PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

tatu2008
25-10-2010, 03:39
سلام
خبری از ایمیلی که زدین نشد
واسه مودم فایبرهوم an1020-02t

sei_pm
25-10-2010, 07:55
شما که خودتون 160 دارید SNR را درست نشون میده ؟؟

برای من از روز اول درست بود و هیچ مشکلی نداشت.

من میخواستم از وایرلس این مودم استفاده کنم بردش که مشکلی نداره چون جای دوری نیست فقط از لحاظ امنیت میخواستم بدونم کدوم یکی از این گزینه ها بهتر است :

WEP
WPA-Personal
WPA2-Personal
WPA2-Mixed
WPA-Enterprise
WPA2-Enterprise
Radius

کدوم یکی رو انتخاب کنم بهتره ؟؟

با تشکر

WPA2-Personal

تهنا مشکلش هم همین SNR , Attenuation هست . نمیشه درستش کرد ؟؟ یعنی باید سیسکو فرمویر جدید بده تا شاید این باگ حل بشه ؟؟

خیر باید منتظر فریمور جدید باشید.

دیگه کلا نظرم رفته بود روی tplink w8960n که یه جا خوندم برد این مدل خیلی کم هست.دیگه با این وضعی هم که
برای این wag120 پیش اومده کاملا گیج شدم.

tplink w8960n
بازار ایران باید داشته باشه طبقه زیر همکف با گارانتی فرادانش قیمت هم قبلا 70 تومن بود.

سلام
حق با شما بود اینDsl Modulation روی سرعت تاثیر داره تو قسمت Help مودم خوندم نوشته بود این هم متن قسمت Help :

خوب مشخصه تاثیر داره ولی نه برای ما که سرعتمون تو ایران از 2 مگ فراتر نمیره :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rambo_1386
25-10-2010, 11:30
شما یکبار درایور مودم و کارت شبکه را پاک کن بعد ریستارت کن و دوباره نصبشون کن ببین درست میشه یانه .

اگر تو 7 هم این مشکل هست احتمالاً کابل مشکل داره و چون قطع و وصل میشه وارد تنظیمات مودم نمیتونید بشید .
درایور کارت شبکه رو 100 بار پاک کردم ولی درست نشد!
آخرش مشکل از tunup بود من نمیدونم مشکل این برنامه چیه ؟! همیشه یه مشکلی سر ویندور من میاره تو قسمتی که با یه کلیک مشکلات رجیستری و ویندوز مثلا حل میکنه میزنه ویندوز منو داغون میکنه:2: شانس آوردم یه بک آپ از تغییراتش مونده بود تغییرات که برگردوندم همه چی درست شد!
امروز زنگ زدم شاتل میگم پس این عملیات رانژه چقدر طول میکشه گفت هنوز دست مخابراته معلوم نیست گفتم اینا شاید همینجوری میندازن گردن مخابرات:31: زنگ زدم مخابرات پرسیدم عملیات رانژه کردن چقدر طول میکشه؟گفت 48 ساعت:18: گفتم امکان نداره الان شرکت adsl میگه 12روزه کار رانژه کردن تو مخابرات تموم نشده گفت کدوم شرکت گفتم شاتل! بعد طرف گفت سرویس های شاتل هنوز اینجا راه اندازی نشده!!!!!:18: این یعنی چی؟ تو سایت شاتل که منطقه مخابراتی ما هست؟ فردا میرم شاتل ببینم قضیه از چه قراره!!!:13:

psat
25-10-2010, 12:23
tplink w8960n
بازار ایران باید داشته باشه طبقه زیر همکف با گارانتی فرادانش قیمت هم قبلا 70 تومن بود.

سلام،ممنون دوست عزیز.
والا راستش موندم توی همین بحث برد سیگنال وایرلسش.
من W8901G داشتم و بردش به نظرم بسیار خوب بود.اما خوب میخوام سری n باشه و برای همین هم 8960n رو
انتخاب کردم ولی یه نفر جایی گفته بود که بردش خیلی کم هست.برای همین هم تردید کردم در خریدش.
راستی یه مدل جدید هم توی سایت زده بود که من فرق زیادی بینشون ندیدم و گفتم شاید مشکلات احتمالی این
مدل درش رفع شده.
مدلش TD-W8961ND هست.
اینم قسمت مودم های Adsl :

mrmostafa
25-10-2010, 12:57
من الان مودمي كه دارم فقط يه پورت Lan داره و الان يه لپ تاپ خريدم ميخوام كه با هر تو از اينترنت استفاده كنيم براي همين بايد يه مودم وايرلس بخرم ميخواستم بدونم چه مودمي بايد بخرم؟؟؟؟ چه امكاناتي داره؟ ميخوام بشه همزمان گوشي و لپ تاپ و كامپيوتر به مودم وصل بشه و اتوكانت درست كار كنه يعني اگر قطع شد خودش سريع وصل كنه كه هنگام دانلود به مشكل نخوره. يه مودم خوب و قيمت مناسب زياد گرون نباشه چه مدل و ماركي خوبه و قيمت چنده؟؟ از طريق كارت وايرلس بخرم به كامپيوتر بزنم نميشه استفاده كرد ؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

Mr.Pooya
25-10-2010, 16:17
من الان مودمي كه دارم فقط يه پورت Lan داره و الان يه لپ تاپ خريدم ميخوام كه با هر تو از اينترنت استفاده كنيم براي همين بايد يه مودم وايرلس بخرم ميخواستم بدونم چه مودمي بايد بخرم؟؟؟؟ چه امكاناتي داره؟ ميخوام بشه همزمان گوشي و لپ تاپ و كامپيوتر به مودم وصل بشه و اتوكانت درست كار كنه يعني اگر قطع شد خودش سريع وصل كنه كه هنگام دانلود به مشكل نخوره. يه مودم خوب و قيمت مناسب زياد گرون نباشه چه مدل و ماركي خوبه و قيمت چنده؟؟ از طريق كارت وايرلس بخرم به كامپيوتر بزنم نميشه استفاده كرد ؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

سلام
من برند LINKSYS را پیشنهاد می کنم :

LINKSYS WAG 120N

LINKSYS WAG 160N

LINKSYS WAG 320N

مدل اولی قیمت اش حدوداً 70-80 تومان است ولی برد وایرلسش قوی نیست معمولیه . اگه برد مودم براتون مهم است باید مدل 160N که حدوداً 130-140 تومان است را بگیرید ولی 320N که از همه قویتره هم از لحاظ برد هم سرعت قیمت حدوداً 180 تومان داره . من WAG120N دارم فکر کنم 50 تا دستگاه از قبیل لپ تاپ گوشی موبایل کنسول بازی و غیره را بشه همزمان از طریق وایرلس بهش وصل کرد . در کل مودم خوبیه 120N فقط برد وایرلسش زیاد قوی نیست . سوال آخرتون هم :

از طريق كارت وايرلس بخرم به كامپيوتر بزنم نميشه استفاده كرد ؟
متوجه نمیشم منطورتون چی هست .

موفق باشید

sei_pm
25-10-2010, 19:23
از طريق كارت وايرلس بخرم به كامپيوتر بزنم نميشه استفاده كرد ؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

همه مودمها و همچنین مودم های خوبی که دوستمون Pooya Raki معرفی کرد رو میشه هم با کابل و هم با وایرلس ازشون استفاده کرد شما می تونید واسه کامپیوترتون کارت شبکه وایرلس بخرید و به صورت وایرلس وصل بشید.

a6l3i
26-10-2010, 00:21
سلام
خبری از ایمیلی که زدین نشد
واسه مودم فایبرهوم an1020-02t
متاسفانه خیر ، دومی رو هم الآن زدم و یکم آتیشش رو بیشتر کردم. ببینیم صداشون در میآد یا نه؟

mrmostafa
26-10-2010, 11:46
ممنونم از همگي. من ديروز كه رفتم لپ تاپ خريدم از دوستم يه مودم وايرلس D-LINk DSL-2640U بهم داد 52 هزار تومان و برد خوبي هم داره البته من برام تو خونه مهم بود كه تمام خونه رو جواب ميده فقط تنظيمات اين مودم رو كسي بلده ياد بده؟؟؟؟؟ اگر بخوام اينترنت هر وقت قطع شد سريع وصل كنه با كدوم تنظيماتب ايد انجام بدم؟؟؟
pppoA چيه؟؟؟ تو تنظيمات اين هم اتوماتيك كانكت داشتش
PPPOE ؟؟؟؟؟؟؟ اين همينطور
ممنون ميشم توضيحاتي بدين. من الان از مخابرات سفارش دادم بگيرم اين مودم رو الان استفاده كنم اتوكانكت ميشه نيازي به صفر كردن ةدرس ماسكش نيست؟؟؟؟ چون از فن آوا داشتم دوستم گفت بايد آنلاين باشي يه بار ريست كنم تا بتوني با تنظيم PPPOE كانكت بشي براي همين با تنظيم Bridge دستي درست ميكردم وصل ميشد ولي با pppoe كانكت نميشد ابن مودم رو كه ديروز گرفتم الان اينترنت وصل نشده تست كنم. ممنون ميشم توضيح كامل بدين و نحوه تنظيم اين مودم. راستي ديروز سي دي مودم نصب مبكردم بعد 2 مرحله اين خطا رو داد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نميدونم منظورش چيه در صورتي كه تمام كابل ها درست هست و مشكلي نداره

Hamed 360
26-10-2010, 15:04
آقا یه سوال من مودم TP link مدل 8811 دارم وقتی به اینترنت وصل میشم چراغ internet روشن نمیشه !
برای شما هم اینجوریه !!؟

joe_satriani
26-10-2010, 19:20
ممنونم از همگي. من ديروز كه رفتم لپ تاپ خريدم از دوستم يه مودم وايرلس D-LINk DSL-2640U بهم داد 52 هزار تومان و برد خوبي هم داره البته من برام تو خونه مهم بود كه تمام خونه رو جواب ميده فقط تنظيمات اين مودم رو كسي بلده ياد بده؟؟؟؟؟ اگر بخوام اينترنت هر وقت قطع شد سريع وصل كنه با كدوم تنظيماتب ايد انجام بدم؟؟؟
pppoA چيه؟؟؟ تو تنظيمات اين هم اتوماتيك كانكت داشتش
PPPOE ؟؟؟؟؟؟؟ اين همينطور
ممنون ميشم توضيحاتي بدين. من الان از مخابرات سفارش دادم بگيرم اين مودم رو الان استفاده كنم اتوكانكت ميشه نيازي به صفر كردن ةدرس ماسكش نيست؟؟؟؟ چون از فن آوا داشتم دوستم گفت بايد آنلاين باشي يه بار ريست كنم تا بتوني با تنظيم PPPOE كانكت بشي براي همين با تنظيم Bridge دستي درست ميكردم وصل ميشد ولي با pppoe كانكت نميشد ابن مودم رو كه ديروز گرفتم الان اينترنت وصل نشده تست كنم. ممنون ميشم توضيح كامل بدين و نحوه تنظيم اين مودم. راستي ديروز سي دي مودم نصب مبكردم بعد 2 مرحله اين خطا رو داد:
نميدونم منظورش چيه در صورتي كه تمام كابل ها درست هست و مشكلي نداره

با سلام
باید با pppoe کانکشن رو بسازید
زمانی که انتخابش کردید واستون فیلد یوزر و پسورد فعال میشه
که یوزر و پسوردی که برای اکانت اینترنتتون بهتون میدن رو باید اینجا وارد کنید
اینطوری شما میتونید هر زمانی که مودم رو روشن کردید بلافاصله بدون اینکه کامپیوتر رو روشن کنید یا کانکشن خاصی رو اجرا کنید به اینترنت وصل شید

اون خطا هم ناشی از این هست که یا کابل و مودم قطع هست و ارتباط نداره یا اینکه زمانی که میخواد نصب کنید مراحل رو مودم خاموش هست
مودم رو روشن کنید

برای مک آدرس هم نیازی نیست دست بزنید
چون مک آدرس توسط شرکت و مخابرات ثبت و غیرفعال میشه

موفق باشید.

آقا یه سوال من مودم TP link مدل 8811 دارم وقتی به اینترنت وصل میشم چراغ internet روشن نمیشه !
برای شما هم اینجوریه !!؟

با سلام
چراغ اینترنت خاموش هست و اما اینترنتتون وصل هست؟

Hamed 360
26-10-2010, 19:40
آره
دقیقا
چراغ Lan و ADSL روشن ولی internet خاموشه ولی اینترنت وصله !
برای شمام اینجوریه>؟

sei_pm
26-10-2010, 19:43
برای شما هم اینجوریه !!؟

احتمالا شما مودم رو روی بریج گذاشتید و با کانکشن ویندوز کانکت میشید برای اینکه اون چراغ روشن بشه مودم باید در حالت pppoe قرار بگیره.

Hamed 360
26-10-2010, 21:29
نه کانکشن روی حالت PPPoe هست
نمیدونم چرا چراغ اینترنت روشن نمیشه ولی به اینترنت وصلم ! یکی کمک کنه !

joe_satriani
26-10-2010, 21:36
نه کانکشن روی حالت PPPoe هست
نمیدونم چرا چراغ اینترنت روشن نمیشه ولی به اینترنت وصلم ! یکی کمک کنه !

با سلام
البته همینطوریه دیگه
خوب شما وقتی از اینترنت استفاده میکنی اون چراغ چشمک نمیزنه؟!
شاید از سمت شرکت هم باشه اینطور موارد
و اینکه یه سوال دیگه: آیا قبلا روشن میشده یا تازه مودم رو خردیدید و استفاده میکنید؟!

موفق باشید.

Hamed 360
26-10-2010, 22:23
سلام
نه چشمک نمیزنه
فکر نکنم
نه تازه خریدم با یه مودم دیگه از همین مدل که برای دوستم بود هم تست کردم ولی چراغ روشن نمیشه !

digitalrn
27-10-2010, 11:22
سلام به همه
من دیروز Adsl گرفتم Adsl مربوط به مخابراته و پیمان کارش از شرکت دیگه ای میاد
من دیروز تا همین الان داشتم بدون مشکل استفاده میکردم که ساعت 9:30 دیسکانت کردم و دیدم دیگه نمیتونم وصل بشم البته چند بار پیش هم دیکانت کرده بودم ولی بدوم مشکل وصل میشد
یه نکته دیگه ااین پیمان کاره تند و تند میگفت اگر مشکلی برای شما پیش بیاد ساپورت نداریم ولی اگه از شرکت ما استفاده کنید ساپورتتون میکنیم
الان من لنگ در هوا موندم و حرف این آقا هم خیلی مشکوک بود ممکنه کاری کرده باشه که سر ساعت خاصی adsl قطع بشه تا مجبور بشم از شرکت این ها Adsl بگیرم ؟

حالا من چطوری adsl رو اوکی کنم ؟

---------- Post added at 12:22 PM ---------- Previous post was at 12:19 PM ----------

راستی مینویسه connect through WAN miniport ( pppoe و بعد پیغام خطا 651 میاد

pejman999
27-10-2010, 12:37
سلام ، خسته نباشید ، صفحات خیلی‌ زیاده ولی‌ چرخی که زدم دیدم
Asus DSL-G31
DSL-N11
DSL-N13
خوبه و ISP ها، همه ساپورت میکننشون.
قیمتشون هم بد نیست
می‌خوام بدونم این مارک CISCO هم همه ISP ‌ها ساپورت می‌کنن؟
فرقِ Wag 120N و Wag 160N و Wag 320N ، فقط تو بوردشون هست ؟
می‌دونم که Wag 320N یه USB PORT هم داره، بجز این اینا فرقشون فقط تو بورد هست؟ آخه قیمتاشون خیلی با هم فرق میکنه

ممنون

Mr.Pooya
27-10-2010, 15:14
سلام ، خسته نباشید ، صفحات خیلی‌ زیاده ولی‌ چرخی که زدم دیدم
Asus DSL-G31
DSL-N11
DSL-N13
خوبه و ISP ها، همه ساپورت میکننشون.
قیمتشون هم بد نیست
فرقِ Wag 120N و Wag 160N و Wag 320N ، فقط تو بوردشون هست ؟
می‌دونم که Wag 320N یه USB PORT هم داره، بجز این اینا فرقشون فقط تو بورد هست؟ آخه قیمتاشون خیلی با هم فرق میکنه

ممنون

سلام
هیچ مودمی با هیچ ISP مشکل نداره این که ISP ها میگن مشکل داره برای اینه که مودم خودشون را بفروشن .
به نظرم شما LINKSYS بگیری خیلی بهتر از ASUS است .

اون سه مدل هم فرقشون تو برد وایرلس و سرعتشون است البته تفاوت جزئی دارند مثلاً 120 برای نشون دادن SNR و Attenuation مشکل داره و درست نشون نمیده ولی بقیشون درست نشون میدند . شما اگه بیشتر وایرلس مورد نظرتون هست بهتره که 160 یا 320 یا بگیری ولی اگه استفاده معمولی برای خونه داری 120 خیلی خوبه قیمتش هم بهتر از بقیه مدل هاست .

MAZIARDM
27-10-2010, 18:11
با سلام به دوستان

من به تازگی از خود مخابرات اینترنت ADSL گرفتم. مودم Asus am604 خریدم. ویندوز من7 است. الان 3 تا 4 روز است می خواهم وارد شم نمی توانم. خطای 651 می دهد. اگر می شود یک دستورالعمل جامع و کاربردی مربوط به تنظیمات این مودم در ویندوز 7 و XP (به خصوص 7) بدهید. واقعا فوری و ضروری است.

با تشکر پیشاپیش منتظر پاسخ و راهنمایی عزیزان می باشم.

digitalrn
27-10-2010, 19:37
دوست بالایی برای منم همین طور شده فکر کنم دارن تغییرات اساسی میدن و از چند روز اینده پهنای باند مصرفی محاسبه میشه اگه اول تاپیک رو بخونی میبینی که قبلآ محاسبه نمیشده

یه سوال داشتم
من مودم td-8811 دارم و سرعت 256 از مخابرات گرفتم زنگ زدم گفتن سرعت رو تقسیم بر 8 کنی سرعت دانلود شما منشخص میشه و من تست کردم سرعت دانلود رو 28 ثابت بود
به نظرتون راسته که باید تقسیم بر 8 بشه ؟ بعضی ها میگن با با 256 تا 60 هم دانلود داریم
با تعویض مودم سرعت بالاتر نمیره؟

shiraz250
27-10-2010, 21:15
سلام
مودم D-Link 2740 u و D-Link 2730u ایا مودم خوبی هست حدودا قیمتش چنده

koorosh2500
27-10-2010, 21:32

سیسکو یکی از بهترین برندها و اصل آن آمریکایی است. ولی بعضی از شرکتها مثل شاتل و پارس آنلاین با آن مشکل دارند (که البته مشکل از مودم سیسکو نیست)

koorosh2500
27-10-2010, 21:44
این که ISP ها میگن مشکل داره برای اینه که مودم خودشون را بفروشن .

البته صحبت شما فقط برای افراد مبتدی صحیح است. آدم می تواند خودش از بازار مودم مورد نظر isp را بخرد. وقتی بنده می خواستم از پارس آنلاین سرویس adsl بخرم ، مودم وایرلس زایکسل را 98 هزار تومان می فروخت و من قبل از نصب ، خودم مودم را از بازار به قیمت 85 هزار تومان خریدم.

Vahid67
27-10-2010, 21:55
دوستان سلام
من با مودمم یه مشکلی پیدا کردم
بعد از چند دقیقه کار کردن چراغ Line خاموش میشه و تا زمانی که دوباره سیم رو ر بیارم و جا بزنم خاموش می مونه با یه مودم دیگه تست کردم مشکلی از خط و سیم کشی نیست مودم خرابم Zyxel P660 هستش ....

shiraz250
27-10-2010, 22:05
منم زایکسل خریدم روی اتوماتیک کار نمیکنه رفت گارانتی

digitalrn
27-10-2010, 22:55
یه سوال داشتم
من مودم td-8811 دارم و سرعت 256 از مخابرات گرفتم زنگ زدم گفتن سرعت رو تقسیم بر 8 کنی سرعت دانلود شما منشخص میشه و من تست کردم سرعت دانلود رو 28 ثابت بود
به نظرتون راسته که باید تقسیم بر 8 بشه ؟ بعضی ها میگن با با 256 تا 60 هم دانلود داریم

psat
27-10-2010, 23:26
یه سوال داشتم

بله دوست عزیز.تقسیم بر 8 به این خاطر هست که سرعت شما به کیلوبیت حساب میشه و سرعت دانلود به کیلوبایت.
و بایت هم 8 برابر بیت هست.سرعت دانلود استاندارد برای سرویس 256کیلوبیت دقیقا 32 کیلوبایت هست.
اما مخابرات کیفیت بالایی نداره و همون حدود هم که شما دانلود میکنی خوبه.اون جاهایی هم که تا 60 میدن چون
سرویس هاشون محدود هست و برای جلب مشتری میدن اما شما نمیتونید بخاطر محدودیت دانلود زیاد دانلود کنید.

koorosh2500
27-10-2010, 23:29
اون جاهایی هم که تا 60 میدن چون
سرویس هاشون محدود هست و برای جلب مشتری میدن اما شما نمیتونید بخاطر محدودیت دانلود زیاد دانلود کنید.

کاملا موافقم

joe_satriani
28-10-2010, 12:17
با سلام به دوستان

من به تازگی از خود مخابرات اینترنت ADSL گرفتم. مودم Asus am604 خریدم. ویندوز من7 است. الان 3 تا 4 روز است می خواهم وارد شم نمی توانم. خطای 651 می دهد. اگر می شود یک دستورالعمل جامع و کاربردی مربوط به تنظیمات این مودم در ویندوز 7 و XP (به خصوص 7) بدهید. واقعا فوری و ضروری است.

با تشکر پیشاپیش منتظر پاسخ و راهنمایی عزیزان می باشم.

با سلام
دوست عزیز
اینطور مواقع مشکل از اینترنت و شرکت هست
توی ویندوز 7 هم تنظیمات خاصی نداره
مودمتون رو در حالت pppoe تنظیم کردید؟!

موفق باشید.

Mr.Pooya
28-10-2010, 15:00
البته صحبت شما فقط برای افراد مبتدی صحیح است. آدم می تواند خودش از بازار مودم مورد نظر isp را بخرد. وقتی بنده می خواستم از پارس آنلاین سرویس adsl بخرم ، مودم وایرلس زایکسل را 98 هزار تومان می فروخت و من قبل از نصب ، خودم مودم را از بازار به قیمت 85 هزار تومان خریدم.

سلام

من نگفتم که از ISP مودم بخرید یا از بازار . ISP ها مودم هاشون رو گرون تر میدهند و اینکه بعضی جاها میگن مشکل داره حتماً مشکل ساز میشه ولی بخاطر اینکه مودم خودشون رو بفروش برسونند که سود کنند هم شما رو تشویق می کنند که از خودشون بخرید .

ولی مودم ها با ISP ها مشکلی ندارند حالا شاید یکی دوتا مشکل نادر پیش بیاد ولی در کل مشکل ساز نمیشه . من خودم با 2 تا مودم که کار کردم هیچ مشکلی نداشته .

البته این که شما گفتید سیسکو با شاتل و پارس آنلاین مشکل داره رو نمیگم اشتباه است چون من خودم هم از این دو شرکت تا حالا نگرفتم که تست کنم . ولی گفتم ، این مشکلات خیلی کم پیش میاد .

shiraz250
28-10-2010, 17:42
من از صبانت adsl گرفتم برای اینکه چند یوزر بتونن همزمان استفاده کنند فروشنده بهم گفت باید شرکت صبا مک فیلترینگ را حذف کنه سئوال اینجاست این موضوع چقدر صحت داره گفت اگه حذف نشه فقط یک یوزر میتونه استفاده کنه ظاهرا صبانت این مشکلو داره البته منظورم از یک مودم بود

joe_satriani
28-10-2010, 22:23
من از صبانت adsl گرفتم برای اینکه چند یوزر بتونن همزمان استفاده کنند فروشنده بهم گفت باید شرکت صبا مک فیلترینگ را حذف کنه سئوال اینجاست این موضوع چقدر صحت داره گفت اگه حذف نشه فقط یک یوزر میتونه استفاده کنه ظاهرا صبانت این مشکلو داره البته منظورم از یک مودم بود

با سلام
ببينيد دوست عزيز
مك آدرس براي اين هست كه كسي نتونه با اكانت شما و اشتراكي كه از قبل از صبانت داشته با مودم خودش و در خونه ي خودش لاگين كنه
براي اين هست كه شما فقط بتونيد يه جوري اينترنت رو secure و ايمن باشه
اما اگه ميخوايد كسي ديگه از خونه ي خودش با اشتراك شما به اينترنت وصل شه ميتونيد به شركت بگيد تا مك آدرس رو غير فعال كنه
اينطوري اگه شخص مقابل از صبانت اشتراك داشته باشه با اكانت شما هم از اين به بعد ميتونه لاگين كنه

موفق باشيد.

alijigari
28-10-2010, 23:34
با سلام-مودم من linksys wag54g2 هست -3 سال هست با صبانت مشکلی نداشتم حتی یک دقیقه هم قطعی نداشتم- الان 4 ماه هست که با پارس انلاین هستم-مشکلی که دارم هر چند ساعت یک بار چراغ اینترنت خاموش میشه و page باز نمی کنه اما لینک دارم و باید هر دفعه فیش برقشو بکشم بیرون و دوباره بزنم تا بعد از چند دقیقه درست بشه-از قسمت پشتیبانی پرسیدم -کفتند پارس انلاین و شاتل با این مودم مشکل داره چون adsl2+ هست-ممنون میشم راهنمایی کنید

sei_pm
28-10-2010, 23:39
با سلام-مودم من linksys wag54g2 هست -3 سال هست با صبانت مشکلی نداشتم حتی یک دقیقه هم قطعی نداشتم- الان 4 ماه هست که با پارس انلاین هستم-مشکلی که دارم هر چند ساعت یک بار چراغ اینترنت خاموش میشه و page باز نمی کنه اما لینک دارم و باید هر دفعه فیش برقشو بکشم بیرون و دوباره بزنم تا بعد از چند دقیقه درست بشه-از قسمت پشتیبانی پرسیدم -کفتند پارس انلاین و شاتل با این مودم مشکل داره چون adsl2+ هست-ممنون میشم راهنمایی کنید

خیر شرکتها معمولا مشکل با مودم ندارند خودم Wag160n دارم و با پارس آنلاین هیچ مشکلی ندارم
برید داخل صفحه زیر :

یک عکس بندازید تا وضعیت خطتون رو چک کنم.

alijigari
28-10-2010, 23:53
خیر شرکتها معمولا مشکل با مودم ندارند خودم Wag160n دارم و با پارس آنلاین هیچ مشکلی ندارم
برید داخل صفحه زیر :

یک عکس بندازید تا وضعیت خطتون رو چک کنم.

اینم عکس ممنون میشک کمکم کنید :

sei_pm
29-10-2010, 00:11
اینم عکس ممنون میشک کمکم کنید :

وضعیت خطتون خیلی خوبه ولی فریمور مودمتون خیلی قدیمیه احتمال داره با آپدیت کردنش مشکلتون حل بشه:

alijigari
29-10-2010, 00:47
وضعیت خطتون خیلی خوبه ولی فریمور مودمتون خیلی قدیمیه احتمال داره با آپدیت کردنش مشکلتون حل بشه:

دوست عزیز من فایلی که فرمودید را دانلود کردم وبه قسمت administration -firmware upgrade-browse -فایل مربوطه را انتخاب کرده و update را میزنم اما هیچ اتفاقی نمی افته حتی یک بار خاموش و روشنش هم کردم اما ورژنش فرقی نکرد ممنون میشم کمکم کنید

Mr.Pooya
29-10-2010, 01:51
دوست عزیز من فایلی که فرمودید را دانلود کردم وبه قسمت administration -firmware upgrade-browse -فایل مربوطه را انتخاب کرده و update را میزنم اما هیچ اتفاقی نمی افته حتی یک بار خاموش و روشنش هم کردم اما ورژنش فرقی نکرد ممنون میشم کمکم کنید

سلام
چطوره که شما FirmWare 1.00.10 را نصب کردید و به درستی SNR و Attenuation را نشون میده ؟؟

ماله من وقتی خریدم 1.00.12 بود و تو این صفحه به جای SNR و Attenuation عدد 0 بود !!!!

ولی بعد از اینکه 1.00.16 را ریختم اصلاً اعداد را اشتباه نشون میده ماله یکی دیگه از دوستان همینجا هم این مشکل را داره که فکر کنم از Firm Ware جدید باشه .

ولی این که میگید هیچ اتفاقی نمیفته شما با یک مرورگر دیگه امتحان کن احتمال خیلی زیاد مشکل حل میشه .

ممکن تو قسمت Internet Options و قسمت مربوط به Security امنیت را تا آخرین حد بالا بردید و باعث شده که این دکمه کار نکنه (این مشکل برای خودم هم اما به یک صورت دیگه پیش آمده بود که چون IE استفاده می کردم و سکیوریتی را بالا برده بودم مشکل داشت ولی با FIREFOX هیچ مشکلی نداشت ) .

موفق باشید

psat
29-10-2010, 11:04
سلام
چطوره که شما FirmWare 1.00.10 را نصب کردید و به درستی SNR و Attenuation را نشون میده ؟؟

ماله من وقتی خریدم 1.00.12 بود و تو این صفحه به جای SNR و Attenuation عدد 0 بود !!!!

ولی بعد از اینکه 1.00.16 را ریختم اصلاً اعداد را اشتباه نشون میده ماله یکی دیگه از دوستان همینجا هم این مشکل را داره که فکر کنم از Firm Ware جدید باشه .

ولی این که میگید هیچ اتفاقی نمیفته شما با یک مرورگر دیگه امتحان کن احتمال خیلی زیاد مشکل حل میشه .

ممکن تو قسمت Internet Options و قسمت مربوط به Security امنیت را تا آخرین حد بالا بردید و باعث شده که این دکمه کار نکنه (این مشکل برای خودم هم اما به یک صورت دیگه پیش آمده بود که چون IE استفاده می کردم و سکیوریتی را بالا برده بودم مشکل داشت ولی با FIREFOX هیچ مشکلی نداشت ) .

موفق باشید

سلام
پویا جان مدل مودمشون فرق میکنه.wag54g2 هست.
فکر کنم این مشکل فقط برای 120 هست و شرکت هم نمیدونم چرا اینقدر سهل انگاری میکنه.چون فکر نکنم
مشکل سخت افزاری باشه و با یه تغییر کوچیک توی سورس firmwareشون میتونن این مشکل رو حل کنند.

sei_pm
29-10-2010, 15:37

جسارت نشه فایل رو unzip میکنید بعد آپلود میکنید؟

alijigari
29-10-2010, 19:33
جسارت نشه فایل رو unzip میکنید بعد آپلود میکنید؟

اشکال از explorer بود با opera کردم update شد-خیلی ممنون -فقط از ظهر تا حالا قطع نشده ببینم جواب میده یا نه- ورژن که روش بود 10 بود اما حالا 19 هست -خیلی ممنون از راهنمایی بچه ها

---------- Post added at 07:33 PM ---------- Previous post was at 07:31 PM ----------

سلام

موفق باشید
مربوط به مرور گرم بود با opera کردم اپدیت شد-فقط خدا کنه دیگه قطع نشه

mrmostafa
30-10-2010, 08:59
با سلام
باید با pppoe کانکشن رو بسازید
زمانی که انتخابش کردید واستون فیلد یوزر و پسورد فعال میشه
که یوزر و پسوردی که برای اکانت اینترنتتون بهتون میدن رو باید اینجا وارد کنید
اینطوری شما میتونید هر زمانی که مودم رو روشن کردید بلافاصله بدون اینکه کامپیوتر رو روشن کنید یا کانکشن خاصی رو اجرا کنید به اینترنت وصل شید

اون خطا هم ناشی از این هست که یا کابل و مودم قطع هست و ارتباط نداره یا اینکه زمانی که میخواد نصب کنید مراحل رو مودم خاموش هست
مودم رو روشن کنید

برای مک آدرس هم نیازی نیست دست بزنید
چون مک آدرس توسط شرکت و مخابرات ثبت و غیرفعال میشه

موفق باشید.

ممنونم. الان وقتي pppoe بزارم هر وقت كه كانكت هست يكدفعه قطع بشه خود مودم كانكت ميكنه مرتب؟؟؟
تنظيمات و راهنماي فارسي تعريف كردن مودم D-LINk DSL-2640u رو دارين برام بزارين ممنون ميشم چون تنظيماتش بيشتره. راستي در اين مودم يه چراغ داره كه عكس اينترنت اكسپلولر هست نميدونم چي هست و يه چراغ DSL داره و يه چراغ status ؟؟؟؟ چون تو مودم asus چراغ status براي فعال بودن adsl بود.

joe_satriani
30-10-2010, 09:06
ممنونم. الان وقتي pppoe بزارم هر وقت كه كانكت هست يكدفعه قطع بشه خود مودم كانكت ميكنه مرتب؟؟؟
تنظيمات و راهنماي فارسي تعريف كردن مودم D-LINk DSL-2640u رو دارين برام بزارين ممنون ميشم چون تنظيماتش بيشتره. راستي در اين مودم يه چراغ داره كه عكس اينترنت اكسپلولر هست نميدونم چي هست و يه چراغ DSL داره و يه چراغ status ؟؟؟؟ چون تو مودم asus چراغ status براي فعال بودن adsl بود.

با سلام
چراغ status برای این هست که اینترنت دارید یا نه
چراغ DSL برای این هست که به خط رانژه شده دسترسی دارید یا خیر
چراغ internet هم برای زمانی هست که از اینترنت استفاده میکنید و چشمک باید بزنه
----
pppoe زمانی اتومات کانکت میشه که مودم رو روشن میکنید
اینطوری بدون نیاز به اجرای کانکشنی خودش وصل میشه

موفق باشید.

Mr.Pooya
30-10-2010, 17:08
سلام
اگه بخوام سیم کشی تلفن را عوض کنم حدود قیمتش چقدر میشه ؟؟

sei_pm
30-10-2010, 22:14
سلام
اگه بخوام سیم کشی تلفن را عوض کنم حدود قیمتش چقدر میشه ؟؟

سیم متری بین 100 تا 200 تومن هست . اجرتش رو نمی دونم . دیگه سیم کشی که به تاپیک رفع مشکلات مودم مربوط نمیشه:31::13:

lsaman3al
30-10-2010, 23:06
سلام دوستان

یه مدتی هستش که وقتی تلفن خونه زنگ میزنه ADSL قطع میشه و بعد از قطع تلفن دوباره وصل میشه ، قبلا اینجوری نبود میخواستم بدونم مشکل از کجا میتونه باشه ...!!؟
من از صبانت گرفتم و مودم هم دلینک هستش

sei_pm
31-10-2010, 01:26
سلام دوستان

یه مدتی هستش که وقتی تلفن خونه زنگ میزنه ADSL قطع میشه و بعد از قطع تلفن دوباره وصل میشه ، قبلا اینجوری نبود میخواستم بدونم مشکل از کجا میتونه باشه ...!!؟

مشکل از اسپلیتری هست که به تلفن وصل کردید.

a6l3i
31-10-2010, 01:38
سلام دوستان

همونطور که Sei_pm عزیز گفتن مشکل از Splitter هستش.
البته من تو خونه یه تلفن داشتم (از این قدیمیا که میچرخید) که به هیچ صراطی مستقیم نمیشد و آخر فهمیدم موقع گذاشتن گوشی ، قطع کنش نویز میندازه. چند بار که مجبور شدم ازش استفاده کنم ، بجای گذاشتن گوشی ، سوکتش رو از خط جدا میکردم و دوباره میزدمش. :31:

mrmostafa
31-10-2010, 08:48
دوستان كسي راهنماي تنظيمات فارسي مودم D-LINk DSL-2640u رو داره برام بزاره ممنون ميشم چون اولين بار هست كه با اين مودم استفاده ميكنم. ميخوام اشتباهي تنظيم نكنم. بعد اين مودم وايرلس هست من يه لپ تاپ هم خريدم كه وصل كنم به مودم اونم استفاده كنه. وايرلسش همينطوري فعال هست درسته؟ با لپ تاپ سرچ كنيم پيدا ميكنه؟

شهنام89
01-11-2010, 00:00
سلام
اينترنت 512 گرفتم در حال باز كردن صفحات يك دفعه ريسيوم صفر ميشه! چيزي نميتونه بازكنه مدتي طول ميكشه تا دوباره درست شه!(2و3 دقيقه)
چراغ هاي اينترنت و ADSL و WLAN و LAN مودمم روشنن فقط بعضي اوقات چراغ اينترنتم خاموشه!
يا بعضي مواقع با خاموش و روشن كردن مودم درست ميشه به ISP هم كه زنگ زدم ميگه خط آف لاين نشون ميده!و مودم و روشن خاموش كن
مودمم TP-LINK 8960N
علت چيه؟؟؟

tatu2008
01-11-2010, 06:20
سلام
هنوز خبری از ایمیلی که زدین نشد

maziarb
01-11-2010, 12:31
سلام مودم tp-link w8961 nd چطوره؟ بخرمش ؟ وایرلس 300mbp/s داره ! دیگه چه مودمی هست که ارزون و به صرفه باشه؟

joe_satriani
01-11-2010, 12:40
سلام
اينترنت 512 گرفتم در حال باز كردن صفحات يك دفعه ريسيوم صفر ميشه! چيزي نميتونه بازكنه مدتي طول ميكشه تا دوباره درست شه!(2و3 دقيقه)
چراغ هاي اينترنت و ADSL و WLAN و LAN مودمم روشنن فقط بعضي اوقات چراغ اينترنتم خاموشه!
يا بعضي مواقع با خاموش و روشن كردن مودم درست ميشه به ISP هم كه زنگ زدم ميگه خط آف لاين نشون ميده!و مودم و روشن خاموش كن
مودمم TP-LINK 8960N
علت چيه؟؟؟

با سلام
خط رو اگه آفلاین نشون بده مشکل از تنظیماتی که کردید هست
و اینکه سیستم رو اسکن کنید که ویروس نداشته باشه

موفق باشید.

سلام

با سلام
چه ایمیلی دوست عزیزم؟!

سلام مودم tp-link w8961 nd چطوره؟ بخرمش ؟ وایرلس 300mbp/s داره ! دیگه چه مودمی هست که ارزون و به صرفه باشه؟

با سلام
مودم خوبیه
مودم alfex رو هم پیشنهاد میکنم
قیمت 57-58 هزار تومن هست و سرعت و کارایی خوبی داره

موفق باشید.

شهنام89
01-11-2010, 19:20
ويروس نداره
اكه ميشه بفرماييد چه جوري تنظيم كنم!!!

a6l3i
01-11-2010, 20:03
کسی نمی تونه یه کاری واسه من کنه
من مودم فایبرهوم دارم مدل an 1020-02t ولی روی ویندوز 7نصب نمیشه
کسی می تونه درایور جدیدش رو گیربیاره
ممنون میشم
رو ویستا هم نصب نمیشه
فقط باید رو اکس پی نصب کنم

سلام
سلام دوست عزیز
نه هنوز.

راستی یه سوال. من مودم شما رو تو اینترنت دیدم. تا جایی که من متوجه شدم ، یه USB داره یه LAN . شما کارت شبکه ندارین؟ چون اگه با LAN وصل کنین نیازی به درایور نخواهید داشت و خیلی راحت تر میتونید تنظیمات رو انجام بدین.

tatu2008
02-11-2010, 02:43
نه متاسفانه ندارم
یعنی هیچ کاری نمیشه کرد

psat
02-11-2010, 14:40
سلام دوستان عزیز.
فرق tplink w8960n با w8961nd چیه ؟

habib1933
02-11-2010, 15:03
سلام گوشيم ساتيو هست ميخواستم از طريق wifi به كامپيوتر وصل شم و بدون كابل اينترنت gprs ارو روي سيستمم بيارم بدون نياز به برنامه pc suite .امروز رفتم يه مودم adsl wireless planet 4401 گرفتم.ميخواستم ببينم با اين مودم ميشه وصل شم به گوشيم يا بايد كارت شبكه وايرلس ميگرفتم ؟اگه آره تنظيمات براي وصل شدن اين مودم به گوشيو توضيح بدين

Mr.Pooya
02-11-2010, 15:26
سلام گوشيم ساتيو هست ميخواستم از طريق wifi به كامپيوتر وصل شم و بدون كابل اينترنت gprs ارو روي سيستمم بيارم بدون نياز به برنامه pc suite .امروز رفتم يه مودم adsl wireless planet 4401 گرفتم.ميخواستم ببينم با اين مودم ميشه وصل شم به گوشيم يا بايد كارت شبكه وايرلس ميگرفتم ؟اگه آره تنظيمات براي وصل شدن اين مودم به گوشيو توضيح بدين

سلام
مودم میتونه شبکه وایرلس درست کنه باید کارت شبکه وایرلس میگرفتید تا بتونید وصل بشید .

موفق باشید

shiraz250
02-11-2010, 16:55

یک مودم خوب در حد 95 هزار چه مارکی هست

Mr.Pooya
02-11-2010, 17:00

یک مودم خوب در حد 95 هزار چه مارکی هست

در مورد سوال دوم باید بگم که Linksys Wag 120N مارک خوبیه قیمت هم حدود 70-80 تومان . مودم خوبیه ولی اگه میتونی بیشتر هزینه بدی به نظرم Linksys WAG160N را بگیر که حدود 130-140 هست.

موفق باشید.

a6l3i
02-11-2010, 17:23
نه متاسفانه ندارم
یعنی هیچ کاری نمیشه کرد
به نظرم 10 تومن بدی یه کارت شبکه بگیری بهتر باشه تا این همه دردسر نصب. که آیا بشود یا نشود :31:

تازه فکر کنم کمتر هم شده باشه. دوستان الآن کارت شبکه معمولی چند شده؟

habib1933
02-11-2010, 20:08
[حالا اگه كارت وايرلس بگيرم باهاش به گوشي هم وصل بشم آيا با pc ميتونم وارد كانكشن بشم و يه كانكشن بسازم و ازجي پي آر اس استفاده كنم يا وصل كه بشم فقط به محتويات مموري گوشيم دسترسي دارم؟

M@hdi-B
02-11-2010, 20:31
سلام.

یه سوال داشتم .. من به تازگی یه مودم وایرلس دی-لینک گرفتم الان یه مشکل باهاش دارم و اون اینه که از حالت Bridge به PPPoE نمیره.

یعنی اول رو PPPoE بود و بعد از مطالعه یه تاپیک در این مورد اونو به حالت Bridge بردم و بعد متوجه شدم که هر وقت بخوام با گوشی کانکت بشم باید پی سی روشن باشه.

الان هر کار می کنم به حالت قبل بر نمی گرده .. چطور می تونم اون رو به تنظیمات اولیه برگردونم؟(ریست کنم)

یا تنظیماتی که بوسیله اون مودم رو به حالت PPPoE ببرم و پسورد هم داشته باشه که کسی نتونه از نت استفاده کنه.

ممنون:40:

a6l3i
02-11-2010, 22:59
سلام.

یه سوال داشتم .. من به تازگی یه مودم وایرلس دی-لینک گرفتم الان یه مشکل باهاش دارم و اون اینه که از حالت Bridge به PPPoE نمیره.

یعنی اول رو PPPoE بود و بعد از مطالعه یه تاپیک در این مورد اونو به حالت Bridge بردم و بعد متوجه شدم که هر وقت بخوام با گوشی کانکت بشم باید پی سی روشن باشه.

الان هر کار می کنم به حالت قبل بر نمی گرده .. چطور می تونم اون رو به تنظیمات اولیه برگردونم؟(ریست کنم)

یا تنظیماتی که بوسیله اون مودم رو به حالت PPPoE ببرم و پسورد هم داشته باشه که کسی نتونه از نت استفاده کنه.

ممنون:40:
سلام
مبارک باشه ، ایشالله چراغاش حالاحالاها واست چشمک بزنه . . .
پشت مودم یه دکمه ی ریست ریز هستش. درحالیکه مودم روشنه با یه شئ تیز دکمه رو بزنین و برای 10 ثانیه نگه دارین و رها کنین. مودم خاموش و روشن میشه و بر میگرده به حالت کارخونه و تمام تنظیمات پاک میشه.حالا دوباره از طریق کنترل پنل مودم و با کابل LAN میتونین اون رو دوباره روی PPPoE تنظیم کنید.

قبل از ریست ، از داشتن مقادیر تنظیمات مثل Username وpassword مربوط به ISP اطمینان حاصل کنید.
موفق باشید

maziarb
03-11-2010, 10:13
کیفیتش چطوره؟ در مقایسه با linksys 320n چطوره؟

یک سوال دیگه پاساژ ایران جمعه ها بازه؟!

شهنام89
03-11-2010, 10:35

اگه منظورت TD-W8960Nهست من هفته ي پيش گرفتم خوبه!
سري N جديدترين سري مودمه!
Linksys با همين امكانات و 50تومان بيشتر ميده:18:
از پاساژ ايران گرفتم
نميدونم جمعه ها هستن يا نه!!!

maziarb
03-11-2010, 10:44
جمعه یا شنبه میرم خرید!:20:

mrmostafa
03-11-2010, 14:20
با عرض سلام و خسته نباشید

من یه مودم D-LINK DSL-1640U دارم که به کامپیوتر خانگی وصل هست و یه لپ تاپ هم دارم که میخوام به وایرلس مودم وصل کنم بلد نیستم. از داخل لپ تاپ چه کارهای باید بکنم و اینکه قسمت وایرلس مودم رو چیکار باید بکنم؟؟؟

این عکس از قسمت وایرلس مودم:

این از قسمت Security که پیش فرض خودش هست:

این وقتی که sharing رو انتخاب کردم اینارو آورد. میخوام پسورد بزارم که هرکسی نتونه وصل بشه و تعداد رو هم مشخص کنم

اینم از انتخاب گزینه WPA2-PSK

من اینجوری تنظیم کردم:

ولی با لپ تاپ دقیق نمیدونم چطوری باید پیداش کنم. لپ تاپ سونی هستش با ویندوز 7 ممنون میشم دقیق آموزش بدین چطوری پیدا کنمش.
ممنون میشم آموزش لازم رو به من بدین . با تشکر

Mr.Pooya
03-11-2010, 15:30
[حالا اگه كارت وايرلس بگيرم باهاش به گوشي هم وصل بشم آيا با pc ميتونم وارد كانكشن بشم و يه كانكشن بسازم و ازجي پي آر اس استفاده كنم يا وصل كه بشم فقط به محتويات مموري گوشيم دسترسي دارم؟

سلام
من خودم امتحان نکردم ولی نباید مشکلی داشته باشه شما به گوشی که وصل میشی میتونید با نرم افزار Pc Suite به اینترنت هم وصل بشید یا حتی یک کانکشن بسازید و اونجا فقط شماره اتصال مربوط رو بهش بدید .

Mr.Pooya
03-11-2010, 15:42
با عرض سلام و خسته نباشید

من یه مودم D-LINK DSL-1640U دارم که به کامپیوتر خانگی وصل هست و یه لپ تاپ هم دارم که میخوام به وایرلس مودم وصل کنم بلد نیستم. از داخل لپ تاپ چه کارهای باید بکنم و اینکه قسمت وایرلس مودم رو چیکار باید بکنم؟؟؟

این عکس از قسمت وایرلس مودم:

این از قسمت Security که پیش فرض خودش هست:

این وقتی که sharing رو انتخاب کردم اینارو آورد. میخوام پسورد بزارم که هرکسی نتونه وصل بشه و تعداد رو هم مشخص کنم

اینم از انتخاب گزینه WPA2-PSK

من اینجوری تنظیم کردم:

ولی با لپ تاپ دقیق نمیدونم چطوری باید پیداش کنم. لپ تاپ سونی هستش با ویندوز 7 ممنون میشم دقیق آموزش بدین چطوری پیدا کنمش.
ممنون میشم آموزش لازم رو به من بدین . با تشکر

سلام
عکسی وجود ندارد !! من عکسی نمیبینم ولی اگه مودم رو درست تنظیم کردی باید وایرلس لپ تاپ را روشن کنی و همون قسمت پایین که کانکشن های فعال رو نشون میده برو و کانکشنی که با مودم درست کردی را انتخاب کن و وصل شو نیاز هم نیست که سرچ کنی خودش شبکه های فعال رو پیدا میکنه .

---------- Post added at 03:42 PM ---------- Previous post was at 03:38 PM ----------

سلام
من خودم LINKSYS دارم البته 120N و خیلی راضیم مودم خوبیه . شما اگه میتونی ، لینکسیس 320N بگیر چون سرعتش بالاست که زیاد هم مهم نیست و وایرلس آن هم برد خیلی خوبی داره . و یه چیز دیگه این که LINKSYS ساخت شرکت CISCO که تجهیزات شبکه تولید میکنه است .

به نظر من LINKSYS WAG320N مودم خیلی خوبیه .

mrmostafa
03-11-2010, 18:47
سلام
عکسی وجود ندارد !! من عکسی نمیبینم ولی اگه مودم رو درست تنظیم کردی باید وایرلس لپ تاپ را روشن کنی و همون قسمت پایین که کانکشن های فعال رو نشون میده برو و کانکشنی که با مودم درست کردی را انتخاب کن و وصل شو نیاز هم نیست که سرچ کنی خودش شبکه های فعال رو پیدا میکنه .
دوست عزیز اینم عکسهاش :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اصلا پیدا نمیشه الان تنظیم من اون عکس یکی مونده به آخری هستش. با گوشی هم سرچ کردم پیدا نمیکنه مودم رو نمیدونم چیکار کنم.
ممنونم

mehdi1368
03-11-2010, 21:53
سلام
دوستان عزیز کسی درایو USB مودم tp-link مدل TD-8811 رو داره؟
شوربختانه CD مودم رو گم کردم لطفا کمک کنید!!:42:
موفق باشید.

Mr.Pooya
03-11-2010, 22:54
دوست عزیز اینم عکسهاش :

اصلا پیدا نمیشه الان تنظیم من اون عکس یکی مونده به آخری هستش. با گوشی هم سرچ کردم پیدا نمیکنه مودم رو نمیدونم چیکار کنم.
ممنونم

سلام
سایتی که عکس هاتون رو توش آپ کردید کی لاگر داره بعد اندازه عکس ها انقدر کوچک هست که چیزی دیده نمیشه شما عکس ها رو جای دیگه Up کن مثل aks98.com . اگر امکان داره اون پستتون رو ویرایش کنید چون لینک هایی که توش هست کی لاگر دارند .

با تشکر

a6l3i
04-11-2010, 01:10
سلام
دوستان عزیز کسی درایو USB مودم tp-link مدل TD-8811 رو داره؟
شوربختانه CD مودم رو گم کردم لطفا کمک کنید!!:42:
موفق باشید.
این لینک خود سابتش:

mehdi_np
04-11-2010, 13:21
دوستان مودم 2640u رو ميخوام بخرم
اين مودم چطوره ؟ خوب جواب داده؟ من موارد مصرفم بيشتر رو ي گيم و دانلود طولاني مدته.

mehdi_np
04-11-2010, 16:21
دوستان مودم 2640u رو ميخوام بخرم
اين مودم چطوره ؟ خوب جواب داده؟ من موارد مصرفم بيشتر رو ي گيم و دانلود طولاني مدته.

دوستان کسی نظری نداره؟

Mr.Pooya
04-11-2010, 16:56
دوستان کسی نظری نداره؟

من در مورد این مدل مودم هیچ نظری ندارم چون استفاده نکردم ولی به نظرم Linksys خیلی خوبه اگه میخوای مودم خوب بگیری به نظرم فقط Linksys بگیر . من 120N دارم وقتی روشن می کنم بعد از 2-3 ساعت داغ میشه ولی مودم خیلی خوبیه در مورد دانلود طولانی فکر کنم اگه مدل های بالاتر مثل 160 یا 320 را بگیرید خیلی بهتره .

sei_pm
05-11-2010, 14:42
سلام ورژن مودم من 2.3 هستش حالا میخوام که آبدیتش کنم چون خیلی هنگ میکنه.حالا به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نمیتونم وارد بشم اگه کسی ورژن جدید تر از ماله خودم رو داره ممنونش میشم

لینک فریمور مربوطه از لحاط ورژن هم نگران نباشید چون با همه سازگاره و روی مودم خودم که پشت مودم زده ver: 5.3 مشکلی ایجاد نکرد:

s a j j a d
05-11-2010, 15:36
من مودم linksys wag120n دارم امروز Firmware Version:V1.00.16 دانلود و نصب کردم حالا چراغ dsl ثابت نمیشه؟چیکار کنم؟؟:19:

sei_pm
05-11-2010, 16:39
من مودم linksys wag120n دارم امروز Firmware Version:V1.00.16 دانلود و نصب کردم حالا چراغ dsl ثابت نمیشه؟چیکار کنم؟؟:19:

ANNEX A ریختید یا B.

mrmostafa
05-11-2010, 16:43
دوست عزیز اینم عکسهاش :

ممنونم

ممنون میشم الان به این مشکل من پاسخ بدین که پدرم در اومده نمیشه یه لپ تاپ و مودم رو با هم وصل کرد با Wlan گوشی G900 هم سرچ کردم نشناخت در صورتی که چراغ وایرس مودم روشنه و تیک روشن بودنشم هست تو عکس مشخصه.
ممنونم

s a j j a d
05-11-2010, 17:23
ANNEX A ریختید یا B.

B
چه فرقی دارن؟؟؟:13:

maziarb
05-11-2010, 17:48
سلام میخواستم بدونم با 80 تومان بهترین مودم TP-LINK 8960 هستش؟ بعدش تو نمایشگاه هم میفروشن مودم؟! کسی میدونه الکامپ تا کی هستش؟ نظر شما؟ میخوام WIRELESS N 300MBPS باشه،کمیاب نباشه

Mr.Pooya
05-11-2010, 18:20
B

سلام.

شما روی جعبه مودم (قسمت کناری) نگاه کنید نوشته که مودم Annex A هست یا Annex B بعد فرمویر اون را دانلود کنید و نصب کنید .

به نظر من شما قسمت DSL Modulation را عوض کنید و یکی یکی گزینه هاش را امتحان کنید به احتمال خیلی زیاد درست میشه .

---------- Post added at 06:20 PM ---------- Previous post was at 06:16 PM ----------

ممنون میشم الان به این مشکل من پاسخ بدین که پدرم در اومده نمیشه یه لپ تاپ و مودم رو با هم وصل کرد با Wlan گوشی G900 هم سرچ کردم نشناخت در صورتی که چراغ وایرس مودم روشنه و تیک روشن بودنشم هست تو عکس مشخصه.
ممنونم

سلام
الان که به عکس ها درست نگاه کردم یک چیزی متوجه شدم . شما گزینه Clients Isolation را بزنید به احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد .

موفق باشید:11:

s a j j a d
05-11-2010, 18:31
تو تنضیمات مودم نشون میده که کدوم نصب شده (aیا b)

Mr.Pooya
05-11-2010, 18:37
تو تنضیمات مودم نشون میده که کدوم نصب شده (aیا b)

شما اول باید نگاه کنید که مودم تون Annex A هست یا Annex B بعد اگر اشتباه نصب کرده بودید دوباره از سایت Linksys فرمویر درست را دانلود و نصب کنید . اون یکی راه هم که تو پست قبلی نوشته بودم تست کنید احتمال زیاد مشکل حل میشه .

موفق باشید :11:

sei_pm
05-11-2010, 20:35
B
مودمتون مرخص شده باید ببرید گارانتی Annex B مخصوص خطوط isdn هست که تو اروپا استفاده میشه و داخل ایران کاربرد نداره.

Mr.Pooya
05-11-2010, 22:29
سلام
من هر وقت از Speed Test تست میگیرم سرعت دانلودم را خیلی پایین تر نشون میده . چکار کنم ؟؟ باید با پشتیبانی تماس بگیرم ؟؟

ممنون

worm_19
05-11-2010, 22:33
سلام
من می خوام مودمم رو روی حالت pppoe تنظیم کنم. مودم : D-Link 2520u
ولی وقتی تو مرورگر می زنم 192.168.1.1 ،error میده که Unable to connect
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

joe_satriani
05-11-2010, 22:41
سلام
من هر وقت از Speed Test تست میگیرم سرعت دانلودم را خیلی پایین تر نشون میده . چکار کنم ؟؟ باید با پشتیبانی تماس بگیرم ؟؟

ممنون

با سلام
همیشه همینطوریه؟!
شاید مشکل موقتی هست اگه تازگیا واستون رخ داده
اگه هم همیشه اینطوریه با شرکت تماس بگیرید
البته این سرعت چند هست مثلا؟!

موفق باشید.

سلام
من می خوام مودمم رو روی حالت pppoe تنظیم کنم. مودم : D-Link 2520u
ولی وقتی تو مرورگر می زنم 192.168.1.1 ،error میده که Unable to connect
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

با سلام
این ارور رو میده و باز نمیشه کنسول در صورتی که به اینترنت هم وصل هستید و از مودم هم دارید استفاده میکنید؟
و دیگه اینکه این رو هم امتحان کنید 192.168.0.1
اگه باز هم نشد ببینید که gate way رو روی چه آدرسی تنظیم کردید!

موفق باشید.

Mr.Pooya
05-11-2010, 22:47
با سلام
همیشه همینطوریه؟!
شاید مشکل موقتی هست اگه تازگیا واستون رخ داده
اگه هم همیشه اینطوریه با شرکت تماس بگیرید
البته این سرعت چند هست مثلا؟!

موفق باشید.

سلام
از موقعی که سرعت رفته بالا اینطوری شده نمیدونم چرا!! سرعت تو تست برای من همیشه 30-40 هست حالا بعضی موقع ها 60 هم میشه ولی نه همیشه در حالی که سرعت دانلود من بالای 100 است :18:

باید با پشتیبانی تماس بگیرم ؟؟

ممنون

worm_19
05-11-2010, 22:50
بله من الان با کابل lan به مودم وصل هستم می خام یه دستگاه دیگه رو با پورت usb به اینترنت متصل کنم توی یه تاپیک دیگه گفتن مودم رو رو حالت pppoe تنظیم کنم
192.168.0.1 هم جواب نداد
اگه مودم رو ریست کنم ممکنه حل بشه؟

joe_satriani
05-11-2010, 22:55
سلام
از موقعی که سرعت رفته بالا اینطوری شده نمیدونم چرا!! سرعت تو تست برای من همیشه 30-40 هست حالا بعضی موقع ها 60 هم میشه ولی نه همیشه در حالی که سرعت دانلود من بالای 100 است :18:

باید با پشتیبانی تماس بگیرم ؟؟

ممنون

با سلام
البته این speednet هم گاهی قاط میزنه و درست سرعت رو نشون نمیده
به نظرم طبیعی هست اگه مشکلی با سرعت دانلود نداری
اینطور مواقع همون idm بهتر هست ببینید سرعتتون چند هست بهتره

موفق باشید.

بله من الان با کابل lan به مودم وصل هستم می خام یه دستگاه دیگه رو با پورت usb به اینترنت متصل کنم توی یه تاپیک دیگه گفتن مودم رو رو حالت pppoe تنظیم کنم
192.168.0.1 هم جواب نداد

با سلام
بله
عموما باید با ریست کردن مشکلتون حل شه

موفق باشید.

Mr.Pooya
05-11-2010, 22:59
192.168.0.1 هم جواب نداد

سلام
شما آی پی دستی ست کنید احتمالاً مشکل حل میشه .

به Control Panel بروید و قسمت Network و روی کانکشن کارت شبکه راست کلیک کنید سپس INTERNET PROTOCOL VERSION 4 را انتخاب و Properties را بزنید سپس قسمت اول که IP ADDRESS باشه را عدد 192.168.1.33

قسمت دوم : اتوماتیک ایجاد میشه ولی اگه ست نشد 255.255.255.0

قسمت سوم : 192.168.1.1

اگر مشکل حل نشد قسمت اول یعنی IP ADDRESS را عدد 192.168.1.100 قرار دهید .

mrmostafa
06-11-2010, 01:27
[/COLOR][/COLOR]

سلام
الان که به عکس ها درست نگاه کردم یک چیزی متوجه شدم . شما گزینه Clients Isolation را بزنید به احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد .

موفق باشید:11:[/QUOTE]

ممنونم پویا جان درست شددددددددددددد واقعا ممنونم ازت :11: :46:
-----------------------------------------------------------
راستی در مورد مودم D-Link DSL-2640u الان PPPOE کردم البته موقع نصب سی دی خودش همه این تنظمات رو خواست یوزر و پسوردم خواست دادم و وصل شد الان 2 روز هست که اینترنت وصل هست دانلود میکنه و قطع نشده بود الان اومدم دیدم که هیچ سایتی نمیاد بعد یه کانکشن درست کردم و کانکت کردم. میخوام بدونم خود مودم وقتی رو PPPOE هست ارتباط قطع بشه کانکت نمیکنه تا وصل کنه دوباره؟؟؟؟ وقتی خونه نیستم میزارم برا یدانلود یه موقع قطع شد خودش وصل کنه دانلود رو انجام بده؟!! ممنون میشم راهنمایی کنید در مورد این مودم:46:

sei_pm
06-11-2010, 07:38
میخوام بدونم خود مودم وقتی رو PPPOE هست ارتباط قطع بشه کانکت نمیکنه تا وصل کنه دوباره؟؟؟؟ وقتی خونه نیستم میزارم برا یدانلود یه موقع قطع شد خودش وصل کنه دانلود رو انجام بده؟!! ممنون میشم راهنمایی کنید در مورد این مودم:46:

اگر درست تنظیم کرده باشید خودش کانکت میکنه ولی اگر تیک گزینه Dial on demand (with idle timeout timer) رو زمان کانفیگ کردن زده باشید بعد از اون مقدار زمانی که جلوش زدید اگر مودم دیتایی رو دریافت نکنه دسکانکت میشه و کانکت نمیشه.

psat
06-11-2010, 13:27
هنوز کسی چک نکرده تفاوت w8961nd با w8960n رو ؟

Mr.Pooya
06-11-2010, 14:05
ممنونم پویا جان درست شددددددددددددد واقعا ممنونم ازت :11: :46:
-----------------------------------------------------------
راستی در مورد مودم D-Link DSL-2640u الان PPPOE کردم البته موقع نصب سی دی خودش همه این تنظمات رو خواست یوزر و پسوردم خواست دادم و وصل شد الان 2 روز هست که اینترنت وصل هست دانلود میکنه و قطع نشده بود الان اومدم دیدم که هیچ سایتی نمیاد بعد یه کانکشن درست کردم و کانکت کردم. میخوام بدونم خود مودم وقتی رو PPPOE هست ارتباط قطع بشه کانکت نمیکنه تا وصل کنه دوباره؟؟؟؟ وقتی خونه نیستم میزارم برا یدانلود یه موقع قطع شد خودش وصل کنه دانلود رو انجام بده؟!! ممنون میشم راهنمایی کنید در مورد این مودم:46:

سلام
خواهش می کنم .

در مورد سوال دوم هم همونطوری که جناب sei_pm فرمودند اکثر مودم ها یک گزینه دارند که اگر بعد از مدت مشخص دیتایی دریافت نشد ارتباط قطع شود و همینطور یک گزینه دارند که وقتی شما مودم را روی PPPOE ست می کنید با تنظیم آن اگر ارتباط قطع شود بعد از مدت مشخص که خودتون تعیین می کنید دوباره خود مودم کانکت میکنه . برای دانلود هم باید بگم که به تنظیمات نرم افزار دانلودتون ربط داره که بعد از وصل مجدد اینترنت دانلود را آغاز کنه یا نه .

موفق باشید.:11:

soft2fire
06-11-2010, 15:36
سلام به همه دوستان
من يه مودم zyxel 9660 RU t1 V2 دارم و لي يه مشكل خيلي بزرگ دارم كه الان يه ماهه نميتونم حلش كنم
از شركت پارس آنلاين هم اينترنت ميگيرم و سرعتم هم 512 مي باشد
من نياز دارم كه MTU مودمم رو به بالاي 1400 ببرم اما هر كاري مكنم همچين تنظيماتي نداره و نتونم اين عمل را انجام دهم
و همچنين شديدا هم به اين تنظيمات نياز دارم
لطفا كمكم كنيد
ممنونتون ميشم

mrmostafa
06-11-2010, 15:48
سلام
خواهش می کنم .

در مورد سوال دوم هم همونطوری که جناب sei_pm فرمودند اکثر مودم ها یک گزینه دارند که اگر بعد از مدت مشخص دیتایی دریافت نشد ارتباط قطع شود و همینطور یک گزینه دارند که وقتی شما مودم را روی PPPOE ست می کنید با تنظیم آن اگر ارتباط قطع شود بعد از مدت مشخص که خودتون تعیین می کنید دوباره خود مودم کانکت میکنه . برای دانلود هم باید بگم که به تنظیمات نرم افزار دانلودتون ربط داره که بعد از وصل مجدد اینترنت دانلود را آغاز کنه یا نه .

موفق باشید.:11:

اگه ميشه رو اين نوع مودم راهنماي كني چون من به تنظيمات دست نزدم موقع نصب سي دي مودم خودش همه رو پرسيد زدم بعضي چيزها رو هم خودش داشت دست نزدم نميدونم اين بود يا نه. ولي الان تو تنظيمات مودم برم كجاش هست چون تو مودم اصلا نداره براي تعريف VCI VPI اينا كه نوع PPPOE رو تنظيم كنم مودم قبلي داشت ميشد دوباره جديد ساخت اين موقع نصب يكبار پرسيد زدم ديگه تو تنظيمات نداره نميدونم. من همون PPPOE انتخاب كردم اين آيتم هم كه گفتي نديدم و دست نزدم.

Mr.Pooya
06-11-2010, 15:58
اگه ميشه رو اين نوع مودم راهنماي كني چون من به تنظيمات دست نزدم موقع نصب سي دي مودم خودش همه رو پرسيد زدم بعضي چيزها رو هم خودش داشت دست نزدم نميدونم اين بود يا نه. ولي الان تو تنظيمات مودم برم كجاش هست چون تو مودم اصلا نداره براي تعريف VCI VPI اينا كه نوع PPPOE رو تنظيم كنم مودم قبلي داشت ميشد دوباره جديد ساخت اين موقع نصب يكبار پرسيد زدم ديگه تو تنظيمات نداره نميدونم. من همون PPPOE انتخاب كردم اين آيتم هم كه گفتي نديدم و دست نزدم.

سلام
من با این نوع مودم تا حالا کار نکردم و با پنل اش آشنا نیستم شما از قسمت Advanced Setup یک عکس بگیر ( تو aks98.com آپلودش کنی بهتره ) تا بگم چکار کنی .

soft2fire
06-11-2010, 19:26
دوستان ميشه لطف كنيد جواب من رو بديد؟

mrmostafa
06-11-2010, 20:31
سلام
من با این نوع مودم تا حالا کار نکردم و با پنل اش آشنا نیستم شما از قسمت Advanced Setup یک عکس بگیر ( تو aks98.com آپلودش کنی بهتره ) تا بگم چکار کنی .

سلام پویا جان این تنظیمات در حال حاضر PPOE من هستش که edit زدم مراحل رو رفتم عکس گرفتم این 2 قسمت باید مورد استفاده باشه به نظرم از این 2 تا عکس گرفتم:

Mr.Pooya
06-11-2010, 21:42
سلام پویا جان این تنظیمات در حال حاضر PPOE من هستش که edit زدم مراحل رو رفتم عکس گرفتم این 2 قسمت باید مورد استفاده باشه به نظرم از این 2 تا عکس گرفتم:

سلام
نیاز به عکس اول نبود همون دومی کافی بود . شما تیک گزینه Dial On Demand را نزنید که کار خوبی هم کردید و نباید تیک داشته باشه .

ولی برای اینکه اگه مودم قطع شد دوباره وصل بشه گزینه Keep AliveTime را که فعال است باید بهش مقدار بدید مثلاً 1 که بر حسب دقیقه است . گزینه Max Fail هم که بر حسب دفعه است برای این است که اگر اینترنت به هر دلیل قطع شد مودم با توجه به مقدار اون هر چند که همون قدر کانکت میشه مثلاً شما Max Fail را روی 10 ست کردید بعد اینترنت قطع میشه مودم 10 بار تلاش میکنه که به اینترنت وصل بشه و اگر وصل نشد دیگه برای کانکت کردن اقدام نمیکنه .

ولی اگه با این تنظیمات باز هم موقع دانلود اینترنت قطع شد و دانلود ادامه پیدا نکرد واسه اینه که نرم افزار دانلود شما تنظیم نیست . شما اگه IDM دارید میتونید دانلود ها را تو صف دانلود قرار بدید و تنظیم کنید اگر اینترنت قطع شد بلافاصله بعد از وصل شدن دانلود نیز ادامه پیدا کند.

ببخشید پر حرفی کردم ولی سعی کردم چیزی از قلم نیفته :11:

joe_satriani
06-11-2010, 22:18

اشتباه شد !!!!

mrmostafa
07-11-2010, 00:41
سلام
نیاز به عکس اول نبود همون دومی کافی بود . شما تیک گزینه Dial On Demand را نزنید که کار خوبی هم کردید و نباید تیک داشته باشه .

ولی برای اینکه اگه مودم قطع شد دوباره وصل بشه گزینه Keep AliveTime را که فعال است باید بهش مقدار بدید مثلاً 1 که بر حسب دقیقه است . گزینه Max Fail هم که بر حسب دفعه است برای این است که اگر اینترنت به هر دلیل قطع شد مودم با توجه به مقدار اون هر چند که همون قدر کانکت میشه مثلاً شما Max Fail را روی 10 ست کردید بعد اینترنت قطع میشه مودم 10 بار تلاش میکنه که به اینترنت وصل بشه و اگر وصل نشد دیگه برای کانکت کردن اقدام نمیکنه .

ولی اگه با این تنظیمات باز هم موقع دانلود اینترنت قطع شد و دانلود ادامه پیدا نکرد واسه اینه که نرم افزار دانلود شما تنظیم نیست . شما اگه IDM دارید میتونید دانلود ها را تو صف دانلود قرار بدید و تنظیم کنید اگر اینترنت قطع شد بلافاصله بعد از وصل شدن دانلود نیز ادامه پیدا کند.

ببخشید پر حرفی کردم ولی سعی کردم چیزی از قلم نیفته :11:

پویا جان ممنون سنگ تموم گذاشتی فقط الان یه مشکلی پیدا کردم اینکه لپ تاپ رو دیروز تست کردم درست بود الان هر چی میزنم کانکت هست به مودم ولی هیچ سایتی رو نمیاره ولی با کامپیتور خودم وصل هستم. عکسهاش رو میزارم. راستی کامپیوتر من کارت شبکه داره ولی وایرلس نیست چطوری میتونم بین لپ تاپ و کامپیوتر شبکه درست کنم فایل رد و بدل کنم؟!!!!
این عکس تنظیم مودم یه مرحله جلوتر اینجا رو هم ببین درسته؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اینم عکسهای لپ تاپ که وایرلس وصل هست ولی اینترنت رو نمیاره:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
البته الان مودم رو تنظیم کردم برای وصل شدن بعد ریست کردم لپ تاپ هم درست شده الان ولی تو عکس نگاه کن وقتی وصل هست یه عکس اخطار زرد مانند روی آنتن وایرلس هستش ولی اون موقع نبود موقعی که وصل هستالانم که داره کار میکنه این علامت نیستش در صورتی که تو عکس معلومه کانکت هست ولی اینترنت قطع بود.
ممنونم از راهنمایی های خوب و مفیدت

a6l3i
07-11-2010, 01:21
سلام به همه دوستان
من يه مودم zyxel 9660 RU t1 V2 دارم و لي يه مشكل خيلي بزرگ دارم كه الان يه ماهه نميتونم حلش كنم
از شركت پارس آنلاين هم اينترنت ميگيرم و سرعتم هم 512 مي باشد
من نياز دارم كه MTU مودمم رو به بالاي 1400 ببرم اما هر كاري مكنم همچين تنظيماتي نداره و نتونم اين عمل را انجام دهم
و همچنين شديدا هم به اين تنظيمات نياز دارم
لطفا كمكم كنيد
ممنونتون ميشم

سلام
شما باید ببینید سرویسی که دارید تا چه MTU ای رو ساپورت میکنه. این کارها رو انجام بدین تا ببینیم تا چه حد میتونید MTU رو بالا ببرید؟

1- تو صفحه ی Dos عبارت ping yahoo.com -f -l 1400 رو تایپ کنید و اینتر کنید ( اون دومی حرف L کوچیکه)
اگه بعد از اینتر کردن مثل عکس زیر مقادیر TTL رو داد

به 1400 حدود 10 تا اضافه کن و دوباره اجرا کن ، تا به عکس زیر برسی:

حالا اعداد رو کمتر و بیشتر اضافه و کم کن تا به عددی واقعی برای MTU برسی. مثلا همونطور که تو عکس بالا میبینی ، برای 1472 دیگه Time Out داده ولی برای 1470 مقادیر درست TTL رو میده و اسن نشون میده که مقدار واقعی این سرویس همون 1470 هستش. یکی از دوستانم 1410 بود که دیگه بیخیال افزایشش شد.

roxh58
07-11-2010, 08:05
دوستان یه مودم وایرلس ارزان میخواستم که اینترنتی بشه تهیه کرد...برای شهرستان....ممنون میشم راهنمایی کنید

joe_satriani
07-11-2010, 09:33
دوستان یه مودم وایرلس ارزان میخواستم که اینترنتی بشه تهیه کرد...برای شهرستان....ممنون میشم راهنمایی کنید

با سلام
دوست عزیز شما باید از فروشگاههای اینترنتی سر بزنید که اکثرا و معمولا قیمت هاشون یه خورده بالا هست
شما میتونید توی همون شهرستانی که هستید به خدمات کامپیوتری مراجعه کنید و یه مودم بگیرید
اینطوری خیلی بهتر هست

موفق باشید.

omid_egh
07-11-2010, 09:44
ایا برد مودم وایرلس به فاصله بین دو طبقه میرسه ؟ (4تا 5 متر عمودی )
من میخام مودم وایرلس بخرم بزارم طبقه چهارم اما میخام طبقه دومم استفاده کنم

Mr.Pooya
07-11-2010, 10:36
پویا جان ممنون سنگ تموم گذاشتی فقط الان یه مشکلی پیدا کردم اینکه لپ تاپ رو دیروز تست کردم درست بود الان هر چی میزنم کانکت هست به مودم ولی هیچ سایتی رو نمیاره ولی با کامپیتور خودم وصل هستم. عکسهاش رو میزارم. راستی کامپیوتر من کارت شبکه داره ولی وایرلس نیست چطوری میتونم بین لپ تاپ و کامپیوتر شبکه درست کنم فایل رد و بدل کنم؟!!!!
این عکس تنظیم مودم یه مرحله جلوتر اینجا رو هم ببین درسته؟؟؟
اینم عکسهای لپ تاپ که وایرلس وصل هست ولی اینترنت رو نمیاره:
البته الان مودم رو تنظیم کردم برای وصل شدن بعد ریست کردم لپ تاپ هم درست شده الان ولی تو عکس نگاه کن وقتی وصل هست یه عکس اخطار زرد مانند روی آنتن وایرلس هستش ولی اون موقع نبود موقعی که وصل هستالانم که داره کار میکنه این علامت نیستش در صورتی که تو عکس معلومه کانکت هست ولی اینترنت قطع بود.
ممنونم از راهنمایی های خوب و مفیدت

سلام
خواهش می کنم دوست عزیز
این طبیعیه وقتی لپ تاپ شبکه ای پیدا میکنه اما کانکت نیست علامت زرد رنگ رو قسمت Network باشه ولی این که کانکت شد و علامت زرد رنگ نرفته بود یکم عجیبه که چیزی نیست این جور مواقع مودم را خاموش ، روشن کن لپ تاپ هم یک بار ریستارت بکن احتمال زیاد مشکل حل میشه .

ولی در مورد اینکه می خواهید شبکه بین لپ تاپ و PC درست کنید از دو راه می توانید این کار را انجام بدید :

1) برای PC کارت شبکه وایرلس تهیه کنید و اونطوری هر دو رو به هم وصل کنید .

2) این روش فکر کنم کم هزینه تر باشه : اگر لپ تاپ شما Bluetooth دارد (که اکثر لپ تاپ های جدید این قابلیت را دارند ) یک دستگاه Bluetooth نیز برای PC تهیه کنید که قیمت خیلی بالایی ندارد بعد از این روش اطلاعات را رد و بدل کنید .

a6l3i
07-11-2010, 10:39
ایا برد مودم وایرلس به فاصله بین دو طبقه میرسه ؟ (4تا 5 متر عمودی )
من میخام مودم وایرلس بخرم بزارم طبقه چهارم اما میخام طبقه دومم استفاده کنم
سلام

مودم های Wireless خونگی ، معمولا به طبقات بالا و پائینشون سیگنال میرسونن. قدرت سیگنال ها در اون طبقات هم ، دقیقا زیر یا بالای مودم از همه بیشتره و معمولا همه جای اون طبقات رو پوشش نمیده و کاملا به ساختار خونه و شرایط اطراف هم بستگی داره.
ولی تجربه ی دوستان از دو طبقه فاصله ( مثلا از 4 به 2 ) خیلی خوب نبوده و نمیشه روش حساب کرد.

البته قدرت خروجی این مودم ها حدود 3 dbm هستش که میشه با یه آنتن 6-7 dbm ای تقویتش کرد ، اما اون هم همه ی طبقه ی دوم رو براتون پوشش نمیده.

* اگه میخواید بعداً قدرت آنتن رو افزایش بدین ،مدل هایی رو باید بخرید که آنتن خارجی دارن و آنتن های تقویت کننده رو میشه بهشون وصل کرد

vahid78
07-11-2010, 11:16
سلام به همه دوستان
ببخشید یه سوال فنی :دی من هر وقت میخوام کانکت بشم ارور 678 میده باید چند دقیقه مودمم خاموش کنم بعد کانکت میشه
مشکل از چی میتونه باشه؟!
مودم منم kasda kd318eu هستن از پارس آنلاین هم سرویس میگیرم
اینم بگم چراغ Dsl (link) هم ثابته

sei_pm
07-11-2010, 13:23

MTU پارس آنلاین بیشتر از 1272 قبول نمیکنه میتونید دستور زیر رو داخل cmd بزنید تا مشاهده کنید:

ping 4.2.2.4 -l 1275 -f

ولی با

ping 4.2.2.4 -l 1272 -f

جواب میده.

koorosh2500
07-11-2010, 22:03
سوال از اساتید:

1- اگر در جایی از لپتاپ استفاده بکنیم که سیگنال وایرلس ضعیفه ، آیا ترافیک بیشتری مصرف می شه؟

2- اگر سیگنال وایرلس ضعیف باشه آیا روی سرعت تاثیر می گذاره؟ چرا وقتی با speedtest تست می گیرم سرعت در حالت وایرلس کمتره ولی وقتی لپتاپ رو با کابل شبکه به مودم وصل می کنم سرعت بیشتره؟ (درصورتی که سرعت وایرلس رو زده 54Mb/s )

joe_satriani
07-11-2010, 23:25
سوال از اساتید:

1- اگر در جایی از لپتاپ استفاده بکنیم که سیگنال وایرلس ضعیفه ، آیا ترافیک بیشتری مصرف می شه؟

2- اگر سیگنال وایرلس ضعیف باشه آیا روی سرعت تاثیر می گذاره؟ چرا وقتی با speedtest تست می گیرم سرعت در حالت وایرلس کمتره ولی وقتی لپتاپ رو با کابل شبکه به مودم وصل می کنم سرعت بیشتره؟ (درصورتی که سرعت وایرلس رو زده 54Mb/s )

با سلام

1: فرقی نمیکنه دوست عزیزم
ترافیک مصرفی بستگی به مصرفی که شما میکنید
مثلا اگه با سرعت خیلی پایین هم ( مثلا 1 کیلوبیت ) یه فایل 10 مگابایتی رو دانلود کنید در عرض 2 ساعت ، همین فایل 10 مگابایت از ترافیکتون کم میشه
حالا چه در عرض 2 دقیقه دانلود شه چه در عرض 2 ساعت
---
2: صد در صد اگه وایرلس سیگنالش ضعیف باشه روی سرعت تاثیر داره و تاثیر مستقیم هم داره
هر چی کمتر سیگنال باشه سرعت هم کمتره و هر چی سیگنال بیشتر برسه سرعت بیشتر
، خوب طبیعیه که با کابل سرعت رو بیشتر نشون بده ( کابل 100Mb/s هست )

موفق باشید.

koorosh2500
08-11-2010, 09:23
با سلام

1: فرقی نمیکنه دوست عزیزم
ترافیک مصرفی بستگی به مصرفی که شما میکنید
مثلا اگه با سرعت خیلی پایین هم ( مثلا 1 کیلوبیت ) یه فایل 10 مگابایتی رو دانلود کنید در عرض 2 ساعت ، همین فایل 10 مگابایت از ترافیکتون کم میشه
حالا چه در عرض 2 دقیقه دانلود شه چه در عرض 2 ساعت
---
2: صد در صد اگه وایرلس سیگنالش ضعیف باشه روی سرعت تاثیر داره و تاثیر مستقیم هم داره
هر چی کمتر سیگنال باشه سرعت هم کمتره و هر چی سیگنال بیشتر برسه سرعت بیشتر

خیلی ممنون از راهنماییتون

خوب طبیعیه که با کابل سرعت رو بیشتر نشون بده ( کابل 100Mb/s هست )

فرمایش شما کاملا درسته. سرعت کابل شبکه رو 100 Mb/s و سرعت مودم وایرلسم رو 54 Mb/s زده
ولی اینترنت من با کابل هم سرعتش از 1.5 Mb/s بیشتر نیست ولی حتی وقتی که سیگنالم عالیه با وایرلس سرعتم کمتره
علتش چیه؟

mrmostafa
08-11-2010, 11:48
سلام
خواهش می کنم دوست عزیز
این طبیعیه وقتی لپ تاپ شبکه ای پیدا میکنه اما کانکت نیست علامت زرد رنگ رو قسمت Network باشه ولی این که کانکت شد و علامت زرد رنگ نرفته بود یکم عجیبه که چیزی نیست این جور مواقع مودم را خاموش ، روشن کن لپ تاپ هم یک بار ریستارت بکن احتمال زیاد مشکل حل میشه .

پويا جان الان اين مشكل هر سري لپ تاپ رو روشن ميكنيم پيش مياد اينجوري هي بايد مودم رو خاموش كنم دوباره روشن كنم؟؟؟ يه راه حلي بايد داشته باشه. در ضمن من ب راي لپ تاپ Dns تعريف نكردم البته براي كامپيوتر خودم هم تعريف نكردم ولي مياره سايت ها رو من الان 8 سال adsl دارم تا حالا در حالت optain استفاده كردم مشكلي نداشتم ولي در لپ تاپ يه چيزي به اسم dns اينا اومده بود نميدونم تعريف كنم درست ميشه يا نه. در لپ تاپ من فقط كانكت ميكنم به مودم كانكشن ندارم كجا بايد DNS رو تعريف كنم. راستي شما DNS مخابرات رو ميدوني؟!!

Mr.Pooya
08-11-2010, 12:06
پويا جان الان اين مشكل هر سري لپ تاپ رو روشن ميكنيم پيش مياد اينجوري هي بايد مودم رو خاموش كنم دوباره روشن كنم؟؟؟ يه راه حلي بايد داشته باشه. در ضمن من ب راي لپ تاپ Dns تعريف نكردم البته براي كامپيوتر خودم هم تعريف نكردم ولي مياره سايت ها رو من الان 8 سال adsl دارم تا حالا در حالت optain استفاده كردم مشكلي نداشتم ولي در لپ تاپ يه چيزي به اسم dns اينا اومده بود نميدونم تعريف كنم درست ميشه يا نه. در لپ تاپ من فقط كانكت ميكنم به مودم كانكشن ندارم كجا بايد DNS رو تعريف كنم. راستي شما DNS مخابرات رو ميدوني؟!!

سلام
اگر این مشکل همیشه وحود دارد که نه نیاز نیست مودم را خاموش روشن کنی من فکر کردم فقط یکبار اینطوری شده . ربطی به DNS نداره . DNS بخوای تو لپ تاپ تعریف کنی باید تو کانکشن همون کارت شبکه وایرلس تعریف کنی .

به عکس که نگاه کردم شما وصل میشی به شبکه ولی به اینترنت دسترسی نداری اول آی پی دستی تعریف بکن ببین مشکل حل میشه یا نه :
شما روی کانکشن کارت شبکه لپ تاپ راست کلیک کن بعد PROPERTIES را بزن . INTERNET PROTOCOL VERSION 4 را انتخاب و Properties را بزن بعد قسمت اول که IP ADDRESS باشه را 192.168.1.33 یا 192.168.1.100 بزن قسمت دوم خودش ست میشه که باید 255.255.255.0 باشه قسمت سوم 192.168.1.1 را بزن امیدوارم مشکل حل بشه .

اگر مشکل حل نشد شما به قسمت Wireless Properties هم یه سری بزن شاید تنظیمات اونجا رو درست انجام ندادی . یه عکس از Wireless Properties بگیر تا ببینم مشکلی نداشته باشه .

DNS مخابرات هم نه متاسفانه نمیدونم شما تو تاپیک خود مخابرات بپرس :

شما فقط با لپ تاپ این مشکل را داری یا با گوشی هم که وصل میشی همینطوریه ؟؟

mrmostafa
08-11-2010, 23:31
پویا جان این هم تنظیمات وایرلس . آپی هم دادم کار نکردش:

این آیکون وایرلس رو نگاه کنید عکس علامت زرد رنگ روشه که اصلا نمیره فقط مودم رو خاموش کنم دوباره کانکت بشه درست میشه

Mr.Pooya
09-11-2010, 11:59
پویا جان این هم تنظیمات وایرلس . آپی هم دادم کار نکردش:

این آیکون وایرلس رو نگاه کنید عکس علامت زرد رنگ روشه که اصلا نمیره فقط مودم رو خاموش کنم دوباره کانکت بشه درست میشه

سلام
شما نگفتی با گوشی هم این مشکل را داری یا نه فقط با لپ تاپ این طوری میشه ؟؟ اگه با لپ تاپ هست که تنظیمات لپ تاپ مشکل داره ولی اگه با گوشی هم همینطوریه از تنظیمات مودم هست .

شما همزمان به جز لپ تاپ با دستگاه دیگری هم کانکت می شوید ؟؟

شما مستقیم مودم را با LAN وصل کن به لپ تاپ ببین باز هم این مشکل هست یا نه که نباید باشه .

DNS ها و آی پی دستی را هه پاک کن .

mrmostafa
09-11-2010, 12:29
سلام
شما نگفتی با گوشی هم این مشکل را داری یا نه فقط با لپ تاپ این طوری میشه ؟؟ اگه با لپ تاپ هست که تنظیمات لپ تاپ مشکل داره ولی اگه با گوشی هم همینطوریه از تنظیمات مودم هست .

شما همزمان به جز لپ تاپ با دستگاه دیگری هم کانکت می شوید ؟؟

شما مستقیم مودم را با LAN وصل کن به لپ تاپ ببین باز هم این مشکل هست یا نه که نباید باشه .

DNS ها و آی پی دستی را هه پاک کن .

من با گوشي يادم رفت تست كنم امروز تست ميكنم ولي مودم به كامپيوتر خونه وصل هست كه مشكلي نداره الان لپ تاپ مشكل داره فكر كنم گوشي هم مشكلي نداشته باشه. حالا تنظيمات لپ تاپ رو بگين كه درست كنم.
ممنونم

Mr.Pooya
09-11-2010, 13:39
من با گوشي يادم رفت تست كنم امروز تست ميكنم ولي مودم به كامپيوتر خونه وصل هست كه مشكلي نداره الان لپ تاپ مشكل داره فكر كنم گوشي هم مشكلي نداشته باشه. حالا تنظيمات لپ تاپ رو بگين كه درست كنم.
ممنونم

سلام
شما در عکس زیر

گزینه Enable Federal Information Processing... را تیک بزن به احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد .

گزینه بالا اگر مشکل را حل نکرد این دو گزینه را چک کن :

دو گزینه ای که تو این عکس تیک ندارند را تیک بزن .

a6l3i
09-11-2010, 14:19
سلام
پویا جان ، این آقا مصطفی (mrmostafa) ، تنظیمات TCP/IP رو کلا بذاره رو Auto و DHCP مودم رو هم فعال کنه کارش زودتر راه نمی افته؟ شاید تنظیمات دستی خوب ست نمیشه. مخصوصا اینکه چند تا Device میخوان با مودم Connect شن.

Mr.Pooya
09-11-2010, 15:40
سلام
پویا جان ، این آقا مصطفی (mrmostafa) ، تنظیمات TCP/IP رو کلا بذاره رو Auto و DHCP مودم رو هم فعال کنه کارش زودتر راه نمی افته؟ شاید تنظیمات دستی خوب ست نمیشه. مخصوصا اینکه چند تا Device میخوان با مودم Connect شن.

سلام
بله من هم گفتم که تنظیمات TCP/IP را روی AUTO ست کننند البته با AUTO هم مشکل حل نشد . ولی تنظیمات مودم ایشون رو من فقط بخش وایرلس رو دیدم فکر نکنم عکس از قسمت تنظیمات DHCP گرفته باشند .

ولی هنوز مشخص نشده که مشکل از تنظیمات لپ تاپ هست یا مودم . بهتره که یکبار با گوشی هم امتحان کنند ببینند باز هم همین مشکل است یا نه، اگر نبود که مشکل از لپ تاپ هست ولی اگر با گوشی هم مشکل داشتند معلوم میشه که مشکل از مودم باشه که من هم بیشتر احتمال میدم از مودم باشه .

اگر کاربر mrmostafa یک عکس از بخش DHCP مودم بگیرند بهتر میشه راهمایی کرد .

mrmostafa
09-11-2010, 17:31
پویا جان با گوشی هم اومدم وصل کردم کانکت میشه ولی سایت رو نمیاره و این خطا رو میده:
could not locate remote server
این هم عکسهای تنظیمات مودم:

تنظیمات DHCP رو پیدا نکردم مودم قبلی یه آیتم به این اسم داشت ولی این کل آیتم ها رو دیدم ندیدم.

مودم رو خاموش میکنم روشن میکنم هم لپ تاپ هم گوشی درست میشه؟!!!!!نمیدونم چیکار کنم. یکی اینکه آپدیت مودم رو از کجا بیارم آپدیتش کنم؟ چه تاثیری داره؟؟ و اینکه ریست تنظیمات اولیه کنم درست میشه؟؟؟ ممنونم از راهنماییهاتون

Mr.Pooya
09-11-2010, 19:21
پویا جان با گوشی هم اومدم وصل کردم کانکت میشه ولی سایت رو نمیاره و این خطا رو میده:
could not locate remote server
این هم عکسهای تنظیمات مودم:
تنظیمات DHCP رو پیدا نکردم مودم قبلی یه آیتم به این اسم داشت ولی این کل آیتم ها رو دیدم ندیدم.

مودم رو خاموش میکنم روشن میکنم هم لپ تاپ هم گوشی درست میشه؟!!!!!نمیدونم چیکار کنم. یکی اینکه آپدیت مودم رو از کجا بیارم آپدیتش کنم؟ چه تاثیری داره؟؟ و اینکه ریست تنظیمات اولیه کنم درست میشه؟؟؟ ممنونم از راهنماییهاتون

سلام
این سایت مودم است :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر این سایت میتونید Firm Ware جدید مودم را پیدا و نصب کنید . با نصب کردن فرمویر جدید مشکلاتی که در نسخه قبلی بوده حل میشه و ممکنه چند تا بخش جدید بهش اضافه کنند و حتی ممکن مشکل شما حل بشه . ریست هم بله امکانش هست که مشکل حل بشه .
شما در عکس زیر باید دسترسی را به WAN هم بدهی :

تو این عکس :

هم گزینه ای را که تیک نداره (Enable IGMP Multicast) را تیک بزن .

فرمویر جدید مودم را هم نصب کن .

ریست هم امکان داره مشکل را حل کنه . شما بهتر بود از اول مودم را دستی تنظیم می کردید تا با CD البته زیاد هم مهم نیست .

موفق باشید.

mrmostafa
09-11-2010, 19:40
پویا جان ممنونم. ولی میشه توضیح بدی این تیک enable IGMP Multicast رو بزنم برای چی هستش؟؟؟؟ در ضمن اون تیک تنظیمات لپ تاپ رو هم گفته بودی بزنم برای چی بودن؟؟؟ چون بدون اونها هم کار میکرد فقط لپ تاپ خاموش میشه مودم همینطور روشن هست از کامپیوتر اصلی دانلود میکنه دوباره که روشن میکنم وصل میکنم به مشکل میخوره. حالا این تیک wan ها رو بزارم چه تاثیری داره؟؟؟ برای چی هستش؟؟؟ چطور قبل از اینکه این تیک ها باشه باز هم کار میکردن گوشی و لپ تاپ؟؟؟؟
آقا من از سایتش این ورژن رو داشت DSL-2640U_3.12_RUS_20090716 گرفتم نصب کردم این خطا رو داد و مودم ریست شد و دوباره کانکت شد دیدم که ورژن تغییری نکرده:

اینم تنظیمات dhcp:

Mr.Pooya
09-11-2010, 19:46
پویا جان ممنونم. ولی میشه توضیح بدی این تیک enable IGMP Multicast رو بزنم برای چی هستش؟؟؟؟ در ضمن اون تیک تنظیمات لپ تاپ رو هم گفته بودی بزنم برای چی بودن؟؟؟ چون بدون اونها هم کار میکرد فقط لپ تاپ خاموش میشه مودم همینطور روشن هست از کامپیوتر اصلی دانلود میکنه دوباره که روشن میکنم وصل میکنم به مشکل میخوره. حالا این تیک wan ها رو بزارم چه تاثیری داره؟؟؟ برای چی هستش؟؟؟ چطور قبل از اینکه این تیک ها باشه باز هم کار میکردن گوشی و لپ تاپ؟؟؟؟

سلام
این تیک WAN زو گفتم بزنی که به WAN هم دسترسی بدی . این مشکل شما خیلی نادره من هم اطلاع دقیقی از این مشکل ندارم ولی گفتم شاید اگه به WAN دسترسی بدی مشکل حل بشه . شما میتونی مودم را ریست کنی و دوباره ست کنی تا مشکل حل بشه البته این هم فقط احتمال داره مشکل حل بشه . به نظرم اول Firm Ware جدید را نصب کن بعد اگه درست نشد ریست بکن .

Mr.Pooya
09-11-2010, 20:43
آقا من از سایتش این ورژن رو داشت DSL-2640U_3.12_RUS_20090716 گرفتم نصب کردم این خطا رو داد و مودم ریست شد و دوباره کانکت شد دیدم که ورژن تغییری نکرده:

اینم تنظیمات dhcp:
سلام
شما با یک مرورگر دیگر تست کن ببین UPDATE میشه یا نه؟؟

قبل از نصب Firm Ware حتماً آن را از RAR در بیاورید . این عکس هم اطلاعات DHCP است و چیزی ننوشته که اتوماتیک هست یا نه .

mrmostafa
09-11-2010, 20:55
من با مرورگر firefox هم آپدیت کردم باز هم همون خطا رو داد. خوب من چیکار باید بکنم؟؟؟ مرجع کاملی هست این مشکل رو بپرسم جواب بدن؟؟؟؟ عجب داستانی شده ها.

Mr.Pooya
09-11-2010, 21:30
من با مرورگر firefox هم آپدیت کردم باز هم همون خطا رو داد. خوب من چیکار باید بکنم؟؟؟ مرجع کاملی هست این مشکل رو بپرسم جواب بدن؟؟؟؟ عجب داستانی شده ها.

شما اول باید فایل رو از فرمت RAR خارج کنی که حتماً این کار رو کردید . شما فایل درست را برای آپدیت انتخاب می کنید ؟؟ شاید فرمت اشتباه را انتخاب می کنید .

mrmostafa
09-11-2010, 21:42
از فایل rar خارج کردم و اسم فایل این هست DSL-2640U_3.12_RUS_20090716 با پسوند image یه فایل ورد هم داره که خودش یاد داده من هم همین رو زدم آپدیت کردم. مودم قبلی رو راحت آپدیت کردم مشکلی نبود. اگر میدونستم d-link خوب نیست یه مودم Sisco میگرفتم.
البته الان که لپ تاپ داره کار میکنه فعلا مشکلی نداره

Mr.Pooya
09-11-2010, 21:50
از فایل rar خارج کردم و اسم فایل این هست DSL-2640U_3.12_RUS_20090716 با پسوند image یه فایل ورد هم داره که خودش یاد داده من هم همین رو زدم آپدیت کردم. مودم قبلی رو راحت آپدیت کردم مشکلی نبود. اگر میدونستم d-link خوب نیست یه مودم Sisco میگرفتم.
البته الان که لپ تاپ داره کار میکنه فعلا مشکلی نداره

سلام
چکار کردید که لپ تاپ کار میکنه ؟؟ مودم را خواموش روشن کردید ؟؟

فایل WORD را بخونید توضیح داده شاید باید فایل IMAGE را Mount کنید .

mrmostafa
09-11-2010, 22:01
این توضیحات فایل ورد هست:
Please follow the screenshots to update the firmware.
1) Open the Router User Interface (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید) & click Update Software

2) Browse for the firmware file, click open and click Update Software

3) You can check the software version by clicking “Device Info”

در ضمن من لپ تاپ رو همون موقع که مودم رو خاموش کردم روشن از اون موقع کار میکنه البته اون تیک هایی رو که شما گفتی رو هم فعال کردم حالا نمیدونم کامل درست بشه معلومه از اینا بوده

Mr.Pooya
09-11-2010, 22:04
این توضیحات فایل ورد هست:
Please follow the screenshots to update the firmware.
1) Open the Router User Interface (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید) & click Update Software

2) Browse for the firmware file, click open and click Update Software

3) You can check the software version by clicking “Device Info”

در ضمن من لپ تاپ رو همون موقع که مودم رو خاموش کردم روشن از اون موقع کار میکنه البته اون تیک هایی رو که شما گفتی رو هم فعال کردم حالا نمیدونم کامل درست بشه معلومه از اینا بوده

تو توضیحات ننوشته یا با عکس نشون نداده که باید فایل IMAGE را با نرم افزار Mount کنید ؟؟

mrmostafa
09-11-2010, 22:47
نه ننوشته. حالا mount کردن چی هستش؟؟؟؟ الان چطوری باید آپدیت کنم؟؟؟

Mr.Pooya
09-11-2010, 23:12
نه ننوشته. حالا mount کردن چی هستش؟؟؟؟ الان چطوری باید آپدیت کنم؟؟؟

سلام
Mount کردن یعنی فایل های Image را با نرم افزار های مخصوص این کار باز کرد . شما نرم افزار Virtual Clone Drive یا هر نرم افزار دیگری که مخصوص این کار است را نصب می کنی و بعد یک درایو مجازی تو Computer ایجاد میشه بعد با راست کلیک کردن روی اون میتونید فایل های IMAGE را MOUNT کنید و اجراشون کنید . البته شاید این فایل نیاز به MOUNT کردن نداشته باشه .

hamidrezaj
10-11-2010, 00:09
سلام دوستان میخواستم یکی از مودم های ASUS AM 602 یا Zyxel 660RU یا TP-LINK TD-8841T یا TP-LINK TD-8817 یا TP-LINK TD-8811

رو واسه سرویس پارس آنلاین بگیرم کدومش از همه بهتره و لطفا دلیلتون رو هم بگید

و بین کابلی ها و وایرلس کدوم بهتره؟ مشکلات و مزایای کدوم بیشتره؟

با تشکر

Mr.Pooya
10-11-2010, 00:34
سلام دوستان میخواستم یکی از مودم های ASUS AM 602 یا Zyxel 660RU یا TP-LINK TD-8841T یا TP-LINK TD-8817 یا TP-LINK TD-8811

رو واسه سرویس پارس آنلاین بگیرم کدومش از همه بهتره و لطفا دلیلتون رو هم بگید

و بین کابلی ها و وایرلس کدوم بهتره؟ مشکلات و مزایای کدوم بیشتره؟

با تشکر

سلام

اگر واسه پارس آنلاین میخوای ASUS بگیر چون من تو سایتش همین الان نگاه کردم این مدل مودم که شما میگی تو لیست مودم های مطابق با استاندارد پارس آنلاین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بود البته مودم Zyxel هم که شما نوشتی تو لیستش بود ولی TP-LINK نه تو لیست نبود . البته TP-LINK هم فکر نکنم مشکل داشته باشه ولی اون دو مدل تو لیست بود :

حالا میل شماست که کدوم را بگیرید . کابلی و وایرلس به نظرم وایرلس بهتره چون هم پورت LAN داره هم علاوه بر اون وایرلس پس یک امکان بیشتر هم داره . برای اینکه کامپیوتر را با وایرلس به اینترنت وصل کنید باید مارت شبکه وایرلس داشته باشید که میتونید PC را با کابل وصل کنید .

موفق باشید

hamidrezaj
10-11-2010, 00:46
تو سایت پارس آنلاین , مودم های پیشنهادی رو قبلا دیدم ولی میخواستم بدونم از بین این مدلهای بالا کدوم سرعت بیشتری داره؟

من تا حالا با وایرلس کار نکردم ولی امکان داره مودم وایرلس نتونه خوب وصل بشه یا نویز زیاد باشه؟ , و در اینصورت میشه از طریق کابل lan همون مودم وایرلس

وصل شد؟ چون تو ایران و با توجه به فاصله isp نمیدونم آنتن دهی وایرلس خوب باشه یا نه؟ و مثلا تو سرعت بیشتر از lan هست؟

و بین وایرلس ها کدوم مارک بهتره؟ البته زیر 80 تومن

با تشکر

alijigari
10-11-2010, 01:41
تو سایت پارس آنلاین , مودم های پیشنهادی رو قبلا دیدم ولی میخواستم بدونم از بین این مدلهای بالا کدوم سرعت بیشتری داره؟

من تا حالا با وایرلس کار نکردم ولی امکان داره مودم وایرلس نتونه خوب وصل بشه یا نویز زیاد باشه؟ , و در اینصورت میشه از طریق کابل lan همون مودم وایرلس

وصل شد؟ چون تو ایران و با توجه به فاصله isp نمیدونم آنتن دهی وایرلس خوب باشه یا نه؟ و مثلا تو سرعت بیشتر از lan هست؟

با تشکر

به نظر من Zyxel بخر-خودشون هم با یک سال گارانتی میفروشن -اگه هم مشکل داشته باشن نمیندازن گردن مودمت -خودشون حلش میکنن-به نظر من و با اجازه مدیران:31:

koorosh2500
10-11-2010, 06:51

با تشکر

به نظر من Zyxel بخر-خودشون هم با یک سال گارانتی میفروشن -اگه هم مشکل داشته باشن نمیندازن گردن مودمت -خودشون حلش میکنن-به نظر من و با اجازه مدیران:31:

من از Zyxel P-660HW-T1 v3 استفاده می کنم و سرویسم هم پارس آنلاین است و خیلی هم راضی هستم ولی این مودم را از بازار بخرید چون حدود 10 هزار تومان ارزانتر از پارس آنلاین می فروشند و گارانتی هم دارد

hamidrezaj
10-11-2010, 07:38
الان قیمت Zyxel P-660HW-T1 v3 چند هست و مزیتش نسبت به Zyxel 660RU چی هست؟

وایرلس بودن یک مودم از چه نظر یک مزیت حساب میشه؟

koorosh2500
10-11-2010, 09:20
الان قیمت Zyxel P-660HW-T1 v3 چند هست و مزیتش نسبت به Zyxel 660RU چی هست؟

وایرلس بودن یک مودم از چه نظر یک مزیت حساب میشه؟

قیمتش حدود 85 هزار تومان.
مزیتش اینه که وایرلسه و 4 تا خروجی شبکه داره و یک آنتن اضافه 5db هم به عنوان اشانتیون گذاشته. البته آنتن دهی اون رو تا حالا با بقیه مودمها مقایسه نکردم و نمی تونم اظهار نظر کنم ولی تو منزل ما همه جا و حیاط و کوچه رو به خوبی پوشش می ده و برای من کافیه.
مزیت مودم وایرلس اینه که شما می تونید با اون همزمان از 4 تا کامپیوتر با کابل lan و چندین لپتاپ و گوشی تلفن موبایل و .. به صورت بی سیم از اینترنت استفاده کنید.

hamidrezaj
10-11-2010, 13:23
سوالی که داشتم این بود که سیستم بی سیم این مودم ها برد داره؟

یعنی یه فاصله مشخص رو ساپورت میکنه؟ و اگه قراره با LAN وصل بشیم پس کار وایرلس چیه؟

Mr.Pooya
10-11-2010, 13:49

یعنی یه فاصله مشخص رو ساپورت میکنه؟ و اگه قراره با LAN وصل بشیم پس کار وایرلس چیه؟

سلام

بله برد همه مودم ها یک فاصله مشخص دارد . LAN و وایرلس جداست شما میتونید کامپیوتر خودتان را با LAN وصل کنید و اگر کارت شبکه وایرلس دارد با وایرلس وصل کنید . وایرلس برای اینه که شاید شما به جز کامپیوتر خودت بخوای لپ تاپ گوشی یا هر دستگاه دیگه ای را به اینترنت وصل کنید میتونید از وایرلس استفاده کنید .

joe_satriani
10-11-2010, 13:53

با سلام
بله دوست عزیز برد خاصی داره
مثلا در حالت عادی تا 50-60 متر رو به راحتی جواب میده

لزوم استفاده از وایرلس هم برای اینترنت در فواصل طولانی، کابل نکشیدن و هزینه ی کابل و ...، و مهمتر از همه اینکه هر دستگاه وایرلسی نظیر گوشی و یا لپ تاپ هم میشه ازش استفاده کرد

موفق باشید.

hamidrezaj
10-11-2010, 14:10
ممنون از دوستان

پس اینطوری که متوجه شدم من اصلا نیازی به وایرلس ندارم چون نه برای گوشی و نه برای لبتاپ میخوام استفاده کنم و نه

برای فاصله طولانی.

و پس مثلا اگه مادربورد , کارت شبکه وایرلس نداشته باشه نمیشه ازش استفاده کرد؟ و وایرلس ربطی به ISP نداره؟

پس لطفا از مودم های با سیم مثل ASUS AM 602 یا Zyxel 660RU یا TP-LINK TD-8841T یا TP-LINK TD-8817 یا TP-LINK

TD-8811 یکی رو که واقعا بهتر هست رو پیشنهاد بدید. کدوم مارک سرعت دریافتش بیشتره؟

الان چند ساله از comtrend ct-306 استفاده میکنم ولی جدیدا نمیشه داخل تنظیمات مودم شد و ازش خسته شدم.

یه سوال هم داشتم اگه از اینترنت گوشی که برای همراه اول یا ایرانسل هست بخوایم دانلود کنیم از کجا باید آموزشش

رو تهیه کنم که مثلا اینترنت نامحدود همراه اول که مثلا یه ماهه 10 تومن هست رو بگیرم و تو کامپیوتر دانلود بذارم.

با تشکر

Mr.Pooya
10-11-2010, 14:17
ممنون از دوستان

پس اینطوری که متوجه شدم من اصلا نیازی به وایرلس ندارم چون نه برای گوشی و نه برای لبتاپ میخوام استفاده کنم و نه

برای فاصله طولانی.

و پس مثلا اگه مادربورد , کارت شبکه وایرلس نداشته باشه نمیشه ازش استفاده کرد؟ و وایرلس ربطی به ISP نداره؟

پس لطفا از مودم های با سیم مثل ASUS AM 602 یا Zyxel 660RU یا TP-LINK TD-8841T یا TP-LINK TD-8817 یا TP-LINK

TD-8811 یکی رو که واقعا بهتر هست رو پیشنهاد بدید. کدوم مارک سرعت دریافتش بیشتره؟

الان چند ساله از comtrend ct-306 استفاده میکنم ولی جدیدا نمیشه داخل تنظیمات مودم شد و ازش خسته شدم.

یه سوال هم داشتم اگه از اینترنت گوشی که برای همراه اول یا ایرانسل هست بخوایم دانلود کنیم از کجا باید آموزشش

رو تهیه کنم که مثلا اینترنت نامحدود همراه اول که مثلا یه ماهه 10 تومن هست رو بگیرم و تو کامپیوتر دانلود بذارم.

با تشکر

سلام
نه این توع وایرلس ربطی به ISP نداره چون ارتباط شما با اینترنت با سیم هست ولی شما ارنباط مودم با کامپیوتر به صورت وایرلس بر قرار می کنید . سرعت دانلود هم که ربطی به مودم نداره به ISP ربط داره ولی سرعت خوب مودم مهم نیست چون دیگه هیچی نباشه سرعت 54Mb/S هست که سرعت اینترنت به این حد نمیرسه .
با اینترنت موبایل هم بخواید وصل بشید چند راه داره:

1) با گوشی وصل میشید
2)با دانگل وصل میشید
3)با وایرلس وصل میشید .
شما اگر از روش اول می خواهید استفاده کنید که گوشی را وصل می کنید و با استفاده از نرم افزار گوشی کانکت می کنید .

hamidrezaj
10-11-2010, 16:15
واقعا ممنون

ولی چرا مثلا میگن این مودم سرعتش بهتر از اون یکی مدله؟

لطفا از بین مودم ها هم انتخاب کنید مثلا مودم TP-LINK TD-8811 خوبه که قیمتش هم خیلی کمه یا مثلا asus یا zyxel ؟

و آموزش این سه گزینه مخصوصا اولی رو از کجا میتونم بگیرم؟

maghzae-motefaker
10-11-2010, 17:02
سلام
دوستان من یه مودم adsl wireless router cnet خریدم.
میخوام یه کاری کنم که بدون نیاز به روشن بودن pc بتونم از adsl به صورت wireless با گوشی و لپ تاپ استفاده کنم.
میشه بگید چه جوری نصبش کنم؟
مشکل من اینه که مقع نصب میگه باید وصل باشی به اینترنت.ولی تو اتاق من فقط یه پریز تلفن.چطوری هم وصل باشم اینترنت هم کابل تلفنو وصل کنم به مودم؟

Mr.Pooya
10-11-2010, 18:01
واقعا ممنون

ولی چرا مثلا میگن این مودم سرعتش بهتر از اون یکی مدله؟

لطفا از بین مودم ها هم انتخاب کنید مثلا مودم TP-LINK TD-8811 خوبه که قیمتش هم خیلی کمه یا مثلا asus یا zyxel ؟

و آموزش این سه گزینه مخصوصا اولی رو از کجا میتونم بگیرم؟

سلام

خوب معلومه چون سرعت یک مودم ممکن از یکی دیگه بیشتر باشه مثلاً یک مودم 54Mb/S و دیگری 300Mb/S هست ولی سرعت ما که از 2 مگ بالاتر نمیره پس زیاد مهم نیست .

در مورد این سه مدل هم من نظری ندارم .

آموزش مودم ها هم میتونید از سایت خودشون دانلود کنید باید تو سایت سازنده باشه .

موفق باشید

Mr.Pooya
10-11-2010, 18:06
سلام
دوستان من یه مودم adsl wireless router cnet خریدم.
میخوام یه کاری کنم که بدون نیاز به روشن بودن pc بتونم از adsl به صورت wireless با گوشی و لپ تاپ استفاده کنم.
میشه بگید چه جوری نصبش کنم؟
مشکل من اینه که مقع نصب میگه باید وصل باشی به اینترنت.ولی تو اتاق من فقط یه پریز تلفن.چطوری هم وصل باشم اینترنت هم کابل تلفنو وصل کنم به مودم؟

سلام
شما اگر مودم را روی پروتکل PPPoE ست کنید نیازی نیست که کامپیوتر را روشن کنید موقعی که مودم را روشن می کنید خودش کانکت میشه .

برای نصبش هم شما باید VPI ، VCI و نوع کانکشن اون ISP که ازش ADSL میگیرید را داشته باشید .

در این مورد آخر منظورتون را متوجه نمیشم . دقیقاً مشکل چیه ؟؟

maghzae-motefaker
10-11-2010, 19:22
سلام
شما اگر مودم را روی پروتکل PPPoE ست کنید نیازی نیست که کامپیوتر را روشن کنید موقعی که مودم را روشن می کنید خودش کانکت میشه .

برای نصبش هم شما باید VPI ، VCI و نوع کانکشن اون ISP که ازش ADSL میگیرید را داشته باشید .

در این مورد آخر منظورتون را متوجه نمیشم . دقیقاً مشکل چیه ؟؟
خیلی خیلی ممون خودم متوجه شدم.

hamidrezaj
10-11-2010, 20:01
نه منظورم آموزش دانلود با اینترنت موبایل بود

Mr.Pooya
10-11-2010, 20:21
نه منظورم آموزش دانلود با اینترنت موبایل بود

آموزش دانلود نمی خواد شما گوشی را وصل می کنی به کامپیوتر (با کابل یا با هر وسیله ارتباطی دیگری) بعد با نرم افزار Pc Suite مربوط به گوشی وصل میشید به اینترنت و با IDM دانلود می کنید .

SA3EDLORD
11-11-2010, 14:44
سلام دوستان.................مشکلم رو خیلی سریع میگم
از دیروز ظهر ساعت های 12 تا الان مودم من چراغ internet روشن نمیشه......ولی wlan و adsl روشن میشه.......
ولی نمیتونم از اینترنت استفاده کنم.........از مخابرات سرویس میگیرم و نامحدود هست........
اگه میشه کمک کنید........
اگه میشه سایت مخابرات خراسان رضوی رو بهم بدید..........شاید سه ماه تموم شده...دقیق تاریخش رو نمیدونم
لطفا کمکم کنید:11:

Mr.Pooya
11-11-2010, 15:07
سلام دوستان.................مشکلم رو خیلی سریع میگم
از دیروز ظهر ساعت های 12 تا الان مودم من چراغ internet روشن نمیشه......ولی wlan و adsl روشن میشه.......
ولی نمیتونم از اینترنت استفاده کنم.........از مخابرات سرویس میگیرم و نامحدود هست........
اگه میشه کمک کنید........
اگه میشه سایت مخابرات خراسان رضوی رو بهم بدید..........شاید سه ماه تموم شده...دقیق تاریخش رو نمیدونم
لطفا کمکم کنید:11:
شما با پشتیبانی تماس بگیرید . ممکن از دیروز تا الان قطع شده باشه یا تموم شده باشه .

سایت مخاربرات خراسان رضوی رو نمیدونم ولی سایت تهران این هست :

SA3EDLORD
11-11-2010, 15:39
شما با پشتیبانی تماس بگیرید . ممکن از دیروز تا الان قطع شده باشه یا تموم شده باشه .

سایت مخاربرات خراسان رضوی رو نمیدونم ولی سایت تهران این هست :
الان سایتش رو پیدا کردم و رفتم نگاه کردم دیدم هنو 10 روز دیگه مونده...........لامصب این پشتیبانی هم جواب نمیده:13:
میدونی چجوری قطع میشه؟
من هر وقت زنگ خونه رو میزنم و با ایفون در رو باز میکنن اینترنتم دیسکانکت میشه:18:
نمیدونم این چه جورشه و چه ربطی داره:2:
ول اخرین باری که زنگ در رو زدم و در رو باز کردند دیگه کانکت نشد:13:
مشکل چیه؟؟؟؟؟؟:18:

Mr.Pooya
11-11-2010, 16:34
الان سایتش رو پیدا کردم و رفتم نگاه کردم دیدم هنو 10 روز دیگه مونده...........لامصب این پشتیبانی هم جواب نمیده:13:
میدونی چجوری قطع میشه؟
من هر وقت زنگ خونه رو میزنم و با ایفون در رو باز میکنن اینترنتم دیسکانکت میشه:18:
نمیدونم این چه جورشه و چه ربطی داره:2:
ول اخرین باری که زنگ در رو زدم و در رو باز کردند دیگه کانکت نشد:13:
مشکل چیه؟؟؟؟؟؟:18:

سلام
عجب مشکلی دارید شما :18:

شاید سیم تلفن از همون جایی که سیم آیفن هم هست رد میشه و وقتی شما دکمه آیفن را می زنید سیم تلفن هم تحت تاثیر قرار میگیره . ولی بعید میدونم به آیفن مربوط بشه . شاید سیم تلفن از داخل دیوار مشکل پیدا کرده که قطع شده .

aminmousavi86
11-11-2010, 17:52
با سلام خدمت دوستان

وقتی splitter استفاده میکنم دیگه Caller ID تلفنم کار نمیکنه (وقتی کسی زنگ میزنه رو صفحه تلفن شماره نمیفته) ، راهی نیست براش؟

faeze.t
11-11-2010, 18:17
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gifسلام
من یه سرویس ADSL دارم که تا الان به pc وصل بوده حالا می خوام هم به لب تاب وصل باشه هم به pc به پشتیبانی که زنگ زدم گفت مودم رو ازطریق LAN به pc و از طریق USB به لب تاب وصل کن این کار رو کردم
بعد الان وقتی lan رو به لب تاب می زنم لب تاب اینترنت داره ولی pc دیگه نداره
به پشتیبانی هم زنگ می زنم می گه usb driver رو روی pc نصب کن که نصب کردم ولی توی قسمت connection هام نی یاد حالا چی کار کنم ؟
خیلی خیلی خیلی ممنون می شم راهنمایی کنید
پشتیبانی جواب درست و حسابی نمی ده

faeze.t
11-11-2010, 18:48
یعنی هیچ کس نمی دونه من باید چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

SA3EDLORD
11-11-2010, 19:12
شاید سیم تلفن از همون جایی که سیم آیفن هم هست رد میشه و وقتی شما دکمه آیفن را می زنید سیم تلفن هم تحت تاثیر قرار میگیره . ولی بعید میدونم به آیفن مربوط بشه . شاید سیم تلفن از داخل دیوار مشکل پیدا کرده که قطع شده .
ولی خب اگه سیم قطع شده باشه نباید دیگه چراغ adsl روشن شه نه؟؟؟؟؟؟؟:18:

Mr.Pooya
11-11-2010, 19:55
ولی خب اگه سیم قطع شده باشه نباید دیگه چراغ adsl روشن شه نه؟؟؟؟؟؟؟:18:

سلام
اگه چراغ ADSL روشن میشه آره سیم سالمه ولی شاید ربطی به آیفن نداشته باشه. شاید یکی از دستگاهایی که سر خط هستند مشکل ساز شده اند شما اول تمامی دستگا های سر خط را جدا کنید و ببینید باز هم همینطور هست یا نه . اگر درست شد که یکی از دستگاه ها داره نویز میندازه .

hamidrezaj
11-11-2010, 20:49
سلام دوستان عزیز

از بین این چهار مدل میخوام یکی رو بگیرم , البته شنیدم که عدم پشتبانی مثلا پارس آنلاین از tp-link دلیل بر عدم کارایی نیست

ولی اگه از دوستان توضیح خوبی در مورد علت عدم پشتیبانی دارن بگن ممنون میشم.

Zyxel 660RU
tp-link 8841
tp-link 8811
tp-link 8817

لطفا دلیل پیشنهاد مودم رو هم بگید.

اگه بخوام از بین این سه مدل وایرلس هم بگیرم کدوم بهتره؟

TP-Link TD-W8960N
.Zyxel 660 HW
LinkSys 120N

joe_satriani
11-11-2010, 21:15
سلام دوستان عزیز

از بین این چهار مدل میخوام یکی رو بگیرم , البته شنیدم که عدم پشتبانی مثلا پارس آنلاین از tp-link دلیل بر عدم کارایی نیست

ولی اگه از دوستان توضیح خوبی در مورد علت عدم پشتیبانی دارن بگن ممنون میشم.

Zyxel 660RU
tp-link 8841
tp-link 8811
tp-link 8817

لطفا دلیل پیشنهاد مودم رو هم بگید.

اگه بخوام از بین این سه مدل وایرلس هم بگیرم کدوم بهتره؟

TP-Link TD-W8960N
.Zyxel 660 HW
LinkSys 120N

با سلام
دوست عزيز؛ گاهي شركت ها پورتي كه ارائه ميدن به دلايلي نويز زيادي داره
واسه همين بعضي از مودم ها كه ضعيف باشن نميتونن خووب روي اون خط اينترنت بدن واسه همينه ميگن كه پشتيباني نميكنيم - كه 99 درصدش هم الكي هست :46:
---
از مدل هاي وايرلسي كه گفتيد linksys رو اول پيشنهاد ميكنم

موفق باشيد.

hamidrezaj
11-11-2010, 21:24
لطفا از مودم های باسیم هم پیشنهاد بدید

pooriya_hp
11-11-2010, 21:24
دوستان عزیز کارت شبکه الان قیمتش چنده ؟؟؟
من یدونه D-Link دارم که بوسیله ADSL اشغال هست حالا میخوام یکی دیگه برای shere بگیرم !!!!!
راستی اگه کسی قیمت سویچ 4 کاناله رو داره ، لطف کنه بگه !!!!؟؟

ممنون

Mr.Pooya
11-11-2010, 21:50
دوستان عزیز کارت شبکه الان قیمتش چنده ؟؟؟
من یدونه D-Link دارم که بوسیله ADSL اشغال هست حالا میخوام یکی دیگه برای shere بگیرم !!!!!
راستی اگه کسی قیمت سویچ 4 کاناله رو داره ، لطف کنه بگه !!!!؟؟

ممنون

کارت شبکه با سیم فکر کنم حدود 10 تومان باشه ولی وایرلس 35 با بالاست LINKSYS وایرلس داره 60 تومان .

سوییچ هم قیمت ندارم فکر کنم لینکسیس 4 پورت 70-80 تومان باشه .

موفق باشید

Mr.Pooya
11-11-2010, 21:55

مودم های باسیم TP-LINK قیمت های خوبی دارند . TP-LINK مارک خوبیه D-LINK هم هست که اونم خوبه .

Ali*Reza
11-11-2010, 22:35

مودم TP LINK مدل 8811 هم خوبه ، حدود 30 تومن.

aminmousavi86
11-11-2010, 23:54
با سلام خدمت دوستان

وقتی splitter استفاده میکنم دیگه Caller ID تلفنم کار نمیکنه (وقتی کسی زنگ میزنه رو صفحه تلفن شماره نمیفته) ، راهی نیست براش؟

از دوستان کسی نیست راهنمایی کنه ؟ :13:

mhdiscovering
12-11-2010, 08:16
سلام دوستان
ببخشید نمیدونم پاسخ این سؤال تو این 1043 صفحه بوده یا نه، ولی واقعا نمیتونم این همه صفحه رو مرور کنم.

میخواستم ببینم میتونم با مودم زایکسل P-660HW-T1 v2 که تو اسم کاملش Router هم اومده، یک شبکه خانگی داشته باشم برای انتقال فایل و بازی شبکه ای و ...؟ اگه میشه تنظیماتش چه جوریه؟

ما دو تا لپ تاپ تو خونه داریم که هر دو از طریق این مودم بدون هیچ مشکلی از اینترنت استفاده می کنند ولی همدیگه رو نمی تونن ببینن، یعنی به ping همدیگه جواب نمیدن. هر دو هم از DHCP مودم ip می گیرن و تو یه رنجه.
ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه.

joe_satriani
12-11-2010, 10:44
از دوستان کسی نیست راهنمایی کنه ؟ :13:

با سلام
دوست عزیز چطوری از اسپلیتر استفاده میکنی؟
نباید مشکلی باشه

موفق باشید.

Mr.Pooya
12-11-2010, 11:08
سلام دوستان
ببخشید نمیدونم پاسخ این سؤال تو این 1043 صفحه بوده یا نه، ولی واقعا نمیتونم این همه صفحه رو مرور کنم.

میخواستم ببینم میتونم با مودم زایکسل P-660HW-T1 v2 که تو اسم کاملش Router هم اومده، یک شبکه خانگی داشته باشم برای انتقال فایل و بازی شبکه ای و ...؟ اگه میشه تنظیماتش چه جوریه؟

ما دو تا لپ تاپ تو خونه داریم که هر دو از طریق این مودم بدون هیچ مشکلی از اینترنت استفاده می کنند ولی همدیگه رو نمی تونن ببینن، یعنی به ping همدیگه جواب نمیدن. هر دو هم از DHCP مودم ip می گیرن و تو یه رنجه.

سلام
اگر شما می خواهید از یک لپ تاپ فایل ها را انتقال بدید رو لپ تاپ دیگر باید هر دو کارت شبکه وایرلس داشته باشند . با یک لپ تاپ شبکه درست کنید و با لپ تاپ دیگر وصل بشید به اون شبکه و اینطوری فایل ها را منتقل کنید یک راه دیگر هم اینه که اگر هر دو لپ تاپ Bluetooth دارند بوسیله این امکان فایل ها را منتقل کنید.

اگر هم میخواهید بین PC و لپ تاپ شبکه درست کنید دو راه دارید :

1) برای PC کارت شبکه وایرلس بگیرید(اگر ندارد) و بین PC و لپ تاپ شبکخ درست کنید .

2) اگر لپ تاپ شما Bluetooth دارد که اکثر لپ تاپ های جدید این امکان را دارند برای پی سی هم یک دستگاه Bluetooth خریداری کنید و با Bluetooth فایل ها را منتقل کنید .

SA3EDLORD
12-11-2010, 11:41
سلام
اگه چراغ ADSL روشن میشه آره سیم سالمه ولی شاید ربطی به آیفن نداشته باشه. شاید یکی از دستگاهایی که سر خط هستند مشکل ساز شده اند شما اول تمامی دستگا های سر خط را جدا کنید و ببینید باز هم همینطور هست یا نه . اگر درست شد که یکی از دستگاه ها داره نویز میندازه .
سلام..........ببخشید مثه اینکه تو کل شهر اینطوری قطع بوده............به یکی از رفیقام زنگیدم گفت مال مام قعطه:13:
خیلی ازتون معذرت میخوام

koorosh2500
12-11-2010, 11:43
سلام دوستان

اتفاقا من مودم زایکسل P-660HW-T1 v3 دارم و دقیقا همین سوال برای خودم هم پیش آمده و دوست دارم اساتید راهنمایی بکنند

اگر هم میخواهید بین PC و لپ تاپ شبکه درست کنید دو راه دارید :

1) برای PC کارت شبکه وایرلس بگیرید(اگر ندارد) و بین PC و لپ تاپ شبکخ درست کنید .

2) اگر لپ تاپ شما Bluetooth دارد که اکثر لپ تاپ های جدید این امکان را دارند برای پی سی هم یک دستگاه Bluetooth خریداری کنید و با Bluetooth فایل ها را منتقل کنید .

PC بنده مستقیما به مودم وصل است و لپتاپ به صورت وایرلس با مودم در ارتباط است و لزومی ندارد برای PC کارت وایرلس یا بلوتوث بخرم. چگونه می توانم یک شبکه بین لپتاپ و PC درست کنم بدون اینکه تنظیمات مودمم که به صورت PPPoE و Routing است ، بهم بخورد؟ ممنون می شوم اساتید راهنمایی بکنند.

Mr.Pooya
12-11-2010, 12:18
اتفاقا من مودم زایکسل P-660HW-T1 v3 دارم و دقیقا همین سوال برای خودم هم پیش آمده و دوست دارم اساتید راهنمایی بکنند

PC بنده مستقیما به مودم وصل است و لپتاپ به صورت وایرلس با مودم در ارتباط است و لزومی ندارد برای PC کارت وایرلس یا بلوتوث بخرم. چگونه می توانم یک شبکه بین لپتاپ و PC درست کنم بدون اینکه تنظیمات مودمم که به صورت PPPoE و Routing است ، بهم بخورد؟ ممنون می شوم اساتید راهنمایی بکنند.

سلام
شما باید کارت شبکه وایرلس داشته باشید تا بتونید بین لپ تاپ و PC شبکه درست کنید . الان بین مودم شما و لپ تاپ شبکه درست شده و کامپیوتر شما به وسیله LAN به مودم وصل شده . شما باید یا کارت شبکه وایرلس یا Bluetooth برای PC بخرید تا بتونید مستقیم بین PC و لپ تاپ شبکه درست کنید . الان شما بین مودم و لپ تاپ شبکه درست کرده اید .

موفق باشید

koorosh2500
12-11-2010, 14:21
سلام
شما باید کارت شبکه وایرلس داشته باشید تا بتونید بین لپ تاپ و PC شبکه درست کنید . الان بین مودم شما و لپ تاپ شبکه درست شده و کامپیوتر شما به وسیله LAN به مودم وصل شده . شما باید یا کارت شبکه وایرلس یا Bluetooth برای PC بخرید تا بتونید مستقیم بین PC و لپ تاپ شبکه درست کنید . الان شما بین مودم و لپ تاپ شبکه درست کرده اید .

موفق باشید

یعنی مودم نمی تواند به عنوان واسطه بین PC و لپتاپ ارتباط برقرار کند؟
مثلا نمی توانیم پرینتر و فایل و ... را از طریق مودم به اشتراک بگذاریم؟

Mr.Pooya
12-11-2010, 14:27
یعنی مودم نمی تواند به عنوان واسطه بین PC و لپتاپ ارتباط برقرار کند؟
مثلا نمی توانیم پرینتر و فایل و ... را از طریق مودم به اشتراک بگذاریم؟

خیر مودم نمی تواند بین PC و لپ تاپ شبکه درست کند مودم فقط می تواند بین خودش و دستگاه ها شبکه درست کند . تو عکس بالا هم تمام دستگاه ها به مودم وصل شده اند و به اینترنت دسترسی پیدا کرده اند به هم دیگر کاری ندارند .

ehsan30
12-11-2010, 15:07
سلام

از دوستان کسی می تونه آموزش استفاده از اینترنت adsl مودم smc را برای 5800 کوک شده به فریمور n97 را همراه
با عکس قرار بده؟من یک توضیحی پیدا کردم،اما گزینه های گفته شده با گزینه های مودم من فرق داشت(در صورتی
که مودم این دوستمون هم smc بود)خیلی خیلی نیاز دارم،(شاید بپرسید چرا در انجمن موبایل مطرح نکردم ولی چون
تنظیمات باید در مودم انجام بشه،گفتم اینجا بهتره)ممنون.

بای

aqqq
12-11-2010, 16:13
من یک مودم مدل(SMC7904WBRA4)گرفتم هر کار کردم نتواستم تنظیمش کنم سرویسم برای شاتل با پشتیبان شاتل هم تماس گرفتم گفت این مودم جز خدمات ما نیست و کمکم نکردند اگه میشه یکی ما راهنمای کنه متشکرم

Mr.Pooya
12-11-2010, 16:20
من یک مودم مدل(SMC7904WBRA4)گرفتم هر کار کردم نتواستم تنظیمش کنم سرویسم برای شاتل با پشتیبان شاتل هم تماس گرفتم گفت این مودم جز خدمات ما نیست و کمکم نکردند اگه میشه یکی ما راهنمای کنه متشکرم

سلام
شما یک عکس از تنظیمات مودم بگیر .

ehsan30
12-11-2010, 16:21
سلام

دوست عزیز آموزش راه اندازی این مودم را از لینک زیر بگیر:

از دوستان کسی نیست جواب سوال من را بدهد؟

بای

Mr.Pooya
12-11-2010, 16:26
سلام

از دوستان کسی می تونه آموزش استفاده از اینترنت adsl مودم smc را برای 5800 کوک شده به فریمور n97 را همراه
با عکس قرار بده؟من یک توضیحی پیدا کردم،اما گزینه های گفته شده با گزینه های مودم من فرق داشت(در صورتی
که مودم این دوستمون هم smc بود)خیلی خیلی نیاز دارم،(شاید بپرسید چرا در انجمن موبایل مطرح نکردم ولی چون
تنظیمات باید در مودم انجام بشه،گفتم اینجا بهتره)ممنون.

بای

سلام
من منظور این سوالتان را متوجه نمیشم . دقیقاً مشکلتان چیه ؟؟

ehsan30
12-11-2010, 16:39
سلام
من منظور این سوالتان را متوجه نمیشم . دقیقاً مشکلتان چیه ؟؟

مشکلم این که چه جوری تنظیمات مودم را انجام بدهم که با وایرلس بتونم گوشی را بهش متصل کنم،در یک انجمن
دیگه یک نفر توظیحاتی داده بود که با تنظیمات من فرق داشت،ممنون.

Mr.Pooya
12-11-2010, 16:49
مشکلم این که چه جوری تنظیمات مودم را انجام بدهم که با وایرلس بتونم گوشی را بهش متصل کنم،در یک انجمن
دیگه یک نفر توظیحاتی داده بود که با تنظیمات من فرق داشت،ممنون.

شما یک عکس از قسمت تنظیمات مودم بگیر تا بتونم راهنمایی کنم

ehsan30
12-11-2010, 17:30
شما یک عکس از قسمت تنظیمات مودم بگیر تا بتونم راهنمایی کنم

از کدام صفحه دقیقا؟

Mr.Pooya
12-11-2010, 17:53
از کدام صفحه دقیقا؟

از همون صفحه ای که تنظیمات وایرلس توش هست عکس بنداز . شما وایرلس را آن کردید و موبایل آن را پیدا نمی کنه ؟؟

mohsen4477
12-11-2010, 18:44
سلام من مودمم دیتا شین و کلید ریست هم نداره یوزر و پسوردش رو عوض کردم ، اونم یادم رفته کمک....

ehsan30
12-11-2010, 19:29
از همون صفحه ای که تنظیمات وایرلس توش هست عکس بنداز . شما وایرلس را آن کردید و موبایل آن را پیدا نمی کنه ؟؟

ببینید،از طرف شرکت که امد مودم را فعال کرد و وصل شد به اینترنت،همون موقع با لپ تاپش وصل شد با وایرلس
به اینترنت ADSL حالا من با گوشی سرچ که می کنم مودم را پیدا می کنه وصل هم میشه،اما انگار وصل نشده و هیچ استفاده ای از اینترنت نمی کنه،نه صفحه وبی باز می کنه و ...

Mr.Pooya
12-11-2010, 19:39
ببینید،از طرف شرکت که امد مودم را فعال کرد و وصل شد به اینترنت،همون موقع با لپ تاپش وصل شد با وایرلس
به اینترنت ADSL حالا من با گوشی سرچ که می کنم مودم را پیدا می کنه وصل هم میشه،اما انگار وصل نشده و هیچ استفاده ای از اینترنت نمی کنه،نه صفحه وبی باز می کنه و ...

خوب اگه بعد از اینکه خودش چک کرد مشکلی نداشت ولی با گوشی مشکل دارید میتونه از تنظیمات گوشی باشه شما تنظیمات قسمت WIFI گوشی را دستکاری کم احتمال زیاد درست میشه ولی اگر درست نشد تو مرورگر اینترنت بزن 192.168.1.1 بعد با پوزد و پس admin وارد بشو و از قسمتی که نوشته وایرلس عکس بنداز .

ولی من فکر کنم از گوشی باشه .

ehsan30
12-11-2010, 20:53
خوب اگه بعد از اینکه خودش چک کرد مشکلی نداشت ولی با گوشی مشکل دارید میتونه از تنظیمات گوشی باشه شما تنظیمات قسمت WIFI گوشی را دستکاری کم احتمال زیاد درست میشه ولی اگر درست نشد تو مرورگر اینترنت بزن 192.168.1.1 بعد با پوزد و پس admin وارد بشو و از قسمتی که نوشته وایرلس عکس بنداز .

ولی من فکر کنم از گوشی باشه .

قسمت وایرلس توی صفحه اصلی نداره؟!عکس:

eole
12-11-2010, 20:55
دوستان برنام زیر را حتما دانلود کنند:

نرم افزار فوق العاده برای مانیتورینگ Wi-Fi

abc2
12-11-2010, 21:13
دوستانی که Asus AM604 دارن من چند روز پیش این مودم رو تهیه کردم (تغییر ISP دادم ولی هنوز وصل نشده خطم) امروز اومدم زدم به برق که یه تستی کنم یه چراغ داره به نام Alarm به این شکل "!" که رنگش قرمزه روشنه میخوام بدونم مشکلی چیزی داره یا چون تنظیم نشده هنوز اینطوریه خلاصه قضیه چیه . ممنون .

mrmostafa
12-11-2010, 21:55
پویا جان ممنونم از راهنمایی هایی که کردی. من تیک اون قسمتی که گفتی بزارم و تیک آیتم هایی که برای WAN بود غیر فعال وبد و دیگه هیچ مشکلی ندارم. فقط باید تست کنم دقیق مربوط به کدوم میشد یا به اون تیک که نمیدونم برای چی بود گفتی بزارم یادته؟؟؟؟ یا مربوط به تیک های قسمت WAN میشد.!!!!
راستی این آپدیتش رو یه راهنمایی کن چیکار کنم؟؟؟؟ تو سایتش که همش یه فایل بیشتر نبود اونم نشد یه راهنمایی کن. ممنونم

Mr.Pooya
13-11-2010, 09:47
پویا جان ممنونم از راهنمایی هایی که کردی. من تیک اون قسمتی که گفتی بزارم و تیک آیتم هایی که برای WAN بود غیر فعال وبد و دیگه هیچ مشکلی ندارم. فقط باید تست کنم دقیق مربوط به کدوم میشد یا به اون تیک که نمیدونم برای چی بود گفتی بزارم یادته؟؟؟؟ یا مربوط به تیک های قسمت WAN میشد.!!!!
راستی این آپدیتش رو یه راهنمایی کن چیکار کنم؟؟؟؟ تو سایتش که همش یه فایل بیشتر نبود اونم نشد یه راهنمایی کن. ممنونم

سلام
خوشحالم می شنوم مشکل شما حل شد . اون تیک ها را آره امتحان بکن حتماً . شما دقیقاً آپدیت مودم خودتون را دانلود کردید ؟؟ من رفتم تو سایتش این مدل مودم شما را نداشت تو سایت !! اگر ماله یک مودم دیگه را دانلود کردی که همین مشکل پیش میاد فقط چک کن ببین دقیقاً مال مودم خودت هست یا نه .

abc2
13-11-2010, 10:28
دوستانی که Asus AM604 دارن من چند روز پیش این مودم رو تهیه کردم (تغییر ISP دادم ولی هنوز وصل نشده خطم) امروز اومدم زدم به برق که یه تستی کنم یه چراغ داره به نام Alarm به این شکل "!" که رنگش قرمزه روشنه میخوام بدونم مشکلی چیزی داره یا چون تنظیم نشده هنوز اینطوریه خلاصه قضیه چیه . ممنون .

کسی نبود جواب بده ؟

aminmousavi86
13-11-2010, 11:58
با سلام
دوست عزیز چطوری از اسپلیتر استفاده میکنی؟
نباید مشکلی باشه

موفق باشید.

درست وصلش کردم، phone رو به تلفن و modem رو به مودم، اسپلیتر هم آکبند هست، مشکلی هم نداره، تنها مشکلش همون شماره ننداختن روی صفحه تلفنه :41:

mrmostafa
13-11-2010, 12:23
سلام
خوشحالم می شنوم مشکل شما حل شد . اون تیک ها را آره امتحان بکن حتماً . شما دقیقاً آپدیت مودم خودتون را دانلود کردید ؟؟ من رفتم تو سایتش این مدل مودم شما را نداشت تو سایت !! اگر ماله یک مودم دیگه را دانلود کردی که همین مشکل پیش میاد فقط چک کن ببین دقیقاً مال مودم خودت هست یا نه .

ممنون. اون تيك تكيه كه گفتي بزارم تو تنظيمات مودم بود براي چي بود اون؟!!!!
من تو سايتش رفتم درست مدل dsl رو انتخاب كردم بعد مدل 2640U رو داشت انتخاب كردم بعد عكس مودم رو آورد كنار صفحه سمت راست frimwire زده بود من دانلود كردم ولي آپديت نميشه. اگه شما پيدا كردي ممنون ميشم لينك بزاري.

sei_pm
13-11-2010, 12:53
درست وصلش کردم، phone رو به تلفن و modem رو به مودم، اسپلیتر هم آکبند هست، مشکلی هم نداره، تنها مشکلش همون شماره ننداختن روی صفحه تلفنه :41:

شما مودم رو خاموش می کنید هم شماره نمیندازه؟

aminmousavi86
13-11-2010, 14:57
شما مودم رو خاموش می کنید هم شماره نمیندازه؟

آره حتی وقتی فقط تلفن به اسپلیتر وصله باز هم همین مشکل رو داره، شاید فرکانس Caller ID تلفن جزء دیتا حساب بشه و نه فرکانس تلفن، به همین خاطر شماره نمیندازه

Mr.Pooya
13-11-2010, 15:43
من تو سايتش رفتم درست مدل dsl رو انتخاب كردم بعد مدل 2640U رو داشت انتخاب كردم بعد عكس مودم رو آورد كنار صفحه سمت راست frimwire زده بود من دانلود كردم ولي آپديت نميشه. اگه شما پيدا كردي ممنون ميشم لينك بزاري.

سلام
اون تیک اسمش چیه ؟؟ الان یادم نیست اسمش چیه بگو تا کار اون تیک را توضیح بدم .

این که آپدیت نمیشه واقعاً عجیبه چون اگر مدل مودم را درست انتخاب کردید باید آپدیت بشه .

a6l3i
13-11-2010, 16:15
1- اگه میتونی یه بار مودم رو رسیت کارخونه ای کن ، بعد firmware رو تست کن. یکی از آشناها اینجوری کارش راه افتاد.
2- اگه نشد ، بد نیست با یه سیستم دیگه تست کنی.

sajad-tnt
13-11-2010, 16:23
سلام دوستان.

من فردا صبح ميخوام برم اين مودم رو بخرم:31: (TP-LINK : TD-8811).
بنظرتون مودم خوبي هست ؟؟؟ قيمتش چقدره ؟؟ كيفيتش خوبه :46:؟؟

ممنون ميشم اگه جواب سوالاتم رو بديد.:10:
هميشه موفق و پيروز باشيد.:40:

roteal2007
13-11-2010, 16:28
سلام دوستان.

من فردا صبح ميخوام برم اين مودم رو بخرم:31: (TP-LINK : TD-8811).
بنظرتون مودم خوبي هست ؟؟؟ قيمتش چقدره ؟؟ كيفيتش خوبه :46:؟؟

ممنون ميشم اگه جواب سوالاتم رو بديد.:10:
هميشه موفق و پيروز باشيد.:40:

انتخاب های بهتر هم میتونه باشه....بودجه؟>

sajad-tnt
13-11-2010, 16:49
انتخاب های بهتر هم میتونه باشه....بودجه؟>
سلام.
يعني مودم خوبي نيست:13: ؟؟؟
والا بودجم كمه ، درحد همين مودم:31: (چون بقيه پولم رو واسه هزينه نصب ،و گرفتن سرويس و ... نگه داشتم:27:!!!).
ولي حالا اگه مودم خوبي نيست چند ماه ديگه صبر ميكنم بهترش رو ميگيرم.:46:

باتشكر:40:.

Mr.Pooya
13-11-2010, 18:59
سلام.
والا بودجم كمه ، درحد همين مودم:31: (چون بقيه پولم رو واسه هزينه نصب ،و گرفتن سرويس و ... نگه داشتم:27:!!!).

سلام
نه مودم بدی نیست ولی مودم های بهتری هم هست ولی این مودم هم مودم بدی نیست .

Shayan Arya
13-11-2010, 19:15
سلام
میخواستم یک مودم ارزون adsl بگیرم و این گزینه ها رو پیدا کردم:

D-Link DSL-200
D-Link DSL-2500u
D-Link DSL-2520u
TP-Link TD-8811

لطفا راهنمایی کنید کدوم یکی رو بگیرم که خوب کار کنه و تقلبی نباشه
اگر قیمت هم داشتید بگید لطفا

joe_satriani
13-11-2010, 20:30
سلام

D-Link DSL-200
D-Link DSL-2500u
D-Link DSL-2520u
TP-Link TD-8811

با سلام
دوست عزیز 2520u و 2500u به نظرم خوب باشه
حول و حوش قیمت هم 28 الی 30 هست

موفق باشید.

mrmostafa
13-11-2010, 23:18
من چند روزی هست که با وی پی ان وصل میشدم مشکل نداشتم آخه الان2 هته هست که از مخابرات اینترنت گرفتم وگرنه قبلا Isp دیگه بودم وی پی ان همیشه وصل بود. الان امروز با وی پی ان خواستم وصل بشم همش این خطا رو میده:

مشکل از چیه؟؟؟ یعنی مخابرات پورت وی پی ان روب سته؟؟؟ فکر نمیکنم چون هیچ آی اس پی نبسته !!!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پویا جان این گزینه رو گفته بودی تیک بزنم من هم زدم نمیدونم این برای چی هست؟؟؟ Enable IGMP Multicast)

sei_pm
14-11-2010, 01:11
سلام.

