جاست که من می خوام 2 سیستم رو به صورت کاملا مستقل به این مودم وصل کنم و البته این دو سیستم هم زمان هم به اینترنت بتوونن دسترسی داشته باشن.
توی تنظیمات مودم PPPoE انتخاب شده ، NAT هم Enable هست . اما از تنظیمات خود مودم نتوونستم Firewall رو Disable کنم.
دیگه گزینه ی LLC مودم رو انتخاب کردم .
به گفته ی یکی از پشتیبان ها Firewall های دو تا سیستم رو هم از آنتی ویروس ها و هم از خود ویندوز غیر فعال کردم .
IP Address و این ها رو هم به این ترتیب توی تنظیمات Local Area Connection وارد کردم :
192.168.1.10
255.255.255.0
192.168.1.1

و برای سیستم دوم :

192.168.1.11
255.255.255.0
192.168.1.1

______
نتیجه این شد که وقتی سیستم ها هر کدوم جداگانه یا به طور هم زمان روشن میشن به صورت خودکار به اینترنت متصل می شن ، اما هیچ گونه received و sent اطلاعات ندارم .
از طرفی وقتی توی صفحه ی cmd عبارت زیر رو وارد می کنم نتیجه ی غیر قابل دسترس رو می گیرم :
ping 85.15.1.10
(تو این مضمون 4 خط می یاد )
خیلی ممنون می شم راهنماییم کنین . واقعا هر راهی به ذهنم رسید رو انجام دادم .
:41:

DNS Server هایی که تعیین کردی رو پاک کن.

85.15.1.10
85.15.1.12

بعد اگه گزینه اول قابل انتخاب بود(...Obtain DNS server)،انتخابش کن ولی اگه غیر فعال بود سیستمهارو ریستارت کن و اینبار گزینه اول رو فعال کن.

بعد ping بگیر البته نه از مودمت بلکه از یه سرور مثل گوگل: ping Google.com -n 20

mehdy.sms
05-05-2011, 16:18
بین مودم لینکسیس مدل wag320n و مودم Asus مدل DSL n13 کدوم یکی بهتره؟ (به خاطر این پرسیدم که قیمت هر دو حدوداً یکی هست)
البته یه جایی هم خوندم که گارانتی لینکسیس توی خط پیچوندن مشتری هست و مودم لینکسیس wag320n در ایران از نظر کیفیت پایین تر از نمونه های موجود در کشورهای اروپاییست.
اگه مودم Asus مدل DSL n13 بهتره فروشگاه معتبری سراغ دارید؟ ظاهراً خیلی کمیاب هست. الان قیمتش تو ایران چند هست؟ من توی یکی از فروشگاه های اینترنتی دیدم قیمتش 189 هزار تومن بود. با قیمت اصلی خیلی اختلاف داره؟

joe_satriani
05-05-2011, 16:23
بین مودم لینکسیس مدل wag320n و مودم Asus مدل DSL n13 کدوم یکی بهتره؟ (به خاطر این پرسیدم که قیمت هر دو حدوداً یکی هست)
البته یه جایی هم خوندم که گارانتی لینکسیس توی خط پیچوندن مشتری هست و مودم لینکسیس wag320n در ایران از نظر کیفیت پایین تر از نمونه های موجود در کشورهای اروپاییست.
اگه مودم Asus مدل DSL n13 بهتره فروشگاه معتبری سراغ دارید؟ ظاهراً خیلی کمیاب هست. الان قیمتش تو ایران چند هست؟ من توی یکی از فروشگاه های اینترنتی دیدم قیمتش 189 هزار تومن بود. با قیمت اصلی خیلی اختلاف داره؟

با سلام
صد در صد linksys بهتره
و اون مطلبي كه مشتري ميپيچونه و اينا رو هم هر جا خونديد اشتباه هست
چون معتبرترين سازنده محصولات شبكه همين مارك هست

موفق باشيد.

amirkhan_0o0
05-05-2011, 16:34
دوستان من یه مودم راوتر می خوام که بعدا هم بتونم ازش به عنوان مودم ای دی اس ال استفاده کنم اما چون هنوز منطقه ما تحت پوشش ای دی اس ال نیست و من دارم از سرویس وایرلس استفاده می کنم، بتونم از این مودم به صورت راوتر وایرلس استفاده کنم.
یعنی اینترنت رو روی کامپیوتر و Xbox به صورت کابلی و بر روی لپ تاپ به صورت وایرلس شیر کنم.
به نظرتون در بین مدل های ارزان قیمت چه مدلی به دردم می خوره؟
این مودم-راوتر برای ارائه اینترنت روی xbox چه امکاناتی رو باید داشته باشه؟؟

mehdy.sms
05-05-2011, 16:55
الان مخابرات شهرمون برای سرویس ADSL به دوستم مودم smartax mt882a داده. اگه مودم لینکسیس مدل wag320n بخرم که اشکالی نداره؟

میلاد صبح خیز
05-05-2011, 21:21
الان مخابرات شهرمون برای سرویس ADSL به دوستم مودم smartax mt882a داده. اگه مودم لینکسیس مدل wag320n بخرم که اشکالی نداره؟

فکر نکنم ، قریب به 90 درصد سرویس دهنده ها با تمام مارک ها هماهنگ هستن . مشکلی نیست.
راستی این مودم الان چنده؟

mehdy.sms
05-05-2011, 21:43
فکر نکنم ، قریب به 90 درصد سرویس دهنده ها با تمام مارک ها هماهنگ هستن . مشکلی نیست.
راستی این مودم الان چنده؟

در محدوده 185 هزار تومن
لطفاً اگه کسی فروشگاه اینترنتی معتبری سراغ داره بگه.

urumchi
05-05-2011, 21:50
در محدوده 185 هزار تومن
لطفاً اگه کسی فروشگاه اینترنتی معتبری سراغ داره بگه.

پسر خوب الکی جیب کس دیگه ای رو پر نکن! برو ASUS DSL-G31 بگیر اساسی حال کن. هم ارزونتره هم به درد بخوره هم اینکه با شبکه و isp هیچ مشکلی نداره و مادام العمر برات کار میکنه،4تا پورت شبکه داره، قیمتش هم حدود 75-70 تومنه.

shabloo
06-05-2011, 00:02
مقدار vpi معمولا 0 و vci هم 35 هست
( برای اطمینان بیشتر با پشتیبانی isp تماس بگیر و بپرس )
برای تغییر این اعداد هم کافیه بری تو تنظیمات مودم و تغییرش بدی
برای اعمال تنظیمات هم نیازی به اون cd نداری
توی browser تایپ کن 192.168.1.1
و اگه یوزر و پسورد هم خواست تایپ کن admin

واقعا ممنون از راهنمایییتون.من تنظیمات مودمو از isp پرسیدم و ست کردم.ولی بازم چراغ DSL روی مودم چشمک می زنه و ثابت نمی شه. یعنی مشکل از خط تلفنه ؟ آیا برای اتصال به اینترنت بعد از رانژه غیر از نصب مودم و ساختن PPPoE کار دیگه ای باید انجام بدم؟

tirna_fx
06-05-2011, 13:26
سلام دوستان

من 1 مودم اکسترنال معمولی مدل symphony با یک خروجی usb دارم.

حالا میخوام از اینترنت وایرلس استفاده کنم.ممکنه منرا راهنمایی کنید که چه سخت افزار اضافه ای باید خریداری کنم(برد 30 متر)

siavashsiavash
06-05-2011, 17:03
سلام
من از adslصبانت استفاده می کنم
مودمم را تازه عوض کردم وd-link 2640uگرفتم
از طریق Bridgeراحت کانکت میشک امااز طریق PPPoEاصلا کانکت نمی شم
چرا؟؟؟
به پشتیبانی زنگ زدم راهنمای درستی نتوانست بکند
کسی می تواند راهنمایکند منرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
درباره تنظیمات wirelessهم کسی می تواند راهنمای کند می خوام با موبایلم کانکت شم

mjzaret
06-05-2011, 21:11
سلام دوستان

من 1 مودم اکسترنال معمولی مدل symphony با یک خروجی usb دارم.

حالا میخوام از اینترنت وایرلس استفاده کنم.ممکنه منرا راهنمایی کنید که چه سخت افزار اضافه ای باید خریداری کنم(برد 30 متر)

فكر نكنم بتونيد مشكلتون رو با اين مودم حل كنيد.

شما بايستي به دنبال يه مودم ديگه بريد كه از نوع وايرلس باشه.

در بين اين نوع مودمها TP-LINK ارزون‌ترين هست.

مدل‌هاي بهتري هم وجود داره و در اين بين ماركهاي LinkSYS از كيفيت بهتري برخوردارند.

شاد باشيد:40:

mjzaret
06-05-2011, 21:26
سلام
من از adslصبانت استفاده می کنم
مودمم را تازه عوض کردم وd-link 2640uگرفتم
از طریق Bridgeراحت کانکت میشک امااز طریق PPPoEاصلا کانکت نمی شم
چرا؟؟؟
به پشتیبانی زنگ زدم راهنمای درستی نتوانست بکند
کسی می تواند راهنمایکند منرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
درباره تنظیمات wirelessهم کسی می تواند راهنمای کند می خوام با موبایلم کانکت شم

وقتي كه به صورت Bridge به اينترنت وصل مي‌شويد پس نبايستي در حالت PPPOE مشكلي وجود داشته باشه.

در هر مودمي قسمتي به نام Quick Setup وجود داره و به وسيله اين قسمت و Wizard اون به راحتي مي‌تونيد مشكلتون رو حل كنيد.

قبل از همه اين كارها يه بار مودمتون رو كاملاً Reset كنيد و به حالت پيش فرض كارخانه در بياوريد. بعد از اين عمل اقدام به تنظيم كردن مودمتون كنيد.

تمامي تنظيمات رو از شركت ارائه دهنده سرويستون درخواست كنيد از قبيل VPI, VCI و ...

Uniquezohreh
06-05-2011, 21:35
من همینو امتحان کردم،درسته که روی صدای تلفن نویزی وجود نداشت اما عملاdc بودم و انگار که مودم خاموشه هیچ سند و ریسایوی وجود نداشت.

اگه کسی 1 اسپلیتر داشته باشه باید اونو به مودم وصل کنه نه تلفن،چون همون نویزی که نمیذاره صدا بخوبی منتقل بشه اینبار میفته روی سیگنالهای مودم و نمیذاره data ارسال و دریافت بشه.

راستش من اون روش رو که گفتم انجام دادم توی اتصال معمولی یا به اشتراک گذاشتن بین دو تا سیستم مشکلی ندارم . یعنی اسپلیتر توی یه اتاق دیگه به تلفن وصله . واسه این که نویز نداشته باشم و مودم مستقیما به خط تلفن متصله .
البته به نظرم روی هر سیستمی یه جوری جواب می ده .

Uniquezohreh
06-05-2011, 21:45
DNS Server هایی که تعیین کردی رو پاک کن.

85.15.1.10
85.15.1.12

بعد اگه گزینه اول قابل انتخاب بود(...Obtain DNS server)،انتخابش کن ولی اگه غیر فعال بود سیستمهارو ریستارت کن و اینبار گزینه اول رو فعال کن.

بعد ping بگیر البته نه از مودمت بلکه از یه سرور مثل گوگل: ping Google.com -n 20

من تنظیمات رو اینطوری که گفتید قرار دادم اما مشکل حل نشد که نشد !
با پشتیبانی که تماس گرفتم از اونجا که مودم TP-Link رو پشتیبانی نمی کنن بازم نتوونستن کمکی بهم بکنن.
گفتن ممکنه مشکل از مودم باشه و توی قسمت NAT مشکل پیدا کرده باشه .
من زیاد آشنایی با تنظیمات مودم ندارم و نمی دونم این مشکلی که گفتن چه تاثیری رو عملکرد مودم داره و اگه این قسمت یعنی NAT مشکل داشته باشه من باز هم می توونم مثل الان به نت وصل شم ؟! یا الان باید قطع شم ؟!
سوال بعدی که دارم اینه که حالا که نتوونستم تنظیمات رو برای اتصال مستقل دو سیستم فراهم کنم ، من چطور می توونم اینترنت رو بین 2 سیستم به اشتراک بذارم طوری که اگه سیستم اصلی خاموش بود بتوونم با سیستم شماره 2 کانکت شم ؟ یعنی میشه روی سیستم شماره 2 connection ای بسازم که با کلیک کردن و به روش PPPoE وصل شم ؟
ممنون .

siavashsiavash
06-05-2011, 22:50
وقتي كه به صورت Bridge به اينترنت وصل مي‌شويد پس نبايستي در حالت PPPOE مشكلي وجود داشته باشه.

در هر مودمي قسمتي به نام Quick Setup وجود داره و به وسيله اين قسمت و Wizard اون به راحتي مي‌تونيد مشكلتون رو حل كنيد.

قبل از همه اين كارها يه بار مودمتون رو كاملاً Reset كنيد و به حالت پيش فرض كارخانه در بياوريد. بعد از اين عمل اقدام به تنظيم كردن مودمتون كنيد.

تمامي تنظيمات رو از شركت ارائه دهنده سرويستون درخواست كنيد از قبيل VPI, VCI و ...

سلام
دوست عزیز مودم را تازه گرفتموتمام تنظیمات را چک کردم
اما در pppoeکانکت نمی شود

reeza1
07-05-2011, 14:47
سلام
در برنامه Internet browser
خود

رو تایپ کنید و مراحل زیر انجام دهید .
User name =admin
password = admin
advanced setup /remove /add/wan/add/next/ PPP over Ethernet PPPoE/next
یوزر نیم و پسورد را وارد کنید و مراحل بعدی را تائید نمائید .
با ریست کردن سیستم باید مشکل شما حل شود .

rezashokouhi
07-05-2011, 15:47
دوستان مودم من الفکسه.....اونو از حالت Bridgeبه PPPOE در اوردم.......چون میخوام هروقت روشنش کردم مستقیم وصل بشه به اینترنت بدون اینکه از کانکشن استفاده کنم اما وصل نمیشه و دوباره با کانکشن وصل میشه میشه کمکم کنید؟

joe_satriani
07-05-2011, 15:55
دوستان مودم من الفکسه.....اونو از حالت Bridgeبه PPPOE در اوردم.......چون میخوام هروقت روشنش کردم مستقیم وصل بشه به اینترنت بدون اینکه از کانکشن استفاده کنم اما وصل نمیشه و دوباره با کانکشن وصل میشه میشه کمکم کنید؟

با سلام
اين كار رو چطوري انجام ميديد؟؟

موفق باشيد.

amirkhan_0o0
07-05-2011, 15:58
پسر خوب الکی جیب کس دیگه ای رو پر نکن! برو ASUS DSL-G31 بگیر اساسی حال کن. هم ارزونتره هم به درد بخوره هم اینکه با شبکه و isp هیچ مشکلی نداره و مادام العمر برات کار میکنه،4تا پورت شبکه داره، قیمتش هم حدود 75-70 تومنه.

من یه مودم راوتر می خوام که بعدا هم بتونم ازش به عنوان مودم ای دی اس ال استفاده کنم اما چون هنوز منطقه ما تحت پوشش ای دی اس ال نیست و من دارم از سرویس وایرلس استفاده می کنم، بتونم از این مودم به صورت راوتر وایرلس استفاده کنم.
یعنی اینترنت رو روی کامپیوتر و Xbox به صورت کابلی و بر روی لپ تاپ به صورت وایرلس شیر کنم.
به نظرت در بین مدل های ارزان قیمت چه مدلی به دردم می خوره؟
این مدلی که شما معرفی کردی به کار من میاد؟

rezashokouhi
07-05-2011, 16:24
با سلام
اين كار رو چطوري انجام ميديد؟؟

موفق باشيد.
رفتم به تنظیمات و قبلی رو پاک کردم و دوباره از اول مراحل ستاپ در wan رو رفتم........منظورتون چیه؟از همون روشی رفتم که همه میرن.......اگه روش دیگه هست لطف میکنید و بگید؟

mehshad
07-05-2011, 16:57
من یه مودم راوتر می خوام که بعدا هم بتونم ازش به عنوان مودم ای دی اس ال استفاده کنم اما چون هنوز منطقه ما تحت پوشش ای دی اس ال نیست و من دارم از سرویس وایرلس استفاده می کنم، بتونم از این مودم به صورت راوتر وایرلس استفاده کنم.

شما میتونید dlink 2640u رو بگیرید که قیمتش 40 تا 45 تومنه

reza94356
07-05-2011, 20:58
با سلام به دوستان ...من یه مشکل دارم .....من تازه ای دی اس ال گرفتم ...و زیاد وارد نیستم ......هر چند مدت یه دفعه موقعی که میخوام کانکت بشم خطا 678 میزنه ....اولش فکر میکردم ممکنه که ارتباط بین مودم و کامپیوتر برقرار نباشه ...ولی همه چیز رو چک کردم دیدم درسته ....بعد گفتم شاید از خود مخابرات قطعه .....ولی وقتی از دوستان پرسیدم دیدم مال همه وصله بجزمن ................بعد رفتم سراغ مخابرات .....گفت باید مودم رو ریست کنی ....و خودش مودم رو ریست کرد ....درست شد ........حالا بعد از مدتی دوباره همون مشکل رو داره .......اون جوری که اون مخابراتیه ریست کرد اول رفت تو quik set up .....بعد حالت bridgeرو انتخاب کرد و بعد همه گزینه ها رو نکست زد و مودم یه خاموش و روشن شد بعد همه چیز ردیف شد ....حالا که من هم همه اون کار ها رو میکنم ولی درست نمیشه ...اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم

---------- Post added at 09:57 PM ---------- Previous post was at 09:55 PM ----------

البته منظورم از خطا این جمله هستconnecting through wan miniport (pppoe)

---------- Post added at 09:58 PM ---------- Previous post was at 09:57 PM ----------

amirkhan_0o0
07-05-2011, 21:38
شما میتونید dlink 2640u رو بگیرید که قیمتش 40 تا 45 تومنه
ممنون
اونوقت تو شیر کردن اینترنت به صورت کابلی و وایرلس به صورت ppoe مشکلی نداره؟
ممنون می شم اگه در مورد کیفیت ساختش هم اطلاعات بدبد

mjzaret
07-05-2011, 22:49
ممنون
اونوقت تو شیر کردن اینترنت به صورت کابلی و وایرلس به صورت ppoe مشکلی نداره؟
ممنون می شم اگه در مورد کیفیت ساختش هم اطلاعات بدبد

بله مشكلي نداريد و به راحتي مي‌تونيد از اون استفاده نماييد.

تجهيزات مارك D-Link داراي كيفيت خوبي هستند.

---------- Post added at 11:49 PM ---------- Previous post was at 11:46 PM ----------

با سلام به دوستان ...من یه مشکل دارم .....من تازه ای دی اس ال گرفتم ...و زیاد وارد نیستم ......هر چند مدت یه دفعه موقعی که میخوام کانکت بشم خطا 678 میزنه ....اولش فکر میکردم ممکنه که ارتباط بین مودم و کامپیوتر برقرار نباشه ...ولی همه چیز رو چک کردم دیدم درسته ....بعد گفتم شاید از خود مخابرات قطعه .....ولی وقتی از دوستان پرسیدم دیدم مال همه وصله بجزمن ................بعد رفتم سراغ مخابرات .....گفت باید مودم رو ریست کنی ....و خودش مودم رو ریست کرد ....درست شد ........حالا بعد از مدتی دوباره همون مشکل رو داره .......اون جوری که اون مخابراتیه ریست کرد اول رفت تو quik set up .....بعد حالت bridgeرو انتخاب کرد و بعد همه گزینه ها رو نکست زد و مودم یه خاموش و روشن شد بعد همه چیز ردیف شد ....حالا که من هم همه اون کار ها رو میکنم ولی درست نمیشه ...اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم

---------- Post added at 09:57 PM ---------- Previous post was at 09:55 PM ----------

---------- Post added at 09:58 PM ---------- Previous post was at 09:57 PM ----------

هر گاه Error 678 دريافت نموده‌ايد يه نگاه بندازيد آيا چراغ DSL روشن و ثابت هست يا نه؟

urumchi
07-05-2011, 23:37

شما بهتر بود یه سر به آدرسی که داده بودم میزدید چون اونجا همه اطلاعات رو راجع به اون مودم نوشته.
کاملا مطمئن نیستم ولی به احتمال بسیار زیاد به کارت میاد.

مودم ارزون قیمت تا سقف 40-35 هم هست ولی اصل اصل چین ِ !!!
شاید 2-3 سال برات کار کنه شایدم همیشه برات کار کنه. کلا مودم ارزون قیمت ی مقدار شانسیه.
یه مودم 70-60 تومنی میتونه به دردت بخوره و خیلی بیشتر و بهتر از مودم ارزون برات کار کنه. کلی بخوام بگم برو سراغ ایسوز و لینکسیس.

shabloo
08-05-2011, 02:13
با سلام.
من تازه ADSL گرفتم.تنظیمات مودمو از isp پرسیدم و ست کردم.ولی بازم چراغ DSL روی مودم چشمک می زنه و ثابت نمی شه. یعنی مشکل از خط تلفنه ؟ آیا برای اتصال به اینترنت بعد از رانژه غیر از نصب مودم و ساختن PPPoE کار دیگه ای باید انجام بدم؟

amirkhan_0o0
08-05-2011, 08:52
شما بهتر بود یه سر به آدرسی که داده بودم میزدید چون اونجا همه اطلاعات رو راجع به اون مودم نوشته.
کاملا مطمئن نیستم ولی به احتمال بسیار زیاد به کارت میاد.

مودم ارزون قیمت تا سقف 40-35 هم هست ولی اصل اصل چین ِ !!!
شاید 2-3 سال برات کار کنه شایدم همیشه برات کار کنه. کلا مودم ارزون قیمت ی مقدار شانسیه.
یه مودم 70-60 تومنی میتونه به دردت بخوره و خیلی بیشتر و بهتر از مودم ارزون برات کار کنه. کلی بخوام بگم برو سراغ ایسوز و لینکسیس.
ممنون ولی این که پشتش ورودی لن نداره!
چه جوری خروجی مودم وایرلس رو بهش بزنم
اگه نشه به عنوان راوتر ازش استفاده کرد از گزینه های زیر چی رو پیشنهاد می کنی؟

ممنون

reza94356
08-05-2011, 21:13
بله مشكلي نداريد و به راحتي مي‌تونيد از اون استفاده نماييد.

تجهيزات مارك D-Link داراي كيفيت خوبي هستند.

---------- Post added at 11:49 PM ---------- Previous post was at 11:46 PM ----------

هر گاه Error 678 دريافت نموده‌ايد يه نگاه بندازيد آيا چراغ DSL روشن و ثابت هست يا نه؟

چراغ adsl روشنه .....ولی چراغ شانس ما خاموشه ........واقعا کسی سر از مشکل ما در نمیاره؟

joe_satriani
08-05-2011, 21:30
با سلام.
من تازه ADSL گرفتم.تنظیمات مودمو از isp پرسیدم و ست کردم.ولی بازم چراغ DSL روی مودم چشمک می زنه و ثابت نمی شه. یعنی مشکل از خط تلفنه ؟ آیا برای اتصال به اینترنت بعد از رانژه غیر از نصب مودم و ساختن PPPoE کار دیگه ای باید انجام بدم؟

با سلام
خير كار ديگه اي كه نميخواد انجام بديد
احتمالا خطتون يا رانژه نشده
يا نويز زيادي روي خط هست و نميذاره درست ارتباط برقرار بشه
با آي اس پي در ميون بذاريد

موفق باشيد.

ممنون ولی این که پشتش ورودی لن نداره!
چه جوری خروجی مودم وایرلس رو بهش بزنم
اگه نشه به عنوان راوتر ازش استفاده کرد از گزینه های زیر چی رو پیشنهاد می کنی؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدممنون

با سلام
چرا ديگه 4 تا پورت لن داره پشتش دوست عزيزم
همون آبي ها لن هستن

موفق باشيد.

mjzaret
08-05-2011, 22:46
چراغ adsl روشنه .....ولی چراغ شانس ما خاموشه ........واقعا کسی سر از مشکل ما در نمیاره؟

اين مشكل به سيستم مخابرات بر مي‌گرده.

خطاي 678 مربوط به ISP شما ميشه و ربطي به تجهيزات شما نداره.

شما كاملاً با DSLAM در ارتباطيد ولي DSLAM شما به روتر يا اينترنت دسترسي نداره.

معمولاً روي هر DSLAM دو پورت اترنت وجود داره.

بيشتر ISP ها براي اينكه مشتري بيشتري رو جذب كنند نياز به DSLAM دارند. خط ورودي اينترنت اونها يكيه و به روتر مي‌ره.

از روتر هم يه كابل مياد و به DSLAM شماره يك وصل ميشه و از DSLAM شماره يك هم يه كابل به DSLAM شماره 2 و به همين ترتيب الي آخر.

در صورتي كه يكي از اين كابلها قطع شود تمامي كاربراني كه در سطوح پايين قرار دارند Error 678 رو دريافت مي‌كنند.

اين موضوع رو با ISP در ميون بگذاريد.

mjzaret
08-05-2011, 23:03
با سلام.

در صورتي كه چراغ DSL شما چشمك مي‌زند و ثابت نمي‌شود دلايل مختلفي وجود داره:

-- خط شما داراي نويز زيادي هست.

-- در مسير خط تلفني كه به مودم وصل مي‌شود از تلفن بيسيم استفاده مي‌نماييد.

-- خط شما از لحاظ فيزيكي دچار مشكل هست.

براي حل مشكلتون ابتدا تمامي تلفنها رو از پريز بيرون بكشيد و حالا امتحان كنيد كه آيا باز هم چشمك مي‌زند يا اينكه ثابت مي‌شود.

amirkhan_0o0
09-05-2011, 13:56
با سلام
خير كار ديگه اي كه نميخواد انجام بديد
احتمالا خطتون يا رانژه نشده
يا نويز زيادي روي خط هست و نميذاره درست ارتباط برقرار بشه
با آي اس پي در ميون بذاريد

موفق باشيد.

با سلام
چرا ديگه 4 تا پورت لن داره پشتش دوست عزيزم
همون آبي ها لن هستن

موفق باشيد.

ممنون اما من منظورم ورودی لنه
برای این که فعلا از اون به عنوان راوتر استفاده کنم و می خوام اینترنتی رو که دارم به صورت وایرلس از شرکت می گیرم روی چند دستگاه به صورت PPOE شیر کنم
البته تا چند ماه دیگه منطقه ما تحت پوشش ADSL قرار می گیره برای همین می خوام بتونم در آینده از این مودم به عنوان lمودم ADSL استفاده کنم!

Aless
09-05-2011, 15:45
سلام ببخشید
بنده یک لپ تاپ hp 510 دارم نمیتونم با وایرلسش به نت وصل شم.یعنی اصلا نمیدونم چطوری باید وصل بشم.
میشه راهنماییم کنید؟

sei_pm
09-05-2011, 16:29
ممنون اما من منظورم ورودی لنه
برای این که فعلا از اون به عنوان راوتر استفاده کنم و می خوام اینترنتی رو که دارم به صورت وایرلس از شرکت می گیرم روی چند دستگاه به صورت PPOE شیر کنم
البته تا چند ماه دیگه منطقه ما تحت پوشش ADSL قرار می گیره برای همین می خوام بتونم در آینده از این مودم به عنوان lمودم ADSL استفاده کنم!

شما سرویس وایرلسی که میگیرید به چه شکل بهش کانکت میشید؟
اگر dhcp relay مودم رو فعال کنید و Ip اکسس پوینت رو که باهاش سرویس وایرلس میگیرد داخل مودم ست کنید می تونید این کار رو راحت انجام بدید تنها با وصل کردند کابل شبکه بین اکسس پوینت و مودم.

amirkhan_0o0
09-05-2011, 16:54
ممنون
ماکانکشن broad band داریم که با استفاده از اون وصل می شیم
یعنی اونوقت ورودی اینترنت رو به کجا بدم.
خروجی رو که باید از همون آبی ها(!) بگیرم

joe_satriani
09-05-2011, 18:22
سلام ببخشید
بنده یک لپ تاپ hp 510 دارم نمیتونم با وایرلسش به نت وصل شم.یعنی اصلا نمیدونم چطوری باید وصل بشم.
میشه راهنماییم کنید؟

با سلام
ابتدا وايرلس رو كنترل كنيد كه دكمش بر روي لپ تاپ به صورت ON باشه
سپس از داخل لپ تاپ به control panel بريد و توي wireless network يا يه همچين چيزي بريد
سپس واستون سرچ ميكنه يا refresh
و شبكه ي وايرلس رو سرچ ميكنه و با انتخاب و پسورد وايرلس رو وارد كردن ميتونيد از اينترنت استفاده كنيد

موفق باشيد.

sei_pm
09-05-2011, 21:16
ممنون
ماکانکشن broad band داریم که با استفاده از اون وصل می شیم
یعنی اونوقت ورودی اینترنت رو به کجا بدم.
خروجی رو که باید از همون آبی ها(!) بگیرم

مدل دقیق اکسس پوینتی که ازش استفاده می کنید چیه ؟ باید بشه کانکشن رو داخلش به شکل pppoe ست کرد.
در غیر اینصورت باید یک کارت شبکه مجزا دیگه روی سیستمتون داشته باشید تا لون کانکشن بردباند رو بتونید با مودم adsl شیر کنید.

subliz
09-05-2011, 21:21
سلام خدمت دوستان
ميخوام مودم بخرم
اين مدل هايي كه تو پست هاي قبل هست رو چك كردم
هيچ به درد نميخوره !
البته به درد كار من ! :-D
من قصد خريد مودم tplink TD-W8950ND رو دارم كه تو سايت چاره 61 تومن زده كه احتمالا تو بازار بشه 50 و اندي گير آورد
من اومدم يه برآورد كردم ديدم يه مدل مودم معمولي و تك پورت 20 30 تومن ميشه يه مودم وايرلس براي شير كردن اينترنت هم كه 20 25 تومن هست يه اسپيليتر اكسترنال هم كه تو جعبش هست كه تقريبا 7 8 تومن ا
اگه سرعت نسبتا بالاي شير وايرلس ( 150 mbps ) رو هم در نظر بگيرين عملا قيمت خيلي مناسبي داره
ممنون ميشم اگه يه نگاهي تو سايت chare.ir بندازين و نظرتون بگيد

sei_pm
09-05-2011, 21:54
سلام خدمت دوستان
ميخوام مودم بخرم
اين مدل هايي كه تو پست هاي قبل هست رو چك كردم
هيچ به درد نميخوره !
البته به درد كار من ! :-D
من قصد خريد مودم tplink TD-W8950ND رو دارم كه تو سايت چاره 61 تومن زده كه احتمالا تو بازار بشه 50 و اندي گير آورد
من اومدم يه برآورد كردم ديدم يه مدل مودم معمولي و تك پورت 20 30 تومن ميشه يه مودم وايرلس براي شير كردن اينترنت هم كه 20 25 تومن هست يه اسپيليتر اكسترنال هم كه تو جعبش هست كه تقريبا 7 8 تومن ا
اگه سرعت نسبتا بالاي شير وايرلس ( 150 mbps ) رو هم در نظر بگيرين عملا قيمت خيلي مناسبي داره
ممنون ميشم اگه يه نگاهي تو سايت chare.ir بندازين و نظرتون بگيد

نیازی به سایت چاره نیست هر کس با توجه به نیازها و بودجه ای که داره تصمیم میگیره به نظرم من اگر شما به طور وایرلس می خواهید فایلهاتون رو شیر کنید بهتره از مدل TD-W8960N استفاده کنید که وایرلس اون 300 Mbps هست قیمتش تو بازار قبل از عید 70 بود الان شاید ارزونتر هم باشه وگرنه مدل پیشنهادی شما خوبه.
قیمت اسپلیتر هم بین 2.5 تا 3.5 هزار تومان هست.

subliz
09-05-2011, 23:53
نیازی به سایت چاره نیست هر کس با توجه به نیازها و بودجه ای که داره تصمیم میگیره به نظرم من اگر شما به طور وایرلس می خواهید فایلهاتون رو شیر کنید بهتره از مدل TD-W8960N استفاده کنید که وایرلس اون 300 Mbps هست قیمتش تو بازار قبل از عید 70 بود الان شاید ارزونتر هم باشه وگرنه مدل پیشنهادی شما خوبه.
قیمت اسپلیتر هم بین 2.5 تا 3.5 هزار تومان هست.

ممنون از راهنمايي تون
واقعيتش الان هنوز اي دي اس الم هم ثبت نام نكردم
يعني مشكل مودم هست. هر چي بيشتر ميگردم بيشتر گيج ميشم
به وايرلس پر سرعت نياز دارم ولي نه الان شايد 6 ماه ديگه شايدم 1 سال ديگه شايدم بيشتر
مشكل اينجاست كه قيمت مدلي كه شما گفتين 10 تومن با اوني كه من گفتم فرق داره اوني هم كه من گفتم 15 20 تومن با يه مودم وايرلس معمولي فرق داره
مدل بالاتر از مدل پيشنهادي شما هم 10 20 تومن اختلاف داره
خلاصه سرتون رو درد نيارم اختلاف سخت افزاري زياد ! اختلاف قيمت كم !
حالا به نظر شما ميارزه با اين اختلاف كم قيمت اين 2 مدل با يه مودم معمولي از الان برا آينده پول خرج كنم ؟
يه مودم با سيم اي دي اس ال بگيرم بعدا يه كارت شبكه بيسيم بگيرم به صرفه تر يا يه جا ؟
چون در هر صورت بايد اين پول هزينه شه
انشا... تي وي وايرلس دار بگيريم اين مدلي كه شما گفتين قاعدتا بايد بهتر جواب بده ديگه درسته؟
به نظرتون محسوسه يا نامحسوسه اين 2 برابر بودن سرعت ؟

urumchi
10-05-2011, 02:31
آقا خودتو چرا اذيت ميكني؟ مگه نميگي شايد 1 سال ديگه adsl بگيري؟ خب شما همون موقع كه Adsl گرفتي مودم هم بگير چون تا 1 سال ديگه كلي مدل جديد و با قيمتهاي بهتر و كارآيي خيلي بالاتر ميتوني پيدا كني. اما اگه ميخواي الان بخري شما بودجه و اينكه دقيقا قراره با وايرلس چيكار كني رو بگو تا دوستان برحسب اونها بهترين مودم رو معرفي كنن

در حال حاضر بهترين برندهاي مودم وايرلس در بازار به ترتيب كيفيت اينا هستن:

1- Linksys

2- Asus

3- TP-Link (اليته چند مدل جديدي كه اخيرا وارد بازار شدن نه همه شون)

amirkhan_0o0
10-05-2011, 04:52
آقا خودتو چرا اذيت ميكني؟ مگه نميگي شايد 1 سال ديگه adsl بگيري؟ خب شما همون موقع كه Adsl گرفتي مودم هم بگير چون تا 1 سال ديگه كلي مدل جديد و با قيمتهاي بهتر و كارآيي خيلي بالاتر ميتوني پيدا كني. اما اگه ميخواي الان بخري شما بودجه و اينكه دقيقا قراره با وايرلس چيكار كني رو بگو تا دوستان برحسب اونها بهترين مودم رو معرفي كنن

1- Linksys

2- Asus

بودجه 40-70
xbox+pc به صورت ppoeلپ تاپ به صورت وایرلس
الان هم دارم از سرویس وایرلس استفاده می کنم و می خوام به عنوان راوتر ازش استفاده کنم
اما خیلی برام مهمه که بعدا هم بتونم به عنوان مودم ADSL ازش استفاده کنم و نیاز به پول دوباره دادن نباشه

subliz
10-05-2011, 07:48

1- Linksys

2- Asus

نه دوست عزيز
من اولم گفتم كه گير adsl مودم هست و الا تا حالا گرفته بودم
من گفتم به وايرلسش شايد 1 ماه ديگه شايد 6 ماه ديگه نياز داشته باشم ولي ميدونم بالاخره نياز خواهم داشت
من الان يه پي سي قديمي دارم كه حتي ورودي شبكه هم نداره
من اگه با توجه به نياز الانم بخوام خريد كنم يه مودم تك پورت 20 30 تومني كافيه ولي تير ماه يه سيستم جديد ميخوام بخرم قبلي رو هم نگه ميدارم پس به يه 4 پورت نياز خواهم داشت
بسته به شرايط مالي پاييز يا لپ تاپ ميخرم يا موبايل كه عملا جفتشون وايرلس دارن
دم دماي عيد هم يه تي وي 2012 كه اونم وايرلس خواهد داشت
حالا اگه شما باشين رژيم جيبتون رو چجوري مي چينين ؟
60 تا 70 تومن سقف هزينه اي هست كه ميتونم بكنم
وايرلس رو هم براي شير فايل و اينترنت رو لپ تاپ يا موبايل و شير فيلم هاي اچ دي به بالا روي تي وي و يه جورايي دور زدن بلوري پلير ميخوام

sei_pm
10-05-2011, 09:27
نه دوست عزيز
من اولم گفتم كه گير adsl مودم هست و الا تا حالا گرفته بودم
من گفتم به وايرلسش شايد 1 ماه ديگه شايد 6 ماه ديگه نياز داشته باشم ولي ميدونم بالاخره نياز خواهم داشت
من الان يه پي سي قديمي دارم كه حتي ورودي شبكه هم نداره
من اگه با توجه به نياز الانم بخوام خريد كنم يه مودم تك پورت 20 30 تومني كافيه ولي تير ماه يه سيستم جديد ميخوام بخرم قبلي رو هم نگه ميدارم پس به يه 4 پورت نياز خواهم داشت
بسته به شرايط مالي پاييز يا لپ تاپ ميخرم يا موبايل كه عملا جفتشون وايرلس دارن
دم دماي عيد هم يه تي وي 2012 كه اونم وايرلس خواهد داشت
حالا اگه شما باشين رژيم جيبتون رو چجوري مي چينين ؟
60 تا 70 تومن سقف هزينه اي هست كه ميتونم بكنم
وايرلس رو هم براي شير فايل و اينترنت رو لپ تاپ يا موبايل و شير فيلم هاي اچ دي به بالا روي تي وي و يه جورايي دور زدن بلوري پلير ميخوام

در اینصورت اگر طبق این برنامه بخواید پیش برید بهتره همون مدلی که گفتم بخرید چون این مودم ها افت قیمتشون رو کردند و تا سال دیگه زیاد ارزون نمیشند و ارزش نداره یک مودم معمولی بگیرید و بعدا این مودم رو بخرید. چون مودم معمولی دیگه بدردتون نمیخوره.
بهتره 300 Mbps رو بخرید چون وایرلس در عمل از نصف کمتر کارایی داره مثلا برای 54 میشه حدود 25 یا برای 150 میشه زیر 75 .

subliz
10-05-2011, 10:14
در اینصورت اگر طبق این برنامه بخواید پیش برید بهتره همون مدلی که گفتم بخرید چون این مودم ها افت قیمتشون رو کردند و تا سال دیگه زیاد ارزون نمیشند و ارزش نداره یک مودم معمولی بگیرید و بعدا این مودم رو بخرید. چون مودم معمولی دیگه بدردتون نمیخوره.
بهتره 300 Mbps رو بخرید چون وایرلس در عمل از نصف کمتر کارایی داره مثلا برای 54 میشه حدود 25 یا برای 150 میشه زیر 75 .

ممنون از راهنمايي واقعا مفيدتون
تو اين مودم واقعا شديد گير كرده بودم كه به لطف فروم عالي p30world و دوستان كه صادقانه كمك ميكنن مشكلم حل شد
با اين جوابتون جواب يه سوال ديگم رو هم گرفتم
ميخواستم بپرسم پي سيم كه كارت شبكه نداره كارت با سيم بگيرم يا بي سيم كه با سيم ظاهرا بهتره
كلا تو چند روز تحقيق كه كردم به اين نكته رسيدم كه تا اونجا كه شرايط راه ميده بايد از سيم استفاده كرد
2 تا سوال ديگه هم داشتم كه اگه جواب بديد واقعا ممنون مي شم
تو مودم هاي 4 پورته مشخصا مدلي كه فرموديد ٤ تا پورت به هم وصلن ؟ يعني اگه 2 يا چند كامپيوتر رو به مودم وصل كنيم كامپيوتر ها با هم شبكه هم ميشن يا بايد كامپيوتر هارو بهم وصل كنيم و يكي رو به مودم وصل كنيم و از طريق اون اينترنت رو شير كرد ؟
منظورم اينه كه مودم به عنوان يه ترمينال يا يه مركز كار ميكنه؟
دوميش هم اين كه ميخوام از پارس آنلاين اشتراك بگيرم يعني تو مركز مخابراتي مون بهترين اونه حالا به نظرتون ميتونم با گرفتن آي پي و تنظيمات ديگه و گشتن تو مطالب تالار خودم اينترنت رو راه بندازم
در اون صورت قيمت 70 تومني مودم خيلي برام مناسب ميشه
( 15 تومن هزينه نصب و 15 تومنم اختلاف كارت شبكه بيسيمي كه ميخواستم بخرم با كارت شبكه معمولي مي مونه تو جيبم ! )

sei_pm
10-05-2011, 11:05
ممنون از راهنمايي واقعا مفيدتون
تو اين مودم واقعا شديد گير كرده بودم كه به لطف فروم عالي p30world و دوستان كه صادقانه كمك ميكنن مشكلم حل شد
با اين جوابتون جواب يه سوال ديگم رو هم گرفتم
ميخواستم بپرسم پي سيم كه كارت شبكه نداره كارت با سيم بگيرم يا بي سيم كه با سيم ظاهرا بهتره
كلا تو چند روز تحقيق كه كردم به اين نكته رسيدم كه تا اونجا كه شرايط راه ميده بايد از سيم استفاده كرد
2 تا سوال ديگه هم داشتم كه اگه جواب بديد واقعا ممنون مي شم
تو مودم هاي 4 پورته مشخصا مدلي كه فرموديد ٤ تا پورت به هم وصلن ؟ يعني اگه 2 يا چند كامپيوتر رو به مودم وصل كنيم كامپيوتر ها با هم شبكه هم ميشن يا بايد كامپيوتر هارو بهم وصل كنيم و يكي رو به مودم وصل كنيم و از طريق اون اينترنت رو شير كرد ؟
منظورم اينه كه مودم به عنوان يه ترمينال يا يه مركز كار ميكنه؟
دوميش هم اين كه ميخوام از پارس آنلاين اشتراك بگيرم يعني تو مركز مخابراتي مون بهترين اونه حالا به نظرتون ميتونم با گرفتن آي پي و تنظيمات ديگه و گشتن تو مطالب تالار خودم اينترنت رو راه بندازم
در اون صورت قيمت 70 تومني مودم خيلي برام مناسب ميشه
( 15 تومن هزينه نصب و 15 تومنم اختلاف كارت شبكه بيسيمي كه ميخواستم بخرم با كارت شبكه معمولي مي مونه تو جيبم ! )

درسته تا جایی که میشه بهتره از شبکه کابلی استفاده کرد ولی این نکته هم در نظر بگیرید که پورتهای این مودم 100 Mbps هست شاید وایرلس 300 با تمام افتی که داشته باشه به شرطی که کارت وایرلسی هم که واسه pc تون میگیرید 300 باشه در حد همون 100 Mbps کابلی یا کمی بیشتر باشه.
درسته اگر شما اکانتتون رو روی مودم ست کنید می تونید اینترنت رو به صورت وایرلس و همچنین از طریق اون 4 پورت به راحتی به اشتراک بگذارید.
من خودم از پارس آنلاین استفاده می کنم تو بعضی از مناطق برای سود بیشتر کاربر رو مجبور به خرید مودم می کنند یا بهانه می آورند که مودم شما ساپورت نمیشه در صورتی که همه مودم ها به خوبی کار می کنند. بهتره از این بابت خیالتون راحت بشه چون من هم داشتند مجبور به خرید مودم از خودشون میکردم که با گرفتم اشتراک 3 ماهه ازشون زیر بار این موضوع نرفتم. به هر صورت کانفیگ کردن مودم کاری نداره و خودتون می تونید با آموزشهایی که تو فروم هست یا به کمک دوستان حلش کنید.

subliz
10-05-2011, 11:18
درسته تا جایی که میشه بهتره از شبکه کابلی استفاده کرد ولی این نکته هم در نظر بگیرید که پورتهای این مودم 100 Mbps هست شاید وایرلس 300 با تمام افتی که داشته باشه به شرطی که کارت وایرلسی هم که واسه pc تون میگیرید 300 باشه در حد همون 100 Mbps کابلی یا کمی بیشتر باشه.
درسته اگر شما اکانتتون رو روی مودم ست کنید می تونید اینترنت رو به صورت وایرلس و همچنین از طریق اون 4 پورت به راحتی به اشتراک بگذارید.
من خودم از پارس آنلاین استفاده می کنم تو بعضی از مناطق برای سود بیشتر کاربر رو مجبور به خرید مودم می کنند یا بهانه می آورند که مودم شما ساپورت نمیشه در صورتی که همه مودم ها به خوبی کار می کنند. بهتره از این بابت خیالتون راحت بشه چون من هم داشتند مجبور به خرید مودم از خودشون میکردم که با گرفتم اشتراک 3 ماهه ازشون زیر بار این موضوع نرفتم. به هر صورت کانفیگ کردن مودم کاری نداره و خودتون می تونید با آموزشهایی که تو فروم هست یا به کمک دوستان حلش کنید.

منظورم از شبكه فقط شير اينترنت نبود
مثلا شير اينترنت، بازي شبكه و ... ميشه فقط با وصل كردن كامپيوترا به پورت لن انجام داد ؟
تو مركز ما 1 مگ با با 2 گيگ ترافيك رو ميده ماهي 20 تومن
به نظرتون خوبه ؟ 1 مگ واقعي هست ؟
منظورم اينه كه 300 400 كيلو ميشه دانلود كرد يا دانلود به مراتب كمتري داره ؟

Masoud 206-16v
10-05-2011, 19:41
وقت بخیر
دوستان من ی مودم TP-Link TD8920G دارم که روتر هم هستش.آیا این مودم این امکان رو داره که بشه وی **P اِن رو بهش تعریف کردو هر سیستم وایرلسی که به اون کانکت شد بتونه استفاده کنه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
با تشکر

joe_satriani
10-05-2011, 20:01
وقت بخیر
دوستان من ی مودم TP-Link TD8920G دارم که روتر هم هستش.آیا این مودم این امکان رو داره که بشه وی **P اِن رو بهش تعریف کردو هر سیستم وایرلسی که به اون کانکت شد بتونه استفاده کنه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
با تشکر

با سلام
خير دوست من
امكانش نيست

موفق باشيد.

sei_pm
10-05-2011, 21:36
منظورم از شبكه فقط شير اينترنت نبود
مثلا شير اينترنت، بازي شبكه و ... ميشه فقط با وصل كردن كامپيوترا به پورت لن انجام داد ؟
تو مركز ما 1 مگ با با 2 گيگ ترافيك رو ميده ماهي 20 تومن
به نظرتون خوبه ؟ 1 مگ واقعي هست ؟
منظورم اينه كه 300 400 كيلو ميشه دانلود كرد يا دانلود به مراتب كمتري داره ؟

بله می تونید فایلها رو به اشتراک بگذارید تحت شبکه بازی کنید و ...
سوال دوم هم تو تاپیک پارس آنلاین پرسیده بودید پاسخ دادم.
1 مگ واقعی میشه 128 کیلوبایت ..

Masoud 206-16v
10-05-2011, 22:36
با سلام
خير دوست من
امكانش نيست

موفق باشيد.

اگر امکانش هست ، میشه مدلی رو معرفی کنید که این قابلیت رو داشته باشه.:20:

sei_pm
10-05-2011, 23:13
اگر امکانش هست ، میشه مدلی رو معرفی کنید که این قابلیت رو داشته باشه.:20:
قبلا اینجا بحث شده :

در مورد Dlink هم یکی از دوستان اومد گفت از pptp پشتیبانی میکنه ولی من چیزی تو منوالش ندیدم .

yaran99
11-05-2011, 13:36
دوستان میشه بفرمایید وایرلس مودم linksys wag120n چگونه غیر فعال می شود ؟

joe_satriani
11-05-2011, 15:05

با سلام
وارد کنسول تنظیمات مودم بشید
سپس به قسمت Wlan برید و از قسمت Security setting غیرفعال کنید

موفق باشید.

sei_pm
11-05-2011, 15:09

192.168.1.1 رو داخل مروگرتون بزنید یوزر و پسورد هر دو رو admin بزنید به قسمت مشاهده شده در عکس بروید و تنظیمات رو انجام بدید و save کنید :

ویرایش : ببخشید این پست رو reply زده بودم از قبل باز مونده بود تکرار حرف دوستمون joe_satriani شد

amirkalak6
11-05-2011, 20:49
سلام

دوستان من مودم زایکسل P-660HW-T1 v2 دارم ولی باگوشیم نمیتونم به وایرلسش وصل کنم هر کارمیکنم ارور میده ایا تنظیمات خاصی داره؟؟یا مشکل از جای دیگست

yaran99
11-05-2011, 21:33
در همون مودم linksyswag120n بعد از وارد کردن 192.168.1.1 در مرورگر در کادری که می آید یوزر و پسورد را بایستی admin وارد کرد تا داخل تنظیمات مودم شد آیا امکان تغییر این یوزر و پسورد است ؟

shabloo
11-05-2011, 23:45
سلام.دوستان فرق PPPoE با Bridge چیه؟
من مودمم رو روی PPPoE تنظیم کردم و وقتی browser رو باز می کنم مستقیم به اینترنت وصل میشه. دوستم روی Bridge تنظیم کرده اونم وقتی browser رو باز می کنه مستقیم به اینترنت وصل میشه. پس چه فرقی داره؟
و یه سوال دیگه، وقتی کامپیوترو خاموش می کنم آیا نیازه مودمم خاموش کنم؟

ha789di
12-05-2011, 09:10
سلام بر دوستان عزیز
من مودمم رو روی حالت Bridge تنظیم کردم مشکلم اینه که روی کامپیوتر اینترنت به راحتی وبا سرعت وصل میشه ولی هرکاری میکنم نمیتونم با وایرلس گوشی به نت وصل شم میخواستم ببینم مشکل از کجاست؟ ممنون
راستی مدل مودمم TP-LINK 8901 هست

joe_satriani
12-05-2011, 17:38
سلام

دوستان من مودم زایکسل P-660HW-T1 v2 دارم ولی باگوشیم نمیتونم به وایرلسش وصل کنم هر کارمیکنم ارور میده ایا تنظیمات خاصی داره؟؟یا مشکل از جای دیگست

با سلام
وايرلس شما اصلا درست كار ميكنه يا خير؟
مثلا اينكه فعال هست؟ و گوشي ميشناستش؟
يا تونستيد با دستگاهي ديگه بهش وصل بشيد يا خير؟

موفق باشيد.

در همون مودم linksyswag120n بعد از وارد کردن 192.168.1.1 در مرورگر در کادری که می آید یوزر و پسورد را بایستی admin وارد کرد تا داخل تنظیمات مودم شد آیا امکان تغییر این یوزر و پسورد است ؟

با سلام
پس از اينكه به همون قسمت كنسول مودم وارد شديد يه قسمتي رو به اسم admin ببينيد داره يا نه
اونجا ميتونيد عوض كنيد پسورد رو

موفق باشيد.

سلام.دوستان فرق PPPoE با Bridge چیه؟
من مودمم رو روی PPPoE تنظیم کردم و وقتی browser رو باز می کنم مستقیم به اینترنت وصل میشه. دوستم روی Bridge تنظیم کرده اونم وقتی browser رو باز می کنه مستقیم به اینترنت وصل میشه. پس چه فرقی داره؟
و یه سوال دیگه، وقتی کامپیوترو خاموش می کنم آیا نیازه مودمم خاموش کنم؟

با سلام
PPPoE اگه تنظيم كنيد هم ميتونيد از قابليت وايرلس مودمتون استفاده كنيد و هم اينكه بدون روشن شدن كامپيوتر به اينترنت وصل بشيد و هيچ كانكشني رو اجرا نكنيد
اما Bridge شما ابتدا بايد وارد ويندوز بشيد و كانكشن رو اجرا كنيد و به اينترنت وصل بشيد
در اين حالت هم از وايرلس نميتونيد استفاده كنيد
زمانيكه كامپيوتر رو خاموش ميكنيد و از مودم استفاده نميكنيد بله خاموش كنيد
اما اگه از وايرلسش ميخوايد استفاده كنيد خوب روشن باشه بهتره

موفق باشيد.

سلام بر دوستان عزیز
من مودمم رو روی حالت Bridge تنظیم کردم مشکلم اینه که روی کامپیوتر اینترنت به راحتی وبا سرعت وصل میشه ولی هرکاری میکنم نمیتونم با وایرلس گوشی به نت وصل شم میخواستم ببینم مشکل از کجاست؟ ممنون
راستی مدل مودمم TP-LINK 8901 هست

با سلام

فعال هست؟ و گوشي ميشناستش؟

موفق باشيد.