PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

SA3EDLORD
02-10-2010, 21:13
ه اونطوری نیست:41:

zigma94
03-10-2010, 05:44
با سلام
نه ميتونيد
شما وقتي مودم رو روشن كرديد اكانت واسطه يا هموني كه گفتيد رو توي ويندوز ميسازيد و اجراش ميكنيد روي همين
اما براي استفاده از اكانتهاي رابط بايد حتما از داخل ويندوز ران بشن

موفق باشيد.
ممنون از جوابهات دوست عزیز
ولی میشه یکم واضح تر راهنماییم کنی که دقیقا باید چی کار کنم
به جون خودم اصلا آدم آماتوری نیستم ولی متوجه منظورت نشدم که دقیقا باید چی کار کنم
ممنون

joe_satriani
03-10-2010, 13:25
ممنون از جوابهات دوست عزیز
ولی میشه یکم واضح تر راهنماییم کنی که دقیقا باید چی کار کنم
به جون خودم اصلا آدم آماتوری نیستم ولی متوجه منظورت نشدم که دقیقا باید چی کار کنم
ممنون

با سلام
ببينيد دوست عزيزم اونجا نگفتيد كه كانكشن وي پـــي ان تون مشكل داره!
الان كه بالاش رو خوندم متوجه شدم كه اكانت رو داريد اجرا ميكنيد
----
خوب ببيند اين ارور واسه زماني هست كه يا اعتبارتون تموم شده يا كسي ديگه در همون لحظه با اكانت شما كانكت هست و مشكل خاصي ديگه نيست
من اول نگفتيد كه اون اكانت چي هست و واسه همين اشتباه متوجه شدم - ببخشيد :11:

hamedmn1987
03-10-2010, 15:41
سلام دوستان. من امروز سفارش Adsl .eco 128 سه ماهه به شاتل دادم.
از اونجا که به نظر می یاد پول مفت بابت مودم خودشونو نصبش می گیرن
می خواستم خواهش کنم راهنماییم کنید که چه مودمی بگیرم که هم قیمتش خوب باشه هم راهنمای نصبش همینجاها پیدا شه که خودم نصبش کنمو پول به اینا ندم .در ضمن اگه 2 پورته باشه بهتره wireless هم اگه داشت که خوبه ولی نمی خوام سز این قیمتش زیاد بالا بره

ممنون میشم زود جوابمو بدید...

alimisaghian
03-10-2010, 16:14
سلام به همگی .من یه روتر Dlink - DIR 600 . میخواستم بدونم برد وایرلسش چند متره ؟ اخه 2 تا مغازه تو حاشیه خیابون با فاصله 100 متر هست میخوام به هم مرتبط کنمشون. :31:

joe_satriani
03-10-2010, 16:26
سلام به همگی .من یه روتر Dlink - DIR 600 . میخواستم بدونم برد وایرلسش چند متره ؟ اخه 2 تا مغازه تو حاشیه خیابون با فاصله 100 متر هست میخوام به هم مرتبط کنمشون. :31:

با سلام
دوست عزيزم؛‌ معمولا تا 50-60 متر رو جواب ميدن و تا 80-90 متر رو هم شناسايي ميكنن فقط

اين رو هم ميتونيد بخونيد و استفاده كنيد

افزایش برد مودم وایرلس با هدایت کننده سیگنال دست ساز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشيد.

alimisaghian
03-10-2010, 16:47
ممنون از جوابتون .خوب شما چی پیشنهاد میکنی که از 100 تومن بیشتر نشه و این برد رو جواب بده ؟ میشه راهنمایی کنی.

---------- Post added at 06:47 PM ---------- Previous post was at 06:47 PM ----------

تو یه مغازه دوربین ip camera وایرلس داریم . تو اون یکی میخایم تصویر بگیریم .

farbod N73 me
03-10-2010, 17:19
سلام خسته نباشید
آقا من یه Zyxel P660RU دارم و از شاتل یه دونه Eco-512 گرفتم.
خودمم این مودم رو جدا خریدم و خودم الان همه چیش رو نصب کردم.
دوستمم گفتش که واسم Config کرددش.
حالا امروز دیگه دیدم دارن خیلی طولش میدن زنگ زدم شاتل یارو گفتش که رانژه شده.
براتونم بعدا(چهارشنبه) یکی رو میفرستیم نصب کنه.
منم خودم روشنش کردم ببینم میشه یا نه!
وقتی که روشنش میکنم چراغ پاور ثابت هستش و چراغ های Ethernet و DSL هم چشمک میزنن بعدش ثابت میشن! دیگه هیچی نمیشه!
اون پایین هم برای کانکشنم توی Windows 7 یه مثلث زرد میزنه و نمیشه کاری باهاش کرد!
اون علامت کره هم خاموشه!!
از Spliter هم استفاده کردم!!
حالا چی کار کنم؟
نمیخوام تا اون موقع وایسم!
چی کار کنم؟

Hamed 360
03-10-2010, 17:39
Attenuation وSnr Marign باید بین چه عدد هایی باشه !؟

pooyahacker
03-10-2010, 23:25
سلام / من با توجه به نیازهام میخوام یه مودم adsl بگیرم
من میخوام وقتی با pc به نت وصلم , یکی با لپ تاپ و یکی دیگه هم با موبایل بتونن وصل بشن به مودم و اینترنت ... واسه این کار مودم باید چه قابلیتی داشته باشه ؟
و اینکه اگه سرعت وایرلس 54 مگ باشه یا 300 مگ در عمل چه فرقی داره ؟ اصلا 300 مگ هیچ وقت به کار من میاد ؟؟

مثلا Tp-link 8901g چی نداره که من برم Tp-link 8960N یا Linksys 120N بگیرم ؟؟

joe_satriani
04-10-2010, 16:03
سلام دوستان. من امروز سفارش Adsl .eco 128 سه ماهه به شاتل دادم.
از اونجا که به نظر می یاد پول مفت بابت مودم خودشونو نصبش می گیرن
می خواستم خواهش کنم راهنماییم کنید که چه مودمی بگیرم که هم قیمتش خوب باشه هم راهنمای نصبش همینجاها پیدا شه که خودم نصبش کنمو پول به اینا ندم .در ضمن اگه 2 پورته باشه بهتره wireless هم اگه داشت که خوبه ولی نمی خوام سز این قیمتش زیاد بالا بره

ممنون میشم زود جوابمو بدید...

با سلام
شما ميتونيد مودم d-link 2520U بگيريد كه قيمتش 30 تومن هست
و يا آلفكس كه همين قيمتاس
اما اگه وايرلس بخوايد 20 الي 30 تومن بايد بيشتر بديد و با توجه به اينكه گفتيد نميخوايد پول اضافي بديد پس اگه به كارتون نمياد همون معمولي رو بگيريد
در مورد نصب هم اكثر مودم ها مثه هم كانفيگ ميشن
يعني يكي از اونها رو كه طريقه نصبش و ببينيد بقيه هم همونطوريه

موفق باشيد.

با سلام
دوست عزيزم اينهايي كه فرموديد چي هستن و كجا هستن؟!
توي تنظيمات مودم هستن؟ اگه داخل مودم هستن ، پر كردنش فكر نكنم احتياجي باشه

موفق باشيد.

سلام / من با توجه به نیازهام میخوام یه مودم adsl بگیرم
من میخوام وقتی با pc به نت وصلم , یکی با لپ تاپ و یکی دیگه هم با موبایل بتونن وصل بشن به مودم و اینترنت ... واسه این کار مودم باید چه قابلیتی داشته باشه ؟
و اینکه اگه سرعت وایرلس 54 مگ باشه یا 300 مگ در عمل چه فرقی داره ؟ اصلا 300 مگ هیچ وقت به کار من میاد ؟؟

مثلا Tp-link 8901g چی نداره که من برم Tp-link 8960N یا Linksys 120N بگیرم ؟؟

با سلام
شما بايد دنبال يه مودم وايرلس باشي تا بتوني به صورت بيسيم باهاش ارتباط برقرار كنيد همونطوري كه گفتيد
مثلا همون مدل linksys كه گفتيد پيشنهاد ميشه
اما قيمتش يكم بالاس - چون مارك خوبي هست
در مورد سرعتها هم كه گفتيد - 300 مگ انتقال بيسيم به كارتون نمياد
چون پهناي باندتون محدود هست

موفق باشيد.

---------- Post added at 04:03 PM ---------- Previous post was at 04:01 PM ----------

سلام خسته نباشید
آقا من یه Zyxel P660RU دارم و از شاتل یه دونه Eco-512 گرفتم.
خودمم این مودم رو جدا خریدم و خودم الان همه چیش رو نصب کردم.
دوستمم گفتش که واسم Config کرددش.
حالا امروز دیگه دیدم دارن خیلی طولش میدن زنگ زدم شاتل یارو گفتش که رانژه شده.
براتونم بعدا(چهارشنبه) یکی رو میفرستیم نصب کنه.
منم خودم روشنش کردم ببینم میشه یا نه!
وقتی که روشنش میکنم چراغ پاور ثابت هستش و چراغ های Ethernet و DSL هم چشمک میزنن بعدش ثابت میشن! دیگه هیچی نمیشه!
اون پایین هم برای کانکشنم توی Windows 7 یه مثلث زرد میزنه و نمیشه کاری باهاش کرد!
اون علامت کره هم خاموشه!!
از Spliter هم استفاده کردم!!
حالا چی کار کنم؟
نمیخوام تا اون موقع وایسم!
چی کار کنم؟

با سلام
شما الان مودم رو كانفيگ كرديد يا خير؟! يعني يوزر و پسورد رو داده شركت بهتون و شما تنظيمش كرديد؟

alimisaghian
05-10-2010, 17:00
با سلام و تشکر بابت راهنماییهای قبلیتون. من دوربینو تو مغزه نصب کردم . روتر رو هم تو مغازه دیگه .یه 100 متری با هم فاصله دارن . تو حاشیه خیابون. با وایرلس لبتاپم تا 5 متری مغزه دومی تصویر گرفتم . فقط 5 متره دیگه جواب بده بهم تصویر میده . ایا با تعویض انتن دوربین یا روتر فکر میکنین این مشکل حل بشه ؟ یا مثلا سیم اضافه کنم انتن ها رو بیارم بیرون از مغازه ها ؟

a6l3i
05-10-2010, 20:05
ممنون از جوابتون .خوب شما چی پیشنهاد میکنی که از 100 تومن بیشتر نشه و این برد رو جواب بده ؟ میشه راهنمایی کنی.

---------- Post added at 06:47 PM ---------- Previous post was at 06:47 PM ----------

تو یه مغازه دوربین ip camera وایرلس داریم . تو اون یکی میخایم تصویر بگیریم .

با سلام و تشکر بابت راهنماییهای قبلیتون. من دوربینو تو مغزه نصب کردم . روتر رو هم تو مغازه دیگه .یه 100 متری با هم فاصله دارن . تو حاشیه خیابون. با وایرلس لبتاپم تا 5 متری مغزه دومی تصویر گرفتم . فقط 5 متره دیگه جواب بده بهم تصویر میده . ایا با تعویض انتن دوربین یا روتر فکر میکنین این مشکل حل بشه ؟ یا مثلا سیم اضافه کنم انتن ها رو بیارم بیرون از مغازه ها ؟

همونطور که joe_satriani عزیز گفتن ،تو این فاصله ای که شما میخواید (اونهم تو خیابون که موانع دائم در حال حرکت هستن) سیستم ها خیلی شاهکار کنن فقط هم رو میشناسن ولی زیاد قطع و وصل خواهید داشت.
صد تومن که فکر کنم خیلی هم زیاده. الآن آنتن های قوی تر با dBi حدود 6 یا 7 رو میتونید تو رنج 45 تا 70 پیدا کنید. یکی از دوستان D-Link زیر گرفته بود و خیلی هم راضی بود. چون زیرش هم رو میز قرار میگیره ، هم آهنرباست و نیازی به نصب نداره :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کابلش هم که فکر کنم 3 متر بود.

sei_pm
05-10-2010, 20:46

از repeater هم می تونید استفاده کنید البته اگر یکی از کسبه بین مسیر اجازه بده تو مغازش باشه. ولی راحت ترین کار خریدن آنتن هست:

البته داخل بازار ارزونتر هم گیر میاد.

alimisaghian
05-10-2010, 20:53
خیلی ممنون از راهنماییت. میشه مدل این انتنو هم به من بگی تا بتونم راحت تر گیرش بیارم ...... ممنون میشم از لطفت .:46:

sei_pm
05-10-2010, 20:59

SNR به سرعت آپ شدن مودم و همچنین استانداردی که سرویس دهنده استفاده میکند < Adsl/Adsl2+/Adsl2>
بستگی دارد.
Attenuation به جنس کابل مصرفی و همچنین فاصله از Dslam بستگی دارد. انی تاپیک رو هم بخوانید اگر سوالی باقی ماند بپرسید:

خیلی ممنون از راهنماییت. میشه مدل این انتنو هم به من بگی تا بتونم راحت تر گیرش بیارم ...... ممنون میشم از لطفت .:46:

داخل لینک بالایی با شرح جزئیات نوشته: D-LINK - ANT24-0700

armin_punisher6
05-10-2010, 21:09
سلام بچه ها.به نظرتون مودم tplink 8960n چطوره؟من این واسه داخل خونمون میخوام که مودم رو تو اطاق و لپ تاپ رو هر جا که بزارم میخوام با کیفیت کانکت بشه.لپ تاپ رو هر جای خونه ببرم میخوام سرعتش کم نشه.روزی هم 20 ساعت باید مودم روشن باشه.به نظر دوستان این مودم برام خوبه؟ممنون میشم راجع به کیفیتش توضیح بدین.
راستی کمترین قیمتش تو اینترنت چنده؟

Mr.Pooya
05-10-2010, 21:23
سلام
من لینکسیس دارم وسطش یک دکمه هست عکس رفرش روش زده ماله چی هست این ؟؟ وقتی میزنمش هیچ کاری نمیکنه !!!!!!

Hamid Reza
05-10-2010, 21:24
سلام بچه ها.به نظرتون مودم tplink 8960n چطوره؟من این واسه داخل خونمون میخوام که مودم رو تو اطاق و لپ تاپ رو هر جا که بزارم میخوام با کیفیت کانکت بشه.لپ تاپ رو هر جای خونه ببرم میخوام سرعتش کم نشه.روزی هم 20 ساعت باید مودم روشن باشه.به نظر دوستان این مودم برام خوبه؟ممنون میشم راجع به کیفیتش توضیح بدین.
راستی کمترین قیمتش تو اینترنت چنده؟

سلام

به نظرم مودم خوبي هست و كار شما رو راه ميندازه

دو تا آنتن خارجي داره و نرخ تبادل ديتاش هم 300 هست

بردش هم خوبه

به نظر من كار شما رو راه ميندازه ولي برندهاي بهتر هم هست

اگر از نظر قيمت مشكلي نداريد ميتونيد از برندهايي مثل Linksys استفاده كنيد

با تشكر:11:

Hamid Reza
05-10-2010, 21:34
سلام
من لینکسیس دارم وسطش یک دکمه هست عکس رفرش روش زده ماله چی هست این ؟؟ وقتی میزنمش هیچ کاری نمیکنه !!!!!!

سلام

مودمتون وايرلس هست ؟ اگه نيست كه :

اون دكمه ريست مودمتون هست

بايد چند ثانيه اي نگه داريد تا عمل كنه (مثلا 10 ثانيه)

كارش هم اينه كه تمام تنظيمات مودم رو ريست ميكنه و به حالت اول ميبره

اما اگه مودمتون وايرلس باشه بحثش جداستا

چون بعضي از مودمهاي وايرلس قابليت رفرش دارن به اين معني كه پورتهاي سيستمهايي كه ساپورت ميكنن رو رفرش ميكنه(يه جوري تو يه شبكه وايرلس كارا رو راحت ميكنه)

sei_pm
05-10-2010, 22:09
سلام

Wi-Fi Protected Setup (WPS)
برای راحت کردن کار در راه اندازی یک شبکه وایرلس طراحی شده.

hossein-p30-f
06-10-2010, 00:08
سلام دوستان

امشب داشتم با صفجه تنظیمات مودمم (192.168.1.1) ور میرفتم :31: که یه دفعه اتصالم قطع شد و دیگه وصل نشد :41:

Error 651 رو میده
صفحه تنظیمات مودم رو هم دیگه باز نمیکنه :13:

نمی دونم چیکارکردم :31:

حالا باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

الان هم با دیال آپ اومد رو نت

مودمم هم Alfex ADSL2 هست

.

alimisaghian
06-10-2010, 00:29
اگه مودمت بیسیمه شاید پسورد security رو تغییر دادی. اگه اینطوریه راهی نداری بجز اینکه مودمتو reset کنی. اگر هم ip مودمتو دستکاری کردی netpulplus رو از اینترنت دانلود کن . سرچ میکنه ip مودمتو بهت میگه .

armin_punisher6
06-10-2010, 09:35
سلام

به نظرم مودم خوبي هست و كار شما رو راه ميندازه

دو تا آنتن خارجي داره و نرخ تبادل ديتاش هم 300 هست

بردش هم خوبه

به نظر من كار شما رو راه ميندازه ولي برندهاي بهتر هم هست

اگر از نظر قيمت مشكلي نداريد ميتونيد از برندهايي مثل Linksys استفاده كنيد

مثلا linksys چه برتری نسبت به این داره؟چون تو نظر سنجی ها tplink رو بیشتر میپسندن.قیمت این tplinkk هم ممنون میشم کمترینشو تو اینترنت بگین.

sei_pm
06-10-2010, 13:23
مثلا linksys چه برتری نسبت به این داره؟چون تو نظر سنجی ها tplink رو بیشتر میپسندن.قیمت این tplinkk هم ممنون میشم کمترینشو تو اینترنت بگین.

دقیقا مثل مقایسه سونی و ال.جی توی LCD هست . در این مورد ممکنه حتی Tplink با قیمت کمتر امکانات بیشتری در اختیارتون بگذاره ولی Linksys در شبکه اسم و رسم بیشتری داره.
قیمت ارزونترین مودم Tplink داخل بازار تهران Td-8811 هست که حدود 20 تومن هستش. یک پورت lan و یک پورت usb داره.

sei_pm
06-10-2010, 13:30
سلام

نحوه راه اندازی WPS به صورت زیر هست:
ابتدا باید مطمئن شید وسیله ای که می خواهید اون رو شبکه کنید از WPS پشتیبانی میکنه.
192.168.1.1 رو میزنید و یوزر و پسورد رو admin میزنید وارد قسمت زیر میشید و طبق شکل زیر فعال میکنید این قابلیت رو:

3 حالت وجود دارد.
1- لپ تاپ یا هرچیزی که ازش استفاده میکنید همین دکمه رو داشته باشد در این حالت دکمه اون رو اول میزنید و بعد دکمه روی مودم رو میزنید تا به هم وصل شوند.
2- وسیه که ازش استفاده میکنید PIN Number داشته باشه در این حالت در کادر مربوطه عدد رو وارد و روی Register کلیک می کنید.
3 - اگر وسیله ای که استفاده می کنید Pin Number مودم رو خواست عددی که روی اون رو قرمز کردم باید وارد کنید.

rambo_1386
06-10-2010, 21:47
سلام دوستان امروز زنگ زدم شاتل کرج گفتن موم تک پورت 38 تومن و دو پورت 62 تومن البته میتونید خودتون هم بگیرید یعنی خرید مودم از شرکت اجباری نیست ! حالا موندم خودم مودم بگیرم یا از شرکت بگیرم؟! نوع مودم تو سرعت اینترنت تاثیر داره یا نه؟ به نظرتون از شرکت شاتل بگیرم یا خودم بگیرم؟ بهترین مودم adsl2+ تا 50 تومن چیه ؟؟؟ راستی یدونه pc دارم لپ تاب اینا هم ندارم مودم تک پورت باشه بهتره چون مودم چند پورت یا وایرلس اصلا لازم ندارم!!!
ممنون

a6l3i
06-10-2010, 22:02
سلام دوستان امروز زنگ زدم شاتل کرج گفتن موم تک پورت 38 تومن و دو پورت 62 تومن البته میتونید خودتون هم بگیرید یعنی خرید مودم از شرکت اجباری نیست ! حالا موندم خودم مودم بگیرم یا از شرکت بگیرم؟! نوع مودم تو سرعت اینترنت تاثیر داره یا نه؟ به نظرتون از شرکت شاتل بگیرم یا خودم بگیرم؟ بهترین مودم adsl2+ تا 50 تومن چیه ؟؟؟ راستی یدونه pc دارم لپ تاب اینا هم ندارم مودم تک پورت باشه بهتره چون مودم چند پورت یا وایرلس اصلا لازم ندارم!!!
ممنون
سلام
1- معمولا ispها مودم رو 10 تومن (یا بیشتر) گرون تر میدن.
2- تو ایران مودم تاثیری تو سرعت دانلود و آپلود اصلا نداره!! ( همونطور که یه بنز و پیکان تو ترافیک تهران ، از نظر سرعت عییییین هم هستن !!)
3- (نظر شخصی ) من خودم بازار و جای مطمئن رو ترجیح میدم.
4- همونطور که تو 2 پست قبل تر sei_pm عزیز گفتن :

قیمت ارزونترین مودم Tplink داخل بازار تهران Td-8811 هست که حدود 20 تومن هستش. یک پورت lan و یک پورت usb داره.
که مودم خوبیه

The Big Bang Th
06-10-2010, 22:25
سلام دوستان عزیز
مودم من ، Symphony SY602
میباشد ، اما به هیچ وجه با 192.168.1.1 وارد کانفیگ مودم نمیشود و صفحه دایما در حال لود میباشد .؟!

Mahdi Hero
07-10-2010, 00:09
سلام دوستان عزیز
مودم من ، Symphony SY602
میباشد ، اما به هیچ وجه با 192.168.1.1 وارد کانفیگ مودم نمیشود و صفحه دایما در حال لود میباشد .؟!

اينجا رو بخون دوسته عزيز کانفيگ کردن مودم شما رو گفته

---------- Post added at 01:09 AM ---------- Previous post was at 01:07 AM ----------

سلام دوستان

امشب داشتم با صفجه تنظیمات مودمم (192.168.1.1) ور میرفتم :31: که یه دفعه اتصالم قطع شد و دیگه وصل نشد :41:

Error 651 رو میده
صفحه تنظیمات مودم رو هم دیگه باز نمیکنه :13:

نمی دونم چیکارکردم :31:

حالا باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

الان هم با دیال آپ اومد رو نت

مودمم هم Alfex ADSL2 هست

.

مودت رو با یه سوزن از پشتش ریست کن تنظيمات اوليش بر ميگرده

The Big Bang Th
07-10-2010, 01:08
با سلام مجدد ،
متاسفانه من اصلا نمیتونم 192.168.1.1 را باز کنم ، حتی با اینکه یک بار مودم را ریست سخت افزاری کردم :41:

hamid1002
07-10-2010, 01:49
دوستان ممکنه بگین که ارور 901 مودم مربوط به چه خطاییه

باتشکر

---------- Post added at 01:49 AM ---------- Previous post was at 01:46 AM ----------

با سلام مجدد ،
متاسفانه من اصلا نمیتونم 192.168.1.1 را باز کنم ، حتی با اینکه یک بار مودم را ریست سخت افزاری کردم :41:

دوست عزیز یه بار با اکسپلورر امتحان کن و در حالت work offline بذار ببین فرقی نمیکنه

sei_pm
07-10-2010, 08:38
با سلام مجدد ،

اگر 192.168.1.1 مطابق عکسی که پینگ گرفتید ازش باشه احتمال داره شما تو مرورگرتون ------ ست کرده باشید. یا تو تنظیمات کارت شبکه ipv4 دیفالت گتوی 192.168.1.1 تعریف نشده

The Big Bang Th
07-10-2010, 12:47
با سلام مجدد
دوستان من یک بار هم کارت شبکه را Uninstall و Install مجدد کردم و دوباره به کارت شبکه Ip دادم ، مطابق تصویر زیر
اما حالا وقتی از 192.168.1.1 پینگ میگیریم ، Request Timed Out میشه ، متاسفانه ؟!
به نظر شما ، مشکل کجاست ؟

پ . ن : مرورگر رو پروکـــــسی ست نبود .
پ . ن 2 : با حالت آفلاین مرورگر هم چک کردم .!

a6l3i
07-10-2010, 16:12
با سلام مجدد
دوستان من یک بار هم کارت شبکه را Uninstall و Install مجدد کردم و دوباره به کارت شبکه Ip دادم ، مطابق تصویر زیر
اما حالا وقتی از 192.168.1.1 پینگ میگیریم ، Request Timed Out میشه ، متاسفانه ؟!
به نظر شما ، مشکل کجاست ؟

پ . ن : مرورگر رو پروکـــــسی ست نبود .
پ . ن 2 : با حالت آفلاین مرورگر هم چک کردم .!

سلام
- شما IP-Address رو روی 192.168.1.1 تنظیم کردین که مخصوص مودمه. و این تداخل ایجاد کرده.
- اولا پیشنهاد میکنم همه اینها رو بذارید رو اتومات تا خود مودم به سیستم هاتون IP بده.
- حالا اگه میخواهید دستی ست کنید 192.168.1.1 رو باید بذارید واسه مودم (Default Gateway) و برای IP-Address مقدار 192.168.1.2 رو وارد کنید. که بجای 2 میتونید هر عددی تا 254 هم بذارید. این عدد برای هر سیستم باید مختلف باشه.

HESAM_5700
08-10-2010, 17:12
سلام.

من یه مودم میخوام بخرم که 1پورته باشه...یعنی یه چیزی میخوام که فقط وصلم کنه به نته پرسرعت .... ارزون ترین مودم چیه الان؟

ممنون

joe_satriani
08-10-2010, 17:21
سلام.

من یه مودم میخوام بخرم که 1پورته باشه...یعنی یه چیزی میخوام که فقط وصلم کنه به نته پرسرعت .... ارزون ترین مودم چیه الان؟

ممنون

با سلام
شما dlink 2520U بگيريد
هم كارايي خوبي داره هم ارزون هست و پيدا ميشه
البته مدل هاي زيادي هست توي رنج قيمت پايين و با كارايي مطلوب و خوب

موفق باشيد

nar_h2002
08-10-2010, 17:35
با سلام
كسي ميتونه بگه چرا مودم مگانت من وقتي اي پي192.168.1.1 رو ميزنم گزينه Advanced رو نداره؟
كه طبق دفترجه راهنما بايد براي كانفينگ از اون استفاده كنم

sei_pm
08-10-2010, 18:49
با سلام
كسي ميتونه بگه چرا مودم مگانت من وقتي اي پي192.168.1.1 رو ميزنم گزينه Advanced رو نداره؟
كه طبق دفترجه راهنما بايد براي كانفينگ از اون استفاده كنم

با چه یوزرنیم و پسوردی لوگین مکنید؟

vahidgame
08-10-2010, 19:17
سلام
تصویر زیر رو نگاه کنید:

برای یه کاری باید 3 تا از اینارو پاک می کردم به خاطر همین به جز اون دومی بقیه رو پاک کردم و بعد از اون کلا adsl قطع شد و دیگه به هیچ وجه نمیره
الان فکر کنم به همین قسمت تنظیمات مودم برم و اون 3 تا رو دوباره به همون صورت اد کنم درست بشه ولی مشکل من الان اینه که به هیچ وجه دیگه به قسمت 192.168.1.1 نمیره! هر کاری کردم یعنی این درست نشد. خیلی عجیبه که به این جا نمیره!!!
الانم مجبور شدم با dial up بیام باید چی کار کنم که درست بشه؟ :(
ممنون

..........

ویرایش شد: بالاخره یه جوری تونستم به اون قسمت تنظیمات مودم برم :31:
بعدش اون 3 تا رو دقیقا همون جوری اد کردم درست شد!
حالا سوال اینجائه چه جوریه برای بعضی ها 1 دونه ست برای من 4 تا؟
مشکل اینجاست که به خاطر همین یه بازی رو نمیشه آنلاین بازی کرد. یعنی حتما باید یه دونه یعنی همون دومی باشه!

nar_h2002
08-10-2010, 21:41
با چه یوزرنیم و پسوردی لوگین مکنید؟
هر دو تا
user
هستند

nar_h2002
08-10-2010, 21:58
اقا تشكر متوجه شدم بايد با admin لوگين مي كردم

sei_pm
09-10-2010, 08:26
سلام
تصویر زیر رو نگاه کنید:

برای یه کاری باید 3 تا از اینارو پاک می کردم به خاطر همین به جز اون دومی بقیه رو پاک کردم و بعد از اون کلا adsl قطع شد و دیگه به هیچ وجه نمیره
الان فکر کنم به همین قسمت تنظیمات مودم برم و اون 3 تا رو دوباره به همون صورت اد کنم درست بشه ولی مشکل من الان اینه که به هیچ وجه دیگه به قسمت 192.168.1.1 نمیره! هر کاری کردم یعنی این درست نشد. خیلی عجیبه که به این جا نمیره!!!
الانم مجبور شدم با dial up بیام باید چی کار کنم که درست بشه؟ :(
ممنون

..........

ویرایش شد: بالاخره یه جوری تونستم به اون قسمت تنظیمات مودم برم :31:
بعدش اون 3 تا رو دقیقا همون جوری اد کردم درست شد!
حالا سوال اینجائه چه جوریه برای بعضی ها 1 دونه ست برای من 4 تا؟
مشکل اینجاست که به خاطر همین یه بازی رو نمیشه آنلاین بازی کرد. یعنی حتما باید یه دونه یعنی همون دومی باشه!

شما با کانکشنی که داخل ویندوز میسازید کانکت میشید درسته؟ از اون 4 تنظیم به جز دومی بقیه رو حذف کنید و روی save/reboot کلیک کنید تا مودم ریبوت بشه فکر نکنم مشکلی پیش بیاد براتون.

اقا تشكر متوجه شدم بايد با admin لوگين مي كردم

دقیقا همینطوره بعضی مودمها به طور پیشفرض یوزرنیم user هم دارند که دسترسی ابتدایی به مودم داره و نمیتونه تنظیماتی انجام بده.

Mr.Pooya
09-10-2010, 22:51
سلام
امروز یک اشتباهی کردم اومدم مودم را روی بریج تنظیم کردم الان هر وقت که مودم را روشن میکنم لن وصل میشه ولی روش مثلث زرد رنگ زده و به اینترنت وصل میشه ولی پنل مودم باز نمیشه توی داس هم پینگ میگیرم پینگش که همیشه 0 بود الان شده 70-80 ؟؟
میخوام دوباره بزارم رو PPPOE چکار کنم تا پبل مودم باز بشه ؟؟ لطفاً سریع راهنمایی کنید

ممنون

joe_satriani
10-10-2010, 00:01
سلام
امروز یک اشتباهی کردم اومدم مودم را روی بریج تنظیم کردم الان هر وقت که مودم را روشن میکنم لن وصل میشه ولی روش مثلث زرد رنگ زده و به اینترنت وصل میشه ولی پنل مودم باز نمیشه توی داس هم پینگ میگیرم پینگش که همیشه 0 بود الان شده 70-80 ؟؟
میخوام دوباره بزارم رو PPPOE چکار کنم تا پبل مودم باز بشه ؟؟ لطفاً سریع راهنمایی کنید

ممنون

با سلام
دوست عزيزم براي تنظيم دوباره به حالت pppoe وارد كنسول تنظيمات مودم بشيد و اكانت بريجي اگه داريد رو پاك كنيد و در قسمت كانكشن مود، وضعيت pppoe رو تنظيم كنيد و يوزر و پس رو وارد كنيد همونجا و ذخيرش كنيد

موفق باشيد

Mr.Pooya
10-10-2010, 12:02
با سلام
دوست عزيزم براي تنظيم دوباره به حالت pppoe وارد كنسول تنظيمات مودم بشيد و اكانت بريجي اگه داريد رو پاك كنيد و در قسمت كانكشن مود، وضعيت pppoe رو تنظيم كنيد و يوزر و پس رو وارد كنيد همونجا و ذخيرش كنيد

موفق باشيد

سلام
ممنون از راهنمایی شما ولی مثل اینکه منظور من را متوجه نشدید ای که بخوام را PPPOE یا BRIDGE ست کنم که کار خیلی راحتی . ولی من میگم مشکلم اینه که وقتی تنظیمات را روی BRIDGE قرار دادم الان علامت دو تا کامپیوتر که مربوط به کارت شبکه میشه روش یه مثلث زرد رنگ که داخلش علامت تعجب هست کشیده شده و اصلاً نمیتونم وارد پنل مودم بشم چه برسه بخوام روی PPPOE تنظیم کنم .

status کارت شبکه هم Limited or no connectivity شده .

لطفاً راهنمایی فرمایید با تشکر

sei_pm
10-10-2010, 12:10
سلام
ممنون از راهنمایی شما ولی مثل اینکه منظور من را متوجه نشدید ای که بخوام را PPPOE یا BRIDGE ست کنم که کار خیلی راحتی . ولی من میگم مشکلم اینه که وقتی تنظیمات را روی BRIDGE قرار دادم الان علامت دو تا کامپیوتر که مربوط به کارت شبکه میشه روش یه مثلث زرد رنگ که داخلش علامت تعجب هست کشیده شده و اصلاً نمیتونم وارد پنل مودم بشم چه برسه بخوام روی PPPOE تنظیم کنم .

status کارت شبکه هم Limited or no connectivity شده .

لطفاً راهنمایی فرمایید با تشکر

به صورت دستی ip ست کنید:

Mr.Pooya
10-10-2010, 12:24
به صورت دستی ip ست کنید:

سلام

این کار را انجام دادم ولی الان 10 دقیقه است فکر کنم کارت شبکه داره میگرده و به جایی نمیرسه . یعنی راهش تعویض ویندوز ؟؟

تو 7 اینجوری نبود تو XP اینجوریه ولی متاسفانه الان 7 ندارم رو سیستم .

sei_pm
10-10-2010, 13:27
سلام

این کار را انجام دادم ولی الان 10 دقیقه است فکر کنم کارت شبکه داره میگرده و به جایی نمیرسه . یعنی راهش تعویض ویندوز ؟؟

تو 7 اینجوری نبود تو XP اینجوریه ولی متاسفانه الان 7 ندارم رو سیستم .

مودمتون wag120n هست؟ ip رو بگذارید رو auto و از پشت مودم دکمه مربوط به ریست کردن رو 30 ثانیه نگهدارید بعد رها کنید تا همه چراغها با هم روشن خاموش بشه به احتمال زیاد سیستمون ip میگیره.

Mr.Pooya
10-10-2010, 14:31
مودمتون wag120n هست؟ ip رو بگذارید رو auto و از پشت مودم دکمه مربوط به ریست کردن رو 30 ثانیه نگهدارید بعد رها کنید تا همه چراغها با هم روشن خاموش بشه به احتمال زیاد سیستمون ip میگیره.

سلام

مشکل حل شد .

طریقه رفع مشکل برای دوستانی که این مشکل را دارند یا برایشان پیش خواهد آمد.

همونطور که شما فرمودید آیپی را به صورت دستی وارد کردم اما نه مانند عکس بالا با کمی تفاوت :

قسمت اول که IP Address نام دارد را این مقدار وارد کنید : 192.168.1.33

قسمت دوم : 255.255.255.0

قسمت سوم : 192.168.1.1

این طوری آیپی دادم و مشکل حل شد نیاز به ریست هم نشد . بعد حم که دوباره تنظیمات را روی PPPOE ست کردم آی پی را اتوماتیک کردم .

با تشکر از همه دوستانی که برای حل این مشکل راهنمایی فرمودند.

joe_satriani
10-10-2010, 14:56
سلام

مشکل حل شد .

طریقه رفع مشکل برای دوستانی که این مشکل را دارند یا برایشان پیش خواهد آمد.

همونطور که شما فرمودید آیپی را به صورت دستی وارد کردم اما نه مانند عکس بالا با کمی تفاوت :

قسمت اول که IP Address نام دارد را این مقدار وارد کنید : 192.168.1.33

این طوری آیپی دادم و مشکل حل شد نیاز به ریست هم نشد . بعد حم که دوباره تنظیمات را روی PPPOE ست کردم آی پی را اتوماتیک کردم .

با تشکر از همه دوستانی که برای حل این مشکل راهنمایی فرمودند.

با سلام
بله منظورتون رو متوجه نشدم درست - عذر میخوام
اما شما اگه مانند تصویری که دوستمون ارائه کردن هم پیش میرفتید درست میشد
به هر حال خدارو شکر که مشکلتون حل شد

موفق باشید.

Mr.Pooya
10-10-2010, 15:19
با سلام
بله منظورتون رو متوجه نشدم درست - عذر میخوام
اما شما اگه مانند تصویری که دوستمون ارائه کردن هم پیش میرفتید درست میشد
به هر حال خدارو شکر که مشکلتون حل شد

موفق باشید.

سلام

مانند اون تصویر هم پیش رفتم اما فایده نداشت . راه حلش مثل همون تصویر بود فقط قسمت اول که IP Address نام داره به جای 192.168.1.1 باید 192.168.1.33 وارد بشه .

---------- Post added at 03:19 PM ---------- Previous post was at 03:14 PM ----------

سلام
یک سوال دیگه داشتم من مودمم LINKSYS WAG120N هست ولی یک مودم دیگه هم دارم که مارکش ENCORE هست هر وقت با لینکسیس کانکت میشم Down Stream تو یک محدوده مشخص متغیر است ولی هر وقت با ENCORE کانکت میکنم DOWNSTREAM روی 1024 و هیچ تغییر نمیکنه . چکار کنم ؟؟ اینطوری روی سرعت تاثیر نداره ؟؟

hosein_133
10-10-2010, 15:36
سلام دوستان
دیروز سرویسم فعال شد اما چراغ status مودم خاموشه
هر کاریم که گفتن انجام دادم
از مدار خارج کردن اسپیلیتر تا تست مودم چه کنم؟؟؟

joe_satriani
10-10-2010, 17:00
سلام
یک سوال دیگه داشتم من مودمم LINKSYS WAG120N هست ولی یک مودم دیگه هم دارم که مارکش ENCORE هست هر وقت با لینکسیس کانکت میشم Down Stream تو یک محدوده مشخص متغیر است ولی هر وقت با ENCORE کانکت میکنم DOWNSTREAM روی 1024 و هیچ تغییر نمیکنه . چکار کنم ؟؟ اینطوری روی سرعت تاثیر نداره ؟؟

با سلام
زياد به اون down و up استريم ها توجه نكنيد
چون هيچ وقت اينترنتي كه به شما ارائه ميدن به اون پهنا نميرسه
اون مشخص ميكنه كه خط شما پهناش تا اين سرعت هست و مودم ميتونه ازش استفاده كنه
به خط بستگي داره

موفق باشيد.

سلام دوستان
دیروز سرویسم فعال شد اما چراغ status مودم خاموشه
هر کاریم که گفتن انجام دادم
از مدار خارج کردن اسپیلیتر تا تست مودم چه کنم؟؟؟

با سلام
دوست عزيز همه كار مثلا تنظيمات رو هم انجام داديد و به چه نحوي؟!
و اينكه مودمتون چيه؟
چراغ لينك داره يا نه؟!

موفق باشيد.

The Joker
10-10-2010, 17:05
سلام ...

من مودمم ، TP-LINK 8811 هست ، مشکلی نداشتم تا اینکه پریروز برای تنظیمات فیفا 11 انلاین دستکاریش کردم ، حالا دانلود نمی تونم بکنم ، نه با منیجر نه با ویندوز و نه هیچی ، دانلود هم بکنه وفایل خراب چند کیلوبایتی می ده .

مودم رو ری استارت کردم ، در ای پی مودم هم رفتم و ری استارت کردم اما فرفی نکرده .

چکار کنم !؟

asgar.2011
10-10-2010, 18:20
سلام دوستان من می خواستم ببینم چطور میشه یوزر وپسورد مودم رو تغیر داد اکه لطفا کنید راهنماییم کنید ممنون میشم

a6l3i
10-10-2010, 19:25
سلام دوستان من می خواستم ببینم چطور میشه یوزر وپسورد مودم رو تغیر داد اکه لطفا کنید راهنماییم کنید ممنون میشم
سلام
1- مودمتون چیه؟
2- منظورتون password ورود به تنظیمات مودم (192.168.1.1) هستش یا Password مربوط به wireless ؟

Mr.Pooya
10-10-2010, 19:36
سلام
1- مودمتون چیه؟
2- منظورتون password ورود به تنظیمات مودم (192.168.1.1) هستش یا Password مربوط به wireless ؟

سلام
همون طور که از عنوان پستشون برمیاد مودم tp-link دارند . و فکر کنم Password پنل مودم را منظورشون است .

joe_satriani
10-10-2010, 20:00
سلام ...

من مودمم ، TP-LINK 8811 هست ، مشکلی نداشتم تا اینکه پریروز برای تنظیمات فیفا 11 انلاین دستکاریش کردم ، حالا دانلود نمی تونم بکنم ، نه با منیجر نه با ویندوز و نه هیچی ، دانلود هم بکنه وفایل خراب چند کیلوبایتی می ده .

مودم رو ری استارت کردم ، در ای پی مودم هم رفتم و ری استارت کردم اما فرفی نکرده .

چکار کنم !؟

با سلام
دانلود ندارید یعنی کلا هیچ سایتی رو هم نمیتونید باز کنید؟!
---
اگه مودم رو ریستارت کردید و مشکلتون برطرف نشده احتمالا از ویندوزیتون هست
ویندوز چی دارید؟

موفق باشید.

sei_pm
10-10-2010, 20:55

داخل هر مودمی نمیشه یوزرنیم رو تغییر داد ولی میشه پسورد رو تغییر داد اگر Tplink 8811 ابتدا 192.168.1.1 رو داخل مرورگرتون بزنید و با یوزر و پسورد admin وارد بشید و مطابق شکل زیر عمل کنید:

worldclass
10-10-2010, 20:59
سلام
امروز در مودم asus am602 نمیتونم وارد صفحه تنظیمات مودم بشم و همینطور پینگ 192.168.1.1 تایم اوت میده اما به اینترنت متصل میشم
مشکل رو چطوری حل کنم ؟

sei_pm
10-10-2010, 21:16
سلام
امروز در مودم asus am602 نمیتونم وارد صفحه تنظیمات مودم بشم و همینطور پینگ 192.168.1.1 تایم اوت میده اما به اینترنت متصل میشم
مشکل رو چطوری حل کنم ؟

ip رو دستی وارد کنید:

قسمت اول که IP Address نام دارد را این مقدار وارد کنید : 192.168.1.10

The Joker
10-10-2010, 21:26
با سلام
دانلود ندارید یعنی کلا هیچ سایتی رو هم نمیتونید باز کنید؟!
---
اگه مودم رو ریستارت کردید و مشکلتون برطرف نشده احتمالا از ویندوزیتون هست
ویندوز چی دارید؟

موفق باشید.

سلام !

ویندوز 7 ، دانلود می کردم تا دیشب ، بعدش سیستم مکانیک نصب کردم ، فکر کنم گند زد !

دانلود تعطیل !

hamidrezaj
10-10-2010, 21:45
سلام دوستان عزیز

میخواستم بدونم تفاوت تنظیم مودم به صورت bridge و nat چی هست؟ و اینکه من که کاربر خونگی هستم کدوم

بهتره؟ سرعت و امنیت کدوم بهتره یا اصلا ربطی نداره؟

با تشکر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

sei_pm
10-10-2010, 22:44
سلام دوستان عزیز

میخواستم بدونم تفاوت تنظیم مودم به صورت bridge و nat چی هست؟ و اینکه من که کاربر خونگی هستم کدوم

بهتره؟ سرعت و امنیت کدوم بهتره یا اصلا ربطی نداره؟

با تشکر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

در حالت بریج تنها یک سیستم میتونه از اینترنت استفاده کنه و در حالت nat چندین سیستم همزمان میتونند کانکت بشه. از لحاظ سرعت فکر نمیکنم فرقی داشته باشند. امنیت nat با فایروال مودم تامین میشه و در بریج با فایروال ویندوز.

worldclass
10-10-2010, 22:45
ip رو دستی وارد کنید:

قسمت اول که IP Address نام دارد را این مقدار وارد کنید : 192.168.1.10

فرقی نکرد و صفحه تنظیمات باز نمیشه!

hosein_133
10-10-2010, 22:50
با سلام
دوست عزيز همه كار مثلا تنظيمات رو هم انجام داديد و به چه نحوي؟!
و اينكه مودمتون چيه؟
چراغ لينك داره يا نه؟!

موفق باشيد.

مودم من asus am602 دوست من
فقط چراغ lan روشنه
منظورت از تنظیمات کانفیگ مودم؟

Mr.Pooya
10-10-2010, 22:51
فرقی نکرد و صفحه تنظیمات باز نمیشه!

سلام

اتفاقاً امروز برای من هم این مشکل پیش آمد شما آی پی را که میخواهید دستی وارد کنید .

قسمت اول که IP Address باشه را این عدد بزنید : 192.168.1.33 ولی اگه جواب نداد بزن : 192.168.1.100

قسمت دوم 255.255.255.0

قیمت سوم 192.168.1.1

به احتمال زیاد مشکلت حل میشه .

hamidrezaj
11-10-2010, 02:43
سلام دوستان من تا دیروز با usb وصل میشدم از امروز یا LAN وصل شدم و به زور یکی دوبار تونستم برم تو صفحه

modem ولی دیگه نمیره و حتی دفعه های پیش هم به سختی تونستم برم و میخواستم تنظیمش رو از bridge به nat

تغییر بدم که وسط کار صفحه دیگه از کار افتاد و انواع و اقسام ip رو هم امتحان کردم نمیشه و همش این صفحه میاد

البته در حالت عادی یا اصلا نمیاره. و (یوزر پس) رو میگه اشتباهه و فقط تو حالت دیگه که صفحه , قفل میشه و
یه صفحه کوچیک (یوزر پس) باز میشه قبول میکنه من حالا نمیدونم چی کار کنم هی بگیر نگیر داره البته 90 درصد نگیر داره.
چراغ lan هم هی چشمک میزنه و البته میتونم دانلود کنم.

امنیت nat با فایروال مودم تامین میشه و در بریج با فایروال ویندوز

من حالا نمیدونم امنیت کدوم بهتره؟ لطفا دوستان تو همه موارد راهنمایی کنند.

sohrab29
11-10-2010, 12:14
سلام دوستان
مي خوام يك مودم ADSL بخرم.مدل WAG120N Linksys را انتخاب كردم. مي خواستم ببينم مورد تاييد هست. و آيا مودمهاي بهتري در رنج قيمت زير 80 سراغ داريد؟
ممنون

jobin_vm
11-10-2010, 12:48
سلام دوستان یه مودم سیم دار خوب میخوام چی پیشنهاد میدید

---------- Post added at 12:48 PM ---------- Previous post was at 12:47 PM ----------

سلام دوستان
مي خوام يك مودم ADSL بخرم.مدل WAG120N Linksys را انتخاب كردم. مي خواستم ببينم مورد تاييد هست. و آيا مودمهاي بهتري در رنج قيمت زير 80 سراغ داريد؟
ممنون

دوست من این مودم بسیار خوب تو صفحات قبل خودم کانفیگ کردنش رو گذاشتم با عکس بخری پشیمون نمیشی

sohrab29
11-10-2010, 16:06
سلام دوستان یه مودم سیم دار خوب میخوام چی پیشنهاد میدید

---------- Post added at 12:48 PM ---------- Previous post was at 12:47 PM ----------

دوست من این مودم بسیار خوب تو صفحات قبل خودم کانفیگ کردنش رو گذاشتم با عکس بخری پشیمون نمیشی
ممنون از شما
پس همين را مي خرم.
فقط ميشه لطفا بگيد كه در كدام صفحه هست چون تعداد صفحات خيلي زياده؟

joe_satriani
11-10-2010, 17:39
مودم من asus am602 دوست من
فقط چراغ lan روشنه
منظورت از تنظیمات کانفیگ مودم؟

با سلام
دوست عزیزم یعنی یوزر و پسورد رو داخل مودم وارد کرده باشید یا اینکه اگه داخل کامپیوتر میخواید استفاده کنید کانکشن رو ایجاد کرده باشید
چون باید این تنظیمات انجام بشه
چراغ lan هم که هیچی - اون مال اتصال مودم به رایانه هست که یعنی وصل هستن

اما مهم چراغ status و internet اگه داشته باشید هستن یا لینک
که یکی از اینها برای زمانی هست که شما خططتون رانژه شده و ای دی اس ال فعال هست
و یکی دیگه هم مال زمانی هست که تنظیمات کلمه عبور اکانتتون رو انجام داده باشید و به اینترنت وصل شید هست که روشن میشه

موفق باشید.

سلام دوستان
ممنون

با سلام
همینطور که دوستمون گفتن مودم خوب و عالی هست
کیفیت بالایی داره
برای نصبش هم مشکلی نیست اگه قبلا مودم دیگه ای رو کانفیگ کردید این رو هم میتونید

موفق باشید.

psat
12-10-2010, 19:48
سلام
مدتی هست خیلی از دوستان راجع به خرید مودم linksys wag120n سوال میکنند.
خواستم یه توضیح کوچیک راجع به این مدل بدم.این مودم از نظر کیفیت و همینطور زمان پینگ عالی هست و اینکه
سری n هم هست ولی تنها مشکل این مودم قوی نبودن سیگنال وایرلس اونه و دوستانی که باصطلاح آنتن دهی
براشون مهم هست و مکانشون بزرگ و یا موانعی مثل دیوارهای بتنی و قطور و یا سطوح فلزی در اونجا وجود داره
سعی کنند از مدل های که سیگنال دهی اونها قوی تر هست استفاده نمایند.

a6l3i
12-10-2010, 20:14
سلام
مدتی هست خیلی از دوستان راجع به خرید مودم linksys wag120n سوال میکنند.
خواستم یه توضیح کوچیک راجع به این مدل بدم.این مودم از نظر کیفیت و همینطور زمان پینگ عالی هست و اینکه
سری n هم هست ولی تنها مشکل این مودم قوی نبودن سیگنال وایرلس اونه و دوستانی که باصطلاح آنتن دهی
براشون مهم هست و مکانشون بزرگ و یا موانعی مثل دیوارهای بتنی و قطور و یا سطوح فلزی در اونجا وجود داره
سعی کنند از مدل های که سیگنال دهی اونها قوی تر هست استفاده نمایند.
نظر شخصی من اینه که آنتن دارها باید اومواج رو بهتر و یکنواخت تر تو فضای اطرافشون پخش کنن. نظر دوستان چیه؟
خیلی علاقه مندم بدونم اگه Linksys همین 120n رو با آنتن تولید میکرد ، تو بردش چقدر تفاوت داشت. . . ؟ یا مثلا اگه ایسوس همین مدل هاش رو با آنتن داخلی میزد؟

هوس کردم بهشون یه ایمیل بزنم. ببینیم جواب میدن؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

psat
12-10-2010, 20:33
نظر شخصی من اینه که آنتن دارها باید اومواج رو بهتر و یکنواخت تر تو فضای اطرافشون پخش کنن. نظر دوستان چیه؟
خیلی علاقه مندم بدونم اگه Linksys همین 120n رو با آنتن تولید میکرد ، تو بردش چقدر تفاوت داشت. . . ؟ یا مثلا اگه ایسوس همین مدل هاش رو با آنتن داخلی میزد؟

هوس کردم بهشون یه ایمیل بزنم. ببینیم جواب میدن؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منظورتون آنتن خارجی هست؟
چون wag120n دوتا آنتن داخلی داره.البته قدرت آنتن دهیشون وابستگی به قدرت سیگنال داره و فکر نمیکنم آنتن دهی
خوب یا بد زیاد تاثیری به داخلی و خارجی بودن آنتن داشته باشه.wag120n فکر کنم gainش 1.8 هست که نسبت به مودم های
دیگه زیاد نیست.پس به این خاطر در رساندن سیگنال کمی ضعیفه.

hamidrezaj
13-10-2010, 04:36
سلام دوستان عزیز

من هم میخوام یه مودم بگیرم البته اول می خواستم وایرلس بگیرم ولی بعد به خاطر مشکلات احتمالی

سیگنال و آنتن دهی تصمیم گرفتم مدل با سیم بگیرم لطفا راهنمایی بفرمایید کدوم مارک و مدل برای زیر 50 تومان خوب هست

و سوالی که دارم آیا مودم میتونه توسرعت اینترنت و دانلود تاثیر بذاره و اینکه شما پیشنهاد میکنید یه وایرلس بگیرم یا بیسیم؟ و چرا؟

و بین مارک های حاضر مثل linksys و zyxsel و asus و tp-link و d-link و symphony کدوم و بهترینش چه مدلیه؟ و چرا مثلا پارس آنلاین

اصلا از مودمهای d-link و tp-link پشتیبانی نمیکنه؟ یعنی اینا کیفیتشون پایینه؟

با تشکر

hamidrezaj
13-10-2010, 04:36
سلام دوستان عزیز

من هم میخوام یه مودم بگیرم البته اول می خواستم وایرلس بگیرم ولی بعد به خاطر مشکلات احتمالی

سیگنال و آنتن دهی تصمیم گرفتم مدل با سیم بگیرم لطفا راهنمایی بفرمایید کدوم مارک و مدل برای زیر 50 تومان خوب هست

و سوالی که دارم آیا مودم میتونه توسرعت اینترنت و دانلود تاثیر بذاره و اینکه شما پیشنهاد میکنید یه وایرلس بگیرم یا بیسیم؟ و چرا؟

و بین مارک های حاضر مثل linksys و zyxsel و asus و tp-link و d-link و symphony کدوم و بهترینش چه مدلیه؟ و چرا مثلا پارس آنلاین

با تشکر

hamidrezaj
13-10-2010, 05:43
سلام دوستان عزیز

با تشکر

joe_satriani
13-10-2010, 09:51
سلام دوستان عزیز

با تشکر

با سلام
مودم هم بله موثر هست توی اینترنت
از مارکهایی که فرمودید هم linksys بهترین و معتبرترین مارک هست در تجهیزات شبکه
اما مارکهای دیگه که گفتید هم خوبه و کیفیت خوبی دارن
در مورد اینکه بعضی شرکت ها بعضی مودم ها رو ساپورت نمیکنن اول اینکه نصفش الکیه و چون میخوان مارکهای خودشون دارن رو بفروشن به اشخاص و اینکه گاهی هم خطوطی که ارائه میدن نویز داره و با هر مودمی نمیتونه درست برقرار کنه ارتباط و کیفیت اینترنتتون با مودم های معمولی تر میاد پایین

موفق باشید.

amiro64
13-10-2010, 14:24
سلام دوستان
من یه مودم Linksys / WRT160N به قیمت 93 تومان می خوام بگریم نظرتون راجع به این مودم چیه؟
وفرق WRT120N با WAG120N چیه؟
WRT رو میگه 73
WAG رو میگه 80
به نظرتون بین این سه مدل کدومو بگریم؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

sei_pm
13-10-2010, 15:51
سلام دوستان
من یه مودم Linksys / WRT160N به قیمت 93 تومان می خوام بگریم نظرتون راجع به این مودم چیه؟
وفرق WRT120N با WAG120N چیه؟
WRT رو میگه 73
WAG رو میگه 80
به نظرتون بین این سه مدل کدومو بگریم؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

WRT روتر هست و Wag مودم و روتر اگر می خواهید مودم Adsl بگیرید باید Wag160 یا Wag120 بگیرید

amiro64
13-10-2010, 18:47
مودم Linksys / WRT160N رو میگه 93 تومان
WRT120N رو میگه 73
WAG120N رو میگه 80

نظرتون راجع به قیمتا چیه؟گرون نمیده؟

sei_pm
13-10-2010, 18:53

آخرین قیمتی که برای wag120n داشتم 70 تومن بود ولی نمی دونم این شوک تو بازار کامپیوتر روی قیمت مودم هم تاثیر گذاشته یا نه به هر حال می تونید با ساخت سیستم تماس بگیرید و نماینده فروششون رو بهتون معرفی کنه.

joe_satriani
13-10-2010, 18:57

با سلام
به نظر که خوب داره میگه
چون من بیشتر از اینا هم قیمت دارم

موفق باشید.

eole
13-10-2010, 19:26
راهکار برای جلوگیری از گرما...
یه فن زیر لپتاپی بگیرید از اینا که چهار چنگولش خم میشه، جمع میشه... پایه هاشو باز نکنید همونطور بذارید زیر مودم یا روتر... خنک خنک... :11:

nedaii
13-10-2010, 19:35
سلام
من میخوام مودم adsl بگگیرم یک پورته ارزونترینش چه مارکی و چه قیمتیه؟ مرسی

sei_pm
13-10-2010, 19:54
سلام

8811 Tplink یک پورت Lan و یک پورت USB داره و قیمتش بین 20 تا 25 تومنه.

Mr.Pooya
13-10-2010, 20:14

سلام

من یکماه و نیم پیش بود گرفتم 72500 با گارانتی ساخت سیستم شما هم با گارانتی اصلی که ساخت سیستم باشه بگیرید ولی قیمت روز نمیدونم چقدر هست .

joe_satriani
13-10-2010, 22:10
سلام

من یکماه و نیم پیش بود گرفتم 72500 با گارانتی ساخت سیستم شما هم با گارانتی اصلی که ساخت سیستم باشه بگیرید ولی قیمت روز نمیدونم چقدر هست .

با سلام
اون موقع قيمت ها متعادلتر بودن
اما الان به دليل هم بالارفتن قيمت دلار و هم وارد كردن كمتر بعضي از اجناس ديجيتال قيمت ها بالاتر رفته، به طور كه بازار قطعات رو زياد تحت تاثير قرار داده

موفق باشيد.

jax2
14-10-2010, 01:00
سلام

سلام مارک alfex هم هست بدک نیست
حدود 18 تومن

mpeg
14-10-2010, 11:28
دوستان ا بار سوالم رو براش تاپیک زدم اینجا هم مطر ح میکنم
اول :مودم ارزون وایرلس پی بگیرم هر چی کمتر بهتر
دوم : الان من ا کامپوتر پنتویوم بدون کارت شبکه هم دارم اونم هم به adsl وصل میکنم 1 مودم Usb tp-link دارم 1ماه هست خریدم
حالا وایرلس هم نیاز دارم
به نظرتون مودم جدید بگیرم یا usb adapter wirless /
usb وایرلس بگیرم 20 تومن میشه این دردسر داره
مودم بگیرم 43
شما اینجا پیشنهاد میدین

a6l3i
14-10-2010, 12:00
دوستان ا بار سوالم رو براش تاپیک زدم اینجا هم مطر ح میکنم
اول :مودم ارزون وایرلس پی بگیرم هر چی کمتر بهتر
دوم : الان من ا کامپوتر پنتویوم بدون کارت شبکه هم دارم اونم هم به adsl وصل میکنم 1 مودم Usb tp-link دارم 1ماه هست خریدم
حالا وایرلس هم نیاز دارم
به نظرتون مودم جدید بگیرم یا usb adapter wirless /
usb وایرلس بگیرم 20 تومن میشه این دردسر داره
مودم بگیرم 43
شما اینجا پیشنهاد میدین

سلام

1- فکر کنم کمترینش asus-am604g باشه ( اگه اشتباهه دوستان لطفاً تصحیح کنن)
2- اونظور که من فهمیدم الآن شما مودم تون رو با USB به سیستم تون وصل کردین و حالا واسه یا دستگاه دیگه مثل موبایل یا لپ تاپ نیاز پیدا کردین که اینترنت رو از طریق یه شبکه ی wireless به اشتراک بذارید. (درسته؟)

اگه اینجوریه شما باید اول یه شبکه wireless تشکیل بدین. در نتیجه خرید یه مودم wireless اجتناب ناپذیره. همونظور که میدونید ، USB Adapter درواقع یه کارت شبکه ی wireless هستش که سیستم رو به شبکه ی های wireless اطافش وصل میکنه. اگه اون سیستم هایی که میخواید خودشون کارت شبکه wireless دارن (مثل موبایل یا لپ تاپ) که دیگه USB Adopter لازم نداری. واسه این سیستم تون هم میتونید یه کارت شبکه معمولی زیر 10 تومن بگیری و با کابل LAN به مودم وصلش کنی.

اگه سوال دیگه ای مونده ، دقیقا بگین الآن مودمتون چیه و در آینده چه انتظاری از شبکه داری تا ببینیم تا چه ساختاری مناسب تره.

mpeg
14-10-2010, 12:23
سلام

1- فکر کنم کمترینش asus-am604g باشه ( اگه اشتباهه دوستان لطفاً تصحیح کنن)
2- اونظور که من فهمیدم الآن شما مودم تون رو با USB به سیستم تون وصل کردین و حالا واسه یا دستگاه دیگه مثل موبایل یا لپ تاپ نیاز پیدا کردین که اینترنت رو از طریق یه شبکه ی wireless به اشتراک بذارید. (درسته؟)

اگه اینجوریه شما باید اول یه شبکه wireless تشکیل بدین. در نتیجه خرید یه مودم wireless اجتناب ناپذیره. همونظور که میدونید ، USB Adapter درواقع یه کارت شبکه ی wireless هستش که سیستم رو به شبکه ی های wireless اطافش وصل میکنه. اگه اون سیستم هایی که میخواید خودشون کارت شبکه wireless دارن (مثل موبایل یا لپ تاپ) که دیگه USB Adopter لازم نداری. واسه این سیستم تون هم میتونید یه کارت شبکه معمولی زیر 10 تومن بگیری و با کابل LAN به مودم وصلش کنی.

اگه سوال دیگه ای مونده ، دقیقا بگین الآن مودمتون چیه و در آینده چه انتظاری از شبکه داری تا ببینیم تا چه ساختاری مناسب تره.

بله من مودم رو با usb وصل میکنم tp-link 811 usb و lan
الان هم برای موبایل میخوام وایرلس
الان من حساب کردم اگه مودم جدید بخرم یاید حداقل 43تومن پول برای مودمی مثل tp-link 8901g بدم یا برندهای دیگه و 10 تومن کارت شبکه
ولی الان اگه wirless usb adapter یا کارت اینترانال wirless بگیرم 20 تومن خرجمه که به این وسیله اینترتم رو برای موبایل وصل کنم
جالا میخواستم ببینم استفاده از دو wirless usb adapter یا کارت اینترانال wirless دردسر داره
مشکل ندارم که باید کامپوتر روشن باشه از نظر تنظیم که بتونم به موبایل از این طریق وصل کنم

anahita2002_anahita2002
14-10-2010, 13:49
با سلام و خسته نباشيد

من يك سوال از خدمتون داشتم

من مودم asus g 31 دارم و توسط كابل شبكه به pc متصل هست . ايا براي اتصال note book هم توسط wireless مودمم بايد كامپيوتر رو روشن كنم و بعد connect شوم به adsl تا بتوانم از قابليت wire less استفاده كنم يا نه ..

كامپيوتر خاموش باشد اما مودمم روشن ميتوانم بصورت وايرلس وصل شوم.

يا بايد كانكشن اتصال رو روي لپ تاپ تعريف كنم تا وقتي pc خاموش است از طريق وايرلس كانكت شوم!!!

jax2
14-10-2010, 14:03
با سلام و خسته نباشيد

من مودم asus g 31 دارم و توسط كابل شبكه به pc متصل هست . ايا براي اتصال note book هم توسط wireless مودمم بايد كامپيوتر رو روشن كنم و بعد connect شوم به adsl تا بتوانم از قابليت wire less استفاده كنم يا نه ..

يا بايد كانكشن اتصال رو روي لپ تاپ تعريف كنم تا وقتي pc خاموش است از طريق وايرلس كانكت شوم!!!

شما اگه مودمتون رو روتر تعریف کرده باشید می تونین وقتیpc شما خاموش هم هست از اینترنت استفاده کنید

sei_pm
14-10-2010, 15:45
با سلام و خسته نباشيد

بهتره مودم رو به صورت pppoe کانفیگ کنید که اگر خواستید همزمان با pc از اینترنت استفاده کنید مشکلی نداشته باشید ولی در حالت بریج هم می تونید یک کانکشن در لپتاپ بسازید و به صورت وایرلس کانکت بشید به شرطی که pc شما به اینترنت وصل نباشه.

anahita2002_anahita2002
14-10-2010, 15:52
ميشه يك مقدار بيشتر راهنمايي كنيد.

مودم رو چگونه روتر تعريف كنم

joe_satriani
14-10-2010, 17:21
ميشه يك مقدار بيشتر راهنمايي كنيد.

با سلام
دوست عزیزم شما باید داخل تنظیمات مودم برید

192.168.1.1 رو توی مرورگرتون وارد کنید
سپس با رمز admin و یوزر admin لاگین کنید
حال به قسمت wlan برید و از اونجا در قسمت connection mode ، حالت PPPoE رو انتخاب کنید
حالا قسمت های یوزر و پسورد رو فعال میکنه و واردش کنید اونایی که باهاش همیشه با کانکشن لاگین میکنید
سپس apply کنید
از این به بعد با روشن کردن مودم به تنهایی اینترنت دارید و نیازی نیست کانکشنی رو اجرا کنید

موفق باشید.

a6l3i
14-10-2010, 17:57
بله من مودم رو با usb وصل میکنم tp-link 811 usb و lan
الان هم برای موبایل میخوام وایرلس
الان من حساب کردم اگه مودم جدید بخرم یاید حداقل 43تومن پول برای مودمی مثل tp-link 8901g بدم یا برندهای دیگه و 10 تومن کارت شبکه
ولی الان اگه wirless usb adapter یا کارت اینترانال wirless بگیرم 20 تومن خرجمه که به این وسیله اینترتم رو برای موبایل وصل کنم
جالا میخواستم ببینم استفاده از دو wirless usb adapter یا کارت اینترانال wirless دردسر داره
مشکل ندارم که باید کامپوتر روشن باشه از نظر تنظیم که بتونم به موبایل از این طریق وصل کنم

سلام
فرض کنیم شما USB Adaptor رو خریدی و وصل کردی به pc تون. این فقط میتونه شبکه های Wireless اطراف رو پیدا کنه و سیستم شما رو بهشون وصل کنه. USB Wireless Adopter نمیتونه خودش یه شبکه ی wireless تشکیل بده و اینترنت مودمتون رو در درسترس سیستم های دیگه و موبایلتون قرار بده.

برای تشکیل یک شبکه و به اشتراک گذاری اینترنت حتما به یک Wireless Router نیاز دارید. که هم جدا فروخته میشن و هم بصورت یکجا با مودم. که برای مصارف خونگی مودم های وایرلس روتر دار بهترین انتخاب هستن.

ferisaghi
14-10-2010, 19:24
صفحه ها انقدر زیاد شده که نشد دیگه 1000 صفحه رو بگردم شرمنده
من تازگیا از آسیاتک ADSL گرفتم ولی هرکاری کردم وصل نشد مودمم DATASHEEN هست حتی نصابشون هم اومد نتونست با این مودم وصل کنه ولی با asus خودش وصل شد . من با همین مودم تا یه هفته پیش رو صبانت راحت 2 ماه وصل بودم .
دیگه انقدر با تنظیمات مودم ور رفتم که گفتم بذار DHCP رو Disable کنم . تا اینکارو کردم وصل شد . بعد 6-7 ساعت مودم رو خاموش کردم دیگه وصل نشد . نمیدونید مشکل از کجاست؟

whitewolf
14-10-2010, 20:36
سلام
خسته نباشین

اقا یه مودم وایرلس adsl می خواستم بگیرم (برای شاتل یا پارس - یعنی نمی خوام از خودشون بگیرم و نمی خوامم که گیر بدن این مودم با ما سازگاری نداره)
مشکل اینجاست که قراره مودم طبقه پایین باشه و کامپیوتر طبقه بالا. چون خط تلفن پایینه.
حالا به نظرتون چه مارک و مدلی و با یه قیمت معمولی و کارایی خوب بگیرم که مشکل قطعی هم نداشته باشه (یعنی اتصال مودم و کامپیوتر توی دو طبقه مختلف به خاطر فاصله هیچ وقت قطع نشه)

ممنون

a6l3i
14-10-2010, 22:08
صفحه ها انقدر زیاد شده که نشد دیگه 1000 صفحه رو بگردم شرمنده
من تازگیا از آسیاتک ADSL گرفتم ولی هرکاری کردم وصل نشد مودمم DATASHEEN هست حتی نصابشون هم اومد نتونست با این مودم وصل کنه ولی با asus خودش وصل شد . من با همین مودم تا یه هفته پیش رو صبانت راحت 2 ماه وصل بودم .
دیگه انقدر با تنظیمات مودم ور رفتم که گفتم بذار DHCP رو Disable کنم . تا اینکارو کردم وصل شد . بعد 6-7 ساعت مودم رو خاموش کردم دیگه وصل نشد . نمیدونید مشکل از کجاست؟
DHCP مخفف Dynamic_Host_Configuration_Protocol هستش که همونطورکه از اسمش پیداست واسه تنظیم کردن اتوماتیک IP هاست که به مودم اجازه میده خودش به سیستم ها IP بده.
شما تنظیمات TCP/IP رو بذار رو اتومات و DHCP رو هم فعال کن.
اگر هم میخوای دستی ست کنی IP سیستم رو (که فکر کنم الآن همینطوره) میتونی DHCP رو غیرفعال کنی.

ferisaghi
14-10-2010, 22:35
DHCP مخفف Dynamic_Host_Configuration_Protocol هستش که همونطورکه از اسمش پیداست واسه تنظیم کردن اتوماتیک IP هاست که به مودم اجازه میده خودش به سیستم ها IP بده.
شما تنظیمات TCP/IP رو بذار رو اتومات و DHCP رو هم فعال کن.
اگر هم میخوای دستی ست کنی IP سیستم رو (که فکر کنم الآن همینطوره) میتونی DHCP رو غیرفعال کنی.

بله الان دستی ست کردم و DHCP هم غیر فعاله ولی وصل نمیشه
فعال هم کردم , ip هارو هم اتومات گذاشتم بازم وصل نشد
موندم پس چرا دیروز با DHCP غیر فعال و IP اتومات وصل شد
راهی نیست؟ چیکار کنم؟ مودم ایراد داره؟

mehr20
14-10-2010, 23:35
با سلام

اگه خط اينترنت adsl(تلفن ) به مودم وصل نباشه نميشه وارد کنسول مودم شد
اقا من يه مودم asus602 am گرفتم تنظيمات شبکه رو انجام ميدم ولي مودم با شبکه ست نميشه و من نميتونم به کنسول مودم 192.168.1.1 وصل بشم

ويندوز 7 استفاده ميکنم

چند تا تصویر از تنظیمات :

sei_pm
14-10-2010, 23:49
با سلام

اقا من يه مودم asus602 am گرفتم تنظيمات شبکه رو انجام ميدم ولي مودم با شبکه ست نميشه و من نميتونم به کنسول مودم 192.168.1.1 وصل بشم

ويندوز 7 استفاده ميکنم

نه ارتباطی به خط تلفن نداره بدون اون هم میشه وارد کنسول شد.
به جای 192.168.1.2 در تصویر دوم 192.168.1.10 رو وارد کنید.

ferisaghi
15-10-2010, 00:17

ممنون میشم کسی راهنماییم کنه
مودم رو ببرم پس بدم؟ یعنی بدرد نمیخوره؟

mpeg
15-10-2010, 02:27
آقا 1 tp-link TD-w8901 خریدم پدرم رو در آورده
وایرلس 1 بار به گوشی و لپ تاپ وصل میشه و راحت کار میکنه
1 دفعه میشناسن ولی هیچ صفحه اب نه رو موبایل نه رو نوت بوک باز میکنه
دلیلش چیه الان با 3 موبایل مشکل دارم 1 بار میشناسه و کار میکنه حالا گیر داده میشناسه ولی موبایل ها میگن به ابنترنت وصل نیست مشکل از چیه با iphon/htc tuoch 2 /nokia 5800 بد جور الان 3 ساعت هرسه گوشی وصل میشن ولی هیچ جا رو باز نمیکنن مودم رو هم ریست کردم نشد

tatu2008
15-10-2010, 03:55
کسی نمی تونه یه کاری واسه من کنه
من مودم فایبرهوم دارم مدل an 1020-02t ولی روی ویندوز 7نصب نمیشه
کسی می تونه درایور جدیدش رو گیربیاره
ممنون میشم
رو ویستا هم نصب نمیشه
فقط باید رو اکس پی نصب کنم

shiraz250
15-10-2010, 17:49
سلام
من یک مودم zyxel 660 دارم روی دستور عمل انجام دادم ولی به اینترنت وصل نمیشه

a6l3i
16-10-2010, 10:01
سلام دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

------------------------
ممنون میشم کسی راهنماییم کنه
مودم رو ببرم پس بدم؟ یعنی بدرد نمیخوره؟

تا حالا Firmware مودم رو عوض کردین؟ من خودم بودم یه بار این کار رو انجام میدادم شاید باگ داره! خواستین مدل دقیق مودم رو بگین تا راهتماییتون کنم.
البته بردن مودم برای تست هم راه خوبیه. چون اگه تو ریختن Firmware مشکلی پی بیاد ( که احتمالش خیییلی کمه) ، گارانتی اذیت میکنه. و چون خود افراد ISP هم نتونستن دلیل قانع کننده ای هست.

با سلام

ويندوز 7 استفاده ميکنم

Sei_pm عزیز راهتمایی کردن ، 3 نکته هم اینکه:

1- پیشنهاد میکنم تنظیمات TCP/IP رو بذارین رو اتومات و او مودم هم DHCP رو فعال کنید تا خودش به سیستم ها IP بده.
2- واسه وارد شدن به 192.168.1.1 از چه مرورگری استفاده میکنید؟
3- تو منوی استارت و تو کادر RUN عبارت cmd رو تایپ کنید و بعد تو داس عبارت ping 192.168.1.1 رو تایپ کنید و enter کنید و از نتایج یه عکس بذارید ببینیم چی میگه؟

-------------------------------------

آقا 1 tp-link TD-w8901 خریدم پدرم رو در آورده
وایرلس 1 بار به گوشی و لپ تاپ وصل میشه و راحت کار میکنه
1 دفعه میشناسن ولی هیچ صفحه اب نه رو موبایل نه رو نوت بوک باز میکنه
دلیلش چیه الان با 3 موبایل مشکل دارم 1 بار میشناسه و کار میکنه حالا گیر داده میشناسه ولی موبایل ها میگن به ابنترنت وصل نیست مشکل از چیه با iphon/htc tuoch 2 /nokia 5800 بد جور الان 3 ساعت هرسه گوشی وصل میشن ولی هیچ جا رو باز نمیکنن مودم رو هم ریست کردم نشد

1- شما PPPoE تنظیم کردی یا Bridge ؟
2- تنظیمات Security رو واسه شبکه ی Wireless رو چه نوعی گذاشتین؟
3- زمانی که میگین تو لپ تاپ وصل میشه ولی هیچ صفحه ای نمیآد ، یه ping از 192.168.1.1 و یکی هم از یاهو بگیرید (ping
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید) تا ببینیم مشکل از کجاست. روش ping رو تو پاراگراف بالایی گفتم.

----------------------------

کسی نمی تونه یه کاری واسه من کنه
من مودم فایبرهوم دارم مدل an 1020-02t ولی روی ویندوز 7نصب نمیشه
کسی می تونه درایور جدیدش رو گیربیاره
ممنون میشم
رو ویستا هم نصب نمیشه
فقط باید رو اکس پی نصب کنم
من هم گشتم و نبود!!!! یه ایمیل بهشون زدم . جواب دادن اطلاع میدم.

-------------------------

سلام
من یک مودم zyxel 660 دارم روی دستور عمل انجام دادم ولی به اینترنت وصل نمیشه

سلام ، به فروم خوش اومدین. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امیدواریم مطالب فروم واستون مفید واقع بشه و در آینده ای نزدیک شاهد پاسخ های شما به دوستان دیگه باشیم.

1- مدل مودمتون پسوند یا پیشوند نداره؟
2- وقتی مودم به خط تلفن وصله ؛ وضعیت چراغ هاش، یک دقیقه بعد از روشن کردن چیه؟

psat
16-10-2010, 13:34
سلام
خسته نباشین

اقا یه مودم وایرلس adsl می خواستم بگیرم (برای شاتل یا پارس - یعنی نمی خوام از خودشون بگیرم و نمی خوامم که گیر بدن این مودم با ما سازگاری نداره)
مشکل اینجاست که قراره مودم طبقه پایین باشه و کامپیوتر طبقه بالا. چون خط تلفن پایینه.
حالا به نظرتون چه مارک و مدلی و با یه قیمت معمولی و کارایی خوب بگیرم که مشکل قطعی هم نداشته باشه (یعنی اتصال مودم و کامپیوتر توی دو طبقه مختلف به خاطر فاصله هیچ وقت قطع نشه)

ممنون

سلام.
دوست عزیز شما باید یا linksys wag 160n بگیرین و یا tplink w8960n چون فاصله و موانعتون زیاد هست.
اما باز هم باید تست کنید که ببینید میگیره یا نه ؟
شما بین مکان مودم و سیستمتون فقط دیوار سقف هست و یا اینکه از بیرون و پنجره ها به هم راه دارن
و یا اینکه راه پله و یا چیزی اینهارو به هم وصل میکنه ؟ یکم راجع به مکان و فاصله ها صحبت کنید بهتر
میتونم کمک کنم.

tatu2008
16-10-2010, 18:19
ممنون ازشما

whitewolf
16-10-2010, 19:17
سلام.
دوست عزیز شما باید یا linksys wag 160n بگیرین و یا tplink w8960n چون فاصله و موانعتون زیاد هست.
اما باز هم باید تست کنید که ببینید میگیره یا نه ؟
شما بین مکان مودم و سیستمتون فقط دیوار سقف هست و یا اینکه از بیرون و پنجره ها به هم راه دارن
و یا اینکه راه پله و یا چیزی اینهارو به هم وصل میکنه ؟ یکم راجع به مکان و فاصله ها صحبت کنید بهتر
میتونم کمک کنم.

موانع بين مودم و كامپيوتر اين هاست : يه راه پله و يك راهروي 5-10 متري و بعدش هم در اتاقي كه كامپيوتر توش قرار داره كه اون در اتاق بسته هست هميشه. البته و اين دو طبقه بينشون سقف هست. يعني دوبلكس نيست. يك ساختمان چند طبقه هست . يعني قراره از همكف اينترنت رو ببرم به كامپيوتر طبقه اول
متاسفانه خط تلفن هم هم داخل يه اتاقك با ديوار كاذب شيشه اي توي همون طبقه همكف هست كه بيشتر مواقع هم درش بسته هست. نميدونم تاثير داره يا نه

اميدوارم شفاف توضيح داده باشم

راستي بايد كارت شبكه وايرلس هم براي كامپيوتر بالا هم بگيرم درسته؟

shiraz250
16-10-2010, 21:01
با سلام
اگه منظورتون مدلشه zyxel p-660 hw -t1 v3
بعد از وصل چراغ dsl سبز
چراغ لن سبز
چراغ وایرلس هم سبز وهر سه ثابت میشه ولی چراغ اینترنت قرمزه

a6l3i
16-10-2010, 21:02
موانع بين مودم و كامپيوتر اين هاست : يه راه پله و يك راهروي 5-10 متري و بعدش هم در اتاقي كه كامپيوتر توش قرار داره كه اون در اتاق بسته هست هميشه. البته و اين دو طبقه بينشون سقف هست. يعني دوبلكس نيست. يك ساختمان چند طبقه هست . يعني قراره از همكف اينترنت رو ببرم به كامپيوتر طبقه اول
متاسفانه خط تلفن هم هم داخل يه اتاقك با ديوار كاذب شيشه اي توي همون طبقه همكف هست كه بيشتر مواقع هم درش بسته هست. نميدونم تاثير داره يا نه

اميدوارم شفاف توضيح داده باشم

راستي بايد كارت شبكه وايرلس هم براي كامپيوتر بالا هم بگيرم درسته؟

1- خوب تو طبقه ای که مودم توشه که مشکلی نداری
2- واسه طبقه ی بالا هم ، تو اتاقی که دقیقا بالای محل مودمه و اتاق های اطرافش مشکلی نیست. ولی دور تر رو نمیشه گفت.
3- من خودم الآن 3 ساله Asus-Wl600g دارم که کل خونه رو پوشش داده. گذاشتمش طبقه ی دوم و به راحتی تا پیلوت و حیاط رو هم ساپورت میکنه. ضمن این که تو کوچه ی بالایی هم که دفتر کار یکی از دوستانه ، میتونم با بعضی لپ تاپ ها وصل شم. مابقی سیگنال میره و میآد. ببین اگه قیمتش اومده پایین من تجربه ی خوبی ازش دارم.
خصوصا اینکه آنت خارجی میخوره و اگه روزی خواستی تقویتش کنی ، یه آنتن 30 تومنی ، میتونه برد رو بیشتر کنه. ولی لینک سیس فکر نکنم آنتن بخوره.
3- بله باید برای سیستم هایی که کارت شبکه ی Wireless ندارن مارت بخرید. البته با پایین اومدن قیمت کارت های شبکه ی وایرلس پورتابل (USB Wireless Adopter) تا حدود 25 تومن ، پیشنهاد میکنم از اونها بخرید تا بتونید رو هر دستگاهی که خواستین استفاده اش کنید. البته تو بعضی فروم ها دیدم که کارت های شبکه ی onboard نتایج بهتری داشتن.

------------------------------

با سلام
بعد از وصل چراغ dsl سبز
چراغ لن سبز

-1 از کدوم ISP سرویس دارید؟
2- طبق کدوم راهنما رفتین که میگید جواب نداده؟
3- این راهنمای فارسی پارس آنلاین رو دیدین؟

joe_satriani
16-10-2010, 21:35
با سلام
بعد از وصل چراغ dsl سبز
چراغ لن سبز

با سلام
دوست عزیز بعد از اینکه از تنظیمات مطمئن شدید که درست هست مک آدرس رو هم به شرکت بگید کنترل کنه
چون گاهی مواقع مشکل از مک آدرس هم ناشی میشه

موفق باشید.

shiraz250
17-10-2010, 11:39
با سلام
دوست عزیز بعد از اینکه از تنظیمات مطمئن شدید که درست هست مک آدرس رو هم به شرکت بگید کنترل کنه
چون گاهی مواقع مشکل از مک آدرس هم ناشی میشه

موفق باشید.

با سلام
اینترنت از صبا نت هست با راهنما دفترچه خودش
راهنمای پارس انلاین را هم دیدم مشکل اینجاست که دیگه منو تنظیمات مودم نمیاد حالا اگه بخوام ریست کنم باد از پشت مودم ریست کنم یا از جای دیگر
دوست عزیز مک ادرس هم چک شد گفتند مشکل نداره
حالا من موندم و یه مودم 85 هزاری اگه میتونید راهنمایی کنید با تشکر

a6l3i
17-10-2010, 12:05
با سلام
اینترنت از صبا نت هست با راهنما دفترچه خودش
راهنمای پارس انلاین را هم دیدم مشکل اینجاست که دیگه منو تنظیمات مودم نمیاد حالا اگه بخوام ریست کنم باد از پشت مودم ریست کنم یا از جای دیگر
دوست عزیز مک ادرس هم چک شد گفتند مشکل نداره
حالا من موندم و یه مودم 85 هزاری اگه میتونید راهنمایی کنید با تشکر

1- بله ، شما برای ریست کارخونه ای (پاک کردن کامل همه ی اطلاعات از مودم ) باید با یه شی تیز دکمه ی ریز ریست که سمت چپ 4 پورت LAN هستش رو برای 10 ثانیه بگیرید و بعد رها کنید. مودم یه بار خاموش-روشن میشه و همه ی اطلاعاتش پاک میشه.
بهد از این کار مجدد یه بار امتحان کنید.
2- برای اولین تنظیم مودم حتماً باید با کابل به سیستم وصل باشه.
3- ترجیهاً از اینترنت اکسپلورر استفاده کنید. (شخصا با تنظیم بعضی مودم ها با Firefox مشکل داشتم)
4- ویندوزتون چیه؟ ( این رو بگین میتونیم بر اساس پنجره های ویندوز باهم جلو بریم)

Mehran Gamer
17-10-2010, 17:31
با سلام کسی میدونه بهترین مودم چیه ؟ راستش من یه مودمی میخوام که DC نشه و خوب باشه ...
لطفا یک مودمی معرفی کنین که هیچوقت DC نشه من مودمی دارم بانام TP-Link که مزخرف ترین مودم هست و در هر 2 ثانیه DC میشه ... خواهشا راهنماییم کنین ، ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shiraz250
17-10-2010, 18:17
با سلام مجدد
ویندوز من xp هستش

a6l3i
17-10-2010, 18:44
با سلام کسی میدونه بهترین مودم چیه ؟ راستش من یه مودمی میخوام که DC نشه و خوب باشه ...
لطفا یک مودمی معرفی کنین که هیچوقت DC نشه من مودمی دارم بانام TP-Link که مزخرف ترین مودم هست و در هر 2 ثانیه DC میشه ... خواهشا راهنماییم کنین ، ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

0-

1- بی خیال ، مطمئنی مشکل از خط نیست؟ قضاوتتون مثل اینه که ، یه BMW تو ترافیک خیابون ولیعصر تهران گیر کنه و ما بگیم این ----- ترین ماشین هست !! Tp-Link مودم های خوبی داره و خیلی ها راضین. مدل مودم رو هم ذکر کنید بهتره.
2- تاحالا با مودم دیگه ای تست کردی؟ شاید مشکل خط و نویز اون باشه!

3- یه Ping از همین مودم بگیر ببینیم اوضاع از چه قراره؟
4- تو تنظیمات مودمتون یه قسمتی اون آخرا هست که وضعیت خط رو بهتون تو یه جدول میده ؛ یه عکس ازش بذار.
5- تا حالا Firmware مودم رو عوض کردی؟

-------------------------

با سلام مجدد
ویندوز من xp هستش

1- موفق شدی ریست کنی؟ الآن میتونی وارد کنترل پنل مودم (192.168.1.1) بشی؟

2- تو سیستم روی آیکن شبکه Local Area Network تو Network place راست کلیک کنید و گزینه ی Properties رو انتخاب کنید.

3- روی TCP/IP کلیک کنید و دکمه ی Properties رو بزنین.

4- همه چی رو بذارین رو اتومات ( البته میتونید IP سیستم ها رو در اینحا دستی تنظیم کنید که توصیه نمیکنم و بهرته این کار رو بسپریم به خود مودم)

تا اینجا از طرف سیستم کار تمومه. اگه مشکلی ندارشتی ، بریم مرحله بعد . .

shiraz250
17-10-2010, 18:53
نه مشکلی ندارم اگه زحمتی نیست بریم بعدی

a6l3i
17-10-2010, 19:17
نه مشکلی ندارم اگه زحمتی نیست بریم بعدی
خوب اون طور که من تو فایل راهنمای پارس آنلاین دیدم این از روش تنظیم دستی استفاده کرده. واسه همین TCP/IP رو اتومات نذاشته و همچنین تو مرحله ی سوم گفته واسه DHCP حالت None رو انتخاب کنید.
ولی همونظور که گفتم بهتره DHCP رو فعال کنیم. اینجوری احتمال تداخل IP سیستم با دستگاه های دیگه مثل موبال و ... کمتر میشه.

1- خوب من الآن راهنمای مودم شما رو دانلود کردم. این طور که میبینم با عکس هایی که تو راهنماها دیدم فرق داره؟!؟! شکلش مثل زیره یا راهنمای پارس آنلاین؟

2- شما ببین تو منوی مربوط به DHCP چه گزینه هایی هست. اونی رو انتخاب کن که فعالش میکنه. ولی بعد به مقادیر زیرش دست نزن.

ولی واسه VPI/VCI همون 0 و 35 رو وارد کن و تو مرحله ی بعد هم Username & Pas مربوط به ISP رو بده.

shiraz250
17-10-2010, 19:35
متاسفانه هر کاری میکنم کنترل پنل مودم نمیاد 2 بار ریست کردم شرمنده که وقت شما را گرفتم

Mehran Gamer
17-10-2010, 19:39
ببخشین اما من نمیدونم چطور باید پینگ مودمم رو تست کنم ، مدلش هم TD-8817 هستش ، با تشکر .

joe_satriani
17-10-2010, 19:48
ببخشین اما من نمیدونم چطور باید پینگ مودمم رو تست کنم ، مدلش هم TD-8817 هستش ، با تشکر .

با سلام
یعنی اینکه پینگتون چند هست؟
توی سایت speedtest.net برید و یه تست بگیرید ازش

موفق باشید.

a6l3i
17-10-2010, 20:53
متاسفانه هر کاری میکنم کنترل پنل مودم نمیاد 2 بار ریست کردم شرمنده که وقت شما را گرفتم
این چه حرفیه؟ فروم رو واس همین زدن !:46:
اتفاقا من واسه همین توی 2 پست قبل تر گفتم :

1- موفق شدی ریست کنی؟ الآن میتونی وارد کنترل پنل مودم (192.168.1.1) بشی؟که گفتی آره !!:20:
1- شما وقتی 192.168.1.1 رو میزنی ، چی میشه؟ چون الآن مودم کلا ریست شده و باید همین IP اش باشه!
با اینترنت اکسپلورر هم تست کن.
2- تو منوی استارت و تو کادر RUN عبارت cmd رو تایپ کنید و بعد تو داس عبارت ping 192.168.1.1 رو تایپ کنید و enter کنید و از نتایج یه عکس بذارید ببینیم چی میگه؟

-----------------------

تو منوی استارت و تو کادر RUN عبارت cmd رو تایپ کنید و بعد تو داس عبارت ping 192.168.1.1 رو تایپ کنید و enter کنید. همین کار رو با این عبارت انجام بدین ping ww|w.yahoo.com و هر دو نتیجه رو بذارین (اون خط وسط رو نذارین)

kamrran
18-10-2010, 00:04
با سلام
من يه مودم linksys wga120n خريدم. ولي تو نصبش تا حالا موفق نبودم. ميشه يه توضيحي در مورد نصب راحت اين مودم بهم بدين؟
اين اروري هست كه تا الان باهاش روبرو شدم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لب تابم vostro 1000 هستش.

sei_pm
18-10-2010, 00:35
با سلام
من يه مودم linksys wga120n خريدم. ولي تو نصبش تا حالا موفق نبودم. ميشه يه توضيحي در مورد نصب راحت اين مودم بهم بدين؟
اين اروري هست كه تا الان باهاش روبرو شدم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لب تابم vostro 1000 هستش.

شما اگر با وایرلس می خواهید از طریق ویزارد مودم رو کانفیگ کنید نمیشه.
بهتره 192.168.1.1 رو داخل مرورگر بزنید و یوزر و پسورد هم admin بعد داخل صفحه اول تنظیمات رو انجام بدید.

V E S T A
18-10-2010, 11:45
سلام

دوستان من یه مودم وایرلس DLink دارم که دو تا لپ تاپ از طریق وایرلس و یه pc از طریق پورت های شبکه به نت متصل میشن ..

میخواستم بدونم وقتی هم زمان همه متصل میشن سرعت چقدر کم میشه ؟ و راهی هست که تنظیمات شبکه رو

طوری تغیربدیم که یه کامپیوتر با سرعت بیشتری نسبت به سایر کامپیوتر ها به نت متصل شه و کامپیوتر های دیگه

سرعت کمتری داشته باشن و استفاده اونا تا ثیر چندانی رو سرعت نداشته باشه ؟ یعنی بشه اونا رو محدود کرد ؟

a6l3i
18-10-2010, 14:27
سلام

دوستان من یه مودم وایرلس DLink دارم که دو تا لپ تاپ از طریق وایرلس و یه pc از طریق پورت های شبکه به نت متصل میشن ..

میخواستم بدونم وقتی هم زمان همه متصل میشن سرعت چقدر کم میشه ؟ و راهی هست که تنظیمات شبکه رو

طوری تغیربدیم که یه کامپیوتر با سرعت بیشتری نسبت به سایر کامپیوتر ها به نت متصل شه و کامپیوتر های دیگه

سرعت کمتری داشته باشن و استفاده اونا تا ثیر چندانی رو سرعت نداشته باشه ؟ یعنی بشه اونا رو محدود کرد ؟
سلام

بعضی مودم ها این قابلیت رو دارن که برای کاربرها سطح دسترسی تعیین کنن (مثل asus-wl600g). مدل مودمتون چیه؟

shiraz250
18-10-2010, 21:16

سلام عبارت cmd را توی قسمت run تایپ میکنم این اخطار را میده

shiraz250
18-10-2010, 21:29
قسمت رفع اشکال مودم نوشته
در صورتیکه نمیتوانید از طریق اینترنت اکسپلور در ویندوز اکسی پی یا ویندوز سرور 2003 صفحه تنظیمات مودم را باز کنید مطمئن شوید که allow pop-up windows یا java script یا permissions java و internet security level در حالت low قرار دادید
بعد نوشته برای این کار مسیر را دنبال کنید کنترل پنل - اینترنت اپشن - سکیوریتی - custom level
من وارد نیستم واز این سر در نمی اورم البته تو دفترچه راهنما نوشته

joe_satriani
18-10-2010, 22:38

سلام عبارت cmd را توی قسمت run تایپ میکنم این اخطار را میده

با سلام
Variable های ویندوز بهم ریخته -
برای این مشکلتون اینجا مطرح کنید تا دوستان راهنمایی کنن

ویندوز XP

موفق باشید.

قسمت رفع اشکال مودم نوشته
در صورتیکه نمیتوانید از طریق اینترنت اکسپلور در ویندوز اکسی پی یا ویندوز سرور 2003 صفحه تنظیمات مودم را باز کنید مطمئن شوید که allow pop-up windows یا java script یا permissions java و internet security level در حالت low قرار دادید
بعد نوشته برای این کار مسیر را دنبال کنید کنترل پنل - اینترنت اپشن - سکیوریتی - custom level
من وارد نیستم واز این سر در نمی اورم البته تو دفترچه راهنما نوشته

با سلام
دوست عزیز داخل control panel بشید - از منوی استارت
بعد به حالت switch to classic view برید از پانل سمت چپ
بعد گزینه ی internet option رو انتخاب کنید و مراحل رو طی کنید
سپس تب security و در قسمت custom level تغییرات رو انجام بدید

موفق باشید.

kamrran
19-10-2010, 14:57
با سلام
دوستان من چند سوال در مورد نحوه صحيح استفاده از مودم وايرلس دارم.
نوع مودمم: linksys wga120n
1. ايا شبها كه از مودم استفاده نمي كنيم بايد خاموشش كنيم؟ چون من شنيدم كه امواج وايرلس شايد براي سلامتي انسان زياد خوب نباشه. سواي اون مودم وقتي بطور دائم روشن باشه ايا داغ نمي كنه؟ ايا اين مساءله مشكلي رو براي مودم ايجاد نمي كنه؟

Hamid Reza
19-10-2010, 15:32
با سلام
دوستان من چند سوال در مورد نحوه صحيح استفاده از مودم وايرلس دارم.
نوع مودمم: linksys wga120n
1. ايا شبها كه از مودم استفاده نمي كنيم بايد خاموشش كنيم؟ چون من شنيدم كه امواج وايرلس شايد براي سلامتي انسان زياد خوب نباشه. سواي اون مودم وقتي بطور دائم روشن باشه ايا داغ نمي كنه؟ ايا اين مساءله مشكلي رو براي مودم ايجاد نمي كنه؟

سلام

زياد فرقي نميكنه

ميتونيد خاموشش كنيد

تو دنياي امروز همه چي براي سلامتي انسان خطر داره

شما وقتي توي شهر راه ميريد تحت تاثير كلي از امواج هستيد

همين موبايلها كه هميشه با ما هستن

ممكنه داغ كنه ولي مشكلي پيش نمياد
الان مودم من 1 سال روشنه

مشكلي ايجاد نميشه نگران نباشيد
linksys هم برند خيلي خوبي هست

afshin b
19-10-2010, 16:03
سلام
میخواستم بدونم Bridge نسبت به PPPoE برتری ای داره؟

a6l3i
19-10-2010, 16:51
سلام
میخواستم بدونم Bridge نسبت به PPPoE برتری ای داره؟
سلام
تو سرعت و پایداری نه.
بارزترین فرقشون هاشون :
1- تو حالت PPPoE با روشن شدن مودم خودش به اینترنت وصل میشه و نیازی به کانکت کردن با سیستم نیست ولی تو حالت Bridge باید حتما روی آیکنش تو سیستم کلیک کنید.
2- تو حالت Bridge مودم نمیتونه اینترنت رو با دستگاه هایی که با Wirelessبهش وصل شدن ، به اشتراک بذاره و فقط سیستم های متثل با LAN به اینترنت دسترسی دارن ولی تو PPPoE این محدودیت نیست.

V E S T A
19-10-2010, 22:16
سلام

بعضی مودم ها این قابلیت رو دارن که برای کاربرها سطح دسترسی تعیین کنن (مثل asus-wl600g). مدل مودمتون چیه؟

مدل مودم DLink DSL- 2640u

sei_pm
19-10-2010, 22:54
مدل مودم DLink DSL- 2640u

تا اونجا که من می دونم این مودم همچین قابلیتی رو نداره . ولی شاید بتونید از قسمت Qos یک تنظمیات ابتدایی انجام بدید.

Mr.Pooya
19-10-2010, 23:15
سلام
آقا این Packet Loss چیه ؟؟ وقتی با پینگ تست ، تست میگیرم دو تا سرور تست کردم Packet Received مشکل داره و بخاطر این 2% Packet Loss میده .

sei_pm
19-10-2010, 23:33
سلام
آقا این Packet Loss چیه ؟؟ وقتی با پینگ تست ، تست میگیرم دو تا سرور تست کردم Packet Received مشکل داره و بخاطر این 2% Packet Loss میده .

اتلاف بسته (Packet Loss) چیست؟
همانطور که از نامش مشخص است، اتلاف بسته زمانی اتفاق می افتد که بسته یا بسته هایی از داده که قرار است از طریق خطوط ارتباطی به کامپیوتر مقصدشان برسند، نمی رسند. اتلاف بسته در انتقال فایل و کار با ایمیل فاکتور بسیار تعیین کننده ایی است.

اگر داخل cmd عبارت زیر رو تایپ کنید و Enter کردید و پکت لاست داشتید با پشتیبانی تماس بگیرید .

ping 4.2.2.4 -n 10

maziarb
19-10-2010, 23:36
سلام قیمت LINKSYS WAG54G2 رو میخوام،قیمت روز لطفا!

sei_pm
19-10-2010, 23:43
سلام قیمت LINKSYS WAG54G2 رو میخوام،قیمت روز لطفا!

این مودم دیگه تولید نمیشه به جای اون Wag120n می تونید بگیرید بین 70 تا 80 تومن. برای قیمت روز با ساخت سیستم تماس بگیرید تا شماره نمایندگیشون رو بهتون بدند.

maziarb
19-10-2010, 23:58
خوب من میخوام دست 2 مودمم رو بفروشم میخواستم یه قیمت عادلانه باشه!؟WAG54G2

sei_pm
20-10-2010, 00:20
خوب من میخوام دست 2 مودمم رو بفروشم میخواستم یه قیمت عادلانه باشه!؟WAG54G2

فکر نکنم از 35 تومن بیشتر ارزش داشته باشه چون وایرلسش G هست.

3noqte
20-10-2010, 11:14
سلام به همه:11:
من میخوام یه مودم بخرم که:
دو شرکت صبانت و شاتل ساپورتش کنند.
پورت شبکه و وایرلیس داشته باشه.
محوطه تحت پوشش وایرلسش زیاد باشه به طوری که حداقل سه طبقه (4 متری یعنی 12 متر ) رو با سقف (سه تا سقف) رو جواب بده.
دو سه تا وایرلس جواب بده (مثلا دو لپ تاب و یک موبایل و یک لن دسکتاپ آخه برای مصرف چند نفر میخوام)
سرعت و کیفیت و دوامش (عمرش) خوب باشه طوری که بعدا اذیتمون نکنه.(البته سرعت هر چی باشه بیشتر از اینترنت ایرانه)
قیمتش هم حدود از 60 تا 120 باشه
چه مودمی پیشنهاد میکنید؟ (اصلا همچین مودمی هست؟:46:)

sei_pm
20-10-2010, 11:40
سلام به همه:11:
من میخوام یه مودم بخرم که:
دو شرکت صبانت و شاتل ساپورتش کنند.
پورت شبکه و وایرلیس داشته باشه.
محوطه تحت پوشش وایرلسش زیاد باشه به طوری که حداقل سه طبقه (4 متری یعنی 12 متر ) رو با سقف (سه تا سقف) رو جواب بده.
دو سه تا وایرلس جواب بده (مثلا دو لپ تاب و یک موبایل و یک لن دسکتاپ آخه برای مصرف چند نفر میخوام)
سرعت و کیفیت و دوامش (عمرش) خوب باشه طوری که بعدا اذیتمون نکنه.(البته سرعت هر چی باشه بیشتر از اینترنت ایرانه)
قیمتش هم حدود از 60 تا 120 باشه
چه مودمی پیشنهاد میکنید؟ (اصلا همچین مودمی هست؟:46:)

Linksys Wag160n رو پیشنهاد میکنم ولی اگر بیشتر می تونید هزینه کنید Wag320n خیلی بهتره و بردش هم بیشتره. پورتهاش هم 1 Gbps هست.

digitalrn
20-10-2010, 13:54
سلام
مودم td-8811 یا ASUS am602 ؟
به چه دلیل ؟

Mr.Pooya
20-10-2010, 15:04
اتلاف بسته (Packet Loss) چیست؟
همانطور که از نامش مشخص است، اتلاف بسته زمانی اتفاق می افتد که بسته یا بسته هایی از داده که قرار است از طریق خطوط ارتباطی به کامپیوتر مقصدشان برسند، نمی رسند. اتلاف بسته در انتقال فایل و کار با ایمیل فاکتور بسیار تعیین کننده ایی است.

اگر داخل cmd عبارت زیر رو تایپ کنید و Enter کردید و پکت لاست داشتید با پشتیبانی تماس بگیرید .

ping 4.2.2.4 -n 10

سلام

من هر وقت پینگ میگیرم مثلاً اگه 4 تا درخواست باشه ممکن یکیش Request Timed Out بده و الان هم گرفتم از 10 تا 2 تاش Loss شد لازم با پشتیبانی تماس بگیرم ؟؟ در ضمن سرعت دانلودم خیلی نوسان داره ممکن بخاطر این باشه ؟؟
منظور از نوسان این نیست که یکروز خوبه یه روز بد یعنی همیشه تو یک محدوده در نوسان است .

sei_pm
20-10-2010, 16:06
سلام

من هر وقت پینگ میگیرم مثلاً اگه 4 تا درخواست باشه ممکن یکیش Request Timed Out بده و الان هم گرفتم از 10 تا 2 تاش Loss شد لازم با پشتیبانی تماس بگیرم ؟؟ در ضمن سرعت دانلودم خیلی نوسان داره ممکن بخاطر این باشه ؟؟
منظور از نوسان این نیست که یکروز خوبه یه روز بد یعنی همیشه تو یک محدوده در نوسان است .

حتما با پشتیبانی تماس بگیرید . پکت لاست تو نوسان سرعت شما بی تاثیر هم نیست.

digitalrn
20-10-2010, 16:24
لطفآ یکی به سوال منم جواب بده

sei_pm
20-10-2010, 16:54
سلام
مودم td-8811 یا ASUS am602 ؟
به چه دلیل ؟

8811 به دلیل اینکه ارزونترین مودمه 1 سال گارانتی تعویض داره و خودم 3 ماهی هست دارم و داره پا به پای Linksys Wag160n کار میکنه

Mr.Pooya
20-10-2010, 17:20
سلام
الان زنگ زدم پشتیبانی گفتند که PING مشکل نداره الان هم که مودم را چند دقیقه خاموش کردم دوباره روشن کردم پینگ یاهو ، گوگل ، 4.2.2.4 را میگیرم اصلاً Packet Loss نمیشه ولی با PingTest.net هنوز مشکل داره مثلاً 2% یا 4% packet Loss میده ؟؟ چکار کنم ؟؟

سرعت دانلود هم گقتند با یک Download Manger دیگه چک کنم . مشکل در دانلود اینه که سرعت دانلود درسته که بالاست ولی نوسانش خیلی زیاده مثلاً بین 110 تا 180 -190 نوسان داره حتی تا 80-90 هم پایین میاد یا تا 220 هم بالا میره ولی بیشتر همون 110 تا 190 هست این معمولی ؟؟ به نظرم یکم غیر طبیعیه این همه نوسان در دانلود درسته ؟؟

Mr.Pooya
20-10-2010, 18:26
سلام مجدد
من گزینه DSL MODULATION را که توی مودم LINKSYS WAG 120 N هست را دست نزدم یعنی Multimode هست . لازم عوضش کنم ؟؟ اگه آره چی باید بزارم ؟؟ تو HELP نوشته بود با ISP تماس بگیر ولی ...... حالا حتماً باید از ISP پرسید ؟؟

sei_pm
20-10-2010, 19:41
سلام
الان زنگ زدم پشتیبانی گفتند که PING مشکل نداره الان هم که مودم را چند دقیقه خاموش کردم دوباره روشن کردم پینگ یاهو ، گوگل ، 4.2.2.4 را میگیرم اصلاً Packet Loss نمیشه ولی با PingTest.net هنوز مشکل داره مثلاً 2% یا 4% packet Loss میده ؟؟ چکار کنم ؟؟

سرعت دانلود هم گقتند با یک Download Manger دیگه چک کنم . مشکل در دانلود اینه که سرعت دانلود درسته که بالاست ولی نوسانش خیلی زیاده مثلاً بین 110 تا 180 -190 نوسان داره حتی تا 80-90 هم پایین میاد یا تا 220 هم بالا میره ولی بیشتر همون 110 تا 190 هست این معمولی ؟؟ به نظرم یکم غیر طبیعیه این همه نوسان در دانلود درسته ؟؟

اگر با Idm دانلود می کنید طبیعیه. شما نوع سرویستون و شرکت مربوطه رو نگفتید؟!
در مورد پینگ تست هم ممکنه سروری که ازش تست میگیرید مشکل داشته باشه یا isp شما کلا با اون مشکل داره.

سلام مجدد
من گزینه DSL MODULATION را که توی مودم LINKSYS WAG 120 N هست را دست نزدم یعنی Multimode هست . لازم عوضش کنم ؟؟ اگه آره چی باید بزارم ؟؟ تو HELP نوشته بود با ISP تماس بگیر ولی ...... حالا حتماً باید از ISP پرسید ؟؟

نیازی نیست تغییر بدید چون اگر Multimode خود مودم بهترین گزینه رو انتخاب میکنه.

eole
20-10-2010, 19:46
سلام... من یک BILLION BiPAC 7300G RA دارم... برای تقویت سیگنال یک آنتن 8dbi مارک TP-Link گرفتم... آیا استفاده از آنتنی غیر از آنتن استاندارد به دستگاه صدمه میزند؟

a6l3i
20-10-2010, 20:10
سلام... من یک BILLION BiPAC 7300G RA دارم... برای تقویت سیگنال یک آنتن 8dbi مارک TP-Link گرفتم... آیا استفاده از آنتنی غیر از آنتن استاندارد به دستگاه صدمه میزند؟
سلام
مبارکتون باشه. هیچ مشکلی نداره. تو این مودم ها برای همین آنتن ها رو External میذارن که کاربر بتونه با تعویض اون ، برد رو زیاد کنه
موفق باشید . . .

eole
20-10-2010, 20:27
سلام
مبارکتون باشه. هیچ مشکلی نداره. تو این مودم ها برای همین آنتن ها رو External میذارن که کاربر بتونه با تعویض اون ، برد رو زیاد کنه
موفق باشید . . .

خیلی ممنونم
:11:

یک آزمایشی هم به شرح زیر انجام دادم، آیا برای همه دستگاه ها همینه؟

یک کارت USB شبکه بی سیم TP-Link TL-WN722N گرفتم و آنتن 4dbi اون رو با یک آنتن 8dbi از TP-Link عوض کردم...
اما نتیجه ای در بر نداشت و فقط نویز کم شد...

shiraz250
20-10-2010, 21:15
با عرض سلام
من مودم را ریست کردم اما هر کاری میکنم بازم منو کنترل پنل نمیاد

با سلام

switch to classic view را تو کنترل پنل پیدا نکردم ظاهر گزینه کلاسیک نداره

Mr.Pooya
20-10-2010, 21:26
با عرض سلام
من مودم را ریست کردم اما هر کاری میکنم بازم منو کنترل پنل نمیاد

با سلام

switch to classic view را تو کنترل پنل پیدا نکردم ظاهر گزینه کلاسیک نداره

سلام
شما آی پی دستی بده احتمال زیاد باز میشه :

بر روی کانکشنن کارت شبکه راست کلیک کن Properties را بزن و گزینه INTERNET PROTOCOL IPV4 را بزن بعد گزینه اول یعنی IP ADDRESS را بزن و عدد 192.168.1.33 گزینه دوم هم 255.255.255.0 که این گزینه خودش ست میشه ولی اگه نشد شما همون عدد را بزن بعد گزینه سوم را 192.168.1.1 بزن همین . احتمال خیلی زیاد درست میشه چون من هم همچین مشکلی داشتم . نتیجش را اطلاع بده .

موفق باشید .

shiraz250
20-10-2010, 21:28
قبلا امتحان کردم نشد

Mr.Pooya
20-10-2010, 21:30
قبلا امتحان کردم نشد

حتماً باید گزینه اول 192.168.1.33 باشه مطمئنید همین را نوشتید ؟؟

اگه نشد گزینه اول را 192.168.1.100 بزنید ببینید درست میشه یا نه .

موفق باشید.

mohammadjooon
21-10-2010, 02:44
سلام خدمت همه دوستان و اساتید عزیز . من یه مودم D-Link دارم و دو کامپیوتر که هر دو Lan دارن . چطور میتونم این سیستم ها رو طوری استفاده کنم که هم با هم شبکه باشن و هم به اینترنت دسترسی داشته باشن ؟ خیلی ممنون

maziarb
21-10-2010, 06:40
Linksys Wag160n و 120n چه فرقی دارن؟ قیمتشون؟
160n که 130 تومنه؟! 120n میارزه؟
قیمت 320n ? مرسی

maziarb
21-10-2010, 07:24
میگن 120n ها خرابن راسته؟

joe_satriani
21-10-2010, 09:13
سلام خدمت همه دوستان و اساتید عزیز . من یه مودم D-Link دارم و دو کامپیوتر که هر دو Lan دارن . چطور میتونم این سیستم ها رو طوری استفاده کنم که هم با هم شبکه باشن و هم به اینترنت دسترسی داشته باشن ؟ خیلی ممنون

با سلام
شما ابتدا یکی از سیستم ها رو شبکه میکنید با اون یکی
و بعد اینترنت رو میتونید به دو صورت استفاده کنید
یکی اینکه اینترنت رو به صورت شبکه استفاده کنید و یکی اینکه از کابل لن دو تایی رو نصب کنید

موفق باشید.

mohammadjooon
21-10-2010, 10:32
با سلام
شما ابتدا یکی از سیستم ها رو شبکه میکنید با اون یکی
و بعد اینترنت رو میتونید به دو صورت استفاده کنید
یکی اینکه اینترنت رو به صورت شبکه استفاده کنید و یکی اینکه از کابل لن دو تایی رو نصب کنید

موفق باشید.
ممنون از راهنماییتون . یک سوال . کابل لن دوتایی چیست ؟

maziarb
21-10-2010, 10:59
قیمت 320n ? مرسی
میگن 120n ها خرابن راسته؟میگن 160n ها بهترن راسته؟ آخه من پول 160n ندارم !تا یک ماه دیگه ممکنه خیلی ارزون بشه؟ صرف داره wag54g2 ام رو بفروشم و 120n بخرم؟! فرقی به جز n دارن؟ عجله دارم!

---------- Post added at 10:59 AM ---------- Previous post was at 10:58 AM ----------

sei_pm نظرتون چیه؟

sei_pm
21-10-2010, 11:19
قیمت 320n ? مرسی
میگن 120n ها خرابن راسته؟میگن 160n ها بهترن راسته؟ آخه من پول 160n ندارم !تا یک ماه دیگه ممکنه خیلی ارزون بشه؟ صرف داره wag54g2 ام رو بفروشم و 120n بخرم؟! فرقی به جز n دارن؟ عجله دارم!

---------- Post added at 10:59 AM ---------- Previous post was at 10:58 AM ----------

sei_pm نظرتون چیه؟

برد و سرعت وایرلس 160 از 120 بیشتره
120 خراب نیست فقط پارامترهای خط رو نشون نمیده. 160 پارسال شهریور 150 تومن بود دیگه الان 120 تومنه و افت خودش رو کرده و مدل 320 می خواد جایگزین بشه که فعلا بالای 150 تومنه.
نه به جز وایرلسشون فکر نکنم فرقی تو کیفیت Adsl شما بگذارند اگر باهاش مشکل ندارید 2 سالی هم باهاش سر کنید که مستقیم برید روی وایمکس هزینه مودم بدید.

maziarb
21-10-2010, 12:07
نه به جز وایرلسشون فکر نکنم فرقی تو کیفیت Adsl شما بگذارند اگر باهاش مشکل ندارید 2 سالی هم باهاش سر کنید که مستقیم برید روی وایمکس هزینه مودم بدید.

اتفاقاً من از وایرلس هم زیاد استفاده میکنم تو خونه و علاقه دارم که آپدیت باشم، میدونی آخه یه لپتاپ dell-5010 داریم که فکر کنم وایرلسش n باشه و میخوام یدونه ipodtouch هم اواخر سال بخرم که اون هم n هستش، بنابراین اگه 120n بخرم چه چیزهایی واسم میتونه داشته باشه؟ چون با قیمتش خیلی مشکل ندارم، اگه wag54g2 رو هم 30تومن بفروشم خوبه، مدل 160n که میگویید سرعت بیشتری داره؟ منظورتون چقدره؟ مگر 120n و 160n هر دوشون n نیستن؟ برد n از g بیشتر هستش دیگه؟
سوال مهم دیگه ای که دارم:31: اینه که ممکنه بعد از تعویض مودم پشیمون بشم؟ من یه ذره عجله کردم و قول فروش مودمم رو به چند نفر دادم!:41: میتونید راهنمایی کنید که اگه بخوام تصمیممو عوض کنم چطوری باهاشون کنار بیام(این یکی مربوط به این تاپیک نیستش اما بالاخره شما احتمالاً تجربشو داشتید):27: ببخشید زیاد حرف زدم!

maziarb
21-10-2010, 12:20
.................................

sei_pm
21-10-2010, 14:01
اتفاقاً من از وایرلس هم زیاد استفاده میکنم تو خونه و علاقه دارم که آپدیت باشم، میدونی آخه یه لپتاپ dell-5010 داریم که فکر کنم وایرلسش n باشه و میخوام یدونه ipodtouch هم اواخر سال بخرم که اون هم n هستش، بنابراین اگه 120n بخرم چه چیزهایی واسم میتونه داشته باشه؟ چون با قیمتش خیلی مشکل ندارم، اگه wag54g2 رو هم 30تومن بفروشم خوبه، مدل 160n که میگویید سرعت بیشتری داره؟ منظورتون چقدره؟ مگر 120n و 160n هر دوشون n نیستن؟ برد n از g بیشتر هستش دیگه؟
سوال مهم دیگه ای که دارم:31: اینه که ممکنه بعد از تعویض مودم پشیمون بشم؟ من یه ذره عجله کردم و قول فروش مودمم رو به چند نفر دادم!:41: میتونید راهنمایی کنید که اگه بخوام تصمیممو عوض کنم چطوری باهاشون کنار بیام(این یکی مربوط به این تاپیک نیستش اما بالاخره شما احتمالاً تجربشو داشتید):27: ببخشید زیاد حرف زدم!

وایرلس 120n سرعتش 150 مگ و 160n سرعتش 270 مگ هست دقیقا مثل G که 54 و 108 داشت. اگر انتقال اطلاعاتتون زیاده مثلا dvd رو به صورت وایرلس کپی میکید خوب مسلما تعویض مودم براتون خوبه ولی اگر از وایرلس بیشتر برای دسترسی به اینترنت می خواهید استفاده کنید مودم فعلی جواب میده.برعکس هرچی سرعت بره بالا برد میاد پایین پس برد n تو سرعت 270 مگ از برد G تو سرعت 54 lمگ کمتره.
بگید منصرف شدم قولنامه که امضاء نکردید:18:.

whitewolf
21-10-2010, 16:38
1- خوب تو طبقه ای که مودم توشه که مشکلی نداری
2- واسه طبقه ی بالا هم ، تو اتاقی که دقیقا بالای محل مودمه و اتاق های اطرافش مشکلی نیست. ولی دور تر رو نمیشه گفت.
3- من خودم الآن 3 ساله Asus-Wl600g دارم که کل خونه رو پوشش داده. گذاشتمش طبقه ی دوم و به راحتی تا پیلوت و حیاط رو هم ساپورت میکنه. ضمن این که تو کوچه ی بالایی هم که دفتر کار یکی از دوستانه ، میتونم با بعضی لپ تاپ ها وصل شم. مابقی سیگنال میره و میآد. ببین اگه قیمتش اومده پایین من تجربه ی خوبی ازش دارم.
خصوصا اینکه آنت خارجی میخوره و اگه روزی خواستی تقویتش کنی ، یه آنتن 30 تومنی ، میتونه برد رو بیشتر کنه. ولی لینک سیس فکر نکنم آنتن بخوره.
3- بله باید برای سیستم هایی که کارت شبکه ی Wireless ندارن مارت بخرید. البته با پایین اومدن قیمت کارت های شبکه ی وایرلس پورتابل (USB Wireless Adopter) تا حدود 25 تومن ، پیشنهاد میکنم از اونها بخرید تا بتونید رو هر دستگاهی که خواستین استفاده اش کنید. البته تو بعضی فروم ها دیدم که کارت های شبکه ی onboard نتایج بهتری داشتن.

خب مودم شما طبقه دومه و طبيعيه كه فضاي بيشتري رو پوشش بده ولي من قراره مودم رو طبقه همكف بذارم. به نظرتون مودم با يك انتن بگيرم يا دو انتن؟ مثلا همين tplink 8960 به نظر مودم خوبي مياد ولي قيمتش 90 تومنه كه يه كم زياده برام.
اون asus ي كه گفتين چقدر هست؟؟

=======================

در مورد كارت شبكه وايرلس : يعني كارت شبكه اينترنال وايرلس هم هست براي خريد؟ چون گفتين كه :

البته تو بعضی فروم ها دیدم که کارت های شبکه ی onboard نتایج بهتری داشتن.

ممنون

rambo_1386
21-10-2010, 17:39
دوستان منم یه مودم zyxel p-650r-t1از شاتل گرفتم 35 تومن(گرون دادن؟!:31:) تو ویندوز 7 وقتی 192.168.1.1 میره تو تنظیمات مودم ولی تو xp sp3 هرچقدر میزنم هیچ اتفاقی نمیفته؟!:13: نمیدونم ویندوزم مشکل داره یا قبلن کار خاصی کردم :13:
اصلن لازمه بریم تو این قسمت یا نه؟ اینجا دقیقا چیکار میکنیم؟راستی با موزیلا و اپرا هم امتحان کردم بازم نمیره تو اون قسمت
مگه این 15 تومنی که میگیرن واسه نصبه مودمه:18: من که فکر می کردم واسه رانژه کردن این پولو میگیرن ؟؟؟:13:
ممنون:11:

Mr.Pooya
21-10-2010, 17:47
دوستان منم یه مودم zyxel p-650r-t1از شاتل گرفتم 35 تومن(گرون دادن؟!:31:) تو ویندوز 7 وقتی 192.168.1.1 میره تو تنظیمات مودم ولی تو xp sp3 هرچقدر میزنم هیچ اتفاقی نمیفته؟!:13: نمیدونم ویندوزم مشکل داره یا قبلن کار خاصی کردم :13:
اصلن لازمه بریم تو این قسمت یا نه؟ اینجا دقیقا چیکار میکنیم؟راستی با موزیلا و اپرا هم امتحان کردم بازم نمیره تو اون قسمت
مگه این 15 تومنی که میگیرن واسه نصبه مودمه:18: من که فکر می کردم واسه رانژه کردن این پولو میگیرن ؟؟؟:13:
ممنون:11:

سلام
در مورد گرون دادن من اطلاعی از قیمت ها ندارم ولی اگه توی XP توی مودم نمیره شما میتونید آی پی دستی بدید .

مودمتون usb هست یا lan ؟؟

اگر usb که تو XP باید سی دی مودم را بزارید و درایور آن را نصب کنید احتمال زیاد درست میشه ولی اگه یو اس بی نیست یا با این روش درست نشد میتونید آی پی دستی بدید .

توی کنترل پنل قسمت Network برید و روی کانکشن کارت شبکه خود راست کلیک و PROPERTIES را بزنید سپس روی INTERNET PROTOCOL IPV4 دوبار کلیک کنید و قسمت اول که IP ADDRESS باشه را عدد 192.168.1.33 وارد کنید و قسمت دوم 255.255.255.0 که این قیمت خودش ست میشه ولی اگه نشد خودتان وارد کنید قیمت سوم هم 192.168.1.1 را وارد کنید احتمال خیلی زیاد حل میشه .

توجه کنید اگر مشکل حل نشد قسمت اول که IP ADDRESS باشه را عدد 192.168.1.100 وارد کنید .

درباره 15 تومان هم بگم که اکثر جاها 20 تومان میگیرند برای رانژه کردن خط و بعضی از جاها هم 10 تومان . ولی هزینه نصب مودم جدا از هزینه رانژه است .

موفق باشید.

rambo_1386
21-10-2010, 18:13
فعلا که من adsl وصل نشده الان یه هفتست تو مرحله رانژه کردن مونده اعصابم داغون!!!گفتم شاید وصل شده اینا بخاطر اینکه کارشناسشون کمه نمیخوان بگن و بعدش بگن مخابرات یه هفته مارو الاف کرده!!!:13:
گفتم همینجوری بزنم شاید وصل شد ولی بعدش فهمیدم یوزر و پسوررد ندارم!!!:31:

درباره 15 تومان هم بگم که اکثر جاها 20 تومان میگیرند برای رانژه کردن خط و بعضی از جاها هم 10 تومان . ولی هزینه نصب مودم جدا از هزینه رانژه است .

این هزینه نصب مودمو طرف وقتی میاد میگیره یا قبلن حساب شده چون من 35تومن واسه مودم 15 واسه رانژه 29واسه سه ماه اکو 128 و 1500هم واسه ایاب و ذهاب دادم مگه نصب مودم جزو هزینه های ایاب و ذهاب نیست؟؟!!:13: اگه دوباره پول میگیره زنگ بزنم بگم کارشناس نمیخوام.
ممنون

Mr.Pooya
21-10-2010, 18:36
فعلا که من adsl وصل نشده الان یه هفتست تو مرحله رانژه کردن مونده اعصابم داغون!!!گفتم شاید وصل شده اینا بخاطر اینکه کارشناسشون کمه نمیخوان بگن و بعدش بگن مخابرات یه هفته مارو الاف کرده!!!:13:
گفتم همینجوری بزنم شاید وصل شد ولی بعدش فهمیدم یوزر و پسوررد ندارم!!!:31:

این هزینه نصب مودمو طرف وقتی میاد میگیره یا قبلن حساب شده چون من 35تومن واسه مودم 15 واسه رانژه 29واسه سه ماه اکو 128 و 1500هم واسه ایاب و ذهاب دادم مگه نصب مودم جزو هزینه های ایاب و ذهاب نیست؟؟!!:13: اگه دوباره پول میگیره زنگ بزنم بگم کارشناس نمیخوام.
ممنون

سلام
فکر کنم ایاب ذهاب همون هزینه کارشناس باشه دیگه فرقی نداره ولی اگه میخواید خیالتون راحت شه تو تاپیک خود شاتل بپرسید .

راستی پنل مودم تو XP باز میشه ؟؟ مشکل حل شد ؟؟

rambo_1386
21-10-2010, 19:05
راستی پنل مودم تو XP باز میشه ؟؟ مشکل حل شد ؟؟
آره اونجایی که گفتی رفتم تنظیماتو هم درست کردم اون سه تا عدد عوض کردم بازم تو مرورگر ip زدم نرفت تو تنظیمات:13:
ولی درایور جدید کارت شبکه که دانلود کردم مشکل حل شد و رفت تو تنظیمات مودم:46:
پس چرا بچه های اینجا میگن 15000 توم هزینه نصب مودم توسط کارشناس این بیچاره ها که 1500 بیشتر نمیگیرن!!!:13:

Mr.Pooya
21-10-2010, 19:22
آره اونجایی که گفتی رفتم تنظیماتو هم درست کردم اون سه تا عدد عوض کردم بازم تو مرورگر ip زدم نرفت تو تنظیمات:13:
ولی درایور جدید کارت شبکه که دانلود کردم مشکل حل شد و رفت تو تنظیمات مودم:46:
پس چرا بچه های اینجا میگن 15000 توم هزینه نصب مودم توسط کارشناس این بیچاره ها که 1500 بیشتر نمیگیرن!!!:13:
البته نصب مودم کار راحتی است یه VPI و VCI داره که از پشتیبانی میگیری و تو مودم تنظیم میکنی و یه نوع کانکشن میخواد که اون هم از پشتیبانی می پرسی . ولی کلاً هزینه ایاب و ذهاب باید همون هزینه کارشناس باشه دیگه .

a6l3i
21-10-2010, 21:18
خب مودم شما طبقه دومه و طبيعيه كه فضاي بيشتري رو پوشش بده ولي من قراره مودم رو طبقه همكف بذارم. به نظرتون مودم با يك انتن بگيرم يا دو انتن؟ مثلا همين tplink 8960 به نظر مودم خوبي مياد ولي قيمتش 90 تومنه كه يه كم زياده برام.
اون asus ي كه گفتين چقدر هست؟؟
تجربه ای از دو آنتن ها نداشتم. یکی از دوستان بجای مودم دو آنتنه یه مودم معمولی تر گرفت (فکر کنم am-604g) و یه آنتن اکسترنال Dlink هم انداخت روش و خیلی راضی بود. آنتن رو حدود 30 تومن خرید.
راستش قیمت های الآن رو نمیدونم میتونی از دالای کامپیوتر یا تهران فراژه بپرسی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین هم باید حدود 90 تومن باشه. البته اون کرونیش بیشتر بخطر دوتا پورت USB اش هستش که میتونه پرینتر یا فلش مموری رو وارد شبکه کنه.

در مورد كارت شبكه وايرلس : يعني كارت شبكه اينترنال وايرلس هم هست براي خريد؟ چون گفتين كه :
ممنون
بله:
این پستم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])شاید مفید باشه واستون. سوالی بود در خدمتیم

madanchi11
21-10-2010, 22:09
سلام
من مودم ZyXEL دارم از شاتل ADSL گرفتم
حالا می خوام هر فقط که کامپیوتر روشن شده اینترنتم وصل بشه؟
لطفاً راهنمایی کنید؟

sei_pm
21-10-2010, 22:21
سلام
من مودم ZyXEL دارم از شاتل ADSL گرفتم
حالا می خوام هر فقط که کامپیوتر روشن شده اینترنتم وصل بشه؟
لطفاً راهنمایی کنید؟

شما باید مودم رو در حالت pppoe قرار بدید فایل راهنما رو نسبت به مدل مودمتون دانلود کنید:

madanchi11
21-10-2010, 22:32
شما باید مودم رو در حالت pppoe قرار بدید فایل راهنما رو نسبت به مدل مودمتون دانلود کنید:

دانلود کردم ولی نمی تونم تغییرات انجام بدم مثل اینکه بسته یعنی غیرفعال

Mr.Pooya
21-10-2010, 22:42
دانلود کردم ولی نمی تونم تغییرات انجام بدم مثل اینکه بسته یعنی غیرفعال

کاری نداره که . شما برو تو تنظیمات مودم بعد قسمتی که نوع ارتباط را انتخاب میکنی از BRIDGE درش بیار و بزار رو PPPOE بعد یوزر و پس را همونجا بزن همین.

منظورتون از "بسته یعنی غیر فعال" چیه ؟؟

madanchi11
21-10-2010, 22:51
کاری نداره که . شما برو تو تنظیمات مودم بعد قسمتی که نوع ارتباط را انتخاب میکنی از BRIDGE درش بیار و بزار رو PPPOE بعد یوزر و پس را همونجا بزن همین.

منظورتون از "بسته یعنی غیر فعال" چیه ؟؟

این هم عکسی از صفحه تنظیمات مودم شما ببین بگو کجاش باید برم !!!

Mr.Pooya
21-10-2010, 22:55
این هم عکسی از صفحه تنظیمات مودم شما ببین بگو کجاش باید برم !!!

شما از قسمت STATUS مودم عکس گرفتی تو مرورگر 192.168.1.1 را که زدی بعد یوزر و پس را که زدی از صفحه اصلی مودم عکس بگیر تا بگم کجاش برو.

madanchi11
21-10-2010, 23:04
شما از قسمت STATUS مودم عکس گرفتی تو مرورگر 192.168.1.1 را که زدی بعد یوزر و پس را که زدی از صفحه اصلی مودم عکس بگیر تا بگم کجاش برو.

وقتی که آدرس زدم این صفحه نمایش داده میشود

بعد از Login این صفحه میاد و صفحه دیگری نیست

Mr.Pooya
21-10-2010, 23:15
نمیدونم راستش چون تا حالا با این مودم کار نکردم ولی شما روی قسمتی که پایین STATUS مارک مودمت را نوشته کلیک کن ببین چی میشه . ولی یکم ور برو با مودم باید قسمت تنظیمات بیاد چون این قسمت استاتوس هست و فقط اطلاعات میده و باید صفحه که تنظیمات میاد را بیارید تا بشه تنظیمات را تغییر داد .

یک فلش کوچیک بالای بالا سمت راست هست اون چکار میکنه ؟؟

ولی اگه تونستی قیمت تنظیمات را بیاری عکس بگیر تا بهت بگم .

یک کار دیگه یکن شما تو ADDRESS BAR مرورگرت بعد از 192.168.1.1 بزن INDEX.HTML ببین میاد یا نه .

mohammadjooon
22-10-2010, 02:28
سلام خدمت همه دوستان عزیز. سوال من اینه که دو کامپیوترو بوسیله کابل Straight چطور میشه وصل کرد؟

sei_pm
22-10-2010, 11:24
وقتی که آدرس زدم این صفحه نمایش داده میشود

بعد از Login این صفحه میاد و صفحه دیگری نیست

شما به احتمال با پسورد User وارد شدید که دسترسیش محدوده باید پسورد رو admin بزنید.

mohammadjooon
22-10-2010, 14:16
سلام خدمت همه دوستان عزیز. سوال من اینه که دو کامپیوترو بوسیله کابل Straight چطور میشه وصل کرد؟

لطفا یکی جواب بده

madanchi11
22-10-2010, 16:01
من از adsl استفاده می کنم
وقتی که کامپیوتر را در حالت Hibernate قرار می دم و بعد آن را روشن می کنم
اینترنت من وصل می شه ولی دانلود نمی کنه و صفحه وب باز نمیشه !!

a6l3i
22-10-2010, 18:41
سلام دوستان

برای وصل کردن دو سیستم بدون استفاده از روتر باید از کابل Crossover استفاده کنیدو کابل straight عموما برای اتصال سیستم به روتر استفاده مییشه. کابل Crossover رو هم میتونید با 1000 تومن بخرید. (برای مصارف معمولی)
من خودم هر دو کابل رو دارم و هر برای کانکت کردم مستقیم دو سیستم از Crossover استفاده میکنم که درجا هم رو میشناسن.
----------------------

1- تنظیمات روی PPPoE هستش یا Bridge ؟
2- ویندوزتون چیه؟

madanchi11
22-10-2010, 20:47
1- تنظیمات روی PPPoE هستش یا Bridge ؟
2- ویندوزتون چیه؟

تنظیم Bridge
ویندوز xp - sp3
تازه یک هفته ویندوز عوض کردم :41:

a6l3i
22-10-2010, 22:12
تنظیم Bridge
ویندوز xp - sp3
تازه یک هفته ویندوز عوض کردم :41:

شما قبل از Hibenate کردن Disconnect میکنی؟ اگه یه بار امتحان کن. چون من یه اینجا یه UMTS دارم که باهاش میرم تو اینترنت. بعضی اوقات اگه DC نکنم و Hibernate کنم کلا قاط میزنه و جز reset سیستم راهی نداره

sei_pm
23-10-2010, 07:33

مگه مشکل شما با تنظیم مودم روی pppoe حل نشد؟ روی pppoe مودم همیشه کانکت هست و دیگر این مشکلات رو ندارید.
این کاری رو که دوستمون a6l3i گفتند انجام بدید به احتمال جواب میده.

madanchi11
23-10-2010, 09:02
شما قبل از Hibenate کردن Disconnect میکنی؟ اگه یه بار امتحان کن. چون من یه اینجا یه UMTS دارم که باهاش میرم تو اینترنت. بعضی اوقات اگه DC نکنم و Hibernate کنم کلا قاط میزنه و جز reset سیستم راهی نداره

سلام

اره من به خاطر مشکلات که تو شرکت هست از نرم افزار ADSL Autoconnect استفاده می کنم که همیشه آنلاین باشه کامپیوتر بعضی موقع Disconnect میشه بعدش هم Hibenate می کنم و بعد از زوشن شدن اینترنت وصل میشه و صفحه ی باز نمیشه باید به قول شما قاطع می زنه باید reset کنم!
باید دیگه Disconnect نشه تا سالم بعد از Hibenate شدن وصل بشه!

با تشکر

shiraz250
23-10-2010, 09:23
سلام چنتا عکس منو کنترل پنل میزارم لطفا راهنمایی کنید مودم داری 4 لن و یک وایرلس هستش میخوام وایرلس برای لپ تاب بوسیله لن هم برای pc و ریسیور

صفحه اول که همون admin را وارد میکنم بعدش این میاد
طبق دفترچه راهنما گفته این گزینه را بزن که این میاد حالا نمیدونم کدوم را بزنم
همون گزینه را که گفته میزنم این میاد
[

shiraz250
23-10-2010, 09:33
بعد این میاد
حالا چکار کنم
بعد از وارد کردن یوزر و پسورد یس که میزنم این میاد
no را که میزنم این میاد
بعد از finish در اخر

kkain-blood
23-10-2010, 12:01
سلام دوستان

ما يه شركت تاسيس كرديم از ADSL استفاده ميكنيم متاسفانه يكي از دوستان قديمي ما كه باهاش رو در وايسي هم داريم هر روز پا ميشه مياد و شروع ميكنه با لپ تاپش به ما وصل شدن (pass رو خودمون داديم متاسفانه) ..ميتونم از كامپيوتر خودم wireless رو قطع كنم چون خودم با lan وصل هستم اما همكارم كه اونم لپ تاپ داره قطع ميشه ميشه به نوعي پهناي باند اون مزاحم رو كم كرد از روتر موردم؟ ممنون ميشم راهنماييم كنيد....

maziarb
23-10-2010, 12:15
باید از mac filter استفاده کنی!

0037
23-10-2010, 12:24
Mac addresse کارتهایی رو که میخواهیی بتونن وصل بشن اضافه کن و بقیه رو ببند.

Ehsanpark
23-10-2010, 12:47
دوستان من پینگ گرفتم ولی بعضی مواقع time out میده
یعنی بعد از چند تا بسته این ارور رو میده
وی.پی.ان من هم فکر می کنم به همین دلیل قطع میشه

اشکال از چیه؟
1. وی.پی.ان
2. آی اس پی
3. کابل های مخابرات
4. ویندوز

sei_pm
23-10-2010, 14:20
بعد این میاد
حالا چکار کنم
بعد از وارد کردن یوزر و پسورد یس که میزنم این میاد
no را که میزنم این میاد
بعد از finish در اخر

مشکلتون کجاست؟

نشون میده خطتون درست رانژه نشده ممکنه اسپلیتر رو برعکس وصل کرده باشید یا از صفربند یا دوشاخه ضد برق استفاده میکنید.

maziarb
23-10-2010, 14:27
سلام من دو تا اسپلیتر داشتم و هر دو رو واسه تلفن استفاده کردم، و adsl رو مستقیم به یه پریز نزدیک میزنم، توی سرعت هم فرقی احساس نکردم؛ یعنی اینک با اسپلیتر یا بدون اون! حالا به نظر شما اسپلیتر واسه adsl بدرد میخوره یا اینکه فقط واسه تلفنه که خش خش نکنه؟!

sei_pm
23-10-2010, 14:39
سلام من دو تا اسپلیتر داشتم و هر دو رو واسه تلفن استفاده کردم، و adsl رو مستقیم به یه پریز نزدیک میزنم، توی سرعت هم فرقی احساس نکردم؛ یعنی اینک با اسپلیتر یا بدون اون! حالا به نظر شما اسپلیتر واسه adsl بدرد میخوره یا اینکه فقط واسه تلفنه که خش خش نکنه؟!

خیر اسپلیتر هیچ تاثیری روی کارکرد مودم نداره و فقط برای تلفن کاربرد داره . این موضوع قبلا توسط جناب a6l3i کاملا موشکافی شده.

kkain-blood
23-10-2010, 14:52
ممنونم دوستان اگه بيشتر راهنماييم كنيد ممنون ميشم!

farzan447
23-10-2010, 17:25
سلام بچه ها یه سوال زود تو رو خدا جواب بدید...من linksys120n دارم بعد یه سوال داشتم این چراغ wirlessesh همش داره مش زنه...یعنی موقعه ای که حتی با wirless کار نمی کنم ..یعنی کسی داره استفاده میکنه؟passwordam داره....

shiraz250
23-10-2010, 17:43
نشون میده خطتون درست رانژه نشده ممکنه اسپلیتر رو برعکس وصل کرده باشید یا از صفربند یا دوشاخه ضد برق استفاده میکنید.

joe_satriani
23-10-2010, 18:29
دوستان من پینگ گرفتم ولی بعضی مواقع time out میده
یعنی بعد از چند تا بسته این ارور رو میده
وی.پی.ان من هم فکر می کنم به همین دلیل قطع میشه

اشکال از چیه؟
1. وی.پی.ان
2. آی اس پی
3. کابل های مخابرات
4. ویندوز

با سلام
معمولا این مشکلات به ترتیب زیر هست

1- آی اس پی
2- کابل های مخابراتی
3- وی پی ان
4- ویندوز هم زیاد دخیل نیست اما اسمش و میبریم

پ.ن: پیشنهاد میشه با شرکت تماس برقرار کنید

موفق باشید.

sei_pm
23-10-2010, 18:30

احتمالا خط شما رانژه نشده چون باید جلوی DSL و زیر Status مینوشت up و بقلش سرعت رو میزد.

sei_pm
23-10-2010, 18:32
نوع و مدل مودم رو در تاپیک زیر به همراه سوالتون بپرسید تا زودتر به حواب برسید:

psat
23-10-2010, 18:39
سلام
دوستان این سایت شرکت tp link برای شما هم مشکل داره ؟
فکر کنم کلا دسترسی ipهای ایران رو به سایتش محدود کرده.

joe_satriani
23-10-2010, 18:50
سلام

با سلام
بله مشکل داره

Mohandes_mansour
23-10-2010, 18:52
من مودم TP-Link W8901G دارم و از صبانت سرویس میگیرم.
تنظیمات شبکه تو خود مودم روتر تنظیم شده.
میخوام از اکنانت شبانه که یوزر/پسورد دیگه ای دارهاستفاده کنم ولی چطوری باید PPPoE توخود ویندوز بسازم ؟
IP/gateway جایی نخواست!

لطفا یکی راهنمایی کنه!

sei_pm
23-10-2010, 19:03
من مودم TP-Link W8901G دارم و از صبانت سرویس میگیرم.
تنظیمات شبکه تو خود مودم روتر تنظیم شده.
میخوام از اکنانت شبانه که یوزر/پسورد دیگه ای دارهاستفاده کنم ولی چطوری باید PPPoE توخود ویندوز بسازم ؟
IP/gateway جایی نخواست!

لطفا یکی راهنمایی کنه!

شما برای اینکه راحت بتونید اکانتها رو رو عوض کنید مجبورید مودم رو روی بریج تنظیم کنید و با کانکشن داخل ویندوز کانکت بشید

بعد از این کار حتما توجه داشته باشید که به صبانت زنگ بزنید و مک آدرس جدید رو تو سیستمشون ثبت کنند

روش ساخت کانکشن PPPOE در ویندوز Xp

برای شروع کار در پائين سمت چپ ويندوز دكمه Start را كليك كنيد . سپس Control Panel را انتخاب كنيد .

-Network Connection را دوبار كليك كنيد .
- Create a new connection را كليك كنيد ، صفحه New Connection Wizard باز مي شود .
- دكمه Next را بزنيد .
- Connect to the internet را انتخاب و Next را بزنيد .
- Set up my connection manually را انتخاب و Next را بزنيد .
- گزينه Connect using a broadband ….. را انتخاب و دكمه Next را بزنيد .

در ISP Name نام شرکت یا هر نام دلخواه دیگر را وارد كنيد .

UserName خود را كه از شرکت گرفته ايد را وارد كنيد .
Passwordخود را كه از شرکت گرفته ايد را وارد كنيد .( همچنين Password Confirm آنرا تكرار نمائيد ) و دو گزينه پائين آن را انتخاب نموده و دكمه Next را بزنيد .

در صورتیکه می خواهید یک شورت کات از کانکشن خود را روی دسک تاپ داشته باشید گزينه Add a shortcut to this connection to your desktop را انتخاب كرده و Next را بزنيد .

حالا با زدن دکمه Finish کانکشن شما ساخته شده و می توانید در قسمت پایین با زدن دکمه Connect به اینترنت وصل شوید.

madanchi11
23-10-2010, 19:55
سلام

اره من به خاطر مشکلات که تو شرکت هست از نرم افزار ADSL Autoconnect استفاده می کنم که همیشه آنلاین باشه کامپیوتر بعضی موقع Disconnect میشه بعدش هم Hibenate می کنم و بعد از زوشن شدن اینترنت وصل میشه و صفحه ی باز نمیشه باید به قول شما قاطع می زنه باید reset کنم!
باید دیگه Disconnect نشه تا سالم بعد از Hibenate شدن وصل بشه!

با تشکر

amiro64
23-10-2010, 21:16
سلام دوستان
من یه مودم linksys مدل wag200g دارم که امروز تقریبا هر 5 دقیقه به مدت 30 ثانیه قطع می شه و بهد خو به خود
وصل می شه به نظرتون اشکال از مودمه یا از شرکت isp؟

jobin_vm
23-10-2010, 21:18
سلام به دوستان عزیز

من یه مشکلی دارم وقتی با ویندوز سون(7) میام بالا و میخوام با وای فای به مودمم وصل بشم ، وصل نمیشه ولی وقتی با ویندوز ایکس پی (XP) میام بالا وصل میشه چی کار کنم برای این مشکل البته این رو بگم سیگنال خیلی ضعیفه ولی با این حال این دو ویندوز اینجوری وصل میشن کمکم کنید لپتاپ من fujitso AH-530

joe_satriani
23-10-2010, 21:39
سلام دوستان
من یه مودم linksys مدل wag200g دارم که امروز تقریبا هر 5 دقیقه به مدت 30 ثانیه قطع می شه و بهد خو به خود
وصل می شه به نظرتون اشکال از مودمه یا از شرکت isp؟

با سلام
دوست عزیز معمولا این مشکلات به خاطر آی اس پی هست اگه قبلا مشکلی نبود ه و تنظیمات رو دست نزدید

موفق باشید.

eole
23-10-2010, 22:01
سلام

سلام به سایت های زیر مراجعه کنید:

:11:

nasimdaryaaa
24-10-2010, 02:03
سلام
ممکنه جای این سئوال اینجا نباشه من
می خوام برای شرکتم که 4 تا سیستم داره یک مودم وایرلس بگیرم
سه تا از سیستم ها ویندوز 7 دارند و یه دونه ویندوز ایکس پی
اکانتش را هم از یکی از isp ها گرفتم adsl با سرعت 1 مگ
حالا می خوام این کارها را انجام بدم
دنبال یه مودم وایرلس ارزون قیمت خوب هستم
برای سیستم ها یک کارت وایرلس اکسترنال بگیریم
چه مارکی پیشنهاد می کنید که قیمتش مناسب باشه
می خواستم سیستم ها را با هم شبکه کنم تا بتونم یه سری از فایل ها را به اشتراک بذارم

نظر خودم مودم tp-link w8901g هست
دوست دارم نظر شما را هم بدونم

ممنون از همه :11:

a6l3i
24-10-2010, 04:26
سلام

اگه چیز خواصی مد نظرتون هست ، بگید براتون میذاربم تو 4shared تا بتونید دانلود کنید.

psat
24-10-2010, 13:04
سلام.
یه سوال برام پیش اومده و اون هم اینکه الان دستگاهی مثل tp-link w8960n که در توضیحاتش نوشته 3 دستگاه در
یک دستگاه و اشاره به قابلیت هاشون کرده که مودم و روترو اکسس پوینت هست و سرعت رو تا 300 مگ تعریف
کرده.میخوام بدونم چه کارهای دیگه ای بجز به اشتراک گذاشتن اینترنت روی سیستم هایی که با کابل و یا از طریق
وایرلس بهش وصل میشن انجام میده.چون حداکثر سرعت dslش 24 مگ هست.پس بقیه ی این امکانات برای چیه؟
با تشکر

psat
24-10-2010, 16:32
راستی دوستان ورژن جدید firmware رو برای wag120n نصب کردن ؟
توی این ورژن قسمت اطلاعات خط هم تصحیح شده.

a6l3i
24-10-2010, 16:45
سلام.
یه سوال برام پیش اومده و اون هم اینکه الان دستگاهی مثل tp-link w8960n که در توضیحاتش نوشته 3 دستگاه در
یک دستگاه و اشاره به قابلیت هاشون کرده که مودم و روترو اکسس پوینت هست و سرعت رو تا 300 مگ تعریف
کرده.میخوام بدونم چه کارهای دیگه ای بجز به اشتراک گذاشتن اینترنت روی سیستم هایی که با کابل و یا از طریق
وایرلس بهش وصل میشن انجام میده.چون حداکثر سرعت dslش 24 مگ هست.پس بقیه ی این امکانات برای چیه؟
با تشکر
یکی از کارهایی که شبکه محلی ای که یک روتر ایجاد میکنه به اشتراک گذاری اینترنته که تو منازل اکثرا از همین قابلیتش استفاده میشه. اما این شبکه ها قارد به انتقال اطلاعات در حجم های بالا هستن . جوری که مثلا تو شرکت ها و دفاتر به راحتی میتونید به هارد سرور یا سیستم های دیگه دسترسی پیدا کنید و فابل های سنگین رو مستقیم اجرا یا کپی کنید. اونجاست که سرعت نقش مهمی داره.
مثلا من خودم تو خونه میخواستم از هارد یکی از سیستم هام Backup بگیرم. اونجا تفاوت تکنولوژی N و G کاملا محسوس بود. تو کپی کردن فایل های چند گیگی ، وقتی سری N کارش رو تموم کره ، سری G تازه به دو-سوم هم نمیرسه که در این زمینه کلیپ ها ی زیادی تو یو-تیوب هست : این دوتا جالبه:

koorosh2500
24-10-2010, 17:14
سلام خدمت اساتید
بنده از مودم Zyxel P660HW-T1 v3 استفاده می کنم و در خانه چندین نفر بطور همزمان به صورت وایرلس از آن استفاده می کنیم.
سوال بنده این است که چگونه می توان فهمید هر شخص به طور مجزا چقدر Send و Received داشته است؟

Mr.Pooya
24-10-2010, 17:20

سلام
من چند روزی هست نصب کردم الان که شما فرمدید تغییراتش چی هست رفتم سرچ کردم دیدم که Firm Ware جدید میزان SNR و Attenuation را نشان میده فقط این قسمت مخفیه که آدرسش درج شده است :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدFirm Ware قبل از 1.00.16 که فکر کنم 1.00.12 بود این اطلاعات را نشون نمی داد جاشون 0 قرار میداد ولی این Firm Ware نشون میده .

joe_satriani
24-10-2010, 18:41
سلام خدمت اساتید
بنده از مودم Zyxel P660HW-T1 v3 استفاده می کنم و در خانه چندین نفر بطور همزمان به صورت وایرلس از آن استفاده می کنیم.
سوال بنده این است که چگونه می توان فهمید هر شخص به طور مجزا چقدر Send و Received داشته است؟

با سلام
میتونید تعداد بسته ها و ... رو که رد و بدل میشه ببینید

توی تنظیمات مودم که رفتید در قسمت status مودم به قسمت wlan برید و اونجا میتونید مک آدرس وسایلی که بهش وصل هستن رو هم مشاهده کنید و تفکیک کنید

موفق باشید.

sei_pm
24-10-2010, 20:55

این هم لینک فریمور

Mr.Pooya
24-10-2010, 21:39
سلام

یکی از دوستان به من گفت که این عکس غیر طبیعیه من خودم هم شک کرده بودم . بعد از اینکه فرمویر مودم LINKSYS WAG120N را آپدیت کردم این قسمت نشون دادن SNR فعال شد و حالا اینطوری نشون میده !! میخواستم ببینم این قضیش چیه ؟؟ چرا انقدر اعداد را زیاد نشون میده ؟؟ یعنی مودم اشتباه نوشته ؟؟

حالا اینم با یک مودم دیگه :

psat
24-10-2010, 21:45
سلام

یکی از دوستان به من گفت که این عکس غیر طبیعیه من خودم هم شک کرده بودم . بعد از اینکه فرمویر مودم LINKSYS WAG120N را آپدیت کردم این قسمت نشون دادن SNR فعال شد و حالا اینطوری نشون میده !! میخواستم ببینم این قضیش چیه ؟؟ چرا انقدر اعداد را زیاد نشون میده ؟؟ یعنی مودم اشتباه نوشته ؟؟

حالا اینم با یک مودم دیگه :

مال من هم همین مشکل رو داره.
فکر کنم رقم آخرش یه ممیز کم داره.

rambo_1386
24-10-2010, 21:50
دوستان یه سوال روری مودم zyxel 650r-t1 چهارتا led هست مودم که با کابل شبکه به pc وصل میکنم(فعلا خط رانزه نشده ولی امروز فرداست که کارشناس بیاد) بعضی وقتها چراغ ETHERNETچشمک میزنه(مثلا هر 1دقیقه یا 2دقیقه چشمک زدن مرتب نیست!!!) میخوام بدونم این چراغ باید ثابت باشه یا بعضی وقتها چشمک هم میزنه؟!
من یه اشتباهی کردم پلمپ مودم باز کردم بعد روش نوشته شرکت هیچگونه تعهدی در نصب مودم نداره(در صورت باز شدن!!!) این کابل شبکش خیلی مشکوکه!!! بعضی جاها بدجوری تا شده فکر کنم اتصالی داره به خاطر همین چشمک میزنه(این چشمک زدنا عادیه؟!) مشکلی واسه pc پیش نیاد؟!
سوال بعدی هم اینه که وقتی آی پی وارد میکردم نمیرفت تو تنظیمات مودم آخرش دریوار جدید کارت شبکه رو که دانلود کردم نصب کردم همون لحظه تو xp sp3 رفت تو تنظیمات مودم فکر کردم از درایور بوده ولی وقتی ریستارت میکنم دیگه نمیره!!!! دوباره که درایور کارت شبکه رو پاک میکنم نصب میکنم میره بعد رستارت نمیره!!! مشکل از کجاست؟
ممنون

Mr.Pooya
24-10-2010, 22:13
دوستان یه سوال روری مودم zyxel 650r-t1 چهارتا led هست مودم که با کابل شبکه به pc وصل میکنم(فعلا خط رانزه نشده ولی امروز فرداست که کارشناس بیاد) بعضی وقتها چراغ ETHERNETچشمک میزنه(مثلا هر 1دقیقه یا 2دقیقه چشمک زدن مرتب نیست!!!) میخوام بدونم این چراغ باید ثابت باشه یا بعضی وقتها چشمک هم میزنه؟!
من یه اشتباهی کردم پلمپ مودم باز کردم بعد روش نوشته شرکت هیچگونه تعهدی در نصب مودم نداره(در صورت باز شدن!!!) این کابل شبکش خیلی مشکوکه!!! بعضی جاها بدجوری تا شده فکر کنم اتصالی داره به خاطر همین چشمک میزنه(این چشمک زدنا عادیه؟!) مشکلی واسه pc پیش نیاد؟!
سوال بعدی هم اینه که وقتی آی پی وارد میکردم نمیرفت تو تنظیمات مودم آخرش دریوار جدید کارت شبکه رو که دانلود کردم نصب کردم همون لحظه تو xp sp3 رفت تو تنظیمات مودم فکر کردم از درایور بوده ولی وقتی ریستارت میکنم دیگه نمیره!!!! دوباره که درایور کارت شبکه رو پاک میکنم نصب میکنم میره بعد رستارت نمیره!!! مشکل از کجاست؟
ممنون

سلام
این که چراغ ETHERNET چشمک زنه عادیه ولی اینکه میگمن هر 1-2 دقیقه چشمک میزنه بعد قطع میشه یکم مشکوکه بعد از چند دقیقه (3-4 دقیقه) این چزاغ که باید ثابت بشه و همش چشکل بزنه بدونه اینکه قطع بشه .
درایور هم که میگین مثل اینکه گفته بودین تو 7 مشکلی نداره ؟؟ اگه تو 7 مشکلی نداره پس سالمه . ولی برای اینکه تو XP درست شه من یک راهی پیشنهاد میکنم :
شما یکبار درایور مودم و کارت شبکه را پاک کن بعد ریستارت کن و دوباره نصبشون کن ببین درست میشه یانه .

اگر تو 7 هم این مشکل هست احتمالاً کابل مشکل داره و چون قطع و وصل میشه وارد تنظیمات مودم نمیتونید بشید .

psat
24-10-2010, 22:32
دوستان ممنون میشم این قضیه رو روی firmware جدید wag 120n چک کنند.
قبلا dsl modulation رو روی multimode میذاشتم و هیچ مشکلی نداشت اما الان فقط روی G.dmt کار میکنه.
البته من فقط multimode و adsl2+ رو چک کردم.

Mr.Pooya
24-10-2010, 22:37
دوستان ممنون میشم این قضیه رو روی firmware جدید wag 120n چک کنند.
قبلا dsl modulation رو روی multimode میذاشتم و هیچ مشکلی نداشت اما الان فقط روی G.dmt کار میکنه.
البته من فقط multimode و adsl2+ رو چک کردم.

سلام
مال من الان روی Multimode که از همون اول بود هست و هیچ مشکلی هم نداره .

psat
24-10-2010, 22:41
سلام

پس مشکل من چیه ؟
روی multimode چراغ dsl ثابت نمیشه.

sei_pm
24-10-2010, 22:47
سلام

میشه به طور کلی از این صفحه عکس بگیرید:

Mr.Pooya
24-10-2010, 22:50
پس مشکل من چیه ؟
روی multimode چراغ dsl ثابت نمیشه.

راستش نمیدونم ولی تو HELP خود مودم هم نوشته برای انتخاب DSL Modulation با آی اس پی تماس بگیرید به تنظیمات آی اس پی هم بر میگرده ولی این که میگید ثابت نمیشه رو نمیدونم .

من یک احتمال میدم شاید مشکل از نویز باشه شما مودم را خاموش کن و تلفن را بکش و دوباره مودم را روی همون Multi Mode بزار ببین درست نمیشه ؟؟ ولی فکر نمیکنم این راه حلش باشه شما میتونی از پشتیبانی هم بپرسی ولی فکر نمیکنم جواب درستی بدن .

Mr.Pooya
24-10-2010, 22:59
میشه به طور کلی از این صفحه عکس بگیرید:

بفرمایید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچرا اطلاعات خاصی تو این صفحه میخواید ؟؟

sei_pm
24-10-2010, 23:41
بفرمایید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچرا اطلاعات خاصی تو این صفحه میخواید ؟؟

این فریمور هم مثل اینکه مثل داره اول اینکه Down/up stream رو ننوشته دوم اینکه اطلاعات خط رو درست نشون نمیده.
شما روی multimode گذاشتید؟ میشه روی g.dmt هم بگذارید و ببینید فرقی میکنه یا نه.
از کدوم شرکت سرویس دارید؟

مال من هم همین مشکل رو داره.
فکر کنم رقم آخرش یه ممیز کم داره.

نه آقا مثل اینکه این قسمت مشکل داره هنوز.

psat
24-10-2010, 23:52
نه آقا مثل اینکه این قسمت مشکل داره هنوز.این هم عکس از قسمت اطلاعات مودم من:

Mr.Pooya
24-10-2010, 23:59
این فریمور هم مثل اینکه مثل داره اول اینکه Down/up stream رو ننوشته دوم اینکه اطلاعات خط رو درست نشون نمیده.
شما روی multimode گذاشتید؟ میشه روی g.dmt هم بگذارید و ببینید فرقی میکنه یا نه.
از کدوم شرکت سرویس دارید؟

شما که خودتون 160 دارید SNR را درست نشون میده ؟؟

نه مشکل نداره من خودم بعضی از قسمت ها را پاک کردم مگر نه اطلاعات فقط SNR و این ها رو درست نشون نمیده بقیش مشکل نداره . g.dmt هم امتحان نکردم ولی با فریمویر قبلی روی ADSL گذاشته بودم هیچ مشکلی نداشت همینطوری بود .

DownStream , UpStream رو به خوبی نشون میده .

فقط همون قسمت مربوط به اطلاعات خط همون Noise و غیره را نمیدونم چرا اینطوری نشون میده !! ؟؟

یک سوال دیگه هم دارم اینکه :

من میخواستم از وایرلس این مودم استفاده کنم بردش که مشکلی نداره چون جای دوری نیست فقط از لحاظ امنیت میخواستم بدونم کدوم یکی از این گزینه ها بهتر است :

WEP
WPA-Personal
WPA2-Personal
WPA2-Mixed
WPA-Enterprise
WPA2-Enterprise
Radius

کدوم یکی رو انتخاب کنم بهتره ؟؟

با تشکر

---------- Post added at 11:59 PM ---------- Previous post was at 11:57 PM ----------

این هم عکس از قسمت اطلاعات مودم من:

دقیقاً ماله من هم همینطوریه اطلاعات هم همینطوری توضیح داده هیچ فرقی با هم ندارند .

تهنا مشکلش هم همین SNR , Attenuation هست . نمیشه درستش کرد ؟؟ یعنی باید سیسکو فرمویر جدید بده تا شاید این باگ حل بشه ؟؟

psat
25-10-2010, 00:05
والا عجیبه.نمیدونم چرا همچین مشکلی رو داره.دیگه بعد از firmware جدید نباید همچین مشکلی بود.
راستی g.dmt چه فرقی داره؟تاثیری روی ping و یا سرعت داره؟
راستش بعد از update و همینطور تغییر modulation به g.dmt پینگم افتضاح شده.
من هیچ وقت pocket loss نداشتم اما الان دارم و همینطور پینگم شدید رفته بالا.امیدوارم این مشکل
از isp باشه.

Mr.Pooya
25-10-2010, 00:08
والا عجیبه.نمیدونم چرا همچین مشکلی رو داره.دیگه بعد از firmware جدید نباید همچین مشکلی بود.
من هیچ وقت pocket loss نداشتم اما الان دارم و همینطور پینگم شدید رفته بالا.امیدوارم این مشکل
از isp باشه.

این که پینگتون رفته بالا و packet loss دارید فکر نکنم ربطی به مودم داشته باشه ولی شما میتونید Restore کنید و فرمویر قبلی اگه از مودم باشه .

psat
25-10-2010, 00:15
این که پینگتون رفته بالا و packet loss دارید فکر نکنم ربطی به مودم داشته باشه ولی شما میتونید Restore کنید و فرمویر قبلی اگه از مودم باشه .

والا راستش میتونه باشه.چون چندوقت پیش که با دوتا مودم داشتم تست میگرفتم دیدم با تعویض مودم ها ping
مقدار زیادی تغییر میکرد و بارها هم این رو تست کردم.
متاسفانه این مودم adsl شده مشکلی برای من.من هنوز مودم خودم رو نخریدم.باورم نمیشه اینقدر شک کنم برای
خریدن یه همچین چیزی.من چند هفته پیش رفتم پایتخت و در عرض 1 ساعت تصمیم گیری کردم و لپ تاپم رو خریدم
اما هنوز نتونستم روی مودم به یه نظر واحد برسم.خیلی عجیبه!
دیگه کلا نظرم رفته بود روی tplink w8960n که یه جا خوندم برد این مدل خیلی کم هست.دیگه با این وضعی هم که
برای این wag120 پیش اومده کاملا گیج شدم.

Mr.Pooya
25-10-2010, 00:20
والا راستش میتونه باشه.چون چندوقت پیش که با دوتا مودم داشتم تست میگرفتم دیدم با تعویض مودم ها ping
مقدار زیادی تغییر میکرد و بارها هم این رو تست کردم.
متاسفانه این مودم adsl شده مشکلی برای من.من هنوز مودم خودم رو نخریدم.باورم نمیشه اینقدر شک کنم برای
خریدن یه همچین چیزی.من چند هفته پیش رفتم پایتخت و در عرض 1 ساعت تصمیم گیری کردم و لپ تاپم رو خریدم
اما هنوز نتونستم روی مودم به یه نظر واحد برسم.خیلی عجیبه!
دیگه کلا نظرم رفته بود روی tplink w8960n که یه جا خوندم برد این مدل خیلی کم هست.دیگه با این وضعی هم که
برای این wag120 پیش اومده کاملا گیج شدم.

البته لینکسیس یکی از بهترین برندها تو تجهیزات شبکه است ولی برای شما بازی در میاره !! شما که برد براتون مهم هست بهتر بود 160 یا 320 میگرفتید که بردش از 120 بهتره . ولی فکر نکنم مشکل از مودم باشه چون من که الان دارم استفاده میکنم هیچ مشکلی هم نداره سرعتم هم تغییر نکرده با آپدیت مودم فقط این قیمت SNR , Attenuation را درست نشون بده دیگه هیچ مشکلی نداره . واسه شما هم دیدم درست نشون نمیداد . شما با پشتیبانی هم تماس بگیر ببین چی میگن شاید مشکلت را رفع کردند .

Mr.Pooya
25-10-2010, 00:27
از isp باشه.

سلام
حق با شما بود اینDsl Modulation روی سرعت تاثیر داره تو قسمت Help مودم خوندم نوشته بود این هم متن قسمت Help :

DSL Modulation Select the appropriate mode: MultiMode, T1.413, G.dmt, G.lite, ADSL2, ADSL2+, ADSL2 L, ADSL2 M or ADSL2+ M. Contact your ISP if you are not sure which mode to use. The upstream and downstream rates vary by mode.