PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

shahramcat
28-08-2010, 17:37
سلام

مودم Tp-Link مدل 8901G وایرلس برای خونه جواب میده ؟ از شاتل سرویس گرفته یکی از دوستان .

ممنون

sei_pm
28-08-2010, 18:28
سلام
من دو تا مودم دارم یکی از این چینیائی که هر روز با یه اسمی میدن تو بازار ویکی دیگه d-link dsl-2640u که البته اونم چینیه و تازه خریدم!!!
با اولیه خیلی راحت به اینترنت وصل میشم ولی با d-link هر کاری می کنم نمی تونم وصل بشم.
تنظیمات جفتشون رو تا جائی که میشد مثل هم کردم ولی وصل نمیشه. (چراغ adsl روشن میشه ولی خوب اینترنتش نه)
اینا رو هم روی d-link تنظیم کردم:

PORT: [0-3] 0
VPI: [0-255] 0
VCI: [32-65535] 35
Service Category UBR Without PCR
Connection Type PPP over Ethernet (PPPoE)
Encapsulation Mode LLC/SNAP-BRIDGING
MTU [1000-1500]: 1492
این دو مورد هم تیک خورده.
Bridge PPPoE Frames Between WAN and Local Ports
Enable WAN Service

احتمال داره مک فیلتر ISP شما فعال باشه یک زنگ بزنید بگید مودم رو عوض کردم کانکت نمیشه واسه مک آدرسه؟

سلام

مودم Tp-Link مدل 8901G وایرلس برای خونه جواب میده ؟ از شاتل سرویس گرفته یکی از دوستان .

ممنون

مشکلی نداره یک طبقه رو جواب میده.

fade2amin
28-08-2010, 20:57
سلام
من یه بارم قبلا این سئوال رو پرسیدم، ممنون میشم کمک کنین. یکی از بچه ها میخواد یه مودم وایرلس بگیره، میخواستم بدونم چه مارک و چه مدلی بگیره که با شاتل خوب مچ شه. اگه راهنمایی واسه Configure کردنش هم ازش داشته باشین لطف میکنین بهم بدین .
مرسی .

_Barbod_
28-08-2010, 21:10
مودم رو باید از خودشون بگیری.
هم ایرانسل و هم مبین نت سه مدل دارن

1- مدلی موسوم به کله قندی یا سطل آشغالی که قیمتش 69000 تومنه. مودم داخلی هست و قابلیت اتصال به آنتن رو داره ولی آنتنش هیج کجا گیر نمیاد.
2- مودم داخلی که دارای قابلیت وای فای هست، قیمتش 99000 تومنه
3- مودم خارجی که در منطقه هایی که وایکمس بد آنتن میداه استفاده میشه، قیمتش هم 199900 هست.

اطلاعات بیشتر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر با ADSL مشکلی نداری و کارت رو راه میندازه و با نیازهات سازگاره به هیچوجه دنبال وایمکس نرو.
قیمت مودمهایی که گفتم مال ایرانسل بود.
اینم مودم های مبین نت که مدلشون همون مدل مودم های ایرانسل هست ولی قیمتش یه مقدار تفاوت داره:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ممنون دوست عزیز بابت راهنماییتون
ببینید مثلا" از ایرانسل نمیتونم بخرم(چون ارزونتره) بعد به مبین نت بگم خودم مودم دارم؟
بعد از این سه نوع مودم شما کدوم رو پیشنهاد میدید؟
راستی چرا میگید سراغ وایمکس نرم؟
مشکل داره؟قطعی داره؟
من ADSL سپنتا 384 دارم و همه جوره از لحاظ کیفیت راضی هستم
فقط بحث سر قیمت هست
اگر با 80 هزار میشه اینترنت 1024 داشت چرا 60 هزار (با احتساب 15% تخفیف سطح کاربری) بدم بابت 384 ؟

جناب XSS جواب سوالتون رو کامل دادن من هم این مدل رو که تازه دیردز باهاش آشنا شدم معرفی میکنم که هیچ کدوم از ایرانسل و مبین نت ندارند و فقط داتک داره متاسفانه قیمتی ازش ندارم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمزیتش اینه که برق نمی خواد و خیلی کوچیکه معایبش اینه که شما نمی تونی با چند تا Pc دیگه اینترنت رو اشتراک بگذاری میشه از طریق وایرلس لپتاپ این کار رو کرد ولی باید همیشه روشن باشه واسه همین زیاد مناسب اینکار نیست.
ممنون دوست عزیز از راهنماییتون
من فقط برای یک کامپیوتر میخوام.

gt333
28-08-2010, 21:13
آقا من که خطم مشکل داره با مودم قبلی وصل میموندم ولی با لینکسیس قطعی دارم.آیا با یه مودم tplink یا dlink عوض کنم وضعیتم بهتر میشه ؟؟ مثل این که مودم wag120n خیلی حساسه به نویز و مشخصات خط رو هم که نشون نمیده باتوجه به اینا من مودممو عوض کنم بهتر میشه وضعیتم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

sei_pm
28-08-2010, 21:35
:41::41: وای یعنی اینقدر داغونم ؟؟ ولی فاصلم از مرکزمون زیاد نیستا با آدرسی که دارم از خونمون تا اونجا پیاده 10 دقیقه راهه. نکنه مرکر آی اس پس منظورتونه آره ؟؟
من سعی میکنم فردا ببرم سر خط ساختمون تستش میکنم ببینم چی میشه خبرشو حتما میدم .با این اوصاف گارانتی نمیبرم دیگه فکر فروششم باید نکنم اینطور که معلومه هر چی بگیرم همین داستانه به نظرتون اگر از خط بیرون خونه باشه اگر بخوام روی اون یکی خطمون بندازم اینترنتمو ببینم اونجا چجوریه انجام میدن ؟؟ هزینه داره ؟کار زیاد داره ؟
ممنونم که وقتتونو بهم میدین دوستان گلم:11::11::11:

اگر پایه رو بگذاریم رو 0.40 mm copper طبق لینک زیر شما بالای 5.5 کیلومتر با مرکز فاصله داری. مهم طول کابل هست تا مرکز نه دید مستقیم از اونجایی که معمولا تو ایران لقمه:18: یک دور رو حتما باید دور گردن بپیچه احتمالش هست .....

شما دم ورودی خط به ساختمان هم تست کردید؟ اونجا تست میکنید یادتون باشه اتصال به خونه رو قطع کنید وگرنه تست اون با داخل منزل هیچ فرقی نمیکنه.

آقا من که خطم مشکل داره با مودم قبلی وصل میموندم ولی با لینکسیس قطعی دارم.آیا با یه مودم tplink یا dlink عوض کنم وضعیتم بهتر میشه ؟؟ مثل این که مودم wag120n خیلی حساسه به نویز و مشخصات خط رو هم که نشون نمیده باتوجه به اینا من مودممو عوض کنم بهتر میشه وضعیتم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

شما وایرلس Linksys رو هم خاموش کنید مودم رو هم روی G.dmt بگذارید ببینید تاثیری داره یا نه. با این بازاری که من میبینم هیچی رو توش نمیشه تضمین کرد اگر خواستی عوض کنید همون Tplink بگیر 8960N حدود 70 تومن.

gt333
28-08-2010, 21:58
ممنونم دوست عزیز با هنوز وقت نکردم برم سر خط ساختمون تنظیماتم رو هم میزارم روی اون قسمت ببینم چی میشه. مرسی

gt333
28-08-2010, 22:22
دوست عزیز من پرسیدم از خونه گفتند این خط تلفن رو چون جدید خریدیم سیمکشی از رو هست و سه چهار تیکه درست شده.(سه چهار تیکه سیم نمیدونم با چه کیفیتی به هم وصل شده ) حالا قرار شد بریم سر جعبه تقسیم تست کنم.به نظرتون از این هم میشه ایراد ؟؟؟
یه سوال دیگه مودم قبلی که داشتم به زور کانکت میشه یعنی وقتی روشنش میکنم فقط چراغ پاور روشن میشه و لینک لن ولی حتی وارد تنظیمات مودمم نمیشه شد مثل این که ایراد پیدا کرده ریست با دکمه پشتشم کردم درست نمشه از هد 100 بار خاموش و روشن یه بار شاید بشه وارد تنشیماتش شد اونم زود قطع میشه ایرادش چیه به نظرتون ؟؟ آیا نویز زیاد باعث خرابی مودم هم میشه ؟ مرسی

sei_pm
28-08-2010, 22:42
دوست عزیز من پرسیدم از خونه گفتند این خط تلفن رو چون جدید خریدیم سیمکشی از رو هست و سه چهار تیکه درست شده.(سه چهار تیکه سیم نمیدونم با چه کیفیتی به هم وصل شده ) حالا قرار شد بریم سر جعبه تقسیم تست کنم.به نظرتون از این هم میشه ایراد ؟؟؟
یه سوال دیگه مودم قبلی که داشتم به زور کانکت میشه یعنی وقتی روشنش میکنم فقط چراغ پاور روشن میشه و لینک لن ولی حتی وارد تنظیمات مودمم نمیشه شد مثل این که ایراد پیدا کرده ریست با دکمه پشتشم کردم درست نمشه از هد 100 بار خاموش و روشن یه بار شاید بشه وارد تنشیماتش شد اونم زود قطع میشه ایرادش چیه به نظرتون ؟؟ آیا نویز زیاد باعث خرابی مودم هم میشه ؟ مرسی

بی تاثیر نیست اون چند تکه شدن. من انقدر تخصص ندارم که بگم چقدر تاثیر داره یا چقدر نویز ممکنه روی مودم اثر بد بگذاره به احتمال ممکنه Attenuation شما سر خط بهتر بشه یک دلیلش اینه که شما مسافت رو کمی کاهش دادید پس 2 db کم شدن معمولی هست.

psat
28-08-2010, 22:43

سلام
یکی از دوستان من هم دقیقا همین مشکل رو داشت.سیم کشی ساختمونش مشکل داشت چون خیلی قدیمی بود
و من بهش گفتم بره از جلوی در تست کنه و اون هم اینکارو کرد و مشکلش حل شد.مودم رو هم گذاشت اونجا و چند
روزی اینطوری استفاده کرد و بعدش یه تیکه سیم یه تیکه گرفت از دم در کشید تا کنار سیستمش و الان هم بدون مشکل
داره کار میکنه.
مودمش هم wag160n

XSS
28-08-2010, 23:08
ممنون دوست عزیز بابت راهنماییتون
ببینید مثلا" از ایرانسل نمیتونم بخرم(چون ارزونتره) بعد به مبین نت بگم خودم مودم دارم؟
بعد از این سه نوع مودم شما کدوم رو پیشنهاد میدید؟
راستی چرا میگید سراغ وایمکس نرم؟
مشکل داره؟قطعی داره؟
من ADSL سپنتا 384 دارم و همه جوره از لحاظ کیفیت راضی هستم
فقط بحث سر قیمت هست
اگر با 80 هزار میشه اینترنت 1024 داشت چرا 60 هزار (با احتساب 15% تخفیف سطح کاربری) بدم بابت 384 ؟

ممنون دوست عزیز از راهنماییتون
من فقط برای یک کامپیوتر میخوام.

اینکه میتونید مودم رو از ایرانسل بخرید و بعد برید مبین نت رو نمیدونم، گرچه تو فرم ثبت نام مبین قسمتی برای ثبت مک آدرس مودم وجود داره ولی یکی از بچه ها تو تاپیک مبین نت نوشته بود که بهش گفتن نمیشه از مودم ایرانسل استفاده کنی. برای اینکه مطمئن بشی با این شماره تماس بگیر و ازشون سوال بپرس: 83869999 - 021

در مورد سه نوع مودم هم به کار خودتون بستگی داره. اگر محل شما تو پوشش داخلی مبین نت یا ایرانسل هست و به وای فای احتیاجی ندارید میتونید مودم 69000 تومنی که اسمشو بچه ها گذاشتن کله قندی بخرید.
اگر تو محدوده پوشش داخلی هستید و به این احتیاج دارید که اینترنت بصورت وای فای هم پخش بشه تو محیط میتونید از مودم داخلی با قابلیت وای فای استفاده کنید. همچین این مدل قابلیت استفاده از VoIP رو هم داره.
اگر هم تو منطقه شما وایمکس بد آنتن میده باید از مودم خارجی استفاده کنید که پشت بام یا بالکن شما نصب میشه.
معمول خودت شرکت وایمکس مودم رو به شما پیشنهاد میده.

پایداری وایمکس از ADSL کمتر هست و قطعی بیشتری تو سرویس هست. همینطور بعضی از بچه ها میگفتن که مودم داخلیی که گرفتن تو خونه جواب نمیده و حتما باید ببرن کنار پنجره یا تو حیاطی جایی تا چراغ سه تا آنتنش روشن بشه (مشکل آنتن دهی با مودم های داخلی). البته اینایی که گفتم مال ایرانسل بود، حالا مبین نت رو نمیدونم، مثل اینکه تو این فروم فقط دو تا کاربر مبین نت هست و بقیه هم ثبت نام کردن ولی هنوز خبری نشده. یه سری هم به تاپیک وایمکس ایرانسل و مبین نت بزنید و از کاربراش سوال کنید بد نیست.
در مورد قیمت هم حق با شماست. فقط شما شرکت های ADSL دیگه رو هم پیگیری کردید؟ مثلا شما اگر از مخابرات بخواید ADSL بگیرید میتونید سرعت 2 مگابیت رو با قیمت 74000 تومان بخرید. این مورد هم میتونید تو تاپیک ADSL مخابرات پیگیری کنید و از کاربراش بپرسید کیفیت ADSL مخابرات چجوریه.

تاپیک وایمکس ایرانسل:

تاپیک وایمکس مبین نت:

تاپیک ADSL مخابرات تهران:

gt333
28-08-2010, 23:25
آقا یه سوال اگر قطعیم درست شد ولی مودمم نتونست مشخصات خط رو بازم نشون بده آیا ایراد محسوب میشه ؟؟ من تو یه تاپیک تو همین سایت یکی از بچه ها همین مشکلو داشته رفته گارانتی گفتند با مودم دیگه عوض میکنند به نظرتون چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟ آیا برم عوض کنم ؟ ممنون میشم کمکم کنید

psat
28-08-2010, 23:35
آقا یه سوال اگر قطعیم درست شد ولی مودمم نتونست مشخصات خط رو بازم نشون بده آیا ایراد محسوب میشه ؟؟ من تو یه تاپیک تو همین سایت یکی از بچه ها همین مشکلو داشته رفته گارانتی گفتند با مودم دیگه عوض میکنند به نظرتون چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟ آیا برم عوض کنم ؟ ممنون میشم کمکم کنید

منم قصد خریدن همین مدل رو دارم و همین برام سواله.
ولی خوب چیز خاصی نیست چون مودم های درپیت هم دارن و این مشکل باید نرم افزاری باشه.
تو فروم های خارجی و قسمت سوالات cisco هم این مطرح شده و احتمال داره توی firm ware بعدی درست بشه.

gt333
28-08-2010, 23:35
یه سوال دیگه آیا 4 خار بودن یا 2 خار بودن سوکت سیم تلفنی که به مودم وصل میشه مهمه ؟

sei_pm
28-08-2010, 23:39

نه اون قسمت ربطی به قطعیهای خط شما نداره ضعف این مدله فکر هم نکنم با تعویض مودم مشکلش حل بشه باز با خود ساخت سیستم صحبت کنید که مودمی که عوض می کنید اون قسمتش رو تست می کنند تحویلتون میدن یا نه.

یه سوال دیگه آیا 4 خار بودن یا 2 خار بودن سوکت سیم تلفنی که به مودم وصل میشه مهمه ؟

خیر هیچ تفاوتی نداره تو این مدل ولی بعضی از مودم ها مثل 8811 TPLINK فکر کنم کارایی داره.

gt333
29-08-2010, 00:29
نه اون قسمت ربطی به قطعیهای خط شما نداره ضعف این مدله فکر هم نکنم با تعویض مودم مشکلش حل بشه باز با خود ساخت سیستم صحبت کنید که مودمی که عوض می کنید اون قسمتش رو تست می کنند تحویلتون میدن یا نه.

خیر هیچ تفاوتی نداره تو این مدل ولی بعضی از مودم ها مثل 8811 TPLINK فکر کنم کارایی داره.

مرسی دوست عزیز از راهنماییهاتون الان اون قسمت تنظیکماتو که گفتید روی gmt گزاشتم 3 ساعت هست قطعی نداشتم خدا کنه درست شده باشه مرسی:40:

fmps
29-08-2010, 08:23
سلام دوستان
آپدیت ویندوز و آنتی ویروس خاموشه و از اینترنت هم اصلا استفاده نمی کنم و این چراغ ADSL چشمک میزنه.و مرتب از شارژم کم میشه
چطور میتونم بفهم چی از اینترنت استفاده میکنه؟؟؟؟؟

sei_pm
29-08-2010, 08:47
سلام دوستان
آپدیت ویندوز و آنتی ویروس خاموشه و از اینترنت هم اصلا استفاده نمی کنم و این چراغ ADSL چشمک میزنه.و مرتب از شارژم کم میشه
چطور میتونم بفهم چی از اینترنت استفاده میکنه؟؟؟؟؟

اینکه مربوط به مودم نمیشه اینجا پرسیدید .اگر میخوای ببینی مودمت نشتی نداره:18: که حجمت کم میشه کابل Lan رو اگر بکشی هر چند ثانیه یکبار یک چشمک کوچیک میزنه که به ISP وضعیت خودش رو اعلام کنه که این طبیعیه.
ولی به احتمال ویندوز شما مشکل پیدا کرده.برای اینکه ببینی چقدر داره ازت کم میشه میتونی Du Meter رو نصب کنید.

moas
29-08-2010, 10:10
سلام 2تا سوال
من از اینترنت شاتل استفاده می کنم با مودم D-Link DSL-200 فقط 1 پورت USB داره میخواستم ببینم چطور میتونم تنظیماتشو روی اتوماتیک بزارم که هروقت ویندوز بالا میاد مستقیم بره تو اینترنت؟
تو قسمت config , encapsulation رو روی Router LLC گذاشتم ولی شبکه داخلی رو نمیشناسه و جایی هم نداره که یوزر و پسورد رو بزارم اصلا امکان این کار هست برای این مودم؟

سوال بعدی اینکه توی یکی از تاپیک ها یکی از دوستان نوشته بود این مودم ADSL2 رو پشتیبانی نمی کنه یعنی من الان از حداکثر سرعت نمی تونم استفاده کنم؟

sei_pm
29-08-2010, 10:44
سلام 2تا سوال
من از اینترنت شاتل استفاده می کنم با مودم D-Link DSL-200 فقط 1 پورت USB داره میخواستم ببینم چطور میتونم تنظیماتشو روی اتوماتیک بزارم که هروقت ویندوز بالا میاد مستقیم بره تو اینترنت؟
تو قسمت config , encapsulation رو روی Router LLC گذاشتم ولی شبکه داخلی رو نمیشناسه و جایی هم نداره که یوزر و پسورد رو بزارم اصلا امکان این کار هست برای این مودم؟

سوال بعدی اینکه توی یکی از تاپیک ها یکی از دوستان نوشته بود این مودم ADSL2 رو پشتیبانی نمی کنه یعنی من الان از حداکثر سرعت نمی تونم استفاده کنم؟

encapsulation رو باید روی PPPOE LLC بگذارید.
درسته این مودم فقط از Adsl پشتیبانی میکنه که تا 8 Mbps پهنای باند داره و تا چند سال آینده هیچ فرقی نداره تو ایران. چون در حال حاظر سرعت بیشتر از 2 مگ نداریم.

moas
29-08-2010, 11:10
encapsulation رو باید روی PPPOE LLC بگذارید.
درسته این مودم فقط از Adsl پشتیبانی میکنه که تا 8 Mbps پهنای باند داره و تا چند سال آینده هیچ فرقی نداره تو ایران. چون در حال حاظر سرعت بیشتر از 2 مگ نداریم.
توی گزینه ها فقط IPoATM هست PPPOE نداره

sei_pm
29-08-2010, 11:15

پس نمیشه.
فکر هم نکنم مودم تک پورت همچین قابلیتی داشته باشه چون نیازی نداره.

aaeiria
29-08-2010, 11:48
سلام
من دو تا مودم دارم یکی از این چینیائی که هر روز با یه اسمی میدن تو بازار ویکی دیگه d-link dsl-2640u که البته اونم چینیه و تازه خریدم!!!
با اولیه خیلی راحت به اینترنت وصل میشم ولی با d-link هر کاری می کنم نمی تونم وصل بشم.
تنظیمات جفتشون رو تا جائی که میشد مثل هم کردم ولی وصل نمیشه. (چراغ adsl روشن میشه ولی خوب اینترنتش نه)
اینا رو هم روی d-link تنظیم کردم:

PORT: [0-3] 0
VPI: [0-255] 0
VCI: [32-65535] 35
Service Category UBR Without PCR
Connection Type PPP over Ethernet (PPPoE)
Encapsulation Mode LLC/SNAP-BRIDGING
MTU [1000-1500]: 1492
این دو مورد هم تیک خورده.
Bridge PPPoE Frames Between WAN and Local Ports
Enable WAN Service

احتمال داره مک فیلتر ISP شما فعال باشه یک زنگ بزنید بگید مودم رو عوض کردم کانکت نمیشه واسه مک آدرسه؟

میشه یه ذره در مورد این "مک آدرس" توضیح بدید؟
ممنونم

sei_pm
29-08-2010, 11:59
میشه یه ذره در مورد این "مک آدرس" توضیح بدید؟
ممنونم

مشکلتون حل شد؟ MAC آدرس هر وسیله ای رو معمولا زیرش مینویسند

Address MAC چیست ؟

هر كامپیوتر موجود در شبكه به منظور ایجاد ارتباط با سایر كامپیوترها، می‌بایست شناسایی و دارای یك آدرس منحصر به فرد باشد. قطعا تاكنون با آدرس‌هایIP و یاMAC ( اقتباس شده از كلماتMedia Access Control) برخورد داشته اید و شاید این سوال برای شما مطرح شده باشد كه اولا ضرورت وجود دو نوع آدرس چیست و ثانیا جایگاه استفاده از آنان چیست ؟
MAC Address ، یك آدرس فیزیكی است در حالی كه آدرس‌هایIP، به منزله آدرس‌های منطقی می‌باشند. آدرس‌های منطقی شما را ملزم می‌نمایند كه به منظور پیكربندی كامپیوتر و كارت شبكه، درایورها و یا پروتكل‌های خاصی را در حافظه مستقر نمائید ( مثلا استفاده از آدرس‌هایIP). این وضعیت در رابطه باMAC Address صدق نخواهد كرد و اینگونه آدرس‌ها نیازمند درایور‌های خاصی نخواهند بود، چراكه آدرس‌های فوق درون تراشه كارت شبكه قرار می‌گیرند.
دلیل استفاده از MAC Address

هر كامپیوتر موجود در شبكه، می‌بایست با استفاده از روش‌هائی خاص شناسایی گردد. برای شناسایی یك كامپیوتر موجود در شبكه، صرف داشتن یك آدرسIP به تنهائی كفایت نخواهد كرد. حتما علاقه مندید كه علت این موضوع را بدانید. بدین منظور، لازم است نگاهی به مدل معروف‌
Open Systems Interconnect) OSI ) و لایه‌های آن داشته باشیم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همانگونه كه مشاهده می‌نمایید،MAC Address در لایهDataLink (لایه دوم مدلOSI ) قرار دارد و این لایه مسوول بررسی این موضوع خواهد بود كه داده متعلق به كدامیك از كامپیوترهای موجود در شبكه است. زمانی كه یك بسته اطلاعاتی (Packet) به لایهDatalink می‌رسد (از طریق لایه اول)، وی آن را در اختیار لایه بالائی خود (لایه سوم) قرار خواهد داد. بنابراین ما نیازمند استفاده از روش خاصی به منظور شناسایی یك كامپیوتر قبل از لایه سوم هستیم.MAC Address، در پاسخ به نیاز فوق در نظر گرفته شده و با استقرار در لایه دوم، وظیفه شناسایی كامپیوتر قبل از لایه سوم را بر عهده دارد. تمامی‌ماشین‌های موجود بر روی یك شبكه، اقدام به بررسی بسته‌های اطلاعاتی نموده تا مشخص گردد كه آیاMAC Address موجود در بخش <آدرس مقصد> بسته اطلاعاتی ارسالی با آدرس آنان مطابقت می‌نماید؟ لایه فیزیكی (لایه اول) قادر به شناخت سیگنال‌های الكتریكی موجود بر روی شبكه بوده و فریم‌هائی را تولید می‌نماید كه در اختیار لایهDatalink، گذاشته می‌شود. در صورت مطابقتMAC Address موجود در بخش <آدرس مقصد> بسته اطلاعاتی ارسالی باMAC Address یكی از كامپیوترهای موجود در شبكه، كامپیوتر مورد نظر آن را دریافت و با ارسال آن به لایه سوم، آدرس شبكه‌ای بسته اطلاعاتی (IP) بررسی تا این اطمینان حاصل گردد كه آدرس فوق با آدرس شبكه‌ای كه كامپیوتر مورد نظر با آن پیكربندی شده است به درستی مطابقت می‌نماید.
ساختار MAC Address

یكMAC Address بر روی هر كارت شبكه همواره دارای طولی مشابه و یكسان می‌باشند. (شش بایت و یا 48 بیت). در صورت بررسیMAC Address یك كامپیوتر كه بر روی آن كارت شبكه نصب شده است، آن را با فرمت مبنای شانزده (Hex)، مشاهده خواهید دید. مثلاMAC Address كارت شبكه موجود بر روی یك كامپیوتر می‌تواند به صورت زیر باشد:
مشاهده MAC Address

استفاده از دستورIPconfig/all و مشاهده بخشPhysical address :
زمانی كه یك تولید كننده نظیر اینتل، كارت‌های شبكه خود را تولید می‌نماید، آنان هر آدرس دلخواهی را نمی‌توانند برایMAC Address در نظر بگیرند. در صورتی كه تمامی‌تولید كنندگان كارت‌های شبكه بخواهند بدون وجود یك ضابطه خاص، اقدام به تعریف آدرس‌های فوق نمایند، قطعا امكان تعارض بین آدرس‌های فوق به وجود خواهد آمد. (عدم تشخیص تولید كننده كارت و وجود دو كارت شبكه از دو تولید كننده متفاوت با آدرس‌های یكسان). حتما این سوال برای شما مطرح می‌گردد كهMAC Address توسط چه افراد و یا سازمان‌هایی و به چه صورت به كارت‌های شبكه نسبت داده می‌شود؟ به منظور برخورد با مشكلات فوق، گروهIEEE، هرMAC Address را به دو بخش مساوی تقسیم كه از اولین بخش آن به منظور شناسایی تولید كننده كارت و دومین بخش به تولید كنندگان اختصاص داده شده تا آنان یك شماره سریال را در آن درج نمایند.
كد تولید كنندگان بر اساس1700-RFC به آنان نسبت داده می‌شود. در صورت مشاهدهRFC فوق حتما متوجه خواهید شد كه برخی از تولید كنندگان دارای بیش از یك كد می‌باشند.علت این امر به حجم گسترده محصولات تولیدی آنان برمی‌گردد.
با این كهMAC Address در حافظه كارت شبكه ثبت می‌گردد، برخی از تولید كنندگان به شما این اجازه را خواهند داد كه با دریافت و استفاده از یك برنامه خاص، بتوانید بخش دومMAC Address كارت شبكه خود را تغییر دهید(شماره سریال كارت شبكه). علت این موضوع به استفاده مجدد از سریال‌های استفاده شده در سایر محصولات تولید شده توسط آنان برمی‌گردد (تجاوز از محدود مورد نظر).
در حال حاضر احتمال این كه شما دو كارت شبكه را خریداری نمایید كه دارایMAC Address یكسانی باشند، بسیار ضعیف و شاید هم غیرممكن باشد.
برگرفته از سایت srco.ir

Scrat
29-08-2010, 13:37
سلام
من یک مودم Zyxel دارم که دو لپ تاپ با وایرلس و یک دسکتاپ هم با کارت شبکه وایرلس بهش متصل هستند .

چه جوری میشه فهمید هر کدوم از استفاده کنندگان چه درصدی از حجم دریافتی و سرعت را مشغول میکنند ؟؟؟؟

sei_pm
29-08-2010, 14:52
سلام
من یک مودم Zyxel دارم که دو لپ تاپ با وایرلس و یک دسکتاپ هم با کارت شبکه وایرلس بهش متصل هستند .

چه جوری میشه فهمید هر کدوم از استفاده کنندگان چه درصدی از حجم دریافتی و سرعت را مشغول میکنند ؟؟؟؟

همچین قابلیتی رو تا اونجا که من می دونم هیچ مودمی نداره.

Scrat
29-08-2010, 15:01
همچین قابلیتی رو تا اونجا که من می دونم هیچ مودمی نداره.

زنگ زدم پارس آنلاین گفتش چنین کاری میشه کرد که حتی هر سیستم چه قدر بتونه دانلود کنه ولی دیگه توضیح اضافه نداد گفت مربوط به بخش ما نمیشه .

sei_pm
29-08-2010, 16:02
زنگ زدم پارس آنلاین گفتش چنین کاری میشه کرد که حتی هر سیستم چه قدر بتونه دانلود کنه ولی دیگه توضیح اضافه نداد گفت مربوط به بخش ما نمیشه .

نه آقا نمیشه گفت مثلا چقدر حجم مصرف کنه ولی میشه از قسمت BW Management پهنای باند رو تقسیم کرد ولی دیگه 1 مگ چیه که بخوای تقسیمش کنید.

192.168.1.1 رو بزن پسورد هم admin بعد Go to Advanced setup رو انتخاب کن و Apply دیگه بقیه کارهایی که میتونی بکنی تو عکس زیر گویا هست بیشتر از این کاری نمیشه کرد:

آخرشه:46:

Steps-Rap
29-08-2010, 17:58
دوستان آخر به ما نگفتین مودم fastlink خوبه یا نه....

joe_satriani
29-08-2010, 19:14
دوستان آخر به ما نگفتین مودم fastlink خوبه یا نه....

با سلام
دوست عزيزم، مودم هاي معروفتري خوب توي بازار هست
شما كه ميخواي هزينه كني يه چيز ناچيز بذار روش و يه معروفترش و بگير

سلام

براي اينكه بخوايد متوجه بشيد ميتونيد از نرم افزار استفاده كنيد و ببينيد هر كاربر چقدر استفاده ميكنه
چون به صورت سخت افزاري نميشه

با سلام
مودمتون اگه تك پورت هست بايد اين گزينه رو داشته باشه
مدل مدمتون چيه؟
و اينكه يه عكس از صفحه ي تنظيماتتون اگه ميتونيد بذاريد

موفق باشيد.

gt333
29-08-2010, 22:44
سلام این پست رو زدم از آقای sei_ pm ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])] تشکر کنم که مرحله به مرحله راهنماییم کردند مشکلم از دیشب تا الان حلشده قطعی نداشتم با اوون تغییری که گفتید انجام دادم مشکلم حل شده حالا بازم میخوام برم ببینم میتونم نویز خط رو هم بگیرم مرسی

ramtinmec
29-08-2010, 22:45
با سلام خدمت اساتید

متاسفانه خط تلفن ما خیلی نویز داره طوری که مودم dial upبه زور کانکت میشه حالا من برای adslیه مودم میخوام که با نویز بالا کمتر مشکل داشته باشه اخه من شنیدم که مودمهای linksys با نویز بالا مشکل دارن و مودمهای asus بیشتر سازگارن ایا این حرف درسته
اگه لطف کنین یه مودم که با نویز بالا سازگارتر باشه معرفی کنید ممنون میشم(بودجه 70-80)

ممنون که جواب میدین

T@L@
29-08-2010, 23:23
اگر منظورتون از لحاظ سرعت اینترنت هست فرقی نداره.
N میتونه از 150 تا 300 Mbps سرعت وایرلسش باشه که بدرد شبکه داخلی میخوره که فایل رو سریع انتقال بدید.
متاسفانه قیمت ندارم. زنگ بزنید ساخت سیستم و شماره نماینده فروشش رو داخل بازار ایران بپرسید
جناب sei_pm ممنون از جوابتون.
من یه کاربر معمولی هستم که می خوام لب تاپ و یه PC رو به مودمم وصل کنم. به نظرتون چقدر برای من فرق می کنه که برم سراغ سری n مودم ها. فرقشون با مودم های سری g محسوسه؟
نکته بعدی اینکه اگه سری g جواب کار من رو می ده لطفاً در خرید بین دو مدل Asus G31 و D-Link 2640U من رو راهنمایی کنین.
سئوال آخر اینکه از اونجایی که شاتل می گه Linksys رو ساپورت نمی کنه می ارزه ریسک خریدش رو بکنم؟(آخه قیمت wag120n با توجه به اینکه سری n هم هست با Asus G31 برابره). ممکنه اگه فردا یه مشکل برام پیش بیاد هیچ همکاری ایی نمی کنن
بازهم از راهنماییتون ممنون.

myusac
29-08-2010, 23:28
دوست عزیز با برنامه ی kerio firewall میتونین کنترل و نظارت کنین

البته من در مقابل استادان جسارت نمیکنم

T@L@
30-08-2010, 00:47
سلام دوستان کسی می تونه یه راهنمایی بین دو مدل TP-Link 8960n و AsusG31 ه من بده؟

smv366
30-08-2010, 01:42
سلام / خسته نباشید دوستان عزیز .
یه مشکل عجیب برام پیش اومده کسی هست بتونه کمکم کنه ؟
من مودم D link Wlan دارم ! ( از 2 سال پیش ) و سالم هم هست .
می خواهم ADSL از شرکت پارس آن لاین بگیرم ولی یک مشکل بزرگ دارم آن هم اینکه
پارس آن لاین ADSL را به شرطی می دهد که مودم ایسوس یا زایکسس داشته باشی !
در غیر این صورت باید این مودم را از شرکت بخری !!!
حالا منکه مودم دارم یعنی باید یا یک مودم نو دیگر بخرم یا یکی از دو مارک بالا رو یک روز ببرم شرکت پارس آن لاین
که یعنی من از این مودم ها دارم و مهر تائید به پرونده ADSL ام بزنند...
از لحاظ کانفلیک یا ... مودم من با ADSL پارس همخوانی دارد و فقط بحث فروش مودم نو در پارس آن لاین مد نظر می باشد !!!
کسی از دوستان هست این دو مارک مودم را داشته باشد و بتواند برای 1 ساعت به من قرض بدهدش ؟؟
( در صورت نیاز مبلغ اجاره یا ضمانت ... )
ممنونم .

baloteli
30-08-2010, 01:42
سلام
مودم فعلی من adsl 1هست و با سرعت 384 تا 44 متغیر دانلود میکنم حالا میخوام بدونم اگر مودم adsl 2 بگیرم فرقی در سرعت دانلودم
مشاهده میکنم

baloteli
30-08-2010, 03:56
کسی نیست جواب مارو بده

saeed258s
30-08-2010, 10:41
بسی داغون تر از قبل :41:
وضعیت خطت افتضاحه. بدترین قسمتش اون Attenuation مربوط به دانلودته که 71 این یعنی فاصلت تا مرکز مخابراتی زیاده که هیچ راهی نداره یا اینکه جنس سیم کشی داخلی خونت افتضاحه.خلاصه اگر مودم رو ببری سرخط که وارد ساختمون میشه وصل کنید و باز یک عکس بندازید میشه نظر داد نسبت به سیم کشی خونه. با این مودم یکم سر کن اگر دیدی این هم رندم قطع میشه اون رو نبری گارانتی بهتره. به احتمال از فریمور باشه که آپدیتش بیاد درست میشه. تا اینجا مودم Wag120 شما به نظر سالم میاد.
با دروود
اگر برایتان میسر است،از آنجا که من نمی دانم که هرکدام از داده های نمایش داده شده در این بخش از مودم،به صورت Normal باید چگونه و به چه میزان باشند،مهر فرمایید بفرمایید که خطی که در وضعیت خوب باشد،این داده ها باید به چه گونه ای باشند؟
سپاس

baloteli
30-08-2010, 11:49
سلام
مودم فعلی من adsl 1هست و با سرعت 384 تا 44 متغیر دانلود میکنم حالا میخوام بدونم اگر مودم adsl 2 بگیرم فرقی در سرعت دانلودم
مشاهده میکنم
کسی نیست جواب مارو بده

a6l3i
30-08-2010, 16:05
سلام دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سلام خدمت اساتید

متاسفانه خط تلفن ما خیلی نویز داره طوری که مودم dial upبه زور کانکت میشه حالا من برای adslیه مودم میخوام که با نویز بالا کمتر مشکل داشته باشه اخه من شنیدم که مودمهای linksys با نویز بالا مشکل دارن و مودمهای asus بیشتر سازگارن ایا این حرف درسته
اگه لطف کنین یه مودم که با نویز بالا سازگارتر باشه معرفی کنید ممنون میشم(بودجه 70-80)

ممنون که جواب میدین
نه عزیز ، کی گفته؟ من خودم Asus-Wl600g دارم ولی Linksys از برندهای پدر-مادر دار بازاره و فوق العاده هم فیدبک های خوبی داده.

جناب sei_pm ممنون از جوابتون.
من یه کاربر معمولی هستم که می خوام لب تاپ و یه PC رو به مودمم وصل کنم. به نظرتون چقدر برای من فرق می کنه که برم سراغ سری n مودم ها. فرقشون با مودم های سری g محسوسه؟
نکته بعدی اینکه اگه سری g جواب کار من رو می ده لطفاً در خرید بین دو مدل Asus G31 و D-Link 2640U من رو راهنمایی کنین.
سئوال آخر اینکه از اونجایی که شاتل می گه Linksys رو ساپورت نمی کنه می ارزه ریسک خریدش رو بکنم؟(آخه قیمت wag120n با توجه به اینکه سری n هم هست با Asus G31 برابره). ممکنه اگه فردا یه مشکل برام پیش بیاد هیچ همکاری ایی نمی کنن
بازهم از راهنماییتون ممنون.

1- تکنولوژی N سیگنال های قوی تری داره و برد رو بطور محسوسی بالا میبره. سرعتش هم در انتقال اطلاعات بین سیستم ها یی که به مودم وصلن بیشتره ولی تو اینترنت با سری G برابراه. (البته تو ایران که سرعت به زور به .5 مگ میرسه)
این هم یه مقایسه ی عملی بین مودم های N و G

به همه توصیه میکنم این رو ببینن ، اکه مشکل دارید واسه دیدنش بگین واستون تو 4shared آپ کنم که از دستش ندین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2- شما بگیر خیالبت نباشه. اونا هر روز یه برند رو میآرن و همون میشه گل سرسبدشون. همین امروز فردا که linksys رو بخوان بیآرن میشه بهترین برند بازار و اونوقت میزنن تو سر یه چیز دیگه.
کل این حرف ها واسه اینه که در روز برای رفع اشکال ها و راهنمایی هاشون با تعداد محدودتری از انواع مودم روبرو باشن. وگرنه همبن دو کلمه ای رو هم که بلدن دیگه نمی تونن بگن!!
من 3 سال پیش این مودم رو بخاطر قیمت گرفتم و اینکه چون داشتم از ایران میومدم بیرون نمی خواستم خانواده تو دردسر بیافتم و چیزی رو گرفتم که ISP ها غرغر نکنن.
اولا امیدوارم راحت کارت پیش بره ، ولی اگه مشکلی هم بود میتونی با راهتمایی دوستان رفع کنی.
شما اصلا بگو من یه مودم دارم و نمیخوام از شما بگیرم. هیچ اجباری نیست که از خودشون بگیری.

----------------------------------

سلام دوستان کسی می تونه یه راهنمایی بین دو مدل TP-Link 8960n و AsusG31 ه من بده؟

1- ببینید پاسخ بالا میتونه کمکی بهتون کنه؟ قسمت آبی
2- قیمت هاشون رو داری؟
3-مودم G11 طبق گفته ی سایت ایسوس (لیک پبائین ، قسمت Specifications ) حدود 100 متر برد آزاد داره که خییییلی کمه. تو Indoor که فکر کنم زیر 20 متر شه.

Range = Outdoor 330ft (100meters)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید---------------------------------

سلام / خسته نباشید دوستان عزیز .
یه مشکل عجیب برام پیش اومده کسی هست بتونه کمکم کنه ؟
من مودم D link Wlan دارم ! ( از 2 سال پیش ) و سالم هم هست .
می خواهم ADSL از شرکت پارس آن لاین بگیرم ولی یک مشکل بزرگ دارم آن هم اینکه
پارس آن لاین ADSL را به شرطی می دهد که مودم ایسوس یا زایکسس داشته باشی !
در غیر این صورت باید این مودم را از شرکت بخری !!!
حالا منکه مودم دارم یعنی باید یا یک مودم نو دیگر بخرم یا یکی از دو مارک بالا رو یک روز ببرم شرکت پارس آن لاین
که یعنی من از این مودم ها دارم و مهر تائید به پرونده ADSL ام بزنند...
از لحاظ کانفلیک یا ... مودم من با ADSL پارس همخوانی دارد و فقط بحث فروش مودم نو در پارس آن لاین مد نظر می باشد !!!
کسی از دوستان هست این دو مارک مودم را داشته باشد و بتواند برای 1 ساعت به من قرض بدهدش ؟؟
( در صورت نیاز مبلغ اجاره یا ضمانت ... )
ممنونم .

قسمت بالای پست رو بخش دوم رو یه نگاه بندازین.

------------------------------

سلام
مشاهده میکنم

از کدوم ISP و کدوم سرویسش رو دارید؟

panther99
30-08-2010, 17:22
آقا من امروز ویندوزم رو عوض کردم . و مودم رو هم یه بار ریست کردم بعد تنظیمات رو انجام دادم . ولی سیو نمیکنه در آخر . مودم هم asus am 602 هست . و جالب اینجاست که وقتی برای بار دوم میخوام تو اینترنت اکسپلورر وارد تنظیمات مودم بشم دیگه نمیشه !!!!!!!!!!!!!!! وباید دوباره ریستش کنم .
تو کنترل پنل هم رفتم وضعیت کانکشنم اینجوریه !!!!!

میبینید که نوشته limited or no connectivity !! ولی تو اینترنت میتونم برم و حتی تو دانلود هم مشکلی ندارم . اما دیگه تو تنظیمات مودم به هیچ وجه نمیشه رفت !!! . در صورتی که قبل از تعویض ویندوز اینطوری نبود . ممنون میشم کمک کنید .

a6l3i
30-08-2010, 19:53
آقا من امروز ویندوزم رو عوض کردم . و مودم رو هم یه بار ریست کردم بعد تنظیمات رو انجام دادم . ولی سیو نمیکنه در آخر . مودم هم asus am 602 هست . و جالب اینجاست که وقتی برای بار دوم میخوام تو اینترنت اکسپلورر وارد تنظیمات مودم بشم دیگه نمیشه !!!!!!!!!!!!!!! وباید دوباره ریستش کنم .
تو کنترل پنل هم رفتم وضعیت کانکشنم اینجوریه !!!!!

میبینید که نوشته limited or no connectivity !! ولی تو اینترنت میتونم برم و حتی تو دانلود هم مشکلی ندارم . اما دیگه تو تنظیمات مودم به هیچ وجه نمیشه رفت !!! . در صورتی که قبل از تعویض ویندوز اینطوری نبود . ممنون میشم کمک کنید .

1- منظورت از ریست ، ریست کارخونه ای کردی یا ریست معمولی ؟
2- زمانیکه وارد تنظیمات نمیشه Error چی میده؟ پنجره ی Log-in میآد یا نه؟

SAEEDSAMSUNG
30-08-2010, 21:52
سلام. کسی اینجا از مودم وایرلس tp link استفاده میکنه؟

a6l3i
31-08-2010, 00:01
سلام. کسی اینجا از مودم وایرلس tp link استفاده میکنه؟

چه مدلی؟ مشکلتون چیه؟

panther99
31-08-2010, 00:17
1- منظورت از ریست ، ریست کارخونه ای کردی یا ریست معمولی ؟
2- زمانیکه وارد تنظیمات نمیشه Error چی میده؟ پنجره ی Log-in میآد یا نه؟

بله رسیت کاخونه ای میکنم هر وقت که میخوام وارد تنظیمات مودم بشم .
وقتی وارد نمیشه Error نمیده صفحه لود نمیشه تو اکسپلورر مثل اینکه اینترنت قطع بشه میزنه fail شده . فکر میکردم از آنتی ویروسه که اون رو هم remove کردم و بدون آنتی ویروس هم همینه !!!!!!!!! نخیر پنجره log in هم نمیاد

a6l3i
31-08-2010, 02:00
بله رسیت کاخونه ای میکنم هر وقت که میخوام وارد تنظیمات مودم بشم .
وقتی وارد نمیشه Error نمیده صفحه لود نمیشه تو اکسپلورر مثل اینکه اینترنت قطع بشه میزنه fail شده . فکر میکردم از آنتی ویروسه که اون رو هم remove کردم و بدون آنتی ویروس هم همینه !!!!!!!!! نخیر پنجره log in هم نمیاد
شما اگه که ریست کارخونه ای کنی که باید هر دفعه کل اطلاعات مودم پاک شه!!!
میشه بگی چطوری ریست کارخونه ای میکنین؟

panther99
31-08-2010, 10:44
دوست عزیز یه دکمه پشتش داره که حدودا 20 ثانیه ای نگه میدارم و بعد سستم و مودم رو یه بار ریستارت میکنم !
مگه چور دیگه ای هم داریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!

shayanjuve
31-08-2010, 11:01
من یه مودم zyxel 660 hw T1 V3 خریدم ولی هر 15-20 دقیقه یا کمتر و بیشتر اینترنت قطع میشه ولی چراغ های مودم در حالت عادی باقی میمونن ولی مودم قبلیم که وایرلس نیستو وصل میکنم هیچ مشکلی نداره اگه کسی میتونه کمک کنه در ضمن وقتی میخوام به xbix live وصل شم پیغام میده mtu کمه که تغییرشم دادم ولی مشکل حل نشد(این مشکلو خیلیا دارن و راهی براش پیدا نشده ظاهرا)

a6l3i
31-08-2010, 11:22
دوست عزیز یه دکمه پشتش داره که حدودا 20 ثانیه ای نگه میدارم و بعد سستم و مودم رو یه بار ریستارت میکنم !
مگه چور دیگه ای هم داریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!
ok. شما با LAN وصل کردی یا USB ؟

------------------

من یه مودم zyxel 660 hw T1 V3 خریدم ولی هر 15-20 دقیقه یا کمتر و بیشتر اینترنت قطع میشه ولی چراغ های مودم در حالت عادی باقی میمونن ولی مودم قبلیم که وایرلس نیستو وصل میکنم هیچ مشکلی نداره اگه کسی میتونه کمک کنه در ضمن وقتی میخوام به xbix live وصل شم پیغام میده mtu کمه که تغییرشم دادم ولی مشکل حل نشد(این مشکلو خیلیا دارن و راهی براش پیدا نشده ظاهرا)

از اطلات مربوط به خط یه عکس بذار ببینیم نویز خط در چه حاله؟ یا میتونی زنگ بزنی به ISP بگی مقدار نویز خط رو واست چک کنن و بگن وضعیت نویزت چیه.
وقتی اینترنت قطع میشه ، باید ریست کنی مودم رو یا با کشیدن کابل LAN و جا زدنش درست میشه؟

panther99
31-08-2010, 11:45
با lan وصل کردم . قبلا هم با lan بود . ولی این مشکل رو نداشتم . البته همونطور که گفتم قط تو تنظیمات مودم نمیتونم وارد بشم . !!!!!!!!

a6l3i
31-08-2010, 13:34
با lan وصل کردم . قبلا هم با lan بود . ولی این مشکل رو نداشتم . البته همونطور که گفتم قط تو تنظیمات مودم نمیتونم وارد بشم . !!!!!!!!
1- یه بار از تو قسمت Management تنظیمات ، Restore Default رو بزن شاید درست شه.
2- زمانی که این مشکل پیش میآد. تو Run تایپ کن cmd و بعد تو پنجره ی داس ، بزن ping 192.168.1.1 و تصویر نتیجه رو بذار ببینیم. چون باید با زدن IP Address مودم ، تنظیمات بیآد ، درغیر اینتصورت اگه اتصالات درست باشه تنها دلیل اینه که IP مودم عوض شده باشه.

Honradez
31-08-2010, 13:44
سلام. خسته نباشيد.

من يه مودم وايرلس براي ADSL ام دارم با مارک TP-Link. درواقع اين مودم از راه وايرلس به لپتاپ و با سيم هم به يک PC وصله.

ميخواستم بپرسم چطور ميتونم کاري کنم که هردو بتوانند باهم به اينترنت وصل شوند؟

متشکرم.

a6l3i
31-08-2010, 14:18
سلام. خسته نباشيد.

من يه مودم وايرلس براي ADSL ام دارم با مارک TP-Link. درواقع اين مودم از راه وايرلس به لپتاپ و با سيم هم به يک PC وصله.

ميخواستم بپرسم چطور ميتونم کاري کنم که هردو بتوانند باهم به اينترنت وصل شوند؟

متشکرم.

مخلص ورزشکارای فروم . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رخصت !!

1- هر دو وصلن یعنی مودم به هر دو IP داده و هر دو مودم رو پیدا کردن؟
2- تا حالا با وایرلس Laptop وصل شدین یا فقط PC وصل میشه؟
3- ویندوز سیستم هاتون چیه؟
4- شما تنظیمات مودمتون Bridge هستش یا PPPoE ؟ ( یا بعبارت دیگه ، واسه وصل شدن به اینترنت ، باید رو آیکن Connection کلیک کنید (Bridge) یا با روشن کردن سیستم و مودم خودبخود وصل میشه (PPPoE) ؟

panther99
31-08-2010, 15:47
1- یه بار از تو قسمت Management تنظیمات ، Restore Default رو بزن شاید درست شه.
2- زمانی که این مشکل پیش میآد. تو Run تایپ کن cmd و بعد تو پنجره ی داس ، بزن ping 192.168.1.1 و تصویر نتیجه رو بذار ببینیم. چون باید با زدن IP Address مودم ، تنظیمات بیآد ، درغیر اینتصورت اگه اتصالات درست باشه تنها دلیل اینه که IP مودم عوض شده باشه.

Management تنظیمات ، کجا هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این هم عکس .

roteal2007
31-08-2010, 16:01
این هم عکس .

تنظیمات مودم فقط و فقط از browser و cd مودم قابل ادیت هستند.
من نمیدونم چرا زمان ping شما اینقدر بالاست !!!!
در هر حال مشکل از اتصال به مودم و لن نیست.
اگه اکانت بریج رو ست کردی پاکش کن و از توی بروزر ip مودم رو بزن و برو ببین میره؟!!

plsboy
31-08-2010, 16:40
دوستان کسی میتونه منو واسه تنظیم مودم راهنمایی کنه؟:11::11::12::12:
من یه مودم Billion Bpac 5210s rc دارم که چند روز پیش -از روی کنجکاروی- اومدم و reset کردم... ولی بعد از اون با چندتا راهنمایی از برو بچ فروم تونستم دوباره با حالت NAT راهش بندازم...:10::10:
حالا دوتا مشکل دارم که اولندش قبل از اینکه مودم رو reset کنم واسه وصل شدن من از یک کانکشن استفاده میکردم ولی حالا تا روشنش میکنم یکسره به اینترنت وصل میشه....:41::41:
مشکل مهمتر اینه من COD 6 MW2 رو Multi میزنم و قبل از اینکه مودم خراب کنم وقتی وارد بازی میشدم حالت NAT من رو OPEN میزد ولی حالا NAT : STRICT هستش و اجازه Host شدن رو به من نمیده...:37::37::37::45::45:
خود بازی یه آدرس میده که چجوری این مشکل رو برطرف کنی

و میگه که باید...

خوب مشکل اینجاست که من nat رو Enable میکنم ولی چیزی به همچین شکلی Filter InternetNAT Redirection پیدا نمیکنم...:45::45:
خواهشا یکی یه کمکی به ما بکنه...:10::10::42::42:
درضمن توی سایت پارس آنلاین یک سری تنظیمات بود که یکیشون خیلی شبیه مودم من بود ولی اسمش Level 1 بود!!!!:23::23::23:

jamshidjap
31-08-2010, 17:12
سلام

سوال :

وقتي که مودم رو کانفيگ ميکنيم اطلاعات بين کامپيوتر و مودم رد و بدل ميشه يا اينکه با خدمات دهنده اينرنت هم ارتباط پيدا ميکنيم ...

بهتر بگم : آيا وقتي آي پي 192.168.1.1 رو ميزنيم و تنظيمات مودم در صفحه ظاهر ميشه اين اطلاعات از مودم مياد يا از سايت اينترنتي ؟ و اگه سيم تلفنش قطع بشه و آي پي بالا بزنيم باز هم صفحه تنظيمات مياد؟

آيا خدمات دهنده اينترنت از تغييرات در تنظيمات مودم مثلا قطع و وصل کردن وايرلس با خبر ميشه ؟

a6l3i
31-08-2010, 18:25
این هم عکس .

تو راهنمای انگلیسی مودم شما ( که تو پست اول هست) ، صفحه ی 41 (از 48) گفته تو منوی مودم ؛ در قسمت Management زیر شاخه ای بنام Restore Default هست.

من شک کرده بودم که مودم IP رو عوض کنه ، که اینطور نیست و مودم سیستم رو میشناسه. فقط همونطور که دوستمون گفت رمان Ping مودم خیلی زیاده ، بجای 270 باید حدود 1 باشه !!!
یه سرچ میکنم ببینم از چی میتونه باشه!

سلام

سوال :

وقتي که مودم رو کانفيگ ميکنيم اطلاعات بين کامپيوتر و مودم رد و بدل ميشه يا اينکه با خدمات دهنده اينرنت هم ارتباط پيدا ميکنيم ...

بهتر بگم : آيا وقتي آي پي 192.168.1.1 رو ميزنيم و تنظيمات مودم در صفحه ظاهر ميشه اين اطلاعات از مودم مياد يا از سايت اينترنتي ؟ و اگه سيم تلفنش قطع بشه و آي پي بالا بزنيم باز هم صفحه تنظيمات مياد؟

آيا خدمات دهنده اينترنت از تغييرات در تنظيمات مودم مثلا قطع و وصل کردن وايرلس با خبر ميشه ؟
مستقیم از مودم میآد و شما با این IP وارد سیستم مودم میشی. واسه امتحان ، میتونی مودم رو از Line جدا کنی و تست کنی.

jamshidjap
31-08-2010, 21:54
واسه امتحان ، میتونی مودم رو از Line جدا کنی و تست کنی.

سيستم الان در دسترسم نيست .... پس خيالم راحت اطلاعات از مودم مياد.... مودم هم 3Com هستش

a6l3i
31-08-2010, 22:05
دوستان کسی میتونه منو واسه تنظیم مودم راهنمایی کنه؟:11::11::12::12:
من یه مودم Billion Bpac 5210s rc دارم که چند روز پیش -از روی کنجکاروی- اومدم و reset کردم... ولی بعد از اون با چندتا راهنمایی از برو بچ فروم تونستم دوباره با حالت NAT راهش بندازم...:10::10:
حالا دوتا مشکل دارم که اولندش قبل از اینکه مودم رو reset کنم واسه وصل شدن من از یک کانکشن استفاده میکردم ولی حالا تا روشنش میکنم یکسره به اینترنت وصل میشه....:41::41:

من قسمت بازی رو نمیدونم ؛ چون بقول بروبچ بازی خور نیستم !
ولی درمورد قسمت دوم اینکه مودم شما الآن روی حالت PPPoE تنظیم شده و قبلا در حالت Bridge بوده. حالا مگه بده که خودش به اینترنت وصل شه؟ اگه این حالت .واست مشکل ایجاد کرده ، بگو راهتماییت کنم که دوباره Bridge کنیش.

------------------------------------

سيستم الان در دسترسم نيست .... پس خيالم راحت اطلاعات از مودم مياد.... مودم هم 3Com هستش
آره عزیز ، مطمئن

plsboy
31-08-2010, 22:21
من قسمت بازی رو نمیدونم ؛ چون بقول بروبچ بازی خور نیستم !
ولی درمورد قسمت دوم اینکه مودم شما الآن روی حالت PPPoE تنظیم شده و قبلا در حالت Bridge بوده. حالا مگه بده که خودش به اینترنت وصل شه؟ اگه این حالت .واست مشکل ایجاد کرده ، بگو راهتماییت کنم که دوباره Bridge کنیش.

آره عزیز ، مطمئن

عزیز اگه راهنمایی کنی خیلی متشکر میشم...:10::10::10:

joe_satriani
31-08-2010, 22:47

با سلام
دوست عزيزم؛ شما بايد داخل تنظيمات مودم بريدو از اونجا اين حالت رو تنظيم كنيد
در مرورگرتون 192.168.1.1 ( معمولا براي تمام مودم ها همين هست )‌رو بنويسيد و بعد اينتر
حالا يوزر و پسورد رو admin تايپ كنيد ( كه بازم معمولا همين هست به صورت ديفالت )
حالا به قسمت اتصالات wan برويد و از اونجا كانكشني كه از نوع pppoe هست رو پاك كنيد و به جاش از مدل bridged استفاده كنيد

كه توي هر تنظيمات مودمي معمولا همينطوري هست
اگه بازم به مشكل خورديد از تنظيمات مودمتون عكس بذاريد تا بيشتر راهنمايي كنيم

موفق باشيد.

plsboy
31-08-2010, 23:07
با سلام
دوست عزيزم؛ شما بايد داخل تنظيمات مودم بريدو از اونجا اين حالت رو تنظيم كنيد
در مرورگرتون 192.168.1.1 ( معمولا براي تمام مودم ها همين هست )‌رو بنويسيد و بعد اينتر
حالا يوزر و پسورد رو admin تايپ كنيد ( كه بازم معمولا همين هست به صورت ديفالت )
حالا به قسمت اتصالات wan برويد و از اونجا كانكشني كه از نوع pppoe هست رو پاك كنيد و به جاش از مدل bridged استفاده كنيد

كه توي هر تنظيمات مودمي معمولا همينطوري هست
اگه بازم به مشكل خورديد از تنظيمات مودمتون عكس بذاريد تا بيشتر راهنمايي كنيم

موفق باشيد.

عزیز یک کمی بیشتر توضیح میدی؟
قسمت wan ؟ چنین چیزی نیست که توش کانکشن باشه...
میدونی من روش bridge تنظیم کردن مودم رو هم دارم ولی وقتی به قسمتی میرسم که باید cmd باز کنم و ipconfig /release یا ipconfig /renew رو بزنم انگار که یک دفعه کلا ip مودم رو به سیستم معرفی میکنه عوض میشه ومودم رو اصلا دیگه نمیتونم تنظیم کنم و باید دوباره reset کنم تا بتونم وارد تنظیمات مودم بشم!!!
در ضمن ip مودم من 192.168.1.254 هستش....

a6l3i
31-08-2010, 23:30
1- من راهنمای مودمت رو از لینک زیر گرفتم . ببین همینه؟ تا درست راهنمایی تون کنم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما ریست که کردی چند ثانیه نگه داشتی؟
شما مطابق راهنمای خود مودم رفتی؟ خیییلی راحت و تصویری نشون داده.

2- چون اگه بین 1 تا 3 ثانیه نگه داشتی همه چی باید سرجاش باشه.
ولی اگه بیشتر از 6 ثانیه بوده. ریست کارخونه ای شده.

plsboy
31-08-2010, 23:41
1- من راهنمای مودمت رو از لینک زیر گرفتم . ببین همینه؟ تا درست راهنمایی تون کنم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما ریست که کردی چند ثانیه نگه داشتی؟
شما مطابق راهنمای خود مودم رفتی؟ خیییلی راحت و تصویری نشون داده.

2- چون اگه بین 1 تا 3 ثانیه نگه داشتی همه چی باید سرجاش باشه.
ولی اگه بیشتر از 6 ثانیه بوده. ریست کارخونه ای شده.

آره عزیز خود خودشه...
و آره reset کارخونه ای بوده...
شرمنده جای دیگه واسه آپلود این screen shot نداشتم...
این اتفاقی که میوفته...

panther99
01-09-2010, 00:26
تو راهنمای انگلیسی مودم شما ( که تو پست اول هست) ، صفحه ی 41 (از 48) گفته تو منوی مودم ؛ در قسمت Management زیر شاخه ای بنام Restore Default هست.

من شک کرده بودم که مودم IP رو عوض کنه ، که اینطور نیست و مودم سیستم رو میشناسه. فقط همونطور که دوستمون گفت رمان Ping مودم خیلی زیاده ، بجای 270 باید حدود 1 باشه !!!
یه سرچ میکنم ببینم از چی میتونه باشه!

دوست عزیز الان که به اینترنت وصل هستم وقتی اون دستوری که صفحه قبل گفتید و من اجرا کردم تو cmd رو میزنم واسه ping میزنه pingning timed out . سه بار زیر هم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :18:
ولی میدونم اگه یه بار ریستارت کنم دوباره ping ریپلای میده بهم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فکر کنم دوباره باید ویندوز رو عوض کنم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!! :41:

omidariyan
01-09-2010, 00:31
دوستان من تازه ای دی اس ال گرفتم یه تست گرفتم خواستم ببینم طبیعیه یا نه و مشکلش چیه من 128 دارم اهواز[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Honradez
01-09-2010, 00:51
مخلص ورزشکارای فروم . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رخصت !!

1- هر دو وصلن یعنی مودم به هر دو IP داده و هر دو مودم رو پیدا کردن؟
2- تا حالا با وایرلس Laptop وصل شدین یا فقط PC وصل میشه؟
3- ویندوز سیستم هاتون چیه؟
4- شما تنظیمات مودمتون Bridge هستش یا PPPoE ؟ ( یا بعبارت دیگه ، واسه وصل شدن به اینترنت ، باید رو آیکن Connection کلیک کنید (Bridge) یا با روشن کردن سیستم و مودم خودبخود وصل میشه (PPPoE) ؟
چاکريم. شما سرور ماييد.

1- خير من IP به PC نداده‌ام.
2- با هردو وصل ميشدم ولي اينترنتم يه کم قطع و وصل داشت، پشتيبان فني يه تنظيماتي گفت، وارد که کردم ديگه لپ تاپه بدون Connect کردن وصل ميشد. ولي ديگه PC وصل نميشه. البته قبلا هم همزمان وصل نميشدن ولي خب حالا ديگه PC اصلا وصل نميشه.
3- جفتش Seven.
4- لپتاپ PPPoE و پي سي Bridge.

با تشکر فراوان. :10:

a6l3i
01-09-2010, 02:07
دوست عزیز الان که به اینترنت وصل هستم وقتی اون دستوری که صفحه قبل گفتید و من اجرا کردم تو cmd رو میزنم واسه ping میزنه pingning timed out . سه بار زیر هم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :18:
ولی میدونم اگه یه بار ریستارت کنم دوباره ping ریپلای میده بهم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فکر کنم دوباره باید ویندوز رو عوض کنم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!! :41:
1- هرچی هست وستای کار IP مودمت رو سیستم گم میکنه. شما DHCP رو فعال کردی؟ یه عکس از WAN Statistics مودمت بذار.
2- بعد از رسیت یه ping از یاهو بگیر ( Ping
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ) و بعد از مودم. بعد زمانیکه دیگه نمیذاره بری تو تنظیمات دوباره از هر دو ping بگیر. میخوام ببینم آیا این Time out شدن روی Ping سایت هاتون هم موثره یا نه؟

---------------------------------

چاکريم. شما سرور ماييد.

1- خير من IP به PC نداده‌ام.
2- با هردو وصل ميشدم ولي اينترنتم يه کم قطع و وصل داشت، پشتيبان فني يه تنظيماتي گفت، وارد که کردم ديگه لپ تاپه بدون Connect کردن وصل ميشد. ولي ديگه PC وصل نميشه. البته قبلا هم همزمان وصل نميشدن ولي خب حالا ديگه PC اصلا وصل نميشه.
3- جفتش Seven.
4- لپتاپ PPPoE و پي سي Bridge.

با تشکر فراوان. :10:

-1 خوب با راهنمایی های پشتیبانی ، مودم کلا رو Bridge تنظیمه. در حالت Bridge دیگه Wireless مودم ها اینترنت رو Share نمی کنن و فقط سیستم هایی که یه LAN ها وصلن اینترنت دارن.
درنتیجه شما باید برید رو حالت PPPoE و تنظیمات سیستم ها رو هم بذارید رو اتومات تا مودم خودش کارهای IP دادن رو انجام بده.
2- اگه مدل TP-Link تون رو بگید ، مرحله به مرحله بهتون میگم چی کار کنید.

panther99
01-09-2010, 02:16
[QUOTE=a6l3i;5348968]1- هرچی هست وستای کار IP مودمت رو سیستم گم میکنه. شما DHCP رو فعال کردی؟ یه عکس از WAN Statistics مودمت بذار.
2- بعد از رسیت یه ping از یاهو بگیر ( Ping
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ) و بعد از مودم. بعد زمانیکه دیگه نمیذاره بری تو تنظیمات دوباره از هر دو ping بگیر. میخوام ببینم آیا این Time out شدن روی Ping سایت هاتون هم موثره یا نه؟

[/QUOTE

من که دیگه موندم چی کار کنم !!!!!!!!!!!!!!!!! اولی از ping ID هست که میبینید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دومی همون موقع از PING YAHOO هست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما بگید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من از طریق Bridge کانکت میشم . یه بار هم کلا طرز کانکت شدن از این طریق رو با مودم ایسوس 602 دوباره بگید ( دیگه به خودمم شک کردم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )
اگه راه دیگه ای میدونید بگید .

panther99
01-09-2010, 02:37
آقا الان یه چیز دیگه دستگیرم شد !!!!
من از V P N استفاده میکنم .زمانی که V P N فعاله PING ID درست میشه و تو CMD بهم PING رو نشون میده مثل صفحه قبل ولی زمانی که فعال نیست و فقط با کانکشن مودم وصلم PING ID رو نشون نمیده مثل عکس بالا.
حالا نکته اینجاست که چرا تو تنظیمات مودم از طریق اینترنت اکسپلورر نمیرم زمانی که کانکت نیستم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

plsboy
01-09-2010, 09:19
آره عزیز خود خودشه...
و آره reset کارخونه ای بوده...
شرمنده جای دیگه واسه آپلود این screen shot نداشتم...
این اتفاقی که میوفته...

با کمک پستهای دوستان یک جا واسه آپلودش پیدا کردم...:31::31::31:

آقا کسی میتونه کمک کنه؟

Rash2010
01-09-2010, 10:31
سلام بچه ها
مودم مدله THYONET چطوره؟؟؟؟
مرسی

Honradez
01-09-2010, 11:06
-1 خوب با راهنمایی های پشتیبانی ، مودم کلا رو Bridge تنظیمه. در حالت Bridge دیگه Wireless مودم ها اینترنت رو Share نمی کنن و فقط سیستم هایی که یه LAN ها وصلن اینترنت دارن.
درنتیجه شما باید برید رو حالت PPPoE و تنظیمات سیستم ها رو هم بذارید رو اتومات تا مودم خودش کارهای IP دادن رو انجام بده.
2- اگه مدل TP-Link تون رو بگید ، مرحله به مرحله بهتون میگم چی کار کنید.
1. يه کم توضيح ميدين چطور اينکارو کنم؟

2. مدلش هست:

بسيار ممنون. :46:

panther99
01-09-2010, 11:29
آقا الان یه چیز دیگه دستگیرم شد !!!!
من از V P N استفاده میکنم .زمانی که V P N فعاله PING ID درست میشه و تو CMD بهم PING رو نشون میده مثل صفحه قبل ولی زمانی که فعال نیست و فقط با کانکشن مودم وصلم PING ID رو نشون نمیده مثل عکس بالا.
حالا نکته اینجاست که چرا تو تنظیمات مودم از طریق اینترنت اکسپلورر نمیرم زمانی که کانکت نیستم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آقا کسی میدونه مشکل من از کجاست ؟؟؟؟؟؟؟

baloteli
01-09-2010, 12:39
از کدوم ISP و کدوم سرویسش رو دارید؟
مگه فرقي هم ميكنه

gt333
01-09-2010, 14:19
میشه wag120n رو با آپگرید wag160n آپگرید کنیم ؟؟؟؟ شاید اون قسمت مشخصات خطش درست بشه ممکنه به نظرتون ؟

Life24
01-09-2010, 14:37
اقا من سیستم روشن کردم دیدم ارتباط با مومد قطع هست
پور رفتم درست نشد
کابل رو عوض کردم درست شد
یک ری استارت زدم قطع شد
میگم ری استارت بزنم می ترسم وصل نشه
چشه؟ ا ویندوز نیست یا ویروس؟

gt333
01-09-2010, 14:37
دوستان به نظرتون الان مشخصات خط من چجوریه ؟؟؟
نویز ر کدوم نشون میده؟؟ میشه توضیحم بدید چی باید چند باشه تا خوب باشه مرسی

plsboy
01-09-2010, 15:05
ماشالله ماشالله بروبچ ترکوندن با این راهنمایی هایی که میرسونند:27::27::27:

........!!!!!کمک!!!!!.......

gt333
01-09-2010, 15:31
کد:

hekhek
01-09-2010, 15:58
سلام دوستان
من با یه مشکل مواجه شدم
از اینترنت نداگستر استفاده میکنم امروز لپتاپ خریدم اما نمیتونم با لپتاپ به اینترنت وصل بشم.تنظیمات مودم هم درسته چون با pc مشکلی ندارم.چی کار کنم؟؟؟

a6l3i
01-09-2010, 16:25
من که دیگه موندم چی کار کنم !!!!!!!!!!!!!!!!! اولی از ping ID هست که میبینید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دومی همون موقع از PING YAHOO هست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما بگید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من از طریق Bridge کانکت میشم . یه بار هم کلا طرز کانکت شدن از این طریق رو با مودم ایسوس 602 دوباره بگید ( دیگه به خودمم شک کردم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )
اگه راه دیگه ای میدونید بگید .

تو قسمت تنظیمات TCP/IP سیستم IP ها رو دستی دادی یا رو انومانه؟ این رو تو راهنمای یه مودم دیدم:

راهنمای تنظیم مودم 602 رو به فارسی تو پست اول گذاشتیم . دو نسخه هم هست. من هم بخوام بگم ، به اون کاملی نمیشه. طبق اون برو ببینیم چی میشه. من واسه Asus یه ایمیل زدم . معمولا تا 72 ساعت جواب میدن. خبری شد اظلاع میدم.

سلام بچه ها
مودم مدله THYONET چطوره؟؟؟؟
مرسی
چیمتش چنده؟
تاحالا تو تاپیک ازش شکایتی نشده و کسی بد نگفته! حتی چند مورد هم بودن که رضایتشون رو هم گفتن.
بقول محسن خان همشون یک کار رو انجام میدن !

2. مدلش هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبسيار ممنون. :46:
کاری واسم پیش اومد تا 2 ساعت دیگه تو ادیت همین پست واست مینویسم. . .

میشه wag120n رو با آپگرید wag160n آپگرید کنیم ؟؟؟؟ شاید اون قسمت مشخصات خطش درست بشه ممکنه به نظرتون ؟

اقا من سیستم روشن کردم دیدم ارتباط با مومد قطع هست
پور رفتم درست نشد
کابل رو عوض کردم درست شد
یک ری استارت زدم قطع شد
میگم ری استارت بزنم می ترسم وصل نشه
چشه؟ ا ویندوز نیست یا ویروس؟
مودمتون چیه؟ مشکل از ISP نیست؟ زنگ زدی بهشون؟

سلام دوستان
من با یه مشکل مواجه شدم
از اینترنت نداگستر استفاده میکنم امروز لپتاپ خریدم اما نمیتونم با لپتاپ به اینترنت وصل بشم.تنظیمات مودم هم درسته چون با pc مشکلی ندارم.چی کار کنم؟؟؟

مبارکه . . . داره ناز میکنه ، نترس راه میافته . .
1- مودمتون چیه؟
2- لپ تاپ رو با Wireless وصل میکنی یا LAN ؟

gt333
01-09-2010, 16:31
کد:

panther99
01-09-2010, 16:51
تو قسمت تنظیمات TCP/IP سیستم IP ها رو دستی دادی یا رو انومانه؟ این رو تو راهنمای یه مودم دیدم:

راهنمای تنظیم مودم 602 رو به فارسی تو پست اول گذاشتیم . دو نسخه هم هست. من هم بخوام بگم ، به اون کاملی نمیشه. طبق اون برو ببینیم چی میشه. من واسه Asus یه ایمیل زدم . معمولا تا 72 ساعت جواب میدن. خبری شد اظلاع میدم.

من اون راهنما رو گرفتم . ip ها هم اوتوماته . دستی رو دقیقا یادم نیست چه اعدادی میدادم ؟؟؟؟؟؟ آخه قبلا هم اوتوماتیک بوده این مشکل رو نداشتم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ببینید این آیکونها که تو تسکبارم گوشه ویندوز وقتی سیستم رو رسیتارت میکنم و مودم خاموشه بلافاصله وقتی صفحه دسکتاپ بالا میاد این آیکونها هم بالا میاد ولی وقتی مودم رو قبل از بوت شدن سیستم روشن میکنم حدودا 2 دقیقه ای طول میکشه تا این آیکونها لود بشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :41: و جالبه که وقتی رو یه برنامه کلیک میکنم اون برنامه هم تا لود نشدن این آیکونها بالا نمیاد !!!!! الان این دقیقا به مودم مربوطه !!!!! در هر دو حالت به هیچ وجه نمیتنم وارد تنظیمات مودم از طریق اکسپلورر بشم !!!!!!!!!!!!

a6l3i
01-09-2010, 16:56
کد:

سلام ، ماشالله واسه گرفتن جوابتون عجله دارید!!!
SNR بیانگر Signal-Noise-Rate هستش که از تقسیم قدرت سیگنال های ADSL به قدرت نویز موجود درخطه بدست میآد. که باید حداقل 6db باشه و اگه بیشتر از 30 باشه عالیه. که شما 32 و 33.9 هستش.
به احتمال زیاد شما باید به مرکز مخابراتی تون خیلی نزدیک باشید که نویز خیلی کمه.
موفق باشید . . .

hekhek
01-09-2010, 17:09

چیمتش چنده؟
تاحالا تو تاپیک ازش شکایتی نشده و کسی بد نگفته! حتی چند مورد هم بودن که رضایتشون رو هم گفتن.

1- مودمتون چیه؟
مرسی از جواب
مودمم asus am602 هست
خیلی مشغولم کرد ولی نشد که نشد
یکی از دوستام بم گفته نداگستر برای امنیت بیشتر خط من را برای pc فعال کرده و رئی کامپیوترهای دیگه جواب نمیده باید زنگ بزنم درستش کنند
راستش خیلی نفهمیدم چی میگه
نظر شما چیه؟

---------- Post added at 07:09 PM ---------- Previous post was at 07:04 PM ----------

چیمتش چنده؟

1- مودمتون چیه؟

gt333
01-09-2010, 17:25
سلام ، ماشالله واسه گرفتن جوابتون عجله دارید!!!
SNR بیانگر Signal-Noise-Rate هستش که از تقسیم قدرت سیگنال های ADSL به قدرت نویز موجود درخطه بدست میآد. که باید حداقل 6db باشه و اگه بیشتر از 30 باشه عالیه. که شما 32 و 33.9 هستش.
به احتمال زیاد شما باید به مرکز مخابراتی تون خیلی نزدیک باشید که نویز خیلی کمه.
موفق باشید . . .
ممنونتم دوست عزیز من چون چند روز پیش تو انجمنم مطرح کرده بودم که مشکل قطعی دارم و عکس که انداختم دوستان گفتند خیلی داغون هستم.و نویزش روی 6 7 بود.ولی الان که گرفتم دیدم اینجوریه .به نظرتون از چی هست ؟؟ اون موقع از مخابرات بوده یعنی ؟؟
مرسی:46:

molanejadd
01-09-2010, 18:10
سلام دوستان
من عضو تازه واردم.می خواستم از دوستان کمک بگیرم
می مودم porshe dsl-911-wifi دارم در حالت اوتوماتیک چراغ internet قرمز میمونه می خواستم ببینم اشکال از چی هست؟
ممنونم

na balad
01-09-2010, 18:13
مودم من چراق adsl link ثابته ولی سرعت پایینه و بعضی مواقع کاملا قطع میشه و سه مورد مشکوک وجود داره که در زیر آوردم نمیدونم ربطی به مشکل من دارن لطفا راهنمایی کنید:46: متشکرم

LAN Connection Check
Test Ethernet LAN Connection PASS

ADSL Connection Check
Test ADSL Synchronization PASS
Test ATM OAM F5 Segment Loopback PASS
Test ATM OAM F5 End-to-end Loopback PASS
Test ATM OAM F4 Segment Loopback PASS
Test ATM OAM F4 End-to-end Loopback FAIL

Internet Connection Check
Test PPP Server Connection PASS
Test Authentication with ISP PASS
Test the assigned IP Address PASS

Ping Primary Domain Name Server FAIL

بفرمایید این هم عکسهای من

zxc11
01-09-2010, 20:06
سلام دوستان من یک مودم 8811 دارم که می خوام از حالت bridge به حالت pppoe ببرمش اما هر کاری می کنم نمی ره یا اینکه می ره هم با حالت pppoe کار نمی کنه با تنظیمات تو خود مودم مشکلی ندارم با تنظیمات تو ویندوز مشکل دارم و نمی دونم باید چه کار کنم کسی نیست کاملا بهم توضیح بده.

a6l3i
01-09-2010, 20:38

2. مدلش هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبسيار ممنون. :46:
1- اول راهنمای مودمتون رو که تو پست اول گذاشتیم دانلود کنید. مطمئن ام خودتون میتونید از رو شکل ها مرحله له مرحله نصب کنید. ولی من هم میگم. درهر حال دانلود کنینش بهتره.

واسه اینکه کاسه - کوزه مودمت نشکنه ، بهتره بجای یه کله رفتن مرحله به مرحله بریم که ببینیم تنظیمات الآن سیستم هاتون چظوره.

اول پیشنهاد میکنم هر دو سیستم رو بذاریم رو اتومات که مودم خوش بهشون IP بده. اگه نشد بعدا عوض میکنیم.
واسه این کار باید از آیکن های LAN و WAN در سیستم هاتون با راست کلیک کردن Properties بگیرین و تو منوی ظاهر شده از TCP/IP دوباره Properties بگیرید :

همونطور که میبنی سیستم من روی اتوماته. شما یه چک کن وببین وضعیت سیستم هاتون چیه؟ اگه فرق داشت یه عکس واسم بذار تا ادامه بدیم.

من اون راهنما رو گرفتم . ip ها هم اوتوماته . دستی رو دقیقا یادم نیست چه اعدادی میدادم ؟؟؟؟؟؟ آخه قبلا هم اوتوماتیک بوده این مشکل رو نداشتم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ببینید این آیکونها که تو تسکبارم گوشه ویندوز وقتی سیستم رو رسیتارت میکنم و مودم خاموشه بلافاصله وقتی صفحه دسکتاپ بالا میاد این آیکونها هم بالا میاد ولی وقتی مودم رو قبل از بوت شدن سیستم روشن میکنم حدودا 2 دقیقه ای طول میکشه تا این آیکونها لود بشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :41: و جالبه که وقتی رو یه برنامه کلیک میکنم اون برنامه هم تا لود نشدن این آیکونها بالا نمیاد !!!!! الان این دقیقا به مودم مربوطه !!!!! در هر دو حالت به هیچ وجه نمیتنم وارد تنظیمات مودم از طریق اکسپلورر بشم !!!!!!!!!!!!

من نمیدونم چه اتفاقی میافته ولی چیزی که معلومه اینه که سیستم شما وسطای کار IP مودم رو تغییر میده که اصلا منطقی نیست . فعلا منتظر جواب Asus هستم!

مرسی از جواب
مودمم asus am602 هست
خیلی مشغولم کرد ولی نشد که نشد
یکی از دوستام بم گفته نداگستر برای امنیت بیشتر خط من را برای pc فعال کرده و رئی کامپیوترهای دیگه جواب نمیده باید زنگ بزنم درستش کنند
راستش خیلی نفهمیدم چی میگه
نظر شما چیه؟

---------- Post added at 07:09 PM ---------- Previous post was at 07:04 PM ----------
من هم نفهمیدم. یعنی چی؟ شما هر سیستمی رو که تنظیم کنی میتونی با مودمت باهاش کارکنی!!!

ممنونتم دوست عزیز من چون چند روز پیش تو انجمنم مطرح کرده بودم که مشکل قطعی دارم و عکس که انداختم دوستان گفتند خیلی داغون هستم.و نویزش روی 6 7 بود.ولی الان که گرفتم دیدم اینجوریه .به نظرتون از چی هست ؟؟ اون موقع از مخابرات بوده یعنی ؟؟
مرسی:46:

آره یادمه ؛ اون نتیجه ات یادمه ، رسما مرخص بود. شاید آب رفته بوده تو کابل ها !! الآن که روبه راهی. ممکنه اون موقع نویز زیاد بوده. سعی هر چند وقت یه بار چک کنی. . .

hekhek
01-09-2010, 20:51
یه ایراد الان گرفت که این IP با کامپیوتر دیگه مشترک هست.جریان اینا می دونید؟

AFSHIN 882
01-09-2010, 21:18
من یک مودم بی سیم d-link 2640u دارم و درست نصبش کردم ولی موقه وصل شدن به اینترنت ارور 678

می ده به 1899 زنگ زدم گفت از مخابرات وصل وتنظیمات مودمت اشکال داره ولی من نگاه کردم همه چیز

درست بود حالا من باید چی کار کنم لطفا راهنمایی کنید

AFSHIN 882
01-09-2010, 21:25
من یک مودم بی سیم d-link 2640u دارم و موقه وصل شدن به اینترنت ارور 678 می ده به 1899 زنگ زدم گفت

از مخابرات وصل و تنظیمات مودمت اشتباه من چک کردم همه چیز درست بود من باید چیکار کنم لصفا راهنمایی کنید

plsboy
01-09-2010, 22:05
ماشالله ماشالله بروبچ ترکوندن با این راهنمایی هایی که میرسونند:27::27::27:

........!!!!!کمک!!!!!.......

نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:13::13::13::13:

joe_satriani
01-09-2010, 22:51

با سلام
اين مشكل گاهي وجود داره و خودش هم درست ميشه
اما اگه مكرر اين مشكل رو داريد بايد يه دور آي پيتون رو دستي عوض كنيد

سلام دوستان من یک مودم 8811 دارم که می خوام از حالت bridge به حالت pppoe ببرمش اما هر کاری می کنم نمی ره یا اینکه می ره هم با حالت pppoe کار نمی کنه با تنظیمات تو خود مودم مشکلی ندارم با تنظیمات تو ویندوز مشکل دارم و نمی دونم باید چه کار کنم کسی نیست کاملا بهم توضیح بده.

دوست عزيز يه دور مودمتون رو ريستارت كنيد - اينطوري بهتره
چون توي تنظيمات ويندوز هيچ تنظيمي براي حالت PPPOE در نظر گرفته نشده است و فقط بايد روي مودم ست بشه
به اين روال كه داخل كنسول مودم كه شديد اكانت bridge تون رو پاك كنيد - سپس يه اكانت PPPOE بسازيد
اگه مشكل باز هم بود يه دور مودم رو ريستارت كنيد و دوباره اكانت PPPOE رو بسازيد

من یک مودم بی سیم d-link 2640u دارم و درست نصبش کردم ولی موقه وصل شدن به اینترنت ارور 678

می ده به 1899 زنگ زدم گفت از مخابرات وصل وتنظیمات مودمت اشکال داره ولی من نگاه کردم همه چیز

درست بود حالا من باید چی کار کنم لطفا راهنمایی کنید

این ارور به این معنیه که :
ارتباط مودم با سیستم درست برقرار نیست
ارتباط مودم با خط تلفن برقرار نیست.

باید چند چیز چک بشه:
چراغ لینک ثابته؟
مودم پینگ میشه؟
کنسول مودم میاد بالا؟

اگه همه چيز درست هست ، پس مشكلتون به احتمال زياد موقتي هست

اين لينك رو هم ميتونيد مطالعه كنيد ( راهكار مايكروسافت براي بروز اين مشكل هست‌)

موفق باشيد.

a6l3i
01-09-2010, 23:19
سلام دوستان
من عضو تازه واردم.می خواستم از دوستان کمک بگیرم
می مودم porshe dsl-911-wifi دارم در حالت اوتوماتیک چراغ internet قرمز میمونه می خواستم ببینم اشکال از چی هست؟
ممنونم

به فروم خوش اومدین ، امیدواریم در کنار دوستان بتوننین مشکلاتتون رو حل و مشکلات دیگران رو هم رفع کنید. .
منظورتون از اتوماتیک چیه؟ در چه حالتی قرمز نمیشه؟

-----------------------------------

مودم من چراق adsl link ثابته ولی سرعت پایینه و بعضی مواقع کاملا قطع میشه و سه مورد مشکوک وجود داره که در زیر آوردم نمیدونم ربطی به مشکل من دارن لطفا راهنمایی کنید:46: متشکرم
LAN Connection Check
Test Ethernet LAN Connection PASS
ADSL Connection Check
Test ADSL Synchronization PASS
Test ATM OAM F5 Segment Loopback PASS
Test ATM OAM F5 End-to-end Loopback PASS
Test ATM OAM F4 Segment Loopback PASS
Test ATM OAM F4 End-to-end Loopback FAIL

C:\DOCUME~1\M>
شاید نویز خطتون بالاست .
من نمی دونم مودمتون چیه! برید تو تنظیمات مودم ، آخرای منو باید یه قسمتی بنام Diagnostic یا همچین چیزیایی باشه که خط رو تست میکنه و میزان attenuation و SNR خط رو تو یه جدول میده. ازش یه عکس بذارین تا ببینیم مقادیرش تو رنج استاندارد هست یا نه؟

تو تنظیمات مودم DHCP رو فعال کنید. همونطور که joe_satriani عزیز گفتن این وقتی رخ میده که دو دستکاه با یه IP به مودم وصل شن. اگه تنظیمات TCP/IP سیستم ها رو اتومات باشه و تو مودم هم DHCP فعال باشه ، هر سیستمی که وارد شبکه یشه ، مودم اتومات یه IP بهش میده. اینجوری دیگه Conflict نخواهی داشت. هرچند موادری هم دیده شده که رو اتومات بوده یا IP های دستی و متفاوت هم به دستگاه ها دادن ولی باز مودم قاط زده که عموما با یه ریست حلله.

a6l3i
02-09-2010, 00:44
نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:13::13::13::13:
همونطور که گفتم من قسمت تنظیم مودم برای یازی رو نمی دونم ولی میتونم راهنمایی کنم که چطور Bridge ایجاد کنید.
این طور که من فهمیدم ، ویندوزتون باید xp باشه.
من از رو همون راهنمایی که تو پست های قبل بهتون گفتم میرم جلو.

1- یه نگاه بنداز ببین TCP/IP شبکه تو سیستم رو اتوماته یه دستی خودت IP دادی. اگه اتوماته که هیچ اگه هم دستی دادی یه عکس ازش بگیر و بذار اینجا. بعد رو اتومات تنظیمش کنید تا دردسر ست کرد IP رو نداشته باشین.

(صفحه 21/77 راهنما)

2- دکمه ریست مودم رو بیشتر از 6 ثانیه نگه دارید تا مودم ریست شه
3- باید CD مودم رو قرار بدین و تا مرحله ی 5 برید جلو. تو این مرحله تو کادر سومی Bridge رو انتخاب کنید و VPI=0 و VCI=35 قرار بدین.

4- تو مرحله بعد هم قطعا میدونید که باید مشخصات IP رو وارد کنید
5- تو این پنجره هم Wireless رو فعال بذارید و برید مرحله ی بعد

اگه تو هر مرحله ای Error داد حتما ازش عکس بذارید

موفق باشید

hekhek
02-09-2010, 08:50
واقعا مرسی .راستش پیدا نکردم چجوری DHCP را فعال کنمومیشه راهنماییم کنید؟
ممنون

a6l3i
02-09-2010, 10:35
واقعا مرسی .راستش پیدا نکردم چجوری DHCP را فعال کنمومیشه راهنماییم کنید؟
ممنون
شما اول از تنظیمات مودم قسمت WAN بین تو جدولی که اطلاعات کانکشنت رو نوشته ، DHCP فعاله یا نه؟
اگه نبود باید موقع تنظم مودم برای PPPoE یا Pridge در مرحله ی 5 ام انجام بدیش. جایی که اسم صفحه اش Device Setup هستش.
{{{{تو نسخه ی pdf راهنمای مودمتون (که تو پست اول هم هست) کلمه ی DHCP رو سرچ کنی ، درجا میآرتش }}}

l36320
02-09-2010, 10:42
سلام دوستان
من میخوام یه مودم بگیرم که
اولا رو ویندوز سون جواب بده
ثانیا همزمان با استفاده در کامپیوتر ، لپتاپم رو هم بهش وصل کنم(فکر کنم باید روتر داشته باشه)
لطفا چند مدل در رنج قیمت 30 تا 40 تومن معرفی کنید

plsboy
02-09-2010, 10:43
همونطور که گفتم من قسمت تنظیم مودم برای یازی رو نمی دونم ولی میتونم راهنمایی کنم که چطور Bridge ایجاد کنید.
این طور که من فهمیدم ، ویندوزتون باید xp باشه.
من از رو همون راهنمایی که تو پست های قبل بهتون گفتم میرم جلو.

1- یه نگاه بنداز ببین TCP/IP شبکه تو سیستم رو اتوماته یه دستی خودت IP دادی. اگه اتوماته که هیچ اگه هم دستی دادی یه عکس ازش بگیر و بذار اینجا. بعد رو اتومات تنظیمش کنید تا دردسر ست کرد IP رو نداشته باشین.

2- دکمه ریست مودم رو بیشتر از 6 ثانیه نگه دارید تا مودم ریست شه
3- باید CD مودم رو قرار بدین و تا مرحله ی 5 برید جلو. تو این مرحله تو کادر سومی Bridge رو انتخاب کنید و VPI=0 و VCI=35 قرار بدین.

4- تو مرحله بعد هم قطعا میدونید که باید مشخصات IP رو وارد کنید
5- تو این پنجره هم Wireless رو فعال بذارید و برید مرحله ی بعد

اگه تو هر مرحله ای Error داد حتما ازش عکس بذارید

موفق باشید

من شهرستانم عزیز پس اگه اشتباه نکنم vci=59 باید باشه... نه؟:10::10:

a6l3i
02-09-2010, 10:57
من شهرستانم عزیز پس اگه اشتباه نکنم vci=59 باید باشه... نه؟:10::10:
کاملا بستگی به ISP داره ولی معمولا 0/35 هستش. شما با این تست کن. الآن رو چیه؟ تو جدول WAN نگاه کن.
تو سایت ISP تون حتما نوشته. نتونستی پیدا کنی بگو ISP چیه و کدوم شهر زندگی میکنید ، شاید تونم واستون پیدا کنم.

plsboy
02-09-2010, 11:04
کاملا بستگی به ISP داره ولی معمولا 0/35 هستش. شما با این تست کن. الآن رو چیه؟ تو جدول WAN نگاه کن.
تو سایت ISP تون حتما نوشته. نتونستی پیدا کنی بگو ISP چیه و کدوم شهر زندگی میکنید ، شاید تونم واستون پیدا کنم.

من پارس آنلاین اهواز دارم... و نتونستم چیزی در مورد ip واسه isp پیدا کنم...
الانم میخوام با روشی که شما گفتید بدون cmd و توی win vsita با installation disk یه تست بکنم....

Honradez
02-09-2010, 11:07
1- اول راهنمای مودمتون رو که تو پست اول گذاشتیم دانلود کنید. مطمئن ام خودتون میتونید از رو شکل ها مرحله له مرحله نصب کنید. ولی من هم میگم. درهر حال دانلود کنینش بهتره.

واسه اینکه کاسه - کوزه مودمت نشکنه ، بهتره بجای یه کله رفتن مرحله به مرحله بریم که ببینیم تنظیمات الآن سیستم هاتون چظوره.

اول پیشنهاد میکنم هر دو سیستم رو بذاریم رو اتومات که مودم خوش بهشون IP بده. اگه نشد بعدا عوض میکنیم.
واسه این کار باید از آیکن های LAN و WAN در سیستم هاتون با راست کلیک کردن Properties بگیرین و تو منوی ظاهر شده از TCP/IP دوباره Properties بگیرید :

همونطور که میبنی سیستم من روی اتوماته. شما یه چک کن وببین وضعیت سیستم هاتون چیه؟ اگه فرق داشت یه عکس واسم بذار تا ادامه بدیم.
آقا دم شما گرم. من ديگه بيشتر از اين زحمت نميدم. با خود آموزشه که دادين تونستم حلش کنم. بسيار ممنون.

ويرايش: فقط يه چيزي، آيا امکانش هست که دو تا کامپيوتر بتونن يه پوشه Share داشته باشن و فايلهايي که اين توي اون پوشه قرار ميده رو اون هم ببينه؟

plsboy
02-09-2010, 11:42
آقا ما که نتونستیم کاری بکنیم...
توی این قسمت اصلا تو کادر سومی چیزی به نام bridge وجود نداره و فقط pppoe و pppoa و dynamic ip هستش...
حالا من یک روش تنظیم دارم که power point هستش و از خود سایت پارس آنلاین گرفتم...

ولی وقتی به این مرحله میرسم اصلا همه چیز مودم انگار بهم میریزه و باید مودم رو reset کنم تا دوباره بتونم وارد تنظیماتش بشم...
نگاه که میکنی میبینی ip مودم عوض شده ولی با اینکه باید windows بصورت auto اونرو پیدا کنه ولی نمیتونه و وقتی diagnose رو میزنم هیچ کاری نمیتونه انجام بده...
آقا من به شکلی عجیب و بسیار مسخره تونستم راهش بندازم...
حالا اگه میخواید بدونید تنها مشکل مثل اینکه این بود که از توی تنظیمات مودم نباید dhcp رو disable میکردم!!!!......
آقا مرسی بازم بابت راهنماییت:10::10::10::11:

a6l3i
02-09-2010, 13:20
آقا دم شما گرم. من ديگه بيشتر از اين زحمت نميدم. با خود آموزشه که دادين تونستم حلش کنم. بسيار ممنون.

ويرايش: فقط يه چيزي، آيا امکانش هست که دو تا کامپيوتر بتونن يه پوشه Share داشته باشن و فايلهايي که اين توي اون پوشه قرار ميده رو اون هم ببينه؟

1- خوشحالم که کارتون جور شد . ..
2- شما همین الآن هم دارین. همین طور که سیستم ها با مودم تو شبکه هستن. در Start روی Network کلیک کنید. لیست تمام سیستم هاتون که به مودم وصله رو خواهید دید. حتی اگه با موبالتون هم به مودم وثل شید ،دراین لیست میآد. حالا با کلیک رو هر سیستم ، می تونید پرینترها و قسمت هایی از هارد اون سیستم که خودش اجازه داده در شبکه قرار بگیرن رو ببینید.

حتما تا حالا فولدرهای Public Picture یا Public Documents رو تو منوی استارت دیدین. بطور پیش فرض هر فایلی که تو ابن فولدرها باشه از دید سایر سیستم هت قابل دیدنه.
ضمنا تو تمام پنجره های My Computer ، گزینه ی Share With وحود داره که میتونید تنظیم اون مشخص کنید که میخواید این فولدر هم در شبکه به اشتراک گذاشته بشه.

joe_satriani
02-09-2010, 13:50
سلام دوستان
من میخوام یه مودم بگیرم که
اولا رو ویندوز سون جواب بده
ثانیا همزمان با استفاده در کامپیوتر ، لپتاپم رو هم بهش وصل کنم(فکر کنم باید روتر داشته باشه)
لطفا چند مدل در رنج قیمت 30 تا 40 تومن معرفی کنید

با سلام
دوست عزيز شما بايد از مودم وايرلس يا واي فاي استفاده كنيد كه لپ تاپ رو به صورت بيسيم از اينترنتش استفاده كنيد
معمولا اين مودم ها بيشتر از 40 و 50 تومن هستن
زير 40 تومن مودم هاي معمولي هستن كه امكان بيسيم ندارن
و دوم اينكه 99 درصد مودمهاي موجود توي بازار روي ويندوز 7 هم راه اندازي ميشن

موفق باشيد.

panther99
02-09-2010, 14:08
آقا بهترین مودمهای بیسم linksys و Asus هستن . تو ایران البته . قیمتهاشون هم از 80 تومن به بالاست .

hekhek
02-09-2010, 14:12
سلام
من باز سوال دارد
در خصوص مشکل جدیدم که با pc کانکت میشم ولی با لپتاپ نمیتونم
امروز با پشتیبان تماس گرفتم اون گفت IP باید اتومات باشه که هست رو هر 2 سیستم
بعدشم گفت خطتا باید ریست کنم
کرد ولی باز درست نشد
در خصوص DHCP ازش پرسیدم گفت مودمت درسته و دستش نزن ممکنه الان قطع باشه و احتمالا تا 2 روزه دیگه درست میشه
واقعا موندم چه کنم
خواهش میکنم راهنمایی اساسی بفرمایید.تمام کارهایی که تو pdf اول بود را هم انجام دادم ولی نشد که نشد
مرسی

a6l3i
02-09-2010, 14:27
سلام
من باز سوال دارد
در خصوص مشکل جدیدم که با pc کانکت میشم ولی با لپتاپ نمیتونم
امروز با پشتیبان تماس گرفتم اون گفت IP باید اتومات باشه که هست رو هر 2 سیستم
بعدشم گفت خطتا باید ریست کنم
کرد ولی باز درست نشد
در خصوص DHCP ازش پرسیدم گفت مودمت درسته و دستش نزن ممکنه الان قطع باشه و احتمالا تا 2 روزه دیگه درست میشه
واقعا موندم چه کنم
خواهش میکنم راهنمایی اساسی بفرمایید.تمام کارهایی که تو pdf اول بود را هم انجام دادم ولی نشد که نشد
مرسی
تو این دو روز قراره چه اتفاقی بیافته؟ نکته میخواد تو راهپیمایی روط قدس واست دعا کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لپ تاپت چیه و چیپست wifi اش مال کدوم شرکته؟
واس این میپرسم که ما تو خونه دو تا لپ تاپ دل از یک مدل داریم که با دوماه اختلاف خریدیم و چیپست wifi هاشون یکی intel هستش و دیگری dell . اونیکه intel داره خیلی جاها با مشکل بر میخوده در حالیکه اونیکی دقیقا کنارش 3سوته وصل میشه.
تا حالا با wifi لپ تاپ به شبکه ای وصل شدی؟ ببر یه جا تستش کن. ببین وصل میشه؟

ادیت: هواسم نبود شما Am602 دارین. بیخیال Wireless شین!

hekhek
02-09-2010, 14:30
تو این دو روز قراره چه اتفاقی بیافته؟ نکته میخواد تو راهپیمایی روط قدس واست دعا کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لپ تاپت چیه و چیپست wifi اش مال کدوم شرکته؟
واس این میپرسم که ما تو خونه دو تا لپ تاپ دل از یک مدل داریم که با دوماه اختلاف خریدیم و چیپست wifi هاشون یکی intel هستش و دیگری dell . اونیکه intel داره خیلی جاها با مشکل بر میخوده در حالیکه اونیکی دقیقا کنارش 3سوته وصل میشه.

تا حالا با wifi لپ تاپ به شبکه ای وصل شدی؟ ببر یه جا تستش کن. ببین وصل میشه؟
نمیدونم والا حتما:27:
لپتاپم سونی
F12 NGX
Wifi چیه؟؟؟؟؟:13:
از کجا باید ببینم؟من فکر میکردم مربوط به wireless هستش.

a6l3i
02-09-2010, 14:44
نمیدونم والا حتما:27:
لپتاپم سونی
F12 NGX
Wifi چیه؟؟؟؟؟:13:
از کجا باید ببینم؟من فکر میکردم مربوط به wireless هستش.
آقا من هواسم نیود که AM602 داری! میخوای هر دو هم زمان به مودم وصل شن . یکی با USB و دیگری با LAN ؟

vahid_civil
02-09-2010, 14:46
سلام
من مودم ایسوس Am602 دارم که حرف هم نداره و عالیه . حالا میخام یک مودم وایرلس داشته باشم که کل خونه بتونه با لپ تاپ و موبایل بهش وصل بشن . بهترین مودم چیه ؟ که هم نصب راحتی داشه باشه هم دردسر های پیدا نکردن و بد کانکت شدن و اینا نداشته باشه ؟ برد مودم های وایرلس چند متر هست معمولا ؟ بین 60 تا 80 هم بودجه . البته اگه خوب باشه بیشتر هم شد مشکلی نیست .
ممنون

hekhek
02-09-2010, 15:01
آقا من هواسم نیود که AM602 داری! میخوای هر دو هم زمان به مودم وصل شن . یکی با USB و دیگری با LAN ؟
واقعا نمیدونم چجوری تشکر کنم
بله دیدم
سازندش شرکت ماکروسافت
حالا چی کار کنم؟

a6l3i
02-09-2010, 15:08
سلام
من مودم ایسوس Am602 دارم که حرف هم نداره و عالیه . حالا میخام یک مودم وایرلس داشته باشم که کل خونه بتونه با لپ تاپ و موبایل بهش وصل بشن . بهترین مودم چیه ؟ که هم نصب راحتی داشه باشه هم دردسر های پیدا نکردن و بد کانکت شدن و اینا نداشته باشه ؟ برد مودم های وایرلس چند متر هست معمولا ؟ بین 60 تا 80 هم بودجه . البته اگه خوب باشه بیشتر هم شد مشکلی نیست .
ممنون
خوب اگه مثل من از ایسوس راضی ای یه Am6004g بگیر بین 75 تا 80. یا wl600g که باید بین 90 تا 100 باشه. من 3 ساله این رو دارم و خیلی هم راضی ام.

این هم Review هام:

اگر هم هوس کری از Asus بزنی بیرون ، Linksys-120N رو هم دوستان دارن و ازش بسیار راضی اند که بین 70 تا 80 هستش.

a6l3i
02-09-2010, 15:14
واقعا نمیدونم چجوری تشکر کنم
بله دیدم
سازندش شرکت ماکروسافت
حالا چی کار کنم؟
همونطور که گفتم من یادم رفت که شما am602 داری که وایرلس نداره. یه سوال تو این مدت که تست میکردی کابل LAN رو از pc خارج میکردی و به لپ تاپ میزدی؟ قبل و بعد از زدن کابل تو قسمت Network ویندوز تغییری دیده میشد؟

hekhek
02-09-2010, 15:42
همونطور که گفتم من یادم رفت که شما am602 داری که وایرلس نداره. یه سوال تو این مدت که تست میکردی کابل LAN رو از pc خارج میکردی و به لپ تاپ میزدی؟ قبل و بعد از زدن کابل تو قسمت Network ویندوز تغییری دیده میشد؟
بله همین کارا میکردم
خاموش روشنم میکردم ولی باز نمیشد
رو لپتاپ win7 دارم
تو قسمت network لپتاپ یه تصویر کشیده از کامپیوتر به مودم و از مودم به اینترنت
اوایل که از کامیوتر به مودم یه علامت زرد رنگ هشدار
و از مودم به اینرنت هم یه ضربدر قرمز
ولی الان که IP را اتو کردم دیگه این علامتها نیست و به نظر میرسه همه چی درست باشه
بعد از اینکه کابل LAN را میزدم تو قسمت network مودمما میشناختش البته اون اوایل ایراد میگرفت که IP مشابه یک کامپیوتر دیگه ولی الان دیگه این ایراد را هم نمیگیره

vahid_civil
02-09-2010, 16:56
خوب اگه مثل من از ایسوس راضی ای یه Am6004g بگیر بین 75 تا 80. یا wl600g که باید بین 90 تا 100 باشه. من 3 ساله این رو دارم و خیلی هم راضی ام.

این هم Review هام:

اگر هم هوس کری از Asus بزنی بیرون ، Linksys-120N رو هم دوستان دارن و ازش بسیار راضی اند که بین 70 تا 80 هستش.

ممنون . مدلهای wl600 , 604 چه تفاوتی با هم دارن ؟
برای من راحت نصب شدن و راحت کانکت شدن مهمه و بردشم فقط در حد خود خونه .
دفترچ هفارسی برای نصب دارن ؟ یا توی نت پیدا میشه ؟
کدومش برای من بهتر میدونید ؟

moslem47
02-09-2010, 17:52
سلام
من دو سه روزه با اینترنت مشکل دارم . وقتی وصل میشم بعد یه ربع کار کردن دیگه هیچ سایتی رو باز نمیکنه و باید دوباره وصل بشم. بعضی وقت هام که میخوام از v p n استفاده کنم همین طور میشه و دریافت و ارسالی صورت نمیگیره تا وقتی v p n رو قطع کنم و دوباره کانک بشم
لطفا کمک کنید
xp p3

Honradez
02-09-2010, 18:14
1- خوشحالم که کارتون جور شد . ..
2- شما همین الآن هم دارین. همین طور که سیستم ها با مودم تو شبکه هستن. در Start روی Network کلیک کنید. لیست تمام سیستم هاتون که به مودم وصله رو خواهید دید. حتی اگه با موبالتون هم به مودم وثل شید ،دراین لیست میآد. حالا با کلیک رو هر سیستم ، می تونید پرینترها و قسمت هایی از هارد اون سیستم که خودش اجازه داده در شبکه قرار بگیرن رو ببینید.

حتما تا حالا فولدرهای Public Picture یا Public Documents رو تو منوی استارت دیدین. بطور پیش فرض هر فایلی که تو ابن فولدرها باشه از دید سایر سیستم هت قابل دیدنه.
ضمنا تو تمام پنجره های My Computer ، گزینه ی Share With وحود داره که میتونید تنظیم اون مشخص کنید که میخواید این فولدر هم در شبکه به اشتراک گذاشته بشه.
تو نتورک لپتاپ فقط يک Media Device به نام پي سيه هست که وقتي بازش ميکنم مديا پلير باز ميشه که اطلاعاتي از پي سي هم توش نيست.

اونور تو پي سي هم البته يک کامپيوتر به اسم DELL-PC که مال لپتاپ باشه هست که بازش ميکنم ارور ميده.

ارور رو بهمراه عکس از نتورک دو کامپيوتر ضميمه هستن.

بازهم واقعا ممنون. :46:

miremaad2
02-09-2010, 18:40
سلام
من یه مودم دیلینک 2520 دارم. اول با کانکشن وصل می شدم و هیچ مشکلی نداشتم.بعد فهمیدم میشه کاری کرد که بدون استفاده از کانکشن به طور اتوماتیک connect شد . این کار رو کردم.حالا اتوماتیک connect می شم ولی بعضی نرم افزار ها مثل internet explorer و game ranger که برای بازی آنلاین هست log in نمی شن.
آیا باید تنظیمات خاصی روی اونا انجام بدم؟
لطفا راهنمایی کنید.

a6l3i
02-09-2010, 19:09
بله همین کارا میکردم
خاموش روشنم میکردم ولی باز نمیشد
رو لپتاپ win7 دارم
تو قسمت network لپتاپ یه تصویر کشیده از کامپیوتر به مودم و از مودم به اینترنت
اوایل که از کامیوتر به مودم یه علامت زرد رنگ هشدار
و از مودم به اینرنت هم یه ضربدر قرمز

ولی الان که IP را اتو کردم دیگه این علامتها نیست و به نظر میرسه همه چی درست باشه
بعد از اینکه کابل LAN را میزدم تو قسمت network مودمما میشناختش البته اون اوایل ایراد میگرفت که IP مشابه یک کامپیوتر دیگه ولی الان دیگه این ایراد را هم نمیگیره

خوبه ، اون موقعه مودم با IP های دستی مشکل داشته ولی الآن خود مودم به سیستم ها IP میده. واسه تست شما تو start و تو قسمت Run تایپ کن cmd . بعد تو صفحه ی داس بزن ping 192.168.1.1 باید همچین نتایجی بیآد.

اگه ok بود ، دوباره طبق راهنما یه PPPoE بساز.
راستی تنظیمات رو برای مودم با یه سیستم انجام بده. یعد سیستمی که میخوای با USB وصلش کنی باید دراویر مودم تو اون نصب شه تا سیستم USB رو بصورت مجازی یه شبکه ببینه.

--------------------------------------

ممنون . مدلهای wl600 , 604 چه تفاوتی با هم دارن ؟
برای من راحت نصب شدن و راحت کانکت شدن مهمه و بردشم فقط در حد خود خونه .
دفترچ هفارسی برای نصب دارن ؟ یا توی نت پیدا میشه ؟
کدومش برای من بهتر میدونید ؟
همه چی شون مثل همه فقط این فرقشونه که:
600 دوتا USB هم داره که میتونی با اون پرینتر یا دوتا فلش مموری یا هارد اکسترنال رو در شبکه قرار بدی. من این رو خیلی لازم داشتم. چون یه پرینتر داشتم که میخواستم با هر 5 سیستم خونه بهش دستور بردم که در اینصورت باید سیستمی که printer بهش وصل بود دائم روشن میبود!! اینجوری پرینتر رو وصل کردم به مودم و راحت.

سلام
من دو سه روزه با اینترنت مشکل دارم . وقتی وصل میشم بعد یه ربع کار کردن دیگه هیچ سایتی رو باز نمیکنه و باید دوباره وصل بشم. بعضی وقت هام که میخوام از v p n استفاده کنم همین طور میشه و دریافت و ارسالی صورت نمیگیره تا وقتی v p n رو قطع کنم و دوباره کانک بشم
لطفا کمک کنید
xp p3
1- مودمتون چیه؟
2- این زمانی رخ میده که مثلا چند دقیقه سیستم رو رها میکنید و با ابنترنت کار نمیکنید یا درحال کار یهو قطع میشه؟
3- وقتی قطع میشی وضعیت چراغ های مودم چطوریه؟

تو نتورک لپتاپ فقط يک Media Device به نام پي سيه هست که وقتي بازش ميکنم مديا پلير باز ميشه که اطلاعاتي از پي سي هم توش نيست.

اونور تو پي سي هم البته يک کامپيوتر به اسم DELL-PC که مال لپتاپ باشه هست که بازش ميکنم ارور ميده.

ارور رو بهمراه عکس از نتورک دو کامپيوتر ضميمه هستن.

بازهم واقعا ممنون. :46:

باید تنظیمات Advance Sharing رو چوری تنظیم کنید که سیستم ها خودشون رو تو شبکه Hidden نکنن.
من تنظیمات خودم رو میذارم. ببینید واسه شما هم همین جوریه:

silhouette
02-09-2010, 21:09
من قبلا یه مودم زلتریکس داشتم امروز رفتم یه دی لینک خریدم چون با قبلی خیلی مشکل داشتم
وقتی دی لینکو نصب کردم و اومدم از روی اتو ران سی دی داریورشو نصب کنم تو یکی از مراحل نصب ازم یوزر وپسورد میخواست منم همون یوزر وپسورد کانکشنو زدم ولی بعداز طی مراحلی بهم گفت که با این یوزر پسورد نمیتونه وصل بشه و تنظیماتو انجام بده حتی با یوزر ادمین هم همین مشکلو دارم
بعد زنگ زدم پشتیبانی (صبانت)تا بطور دستی از 192.168.1.1کانفیگ کنم وقتی مراحلو انجام دادم وسیو وریبوتو زدم یه مشکل پیدا شد که هرکاری کردم رفع نشده local area connection ارور میده میگه limit or no connectivity مودمو چند بار خاموش روشن کردم ریست هم کردم ولی درست نشدولی با این حال راحت به اینترنت متصل میشم با مودو زولتریکس امتحان کردم هیچ مشکلی نبود الا با همین دی لینک وصلم کانکشنم bridg هستش
لطفا راهنمایی بفرمایید.

a6l3i
02-09-2010, 21:36
من قبلا یه مودم زلتریکس داشتم امروز رفتم یه دی لینک خریدم چون با قبلی خیلی مشکل داشتم
وقتی دی لینکو نصب کردم و اومدم از روی اتو ران سی دی داریورشو نصب کنم تو یکی از مراحل نصب ازم یوزر وپسورد میخواست منم همون یوزر وپسورد کانکشنو زدم ولی بعداز طی مراحلی بهم گفت که با این یوزر پسورد نمیتونه وصل بشه و تنظیماتو انجام بده حتی با یوزر ادمین هم همین مشکلو دارم
بعد زنگ زدم پشتیبانی (صبانت)تا بطور دستی از 192.168.1.1کانفیگ کنم وقتی مراحلو انجام دادم وسیو وریبوتو زدم یه مشکل پیدا شد که هرکاری کردم رفع نشده local area connection ارور میده میگه limit or no connectivity مودمو چند بار خاموش روشن کردم ریست هم کردم ولی درست نشدولی با این حال راحت به اینترنت متصل میشم با مودو زولتریکس امتحان کردم هیچ مشکلی نبود الا با همین دی لینک وصلم کانکشنم bridg هستش
لطفا راهنمایی بفرمایید.
شرمنده دوست عزیز ، من آخر نفهمیدم الآن مشکل چیه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میخواید PPPoE تنظیم کنید یا مشکل دیگه ای دارید؟
مدل D-Link و وبندوزتون رو هم بگید.

moslem47
02-09-2010, 22:27
1- مودمتون چیه؟
2- این زمانی رخ میده که مثلا چند دقیقه سیستم رو رها میکنید و با ابنترنت کار نمیکنید یا درحال کار یهو قطع میشه؟
3- وقتی قطع میشی وضعیت چراغ های مودم چطوریه؟

1.datasheen
2.قطع نمیشه یعنی ارتباط discon نمیشه ولی هیچی را باز نمیکنه به اصطلاح دریافت و ارسال ندارم
3.چراغ ها مشکلی ندارند
اینم را بگم من سه چهر ماه با این سرویس و مودم کار کردم مشکلی نداشته الان 2 روزه اینجوریه. البته فکر کنم مشکل از v-p-n است چون تا کانک میشه دیگه هیچ وبی رو باز نمیکنه تا اینکه اینترنت را قطع کنم و دوباره وصل شم

a6l3i
02-09-2010, 23:06
1.datasheen
2.قطع نمیشه یعنی ارتباط discon نمیشه ولی هیچی را باز نمیکنه به اصطلاح دریافت و ارسال ندارم
3.چراغ ها مشکلی ندارند
اینم را بگم من سه چهر ماه با این سرویس و مودم کار کردم مشکلی نداشته الان 2 روزه اینجوریه. البته فکر کنم مشکل از v-p-n است چون تا کانک میشه دیگه هیچ وبی رو باز نمیکنه تا اینکه اینترنت را قطع کنم و دوباره وصل شم
فکر کنم امواج روز قدسه. ایشالله تا شنبه درست میشه.

خیلی از دوستان این یکی دو روزه مشکل داشتن و زنگ زدن ISP ها. جالبه که همشون میگن تا یکی - دو روز دیگه مشکلمون حل میشه. نمی دونیم چه مشکلیه که همه ی ISP ها دچارش شدن!!!!!!!!

moslem47
02-09-2010, 23:23
فکر نکنم ربطی به این ماجرا داشته باشه
البته من مشکلم با v p n است.
شما هم این مشکل رو دارید؟

a6l3i
02-09-2010, 23:46
فکر نکنم ربطی به این ماجرا داشته باشه
البته من مشکلم با v p n است.
شما هم این مشکل رو دارید؟
نه عزیز ، من آلمان هستم.
یه راه تست اینه که وقتی اون حالت رخ داده ، از IP مودم و IP یه سایت مثل یاهو یا گوگل ، Ping بگیری تا ببینیم واقعا قطه .

تو منوی Start و داخل Run تایپ کنید cmd و بعد تو کادر داس عبارت ping 192.1681.1 رو تایپ کنید و اینتر بزنین. از نتایج یه عکس بذارین تا ببینیم چطوره؟
همین کار رو در همون زمان با دستور ping
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید انجام بدین و عکس بگیرین.

Honradez
02-09-2010, 23:50
باید تنظیمات Advance Sharing رو چوری تنظیم کنید که سیستم ها خودشون رو تو شبکه Hidden نکنن.
من تنظیمات خودم رو میذارم. ببینید واسه شما هم همین جوریه:

ممنون. تنظيماتو تغيير دادم و کردمش مثل عکس شما.

کامپيوترها کامل نشون ميدن همديگه رو. ولي مشکل اينجاست که از هر کامپيوتري وقتي ميخواي آيکون اون يکي رو باز کني، ارور ميده (ضميمه). ارورش هم براي لپتاپ و پي سي يه جور هست.

ولي بهرحال دمتون گرم.

moslem47
03-09-2010, 00:01
نه عزیز ، من آلمان هستم.
یه راه تست اینه که وقتی اون حالت رخ داده ، از IP مودم و IP یه سایت مثل یاهو یا گوگل ، Ping بگیری تا ببینیم واقعا قطه .

تو منوی Start و داخل Run تایپ کنید cmd و بعد تو کادر داس عبارت ping 192.1681.1 رو تایپ کنید و اینتر بزنین. از نتایج یه عکس بذارین تا ببینیم چطوره؟
همین کار رو در همون زمان با دستور ping
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید انجام بدین و عکس بگیرین.
بفرما

na balad
03-09-2010, 00:40

شاید نویز خطتون بالاست .
من نمی دونم مودمتون چیه! برید تو تنظیمات مودم ، آخرای منو باید یه قسمتی بنام Diagnostic یا همچین چیزیایی باشه که خط رو تست میکنه و میزان attenuation و SNR خط رو تو یه جدول میده. ازش یه عکس بذارین تا ببینیم مقادیرش تو رنج استاندارد هست یا نه؟

با تشکر از شما مدلش SMC 7901BRA4 است
عکس ها رو با مگا شار گذاشتم نمیدونم دیگه با چه سایتی بزارم بهتره

Downstream Upstream
Hlin Scale 1162 1123
Loop Attenuation(dB) 30.7 34.4
Signal Attenuation(dB) 30.7 33.4
SNR Margin(dB) 6.4 6.0
Attainable Rate(Kbps) 4940 1016
Output Power(dBm) 17.4 12.2

SNM
03-09-2010, 01:02
سلام
من یه مودم tp-link دارم ، رو nat که config میکنم چراغ act روشن میمونه و خط هنگ میکنه رو حالت bridge هم pppoe conection که ساختم مدام قطع میشه،
مودم رو دادم گارانتی درست نشد ، اپراتور پارس آنلاین رو هم کچل کردم ، بازم درست نشد:41:
آخرش بهم میگن خط تلفنت ایراد داره
دوستان اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
ممنون

silhouette
03-09-2010, 01:23
شرمنده دوست عزیز ، من آخر نفهمیدم الآن مشکل چیه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میخواید PPPoE تنظیم کنید یا مشکل دیگه ای دارید؟
مدل D-Link و وبندوزتون رو هم بگید.
خودم مودمو انگولک کردم درس شد :27:

Mr.Pooya
03-09-2010, 01:24
سلام

من مودم لینکسیس دارم از لن استفاده می کنم . لن سرعتش بیشتر از وایرلس درسته ؟؟ از لن استفاده کنم ؟؟

اگه بخوام از وایرلس استفاده کنم چه نوع سکیوریتی را پیشنهاد می دهید استفاده کنم ؟؟

اگه بخوام از وایرلس مودم استفاده کنم باید کارت شبکه وایرلس داشته باشم حتماً ؟؟ یا نه همین طوری هم میشه ؟؟

Mr.Pooya
03-09-2010, 01:58
سلام مجدد
من باید نویز گیر را به خود مودم بزنم ؟؟ چون الان نویز گیز سر خط هیچ مشکلی هم نداره ؟؟ حالا میشه 2 تا نویز گیر بگیرم یکیش برای مودم و یکیش تلفن ؟؟

XSS
03-09-2010, 02:08
سلام

1) من مودم لینکسیس دارم از لن استفاده می کنم . لن سرعتش بیشتر از وایرلس درسته ؟؟ از لن استفاده کنم ؟؟

2) اگه بخوام از وایرلس استفاده کنم چه نوع سکیوریتی را پیشنهاد می دهید استفاده کنم ؟؟

3) اگه بخوام از وایرلس مودم استفاده کنم باید کارت شبکه وایرلس داشته باشم حتماً ؟؟ یا نه همین طوری هم میشه ؟؟

سلام
1) مدل مودمون چیه؟ مثلا در WAG120N سرعت شبکه سیمی 100 مگابیت و سرعت شبکه بی سیم در حالت N برابر 150 مگابیت بر ثانیه هست
اگر ایران هستید مهم نیست شما به صورت بی سیم وصل شید یا با استفاده از کابل، چون سرعت اینترنت شما همواره پایین تر از سرعت شبکتون هست و تاثیری تو سرعت اینترنتتون نداره.

2) در حال حاضر امنترین WPA2 با رمزنگاری AES هست، هرگز از WEP استفاده نکنید چون یه آدم بیکار پیدا بشه با استفاده از Backtrack پسوردتون رو کرک میکنه.

3) بله، برای اتصال به مودم بصورت وایرلس حتما باید رو سیستم شما هم کارت شبکه وایرلس نصب باشه.

سلام مجدد
من باید نویز گیر را به خود مودم بزنم ؟؟ چون الان نویز گیز سر خط هیچ مشکلی هم نداره ؟؟ حالا میشه 2 تا نویز گیر بگیرم یکیش برای مودم و یکیش تلفن ؟؟

سلام مجدد :31:
اگر منظورتون از نویزگیر اسپلیتر یا میکروفیلتر هست، میکروفیلتر فقط برای دستگاه های صوتی مثل تلفن و فکس استفاده میشه و استفاده از میکروفیلتر برای خود مودم هیچ دلیل و الزامی نداره و کار بیهوده ای هست.
شما فقط باید برای هر دستگاه تلفن یا فکس یک میکروفیلتر قرار بدید. مثلا اگر دو تا دستگاه تلفن تو خونه دارید باید دو تا هم میکروفیلتر یا اسپلیتر داشته باشید.

Mr.Pooya
03-09-2010, 02:33
اره دیگه همون نویزگیز یا به قول شما اسپلیتر یا میکروفیلتر چه فرقی داره !! ؟؟ :13:

اخه اسپلیتر یک پورت هم داره که روش نوشته مودم ماله مودمه اون نیاز نیست ؟؟ اخه بعضی ها میگن مودم را باید وصل کنی تلفن هم وصل کنی ؟؟

---------- Post added at 03:33 AM ---------- Previous post was at 03:28 AM ----------

راستی یک سوال دیگه من WAG120 N دارم تو ستینگ نوشته Mac Address Clone . میخواستم بدونم که این همون Mac Address Filter ؟؟ یعنی مک مودم رو فیلتر میکنه ؟؟ اگه اینطوری نیست کاربردش چیه ؟

senaps
03-09-2010, 02:49
سلام....
راستش من اینترنت 512 نیمه پر سرعت دارم...!!!
دارم یه گوشی اندروید و یه مینی لپ تاپ لینوکس میخرم و براشون نیاز به اینترنت بی سیم دارم....
بنابراین،باید مودم tp-link خودم رو میخوام بفروشم و جاش یه نمونه ی بی سیم بگیرم....
چند تا سوال در این مورد داشتم...
1-قیمت این نوع مودم چقدر هست؟!!
2-نوع کارشون بردشون چقدر هست؟!!(مثلا میتونم از یه اتاق یگه ازش استادفه کنم؟!!)
3-راه اندازی اون برای کامپیوتر که سخت افزار خاصی نداره چجوری هست؟!!

(من ارزون ترین نمونه ای که بتونه لپ تاپ و گوشیم و سیستم خونگی رو وصل کنه به اینترنت بی سیم و میخوام که البته باید خر کار باشه به طوری که در تمام طول روز برام کار بکنه!!!و شب هم دانلود کنه تا صبح ...)

Mr.Pooya
03-09-2010, 03:05
سلام....
راستش من اینترنت 512 نیمه پر سرعت دارم...!!!
دارم یه گوشی اندروید و یه مینی لپ تاپ لینوکس میخرم و براشون نیاز به اینترنت بی سیم دارم....
بنابراین،باید مودم tp-link خودم رو میخوام بفروشم و جاش یه نمونه ی بی سیم بگیرم....
چند تا سوال در این مورد داشتم...
1-قیمت این نوع مودم چقدر هست؟!!
2-نوع کارشون بردشون چقدر هست؟!!(مثلا میتونم از یه اتاق یگه ازش استادفه کنم؟!!)
3-راه اندازی اون برای کامپیوتر که سخت افزار خاصی نداره چجوری هست؟!!

(من ارزون ترین نمونه ای که بتونه لپ تاپ و گوشیم و سیستم خونگی رو وصل کنه به اینترنت بی سیم و میخوام که البته باید خر کار باشه به طوری که در تمام طول روز برام کار بکنه!!!و شب هم دانلود کنه تا صبح ...)

سلام

راستش ارزون ترین گزینه رو نمیدونم ولی میتونید از Linksys حالا مدل های مختلفش رو انتخاب کنید از جمله :

Linksys WAG120 n

Linksys Wag 160 n

Linksys Wag 320 n

120 رو که خودم هم دارم 72,500 خریدمش بوردش هم نمیدونم دقیقاً ولی فکر کنم فکر کنم تا یک اتاق دیگه برد بده شاید 2 گیگا یا 5 گیگا هرتز باشه .

ولی 160 بوردش از این بهتره پولش هم قشنگ تره تقریباً 130 هست .

برای کامپیوتر هم که سخت افزار خاصی نداره شما که از وایرلس میخوای استفادخ کنی اگه کامپیوترت کارت شبکه مادربوردت وایرلس نیست باید یک کارت شبکه وایرلس بخرید که tp-link یک مارک داری حدود 35 فکر کنم .

baloteli
03-09-2010, 04:04
یک سوال دیگه با سرعت 384 متغیر چند میشه دانلود کرد
مودمم علاوه بر adsl 1 بودنش usb 1 هم هست تو سرعت دانلود تاثیر میگذار؟

XSS
03-09-2010, 11:35
اره دیگه همون نویزگیز یا به قول شما اسپلیتر یا میکروفیلتر چه فرقی داره !! ؟؟ :13:

اخه اسپلیتر یک پورت هم داره که روش نوشته مودم ماله مودمه اون نیاز نیست ؟؟ اخه بعضی ها میگن مودم را باید وصل کنی تلفن هم وصل کنی ؟؟

---------- Post added at 03:33 AM ---------- Previous post was at 03:28 AM ----------

راستی یک سوال دیگه من WAG120 N دارم تو ستینگ نوشته Mac Address Clone . میخواستم بدونم که این همون Mac Address Filter ؟؟ یعنی مک مودم رو فیلتر میکنه ؟؟ اگه اینطوری نیست کاربردش چیه ؟

آخه کار میکروفیلتر یا اسپلیتر نویز گیری نیست، کارشون تفکیک صدا و دیتا از همدیگس. نویز به امواج و فرکانس های مزاحم میگن.

در مورد پورت اضافه اسپلیتر هم یه پست نوشته بودم لینکشو میذارم:

خیالت راحت باشه برای مودم اسپلیتر یا میکروفیلتر نیازی نیست، ما عملا تو ایران فقط به میکروفیلتر نیاز داریم نه اسپلیتر، توی عکسایی که گذاشتم مشخصه :11:

Mac Address Clone هم همون Mac Address Filter نیست.
مثلا توی صبانت وقتی به اینترنت کانکت میکنی، صبانت علاوه بر یوزرنیم و پسورد، مک آدرس کارت شبکه ای که درخواست رو داده هم بررسی میکنه. اگر شما با کامپیوتر یا کارت شبکه ای غیر کامپیوتر خودت بخوای به اینترنت وصل شی صبانت این اجازه رو نمیده چون مک آدرست رو ثبت کرده و ورود کامپیوترهای دیگه با اکانت شما رو غیر مجاز میدونه.
حالا شما مودم جدید خریدی و نمیخوای به صبانت زنگ بزنی و بگی مک آدرس جدیدت رو هم ثبت کنه، برای اینکار از Mac Address Clone کمک میگیری. یعنی مک آدرس کارت شبکه ای که تو صبانت رجیستر شده رو به مودمت میدی و مودمت بجای ارسال مک آدرس خودش مک آدرسی که خودت دادی رو موقع کانکت شدن ارسال میکنه و به اینترنت وصل میشه.

hekhek
03-09-2010, 11:53
سلام مجدد.

راستش دیروز خیلی عصابما خورد کرد.بردمش تا مودمما تنظیم کنند.

1ساعت داشتند بش ور می رفتند و جواب نمی داد

بالاخره جواب داد و تنظیم شد.

خودم بعدش اومدم تو تنظیمات و دیدم چی کار کرده
تو تنظیمات wan
PPPoE را انتخاب کرده.و در قسمت use the following default gateway اومده بود و تو قسمت use IP Address را پر کرده بود.و تو صفحه بعد این گزینه ها را فعال کرده بود.
Enable Nat
Enable IGMP Multicast
Enable Wan Service
اما امروز صبح دوباره به اینترنت وصل نمیشم (با لپتاپ).تو تنظیماتش که رفتم همه چیز درست بود ولی default gateway تیکش ور داشته شده بود و اون اعدادی که تو use IP Address زده بود رفته بود.
میشه راهنمایی کنید در این قسمت باید چی وارد بکنم؟

a6l3i
03-09-2010, 12:11
یک سوال دیگه با سرعت 384 متغیر چند میشه دانلود کرد
مودمم علاوه بر adsl 1 بودنش usb 1 هم هست تو سرعت دانلود تاثیر میگذار؟

چقدر این سوال واسم آشناست !!

1- معمولا سرعت دانلود یک هشتم سرعت نامی اینترنت هستش. پس شما باید حول و حوش 48 دانلود داشته باشی.
48 = 8384/8

2- تو ایران نه ، در مورد ADSL2 و ADSL ، تو شکل زیر ملاحضه میکنید که سرعت اینترنتی که تو ایران به ما ارائه میکنن اصلا به ADSL معمولی هم نمیرسه چه برسه به ADSL2 . و تو ایران مزیت adsl و adsl2 سر کیفیت خطه نه کمیتش. یعنی اگه روزی مشکل dc زیاد داشتین و نویز زیاد شد ، ADSL2 واستنون بهتره

3- در مورد USB باید بگم USB1 خودش بین 1.5 تا 12 Mbps رو ساپورت میکنه و USB2 هم تا 480 Mbit/s رو.
با مقایسه ای اعداد یا جدول بالا ، میشه نتیحه گرفت که در ایران و برای عموم از نظر سرعت همون ADSL و USB هم زیاده. پس شما نگران محدود شدن سرعت اینترنت بخاطر تجهیزات نباشید.

مطالعه ی این لینک ها میتونه مفید باشه:

شرح کامل انواع ADSL به فارسی:

شرح کامل انواع ADSL به انگلیسی:

شرح کامل انواع USB به فارسی:

شرح کامل انواع USB به انگلیسی :

moslem47
03-09-2010, 12:17
جناب a6l3i مشکل من حل نشد.
چکار کنم؟

---------- Post added at 01:17 PM ---------- Previous post was at 01:17 PM ----------

اون عکسی که گفتی تو صفحه قبل گذاشتم

moslem47
03-09-2010, 13:03
چرا کسی کمک نمیکنه

akbarzv
03-09-2010, 13:10
سلام با عرض احترام من یک مودم وایمکس echolife bm8301 دارم چون ریست شده نمی تونم دوباره راه اندازیش کنم. ممنون میشم در خصوص تنظیمات این نوع مودم جزوه یا مطالبی عنوان کنید.با کمال تشکر. این مودم را از مبین نت گرفتم.

XSS
03-09-2010, 14:55

کامپيوترها کامل نشون ميدن همديگه رو. ولي مشکل اينجاست که از هر کامپيوتري وقتي ميخواي آيکون اون يکي رو باز کني، ارور ميده (ضميمه). ارورش هم براي لپتاپ و پي سي يه جور هست.

ولي بهرحال دمتون گرم.

با اجازه a6l3i عزیز
شما فایروال آنتی ویروس خودتون رو تنظیم کردید؟ فایروال روی اتصالات شبکه حساسه و اگر شما براش تعریف نکنید بطور پیشفرض همه رو بلاک میکنه.
برای اینکه مطمئن بشید، آنتی ویروس خودتون در هر دو کامپیوتر رو کاملا غیر فعال کنید و آی پی همدیگر رو از Ping کنید ببینید جواب میگیرید یا نه. شاید لازم بشه یکبار هم کارت وایرلس خودتون رو خاموش روشن کنید. :11:

hekhek
03-09-2010, 15:10
سلام مجدد.
تو تنظیمات wan
PPPoE را انتخاب کرده.و در قسمت use the following default gateway اومده بود و تو قسمت use IP Address را پر کرده بود.و تو صفحه بعد این گزینه ها را فعال کرده بود.
Enable Nat
Enable IGMP Multicast
Enable Wan Service
اما امروز صبح دوباره به اینترنت وصل نمیشم (با لپتاپ).تو تنظیماتش که رفتم همه چیز درست بود ولی default gateway تیکش ور داشته شده بود و اون اعدادی که تو use IP Address زده بود رفته بود.
???kasi komak nemikone?

roteal2007
03-09-2010, 16:35
???kasi komak nemikone?

فکر کنم باید این آدرس IP و GATWAY رو از خود ISP بگیری.

miremaad2
03-09-2010, 17:35
سلام
انگار شما با تازه وارد ها مشکل دارید . یه بار دیگه سؤالمو می پرسم :
من یه مودم دیلینک 2520 دارم. اول با کانکشن وصل می شدم و هیچ مشکلی نداشتم.بعد فهمیدم میشه کاری کرد که بدون استفاده از کانکشن به طور اتوماتیک connect شد . این کار رو کردم.حالا اتوماتیک connect می شم ولی بعضی نرم افزار ها مثل internet explorer و game ranger که برای بازی آنلاین هست log in نمی شن.
لطفا راهنمایی کنید.

moslem47
03-09-2010, 17:39
ببخشید شما هم با v-p-n مشکل دارید؟

hekhek
03-09-2010, 17:53
ببخشید شما هم با v-p-n مشکل دارید؟
نه
من با استفاده دو کامپیوتر از یک خط مشکل دارم

Mr.Pooya
03-09-2010, 18:03
Mac Address Clone هم همون Mac Address Filter نیست.
مثلا توی صبانت وقتی به اینترنت کانکت میکنی، صبانت علاوه بر یوزرنیم و پسورد، مک آدرس کارت شبکه ای که درخواست رو داده هم بررسی میکنه. اگر شما با کامپیوتر یا کارت شبکه ای غیر کامپیوتر خودت بخوای به اینترنت وصل شی صبانت این اجازه رو نمیده چون مک آدرست رو ثبت کرده و ورود کامپیوترهای دیگه با اکانت شما رو غیر مجاز میدونه.
حالا شما مودم جدید خریدی و نمیخوای به صبانت زنگ بزنی و بگی مک آدرس جدیدت رو هم ثبت کنه، برای اینکار از Mac Address Clone کمک میگیری. یعنی مک آدرس کارت شبکه ای که تو صبانت رجیستر شده رو به مودمت میدی و مودمت بجای ارسال مک آدرس خودش مک آدرسی که خودت دادی رو موقع کانکت شدن ارسال میکنه و به اینترنت وصل میشه.

من صبا نت نیستم و ISP هم که ازش میگیرم Mac Address Filtering نداره می خواستم ببینم راهی هست که من کاری کنم فقط مودم خودم بتونه به اینترنت وصل شه ؟؟ و با مودم های دیگه اجازه دسترسی نداشته باشه ؟؟

IVAN
03-09-2010, 18:46
من صبا نت نیستم و ISP هم که ازش میگیرم Mac Address Filtering نداره می خواستم ببینم راهی هست که من کاری کنم فقط مودم خودم بتونه به اینترنت وصل شه ؟؟ و با مودم های دیگه اجازه دسترسی نداشته باشه ؟؟
شما که نمیتونید. ولی زنگ بزنید isp بگین که اگه امکان داره مک آدرستون رو فیکس کنن.

hekhek
04-09-2010, 10:19
دوستان من مشکلما فهمیدم از کجا بود می نویسم شاید مشکل شخص دیگه ای هم بود.
مشکل من این بود که باpc به اینترنت وصل میشدم ولی با لپتاپ مشکل داشتم
الان فهمیدم که باید برم پشتیبانی تا MAC ام را بردارند:20:

nasrGod
04-09-2010, 10:21
سلام دوستان من گارانتي مودم ايسوس مدل Asus am604 ميخواستم

l36320
04-09-2010, 11:33
سلام
دوستان من میخوام همزمان از کامپیوتر و لپتاپ استفاده کنم
سوالم اینه که میشه همزمان از usb برای کامپیوتر و ethernet برای لپتاپ استفاده کرد؟
تنظیمات خاصی داره؟

nasrGod
04-09-2010, 11:47

در ضمن من از كابل شبكه استفاده ميكنم ميتونم از كابل usb هم استفاده كنم البته اين كابل توي جعبه نبود اگه از كابل usb بتونم استفاده كنم نيازي به ادابتور هست يا ربطي نداره

a6l3i
04-09-2010, 11:54
جمیعا سلام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بفرما

شما ابن رو رمانی که اینترنت قطع شده بود گرفتی؟ با توحه ping 192 معلومه که هیچ مشکلی بین سیستم و مودم نیست. همچنین از اعداد دوم معلومه که اینترنت داری ولی time اون بالاست که معلومه یا ISP شیر فلکه رو بسته یا نویز خط تون بالاست. شما جدول Line Status رو که تومودم هست رو بذار ببینیم نویز خطت چظوره.
مطمن باش مشکل بین مودم و سیستم نیست.

-----------------------------------------

ولي بهرحال دمتون گرم.

فکر کنم xss عزیز یه پست واستون دادن ، نشد؟

----------------------------------------------

سلام
من یه مودم tp-link دارم ، رو nat که config میکنم چراغ act روشن میمونه و خط هنگ میکنه رو حالت bridge هم pppoe conection که ساختم مدام قطع میشه،
مودم رو دادم گارانتی درست نشد ، اپراتور پارس آنلاین رو هم کچل کردم ، بازم درست نشد:41:
آخرش بهم میگن خط تلفنت ایراد داره
دوستان اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
ممنون
بعید نیست نویز خط تون بالا باشه.
من مدل مودمتون رو نمیدونم! برید تو تنظیمات مودم ، آخرای منو باید یه قسمتی بنام Diagnostic یا همچین چیزیایی باشه که خط رو تست میکنه و میزان attenuation و SNR خط رو تو یه جدول میده. ازش یه عکس بذارین تا ببینیم مقادیرش تو رنج استاندارد هست یا نه؟

سلام مجدد.
تو تنظیمات wan
Enable Nat
Enable IGMP Multicast
Enable Wan Service

خوب شما یه Ping 192.168.1.1 بگیر تا مطمئن شی IP مودمتون هنوز 192.168.1.1 هستش. بعد تو سیستم این ها رو وارد کنید:
Use IP Address = 192.168.1.3 ، البته بجای 4 میتونید هر عددی بین 2تا254 بدین. چون 1 که واسه خود مودمه و 2 رو هم احتمالا مودم داده به سیستم.
Default Getway = 192.168.1.1 که به همون IP مودم هستش.

تمام این اعداد رو او راهنمای مودتون ذره به دره گفته که مقادیر رو چند بذاری. حتما یه نگاه بنداز . . .

---------------------------------------------

سلام
انگار شما با تازه وارد ها مشکل دارید . یه بار دیگه سؤالمو می پرسم :
لطفا راهنمایی کنید.

ما مشکلی نداریم و مخلص تمام دوستان هم هستیم. ولی بعضی روزها پست ها زیاده و دوستان هم درگیر کارهاشونن و ممکنه یه کم دیرتر سر بزنن. این رو به حساب بی مرامیشون نذارین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1- در این حالت وضعیت چراع ها چطوره؟ مودم به شبکه وصله؟
2- برای این که تست کنیم که مشکل بین مودم و سیستمه یا مودم و ISP ، تو منوی Start و داخل Run تایپ کنید cmd و بعد تو کادر داس عبارت ping 192.1681.1 رو تایپ کنید و اینتر بزنین. از نتایج یه عکس بذارین تا ببینیم چطوره؟
همین کار رو با دستور ping yahoo.com انجام بدین.

-----------------------------------------------------

دوستان من مشکلما فهمیدم از کجا بود می نویسم شاید مشکل شخص دیگه ای هم بود.
مشکل من این بود که باpc به اینترنت وصل میشدم ولی با لپتاپ مشکل داشتم
الان فهمیدم که باید برم پشتیبانی تا MAC ام را بردارند:20:
منظورتون MAC Filter هستش؟ میشه الآن از تنظبمات MAC یه عکس بذاری؟

-----------------------------------------------------

من از تهران فراژه راضی بودم. دالای کامپیوتر رو هم دوستان زیاد تعریف میکنن.

a6l3i
04-09-2010, 12:00
سلام
دوستان من میخوام همزمان از کامپیوتر و لپتاپ استفاده کنم
سوالم اینه که میشه همزمان از usb برای کامپیوتر و ethernet برای لپتاپ استفاده کرد؟
تنظیمات خاصی داره؟

در ضمن من از كابل شبكه استفاده ميكنم ميتونم از كابل usb هم استفاده كنم البته اين كابل توي جعبه نبود اگه از كابل usb بتونم استفاده كنم نيازي به ادابتور هست يا ربطي نداره

بله میتونید ، تنها فرقش اینه که باید تو سیستمی که میخواید با usb وصلش کنید ، درایور مودم رو هم باید نصب کنید تا USB از دید سیستم ، تبدیل به یک شبکه مجازی بشه.
شما اول تنظیمات شبکه در لپ تاپ رو مطابق راهنمای مودمتون انجام بدین (راهنمای بعضی مودم ها در پست اول هست) و مطمئن شید که با LAN میتونید بهش وصل شید و اینترنت هم داره. بعد اقدام به نصب درایور USB مودم روی PC تون کنید. تا ارتباطتون با اینترنت و احیانا رفع اشکال ها قطع نشه.

منظورتون از آداپتور رو متوجه نشدم!!

اگه نیازی به راهنمایی بیشتر داشتید ، حتما مدل مودم و ویندوزهای PC و Notebook j تون رو هم ذکر کنید.

ebi_za20
04-09-2010, 14:21
سلام
اقا این ارور 651 مارو دیوانه کرده.کلی تو اینترنت گشتم ولی چیزی دستگیرم نشد!!
فقط اینو میدونم وقتی تو اینترنت میام بیرون و مودمو 1بار خاموش و روشن میکنم این ارور میاد؟(اگر خاموش نکنم نمیاد)
باید چند بار مودمو ریست کنم تا درست بشه!البته خوده ویندوز خطای ip میگیره و میگه ممکنه مودم به کامپیوتر وصل نباشه!!
1راه جلو پای ما بزارید.ثواب داره
میتونه این ارور مربوط به سخت افزار مودم باشه؟؟؟؟

hekhek
04-09-2010, 15:40
سلام جناب a6l3i
منظورتونا متوجه نشدم
اینه؟اگه نه بفرمایید کجا را میگید.

الان از اونجا بر میگردم
گفتند این یک سیستم جدید که به تازگی وارد کردند

joe_satriani
04-09-2010, 16:24
سلام جناب a6l3i
منظورتونا متوجه نشدم
اینه؟اگه نه بفرمایید کجا را میگید.

الان از اونجا بر میگردم
گفتند این یک سیستم جدید که به تازگی وارد کردند

با سلام و با اجازه از دوستمون a6l3i
تصويرتون رو ندارم دوست عزيز :41:

سلام
اقا این ارور 651 مارو دیوانه کرده.کلی تو اینترنت گشتم ولی چیزی دستگیرم نشد!!
فقط اینو میدونم وقتی تو اینترنت میام بیرون و مودمو 1بار خاموش و روشن میکنم این ارور میاد؟(اگر خاموش نکنم نمیاد)
باید چند بار مودمو ریست کنم تا درست بشه!البته خوده ویندوز خطای ip میگیره و میگه ممکنه مودم به کامپیوتر وصل نباشه!!
1راه جلو پای ما بزارید.ثواب داره
میتونه این ارور مربوط به سخت افزار مودم باشه؟؟؟؟

با سلام

651 . مودم شما ( یا سایر دستگاههای اتصال دهنده ) خطایی را گزارش کرده است . ( خطا از طرف مودم بوده است ) .

از چه ويندوزي استفاده ميكنيد؟
چون فكر ميكنم توي ويندوز 7 يكم اين مشكل طبيعي هست و از سمت مودم هست
اما به هر حال توي هر ويندوزي كه هستيد اين مشكل بر ميگيرده به دستگاه مودمتون
مودم رو چند وقته داريد؟

ebi_za20
04-09-2010, 17:21
با سلام و با اجازه از دوستمون a6l3i
تصويرتون رو ندارم دوست عزيز :41:

با سلام

651 . مودم شما ( یا سایر دستگاههای اتصال دهنده ) خطایی را گزارش کرده است . ( خطا از طرف مودم بوده است ) .

از چه ويندوزي استفاده ميكنيد؟
چون فكر ميكنم توي ويندوز 7 يكم اين مشكل طبيعي هست و از سمت مودم هست
اما به هر حال توي هر ويندوزي كه هستيد اين مشكل بر ميگيرده به دستگاه مودمتون
مودم رو چند وقته داريد؟
ویندوز 7 مدل مودم zexel p-660hw-t1
حدود 2هفته ای میشه که خریدمش

kaveh222
04-09-2010, 17:39
سلام دوستان خوبم
یه سوال من مودم G31 ASUS دارم راضیم فقط یه مشکل اینکه وایرلسشو با دو تا گوشیم وصل میشم اما با لب تاب مشکل داره یعنی اصلا فکر میکنم مشکل از لب تابم باشه
لب تاپم DELL INSPIRONهست تازه گرفتم اما اصلا انگار یه جورایی وایرلسش غیر فعاله F2 رو هم که میزنم به همین صورت بازم
یه قسمت داره تو نتورک WLAN MINI .... که اونم DISABLE RADIO میزد ENABLE کردم SEARCH که میکنم EROOR SEARCHING میزنه
در قسمتای NETWORK هم که ADD NETWORK WIERLESS CONNECTION میزنم بازم چیزیو پیدا نمیکنه اصلا موندم که چشه !!!!
کسی میتونه کمک کنه ؟

star_1000
04-09-2010, 19:30
سلام دوستان عزیز
یه سوال داشتم
من میخوام یه مودم ADSL بخرم واسه استفاده لپ تاپ و PC . میخواستم نظروتون رو بدونم که چه مارکی بخرمب هتره؟ شما چی رو پیشنهاد میکنید؟ حداقل 60 تا 70 هزارتومن میخوام هزینه کنم.
برد وایرلسش واسم خیلی مهمه و اینکه با ISP ها مشکل نداشته باشه

با تشکر

joe_satriani
04-09-2010, 20:36
سلام دوستان خوبم
یه سوال من مودم G31 ASUS دارم راضیم فقط یه مشکل اینکه وایرلسشو با دو تا گوشیم وصل میشم اما با لب تاب مشکل داره یعنی اصلا فکر میکنم مشکل از لب تابم باشه
لب تاپم DELL INSPIRONهست تازه گرفتم اما اصلا انگار یه جورایی وایرلسش غیر فعاله F2 رو هم که میزنم به همین صورت بازم
یه قسمت داره تو نتورک WLAN MINI .... که اونم DISABLE RADIO میزد ENABLE کردم SEARCH که میکنم EROOR SEARCHING میزنه
در قسمتای NETWORK هم که ADD NETWORK WIERLESS CONNECTION میزنم بازم چیزیو پیدا نمیکنه اصلا موندم که چشه !!!!
کسی میتونه کمک کنه ؟

با سلام
دوست عزيز؛ توي قسمت ADD network يعني وقتي دستي وارد ميكني بازم نتيجه اي نميگيري؟
اگه يه مودم ديگه ميتوني جور كني ، با اون هم امتحان كن ببين بازم همين مشكل رو داري و سرچ نميكنه واست

سلام دوستان عزیز
یه سوال داشتم
من میخوام یه مودم ADSL بخرم واسه استفاده لپ تاپ و PC . میخواستم نظروتون رو بدونم که چه مارکی بخرمب هتره؟ شما چی رو پیشنهاد میکنید؟ حداقل 60 تا 70 هزارتومن میخوام هزینه کنم.
برد وایرلسش واسم خیلی مهمه و اینکه با ISP ها مشکل نداشته باشه

با تشکر

با سلام
اكثر مودم ها رو آي اس پي ها هم ساپورت ميكنن
مودمهاي معروف و زيادي هستن ، TP-link و linksys .
من كه خودم از Alfex استفاده ميكنم - 60 تومن گرفتم
همه چيش هم مثه يه ماشين بنز كار ميكنه
باهاش هم هيچ مشكلي ندارم
مهمتر از برد وايرلس مساله ي نويز و يكسان بود محوطه هست ( يعني اينكه وسط ديوارهاي بتني نباشيد، آهن مانع نباشه و از اين طور مسائل
قاتل امواج واي فاي هميناس

موفق باشيد.

---------- Post added at 09:36 PM ---------- Previous post was at 09:35 PM ----------

ویندوز 7 مدل مودم zexel p-660hw-t1
حدود 2هفته ای میشه که خریدمش

با سلام
اگه ميتونيد يه چك با ويندوز XP هم بكنيد
چون در مورد ويندوز 7 زياد از اين مشكلات ديده شده

موفق باشيد.

hekhek
04-09-2010, 20:51
امیدوارم نشون بده اینبار[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hamed 360
04-09-2010, 21:56
من پینگم بالاست از کجا باید بفهمم که به خاطر نویز هست یا ISP !?

Mr.Pooya
04-09-2010, 22:07

منم همینطور . همیشه پینگم از باکو 100 بود اما الان شده 600 !!!!

a6l3i
04-09-2010, 22:15

منم همینطور . همیشه پینگم از باکو 100 بود اما الان شده 600 !!!!

تو تنظیمات مودم ، آخرای لیست قسمتی هست ( با نام Management یا Diagnostic یا یه چیزی تو این مایه ها) که خط شما رو چک میکنه و یه گزارش میده که از دوتاش SNR( میزان نویز به سیگنال های خط) و attenuation (میران میائی خط) هستش. اگه عکس اون حدول رو بذارید میتونم بیشتر راهنمایی کنم.

Mr.Pooya
04-09-2010, 22:22
تو تنظیمات مودم ، آخرای لیست قسمتی هست ( با نام Management یا Diagnostic یا یه چیزی تو این مایه ها) که خط شما رو چک میکنه و یه گزارش میده که از دوتاش SNR( میزان نویز به سیگنال های خط) و attenuation (میران میائی خط) هستش. اگه عکس اون حدول رو بذارید میتونم بیشتر راهنمایی کنم.

خوب این درست ولی من مودمم Linksys WAG 120 N هست که این مودم هم متاسفانه SNR , Attenuation را نشون نمیده . دیگه راهی نیست ؟؟

Hamed 360
04-09-2010, 22:36
آقا اینم عکس !
نویز داره؟

Mr.Pooya
04-09-2010, 23:03
آقا اینم عکس !
نویز داره؟

الان عکس درست شد .

ولی فکر نکنم از نویز باشه از ISP شاید باشه .

Hamed 360
04-09-2010, 23:24
اینم لینک عکس

Fusi0n
05-09-2010, 00:45
سلام دوستان من امروز یک مودم AM-604 ایسوز گرفتم
یک سوالی پیش اومده
من در اتصال شبکه کانکشن قسمتی که باید getway و DNS وارد کنم مشکل دارم میخوام قسمت DNS خالی بمونه و از DNS استفاده نکنم وقتی DNS پاک میکنم صحفات مرورگر از کار میفتن و ارور prox.y و اتصا ... میدن .
حالا راهی هست که این مشکل حل کنم ؟

Amir_Niknam
05-09-2010, 08:03
سلام من اين سوال رو در تاپيك ابزار هاي ورودي خروجي پرسيدم اما چون پاسخي نگرفتم اينجا مطرخ ميكنم شرمنده
من يك مودم TP-Link W8920G دارم كه توي خونه هر جا به راحتي سيگنال ميده و كيفيت سيگنال از Very Good كمتر نميشه اما با مودم DLink DSL 2640U متاسفانه خيلي به مشكل بر خوردم و بايد نزيديك اتاق مودم باشم كه كار كنه حالا به نظر شما مودم خرابه اگر هست مشكلش چيه (مثلا آنتن اشكال داره) يا تنظيماتش رو بايد عوض كرد درضمن آنتن اين مودم وقتي افقي هست بهتر سيگنال ميده كه البته من فكر نميكنم اين مودم به صورت Horizontal كار كنه درسته ؟ پس چرا اينجوري بهتر آنتن ميده
ممنون

IVAN
05-09-2010, 08:35
آقا اینم عکس !
نویز داره؟
کیفیت خط شما خیلی عالیه. مشکل پینگ هم به isp مربوطه

S A M S U N G
05-09-2010, 10:00
سلام .

یکی از دوستان من میخواد از صبانت سرویس بگیره و بهش گفتن مودم 35 تومن .

لطف میکنین بگین تا این قیمت چه مودمی خوب هستش تا بهش بگم همین مدل رو ازش بگیره .

مخلصیم .

mojtaba-civil
05-09-2010, 10:44
سلام .

یکی از دوستان من میخواد از صبانت سرویس بگیره و بهش گفتن مودم 35 تومن .

لطف میکنین بگین تا این قیمت چه مودمی خوب هستش تا بهش بگم همین مدل رو ازش بگیره .

مخلصیم .
tplink 8811 معمولی دو پرت :20-30 تومن
الان که همه از صبا ناراضین چرا داره میره از صبا بگیره؟

baloteli
05-09-2010, 12:16
1- معمولا سرعت دانلود یک هشتم سرعت نامی اینترنت هستش. پس شما باید حول و حوش 48 دانلود داشته باشی.
48 = 8384/8
ماکزیمم 48 یا 48 متغیر یعنی از 48 به بالا یا پایین

a6l3i
05-09-2010, 13:58
سلام دوستان من امروز یک مودم AM-604 ایسوز گرفتم
یک سوالی پیش اومده
من در اتصال شبکه کانکشن قسمتی که باید getway و DNS وارد کنم مشکل دارم میخوام قسمت DNS خالی بمونه و از DNS استفاده نکنم وقتی DNS پاک میکنم صحفات مرورگر از کار میفتن و ارور prox.y و اتصا ... میدن .
حالا راهی هست که این مشکل حل کنم ؟
بهترین کار اینه که همه تنظیمات مربوط به TCP/IP رو بذارین رو اتومات و در تنظیمات مودم هم DHCP رو فعال کنید تا خودش به سیستم ها IP بده.

--------------------------------

سلام من اين سوال رو در تاپيك ابزار هاي ورودي خروجي پرسيدم اما چون پاسخي نگرفتم اينجا مطرخ ميكنم شرمنده
من يك مودم TP-Link W8920G دارم كه توي خونه هر جا به راحتي سيگنال ميده و كيفيت سيگنال از Very Good كمتر نميشه اما با مودم DLink DSL 2640U متاسفانه خيلي به مشكل بر خوردم و بايد نزيديك اتاق مودم باشم كه كار كنه حالا به نظر شما مودم خرابه اگر هست مشكلش چيه (مثلا آنتن اشكال داره) يا تنظيماتش رو بايد عوض كرد درضمن آنتن اين مودم وقتي افقي هست بهتر سيگنال ميده كه البته من فكر نميكنم اين مودم به صورت Horizontal كار كنه درسته ؟ پس چرا اينجوري بهتر آنتن ميده
ممنون
یه کم غیر عادیه که فقط در نزدیکی اتاقتون آنتن بده ، چون این مودم ها یک واحد مسکونی رو راحت پوشش میدن. مگر اینکه دیوار هاتون خییلی خفن باشه.

دارم یه راهنما برای افزایش برد مینویسم که تا چند ساعت دیگه لینکش رو واستون میفرستم.

-----------------------------------------------

خوب این درست ولی من مودمم Linksys WAG 120 N هست که این مودم هم متاسفانه SNR , Attenuation را نشون نمیده . دیگه راهی نیست ؟؟

زنگ زدن به ISP و پرسیدن مقدار نویز خط تون از اونها. چون این پارامترها دوطرفه هستن و زمانیکه مودم تون روشن باشه و به ISP وصل باشید ، اونها هم دقیقا میتونن همین مقادیر رو بهتون بدن.

امیدوارم نشون بده اینبار[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ok. من گفتم نکنه اشتباها مقدار داده باشید و فقط IP های خاصی رو برای وابرلس تائید کرده باشید که این طور نیست.

Honradez
05-09-2010, 15:27
با اجازه a6l3i عزیز
شما فایروال آنتی ویروس خودتون رو تنظیم کردید؟ فایروال روی اتصالات شبکه حساسه و اگر شما براش تعریف نکنید بطور پیشفرض همه رو بلاک میکنه.
برای اینکه مطمئن بشید، آنتی ویروس خودتون در هر دو کامپیوتر رو کاملا غیر فعال کنید و آی پی همدیگر رو از Ping کنید ببینید جواب میگیرید یا نه. شاید لازم بشه یکبار هم کارت وایرلس خودتون رو خاموش روشن کنید. :11:
IPها رو از کجا بايد گير بيارم؟ (ببخشيد فکر کنم خيلي سوال ضايعي بود!! :31: )

راستي من حواسم نبود، بي دقتي کردم و يه بار ديگه سوالمو پرسيدم که خب اون پست تکراريه رو پاکش کردم. معذرت ميخوام.

متشکر. :10:

arash66_2m
05-09-2010, 15:33
سلام به همه ی دوستان
من امروز رفتم خونه دوستم که adsl رو راه بندازم با این که بعد از این من اومدم خونه از مخابرات اوکی شد ...
در هر حال من تنظیمات مودم رو 192.168.1.1 رو انجام دادم بعد که خواستم usb driver رو نصب کنم به مشکل خوردم اینم عکس /.
یه راهنمایی بکنید مثل اینکه بایستی اول usb driver رو نصب می کردم بعد اینو؟؟؟؟

راهنمایی کنید /.

تنظیمات خاص دیگه ی هم هستش که من بی خبر مونده باشم /.

و یه چیز دیگه مال من همار ا نامحدود 64 هست و مال رفقیم 512 محدو هست آیا من می تونم با اکانت دوستم خودم وصل بشم یا نه ؟ می خواستم امتحان کنم ببینم اینجا درست کار می کنه یا نه که از بایت مشکل از شرکت و مخابرات خیالم راحت بشه /....

d.b23
05-09-2010, 15:42
من می خوام از مخابرات سرویس 128 بگیرم.
و مودم هم linksys 120 n انتخاب کردم. نطرتون چیه؟
120n خوبه؟
راستش واسه 160n خیلی پول ندارم.
مدل های دیگه از برند های دیگه چی پیشنهاد میکنید؟

joe_satriani
05-09-2010, 15:56
سلام به همه ی دوستان
من امروز رفتم خونه دوستم که adsl رو راه بندازم با این که بعد از این من اومدم خونه از مخابرات اوکی شد ...
در هر حال من تنظیمات مودم رو 192.168.1.1 رو انجام دادم بعد که خواستم usb driver رو نصب کنم به مشکل خوردم اینم عکس /.
یه راهنمایی بکنید مثل اینکه بایستی اول usb driver رو نصب می کردم بعد اینو؟؟؟؟

راهنمایی کنید /.

تنظیمات خاص دیگه ی هم هستش که من بی خبر مونده باشم /.

و یه چیز دیگه مال من همار ا نامحدود 64 هست و مال رفقیم 512 محدو هست آیا من می تونم با اکانت دوستم خودم وصل بشم یا نه ؟ می خواستم امتحان کنم ببینم اینجا درست کار می کنه یا نه که از بایت مشکل از شرکت و مخابرات خیالم راحت بشه /....

با سلام
يو اس بي رو به پورت زديد و قصد نصبش رو كرديد؟ يا كابلش و متصل نكرديد كه اين ارور رو داده؟

واسه قسمت بعدي سوالتون:
شدن ميشه كه با اكانت كسي ديگه هم ازش استفاده كرد
اما اول اينكه بايد حتما از همون شركت شما هم استفاده بكني
و دوم اينكه مك آدرس رو ذخيره نكرده باشن از سمت شركت كه 99 درصد موارد مك آدرس رو ذخيره ميكنن واسه همين مورد كه از اكانت طرف سوء استفاده نشه

120n خوبه؟
راستش واسه 160n خیلی پول ندارم.

با سلام
مارك linksys خيلي خوبه
وايرلس هم ميخوايد يا نه؟
و اينكه تا سقف چه قيمتي؟
مدل هاي Tp-link و alfex هم پيشنهاد ميشه و قيمت هاي خوبي دارن

موفق باشيد.

XSS
05-09-2010, 16:25
IPها رو از کجا بايد گير بيارم؟ (ببخشيد فکر کنم خيلي سوال ضايعي بود!! :31: )

راستي من حواسم نبود، بي دقتي کردم و يه بار ديگه سوالمو پرسيدم که خب اون پست تکراريه رو پاکش کردم. معذرت ميخوام.

متشکر. :10:

یا باید بری تو CMD با استفاده از دستور ipconfig ببینی آی پی آدرس Wireless Adapter شما چیه
یا راه راحت تر اینه که رو کانکشن وایرلست کلیک راست کنی و گزینه Status رو انتخاب کنی و بری تو تب Support پنجره ای که باز میشه و آی پی آدرس خودت و ببینی :8:

arash66_2m
05-09-2010, 18:57
با سلام
يو اس بي رو به پورت زديد و قصد نصبش رو كرديد؟ يا كابلش و متصل نكرديد كه اين ارور رو داده؟

واسه قسمت بعدي سوالتون:
و دوم اينكه مك آدرس رو ذخيره نكرده باشن از سمت شركت كه 99 درصد موارد مك آدرس رو ذخيره ميكنن واسه همين مورد كه از اكانت طرف سوء استفاده نشه

نفهمیدم :دی

من یه سی دی که به همراه مودم داده اند رو می خوام نصب کنم که تو هنگام نصب اینا میگه با usb یا با eth که من eth رو می زنم و می رم جلو بعد که نصب رو شروع می کنم مثل حالت بالا که تو عکس هستش اون اerror رو میده و ...

من هم که سیم ها رو درست وصل کردم اونجا مشکلی نمی بینم /.

کسی نبود این مشکل ما رو بگه که از کجاس ؟:13:

joe_satriani
05-09-2010, 19:12

من یه سی دی که به همراه مودم داده اند رو می خوام نصب کنم که تو هنگام نصب اینا میگه با usb یا با eth که من eth رو می زنم و می رم جلو بعد که نصب رو شروع می کنم مثل حالت بالا که تو عکس هستش اون اerror رو میده و ...

با سلام
ببينيد دوست عزيزم،‌منظورم اين هست كه شما آيا وقتي داريد درايور رو نصب ميكنيد مودم وصل هست يا نه؟

موفق باشيد.

Fusi0n
05-09-2010, 20:27
دوستان به نظرتون کیفیت سرویس که استفاده میکنم خوب یا بد ؟
اینم شاتش :

arash66_2m
05-09-2010, 20:33
با سلام
ببينيد دوست عزيزم،‌منظورم اين هست كه شما آيا وقتي داريد درايور رو نصب ميكنيد مودم وصل هست يا نه؟

موفق باشيد.

آره دیگه چراغ ها روشن هستند دیگه جز چراغ DSL که اون هم امروز اوکی شد یعنی از مخابرات وصل شد اونم ....

ولی به اینترنت نمی ره فعلا !

na balad
05-09-2010, 21:46

شاید نویز خطتون بالاست .

مدل مودم است smc7901bra4 و سرویس رو از پارس آنلاین گرفتم 512 در زنجان
بفرمایید این هم عکسهای من

vahid_civil
05-09-2010, 22:23
سلام
ببخشید این استاندارد n که مودمی مثل linksys 120n داره چیه ؟
و این درسته که توی وصل شدن سرعتش از مدل های مشابه ایسوس بیشتره یا کلا شایعه اس ؟
(وایرلس)

IVAN
05-09-2010, 22:50
سلام
ببخشید این استاندارد n که مودمی مثل linksys 120n داره چیه ؟
و این درسته که توی وصل شدن سرعتش از مدل های مشابه ایسوس بیشتره یا کلا شایعه اس ؟
(وایرلس)
اون به ارتباط wireless مربوطه (802.11n) .بله ارتباط وایرلس شما اگه دستگاه مقابل هم از این قابلیت پشتیبانی کنه بهتر از استاندارد 802.11g خواهد بود ولی اگه منظورتون در تسریع ارتباط مودم با مرکز هست که باید بگم خیر این مورد به ارتباط مودم شما با dslam مربوط نمیشه و درواقع به شرکت سازنده مودم مربوطه.مثلا D-link ها سریعتر بارگذاری میشن تا همین مودم Linksys که فرمودین

newstaram
06-09-2010, 00:14
سلام دوستان من تازه به جمع adsl پیوستم. از شاتل 128 گرفتم و مودم zyxel. آموزش bridge کردن این مودم رو کجا باید ببینم. اصلا مزیت این روش چیه؟ چون من الان همینطوری بدون کانکشن وصل میشم. موضوع افزایش سرعت وا قعیت داره؟ ببخشید که اینقدر سوال پرسیدم. خسته نباشید

-reza-
06-09-2010, 02:27
خدارو شکر انگار اون دوستمون که به من گیر میداد چرا انقدر سوال میپرسم فعلا سرو کلش پیدا نیست.
یه سوال دارم.
ما تو خونمون 2 تا پریز تلفن داریم.یکی تو اتاق خواب من و یکی تو راهرو که به این تو راهروییه تلفن وصله.
حالا من اگه بخوام از اسپلیتر استفاده کنم باید حتما سیم از راهرو بکشم تا اتاق ؟
نمیشه یه جوری از هر 2 تا پریز استفاده کرد ؟
من هم یه اسپلیتر دارم هم مودمم اسپلیتر داره.
فقط چون جای تلفن و کامپیوتر زیاد فاصله داره ( حدود 20 متر ) نمیخوام سیم کشی کنم بینشون.
دوستان راهنمایی کنن که احتمالش هست بشه کاری کرد ؟

a6l3i
06-09-2010, 02:52

با توجه به عکس اول کیفیت خط شما بسیار خوبه . چون هم SNR تون استاندارده و هم Attenuation. ولی تو عکس دوم هر دوبار از IP مودم Ping گرفتین. که مشخص میکنه ارتباط بین مودم و سیستم شما هم هیچ مشکلی نداره و بدون کوچکترین خطایی اطلاعات ارسال میشه.
فقط مجدد ، زمانیکه ارتباطتون با ابنترنت قطع میشه و تبادلی صورت نمیگیره ، با دستور Ping yahoo.com یه تست بکنین. و نتیجه اش رو بذارین.

سلام دوستان من تازه به جمع adsl پیوستم. از شاتل 128 گرفتم و مودم zyxel. آموزش bridge کردن این مودم رو کجا باید ببینم. اصلا مزیت این روش چیه؟ چون من الان همینطوری بدون کانکشن وصل میشم. موضوع افزایش سرعت وا قعیت داره؟ ببخشید که اینقدر سوال پرسیدم. خسته نباشید

خوش اومدین
تفاوت Bridge اینه که برای وصل شدن باید روی آیکن Connection کلیک کنید ولی تو PPPoE که الآن دارید مودم با روشن شدنش اتومات به انترنت وصل میشه.
ضمنا در Bridge در مودم های وایرلس دار ، دیگه وابرلس به اینترنت وصل نمیشه و فقط سیستم هایی که با LAN وصل باشن میتونن برن تو نت

خدارو شکر انگار اون دوستمون که به من گیر میداد چرا انقدر سوال میپرسم فعلا سرو کلش پیدا نیست.
یه سوال دارم.
ما تو خونمون 2 تا پریز تلفن داریم.یکی تو اتاق خواب من و یکی تو راهرو که به این تو راهروییه تلفن وصله.
حالا من اگه بخوام از اسپلیتر استفاده کنم باید حتما سیم از راهرو بکشم تا اتاق ؟
نمیشه یه جوری از هر 2 تا پریز استفاده کرد ؟
من هم یه اسپلیتر دارم هم مودمم اسپلیتر داره.
فقط چون جای تلفن و کامپیوتر زیاد فاصله داره ( حدود 20 متر ) نمیخوام سیم کشی کنم بینشون.
دوستان راهنمایی کنن که احتمالش هست بشه کاری کرد ؟
مودم هیچ نیازی به Spliter نداره و فقط برای تلفن و فکس اونهم اگه نویز داشته باشن باید Splitter گذاشت.
شما مودم رو مستقیم به پریز اتاقت وصل کن . ..

a6l3i
06-09-2010, 03:02
ممنون

یه کم غیر عادیه که فقط در نزدیکی اتاقتون آنتن بده ، چون این مودم ها یک واحد مسکونی رو راحت پوشش میدن. مگر اینکه دیوار هاتون خییلی خفن باشه.

دارم یه راهنما برای افزایش برد مینویسم که تا چند ساعت دیگه لینکش رو واستون میفرستم.

امیرجان ، یه سر به این بزن:

-reza-
06-09-2010, 03:58
مودم هیچ نیازی به Spliter نداره و فقط برای تلفن و فکس اونهم اگه نویز داشته باشن باید Splitter گذاشت.
شما مودم رو مستقیم به پریز اتاقت وصل کن . ..
آخه اون اسپلیتری که من دارم یه طرف که نوشته phone line که هیچی.
ولی اون طرفش یه دونه phone داره و یه دونه هم modem .
شما میگی من مودم رو جدا به خط وصل کنم و تلفن رو هم جدا.درسته ؟
اینجوری پس تکلیف اون قسمتی از اسپلیتر که بالاش نوشته modem چی میشه ؟
اونجا خالی بمونه؟مطمئنید اینجوری درسته؟
من تاحالا فکر میکردم مودم و تلفن از یه طرف به اسپلیتر وصل میشن که نویزهای اونا از هم تفکیک شه .
نمیدونستم اگه یکیشون حذف بشن بازم فایده داره.

arash66_2m
06-09-2010, 09:04
آره دیگه چراغ ها روشن هستند دیگه جز چراغ DSL که اون هم امروز اوکی شد یعنی از مخابرات وصل شد اونم ....

ولی به اینترنت نمی ره فعلا !

با سلام

موفق باشيد.

کسی نبود این مشکل ما رو بگه که از کجاس ؟:13:

با سلام

واسه قسمت بعدي سوالتون:

سلام /.
کسی راه حل مشکل ما رو نمی دونه ؟ نمی دونم چیکارش کنم /.

؟؟؟؟

mahsafar
06-09-2010, 12:40
مودم من سیم شبکه رو که بهش وصل میکردی ریست میشد
10 هزار تومن برای تعمیرش دادم
حالا که آوردم خونه میبنم مودم رو باز نکرده فقط یک فریمور آپدیت کرده مشکل برطرف شده
گفتم اینجا بگم کسی این مشکل براش پیش اومد 10 هزار تومن جلو بیفته

XSS
06-09-2010, 12:57
آخه اون اسپلیتری که من دارم یه طرف که نوشته phone line که هیچی.
ولی اون طرفش یه دونه phone داره و یه دونه هم modem .
شما میگی من مودم رو جدا به خط وصل کنم و تلفن رو هم جدا.درسته ؟
اینجوری پس تکلیف اون قسمتی از اسپلیتر که بالاش نوشته modem چی میشه ؟
اونجا خالی بمونه؟مطمئنید اینجوری درسته؟
من تاحالا فکر میکردم مودم و تلفن از یه طرف به اسپلیتر وصل میشن که نویزهای اونا از هم تفکیک شه .
نمیدونستم اگه یکیشون حذف بشن بازم فایده داره.

اسپلیتر باید همیشه قبل از تلفن قرار بگیره و هیج نیازی برای استفاده از اسپلیتر برای مودم نیست.
تلفن رو براش اسپلیتر قرار میدن چون وسیله هوشمندی نیست و براش تعریف نشده که به فرکانس 4 کیلوهرتز به بالا کاری نداشته باشه. اما مودم خودش میدونه فرکانس 0 تا 4 کیلوهرتز مربوط به صدا هست و 25 کیلوهرتز تا 1104 کیلوهرتز مربوط به اونه. برای همین فقط به فرکانس کاری خودش کار داره.
اصلا شما میتونید از اسپلیتر استفاده نکنید و بجاش از میکروفیلتر استفاده کنید که یه سوکت هم بیشتر نداره. ارزونتر هم هست. :11:

---------- Post added at 01:57 PM ---------- Previous post was at 01:52 PM ----------

سلام /.
کسی راه حل مشکل ما رو نمی دونه ؟ نمی دونم چیکارش کنم /.

؟؟؟؟

بالاخره شما با کابل CAT-5 مودم رو به کارت شبکتون وصل کردید یا با کابل USB مودم رو به کامپیوتر وصل کردید؟
منظورم اینه که از پورت USB استفاده میکنید یا پورت LAN؟

d.b23
06-09-2010, 13:28

راستش واسه 160n خیلی پول ندارم.(البته بهش نیازی هم ندارم)
کسی نیست جواب بده.لطفا راهنمایی کنید. 120n خوبه؟

راستی نظرتون رو درباره D-Link 2730u هم بگید

d.b23
06-09-2010, 13:54
لطفا حذف شود

David.Jn
06-09-2010, 14:14
دوستان و براداران ارجمند
میخوام بدونم چراغ استاتوس واسه مودم dlink 2640 باید دائماً روشن باشه یا چشمک زن؟

saze
06-09-2010, 14:44
سلام
مودم d-link 2520u دارم وایرلس نداره؟قطعه سخت افزاری وایرلس به صورت جدا هست؟

myusac
06-09-2010, 15:14
با سلام
من چطور میتونم وایرلس را راه بندازم و پسورد بزارم
wag120

joe_satriani
06-09-2010, 15:23

با سلام
در ادامه ي راهنماييهاي دوست عزيزمون براي ساخت كانكشن از نوع bridge بايد داخل كنسول مودمتون بريد
سپس در قيمت تنظيمات LAN كانكشن قبلي كه از نوع PPPOE هست رو حذف كنيد و كانكشن جديد از نوع Bridge بسازيد

موفق باشيد.

راستش واسه 160n خیلی پول ندارم.(البته بهش نیازی هم ندارم)
کسی نیست جواب بده.لطفا راهنمایی کنید. 120n خوبه؟

راستی نظرتون رو درباره D-Link 2730u هم بگید

با سلام
كلا برندهاي linksys خوب هستن
برندهاي ديگه هم هستن مثه Alfex - Tp-link كه معروفها هستن
حول و حوش قيمت اينها 30 الي 37 - 38 تومن هستن
D-link هم خوبه

موفق باشيد.

دوستان و براداران ارجمند
میخوام بدونم چراغ استاتوس واسه مودم dlink 2640 باید دائماً روشن باشه یا چشمک زن؟

چراغ Status ارتباط شما رو نشون ميده با خط ADSL
كه بايد معمولا به صورت دائم روشن باشه كه يعني ارتباط شما برقرار هست

سلام
مودم d-link 2520u دارم وایرلس نداره؟قطعه سخت افزاری وایرلس به صورت جدا هست؟

با سلام
نه دوست عزيزم
قطعه ي وايرلسي كه بخواد با مودم خودش و درگير كنه نيست
شما حتما بايد از مودم وايرلس استفاده كنيد

موفق باشيد.

---------- Post added at 04:23 PM ---------- Previous post was at 04:21 PM ----------

با سلام
من چطور میتونم وایرلس را راه بندازم و پسورد بزارم
wag120

با سلام
شما دوست عزيزم ميتونيد وارد كنسول مودمتون بشيد
سپس به قسمت WAN بريد و به قسمت security setting وارد شيد
و از اونجا نوع پسورد گذاري رو WEP بذاريد و يه پسورد معمولا تا سقف 10 كاركتر رو براي مودمتون تعبيه كنيد

موفق باشيد.

David.Jn
06-09-2010, 16:06
چراغ Status ارتباط شما رو نشون ميده با خط ADSL
كه بايد معمولا به صورت دائم روشن باشه كه يعني ارتباط شما برقرار هست

پس اینکه در حال چشمک زنه مشکلی پیش میاد

joe_satriani
06-09-2010, 16:12
پس اینکه در حال چشمک زنه مشکلی پیش میاد

با سلام
ببينيد دوست عزيزم، كلا چراغ هايي كه روي مودمتون هست رو نام ببريد
چون شايد يه وقت اون چراغ كار ديتا و ترنسفر رو هم انجام بده كه در اينصورت چشمك زدنش طبيعيه
اما اگه فقط براي برقراري اتصال باشه و چشمك بزنه ADSL تون مشكل بايد داشته باشه
قطعي نداريد احيانا؟؟

David.Jn
06-09-2010, 16:32
قطعی ندارم
چراغخایی که دارم
power: روشن
DSL:روشن
internet: خاموش
lan 1: روشن بقیه خاموش (چهار تا پورت لن دارم)
WLAN: گه گداری چشمک میزنه
Status: چشمک میزنه

joe_satriani
06-09-2010, 16:42
قطعی ندارم
چراغخایی که دارم
power: روشن
DSL:روشن
internet: خاموش
lan 1: روشن بقیه خاموش (چهار تا پورت لن دارم)
WLAN: گه گداری چشمک میزنه
Status: چشمک میزنه

با سلام
آهان
نه درسته پس
چشمك زدنش طبيعيه - چون داره ديتا ترنسفر ميكنه

چراغ پاور: يعني اينكه مودم روشن هست
DSL:هموني كه من گفتم اول در مورد اون يكي - يعني اينكه لينك خط اينترنتتون وصل هست و ADSL داريد
lan 1: يعني اينكه يكي از لن هاي مودمتون در حال استفاده هس
WLAN: از وايرلستون استفاده ميشه/نميشه
Status: ترنسفر فايل و وبگردي و .......

