PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

Siron
21-09-2008, 21:31
سلام خدمت دوستان گل
شرمنه تاپیک مجزا واسه سوالم زدم چون نتونستم جوابی پیدا کنم
لطفا سریعا راهنمایی کنید(مخصوصا دوستان همارایی)
من تازه ای دی اس ال گرفتم نمیتونم کانکت شم واسم ارور678 مییاره
وی پی ای و وی سی ای رو هم درست وارد کردم
لطفا راهنمایی کنید
مودمم tp-link-TD8817

Siron
21-09-2008, 21:32
سلام خدمت دوستان گل
لطفا راهنمایی کنید
مودمم tp-link-TD8817

mehdi_vsgh
21-09-2008, 22:14
سلام خدمت دوستان گل
لطفا راهنمایی کنید
مودمم tp-link-TD8817
باید زنگ بزنی پشتیبانی و سوال کنی....

مشکل یحتمل برمیگرده به تنظیمات مودمت...

زنگ بزن راهنماییت میکنه

Cleeev
21-09-2008, 23:38
خودم وقت نداشتم ، يه دوست برام برد و فقط آداپتور تعويض کردن ،سيم آدابتور جديد يه جورايی
انگار از زير دستگاهه پرس رد شده...! ميکرو ف ی ل ت ر هم گفتن نداريم
من قبلاً با اين شرکت سر رم کينگ استون کار کرده بودم راضی بودم (تعويض بعد از 2 سال بدون مشکلی)
ولی اين سری دل چرکين شدم ، وقتی يه محصول و خود شرکت پک ميکنه . نبايد قبلش تست کرده باشه؟
با آواژنگ هم قبلاً کار کردم ، شديداً باهاشون به مشکل بر خوردم کار به دعوا کشيد ، آخر هم زير بار
نرفتن.
به هر حال ممنون رفقا

من مشکلم با آواژنگ این بود:

مادربرد رفیقم خراب شد که گیگابایت مال حدود 5 سال پیش بود... خودم که نتونستم به جایی برسم رفتم سایت گیگابایت از پشتیبانیش کمک خواستم (عجب سیستم پشتیبانی خوبی هم گیگابایت و هم ایسوس تو سایتاشون دارن) بهت یه بلیط میدن که اط اون به بعد توی اون صفحه عین یه تاپیک مطلب بررسی میشه و هی شما پست میزنید چند ساعت یا فرداش گیگابایت پست میزنه... خلاصه من گفتم اینه و اونه یارو دفعه اول گفتش برقو قطع کن و در کیس و............. گفتم خودم این کارا رو کردم... بعد چند بار پست به هیچ جایی نرسید گفتش که ببریدش پیش نماینده معتبر ما تو کشورتون یعنی آواژنگ سیستم (با لینک) براتون 100 درصد درست میکنن...

رفتم آواژنگ میگه که این دو سال گارانتی داشته سه سال خدمات که میشه 5 سال که تموم شده... گفتم هنوز 5 سال نشده حالا گیریم که شده خود سایت گیگابایت بهم گفتش که باید براتون درستش کنن... گفتش میتونی ببری تایوان بدی برات درست کنن مرتیکه.......... خواستم به گیگابایتیه گزارش بدم این رفیقمون بیخیال شد و سیستمشو نو کرد و هارد و گرافیکشو داد به من (:10:) من هی خواستم گزارش این آواژنگو به گیگابایت رد کنم هی یادم رفت که دیگه یادم رفتش تا الان... همین الان میخوام این کار رو بکنم......

شعار آواژنگ اینه: آواژنگ و باباژنگ کالای خوب و گارانتی خوب تر... آواژنگ برترین گارانتی در کل ایران و خاورمیانه از دید شرکت های معتبری که ما گارانتیشون میکنیم و از دید سازمان های داخلی... ما یه سری آشغال ضمانت شده به شما میفروشیم... آشغالایی که ما به شما میفروشیم رو میتونید به عنوان اثر هنری استفاده کنید چون روی این آشغال ها برای رضایت هر چه بیشتر شما چندین برچسب و کارت و کاغذ و هولوگرام گارانتی چسبوندیم تا شما خیالتون از بابات آشغالی که خریدید راحت باشه...... :27:

:8:

tohidkh
22-09-2008, 04:00
سلام خدمت دوستان گل
لطفا راهنمایی کنید
مودمم tp-link-TD8817

دوست عزیزم، بیا اینجا بپرس جواب میدیم بهت:
بررسی وضعیت Adsl در تبریز اینجا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
موفق باشید :40:

mohammad110
22-09-2008, 12:57
سلام
دوستان اينطوري كه من توي نظرسنجي ديدم بيشترين استفاده از d-link هست. در صورتي كه تو سايت بسياري از اين شركتها زده "تجربه نشان داده سرويس ما با d-link مشكل دارد."
1- با اين وجود نظرتون چيه.
2- و اگر واقعا فرقي نداره ارزانترين مودم چيه كه برم بگيرم.
3- من مي خوام از داتك سرويس بگيرم در ضمن.
4- مودم دست دوم مي تونه مشكلات داشته باشه ؟ (اسكروچ بازي) :31:
با تشكر از راهنمايي شما:11:

h.ferez
22-09-2008, 13:54
با سلام
كسي هست كه مودم Dlink 2640T رو با شاتل امتحان كرده باشه؟
مثل كه شاتل مي‌گه از مودم‌هاي Dlink پشتياني نمي‌كنه ؟

tohidkh
22-09-2008, 14:18
با سلام
كسي هست كه مودم Dlink 2640T رو با شاتل امتحان كرده باشه؟
مثل كه شاتل مي‌گه از مودم‌هاي Dlink پشتياني نمي‌كنه ؟

سلام
دوست عزیز، فکر نکنم اینطوری باشه.
شاتل به دلیل اینکه از +ADSL2 استفاده میکنه، با مودمهای قدیمی که از این سرویس پشتیبانی نمیکردند، مشکل داشت. ولی اکثر مودم های امروزی (از جمله مودمی که گفتید) از +ADSL2 پشتیبانی میکنه.
در حالت طبیعی، نباید مشکلی باهش. ولی اگه از یه جای دیگه، مسئله ای هست، نمیدونم دیگه . . .
موفق باشید :11:

Senator_F
22-09-2008, 14:50
سلام به همگی.
من جدیدا مودمم رو عوض کردم و یک D-Link گرفتم که خاصیت اتو کانکت داره،الان نمیتونم تنظیمش کنم که دو تا کانکشن داشته باشه و روزانه رو خودش اتوماتیک کانکت میکنه،شبانه رو بهش میدم تا کانکت نشه قبول نمیکنه،یعنی حتما باید بعد ساعت 3 usr pass عوض کنم.
چطوری میشه این مشکل رو حل کرد؟

Senator_F
22-09-2008, 14:57
سلام
دوستان اينطوري كه من توي نظرسنجي ديدم بيشترين استفاده از d-link هست. در صورتي كه تو سايت بسياري از اين شركتها زده "تجربه نشان داده سرويس ما با d-link مشكل دارد."
1- با اين وجود نظرتون چيه.
2- و اگر واقعا فرقي نداره ارزانترين مودم چيه كه برم بگيرم.
3- من مي خوام از داتك سرويس بگيرم در ضمن.
4- مودم دست دوم مي تونه مشكلات داشته باشه ؟ (اسكروچ بازي) :31:
با تشكر از راهنمايي شما:11:
D-Link مدل Dsl200 هستش به قیمت 25 تومن.
من باهاش از 3 تا شرکت خدمات گرفتم،مشکلی نداشت.شرکتا این حرفا رو میگن تا مودم خودشون رو بفروشن،اگه دلینک بفروشن،چون قیمت معلومه،کم سود میکنن.دلیلش همینه و بس.
در ضمن در عالم شبکه،D-Link بهترینه.
Dsl200 یه مشکلی داره که اگه شما Vista 64bit داشته باشین،نصب نمیشه.و از +ADSL2 ساپورت نمیکنه.یعنی بری شاتل باید یه مودم دیگه بگیری مثل مدل 2640T

mohammad110
22-09-2008, 15:07
من باهاش از 3 تا شرکت خدمات گرفتم،مشکلی نداشت.شرکتا این حرفا رو میگن تا مودم خودشون رو بفروشن،اگه دلینک بفروشن،چون قیمت معلومه،کم سود میکنن.دلیلش همینه و بس.
Dsl200 یه مشکلی داره که اگه شما Vista 64bit داشته باشین،نصب نمیشه.و از +ADSL2 ساپورت نمیکنه.یعنی بری شاتل باید یه مودم دیگه بگیری مثل مدل 2640T

ممنون
حالا با اين تفاصير يك مدلي از همين d link رو معرفي كنيد كه adsl2 رو هم ساپورت كنه.
با تشكر

tohidkh
22-09-2008, 15:12
ممنون
حالا با اين تفاصير يك مدلي از همين d link رو معرفي كنيد كه adsl2 رو هم ساپورت كنه.
با تشكر

دوست من، تمام مودمهای D-Link که Lan رو ساپورت میکنه، +ADSL2 و هم ساپورت میکنه.
(مودم هایی منظورم بود که در 1 سال اخیر تولید شده اند. نه قدیمی ها)
قیمتشون هم چیزی حدود 45 تومن هست.
توضیح
(البته من خودم نخواستم به مدل خاصی اشاره کنم. چون D-Link، تنوع مدال زیادی داره و چندان فرقی هم باهم ندارند.)

MehrZaad
22-09-2008, 16:37
ممنون
با تشكر

شما اگه به بعضی از ISP ها زنگ بزنيد بدون اينکه اصراری به خريد مودم از اونها داشته باشند ،
ميگن با D-Link مشکل داريم ، به طور مثال به شرکت لايزر ميتونيد زنگ بزنيد و امتحان کنيد
وقتی ميخواهيد تو محدوده قيمت 40-50 هزينه کنيد به نظر من U.S.Rpbotics انتخاب بهتری هست
موفق باشيد

behnam_mobile
22-09-2008, 17:52
در مورد ساپورت کردن مهم ترین ویژگی VCI و VPI هست که می تونید از شرکت ارائه کننده بپرسین و نسبت به اعدادی که اعلام می کنن خرید کنید.
یه مارک هم هست به نام Level One که بیشتر شرکت ها مشکلی باهاش ندارن.
بیشتر مودم های جدید دیلینک ADSL+2 ساپورت می کنند.مانند 322T و 520 و.....

farid_ss
22-09-2008, 18:39
باسلام خدمت تمام دوستان خصوصا" cleeev عزیز دیروز رفتم همون نمایندگی شرکت صبانت تو شیراز که گفته بود ما از مودم USROBATICS پشتیبانی
نمی کنیم. به اونها گفتم که من مودم (..US) خریدم و مسئول اونجا گفت: که ما به هیچ عنوان از این مودم (..US) پشتیبانی نمی کنیم و شروع کرد به زدن حرف های الکی که پورت های این مودم استاندارد نیست و با شبکه ما سازگاری نداره! واین با سیستم صبانت شیراز سازگاری نداره و سرعت خیلی خیلی پایینه و این مودم چینی است و از این حرفهای بی ربطی که بیشترشون می زنند. :41:
و من هم رفتم یه نمایندگی دیگه پیدا کردم که خیلی آدم های کار درستی بودند و گفتند برامون مودم فرقی نمی کنه هر مودمی گرفته بگیر ولی خودمون هم مودم
(Fast Link) داریم. ولی به هر حال انتخاب مودم به خودت مربوط می شه و چون خودت هم می خواهی نصب کنی پول نصب که 15 تومان بود هم نمی خواد بدی و من هم قرارداد بستم. حال چون به غیر از من دو تا دیگه از دوستام هم به قول معروف ریش و قیچه رو دادند دستم و می خوام آبروداری کنم.من هم ریش و قیچه رو
می دم دست شما و می خوام یه راهنمایی کلیم کنی که با توجه به اینکه نمایندگی یه انفورماتیک گستر رو پیدا کردم اگر نظرت همین مودم (..US) هست چه مدلی و چه جوری شو بخرم. یا اگرپیشنهاده دیگه ای در مورد خرید مودم دیگه ای داری بم بگو چون می خوام از لحاظ مودم خیالم راحت بشه. راستی مودم خودشون
( FAST LINK) چه جور مودم ای است؟ ولی به هر حال هر چه تو بگی همون رو انجام می دم چون واقعا" به حرفات تو بازار کامپیوتر رسیدم. ببخشید که وقت تو گرفتم. انشاءالله بتونم یک جوری جبران کنم. باتشکر بسیار بسیار از شما دوست و دوستان عزیز.

mehdi_08
22-09-2008, 19:10
همین مودم u.sکه گرفتی جز بهترین برندهاست مودم خوبه می تونی از همین برا دوستات هم بخری

akhoond
22-09-2008, 20:20
در مورد ساپورت کردن مهم ترین ویژگی VCI و VPI هست که می تونید از شرکت ارائه کننده بپرسین و نسبت به اعدادی که اعلام می کنن خرید کنید.
یه مارک هم هست به نام Level One که بیشتر شرکت ها مشکلی باهاش ندارن.
بیشتر مودم های جدید دیلینک ADSL+2 ساپورت می کنند.مانند 322T و 520 و.....

معذرت می خوام بهنام جان ، منطور بدی ندارم ، اما این لول وان رو دوستان حواسشون باشه ، اون موقعی که من دنبال مودم Asus 602 بودم، یکی این لول وان رو پیشنهاد داد ، ولی بعد که ته وتوش رو در آوردم ، بهم گفتن که این لول وان ، هیچ ربطی به ایسوس نداره و الکی خودش رو می چسبونه به ایسوس و به قیمت ایسوس می فروشه ، در حالی که هیچ ربطی به ایسوس نداره
مرسی
یاحق :11:

hadidevil
22-09-2008, 20:37
مثل اینکه تاپیک ما قفل شد و باید بقیه قضیه رو توی این تاپیک بریم بینیم چی میشه لطفا کمک کنید.

جواب آقای درویش 1900

اره پشتیبانیش خوبه ولی بازم گرونه :d
من خودم کانفیگ کردم و مطمئنم درسته ولی بازم مشکل مک ادرس میگیره و هنوز هم چراغ Activity خاموشه!

مشکل من

مشکل در مک ادرس مودم

اولش هی اذیت میکرد تا اینکه بردم دادم یارو کانفیکش کرد (پارس آنلاین) ولی دیروز دوباره قاط زد و اصلا دیگه چراغ Active (Activity )
روشن نمیشه نمیشه زنگ زدم پشتیبانی گفت اصلا Mac Address رو نمیشناسه حالا لطفا کمک کنید
آیا برای اینکار باید مک ادرس رو عوض کنم؟
آیا باید مک رو با قائده خاصی بچینم؟
ایا از انتی ویروس مودم هست؟
ایا از کانفیگش هست؟

از دوستان برای متشکرم

ولی کسی میتونه بگه چطور میتونم این ادرس مک رو دوباره درست کنم که از مرکز بتونه این ادرس رو دریاف کنه

لطفا خودتون یه راهکاری چیزی بزارید

ممنون

دوستان لطفا کمک کنید!

Cleeev
22-09-2008, 22:46
باسلام خدمت تمام دوستان خصوصا" cleeev عزیز دیروز رفتم همون نمایندگی شرکت صبانت تو شیراز که گفته بود ما از مودم USROBATICS پشتیبانی
نمی کنیم. به اونها گفتم که من مودم (..US) خریدم و مسئول اونجا گفت: که ما به هیچ عنوان از این مودم (..US) پشتیبانی نمی کنیم و شروع کرد به زدن حرف های الکی که پورت های این مودم استاندارد نیست و با شبکه ما سازگاری نداره! واین با سیستم صبانت شیراز سازگاری نداره و سرعت خیلی خیلی پایینه و این مودم چینی است و از این حرفهای بی ربطی که بیشترشون می زنند. :41:
و من هم رفتم یه نمایندگی دیگه پیدا کردم که خیلی آدم های کار درستی بودند و گفتند برامون مودم فرقی نمی کنه هر مودمی گرفته بگیر ولی خودمون هم مودم
(Fast Link) داریم. ولی به هر حال انتخاب مودم به خودت مربوط می شه و چون خودت هم می خواهی نصب کنی پول نصب که 15 تومان بود هم نمی خواد بدی و من هم قرارداد بستم. حال چون به غیر از من دو تا دیگه از دوستام هم به قول معروف ریش و قیچه رو دادند دستم و می خوام آبروداری کنم.من هم ریش و قیچه رو
می دم دست شما و می خوام یه راهنمایی کلیم کنی که با توجه به اینکه نمایندگی یه انفورماتیک گستر رو پیدا کردم اگر نظرت همین مودم (..US) هست چه مدلی و چه جوری شو بخرم. یا اگرپیشنهاده دیگه ای در مورد خرید مودم دیگه ای داری بم بگو چون می خوام از لحاظ مودم خیالم راحت بشه. راستی مودم خودشون
( FAST LINK) چه جور مودم ای است؟ ولی به هر حال هر چه تو بگی همون رو انجام می دم چون واقعا" به حرفات تو بازار کامپیوتر رسیدم. ببخشید که وقت تو گرفتم. انشاءالله بتونم یک جوری جبران کنم. باتشکر بسیار بسیار از شما دوست و دوستان عزیز.

مودمای USRobotics و D-Link خوب و عالی هستن... از بین مودمای USRobotics مدلای 9112 (USR819112) و 9115 (USR819115) برای استفاده خونگی خوبن و هر دوشون 97 درصد عین همن و فقط قیافه شون فرق میکنه... هر دو روتر هستن با امکانات داخلی خوب و یه پورت USB و یه Ethernet یا همون Lan... قیمت 9112 بین 45 تا 50 هزار تومنه و 9115 حدود 50 هزار تومن...

9112 :

9115 :

یه مدل دیگه هستش 9107 (USR819107) که یه سر و گردن از اون دو تا بالاتره و 4 پورت لن داره و یه USB و امکانات داخلی کمی بیشتری داره با قیمت حدود 65 هزار تومن...
9107 :

یادتون باشه که USRobotics رو فقط با گارنتی "انفورماتیک گستر" (infogostar.com) و D-Link رو فقط با گارنتی "خدمات ایزی" (easyco.cc) بخرید...

در مورد اون قضییه چینی بودنم باید بگم که همه اینا چینین... از Linksys و USR و D-link گرفته تا بقیه... ولی این اصلا چیز مهم و عجیبی نیست... چون شرکتا براشون صرف نداره تو کشورای خودشون که کارگرا حقوق زیادی میگیرن محصول بسازن میرن تو چین کارخونه میزنن و میسازن... ولی مهم ترین چیزا که تکنولوژی بالاتری از بقیه چیزا دارن و باید کیفیتشون حتما بالا باشه توی خود کشورای اصلی ساخته میشن مثلا USRobotics چیپ ها و پردازنده های مرکزی و قطعات اصلی رو در آمریکا میسازه میفرسته چین اونجا تو کارخونه خودش مونتاژ میکنن... D-Link هم همینطوره Linksys هم همینطور... همه محصولات دنیا اینجورین... از یخچال گرفته تا قطعات کامپیوتر...

در مورد اون مارکی که گفتی Fast Link من که تا حالا اسمی ازش نشنیدم... شرکتای اینترنت میرن مودمای ارزون و چینی و بی کیفیت که سود بیشتری دارن میخرن...

:20:

mostafaeshghi
22-09-2008, 23:03
ممنون
با تشكر

خب حالا چه اصراری است که دی لینک بگیرید !

خب شما ایسوس ای ام 602 تهیه کنید من ندیدم شرکتی با این مدل مشکل داشته باشه (البته فکر کنم پارس آنلاین یه ذره لوس کنه خودشو) با همه نوع سرویسی در ایران هم کار میکنه !

n0100003
22-09-2008, 23:26
دوست عزیز درسته که Dlink مودمه خوبیه و زیاد شده همه میخرن ولی نمیشه گفت تو عالم شبکه حرف اولو میزنه:9:
Linksys که زیر شاخه شرکت Cisco هست حرف اول رو میزنه و محصولاتش فوق العادست هم از نظر کارایی و هم از نظر طراحی که بعضی مدلهاش خیلی خیلی زیباست:31:
من مودم Linksys خریدم مدل AM300 یه usb داره یه Ethernet و مودمه کامل و شیکی هست قیمتشم 60000 تومانه (هر چقد پول بدی همونقدر اش میخوری) البته اینم بگم تو ایران با این سرعتای مسخره مودم 25 تومنی هم جواب میده:5:راستی عکسشم اواتارمه
یا حق

hadidevil
23-09-2008, 02:19
بدلیل نگرفتن پاسخ در این صفحه نیز گزاشتم تا شاید مورد عنایت قرار گیرد!!

مشکل در مک ادرس مودم

اولش هی اذیت میکرد تا اینکه بردم دادم یارو کانفیکش کرد (پارس آنلاین) ولی دیروز دوباره قاط زد و اصلا دیگه چراغ Active (Activity )
روشن نمیشه نمیشه زنگ زدم پشتیبانی گفت اصلا Mac Address رو نمیشناسه حالا لطفا کمک کنید
آیا برای اینکار باید مک ادرس رو عوض کنم؟
آیا باید مک رو با قائده خاصی بچینم؟
ایا از انتی ویروس مودم هست؟
ایا از کانفیگش هست؟

از دوستان برای متشکرم

ولی کسی میتونه بگه چطور میتونم این ادرس مک رو دوباره درست کنم که از مرکز بتونه این ادرس رو دریاف کنه

لطفا خودتون یه راهکاری چیزی بزارید

ممنون

دوستان لطفا کمک کنید!

mohammad110
23-09-2008, 04:50
خب حالا چه اصراری است که دی لینک بگیرید !

خب شما ایسوس ای ام 602 تهیه کنید من ندیدم شرکتی با این مدل مشکل داشته باشه (البته فکر کنم پارس آنلاین یه ذره لوس کنه خودشو) با همه نوع سرویسی در ایران هم کار میکنه !

من اصراري به دي لينك ندارم فقط ميخوام ارزون باشه همين...
من ميخوام يك مودم ارزون باشه كه دو تا pc بتونند به اينترنت وصل بشند. حالا يا مستقيم يا با شبكه (مستقيم خيلي بهتره). البته اگر اختلاف همچين مودمي بخاطر يك پورت اضافه 30 هزار تومن باشه براي من بصرفه تر هست كه از crossover استفاده كنم بين pc ها.
به احتمال زياد هم از داتك سروريس مي گيرم...
ممنون ميشم اسم مودم ارزون، خوب، سگ جون رو معرفي كنيد (اسم و مدل)
با تشكر :11:

roohi_rsh
23-09-2008, 12:45
به نظر من برو همین tp link رو بگیر که 32 یا 35 تومن هست

hadidevil
23-09-2008, 14:09
ممنون از لطفتون برای پاسخ!!

بردم یارو همونجا کانفیگش رو یه بار دیگه ست کرد

حالا کسی راهی برای پایین اوردن پینگ میشناسه؟!

tohidkh
23-09-2008, 14:17

چیییییییی میییییییییگییییییییییی؟؟؟ ؟ :18::18::18:
دوست عزیزم، پینگ فقط دست ISP هست. یوزر که نمیتونه پینگ رو تغییر بده!

hadidevil
23-09-2008, 16:04
تو یه جا یه راهکار دیدم الان لینکش یادم نیست گفتم شاید اینجا بدونن حالا اگه لینکش رو پیدا کردم اینجا هم میزارم

ایدون
23-09-2008, 16:47
ممنون از لطفتون برای پاسخ!!

بردم یارو همونجا کانفیگش رو یه بار دیگه ست کرد

یه تست بذار ببینیم پینگت چنده ولی تا جایی که من میدونم پارس پینگش از شاتل خیلی کمتره

behnam_mobile
23-09-2008, 17:15
معذرت می خوام بهنام جان ، منطور بدی ندارم ، اما این لول وان رو دوستان حواسشون باشه ، اون موقعی که من دنبال مودم Asus 602 بودم، یکی این لول وان رو پیشنهاد داد ، ولی بعد که ته وتوش رو در آوردم ، بهم گفتن که این لول وان ، هیچ ربطی به ایسوس نداره و الکی خودش رو می چسبونه به ایسوس و به قیمت ایسوس می فروشه ، در حالی که هیچ ربطی به ایسوس نداره
مرسی
یاحق :11:

من چیزی در این مورد نگفتم که می چسبونه به ASUS و از این حرفا.نمی دونم شما چجوری این رو از حرف های من استخراج کردین.این جواب شما.
دوستی به مودم TP-Link اشاره کرد.جالب بدونی بعضی وقت ها هنگام تنظیم این مودم صفحه D-link باز می شه.این مودم یکی از مزخرفترین مودم هاست.من ار نصاب های صبا نت هستم.هر وقت یکی این مودم رو داشته من رو اذیت کرده.
من هیچ تعصبی نسبت به مارک ندارم.از روی تجربه حرف می زنم.بیشتر مودم ها هم چینی هستن کیفیت مطلوبی هم ندارند.
من تنها مودمی که بدون تعصب دوسش دارم Liknsys هست که برای Cisco هست . ساپورت خوب، نویز کم ،حرارت کم، تنظیم آسان و.... از مزایای این مودم هست.

moh69ali
23-09-2008, 17:54
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه اساتید پی سی ورلد
بنده مشکلی که دارم این میباشد با اکانت شبانه چطور استفاده کنم؟؟؟
من از شرکت صبانت اکانت گرفتم
من الان LOCAL خود کارت شبکه که می سازد وصل میباشم
هر دفعه که دستگاه من روشن میباشد اتوماتیک به اینترنت وصل است
چطور می توانم مثل دیال آپ زمان کانکت و دیسکانت را دستی اعمال کنم.........
به طور مثال دو اکانت روزانه و شبانه دارم و بین این دو کانکشن سوییچ کنم ولی نمی شود
در ضمن کانکشن هایی که ساخته ام error 769 را می دهد و نمی دانم چطور مرتفع سازم
با تشکر.......

hadidevil
23-09-2008, 19:13
پینگ تو بازیهای مختلف متفاوته مثلا تو بازی GTA اکثرا روی 500 .600 . گاهی هم 800 به بالاست
توی کد4 هم متفاوته توی سرور های خوب ایرانی روی 160.200.400 متغییر است
و روی سرورهای خوب خارجی 200 . 350. 500 به بالا

البته بازم خیلی بهتره از این شاتله در ضمن اکانت من 64 هست :d

ایدون
23-09-2008, 19:14
به طور مثال دو اکانت روزانه و شبانه دارم و بین این دو کانکشن سوییچ کنم ولی نمی شود
با تشکر.......

کانکشن توی مودم تعریف شده باید از بردبند به بریج تغییرش بدی بعد میتونی کانکت کنی.

akhoond
23-09-2008, 19:30
من چیزی در این مورد نگفتم که می چسبونه به ASUS و از این حرفا.نمی دونم شما چجوری این رو از حرف های من استخراج کردین.این جواب شما.
دوستی به مودم TP-Link اشاره کرد.جالب بدونی بعضی وقت ها هنگام تنظیم این مودم صفحه D-link باز می شه.این مودم یکی از مزخرفترین مودم هاست.من ار نصاب های صبا نت هستم.هر وقت یکی این مودم رو داشته من رو اذیت کرده.
من هیچ تعصبی نسبت به مارک ندارم.از روی تجربه حرف می زنم.بیشتر مودم ها هم چینی هستن کیفیت مطلوبی هم ندارند.
من تنها مودمی که بدون تعصب دوسش دارم Liknsys هست که برای Cisco هست . ساپورت خوب، نویز کم ،حرارت کم، تنظیم آسان و.... از مزایای این مودم هست.
بنده هم عرض کردم که ، قصد جسارت نداشتم ، فقط چیزی رو که باهاش برخودر کرده بودم ، عرض کردم تا دوستان حواسشون رو یه کم بیشتر جمع کنند ، همین ، من جسارت نمی کنم قربان :11:

با تشکر.......

آیدون عزیز هم گفتن ، باید توی کانفیگ بردبند بشه بریج ( برای تکمیل ) و بعد از اون ، با ساختن کانکشن دستی ، کانکت بشید ، اگه اون رو هم مشکل دارید ، یه فایل خشک و خالی هست تو تاپیک مقالات آموزشی .
سوالی بود ، بفرمایید

مرسی :46:
یا حق :11:

Mohsen khan
23-09-2008, 20:13
مودم U.S.Robotics
فقط يك مدل داره
يا مثل ايسوز مدل هاي مختلفي داره ؟

بعد از U.S.Robotics چه مودمي مناسبه ؟

اين مودم هاي دي لينك واقعا كسي تا به حال باهاش مشكلي داشته ؟

roohi_rsh
23-09-2008, 23:01
از نظر دامادمون که خودش یه isp تو رباط ایشون اصلا d link رو به من پیشنهاد نکرد گفت خوب نیست حالا دیگه بقیش با خودتون دیگه چی میخرید با چه بوجه ای اینم بگم که ایشون حرفه ای حرفه ای هستن کم کم یه چیزی حدود 4 یا 5 سال تو این کاره و بیش از ده یا 11 سال برنامه نویس هست

zed2
23-09-2008, 23:57
با تشکر.......

یکی از کاربر ها یک راهنما برای تنظیم گذاشته فکر کنم بخوانید خوب باشه
آموزشي - چگونه سيستم خود را براي اكانت شبانه صبانت آماده نمايي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MaSoOd
24-09-2008, 05:26
مودم U.S.Robotics
فقط يك مدل داره

این مودم هم مثل اسوس و بقیه مدل های مختلفی داره ( هم برای DSL  و  هم برای  Wireless   ) 

از قدیم الایام که تو بازار فقط دو سه تا مودم بوود اسوس بهترین بوود 

اونطور که شنیده میشه D-Link  های اولیه مشکلی نداشتن ولی اهالی سخت افزار میگن که مودم های جدید این شرکت اکثرا مشکل دار و میشه گفت تقلبین !

mehdi30nema
24-09-2008, 08:13
سلام
من از يكي از نمايندگي هاي صبا نت اينترنت گرفتم . روز يكشنبه اومدن مودمم رو نصب كردن ولي تا الان اينترنتم وصل نشده . نمايندگي ميگه مشكل از مخابراتتونه . حالا كسي اينجا با پيش شماره 4410 يا 4411 يا 4412 يا 4413 از صبا اينترنت گرفته من ببينم ماله اونا هم مشكل داره ؟
يا فكر ميكنيد مشكل چيه ؟

Mohsen khan
24-09-2008, 08:20
اين ايسوز 604 و 602 فرق شون چيه ؟

LEnIn+$
24-09-2008, 08:39
اين ايسوز 604 و 602 فرق شون چيه ؟
asus 604 چهار پورت lan داره ، ولی 602 یه پورت lan . البته هر دو usb رو دارن! .. برای یه کامپیوتر، 602 کافیه.. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohsen khan
24-09-2008, 08:47
asus 604 دو پورت lan داره ، ولی 602 یه پورت lan . البته هر دو usb رو دارن! .. برای یه کامپیوتر، 602 کافیه.. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گارانتي اش مال كدوم شركته ؟

LEnIn+$
24-09-2008, 09:02
گارانتي اش مال كدوم شركته ؟
گارانتی خاصی نداشته از همون اول.. با گارانتی فروشنده میدن! البته اگه باشه اصلا! چون مثل اینکه الان خیلی کم پیدا میشه..

(پ.ن:اون 604 4تا Lan داره فکر کنم!)

reb
24-09-2008, 09:45
asus 604 چهار پورت lan داره ، ولی 602 یه پورت lan . البته هر دو usb رو دارن! .. برای یه کامپیوتر، 602 کافیه.. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
asus 604 غیر از چهار لن اکسس پوینت هم داره لنها مهم نیست ولی هرکی میگیره برای وایرلسش میگیره نه برای 4 لن.ضمنا 604 یو اس بی نداره

Cleeev
24-09-2008, 09:50
مودم U.S.Robotics
فقط يك مدل داره

یه چیزی میگیا... مگه میشه یه شرکت با تجربه بیاد یه مدل از هر چی درست کنه...؟؟؟ اینجوری دیگه کاسبی نمیتونه بکنه که... باید طیفای مختلفو پوشش بده... تو لینک زیر یه سری از مودمای ADSL ش که تو خاور میانه هستن هستش (چون بعضی از مدلا منطقه ای هستن و ممکنه تو آمریکا باشن اینجا نباشن و یا برعکس) :

یه تاریخچه مختصر از USRobotics که خودم طی چیزایی که خوندم خلاصه مینویسم:

شرکت USRobotics با اینکه الان هنوزم یه شرکته با اسم USRobotics ولی در واقع یکی از زیر مجموعه های شرکت معظم 3com هستش... USR سال 1976 توسط سه دانشجو تاسیس شد و تخصصش ساخت مودم های دایال آپ بود... اون موقعی که انفجار اینترنت صورت گرفت و یهو میزان استفاده از اینترنت رو به رشد چشمگیری گذاشت این شرکت یکی از بهترین های ساخت مودم بود و برای خودش میتاخت... طی اندک زمانی ارزش اون شرکت کوچیک به 30-50 میلیون دلار رسید و همینطور رشد کرد... سال 1997 شرکت معظم 3com شرکت USRobotics رو به قیمت 6 میلیارد دلار (که اون موقع پول خیلی زیادی برای یه شرکت کامپیوتری محسوب میشد) رو خرید و بعدشم Palm رو... الانم شرکت USRobotics به عنوان بخش شبکه و مودم های شرکت معظم 3com در شرکت و کارخونه اختصاصی فعالیت میکنه و یکی از سازندگان معتبر انواع مودم ها و تجهیزات شبکه در آمریکا و سراسر جهانه...

این مودم هم مثل اسوس و بقیه مدل های مختلفی داره ( هم برای DSL  و  هم برای  Wireless   ) 

از قدیم الایام که تو بازار فقط دو سه تا مودم بوود اسوس بهترین بوود 

اونطور که شنیده میشه D-Link  های اولیه مشکلی نداشتن ولی اهالی سخت افزار میگن که مودم های جدید این شرکت اکثرا مشکل دار و میشه گفت تقلبین !

مطمئنی...؟؟؟ ولی فکر نکنم که مدت زمان خیلی طویلی باشه که شرکت ایسوس فیلش یاد شبکه کرده و زده تو این کار... در ضمن مگه شرکتایی مثل Cisco Systems (با مارک تجاری Linksys برای مودماش) مردن که ایسوس بخواد بهترین باشه...؟؟؟
در مورد D-Link م این شرکت با اینکه آسیاییه ولی کارش خوبه و جنس بد به بازار نمیده... اگه فرد خریدار برای خرید همینطوری الکی نره در مغازه و بگه من D-Link میخوام و یارو هم بهش یه تقلبی بندازه و قبلش یه تحقیقی بکنه سرش کلاه نمیره... مثلا همین که اجناس شرکت D-Link رو تو ایران فقط با گارانتی ایزی بگیرید... یا اینکه برید تو سایتش مدلا رو ببینید... چون من خودم تا حالا چندین بار مدلایی از D-Link تو بازار ایران دیدم که هیچ کسی تو دنیا از تولیدشون خبر نداشته :27:... خوب این تابلو هستش که تقلبیه...
ولی در مورد اینکه تو ایران خوب کار میکنه یا نه به خاطر بد بودن مودمای D-Link نیستش بلکه (اگه واقعا مشکلی باشه) به خاطر کیفیت پایین تجهیزات شرکتا تو مراکز مخابراتی و کیفیت داغون سیمای مسی تلفن میهن فول تکنولوژیمونه... :8:

سلام
من از يكي از نمايندگي هاي صبا نت اينترنت گرفتم . روز يكشنبه اومدن مودمم رو نصب كردن ولي تا الان اينترنتم وصل نشده . نمايندگي ميگه مشكل از مخابراتتونه . حالا كسي اينجا با پيش شماره 4410 يا 4411 يا 4412 يا 4413 از صبا اينترنت گرفته من ببينم ماله اونا هم مشكل داره ؟
يا فكر ميكنيد مشكل چيه ؟

خالی بسته برات... من همین الان دارم با پیش شماره 4413 باهاتون صحبت میکنم... الو... صدا میاد...؟؟؟ الو... اونجا شهرستان چی چی ورده..........؟؟؟؟

:20::8::19:

Mohsen khan
24-09-2008, 10:10
یه چیزی میگیا... مگه میشه یه شرکت با تجربه بیاد یه مدل از هر چی درست کنه...؟؟؟ اینجوری دیگه کاسبی نمیتونه بکنه که... باید طیفای مختلفو پوشش بده..

منظور بازار ايرانه
همه مارك هاي يك محصول مطمئنا توي ايران يافت نمي شود

Cleeev
24-09-2008, 10:23
منظور بازار ايرانه
همه مارك هاي يك محصول مطمئنا توي ايران يافت نمي شود

خوب اونکه آره...

تا جایی که من میدونم مدلای 9112 و 9115 و 9107 و 9108 و 9113 ش رو شرکت انفورماتیک گستر وارد ایران کرده... البته سایت انفورماتیک گستر چند وقتیه که این لیستشو با قیمتشون به روز نکرده... حتی همین مدل 9115 رو هم ننوشته و من از دوستانی که خریدنش شنیدم که وارد کرده........

Mohsen khan
24-09-2008, 10:27
خوب اونکه آره...

تا جایی که من میدونم مدلای 9112 و 9115 و 9107 و 9108 و 9113 ش رو شرکت انفورماتیک گستر وارد ایران کرده... البته سایت انفورماتیک گستر چند وقتیه که این لیستشو با قیمتشون به روز نکرده... حتی همین مدل 9115 رو هم ننوشته و من از دوستانی که خریدنش شنیدم که وارد کرده........
خب اين مدل هايي كه گفتي تفاوتشون چيه ؟
توي تعداد پورت ؟

MaSoOd
24-09-2008, 12:55
محسن جان بهتره یه سر به این لینک بزنی ( مودمای DSL  شرکت اسوس ) :

مدل 9115 مدل بروزتر نسبت به 9112 هست و تفاوت چندانی نداره 

مطمئنی...؟؟؟ ولی فکر نکنم که مدت زمان خیلی طویلی باشه که شرکت ایسوس فیلش یاد شبکه کرده و زده تو این کار... در ضمن مگه شرکتایی مثل Cisco Systems (با مارک تجاری Linksys برای مودماش) مردن که ایسوس بخواد بهترین باشه...؟؟؟
در مورد D-Link م این شرکت با اینکه آسیاییه ولی کارش خوبه و جنس بد به بازار نمیده... اگه فرد خریدار برای خرید همینطوری الکی نره در مغازه و بگه من D-Link میخوام و یارو هم بهش یه تقلبی بندازه و قبلش یه تحقیقی بکنه سرش کلاه نمیره... مثلا همین که اجناس شرکت D-Link رو تو ایران فقط با گارانتی ایزی بگیرید... یا اینکه برید تو سایتش مدلا رو ببینید... چون من خودم تا حالا چندین بار مدلایی از D-Link تو بازار ایران دیدم که هیچ کسی تو دنیا از تولیدشون خبر نداشته :27:... خوب این تابلو هستش که تقلبیه...
ولی در مورد اینکه تو ایران خوب کار میکنه یا نه به خاطر بد بودن مودمای D-Link نیستش بلکه (اگه واقعا مشکلی باشه) به خاطر کیفیت پایین تجهیزات شرکتا تو مراکز مخابراتی و کیفیت داغون سیمای مسی تلفن میهن فول تکنولوژیمونه... :8:

اولا که منظور ما بازار ایرانه نه خارج 

بعدش هم مدت زمانی که شما میگی 6 ماه پیش هست ولی من دو سال پیش رو میگم 

زمانی که برا DSl  فقط میتونستی D-Link  و Asus  رو پیدا کنی اونم نه مثل الان که تو هر بقالی پیدا میشه ، فقط شرکتا خودشون میدادن 

آدم وقتی می خواد یه کاری رو انجام بده برای محکم کاری بدترین شرایط رو در نظر میگیره ( تقلبی بودن مودم های D-Link  )  حالا شاید افراد باهوشی مثل شما سرشون کلاه نره  !

اگه منظور ما از بد کار کردن قسمتی بوود که به مخابرات مربوط میشد حتما اونوقت مودمای دیگه هم این مشکل رو داشتن 

منظور خود مودم هست نه مخابرات 

Cleeev
24-09-2008, 13:38
خب اين مدل هايي كه گفتي تفاوتشون چيه ؟
توي تعداد پورت ؟

تعداد پورت که زیاد فرقی نمیکنه... چون معمولا تو همه مودمای ADSL هم شرکتا تعدا پورت Ethernet یا همون لن از 4-5 تا بیشتر نمیشه چون این پورتای RJ-45 جای زیادی رو اشغال میکنن و اگه بخوان تعدادشون رو زیاد کنن نمیشه... به جاش امکانات داخلی و خارجی بیشتر میشن... مثل انواع و اقسام استانداردهای وایرلس و امکانات مربوطه و امکانات نرم افزاری داخلی مودم ها که تو مدلایی مثل 9112 و 9115 ابتدایی هستن و تو مدلای دیگه بسته به امکانات سخت افزاریشون پیشرفته تر و پیشرفته تر میشن و قابلیت های مدیریتی پیشرفته توشون قرار میگیرن... همه مودمای زیر روتر هم هستن... همه شونم پورت USB دارن...

به جز 9112 و 9115 که تقریبا عین همن بقیه امکانات و تجهیزات داخلی و خارجی و نرم افزاری شون بیشتر میشن که به همون میزانم قیمتشون بالتر میره... میتونی بری تو صفحات زیر امکاناتشون رو ببینی (به ترتیبی که نوشتم امکانات و قیمتشون بیشتر میشه به جز دو تا اولی) :

9112 :

9115 :

9107 :

9108 :

9113 :

Mohsen khan
24-09-2008, 13:51
تعداد پورت که زیاد فرقی نمیکنه...
پورت كه يك دونه بيشتر نياز ندارم
فقط مي خواستم بدونم توي بازار ايران كدومش هست ؟
كه نخوام بابت امكاناتي كه نياز ندارم
پول بيشتري بدم

Cleeev
24-09-2008, 18:15
پورت كه يك دونه بيشتر نياز ندارم
فقط مي خواستم بدونم توي بازار ايران كدومش هست ؟
كه نخوام بابت امكاناتي كه نياز ندارم
پول بيشتري بدم

مدل های 9112 و 9115 هر جفتشون دو تا مدل خونگی هستن که یه پورت لن و یه USB دارن و امکانات داخلیشونم میتونید تو اینجا خودتون فضای نرم افزاری داخل مودم رو ببینید (این مال 9112 هستش که چون 9115 هم همون 9112 جدید هستش محیط داخلیشون فرقی ندارن...) (پسوردشم هر چی مرامته بزنی وارد میشه... این فقط دموشه) :

به نظر من مدل 9115 برای شما مناسبه که میگید امکانات اضافی نمیخواید (اسم مدل USRobotics 9115 هستش با شماره مدل USR819115)... میتونید با قیمت 50000 تومن با گارانتی "انفورماتیک گستر" بخریدش... به گارانتی شدیدا توجه داشته باشید تا بهتون تقلبی ندن... فقط با این گارانتی بخرید... InfoGostar.com

یکی از مغازه های اصلیش: بازار کامپیوتر ایران - طبقه سوم - انفورماتیک گستر

همچنین میتونید از فروشگاه های زنجیره ای لاوان بخرید که اکثرشون دارن (زنگ بزنید قبلش بپرسید)......

Mohsen khan
24-09-2008, 20:28
یکی از مغازه های اصلیش: بازار کامپیوتر ایران - طبقه سوم - انفورماتیک گستر

همچنین میتونید از فروشگاه های زنجیره ای لاوان بخرید که اکثرشون دارن (زنگ بزنید قبلش بپرسید)......

ممنون
ولي من شيرازم ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بايد برم بگردم ببينم گير مي يارم يا نه

n0100003
25-09-2008, 01:04
بهترین مودم تو ایران فقط LINKSYS

Cleeev
25-09-2008, 01:06
ممنون
ولي من شيرازم ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بايد برم بگردم ببينم گير مي يارم يا نه

تو آدرس زیر چند تا راه برای ارتباط با شرکت انفورماتیک گستر هستش که بهترینش تماس با 7-88812353-021 هستش که میتونید از واحد فروششون بپرسید نمایندگیشون تو شیراز کجاس و ازشونم در مورد مودمایی که الان هستش سوال کنید...

tohidkh
25-09-2008, 01:07
بهترین مودم تو ایران فقط LINKSYS

دوست عزیزم؛
اولا که اینجا تاپیک معرفی مودم نیست. :46:
در ثانی! یه اطلاعاتی، لینکی، سایتی، یه چیزی میذاشتی میدیم چیه اینی که میگی.:41:
با تشکر

bahareh655
25-09-2008, 02:29
سلام دوستان

می خواستم بدونم ایا امکان داره که اطلاعات چند مودم رو با هم ادغام کرد یعنی بتونی اطلاعات ارسال و دریافت اون ها رو با مرورگر به کاربگیری ..

ایا می شه یه همچین برنامه ایی نوشت ..

در ضمن اگه بشه یه همچین کاری کرد توی سرعت اینترنت تاثیری داره ...

ممنون:20:

tohidkh
25-09-2008, 04:36
سلام دوستان

می خواستم بدونم ایا امکانداره که اطلاعات چند مودم رو باهم ادغام کرد یعنی بتونی اطلاعات ارسال و دریافت اون ها رو با مرورگر بهکاربگیری ..

ایا می شه یه همچین برنامه ایی نوشت ..

در ضمن اگه بشه یه همچین کاری کرد توی سرعت اینترنت تاثیری داره ...

ممنون:20:

سلام دوست عزیز.
بله میشه. ولی نه به اون صورت که شما میگید.
مطمئن باشید که این مورد به سرعت تاثیری نخواهد گذاشت. یعنی، به طور مثال، استفاده از دو تا سرویس همزمان 512، باعث نمیشه که سرعتتون 1 مگ بشه.
البته اینو هم بگم که این فکر ها رو از سرتون خارج کنید که در ایران جواب چندان خوبی نمیده . . .

ali zi zeperto
25-09-2008, 11:26
سلام دوستان
من مودم adsl خریدم و می خوام که اکانت بگیرم و می خوام که خودم راه اندازیش کنم(نصب)..فقط می خوام بدونم که:
برای اینکه خودم بخوام راش بندازم چه اطلاعاتی لازمه که از شرکتش بگیرم.مثل username password , می دونم که چیزهای دیگه ای هم داره.اونها چیه؟ و آیا این اطلاعات رو شرکتها میدن به user ها شون یا نه؟
ممنون

vitamin2002
25-09-2008, 11:54
سلام دوستان
من مودم adsl خریدم و می خوام که اکانت بگیرم و می خوام که خودم راه اندازیش کنم(نصب)..فقط می خوام بدونم که:
برای اینکه خودم بخوام راش بندازم چه اطلاعاتی لازمه که از شرکتش بگیرم.مثل username password , می دونم که چیزهای دیگه ای هم داره.اونها چیه؟ و آیا این اطلاعات رو شرکتها میدن به user ها شون یا نه؟
ممنون

مجبورند user و pass را بدند چون اون موقع در هر بار زدن دوباره ویندوز باید صداشون کنی بیایند برات درست کنند :31:
هیچ اطلاع دیگری لازم نیست ( تا اونجایی که من می دونم ) به من که فقط user و pass لازم شد و هیچ کسی هم برای راه اندازی نیومد

akhoond
25-09-2008, 12:51
سلام دوستان
ممنون

ممنون از مولتی ویتامین بابت توضیحات اش :دی ( شوخی کردم ، یه وقت ناراحت نشی :11: )
البته این نکته رو دیدم بگم بد نیست ، اگه فکر می کنید که می تونید هزینه راه اندازی رو بپیچونید ، سخت در اشتباهید ، هزینه رانژه رو باید پرداخت کنی ( یه هزینه ای که به بهونه رانژه باید پرداخت بشه ، راه فراری هم نیست )
یکی دیگه این که vpi و vci که معمولا مشترک هستن ، اما وقتی خواستی یوزر و پس رو بگیری ، این ها رو هم سوال کن که دیگه مطمئن باشی ( فقط یک ثانیه فرض کن که بخوای دوباره شرکت رو بگیری ، بخاطر 2 تا عدد که می تونستی اون موقع هم بپرسی ، اگه یوزر آسیاتک بودی ، متوجه می شدی :13: )

مرسی
یا حق

DHAMID
25-09-2008, 13:15
من یه مدم از صبا نت دارم ماله دوستمه فعلا" لازمش نداره
حالا داده من از اصتفاده کنم :20:
اینترنت من هم الان سرعتش 31kb:2: هست که چند تا از بچه ها میگفتن خطط pcm شده اما بابام یه سری رفت مخابرات با این کارشناساشون صحبت کرد بهش گفتن اصلا" pcm نداریم :18:شما میتونید adsl بگیرید
حالا من الان مودمو دارم باید چی کار کنم

cell_phone
25-09-2008, 13:53
خوب میری درخواست میدی برات وصل میکنن

cell_phone
25-09-2008, 14:02
سلام دوستان
ممنون

مودم شما چیه اگه مشکلی در کانفیگش داشتی باید مدل مودمت رو بگی تا دوستان کمک کنند هر چند چندان مشکل نیست اما شما میتونید ببا تنظیم کرردن یه مقدار صرفه جویی کنید که این بستگی به شرکت داره مثثلا بعشی هاشون 10 تومن میگیرن که میگن مثلا 3 تا 5 تومنش ماله راتدازیه و بقیش ماله مخابراته ( کلاهبرداری ) که شما بسته به شرکتی که ازش میگیری میتونی اون صرفه جویی رو داشته باشی ولی گذشته از پول بهتره خودت انجام بدی یه چیزی یاد بگیری.

DHAMID
25-09-2008, 15:18
خوب میری درخواست میدی برات وصل میکنن
پی یعنی pcm و انا چرتو پرته
برم کجا درخاست بدم وصل کنن

Mohsen khan
25-09-2008, 15:32
پی یعنی pcm و انا چرتو پرته
برم کجا درخاست بدم وصل کنن
نمايندگي شهرتون
حالا صبانت يا جاي ديگه
مي ري دفتر فرم پر مي كني
مخابرات وصل مي كنه براتون

n0100003
25-09-2008, 17:24
دوست عزیزم؛
اولا که اینجا تاپیک معرفی مودم نیست. :46:
در ثانی! یه اطلاعاتی، لینکی، سایتی، یه چیزی میذاشتی میدیم چیه اینی که میگی.:41:
با تشکر
شما که تاحالا اسم linksys که زیرمجموعه کمپانی بزرگ Cisco هستش رو نشنیدی لطفا به من نگو که کجا تاپیک چی هست
شوخین گرفته؟؟؟؟؟نکنه انتظار داری واسه معرفی یه مودم هم یه تاپیک جداگونه باز شه؟؟؟؟؟نه عزیز اینجوری نیست اینجا تاپیک مربوط یه خرید مودم هم هست با دقت اسم تاپیک رو بخون:13:
پس اولا شما اشتباه کردی نه من
دوما سایت لینکسیس هست
linksys.com
یه وایر لس زده ادم محو خوشگلیش میشه

n0100003
25-09-2008, 17:33
مجبورند user و pass را بدند چون اون موقع در هر بار زدن دوباره ویندوز باید صداشون کنی بیایند برات درست کنند :31:
هیچ اطلاع دیگری لازم نیست ( تا اونجایی که من می دونم ) به من که فقط user و pass لازم شد و هیچ کسی هم برای راه اندازی نیومد
دوست عزیز برای راه اندازی ADSL غیر از یوزر و پس اطلاعات دیگه ای هم لازمه
VPI
VCI
IP ADDRESS
SUBNET MASK
DEFAULT GATEWAY
PREFERED DNS SERVER
ALTERNATE DNS SERVER
و چن تا چیز دیگه:19:
البته من چون IP STATIC هستم یکم زیاده و یاید این 5 تا IP رو دستی وارد کنم البته مودم من :40:LINKSYS AM300 :40:هستش که روتر هم هست و یک بار برای همیشه توش وارد کردم این اطلاعاتو و بدون اینکه کامپیوتری که وصله بهش رو روشن کنم پورت USBشو وصل میکنم به لپ اپ و وارد اینترنت میشم اینم:8: از مزایای روتر

Mohsen khan
25-09-2008, 18:51
VPI
VCI
IP ADDRESS
SUBNET MASK
DEFAULT GATEWAY
PREFERED DNS SERVER
ALTERNATE DNS SERVER

مطمئني اين همه تنظيمات مي خواد ؟

من يك مودم قديمي fiber home دارم
اصلا سي دي راه انداز هم نداره
فقط كافيه وصل كني به كارت شبكه
و يك كانكشن بسازي
فكر مي كنم اين تنظيمات كه مي گي تنظيمات خاص باشه
احتمالا به خاطر آي پي استاتيكت هست

linksys را چه مدلي داره شما ؟
مدل هاي معمولي توي بازار كه روتر نداشته باشه چي هست شماره اش؟
قيمتش چنده حدودا ؟

n0100003
26-09-2008, 04:06
مطمئني اين همه تنظيمات مي خواد ؟

من يك مودم قديمي fiber home دارم
اصلا سي دي راه انداز هم نداره
فقط كافيه وصل كني به كارت شبكه
و يك كانكشن بسازي
فكر مي كنم اين تنظيمات كه مي گي تنظيمات خاص باشه
احتمالا به خاطر آي پي استاتيكت هست

linksys را چه مدلي داره شما ؟
مدل هاي معمولي توي بازار كه روتر نداشته باشه چي هست شماره اش؟
قيمتش چنده حدودا ؟
خب بله همونجور که من خودم گفتم و شما خودت تعیید کردی این اطلاعات یرای IP STATIC هستش وگرنه وقتی شما یا اکثرا IP DYNAMIC دارین و قراره هر دفعه ای پیتون عوض بشه خوب معلومه که تنظیمات ثابت نداره
اینم که شما یه مودم قدیمی داری و وصل میکنی به کارت شبکت و میری تو نت که چیز عجیبی نیست همه همینن منم اگه سرویس با IP DYNAMIC بگیرم همین کارو میکنم منم DRIVER سی دی رو نصب نکردم و وصل کردم به کارت شبکم.
مدل LINKSYS من هست:AM300 که عکسشم اواتورمه و 60000 تومن خریدم با گارانتی ساخت سیستم:8:
دیگه معمولی تر از AM300 دنباله چی میگردین AM300 یه لن داره یه USB و روتر هم هست و اینکه میگید روتر نداشته باشه که اکثرن روتر دارن مدل پایینترش AM200 هست که فقط LAN داره و سخت گیر میاد و فکر میکنم روتر نیستش
AM300:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AM200:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohsen khan
26-09-2008, 08:49
الان مودم us robotics 9115 حدود 50 تومن هست شيراز
مودم linksys am300 حدود 55 تومن
به نظرتون كدوم مناسب تره ؟

Cleeev
26-09-2008, 09:43

هر جفتشون آمریکایی هستن و از دو تا شرکت کار درست...

Linksys AM300 از لیست محصولات Linksys خارج شده و به نظر میاد دیگه نمیخواد ساختشو ادامه بده و تو سایتای Linksys که من نگاه کردم دیگه تو قسمت محصولاتش هیچ اسم و عکسی از AM300 پیدا نمیشه و فقط تو بخش پشتیبانی با کلی تلاش میتونید پیداش کنید... و اینطور که دیده میشه دیگه آخرای عمر فروششه... و برای رفتن به صفحه این محصول باید از گوگل کمک بگیری و سرچ کنی تا بتونی پیداش کنی...

این دو تا مودم 95 درصد شبیه هم دیگه هستن و فقط jتعدادی امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داخلی 9115 از AM300 بیشترن... در غیر این صورت تفاوت دیگه ای ندارن...

از نظر استانداردهای شبکه هم هر دوی این مودما تقریبا لیستشون یکیه فقط AM300 رو من هیچ اطلاعاتی در مورد حداکثر سرعت انتقال اطلاعاتش تو استانداردهای مختلف پیدا نکردم... ولی یه چیز تقریبا مهم هستش که به نظر میاد Linksys توی AM300 جا انداخته که اون پشتیبانی از شبکه های ADSL2/ADSL2+ هستش ولی 9115 از این شبکه ها پشتیبانی میکنه... در شبکه های ADSL نسل 2 و 2+ (بخونید two plus درواقع اینجوریه +2) سرعت و وسعت بیشتر میشن... علاوه بر این در این شبکه ها سرعت دانلود و آپلود میتونن به 24Mbps برسن که توی شبکه های دیگه این مقدار از 8Mbps برای دانلود و 1Mbps برای آپلود بیشتر نمیشه... درسته تو ایران فعلا سرعتمون به این حد نرسیده ولی در آینده شاید برسه... و همچنین تو شبکه های ADSL نسل 2 و 2+ نویز و مشکلات و قطعی ها کمتر میشن و همچنین اگه فاصله تون از مرکز مخابراتیتون بیش از دو کیلومتر بشه نسل یک ADSL خیلی براش مشکل پیش میاد ولی نسل دو نه... که الانم تقریبا تمام شرکتای اینترنت ایران شدن ADSL2 و 2+... و متاسفانه AM300 فقط از استانداردهای قدیمی شبکه پشتیبانی میکنه و از ADSL2/+2 پشتیبانی نمیکنه ولی 9115 به طور کامل ازشون پشتیبانی میکنه...

یه استاندارد دیگه خوب هم هستش که AM300 ازش پشتیبانی نمیکنه ولی USR9115 پشتیبانی میکنه و اون یه نوع پروتوکول هستش به نام S=1/2 که مودمایی که از این پروتوکول بهره میبرن میتونن سرعت دانلود ADSL عادی رو که از 8Mbps نمیتونه بیشتر بشه رو تا 10Mbps برسونن که توی مودم USR9115 این امکان بهبود یافته و میتونه سرعت ADSL عادی رو از 8Mbps به 12Mbps برسونه... البته اگه از ADSL2/2+ استفاده کنید دیگه این امکان کارایی نداره و سرعتتون میره روی 24Mbps...

قیمت AM300 هم توی ایران بالاتر از قیمت اصلیش هستش...

من بهت پیشنهاد میکنم که USR9115 رو بخری و این به این معنی نیستش که AM300 بده ولی به هر حال به نظر من 9115 بهتره... خودت میدونی...

:20::8::20:

Mohsen khan
26-09-2008, 10:15
ممنون
محتويات جعبه us robotic چي هست ؟
البته توي سايتش نوشته
ولي خب مي خوام بدونم توي ايران هم همينه ؟
ميكرو فيلطر - انواع كابل و ....

Cleeev
26-09-2008, 10:38
ممنون
محتويات جعبه us robotic چي هست ؟
البته توي سايتش نوشته
ولي خب مي خوام بدونم توي ايران هم همينه ؟
ميكرو فيلطر - انواع كابل و ....

آره تو ایرانم همینه...

دیگه اشاره نکنم که حتما با ضمانت نامه "انفورماتیک گستر" و ترجیحا از جاهایی که انفورماتیک گستر میگه بخر... اینجوری مطمئن خواهی بود که جنسی که میخری تقلبی و دست دوم و ریمارک و... نیستش...

:11::8::20:

mehdi_vsgh
26-09-2008, 11:09
آقا این روتر که هی میگین یعنی چی؟؟؟؟

akhoond
26-09-2008, 11:46

سلام
حمید رضا گذاشته بود ، منتقل شد به شبکه ، ضمنا ، خیلی خفن بود ، من که خوندم ، نفهمیدم :13:

مرسی :10:
یا حق

Hamid Reza
26-09-2008, 11:54
سلام
حمید رضا گذاشته بود ، منتقل شد به شبکه ، ضمنا ، خیلی خفن بود ، من که خوندم ، نفهمیدم :13:

مرسی :10:
یا حق

بفرما
این لینکش
توضیح کاملش هست

goodfather
26-09-2008, 13:49
دوست عزیز برای راه اندازی ADSL غیر از یوزر و پس اطلاعات دیگه ای هم لازمه
VPI
VCI
IP ADDRESS
SUBNET MASK
DEFAULT GATEWAY
PREFERED DNS SERVER
ALTERNATE DNS SERVER
و چن تا چیز دیگه:19:
البته من چون IP STATIC هستم یکم زیاده و یاید این 5 تا IP رو دستی وارد کنم البته مودم من :40:LINKSYS AM300 :40:هستش که روتر هم هست و یک بار برای همیشه توش وارد کردم این اطلاعاتو و بدون اینکه کامپیوتری که وصله بهش رو روشن کنم پورت USBشو وصل میکنم به لپ اپ و وارد اینترنت میشم اینم:8: از مزایای روتر
برای تنظیمات سرویس adsl معمولی بر روی یک کامپیوتر فقط VPI ، VCI لازم است .

abbas13677_2005
26-09-2008, 13:49
چند تا سوال

آقا من اگر دي اس ال بگيرم ديگه نيازي به اون مودم دايل آپم ندارم ؟ (مودم دي اس ال به چي وصل ميشه؟ به پي سي آي يا يو اس بي؟)

راستي آقا من ميخواهم از شاتل دي اس ال 512 بگيرم با قيمت 18 تومن در ماه - ميخواهم بدونم آيا خريد مودم در سرعت يا چيز هاي ديگر تاثير دارد يا اينكه هر مودمي خريدي خريدي؟؟؟؟؟(من آي پي ديناميك رو دوست دارم)

akhoond
26-09-2008, 14:51
چند تا سوال

آقا من اگر دي اس ال بگيرم ديگه نيازي به اون مودم دايل آپم ندارم ؟ (مودم دي اس ال به چي وصل ميشه؟ به پي سي آي يا يو اس بي؟)

راستي آقا من ميخواهم از شاتل دي اس ال 512 بگيرم با قيمت 18 تومن در ماه - ميخواهم بدونم آيا خريد مودم در سرعت يا چيز هاي ديگر تاثير دارد يا اينكه هر مودمي خريدي خريدي؟؟؟؟؟(من آي پي ديناميك رو دوست دارم)
سلام :46:
کی گفته نداری ؟ لازم داری ، چه جور ، با این وضع سرعت ها و دی سی شدن ها ، دیال آپ تنها را آن بودنه :31:
شوخی می کنم ، نه لازم نداری ، اما بی شوخی ، درش نیار ، بذار باشه ، یوهو یه موقع کارت گیر می کنه و اینترنت بخواد بازی در میاره ، به فنا می ری :13:
در مورد مودم هم ، نه با سرعت های ما ، یه مودم معقول و امتحان پس داده بگیری ، مشکلی نخواهی داشت ، اما اگه خیال کنی که مودم سرعت ات رو کم می کنه ، نــــــه !
معمولا آی پی ها دینامیکه ، مگه این که شما استاتیک بخوای

مرسی
یا حق

abbas13677_2005
26-09-2008, 15:57
يك سوال ديگر
بنده در دفترم نه تلفن دارم نه چيزي
سيم تلفن مستقيم مياد توي كامپيوترم
ميخواهم بدون با اين وضعيت آيا نياز به اسپيليتر يا ميكروفيلتر دارم ؟

abbas13677_2005
26-09-2008, 16:01
راستي با اين وضعيت(كه ميخواهم 512 شاتل رو كه ماهي هجده هزار تومن هست بگيرم) به نظر شما مودم d-link خوبه؟
قيمتش چنده؟
اصلا چي رو پيشنهاد ميكنيد؟

AB
26-09-2008, 16:12
راستي با اين وضعيت(كه ميخواهم 512 شاتل رو كه ماهي هجده هزار تومن هست بگيرم) به نظر شما مودم d-link خوبه؟
قيمتش چنده؟

آره خوبه.:31:اگه نیازی به روتر نداره مودمشو بگیر.هم هزینش پایین تره هم نصبش راحت تره.

به نظر من DSL-320T گزینه مناسبی هست.(با ویستا هم کاملن سازگاره.)

roohi_rsh
26-09-2008, 16:14
مشکل دارم شدید
من به یکی از شرکت های شهرمون در خواست adsl کردم بعد از 5 روز پسره اومد
نصب کرد یعنی دیروز اومد
حالا یک مشکلی دارم اونم اینه که سرعتش واقعا افتضاه یعنی از دایال آپ هم بدتر
به زور میتونم سایتی برم و اصلا هم نمیشه دان کرد به خودشون هم زنگ زدم گفتش شنبه میایم درست میکنیم
بعد من خودم پینگ کردم این جوری بود

Reply from 217.218.248.2: bytes=32 time=54ms TTL=251
Request timed out.
Reply from 217.218.248.2: bytes=32 time=50ms TTL=251
Reply from 217.218.248.2: bytes=32 time=120ms TTL=251
Reply from 217.218.248.2: bytes=32 time=51ms TTL=251
Request timed out.
Reply from 217.218.248.2: bytes=32 time=46ms TTL=251
Request timed out.
Request timed out.

یه چیزه دیگ روی خط تلفن وقتی که به مودم Adsl وصله خش خش میکنه بعد که در میارم دیگه صدای خش خش نیست
مودمم tp-link مدل td-8811 هست
به نظر شما مشکل از کجاست از خط تلفن یا از مودم

راستی یه چیزه دیگه روی مودم چراغ lan روشن خاموش میشه و همین طور یه چراغ به نام Act هست که نمیدونم چی هست که اونم روشن خاموش میشه
چراغ پاور روشن هست چراغ adsl هم روشن هست

شاهزاده خانوم
26-09-2008, 16:40
سلام بچه ها ميشه يك مودم خوب تو حوالي 50 تومان حالا يك كم بالا پايين اشكالي نداره به من معرفي كنيد من ميخوام adsl بگيرم و از شر دايل اپ خلاص بشم مرسي

n0100003
26-09-2008, 16:43
معلومه دیگه LINKSYS:8:
link sys و با usrobotics مقایسه میکنی؟:13:

n0100003
26-09-2008, 16:48
سلام بچه ها ميشه يك مودم خوب تو حوالي 50 تومان حالا يك كم بالا پايين اشكالي نداره به من معرفي كنيد من ميخوام adsl بگيرم و از شر دايل اپ خلاص بشم مرسي
مودمای خوب زیاده
link sys خیلی مارک خوبیه مدل am300 حدودا 55 تا 60 تومنه(خودمم دارم)
usrobotics هم خوبه اونم همون قیمتاس
کسی زیاد Dlink رو توصیه نمیکنه tp link هم همینطور وفتی اون مارکهای خوب هست برای چی اینارو بگیری
ارزونترین مودم Dlink dsl200 هست که 27 تومنه گرونترین wired یعنی با سیم هم 60 تومنه
دیگه بالاتر میشه بیسیمو چیزایی که به کارت نمیاد :20:

Hamid Reza
26-09-2008, 16:48
يك سوال ديگر

اگه تلفن ندارید لازم نیست
البته اگه adsl دارید باید سیم مستقیم بیاد تو مودم نه کامپیوتر:31:
اسپیلیتر فقط برای جلوگیری از خش خش کردن هنگام مکالمه هست

Cleeev
26-09-2008, 17:01
معلومه دیگه LINKSYS:8:
link sys و با usrobotics مقایسه میکنی؟:13:

چه جواب واقعا کاملی............

من قصد مقایسه این دوتا برند رو ندارم ولی شما اگه دقت کنید میبینید که گفته بین اون دو تا مدل کدوم که اگه صفحه 83 همین تاپیک پست 821 رو بخونید میبینید که 9115 نسبت به am300 برتری داره...

من به شما مودم های شرکت های USRobotics (آمریکا), Linksys (آمریکا), D-Link (تایوان) رو پیشنهاد میکنم... ولی به دلیل مشکلاتی که بعضی از شرکتا با مودمای D-Link دارن ممکنه اذیتتون کنن... و همچنین تو این قیمتی که شما میگید بهترین انتخاب که از یه مارک معروف و خوب باشه مدل USRobotics 9115 با شماره مدل USR819115 هستش...

اگه به چند صفحه قبل تو همین تاپیک برید اطلاعات بیشتری در این مورد میتونید پیدا کنید...

MAHDIFSK
26-09-2008, 17:01
سلام دوستان من ميخوام يعني مجبورم از صبا نت اكانت بگيرم لطفا به من بگيد كه ميتونم از مودم Usr9115 استفاده كنم يا نه.

roohi_rsh
26-09-2008, 17:02
کسی نیست بدونه مشکله من چیه از کجا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Cleeev
26-09-2008, 17:11
مشکل دارم شدید
من به یکی از شرکت های شهرمون در خواست adsl کردم بعد از 5 روز پسره اومد
نصب کرد یعنی دیروز اومد
حالا یک مشکلی دارم اونم اینه که سرعتش واقعا افتضاه یعنی از دایال آپ هم بدتر
به زور میتونم سایتی برم و اصلا هم نمیشه دان کرد به خودشون هم زنگ زدم گفتش شنبه میایم درست میکنیم
بعد من خودم پینگ کردم این جوری بود

Reply from 217.218.248.2: bytes=32 time=54ms TTL=251
Request timed out.
Reply from 217.218.248.2: bytes=32 time=50ms TTL=251
Reply from 217.218.248.2: bytes=32 time=120ms TTL=251
Reply from 217.218.248.2: bytes=32 time=51ms TTL=251
Request timed out.
Reply from 217.218.248.2: bytes=32 time=46ms TTL=251
Request timed out.
Request timed out.

یه چیزه دیگ روی خط تلفن وقتی که به مودم Adsl وصله خش خش میکنه بعد که در میارم دیگه صدای خش خش نیست
مودمم tp-link مدل td-8811 هست
به نظر شما مشکل از کجاست از خط تلفن یا از مودم

راستی یه چیزه دیگه روی مودم چراغ lan روشن خاموش میشه و همین طور یه چراغ به نام Act هست که نمیدونم چی هست که اونم روشن خاموش میشه
چراغ پاور روشن هست چراغ adsl هم روشن هست

به جز مودم بقیه چیزایی که به خط تلفن وصل میشن برای اینکه فرکانس هاشون قاطی نشه با مودم و بتونن کار کنن باید سر راهشون به پریز تلفن یه قطعه به نام میکرو فیلطر (اسپیلیتر) رو بگذارید تا اون دستگاه هم خودش درست کار کنه و هم تو کار مودمتون اختلال ایجاد نکنه...

باید برید بازارهای کامپیوتری و مغازه های شبکه فروش یه Splitter بگیرید که بهترینش D-Link هستش با قیمت 3500 تومن... برای هر وسیله ای که به خط تلفن وصل میشه باید یکی از این اسپلیترها وصل کنید ولی مودم نیازی نداره ولی میتونید بگذارید...

اگه از اسپلیتر استفاده نکنید هم مودم درست کار نمیکنه و هم تلفن خش خش داره و هم سیستم های CallerID ممکنه به خوبی کار نکنن یا اصلا کار نکنن...

اون چراغا هم مشکلی نداره و وقتی چشمک میزنن یعنی داطلاعات داره رد و بدل میشه و مشکلی نیست... فقط یه چراغ اونجا مهمه به نام ADSL که اگه چشمک بزنه یعنی وصل نیستید یا خط مشکل داره و باید ثابت باشه تا بتونید برید تو اینترنت...

:11:

سلام دوستان من ميخوام يعني مجبورم از صبا نت اكانت بگيرم لطفا به من بگيد كه ميتونم از مودم Usr9115 استفاده كنم يا نه.

نه هیچ مشکلی نداره... من خودم و چند تا از دوستانم از انواع مودمای USRobotics و همچنین 9115 روی شبکه صبانت استفاده میکنیم که به خوبی و بدون قطعی و مشکل کار میکنن........ البته زنگ بزنید بخش فروش صبانت بگید که "من میخوام از شما اینترنت بگیرم و مودمم دارم USRobotics مشکلی نیستش...؟؟؟"............

یکی از همین دوستان اینجا میخواست از یکی از نمایندگان صبانت با مودم USRobotics اینترنت بگیره بهش گفتن که نمیشه و رفتش یه نماینده دیگه صبانت اونا گفتن میشه... ولی خود صبانت اصلی (و نه نمایندگانش) من تا حالا نشنیدم که به مودم الکی گیر بده..........

n0100003
26-09-2008, 17:13
هر جفتشون آمریکایی هستن و از دو تا شرکت کار درست...

Linksys AM300 از لیست محصولات Linksys خارج شده و به نظر میاد دیگه نمیخواد ساختشو ادامه بده و تو سایتای Linksys که من نگاه کردم دیگه تو قسمت محصولاتش هیچ اسم و عکسی از AM300 پیدا نمیشه و فقط تو بخش پشتیبانی با کلی تلاش میتونید پیداش کنید... و اینطور که دیده میشه دیگه آخرای عمر فروششه... و برای رفتن به صفحه این محصول باید از گوگل کمک بگیری و سرچ کنی تا بتونی پیداش کنی...

این دو تا مودم 95 درصد شبیه هم دیگه هستن و فقط jتعدادی امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داخلی 9115 از AM300 بیشترن... در غیر این صورت تفاوت دیگه ای ندارن...

از نظر استانداردهای شبکه هم هر دوی این مودما تقریبا لیستشون یکیه فقط AM300 رو من هیچ اطلاعاتی در مورد حداکثر سرعت انتقال اطلاعاتش تو استانداردهای مختلف پیدا نکردم... ولی یه چیز تقریبا مهم هستش که به نظر میاد Linksys توی AM300 جا انداخته که اون پشتیبانی از شبکه های ADSL2/ADSL2+ هستش ولی 9115 از این شبکه ها پشتیبانی میکنه... در شبکه های ADSL نسل 2 و 2+ (بخونید two plus درواقع اینجوریه +2) سرعت و وسعت بیشتر میشن... علاوه بر این در این شبکه ها سرعت دانلود و آپلود میتونن به 24Mbps برسن که توی شبکه های دیگه این مقدار از 8Mbps برای دانلود و 1Mbps برای آپلود بیشتر نمیشه... درسته تو ایران فعلا سرعتمون به این حد نرسیده ولی در آینده شاید برسه... و همچنین تو شبکه های ADSL نسل 2 و 2+ نویز و مشکلات و قطعی ها کمتر میشن و همچنین اگه فاصله تون از مرکز مخابراتیتون بیش از دو کیلومتر بشه نسل یک ADSL خیلی براش مشکل پیش میاد ولی نسل دو نه... که الانم تقریبا تمام شرکتای اینترنت ایران شدن ADSL2 و 2+... و متاسفانه AM300 فقط از استانداردهای قدیمی شبکه پشتیبانی میکنه و از ADSL2/+2 پشتیبانی نمیکنه ولی 9115 به طور کامل ازشون پشتیبانی میکنه...

یه استاندارد دیگه خوب هم هستش که AM300 ازش پشتیبانی نمیکنه ولی USR9115 پشتیبانی میکنه و اون یه نوع پروتوکول هستش به نام S=1/2 که مودمایی که از این پروتوکول بهره میبرن میتونن سرعت دانلود ADSL عادی رو که از 8Mbps نمیتونه بیشتر بشه رو تا 10Mbps برسونن که توی مودم USR9115 این امکان بهبود یافته و میتونه سرعت ADSL عادی رو از 8Mbps به 12Mbps برسونه... البته اگه از ADSL2/2+ استفاده کنید دیگه این امکان کارایی نداره و سرعتتون میره روی 24Mbps...

قیمت AM300 هم توی ایران بالاتر از قیمت اصلیش هستش...

من بهت پیشنهاد میکنم که USR9115 رو بخری و این به این معنی نیستش که AM300 بده ولی به هر حال به نظر من 9115 بهتره... خودت میدونی...

:20::8::20:
شما مسنکه خودت usr 9115 داری که تا اسمون کشیدیش بالا اشکال ندااره ولی اطلاعات دروغ به مردم نده
شما نتونستی توضیحات کامل درباره am300 پیدا کنی مشکل شماس نه اینکه بگی am300 این امکاناتو نداره
خیلی هم خنده داره که بگی مودم linksys که ماله شرکت غولی به اسم Cisco هستو بگی ADSL2 و 2+ ساپورت نمیکنه الان tplink های 30 تومنیم ساپورت میکنه
و بازم بگم شما نتونستی تو سایتش am300 رو پیدا کنی بازم این مشکل شماست و دلیل نمیشه بیای اینجا بگی (AM300 دیگه تولید نمیشه:16:)
من یه لینک میذارم قشنگ بورو ببین و بخون و بیا مطالبتو تصحیح کن و ازین به بعد در مورد چیزی اگه بلد نبودی یا نتونستی اطلاعات کسب کنی بی حساب کتاب نگو که فلان مودم فلان چیزارو پشتیبانی نمیکنه و منسوخ شده تولیدشو ازین حرفا:2:
حالا این لینکو ببین بعد ببین حرفات درست بود یا نه:13:
اینم لینک سایت خود Linksys و اطلاعات مربوط به AM300:8::

mehdi_vsgh
26-09-2008, 17:14
يك سوال ديگر

در حالت کلی خیر...

ولی برخی مودم ها خودشون به طور جداگانه نیاز به اسپلیتر دارند

Cleeev
26-09-2008, 17:28
شما مسنکه خودت usr 9115 داری که تا اسمون کشیدیش بالا اشکال ندااره ولی اطلاعات دروغ به مردم نده
شما نتونستی توضیحات کامل درباره am300 پیدا کنی مشکل شماس نه اینکه بگی am300 این امکاناتو نداره
خیلی هم خنده داره که بگی مودم linksys که ماله شرکت غولی به اسم Cisco هستو بگی ADSL2 و 2+ ساپورت نمیکنه الان tplink های 30 تومنیم ساپورت میکنه
و بازم بگم شما نتونستی تو سایتش am300 رو پیدا کنی بازم این مشکل شماست و دلیل نمیشه بیای اینجا بگی (AM300 دیگه تولید نمیشه:16:)
من یه لینک میذارم قشنگ بورو ببین و بخون و بیا مطالبتو تصحیح کن و ازین به بعد در مورد چیزی اگه بلد نبودی یا نتونستی اطلاعات کسب کنی بی حساب کتاب نگو که فلان مودم فلان چیزارو پشتیبانی نمیکنه و منسوخ شده تولیدشو ازین حرفا:2:
حالا این لینکو ببین بعد ببین حرفات درست بود یا نه:13:
اینم لینک سایت خود Linksys و اطلاعات مربوط به AM300:25: :::::

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اول از همه اینکه من از مودم 9115 استفاده نمیکنم...

دوما من کی گفتم که تو سایت Linksys پیداش نکردم...؟؟؟ من گفتم که تو قسمت محصولاتش دیگه هیچ اسمی از مدل AM300 نیستش... شما حتی نتونستی لینکشو از سایت خودش پیدا کنی... اینم لینکش از سایت اصلی:

در ضمن شما این فایل PDF رو از سایت اصلی دانلود کنید و ببینید که چی نوشته... اگه از ADSL2/2+ پشتیبانی میکنه پس چرا تو استاندارداش هیچ اسمی ازش نیاورده...؟؟؟

وقتی تو سایت اصلیش نگفته این ADSL2 هستش شما سایتای فرعی رو چیکار داری...؟؟؟ چون این امکان خیلی مهمه معمولا اولین کلمه برای تعریف از مودم توی سایت اصلی پشتیبانی از ADSL2/2+ رو میگن... وقتی نیست یعنی نداره...

