PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

Ostad AliReza
23-02-2011, 18:08
اگه از وایرلس (مثلا برا لپ تاپ) استفاده میکنی td w8901g خوبه قیمیتش حدوده 45 تومنه
اما اگه نه همین مودمای 20 تومنی tp link بد نیستن
البته این رو تذکر بدم که بنده یه 8811 قدیمی(که سفید رنگ بودن) داشتم که درایور usb ش روی ویندوز 7 خوب جواب نمیداد اما lanش مشکلی نداشت
این مدل 8901G مشکلی با ویندوز 7 نداره؟(اگه وین 7 رو خوب ساپرت میکنه همینو میگیرم)
مدلای دیگه سازگار با وین 7 تا 20-40 تومن؟؟
البته وایرلس برام مهم نیست باشه یا نباشه.

sheytoon001
23-02-2011, 19:07
این مدل 8901G مشکلی با ویندوز 7 نداره؟(اگه وین 7 رو خوب ساپرت میکنه همینو میگیرم)
مدلای دیگه سازگار با وین 7 تا 20-40 تومن؟؟
البته وایرلس برام مهم نیست باشه یا نباشه.
ببین 8811 هم فقط usb ش با ویندوز 7 مشکل داشت(بعضی وقتا باعث هنگ کامپیوتر میشد) وگرنه اگه فقط یه سیستم رو میخوای بهش وصل کنی پورت rj45ش هیچ مشکلی نداره
8901g هم که 4 تا rj45 یا همون lan و وایرلس داره و هیچ مشکلی با 7 نداره
اگه لپ تاپ داری یا در آینده ممکنه بگیری همین td w8901g رو بگیر ، مودم خوبیه
طریقه کانفیگش هم تو تاپیک هست
مدلای دیگه رو بنده اطلاع ندارم اما تو تاپیک بگرد حتما چیزای خوبی پیدا میکنی
اگه وایرلس هم برات مهم نیست براش پول اضافی نده و یه مدلی بگیر که بدردت بخوره
موفق باشی

vahid_666
23-02-2011, 19:33
سلام دوستان
من از adsl مخابرات استفاده میکنم و یک مودم Dlink DSL-2640u دارم و همچنین یک مودم TP-link td-8616 ا تی پی لینک هیچ مشکلی ندارم و براحتی می تونم ازش استفاده کنم اما دی لینکه خیلی بسختی چراغ ADSl ثابت میشه یا بعضی اوقات اصلاً ثابت نمیشه بار ها بارها ریست فکتوریش میکنم یا چندین بار خاموش روشنش میکنم تا در نهایت ثابت میشه (فریم ورش رو هم اپدیت کردم) بنظرتون باید چه تنظیم خاصی انجام بدم تا اینکه جواب بده؟

hosein002
23-02-2011, 22:54
سلام دوستان
من از adsl مخابرات استفاده میکنم و یک مودم Dlink DSL-2640u دارم و همچنین یک مودم TP-link td-8616 ا تی پی لینک هیچ مشکلی ندارم و براحتی می تونم ازش استفاده کنم اما دی لینکه خیلی بسختی چراغ ADSl ثابت میشه یا بعضی اوقات اصلاً ثابت نمیشه بار ها بارها ریست فکتوریش میکنم یا چندین بار خاموش روشنش میکنم تا در نهایت ثابت میشه (فریم ورش رو هم اپدیت کردم) بنظرتون باید چه تنظیم خاصی انجام بدم تا اینکه جواب بده؟
دوست عزیز سلام منم مثل شما 2تا مودمو دارم با همون مشکل خیلی کارا انجام دادم مخابراتم رفتم اونا میگن dlinkروی خط مخابرات قطعی داره منم فقط از tplink استفاده میکنم خیلی راضیم

vahid_666
24-02-2011, 01:28
دوست عزیز سلام منم مثل شما 2تا مودمو دارم با همون مشکل خیلی کارا انجام دادم مخابراتم رفتم اونا میگن dlinkروی خط مخابرات قطعی داره منم فقط از tplink استفاده میکنم خیلی راضیم
با این حساب باید بندازمش دور دیگه.عجب دنیایی ها!!!!!

urumchi
24-02-2011, 14:17
سلام به همه دوستان

کسی میتونه در مورد خرید وی پی ان کمکم کنه؟ من از مخابرات اکانت دارم می خواستم بدونم میتونم از وی پی ان استفاده کنم یا رو اکانت مخابرات جواب نمیده و اینکه سایت فروش وی پی ان سراغ دارید لطف کنید آدرسشو بنویسید.

vahid_666
24-02-2011, 15:17
سلام به همه دوستان

کسی میتونه در مورد خرید وی پی ان کمکم کنه؟ من از مخابرات اکانت دارم می خواستم بدونم میتونم از وی پی ان استفاده کنم یا رو اکانت مخابرات جواب نمیده و اینکه سایت فروش وی پی ان سراغ دارید لطف کنید آدرسشو بنویسید.

این امکان فراهم هست.جهت دریافت وی پی ان هم براتون پی ام گذاشتم

seyed_01
24-02-2011, 15:18
سلام فکر نمیکنم چیز پی ان روی مخابرات جواب بده چون من خودم خیلی امتحان کردم کانکت میشه اما سرعتش افتضاحه و انگار کانکت نیستی و در کل فقط کانکت میشه و گرنه کار نمیکنه.

من یه مودم وایرلس میخوام بگیرم که با pc و لپ تاپ و موبایل بتونم باهاش کانکت بشم در ضمن با اینترنت مخابراتم مشکلی نداشته باشه. ممنون میشم راهنماییم کنید.

sheytoon001
24-02-2011, 18:24
سلام فکر نمیکنم چیز پی ان روی مخابرات جواب بده چون من خودم خیلی امتحان کردم کانکت میشه اما سرعتش افتضاحه و انگار کانکت نیستی و در کل فقط کانکت میشه و گرنه کار نمیکنه.

من یه مودم وایرلس میخوام بگیرم که با pc و لپ تاپ و موبایل بتونم باهاش کانکت بشم در ضمن با اینترنت مخابراتم مشکلی نداشته باشه. ممنون میشم راهنماییم کنید.
اگه مودم ADSL میخواین td w8901g مودم خوبیه
4 پورت rj45 داره ، وایرلس هم برای استفاده لپتاپ یا موبایل از اینترنت داره

payman1991
24-02-2011, 20:36
آقا ترا جون هر کی دوست دارید کمکم کنید بد جور حالم گرفتست و کلافه شدم

یه مودم لینک سیس 120 گرفتم ولی با کانفیگ کردنش مشکل دارم من شهرستانم ولی اینترنتم اصلش از آسیا تک ، کلی تنظیماتش تغییر دادم تا در بهترن حالت ممکن فقط گوگل و بعضی از سایت ها را باز میکنه خیلی از سایتها را مثل سایت دانشگاه ها همین پی سی ورد آسان دانلود و .... باز نمیکنه ولی با ف ی لت ش ک که میرم تعداد بیشتریا باز میکنه ضمنا با لپ تاپ خودم و برادرم هم کار میکنم رو هر دوش همینجوریه لپ تاپ و مودما بردم خود شرکت اونجا با مودم خودشون مشکلی نداشتم ( آز تک بود ) ولی با مودم خودم همینجوری بود باز ! اونم یه خورده ور رفت گفت با این مودم تا حالا کار نکردم باید اینقدر حالتای مختلفا چک کنی تا کانفیگشا یاد بگیری و چون میدونم که مودم پشرفته ایه با خطای آسیا تک مشکل نداره مشکل از کانفیگشه
کمکم کنید چیکار کنم ؟؟؟؟

r0ss0neri
24-02-2011, 20:48
آقا ترا جون هر کی دوست دارید کمکم کنید بد جور حالم گرفتست و کلافه شدم

یه مودم لینک سیس 120 گرفتم ولی با کانفیگ کردنش مشکل دارم من شهرستانم ولی اینترنتم اصلش از آسیا تک ، کلی تنظیماتش تغییر دادم تا در بهترن حالت ممکن فقط گوگل و بعضی از سایت ها را باز میکنه خیلی از سایتها را مثل سایت دانشگاه ها همین پی سی ورد آسان دانلود و .... باز نمیکنه ولی با ف ی لت ش ک که میرم تعداد بیشتریا باز میکنه ضمنا با لپ تاپ خودم و برادرم هم کار میکنم رو هر دوش همینجوریه لپ تاپ و مودما بردم خود شرکت اونجا با مودم خودشون مشکلی نداشتم ( آز تک بود ) ولی با مودم خودم همینجوری بود باز ! اونم یه خورده ور رفت گفت با این مودم تا حالا کار نکردم باید اینقدر حالتای مختلفا چک کنی تا کانفیگشا یاد بگیری و چون میدونم که مودم پشرفته ایه با خطای آسیا تک مشکل نداره مشکل از کانفیگشه
کمکم کنید چیکار کنم ؟؟؟؟
MTU رو باید تغییر بدی ...

hosein002
24-02-2011, 23:08
سلام به همه دوستان

منم داشتم روی همه خطها کار داد بجز مخابرات! اونم همه کامپیوتری ها دارن . اگه براش راهکاری پیدا کردی مارو هم در جریان بزار

payman1991
25-02-2011, 12:03

ای من به قربونت برم :10::40::40::10::10:

من همینجوری گذاشتمش رو 800 و درست شد ولی سرعتم که حدودا رو 25-30 باید باشه (کسایی که همین سرویسا دارند ) رو 17-18 اومده ، این MTU چیه و چیکار میکنه و بهترین عددش چنده ؟؟؟
مقدار اولیشم رو 1492 بود فکر کنم البته به صورت auto

molavy2
26-02-2011, 14:13
[QUOTE=nima_ir;416197
یک دکمه QSS روی پانل روترم هستش. مال چیه(عکس یک قفل روش هست)

alijigari
26-02-2011, 23:20
با سلام-linksys wag54g2 دارم من چه جوری میتونم برای device طوری تنظیک کنم فقط یک ip خاص بده -مثلا به پرینترم یک ip خاص بدم-من در حال حاضر این مشکل را دارم که ip ها ر ا از هر دستگاه میگیره به دستگاه دیگه میده و مشکل به وجود میاد -ممنون میشم کمکم کنید

DECENT
27-02-2011, 00:03
با 100 تومن بهترین مودم وایرلس داری که میتونی بخری چیه؟؟؟؟؟؟
لینکسیس مارک خوبیه؟؟؟؟؟؟

ali_disslove
27-02-2011, 00:46

من پارس آنلاین دارم سرعتم عالیه اما شبها چنگی به دل نمیزنه اما بعضیا میگند ما خیلی دانلود میکنیم

اگه منم این mtu رو دستکاری کنم احتمال داره سرعت شبانم بهتر شه ؟این mtu زیر شاخه کدوم تبه ؟

amirrezan95
27-02-2011, 12:12
سلام دوستان
نظرتون در مورد مودم aztech dsl605ew چیه ؟؟؟ و اینکه تو بازار الان چند قیمته ؟؟؟
با تشکر

amirrezan95
27-02-2011, 13:06
یه سوال دیگه اینکه قضیه سریn و g چیه ؟؟؟ من میخوام با وایرلس ipod 3g و گوشی( گالاکسی2:31:) رو به نت متصل گردانم فرق داره که کدوم سری باشه ؟؟؟

oghyanoos
27-02-2011, 19:02
سلام دوستان
من کامپیوترم رو با کابل lan به مودم d-link 2640 وصل کردم اما فقط sent حرکت میکنه و received روی 0 مونده!!!
راهنمایی کنید من چه کنم؟

joe_satriani
27-02-2011, 20:10
با 100 تومن بهترین مودم وایرلس داری که میتونی بخری چیه؟؟؟؟؟؟
لینکسیس مارک خوبیه؟؟؟؟؟؟

با سلام
بله مارك linksys بهترين مارك هست
قيمتش هم همين حدودا هست

موفق باشيد.

سلام دوستان
من کامپیوترم رو با کابل lan به مودم d-link 2640 وصل کردم اما فقط sent حرکت میکنه و received روی 0 مونده!!!
راهنمایی کنید من چه کنم؟

با سلام
خوب آيا ارتباط اينترنت برقرار هست يا نه؟

موفق باشيد.

oghyanoos
27-02-2011, 22:55
با سلام
خوب آيا ارتباط اينترنت برقرار هست يا نه؟

موفق باشيد.

وصله چون من با وایرلس کانکت میشم و استفاده میکنم.!!!؟

mani6606
28-02-2011, 06:44
سلام. تا حالا کسی با مودم SMC وایرلس دار کار کرده؟ من این مودم رو گرفتم کانفیگ هم شده و چراغ لینک ثابته اما هنگامی که مرورگر را باز می کنم هیچ صفحه ای لود نمیشه از طریق اترنت به راحتی به اینترنت متصل میشم اما با وایر لس نمیشه!! چه کار کنم؟

amirrezan95
28-02-2011, 12:37
سلام دوستان
نظرتون در مورد مودم aztech dsl605ew چیه ؟؟؟ و اینکه تو بازار الان چند قیمته ؟؟؟
با تشکر

یه سوال دیگه اینکه قضیه سریn و g چیه ؟؟؟ من میخوام با وایرلس ipod 3g و گوشی( گالاکسی2:31:) رو به نت متصل گردانم فرق داره که کدوم سری باشه ؟؟؟

help me ...................:19:

nafas
28-02-2011, 13:00
سلام من یه مودم تی پی لینک 8811 دارم
هر چند وقت یه بار قاطی میکنه یه دفعه قطع میشه و 3 تا چراغ lan و usb و adsl باهم روشن میشن و هیمنطور گیر میکنه بعضی موقع درست میشه ولی بعضی موقع به طور مداوم این قضیه تکرار میشه
نمیدونم مشکل از کامپیوتر هست یا از مودم میدونم از شرکت نیست !
فعلا اسپیلتر رو سر راهش برداشتم ببینم چی میشه !
بعضی موقع شبا قطع میشه وسط دانلود شبانه میره رو اعصاب !
کسی نظری نداره ؟

hosein002
28-02-2011, 19:27
سلام من یه مودم تی پی لینک 8811 دارم
هر چند وقت یه بار قاطی میکنه یه دفعه قطع میشه و 3 تا چراغ lan و usb و adsl باهم روشن میشن و هیمنطور گیر میکنه بعضی موقع درست میشه ولی بعضی موقع به طور مداوم این قضیه تکرار میشه
نمیدونم مشکل از کامپیوتر هست یا از مودم میدونم از شرکت نیست !
فعلا اسپیلتر رو سر راهش برداشتم ببینم چی میشه !
کسی نظری نداره ؟
من همین مودمو دارم خیلی عالیه شما کانفیگش کن ببین خوب میشه

taghdirrr
28-02-2011, 21:54
از اساتید میخام کمک کنن:
من یه مودم meganet دارم که نمیدونم کانفیگش درسته یا نه اما همه چراغا روشن میشه اما data چراغش روشن خاموش میشه اما ثابت روشن نمیمونه تا دریافت کنه.ولی با یکی دیگر از مودمم d-link dsl 200 به راحتی data رو دریافت و به اینترنت وصل میشم.
سوالم اینه که به نظرتون کانفیگ درست شده یا نه؟اگه نه میشه یکی تنظیم درست کانفیگ کردنشو بگه تا تنظیم کنم؟
یه سوال دیگه مگه چه کانفیگ درست بشه چه نشه باید چراغ data ثابت روشن بمونه

nimahandsomboy
01-03-2011, 00:51
من اینترنت مخابرات دارم

و مودم 2640u d link

میخوام اینترنت را در 2 طبقه شر کنم

طبقه همکف کامپیتور مبدا هست و مودم را به اون وصل کردم و میخوام با وایر لس اینترنت را به طبقه بالا برسونم

فاصله حدودا 3. 4 متر هست

1. ایا چنین کاری امکانپذیر هست؟؟

2. تا چه حد فاصله ای را میتونم شر کنم؟؟

ایا سیستم مقصد نیاز به کارت شبکه یا وسیله خاصی هست یا خود سیستم اتوماتیک وصل میشه ؟؟

چه تنظیماتی را باید انجام بدم برای شر کردن اینترنت با طبقه بالا؟؟؟

خیلی ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

mohrd
01-03-2011, 01:03
من اینترنت مخابرات دارم

و مودم 2640u d link

طبقه همکف کامپیتور مبدا هست و مودم را به اون وصل کردم و میخوام با وایر لس اینترنت را به طبقه بالا برسونم

فاصله حدودا 3. 4 متر هست

ایا سیستم مقصد نیاز به کارت شبکه یا وسیله خاصی هست یا خود سیستم اتوماتیک وصل میشه ؟؟

مطمئنا سیستم مقصد باید کارت wireless داشته باشه .. (یا wifi)

---------- Post added at 01:03 AM ---------- Previous post was at 01:00 AM ----------

اگر قطع میشه و بعد از چند دقیقه دوباره وصل میشه، و اگر از حالت bridge و با connection کار میکنی، از این برنامه استفاده کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rostamiani
01-03-2011, 06:09
سلام
من یک مشکل عجیب با ویندوزم دارم
سیستم من با اترنت به مودم ADSL وصله.ping 4.2.2.4 هم داره ولی با هیچ برنامه ای نمی تونم صفحه های وب رو باز کنم !
هیچ فایر وال یا آنتی ویروسی هم فعال نیست !

به نظر شما ممکنه مشکل از کجا باشه ؟

متشکرم :10:

nimahandsomboy
01-03-2011, 12:26
کارت وایرلس چند هست؟

چه مدلهایی خوب هستند؟

چه تنظیماتی باید در این مورد انجام بدم؟

ایا تاپیکی در مورد وایرلس کردن 2 کامپیوتر نیست؟؟

hike
01-03-2011, 18:39
نظزتون راجع به AR-7284WnA edimax چیه؟ سری N است . چاره داره 44 مییده

hike
01-03-2011, 19:06
یک رویو درباره ادیمکس AR-7284WnA

joe_satriani
01-03-2011, 19:30
سلام
من یک مشکل عجیب با ویندوزم دارم
سیستم من با اترنت به مودم ADSL وصله.ping 4.2.2.4 هم داره ولی با هیچ برنامه ای نمی تونم صفحه های وب رو باز کنم !
هیچ فایر وال یا آنتی ویروسی هم فعال نیست !

به نظر شما ممکنه مشکل از کجا باشه ؟

متشکرم :10:

با سلام
شما يه دور كوكي و هيستوري مرورگرهاتون رو پاك كنيد و دوباره امتحان كنيد

موفق باشيد.

من اینترنت مخابرات دارم

و مودم 2640u d link

فاصله حدودا 3. 4 متر هست

با سلام
شما يه اكسس پوينت بايد بذاري
سپس مودم رو توي اكسس پوينت بدي
بعد هم اينترنت رو به صورت بيسيم با اكسس پوينت شبكه كني
و تا شعاع 40-50 متر اينترنت رو به صورت بيسيم به راحتي بگيري

موفق باشيد.

aryakhan
01-03-2011, 20:25
سلام
من این سوال رو تو یه تایپیک دیگه هم پرسیدم
چطور میشه برد وایرلس مودم linksys wag120 N رو بیشتر کرد
ممنون

behrad66
01-03-2011, 20:48
سلام دوستان

یکی از آشناهامون اینترنت وایرلس گرفته (از همونا که یه آنتن میذارن رو پشت بوم)

حالا میخواد اینو با لپ تاپ هم استفاده کنه.

سوال........

اول اینکه چه اکسس پوینتی رو پیشنهاد میدین؟

دوم اینکه آیا تنظیمات خاصی داره؟ اگه آره چطوری باید تنظیمش کنیم؟

مثل مودم روتر میمونه؟ تنظیمات DNS و بقیه ماجرا؟

با تشکر :11:

2navik
02-03-2011, 04:54
دوتان عزیز!

با عرض سلام درود

2-3 باره ای دی اس ال من مشکل داره یارو مخابراتی میگه مودم رو وردار بیار ! تنظیماتش به هم ریخته

هربار هم 3 تومن پول میگیره نهایت 30 سانیه کار میکنه روش نهایتم 3بار با موسش کلیک میکنه

کسی کمک میتونه کنه تامن خودم تنظیم کردن مودم یا همون کانفیگ کردنشو یاد بگیرم مودم من هم تی پی لینک هست

تعداد صفخات زیاده خداقل لینک مربوط به صفحه کانفیگ کردن مودم tp-linkرو بدید

با تشکر از شما

2navik
02-03-2011, 04:59
دوستان عزیز!

با عرض سلام درود

کانفیگ کردن مودم تی پی لینک

برای یک فرد مبتی

میشه کمک کنید

با تشکر از شما

amirrezan95
02-03-2011, 14:16
نظزتون راجع به AR-7284WnA edimax چیه؟ سری N است . چاره داره 44 مییده

سری g هست.ولی قیمتش به نظر خوب میاد.
یه سوال داشتم اینکه وایرلس مودم ها رو میشه خاموش کرد یا همیشه روشنن.

nimahandsomboy
02-03-2011, 15:29
مین من قدیمی هست و پورت شبکه را نداره

رفتم کارت شبکه گرفتم و مودم را وصل کردم
ولی هرکاری میکنم نمیتونم کانکت بشم

باید cd همراه کارت شبکه را روی ویندوز نصب کنم؟؟

مودم dlink وایرلسی هست

urumchi
02-03-2011, 17:17
سلام به همه دوستان
3 تا سوال داشتم:

1-از مخابرات اكانت256k گرفتم.سرعت دانلودم حداكثر به 50 ميرسه. مي خواستم بدونم سرعت دانلودم بايد همينقدر باشه يا نه؟(كمه يا زياده يا نه براي همه همينقدره؟)

2-موقعي دارم دانلود ميكنم با idm اگه كسي به خونه زنگ بزنه ديسكانكت ميشم. اين وضعيت طبيعيه يا نه؟

3-روزها با وي پي ان ميتونم كانكت بشم بدون افت سرعت ولي شبها اصلا نميتونم علتش چيه؟ از مخابراته يا سرور وي پي ان؟

با تشكر

kamyab11
02-03-2011, 20:46
با درود
سرعت 256 براي دانلود بايد حدود 32 باشد پس عاليه
ديسكانكت شدنت غير طبيعيه تلفن بي سيم داري-اگر داري احتمالا نويز وتداخل فركانس گوشي تلفن با مودمت نزديك به همه كه باعث ديسكانكت شدنت ميشه
درمورد وي پي ان اطلاعي ندارم چون استفاده نميكنم بجاش از اولترا س... استفاده ميكنم

setaieshh
02-03-2011, 21:09
سلام.
از ADSL مخابرات گرفتم.اما هنوز مودم نخریدم.
الان هم فعلا dial up هستم و نمیتونم تمام 1155 صفحه رو جستجو کنم.
ممکنه راهنماییم کنید برای مصرف خونگی کدوم مارک مودم بخرم که هم قیمتش مناسب باشه و هم با توجه به این که من تو خونه PC ندارم و ازlap top استفاده میکنم. و البته مودم معمولی لپ تاپم هم External (خارجی) هستش و با usb به لپ تاپ وصل میشه.
حالا با این تفاصیر چه مودمی باید بخرم؟

و 2) اینکه همزمان میشه با دوتا لپ تاپ از این مودم اسفاده کرد؟ (با توجه به اینکه ADSLم هم از مخابرات هستش)

ممنونم دوستان

amirrezan95
03-03-2011, 00:05
سلام.
ممکنه راهنماییم کنید برای مصرف خونگی کدوم مارک مودم بخرم که هم قیمتش مناسب باشه و هم با توجه به این که من تو خونه PC ندارم و ازlap top استفاده میکنم. و البته مودم معمولی لپ تاپم هم External (خارجی) هستش و با usb به لپ تاپ وصل میشه.

و 2) اینکه همزمان میشه با دوتا لپ تاپ از این مودم اسفاده کرد؟ (با توجه به اینکه ADSLم هم از مخابرات هستش)

ممنونم دوستان

سلام
لپتاپ شما پورت شبکه داره ؟؟
اگه داره با یک مودم 4 پورت میشه راحت چند دستگاه رو به اینترنت متصل کرد.(البته سرعت اینترنت پایین میاد)
اگه پورت شبکه نداره باید یک مودم که پورت usb هم داشته باشه تهیه کنید.
و یا از مودمی که وایرلس داره برای اتصال با وایرلس به اینترنت استفاده کنید.
و انتخاب مودم بستگی به موارد بالا و به بودجه ای که برای خرید مودم تعیین میکنید داره.
از 20 تومان تا بالای 100 تومان

urumchi
03-03-2011, 00:36
سلام.

ممنونم دوستان

Linksys Wireless-N WAG120N
بهترين مودم وايرلس موجود در ايران.
قيمتشم حدود80 تومنه.
مادام العمر برات كار ميكنه بدون هيچگونه مساله اي.
بنظر من مودم ديگه اي بغير از اين نگير چون اون يكيا به گرد پاي لينكسيس هم نميرسن.

urumchi
03-03-2011, 00:44
با درود
سرعت 256 براي دانلود بايد حدود 32 باشد پس عاليه
ديسكانكت شدنت غير طبيعيه تلفن بي سيم داري-اگر داري احتمالا نويز وتداخل فركانس گوشي تلفن با مودمت نزديك به همه كه باعث ديسكانكت شدنت ميشه
درمورد وي پي ان اطلاعي ندارم چون استفاده نميكنم بجاش از اولترا س... استفاده ميكنم

تو تنظيمات مودم من downstream رو زده 1280 كه اگه تقسيم بر8 بشه ميشه160 يعني دانلود من بايد160 باشه ولي بيشتر از 50 نيست. در مورد تلفن هم بايد بگم كه من توي اتاقم اصلا گوشي تلفن ندارم.
اگه قرار باشه بيشتر از 32 نباشه پس نبايد به 50 هم برسه.يعني امكان دانلود بالاي100 براي من فراهمه ولي ظاهرا به خاطر نويز نميشه.

urumchi
03-03-2011, 00:51
يه مورد عجيب وقتي كانكت ميشم با خط خودم با پيش شماره(382) اون يكي خط تلفونمون كه يه شماره ي ديگه س با پيش شماره(384) اشغال ميشه و وقتي هم كه اشغال نيست شديدا نويز داره طوري كه اصلا نميشه حرف زد.

خودم فكر ميكنم كه يه جايي سيمهاي اون دوتا خط بهم چسبيدن و همين باعث ميشه كه خط384 مون كه رانژه نيست اشغال بشه.نظر شما دوستان چيه؟

nimahandsomboy
03-03-2011, 09:31
هر کاری میکنم نمیتونم وارد تنظیمات مودم بشم

چطوری میتونم به صورت دستی ای پی بدم؟

koosha1375
03-03-2011, 10:06
سلام
من الان یه مدم ایدی ا ال ماله شرکت صبا نت دارم ولی می خوام مدم ای دی اس اله ویرلسشو بخرم که بتونم با موبایل برم رو نت
من موبایلم نوکیا سی 3 هست.جاوا هم هست.اما حالا میترسم مدم بگیرم اما رو گوشیم وصل نشه.اخه رو گوشیم کانکشن ساخته نمیشه و یوز و پسورد نداره که بتونم بسازم.
حالا م خواتم ببینم ربطی داره یا نه؟
............
بعد خواستم ببینم تنظیماتش چه جوریه؟ مدل مدمه یه ماکس تو بود دقاقا یادم نیست؟!
خواهشا نیازمند پاسخ سریع هستم.....................ممنون

aryakhan
03-03-2011, 12:08
يه مورد عجيب وقتي كانكت ميشم با خط خودم با پيش شماره(382) اون يكي خط تلفونمون كه يه شماره ي ديگه س با پيش شماره(384) اشغال ميشه و وقتي هم كه اشغال نيست شديدا نويز داره طوري كه اصلا نميشه حرف زد.

خودم فكر ميكنم كه يه جايي سيمهاي اون دوتا خط بهم چسبيدن و همين باعث ميشه كه خط384 مون كه رانژه نيست اشغال بشه.نظر شما دوستان چيه؟

سلام
البته شما خودتون استادید ولی آیا از اسپلیتر هم استفاده میکنید چون من با همین مودم wag 120 n با داشتن دو خط تلفن و استفاده از اسپلیتر هیچ مشکلی (قطعی یا نویز) ندارم البته من اسپلیتر رو سر راه تلفن گذاشتم و مودم رو بدون واسطه به خط تلفن وصل میکنم

راستی یه سوال شما میدونی چطور میشه برد wifi این مودم رو زیاد کرد البته خودم دارم یه کارایی مثل تعبیه آنتن خارجی برای مودم انجام میدم ولی هنوز کافی نیست
راستی میدونستی این مودم دو تا آنتن داخلی داره

یه چیز دیگه منم با سرعت اکانت 256MBS سرعت دانلودم 60kbs هست که با توجه به تجربیات مشابه من عالیه

یا حق

kamyab11
03-03-2011, 12:09
تو تنظيمات مودم من downstream رو زده 1280 كه اگه تقسيم بر8 بشه ميشه160 يعني دانلود من بايد160 باشه ولي بيشتر از 50 نيست. در مورد تلفن هم بايد بگم كه من توي اتاقم اصلا گوشي تلفن ندارم.
اگه قرار باشه بيشتر از 32 نباشه پس نبايد به 50 هم برسه.يعني امكان دانلود بالاي100 براي من فراهمه ولي ظاهرا به خاطر نويز نميشه.

با درود

دوست عزيز در سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وارد شويد سرعت لحظه اي شما راميده ودقيقا قيد كرده با سرعت 256 سرعت دانلود32 ميباشد
اما درمورد نويز هم بگم
در تاپيك هاي قبلي من هم عنوان كردم اين مشكل را داشتم اما درست نميشد تا اينكه از ورودي منزل خط مستقيم كشيدم به اسپليتر واز اسپليتر خط مودم وتلفن را جدا كردم والان حدود يك هفته است كه ديگه مشكل ديسكانكت شدن ونويز را ندارم

pedi_sa
03-03-2011, 13:14
با سلام و خسته نباشید
من حدود دو هفته اس که از صبانت اینترنت میگیرم و مودمم 2640u هستش
روزهای اول که اینترنتم وصل شده بود هر چی مودممو روشن میکردم چراغ dslش چشمک میزد.
بعد با یکی صحبت کردم گفت تو قسمت advanced setup>dsl برم و سه تا تیک adsl2 و +adsl2 و AnnexLرو بردارم مشکل حل شد و دستگاه به راحتی کانکت میشد و چراغ اینترنت هم روشن میشد و وایرلس هم کار میکرد.
همون موقع که نتم راه افتاد کانکشن boardband pppoe تو ویندوز درست کردم (اون موقع اصلا از autoconnect بودن مودم خبر نداشتم) و هر وقت مودم رو روشن میکردم و مودم به نت کانکت میشد ، با کانکشن ویندوز هم کانکت میشدم.
الان یه چند روزیه که چراغ adsl روشنه ولی چراغ internet روشن نمیشه.با این که اصلا به تنظیماتش دست نزده بودم کار خاصی باهاش نکرده بودم.
فریمورشو آپدیت کردم ، چندبار ریستش کردم و دوباره setup کردم (دقیقا مطابق روشی که همه جا میگن)
فایده نداره که نداره.
الان دیگه فقط با کامپیوتری که به یه پورتش وصله میتونم برم نت و وایرلس و پرتهای دیگه تعطیلن.
چیکارش کنم؟؟
مرسی از توجهتون.خواهشنا کمک کنید...

urumchi
03-03-2011, 15:53
سلام
البته شما خودتون استادید ولی آیا از اسپلیتر هم استفاده میکنید چون من با همین مودم wag 120 n با داشتن دو خط تلفن و استفاده از اسپلیتر هیچ مشکلی (قطعی یا نویز) ندارم البته من اسپلیتر رو سر راه تلفن گذاشتم و مودم رو بدون واسطه به خط تلفن وصل میکنم

راستی یه سوال شما میدونی چطور میشه برد wifi این مودم رو زیاد کرد البته خودم دارم یه کارایی مثل تعبیه آنتن خارجی برای مودم انجام میدم ولی هنوز کافی نیست
راستی میدونستی این مودم دو تا آنتن داخلی داره

یه چیز دیگه منم با سرعت اکانت 256MBS سرعت دانلودم 60kbs هست که با توجه به تجربیات مشابه من عالیه

یا حق

سلام اسپليتر دارم ولي بدون اونم دقيقا همين وضعيتو دارم.
در مورد وايرلس چون استفاده نكردم و نميكنم ميشه گفت اطلاعاتي ندارم.آخه من تا يه چيزي رو خودم نداشته باشم هيچي ازش سر در نميارم:41:ببخشيد نميتونم كمكي بكنم.
پس دانلودم من طبيعيه چون توي تنظيمات مودم من ميزانSNR Margin كه نشان دهنده ميزان نويزه خط هستش رو زده 8.5 در حالي كه نبايد كمتر از20 باشه.كمتر از20 يعني وجود نويز كه8.5 نشون ميده خط من 2.5 برابر حد مجاز نويز داره.حالا چطور با اين نويز شديد من50تا دانلود دارم خودمم موندم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]يعني اگه نويز نداشت خطم حتما دانلودم بيشتر هم ميشد

---------- Post added at 03:53 PM ---------- Previous post was at 03:49 PM ----------

هر کاری میکنم نمیتونم وارد تنظیمات مودم بشم

چطوری میتونم به صورت دستی ای پی بدم؟

خودتو اذيت نكن يه بار مودمتو دستي رست كن و همه چي رو يه بار از نو تنظيم كن.كلا10 دقيقه وقتتو ميگيره.

DECENT
03-03-2011, 18:19
سلام من یه مودم linksys wag120n گرفتم چنتا سوال دارم
1-هروقت که کامپیوتر رو روشن میکنم خود به خود به اینترنت وصلمیشهچیکار کنم که کانک شدنش دسته من باشه ؟

2-چطوری میتونم پسورد رو عوض کنم که admin نباشه وقتی 192.168.1.1 رو تو ie میزنم؟؟

3-گوشیمو نمیتونم بهش وصل کنم چه تنظیماتی باید بدم تا با گوشیم از طریق وایرلس به pc وصل شم؟

4-در مورد تنظیمات امنیتی وایرلس چی کارا باید بکنم که مثلا مودم فقط گوشیه منو بشناسه و به دستگاه دیگه ای اجازه connect نده؟؟چون شنیدم این مدلها این قابلیت رو داره!

5-چطور میتونم تو مواقعی که از وایر لس استفاده نمی کنم اونو خاموش کنم اما اینترنتم از طریق کابل لن همچنان برقرار باشه؟

خیلیی خیلیی ممنون رفقا من ناواردم اگه میشه کامل راهنمایی کنیید.
pcم هم وایرلس نداره و با کابل شبکه وصله . کارت وایرلس برا کیس چی خوبه و قیمتش چنده؟؟
ویندوزم xp هست

aryakhan
03-03-2011, 20:04
1-هروقت که کامپیوتر رو روشن میکنم خود به خود به اینترنت وصلمیشهچیکار کنم که کانک شدنش دسته من باشه ؟

2-چطوری میتونم پسورد رو عوض کنم که admin نباشه وقتی 192.168.1.1 رو تو ie میزنم؟؟

3-گوشیمو نمیتونم بهش وصل کنم چه تنظیماتی باید بدم تا با گوشیم از طریق وایرلس به pc وصل شم؟

4-در مورد تنظیمات امنیتی وایرلس چی کارا باید بکنم که مثلا مودم فقط گوشیه منو بشناسه و به دستگاه دیگه ای اجازه connect نده؟؟چون شنیدم این مدلها این قابلیت رو داره!

5-چطور میتونم تو مواقعی که از وایر لس استفاده نمی کنم اونو خاموش کنم اما اینترنتم از طریق کابل لن همچنان برقرار باشه؟

pcم هم وایرلس نداره و با کابل شبکه وصله . کارت وایرلس برا کیس چی خوبه و قیمتش چنده؟؟
ویندوزم xp هست

سلام
1- یا مودم رو خاموش کن یا از طریق network conection کارت شبکه کامپیوتر رو dissable کن

2-از صفحه کانفیگ مودم میتونی هر پسوردی دلت خواست بزاری

3و 4-تو همون صفحه کانفیگ به بخش ویر لس برو و اگر فعال باشه یه پسورد براش تعریف کن وقتی موبایلت شبکه وایر لس رو پیدا کرد برای اتصال اون پسورد رو ازت میپرسه

5 باز از طریق همون صفحه کانفیگ میشه وایرلس رو روشن یا خاموش کرد

یا حق

pedi_sa
03-03-2011, 20:11
میشه جواب سوال من رو هم بدین ؟؟؟

Hamed 360
03-03-2011, 21:27
آقا من رفتم تو Local area connection و توی gatway 192.168.1.1 رو وارد کردم ولی بازم تو IE که 192.168.1.1 میزنم . نمیره توی تنظیمات مودم
چکار کنم؟

dihav1359
03-03-2011, 23:26
اساتيد محترم

يك خط adsl دارم و يك مودم2500u كه معمولي است و واير لس نيست و از اين طريق به اينترنت وصل هستم
جديدا يك ايبوك ريدر خريدم كه wifi دارد حالا براي اينكه اينترنتم را تبديل به wifi كنم تا بتوانم از طريق ايبوك ريدر وارد اينترنت شوم بايد چه تجهيزاتي بخرم كه كمترين هزينه را نيز داشته باشد ممنون ميشوم يك توضيح كلي بدهيد

setaieshh
04-03-2011, 00:14
سلام
لپتاپ شما پورت شبکه داره ؟؟
اگه داره با یک مودم 4 پورت میشه راحت چند دستگاه رو به اینترنت متصل کرد.(البته سرعت اینترنت پایین میاد)
اگه پورت شبکه نداره باید یک مودم که پورت usb هم داشته باشه تهیه کنید.
و یا از مودمی که وایرلس داره برای اتصال با وایرلس به اینترنت استفاده کنید.
و انتخاب مودم بستگی به موارد بالا و به بودجه ای که برای خرید مودم تعیین میکنید داره.
از 20 تومان تا بالای 100 تومان

ممنون از راهنماییتون.
راست من آشنایی با شبکه ندارم و حقیقتش نمیدونم لپ تاپم مجهز به پورت شبکه هست یا نه (خودم نخریدمش)
راهی هست که این موضوع را بدونم.
لپ تاپم hp pavilion entertainment PCهستش .

setaieshh
04-03-2011, 00:26
قيمتشم حدود80 تومنه.
بنظر من مودم ديگه اي بغير از اين نگير چون اون يكيا به گرد پاي لينكسيس هم نميرسن.

ممنونم از راهنماییتون

ببخشید اطلاعاتم یکم ناقصه در این موارد:
این مودم وایرلس که میفرمایین، امکان اتصال به اینترنت از طریق wimax و امثالهم رو داره؟ یا فقط تشابه اسمیه و فقط برای ADSL هستش؟دردسر نصب نداره و اطلاعات خاصی نمیخواد؟

amirrezan95
04-03-2011, 00:46
ممنون از راهنماییتون.
راست من آشنایی با شبکه ندارم و حقیقتش نمیدونم لپ تاپم مجهز به پورت شبکه هست یا نه (خودم نخریدمش)
راهی هست که این موضوع را بدونم.
لپ تاپم hp pavilion entertainment PCهستش .

پورت شبکه مثل جای سیم تلفن هست ولی یکم بزرگتر هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میتونید از مودم های وایرلس نیز استفاده کنید .اگه لپتاپتون وایرلس داشته باشه.

dihav1359
04-03-2011, 08:49
لطفا جواب من را هم بدهيد

امكانش هست به جاي اينكه مودم وايرلس بگيرم يك اكسس پوينت بگيرم و كامپيوتر را واير لس كنم بعد با دستگاه واي فاي وصل بشم به كامپيوتر و از اينتر نت استفاده كنم چون نميخوام مودم الانم روي دستم بمونه

pedi_sa
04-03-2011, 11:41
مرسی که جواب سوال من رو هم ندادید...