موفق باشيد.

na balad
06-09-2010, 17:43
با توجه به عکس اول کیفیت خط شما بسیار خوبه . چون هم SNR تون استاندارده و هم Attenuation. ولی تو عکس دوم هر دوبار از IP مودم Ping گرفتین. که مشخص میکنه ارتباط بین مودم و سیستم شما هم هیچ مشکلی نداره و بدون کوچکترین خطایی اطلاعات ارسال میشه.
فقط مجدد ، زمانیکه ارتباطتون با ابنترنت قطع میشه و تبادلی صورت نمیگیره ، با دستور Ping yahoo.com یه تست بکنین. و نتیجه اش رو بذارین.

با تشکر از a6l3i به خاطر کمکشان (اینجا دکمه تشکر ندیدم!؟)
چند تا نکته داشتم اول اینکه پس این دو مورد (شماره های 1 fail) که همیشه اینطور هستند تاثیری در کیفیت ارتبط ندارند!؟
دوم اینکه این دو تا ( شماره های fail 2) رو وقتی که مودم رو پس ازتنظیمات ریبوت میکنم ایجاد میشوند و اینترنت کند میشه در حد قطع شدن در حالی که چراغ adsl ثابت میشه باید دستی خاموشش کنم و کابلها رو در بیارم تا دوباره به حالت اولیه اش در بیاد!؟
سوم اینکه وقتی تلفنی رو بدون splitter در هر کدام از پریز های خونه وصل می کنم چراغ adsl خاموش میشه و هر از چند ثانیه چشمک میزنه تا زمانی که دوباره تلفن را از پریز در بیارم!؟
thank you

psat
06-09-2010, 20:27
سلام دوستان عزیز
من چند نوع splitter رو تست کردم ولی باز هنوز یکم نویز توی گوشی تلفن شنیده میشه،هرچند
خیلی کم هست ولی باز نسبت به زمانی که مودم خاموشه یکمی صدای نویز وجود داره.میخوام
بدونم برای شما هم همینطور هست یا نه؟

Mr.Pooya
06-09-2010, 20:50
سلام دوستان عزیز
من چند نوع splitter رو تست کردم ولی باز هنوز یکم نویز توی گوشی تلفن شنیده میشه،هرچند
خیلی کم هست ولی باز نسبت به زمانی که مودم خاموشه یکمی صدای نویز وجود داره.میخوام

سلام

نه برای من اینطوری نیست یا شاید هم انقدر کمه که من متوجه نشدم. شما میتونی از splitter های بهتر استفاده کنی مثلاً مارک D-Link

psat
06-09-2010, 21:12
سلام

نه برای من اینطوری نیست یا شاید هم انقدر کمه که من متوجه نشدم. شما میتونی از splitter های بهتر استفاده کنی مثلاً مارک D-Link

نویز زیادی نیست ولی بالاخره هست.تاحالا 3 مدل رو تست کردم.

Mr.Pooya
06-09-2010, 21:48
نویز زیادی نیست ولی بالاخره هست.تاحالا 3 مدل رو تست کردم.

احتمالش هم هست که از خط شما باشه . شاید هم از تجهیزات باشه . البته splitter مارک خاصی نداره یعنی هر اسپلیتری باشه نویز را میگیره ولی شاید سیم تلفن باشه و غیره البته احتمالش کمه . من تا حالا این مشکل را نداشتم که بخوام دقیق راهنمایی کنم . راستیشما یک تلفن دارید دیگه درسته ؟؟ بی سیمی هست ؟؟ بیسیمی بودن هم میتونه از دلایل باشه .

موفق باشید

psat
06-09-2010, 22:05
احتمالش هم هست که از خط شما باشه . شاید هم از تجهیزات باشه . البته splitter مارک خاصی نداره یعنی هر اسپلیتری باشه نویز را میگیره ولی شاید سیم تلفن باشه و غیره البته احتمالش کمه . من تا حالا این مشکل را نداشتم که بخوام دقیق راهنمایی کنم . راستیشما یک تلفن دارید دیگه درسته ؟؟ بی سیمی هست ؟؟ بیسیمی بودن هم میتونه از دلایل باشه .

موفق باشید

والا سیم کشی رو خودم انجام دادم و بهترین سیم رو به کار بردم.کابل اصلی رو هم تازگی مخابرات عوض کرده.
تلفن هم با 4 مدل تست کردم.از قدیمی تا بیسیمی.

Mr.Pooya
06-09-2010, 22:15
والا سیم کشی رو خودم انجام دادم و بهترین سیم رو به کار بردم.کابل اصلی رو هم تازگی مخابرات عوض کرده.
تلفن هم با 4 مدل تست کردم.از قدیمی تا بیسیمی.

شما میتونی زنگ بزنی به ISP که ازش گرفتی ببینی اونا چی میگن . راستی شاید هم مشکل از خط شما باشه میتونی با مخابرات هم صحبت کنید . البته من دقیق نمیدونم چون تا حالا همچین مشکلی نداشتم ولی دلایلی را که احتمال میدم را گفتم . شما سیم تلفن را به پورت Phone اسپلیتر وصل میکنی دیگه ؟ اگه به مودم وصل کنی ممکن همچین مشکلی داشته باشی .

psat
06-09-2010, 22:23
شما میتونی زنگ بزنی به ISP که ازش گرفتی ببینی اونا چی میگن . راستی شاید هم مشکل از خط شما باشه میتونی با مخابرات هم صحبت کنید . البته من دقیق نمیدونم چون تا حالا همچین مشکلی نداشتم ولی دلایلی را که احتمال میدم را گفتم . شما سیم تلفن را به پورت Phone اسپلیتر وصل میکنی دیگه ؟ اگه به مودم وصل کنی ممکن همچین مشکلی داشته باشی .

اگر تلفن رو به قسمت مودم اسپلیتر بزنم دیگه باید ... :18:
نمیدونم والا،کاش بقیه دوستان هم این قضیه رو چک کنند و بگن اونا هم
همچین موردی رو دارند یا خیر.

arash66_2m
06-09-2010, 23:09
بالاخره شما با کابل CAT-5 مودم رو به کارت شبکتون وصل کردید یا با کابل USB مودم رو به کامپیوتر وصل کردید؟
منظورم اینه که از پورت USB استفاده میکنید یا پورت LAN؟
[/QUOTE]
سلام /.

من از پورت lan وصل شدم دیگه ....

حالا مشکل از کجاس ؟

Mr.Pooya
07-09-2010, 00:32
سلام

من داشتم با Your Uninstaler یک نرم افزار پاک می کردم اینترنت برای خودش رسیو داشت !!!!! این طبیعیه ؟؟؟ بعد که نرم افزار را بستم رسیو هم قطع شد ؟؟ !!!

XSS
07-09-2010, 01:28
سلام /.

من از پورت lan وصل شدم دیگه ....

حالا مشکل از کجاس ؟سلام
ببخشید من باز هم متوجه مشکل شما نشدم:

یه راهنمایی بکنید مثل اینکه بایستی اول usb driver رو نصب می کردم بعد اینو؟؟؟؟اگر از پورت LAN استفاده میکنید دیگه چرا باید از CD نصب استفاده کنید؟
مگه مشکلی تو تنظیم کردن مودم دارید؟
به نظر میرسه برنامه قادر به برقراری ارتباط با مودم شما نیست. شما مودم خودتون رو پینگ کنید و ببینید به سیستم شما وصل هست یا نه. آیا از طریق وب میتونید به تنظیمات مودم دسترسی داشته باشید؟

dokhtarak_e_darya
07-09-2010, 06:57
سلام
من تازه ای دی اس ال مخابرات گرفتم
الان ویندوز عوض کردم اما نمیدونم چطور باید کانکشن ای دی اس ال رو بسازم

لطفا نحوه ی دادن ای پی به شبکه و کانفیگ کردن مودم در ویندوز اکس پی رو توضیح بدین

ممنون

hamid_hitman47
07-09-2010, 07:58
با سلام ... يه چهار پنج روزيه اينترنتم يكي دو ساعتي وصله و يكي دو ساعت قطع ميشه ...در كل همين طور قطعي و وصلي داره.
بعد از اينكه قطع شد چراغ dsl مودم چشمك زن ميشه و بعد يه مدتي چراغ alarm روشن ميشه و وقتي مي خوام connect شم رو connecting through wan miniport pppooe مي مونه و بعدش خطاي 678 مي آد.و باز بايد صبر كنم تا چراغ dsl مودم ثابت روشن شه تا بتونم دوباره به اينترنت وصل شوم. به isp زنگ زدم گفتن شبكه هامون مشكلي نداره و مشكل از تنظيمات داخلي خودتونه...خط تلفن و سيم ها و كابل ها رو هم چك كردم مشكلي نداشت...حتي خرابي خطوط تلفن هم كاملا چك كردم بازم مشكلي نبود...isp هم كه ميگه شبكه هاي ما مشكلي نداره...هم با لن و هم با usb مودمو به سيستم وصل كردم بازم مشكلم حل نشد...
دوستان يه راه حلي ندارند تا از دست اين خطاي connecting through wan miniport pppooe خلاص شيم!؟

arash66_2m
07-09-2010, 08:31
سلام
ببخشید من باز هم متوجه مشکل شما نشدم:

اگر از پورت LAN استفاده میکنید دیگه چرا باید از CD نصب استفاده کنید؟
مگه مشکلی تو تنظیم کردن مودم دارید؟
به نظر میرسه برنامه قادر به برقراری ارتباط با مودم شما نیست. شما مودم خودتون رو پینگ کنید و ببینید به سیستم شما وصل هست یا نه. آیا از طریق وب میتونید به تنظیمات مودم دسترسی داشته باشید؟

پس این سی دی واسه چیه ؟ واسه اینه که اگه خواستم با usb وصل بشم به اینترنت هستش ؟ اگه اینطوری پس این مرحله اضافه ی هستش که من انجام میدم دیگه ...

:31:

XSS
07-09-2010, 12:13
پس این سی دی واسه چیه ؟ واسه اینه که اگه خواستم با usb وصل بشم به اینترنت هستش ؟ اگه اینطوری پس این مرحله اضافه ی هستش که من انجام میدم دیگه ...

:31:

سی دی نصبو برای دو چیز قرار میدن. اول اینکه بخواهید با USB مودم رو به کامپیوتر وصلی کنید که در این صورت باید درایور مودم رو از رو سی دی نصب کنید.
دوم اینکه کاربرایی که آشنایی با نحوه پیکربندی از طریق وب رو ندارن بتونن با استفاده از ویزارد ساده ای که شرکت تدارک دیده مودمشون رو پیکربندی کنن.
اگر شما از LAN برای اتصال مودم استفاده کردید و تونستید به درستی مودم رو از طریق وب پیکربندی کنید هیچ نیازی به این سی دی ندارید. :11:

mahy007
07-09-2010, 12:24
من مودم zyxel p660 ru دارم و از پارس انلاین سرویس میگیرم
میشه در مورد نصب این مودم هم توضیح بدید ؟
با lan میخوام وصل بشم ...
mode باید bridge باشه ؟
encapsulation و multiplexing باید چی باشه ؟!
میشه راهنمایی کنید ؟!
میخوام با کانکشن pppoe وصل بشم

Mr.Pooya
07-09-2010, 14:19
mode باید bridge باشه ؟
میشه راهنمایی کنید ؟!

تنظیمات خاصی خیلی نیاز نداره اکثر مودم ها مثل هم هستند . شما VPI و VCI پارس آنلاین را وارد کن و نوع کانکشن مثلاً LLC اگه نمیدونی زنگ بزن پارس آنلاین بپرس دیگه فکر نکنم تنظیمی داشته باشه من که خودم با مودم لینکسیس همین ها را تنظیم کردم وصل شد . البته من از پارس آنلاین سرویس نگرفتم . PPPOE بساز و وصل شو حتماً که نباید Bridge باشه .

---------- Post added at 03:19 PM ---------- Previous post was at 03:16 PM ----------

اگر تلفن رو به قسمت مودم اسپلیتر بزنم دیگه باید ... :18:
نمیدونم والا،کاش بقیه دوستان هم این قضیه رو چک کنند و بگن اونا هم
همچین موردی رو دارند یا خیر.

من امروز رفتم یک اسپلیتر جدید خریدم بعد که مودم و تلفن را با هم وصل کردم به اسپلیتر دیدن نویز تو تلفن هست فکر کنم به خاطر این بود که مودم و تلفن با هم در اسپلیتر بودند شما هم مودم و تلفن را با هم زدید به اسپلیتر ؟؟ شاید به خاطر این باشه .

Mr.Pooya
07-09-2010, 14:52
من چرا از اسپید تست که تست میگیرم سرعت دانلودم 128 است ولی فایل دانلود میکنم سرعت 512 است کسی میدونه چرا ؟

AB
07-09-2010, 15:27
من چرا از اسپید تست که تست میگیرم سرعت دانلودم 128 است ولی فایل دانلود میکنم سرعت 512 است کسی میدونه چرا ؟

بهتره با چند تا سرور مختلف از جمله استانبول و نیویورک تست بگیرین.ولی دیگه نباید این همه با هم تفاوت داشته باشن.:2:

vahid_civil
07-09-2010, 15:38
سلام
نظر نهایی دوستان برای خرید مودم وایرلس ؟

LINKSYS 120N
ASUS AM604G

آیا ارزش داره بیشتر هزینه کنم برای :
LINKSYS 160N
ASUS WL600G
????

ممنون از شما

Mr.Pooya
07-09-2010, 15:48
سلام

LINKSYS 120N
ASUS AM604G

LINKSYS 160N
ASUS WL600G
????

ممنون از شما

سلام

من 120N را دارم راضی هستم من از لنش استفاده می کنم ولی مثل اینکه وایرلسش زیاد برد نداره . من خودم از لنش استفاده میکنم راضی هستم . 160N برد وایرلسش قوی تره و سرعتش هم بیشتر است . حالا دیگه نظر شماست . لینکسیس به نظرم طراحی ش هم خیلی جالبه .

---------- Post added at 04:48 PM ---------- Previous post was at 04:45 PM ----------

سلام دوستان عزیز

سلام

دوباره با یک اسپلیتر دیگه چک کردم وقتی مودم و تلفن را با هم به اسپلیتر میزنم نویز تو تلفن میافته . شما هم تلفن و مودم را با هم به اسپلیتر میزنید درسته ؟؟ من دو تا اسپلیتر امتحان کردم .

Gladiator_2000
07-09-2010, 17:01
با سلام
مودم من thyonet هست امروز ریستش کردم و حالا نمی تونم تنظیماتش را درست کنم کلی هم روش کار کردم ولی نشد
از مخابرات گرفتم 128
کسی میدونه چی کار کنم

joe_satriani
07-09-2010, 17:10
سلام

من داشتم با Your Uninstaler یک نرم افزار پاک می کردم اینترنت برای خودش رسیو داشت !!!!! این طبیعیه ؟؟؟ بعد که نرم افزار را بستم رسیو هم قطع شد ؟؟ !!!

با سلام
اينكه در هنگام پاك كردن نرم افزاري از اينترنت هم استفاده كنه طبيعي نيست
اما شايد در همون لحظه نرم افزاري كه باهاش داشتيد كار ميكرديد توي سرور خودش رفته تا ببينه آپيدتي چيزي واسش اومده يا نه

سلام
من تازه ای دی اس ال مخابرات گرفتم
الان ویندوز عوض کردم اما نمیدونم چطور باید کانکشن ای دی اس ال رو بسازم

لطفا نحوه ی دادن ای پی به شبکه و کانفیگ کردن مودم در ویندوز اکس پی رو توضیح بدین

ممنون

با سلام
ابتدا داخل كنسول مودم برويد
192.168.1.1 و با پسورد و يوزرنيم admin وارد شيد
سپس به قسمت WAN بريد و از اونجا دو حالت رو براي كانكشنتون ميتونيد انتخاب كنيد
Bridge‌ كه براي حالتي كه با كانكشن وصل بشيد
PPPOE براي حالتي كه به صورت اتومات با روشن شدن مودم به اينترنت وصل بشيد هست
سپس تنظيمات رو انجام ميديد
يوزر و پسورد رو اون چيزي كه شبكه واسه اكانتتون داده وارد كنيد
حالا مقدار VCI رو 35 بذاريد
بقيه تنظيمات معمولا پيش فرض هستن

بعد هم مودم رو save و ريبوت كنيد تا عمليات اعمال شه

موفق باشيد.

با سلام ... يه چهار پنج روزيه اينترنتم يكي دو ساعتي وصله و يكي دو ساعت قطع ميشه ...در كل همين طور قطعي و وصلي داره.
بعد از اينكه قطع شد چراغ dsl مودم چشمك زن ميشه و بعد يه مدتي چراغ alarm روشن ميشه و وقتي مي خوام connect شم رو connecting through wan miniport pppooe مي مونه و بعدش خطاي 678 مي آد.و باز بايد صبر كنم تا چراغ dsl مودم ثابت روشن شه تا بتونم دوباره به اينترنت وصل شوم. به isp زنگ زدم گفتن شبكه هامون مشكلي نداره و مشكل از تنظيمات داخلي خودتونه...خط تلفن و سيم ها و كابل ها رو هم چك كردم مشكلي نداشت...حتي خرابي خطوط تلفن هم كاملا چك كردم بازم مشكلي نبود...isp هم كه ميگه شبكه هاي ما مشكلي نداره...هم با لن و هم با usb مودمو به سيستم وصل كردم بازم مشكلم حل نشد...
دوستان يه راه حلي ندارند تا از دست اين خطاي connecting through wan miniport pppooe خلاص شيم!؟

با سلام
دوست عزيزم يه دور تنظيمات مودم رو ريستارت كنيد و دوباره تنظيمش كنيد
در بالا به دوستمون طريقه ايجاد اكانت از اول رو توضيح دادم
ميتونيد ازش استفاده كنيد

mode باید bridge باشه ؟
میشه راهنمایی کنید ؟!

با سلام
دوست عزيزم در مورد تنظيم و نصب مودم در بالا براي دوستمون توضيح دادم ، شما نيز ميتونيد از همين روش استفاده كنيد
چون اكثر مودم ها مثه هم هستن
براي bridge و PPPOEهم همونجا توضيح دادم كه چه فرقي دارن

سلام

LINKSYS 120N
ASUS AM604G

LINKSYS 160N
ASUS WL600G
????

ممنون از شما

Linksys 160N به نظرم خوبه
ضرر نميكنيد اگه بگيريد
اما اگه ميخواهيد كمتر هم هزينه كنيد و زياد كار خاصي با اينترنت انجام نميديد همون 120N رو بگيريد

---------- Post added at 06:10 PM ---------- Previous post was at 06:05 PM ----------

با سلام
مودم من thyonet هست امروز ریستش کردم و حالا نمی تونم تنظیماتش را درست کنم کلی هم روش کار کردم ولی نشد
از مخابرات گرفتم 128
کسی میدونه چی کار کنم

با سلام
دوست عزيزم، شما هم ميتونيد از همون پستي كه بالاتر براي دوستمون كامل توضيح دادم استفاده كنيد

سوالي ديگه بود بفرماييد

موفق باشيد.

Gladiator_2000
07-09-2010, 17:18
تمام این کارها را کردم ولی نشد
چراغ ADSl هم روشنه
با ethernet این کار را میکنم سیستم هنگ میکنه ولی الان از usb استفاده میکنم هنگ نمی کنه ولی نمیتونم connect بشم

joe_satriani
07-09-2010, 17:26
چراغ ADSl هم روشنه
با ethernet این کار را میکنم سیستم هنگ میکنه ولی الان از usb استفاده میکنم هنگ نمی کنه ولی نمیتونم connect بشم

با سلام
خوب درايور يو اس بي مودمتون رو نصب كرديد؟
چون براي استفاده از usb ش بايد از اون رو نصب كنيد و بعد استفاده كنيد

موفق باشيد.

Mr.Pooya
07-09-2010, 17:29
چراغ ADSl هم روشنه

شما میتونی با ISP تماس بگیری و از اونها بپرسی .

ولی در مورد این که میگی با لن هنگ میکنه باید بگم منم قبلاً این مشکل برام پیش آمده بود مشکلش هم به خاطر این بود که نو تنظیمات شبکه لن سیستم تیک InternetProtocolIp را برداشته بودم ولی نمیدونم V4 بود یا ورژن 6 . با این کار مشکل من حل شد شما را نمیدونم .

Gladiator_2000
07-09-2010, 17:30
آره نصب کردم - میشناسدش
ولی بازم کانکت نمیشه
ایا جایی ip نمی خواد وارد کنیم؟

humanaga
07-09-2010, 17:34
مودم من td-8811 زمانی که کابل لن رو به لپتاپ وصل می کنم ویه کانکشن جدید درست می کنم هنگام اتصال ارور900 میده{thr ruotr is not ruuining} اما وقتی به کامپیوتر خونه وصل میکنم راحت به نت وصل میشه

psat
07-09-2010, 19:04
سلام

دوباره با یک اسپلیتر دیگه چک کردم وقتی مودم و تلفن را با هم به اسپلیتر میزنم نویز تو تلفن میافته . شما هم تلفن و مودم را با هم به اسپلیتر میزنید درسته ؟؟ من دو تا اسپلیتر امتحان کردم .

سلام دوست عزیز.
والا من هر جوری که شما بگید تست کردم،چه جدا چه باهم.تمام راه هارو رفتم.ولی بازم اون صدای کم هست
و وقتی که اطلاعات ترنسفر میشه یکم بیشتر میشه صداش.
دوستان دیگه خواهشا تست کنند ببیند گوشی های تلفن خونتون وقتی که adsl در حال کار هست صدای نویز
کم وجود داره یا نه ؟
ممنون میشم.

mojtaba-civil
07-09-2010, 19:11
سلام دوست عزیز.
والا من هر جوری که شما بگید تست کردم،چه جدا چه باهم.تمام راه هارو رفتم.ولی بازم اون صدای کم هست
دوستان دیگه خواهشا تست کنند ببیند گوشی های تلفن خونتون وقتی که adsl در حال کار هست صدای نویز
کم وجود داره یا نه ؟
ممنون میشم.
واسه من که بعد از گذاشتن اسپلیتر اصلا نویز نداره.

mojtaba-civil
07-09-2010, 19:21
mode باید bridge باشه ؟
میشه راهنمایی کنید ؟!

من مودم وایرلس زایکسل دارم و از شاتل سرویس میگیرم ولی تنظیمات pppoe تفاوتی نداره.

mode: routing
encapsulation: pppoe
multiplexing: LLC

nihilnigritude
07-09-2010, 20:34
سلام
چطور باید از طریق usb مودم tplink 8811 در وین7 استفاده کنم ؟
درایورو از رو سی دیش نصب کردم ولی کانکت نمیشه !

Mr.Pooya
07-09-2010, 20:34
سلام دوست عزیز.
کم وجود داره یا نه ؟
ممنون میشم.

سلام

منم امروز رفتم اسپلیتر خریدم الان همین مشکل شما برام بوجود آمده :18::41:

شاید ماله اینه که من دوتا تلفن دارم ولی دوتاشون هم اسپلیتر دارند :21:

دیشب درست بود امروز اینطوری شد .

البته فقط یکی از گوشی ها اینطوری شده اون یکی درسته

nafas
07-09-2010, 20:40
سلام دوستان خسته نباشید

یه سوال داشتم

من الان با ای دی اس الم با کابل لن با کامیپوترم وصل هستم

الان میخوام لب تاپم هم وصل کنم با یو اس بی یعنی هم با کامپیوتر خودم وصل باشه هم با لب تاپ

ای اس پی که اومد برام وصل کرد گفت اگه لب تاپ باشه میشه وصل کنی

2 تاش باهم

حالا چیکار باید کنم
درایور مودم رو دانلود کنم ؟

مودمم tp link td8811 هست

ممنون میشم کمک کنین

بعد براش کانکشن هم بسازم تو لبتاپ ؟

Mr.Pooya
07-09-2010, 20:46
سلام دوستان خسته نباشید

یه سوال داشتم

من الان با ای دی اس الم با کابل لن با کامیپوترم وصل هستم

الان میخوام لب تاپم هم وصل کنم با یو اس بی یعنی هم با کامپیوتر خودم وصل باشه هم با لب تاپ

ای اس پی که اومد برام وصل کرد گفت اگه لب تاپ باشه میشه وصل کنی

2 تاش باهم

حالا چیکار باید کنم
درایور مودم رو دانلود کنم ؟

مودمم tp link td8811 هست

ممنون میشم کمک کنین

بعد براش کانکشن هم بسازم تو لبتاپ ؟

شما باید درایور USB مودم را نصب کنی بعد وصل کنی به لپ تاپت . کانکشن هم اگه PPPOE هست نه ولی اگه BRIDGE هست باید کانکشن بسازید .

موفق باشید