نه هیچ مشکلی نداره. گارانتی 1 سال تعویض هم داره.

سلام

D-Link DSL-200
D-Link DSL-2500u
D-Link DSL-2520u
TP-Link TD-8811

8811 رو بگیر با گارانتی فرادانش حدود 20 تومن .

من چند روزی هست که با وی پی ان وصل میشدم مشکل نداشتم آخه الان2 هته هست که از مخابرات اینترنت گرفتم وگرنه قبلا Isp دیگه بودم وی پی ان همیشه وصل بود. الان امروز با وی پی ان خواستم وصل بشم همش این خطا رو میده:

مشکل از چیه؟؟؟ یعنی مخابرات پورت وی پی ان روب سته؟؟؟ فکر نمیکنم چون هیچ آی اس پی نبسته !!!
نه رو گفته بودی تیک بزنم من هم زدم نمیدونم این برای چی هست؟؟؟ Enable IGMP Multicast)

مخابرات بعضی مواقع پورتها رو میبنده در صورتی که روی شرکتهای خصوصی بازه.

mrmostafa
14-11-2010, 09:07
نه هیچ مشکلی نداره. گارانتی 1 سال تعویض هم داره.

8811 رو بگیر با گارانتی فرادانش حدود 20 تومن .

مخابرات بعضی مواقع پورتها رو میبنده در صورتی که روی شرکتهای خصوصی بازه.

ممنونم. ديروز همش اين خطا رو ميداد اتفاقي يوزر و پسورد رو دوباره زدم وصل شد :46: خيالم راحت شد:5:

bivahdat
15-11-2010, 12:01
سلام
من یه مودم tp link مدل 8101 خریدم
وقتی تو خود مودم کانکشن میسازم کار نمیکنه حتما باید از داخل ویندوز کانکشن بسازم .
با وایرلسش هم مشکل دارم
با لپ تاپ که سرچ میکنم میشناسه ولی اینترنتش کار نمیکنه
ویندوزم سون هست
اگه میشه کمکم کنید
متشکرم

Aless
15-11-2010, 14:50
سلام
من همه کارهای صفحه اول را انجام دادم و کانکت میشه مودمم ولی هیچ صفحه ای را باز نمیکنه!
چیکارکنم؟
کانکشنی را هم که ویندوز ساخته را هم نمیزاره پاک کنم.Delete نمیشه!
وقتی با CD هم نصب میکنم اخر کار Error 020 میده!
میگه:
Please check WAN conection type and parameters
Please check your Network conectivity and retry
حالا من چکار کنم؟ عیب از چیه؟
خطم هم رانژه هست و امادست.
ممنون میشم راهنماییم کنید!

مودم w8901 tp link

Mr.Pooya
15-11-2010, 17:34
سلام
من همه کارهای صفحه اول را انجام دادم و کانکت میشه مودمم ولی هیچ صفحه ای را باز نمیکنه!
چیکارکنم؟
کانکشنی را هم که ویندوز ساخته را هم نمیزاره پاک کنم.Delete نمیشه!
وقتی با CD هم نصب میکنم اخر کار Error 020 میده!
میگه:
Please check WAN conection type and parameters
Please check your Network conectivity and retry
حالا من چکار کنم؟ عیب از چیه؟
خطم هم رانژه هست و امادست.
ممنون میشم راهنماییم کنید!

مودم w8901 tp link

سلام
اون کانکشنی که ویندوز ساخته که کانکشن کارت شبکه هست و نمی تونید Delete کنید باید از Device Manager کارت شبکه را کلاً حذف کنید تا اون کانکشن هم بره ول نباید اینکار را بکنید .

وقتی دستی مودم را تنظیم کردید چراغ Internet روشن میشه ؟؟ اگه روشن میشه کلید پنجره روی کیبورد را + R بزنید (Win Key+R) بعد تو اون CMD را تایپ کنید و تو محیط داس عبارت ping google.com را تایپ کنید سپس ببینید پینگ دارید یا نه یعنی Request Timed Out میده یا Reply . حتماً یکی از راه ها را اشتباه رفتید که وصل نمیشه.

نوع کانکشن و VPI ، VCI را درست وارد کرده اید ؟؟

شما با پشتیبانی هم تماس بگیرید شاید اکانت شما فعال نشده باشه .

mrhbt80
16-11-2010, 03:23
با سلام خدمت دوستان عزیز من یه تی پی لینک 8960 گرفتم و کانکشن اون رو PPOE ساختم میخواستم ببینم میشه کانکشن رو بریج بسازم و بعدش بتونم با موبایل هم به اینترن وصل بشم یا موبایل فقط با حالت PPOE کار میکنه؟ با سپاس

Mr.Pooya
16-11-2010, 08:32
با سلام خدمت دوستان عزیز من یه تی پی لینک 8960 گرفتم و کانکشن اون رو PPOE ساختم میخواستم ببینم میشه کانکشن رو بریج بسازم و بعدش بتونم با موبایل هم به اینترن وصل بشم یا موبایل فقط با حالت PPOE کار میکنه؟ با سپاس

سلام

برای اینکه دستگاه ها بتوانند از طریق وایرلس مودم به اینترنت وصل بشوند باید مودم را روی پروتکل PPPoE ست کنید برای موبایل هم همینطور باید روی PPPoE ست کنید .

iraj23
16-11-2010, 12:45
با سلام
دوست عزيزم اول اينكه شما اين فايل رو دانلود كنيد و سپس توي پوشه ي system32 بريزيد

کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید----
و اينكه بفرماييد براي نصب مودم چطوري اقدام ميكنيد؟
از طريق USB منظورتون هست؟؟

موفق باشيد.

آقا ما این dll رو کپی هم کردیم ولی نشد و دوباره همون ارور رو میگیره و مثل اینکه ویندوز خودش دوباره همون dll قبلی رو میریزه چون دوباره حجم که میگیرم میبینم 242 kb هست
البته کل اینترنت رو زیر و رو کردم اینطور که فهمیدم شاید بخاطر IE8 و شاید آخرین SP3 که ریختم
من دیگه موندم چیکار کنم لطفا کمک کنید مودم من corecess 3112 UG بعلت تعویض شرکتی که adsl میگرفتم باید حتما کانفیگش کنم که نمیشه و این ارور رو میده error loading newdev.dll
ممنون میشم دوستان کمک کنند

rezahamid1990
16-11-2010, 15:38
آیا راهی هست که بشه همزمان از دو اینترنت مثلا دو تا adsl استفاده کرد؟

mrhbt80
16-11-2010, 15:42
سلام

برای اینکه دستگاه ها بتوانند از طریق وایرلس مودم به اینترنت وصل بشوند باید مودم را روی پروتکل PPPoE ست کنید برای موبایل هم همینطور باید روی PPPoE ست کنید .

با سپاس از شما دوست عزیز شرمنده من نمیدونم چرا دکمه سپاس نداره واسه من

joe_satriani
16-11-2010, 19:33
آیا راهی هست که بشه همزمان از دو اینترنت مثلا دو تا adsl استفاده کرد؟

با سلام
مباحث زیادی در این مورد هست
یکی میگه میشه یکی میگه نمیشه
تئوری زیاد معتبری نداره اما میگن میتونید مودم ها رو سوییچ کنید و اینترنت رو تلفیق کنید
فقط یه سری پیکربندی داره که همونایی که ادعا میکنن هم باید بیان بگن

موفق باشید.

mahdiking
16-11-2010, 19:45
من یه مودم tp-link TD8811 دارم تو صفحه device infoسرعت دریافتم1024هست ولی موقع دانلود حتی با دانلود منیجر سرعتش از60-70کیلوبایت بیشترنمیشه مشکل چیه؟
فریمورشم آپدیت کردم به آخرین ورژن ولی بعد از آپدیت چراغ act دیگه نمی زنه کلا خاموش مونده!!!!

rezahamid1990
16-11-2010, 20:27
با تشکر یکم بیشتر توضیح بدین

coder1984
16-11-2010, 21:56
سوال من :
من یه مودم وایرلس دارم که هم با پی سی خودم و هم با لپ تاپم به اون وصل میشم
میخام از این اینترنت وایرلس همسایه هم استفاده کنه ، اما اونجا برد نداره و نمیتونه مودم منو پیدا کنه
چه دستگاه یا وسایلی رو باید تهیه کنم تا مشکلم حل بشه .

---------------------
جواب یکی از دوستان :
اگر مودم شما آنتن External دارد میتونید یک آنتن قوی تهیه کنید و برد مودم را بالا ببرید . در غیر اینصورت باید Access Point داشته باشید تا اینترنت را به بقیه شیر دهید ولی میتونید یک مودم با برد قویتر هم تهیه کنید یا مودمی که آنتن External داشته باشه.

-----------------
نه نمیشه آنتن external وصل کرد و نمیخام مودمم رو عوض کنم ، میشه بین این مودم و اون سیستم که مسافت دوری قرار گرفته یه AP قرار بدم تا اینا رو به هم وصل کنه ؟

shiraz250
16-11-2010, 22:09
قیمت linksys-wag 120 n
چنده ظاهرا گرون شده بهم گفتند84 هزار

mohamad3423
16-11-2010, 22:12
سلام دوستان عزیز من برای اتصال به اینترنت از adsl با مودم kasda(kd318eui ) استفاده میکنم اا چند روزیه که هر چی میخوام وصل اینترنت بشم ارور میده
اینم عکساش

یکی لطف کنه بگه مشکلش چیه(خدا خیرتون بده)
در ضمن من هیچی از این چیزا حالیم نیست

sei_pm
16-11-2010, 23:48
من یه مودم tp-link TD8811 دارم تو صفحه device infoسرعت دریافتم1024هست ولی موقع دانلود حتی با دانلود منیجر سرعتش از60-70کیلوبایت بیشترنمیشه مشکل چیه؟
فریمورشم آپدیت کردم به آخرین ورژن ولی بعد از آپدیت چراغ act دیگه نمی زنه کلا خاموش مونده!!!!

کدوم شرکت هستید ؟
مشکل از شما نیست Isp ها می تونند از طریق نرم افزار اکانتینگشون هم محدودیت سرعت اعمال کنند.

قیمت linksys-wag 120 n
چنده ظاهرا گرون شده بهم گفتند84 هزار

تهران حدودا 75 تومن با گارانتی ساخت سیستم.

iraj23
17-11-2010, 01:43
آقا ما این dll رو کپی هم کردیم ولی نشد و دوباره همون ارور رو میگیره و مثل اینکه ویندوز خودش دوباره همون dll قبلی رو میریزه چون دوباره حجم که میگیرم میبینم 242 kb هست
البته کل اینترنت رو زیر و رو کردم اینطور که فهمیدم شاید بخاطر IE8 و شاید آخرین SP3 که ریختم
من دیگه موندم چیکار کنم لطفا کمک کنید مودم من corecess 3112 UG بعلت تعویض شرکتی که adsl میگرفتم باید حتما کانفیگش کنم که نمیشه و این ارور رو میده error loading newdev.dll
ممنون میشم دوستان کمک کنند

آقا کسی نیست کمک کنه ما رو ؟

bivahdat
17-11-2010, 04:46
سلام
وقتی تو خود مودم کانکشن میسازم کار نمیکنه حتما باید از داخل ویندوز کانکشن بسازم .
با وایرلسش هم مشکل دارم
اگه میشه کمکم کنید
متشکرم

hamidrezaj
17-11-2010, 07:57
سلام دوستان عزیز من برای اتصال به اینترنت از adsl با مودم kasda(kd318eui ) استفاده میکنم اا چند روزیه که هر چی میخوام وصل اینترنت بشم ارور میده
اینم عکساش

یکی لطف کنه بگه مشکلش چیه(خدا خیرتون بده)
در ضمن من هیچی از این چیزا حالیم نیست

سلام

دوست عزیز برای خطای ارور 651 به این لینک یه سر بزن البته واسه من هم بعضی مواقع این اتفاق میافته

و الان local area connection کامپیوتر تو غیرفعال هست باید تو control panel از قسمت network connenction

فعالش کنی البته میتونی رو local area connection کلیک راست کنی و enable رو انتخاب کنی ولی در مورد

خطای DNS دوستان دیگه راهنمایی کنند ولی فکر کنم باید با isp که سرویس رو گرفتی تماس بگیری شاید

با عوض کردن dns مشکل حل بشه.

امیدوارم کمک کنه , در ضمن از چه شرکتی سرویس گرفتی؟

سربلند باشی

koorosh2500
17-11-2010, 10:21
سلام خدمت دوستان
بنده از مودم Zyxel P660HW-T1 v3 استفاده می کنم و می خوام firewall مودم رو فعال کنم تا از کل شبکه PC و لپتاپ و ... محافظت بشه. عکس زیر صفحه تتنظیمات فایروال مودم است. از اساتید تقاضا دارم راجع به گزینه های این صفحه توضیح بدن. با تشکر

rezahamid1990
17-11-2010, 10:50
با سلام
مباحث زیادی در این مورد هست
یکی میگه میشه یکی میگه نمیشه
تئوری زیاد معتبری نداره اما میگن میتونید مودم ها رو سوییچ کنید و اینترنت رو تلفیق کنید
فقط یه سری پیکربندی داره که همونایی که ادعا میکنن هم باید بیان بگن

موفق باشید.

اگر کسی بلده یکم بیشتر توضیح بده.

joe_satriani
17-11-2010, 13:01
سوال من :
من یه مودم وایرلس دارم که هم با پی سی خودم و هم با لپ تاپم به اون وصل میشم
میخام از این اینترنت وایرلس همسایه هم استفاده کنه ، اما اونجا برد نداره و نمیتونه مودم منو پیدا کنه
چه دستگاه یا وسایلی رو باید تهیه کنم تا مشکلم حل بشه .

---------------------
جواب یکی از دوستان :
اگر مودم شما آنتن External دارد میتونید یک آنتن قوی تهیه کنید و برد مودم را بالا ببرید . در غیر اینصورت باید Access Point داشته باشید تا اینترنت را به بقیه شیر دهید ولی میتونید یک مودم با برد قویتر هم تهیه کنید یا مودمی که آنتن External داشته باشه.

-----------------
نه نمیشه آنتن external وصل کرد و نمیخام مودمم رو عوض کنم ، میشه بین این مودم و اون سیستم که مسافت دوری قرار گرفته یه AP قرار بدم تا اینا رو به هم وصل کنه ؟
با سلام
وصل کردن اکسس پوینت منطقی هست اما در صورتیکه مودم بتونه از یه طرف با اکسس پوینت در ارتباط باشه و از اون طرف هم اکسس پوینت رو شما جایی قرار بدید که اون طرف مقابل هم بتونه ازش استفاده کنه
یعنی باید اکسس پوینت رو به فاصله ای بین خونه خودتون و خونه همسایه بذارید

موفق باشید.

sharafi1000
17-11-2010, 14:12
دوستان راهنمایی کنید
1- من dlink مودم دارم که وایر لس داره با 4 پورت اما فقط با یک کامیپوتر میتوانم وصل بشوم برای تنظیم subnet il با دادن ip کار کرده ام اما موفق نشده ام برای تنظیم چه باید انجام دهم
2 وایر لس ان سیگنال دارد اما اطلاعاتی نمیاورد یعنی کار نمیکند
با تشکر

---------- Post added at 04:12 PM ---------- Previous post was at 04:11 PM ----------

سلام
با وایرلسش هم مشکل دارم
اگه میشه کمکم کنید
متشکرم

من هم این مشکل را دارم

p30time
18-11-2010, 11:27
سلام

من يك مودم d-link dsl-2520u دارم و سي دي اش رو گم كردم. حالا مي خوام تنظيمات ISP رو روش اعمال كنم

لطفا بگيد بايد چكار كنم؟

يكي از دوستان اين راه رو پيشنهاد داد:

اگه مودم رو ریستارت نکرده باشین نیازی به سی دی مودم نیست. یا اگه نخواین از پورت USB برا وصل شدن به اینترنت استفاده کنین .
192.168.1.1 تو مرورگر تون تایپ کنید و داخل نرم افزار مودمتون بشید و تنظیمات مربوطه رو اعمال کنید.

ولي من با Lan وصل مي كنم و داخل مرورگر كه اين IP رو تايپ مي كنم، وارد تنظيمات نميشه

با تشكر

sei_pm
19-11-2010, 00:18
سلام

من يك مودم d-link dsl-2520u دارم و سي دي اش رو گم كردم. حالا مي خوام تنظيمات ISP رو روش اعمال كنم

لطفا بگيد بايد چكار كنم؟

يكي از دوستان اين راه رو پيشنهاد داد:

ولي من با Lan وصل مي كنم و داخل مرورگر كه اين IP رو تايپ مي كنم، وارد تنظيمات نميشه

با تشكر

احتمالا درست Ip ست نکردید از قسمت زیر یک عکس بگیرید تا مشخص بشه:

!@#$%^&*()
19-11-2010, 16:15
سلام

من یه مودم D-link 250U دارم....
بعضی وقتا (تقریبا هر 3 4 ساعت یک بار....) چراغ Internet قرمز میشه و همینطور میمونه....
که من مجبور میشم اون رو خاموش کنم بعدش که روشنش میکنم تنظیماتش میپره....انگار که مودم کلا ریست شده....(چراغ internet روشن نمیشه و باید برم از طریق مرورگر و 192.168.1.1 و دوباره تنظیمش کنم )

البته بعضی روز ها هم اصلا اینطوری نمیشه و مودم مثل بچه آدم کار میکنه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آیا ممکنه مربوط به داغ شدن مودم باشه؟کسی راه حلی داره؟مشکل از کجاس؟

ممنون
ویرایش:
تنظیمات مودم رو حالت pppoe قرار داره...

farshad20201
19-11-2010, 16:47
سلام
ببخشید
من 1مودم d-link دارم که مدلش 2640u
من 1دفه مودما خاموش کردم وقتی که روشن شد چراغ WLAN خاموش شد و دیگه روشن نمیشه حتا از برق دروردم اما روشن نمیشه چرا و اینا بگم مودم هیچیش نیس و با کامپوتر میرم تو انترنت و فقط چراغه WLAN خاموشه
لطفا کمک کنید توروخدا

farshad20201
19-11-2010, 16:52
سلام
ببخشید
من 1دفه مودما خاموش کردم وقتی که روشن شد چراغ WLAN خاموش شد و دیگه روشن نمیشه حتا از برق دروردم اما روشن نمیشه چرا و اینا بگم مودم هیچیش نیس و با کامپوتر میرم تو انترنت و فقط چراغه WLAN خاموشه
لطفا کمک کنید توروخدا

pooriya_hp
19-11-2010, 17:54
ممکنه led قسمت Wlan سوخته باشه ........

farshad20201
19-11-2010, 18:20
نه نسوخته چون بزی وقتا روشن میشه بعد دوباره خاموش میشه
و اسن نه با موبایل میشناسه نه با لیب تاپ

joe_satriani
19-11-2010, 18:42
سلام
ببخشید
لطفا کمک کنید توروخدا

با سلام
چراغ wlan برای فعال یا غیر فعال بودن وایرلس مودمتون هست
اگه خاموشه خوب وایرلس حتما قطعه

موفق باشید.

farshad20201
19-11-2010, 19:18
خوب چیکار کنم که فعال بشه
میشه 1اموزش بزارید که این چراغ WLAN درس بشه ممنون میشم

hamed_9192
19-11-2010, 23:39
خوب چیکار کنم که فعال بشه
میشه 1اموزش بزارید که این چراغ WLAN درس بشه ممنون میشم

با سلام
دوست عزیز اگه می خواین وایرلس مودم رو فعال کنید .تو مرورگرتون 192.168.1.1 رو وارد کنید بعد از منو Wireless به قسمت Basic برین و تیک گزینه Enable Wireless رو بزنید و save کنید.در این صورت چراغ WLAN مودمتون هم روشن و فعال میشه میشه.

koorosh2500
20-11-2010, 09:16
سلام خدمت دوستان
بنده از مودم Zyxel P660HW-T1 v3 استفاده می کنم و می خوام firewall مودم رو فعال کنم تا از کل شبکه PC و لپتاپ و ... محافظت بشه. عکس زیر صفحه تتنظیمات فایروال مودم است. از اساتید تقاضا دارم راجع به گزینه های این صفحه توضیح بدن. با تشکر

ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید.