PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

akharwarbaz
06-09-2008, 20:28
سلام
يه مارك خوب از Symphony بگيد
ممنون ميشم با قيشمت باشه
در ضمن من usb ميخوام(شبكه احتياج ندارم)
بازم ممنون

Wayfarerman
06-09-2008, 21:28
سلام
خب خدا رو شکر ، می شه تا اینجا نتیجه گرفت که سیم کشی ات مشکلی نداره ، یا مشکل از مومته ، یا از طرف شرکت و مخابرات ، من هم می گم اول مودم رو چک بکن ( با یه خط رانژه شده ) اگه مشکلی نداشت ، می تونی ادعا کنی که مشکل از طرف تو نیست ، اگه هم گفتن نه ، یه تو دهنی برو و بگو که مودم رو چک کردم ، سالمه ( امیدوارم مودمت سالم باشه )
اگه مشکل از طرف اون ها بود ، باید سیریش بشی ، تا درست کنن ، این شرکت ها به این راحتی ها قبول نمی کنن که مشکل از طرف اون هاست ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

ایراد از مودم بود. امروز بردم شرکت و قرار شد یه مودم برای تست بدن، ولی چون مودم تست نداشتن، یه دونه نو دادن :)
و خوشبختانه مشکل حل شد. ممنونم از همه.

hoomany
06-09-2008, 22:36
اون فرق داره دوست من ، به خاطر این که نوع کانکشن تو دیال آپ با Dsl کاملا متفاوت هست ( دیگه جزییات رو بی خیال که من بلد نیستم )
بیتشر می شه گفت که برای فروش موم های خودشونه ، تا جایی که من می دونم تنها پارسه که داره فعلا ساز مخالف می زنه و با مودم هایی غیر از مودم های سیمفونی خودش سازگار نیست .... :13:

مرسی
یا حق :10:

از دوستانی که لطف کردن و به سوال من درباره سازگاری مودمها با Ispها جواب دادن و مطالب خوبی گفتن خیلی ممنونم. به خصوص از akhoond عزیز و ایدون عزیز و همینطور reb عزیز. :11:

خودم هم در این زمینه تحقیقاتی کردم و متوجه شدم نظر شما درسته و اکثر شرکتهای ایرونی درجهت خواسته های خودشون این مطالب رو میگن. اما یک مقدار کمی هم باید بهشون حق داد(یک درصد!). توی اینترنت که میچرخیدم مطلب خوبی رو خوندم. اینجا رو ببینید:

DSL modems are intended for particular protocols and sometimes won't work on another line even from the same company, while most voiceband modems use international standards and can "fall back" to find a standard that will work.

ضمنا شنیدم مودم Corecess مال آسیاتک با بعضی شرکتها مشکل داره.
بازم ممنون :40:

hoomany
06-09-2008, 22:40
سلام

بچه ها یه سوال

کسی مرجعی سراغ داره که پرفروش ترین مودمها در سطح دنیا رو لیست کرده باشه؟

ممنونم

Macdiano
07-09-2008, 01:20
بچه ها من امروز art 128 شاتل رو سفارش دادم.
منتهی مودم رو خودم میخوام بگیرم
مودم های خود شرکت اینا هستند:
Paradyne، Billion و 3com،
ولی من میخوام از بین asus و USRobotics یه کدوم رو بگیرم
البته خود شاتل گفت asus بگیر و اگه مودم دیگه ای بگیری خودتون باید نصب کنید.
حالا بگین من کدومو بگیرم خواهشا مدل اون هم بگید. :11:

akhoond
07-09-2008, 08:38

ببین دوست من ، اگه منظورش این بوده که با ما سازگاری داشته باشه و خودت باید کانفیگ کنی ، مشکلی نیست ، ( کانفیگ کردن مودم ، در کسری از ثاینه حله ، اموزش ایسوس که هست ، یو اس رو هم کلیو گذاشته ، تو تاپیک بگردی ، پیدا می کنی ) که فکر می کنم این بوده ، اما اگه منظورش سازگاری بوده ، فرق می کنه .
تا جایی که من می دونم و خبر دارم ، فعلا هیچ شرکتی با ایسوس و یو اس مشکلی نداشته ( از جمله شاتل ) ( اما شما باز نیت هر مودمی رو کردی ، قبل از خرید ، زنگ بزن و بپرس که سازگاری داره ، یا نه )
مودم های خوبی هستند جفتشون ، هم ایسوس ، هم یو اس ، اما اگه ایسوس گیرت بیاد :13: خیلی خیلی خیلی کمه و نیست شده .

مرسی
یا حق :11:

akhoond
07-09-2008, 11:08
vci و vpi چیست؟

jتا اونجایی که من می دونم ، این اعداد مربوط می شن به آی اس پی تون ، که در اکثریت قریب به اتفاق VPi صفر هستش Vci هم 35 ( التبه این اعدادم معمولا این فرمی هستن بستگش داره که شما از کی سرویس می گیری ؟ )
اما این با این اعداد شما کانفیگ کن ، ا نشاالله که درست شه :10:

مرسی

mehdi_08
08-09-2008, 05:17
سلام
این عکس رو نیگا کنین فکر می کنم میزان نویز روی خط بالا باشه نظر شما چیه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

akhoond
08-09-2008, 05:24
سلام
این عکس رو نیگا کنین فکر می کنم میزان نویز روی خط بالا باشه نظر شما چیه؟
نمی دونم .... ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دلیلت چیه ؟ ( بر اساس کدوم پارامتر )

mehdi_vsgh
08-09-2008, 08:51
یکی از دوستان بهم میگه این دوشاخه‌ی ضدبرق چیه؟؟

اگه ممکنه یه عکسی چیزی براش بزارین خیلی کنجکاو شدم ببینم چی هست؟؟؟؟

akhoond
08-09-2008, 08:58
یکی از دوستان بهم میگه این دوشاخه‌ی ضدبرق چیه؟؟

اگه ممکنه یه عکسی چیزی براش بزارین خیلی کنجکاو شدم ببینم چی هست؟؟؟؟

سلام مهدی جان
این دو شاخه های تبدیل پریز به سوکت هست ( متوجه شدید که کدوم ها رو می گم ؟ :20:)
بعضی از این 2 شاخه ها ، توش یه تیکه مدار داره ، مربوط می شه به ضد برق بودن ، یعنی این که مثلا تلفن رو زدی تو برق ، تلفن به فنا نره ( ظاهر دو شاخه های عادی ، با ضد برق ها ، یکیه ، اما معمولا روی ضد برق ها نوشته شده ضد برق )
همین تیکه مدار ضد برق (که شامل خازن هم می شه و فکر می کنم این خازن فینقیلی ) کار ها رو خراب می کنه :13:

متوجد شدید مهدی حان ؟

مرسی :11:

mehdi_vsgh
08-09-2008, 10:11
سلام مهدی جان
این دو شاخه های تبدیل پریز به سوکت هست ( متوجه شدید که کدوم ها رو می گم ؟ :20:)
بعضی از این 2 شاخه ها ، توش یه تیکه مدار داره ، مربوط می شه به ضد برق بودن ، یعنی این که مثلا تلفن رو زدی تو برق ، تلفن به فنا نره ( ظاهر دو شاخه های عادی ، با ضد برق ها ، یکیه ، اما معمولا روی ضد برق ها نوشته شده ضد برق )
همین تیکه مدار ضد برق (که شامل خازن هم می شه و فکر می کنم این خازن فینقیلی ) کار ها رو خراب می کنه :13:

متوجد شدید مهدی حان ؟

گرفتم ما هم از این دوشاخه‌ها استفاده میکنیم ولی روش ننوشته ضدبرق...

جالبه‌ها همین الان رفتم دوشاخه را کشیدم بیرون یه دفعه دیسکانکت شدم.....(ینی خودشه؟؟؟؟)

akhoond
08-09-2008, 11:10
گرفتم ما هم از این دوشاخه‌ها استفاده میکنیم ولی روش ننوشته ضدبرق...

جالبه‌ها همین الان رفتم دوشاخه را کشیدم بیرون یه دفعه دیسکانکت شدم.....(ینی خودشه؟؟؟؟)

مهدی جان مطمئنی که ضد برقه :18:
برای من ، یه 2 شاخه هست که مربوط می شه به یه تلفن Answering دار ، که شاید مال 15 _ 20 سال پیش باشه ، هیچ چیزی مبنی بر ضد برق بودن روش ننوشته ، اما خب هست دیگه :13:
چون 2 شاخه ها که همشون ضد برق نیستن ، اگه حالش رو داری ، بازش کن ببین کیت ضد برق داره یا نه ؟
اگه ضد برق باشه ، چطوریه که تو مدار Dsl ات هست و تو مشکلی نداری باهاش ؟ :18:
رابطه ای بین کشیدن تلفن و دی سی شدن هم به نظرم نمی رسه ، عجیبه :18:

mehdi_vsgh
08-09-2008, 11:28
چون 2 شاخه ها که همشون ضد برق نیستن ، اگه حالش رو داری ، بازش کن ببین کیت ضد برق داره یا نه ؟
اگه ضد برق باشه ، چطوریه که تو مدار Dsl ات هست و تو مشکلی نداری باهاش ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کی گفته مشکل ندارم؟؟؟
اشکمو در اورده دم به دقیقه دیسکانکت میشه.....

باشه الان میرم یه سر نگاه میکنم خبرشو میدم بهت

mehdi_vsgh
08-09-2008, 11:37
کی گفته مشکل ندارم؟؟؟
اشکمو در اورده دم به دقیقه دیسکانکت میشه.....

باشه الان میرم یه سر نگاه میکنم خبرشو میدم بهت
رفتم نگاه کردم ....خبری نبود...ضدبرق نیست....

نمیدونم نتیجه میشه گرفت که مشکل از isp ویا پورت مخابراتیه...

mehdi_08
08-09-2008, 12:37
من یه تجربه شخصی رو می گم حالا نمی دونم اصلا درست هست یا نه ولی برای من که جواب داده :46:
اون اولی که مودم رو نصب کردم (اون اول که بلد نبودم :23:مودم نصب کنم از شرکت تلفنی بهم گفتند) خلاصه مودم رو حالت pppoeنصب کردم یکی از مزیت هایش اینه که هر موقع مودم روشن بشه خودش به شبکه وصل می شه;) یکی از معایبش هم اینه هر موقع که شبکه مشکلی پیدا کنه برای ارتباط مجدد مودم باید خاموش روشن بشه:41: وقتی که مودمم اینجوری تنظیم بود در روزخیلی دیسکانکت می شد در حالی که هی چی تو سیستم مشخص نبود(یهو موقع باز کردن یه سایت ارور می داد زنگ می زدم شرکت می گفتن که آقا شما که آفلاین هستی:18:میگم خانوم من الان داشتم سایت می دیدم یهو اینجوری شد من که هیچ کاری نکردم :42:) خلاصه تصمیم گرفتیم که از حالت PPPOEبه حالت Bridgeمهاجرت کنیم :38: خالاصه بعد از انجام تنظیمات رو مودم و سیستمم به شبکه وصل شدیم الهی شکر مشکل حل شد :8::8::26::26:
حالا می گم کسانی که مشکلی شبیه به من دارند یه امتحانی بکنند ضرر که نداره:5:

akhoond
08-09-2008, 12:46
رفتم نگاه کردم ....خبری نبود...ضدبرق نیست....

نمیدونم نتیجه میشه گرفت که مشکل از isp ویا پورت مخابراتیه...

نمی دونم مهدی جان
مطمئنی دو شاخه ضد برق دیگه ای تو مدار نیست ؟
البته نباید هم باشه ، چون اگه باشه ، اصلا مودم بهت لینک نمی ده .
نمی دودنم ، فکر کنم بشه این نتیجه رو گرفت ، البته باید نویز ها رو هم چک کنی ، شاید نویز رو خط ات هست ..

مرسی :11: :10:

ایدون
08-09-2008, 14:11
ایراد از مودم بود. امروز بردم شرکت و قرار شد یه مودم برای تست بدن، ولی چون مودم تست نداشتن، یه دونه نو دادن :)
و خوشبختانه مشکل حل شد. ممنونم از همه.
سلام
کدوم شرکت بود که به این راحتی مودمو عوض کر؟

TATAR.BonFire
08-09-2008, 14:29
یه دوستی یه مودم برا من فرستاد به اسم Huawie MT882 بعد هر کاری می کنم شناسایی نمیشه.به صورت دستی هم که می خواهم SETUP را نصب کنم پیغام میدهerrore loading newdev.dll و بعد از اینکه ok را می زنم یه پیغام دیگه میده:administratore privileges are required to install,uninstall,or configure the dsl software کسی میتونه کمک کنه

mehdi_vsgh
08-09-2008, 14:51
من یه تجربه شخصی رو می گم حالا نمی دونم اصلا درست هست یا نه ولی برای من که جواب داده :46:
اون اولی که مودم رو نصب کردم (اون اول که بلد نبودم :23:مودم نصب کنم از شرکت تلفنی بهم گفتند) خلاصه مودم رو حالت pppoeنصب کردم یکی از مزیت هایش اینه که هر موقع مودم روشن بشه خودش به شبکه وصل می شه;) یکی از معایبش هم اینه هر موقع که شبکه مشکلی پیدا کنه برای ارتباط مجدد مودم باید خاموش روشن بشه:41: وقتی که مودمم اینجوری تنظیم بود در روزخیلی دیسکانکت می شد در حالی که هی چی تو سیستم مشخص نبود(یهو موقع باز کردن یه سایت ارور می داد زنگ می زدم شرکت می گفتن که آقا شما که آفلاین هستی:18:میگم خانوم من الان داشتم سایت می دیدم یهو اینجوری شد من که هیچ کاری نکردم :42:) خلاصه تصمیم گرفتیم که از حالت PPPOEبه حالت Bridgeمهاجرت کنیم :38: خالاصه بعد از انجام تنظیمات رو مودم و سیستمم به شبکه وصل شدیم الهی شکر مشکل حل شد :8::8::26::26:
حالا می گم کسانی که مشکلی شبیه به من دارند یه امتحانی بکنند ضرر که نداره:5:
میشه بگی چطوری این تنظیمو انجام میدی؟؟؟؟

akhoond
08-09-2008, 16:01
میشه بگی چطوری این تنظیمو انجام میدی؟؟؟؟

راستش من نمی دونم دوستان چطوری بریج می کنم ، من که چنین چیزی رو تو کانفیگ مودم ام ندیدم ( عکس خواهم گذاشت ازش )
اما مهدی جان ، من این کار رو کردم ، مودم ام رو از پشت ریست کردم ، دوباره که خواستم کانفیگ کنم ، یوزر و پس رو بهش ندادم ( همه چی عین قبل ) بعد با یه کانکشن برود بند ، کانکت می کنم ...
تنها مشکلی که من فکر می کنم وجود داره ، اینه که مودم ام می خواد کانکت بشه مدام ، اما از یوزر و پس خبری نیست :21:

اگه تنظیمات من غلطه ، یاد من هم بدید :10:

akhoond
08-09-2008, 16:08
یه دوستی یه مودم برا من فرستاد به اسم Huawie MT882 بعد هر کاری می کنم شناسایی نمیشه.به صورت دستی هم که می خواهم SETUP را نصب کنم پیغام میدهerrore loading newdev.dll و بعد از اینکه ok را می زنم یه پیغام دیگه میده:administratore privileges are required to install,uninstall,or configure the dsl software کسی میتونه کمک کنه

سلام .
اون دوستتون با مودم مشکلی نداشت ؟ مودم سالم بوده ؟
این پسوند دی ال ال errore loading newdev.dl رو که می بینم ، به ویندوزت شک می کنم ( مطمئن نیستم ، اما فکر کنم اون فایل ویندوزی هست و مشکل از مشکلی ویندوزی )
قبلا با شبکه ات مشکلی نداشتی ؟
دوستان نظر بدن ، من مطمئن نیستم :10:

mehdi_vsgh
08-09-2008, 16:48
راستش من نمی دونم دوستان چطوری بریج می کنم ، من که چنین چیزی رو تو کانفیگ مودم ام ندیدم ( عکس خواهم گذاشت ازش )
اما مهدی جان ، من این کار رو کردم ، مودم ام رو از پشت ریست کردم ، دوباره که خواستم کانفیگ کنم ، یوزر و پس رو بهش ندادم ( همه چی عین قبل ) بعد با یه کانکشن برود بند ، کانکت می کنم ...
تنها مشکلی که من فکر می کنم وجود داره ، اینه که مودم ام می خواد کانکت بشه مدام ، اما از یوزر و پس خبری نیست :21:

روی مودم من اصلا هیچ دکمه‌ای چیزی وجود نداره که بخوام ریستش کنم

akhoond
08-09-2008, 16:59
روی مودم من اصلا هیچ دکمه‌ای چیزی وجود نداره که بخوام ریستش کنم

مودمت چیه ؟
من واسه این می گم ریست کردم که 100 دفعه بدون ریست کانفیگ کردم ، اما باز که می رفتم توش می دیدم یوزر و پس من رو هنوز حفظه لامصب ( عجب حافظه ای :31: ) برای همین ریست کردم از پشت .
شما هم حالا بدون ریست کانفیگ کن ، شایدمال شما آلزایمر داشت و یادش نموند :31:
اگه یادش موند ، ببین می تونی تو ستینگ ، دنبال ریستی ، ریست فکتوری ، چیزی بگرد ببین چی می شه .

منتظرم
مرسی

mehdi_08
08-09-2008, 16:59

خوب مودم من D-link 520t با قدم به قدم آموزش تنظیم مودم رو حالت بریچ رو می گم فکر کنم برای بقیه مودم ها هم شیبه همین باشه
اول مودم رو ریست می کنین
بعد تو قسمت آدرس مرورگر ipمودم رو وارد می کنین 192.168.1.1 دقت کنین برای مارک های مختلف ممکنه که فرق کنه ولی عمومش اینه
بعد اگه ازتون یوزرنیم و پسورد خواست admin رو وارد می کنین
از اینجا به بعد عکس ها مربوط می شه به ستاپ مودم 520t
رو گزینه Run wizardکلیک کنید .

تو صفحه بعد Next رو بزنید

تو صفحه بعد تهران رو انتخاب کنین بعد nextرو بزنین

تو صفحه بعد حالت Bridge Mode رو انتخاب کنین وNext رو بزنین

تو صفحه بعد باید VPIوVCIمتناسب با ISPتون رو انتخاب کنین حالت عمومیش عین تو عکسه
connection Type رو عین تو عکی انتخاب کنین وnext رو بزنین

حالارو restartکلیک کنین
بعد با ساختن یه کانکشن برادبند به اینترنت وصل بشین

آخوند جان اگه خواستی آموزش رو بزار تو تاپیک مخصوص
اگه آموزشم خوب نبود ببخشین

mehdi_vsgh
08-09-2008, 17:08
مودمت چیه ؟
من واسه این می گم ریست کردم که 100 دفعه بدون ریست کانفیگ کردم ، اما باز که می رفتم توش می دیدم یوزر و پس من رو هنوز حفظه لامصب ( عجب حافظه ای :31: ) برای همین ریست کردم از پشت .
شما هم حالا بدون ریست کانفیگ کن ، شایدمال شما آلزایمر داشت و یادش نموند :31:
اگه یادش موند ، ببین می تونی تو ستینگ ، دنبال ریستی ، ریست فکتوری ، چیزی بگرد ببین چی می شه .

منتظرم
مرسی
مودم منDlink مدل DSl200 هستش.....

خوب مودم من D-link 520t با قدم به قدم آموزش تنظیم مودم رو حالت بریچ رو می گم فکر کنم برای بقیه مودم ها هم شیبه همین باشه
اول مودم رو ریست می کنین
بعد تو قسمت آدرس مرورگر ipمودم رو وارد می کنین 192.168.1.1 دقت کنین برای مارک های مختلف ممکنه که

خوب دوست عزیز من نمیدونم چطوری مودم را ریست کنم...
بعدش این مراحلی که میفرمایین قبل از کانکت شدنه یا بعد کانکت شدن؟؟؟

اگه ممکنه دقیقا برام توضیح بدین اگه هم اطلاعی دارین براساس مودم dsl200 همون dlink بگین..

با سپاس فراوان

mehdi_08
08-09-2008, 17:19
خوب دوست عزیز من نمیدونم چطوری مودم را ریست کنم...
بعدش این مراحلی که میفرمایین قبل از کانکت شدنه یا بعد کانکت شدن؟؟؟

اگه ممکنه دقیقا برام توضیح بدین اگه هم اطلاعی دارین براساس مودم dsl200 همون dlink بگین..

با سپاس فراوان
برای ریست کردن مودم اول یه چوپ کبریت بیار بعد پشت مودم یه سوراخ می بینی که توش یه دکمه هست با چوب کبریت اون دکمه رو یه 15-20 ثانیه ایی نگه دار خوب حالا مودمت ریست شد
این مراحل هم همش مربوط می شه یه قبل از کانکت شدن
خوب مودمت که دی لینکه فکر کنم عین همینی که گفتم تنظیم می شه شاید با یه کو چولو تغییر

mehdi_vsgh
08-09-2008, 20:08
برای ریست کردن مودم اول یه چوپ کبریت بیار بعد پشت مودم یه سوراخ می بینی که توش یه دکمه هست با چوب کبریت اون دکمه رو یه 15-20 ثانیه ایی نگه دار خوب حالا مودمت ریست شد
این مراحل هم همش مربوط می شه یه قبل از کانکت شدن
خوب مودمت که دی لینکه فکر کنم عین همینی که گفتم تنظیم می شه شاید با یه کو چولو تغییر
پشتش که پر از سوراخه ولی هیچ دکمه‌ای دیده نشد.....

نمبدونم شاید مودم من ریست نمیشه....

akhoond
08-09-2008, 20:18
پشتش که پر از سوراخه ولی هیچ دکمه‌ای دیده نشد.....

نمبدونم شاید مودم من ریست نمیشه....

مگه می شه ، حالا دکه نه ، سوراخی هم نیست که نوشته باشه ریست ؟ :18:
عیجبا غریبا ....

mehdi_vsgh
08-09-2008, 20:38
عیجبا غریبا ....
نمیدونم والا من که چنین چیزی ندیدم...

حالا فردا زنگ میزنم گارانتی دی لینک میپرسم ببینم چی میگه؟

mehdi_08
08-09-2008, 20:57
عیجبا غریبا ....پیدا کردم پرتقال فروش را
راهنمای dsl200رو گرفتم این مودم اصلا دکمه ریست نداره چون یو اس بی هستش باید درایورش نصب بشه برای تغییر تو تنظیماتش هم اول باید درایورش خذف بشه تا بشه عین اولش بعد دوباره سی دی درایورش رو می زاری موقع نصب باید حالت بریچ انتخاب بشه بعد اون گزینه هایی که تو عکس ها بود اونا هم باید انتخاب بشن
بقیه شو بدا می گم باید برم

mehdi_vsgh
08-09-2008, 21:15
پیدا کردم پرتقال فروش را
راهنمای dsl200رو گرفتم این مودم اصلا دکمه ریست نداره چون یو اس بی هستش باید درایورش نصب بشه برای تغییر تو تنظیماتش هم اول باید درایورش خذف بشه تا بشه عین اولش بعد دوباره سی دی درایورش رو می زاری موقع نصب باید حالت بریچ انتخاب بشه بعد اون گزینه هایی که تو عکس ها بود اونا هم باید انتخاب بشن
بقیه شو بدا می گم باید برم
دیدین گفتم دکمه ریست نداره؟

حالا دوست عزیز من متظرم براساس مودم خودم بنده را راهنماییی کنید...

ممنون

n0100003
08-09-2008, 22:02
سلام دوستان من هنوز adslراه نیفتاده و تو این چند روز راه میفنه من مودم link sys AM300خریدم و این اصلا چراغه مربوط به dsl روشن نمیشه چه یرسه به اینکه چشمک بزنه میخوام وقتی خم رانزه شد خودم بفهمم چون isp یه زره ازیت میکنه من میخوام خودم زودتر بفهمم توروخدا یه کمک اساسی بکنید و اگه واردید اصلا بگید من چجوری adsl رو خودم راه بندازم حتما از isp باید یارو بیاد؟

reb
08-09-2008, 22:08
سلام دوستان من هنوز adslراه نیفتاده و تو این چند روز راه میفنه من مودم link sys AM300خریدم و این اصلا چراغه مربوط به dsl روشن نمیشه چه یرسه به اینکه چشمک بزنه میخوام وقتی خم رانزه شد خودم بفهمم چون isp یه زره ازیت میکنه من میخوام خودم زودتر بفهمم توروخدا یه کمک اساسی بکنید و اگه واردید اصلا بگید من چجوری adsl رو خودم راه بندازم حتما از isp باید یارو بیاد؟
لازم نیست به کامپیوتر وصلش کنی سیم سر خط تلفن رو بزن به مودم گاهگاهی 40 ثانیه روشنش کن ببین چراغ لینک یا استتوس روشن میشه یا نه هرو قت روشن شد یعنی آماده استفاده هست.

n0100003
08-09-2008, 22:12
لازم نیست به کامپیوتر وصلش کنی سیم یر خط تلفن رو بزن به مودم گاهگاهی 40 ثانیه روشنش کن ببین چراغ لینک یا استتوس روشن میشه یا نه هرو قت روشن شد یعنی آماده استفاده هست.
میدونم عزیز چی میگی اکثر مودمها چراغش چشمک میزنه وقتی ثابت شد یعنی خط امادست ولی واسه من نه چشمک میزنه نه سابت میمونه یعنی این مودم فرق میکنه؟؟؟قزیه چیه؟فقط چراغ پاور روشن میشه یا اگه usb وethernetروشن میشه اگه پورتاشون وصل میشه
؟؟؟؟؟؟

reb
08-09-2008, 22:15
چند وقته قرارداد بستی؟ اقلا 3 روز بعد از بستن قرارداد باید بگذره در ضمن شاتل قراره منطقطون سرویس بده:

( امیر آباد )

وضعیت : در دست برنامه ريزي

برای ارسال سفارش اینجا را کلیک نمایید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

n0100003
08-09-2008, 22:26
چند وقته قرارداد بستی؟ اقلا 3 روز بعد از بستن قرارداد باید بگذره در ضمن شاتل قراره منطقطون سرویس بده:

( امیر آباد )

برای ارسال سفارش اینجا را کلیک نمایید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شما پیش شماره منو از کجا فهمیدی>؟:31:
3روز؟؟؟3هفتس گذشته .افروز نت دیگه 128 ماهی 55تومن انقدم باید صبر کنی سرویس شدم
در دست برنامه ریزی اخه یعنی چی؟؟؟؟چقد صبر کنیم؟
بعدشم هروقت شاتل اومد خوب از شاتل میگیرم:10:

reb
08-09-2008, 22:30
ممکنه 2 هفته طول بکشه

n0100003
08-09-2008, 22:36
ممکنه 2 هفته طول بکشه
وااااااااااای خدایی راست میگی ایول 2 هفته که خوبه من الان 3 هفتس منتظر این نامردام(افروزنت)که نتم وصل شه هنوز نشده
اگه شاتل بیا 55 تومنمو میدم واسه یه سرویس توپ شاتل:31:
رو چه حساب میگی 2 هفته؟:10:

mehdi_vsgh
08-09-2008, 22:39

( امیر آباد )

در دست برنامه ریزی ینی ممکنه 4-5سالی طول بکشه....الان بری میبینی برایه همه مراکز مخابراتی نوشته در دست برنامه ریزی...بنابراین دلتون را الکی خوش نکنید...

reb
08-09-2008, 23:07
وااااااااااای خدایی راست میگی ایول 2 هفته که خوبه من الان 3 هفتس منتظر این نامردام(افروزنت)که نتم وصل شه هنوز نشده
اگه شاتل بیا 55 تومنمو میدم واسه یه سرویس توپ شاتل:31:
رو چه حساب میگی 2 هفته؟:10:
من 3 هفته رو ندیدم پس با این حساب سرکاری برادر.
پیگیری کن حد اکثر 2 هفته بیشتر یعنی یا نفرستادن یا مشگل دارن

mehdi_vsgh
08-09-2008, 23:12
عزیز پست منو خوندی شما؟؟؟؟؟؟؟

n0100003
08-09-2008, 23:50
خب سر کارم یعنی چی؟؟
زنگ میزنم میگن تو این هفته نوبتیه به منطقه من یکم توجه کنید من نو جایی نیستم که 10 تاisp سرویس بدن
8802 فقط افروز میده:13:

n0100003
09-09-2008, 00:00
میشه خواهش کنم اموزش configکردنLinksys AM300را اموزش بدید مودم من باید چراغ dsl روشن شه چشمکزن(اگه dsl برقرار نبود)یا ثابت باشه (اگهdslبرقرار بود)مال من هیچکدوم ازین وضیتارو نداره
ولی یه چیز جالب وقتی مودمو وصل میکنم به پریز تلفن و روشن میکنم گند میزنه تو سرعت دایل اپم و از 46 میاره رو 20
یه چیز دیگه:وقتی زنگ میزنم خونه 2 بار چراغه dsl چشمک میزنه همین
مودمش یه جوریه هر چراغش صد تا رنگ داره سبز نارنجی قرمز

mehdi_08
09-09-2008, 00:40
خوب ببین مهدی جان قدم به قدم می گم انجام بده
نمی خواد درایورشو پاک کنی برو تو Start<all program<D-link dsl200 adsl modem<Configure تو صفحه ای که باز می شه VCI وVPIرو تغییری نده تو قسمت Encapsulation حالت RFC 1483 IPoATM bridge LLC Encapsulation بعد next بزار سیستمت ری استارت بشه بعد یه کانکشن براد بند بساز ایشالله که مشکلت حل بشه

aria_electric_fars
09-09-2008, 01:24
سلام دوستان
بنده یک مودم ای دی اس ال دارم که به سه سیستم قابلیت اتصال داره حالا ما تو خونه یه لپتاپ داریم و یه سیستم معمولی حالا می خواهیم همزمان هر دو سیستم تو اینترنت باشند ولی متاسفانه باید یکی قطع باشه و یکی دیگه وصل حالا من سوال داشتم که چه کار کنم که بتونم همزمان از هر دو سیستم در اینترنت استفاده کنم؟؟؟

با تشکر
بای

ghelmaan
09-09-2008, 03:30
سلام به همه بروبچ اینترنت باز، یه مودم Symphony SY602 دارم که دربه در دنبال درایور USB برای ویندوز XP 64 یا Vista 64 براش میگشتم و پیدا نکردم تا اینکه تو فروم ASUS این رو دیدم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

خود ASUS برای این مودم درایور 64 بیتی نداره! یه پسر ایرونی مث خودمون رفته درایور یه مودم d-link رو تغییر داده برای Asus AM602 که دقیقا مثل Symphony SY602 هستش! یه firmware آپدیت شده هم گذاشته من هردوتاشو امتحان کردم جواب میده! تا الان 410 نفر هم دانلود کردن و کلی هم تشکر گذاشتن:

mehdi_vsgh
09-09-2008, 04:23
دوستان یه سوال کاملا بیربط..

کسی میدونه سرعت خطوط T1 چقدره؟؟؟؟
قیمتش چقدره؟؟؟ و اصلا چی هست؟؟:دی

aha200483
09-09-2008, 05:42
سلام به خوبان
آیا میشه یک اتصال ADSL را با Dial up مولتی لینک کرد؟
اگر میشه لطفا نرم افزار اون را هم معرفی کنید.

akhoond
09-09-2008, 05:44
خب سر کارم یعنی چی؟؟
زنگ میزنم میگن تو این هفته نوبتیه به منطقه من یکم توجه کنید من نو جایی نیستم که 10 تاisp سرویس بدن
8802 فقط افروز میده:13:
برا همین می گم بی خیال شو دیگه :19:

میشه خواهش کنم اموزش configکردنLinksys AM300را اموزش بدید مودم من باید چراغ dsl روشن شه چشمکزن(اگه dsl برقرار نبود)یا ثابت باشه (اگهdslبرقرار بود)مال من هیچکدوم ازین وضیتارو نداره
ولی یه چیز جالب وقتی مودمو وصل میکنم به پریز تلفن و روشن میکنم میرینه تو سرعی دایل اپم و از 46 میاره رو 20

راستش من که بلد نیستم ، اما یه پیشنهاد دارم ، برو اون تاپیک آموزش ، کانفیگ 2 _ 3 تا مودم رو بخون ، ببین بعدش می تونی خودت یه کاری بکنی ، اکثرا مودم ها بیس شون شبیه همه ، اگه مشکلی بود ، آون موقع سوال کن ....
در مورد رانژه هم نمی دونم چی بگم ، مطمئنی مودم ات سالمه ؟ از اسپیلیتر استفاده می کنی ؟
در ضمن ، توی پی سی ، به احترام بقیه کاربرا ، نه به خاطر پی سی ، درست صحبت کردن رو یاد بگیرید ، تا بقیه هم به شما احترام بذارن ، این موضوع رو می شد با واژه ها خیلی خیلی بهتری هم بیان کرد :13:

مرسی :10:

akhoond
09-09-2008, 06:07
سلام دوستان
بنده یک مودم ای دی اس ال دارم که به سه سیستم قابلیت اتصال داره حالا ما تو خونه یه لپتاپ داریم و یه سیستم معمولی حالا می خواهیم همزمان هر دو سیستم تو اینترنت باشند ولی متاسفانه باید یکی قطع باشه و یکی دیگه وصل حالا من سوال داشتم که چه کار کنم که بتونم همزمان از هر دو سیستم در اینترنت استفاده کنم؟؟؟

با تشکر
بای
دوستان فکر کنم مشکل ایشون تریپ شبکه ای باشه ( فکر کنم مشکل سر ستینگ 2 تا لن با مودم باشه ، من این جوری فهمیدم ) من بلد نیستم :13: کسی می دونه ، راهنمایی شون کنه بی زحمت
شرمنده :11:

سلام به خوبان
آیا میشه یک اتصال ADSL را با Dial up مولتی لینک کرد؟
اگر میشه لطفا نرم افزار اون را هم معرفی کنید.

سلام برای چی آخه ؟ به چه دردی می خوره اصلا ؟
ضمنا ، مولتی لینک منظورتون چیه ؟ اگه اصطلاح خاصی هست ، من معنی اش رو نمی دونم ، توضیح بدید ...
اگر نه که فکر نکنم کار خاصه لازم باشه ، با Dsl کانکت هستی شما ، با دیال آپ هم کانکت می شی و هر دو رو با هم استفاده می کنی دیگه ( البته من فکر می کنم این طوری باشه ، اگه اشتباه فکر می کنم دوستان بگن ، من ندیده بودم کسی بخواد این کار رو بکنه :18:)

مرسی

mehdi_vsgh
09-09-2008, 07:27
خوب ببین مهدی جان قدم به قدم می گم انجام بده
نمی خواد درایورشو پاک کنی برو تو Start<all program<D-link dsl200 adsl modem<Configure تو صفحه ای که باز می شه VCI وVPIرو تغییری نده تو قسمت Encapsulation حالت RFC 1483 IPoATM bridge LLC Encapsulation بعد next بزار سیستمت ری استارت بشه بعد یه کانکشن براد بند بساز ایشالله که مشکلت حل بشه
دوست عزیز این گزینه‌هایی که شما فرمودین اصلا تو قسمت config نبود....اینم تصویرش

mehdi_08
09-09-2008, 11:44
ببین مهدی جان من این راهنمایی هایی که کردم همش از روی User Manual بود که از اینترنت گرفتم خوب مو قع ایی که سی دیه مودمت رو میزاری برو روی View Manual اجراش کن عکس هاشو خوب نیگا کن اگه تونستی که متن شو بخونی چه بهتر بعد به ترتیب دراور مودمت رو پاک کن دوباره نصب کن موقع نصب بزار رو حالت بریچ

aria_electric_fars
09-09-2008, 15:01
سلام دوستان
بازم دم آخوند جان گرم که یاد پست ما بود
آره فکر کنم مشکل همینه لطفا بگید چه کار کنم؟؟؟من تنظیماتش رو وارد نیستم وگرنه می کردم فکر هم نکنم خیلی سخت باشه فقط بگید کجاش رو دستکاری کنم؟؟؟

با تشکر
بای

n0100003
09-09-2008, 15:38
برا همین می گم بی خیال شو دیگه :19:

راستش من که بلد نیستم ، اما یه پیشنهاد دارم ، برو اون تاپیک آموزش ، کانفیگ 2 _ 3 تا مودم رو بخون ، ببین بعدش می تونی خودت یه کاری بکنی ، اکثرا مودم ها بیس شون شبیه همه ، اگه مشکلی بود ، آون موقع سوال کن ....
در مورد رانژه هم نمی دونم چی بگم ، مطمئنی مودم ات سالمه ؟ از اسپیلیتر استفاده می کنی ؟
در ضمن ، توی پی سی ، به احترام بقیه کاربرا ، نه به خاطر پی سی ، درست صحبت کردن رو یاد بگیرید ، تا بقیه هم به شما احترام بذارن ، این موضوع رو می شد با واژه ها خیلی خیلی بهتری هم بیان کرد :13:

مرسی :10:
شما میخوای پستات زیاد شه؟؟توی این پستت به من گفتی درست صحبت کن همین و بقیه حرفات کاملا بیهوده بود.توی پست بعدیت هم فقط سوال رو تکرار کردی بنظر من شما جواب سوتل بچه هارو نمیدونی دیگه لازم نیست پست بزنی بگی نمیدونم این توهین نیستا یه واقعیته

n0100003
09-09-2008, 15:41
ولی یه چیز جالب وقتی مودمو وصل میکنم به پریز تلفن و روشن میکنم گند میزنه تو سرعت دایل اپم و از 46 میاره رو 20
کسی راهنمایی نمیکنه؟؟؟:13:

zed2
09-09-2008, 16:49
دوستان یه سوال کاملا بیربط..

کسی میدونه سرعت خطوط T1 چقدره؟؟؟؟
قیمتش چقدره؟؟؟ و اصلا چی هست؟؟:دی

چندان بی ربط نیست
سرعت خطوط T1 حداکثر 1.5 مگابیت است.

aha200483
09-09-2008, 21:18
سلام برای چی آخه ؟ به چه دردی می خوره اصلا ؟
ضمنا ، مولتی لینک منظورتون چیه ؟ اگه اصطلاح خاصی هست ، من معنی اش رو نمی دونم ، توضیح بدید ...
اگر نه که فکر نکنم کار خاصه لازم باشه ، با Dsl کانکت هستی شما ، با دیال آپ هم کانکت می شی و هر دو رو با هم استفاده می کنی دیگه ( البته من فکر می کنم این طوری باشه ، اگه اشتباه فکر می کنم دوستان بگن ، من ندیده بودم کسی بخواد این کار رو بکنه :18:)

مرسی

مولتي لينك اجازه مي دهد كه از دو مودم جداگانه چنان استفاده كنيد كه گويي يك مودم واحد هستند . نرم افزار مولتي لينك مودم ها را به گونه اي پيكره بندي مي كند كه با يكديگر كار و تشريك مساعي مي كنند كه سرعت ارتباط دو برابر شود. براي مثال اگر دو مودم 56K داشته باشيد، از نظر اصولي سرعت ارتباطي معادل 112K را بدست خواهيد آورد.
جهت دستيابي به اين نوع سرعت مولتي لينك بسته هاي داده هايي كه به سوي اينترنت مي روند را ره گيري مي كند ، آنها را به دو قسمت تقسيم كرده وهر نيمه از بسته را به مودمي جداگانه مي فرستد . سپس هر مودم يك نيم بسته را براي ISP ارسال مي كند . موقعي كه نيم بسته ها به ISP رسيدند ، نرم افزار سرور بسته داده هاي اوليه را دوباره روي هم سوار كرده و آنها را به سوي اينترنت بيرون مي فرستد . در برگشت بسته هاي داده هاي كه از اينترنت به سوي كامپيوتر مي آيند توسط سرور ISP ره گيري شده ، و سپس به دو تكه تقسيم ، و هر نيم بسته به يكي از مودم ها برمي گردند. نتيجه نهايي اين جادوي پشت صحنه اين است كه اتصال اينترنتي شما مي تواند داده هاي اينترنت را در نصف مدت زمان لازم اداره كند. پس از اين معادل دو برابر كردن سرعت مودم است.
همانگونه كه در شماره قبلي علوم رايانه خوانديد ، مقررات FCC سرعت ارتباط مودم هاي 56K رابه 53Kbps محدود مي سازد . علاوه بر اين ، سرعت 53Kbps فقط موقعي امكان پذير است كه تنها يك سوئيچ آنالوك بين مودم شما و شركت مخابره اي وجود داشته باشد . اگر اتصال اينترنتي شما از مسيري با بيش ازيك سوئيچ آنالوك بگذرد ، كه احتمالش بسيار زياد هست ، ميزان انتقال داده هاي مودم افت مي كند .

بدين لحاظ ، اكثر افرادي كه از مودم 56K استفاده مي كنند، نوعا سرعت ارتباطي ما بين 45Kbps و50Kbps را بدست مي آورند . اين موضوع بدان معناست كه تركيب دو مودم 56K با مولتي لينك سرعت ارتباطي بين 90Kbps و100Kbps را فراهم مي كند . منبع (IRITN)

دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید: آیا از نظر فنی میتوان یک اتصال ADSL را با Dial up بصورت Multi-link برقرار کرد. اگر جواب مثبت است لطفا نرم افزاری در این رابطه معرفی کنید
با تشکر از توجه شما

ghahremanimehdi
09-09-2008, 22:16
چندتا سوال درباره سرویس ADSL داشتم البته توی جندتا تاپیک به صورت خیلی پراکنده بحث شده بود.

اول اینکه من زنگ زدم آسیا تک و میگه علاوه بر هزینه ی اشتراک و مالیات و آبونمان و مودم 15 تومن هم هزینه راه اندازی داره گفتم مربوط به مخابرات میشه گفت نه و این مربوط به هزینه نصب در منزلتون هست . میخوام بدونم این هزینه ی راه اندازی همون هزینه نصب مودم و اسپیلیتر در منزل هستش ؟ اگر اینطور باشه کاری نداره که خودم میتونم نصب کنم:5::5: و هزینه ی راه اندازی رومیتونم ندم ؟ یا فوت و فن خاصی داره که حتما خودشون باید بیان خونه و نصب کنند؟
دوم اینکه بهترین مودم 40 الی 50 تومنی برای ADSL چی هستش ؟ بهتر هست از خود ISP بخریم یا اینکه خودم برای خرید اقدام کنم؟

از کجا میتوان فهمید خط PCM هست ؟

من الان دایل آپ رو دارم با 45.2 تا 48 کانکت میشم که 5.1 کیلوبایت رسیو داره :5: میخواستم بدونم ممکنه خطم PCM باشه و نتونم از ADSL استفاده کنم؟

zed2
09-09-2008, 22:46
مولتي لينك اجازه مي دهد كه از دو مودم جداگانه چنان استفاده كنيد كه گويي يك مودم واحد هستند . نرم افزار مولتي لينك مودم ها را به گونه اي پيكره بندي مي كند كه با يكديگر كار و تشريك مساعي مي كنند كه سرعت ارتباط دو برابر شود. براي مثال اگر دو مودم 56K داشته باشيد، از نظر اصولي سرعت ارتباطي معادل 112K را بدست خواهيد آورد.
جهت دستيابي به اين نوع سرعت مولتي لينك بسته هاي داده هايي كه به سوي اينترنت مي روند را ره گيري مي كند ، آنها را به دو قسمت تقسيم كرده وهر نيمه از بسته را به مودمي جداگانه مي فرستد . سپس هر مودم يك نيم بسته را براي ISP ارسال مي كند . موقعي كه نيم بسته ها به ISP رسيدند ، نرم افزار سرور بسته داده هاي اوليه را دوباره روي هم سوار كرده و آنها را به سوي اينترنت بيرون مي فرستد . در برگشت بسته هاي داده هاي كه از اينترنت به سوي كامپيوتر مي آيند توسط سرور ISP ره گيري شده ، و سپس به دو تكه تقسيم ، و هر نيم بسته به يكي از مودم ها برمي گردند. نتيجه نهايي اين جادوي پشت صحنه اين است كه اتصال اينترنتي شما مي تواند داده هاي اينترنت را در نصف مدت زمان لازم اداره كند. پس از اين معادل دو برابر كردن سرعت مودم است.
همانگونه كه در شماره قبلي علوم رايانه خوانديد ، مقررات FCC سرعت ارتباط مودم هاي 56K رابه 53Kbps محدود مي سازد . علاوه بر اين ، سرعت 53Kbps فقط موقعي امكان پذير است كه تنها يك سوئيچ آنالوك بين مودم شما و شركت مخابره اي وجود داشته باشد . اگر اتصال اينترنتي شما از مسيري با بيش ازيك سوئيچ آنالوك بگذرد ، كه احتمالش بسيار زياد هست ، ميزان انتقال داده هاي مودم افت مي كند .

بدين لحاظ ، اكثر افرادي كه از مودم 56K استفاده مي كنند، نوعا سرعت ارتباطي ما بين 45Kbps و50Kbps را بدست مي آورند . اين موضوع بدان معناست كه تركيب دو مودم 56K با مولتي لينك سرعت ارتباطي بين 90Kbps و100Kbps را فراهم مي كند . منبع (IRITN)

دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید: آیا از نظر فنی میتوان یک اتصال ADSL را با Dial up بصورت Multi-link برقرار کرد. اگر جواب مثبت است لطفا نرم افزاری در این رابطه معرفی کنید
با تشکر از توجه شما

اگر طبق مطلب شما و اطلاعاتی که من دارم باشه. فکر نکنم چون باید isp هم دایل اپ و هم adsl یکی باشه و همچنین نرم افزارش موجود باشه وپشتیبانی کنه.
من برای دایل اپ تو ایران دیدم این سرویس رو و تکنولوژِ تحت dsl که به یک نام دیگر گفته می شد رو خوندم ولی هنوز مطلبی در مورد ابنکه بشه adsl رو با دایل اپ بشه همچین کاری کرد هنوز ندیدم ولی تئوری می دونم شدنی است.

چندتا سوال درباره سرویس ADSL داشتم البته توی جندتا تاپیک به صورت خیلی پراکنده بحث شده بود.

اول اینکه من زنگ زدم آسیا تک و میگه علاوه بر هزینه ی اشتراک و مالیات و آبونمان و مودم 15 تومن هم هزینه راه اندازی داره گفتم مربوط به مخابرات میشه گفت نه و این مربوط به هزینه نصب در منزلتون هست . میخوام بدونم این هزینه ی راه اندازی همون هزینه نصب مودم و اسپیلیتر در منزل هستش ؟ اگر اینطور باشه کاری نداره که خودم میتونم نصب کنم:5::5: و هزینه ی راه اندازی رومیتونم ندم ؟ یا فوت و فن خاصی داره که حتما خودشون باید بیان خونه و نصب کنند؟
دوم اینکه بهترین مودم 40 الی 50 تومنی برای ADSL چی هستش ؟ بهتر هست از خود ISP بخریم یا اینکه خودم برای خرید اقدام کنم؟

از کجا میتوان فهمید خط PCM هست ؟

من الان دایل آپ رو دارم با 45.2 تا 48 کانکت میشم که 5.1 کیلوبایت رسیو داره :5: میخواستم بدونم ممکنه خطم PCM باشه و نتونم از ADSL استفاده کنم؟

راه فهمیدن اینکه خط pcm است یا نه رو در تاپيك جامع مقالات آموزشي " اينترنت و شبكه " ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و همچنین راه حل رفع مشکل موجوده.
لطفا مطالعه بفرمایید.:11:

aria_electric_fars
10-09-2008, 08:28
سلام دوستان
شما که اصطلاحات قلمبه سلمبه استفاده می کنید نمی تونید یه کمک کوچیک کنید تا این مشکل ما حل بشه؟؟؟
می خوام با مودمی که دارم همزمان از دو سیستم در اینترنت استفاده کنم

Hamid Reza
10-09-2008, 08:51
سلام دوستان
شما که اصطلاحات قلمبه سلمبه استفاده می کنید نمی تونید یه کمک کوچیک کنید تا این مشکل ما حل بشه؟؟؟
می خوام با مودمی که دارم همزمان از دو سیستم در اینترنت استفاده کنم

سلام
تو این تاپیک بحث زیادی شده و راحل هایی هم پیشنهاد شده
امیدوارم به کارتون بیاد:11:

mehdi_vsgh
10-09-2008, 11:03
امروز زنگم زدن از سپنتا برای تمدید قرارداد گفتم که دیگه تمدید نمیکنم...
بعدش منو ارجاع دادن به نمیدونم کدوم بخش که خطمو از رانژه خارج کنن....اونم پرسید که چرا میخوای از رانژه در بیاری؟؟ گفتم که به خاطر مشکلات دیسکانکتی...بعدش وصلم کردن به یه بخش دیگه ....خانمه گوشی را برداشت که چرا میخوای خارج بشی و جه مشکلی داری و.....خلاصه کلی حرف زد....

مرتیکه‌ها از رو هم نمیرن هر چی بهشون میگم بابا همش دیسکانکت میشه میگه کیفیت خط شما خیلی خوبه :o

به هر حال گفتش که برات پیگیری میکنیم که زودتر از رانژه خارج بشی.....ولی از طرز صحبتش بدجور نگران شدم....میدونم اشک منو در میارن تا به درخواستم رسیدگی کنن.....

برام دعا کنید

Mahziar-7
10-09-2008, 12:02
دو روزه که نزدیکای ظهر وقتی کانکت میشم، به یکی دو دقیقه نمیکشه که dc میشم و مجبورم دوباره کانکت شم.
نکته ی جالب اینجاست که تو یه بازه ی زمانی خاص این اتفاق میفته، یعنی از ظهر شروع میشه و دوباره ساعتای 10-10:30 شب وضعیت بهتر میشه.
به نظر شما مشکل از کجاست؟ مودمم D-link هستش و دو ماه نمیشه که خریدمش.
ممنون.

MANCHESTERUNITED
10-09-2008, 14:10
سلام.مودم من TP link 8811 است.می خواستم بدونم چطور میشه تنظیمات مودم رو ریست کرد.در حال حاضر با روشن شدن سیستم میاد بال.می خواستم به صورت دستی یوزر و پس بدم.در ضمن از سرویس شبانه که یوزر و پس مجزا داره چطور میشه استفاده کرد.ساخت کانکشن رو هم بلدم.

mehdi_vsgh
10-09-2008, 15:43
اینم یه تصویر از وضعیت پورت من

کارشناس دیسکانکتی میگفت که پورت شما وضعیتش خیلی عالیه
نظر شما چیه؟؟؟؟؟

djamin_662
10-09-2008, 17:27
با سلام خدمت دوستان عزيز.
من ميخواستم وايرلس بگيرم.
ميخواستم چند مارکه خوب به همراه قيمت هاشون رو برام بزاريد.
و يک سؤال:
اگه وايرلس بگيرم کلاً ميتونم برم اينترنت(مجانی) يا بايد به شرکتها
پول بدم تا برام شارژ کنن.

mehdi30nema
10-09-2008, 18:31
سلام :
من ميخام adsl بگيرم . اگه ميشه راهنماييم كنيد كدوم شركت بهتره و مودم چه ماركي بهتره و هزينش چه طور ميشه ؟
ممنون

mehdi30nema
10-09-2008, 18:33
راستي يه سوال :
شما با چه سرعتي دانلود ميكنيد ؟

mehdi_vsgh
10-09-2008, 19:44
سلام :
من ميخام adsl بگيرم . اگه ميشه راهنماييم كنيد كدوم شركت بهتره و مودم چه ماركي بهتره و هزينش چه طور ميشه ؟
ممنون

راستي يه سوال :
شما با چه سرعتي دانلود ميكنيد ؟

دوست عزیز قبل از این مورد

شما باید ببینی اصلا د کدوم منطقه هستی؟؟؟

اصلا مخابرات منطقه‌ی شما تحت پوشش هست یا خیر؟؟

بعدش تازه به فکر بیوفتی که چی بگیری و از کجا؟؟؟؟

TATAR.BonFire
10-09-2008, 21:15
کسی میدونه چه جوری می شه به محض وارد شدن به ویندوز بدون هیچ سوالی و کاری به صورت اتوماتیک به اینتر نت وصل شد.فرقی نمی کنه با چه کانکشنی،چه dial up معمولی چه pppoe.اگر هم فرق داره برا هرکدومشون توضیح بدین.سعی کنین بدون نرمفزار باشه.اگه نرمفزار خاصی می خاد لینک دانلود و کرکش را بزارین

caca_caca888
10-09-2008, 21:37
سلام ...
خوبید؟؟
دوستان من یه مودم ( comtrend (ct-5611 خریدم ...
میخام خودم وصلش کنم ... همه ی سیماشو وصل کردم که شک ندارم درسته ... سی دیشم نصب کردم... فقط وقتی که روشنش میکنم از 5 تا چراغ سه تاش روشن میشه... که عبارتند از :1- lan link(کارت شبکه) 2- usb link و power ... اون 2 تایی هم که خاموشن : adsl link & adsl tx/rx
کانکت نمیشه.... اونام میگن از مرکز درسته ... و میخوان خودشون درست کنن ...
چی کنم؟؟؟ ممکنه اونا از مخابرات درست کرده باشن و adsl link من روشن نشه؟؟؟
راستی این بگم کامپیوتر من پره ویروسه!!!!!

_Barbod_
10-09-2008, 21:43
سلام ...
خوبید؟؟
دوستان من یه مودم ( comtrend (ct-5611 خریدم ...
میخام خودم وصلش کنم ... همه ی سیماشو وصل کردم که شک ندارم درسته ... سی دیشم نصب کردم... فقط وقتی که روشنش میکنم از 5 تا چراغ سه تاش روشن میشه... که عبارتند از :1- lan link(کارت شبکه) 2- usb link و power ... اون 2 تایی هم که خاموشن : adsl link & adsl tx/rx
کانکت نمیشه.... اونام میگن از مرکز درسته ... و میخوان خودشون درست کنن ...
چی کنم؟؟؟ ممکنه اونا از مخابرات درست کرده باشن و adsl link من روشن نشه؟؟؟
راستی این بگم کامپیوتر من پره ویروسه!!!!!
عزیز اگر خط رانژه باشه لینک مودم باید روشن باشه و بعد از چند ثانیه ثابت بمونه

caca_caca888
10-09-2008, 21:47
میشه بگی خط رانژه یعنی چی؟؟؟
نه ثابت نمیمونه...
الان فردا میان بعد از اونجا وصلش میکنن بعد الکی پولش رو هم میگیرن...

TATAR.BonFire
10-09-2008, 22:12
به من گفتن سوالتو اینجا مطرح کن.یکی جواب بده تا دیر نشده

reb
10-09-2008, 22:21
به من گفتن سوالتو اینجا مطرح کن.یکی جواب بده تا دیر نشده
از کانکشنی که داری یه شورت کات بساز تو Startup

mehdi_vsgh
10-09-2008, 22:37
از کانکشنی که داری یه شورت کات بساز تو Startup
نه بابا این چه کاریه..

ساده ترین کار اینه که از یه دانلود منیجر استفاده کنی...

مثلا idm...

تو قسمت option میتونی تنظیمش کنی که با شروع ویندوز اونم بالا بیاد....

بعد هم میتونی تنظیم کنی که با فلان کانکشن به اینترنت کانکت بشه

TATAR.BonFire
11-09-2008, 00:22
نه بابا این چه کاریه..

ساده ترین کار اینه که از یه دانلود منیجر استفاده کنی...

مثلا idm...

تو قسمت option میتونی تنظیمش کنی که با شروع ویندوز اونم بالا بیاد....

بعد هم میتونی تنظیم کنی که با فلان کانکشن به اینترنت کانکت بشه
می خواهم بدون دخالت چنین نرمفزار هایی باشه.مثل این کافی نت ها که وقتی سیستم را روشن میکنی یه راست به اینترنت کانکت میشن

mehdi_08
11-09-2008, 01:11
خوب این روش رو مودم های ADSL جواب می ده باید مودم رو حالت pppoe تنظیم کنی اون وقت هر موقع که مودم روشن بشه خودش به اینترنت وصل می شه
در مورد اون کافی نت ها باید بگم که همه ی سیستم ها به یه سویچ وصلن اونم به یه مودم که هر موقع یکی از سیستم ها روشن بشه کارت شبکه سیستم خودشو وصل می کنه به سویچ که سویچ هم به مودم وصله در نتیجه هر موقع که سیستم روشن بشه به شبکه وصله
راستی اینم بگم که برای دایال آپ چنین تنظیماتی ندیدم
سوالی بود در خدمتم

bijiman
11-09-2008, 02:17
میشه Adsl فقط 1 ماه گرفت ؟ و بعد مودم پس داد؟

ghahremanimehdi
11-09-2008, 04:57
میخواستم بدونم این هزینه راه اندازی اولیه 15000 تومنی رو شرکت فقط یه بار میگیره ؟

مثلا اگه من الان یه سرویس 1 ماهه از آسیاتک بگیرم و دیگه یکسال ازشون سرویس نگیرم و بعد 1 سال باز بخوام دوباره ازشون سرویس بگیرم باید دوباره 15 تومن بدم ؟

mohsen83
11-09-2008, 05:41
با سلام
دوستان محترم،من مودم tplink 8811 دارم.مشکلی در مورد نصبش ندارم،اما مشکل من این است که دقیقا" بعد یک ساعت که به اینترنت وصل هستم خود بخود دیسکانکت میشوم.این مسئله دقیقا" سر یک ساعت اتفاق میافتد و هر چه در تنظیمات مودم بررسی کردم گزینه محدودیت زمانی (Time) را نیافتم.
ممنون از راهنمائیتان.
:10:

djamin_662
11-09-2008, 07:27
و يک سؤال:

mehdi_vsgh
11-09-2008, 07:54
میخواستم بدونم این هزینه راه اندازی اولیه 15000 تومنی رو شرکت فقط یه بار میگیره ؟

مثلا اگه من الان یه سرویس 1 ماهه از آسیاتک بگیرم و دیگه یکسال ازشون سرویس نگیرم و بعد 1 سال باز بخوام دوباره ازشون سرویس بگیرم باید دوباره 15 تومن بدم ؟
دقیقا...این هزینه راه اندازی اگه خطت از رانژه خارج بشه را دوباره باید پرداخت کنید....

TATAR.BonFire
11-09-2008, 10:47
بزارید سوال را اینجوری مطرح کنم.یه جزییاتی فهمیدم
یه خدمات اینترنتی در شهر ما هست که اینترنت adsl و کارت اینترنت به مشتریان عرضه می کنه و چند تا سیستم هم داره که افراد میتونن از اون سیستم ها جهت استفاده اینترنت مورد استفاده قرار بدن یعنی همون کافی نت.روی هر سیستم یه کانکشن PPPOE ساخته.یعنی من که می خواهم از سیستم استفاده کنم روی کانکشن کلیک میکنم و connect را میزنم تا به اینترنت وصل شوم.(فکر می کنم سیستم ها به سیستم مرکزی خودش وصل باشه )موقع وصل سرعت بالایی داره.حدود 8 کیلو سرعت دانلودش هست.من اومدم این یوزر و پسوردش را که باهاش وصل می شویم را از طریق برنامه ای پیدا کردم.در خونه روی کامپیوتر خودم امتحلن کردم(با کانکشن dial up)و برای شماره اتصال به اینترنت ،شماره اتصال به اینترنت خود شرکت را وارد کردم (مثلا روی کارت هایی که عرضه می کنه شماره اتصالش هست 9716123 فرضاَ)و اتفاقا وصل شد و تا حالا هم دارم استفاده میکنم ولی سرعتش مثل سرعت کارت های اینترنت هست در صورتی که توی خود کافی نتش سرعتش بالاست.آیا میشه کاری کرد که من هم همون سرعت را داشته باشم.آیا به مودم adsl نیازه.خواهش می کنم کمک کنید

mehdi_vsgh
11-09-2008, 10:57
بزارید سوال را اینجوری مطرح کنم.یه جزییاتی فهمیدم
یه خدمات اینترنتی در شهر ما هست که اینترنت adsl و کارت اینترنت به مشتریان عرضه می کنه و چند تا سیستم هم داره که افراد میتونن از اون سیستم ها جهت استفاده اینترنت مورد استفاده قرار بدن یعنی همون کافی نت.روی هر سیستم یه کانکشن PPPOE ساخته.یعنی من که می خواهم از سیستم استفاده کنم روی کانکشن کلیک میکنم و connect را میزنم تا به اینترنت وصل شوم.(فکر می کنم سیستم ها به سیستم مرکزی خودش وصل باشه )موقع وصل سرعت بالایی داره.حدود 8 کیلو سرعت دانلودش هست.من اومدم این یوزر و پسوردش را که باهاش وصل می شویم را از طریق برنامه ای پیدا کردم.در خونه روی کامپیوتر خودم امتحلن کردم(با کانکشن dial up)و برای شماره اتصال به اینترنت ،شماره اتصال به اینترنت خود شرکت را وارد کردم (مثلا روی کارت هایی که عرضه می کنه شماره اتصالش هست 9716123 فرضاَ)و اتفاقا وصل شد و تا حالا هم دارم استفاده میکنم ولی سرعتش مثل سرعت کارت های اینترنت هست در صورتی که توی خود کافی نتش سرعتش بالاست.آیا میشه کاری کرد که من هم همون سرعت را داشته باشم.آیا به مودم adsl نیازه.خواهش می کنم کمک کنید

:18::18::18::18::18::18::18:

یا حضرت عباس...
ینی شما با یوزر و پسورد ای دی اس ال تونستی با دیال اپ استفاه کنی؟؟؟؟؟:18::19::18::18::18:
من که نگرفتم..

بله قطعا به مودم ADSL نیاز داری....

به قول یکی از دوستام

شگفتاااااااااا:18::19:

mehdi_08
11-09-2008, 11:09
ببین تو کافی نت به هیچ عنوان از دایال آپ برای وصل شدن به اینترنت استفاده نمیکنند حالا چه جوری پسورد رو بدست آوردی
تازه تو کافی نت که هر سیستم خودش به طور مستقیم به اینترنت وصل نمی شه همون طوری که گفتم باید اول وصل بشه به سویچ از اون طریق هم به سرور وصل بشه تا این جا نوع اتصال سیستم به از طریق کارت شبکه است پس اگر هم پسوردی رو براش تعریف کرد نمی شه از اون برای مودم دیال آپ استفاده کرد.
حالا اگر هم این کار شدنی باشه که نیست دوتا سیستم هم زمان که نمی تون با یه یوزر نیم و پسورد کانکت بشن حالا شما کی ها ازش استفاده می کنی!!!!!!!!!!!

tohidkh
11-09-2008, 11:18
:18::18::18::18::18::18::18:

یا حضرت عباس...
ینی شما با یوزر و پسورد ای دی اس ال تونستی با دیال اپ استفاه کنی؟؟؟؟؟:18::19::18::18::18:
من که نگرفتم..

بله قطعا به مودم ADSL نیاز داری....

به قول یکی از دوستام

شگفتاااااااااا:18::19:

عزیزم. حضرت عباس نداره که! :31::31::31:
در بعضی از ISP ها که سیستم امنیتی پایینی دارند، این اتفاق میافته. (من خودم چند سال پیش تجربه کردم)
اون ISP ها فقط یوزرنیم و پسورد رو تعریف میکنند و دیگه با این کاری ندارند که شما از کجا و چطوری کانکت میشی به سرور.
موفق باشید :11:

TATAR.BonFire
11-09-2008, 11:28
ببین تو کافی نت به هیچ عنوان از دایال آپ برای وصل شدن به اینترنت استفاده نمیکنند حالا چه جوری پسورد رو بدست آوردی
تازه تو کافی نت که هر سیستم خودش به طور مستقیم به اینترنت وصل نمی شه همون طوری که گفتم باید اول وصل بشه به سویچ از اون طریق هم به سرور وصل بشه تا این جا نوع اتصال سیستم به از طریق کارت شبکه است پس اگر هم پسوردی رو براش تعریف کرد نمی شه از اون برای مودم دیال آپ استفاده کرد.
حالا اگر هم این کار شدنی باشه که نیست دوتا سیستم هم زمان که نمی تون با یه یوزر نیم و پسورد کانکت بشن حالا شما کی ها ازش استفاده می کنی!!!!!!!!!!!
اونجوری که من روی هر سیستم برسی کردم و با dial up password recoery آزمایش کردم پسوردها و یوزر ها متفاوت هستند(مثلا یکیشون user:kaf1 و pass:4312 و دیگش user:kaf2 وpass:43120 )

mehdi_vsgh
11-09-2008, 11:30
عزیزم. حضرت عباس نداره که! :31::31::31:
در بعضی از ISP ها که سیستم امنیتی پایینی دارند، این اتفاق میافته. (من خودم چند سال پیش تجربه کردم)
اون ISP ها فقط یوزرنیم و پسورد رو تعریف میکنند و دیگه با این کاری ندارند که شما از کجا و چطوری کانکت میشی به سرور.
اخه عزیز قضیه رانژه شدن...

نبود مودم adsl (ایشون میگن که با مودم دیال اپ وصل شدن) خوب اینا چه جوابی داره؟؟؟

TATAR.BonFire
11-09-2008, 11:31
راستی من که نگفتم از dial up استفاده می کنه.از کانکشن pppoe استفاده می کنه.این که ما adsl هست

tohidkh
11-09-2008, 11:33
راستی من که نگفتم از dial up استفاده می کنه.از کانکشن pppoe استفاده می کنه.این که ما adsl هست

چییییییییی مییییییییگیییییییی؟ :18::18::18:
بالاخره از دیل آپ استفاده میشه یا از pppoe. ؟؟؟ :19::19::19:

TATAR.BonFire
11-09-2008, 11:36
بابا؛کاکی جونی.....ازpppoe استفاده می کنه.حالا میشه من هم از اون سرعت ها داشته باشم یا برم اینترنت زغالی استفاده کنم

tohidkh
11-09-2008, 11:46
بابا؛کاکی جونی.....ازpppoe استفاده می کنه.حالا میشه من هم از اون سرعت ها داشته باشم یا برم اینترنت زغالی استفاده کنم

نه بابا! باید مودم ADSl داشته باشید. :31:

Mahziar-7
11-09-2008, 11:49
من چند صفحه پیش یه مشکلی رو مطرح کردم ولی ظاهرا به خاطر ازدحام پست کسی توجه نکرده.
دوباره و اینبار دقیق تر میگم:

سه چهار روزه که وقتی کانکت میشم، به یکی دو دقیقه نمیکشه که dc میشم و مجبورم دوباره کانکت شم و دوباره dc و همینجور ادامه داره.
نکته ی جالب اینجاست که این وضعیت گاهگاهیه. یعنی میبینی 7-8 ساعت خوبه، دوباره 7-8 ساعت میره رو اعصاب. البته وضعیت رفته رفته داره بدتر میشه.
مودمم D-link هستش و دو ماه نمیشه که خریدمش و تو این مدت همچین مشکلی نداشتم.
به نظر شما مشکل از کجاست؟ ممنون میشم کمکم کنین.

TATAR.BonFire
11-09-2008, 11:57
نه بابا! باید مودم ADSl داشته باشید. :31:
من که تا حالا با adsl کار نکردم.مودم هم دارم.میتونی بگی باید چه کار کنم.چه تنظیماتی را انجام بدم.هم توی کامپیوتر خودم هم طرف

tohidkh
11-09-2008, 12:19
من چند صفحه پیش یه مشکلی رو مطرح کردم ولی ظاهرا به خاطر ازدحام پست کسی توجه نکرده.

سه چهار روزه که وقتی کانکت میشم، به یکی دو دقیقه نمیکشه که dc میشم و مجبورم دوباره کانکت شم و دوباره dc و همینجور ادامه داره.
نکته ی جالب اینجاست که این وضعیت گاهگاهیه. یعنی میبینی 7-8 ساعت خوبه، دوباره 7-8 ساعت میره رو اعصاب. البته وضعیت رفته رفته داره بدتر میشه.
دوست عزیز، مشکل شما عوامل متعددی میتونه داشته باشه.
مثلا
- خطتون نویز داشته باشه.
- یکی از تلفن های داخل خونه تون نویز گیر نداشته باشه.
- نزدیکی های مودمتون، تلفن بی سیم داشته باشید. (تلفن بی سیم، یکی از عوامل دیس شدن هست.)
- همچنین ممکنه مشکل از سرور یا مخابرات باشه.
بعد از تست کردن موارد بالا با ISP تون تماس بگیرید، مشکلتون به امید خدا حل میشه.

من که تا حالا با adsl کار نکردم.مودم هم دارم.میتونی بگی باید چه کار کنم.چه تنظیماتی را انجام بدم.هم توی کامپیوتر خودم هم طرف
دوست عزیز، شما به طور عادی نمیتونید از خط ADSL استفاده کنید. خط شما باید رانژه بشه. میگید یعنی چی؟
یعنی باید مخابرات، به خط تلفن شما، دیتای ADSL رو وصل کنه.

TATAR.BonFire
11-09-2008, 13:29
حالا من باید برم مخابرات بگم چی؟یا اینکه برم پیش اون هایی که اشتراک adsl میدن!خرج هم داره آخه یه وقت من رفتم مخابرات گفتم خط خونه ما را به adsl وصل کن همه بهم بخندند.رانژه چیه.بگو تا همین شنبه برم قضیه را ختم بخیر کنم

zed2
11-09-2008, 14:00

هر دفعه که بخواهید خط رانژه بشه بسته به شرکت باید یا رانژه بدید یا(اگر در اینده شرکتی جذب مشتری بخواهد بکنه بدون هزینه ) باید انجام شود.
فکر کنم این شرکت اسیاتک اگر یک مدت ازشون سرویس نگیرید به ازای هر ماه یک هزینه راژه بودن از شما می گیره(بشرط اینکه شارژ نکرده باشید)شرکتی مثل صبا اگر مشترکش شارژ نکنه سریع خطو از رانژه در میاره .بقیه شرکت ها رو خبر ندارم

و يک سؤال:

سما اگر می خواهید برای اینتر نت بی سیم بگیرید باید به شرکت هایی که این سرویس را ارائه می کنند در خواست بدیده و بعد انها یا خودشون مودم می دن یا مارک هایی که پشتیبانی می کنند را به شما معرفی می کنند.

سرویس دهنده ات چه شرکتی است؟

tohidkh
11-09-2008, 14:09
حالا من باید برم مخابرات بگم چی؟یا اینکه برم پیش اون هایی که اشتراک adsl میدن!خرج هم داره آخه یه وقت من رفتم مخابرات گفتم خط خونه ما را به adsl وصل کن همه بهم بخندند.رانژه چیه.بگو تا همین شنبه برم قضیه را ختم بخیر کنم

نه عزیزم، شما با مخابرات کاری نداری!
شما باید بر اشتراک ADSL بخری. از یک سرویس دهنده. هزینه اشتراک هم داره.
در مورد رانژه هم گفتم دیگه . . .
رانژه به بیان بسیار بسیار ساده: یعنی وصل کردن دیتای ADSL به خط تلفن شما.
(گفتم که به بیان ساده بود هاااااا. بعدا نگین که . . .)

mehdi_vsgh
11-09-2008, 15:47
نمیدونم چی بگم؟؟:دی

ولی خوب خودت که کاری نمیتونی بکنی..باید زنگ بزنی به یکی از همین سرویس دهنده‌ها ببینی منطقه شما اصلا قابل ارائه هست یا خیر؟؟؟

بعدش تحقیق کنی ببین کدومشو مناسبتره مشکلاتش کمتره قیمتش بهتره و.....
بعد باهاشون قرارداد ببندی.....

teraktor2003
11-09-2008, 17:39
سلام! من یه مشکل عجیب غریب دارم که هیچکس نمی تونه حلش کنه!
راستش موقعی که adsl گرفتم مرتب dc می شدم ,اول فک کردم از isp و مودمشونه اما 20 تا مودم عوض کردم و رفتم و اومدم هیچ تفاوتی نکرد! من همچنان به نت وصل هستم ولی در عمل هیچ سند و رسیوی ندارم مگر اینکه یکبار دیسی بشم و دوباره وصل بشم!
همه به اتفاق می گن مشکل از خونس و خونه نویز داره! حالا میخوام بدونم چطوری میشه این نویز رو برطرف کرد!؟ چه جوری می شه اصلا شناساییش کرد که از کجاس؟!
خدایی دهنمو سرویس کرده,مسئول ADSL هم دهنش از تعجب باز مونده که نزدیک به 10000 کانکت داشتم در 2 ماه!

zed2
11-09-2008, 18:59
سلام! من یه مشکل عجیب غریب دارم که هیچکس نمی تونه حلش کنه!
راستش موقعی که adsl گرفتم مرتب dc می شدم ,اول فک کردم از isp و مودمشونه اما 20 تا مودم عوض کردم و رفتم و اومدم هیچ تفاوتی نکرد! من همچنان به نت وصل هستم ولی در عمل هیچ سند و رسیوی ندارم مگر اینکه یکبار دیسی بشم و دوباره وصل بشم!
همه به اتفاق می گن مشکل از خونس و خونه نویز داره! حالا میخوام بدونم چطوری میشه این نویز رو برطرف کرد!؟ چه جوری می شه اصلا شناساییش کرد که از کجاس؟!
خدایی دهنمو سرویس کرده,مسئول ADSL هم دهنش از تعجب باز مونده که نزدیک به 10000 کانکت داشتم در 2 ماه!
من یک توضیح اولیه می دم در مورد عوامل ایجاد نویز
عواملی که نویز ایجاد می کنه :
1-نزدیکی سیم برق به تلفن
2-قدیمی بوده و پوسیده بودن سیم
3- چند سیمی شدن(یعنی سیم از چند جا قطع شده باشه و با وصل کردن دو سر سیم به هم ارتباط را ایجاد کنند .)
4-تاثیر موج های مغناتیسی بر سیم (مثل امواج ماکرویو , موبایل و ...)

teraktor2003
11-09-2008, 19:14
zed2 جان خیلی ممنون!
والا این خونه تازه 1 ساله که ساخته شده! این 1.نزدیکی سیم برق و تلفن رو چجوری میشه چک کرد و درستش کرد!؟
2.این مورد که بعیده!
3.این حالت فقط موقعی ایجاد شده که سیم تلفن رو به سیم ساختمان وصل کردیم! از کنار کنتور برق!
4.این گزینه هم خیلی مشکوکه! به نظرم این طبقه پایینی های ما که همیشه ضبتشون روشنه واسه من مشکل ایجاد میکنن!

mehdi_08
11-09-2008, 20:19
zed2 جان خیلی ممنون!
والا این خونه تازه 1 ساله که ساخته شده! این 1.نزدیکی سیم برق و تلفن رو چجوری میشه چک کرد و درستش کرد!؟
2.این مورد که بعیده!
3.این حالت فقط موقعی ایجاد شده که سیم تلفن رو به سیم ساختمان وصل کردیم! از کنار کنتور برق!
4.این گزینه هم خیلی مشکوکه! به نظرم این طبقه پایینی های ما که همیشه ضبتشون روشنه واسه من مشکل ایجاد میکنن!
برامورد اول یکی از پریز های تلفن رو واز کن ببین سیم تلفن داخل کدامیک از لوله ها می شه یعد چک کن ببین سیم برق یا آنتن تلویزیون کنارش نباشه این کارو رو جند تا از پریز ها انجام بده تا مطمئن بشی درضمن مودمت رو چه جوری به تلفن وصل کردی (شکل اتصال رو بگو)

zed2
11-09-2008, 20:36
zed2 جان خیلی ممنون!
2.این مورد که بعیده!

ببخشید یعنی سیم تلفن از کنار کنتر برق رد شده:18:

teraktor2003
11-09-2008, 21:55
برامورد اول یکی از پریز های تلفن رو واز کن ببین سیم تلفن داخل کدامیک از لوله ها می شه یعد چک کن ببین سیم برق یا آنتن تلویزیون کنارش نباشه این کارو رو جند تا از پریز ها انجام بده تا مطمئن بشی درضمن مودمت رو چه جوری به تلفن وصل کردی (شکل اتصال رو بگو)
چشم امشب این کار رو خواهم کرد
چگونگی اتصال:
مودم+سیم تلفن+اسپیلیتر+سیم+پریز

ببخشید یعنی سیم تلفن از کنار کنتر برق رد شده:18:
اره اخه راه دیگه ای وجود نداره:13:
سیم تلفن ما و سیم تلفن اپارتمان دقیقا کنار کنتور به هم وصل میشه!!:41:

zed2
11-09-2008, 22:03
چشم امشب این کار رو خواهم کرد
چگونگی اتصال:
مودم+سیم تلفن+اسپیلیتر+سیم+پریز

اره اخه راه دیگه ای وجود نداره:13:
سیم تلفن ما و سیم تلفن اپارتمان دقیقا کنار کنتور به هم وصل میشه!!:41:
نوع سیمی که گذاشتن برای تلفن چیه چون اگر سیم معمولی باشه که تو ساختمان می کشن قطعا یک قسمت از تداخل بخاطر رد شدن از کنار کنتور است.
راستی سیمی که کشیدی چند بار از سیم های برق اطراف دستگاه های مختلف روشن رد شده؟

والا این خونه تازه 1 ساله که ساخته شده
چه سیم کشی بدی برای تلفن کرده.مسئول سیم کشی احتمالا از مشکلاتی که بعدا پیش میاد خبر نداشته

teraktor2003
11-09-2008, 22:59
سلام دوباره! پریز رو باز کردم و عکسش رو هم پایین میذارم,متاسفانه سیم انتن از داخل خورتومی تلفن رد شده

نوع سیمی که گذاشتن برای تلفن چیه چون اگر سیم معمولی باشه که تو ساختمان می کشن قطعا یک قسمت از تداخل بخاطر رد شدن از کنار کنتور است.
راستی سیمی که کشیدی چند بار از سیم های برق اطراف دستگاه های مختلف روشن رد شده؟

چه سیم کشی بدی برای تلفن کرده.مسئول سیم کشی احتمالا از مشکلاتی که بعدا پیش میاد خبر نداشته

دوست عزیزم نوع سیمش رو نمی دونم! تو عکس مشخصه!
اون سیم فقط همونجا وصل میشه و بقیش می ره تو خورتومی و بعد وارد گچ و دیوار ساختمان شده
متاسفانه بسی بی عقل بوده سیم کشش!:13:

راستش ما خودمون داریم خونه میسازیم,برای خونه خورتومی های سیم انتن و برق و تلفن باید جدا باشه تا این مشکل پیش نیاد!؟

zed2
12-09-2008, 00:06
سلام دوباره! پریز رو باز کردم و عکسش رو هم پایین میذارم,متاسفانه سیم انتن از داخل خورتومی تلفن رد شده

دوست عزیزم نوع سیمش رو نمی دونم! تو عکس مشخصه!
اون سیم فقط همونجا وصل میشه و بقیش می ره تو خورتومی و بعد وارد گچ و دیوار ساختمان شده

راستش ما خودمون داریم خونه میسازیم,برای خونه خورتومی های سیم انتن و برق و تلفن باید جدا باشه تا این مشکل پیش نیاد!؟
اگر سیمی که از کنتر گذشته همینی باشد که من می بینم بنظرم دال اپم فراموش کنید بهتره .وقتی سیم به ان نازکی را از کنار کنتور رد کنی بعد از یک خورتومی که هم برق توش باشه رد کنی تقریبا وقتی به پریز تلفن برسه شک دارم پارازیت جایی برای فرکانس adsl داخل سیم خالی گذاشته باشه.باید سیم کشی را اصلاح کنین.(برای تلفن هم همینطور
اول از همه سیم تلفن رو از مسیر کنتور دور کنین
یا یک سیم کلفت که عایق خوب داره بزارین که یکم وضعش بهترشه(گرچه باز هم خیلی کیفیت عفت می کنه ولی کمتر )
یا یک خورتومی جدید بزارین و سیم تلفن رو ازش رد کنین
یا سیم تلفن رو از یک مسیر دیگر و با سیم مناسب رد کنین.

TATAR.BonFire
12-09-2008, 01:04
نه عزیزم، شما با مخابرات کاری نداری!
شما باید بر اشتراک ADSL بخری. از یک سرویس دهنده. هزینه اشتراک هم داره.
در مورد رانژه هم گفتم دیگه . . .
رانژه به بیان بسیار بسیار ساده: یعنی وصل کردن دیتای ADSL به خط تلفن شما.
(گفتم که به بیان ساده بود هاااااا. بعدا نگین که . . .)
شرمندتم به خدا:41:
این جوری متوجه شدم که من با این یوزر و پسورد ساید بتونم کاری کنم.یعنی دیگه نرم ماهی 20 تومن تو حلقوم شرکت بریزم.بعدش گفتین باید یه خط بخرم.اگه خط زا بخرم یا اشتراک بگیرم که همون میشه.یعنی برم بگم یه ماه اشتراک به من بدین.
من منظورم این بود آیا با این یوزر و پسورد می تونم به خط adsl برسم یا نه این یوزر و پسورد فقط بدرد همون dial up میخوره.چون یه جایی شنیدم که برخی از همین شرکت ها که خطوط adsl میدن به صورت یوزر و پسورد به کاربر عرضه می کنن.
یعنی اگه من برم مخابرات بگم دیتای adsl برا خط تلفن من وصل کن این کار ار می کنه یا نه یا.

bijiman
12-09-2008, 02:34
میشه ADSL فقط برای یک ماه گرفت ؟
به غیر از هزینه ماهانه هزینه راه اندازی هم داره؟

mehdi_vsgh
12-09-2008, 04:12
این جوری متوجه شدم که من با این یوزر و پسورد ساید بتونم کاری کنم.یعنی دیگه نرم ماهی 20 تومن تو حلقوم شرکت بریزم.بعدش گفتین باید یه خط بخرم.اگه خط زا بخرم یا اشتراک بگیرم که همون میشه.یعنی برم بگم یه ماه اشتراک به من بدین.
من منظورم این بود آیا با این یوزر و پسورد می تونم به خط adsl برسم یا نه این یوزر و پسورد فقط بدرد همون dial up میخوره.چون یه جایی شنیدم که برخی از همین شرکت ها که خطوط adsl میدن به صورت یوزر و پسورد به کاربر عرضه می کنن.
یعنی اگه من برم مخابرات بگم دیتای adsl برا خط تلفن من وصل کن این کار ار می کنه یا نه یا.

عزیز شما با مخابرات کاری نداری....بگو اول ببینم کدوم شهر هستی؟؟؟؟ پیش شماره تلفن(اگه تهران 4رقم اول و اگه شهرستان 3 رقم اول) خونتون چنده؟؟؟؟

نیازی هم نیست بری خط تلفن بخری!! روی همین خطتون اگه تحت پوشش باشین(با توجه به پیش شماره) میشه ارائه داد...

اون یوزر و پسورد هم به هیچ دردت نمیخوره...بندازش دور:31:

فکر میکنم اگه با فونت ریز هم بنویسی ما بتونیم ببینیم......

بله چرا نشه!!!؟؟ خود من الان یه ماه فقط از سپنتا گرفتم حالا هم میخوام خارج بشم...
اون هزینه راه‌اندازی که چیزی نیست(ینی همون پوله زوره ) باید بپردازی....
هزینه ماهانه هم باید بپردازی

tohidkh
12-09-2008, 04:29
این چه حرفیه؟؟؟ دشمنت شرمنده!
نه بابا ماهی بیست تومن چیه دیگه؟ فقط ده تومن! :31: خط تلفن هم لازم نیست بخری! مگه خط تلفن نداری؟ خب! از اون استفاده کن. اون یوزر نیم و پسورد هم اگه در دیل آپ کار کنه، یه باگ نرم افزاری محسوب میشه که پس از مدت کوتاهی برطرف خواهد شد!
مخابرات هم دیتای ADSL رو سر خود وصل نمیکنه. باید یه شرکت (ISP) دستورش رو بده! (اصلا با این قسمتش کاریت نباشه) OK?
حرف دوستمون mehdi_vsgh هم تایید میشه. (البته آخرین قسمتش نه! :دی)

دوست عزیزم، :11: طبق قوانین سایت، استفاده از سایز های بزرگ، در مواقع غیر ضروری، غیر قانونیه و تکرار اون باعث اخطار گرفتن از طرف مدیران انجمن خواهد شد.
همچنین، استفاده از رنگ قرمز، فقط در مواقعی که اخطار (و اینجور چیزها) در میان باشه، بلا مانع هست.
موفق باشید:11:

teraktor2003
12-09-2008, 10:28
اگر سیمی که از کنتر گذشته همینی باشد که من می بینم بنظرم دال اپم فراموش کنید بهتره .وقتی سیم به ان نازکی را از کنار کنتور رد کنی بعد از یک خورتومی که هم برق توش باشه رد کنی تقریبا وقتی به پریز تلفن برسه شک دارم پارازیت جایی برای فرکانس adsl داخل سیم خالی گذاشته باشه.باید سیم کشی را اصلاح کنین.(برای تلفن هم همینطور
اول از همه سیم تلفن رو از مسیر کنتور دور کنین
یا یک سیم کلفت که عایق خوب داره بزارین که یکم وضعش بهترشه(گرچه باز هم خیلی کیفیت عفت می کنه ولی کمتر )
یا یک خورتومی جدید بزارین و سیم تلفن رو ازش رد کنین
یا سیم تلفن رو از یک مسیر دیگر و با سیم مناسب رد کنین.

مرسی از شما! مثه اینکه همین قد هم که جواب داده باید خدا رو شکر کنم!:31:
اما یه سوال برای ساختمونی که داریم میسازیم 1.پس باید برای هر سیم برق و انتن و تلفن هر کدوم خرطومی جدا بذاریم؟! یعنی 3 خرطومی؟!
2.سیم تلفن مورد استفاده چجوری باید باشه؟! لطفا یک عکس از سیم تلفن مرغوب برام بذار
3.اگه سیم تلفن از کنار کنتور رد نشه پس از کجا وارد ساختمون بشه؟! مثلا برای خود شما چجوری وارد شده؟!
مرسی از شما!:40:

tohidkh
12-09-2008, 10:51
اما یه سوال برای ساختمونی که داریم میسازیم 1.پس باید برای هر سیم برق و انتن و تلفن هر کدوم خرطومی جدا بذاریم؟! یعنی 3 خرطومی؟!

دوست عزیز، معمولا در سیم کسی ساختمان، سیم آنتن و تلفن از یک خرطومی رد میشند. و سیم برق از یک خرطومی دیگه.

zed2
12-09-2008, 13:01
2.سیم تلفن مورد استفاده چجوری باید باشه؟! لطفا یک عکس از سیم تلفن مرغوب برام بذار
3.اگه سیم تلفن از کنار کنتور رد نشه پس از کجا وارد ساختمون بشه؟! مثلا برای خود شما چجوری وارد شده؟!
مرسی از شما!:40:

دوست عزیز، معمولا در سیم کسی ساختمان، سیم آنتن و تلفن از یک خرطومی رد میشند. و سیم برق از یک خرطومی دیگه.

در کامل کردن حرف دوستمون . برای ما سیم تلفن ها با فاصله مناسب از کنتور ها و سیم های برق میاد تو ساختمون و وارد یک خورطومی دیگر میشه که روش تاثیر نزاره..

teraktor2003
12-09-2008, 13:26
پس اینجوری که شما میگین سیم انتن و تلفن از یک خرطومی رد بشه مشکلی ایجاد نمی کنه! پس مشکل کجااااااااااااااااس:19:

tohidkh
12-09-2008, 13:29
پس اینجوری که شما میگین سیم انتن و تلفن از یک خرطومی رد بشه مشکلی ایجاد نمی کنه! پس مشکل کجااااااااااااااااس:19:

ای بابا! :13:
شما مگه پست های قبلی رو متوجه نشدید؟ :31:
مشکلتون اینه که اولا سیم تلفن از کنار کنتور برق رد شده :18: :18::18:
ثانیا، داخل خونه هم سیم کشی تلفن، همراه برق هست. (حداقل در بعضی جاها)

mehdi_08
12-09-2008, 13:34

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددوست عزیزم نوع سیمش رو نمی دونم! تو عکس مشخصه!

خوب ببین می تونی سیم تلفن رو از کنتور دور کنی بعد به اندازه کافی سیم تلفن خوب بخر که پیش سیستمت بیاد بعد اون جا یه اسپلیتور بزار سر راهش سیم فون رو وصل کن به نزدیک ترین پریز ADSL سر جاش وصل کن این کارو بکنی فکر کنم مشکلت حل بشه (خودم هم همین کارو کردم)
راستی یه مسئله مهم که هم شما و هم بقیه بچه ها اینو رعایت کنن
اینه که وقتی مودم رو وصل می کنن دقت کنن که سیم های تلفن ADSLشون با سیم برق های کامپیوترشون نزدیک نباشه
برای سیستم خودم سرعت نوسان زیادی داشت از20تا100هی نوسان می کرد اومدم مودم رو از کنار اسپیکر دور کردم سیماش هم که با سیم های برق سیستمم قاطی شده بود کاملا جدا کردم مشکل نوسان حل شد.:5:

arvin102000
12-09-2008, 13:47
salam,

tavajod: tanzimate pc va ip on dar avakhere mail amade

in aksa maroote be modeme Adsl smc7901bra2 ast.
khate marboote adsl 128k az isp namayandegi shatel to shiraz ast.
moshkel ine ke nemitonim az biroon in systemo remote konim, masalan ba remote desktop o netmeeting nemishe kar kard, error midan vaghti ip o midim,migan user unable to connect...
ip ro az baz kardan sitehayi mese [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) gir miyarim.
poshtibane parsonline tehran 2 ta rah pishe roomoon gozasht,
1-bridge kardane modem(ke baes mishe dige ba rooshan kardane pc automatic connect nashim)
2-sakhtane virtual server dar modem(ke benazaram karde behtariye)
man ba modeme symphony khodam virtuale servere sakhtam az biroonam remote shod.ama smc o nemidonam che datahayi bayad bedim.
to symphony dar parsonline:

Pars Online TEH
SYMPHONY MODEM
External Port Start: 1
External Port End:65535
Protocol:tcp
Internal Port Start:1
Internal Port End:65535
Server IP Address:192.168.1.10 (hamon ip ke dasti be pc dadam)

bad add kardam o save and reboot modem o zadam.
anjam shod.
ama to SMC chandta majhoool daram,lazem bezekre renje ipe modem SMC injoriye 192.168.2.X va na mese SYMPHONY 192.168.1.X
majholat baraye sakhtane virtual server ta tasavire peyvast moshakhas ast.
kasi goft bayad porte remote desktop ro jaye port vared konam yani 3389
ama jaye kodom port? osolan manzor az lan port(privetport) o public port chiye?
ma add ham kardim, bad az khoroj o voroode mojadad be modem in moshakhasat(ip,protocol type,port,...)baghi mimone.yani benazar save shode
(bedoone inke jayi dokmeye save bezanim) ama vaghti ip ro chek mikonim(bad az khamoosh rooshan kardane modem) hanooz hamoon ip ghadimiye va gheyre ghabele estefade baraye remotedesktop,

SHATEL SHIRAZ
SMC7901bra2 MODEM
Lan IP Adress:192.168.2.10
Protocol Type:tcp
LAN port:3389
Public Port:3389
Enable: Yes
poshtibane shatele shiraz goft mitoni virtual server besazi vali motasefane nemitonest dar morede in dataha komak kone,
rasti ghabl az anjam tanzimat roye modem,ip dasti be pc dadam bad raftam baraye tanzimate modem,

SHATEL SHIRAZ
Ip address:192.168.2.10
submask:225.225.225.0
default getway:192.168.2.1
---------------
Preferred DNS server:85.15.1.10 >>> (rahnamai poshtibane shatel)
Alternate DNS server:217.218.127.124 >>> (rahnamai poshtibane shatel)

firewall ha off hastan.

PARSONLINE TEH
Ip address:192.168.1.10
submask:225.225.225.0
default getway:192.168.1.1
---------------
Preferred DNS server:213.217.60.170 >>> (rahnamai poshtibane PARS)
Alternate DNS server:4.2.2.4 >>> (rahnamai poshtibane PARS)

lotfan dar morede tanzimate modeme SMC rahnamai konid, va chera ip jadid nemigirad va hamchenan haman ip ast ke modem gerefte boode(va na ip ke pc mostaghim az shabake begirad)
ba tashakor.

arvin2nd@yahoo.com (arvin2nd@yahoo.com)
Arvin

akhoond
12-09-2008, 15:47
arvin102000 عزیز ، هر کاری کردم ، دلم نیومد چنین ظلمی در قبال چشمام بکنم و این متن شما رو بخونم ، زحمت بکشید فارسی تایپ کنید ، تاپیک آموزش رو هم مطالعه بفرمایید ، مشکلی بود ، در صورت تایپ فارسی در خدمت هستم و هستیم

یا حق

darvish1900
12-09-2008, 16:36
طبق قوانین انجمن فینگلیش ممنوع می باشد.مطمئن باشید کسی به چشماش زحمت نمیده و فشار نمی یاره تا این مطلب رو بخونه

فارسی بنویسید.

bijiman
13-09-2008, 03:53
هزینه راه اندازی adsl حدودا چقدره ؟

mehdi_vsgh
13-09-2008, 04:05
همه جوره هست....
از 5000 تومن تا 24000 تومن

Hamid Reza
13-09-2008, 09:44

بله
همه جوره هست
همین طور که دوستمون گفت
البته فکر نکنم دیگه 5000 تومنی باشه:31:
ولی راه اندازیش خیلی آسونه
من خودم نصب کردم ولی چراغ مودم روشن نمیشد
زنگ زدم شرکت گفتن حتما اشتباه نصب کردی
بعد اومدن همون کارایی که من کردمو کردن دیدن نمیشه
فهمیدن دو شاخه ضد برقه
الکی یه پول نصب افتادیم:31:

netlcom
13-09-2008, 11:52
سلام
مودم Wlan کدوم مارکش خوبه و قیمتش چقدره؟
با تشکر

mehdi_vsgh
13-09-2008, 12:01
بله
همه جوره هست
همین طور که دوستمون گفت
البته فکر نکنم دیگه 5000 تومنی باشه:31:
ولی راه اندازیش خیلی آسونه
من خودم نصب کردم ولی چراغ مودم روشن نمیشد
زنگ زدم شرکت گفتن حتما اشتباه نصب کردی
بعد اومدن همون کارایی که من کردمو کردن دیدن نمیشه
فهمیدن دو شاخه ضد برقه
چرا هست...سپنتا در صورتی که کارشناس بیاد نصب کنه 5000 تومن ازت میگره اگه هم نیاد که هیچ پولی نمیگیره

Macdiano
13-09-2008, 22:39

ببین دوست من ، اگه منظورش این بوده که با ما سازگاری داشته باشه و خودت باید کانفیگ کنی ، مشکلی نیست ، ( کانفیگ کردن مودم ، در کسری از ثاینه حله ، اموزش ایسوس که هست ، یو اس رو هم کلیو گذاشته ، تو تاپیک بگردی ، پیدا می کنی ) که فکر می کنم این بوده ، اما اگه منظورش سازگاری بوده ، فرق می کنه .
تا جایی که من می دونم و خبر دارم ، فعلا هیچ شرکتی با ایسوس و یو اس مشکلی نداشته ( از جمله شاتل ) ( اما شما باز نیت هر مودمی رو کردی ، قبل از خرید ، زنگ بزن و بپرس که سازگاری داره ، یا نه )
مودم های خوبی هستند جفتشون ، هم ایسوس ، هم یو اس ، اما اگه ایسوس گیرت بیاد :13: خیلی خیلی خیلی کمه و نیست شده .

مرسی

امروز از شاتل تماس گرفته بودن منتهی من خونه نبودم.
شماره موبایل هم اشتباه تو سیستم وارد کرده بودند.
ایمیل برام زدن که با داخلی ... تماس بگیرید جهت نصب سرویس.
منم هنوز مودم نخریدم.
خواهشا بگید چه مودمی و از کجا بخرم. :11:

ghahremanimehdi
13-09-2008, 22:46
بله

فهمیدن دو شاخه ضد برقه
میشه بگی دوشاخه ضدبرقه یعنی چی ؟ و مارک مودمت چی بود؟

tohidkh
13-09-2008, 22:56
منم هنوز مودم نخریدم.

عزیزم، مگه خود شاتل، مودم نمیفروشه؟ از اونها بخر دیگه . . .
در ضمن، این مودم هایی که در نظر سنجی اسمشون اومده ، مودم های خوبی هستند.
ولی اگه بخواهیم رتبه بندی کنیم، به نظر من اینطوری میشه:
ASUS AM602
D-Link
Paradine
Aflex
Tp-link
و . . .

zed2
13-09-2008, 23:11
منم هنوز مودم نخریدم.
فکر کنم این پست از تاپیک مقالات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بتواند به شما کمک کند

Macdiano
14-09-2008, 00:06
عزیزم، مگه خود شاتل، مودم نمیفروشه؟ از اونها بخر دیگه . . .
در ضمن، این مودم هایی که در نظر سنجی اسمشون اومده ، مودم های خوبی هستند.
ولی اگه بخواهیم رتبه بندی کنیم، به نظر من اینطوری میشه:
ASUS AM602
D-Link
Paradine
Aflex
Tp-link
و . . .

آخه شاتل Asus نداره.

فکر کنم این پست از تاپیک مقالات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بتواند به شما کمک کند

ممنون از جوابتون
همون asus 602 رو میگیرم.

bijiman
14-09-2008, 05:31
شاتل و سپنتا مودم امانی میدن ؟ پول میگیرن؟

bijiman
14-09-2008, 05:37
شاتل و سپنتا مودم امانی میدن ؟ پول میگیرن برای مودم؟

akhoond
14-09-2008, 05:44

فکر کنم مفید باشه :10:

یا حق

mehdi_vsgh
14-09-2008, 08:48
شاتل و سپنتا مودم امانی میدن ؟ پول میگیرن؟
شاتل فکر کنم امانی باشه

ولی سپنتا خیر...میفروشه..

منم هنوز مودم نخریدم.
خواهشا بگید چه مودمی و از کجا بخرم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قبل از خریدن حتما با خود شاتل هماهنگی کن...یه دفعه مودمی نخری که سرویس شاتل را پشتیبانی نکنه

Hamid Reza
14-09-2008, 08:57

همون طور که دوست عزیزمون akhoond فرمودند به اون جا مراجعه کنید

مارک مودمم coreccess هست و زیاد ازش راضی نیستم:31:
در ضمن وقتی دو شاخه ضد برق باشه رو هیچ مودمی جواب نمیده نه فقط یه مودم خاص

netlcom
14-09-2008, 12:09
سلام
مودم Wlan کدوم مارکش خوبه و قیمتش چقدره؟
با تشکر

کسی نمی دونه؟

Naakas
14-09-2008, 13:16
درود بر همگی
چندی پیش به پیشنهاد یک دوست نااهل یک مودم Compex مدل MRL21E خریدم ولی هنگام نصب آن با دشواری روبه‌رو شدم و چون خر در گل گیر کردم. و چاره‌ای جز فریاد «کسی هست که یاری کند مرا؟» (هل من ناصر ینصرنی) ندارم.

tohidkh
14-09-2008, 13:44
درود بر همگی
چندی پیش به پیشنهاد یک دوست نااهل یک مودم Compex مدل MRL21E خریدم ولی هنگام نصب آن با دشواری روبه‌رو شدم و چون خر در گل گیر کردم. و چاره‌ای جز فریاد «کسی هست که یاری کند مرا؟» (هل من ناصر ینصرنی) ندارم.

سلام.
عضویت شما در انجمن های P30World را تبریک عرض مینماییم.
دوست عزیز، مودم شما LAN رو هم پشتیبانی میکنه؟؟؟ یا فقط USB هست؟

Naakas
14-09-2008, 14:23
سلام.
عضویت شما در انجمن های P30World را تبریک عرض مینماییم.
دوست عزیز، مودم شما LAN رو هم پشتیبانی میکنه؟؟؟ یا فقط USB هست؟
درود بر شما
Ethernet هم دارد. ولی من آن را با همان usb به سیستم پیوند داده‌ام. آیا باید با Ethernet پیوند داد؟ اگر بله، شوربختانه کابلی برای این کار ندارم.

tohidkh
14-09-2008, 15:38
درود بر شما
Ethernet هم دارد. ولی من آن را با همان usb به سیستم پیوند داده‌ام. آیا باید با Ethernet پیوند داد؟ اگر بله، شوربختانه کابلی برای این کار ندارم.

اگر با LAN ، وصلش کنید، دیگه نیازی به نصب مودم نخواهد بود. کابل LAN هم فکر نمیکنم چندان گران قیمت باشه. (چیزی حدود 1500 الی 2500)

Macdiano
14-09-2008, 17:25
ممنون از جوابتون
همون asus 602 رو میگیرم.[/QUOTE]

امروز شاتل زنگ زد گفت آقا مودم خریدی
گفتم نه هنوز aus گیر نیاوردم
گفت مودمهای خود شرکت خوبه Billion یکسال گارانتی شاتل داره.قیمت هم 59 تومان
منم دیگه حوصله نداشتم بگردم. گفتم همین مودم رو بیارید نصب کنید
گفت فردا مودم رو با پیک میفرستیم.سه شنبه میان برای نصب.
به نظرتون مودم خوبیه ؟

tohidkh
14-09-2008, 18:06
ممنون از جوابتون
همون asus 602 رو میگیرم.

امروز شاتل زنگ زد گفت آقا مودم خریدی
گفتم نه هنوز aus گیر نیاوردم
گفت مودمهای خود شرکت خوبه Billion یکسال گارانتی شاتل داره.قیمت هم 59 تومان
منم دیگه حوصله نداشتم بگردم. گفتم همین مودم رو بیارید نصب کنید
گفت فردا مودم رو با پیک میفرستیم.سه شنبه میان برای نصب.
به نظرتون مودم خوبیه ؟[/QUOTE]

آره دوست من. خیلی هم مودم خوبیه. :31:
ولی من نمیدونم چطور پیداش کردن. :19: شاید به طور مستقیم از مرز وارد کردند. :46:
این مودم، هم سطح با مودم های D-LINK هست. :27:

Macdiano
14-09-2008, 20:41
آره دوست من. خیلی هم مودم خوبیه. :31:
ولی من نمیدونم چطور پیداش کردن. :19: شاید به طور مستقیم از مرز وارد کردند. :46:
این مودم، هم سطح با مودم های D-LINK هست. :27:

مرسی عزیز
:11:

Naakas
14-09-2008, 23:25
اگر با LAN ، وصلش کنید، دیگه نیازی به نصب مودم نخواهد بود. کابل LAN هم فکر نمیکنم چندان گران قیمت باشه. (چیزی حدود 1500 الی 2500)
سپاس از شما.
حالا تنظیمات را چگونه انجام دهم؟ (VPI & VCI)

bijiman
15-09-2008, 00:20
دوستان یه شرکت خوب معرفی کنید که مودم امانی بده و قیمتش هم مناسب باشه (شهید مفتح)

zed2
15-09-2008, 09:16
سپاس از شما.
حالا تنظیمات را چگونه انجام دهم؟ (VPI & VCI)

تو تاپیک مقالات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در همین بخش چند راهنما برای مدل های مختلف هست .اگر انها را بخوانید احتمالا متوجه طربقه نصب انها می شوبد.
مدل مودمتون را هم بگید که اگر کس دیگری هم داشت و می تونست راهنمایی کنه بفهمه

Naakas
15-09-2008, 12:14
تو تاپیک مقالات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در همین بخش چند راهنما برای مدل های مختلف هست .اگر انها را بخوانید احتمالا متوجه طربقه نصب انها می شوبد.
مدل مودمتون را هم بگید که اگر کس دیگری هم داشت و می تونست راهنمایی کنه بفهمه
درود بر شما
تاپیک یاد شده را خواندم. ولی شوربختانه باز نتوانستم کاری از پیش ببرم. بیشتر موارد برای تنظیمات مودم یک آی پی (192.168.1.1) را در نوار آدرس می‌زنیم تا وارد قسمت تنظیمات شوم. آیا این برای همه مودمها کار می‌کند؟
مدل مودمم را پیشتر هم گفتم. COMPEX MRL21E

farid_ss
15-09-2008, 12:16
با سلام خدمت شما دوستان و تمام کسانی که خواهان رعایت حق و عدالت می باشند.
من تمام تاپيك Adsl ،‌ خريد مودم ،‌ بررسي مشكلات مودم ، را‌ خوانم ولی دچار سردرگمی شدم با توجه به اینکه من در شیراز هستم می خوام دوستان ( مخصوصا" محسن خان چون درشیراز هستند ) من رو راهنمایی کنه که اولا" از کدام شرکت Adsl بگیرم. واز همه مهم تراینکه چه مودمی چه مدلی و از کجا بخرم که سرم کله نره ولی یه مودم خوب باشه و قیمت هم بین 50 تا 80 باشه. قیمتش رو اگر می دونید بگید.
با تشکر بسیاربسیار از شما دوستان:11:

zed2
15-09-2008, 13:02
من تمام تاپيك Adsl ،‌ خريد مودم ،‌ بررسي مشكلات مودم ، را‌ خوانم ولی دچار سردرگمی شدم با توجه به اینکه من در شیراز هستم می خوام دوستان ( مخصوصا" محسن خان چون درشیراز هستند ) من رو راهنمایی کنه که اولا" از کدام شرکت Adsl بگیرم. واز همه مهم تراینکه چه مودمی چه مدلی و از کجا بخرم که سرم کله نره ولی یه مودم خوب باشه و قیمت هم بین 50 تا 80 باشه. قیمتش رو اگر می دونید بگید.
این را هم خوندید؟
تاپيك جامع مقالات آموزشي " اينترنت و شبكه " ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

akhoond
15-09-2008, 13:16
درود بر شما
تاپیک یاد شده را خواندم. ولی شوربختانه باز نتوانستم کاری از پیش ببرم. بیشتر موارد برای تنظیمات مودم یک آی پی (192.168.1.1) را در نوار آدرس می‌زنیم تا وارد قسمت تنظیمات شوم. آیا این برای همه مودمها کار می‌کند؟
مدل مودمم را پیشتر هم گفتم. COMPEX MRL21E

بله دوست من ، برای همه مودم ها ( تا جایی که من می دونم ) شما این کار رو انجام دادید و به مشکلی خوردید ؟ یا هنوز دست به کار نشده اید ؟
به یکی از آموزش ها ( ASUS 602 فکر می کنم بهتره باشه ) جلو برید ، اکثر موارد یکی هست .
مشکلی داشتید ، بنده و بقیه دوستان در خدمت هستیم

مرسی
یا حق :10: :11:

ghahremanimehdi
15-09-2008, 16:11
از دوستان صاحب نظر ببینن این عکسی که گذاشتم PCM هست یا یه جعبه تقسیم ساده . هنوز ADSL نگرفتم و الان که دایل آپ دارم با سرعت 45.2 تا 48 کانکت میشم .ممکنه خطم PCM یا PGS باشه؟

Hamid Reza
15-09-2008, 16:19

سلام
این تاپیک بهتون کمک میکنه
اونجا بپرسید بهتر بهتون کمک میکنن
بررسی adsl در شیراز

KING iMAN
15-09-2008, 16:33
سلام.
دوستان یه سؤال هم من دارم.
من خودم خوزستانم و Wireless دارم.اما یکی از آشناهامون تو کرج میخواد ADSL بگیره.ازم راهنمایی خواسته.ولی من اطلاعاتی نداشتم.در مورد قیمت مودم و مدلش و هم چنین یه سرویس دهنده ی خوب تو کرج میشه منو راهنمایی کنین؟ممنون میشم.

ardavan_2008
15-09-2008, 16:43
اقایون من میخوام برای adslپارس انلاین مودم بخرم سوالام اینه که:
میشه خودم مودم بگیرم از یه جای دیگه یعنی از مودمهای خود شرکت نگیرم؟
3نوع مودم رو نوشته که ایناست:
مودم روتر adsl2+ با پورت usbوethernetکه 49تومن میده
میکرو ----- 1500تومن
حالا کدوش رو بگیرم؟
فکر می کنید کرایه میدن مودماشون رو؟

ایدون
15-09-2008, 16:48
اقایون من میخوام برای adslپارس انلاین مودم بخرم سوالام اینه که:
میشه خودم مودم بگیرم از یه جای دیگه یعنی از مودمهای خود شرکت نگیرم؟
3نوع مودم رو نوشته که ایناست:
مودم روتر adsl2+ با پورت usbوethernetکه 49تومن میده
میکرو ----- 1500تومن
حالا کدوش رو بگیرم؟
فکر می کنید کرایه میدن مودماشون رو؟
مودم که کرایه ایی نمیشه ولی اونی که 49 تومن میدن سیمفونی 602 هست که در واقع همون asus 602 هست منتها اسپیلتر هم داره بنظر من مودم خیلی خوبیه.

akhoond
15-09-2008, 17:21
از دوستان صاحب نظر ببینن این عکسی که گذاشتم PCM هست یا یه جعبه تقسیم ساده . هنوز ADSL نگرفتم و الان که دایل آپ دارم با سرعت 45.2 تا 48 کانکت میشم .ممکنه خطم PCM یا PGS باشه؟

خیر دوست من ، پی سی ام نیست ، از سرعت کانکشن تون هم می شه نتیجه گرفت که پی سی ام ندارید .
در نتیجه بد قولیه منه که عکسی از پی سی ام نذاشتم ، بنده رو عفو بفرمایند ، سعی می کنم زود تر بذارم
پ ن : فکر کنم آی دی ام رو توی پی سی بکنم Pcm cleaner جواب بده ها :دی ( فقط یه شوخی بود ، اگه کمکی از بدستم بر بیاد ، خوشحال می شم کمک کنم )
مرسی
یا حق :46:

ardavan_2008
15-09-2008, 18:19
اخه برا من یزره گرونه ...نمیشه یکی بگیرم بیارم اونا بیان نصبش کنن؟
ولی من شنیدم که بعضی شرکتها قرض میدن مودم...

mehdi_08
15-09-2008, 18:34
.
.
با اجازه آخوند جان از pcmعکس گرفتم که ایشالله به درد همه بخوره

اینم یه عکس دیگه

vahid_d
15-09-2008, 18:54
سلام
من مودم tplink 8811 رو تازه خریدم ولی نمیتونم اونو config کنم. در برنامه مخصوص کانفیگش بعد از لاگین به مودم این پیغام رو میده:
cant obtain system info
اگه تنظیمات رو هم انجام بدم پاک میشه
به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟

Naakas
15-09-2008, 19:55
بله دوست من ، برای همه مودم ها ( تا جایی که من می دونم ) شما این کار رو انجام دادید و به مشکلی خوردید ؟ یا هنوز دست به کار نشده اید ؟
به یکی از آموزش ها ( ASUS 602 فکر می کنم بهتره باشه ) جلو برید ، اکثر موارد یکی هست .
مشکلی داشتید ، بنده و بقیه دوستان در خدمت هستیم

مرسی
یا حق :10: :11:
درود بر شما
وقتی آپی را در نوار آدرس می‌نویسم و کلید اینتر را می‌زنم. هیچ اتفاقی نمی‌افتد. اگر تنظیمات ِ مرورگر را به گونه ای تنظیم کرده باشم که خودکار به اینترنت متصل شود. پیام مربوط را می‌دهد و در غیر این صورت هیچ.

mehdi_08
15-09-2008, 20:06
درود بر شما
وقتی آپی را در نوار آدرس می‌نویسم و کلید اینتر را می‌زنم. هیچ اتفاقی نمی‌افتد. اگر تنظیمات ِ مرورگر را به گونه ای تنظیم کرده باشم که خودکار به اینترنت متصل شود. پیام مربوط را می‌دهد و در غیر این صورت هیچ.
خوب اتصال مودم با سیستم رو چک کن همه قطعات سالم اند ipرو 192.168.1.1 وارد کن

mostafaeshghi
15-09-2008, 20:31
دوستان یه شرکت خوب معرفی کنید که مودم امانی بده و قیمتش هم مناسب باشه (شهید مفتح)

دوست عزیز ! شما که میخوای سرویس ای دی اس ال بگیری چرا اصرار داری مودم امانی باشه !؟ خب هی مودم بخر و خودتو خلاص کن !

قیمت یه مودم خوب دوروبر 50هزار تومان است !

دیگه کم کم شرکتایی که مودم امانی بدند منسوخ شدند ! :دی

akhoond
15-09-2008, 22:04
سلام به همه بروبچز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نماز و روزه ها قبول [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با اجازه آخوند جان از pcmعکس گرفتم که ایشالله به درد همه بخوره

مهدی جان ، دستت درد نکنه ، این چه حرفیه ، اجازه ما هم دست شماست ، شما جور کوتاهی بنده رو می کشید ، به شما نشان ژنرال دو گل Pcm از طرف لرد Pcm [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]( خودم ) اعطا می شه ، باشد که رستگار شوید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مهدی جان ، واقعا ممنونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خیلی از مشکلات بچه ها ان شاالله که حل بشه
البته دقت کنند دوستان ، این ورژنی که مهدی جان عکسشو گذاشتن ، ورژن زشت این سیستم خانه بر انداز هست :31: یه ورژن خوشگل هم داره ، از اون هم عکس می گیرم ( اگه کسی پیش دستی نکنه و زحمت نکشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) و می ذارم .
یکی از عکس ها رو هم گذاشتم تو تاپیک مقالات آموزشی
باز هم مرسی

سلام
من مودم tplink 8811 رو تازه خریدم ولی نمیتونم اونو config کنم. در برنامه مخصوص کانفیگش بعد از لاگین به مودم این پیغام رو میده:
cant obtain system info
اگه تنظیمات رو هم انجام بدم پاک میشه
به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟
دوست عزیز ، یعنی وارد ستینگ مودم می تونید بشید و بعد از وارد شدن ارور می ده ؟ یا بعد از سیو کردن ؟
من فکر می کنم شما یه بار ریست بفرمایید مودم رو ( از پشت ) بعد تست کنید ، فایل آموزش اش رو هم از پست اول بگیرید .
ان شاالله که مشکل حل بشه ، اما اگه نشد ( فکر می کنم ، فقط حدسه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) مشکل از مودم باشه ، دوستانی که تی پی لینک دارند ، راهنمایی کنند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مرسی

درود بر شما

اگه اتفاقی نمی افته ، من هم فکر می کنم که اتصال بر قرار نشده هنوز اتصالات رو چک بفرمایید

دوست عزیز ! شما که میخوای سرویس ای دی اس ال بگیری چرا اصرار داری مودم امانی باشه !؟ خب هی مودم بخر و خودتو خلاص کن !
آقا مصطفی جسارت بنده رو ببخشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اما خب من هم چنین مشکلی رو پارسال داشتم ، هزینه 50 تومانی مودم برام اون موقع مقدور نبود ، مودم های امانی آسیاتک خیلی کار راه بنداز بود ...
اما به گفته آقا مصطفی عزیز ، اون شرکت ها دیگه مودم امانی نمی دن ، من هم غیر از آسیاتک به یاد ندارم ، البته پارس آنلاین نوشته که در صورت لغو قرار داد در کمتر از 6 ماه در صورت سالم بودن مودم ، مودم رو پس می گیره ، فقط همین رو به یاد دادم

مرسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا حق[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bijiman
15-09-2008, 23:10

چون فقط برای 1 ماه میخوام یه پروژه هست انجام بشه دیگه به دردم نمیخوره

akhoond
16-09-2008, 05:22
چون فقط برای 1 ماه میخوام یه پروژه هست انجام بشه دیگه به دردم نمیخوره
خب می تونی روی پارس انلاین حساب کنی

در صورت فسخ قرارداد در کمتر از 6 ماه اشتراک، بشرط تایید صحت کارکرد مودم توسط کارشناسان فنی پارس و ارایه کامل ملحقات مودم ( شامل: جعبه، CD و ... ) هزینه مودم عینا مسترد خواهد شد.
هزینه مودم ات کم می شه ، اما سرویس نا محدود اش خیلی گرونه ، باید ببینی سرویس هاش به دردت می خوره یا نه ؟

مرسی
یا حق

reb
16-09-2008, 10:54
خب می تونی روی پارس انلاین حساب کنی

هزینه مودم ات کم می شه ، اما سرویس نا محدود اش خیلی گرونه ، باید ببینی سرویس هاش به دردت می خوره یا نه ؟

مرسی
یا حق
پارس نامحدود نداره تا 384 حجمیه و512 غیر حجمی

m2stech
16-09-2008, 14:13
لطفا چند تا مودم wireless معرفی کنین که امکان port forwarding داشته باشه
مرسی

mehdi_vsgh
16-09-2008, 15:53
درود بر شما
مودمت چیس؟؟؟

farid_ss
16-09-2008, 19:04
باسلام خدمت شما دوستان عز يز اگر در مورد مودم هاي ز ير اطلاعاتي دارند لطفا مرا راهنمايي كنيد چون مي خوام بخرم و اينها رو شركت نمايندگي صبانت تو شيراز پيشنهاد داده؟
DLINK 2640 T , maxnat , alfex , starnet , DLINK 522 T
باتشكر از شما دوستان عز يز :11:

zed2
16-09-2008, 19:28
لطفا چند تا مودم wireless معرفی کنین که امکان port forwarding داشته باشه
مرسی
تمام مودم های دارای تنظیمات داخلی قابلیت تنظیمات پورت رو دارن.
مودمهایی که تنظیمات داخلی هم ندارن دیگر براشون معنی نمی ده چون تو انها همه چی ازاد است و معمولا در مودم های تک پورت usb هم دیده میشه.

akhoond
16-09-2008, 21:46
باسلام خدمت شما دوستان عز يز اگر در مورد مودم هاي ز ير اطلاعاتي دارند لطفا مرا راهنمايي كنيد چون مي خوام بخرم و اينها رو شركت نمايندگي صبانت تو شيراز پيشنهاد داده؟

دوست عزیز ، یه نیگاهی هم به تاپیک مقالات آموزشی بندازید ، یه توضیحات کوچولو و ناقص در مودر مودم ها هم هست .
با این حال ، اون هایی که امتحانشو پس داده و دیدیم که دوستان داشتن و مسکلی نبود، از بین این ها فقط دی لینک بوده ، تا جایی هم که یادمه ، 2640 ، خیلی خفن بود ( وایر لس داشت ) اگه وایر لس نیازی ندارید ، اون 522 رو بنده پیشنهاد می کنم .
( به پیشنهاد بنده اکتفا نکنید و منتظر بقیه دوستان هم باشید ، از بقیه دوستان هم می خوام که نظر بدن ، به خصوص دی لینک دار ها )

مرسی
یا حق

hoomany
16-09-2008, 22:20

جالبه. یه بار با صبا راجع به D-link صحبت میکردم میگفتن نخرید که با سیستمهامون
مشکل داره :18: هر روز یه حرف میزنه این صبا! :27:

behrad66
17-09-2008, 00:25
سلام،

من از اینترنت به اصطلاح پرسرعت استفاده می‌کنم ولی‌ با اینکه هزینهٔ ۱۲۸ کیلو رو میدم دانلود رو ۱۰ کیلو و آپلود حدود ۱۲ کیلو هست! آیا این طبیعیه؟
مودمم هم Planet هست.

با تشکر

AB
17-09-2008, 00:28
به نظر من اگه فقط قراره به یه کامپیوتر وصل کنین بهتره مودم بگیرین نه روتر.dsl-320t دی لینک خیلی عالیه.

reb
17-09-2008, 00:31
سلام،

من از اینترنت به اصطلاح پرسرعت استفاده می‌کنم ولی‌ با اینکه هزینهٔ ۱۲۸ کیلو رو میدم دانلود رو ۱۰ کیلو و آپلود حدود ۱۲ کیلو هست! آیا این طبیعیه؟
مودمم هم Planet هست.

با تشکر
بستگی به سرویس دهنده داره به مودمت شک نکن.

AB
17-09-2008, 00:31
سلام،

مودمم هم Planet هست.

با تشکر

سرعت دانلود با 128 تو شرایط ایده آل باید 16 باشه.که حالا اگه تاثیر چند تا عامل مثل نویز و تداخل و ... رو در

نظر بگیرین نباید از 14 پایین تر بیاد.شما سیم کشی ساختمونتون رو کنترل کن.قرار دادن سیم تلفن بدون شیلد

(محافظ)کنار سیم برق میتونه باعث افت سرعت بشه.

behrad66
17-09-2008, 00:44
سرعت دانلود با 128 تو شرایط ایده آل باید 16 باشه.که حالا اگه تاثیر چند تا عامل مثل نویز و تداخل و ... رو در

نظر بگیرین نباید از 14 پایین تر بیاد.شما سیم کشی ساختمونتون رو کنترل کن.قرار دادن سیم تلفن بدون شیلد

(محافظ)کنار سیم برق میتونه باعث افت سرعت بشه.

پس با این حساب می‌شه گفت زیاد هم عجیب نیست که سرعت دانلود و آپلود اینقدر پایین هست! عجیبه که میگن ۱۲۸ ولی‌ به گفتهٔ شما ۱۴ کیلو سرعت مناسبیه.

حالا این سوال برام پیش اومده که اگه به ۲۵۶ آپگرید کنم، چه سرعت نصیبم می‌شه.

reb
17-09-2008, 00:46
پس با این حساب می‌شه گفت زیاد هم عجیب نیست که سرعت دانلود و آپلود اینقدر پایین هست! عجیبه که میگن ۱۲۸ ولی‌ به گفتهٔ شما ۱۴ کیلو سرعت مناسبیه.

شما کجا تشریف دارید و از کدوم شرکت سرویس گرفتید؟

civilcpu
17-09-2008, 05:35
ولی COMBO که آخر اسم مودم نوشته یعنی چی؟

یعنی اینکه 4تا پورت lan داره

Naakas
17-09-2008, 10:32

اگه اتفاقی نمی افته ، من هم فکر می کنم که اتصال بر قرار نشده هنوز اتصالات رو چک بفرمایید

مودمت چیس؟؟؟

درودی دیگر
درست شد. دشواری به وجود آمده از آن بود که وقتی من پیام لیمیتد را دیدم آی پی را دستی 192.168.1.1 کرده بودم. وقتی آنرا به 192.168.1.2 تغییر دادم درست شد. فقط آیا وقت به وسیله LAN مودم را به سیستم پیوند می دهیم, باز هم بایست یک Connection بسازیم؟ من گمان می کردم دیگر به ساخت Connection احتیاجی نیست!

AB
17-09-2008, 10:59

نویز به طور درصدی سرعت رو کاهش میده.برای مثال اگه توی 128 از سرعت ایده آل شما 2 تا کم کنه تو 256

4 تا کم میکنه.(فقط برای مثال گفتم عددها واقعی نیستن.)اصولا سرعت 256 نباید از 28-29 پایین تر باشه.

roohi_rsh
17-09-2008, 12:53
میخوام یک adsl خونگی بگیرم حداقل 64 تا 128 k
البته فعلن 64 میخوام بگیرم
حالا میخواستم بدونم چه مودمی بگیرم با چه مارکی البته اگه قیمت هم لطف کنید ممنون میشم

راستی بیشتر از 40 هم نباشه اما در کل بگید چه مودمی برای خونه خوبه و با همین سرعت حالا اگه قیمتش هم بالا بود باز رنج قیمتو بگید

یه چیزه دیگه اینکه adsl +2 هم باشه هرچند فکر نمیکنم فرقی کنه اما باشه بهتره

میگم از این نظر سنجی که گزاشتید همه میگن d-link ; :13:
اینم بگم که دامادمون تو رباط کریم isp دارن من ازش پرسیدم گفت d-link زیاد خوب نیست اما tp link بهتر و این رو برای من پیشنهاد کرد
حالا باز شما چی پیشنهاد میکنید تو این رنج قیمت

AB
17-09-2008, 13:08
میخوام یک adsl خونگی بگیرم حداقل 64 تا 128 k
البته فعلن 64 میخوام بگیرم
حالا میخواستم بدونم چه مودمی بگیرم با چه مارکی البته اگه قیمت هم لطف کنید ممنون میشم

راستی بیشتر از 40 هم نباشه اما در کل بگید چه مودمی برای خونه خوبه و با همین سرعت حالا اگه قیمتش هم بالا بود باز رنج قیمتو بگید

یه چیزه دیگه اینکه adsl +2 هم باشه هرچند فکر نمیکنم فرقی کنه اما باشه بهتره

میگم از این نظر سنجی که گزاشتید همه میگن d-link ; :13:
اینم بگم که دامادمون تو رباط کریم isp دارن من ازش پرسیدم گفت d-link زیاد خوب نیست اما tp link بهتر و این رو برای من پیشنهاد کرد
حالا باز شما چی پیشنهاد میکنید تو این رنج قیمت

مودم ها هیچ فرقی با هم ندارن.(اگه چیپشون رو نگاه کنین همشون یه مارکن.)ولی D-Link از نظر ساپورت نرم

افزاری خیلی خیلی بهتره.مدل DSL-320T هم ADSL2+ رو ساپورت میکنه.قیمت هم کمتر از 40.:10:

civilcpu
17-09-2008, 13:10
دوستان اگه کسی اطلاعات بروز از قیمت مودم های adsl بخصوص مارک asus داره بیزحمت لطف کنه اینجا بگه. ممنون

tohidkh
17-09-2008, 13:52
دوستان اگه کسی اطلاعات بروز از قیمت مودم های adsl بخصوص مارک asus داره بیزحمت لطف کنه اینجا بگه. ممنون

در مورد ASUS فکر کنم برای خونه AM602، بهترین مودم باشه (که من ازش استفاده میکنم) یعنی مودم دیگه ای در بازار، موجود نداریم. (در مورد ASUS گفتم هااااا. نه بقیه مودم ها)
قیمتش هم 50 تا 55 هست.
موفق باشید. :40:

AB
17-09-2008, 17:18
در مورد ASUS فکر کنم برای خونه AM602، بهترین مودم باشه (که من ازش استفاده میکنم) یعنی مودم دیگه ای در بازار، موجود نداریم. (در مورد ASUS گفتم هااااا. نه بقیه مودم ها)
قیمتش هم 50 تا 55 هست.
موفق باشید. :40:

ین مودم تو سایت Asus در قسمت آرشیوش قرار داره.یعنی دیگه قدیمی شده.

akhoond
17-09-2008, 22:02
درودی دیگر
درست شد. دشواری به وجود آمده از آن بود که وقتی من پیام لیمیتد را دیدم آی پی را دستی 192.168.1.1 کرده بودم. وقتی آنرا به 192.168.1.2 تغییر دادم درست شد. فقط آیا وقت به وسیله LAN مودم را به سیستم پیوند می دهیم, باز هم بایست یک Connection بسازیم؟ من گمان می کردم دیگر به ساخت Connection احتیاجی نیست!

خب خدا رو شکر ، راست می گید ، به آی پی ها دقت نکرده بودم ، یه چیزی هم ما یاد گرفتیم ، دستت درد نکنه که گفتی ... :11:
نه ربطی به نوع ارتباط با مودم نداره ،چه یو اس بی ، چه لن ، هم می تونی کانکشن بسازی ، هم می تونی مودم رو طوری تنظیم کنی که کانکت نشه ( یوزرو پس تو کانفیگ کردن نده ، تا کانکت نشه ، بعد با کانکشن دستی کانکت شو )
اگه نشد یا سوالی بود ، بگو ، ان شاالله درست بشه .

مودم ها هیچ فرقی با هم ندارن.(اگه چیپشون رو نگاه کنین همشون یه مارکن.)ولی D-Link از نظر ساپورت نرم
افزاری خیلی خیلی بهتره.مدل DSL-320T هم ADSL2+ رو ساپورت میکنه.قیمت هم کمتر از 40.:10:
من هم فکر میکنم که این دی لینک مناسب باشه ، البته یادم نیست که دو پورت بود یا نه ، حتما به تاپیک مقالات آموزشی یه سر بزن ، نکات خوبی داشت ...

قیمت که همون حدود 50 تا 55 تومان هست که دوستمون هم گفتن ، یه نکته ای رو نگفتن ، اگه گیر بیاری ، تا چند وقت پیش که اصلا نبود ، حالا رو نمی دونم ، اگه خیلی می خواهیش و گزینه اولت هست ، بگرد ، اما اگه تک و توک جایی داشت ، گول قیمت بالا رو نخور ، یه دستی بزن ، می بینی که راحت برات قیمت رو می آرن پایین ، گول کمبودش رو نخوری و 60 پول بدی ها ( ماکس 55 می ازره :5: )

ین مودم تو سایت Asus در قسمت آرشیوش قرار داره.یعنی دیگه قدیمی شده.
نظری ندارم ، من و خیلی ها داریم استفاده می کنیم و مشکلی هم نداریم ، البته معلوهه ، چون همه جا دیگه دی اس ال داره منسوخ می شه و مودم اش هم داره منسوخ می شه ، این ها رو هم فکر کنم فقط برای ایران می سازن :دی :31:

مرسی
یا حق :46:

LEnIn+$
17-09-2008, 23:03
اون مودم 819112 USRobotics اسپیلیتر هست همراهش؟ پورت lan و usb هم داره؟

بعد کلا از بین مدل های usr همین819112 پیشنهاد میشه؟.ممنون.

vahid-gsm
17-09-2008, 23:09
با سلام
من بعضي وقتها كه به اينترنت وصل ميشم received فقط 226 بايته طوري هيچ سايتي رو باز نميكنه و بايد حدود نيم ساعت منتظر بمونم تا ميزان ريسيو بالاتر بره تا بتونم صفحات رو باز كنم حالا به نظر شما اين مشكل عجيب غريب به مودم ربط داره يا مشكل ازچيز ديگه است در ضمن مودم من زيمنسه

tohidkh
17-09-2008, 23:42
با سلام
من بعضي وقتها كه به اينترنت وصل ميشم received فقط 226 بايته طوري هيچ سايتي رو باز نميكنه و بايد حدود نيم ساعت منتظر بمونم تا ميزان ريسيو بالاتر بره تا بتونم صفحات رو باز كنم حالا به نظر شما اين مشكل عجيب غريب به مودم ربط داره يا مشكل ازچيز ديگه است در ضمن مودم من زيمنسه

سلام
شاید بسیاری از دوستان، این حرف من رو قبول نکنند. ولی مناین حرف رو از ISP های بسیاری پرسیدم.
بالا بودن پینگ، باعث به وجود آمدن این مشکل میشه. یعنی سرعتتون هر چقدر که باشه، اگه پینگتون بالا باشه، صفحات خیلی دیر باز میشند. مشکل پینگ رو هم فقط ISP میتونه حل کنه.
َشما با گرفتن تست سرعت میتونید پینگ تون رو مشاهده کنید.

vahid-gsm
17-09-2008, 23:59
اكه امكان داره يكم در مورد اين پينك توضيح بديد كلا چي هستش و اينكه پينگ بالاست منظور چيه؟

m_r1986
18-09-2008, 00:07
سلام
شاید بسیاری از دوستان، این حرف من رو قبول نکنند. ولی مناین حرف رو از ISP های بسیاری پرسیدم.
بالا بودن پینگ، باعث به وجود آمدن این مشکل میشه. یعنی سرعتتون هر چقدر که باشه، اگه پینگتون بالا باشه، صفحات خیلی دیر باز میشند. مشکل پینگ رو هم فقط ISP میتونه حل کنه.
َشما با گرفتن تست سرعت میتونید پینگ تون رو مشاهده کنید.

گل گفتی دادا:46: ... به نظر من هم هیمنه سرعت لود صفحات به پینگ بستگی داره ... هر چه پینگ بالاتر باشه سرعت لود صفحات کندتر و بالعکس .

tohidkh
18-09-2008, 00:17
اكه امكان داره يكم در مورد اين پينك توضيح بديد كلا چي هستش و اينكه پينگ بالاست منظور چيه؟

تعریف ping خیلی ساده است. دستوری هست که ما می تونیم بفهمیم اون domain یا ip فعال هست یا نه و اگه فعال هست بسته هایی که طبق پروتکل tcp/ip ارسال و دریافت میشه به مقصد تا مبدا چقدر طول میکشه.

شما پایین تست من میتونید پینگ رو ببینید. واقعا بالا هست: 658

ولی این یه تست دیگه، در یک زمان دیگه هست:

این پینگ مناسب هست: 276
موفق باشید :40:

ghahremanimehdi
18-09-2008, 01:47
سلام

مودم Asus AM 602 برای اتصال به خط تلفن نیاز به اسپیلیتر داره یا مستقیما میشه وصلش کرد به خط تلفن ؟یا اسپیلیتر توی جعبه اش هست ؟

در ضمن موقعی که ADSL وصله اگه یه تلفنی مستقیما به خط تلفن وصل باشه آیا برای کانکشن مشکلی پیش میاد ؟

اگه لینک نحوه ی کانفیگ کردن این مودم رو دارید برام بذارید این تاپیک انقدر شلوغه که نتونستم پیدا کنم . لااقل بگید صفحه چند این تاپیک هست.

Hamid Reza
18-09-2008, 09:07
سلام

مودم Asus AM 602 برای اتصال به خط تلفن نیاز به اسپیلیتر داره یا مستقیما میشه وصلش کرد به خط تلفن ؟یا اسپیلیتر توی جعبه اش هست ؟

در ضمن موقعی که ADSL وصله اگه یه تلفنی مستقیما به خط تلفن وصل باشه آیا برای کانکشن مشکلی پیش میاد ؟

اگه لینک نحوه ی کانفیگ کردن این مودم رو دارید برام بذارید این تاپیک انقدر شلوغه که نتونستم پیدا کنم . لااقل بگید صفحه چند این تاپیک هست.

سلام
تو تاپیک مقالات هست
من براتون از همون تاپیک گذاشتم

_ Asus am 602

یه پورت لن داره ، یه پورت usb ، روتر هم هست دیگه ، بیشتر برای یوزرهای خونگی توصیه می شه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

محتویات داخل جعبه :
1-مودم
2-آداپتور
3-اسپیلیتر
4-کابل USB
5-کابل LAN
6- سیدی راه انداز
7-دفترچه راهنما

مشکل خاصی نداره ، مگر داغ شدن بیش از اندازه:

اینم فایل آموزش راجع به این مودم

farid_ss
18-09-2008, 09:37
باسلام خدمت دوستان من مي خوام از صبا نت adsl بگيرم ؟ خودشون گفتند: starnet يا maxnet يا smc نظر شما چيه ؟؟ به نظر شما چه بگير كه در آينده پشيمون نشم.
يه سوال ديگه اينكه مودم asus من كه در شيراز هستم از كجا مي تونم پيدا كنم؟
ببخشيد نظرتون درمورد مودم linksts چيه ؟ :41:
:10: خواهش مي كنم دوستان اگر نظر و تجربه دارند بيگند تا بقيه استفاده كنند

AB
18-09-2008, 09:50
من هم فکر میکنم که این دی لینک مناسب باشه ، البته یادم نیست که دو پورت بود یا نه ، حتما به تاپیک مقالات آموزشی یه سر بزن ، نکات خوبی داشت ...

وپورته نیست تک پورته هست(LAN).

AB
18-09-2008, 09:52
بخشین اسپلیتر قیمتش چنده و بهترین مارکش چیه؟

اینو باید بین مودم و خط تلفن وصل کرد یا تلفن و خط تلفن؟

mehdi_vsgh
18-09-2008, 10:13

خوب و بد فکر نکنم داشه باشه..

دو نوعه ساده و از این دوشاخه‌ةا...
نوع سادشو من دیدم 4000 تومن
و دوشاخه اش را دیدم 7000 تومن

از پریز تلفن یه سیم وصل میکنی به قسمت Line..

یه سیم از قسمت phone به تلفن
و یک سیم از قسمت ADSL به مودم

همین

tohidkh
18-09-2008, 10:19
خوب و بد فکر نکنم داشه باشه..

دو نوعه ساده و از این دوشاخه‌ةا...
نوع سادشو من دیدم 4000 تومن
و دوشاخه اش را دیدم 7000 تومن

از پریز تلفن یه سیم وصل میکنی به قسمت Line..

یه سیم از قسمت phone به تلفن
و یک سیم از قسمت ADSL به مودم

همین
حرف دوست گلم، مهدی جون تایید میشه. :27:

همشهری محترم، باید خدمتتون عرضکنم که . . . :46:
بهترین اسپلیتر (نویز -----) هایی که موجود هست، قیمتش 3500 هست. (البته اگه از پاساژ سهند بخرید) ولی شرکتهای ISP خیلی گرونتر از بیرون میفروشند.

mehdi_08
18-09-2008, 10:25

اینو باید بین مودم و خط تلفن وصل کرد یا تلفن و خط تلفن؟قیمتش متفاوته خودم 4000 تومن گرفتم ولی بالا پایین این قیمت هم باید باشه باید بگردی
برای نصبش هم چند دو تا روش داره 1-مودم رو به خط تلفن خانه وصل کنی بعد اسپیلتر رو بین تلفن با پریز مصل کنی 2- خط تلفن اصلی رو تا پیش مودم بیاری بعد اسپیلتر رو بزاری سر راش خروجی مدم رو به مودم و خروجی تلفن روبه یکی از پریزها وصل کنی.
اگه اطلاعات بیشتری خواستی می تونی از تاپیک جامع مقالات آموزشی کمک بگیری

AB
18-09-2008, 12:10
حالا اگه به مودم وصل نکنم اشکالی نداره؟آخه تلفن تو اطاق من نیست.

میشه اسپلیتر رو فقط به تلفن وصل کنم و مودم رو همین طوری بزنم به پریز تلفن؟

فرق میکروفیلتر و اسپلیتر چیه؟

mehdi_08
18-09-2008, 12:40
حالا اگه به مودم وصل نکنم اشکالی نداره؟آخه تلفن تو اطاق من نیست.

میشه اسپلیتر رو فقط به تلفن وصل کنم و مودم رو همین طوری بزنم به پریز تلفن؟

فرق میکروفیلتر و اسپلیتر چیه؟آره می تونی این کارو بکنی
هردو شون یکی هستند از لحاظ کارایی

Mahziar-7
18-09-2008, 13:58
سلام
یه سری اطلاعات در مورد مودم D-link مدل DSL-2520U میخوام.
و یه سوال:
اگه سهمیه ی دانلودم زودتر از موعد مقرر تموم بشه، چی میشه؟

akhoond
18-09-2008, 14:15
تعریف ping خیلی ساده است. دستوری هست که ما می تونیم بفهمیم اون domain یا ip فعال هست یا نه و اگه فعال هست بسته هایی که طبق پروتکل tcp/ip ارسال و دریافت میشه به مقصد تا مبدا چقدر طول میکشه.

شما پایین تست من میتونید پینگ رو ببینید. واقعا بالا هست: 658

ولی این یه تست دیگه، در یک زمان دیگه هست:

این پینگ مناسب هست: 276
توحید جان ، خیلی عالی بود ، ان شاالله می ذارم تو تاپیک مقالات ، از این به بعد ارجاع بده اونجا
( اگه هر چیزی تو این فروم یه بار بیتشر توضیح داده نشه و بقیه از اون یه بار استفاده کنن ، می دونی چی می شه :8: )

مرسی

وپورته نیست تک پورته هست(LAN).
آخه واسه این می گم که اگه دو پورت باشه ، یه روزی بخواد یه سیستم دیگه رو هم کانکت بکنه ، لنگ نمی مونه :5:
مرسی

آره می تونی این کارو بکنی

مهدی جان ، یعنی می خوای بگی که می شه مودم رو بدون اسپیلیتر ران کرد ؟ :18: ( عجیبا قریبا :18: :18: )
اگه آره ، بگید من هم یاد بگیرم ...

مرسی
یا حق

akhoond
18-09-2008, 14:31
این پی سی بازی در اورد ، 2 تا پست شد ، ببخشید

mehdi_08
18-09-2008, 16:54
مهدی جان ، یعنی می خوای بگی که می شه مودم رو بدون اسپیلیتر ران کرد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( عجیبا قریبا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
آره می شه( این حرف رو یه فروشنده که تو کار تجهیزات شبکه ست گفته)
البته البته فکر نکنید که گفتم اصلا احتیاجی به اسپیلتر نیست
می تونی مودم رو به یکی از پریز های ساختمان کنی منتها چون نویز رو خط زیاده نمی تونی از تلفن استفاده کنی برای این کار فقط اسپیلیتر رو می زاری سر راه تلفن که برای هر تلفن یه دونه می خواد
بعدش می گفت رو خط تلفن هایی که نویز نباشه اصلا احتیاجی به اسپیلتر نیست می گفت اگه این اسپیلتر رو باز کنی قسمت adslمستقیم وصله یهlineفقط قسمت phoneاز یه مدار می گذره

mehdi_vsgh
18-09-2008, 16:55
مهدی جان ، یعنی می خوای بگی که می شه مودم رو بدون اسپیلیتر ران کرد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( عجیبا قریبا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

اره مگه چشه؟؟
من خودم یه عمر اینکارو میکردم:دی (

پ ن: یک عمر= حدود 2 هفته الی 3 هفته:دی

hoomif
18-09-2008, 17:01
سلام.
اگه امکانش هست آموزش جامع نصب مودم tp-link Td 8610 رو برام بزارید. ممنون

mehdi_08
18-09-2008, 17:08
سلام.
اگه امکانش هست آموزش جامع نصب مودم tp-link Td 8610 رو برام بزارید. ممنون
از تاپیک جامع مقالات آموزشی می تونی کمک بگیری

charli6669
18-09-2008, 17:27
سلام
جدیدا از رایان وسعت سرویس گرفتم سرعت 128 محدودیت 1 گیگ 5000 تومن بدون هیچ هزینه ای
البته ماهیانه 8600 و هزینه ی رانژه ی اولیه 5000 تومن که چون ماه اول رایگانه من فقط 5000 تومن اولیه رو پرداخت کردم
من دانلودم خیلی زیاده ولی دلم به شبانش خوشه که 2_8 رایگانه ...
حالا 7_8 روز طول کشید تا وصل شد ...... چراغ لینک چشمک زن مودم ثابته و مشکلی نداره ( d_link200 هست که از بیرون خریدم 27000 تومن ) و روی مانیتور هم دو فلش سبز پر رنگ هست ... ولی نمیدونم چشه

هرکی میتونه کمکم کنه

راستی یادم رفت بگم error 678 میده

تنظیمات اعداد من رو گفتن روی 8 و 35 بذارم و
encapulation
روی
pppoe
و همچنین تنظیمات
modulation
روی
multimode
بقیه ی ه مراحل همکه آب خوردنه
یه کانکشن هم ساختم که وصل شم ولی مدام ارور 678 میده
شرکت میگه از مودمه
به گارانتی مودم هم زنگیدم میگه مودم سالمه
چون چراغ چشمک زن
adsl link
ثابته
آخه خیلی غیر عادی نمیاد که چراغ ثابت باشه
اون دو تا فلش کنار ساعت مانیتور هم سبز پررنگ باشه و همه چیز طبیعی بیاد ولی .......
آقا من واقعا" کلافه شدم
من مطمئنم که ایراد از کار من نیست
به خدا تا
حالا هزار بار ماوس و کیس و
cpu
رو تعمیر کردم ... کلی مشکلات نرم افزاریم رو حل کردم تواین 4_5 ساله که کامپیوتر داشتم یه بار هم تعمیر ندادم فقط
خودم حلش کردم
حالا این آقایون محترم میگن که حتما" اشتباه نصب کردی
آخه هی
next
رو زدن مگه اشتباه هم میشه

خواهشم از شما اینه که اگه امکان داره و با توجه به اینکه مودم من
D_link 200
هست ... و راهی به ذهن شما یا آشناهاتون میرسه بهم بگین من واقعا" دارم روانی میشم
اونم زمانی که کامپیوتر یا موبایلم دچار مشکل میشن

ببینید من با اینکه روی pppoe گذاشتم ولی کانکشن هم تونستم بسازم
منظورتون رو نفهمیدم

mehdi_08
18-09-2008, 17:47
خوب گوش کن اگه مودمت رو جالت pppoeتنظیم کرده باشی دیگه نمیتونی توی ویندوز کانکشن pppoeبسازی
تااین جا متوجه شدی
خوب اون اروری هم می ده مربوط می شه به این موضوع
برای رفع این مشکل هم تو اون تاپیک برات گفتم

charli6669
18-09-2008, 20:16
مهدی جان

برادر ... ببین من روی pppoe تنظیم کردم و در عین حال برای ساخت کانکشن توی همون مسیری که برای دیال آپ کانکشن میساختم رفتم
برای صفحه ی اول گزینه ی اول ... صفحه ی دوم گزینه ی دوم ... و صفحه ی سوم ( بر خلاف دیال آپ که گزینه ی اول رو میزنیم ) گزینه ی دوم که توضیحات زیرش نوشته .... pppoe .... و همونو میزنم

حالا شما چی رو میگی که نداره ؟

حامد

charli6669
18-09-2008, 20:21
راستی اصلا" به جای pppoe اون گزینه ای که شما گفتی رو نداره

گزینه هاش کلا" 3 تاس که یکیش pppoe , دو تای دیگش pppoA هست

راستی یه کانکشن هم روی دسکتاپم بعد از نصب مودم ایجاد شده به نام D-Link Dial-Up PPP Connection

که به شرکت گفتم که این چیه ؟ گفت من اطلاعی ندارم که اون چرا اومده

در ضمن هر بار با اون وصل میشم اولش ارور 691 میده و بعدش ارور های دیگه
پشتیبانی شرکت گفت اون مهم نیس

بهم میگه تنها کار اینه که یکی از طرف شرکت بیاد برات نصب کنه و هزینش هم میشه 10 تومن
آخه من هزینه ی next رو زدن رو باید بدم؟
این پول زور نیست؟

akhoond
18-09-2008, 20:56
آره می شه( این حرف رو یه فروشنده که تو کار تجهیزات شبکه ست گفته)
البته البته فکر نکنید که گفتم اصلا احتیاجی به اسپیلتر نیست
می تونی مودم رو به یکی از پریز های ساختمان کنی منتها چون نویز رو خط زیاده نمی تونی از تلفن استفاده کنی برای این کار فقط اسپیلیتر رو می زاری سر راه تلفن که برای هر تلفن یه دونه می خواد
بعدش می گفت رو خط تلفن هایی که نویز نباشه اصلا احتیاجی به اسپیلتر نیست می گفت اگه این اسپیلتر رو باز کنی قسمت adslمستقیم وصله یهlineفقط قسمت phoneاز یه مدار می گذره
ای ول ، یه چیزی یاد گرفتم ، دستت درد نکنه ، خیلی حال دادی :10: :11:
کک انداختی به جونم که اسپیلیتر رو برا یه بار هم که شده ، باز کنم :21:
مرسی

پ ن: یک عمر= حدود 2 هفته الی 3 هفته:دی
نمردیم و فهمیدیم که یه عمر ، می شه 2 _ 3 هفته ، پس این 20 سالی که از خدا عمر گرفتی ( ان شاالله عمر با عزت داشته باشی :46: ) قاچاقی بوده ؟ :31:

سلام
جدیدا از رایان وسعت سرویس گرفتم سرعت 128 محدودیت 1 گیگ 5000 تومن بدون هیچ هزینه ای
البته ماهیانه 8600 و هزینه ی رانژه ی اولیه 5000 تومن که چون ماه اول رایگانه من فقط 5000 تومن اولیه رو پرداخت
اسیاتک و بقیه شرکت ها یاد بگیرن :31: :13:

راستی اصلا" به جای pppoe اون گزینه ای که شما گفتی رو نداره
گزینه هاش کلا" 3 تاس که یکیش pppoe , دو تای دیگش pppoA هست
راستی یه کانکشن هم روی دسکتاپم بعد از نصب مودم ایجاد شده به نام D-Link Dial-Up PPP Connection
که به شرکت گفتم که این چیه ؟ گفت من اطلاعی ندارم که اون چرا اومده
در ضمن هر بار با اون وصل میشم اولش ارور 691 میده و بعدش ارور های دیگه
پشتیبانی شرکت گفت اون مهم نیس
بهم میگه تنها کار اینه که یکی از طرف شرکت بیاد برات نصب کنه و هزینش هم میشه 10 تومن
آخه من هزینه ی next رو زدن رو باید بدم؟
این پول زور نیست؟

یه محبت بکن ، یه بار ریست بکن مودم ات رو ( اگه داره ، از پشت ، اگه نداره ، فکر کنم باید نرم افزاری بکن ، مهدی باید بدونه ) یه بار دیگه کانفیگ کن ، اون اعداد 8 و 35 رو درست پرسیدی ؟ مطمئنی ؟ من فکر کنم توی تنظمیات کانفیگ یه چیزی رو اشتباه می زنی . اگه درست باشه عددها vpi باید 8 باشه ، و vci باید 35 باشه ، این ها رو هم درست می زنی ؟ این ها رو یه چک بکن ، اگه باز هم در ست نشد ، من می گم از کانفیگ کردن ات عکس بگیر و زیپ کن ، بذار .
چیزایی بود که به ذهنم رسید ، اگه کسی می بینه من چیزی رو نگفتم ، بگه بی زحمت .

مرسی
یا حق

mehdi_08
18-09-2008, 21:07
مهدی جان

برادر ... ببین من روی pppoe تنظیم کردم و در عین حال برای ساخت کانکشن توی همون مسیری که برای دیال آپ کانکشن میساختم رفتم
برای صفحه ی اول گزینه ی اول ... صفحه ی دوم گزینه ی دوم ... و صفحه ی سوم ( بر خلاف دیال آپ که گزینه ی اول رو میزنیم ) گزینه ی دوم که توضیحات زیرش نوشته .... pppoe .... و همونو میزنم

حالا شما چی رو میگی که نداره ؟

حامد
خوب دقت کن مگه تو مودمت رو حالت pppoeتنظیم نکردی خوب پس موقه ای که بخوای کانکشن pppoeرو ویندوز اجاد کن موقع کانکت شدن ارور 678رو می ده خوب
قبل از اینکه ادامه بدم بینم تو الان نمی تونی به adslکانکت بشی چون تو این که تو تنظیم کری احتیاجی به ساختن کانکشن روی ویندوز نیست
حالا اگه می خوای با ساختن کانکشن روی ویندوز به شبکه وصل بشی باید تو کانفیک مودم رو حالت Bridge تنظیم کنی
اینم یه عکس ازش
خوب بزار رو حالت بریج و بقیه کارا
من مودم 200 ندارم 520دارم که منوش فرق می کنه این عکس رو هم از توی فایل اموزشیش در اوردم که تو سی دی راه اندازش هست می تونی ازش کمک بگیری

h.ferez
18-09-2008, 21:09
سلام
من امروز يك مودم Dlink مدل 2640T گرفتم. همراه اين مودم يك كارت شبكه هم گرفتم تا PC را با استفاده از كارت شبكه به مودم وصل كنم. منتها به يك مشكل برخوردم. وقتي كارت شبكه را وارد يكي از Slotهاي PCI‌ مي‌كنم، كامپيوتر ديگه روشن نمي شه.
خلاصه هنوز نتوستم كارت شبكه رو راه بندازم و در نتيجه از مودم هم نتونستم استفاده كنم.

لطفاً راهنمايي كنيد.

كارت شبكه هم : Dlink مدل DFE-520TX

با تشكر

mehdi_08
18-09-2008, 21:14
ای ول ، یه چیزی یاد گرفتم ، دستت درد نکنه ، خیلی حال دادی :10: :11:
کک انداختی به جونم که اسپیلیتر رو برا یه بار هم که شده ، باز کنم :21:

مرسی
یا حق
بابا قابلی نداشت راستی منم یه بار خواستم باز کنم ولی جای پیچ نداشت پرس بود منصرف شدم می گم اگه تونستی باز کنی یه عکس ازش بزار:8:

mehdi_08
18-09-2008, 21:24
سلام
من امروز يك مودم Dlink مدل 2640T گرفتم. همراه اين مودم يك كارت شبكه هم گرفتم تا PC را با استفاده از كارت شبكه به مودم وصل كنم. منتها به يك مشكل برخوردم. وقتي كارت شبكه را وارد يكي از Slotهاي PCI‌ مي‌كنم، كامپيوتر ديگه روشن نمي شه.
خلاصه هنوز نتوستم كارت شبكه رو راه بندازم و در نتيجه از مودم هم نتونستم استفاده كنم.

لطفاً راهنمايي كنيد.

با تشكردقیق مراحل نصب کارت رو توضیح بده تا ببینم مشکلت از کجاست

LEnIn+$
18-09-2008, 22:38
-دوستان استعلام pcm نبودن خط تلفن رو چطور باید انجام بدیم؟!

-قبل از اینکه بریم شرکت برای قرارداد، باید استعلام بشه یا اصلا خود شرکت استعلام میکنه؟! ..

mehdi_08
18-09-2008, 22:46

-قبل از اینکه بریم شرکت برای قرارداد، باید استعلام بشه یا اصلا خود شرکت استعلام میکنه؟! ..
خود شرکت می پرسه احتیاجی نیست که تو کاری بکنی:8:

ghahremanimehdi
18-09-2008, 23:16
با سلام
چندتا سوال مهم دارم

1) میخواستم بدونم برد این مودمهای ADSL وایرلس دار چقدر هست ؟ مثلا اگه من مودم رو طبقه دوم بذارم و روشن کنم میتونم با وایرلس لپتاپ از طبقه اول بهش کانکت شم ؟ یعنی مانع و اینا ... روی سیگنالش خیلی تاثیر داره یا نه ؟
2)مودم Usrobotic با آسیاتک – شاتل و صبانت مشکل نداره ؟
3) یه موضوعی درباره ی اینکه اگر سیم تلفن از کنار سیم برق عبور کرده باشه باعث نویز روی خط تلفن میشه توی چند تا از پستها خوندم .با توجه به اینکه هنوز ADSL نگرفتم و طی یکماه آینده تصمیم دارم بگیرم نگران شدم چون سیمکشی ساختمون ما هم همینجوریه ولی من تا به حال که با دایل آپ کار کردم به مشکلی برنخوردم و دایل آپ رو با 45.2 تا 48 کانکت میشم و هیچ وقت کانکشن دایل آپ وقتی که به اینترنت وصلم قطع نمیشه یعنی کانکشنم قوی هست. حالا میخواستم بدونم که کانکشن ADSL حساس تر از دایل آپ هستش ؟ و ممکنه این موضوع برام مشکل ساز شه ؟ نویزگیری چیزی وجود نداره که این نویزی که برق رو خط تلفن انداخته رو حذف کنه؟ اگر بخوام که خط تلفن رو از یه خرطومی جدا رد کنم که یه عملیات حفاری باید پیاده شم!و اگه بخوام روکار عمل کنم در و دیوار پر سیم میشه و زشت هست ! چه کار باید کرد ؟:41:

:8:

charli6669
18-09-2008, 23:26
ببین منوهای من اصلا" مثل مال شما نیست
در قسمت select service provider فقط گزینه داره به نام other service provider
در صفحه ی بعد در قسمت select driver type دو هست که یکی lan driver و دیگیری wan driver
صفحه ی بعد در قسمت vpi =8 vci=35
در قسمت پایینش Encapsulation :
3 تا گزینه داره که به ترتیب
RFC 2364 PPPOA TM LLC Encapsulation
RFC 2364 PPPOA TM NULL Encapsulation
RFC 2516 PPPOE Encapsulation
که شرکت گفت آخریشو بذار
در قسمت
Modulation هم 4 گزینه هست
T1.413
G.lite
G.DMT
Multimode
که اونم روی آخریش میذارم بعدشم که خودش شروع میکنه به کپی کردن
سرعت پی سی من برای دیال آپ شده 28 واسه همین نتونستم عکسایی که گرفتم رو آپلود کنم

امیدوارم توضیحاتم کافی بوده باشه
بعدشم مودم من دکمه ی ریست نداره گفتم مدلش D_link 200 که فقط usb داره

حامد

mehdi_08
18-09-2008, 23:37
خوب تو اون قسمت select driver type گزینه لن رو انتخاب کن ببین اون جا حالت بریچ نداره اگه داشت LLC رو انتخاب کن

charli6669
19-09-2008, 00:15
آقا اینکارو انجام دادم بغل ساعت مانیتور گزینه ای اومد به اسم local area connection 2
Speed=128
Status=limited or no connectivity
که
البته بازش میکنم زمانش داره میگذره مثل وقتی که به اینترنت وصلیم
اولش کنار این دوتا کامپیوتر ( همین علامته ) هیچی نبود ولی بعد از چند دقیقه یه علامت تعجب زرد اومده کنارش
بعدشم اینکه به اینترنت وصل نیستم چون هیچی رو باز نمیکنه
فکر کنم نزدیک شدم
راستی یه چیز دیگه من هنوز نفهمیدم که شما چطور گفتی که کانکشن نیاز نیست
من باز هم یه کانکشن ساختم و یوزر و پسم رو زدم ولی این بار ارور 691 داد
راستی من از شرکت تغییرات آی پی رو خواستم برای قسمت اینترنت پروتکل ولی گفت خودش میگیره لازم نیست وارد کنی ولی در عین حال بهم داد و وارد کردم حالا که وارد صفحه ی network connection میشم و رویarea connectioni
قبلی کلیک میکنم تنظیمات روی اون اعداد آی پی نیست
ولی با این روشی که شما گفتی خودش همون اعداد روگرفته
ولی وصل نمیشد

charli6669
19-09-2008, 00:18
راستی دوتا گزینه ی LLC بود ومن اونکه bridge داشت رو زدم

میشه آیدی منو ادد کنی باهات بچتم؟ charli6669

farid_ss
19-09-2008, 01:02
باسلام خدمت تمام دوستان : من هر چه قدر دنبال مودم asus گشتم پیدا نکردم ولی نمایندگی شرکت انفرماتیک گستر برای خرید مودم usrobotics در شیراز پیدا کردم. حال می خواستم از تمام دوستان خصوصا" جناب آخوندجان و cleeev که بسیار فعال و با تجربه هستند بپرسم که با توجه به اینکه می خوام از نمایندگی صبا نیت ADSL بگیرم این مودم رو( usrobotics) بگیرم یا اینکه به پیشنهاد مودم اونها عمل کنم.:41::18:
یا اگر گفتند ما این رو پشتیبانی نمی کنیم چه کار کنم. واقعا" به راهنمایی تک تک دوستان احتیاج دارم چون خیلی خیلی ضروری است خواهش می کنم من رو راهنمایی کنید. با تشکربسیار از شما

Cleeev
19-09-2008, 04:48
باسلام خدمت تمام دوستان : من هر چه قدر دنبال مودم asus گشتم پیدا نکردم ولی نمایندگی شرکت انفرماتیک گستر برای خرید مودم usrobotics در شیراز پیدا کردم. حال می خواستم از تمام دوستان خصوصا" جناب آخوندجان و cleeev که بسیار فعال و با تجربه هستند بپرسم که با توجه به اینکه می خوام از نمایندگی صبا نیت ADSL بگیرم این مودم رو( usrobotics) بگیرم یا اینکه به پیشنهاد مودم اونها عمل کنم.:41::18:
یا اگر گفتند ما این رو پشتیبانی نمی کنیم چه کار کنم. واقعا" به راهنمایی تک تک دوستان احتیاج دارم چون خیلی خیلی ضروری است خواهش می کنم من رو راهنمایی کنید. با تشکربسیار از شما

اصلا از خود شرکتا مودم نگیر که مودماشون از آشغالم آشغال ترن... صد رحمت به آشغال......... :27:

همون مودمای USRobotics رو از انفورماتیک گستر بگیر... در مورد مدلشم برو مغازه انفورماتیک گستر و حدود قیمتتو بگو راهنماییت میکنن... البته اطمینان حاصل کن که از "انفورماتیک گستر" داری مودمو میخری و به اسمای مشابه اطمینان نکن (مثل اینفورمیشن گستر و انفورماتیک گوستر و گیستر و...)... آرم انفورماتیک گستر یه کفش دوزک گنده س که روی کارت گارانتیشم هستش... گارانتیشم با این که تو جعبه هستش ولی دقت کن که باشه... infogostar.com

در ضمن مگه الکیه که بگن ما اینو پشتیبانی میکنیم اونو نمیکنیم... یه سری استاندارد هستن که در تمام جهان همینان... توی ایرانم همون استانداردا هستن که تمام مودمای USRobotics با تمام شرکتای اینترنت ایران به خوبی کار میکنن و مشکلی ندارن (به جز پارس آنلاین که باید حتما مودم از خودشون بخری وگرنه به شبکه شون وصل میشی ولی نمیگذارن بری تو اینترنت :18:)...

زنگ بزن صبانت بگو من مودم USRobotics (هر مدلی که خواستی بخری) دارم... میخوام از شما اینترنت بگیرم ببین چی میگه...

اگه گفت نمیتونی استفاده کنی بگو پس چرا تو شهرای دیگه دارن استفاده میکنن....؟؟؟ :27:

akhoond
19-09-2008, 06:06

خود مرکز می کنه دیگه ، اما برای این که وقتت تلف نشه ، توصیه می شه که خودت قبل از قرار داد ، یه چک بکنی ببینی Pcm هست یا نه ، تو تاپیک آموزش گفتم راه هاشو ، اگر هم متوجه نشدی ، یه توک پا باید بری مرکز ( اگه از اون راه ها نتونستی متوجه بشی )

نه بابا من با تجربه نیستم ، دوستان تازه وارد هم اگه وقت بذارند و تاپیک ها رو مرور کنند ، یا خلاصه و آموزش رو مطالعه کنند ، مطالب خوبی داره ، با وقت نه چندان زیادی ، استفاده خوبی می شه کرد :10:
کلیو جان محبت کردند و پاسخ گفتند ، مشکلی نیست ، اما حتما قبل از خرید از سازگاری شرکت مورد نظر با مودم مطمئن بشید ، تا متضرر نشید یه وقت

ghahremanimehdi
19-09-2008, 09:29
با سلام
چندتا سوال مهم دارم

1) میخواستم بدونم برد این مودمهای ADSL وایرلس دار چقدر هست ؟ مثلا اگه من مودم رو طبقه دوم بذارم و روشن کنم میتونم با وایرلس لپتاپ از طبقه اول بهش کانکت شم ؟ یعنی مانع و اینا ... روی سیگنالش خیلی تاثیر داره یا نه ؟
2)مودم Usrobotic با آسیاتک – شاتل و صبانت مشکل نداره ؟
3) یه موضوعی درباره ی اینکه اگر سیم تلفن از کنار سیم برق عبور کرده باشه باعث نویز روی خط تلفن میشه توی چند تا از پستها خوندم .با توجه به اینکه هنوز ADSL نگرفتم و طی یکماه آینده تصمیم دارم بگیرم نگران شدم چون سیمکشی ساختمون ما هم همینجوریه ولی من تا به حال که با دایل آپ کار کردم به مشکلی برنخوردم و دایل آپ رو با 45.2 تا 48 کانکت میشم و هیچ وقت کانکشن دایل آپ وقتی که به اینترنت وصلم قطع نمیشه یعنی کانکشنم قوی هست. حالا میخواستم بدونم که کانکشن ADSL حساس تر از دایل آپ هستش ؟ و ممکنه این موضوع برام مشکل ساز شه ؟ نویزگیری چیزی وجود نداره که این نویزی که برق رو خط تلفن انداخته رو حذف کنه؟ اگر بخوام که خط تلفن رو از یه خرطومی جدا رد کنم که یه عملیات حفاری باید پیاده شم!و اگه بخوام روکار عمل کنم در و دیوار پر سیم میشه و زشت هست ! چه کار باید کرد ؟:41:

:8:
آقا کسی نبود مارو راهنمایی کنه ؟آخوند جان چرا ساکتی در مورد سوال سوم چیزی به نظرت نمیرسه ؟:19::20::10:

h.ferez
19-09-2008, 09:52
سلام

لطفاً راهنمايي كنيد.

با تشك

دقیق مراحل نصب کارت رو توضیح بده تا ببینم مشکلت از کجاست

مطابق دفترچه راهنما مراحل زير و انجام دادم:
1. cd نصب كارت را اول اجرا كردم .
2. PC رو خاموش كردم ، كابل برق جدا كردم و در يكي از SLOTهاي خالي PCI‌ كارت شبكه را وارد كردم.
3. كابل برق رو وصل كردم ولي هرچه كليد Power‌رو زدم روشن نشد.

براي تست سيستم هم اين كارها را انجام دادم:
- كابل برق را چك كردم سالم بود
- كارت رو درآرودم ، سيستم روشن شد!
- گفتم شايد عيب از Slotايي كه استفاده كردم و يا با كارتهاي ديگه مشكل داره ولي وقتي همه كارتها را درآوردم و در Slotهاي مختلف امتحان كردم،‌ بازهم جواب نداد.
- براي راه آخر هم Cmoc را پاك كردم و لي بازهم جواب نداد

با تشكر

charli6669
19-09-2008, 11:03
با تشکر از آقا مهدی

ولی کارام هنوز ردیف نشد

1_ببینید من همون کارایی که مهدی گفت رو انجام دادم یعنی تنظیمات رو روی حالت LAN بعدشم روی LLC گذاشتم
حالا بعد انجام مراحل نصب روی دسکتاپم چیزی نمیاد به اسم ADSL dial up connection
بعدشم به من گفتین که نیاز به ساخت کانکشن نیست و وقتی از این طریق نصب کنم ... با زدن سیم تلفن به نت وصلم ....

ولی نشد ...

یعنی اون زیر کنار ساعتم علامت دو تا کامپیوتر میاد و وقتی روش کلیک میکنم زمانش داره میگذره ... مثل وقتی که به اینترنت وصلیم
ولی بعد چند دقیقه یه علامت تعجب زرد میفته کنارش

2_حالا من اومدم یه کانکشن pppoe ساختم که با اون کانکت شم ولی تا دیال رو میزنم یک ثانیه بعدش ارور 691 میده

حالا ایراد کار من کجاست؟
اگه قرار باشه من کانکشن نسازم پس چطور با یوزر و پسورد شبانم ( که با روزانم فرق داره ) کانکت شم

این دوتا سوالم رو جواب بدین
خواهشا"....

mehdi_08
20-09-2008, 14:28
مطابق دفترچه راهنما مراحل زير و انجام دادم:
1. cd نصب كارت را اول اجرا كردم .
2. PC رو خاموش كردم ، كابل برق جدا كردم و در يكي از SLOTهاي خالي PCI‌ كارت شبكه را وارد كردم.
3. كابل برق رو وصل كردم ولي هرچه كليد Power‌رو زدم روشن نشد.

براي تست سيستم هم اين كارها را انجام دادم:
- كابل برق را چك كردم سالم بود
- كارت رو درآرودم ، سيستم روشن شد!
- گفتم شايد عيب از Slotايي كه استفاده كردم و يا با كارتهاي ديگه مشكل داره ولي وقتي همه كارتها را درآوردم و در Slotهاي مختلف امتحان كردم،‌ بازهم جواب نداد.
- براي راه آخر هم Cmoc را پاك كردم و لي بازهم جواب نداد

با تشكر
ببین
تو چرا قبل از این که کارت شبکه رو نصب کنی اومدی سیدی شو اجرا کردی :18:
اغلب کارت های کارت های شبکه plug&playهستند ونیازی به سیدی راه انداز ندارند البته می شه از سی دی شون هم استفاده کرد ببین تو اول هر چیزی رو که مربوط میشه به کارت شبکه از رو ویندوزت پاک کن بهد سیستم رو خاموش کن بعد کارت رو نصب کن ببین چی می شه

akhoond
20-09-2008, 14:37
آقا کسی نبود مارو راهنمایی کنه ؟آخوند جان چرا ساکتی در مورد سوال سوم چیزی به نظرت نمیرسه ؟:19::20::10:
سلام ، ببخشید
مورد اول رو نمی دونم
در مورد مودم یو اس ، فکر نمی کنم با آسیاتک و صبا مشکل داشته باشه ( کلیو که داشته ، هم آسیا بوده ، هم صبا ، اگه پست من رو می خونه ، بگه بی زحمت ، خودت هم می تونی تو پ خ ازش سوال کنی ، شاتل رو نمی دونم ، زنگ بزن ، بپرس
مورد سوم ، بذار اول یه کم سر به سرت بذارم ، زوده واسه این که الآن تصمیم بگیری ، بذار اول وصل بشه ، بعد ( دیدم توی پی تی یکی از رو گفته بود ، گفتم این رو بگم ، یه کم اذیت ات کنم :21: :31: :10: :11: یه وقت دلگیر نشی )
ببین ، زوده واسه قضاوت واقعا ، نویزی که تو دی اس ال هست ، تو دیال آپ نیست ، نمی تونی بگی چون با 48 کانکتی ، پس تمومه ، هم می تونه باشه ، هم نباهش
راهی که نیست ، باید جداش کنی دیگه ( اگه نویزی وجود داشته باشه ) سیم رو می تونی از زیر فرش رد کنی ، یا بیخ دیوار ، پایین ، بعد می تونی روش بست بکشی ( سیمانی ، گچی ، چیزی ، دقیقا نمی دونم چیه ، اما همونی که پایین دیفال می کشن برای درز گرفتن ، ما از دست مورچه ها ، بست می کشیم ، بابام می گه بست کشیدن ، با مواد اشتباه نشه ها :31: ) کثافت کاری داره ، اما تر تمیز تر در میاد ، دیگه سیم ات تو چشم نمیاد و ثابت می شه ، ضایع هم نیست .....
اگه واقعا می خوای ریسک نکنی ، بذار وصل بشه ، اگه مشکل داشتی ، این کار رو بکن .
راهی بود که به ذهن من رسید ، بقیه هم نظر بدن

یا حق

zed2
20-09-2008, 15:28
سلام

بچه ها کسی میدونه چجوری میشه گوگل رو فارسی کرد ؟

آقا من یه بار اومدم زدم اردو شد ... خودمو کشتم تا شانسی چینی شد ....... بعد بالآخره با کلی فسفر سوزوندن بالآخره انگلیسی شد

حالا فارسی چطور میشه ... نمیدونم؟؟؟
: )

حامد:34:
دوست عزیز سوال شما ربطی به این تاپیک نداره لطفا در بخش وبسایت ها و وبلاگ ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بپرسید
h.ferez
20-09-2008, 18:17
ببین
تو چرا قبل از این که کارت شبکه رو نصب کنی اومدی سیدی شو اجرا کردی :18:
اغلب کارت های کارت های شبکه plug&playهستند ونیازی به سیدی راه انداز ندارند البته می شه از سی دی شون هم استفاده کرد ببین تو اول هر چیزی رو که مربوط میشه به کارت شبکه از رو ویندوزت پاک کن بهد سیستم رو خاموش کن بعد کارت رو نصب کن ببین چی می شه

سلام
- من بر اساس آنچه كه در manual بود كار كردم. البته اينكاري را كه شما مي‌گي امتحان كردم هم نشد.
- براي تست كارت رو بردم گارانتي ايزي برام تست كرد سالم بود. طرف گفت كه ممكنه با مادبردم مشكل داشته باشه (Soltek) مي‌گفت اين كارت با بعضي مادربردهاي Giga مشكل داره. ازش خواستم تا با يه مدل ديگه عوض كنه، گفت نمي‌شه ولي عوضش گشت يه كارت realtak پيدا كرد بدون هزينه اضافي و يا گرفتن كارت به هم داد ( دمش گرم)
- الام هم كارت رو امتحان كردم كار كرد.

در هر صورت دست شما هم بابت راهنمايي درد نكنه

حالا يه سوال ديگه، مي‌خوام با اين مودمه 2640 كه خريدم ، يه PC‌ (با همين كارت شبكه كه مشكلش حل شد) رو با يك Laptop كه wireless داره رو شبكه كنم. يه Workgruop‌ درست مي‌شه توش هر دو هستند ولي نمي‌شه وارد ديگري شد. عيب از كجاست.
راستي انجمن شبكه رو هم خوندم چيزي پيدا نكردم. گفتم چون اين مودم ADSL‌ شايد كسي اينجا قبلاً اين مشكل رو داشته.
تشكر

farid_ss
20-09-2008, 18:33
با سلام خدمت دوستان خصوصا" Cleeev عزيز امروز رفتتم نمايندگي صبا نت تو شيراز گفتم من مودم usrobotics خر يدم گفتند ما اين مودم رو پشتيباني نمي كنيم و بيا مودم هاي خودمون كه مودم ببر كه عبارت بود از maxnet _ smc - starnet - كه قيمت هم حدود 50 تا 55 بود شما ميگيد چه كار كنم و چه به اونه بگم ؟ با تشكر بسيار بسيار از شما دوست عزيز

ghahremanimehdi
20-09-2008, 20:03
با سلام خدمت دوستان خصوصا" Cleeev عزيز امروز رفتتم نمايندگي صبا نت تو شيراز گفتم من مودم usrobotics خر يدم گفتند ما اين مودم رو پشتيباني نمي كنيم و بيا مودم هاي خودمون كه مودم ببر كه عبارت بود از maxnet _ smc - starnet - كه قيمت هم حدود 50 تا 55 بود شما ميگيد چه كار كنم و چه به اونه بگم ؟ با تشكر بسيار بسيار از شما دوست عزيز
اونا فقط دنبال منافع خودشون هستند وگرنه هیچ کس سازگاری مودم usrobotics رو نمیتونه نقض کنه. برو از یه شرکت دیگه سرویس بگیر . اینا سیاستهای شرکتشون اینطور اقتضا میکنه وگرنه با مودم usrobotics مشکلی ندارن.
:5:

MehrZaad
20-09-2008, 20:12
Cleeev جان هفته پيش از خود شرکت يه مودم 9107 به قيمت 64t گرفتم
جعبه مودم پلپ بود ، ميخواستم از خود شرکت ----- نويز گير هم بگيرم که گفتن
داخل جعبه هست و... امروز که جعبه رو باز کردم از نويز گير خبری نبود ، و آدابتور دستگاه
هم وقتی تکونش ميدی صدا ميده (يعنی يه جسم خارجی مثل يه پيچ داخلش بازی ميکنه) من مودم
قبليم هم 5633 U.S.Robotics بود و خيلی راضی بودم ازش ولی ظاهراً انفورماتيک گستر هم ديگه از بابت مشتری خيالش راحت شده و...

akhoond
20-09-2008, 20:32
داخل جعبه هست و... امروز که جعبه رو باز کردم از نويز گير خبری نبود ، و آدابتور دستگاه
هم وقتی تکونش ميدی صدا ميده (يعنی يه جسم خارجی مثل يه پيچ داخلش بازی ميکنه) من مودم
قبليم هم 5633 U.S.Robotics بود و خيلی راضی بودم ازش ولی ظاهراً انفورماتيک گستر هم ديگه از بابت مشتری خيالش راحت شده و...

من جای شما بودم ، مراجعه می کردم به شرکت ، اصلا هم کوتاه نیا ( تا جایی که جا داره :41: )
پ . ن : ما یه دوستی داشتیم ، خیلی مقتصد و صرفه جو بود ، این بابا گوشی اش مشکل دار شد ، برد گارانتی که فلش کنن ، در حالی که این قدر بلد بود که خودش فلش کنه ، اما می ترسید که بسوزه ، داد به شرکت و با قید و شرط ، اما شرکت نتونست خوب فلش کنه و سوزوند ، این دوست ما دهن شرکت رو صاف کرد ، تا اینجا که رییس شرکت ، مجبور شد که جلو چشم دوستم برد گوشی خودشو ، بذاره بای گوشی دوستم .:5:
شاید کلی وقت و هزینه و کلی هم ضایع بازی و شلوغ کاری کرده باشه ، اگه پولش رو می داد ، براش به صرفه تر بود ، اما این کار رو نکرد ، یه کم بیاییم بیشتر از وقت و هزینه مون بزنیم ، اما به شرکت ها یاد ندیم که می تونیم بهشون کولی بدیم ، با دولت این کار رو کردیم ، با شرکت ها دیگه این کار رو نکنیم لا اقل ....

مرسی
یا حق

MehrZaad
20-09-2008, 20:49
حتماً پيگيری ميکنم، فقط ميخواستم اين دوستمون که خيلی از انفورماتيک گستر تعريف و تمجيد ميکرد
در جريان باشه...

ghahremanimehdi
20-09-2008, 22:45
حتماً پيگيری ميکنم، فقط ميخواستم اين دوستمون که خيلی از انفورماتيک گستر تعريف و تمجيد ميکرد
در جريان باشه...
سلام
جدی میگی ؟ من تازه میخواستم برم یه مودم وایرلس از انفورماتیک گستر بگیرم. :21:
با نظر آخوند جان موافقم ولی چه میشه کرد اینجا ایرانه دیگه:44::42:
شما توی کشوری که قوانین رعایت نمیشه هیچ وقت نمیتونی به کسی که زورش ازت بیشتره حرف بزنی .نه فقط بازار مودم شما هر چیز دیگری هم که بخوای بخری همین بساط هست.usrobotics یک شرکت آمریکایی هست و خودت که روابط ایران و ایالات متحده رو از من بهتر میدونی پس انتظار نداشته باش که یه شرکت آمریکایی توی ایران نمایندگی درست درمون داشته باشه و جنس سالم بده دست مشتری .:13:
در هر حال امیدوارم مودمت رو عوض کنه:5:
راستی من الان قیمت این مودم رو تو سایتش (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)
71 هزارتومن دیدم تو چطوری 64 خریدی نکنه به اینخاطر دست دومه !

mehdi_08
21-09-2008, 00:42
با سلام خدمت دوستان خصوصا" Cleeev عزيز امروز رفتتم نمايندگي صبا نت تو شيراز گفتم من مودم usrobotics خر يدم گفتند ما اين مودم رو پشتيباني نمي كنيم و بيا مودم هاي خودمون كه مودم ببر كه عبارت بود از maxnet _ smc - starnet - كه قيمت هم حدود 50 تا 55 بود شما ميگيد چه كار كنم و چه به اونه بگم ؟ با تشكر بسيار بسيار از شما دوست عزيزنمایندگی ها فقط به فکر جیب خودشون هستند همون طوری که یکی از دوستامون اینجا گفت برای ADSLیه سری استاندارد های جهانی هست که تویه همه مودمها رعایت می شه.حالا این وسط یه شرکت نمی تونه بگه که من این مودم رو پشتیبانی نمی کنم (مگه استانداردهای جدیده من دراوردی داشته باشه) بهشون بگو چه طور تو شهر های دیگه از همین مودم دارن با شبکه صبا استفاده می کنن؟
بعد اگه خیلی اصرار کردن در مورد بقیه برند ها سوال کن D-link ASUS Tp-linkدیگه اگه با این سه تا برند هم مخالفت کردن:18: برو یه شرکت دیگه :20:

Cleeev
21-09-2008, 06:33

در جريان باشه...

برو انفورماتیک گستر برات درستش میکنن یا عوض... یکی از دوستان هم اینجا مودم 9107 گرفته بود که یه مشکلی داشت و بردش انفورماتیک گستر بدون هیچ حرفی یه مودم نو بهش دادن...

عزیزان، انفورماتیک گستر شرکت خیلی معتبریه... توی ایران اگه چند تا شرکت درست حسابی هم باشن آواژنگ و انفورماتیک گستر و فراسو و گرین هستن... انفورماتیک گستر یکی از بهترین گارانتی های ایرانه و این خوبیشو تمام مجلات حرفه ای و غیر حرفه ای و هر کسی که یه کمی از بازار کامپیوتر ایران مطلع باشه بهش اذعان داره... شرکت انفورماتیک گستر تنها وارد کننده و گارانتی مادربردهای BioStar و مودمای USR و رم های OCZ (که همیشه دوستش داریم) هستش... واقعا شرکت کار درستیه... مطمئن باشید اگه برید اونجا هر کاری بتونن براتون میکنن...

شرکت آواژنگ بعضی وقتا مشتریاشو رد میکنه یا از مسئولیتشون شونه خالی میکنه (خودمم تجربه شو دارم) ولی من تا حالا چیز بدی در مورد InfoGostar نشنیدم...

برو امیدوارم که کارت راه بیفته............ :8:

عجب پدر سوخته ایه این صبانت... تا جایی که میتونه میخواد از مشتریا پول در بیاره... من خودم موقعی که میخواستم ثبت نام کنم تو هر مرحله ازم میپرسیدن مودم داری... منم با قاطعیت میگفتم آره دارم... یه بار یارو سه بار پشت تلفن پرسید مودم نمیخوای...؟؟؟!!! گفتم نه دارم........

تو سایت خودشون تو قسمت سوال و جواب آخرت (:دی) نوشته :

» من قبلا از یک شرکت دیگر خدمات ای دس اس ال دریافت کرده ام و می خواهم از سرویس Sabanet.ir استفاده کنم، آیا برای من امکانپذیر می باشد از مودم قبلی استفاده کنم؟

در صورتیکه با سیستم شبکه Sabanet.ir مشکلی بوجود نیاورد، می توانید از همان مودم استفاده کنید بنابراین باید مشخصات مودم شما توسط بخش فنی شرکت ،بررسی گردد

الان تقریبا همه شرکتا پدر سوخته بازی درمیارن و میخوان مودماشون که رو دستشون باد کرده رو بندازن به مشتریا... حتی آسیاتک که تو سایتشم نوشته هر مودمی که G.Lite و G.DMT و پشتیبانی کنه تو شبکه ما کار میکنه به مشتریاش میگه اگه از ما مودم نگیرید تو شبکه اصلا نمیتونید بیاید...!!! :31:

حالا چرا شرکتا نمیرن مودمای درست حسابی بدن به مشتریاشون به خاطر اینه که مثلا میره مدل چینی وتقلبی ASUS و D-Link رو میگیرن نصف قیمت بدون بعضی امکانات و میان بالاتر از قیمت بازار به مشتریباشون میفروشن... ولی اگه بخوان برن مودمای اصل و با کیفیت هر شرکتی رو بخرن براشون سود کمتری دارن و به همین خاطرم نمیرن مودمای درست حسابی بخرن بفروشن.......

بهشون بگو پس چرا دوستانم از مودمای USRobotics تو شبکه تون استفاده میکنن و هیچ مشکلی ندارن...؟؟؟ چون تو کل کشور شبکه شون یکیه و همه آخرش وصل میشن به یه سرور...

میتونی هم از خودشون بگیری که بین مودمایی که گفتی SMC بهتره... حداقل یه اسم شناخته شده س که مدلا و جنسای خوبی میسازه... اسم مدلشو بپرس و تو سایت SMC نگاه کن ببین چیا داره و نسبت به قیمتش می ارزه یا نه... جنس خوبیه... اینجا هم بگو...

میتونی هم یکی از مدلای D-Link یا SMC رو انتخاب کنی زنگ بزنی بگی اینا رو دارم و دیگه نمیتونن بگن که از اینا پشتیبانی نمیکنن چون تمام مودمای یه شرکت سیستمشون تقریبا یکیه و فقط امکاناتشون فرق میکنه... مطمئنا اون مدل SMC که صبانت میده رو تو بازار هم ارزون تر و هم مطمئن ترشو میتونی بخری......

میتونی از بین مودمای ی که تو سایتش نوشته یکی رو انتخاب کنی (مخصوصا D-Link و TP-Link) و چون تو سایتشون نوشته دیگه نمیتونن بگن پشتیبانی نمیکنه... البته قبل از خرید ازشون بپرس که بعدا بهت گیر ندن که پشتیبانی نمیکنیم.............. اینم لینکش:

:20:

ایدون
21-09-2008, 12:50
والا یکی از دوستای من یه مودم سیمفونی مشگی میخواست بخره برا فامیلشون خودش پارس داره زنگ زد گفت یه مودم میخوام بهش گفتن مودم فروشی نداریم فقط برای مشترکین تازه مودم میدیم دوست من اصلا انتظار این حرف رو نداشت به طرف گفته بود نمیدن اونم گفته بود پس تو مودمتو بده بمن برو برا خودت یه مودم بخر اینم با طرف رودرواسی داشت نمیتونست بگه نه من بهش گفتم زنگ بزن بگو رو مودمم آب ریخت سوخت اونم زنگ زد وخلاصه هرچی گفته بودن بفرست اینجا شاید درست بشه این یجوری از زیرش در رفته بود تا یه مودم بهش فروختن

MehrZaad
21-09-2008, 14:38
برو انفورماتیک گستر برات درستش میکنن یا عوض... یکی از دوستان هم اینجا مودم 9107 گرفته بود که یه مشکلی داشت و بردش انفورماتیک گستر بدون هیچ حرفی یه مودم نو بهش دادن...

عزیزان، انفورماتیک گستر شرکت خیلی معتبریه... توی ایران اگه چند تا شرکت درست حسابی هم باشن آواژنگ و انفورماتیک گستر و فراسو و گرین هستن... انفورماتیک گستر یکی از بهترین گارانتی های ایرانه و این خوبیشو تمام مجلات حرفه ای و غیر حرفه ای و هر کسی که یه کمی از بازار کامپیوتر ایران مطلع باشه بهش اذعان داره... شرکت انفورماتیک گستر تنها وارد کننده و گارانتی مادربردهای BioStar و مودمای USR و رم های OCZ (که همیشه دوستش داریم) هستش... واقعا شرکت کار درستیه... مطمئن باشید اگه برید اونجا هر کاری بتونن براتون میکنن...

شرکت آواژنگ بعضی وقتا مشتریاشو رد میکنه یا از مسئولیتشون شونه خالی میکنه (خودمم تجربه شو دارم) ولی من تا حالا چیز بدی در مورد InfoGostar نشنیدم...

برو امیدوارم که کارت راه بیفته............ :8:

:20:

خودم وقت نداشتم ، يه دوست برام برد و فقط آداپتور تعويض کردن ،سيم آدابتور جديد يه جورايی
انگار از زير دستگاهه پرس رد شده...! ميکرو ف ی ل ت ر هم گفتن نداريم
من قبلاً با اين شرکت سر رم کينگ استون کار کرده بودم راضی بودم (تعويض بعد از 2 سال بدون مشکلی)
ولی اين سری دل چرکين شدم ، وقتی يه محصول و خود شرکت پک ميکنه . نبايد قبلش تست کرده باشه؟
با آواژنگ هم قبلاً کار کردم ، شديداً باهاشون به مشکل بر خوردم کار به دعوا کشيد ، آخر هم زير بار
نرفتن.
به هر حال ممنون رفقا

MehrZaad
21-09-2008, 14:40
در هر حال امیدوارم مودمت رو عوض کنه:5:
راستی من الان قیمت این مودم رو تو سایتش (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)
71 هزارتومن دیدم تو چطوری 64 خریدی نکنه به اینخاطر دست دومه !

دوست عزيزم قيمت تو سايت به روز نيست ، ميتونی به شماره شرکت زنگ بزنی و قيمت به روز بگيری
با تشکر