DECENT
04-03-2011, 12:13

ویندوزم xp هست

arya جان از پاسخت ممنون اما این هایی که گفتی میدونم اما چطوریشو نمیدونم
من هرکاری میکنم نمیتونم با گوشیم به وایر لس وصل شم با اینکه پسورد رو هم میزنم!!!!
اگه کسی این مودم رو داره لطف کنه مراحل سوالای بالارو بهم بگه.

DECENT
04-03-2011, 12:19
ممنونم از راهنماییتون

ببخشید اطلاعاتم یکم ناقصه در این موارد:
این مودم وایرلس که میفرمایین، امکان اتصال به اینترنت از طریق wimax و امثالهم رو داره؟ یا فقط تشابه اسمیه و فقط برای ADSL هستش؟دردسر نصب نداره و اطلاعات خاصی نمیخواد؟

نه دوست من مودم wimax فرق میکنه باید از سرویس دهندت بگیریش اطلاعات دقیق این مودم رو میتونی از سایته
sakhtesystem.com بگیری

Hamed 360
04-03-2011, 17:56
من چجوری باید پورت هام رو باز کنم ! ؟
یه جا حوندم تو بازی آنلاین اگه lost connection دارید باید port هاتون رو باز کنید

M.etallic.A
04-03-2011, 19:28
سلام
یه مودم شاتل وایرلس دارم میخوام کانفیگش کنم اما با یوزر و پسورد admin admin وارد نمیشه.

a6l3i
04-03-2011, 20:00
با سلام و خسته نباشید
من حدود دو هفته اس که از صبانت اینترنت میگیرم و مودمم 2640u هستش
روزهای اول که اینترنتم وصل شده بود هر چی مودممو روشن میکردم چراغ dslش چشمک میزد.
بعد با یکی صحبت کردم گفت تو قسمت advanced setup>dsl برم و سه تا تیک adsl2 و +adsl2 و AnnexLرو بردارم مشکل حل شد و دستگاه به راحتی کانکت میشد و چراغ اینترنت هم روشن میشد و وایرلس هم کار میکرد.
همون موقع که نتم راه افتاد کانکشن boardband pppoe تو ویندوز درست کردم (اون موقع اصلا از autoconnect بودن مودم خبر نداشتم) و هر وقت مودم رو روشن میکردم و مودم به نت کانکت میشد ، با کانکشن ویندوز هم کانکت میشدم.
الان یه چند روزیه که چراغ adsl روشنه ولی چراغ internet روشن نمیشه.با این که اصلا به تنظیماتش دست نزده بودم کار خاصی باهاش نکرده بودم.
فریمورشو آپدیت کردم ، چندبار ریستش کردم و دوباره setup کردم (دقیقا مطابق روشی که همه جا میگن)
فایده نداره که نداره.
الان دیگه فقط با کامپیوتری که به یه پورتش وصله میتونم برم نت و وایرلس و پرتهای دیگه تعطیلن.
چیکارش کنم؟؟
مرسی از توجهتون.خواهشنا کمک کنید...

مرسی که جواب سوال من رو هم ندادید...
سلام ،
خواهش میکنیم ، قابل شما رو نداشت :46::31:
شما الآن PPPoEتنظیم کردین یا Bridge ؟ چون وایرلس تو حالت Bridgeکار نمیکنه.

DECENT
04-03-2011, 23:47
یکی بمنم جواب بده چجوری با گوشی به وایرلس وصل شم
مودم را با 5800 پیدا میکنه و کد رو میزنم قبول میکنه اما هیچی باز نمیشه و نمیتونم از اینترنت استفاده کنم

pedi_sa
05-03-2011, 10:39
سلام ،
خواهش میکنیم ، قابل شما رو نداشت :46::31:
شما الآن PPPoEتنظیم کردین یا Bridge ؟ چون وایرلس تو حالت Bridgeکار نمیکنه.

سلام مرسی از توجهتون...:11:
من رو ppoe تنظیم کردم

ali gamma
05-03-2011, 12:48
سلام دوستان. من یه مودم D link 2520u گرفتم. و از طریق یو اس بی به کامپیوتر وصلش کردم. چراغ هاش هم سبزه. هم پاور هم یو اس بی. ولی وصل نمیشه و دایم اخطار 678 میده:41: دوستان اگه از دستتون کمکی بر میاد خواهشا دریغ نکنید.

saeed258s
05-03-2011, 16:31
دروود
چراغ Link شما فعال است؟!

ali gamma
05-03-2011, 18:49
چراغ power و USb اش بازه.

Amir Varasteh
05-03-2011, 19:13
سلام.

کانفیگش کردی ؟ User,Pass دادی ؟

hamed1985
05-03-2011, 21:08
با سلام
یکی کمک کنه من هم مشکل قطعی مکرر دارم . هر چند دقیقه یا بعضی وقت ها چند ساعت یک بار از اینترنت قطع می شم و پینگم request time out می ده . ارتباط با مودم هم چک می کنم اون موقع درسته . حالا مشکل از چیه
با تشکر
این هم وضعیت ای دی اس ال
از شرکت شهراد نت
128 کیلو بایت
مودم ایسوس ای ام 602
اتصال از طریق کابل شبکه

Amir Varasteh
05-03-2011, 21:10
پشتیبانی زنگ زدی ؟

منم همچین مشکلی داشتم . بعد گفتن از مخابراته. یکی دو هفته بعد خوب شد.

hamed1985
05-03-2011, 21:15
پشتیبانی زنگ زدی ؟

منم همچین مشکلی داشتم . بعد گفتن از مخابراته. یکی دو هفته بعد خوب شد.

آره امیر جان هر چی زنگ می زنم می گن مشکل از ما نیست . از طرف شماست. زیر بار نمی رن . قبلا 3 سال از داتک سرویس داشتم اصلا به چنین مشکلی برنخوردم . بعد اومدم این شرکت شهراد الان به مشکل خوردم.
نمی دونم مشکل از کجاست . به نظرت مشکل از مخابراته ؟ یعنی کجای کارشون مشکل داره ؟
با تشکر از شما

Amir Varasteh
05-03-2011, 21:21
آره امیر جان هر چی زنگ می زنم می گن مشکل از ما نیست . از طرف شماست. زیر بار نمی رن . قبلا 3 سال از داتک سرویس داشتم اصلا به چنین مشکلی برنخوردم . بعد اومدم این شرکت شهراد الان به مشکل خوردم.
نمی دونم مشکل از کجاست . به نظرت مشکل از مخابراته ؟ یعنی کجای کارشون مشکل داره ؟
با تشکر از شما
من مشکل تو رو داشتم. سرعتم کم بود. گوگل رو Ping میکردم از 10 تا Relpy ، نصفش Request time out بود...

بعد گفتن که پهنای باند کمه ! واسه همین باید تجهیزات مخابرات رو عوض کنن... بعد از 10 15 روز خوب شد.

bijandarbari
05-03-2011, 21:38
با سلام خدمت دوستان
ایا با توجه به عکس زیر که میزان نویز روی خط adsl من رو تعیین می کنه نیازی هست که یک کابل مستقیم از ورودی ساختمون به مودم بکشم .
در حال حاظر مودم به پریز تلفن داخل ساختمون وصله.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

setaieshh
05-03-2011, 23:56
قيمتشم حدود80 تومنه.

بهترین مودم بدون وایرلس چی هستش؟ tp-link ؟
با توجه به راهنمایی دوستان،متوجه شدم لپ تاپ پورت شبکه رو داره؛
از طرفی مجهز به وایرلس و بلوتوٍث هم هست ولی گهگاه هنگ می کنه و یهو قطع میشه و با کلی ور رفتن تازه دوباره درست میشه. به خاطر همین مودم غیروایرلس دردسرش برام کمتره و گمونم قیمت مناسبتری هم داشته باشه. این طور نیست؟

Amir Varasteh
06-03-2011, 00:20
از طرفی مجهز به وایرلس و بلوتوٍث هم هست ولی گهگاه هنگ می کنه و یهو قطع میشه و با کلی ور رفتن تازه دوباره درست میشه. به خاطر همین مودم غیروایرلس دردسرش برام کمتره و گمونم قیمت مناسبتری هم داشته باشه. این طور نیست؟
سلام.

من تا حالا فقط از وایرلس استفاده کردم واسه لپتاپم . مشکلی هم نبوده.

مودم خوب هم Linksys هست که مال شرکت Cisco هست.

urumchi
06-03-2011, 00:52

از لحاظ قيمت بله مودمهاي باسيم ارزونتر هستن و بنظر من گول حرفها ويه سري تبليغات كه همه جا رو پر كرده نخور.
tplink يا Dlink يه زماني خوب بودن اما الان ديگه مثل سابق بدرد نميخورن.اگه tplink يا Dlink بخري فوقش 2 سال برات كار ميكنه. متاسفانه اكثر مردم معتقد به اين هستن كه مفت باشه كوفت باشه!!! دنبال ارزوني نباش دوست من !!!

من خودم Pin Avid گرفتم. حداقل چون چيني نيست تا الان خيلي خوب جواب داده.1 بار هم dc نشدم.خيلي هم زود خط رو پيدا ميكنه.قيمتش هم مثل tplink و dlink هستش ولي چون كيفيت قطعاتش خوبه كيفيتش خيلي بالاتر از اونهاست. 22 تومن گرفتم.كانفيگ شدنش هم كه نيمه اتوماتيكه و شما فقط بايد يوزرنيم و پسوردتو بدي و ديگه هيچي نميخاد.حتي لازم نيست به كارت شبكه ت IP بدي خودش همه چي رو ست ميكنه.
خلاصه اينكه هرچي ميگيري بگير ولي سراغ tplink و dlink وip link نري خيلي به نفعته چون همه شون شديدا بي كيفت شدن اخيرا ارزون ميدن كه رو دستشون نمونه.
البته اول برو سراغ asus am 602 كه حدود 35 الي 40 تومن قيمتشه اما اگه برات نميصرفه و ارزونترشو مي خواي همون pinavid واقعا مودمه خوبيه.

urumchi
06-03-2011, 01:07
سلام دوستان. من یه مودم D link 2520u گرفتم. و از طریق یو اس بی به کامپیوتر وصلش کردم. چراغ هاش هم سبزه. هم پاور هم یو اس بی. ولی وصل نمیشه و دایم اخطار 678 میده:41: دوستان اگه از دستتون کمکی بر میاد خواهشا دریغ نکنید.

لیست خطاهای مودم adsl

۶۹۱

دسترسی صورت نمی گیرد زیرا :

الف) نام و کلمه ی عبور اشتباه می باشد .

ب ) به پایان رسیدن زمان اشتراک

ج ) به پایان رسیدن ترافیک مصرف یا زمان مجاز استفاده

۶۷۸

الف ) روشن نبودن مودم

ب ) برقرار نبودن لینک مودم

ج ) به پایان رسیدن ترافیک مصرف یا زمان مجاز استفاده

د ) مشکل سیم کشی داخلی

ه ) هنگ کردن مودم

۷۶۹

مقصد مشخصی قابل دستیابی نمی باشد.

غیر فعال بودن کارت شبکه یا port USB

فكر كنم شما خطتون مشكل داره. اكانتت رو تازه گرفتي؟ خط شما رانژه شده؟

urumchi
06-03-2011, 01:18
با سلام خدمت دوستان
ایا با توجه به عکس زیر که میزان نویز روی خط adsl من رو تعیین می کنه نیازی هست که یک کابل مستقیم از ورودی ساختمون به مودم بکشم .
در حال حاظر مودم به پریز تلفن داخل ساختمون وصله.

****سري كه درد نميكنه با دستمال نميبندن****

SNR margin اگه بيشتر از 29 باشه يعني اينكه نويز هيچ مشكلي ايجاد نميكنه و براي خط شما 45.5 هستش و اين يعني خط شما اصلا نويز نداره. همينطور LineAttenuation خط شما 31 هستش كه نشون ميده افت سيگنال از مركز مخابراتي تا مودم شما خيلي كمه و ميشه گفت سيگنال بدون افت به مودم شما ميرسه. در كل كيفيت خط شما فوق العاده خوبه و بهتر ازين نميشه.

setaieshh
06-03-2011, 01:23
سلام.

من تا حالا فقط از وایرلس استفاده کردم واسه لپتاپم . مشکلی هم نبوده.

مودم خوب هم Linksys هست که مال شرکت Cisco هست.

ممنونم از راهنماییتون.
ولی منظورم از مشکلات وایرلس، به مساله ای برمیگرده که در این پست:

شرح دادم؛ ولی ظاهرا کسی راه حلش رو نمیدونست.

نه اینکه با مودمهای وایرلس مشکل داشته باشم.

urumchi
06-03-2011, 01:31
ممنونم از راهنماییتون.
ولی منظورم از مشکلات وایرلس، به مساله ای برمیگرده که در این پست:

شرح دادم؛ ولی ظاهرا کسی راه حلش رو نمیدونست.

نه اینکه با مودمهای وایرلس مشکل داشته باشم.

شما يه سر به نمايندگي لپ تاپت بزن يا يه سر برو به يكي ازين پاساژهاي كامپيوتري خودتو راحت كن. اينجا ممكنه هيچ كس نتونه كمكت كنه يا اينكه طول بكشه.چون خيلي از دوستان حداكثر روزي يه بار به فروم سر ميزنن.

Milad8
06-03-2011, 11:07
از لحاظ قيمت بله مودمهاي باسيم ارزونتر هستن و بنظر من گول حرفها ويه سري تبليغات كه همه جا رو پر كرده نخور.
tplink يا Dlink يه زماني خوب بودن اما الان ديگه مثل سابق بدرد نميخورن.اگه tplink يا Dlink بخري فوقش 2 سال برات كار ميكنه. متاسفانه اكثر مردم معتقد به اين هستن كه مفت باشه كوفت باشه!!! دنبال ارزوني نباش دوست من !!!

من خودم Pin Avid گرفتم. حداقل چون چيني نيست تا الان خيلي خوب جواب داده.1 بار هم dc نشدم.خيلي هم زود خط رو پيدا ميكنه.قيمتش هم مثل tplink و dlink هستش ولي چون كيفيت قطعاتش خوبه كيفيتش خيلي بالاتر از اونهاست. 22 تومن گرفتم.كانفيگ شدنش هم كه نيمه اتوماتيكه و شما فقط بايد يوزرنيم و پسوردتو بدي و ديگه هيچي نميخاد.حتي لازم نيست به كارت شبكه ت IP بدي خودش همه چي رو ست ميكنه.
خلاصه اينكه هرچي ميگيري بگير ولي سراغ tplink و dlink وip link نري خيلي به نفعته چون همه شون شديدا بي كيفت شدن اخيرا ارزون ميدن كه رو دستشون نمونه.
البته اول برو سراغ asus am 602 كه حدود 35 الي 40 تومن قيمتشه اما اگه برات نميصرفه و ارزونترشو مي خواي همون pinavid واقعا مودمه خوبيه.

سلام
مودم asus am 602 الان توی پاساژ ایران 28 تومنه با گارانتی پارس ارتباط

قبلا با گارانتی رهنمون هم بود که الان کم پیدا میشه
یه چیز جالب : هفته پیش زنگ زدم شرکت رهنمون , یه خانومی جواب داد و گفت 604 که نداره , حتی حاضر نشد یه نماینده فروش معرفی کنه , بعدش هم گفت یه دونه 602 تو انبار داره , میده 38 !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منم رفتم پاساژ ایران یه مدل asus am 604 خریدم 25 تومن !!! با گارانتی پارس ارتباط , ضمنا تقلبی هم نیست !
البته تا 35 هم قیمت گرفتم , اما بگردید پیدا میشه , فقط حواستون باشه هم روی جعبه برچسب ضمانت باشه هم داخلش برگه گارانتی باشه هر دو تاشو هم بگید فروشنده مهر و امضا کنه با تاریخ !
دست آخر اینکه تا اونجایی که من تحقیق کردم مودم خوبیه و اکثر سرویس دهنده ها تاییدش میکنن .

milan-tifusi
06-03-2011, 12:31
سلام
من مودم Huawei مدل SmartAX MT800 از مخابرات گرفتم. وقتي وصلش ميكنم به كامپيوتر و كليد مربوط به ON/OFF رو ميزنم و مودم رو روشن ميكنم چراغ مربوط به Power ثابت سبز ميشه و روشن ميمونه. اما چراغهاي مربوط به LAN اول سبز ميشن ولي بعد چراغ Link قرمز ميشه و چراغ ACT چند بار چشمك ميزنه و بعد خاموش ميشه.

كسي ميدونه چرا چراغ مربوط به LINK قرمز ميشه ؟ و چرا چراغ ACT اول روشن ميشه و بعد چشمك زدن خاموش ميشه ؟

كابل مربوط به Ethernet رو هم درست پشت كيس وصل كردم. من هنوز سي دي مربوطه رو هم نصب نكردم. يعني ميتونه مشكل از اين باشه كه سي دي رو نصب نكردم ؟

البته اين رو هم بگم كه خط من هنوز رانژه نشده. و همط

DECENT
06-03-2011, 12:52
سلام من linksys120n دارم و واسه این که دستی به اینترنت کانکت شم encapsulation رو تو حالت bridge only گذاشتم و دیگه به هیچی دست نزدم و اتصالم برقراره کار دیگه ای هم باید بکنم؟؟؟منظورم اینکه میگن باید به کارت شبکم ip بدم؟؟؟

و دوم که مهمتره با گوشیم نمیتونم وایرلس رو پیدا کنم اصلا مودم رو پیدا نمیکنه چی کار کنم؟؟ نه تو حالت bridge only و نه تو حالت pppoe!!!!!!!!

hike
06-03-2011, 13:00

از کجا به این نتیجه رسیدید؟ یعنی به امار خرابی مودمها در سطح جهانی دسترسی دارید؟ لطفا به یک منبع قابل استناد
لینک بدید. متشکرم

armin39
06-03-2011, 13:05
سلام...دوستان من مودم dlink dsl 200 دارم...چند ماهی بود استفاده نمیکردم..حالا از مخابرات اینترنت خریدم...حالا نصب کردم کانکشن میسازم بعد میزنم کانکت بشه ارور 691 میده..چند بار مخابرات زنگ زدم میگه درسته یوزر پسورد...اخر سر گفت شاید یوزر پسورد ست شده باید ریست کنی...گفت برو تو صفحه 192.168.1.1. منم هر چی این رو میزنم چیزی نمیاد...خواهشا یکی کمک کنه...موقع نصب هم بگید که lan بزنم یا wan...بعد کانکشن رو خودش موقع نصب ون میسازه اونم میزنم اررور میده..کلافه شدم...کمک کنید..راستی این مودم فقط از طریق usb وصل میشه...

DECENT
06-03-2011, 13:12
سلام...دوستان من مودم dlink dsl 200 دارم...چند ماهی بود استفاده نمیکردم..حالا از مخابرات اینترنت خریدم...حالا نصب کردم کانکشن میسازم بعد میزنم کانکت بشه ارور 691 میده..چند بار مخابرات زنگ زدم میگه درسته یوزر پسورد...اخر سر گفت شاید یوزر پسورد ست شده باید ریست کنی...گفت برو تو صفحه 192.168.1.1. منم هر چی این رو میزنم چیزی نمیاد...خواهشا یکی کمک کنه...موقع نصب هم بگید که lan بزنم یا wan...بعد کانکشن رو خودش موقع نصب ون میسازه اونم میزنم اررور میده..کلافه شدم...کمک کنید..راستی این مودم فقط از طریق usb وصل میشه...

اره فقط از طریق usb
wan رو انتخاب کنید
vpi=0
vci=35
dsl modulation=...ppoe
بعد یوزرو وپس رو وارد کن و تموم

اگه نشد یه جایه کارت ایراد داره یا مشکل شاید از نصب درایو تو ویندوزه

hamed_totally
06-03-2011, 13:41

اول باید درایور مودم رو نصب کنی
بعدش خط تلفن رو جدا کن سپس وارد 192.168.1.1 بشو
vpi / vci رو باید از همون شرکت بپرسی

---------- Post added at 01:41 PM ---------- Previous post was at 01:38 PM ----------

سلام من linksys120n دارم و واسه این که دستی به اینترنت کانکت شم encapsulation رو تو حالت bridge only گذاشتم و دیگه به هیچی دست نزدم و اتصالم برقراره کار دیگه ای هم باید بکنم؟؟؟منظورم اینکه میگن باید به کارت شبکم ip بدم؟؟؟

و دوم که مهمتره با گوشیم نمیتونم وایرلس رو پیدا کنم اصلا مودم رو پیدا نمیکنه چی کار کنم؟؟ نه تو حالت bridge only و نه تو حالت pppoe!!!!!!!!

گوشیت قابلیت wifi داره؟؟؟؟

درضمن برای استفاده باید درحالت ppoe قرار بدی

armin39
06-03-2011, 13:52
اره فقط از طریق usb
wan رو انتخاب کنید
vpi=0
vci=35
dsl modulation=...ppoe
بعد یوزرو وپس رو وارد کن و تموم

اگه نشد یه جایه کارت ایراد داره یا مشکل شاید از نصب درایو تو ویندوزه

همه این ها رو انجام میدم..راستی باید با کانکشنی که خود مودم میسازه وصل بشم یا نه باید خودم کانکشن بسازم؟؟/خیلی عجله دارم

hike
06-03-2011, 14:08
خب اینکه روتر نیست که به کنسولش از راه ip وصل بشید. فقط نیاز به نصب نرم افزار داره . بعد تنظیمات رو در نرم افزار نصب شده باید انجام بدید. منتها باید گزینه ها رو بگی تا بتونم کمک کنم

armin39
06-03-2011, 14:20
خوب از اول میگم تنظیمات رو////1:اولش میپرسه lan یا wan
2:vpi & vci
که این رو 0 35 میزنم...
سه:encapsuation که خودش چند گزینه داره
rfc 2364 pppoatm llc encapsulation
rfc 2364 pppoatm null encapsulation
rfc 2516 pppoeencapsulation
چهار:modulation
این ها رو داره
g.dmt
multimode
g.lite
t1.413

این کل تنظیماتی هست که من دارم...در ضمن وقتی که wan نصب میکنم 1 کانکشن خودش میسازه...

hike
06-03-2011, 14:38
ببین من برای شاتل همین wan mode نصب میکردم که 1 کانکشن لن هم میساخت. vpi vci هم که درست میزنی. چراغ status برای رانژه هم که ثابته؟ و اکانت هم مطمئنی که فعال کرده. همه اون تنظیمات رو امتحان کردی؟

urumchi
06-03-2011, 14:43
از کجا به این نتیجه رسیدید؟ یعنی به امار خرابی مودمها در سطح جهانی دسترسی دارید؟ لطفا به یک منبع قابل استناد
لینک بدید. متشکرم

در اين مورد يه جورايي شايد حق با شما باشه ولي برادر خودم و يكي از هم كلاسي هام td8811 داشتن كه از داخلشون صداي جزجز ميومد و مودم درست كار نميكرد.همكلاسيم مودمشو از تبريز گرفته و برادرم از اروميه.
چطور ميشه كه براي هردوتاشون يه مشكل پيش مياد؟ جز اينكه همينطوري هستن.

در ثاني استاد خود من هم يه دونه dlink كه مدلشو نميدونم چيه آورد سر كلاس بازش كرد مداراشو بهمون نشون داد و گفت كه اين مدار كاملا با استفاده از سيستم ماستماليزاسيون!!! درست شده و از تقلبي هم تقلبي تره و خيلي كار كنه شايد 1 سال عمر كنه.

اون مطالبي كه گفتم همه ش از روي تجربه شخصي و مواردي بود كه من خودم ديده بودم و گرنه همچين آماري رو خودتم ميدوني كه منتشر نميشه

armin39
06-03-2011, 14:49
ببین من برای شاتل همین wan mode نصب میکردم که 1 کانکشن لن هم میساخت. vpi vci هم که درست میزنی. چراغ status برای رانژه هم که ثابته؟ و اکانت هم مطمئنی که فعال کرده. همه اون تنظیمات رو امتحان کردی؟
اره چراغ ثابته...سرعت خط رو هم میزنه...من چیکار کنم؟؟دیگه اعصابم خورده...زنگ زدم مخابرات میگه به ما ربطی نداره...اینم از پشتیبانی

urumchi
06-03-2011, 14:53
سلام
مودم asus am 602 الان توی پاساژ ایران 28 تومنه با گارانتی پارس ارتباط

قبلا با گارانتی رهنمون هم بود که الان کم پیدا میشه
یه چیز جالب : هفته پیش زنگ زدم شرکت رهنمون , یه خانومی جواب داد و گفت 604 که نداره , حتی حاضر نشد یه نماینده فروش معرفی کنه , بعدش هم گفت یه دونه 602 تو انبار داره , میده 38 !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منم رفتم پاساژ ایران یه مدل asus am 604 خریدم 25 تومن !!! با گارانتی پارس ارتباط , ضمنا تقلبی هم نیست !
البته تا 35 هم قیمت گرفتم , اما بگردید پیدا میشه , فقط حواستون باشه هم روی جعبه برچسب ضمانت باشه هم داخلش برگه گارانتی باشه هر دو تاشو هم بگید فروشنده مهر و امضا کنه با تاریخ !
دست آخر اینکه تا اونجایی که من تحقیق کردم مودم خوبیه و اکثر سرویس دهنده ها تاییدش میکنن .

يه جا ميدن25 تومن يه جا ميدن 38 تومن!!! مشكل همينجاست كه كي قيمتش منصفانه س نسبت به اون جنسي كه ميفروشه. هر ارزوني بي دليل نيست اما اينكه گارانتي داشته باشه وبرچسب ضمانت ميتونه باعث اعتناد بشه.

ممنون به خاطر اطلاع رساني كه كرديد.

---------- Post added at 02:53 PM ---------- Previous post was at 02:51 PM ----------

سلام
من مودم Huawei مدل SmartAX MT800 از مخابرات گرفتم. وقتي وصلش ميكنم به كامپيوتر و كليد مربوط به ON/OFF رو ميزنم و مودم رو روشن ميكنم چراغ مربوط به Power ثابت سبز ميشه و روشن ميمونه. اما چراغهاي مربوط به LAN اول سبز ميشن ولي بعد چراغ Link قرمز ميشه و چراغ ACT چند بار چشمك ميزنه و بعد خاموش ميشه.

كسي ميدونه چرا چراغ مربوط به LINK قرمز ميشه ؟ و چرا چراغ ACT اول روشن ميشه و بعد چشمك زدن خاموش ميشه ؟

كابل مربوط به Ethernet رو هم درست پشت كيس وصل كردم. من هنوز سي دي مربوطه رو هم نصب نكردم. يعني ميتونه مشكل از اين باشه كه سي دي رو نصب نكردم ؟

البته اين رو هم بگم كه خط من هنوز رانژه نشده. و همط

خب پدرآمرزيده وقتي خطت هنوز رانژه نشده چه انتظاري داري آخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hike
06-03-2011, 15:03
اره چراغ ثابته...سرعت خط رو هم میزنه...من چیکار کنم؟؟دیگه اعصابم خورده...زنگ زدم مخابرات میگه به ما ربطی نداره...اینم از پشتیبانی
گفتی خود مودم کانکشن میسازه؟ میتونی خودت یک کانکشن broadband ppoe بسازی؟ 7 داری دیگه؟ ورژن درایور چنده

DECENT
06-03-2011, 15:43

اره گوشیم قابلیت وایرلس رو داره 5800 هست
ینی شما میگین اگه تنظیمات مودم تو حالت bridge only باشه نمیتونم گوشیمو به وایرلس وصل کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اخه من نمیخوام همیشه کانکت باشه حالا راه حل چیه ؟؟؟ که هم بتونم از وایرلس مودمم تو گوشی استفاده کنم هم اینکه همیشه دستی به اینترنت کانکت شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

armin39
06-03-2011, 15:43
گفتی خود مودم کانکشن میسازه؟ میتونی خودت یک کانکشن broadband ppoe بسازی؟ 7 داری دیگه؟ ورژن درایور چنده
xp دارم...ورژن درایور رو نمیدونم....طرف زنگ زدم میگفت مودم رو ریست کن...اونم که نمیشه...چطوری کانکشن بسازم...شما بگید ببینم درست ساختم یا نه..

hike
06-03-2011, 16:10
xp دارم...ورژن درایور رو نمیدونم....طرف زنگ زدم میگفت مودم رو ریست کن...اونم که نمیشه...چطوری کانکشن بسازم...شما بگید ببینم درست ساختم یا نه..
start=>control panel =>network connections=>new connection wizard=>connect to the internet=>setup my connection manually=>connect using broadband connection that require user name and password=>
بعد اسم شرکت و بعدش یوزر پس

milan-tifusi
06-03-2011, 19:48
سوال من :
سلام

البته اين رو هم بگم كه خط من هنوز رانژه نشده.

جواب شما :

خب پدرآمرزيده وقتي خطت هنوز رانژه نشده چه انتظاري داري آخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزيز من منظورم از اين سوال اين بود كه نكنه مودم خراب باشه ؟
اصلا چراغ مربوط به LAN چه ربطي به رانژه كردن خط داره ؟

linuxx
06-03-2011, 21:29
من یه مودم 2740u-dlink دارم که برای اینکه بخوام یوزر و پسورد و بهش بدم باید از پشت مودم دکمه ریست رو چند ثانیه نگه دارم و بعد سی دی و تو سی دی رام بذارم و بعد به کمک سی دی مودم یوزر و پس رو بهش بدم(برای اشتراک روزانه) برای شبانه هم باید دوباره همین کارهارو بکنم و دوباره به همین صورت و...و...و... میخواستم ببینم آیا میشه توی این مدل یه یوزر و پس برای روزانه و یکی برای شبانه ذخیره کرد ؟و آیا راه دیگری هست که بتوان در خود ویندوز ((بدون سیو در مودم))دو یوزر و پس(یکی روزانه ودیگری شبانه)ایجاد نمود ؟ضمنا چگونگیbridgeتنظیم کردن مودم رو هم به طور کامل شرح دهید متشکر.

urumchi
07-03-2011, 00:42
سوال من :
سلام

البته اين رو هم بگم كه خط من هنوز رانژه نشده.

جواب شما :

دوست عزيز من منظورم از اين سوال اين بود كه نكنه مودم خراب باشه ؟
اصلا چراغ مربوط به LAN چه ربطي به رانژه كردن خط داره ؟

خودت پرسيدي كه (كسي ميدونه چرا چراغ مربوط به LINK قرمز ميشه ؟ و چرا چراغ ACT اول روشن ميشه و بعد چشمك زدن خاموش ميشه ؟) جوابشو دادم همين!!!
در واقع شما 2 تا سوال پرسيدي كه هر دوتاش كاملا به رانژه كردن خط مربوط ميشن.
در مورد lan اينكه براي وصل كردن بصورت lan سي دي لازم نيست.سي دي براي وصل كردن با usb لازمه.
البته شما درايور مودمتو يه بار نصب كني ضرر نميكني.

در مورد چراغها:

دستگاه روشن است

Power

سبز ثابت

ارتباط ADSL برقرار است
ADSL LINK

سبز ثابت

ترافیک روی ارتباط ADSL در حال عبور است
ADSL ACT

سبز چشمک زن

برقراری ارتباط LAN
LAN LINK

نور ثابت

ترافیک روی ارتباط LAN در حال عبور است
LAN ACT

سبز چشمک زن

hno
07-03-2011, 08:27
سلام دوستان

من یک مودم tp-link دارم . یک مشکلی دارم با قطع شدن اینترنت . من به صورت bridge به اینترنت وصل میشم .نمیدونم چرا هر چند دقیقه یک بار ، اینترنت از کار میفته و باید دوباره قطع و وصلش کنم . خیلی آزار دهنده شده . مثلا 1 دقیقه اینترنت کار میکنم ، بعد دیگه هیچی receive نداره ، هرچقدر هم که صبر کنم همینطوری میمونه . مجبورا کانکشن رو قطع ، و دوباره وصل کنم .

ویروس ندارم ، فایروال ندارم ، ویندوز عوض کردم ، مودم عوض کردم ، به ای اس پی زنگ زدم میگه از طرف ما مشکلی نیست ، روی یک سیستم دیگه تست کردم ولی مشکل حل نشده ، مودم رو چندین بار تاحالا کانفیگ کردم و نمیخواهم به صورت ppoe و یا خودکار به اینترنت وصل باشه . میخواهم هر وقت خواستم ، خودم وصلش کنم و وصل بمونه

ممنون میشم راهنمایی کنید

با تشکر

a6l3i
07-03-2011, 10:56
اره گوشیم قابلیت وایرلس رو داره 5800 هست
ینی شما میگین اگه تنظیمات مودم تو حالت bridge only باشه نمیتونم گوشیمو به وایرلس وصل کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اخه من نمیخوام همیشه کانکت باشه حالا راه حل چیه ؟؟؟ که هم بتونم از وایرلس مودمم تو گوشی استفاده کنم هم اینکه همیشه دستی به اینترنت کانکت شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام

تو حالت Bridge ، فقط پورت های LAN کار میکنن و Wireless اینترنت رو به اشتراک نمیذاره و این فقط برای مبایل نیست. میتونید از حالت PPPoE استفاده کنین و مودم رو خاموش کنین.
این هم کاملا دستیه :46: ، راه دیگه ای نداریم . . .

sw6lulgg
07-03-2011, 12:34
سلام به همه ی دوستان
چند روز بود که چیز پی انم کار نمیکرد و ارور 619 رو میداد تا دیشب شروع کردم به پیگیری و متوجه شدم مشکل از فایروالم بوده... دیشب با سرعت خیلی خوبی استفاده کردم ولی امروز که سیستمم رو روشن کردم موقع اتصال به چیز پی ان ارور 718 میده و کانکت نمیشه...
یکی از اساتید کمک کنه ممنون میشم
دیشبم خیلی دستکاری کردم و کانکشن ساختم (هرکی هرجا گفته بود چک کردم)
ممنون از همه

hosein002
07-03-2011, 12:52
سلام دوستان

من یک مودم tp-link دارم . یک مشکلی دارم با قطع شدن اینترنت . من به صورت bridge به اینترنت وصل میشم .نمیدونم چرا هر چند دقیقه یک بار ، اینترنت از کار میفته و باید دوباره قطع و وصلش کنم . خیلی آزار دهنده شده . مثلا 1 دقیقه اینترنت کار میکنم ، بعد دیگه هیچی receive نداره ، هرچقدر هم که صبر کنم همینطوری میمونه . مجبورا کانکشن رو قطع ، و دوباره وصل کنم .

ویروس ندارم ، فایروال ندارم ، ویندوز عوض کردم ، مودم عوض کردم ، به ای اس پی زنگ زدم میگه از طرف ما مشکلی نیست ، روی یک سیستم دیگه تست کردم ولی مشکل حل نشده ، مودم رو چندین بار تاحالا کانفیگ کردم و نمیخواهم به صورت ppoe و یا خودکار به اینترنت وصل باشه . میخواهم هر وقت خواستم ، خودم وصلش کنم و وصل بمونه

ممنون میشم راهنمایی کنید

با تشکر
منم این مشکلو داشتم چند تا مودم امتحان کردم بازم حل نشد آخرش مجبور شدم بصورت خودکار به اینترنت وصل بشه هر وقت کاری ندارم دکمه مودمو قطع می کنم

hike
07-03-2011, 13:34
سلام دوستان

ممنون میشم راهنمایی کنید

با تشکر
یعنی مودم با مارکهای مختلف تست کردی؟ مارک دقیق مودمهایی که تست کردی؟ فیرمور هر دو بروز بوده؟ SNR Margin و Attenuation چنده؟ با چه ویندوزهایی تست کردی؟ usb یا پورت شبکه؟ اینترنتتون از کدام شرکته؟

DECENT
07-03-2011, 13:36
سلام

تو حالت Bridge ، فقط پورت های LAN کار میکنن و Wireless اینترنت رو به اشتراک نمیذاره و این فقط برای مبایل نیست. میتونید از حالت PPPoE استفاده کنین و مودم رو خاموش کنین.

پس این پیشرفت علم کجا بدرد ما میخوره:19:
ممنون که راهنماییم کردی
شکم به خاطر اینه که یکی بهم گفت که تو حالت bridge هم میتونم کانکتشم به وایرلس اما باید کانکشنی رو که ساختم شیر کنم
گفت رو کانکشنی که ساختم برا اتصال دستی به اینترنت باید کلیک راست کنم و از تب آخر sharing رو allow کنم بعدش میتونم استفاده کنم
الان امکان امتحان کردنشو ندارم
دوست من شما اینو تائید میکنی ؟؟؟؟؟؟

M A S 0 U D
07-03-2011, 13:52
سلام- مودم tplink رو با کابل لن به کامپیوتر وصل کردم میخواستم هم مودممو کانفیگ کنم هم یه کانکشن بسازم و با اون هر وقت خواستم وصل شم ،نه بصورت اتومات که دوستان گفتن-لطفا اگه امکان داره مراحلشو بگید

koorosh2500
07-03-2011, 14:56
من مودم زایکسل وایرلس دارم که اونو امروز ریست کردم.
بعد مودم خودش اتوماتیک کانفیگ شد و همه چیز رو خودش تنظیم کرد و به اینترنت وصل شد.
قبل از ریست مسئول پارس آنلاین vci=59 تنظیم کرده بود ولی حالا که مودم خودش اتوماتیک همه چیز رو تنظیم کرده vci=35 شده.
تو سایت پارس آنلاین گفته باید 59 باشه ولی بعد از ریست هرکاری کردم با 59 کانکت نشد !!
الان هم اینترنت مشکلی نداره فقط حس می کنم کمی سرعتم کم شده
آیا تغییر vci می تونه رو سرعت تاثیر بگذاره؟

Mr Unknown
07-03-2011, 20:14
دوستان من یک مدوم D-Link دارم ولی هر کاری میکنم نمیتونم با وایرلس لپ تاپ کانکت بشم
پسوورد رو هم درت وارد میکنم ولی باز نمیشه
مشکل چیه؟

nimahandsomboy
08-03-2011, 12:24
با سلام

من یه مودم DSL-2640U_ wireless دارم

اینترنتم از مخابرات دارم

چون مادربردم قدیمی هست من یه کارت شبکه خریدم

برای اینکه بتونم از اینترنت به صورت کانکشن استفاده کنم باید چیکار کنم به ترتیب؟؟

اول باید cd کارت شبکه بزارمو نصب کنم؟؟

بعد cd مودم را بزارم نصب کنم؟؟ ( درایو مودم را باید نصب کنم یا چیز دیگه ای لازم هست؟؟

سیم و کابل ها راهمه نصب کردم و خطم هم از طرف مخابرات رانژه شده و مشکلی نیست

خواهشا منو راهنمایی کنید

اگ فایل راهنما نصب مودم موجود هست بزارید.

خیلی ممنون

hike
08-03-2011, 12:39
با سلام

اینترنتم از مخابرات دارم

برای اینکه بتونم از اینترنت به صورت کانکشن استفاده کنم باید چیکار کنم به ترتیب؟؟

اول باید cd کارت شبکه بزارمو نصب کنم؟؟

بعد cd مودم را بزارم نصب کنم؟؟ ( درایو مودم را باید نصب کنم یا چیز دیگه ای لازم هست؟؟

سیم و کابل ها راهمه نصب کردم و خطم هم از طرف مخابرات رانژه شده و مشکلی نیست

خواهشا منو راهنمایی کنید

اگ فایل راهنما نصب مودم موجود هست بزارید.

خیلی ممنون

این پست یکی از دوستان توضیح داده. منتها شما باید بجای pppoe گزینه bridge رو انتخاب کنید

sei_pm
08-03-2011, 12:51
سلام

با درود خدمت علی آقای گل
یه مدت نبودم از دستم راحت شدید فکر نمیکردم انقدر طول بکشه:31:.
ایشون میتونه تو همون حالت Bridge Mode کانکشن رو share کنند فقط بستگی داره به مودم وایرلسشون چون معمولا Dhcp مودم ها در حالت بریج کار نمیکنه در اینصورت باید Ip رو به صورت دستی به گوشی بدن.

من مودم زایکسل وایرلس دارم که اونو امروز ریست کردم.
بعد مودم خودش اتوماتیک کانفیگ شد و همه چیز رو خودش تنظیم کرد و به اینترنت وصل شد.
قبل از ریست مسئول پارس آنلاین vci=59 تنظیم کرده بود ولی حالا که مودم خودش اتوماتیک همه چیز رو تنظیم کرده vci=35 شده.
تو سایت پارس آنلاین گفته باید 59 باشه ولی بعد از ریست هرکاری کردم با 59 کانکت نشد !!
الان هم اینترنت مشکلی نداره فقط حس می کنم کمی سرعتم کم شده
آیا تغییر vci می تونه رو سرعت تاثیر بگذاره؟

پارس آنلاین روی هر دو vci کار میکنه این متغییر روی سرعت تاثیری نداره البته برای خود من الان هم با 59 هم با 35 کار میکنه ولی یه مدت بود با 59 مشکل داشت و کانکت نمیشد.

DECENT
08-03-2011, 20:02
با درود خدمت علی آقای گل
یه مدت نبودم از دستم راحت شدید فکر نمیکردم انقدر طول بکشه:31:.
ایشون میتونه تو همون حالت Bridge Mode کانکشن رو share کنند فقط بستگی داره به مودم وایرلسشون چون معمولا Dhcp مودم ها در حالت بریج کار نمیکنه در اینصورت باید Ip رو به صورت دستی به گوشی بدن.

ممنون میشم بهم کامل نحوه ی کا رو توضیح بدی کلافه شدم بس که پرسیدمو نشد
مودمم linksys wag120n هست و گوشیم NOKIA5800
خواهشا بهم جز به جز بگو زیاد وارد نیست رفیق

urumchi
09-03-2011, 06:08

سلام به همه دوستان

لطفا منو راهنمايي كنيد.راستش كمي گيج شدم.در حالي كه كيفيت خطم همونطور كه تو عكس مي بينيد خوبه ولي دانلودم بزور به 50 تا ميرسه. مگه SNR Margin و Downstream ميزان دانلود رو مشخص نميكنه؟ بنظر شما علت ميتونه چي باشه؟
آيا ممكنه از مخابرات باشه؟

اكانتم256 مخابراته.

R.P.G
09-03-2011, 13:31
آهای ملت، کسی همچین مشکلی نداشته تا حالا ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من یه چند ماهیه همش سرعتم یهویی 0 میشه و کلاً از بازی ( World of Warcraft , Cod و ...) دیسکانکت میشم ولی خود نت دسکانکت نمیشه.
مشکل از چیه به نظر شما ؟ من از فن آوا سرویس میگیرم، مشکل از خود فن آوا هستش یا مودم یا چیز دیگه ای مشکل داره ؟ چون من هم توی خونه و هم گیم نت همین وضعیت رو دارم.

چیکار کنم؟

nimahandsomboy
09-03-2011, 19:42
من 2 تا سوال دارم

اینترنتم از مخابرات دارم

ایا میتونم به صورت اتوماتیک به اینترنت کانکت بشم؟؟؟

اگه جواب اره هست....در تنظیمات مودم چه تغییری باید انجام بدم؟؟

سوال دوم

یک سیستم در طبقه همکف هست و یه سیستم دیگه در طبقه بالا

میخوام هر 2 سیستم از یک اینترنت مخابرات استفاده کنند ( یعنی اینترنت مخابرات را به هر 2 سیستم برسونم.

شما چه راهی را پیشنهاد میکنید

1. استفاده از کارت وایرلس برای سیستم طبقه بالا

2. استفاده از کابل شبکه 6 یا 7 متری تا طبقه بالا

hike
09-03-2011, 19:56
آهای ملت، کسی همچین مشکلی نداشته تا حالا ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چیکار کنم؟

مودم و نت چیه؟ با مودم دیگه و سیستم دیگه امتحان کردی؟ یا مودمت رو یک خط دیگه میتونی تست کنی؟

nimahandsomboy
09-03-2011, 20:02
من از اینترنت مخابرات استفاده میکنم

یه مشکل بزرگ دارم

بعضی روز ها اینترنت خیلی خوب کار میکنه و از صبح تا شب هم دانلود میکنم و مشکلی نیست

ولی بعضی وقت ها در قسمت کانکشن status سند و رسیو stop میکنه و دیگه حرکت نمیکنه و من نمیتونم از اینترنت استفاده کنم و هیچ صفحه باز نمیشه

برای حل این مشکل باید چیکار کنم؟؟؟

hike
09-03-2011, 20:11
من 2 تا سوال دارم

اینترنتم از مخابرات دارم

ایا میتونم به صورت اتوماتیک به اینترنت کانکت بشم؟؟؟

اگه جواب اره هست....در تنظیمات مودم چه تغییری باید انجام بدم؟؟

سوال دوم

یک سیستم در طبقه همکف هست و یه سیستم دیگه در طبقه بالا

میخوام هر 2 سیستم از یک اینترنت مخابرات استفاده کنند ( یعنی اینترنت مخابرات را به هر 2 سیستم برسونم.

شما چه راهی را پیشنهاد میکنید

1. استفاده از کارت وایرلس برای سیستم طبقه بالا

2. استفاده از کابل شبکه 6 یا 7 متری تا طبقه بالا

1-مگه اون لینک که دادم شما مراحلش رو انجام ندادی؟ pppoe بگذارید خودکار وصل میشه. کجاش مشکل دارید؟
2-خب بی سیم خیلی راحتتره و تمیزتره. منتها باید دید این مودم با توجه به اینکه بردش چندان تعریفی نداره(به گفته دوستان ) جواب میده یا نه. البته نباید مشکلی داشته باشه.

من از اینترنت مخابرات استفاده میکنم

یه مشکل بزرگ دارم

بعضی روز ها اینترنت خیلی خوب کار میکنه و از صبح تا شب هم دانلود میکنم و مشکلی نیست

ولی بعضی وقت ها در قسمت کانکشن status سند و رسیو stop میکنه و دیگه حرکت نمیکنه و من نمیتونم از اینترنت استفاده کنم و هیچ صفحه باز نمیشه

برای حل این مشکل باید چیکار کنم؟؟؟

بعضی وقتها مثل چه زمانی؟ مثلا دیروز؟ که خب تا حدی طبیعیه. فیرمور بروزه؟ درایور کارت شبکه؟

sei_pm
09-03-2011, 20:13
ممنون میشم بهم کامل نحوه ی کا رو توضیح بدی کلافه شدم بس که پرسیدمو نشد
مودمم linksys wag120n هست و گوشیم NOKIA5800
خواهشا بهم جز به جز بگو زیاد وارد نیست رفیق

خوب این مودم در حالت bridge mode به احتمال زیاد dhcp اش کار نکنه چون خودم wag 160 رو دارم .
شما مودم رو روی بریج تنظیم کنید و با کانکشن که داخل ویندوز می سازید کانکت بشید .
قبل از کانکنت شدن از روی کانکشن راست کلیک کنید و properties بگیرید و مطابق شکل زیر کانکشن رو شیر کنید :

با گوشی سرچ کنید اگر وایرلس رو پیدا کرد و تونست کانکت بشه که نباید مشکلی باشه در غیر اینصورت باید به گوشی ip دستی بدید که من بلد نیستم خودتون بگردید پیدا می کنید به احتمال .
اگر مشکلی بود بپرسید.

R.P.G
09-03-2011, 21:13
مودم و نت چیه؟ با مودم دیگه و سیستم دیگه امتحان کردی؟ یا مودمت رو یک خط دیگه میتونی تست کنی؟
گفتم که فن آوا، زیمنس هست مودم فکر کنم مدل C-110. آره دیگه، گفتم گیم نت هم امتحان کردم.

ali gamma
09-03-2011, 21:56
سلام دوستان

من به اینترنت ADSL ام وصل شد بالاخره. منتها حجم دانلود محدوده 3 گیگه. میخوام از سرویس شبانه نامحدودش که از ساعت 2 شب تا 7 صبحه استفاده کنم. برای اینکار باید به حرف کاربریم در این مدت زمانی حرف p رو اضاف کنم. متتها این مودم من خودکار به نت وصل میشه و با ایجاد کانکشن PPPoE اصلا وصل نمیشه! همش اخطار 678 میده. چیزی رو باید تغییر بدم?

hamed999
10-03-2011, 00:51
"سلام دوستان من یه مودم مدا sms 7904 wbra4دارم هیچی یاد ندارم ازش چطوری باید کانفیکش کرد؟؟؟/

الان مودم با استفاده ارز پورت lan به کامپیوتر وصل هست کجا باید 192.168.2.1 رو بزنم ؟؟؟/ چرا تو اینترنت اکسپلور میزنم ارور میده؟

Amir Varasteh
10-03-2011, 01:13
"سلام دوستان من یه مودم مدا sms 7904 wbra4دارم هیچی یاد ندارم ازش چطوری باید کانفیکش کرد؟؟؟/

الان مودم با استفاده ارز پورت lan به کامپیوتر وصل هست کجا باید 192.168.2.1 رو بزنم ؟؟؟/ چرا تو اینترنت اکسپلور میزنم ارور میده؟
چه اروری میده ؟

مطمئنی IP رو درست زدی؟

nimahandsomboy
10-03-2011, 11:49
1-مگه اون لینک که دادم شما مراحلش رو انجام ندادی؟ pppoe بگذارید خودکار وصل میشه. کجاش مشکل دارید؟
2-خب بی سیم خیلی راحتتره و تمیزتره. منتها باید دید این مودم با توجه به اینکه بردش چندان تعریفی نداره(به گفته دوستان ) جواب میده یا نه. البته نباید مشکلی داشته باشه.

بعضی وقتها مثل چه زمانی؟ مثلا دیروز؟ که خب تا حدی طبیعیه. فیرمور بروزه؟ درایور کارت شبکه؟

1. اخه مشکل اینجاست که وقتی 192.168.1.1 را میزنم نمیره تو تنظیمات مودم...یکبار به زور رفت ولی هی وسط کار قطع میشه

در این حالت باید مودم را ریست کنم؟؟؟

ورژن اکسپلور من 7 هست....امکانش هست اشکال از اکسپلورر باشه؟؟

hike
10-03-2011, 12:42
1. اخه مشکل اینجاست که وقتی 192.168.1.1 را میزنم نمیره تو تنظیمات مودم...یکبار به زور رفت ولی هی وسط کار قطع میشه

در این حالت باید مودم را ریست کنم؟؟؟

ورژن اکسپلور من 7 هست....امکانش هست اشکال از اکسپلورر باشه؟؟
به کارت شبکتون باید از همین رنج یک ip بدید. بهتره یکبار مودم رو ریست کنید و بعد ip بدید مثل 192.168.1.2 بعد default gatway و dns رو همین 192.168.1.1 بدید. بلدی که ip بدی؟ فایروال رو هم آف کنید

nimahandsomboy
10-03-2011, 13:31
1-

خواب من از کجا بدونم مودمی که من دارم 2640u برد وایرلسش تا طبقه بالا را پوشش میده؟؟

مثلا اگه من فردا کارت وایرلس خریدم واسه سیستم بالا بعد اگه کار نکرد این کارت رودستم میمونه:19::19:

به نظرم با کابل لن وصل کنم بهتره باشه

الان کابل لن متری چند هست؟؟

اگه با کابل لن وصل کنم چه تنظیماتی را باید در سیستم دوم انجام بدم؟؟

Keyvan2139
10-03-2011, 13:56
من یه 2640U دارم، وایرلسش سرویس کرده مارو... یه بار روشن میکنم فعاله، یه بار دیگه خاموش روشن میکنم غیر فعاله... :41:
موقعی هم که چراغ وایرلسش روشنه، بعضی وقتا نوت بوکم پیداش نمیکنه... باید یکی دو بار مودمو خاموش روشن کنم تا OK بشه... اصلا وایرلسش بگیر نگیر داره :13:
نمیدونم تنظیم خاصی داره... کسی اگه میدونه ما رو هم دریابه

hike
10-03-2011, 14:24
خواب من از کجا بدونم مودمی که من دارم 2640u برد وایرلسش تا طبقه بالا را پوشش میده؟؟

مثلا اگه من فردا کارت وایرلس خریدم واسه سیستم بالا بعد اگه کار نکرد این کارت رودستم میمونه:19::19:

به نظرم با کابل لن وصل کنم بهتره باشه

الان کابل لن متری چند هست؟؟

اگه با کابل لن وصل کنم چه تنظیماتی را باید در سیستم دوم انجام بدم؟؟
خب باید یک لپ تاپ یا گوشی با قابلیت بی سیم پیدا کنی تست کنی! اگر کابل رو بصورت تو کار کار کنید خب تمیز در میاد
متری 100- 200 باید باشه.قیمت جدید ندارم

hike
10-03-2011, 14:34
من یه 2640U دارم، وایرلسش سرویس کرده مارو... یه بار روشن میکنم فعاله، یه بار دیگه خاموش روشن میکنم غیر فعاله... :41:
موقعی هم که چراغ وایرلسش روشنه، بعضی وقتا نوت بوکم پیداش نمیکنه... باید یکی دو بار مودمو خاموش روشن کنم تا OK بشه... اصلا وایرلسش بگیر نگیر داره :13:
نمیدونم تنظیم خاصی داره... کسی اگه میدونه ما رو هم دریابه
. فیرمور بروز کردی؟ و همچنین درایور کارت بیسیم لپ تاپ. زمان کانفیگ گاهی وایرلسش دردسر درست میکنه. ولی بعد از اون نباید مشکلی داشته باشه. revision سخت افزاری مودم چنده؟ البته تنظیمات جزیی قسمت وایرلس مودم هم میتونه کمک کنه

Keyvan2139
10-03-2011, 16:11
. فیرمور بروز کردی؟ و همچنین درایور کارت بیسیم لپ تاپ. زمان کانفیگ گاهی وایرلسش دردسر درست میکنه. ولی بعد از اون نباید مشکلی داشته باشه. revision سخت افزاری مودم چنده؟ البته تنظیمات جزیی قسمت وایرلس مودم هم میتونه کمک کنه

Firmware که آخرشه، درایور شبکه لپ تاپ هم مشکل نداره...

تو یه حالت کار میکنه ... میرم تو تنظیمات مودم... یه Save & Reboot میدم، وقتی ریست شد یه بار مودمو خاموش روشن میکنم اونموقع مشکل حل میشه... وایرلس دستگاه روشن میمونه و لپ تاپ هم پیداش میکنه.

ولی موقعی که کلا واسه چند ساعت لپ تاپ و مودمو خاموش میکنم، بعدش همون آش و همو کاسه میشه.. :13: موندم گیر قضیه کجاست

در ضمن وایرلسم هم روی Accses point هستش
Revision سخت افزاری رو از کجا باید ببینم؟؟؟

Q1Q
10-03-2011, 19:24
............................

nimahandsomboy
10-03-2011, 21:22
فرق مودم روتر وایرلس با اکسس پوینت چیه؟

کدام بهتره ادم بخره؟؟

Amir Varasteh
10-03-2011, 21:35
با عرض سلام

من قصد خرید یک مودم وایرلس دارم، خودم یک D-Link 2640U داشتم و تقریبا راضی بودم، میخواستم ببینم توی این رنج قیمت، مودم بهتری هم هست؟ لطفا قیمت رو هم ذکر بفرمایید.

متشکرم
سلام.

مودم های LinkSys بهترین ان . اگر بودجه نداری میتونی LevelOne بگیری عالیه.

ali gamma
10-03-2011, 22:27
سلام دوستان

من به اینترنت ADSL ام وصل شد بالاخره. منتها حجم دانلود محدوده 3 گیگه. میخوام از سرویس شبانه نامحدودش که از ساعت 2 شب تا 7 صبحه استفاده کنم. برای اینکار باید به حرف کاربریم در این مدت زمانی حرف p رو اضاف کنم. متتها این مودم من خودکار به نت وصل میشه و با ایجاد کانکشن PPPoE اصلا وصل نمیشه! همش اخطار 678 میده. چیزی رو باید تغییر بدم?

دوستان کسی جوابی نداره:41:

Q1Q
11-03-2011, 10:09
...........................

kane32
11-03-2011, 10:43
دوستان لطفا کمکم کنید من یک خط دی اس ال گرفتم میخوایم دو نفر ازش تو یه اپارتمان استفاده کنیم ولی مشکل ما اینه که دوتامون همزمان نمیتونیم استفاده کنیم یکی حتما باید قطع باشه تا دیگری وصل بشه چطور میتونیم دوتامون همزمان وصل بشیم به این شبکه؟
البته یکیمون از lan وصل شده یکیمون از usb چکار کنم همزمان هردو از اینترنت استفاده کنیم

مارک مودم tplink 8811 هست
router هم داره

nimahandsomboy
11-03-2011, 11:51
وقتی که 192.168.1.1 را در مرورگر وارد میکنیم و وارد تنضیمات مودم نمیشه

باید چیکار کرد؟

Amir Varasteh
11-03-2011, 12:22

باید چیکار کرد؟
چرا ؟ چه اروری میده ؟

تنظیمات P'r'o'x'y رو چک کن.

a6l3i
11-03-2011, 15:50
سلام دوستان

دوستان کسی جوابی نداره:41:
منظورتون از اینکه مودم خودش وصل میشه چیه؟ چون اگه مودم خودش وصل شه ، پی باید روی PPPoE تنظیم شده باشه. الآن شما باید روی آیکن کانکشن کلیک کنید تا به اینترنت وصل شید یا مودم با روشن شدن ، خودش وصل میشه؟

------

باید چیکار کرد؟

مودمتون چیه؟ تا حالا تونستین وارد تنظیمات مودمتون بشین؟

NiKtA20
11-03-2011, 16:16
salam
bebakhshid baraye fingilish,farsi nadaram
nemidunam koja jaye tarhe in soale,vali javabesh kheyli moheme vasam,lotfan rahnamayim konid
man ADSL hajmi ba modeme wi fi daram,mikham bedunam mishe fahmid kasayi k tu khune ba wi fiam vasl mishan koja ha raftan? chi kara kardan?
va az hame mohemtar:
chiya DOWNLOAD kardan???
kheyli javab lazemam.lotfan daryabid mara...
mersi

raeesi
11-03-2011, 16:45
دوستان لطفا کمکم کنید من یک خط دی اس ال گرفتم میخوایم دو نفر ازش تو یه اپارتمان استفاده کنیم ولی مشکل ما اینه که دوتامون همزمان نمیتونیم استفاده کنیم یکی حتما باید قطع باشه تا دیگری وصل بشه چطور میتونیم دوتامون همزمان وصل بشیم به این شبکه؟
البته یکیمون از lan وصل شده یکیمون از usb چکار کنم همزمان هردو از اینترنت استفاده کنیم

مارک مودم tplink 8811 هست
router هم داره

روی خروجی شبکه یدونه سویچ شبکه وصل کنین به خروجی LAN مودم و چندتا خروجی میگیرین که یکیشو به pc خودتون و یکی دیگه‌رو هم به pc همسایه‌توی وصل کنین.

nimahandsomboy
12-03-2011, 09:27
سلام دوستان

منظورتون از اینکه مودم خودش وصل میشه چیه؟ چون اگه مودم خودش وصل شه ، پی باید روی PPPoE تنظیم شده باشه. الآن شما باید روی آیکن کانکشن کلیک کنید تا به اینترنت وصل شید یا مودم با روشن شدن ، خودش وصل میشه؟

------

مودمتون چیه؟ تا حالا تونستین وارد تنظیمات مودمتون بشین؟

مودم dlink 2640u هست... وایرلس هم داره

فقط یکبار به زور وارد تنظیمات شدم و وسط کار ارتباط قطع میشه

nimahandsomboy
12-03-2011, 09:43
با سلام

من 2 تا سیستم یکی در طبقه همکف و دیگری در طبقه دوم را بوسیله کابل شبکه به هم وصل کردم

حدود فاصله 7 متر

مودم dlink 2640u وایرلس دار

اینترنت مخابرات 128

من میخوام هر 2 سیستم به صورت اتوماتیک هر وقت که سیستم را روشن کردنند به اینترنت وصل بشند

به ترتیب چه کارهایی را باید انجام بدم؟؟

اول باید داخل تنظیمات مودم بشم ( 192.168.1 ) و در حالت pppope بزارم؟؟؟؟

من وقتی 192.168.1 را میزنم وارد تنظیمات نمیشه یکبار به زور وارد تنظیمات شد ولی وسط کار قطع میشه

باید مودم را ریست کنم؟؟

ای پی را چطوری در هر 2 سیستم تعریف کنم؟؟؟

raeesi
12-03-2011, 11:33
توصیه میکنم برای ارتباط با مودم، سیم تلفن رو قطع کنید و با 192.168.1.1 به مودم وصل شین و تنظیمات PPPOE رو توی مودم ست کنین.
اگه اتصال بازم برقرار نشد، به PC آیپی دستی بدین که توی رنج 192.168.1 باشه

2تا کابل هم به مودم وصل کنین. یکی به PC خودتون یکی هم به PC طبقه دوم.

Amir Varasteh
12-03-2011, 11:46
با سلام

من 2 تا سیستم یکی در طبقه همکف و دیگری در طبقه دوم را بوسیله کابل شبکه به هم وصل کردم

حدود فاصله 7 متر

مودم dlink 2640u وایرلس دار

اینترنت مخابرات 128

من میخوام هر 2 سیستم به صورت اتوماتیک هر وقت که سیستم را روشن کردنند به اینترنت وصل بشند

به ترتیب چه کارهایی را باید انجام بدم؟؟

اول باید داخل تنظیمات مودم بشم ( 192.168.1 ) و در حالت pppope بزارم؟؟؟؟

من وقتی 192.168.1 را میزنم وارد تنظیمات نمیشه یکبار به زور وارد تنظیمات شد ولی وسط کار قطع میشه

باید مودم را ریست کنم؟؟

ای پی را چطوری در هر 2 سیستم تعریف کنم؟؟؟
سلام.

اگه بتونی برای سیستمهات کارت شبکه وایرلس بگیری عالی میشه.

اینترنت رو از همون مودم وایرلس میگیرن. IP هم از DHCP مودم میگیرن.

خیلی راحت و بی درد سر.

raeesi
12-03-2011, 12:11
امیر جان شبکه وایرلس بدلیل امواج مزاحم مایکروویو مزاحم که توی ایران بشدت فراوونه و همچنین عدم اطلاعات کافی این دوستمون در مورد شبکه‌ها و امنیت وایرلس اصلاً توصیه نمیشه.

من حتی به حرفه‌ای‌ها هم اینترنت بصورت وایرلس رو توصیه نمیکنم. توصیه من همیشه سیستم کابلیه. مطمئن‌تر و ایمن‌تره

hike
12-03-2011, 12:59
بچه ها نظرتون راجع به مودمهای smc چیه؟ جدیدا گارانتی 30 ماه تعویض دارن.

DECENT
12-03-2011, 18:05
خوب این مودم در حالت bridge mode به احتمال زیاد dhcp اش کار نکنه چون خودم wag 160 رو دارم .
شما مودم رو روی بریج تنظیم کنید و با کانکشن که داخل ویندوز می سازید کانکت بشید .
قبل از کانکنت شدن از روی کانکشن راست کلیک کنید و properties بگیرید و مطابق شکل زیر کانکشن رو شیر کنید :

با گوشی سرچ کنید اگر وایرلس رو پیدا کرد و تونست کانکت بشه که نباید مشکلی باشه در غیر اینصورت باید به گوشی ip دستی بدید که من بلد نیستم خودتون بگردید پیدا می کنید به احتمال .
اگر مشکلی بود بپرسید.

دوست من تصویر دیده نمیشه!

ali gamma
12-03-2011, 18:08
میگم دوستان bridge کردن یعنی چه؟

nimahandsomboy
12-03-2011, 18:26
توصیه میکنم برای ارتباط با مودم، سیم تلفن رو قطع کنید و با 192.168.1.1 به مودم وصل شین و تنظیمات PPPOE رو توی مودم ست کنین.
اگه اتصال بازم برقرار نشد، به PC آیپی دستی بدین که توی رنج 192.168.1 باشه

2تا کابل هم به مودم وصل کنین. یکی به PC خودتون یکی هم به PC طبقه دوم.

خیلی ممنون از راهنماییتون

منظورتون اینکه سیم تلفن را از پشت مودم در بیارم بعد داخل تنظیمات بشم؟؟

بعد از اینکه مودم را در حالت pppoe تنظیم کردم یعنی اتوماتیک شد

چه ایپی به سیستم اول بدم و چه ایپی به سیستم دوم بدم؟؟؟

منظورم داخل کنترل پنل و روی local area راست کلیک میکنم و propertis میزنم در ان قسمت چه تنظیماتی باید وارد کنم؟؟

Keyvan2139
12-03-2011, 20:18
مودم dlink 2640u هست... وایرلس هم داره

فقط یکبار به زور وارد تنظیمات شدم و وسط کار ارتباط قطع میشه

با LAN وصل مشی یا با وایرلس؟

setaieshh
12-03-2011, 20:40
سلام.
بالاخره ADSLم از طرف مخابرات رانژه شد.
مودم ASUS 602 گرفتم.(دو پورته شبکه و USB)
اما مشکلم اینجاست که بعد از نصب USB driver و ppoe ولی به اینترنت کانکت نمیشه!!!!!!!!
کلافه ام کرده.
چه کار باید انجام بدم؟

نکات مهم شاید:
*ویندوزم "ویستا" ست.
*در پنجره network connectionم هم کنار کانکشن ADSLم تیک سبز رنگ میگذاره.
*در منوبار پایین مانیتورم هم، اون شکلی که دو تا کامپیوتره رو نشون میده ،علامت تعجب از روش برداشته میشه ولی علامت کانکت شدن روش قرار نمیگیره (یعنی فقط دو تا کامپیوتر خالی رو نشون میده بدون ضربدر و هیچ چی دیگه)
__________________________________________________ __________
مشکلم برطرف شد.
ممنون

NiKtA20
12-03-2011, 21:45
دوستان! خواهران! برادران!
دریابید پست مرا!
جواب لازمم!!!
میشه فهمید کسانی که از وای فایم استفاده کردن چیکارا کردن و چیا دانلود کردن؟؟؟

ali_disslove
12-03-2011, 22:04
امیر جان شبکه وایرلس بدلیل امواج مزاحم مایکروویو مزاحم که توی ایران بشدت فراوونه و همچنین عدم اطلاعات کافی این دوستمون در مورد شبکه‌ها و امنیت وایرلس اصلاً توصیه نمیشه.

من حتی به حرفه‌ای‌ها هم اینترنت بصورت وایرلس رو توصیه نمیکنم. توصیه من همیشه سیستم کابلیه. مطمئن‌تر و ایمن‌تره

ببخشید چه جور امواج ماکروویوی ؟منظورت موبایله ؟خوب این امواج چه ربطی به وایرلس دارند ؟اصلا چه تاثیری روی وایرلس میزارند ؟

لطفا بیشتر توضیح بدید چون من خودم دارم همیشه استفاده میکنم نه مشکلی دارم و نه شنیدم کسی مشکلی داشته باشه اینایی هم که شما گفتیدو اصلا نشنیده بودم

ممنون میشم واضح تر بگید

hosein002
12-03-2011, 23:16
هیچ مشکلی نداره فقط بعضی از تلفنهای بیسیم اگه نزدیکش باشه روش تاثیر میذاره

ali_disslove
12-03-2011, 23:31
هیچ مشکلی نداره فقط بعضی از تلفنهای بیسیم اگه نزدیکش باشه روش تاثیر میذاره

بله اینو شنیدم و امکانش هست به دلیل هم نوعی امواج اما ماکروویو کجا و امواج وایرلس کجا

البته اینم احتمال 1 هزارمه ولی خوب به دلیل همون .000001 میگیم ممکنه

nimahandsomboy
12-03-2011, 23:43
با LAN وصل مشی یا با وایرلس؟

با من وصل میشم

مودم 2640u وایرلس هست

nimahandsomboy
12-03-2011, 23:52
با لن وصل میشم ولی نمیتونم وارد تنظیمات مودم بشم

مودم را ریست کنم درست میشه؟

ریستش چطوریه؟

Q1Q
12-03-2011, 23:59
...........................

nimahandsomboy
13-03-2011, 00:04
خیلی ممنون از راهنماییتون

منظورتون اینکه سیم تلفن را از پشت مودم در بیارم بعد داخل تنظیمات بشم؟؟

بعد از اینکه مودم را در حالت pppoe تنظیم کردم یعنی اتوماتیک شد

چه ایپی به سیستم اول بدم و چه ایپی به سیستم دوم بدم؟؟؟

منظورم داخل کنترل پنل و روی local area راست کلیک میکنم و propertis میزنم در ان قسمت چه تنظیماتی باید وارد کنم؟؟

کسی نیست منو راهنمایی کنه

ای پی را چطوری تنظیم کنم در هر 2 سیستم

دستی وارد کنم و چه اعدادی بدم؟

yell
13-03-2011, 07:46
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام دوست عزیز .
بهترین مودم وایرلسی که میتونید با 40 الی 45 هزار تومان بخرید ، مودم TP-Link W8901G هست .
من خودم دارم و راضی ام . مودم خوبیه و توی این رنج قیمت ، به صرفه ترینه .

---------- Post added at 07:46 AM ---------- Previous post was at 07:45 AM ----------

کسی نیست منو راهنمایی کنه

ای پی را چطوری تنظیم کنم در هر 2 سیستم

دستی وارد کنم و چه اعدادی بدم؟
سلام دوست عزیز .
شما یه لطفی کن و مشکلت رو دوباره بنویس تا ببینم کمکی از دستم برمیاد یا نه .

nimahandsomboy
13-03-2011, 10:05
من یه سیستم در طبقه همکف دارم . یه سیستم در طبقه اول

این 2 تا سیستم را بوسیله کابل لن یه هم وصل کردم

یه مودم dlink 2640u wireless دارم...مودم من پورت usb نداره...با لن به pc وصل کردم

یه کابل از pc1 به مودم خورده و یه کابل دیگه هم از pc2 به مودم خورده

حالا سوال من اینه

چیکار کنم که هر وقت که هر 2 سیستم روشن شد بتونند به راحتی به اینترنت وصل بشند؟؟

به صورت اتوماتیک

اول باید برم داخل تنظیمات مودم و به صورت pppoe بزارم....درسته؟؟

بعدش باید چیکار کنم؟؟

چطوری باید به هر کدوم از سیستم ها ای پی بدم؟؟

ali gamma
13-03-2011, 16:10
میگم دوستان bridge کردن یعنی چه؟

دوستان بیزحمت این سوال بالا رو جواب نمیدید؟:19:

nimahandsomboy
13-03-2011, 18:17
دوستان بیزحمت این سوال بالا رو جواب نمیدید؟:19:

brige یعنی که از طریق کانکشن به اینترنت وصل بشی

pppoe یعنی به صورت اتوماتیک به اینترنت وصل بشی

این 2 اصطلاح در تنظیمات مودم بکار میره

hike
13-03-2011, 18:58
امروز چندتا قیمت گرفتم
tp-link w8901g 40t
tp-link w54kit 55t
d-link 2640u 43t
sms 7904wbr4 47t
یک مدل هم سری N بنام Tenda بود که اولین بار بود اسمشو می شنیدم . tenda N series 300 71t

یکی دیگه هم engenius بود که اسم اینم اولین بار بود می شنیدم

NiKtA20
13-03-2011, 22:30
ali gamma باز شما بالاخره جوابتو گرفتی... من چی بگم که ۳،۴ روزه میرم و میام،انگار نه انگار... هیشکی جوابمو نمیده... :-(
خوب لازم دارم جوابشو،اگه جای دیگه باید بپرسم بگید خوب!
نمیدونید چقدر بده کسی پستتو نبینه...

hike
13-03-2011, 23:46
ali gamma باز شما بالاخره جوابتو گرفتی... من چی بگم که ۳،۴ روزه میرم و میام،انگار نه انگار... هیشکی جوابمو نمیده... :-(
حوصله انگلیسی داری؟ اینو سرچ کن .
how to know if someone is using your wifi
بعد بیا به ما هم یاد بده :10:

rythm
13-03-2011, 23:59
سلام

من می خوام از 2 تا ADSL (یکی با کابل و دومی با wireless ) همزمان در زمان دانلود رایگان استفاده کنم یعنی با IDM چند تا فایل رو با یه خط و چند تا فایل دیگه رو همزمان با اینتر نت دیگه دان کنم.
ویندوز هم 7 هست
ممنون

yell
14-03-2011, 06:51
من یه سیستم در طبقه همکف دارم . یه سیستم در طبقه اول

این 2 تا سیستم را بوسیله کابل لن یه هم وصل کردم

یه مودم dlink 2640u wireless دارم...مودم من پورت usb نداره...با لن به pc وصل کردم

یه کابل از pc1 به مودم خورده و یه کابل دیگه هم از pc2 به مودم خورده

حالا سوال من اینه

چیکار کنم که هر وقت که هر 2 سیستم روشن شد بتونند به راحتی به اینترنت وصل بشند؟؟

به صورت اتوماتیک

اول باید برم داخل تنظیمات مودم و به صورت pppoe بزارم....درسته؟؟

بعدش باید چیکار کنم؟؟

چطوری باید به هر کدوم از سیستم ها ای پی بدم؟؟
سلام .
ببین شما فقط کافیه مودم رو تو حالت PPPOE کانفینگ کنی . 198.162.1.1 با این آی پی وارد تنظیمات مودم میشی . بعد با توجه به تنظیمات مورد نیازت ، مودم رو کانفینگ میکنی . شما وقتی این کار رو انجام بدی ، نیازی نیست دیگه به سیستمت IP بدی . این تنظیمات رو انجام بده و کابل ها رو وصل کن . همیشه و به صورت خوکار وصل خواهی بود ( البته اگه Connect Automaticly رو انتخاب کرده باشی )
اگه سوالی بود ، من در خدمتم البته شاید یه کم دیر جواب بدم :46:

---------- Post added at 06:51 AM ---------- Previous post was at 06:47 AM ----------

جناب شرمنده ، ندیدم پستتو . :31:
اگه سوالت در مورد Wifi و اینکه کسایی که ازش استفاده کردن هست ، باید بگم این قابلیت توی خود مودم های Wifi نیست و باید برای این کار ، نرم افزار جداگانه ای نصب بشه . البته این رو اضافه کنم من نرم افزار خاصی رو نمیشناسم و میتونی در قیمت نرم افزار انجمن درخواست بدی . دوستانی هستن که راهنمایی کنن .:46:

Karma Police
14-03-2011, 12:42
سلام
من يه مودم D-Link DSL200 دارم كه باهاش نمي تونم به شاتل كانكت شم
مودم اصليم Zyxel هست و با اون هميشه كانكتم ولي با اين D-Linke نمي دونم چرا نمي شه!
موقع نصب درايور wan رو مي زنم و PPPOE و مقدار VPI :0 و VCI : 35
و بعد از ساخته شدن كانكشن username و password شاتلمو مي زنم ولي كانت نمي شه!
ويندوزم 7 هست(64 بيت)
حتا ساختن دستي كانكشن هم امتحان كردم نشد!
لطفا كمكم كنيد!

ELSIN
14-03-2011, 19:07
چه جوری میشه اینترنت ADSL رو با اینترنت مودم EDGE با هم استفاده کرد ؟؟؟؟؟

ممنون :40:

programmer 1
15-03-2011, 08:10
سلام ،

در مورد اين مودم چندتا سوال داشتم ،

1- مودم بعد از مدتي خيلي گرم ميشه اين مشكلي ايجاد نمي كنه؟

2- آيا خاموش و روشن كردن زياد مودم مشكلي نداره؟

3- من براي اتصال به اينترنت هربار مودم رو روشن مي كنم و در پايان هم دوباره خاموش ميكنم ، به نظرتون اشكالي نداره يا بايد اصلا خاموش نكنم؟

4- مشكل مهمي هم دارم وقتي ميخوام به اينترنت متصل بشم ، اول كه مودم رو روشن ميكنم به راحتي متصل ميشه ولي وقتي خاموش ميكنم آيكون هاي مانيتور كه در system tray هستند مخفي نميشن و كلا غير فعال ميشن و وقتي از دوباره مودم رو روشن ميكنم ديگه متصل نميشه و بايد دوباره سيستم رو كلا ريست كنم (از طريق پورت USB متصل ميشم )

5- ضمنا آيا تفاوتي بين اتصال از طربق USB با LAN هستش از لحاظ سرعت؟

با تشكر /.

urumchi
15-03-2011, 10:25
سلام

1- اگه داغ میشه ممکنه مودمت اشکال داشته باشه یا اینکه جای بدی قرار داره و بهتره جاشو عوض کنی و اینکه مودم رو درست قرار داده باشی یعنی اگه مودمت باید افقی قرار بگیره عمود قرارش نداده باشی.

2-اگه زیاد باشه بله میتونه مضر باشه. کلا اگه قراره بیشتر از نیم ساعت استفاده نکنی مودم رو خاموش کن.

3-مطمئنا در حالت بریج نیاز به روشن و خاموش کردن مودم هست ولی در بالا هم گفتم کمتر از نیم ساعت اگه dc هستی خاموش نکن. در کل سعی کن تند تند مودم رو روشن و خاموش نکنی چون standby نداره باید خودت مدیریتش کنی.

4- ببخشید در این مورد اطلاعی ندارم.( شما یه بار از طریق کارت شبکه وصل شو ببین بازم این مشکلو داری یا نه)

5- تا جایی که من میدونم فرقی ندارن و مشکلی پیش نمیاد اماکسایی که با تجربه هستن در زمینه adsl و حتی خود isp ها هم تاکید میکنن که مودم از طریق کارت شبکه وصل بشه. البته پورت usb دو نوع معمولی و high speed داره که اگه از طریق high speed وصل بشه مشکلی پیش نمیاد اما این نوع پورت در مادربوردهای جدید وجود داره یعنی حتی اگه سیستم شما قدیمی هم باشه اگه از کارت شبکه استفاده کنی حداکثر سرعت رو خواهی داشت.

Milad8
16-03-2011, 20:12
يه جا ميدن25 تومن يه جا ميدن 38 تومن!!! مشكل همينجاست كه كي قيمتش منصفانه س نسبت به اون جنسي كه ميفروشه. هر ارزوني بي دليل نيست اما اينكه گارانتي داشته باشه وبرچسب ضمانت ميتونه باعث اعتناد بشه.

ممنون به خاطر اطلاع رساني كه كرديد.

سلام
شرمنده اگه دیر جواب میدم . اونایی که تا 35 قیمت میدن دلالن ... دقت کرده باشید بعضیاشون تو ویترین چهارتادونه اسپیکر و هدست و یه مشت جعبه خالی چیدن ... چیزی هم ازشون بخوای زنگ میزنن اینور اونور واسه کف بازار ... به هر حال همه دوستان با این موارد آشنایی ندارن .

راستی دو سه روز پیش یه 604 دیگه واسه داداشم گرفتم 23 تومن !!! ..... قبلش زنگ زدم پارس ارتباط .... یه نمایندگی تو همون پاساژ معرفی کردن .... رفتم به این قیمت گرفتم با 18 ماه گارانتی تعویض و راهنمای فارسی :27:
حتما شما هم تایید میکنید که قابل اعتماده :11:

hike
16-03-2011, 20:27
سلام
شرمنده اگه دیر جواب میدم . اونایی که تا 35 قیمت میدن دلالن ... دقت کرده باشید بعضیاشون تو ویترین چهارتادونه اسپیکر و هدست و یه مشت جعبه خالی چیدن ... چیزی هم ازشون بخوای زنگ میزنن اینور اونور واسه کف بازار ... به هر حال همه دوستان با این موارد آشنایی ندارن .

راستی دو سه روز پیش یه 604 دیگه واسه داداشم گرفتم 23 تومن !!! ..... قبلش زنگ زدم پارس ارتباط .... یه نمایندگی تو همون پاساژ معرفی کردن .... رفتم به این قیمت گرفتم با 18 ماه گارانتی تعویض و راهنمای فارسی :27:
حتما شما هم تایید میکنید که قابل اعتماده :11:
asus am604 رو 23 گرفتید؟ همون 4 پورت دیگه؟ خیلی خوبه .تهران؟ میشه ادرسشو pm کنید..

Milad8
16-03-2011, 20:35
asus am604 رو 23 گرفتید؟ همون 4 پورت دیگه؟ خیلی خوبه .تهران؟ میشه ادرسشو pm کنید..

سلام
بله دوست من تهران با گارانتی و به همین قیمت گرفتم , شماره تماس شرکتو pm میکنم , آدرس از خودشون بگیرید .

madhatter
16-03-2011, 23:12
سلام
من ADSL 256 گرفتم.
حالا می خوام تو خونه یه شبکه وایرلس راه بندازم که(بجز سیستم خودم) با lap top و موبایل بتونم به اینترنت وصل شم.
لطفا کلیه وصایل مورد نیاز رو بگید با کیفیت خوب و قیمت متوسط.
ممنون.

raeesi
16-03-2011, 23:18
یک مودم adsl با قابلیت wireless
این همه تجهیزاتیه که شما نیاز داری

yell
17-03-2011, 02:13
سلام
من ADSL 256 گرفتم.
حالا می خوام تو خونه یه شبکه وایرلس راه بندازم که(بجز سیستم خودم) با lap top و موبایل بتونم به اینترنت وصل شم.
لطفا کلیه وصایل مورد نیاز رو بگید با کیفیت خوب و قیمت متوسط.
ممنون.
با سلام .
یک مودم وایرلس نیاز دارید . من مودم TP-Link w8901g رو پیشنهاد میکنم . بین 40 تا 45 هزار تومانه .
راهنمای فارسی هم داره .

Karma Police
17-03-2011, 10:39
سلام
من يه مودم D-Link DSL200 دارم كه باهاش نمي تونم به شاتل كانكت شم
مودم اصليم Zyxel هست و با اون هميشه كانكتم ولي با اين D-Linke نمي دونم چرا نمي شه!
موقع نصب درايور wan رو مي زنم و PPPOE و مقدار VPI :0 و VCI : 35
و بعد از ساخته شدن كانكشن username و password شاتلمو مي زنم ولي كانت نمي شه!
ويندوزم 7 هست(64 بيت)
حتا ساختن دستي كانكشن هم امتحان كردم نشد!
لطفا كمكم كنيد!

كسي جواب منو نمي ده؟

Amirwwe619
17-03-2011, 23:38
سلام دوستان من آداپتور tp-link 8811 رو گرفتم
میشه از آداپتور زیر استفاده کرد یا یه کار کنم بهش بخوره؟

urumchi
18-03-2011, 04:25
كسي جواب منو نمي ده؟

فکر کنم مودمت قدیمیه و تکنولوژی ای که الان روی خط شما ارئه میشه رو ساپورت نمیکنه

ELSIN
18-03-2011, 09:49
چه جوری میشه اینترنت ADSL رو با اینترنت مودم EDGE با هم استفاده کرد ؟؟؟؟؟

ممنون :40:

------- سلام :10:

aminpost
18-03-2011, 12:01
سلام ما سیستم وایرلس نصب کردیم و شرکت ارائه دهنده سیم کشی کرد و یه قطعه بالای پریز نصب کرد که سیم لن رو باید مستقیم به اون وصل کرد حالا سوالم این هست که چطوری میتونم مودم wi-fi رو به این قطعه وصل کنم تا اینترنت wi-fi داشته باشم ؟ تنظیمات ؟

qazplm
18-03-2011, 15:09
سلام
یه مودم وایرلس عالی که بشه داخلش تنظیمات v*p*n هم ست کرد کسی سراغ داره که اینجا هم بفروشن؟

azadfreeboy
18-03-2011, 23:17
من 2 کارت شبکه دارم تو کامپیوتر یکی به وایرلس وسله میتونم اون یکی رو به ----- وصل کنم وغیر مستقیم از اینترنت داخل کامپیوتر استفاده کنم اگه کامپیوترم هم همزمان روشن باشه اشکال نداره اگه میشه نحوه تنظیمات و شیر کردن اینترنت رو با کارت شبکه دوم روی ----- میگید؟

cool20063
19-03-2011, 00:59
من سرویس 256 Kb دارم و سرعت دانم 65 kb بالا تر نمیره ول در همین منطقه 2 تا از دوستانم سرویس 128 kb دارن سرعت دانشون از 120 kb پایین تر نمیاد که هیچ بیشتر اوقات با 170 180 kb دان میکنن !!!
من
line attenuation : ( down : 37 ) ( up : 22)

( up steram : 9) و ( snr marjin : ( down : 36 db
مشکل از کجاس ؟ و چه جوری حلش کنم ؟

yell
19-03-2011, 08:08
------- سلام :10:
اینو من نمیدونم ، متاسفم :41: ! فقط جواب دادم که دلخور نشید .

---------- Post added at 08:02 AM ---------- Previous post was at 07:59 AM ----------

سلام ما سیستم وایرلس نصب کردیم و شرکت ارائه دهنده سیم کشی کرد و یه قطعه بالای پریز نصب کرد که سیم لن رو باید مستقیم به اون وصل کرد حالا سوالم این هست که چطوری میتونم مودم wi-fi رو به این قطعه وصل کنم تا اینترنت wi-fi داشته باشم ؟ تنظیمات ؟
مودم فقط کافیه به یک اسپیلیتر وصل بشه و خط تلفن . شما باید وارد تنظیمات مودم بشید . با وارد کردن آی پی 192.168.1.1 در صفحه مرورگرتون . مودم رو در حالت PPPOE کانفینگ کنید تا بتونید از wifi استفاده کنید .

---------- Post added at 08:05 AM ---------- Previous post was at 08:02 AM ----------

سلام
یه مودم وایرلس عالی که بشه داخلش تنظیمات v*p*n هم ست کرد کسی سراغ داره که اینجا هم بفروشن؟
مودم که زیاده ! ولی اینکه بشه تنظیمات --- رو داخلش ست کرد ، من سراغ ندارم . معمولا برای این کار یا از تنظیمات کانکشن V P N استفاده میشه یا از نرم افزارهای جانبی استفاده میشه .

---------- Post added at 08:08 AM ---------- Previous post was at 08:05 AM ----------

من سرویس 256 Kb دارم و سرعت دانم 65 kb بالا تر نمیره ول در همین منطقه 2 تا از دوستانم سرویس 128 kb دارن سرعت دانشون از 120 kb پایین تر نمیاد که هیچ بیشتر اوقات با 170 180 kb دان میکنن !!!
من
line attenuation : ( down : 37 ) ( up : 22)

( up steram : 9) و ( snr marjin : ( down : 36 db
مشکل از کجاس ؟ و چه جوری حلش کنم ؟
سرعت دانلود شما با سرویس 256 باید حداکثر تا 30 - 35 کیلوبایت باشه ! الانم که اینجوریه ، عالیه ! :46:
سرعت دوستاتون فوق العادست ! البته یکی از دوستای من توی اصفهان سرعت دانلود شبانش 200 کیلوبایته تازه با اکانت 128 !
معمولا سرعت دانلود اینجوری به دست میاد :
هر سرویسی که دارید رو بر 8 تقسیم کنید و سرعت دانلود به دست میاد .

ali_disslove
19-03-2011, 15:32
اینو من نمیدونم ، متاسفم :41: ! فقط جواب دادم که دلخور نشید .

---------- Post added at 08:02 AM ---------- Previous post was at 07:59 AM ----------

مودم فقط کافیه به یک اسپیلیتر وصل بشه و خط تلفن . شما باید وارد تنظیمات مودم بشید . با وارد کردن آی پی 192.168.1.1 در صفحه مرورگرتون . مودم رو در حالت PPPOE کانفینگ کنید تا بتونید از wifi استفاده کنید .

---------- Post added at 08:05 AM ---------- Previous post was at 08:02 AM ----------

مودم که زیاده ! ولی اینکه بشه تنظیمات --- رو داخلش ست کرد ، من سراغ ندارم . معمولا برای این کار یا از تنظیمات کانکشن V P N استفاده میشه یا از نرم افزارهای جانبی استفاده میشه .

---------- Post added at 08:08 AM ---------- Previous post was at 08:05 AM ----------

سرعت دانلود شما با سرویس 256 باید حداکثر تا 30 - 35 کیلوبایت باشه ! الانم که اینجوریه ، عالیه ! :46:
سرعت دوستاتون فوق العادست ! البته یکی از دوستای من توی اصفهان سرعت دانلود شبانش 200 کیلوبایته تازه با اکانت 128 !
معمولا سرعت دانلود اینجوری به دست میاد :
هر سرویسی که دارید رو بر 8 تقسیم کنید و سرعت دانلود به دست میاد .

نه دوست عزیز خط 256 باید حداقل 32 باشه به بالا نه حداکثر 30 تا 35 باشه

اینترنت شیر میشه یعنی اگه همه داشتند استفاده میکردند 32 اگه نه میتونه بالاترم باشه اصلا adsl یعنی همین

اگه سرویسشون پارس آنلاینه سرعتشون خیلییی کمه و باید روی 1536 بسته شده باشه و سرعت 190 باشه

yell
20-03-2011, 07:59
نه دوست عزیز خط 256 باید حداقل 32 باشه به بالا نه حداکثر 30 تا 35 باشه

اینترنت شیر میشه یعنی اگه همه داشتند استفاده میکردند 32 اگه نه میتونه بالاترم باشه اصلا adsl یعنی همین

اگه سرویسشون پارس آنلاینه سرعتشون خیلییی کمه و باید روی 1536 بسته شده باشه و سرعت 190 باشه
معمولا شرکتا اینجوری سرویس میدن . مثلا دوستانی که از آسیاتک سرویس دارن ، سرعت دانلود 256 روی 32 تا حداکثر 35 هست . در مورد پارس آنلاین فکر میکنم توی شهرستان ها سرعت دانلود بالاتر باشه . من که توی تهران یا کرج نشنیدم اینو که شما میگی !

cool20063
22-03-2011, 03:16
این قانون تقسیم بر 8 رو میدونم مشکل من نویز موجود رو خطم که درست از شب عید 2 برابر شده و سرعتم 10KB بالا تر نمیره :41:
تصمیم گرفتم از این پنل اصلی داخل کوچه مستقیم خط بگیرم ! و از 2 تا نویز گیر استفاده کنم .
راجع به سرعت تحقیق کردم قابل توجه دستان ساکن تهران از سرویس های 256kb استفاده ننکند چون سرویس 256 و 512 محدودیت د.و.ل.ت.ی داره اما سرعت 128 محدودیت نداره و شانس بیارید خط تلفنتون جدید باشه تضمین میکنم در صورت نبود نویز و دور نبودن بیش از 3km از مرکز مخابراتی زیر 80 kb دانلود نکنید . من به شخص سرویسم رو میخوام عوض کنم و به دوستان ساکن منطقه 5 شهراد و صبا رو پیشنهاد میکنم البته اگه گیر بیاد :46:

arash rashno
22-03-2011, 16:26
مودم tplink td w810g
رو چطوری میشه دو تا لپ تاپ همزمان با وایرلس اون به نت وصل باشند ؟

seeb_sh
22-03-2011, 17:32
سلام دوستان،من یه مودم دارم که قبلا به صورت pppoe تنظیم کرده بودم و ۲تا سیستم ازش استفاده میکردیم،چون بعضی‌ وقتا قاطی‌ میکرد حالا isp به من گفت که ۲تا یوزر برات تعریف کردم و دیگه لازم نیست که مودم حالت pppoe باشه .منم bridge گذاشتم و آی‌پی سبستمها رو اتوماتیک کردم ،ولی‌ وقتی‌ یه سیستم توی شبکه هست اون یکی‌ نمیتونه وارد شده و‌ روی قسمت connecting to wan miniport میمونه،آیا تنظیم خاصی‌ داره ،لازم هست که آی‌پی بدم به سیستمهاا؟؟؟؟

yell
23-03-2011, 01:25
مودم ttplink td w810g
رو چطوری میشه دو تا لپ تاپ همزمان با وایرلس اون به نت وصل باشند ؟
من 810 رو ندیدم . اما خودم Tp-Link W8901G دارم ، خیلی راضیم . بردش خوبه . بیشتر از 2 تا لپ تاپم میتونن وصل باشن .

---------- Post added at 02:25 AM ---------- Previous post was at 02:24 AM ----------

سلام دوستان،من یه مودم دارم که قبلا به صورت pppoe تنظیم کرده بودم و ۲تا سیستم ازش استفاده میکردیم،چون بعضی‌ وقتا قاطی‌ میکرد حالا isp به من گفت که ۲تا یوزر برات تعریف کردم و دیگه لازم نیست که مودم حالت pppoe باشه .منم bridge گذاشتم و آی‌پی سبستمها رو اتوماتیک کردم ،ولی‌ وقتی‌ یه سیستم توی شبکه هست اون یکی‌ نمیتونه وارد شده و‌ روی قسمت connecting to wan miniport میمونه،آیا تنظیم خاصی‌ داره ،لازم هست که آی‌پی بدم به سیستمهاا؟؟؟؟
فکر نمیکنم . بهتره مشکلت رو با آی اس پی مطرح کنی .

seeb_sh
23-03-2011, 01:31
[/COLOR]]
من اینو مودم رو جدید گرفتم وقتی‌ با موبایل بهش وصلم،و بعدش همزمان با وایرلس لپ‌تاپ می‌خوام وصل شم،اینترنت واسه موبایل قطع می‌شه.تنظیم خاصی‌ داره؟

arash rashno
23-03-2011, 11:43
من 810 رو ندیدم . اما خودم Tp-Link W8901G دارم ، خیلی راضیم . بردش خوبه . بیشتر از 2 تا لپ تاپم میتونن وصل باشن .

---------- Post added at 02:25 AM ---------- Previous post was at 02:24 AM ----------

ممنون از جواب
شما برای مودم خودتون تا حالا همزمان دو تا لپ تاپ از وایرلیسش استفاده کردند ؟
تنظیماتش چطوری هست ؟

joe_satriani
23-03-2011, 12:17
ممنون از جواب
تنظیماتش چطوری هست ؟

با سلام
از وايرلسش خيلي بيشتر از دو سيستم هم ميشه استفاده كرد
تنظيمات خاصي نداره
فقط شما بايد شبكه رو از توي لپ تاپ جستجو كنيد و بعد كه پيداش كرد بهش وصل بشيد

موفق باشيد.

yell
23-03-2011, 15:26
[/COLOR]]
من اینو مودم رو جدید گرفتم وقتی‌ با موبایل بهش وصلم،و بعدش همزمان با وایرلس لپ‌تاپ می‌خوام وصل شم،اینترنت واسه موبایل قطع می‌شه.تنظیم خاصی‌ داره؟
تنظیمات خاص که نه . فقط کافیه کانفینگ روی PPPOE باشه و بعد راحت میتونین وصل بشین . شاید اشکال از وای فای گوشیتون باشه . برای من یه بار اینجوری شد و گوشی ریسیت کردم ، درست شد .

arash rashno
23-03-2011, 15:29
با سلام
از وايرلسش خيلي بيشتر از دو سيستم هم ميشه استفاده كرد
تنظيمات خاصي نداره
فقط شما بايد شبكه رو از توي لپ تاپ جستجو كنيد و بعد كه پيداش كرد بهش وصل بشيد

موفق باشيد.
ممنون از جوابتون
هر دو تا میخوام با وایرلس وصل بشن
مسئله اینه که لپ تاپ اول با کانکشن وصل میشه و دومی رو قاعدتا میگه ارور 691 میده . چون اون یکی با کانکشن وصله

yell
23-03-2011, 15:34
ممنون از جواب
تنظیماتش چطوری هست ؟
همون طور که دوستمون گفتن ، تنظیمات خاصی نیاز نداره . کافیه مودم در حالت PPPOE کانفینگ بشه و بعد لپ تاپ هاتون میتونن شبکه وایرلس رو شناسایی کنن و بهش کانکت بشن .
بله ، من خودم همزمان با دو تا لپ تاپ و یک گوشی وصل بودم . شنیدم دوستان میگن تا 15 تا دستگاه ( موبایل یا لپ تاپ ) میتونه کانکت بشه .
راهنمای نصب تصویری هم معمولا توی دفترچه هست . من از جایی که خریدم ، دفترچه فارسی داشت .
اما اگه مشکلی بود ، یه تاپیک توی همین بخش هست به نام مودم TP-Link W8901G و میتونید راهنمایی های دوستان رو ببینید .

---------- Post added at 04:34 PM ---------- Previous post was at 04:30 PM ----------

ممنون از جوابتون
هر دو تا میخوام با وایرلس وصل بشن
مسئله اینه که لپ تاپ اول با کانکشن وصل میشه و دومی رو قاعدتا میگه ارور 691 میده . چون اون یکی با کانکشن وصله
جناب شما برو به این تاپیک . توی پست های اول توضیح کامل داده . نیازی نیست کانکشن بسازی .
شما نباید رویBridge کانفینگ کنی ! بلکه باید روی PPPOE کانفینگ کنی تا بتونی از وایرلس استفاده کنی .
در ضمن ارور 691 مربوط به آی اس پی میشه . شما باهاشون تماس بگیر و مشکلت رو بگو .
این تاپیک ویژه مودم TP-Link W8901G :

مشکلی بود ، همینجا بپرس .

mahdy_202
23-03-2011, 19:59
باسلام خدمت اساتید
من مودمم رو pppoe ست کردم که به محض روشن کردن مودم خودش کانکت میشه
اما به مشکلی برخورد کردم
تو این حالت چیز-پی-ان کانکت میشه اما سندو رسیو نداره
ولی وقتی مودم رو بریج ست میکنم واز ویندوز کانکت میشم ان مشکلو ندارم
و چون از اینترنت برای ر*س*ی*و*ر هم استفاده میکنم
نمیتونم بریج استفاده کنم
خواهشا اساتید راهنمائی کنن
باتشکر مهدی

qazplm
24-03-2011, 17:03
سلام
من یه مودم وایرلس tp-link w8961nd گرفتم همه چیش خوبه ولی بردش پایینه خیلی عجیبه از این جدیدتر دیگه نبود راهی هست بشه برد رو بالا برد :41:

yell
24-03-2011, 17:04
باسلام خدمت اساتید
من مودمم رو pppoe ست کردم که به محض روشن کردن مودم خودش کانکت میشه
اما به مشکلی برخورد کردم
تو این حالت چیز-پی-ان کانکت میشه اما سندو رسیو نداره
ولی وقتی مودم رو بریج ست میکنم واز ویندوز کانکت میشم ان مشکلو ندارم
و چون از اینترنت برای ر*س*ی*و*ر هم استفاده میکنم
نمیتونم بریج استفاده کنم
خواهشا اساتید راهنمائی کنن
باتشکر مهدی
مشکل عجیبیه ! تنها راهی که به ذهنم میرسه ، اینه که شما یه بار مودم رو ریسیت کن ( Restart Factory ) . یا میتونی با یه چیز نوک تیز ، 8 ثانیه دکمه کوچیک مودمت رو نگه داری و دوباره تنظیم کنی .

mashhadtrans
24-03-2011, 18:12
سلام من می خواهم تنیظیم مودم الفکس را از حالت بریچ خارج کنم ولی سیو نمی شود باید چکار کنم

urumchi
27-03-2011, 17:40
کمک !

وقتی کانکت هستم اگه کسی گوشی تلفن رو برداره چراغ لینک مودم شروع میکنه به چشمک زدن و بعد از 10 ثانیه دوباره چراغ لینک ثابت میشه. حالا اگه گوشی تلفن رو سرجاش بزارن باز هم چراغ لینک شروع میکنه به چشمک زدن. با توجه به اینکه این موضوع موجب عذاب! شده برام می خواستن بدونم میتونید کمکم کنید؟

ehsan30
27-03-2011, 17:46
سلام

دوستان ممنون میشم به تابیک زیر برید و یک راهنمایی بکنید:

بای

میلاد صبح خیز
27-03-2011, 22:39
سلام دوستان
من مودم Linksys wag120n رو یک سال که میشه خریدم ، هیچ مشکلی ندارم ، دوسه روز هم پیش اومده که روشن مونده ، آخ هم نگفته!
تو این مدت از pppoe کانکت میشدم و با 192.168.1.1 هم میتونستم به تنظیمات مودم دسترسی داشته باشم!
ولی الان که گذاشتم روی Bridge دیگه نمی تونم به تنظیمات مودم از 192.168.1.1 دسترسی داشته باشم ، با هر مرور گری امتحان کردم همین طوریه!The Page Cannot Be Displayed میده!
کمکم کنید چون نمی تونم برم وایرلس رو روشن کنم!
مرسی

a6l3i
28-03-2011, 00:10
سلام دوستان
من مودم Linksys wag120n رو یک سال که میشه خریدم ، هیچ مشکلی ندارم ، دوسه روز هم پیش اومده که روشن مونده ، آخ هم نگفته!
تو این مدت از pppoe کانکت میشدم و با 192.168.1.1 هم میتونستم به تنظیمات مودم دسترسی داشته باشم!
ولی الان که گذاشتم روی Bridge دیگه نمی تونم به تنظیمات مودم از 192.168.1.1 دسترسی داشته باشم ، با هر مرور گری امتحان کردم همین طوریه!The Page Cannot Be Displayed میده!
کمکم کنید چون نمی تونم برم وایرلس رو روشن کنم!
مرسی
سلام
با LAN امتحان کردی؟

tatu66
28-03-2011, 00:30
کمک !

وقتی کانکت هستم اگه کسی گوشی تلفن رو برداره چراغ لینک مودم شروع میکنه به چشمک زدن و بعد از 10 ثانیه دوباره چراغ لینک ثابت میشه. حالا اگه گوشی تلفن رو سرجاش بزارن باز هم چراغ لینک شروع میکنه به چشمک زدن. با توجه به اینکه این موضوع موجب عذاب! شده برام می خواستن بدونم میتونید کمکم کنید؟

مشکل شما برای اسپلیتر هست که باید سر خط تلفن ورودی مودم و تمام گوشی های تلفن بگذارید

mohebbinodej
28-03-2011, 05:17
سلام دوستان یه مشکل عجیب دارم .:11:
دیروز رفتم یه مادربورد خریدم(msi g32tm-p21) و نصب کردم ولی وقتی میخوام به اینترنت وصل بشم ارور 691 میده.
مادربورد قبلی رو نصب کردم راحت وصل شد.کارت شبکه مادربوردم realtek هست.
مودمم td8811 هست.

0511
28-03-2011, 07:12
دوستان یه مودم خوب معرفی کنید برا adsl شهر تهران/ ممنون:40:

با adsl مخابرات سازگار باشه و کلا خوب باشه دیگه

من تجربه ندارم به بزرگی خودتون ببخشین:11:

ممنون :10:

میلاد صبح خیز
28-03-2011, 14:24
سلام
با LAN امتحان کردی؟

این مدل اصلا usb نداره ، فقط یا Lan کانکت میشم

urumchi
28-03-2011, 16:45
مشکل شما برای اسپلیتر هست که باید سر خط تلفن ورودی مودم و تمام گوشی های تلفن بگذارید

گوشی تلفن بیرون از اتاقم هستش. مودم رو با اسپلیتر وصل کردم. یعنی برای اون گوشی تلفن بیرون از اتاقم هم باید اسپلیتر وصل کنم؟

hamidrezaj
28-03-2011, 18:45
سلام

دوستان میخواستم یه مودم بگیرم , مودم فعلی من comtrend هست و میخواستم یکی از مدل های

اگه اطراف 40 تومن باشه

Zyxel 660RU
TP-LINK W8901G
یا Symphony 5210

و اگه اطراف 75 تومن بخوام بگیرم

TP-LINK TD-W8960N

zyxel P-660HW

سوالاتی که داشتم این بود که حتما باید از مدلهای پیشنهادی پارس آنلاین گرفت؟ چرا فقط یه تعداد مدل رو پیشنهاد کرده ؟

و من که فقط از PC استفاده میکنم و فعلا از لب تاپ استفاده نمیکنم فرقی تو سرعت دانلود وایرلس با سیم دار هست اگه از مدلهای بالا بگیرم؟

و لطفا از مدلهای بالا یکی برای با سیم یکی برای بیسیم پیشنهاد بدید
و لطفا با دلیل بگید کدوم بهتره با توجه به قیمت.
منتظرم خیلی ممنون

urumchi
28-03-2011, 19:41
اگه pc داری برو مودم سیمی بگیر اما اگه مطمئنی که قراره یه روزی از wireless استفاده کنی پس از همین الان برو wireless بخر. مودم وایرلس بهترین برند بنظر من linksys هستش که حدود 80 تومنه ولی مادام العمر برات کار میکنه.

در مورد مودم سیمی فکر کنم asus am 602 گزینه خیلی خوب و مناسبی باشه. شما مجبور نیستی حتما از مودمهای پیشنهادی پارس آنلاین بخری هرچی دلت می خواد بگیر. اگه گفتن ممکنه ایرادی پیش بیاد بدوون که دارن زر زیادی میزنن!

پارس آنلاین بخاطر اینکه خودش این مودمها رو تو انبارش داره و می خواد بفروشه اینارو پیشنهاد میده. یک کلام بگم اصلا به این مورد که چرا این مدلهارو پیشنهاد میده اهمیت نده. در مورد سرعت دانلود همه چی برای سیمی و وایرلس یکیه و همه چیز به پورتی که بهت اختصاص دادن و خط تلفنت مربوط میشه. البته یه مودم آشغال میتونه تاثیر داشته باشه ولی کلا تکنولوژی وایرلس یا سیمی تاثیری روی سرعت نداره.

hamidrezaj
28-03-2011, 21:20
ممنون از جواب

ولی میخوام فعلا از بین سه مدل
Zyxel 660RU
TP-LINK W8901G
یا Symphony 5210

که البته مدل TP-LINK W8901G وایرلس هم هست و نمیدونم با اینکه وایرلس هست چرا اینقدر ارزونه
لطفا از اینها پیشنهاد بدید چون فکر کنم زاکسل از asus بهتره و اون مدل asus یه کم قدیمیه

من فقط نمیدونم میارزه که 40 تومن بیشتر بابت zyxel P-660HW یا linksys بدم چون اگه فقط به خاطر قدرت وایرلسش هست فعلا به دردم نمیخوره شاید چند مدت بعد ,

و میشه با همین مودم های سیمی از اینترنت موبایل استفاده کرد؟

DECENT
29-03-2011, 19:19
سلام دکمه وسط مودم linksys 120n که یه علامت روش داره کاربردش چیه دقیقا؟؟؟؟

Iman1989
29-03-2011, 20:32
اقا من یه مشکلی دارم خیلی عجیبه لطفا هر کس میتونه کمک کنه
من سرعت دانلودم در حالت pppoe در حد 1-3 kb
ولی وقتی از طریق brige کانکت میشم سرعت دانلود اوکی میشه
من به شدت نیاز دارم که از طریق pppoe کانکت شم واسه 2 لپتاپه
دلیلش share اینترنت نیست حتی واقتی یکی از لپتاپها خاموشه پیج رو خیلی کند باز میکنه

joe_satriani
29-03-2011, 20:53
اقا من یه مشکلی دارم خیلی عجیبه لطفا هر کس میتونه کمک کنه
من سرعت دانلودم در حالت pppoe در حد 1-3 kb
ولی وقتی از طریق brige کانکت میشم سرعت دانلود اوکی میشه
من به شدت نیاز دارم که از طریق pppoe کانکت شم واسه 2 لپتاپه
دلیلش share اینترنت نیست حتی واقتی یکی از لپتاپها خاموشه پیج رو خیلی کند باز میکنه

با سلام
يعني زماني كه وايرلس استفاده ميكنيد اين مشكل داره؟
شايد مشكل از وايرلس هست كه سرعتش خيلي پايين هست
يا با كابل متصل ميشيد؟؟

موفق باشيد.

Iman1989
29-03-2011, 21:12
با سلام
يعني زماني كه وايرلس استفاده ميكنيد اين مشكل داره؟
شايد مشكل از وايرلس هست كه سرعتش خيلي پايين هست
يا با كابل متصل ميشيد؟؟

موفق باشيد.
با کابل متصل میشم
با یه مدم دیگه هم تست کردم بازم مشکل داره

joe_satriani
29-03-2011, 21:36
با کابل متصل میشم
با یه مدم دیگه هم تست کردم بازم مشکل داره

با سلام
پس اگه با يه مودم ديگه هم امتحان كرديد و همين مشكل رو داريد بر ميگرده به شركت ارائه اينترنتتون
چون شنيدم بعضي از شركت ها در بعضي از مناطق از pppoe به صورت كامل پشتيباني نميكنن
حالا نميدونم چرا

موفق باشيد.

maziarb
29-03-2011, 21:54
سلام دکمه وسط مودم linksys 120n که یه علامت روش داره کاربردش چیه دقیقا؟؟؟؟

اگر که لپتاپتون هم این دکمه رو داشته باشه، با فشردن این دکمه روی مودم و بعد فشردن روی لپتاپ به وایرلس وصل میشه، بدون هیچ سوالی( رمز و..) :20:

مهرسا1
29-03-2011, 22:31
من دوتا سوال داشتم:
1-چجوري بفهمم مودمم سالمه چون هر دو سه روز يه بار بازي در مياره
2-چوري ميتونم خودم بعد از بهم خوردن تنظيمات Config مودم خودم تنظيمش كنم و ديگه مودم رو شركت نبرم

urumchi
29-03-2011, 23:24
ممنون از جواب

ولی میخوام فعلا از بین سه مدل
Zyxel 660RU
TP-LINK W8901G
یا Symphony 5210

که البته مدل TP-LINK W8901G وایرلس هم هست و نمیدونم با اینکه وایرلس هست چرا اینقدر ارزونه
لطفا از اینها پیشنهاد بدید چون فکر کنم زاکسل از asus بهتره و اون مدل asus یه کم قدیمیه

من فقط نمیدونم میارزه که 40 تومن بیشتر بابت zyxel P-660HW یا linksys بدم چون اگه فقط به خاطر قدرت وایرلسش هست فعلا به دردم نمیخوره شاید چند مدت بعد ,

و میشه با همین مودم های سیمی از اینترنت موبایل استفاده کرد؟

TP-LINK W8901G بخاطر استفاده از قطعات معمولی با کیفیته متوسط و همینطور بخاطر بازاریابی ارزونه البته این دلیل بد یا خوب بودن نیست.
مهم ساپورت کردن تکنولوژیهای adsl و حفظ ارتباط بصورت پایدار بدون افت شدید و زیاد سرعت هستش.

asus am 602 با اینکه کمی قدیمی شده اما همه قطعاتش با کیفیت بسیار بالا و درجه 1 هستن و از تمامی تکنولوژی های اینترنت پرسرعت بدون کوچکترین مشکلی پشتیبانی میکنه و در بدترین شرایط هم میتونه بصورت پایدار ارتباط رو با isp حفظ کنه.

بازم میگم wireless فقط و فقط برو سراغ linksys در مورد مودم سیمی هم برو سراغ سری asus am

در مورد سوال آخر هم متاسفانه اطلاعی ندارم.

urumchi
30-03-2011, 03:23
من دوتا سوال داشتم:
1-چجوري بفهمم مودمم سالمه چون هر دو سه روز يه بار بازي در مياره
2-چوري ميتونم خودم بعد از بهم خوردن تنظيمات Config مودم خودم تنظيمش كنم و ديگه مودم رو شركت نبرم

دقیقا توضیح بده که چه اتفاقی میفته؟ منظورت از بازی در میاره چیه؟

مهرسا1
30-03-2011, 09:49
دقیقا توضیح بده که چه اتفاقی میفته؟ منظورت از بازی در میاره چیه؟

خاموش شدن چراغ لينك مودم و براي درست شدنش بايد زنگ بزنم شركت

مهرسا1
30-03-2011, 10:38
در ضمن ميشه لطف كنين آموزش كانفيگ كردن مودم رو بذارين اون مدل كه ديگه احتياج به ساختن كانكشن نيست

joe_satriani
30-03-2011, 19:24
در ضمن ميشه لطف كنين آموزش كانفيگ كردن مودم رو بذارين اون مدل كه ديگه احتياج به ساختن كانكشن نيست

با سلام
دوست عزيزم پست اول همين تاپيك رو بخونيد

موفق باشيد.

مهرسا1
30-03-2011, 21:20
با سلام
دوست عزيزم پست اول همين تاپيك رو بخونيد

خودم چيز زيادي دستگيرم نشد ميشه واضحتر توضيح بدين

urumchi
31-03-2011, 00:11
مرورگرتو باز کن>>192.168.1.1 رو تایپ کن>>برو به برگه wizard >> اونجا در قسمت channel mode گزینه PPPoE رو انتخاب کن>

در قسمت PPP Setting یوزرنیم و پسوردتو بده>> در قسمت PVC Setting مقدار VPI رو بذار 0 و مقدار VCI رو بذار 35 >>و در آخر Next رو کلیک کن و تنضیمات رو Save کن.

به همین سادگی !

**مهم** VPI و VCI رو از شرکتی که اکانت گرفتی بپرس ولی به احتمال 99% همون اعداد بالایی هستن.

البته ممکنه اسم گزینه های بالایی که من نوشتم در مودم شما کمی فرق کنه اما اگه یه ذره دقت کنی خودت میتونی تنظیمات رو انجام بدی.

به بقیه تنظیمات دست نزن ، هرچی که بصورت پیش فرض هستش بذار بمونه. به قسمتهایی که بالا نگفتم دست نزن.

به عکس دقت کن ببین چه گزینه هایی انتخاب شدن مثلا Encapsulation روی LLC تنظیم شده و همینطور بقیه که خودت می بینی.

فکر نکنم از این ساده تر بشه توضیح داد . موفق باشید .

مهرسا1
31-03-2011, 11:39
در قسمت PPP Setting یوزرنیم و پسوردتو بده

مرسي عالي بود عزيزم
ولي من يوزر و پسورددي ندارم همين كه مودم رو روشن ميكنم خود به خود وصل ميشم در ضمن نياز نيست شماره تلفن رو وارد كنيم؟

hamidrezaj
31-03-2011, 14:25
سلام دوستان عزیز

لطفا از بین سه مدل

Zyxel 660RU
TP-LINK W8901G
Symphony 5210

یکی رو پیشنهاد بدین که کدوم بهتره؟ لطفا با دلیل

خیلی ممنون

joe_satriani
31-03-2011, 14:57
سلام دوستان عزیز

لطفا از بین سه مدل

Zyxel 660RU
TP-LINK W8901G
Symphony 5210

خیلی ممنون

با سلام
گزينه ي دوم بهتره - كلا TPlink در اين مورد خوب كار ميكنه و مودم هاي بهتري رو ارائه ميده

موفق باشيد.

urumchi
31-03-2011, 15:40
مرسي عالي بود عزيزم
ولي من يوزر و پسورددي ندارم همين كه مودم رو روشن ميكنم خود به خود وصل ميشم در ضمن نياز نيست شماره تلفن رو وارد كنيم؟

نیازی به هیچ شماره تلفنی ندارید. مودم شما کانفیگ شده چون اگه کانفیگ نمیشد خود به خود وصل نمیشدی.

hamidrezaj
31-03-2011, 19:04
نقل قول:
نوشته شده توسط hamidrezaj [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام دوستان عزیز

لطفا از بین سه مدل

Zyxel 660RU
TP-LINK W8901G
Symphony 5210

خیلی ممنون

با سلام
گزينه ي دوم بهتره - كلا TPlink در اين مورد خوب كار ميكنه و مودم هاي بهتري رو ارائه ميده

موفق باشيد.

ممنون ولی zyxel بهتر از tp-link نیست؟ فقط tp-link چون وایرلس داره با این قیمت آدم رو وسوسه میکنه ,

نمیدونم کدومش رو بگیرم.

مهرسا1
31-03-2011, 20:39
نیازی به هیچ شماره تلفنی ندارید. مودم شما کانفیگ شده چون اگه کانفیگ نمیشد خود به خود وصل نمیشدی.

ميدونم عزيزم منظورم اينه ميخوام وقتي كانفيگش بهم خورد خودم تنظيمش كنم و ديگه شركت نبرمش

ahmad710
31-03-2011, 20:58
سلام.میخواستن بپرسم که مودم ADSL که برای لپ تاپ استفاده میشه با PCتفاوت داره یا نه. و اگه میشه یک مدل خوبش که بشه با لپ تاپ کار کنه رو معرفی کنید.در ضمن من از ADSLمخابرات استفاده میکنم.

urumchi
01-04-2011, 00:28
ميدونم عزيزم منظورم اينه ميخوام وقتي كانفيگش بهم خورد خودم تنظيمش كنم و ديگه شركت نبرمش

یک کلام بگم! در مورد adsl هرگز شما به هیچ شماره تلفنی نیاز ندارید.چه واسه کانفیگ چه هر کار دیگه ای.

urumchi
01-04-2011, 00:39
سلام.میخواستن بپرسم که مودم ADSL که برای لپ تاپ استفاده میشه با PCتفاوت داره یا نه. و اگه میشه یک مدل خوبش که بشه با لپ تاپ کار کنه رو معرفی کنید.در ضمن من از ADSLمخابرات استفاده میکنم.

نخیر تفاوتی وجود نداره ولی یه مساله ای هست اونم اینه که چون از وایرلس لپ تاپ استفاده میکنن برای همین مودمشون وایرلسه ولی اکثر اونایی که pc دارن از مودم سیمی استفاده میکنن.مثل خود من. هستند کسایی که pc دارن و مودمشون وایرلس هستش.

شما برای لپ تاپ حتما وایرلس بخر تا هر جای خونه که دلت خواست بتونی کانکت بشی.:8:

در مورد مودم بستگی به بودجه ت داره. اگه قیمت برات مهم نیست بهتره وایرلس linksys بخری که یه عمر برات کار کنه ولی قیمتش حدود 80 تومنه.

ارزونتر هم بخوای برو سراغ tplink مثل اینکه مودمهای خوبی داره ولی به پای مودمهای linksys نمیرسه.

hamidcivil
01-04-2011, 09:53
مودم های ADSL 2 Plus ZISA
ADSL2+ Router Ethernet+USB Combo
بالاترین سرعت ADSL را از هر ISP با ما تجربه نمایید !!!
شرکت نیکان شبکه نمایندگی انحصاری شرکت زیسا در خاورمیانه اقدام به فروش ویژه با قیمتهای استثنایی پر سرعت ترین مودمهای Combo ADSL 2+ ZISA با یک سال گارانتی تعویض نموده است .

مزایای این مودم نسبت به سایر مودمها :
1 – گارانتی تعویض 1 ساله ( در روز بروز هرگونه عیبی از این دستگاه براحتی برای شما تعویض خواهد شد )
2- ارائه بالاترین سرعت اینترنت ( خصوصا در رابطه با سرویسهای ADSL2+ )
3 –دارای دو پورت ETH و USB ( مناسب هم برای کامپیوترهایی که دارای پورت شبکه هستند و هم برای کامپیوترهایی که دارای پورت USB می باشند )
4- کاربری فوق العاده راحت و آسان برای همه
5 –سایز بسیار کوچک ( کوچکی این مودم به شما این امکان را می دهد که همیشه همراه شما باشد )
6 – قابل تحمل در انتقال دیتا تا 24 مگا بایت در مدت زمان طولانی بدون هیچگونه قفل شدن یا نیاز به خاموش و روشن کردن
7- نصب فوق العاده آسان
8 – قیمت بسیار مناسب در مقایسه با سایر مودمهای ADSL بازار

**** نکته : تجهیزات زیسا بدون برچسب گارانتی نیکان شبکه معتبر نبوده و شرکت زیسا تعهدی برای گارانتی دستگاهها نخواهد داشت
file:///C:/Documents%20and%20Settings/hamid/Application%20Data/Mozilla/Firefox/Profiles/j6n8xszm.default/ScrapBook/data/20110323041908/adsl-2-plus-zisa.jpg

نظرتون در مورد مودمی که در بالا نوشتم چیه؟
معرفی کنید؟+ADSL2لطفا یک مودم درست درمون برای

h.shayan
01-04-2011, 10:11
ببخشیدمودم من pin avid ‎هستش و در موقع اتصال ارور۶۵۱میده در حالی که با موبایل می توان به وسیله وایرلس میتوان متصل شد

pedram800
01-04-2011, 11:51
کمک !

من هم همین مشکل رو دارم هر کاری کردم درست نشد سیم عوض کردم ولی درست نشد مشکل از کجا هست