PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

jobin_vm
16-08-2010, 16:30
ممنون

مودم D-Link 2540U هست چجوری بکاپ بگیرم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

از وقتی ریبوت شده آی پی مودم 192.168.1.1 پریده

بازم میگم به اینترنت وصل میشه اما متاسفانه وارد تنظیمات مودم نمیشه دیگه

به نظرتون همینجوری بدم استفاده کنه یا ریست و بزنم یا بکاپ بگیرم ریست بزنم ؟ ... یه کمکی کنید که موندم با

مودم طرف چیکار کنم

با تشکر:11:

ببین دوست من ای پی نپریده احتمال زیاد عوض شده برای اینکه ببینی کجاس روی اسم وایرلست که در گوشه پایین سمت چپ هست راست کلیک کنی و Status رو بزنی مثل عکس زیر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد در پنجره ای که باز میشه روی details... کلیک کنی و اونجا ای پی دستگاه رو میبینی

چیزی که میبینی رو بزن :40:

lurenzo
16-08-2010, 16:50
دوست من شما باید مودم وایمکس رو به یک Access Pointوصل کنید حال ممکنه مودم ADSL مورد نظر شما این قابلیت رو داشته باشه که من تا الان همچین مودمی رو ندیدم ولی کاری که میشه کرد البته من تو سایت خوندم و چون خودم از ADSL استفاده میکنم تست نکردم ولی برای شما و سایر دوستان تو پست بعدی میزارم امید وارم که مفید باشه:40:

خيلى ممنون دوست من!
من الان ADSL رو با اين مودم بصورت وايرلس در ميارم.منتها مشكل من اينه كه ايا ميشه اينترنت رو از مودم وايمكس از طريق كابل شبكه به اين مودم رسوند؟
مدل مودمم linksys WAG54G2 هستش

VahidDG2007
16-08-2010, 17:34
ببین دوست من ای پی نپریده احتمال زیاد عوض شده برای اینکه ببینی کجاس روی اسم وایرلست که در گوشه پایین سمت چپ هست راست کلیک کنی و Status رو بزنی مثل عکس زیر

بعد در پنجره ای که باز میشه روی details... کلیک کنی و اونجا ای پی دستگاه رو میبینی

چیزی که میبینی رو بزن :40:

مودم 4 پورته وایرلس نداره

با LAN هم که میگردم کلا Default Gateway نمیده هیچی جلوش نیست.

حالا بازم جست و جو میکنم ببینم چی میشه بازم ممنون:46:

کلا از وقتی ریبوت شده منهدم شده !!!

نظرتون راجبه Reset Botton پشت مودم چیه؟

بزنم درست میشه؟

jobin_vm
16-08-2010, 17:35
خيلى ممنون دوست من!
من الان ADSL رو با اين مودم بصورت وايرلس در ميارم.منتها مشكل من اينه كه ايا ميشه اينترنت رو از مودم وايمكس از طريق كابل شبكه به اين مودم رسوند؟

دوست عزیز این مودمی که میگین یک getway و این کاری که شما میگین رو نمیتونه انجام بده شما یا به روش بالا عمل کنید یا یک access point تهیه کنید این مودمی که گفتید این امکان رو نداره

tatu2008
16-08-2010, 18:09
سلام من یه مودم fiberhome AN1020-02T دارم
ولی درایورش رو ویندوز 7 نصب نمیشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

lurenzo
16-08-2010, 18:13
دوست عزیز این مودمی که میگین یک getway و این کاری که شما میگین رو نمیتونه انجام بده شما یا به روش بالا عمل کنید یا یک access point تهیه کنید این مودمی که گفتید این امکان رو نداره

ممنون!
یک اکسس پوینت خوب و ارزون معرفی میکنید؟

jobin_vm
16-08-2010, 18:19
مودم 4 پورته وایرلس نداره

با LAN هم که میگردم کلا Default Gateway نمیده هیچی جلوش نیست.

حالا بازم جست و جو میکنم ببینم چی میشه بازم ممنون:46:

کلا از وقتی ریبوت شده منهدم شده !!!

نظرتون راجبه Reset Botton پشت مودم چیه؟

بزنم درست میشه؟

خوب یه راه دیگه بهتون میگم ایشالا این یکی کارت رو راه بندازه:46:

از منوی star وارد run شو . یه صفحه کوچیک باز میشه توش بزن CMD و ok کن یه صفحه سابه سفید dos باز میشه اونجا بنویس ipconfig و اینتر کن اطلاعات زیر رو میتونی ببینی که ip دستگاهت رو نشون میده

اگه ویندوزت vista و 7 بود تو نوار زیر منوی start بزن cmd و اینتر کن

sei_pm
16-08-2010, 18:26

سیسکو بیدی نیست با این بادها بلرزه من قبلا تو فروم زیر تاپیکی دیده بودم نحوه کانفیگ کردن مودم به عنوان روتر رو گفته بود طوری که سرویس پورت 1 میشد Wan و هر شبکه ای که روش اینترنت داشت به عنوان گتوی میشناخت.
باز هم اگر حوصلش رو دارید خودتون بگردید یا یک تاپیک باز کنید و توضیح بدید چکار می خواهید بکنید تا به نتیجه برسید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

jobin_vm
16-08-2010, 18:33
ممنون!
یک اکسس پوینت خوب و ارزون معرفی میکنید؟

فکر کنم Dlink dap 1150 با قیمتی 50 - 60 تومن کارت رو راه بندازه حالا بازم باید از بچه ها سوال کنین

jobin_vm
16-08-2010, 18:45
سیسکو بیدی نیست با این بادها بلرزه من قبلا تو فروم زیر تاپیکی دیده بودم نحوه کانفیگ کردن مودم به عنوان روتر رو گفته بود طوری که سرویس پورت 1 میشد Wan و هر شبکه ای که روش اینترنت داشت به عنوان گتوی میشناخت.
باز هم اگر حوصلش رو دارید خودتون بگردید یا یک تاپیک باز کنید و توضیح بدید چکار می خواهید بکنید تا به نتیجه برسید:

دوست من نوع مودمش مهم اگه 120n یا 160n یا 320n بود میشد یه کاری کرد البته باز هم باید تحقیق کنم چون تا بهحال این کار رو نکردم ولی اون مدل بعید میدونم بازم اگه اطلاعاتی داشتید خوشحال میشم استفاده کنم

sei_pm
16-08-2010, 19:12
دوست من نوع مودمش مهم اگه 120n یا 160n یا 320n بود میشد یه کاری کرد البته باز هم باید تحقیق کنم چون تا بهحال این کار رو نکردم ولی اون مدل بعید میدونم بازم اگه اطلاعاتی داشتید خوشحال میشم استفاده کنم

خواهش می کنم شاید شما درست بفرمایید چون من Wag160 رو تاپیکش رو دیدم که طرف درخواستشو داده بود و بهش جواب داده بودن شاید به قول شما Wag54 جواب نده.

asskicker56
16-08-2010, 20:58
یه سوال دیگه : اگه لپ تاپ رو با کابل شبکه به یه پورت lan دیگه ی مودم وصل کنم چی؟اونوقت میشه همزمان هم کامپیوتر و هم لپ تاپ رو به اینترنت وصل کرد؟اینجوری کامپیوتر و لپ تاپ با هم شبکه هم می شوند؟ کلا چه تنظیماتی باید انجام بدم؟
بله به اینترنت وصل میشه ولی راجع به شبکه شدن نمیدونم اگه وصل نشد به ای اس پی تون بگید مودمتون رو کانفیگ کنن

XSS
16-08-2010, 21:08
خيلى ممنون دوست من!

مودم وایرلس تشکیل شده از یک مودم ADSL و یک روتر وایرلس هست برای همین بهش میگن ADSL Modem/Router. حالا اگر شما از مودمش استفاده نکنید براتون مثل یک روتر کار میکنه. نیازی به خرید دستگاه جدید نیست.

در هر صورت شما اول وارد مودم وایمکس خودتون بشید. یادتون باشه که اگر به روترتون کانکت هستید یا هر دستگاه دیگه ای وجود داره که با کامپیوترتون شبکه شده، اتصالتون رو با همشون قطع کنید. چون ممکنه آی پی ها یکسان باشه و به مشکل بربخورید.

از قسمت Basic وارد WAN بشید و گزینه Mode رو به حالت Route تغییر بدید و دکمه Apply رو فشار بدید.
حالا میرسیم به تنظیم آی پی ها که اصلی ترین کار ماست.

یکی از دستگاه های شما باید به عنوان یک DHCP Server عمل کنه و دیگری هم در حالت DHCP Relay قرار بگیره.
جدا از این، شما باید برای هر مودم یک آی پی منحصر به فرد تعیین کنید که قطعا نباید در رنج DHCP شما باشه. (آی پی ها حتما باید در یک Subnet قرار داشته باشند.)

ما میخوایم آی پی مودم وایمکس شما بشه 192.168.2.1
آی پی روتر شما بشه 192.168.2.2
و رنج آی پی های DHCP شما از 192.168.2.100 تا 192.168.200 (صد کاربر) باشه.

برای اینکار در مودم وایمکس خود وارد از قسمت Basic وارد LAN بشید و تنظیمات زیر رو اعمال کنید:

تنظیمات هر دو قسمت رو Apply کنید.
حالا نوبت به تنظیم روتر میرسه.
به مودم وایرلس خودتون کانکت کنید و وارد تنظیمات بشید.
در همون صفحه ای که باز میشه Local IP Address رو به 192.168.2.2 تغییر بدید.
DHCP Server رو در حالت DHCP Relay قرار بدید و در فیلد پایین آی پی مودم وایمکس خودتون رو قرار بدید، یعنی 192.168.2.1

تنظیمات روتر رو سیو کنید و تمام.
روتر و مودم وایمکس شما به هم متصل هستند.

excessive
16-08-2010, 21:14
سلام.
نمی دونم چرا جلوی ip من 0.0.0.0 نوشته دیگه هیچ راهی بجز properties , cmd وجود نداره؟
ممنون اگه جوابمو بدید.

lurenzo
17-08-2010, 01:14
مودم وایرلس تشکیل شده از یک مودم ADSL و یک روتر وایرلس هست برای همین بهش میگن ADSL Modem/Router. حالا اگر شما از مودمش استفاده نکنید براتون مثل یک روتر کار میکنه. نیازی به خرید دستگاه جدید نیست.

در هر صورت شما اول وارد مودم وایمکس خودتون بشید. یادتون باشه که اگر به روترتون کانکت هستید یا هر دستگاه دیگه ای وجود داره که با کامپیوترتون شبکه شده، اتصالتون رو با همشون قطع کنید. چون ممکنه آی پی ها یکسان باشه و به مشکل بربخورید.

از قسمت Basic وارد WAN بشید و گزینه Mode رو به حالت Route تغییر بدید و دکمه Apply رو فشار بدید.
حالا میرسیم به تنظیم آی پی ها که اصلی ترین کار ماست.

یکی از دستگاه های شما باید به عنوان یک DHCP Server عمل کنه و دیگری هم در حالت DHCP Relay قرار بگیره.
جدا از این، شما باید برای هر مودم یک آی پی منحصر به فرد تعیین کنید که قطعا نباید در رنج DHCP شما باشه. (آی پی ها حتما باید در یک Subnet قرار داشته باشند.)

ما میخوایم آی پی مودم وایمکس شما بشه 192.168.2.1
آی پی روتر شما بشه 192.168.2.2
و رنج آی پی های DHCP شما از 192.168.2.100 تا 192.168.200 (صد کاربر) باشه.

برای اینکار در مودم وایمکس خود وارد از قسمت Basic وارد LAN بشید و تنظیمات زیر رو اعمال کنید:

تنظیمات هر دو قسمت رو Apply کنید.
حالا نوبت به تنظیم روتر میرسه.
به مودم وایرلس خودتون کانکت کنید و وارد تنظیمات بشید.
در همون صفحه ای که باز میشه Local IP Address رو به 192.168.2.2 تغییر بدید.
DHCP Server رو در حالت DHCP Relay قرار بدید و در فیلد پایین آی پی مودم وایمکس خودتون رو قرار بدید، یعنی 192.168.2.1

تنظیمات روتر رو سیو کنید و تمام.
روتر و مودم وایمکس شما به هم متصل هستند.

آقا خیلی ممنون. واقعا دست مریضاد!!! خیلی حال کردم ، ما رو از خرید یک دستگاه دیگه نجات دادی!

فقط من چون هنوز وایمکس نگرفتم تمام توضیحات شما رو توی یک فایل Word ذخیره کردم!
تنها سوالی که واسم میمونه اینه که مودم وایمکس رو از طریق کابل شبکه به یکی از پورت های LAN مودم ADSL ام باید وصل کنم دیگه ، درسته؟

XSS
17-08-2010, 01:28
آقا خیلی ممنون. واقعا دست مریضاد!!! خیلی حال کردم ، ما رو از خرید یک دستگاه دیگه نجات دادی!

فقط من چون هنوز وایمکس نگرفتم تمام توضیحات شما رو توی یک فایل Word ذخیره کردم!
تنها سوالی که واسم میمونه اینه که مودم وایمکس رو از طریق کابل شبکه به یکی از پورت های LAN مودم ADSL ام باید وصل کنم دیگه ، درسته؟

بله درسته. :11:
البته اگر خواستی مودم های وایرلس دار وایمکس هم موجوده.

lurenzo
17-08-2010, 01:32

بله میدونم موجوده ولی منم مثل خیلی های دیگه راست یا دروغ بخاطر آنتن دهی ضغیف در منطقه ناچار به استفاده از مودم Outdoor هستم!

به هر حال از شما بخاطر راهنمایی حیاتی که فرمودید سپاسگذارم.

odbie
17-08-2010, 11:05
سلام به دوستان و عرض خسته نباشی به مدیران

ببخشیدمن یک سوال داشتم

من رفتم ADSL 256 گرفتم ولی نمی دونم چرا سرعتم انقدر نوسان داره یعنی سرعت دانلود من از 17 میاد به 9 میره به 18 همین جوری بازی می کنه اصلاً انگار که شیره امیدوارم متوجه منظورم شده باشید یک جا وای نمیسته سرعتم می خواهم ببینم چه جوری باید این مشکل را حل کنم به خود پشتیبانی زنگ زدم جوابی درست قانعه کننده ای به آدم نمی دن مدل مودمم (((( D-link dsl-2520u

هستش ممنون میشم راهنمایی کنید من را.............

jobin_vm
17-08-2010, 13:13
سلام.
نمی دونم چرا جلوی ip من 0.0.0.0 نوشته دیگه هیچ راهی بجز properties , cmd وجود نداره؟
ممنون اگه جوابمو بدید.

یه بار همون 0.0.0.0 تست کن شاید جواب داد اگه نه که ریست کن زینگ بزن به پشتیبامی بگو دوباره کانفیگ کنن برات

jobin_vm
17-08-2010, 13:22
سلام به دوستان و عرض خسته نباشی به مدیران

ببخشیدمن یک سوال داشتم

من رفتم ADSL 256 گرفتم ولی نمی دونم چرا سرعتم انقدر نوسان داره یعنی سرعت دانلود من از 17 میاد به 9 میره به 18 همین جوری بازی می کنه اصلاً انگار که شیره امیدوارم متوجه منظورم شده باشید یک جا وای نمیسته سرعتم می خواهم ببینم چه جوری باید این مشکل را حل کنم به خود پشتیبانی زنگ زدم جوابی درست قانعه کننده ای به آدم نمی دن مدل مودمم (((( D-link dsl-2520u

هستش ممنون میشم راهنمایی کنید من را.............

دوست من احتمال اینکه مشکل از مرکز خدمات دهنده باشه هست گاهی با قیمت پایین اینترنت میدن و اون رو شیر میکنن باید به این نکته توجه داشته باشه
در ضمن ممکنه برای وایرلس مودمت رمز نزاشته باشی و کسی داره او نزدیکی ا ازش استفاده میکنه
ممکن هم هست که ویندوزت یا ویروس کشت یا در حال به روز شدن باشه و قسمتی از پهنای باند رو اشغال کرده باشه

sei_pm
17-08-2010, 14:26

دست شما درد نکنه بالاخره ما یک چیزی یاد گرفتیم. این هم مثال تصویری من مودم Wag160 رو به عنوان مودم سرویسدهند که میشه مودم وایمکس دوستمون با کابل لن به مودم 8811 وصل کردم و 8811 رو با USB به PC متصل کردم و کارت شبکه هم به اتوماتیک ip گرفت:

poiqwe
17-08-2010, 15:36
نقل قول:

نقل قول:
نوشته شده توسط poiqwe [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام، من "ای دی اس ال" شاتل حریدم ولی گفتم مودم نمی خوام. الان چه مودمی بخرم که هم بتونم ار شاتل استفاده کنم هم تنظماتش پیچیده نباشه. ترجیحاً وایرلس و روتر هم داشته باشه.
لطفاًکسانی که با این شرایط از شاتل استفتده می کنن در جواب دادن فعال تر باشن...

دوست من شما مودم رو برای چه فضایی میخواین؟ متاسفانه شاتل از بعضی از مودم ها پشتیبانی نمیکنه البته این دلیل بر ای نیست که شما نتونین از اون مودم استفاده کنین فقط پشتیبان های آن اطلاعی در مورد این مودم ندارند که به شما راهنمایی جهت کانفیگ کردن بدن

من خودم از Linksys wag120n استفاده میکنم برای یکی از دوستامم که از شاتل سرویس گرفته همین رو خریدم که شاتل گفت پشتیبانی نداره ولی من تنظیمش کردم و الان داره استفاده میکنه

باید ببینی حدود قیمتی که میخوای بدی چقدر تا بتونیم راهنماییت کنیم برای بهترین انتخاب

من برای مصرف خونگی می خوام و وایرلسو برای لپتاپ (البته در آینده) و موبایل.
شاتل فقط زولتریکس پشتیبانی می کنه که بدون وایرلسو می ده 60000 تومن که واضحه به صرفه نیست. فکر نمی کنم تنظیمات مودم خیلی پیچیده باشه. درسته؟
حدود قیمت 50 تا 80 تومنو در نظر بگیرین. مثلاً am 604 asus فکر کنم تو این رنج باشه...

poiqwe
17-08-2010, 15:39
نقل قول:

نقل قول:
نوشته شده توسط poiqwe [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام، من "ای دی اس ال" شاتل حریدم ولی گفتم مودم نمی خوام. الان چه مودمی بخرم که هم بتونم ار شاتل استفاده کنم هم تنظماتش پیچیده نباشه. ترجیحاً وایرلس و روتر هم داشته باشه.
لطفاًکسانی که با این شرایط از شاتل استفتده می کنن در جواب دادن فعال تر باشن...

دوست من شما مودم رو برای چه فضایی میخواین؟ متاسفانه شاتل از بعضی از مودم ها پشتیبانی نمیکنه البته این دلیل بر ای نیست که شما نتونین از اون مودم استفاده کنین فقط پشتیبان های آن اطلاعی در مورد این مودم ندارند که به شما راهنمایی جهت کانفیگ کردن بدن

من خودم از Linksys wag120n استفاده میکنم برای یکی از دوستامم که از شاتل سرویس گرفته همین رو خریدم که شاتل گفت پشتیبانی نداره ولی من تنظیمش کردم و الان داره استفاده میکنه

باید ببینی حدود قیمتی که میخوای بدی چقدر تا بتونیم راهنماییت کنیم برای بهترین انتخاب

شاتل فقط زولتریکس پشتیبانی می کنه که بدون وایرلسو می ده 60000 تومن که واضحه به صرفه نیست. فکر نمی کنم تنظیمات مودم خیلی پیچیده باشه. درسته؟
حدود قیمت 50 تا 80 تومنو در نظر بگیرین. مثلاً am 604 asus فکر کنم تو این رنج باشه...

HOSEIN20066
17-08-2010, 15:46
سلام
اگر امکان داره در مورد تنظیمات مودم alfex-wifi 2000 با پرت lan یک سری توضیحات مفصل همراه با عکس به ما بدید

alpha2008
17-08-2010, 17:50
دوستان سلام میخوام مودم بیگرم ولی من چند وقت پیش دربار مودم هایی که حافظه دارن شنیده بودم که بدون دخالت کامپیوتر در حالت خاموش سیستم میتون خدشون دانلود کنن ارزون ترن ای مودم ها چی اگر امکانش هست معرفی کنید؟

mehrdad38
17-08-2010, 18:01
اون روتر هست نه مودم

jobin_vm
17-08-2010, 19:34
نقل قول:

دوستم من مودم linksys wag120N خیلی مودم خوبیه قیمتشم اگه از پایتخت بخری 72-75 که من خودم 72 خریدم

کانفیگ کردنش هم کار بسیار راحتیه فقط چند تا گزینه رو خودت باید تغییر بدی بقیه رو خودش به صورت پیشفرض در حالت اتوماتیک قرار داده با شاتل هم کاری نداشته باش یوزر و پس رو بگیر ازشون من خودم راهنماییت میکنم :31:

jobin_vm
17-08-2010, 19:44
سلام
اگر امکان داره در مورد تنظیمات مودم alfex-wifi 2000 با پرت lan یک سری توضیحات مفصل همراه با عکس به ما بدید

دوست من تنظیم مودم کار سختی نیست ولی شما یه عکس از منوی setuo مودم بزارین تا من بهتون بگم چجوری اون رو تنظیم کنین

sei_pm
17-08-2010, 19:56
دوستم من مودم linksys wag120N خیلی مودم خوبیه قیمتشم اگه از پایتخت بخری 72-75 که من خودم 72 خریدم

دو هفته پیش پاساژ ایران میدادن 68 . شاید ارزونتر هم شده باشه. مودم داره بدجور ارزون میشه . مودم وایمکس بیاد تو بازار از این هم ممکنه ارزونتر بشه.

poiqwe
17-08-2010, 21:01

کانفیگ کردنش هم کار بسیار راحتیه فقط چند تا گزینه رو خودت باید تغییر بدی بقیه رو خودش به صورت پیشفرض در حالت اتوماتیک قرار داده با شاتل هم کاری نداشته باش یوزر و پس رو بگیر ازشون من خودم راهنماییت میکنم :31:
ئوست من ممنون از راهنماییت.لینکسیس که وضهش معلومه و ختما مدلی رو که گفتی در نظر می گیرم، ئر مورد بقیه مارکها و مدلها چی مثل همون ایسوس 604آم که گفتم؟

jobin_vm
17-08-2010, 21:09
دو هفته پیش پاساژ ایران میدادن 68 . شاید ارزونتر هم شده باشه. مودم داره بدجور ارزون میشه . مودم وایمکس بیاد تو بازار از این هم ممکنه ارزونتر بشه.

من یک ماه پیش خریدم به هر حال وسایل الکترونیک هر روز ارزون تر از دیروز هستن :46: wag160n رو هم یه قیمت بکن اون دیگه شاهکاره مودم های adsl خصوصا که قابلیت تبدیل ورودی wimax به وابرلس رو هم داره

البته من این کار رو نکردم ولی شنیدم میشه

jobin_vm
17-08-2010, 21:34
دوستان سلام میخوام مودم بیگرم ولی من چند وقت پیش دربار مودم هایی که حافظه دارن شنیده بودم که بدون دخالت کامپیوتر در حالت خاموش سیستم میتون خدشون دانلود کنن ارزون ترن ای مودم ها چی اگر امکانش هست معرفی کنید؟

دوست من مودم هایی هست که اگه کامپیوتر نباشه به نت وصل باشه و آماده برای وصل شدن کامپیوتر یا وسایل دیگه به نت ولی مودمی که خودش دانلود کنه تا بحال من تو هیج جایی ندیدم نه شنیدم الان چند تا از شرکتهای ساخت مودم و وسایل شبکه رو دیدم هیچ کدوم همچین امکانی نداشت:40:

jobin_vm
17-08-2010, 21:40
اون روتر هست نه مودم

دوست من یه سری مودم ها قابلیت روتر شدن رو دارن

sei_pm
17-08-2010, 21:52
من یک ماه پیش خریدم به هر حال وسایل الکترونیک هر روز ارزون تر از دیروز هستن :46: wag160n رو هم یه قیمت بکن اون دیگه شاهکاره مودم های adsl خصوصا که قابلیت تبدیل ورودی wimax به وابرلس رو هم داره

البته من این کار رو نکردم ولی شنیدم میشه

Wag160n پارسال شهریور گرفتم 150 همین 2 هفته پیش که رفتم 8811 بگیرم شده بود 120:18: .
از اون حرفها بود زدی تو همین تاپیک شیوه انجام این کار رو XSS زحمت کشید گفت همه مودمهای روتر دار میشه باهاش این کار رو کرد من با 8811 که 20 تومن خریدم اینکار رو کردم. این هم مثالش که من انجام دادم:

می تونستم برعکسش هم بکنم یعنی 8811 نقش مودم وایمکس رو بازی کنه و اینترنت رو بدم به Wag160 اون شر کنه منتها چون کابل شبکه اضافه نداشتم مجبور شدم اونجوری تست کنم و بخوبی جواب داد:

jobin_vm
17-08-2010, 22:10
Wag160n پارسال شهریور گرفتم 150 همین 2 هفته پیش که رفتم 8811 بگیرم شده بود 120:18: .
از اون حرفها بود زدی تو همین تاپیک شیوه انجام این کار رو XSS زحمت کشید گفت همه مودمهای روتر دار میشه باهاش این کار رو کرد من با 8811 که 20 تومن خریدم اینکار رو کردم. این هم مثالش که من انجام دادم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمی تونستم برعکسش هم بکنم یعنی 8811 نقش مودم وایمکس رو بازی کنه و اینترنت رو بدم به Wag160 اون شر کنه منتها چون کابل شبکه اضافه نداشتم مجبور شدم اونجوری تست کنم و بخوبی جواب داد:

اره ولی مودم روتر دار نه هر مودمی :31: مثلا یه مدل پایین تر از 120n نمیشه

راستی 320n رو یه قیمت بکن اون خیلی تووووپه

sei_pm
18-08-2010, 00:00
اره ولی مودم روتر دار نه هر مودمی :31: مثلا یه مدل پایین تر از 120n نمیشه

راستی 320n رو یه قیمت بکن اون خیلی تووووپه

دوست عزیز مگه ندیدی من با tplink 8811 این کار رو کردم مودم 2 پورت به بالا دیگه روتر دار میشه. مودم بدون روتر مال عهد چپق بود همون Dlink dsl200 که یک پورت usb بیشتر نداشت.
گیر دادی به قیمتها :31: الان 320 رو هم قیمتش رو برات بیارم یک مدل دیگه قیمت می خوای :18: بیا این شماره نماینده فروش ساخت سیستم :
88806959 فروشگاه طراحان بازار ایران این کمترین قیمت رو میده ولی اگر باز هم فروشنده خواستی زنگ بزن ساخت سیستم بهت میگه.

-reza-
18-08-2010, 01:32
سلام.موضوع حیاتیه چون سریع تر باید اشتراک Adsl بگیرم.
من 1 مودم از برادرم گرفتم.مارک Zhone که 1 پورت لن داره و 1 پورت USB
سی دیشو نمیدونه گجا انداخته.
اصلا لازمه ؟
درایورش رو که یه فایل زیپ 40 کیلوبایتی بود دانلود کردمو مودم نصب شد.
اما فایل Setup ای از این مودم ندارم.
بعد 1 سوال دیگه : مودم رو حتما باید با لن وصل کنم به سیستم تا به اینترنت وصل شه ؟
یا به usb هم میشه این کار رو کرد ؟ آخه سیستمم 1 جای لن بیشتر نداره اونم برای شیر کردن اطلاعات با کساییه که میان پیشم.

sei_pm
18-08-2010, 01:47
سلام.موضوع حیاتیه چون سریع تر باید اشتراک Adsl بگیرم.
من 1 مودم از برادرم گرفتم.مارک Zhone که 1 پورت لن داره و 1 پورت USB
سی دیشو نمیدونه گجا انداخته.
اصلا لازمه ؟
درایورش رو که یه فایل زیپ 40 کیلوبایتی بود دانلود کردمو مودم نصب شد.
اما فایل Setup ای از این مودم ندارم.
بعد 1 سوال دیگه : مودم رو حتما باید با لن وصل کنم به سیستم تا به اینترنت وصل شه ؟
یا به usb هم میشه این کار رو کرد ؟ آخه سیستمم 1 جای لن بیشتر نداره اونم برای شیر کردن اطلاعات با کساییه که میان پیشم.

با هر دو مورد میشه به اینترنت وصل شد.
منتها اگر با لن وصل بشی دیگه درایور نمی خواد.
CD درایور واسه نصب usb فقط لازم میشه.

-reza-
18-08-2010, 03:39
درایور رو که نصب کردم.پس دیگه نیازی به cd نیست درسته ؟
ولی تو زاهنمایی نصب مودمای سایت صبانت خوندم تو همه ی مدل ها آخرش یه فایل exe که شرتکاتش تو دسکتاب بعد نصب ایجاد شده رو باید اجرا کنیم و یه سری تنظیمات انجام بدیم.
ولی من که درایور رو فقط با چندتا فایل dll نصب کردم مطمئنا همچین چیزایی ندارم.
حالا چیکار کنم ؟
تنظیمات مودمم از کجا میاد ؟
-
یه سوال دیگه.
پشت مودم من 1 جای سیم تلفن داره نوشته بالاش : Phone
یکی دیگه هم داره بالاش نوشته : Line
حالا این مودم خودش اسپلیتر توش داره یا باید جدا بذارم ؟

sei_pm
18-08-2010, 08:14
درایور رو که نصب کردم.پس دیگه نیازی به cd نیست درسته ؟
ولی تو زاهنمایی نصب مودمای سایت صبانت خوندم تو همه ی مدل ها آخرش یه فایل exe که شرتکاتش تو دسکتاب بعد نصب ایجاد شده رو باید اجرا کنیم و یه سری تنظیمات انجام بدیم.
ولی من که درایور رو فقط با چندتا فایل dll نصب کردم مطمئنا همچین چیزایی ندارم.
حالا چیکار کنم ؟
تنظیمات مودمم از کجا میاد ؟
-
یه سوال دیگه.
پشت مودم من 1 جای سیم تلفن داره نوشته بالاش : Phone
یکی دیگه هم داره بالاش نوشته : Line
حالا این مودم خودش اسپلیتر توش داره یا باید جدا بذارم ؟

مودم شما اسپلیتر داره توش مثل مودم های سیمفونی ولی کیفیت خوبی مداره وقتی گوشی رو بر میدارید باز هم توش نویز کم هست ولی روی adsl تاثیری نداره. شما تلفن رو بزن به Phone و Line رو وصل کن به خط تلفن بگذار لینکت ثابت بشه اگر کیفیتش خوب بود و گوشی زیاد اذیت نکرد اسپلیتر واسه اون تلفن نمی خواد بخری اگر نه باید 3500 تا 5000 پول اسپلیتر بدی گفته باشم هر تلفن یک اسپایتر می خواد در غیر اینصورت می تونی یک تبدیل بگیری یک اسپلیتر رو خروجیش رو چندتا کنی و با کابل تلفن به همه جای خونه بدی که اصلا صرف نمیکنه.
اگر درایور رو نصب کردی یک کارت شبکه اضافه شده دیگه نباید مشکلی باشه رو اون کلیک کن برو تو قسمت ساپورت یک عکس بگیر تا بگم چجوری کانفیگ کنید.

tatu2008
18-08-2010, 09:40
کسی از دوستان نی دونه چطوری میشه مودم fiberhome AN102002t رو ویندوز 7 نصب کرد

jobin_vm
18-08-2010, 11:36
دوست عزیز مگه ندیدی من با tplink 8811 این کار رو کردم مودم 2 پورت به بالا دیگه روتر دار میشه. مودم بدون روتر مال عهد چپق بود همون Dlink dsl200 که یک پورت usb بیشتر نداشت.
گیر دادی به قیمتها :31: الان 320 رو هم قیمتش رو برات بیارم یک مدل دیگه قیمت می خوای :18: بیا این شماره نماینده فروش ساخت سیستم :
88806959 فروشگاه طراحان بازار ایران این کمترین قیمت رو میده ولی اگر باز هم فروشنده خواستی زنگ بزن ساخت سیستم بهت میگه.

نه بابا من قیمت میخوام چیکار واسه خودت گفتم که میخوای بخری چون 320 فکر کنم فعلا جدید ترین مودلش باشه

jobin_vm
18-08-2010, 11:48
بچه های کسی از این آنت کوچیک های وایرلس که به یو اس بی کامپیوتر میخوره و از باند N پشتیبانی میکنه خبر داره؟ قیمتش و چه مارک و مدلی خوبه؟

sei_pm
18-08-2010, 12:45
نه بابا من قیمت میخوام چیکار واسه خودت گفتم که میخوای بخری چون 320 فکر کنم فعلا جدید ترین مودلش باشه

من که دو:5: تا مودم دارم الان مودم می خوام چیکار:13:

بچه های کسی از این آنت کوچیک های وایرلس که به یو اس بی کامپیوتر میخوره و از باند N پشتیبانی میکنه خبر داره؟ قیمتش و چه مارک و مدلی خوبه؟

کارت شبکه وایرلس منظورته؟
از 50 به بالا هست از همون شماره می تونی بپرسی.:20:

pashangi
18-08-2010, 13:44
لطفا در مورد پست زیر منو راهنمایی کنید:11:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

poiqwe
18-08-2010, 13:49
سلام،
مودم وایرلسدار برای شاتل تا 80 تومن چی پیشنهاد میدین؟ linksys wag 120n یا asus am604 یا...
لطفاً نظر بدین.

jobin_vm
18-08-2010, 14:06
من که دو:5: تا مودم دارم الان مودم می خوام چیکار:13:

کارت شبکه وایرلس منظورته؟
از 50 به بالا هست از همون شماره می تونی بپرسی.:20:

نه عزیزم یه چیزایی هست که مثل این فلش مموری ها میمونه میخوره به یو اس بی و وایرلس رو میگیره. قیمت نمیخوام تو هم از 118 بدتری ها یه شماره رو هی تکرار میکنی :31: نکنه تبلیغ میکنی براشون
به هر حال مشاوره میخوام که کدوم مارک بهتره و کدوم مودم مثل DWA-160 یا DWA-130 یا WUSB100

---------- Post added at 03:06 PM ---------- Previous post was at 03:03 PM ----------

سلام،
مودم وایرلسدار برای شاتل تا 80 تومن چی پیشنهاد میدین؟ linksys wag 120n یا asus am604 یا...
لطفاً نظر بدین.

شاتل تا قبل از عید میگفت ما از 120n پشتیبانی نمیکنیم ولی کانفیگ کردنش خیلی راحته من linksys رو پیشنهاد میدم بهت

ronagh
18-08-2010, 14:26
salam dostan man modem tplink 8811 daram moghe setup ke 3 ta tik bayad bokhore tike akhar error mideh

a6l3i
18-08-2010, 14:46
کسی از دوستان نی دونه چطوری میشه مودم fiberhome AN102002t رو ویندوز 7 نصب کرد
مدلش رو درست نوشتی؟ همچین چیزی تو نت نتونستم پیدا کنم!!

a6l3i
18-08-2010, 15:18
لطفا در مورد پست زیر منو راهنمایی کنید:11:

شما میتونید از Asus-DSL-N11 یا Asus-DSL-N13 یا Linksys-Wag120n رو بگیرید. تا 3 ماه پیش که من تهران بودم این دو مدل ایسوس قیمت بالائی داشتن. اگه سری N میخواهید من linksys رو پیشنهاد میکنم:

راستی هدفتون از USB چی بود؟ واسه وصل کردن مودم به PC می خواستین (بجای LAN و Wifi ) یا واسه به اشتراک گذاری پرینتر و هارد اکسترنال تو شبکه؟

pashangi
18-08-2010, 15:39
شما میتونید از Asus-DSL-N11 یا Asus-DSL-N13 یا Linksys-Wag120n رو بگیرید. تا 3 ماه پیش که من تهران بودم این دو مدل ایسوس قیمت بالائی داشتن. اگه سری N میخواهید من linksys رو پیشنهاد میکنم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراستی هدفتون از USB چی بود؟ واسه وصل کردن مودم به PC می خواستین (بجای LAN و Wifi ) یا واسه به اشتراک گذاری پرینتر و هارد اکسترنال تو شبکه؟

ممنون از راهنماییت:11:
USB منتفی شد :5:
Wag120n از نظر نصب و استفاده راحت هستش ؟:21:
با چه گارانتی بگیرم ؟ آخرین قیمتش چنده؟:20:
ببخشید زیاد سوال پرسیدم:10:

-reza-
18-08-2010, 16:02
مودم شما اسپلیتر داره توش مثل مودم های سیمفونی ولی کیفیت خوبی مداره وقتی گوشی رو بر میدارید باز هم توش نویز کم هست ولی روی adsl تاثیری نداره. شما تلفن رو بزن به Phone و Line رو وصل کن به خط تلفن بگذار لینکت ثابت بشه اگر کیفیتش خوب بود و گوشی زیاد اذیت نکرد اسپلیتر واسه اون تلفن نمی خواد بخری اگر نه باید 3500 تا 5000 پول اسپلیتر بدی گفته باشم هر تلفن یک اسپایتر می خواد در غیر اینصورت می تونی یک تبدیل بگیری یک اسپلیتر رو خروجیش رو چندتا کنی و با کابل تلفن به همه جای خونه بدی که اصلا صرف نمیکنه.
اگر درایور رو نصب کردی یک کارت شبکه اضافه شده دیگه نباید مشکلی باشه رو اون کلیک کن برو تو قسمت ساپورت یک عکس بگیر تا بگم چجوری کانفیگ کنید.
سلام.ابن 2 تا عکس
عکس اول :
عکس دوم :
اولی رو که وقتی Open network & Sharing Center رو میزنم میاد.دومی هم با کلیک روی لینک Local Area Connection 2 توی صفحه ی اول میاد.
اون تصویر سمت زاست تو عکس دومی هم که Properties هستش. که صفحه ی خیلی کندی هم هست وقی میخوام بیارمش یا ببندمش یا اصلا با موس حرکتش بدم تیک تیک داره.تاخیر داره.( علت این چیه ؟ )

jobin_vm
18-08-2010, 16:24
ممنون از راهنماییت:11:
USB منتفی شد :5:
Wag120n از نظر نصب و استفاده راحت هستش ؟:21:
با چه گارانتی بگیرم ؟ آخرین قیمتش چنده؟:20:
ببخشید زیاد سوال پرسیدم:10:

دوست عزیز ما اینجا جمع شدیم سوال های هم رو جواب بدیم
نصبش خیلی راحته
گارانتی ساخت سیستم / دوستمون sei_pm میگن 68 خریدین البته بلند نگین عصبانی میشن ازشون قیمت بگیرین بهتون تلفن میدن که قیمت بگیرین :46: من خودم یک ماه پیش خریدم 72 از پایتخت اگه مودم بهتر میخوای مدل wag160n هم هست باید حدود 100 باشه حالا بازم بسته به نیاز شما و قیمتیه که میخواین بدین ولی همین wag 120 n خیلی خوبه

میتونی برای گرفتن اطلاعات به این سایت بری

mouzi4us
18-08-2010, 16:39
دوستان یه مودم تو رنج 30 تا 35 بم معرفی میکنید ؟ ممنون میشم جواب بدین

sei_pm
18-08-2010, 16:54
دوست عزیز ما اینجا جمع شدیم سوال های هم رو جواب بدیم
نصبش خیلی راحته
گارانتی ساخت سیستم / دوستمون sei_pm میگن 68 خریدین البته بلند نگین عصبانی میشن ازشون قیمت بگیرین بهتون تلفن میدن که قیمت بگیرین :46: من خودم یک ماه پیش خریدم 72 از پایتخت اگه مودم بهتر میخوای مدل wag160n هم هست باید حدود 100 باشه حالا بازم بسته به نیاز شما و قیمتیه که میخواین بدین ولی همین wag 120 n خیلی خوبه

میتونی برای گرفتن اطلاعات به این سایت بری

الان این منم :weird:
این هم شمایی :26:
آقا من کی گفتم عصبانی میشم آخه شما کل بازار رو لیست کردی هی قیمت میگیری.
من کی گفتم wag120 خردیم گفتم Tplink 8811 رفتم گرفتم 20 تومن Wag120 رو قیمت کردم گفت 68 تومن بعدش گفتم خودم پارسال Wag160 گرفتم 150 اون رو هم قیمت گرفتم شده بود 120 :18: . امری داری:11:

---------- Post added at 05:54 PM ---------- Previous post was at 05:53 PM ----------

دوستان یه مودم تو رنج 30 تا 35 بم معرفی میکنید ؟ ممنون میشم جواب بدین

15 بگذاری روش میشه وایرلس گرفتم در غیر اینصورت 8811 tplink بگیر 20 تومن.

sei_pm
18-08-2010, 17:00
سلام.ابن 2 تا عکس
عکس اول :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدعکس دوم :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداولی رو که وقتی Open network & Sharing Center رو میزنم میاد.دومی هم با کلیک روی لینک Local Area Connection 2 توی صفحه ی اول میاد.
اون تصویر سمت زاست تو عکس دومی هم که Properties هستش. که صفحه ی خیلی کندی هم هست وقی میخوام بیارمش یا ببندمش یا اصلا با موس حرکتش بدم تیک تیک داره.تاخیر داره.( علت این چیه ؟ )

اگر می تونستی با کابل لن وصل بشی خیلی بهتر بود.
تو عکس روی ipv4 کلیک کن و تنظیمات زیر رو انجام بده:

بعد تو مرورگر بزن 192.168.1.1 ببین یوزر پس می خواد.

jobin_vm
18-08-2010, 17:42
الان این منم :weird:
این هم شمایی :26:
.

آقا من کوچیکتم به خدا ما شاگرد شماییم میبینی که ما تازه داریم خودمونی میشیم

alpha2008
18-08-2010, 17:57
دوستان اخرسر کامل راهنمایی نکردین که چی بگیرم برای اینکه بشه در حالت خاموشی کامپیوتر مودم و یا اون روتر دانلود کنه الان ارزون ترین مدل چی باید بگیرم؟

sei_pm
18-08-2010, 18:01
آقا من کوچیکتم به خدا ما شاگرد شماییم میبینی که ما تازه داریم خودمونی میشیم

خواهش میکنم این a6l3i استاده:5: میاد یک تشکر میزنه میره. نمیگه قبلا با هم برو بیایی داشتیم.

a6l3i
18-08-2010, 18:24
دوستان اخرسر کامل راهنمایی نکردین که چی بگیرم برای اینکه بشه در حالت خاموشی کامپیوتر مودم و یا اون روتر دانلود کنه الان ارزون ترین مدل چی باید بگیرم؟

تو برندهای دیگه نمیدونم ، ولی تو ایسوس به این آپشن میگن "Downlosd Master" یا " Download Machine" که تو مودم های DSL نیست و باید یه Router بخرید (جدا از مودم) مثل Wl-500g و Wl-700gg یا WL-700Nn از محصولات ایسوس که قیمتش باید بین 80 تا 110 باشه. البته من 4 ماهه ایران نیستم. بهتره ار دالای کامپیوتر تو پایتخت یه سوال کنی.

خواهش میکنم این a6l3i استاده:5: میاد یک تشکر میزنه میره. نمیگه قبلا با هم برو بیایی داشتیم.

شما عزیزی، ما استادیم یا شما که تو کمتر از یه سال 1933 پست دادی ؟ چوب کاری نفرمائید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، الآن استکبار فکر میکنه چه مخیم ، میان میدزدنم . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sei_pm
18-08-2010, 18:34
تو برندهای دیگه نمیدونم ، ولی تو ایسوس به این آپشن میگن "Downlosd Master" یا " Download Machine" که تو مودم های DSL نیست و باید یه Router بخرید (جدا از مودم) مثل Wl-500g و Wl-700gg یا WL-700Nn از محصولات ایسوس که قیمتش باید بین 80 تا 110 باشه. البته من 4 ماهه ایران نیستم. بهتره ار دالای کامپیوتر تو پایتخت یه سوال کنی.

شما عزیزی، چوب کاری نفرمائید ، الآن استکبار فکر میکنه چه مخیم ، میان میدزدنم . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:18:دزدیدنت خبر نداری.
ارادتمندیم :10:دیگه از این بیشتر ما رو به اسپم زدن وادار نکنید. شما برگشتی با هم میریم درخت کاری ثواب هم داره کی اصلا بلده چوب کاری چیه که من بلد باشم:31: فاتحه گرم مارو به بر سر مزار هیتلر برسون.:21:

alpha2008 همونطور که دوستمون فرمودند این روترها دانلود مستر داره ولی محدودیتهایی هم داره مثلا اکانت نمیشه توش ست کرد به طور همزمان نمیشه بیشتر از یک تعدادی از تورنت استفاده کرد. به نظر من یک پنتیوم 3 دسته دوم کارایی خیلی بیشتری میتونه داشته باشه البته اگر تمیزش رو بتونی گیر بیاری زیر 100 تومن تموم میشه. نیازی به مانیتور هم نداره می تونی با ریموت دسکتاب کنترلش کنید.

a6l3i
18-08-2010, 18:49
:18:دزدیدنت خبر نداری.
ارادتمندیم :10:دیگه از این بیشتر ما رو به اسپم زدن وادار نکنید. شما برگشتی با هم میریم درخت کاری ثواب هم داره کی اصلا بلده چوب کاری چیه که من بلد باشم:31: فاتحه گرم مارو به بر سر مزار هیتلر برسون.:21:

alpha2008 همونطور که دوستمون فرمودند این روترها دانلود مستر داره ولی محدودیتهایی هم داره مثلا اکانت نمیشه توش ست کرد به طور همزمان نمیشه بیشتر از یک تعدادی از تورنت استفاده کرد. به نظر من یک پنتیوم 3 دسته دوم کارایی خیلی بیشتری میتونه داشته باشه البته اگر تمیزش رو بتونی گیر بیاری زیر 100 تومن تموم میشه. نیازی به مانیتور هم نداره می تونی با ریموت دسکتاب کنترلش کنید.

ایشون هم سلام رسوندن خدمتون . . .

بهترین راه حل رو گفتی. من خودم تو تهران یه پنتبوم 300 دارم با رم 256 که xp رو به زور بالا میآره ولی دقیقا همین کار رو باهاش کردم.

بعید میدونم کسی زیاد سراغ این روتزها بره. مگر اینکه بخواد حرفه ای کار کنه یا تو یه شرکت استفاده کنه.

farahsport
18-08-2010, 20:14
سلام دوستان
من مودم asus Dsl-g31 گرفتم.اما در قسمت آخر تنظیمات جهت اتصال به اینترنت ، پس از کلیک روی گزینه Save/Reboot این عملیات که حدود 55 ثانیه زمان می برد،eror زیر میاد،مشکل چیه؟ppp connection is dow(

a6l3i
18-08-2010, 20:20
سلام دوستان
من مودم asus Dsl-g31 گرفتم.اما در قسمت آخر تنظیمات جهت اتصال به اینترنت ، پس از کلیک روی گزینه Save/Reboot این عملیات که حدود 55 ثانیه زمان می برد،eror زیر میاد،مشکل چیه؟ppp connection is dow(
با کابل وصل کردی یا LAN ؟ برای تنظیمات اولیه باید با لن وصل کنی. چون وقتی مودم میخواد ریست شه ، وایرلس رو قبلش قطع میکنه و سیستم Connection Error میده.

XSS
18-08-2010, 22:33
سلام دوستان

خود مودم مشکل شما رو عدم تنظیم صحیح VPI و VCI میدونه
از صحت این مقادیر مطمئن هستید؟
اگر مطمئن نیستید به ISP خودتون زنگ بزنید و ازشون مقدار VPI و VCI کانکشن خودتون رو بگیرید.
میتونید اینجا هم نام ISP خودتون رو اعلام کنید تا دوستانی که سرویس دارن کمکتون کنن

jobin_vm
18-08-2010, 22:38
سلام دوستان

شاید تنظیمات رو اشتباهی روی PPPoA قرار دادی باید PPPoE باشه ها

nini bad
18-08-2010, 22:57
سلام به همگی !!

می شه یک توضیحات کوچکی در مورد تنظیمات مودم linksys wag120n بدید منظورم اون تنظیماتی که تو قسمت setup هست مثل وایرلس . سکوریتی و ...

مثلامن وایرلس مودم فقط تا اتاق خودم می گیره می تونم پهنای باند بیشتر کنم ؟؟

MILAD99
18-08-2010, 23:10
سلام به همگی !!

می شه یک توضیحات کوچکی در مورد تنظیمات مودم linksys wag120n بدید منظورم اون تنظیماتی که تو قسمت setup هست مثل وایرلس . سکوریتی و ...

سلام منم همین مودم رو دارم.عالیه
پهنای باند که بستگی به اینترنتت داره... ولی میتونی Network Mode رو روی حالت Mixed بزاری که مدهای B/G/N رو داشته باشه و بتونی از مد N که سرعت و قدرت برد بیشتری داره استفاده کنی

-reza-
18-08-2010, 23:34
اگر می تونستی با کابل لن وصل بشی خیلی بهتر بود.
تو عکس روی ipv4 کلیک کن و تنظیمات زیر رو انجام بده:

بعد تو مرورگر بزن 192.168.1.1 ببین یوزر پس می خواد.

آره زدم.یوزر پس میخواد.
ولی سرعت کامپیوتر به شدت افت کرده.
My computer باز میکنم 10 ثانیه طول میکشه بیاد.
چیزایی که به شبکه مربوطه مثل Network center هم که بیشتر طول میکشه.
بخاطر اتصال با Usb اینجوری شده ؟

a6l3i
18-08-2010, 23:35
سلام به همگی !!

سلام منم همین مودم رو دارم.عالیه
پهنای باند که بستگی به اینترنتت داره... ولی میتونی Network Mode رو روی حالت Mixed بزاری که مدهای B/G/N رو داشته باشه و بتونی از مد N که سرعت و قدرت برد بیشتری داره استفاده کنی

- میلاد جان ، فکر نمیکنی برد مودم ایشون مشکل داشته باشه؟ ایشون میگن wireless مودمشون فقط اتاق خودشون رو کاور میکنه. این که خیلی کمه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

- به نظرم منظور شما از پهنای باند ، برد آنتن دهی باشه که به هیچ عنوان قابل افزایش نیست. برد این مودم جوریه که راحت یک واحد مسکونی رو جواب میده.

- سعی کنید مودم رو حایی قرار بدید که اطرافش خالی باشه.
- این مودمتون چند سالشه ؟

MILAD99
18-08-2010, 23:41
- میلاد جان ، فکر نمیکنی برد مودم ایشون مشکل داشته باشه؟ ایشون میگن wireless مودمشون فقط اتاق خودشون رو کاور میکنه. این که خیلی کمه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

- به نظرم منظور شما از پهنای باند ، برد آنتن دهی باشه که به هیچ عنوان قابل افزایش نیست. برد این مودم جوریه که راحت یک واحد مسکونی رو جواب میده.

اوه درسته. ما طبقه پایین خونمون هم جواب میده.
یعنی جای دیگه خونه تست کردی با لپتاپ سیگنال نداشت؟؟

و برد آنتن دهی که به هیچ عنوان قابل افزایش نیست ولی پهنای باند میشه

nini bad
19-08-2010, 00:05

چند سال ؟؟ هنوز 1 هفتش نشده .
وقتی با وارلس گوشیم سرچ می کنم 100 تا وایرلس پیدا می کنه ولی ماله من تو اتاق خودم آنتن درست نمی ده !
مودم را هم ریستارت کردم نشد.
یعنی راه حلی نیست ؟

a6l3i
19-08-2010, 00:26
وقتی با وارلس گوشیم سرچ می کنم 100 تا وایرلس پیدا می کنه ولی ماله من تو اتاق خودم آنتن درست نمی ده !
یعنی راه حلی نیست ؟
1- مبارکه . . .
2- منظورتون اینه که اصلا اسم مودمتون تو لیست موبایل نمیآد؟ یا شانسی میآد و میره؟
3- مطمئنید که وایرلس مودمتون روشنه؟ روی چراغ های مودم ، سومی از راست ( Wirelesss) سبزه یا خاموشه؟
4- مودم رو واستون یه بار راه اندازی کردن و حالا قاطی کرده یا خودتون تازه میخواید setup کنید؟

sei_pm
19-08-2010, 01:21
آره زدم.یوزر پس میخواد.
ولی سرعت کامپیوتر به شدت افت کرده.
My computer باز میکنم 10 ثانیه طول میکشه بیاد.
چیزایی که به شبکه مربوطه مثل Network center هم که بیشتر طول میکشه.
بخاطر اتصال با Usb اینجوری شده ؟

اگر فکر میکنی مشلک از usb هست خوب با درآوردنش و ریاستارت کردن باید مشکل حل بشه که فکر نمی کنم ربطی داشته باشه .
یوزر و پس رو هردوش admin بزن ببین اگر نرفت مدل دقیق مودم رو بگو . اگر هم رفت از قسمتهای مختلف عکس بنداز.

sei_pm
19-08-2010, 01:26
نه عزیزم یه چیزایی هست که مثل این فلش مموری ها میمونه میخوره به یو اس بی و وایرلس رو میگیره. قیمت نمیخوام تو هم از 118 بدتری ها یه شماره رو هی تکرار میکنی :31: نکنه تبلیغ میکنی براشون
به هر حال مشاوره میخوام که کدوم مارک بهتره و کدوم مودم مثل DWA-160 یا DWA-130 یا WUSB100

عجبها :19:
اونها هم کارت شبکه وایرلسه از نوع usb

از نوع pci :

بد میکنم فروشنده دست یک رو معرفی میکنم ارزون بخری. همینها رو زنگ بزن از همون قیمت بگیر ببین چقدر ارزونتر میده

XSS
19-08-2010, 01:27
یعنی راه حلی نیست ؟

مودم WAG120N و اکثر روتر هایی که برای کارهای خانگی استفاده میشه بر روی باند رادیویی 2.4 گیگاهرتز کار میکنه. وقتی که چند تا شبکه وای فای دور و اطرافتون باشه مشخصا رو هم دیگه تاثیر میذارن، حتی بلوتوث هم میتونه رو شبکه وای فای شما تاثیر بذاره، چرا که بلوتوث هم در فرکانس 2.4 گیگاهرتز کار میکنه و چون پرش بیشتری نسبت شبکه وای فای داره، در نتیجه تاثیر بلوتوث روی وای فای از تاثیر وای فای روی بلوتوث بیشتره.
قدیما برای حل این مشکلات تو شرکت های بزرگ قانون های میذاشتن، مثلا استفاده از بلوتوث رو ممنوع میکردن ولی در حال حاضر ما روتر های Dual Band داریم که بر روی باند 5 مگاهرتز هم کار میکنن و بسیاری از مشکلات رو حل میکنه، مثل روتر WRT320N و مودم روتر WAG320N که البته برای کاربر خانگی مورد استفاده قرار نمیگیره چون امکاناتی که داره بدرد کاربر خانگی نمیخوره و هزینه بیخودیه.

برای حل مشکلت اول اینکه حدالامکان مودمت رو جایی قرار بده که نویز اونجا کمتر باشه. حتی اگر لازم شد مودم رو از اتاق خودت بیرون ببر و دوباره بردش رو امتحان کن.
اما چیزی که در این موارد به کاربرا توصیه میشه اینه که کانال وایرلس خودشون رو عوض کنن.
تو ایران ما محدودیتی از نظر استفاده از کانال ها با توجه به قوانین رادیویی نداریم و از هر کانالی میتونیم استفاده کنیم.
پس وارد تنظیمات مودم خودتون بشید و Channel رو از کانال 11 به یک کانال دیگه تغییر بدبد. مثلا کانال 9
امیدوارم مشکلتون حل بشه.

ضمنا آخرین Firmware دستگاه 1.12 هست، اگر از نسخه قدیمی استفاده میکنید حتما Firmware دستگاه رو آپدیت کنید

jobin_vm
19-08-2010, 03:27
عجبها :19:
اونها هم کارت شبکه وایرلسه از نوع usb

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداز نوع pci :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبد میکنم فروشنده دست یک رو معرفی میکنم ارزون بخری. همینها رو زنگ بزن از همون قیمت بگیر ببین چقدر ارزونتر میده

والا من دقیقا نمیدونم کدوم رو بخرم ولی برام مهم که از 802.11b/g/n پشتیباین کنی یعنی میخوام 100% از N پشتیبانی کنه حالا کدوم مدل خوبه؟ :31:

jobin_vm
19-08-2010, 03:39
سلام به همگی !!

تنظیمات زیر رو عوض کن بقیه رو بزار به صورت پیشفرض بمونه

در قسمت زیر حواست باشه network mode رو یا روی Mixed بزاری یا روی N-only برای گرفتن آنتن بهتر " برای اینکه روی این حالات قرار بگیره تنظیمات امنیتی رو مثل عکس سوم قرار بده

قسمت سوم

-reza-
19-08-2010, 04:08
اگر فکر میکنی مشلک از usb هست خوب با درآوردنش و ریاستارت کردن باید مشکل حل بشه که فکر نمی کنم ربطی داشته باشه .
یوزر و پس رو هردوش admin بزن ببین اگر نرفت مدل دقیق مودم رو بگو . اگر هم رفت از قسمتهای مختلف عکس بنداز.

انگار مال مودمه.هر بار وصل میکنم اون بغل ساعت میاد : Identifying Network تو همون 1 دقیقه ای که اون کارو داره میکنه سیستم کند میشه.
عکس گرفتم ولی خیلی جاها داره از کجاش دقیقا عکس بگیرم ؟
ممنون از راهنمایی هایتون.

sei_pm
19-08-2010, 08:16
انگار مال مودمه.هر بار وصل میکنم اون بغل ساعت میاد : Identifying Network تو همون 1 دقیقه ای که اون کارو داره میکنه سیستم کند میشه.
عکس گرفتم ولی خیلی جاها داره از کجاش دقیقا عکس بگیرم ؟
ممنون از راهنمایی هایتون.

از کدوم شرکت می خوای سرویس بگیری؟
خودشون برات کانفیگ می کنند . برو تو Quick Setup بعد این گزینه ها رو ست کن PPPoE و یوزنیم وپسورد که شرکت داده و vpi و vci و Encapsulation Modeرو چیزی باشه که LLC داره. به همین سادگی کانفیگ میشه باز می خوای از همون قسمت که گفتم مرحله به مرحله عکس بنداز راهنماییت کنم/.
در اون مورد که 1 دقیقه سیستم کند میشه مشکلی نیست چون دیوایس USB میکنی و کارت شبکه هست یکم سنگیه.

kaveh222
19-08-2010, 09:57
سلام خسته نباشید تا امروز وایرلس داشتم اما adsl گرفتم خطم رانژه شده اما مودم ندارم
قرار بود واسم خود شرکت زایکسل وایرلس دار بیاره که میگه فعلا نداریم اما asus داریم ! بگیرم ؟ خوبه ؟
در شمن من 1mb گرفتم چون یکم قدرت خطهای اینجا ضعیفه خود شرکت میگه احتمال داره جواب بده شایدم بیشتر از 762 رو جواب نده بخاطر این میخوام مودمی بگیرم که حتما بیشترین قدرتو داشته باشه
الان زایکس معمولی داره اما داداشم گیر داده که وایرلس دار بگیریم !!!
پیشنهاد شما چیه برم خودم زایکسل بگیرم یا همین asus رو شرکت داره بگم بیاره !!! ؟

sei_pm
19-08-2010, 10:04
من برای مصره خونگی می خوام و وایرلسو برای لپتاپ (البته در آینده:27:) و موبایل.

آقا هر مودمی که می خوای می تونی بگیری من خودم Wag160n Linksysداشتم و هیچ مشکلی از لحاظ عدم ساپورت نداشتم.
با این حال چون این شرکت خیلی با این مودم پدر کشتگی داره بهتره مودم Tplink بگیری یک مدل داره وایرلسه و سری N که قیمتش حدود 70 تومنه اگر می خوای شماره نماینده رسمیشو تو تهران بدم.

nini bad
19-08-2010, 10:55
1- مبارکه . . .
2- منظورتون اینه که اصلا اسم مودمتون تو لیست موبایل نمیآد؟ یا شانسی میآد و میره؟
3- مطمئنید که وایرلس مودمتون روشنه؟ روی چراغ های مودم ، سومی از راست ( Wirelesss) سبزه یا خاموشه؟
4- مودم رو واستون یه بار راه اندازی کردن و حالا قاطی کرده یا خودتون تازه میخواید setup کنید؟

میاد ولی آنتنش ضعیف !!
نه خودم راه اندازی کردم !

nini bad
19-08-2010, 11:00
مودم WAG120N و اکثر روتر هایی که برای کارهای خانگی استفاده میشه بر روی باند رادیویی 2.4 گیگاهرتز کار میکنه. وقتی که چند تا شبکه وای فای دور و اطرافتون باشه مشخصا رو هم دیگه تاثیر میذارن، حتی بلوتوث هم میتونه رو شبکه وای فای شما تاثیر بذاره، چرا که بلوتوث هم در فرکانس 2.4 گیگاهرتز کار میکنه و چون پرش بیشتری نسبت شبکه وای فای داره، در نتیجه تاثیر بلوتوث روی وای فای از تاثیر وای فای روی بلوتوث بیشتره.
قدیما برای حل این مشکلات تو شرکت های بزرگ قانون های میذاشتن، مثلا استفاده از بلوتوث رو ممنوع میکردن ولی در حال حاضر ما روتر های Dual Band داریم که بر روی باند 5 مگاهرتز هم کار میکنن و بسیاری از مشکلات رو حل میکنه، مثل روتر WRT320N و مودم روتر WAG320N که البته برای کاربر خانگی مورد استفاده قرار نمیگیره چون امکاناتی که داره بدرد کاربر خانگی نمیخوره و هزینه بیخودیه.

برای حل مشکلت اول اینکه حدالامکان مودمت رو جایی قرار بده که نویز اونجا کمتر باشه. حتی اگر لازم شد مودم رو از اتاق خودت بیرون ببر و دوباره بردش رو امتحان کن.
اما چیزی که در این موارد به کاربرا توصیه میشه اینه که کانال وایرلس خودشون رو عوض کنن.
تو ایران ما محدودیتی از نظر استفاده از کانال ها با توجه به قوانین رادیویی نداریم و از هر کانالی میتونیم استفاده کنیم.
پس وارد تنظیمات مودم خودتون بشید و Channel رو از کانال 11 به یک کانال دیگه تغییر بدبد. مثلا کانال 9
امیدوارم مشکلتون حل بشه.

ضمنا آخرین Firmware دستگاه 1.12 هست، اگر از نسخه قدیمی استفاده میکنید حتما Firmware دستگاه رو آپدیت کنید

من مودمم روی میزه کنارش هم فقط یک اسپیکر و مانیتور !!
یعنی بقیه وایرلس ها هم اینقدر قوی هستند که فقط رو مال من نویز می یوفته !!
راستی ماله پارا ز ی ت نیست چون این قسمت ما که زندگی می کنیم نه موبایل درست آنتن نمی ده حتی وایمکس ایرانسم گفتم شاید مال پارا ز ی ت باشه !!

armin39
19-08-2010, 11:22
1 مودم خوب میخواستم معرفی کنید

jobin_vm
19-08-2010, 11:56
1 مودم خوب میخواستم معرفی کنید

دوست من چه رنج قیمتی میخوای؟

jobin_vm
19-08-2010, 12:11
میاد ولی آنتنش ضعیف !!
نه خودم راه اندازی کردم !

با دیوایسهای دیگه هم ضعیفه ؟ شاید موبایلتان در اثر ضربه که بهش خورده آنتنش ضعیف شده ویا شاید مودمتون در اثر ضربه مشکل پیدا کرده حتی قبل از اینکه شما بخرینش با خدمات پس از فروشش تماس بگیرین ببینین اونا پی میگن :40:

XSS
19-08-2010, 12:22
راستی ماله پارا ز ی ت نیست چون این قسمت ما که زندگی می کنیم نه موبایل درست آنتن نمی ده حتی وایمکس ایرانسم گفتم شاید مال پارا ز ی ت باشه !!

سلام
بهره آنتن و قدرت فرستادن امواج در دستگاه های مختلف متفاوته. در ضمن فرکانس کاری وای فای با وایمکس و موبایل فرق داره و نمیشه گفت چون موبایل آنتن نمیده رو وای فای هم نویز میافته.
در مورد اختلال هم مثال زدم، بلوتوث هم بردش کمتر از چند متره ولی چون پرش فرکانس بیشتری نسبت IEEE 802.11 در نتیجه بلوتوث اختلال بیشتری میتونه رو وای فای ایجاد کنه تا وای فای روی بلوتوث.

در هر صورت مواردی که گفتم مواردیه که هر کسی بیاد خونتون برای رفع مشکل اول اونها رو انجام میده، این چیزا تو ارتباطات رادیویی مسائل عمومی هستن.
اول اینکه مودمتون رو باید بذارید جای دیگه و امتحان کنید. شما هیچوقت نمیدونید چقدر امواج مزاحم برای دستگاه خودتون وجود داره، حتی روی میز و در کنار کامپیوترتون؛ چون ابزار اینکار رو ندارید. محض اطلاع هر تصویری که روی مانیتور شما نمایش داره میشه امواجی صاتع میکنه که بخشی از اون در فرکانس AM هست و یک متخصص ارتباطات رادیویی میتونه کاری کنه که آهنگی که از کامپیوتر شما پخش میشه با کیفیت خوب در موج AM رادیو شما هم پخش بشه، اونم فقط بوسیله مانیتورتون.
حتی کیبورد شما هم وقتی دارید چیزی تایپ میکنید باز هم موج رادیویی ایجاد میکنه که یک شخص متخصص میتونه از فاصله 20 متری شما حتی از پشت دیوار هم بفهمه چی تایپ میکنید.
هر کی هم میگه امکان پذیر نیست بگه من علاوه بر مطلب از سایت های معتبر فیلم هم میذارم.

بطور مثال مودمتون رو بذارید گوشه دیوار که امواج کمتری بهش بخوره و دوباره امتحان کنید.
دوم اینکه کانال رو عوض کنید.

اگر مشکلتون حل نشد مودمتون رو تو خونه یکی دیگه از دوستاتون امتحان کنید، اگر دیدید باز هم همون مشکل رو دارید به عملکرد درست دستگاهتون شک کنید. شاید هم مشکل از موبایل شما باشه.
ممکنه مودم یا گوشی شما ضربه خورده باشه یا کلا دستگاهتون معیوب باشه که در این صورت باید به گارانتی مراجعه کنید.
ضمنا استاندارد وای فای گوشی شما چیه؟
لطفا مشخصات فنی Tx Power و Receive Sensitivity و بهره آنتن گوشی خودتون رو ذکر کنیدتا SOM شبکه شما رو محاسبه کنم.

omid87m
19-08-2010, 14:33
من مودم وایر لس دارم. علاوه بر اینکه به لپ تاپ وصله می خواهم به pc هم وصل بشه. چی کار کنم. راهنمایی کنید لطفا.

white city
19-08-2010, 14:33
سلام
مودم وایرلس تا 90 تومان چی هست؟
می خوام 2 طبقه جواب بده

jobin_vm
19-08-2010, 15:00
سلام
مودم وایرلس تا 90 تومان چی هست؟
می خوام 2 طبقه جواب بده

مودمها معمولا سطح رو خیلی خوب جواب میدن ولی طبقات رو نه ولی چیزی که من دیدم این حالت رو داشت مودم level one-WBR6600 بود البته بسته به فضای مورد نظرتون linksys wag160n هم میتونه برطرف کنه نیاز هاتون رو ولی قیمتهاش در حدود 100 تومن

MILAD99
19-08-2010, 15:21

آقا همین اسپیکر و مانیتورای CRT کلی نویز ایجاد میکنن
بزار 1جایی چیزی دورو برش نباشه

shakerifar
19-08-2010, 15:27
من دیروز خطم درست شد وقتی مودم رو وصل می کنم به خط تلفن چراغ لینک روشن نمی شه به نظرتون مشکل از کجاست؟؟
مودمم همasus dsl x13 هستش

sei_pm
19-08-2010, 15:34
من دیروز خطم درست شد وقتی مودم رو وصل می کنم به خط تلفن چراغ لینک روشن نمی شه به نظرتون مشکل از کجاست؟؟
مودمم همasus dsl x13 هستش

یا اسپلیتر رو درست وصل نکردی یا خطتون هنوز رانژه نشده.
صفر بند یا برق گیر هم میتونه باعث این بشه

nini bad
19-08-2010, 16:30
مودم بردم داخل یک فضای دیگه امتحان کردم بازم نشد همون دوتا آنتن داشت تا فاصله ی 1 متری فقط 3 تا آنتن داره.
آخه tv ما هم که وایرلس داره تا سره کوچه هم 2 تا آنتن داره.
مشکل از مودم. ضربه هم نخورده.
وایرلس گوشیمم درسته چون این همه شبکه پیدا می کنه.

a6l3i
19-08-2010, 16:49
مودم بردم داخل یک فضای دیگه امتحان کردم بازم نشد همون دوتا آنتن داشت تا فاصله ی 1 متری فقط 3 تا آنتن داره.
پیشنهاد میکنم شنبه مودم رو ببرید مرکز خدمات برای گارانتی براتون تست کنن . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته میتونید قبل از اون مودم یکی از آشنایان رو بیآرید و در منزل امتحان کنید. ولی Linksys بیدی نیست که با این بادها بلرزه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]، ممکنه امواج در فاصله ی طولانی اثر کنه ، ولی دیگه نه بیخ گوش مودم !!!

سلام

در مورد اختلال هم مثال زدم، بلوتوث هم بردش کمتر از چند متره ولی چون پرش فرکانس بیشتری نسبت IEEE 802.11 در نتیجه بلوتوث اختلال بیشتری میتونه رو وای فای ایجاد کنه تا وای فای روی بلوتوث.
میشه این رو بیشتر توضیح بدین؟

حتی کیبورد شما هم وقتی دارید چیزی تایپ میکنید باز هم موج رادیویی ایجاد میکنه که یک شخص متخصص میتونه از فاصله 20 متری شما حتی از پشت دیوار هم بفهمه چی تایپ میکنید.
هر کی هم میگه امکان پذیر نیست بگه من علاوه بر مطلب از سایت های معتبر فیلم هم میذارم.

من حرفتون رو قبول دارم ولی دیدن چنین فیلمی باید خیلی جالب باشه. خیلی ممنون میشم حتماً لینکش رو واسم خصوصی بفرستین. تکنولوژی محشریه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . . . .!!

-reza-
19-08-2010, 16:57
از کدوم شرکت می خوای سرویس بگیری؟
خودشون برات کانفیگ می کنند . برو تو Quick Setup بعد این گزینه ها رو ست کن PPPoE و یوزنیم وپسورد که شرکت داده و vpi و vci و Encapsulation Modeرو چیزی باشه که LLC داره. به همین سادگی کانفیگ میشه باز می خوای از همون قسمت که گفتم مرحله به مرحله عکس بنداز راهنماییت کنم/.
در اون مورد که 1 دقیقه سیستم کند میشه مشکلی نیست چون دیوایس USB میکنی و کارت شبکه هست یکم سنگیه.

از صبا نت
برم نمایندگیش یا از خود شرکت بگیرم که کانفیگ کنن ؟
نمایندگیاش نزدیکه

farahsport
19-08-2010, 17:35
با کابل وصل کردی یا LAN ؟ برای تنظیمات اولیه باید با لن وصل کنی. چون وقتی مودم میخواد ریست شه ، وایرلس رو قبلش قطع میکنه و سیستم Connection Error میده.

خود مودم مشکل شما رو عدم تنظیم صحیح VPI و VCI میدونه
از صحت این مقادیر مطمئن هستید؟
اگر مطمئن نیستید به ISP خودتون زنگ بزنید و ازشون مقدار VPI و VCI کانکشن خودتون رو بگیرید.
میتونید اینجا هم نام ISP خودتون رو اعلام کنید تا دوستانی که سرویس دارن کمکتون کنن

شاید تنظیمات رو اشتباهی روی PPPoA قرار دادی باید PPPoE باشه ها
VPI و VCI درسته زنگ زدم چک کردم
ISP مخابراته
تنظیمات روی PPPoE هست ولی بازم اخرش failed میشه :41:

XSS
19-08-2010, 18:55
میشه این رو بیشتر توضیح بدین؟

پرش فرکانس اصطلاحی هست که در سیستم های طیف گستره استفاده میشه. تکنیک پرش فرکانس تو بلوتوث باعث میشه که امکان استفاده همزمان از یک فرکانس مشخص رادر بیش از یک دستگاه غیرممکن بشه. در این تکنیک بلوتوث طیف فرکانسی ISM را به 79 فرکانس مجزا تقسیم کرده و دستگاه مورد نظر بر مبنای معیارهای خاص در هر لحظه به صورت تصادفی یکی از این فرکانس ها را انتخاب کرده و استفاده می کند. در ارتباطات بلوتوث دستگاه فرستنده در هر ثانیه 1600 بار فرکانس عوض می کند. بدین ترتیب تعداد دستگاه های بیشتری می توانند از طیف رادیویی استفاده کنند و امکان تداخل بین آنها هم کاهش می یابد.
همین مسائل تو شبکه های وای فای هم هست، شبکه های وای فای و بلوتوث هر دو در فرکانس 2.4 گیگاهرتز و در همان 79 کانال کار میکنن، برای همین تو کار هم اختلال ایجاد میکنن. البته با گسترش تکنولوژی بلوتوث بسیاری از این مسائل حل شده. همانطور هم که پست قبلیم گفتم بسیاری از روتر ها Dual Band هستن و علاوه بر باند رادیویی 2.4 گیگاهرتز بر روی باند رادیویی 5 گیگاهرتز نیز کار میکنند.

من حرفتون رو قبول دارم ولی دیدن چنین فیلمی باید خیلی جالب باشه. خیلی ممنون میشم حتماً لینکش رو واسم خصوصی بفرستین. تکنولوژی محشریه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . . . .!!

ارسال شد.

-reza-
19-08-2010, 20:49
[SIZE=2]

ارسال شد.

منم میخوام. :11:

sei_pm
19-08-2010, 21:49
از صبا نت
برم نمایندگیش یا از خود شرکت بگیرم که کانفیگ کنن ؟
نمایندگیاش نزدیکه

کانفیگش که کاری نداره. ولی واسه راحتی کار خودت گفتم . فکر کنم نمایندهاشون هم بتونند کانفیگ کنند البته اگر به جز پول شمردن کاری بلد باشند:31:

ارسال شد.

ممنون میشم برای من هم ارسال کنید:11:
ولی تایپ با کیبور بیشتر به امواج صوتی :13:میخوره تا رادیویی .
ولی یک چیز رو بگم دو حالت داره همیشه این تکنولوژی ها یا برای به خلسه بردن جهان سومی هاست یا توهم ابر قدرتهاست. به طور مثال این همه شایعه کرده بودن تو خونه طرف رو هم میشه با تصاویر ماهواره ای دید پس چرا موساد برای پیدا کردن ران آراد 10 میلیون دلار جایزه گذاشته بود.
مطمئن باشید همیشه 10 سالی اینجور چیزها رو مخفی نگه میدارند.

XSS
19-08-2010, 22:20
منم میخوام. :11:

ارسال شد

کانفیگش که کاری نداره. ولی واسه راحتی کار خودت گفتم . فکر کنم نمایندهاشون هم بتونند کانفیگ کنند البته اگر به جز پول شمردن کاری بلد باشند:31:

ممنون میشم برای من هم ارسال کنید:11:
ولی تایپ با کیبور بیشتر به امواج صوتی :13:میخوره تا رادیویی .
ولی یک چیز رو بگم دو حالت داره همیشه این تکنولوژی ها یا برای به خلسه بردن جهان سومی هاست یا توهم ابر قدرتهاست. به طور مثال این همه شایعه کرده بودن تو خونه طرف رو هم میشه با تصاویر ماهواره ای دید پس چرا موساد برای پیدا کردن ران آراد 10 میلیون دلار جایزه گذاشته بود.
مطمئن باشید همیشه 10 سالی اینجور چیزها رو مخفی نگه میدارند.

هر سیمی که ازش جریان عبور میکنه دور خودش میدان الکترومغناطیسی ایجاد میکنه و با توجه به اینکه هر کلید در روی کیبورد بیت های خاصی رو منتقل میکنه، در نتیجه امواج الکترومغناطیسی مربوط به خودش رو داره.
درست مثل دستگاه های استراق سمع صوتی هست که از راه دور میشه صدا رو شنید. مکانیزمشم اینه که صدا رو بوسله یک بشقاب در یک نقطه جمع میکنه و اونو تقویت میکنه. نمونشو بچه های دانشگاه ما ساخته بودن.
این روش هم سیگنال الکترومغناطیسی رو از راه دور میگیره و بعد از فیلتر کردن اقدام به رمزگشایی از روی الگویی که برای اون تعیین شده میکنه.

sei_pm
19-08-2010, 22:25
ارسال شد

هر سیمی که ازش جریان عبور میکنه دور خودش میدان الکترومغناطیسی ایجاد میکنه و با توجه به اینکه هر کلید در روی کیبورد بیت های خاصی رو منتقل میکنه، در نتیجه امواج الکترومغناطیسی مربوط به خودش رو داره.
درست مثل دستگاه های استراق سمع صوتی هست که از راه دور میشه صدا رو شنید. مکانیزمشم اینه که صدا رو بوسله یک بشقاب در یک نقطه جمع میکنه و اونو تقویت میکنه. نمونشو بچه های دانشگاه ما ساخته بودن.
این روش هم سیگنال الکترومغناطیسی رو از راه دور میگیره و بعد از فیلتر کردن اقدام به رمزگشایی از روی الگویی که برای اون تعیین شده میکنه.

هنوز دانلود نکردم ولی تو دنیا غیر ممکن وجود نداره .
امیدواریم شاهد فعالیت روز افزون شما باشیم.

bahahs
19-08-2010, 23:26
با سلام خدمت عزیزان
من سرویس 512 دارم
تا دیروز که یک مودم معمولی (symphony) داشتم راحت سرعتم بین 50-60 بود

اما از امروز که مودم D-Link 2640U گرفتم سرعتم دیگه از 30 بالاتر نمیره!
حالا میخواستم ببینم که از عزیزان کسی تجربه ای تو این زمینه نداره(همه چیز رو چک کردم)

میخواستم ببینم تو قسمت تنظیماتش گزینه خاصی نداره که محدودیت برای سرعت تعیین کرده باشه یا ...
ممنون میشم راهنمایی بفرمایی

jobin_vm
20-08-2010, 00:13

ممکن قبل از خرید مودم یه مشکلی توش بوده شما با نمایندگی تماس بگیرین

---------- Post added at 01:03 AM ---------- Previous post was at 01:01 AM ----------

من مودم وایر لس دارم. علاوه بر اینکه به لپ تاپ وصله می خواهم به pc هم وصل بشه. چی کار کنم. راهنمایی کنید لطفا.

اگه بخواین به pc به صورت وایرلس وصل کنین باید یه کارت شبکه بیسیم تهیه کنین از 30 تومن به بالاس اگه نه با 10 تومن یه کارت شبکه 10/100 بگیرین دورو بره 10 تومن و با سیم وصل کنین البته اگه کامچیوترتون به صورت ان برد کارت شبکه نداره

---------- Post added at 01:04 AM ---------- Previous post was at 01:03 AM ----------

سلام خسته نباشید تا امروز وایرلس داشتم اما adsl گرفتم خطم رانژه شده اما مودم ندارم
قرار بود واسم خود شرکت زایکسل وایرلس دار بیاره که میگه فعلا نداریم اما asus داریم ! بگیرم ؟ خوبه ؟
در شمن من 1mb گرفتم چون یکم قدرت خطهای اینجا ضعیفه خود شرکت میگه احتمال داره جواب بده شایدم بیشتر از 762 رو جواب نده بخاطر این میخوام مودمی بگیرم که حتما بیشترین قدرتو داشته باشه
الان زایکس معمولی داره اما داداشم گیر داده که وایرلس دار بگیریم !!!
پیشنهاد شما چیه برم خودم زایکسل بگیرم یا همین asus رو شرکت داره بگم بیاره !!! ؟

linksys wag160n خیلی مودم عالیه اگه پولشم براتون مهم نیست linksys wag320n یا level one wbr6600 بخرین

---------- Post added at 01:06 AM ---------- Previous post was at 01:04 AM ----------

VPI و VCI درسته زنگ زدم چک کردم
ISP مخابراته
تنظیمات روی PPPoE هست ولی بازم اخرش failed میشه :41:

یه بار مودم رو ریست کن و تنظیمات رو از اول انجام بده مودمتون چی بود؟

---------- Post added at 01:10 AM ---------- Previous post was at 01:06 AM ----------

شاید هم network mode رو روی حالت b قرار دادین روی g بزارین حتما یا روی n یا mixed

---------- Post added at 01:13 AM ---------- Previous post was at 01:10 AM ----------

دوستان بین linksys WUSB600N و LEVEL ONE WUA015 کدوم بهتر اگه ادپتر بهتری سراغ دارین که بهتر آنت بده بگین ممنون میشم

jobin_vm
20-08-2010, 00:21
با سلام خدمت عزیزان
من سرویس 512 دارم

حالا میخواستم ببینم که از عزیزان کسی تجربه ای تو این زمینه نداره(همه چیز رو چک کردم)

میخواستم ببینم تو قسمت تنظیماتش گزینه خاصی نداره که محدودیت برای سرعت تعیین کرده باشه یا ...

تو تنظیمات وایرلس network mode رو روی n بزارین البته اگه کامپیوتر شما پشتیبانی میکنه
wide chanel رو روی عددی مثل 9 بزار
standard chanel رو روی 11-2.462ghz بزار تست کن:40:

bahahs
20-08-2010, 00:35
تو تنظیمات وایرلس network mode رو روی n بزارین البته اگه کامپیوتر شما پشتیبانی میکنه
wide chanel رو روی عددی مثل 9 بزار
standard chanel رو روی 11-2.462ghz بزار تست کن

ممنون عزیز
ولی مودم من اکثر این گزینه ها رو نداره!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MILAD99
20-08-2010, 01:01
Channel & band رو عوض کن

sei_pm
20-08-2010, 01:21
با سلام خدمت عزیزان
من سرویس 512 دارم

فکر نکنم مشکل از اینها باشه مگه شما با وایرلس بهش وصل میشید؟ از کدوم شرکت سرویس گرفتی؟

jobin_vm
20-08-2010, 03:46
ممنون عزیز
ولی مودم من اکثر این گزینه ها رو نداره!

ببین انی میتونه مشکلت رو حل کنه

به 802.11mode توجه کن برای اینکه 802.11n بهش اضافه بشه تنظیمات securtiy باید WAP باشه

afshin b
20-08-2010, 10:47
سلام
من مودم وايرلس آلفكس دارم، از شركت شاتل سرويس گرفتم. از شركت تلفني بهم گفتن تا مودم رو كانفيگ كنم ولي روي pppoe نميشد و در حالت bridge كانكت ميشم. بهم گفتن الان نميتونم همزمان از وايرلس و لن استفاده كنم و از گوشي (5800) هم براي وايرلس نميتونم استفاده كنم، ولي من هنوز فرصت نكردم تست كنم تا ببينم حرفشون درسته يا نه.
سوالم اينه كه آيا حرفشون درسته و اينكه راهي داره تا در حالت PPPOE كانكت بشم؟
ممنون

nafas
20-08-2010, 11:48
سلام خسته نباشید

من مودمم رو هر وقت با کابل لن وصل میکنم قطع و وصل میشه بعد از چند دقیق

نمیدونم چه مرگشه !

با یو اس بی بهتره

ولی چون یو اس بی میخوام به لبتاپ وصل باشه نمیشه به پی سی هم وصل شه !

حالا بنظرتون کابل لن مشکل داره ؟!

یا مثلا باید کابل رو صاف نگه دارم بهتره ؟!

قطع شدنش کمتر شه

a6l3i
20-08-2010, 12:02
سلام خسته نباشید

من مودمم رو هر وقت با کابل لن وصل میکنم قطع و وصل میشه بعد از چند دقیق

نمیدونم چه مرگشه !

با یو اس بی بهتره

ولی چون یو اس بی میخوام به لبتاپ وصل باشه نمیشه به پی سی هم وصل شه !

حالا بنظرتون کابل لن مشکل داره ؟!

یا مثلا باید کابل رو صاف نگه دارم بهتره ؟!

قطع شدنش کمتر شه

اینطور که میگی ، علاوه بر PC لپ تاپ هم داری.

کابل LAN بزن یه لپ تاپ و امتحان کن. ببین باز هم قطع میشه؟ ایجوری میشه فهمید مشکل از کارت شبکه یا کابله یا نه!

---------- Post added at 01:02 PM ---------- Previous post was at 01:00 PM ----------

سلام
من مودم وايرلس آلفكس دارم، از شركت شاتل سرويس گرفتم. از شركت تلفني بهم گفتن تا مودم رو كانفيگ كنم ولي روي pppoe نميشد و در حالت bridge كانكت ميشم. بهم گفتن الان نميتونم همزمان از وايرلس و لن استفاده كنم و از گوشي (5800) هم براي وايرلس نميتونم استفاده كنم، ولي من هنوز فرصت نكردم تست كنم تا ببينم حرفشون درسته يا نه.
ممنون
واسه استفاده از وایرلس ؛ میگن باید PPPoE تنظیم کنی. چه ارروی میده وقتی PPPoE میذاریش؟

jobin_vm
20-08-2010, 12:07
سلام
ممنون

من برای یکی از آشنایان که از شاتل سرویس گرفته بود اکانتش رو در حالت PPPoE تنظیم کردم و مشکلی نداشت کلا رو حرف شاتل حساب نکن وقتی بهش زنگ زده بود گفته بود مودم wag120n نمیتونه به شبکه این ها وصل بشه ولی من تنظیم کردم همین حرف رو در مورد PPPoE گفت اصلا به حرزفش توجه نکن

arash19200
20-08-2010, 15:07
سلام دوستان... من میخوام از شاتل سرویس بگیرم... یه مودم وایرلس با برد بالا میخوام.. چه مودمی رو پیشنهاد میکنید؟؟ Tp-link 8960 N خوبه؟؟

Tenacious
20-08-2010, 15:29
بهت پیشنهاد می کنم از شاتل نگیری.
من خودم مودم وایرلس dlink دارم خیلی هم راضیم. مدل: DSL-2640U
بردش خیلی خوبه.

sei_pm
20-08-2010, 15:30
سلام دوستان... من میخوام از شاتل سرویس بگیرم... یه مودم وایرلس با برد بالا میخوام.. چه مودمی رو پیشنهاد میکنید؟؟ Tp-link 8960 N خوبه؟؟

اگر تا 80 تومن می خوای پول بدی بله خوبه.
اگر هم خودت تنظیماتشو رو بلدی و می تنی از پس مشکلاتت بر بیای می تونی Linsys wag120n بگیری 68 تومن ولی شاستل با سیکو پدر کشتگی داره یکسری به من پشتیبانشون گفت مدیر عامل دستور داده اصلا کارهای مربوط به Linksys ر. انجاک ندیم البته دلیش اینه چشم فروش بالای این محصول رو ندارند و به عبارتی محصولات زاکسل رو می خوان بفروشند چون کلیه تجهیزاتشون از Dslam بگیر تا :31:خودکاری:31: که باهاش مینویسند متعلق به زاکسله.

arash19200
20-08-2010, 15:53
Asus چطوره؟ شاتل هم باهاش کاری نداره... در کل Asus رو پیشنهاد میکنید یا Tp-Link !؟؟

jobin_vm
20-08-2010, 15:58

دوست عزیز اگه قیمتش برات مهم نیست خفن ترین مودمی که من دیدم تو برد levelone WBR6600 البته قیمت خیلی بالایی داره مثل اینکه ولی من کاملا با sei_pm موافقم از شاتل نگیر بعدم اینا بگه لینکسیس انگار فحش بهشون دادی کوچکترین راهنمایی بهت نمیکنن البته کانفیگ کردن مودم هم کار سختی نیست من برای linksys 120n رو تو صفحه 883 پست 8828 گزاشتم اینم لینکش

---------- Post added at 04:58 PM ---------- Previous post was at 04:57 PM ----------

Asus چطوره؟ شاتل هم باهاش کاری نداره... در کل Asus رو پیشنهاد میکنید یا Tp-Link !؟؟

یه پیشنهاد دوستانه بهت میدم که بهتره صورت مسئله رو عوض کنی و از شاتل نگیری :31:

bahahs
20-08-2010, 17:06
Channel & band رو عوض ک

عوض تمیشه
فقط همین گزینه ها رو داره

فکر نکنم مشکل از اینها باشه مگه شما با وایرلس بهش وصل میشید؟ از کدوم شرکت سرویس گرفتی؟

من از صبا سرویس دارم.امشکل فکر نمیکنم که از سرویسم باشه
چون همین الان هم که مودم قبلیم رو وصل میکنم با زسرعت میره بالا
در ضمن چه با وایرلس و چه با lan سرعت دانلود از 30 بالاتر نمیره

به 802.11mode توجه کن برای اینکه 802.11n بهش اضافه بشه تنظیمات securtiy باید WAP باشه

دوست عزیز
صفحه تنظیمات من اصلا این شکلی نیست
در ضمن منظورتون از wap همون wan بود دیگه؟

afshin b
20-08-2010, 17:09
اینطور که میگی ، علاوه بر PC لپ تاپ هم داری.

کابل LAN بزن یه لپ تاپ و امتحان کن. ببین باز هم قطع میشه؟ ایجوری میشه فهمید مشکل از کارت شبکه یا کابله یا نه!

---------- Post added at 01:02 PM ---------- Previous post was at 01:00 PM ----------

واسه استفاده از وایرلس ؛ میگن باید PPPoE تنظیم کنی. چه ارروی میده وقتی PPPoE میذاریش؟

ااز توجهتون متشكرم.
من يادم نيست چه اروري ميداد (يا اصلا ارور ميداد يا نه) ولي انگار كانكت نبود و صفحه اي باز نميكرد.

من برای یکی از آشنایان که از شاتل سرویس گرفته بود اکانتش رو در حالت PPPoE تنظیم کردم و مشکلی نداشت کلا رو حرف شاتل حساب نکن وقتی بهش زنگ زده بود گفته بود مودم wag120n نمیتونه به شبکه این ها وصل بشه ولی من تنظیم کردم همین حرف رو در مورد PPPoE گفت اصلا به حرزفش توجه نکن

طرف پسر خوبي بود، گفتم شايد اون بلد نبود كه درستش كنه براي همين گفتم از بچه هاي اينجا بپرسم شايد بلد باشن.
=================
من زياد از اين چيزا سر در نميارم، شما ميتونين راهنماييم كنين تا مودم رو با حالت PPPoE كانكتش كنم؟ و اگه نشد دوباره برش گردونم روي BRIDGE ؟
بعد يه سوال ديگه: وقتي من صفحه اي باز نميكنم با همون سرعت مودم در حال رسيو كردنه و من مجبورم ديسكانكتش كنم، ويندوزم هم آپديت نميكنه خودش رو، به نظر شما اين براي چيه و بايد چيكارش كنم؟
خيلي خيلي ممنون.

bahahs
20-08-2010, 17:11
راستی یک سوال داشتم از عزیزان
میخواستم بدونم آیا راهی هست که در تنظیمات مودم(چه وایرلس و چه لن)یوزرنیم و پسورد اکانتمون رو بدیم که به محض کانکت شدن دیگه دوباره نخوایم اکانت pppoe رو دستی کانکت کنیم؟

ممنون

jobin_vm
20-08-2010, 17:35
عوض تمیشه
فقط همین گزینه ها رو داره

من از صبا سرویس دارم.امشکل فکر نمیکنم که از سرویسم باشه
چون همین الان هم که مودم قبلیم رو وصل میکنم با زسرعت میره بالا
در ضمن چه با وایرلس و چه با lan سرعت دانلود از 30 بالاتر نمیره

دوست عزیز
صفحه تنظیمات من اصلا این شکلی نیست
در ضمن منظورتون از wap همون wan بود دیگه؟

نه WPA بود الن میگردم USER MANUAL پیدا میکنم میگم بهت :31:

---------- Post added at 06:35 PM ---------- Previous post was at 06:31 PM ----------

میخواستم بدونم آیا راهی هست که در تنظیمات مودم(چه وایرلس و چه لن)یوزرنیم و پسورد اکانتمون رو بدیم که به محض کانکت شدن دیگه دوباره نخوایم اکانت pppoe رو دستی کانکت کنیم؟

ممنون

شما وقتی تنظیمات رو روی PPPoE قرار بدین همین حالت رو داره خود مودم خود به خود کانکت میشه حتی اگه به هر دلیلی قطع بشه خودش دوباره وصل میکنه

sei_pm
20-08-2010, 17:35

Asus هم خوبه ولی به نسبت پولی که بابت اسمش میگیره امکانات کمتری نسبت به Tplink در اختیارتون قرار میده.
مثلا فکر نکنم با 70 تا 80 تومن سری N دار Asus بتونید گیر بیارید.

ممنون

بله مودم رو در حالت PPPOE کانفیگ میکنید. هر وقت مودم رو شن باشه شما به نت کانکت هستید. یا اگر قطع بشید خودش دوباره ریکانکت میکنه.

jobin_vm
20-08-2010, 17:36
ااز توجهتون متشكرم.
من يادم نيست چه اروري ميداد (يا اصلا ارور ميداد يا نه) ولي انگار كانكت نبود و صفحه اي باز نميكرد.

طرف پسر خوبي بود، گفتم شايد اون بلد نبود كه درستش كنه براي همين گفتم از بچه هاي اينجا بپرسم شايد بلد باشن.
=================
من زياد از اين چيزا سر در نميارم، شما ميتونين راهنماييم كنين تا مودم رو با حالت PPPoE كانكتش كنم؟ و اگه نشد دوباره برش گردونم روي BRIDGE ؟
بعد يه سوال ديگه: وقتي من صفحه اي باز نميكنم با همون سرعت مودم در حال رسيو كردنه و من مجبورم ديسكانكتش كنم، ويندوزم هم آپديت نميكنه خودش رو، به نظر شما اين براي چيه و بايد چيكارش كنم؟
خيلي خيلي ممنون.

آره راهنماییت میکنیم فقط شما مودمتون چی بود؟

Scary Feelings
20-08-2010, 18:50
سلام
من هرکاری میکنم نمیتونم با مودمم وصل بشم
مدلش Tp-Link هست.
اولش خود متصدی شرکت طوری تنظیمش کرده بود که وقتی روشن بشه بدون نیاز به کانکشن وصل بشه
اما وصل نمیشه یعنی اصلا وصل نشده !
همش اررور 651 میده.
بهش زنگ زدم گفت مودم رو از طریق دکمه پشتش ریسیت کن
اون کارم کردم اما جواب نداد
با کانکشن هم وصل نمیشه همون اررور رو میده
باید چیکار کنم؟

frankval
20-08-2010, 19:32
چطور میشه فهمید وقتی دی سی داری مشکل از مودمت هست یا isp?
من وقتی یک آدرسی رو پینگ می کنم چند دقیقه میزان پینگ به نمایش در می آید و بعد چند دقیقه عبارت
Destination net unreachable!

sei_pm
20-08-2010, 19:58
من وقتی یک آدرسی رو پینگ می کنم چند دقیقه میزان پینگ به نمایش در می آید و بعد چند دقیقه عبارت

شما به احتمال dns رو ست نکردید.

4.2.2.4 رو فعلا به عنوان dns ست کنید :

بعد برید به روش زیر بهترین dns رو پیدا کنید:

afshin b
20-08-2010, 20:00
آره راهنماییت میکنیم فقط شما مودمتون چی بود؟
alfex WiFi 2000
به سوال دومم جواب ندادين:

jobin_vm
20-08-2010, 20:03
سلام
من هرکاری میکنم نمیتونم با مودمم وصل بشم
مدلش Tp-Link هست.
اولش خود متصدی شرکت طوری تنظیمش کرده بود که وقتی روشن بشه بدون نیاز به کانکشن وصل بشه
اما وصل نمیشه یعنی اصلا وصل نشده !
همش اررور 651 میده.
بهش زنگ زدم گفت مودم رو از طریق دکمه پشتش ریسیت کن
اون کارم کردم اما جواب نداد
با کانکشن هم وصل نمیشه همون اررور رو میده
باید چیکار کنم؟

دوست عزیز اررور 651 مربوط به مودم وقتی مودم رو ریستارت کردین دوباره کانفیگ کردینش؟ مدلش رو بگین

bahahs
20-08-2010, 20:27
بله مودم رو در حالت PPPOE کانفیگ میکنید. هر وقت مودم رو شن باشه شما به نت کانکت هستید. یا اگر قطع بشید خودش دوباره ریکانکت میکنه.

شما وقتی تنظیمات رو روی PPPoE قرار بدین همین حالت رو داره خود مودم خود به خود کانکت میشه حتی اگه به هر دلیلی قطع بشه خودش دوباره وصل میکنه

ممنون.سوال منم اینه که چه جوری این کارو انجام بدم!؟

sei_pm
20-08-2010, 20:46
ممنون.سوال منم اینه که چه جوری این کارو انجام بدم!؟

شما مارک و مدل مودم رو بگو

nini bad
20-08-2010, 20:51
سلام به همگی !!

پس از تلاش های پیاپی و کمک شما دوستان بلخره مودم ما درست شد.
از همتون ممنون !!

ولی یک سوال دیگه !!
من می خوام با مودمم از طریق وایرلس بقیه شبکه های بیسم دیگه را جستوجو کنم چطور میتونم این کار انجام بدم ؟

frankval
20-08-2010, 21:07

dns با همین روش ست شده!

---------- Post added at 10:07 PM ---------- Previous post was at 10:06 PM ----------

dns با همین روش ست شده!

bahahs
20-08-2010, 21:35
شما مارک و مدل مودم رو بگو

D-Link 2640U

ممنون

sei_pm
20-08-2010, 22:09
ولی یک سوال دیگه !!
من می خوام با مودمم از طریق وایرلس بقیه شبکه های بیسم دیگه را جستوجو کنم چطور میتونم این کار انجام بدم ؟

این کار با مودم شدنی نیست. شما باید اکسس پوینت داشته باشید.

dns

dns با همین روش ست شده!

زنگ بزنید پشتیبانی dns خود شرکت رو بپرسید.
شما پینگ 4.2.2.4 رو میگیری ریپلای میده ولی مثلا پینگ google.com رو میگیری اون پیغام رو میده؟
در اینصورت باید dns تون رو ست کنید.

D-Link 2640U

ممنون

192.168.1.1 رو بزنید بعد یوزر و پسورد رو admin fزنید یک عکس از داخل کانفیگ بندازید یا بگردید جایی رو که Bridge ست شده به pppoe تغییر بدین و همونجا یوزر و پسورد اکنتتون رو ست کنید.
عکس بندازید بهتر می تونم کمک کنم.

nini bad
20-08-2010, 22:22
این کار با مودم شدنی نیست. شما باید اکسس پوینت داشته باشید.

می شه بیشتر توضیح بدید !!
آخه خود مودم یک نرم سی دی نرم افزار داشت که با اون مش شد این کارا کرد و من مودم همسایه را پیدا کردم و تونستم فایل ها یی را share کنم.

sei_pm
20-08-2010, 22:39
می شه بیشتر توضیح بدید !!
آخه خود مودم یک نرم سی دی نرم افزار داشت که با اون مش شد این کارا کرد و من مودم همسایه را پیدا کردم و تونستم فایل ها یی را share کنم.

مودمتون چیه؟
شما می تونید درایوتون رو شیر کنید و کسی که با کارت شبکه وایرلس با شما شبکه هست از فایلهاتون استفاده کنه . من برای اولین باره این چیز رو میشنوم .

vahid_civil
20-08-2010, 22:50
سلام
میگم راهی هست که مودم معمولی رو وایرلس کرد ؟ ایسوس 602 . مثلا قطعه ای چیزی به کامپیوتر وصل کنیم یا همچین چیزی ؟
یا حتما باید مودم وایرلس جدا خرید ؟

nini bad
20-08-2010, 23:09
مودمتون چیه؟
شما می تونید درایوتون رو شیر کنید و کسی که با کارت شبکه وایرلس با شما شبکه هست از فایلهاتون استفاده کنه . من برای اولین باره این چیز رو میشنوم .

Linksys wag120N

فکر کنم خاص باشه چون نرم افزارشم فقط 7 روزه بود و الان باید active بشه.

sei_pm
20-08-2010, 23:27
Linksys wag120N

فکر کنم خاص باشه چون نرم افزارشم فقط 7 روزه بود و الان باید active بشه.

من خودم Wang160n دارم همچین چیزی ندیدم. می تونید نرم افزار رو آپلود کنید ببینم دقیقا چی به چیه؟

سلام
میگم راهی هست که مودم معمولی رو وایرلس کرد ؟ ایسوس 602 . مثلا قطعه ای چیزی به کامپیوتر وصل کنیم یا همچین چیزی ؟
یا حتما باید مودم وایرلس جدا خرید ؟

ارزش نداره واسه چی می خوای اینکار رو بکنی؟ باید روتر وایرلس بخری فرقش با مودم همش 30تا20 تومنه بهتره مودم بگیری ولی هرجور شما راحتید.:31:

nini bad
20-08-2010, 23:42
باشه در اولین فرصت آپلود می کنم !!

راستی شما داخل سی دی مودمتون نرم افزار Cisco Network Magic ندیدید ؟؟

dokhtarak_e_darya
20-08-2010, 23:53
یه سوال احتمالا تکراری

من میخوام adsl بگیرم
از اونجا ک 20 تومن هزینه نصبت و راه اندازی میگیرن الته اینجا میخواستم بدونم برای اولین بار حتما باید هزینه نصب و راه اندازی رو به شرکتی که میخوام ازش اشتراک بگیرم باید پرداخت کنم یا نه خودم هم میتونم راه اندازی کنم؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

a6l3i
21-08-2010, 01:29
یه سوال احتمالا تکراری

من میخوام adsl بگیرم
از اونجا ک 20 تومن هزینه نصبت و راه اندازی میگیرن الته اینجا میخواستم بدونم برای اولین بار حتما باید هزینه نصب و راه اندازی رو به شرکتی که میخوام ازش اشتراک بگیرم باید پرداخت کنم یا نه خودم هم میتونم راه اندازی کنم؟؟
تو ایران رسم شده که شرکت باید راه اندازی اولیه رو انجام بده و اجباریه. حتی اگه نخواید که اونها بیان پولش رو باید بدین.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بالاخره این همه اینترنت ارزون میدن ، پس طفلیا از کجا سود کنن؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sei_pm
21-08-2010, 09:06
یه سوال احتمالا تکراری

من میخوام adsl بگیرم

داخل PM پرسیده بودید جوابتون رو دادم نمی دنم به دستتون رسید یا نه چون دیشب سایت بعدp30world از سند کردن کار نکرد.

hojjatinho
21-08-2010, 10:44
سلام
دوستان چراغ link مودم من خاموش شده . وقتی باز مودم رو روش می کنم یکی دو تا چشمک می زنه و همینجوری خاموش می مونه . مشکلش چیه؟
ممنون

sei_pm
21-08-2010, 10:58
سلام
دوستان چراغ link مودم من خاموش شده . وقتی باز مودم رو روش می کنم یکی دو تا چشمک می زنه و همینجوری خاموش می مونه . مشکلش چیه؟
ممنون

اسپلیتر رو اشتباهی وص نکردید؟
بعضی مواقع ممکنه برق مرکز بره و همچین مشکلی باشه اگر تا چند وقت پیش مشکلی نداشتید و روی خطتتون تغییری ندادید می تونه مشکل از مرکز یا isp شما باشه.

hojjatinho
21-08-2010, 11:14
اسپلیتر رو اشتباهی وص نکردید؟
بعضی مواقع ممکنه برق مرکز بره و همچین مشکلی باشه اگر تا چند وقت پیش مشکلی نداشتید و روی خطتتون تغییری ندادید می تونه مشکل از مرکز یا isp شما باشه.

نه تا همین یک ساعت پیش adsl وصل بود بعد یک دفعه قطع شد پس با این وضعیت کاری از دست من بر نمیاد و باید منتظر درست شدنش توسط خودشون باشم؟
ممنون

oj2008pc
21-08-2010, 11:46
سلام

من یه مودم dlink 2640U دارم . دو ماه ازش استفاده نکرده بودم .

الان وقتی به برق میزنم اول که همه چراغ ها خاموشه ولی بعد از 10 ثانیه همه چراغ ها چشمک میزنن .

مودم ریست کردم بازم فرقی نکرد .

لطفا راهنمایی کنید .

sei_pm
21-08-2010, 12:22
نه تا همین یک ساعت پیش adsl وصل بود بعد یک دفعه قطع شد پس با این وضعیت کاری از دست من بر نمیاد و باید منتظر درست شدنش توسط خودشون باشم؟
ممنون

بله کاری نمی تونید بکنید. ولی بهتره با پشتیبان هم تماس بگیرید تا مرکزتون رو چک کنه تا خیالتون مطمئن بشه.

karbist
21-08-2010, 13:05
من یک مودم tp link خریدم و وقتی روشنش میکنم چراغ internet چند بار خاموش روشن میشه و بعد خاموش میمونه. چراغ adsl هم اصلا روشن نمیشه. خطم هم میگن رانژه شده. حالا سوال من اینه که چراغ adsl وقتی که مودم روشن میشه باید چشمک بزنه بعد ثابت بشه یا جور دیگه ای هستش. احتمال داره که مودم معیوب باشه یا اصلا خط رانژه نشده باشه.

jobin_vm
21-08-2010, 13:18
من یک مودم tp link خریدم و وقتی روشنش میکنم چراغ internet چند بار خاموش روشن میشه و بعد خاموش میمونه. چراغ adsl هم اصلا روشن نمیشه. خطم هم میگن رانژه شده. حالا سوال من اینه که چراغ adsl وقتی که مودم روشن میشه باید چشمک بزنه بعد ثابت بشه یا جور دیگه ای هستش. احتمال داره که مودم معیوب باشه یا اصلا خط رانژه نشده باشه.

دوست عزیز شما اول از همه چک کن ببین سیم ADSL و تلفن رو درست به اسپیلیتر زدی یا نه ایشالا با همین کار مشکل شما حل بشه:40:

sei_pm
21-08-2010, 13:21

شما هم نفر چندیمی این مشکل رو دارید تو امروز:31:
صفربند یا دوشاخه ضد برق نداری روی خطت؟ اسپلیتر رو درست وصل کردی؟
تا چراغ Adsl ثابت نشه نمی تونی وصل بشی.

karbist
21-08-2010, 13:26
مودم رو دم در مستقیم زدم به کابل مخابرات بازم روشن نشد. من تا حالا ADSL نداشتم, این چراغ adsl ترتیب روشن شدنش چجوریه؟. یعنی وقتی مودم رو روشن میکنید نباید چشمک بزنه و بعد ثابت بشه. برای من اصلا روشن نمیشه.
شاید هم اینا منو سرکار گذاشتن و اصلا خط رانژه نشده.:41:

babak-online
21-08-2010, 13:39
با سلام

من لینک سیس 120 دارم. میخواستم بدونم برای تغییر اسم کانکشن باید چیکار کنم. الان به صورت پیشفرض روی linksys هست.

با تشکر

jobin_vm
21-08-2010, 13:45
D-Link 2640U

ممنون

دوست من اینم تنظیمات PPPoE

ابتدا 192.168.1.1 رو تو اکسپلورر بزن و یوز نیم و پس رو admin بزن بعد به این قسمت برو

تو این قسمت یوز نیم و پسورد اینترنتت رو بده

تنظیمات رو انجام بده و تمام

sei_pm
21-08-2010, 13:49
با سلام

من لینک سیس 120 دارم. میخواستم بدونم برای تغییر اسم کانکشن باید چیکار کنم. الان به صورت پیشفرض روی linksys هست.

با تشکر

192.168.1.1 رو تو مرورگر بزن یوزر و پسورد هر دو admin بعد برو تو قسمت Wireless اونجا جلوی ssid به جای linksys هر چی دوست داشتی بزن و تنظیمات رو save کن.

jobin_vm
21-08-2010, 13:50
با سلام

با تشکر

دوست عزیزم ابتدا تو اکسپلورر 192.168.1.1 رو بزن و user , pass رو admin بزن و طبق عکس زیر وارد تنظیمات شو و linksys رو با هرچی دوست داری تغییر بده

هشت بهشت
21-08-2010, 13:57
مودم رو دم در مستقیم زدم به کابل مخابرات بازم روشن نشد. من تا حالا ADSL نداشتم, این چراغ adsl ترتیب روشن شدنش چجوریه؟. یعنی وقتی مودم رو روشن میکنید نباید چشمک بزنه و بعد ثابت بشه. برای من اصلا روشن نمیشه.

چراغ power ، internet ، adsl و wlan باید روشن باشه . وقتی مورم روشن میشه این چراغها ( غیر از پاور ) چشمک میزنند و بعد به طور ثابت روشن میمونند .

اگه چراغ ADSL خاموشه سه دلیل میتونه داشته باشه : 1 - قطعی در اتصال سیمهای تلفن / قطعی اتصال به شبکه 2 - رانژه نبودن خط 3 - درست وصل نبودن اسپلیتر

sei_pm
21-08-2010, 14:04

احتمال هم داره رانژه نشده باشه . کی سفارش دادی؟
کدوم شرکت؟

---------- Post added at 03:04 PM ---------- Previous post was at 03:03 PM ----------

چراغ power ، internet ، adsl و wlan باید روشن باشه . وقتی مورم روشن میشه این چراغها ( غیر از پاور ) چشمک میزنند و بعد به طور ثابت روشن میمونند .

اگه چراغ ADSL خاموشه سه دلیل میتونه داشته باشه : 1 - قطعی در اتصال سیمهای تلفن / قطعی اتصال به شبکه 2 - رانژه نبودن خط 3 - درست وصل نبودن اسپلیتر

چون مودم رو مستقیم برده سر خط وصل کرده میمونه دلیل 2

بی مخ!
21-08-2010, 14:10
با سلام خدمت دوستان
بنده مودم FastLink دارم و از صبانت سرويس مي گيرم. توي دسكتاپم (رايانه شخصي!) مشكلي ندارم و به راحتي وصل ميشه.
ولي روي لپ تاپم هر كار مي كنم به اينترنت وصل نميشه! هيچ اخطار خاصي هم نميده! به سيستم عاملش ربط نداره با لينوكس و ويستا امتحان كردم.
جالب اينجاست كه 2 سال پيش كه از همين صبانت ولي يه شركت ديگه سرويس ميگرفتم با اين لپتاپم به اينترنت وصل ميشدم ولي حالا!
لپ تام Dell مدل Inspiron 1420 هستش.
چطور ميشه كه اينطوري بشه؟

هشت بهشت
21-08-2010, 14:24
با سلام خدمت دوستان
بنده مودم FastLink دارم و از صبانت سرويس مي گيرم. توي دسكتاپم (رايانه شخصي!) مشكلي ندارم و به راحتي وصل ميشه.
ولي روي لپ تاپم هر كار مي كنم به اينترنت وصل نميشه! هيچ اخطار خاصي هم نميده! به سيستم عاملش ربط نداره با لينوكس و ويستا امتحان كردم.
جالب اينجاست كه 2 سال پيش كه از همين صبانت ولي يه شركت ديگه سرويس ميگرفتم با اين لپتاپم به اينترنت وصل ميشدم ولي حالا!
لپ تام Dell مدل Inspiron 1420 هستش.
چطور ميشه كه اينطوري بشه؟

سلام
ظاهرا اشکال از سیستم جدیدی هست که خود صبانت پیاده کرده . در تاپیک صبانت مطرح کنید تا دوستان بهتر راهنماییتون کنند

karbist
21-08-2010, 14:52
احتمال هم داره رانژه نشده باشه . کی سفارش دادی؟
کدوم شرکت؟[COLOR="Silver"]

از داتک گرفتم, حالا قرار شده یکی بره مخابرات ببینه چشه. مودمم 8817 هست و وقتی روشنش میکنم فقط چراغ internet برای چند ثانیه چشمک میزنه و چراغ adsl اصلا چشمک نمیزنه. احتمال داره مودمی که خریدم خراب باشه؟

sei_pm
21-08-2010, 14:55
از داتک گرفتم, حالا قرار شده یکی بره مخابرات ببینه چشه. مودمم 8817 هست و وقتی روشنش میکنم فقط چراغ internet برای چند ثانیه چشمک میزنه و چراغ adsl اصلا چشمک نمیزنه. احتمال داره مودمی که خریدم خراب باشه؟

فکر نکنم ولی برای اینکه خیالت راحت شه مودمت رو ببر جایی که Adsl دارند بزن ببین لینک ثابت میشه یا نه. دوستی/کافی نتی یا خود داتک

Mohammad_Asus
21-08-2010, 15:02
سلام به همه دوستان

من از مودم DSL-N11 استفاده میکنم.
هر چند ساعت یکبار با پیغام PPP Connection Down رو به رو میشم (البته تا 1-2 هفته اول مشکلی نداشتم و این قضیه 1-2 روز هست) و دسترسی به اینترنت ندارم.
مشکل از نوت بوک نیست ، چون وقتی با دسکتاپ هم وارد اینترنت میشم ، صحفه تنظیمات مودم میاد و اون پیغام رو میده

البته این مودم یه قسمتی داره که خودش عیب یابی میکنه و میگه برو تو قسمت تنظیمات WAN و مقدار VPI/VCI رو چک کن ، ولی عجیبه که العان من وصل شدم و ممکنه چند ساعت دیگه دوباره به مشکل بخورم.

توی اینترنت هم دیدم بعضیا این مشکل رو داشتن و به نتیجه نرسیدن.البته دفعات قطع و وصل شدنم هم زیاد شده ، بعضی وقتها به سختی کانکت میشم.

کسی میدونه مشکل از کجاست ؟

havzhen
21-08-2010, 15:22
به نظر دوستانا بهترين و به صرفه ترين مودمي كه ميشه خريد كدوم مارك و كدوم مدله
از راهنمايي شما ممنونم

sei_pm
21-08-2010, 15:36
به نظر دوستانا بهترين و به صرفه ترين مودمي كه ميشه خريد كدوم مارك و كدوم مدله
از راهنمايي شما ممنونم

از لحاظ ارزونی Tplink881 با قیمت 20 تومن. دو پورت و کار راه انداز. ولی مودمهای Linksys خیلی معروفترند که از 68 تومن به بالا هستن.

havzhen
21-08-2010, 17:58
يه سوال ديگه مودم چقدر در سرعت وكيفيت كار تاثير دارند؟

sei_pm
21-08-2010, 18:32
يه سوال ديگه مودم چقدر در سرعت وكيفيت كار تاثير دارند؟

تو ایران رو این موضوع حساس نباشید چون با این سرعتها همه مودمها در یک حد هستند چون از کل کارایی مودم استفاده نمیشه. این از لحاظ سرعت بود ولی من مودم Linksys رو از لحاظ کیفیت خیلی قبول دارم مثلا اگر شما DC بشید مودم اگر بعد از چندبار تلاش ناموفق Link رو ریست میکنه که اگر آنلاین مونده باشید بتونه با اینکار شما رو آفلاین کنه و دوباره کانکت بشه. خلاصه از لحاظ آنلاین بودن من راضیم ازش این نکته رو هم هرچی سعی کردم به این کارشناسان شاستل بفهمونم نفهمیدن هر سری زنگ میزدم هی میگفتن مودمت مشکل داره likn اش هی میره هی میاد:31:

arash66_2m
21-08-2010, 22:03
کسی راهنمای نصب و راه اندازی مودم d-link 2520u رو داره ؟
ممنون میشم /.

a6l3i
22-08-2010, 03:20
کسی راهنمای نصب و راه اندازی مودم d-link 2520u رو داره ؟
ممنون میشم /.
سلام

وارد سایتش شید: ( me بیانگر Middle East هستش که باید تو صفحه ی اول سابت انتخاب کنید)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید1 سمت راست بالا ، اول DSL رو انتخاب کنید
2- بعد مدل مودمتون رو انتخاب کنید.
3- بعد ایران
4- روی لینک Manual کلیک کنید و تو کادر ظاهر شده ، ISP خودتون رو انتخاب کنید تا خودش نحوه ی تنظیمات با مقادیر درست مربوط به ISP تون رو بگه.

بعضی از دوستان میگن سایت d-link تو ایران مشکل داره! (من نمی دونم الآن چطوره؟) مشکلی داشتی ، ISP رو بگو واست بفرستم رو یه سرور دیگه.

oj2008pc
22-08-2010, 10:15
سلام

الان وقتی به برق میزنم اول که همه چراغ ها خاموشه ولی بعد از 10 ثانیه همه چراغ ها چشمک میزنن .

لطفا راهنمایی کنید .

?????????????????????????????????????????

a6l3i
22-08-2010, 12:36
سلام

لطفا راهنمایی کنید .

1- ریست کارخونه ای کردین یا معمولی؟
2- تو تنظمیمات 192.168.1.1 مقادیر Connection عوض نشده؟

VBYOFSKI
22-08-2010, 14:08
با این ارور 651 باید چه کرد؟؟؟؟
مودمم D-Link 2520U هست، ویندوزمم سونه. از ویزارد خودش نصب کردم ولی واسه کانکت شدن این ارور رو میده.
تو Divice MAnager هم USB ش نصب نمیشه هر کاری میکنم.

nini bad
22-08-2010, 14:43
سلام به همگی !!

یک سوال خیلی خاص داشتم اینکه آداپتور USB Lan چیه ؟؟ می شه توضیح بدید !!

Amir_Niknam
22-08-2010, 15:40
سلام من یک مودم 2640u D-link دارم که هرچی تو تنظیماتش گشتم نتونستم جایی رو پبدا کنم که بشه مک آدرس (MAC Adrress ) رو تغییر داد
آیا این مودم این قابلیت رو نداره ؟
با مودم 8920G TP-Link که دارم این کار راحت انجام میشه

sei_pm
22-08-2010, 16:14
سلام من یک مودم 2640u D-link دارم که هرچی تو تنظیماتش گشتم نتونستم جایی رو پبدا کنم که بشه مک آدرس (MAC Adrress ) رو تغییر داد

یعنی قسمتی به نام Mac clone نداره؟ بعضی از مودم های قدیمی ندارند مثل سیمفونی 5500.

سلام به همگی !!

همون کارت شبکه هست که به USB متصل میشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Imxi1qAW2q7TadXKQneMPS2uRogej4K3hzJTkPambJkrZaBO6v xf4yJ2B1FMtph1HIT3T6dIfcf1cCwZb_tKMj6-TVyqVpsV1O1GgfTeY3dzw7qvxBwAsA

a6l3i
22-08-2010, 16:19
سلام به همگی !!

--- با Sei_pm خط رو خط شدم. که دیگه توضیح داد.

این رو اضافه کنم که:
1- به هر نوع مبدلی میگن آداپنور (Adapter )
2- البته Wireless USB Lan Adapter هم هست که یه سیستم کارت شبکه بیسیم اضافه میکنه:

Amir_Niknam
22-08-2010, 16:22
یعنی قسمتی به نام Mac clone نداره؟ بعضی از مودم های قدیمی ندارند مثل سیمفونی 5500.

نه من نتونستم پیدا کنم از دوستان کسی این مودم رو داره و تونسته باشه مک رو عوض کنه ؟ (D-Link 2640U)

a6l3i
22-08-2010, 16:29
با این ارور 651 باید چه کرد؟؟؟؟
مودمم D-Link 2520U هست، ویندوزمم سونه. از ویزارد خودش نصب کردم ولی واسه کانکت شدن این ارور رو میده.
تو Divice MAnager هم USB ش نصب نمیشه هر کاری میکنم.

1- چرا با LAN وصل نمیکنی؟ 7 تو سه سوت میشناستش . . .
2- من یه سرچ کردم ، این ارور وقتی پیش میآد که اطلاعات رد و بدل شده بین مودم و سیستم تدخل پیدا کنن. مخصوصا وقتی بجای کارت شبکه از usb استفاده بشه.
تو چند تا فروم گفته بودن که برای راه حل ، اول مودم رو از کنترل پنل uninstall و بعد از ریست کامپیوتر دوباره install کنید.

nini bad
22-08-2010, 16:40
ممنون.
حالا من می خوام واسه tv خونه بگیرم چه مارکی را پیشنهاد می کند ودر چه رنج قیمتی است ؟؟
اینم بگم که وایرلس باشه !!

a6l3i
22-08-2010, 16:57
ممنون.
حالا من می خوام واسه tv خونه بگیرم چه مارکی را پیشنهاد می کند ودر چه رنج قیمتی است ؟؟
اینم بگم که وایرلس باشه !!

من نگرفتم !!! میخواید Wireless USB LAN Adapter رو به TV وصل کنید؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا TV تومن خودش wifi داره و شما Adapter رو برای سیستم میخواید؟
چون تا اونجا که من اطلاع دارم ، این Adapter ها فقط واسه کامپیوتر هستن.

البته فکر کنم این موضوع تو این تاپیک Spam حساب شه !

a6l3i
22-08-2010, 17:08

تو User Guide خود سایت D-link ، تو صفحه ی 39 اش گفته: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

VBYOFSKI
22-08-2010, 17:12
1- چرا با LAN وصل نمیکنی؟ 7 تو سه سوت میشناستش . . .
2- من یه سرچ کردم ، این ارور وقتی پیش میآد که اطلاعات رد و بدل شده بین مودم و سیستم تدخل پیدا کنن. مخصوصا وقتی بجای کارت شبکه از usb استفاده بشه.
تو چند تا فروم گفته بودن که برای راه حل ، اول مودم رو از کنترل پنل uninstall و بعد از ریست کامپیوتر دوباره install کنید.

LAN رو هم وصل کردم ولی بازم همونجوریه. اون پایین کنار ساعت آیکونی که واسه Network هست روش یه علامت خطر میاد (همون علامت تعجبه).

SA3EDLORD
22-08-2010, 17:19
سلام راستش من تازگیها اشتراک گرفتم از مخابرات ولی با ویندوز ویستا نمیتونم کانکت شم.الانم مودم رو زدم به لبتاپ و دارم راحت استفاده میکنم.عکس پایین رو نگاه کنید......زیرش خط کشیدم.
همینطوری میمونه و کانکت نمیشه.چیکار کنم؟؟؟؟؟

---------- Post added at 06:19 PM ---------- Previous post was at 06:18 PM ----------

راستی مودم من اینه:
tplink td-w8901g

nini bad
22-08-2010, 17:20
من نگرفتم !!! میخواید Wireless USB LAN Adapter رو به TV وصل کنید؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا TV تومن خودش wifi داره و شما Adapter رو برای سیستم میخواید؟
چون تا اونجا که من اطلاع دارم ، این Adapter ها فقط واسه کامپیوتر هستن.

البته فکر کنم این موضوع تو این تاپیک Spam حساب شه !

اگه اطلاع ندارید همون اسپم حساب کنید .

آخه تو دفترچه Tv ژده بود واسه این که بتونید به اینترنت وصل بشید WiFi Adaptor نیازه.

Amir_Niknam
22-08-2010, 18:03
تو User Guide خود سایت D-link ، تو صفحه ی 39 اش گفته: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون صفحه ای که شما گفتید مال mac filtering هست که اونجا میشه یا ترافیک رو Forward کرد یا Block بعید میدونم اونجا مربوط به MAC Clone باشه اگر غیر این هست لطفا توضیح دهید
با تشکر

a6l3i
22-08-2010, 18:09
LAN رو هم وصل کردم ولی بازم همونجوریه. اون پایین کنار ساعت آیکونی که واسه Network هست روش یه علامت خطر میاد (همون علامت تعجبه).
شما USB و درایورش رو از سیستم کاملا Uninstall کن و بعد یه ریست. و بعد از وصل کردن lAN ببین تو تنظیمات 192.168.1.1 میره ؟

---------------------------------

اگه اطلاع ندارید همون اسپم حساب کنید .

آخه تو دفترچه Tv ژده بود واسه این که بتونید به اینترنت وصل بشید WiFi Adaptor نیازه.
میترسم مدیرای معظم صداشون درآد. پیام خصوصی واستون زدم یا یه موضوع جدید باز کنید.
هرچند نوعی شبکه حساب میشه ولی مربوط به اینترنت پرسرعا نیست.
---------------------------------

اون صفحه ای که شما گفتید مال mac filtering هست که اونجا میشه یا ترافیک رو Forward کرد یا Block بعید میدونم اونجا مربوط به MAC Clone باشه اگر غیر این هست لطفا توضیح دهید
با تشکر

درست میگی. تو چند تا فروم و همچنین تو گوگل سرچ کردم ، تو این مودم نمیشه MAC Clone رو فعال و استفاده کرد.

SA3EDLORD
22-08-2010, 18:15
سلام راستش من تازگیها اشتراک گرفتم از مخابرات ولی با ویندوز ویستا نمیتونم کانکت شم.الانم مودم رو زدم به لبتاپ و دارم راحت استفاده میکنم.عکس پایین رو نگاه کنید......زیرش خط کشیدم.
همینطوری میمونه و کانکت نمیشه.چیکار کنم؟؟؟؟؟

---------- Post added at 06:19 PM ---------- Previous post was at 06:18 PM ----------

راستی مودم من اینه:
tplink td-w8901g
من چیکار کنم پس؟؟؟؟؟؟؟؟:19:

a6l3i
22-08-2010, 18:19
شما مودم رو هم به PC و هم به لپ تاپ با LAN وصل میکنی؟

sei_pm
22-08-2010, 18:54

موردم رو pppoe تنظیم شده؟ یا با کانکشن وصل میشی؟

SA3EDLORD
22-08-2010, 19:02
اول با pppoe بود ولی چون نمیخواستم خود به خود کانکت بشه به bridge تغییر دادم.مشکل از همین بود دیگه؟؟؟؟
حالا که به حالت اول برمیگردونم بازم همونطور هست.......کانکشن adsl هم بلد نیستم درست کنم تو ویستا.یکی درست کردم ولی نمیدونم درست کانکشن ساختم یا نه
نخیر الان فقط با لبتاپ هست.
دوستان لطفا کمکم کنید

a6l3i
22-08-2010, 19:24
دوستان ، یه چیز هنوز واسم روشن نشده؟ چرا خیلی از دوستا ن علاقه دارن سیستم که روشن میشه ، نره تو اینترنت و PPPoE رو دوست ندارن؟
درحالیکه در PPPoE هم اگر اینترنت رو نخواستیم میتونیم یکی از کارهای زیر رو انجام بدیم:

1- مودم رو خاموش کنیم (که یه نفسی بکشه )
2- کارت شبکه ی LAN یا wireless رو با راست کلیک روی اونها ، Disable کنیم و موقع نیاز 2باره Enable کنیم. (مثل Connect و disconnect
3- اگه از لپ تاپ استفاده میکنیم wifi رو off کنیم.
4- کابل LAN رو بکشیم ( که موارد بالا به نظرم اولی معقول تره)

Manual Connect کردن چه مزیتی داره؟

SA3EDLORD
22-08-2010, 19:38
لطفا کمکم کنید دوستان.شما رو به خدا کمک کنید

a6l3i
22-08-2010, 19:48
لطفا کمکم کنید دوستان.شما رو به خدا کمک کنید
1- شما وقتی مودم رو با LAN وصل میکنید به PC ، میتونین وارد تنظیمات مودم شید؟
2- وقتی مودم رو به pc وصل میکنید ، چراغ های کانکشن مودم تغییری میکنن؟

SA3EDLORD
22-08-2010, 19:56
نخیر نمیتونم من فقط cd شو گذاشتم بعد چند تا مرحله داشت که انجام دادم بعد خود به خود کانکت شد بعد از اون نه هیچوقت.....توی تنظیمات مودم نمیتونم برم ولی تو تنظیمات کانکشن چرا میتونم برم.روش چند تا چراغ داره:adsl power...........internet............wlan , ports .........مودم من چهار چورته وایرلس دار هست.
راستی الان که دارم برا شما مینویسم به اینترنت وصلم اما چراغ اینترنت روشن نیست

VBYOFSKI
22-08-2010, 20:15
شما USB و درایورش رو از سیستم کاملا Uninstall کن و بعد یه ریست. و بعد از وصل کردن lAN ببین تو تنظیمات 192.168.1.1 میره ؟

این کارو کردم، وارد تنظیمات شد ولی واسه کانکت شدن تو 7 اررو 651 میده و تو ایکس پی ارور 678.

babialex
22-08-2010, 20:16
کمک

سلام

دیروز تا حالا یه مشکلی برام پیش اومده

از دیروز ظهر تقریبا چراغ status مودم asus 602 من خاموش شده و ارتباطم با اینترنت قطع

به پشتیبانی زنگ زدم و این کارهارو کردم

مودم رو بدون هیچ دستگاه تلفنی مستقیم به خط وصل کردم
مودم رو به تمام پریز های خط تلفن وصل کردم
با اسپلیتر وصل کردم

اما نشد که نشد

پشتیبانی میگفت روی خططتون نویز c وجود داره یعنی از داخله

اونقدر هم سیم های ورودی ساختمان درهم برهم و شلوغه که نمیشه سیم ورودی رو پیدا کرد تا اونجا هم تست کنم

چکار میشه کرد ؟ امکان داره مودم مشکل داشته باشه ؟ آخه الان 3-4 ساله همین طوری در منزل دارم استفاده میکنم و تا دیروز هیچ مشکلی نبوده !

دو دستگاه تلفن با اسپلیتر به خط وصله و مودم مستقیم و بدون اسپلیتر وصله

SA3EDLORD
22-08-2010, 20:22
تو رو خدااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااااا

a6l3i
22-08-2010, 20:57
نخیر نمیتونم من فقط cd شو گذاشتم بعد چند تا مرحله داشت که انجام دادم بعد خود به خود کانکت شد بعد از اون نه هیچوقت.....توی تنظیمات مودم نمیتونم برم ولی تو تنظیمات کانکشن چرا میتونم برم.روش چند تا چراغ داره:adsl power...........internet............wlan , ports .........مودم من چهار چورته وایرلس دار هست.
خوب شما الآن وارد تنظیمات 192.168.1.1 شو و تو جدول connection ببین مقادیر ISP درسته؟
اگه هم نمی تونی وارد تنظیمات مودم شی ، کارت شبکه رو یک بار Unistall کن و بعد از ریست بذار ویندوز دوباره شناسائیش کنه. بعد برو ببین Local Area Connection رو ساخته و Enable هست . بعد مودم رو با LAN وصل کن ، ببین میره تو تنظیمات.

---------- Post added at 07:27 PM ---------- Previous post was at 07:26 PM ----------

این کارو کردم، وارد تنظیمات شد ولی واسه کانکت شدن تو 7 اررو 651 میده و تو ایکس پی ارور 678.
1- این ارور رو تو کدوم مرحله میده؟ قبل از Reboot مودم؟
2- مراحل رو همینجوری میری؟
- wizard
- انتخاب گزینه ی اتومات برای VPI/VCI
- انتخاب PPPoE
- بقیه موارد هم همونی که هست.

SA3EDLORD
22-08-2010, 21:05
رفتم اونی که میگی رو حالا اگه نشد میخوام ویندوزمو پاک کنم و اکس پی بریزم دوباره.ممنون از راهنمایی.تنظیمات اونی که گفتی رو از رو دفترچه انجام داده بودم.........درسته؟؟؟؟؟؟

sei_pm
22-08-2010, 21:07
کمک

سلام

از دیروز ظهر تقریبا چراغ status مودم asus 602 من خاموش شده و ارتباطم با اینترنت قطع

با اسپلیتر وصل کردم

اما نشد که نشد

اونقدر هم سیم های ورودی ساختمان درهم برهم و شلوغه که نمیشه سیم ورودی رو پیدا کرد تا اونجا هم تست کنم

چکار میشه کرد ؟ امکان داره مودم مشکل داشته باشه ؟ آخه الان 3-4 ساله همین طوری در منزل دارم استفاده میکنم و تا دیروز هیچ مشکلی نبوده !

برای اطمینان مودم رو ببرید جای دیگه ولی به نظر من اگر در سیمکشی یا تجهیزات رو خط هیچ تغییری ایجاد نکردید مشکل از داخل خونه نمی تونه باشه.

اگر رو بریج تنظیم کردی این طبیعیه.

a6l3i
22-08-2010, 21:10
کمک

سلام

با اسپلیتر وصل کردم

اما نشد که نشد

امکانش هست. چون همه چی رو خودت تست کردی. تو تنظیمات رو یه نگاه بنداز ، ببین تو منوها قسمتی برای Connection Diagnostic یا همجین چیزی داری که وضعیت (Status) ارتباط رو بهت بگه. معمولا یه جدوله.

a6l3i
22-08-2010, 21:15
رفتم اونی که میگی رو حالا اگه نشد میخوام ویندوزمو پاک کنم و اکس پی بریزم دوباره.ممنون از راهنمایی.تنظیمات اونی که گفتی رو از رو دفترچه انجام داده بودم.........درسته؟؟؟؟؟؟
آره ، بهترین چیز دفترچه ست . . . راستی مودم رو رست کارخونه ای کردی؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jobin_vm
22-08-2010, 21:31

دوست عزیز مودمتون چیه؟

---------- Post added at 10:31 PM ---------- Previous post was at 10:29 PM ----------

سلام به همگی !!

یه کارت شبکه وایرلس که مثل یه فلش مموری میمونه اندازش وصل میکنی به یو اس بی و وایرلس دار میشه دستگاه

SA3EDLORD
22-08-2010, 21:41
مودمم tplink- td 8901g هست.
نه ریست کارخونه ای نکردم

Amir_Niknam
22-08-2010, 22:15
كسي راه حلي براي تغيير مك D-Lnik 2640U نداره
آخه اين مودم خيلي فروش داره و بعيد ميدونم نشه براي مكش هيچ كاري نشه انجام داد
من از صبا سرويس دارم و همون طور كه ميدونيد اين شركت از مك استفاده ميكنه و من هم دوست ندارم مك رو غير فعال كنم چون واقعا پيدا كردن يك پسورد 4 رقمي كاري كاري نداره حالا من ميخوام مكش رو با مك PC و نوت بوكم يكي كنم تا راحت بتونم هم دانلود شبانه داشته باشم و هم همزمان چند تا سيستم به اينترنت دسترسي داشته باشند
ممنون

Exir
22-08-2010, 22:30
مودمم tplink- td 8901g هست.
نه ریست کارخونه ای نکردم

reset factory کنید و با vpi و vci صحیح دوباره از تو quick start تنظیم کنید.

VBYOFSKI
23-08-2010, 00:18
1- این ارور رو تو کدوم مرحله میده؟ قبل از Reboot مودم؟
2- مراحل رو همینجوری میری؟
- wizard
- انتخاب گزینه ی اتومات برای VPI/VCI
- انتخاب PPPoE
- بقیه موارد هم همونی که هست.

ارور رو کانکشن ویندوز میده. (منظورتون رو از شوال نگرفتم)
دقیقا مراحل همینه ولی VCI رو 35 و Vpi رو 0 گذاشتم. (طبق نوشته پست اول تاپیک)
ولی همچنان همون ارورها رو میده.

A.N.A.P
23-08-2010, 00:22
سلام !!!

این مودم tp-link خوبه ؟؟؟

یکی بهم قیمت گفته 30 تومن به نظرتون خوبه ؟؟؟

oj2008pc
23-08-2010, 01:43
1- ریست کارخونه ای کردین یا معمولی؟
2- تو تنظمیمات 192.168.1.1 مقادیر Connection عوض نشده؟

ریست کارخونه ای

اصلا به کامپیوتر وصل نمیشه که وارد تنظیمات مودم بشم .
مثل اینه که مودم خاموشه .

Mr.Pooya
23-08-2010, 07:21
من می خوام لینکسیس بگیرم پیشنهاد می کنید ؟ شنیدم wag 120n قسمت Diagnostics نداره ؟؟ درسته ؟؟

sei_pm
23-08-2010, 07:50
من می خوام لینکسیس بگیرم پیشنهاد می کنید ؟ شنیدم wag 120n قسمت Diagnostics نداره ؟؟ درسته ؟؟

داره عزیز
شما بگیر اون قسمتش مخفیه باید دستی برید توش:

Mr.Pooya
23-08-2010, 10:52
داره عزیز
شما بگیر اون قسمتش مخفیه باید دستی برید توش:

یعنی با آپدیت کردن هم درست نمیشه ؟ با آپدیت هم باز مخفیه ؟ شما خودت لینکسیس داری ؟ از این قسمت استفاده کردی ؟

jobin_vm
23-08-2010, 11:49
یعنی با آپدیت کردن هم درست نمیشه ؟ با آپدیت هم باز مخفیه ؟ شما خودت لینکسیس داری ؟ از این قسمت استفاده کردی ؟

دوست عزیز من این مودم رو دارم اصلا به کارت نماید تو استفاده از اینترنت مگه بخوای کار شبکه ای چیزی انجام بدی برای همین مخفی :40:

---------- Post added at 12:49 PM ---------- Previous post was at 12:48 PM ----------

ریست کارخونه ای

مودمتون رو از پشت ریست کنین البته مودم باید به برق باشه و در وضعیت روشن :40:

meha
23-08-2010, 11:52
سلام

ببخشید من دوتا ویندوز دارم اونی که روی C نصب نکردم رو مخصوص اینترنت گذاشتم...بعد از یکماه که کار کردم با اینترنت وقتی اومدم توی ویندوزی که روی C نصب کردم بعد رفتم دوباره توی اون یکی برای اتصال به اینترنت توی هر مرورگری که میرفتم تا آدرس رو وارد میکنم ارور میده!خیلی زود!

وقتی میرم توی کانکش repair کنم با این ارور مواجه میشم

مشکل از چیه؟

jamshidjap
23-08-2010, 12:03
سلام

ميخام روي مودم ADSL وايرلس با مارک 3Com پسورد بزارم ، طوري که همسايه ها نتونن از اينترنتم استفاده کنن ... چه جوري اينکارو بکنم ؟

a6l3i
23-08-2010, 13:51
ریست کارخونه ای

همونطوز که ژوبین گفت ، درحالیکه مودم روشنه ، دکمه ی مخصوص ریست رو با یه خودکار یا هر چیز دیگه 10 ثانیه نگه دار ، تا مودم رویست کارخونه ای شه. اون وقت میتونی دوباره از اول با Wizard مودم ، کانکشن PPPoE رو بسازی.

----------------------------------------------

سلام

ببخشید من دوتا ویندوز دارم اونی که روی C نصب نکردم رو مخصوص اینترنت گذاشتم...بعد از یکماه که کار کردم با اینترنت وقتی اومدم توی ویندوزی که روی C نصب کردم بعد رفتم دوباره توی اون یکی برای اتصال به اینترنت توی هر مرورگری که میرفتم تا آدرس رو وارد میکنم ارور میده!خیلی زود!

وقتی میرم توی کانکش repair کنم با این ارور مواجه میشم

مشکل از چیه؟

به به ، مشتاق دیدار . . .
تو Properties مریوط به Locar Area Connection ببین تنظیمات TCP/IP چطوریه؟ اتوماته یا دستی ست شدن؟ اگه دستیه یه Capture بذار ببینیم در چه حاله؟

سلام

ميخام روي مودم ADSL وايرلس با مارک 3Com پسورد بزارم ، طوري که همسايه ها نتونن از اينترنتم استفاده کنن ... چه جوري اينکارو بکنم ؟

مدلش رو بگی ، از روی منوهاش بهتر میشه راهنمایی کرد.
ولی بطور کلی باید بری تو تنظیمات مودم ، تو قسمت WAN به زیر شاخه ی Security بری و نوع محافظت رو انتخاب کنی.

meha
23-08-2010, 14:19

به به ، مشتاق دیدار . . .
تو Properties مریوط به Locar Area Connection ببین تنظیمات TCP/IP چطوریه؟ اتوماته یا دستی ست شدن؟ اگه دستیه یه Capture بذار ببینیم در چه حاله؟

روی اتوماتیک هست

عکسش:

a6l3i
23-08-2010, 14:25
روی اتوماتیک هست

عکسش:

مودمت چی بود؟ ویندوز تو درایو C چیه؟
هرچند هیچ دلیل نمی بینم که دو تا ویندوز رو هم تاثیر بذارن.

sei_pm
23-08-2010, 14:35

مگه خرابه که بخواد درست بشه طراحی لینکسیسه بله من خودم Wag160n دارم. بله اطلاعات خط رو نشون میده و نسخه فریمور و یک سری چیزهای دیگه.

VBYOFSKI
23-08-2010, 14:35
توی ویزارد مودم تو مرحله اتصال به اینترنت از یوزر و پسوردی که مخابرات داده ایراد میگیره، امکان داره مشکل از اون باشه؟

Mr.Pooya
23-08-2010, 14:50
مگه خرابه که بخواد درست بشه طراحی لینکسیسه بله من خودم Wag160n دارم. بله اطلاعات خط رو نشون میده و نسخه فریمور و یک سری چیزهای دیگه.

شاید 160 داره مطمئنی 120 هم Diagnostics داره ؟

sei_pm
23-08-2010, 15:35

بله عزیز کلا از Wag54 به بالا رو اینجوریه و مطمئن هم هستم.
در مورد مانیتور هم پرسیدی با دلیل علمیش تو همونجا پاسخ دادم.

روی اتوماتیک هست

عکسش:

هح دستی بدی به احتمال درست میشه.
تیکش رو بزن و این 3 خط رو به ترتیب وارد کن
192.168.1.100
255.255.255.0
192.168.1.1

البته بهتر بود مدل مودم رو میگفتید.

sei_pm
23-08-2010, 16:31

ببخشید من با Statistics اشتباه گرفتم باید بگم اگر منظور شما همچین موردی هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهیچ کدوم از مدلهای لینکسیس ندارن قسمتی به این شکل ولی فکر نکنم لازمتون بشه.

قسمت مخفی داخل مودم Liknsys که قبلا گفته بودم به صورت زیره:

Mr.Pooya
23-08-2010, 16:36
بله عزیز کلا از Wag54 به بالا رو اینجوریه و مطمئن هم هستم.
در مورد مانیتور هم پرسیدی با دلیل علمیش تو همونجا پاسخ دادم.

هح دستی بدی به احتمال درست میشه.
تیکش رو بزن و این 3 خط رو به ترتیب وارد کن
192.168.1.100
255.255.255.0
192.168.1.1

البته بهتر بود مدل مودم رو میگفتید.

شما منظور من را اشتباه متوجه شدی من میگم Linksys WAG120N قسمت Diagnostics داره یا نه ؟ Diagnostics که وقتی مشکل پیش بیاد کمک میکنه . مثلاً وقتی قطع میشه اطلاعات خوبی راجع به قعطی بهت میده این قسمت را داره ؟

---------- Post added at 05:36 PM ---------- Previous post was at 05:32 PM ----------

ببخشید من با Statistics اشتباه گرفتم باید بگم اگر منظور شما همچین موردی هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهیچ کدوم از مدلهای لینکسیس ندارن قسمتی به این شکل ولی فکر نکنم لازمتون بشه.

قسمت مخفی داخل مودم Liknsys که قبلا گفته بودم به صورت زیره:

میشه بگید عکس چیه ؟؟؟
میدونم زیاد استفاده نمیشه ولی شاید بکار بیاد . کلاً شما راضی هستی از این مودمی که داری؟

گفتی 160 n داری درسته ؟ چند گرفتی ؟
فکر کنم دکمه پاور نداره درسته ؟

myusac
23-08-2010, 16:46
دوستان من میخوام مودم ADSL بگیرم wireless نمیخوام شما بین
Asus am602
d-link
tp-link
linksys
چیو پیشنهاد میدین

در صورتی که انتخابتون به غیر از asus بود لطفا مدل هم بگید

meha
23-08-2010, 16:49
مودمم پورشه 911-wifi هست

هر دو ویندوز یکی هستند Xp SP3

sei_pm
23-08-2010, 17:04
شما منظور من را اشتباه متوجه شدی من میگم Linksys WAG120N قسمت Diagnostics داره یا نه ؟ Diagnostics که وقتی مشکل پیش بیاد کمک میکنه . مثلاً وقتی قطع میشه اطلاعات خوبی راجع به قعطی بهت میده این قسمت را داره ؟

میشه بگید عکس چیه ؟؟؟
میدونم زیاد استفاده نمیشه ولی شاید بکار بیاد . کلاً شما راضی هستی از این مودمی که داری؟

گفتی 160 n داری درسته ؟ چند گرفتی ؟
فکر کنم دکمه پاور نداره درسته ؟

نه نداره دوباره نگاه کردم نداشت مودم Wag120 با Wag160 فرقشون بیشتر تو سرعت وایرلسشون هست بقیه منوهاشون شبیه همه.
همون منویی که اکثر مودمها دارن راجع به اطلاعات خط و مدل مودم و فریمور و ....... که خودتون میبینید منتها تو Linksys لینکش رو باید خودتون بزنید و تو منوها نیست
بله 160n رو پارسال شهریور 150 گرفتم امسال قیمت 3 هقته پیش 120 شده .
نه دکمه پاور نداره اون هم به کار نمی یاد همش 10 بار مودم رو از برق کشیدم و یکسره وصله. اون 10 بار هم پشتیبانهای شاستل می خواستن به جای اینکه مشکلشون رو برطرف کنند می گفتن مودم رو بکش دوباره بزن سرعتت خوب میشه ((سر کار میگذاشتن:2:))

Asus am602
d-link
tp-link
linksys
چیو پیشنهاد میدین

Asus اون مدل رو نداره در موردش علی آقا بیشتر میدونه.سقف بودجه رو هم نگفتی.
Liknsys مدلهای Wag 120 یا 160 یا 320
Tp-link مدل

Tom Clancy's
23-08-2010, 17:30
سلام دوستان
مودم من Asus AM602 هست
وقتی وارد قسمت Diagnostics میشم چنتا قسمت Fail هست میخواستم بدونم مشکل خاصی داره؟
اینم عکسش

a6l3i
23-08-2010, 17:50
توی ویزارد مودم تو مرحله اتصال به اینترنت از یوزر و پسوردی که مخابرات داده ایراد میگیره، امکان داره مشکل از اون باشه؟

ممکنه ؛ تنظیمات TCP/IP چطوره؟ اتوماته یا دستی؟

----------------------------

مودمم پورشه 911-wifi هست

هر دو ویندوز یکی هستند Xp SP3

مقادیری که Sei_pm گفت رو وارد کردی؟ نتیجه ای داد؟

--------------------------

Asus am602
d-link
tp-link
linksys
چیو پیشنهاد میدین

Asus اون مدل رو نداره در موردش علی آقا بیشتر میدونه.سقف بودجه رو هم نگفتی.
Liknsys مدلهای Wag 120 یا 160 یا 320
Tp-link مدل

البته تمام مدل هایی که Sei_pm عزیز گفتن ، همشون Wireless دارن که فکر نکنم مد نظر شما باشه!
به نظرم همون Asus-am602 خوبه. که دالای کامپیوتر زده 46 تومن:

VBYOFSKI
23-08-2010, 18:04
ممکنه ؛ تنظیمات TCP/IP چطوره؟ اتوماته یا دستی؟

اوتوماته.
امروز از مخابرات زنگ زدن گفتن درست شده، گفتم ارور میداد، گفتش میدونیم 678 بود الان برو درست شده ولی همونجوریه.
فکر کنم باید یه سر برم مخابرات.

myusac
23-08-2010, 18:14
دوست عزیز این مدل asus را از نظر سنجی همین تاپیک برداشتم
linksys هایی که گفتین همونطور که a6l3i ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز هم گفتن وایرلس هستن من وایرلس نمیخوام
حدود قیمت هم 50ت حالا بالا پایینش مهم نیست

حالا asus مودم هاش خوبه؟
اگر asus مدل دیگه ای داره که از am-602 بهتره ممنون میشم معرفی کنید نمیخوام دردسر بشه
linksys مدلی نداره که وایرلس نداشته باشه

sei_pm
23-08-2010, 18:33
سلام دوستان
مودم من Asus AM602 هست
وقتی وارد قسمت Diagnostics میشم چنتا قسمت Fail هست میخواستم بدونم مشکل خاصی داره؟
اینم عکسش

اون دو قسمت پایین نشون میده که مودم نمی تونه با ISP ارتباط برقرار کنه. ولی گهگاهی Isp عمدا ترافیک این تست رو میبنده بنابراین اگر این تست Fail شد ولی باز قادر به ارتباط با اینترنت بودید نیازی نیست این موضوع رو رفع کنید

شرمنده دیگه از این بهتر ترجمه بلد نبودم. فکر کنم مودم رو روی بریج هم بگذارید این تست رو میگیرید. یا اینکه PVC تون رو درست انتخاب نکرده باشید که میشه با اون قسمتی که دورش خط کشیدم درست تست کنید:

sei_pm
23-08-2010, 18:40
دوست عزیز این مدل asus را از نظر سنجی همین تاپیک برداشتم
linksys هایی که گفتین همونطور که a6l3i ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز هم گفتن وایرلس هستن من وایرلس نمیخوام
حدود قیمت هم 50ت حالا بالا پایینش مهم نیست

حالا asus مودم هاش خوبه؟
اگر asus مدل دیگه ای داره که از am-602 بهتره ممنون میشم معرفی کنید نمیخوام دردسر بشه
linksys مدلی نداره که وایرلس نداشته باشه

همونطور که دوستمون گفت از دالای زنگ بزنید بپرسید اون مدل Asus رو داره یا نه چون یک مدت بچه ها می گفتن تو بازار نیست ولی با 50 تومن می تونی Tplink وایرلس سری G بگیری.تا اونجا که می دونم Linksys سری غیر وایرلس نداره.

SA3EDLORD
23-08-2010, 18:53
reset factory کنید و با vpi و vci صحیح دوباره از تو quick start تنظیم کنید.
چطوری من تاحالا مودم نداشتم اخه.ممنون

vahid_civil
23-08-2010, 19:04
سلام . ممنون میشم منو راهنمایی کنید
من یک مودم adsl معمولی که یک usb داره و یک Lan دارم .
چطور میتونم از اینترنتم برای یک کامپیوتر دیگه در اتاق دیگه از خونه هم استفاده کنم ؟
به چه چیزایی احتیاج دارم ؟

-reza-
23-08-2010, 19:20
سلام.
من زنگ زدم پارس آنلاین برای سرویس
گفت مودم خودتو قبول نمیکنیم باید بخری.
چندتا اسم گفت من فقط ایسوز و سمفونی یادمه.
اگه میشه حدود قیمت این هارو مدل های مختلفشو بذارید.

parsa5564
23-08-2010, 19:24
دوستان کسی نمیدونه اپدیت فریمور مودم porsche DSL-911 WiFi رو از کجا میشه گرفت؟

sei_pm
23-08-2010, 19:44
چطور میتونم از اینترنتم برای یک کامپیوتر دیگه در اتاق دیگه از خونه هم استفاده کنم ؟

مودم رو باید روی pppoe تنظیم کنید.مارک و مدل مودم رو بگید. 192.168.1.1 یوزر و پس admin .

سلام.
من زنگ زدم پارس آنلاین برای سرویس
گفت مودم خودتو قبول نمیکنیم باید بخری.
چندتا اسم گفت من فقط ایسوز و سمفونی یادمه.
اگه میشه حدود قیمت این هارو مدل های مختلفشو بذارید.

خالی بسته:31: نه منظورم اینه که فقط باید مودم رو از خودشون بخری. پارس سیاستش اینه.
حالا مودمتون جی بوده؟ زاکسل هم مودم اصلی که خودشون میفروشند اون رو اسم نبرد:31:
در هر صورت موقع قرارداد می تونی بگی میشه به جای مودم 3 ماهه اشتراک بگیرم اینجوری بهتره حداقل پول مودم الکی نمیدی. فقط حضوری برو قرارداد رو خواستی ببندی این پیشنهاد رو بده /اگر قبول نکرد مطمئن باش قبول هم نمیکنه که از بیرون مودم بگیری خواستی لیتکش رو هم می توانم بدم.

a6l3i
23-08-2010, 19:46
اوتوماته.
امروز از مخابرات زنگ زدن گفتن درست شده، گفتم ارور میداد، گفتش میدونیم 678 بود الان برو درست شده ولی همونجوریه.
فکر کنم باید یه سر برم مخابرات.

چطوری من تاحالا مودم نداشتم اخه.ممنون

بذار از اول بریم

1- USB و LAN رو قطع کن
2- از تو Device manager دروایوری رو که برای مودم ریختی پاک کن2-
3- یه دکمه ی ریز پشت مودما هست ، مودم رو روش کن و از LAN بکش. اون دکمه رو با یه شی باریک مثل خودکار برای حداقل 5 ثانیه نگه دار. میبینی که مودم خودش خاموش و روشن میشه و به تنظیمات کارخونه بر میگرده.
4 - مودم رو با LAN وصل کن و بذار چند ثانیه بگذره.
6- و بعد طبق راهتمایی های دفترچه ، از صفحه ی 8 به بعد رو انجام بده. فقط در انتخال نوع کانکشن باید PPPoE رو انتخاب کنی.

vahid_civil
23-08-2010, 19:47

مودم رو باید روی pppoe تنظیم کنید.مارک و مدل مودم رو بگید.
مودم Asus am 602

a6l3i
23-08-2010, 19:48
دوستان کسی نمیدونه اپدیت فریمور مودم porsche DSL-911 WiFi رو از کجا میشه گرفت؟

وقتی تو سایت خودش نداره ، یعید میدونم جای دیگه ای باشه !!

----------------

مودم Asus am 602

الآن با چی به مودم وصلی؟ LAN ؟

sei_pm
23-08-2010, 20:04

مودم Asus am 602

راهنماش به زبان فارسی:

oj2008pc
23-08-2010, 21:43
مودم ریست کردم بازم درست نشد .

بازم همه چراغ ها چشمک میزنن .

mohammadjooon
23-08-2010, 21:59
سلام خدمت همه دوستان عزیز . من از وقتی که ف-ی-لت-ر ش-ک-ن نصب کردم هیچ سایتی رو باز نمیکنه تا زمانی که ف-ی-لت-ر ش-ک-ن رو باز کنم و سرعت خیلی افت میکنه . چیکار باید کرد ؟

shuhin
23-08-2010, 22:29
سلام خدمت همه دوستان عزیز . من از وقتی که ف-ی-لت-ر ش-ک-ن نصب کردم هیچ سایتی رو باز نمیکنه تا زمانی که ف-ی-لت-ر ش-ک-ن رو باز کنم و سرعت خیلی افت میکنه . چیکار باید کرد ؟
سلام
دوست عزیز وقتی از ف-ش استفاده میکنید ، ف-ش، پ ر و ک س ی ست میکنه و باعث کاهش سرعت میشه
شما مواقعی که استفاده نمیکنید این کارو انجام بدید
1-برید به internet properties تب Connections کانکشن مورد نظر رو انتخاب کنید بعد روی setting کلیک کنید و در قسمت p r o x y server تیک use p r o x y... رو بردارید

a6l3i
23-08-2010, 22:30
مودم ریست کردم بازم درست نشد .

بازم همه چراغ ها چشمک میزنن .
1- پس قبل از رها کردن دکمه ی ریست ، مودم خاموش-روشن شد دیگه؟ نه؟
2- مودم رو فقط با برق و خط وصل کن و بگو وضعیت چراغ ها چطوز ر میشن؟

oj2008pc
23-08-2010, 23:10
1- پس قبل از رها کردن دکمه ی ریست ، مودم خاموش-روشن شد دیگه؟ نه؟
2- مودم رو فقط با برق و خط وصل کن و بگو وضعیت چراغ ها چطوز ر میشن؟

اصلا وقتی دکمه ی ریست زدم مودم هیچ تغییری نکرد .

از اول توضیح میدم :

مودم فقط به برق وصل میکنم و روشن میکنم . تقریبا تا 5 ثانیه هیچ چراغی روشن نمیشه ولی بعد از 5 ثانیه چراغ های power - dsl - internet - lan 1234 همه چشمک میزنن .

وقتی مودم به کامپیوتر وصل میکنم بازم همه چشمک میزنن و هیچ فرقی نمیکنه .

کلید ریست 10 ثانیه نگه داشتم بازم درست نشد .

من دو ماهه از مودم استفاده نکردم و تو این مدت خاموش بوده . ولی قبلا کاملا درست بود .

vahid_civil
23-08-2010, 23:40
راهنماش به زبان فارسی:

[code]
----------------

الآن با چی به مودم وصلی؟ LAN ؟

1-اون تنظیمات رو حتما باید از خود شرکت بپرسم ؟ اجازه میدن برای 2 تا کامپیوتر ؟
2- برای کامپیوتر دوم هم باید مودم بخرم ؟
3- من الان به صورت Lan وصل هستم .