آقایون و خوانوما این مودم از ADSL2 و ADSL2+ پشتیبانی میکنه و چون من تو سایت اصلیش هر چی گشتم نگفته بود که این مودم از این پشتیبانی میکنه گفتم نمیکنه... منو ببخشید... تو سایت استرالیای Linksys نوشته که داره... حالا من نمیدونم سایت آمریکاش درست میگه (اصلی) یا سایت استرالیاش... احتمالا تو نسخه اصلی نداشت و تو نسخه های به روز شده این قابلیت رو بهش اضافه کردن..........

بابا چرا جوش میاری... من که نگفتم مودم بدیه...

roohi_rsh
26-09-2008, 17:32
ببین کلیو جان ما دو تا گوشیه تلفن داریم یکی تو اطاق یکی هم تو حال
مدمی که به من دادن خودش spliter داشت اما یارو خودش وصل نکرد اما من تو اطاق خودم وصل کردم تا بتونم هم گوشیه تلفن داشته باشم یعنی بتونم حرف بزنم هم مودم نصب باشه اما باز همون صدا رو میده

Cleeev
26-09-2008, 17:37
مدمی که به من دادن خودش spliter داشت اما یارو خودش وصل نکرد اما من تو اطاق خودم وصل کردم تا بتونم هم گوشیه تلفن داشته باشم یعنی بتونم حرف بزنم هم مودم نصب باشه اما باز همون صدا رو میده

وصل کردن اسپلیتر به هر دستگاهی به جز مودم ADSL که به خط تلفن وصل میشه برای کار کردن صحیح اون دستگاه الزامیه... اگه وصل نکنید هم اون دستگاه درست کار نمیکنه هم تو کار مودم اختلال ایجاد میکنه و در واقع فرکانس های مختل کننده میفرسته رو قسمت ADSL خط تلفن... در ضمن توجه کنید که هر کابل رو به همون جایی از اسپلیتر وصل کنید که نوشته... مثلا کابل تفن رو به Phone یا Telephone یا Tel وصل کنید و کابل مودم ADSL رو به ADSL یا DSL یا Data یا Internet...

n0100003
26-09-2008, 17:45
اول از همه اینکه من از مودم 9115 استفاده نمیکنم...

دوما من کی گفتم که تو سایت D-Link پیداش نکردم...؟؟؟ من گفتم که تو قسمت محصولاتش دیگه هیچ اسمی از مدل AM300 نیستش... شما حتی نتونستی لینکشو از سایت خودش پیدا کنی... اینم لینکش از سایت اصلی:

در ضمن شما این فایل PDF رو از سایت اصلی دانلود کنید و ببینید که چی نوشته... اگه از ADSL2/2+ پشتیبانی میکنه پس چرا تو استاندارداش هیچ اسمی ازش نیاورده...؟؟؟

وقتی تو سایت اصلیش نگفته این ADSL2 هستش شما سایتای فرعی رو چیکار داری...؟؟؟ چون این امکان خیلی مهمه معمولا اولین کلمه برای تعریف از مودم توی سایت اصلی پشتیبانی از ADSL2/2+ رو میگن... وقتی نیست یعنی نداره...

آقایون و خوانوما این مودم از ADSL2 و ADSL2+ پشتیبانی میکنه و چون من تو سایت اصلیش هر چی گشتم نگفته بود که این مودم از این پشتیبانی میکنه گفتم نمیکنه... منو ببخشید... تو سایت استرالیای Linksys نوشته که داره... حالا من نمیدونم سایت آمریکاش درست میگه (اصلی) یا سایت استرالیاش... احتمالا تو نسخه اصلی نداشت و تو نسخه های به روز شده این قابلیت رو بهش اضافه کردن..........

بابا چرا جوش میاری... من که نگفتم مودم بدیه...

اولا که D-link کیه بابا؟؟چه ربطی داشت؟؟زیاد جوش اوردی؟:19:
دوما شما نمیدونی که اینجور شرکتا واسه هز کشور سایت دارن دیدی اول لینکی که گذاشتم au داره اومدی میگی نتونستی تو سایت اصلیش پیدا کنی:laughing:مهندس شما فقط linksys.com را سایت اصلی میدونی و au.linksys.com حتما وبلاگ من au.linksys.com سایت استرالیا لینک سیس هست :27:پس من لینک اصلیرو پیدا کردم واسه AM300 پس حرف تو دهن من نزار
بله من زیرو بمه linksys را خونم شما این لینکو (به قول خودت البته سایت لینکسیس نیست) بخون بعد صحبت pdf بکن تابلو نوشته دیگه باباااااا:ایناها:
Along with instant connectivity, you'll be surfing the web at speeds you never imagined possible. The ADSL Modem is compatible with the latest ADSL standards, including ADSL2 and ADSL2+. With its incredible speed, ADSL broadband service means no more waiting for slow downloads -- even the most graphic-intensive web pages load in seconds. Audio and video streams play smooth and glitch-free
دروغ میگم؟؟؟دیدی سایتو؟؟

وقتی تو سایت اصلیش نگفته این ADSL2 هستش شما سایتای فرعی رو چیکار داری...؟؟؟ چون این امکان خیلی مهمه معمولا اولین کلمه برای تعریف از مودم توی سایت اصلی پشتیبانی از ADSL2/2+ رو میگن... وقتی نیست یعنی نداره
متاسفانه این حرفات خیلی بچگونست نمیدونم چی بگم
ولی توی اون سایتو که ببینید صحت حرفای من معلوم میشه:

akhoond
26-09-2008, 18:01
n0100003 عزیز ، تو نحوه پست زدنتون ( لحن صحبت ) تجدید نظر کنید .
اگه حتی کلیو هم دروغ بگه ( فرض ، معذرت می خوام کلیو جان) فکر نمی کنم این لحن برخورد درست باشه .
تجدید نظر کنید دوست من ، ادب رو رعیت کنید ....
( به توصیه ام توجه کن ، تو یه توصیه کردی ، گفتی این قدر پست الکی نده ، چیزی رو بلد نیست پست نگه بی خود ، گوش دادم ، امیدوارم این رو هم شما رعایت کنید ، در غیز این صورت ..... )

مرسی
یا حق

دوست من، 2 تا اپیلیتر رو سری کن ،ببین چی می شه ، رو مودم نه ها ، رو تلفن ، برا مودم هم یه اسپیلیتر بذار .
تویز خط رو هم ببین می تونی کم کنی ( اون تاپیک بلا استفاده آموزش مقالات مفیده :دی )

یا حق

Cleeev
26-09-2008, 18:02
اولا که D-link کیه بابا؟؟چه ربطی داشت؟؟زیاد جوش اوردی؟:19:
دوما شما نمیدونی که اینجور شرکتا واسه هز کشور سایت دارن دیدی اول لینکی که گذاشتم au داره اومدی میگی نتونستی تو سایت اصلیش پیدا کنی:laughing:مهندس شما فقط linksys.com را سایت اصلی میدونی و au.linksys.com حتما وبلاگ من au.linksys.com سایت استرالیا لینک سیس هست :27:پس من لینک اصلیرو پیدا کردم واسه AM300 پس حرف تو دهن من نزار
بله من زیرو بمه linksys را خونم شما این لینکو (به قول خودت البته سایت لینکسیس نیست) بخون بعد صحبت pdf بکن تابلو نوشته دیگه باباااااا:ایناها:
Along with instant connectivity, you'll be surfing the web at speeds you never imagined possible. The ADSL Modem is compatible with the latest ADSL standards, including ADSL2 and ADSL2+. With its incredible speed, ADSL broadband service means no more waiting for slow downloads -- even the most graphic-intensive web pages load in seconds. Audio and video streams play smooth and glitch-free
دروغ میگم؟؟؟دیدی سایتو؟؟

متاسفانه این حرفات خیلی بچگونست نمیدونم چی بگم
ولی توی اون سایتو که ببینید صحت حرفای من معلوم میشه:

آقا من که گفتم... غلط کردم... نزن... lol

من قبلا سایت استرالیای Linksys رو دیده بودم (خیلی وقت پیش) و الان به هیچ وجه فکرشو نمیکردم که یه سایتی مثل Linksys.com اینجوری پخش و پلا باشه مطالبش و یکی از سایتاش یه چی بگه یکی دیگه...

اون قضییه سایت و اصلی و غیره هم من کاملا درست میگم... چون سایت اصلی نوشتن و پاک کردن و کارای دیگه ش دست شرکت اصلیه ولی سایتای فرعی کاراشون دست نماینده ها هست... مثلا یه زمانی سایت فارسی LG مشخصات همه رو اشتباه نوشته بود... من اینو تو سایتای HP و Dell هم دیدم...

سایت اصلی همیشه باید مرجع باشه و نه اینکه تو یه سایت فرعی یه چیزی بنویسه که تو سایت اصلی نیستش و این واقعا برای شرکتی مثل Linksys جای تاسف داره...

excuse me... don't kill me... please... please :18:

Cleeev
26-09-2008, 18:16
من اشتباه کردم... تو فایل pdf نوشته... ولی باید تو قسمت استاندارها مینوشت نه اون ته توی یه جمله... :41:

ببخشید............ :11:

ولی در کل خیلی اطلاعات Linksys ناقصه... هیچ چیزی در مورد سرعت استانداردها ننوشته و همچنین پشتیبانی از پروتوکول S=1/2 رو هم نگفته که چیز نسبتا با اهمیتیه...

:13:

n0100003
26-09-2008, 18:20
من اشتباه کردم... تو فایل pdf نوشته... ولی باید تو قسمت استاندارها مینوشت نه اون ته توی یه جمله... :41:

ببخشید............ :11:

ولی در کل خیلی اطلاعات Linksys ناقصه... هیچ چیزی در مورد سرعت استانداردها ننوشته و همچنین پشتیبانی از پروتوکول S=1/2 رو هم نگفته که چیز نسبتا با اهمیتیه...

:13:
من نمیدونم سطح اطلاع رسانیه linksys چجوریه ولی Cisco کمپانی نیست که بشه و بخوایم ازش ایراد بگیریم
یه چرخ تو سایت usr بزنی یه جرخم تو linksys بزنی همه حتی مبتدیها همه چی دستشون میاد

در ضمن مطمئن باش اگه درست تو همون linksys.com سایت اصلیش خوب ببینی در مورد تمونا هم نوشته و اطلاعات یروزه اخه دوست من linksys مگه میشه حواسش به سایتش نباشه و Update نکنه
حالا بیخیال
اگه لهن منم بد بود sorry ولی هرچی نگاه میکنم میبینم حرف بدی نزدم
اقای اخوند من یه انتقادی هم به شما دارم شما چرا نمیذاری 2 نفر با هم به توافق برسن مگه تو خیابون گلاویز شدیم که میخوای بیای پا در میونی((( باز نگی لحنت بد بودا)))) ولی میگم بهت که پست الکی میدی البته به من ربطی نداره ولی دیگه این حرفا خاله بازه که فلانی تو حرفت بده تو لحنت فلانه....

h.ferez
26-09-2008, 18:55
قيمتش چنده؟
من خودم Dlink رو با شاتل امتحان نكردم ولي شنيدم كه شاتل چندان از Dlink‌ پشتيباني نمي‌كنه. بهتره زنگ بزني بپرسي.
البته به نظر من كه نبايد مشكلي وجود داشته باشه

akhoond
26-09-2008, 20:22
منم اینجا با کسی دعوا ندارم شما هم مرسی گوش کردی منم گوش میکنم ولی اخرش که( میگی در غیر اینصورت....)یعنی چی ؟؟
تهدید مثلا؟؟؟:laughing: ما ایراتیها بهمون زور میاد یه حرفو قشنگ بزنیم اخرش باید یه تیکرو حتما بپرونیم
شما هم در غیر اینصورت بخوای کاری بکنی از حیطه اختیاراتت خارجه
موفق باشی دوست من
فکر نکنم گفته باشم که من برخورد می کنم ؟ گفتم ؟
همه هم می دونن که یه کاربر فعال ، عین کاربر عادی می مونه و هیچ اختیار اضافه تری نداره ، همه می دونن ....
1 _ تهدید نبود ، قانون فرومه
2 _ کس دیگه ای برخورد می کنه
3 _ وجهه خودتون رو خراب می کنید
شما هم موفق باشی
امیدوارم رویه تو تغییر بدی

اقای اخوند من یه انتقادی هم به شما دارم شما چرا نمیذاری 2 نفر با هم به توافق برسن مگه تو خیابون گلاویز شدیم که میخوای بیای پا در میونی((( باز نگی لحنت بد بودا)))) ولی میگم بهت که پست الکی میدی البته به من ربطی نداره ولی دیگه این حرفا خاله بازه که فلانی تو حرفت بده تو لحنت فلانه....
موضوع پا در میانی و این حرف ها نیست ، بحث تخصصی بکنید ، کسی هم دخالتی نمی کنه ( مگه کسی که یه چیزی بدونه ، من هم چیزی نمی دونستم ، دیدی که نظری نمی دادم )
اما وقتی می آی می گی

یعنی داری می گی که کلیو داره عمدا اطلاعات غلط می ده ، می تونستی بگی کلیو داری اشتباه می کنی ، این هم دلیل ام ، کسی اگه حرف زد ، با دلیل و منطق ، در عین حال مودب ، کسی نمی پره وسط بحث .

( فکر کنم همین جا تمومش کینم ، بهتر باشه :10: )

شاهزاده خانوم
26-09-2008, 21:21
cleev , n0100003 عزيز مرسي به خاطر راهنماييتان

راستي براي adsl نياز به كارت شبكه هم داريم ؟

mehdi_vsgh
26-09-2008, 21:30

بعد ميشه يك كم اطلاعات راجع به USRobotics 9115 بدهيد
به کارت شبکه نیاز نداری...
خود مودم یک شبکه مجازی ایجاد میکنه که میتونی با اون به اینترنت متصل بشی

DHAMID
26-09-2008, 23:56
یکی از دوستام میگفت یه سایت هست که شمارتو میدی میگه که به اون شماره adsl میشه وصل شه یا نه اما اسمشو یادش نبود
کسی همچین سایتی میشناسه

abbas13677_2005
27-09-2008, 00:48
مودم d-link با شاتل سازگار هست؟

اگر هست بگيد قيمتش چنده و از كجا بايد بگيرم

roohi_rsh
27-09-2008, 00:58
وصل کردن اسپلیتر به هر دستگاهی به جز مودم ADSL که به خط تلفن وصل میشه برای کار کردن صحیح اون دستگاه الزامیه... اگه وصل نکنید هم اون دستگاه درست کار نمیکنه هم تو کار مودم اختلال ایجاد میکنه و در واقع فرکانس های مختل کننده میفرسته رو قسمت ADSL خط تلفن... در ضمن توجه کنید که هر کابل رو به همون جایی از اسپلیتر وصل کنید که نوشته... مثلا کابل تفن رو به Phone یا Telephone یا Tel وصل کنید و کابل مودم ADSL رو به ADSL یا DSL یا Data یا Internet...

دست هم شما هم آخوند درد نکنه
به هر حال فردا خودشون میان ببینم چی میشه راستی اسم اسپلیتر fun-link هست نه tp-link!!!
راستی به من گفتن که سرعت 64 که به من میدن 8 هست سرعت دان رو میگم به نظر شما خوبه البته ما که هنوز نتونستیم درست کنیم هم پیریز ها رو دیدم هم سیم ها رو
فعلن تا بعد

Cleeev
27-09-2008, 01:56

اکثر مودمای توی بازار حداقلش یه پورت USB و یه پورت Ethernet یا همون LAN دارن که بهش کابل RJ-45 وصل میشه... تفاوت این دو در اینه که شما اگه بخوای با USB به مودمت وصل بشی باید در سیستم عاملت درایور مودمتو نصب کنی تا یه شبکه مجازی تحت درگاه USB ایجاد بشه... ولی اگه از Ethernet برای اتصال مودم به کامپیوترتون استفاده کنید کافیه که سیستم عاملتون کارت شبکه تون رو بشناسه (که در 90 درصد اوقات نیازی به درایور جداگانه و نصب ندارن) و بعدش کافیه مودم رو وصل کنید تا بتونید ازش استفاده کنید... اینجوری کارتون تو سیستم عاملای مختلف راحت تر میشه و از نصب درایور و مشکلاتش راحت میشید... حالا اگه بخواید از USB استفاده کنید که مشکلی نیست و همه کامپیوترا بعد از سال 2000 پورت USB دارن (حالا ورژنش مهم نیست) ولی اگه بخواین از Ethernet استفاده کنید دو حالت داره : 1- مادربردتون به صورت OnBoard (مثل کارت صدا) کارت شبکه داره (چه مگابیتی و چه گیگابیتی) که در اینصورت باید درایوری که توی CD مادربردتون هستش رو نصب کنید تا شبکه تون فعال بشه... 2- مادربردتون شبکه سرخود نداره و میتونید برید به یه بازر کامپیوتر و یه کارت شبکه D-Link 10/100Mbps (بخونید دی لینک ده صد) به قیمت 5 تا 6 هزار تومن با 5 سال گارانتی "ایزی" بخرید و روی یکی از شکاف های PCI روی مادربردتون نصبش کنید... اینم دو تا عکس از پورت Ethernet که میتونید ببینید پشت مادربردتون هستش یا نه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کابل Ethernet معمولا تو جعبه مودما هستش ولی اگه مارکی گرفتی که تو جعبه ش نگذاشته بود اونم میتونی با قیمت کمی به نام "کابل Ethernet" یا "کابل لن" از نوع RJ-45 بخری...

دست هم شما هم آخوند درد نکنه
به هر حال فردا خودشون میان ببینم چی میشه راستی اسم اسپلیتر fun-link هست نه tp-link!!!
راستی به من گفتن که سرعت 64 که به من میدن 8 هست سرعت دان رو میگم به نظر شما خوبه البته ما که هنوز نتونستیم درست کنیم هم پیریز ها رو دیدم هم سیم ها رو
فعلن تا بعد

سرعت کانکشن اینترنت 64 حداکثر میتونه به 7.8125 کیلوبایت بر ثانیه برسه که اگه بهتون گفتن سرعتتون هشته یعنی خوبه...

mehdi_vsgh
27-09-2008, 04:26
یکی از دوستام میگفت یه سایت هست که شمارتو میدی میگه که به اون شماره adsl میشه وصل شه یا نه اما اسمشو یادش نبود
کسی همچین سایتی میشناسه

mehdi_vsgh
27-09-2008, 04:35
مودم d-link با شاتل سازگار هست؟

اگر هست بگيد قيمتش چنده و از كجا بايد بگيرم
خودشون میگن خیر...

البته نه اینکه سازگاری نداشته باشه ها؟؟

منظور اینه که اگه شما مودمی خارج از اونچه که شرکت میگه بگیرین...کلیه مسئولیتهای مشکلات احتمالی به پای شماست....(به عنوان مثال کانفیگ کردن و....)

پس میتونی بخری ولی چون جز مودمهای شرکت نیست ممکنه دردسر بشه برات

حالا انتخاب با خودت

elder
27-09-2008, 07:43
Cleeev

سلام خسته نباشید

دوست عزیز اگر امکان داره با آی دی یاهو من تماس بگیرید LPAYAL@YAHOO.com من سوالات متداولی

داشتم میخواستم من رو راهنمایی کنید من نمیتونم همه صفحات فروم رو بخونم

من رو ادد کنید .................................................. ................................................

میخواستم قبل از هر نوع خرید اطلاع کامل کسب کنم پیشاپیش از عنایت شما سپاس گذارم

پیام

elder
27-09-2008, 07:46
نقل قول:
نوشته شده توسط Cleeev [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Cleeev

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif

سلام خسته نباشید

دوست عزیز اگر امکان داره با آی دی یاهو من تماس بگیرید LPAYAL@YAHOO من سوالات متداولی

من رو ادد کنید .................................................. ................................................

پیام

akhoond
27-09-2008, 09:52
سلام خسته نباشید

دوست عزیز اگر امکان داره با آی دی یاهو من تماس بگیرید LPAYAL@YAHOO.com من سوالات متداولی

پیام

حالا یان که آدم تو یاهو با یه آدم با تجربه مشورت کنه ، یه چیز دیگه است ، خیلی کمک می کنه ، اما من توصیه می کنم تاپیک مقالات آموزشی رو مطالعه بفرمایید ، خیلی کمک می کنه ، اگه بخوایید با یکی دیگه هم مشورت کنید ( حالا کلیو یا هر کی ) یه بک گراند دارید و طرف مجبور نیست از ب بسم الله براتون توضیح بده .

پ ن : در ضمن ، خودم من اگه یه موردی باشه که بتونم سرچ کنم ، حتما این کار رو می کنم ، اصلا دوست ندارم طرف هر چی گفت ، بگم باشه ، این که می شه تصمیمات اون ( یه وتق به کلیو بر نخوره ، کلی گفتم ) اما اون جوری ، اگه اون یه چیزی بگه ، من هم یکی می ذارمش روش ، جواب میدم ، اون موقع است که اون بحث مفیده و نتیجه بخش ...

مرسی :10: :11:
یا حق

abbas13677_2005
27-09-2008, 10:08
چه مودمي خوبه و با شاتل سازگاره؟(واسه خونه ميخواهم و روتور موتور لازم هم ندارم)

abbas13677_2005
27-09-2008, 10:40
زنگ زدم شاتل گفتن ما مودم واير و وايرلس داريم 59 و 99 هزار تومن
ميخواهم بدونم اين مودم هايي كه شاتل ميده خوبه يا بهتره بريم يك دونه linksys بگيريم؟

شاهزاده خانوم
27-09-2008, 19:25
سلام مجدد بچه ها اين usrobotic 9115 براي +adsl 2 ؟

اين شركت گفت ما با هيچ مودمي مشكل نداريم ولي به شما tp link را پيشنهاد ميكنم خودمون تست اش كرديم و از اين حرف ها
حالا شما ميگيد من چه كار بكنم؟

mehdi_08
27-09-2008, 21:24
سلام مجدد بچه ها اين usrobotic 9115 براي +adsl 2 ؟

اين شركت گفت ما با هيچ مودمي مشكل نداريم ولي به شما tp link را پيشنهاد ميكنم خودمون تست اش كرديم و از اين حرف ها
حالا شما ميگيد من چه كار بكنم؟
این سوال اولی چرا اینطوریه اگه منظورتون اینه که ADSL2+ رو ساپورت می کنه باید بگم آره ساپورت می کنه
حالا که شرکت 'گفته با هیچ مودمی مشکل نداریم (که رحمت برپدرو مار رئیس شرکته که راستشو گفته) می تونی همین مودم usrobotic 9115رو بخری مودم خیلی خوبیه.

n0100003
27-09-2008, 21:38

بله خانوم به کارت شبکه هم نیاز دارید البته با USB هم میتونید وصل کنید که دیگه اون موقع احتیاج ندارید
البته من و خیلی از یچه ها بهتون پیشنهاد میکنیم با ETHERNET (یعنی همون LAN یا همون کارت شبکه)وصل کنید چون خیلی راحت تر و بهتر و سریعتر
وقتی با USB وصل میکنید PACKET های شما باید از چند لایه نرم افزاری عبور کنند که به طیع جالب در نمیاد ولی با LAN صافو ساده و مستقیم در ضمن یه مودمی بخرید که ROTHER هم باشه تا تمام IP یا USER PASS هاتون رو بتونید تو روتر ست کنید واسه همیشه:46:و هر اتفاقی هم بیفته همیشه اینترنتون براهه حتی اگه ویندوز عوض شه یا اصلا یه کامپیوتر دیگه بهش وصل کنید
در ضمن دوستان اگه دوست داشتن در مورد اشکالات ست SET) کردن IPها تو خود روتر یا روی کارت شبکه یا اشکال ست نشدن IP روی مدمهایی مثل LINKSYS بگید تا بگم براتون اگه بدردتون میخوره:11:

mehdi_vsgh
27-09-2008, 21:57
زنگ زدم شاتل گفتن ما مودم واير و وايرلس داريم 59 و 99 هزار تومن
ميخواهم بدونم اين مودم هايي كه شاتل ميده خوبه يا بهتره بريم يك دونه linksys بگيريم؟
اره مودمهایی که خودشون میدن مطمئنا سازگاری خوبی دارن...
من بیلون دارم ازش هم راضی هستم

n0100003
27-09-2008, 22:05
[QUOTE]یکی از دوستام میگفت یه سایت هست که شمارتو میدی میگه که به اون شماره adsl میشه وصل شه یا نه اما اسمشو یادش نبود
کسی همچین سایتی میشناسه

abbas13677_2005
27-09-2008, 22:22
اين inksys با اي دي اس ال 2 شاتل سازگار هست؟
-روتور داره؟
-با كارت شبكه نياز داره؟
-چه طوري يوزر پس و غيرره رو روي مودم ثبت كنيم؟
-اشكال يو اس بي چيه كه شما ميگي كارت شبكه بگيري بهتره؟؟؟ (مگه تو خونه كارت شبكه مي گيرن ..؟)

DHAMID
27-09-2008, 22:22
این سایته چه جوریه
کجاش باید برم

ghahremanimehdi
27-09-2008, 23:25
-روتور داره؟
-با كارت شبكه نياز داره؟
-اشكال يو اس بي چيه كه شما ميگي كارت شبكه بگيري بهتره؟؟؟ (مگه تو خونه كارت شبكه مي گيرن ..؟)
-بله سازگاره میتونی زنگ بزنی از پشتیبانیش بپرسی
-بله همه مدلهای بالای 50 تومنش باید داشته باشه
-به خاطر اینکه پورت شبکه اگه داشته باشه دیگه نیازی به نصب درایور مودم نداره بنابراین پایداریش بیشتره و مضاف بر این مستقل از پلتفرم و سیستم عامل هستش . این موضوع خودش خیلی هست بماند که روتر بودن خودش مزایای بیشماری داره .:5:

mehdi_vsgh
27-09-2008, 23:52
-روتور داره؟
-با كارت شبكه نياز داره؟
ببین دوست عزیز مسئله سازگاری نیست....

اگه خود مسئولیت نصب و راه‌اندازی مودمت را برعهده میگیری میتونی ازش استفاده کنی....
شاتل فقط مسئولیت نصب و کانفیگ مودمی را برعهده میگیره که مورد تایید خودشون باشه

در مورد کارت شبکه بارها گفتم نیازی نیست....خود مودم یه شبکه مجازی برات ایجاد میکنه...من الان کارت شبکم کجا بوده؟؟؟؟
ولی میبینی که به راحتی متصل هستم

mehdi_vsgh
27-09-2008, 23:54
این سایته چه جوریه
کجاش باید برم
وارد سایت که شدی اون بالا شماره تلفن+ کد شهرتون را وارد کن و تایید بزن

بعدش بهت مشخصات منطقتون را میده....
روی Adsl کلیک کن تا لیست تمامی Ispهایی که منطقه شما را تحت پوشش قرار داده را ببینی

n0100003
28-09-2008, 02:51
ببین دوست عزیز مسئله سازگاری نیست....

اگه خود مسئولیت نصب و راه‌اندازی مودمت را برعهده میگیری میتونی ازش استفاده کنی....
شاتل فقط مسئولیت نصب و کانفیگ مودمی را برعهده میگیره که مورد تایید خودشون باشه

در مورد کارت شبکه بارها گفتم نیازی نیست....خود مودم یه شبکه مجازی برات ایجاد میکنه...من الان کارت شبکم کجا بوده؟؟؟؟
ولی میبینی که به راحتی متصل هستم
اقای مهدی شما مسنکه بارها گفتی به کارت شبکه نیازی نیست ولی من اولین بار این حرفو دارم از شما میشنوم اگه زودتر این حرفی که بارها زدینو میدیدم زودتر میگفتم که بارها اشتباه کردین:31::11:
شما با USB وصلی مشکلی هم نداری خب خدارو شکر ولی همه میدونیم که با LAN وصل شدن یهتر از USB هست
بله درسته که اگه با USB وصل کنید خودش مثله کارت شبکه یه کانکشن اینترنت
( LAN OR HIGH SPEED INTERNET )درست میکنه
ولی خیلیها ترجیح میدن که با LAN وصل شن و اکسر سرویس دهنده ها هم همین پیشنهادو میکنن
اگر هم کامپپیوترتون کارت شبکه نداره با 7 یا 8 هزار تومن یه DLINK ده صد با گارانتی راحت میتونید بخرید:40:
حرفتونم تایید میکنم که گفتیداگه خود مسئولیت نصب و راه‌اندازی مودمت را برعهده میگیری میتونی ازش استفاده کنی.... شاتل که فرتو فرت میگه باید از مودمای خودمون استفاده کنید واسه اینه که
1.کلی پول میره تو جیبش (قیمت مودمها بیشتر از خودشونن مثلا BILLION 60000 تومن انصاف نیست)
2. نصابای شاتل انقدر حالیشونه که همون چند تا مودمای خودشونو میتونن CONFIG کنن و یه مودم دیگه بگیری یه دفه یارو میاد خونه تر میزنه ضایع میشه شاتل:34:

n0100003
28-09-2008, 03:42
-روتور داره؟
-با كارت شبكه نياز داره؟
1.فکر میکنم سازگار هست ولی خب شاتل میگه نه دلیلشم که بالا گفتم من هم LINKSYS دارم و خیلی راضیم
2.بله روتر هم داره
3.هم میتونی با کارت شبکه وصل کنی هم USB که اگه با شبکه بخوای وصل کنی که بهتر هم هستش یاید کامپیوترت کارت شبکه داشته باشه با ONBOARD بالاخره پورتش باید باشه.
4.میری تو اینترنت اکسپلورر تو ادرس IP مودمت رو میزنی که معمولا 192.168.1.1 هست و یوزر پسوورد میخوادو میری توشو کانفیک میکنی که بحث خودشو داره اگه خواستید بگید بگم البته هموزشاشو بچه ها زیاد گزاشتن هر مودم یه جوره دیگه ولی پایه و بیسش یکیه مثل بازی نصب کردن که اگه هر بازی به شما بدن میتونی نصب کنی و کرک کنی اینم همونه (حالا ببین چقدر شاتل نصاباش پخمن که همه مودمارو CONFIG نمیکنن:19:)
5.USB اشکالی نداره ولی ممکنه اشکال دار بشه:31: ببین وقتی با USB وصل شی باید DRIVER مودمت رو نصب کنی و باعث میشه اطلاعاتت از چند لایه نرم افزاری مجبور شه عبور کنه و ویندوت اگه خراب شه ویندوز عوض کنی ویروس یا هزار تا چیز دیگه برای USB مشکل پیش میارهUSB بد نیست ولی با LAN کانکت شدن بهتره
چرا تو خونه کارت شبگه نگیرن یا نزارن؟مگه خونه چه عیبی داره؟؟؟هااااااااااان؟؟:4::38 ::46:
میدونم چی میگی منظورت اینه که شبکه و این حرفا واسه کافی نتو شرکتاست و تو خونه که یه کامپیوتر داره شبکه واسه چیه.فکر کنم بالا جوابتو دادم کارت شبکه هم بگیری 1 پورت داره یه مودمم بهش وصل میکنی زیادم غذیه پیچیده نیست:thumbsup::7:

n0100003
28-09-2008, 03:47
وارد سایت که شدی اون بالا شماره تلفن+ کد شهرتون را وارد کن و تایید بزن

بعدش بهت مشخصات منطقتون را میده....
روی Adsl کلیک کن تا لیست تمامی Ispهایی که منطقه شما را تحت پوشش قرار داده را ببینی
مهدی مودمت چیه؟؟از شاتل گرفتی؟؟چند؟؟خوب هست؟؟
مطمئنی اگه یه مودم دیگه بگیریم مثلا LINKSYS شاتل ساپورت نمیکنه؟؟؟با تو نصب ساپورت نمیکنه؟؟یا تو سرویس دهی؟؟البته تو سرویس دهی خیلی بعیید و اکثر مودمهارو اکثر سرویس دهنده ها ساپورت میکنن مثلا افروز فقط SIEMENS رو ساپورت نمیکنه و همه چی دیگه ساپورت میکنه شاتل حرف مفت زیاد میزنه

farzadshekoohi
28-09-2008, 03:50
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
من شیراز زندگی می کنم و امروز رفتم از laser یک اکانت 256 گرقتم و اون ها چند تا مودم بهم پیشنهاد دادن و همشون dlink بوداما نگرفتم و گفتم اینجا مطرح کنم ببینم چی بخرم . من کاربریم خانگی هست ولی ممکنه چون اکانتم نا محدود باشه مودمم زیاد روشن باشه و به دلیل اینکه وضع $$ ریخته بهم و یوزر خانگی هستم یک چیزی می خواهم حدود 40-50 هزار تومان که usb و کارت شبکه رو ساپورت کنه ؟
راستی نظرتون در مورد Symphony چی هست چون یک نمونه هست 40 هزار تومان
با تشکر :8:

n0100003
28-09-2008, 04:15
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
من شیراز زندگی می کنم و امروز رفتم از laser یک اکانت 256 گرقتم و اون ها چند تا مودم بهم پیشنهاد دادن و همشون dlink بوداما نگرفتم و گفتم اینجا مطرح کنم ببینم چی بخرم . من کاربریم خانگی هست ولی ممکنه چون اکانتم نا محدود باشه مودمم زیاد روشن باشه و به دلیل اینکه وضع $$ ریخته بهم و یوزر خانگی هستم یک چیزی می خواهم حدود 40-50 هزار تومان که usb و کارت شبکه رو ساپورت کنه ؟
راستی نظرتون در مورد Symphony چی هست چون یک نمونه هست 40 هزار تومان
با تشکر :8:
USROBOTICS 9115 خیلی خوبه 49 تومنه امریکاییه
منم AM300 LINKSYS دارم خیلی راضیم و ازون موقعی که خریدم روشنه و اخ نگفته:8:

mehdi_vsgh
28-09-2008, 04:29
مهدی مودمت چیه؟؟از شاتل گرفتی؟؟چند؟؟خوب هست؟؟
مطمئنی اگه یه مودم دیگه بگیریم مثلا LINKSYS شاتل ساپورت نمیکنه؟؟؟با تو نصب ساپورت نمیکنه؟؟یا تو سرویس دهی؟؟البته تو سرویس دهی خیلی بعیید و اکثر مودمهارو اکثر سرویس دهنده ها ساپورت میکنن مثلا افروز فقط SIEMENS رو ساپورت نمیکنه و همه چی دیگه ساپورت میکنه شاتل حرف مفت زیاد میزنه
ببین شما مخیر هستی هر مودمی که میخوای بگیری ولی اگه مودمی باشه که جز مودمهای شرکت شاتل نباشه....مسئولیت نصب و کانفیگ و در صورت هرگونه مشکلی کاملا بر عهده‌ی خودته....(لیست مودمهای مورد قبول شاتل هم تو سایتش هست)

بنابراین اگه فکر میکنین با همین مودمی که گفتین خودت میتونی مسئولیت کانفیگ کردنش را برعهده بگیری خوب میتونی استفاده کنی

hoomany
28-09-2008, 10:49
بچه ها نظرتون راجع به مودمهای دیلینک مدلهای 2520 و 522 و 322 چیه؟ کسی
استفاده کرده؟ راضی هستین؟

ممنون

vahid_203
28-09-2008, 11:49
سلام دوستان

من مودمم Smc-7901bra2 (نقره اي ) بود كه يه قضيه اي پيش اومد عوض كردم و الان Smc-7901bra3 (سفيد) گرفتم

فروشنده كه ميگفت اين يه مدل بالاتره و بهتره ؟

چه تفاوتي بين اين دو مودم هست ؟

ممنون ميشم دوستاني كه اطلاعاتي در اين زمينه داريد كمك كنين

SIAMAK88
28-09-2008, 12:08
بچه ها نظرتون راجع به مودمهای دیلینک مدلهای 2520 و 522 و 322 چیه؟ کسی
استفاده کرده؟ راضی هستین؟

ممنون
من مدل 522 رو دارم و کاملا هم ازش راضی هستم , هم یه پورت یو اس بی داره هم یه لن , روتر هم هست و در کل من ازش راضیم ...
خریدم 51 تومن ... فقط یادت باشه محصولات D-Link رو با گارانتی ایزی بخری نه چیز دیگه :46:

Kaptian Black
28-09-2008, 19:41
راستش من اولین باری است که میخوام Adsl بگیرم دیروز رفتم شاتل و یه اکو 128 گرفتم گفتند چند روز دیگه میان نصب ولی نمیخوام 15 تومن بتیغنم! مودم رو خودم نصب کردم همه ی تنضیمات هم حله فقط یوزر و پسوورد میخواد اگه زنگ بزنم بهم میگن یا باید حضوری باشه و چه جوری بدونم مخابرات خط رو رانژه کرده ؟؟؟؟

:31::31::31:

راستی مودم هم TP-LINK : TD-8811 است کیفیتش چه جوریه ؟

Mohsen khan
28-09-2008, 20:09
15 تومن را مي گيرن
چه حضوري بيان
چه تلفني بگن
فرقي نداره

vahid_203
28-09-2008, 20:15
راستش من اولین باری است که میخوام Adsl بگیرم دیروز رفتم شاتل و یه اکو 128 گرفتم گفتند چند روز دیگه میان نصب ولی نمیخوام 15 تومن بتیغنم! مودم رو خودم نصب کردم همه ی تنضیمات هم حله فقط یوزر و پسوورد میخواد اگه زنگ بزنم بهم میگن یا باید حضوری باشه و چه جوری بدونم مخابرات خط رو رانژه کرده ؟؟؟؟

:31::31::31:

راستی مودم هم TP-LINK : TD-8811 است کیفیتش چه جوریه ؟

دوست عزيز تا جايي كه من ميدونم كل 15 تومن هزينه نصب نيست نصفش مال مخابرات براي رانژه كردن خط تلفنته :5:

شما با شركت تماس بگير و بگو يوزر و پسورد رو ميخواي و بقيه كاراشو خودت رديف كردي ، شايد دادن بهت
:31:

راستي اين هزينه 10 الي 12 تومن .. نه 15 تومن

:27:
موفق باشي

roohi_rsh
29-09-2008, 00:40
سلام به همه بچه های ربنایی
بالاخره کارما هم درست شد
اشکال از سیم کشی خونمون بود یعنی سیم تلفن رو با سیم برق یک جا داده بودن تو واحد خونمون منم با هر مصیبتی که بود درستش کردم و یک سیم مستقیم از پایین خونمون کشیدم بالا شانس اوردم خونه ماله خودمون هست
شما هم مواضب باشید که مثل من دچارمشکل نشید و این همه الاف نشید لامذهب چه نویزی رو خط انداخته بود

vahid_203
29-09-2008, 11:28
سلام دوستان

من مودمم Smc-7901bra2 (نقره اي ) بود كه يه قضيه اي پيش اومد عوض كردم و الان Smc-7901bra3 (سفيد) گرفتم

فروشنده كه ميگفت اين يه مدل بالاتره و بهتره ؟

چه تفاوتي بين اين دو مودم هست ؟

ممنون ميشم دوستاني كه اطلاعاتي در اين زمينه داريد كمك كنين

آقا كسي نيست كه SMC باشه مودمش ؟ :18:
كسي نيست در اين مورد اطلاعاتي داشته باشه و راهنمايي كنه ؟ :18:

MaSoOd
29-09-2008, 11:39
هزینه ی نصب برای شرکتای مختلف و تو شهر های مختلف فرق میکنه 

از 10 تومن هست تا 25 تومن !!!

tohidkh
29-09-2008, 11:39
هزینه ی نصب برای شرکتای مختلف و تو شهر های مختلف فرق میکنه

از 10 تومن هست تا 25 تومن !!!

مسعود جون، این جواب رو برای کی دادی؟

vahid_203
29-09-2008, 12:02
سلام توحيد جان ، خوبي ؟

آقا چه خبر از تحقيقت در مورد اون دو مدل مودم Smc .. ؟ چيزي تونستي بدست بياري .. ؟
من كه هر چي سرچ ميكنم چيزي نمي تونم گير بيارم .. انگار اين مارك رو تو ايران فقط همارا ميده به كاربراش و بس

tohidkh
29-09-2008, 12:18
سلام توحيد جان ، خوبي ؟

آقا چه خبر از تحقيقت در مورد اون دو مدل مودم Smc .. ؟ چيزي تونستي بدست بياري .. ؟
من كه هر چي سرچ ميكنم چيزي نمي تونم گير بيارم .. انگار اين مارك رو تو ايران فقط همارا ميده به كاربراش و بس

وحید جون به این نتیجه رسیدم که دومی بهتره.
(البته در ایران فرقی نمیکنه هاااااا.
این تفاوت هاش هستند. (ببخشید حوصله نداشتم ترجمه کنم.)

SMC7901BRA3
Supports: ITU 992.3 ADSL2, 992.4 ADSL2, ADSL2+
Speed: 24 Mbps downstream / 1 Mbps upstream
Security: Password protected configuration access, User authentication (PAP/CHAP) with PPP, SPI Firewall NAPT, --- pass through (IPSec-ESP Tunnel mode, L2TP, PPTP) LAN Feature
Ports: 1x USB, 1x Ethernet, 1x RJ-11
Dimension: 65 x 95 x 130 mm
Warranty: 3 Years by D-COM
Package: Retail

SMC 7901BRA2
ADSL2+ Barricade Router/Bridge Modem - 1 port
10/100 UTP, 1 USB port, ITU G.992.5 Compliant
with 24Mbps downstream and 1Mbps upstream, Supports RFC2364 PPPoA, RFC2516 PPPoE,
RFC1483 encapsulation, RFC 1577, DHCP server /
client / relay agent, NAT firewall, --- passthrough
with PPTP & L2TP support, USB 1.1 spec,
Virtual Server, DMZ support

کاملا مشخصه که اولی بهتره. :27:
اگه بازهم سوالی باشه، در خدمتم. :10:
موفق باشید :40::40::40: :11: :40::40::40:

Mohsen khan
29-09-2008, 12:55
مودم star net چه طور مودميه ؟

كسي داشته ؟
ازش اطلاعاتي دارين؟

vahid_203
29-09-2008, 13:12
وحید جون به این نتیجه رسیدم که دومی بهتره.
(البته در ایران فرقی نمیکنه هاااااا.
این تفاوت هاش هستند. (ببخشید حوصله نداشتم ترجمه کنم.)

SMC7901BRA3
Supports: ITU 992.3 ADSL2, 992.4 ADSL2, ADSL2+
Speed: 24 Mbps downstream / 1 Mbps upstream
Security: Password protected configuration access, User authentication (PAP/CHAP) with PPP, SPI Firewall NAPT, --- pass through (IPSec-ESP Tunnel mode, L2TP, PPTP) LAN Feature
Ports: 1x USB, 1x Ethernet, 1x RJ-11
Dimension: 65 x 95 x 130 mm
Warranty: 3 Years by D-COM
Package: Retail

SMC 7901BRA2
ADSL2+ Barricade Router/Bridge Modem - 1 port
10/100 UTP, 1 USB port, ITU G.992.5 Compliant
with 24Mbps downstream and 1Mbps upstream, Supports RFC2364 PPPoA, RFC2516 PPPoE,
RFC1483 encapsulation, RFC 1577, DHCP server /
client / relay agent, NAT firewall, --- passthrough
with PPTP & L2TP support, USB 1.1 spec,
Virtual Server, DMZ support

کاملا مشخصه که دومی بهتره. :27:
اگه بازهم سوالی باشه، در خدمتم. :10:
موفق باشید :40::40::40: :11: :40::40::40:

مرسي توحيد جان .. لطف كردي .. دستت درد نكنه :40:
فقط منظورت از دومي (7901bra3) ديگه ؟ يعني اوني كه الان استفاده ميكنم ؟ :46:
چون تو پستي كه زدي دومي ميشه : (7901bra2) .. ؟ :31:

و يه سوال ديگه : :20:
راستش من نتونستم متوجه تفاوت و يا شباهت اين دوتا بشم (انگليسيم ضعيفه :31:)
ميشه بگي چرا به نظرت دومي بهتره ؟ چه امكاناتي داره كه بهتر از اون يكي ؟ :40:

ببخشيد توحيد جان من اينقدر سوال ميپرسم و اذيت ميكنم .... شرمنده ... :11:

r4pbr4p
29-09-2008, 13:31

دومی علاوه بر مودم بودن خودش روتر هم هست

farid_ss
29-09-2008, 13:38
باسلام خدمت تمام دوستان:

Cleeev عزیز من دیروز رفتم نمایندگی انفورماتیک گستر ویه مودم usrobotics مدل 9115 خریدم که اونجا پولوم بهم دادند ولی وقتی آوردم خونه و باز کردم کابل USB داخلش نبود امروز رفتم نمایندگی و گفتم که کابل توش نبوده و مسعولش گفت: که این پک کابل USB روش نیست با تهران هم تماس گرفتم و اونها هم همین حرف رو تایید کردند.حالا مادربرد من هم پورت LAN روش نیست حالا بنظر شما :

برم یه کابلUSB بگیرم یا یه کارت شبکه بگیرم و تو سرعت و کاررایی چقدر تاثیر داره؟

راستی درمورد نصب و تنظیم کردن مودم (..USR) صحفه 2 تاپیک رو خوندم ولی متوجه نشدم که باید در زمان نصب مودم به اینترنت وصل باشی یا نباشی . و اگر باید وصل باشی به چه صورت یعنی منظورم بصورت DiaL UP یا باید با همون خط که قراره واسم رانژه کنند به اینترنت وصل باشم و نصب و تنظیم کنم . یا اصلا" می شه من تمام یا بعضی از کارهای نصب رو انجام بدم و بقیه کارهای که باید حتما" خط رانژه باشه رو در زمان اعلام رانژه بودن خط انجام بدم.دوست و دوستان در این مورد(نصب) من رو راهنمایی کنند. با تشکر بسیار از شما

mehdi_08
29-09-2008, 13:50
باسلام خدمت تمام دوستان:

Cleeev

عزیز من دیروز رفتم نمایندگی انفورماتیک گستر ویه مودم usrobotics مدل 9115 خریدم که اونجا پولوم بهم دادند ولی وقتی آوردم خونه و باز کردم کابل USB داخلش نبود امروز رفتم نمایندگی و گفتم که کابل توش نبوده و مسعولش گفت: که این پک کابل USB روش نیست با تهران هم تماس گرفتم و اونها هم همین حرف رو تایید کردند.حالا مادربرد من هم پورت LAN روش نیست حالا بنظر شما :

برم یه کابلUSB بگیرم یا یه کارت شبکه بگیرم و توسرعتو کاررایی چقدر تاثیر داره؟
راستی درمورد نصب و تنظیم کردن مودم (..USR) صحفه 2 تاپیک رو خوندمولی متوجه نشدم که باید در زمان نصب مودم به اینترنت وصل باشی یا نباشی . و اگر باید وصل باشی به چه صورت یعنی منظورم بصورت DiaL UPیا باید با همون خط که قرارهواسم رانژه کنند به اینترنت وصل باشم ونصب و تنظیم کنم . یا اصلا" می شه من تمامیا بعضی از کارهای نصب رو انجام بدمو بقیه کارهای که باید حتما" خط رانژه باشه رو در زمان اعلام رانژه بودن خط انجام بدم.دوست و دوستان در این مورد(نصب) من رو راهنمایی کنند. با تشکر بسیار از شما

برو یه کارت شبکه بگیر از یواس بی بهتره احتیاج به درایور هم نداره
برا تنظیم کردن مودم هم هیچ احتیاجی به اتصال با اینترنت نیست تو تاپیک چامع مقالات می تونی فیل آموزسی رو پیدا کنی

r4pbr4p
29-09-2008, 13:51
باسلام خدمت تمام دوستان:

Cleeev

عزیز من دیروز رفتم نمایندگی انفورماتیک گستر ویه مودم usrobotics مدل 9115 خریدم که اونجا پولوم بهم دادند ولی وقتی آوردم خونه و باز کردم کابل USB داخلش نبود امروز رفتم نمایندگی و گفتم که کابل توش نبوده و مسعولش گفت: که این پک کابل USB روش نیست با تهران هم تماس گرفتم و اونها هم همین حرف رو تایید کردند.حالا مادربرد من هم پورت LAN روش نیست حالا بنظر شما :

برم یه کابلUSB بگیرم یا یه کارت شبکه بگیرم و توسرعتو کاررایی چقدر تاثیر داره؟

راستی درمورد نصب و تنظیم کردن مودم (..USR) صحفه 2 تاپیک رو خوندمولی متوجه نشدم که باید در زمان نصب مودم به اینترنت وصل باشی یا نباشی . و اگر باید وصل باشی به چه صورت یعنی منظورم بصورت DiaL UPیا باید با همون خط که قرارهواسم رانژه کنند به اینترنت وصل باشم ونصب و تنظیم کنم . یا اصلا" می شه من تمامیا بعضی از کارهای نصب رو انجام بدمو بقیه کارهای که باید حتما" خط رانژه باشه رو در زمان اعلام رانژه بودن خط انجام بدم.دوست و دوستان در این مورد(نصب) من رو راهنمایی کنند. با تشکر بسیار از شما

نه نیازی نیست وصل باشی اون خط هم نیازی نیست به سیستمت وصل یاشه اگه میتونی کارت شبکه بگیر که نیازی به نصب درایور نداشته باشه

در مورد نصبش هم شما محدود داری یا نامحدود

ببخشید که به جای جناب کلیو جواب دادم:10:

akhoond
29-09-2008, 15:47
سلام به همه بچه های ربنایی
بالاخره کارما هم درست شد
اشکال از سیم کشی خونمون بود یعنی سیم تلفن رو با سیم برق یک جا داده بودن تو واحد خونمون منم با هر مصیبتی که بود درستش کردم و یک سیم مستقیم از پایین خونمون کشیدم بالا شانس اوردم خونه ماله خودمون هست
شما هم مواضب باشید که مثل من دچارمشکل نشید و این همه الاف نشید لامذهب چه نویزی رو خط انداخته بود

بابت اسپم ام شرمنده :11:

آقا خوشحال ام که مشکل ات حل شد ، و همین طور خوشحال ام که اینجا گفتی :10:

1 _ برات اومدن چک کنن یا نه ؟ اگه اومدن نظرشون چی بود ؟ چقدر پیاده ات کردن ؟ :31:
2 _ سرعت چند بوده ؟ الآن چنده ؟

مرسی
یا حق

tohidkh
29-09-2008, 15:52

وحید جون، اشتباه شد . . . محل مشخصات رو اشتباه زدم.
بله دومی که خریدید، بهتره.

vahid_203
29-09-2008, 16:48
وحید جون، اشتباه شد . . . محل مشخصات رو اشتباه زدم.
بله دومی که خریدید، بهتره.

تشكر توحيد جان
لطف كردي ... پس ضرر نكردم ...

تازه اينم بگم دومي 7901bra3 از نظر قيمت 1000 تومن هم از اون يكي گرون تره :31:

48000 تومن : smc-7901 bra2
49000 تومن : smc-7901 bra3

roohi_rsh
29-09-2008, 20:09
بابت اسپم ام شرمنده :11:

آقا خوشحال ام که مشکل ات حل شد ، و همین طور خوشحال ام که اینجا گفتی :10:

1 _ برات اومدن چک کنن یا نه ؟ اگه اومدن نظرشون چی بود ؟ چقدر پیاده ات کردن ؟ :31:
2 _ سرعت چند بوده ؟ الآن چنده ؟

مرسی
یا حق

1-نه دیگه طرف گفت اگه درست کردی نشد بهش خبرشو بدم اما درستش کردم راستیتش نه تو موقعه نصب نه تو موقعه رفع اشکال که اومد اینجا گفت از سیم هست هیچی نگرفت
2- سرعتم اون موقعه که نویز داشت اصلا نمیشد کاری کنی
الانم بین 1تا 15 16 متغییر اما بیشتر تو 7 یا 8 میمونه
نمیدونم چرا امروز اینطوری شده نمیدونم این ip هایی که به من دادن اینجوری میلی ثانیش پایین هست چرا نمیدونم
حالا دامادمون میگفت برو ببین اگه بهت valid میدن بگیر بهتر
ببینم چی میشه اگه فردا هم سرعتش اینجوری بود زنگ میزنم ببینم چی میشه آخه 1شنبه که اومده بود میگفت یه نمه اینتر نتا کلا پایین اومده فردا اگه بازم ازیت کرد زنگ میزنم ببینم چی میشه

راستی سیم کشی رو تمام از رو کار کردم پدرم در اومد از بغل لوله آبو لوله گاز ..؟!

akhoond
29-09-2008, 22:04
باز هم بابت اسپم ببخشید بنده رو ...

آقایونی که دنبال 602 ایسوس هستن ، من چند روز پیش پایتخت بودم ، یه بابایی داشت می داد 50 ، حالا نمی دونم که ارزون شده ؟ زیاد شده ؟ اون گرون می ده ؟ حالا هر چی که یه سری بزنید ، بد نباید باشه

گفتم بگم ، شاید کسی دنبالش باشه ، ثواب داره ، اگه مفید بود ، تنکس نمی خوایم ، در فرصت باقیمانده از ماه رمضان ، ما رو از دعای خیر خود محروم نفرمایید ، آمـــــــــــــــــــین :دی ( یاد عرب ها افتادم که تو نمازشون بعد از حمد آمین می گن :) )

مرسی
یا حق

Cleeev
29-09-2008, 22:23
باسلام خدمت تمام دوستان:

Cleeev عزیز من دیروز رفتم نمایندگی انفورماتیک گستر ویه مودم usrobotics مدل 9115 خریدم که اونجا پولوم بهم دادند ولی وقتی آوردم خونه و باز کردم کابل USB داخلش نبود امروز رفتم نمایندگی و گفتم که کابل توش نبوده و مسعولش گفت: که این پک کابل USB روش نیست با تهران هم تماس گرفتم و اونها هم همین حرف رو تایید کردند.حالا مادربرد من هم پورت LAN روش نیست حالا بنظر شما :

برم یه کابلUSB بگیرم یا یه کارت شبکه بگیرم و تو سرعت و کاررایی چقدر تاثیر داره؟

راستی درمورد نصب و تنظیم کردن مودم (..USR) صحفه 2 تاپیک رو خوندم ولی متوجه نشدم که باید در زمان نصب مودم به اینترنت وصل باشی یا نباشی . و اگر باید وصل باشی به چه صورت یعنی منظورم بصورت DiaL UP یا باید با همون خط که قراره واسم رانژه کنند به اینترنت وصل باشم و نصب و تنظیم کنم . یا اصلا" می شه من تمام یا بعضی از کارهای نصب رو انجام بدم و بقیه کارهای که باید حتما" خط رانژه باشه رو در زمان اعلام رانژه بودن خط انجام بدم.دوست و دوستان در این مورد(نصب) من رو راهنمایی کنند. با تشکر بسیار از شما

اول از همه با تشکر از دوستان گرامی mehdi_08 و r4pbr4p

شما اگه خیلی برات مهمه که از USB استفاده کنی کابل USB چیز عجیبی نیستش و هر بقالی داره (بقالی کامپیوتری)... فقط سوکتش باید به پشت مودمت بخوره (همونطور که میدونید سوکت USB چند مدل داره و باید به جایی که میخوای ازش استفاده کنی دقت کنی و بری همون شکلی رو بخری)...

ولی بهتره که بری یه کارت شبکه PCI دی-لینک ده صد (D-Link 10/100Mbps) رو با 5 سال گارانتی "ایزی" بخری فقط به قیمت 5-6 هزار تومن و روی یکی از شکاف های PCI روی مادربردت وصل کنی و خودتو از شر USB و مشکلاتش تو سیستم عاملای مختلف راحت کنی... لن دیگه نیازی به نصب نداره فقط کافیه وصل کنید...

برای اون سوالتون هم در مورد سرعت و غیره هم به مطلب زیر مراجعه کنید که توش توضیح دادم:

همونطوری که دوستان هم گفتن هیچ نیازی به متصل بودن به اینترنت وجود نداره و شما این کارا رو قراره که انجام بدید تا به اینترنت وصل بشید... وقتی باید این تنظیمات رو انجام بدید و زنگ بزنید از شرکت UserName PassWord بگیرید که مودم رو که به برق وصل کردید اون چراغی که بالاش نوشته ADSL ثابت بشه (این چراغه که مهمه و اگه ثابت نشه یعنی هنوز خطتون رو به شبکه شون وصل نکرده و به اصطلاح هنوز خطتون رانژه نشده)... ثابت شدن (یعنی دیگه چشمک نزنه و روشن بمونه) اون چراغ هم نباید بیش از چند دقیقه طول بکشه (معمولا به دقیقه نباید برسه)... اگه دیدید که چراغ ثابت نمیشه یعنی هنوز خطتون رانژه نشده...

اصلا هیچ کار دیگه ای لازم نیست برای اتصال به اینترنت انجام بدید و کاری که قبل از رانژه شدن خط انجام بدید وجود نداره... فقط تنظیمات امکانات اضافی مودم هستش که در حالت پیشفرض اکثرشون فعال هستن و تو بهترین حالتن... شما طبق اون چیزی که توی دفترچه مودم نوشته عمل کنید و بعدش مودم رو وصل کنید... اگر از USB میخواید استفاده کنید معمولا گفته که اول CD رو بگذارید و توی منویی که اجرا میشه نصب مودم رو بزنید تا درایورهای مربوطه رو نصب کنه و بعدش مودم رو به پورت USB وصل کنید... اگرم که میخواید از Ethernet استفاده کنید که عالیه و نیازی به نصب و چیزای دیگه نیست...

دفعه اول که مودم رو به کامپیوتر وصل کردید و مطمئن شدید که شبکه محلی ایجاد شده (یا توی SysTray گوشه پایین صفحه میبینید که وصل به شبکه شدید و یا میتونید از Internet Connections توی Control Panel ببینید) مرورگرتون رو باز کنید (بهتره از IE استفاده کنید) و توی نوار آدرس بنویسید 192.168.2.1 یا 192.168.1.1 یا 192.168.2.2 (توی دفترچه مودم نوشته) و اینتر بزنید... تو صفحه ای که میاد ازتون PassWord میخواد که یا هیچی نست و یا توی دفترچه مودم نوشته چیه... بعدش تو دفعه اول که وارد بشید Setup Wizard اجرا میشه که همه مراحل رو برید تا تنظیمات اولیه مودمتون انجام بشه ولی اون قسمتی که ازتون تنظیمات ADSL رو میخواد که تو منوش PPPoE و... هستن Disable رو انتخاب کنید و بقیه مراحل رو انجام بدید...

بعدا که چراغ لینک ADSL مودتون ثابت شد برید طبق اون توضیحاتی که من تو صفحه دوم این تاپیک دادم و آخوند جان هم فایل pdfش رو درست کردن و تو اون یکی تاپیک گذاشتن برید و مراحلی که گفتم رو انجام بدید و اون وقتی که تو اون مطلب گفتم تلفن بزنید به شرکتی که ازش اینترنت گرفتید و تنظیمات مربوطه رو ازشون بپرسید و وارد کنید...

:20::11::8:

MehrZaad
29-09-2008, 23:11
سؤال اول
تو U.S.Robotics ، CD يه نرم افزار هست به اسم EasyConfigurator ميخواستم بدونم با بودن اين نرم افزار و وارد کردن مشخصاتی که از ISP بايد بگيريم برای کانکت شدن آيا خوان رستم ديگه ای هم هست يا ديگه تمومه؟

سؤال دوم
از کجا ميشه ميکرو ف ی ل ت ر خوب پيدا کرد؟ متاسفانه جديدن انفورماتيک گستر مودم هاشو مثلاً
پک ميکنه ، بعد از خريد و باز کردن جعبه تازه ميفهميد از کابل و ميکرو ف ی ل ت ر خبری نيست!!

ardalan_zapata
29-09-2008, 23:22
با سلام
پس از عوض کردن ویندوز ارور زیر مشاهده گردید

قابل ذکر است که کانکشن مربوطه مال کارت شبکه و به مودم ADSL متصل است ولی اختلالی در کانکت شدن به اینترنت وجود ندارد
با تشکر

farhad_s5
29-09-2008, 23:31
بچه ها من رو خطم زياد نويز داره،آيا اين نويز روي كار مودم تاثير منفي مي زاره؟! آخه مودمم چراغش ثابت نميمونه!!!!!!!!!!!

_Barbod_
30-09-2008, 00:00
با سلام
پس از عوض کردن ویندوز ارور زیر مشاهده گردید

قابل ذکر است که کانکشن مربوطه مال کارت شبکه و به مودم ADSL متصل است ولی اختلالی در کانکت شدن به اینترنت وجود ندارد
با تشکر
آیپی ست کردی؟

mehdi_08
30-09-2008, 00:11
بچه ها من رو خطم زياد نويز داره،آيا اين نويز روي كار مودم تاثير منفي مي زاره؟! آخه مودمم چراغش ثابت نميمونه!!!!!!!!!!!
بله وجود نویز رو خط تاثیر منفی رو سرعت داره همچنین باعت دیسی شدن های مکرر می شه
آقا در کل بگم حال مودم رو میگیره

farhad_s5
30-09-2008, 00:21
بله وجود نویز رو خط تاثیر منفی رو سرعت داره همچنین باعت دیسی شدن های مکرر می شه
آقا در کل بگم حال مودم رو میگیره

مرسي از راهنماييت دوست عزيز

حالا من بايد با اين مشكل چيكار كنم؟!!:41:

اسپيليتري كه روي خود مودم بود رو نبايد به مودم وصل كنم،اين رو تو خود دفترچه ي مودم نوشته بود!:10:

مودمم USRobotics 9115 هست!

ardalan_zapata
30-09-2008, 00:25
آیپی ست کردی؟

ای پی چی ؟
من هیچوقت هیچ کاری نمیکنم

mehdi_08
30-09-2008, 00:30
مرسي از راهنماييت دوست عزيز

حالا من بايد با اين مشكل چيكار كنم؟!!:41:

اسپيليتري كه روي خود مودم بود رو نبايد به مودم وصل كنم،اين رو تو خود دفترچه ي مودم نوشته بود!:10:

مودمم USRobotics 9115 هست!ببینم اسپیلتر رو وصل کردی به تلفن آره؟
در مورد نویز باید بگم دنباله علتش تو سیم کشی ساختمون بگرد ببین خط تلفن از کنار سیم برق رد نشده باید همه جاهارو خوب چک کنی بعد اگه همه چیز درست بود زنگ بزن شرکت ببین چی میگن؟

farhad_s5
30-09-2008, 01:16
ببینم اسپیلتر رو وصل کردی به تلفن آره؟
در مورد نویز باید بگم دنباله علتش تو سیم کشی ساختمون بگرد ببین خط تلفن از کنار سیم برق رد نشده باید همه جاهارو خوب چک کنی بعد اگه همه چیز درست بود زنگ بزن شرکت ببین چی میگن؟

آره ، اسپيليتر رو زدم به تلفن!:10:وقتي اسپيليتر رو وصل مي كنم به تلفن ديگه روي تلفن نويز نمي افته ولي اگه اسپيليتر رو وردارم نويز شديدي هم روي تلفن مي افته:41:!

پريزي كه من ازش استفاده مي كنم دقيقا كنار پريز برق و آنتن هست!!!:46:
آيا ADSL باعث نويز شده ؟! چون من قبل از ADSL مشكلي نداشتم و نويزي هم روي خط نبود!!
اگه ADSL باعث نويز شده ديگه چيكار سيم برق داريم؟!!:19:

n0100003
30-09-2008, 03:20
آیپی ست کردی؟
من هم وقتی ویندوز عوض میکنم همینجوری میشه ولی بعد ای پی هامو ست میکنم رو کارت شبکه بعد راحت وصل میشم 1 دقیقه هم نمیشه
در ضمن من IP STATIC هستم که باید 5 تا IP ست کنم یعنی : IP ADDRESS,DEFAULT GATEWAY,SUBNETو... حالا اون اقا چرا؟؟مگه استاتیک هست که شما بهش میگی IP ست کردی؟؟

mehdi_vsgh
30-09-2008, 04:24
نویز زیاد باعث دیسکانکتی و اختلال

farhad_s5
30-09-2008, 10:21
نویز زیاد باعث دیسکانکتی و اختلال

خب راه حلش چیه دوست عزیز؟!آیا نویز گیر مخصوص مودم وجود داره؟!

mehdi_vsgh
30-09-2008, 10:51
همون نویزگیری که برای تلفن استفاده میکنی دیگه

MehrZaad
30-09-2008, 11:12
سؤال اول
تو U.S.Robotics ، CD يه نرم افزار هست به اسم EasyConfigurator ميخواستم بدونم با بودن اين نرم افزار و وارد کردن مشخصاتی که از ISP بايد بگيريم برای کانکت شدن آيا خوان رستم ديگه ای هم هست يا ديگه تمومه؟

سؤال دوم
از کجا ميشه ميکرو ف ی ل ت ر خوب پيدا کرد؟ متاسفانه جديدن انفورماتيک گستر مودم هاشو مثلاً
پک ميکنه ، بعد از خريد و باز کردن جعبه تازه ميفهميد از کابل و ميکرو ف ی ل ت ر خبری نيست!!

از دوستان کسی جواب نميده؟

r4pbr4p
30-09-2008, 13:28

بهترین راه اینه که بری اسپلیتر رو سر خط اصلی که دم در هستش نصب کنی و یه کابل جداگانه بکشی واسه مودمت

اینجوری هم مشکل نویز تلفنت حل میشه هم چراغ مودمت ثابت میمونه

bozorgmehr
30-09-2008, 15:01
با سلام خدمت اساتید
وتشکر از راهنمائیهای خوبتان سئوالی داشتم درباره انتخاب مودم چون خودم corecess داشتم بد نبود ولی بدلیل مشکلاتی که شرکت برام پیش آورد قراردادم رو فصخ کردم با عنایت به راهنمائیهای شما فکر کنم بیشتر از usroboticوdlinkبحث میشود و فکر کنم با توجه به صحبتهای دوستان اکثر شرکتها هم با این نوع مودم مشکل ندارند. در ضمن کارت شبکه من آنبورد است لطفا در صورت امکان مرا در زمینه تهیه و گارانتی راهنمائی بفرمائید تا یه شرکت پیدا کنم. با تشکر

Apollo
30-09-2008, 15:05
من یه مشکلی با این مودم FastLink پیدا کردم.
ADSL ام هم از شرکت صبانت گرفتم
چراغ LINk و ADSL ام دو روز خاموش بود دیروز
سیم های مودم و شبکه و آداپتور رو از توی مودم در آوردم پنج دقیقه واستادم دوباره وصل کردم درست شد امروز صبح هر کاری کردم دیگه درست نشد
مشکل از چیه ؟
آیکون شبکه ام هم ضربدر قرمز داره و فکر نمیکنم تو ارتباط مشکلی باشه چون کاری باهاش نکردم.
اولین بار هم که قطع شد کاری نکرده بودم شب خوابیدم صبح بیدار شدم دیدم خراب ِ
کارت شبکه ام D-link 520tx

mehdi_08
30-09-2008, 15:28
ببین اشکال از خطه
برو چک کن جایی قطع نیست ببینم اصلا خطت رانژه شده
به شرکت زنگ بزن

S A M
30-09-2008, 15:35
بچه ها سلام
من چند روزیه وقتی میخوام مودم رو روشن کنم وفتی دکمشو میزنم چراغ هاش خاموش میمونه بعد یک دقیقه میخواد که روشن کامل بشه و وقتی روشن شد چراغ Link شروع نمیکنه به چشمک زدن تا Data هم روشن شه و باید چندین بار روشن و خاموش کنم تا شروع کنه چشمک زدن
مشکل از چیه ؟

Apollo
30-09-2008, 15:53
ببین اشکال از خطه
برو چک کن جایی قطع نیست ببینم اصلا خطت رانژه شده
به شرکت زنگ بزن
آره بابا دو روز داشتم استفاده میکردم
یهو اینجوری شد.
به شرکت هم زنگ زدم قرار بیان ببینن
فعلا هم که داریم میخوریم به تعطیلات فکر نکنم تا شنبه خبری بشه.
بهرحال ما هم معتادیم دیگه Dial Up جواب نمیده

roohi_rsh
30-09-2008, 16:36
یک سوال از اساتید
من وقتی که همون آی پی هایی که به من دادن رو پینگ میکنم چند بارreply from..... میده بعد چند بار هم request
حالا میخوام ببینم آیا این حرکت عادی هست یا نه اگه نه بگید چیکار کنم یا اینکه زنگ بزنم شرکتشون

یه چیزه دیگه همونطور که قبلا گفتم دامادمون خودشون isp دارن گفت برو valid بگیر این رو میخواستم بدونم چی هست که رفتم اونجا گیج نشم
به دامادمون که گفتم گفت برو خودشون میدونن اما میخوام بدونم چیه و چطوری هست
دامادمون گفت مال تو البته تا اونجا که یادمه پشت تلفن گفت ماله من invalid هست یعنی بی اعتبار هست؟؟؟؟
لطفا جواب بدید عید سعید فطرهم پیشا پیش تبریک میگم

Cleeev
30-09-2008, 16:39
سؤال اول

سؤال دوم

نه... خان دیگه ای نمیمونه...

برو یه بازار کامپیوتری و یه اسپیلیتر D-Link به قیمت 3500 تومن بخر... مدلای بدون مارک و چینی فله ای هم هستن به قیمتای 2000-3000 تومن ولی به هر حال D-Link بگیر که خیالت راحت باشه حداقل یه جنس خوب داری میخری... من خودم از اسپیلیترای ارزون استفاده کردم و حتی شده که Caller ID تلفن دیگه کار نمیکنه... 1000 تومن بیشتر ارزششو داره که مشکلی نداشته باشی...

MehrZaad
30-09-2008, 16:52
نه... خان دیگه ای نمیمونه...

برو یه بازار کامپیوتری و یه اسپیلیتر D-Link به قیمت 3500 تومن بخر... مدلای بدون مارک و چینی فله ای هم هستن به قیمتای 2000-3000 تومن ولی به هر حال D-Link بگیر که خیالت راحت باشه حداقل یه جنس خوب داری میخری... من خودم از اسپیلیترای ارزون استفاده کردم و حتی شده که Caller ID تلفن دیگه کار نمیکنه... 1000 تومن بیشتر ارزششو داره که مشکلی نداشته باشی...

مرسی دوست عزيزم
قبل از اينکه پستتو ببينم رفتم از ايرانيان D-Link خريدم 3 تومان
جالب اينجاست تبديل 1 به 2 هم هست
يعنی از پيريز يه سيم بهش وصل ميشه و بعدش دوتا خروجی ميده يکی براي Tel و يکی برای Adsl

S A M
30-09-2008, 16:59
اقا به سوال ما جواب نمیدی؟

بچه ها سلام
من چند روزیه وقتی میخوام مودم رو روشن کنم وفتی دکمشو میزنم چراغ هاش خاموش میمونه بعد یک دقیقه میخواد که روشن کامل بشه و وقتی روشن شد چراغ Link شروع نمیکنه به چشمک زدن تا Data هم روشن شه و باید چندین بار روشن و خاموش کنم تا شروع کنه چشمک زدن
مشکل از چیه ؟

Cleeev
30-09-2008, 17:00
با سلام خدمت اساتید
وتشکر از راهنمائیهای خوبتان سئوالی داشتم درباره انتخاب مودم چون خودم corecess داشتم بد نبود ولی بدلیل مشکلاتی که شرکت برام پیش آورد قراردادم رو فصخ کردم با عنایت به راهنمائیهای شما فکر کنم بیشتر از usroboticوdlinkبحث میشود و فکر کنم با توجه به صحبتهای دوستان اکثر شرکتها هم با این نوع مودم مشکل ندارند. در ضمن کارت شبکه من آنبورد است لطفا در صورت امکان مرا در زمینه تهیه و گارانتی راهنمائی بفرمائید تا یه شرکت پیدا کنم. با تشکر

مودمایی که گفتی رو فقط با گارانتی های زیر بخر... چون همه چیزایی که تو بازار هستن که مارکشون معروفه و مردم میرن به حساب مارک میخرنشون (از یخچال و فیریزر تا کامپیوتر) مدلای تقلبی و ریمارک شده و... شون خیلی تو بازار ایران زیادن... به همین خاطر فقط با گارانتی های معتبر و اصلی بخر...
همچنین به اون شرکتایی که گفتید Linksys رو هم اضافه کنید که یکی از مشتقات Cisco Systems هستش...
به نظر من فقط از این سه برند بخرید... گارانتی هاشون:

محصولات USRobotics فقط با گارنتی شرکت "انفورماتیک گستر"...

محصولات D-Link فقط با گارنتی "خدمات کامپیوتری ایزی (easy)"...

محصولات Linksys فقط با گارانتی "ساخت سیستم"...

در ضمن بهتره با شماره تلفنایی که تو سایتاشون نوشتن تماس بگیرید و هم میتونید از آخرین قیمتا با خبر بشید و هم از وضعیت وجود داشتن یا نداشتن یه محصول از اون شرکتا تو ایران خبر بگیرید و هم بپرسید که تو شهرتون نماینده فروششون کجاس...

اگه تو تهران هستید برای خرید USRobotics به بازار کامپیوتر ایران (ضلع غربی خیابون ولیعصر بین طالقانی و میدان ولیعصر) طبقه سوم به مغازه "انفورماتیک گستر" برید و از اونجا که یه مرکز اصلی "انفورماتیک گستر" هستش بخرید و همچنین برای خرید محصولات D-Link هم میتونید به همون بازار کامپیوتر ایران طبقه دوم برید و توی یکی از راهروها یه مغازه هستش که تابلوش نوشته D-Link که تقریبا هر چیزی از D-Link بخواید داره... و همچنین یه مغازه هم تو طبقه زیر همکف هستش که هم محصولات D-Link و هم محصولات Linksys رو داره که مطمئنم هست که میتونید تو همون بازار کامپیوتر ایران طبقه زیر همکف برید و سر یکی از نبش های راهروی (سالن) اصلی هستش و لازم نیست به راهروهای پشتی برید... یه مغازه میبینید که پشت شیشه ش پر جعبه های لوازم شبکه مخصوصا از Linksys هستش که با اینکه مغازه کوچیکیه ولی همه چی داره... اصلا جای تابلوییه و از دور معلومه... :20:

به هر حال هر مارکی که خواستید بخرید با خودتونه... هر سه این مارکا خوبن... :8:

موفق باشید... :11:

Cleeev
30-09-2008, 17:03
مرسی دوست عزيزم
يعنی از پيريز يه سيم بهش وصل ميشه و بعدش دوتا خروجی ميده يکی براي Tel و يکی برای Adsl

اکثر اسپیلیترها دو تا پورت دارن و اینجوری بهتره... چون وقتی آدم یه میکروپیلنر یه پورت داشته باشه فقط واسه تلفن میتونه استفاده کنه حالا اومدیم و خطش خیلی نویز داشت... اون وقت باید بره دوباره 3000 تومن بده یکی دیگه بخره... ولی با دو پورت هم میشه تلفن رو وصل کرد و هم مودم رو و اینجوری مودم هم بهتر میتونه کار کنه...

roohi_rsh
30-09-2008, 17:13
یک سوال از اساتید
من وقتی که همون آی پی هایی که به من دادن رو پینگ میکنم چند بارreply from..... میده بعد چند بار هم request
حالا میخوام ببینم آیا این حرکت عادی هست یا نه اگه نه بگید چیکار کنم یا اینکه زنگ بزنم شرکتشون

یه چیزه دیگه همونطور که قبلا گفتم دامادمون خودشون isp دارن گفت برو valid بگیر این رو میخواستم بدونم چی هست که رفتم اونجا گیج نشم
دامادمون گفت مال تو البته تا اونجا که یادمه پشت تلفن گفت ماله من invalid هست یعنی بی اعتبار هست؟؟؟؟

کسی نمیدونه؟؟:11::41:

zed2
30-09-2008, 17:49
کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات در جلسه شماره 49، مورخه 8/7/87 تعرفه ارائه خدمات اينترنت باند پهن را با استفاده از ADSL به تصويب رساند.

به گزارش ايستنا از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، در همين ارتباط قيمت تأمين اينترنت براي ارائه خدمات اينترنت باند پهن نيز توسط کميسيون کاهش يافت.

بر پايه اين مصوبه، قيمت اينترنت که توسط شرکت ارتباطات زيرساخت و در قالب لينک‌هاي STM1 به شرکت‌هاي مخابرات استاني و شرکت‌هاي داراي مجوز PAP تحويل مي‌شود، صرفا جهت استفاده براي ارائه خدمات ADSL به ميزان 20 درصد کاهش مي‌يابد.

يعني قيمت فروش اينترنت با ظرفيت يک STM1 که در حال حاضر 486 ميليون ريال است، به 375 ميليون و يکصد هزار ريال کاهش مي‌يابد.

بنابراين، تعرفه واگذاري اينترنت پرسرعت با استفاده از ADSL براساس پهناي باند و ضريب اشتراک حداکثر 10 بر اساس جدول زير تصويب شد:

برابر با بخش‌هاي ديگري از مصوبه کميسيون تنظيم مقررات هزينه مودم و راه‌اندازي آن برعهده مشترک است، ولي براي راه‌اندازي سرويس نيز نبايد هزينه‌اي از مشترک دريافت شود. همچنين شرکت‌هاي ارائه دهنده خدمات موظف هستند نسبت به نصب و راه‌اندازي تجهيزات در محل مشترک اقدام و پس از تحويل پهناي باند مناسب نسبت به تنظيم صورت‌جلسه اقدام نمايند.

براساس تصميم کميسيون تنظيم مقررات شرکت‌هاي ارائه‌دهنده خدمات موظف هستند نرم‌افزارهاي لازم براي اندازه‌گيري لحظه‌اي پهناي باند را روي پايانه کاربر نصب و راهنمايي‌هاي لازم را انجام دهند.

ضمنا کميسيون تنظيم مقررات توصيه کرد، به منظور گسترش ارائه اين خدمات در سطح کشور شرکت مخابرات ايرات با مشارک شرکت‌هاي PAP و رعايت منافع طرفين خدمات مذکور را ارائه نمايند. بر اين اساس، بديهي است در صورت عدم مشارکت شرکت‌هاي PAP مي‌توانند اين سرويس را حداکثر تا سقف 20 درصد بالاتر از اين تعرفه‌هاي مصوب ارائه نمايند. همچنين شرکت‌هاي PAP مي‌بايست همه قراردادهاي خود را حداکثر تا مدت يک ماه از تاريخ مصوبه براساس تعرفه‌هاي مصوب فوق اصلاح نمايند.

کليه مشتريان در صورت داشتن هرگونه شکايت درباره تعرفه‌هاي خارح از چارچوب مصوب و يا عدم رعايت کيفيت خدمات، مراتب را به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و مناطق هفت‌گانه گزارش نمايند.
ببخشید دوست عزیز ولی بخش خبر های IT ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])با این پست را می زدید. لطفا در انجا این خبر را اعلام کنید.
همچنین منبع خبر را هم بنویسید.
Cleeev
30-09-2008, 18:07
طبق درخواست دوست عزبز Mohsen Khan

Star-Net یه شرکت چینی الاصل هستش که بیشترین فعالیتش توی چینه و در سپتمبر 2007 جایزه "برند معروف چینی" رو گرفته... این شرکت در سال 2000 پایه گذاری شده و دفتر مرکزیش تو فوزهو در استان فوجیان چین هستش و بیش از 3200 کارمند داره که 1000 تاشون متخصص تحقیق و توسعه هستن و جای پای این شرکت علاوه بر چین در آمریکای جنوبی، آفریقا، روسیه، اروپا و آسیا هم دیده میشه و همچنین طبق چیزایی که تو سایتش نوشته در دو مورد هم توی چین با شرکت های معظم Microsoft و Motorola همکاری داشته...
این شرکت اینجوری که از ظواهر امر پیداس یه شرکت فعال در ضمینه ساخت تجهیزات متنوع شبکه از قبیل انواع مودم های ADSL با امکانات معمولی و حرفه ای و... هستش و همانند بسیاری از محصولات چینی علاوه بر قیمت پایین، امکانات متنوعی که شرکتای معروف تو محصولاتشون نمیگذارن رو تو محصولاتش داره... ولی به هر حال به پای محصولات شرکتی خوب و معتبر نمیرسن...
متاسفانه این شرکت تو ایران گارانتی و نماینده درست حسابی نداره...

سایت انگلیسی Star-Net :

قسمت مودمای ADSL در سایت StarNet :

TP-Link یکی از بهترین شرکتای چینی هستش که با اینکه چینیه ولی با محصولات و کیفیت خوبی که ارائه کرده تونسته حتی به بازارهای حرفه ای مثل بازار آمریکا و حتی سایت ها و مجله های معروف هم راه پیدا کنه... این شرکت در سال 2004 به بازار جهانی وارد شده و تونسته در این مدت کم با محصولات خوبش تو بازار جهانی جایگاه خوبی پیدا بکنه... به طوری که علاوه بر اینکه در صدر لیست دارندگان سهم از بازار تو چین هستش داره به سمت ورود به لیست 5 سازنده برتر تجهیزات شبکه در جهان میره... محصولات این شرکت علاوه بر داشتن کیفیت خوب دارای تفکر ساخت هستن... یعنی اینکه به عنوان یه شرکت چینی خیلی خوب روی سیاست محصولاتش فکر کرده و به همین صورت تونسته که سهمی بزرگ از بازار جهانی رو رو در همه جای جهان به دست بیاره...
*اطلاعات گارانتی بعدا به همین مطلب اضافه میشه*

سایت TP-Link :

محصولات ADSL شرکت TP-Link :

اگه شما میخواید بین این دو برند از یکی بخرید من به شما شدیدا پیشنهاد میکنم که TP-Link بخرید... البته هنوزم میگم که مارک های معروف تر بهترن ولی TP-Link ]م یکی از بهترین مارک ها در ضمینه تجهیزات شبکه هستش...

R.NaFaS
30-09-2008, 20:37
من یه مودم خوب می خوام که Wireless داشته باشه و اگه قیمت هم بگین ممنون می شم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]((با شرکت آسیاتک سازگار باشه))

bozorgmehr
30-09-2008, 21:49
مودمایی که گفتی رو فقط با گارانتی های زیر بخر... چون همه چیزایی که تو بازار هستن که مارکشون معروفه و مردم میرن به حساب مارک میخرنشون (از یخچال و فیریزر تا کامپیوتر) مدلای تقلبی و ریمارک شده و... شون خیلی تو بازار ایران زیادن... به همین خاطر فقط با گارانتی های معتبر و اصلی بخر...
همچنین به اون شرکتایی که گفتید Linksys رو هم اضافه کنید که یکی از مشتقات Cisco Systems هستش...
به نظر من فقط از این سه برند بخرید... گارانتی هاشون:

محصولات USRobotics فقط با گارنتی شرکت "انفورماتیک گستر"...

محصولات D-Link فقط با گارنتی "خدمات کامپیوتری ایزی (easy)"...

محصولات Linksys فقط با گارانتی "ساخت سیستم"...

در ضمن بهتره با شماره تلفنایی که تو سایتاشون نوشتن تماس بگیرید و هم میتونید از آخرین قیمتا با خبر بشید و هم از وضعیت وجود داشتن یا نداشتن یه محصول از اون شرکتا تو ایران خبر بگیرید و هم بپرسید که تو شهرتون نماینده فروششون کجاس...

اگه تو تهران هستید برای خرید USRobotics به بازار کامپیوتر ایران (ضلع غربی خیابون ولیعصر بین طالقانی و میدان ولیعصر) طبقه سوم به مغازه "انفورماتیک گستر" برید و از اونجا که یه مرکز اصلی "انفورماتیک گستر" هستش بخرید و همچنین برای خرید محصولات D-Link هم میتونید به همون بازار کامپیوتر ایران طبقه دوم برید و توی یکی از راهروها یه مغازه هستش که تابلوش نوشته D-Link که تقریبا هر چیزی از D-Link بخواید داره... و همچنین یه مغازه هم تو طبقه زیر همکف هستش که هم محصولات D-Link و هم محصولات Linksys رو داره که مطمئنم هست که میتونید تو همون بازار کامپیوتر ایران طبقه زیر همکف برید و سر یکی از نبش های راهروی (سالن) اصلی هستش و لازم نیست به راهروهای پشتی برید... یه مغازه میبینید که پشت شیشه ش پر جعبه های لوازم شبکه مخصوصا از Linksys هستش که با اینکه مغازه کوچیکیه ولی همه چی داره... اصلا جای تابلوییه و از دور معلومه... :20:

به هر حال هر مارکی که خواستید بخرید با خودتونه... هر سه این مارکا خوبن... :8:

موفق باشید... :11:

از بزرگواری که در پاسخگوی به سئوالم فرمودید بینهایت سپاسگذارم. آیا میتوانم بپرسم مدل بخصوصی از این برندها بر بقیه ارجحیت دارند .در ضمن اگه فردا عید بود .این عید بر همه دوستان گلp30worldو تمام ایرانیان مبارک باد

farhad_s5
30-09-2008, 22:11
من امروز يه اسپيليتر D-Link خريدم و به مودم وصل كردم،احساس مي كنم تند تر چراغش چشمك مي زنه ولي بازم ثابت نميشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

n0100003
30-09-2008, 22:21
مرسی دوست عزيزم
جالبی دیگه نداره که
اکثر اسپلیترها 1 به 2 هست دیگه

mehdi_vsgh
30-09-2008, 22:32
مرسی دوست عزيزم
پس میخواستی چه شکلی باشه؟؟ :d

n0100003
30-09-2008, 23:12
یکی سایت یا تلفنی چیزی از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي داره؟؟؟

mehdi_vsgh
01-10-2008, 00:00
یکی سایت یا تلفنی چیزی از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي داره؟؟؟

r4pbr4p
01-10-2008, 00:19
بچه ها سلام
مشکل از چیه ؟

۹۹ درصد مودمت مشکل پیدا کرده

واسه تست باه یه مودم دیگه امتحان کن ببین همینطوریه

farid_ss
01-10-2008, 01:13
با سلام به مدیریت محترم و دوستان عز یز می خواستم بدونم چرا اجازه save کردن صفحات داده نمی شه . حالا
نمی دونم یا مشکل از سیستم من است چون وقتی گز ینه Save AS رو میز نم نوار save کردن می یاد و تا 99% می ره جلو و بعد یه ERROR با این پیغام : This Web page could not be saved می ده . لطفا" راهنمایی کنید با شتکر از مدیریت محترم و تمام دوستان عز یز

tohidkh
01-10-2008, 01:16
با سلام به مدیریت محترم و دوستان عز یز می خواستم بدونم چرا اجازه save کردن صفحات داده نمی شه . حالا
نمی دونم یا مشکل از سیستم من است چون وقتی گز ینه Save AS رو میز نم نوار save کردن می یاد و تا 99% می ره جلو و بعد یه ERROR با این پیغام : This Web page could not be saved می ده . لطفا" راهنمایی کنید با شتکر از مدیریت محترم و تمام دوستان عز یز

چرا نمیشه؟؟؟
خوبم میشه.
از چه مرورگری استفاده میکنید؟

Apollo
01-10-2008, 11:28
مشکل از چیه ؟

من یه مشکلی با این مودم FastLink پیدا کردم.
ADSL ام هم از شرکت صبانت گرفتم
چراغ LINk و ADSL ام دو روز خاموش بود دیروز
سیم های مودم و شبکه و آداپتور رو از توی مودم در آوردم پنج دقیقه واستادم دوباره وصل کردم درست شد امروز صبح هر کاری کردم دیگه درست نشد
مشکل از چیه ؟
آیکون شبکه ام هم ضربدر قرمز داره و فکر نمیکنم تو ارتباط مشکلی باشه چون کاری باهاش نکردم.
اولین بار هم که قطع شد کاری نکرده بودم شب خوابیدم صبح بیدار شدم دیدم خراب ِ
کارت شبکه ام D-link 520tx

CinemaTik
01-10-2008, 12:14
سلام دوستان :11:

من از مودم Corecess استفاده می کنم که با LAN به کامپیوتر وصل میشه ؛ دو تا سوال داشتم :

اول می خوام بدونم راهی هست که بتونم مودمم رو به یه کیس دیگه که کارت شبکه نداره وصل کنم ؟!؟ :23:
دوم هم می خواستم بدونم اگر مودم به دوتا کامپیوتر که شبکه شدن وصل باشه و هر دوتاشون هم در حال استفاده از اینترنت باشن ، سرعت اینترنت بین اون دوتا نصف میشه یا اینکه هر کدوم همون سرعت اولیه رو دارن ؟!؟ :9:

tohidkh
01-10-2008, 17:30
سلام دوستان :11:

من از مودم Corecess استفاده می کنم که با LAN به کامپیوتر وصل میشه ؛ دو تا سوال داشتم :

اول می خوام بدونم راهی هست که بتونم مودمم رو به یه کیس دیگه که کارت شبکه نداره وصل کنم ؟!؟ :23:
دوم هم می خواستم بدونم اگر مودم به دوتا کامپیوتر که شبکه شدن وصل باشه و هر دوتاشون هم در حال استفاده از اینترنت باشن ، سرعت اینترنت بین اون دوتا نصف میشه یا اینکه هر کدوم همون سرعت اولیه رو دارن ؟!؟ :9:

چند تا مطلب:
اولا اینکه آیا مودم، با USB هم وصل میشه؟
دوست عزیزم سرعت نصف نمیشه. بلکه به نسبت استفاده دو تا کامپیوتر، سرعت بین اونها تقسیم میشه. :27:

CinemaTik
01-10-2008, 18:13
چند تا مطلب:
اولا اینکه آیا مودم، با USB هم وصل میشه؟
دوست عزیزم سرعت نصف نمیشه. بلکه به نسبت استفاده دو تا کامپیوتر، سرعت بین اونها تقسیم میشه. :27:

اولا ممنون از راهنماییتون :10:
در جواب سوالت باید بگم که نه ، فقط با LAN وصل میشه :11: !

Mahyarrrrr
01-10-2008, 18:17
دوستان سلام
من میخوام اشتراک adsl بگیرم، ساکن تهران هم هستم، هدفم بیشتر وبگردی و گاها دانلوده، اینم بگم که در مورد adsl و چیزایی مرتبط باهاش صفر کیلومترم! لطفا منو در موارد زیر راهنمایی کنید:
1) کدوم شرکت بهتره؟ صبانت یا پارس آنلاین یا شاتل یا ...؟؟
2) مودم چه مارک و مدلی بهتره؟ من میخوام همزمان 2 تا لپ تاپ و یک pc به مودم وصل شه
3) مودم های بی سیم با معمولی چه تفاوت خاصی داره؟ از نظر سرعت فرقی دارند؟
4) اسپلیتور چه مارک و مدلی بگیرم؟
5) سرعت هایی که مینویسن تو سایتها، مثلا 64 و 128، اینا تفاوت سرعتشون واقعا دو برابره؟ فاحشه یا اینکه فقط دهن پر کنه؟
6) بازم سوال دارم :11: پیشاپیش از راهنماییتون تشکر می کنم تا بعدا ادامه داستان:40:

mehdi_vsgh
01-10-2008, 19:44
دوستان سلام
من میخوام اشتراک adsl بگیرم، ساکن تهران هم هستم، هدفم بیشتر وبگردی و گاها دانلوده، اینم بگم که در مورد adsl و چیزایی مرتبط باهاش صفر کیلومترم! لطفا منو در موارد زیر راهنمایی کنید:
1) کدوم شرکت بهتره؟ صبانت یا پارس آنلاین یا شاتل یا ...؟؟
2) مودم چه مارک و مدلی بهتره؟ من میخوام همزمان 2 تا لپ تاپ و یک pc به مودم وصل شه
3) مودم های بی سیم با معمولی چه تفاوت خاصی داره؟ از نظر سرعت فرقی دارند؟
4) اسپلیتور چه مارک و مدلی بگیرم؟
5) سرعت هایی که مینویسن تو سایتها، مثلا 64 و 128، اینا تفاوت سرعتشون واقعا دو برابره؟ فاحشه یا اینکه فقط دهن پر کنه؟
6) بازم سوال دارم :11: پیشاپیش از راهنماییتون تشکر می کنم تا بعدا ادامه داستان:40:
1. منطقتون چیه؟
2. باید اول شرکتت رو تعین کنی تابعد بتونی مودم را مشخص کنی
3. اون بیسیمه این باسیمه
4. فرقی نمیکنن همشون یکین
5. مسلمه که بیشتره....سرعت 64 تقریبا همون سرعت دایال آپه(حالا یه کم بیشتر) ولی 128 به مراتب سرعت بالاتری داره
6. عجببب!!!!

farid_ss
02-10-2008, 08:13
چرا نمیشه؟؟؟
خوبم میشه.
از چه مرورگری استفاده میکنید؟

سلام
من از مرورگر internet Explorer استفاده می کنم و چون صحفات رو save نمی کرد یه بار هم حذ ف و بعد هم نصب کردم ولی باز هم seve نکر د با تشکر از شما ببخشید که این سوال رو اینجا مطرح کردم.:41:

farid_ss
03-10-2008, 03:06
با سلام خدمت تمام دوستان من تازه از صبا نت ADSL گرفتم و مودم
( USROBATICS ( 819115 دارم دیشب می خواستم برای اولین بار خودم اون رو نصب کنم و اومدم خط تلفن که وارد اتاقم می شود رو زدم به پورت adsl مودم و از طریق کابل LAN یک سرشو زدم به پورت LAN مودم و یک سرشو زدم به LAN کارت شبکه و وقتی آداپتورمودم رو زدم به برق چراغ Power روشن شد و چراغ adsl یه 7 الی 9 ثانیه بعد ثابت شد و چراغی که روش نوشته LAN همین طور چشمک می زد(مدام) و خود ویندوز یک Local Area Connection ساخت و آیکون شبکه رو هم در پایین صحفه قسمت SysTray نشون داد که فعال بود. وبرای تنظیمات مودم رفتم مرورگر IE باز کردم وطبق دفترچه راهنمایی مودم در نوار آدرس 192.168.1.1 وارد کردم.بعد USER و PASSWORD خواست که طبق دفترچه وارد کردم بعد یه صفحه اومد که فقط گزینه NEXT داشت که زدم و صفحه اومد که شامل کزینه های چون Encapsulation , Protocol ,
,("Half-bridge (also known as “IP extension ,
Authentication,

که نمایندگی فقط به من USER و PASSWORD و VPI و VCI رو داده بودند حالا می خوام بدونم با توجه به این موارد اصلا" خط من رانژه بوده یا نه وبعد هم این گزینه ها که به من نگفتند جریان شون چیه؟ و من باید چه کارکنم؟ باید چه وارد کنم ؟؟؟ اگر ممکنه دوستان یه راهنمایی کنند چون من برای دانشگاه نیاز فوری دارم با تشکر از تمام شما دوستان عزیز و ....

mehdi_vsgh
03-10-2008, 05:42
و چراغ adsl یه 7 الی 9 ثانیه بعد ثابت شد
وقتی این چراغ ثابت و روشن بمونه یعنی خطت رانژه شده....

تنظیمات مودم هم باید بری تو تاپیک آموزش جامع اونجا فکر کنم باشه

mehdi_vsgh
03-10-2008, 08:26
از دیروز نمیدونم چرا نویز خط تلفنمون زیاد شده.......

کسی میدونه دلیلش چی میتونه بشه؟؟

تا دیروز اصلا نویز نداشت ها؟؟؟!

tohidkh
03-10-2008, 11:31
از دیروز نمیدونم چرا نویز خط تلفنمون زیاد شده.......

کسی میدونه دلیلش چی میتونه بشه؟؟

تا دیروز اصلا نویز نداشت ها؟؟؟!

بله آقا مهدی. برای من هم اینطوری میشه.
باید از شاهراه باشه. (شاهراه مسیری است که خط تلفن شما وارد خونه میشه. یا جایی که از اون مکان به چند تا جا انشعاب پیدا میکنه)
(برای من دو تا شاهراه وجود داره. یکی کنار درب ورودی خونه هست. دومی هم داخل خونمون هست.)
معمولا وقتی بارون میاد، سیمها خیس میشند و تلفن به نویز میافته.
باید اتصالات رو چک کنید. و در جاهایی که احتمال وجود رطوبت میدید، یه طوری خشک کنید اون منطقه رو. (مثلا با سشوار.) یا اتصال رو قطع کرده و مجددا سیم ها رو به همدیگه وصل کنید.

rory
03-10-2008, 11:43
سلام. میشه لطفا به من تفاوت این مودم ها رو بگین، قیمتشون و کارایی و کیفیتش. از نظر مچ شدن کدوم خوبه؟ شیراز سان بایت اینارو داره همشون USROBOTICS هستن. واقعا آمریکاییه؟ اصلا مودمهای خوبی داره؟

USROBOTICS 9107

9115 USROBOTICS

USROBOTICS 9112

عجیبه دوتای آخری مثکه هیچ تفاوتی ندارن!

mehdi_vsgh
03-10-2008, 11:46
ببینم خودش بعد یه مدت درست نمیشه؟؟؟ وقتی سیما خشک بشن؟؟؟

tohidkh
03-10-2008, 11:49
ببینم خودش بعد یه مدت درست نمیشه؟؟؟ وقتی سیما خشک بشن؟؟؟

نه بابا. بیش از یه هفته طول میکشه تا به حالت عادی برگرده.
اون هم اگه در طی این یک هفته، باز هم رطوبت نبینه . . .
موفق باشید :40::11:

matrixx
03-10-2008, 15:36
من ميخام Asus Am604 بگيرم .
الان قيمتش چنده؟
تقلبي هم داره؟ اگه داره وجه تمايزش چيه؟ گارانتيش ماله چه شرکتي خوبه؟

Mahyarrrrr
03-10-2008, 17:01
1. منطقتون چیه؟
2. باید اول شرکتت رو تعین کنی تابعد بتونی مودم را مشخص کنی
3. اون بیسیمه این باسیمه
4. فرقی نمیکنن همشون یکین
5. مسلمه که بیشتره....سرعت 64 تقریبا همون سرعت دایال آپه(حالا یه کم بیشتر) ولی 128 به مراتب سرعت بالاتری داره
6. عجببب!!!!

منطقه مون پيام نوره
بين شركتها (پارس آنلاين، سپنتا، صبانت، شاتل و اينكه اين زير لينكشو زدم) گير كردم، نمي دونم كدوم بهتره
دوستان خواهشن راهنمايي كنيد،‌ هم اكنون نيازمندم ياري سبزتون هستم! :46:
مودم بي سيم يعني بايد با كارت شبكه بهش كانكت شي؟
فاصله دستگاه با مودم چقدر ميتونه باشه؟ مثلا با لپ تاپ بخوام كانكت شم تا چه فاصله اي رو ساپورت ميكنه؟ وجود مانع و ديوار باعث كاهش سرعت ارتباط با اينترنت ميشه؟

Mahyarrrrr
03-10-2008, 17:06
با سلام خدمت تمام دوستان من تازه از صبا نت ADSL گرفتم و مودم
( USROBATICS ( 819115 دارم دیشب می خواستم برای اولین بار خودم اون رو نصب کنم و اومدم خط تلفن که وارد اتاقم می شود رو زدم به پورت adsl مودم و از طریق کابل LAN یک سرشو زدم به پورت LAN مودم و یک سرشو زدم به LAN کارت شبکه و وقتی آداپتورمودم رو زدم به برق چراغ Power روشن شد و چراغ adsl یه 7 الی 9 ثانیه بعد ثابت شد و چراغی که روش نوشته LAN همین طور چشمک می زد(مدام) و خود ویندوز یک Local Area Connection ساخت و آیکون شبکه رو هم در پایین صحفه قسمت SysTray نشون داد که فعال بود. وبرای تنظیمات مودم رفتم مرورگر IE باز کردم وطبق دفترچه راهنمایی مودم در نوار آدرس 192.168.1.1 وارد کردم.بعد USER و PASSWORD خواست که طبق دفترچه وارد کردم بعد یه صفحه اومد که فقط گزینه NEXT داشت که زدم و صفحه اومد که شامل کزینه های چون Encapsulation , Protocol ,
,("Half-bridge (also known as “IP extension ,
Authentication,

که نمایندگی فقط به من USER و PASSWORD و VPI و VCI رو داده بودند حالا می خوام بدونم با توجه به این موارد اصلا" خط من رانژه بوده یا نه وبعد هم این گزینه ها که به من نگفتند جریان شون چیه؟ و من باید چه کارکنم؟ باید چه وارد کنم ؟؟؟ اگر ممکنه دوستان یه راهنمایی کنند چون من برای دانشگاه نیاز فوری دارم با تشکر از تمام شما دوستان عزیز و ....

وقتي كانكت شدي بگو سرعتش چطوريه؟ و الان بگو كه از خدمات پس از فروششون راضي هستي يا نه؟
سرعت دريافت و ارسالت چنده؟

vahid_civil
03-10-2008, 18:24
adsl به خط تلفن کاری نداره ؟
ما تلفنامون هیچ کدوم کار نمیکنه .حتی کوچکترین صدایی هم نمیده .مثل اینکه کلا زدن سیمش رو پاره کنن! ولی مودم adsl من چراغ status اش روشنه و حتی قطع هم نشده.
ممکنه قطعی تلفن به مودم من ربط داشته باشه؟
چیکار میشه کرد؟

roohi_rsh
03-10-2008, 18:34
یک سوال از اساتید

آخر کسی جواب ما رو نداد:41::10::41:

akhoond
03-10-2008, 18:54
adsl به خط تلفن کاری نداره ؟
ما تلفنامون هیچ کدوم کار نمیکنه .حتی کوچکترین صدایی هم نمیده .مثل اینکه کلا زدن سیمش رو پاره کنن! ولی مودم adsl من چراغ status اش روشنه و حتی قطع هم نشده.
ممکنه قطعی تلفن به مودم من ربط داشته باشه؟
چیکار میشه کرد؟

سلام وحید جان ، توصیه ام اینه که از دم در چک کنی ، اول تلفن رو بزن ، ببین بوق داری یا نه ؟ ( حتما داخلی رو قطع کن ، دلیل اش واضحه ... )
اگه اوکی بود ، مودم رو هم جداگانه چک کن ، اگه اون هم اوکی بود ، می تونی با هم چک کنی ، بعد می شه تصمیم گرفت که مشکل از داخلیه ، مودم یا مرکزه ...؟

مرسی
یا حق :10: :11:

mehdi_vsgh
03-10-2008, 20:20
نه بابا. بیش از یه هفته طول میکشه تا به حالت عادی برگرده.
اون هم اگه در طی این یک هفته، باز هم رطوبت نبینه . . .
موفق باشید :40::11:
الان متوجه شدم مشکل از اون نیست....

زنگ زدم شاتل تا بررسی کنن....

با راهنمایی های که کردن تصمیم بر اون شد که مودم را بدون هیچگونه اسپلیتری به پریز وصل کنم و عجیب اینکه نویز خطم به کل برطرف شد.......

فعلا که نویزی ندارم....نمیدونم مشکلات دیسکانکتی برطرف میشه یا خیر؟؟؟؟

mehdi_vsgh
04-10-2008, 07:04
دوستان ایا نیازه که هرچند وقت یه بار مودم رو ریست کنیم؟؟
اگه اره بفرمایین که هر چندوقت یه بار؟

D r i v e r
04-10-2008, 12:56
سلام دوستان
من یه هفته است که از صبانت اشتراک گرفتم
ولی از روز اول چراغ dsl روی مودم روشن نشد که نشد
روی سایت صبا نت هم که میرم مینویسه که هنوز از اشتراکت استفاده نشده
صبانت هم میگه هم مخابرات درسته هم شرکت
حالا من چی کار کنم؟

mostafaeshghi
04-10-2008, 13:39
دوستان ایا نیازه که هرچند وقت یه بار مودم رو ریست کنیم؟؟
اگه اره بفرمایین که هر چندوقت یه بار؟

ریست به چه معنا !

1) به این معنا که خاموش روشنش کنی : که خب این خود لازم میشه ، مثلا مودم هنگ میکنه ، داغ میشه و عملکرد خوبی نداره اونوقت شما خاموش روشنش میکنی حل میشه !

2- به این معنا که از پشت دستگاه (حالا به هر طریقی من منظورم اکثر دستگاهها بود که به این شکل ریست میشوند) ریست کنی ! که من لزومی نمیبینم که ریست کنی و بشینی باز از اول تنظمیش کن! حداقل من ندیدم مشکلی ایجاد کنه!

n0100003
04-10-2008, 14:57
سلام دوستان نمیدونستم کجا مطرح کنم یا چجوری با مدیر تماس بگیرم
من دوست داشتم تو این تاپیک فعالیت کنم ولی وقتی خواستم پست بدم گفت اخرین پست مال 300 روز پیش اگه تاپیک به جای دیگه منتقل شده یا تاپیک دیگه ای باز شده من از کجا باید بفهمم؟
اقایون مدیران هم لطفا اگه این پست منو پاک کردن لطفا جواب منو بدن
مرسی

farid_ss
04-10-2008, 16:32
باسلام خدمت تمام دوستان من چند سوال داشتم که می خواستم دوستان جواب و راهنمایی کنند؟
( با توجه به اینکه من از صبا نت ADSL گرفتم و مودم ( 819115 ) USRobotics دارم.

1_زمانی که آداپتور مودم رو به برق می زنی اگر تمام کابل ها درست وصل باشه خودش وارد اینتر نت می شه حالا اگر بخواهی از اینترنت خارج بشی من که آداپتور مودم رو در میارم بنظر شما اینکار برای مودم ضرر و زیان نداره و اگر راهی دیگه سراغ دار ید لطفا" بگید .

2_ ببخشید باید از کجا متوجه شد که سرعت انترنت (مال خودم) که دارم استفاده می کنم چقدر هست؟

3_ چون من محدودیت دانلود دارم یا راهی یا برنامه هست که بشه فهمید که این صفحات یا عکسها که باز شداند بر روی صفحه کامپیوتر چقد حجم دارند . یا اینکه قبل از بار شدن بر روی کامپیو تر چقدر حجم دارند و با توجه به حجم که می فیمیم چقدر هست بعد دانلود کنیم .:41:

rory
04-10-2008, 17:10
سلام. میشه لطفا به من تفاوت این مودم ها رو بگین، قیمتشون و کارایی و کیفیتش. از نظر مچ شدن کدوم خوبه؟ شیراز سان بایت اینارو داره همشون USROBOTICS هستن. واقعا آمریکاییه؟ اصلا مودمهای خوبی داره؟

USROBOTICS 9107

9115 USROBOTICS

USROBOTICS 9112

کسی قابل نمیدونه به من جواب بده؟ خواهش میکنم من وارد نیستم. عمده سوالم تفاوت 9112 و 9115 هستش. بخدا نمیتونم دوره بیفتم تو مغازه ها سوال کنم چون خودم که وارد نیستم مغازه دارا هم خیلیهاشون زیاد اطلاعات ندارن بیشتر آدمو گیج میکنن ازین که بگذریم تا چششون به یه دختر میافته سه ساعت توضیح میدن که دوساعت و پنجاه و پنج دقیقش ...

درضمن این مودم وایرلس گیگابایت هم نظرمو جلب کرد چون گارانتی آواژنگه. می ارزه بخاطرش 120 هزارتومن بدم؟

vahid_civil
04-10-2008, 19:22
باسلام خدمت تمام دوستان من چند سوال داشتم که می خواستم دوستان جواب و راهنمایی کنند؟
( با توجه به اینکه من از صبا نت ADSL گرفتم و مودم ( 819115 ) USRobotics دارم.

1_زمانی که آداپتور مودم رو به برق می زنی اگر تمام کابل ها درست وصل باشه خودش وارد اینتر نت می شه حالا اگر بخواهی از اینترنت خارج بشی من که آداپتور مودم رو در میارم بنظر شما اینکار برای مودم ضرر و زیان نداره و اگر راهی دیگه سراغ دار ید لطفا" بگید .

2_ ببخشید باید از کجا متوجه شد که سرعت انترنت (مال خودم) که دارم استفاده می کنم چقدر هست؟

3_ چون من محدودیت دانلود دارم یا راهی یا برنامه هست که بشه فهمید که این صفحات یا عکسها که باز شداند بر روی صفحه کامپیوتر چقد حجم دارند . یا اینکه قبل از بار شدن بر روی کامپیو تر چقدر حجم دارند و با توجه به حجم که می فیمیم چقدر هست بعد دانلود کنیم .:41:

1- شما میتونی به جای وارد شدن به اینترنت به صورت اتوماتیک مودم رو جوری تنظیم کنی که دستی وارد بشی. یه چیزی تو مایه های دیال اپ.

2- از سایت speedtest .

3- با برنامه netlimiter

Ali-ss
04-10-2008, 21:28
سلام ما توی شهرستانی هستیم که از نظر شرکتهای ارائه دهنده محدودیت داریم در نتیجه برا خرید مودم هم محدودیت داریم هم قیمت غم نوع مودم چون فقط همین شرکتها برای فروش دارند تنها مزیت این هست که مثلا منطقه ما کلا 10 تا یوزر داشته باشه!
پیشنهاد شرکت d link-2520 u بود مودم خوبی هست؟ توی ویستا مشکلی نداره؟ قیمشتش 50 می گه !!! می ارزه؟
برا 2-3 سال دیگه نیاز به تعویض نداره؟ گارانتی هم کمبو هست

matrixx
04-10-2008, 21:46
شاتل وقتي ميگه asus رو ساپورت ميکنه اين شامل تمام مدلهاش ميشه؟
الان قيمتش چنده؟

tohidkh
04-10-2008, 22:00
شاتل وقتي ميگه asus رو ساپورت ميکنه اين شامل تمام مدلهاش ميشه؟
الان قيمتش چنده؟

ای بابا. :5:
دوست عزیزم، بارها درباره این موضوع در این تاپیک بحث شده. :27:
در این مورد که میگند فلان شرکت ساپورت میکنه یا نمیکنه، همش صحبت های تبلیغاتی هستند.
تنها تفاوت AM602 و AM604 اینه که 604 ، مخصوص شبکه هست. (البته در خونه هم کار میکنه هاااااا)
تقلبی هم که برای هر مودمی مخصوصا ASUS پره پره. اصلا هم نمیشه تشخیص داد. فقط باید نذر و نیاز کنید که تقلبی در نیاد. :46:
البته اگه تقلبی دراومد هم مشکلی براتون پیش نخواهد اومد. فقط نباید آپدیتش کنید. چون مودم برای همیشه خاموش میشه.
در مورد گارانتی هم ببینید کدوم شرکت بیشتر گارانتی میکنه. اون خوبه.
شش هفت ماه پیش، قیمتش حول حوش 90 بود. الان خبر ندارم. :21:

mehdi_08
04-10-2008, 22:18
سلام ما توی شهرستانی هستیم که از نظر شرکتهای ارائه دهنده محدودیت داریم در نتیجه برا خرید مودم هم محدودیت داریم هم قیمت غم نوع مودم چون فقط همین شرکتها برای فروش دارند تنها مزیت این هست که مثلا منطقه ما کلا 10 تا یوزر داشته باشه!
پیشنهاد شرکت d link-2520 u بود مودم خوبی هست؟ توی ویستا مشکلی نداره؟ قیمشتش 50 می گه !!! می ارزه؟
برا 2-3 سال دیگه نیاز به تعویض نداره؟ گارانتی هم کمبو هست
برا خریدن مودم سعی کن که خودت بخری از شرکت نگیر که گرون میدن
مودم های دی لینک هم همشون عالیا خودم دارم تو ویستا هم باید از خودشن سوال کنی قیمت این مدلی رو کهبهت پیشنهاد کردن رو نمی دونم ولی فکر کنم قیمت مناسبی بهت گفتن با این روند رشد adsl در ایران هم با یه مودم 28 تومنی فکر کنم تا یه7 8 سال احتیاجی به مودم جدید نباشه :31::20:
گارانتی مودم های دی لینک هم دو تاس 1-ایزی 2-تولیران که خودم از گارانتی دومی دارم ولی ایزی تو مدل های مختلف مدت گارانتیش فرق می کنه از 1سال تا 3 سال
دیگه انتخاب با خودته:20:

hoomany
04-10-2008, 22:38
کسی قابل نمیدونه به من جواب بده؟ خواهش میکنم من وارد نیستم. عمده سوالم تفاوت 9112 و 9115 هستش. بخدا نمیتونم دوره بیفتم تو مغازه ها سوال کنم چون خودم که وارد نیستم مغازه دارا هم خیلیهاشون زیاد اطلاعات ندارن بیشتر آدمو گیج میکنن ازین که بگذریم تا چششون به یه دختر میافته سه ساعت توضیح میدن که دوساعت و پنجاه و پنج دقیقش ...

درضمن این مودم وایرلس گیگابایت هم نظرمو جلب کرد چون گارانتی آواژنگه. می ارزه بخاطرش 120 هزارتومن بدم؟

9112 و 9115 میشه گفت 99% مثل هم هستند. توی راهنمای سایتش هم اگه ببینی بسیار
شبیه هم هستن و تفاوتهای جزئی در Networking - security - Environmental دارن.

اینطور که یکی از واردکننده ها میگفت 9115 ورژن بهبود یافته 9112 هست.
دیزاینش هم البته به نظرمن قشنگ تره. ضمن اینکه به نظر میاد 9112 داره جمع میشه.

tohidkh
04-10-2008, 22:44

9112 و 9115 میشه گفت 99% مثل هم هستند. توی راهنمای سایتش هم اگه ببینی بسیار
شبیه هم هستن و تفاوتهای جزئی در Networking - security - Environmental دارن.

اینطور که یکی از واردکننده ها میگفت 9115 ورژن بهبود یافته 9112 هست.
دیزاینش هم البته به نظرمن قشنگ تره. ضمن اینکه به نظر میاد 9112 داره جمع میشه.

کسی قابل نمیدونه به من جواب بده؟ اولا اینکه، این چه حرفیه که میزنید. :10:
در ثانی، حرف دوستمون تایید میشه. مدل دوم آپدیت شده هست. و برخی از باگهاش رفع شده.
البته این رو هم بگم که باگهای مودم در آخرین سرعتی که ساپورت میکنه (مثلا 24 مگابیت)، معلوم میشه. نه در ایران !!!! :31:
ولی در کل مودم دوم بهتره.
در مورد گیگابایت هم باید بگم که اگه اونهمه پول دارید که 120 هزار تومن براتون صدمه زیادی نزنه، خیلی هم مودم خوبیه. تازه تازه هم حرف اینترنت وایرلس در ایران زده میشه . . .

farhad_s5
04-10-2008, 23:33
با سلام خدمت همتون:19:

من مرداد ماه امسال به سپنتا درخواست Adsl دادم ولي وقتي گفتن خط رانژه شده،چراغ مودم تند تند چشمك مي زد ولي هيچ وقت ثابت نميشد!:41: وقتي از طرف سپنتا براي چك كردن خط اومدن گفتن كه از مخابرات سالمه، ولي دمه خونه هم چراغ مودم ثابت نميشد(2تا ديگه از دوستام كه در شهرك ما بودن هم مثه من براشون پيش اومده ولي با شركت هاي صبانت و آسياتك)! طرفي كه اومده بود گفت كه فاصلت تا مخابرات زياده و دليلش همينه!:18:
منم تو اين ماه يعني مهر به لايزر سفارش Adsl2+ رو دادم و پرسيدم كه فاصله ي زياد رو تا حدود 7 كيلومتر ميگيره؟! چون من با سپنتا به اون صورت مشكل داشتم! مسئول فروش هم گفت : آره،تا 6 الي 7 كيلومتر رو راحت اين نوع Adsl ميگيره!!!
حالا وقتي از لايزر زنگ زدن و گفتن خط رانژه شده،دوباره همون مشكلي رو كه با سپنتا داشتم با اونا هم دارم!:2:
من ديروز فاصله تا مخابرات رو با ماشين رفتم و 2 كيلومتر شد،اصلا بگير 4 كيلومتر!
امروز زنگ زدم لايزر و كامل جريان رو تعريف كردم،مهندس لايزر مي گفت كه فاصلت تا مخابرات زياد نيست و Adsl معمولي بايد بگيره تازه ما به شما Adsl2 داديم نه Adsl2+!!!!!! گفت Adsl2 همون Adsl معموليه فقط محدوديت حجمي نداره!!!!!!!!!:41: (يعني موقع گرفتن پول كاملا به من دروغ گفتن)! براي توجيحش هم گفت : ما به مركز مخابراتي شما Adsl2+ نميديم ولي به جاهاي ديگه ميديم!!!!!!!!:2:
خلاصه اين يكي مي گفت كه اگه فاصلت هم زياد باشه بايد چراغت ثابت بشه و وصل بشي و فقط امكان داره كه صفحه اي باز نشه يا نتوني دانلود كني!!!!! و گفت كه من مثه شما فقط يه نفر ديدم كه اونم به دليل وجود دكل برق در كنار خونشون بوده!:5: حالا قراره دوباره بره از مخابرات چك كنه ، اگه سالم بود بياد از خونه هم چك كنه! ولي واقعا موقع پول گرفتن خيلي دروغ ميگن!!:2:
حالا من كه مطمئن شدم فاصلم در اون حد نيست كه نتونن Adsl بدن مي خوام برم مخابرات پيش مديرش و بهش بگم كه درستش كنن در غير اين صورت مجبورم از راه هاي ديگه كارم و پيگيري كنم كه خيلي براشون بد تموم ميشه!:27::27:

matrixx
05-10-2008, 00:06
ای بابا. :5:
دوست عزیزم، بارها درباره این موضوع در این تاپیک بحث شده. :27:
در این مورد که میگند فلان شرکت ساپورت میکنه یا نمیکنه، همش صحبت های تبلیغاتی هستند.
تنها تفاوت AM602 و AM604 اینه که 604 ، مخصوص شبکه هست. (البته در خونه هم کار میکنه هاااااا)
تقلبی هم که برای هر مودمی مخصوصا ASUS پره پره. اصلا هم نمیشه تشخیص داد. فقط باید نذر و نیاز کنید که تقلبی در نیاد. :46:
البته اگه تقلبی دراومد هم مشکلی براتون پیش نخواهد اومد. فقط نباید آپدیتش کنید. چون مودم برای همیشه خاموش میشه.
در مورد گارانتی هم ببینید کدوم شرکت بیشتر گارانتی میکنه. اون خوبه.
شش هفت ماه پیش، قیمتش حول حوش 90 بود. الان خبر ندارم. :21:

با تشکر از پاسختون اما وقتي شاتل ميگه شما با مودم usr ميتونيد به adsl ما وصل بشيد اما خودتون بايد نصبش کنيد و در صورت بروز مشکل ما پشتيباني نميکنيم تکليف چيه؟ شاتل که خودش asus نميفروشه اما ساپورتش ميکنه خب احتمال اينکه مثلا با فلان مودم واقعا مشکل داشته باشند نيست؟

من چون هم pc دارم هم laptop ترجيح ميدم 604 بگيرم. کسي قيمت روز و اطلاعات جديد در مورد گارانتي نداره؟

Cleeev
05-10-2008, 02:01

USROBOTICS 9107

9115 USROBOTICS

USROBOTICS 9112

USRobotics (زیر مجموعه شرکت معظم 3com) و Linksys (زیرشاخه Cisco Systems) هر دو آمریکایی هستن و دو تا از بهترین شرکتای سازنده تجهیزات شبکه هستن و هر دو قطعات اصلی و مرجعشون تو آمریکا ساخته میشن و به چین میان و مونتاژ میشن و به بقیه دنیا میرن...

مودم های USRobotics 9112, 9115 همونطوری که دوستان عزیز گفتن تفاوتی ندارن و فقط 9115 هم از لجاظ ظاهری و هم از لحاظ سخت افزاری نسبت به 9112 یه ورژن جدید محسوب میشه... حتی از لحاظ نرم افزاری هم تفاوتی ندارن چون نرم افزار سیستمی این مودما هر چند وقت یه بار ورژن جدیدشون میاد و میتونید آپدیتشون کنید و مودم 9112 یه باگی داشت که نرم افزاری بود و با آپدیت حل شد و الان با مودم 9115 هیچ تفاوت نرم افزاری نداره... ولی مودم 9115 بهتره... چون هر چی باشه ورژن جدیدتره و ارزش 4-5 هزار تومن گرون تر بودن رو داره...
هر دو این مودم ها (9112, 9115) یک پورت USB و یک پورت Ethernet (لن LAN) دارن... و از انواع شبکه ها با سرعت خوب و بهبود یافته پشتیبانی میکنن و برای استفاده خانگی خیلی خوبن و با اون دو پورت شما میتونید دو تا کامپیوتر رو همزمان به اینترنت وصل داشته باشید...

مدل 9107 یکی از مودمای خوب و معروف شبکه های خانگی هستش دارای 4 پورت Ethernet و یه پورت USB هستش و امکانات کامل مدیریتی داخلی و نرم افزاری... خیلی چیز خوبیه با قیمت 65 تا 70 هزار تومن...

USRobotics 9112 :

USRobotics 9115 :

USRobotics 9107 :

مودمی که شما عکسشو گذاشتی اینه : Gigabyte GN-AR14G
نه ارزششو نداره 120 تومن براش پیاده بشی... اولا گیابایتو چه به این کارا... به نظر میاد که فقطم همین یه مودم رو ساخته (تو سایت gigabyte.com.tw)... دوما آواژنگ با اینکه قبلا خیلی قبولش داشتم ولی جدیدا دارم میبینم که خیلی دودوزه شده و عوضی بازی درمیاره...

به جای اینکه برای 120 تومن برای اون بدی برو مودم USRobotics 9108 (مدل USR819108) رو بگیر که خداس... با اینکه در بسیاری از مشخصات مودم GN-AR14G و USR819108 شبیه هستن ولی مودم USR819108 دو سروگردن بالاتره با قیمت 100 هزار تومن یعنی 20 هزار تومن ارزون تر و بهتر... من بهت پیشنهاد میکنم که اگه میخوای 100 تومن واسه مودم بدی اینو بگیر... عالیه GREAT...

USRobotics 9108 :

توی سایت USRobotics از بالای صفحه ها بین اون کلماتی که قرمز نوشته اگه Specifications رو بزنی میتونی جزئیات محصول رو ببینی و مقایسه کنی...

ضمنا مودم های USRobotics رو فقط با گارنتی "انفورماتیک گستر" بخرید تا جنس تقلبی بهتون نندازن...

SIMON137
05-10-2008, 14:32
سلام خدمت دوستان ، نمی دونم گفته شده نشده یا...
من می خواستم بگم . اگر کسی D-Link 322t داره برای نصبش توی ویستا (به صورت lan ) باید بره ip لن رو روی 192.168.1.2 تنظیم کنه ، بعد توی مرورگر بنویسه 192.168.1.1 . در غیر این صورت جواب نمیده ، کانکشن رو هم ترجیحا استرینگ بسازین.

Ali-ss
05-10-2008, 19:26
آقا من مودم رو تازه نصب کردم
سئوالم اینه که الان چراغ usb و استیتوس مرتب چشمک می زنه اما چراغ دی اس ال بعد از اینکه چند بار چشمک زد ثابت شده مشکلی که وجود نداره؟

akhoond
05-10-2008, 19:39
سئوالم اینه که الان چراغ usb و استیتوس مرتب چشمک می زنه اما چراغ دی اس ال بعد از اینکه چند بار چشمک زد ثابت شده مشکلی که وجود نداره؟

سلام
من متوجه نشدم ؟ :18:
مودمتون چیه ؟ تو اکثر مودم ها ، اون چراغ استتوس هست که نشان دهنده رانژه بودن هست ، جالا این که چراغ دی اس توی مودم شما همونه یا نه ، نمی دونم
اگه کسی می دونه بگه ، اما فکر کنم تا فردا باید صبر کنی ، الآن که شرکت ها کسی نیست ، صبر کن ، فردا یوزر و پس بگیر ، من فکر می کنم که رانژه شده باشه .... :46:

SIMON137
05-10-2008, 20:00
مودم من چراغ استیتوسش همیشه چشمک زنه ، ولی به اینترنت وصله . مال شرکت d-link هست

mehdi_vsgh
05-10-2008, 20:39

سلام
من متوجه نشدم ؟ :18:
مودمتون چیه ؟ تو اکثر مودم ها ، اون چراغ استتوس هست که نشان دهنده رانژه بودن هست ، جالا این که چراغ دی اس توی مودم شما همونه یا نه ، نمی دونم
اگه کسی می دونه بگه ، اما فکر کنم تا فردا باید صبر کنی ، الآن که شرکت ها کسی نیست ، صبر کن ، فردا یوزر و پس بگیر ، من فکر می کنم که رانژه شده باشه .... :46:

برای من وقتی ختم رانژه میشه چراغ ADSL ثابت شد.

چراغ استاتوس که همیشه ثابته..

چراغ lan وقتی داره دیتا انتقال میده شروع میکنه چشمک زدن

Ali-ss
05-10-2008, 20:45
نه من الان مشکلی با اینترنت ندارم 1 ساعت نیست که ای دی اس ال گرفتم تقریبا راضیم دانلودش 10 کیلو بر ثانیه هست به اصطلاح 128 هست زنگ زدم شرکت پرسیدم گفت اصلا چراغ یو اس بی باید چشمک زن باشه! یعنی داره اطلاعات ردو بدل می کنه در ضمن گفت که استیتوس هم باید چشمک زن باشه! که این هم یعنی با مخابرات در ازتباطی ابته چشمک زنی استیتوس زیاد تند تند نیست مثل یو اس بی بعضی وقتها هم ثابت می شه!
ولی دی اس ال باید ثابت باشه! البته اولین بار که تلفن رو زدم تو مودم 7-8 ثانیه چشمک زد بعد ثابت شد به یارو گفتم رانژه؟ یارو یه نگاه کرد گفت یعنی چی؟ چون خودم هم نمی دونستم یعنی چی! هیچی نگفتم
مودم هم d link 2520 u

mehdi_vsgh
05-10-2008, 22:00
ولی دی اس ال باید ثابت باشه! البته اولین بار که تلفن رو زدم تو مودم 7-8 ثانیه چشمک زد بعد ثابت شد به یارو گفتم رانژه؟ یارو یه نگاه کرد گفت یعنی چی؟ چون خودم هم نمی دونستم یعنی چی! هیچی نگفتم

به ساده ترین زبان رانژه یعنی اتصال پورت دیتای خط تلفن شما به پورت شرکت ارائه دهنده سرویس Adsl توسط مخابرات

Mahyarrrrr
06-10-2008, 00:17
دوستان برای منطقه مخابراتی پيام نور (پونک) بين شركتها (پارس آنلاين، سپنتا، صبانت، شاتل و امپراطور) كدومشون بهتره؟
مودم بي سيم يعني بايد با كارت شبكه بهش كانكت شي؟
فاصله دستگاه با مودم چقدر ميتونه باشه؟ مثلا با لپ تاپ بخوام كانكت شم تا چه فاصله اي رو ساپورت ميكنه؟ وجود مانع و ديوار باعث كاهش سرعت ارتباط با اينترنت ميشه؟

n0100003
06-10-2008, 04:14
درسته
تو مودم من هم چراغ dsl ثابت روشنه و internet و lan چشمک میزنه که ماله شم میشه status و usb:7:

sarina_sh
06-10-2008, 09:51
سلام به همگی

من یه مشکلی داشتم وقتی که به اینترنت وصلم به محض اینکه کسی گوشی تلفن رو برداره چراغ adsl چشمک می زنه و اینترنت قطع میشه ... چطوری می تونم این مشکل رو بر طرف کنم ؟

mehdi_vsgh
06-10-2008, 10:47
سلام به همگی

من یه مشکلی داشتم وقتی که به اینترنت وصلم به محض اینکه کسی گوشی تلفن رو برداره چراغ adsl چشمک می زنه و اینترنت قطع میشه ... چطوری می تونم این مشکل رو بر طرف کنم ؟
اسپلیتر رو درست نصب نکردی حتما

sarina_sh
06-10-2008, 10:50
چرا درست نصب کردم ولی بازم این مشکل رو داره

mehdi_vsgh
06-10-2008, 11:04
اگه مطمئنی درست نصب کردی شاید اسپلیترت خرابه....

farhad_s5
06-10-2008, 11:23
سلام بچه هامن امروز رفتم مخابرات تا ببینم چرا چراغ مودمم همیشه چشمک میزنه و به Adsl وصل نمیشه،رئیس مخابرات بهم گفت که خط شما دو سال هست که فیبر نوریه!!!در صورتی که من شهریور ماه که رفته بودم پیشش گفته بود که خطم فیبر نوری نیست و کابل مسی هست!!!اینا دیگه عجب آدمایی هستنا!!راستی اگه خط فیبر نوری باشه مخابرات درخواست Adsl رو نباید برگشت بزنه؟!آیا شرکتی هست که بتونه رو فیبرنوری خدمات بده؟!من شنیده بودم که با دیال آپ هم نمیشه به Adsl وصل شد ولی من خیلی خوب با دیال آپ به اینترنت وصل میشم؟!!!

EHHASSATNI
06-10-2008, 11:26
اقا نگه همجا 20% قیمتها ارزون تر نشده ؟؟؟
زنگ زدم پیرس انلاین میگه به ما نگفتن !!!
مودم من Symphony هست می تونم باهاش از شاتل Adsl بگیرم

mehdi_vsgh
06-10-2008, 12:05
سلام بچه هامن امروز رفتم مخابرات تا ببینم چرا چراغ مودمم همیشه چشمک میزنه و به Adsl وصل نمیشه،رئیس مخابرات بهم گفت که خط شما دو سال هست که فیبر نوریه!!!در صورتی که من شهریور ماه که رفته بودم پیشش گفته بود که خطم فیبر نوری نیست و کابل مسی هست!!!اینا دیگه عجب آدمایی هستنا!!راستی اگه خط فیبر نوری باشه مخابرات درخواست Adsl رو نباید برگشت بزنه؟!آیا شرکتی هست که بتونه رو فیبرنوری خدمات بده؟!من شنیده بودم که با دیال آپ هم نمیشه به Adsl وصل شد ولی من خیلی خوب با دیال آپ به اینترنت وصل میشم؟!!!

اره هستن یکیش افروز نته که میتونه روی فیبر نوری هم بده

ببین فرقی نمیکنه مودمت چی باشه...اگه adsl2+ رو ساپورت میکنه میتونی بگیری ولی خوب چون این مودم جز مودمهای اصلی نیست...

فقط زحمت نصب و کانفیگ کردنش میوفته گردنه خودت و شرکت مسئولیتی بابت این نمیگیره:19:

farhad_s5
06-10-2008, 15:05
افروزنت به منطقه ي ما ADSL نميده!
در ضمن امروز از لايزر كه رفته بودن مخابرات،از اونجا مودم راحت آپ شده و كار كرده!! ميشع فيبرنوري باشه و از مخابرات كار كنه؟!!!!:10:

راستي اگه خط فيبرنوري باشه مخابرات نبايد درخواست Adsl یو برگشت بزنه؟!!!!!!!!!!!!:19:

tohidkh
06-10-2008, 15:09

اگه این پست رو به طور کامل بخونید متوجه میشید جریان چیه :27: