PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

lebesgue
01-07-2010, 11:20
این تا حدی کمکتون میکنه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

الان هم قیمتها همینطوره یا بین 10 تا 20 تومن که دوست عزیز exir فرمودن هست؟

mehrdad38
01-07-2010, 11:28
چه ای پی باید وارد کرد من هر ایپی وارد میکنم نمیره

IP مودم دیگه به دفترچه راهنما رجوع کن IP توی اون درج شده معمولا 192.168.1.1 هست. اگر وارد کردی نرفت مودم رو باید ریست کنی.

ریست کردن مودم:

1- مودم رو خاموش کن.
2- دکمه ریست پشت مودم رو با یه چیز نوک تیز فشار بده بعد در همون حال که دکمه رو فشار دادی مودم رو روشن کن. حدود 10 ثانیه به همون حالت بمون بعد دکمه ریست رو ول کن.
3- حدود 20 ثانیه صبر کن بعد دوباره IP رو توی آدرس بار مرورگر وارد کن.

Fusi0n
01-07-2010, 14:58
سلام
ای پی قبول نکرد و همچنین دکمه ریست درمودم من وجود نداره
امکان دار مودمی همچین امکاناتی نداشته باشه

mehrdad38
01-07-2010, 15:24
مودمت چیه ؟ منظور از دکمه یه سوراخ بسیار ریز پشت مودم هست که باید با یه چیز نوک تیز فشار بدی.

aaeiria
01-07-2010, 17:28
در صفحه کانفیگ مودم:

Device Info ......> Statistics ......> ADSL

پارامتر SNR Margin یا Noise Margin نشون دهنده نسبت "سیگنال به نویز" فعلی شما و "سیگنال به نویز" مورد نیاز برای سرعت مشخصی است. اگر عدد SNR کم باشد، پش سر هم ارتباط شما قطع خواهد شد. این عدد باید 12db و یا بیشتر باشد.

ممنونم از جوابت

این اعداد به من نشون داده میشه

Downstream 29.1 Upstream 19.0
آیا سیم کشی داخلی ساختمون ها (مخصوصا آپارتمان ها که جعبه تقسیم های زیادی داره) به سرعت اینترنت بستگی داره یا نه؟ می صرفه که سیم کشی رو عوض کنم؟

mehrdad38
01-07-2010, 17:35
ممنونم از جوابت

این اعداد به من نشون داده میشه

Downstream 29.1 Upstream 19.0
آیا سیم کشی داخلی ساختمون ها (مخصوصا آپارتمان ها که جعبه تقسیم های زیادی داره) به سرعت اینترنت بستگی داره یا نه؟ می صرفه که سیم کشی رو عوض کنم؟

نتایج شما خیلی خوبه نباید مشکلی داشته باشین.

شما مشکل خاصی با سرویستون دارین ؟

aaeiria
01-07-2010, 18:07
مشکل خاصی که نه.
ولی حس می کنم دوستانم سرعتاشون بهتر از سرعت اینترنت منه.
با یه مودم و یه سیستم و یه سرویس.
بازم ممنون

Fusi0n
01-07-2010, 20:18
مودمت چیه ؟ منظور از دکمه یه سوراخ بسیار ریز پشت مودم هست که باید با یه چیز نوک تیز فشار بدی.
مودم من DSL 200 DLink هست . من هر چه قدر کشتم پیدا نکردم با ذربین هم چک کردم نبود

mehrdad38
01-07-2010, 20:57
یعنی همچین سوراخ ریزی پشت مودمت نیست زیرش نوشته RESET

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر نیست به دفترچه راهنماش مراجعه کن ببین چیزی راجعه به Reset نوشته یا نه اگر به هر حال نتونستی reset کنی برو تمام کوکی های مرورگرت رو پاک کن + تمام فایل های موقت اینترنت خلاصه مرورگرت رو تمیز تمیز کن بعد برو اون IP رو بزن ببین می ره یا نه.

Fusi0n
01-07-2010, 22:21
سلام مدلی که دارم این مودل

lion computer
بیخیال به نظرم مودم عوض کنم بهتر الان مودم عالی باقیمت نسبتا پایین چی ؟

aminpost
01-07-2010, 23:08
من یک مودم linksys دارم اما به جای برق ۱۵ به برق ۱۹ وصل کردم !!!!!
آیا امیدی به تعمیر هست یا بندازم سطل اشغال ؟؟؟

mehrdad38
01-07-2010, 23:15
TP Link TD-8811 چطوره ؟ LAN + USB مجموعا 2 پورت + Router و پشتیبانی از ADSL 2 قیمت 21 الی 22 . ولی من موندم مگه میشه مودم ریست نداشته باشه ؟ به هر حال شاید نداره دیگه.

harrypotter
02-07-2010, 03:40
من هر کاری میکنم مودم ام (TP-Link 8811) اتوکانکت نمیشه. تنظیمات رو چی بزارم؟

mehrdad38
02-07-2010, 03:59
باید مودم رو روی PPPOE تنظیم کنی. فایل راهنمای زیر رو دانلود کن :

منتها تمام تنظیمات رو بر اساس شرکت سرویس دهنده خودتون در نظر بگیرین.

behzad.mk
02-07-2010, 10:10
من میخوام مودم Link sys 120 N رو بخرم رفتم توی یکی از سایت های فروش اینترنتی دیدم 2 مدل گذاشته:
Link sys 120N
Link SYS WRT 120 N
میخواستم از دوستان بپرسم فرق این 2 تا چیه و کلا" مودم خوبیه برای خرید و این که پورت USB نداره مشکل ساز نمیشه؟؟
امکاناتشم بگید ممنون میشم...
اگه گزینه بهتری هم هست بگید...

sub-zero
02-07-2010, 11:54
سلام.
من یه مودم PLANET ADU-2110A USB ADSL دارم

درایور سون نداره اما نصب میشه با همون درایور اکس پی... اما اصلا کانکت نمیشه ارور 628 میده !

چکار کنم ؟ از درایوره یعنی ؟ بندازمش دور ؟
راهی نداره ؟

Fusi0n
02-07-2010, 12:29
TP Link TD-8811 چطوره ؟ LAN + USB مجموعا 2 پورت + Router و پشتیبانی از ADSL 2 قیمت 21 الی 22 . ولی من موندم مگه میشه مودم ریست نداشته باشه ؟ به هر حال شاید نداره دیگه.
عالی فقط با ویندوز 7 64 بیتی ساپورت داره ؟ یا درایو براش هست ؟

AMIR.KIK
02-07-2010, 13:09
سلام مودم من مدلش tp-link td8811 هستش وقتی که به اینتر نت وصل میشم بده یکی 2 ساعت از کار میفته باید دیس بشم و دوباره وصل بشم.باید چیکارش کنم؟که دیگه این مشکل رو نداشته باشه؟یکی کمکم کنه

mehrdad38
02-07-2010, 13:22
عالی فقط با ویندوز 7 64 بیتی ساپورت داره ؟ یا درایو براش هست ؟

مهم نیست که درایورش باشه یا نباشه چون پورت LAN داره نیازی به درایور نیست من خودم همین مودم رو دارم و الان هم دارم از اون توی سون استفاده می کنم.

شایدم همین درایوری که تو mini CD ش هست تو سون نصب بشه من تا حالا امتحان نکردم چون مایل نیستم با USB مودم رو وصل کنم.

سلام مودم من مدلش tp-link td8811 هستش وقتی که به اینتر نت وصل میشم بده یکی 2 ساعت از کار میفته باید دیس بشم و دوباره وصل بشم.باید چیکارش کنم؟که دیگه این مشکل رو نداشته باشه؟یکی کمکم کنه

شما این مراحل رو از کانفیگ مودم انجام بدین:

Device Info ......> Statistics ......> ADSL

مقدار SNR Margin رو برای Upstream و Downstream رو درج کنید تا بهتون بگم.

Sepehr_Art23
02-07-2010, 13:42
سلام دوستان . من TP-Link TD8811 دارم و این مراحل رو انجام میدم ولی Auto Connect نمیشه!لطفا کمک کنید
این مودمم سری جدید مشکی رنگ هستش . قبلا همشن مد ولی قدیمیشو داشتم و او یه گزینه به نام Dsl Auto Connect داشت که انجام میداد ولی این ندارهباید چیکار کنم ممنون میشم کمک کنید

mehrdad38
02-07-2010, 14:01
باید از قسمت quick Setup نوع کانکشن رو PPPOE انتخاب کنین.شما کدوم مراحل رو انجام دادین ؟

shabloo
02-07-2010, 15:06
با سلام به همه
در حال حاضر بهترین مودم ADSL وایرلس از نظر کیفیت چیه؟
قیمتش مهم نیست ، برای مصرف خونگی می خوام ولی می خوام قطعی و کلا مشکل نداشته باشه.
از کسایی که واقعا اطلاعات دارن خواهش می کنم راهنمایی کنن ، ممنون.

Exir
02-07-2010, 17:48
با سلام به همه
در حال حاضر بهترین مودم ADSL وایرلس از نظر کیفیت چیه؟
قیمتش مهم نیست ، برای مصرف خونگی می خوام ولی می خوام قطعی و کلا مشکل نداشته باشه.
از کسایی که واقعا اطلاعات دارن خواهش می کنم راهنمایی کنن ، ممنون.

asus dsl -n13 قیمت 180 تومن. :20:

Exir
02-07-2010, 17:53
من میخوام مودم Link sys 120 N رو بخرم رفتم توی یکی از سایت های فروش اینترنتی دیدم 2 مدل گذاشته:
Link sys 120N
Link SYS WRT 120 N
میخواستم از دوستان بپرسم فرق این 2 تا چیه و کلا" مودم خوبیه برای خرید و این که پورت USB نداره مشکل ساز نمیشه؟؟
امکاناتشم بگید ممنون میشم...
اگه گزینه بهتری هم هست بگید...

جفتش یکیه.
مودم بدی نیست.
یو اس بی اگه برای وصل شدن به کامپیوتر میخوای همون لن خیلی بهتره.
4 تا لن و اتصال بیسیم به موبایل و لپتاب.
قیمت 75 تومن.

shabloo
02-07-2010, 20:01
asus dsl -n13 قیمت 180 تومن. :20:
ممنون .اگه محدودیت قیمت زیر 100 باشه چه گزینه ای پیشنهاد میکنین؟ا

هشت بهشت
02-07-2010, 21:05

مودم asus مدلهای زیر 100 هم داره .
اما مودم های TP-LINK هم میتونه گزینه ی خوبی باشه

Exir
02-07-2010, 22:48

پیشنهاد میکنم یه tp-link 8901 بخرید قیمتشم 45 تومن مودم خیلی خوبیه.

wichidika
03-07-2010, 08:19
جفتش یکیه.
مودم بدی نیست.
یو اس بی اگه برای وصل شدن به کامپیوتر میخوای همون لن خیلی بهتره.
4 تا لن و اتصال بیسیم به موبایل و لپتاب.
قیمت 75 تومن.

دوست گرامی جفتش یکی نیست دوتاست
wag120nمودم هست

wrt120n روتر هست مودم نداره.

از اینها بهتر هم wag320n:31:
هست
usb می خواهی چه کار.
فقط مودم های درپیتی قدیمی با usb به کامپیوتر وصل می شدند
شکن نکن که lan بهتره

a6l3i
03-07-2010, 13:25
سلام

من یک مودم linksys دارم اما به جای برق ۱۵ به برق ۱۹ وصل کردم !!!!!
آیا امیدی به تعمیر هست یا بندازم سطل اشغال ؟؟؟

بستگی به طراحی مودم داره ، اگه فیوز یا مدار Bypass داشته باشه مشکلی نیست و باتعویض قطعه حله ، و گرنه میتونی یه فاتحه نثار روح عزیز از دست رفته کنی.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببرش مرکز خدمات یا تعمیرگاه یه نگاه بندازه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

----------------------------

الان هم قیمتها همینطوره یا بین 10 تا 20 تومن که دوست عزیز exir فرمودن هست؟
سلام
یه سرچ تو نت زدم ، زیر 25 ندیدم ، تا چند وقت پیش زیر 40 تومن نمیشد بهش فکر کرد ، ولی علی الظاهر عمومی تر شده:

asskicker56
03-07-2010, 14:32
من مودم zyxel دارم از شرکت شاتل گرفتم که یه پورت usb و یه پورت lan داره
میخواستم بدونم میشه همزمان به یه کامپیوتر با usb و به یکی دیگه با lan وصل بشه؟:31:

reza-atom
03-07-2010, 14:45
سلام به همگی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
طبق پیشنهاد دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رفتم یه کارت شبکه خریدم تا بواسطه ی اون به اینترنت وصل شم . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سوالم اینه که با کارت شبکه دیگه نیازی به CD و اینها نیست ؟
دقیقاً بفرمایین بعد از این که سیم و کابل و اینها رو وصل کردم باید چیکار کنم ؟ مودم باید Config شه ؟
ضمناً مودمم هم TP-LINK 8811 هست .

ممنون ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehrdad38
03-07-2010, 15:44
نه خیر نیازی به CD مودم نیست. فقط باید درایور کارت شبکه رو نصب کرده باشین.

باید با LAN مودم رو به سیستم متصل کنید. 100 البته باید مودم کانفیگ بشه.

وقتی تمام انصالات مودم اعم از کابل برق، LINE و LAN رو متصل کردین ، مودم رو روشن کنید کمتر از 30 ثانیه منتظر بمونید تا مودم راه اندازی بشه.

بعد IP مودم 192.168.1.1 رو تو آدرس بار مرورگرتون وارد کنید یه پنجره باز میشه که پسورد و یوزر نیم می خواد هر دو admin (تماما با حروف کوچیک) هست. بعد وارد صفحه اول کانفیگ مودم می شید. فایل زیر رو دانلود کنید و مراحل رو ادامه بدید:

اتصال بر حسب PPPOE (اتومات):

اتصال بر حسب Bridge (غیراتومات یا دستی):

البته تمام اطلاعات و پارامترها رو بر اساس شرکت سرویس دهنده خودتون در نظر بگیرین.

bazras
03-07-2010, 16:17
سلام به همه اميدورام بتونم مشكلم را توي اين فروم حل كنم

ADSL پارس آنلاين و مودم DLINK 2640U دارم با BRIDGING به اينترنت اتصال دارم اما با PPPOE متصل نميشه لذا وايرلس هم اتصال نمي ده (لپ تاپ IP مي گيره اما كانكت به اينترنت نمي شه) راه حل چيه ؟

Aileen-P
04-07-2010, 03:12
من یه مودم نوع d810r
adsl2+router
گرفتم
تنظیمات به صورت اتوماتیکه و من نمیتونم از رایگان استفاده کنم
چی کار کنم ؟
ویندوزم 7
یه راهنمایی کامل بکنین لطفا چون من خیلی بلد نیستم
مرسی

nikaan
04-07-2010, 11:38
سلام

من مجبورم بین مودم های smc و مودم های لینک سیس(بغیر از wag54g2 و wag120n ) یه مودم انتخاب کنم

حالا اگه میشه یه مودم از بین دو برند بالا که دارای اکسس پوینت باشه و حتما امتحانش رو هم پس داده باشه معرفی کنید

اگه میشه سریع جواب بدید آخه عجله ای هست

البته علت اینکه باید از این دو برند مودم بگیرم رو در تاپیک زیر مطرح کردم

مرسی خیلی خیلی زیاد:11::11:

nikaan
04-07-2010, 11:52
پست اضافی لطفا حذف شود

a6l3i
04-07-2010, 13:21
سلام دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام به همه اميدورام بتونم مشكلم را توي اين فروم حل كنم

ADSL پارس آنلاين و مودم DLINK 2640U دارم با BRIDGING به اينترنت اتصال دارم اما با PPPOE متصل نميشه لذا وايرلس هم اتصال نمي ده (لپ تاپ IP مي گيره اما كانكت به اينترنت نمي شه) راه حل چيه ؟
1- ویندوزتون چیه؟
2- وقتی با PPPoE میخوای وصل کنی چطور عمل میکنی؟ کجای کار ایراد پیدا میکنه؟ آیا Error خاصی میده؟

---------------------------

من یه مودم نوع d810r
adsl2+router
گرفتم
تنظیمات به صورت اتوماتیکه و من نمیتونم از رایگان استفاده کنم
چی کار کنم ؟
ویندوزم 7
یه راهنمایی کامل بکنین لطفا چون من خیلی بلد نیستم
مرسی

مبارکه ، ایشاالله سالها تو اینترنت واستون بتازه . . .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- سازند مودم کیه؟ اینچور که من سرچ کردم باید Tenda باشه:

2- یعنی چی نمی تونید از رایگان استفاده کنید؟ منظورتون Username و password شبانه هستش؟
3- الآن به اینترنت وصل میشه یا مشکل دارین؟

-------------------------------

سلام

من مجبورم بین مودم های smc و مودم های لینک سیس(بغیر از wag54g2 و wag120n ) یه مودم انتخاب کنم

حالا اگه میشه یه مودم از بین دو برند بالا که دارای اکسس پوینت باشه و حتما امتحانش رو هم پس داده باشه معرفی کنید

اگه میشه سریع جواب بدید آخه عجله ای هست

البته علت اینکه باید از این دو برند مودم بگیرم رو در تاپیک زیر مطرح کردم

مرسی خیلی خیلی زیاد:11::11:

1- من پیشنهاد میکنم لیست تمام مودم های اونها رو بگین تا با مشورت دوستان یکی رو انتخاب کنی. چون ممکنه الآن دوستان یک مدل از Linksys رو بگن که اونها نداشته باشن.
2- Asus ندارن؟

Aileen-P
04-07-2010, 14:01
بله تندا هستش
منظورم شبانه بود الان مشکلی نیست با روزانه وصل میشه
ولی چون اتوماتیکه پس واسه اتصال با شبانه چیکار کنم ؟

nikaan
04-07-2010, 14:16
1- من پیشنهاد میکنم لیست تمام مودم های اونها رو بگین تا با مشورت دوستان یکی رو انتخاب کنی. چون ممکنه الآن دوستان یک مدل از Linksys رو بگن که اونها نداشته باشن.
2- Asus ندارن؟

آخه مدل هایی رو که دارن نمی دونم چیه

اگه میشه به ترتیب چند تا معرفی کنید تا هر کدوم رو داشتن بگیریم آخه امروز میریم که یه مودم جدید رو از گارانتی بگیریم برای

همین عجله دارم

درضمن متاسفانه ایسوس هم نداره

مرسی:11:

p_p_k
04-07-2010, 14:25
سلام. يه سوال.

بچه ها براي اينكه تست كنم كه بفهمم لينكم وصل شده يا نه مودمو وصل كردم ولي چراغ لينك از اول خاموش بود . چشم زن هم نبود از اول. از پارسم سرويس گرفتم.

مشكلي نداره اينجوري؟؟؟؟ زماني كه لينكم وصل بشه چراغم روشن ميشه؟؟؟

asskicker56
04-07-2010, 14:40
من مودم zyxel دارم از شرکت شاتل گرفتم که یه پورت usb و یه پورت lan داره
میخواستم بدونم میشه همزمان به یه کامپیوتر با usb و به یکی دیگه با lan وصل بشه؟:31:
لطفا جواب بدین:19:

sei_pm
04-07-2010, 16:18
سلام. يه سوال.

بچه ها براي اينكه تست كنم كه بفهمم لينكم وصل شده يا نه مودمو وصل كردم ولي چراغ لينك از اول خاموش بود . چشم زن هم نبود از اول. از پارسم سرويس گرفتم.

مشكلي نداره اينجوري؟؟؟؟ زماني كه لينكم وصل بشه چراغم روشن ميشه؟؟؟

فرقی نداره واسه بعضی مودم ها چشمک زنه واسه بعضی ها 2 رنگه وقتی لینک نباشه مثلا قرمز در غیر اینصورت سبز واسه بعضی ها هم مثل شما خاموش یا روشنه پس هروقت چراخ DSL یا Link ثابت شده باشه یعنی خط رانژه شده. حداکثر تا 7 روز از وقتی نامه بره مرکز طول میکشه.

p_p_k
04-07-2010, 18:36
فرقی نداره واسه بعضی مودم ها چشمک زنه واسه بعضی ها 2 رنگه وقتی لینک نباشه مثلا قرمز در غیر اینصورت سبز واسه بعضی ها هم مثل شما خاموش یا روشنه پس هروقت چراخ DSL یا Link ثابت شده باشه یعنی خط رانژه شده. حداکثر تا 7 روز از وقتی نامه بره مرکز طول میکشه.

سلام. خوب 6 ماه پيش كه مشترك صبا بودم براي رانژه چراغ لينك اول چشمك زن بود بعد ثابت شد. ولي حالا كلا خاموشه؟؟؟ اين طبيعيه؟؟؟ يعني بستگي به شركت داره؟؟؟

در ضمن براي كانفينگ مودم چه چيزايي رو بايد از شركت پرسيد كه طبق اونا تنظيم كرد؟؟؟ مثلا vpi و .vci

reza1400
04-07-2010, 20:53
سلام
من مبتدیم، از شاتل اخیرا سرویس می گیرم، چون بلد نبودم تنظیم کنم همون مودم شرکت یعنی زایکسل رو گرفتم 97 تومن، وایرلسه،
p-660HW اون روزیم که شرکت اومده نصب کرده نبودم، حالا چنتا پرسش، اول اینکه از کجا باید به تنظیمات مودم دسترسی پیدا کنم؟ OS ام XP است، دوم اینکه چی جوری مودم رو یه جوری تنظیم کنم که وقتی قطع شد خودش مجددا کانکت بشه
ممنون

sei_pm
04-07-2010, 21:02
سلام. خوب 6 ماه پيش كه مشترك صبا بودم براي رانژه چراغ لينك اول چشمك زن بود بعد ثابت شد. ولي حالا كلا خاموشه؟؟؟ اين طبيعيه؟؟؟ يعني بستگي به شركت داره؟؟؟

در ضمن براي كانفينگ مودم چه چيزايي رو بايد از شركت پرسيد كه طبق اونا تنظيم كرد؟؟؟ مثلا vpi و .vci

مودم شما چیه؟ ببینید تو یکسری مودم ها کلا چراغ چشمک میزنه تا ثابت بشه. تو بعضی مودم ها اول چشمک میزنه ولی اگر رانژه نشده باشه خاموش میمونه و دیگه چشمک نمیزنه مثل Linksys همون دو مقدار رو بپرسید کافیه و چراغ لینک هم ربطی به کانفیگ کردن.

humanaga
04-07-2010, 22:38
من مودم TP-link8811 دارم می خوام اپدیت کنم تو سایتش چندتا ورزن گذاشته کدومو دانلود کنم اینم مشخصات مودم
Device Info

Board ID: 96338L-2M-8M
Firmware Version: 3.06L.03-T1.0a-080131.A2pB023k.d17m
Bootloader (CFE) Version: 1.0.37-6.5
راستی این NAT کجاست اصلا پیدا نمی کنم میشه راهنمایی کنید

Scrat
04-07-2010, 22:41
سلام
سوال در مورد مودم داشتم ، من خدمات ADSL گرفتم و درخواست یک مودم وایرلس ZyXEL P-660HW کردم که برام فرستاند ولی هنوز مراحل اداریش تموم نشده که برای نصب بیان .
سوالی که دارم این هست که این مودم چطور به کامپیوتر متصل میشه ؟ پشت مودم 4 خروجی LAN هست با یک ورودی DSL .
در مورد لپ تاپ رو میدونم که بدون سیم با وایرلس متصل میشه ولی در مورد کامپیوتر رومیزی رو نمیدونم . من فقط یک مودم معمولی دایال آپ C-Net روی کامپیوترم دارم . آیا من باید قطعه ی خاصی برای کامپیوتر بگیرم ؟ یک سری USB Flash های وایرلس برای این کار هست ؟؟ یا سیم مثل USB میخواد ؟
سول دوم این که این مودم تا چند متر فضا رو پوشش میده ؟ ( 1 آنتن بزرگ و 1 آنتن کوچک داره " قابل تعویض " )
سوال سوم هم اینکه این مودم که من گرفتم دو مدل داره :
1. P-660-HW-T1 v3 - 802.11g Wireless Gateway over POTS
2. P-660-HW-T3 v3 - 802.11g Wireless Gateway over ISDN/U-R2
مودم من از نوع اولی هست ، تفاوت این 2 چیست ؟؟
سوال آخر هم اینکه امکان اتصال همزمان لپ تاپ با کامپیوتر به ADSL برای استفاده هست یا به چیزی مثل Access Point نیاز هست ؟
پیشاپیش تشکر برای پاسخگویی

p_p_k
04-07-2010, 22:58
مودم شما چیه؟ ببینید تو یکسری مودم ها کلا چراغ چشمک میزنه تا ثابت بشه. تو بعضی مودم ها اول چشمک میزنه ولی اگر رانژه نشده باشه خاموش میمونه و دیگه چشمک نمیزنه مثل Linksys همون دو مقدار رو بپرسید کافیه و چراغ لینک هم ربطی به کانفیگ کردن.

سلام. مودم من استار نت هستش ولي مدل خاصي نزده روش كه بتونم دقيق بهتون بگم .

خوب مشكل من هم همينه. شركت صبا كه بودم براي رانژه اول چشمك ميزد اگر رانژه نشده بود خاموش ميشد.

ولي الان كه اومدم پارس چراغ لينك اصلا چشمكم نميزنه. حدود 7 ماه هم كاري با مودم نداشتم و بدون استفاده بود.

حالا ميگم نكنه مودم خراب شده باشه كه چراغه چشمكم نميزنه؟؟؟

عزيز ميدونم كانفينگ ربطي به لينك نداره ولي زماني كه لينكم وصل شد بايد مودم رو كانفينگ كنم كه بايد بعضي تنظيماتش طبق شركت باشه. حالا ميخوام بدونم اون تنظيمات كدومه كه بايد طبق شركت درستشون كنم؟؟:11:

mehrdad38
04-07-2010, 23:06
من مودم TP-link8811 دارم می خوام اپدیت کنم تو سایتش چندتا ورزن گذاشته کدومو دانلود کنم اینم مشخصات مودم
Device Info

Board ID: 96338L-2M-8M
Firmware Version: 3.06L.03-T1.0a-080131.A2pB023k.d17m
Bootloader (CFE) Version: 1.0.37-6.5
راستی این NAT کجاست اصلا پیدا نمی کنم میشه راهنمایی کنید

شما باید بدونید ورژن مودمون چیه ؟ برای اینکار به لیبل زیر مودم توجه کنید اونجا شماره ورژن مودم درج شده با توجه به ورژن مودم Firmware مودمون رو آپدیت کنید.

مسیر NAT هم به این صورته:

a6l3i
04-07-2010, 23:17
بله تندا هستش
منظورم شبانه بود الان مشکلی نیست با روزانه وصل میشه
ولی چون اتوماتیکه پس واسه اتصال با شبانه چیکار کنم ؟

شما باید تو تنظیمات مودم ، دوتا کانکشن جدا بسازید. یکی برای روز و یکی برای شب. فقط زمانیکه میخواهید از روزانه به شبانه تغییر حالت بدین ، باید مودم یه بار ریست شه!!

1- وارد تنظیمات 192.168.1.1 مودم شید.( با زدن اعداد 192.168.1.1 در اینترنت اکسپرورر و تایپ کلمه ی admin برای username و password ).اگه خواست.
2- تو منوی سمت چپ روی wizard کلیک کنید تا در پنجره ی سمت راست باز شه.
3- از تصویر مانیتور یه عکس واسم بفرستین تا ببینیم چه مواردی میآره. (من راهنمای مودم شما رو دانلود کردم ، ولی عکس های pdf اش خیلی بده و نمیتونم ببینیم!!) .

------------------------

آخه مدل هایی رو که دارن نمی دونم چیه
اگه میشه به ترتیب چند تا معرفی کنید تا هر کدوم رو داشتن بگیریم آخه امروز میریم که یه مودم جدید رو از گارانتی بگیریم برای
همین عجله دارم
درضمن متاسفانه ایسوس هم نداره
مرسی:11:

راستش من از Linksys همین مدل ها رو میشناسم و روی smc هم اطلاعاتی ندارم. شخصا Asus پیشختاد میکنم که تو لیست کذائی اونها نیست. امیدوارم دوستان بتونن نظر بدن.

-----------------------

سلام
من مبتدیم، از شاتل اخیرا سرویس می گیرم، چون بلد نبودم تنظیم کنم همون مودم شرکت یعنی زایکسل رو گرفتم 97 تومن، وایرلسه،
p-660HW اون روزیم که شرکت اومده نصب کرده نبودم، حالا چنتا پرسش، اول اینکه از کجا باید به تنظیمات مودم دسترسی پیدا کنم؟ OS ام XP است، دوم اینکه چی جوری مودم رو یه جوری تنظیم کنم که وقتی قطع شد خودش مجددا کانکت بشه
ممنون

1- تو IE تو قسمت Address Bar، عدد 192.168.1.1 رو وارد کنید
2- معمولا مودم های dsl که قطع میشن ، چراغ DSL اونها قرمز میشه و باید بصورت دستی مجدد کانکت شن. حالا اگه PPPoE تنظیم شده باشه باید مودم رو reboot کرد و اگه Bridge باشه ، باید محدد کانکتش کرد.

a6l3i
04-07-2010, 23:31
سلام
سوال در مورد مودم داشتم ، من خدمات ADSL گرفتم و درخواست یک مودم وایرلس ZyXEL P-660HW کردم که برام فرستاند ولی هنوز مراحل اداریش تموم نشده که برای نصب بیان .
سوالی که دارم این هست که این مودم چطور به کامپیوتر متصل میشه ؟ پشت مودم 4 خروجی LAN هست با یک ورودی DSL .
در مورد لپ تاپ رو میدونم که بدون سیم با وایرلس متصل میشه ولی در مورد کامپیوتر رومیزی رو نمیدونم . من فقط یک مودم معمولی دایال آپ C-Net روی کامپیوترم دارم . آیا من باید قطعه ی خاصی برای کامپیوتر بگیرم ؟ یک سری USB Flash های وایرلس برای این کار هست ؟؟ یا سیم مثل USB میخواد ؟
سول دوم این که این مودم تا چند متر فضا رو پوشش میده ؟ ( 1 آنتن بزرگ و 1 آنتن کوچک داره " قابل تعویض " )
سوال سوم هم اینکه این مودم که من گرفتم دو مدل داره :
1. P-660-HW-T1 v3 - 802.11g Wireless Gateway over POTS
2. P-660-HW-T3 v3 - 802.11g Wireless Gateway over ISDN/U-R2
مودم من از نوع اولی هست ، تفاوت این 2 چیست ؟؟
سوال آخر هم اینکه امکان اتصال همزمان لپ تاپ با کامپیوتر به ADSL برای استفاده هست یا به چیزی مثل Access Point نیاز هست ؟
پیشاپیش تشکر برای پاسخگویی

مبارکه
1- شما میتونید 4 تا سیستم رو از طریق 4تا پورت LAN که گفتی با کابل های شبکه به مودم وصل کنید و همزمان تا 15 سیستم رو از طریق wireless بهش وصل کنید. این مودم ها خودشون Access Point هم هستن برای همین تمام این سیستم ها میتونن علاوه بر دسترسی به اینترنت ، به هم هم تبادل اطلاعات داشته باشن. (با wireless مودمتون میتونید به موبایل هایی که wifi دارن هم وصل شید و اونها رو هم به اینترنت وصل کنی)

2- شما یه کارت شبکه لازم داری که اگه مادربرد قدیمی نباشه رو خودش داره :

و اگه نداره باید یکی بخری (حدود 10 تومن):

3- برد مودم های وایرلس معمولا دوطبقه ی عمودی و درحد 300 تا 500 متر افقی هستش که بستگی به ساختار خونه داره.

Scrat
05-07-2010, 00:01
مبارکه
1- شما میتونید 4 تا سیستم رو از طریق 4تا پورت LAN که گفتی با کابل های شبکه به مودم وصل کنید و همزمان تا 15 سیستم رو از طریق wireless بهش وصل کنید. این مودم ها خودشون Access Point هم هستن برای همین تمام این سیستم ها میتونن علاوه بر دسترسی به اینترنت ، به هم هم تبادل اطلاعات داشته باشن. (با wireless مودمتون میتونید به موبایل هایی که wifi دارن هم وصل شید و اونها رو هم به اینترنت وصل کنی)

2- شما یه کارت شبکه لازم داری که اگه مادربرد قدیمی نباشه رو خودش داره :

و اگه نداره باید یکی بخری (حدود 10 تومن):

3- برد مودم های وایرلس معمولا دوطبقه ی عمودی و درحد 300 تا 500 متر افقی هستش که بستگی به ساختار خونه داره.

بینهایت ممنون.
متاسفانه مادربورد من MSI KT4V Via-AGP 8X – AMD Athlon-Duron هست ، 8 سال پیش خریدم و کارت شبکه نداره .
از این جهت پرسیدم به Access Point نیاز دارم یا نه چون یک ماه پیش خواستم از شرکت پتیاک اینترنت وایرلس بگیرم ولی چون سمت خونه ما به صورت رفلکس امواج میداد نصاب وقتی برای تست اومد بهم گفت مناسب نیست ، بهم از قبل گفته بودن که باید برای استفاده همزمان دو کامپیوتر حتماً Access Point هم ازشون بخرم . 150 تومن آنتنی که روی پشت بام قرار میگرفت ، 125 تومن همین Access Point و اگه اشتباه نکنم حدود 80 تومن هم مودم وایرلس جداگانه.فقط چیزی حدود 350 تومن هزینه اولیه . پس خوبه که Wireless نشد و ADSL گرفتم و این مودم ADSL خودش Access Point داره . البته همین ADSL هم برام گرون درومد چون منطقه ما پورت خالی خیلی کم هست و شرکت ها فقط حجم های بالا رو به ما ها میدن ! من هم هیچ نیازی ندارم به این مقدار حجم !

حالا کلاً امکانی هست که با همین کامپیوتر بتونم به صورت وایرلس وصل بشم به مودم ؟ ( یعنی سیم کشی نباشه )

باز هم بینهایت از شما ممنونم .

MILIN3M
05-07-2010, 00:02
باسلام به دوستان ..من قبلا از داتک سرویس میگرفتم و الان از اسیاتک البته هنوز وصل نکردنش..
میخواستم بدونم با توجه به اینکه من مودمم رو اونموقع تنظیم کردم..ایا الانم برای این اسیاتک باید تنظیم کنم؟؟ یعنی لازمه هزینه راهندازی بدم باز؟؟
اگه نه که هیچ اگه اره گفتن اگه خودتون راه بندازین پول نمیگیرن میشه راهنمایی بفرمایید چجحوری راهندازی کنم؟

a6l3i
05-07-2010, 00:13
بینهایت ممنون.
متاسفانه مادربورد من MSI KT4V Via-AGP 8X – AMD Athlon-Duron هست ، 8 سال پیش خریدم و کارت شبکه نداره .
از این جهت پرسیدم به Access Point نیاز دارم یا نه چون یک ماه پیش خواستم از شرکت پتیاک اینترنت وایرلس بگیرم ولی چون سمت خونه ما به صورت رفلکس امواج میداد نصاب وقتی برای تست اومد بهم گفت مناسب نیست ، بهم از قبل گفته بودن که باید برای استفاده همزمان دو کامپیوتر حتماً Access Point هم ازشون بخرم . 150 تومن آنتنی که روی پشت بام قرار میگرفت ، 125 تومن همین Access Point و اگه اشتباه نکنم حدود 80 تومن هم مودم وایرلس جداگانه.فقط چیزی حدود 350 تومن هزینه اولیه . پس خوبه که Wireless نشد و ADSL گرفتم و این مودم ADSL خودش Access Point داره .

حالا کلاً امکانی هست که با همین کامپیوتر بتونم به صورت وایرلس وصل بشم به مودم ؟ ( یعنی سیم کشی نباشه )

باز هم بینهایت از شما ممنونم .

در اینصورت شما به کارت شبکه ی وایرلس نیاز داری. که دوستان تو صفحات قبل گفتن بین 10 تا 20. ولی من خیلی شک دارم که به این ارزونی شده باشه و با توجه به سرچ هام الآن باید بالای 25 باشه:

این لینک کمکتون میکنه:

البته واسه قیمت یه سرچ کنی بهتره.

------------------------------

باسلام به دوستان ..من قبلا از داتک سرویس میگرفتم و الان از اسیاتک البته هنوز وصل نکردنش..
میخواستم بدونم با توجه به اینکه من مودمم رو اونموقع تنظیم کردم..ایا الانم برای این اسیاتک باید تنظیم کنم؟؟ یعنی لازمه هزینه راهندازی بدم باز؟؟
اگه نه که هیچ اگه اره گفتن اگه خودتون راه بندازین پول نمیگیرن میشه راهنمایی بفرمایید چجحوری راهندازی کنم؟

1- قطعا باید مودم ریست کامل و دوباره تنظیم شه که مطمئنم با کمک دوستان میتونید خودتون تنظیم کنید. کافیه مخابرات خط تون رو ، روی آسیاتک رانژه کنه. البته خیلی ISPها قبول نمیکنن خودتون راه اندازی کنید و به بهانه ی راه اندازی اولیه هزینه اش رو می گیرین.

برای راهنمایی پیشنهاد میکنم بذارید خطتون رانژه شه تا گاماس گاماس واسه تنظیم باهم جلو بریم. ابلته واسه راهنمایی باید بدونیم:

1- مودمتون چیه؟
2- ویندوزتون چیه؟

p_p_k
05-07-2010, 00:26

سلام. مودم من استار نت هستش ولي مدل خاصي نزده روش كه بتونم دقيق بهتون بگم .

خوب مشكل من هم همينه. شركت صبا كه بودم براي رانژه اول چشمك ميزد اگر رانژه نشده بود خاموش ميشد.

ولي الان كه اومدم پارس چراغ لينك اصلا چشمكم نميزنه. حدود 7 ماه هم كاري با مودم نداشتم و بدون استفاده بود.

حالا ميگم نكنه مودم خراب شده باشه كه چراغه چشمكم نميزنه؟؟؟

عزيز ميدونم كانفينگ ربطي به لينك نداره ولي زماني كه لينكم وصل شد بايد مودم رو كانفينگ كنم كه بايد بعضي تنظيماتش طبق شركت باشه. حالا ميخوام بدونم اون تنظيمات كدومه كه بايد طبق شركت درستشون كنم؟؟

سلام. كسي جواب مارو نميده؟؟؟:19::19:

sei_pm
05-07-2010, 06:45
سلام. كسي جواب مارو نميده؟؟؟:19::19:

جهت اطمینان از سالم بودن مودم می تونی اون رو جای دیگه تست کنی ولی نباید تغییر میکرد.
از شرکت هم شما فقط vpi و vci و یوزرنیم و پسورد رو بپرسید می تونید کانفیگ کنید چیز دیگه ای لازم نیست.

extreme2006gh
05-07-2010, 11:21
یه سوال در مورد سرویس انترنت های مخابرات فیبر نوری

خط تلفن من فیبر نوری هست و هیچ شرکتی به جز مخابرات سرویس نمیده
من از مخابرات یه سرویس گرفتم ولی هنوز نتونستم استفاده کنم

مودم من یه مودم Adsl معمولی هست و پشتیبان مخابرات میگفت باید مودم شما برای فیبر نوری ADSL 2+ باشه
میخواستم بدونم آیا واقعا همینطوره یعنی من باید مودم ام رو عوض کنم ؟

کسی نمیتونه من رو راهنمایی کنه ؟

mehrdad38
05-07-2010, 11:38
کسی نمیتونه من رو راهنمایی کنه ؟

من فکر می کنم (مطمئن نیستم) شما باید از یه مبدل یا سوئیچ استفاده کنین. مودم رو وصل کردین چراغ ADSL چشمک می زنه و ثابت می شه؟ یعنی علامت رانژه شدن رو داره؟

zamora_66633
05-07-2010, 12:02
سلام . من وقتي مودم رو روشن ميكنم چراغ adsl خاموشه وزماني كه گوشي تلفن رو بر ميدارم چراغ روشن ميشه و درست ميشه كسي ميتونه علتش رو به من بگه؟ tp-link td-8811 مدل مودمه
مرسي

zamora_66633
05-07-2010, 12:06
سلام
چراغ adsl مودم من خاموشه و وقتي گوشي تلفن رو برميدارم درست ميشه كسي ميدونه علتش چيه؟
tp-link td-8811
با تشكر

MILIN3M
05-07-2010, 12:06
1- قطعا باید مودم ریست کامل و دوباره تنظیم شه که مطمئنم با کمک دوستان میتونید خودتون تنظیم کنید. کافیه مخابرات خط تون رو ، روی آسیاتک رانژه کنه. البته خیلی ISPها قبول نمیکنن خودتون راه اندازی کنید و به بهانه ی راه اندازی اولیه هزینه اش رو می گیرین.

برای راهنمایی پیشنهاد میکنم بذارید خطتون رانژه شه تا گاماس گاماس واسه تنظیم باهم جلو بریم. ابلته واسه راهنمایی باید بدونیم:

1- مودمتون چیه؟
2- ویندوزتون چیه؟

دمت گرم
ویندوز ویستا 64 بیت
مودم هم D-link

jabera
05-07-2010, 18:15
سلام
بدجوری گیر کردم

آی پی مودم (192.168.1.1)که باید در اکسپلور بزنیم تا وارد تنظیمات مودم بشه برای من کار نمیکنه
در ویندوز اکس پیم که اکسپلور6 هست میره تو تنظیمات مودم
ولی در وسندوز سون نمیشه(اکسپلورش 8 هست)

چکار کنم؟؟؟؟؟؟
روی هیچ مرورگر دیگه ای نمیشه این کار را انجام داد؟؟؟؟؟

1راهی پیش پام بذارید

ممنون

mehrdad38
05-07-2010, 20:44
به مرورگر ربطی نداره. توی تمام مرورگرها میشه . مودم رویکبار بر اساس دفترچه راهنماش ریست کن بعد دوباره IP رو تو مرورگر بزن.

jabera
05-07-2010, 20:56
به مرورگر ربطی نداره. توی تمام مرورگرها میشه . مودم رویکبار بر اساس دفترچه راهنماش ریست کن بعد دوباره IP رو تو مرورگر بزن.

اگه ربط ناره و مودمم درسته پس چرا توی اکس پی درست کار میده؟؟؟؟؟؟؟؟
امتحان میکنم و نتیجه را میگن

jabera
05-07-2010, 22:00

آقا فایده نداره
ریست هم کردم
توی اکس پی روی تمام مرورگرها کار میده ولی تو 7 روی هیچ کدوم کار نمیده

1سوال؟؟؟؟؟؟؟
اصلا نیازی هست کار بده؟؟؟؟؟-من تنظیمات مودم را اگر توی اکس پی درست کنم،توی سون هم کار میده؟؟؟؟؟
یعنی دیگه نیاز نباشه تنظیمات را 2باره تو ویندوز 7 درست کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mehrdad38
05-07-2010, 22:04
اصلا ربطی به ویندوز و مرورگر نداره شما یکبار ریست کنین مودم رو دوباره امتحان کنید و نتیجه رو بگید . طریقه انجام ریست خیلی مهمه طبق دستورالعمل انجام بدید.

با LAN مودم رو وصل کردین دیگه؟ آره میشه. تغییرات توی خود مودم ذخیره میشه (در صورتی که با LAN متصل کرده باشین). پس می تونین توی اکس پی کانفیگ کنین و هر کجا که دوست دارین توی هر سیستم ازش استفاده کنین و این در صورتیه که با LAN مودم رو متصل کنین.

Moahammad_sdt
05-07-2010, 22:17
سلام
دوستان من می خواستم یک مودم وایرلس بگیرم دو سه تا هم شبکه داشته باشه Dlink هم باشه دوستان چی پیشنهاد می کنند (لطفا قیمت رو هم بذارید)

Exir
05-07-2010, 22:56
سلام
دوستان من می خواستم یک مودم وایرلس بگیرم دو سه تا هم شبکه داشته باشه Dlink هم باشه دوستان چی پیشنهاد می کنند (لطفا قیمت رو هم بذارید)
dlink آشغاله یه tp-link 8901 بگیرید 45 تومن سگش به دیلینک میرزه 4 تا شبکم داره.

jabera
05-07-2010, 23:00
اصلا ربطی به ویندوز و مرورگر نداره شما یکبار ریست کنین مودم رو دوباره امتحان کنید و نتیجه رو بگید . طریقه انجام ریست خیلی مهمه طبق دستورالعمل انجام بدید.

با LAN مودم رو وصل کردین دیگه؟ آره میشه. تغییرات توی خود مودم ذخیره میشه (در صورتی که با LAN متصل کرده باشین). پس می تونین توی اکس پی کانفیگ کنین و هر کجا که دوست دارین توی هر سیستم ازش استفاده کنین و این در صورتیه که با LAN مودم رو متصل کنین.

راسیاتش 2تا قضیه هست:
1)کارتنش دستم نیست-شما راهش را بگو-tp-link 8901
2)این جا سوزنیه برای ریست هست:تا 1سوزن توش زدم شکست-ولی اتفاق خاصی نیافتاده

بله من با لن وصل کردم
پس تو اکس پی تنظیم کنم حله دیگه؟؟؟؟؟؟؟:31::31::31:

mehrdad38
05-07-2010, 23:08
راسیاتش 2تا قضیه هست:
1)کارتنش دستم نیست-شما راهش را بگو-tp-link 8901
2)این جا سوزنیه برای ریست هست:تا 1سوزن توش زدم شکست-ولی اتفاق خاصی نیافتاده

بله من با لن وصل کردم
پس تو اکس پی تنظیم کنم حله دیگه؟؟؟؟؟؟؟:31::31::31:

آره عزیز من حرف بی خودی نمی زنم مطمئن باش.

ریست کردن:

1- مودم رو خاموش کن.
2- با یه چیز نوک تیز دکمه ریست رو فشار بده .
3- بعد به همون حالت که فشار دادی مودم رو روشن کن حدود 10 ثانیه به همون حالت بمون بعد از 10 ثانیه فشار رو از دکمه بردار.
4- حدود 1 دقیق صبر کن تا مودم راه اندازی بشه بعد IP رو تو مرورگر بزن انشا الاه که برات باز بشه.

amrikan
06-07-2010, 16:17
سلام..من مودمم tp link 8901 .. حالا میخوام با گوشیم که htc ویندوز داره با وایرلس مودم کانکت بشم..قبلا تنظیمات مودم روی bridge بود با گوشی کانکت میشد یعنی دقیقا مودمو میشناخت و انتن کامل میداد ولی نمیشد از اینترنت با گوشی استفاده کرد..بعد شنیدم که باید مودمو بزارم حالت pppoe ..اینکارم کردم بازم همونجور شد..کسی میدونه مشکل از چیه؟؟؟ تنظیمات گوشی یا مودم؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید..

saeid6441
06-07-2010, 20:11
سلام
من مودم 2640U دارم با لپ تاپ با کابل میتونم به اینترنت وصل بشم ولی با وایرلس مودم مشکل دارم طوری که میتونم وایرلسو پیدا کنم ولی وقتی کانکت میشم اینترنت ندارم و میزنه no internet access !!!!!! کابل رو جدا کردم و توی ستینگش هم رفتم ولی بازم نشد :(
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

reza-atom
06-07-2010, 21:26
سلام دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بالاخره خطم رانژه شد ولی یه مشکل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :
همه ی چراغای مودم وصل شد و کانفیگ هم (اتوماتیک) کردم ولی به اینترنت نمیتونم connect شم یعنی چراغ internet خاموشه و بعضی وقتا یه چشمکایی میزنه ! بقیه ی چراغا روشنن و چراغ lan هم چشمک میزنه و روشنه . کجا مشکل داه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مودمم tp-link8811 هست و فکر نکنم کانفیگ مشکل داشته باشه ! به ISPیم هم زنگ زدم گفت کانفیگت اشتباه هست !
من به کارت شبکه توقسمت Internet Protocol - tcp/ip هیچ IP ای ندادم . آیا بخاطر اینه که کانکت نمیشم ؟
راستی تنظیمات DNS چیه ؟

ممنون ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehrdad38
06-07-2010, 22:10

بالاخره خطم رانژه شد ولی یه مشکل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :
همه ی چراغای مودم وصل شد و کانفیگ هم (اتوماتیک) کردم ولی به اینترنت نمیتونم connect شم یعنی چراغ internet خاموشه و بعضی وقتا یه چشمکایی میزنه ! بقیه ی چراغا روشنن و چراغ lan هم چشمک میزنه و روشنه . کجا مشکل داه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مودمم tp-link8811 هست و فکر نکنم کانفیگ مشکل داشته باشه ! به ISPیم هم زنگ زدم گفت کانفیگت اشتباه هست !
من به کارت شبکه توقسمت Internet Protocol - tcp/ip هیچ IP ای ندادم . آیا بخاطر اینه که کانکت نمیشم ؟
راستی تنظیمات DNS چیه ؟

ممنون ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نه به خاطر اون نیست که IP ندادی. ببینم چراغ ADSL روشنه یا نه؟ مرحله به مرحله بگو تنظیمات رو چطور انجام دادی تا با هم جلو بریم.

reza-atom
06-07-2010, 22:58
نه به خاطر اون نیست که IP ندادی. ببینم چراغ ADSL روشنه یا نه؟ مرحله به مرحله بگو تنظیمات رو چطور انجام دادی تا با هم جلو بریم.

دقیقاً همون تنظیماتی که شما توی چند صفحه قبل (تصویری) گذاشتین رو انجام دادم و البته vpi و vci رو از شرکت گرفتم و Encapsulation Mode باید LLC باشه . مابقی تنظیمات رو همونطور که گفتین رفتم . تعجب میکنم واقعاً .چیز خاصی داره مگه انجام ندادم ؟؟؟ یه بار ریست هم کردم و دوباره تنظیم کردم . اون MTU تو قسمت کانفیگ چیه ؟

mehrdad38
07-07-2010, 06:43
MTU به معنی Maximum Transmission Unit حداکثر دیتای قابل انتقال در یک بسته (Packet) یا فریم است
كار این قسمت تنظیم سرعت دریافت و ارسال Packet ها یا همان بسته های اطلاعاتی است كه در هنگام كار با اینترنت كامپیوتر ما آنها را ارسال یا دریافت میكند

مقدارش رو 1500 بگذار. Authentication Method هم روی Auto باید باشه.

یوزر و پسورد رو از شرکت گرفتین ؟

چرا همون تنظیماتی که من گذاشتم هموناس چیز خاصی نداره احتمالا مشکل شما از طرف شرکت هست.

از چه شرکتی سرویس گرفتین؟

jabera
07-07-2010, 08:35
دقیقاً همون تنظیماتی که شما توی چند صفحه قبل (تصویری) گذاشتین رو انجام دادم

1)آقا مهرداد میشه لینک آموزش که گذاشتید را برای من هم بگذارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن وقتی خط رانژه شد:
2)شرکتعلاوه بر یوزر و پس و vpi و vci چیز دیگه ای هم باید بده؟؟؟؟؟؟؟
3)ip address را باید از کجا گیر بیاریم؟؟؟؟؟؟؟

Lord-Babak
07-07-2010, 12:45
سلام دوستان
من يه مودم tp-link td-8811 دارم
موقعي كه روشنش ميكنم (درحالتي كه LAN وصل نيست) كانكت ميشه و LED هاي ADSLو Act روشن ميشن اما به محض اينكه كابل LAN رو وصل ميكنم ريست ميشه ناگفته نمونه كه چند ماه پيش با همين مودم از يه ISP ديگه كانكت شدم حدودا 7 ماه و خيلي هم خوب واسم كار كرد . از چند نفر پرسيدم گفتن شايد كارت شبكه ايراد داره اما موقعي كه به لپتاپ هم وصلش ميكنم باز همون آشو همون كاسه:41:

Exir
07-07-2010, 13:17
سلام دوستان
موقعي كه روشنش ميكنم (درحالتي كه LAN وصل نيست) كانكت ميشه و LED هاي ADSLو Act روشن ميشن اما به محض اينكه كابل LAN رو وصل ميكنم ريست ميشه ناگفته نمونه كه چند ماه پيش با همين مودم از يه ISP ديگه كانكت شدم حدودا 7 ماه و خيلي هم خوب واسم كار كرد . از چند نفر پرسيدم گفتن شايد كارت شبكه ايراد داره اما موقعي كه به لپتاپ هم وصلش ميكنم باز همون آشو همون كاسه:41:

یک بار مودم رو از روی خودش ریست کنید و دوباره کانفیگ کنید.

mehrdad38
07-07-2010, 13:51
1)آقا مهرداد میشه لینک آموزش که گذاشتید را برای من هم بگذارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن وقتی خط رانژه شد:
2)شرکتعلاوه بر یوزر و پس و vpi و vci چیز دیگه ای هم باید بده؟؟؟؟؟؟؟
3)ip address را باید از کجا گیر بیاریم؟؟؟؟؟؟؟

بله چرا نمی شه بفرمایید:

تنظیم مودم به صورت PPPOE

تنظیم مودم به صورت Bridge

سلام دوستان

خوب پس این نشون می ده کارت شبکه سالمه . شما مودم رو به چه صورت تنظیم کردین : Bridge یا PPPOE ؟

ببینم روی هر 2 حالت این مشکل رو دارین یا خیر؟

attakh
07-07-2010, 15:38
با سلام

ببخشید جستجو سایت کار نمیکرد .

آموزشی برای استفاده از اینترنت صبانت برای چند کامپیوتر وجود داره یا نه ؟

مودم من Asus AM602 با قابلیت اتصال به دو کامپیوتر هست ولی صبانت این امکان را از من گرفته .

ممنون میشم راهنمایی کامل کنید .:11:

mehrdad38
07-07-2010, 16:08
با سلام

ببخشید جستجو سایت کار نمیکرد .

آموزشی برای استفاده از اینترنت صبانت برای چند کامپیوتر وجود داره یا نه ؟

مودم من Asus AM602 با قابلیت اتصال به دو کامپیوتر هست ولی صبانت این امکان را از من گرفته .

ممنون میشم راهنمایی کامل کنید .:11:

اخیرا" صبانت در بیانیه 19 خودش گفته:

اطلاعیه شماره 19

به اطلاع کلیه مشترکین محترم می رساند که جهت بالا بردن امنیت شبکه ADSL شرکت مقرر گردید هر کاربر فقط بتواند با یک MAC Address به شبکه متصل گردد .
لذا مشترکینی که از یک تجهیزات (مودم) یا کامپیوتر استفاده می نمایند ضمن ثبت MAC Address امنیت لازم را برقرار می نماید و در خصوص کاربرانی که از بیش از یک تجهیزات استفاده می نمایند لازم است با مدیریت شبکه از طریق واحد پشتیبانی به شماره 88554123 تماس حاصل فرمایید . لازم به ذکر است در مورد کاربران بیش از یک MAC Address احتمال ایجاد Error 691 وجود خواهد داشت .
در صورت عدم نیاز به سرویس فوق شما می توانید با امضا کردن فرم MAC Address و ارسال آن به واحد فروش سرویس فوق را حذف نمایید ، همچنین در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با بخش پشتیبانی شرکت در هر استان تماس حاصل فرمایید .

pooyan.saj
07-07-2010, 17:28
سلام چه جوری می تونم سرعت اینترنت و میزان نویز خط و کیفیت سیگنال رو از روی کنسول مودم چک کنم و با مقادیری که باید باشه مقایسه کنم؟ مودم من max net هستش و از شاتل ای دی اس ال گرفتم آخه سرعت اینترنتم از هم محلیام که اونا هم از شاتل گرفتن پایین تره و گاهی مودمم قطع و وصل میشه در ضمن چرا سیستم جستجوی انجمن ها خراب شده

attakh
07-07-2010, 18:16
اخیرا" صبانت در بیانیه 19 خودش گفته:

اطلاعیه شماره 19

به اطلاع کلیه مشترکین محترم می رساند که جهت بالا بردن امنیت شبکه ADSL شرکت مقرر گردید هر کاربر فقط بتواند با یک MAC Address به شبکه متصل گردد .
لذا مشترکینی که از یک تجهیزات (مودم) یا کامپیوتر استفاده می نمایند ضمن ثبت MAC Address امنیت لازم را برقرار می نماید و در خصوص کاربرانی که از بیش از یک تجهیزات استفاده می نمایند لازم است با مدیریت شبکه از طریق واحد پشتیبانی به شماره 88554123 تماس حاصل فرمایید . لازم به ذکر است در مورد کاربران بیش از یک MAC Address احتمال ایجاد Error 691 وجود خواهد داشت .
در صورت عدم نیاز به سرویس فوق شما می توانید با امضا کردن فرم MAC Address و ارسال آن به واحد فروش سرویس فوق را حذف نمایید ، همچنین در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با بخش پشتیبانی شرکت در هر استان تماس حاصل فرمایید .

ممنون .

ولی فکر کنم یه راهی هست . یه جا خوندم اگه با تنضیمات مودم یه کاری کنی میشه . ولی توضیحاتش کامل نبود .

mehrdad38
07-07-2010, 20:41
سلام چه جوری می تونم سرعت اینترنت و میزان نویز خط و کیفیت سیگنال رو از روی کنسول مودم چک کنم و با مقادیری که باید باشه مقایسه کنم؟ مودم من max net هستش و از شاتل ای دی اس ال گرفتم آخه سرعت اینترنتم از هم محلیام که اونا هم از شاتل گرفتن پایین تره و گاهی مودمم قطع و وصل میشه در ضمن چرا سیستم جستجوی انجمن ها خراب شده

این به دردت می خوره:

Lord-Babak
08-07-2010, 11:05
سلام ممنون از جوابتون
راستش در اين زمينه زياد چيزي نميدونم اما فكر كنم به صورت بريج باشه چون موقعي كه سعي كردم pppoe بسازم ازم يوزر نيم و پسورد خواست كه از طرف isp‌ بهمون نميدن فقط مودم رو ازمون ميگيرن و خودشون تنظيم ميكنند ديگه مسئوليتش به پاي خودمون

rajer
08-07-2010, 12:41
سلام !
میخوام مودم tp-link 8901 بخرم ! فکر می کنم مودم خوبی باشه نسبت به قیمتش از مارک های دیگه بهتره !
من برای استفاده خونگی میخوام یه کامپیوتر با یه نوت بوک به نظرتون جواب میده !
بعد قیمتش چنده ؟ تو تهران از کجا بگیرم بازار رضا یا جای دیگه ؟؟؟
ممنون :40::11:

mehrdad38
08-07-2010, 13:52
سلام ممنون از جوابتون
راستش در اين زمينه زياد چيزي نميدونم اما فكر كنم به صورت بريج باشه چون موقعي كه سعي كردم pppoe بسازم ازم يوزر نيم و پسورد خواست كه از طرف isp‌ بهمون نميدن فقط مودم رو ازمون ميگيرن و خودشون تنظيم ميكنند ديگه مسئوليتش به پاي خودمون

احتمالا همون PPPOE . شما وقتی می خواین از اینترنت استفاده کنین دیگه کانکشن رو برای وصل شدن به اینترنت نمی زنید درسته ؟ اگر این طور هست پس مودم شما PPPOE تنظیم شده و با روشن کردن مودم به صورت اتومات به اینترنت وصل می شید.

بهتره پارامتر DHCP رو غیر فعال کنید.

برای این کار به آدرس زیر برید:

LAN <........ Advanced Setup

Disable DHCP Server رو انتخاب کنید در انتها به Management رفته و رو Save/Beoot کلیک کنید. 1 دقیق صبر کنید تا مودم بوت بشه.

به قسمت Local Area برید و به کارت شبکه IP بدید. بهترین DNS رو هم می تونید از طریق تاپیکی که تو امضام هست بدست بیارید. این به مرورگرتون سرعت میده :20:

Exir
08-07-2010, 16:17
سلام !
میخوام مودم tp-link 8901 بخرم ! فکر می کنم مودم خوبی باشه نسبت به قیمتش از مارک های دیگه بهتره !
من برای استفاده خونگی میخوام یه کامپیوتر با یه نوت بوک به نظرتون جواب میده !
بعد قیمتش چنده ؟ تو تهران از کجا بگیرم بازار رضا یا جای دیگه ؟؟؟
ممنون :40::11:

برای چند کامپیوتر و لپتابو و موبایلو کنسول گیم و ر.س.ی.و.ر.و... جوابگو هست.

قیمت حدود 45 تومن بازار ایران یا رضا تهیه کنید. گارانتی هم فرادانش بهترینشه.

mehdixp
08-07-2010, 22:16
من مودم tp-link 8960n تازه گرفتم.قبلا یه مودم دیگه داشتم که با کانکشن ویندوز به اینترنت وصل می شدم.با این می خوام خود مودم به اینترنت وصل بشه که بتونم وایرلس اینترنت رو شیر کنم.
منتها مشکلی که دارم وقتی یوزر و پسور رو به مودم میدم به هیج عنوان خود مودم وصل نمیشه.این قسمت Test authentication with ISP رو می زنه fail.
ولی وقتی با کانکشن ویندوز می خوام وصل شم سریع وصل میشه.
فکر کردم مشکل از Mac Address هست که صبا محدودش کرده.اون نامه رو پر کردم و خودشونم گفتن Mac رو برداشتن.
حالا دیگه نمیدونم باید چکار کنم.مودم به نظر میاد مشکلی نداره چون به راحتی با کانکشن وصل میشه ولی خود مودم وصل نمیشه.

Exir
09-07-2010, 10:02
vpi و vci رو از صبانت گرفته و درست وارد کنید.مودم باید رو ppoe llc باشه.

mehdixp
09-07-2010, 10:20
vpi و vci رو از صبانت گرفته و درست وارد کنید.مودم باید رو ppoe llc باشه.

همه تنظیمات به نظر درست میاد.چون با کانکشن ویندوز راحت وصل میشه فقط خود مودم وصل نمیشه.

Exir
09-07-2010, 10:43
مودم رو از رو خودش ریست کنید. بعد از طریق wizard قدم به قدم کانفینگ کنید ppoe llc
vpi=0 vci=35

Lord-Babak
09-07-2010, 15:32
احتمالا همون PPPOE . شما وقتی می خواین از اینترنت استفاده کنین دیگه کانکشن رو برای وصل شدن به اینترنت نمی زنید درسته ؟ اگر این طور هست پس مودم شما PPPOE تنظیم شده و با روشن کردن مودم به صورت اتومات به اینترنت وصل می شید.

بهتره پارامتر DHCP رو غیر فعال کنید.

برای این کار به آدرس زیر برید:

LAN <........ Advanced Setup

Disable DHCP Server رو انتخاب کنید در انتها به Management رفته و رو Save/Beoot کلیک کنید. 1 دقیق صبر کنید تا مودم بوت بشه.

به قسمت Local Area برید و به کارت شبکه IP بدید. بهترین DNS رو هم می تونید از طریق تاپیکی که تو امضام هست بدست بیارید. این به مرورگرتون سرعت میده :20:

بله اتومات وصل ميشه
راستش ميشه يكم شفاف تر توضيح بدين آخه من اطلاعاتم در اين باره خيلي كمه
از كجا بايد dhcp رو غير فعال كنم اون آدرسي كه دادي رو نفهميدم
همچنين ip دادن و اين كه بايد چه ip بدم

mehrdad38
09-07-2010, 17:29
باید آی پی مودم (192.168.1.1) رو توی آدرس بار مرورگر وارد کنی و وارد صفحه کانفیگ مودمم بشی از اونجا Advanced Setup و بعدش LAN برین و Disable DHCP Server رو انتخاب کنید در انتها به Management رفته و رو Save/Beoot کلیک کنید. 1 دقیق صبر کنید تا مودم بوت بشه.

برای IP دادن به کارت شبکه هم باید مطابق شکل زیر عمل کنی:

Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center

برای دی ان اس هم به تاپیک توی امضام برو اونجا همه چیز رو توضیح دادم.

payam.n5
10-07-2010, 15:20
سلام به دوستان
من تازه مودم tplink گرفتم و adsl صبانت
ولی به محض اینکه کامپیوتر روشن میشه به اینترنت وصل میشه و نمیتونم دیسکانکت کنم
اگر میشه راهنماییم کنید که یه کاری کنم اتوماتیک وصل نشه به اینترنت و خودم دستی کانکت شم و بتونم دیسکانکت کنم
Pami
10-07-2010, 16:40
سلام
عزیزان من یه مشکل جدی با مودم TPLINK 8901G دارم که خودم هر راهی به ذهنم رسید افاقه نکرد
مودم روی حالت Bridge کاملا بدون مشکل کار میکنه و کانکشن از داخل ویندوز به راحتی وصل میشه ولی وقتی روی PPPOE میزارم که خود مودم کانکت بشه و اینترنت رو وایرلس تقسیم کنیم اصلا کانکت نمیشه ، تمام تنظیمات هم درست هست
به نظرتون مشکل کجاست ؟ مودم رو ریست سخت افزاری و نرم افزاری هم کردم ولی اصلا درست بشو نیست
ممنون

mehrdad38
10-07-2010, 16:57
سلام به دوستان
اگر میشه راهنماییم کنید که یه کاری کنم اتوماتیک وصل نشه به اینترنت و خودم دستی کانکت شم و بتونم دیسکانکت کنم
شما تنظیمات مودم رو روی اتومات (PPPOE) تنظیم کردین یا دستی (Bridge) ؟

اگر PPPOE هست اون باید به صورت Bridge تنظیم کنین.

اگر Bridge هست به این صورت عمل کنین:

payam.n5
10-07-2010, 17:09
شما تنظیمات مودم رو روی اتومات (PPPOE) تنظیم کردین یا دستی (Bridge) ؟

اگر PPPOE هست اون باید به صورت Bridge تنظیم کنین.

اگر Bridge هست به این صورت عمل کنین:

ممنون از جوابتون:40:
من تنظیم نکردم و نمیدونم چطوره قبلا مودم USB داشتم ولی با این مودم فعلا کار نکردم و چیزی نمیدونم زیاد
این تنظیمات مودممه:
الان کدومه؟
اگر میشه از روی این عکس بگید باید چیکار کنم که بتونم به صورت دستی کانکت شم اگر میشه کامل بگید چون من چیز زیادی از مودم لن فعلا نمیدونم
هشت بهشت
10-07-2010, 17:19
سلام به دوستان

من تنظیم نکردم و نمیدونم چطوره قبلا مودم USB داشتم ولی با این مودم فعلا کار نکردم و چیزی نمیدونم زیاد
این تنظیمات مودممه:
الان کدومه؟
اگر میشه از روی این عکس بگید باید چیکار کنم که بتونم به صورت دستی کانکت شم اگر میشه کامل بگید چون من چیز زیادی از مودم لن فعلا نمیدونم

Pami
10-07-2010, 17:25
این پست رو دیدم ، ولی مشکل من این نیست دوست عزیز
من به مودم با وایرلس وصل میشم ولی تنظیمات ADSL و اکانت رو وقتی تو مودم میزنم مودم اینترنت رو وصل نمیکنه که من استفاده کنم با چند دستگاه ، مجبورم روی bridge بزارم تا فقط یک دستگاه کانکت بشه

هشت بهشت
10-07-2010, 17:38
--------------

payam.n5
10-07-2010, 19:16

ممنون از جوابتون
ولی من اصلا همچین چیزایی رو گفتید تو ویندوز سون ندیدم بعدشم اینایی که شما گفتید برای Wireless هست

mehrdad38
11-07-2010, 06:08
این تنظیمات مودممه:
الان کدومه؟
خوب پس معلوم شد مودم شما به صورت PPPOE تنظیم شده. باید اون و به صورت bridge تنظیم کنین:

منتها پارامترها رو بر اساس شرکت سرویس دهنده خودتون در نظر بگیرین.

rafiee18
11-07-2010, 22:45
دوستان من مودم Asus g31 دارم و از صبانت اینترنت گرفتم . مشکل اینه فقط لپتاپم با وایرلس کانکت میشه ... لپتاپ برادرم کانکت نمیشه ... همینطوز گوشیهامون که wireless داره ... روز اول همشونو کانکت می شدند نمی دونم روتر مودم خراب شده یا بحث آدرس mac صبانت است ؟ لطفا کمک کنید
تنظیم مودم هم روی PPPoE است ... گوشیم همش می گه No Gate Reply

a6l3i
12-07-2010, 11:05

دوستان من مودم Asus g31 دارم و از صبانت اینترنت گرفتم . مشکل اینه فقط لپتاپم با وایرلس کانکت میشه ... لپتاپ برادرم کانکت نمیشه ... همینطوز گوشیهامون که wireless داره ... روز اول همشونو کانکت می شدند نمی دونم روتر مودم خراب شده یا بحث آدرس mac صبانت است ؟ لطفا کمک کنید

اولین پستت رو بعد از 2 سال عضویت ، تبریک میگم . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!

1- لپ تاپ ها شبکه مودم رو تشخیص میدن ؟ اسم مودم تون رو تو لیست شبکه های اونها می بینید؟
2- چراغ Wirless روی مودم روشنه؟
3- تو تنظیمات مودم ، Wireless اکتیو هست؟
4- روی شبکه وایرلس پسوورد گذاشتین؟ اگه آره ، کدوم حالت امنیتی رو فعال کردین ؟

hacker2007
12-07-2010, 15:58
سلام بچه ها
کسی تنظمیمات مودم tp_link 8811بلده برای بزاه؟+آی پی های صبانت و طریقه ساخت کانکشن +dnsوهرچی که تا وصل شدن به اینترنت لازمه

ممنون

mehrdad38
12-07-2010, 17:01
سلام بچه ها
کسی تنظمیمات مودم tp_link 8811بلده برای بزاه؟+آی پی های صبانت و طریقه ساخت کانکشن +dnsوهرچی که تا وصل شدن به اینترنت لازمه

ممنون

تنظیم مودم به صورت PPPOE

vpi=0 vci=35

Encapsulation Mode : LLC

MTU:1500

طریقه ساخت کانکشن:

برین :

control Panel .......> Network and Sharing Center .........> set up a New connection or Network

پنجره زیر باز میشه که می تونین کانکشن رو اونجا بسازید.

اگر مودم رو با کابل LAN به سیستم وصل کنید نیاز به نصب درایور مودم نیست ولی اگر با USB مودم رو وصل کنید باید درایورش رو نصب کنید.

DNS ها:

می تونین بهترین دی ان اس رو از تاپیکی که توی امضام آدرسش رو گذاشتم استفاده کنی واقعا محشره. :31: طریق استفاده از دی ان اس های به دست اومده هم توی همون تاپیک در غالب راهنمای تصویری موجود هست.

jabera
13-07-2010, 10:45
من 2تا سوال اساسي دارم-لطفا کامل و دقيق توضيح بديد

در ضمن مودم من8901 هست-دکمه سخت افزاري ريستش هم شکسته(اگه نرم افزاري داره بگيد کجاست{البته اگه لازمه})

1)چه در سون و چه در اکس پي ،2روزه ديگه در حالت bridge کانکت نميشه

ولي تا تنظيم ميکنم روي pppoe سريع ميره تو نت

ارور 691 ميده-در صورتي که يوزر و پسم را درست وارد ميکنم

2)از ديروز بعد از ظهر تا حالا تنظيمات ويندوز سونم مشکل پيدا کرده

به اينترنت وصل ميشه(البته فقط حالت pppoe) ولي هيچ کدوم از مرورگرهام صفحه ها را باز نميکنند

براي اثبات اتصال هر فايلي که تو hdm دارم دانلود ميشه،ولي صفحه مرورگرها ارور ميده(با فايرفاکس-اکسپلور-اپرا-کرم تست کردم) اصلا فايده نداره

فکر کنم تو صفحه ها هم ارور ------ ميده(دقيق نميدونم!!!!!!!!!)

لطفا 2سوال من را کامل کامل جواب بديد

ممنون

rafiee18
13-07-2010, 13:23
مشکل من :دوستان من مودم Asus g31 دارم و از صبانت اینترنت گرفتم . مشکل اینه فقط لپتاپم با وایرلس کانکت میشه ... لپتاپ برادرم کانکت نمیشه ... همینطور گوشیهامون که wireless داره ... روز اول همشونو کانکت می شدند نمی دونم روتر مودم خراب شده یا بحث آدرس mac صبانت است ؟

اولین پستت رو بعد از 2 سال عضویت ، تبریک میگم . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!

1- لپ تاپ ها شبکه مودم رو تشخیص میدن ؟ اسم مودم تون رو تو لیست شبکه های اونها می بینید؟
2- چراغ Wirless روی مودم روشنه؟
3- تو تنظیمات مودم ، Wireless اکتیو هست؟
4- روی شبکه وایرلس پسوورد گذاشتین؟ اگه آره ، کدوم حالت امنیتی رو فعال کردین ؟

آقا ممنون .... 2 ساله عضو بودم خودم هم نمی دونستم

من اولین بار که مودم را تنظیم کردم هر دو لبتاپ و گوشی به اینترنت همزمان وصل می شد .. اما نمی دونم چه چیزی را تغییر دادم که این اتفاق افتاد البته چندین بار موردم را نرم افزاری و سخت افزاری ریست کردم اما دیگه درست نشد.

1- بله لبتاپ و گوشی ها تشخیص می دهند
2 و 3- چراغ مودم وایرلس روشنه و وایرلس اکتیو
اینو بگم که در حال حاضر یکی از لبتاپ ها به راحتی از وایرلس استفاده می کند و با ارتباط دارد ... مشکل اینه که لبتاپ دیگری و گوشیم به آن کانکت نمی شود
4- وایرلس پسورد دارد از نوع WEP2

من Username و Password اینترنت را در همان تنظیمات مودم وارد کردم و اصولا نباید مشکلی باشد و هر لبتاپ و گوشی وایرلسی باید به محض زدن پسورد WEP2 بتواند از اینترنت استفاده کند و همانطور که گفتم در حال حاضر یکی از لبتاپ ها بدون هیچ مشکلی دارد از اینترنت استفاده میکند ...

در گوشی بعد از اینکه پسورد WEP2 را وارد میکند بعد از چند دقیقه این پیام را می دهد No Reply Gate
در لبتاپ دیگری هم میگوید به وایرلس وصل شده اما ارتباط اینترنت دارد

کمممممممممممممممممک

amrikan
13-07-2010, 18:39
سلام..من مودمم tp link 8901 .. حالا میخوام با گوشیم که htc ویندوز داره با وایرلس مودم کانکت بشم..قبلا تنظیمات مودم روی bridge بود با گوشی کانکت میشد یعنی دقیقا مودمو میشناخت و انتن کامل میداد ولی نمیشد از اینترنت با گوشی استفاده کرد..بعد شنیدم که باید مودمو بزارم حالت pppoe ..اینکارم کردم بازم همونجور شد..کسی میدونه مشکل از چیه؟؟؟ تنظیمات گوشی یا مودم؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید..

اقا یکی نیست جواب این پست بده؟؟؟ اکثر سوالات تو این تاپیک مثل سوال منه ولی هیچکس جواب درست حسابی نمیده..اگه کسی نمیدونه این مشکل از چیه بگید که ملت برن یه فکر دیگه کنن..:13:

jabera
13-07-2010, 23:52
من 2تا سوال اساسي دارم-لطفا کامل و دقيق توضيح بديد

در ضمن مودم من8901 هست-دکمه سخت افزاري ريستش هم شکسته(اگه نرم افزاري داره بگيد کجاست{البته اگه لازمه})

1)چه در سون و چه در اکس پي ،2روزه ديگه در حالت bridge کانکت نميشه

2)از ديروز بعد از ظهر تا حالا تنظيمات ويندوز سونم مشکل پيدا کرده

به اينترنت وصل ميشه(البته فقط حالت pppoe) ولي هيچ کدوم از مرورگرهام صفحه ها را باز نميکنند

براي اثبات اتصال هر فايلي که تو hdm دارم دانلود ميشه،ولي صفحه مرورگرها ارور ميده(با فايرفاکس-اکسپلور-اپرا-کرم تست کردم) اصلا فايده نداره

فکر کنم تو صفحه ها هم ارور ------ ميده(دقيق نميدونم!!!!!!!!!)

لطفا 2سوال من را کامل کامل جواب بديد

ممنون

اینقدر جواب ندادید تا 1کی از مشکلاتم حل شد

فقط این یکی را کمکم کنید:

چه در سون و چه در اکس پي ،2روزه ديگه در حالت bridge کانکت نميشه

pedram08
14-07-2010, 11:28
1-حالت bridge با pppoe چه فرقی با هم دارن؟؟
2-آیا میشه موقعی که با کامپیوتر از اینترنت استفاده میکنم wlan مودمم رو قطع کنم؟؟:19:

rafiee18
14-07-2010, 12:16
2-آیا میشه موقعی که با کامپیوتر از اینترنت استفاده میکنم wlan مودمم رو قطع کنم؟؟:19:

با اجازه از اساتید

1- تا جایی که ما فهمیدیم اگر در حالت Bridge باشی فقط یک کامپیوتر (در صورتی که مودمت روتر هم باشه) می تواند به اینترنت متصل شود اما اگر بخواهی همزمان چند کامپیوتر را از یک مودم به اینترنت متصل کنی باید PPPoE باشد ... البته یه بحث مربوط به آدرس Mac هم دارد که گویا در PPPOE از آدرس Mac مودم استفاده می شود اما در Bridge از آدرس Mac کامپیوتر.

2- ما که از این کارا زیاد کردیم اتفاق خاصی هم نیفتاده .... فقط اینترنت قطع می شود

rafiee18
14-07-2010, 12:25
اقا یکی نیست جواب این پست بده؟؟؟ اکثر سوالات تو این تاپیک مثل سوال منه ولی هیچکس جواب درست حسابی نمیده..اگه کسی نمیدونه این مشکل از چیه بگید که ملت برن یه فکر دیگه کنن..:13:

منم مشکل شما را دارم ... یه جا خوندم اگه از صبانت اینترنت گرفته باشی و یکبار از Bridge استفاده کرده باشی آدرس Mac کامپیوتر در سرور آنجا ضبط می شود و دیگر نمی شود با دستگاه دیگری کانکت شد مگر اینکه بهشان بگویید آدرس Mac شما را حذف کند....

به هر حال اگه از جای دیگری اینترنت گرفتید یا مثل من تا حالا از تنظیمات Bridge استفاده نکردید تازه می شید مثل من

پس از کلی جستجو در اینترنت یک سری راه پیدا کردم اما هنوز خودم تست نکردم... امشب اونها رو تست می کنم اگر جواب داد تو همین فروم میزارم برای آیندگان

ولی من می خواهم بدونم تو کشوری که این همه مهندس کامپیوتر دارد کسی نمی دونه راه حل چیه

jabera
14-07-2010, 17:13

من خودم کلی سوال راجب مودم دارم
ولی مشکل شما از گوشیه-شاید چون ویندوزه 1تنظیماتی داره
من با 96 مثل هلو با وایرلس 8910میره تو نت

mojtaba-civil
14-07-2010, 17:59

با اجازه از اساتید

1- تا جایی که ما فهمیدیم اگر در حالت Bridge باشی فقط یک کامپیوتر (در صورتی که مودمت روتر هم باشه) می تواند به اینترنت متصل شود اما اگر بخواهی همزمان چند کامپیوتر را از یک مودم به اینترنت متصل کنی باید PPPoE باشد ... البته یه بحث مربوط به آدرس Mac هم دارد که گویا در PPPOE از آدرس Mac مودم استفاده می شود اما در Bridge از آدرس Mac کامپیوتر.

2- ما که از این کارا زیاد کردیم اتفاق خاصی هم نیفتاده .... فقط اینترنت قطع می شود

توضیح ساده تر اینه که حالت bridge مثل کانکشن دایل آپه و برای کانکت شدن باید کانکشن بسازی، ولی حالت pppoe اینطوره که وقتی کامپیوتر رو روشن کنی سیستمت خودش کانکت میشه.

poloton7
14-07-2010, 22:46
سلام-من چند وقتی با adsl که گرفتم یک مشکلی دارم بدین صورت که باید وقتی می خواهم به اینترنت وصل بشوم حتما دوشاخ را از پریز تلفن جدا کتنم در غیر این صورت چرغ مودم تقریبا 5 ثانیه روشن خاموش می شود بعد تا 15 چرغ خاموش می شود وبا اینترنت وصل نمی شود من یم اسپلینتر هم به مودم وصل کردم اما فایده نداشت ----به نظر شما مشکل از کجاست-----متشکر

هشت بهشت
14-07-2010, 23:14
سلام-من چند وقتی با adsl که گرفتم یک مشکلی دارم بدین صورت که باید وقتی می خواهم به اینترنت وصل بشوم حتما دوشاخ را از پریز تلفن جدا کتنم در غیر این صورت چرغ مودم تقریبا 5 ثانیه روشن خاموش می شود بعد تا 15 چرغ خاموش می شود وبا اینترنت وصل نمی شود من یم اسپلینتر هم به مودم وصل کردم اما فایده نداشت ----به نظر شما مشکل از کجاست-----متشکر

اسپلیتر برای تلفن هست و مودم احتیاجی به اسپلیتر نداره .
با یه اسپلیتر خوب امتحان کنید

DJ_EBI
15-07-2010, 00:12
سلام
میشه باسه جمع اوری خط از رانژه خودمون اقدام کنیم مخابرات یا حتما باید isp بره من الان 2 هفته ای میشه درخواست دادم به isp هنوز هیج اقدامی نکردن

ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

n340
15-07-2010, 00:43
دوستام من یه وایرلس linksys wag52g2 a دارم
اکثرا رو بیج هست
صبانتی میدونن چرا
چون ماها 2 کانکشن داریم
منم چون لپ تابه تو خونه هم میچرخم
از رو بریج اکانت باز میکنم
پریشب رو poee خود وصل گذاشتم
بعد دوباره برداشتم مشکلی نبود
اما دیشب و امروز هرکار میکنم کنکت نمیشه یا 3 چراغ نمیشه چه کنم
الان ورژن نرم افزارشم به 1.0.19 رسوندم بازم فرقی نمیکنه
رست و تنظیم مجدد هم کردم
رو بریج خوبه ولی رو خود وصل نه
چه کنم

P.1052
15-07-2010, 08:50
سلام دوستان
یه سوال در حد لالیگا دارم.اونم اینه که وقتی برای adsl ثبت نام می کنید باید یه قبض تلفن بدبد تا پورت رو رو اون ببندند.
خب میشه په قبض تلفنی رو که قطع شده رو بدم؟(69 تومن بدهی داره هنوز ندادمش و یک طرفه شده)

jabera
15-07-2010, 11:01
سلام دوستان
یه سوال در حد لالیگا دارم.اونم اینه که وقتی برای adsl ثبت نام می کنید باید یه قبض تلفن بدبد تا پورت رو رو اون ببندند.
خب میشه په قبض تلفنی رو که قطع شده رو بدم؟(69 تومن بدهی داره هنوز ندادمش و یک طرفه شده)

سوالت در حد دسته 3ایران هم نبود
نخیر-مخابرات زرنگتر از این حرفهاست

برای رانژه طرف باید بره مخابرات تا تایید بشه
اون وقت مخابرات میفهمه و دستتا میذاره تو پوسته گردو
شرکت اینترنتی هم بخاطر اینکه تا اونجا رفته دیگه پولتا پس نمیده

چه در سون و چه در اکس پي ،2روزه ديگه در حالت bridge کانکت نميشه

کسی اگه بلد نیست حداقل بگید تا 1فکر دیگه بکنم

iman0007
15-07-2010, 11:41
سلام.آقا من کلن خیلی از نصب مودم چیزی سر در نمیارم.چون همون بار اول خودم مودم رو نصب نکردم.بعد از اینکه خط تلفن رانژه شد،یه نصاب اومد نصبش کرد.یه درایور هم بهم داد که هر وقت ویندوز عوض میکردم،فقط همون رو نصب میکردم و اینترنت میومد.
حالا من الان یه لپ تاپ گرفتم که ویندوز سون 64 بیتی روشه.مودم من هم AM 602 .
می خواستم بدونم که قبل از نصب درایور چه کارهایی باید انجام بدم؟درایور مودمم رو برای ویندوز سون 64 بیتی از کجا گیر بیارم؟
ممنون.

_ermia
15-07-2010, 14:15
سلام.آقا من کلن خیلی از نصب مودم چیزی سر در نمیارم.چون همون بار اول خودم مودم رو نصب نکردم.بعد از اینکه خط تلفن رانژه شد،یه نصاب اومد نصبش کرد.یه درایور هم بهم داد که هر وقت ویندوز عوض میکردم،فقط همون رو نصب میکردم و اینترنت میومد.
حالا من الان یه لپ تاپ گرفتم که ویندوز سون 64 بیتی روشه.مودم من هم AM 602 .
می خواستم بدونم که قبل از نصب درایور چه کارهایی باید انجام بدم؟درایور مودمم رو برای ویندوز سون 64 بیتی از کجا گیر بیارم؟
ممنون.

سلام
من هم همین مودم و سون 64 بیتی دارم، این پست رو بخونید، درایوری که با سون 64 بیتی هم کار کنه تو همین پست هست:

hossein_0907
15-07-2010, 15:12
سلام به همه دوستان

بین دو مودم زیر کدام بهتر است ؟

1- LINKSYS WAG54G2

2- LINKSYS WAG120N

اگر مودم وایرلسی که بهتر از اینا هست میشناسید نیز معرفی کنید ( حداکثر بودجه : 80 هزار )

در ضمن میخواستم بدونم فرق روتر با مودم چیست ؟ مثلا فرق WAG120N با WRT120N چیست؟

ممنون از همگی

Exir
15-07-2010, 21:56
به نظر من شما لینکسیس رو بیخیال شوید و یه tp-link 8960 یا 8970 بخرید خیلی بهتره لینکسیس ها مشکلاتش زیاده و اینایی که شما اسم بردی امکاناتش تکمیل نیست.قیمتشم حدود75تومن.

whitewolf
16-07-2010, 04:00
سلام.
یه برنامه درست حسابی می خوام که مقدار bytes in و bytes out رو نشون بده و بتونه ip رو هم عوش کنه. از این internet tools ها منظورمه
از این برنامه های چند کیلوبایتی ساده نمی خوام. یه چیز حرفه ای باشه و همه کاره باشه
اگه سوالم رو جای اشتباهی پرسیدم ببخشید
ممنون

Scrat
16-07-2010, 11:54
حذذذذذذذذذف شوددددددددد

amrikan
16-07-2010, 12:11
من خودم کلی سوال راجب مودم دارم
ولی مشکل شما از گوشیه-شاید چون ویندوزه 1تنظیماتی داره
من با 96 مثل هلو با وایرلس 8910میره تو نت

یعنی هیچ تنظیماتی به گوشیت ندادی؟؟؟ اقا دمت گرم..برو تو تنظییمات وایرلس گوشیت ببین هرچی هست بگو شاید بتونم یکاریش کنم...ممنون:20:

---------- Post added at 02:11 PM ---------- Previous post was at 02:07 PM ----------

منم مشکل شما را دارم ... یه جا خوندم اگه از صبانت اینترنت گرفته باشی و یکبار از Bridge استفاده کرده باشی آدرس Mac کامپیوتر در سرور آنجا ضبط می شود و دیگر نمی شود با دستگاه دیگری کانکت شد مگر اینکه بهشان بگویید آدرس Mac شما را حذف کند....

به هر حال اگه از جای دیگری اینترنت گرفتید یا مثل من تا حالا از تنظیمات Bridge استفاده نکردید تازه می شید مثل من

پس از کلی جستجو در اینترنت یک سری راه پیدا کردم اما هنوز خودم تست نکردم... امشب اونها رو تست می کنم اگر جواب داد تو همین فروم میزارم برای آیندگان

ولی من می خواهم بدونم تو کشوری که این همه مهندس کامپیوتر دارد کسی نمی دونه راه حل چیه

من از پارس گرفتم..از همون اول Bridge بود ولی بعد گذاشتم رو pppoe افاقه نکرد..حالا اگه شما چیزی فهمیدی به ماها هم بگو...دمت گرم:10:

mojtaba-civil
16-07-2010, 13:57
یعنی هیچ تنظیماتی به گوشیت ندادی؟؟؟ اقا دمت گرم..برو تو تنظییمات وایرلس گوشیت ببین هرچی هست بگو شاید بتونم یکاریش کنم...ممنون:20:

منم روی گوشیم تنظیمات خاصی انجام ندادم، فقط سرچ میکنم و وایرسل رو پیدا میکنه.
N79 دارم.
من از شاتل سرویس گرفتم، از اول با pppoe کانکت میشدم.

Scrat
16-07-2010, 14:17
سلام

من مودم وایرلس برای ADSL سفارش دادم ولی کارت شبکه برای کامپیوترم ندارم ، به من گفتند که باید کارت شبکه تهیه کنم حالا یا معمولی یا وایرلس .

من دیروز یک چیزی دیدم و خریدم به اسم :

l 50Mbps Wirekess 802.l lb/g/n
High Gain USB Adapter

اینم عکسش :

این وسیله کار کارت شبکه وایرلس رو انجام میده ؟؟؟

دوستان فقط خواهشا سریع جواب بدین که اگه اینطور نیست برم امروز پسش بدم چون فردا میام ایران .

من این رو حدود 30 تومن خریدم . اگه نه یک مدل خوب پیشنهاد بدین ، وایرلس یا معمولی تا از همین دوبی که ارزون تر هست بگیرم.

درضمن صحبتم در مورد لپ تاپ نیست .

پیشاپیش خیلی ممنونم .

p_p_k
16-07-2010, 14:52
سلام. يه مشكل برام پيش اومده اميدوارم بتونين حلش كنين.
چراغ لينك مودم من روي خطمون روشن نميشه. اولش من فك ميكردم كه مودم خرابه ولي مودم رو دادم تستش كردن چراغ لينكش چشمك زد تا ثابت موند. ولي زماني كه وصلش ميكنم به خط خودمون چراغ لينك هيچ حركتي نميكنه. حتي چشمكم نميزنه. حدود 12 روز هم از درخواست رانژه من ميگذره و مطمئنم كه خطمون رانژه شده. سيم كشي داخل ساختمونم سالمه سالمه. زماني كه مودم رو روشن ميكنم مثل اين ميمونه كه اصلا مودم رو به خط تلفن وصل نكردم.
حالا به نظر شما مشكل از كجاست؟؟؟؟
ميشه مشكل از اينجا باشه كه شركت مودمموساپورت نكنه؟؟؟؟

لطفا راهنماييم كنين.

اينم بگن كه حدود 8 ماه پيش adsl داشتم و بدون هيچ مشكليم وصل شد ولي 8 ماه سرويس نداشتم تا الان كه دوباره رفتم گرفتم و اين مشكل برام پيش اومده.

حالا ميگين چيكار كنم؟؟؟ مشكل چيه؟؟

mojtaba-civil
16-07-2010, 14:58
چراغ لينك مودم من روي خطمون روشن نميشه. اولش من فك ميكردم كه مودم خرابه ولي مودم رو دادم تستش كردن چراغ لينكش چشمك زد تا ثابت موند. ولي زماني كه وصلش ميكنم به خط خودمون چراغ لينك هيچ حركتي نميكنه. حتي چشمكم نميزنه. حدود 12 روز هم از درخواست رانژه من ميگذره و مطمئنم كه خطمون رانژه شده. سيم كشي داخل ساختمونم سالمه سالمه. زماني كه مودم رو روشن ميكنم مثل اين ميمونه كه اصلا مودم رو به خط تلفن وصل نكردم.

لطفا راهنماييم كنين.

اينم بگن كه حدود 8 ماه پيش

adsl داشتم و بدون هيچ مشكليم وصل شد ولي 8 ماه سرويس نداشتم تا الان كه دوباره رفتم گرفتم و اين مشكل برام پيش اومده.

مطمئنی که اسپلیتر رو درست وصل کردی؟ من یه بار اسپلیتر رو اشتباه وصل کردم همینجوری که میگی شد.
هی زنگ میزدم شرکت میگفت که تو سیستم من نشون میده که مودمتون خاموشه، بعد یهو گفتم نکنه اسپلیتر رو اشتباه وصل کردم، رفتم چک کردم دیدم سر و ته زده بودمش.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
درستش که کردم وصل شد.
کلی ضایع شدم. یه همچین اشتباهات ضایعی یه وقتا پیش میاد.

Exir
16-07-2010, 15:58

---------- Post added at 02:11 PM ---------- Previous post was at 02:07 PM ----------

من از پارس گرفتم..از همون اول Bridge بود ولی بعد گذاشتم رو pppoe افاقه نکرد..حالا اگه شما چیزی فهمیدی به ماها هم بگو...دمت گرم:10:

شما یا آیدی منو اد من پی ام بده یا همینجا پیغام خصوصی بده من بهتون بگم چکار کنی درست شه.

---------- Post added at 04:55 PM ---------- Previous post was at 04:53 PM ----------

سلام

من مودم وایرلس برای ADSL سفارش دادم ولی کارت شبکه برای کامپیوترم ندارم ، به من گفتند که باید کارت شبکه تهیه کنم حالا یا معمولی یا وایرلس .

من دیروز یک چیزی دیدم و خریدم به اسم :

l 50Mbps Wirekess 802.l lb/g/n
High Gain USB Adapter

اینم عکسش :

اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 1024x1024 و حجم آن 53 کیلوبایت میباشد.

این وسیله کار کارت شبکه وایرلس رو انجام میده ؟؟؟

دوستان فقط خواهشا سریع جواب بدین که اگه اینطور نیست برم امروز پسش بدم چون فردا میام ایران .

من این رو حدود 30 تومن خریدم . اگه نه یک مدل خوب پیشنهاد بدین ، وایرلس یا معمولی تا از همین دوبی که ارزون تر هست بگیرم.

درضمن صحبتم در مورد لپ تاپ نیست .

پیشاپیش خیلی ممنونم .

خوبه فقط سیدی نصب روشه یا اتومات ویندوز میشناسه؟

---------- Post added at 04:58 PM ---------- Previous post was at 04:55 PM ----------

لطفا راهنماييم كنين.

اينم بگن كه حدود 8 ماه پيش adsl داشتم و بدون هيچ مشكليم وصل شد ولي 8 ماه سرويس نداشتم تا الان كه دوباره رفتم گرفتم و اين مشكل برام پيش اومده.

احتمالا خط رانژه نشده. با مودم دوستتون امتحان کنید ممکنه مشکل از سیمکشی یا نبودن اسپلیتر روی تلفن ها باشه.

fordi
16-07-2010, 16:16
سلام
مشکل کانکت نشدن در مودم ایسوز 604 برام پیش اومده که طبق اموزشهای تنظیمات داخلی مودم عمل کردم که هیچ نتیجه ای نداره و کانکت نمیشه چراغ رانژه ثابته و چراغ لن چشمک زنه و تنظیمات رو مو به مو مثل اموزشی که برای مودم 602 هست انجام میدم ولی به اینترنت کانکت نمیشه !
راهی سراغ دارید تا این مشکل رو برطرف کنم؟؟ و برای ست کردن ایپی در لوکال ارا چه ای پی باید وارد کنم ؟

p_p_k
16-07-2010, 16:44
نوشته شده توسط p_p_k

لطفا راهنماييم كنين.

اينم بگن كه حدود 8 ماه پيش

adsl داشتم و بدون هيچ مشكليم وصل شد ولي 8 ماه سرويس نداشتم تا الان كه دوباره رفتم گرفتم و اين مشكل برام پيش اومده.

مطمئنی که اسپلیتر رو درست وصل کردی؟ من یه بار اسپلیتر رو اشتباه وصل کردم همینجوری که میگی شد.
هی زنگ میزدم شرکت میگفت که تو سیستم من نشون میده که مودمتون خاموشه، بعد یهو گفتم نکنه اسپلیتر رو اشتباه وصل کردم، رفتم چک کردم دیدم سر و ته زده بودمش.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
درستش که کردم وصل شد.
کلی ضایع شدم. یه همچین اشتباهات ضایعی یه وقتا پیش میاد.

نوشته شده توسط Exir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1EnpeSKgFQx3s9yjiOaNG%3D)
احتمالا خط رانژه نشده. با مودم دوستتون امتحان کنید ممکنه مشکل از سیمکشی یا نبودن اسپلیتر روی تلفن ها باشه.[/QUOTE]تقريبا دو هفته از درخواست رانژه ميگذره به احتمال 90% خط رانژه شده. سيم كشي داخل ساختمون هم سالمه چون روي سيم كشي ورودي ساختمون هم مودمو امتحان كردم بازم مشكل پا برجا بود.ولي اسپيليتر روي خط نيست. 8 ماه پيش هم بدون اسپيليتر نصبش كردم مشكلي نداشت. يعني ميشه از نبود اسپيليتر باشه؟؟؟. فقط يكي از دوستانم با adsl كار ميكنه كه مودم اونم مثل خودمه. پس فرقي نميكنه.

mojtaba-civil
16-07-2010, 17:27
تقريبا دو هفته از درخواست رانژه ميگذره به احتمال 90% خط رانژه شده. سيم كشي داخل ساختمون هم سالمه چون روي سيم كشي ورودي ساختمون هم مودمو امتحان كردم بازم مشكل پا برجا بود.ولي اسپيليتر روي خط نيست. 8 ماه پيش هم بدون اسپيليتر نصبش كردم مشكلي نداشت. يعني ميشه از نبود اسپيليتر باشه؟؟؟. فقط يكي از دوستانم با adsl كار ميكنه كه مودم اونم مثل خودمه. پس فرقي نميكنه.

نمیدونم. ولی حتما رو هر دستگاه تلفن یه اسپلیتر یا میکرو ...تر بگذار، adsl رو مکالمه تلفنی نویز ایجاد میکنه، و استفاده از تلفن هم adsl رو مختل میکنه. حتما از اسپلیتر یا میکرو...تر استفاده کن. قیمتی هم نداره، 2-3 هزار تومنه. اولین باره که میشنوم کسی adsl داره و از نویز گیر(اسپلیتر یا میکرو...تر) استفاده نمیکنه. اون وقتها وقتی همزمان از تلفن و اینترنت استفاده میکردی، تلفن خش خش نمیکرد؟
فکر کنم اگه با شرکتی که adsl رو ازش گرفتی تماس بگیری بهت میگه که خط رانژه شده یا نه.

Scrat
16-07-2010, 18:23
خوبه فقط سیدی نصب روشه یا اتومات ویندوز میشناسه؟[COLOR="Silver"]

نمیدونم ، بازش نکردم . پس این به تنهایی کار کارت شبکه وایرلس رو انجام میده ؟؟

Exir
16-07-2010, 23:36

تبدیله دیگه بجای کارت شبکه.
کاشکی زودتر گفته بودین میگفتم یه مودمم برا من بیارید:31: رفتم یه مودم معمولی همینجا خریدم.
مودمو همونجا بخرید بهتره.

mojtaba-civil
17-07-2010, 00:16
آره دوست عزیز. این آداپتور وایرلس به usb هستش. به تنهایی نه تنها کار کارت شبکه رو انجام میده بلکه نسبت به کارت شبکه مزایایی هم داره.
اگه کارت شبکه داشته باشی در صورتی که کامپیوتر اصلی که مودم بهش متصله رو خاموش کنی با اون یکی کامپیوتر نمیتونی به اینترنت وصل بشی ولی اگه آداپتور وایرلس به usb داشته باشی در صورتی که کامپیوتر اول خاموش باشه بازم کامپیوتر دوم میتونه کانکت بشه.
:11:

rafiee18
17-07-2010, 10:25

آقا من کل اینترنت را گشتم ... تمام راه های موجود را هم چک کردم ....کم کم 30 تا راه را تست کردم ..
آخر سر به نرم افزار خود مودم رسیدم .. رفتم تو سایتش دیدم ورژن نرم افزار جدیدش اومده و دیدم تو این ورژنش اینو نوشته ... من هم دانلود کردم و ورژن مودم روتر Asus G31 را آپدیت کردم .. اینم متنی که نوشته بود :

Add function MAC-IP binding for connected PC in the DHCP server of router

حدس بزنید چی شد ... درست شد ... الان دارم زندگی می کنم :31:

Amin.Da
17-07-2010, 14:17
سلام دوستان..یکی از دوستام مودم ASUS G31 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 25D9%2588%25D8%25AF%25D9%2585-ASUS-G31.html&rct=j&q=%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%20%D9%85%D9%88%D8%AF%D9 %85%20asus%20g31&ei=UIlBTL_pHc2I4QbZyszODg&usg=AFQjCNEsd0BRTSAcmKvk7uekXdbfbERp8g&sig2=p8j57engh265rhxltIyJ9w) گرفته که دارای 4تا لن هس+وایرلس هم داره..من کانفینگش کردم و با لن مشکلی واسه کانکت نداریم..اما وقتی میخواد با لپتاپ کانکت شه NO INTERNET ACCESS میشه.(مثلث زرد رنگ) لپتاپ سورس و میشناسه یعنی من میتونم از لپ تاپ و بی لن به مسیر198.168 برم.security هم روی personal 2 هستش با پسورد13رقمی و اسم sdd رو MASTER گذاشتیم..اا همچنان مشکل دارم..میشه کمک کنید؟vpi/cpi هم همون مقداری هس که با لن وارد کردم..ویندوز7هم رو هر دو تا دستگاه نصبه
ممنون

rafiee18
17-07-2010, 15:46
سلام دوستان..یکی از دوستام مودم ASUS G31 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 25D9%2588%25D8%25AF%25D9%2585-ASUS-G31.html&rct=j&q=%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%20%D9%85%D9%88%D8%AF%D9 %85%20asus%20g31&ei=UIlBTL_pHc2I4QbZyszODg&usg=AFQjCNEsd0BRTSAcmKvk7uekXdbfbERp8g&sig2=p8j57engh265rhxltIyJ9w) گرفته که دارای 4تا لن هس+وایرلس هم داره..من کانفینگش کردم و با لن مشکلی واسه کانکت نداریم..اما وقتی میخواد با لپتاپ کانکت شه NO INTERNET ACCESS میشه.(مثلث زرد رنگ) لپتاپ سورس و میشناسه یعنی من میتونم از لپ تاپ و بی لن به مسیر198.168 برم.security هم روی personal 2 هستش با پسورد13رقمی و اسم sdd رو MASTER گذاشتیم..اا همچنان مشکل دارم..میشه کمک کنید؟vpi/cpi هم همون مقداری هس که با لن وارد کردم..ویندوز7هم رو هر دو تا دستگاه نصبه
ممنون

من یادمه به یه همچین مشکلی روی ویندوز سون برادرم برخوردم ... فکر کنم که شما هم لازمه همین کار را انجام دهید ... چک کنید برای وایرلس مقادیر IP , Subnet , gateway , DNS وارد شده یا نه .... شاید فقط برای لن شما وارد شده باشد ... کلا سون همیشه سعی میکنه یه جوری با مشکلات کنار بیاد برای همین ممکنه هیچ پیغامی نده اگه مشکلتان برطرف نشد خودش یک گزینه برای پیدا کردن مشکل دارد ...
موفق باشید

FerineFast
17-07-2010, 17:43
آره دوست عزیز. این آداپتور وایرلس به usb هستش. به تنهایی نه تنها کار کارت شبکه رو انجام میده بلکه نسبت به کارت شبکه مزایایی هم داره.
اگه کارت شبکه داشته باشی در صورتی که کامپیوتر اصلی که مودم بهش متصله رو خاموش کنی با اون یکی کامپیوتر نمیتونی به اینترنت وصل بشی ولی اگه آداپتور وایرلس به usb داشته باشی در صورتی که کامپیوتر اول خاموش باشه بازم کامپیوتر دوم میتونه کانکت بشه.
:11:

غلطه چون ربطی نداره به روشن یا خاموش بودن کامپیوتر HOST - تنظیمات کانکشن روی مودم تنظیم میشه و فقط به برق احتیاج داره نیازی به روشن بودن کامپیوتر اول نداره!

FerineFast
17-07-2010, 18:41
Amin.Da

من یادمه به یه همچین مشکلی روی ویندوز سون برادرم برخوردم ... فکر کنم که شما هم لازمه همین کار را انجام دهید ... چک کنید برای وایرلس مقادیر IP , Subnet , gateway , DNS وارد شده یا نه .... شاید فقط برای لن شما وارد شده باشد ... کلا سون همیشه سعی میکنه یه جوری با مشکلات کنار بیاد برای همین ممکنه هیچ پیغامی نده اگه مشکلتان برطرف نشد خودش یک گزینه برای پیدا کردن مشکل دارد ...
موفق باشید

saeid6441

سلام
من مودم 2640U دارم با لپ تاپ با کابل میتونم به اینترنت وصل بشم ولی با وایرلس مودم مشکل دارم طوری که میتونم وایرلسو پیدا کنم ولی وقتی کانکت میشم اینترنت ندارم و میزنه no internet access !!!!!! کابل رو جدا کردم و توی ستینگش هم رفتم ولی بازم نشد :(
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

balaban25

دوستان ممنون از کمکتون ولی یه کامپیوتر با وایرلس وصل میشه اما اون یکی وصل میشه اما یه مثلث زرد روی کانکشن میاد که نوشته limited or no connectivity توی توضیحش نوشته:
you might not be able to access the internet or some network resoursec.this program occurred becuase the network did not assign a network adrees to the computer.
حالا چیکار کنم؟

fmps

اونو زدم وقتی وایرلس رو روشن کردم خودش پیدا کرد و کانکت شد ولی باز هم NO Internet Accsess

و اما راه حل این دوستان :
1- اگه از ویستا یا 7 استفاده میکنید کافیه این فایل رو بگیرید نصب کنید و دستگاه رو ریست کنید :

Fix this problem
Microsoft Fix it 50357

2- اگه ویندوز XP SP 2 یا قدیمی تر استفاده میکنید بهتره , IP , SubNet Mask , Gateway رو بصورت دستی بدن !

flash@p30
17-07-2010, 20:33
سلام

من میخواستم سرویس eco256 بگیرم ولی اینطور که از بحثها متوجه شدم مشتریانی که 128 میگیرن هم سرعتشون مثل 512 هستش. حالا به نظزتون eco256 بگیرم یا eco128? مودم هم میخوام بیسیم بگیرم...از شاتل بگیرم بهتره یا خودم بخرم؟

در ضمن دوستانی که کارت طلایی دارند لطفا پ.خ بفرستند.

ممنون

Crawling In MySkin
18-07-2010, 14:59
به نظر من Symphony از همشون بهتره
نظر شما چیه؟

poloton7
18-07-2010, 17:54
اسپلیتر برای تلفن هست و مودم احتیاجی به اسپلیتر نداره .
با یه اسپلیتر خوب امتحان کنید

سلام--من اسپلیتر را امتحان کردم مشکلی نداشت دوباره وصل کردم فایده نداشت-- واین که مشکل جدیدی که پیش امده که وقتی تلفن خانه زنگ می خورد ارتباط من با اینترنت قطع می شود----واقعا دیگر کلافه شدم از وقتی اینترنت پرسرعت گرفتم----------------

bardiya_em
18-07-2010, 19:09
سلام دوستان من یه مودم symphoni دارم که از طریق ویندوز کانکت میشه و به --- هم میتونم کانکت بشم ولی با مودم Asus G-31 که 4 پرت هست و وایرلس و کانکشن تو خوده مودم انجام میشه نمیتونم به --- کانکت بشم. کسی میتونه راهنمایی کنه؟

frankval
18-07-2010, 19:17
من مودمم asus am 602 هست و pppoe ست شده.مشکلی که دارم اینه که اگر یک ساعت با اینترنت کار نکنم دیگه نمی تونم به اینترنت دسترسی داشته باشم و بایستی مودم رو یکبار خاموش روشن کنم تا همه چیزش اوکی بشه.روزی حداقل 10 مرتبه این کار رو می کنم.با پورت یو اس بی هم به اینترنت وصل می شوم.
ممکنه از خود شاتل باشه؟
واقعا اعصابم رو این قضیه بهم ریخته فکر کنم با این اوضاع چند وقت دیگه مودم لازم می شوم!
ممنون می شوم یک نفر راهنمایی کند.

abdolahe
18-07-2010, 19:46
سلام دوستان من يك مودم prolink دارم مرتب چشمك ميزنه اعصابمو بهم ريخته ميكشه تا وصل ميشم از چيه مودم خرابه؟ از ويروس هم ممكنه باشه؟

reza3600
18-07-2010, 20:55
سلام
من هنوز مودم نخریدم ! تا 35 الی 40 تومن چه مودمی بگیرم؟
ایا مدل و مارک مودم روی سرعت تاثیری داره؟
ما تو خونمون دو تا کامپیوتر و یه لپ تاپ داریم ایا باید سه تا مودم خرید؟
نویز گیر روی سرعت تاثیری داره؟

mojtaba-civil
18-07-2010, 21:14
سلام
شما باید یه مودم وایرلس بگیری. 3 تا مودم دلیلی نداره.
مودم به یکی از کامپیوترها وصل میشه، برای لپ تاپ که به کارت شبکه احتیاج نداری، ولی برای اون یکی کامپیوتر کارت شبکه هم باید بگیری.

rafiee18
18-07-2010, 21:26
سلام دوستان من یه مودم symphoni دارم که از طریق ویندوز کانکت میشه و به --- هم میتونم کانکت بشم ولی با مودم Asus G-31 که 4 پرت هست و وایرلس و کانکشن تو خوده مودم انجام میشه نمیتونم به --- کانکت بشم. کسی میتونه راهنمایی کنه؟

این مودم عشق منه ... اول برنامشو آپدیت کن بعد بگو مشکلش چیه ... آیا با lan می تونی کانکت شی ؟
اکثر تنظیمات تو همون ویندوزه ... برنامش هم مثل آب خوردنه

Amin.Da
18-07-2010, 22:22
من مودمم asus am 602 هست و pppoe ست شده.مشکلی که دارم اینه که اگر یک ساعت با اینترنت کار نکنم دیگه نمی تونم به اینترنت دسترسی داشته باشم و بایستی مودم رو یکبار خاموش روشن کنم تا همه چیزش اوکی بشه.روزی حداقل 10 مرتبه این کار رو می کنم.با پورت یو اس بی هم به اینترنت وصل می شوم.
ممکنه از خود شاتل باشه؟
واقعا اعصابم رو این قضیه بهم ریخته فکر کنم با این اوضاع چند وقت دیگه مودم لازم می شوم!
ممنون می شوم یک نفر راهنمایی کند.
احتمالا ویندوزت xp sp2 هستش..این ویندوز باگی داره ک ب adsl ربط داره و قطع میکنه و نیار به ریستارت مجدد هستش
میتونی با یه سرچ کوچولو پک رفع باگ رو پیدا کنی..

soroshea
19-07-2010, 06:29
بچه ها دوستم مودم D-Link داره بعد مثله اینکه تنظیماتش رو دست کاری کرده حالا ip مودم رونمیدونه چیه...

راهی هست که بشه ای پی مودم رو پیدا کرد ؟

راستی مودم ریست نمیشه :31: و بیشتر آی پی های ممکن رو امتحان کردیم ...

ممنون می شم سریع جواب بدید چون اینترنت نداره بد بخت ...

Vahid67
19-07-2010, 09:34
دوستان من مودمم Smartax MT882 هستش که از شاتل گرفتم جدیدا هی ریست میشه هم از lan هم از usb استفاده کردم همینجوری بود

Exir
19-07-2010, 10:09
سلام

یک مودم کافیه.
مودم پیشنهادی من tp-link8901 هست 4 تا پرت شبکه داره + وایرلس لپتاپ.
قیمتشم 43 تومن.

نویزگیر رو سرت تاثیر نداره.

---------- Post added at 11:06 AM ---------- Previous post was at 11:04 AM ----------

بچه ها دوستم مودم D-Link داره بعد مثله اینکه تنظیماتش رو دست کاری کرده حالا ip مودم رونمیدونه چیه...

دکمه ریست رو اونقدر نگه دارید تا ریست شود.

---------- Post added at 11:09 AM ---------- Previous post was at 11:06 AM ----------

دوستان من مودمم Smartax MT882 هستش که از شاتل گرفتم جدیدا هی ریست میشه هم از lan هم از usb استفاده کردم همینجوری بود

مودم را پس بدهید !

مارک متفرقه هم مودم نخرید.
از سرویس دهنده مودم نگیرید !

مودم رو از بازار تهیه کنید.

مودمهای خوب=زایکسل. تی پی لینک. لینکسیس

reza3600
19-07-2010, 10:17
شما باید یه مودم وایرلس بگیری. 3 تا مودم دلیلی نداره.
مودم به یکی از کامپیوترها وصل میشه، برای لپ تاپ که به کارت شبکه احتیاج نداری، ولی برای اون یکی کامپیوتر کارت شبکه هم باید بگیری.

یک مودم کافیه.
مودم پیشنهادی من tp-link8901 هست 4 تا پرت شبکه داره + وایرلس لپتاپ.
قیمتشم 43 تومن.

نویزگیر رو سرت تاثیر نداره.

---------- Post added at 11:06 AM ---------- Previous post was at 11:04 AM ----------

دکمه ریست رو اونقدر نگه دارید تا ریست شود.

---------- Post added at 11:09 AM ---------- Previous post was at 11:06 AM ----------

مودم را پس بدهید !

سلام
ممنون
ایا پورت مربوط به LAN مثل پورتی هست که مال مودم معمولی هست منتها بزرگترش؟!
چون فکر کنم مادربوردم همچین پورتی داره ولی مطمئن نیستم.

Exir
19-07-2010, 10:45
سلام
ممنون
ایا پورت مربوط به LAN مثل پورتی هست که مال مودم معمولی هست منتها بزرگترش؟!
چون فکر کنم مادربوردم همچین پورتی داره ولی مطمئن نیستم.

سلام
بله همونه. پرت لن یا شبکه به مادربرد وصل میشه.البته خیلی از وسایل دیگه که به شبکه وصل میشن هم این پرت رو دارن.

mojtaba-civil
19-07-2010, 10:48
چرا زایکسل نگرفتی؟ مودم اصلی شاتل زایکسله.
منم با اکسیر موافقم، از خود شرکت مودم نگیری خیلی بهتره، شاتل مودم زایکسل رو حدود 10 تومن گرونتر از بازار میفروشه. خود من فقط به خاطر اینکه تو طرح بهار شاتل ازشون سرویس گرفتم، و در صورتی که مودمو از خودشون میگرفتم 1 ماه شارژ رایگان بهم تعلق میگرفت، مودم رو از شاتل گرفتم.
و گرنه در شرایط عادی اصلا به صرفه نیست که از خودشون مودم خرید.

whitewolf
19-07-2010, 11:19
سلام.
یه برنامه درست حسابی می خوام که مقدار bytes in و bytes out رو نشون بده و بتونه ip رو هم عوش کنه. از این internet tools ها منظورمه
از این برنامه های چند کیلوبایتی ساده نمی خوام. یه چیز حرفه ای باشه و همه کاره باشه
اگه سوالم رو جای اشتباهی پرسیدم ببخشید
ممنون

کسی بلد نیست؟

FerineFast
19-07-2010, 11:33

1-ویستا به بعد
Control Panel >> Network and Sharing Center >> Manage Network Connections >>Your LAN(WLan OR LAN)>> Status >> Detail >> IpV4 Default Gateway

یا ساده تر : Connet To >> Your Lan Conn >> Status >> Detail

2-در اکس پی
روی آیکون Lan رایت کلیک کن Status و Detail

mojtaba-civil
19-07-2010, 13:23
کسی بلد نیست؟
نمیدونم.
اگه بچه ها میدونستن بهت معرفی میکردن.
اگه پیدا کردی لطف کن و تو این تاپیک معرفیش بکن.

jabera
19-07-2010, 14:21
انگار کسی نمیخواد به سوال من جواب بده!!!!!!!!!!!!!!!
حدود 1هفته هست که هرکاری میکنم مودمم روی حالت bridge نمیره
ولی تا روی pppoe تنظیم میکنم سریع میره تو نت
چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هم تو سون اینطوریه و هم تو اکس پی
8901

Exir
19-07-2010, 14:37
انگار کسی نمیخواد به سوال من جواب بده!!!!!!!!!!!!!!!
حدود 1هفته هست که هرکاری میکنم مودمم روی حالت bridge نمیره
ولی تا روی pppoe تنظیم میکنم سریع میره تو نت
چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هم تو سون اینطوریه و هم تو اکس پی
8901

مودمو ریست کنید و از اول با wizard روی bridge تنظیم کنید.
کانکشن لن باید ایپی اتوماتیک باشه.
bridge در حالت llc باشه.
vpi و vci رو درست وارد کنید.

Vahid67
19-07-2010, 14:41
مودم را پس بدهید !

چرا زایکسل نگرفتی؟ مودم اصلی شاتل زایکسله.
منم با اکسیر موافقم، از خود شرکت مودم نگیری خیلی بهتره، شاتل مودم زایکسل رو حدود 10 تومن گرونتر از بازار میفروشه. خود من فقط به خاطر اینکه تو طرح بهار شاتل ازشون سرویس گرفتم، و در صورتی که مودمو از خودشون میگرفتم 1 ماه شارژ رایگان بهم تعلق میگرفت، مودم رو از شاتل گرفتم.
و گرنه در شرایط عادی اصلا به صرفه نیست که از خودشون مودم خرید.

جریان مال 2 سال پیش هستش ....
خودم نمیخواستم از سرویس دهنده بگیرم ولی مجبور شدم ....
الان تقریبا یک سال و نیم هست شاتل دارم و فقط 5-6 ماه لایزر داشتم....

jabera
19-07-2010, 17:47
مودمو ریست کنید و از اول با wizard روی bridge تنظیم کنید.
کانکشن لن باید ایپی اتوماتیک باشه.
bridge در حالت llc باشه.
vpi و vci رو درست وارد کنید.

دکمه ریستش شکسته-نمیشه،مگر اینکه بشه نرم افزاری ریست کرد-میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟(tp-link 8901)
کانکشن لن روی اتوماتیکه
روی llc هست
vpi و vci هم درسته

حالا چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

FARID88
19-07-2010, 18:29
کدام مودم وایرلس بیشتر توصیه میشه ؟
( قیمت مهم نیست )

Exir
19-07-2010, 18:58
دکمه ریستش شکسته-نمیشه،مگر اینکه بشه نرم افزاری ریست کرد-میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟(tp-link 8901)
کانکشن لن روی اتوماتیکه
روی llc هست
vpi و vci هم درسته

حالا چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از طریق 192.168...... وارد کانفیگ مودم شوید.

وارد گزینه Maintenance شوید.

سپس وارد Sysrestart شوید.

روی factory default settings بگذارید و ریستارت رو بزنید.

سپس طبق نوشته های پیشین کانفیگ کنید.

هشت بهشت
19-07-2010, 19:00
( قیمت مهم نیست )

مودم Asus میشه گفت بهترینه

Exir
19-07-2010, 19:00
( قیمت مهم نیست )

tp-link 8960 قیمت 75.

whitewolf
19-07-2010, 19:25
نمیدونم.
اگه بچه ها میدونستن بهت معرفی میکردن.
اگه پیدا کردی لطف کن و تو این تاپیک معرفیش بکن.

اقا شما کلا چه جوری bytes in و bytes out تون رو چک می کنن؟ به غیر از سایت شرکتتون؟

omid.7128
20-07-2010, 10:31
یه مودم tp link 8811 دارم میخوام isp مو عوض کنم از یه شرکت دیگه adsl بگیرم:
روز اول یارو اومد رمز مودم هم عوض کرد گفت بهت نمیگم:21: تا دستکاری نکنی
برای وضل شدن هم یه کانکشن تو ویندوز هست که با هاش کانکت میشی (نمیدونم bridge بهش میگن یا pppoe)
1- دو باره باید بیان و مودم رو کانفیگ کنن؟
2- میشه رمز رو برداشت بدون اینکه تنظیمات بهم بخوره؟
3- اگه مودم رو ریسیت کنم تنظیماتش بهم میخوره و نمیتونم ازش استفاده کنم؟

Exir
20-07-2010, 11:01
یه مودم tp link 8811 دارم میخوام isp مو عوض کنم از یه شرکت دیگه adsl بگیرم:
روز اول یارو اومد رمز مودم هم عوض کرد گفت بهت نمیگم:21: تا دستکاری نکنی
برای وضل شدن هم یه کانکشن تو ویندوز هست که با هاش کانکت میشی (نمیدونم bridge بهش میگن یا pppoe)
1- دو باره باید بیان و مودم رو کانفیگ کنن؟
2- میشه رمز رو برداشت بدون اینکه تنظیمات بهم بخوره؟
3- اگه مودم رو ریسیت کنم تنظیماتش بهم میخوره و نمیتونم ازش استفاده کنم؟

اون یارو این کارو کرده که کار نصابا (خودشون) کساد نشه و هر دفه بیان 20 تومن بگیرن:20:.
از رو دستگاه یه سوراخ هست با یه چوب کبریت یا خودکار 10 20 ثانیه نگه دار تا مودم ریست شه.
بعد از روی آموزش مودم 8901 که تاپیکش هست کانفیگ کن.

omid.7128
20-07-2010, 11:23
اون یارو این کارو کرده که کار نصابا (خودشون) کساد نشه و هر دفه بیان 20 تومن بگیرن:20:.
از رو دستگاه یه سوراخ هست با یه چوب کبریت یا خودکار 10 20 ثانیه نگه دار تا مودم ریست شه.
بعد از روی آموزش مودم 8901 که تاپیکش هست کانفیگ کن.

ممنون ولی بدون اون سوراخه نمیشه رمز رو عوض کرد؟ آخه تنظیماتش رو ندارم
اگه بخوام از یه جای دیگه اینترنت بگیرم دوباره باید بیان و مودم رو کانفیگ کنن؟ اگه خودم بخوام کانفیگ کنم فقط vci و vpi میخواد؟
اگه مودم رو ریسیت کنم تنظیماتش بهم میخوره و نمیتونم ازش استفاده کنم؟
ممنون میشم به این سوالا هم جواب بدین

Exir
20-07-2010, 12:00
ممنون ولی بدون اون سوراخه نمیشه رمز رو عوض کرد؟ آخه تنظیماتش رو ندارم
اگه بخوام از یه جای دیگه اینترنت بگیرم دوباره باید بیان و مودم رو کانفیگ کنن؟ اگه خودم بخوام کانفیگ کنم فقط vci و vpi میخواد؟
اگه مودم رو ریسیت کنم تنظیماتش بهم میخوره و نمیتونم ازش استفاده کنم؟
ممنون میشم به این سوالا هم جواب بدین

خیر.
تنظیمشو خودتون هم میتونید انجام بدید.

vpi+vci+user+password

تنظیماتش به حالت کارخونه برمیگرده. دوباره تنظیم میکنید و استفاده میکنید.

نحوه تنظیمشم شبیه 8901 هست که تاپیکش موجوده. از wizard ......

jabera
20-07-2010, 16:04
از طریق 192.168...... وارد کانفیگ مودم شوید.

وارد گزینه Maintenance شوید.

سپس وارد Sysrestart شوید.

روی factory default settings بگذارید و ریستارت رو بزنید.

سپس طبق نوشته های پیشین کانفیگ کنید.

فایده نداره
تا روی حالت bridge میگذارم ارور 691 میده
در صورتی که من یوزر و پس را درست وارد کردم+vci و vpi
یعنی مشکل از کجاست؟؟؟؟؟؟

2تا سوال دارم:
1)من از صبانت استفاده میکنم-میدونی که شبانش یوزر و پس جدا داره
من اگه با همین حالت pppoe هر شب ساعت 10-11 روز یوزر شبانه تنظیم کنم و برم بخوابم
خودش سر ساعت 3که یوزر و پس فعال میشه وصل میشه؟؟؟؟؟؟
آیا برا ی مودم ضرر نداره؟؟؟؟؟

2)میشه لینک 1نرم افزار قوی برای روشن شدن کامپیوتر در شب بهم بدی؟؟-فقط کرک و سریال خوب داشته باشه

ممنون

iran_100
20-07-2010, 17:39
من بازي آنلاين ميكنم با نرم و افزار گيم رنجر اما با اينكه اينترنتم 512 هست توي بيشتر رو ها Italicam يعني همون no network sharing كسي ميتونه كمك كنه من تو شهرستان اقليد هستم شمال فارس:41:كمك

a6l3i
20-07-2010, 22:33
من بازي آنلاين ميكنم با نرم و افزار گيم رنجر اما با اينكه اينترنتم 512 هست توي بيشتر رو ها Italicam يعني همون no network sharing كسي ميتونه كمك كنه من تو شهرستان اقليد هستم شمال فارس:41:كمك
شاید ping خوب نیست. برو تو سایت زیر و یه تست بگیر و نتیجه اش رو بذار ببینیم چطوره؟

Masoud-Susa
20-07-2010, 22:56
سلام
مودم adsl من d-link 2520U هست. ..هر کاری می کنم از طریق lan نمی تونه وصل شه به pc ...
یعنی وقتی کابل رو وصل می کنم چراغ lan روشن میشه اما اون آیکن دوتا کامپیوتر اون پایین نمیاد...الان هم با usb وصلم. اما من می خوام با lan وصل شم لطفا راهنماییم کنید

Vahid67
20-07-2010, 23:00
دوستان راه حلی برای ریست شدن مودم من نیست...؟؟؟؟؟

TAEL
20-07-2010, 23:41
دوستان راه حلی برای ریست شدن مودم من نیست...؟؟؟؟؟
مودمت چی بود؟

p_p_k
21-07-2010, 13:20
سلام. دوستان من اولين بار ميخواستم مودممو خودم تنظيم كنم كه مراحل زير رو انجام دادم ولي زماني كه ميخواستم به اينترنت وصل بشم با ارور 678 مواجه شدم. حالا خواهشا با دقت مراحلو نگاه بكنين و ببينين ديگه بايد چيكار كنم . تمام تنظيماتو چك كنين. ip و ... در ضمن داخل تنظيمات مودم اون x داخل ip رو گفته از 3 تا253 بزارين.

عكس اول و دوم ip به كامپيوتر دادم به صورت زير. حالا ببينين ip و Default Gateway و Subnet Mask رو درست انجام دادم.

اين عكساهم تنظيمات مودم رو نشون ميده كه فقط كارايي كه در تصوير مشخصه رو انجام دادم و كار اضافي نكردم. راستي نام سرويس كه داخل تنظيمات اومده ربطي به شركت نداره ؟؟؟؟ نام سرويسم بايد بر حسب vpi و vci باشه؟؟؟ شركتم بهم گفت vpi و vci و 0و 59 بزار و اگر جواب نداد 35 بزار كه من هر دوشو امتحان كردم بازم وصل نشد. خواهشا بگين كار ديگه اي نبايد انجام بدم؟؟

لطفا با دقت نگاه كنين و راهنمايي كنين. ممنون.

Exir
21-07-2010, 16:09
سلام. دوستان من اولين بار ميخواستم مودممو خودم تنظيم كنم كه مراحل زير رو انجام دادم ولي زماني كه ميخواستم به اينترنت وصل بشم با ارور 678 مواجه شدم. حالا خواهشا با دقت مراحلو نگاه بكنين و ببينين ديگه بايد چيكار كنم . تمام تنظيماتو چك كنين. ip و ... در ضمن داخل تنظيمات مودم اون x داخل ip رو گفته از 3 تا253 بزارين.

عكس اول و دوم ip به كامپيوتر دادم به صورت زير. حالا ببينين ip و Default Gateway و Subnet Mask رو درست انجام دادم.

لطفا با دقت نگاه كنين و راهنمايي كنين. ممنون.

داخل کانکشن آیپی و دی ان اس رو اتوماتیک کن.

مودم رو بزار رو ppoe llc یوزر پسوردتو بده vpi و vci هم بزن.

سیو کن.

اگه مودمو دستکاری نکرده باشی باید وصل شی.

p_p_k
21-07-2010, 18:53
داخل کانکشن آیپی و دی ان اس رو اتوماتیک کن.

مودم رو بزار رو ppoe llc یوزر پسوردتو بده vpi و vci هم بزن.

سیو کن.

اگه مودمو دستکاری نکرده باشی باید وصل شی.

سلام. من كارهاي زير رو انجام دادم. زماني هم كه سيوش كردم كامپيوترو ريست كردم ولي زماني كه بالا اومد اصلا وصل نشد. يه سوال. زماني كه بزاري رو اتوماتيك بايد كانكشن بسازي؟؟؟

راستي من قبلا مشترك صبا بودم و مودمم رو اونا تنظيم كردن اما حالا مشترك پارس شدم . اين مشكلي ايجاد نميكنه تو تنظيمات؟؟؟

منظورت از دستكاري مودم چيه؟؟؟ يعني چيكارش بايد كرده باشم؟؟؟

اصلا براي وصل شدن كدوم تنظيمات بايد درست باشه؟؟؟ شما بگين كه من ببينم دستكاري كردم يا نه؟؟؟

اينم عكس به ترتيب. اولي ip رو اتوماتيك گذاشتم بعديا هم تنظيمات مودمه.

Exir
21-07-2010, 21:05
تو شیراز احتمالاً
vpi=0
vci=59
سیو کنید.
بعد باید وصل شه.
کانکشنم نمیخواد مودم خودش به اینترنت وصل میشه. شما هم با همون local area network یا لن وصل میشید به مودم.

اگه نشد اون سوراخ رو مودم رو با یه چوب کبریت چند ثانیه نگه دارید مودم که ریست شد از اول تنظیم کنید تنظیمات دیگشم دستکاری نکنید.

Masoud-Susa
21-07-2010, 21:25
سلام
مودم adsl من d-link 2520U هست. ..هر کاری می کنم از طریق lan نمی تونه وصل شه به pc ...
یعنی وقتی کابل رو وصل می کنم چراغ lan روشن میشه اما اون آیکن دوتا کامپیوتر اون پایین نمیاد...الان هم با usb وصلم. اما من می خوام با lan وصل شم لطفا راهنماییم کنید
کسی راه حلی واسه ما نداره ؟:19:

Vahid67
21-07-2010, 23:13
مودمت چی بود؟

توی صفحه قبل نوشتم دیگه Mt882

poloton7
22-07-2010, 10:09
سلام--من وقتی تلفن خانه مون زنگ می خورد اینترنت من قطع می شود علت چی است چکار کنم-----------متشکر

sei_pm
22-07-2010, 10:44
سلام--من وقتی تلفن خانه مون زنگ می خورد اینترنت من قطع می شود علت چی است چکار کنم-----------متشکر

به احتمال اسپلیتر نگذاشتی یا درست وصل نکردی.

koroshfe
22-07-2010, 12:08
سلام دوستان!
من می خوام یه مودم خوب برای خونه بگیرم!
وایرلس باشه لطفا!نمی خوام هیچ مشکلی داشته باشم!
منظورم اینه که خودش adsl ه اما برای اتصال نیاز به لن یو اس بی یا هر چیز دیگه نداره!
من یدونه دیدم تو شهرمون 4 تا پورت داشت البته خودش وایرلس بود می گن 55!
لطفا راهنمایی کنید!
ممنون

Exir
22-07-2010, 12:48
tp-link 8901 قیمت 43
tp-link 8960 قیمت 70-75

البته تو هر شهرستانی گیر نمیاد. باید با تهران تماس بگیرید براتون بفرستن. یا تو گوگل سرچ کنید از یکی از سایتای ایرانی بخرید با پست براتون بفرستن.

Hamed 360
22-07-2010, 12:53
VPI و VCI مودم چند باید باشه؟

mhd609
22-07-2010, 13:22
VPI و VCI مودم چند باید باشه؟

باید از شرکتی که ازش اشتراک می گیری سوال کنی

koroshfe
22-07-2010, 14:44
tp-link 8901 قیمت 43
tp-link 8960 قیمت 70-75

البته تو هر شهرستانی گیر نمیاد. باید با تهران تماس بگیرید براتون بفرستن. یا تو گوگل سرچ کنید از یکی از سایتای ایرانی بخرید با پست براتون بفرستن.

دستتون درد نکنه!این دو تا رو نمایندگی لاوان و امرتات شهرمون داره!
فقط یه سوال:ویژگی ها و عکسی ازشون بذار!ممنون می شم اگه این کار رو بکنی!
راستی خواسته هام:ما برای کار خونگی می خوایم!3 تا لپ تاپ داریم و یه پی سی!همشون هم تو اینترنتن!
از لحاظ این که به همه هم سعت یکسان برسه!برای مثال اگه ما الان 256 داریم به همه همین 256 برکه!
ممنون از شما!

koroshfe
22-07-2010, 14:54
درضمن ببخشید نمی دونم منظورمو فهمیدین یا نه!
مودم خودش ای دی اس ال ه ولی برای کانکت شدن نیاز به سیم و یو اس بی و لن و این چیزا نداره!

rafiee18
22-07-2010, 15:19
سلام دوستان!
من می خوام یه مودم خوب برای خونه بگیرم!
وایرلس باشه لطفا!نمی خوام هیچ مشکلی داشته باشم!
منظورم اینه که خودش adsl ه اما برای اتصال نیاز به لن یو اس بی یا هر چیز دیگه نداره!
من یدونه دیدم تو شهرمون 4 تا پورت داشت البته خودش وایرلس بود می گن 55!
لطفا راهنمایی کنید!
ممنون

من خودم ASUS G31 گرفتم ....70 هزار تومن ... بعد از آپدیت برنامش ازش راضی هستم ... این جورم که فهمیدم تمام سرویس دهندگان اینترنت باهاش مشکلی ندارند و فیلم در نمیارند که با شبکه ما سازگار نیست ...

ali_disslove
22-07-2010, 16:06
با سلام من 3 تا سوال داشتم

1- من از 24 ساعت شبانه روز 20 ساعتش مودمم روشنه و فقط 4 ساعت خاموشه آیا این مشکلی واسه مودم و وایرلسش نداره؟

2- این که 20 ساعت روشنه آیا وایرلسش از نظر امواج زیان آور نیست؟مثل امواج موبایله یا رادیویی ؟رادیویی ضرر نداره که تو اتاقه ؟؟

3-مودمم آلفکس wifi2000 هست 1.5 سال پیش خریدم -ایا احتیاجه برنامش رو به روز کنم ؟تو گوگل که چیزی واسش پیدا نکردم -توی تنظیماتش جایی داره که فابل آپدیت رو بهش بدم اما خودش اوتوماتیک آپدیت نداره

p_p_k
22-07-2010, 16:35
سلام. من ديگه مطمئن شدم كه تنظيمات مودم رو درست انجام دادم ولي تنظيمات ip و dns رو مطمئن نيستم.

البته ميخوام دستي كانكت بشم نه اتوماتيك.
اين تنظيمات رو مانند شكل زير قرار دادم اون x اخر ip داخل دفترچه مودم زده از 3 به بالا ولي داخل برنامه run ميزنه 2 كه منم 2 رو قرار دادم. dns هم همينجوري گذاشتم و نميدونم درسته يا نه؟؟؟؟ الانم مشترك پارس انلاين هستم.

ولي زماني كه ميخوام كانكت بشم ارور 691 رو ميده. ميشه اين ارور مال فعال نشدن اكانتم توسط شركت باشه؟؟

راهنمايي كنين لطفا. اينم عكس.

_Barbod_
22-07-2010, 17:28
سلام. من ديگه مطمئن شدم كه تنظيمات مودم رو درست انجام دادم ولي تنظيمات ip و dns رو مطمئن نيستم.

البته ميخوام دستي كانكت بشم نه اتوماتيك.
اين تنظيمات رو مانند شكل زير قرار دادم اون x اخر ip داخل دفترچه مودم زده از 3 به بالا ولي داخل برنامه run ميزنه 2 كه منم 2 رو قرار دادم. dns هم همينجوري گذاشتم و نميدونم درسته يا نه؟؟؟؟ الانم مشترك پارس انلاين هستم.

ولي زماني كه ميخوام كانكت بشم ارور 691 رو ميده. ميشه اين ارور مال فعال نشدن اكانتم توسط شركت باشه؟؟

راهنمايي كنين لطفا. اينم عكس.

عزیز تا جایی که من یادم میاد 691 مربوط میشه به اتمام اکانت یا فعال نبودن یوزر و پسورد

ali_disslove
22-07-2010, 18:25
عزیز تا جایی که من یادم میاد 691 مربوط میشه به اتمام اکانت یا فعال نبودن یوزر و پسورد

ولی تا جایی که من یادم میاد 691 ماله صبانته زمانی که مک ادرس ......

چرا زنگ نمیزنی پشتیبانی؟اونا تمامی تنظیمات رو بهت میگند و رانماییت میکنند؟

جواب پست بالایی من فراموش نشه

_Barbod_
22-07-2010, 18:48

1- من از 24 ساعت شبانه روز 20 ساعتش مودمم روشنه و فقط 4 ساعت خاموشه آیا این مشکلی واسه مودم و وایرلسش نداره؟

2- این که 20 ساعت روشنه آیا وایرلسش از نظر امواج زیان آور نیست؟مثل امواج موبایله یا رادیویی ؟رادیویی ضرر نداره که تو اتاقه ؟؟

3-مودمم آلفکس wifi2000 هست 1.5 سال پیش خریدم -ایا احتیاجه برنامش رو به روز کنم ؟تو گوگل که چیزی واسش پیدا نکردم -توی تنظیماتش جایی داره که فابل آپدیت رو بهش بدم اما خودش اوتوماتیک آپدیت نداره
عزیز برای مودم که فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد
مودم من 24 ساعته روشن هست و هیچ زمانی خاموشش نمیکنم تا به حال هم به مشکلی برخورد نکرده.
در مورد وایرلسش هم من تجربه ندارم.
شرمنده:11:

Exir
22-07-2010, 19:46
دستتون درد نکنه!این دو تا رو نمایندگی لاوان و امرتات شهرمون داره!
فقط یه سوال:ویژگی ها و عکسی ازشون بذار!ممنون می شم اگه این کار رو بکنی!
راستی خواسته هام:ما برای کار خونگی می خوایم!3 تا لپ تاپ داریم و یه پی سی!همشون هم تو اینترنتن!
از لحاظ این که به همه هم سعت یکسان برسه!برای مثال اگه ما الان 256 داریم به همه همین 256 برکه!
ممنون از شما!

سرعت همه کامپیوترها 256 خواهد بود ولی وقتی همزمان هر 4 نفر دانلود کنن این سرعت بین 4 کامپیوتر تقسیم میشه.
با این وجود هر 4 نفر به راحتی میتونن از اینترنت استفاده کنن.

برای دیدن مودم ها هم به سایت زیر مراجعه کنید.

koroshfe
22-07-2010, 21:39
دستتون در نکنه!
من فکر کنم همون 8901 برای ما خوب باشه!
لطفا کمکم کنین چون که تو شهر ما دارن 8811 رو می دن 40 تومن!
خیال می کنن مردم خرن!

---------- Post added at 10:39 PM ---------- Previous post was at 10:36 PM ----------

البته در رابطه با دانلود می دونم که سرعت تقسیم می شه!
من منظورم خود اینترنت بود!آخه باز کردن سایت درواقع دانلود اونه!حالا منظورمو گرفتین؟
بعد یه چیز دیگه:الان برای مثال مودم دربوداغون 8811 یه لن داره یه یو اس بی!خب سرعت برای هر 2 یکسانه؟
یه املی دیدم می گفت برای لن سرعت بیشتره!

ali_disslove
22-07-2010, 23:47

کسی این پست ما رو به جز سواله یکش که جواب دادند جواب نمیده؟

shayan999
22-07-2010, 23:55
کسی این پست ما رو به جز سواله یکش که جواب دادند جواب نمیده؟

ضرر که بی ضرر نمیشه کلا
ولی چون امواج خفیفی داره ضررش بسیار بسیار کمه.

راجع به مودم هم مشکلی پیش نمیاد. چون 4 ساعت خنک میشه کاملا و بردش استراحت میکنه.

سوال 3 هم شرمنده نمیدونم.

koroshfe
23-07-2010, 11:49
لطفا یکی جواب بده!
ممنون

frankval
23-07-2010, 13:02
احتمالا ویندوزت xp sp2 هستش..این ویندوز باگی داره ک ب adsl ربط داره و قطع میکنه و نیار به ریستارت مجدد هستش
میتونی با یه سرچ کوچولو پک رفع باگ رو پیدا کنی..
?
چی رو باید سرچ کنم؟اگه ممکنه بیشتر راهنمایم کنید!اگه ویندوزم را از سرویس پک 2 به 3 ارتقا بدم مشکل adsl م حل میشه؟
با تشکر

FerineFast
23-07-2010, 18:06
یه املی دیدم می گفت برای لن سرعت بیشتره!

سرعت هردوشون یکی است چون که اینترنت هایی که در ایران استفاده میشه سرعتش اونقدر نیست که سرعت انتقال فایل در LAN, WLAN با هم فرق کنند معمولا محدودیت سرعتی WLAN ها بیشتر است.

در کل فرقی نمی کند مگر اینکه دستی Priority را عوض کنی اونم در حالیه که همزمان دارید استفاده میکنید.

shayan999
23-07-2010, 18:20
بستگی به مدل و توع دستگاه داره.

وایرلس 54 - 108 داره.

لن های معمولی 100 مگ هستند.

tandos
23-07-2010, 18:22
من این روزها قطعی ( دیسکانکت ) زیاد دارم تقریبا در هر یک ساعت یک بار دیسکانکت میشم به نظرتون چکار کنم. (شاتل هم هستم)

poloton7
23-07-2010, 18:29
به احتمال اسپلیتر نگذاشتی یا درست وصل نکردی.

lمن یک توضیحی بدهم -ما سه تا تلفن داریم البته در یک خط-- دوتا طبقه اول ویکی طبقه دوم برای طبقه دومی یک اسپلینتر نصب کردم (اما خروجی رابه مودم نصب نکردم البته یک بارخروجی را به مودم نصب کردم هیچ فرقی نکرد )مودم را در اتاق خودم به پریز نصب کردم---حالا هر وقت هر وقت تلفن زنگ می خوردم ایترنت من قطع می شود---
1-ایا برای هر سه تلفن باید اسپلینتر نصب کنم
2-.نکته جالب اینکه من باید یکی تلفنها را از پریز بکشم تا بتوانم به اینترنت نصب بشوم والا وصل نمی شوم
3-برای همان تلفن اسپلینترنصب کردم وقتی گوشی تلفن را می دارم انگار تلفن خاموش است واز برق کشیده شده است (اسپلینتر سالم است)الان این معضلی شده از وقتی اینترنت پرسرعت گرفتم----لطفا من راهنمایی کنید

Exir
23-07-2010, 18:40
lمن یک توضیحی بدهم -ما سه تا تلفن داریم البته در یک خط-- دوتا طبقه اول ویکی طبقه دوم برای طبقه دومی یک اسپلینتر نصب کردم (اما خروجی رابه مودم نصب نکردم البته یک بارخروجی را به مودم نصب کردم هیچ فرقی نکرد )مودم را در اتاق خودم به پریز نصب کردم---حالا هر وقت هر وقت تلفن زنگ می خوردم ایترنت من قطع می شود---
1-ایا برای هر سه تلفن باید اسپلینتر نصب کنم
2-.نکته جالب اینکه من باید یکی تلفنها را از پریز بکشم تا بتوانم به اینترنت نصب بشوم والا وصل نمی شوم
3-برای همان تلفن اسپلینترنصب کردم وقتی گوشی تلفن را می دارم انگار تلفن خاموش است واز برق کشیده شده است (اسپلینتر سالم است)الان این معضلی شده از وقتی اینترنت پرسرعت گرفتم----لطفا من راهنمایی کنید

اسپلیتر رو سر و ته وصل نکرده اید؟ لاین رو به پریز و فون رو به تلفن وصل کنید.
بله برای همه تلفن ها یک اسپلیتر تهیه کنید. تا نویزی که به علت رانژه شدن خط ایجاد میشود در مکالمه اختلال ایجاد نکند.

Exir
23-07-2010, 18:47
من این روزها قطعی ( دیسکانکت ) زیاد دارم تقریبا در هر یک ساعت یک بار دیسکانکت میشم به نظرتون چکار کنم. (شاتل هم هستم)

مشکل میتواند یکی از گزینه های زیر باشد.

1- شلوغی سیم کشی داخل ساختمان

2- تلفن بدون اسپلیتر روی خط

3- تلفن یا فکس مشکل دار روی خط

4-خرابی یا تنظیم نبودن مودم

5-مشکل از مخابرات و سیم کشی بیرون از خونه (بالا بودن نویز خط)

tandos
23-07-2010, 18:53
من به شاتل گفتم گفتند این تنظیمات مودم و کامپیترت هست . من مدمم هم تنظیم کردم پس حالا دیگه چکار کنم.؟

Exir
23-07-2010, 19:09
من به شاتل گفتم گفتند این تنظیمات مودم و کامپیترت هست . من مدمم هم تنظیم کردم پس حالا دیگه چکار کنم.؟

تلفن هارو همه رو قطع کنید اگه مشکل داشت هنوز یه مودم قرض بگیرید امتحان کنید.

frankval
23-07-2010, 22:02

من هم مشکل شما رو دارم! ولی با این فرق که هر یک ساعت request timed out دریافت می کنم وقتی دستور ping 4.2.2.4 -t رو تایپ می کنم!
هر ساعت یکبار مجبورم مودمم رو خاموش روشن کنم تا باز برای یکساعت بتونم کانکت بشم!
چه کار کنم؟!خسته شدم!

jojonice
24-07-2010, 00:19
سلام
لطفا راهنمائی کنید مودمی دارم به این مدل symphony sy3200u که چند سال قبل از پارس آنلاین گرفتم ولی الان میخواهم از شرکت شاتل استفاده کنم و میخواهم بدانم مشکلی ندارد با این شرکت و اصلا کیفیت این مودم ها چگونه است
ممنون
خداحافظ

Exir
24-07-2010, 11:45
سلام
لطفا راهنمائی کنید مودمی دارم به این مدل symphony sy3200u که چند سال قبل از پارس آنلاین گرفتم ولی الان میخواهم از شرکت شاتل استفاده کنم و میخواهم بدانم مشکلی ندارد با این شرکت و اصلا کیفیت این مودم ها چگونه است
ممنون
خداحافظ

سلام
هیچ مشکلی ندارد کیفیتشم برای سرویس هایی که تو ایران ارائه میدن خوبه. زیادم هست lollll

موفق باشید.

mostafa1983
24-07-2010, 11:52
سلام دوستان من یه مودd-link2500uدارم و بخاطر اینکه میخوام با دوتا سیستم ازش استفاده کنم باید بذارمش رو حالت ppoe ولی رو این حالت کار نمیکنه میشه یکی لطف کنه نحوه تنظیمش رو به من بگه و اینکه مرور گر رو هم باید ست کرد یانه؟ پیشاپیش ممنون

kolilo
24-07-2010, 15:33
سلام
من یه مودم maxnet 830i خریدم خوبه به نظرتون؟
تنظیماتش رو چه جوری انجام بدم؟
از اونجایی که اشتراک گرفتم گفتن مودمت رو وصل کن هر وقت لینک روشن شد
بهمون زنگ بزن :18:
حالا این مودمه چراغ لینک نداره ؟؟؟؟؟؟
{usb - wlan-lan-internet-adsl-power{ فقط اینا رو داره
چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟

mehrdad38
24-07-2010, 17:06
منظور چراغ ADSL هست. باید بعد از یه چشمک کوتاه ثابت بشه.

rafiee18
24-07-2010, 18:16
یعنی من هر چی بلا سرم میاد از این وایرلسه .... دوستان من ویندوزم به سون ارتقا دادم ... الان فقط با کایل به مودم کانکت می شه ... وایرلسش لیست شبکه ها رو میاره اما نمی تونه کانکت شه بهش ...
کمکککککککککککککککک

M A M M U T
24-07-2010, 18:20
دوستان چراغ lan من به این صورته:
روشن روشن روشن روشن چشمک/ روشن روشن روشن روشن چشمک/ روشن روشن روشن روشن چشمک
یعنی بعد از 3 الی 4 ثانیه چشمک میزنه.خراب نیست؟مدلش 8811

Xx Hossein xX
24-07-2010, 19:18
سلام ...

من وقتی 192.168.1.1 روی توی آدرس بار میزنم وارد تنظیمات مودم نمیشه !

با دوتا مودم هم امتحان کردم مشکل چیه ؟! ( comterend CT-5611 و ASUS X13 )

ممنون ...

mehrdad38
24-07-2010, 19:52
دوستان چراغ lan من به این صورته:
روشن روشن روشن روشن چشمک/ روشن روشن روشن روشن چشمک/ روشن روشن روشن روشن چشمک
یعنی بعد از 3 الی 4 ثانیه چشمک میزنه.خراب نیست؟مدلش 8811

یعنی بدون استفاده از اینترنت این حالت هست؟ فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه چون برای کانکت بودن اینترنت باید مقداری از حجم مصرف بشه در حد 1 الی 3 کیلوبایت.

سلام ...

من وقتی 192.168.1.1 روی توی آدرس بار میزنم وارد تنظیمات مودم نمیشه !

با دوتا مودم هم امتحان کردم مشکل چیه ؟! ( comterend CT-5611 و ASUS X13 )

ممنون ...

مودمتون رو ریست کنید.

Xx Hossein xX
24-07-2010, 19:59
یعنی بدون استفاده از اینترنت این حالت هست؟ فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه چون برای کانکت بودن اینترنت باید مقداری از حجم مصرف بشه در حد 1 الی 3 کیلوبایت.

مودمتون رو ریست کنید.

توی قسمت local area connection . آی پی رو : 192.168.1.163 و 255.255.255.0 زدم درست شد .

ممنون

MrDevil
25-07-2010, 15:21
سلام
اگه یک خط به adsl وصل باشه میشه همزمان با یک کامپیوتر دیگه با dial up کانکت شد؟

Exir
25-07-2010, 15:37
سلام
اگه یک خط به adsl وصل باشه میشه همزمان با یک کامپیوتر دیگه با dial up کانکت شد؟

بله میشه ولی عاقلانه تر اینه که adsl رو شیر کنید اگه امانش باشه البته.

kolilo
26-07-2010, 14:03
سلام
من یه مودم maxnet 830i خریدم
کامپیوتر من کارت شبکه نداره با usb می تونم وصل بشم ؟؟؟؟؟
خواهش می کنم خیلی مهمه

kolilo
26-07-2010, 14:09
سلام
من یه مودم maxnet 830i خریدم
کامپیوتر من کارت شبکه نداره با usb می تونم وصل بشم ؟؟؟؟؟
خواهش می کنم خیلی مهمه

mehrdad38
26-07-2010, 16:00
سلام

چون کارت شبکه ندارید باید با USB وصل بشین.

حالت Bridge:

حالت PPPOE:

kolilo
26-07-2010, 17:57
سلام

چون کارت شبکه ندارید باید با USB وصل بشین.

حالت Bridge:

حالت PPPOE:

سلام ممنون از راهنماییت
این تنظیمات رو قبلا انجام داده بودم
ولی بلد نیستم به اینترنت متصل بشم
یعنی وقتی با دایال آپ کانکت میشم هم چراغ ADSLو هم internet روشن میشه (سبز میشه)
ولی با همون سرعت ذغالی وصل میشه
نمیشه کاری کرد خودش اتوماتیک وصل بشه ؟؟؟
یا یه کانکشن دیگه بسازم ؟؟؟
یه کانکشن wan ساختم ولی ارور 678 میده

mehrdad38
26-07-2010, 19:22
مودم رو باید روی PPPOE تنظیم کنی این کارو نکردی ؟ وقتی روی این حالت تنظیم کنی دیگه نیازی به کانکشن ساختن نیست و با روشن شدن مودم به اینترنت وصل می شید.

Evil47
26-07-2010, 19:35
بین d-link و USRobotics کدوم رو به من پیشنهاد میکنید؟

kolilo
26-07-2010, 21:31
مودم رو باید روی PPPOE تنظیم کنی این کارو نکردی ؟ وقتی روی این حالت تنظیم کنی دیگه نیازی به کانکشن ساختن نیست و با روشن شدن مودم به اینترنت وصل می شید.
متاسفانه بازم نشد
ممکنه اشکال از خط باشه یعنی هنوز رانژه نشده باشه ؟؟؟؟؟

mrkasasi
26-07-2010, 22:16
سلام
من میخواستم اینترنت adsl راه بندازم
یه بار قبلا که حسش اومده بود با یه تحقیق به این نتیجه رسیده بودم که مودم USRobotics - USR819115 از بقیه بهتره
سوالم این بود که این مودم هنوزم تعریفی داره یا قدیمی شده؟ یا مدلای بهتری اومدن؟ چجوریه؟
(به نظرم مدلای معروف tp link، asus، dlink بودن که حالا نمیدونم چیز جدیدتری اومده یا نه)

در ضمن نوع مودم تو dc شدن تاثیر داره؟

mehrdad38
26-07-2010, 23:12
متاسفانه بازم نشد
ممکنه اشکال از خط باشه یعنی هنوز رانژه نشده باشه ؟؟؟؟؟

اگر رانژه نبود اصلا کانکت نمی شد. مودمت پورت LAN هم داره ؟ اگر آره به نظر من برو یه کارت شبکه بخر با LAN مودم رو وصل کن LAN خیلی راحته و درد سرش هم کمتره.

کارت شبکه فکر نمی کنم گرون باشه.

vasef
26-07-2010, 23:30
من یک سوال داشتم از خدمت دوستان :d من دوتا pc دارم اگه مودم adsl وایرلس دار بگیرم و بخوام اینترنت adsl با وایرلس share کنم باید تجهیزات دیگه ای هم داشته باشم ؟ یعنی با همون مودم adsl وایرلس دار می شه اینکارو کرد یا باید چیز دیگه ای هم بخرم ؟

godsmak
27-07-2010, 11:14
درود به همه دوستان.
من یه مودم D-Link DSL-2520U گرفتم و میخوام از طریق Lan به PC وصلش کنم.
ممنون میشم راهنمایی های لازم رو بهم بکنید و آیا راهی هست که از تنظیماتش Backup بگیرم تا مثلا بعد از نصب ویندوز برشون گردونم؟
پیشاپیش ممنون.

a6l3i
27-07-2010, 11:25

من یک سوال داشتم از خدمت دوستان :d من دوتا pc دارم اگه مودم adsl وایرلس دار بگیرم و بخوام اینترنت adsl با وایرلس share کنم باید تجهیزات دیگه ای هم داشته باشم ؟ یعنی با همون مودم adsl وایرلس دار می شه اینکارو کرد یا باید چیز دیگه ای هم بخرم ؟

این کمکتون میکنه ، بازم سوالی بود در خدمتیم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته قیمت ها الآن اومده پائین تر و از حدود 25 به بالا شروع میشه:

mona 23
27-07-2010, 12:11
:41:سلام
لطفا کمکم کنید
من adslگرفتم اما نمیتونم کانکت شم
نمیدونم ایراد چیه
مودمم alfex هستش همه اتصال ها رو برقرار کردم ویندوزم هم 7 هستش
اما وقتی میخوام کانکت شم روی نوار اصلی روی دسکتاپ روی کانکشن یه مثلث زرد رنگ میاد
و وقتی troubleshoot problem و میزنم پیغام زیر رو میده:

problem found

he dns server isnet responding detected

meha
27-07-2010, 12:21
سلام و خسته نباشید

ببخشید بنده مودم ADSL مدل porsche dsl-911 wifi دارم....چندماه پیش که ADSL استفاده میکردم بدون کانکشن وصل میشد و wifi هم بدون مشکل استفاده میکردم....دوباره که تمدید کردم بعد از چندماه بردم که تنظیمات رو انجام بده و انجام داد حالا که اومدم خونه به wifi وصل نمیشه...یعنی من با گوشی میخوام وصل بشم وصل نمیشه....

با گوشی HD2 وصل میشه ولی اصلا چیزی باز نمیکنه

با X10 توی obtaning address میمونه و کانکت نمیشه...

چه جوری میتونم درستش کنم؟
آی پی تنظیماتش هم 192.168.1.1 هست

متشکرم

mona 23
27-07-2010, 12:26
:41:سلام
لطفا کمکم کنید
من adslگرفتم اما نمیتونم کانکت شم
نمیدونم ایراد چیه
مودمم alfex هستش همه اتصال ها رو برقرار کردم ویندوزم هم 7 هستش
اما وقتی میخوام کانکت شم روی نوار اصلی روی دسکتاپ روی کانکشن یه مثلث زرد رنگ میاد
و وقتی troubleshoot problem و میزنم پیغام زیر رو میده:

problem found
he dns server isnet responding detected

mehrdad38
27-07-2010, 14:46
به کارت شبکه تون IP بدید، DNS هم همینطور.

ebi_dar
27-07-2010, 15:03
سلام

میخواستم بدونم این ارور به چه معنیه :

احتمال داره مودم کانفیگ نشده باشه؟!
ممنون

payam_2002us
27-07-2010, 16:09
دوستان خواها راهنماییم کنید

من مودم linksys وایرلس دارم و مشکلی که دارم اینه که با lan به اینترنت وصل میشم اما با وایرلس به اینرتنت وصل نمیشم آنتن وایرلس رو دریافت میکنم اما اینترنت از طریق وایرلس به کامپیوتر نمیرسه رو لپ تاپ هم امتحان کردم نشد با وایرلس موبایل هم خواستم برم باز نشد روی اون مانیتور مخصوص کانکشن یک علامت مثلث زرد رنگ میاد میشه دقیق راهنماییم کنید چکار باید بکنم

mona 23
27-07-2010, 19:30
به کارت شبکه تون IP بدید، DNS هم همینطور.
بخشید میشه دقیقا بگین چه جوری؟؟