PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

mehshad
08-12-2010, 23:31
اینارو بلدم بابا :دی

فقط نمیدونم ای پی کارت شبکه رو روی چی تنظیم کنم ... خود پارس هم هیچ اطلاعاتی نداد و نمیده ... میخوام روشونو کم کنم ( اخه میخوان با ندادن این اطلاعات سرور dns و ایناشون بگم .... اره بیاین وصل کنین برام)
اگه خواستی بصورت دستی به کارت شبکه ات IP بدی میتونی 192.168.1.2رو بدی
و گت وی هم 192.168.1.1 بده

amint_civil
09-12-2010, 00:00
کسی نیست اینجا به من کمک کنه؟!

سلام
یه سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه. یه مودم وایرلس می خواستم بخرم که هم قابلیت Clone MAC Address یا MAC Clonning (تغییر مک آدرس مودم به مک دلخواه) و هم بشه کانکشن و.ی*پی^ان رو مستقیما تو خود مودم تعریف کرد تا نیازی نباشه که رو هر سیستم اون کانکشنو درست کنم. اگه دوستان مودمی با این امکانات سراغ دارن ممنون میشم منو راهنمایی کنن.

یا به مشکل ایشون برسه؟!

من مودم وایرلس D-link DSL-2640u دارم میخواستم بدونم داخل تنظیمات مودم جایی برای تعریف --- داره که اونجا آی پی و یوزر و پسورد رو تعریف کنم خود مودم کانکت باشه که وقتی با لپ تاپ یا گوشی هم وصل شدم به مودم از طریق وی پی ان وصل باشه و استفاده کنم.
ممنونم.

javadgorgani
09-12-2010, 00:22
سلام دوستان من Adsl 512 دارم میخوام از لپتاپم بدمش به یکی کامپیوتر دیگه ام وقتی شبکه میکنمشون اینترنتشون وصل نمیشه باید چکار کنم ؟! مودم رو با USB به لپ تاپ زدم کابلشبکه هم بین لپ تاپ و PC هست ولی هرکار میکنم اینترنتشون شیر نمیشه یکی دقیقا بگه توی ویندوز 7 باید چکار کنم ممنون میشم کسی قشنگ راهنمایی کنه و بگه چکار باید کنم ؟!!!!
مسئله اینه که من اصلا با کانکشن وصل نمیشم یه بار اول مودم رو با یوزر و پس کانفیگ کردم همونه با همون همیشه وصله کانکشن pppoe هم درست میکنم کانکت میزنم نمیشه ارور میده ، چون همینکه کابل رو از مودم بزنم به لپ تاپم وصل میشه . من وقتی local area connection2 به اینترنت وصله و local area coonection به پی سی و لپ تاپ با lan وصله اینترنت local.area connection 2 رو با local area conection شیر میکنم میگه واسه اینترنت شیرینگ آی پی رو به 192.168.137.1 تغییر میدیم کامپیوتر دیگه ای که وصله ممکنه نشناسه باید تنظیمش کنی کن من باید واسه اون کامپیوتر چه آی پی بدم ؟ 192.168.137.2 اگه باید بدم که میدم ولی باز هم نمیشه ممکنه به خاطر فایروال kaspersky باشه که روی هر دو سیستم نصبه ؟ یا اینکه حتما باید کانکشن رو شیر کرد؟

ali tech
09-12-2010, 06:20
همونطور که mehshad گفت مودم های وایرلس از 40 شروع میشه به بالا ...

من این مودم رو یک ماه هست که خریدم و دارم با سرویس 256 مخابرات 24 ساعت دانلود میکنم.
کلا نگران سازگاری مودم با شرکت ها نباش چون حرف الکی هست ، مثل اینکه بگن در این اتوبان اتومبیل BMW پشتبانی نمیشه و باید از سمند استفاده کنید!

دوست عزیز میتونم بپرسم چطور از مخابرات 256 گرفتی ؟ چون تو منطقه جماران که هیچ رقمه بالای 128 نمیدن

Shayan Arya
09-12-2010, 13:16
دوست عزیز میتونم بپرسم چطور از مخابرات 256 گرفتی ؟ چون تو منطقه جماران که هیچ رقمه بالای 128 نمیدن
برای بحث درباره ADSL مخابرات بیا در این تاپیک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد سوال شما جواب یک کلمه است: پارتی
اصلا اگر پارتی نداشته باشی ممکنه به شما بگن پورت نداریم و حتی 128 هم ندن :angry:

توضیح بیشتر:

javadgorgani
09-12-2010, 18:26
برای بحث درباره ADSL مخابرات بیا در این تاپیک:

در مورد سوال شما جواب یک کلمه است: پارتی
اصلا اگر پارتی نداشته باشی ممکنه به شما بگن پورت نداریم و حتی 128 هم ندن :angry:

توضیح بیشتر:

اگه کارت دانشجوئی داشته باشین میتونین سرعتای بالاتر بگیرین

water_lily_2012
09-12-2010, 19:10
سلام
یه جایی بودم گفتند ویندوز کامپیوتر های سایت را عوض کردند و حالا به اینترنت وصل نمی شوند. خلاصه می خواستم درست کنم ولی نتونستم.(بار اولم بود) حالا چند تا سوال دارم:

1- داخل Network Connection سرور اونها یک Connection بالای صفحه بود که گویا متصل بود به ISP چون اگر قطع بود خود سرور هم به اینترنت وصل نمی شد. و بعد از Load شدن ویندوز هم باید به صورت دستی اجرا می شد. در ضمن در Properties این کانکشن و قسمت IP به صورت اتوماتیک بود.

2- دو تا Connection دیگر هم در همین صفحه در زیر کانکشن اصلی وجود داشت که با یک خط از Connection اصلی جدا شده بود. یکی که Share بود گویا مربوط به سایت بود چون اگر کامپیوترهای سایت خاموش می شدند علامت ضربدر قرمز داشت.

3- سومین کانکشن را هم نمی دونم چی بود.

اگر لطف کنید مرا راهنمایی کنید.
اول بگید این کانکشن ها چی هستند.
دوم چگونه کانکشن برای کامپیوترهای سایت درست کنم
سوم مقدار IP، SubNet، Defual GetWay و DNS را چی بدم.
خلاصه از اول برام بگید.

البته من مقدار به این ها دادم ولی وصل نمی شد. البته ping اتصال را نشون می داد و صفحات اینترنت باز نمی شد.
با تشکر

mehshad
10-12-2010, 00:15
سلام دوستان من Adsl 512 دارم میخوام از لپتاپم بدمش به یکی کامپیوتر دیگه ام وقتی شبکه میکنمشون اینترنتشون وصل نمیشه باید چکار کنم ؟! مودم رو با USB به لپ تاپ زدم کابلشبکه هم بین لپ تاپ و PC هست ولی هرکار میکنم اینترنتشون شیر نمیشه یکی دقیقا بگه توی ویندوز 7 باید چکار کنم ممنون میشم کسی قشنگ راهنمایی کنه و بگه چکار باید کنم ؟!!!!
مسئله اینه که من اصلا با کانکشن وصل نمیشم یه بار اول مودم رو با یوزر و پس کانفیگ کردم همونه با همون همیشه وصله کانکشن pppoe هم درست میکنم کانکت میزنم نمیشه ارور میده ، چون همینکه کابل رو از مودم بزنم به لپ تاپم وصل میشه . من وقتی local area connection2 به اینترنت وصله و local area coonection به پی سی و لپ تاپ با lan وصله اینترنت local.area connection 2 رو با local area conection شیر میکنم میگه واسه اینترنت شیرینگ آی پی رو به 192.168.137.1 تغییر میدیم کامپیوتر دیگه ای که وصله ممکنه نشناسه باید تنظیمش کنی کن من باید واسه اون کامپیوتر چه آی پی بدم ؟ 192.168.137.2 اگه باید بدم که میدم ولی باز هم نمیشه ممکنه به خاطر فایروال kaspersky باشه که روی هر دو سیستم نصبه ؟ یا اینکه حتما باید کانکشن رو شیر کرد؟
دوست عزیز به نظر میاد شما مودمت فقط یه پورت usb داره درسته ؟ اگه اینطوریه که باید از یه نرم افزار
به اسم win route استفاده کنی که بتونی اینترنت رو share کنی
اگه صبر کنی نرم افزار رو برات پیدا کنم و اینجا میذارم
در مورد کانفیگ مودم هم که باید به حالت PPPoE باشه و دیگه نیاز به ساختن کانکشن دیگه ای نیست

mehshad
10-12-2010, 00:24
سلام
یه جایی بودم گفتند ویندوز کامپیوتر های سایت را عوض کردند و حالا به اینترنت وصل نمی شوند. خلاصه می خواستم درست کنم ولی نتونستم.(بار اولم بود) حالا چند تا سوال دارم:

1- داخل Network Connection سرور اونها یک Connection بالای صفحه بود که گویا متصل بود به ISP چون اگر قطع بود خود سرور هم به اینترنت وصل نمی شد. و بعد از Load شدن ویندوز هم باید به صورت دستی اجرا می شد. در ضمن در Properties این کانکشن و قسمت IP به صورت اتوماتیک بود.

2- دو تا Connection دیگر هم در همین صفحه در زیر کانکشن اصلی وجود داشت که با یک خط از Connection اصلی جدا شده بود. یکی که Share بود گویا مربوط به سایت بود چون اگر کامپیوترهای سایت خاموش می شدند علامت ضربدر قرمز داشت.

3- سومین کانکشن را هم نمی دونم چی بود.

اگر لطف کنید مرا راهنمایی کنید.
اول بگید این کانکشن ها چی هستند.
دوم چگونه کانکشن برای کامپیوترهای سایت درست کنم
سوم مقدار IP، SubNet، Defual GetWay و DNS را چی بدم.
خلاصه از اول برام بگید.

البته من مقدار به این ها دادم ولی وصل نمی شد. البته ping اتصال را نشون می داد و صفحات اینترنت باز نمی شد.
با تشکر
دوست عزیز اون سیستمها توسط یه روتر به هم و به اینترنت کانکت شدن و خود روتر هم توسط DHCP به اونها IP میده و نیازی به دادن دستی IP نیست چون اگه این کار رو بکنین دیگه اتصال به اینترنت ندارین
ولی اگه میخواین به صورت دستی IP بدین باید getway رو به همه سیستمها بدین که همون آدرس IP روتره
شما اول مطمین بشین که تنظیمات مربوط به روتر رو درست انجام دادین و بعد اتصال روتر به سوییچ و سیستمها را رو به سوییچ چک کنین

psat
10-12-2010, 01:58
وقتی این گزینه رو فعال میکنی یه کادر هم میاد که باید یه عدد رو وارد کنی
که معمولا 1 دقیقه هستش ، این کار رو هم کردی ؟
یه سر به اینجا بزن و از کیفیت خط ارتباطیت هم مطمین شو :

سلام
بله دوست عزیز.اون گزینه فعال هست و روی 30ثانیه که کمترین مدت زمان هست قرار داره.
کیفیت خط رو هم چک کردم و تمام مولفه ها در محدوده ی استاندارد هست.
مشکل عجیبیه!

javadgorgani
10-12-2010, 03:51
دوست عزیز به نظر میاد شما مودمت فقط یه پورت usb داره درسته ؟ اگه اینطوریه که باید از یه نرم افزار
در مورد کانفیگ مودم هم که باید به حالت PPPoE باشه و دیگه نیاز به ساختن کانکشن دیگه ای نیست

آره رفیق دقیقا فقط یه جای USB داره خیلی هم اذیت میکنه اگه بخوام با USB وصل کنم مودم رو چون اصلا مثل حالت هنگ کردن به سختی صفحه Network and Sharing Center توی کنترل پنل باز میشه که بخوام تنظیمات دیگه رو انجام بدم کلی طول میکشه ولی مجبورم چون حتما باید به اون سیستمم اینترنت بدم داداشم لازم داره :31:، بعد اون مشکل رو هم که گفتم دارم حتی فایروال ها رو هم غیر فعال کردم باز هم نشد . یکی میگه اگه کانکشن bridge بسازی میشه ولی با bridge یه بار تست کردم مودم کانفیگ نمیشد دوباره تست نکردم اگه با این نرم افزار که میگی بشه واقعا دعات میکنم خیرت همه جوره به ما رسیده این عکس پروفایلت رو هم دیدم خیلی باحاله رفتم کل سریالشو سرچ کردم دانلود کنم :46:

water_lily_2012
10-12-2010, 10:10
دوست عزیز اون سیستمها توسط یه روتر به هم و به اینترنت کانکت شدن و خود روتر هم توسط DHCP به اونها IP میده و نیازی به دادن دستی IP نیست چون اگه این کار رو بکنین دیگه اتصال به اینترنت ندارین
ولی اگه میخواین به صورت دستی IP بدین باید getway رو به همه سیستمها بدین که همون آدرس IP روتره
شما اول مطمین بشین که تنظیمات مربوط به روتر رو درست انجام دادین و بعد اتصال روتر به سوییچ و سیستمها را رو به سوییچ چک کنین

1- روتر چیه و چطوری IP اون را بدست بیارم؟
2- بعضی از کلاینت ها Local Array Network Connection نداشتند چطوری ایجاد کنم؟
3- اون سه تا کانکشن در سرور چیه و IP و getway اونها چی باشه؟

JOSTOJUGAR
10-12-2010, 16:16
سلام
لطفا یکی راهنمایی کنه
درایور مربوط به tplink رو نصب کردم اما با پورت usb کانکت نمیشه از سلاممت کابل هم مطمئنم :41:

mehshad
10-12-2010, 19:00
سلام
بله دوست عزیز.اون گزینه فعال هست و روی 30ثانیه که کمترین مدت زمان هست قرار داره.
کیفیت خط رو هم چک کردم و تمام مولفه ها در محدوده ی استاندارد هست.
مشکل عجیبیه!

دوست عزیز چند رور پیش یه مودم برام آوردن تا کانفیگ کنم همین مشکل شما رو باهاش داشتم یعنی
چند دقیقه بیشتر کانکت نمیشد
اما وقتی با یه سیستم دیگه تستش کردم که از یه ISP دیگه اکانت داشت هیچ مشکلی نداشت
شما اول مودمت رو با یه خط دیگه تست کن که از سلامت مودمت مطمین بشی
و بعد اگه تونستی از یه ISP دیگه اکانت بگیر ببین بازم مشکل داری یا نه

mehshad
10-12-2010, 21:26
1- روتر چیه و چطوری IP اون را بدست بیارم؟
2- بعضی از کلاینت ها Local Array Network Connection نداشتند چطوری ایجاد کنم؟
3- اون سه تا کانکشن در سرور چیه و IP و getway اونها چی باشه؟

1) به بیان ساده روتر رابط شبکه شما با اینترنته و ip اونم بطور پیش فرض 192.168.1.1 یا 192.168.0.1
هست شما اینو توی Browser تایپ کن ببین میتونی به تنظیماتش دسترسی داشته باشی ؟
2) این به این خاطره که کارت شبکه اونها نصب نشده که باید با درایور مربوطه نصبشون کنی
3) سرور شما 2 کارت شبکه داره ؟ اگه اینطوری باشه که باید اونی که به اینترنت وصله رو share کنی و اون یکی رو به سوییچ وصل کنی تا بقیه سیستمها که به سوییچ متصل هستن هم کانکت بشن
نیازی به دادن IP نیست فقط کافیه DHCP فعال باشه تا بصورت اتوماتیک کلاینتها IP و getway بگیرن

دوست عزیز اینهایی که بهت گفتم در صورتی که یه شبکه بصورت ساده به هم و به اینترنت وصل باشن
اما اگه سرورت تحت تنظیمات خاصی کانفیگ شده باشه اونوقت بهتره از یه متخصص شبکه کمک بگیری
تا از نزدیک بیبینه و بتونه مشکلت رو حل کنه

S.TV
10-12-2010, 21:56
با سلام...می خواستم طریقه نصب مودم ASUS AM 604 در ويندوز 7 را برای من توضیح دهید ....شرکتی که من از ان ADSL گرفتم صبانت است....با تشکر

ardavan_2008
10-12-2010, 22:04
دوستان

یکی راهنمایی که ببینم چطور این وایرلس رو تو ویندوز اکس پی ست کنم؟!با موبایل می گیره ها وایرلس رو اما لپ تاپ نمی گیره!

S.TV
10-12-2010, 23:02
با سلام. می خواستم نصب مودم ASUS AM 604 در ويندوز 7 را کامل توضیح دهید...و شرکتی که من از ان Adsl گرفته ام صبا نت است....با تشکر

javadgorgani
10-12-2010, 23:25

mehshad جان
اون نرم افزار همین Kerio winroute firwall هست ؟ اگه همینه دانلودش کردم حالا لطفا راهنمایی کن چکار کنم ؟ دوتا داره از کدومش باید استفاده بشه یه فایروال یه و.ی پ.ی ا.ن

ali tech
11-12-2010, 09:01
دوستان من مشکل وایرلس داشتم که جناب mehshad ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فرمودن کانکشن رو از بریج به ppoe تغییر بده که وایرلس برقرار شد.
حالا مشکلم تو ppoe اینه که وقتی خودم پای نت هستم همه چی خوبه ولی وقتی سیستم به حال خودش رها میشه که دانلود کنه بعد از مدت کمی (حدود 30 دقیقه) دانلود متوقف میشه و سیستم به حالت sleep میره. تو کانفیگ مودم گزینه keep alive روشنه.دیگه نمیدونم چشه.:41:

mrmostafa
11-12-2010, 09:23
من مودم وایرلس D-link DSL-2640u دارم میخواستم بدونم داخل تنظیمات مودم جایی برای تعریف وي پي ان داره که اونجا آی پی و یوزر و پسورد رو تعریف کنم خود مودم کانکت باشه که وقتی با لپ تاپ یا گوشی هم وصل شدم به مودم از طریق وی پی ان وصل باشه و استفاده کنم.
ممنونم.

از دوستان هيچ كس نيست جواب بده؟؟؟؟ اينجا كه متخصص زياده ؟!!!:46:
پوياااااااااااااا كجايي تو؟؟؟؟ كه هميشه به داد ما ميرسيدي:10:

water_lily_2012
11-12-2010, 10:36
در Network Connection کامپیوتر کلاینت کانکشنی هست که بالای آن نوشته Internet Gateway این چه نوع کانکشنی هست. و چطوری ساخته می شه.

power67
11-12-2010, 11:09
سلام بر دوستان
من یه مودم linksys n120 دارم وقتی رو bridige و یک بار یوزرنیم یا پسورد اشتباه بهش بدم(یوزر adsl) دیگه نمیره رو basic setup باید دوباره مودم از پشتش ریست کنم از نو نصبش کنم واقعا ضد حاله
حالا می خواستم بدونم راهی هست که این کارا نکنم مشکلم حل بشه؟؟؟؟؟:19:
مر30000000000000000000

psat
11-12-2010, 12:06
دوست عزیز چند رور پیش یه مودم برام آوردن تا کانفیگ کنم همین مشکل شما رو باهاش داشتم یعنی
چند دقیقه بیشتر کانکت نمیشد
اما وقتی با یه سیستم دیگه تستش کردم که از یه ISP دیگه اکانت داشت هیچ مشکلی نداشت
شما اول مودمت رو با یه خط دیگه تست کن که از سلامت مودمت مطمین بشی
و بعد اگه تونستی از یه ISP دیگه اکانت بگیر ببین بازم مشکل داری یا نه

من اگر بتونم حتما این کار رو انجام میدم چون دیگه آخرین مرحله هست.
اما یه نگاه به این تاپیک بنداز ببین مشکل کجاست ؟
من که فکر کنم کلا این مدل wag120n مشکلات زیادی داره.این یکی هم بدترینشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته این دوتا هم هست:

starn
11-12-2010, 15:06
دوستان یه مودم d-link 2640u دارم که تاره گرفتم
سرویس هم از صبانت میگیرم الان مودم نصب کردم مشکلی نداره فقط با وایرلس وقتی با لپ تاپ و موبایل کانکت می شم هیچ ساتی رو باز نمی کنه مشکل از چی؟؟؟؟

ali tech
11-12-2010, 18:47
سرویس هم از صبانت میگیرم الان مودم نصب کردم مشکلی نداره فقط با وایرلس وقتی با لپ تاپ و موبایل کانکت می شم هیچ ساتی رو باز نمی کنه مشکل از چی؟؟؟؟

منم با 2640u همین مشکلو داشتم دوستان گفتن کانکشن رو ppoe تنظیم شه تا مودم اینترنت داشته باشه.
حالا من یه مشکل دارم رو ppoe که سیستم واسه خودش خاموش میشه.
شما تست ن ببین به کجا میرسی:13:

javadgorgani
11-12-2010, 19:58
منم با 2640u همین مشکلو داشتم دوستان گفتن کانکشن رو ppoe تنظیم شه تا مودم اینترنت داشته باشه.
حالا من یه مشکل دارم رو ppoe که سیستم واسه خودش خاموش میشه.
شما تست ن ببین به کجا میرسی:13:

شما اول اینترنتت قطع میشه بعد سیستم sleep میشه یا سیستم sleep میشه و به طبع اون اینترنت هم قطع ؟!!
اگر سیستم sleep میشه و بعدش اینترنتت هم قطع میشه خی تنظیمات sleep رو بگذار روی never حتما برنامه ای چیزی نصب کردی که این مشکل رو ایجاد کرده.
من قبلا با total video converter یه ویدئو رو تبدیل میکردم طول میکشید sleep میشد و بعد وسطاش میموند تبدیل ویدئو انگار سیستم تشخیص نمیداد یه نرم افزار فعاله و نباید sleep کنه

mohsenmas
11-12-2010, 21:42
در خواست راهنمایی.
من از مخابرات کرج ADSL گرفتم.می خواستم ببینم با همچین مشکلی برخورد کردید و راه حلش چیه ؟
تو حالت عادی ارتباط ندارم اما وقتی از تلفن با جایی تماس بگیرم ارتباط اینترنت تا پایانه مکالمه فعال میشه و میتونم استفاده کنم.از اسپلیتر هم استفاده کردم.امروز کلی با مرکز مخابرات تماس گرفتم هنوز به نتیجه نرسیدم.

starn
11-12-2010, 21:52

من مشکل برای کانکت شدن به اینترنت ندارم فقط مشکا وایرلس ممنونه می شم راهنمایی کنید
به وایلس وصل می شم ولی چیز سایتی باز نمی تونم بکنم

seeb_sh
11-12-2010, 23:20
دو تا کامپیوتر رو به یک مودم adslوصل کردم.مودم در حالت pppoe تنظیم شده و سیستم‌ها هم آی‌پی اتوماتیک دارند ،ولی‌ یکی‌ از سیستمها ارور ۶۵۱ میده.چراااا؟؟؟؟
کمککککککککککککککککککککککک کککککک

mehshad
11-12-2010, 23:44
با سلام...می خواستم طریقه نصب مودم ASUS AM 604 در ويندوز 7 را برای من توضیح دهید ....شرکتی که من از ان ADSL گرفتم صبانت است....با تشکر

صفحه اول همین تاپیک آموزشش هست

mehshad
11-12-2010, 23:56
دوستان

یکی راهنمایی که ببینم چطور این وایرلس رو تو ویندوز اکس پی ست کنم؟!با موبایل می گیره ها وایرلس رو اما لپ تاپ نمی گیره!
شما مشکلت دقیقا چیه ؟ وقتی وایرلس لپ تاپ رو روشن میکنی اصلا به مودم کانکت نمیشه یا اینکه
کانکت میشی ولی تبادل اطلاعات نداری ؟

mehshad
12-12-2010, 00:03
من مشکل برای کانکت شدن به اینترنت ندارم فقط مشکا وایرلس ممنونه می شم راهنمایی کنید
به وایلس وصل می شم ولی چیز سایتی باز نمی تونم بکنم

دوست عزیز همانطور که بارها اینجا گفته شد شما باید مودم رو در حالت PPPoE کانفیگ کنی تا
از طریق وایرلس بتونی به اینترنت وصل بشی
اگرهم که مودم رو در این حالت گذاشتی ولی بازهم مشکل داری ، بصورت دستی به کانکشن وایرلس
لپ تاپ IP بده

mehshad
12-12-2010, 01:15
من اگر بتونم حتما این کار رو انجام میدم چون دیگه آخرین مرحله هست.
اما یه نگاه به این تاپیک بنداز ببین مشکل کجاست ؟
من که فکر کنم کلا این مدل wag120n مشکلات زیادی داره.این یکی هم بدترینشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته این دوتا هم هست:

میخواستم به عنوان یه راه حل بهت بگم که firmware رو آپگرید کنی که با توجه به این مطالب
نه تنها کمکی نمیکنه که احتمالا مشکلات رو بیشتر میکنه
شما حتمن اون کاری رو که بهت گفتم انجام بده ببین نتیجه میده یا نه

javadgorgani
12-12-2010, 02:48
از مهشاد عزیز به خاطر وقتی که میگذاره و جواب دوستان رو میده ممنونم . مشکلم حل شد مهشاد جان دستت درد نکنه

به پاس قدردانی تقدیم تو باد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali tech
12-12-2010, 09:05
شما اول اینترنتت قطع میشه بعد سیستم sleep میشه یا سیستم sleep میشه و به طبع اون اینترنت هم قطع ؟!!
اگر سیستم sleep میشه و بعدش اینترنتت هم قطع میشه خی تنظیمات sleep رو بگذار روی never حتما برنامه ای چیزی نصب کردی که این مشکل رو ایجاد کرده.

فعلا تا فردا که اکانت رپید تموم شه کانکشون رو برگردوندم رو بریج بعدش دقیق تست میکنم.الان نمیدونم کدوم زودتر اتفاق میافته!
یه گزینه هست به اسم "hybrid sleep" که روشنه اون نمیدونی مال چیه؟ ولی اگر سیستم تشخیص نمیده یه نرم افزار فعاله پس چرا رو بریج مشکلی نیست؟

به هر حال ممنون. فردا میرم تو نخش خبر میدم.

starn
12-12-2010, 13:31
دوست عزیز همانطور که بارها اینجا گفته شد شما باید مودم رو در حالت PPPoE کانفیگ کنی تا
از طریق وایرلس بتونی به اینترنت وصل بشی
اگرهم که مودم رو در این حالت گذاشتی ولی بازهم مشکل داری ، بصورت دستی به کانکشن وایرلس
لپ تاپ IP بده

دوست عزیز روی pppoe گذاشتم این عکسش

===========
داش این روش آیپی دادن و اینارو من در این ضمینه تخصوص ندارم
میشه راهنمایی کنید
با موبایل هم به واسرلس کانکت می شم هیچ سایتی رو باز نمی کنه
------------
اینم یه عکس از قسمت Diagnostics که بعضی از گدینه ها رو Fail زده نمی دونم چرا!!!!

mehshad
12-12-2010, 14:54
دوست عزیز روی pppoe گذاشتم این عکسش

===========
داش این روش آیپی دادن و اینارو من در این ضمینه تخصوص ندارم
میشه راهنمایی کنید
با موبایل هم به واسرلس کانکت می شم هیچ سایتی رو باز نمی کنه
------------
اینم یه عکس از قسمت Diagnostics که بعضی از گدینه ها رو Fail زده نمی دونم چرا!!!!

شما بهتره که DHCP رو فعال کنید ، برو تو تنظیمات مودمت از قسمت advanced setup گزینه lan رو
انتخاب کن و DHCP server رو enable کن
در قسمت start ip address این ip رو وارد کن 192.168.1.2
ودر قسمت End ip address این ip رو وارد کن 192.168.1.10
در قسمت subnet musk هم اینو وارد کن 255.255.255.0
و بعد تنظیمات رو save کن و بزار مودمت ریستارت بشه
حالا اگه لپ تاپ رو یه بار ریستارت کنی و بعد از اینکه دوباره کانکت شدی دیگه نباید مشکلی داشته باشی

starn
12-12-2010, 15:12
شما بهتره که DHCP رو فعال کنید ، برو تو تنظیمات مودمت از قسمت advanced setup گزینه lan رو
انتخاب کن و DHCP server رو enable کن
در قسمت start ip address این ip رو وارد کن 192.168.1.2
ودر قسمت End ip address این ip رو وارد کن 192.168.1.10
در قسمت subnet musk هم اینو وارد کن 255.255.255.0
و بعد تنظیمات رو save کن و بزار مودمت ریستارت بشه
حالا اگه لپ تاپ رو یه بار ریستارت کنی و بعد از اینکه دوباره کانکت شدی دیگه نباید مشکلی داشته باشی

DHCP server روی enable بود فقط یکی از ip هایی که گفتید فزق داشت که من عوض کردم بعد اون پایین گذینه ای به نام سیو نبود که ذخیر کنم !!! جالا با تغییره این یدونه ip همه چیز درست می شه؟؟؟ چطور دخیره کنم؟

19baby91
12-12-2010, 15:44
سلام من مودم وایرلس ZyXEL دارم،میخوام با موبایل از اینترنت استفاده کنم.چه تنظیماتی باید انجام بدم؟؟؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

a6l3i
12-12-2010, 16:01
دوستان

سلام

شما باید کاری کنید که مودم اتومات به لپ تاپ IP بده. برای این کار روی آیکن شبکه ی وایرلس تو لپ تاپ راست کلیک کنید و گزینه ی Properties رو انتخاب کنید و مثل شکل زیر از TCP/IP یه Properties بگیرید:

(این تصاویر واسه ویندوز 7 هستش ولی XP هم همین شکلیه)

حالا تو پنجره ی زیر هم IP و هم DNS رو بذارین رو اتومات :

حالا مودم باید سیستم رو بشناسه. نشد یه بار وایرلس لپ تاپ رو خاموش-روشن کنید.

mehshad
12-12-2010, 17:40
DHCP server روی enable بود فقط یکی از ip هایی که گفتید فزق داشت که من عوض کردم بعد اون پایین گذینه ای به نام سیو نبود که ذخیر کنم !!! جالا با تغییره این یدونه ip همه چیز درست می شه؟؟؟ چطور دخیره کنم؟

یکمی پایینتر توی همون صفحه گزینه save هست ولی بنظر میاد شما نیازی به این تغییر ندارین
چون dhcp تنظیم شده
شما حالا باید همین کاری رو که این دوستمون a6l3i گفتن انجام بدین
اگه بازهم مشکل داشتین بگین تا یه راه دیگه بهتون بگم

psat
12-12-2010, 18:43
سلام یادمه یه سوالی خودم کرده بودم که بیجواب مونده بود و دیدم چند نفری هم این رو پرسیده بودند.
گفتم بنویسمش شاید به درد کسی بخوره.
میخواستم تفاوت دو مدل w8960n و w8961nd رو بدونم و برای شرکت tp-link ایمیل فرستادم و جواب
اونها این بود :

differences :

1.The chipset.They have almost same fuction when use,achieved by different chipset.

2. The antenna.The antenna on W8960N is fixed,and 8960ND is detachable

ardavan_2008
12-12-2010, 19:18
سلام

شما باید کاری کنید که مودم اتومات به لپ تاپ IP بده. برای این کار روی آیکن شبکه ی وایرلس تو لپ تاپ راست کلیک کنید و گزینه ی Properties رو انتخاب کنید و مثل شکل زیر از TCP/IP یه Properties بگیرید:

(این تصاویر واسه ویندوز 7 هستش ولی XP هم همین شکلیه)

حالا تو پنجره ی زیر هم IP و هم DNS رو بذارین رو اتومات :

حالا مودم باید سیستم رو بشناسه. نشد یه بار وایرلس لپ تاپ رو خاموش-روشن کنید.

ممنون!اما باز نشد!وایرلس لپتاپ رو چطور خاموش روشن کنم؟!دکمش که تا چند روز پیش کار می کرد اما الان کار نمیکنه!در ضمن TCP/IP ورژن 4وجود نداره!فقط TCP/IP ـــه!

javadgorgani
12-12-2010, 19:38
من دوباره با شیر کردن اینترنت لپ تاپ و pc مشکل پیدا کردم همدیگه رو میشناسن ولی اینترنتشون شیر نیست . عجب گیری کردما ،

golmohammadi
12-12-2010, 19:41
سلام
مودم Lynksis wag 120n

آیا میشه برای یوزرها محدودیت سرعت گذاشت ؟
آیا میشه فهمید چه یوزری در حال دانلود هست و نموداری مصرفشون داشت ؟
منظورم فعلا تو لن هست نه وایرلس

mohammadjooon
12-12-2010, 19:46
دوست عزیز مودمت رو وقتی رو حالت bridge کانفیگ کردی طبیعی که دو تا سیستمت نمیتونن با هم همزمان به اینترنت وصل شن اما تکی هر کدومشون باید بتونن وصل شن
شما مودم رو بصورت PPPoE کانفیگ کن و ببین تک تک پورتها اینترنت دارن یا نه ؟ یعنی هر بار یکی از سیستمها رو به پورتهای مودمت وصل کن
فقط یادت باشه در هر حالتی بصورت دستی به سیستمهات ip بدی و getway رو هم 192.168.1.1 بدی
اگه همچنان مشکل داشتی مودم رو با یه خط دیگه و سیسمتهای دیگه چک کن که مودمت مشکلی نداشته باشه
آقا نشد که نشد . چیکار کنم ؟ فقط bridge میتونم کانکت بشم. اگه میشه یه نگاهی به تصاویر زیر بندازید. getway رو هم هر چی داخل مودم تعریف میکنم بعد از ریستارت دوباره به حالت زیر برمیگرده . ممنون میشم کمک کنید :11:

power67
12-12-2010, 19:53
سلام بر دوستان
من یه مودم linksys n120 دارم وقتی رو bridige و یک بار یوزرنیم یا پسورد اشتباه بهش بدم(یوزر adsl) دیگه نمیره رو basic setup باید دوباره مودم از پشتش ریست کنم از نو نصبش کنم واقعا ضد حاله
حالا می خواستم بدونم راهی هست که این کارا نکنم مشکلم حل بشه؟؟؟؟؟:19:
مر30000000000000000000

مشکل بالا از این جاست که نمی تونه ip address جدید کنه و جلوی این عبارات هم خالیه:

default gateway
dns server
wins server
یکی کمک کنه:41::41::41:

javadgorgani
12-12-2010, 19:56
دوستان من لپ تاپم با USB به مودم وصله و اینترنت داره ، خود لپ تاپ با کابل شبکه به PC دیگه ام وصله . آی پی Laptop روی 192.168.1.1 تنظیمه ، پی سی روی 192.168.1.3 آیا در اینحالت نباید اینترنتشون شیر باشه ؟؟؟ ولی نیست علتش چیه ، کانکشن pppoe هست لپ تاپم اینترنت داره ولی پی سی نداره چه کنم ؟! دیشب درست شده بود ولی امروز رفتم یه کابل شبکه 10 متری گرفتم که از دو تا اتاق جدا وثلشون کنم اینترنتش وصل نمیشه :37:

mehshad
12-12-2010, 21:04
آقا نشد که نشد . چیکار کنم ؟ فقط bridge میتونم کانکت بشم. اگه میشه یه نگاهی به تصاویر زیر بندازید. getway رو هم هر چی داخل مودم تعریف میکنم بعد از ریستارت دوباره به حالت زیر برمیگرده . ممنون میشم کمک کنید :11:

دوست عزیز شما چرا getway رو این عدد دادی ؟ باید getway رو ip خود مودم بدی که میشه 192.168.1.1
کاری به اون getway که توی مودمت نوشته نداشته باش اون مربوط به ispهستش

mehshad
12-12-2010, 21:23
ممنون!اما باز نشد!وایرلس لپتاپ رو چطور خاموش روشن کنم؟!دکمش که تا چند روز پیش کار می کرد اما الان کار نمیکنه!در ضمن TCP/IP ورژن 4وجود نداره!فقط TCP/IP ـــه!
اگه فقط TCP/IP داری به این خاطره که ویندوز xp داری اما مشکلی نیست روی همون کلیک کن
دوست عزیز با این تنظیمات شما نباید مشکلی داشته باشی مگر اینکه لپ تاپت مشکل داشته باشه !
ولی بااین حال میتونی یه کار دیگه بکنی
برو توی تنظیمات مودمت و این بار DHCP رو غیرفعال کن بعد بیا توی همین قسمت از کانکشن وایرلس
و use the following ip address رو فعال کن و در قسمت ip و subnet و getway این اعداد رو وارد کن و ok بزن
192.168.1.3
255.255.255.0
192.168.1.1

mehshad
12-12-2010, 21:32
دوستان من لپ تاپم با USB به مودم وصله و اینترنت داره ، خود لپ تاپ با کابل شبکه به PC دیگه ام وصله . آی پی Laptop روی 192.168.1.1 تنظیمه ، پی سی روی 192.168.1.3 آیا در اینحالت نباید اینترنتشون شیر باشه ؟؟؟ ولی نیست علتش چیه ، کانکشن pppoe هست لپ تاپم اینترنت داره ولی پی سی نداره چه کنم ؟! دیشب درست شده بود ولی امروز رفتم یه کابل شبکه 10 متری گرفتم که از دو تا اتاق جدا وثلشون کنم اینترنتش وصل نمیشه :37:
اون کابلی گه گرفتی به احتمال زیاد کابل نرماله شما باید کابل کراس (cross)بگیرین

starn
12-12-2010, 21:46
شما حالا باید همین کاری رو که این دوستمون a6l3i گفتن انجام بدین
اگه بازهم مشکل داشتین بگین تا یه راه دیگه بهتون بگم
دوست عزیز این راهی که ای دوستمون گفته بود نگاه کردم تنظیمات درست بود و روی اتومات بود
به وایرلس وصل میشم هیچ ساتی رو باز نمی کنه لطفا کمک کنید
گفتید یه راه دیگه ... راهی دیگه چیه؟
وقتی به وایرلس کانکت میشم روی عکس یه علامت تعجب زرد رنگ می اد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

psat
12-12-2010, 22:27
سلام
mehshad جان جالبه که با یه tp-link تست کردم مکشلی نداشت.
اما یه symphony دارم مدل sy602 که شبیه Asus am602 هست.
اون هم قطع میشه.خیلی برام عجیب شده این قضیه.
یه چیز دیگه هم هست.قبلا مودم رو سیستم راحت میشناخت اما الان باید به
سیستم ip بدم تا مودم رو بشناسه و بعد هم اینترنت وصل نمیشه و وقتی که
میزنم خود ویندوز مشکل رو پیدا کنه میگه که DHCP فعال نیست و درخواست میکنه
که اون رو فعال کنه و من هم این اجازه رو میدم.
این هم log این مودم جدیده:

sei_pm
12-12-2010, 22:52
دوست عزیز این راهی که ای دوستمون گفته بود نگاه کردم تنظیمات درست بود و روی اتومات بود
وقتی به وایرلس کانکت میشم روی عکس یه علامت تعجب زرد رنگ می اد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به طور دستی ip ست کنید فکر کنم مشکلتون حل بشه.

javadgorgani
12-12-2010, 23:00
اون کابلی گه گرفتی به احتمال زیاد کابل نرماله شما باید کابل کراس (cross)بگیرین

مهشاد جان یعنی برم پسش بدم ؟ آخه طرف گفت همه از همین استفاده میکنن ، مثل همون کابل نیم متریه که قبلا میزدم به مودم و لپتاپم (با مودم داده بودن) ظاهرش که فرقی نمیکنه، فرق نرمال با کراس چیه؟

mehshad
12-12-2010, 23:04

من مثل اینکه اشتباهی جواب شما رو به یکی دیگه دادم !
این مشکل شما با دادن دستی IP حل میشه
برو توی تنظیمات مودمت و این بار DHCP رو غیرفعال کن بعد بیا توی کانکشن وایرلس
و use the following ip address رو فعال کن و در قسمت ip و subnet و getway این اعداد رو وارد کن و ok بزن
192.168.1.3
255.255.255.0
192.168.1.1
اگه از ip ایراد گرفت یه رنج بالاتر بده مثلا 192.168.1.4

mehshad
12-12-2010, 23:11
مهشاد جان یعنی برم پسش بدم ؟ آخه طرف گفت همه از همین استفاده میکنن ، مثل همون کابل نیم متریه که قبلا میزدم به مودم و لپتاپم (با مودم داده بودن) ظاهرش که فرقی نمیکنه، فرق نرمال با کراس چیه؟

دوست عزیز وقتی قراره دو device یکسان مثل دوتا کامپیوتر یا دو تا سوییچ به هم متصل بشن باید از
کابل کراس استفاده کرد
ظاهرشون فرقی نداره اما نحوه قرار گرفتن سیمهای داخل کابل در دو طرف با هم فرق میکنه
یه طرفش کلاس A وطرف دیگه کلاس B هست
البته ممکنه که با کابل نرمال هم دو سیستم به متصل بشن اما مشکلاتی رو به وجود میارن که به
احتمال زیاد مشکل شما هم به این خاطره
شما بگو کابل کراس میخوای خود طرف میدونه و برات درست میکنه

noia
12-12-2010, 23:22
درود،
آیا فایروال واسه‌ی مودم مهمه؟
باتوجه به دو لینک زیر؛

برای مدل 8817 دقیقاً گفته‌شده: مجهز به سه فایروال SPI,NAT, Packet Filter با قابلیت غیرفعال سازی
ولی 8811 فاقد این مشخصاته.
اصلاً فایروال برای یک مودم Wire مهمه؟
فایروال‌اش سخت‌افزاری ِ یا نرم‌افزاری؟

mehshad
12-12-2010, 23:59
سلام
mehshad جان جالبه که با یه tp-link تست کردم مکشلی نداشت.
اما یه symphony دارم مدل sy602 که شبیه Asus am602 هست.
اون هم قطع میشه.خیلی برام عجیب شده این قضیه.
یه چیز دیگه هم هست.قبلا مودم رو سیستم راحت میشناخت اما الان باید به
سیستم ip بدم تا مودم رو بشناسه و بعد هم اینترنت وصل نمیشه و وقتی که
میزنم خود ویندوز مشکل رو پیدا کنه میگه که DHCP فعال نیست و درخواست میکنه
که اون رو فعال کنه و من هم این اجازه رو میدم.
این هم log این مودم جدیده:

این که باید حتمن به سیستم IP بدی تا مودم رو بشناسه مشکلی نیست من
تا حالا چندین مودم رو با سیستمهای دیگه تست کردم همه اینطوری بودن
اما این قضییه dhcp عجیبه و اصلا نباید اینطوری باشه
شما دستی ip بده و DHCP رو هم غیر فعال کن باید بتونی به اینترنت وصل شی

sei_pm
13-12-2010, 00:28
درود،
آیا فایروال واسه‌ی مودم مهمه؟
باتوجه به دو لینک زیر؛

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای مدل 8817 دقیقاً گفته‌شده: مجهز به سه فایروال SPI,NAT, Packet Filter با قابلیت غیرفعال سازی
ولی 8811 فاقد این مشخصاته.
اصلاً فایروال برای یک مودم Wire مهمه؟
فایروال‌اش سخت‌افزاری ِ یا نرم‌افزاری؟

زیاد مهم نیست فایروال خود ویندوز و همچنین فایروال آنتی ویروسها از فایروال این مودم ها بهتر عمل میکنه
فایوال این مودم ها سخت افزاریه.

psat
13-12-2010, 00:54
این که باید حتمن به سیستم IP بدی تا مودم رو بشناسه مشکلی نیست من
تا حالا چندین مودم رو با سیستمهای دیگه تست کردم همه اینطوری بودن
اما این قضییه dhcp عجیبه و اصلا نباید اینطوری باشه
شما دستی ip بده و DHCP رو هم غیر فعال کن باید بتونی به اینترنت وصل شی

آره وصل میشه اما مشکل اینجاست که چرا این مودم symphony هم قطع و وصل میشه ؟
البته مدت زمانش خیلی بیشتر از اونیکی هست ولی خوب بالاخره این هم قطع میشه!

mohammadjooon
13-12-2010, 02:59
دوست عزیز شما چرا getway رو این عدد دادی ؟ باید getway رو ip خود مودم بدی که میشه 192.168.1.1
کاری به اون getway که توی مودمت نوشته نداشته باش اون مربوط به ispهستش
ممنونم از راهنماییتون اما متاسفانه درست نشد . همه کارها رو انجام دادم . حتی ویندوز رو عوض کردم اما نمیشه . اگه میشه تصاویر زیر رو یه نگاه بندازید ببینید چیزی دستگیرتون میشه یا نه ؟ :11:

sei_pm
13-12-2010, 07:13
ممنونم از راهنماییتون اما متاسفانه درست نشد . همه کارها رو انجام دادم . حتی ویندوز رو عوض کردم اما نمیشه . اگه میشه تصاویر زیر رو یه نگاه بندازید ببینید چیزی دستگیرتون میشه یا نه ؟ :11:

ip رو به جای 192.168.1.3 بزنید 192.168.1.10 و همچنین در قسمت dns دو مقدار زیر رو به ترتیب وارد کنید:

81.12.49.100
8.8.8.8

به بقیه تنظیمات کاری نداشته باشید.

khosro-parviz
13-12-2010, 09:29
درود دوستان گرامی.
سرویس اینترنت من 128 نامحدود هست. (حسابگر کرمانشاه)، و مدل مودم هم TP-LINK

من تا چند روز پیش سرویس 512 حجمی داشتم. الان که 128 گرفتم اولاً سرعت کاهش محسوسی داشته و دوماً گاهی در باز کردن سایت ها مشکل به وجود میاد. مثل این که باید تنظیمات مودم رو تغییر بدم. چطوری تنظیمات رو مطابق سرویس 128 نا محدود کنم؟ برای این مودم و شرکت حسابگر چه آی پی ای رو باید وارد کنم تا به تنظیمات مودم وارد بشم؟‌و برای تغییر دادنش چه کار باید کنم؟ (چه تغییراتی بدم)

سپاس گزار میشم راهنمایی کنید.

mehshad
13-12-2010, 10:51
درود دوستان گرامی.
سرویس اینترنت من 128 نامحدود هست. (حسابگر کرمانشاه)، و مدل مودم هم TP-LINK

من تا چند روز پیش سرویس 512 حجمی داشتم. الان که 128 گرفتم اولاً سرعت کاهش محسوسی داشته و دوماً گاهی در باز کردن سایت ها مشکل به وجود میاد. مثل این که باید تنظیمات مودم رو تغییر بدم. چطوری تنظیمات رو مطابق سرویس 128 نا محدود کنم؟ برای این مودم و شرکت حسابگر چه آی پی ای رو باید وارد کنم تا به تنظیمات مودم وارد بشم؟‌و برای تغییر دادنش چه کار باید کنم؟ (چه تغییراتی بدم)

سپاس گزار میشم راهنمایی کنید.
دوست عزیز شما سرویس جدیدتون 4 برابر از قبلی سرعتش پایینتره و معلومه که کاهش سرعت محسوس میشه و این ربطی به تنظیمات مودم هم نداره
ولی اگه میخوای به تنظیمات مودم بری این رو توی browser ( مثل internet explorer ) وارد کن 192.168.1.1

---------- Post added at 10:51 AM ---------- Previous post was at 10:46 AM ----------

ip رو به جای 192.168.1.3 بزنید 192.168.1.1 و همچنین در قسمت dns دو مقدار زیر رو به ترتیب وارد کنید:

81.12.49.100
8.8.8.8

دوست عزیز اگه ip رو 192.168.1.1 بده که error میده این IP خوده مودمه و قبول نمیکنه

khosro-parviz
13-12-2010, 10:55
درود و سپاس از پاسخ شما.
منظور از "کاهش سرعت" کاهش نسبت به سرویس قبلی نبود. بلکه منظور افت شدید سرعت حتی نسبت به دیال آپ هست. و این مورد منو به شک انداخته.

koorosh2500
13-12-2010, 11:23
سلام من مودم وایرلس ZyXEL دارم،میخوام با موبایل از اینترنت استفاده کنم.چه تنظیماتی باید انجام بدم؟؟؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

من هم مودم زایکسل وایرلس دارم و به راحتی از موبایل و لپتاپ و .. به صورت وایرلس استفاده می کنم. تنظیمات مودم من بصورت زیر است:

------------------------------------------------------------------
در قسمت Network > WAN > Internet Connection :

Mode روی Routing
Encapsulation روی PPPoE
Multiplexing روی LLC

قرار داره و تو همین قسمت گزینه Obtain an IP Address Automatically انتخاب شده

در قسمت Network > LAN > DHCP Setup :

DHCP روی server قرار داره

در قسمت Network > NAT > General :

گزینه (Active Network Address Translation (NAT فعاله و روی SUA Only قرار گرفته

sigma007
13-12-2010, 11:25
سلام دوستان
من دوتا مودم دارم یکی Tplink چهار پورت هست و یکی دیگه Linksys وایرلس. من می خوام اینترنت رواز Tplink بدم به Linksys که بتونم از Linksys بصورت وایرلس اینتر نت بگیرم. حالا واسه این کار باید چطور مودم ها رو کانفیگ کنم؟

mehshad
13-12-2010, 12:38
سلام دوستان
من دوتا مودم دارم یکی Tplink چهار پورت هست و یکی دیگه Linksys وایرلس. من می خوام اینترنت رواز Tplink بدم به Linksys که بتونم از Linksys بصورت وایرلس اینتر نت بگیرم. حالا واسه این کار باید چطور مودم ها رو کانفیگ کنم؟

مودم tplink رو رو حالت PPPoE تنظیم کن بعد با یه کابل به یکی از پورتهای مودم linksys بزن و وایرلس رو روشن کن

mehshad
13-12-2010, 12:46
درود و سپاس از پاسخ شما.
منظور از "کاهش سرعت" کاهش نسبت به سرویس قبلی نبود. بلکه منظور افت شدید سرعت حتی نسبت به دیال آپ هست. و این مورد منو به شک انداخته.

دوست عزیز در تنظیمات مودمت به قسمت Statistics برو و یه عکس ازش بگیر و اینجا بزار
تا ببینیم سرعت شما رو چند set شده

mishen
13-12-2010, 12:50
سلام
امروز مودم linksys Wag 320 N رو در پاساژ ایران دیدم. فروشنده هم ازش خیلی تعریف میکرد ولی قیمتش 178000 تومن بود . آیا ارزش خرید داره ؟ من میخوام سه طبقه رو به صورت عمودی پوشش بده آیا این مودم جواب میده ؟

starn
13-12-2010, 13:47
من مثل اینکه اشتباهی جواب شما رو به یکی دیگه دادم !
این مشکل شما با دادن دستی IP حل میشه
برو توی تنظیمات مودمت و این بار DHCP رو غیرفعال کن بعد بیا توی کانکشن وایرلس
192.168.1.3
255.255.255.0
192.168.1.1
اگه از ip ایراد گرفت یه رنج بالاتر بده مثلا 192.168.1.4
آقا هر کاری کردیم نشد لعنت به این وایرلس
خلاصه ما قیذشو زدیم اصلا دیروز که تست کرده اونقد ور رفتم که همه چیز قاطی شد مجبور شدم ویندوز عوض کنم
الان هم 192.168.1.1 میزنم اصلا بازنمی کنه نمی دونم چرا
خلاصه که متاسفانه قسمت نشد که ما هم از وایرلس لذت ببرین

با تشکر

ardavan_2008
13-12-2010, 14:00
اگه فقط TCP/IP داری به این خاطره که ویندوز xp داری اما مشکلی نیست روی همون کلیک کن
دوست عزیز با این تنظیمات شما نباید مشکلی داشته باشی مگر اینکه لپ تاپت مشکل داشته باشه !
ولی بااین حال میتونی یه کار دیگه بکنی
برو توی تنظیمات مودمت و این بار DHCP رو غیرفعال کن بعد بیا توی همین قسمت از کانکشن وایرلس
192.168.1.3
255.255.255.0
192.168.1.1
واسه ورود به تنظیمات مودم باید به اینترنت متصل نبود؟!یعنی لوکال اریا کانکشن رو غیر فعال کنم؟!چون یوزر و پس می خواد اما هرچی میزنم (همون ادمین ) بازم یوزر و پسور می خواد یعنی پنجره هی تکرار میشه!

کانکت میشه یعنی سمت راست پایین اون مانیتور وایرلس سبز میشه و مینویسه کانکت شده اما بعد 1ثانیه دیسکانکت میشه

sigma007
13-12-2010, 14:05
مودم tplink رو رو حالت PPPoE تنظیم کن بعد با یه کابل به یکی از پورتهای مودم linksys بزن و وایرلس رو روشن کن

ممنون دوست عزیز
خوب مودم Linksys تنظیماتی نداره؟

mrmostafa
13-12-2010, 14:59
كسي ميتونه اين مشكل رو حل كنه؟؟؟

من مودم وایرلس D-link DSL-2640u دارم میخواستم بدونم داخل تنظیمات مودم جایی برای تعریف وي پي ان داره که اونجا آی پی و یوزر و پسورد رو تعریف کنم خود مودم کانکت باشه که وقتی با لپ تاپ یا گوشی هم وصل شدم به مودم از طریق وی پی ان وصل باشه و استفاده کنم.
ممنونم.

ممنون ميشم

power67
13-12-2010, 15:41
آقا هر کاری کردیم نشد لعنت به این وایرلس
خلاصه ما قیذشو زدیم اصلا دیروز که تست کرده اونقد ور رفتم که همه چیز قاطی شد مجبور شدم ویندوز عوض کنم
الان هم 192.168.1.1 میزنم اصلا بازنمی کنه نمی دونم چرا
خلاصه که متاسفانه قسمت نشد که ما هم از وایرلس لذت ببرین

با تشکر
منم همین مشکل دارم ولی کارهای مهرشاد جون نتونستم انجام بدم چون 192.168.1.1 باز نمی کنه
راستی مدل مودمت چی؟؟؟از من linksys wag120n یک بار که username and password اتصال به شبکه اشتباه بزنم اینطوری میشه وقتی رو bridge موده
اون پایین میرنه کانکشنت لیمیت شده
راهی که من میدونم اینه که مودم از پشت ریست کنی و دوباره کانفیگش کنی تا بتونی بری تو 192.168.1.1 حالا اگه راهی دیگه هست مهشاد جون بگه که خیلی بهتره چون منم همین مشکل دارم:13:دیگه خسته شدم از بس مودم ریست کردم:41:
راستی آقا مهشاد من با دادن ip دستی مشکلم حل میشه:20:
از بابت جواباتم مرسی:11:

mehshad
13-12-2010, 17:19
منم همین مشکل دارم ولی کارهای مهرشاد جون نتونستم انجام بدم چون 192.168.1.1 باز نمی کنه
راستی مدل مودمت چی؟؟؟از من linksys wag120n یک بار که username and password اتصال به شبکه اشتباه بزنم اینطوری میشه وقتی رو bridge موده
اون پایین میرنه کانکشنت لیمیت شده
راهی که من میدونم اینه که مودم از پشت ریست کنی و دوباره کانفیگش کنی تا بتونی بری تو 192.168.1.1 حالا اگه راهی دیگه هست مهشاد جون بگه که خیلی بهتره چون منم همین مشکل دارم:13:دیگه خسته شدم از بس مودم ریست کردم:41:
راستی آقا مهشاد من با دادن ip دستی مشکلم حل میشه:20:
از بابت جواباتم مرسی:11:

دوستان عزیز من یه بار از اول توضیح میدم که برای اتصال به اینترنت با وایرلس باید چه کار کنید امیدوارم که مشکلتون حل بشه

قدم اول اینه که به سیستمی که مودم با کابل بهش وصله به صورت دستی IP بدین
یعنی روی local area connection کلیک راست کنید و بعد از انتخاب گزینه TCP/IPv4
properties رو بزنید

بعد این اعداد رو به صورت زیر وارد کنید و ok بزنید

حالا با وارد کردن 192.168.1.1 در اینترنت اکسپلورر میتونید وارد تنظیمات مودمتون بشید
مودم رو در حالت PPPoE کانفیگ کنید ، DHCP رو غیر فعال کنید و وایرلس مودم رو هم فعال کنید

( از اونجایی که تنظیمات مربوط به هر مودم فرق میکنه دیگه عکس نذاشتم )

حالا برید سراغ لپ تاپ و وایرلسش رو روشن کنید و وقتی مودم رو پیدا کرد connect رو بزنید
بعد بروی کانکشن وایرلس کلیک راست کنید و از قسمت properties این اعداد رو وارد کنید و ok بزنید

اگه این مراحل رو درست انجام بدید بدون هیچ مشکلی به اینترنت وصل میشین

mehshad
13-12-2010, 17:28

ممنون ميشم

دوست عزیز اینو من خودم خیلی دنبالشم ولی فعلا نتونستم پیداش کنم
شما اگه راه حل رو پیدا کردی به ما هم بگو

mehshad
13-12-2010, 18:33
ممنون دوست عزیز
خوب مودم Linksys تنظیماتی نداره؟

شما فقط وایرلس مودم رو روشن کن ببین میتونی کانکت بشی ؟

19baby91
13-12-2010, 18:45
من هم مودم زایکسل وایرلس دارم و به راحتی از موبایل و لپتاپ و .. به صورت وایرلس استفاده می کنم. تنظیمات مودم من بصورت زیر است:

در قسمت Network > WAN > Internet Connection :

Mode روی Routing
Encapsulation روی PPPoE
Multiplexing روی LLC

قرار داره و تو همین قسمت گزینه Obtain an IP Address Automatically انتخاب شده

در قسمت Network > LAN > DHCP Setup :

DHCP روی server قرار داره

در قسمت Network > NAT > General :

گزینه (Active Network Address Translation (NAT فعاله و روی SUA Only قرار گرفته

تنظیمات مودم من هم دقیقا همینه ،اما روی موبایل اصلا شبکه رو پیدا نمیکنه

khosro-parviz
13-12-2010, 20:07
درود دوباره
دوستان عزیز من وقتی آیپی مورد نظر 192.168.1.1 رو در مرورگرهای اینترنتیم وارد می کنم و اینتر میزنم، هیچ اتفاق خاصی نمیفته و اگه وصل باشه میگه چنین سایتی نیست و ... و اگه وصل نباشه باز هم هیچ. چطوری باید وارد تنظیمات مودم بشم؟

javadgorgani
13-12-2010, 20:44
درود دوباره
دوستان عزیز من وقتی آیپی مورد نظر 192.168.1.1 رو در مرورگرهای اینترنتیم وارد می کنم و اینتر میزنم، هیچ اتفاق خاصی نمیفته و اگه وصل باشه میگه چنین سایتی نیست و ... و اگه وصل نباشه باز هم هیچ. چطوری باید وارد تنظیمات مودم بشم؟
1.مودم رو ریست کن 2. اگه به آی پی یا گیت وی دست زدی همه رو وردار یعنی بگذار روی اتوماتیک چیزی خودت دستی نده 3. ببین قشنگ مودم وصله ؟ 4 .سیستم رو ری استارت کن . اونجوری میشه گاهی اوقات یکی از این کارارو کنی میاد اون صفحه تنظیمات

koorosh2500
13-12-2010, 20:44
تنظیمات مودم من هم دقیقا همینه ،اما روی موبایل اصلا شبکه رو پیدا نمیکنه

رو لپتاپ یا موبایل دیگه چطور؟
تو قسمت Network > Wireless LAN > AP ، گزینه Active Wireless LAN انتخاب شده؟

power67
13-12-2010, 22:25
درود دوباره
شما هم مشکل من داری ip جدید نمی گیره باید ip دستی بدی که مهشاد جون حال اساسی دادن کامل توضیح دادن دستش درد نکنه مشکل من حل شد برو لینک زیر

مهشاد جون دمت گرم مشکل حل شد بابت راهنمایت مر300000000:11::11::11::11:

ardavan_2008
13-12-2010, 23:16
.مودم رو ریست کن 2. اگه به آی پی یا گیت وی دست زدی همه رو وردار یعنی بگذار روی اتوماتیک چیزی خودت دستی نده 3. ببین قشنگ مودم وصله ؟ 4 .سیستم رو ری استارت کن . اونجوری میشه گاهی اوقات یکی از این کارارو کنی میاد اون صفحه تنظیمات

ریسیت کنم تنظیماتش می پره باید از اول تنطیم کنم؟!!این زبانش ترکی!

javadgorgani
13-12-2010, 23:26
نه نمیپره تا زمانیکه یک Quick Setup جدید نزنی قبلیا نمیپره ، مودمت چیه؟ ببین آی پی هایی که دستی به Local area connection دادی احتمالا غلطه که نمیتونه مودم رو شناسایی کنه و اون صفحه تنظیمات مودم نمیاد (وقتی 192.168.1.1 رو میزنی ) . اونا رو وردار سیستم رو ری استارت کن ببین باز هم نمیشناسه . البته از مهشاد بپرس استاده ایشون . یا از این کاربر هم میتونی بپرسی :

ایشون هم استاد هستند یا توی این تاپیک برو مطرح کن

sei_pm
14-12-2010, 00:05

ممنون ميشم

اصلا مودم با همچین قابلیتی وجود نداره.

سلام
امروز مودم linksys Wag 320 N رو در پاساژ ایران دیدم. فروشنده هم ازش خیلی تعریف میکرد ولی قیمتش 178000 تومن بود . آیا ارزش خرید داره ؟ من میخوام سه طبقه رو به صورت عمودی پوشش بده آیا این مودم جواب میده ؟

مودم خوبی هست ولی فعلا قیمتش بالاست و فکر هم نکنم تا تابستان دیگه به حدود 140000 تومان برسه.
اگر مودم رو در طبقه میانی بگذارید به خوبی پوشش میده .

دوست عزیز شما سرویس جدیدتون 4 برابر از قبلی سرعتش پایینتره و معلومه که کاهش سرعت محسوس میشه و این ربطی به تنظیمات مودم هم نداره
ولی اگه میخوای به تنظیمات مودم بری این رو توی browser ( مثل internet explorer ) وارد کن 192.168.1.1

دوست عزیز اگه ip رو 192.168.1.1 بده که error میده این IP خوده مودمه و قبول نمیکنه

ببخشید اشتباه تایپی بود منظورم 192.168.1.10 بود.

mehshad
14-12-2010, 00:17

اگه تنظیماتش هم بقول خودت بپره اشکالی نداره از اول تنظیم میکنی
ولی اصلا نیازی به این کار نیست شما همون دستی به سیستمت IP بده مشکلت حل میشه
مگر اینکه مودم نداشته باشی و یه روتر باشه که در اینصورت 192.168.0.1 باید بدی

mehshad
14-12-2010, 00:49
سلام

دوست عزیز این مودم امکانات زیادی داره که البته اگه برای کار خونه میخوای بعید میدونم خیلی به کارت بیاد
همچنین این مودم 3 تا آنتن داخلی با قدرت dbi 4.2 داره که به نظر میاد برای یه ساختمون 3 طبقه مشکلی نداشته باشه

و البته همینطور که دوست خوبمون گفتن قیمت بالایی داره

19baby91
14-12-2010, 02:12

اره اون Active Wireless LAN انتخاب شده.
من روی لپ تاپ یا یه موبایل دیگه امتحان نکردم،باید امتحان کنم ببینم چی میشه،ولی اینجا که هیچ اثری از شبکه وایرلس نیست.
راستی توی قسمت WLAN Information جلوی WPS نوشته unconfiqured،به این ربطی نداره؟؟

mohammadjooon
14-12-2010, 02:37
ip رو به جای 192.168.1.3 بزنید 192.168.1.10 و همچنین در قسمت dns دو مقدار زیر رو به ترتیب وارد کنید:

81.12.49.100
8.8.8.8

ممنونم از راهنماییتون :11: اما مشکلم رفع نشد . تنظیمات رو بشکل زیر انجام دادم اما درست نشد. امکان داره ایراد از مودم باشه ؟

sei_pm
14-12-2010, 06:50
ممنونم از راهنماییتون :11: اما مشکلم رفع نشد . تنظیمات رو بشکل زیر انجام دادم اما درست نشد. امکان داره ایراد از مودم باشه ؟

الان مودم شما کانتکه؟ چراغ اینترنت مودم روشنه؟
شما برید برید داخل Run ویندوز و cmd رو بزنید تو صفحه باز شده بنویسد
ping google.com
و enter کنید بیبینید چه پیغامی میده
شما از کدوم شرکت سرویس میگیرد؟

Mehrdad092000
14-12-2010, 12:37
ping google.com

ُسلام مهندس
خوبی ساده یه سری در مورد مودم Alfexمیگفتم گفتی سایتشو بده

اما چیزی خاصی نداشت
راستی فریمور اپدیت کنم خوبه یا بده ؟

mohammadjooon
14-12-2010, 14:21
ping google.com
بله به اینترنت کانتکته. چراغ مودم هم روشنه . البته خدمتتنون بگم که من در حالت bridge میتونم به اینترنت وصل شم و مشکلی ندارم. مشکل من که بسیار بهش نیاز دارم pppoe هست.
ping رو که میزنم request time out میده
از شرکت پیشگامان یا همون ماهان سرویس میگیرم.

HELLBOY_HP
14-12-2010, 18:00
سلام دوستان یه سوال داشتم مودمی که تک پورته راهی برای وصل کردنش به 2کامپیوتر همزمان هست رابطی؟ راه دور زدنی؟
البته بدون هاب می خواستم اینکارو بکنم
یه سوال دیگه ارزون ترین هاب موجود چیه و حدود قیمتش چنده؟ ممنون

javadgorgani
14-12-2010, 18:27
سلام دوستان یه سوال داشتم مودمی که تک پورته راهی برای وصل کردنش به 2کامپیوتر همزمان هست رابطی؟ راه دور زدنی؟

یه پورت Lan فقط داره یا کلا یک پورت داره ؟ معمولا باید جای usb هم داشته باشه به غیر از lan

koorosh2500
14-12-2010, 21:09
راستی توی قسمت WLAN Information جلوی WPS نوشته unconfiqured،به این ربطی نداره؟؟

نه ربطی نداره

sei_pm
14-12-2010, 23:30
راستی فریمور اپدیت کنم خوبه یا بده ؟

داخل سایتش که چیز خاصی نیست . معمولا آپدیت فریمور باعث رفع باگهای موجود میشه ولی سایتش انقدر ناقصه که تغییرات فریمور و .. رو ننوشته .

بله به اینترنت کانتکته. چراغ مودم هم روشنه . البته خدمتتنون بگم که من در حالت bridge میتونم به اینترنت وصل شم و مشکلی ندارم. مشکل من که بسیار بهش نیاز دارم pppoe هست.
ping رو که میزنم request time out میده
از شرکت پیشگامان یا همون ماهان سرویس میگیرم.

منظور اینه که وقتی روی pppoe تنظیم می کنید چراغ مربوط به اینترنت روی مودم روشن میشه ؟
شاید مک فیلتر تو پیشگامان فعال باشه یک تماس بگیرید با پشتیبانی و موضوع رو بگید .

اگر فقط یک پورت اترنت داره هیچ راهی نداره.
ارزونترین هاب 5 پورت Dlink هست حدود 20 تومن.

sabersf
15-12-2010, 02:24
با سلام خدمت تمامی دوستان گرامی:20:

اخیراً من یک مودم ASUS DSL-G31 تهیه کرده‌ام و مشکلی با تنظمیات PPPOE آن دارم. (شرکت اینترنتی من صبانت است) خواستم از دوستان سوال کنم که اگر مشکل مشابه من داشته‌اند، من را راهنمایی کنند.

من تمامی تنظیمات مودم را درست انجام داده‌ام اما در حالت PPPOE چراغ اینترنت روشن نمی‌شود و من وصل نمی‌شوم. خطای صادر شده از مودم: PPP Connection is down هست. مودم در حالت Bridge به اینترنت وصل می‌شود.

من این مودم را به شرکت صبانت بردم و آنجا بدون هیچ دستکاری در تنظیمات وصل شده و کار کرد.

من حتی نرم افزار آن را نیز از سایت ASUS در آوردم و بروز کردم ولی همچنان مشکلم پا بر جاست. حتی مودم را Reset هم کرده‌ام اما باز درست نشد. :13:

خواستم از دوستان سوال کنم که آیا تجربه‌ی مشابه داشته‌اند و اگر داشته‌اند چگونه آن را حل کرده‌اند؟

mohammadjooon
15-12-2010, 03:21
منظور اینه که وقتی روی pppoe تنظیم می کنید چراغ مربوط به اینترنت روی مودم روشن میشه ؟
شاید مک فیلتر تو پیشگامان فعال باشه یک تماس بگیرید با پشتیبانی و موضوع رو بگید .

من یه مودم دیگه رو امتحان کردم که Dlink هست. وقتی روی pppoe تنظیم میکنم چراغ dsl روشن و چراغ اینترنت قرمزه اما روی مودم asus خودم چراغ dsl روشن وچراغ alarm خاموشه.
یه سوال . NAT باید فعال باشه یا نه؟
نکته بعد هم اینکه وقتی وارد summaryمودم dlink میشم delault getway رو خالی گذاشته که خودم دستی وارد میکنم اما مودم asus خودش default getway رو پیدا کرده .
از چی میتونه باشه ؟ :11:

mxiivii
15-12-2010, 06:02
دوستان من یه مودم tp-link w8901g (هم جای لن داره هم برای وایرلس میشه ازش استفاده کرد) گرفتم که بتونم همزمان با لپتاپ و pc به اینترنت وصل بشم.. هرکاری میکنم نمیتونم.. لطفا کامل راهنماییم کنید خ زور زدم هیچ جاچیزی پیدا نکردم که بدردم بخوره....

sei_pm
15-12-2010, 09:44
با سلام خدمت تمامی دوستان گرامی:20:

اخیراً من یک مودم ASUS DSL-G31 تهیه کرده‌ام و مشکلی با تنظمیات PPPOE آن دارم. (شرکت اینترنتی من صبانت است) خواستم از دوستان سوال کنم که اگر مشکل مشابه من داشته‌اند، من را راهنمایی کنند.

من تمامی تنظیمات مودم را درست انجام داده‌ام اما در حالت PPPOE چراغ اینترنت روشن نمی‌شود و من وصل نمی‌شوم. خطای صادر شده از مودم: PPP Connection is down هست. مودم در حالت Bridge به اینترنت وصل می‌شود.

من این مودم را به شرکت صبانت بردم و آنجا بدون هیچ دستکاری در تنظیمات وصل شده و کار کرد.

من حتی نرم افزار آن را نیز از سایت ASUS در آوردم و بروز کردم ولی همچنان مشکلم پا بر جاست. حتی مودم را Reset هم کرده‌ام اما باز درست نشد. :13:

خواستم از دوستان سوال کنم که آیا تجربه‌ی مشابه داشته‌اند و اگر داشته‌اند چگونه آن را حل کرده‌اند؟

صبانت قابلیت مک فیلتر رو فعال کرده باید بگید این رو از رو خطتون برداره یا اینکه مک مودم رو بدید تا براتون ثبت کنه.

من یه مودم دیگه رو امتحان کردم که Dlink هست. وقتی روی pppoe تنظیم میکنم چراغ dsl روشن و چراغ اینترنت قرمزه اما روی مودم asus خودم چراغ dsl روشن وچراغ alarm خاموشه.
یه سوال . NAT باید فعال باشه یا نه؟
نکته بعد هم اینکه وقتی وارد summaryمودم dlink میشم delault getway رو خالی گذاشته که خودم دستی وارد میکنم اما مودم asus خودش default getway رو پیدا کرده .
از چی میتونه باشه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Nat باید فعال باشه.
شما الان با مودم Asus می خواید روی pppoe تنظیم کنید و نمیشه؟
شما دکمه ریست پشت مودم رو به مودت 30 ثانیه نگهدارید و مودم رو ریست کنید و مودم رو از اول کانفیگ کنید و مرحله به مرحله از تنظیماتی که میکنید عکس بگیرید تا بررسی بشه مشکل کجاست.

دوستان من یه مودم tp-link w8901g (هم جای لن داره هم برای وایرلس میشه ازش استفاده کرد) گرفتم که بتونم همزمان با لپتاپ و pc به اینترنت وصل بشم.. هرکاری میکنم نمیتونم.. لطفا کامل راهنماییم کنید خ زور زدم هیچ جاچیزی پیدا نکردم که بدردم بخوره....

شما در حال حاضر مودمتون در حالت pppoe تنظیم شده؟ یعنی وقتی pc رو روشن می کنید اینترنت دارید یا باید با کانکشن ویندوز کانکت بشید؟

mohammadsib
15-12-2010, 12:56
سلام دوستان
من یه مودم تیپیلینک مدل TD-W8901G دارم که مدام کانفیگش میپره( یعنی چراغ اینترنتش خاموش میشه) از شرکت شاتل گرفتم. بهم گفتن که میشه تو اینترنت گشت و روش کانفیگشو پیدا کرد. من هرچی میگردم هیچی پیدا نمیشه همش تبلیغ. بچه نیاز فوری دارم. سپاسگزار میشم کسی بتونه کمک کنه. اگه کسی دوس داشت شمارشو واسم بفرسته من بهش زنگ میزنم فکر کنم زیاد هم طول نکشه. بچه ها خیلی نیاز فوری دارم
سپاس

19baby91
15-12-2010, 13:38

روی لپ تاپ هم شبکه وایرلس رو پیدا نمیکنه

a6l3i
15-12-2010, 13:50

سلام

مبارک باشه.
مطمئنی همه جا رو خوب گشتی؟؟ فکر کنم این تاپیک رو ندیدی :46: : راه اندازی مودم وایرلس TP-LINK مدل TD-W 8901 G ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینم واسه احتیاط: فهرست تاپیک های جامع بخش شبکه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

-------------

سلام دوستان
من یه مودم تیپیلینک مدل TD-W8901G دارم که مدام کانفیگش میپره( یعنی چراغ اینترنتش خاموش میشه) از شرکت شاتل گرفتم. بهم گفتن که میشه تو اینترنت گشت و روش کانفیگشو پیدا کرد. من هرچی میگردم هیچی پیدا نمیشه همش تبلیغ. بچه نیاز فوری دارم. سپاسگزار میشم کسی بتونه کمک کنه. اگه کسی دوس داشت شمارشو واسم بفرسته من بهش زنگ میزنم فکر کنم زیاد هم طول نکشه. بچه ها خیلی نیاز فوری دارم
سپاس

شما هم به تاپیک بالا یه سر بزن.

shiraz250
15-12-2010, 15:50
سلام
درمودم linksys120n وقتی درقسمت security mode را روی wep2- personal میزارم دیگه نمیتونم از گوشی استفاده کنم
چطور میتونم بفهم چند نفر در حال استفاده از وابرلس هستند

Mehrdad092000
15-12-2010, 16:51
آقا یعنی سایتی نیست اینو داشته باشه؟

----------------------------------
کسی اینجا alfexداره ؟

mohammadjooon
15-12-2010, 16:55
صبانت قابلیت مک فیلتر رو فعال کرده باید بگید این رو از رو خطتون برداره یا اینکه مک مودم رو بدید تا براتون ثبت کنه.

Nat باید فعال باشه.
شما الان با مودم Asus می خواید روی pppoe تنظیم کنید و نمیشه؟
شما دکمه ریست پشت مودم رو به مودت 30 ثانیه نگهدارید و مودم رو ریست کنید و مودم رو از اول کانفیگ کنید و مرحله به مرحله از تنظیماتی که میکنید عکس بگیرید تا بررسی بشه مشکل کجاست.

ممنون از راهنماییاتون . مشکلم حل شد. فکر میکنم از NAT بود . :11:فعلا که درسته .خیلی ممنون . حالا یه سوال داشتم . واسه استفاده از v*p*n در adsl باید چیکار کنم ؟ چون اکانت واسه تست میزنم کانکت نمیشه . :11:

Mehrdad092000
15-12-2010, 16:55
آقا یعنی سایتی نیست اینو داشته باشه؟

----------------------------------
کسی اینجا alfexداره ؟

javadgorgani
15-12-2010, 20:58
ممنون از راهنماییاتون . مشکلم حل شد. فکر میکنم از NAT بود . :11:فعلا که درسته .خیلی ممنون . حالا یه سوال داشتم . واسه استفاده از v*p*n در adsl باید چیکار کنم ؟ چون اکانت واسه تست میزنم کانکت نمیشه . :11:

V*P*N ربطی به نوع اتصال شما به اینترنت نداره شاید اعتبار نداره اکانتت

a6l3i
15-12-2010, 22:15

V*P*N ربطی به نوع اتصال شما به اینترنت نداره شاید اعتبار نداره اکانتت

سلام

لطفا سول های مربوط به "راه اندازي Adsl / خريد مودم - نصب مودم-رفع عيب مودم" رو در این تاپیک مطرح کنید:46:

با تشکر . . .

joe_satriani
16-12-2010, 13:17
کسی اینجا alfexداره ؟

سلام دوست عزيزم
من Alfex دارم
چه كمكي ازم بر مياد؟

koorosh2500
16-12-2010, 14:45
روی لپ تاپ هم شبکه وایرلس رو پیدا نمیکنه

خیلی عجیبه
نمی دونم علتش چیه

Mehrdad092000
17-12-2010, 00:18
سلام دوست عزيزم
من Alfex دارم
چه كمكي ازم بر مياد؟

سلام دوسته گرامی
اگه میشه فایل pdf همراه cd رو که توش بودو اپ کنی
راستی شما فریمور اپدیت کردی ؟ اصلا سایتی نداره اخه

joe_satriani
17-12-2010, 11:31
سلام دوسته گرامی
اگه میشه فایل pdf همراه cd رو که توش بودو اپ کنی
راستی شما فریمور اپدیت کردی ؟ اصلا سایتی نداره اخه

با سلام
نه آپدیت نکردم و جایی رو هم پیدا نکردم
بفرما اینم فایل پی دی اف مودم:

موفق باشید.

dragon-fly
17-12-2010, 13:36
سلام
میشه یکی راه نمایی کنه که این ارور واسه چیه ؟
روی ویندوز سون این ارور رو میده البته قبلا روی سون نصب کردم.
مودمم هم dlink-dsl200.
وقتی هم ریست میکنم موقع نصب دوباره همین ارورو میده.

Arash_4dls
17-12-2010, 14:30
سلام دوستان.بنده از مخابرات adsl گرفتم.
میخوام وقتی مودم رو روشن میکنم خود بخ خود کانکت بشه
اما چنین چیزی نیست.وقتی مودم رو روشن میکنم میبینم اون پایین عکس دو تا کامپیوتر سیاه شده و علامت هشدار زرد رنگ کنارش میاد.فکر کنم تداخل آی پی هست
بعد از اینکه اینطوری میشه من با کانکشنی که ساختم باید کانکت شم
راحت کانکت میشه اما میخوام اتوماتیک با روشن شدن مودم وصل شه.مودم رو ریست هم کردن و نوع اینترنت رو Bridge انتخاب کردم اما باز وصل نیست و باید با کانکشن کانکت کرد.
اگه یه نفر از اول توضیح بده ممنون میشم
مودم : asus a604

a6l3i
17-12-2010, 17:49
سلام

سلام
میشه یکی راه نمایی کنه که این ارور واسه چیه ؟
روی ویندوز سون این ارور رو میده البته قبلا روی سون نصب کردم.
مودمم هم dlink-dsl200.
وقتی هم ریست میکنم موقع نصب دوباره همین ارورو میده.

این رو Error نیست. همیشه وقتی مودم های USBرو نصب میکنید بعد برای ایحاد شبکه ی مجازی باید سیستم. ریست شه. این پیام فقط بعد از نصب مودم میآد یا هر بار که سیستم رو روشن میکنی؟
---------------------

سلام دوستان.بنده از مخابرات adsl گرفتم.
میخوام وقتی مودم رو روشن میکنم خود بخ خود کانکت بشه
اما چنین چیزی نیست.وقتی مودم رو روشن میکنم میبینم اون پایین عکس دو تا کامپیوتر سیاه شده و علامت هشدار زرد رنگ کنارش میاد.فکر کنم تداخل آی پی هست
بعد از اینکه اینطوری میشه من با کانکشنی که ساختم باید کانکت شم
راحت کانکت میشه اما میخوام اتوماتیک با روشن شدن مودم وصل شه.مودم رو ریست هم کردن و نوع اینترنت رو Bridge انتخاب کردم اما باز وصل نیست و باید با کانکشن کانکت کرد.
اگه یه نفر از اول توضیح بده ممنون میشم
مودم : asus a604
تو تنظیمات ، بجای Bridge گزینه ی PPPoE رو انتخاب کنید. مابقی تنظیمات همیناییه که دارین.

Mehrdad092000
17-12-2010, 18:06
sei_pm جان بیا فایل pdf پیدا شد دوست عزیز joe_satriani لطف کرد اپ کرد

alidanger_202
17-12-2010, 19:05
سلام خدمت دوستان

من یک مودم adsl مدل tp link 8841 که 4 پورت داره دارم حالا وقتی مودم رو رو pope تنظیم میکنم و یوزر پس رو تو مودم save میکنم در آن واحد 2 یا چند نفر میتونن با اینترنت کار کنن بدون user و pass حالا من می خوام چند نفر باهم کار کنن ولی موقع اتصال هر کدوم user و pass بخواهد برا همین مودم رو pope تنظیم کردم اما user و pass رو در مودم save نکردم حالا فقط یک نفر میتونه وصل به اینترنت بشه و نفر دوم تا میاد وصل بشه کانکشن نفر اول قطع میشه ؟؟
آیا راهی هست که همه بتونن با هم وصل بشن البته با دادن user و pass
ممنون از راهنمایی هاتون

dragon-fly
17-12-2010, 19:44
سلام

این رو Error نیست. همیشه وقتی مودم های USBرو نصب میکنید بعد برای ایحاد شبکه ی مجازی باید سیستم. ریست شه. این پیام فقط بعد از نصب مودم میآد یا هر بار که سیستم رو روشن میکنی؟
---------------------

بعد از نصب مودم.اما بعد ریست باز هم همین طوریه.

ali tech
18-12-2010, 10:56

اصلا مودم با همچین قابلیتی وجود نداره.

یه قسمت داره pptp تو قسمت advanced setup که تو پرانتز نوشته چیز پی ان. اگه پیدا نکردید بگین عکس بذارم.
از اونجا نمیشه ست کرد؟

alidanger_202
19-12-2010, 15:04
سلام خدمت دوستان

من یک مودم adsl مدل tp link 8841 که 4 پورت داره دارم حالا وقتی مودم رو رو pope تنظیم میکنم و یوزر پس رو تو مودم save میکنم در آن واحد 2 یا چند نفر میتونن با اینترنت کار کنن بدون user و pass حالا من می خوام چند نفر باهم کار کنن ولی موقع اتصال هر کدوم user و pass بخواهد برا همین مودم رو pope تنظیم کردم اما user و pass رو در مودم save نکردم حالا فقط یک نفر میتونه وصل به اینترنت بشه و نفر دوم تا میاد وصل بشه کانکشن نفر اول قطع میشه ؟؟
آیا راهی هست که همه بتونن با هم وصل بشن البته با دادن user و pass
ممنون از راهنمایی هاتون

دوستان من 4 روزه که منتظرم
لطفا اگه کسی میتونه راهنماییم کنه با تشکر

SADEGH 7
19-12-2010, 15:23
سلام
من قبلا از صبانت سرویس می گرفتم. حالا چند روزه که از لایزر سرویس گرفتم. یه مشکل برام بوجود اومده.اون هم اینکه نمی تونم وارد کانفیگ موردم بشم. قبلا خیلی راحت می تونستم وارد بشم. ولی الآن به هیچ وجه نمی تونم.به پشتیبانی هم گفتم، می گن ربطی به شرکت نداره.ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

ali tech
19-12-2010, 15:28
دوستان من 4 روزه که منتظرم
لطفا اگه کسی میتونه راهنماییم کنه با تشکر

اینجا اساتید هستن ولی شما عجله داری من شاید بتونم کمکت کنم

میخای بقیه یوزرها چجوری وصل بشن؟ وایرلس یا با کابل کراس؟

nemesis
19-12-2010, 18:22
سوال من اینه که اگه مودم ADSL وایرلس بخرم میتونم بدونه روشن بودن کامپیوترم اینترنت رو از طریق وایرلس برای لپ تاپ اشتراک بزارم ؟

joe_satriani
19-12-2010, 18:24
سوال من اینه که اگه مودم ADSL وایرلس بخرم میتونم بدونه روشن بودن کامپیوترم اینترنت رو از طریق وایرلس برای لپ تاپ اشتراک بزارم ؟

با سلام
بله دوست عزیز
شما کافیه زمانی که میخواید اکانت اینترنتتون رو بسازید کافیه روی مودم بسازید
یعنی اینکه از پروتکل PPPoE استفاده کنید

موفق باشید.

nemesis
19-12-2010, 19:29
با سلام
بله دوست عزیز
شما کافیه زمانی که میخواید اکانت اینترنتتون رو بسازید کافیه روی مودم بسازید
یعنی اینکه از پروتکل PPPoE استفاده کنید

موفق باشید.

یعنی یوزر و پسورد رو روی مودم ذخیره کنم ؟

اگه سیستم اصلی خاموش باشه مودم بصورت خودکار اینترنت رو شر می کنه ؟ بعد لپ تاپ شبکه رو با چه نامی پیدا می کنه ؟

sogol6561
19-12-2010, 22:15
سلام.
من میخوام یه مودم وایرلس دار بخرم.
بین مدلهای linksys و zyxel موندم کدام رو انتخاب کنم؟
برام پولش مهم نیست به نظرتون کدام برند عملکرد عالی داره؟
ایا d link در کیفیت و عملکرد میتونه به پای دو تا برند بالا برسه؟

mohammad_twe
19-12-2010, 22:16
سلام
میخوام یه مودم بگیرم که بتونم از وایرلس لب تاپ هم استفاده کنم و اینترنت رو از طریق وایرلس هم share کنم
که هم pc اینترنت داشته باشه و هم لب تاپ
چه مودمی بگیرم که با این سرعت پایین مخابرات
هنگام share دیگه سرعتش زیاد پایین نیاد؟
برای مصرف خونه هست زیادی هم قیمتش بالا نباشه :دی

mehshad
20-12-2010, 01:57
یه قسمت داره pptp تو قسمت advanced setup که تو پرانتز نوشته چیز پی ان. اگه پیدا نکردید بگین عکس بذارم.
از اونجا نمیشه ست کرد؟

(وی پی ان )ای که این مودم ساپورت میکنه با پروتکل PPLP سازگاری داره در حالی که اکانت های ما اکثرا با
پروتکل LLPT کار میکنن که این مودم نداره
ولی مودمی مثل wag320n این پروتکل رو پشتیبانی میکنه

---------- Post added at 01:54 AM ---------- Previous post was at 01:52 AM ----------

سلام
من قبلا از صبانت سرویس می گرفتم. حالا چند روزه که از لایزر سرویس گرفتم. یه مشکل برام بوجود اومده.اون هم اینکه نمی تونم وارد کانفیگ موردم بشم. قبلا خیلی راحت می تونستم وارد بشم. ولی الآن به هیچ وجه نمی تونم.به پشتیبانی هم گفتم، می گن ربطی به شرکت نداره.ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

شما بصورت دستی به کارت شبکه ات IP بده احتمالا مشکلت حل میشه

---------- Post added at 01:57 AM ---------- Previous post was at 01:54 AM ----------

اگه مودم رو در حالت PPPoE کانفیگ کنی اونوقت دیگه ربطی به خاموش بودن یا نبودن سیستمت نداره و تا زمانی که مودمت به برق وصل باشه هم بقیه پورتها و هم بصورت وایرلس اینترنت داری

a6l3i
20-12-2010, 02:04
بعد از نصب مودم.اما بعد ریست باز هم همین طوریه.
مودم رو که نصب میکنی ، توی قسمت Network آیکن Local Area Connectionمیآد یا نه؟ درایور مودمت برای 7 هستش؟ قبلا هم همین رو نصب کردی؟

mehshad
20-12-2010, 02:06
سلام.

اگه بخواییم قیمت نسبت به کارایی رو در نظر بگیریم باید بگم که dlink توصیه میشه
شما میتونی مدل 2640 رو با قیمت 40 تومن بگیری که برای کار خونه کاملا جواب میده
مودمهای linksys قیمتهای بالایی دارن که این بیشتر به خاطر امکاناتی که دارن

mehshad
20-12-2010, 11:20
سلام
میخوام یه مودم بگیرم که بتونم از وایرلس لب تاپ هم استفاده کنم و اینترنت رو از طریق وایرلس هم share کنم
که هم pc اینترنت داشته باشه و هم لب تاپ
چه مودمی بگیرم که با این سرعت پایین مخابرات
هنگام share دیگه سرعتش زیاد پایین نیاد؟
برای مصرف خونه هست زیادی هم قیمتش بالا نباشه :دی

دوست عزیز کم شدن سرعت دیگه ربطی به نوع مودمی که میخوای بگیری نداره
در واقع به خاطر اینکه همزمان از یه خط برای دوتا سیستم استفاده میکنی پهنای باندت نصف میشه
البته در صورتی که هر دو سیستم همزمان در حال تبادل اطلاعات با اینترنت باشن
قبلا هم اینجا گفتم که مدل 2640u از Dlink برای کار خونه کاملا مناسبه

ehsankhof
20-12-2010, 15:05
سلام دوستان
من مودم zyxel p660 ru دارم حالا وینوزمو عوض کردم هیچ کاریم بلد نیستم بکنم

میشه کمکم کنید چیکار کنم از صبانت گرفتم (adsl( تو شاهین شهر زندگی میکنم:10:

arshamfarid
20-12-2010, 18:47
با سلام خدمت همه ی اساتید.
من به یه مشکلی خوردم با این مودم tplink td-8811 ADSL2+ که اعصابمو بدجور خورد کرده و کلا خیلی مودم آشغالیه.
به نت وصل میشه سرعتشم افتضاحه (البته اشتراک مخابرات کرجه) تا الانم باهاش دانلود و وب گردی و...کردم
ولی برای کانفیگ کردن و تنظیمات vci و vpi به 192.168.1.1 وصل نمیشه واسه همین نمیتونم درست وکامل
تنظیمش کنم و از طریق ویندوز کانکت میشم.
کابلهاشم همه درسته با لن هم کانکت میشه...با یو اس بی اصلا جواب نمیده
سعی کردم از طریق سی دی نصب کنم نشد...از طریق وب به صورت یدی هم نشد...ریست کردم چند بار نشد.
ریست کردم بعد با cmd پینگ کردم بازم نشد...کلا کندمش از سیستم ریست کردم و دوباره نصب کرم وتنظیمات رو
انجام دادم نشد.
یعنی کلا به هیچ صراطی مستقیم نیست اصلا به 192.168.1.1 وصل نمیشه. میگن IP من با IPسرور conflict داره
بعدشم به نظرم اکانت مخابراتمم رانژه شده که میتونم کانکت بشم. همین الانم دوست خوبمون از مخابرات زنگ زدن
که ظاهرا مشکل این نیست...ممکنه مودم تقل باشه؟

خلاصه که خواش میکنم کمکم کنین...پیشاپیش تشکر

sei_pm
20-12-2010, 19:04
sei_pm جان بیا فایل pdf پیدا شد دوست عزیز joe_satriani لطف کرد اپ کرد

ببخشید ولی در مورد تنظیم Qos چیزی ننوشته بود.

از اونجا نمیشه ست کرد؟

مودم شما چیه؟
از قسمت مربوطه یک عکس بگیرید شاید بشه کاری کرد.

سلام

شاید Dhcp موذم رو غیر فعال کردید. بهتره به کارت شبکتون Ip دستی بدید.

سلام دوستان
من مودم zyxel p660 ru دارم حالا وینوزمو عوض کردم هیچ کاریم بلد نیستم بکنم

میشه کمکم کنید چیکار کنم از صبانت گرفتم (adsl( تو شاهین شهر زندگی میکنم:10:
شما قبل از تعویض ویندوز وقتی ویندوز بالا میومد اینترنت داشتید یا با کانکشن داخل ویندوز وصل میشدید؟

ehsankhof
20-12-2010, 20:38
ببخشید ولی در مورد تنظیم Qos چیزی ننوشته بود.

مودم شما چیه؟
از قسمت مربوطه یک عکس بگیرید شاید بشه کاری کرد.

شاید Dhcp موذم رو غیر فعال کردید. بهتره به کارت شبکتون Ip دستی بدید.

شما قبل از تعویض ویندوز وقتی ویندوز بالا میومد اینترنت داشتید یا با کانکشن داخل ویندوز وصل میشدید؟
بله داشتم
اما برادرم رفته تو 192.168.1.1 و همه چیز را به هم ریخت
اما خداییش دمتون گرم همین 1 ساعت پیش درستش کردم یعنی زنگ زندم یکی اومد.

ehsankhof
20-12-2010, 20:39
یک چیز دیگه دوستان حتما CD مادر بوردتونو پس از تغییر ویندوز نصب کنید

noia
20-12-2010, 21:26
با سلام خدمت همه ی اساتید.
من به یه مشکلی خوردم با این مودم tplink td-8811 ADSL2+ که اعصابمو بدجور خورد کرده و کلا خیلی مودم آشغالیه.
به نت وصل میشه سرعتشم افتضاحه (البته اشتراک مخابرات کرجه) تا الانم باهاش دانلود و وب گردی و...کردم
ولی برای کانفیگ کردن و تنظیمات vci و vpi به 192.168.1.1 وصل نمیشه واسه همین نمیتونم درست وکامل
تنظیمش کنم و از طریق ویندوز کانکت میشم.
کابلهاشم همه درسته با لن هم کانکت میشه...با یو اس بی اصلا جواب نمیده
سعی کردم از طریق سی دی نصب کنم نشد...از طریق وب به صورت یدی هم نشد...ریست کردم چند بار نشد.
ریست کردم بعد با cmd پینگ کردم بازم نشد...کلا کندمش از سیستم ریست کردم و دوباره نصب کرم وتنظیمات رو
انجام دادم نشد.
یعنی کلا به هیچ صراطی مستقیم نیست اصلا به 192.168.1.1 وصل نمیشه. میگن IP من با IPسرور conflict داره
بعدشم به نظرم اکانت مخابراتمم رانژه شده که میتونم کانکت بشم. همین الانم دوست خوبمون از مخابرات زنگ زدن
که ظاهرا مشکل این نیست...ممکنه مودم تقل باشه؟

خلاصه که خواش میکنم کمکم کنین...پیشاپیش تشکر
مودم خوبیه؛ شما کی گرفتی؟
این شکلیه؟

یا این جوری؟

مودم اول توی سایت اصلی وجود نداره!
اما توی بازاز ایران پره، دوستان کسی نمی‌دونه قضیه چیه؟

koorosh2500
20-12-2010, 23:22
سلام.

من از مودم زایکسل وایرلس P-660HW-T1 v3 استفاده می کنم و واقعا عالیه و تا حالا اصلا اذیت نکرده.
البته قبل از خرید این مودم خودم بیشتر تمایل داشتم که linksys بخرم ولی isp که از اون adsl خریدم گفت ساپورت نمی کنیم
وزن مودم زایکسل نسبت به لینکسیس سبکتره ، 48 ساعت هم که روشن باشه داغ نمی کنه و کلا 8 وات برق بیشتر مصرف نمی کنه.

alidanger_202
21-12-2010, 06:22
اینجا اساتید هستن ولی شما عجله داری من شاید بتونم کمکت کنم

میخای بقیه یوزرها چجوری وصل بشن؟ وایرلس یا با کابل کراس؟

سلام
خودم و بقیه با کابل کراس می خوایم وصل بشیم (مودمم وایرلس نیست )

landscape
22-12-2010, 01:18
سلام دوستان، كسي ميتونه در مورد اين مشكل كمكم كنه؟

چند روز پيش يهو اينترتم به مدت چند ساعت قطع شد، بعد كه به شاتل زنگ زدم، گفتن مودمتو ريست كن و يه سري تنظيمات توي صفحه اي كه مخصوص مودم بود رو مجددا گفتن تنظيم كردم، درست شد. (چراغ ppp ش روشن و ثابت شد)

الان دوباره همون حالت قبلي شده، چراغ ppp روشن نيست...بنظرتون مشكل چيه؟از كجاست؟ تو اين مدتي كه شاتل داشتم تا حالا همچين جرياني پيش نيومده بود..

مودمم billion هست.

joe_satriani
22-12-2010, 18:06
سلام دوستان، كسي ميتونه در مورد اين مشكل كمكم كنه؟

چند روز پيش يهو اينترتم به مدت چند ساعت قطع شد، بعد كه به شاتل زنگ زدم، گفتن مودمتو ريست كن و يه سري تنظيمات توي صفحه اي كه مخصوص مودم بود رو مجددا گفتن تنظيم كردم، درست شد. (چراغ ppp ش روشن و ثابت شد)

الان دوباره همون حالت قبلي شده، چراغ ppp روشن نيست...بنظرتون مشكل چيه؟از كجاست؟ تو اين مدتي كه شاتل داشتم تا حالا همچين جرياني پيش نيومده بود..

مودمم billion هست.

با سلام
معمولا اين مشكلات از پورت اينترنتي هست كه به شما دادن
و يا اينكه مودم شما دچار مشكل شده و تنظيمات رو ريست ميكنه و نميتونيد استفاده كنيد ازش
با شركت ارائه اينترنت صبحت كنيد

موفق باشيد.

shitan
22-12-2010, 21:20
سلام برای وصل شدم به مودم در حالت pppope کانکشن یا تنظیم خاصی در ویندوز لازمه.من با فایر فاکس وصل میشم اما اکثر سایتها را باز نمی کنه مگه اینکه از وی پی ان استفاده کنم.و انترنت اکسپلورر هم اصلا اینترنت نداره.

---------- Post added at 09:18 PM ---------- Previous post was at 09:18 PM ----------

سلام برای وصل شدم به مودم در حالت pppoe کانکشن یا تنظیم خاصی در ویندوز لازمه.من با فایر فاکس وصل میشم اما اکثر سایتها را باز نمی کنه مگه اینکه از وی پی ان استفاده کنم.و انترنت اکسپلورر هم اصلا اینترنت نداره.

---------- Post added at 09:20 PM ---------- Previous post was at 09:18 PM ----------

سلام برای وصل شدم به مودم در حالت pppoe کانکشن یا تنظیم خاصی در ویندوز لازمه.من با فایر فاکس وصل میشم اما اکثر سایتها را باز نمی کنه مگه اینکه از وی پی ان استفاده کنم.و انترنت اکسپلورر هم اصلا اینترنت نداره.

shitan
22-12-2010, 21:29

sei_pm
22-12-2010, 22:04

احتمالا مشکل شما dns هستش .از پشتیبانی شرکتی که adsl گرفتید dns ها رو بپرسید و ست کنید.

psat
23-12-2010, 00:27
مودم خوبیه؛ شما کی گرفتی؟
این شکلیه؟

یا این جوری؟

مودم اول توی سایت اصلی وجود نداره!
اما توی بازاز ایران پره، دوستان کسی نمی‌دونه قضیه چیه؟

سلام
از زمانیکه سایت رو update کردن عکس های جدید قرار داده شده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه احتمال زیاد با تغییر version های سخت افزاری اومدن و شکل ظاهری رو هم عوض کردن.

amirpers
23-12-2010, 09:36
با سلام
دوست عزيزم ابتدا شما بايد داخل كنسول مودم بشيد
توي مرورگرتون 192.168.1.1 و يوزر و پسورد admin رو بزنيد
سپس به قسمت Wan تنظيمات مودمتون بريد
حالا اينجا يه كانكشن از نوع pppoe بسازيد
pppoe حالتي هست كه با روشن كردن مودم شما به اينترنت دست پيدا ميكنيد و ديگه نيازي نيست كانكشني از توي ويندوز اجرا كنيد و به اينترنت وصل بشيد
سپس يوزر و پسوردي كه شركت براي اينترنتتون داده رو وارد كنيد
VCI رو با مقدار 35 مقداري دهي كنيد و سپس apply و مودم رو ريستارت كنيد

اين از كانكشنتون

سوال 2: مودم alfex رو پيشنهاد ميكنم
60 تومن قيمتشه و وايرلس هم هست و چهار پورت لن هم داره

سوال 3: فرقي نداره - چه XP چه 7 همينه تنظيمات

موفق باشيد.

---------- Post added at 08:10 PM ---------- Previous post was at 08:09 PM ----------

با سلام
دوست عزيزم سوالتون رو بفرماييد تا ما و دوستان جواب بديم

موفق باشيد.

دوستان عزيز
من هم تازه از مخابرات اينترنت گرفتم.
1)مودم رو كه وصل مي كنم چراغ ADSL روشن مي مونه . يعني ارتباط برقراره ؟
2)توي راهنماي خود سايت مخابرات ،‌نحوه اتصال مودم و ساخت كانكشن رو گفته اما حرفي از كانفيگ كردن و وارد كردن IP نزده . چرا ؟بايد حتما اين كارها رو كرد ؟
3)اگر مودم دايال آپ رو سيستم نصب باشه ،‌آيا مودم ADSL كار مي كنه ؟ و آيا مودم ADSL در Device Manager در همان قسمت Modem نشان داده ميشه يا خير ؟
4)تنظيماتي كه دوست ما گفتند(در نقل قولم موجوده) رو انجام بدم اتصال برقرار ميشه ؟ و اين يوزر نيم و پسورد ادمين همون يوزر و پسوورد ادمين ويندوز منظورشونه ؟

اگر كمك كنيد بسيار ممنون ميشم.

maziarb
23-12-2010, 10:53
سلام من چند وقت پیش به پیشنهاد دوستان یک tplink 8960 خریدم اما حال دوست داشتم بدونم چطوری میتونم سرعت 300mb رو تست کنم و استفاده!؟ واسه ی تست من هم ipodtouch با وایرلس n دارم که نمیدونم 65mb فقط ساپورت میکنه یا بیشتر هم! اما n هستش، و هم laptop با وایرلس n هستش!
آیا راهی هست که بشه تست کرد؟ میشه به طریقی video streaming hd رو بصورتی که pc منبع باشه انجام بدیم و با برنامه ای رو laptop تماشا کنیم!؟

mehshad
23-12-2010, 14:08
دوست عزیز بهترین راه اینه که با کپی کردن فایل بتونی سرعت رو تست کنی
برای ویدیو هم من خودم با یه pc تونستم یه ویدیو full hd رو خیلی راحت share کنم و توی لپ تاب play کنم

این مودم رو چند گرفتی ؟

maziarb
23-12-2010, 15:16
قیمت 73 خریدم، به نظرم WAG120N هم با WIRELESS سرعت پایین N بودش فرقش این بود که خوشگلتره و آنتنش داخلیه، حالا که این مودمو خریدم، چطوری تستش کنم؟ چطوری فایل کپی کنم؟ یه ذره بلدم اما کار نکردم آخه به کارم نیامده بود، معمولاً با FLASH یا DVD جابجا میکنم، میتونی آموزش کامل HD STREAMING رو بذاری؟ ممنون

joe_satriani
23-12-2010, 16:06
دوستان عزيز
من هم تازه از مخابرات اينترنت گرفتم.
1)مودم رو كه وصل مي كنم چراغ ADSL روشن مي مونه . يعني ارتباط برقراره ؟
2)توي راهنماي خود سايت مخابرات ،‌نحوه اتصال مودم و ساخت كانكشن رو گفته اما حرفي از كانفيگ كردن و وارد كردن IP نزده . چرا ؟بايد حتما اين كارها رو كرد ؟
3)اگر مودم دايال آپ رو سيستم نصب باشه ،‌آيا مودم ADSL كار مي كنه ؟ و آيا مودم ADSL در Device Manager در همان قسمت Modem نشان داده ميشه يا خير ؟
4)تنظيماتي كه دوست ما گفتند(در نقل قولم موجوده) رو انجام بدم اتصال برقرار ميشه ؟ و اين يوزر نيم و پسورد ادمين همون يوزر و پسوورد ادمين ويندوز منظورشونه ؟

اگر كمك كنيد بسيار ممنون ميشم.

با سلام
1) بله دوست عزيز با روشن بودن adsl يعني ارتباط برقرار هست با پورت adsl
(2شما دو جور ميتونيد اينترنتتون رو كانفيگ كنيد - يكي pppoe و يكي هم bridge
كه pppoe بايد بريد داخل مودم اما bridge از طريق خود كانكشن ويندوز ميسازيد
وارد كردن IPو .. هم مهم نيست
3) فرقي نميكنه - در كنار هم اين دو كار ميكنن
4) بله دوست عزيز همين كارهايي كه گفته شده براي همه ي مودم ها عمومي هست و ميتونيد با انجامش به اينترنت دسترسي پيدا كنيد
منظور از يوزر و پسورد كه admin وارد كنيد هم ايني كه ميفرماييد نيست
معمولا روي مودم ها يوزر و پسورد به صورت ديفالت همين كلمات admin هستن
شما به همين شكل وارد كنيد

موفق باشيد.

amir_91
23-12-2010, 21:36
سلام
من میخاستم مودم adsl وایرلس بگیزم.میخام دو طبقه رو خوب جواب بده.قیمتشم خیلی مهمه. در روزم حدوده 15 ساعت روشنه.چی بگیرم؟
مرسی

amirpers
24-12-2010, 01:23
ممنون از دوستي كه جواب من رو دادند.
اينترنت من مال مخابراته.جراغهاش هم روشنه و ثابت اما هر كاري كردم نتونستم وصل بشم.ويندوز من 7 هستش و برخي قسمتهاش با ويندوزهاي ديكه فرق مي كنه.تمام راههاي سايت رو رفتم اما نشد.ديكه نميدونم جكار كنم.
اين كانفيك كردن و آي بي و اين جيزا كيجم كرده.

maziarb
24-12-2010, 02:01
کانفیگ که کاری نداره ، فقط user و pass و pppoe رو انتخاب میکنی و تمام!

joe_satriani
24-12-2010, 11:59
ممنون از دوستي كه جواب من رو دادند.
اينترنت من مال مخابراته.جراغهاش هم روشنه و ثابت اما هر كاري كردم نتونستم وصل بشم.ويندوز من 7 هستش و برخي قسمتهاش با ويندوزهاي ديكه فرق مي كنه.تمام راههاي سايت رو رفتم اما نشد.ديكه نميدونم جكار كنم.
اين كانفيك كردن و آي بي و اين جيزا كيجم كرده.

با سلام
شما مراحلی که باید داخل کنسول مودم برید رو رفتید و تنظیم نشده یا خیر؟!

موفق باشید.

amir_91
24-12-2010, 13:26
سلام
من میخاستم مودم adsl وایرلس بگیزم.میخام دو طبقه رو خوب جواب بده.قیمتشم خیلی مهمه. در روزم حدوده 15 ساعت روشنه.چی بگیرم؟
مرسی
کسی نبود؟:20:

msheravi
24-12-2010, 14:27
سلام
مرسی
مودم TP-Link
مدل TD-W8960N
قيمتش هم 78000 تومان - بردش زياده , تا 4 طبقه رو جواب ميده

amirpers
24-12-2010, 15:37
با سلام
شما مراحلی که باید داخل کنسول مودم برید رو رفتید و تنظیم نشده یا خیر؟!

موفق باشید.
دوستان
توي دفترجه مودم دو روش نوشته بود برا كانفيك كردن.
يك روش ازطريق سي دي مودم بود كه مرحله به مرحله جلو رفتم(آي پي وارد نكردم).آخرش كه ظاهرا ميخواست ارتباط برقرار كنه,ارور ميداد.
روش دوم از طريق وارد كردن 192.168.1.1 در مروركر بود كه اون رو هم رفتم و 35 و 0 رو هم دادم(آي پي وارد نكردم) تا آخر رفتم.هيج پيغامي مبني بر اينكه مودم رو ريستارت كنم هم نداد.سيو كردم و رفتم يه كانكشن ساختم و بازم اتصال برقرار نشد.
اين آي پي و اين جيزا كيجم كرده.آخه اونجاي كه آي پي رو وارد ميكنن,تو ويندوز 7 دوتاست.يه internet protocol ‎4‎ ‎و يك internet protocol 6.
مودم من Tp link td-w54kit‏ هستش.
اكه يه نفر دقيق و مرحله به مرحله نحوه كانفيك كردن و وارد كردن آي پي و ساخت كانكشن مخابرات رو توضيح بده,يه دنيا ممنون ميشم.

nemesis
24-12-2010, 16:14
من رو برای خرید مودم وایرلس راهنمایی کنید

1.قیمت مناسب
2.شر کردن اینترنت از طریق وایرلس بدون نیاز به روشن بودن سیستم
3.برد مناسب (محیط داخل یک خونه)

نظرتون در مورد TP-Link مدل های W8101G ,W8901G چیه ؟

hamed987
24-12-2010, 18:14
سلام
من يه مودم وايرلس مي خوام هر چي ارزون تر بهتر
از مخابرات ميخوام adsl بگيرم
يه سوال هم دارم آيا مودم رو ميشه وقتي كه لازم نيست وايرلسش رو غير فعال كني و فقط از لن اون استفاده كرد؟؟

msheravi
24-12-2010, 19:23
سلام
يه سوال هم دارم آيا مودم رو ميشه وقتي كه لازم نيست وايرلسش رو غير فعال كني و فقط از لن اون استفاده كرد؟؟
محدوده قيمت خودتون رو بگيد تا شما رو راهنمايي كنم.
اگر از مخابرات ADSL ميگيري دقت كن تجهيزات خط BroadBand باشه,البته اگه ميخواي اينترنت رو داخل مودم داشته باشي.
از طريق خود مودم كه فكر نميكنم بشه وايرلس رو غير فعال كرد.

joe_satriani
24-12-2010, 19:24
سلام

با سلام
من بهتون Alfex رو پیشنهاد میکنم - خودم هم ازش استفاده میکنم و خیلی راضی کننده هست
و اینکه قیمت وایرلس ها از 50-60 تومن با توجه به کیفیت خوب بیشتر هست
معمولی ها هم از 20 تومن هستن
---
بله میشه زمانی که ازش استفاده نمیکنید غیرفعال کنید
اکثر مودم ها به صورت سخت افزاری روشون یه دکمه برای وصل و قطع کردنش هست
و از داخل تنظیمات خود مودم هم میشه غیر فعالش کرد

موفق باشید.

من رو برای خرید مودم وایرلس راهنمایی کنید

1.قیمت مناسب
2.شر کردن اینترنت از طریق وایرلس بدون نیاز به روشن بودن سیستم
3.برد مناسب (محیط داخل یک خونه)

نظرتون در مورد TP-Link مدل های W8101G ,W8901G چیه ؟

با سلام
مدل هایی که گفتید در مورد تی پی لینک خوبه
شما میتونید Alfex که به دوستمون هم پیشنهاد کردم رو تهیه کنید
بردش واقعا عالیه - داخل خونه رو کاملا جواب میده
و بقیه مواردی که شما مد نظرتون هست رو هم پوشش میده

موفق باشید.

دوستان
توي دفترجه مودم دو روش نوشته بود برا كانفيك كردن.
يك روش ازطريق سي دي مودم بود كه مرحله به مرحله جلو رفتم(آي پي وارد نكردم).آخرش كه ظاهرا ميخواست ارتباط برقرار كنه,ارور ميداد.
روش دوم از طريق وارد كردن 192.168.1.1 در مروركر بود كه اون رو هم رفتم و 35 و 0 رو هم دادم(آي پي وارد نكردم) تا آخر رفتم.هيج پيغامي مبني بر اينكه مودم رو ريستارت كنم هم نداد.سيو كردم و رفتم يه كانكشن ساختم و بازم اتصال برقرار نشد.
اين آي پي و اين جيزا كيجم كرده.آخه اونجاي كه آي پي رو وارد ميكنن,تو ويندوز 7 دوتاست.يه internet protocol ‎4‎ ‎و يك internet protocol 6.
مودم من Tp link td-w54kit‏ هستش.
اكه يه نفر دقيق و مرحله به مرحله نحوه كانفيك كردن و وارد كردن آي پي و ساخت كانكشن مخابرات رو توضيح بده,يه دنيا ممنون ميشم.

با سلام
دوست عزیزم زمانی که شما از طریق 192.168.1.1 وارد کانفیگ مودم میشید و تنظیمات رو ذخیره میکنید دیگه نباید کانکشنی توی ویندوز بسازید
واسه همین به مشکل میخورید
----
یه بار دیگه مراحل رو کامل برید و ذخیره کنید و کانکشنی توی ویندوز ایجاد نکنید غیر از همینی که توی مودم دارید انجام میدید
----
تنظیمات خاصی نداره دوست عزیزم
همه مثه هم وصل میشه - فقط اولش چون تاحالا وصل نکردید مشکل دارید
طبیعیه
چند بار انجام بدید و اینجا سوال کنید تا حل شه

موفق باشید.

nemesis
24-12-2010, 21:33
با سلام
مدل هایی که گفتید در مورد تی پی لینک خوبه
شما میتونید Alfex که به دوستمون هم پیشنهاد کردم رو تهیه کنید
بردش واقعا عالیه - داخل خونه رو کاملا جواب میده
و بقیه مواردی که شما مد نظرتون هست رو هم پوشش میده

TP-Link هایی رو که گفتم بین 2 تا اتاق که درشون بسته باشه ساپورت می کنه یا حتما باید محیط باز باشه ؟ تو اطلاعتش زده In door 100m و out door 300m

TP-Link ها بدون نیاز به سیستم شر می کنند ؟

مودم جدید رو کخ خریدم باید ببرم ISP تا کانفیگ کنه ؟

amir_91
24-12-2010, 22:06
سلام دوستان یه سوال ناشیانه داشتم:
اگر مودمو رو حالت pppoe بزاریم و مودم به pcوصل باشه و pc خاموش باشه بقیه میتونن از وایرلس استفاده کنن؟تو حالت pppoe همزمان چنتا کامپیوتر میتونن استفاده کنن؟

hamed987
24-12-2010, 23:47
اگر از مخابرات ADSL ميگيري دقت كن تجهيزات خط BroadBand باشه

يعني چي؟؟

با سلام
من بهتون Alfex رو پیشنهاد میکنم - خودم هم ازش استفاده میکنم و خیلی راضی کننده هست
و اینکه قیمت وایرلس ها از 50-60 تومن با توجه به کیفیت خوب بیشتر هست
معمولی ها هم از 20 تومن هستن

مدل دقيق هميني كه معرفي كرديد رو ميشه بگيد همراه قيمت
در ضمن از برند هاي معروف مثل tplink و dlink و ... زير 60 تومان هم اگه ميشه معرفي كنيد
متن زير رو كپي كردم اين مدل چطوره؟؟
شما میتونی مدل 2640 رو با قیمت 40 تومن بگیری که برای کار خونه کاملا جواب میده
پيشاپيش ممنون

amirpers
24-12-2010, 23:50
با سلام
دوست عزیزم زمانی که شما از طریق 192.168.1.1 وارد کانفیگ مودم میشید و تنظیمات رو ذخیره میکنید دیگه نباید کانکشنی توی ویندوز بسازید
واسه همین به مشکل میخورید
----
یه بار دیگه مراحل رو کامل برید و ذخیره کنید و کانکشنی توی ویندوز ایجاد نکنید غیر از همینی که توی مودم دارید انجام میدید
----
تنظیمات خاصی نداره دوست عزیزم
همه مثه هم وصل میشه - فقط اولش چون تاحالا وصل نکردید مشکل دارید
طبیعیه
چند بار انجام بدید و اینجا سوال کنید تا حل شه

موفق باشید.

دوست عزيز من
ممنونم از شما.
من ده بار بيشتر تا حالا اين كار رو تكرار كردم.خودم هم متوجه شدم كه نبايد كانكشن بسازم.اما نشد كه نشد.
نميدونم.جراغ باور و اي دي اس ال و ولن روشنه اما اتصال برقرار نميشه.ممكنه كه جراغ اي دي اس ال روشن ثابت باشه اما اينترنتم هنوز وصل و فعال نشده باشه?
بعد از وارد شدن با 192.168.1.1 و كانفيك كردن مودم و ذخيره كردن,خود به خود بايد به اينترنت وصل بشه?
جريان بروتوكول 4 و 6 در ويندوز 7 جيه?
مدل دقيق مودمم:
TP-LINK TD-W8901G

mehshad
24-12-2010, 23:51
سلام دوستان یه سوال ناشیانه داشتم:
اگر مودمو رو حالت pppoe بزاریم و مودم به pcوصل باشه و pc خاموش باشه بقیه میتونن از وایرلس استفاده کنن؟تو حالت pppoe همزمان چنتا کامپیوتر میتونن استفاده کنن؟

وقتی مودم رو در حالت PPPoE کانفیگ کردین یعنی اینکه مودم به اینترنت کانکت شده و هر سیستمی که به پورتهای اون وصل کنین اینترنت داره ، همچنین وایرلس هم برقراره

mehshad
24-12-2010, 23:57
دوست عزيز من
ممنونم از شما.
من ده بار بيشتر تا حالا اين كار رو تكرار كردم.خودم هم متوجه شدم كه نبايد كانكشن بسازم.اما نشد كه نشد.
نميدونم.جراغ باور و اي دي اس ال و ولن روشنه اما اتصال برقرار نميشه.ممكنه كه جراغ اي دي اس ال روشن ثابت باشه اما اينترنتم هنوز وصل و فعال نشده باشه?
بعد از وارد شدن با 192.168.1.1 و كانفيك كردن مودم و ذخيره كردن,خود به خود بايد به اينترنت وصل بشه?
مدل دقيق مودمم:
TP-LINK TD-W8901G

وقتی 192.168.1.1 رو میزنی و وارد تنظیمات میشی میتونی مودم رو در دو حالت کانفیگ کنی
اگه در حالت bridge کانفیگ کنی که دیگه یوزر و پسورد نمیخواد و باید کانکشن بسازی
اگر در حالت PPPoE کافیگ کنی که باید یوزر و پسورد رو توی خود مودم وارد کنی و دیگه نمیخواد کانکشن بسازی
دادن ip به کارت شبکه هم برای موقعه ای که مودم نمیتونه به صورت اتوماتیک ip بده
پروتکل IPv6 هم پروتکل جدیدی برای ip هست که یه عدد 128 بیتی هگزا دسیماله که میشه
2 به توان 128 آدرس باهاش ساخت !
به خاطر اینکه آدرس های IPv4 در حال تمام شدنه بزودی از این پروتکل استفاده خواهد شد

mehshad
25-12-2010, 00:23
TP-Link هایی رو که گفتم بین 2 تا اتاق که درشون بسته باشه ساپورت می کنه یا حتما باید محیط باز باشه ؟ تو اطلاعتش زده In door 100m و out door 300m

TP-Link ها بدون نیاز به سیستم شر می کنند ؟

مودم جدید رو کخ خریدم باید ببرم ISP تا کانفیگ کنه ؟

برای دو تا اتاق که هیچ مشکلی نداره ، این مودم ها برای فضای یه خونه چند طبقه قابل استفاده هستن
یعنی چی بدون نیاز به سیستم ؟ چی رو میخوای share کنی ؟
راهنما برای کانفیگ کردن مودم اول همین تاپیک هست

amirpers
25-12-2010, 10:05
ممنون از همه دوستاني كه كمك مي كنند.
ببينيد ، من حالت كلي كانفيگ كردن رو متوجه شدم و قدم به قدم هم پيش رفتم اما وصل نميشه.
امكانش هست كه چراغ ADSL به طور ثابت روشن بمونه اما سرويس اينترنتم وصل نشده باشه ؟
هر چي به 1899 (پشتيباني مخابرات) زنگ مي زنم هم جواب نمي دند.

راستي اين آي پر رو حالا اگر به صورت اتوماتيك نشناخت و مجبور بوديم وارد كنيم ، در ويندوز 7 بايد در پروتوكول 4 وارد كنيم يا 6 ؟

msheravi
25-12-2010, 10:56
[QUOTE=hamed987;5718362]يعني چي؟؟

يعني اگه خط تلفني كه ميخواي روش اينترنت بگيري --- باشه , نميتوني اينترنت رو داخل مودم فعال كني , حتما بايد يه سيستم روشن باشه , اما اگه Broad Band باشه حتي اگه سيستم خاموش باشه و مودم روشن باشه اينترنت رو در حالت وايرلس داري.مشكلي بود كه خودم با مخابرات داشتم !!!

sei_pm
25-12-2010, 11:17
ممنون از همه دوستاني كه كمك مي كنند.
ببينيد ، من حالت كلي كانفيگ كردن رو متوجه شدم و قدم به قدم هم پيش رفتم اما وصل نميشه.
امكانش هست كه چراغ ADSL به طور ثابت روشن بمونه اما سرويس اينترنتم وصل نشده باشه ؟
هر چي به 1899 (پشتيباني مخابرات) زنگ مي زنم هم جواب نمي دند.

راستي اين آي پر رو حالا اگر به صورت اتوماتيك نشناخت و مجبور بوديم وارد كنيم ، در ويندوز 7 بايد در پروتوكول 4 وارد كنيم يا 6 ؟

با 1899 تماس بگیرید و پیغام بگذارید با تمام مشخصات وشرح مشکل باهاتون تماس میگیرند.
ip رو باید در ipv4 ست کنید.

amir_91
25-12-2010, 11:23
وقتی مودم رو در حالت PPPoE کانفیگ کردین یعنی اینکه مودم به اینترنت کانکت شده و هر سیستمی که به پورتهای اون وصل کنین اینترنت داره ، همچنین وایرلس هم برقراره

یعنی اگر سیستمی که مودم بهش وصله خاموش باشه بقیه میتونن همزمان اینترنت داشته باشن؟
اگه میشه چنتا مودم خوب وایرلس که دو طبقه را کامل جواب بده وقیمتشم پایین باشه معرفی کنید
خیلی مرسی

~ReZa~
25-12-2010, 18:25
من از مودم زایکسل وایرلس P-660HW-T1 v3 استفاده می کنم و واقعا عالیه و تا حالا اصلا اذیت نکرده.
البته قبل از خرید این مودم خودم بیشتر تمایل داشتم که linksys بخرم ولی isp که از اون adsl خریدم گفت ساپورت نمی کنیم
وزن مودم زایکسل نسبت به لینکسیس سبکتره ، 48 ساعت هم که روشن باشه داغ نمی کنه و کلا 8 وات برق بیشتر مصرف نمی کنه.
ممنون دوست عزیز.
این مودم بردش چقدره؟
قطع و وصلی زیاد نداره؟
قیمتش چقدره؟

mehshad
25-12-2010, 18:54
یعنی اگر سیستمی که مودم بهش وصله خاموش باشه بقیه میتونن همزمان اینترنت داشته باشن؟
اگه میشه چنتا مودم خوب وایرلس که دو طبقه را کامل جواب بده وقیمتشم پایین باشه معرفی کنید
خیلی مرسی

بله دوست عزیز ، فقط کافیه خود مودم روشن باشه و سیستم هم اگه خاموش باشه بازهم
اینترنت دارین
یه مدل ارزون قیمت از dlink که 40 تا 45 تومنه => DSL-2640u

eze
25-12-2010, 22:57
از دوستان ممنون میشم برای نصب مودم td-8811 کمکم کنند
برای نصب مودم td-8811 با استفاده از lan به مشکل برخوردم هر چی سعی میکنم تا با استفاده از lan تنظیمات مودم را انجام بدم نمیشه یعنی هر وقت ادرس 192.168.1.1 را وارد Explorer میکنم خطای عدم وصل بودن ر امیده و از طریق سیدی مودم هم همین خطا را میده همه کارها را هم طبق دفترچه راهنما پیش رفتم
خودم فکر میکنم مشکل از انجا باشه که وقتی با lan وصل میشم در داخل network and internet connection فایل local area connection ساخته نمیشه اما وقتی با usb وصل میشم این فایل ساخته میشه وراحت به اینترنت وصل میشم اگه میشه راهنمایی کنید که به وسیله lan چطور تنظیمات مربوط به ان را انجام بدم

amirpers
25-12-2010, 23:38
دوستان من هم فكر كنم مشكلم از lan‏ هستش.البته مودم من نميدونم جرا كابل usb ‎داره اما خود usb‏ رو نداره تا تست كنم?
W8901G
البته اون فايلي كه دوستمون كفتند موجوده اما كانكت نميشه.به بشتيباني هم زنك زدم.اينترنت من داير شده.
تو اينترنت نحوه كانفيك كردن مودم خودم رو مرحله به مرحله بيدا كردم و انجام دادم اما جاره ساز نبود.

mehshad
25-12-2010, 23:47
از دوستان ممنون میشم برای نصب مودم td-8811 کمکم کنند
برای نصب مودم td-8811 با استفاده از lan به مشکل برخوردم هر چی سعی میکنم تا با استفاده از lan تنظیمات مودم را انجام بدم نمیشه یعنی هر وقت ادرس 192.168.1.1 را وارد Explorer میکنم خطای عدم وصل بودن ر امیده و از طریق سیدی مودم هم همین خطا را میده همه کارها را هم طبق دفترچه راهنما پیش رفتم
خودم فکر میکنم مشکل از انجا باشه که وقتی با lan وصل میشم در داخل network and internet connection فایل local area connection ساخته نمیشه اما وقتی با usb وصل میشم این فایل ساخته میشه وراحت به اینترنت وصل میشم اگه میشه راهنمایی کنید که به وسیله lan چطور تنظیمات مربوط به ان را انجام بدم

شما اول تست کنید که درایور کارت شبکه رو نصب کرده باشین در این حالت local area connection
ساخته میشه که یه علامت ضربدر هم روشه بعد با استفاده از کابل lan مودم رو به کارت شبکه وصل کنین در این حالت باید اون ضربدر قرمز بره و اتصال برقرار بشه اگر هم ضربدر رفت و به جاش یه مثلث
زرد رنگ اومد که باید در تنظیمات ip رو به صورت دستی وارد کنین تا اون مثلث هم از بین بره
در این حالت با وارد کردن 192.168.1.1 در browser وارد تنظیمات مودم بشین و کانفیگش کنین

s@eedsd
26-12-2010, 00:04
سلام بچه ها
من يه مودم ADSL دي لينک(D-Link) دارم. مدلشم DSL-2640U هستش.
من مي خوام وايرلس مودممو فعال کنم.
کسي هست کمکم کنه.
تا حالا نتونستم فعالش کنم.
لطفا اگه کسي آموزش تصويري داره بزاره.
مرسي

amin750
26-12-2010, 00:55
سلام دوستان
یه سوال؟؟
میشه از مودم TD-W9801G به عنوان سوئیچ استفاده کرد (بدون داشتن خط اینترنت روی مودم)
اگه میشه چطور؟؟؟

nemesis
26-12-2010, 18:51
برای دو تا اتاق که هیچ مشکلی نداره ، این مودم ها برای فضای یه خونه چند طبقه قابل استفاده هستن
یعنی چی بدون نیاز به سیستم ؟ چی رو میخوای share کنی ؟
راهنما برای کانفیگ کردن مودم اول همین تاپیک هست

منظورم بدون نیاز به PC اینترنت رو شر کنه از طریق وایرلس.

من TP-Link W8901 خریدم.

برای کانفیگ باید ببرم ISP یا خودم می تونم ؟میخوام یوزر رو تو مودم ذخیره کنم که اتوماتیک وصل بشه

من از شرکت اندیشه سبز خزر رشت اینترنت گرفتم باید روی مودم تنظیمات مخابرات رو انجام بدم یا تنظیمات مخصوصی خود شرکت داره ؟

joe_satriani
26-12-2010, 19:00
دوست عزيز من
ممنونم از شما.
مدل دقيق مودمم:
TP-LINK TD-W8901G

با سلام
زماني كه شما تنظيمات رو داخل مودم انجام دادي و ذخيره كردي اينترنتت بايد وصل شه و كار كنه
اما الان كه ميگيد همه چراغ ها بدون مشكل روشن هستن پس بر ميگرده به شركت ارائه اينترنتت
خط شما هم به نظر ميرسه رانژه شده باشه
مشكل رو فقط با شركت در ميان بذاريد

موفق باشيد.

سلام بچه ها
کسي هست کمکم کنه.
مرسي

با سلام
مودم رو اول ببينيد كه دكمه اي به صورت سخت افزاري داره واسه اين كار يا نه؟
اگه نداشت داخل تنظيمات مودم بشيد و به قسمت wlan بريد
سپس اونجا بايد يه گزينه شبيه Disable Wireless LAN Interface داشته باشيد
زماني كه اين تيك رو برداريد به وايرلستون پسورد ميديد و فعالش ميكنيد

موفق باشيد.

eze
26-12-2010, 21:05
شما اول تست کنید که درایور کارت شبکه رو نصب کرده باشین در این حالت local area connection
ساخته میشه که یه علامت ضربدر هم روشه بعد با استفاده از کابل lan مودم رو به کارت شبکه وصل کنین در این حالت باید اون ضربدر قرمز بره و اتصال برقرار بشه اگر هم ضربدر رفت و به جاش یه مثلث
زرد رنگ اومد که باید در تنظیمات ip رو به صورت دستی وارد کنین تا اون مثلث هم از بین بره
در این حالت با وارد کردن 192.168.1.1 در browser وارد تنظیمات مودم بشین و کانفیگش کنین

ممنون دوست عزیز مشکلم حل شد
فقط به نظر شما با lan وصل بشم بهتره یا با usb ؟

mehshad
26-12-2010, 21:31
سلام بچه ها
کسي هست کمکم کنه.
مرسي

دوست عزیز شما باید از طریق تنظیمات مودم وایرلس رو فعا کنین
اول 192.168.1.1 رو بزنید و وارد تنظیمات مودم بشید
بعد گزینه wireless رو انتخاب کنید
در صفحه ای که میاد تیک گزینه enable wireless رو بزنید تا فعال بشه
فقط یادت نره که روی گزینه security ( از زیر منوی وایرلس ) کلیک کنی و یه پسورد هم برای وایرلس اتخاب کنی

mehshad
26-12-2010, 21:42
سلام دوستان
یه سوال؟؟
میشه از مودم TD-W9801G به عنوان سوئیچ استفاده کرد (بدون داشتن خط اینترنت روی مودم)
اگه میشه چطور؟؟؟

اگه مودمت چند پورت داشته باشه میشه و نیاز به تنظیمی نداره
فقط کافیه که سیستمها را به با کابل به مودمت وصل کنی
با دادن IP سیستمها شبکه میشن و میتونی هر کاری خواستی انجام بدی
حتی اگه وایرلست هم فعال باشه سیستمهای که با وایرلس به مودمت کانکت شدن به این شبکه که ساختی هم کانکت میشن

mehshad
26-12-2010, 21:53
منظورم بدون نیاز به PC اینترنت رو شر کنه از طریق وایرلس.

من TP-Link W8901 خریدم.

برای کانفیگ باید ببرم ISP یا خودم می تونم ؟میخوام یوزر رو تو مودم ذخیره کنم که اتوماتیک وصل بشه

من از شرکت اندیشه سبز خزر رشت اینترنت گرفتم باید روی مودم تنظیمات مخابرات رو انجام بدم یا تنظیمات مخصوصی خود شرکت داره ؟

دوست عزیز من چند بار اینجا جواب این سوال رو دادم
شما اگه مودم رو در حالت PPPoE کانفیگ کنین ( در این حالت یوزر و پسورد داخل مودم وارد میشه و ذخیره میشه )
مودمت به اینترنت وصل میشه و در این صورت دیگه مستقل از سیستمی که بهش وصله عمل میکنه یعنی هم از طریق وایرلس اینترنت داری هم بقیه پورتها ، و این دیگه ربطی به خاموش بودن یا نبودن سیستمی که مودم بهش وصل نداره
فقط کافیه خود مودم روشن باشه
نحوه کانفیگ کردن مودم هم در ابتدای هم تاپیک هست
فقط مطمین شین که ISP که ازش اکانت گرفتین این حالت کانفیگ رو پشتیبانی کنه (PPPoE )

koorosh2500
26-12-2010, 22:00

ممنون دوست عزیز.
این مودم بردش چقدره؟
قطع و وصلی زیاد نداره؟
قیمتش چقدره؟

تمام خونه و حیاط رو پوشش می ده. البته منزل ما یک طبقه است و نمی دونم دو یا سه طبقه رو پوشش می ده یا نه.
تا حالا قطع و وصلی که به خاطر مودم باشه نداشتم (فقط یک بار قطعی داشتم که اون هم به خاطر مشکل ISP بود)
قیمتش حدود 85000 تومن

mehshad
27-12-2010, 00:25
ممنون دوست عزیز مشکلم حل شد
فقط به نظر شما با lan وصل بشم بهتره یا با usb ؟

بدون شک lan بهتره
اون پورت usb برای اتصال به printserver ازش استفاده میشه

hamed987
27-12-2010, 01:19
من از صحبت دوستان متوجه شدم كه dlink مدل 2640u براي يك كاربر عادي مناسب هست و نسبت كارايي به قيمت خوبي داره (حدود 45 تومان)
من مي خوام اين مودم رو بخرم اگه نكته اي هست ممنون ميشم بگيد. از قبيل گارانتي وسايل همراه مودم و مشخصات اون

alimisaghian
28-12-2010, 17:16
سللام به همه دوستان . من واسه ره اندازی یه شبکه دوربین وایرلس توی یه ساختمون 3 طبقه نیاز به Access point دارم . چه چیزی رو پیشنهاد میکنین واسه این کار؟ آیا یکی جواب میده یا نیاز به ریپیتر هم هست ؟ در ضمن چون دوربینه پهنای باند هم یکم مهمه . چه مدلی از اکسز پوینت مناسبه ؟؟؟؟؟:46:

abc2
29-12-2010, 01:02
آقا من چطوری می تونم تو مودم AM604 دی ان اس رو عوض کنم . هیشکی جواب نمیده . ممنون :19:

Amirwwe619
29-12-2010, 01:52
سلام دوستان
من سیستمم با یه سیستم دیگه ار طریق LAN شبکه شده هست
میخوام یه مودم ADSL بگیرم که پورت LAN داره
میخوام بدونم چی کار کنم که هم سیستمم شبکه باشه هم مودم رو وصل کنم؟

mehshad
29-12-2010, 11:35
سلام دوستان
من سیستمم با یه سیستم دیگه ار طریق LAN شبکه شده هست
میخوام یه مودم ADSL بگیرم که پورت LAN داره
میخوام بدونم چی کار کنم که هم سیستمم شبکه باشه هم مودم رو وصل کنم؟

شما فقط کافیه یه مودم چند پورته بگیری و سیستمها رو به اون وصل کنی
این مودمها سوییچ هم هستن
اینطوری هم سیستمها شبکه هستن و هم اینترنت share شده

baloteli
29-12-2010, 13:13
سلام من میخوام یک مودم Model:DSL-2640U D-Link بخرم شنیدم برای دانلود شبانه باید بلند شم و یکبار ریستش کنم آیا درسته
یا نه ؟
باهمون auto power on , Internet Download Manager هم میتونم دان کنم ؟

saman50
29-12-2010, 16:34
تازه adsl گرفتم .چطوری باید تنظیمات مودم رو انجام بدم؟

alimisaghian
29-12-2010, 17:44
سللام به همه دوستان . من واسه ره اندازی یه شبکه دوربین وایرلس توی یه ساختمون 3 طبقه نیاز به Access point دارم . چه چیزی رو پیشنهاد میکنین واسه این کار؟ آیا یکی جواب میده یا نیاز به ریپیتر هم هست ؟ در ضمن چون دوربینه پهنای باند هم یکم مهمه . چه مدلی از اکسز پوینت مناسبه ؟؟؟؟؟:46: کسی نمیدونه:5: ؟؟؟؟؟؟؟؟

mehshad
29-12-2010, 20:24
سلام من میخوام یک مودم Model:DSL-2640U D-Link بخرم شنیدم برای دانلود شبانه باید بلند شم و یکبار ریستش کنم آیا درسته
یا نه ؟
باهمون auto power on , Internet Download Manager هم میتونم دان کنم ؟

این موضوع ربطی به نوع مودمی که میخوای بگیری نداره
فقط کافیه که isp که ازش اکانت گرفتی دارای این قایلیت باشه که وقتی وارد ساعت رایگان میشی
دیگه از اعتبار شما چیزی کم نشه
فقط میمونه زمانبندی برای دانلود که براحتی در idm قابل دسترسیه

---------- Post added at 08:24 PM ---------- Previous post was at 08:23 PM ----------

تازه adsl گرفتم .چطوری باید تنظیمات مودم رو انجام بدم؟

دوست عزیز اول همین تاپیک آموزشش هست

sei_pm
29-12-2010, 20:56
آقا من چطوری می تونم تو مودم AM604 دی ان اس رو عوض کنم . هیشکی جواب نمیده . ممنون :19:

از داخل مودم که نمیشه ولی از داخل تنظیمات کارت شبکه می تونید dns جدید ست کنید:

seeb_sh
29-12-2010, 22:43
سلام دوستان
یک مودم meganet دارم و ۲تا سیستم رو بهش وصل کردم.روی هردو win7 نصب هست.مدم از طریق ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ روی حالت pppoe تنظیم کردم و ipهر دو سیستم اتوماتیک هس.ولی‌ وقتی‌ که یکی‌ از سیستمها به اینترنت وصل هست ،اون یکی‌ نمی‌تونه وصل شه و ارور میده،دیگه نمی‌دونم باید چیکار کنم

sei_pm
29-12-2010, 23:03
سلام دوستان
یک مودم meganet دارم و ۲تا سیستم رو بهش وصل کردم.روی هردو win7 نصب هست.مدم از طریق ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ روی حالت pppoe تنظیم کردم و ipهر دو سیستم اتوماتیک هس.ولی‌ وقتی‌ که یکی‌ از سیستمها به اینترنت وصل هست ،اون یکی‌ نمی‌تونه وصل شه و ارور میده،دیگه نمی‌دونم باید چیکار کنم

چه ارروری میده ؟ میشه از صفحه عکس بگیرید؟

saman50
30-12-2010, 00:03
خوب حال كه كانكشن PPPOE ساخته شد و يوزرنيم و پسوردي كه مخابرات داده در كانكشن وارد كرديد نوبت به تنظيم مودم مي رسه. بخش how to make pppoe on modem مربوط به كانفيگ كردن مودم هست.

هر دو مورد رو مي تونين در اينجا دانلود كنيد:

کد:

توضيح: در قسمت فايل تنظيم مودم تمامي موارد اشاره شده اما براي تاكيد بايد بگم كه براي سرويس هاي مخابرات VPI=0 , VCI=35 و همچنين Encapsulation بايد LLC تنظيم شود.

- اون لینک کار نمیکنه
-how to make pppoe on modem کجاست؟

seeb_sh
30-12-2010, 01:29
خوب حال كه كانكشن PPPOE ساخته شد و يوزرنيم و پسوردي كه مخابرات داده در كانكشن وارد كرديد نوبت به تنظيم مودم مي رسه. بخش how to make pppoe on modem مربوط به كانفيگ كردن مودم هست.

هر دو مورد رو مي تونين در اينجا دانلود كنيد:

کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتوضيح: در قسمت فايل تنظيم مودم تمامي موارد اشاره شده اما براي تاكيد بايد بگم كه براي سرويس هاي مخابرات VPI=0 , VCI=35 و همچنين Encapsulation بايد LLC تنظيم شود.

- اون لینک کار نمیکنه
-how to make pppoe on modem کجاست؟
فایل ها خرابن

saman50
30-12-2010, 07:21
ووقتی 192.168.1.1 رو تو مرورگر میزنم هیچی نشون نمیده

sei_pm
30-12-2010, 08:12
ووقتی 192.168.1.1 رو تو مرورگر میزنم هیچی نشون نمیده

مودمتون چیه؟ به صورت دستی Ip ست کنید ببینید تغییری میکنه :

seeb_sh
30-12-2010, 17:13
نوشته شده توسط seeb_sh [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام دوستان

sei_pm
30-12-2010, 18:03

دوست عزیز وقتی مودم رو روی حالت pppoe میگذاری دیگه نیازی به کانکشن ویندوز نیست اگر از مخابرات سرویس میگیرید یوزرنیم رو با حروف کوچک بزنید.

seeb_sh
30-12-2010, 18:11
دوست عزیز وقتی مودم رو روی حالت pppoe میگذاری دیگه نیازی به کانکشن ویندوز نیست اگر از مخابرات سرویس میگیرید یوزرنیم رو با حروف کوچک بزنید.
پس چطوری باید کانکت شم به اینترنت؟؟؟؟
اگه کانکشن رو پاک کنم چی‌ می‌شه؟
مستقیماً از خود مخابرات نمی‌گیرم ،یک isp هست

sei_pm
30-12-2010, 18:55
پس چطوری باید کانکت شم به اینترنت؟؟؟؟
اگه کانکشن رو پاک کنم چی‌ می‌شه؟
مستقیماً از خود مخابرات نمی‌گیرم ،یک isp هست

وقتی مودم در حالت pppoe قرار میگیره و شما یوزرنیم و پسورد رو در قسمت زیر وارد میکنید

مودم خودش به isp کانکت میشه و نیاز به ساخت کانکشن نیست . شما از کدوم Isp سرویس میگیرید؟ vpi/vci رو درست وارد کردید؟

seeb_sh
30-12-2010, 21:27
از همیاری شهرداری شیراز میگیرم.یوزر پسورد هم همون قسمت توی عکس وارد کردم ,هیچ اتفاق خاصی نمیوفته که!!!!اون کانکشنی که از قبل داشتم رو باید چیکار کنم؟؟؟
اگه مودم روشن باشه و برم تو فایرفاکس آدرس یه سایت رو بزنم بدون کانکت شدن به اینترنت نمیشه که!!!!!
چه طوری خودش وصل میشه به اینترنت؟؟!!!!!!!!!
vpi/vci همون0/35 هست,عکسشو گذاشتم1

sei_pm
30-12-2010, 23:08
از همیاری شهرداری شیراز میگیرم.یوزر پسورد هم همون قسمت توی عکس وارد کردم ,هیچ اتفاق خاصی نمیوفته که!!!!اون کانکشنی که از قبل داشتم رو باید چیکار کنم؟؟؟
اگه مودم روشن باشه و برم تو فایرفاکس آدرس یه سایت رو بزنم بدون کانکت شدن به اینترنت نمیشه که!!!!!
چه طوری خودش وصل میشه به اینترنت؟؟!!!!!!!!!
vpi/vci همون0/35 هست,عکسشو گذاشتم1

منظورت همیارنت هست؟
چرا الان همه کاربرها که مودم رو pppoe میگذارند بدون کانکشن وصل میشند.
vpi/vci رو خودشون دادن؟ شما روی مودمتون چه چراغهایی هست؟ کدومهاش روشنه؟

seeb_sh
30-12-2010, 23:39
خودشون هیچی‌ ندادن،۰/۳۵ توی تنظیمات مودم بود،مودم چراغهای پاور،لینک،usb و اترنت داره
من منظورتون از بدون کانکشن متوجه نمیشم،یعنی‌ مستقیم میر‌ن توی مرورگر تایپ می‌کنن سایتشونو همینطوری وصل می‌شه؟

mehshad
31-12-2010, 01:12
دوست عزیز شما وقتی مودم رو روی حالت PPPoE کانفیگ میکنید مودم اتوماتیک به اینترنت وصل میشه و دیگه نیازی به ساختن کانکشن نیست یعنی هر وقت که سیستم رو روشن میکنید و وارد ویندوز میشید به اینترنت هم وصل میشید
شما توی مرورگر یه ادرس تایپ کنین و ببینید به اینترنت وصل هستین ؟
اگه نیستین به صورت دستی به کارت شبکه ip بدین
properties رو بزنید

بعد این اعداد رو به صورت زیر وارد کنید و ok بزنید

mehshad
31-12-2010, 01:20

seeb_sh
31-12-2010, 01:21
اگه نیستین به صورت دستی به کارت شبکه ip بدین
properties رو بزنید
هر ip که دلم خواست می‌تونم بدم؟ یا چیز خاصی‌ باید باشه؟
ip هر دو سیستم که میخوان از اینترنت استفاده کنن باید یکی‌ باشه؟

mehshad
31-12-2010, 01:27
ip هر دو سیستم باید توی یه کلاس و از کلاس ip مودمتون باشه
یعنی اون عدد آخر از سمت چپ رو میتونین تغییر بدین مثل 192.168.1.2 یا 192.168.1.10
ipدوتا سیستم هم باید باهم فرق داشته باشن

djsystem
31-12-2010, 05:30
اقا من تو address bar ادرسش
کد:

رو که ip مودم هست رو وارد میکنم ولی ضصفحه تنظیمات نمیاد چرا؟
ممنون
D-link
dsl-2500u

salam954
31-12-2010, 09:15
سلام دوستان
امیدوارم یه آدم با سواد اینجا پیدا بشه
کمممممممممممممممممممک با نصب مودم d-link dsl 200 در xp مشکل دارم

mehshad
31-12-2010, 13:26
اقا من تو address bar ادرسش
کد:

رو که ip مودم هست رو وارد میکنم ولی ضصفحه تنظیمات نمیاد چرا؟
ممنون
D-link
dsl-2500u

دوست عزیز شما به کارت شبکه به صورت دستی ip بده احتمالا مشکلت حل میشه
آموزش همراه با عکس هم چند پست بالاتر هست

---------- Post added at 01:26 PM ---------- Previous post was at 01:22 PM ----------

سلام دوستان
امیدوارم یه آدم با سواد اینجا پیدا بشه
کمممممممممممممممممممک با نصب مودم d-link dsl 200 در xp مشکل دارم

اینجا من بی سوادم ولی شاید بتونم کمکت کنم
مشکلت دقیقا چیه ؟
این مودم رو من خودم داشتم ، توی xp که هیچ مشکلی نداره فقط توی 7 اذیت میکنه که اونم قابل حله

Shredder
31-12-2010, 17:36
حضرات من یه سوالی داشتم و راستش اینکه نه وقت و نه صبر و حوصله جستجو بین این 1098 صفحه رو هم ندارم...حق بدین و نگین سوال تکراری هست..
قصد دارم یه مودم وایرلس برای ADSL بگیرم.مودم فعلیم یه دیلینک هست که USB هست و محدودیتهای خودش.
اما یه مودم وایرلس که هم لب تاب و وایرلس گوشی های اندروید و ویندوز رو جواب بده چی پیشنهاد میکنین ضمن اینکه تنظیم کردنش هم حدالمقدور اتوماتیک یا ویزارد باشه..کلا حوصل دردسر و قطعیه مکرر و ... ندارم.
خیلی لطف میکنین.

mehshad
31-12-2010, 19:03
مودم dlink 2640u برای کار خونه کاملا جواب میده
قیمتش هم مناسبه ، 40 تا 45 تومن
وقتی گرفتیش چند تا تنظیم رو انجام میدی و تمومه
آموزشش هم اینجا هست

joe_satriani
01-01-2011, 21:40
حضرات من یه سوالی داشتم و راستش اینکه نه وقت و نه صبر و حوصله جستجو بین این 1098 صفحه رو هم ندارم...حق بدین و نگین سوال تکراری هست..
قصد دارم یه مودم وایرلس برای ADSL بگیرم.مودم فعلیم یه دیلینک هست که USB هست و محدودیتهای خودش.
اما یه مودم وایرلس که هم لب تاب و وایرلس گوشی های اندروید و ویندوز رو جواب بده چی پیشنهاد میکنین ضمن اینکه تنظیم کردنش هم حدالمقدور اتوماتیک یا ویزارد باشه..کلا حوصل دردسر و قطعیه مکرر و ... ندارم.
خیلی لطف میکنین.

با سلام
من هم مدل Alfex رو پيشنهاد ميكنم
هم كارايي خوبي داره و هم عاليه به نظرم

موفق باشيد.

hamedmn1987
02-01-2011, 22:21
یه سوال در سطح ابتدایی !!!:31: من تازه می خوام مودم Adsl بگیرم چون از فردا Adsl مخابراتم وصل میشه .. میشه یه توضیح کامل و جامع بدید که بعد نصب مودم دقیقا چه تنظیمایی باید انجام بدم تا وصل شم به نت !؟؟؟ بی زحمت گام به گام و در سطح یه نو آ موز اکابری توضیح بدید !!!:11:

mehshad
03-01-2011, 00:02
دوست عزیز شما باید مودم رو کانفیگ کنی که آموزشش اول همین تاپیک هست
شما آموزش رو بخون هر جا مشکل داشتی بگو تا کمکت کنیم

jooya
03-01-2011, 00:58
سلام دوستان من یه مودم تی پی لینک مدل 8961 خریدم ولی هر کاری می کنم نمی تونم وارد تنظیماتش بشم

الان خودم یه مدل تی پی لینک 8841 دارم و با اون هیچ مشکلی ندارم ولی با این نمی دونم چرا اینجوریه !

توی سایت گارنتیش هم

من مودم W8961N را به تازگی خریدم تا از امکانات بی سیم اون استفاده کنم در حالیکه مودم TD- 8841 هم داشتم. هرچقدر با مودم 8841 راحت هستم و کارت شبکه اونو براحتی میشناسه در مورد مودم جدید مشکل جدی است: من اصلا نمی تونم وارد صفحه اینترنتی 192.168.1.1 بشوم چون کارت شبکه من اصلا مودم رو نمیشناسه و آی پی تخصیص داده نمیشه. چه باید کرد؟

جند نفر همین مشکل رو دارند ولی نمی دانند چه باید کرد !

psat
03-01-2011, 01:22
سلام دوستان من یه مودم تی پی لینک مدل 8961 خریدم ولی هر کاری می کنم نمی تونم وارد تنظیماتش بشم

الان خودم یه مدل تی پی لینک 8841 دارم و با اون هیچ مشکلی ندارم ولی با این نمی دونم چرا اینجوریه !

توی سایت گارنتیش هم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدجند نفر همین مشکل رو دارند ولی نمی دانند چه باید کرد !

سلام دوست عزیز.
اول از همه اینکه مدل مودم شما w8960n هست و یا w8961nd ؟

شما سعی کن هم با فایرفاکس تست کنی و هم با IE.
اگر دیدی که جواب نداد توی قسمت connection ها برو و روی local area connection کلیک راست کن و properties رو بزن.
حالا internet protocol 4 رو انتخاب کن و properties پایینش رو بزن.توی این صفحه use the following ip
address رو انتخاب کن و اولی رو بده 192.168.1.5 و دومی رو بده 255.255.255.0 , سومی که Default gateway
هست رو بده 192.168.1.1
حالا همه رو ok کن و بعدش برو توی فایرفاکس یا اکسپلورر بزن 192.168.1.1 .امیدوارم مشکلت حل بشه.
موفق باشید.

Moahammad_sdt
03-01-2011, 06:01
سلام
دوستان من یک مودم D-Link وایرلس دار خریدم حالا مشکل من این هست که توی کامپیوتر خودم اینترنت جواب نمی ده اما توی وایرلس لپ تاپ جواب می ده
(ویندوز کامپیوتر خودم xp هست و با کابل شبکه به مودم وصل هست اما لپ تاپ 7 و با وایرلس. من یک کانکشن pppoe روی مودم ساختم)

Download Master
03-01-2011, 07:31
سلام
من میخواستم از صبا نت سرویس بگیرم.میخواستم ببینم مودم خوب برای بازی آنلاین (پینگ کم + DC کم ) چی هست ؟
قیمت هم زیر 50 تومن
بعد برای اتصال صبا نت روش کاریش بعد از وصل کردن مودم به کاپیوتر و ساخت PPoPe چه جوریه؟ یعنی COnfig مودم باید چه جوری باشه ؟

jooya
03-01-2011, 10:30
سلام دوست عزیز.
اول از همه اینکه مدل مودم شما w8960n هست و یا w8961nd ؟

شما سعی کن هم با فایرفاکس تست کنی و هم با IE.
اگر دیدی که جواب نداد توی قسمت connection ها برو و روی local area connection کلیک راست کن و properties رو بزن.
حالا internet protocol 4 رو انتخاب کن و properties پایینش رو بزن.توی این صفحه use the following ip
address رو انتخاب کن و اولی رو بده 192.168.1.5 و دومی رو بده 255.255.255.0 , سومی که Default gateway
هست رو بده 192.168.1.1
حالا همه رو ok کن و بعدش برو توی فایرفاکس یا اکسپلورر بزن 192.168.1.1 .امیدوارم مشکلت حل بشه.
موفق باشید.

w8961ND

انجام دادم ولی فرقی نکرد !

psat
03-01-2011, 10:54
w8961ND

انجام دادم ولی فرقی نکرد !

پس خوشبختانه این مدل هم وارد ایران شده.خیلی دنبالش بودم.قیمتش چقدر هست دوست عزیز؟
شما یک بار مودم رو از پشت ریست کن و بعد دوباره وصلش کن به pc و ببین درست میشه یا نه ؟
اگر جواب نداد اون ipهایی که گفتم رو دوباره بهش بده.امکان تست با یه سیستم دیگه رو داری ؟
راستی آنتن هاش قابل جدا شدن هستن یا خیر؟

Moahammad_sdt
03-01-2011, 17:29
سلام
دوستان من یک مودم D-Link وایرلس دار خریدم حالا مشکل من این هست که توی کامپیوتر خودم اینترنت جواب نمی ده اما توی وایرلس لپ تاپ جواب می ده
(ویندوز کامپیوتر خودم xp هست و با کابل شبکه به مودم وصل هست اما لپ تاپ 7 و با وایرلس. من یک کانکشن pppoe روی مودم ساختم)

دوستان لطفا جوابم رو بدید:45::45::45:

jooya
03-01-2011, 17:53
پس خوشبختانه این مدل هم وارد ایران شده.خیلی دنبالش بودم.قیمتش چقدر هست دوست عزیز؟
شما یک بار مودم رو از پشت ریست کن و بعد دوباره وصلش کن به pc و ببین درست میشه یا نه ؟
اگر جواب نداد اون ipهایی که گفتم رو دوباره بهش بده.امکان تست با یه سیستم دیگه رو داری ؟
راستی آنتن هاش قابل جدا شدن هستن یا خیر؟
امروز بردمش خونه یکی از دوستام ، سیستمش vista بود روی اون هیچ مشکلی نداشت و به راحتی تونستم وارد تنظیماتش بشم . ولی روی لپ تاپ خودم و سیستم خودم جواب نمیده !

حتی الان که وایرلسش رو هم ست کردم توی منزل بدون لن باید قاعدتا کار کنه ، حتی اون هم پایدار نیست و مثل کانکشن لن قطع و وصل میشه !!!

70 خرید ( یکی از دوستام از تهران خرید )

دو تا آنتن داره و قابلیت جدا شدن هم داره .

psat
03-01-2011, 19:06
امروز بردمش خونه یکی از دوستام ، سیستمش vista بود روی اون هیچ مشکلی نداشت و به راحتی تونستم وارد تنظیماتش بشم . ولی روی لپ تاپ خودم و سیستم خودم جواب نمیده !

حتی الان که وایرلسش رو هم ست کردم توی منزل بدون لن باید قاعدتا کار کنه ، حتی اون هم پایدار نیست و مثل کانکشن لن قطع و وصل میشه !!!

دوست عزیز شما firmware جدیدش رو بگیر و مودمت رو update کن.
الان جدیدترین firmware توی سایتش 100617 هست که میتونی از لینک زیر بگیری:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته باید با یه سیستم دیگه آپدیتش کنی.
یه نکته ی دیگه هم راجع به tp-link ها هست. شما سیم تلفن رو از مودم قطع کن و بعدش مودم رو خاموش
و روشن کن و به سیستم وصلش کن.حالا چک کن ببین وصل میشه یا نه.اگر نشد باز دادن ip و روش هایی
که گفتم رو تست کن.چندین بار این مشکل برای من با tp-link ها پیش اومده و هنوز هم نفهمیدم چه حکمتی
توش هست.احتمالا دلیلش این هست که بعضی وقت ها که مودم از طریق خط وصل هست به adsl میگرده
و یه gate way خارج از سیستم شما پیدا میکنه.یکی از دوستان هم این مشکل رو داشت که به جای مودم
خودت صفحات مودم های دیگه رو باز میکنه.
دیگه با این کارها امیدوارم مشکلتون حل بشه.
موفق باشید.

psat
03-01-2011, 19:19
دوستان لطفا جوابم رو بدید:45::45::45:

سلام.
دوست عزیز شما توی ویندوز xp برید داخل control panel و بعد network connection و روی local area connection
کلیک راست کنید و properties رو بزنید.حالا از توی جدول گزینه ی internet protocol رو انتخاب میکنید و بعد دکمه ی
properties رو میزنید.(مطابق شکل زیر):
حالا سه قسمت بالایی رو مثل شکل زیر پر کنید:

به اون دو جدول پایینی دست نزنید و بذارید غیر فعال باشن.فقط 3تا جدول بالایی رو مطابق عکس مقدار دهی کنید.
(چون ویندوز xp دم دست نداشتم مجبور شدم عکس ها رو از نت پیدا کنم و بذارم)

موفق باشید.

mehshad
03-01-2011, 20:02

دوست عزیز بعضی وقتها این مشکل به خاطر فایروالی که روی سیستم نصبه به وجود میاد
اگه فایروال رو سیستمت نصب کردی چک کن که این ip رو بلاک نکرده باشه

xfati
04-01-2011, 00:48
من مودم وایرلس سیسکو گرفتم میخان اسم بزارم رو مودم و رمز بزارم ولی بلد نیستم .... میشه یادم بدید

mehshad
04-01-2011, 01:48
من مودم وایرلس سیسکو گرفتم میخان اسم بزارم رو مودم و رمز بزارم ولی بلد نیستم .... میشه یادم بدید

دوست عزیز گزینه هایی که برای این کار در مودم ها وجود دارند متفاوت هستند اما اساس کار یکی هست
مثلا برای اینکه شما بتوانید روی وایرلس پسورد بزارید باید در قسمت وایرلس مودم دنبال گزینه security بگردین و از اونجا پسورد رو تعیین کنید
یا اگر میخواین نام مودم رو تغییر بدین یعنی وقتی با وایرلس مودم رو سرچ میکنید به این نام پیدا بشه باید
در قسمت وایرلس نام SSID رو از حالت دیفالت به اسم مورد نظرتون تغییر بدین

edcvfrtgb
04-01-2011, 02:00
با سلام خدمت دوستان:46: عزیز من یه مودم tp-link خریدم والان هم اکانت مخابرات دارم خودتون هم میدونید که باید user pass بدم تا کاتکت بشم مودم رو هم تازه خریدم ولی انگار نه انگار ولی قبلا که با مودم zhon کانکت میشدم راحت بودم اگه جواب دادن به این سوال براتون مقدور بود یه سوال دیگه هم داشتم زمانی که کامپیوتر رو روشن میکنم باید حتما برم تو استارت و بعدش کانکشن وبعدش کانکت بشم میخواستم زمونی که کامپیوتر رو روشن کردم کامپیوتر به اینترنت وص باشه در ضمن چه جوری میتونم مودمم رو کانفیگ کنم :11:

edcvfrtgb
04-01-2011, 02:27
با سلام اینترنت مخابرات گرفتم مثل پارس نیس که زمانی که کامپ رو روشن کردی connec بشه چیکار کنم زمونی که کامپ رو روشن کرم اتومات connec بشه:11: meci

mehshad
04-01-2011, 11:31
با سلام خدمت دوستان:46: عزیز من یه مودم tp-link خریدم والان هم اکانت مخابرات دارم خودتون هم میدونید که باید user pass بدم تا کاتکت بشم مودم رو هم تازه خریدم ولی انگار نه انگار ولی قبلا که با مودم zhon کانکت میشدم راحت بودم اگه جواب دادن به این سوال براتون مقدور بود یه سوال دیگه هم داشتم زمانی که کامپیوتر رو روشن میکنم باید حتما برم تو استارت و بعدش کانکشن وبعدش کانکت بشم میخواستم زمونی که کامپیوتر رو روشن کردم کامپیوتر به اینترنت وص باشه در ضمن چه جوری میتونم مودمم رو کانفیگ کنم :11:

دوست عزیز بزای اینکه بصورت اتوماتیک به اینترنت وصل بشی باید مودم رو در حالت PPPoE کانفیگ
کنی آموزشش اول همین تاپیک هست

power67
04-01-2011, 19:12
سلام بر بچ
می خواستم امروز مودم بزارم رو ppoe تنظیمات تو مرورگر درست کردم ولی مودم وصل نمیشه چراغ سومش اصلا روشن نمیشه نمیدونم چیکارش کنم؟؟؟:13::41:
کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟

مودم linksys 120n

maziarb
04-01-2011, 19:50
سلام من به پیشنهاد چند نفر در اینجا tp-link 8960 خریدم قبلش نظر خودم روی wag120n linksys بود، این 8960 مشکل زیاد داشته مثلاً توی ارتباط وایرلس! جالبتر اینه که هر بار که ریستش میکنم واسه چند دقیقه صفحه ی اصلی(192.168.1.1) عوض میشه!!! قسم میخورم راست میگم، اینم دو تا عکس ! تازه یه بار هم به 8811-td تبدیل شد! نمیدونم آخه اینها توی حافظه 8960 چی میخوان؟!تنها سوالی که دارم اینه که 300Mb به چه دردی میخوره؟
:16::16::16:

joe_satriani
04-01-2011, 20:12
سلام بر بچ
می خواستم امروز مودم بزارم رو ppoe تنظیمات تو مرورگر درست کردم ولی مودم وصل نمیشه چراغ سومش اصلا روشن نمیشه نمیدونم چیکارش کنم؟؟؟:13::41:
کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟

مودم linksys 120n

با سلام
اون چراغي كه روشن نميشه چي هست؟
بگيد تا بشه راحت تر راهنمايي كرد

موفق باشيد.

با سلام اینترنت مخابرات گرفتم مثل پارس نیس که زمانی که کامپ رو روشن کردی connec بشه چیکار کنم زمونی که کامپ رو روشن کرم اتومات connec بشه:11: meci

با سلام
شما كافيه كانشكتون رو از نوع PPPoE تنظيم كنيد براي اينكار

موفق باشيد.

psat
04-01-2011, 20:54
سلام من به پیشنهاد چند نفر در اینجا tp-link 8960 خریدم قبلش نظر خودم روی wag120n linksys بود، این 8960 مشکل زیاد داشته مثلاً توی ارتباط وایرلس! جالبتر اینه که هر بار که ریستش میکنم واسه چند دقیقه صفحه ی اصلی(192.168.1.1) عوض میشه!!! قسم میخورم راست میگم، اینم دو تا عکس ! تازه یه بار هم به 8811-td تبدیل شد! نمیدونم آخه اینها توی حافظه 8960 چی میخوان؟!تنها سوالی که دارم اینه که 300Mb به چه دردی میخوره؟

:16::16::16:

سلام.بله دوست عزیز متاسفانه tp-link این مشکلات رو داره.من روی 8901 هم این مشکل رو تجربه کردم.
توی حافظه ی مودم نیستن چون با جدا کردن سیم تلفن دیگه این صفحه ها نمیان.
من احتمال میدم gate way های موجود در شبکه رو پیدا میکنه و نمایش میده،حالا چطوری؟! ،نمیدونم!
چون من وقتی به قسمت مدیریت پورت های این صفحات رفتم اسم سیستم های افراد دیگه رو دیدم.

maziarb
04-01-2011, 21:10
من نمیدونم 8960 نسبت به wag120n برتری داره؟؟

salazar.basiliska
04-01-2011, 23:19
سلام .
من امروز یه مودم مدل linksys wag120N خریدم و الان خواستم نصبش کنم . CD نصب داخل بسته رو اجرا کردم و برنامه setup ....
مشکل اینجاست که تو قسمت install gateway بهم ارور 321 رو میده و میگه کلآ کابل اترنت رو وصل نکردی !!! در حالی که همه چیز درست وصل شده .
اگه میشه کمکم کنین . مشکل کجاست . کابل رو عوض کردم باز همون ارور ... آیا کلآ روش نصبم غلطه و باید به صورت دستی از تنظیمات مودم سرویسو راه اندازی کنم ؟ پس این برنامه setup برای چیه !
ممنون

psat
05-01-2011, 00:02
من نمیدونم 8960 نسبت به wag120n برتری داره؟؟

بنظر بنده آره.از نظر برد و سرعت انتقال داده ها.
عموما 8960 و 8961 با wag160 مقایسه میشن چون در یک رنج سرعت هستند.
البته Wag160 بهتره.اما من بین 8960 یا 8961 و wag120 مطمئنا 8960 یا 8961 رو انتخاب میکنم.

power67
05-01-2011, 00:04
با سلام
اون چراغي كه روشن نميشه چي هست؟
بگيد تا بشه راحت تر راهنمايي كرد

موفق باشيد
3تا چراغ رو مودم یکیش ماله وایرلس یکی دیگه ماله adsl خطه آخری ماله وقتی که مودم رو حالت ppoe وخود مودم به اینترنت وصل میشه اگه همه تنظیمات درست باشه باید هر سه تا سبز باشن اگه یکیش مشکل داشته قرمز میشه ولی این چراغ آخری که اصلا روشن نمیشه
مر30

سلام .
من امروز یه مودم مدل linksys wag120N خریدم و الان خواستم نصبش کنم . CD نصب داخل بسته رو اجرا کردم و برنامه setup ....
مشکل اینجاست که تو قسمت install gateway بهم ارور 321 رو میده و میگه کلآ کابل اترنت رو وصل نکردی !!! در حالی که همه چیز درست وصل شده .
اگه میشه کمکم کنین . مشکل کجاست . کابل رو عوض کردم باز همون ارور ... آیا کلآ روش نصبم غلطه و باید به صورت دستی از تنظیمات مودم سرویسو راه اندازی کنم ؟ پس این برنامه setup برای چیه !
ممنون
کابل باید تو گیت شماره یک باشه اگه بود ببین سیستم میفهمه چیزی بهش وصل شده یا نه (کارت شبکه مشکل نداشته باشه) اگه اینم نبود احتمالا ویندوزت xp من خودم با xp نتونستم نصبش کنم:13: