PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

a6l3i
09-04-2010, 15:41
سلام

بزرگان انجمن
میشه منو برای خرید مودم وایرلس بین این گزینه ها راهنمایی بفرمایید:
*** مودمی که کمترین اختلال رو با isp های شرکتهای خصوصی بخصوص صبا نت و شاتل داشته باشه ***
D-LINK MODEM ADSL DSL-2640U
Linksys Modem ADSL2 WAG54G2
TP-Link TD-W8920

حدود قیمتاش رو هم اگه بگین ممنون میشم

1- تنها برندی که هیج ISP ای تابحال بهش گیر نداده Asus هستش. ( لاقل من نشنیدم )
2- Wireless میخوای یا LAN ؟
3- پیشنهاد های من:
Ausu-am604 : مودمی با 4 LAN - قیمت حدود 50
Asus-am604g : با 4 تا LAN و Wireless - قیمت حدود 75
Asus-Wl600g : با 4 تا LAN و wireless و دو USB برای اشتراک گذاری Printer و فلش مموری در شبکه - قیمت حدود 105 ( من 2 ساله همین رو دارم)

Exir
09-04-2010, 15:49
سلام

بزرگان انجمن
*** مودمی که کمترین اختلال رو با isp های شرکتهای خصوصی بخصوص صبا نت و شاتل داشته باشه ***
TP-Link TD-W8920

دور dlink رو خط بکش چون حدود 10 15 درصدشون بعد از یه مدتی با مشکل و خرابی روبرو میشن.
لینکسیس مودم خیلی خوبیه ولی تنظیماتش یه مقدار حرفه ایه باید وارد باشی دوم اینکه شرکتهایی مثل شاتل و پارس آنلاین این مودمو ساپورت نمیکنن(اصلاً باهاش مخالفن) (کارمنداشونم کانفینگشو بلد نیستن) یعنی اگه خودت نتونی راش بندازی و وصل شی اونا هم نمیتونن کمکت کنن و در نهایت باید مودمو عوض کنی.

تی پی لینک مودم بدی نیست هیچ شرکتی هم باهاش مشکلی نداره کانفینگ نسبتاً ساده ای هم داره مشکلاتی مثل داغ و هنگ کردن که مودمای dlink , asus باهاش مواجهن رو هم نداره.
بازم اختیار با خودتونه.

قیمتشونم می تونید تو گوگل سرچ کنیدبعد گزینه شاپینگ رو بزنید تو ایران البته از کمترین قیمت یه 10 15 درصد گرونتره.

موفق باشی.

sei_pm
09-04-2010, 15:50
سلام

بزرگان انجمن
TP-Link TD-W8920

Linksys Modem ADSL2 WAG120N رو بگی 85 هزار تومان من خودم دارم ولی شاتل و پارس جفتشن لینکسیس و D-link رو قبول ندارند . من که هیچ مشکلی از نظر قطعی نا به حال نداشتم.

a6l3i
09-04-2010, 16:06
.... مشکلاتی مثل داغ و هنگ کردن که مودمای dlink , asus باهاش مواجهن رو هم نداره.

آقا تاحالا مودم کسی از داغ کردن قاط زده؟ کلا هنگ کردن مودم ها چیه موضوش؟ اینکه میگن فلان مودم ها داغ و هنگ میکنن منبع موثق داره؟ تو سایت های تخصصی riview دادن؟

اصلا چندبار از دوستانتون شنیدین که مثلا بگن وقتی مودم 3 ساعت کارمیکنه dc میشه؟ ممنون میشم از تجربیاتتون در این زمینه بهره مند بشم . . .

ممنون . . .

sei_pm
09-04-2010, 16:30
لینکسیس مودم خیلی خوبیه ولی تنظیماتش یه مقدار حرفه ایه باید وارد باشی دوم اینکه شرکتهایی مثل شاتل و پارس آنلاین این مودمو ساپورت نمیکنن(اصلاً باهاش مخالفن) (کارمنداشونم کانفینگشو بلد نیستن) یعنی اگه خودت نتونی راش بندازی و وصل شی اونا هم نمیتونن کمکت کنن و در نهایت باید مودمو عوض کنی.

درسته Linksys حرفهای هست تو کار شبکه ولی نه به این معنی که کار کردن باهاش سخته. CD ویزارد داره بچه دو ساله هم طبق عکس می تونه کانفیگ کنه مودم رو.

a6l3i
09-04-2010, 16:50
درسته Linksys حرفهای هست تو کار شبکه ولی نه به این معنی که کار کردن باهاش سخته. CD ویزارد داره بچه دو ساله هم طبق عکس می تونه کانفیگ کنه مودم رو.
دو ساله !؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چند وقته نسبت به گذشته خیلی تو تاپیک تشنج زیاد شده. پیشنهاد می کنم از عباراتی که ممکنه تو ذهن سایرین بی ارزش دونستن نظراتشون دیده بشه خود داری کنیم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بطور مثال من میتونستم تو پست قبلی به Exir عزیز بگم:
کی میگه Asus داغ میکنه؟ شما که asus نداری درموردش نظر نده!!! که نتیجه اش میشد چند صفحه جنجال بی مورد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] درحالیکه واقعا شاید asus تو بعضی مدل هاش داغ میکنه که من خبر ندارم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو این مورد هم ممکنه واقعا شبکه کردن واسه دوستان سخت باشه و حتی یه فرد 30 ساله هم از پسش بر نیاد.
هرچند خیلی از دوستانی که من تو این چند سال تو تاپیک دیدم ، دوست دارن جوابشون رو از Forum بگیرن و میگن از Manual چیزی نفهمیدیم!!!!!!!!!!!!

موفق باشید . . .

ELSIN
09-04-2010, 17:23
ممنون ، این راهنما و راهنمای بعضی مودم ها رو تو پست اول هم گذاشتیم . . . :46:
یادمه 2 پست قبل تر گفتی مرحله به مرحله با عکس پیش بریم . پس شما تیک رو بزن ، بعد Next . از صفحه بعدیش عکس بذار. ببینیم روشو میشه کم کرد یا نه. . .
- اون تیک مشخص میکنه که VPI/VCI رو دستی بهش میدی یاخودش از ISP درخواست کنه.

من این اتو کانکت رو قبلا امتحان کرده بودم و فکر کنم نظر اقا مهدی درست باشه
ولی گفتم مراحل رو به ترتیب برم که نتیجه بهتری بگیریم
عکسها به ترتیب هستند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همونطور که مشخصه bridge ست میشه و اش همون اشو کاسه همون کاسه...
من تیک dsl auto connect رو برداشتم و next زده
این صفحه اومد..
حالا لطفا بگید چیکار باید بکنم
با سپاس

sei_pm
09-04-2010, 17:35
شما که asus نداری درموردش نظر نده!!!

تو این مورد هم ممکنه واقعا شبکه کردن واسه دوستان سخت باشه و حتی یه فرد 30 ساله هم از پسش بر نیاد.
هرچند خیلی از دوستانی که من تو این چند سال تو تاپیک دیدم ، دوست دارن جوابشون رو از Forum بگیرن و میگن از Manual چیزی نفهمیدیم!!!!!!!!!!!!

موفق باشید . . .

شما که Linksys نداری نظر نده LoL
آخه جعبه مودم رو باز کنی مودم رو که بخوای نصب کنی رو سوکت برچسب زده اول Cd رو اجرا کنید. اون رو هم اجرا کنید من می دونم بچه های 2 ساله ایرانی هوششون زیاده از روی عکس می بینند و پیش میروند.مال زاکسل هم ویزارد مد داره ولی داخل خود مودم هست به خاطر همین آموزش تصویری نداره.
به هر حال من قصد بدی نداشتم.

حالا لطفا بگید چیکار باید بکنم
با سپاس
با همین تنظیمات Next کن یک عکس بگیر.

ELSIN
09-04-2010, 17:53
بفرمایید اینم عکس

teraktor2003
09-04-2010, 18:41
سلام
DHCP Server باید فعال باشه تو مودم یا غیر فعال؟! NAT چطور؟
من چند روز دیگه ای دی اس ال ام وصل می شه
حالا وقتی ip و subnet mask رو در محیط ویندوز(کنترل پنل) فعال می کنم و با ای پی مودم وارد تنظیمات مودم می شم برای تنظیمات pppoe وقتی می خوام اونجا ip و subnet mask رو از 0.0.0.0 تغییر بدم دیگه سیو نمی کنه! و می گه مشکل داره!
اونجا اصلا نباید ایپی رو ست کنم!؟
مودم من SMC7901 BRA2
مرسی.

pooria.rio
09-04-2010, 18:56
چرا tplink با 85 هزار تومان می تونی Wag120N بگیری.

شما دقت نکردی عزیز
گفتم شاید نخوام اونقدر هزینه کنم
بازم راهنمایی کنین
ممنون از همه ی دوستان

hamed malekpour
09-04-2010, 19:02
ارور678یعنی چه باید چی کار کنم برای adsl?

sei_pm
09-04-2010, 19:09
بفرمایید اینم عکس

یوزر و پس رو ست کن گزینه 3 رو تیک بزن و به بقیه کاری نداشته باش Next کن یک عکس بنداز.

سلام
DHCP Server باید فعال باشه تو مودم یا غیر فعال؟! NAT چطور؟
من چند روز دیگه ای دی اس ال ام وصل می شه
حالا وقتی ip و subnet mask رو در محیط ویندوز(کنترل پنل) فعال می کنم و با ای پی مودم وارد تنظیمات مودم می شم برای تنظیمات pppoe وقتی می خوام اونجا ip و subnet mask رو از 0.0.0.0 تغییر بدم دیگه سیو نمی کنه! و می گه مشکل داره!
اونجا اصلا نباید ایپی رو ست کنم!؟
مودم من SMC7901 BRA2
مرسی.

اگر اون دو گزینه رو فعال کنید دیگه لازم نیست دستی ip بدید و کارت شبکه رو روی Auto بگذارید تا خودش ip بگیره.

شما دقت نکردی عزیز
گفتم شاید نخوام اونقدر هزینه کنم
بازم راهنمایی کنین
ممنون از همه ی دوستان

پس اگر گیر آوردی Asus 604g بگیر که ELSIN هم داره فکر کنم 44 خریده البته نمی دونم واسه ایشون وایرلس داره یا نه.

ahmaad313
09-04-2010, 19:09
آقا مودم وایرلس میخوام

پورت شبکه و یو اس بی داشته باشه

20 تا 30 متر رو (با چند تا دیوار ما بین) ساپورت کنه
چی پیشنهاد میکنید؟

Mahdi.p30
09-04-2010, 19:16
بفرمایید اینم عکس

راهنمای شاتل که خیلی خوب توضیح داده ، چقدر به خودت سختی میدی؟:13:
ضمنا راهنمای انگلیسی مودم خودتون هم توی پست اول موجوده!
ضمنا اون گزینه DSL Auto-connect ، فقط مقادیر VCI و VPI رو اتومات تنظیم میکنه ، تغییری روی connection type نمیده

pooria.rio
09-04-2010, 19:18
نه،این فن آوا واسه یکی دو تا از بچه ها سر اسوس بازی درآورد.میخوام tp یگیرم
نظرتون چیه ؟
خواستم ببینم مدل های وایرلسش از لحاظ کیفیت چجورین ؟

a6l3i
09-04-2010, 19:22
آقا مودم وایرلس میخوام

چی پیشنهاد میکنید؟
1- به مودم هائی که هم USB دارن و هم LAN میگن Combo.
2- من Asus-am602 رو پیشنهاد میکنم. ( حدود 40)
3- چرا Combo میخوای؟ اگه کارت شبکه داری حتماٌ از LAN استفاده کن.
4- بهتره مودم با 4 LAN بگیری. مثل Asus-am604 - حدود 55 تومن

sei_pm
09-04-2010, 19:37
آقا مودم وایرلس میخوام

چی پیشنهاد میکنید؟

دقیقا مشخص نکردی USB برای اتصال یا شیرینگ سرور برای هارد یا پرینتر. فکر کنم فقط Asus این حالت رو داره.

ELSIN
09-04-2010, 19:46
راهنمای شاتل که خیلی خوب توضیح داده ، چقدر به خودت سختی میدی؟:13:
ضمنا راهنمای انگلیسی مودم خودتون هم توی پست اول موجوده!
ضمنا اون گزینه DSL Auto-connect ، فقط مقادیر VCI و VPI رو اتومات تنظیم میکنه ، تغییری روی connection type نمیده

پی دی اف مودم خودم که هیچی سیصد تا پی دی اف دیگه هم خوندمو عمل کردم منتها نشد که بشه!
از بس نوشتهه ای بقیه رو خوندمو عمل کردم ولی جواب نگرفتم به این قضیخ قدم به قدم رو اوردم
لطفا ادامه بدید و بگید چی رو بزنم

Mahdi.p30
09-04-2010, 19:52
پی دی اف مودم خودم که هیچی سیصد تا پی دی اف دیگه هم خوندمو عمل کردم منتها نشد که بشه!
از بس نوشتهه ای بقیه رو خوندمو عمل کردم ولی جواب نگرفتم به این قضیخ قدم به قدم رو اوردم
لطفا ادامه بدید و بگید چی رو بزنم
آخه چیز محیر العقولی که نیست!
توضیح که داده شد ، پس نوبت شماست ، ادامه بده!

ELSIN
09-04-2010, 20:54
آخه چیز محیر العقولی که نیست!
توضیح که داده شد ، پس نوبت شماست ، ادامه بده!

من مراحلی که طی کردمو تا اخر و به ترتیب عکس گرفتم
لطفا بگید ایراد احیانا ایراد کار کجاست

:11:

Mahdi.p30
09-04-2010, 21:22
من مراحلی که طی کردمو تا اخر و به ترتیب عکس گرفتم
لطفا بگید ایراد احیانا ایراد کار کجاست
خب الان مشکلی داری؟؟
سیو کردی؟

ELSIN
09-04-2010, 21:35
خب الان مشکلی داری؟؟
سیو کردی؟

بله سیو و reboot رو انجام دادم
مشکل اینه که الان باید بدون هیچ گونه کانکشنی هر دو کامپیوتر به نت وصل باشن(طبق فرمایش دوستان)
ولی هیچ کدوم به نت وصل نیستن و کانکشن pppoe رو هم که بخوام وصل بشم ارور 619 میده...
ممکنه مشکل از Local Area Connection و تنظیمات ای پی ها باشه؟؟

a6l3i
09-04-2010, 21:45
مشکل اینه که الان باید بدون هیچ گونه کانکشنی هر دو کامپیوتر به نت وصل باشن(طبق فرمایش دوستان)
ولی هیچ کدوم به نت وصل نیستن و کانکشن pppoe رو هم که بخوام وصل بشم ارور 619 میده...
1- وضعیت چراغ ها چیه؟
2-با روشن کردن مودم ، error-619 رو میده؟
3- منظورتون از این چیه؟

کانکشن pppoe رو هم که بخوام وصل بشم ارور 619 میده
مگه PPPOE کانکشن داره؟ کانکشن واسه Bridge هستش. شما الآن Connection داری؟

Mahdi.p30
09-04-2010, 21:47
این روش ربطی به کانکشن نداره ، مودمو روشن کنی status چشمک زن و سپس ثابت بشه ، بعدش میتونی مرورگر رو باز کنی و وارد اینترنت بشی
اگه ویندوز 7 باشه ، اون علامت از روی آیکون network connection اون پایین ، برداشته میشه ، اگه اکس پی باشه که هیچ آیکونی مربوط به کانکشن یا شبکه رو توی taskbar نخواهی دید
ضمنا توی اون راهنما ، مرحله یکی به آخری رو نوشته Disable DHCP باشه ، ولی فکر نمی کنم ربطی داشته باشه و اون گزینه تاثیری داشته باشه!

ahmaad313
09-04-2010, 22:19
1- به مودم هائی که هم USB دارن و هم LAN میگن Combo.
2- من Asus-am602 رو پیشنهاد میکنم. ( حدود 40)
3- چرا Combo میخوای؟ اگه کارت شبکه داری حتماٌ از LAN استفاده کن.
4- بهتره مودم با 4 LAN بگیری. مثل Asus-am604 - حدود 55 تومن

دقیقا مشخص نکردی USB برای اتصال یا شیرینگ سرور برای هارد یا پرینتر. فکر کنم فقط Asus این حالت رو داره.

من مودم وایرلس میخوام
که ترجیحا دو پورت فوق رو هم داشته باشه

وایرلس که 20- تا 30 متر
و عبور از چند دیوار رو بتونه انجام بده

ELSIN
09-04-2010, 22:22
1- وضعیت چراغ ها چیه؟
2-با روشن کردن مودم ، error-619 رو میده؟
3- منظورتون از این چیه؟

مگه PPPOE کانکشن داره؟ کانکشن واسه Bridge هستش. شما الآن Connection داری؟

1.پاور روشن الارم خاموش چراغ dsl ثابت روشن...act چشمک زن...و چراغ لن ها هم چشمک زن
2.نه وقتی مودم روشن میشه هیچ اروری نمیده
3.من یه کانکشن ساختم که وقتی رو بریدج میذارم وصل بشم به نت..وقتی مودم
و رو pppoe ست میکنم بدون اینکه کاری به کانکشن داشته باشم میخوام سایت باز کنم ولی وصل نیس!

ضمنا توی اون راهنما ، مرحله یکی به آخری رو نوشته Disable DHCP باشه ، ولی فکر نمی کنم ربطی داشته باشه و اون گزینه تاثیری داشته باشه!

من هر دو روش رو بارها تست کردم ولی.....!

...ALI...
09-04-2010, 22:28
دوستان من جدیدا مودم D-link 2640u
رو تهیه کردم که که با یک پرت به کامپیتر خودم وصل هست.

یه کامپوتر هم در طبقه ی بالا داریم که می خوام به وصیله ی بی سیم به اون هم اینترنت بدم.

یه کارت شبکه ی بی سیم براش خریدم

ولی هرکار می کنم کامپوترم در طبقه ی بالا هیچ network پیدا نمی کنه .با یک لپ تاپ هم چک کردم اونم نمی تونست در طبقه ی بالا شبکه ای پیدا کته.
ظاهرا این مودم باید تا 100 متر برد بده فروشنده هم می گفت امکان پذیره.
فاصله مودم تا طبقه ی بالا 20 متر بیشتر نیست.
آیا راهی هست که من بتونم این رو امکان پذیر کنم؟ یا می تونه مشکل از مودم یاشه

تنظیمات مودم رو حتما درست انجام ندادی بدترین مودم هم تا 30 متر رو ساپورت میکنه.

تنظیمات مودم رو چه تغیری باید بدم؟؟

Mahdi.p30
09-04-2010, 22:32
act چشمک زن...و چراغ لن ها هم چشمک زن

خب این که یعنی وصله!
با یه سیستم هم جواب نمیده؟
یه سر به قسمت device info و قسمت WAN از صفحه تنظیمات مودم بزن ، ببین توی اون جدول ، سومی رو جلوش چی نوشته؟
از کجا سرویس مگیری؟

ELSIN
09-04-2010, 22:58
خب این که یعنی وصله!
با یه سیستم هم جواب نمیده؟
یه سر به قسمت device info و قسمت WAN از صفحه تنظیمات مودم بزن ، ببین توی اون جدول ، سومی رو جلوش چی نوشته؟
از کجا سرویس مگیری؟

نه عزیز با یه سیستمم جواب نمیده
از مخابرات گرفتم...
من از این قسمت عکس گرفتم

Mahdi.p30
09-04-2010, 23:13
از مخابرات گرفتم...
من از این قسمت عکس گرفتم
پر.کسی چیزی ست نکردی؟؟
من IP شما رو اینجا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
وارد کردم ، لوکیشن ایران و شرکت مخابرات رو میده
الان به نظر میاد با همون IP به اینترنت وصلی ، مشکل یه جای دیگست!
اینکه چراغ Act چشمک زنه ، مشکوک میزنه!
چون وقتی از اینترنت استفاده نمی کنی ، باید خاموش باشه!
اینم صفحه مودم خودمه:
تازه از اون قسمت ، دیسکانکت هم میشه!:13:

sei_pm
09-04-2010, 23:14
از مخابرات گرفتم...
من از این قسمت عکس گرفتم

الان شما به نت وصلی تو عکس نوشته Up تمام تنظیمات رو هم درست انجام دادی Dhcp رو اینیبل بگذار باشه
IP کارت شبکه و DNS رو بگذار اتوماتیک باید درست بشه.

باز هم میگم DHCP رو ENable کن و تنظیمات تو عکس رو روی کارت شبکه ست کن درست میشه.

sei_pm
09-04-2010, 23:23
تنظیمات مودم رو چه تغیری باید بدم؟؟

از تنظیماتی که انجام دادی عکس بگیر تا مشخص بشه باید چیکار کنید.
اول اینکه DHCP و NAT فعال باشه و Encapsulation رو بگذار روی PPPOE LLC یوزر و پس رو روی مودم ست کن.

pooria.rio
09-04-2010, 23:32
بچه های گل من احتمالا فردا میرم که TP LINK بگیرم
میشه یه مدل وایرلس داره خوب و خوشگلش به همراه قیمتش رو بهم معرفی کنید ؟

...ALI...
09-04-2010, 23:36
از تنظیماتی که انجام دادی عکس بگیر تا مشخص بشه باید چیکار کنید.
اول اینکه DHCP و NAT فعال باشه و Encapsulation رو بگذار روی PPPOE LLC یوزر و پس رو روی مودم ست کن.

از چه قسمت هایی عکس بزارم؟

Exir
09-04-2010, 23:47
آقا تاحالا مودم کسی از داغ کردن قاط زده؟ کلا هنگ کردن مودم ها چیه موضوش؟ اینکه میگن فلان مودم ها داغ و هنگ میکنن منبع موثق داره؟ تو سایت های تخصصی riview دادن؟

اصلا چندبار از دوستانتون شنیدین که مثلا بگن وقتی مودم 3 ساعت کارمیکنه dc میشه؟ ممنون میشم از تجربیاتتون در این زمینه بهره مند بشم . . .

ممنون . . .

با این حساب من هم فکر میکنم حق و فرصت روشن کردن قضیه رو داشته باشم:

دوست عزیز درسته اسوس ندارم ولی تی پی لینک هم ندارم.

من اولین بار که تو شهر خودم کرمان از پارس آنلاین دی اس ال گرفتم بهمن 83 هست که تا یکی دو سال بعدش می دونم همون مرکز کلانتری تهران که خود شما هم ازش خط و در حال حاضر سرویس شاتل داری و کل دفترهای شرکت ها و کارخونه های بزرگ مملکت که تو ونک و جردن و ولیعصر تلفونشون ار اونجا منشعب میشه امکان ارائه ای دی اس ال نداشت.

اینم رو هوا نمیگم محل زندگی خودمونم اونجا خطش مربوط به همون مرکز باستانی ! میشه که اصلاً خط ها نصفشون پی سی ام بودن دایل آپم 24 کانکت میشدن چه برسه به دی اس ال.

اون موقع ها هم 128 تو کرمان مثل الان ماهی 6 7 هزار تومن نبود که خداروشکر همه بتونن دی اس ال داشته باشن. 42 43000 تومن بود.

اولین مودم منم که همین حالا هم بعد 6 سال دارم ازش استفاده میکنم سیمفونی یو اس بی بود که خود پارس داد که در حال حاضر زایکسلم دارم که تو همون شهر خراب شده مرکز کلانتری که تا دو ماه پیش که درسم تموم نشده بود. سرویس شاتل ارت 1 داشتم برای 2 تا پی سی گرفتم و استفاده می کردم.

اگرم یه چیزی می نویسم مثل بعضیا از خودم در نمی یارم حداقل تو این چند سال اینقدر تو فروم های مختلف فارسی و لاتین (نه فقط پی سی ورلد) پست در رابطه با مودم روتر های دی اس ال خوندم و از کارکرد و کار نکرد ! هر کدومشون با خبرم که خودمو در حدی بدونم که بتونم کسی رو راهنمایی کنم نه مثل بعضی آقایون که 3 ماه عضو یه فروم میشن تو 3 ماه 3000 تا پست مزخرف و اسپم و فضولی تو کار این و اون ... میدن فکر میکنن فول پروفسور IT شدن !
و اما اسوس : دوست عزیز من کلاً زیاد با جنس تایوانی حال نمی کنم از همون قدیم تو بازار می گفتن فلان جنس تایوانیه خوبه اما تجربه خودم نشون داده جنسه یه مدت نه چندان بلند کار می کرد و بعدش ابراز علاقه خودشو به سطل آشغال ابراز می کرد !
درسته که قدیم ترا جنسای چینی از بیخ بدرد آشغالی می خوردن اما در حال حاضر بعضی محصولات این کشور دووم بدی ندارن.
اون چیزی که من از اسوس دیدم اینه که
1- محصولات جدیدش جنسشون خوبه و البته گرون ! ولی یکی دو سال که از مدت ساختشون میگزره و ارزون میشن کیفیتشون هم میاد پایین...
2- شانسیه مثل رایترهای این شرکت که اون زمان بعضی هاش کلی کار میکردن بعضی هاشم زود بازنشست می شدن !
3- مودم شما هم جزو مدلای جدید بوده اون زمانی که خریدین و البته نسبتاً گرون. پس اگه قرار باشه خوب نباشه با اون قیمت زسماً کل محصولات شرکت ذکر شدرو باید آشغال خالص دونست.
4- مدلای جدیدش که شما هم داری شاید داغ نکنن. ولی به گفته خیلی از کاربرایی که من دیدم مدلای 604 و 602 اون داغ میکنن. داغ کردنم به تنهایی معضل نیست ولی وقتی یکی دو تا آیسی خازن از شدت و تداوم گرما بعد از چند سال خراب شدن مودم علناً از دیتا کشی ! میوفته. البته این موردو هنوز کسی راجع به اسوس ها اعلام نکرده ولی خارج از احتمالم نیست که تا چندوقت دیگه که مودمای گفته شده مستهلک تر بشن این اتفاق رخ بده و عمومی بشه (مثل همون اتفاقی که تو تیونر رس-ی-ور-های سامسونگ که داغ می کنن 4 5 سال بعد از اولین استفاده رخ میده و در اثر حرارت خازناشون کارایی خودشونو از دست میدنو ضعیف میشن)
5- البته ناگفته نمونه که سری جدید مودمای اسوس دوتا یو اس بی می خورن (پرینت سرور و استوریج) که با اتصال یک هارد یا فلاش به اون مودم خودش بدون نیاز به پی سی میتونه از اینترنت فایل دانلود کنه و توی هارد ذخیره کنه حتی از تورنت! که تو مودمهای شناخته شده و وارد شده به ایران دیگه ندیدم مودم دیگه ای این قابلیت رو داشته باشه همچنین پرینت سرور. البته مثلاً زایکسل های وایرلس میتونن برای یوزرها بندویچ و ساعت اتصال تعریف کنن که همچین چیزی رو اسوس هنوز نداره.
مع ذالک مودم های حرفه ای جدید اسوس هم تو ایران قیمتشون زیر 140 نیست (N13 بالای 180 ).

و اما d link من دشمنی خاصی با این نوع تجهیزات شبکه ندارم اما باید بگم که علاوه بر اینکه قیمت بالاتری از محصولات tp-link دارن خرابی و به مشکل برخوردنشونم خیلی بیشتره (میتونید یه سرچ تو گوگل بفرمایید)). یعنی اینجا شما در حالی که دارین پول بیشتری میدین آش خوبی هم نمی خورید !
راجب به هنگ کردن مودم هم کافیه تو گوگل سرچ کنید.
و اما چرا من میگم tp-link : چون که قیمتش نسبت به بقیه خیلی به صرفه تر و پایینتره و اذیتتون هم نمیکنه. مثلاً شما الان با 25 تومن میتونید یه کمبو بخرید usb+lan با متوسط 55(53 تا 57) تومنم میتونید یه وایرلسش 4 پرت lan بخرید.
(54 مگ سریg) که کافیم هست برای سرعت های ایران (حداکثر 2 مگ). گارانتی بدی هم نداره.
در مورد لینکسیس کانفینگ مودم در کل کار فارغ العاده ای نیست. اگر کسی از رو دفترچه و user manual هم سر در نیاره یکی یه بار راهنماییش کنه دفعه بعد خودش اوستا (استاد) میشه ! ولی اگر تجهیزاتی که شرکت پاپ تو مخابرات نصب کرده با اون مودم مچ نشه خود پی اچ دی مخابرات و فناوری اطلاعات هم داشته باشه و استاد دانشگاه شریف که هیچی استاد دانشگاه کلمبیا هم باشه ! هیچ کاری غیر از تعویض مودم نمیتونه بکنه. که البته این مشکل خیلی کم پیش میاد. ولی بلاخره خریدن مدمی که ساپورت نمیشه یه ریسک کوچیک به حساب میاد و اینم بگم با توجه به وضعیت دیزلی اینترنت پرسرعت (کمپرسی و خاور نه بنز دیزلی 2010 ! ) تو ایران ، پشتیبانی شرکت ذکر شده هر جا که مشکلی برای سرویس و سرعت و پینگو ... شما پیش بیاد و نتونه حل کنه می ندازه گردن مودمتون و مربوطش میکنه به مارک مودمتون (شقیقه) ! و رسماً تفره میره.(پس یه جورایی حداقل یه بهانه تو دست و بالشون دارن با داشتن مودم خارج از ساپورت شرکت) در حال حاضر بعضی شرکت ها بعضی شهرها اگه مودم خودتون داشته باشید و شرکت ساپورت نکنه ازتون امضا عدم تعهد میگیرن یعنی اگه وصل نشد یا مشکل خاصی پیش اومد شرکت تعهد نمیده که با مودم شما حتماً سرویس رو به نحو احسنت (خیر سرشون) ارائه بدن.
دوم اینکه من با اینکه لینکسیس مودم نسبتاً شیکیه و از نظر سخت افزار و نرم افزارم خوبه من زیاد باهاش حل نمیکنم دلیلشم اینه که آنتنش داخلیه و خروجی آنتن نداره و نمیشه با نصب یه آمپلی فایر و چند متر سیم پوششو به یه نقطه دیگم افزایش داد.
و اما...
اون دوست عزیزمونم که تو دو سالگی اونقدر نبوغ داشته که از توی پوشک مودم کانفینگ می کرده براش دعا می کنم که همه استعدادهاش یه روز شکوفا بشه و اکسیژن هوا رو بیهوده به co2 تبدیل نکنه !
باز هم متشکرم از علی آقا و همه شما دوستان به خاطر احترامی که برای گفته های بقیه قائل هستید و نسنجیده و خارج از آگاهی راجع به پست دیگران اظهار نظر نمی کنید.(که البته اینجا تو این فروم که از این آدما نداریم..).
با این همه امیدوارم اگه تاحالا پستی منجر به جدال شده از این به بعد هیچ پستی باعث ایجاد بحث و جدالهای بیخود و بیهوده و اسپم نشه و همه شعور و عقلشون در حدی باشه که با نفهمی و پست های مضحک فروم رو به گند نکشن که صد البته من اطمینان دارم که همه بچه های پی سی ورد بچه های محترم، با خانواده ، با شعور ، با جنبه و از کهنه کارهای اینترنتن و هیچ وقت همچین اشتباهی نمی کنن.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان عزیز.:11:.

hirondelle
10-04-2010, 00:23
---------- Post added at 01:44 AM ---------- Previous post was at 01:42 AM ----------

سلام
میشه مدلش رو بگی تا Manual اش رو دانلود کنم؟[/QUOTE]

ممنون a6l3i ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز
مدلش 5465 است،manual رو هم برات میذرام:
(تنظیمات رو انجام میدم،ولی آخرش کانکت نمیشه)

ELSIN
10-04-2010, 00:34
باز هم میگم DHCP رو ENable کن و تنظیمات تو عکس رو روی کارت شبکه ست کن درست میشه.

با راهنمایی شما الان pppoe داره کار میکنه ..واقعا لطف کردید
فقط هنوز روی پی سی دوم تست نکردم ببینم اونجام کار میکنه یا نه
از همتون ممنونم...

pooria.rio
10-04-2010, 08:32
بچه ها یکی جواب من رو بده دیگه،شما که جفتتون میگین اهل کل کل نیستین

farshad yonani
10-04-2010, 10:42
سلام
فقط با تغيير Bridgeبه PPPoE در مودم am604 ديگه هميشه به اينترنت وصلم
پس NAT چيه به اون ربطي نداره

بعد يه سوال ديگه

وقتي در اين نوع مودمها تغييرا ت رو سيو ميكنيم تغييرات در مودم سيو ميشود مثل بايوس مادربرد يا در ويندوز سيو ميشود

منظورم اينه كه اگر مثلا ويندوز را عوض كنيم بايد تغييراتي كه داديم را دوباره بدهيم آن تغييراتي كه مربوط به مودم است يا اينكه خير تغييرات در مودم ذخيره شده است

ما اين سوال بالا را پرسيديم كسي جواب نداد بابا بگين ديگه

sei_pm
10-04-2010, 10:51
ما اين سوال بالا را پرسيديم كسي جواب نداد بابا بگين ديگه

راجع به نت چیزی نمی دونم ولی می دونم اگر بخوای از روتر مودم استفاده کنی که روش اینتنرت داشته باشی با Nat فعال بشه.
جواب دومی هم اینکه تنظیمات روی فلش مودم ذخیره میشه و تا وقتی دکمه ریست رو نزنی تغییر نمیکنه. پس با تغییر ویندوز مشکلی پیش نمی یاد.

sei_pm
10-04-2010, 11:09
بچه های گل من احتمالا فردا میرم که TP LINK بگیرم
میشه یه مدل وایرلس داره خوب و خوشگلش به همراه قیمتش رو بهم معرفی کنید ؟

TP-LINK TD-W8920G قیمت 75 و TP-LINK TD-W8901G قیمت 55
قیمتها حدودی هست ممکنه 5 تومان بالا یا پایین بشه.
گرونتره وایرلسش تا108 مگ و اون یکی تا 54 مگ هست.
ولی Wag120N سری N هست تا 270 مگ و سری G اون تا 54 مگ روی وایرلسش هست.
در عمل با اینکه آنتن خارجی نداره بهتره.

relax_l3oy
10-04-2010, 11:42
سلام دوستان من تو اتصال مودم وایرلس به لپ تاپ گیر کردم لطفا راهنمایی کنید مارکش هم dlink 2640t هست .با تشکر

pooria.rio
10-04-2010, 17:45
TP-LINK TD-W8920G قیمت 75 و TP-LINK TD-W8901G قیمت 55
قیمتها حدودی هست ممکنه 5 تومان بالا یا پایین بشه.
گرونتره وایرلسش تا108 مگ و اون یکی تا 54 مگ هست.
ولی Wag120N سری N هست تا 270 مگ و سری G اون تا 54 مگ روی وایرلسش هست.
در عمل با اینکه آنتن خارجی نداره بهتره.

عزیز خیلی ممنون از راهنماییت
نظرت راجع به مدل TPLINK W8960N چیه ؟
خیلی ازش تعریف میکردن
من دلم با اینه،میگم این رو بگیرم ؟

sei_pm
10-04-2010, 17:48
عزیز خیلی ممنون از راهنماییت
نظرت راجع به مدل TPLINK W8960N چیه ؟
خیلی ازش تعریف میکردن
من دلم با اینه،میگم این رو بگیرم ؟

قیمتش رو ندارم ولی الان Wag120N شده 75 هزار تومان.

Mig33
10-04-2010, 19:24
دوستان بداد برسید که کلافه شدم ...من مودم linksys 120n دارم و adsl از لایزر .... از هر دو هم راضی هستم ولی یه مشکلی که دارم اینه که سایت های که با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شروع میشوند رو نمی تونم باز کنم چیکار کنم ؟؟
مودم رو کاملا چک کردم .... حتی فریم ویرشو update کردم با لایزری ها هم تماس گرفتم گویا مشکل از اونا نیست .
هر بروزری رو بگید هم تست کردم ... 2 تا نوت بوک با دو تا سیستم عامل مختلف رو هم داریم که هیچ کدوم وصل نمیشه
آیا تنظیم خاصی تو مودم داره؟؟؟
آیا مخابرات منطقه ما میتونه این وسط مقصر باشه؟؟
ممنون

roteal2007
10-04-2010, 19:35
چرا سایت tp-link باز نمیشه؟

ChaoticHead
10-04-2010, 19:49
من می خوام تو رنج 100 باشه... تو این مدل های N برند Asus مناسب ترینش کدومه؟ (از نظر قیمت و برد)
نخیر، من تازه اشتراک Adsl گرفتم، ممنون

شما واقعا به مودم سری N نیاز دارین؟ چون برای کاربردهای خونگی معمولا سری g هم کاملا نیازتون را برآورده می کنه و الان قیمتهاشون هم به سطح خیلی مناسبی رسیده.
اگر بخواین سری g بگیرین من Asus Wl-600g را پیشنهاد می کنم که بردش نسبت به بقیه سری g ها خیلی هم بهتره و کلا قویترین مودمیه که می تونین پیدا کنین و کلا یه دستگاه استثنائیه. الان خیلی ارزون شده و با حدود 95 تومن می تونین بخرین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ولی اگر حتما سری N لازم دارین، Asus توی این رده قیمت چیزی نداره. یا باید سراغ Linksys Wag160N برین یا Tplink . ولی توصیه من اینه که یه کار خیلی بهتر بکنین: برین یه مودم ارزون (مثلا ارزونترین مودم سیمدار TPLink مثل 8811 ) بخرین و یه روتر وایرلس بهش اضافه کنین، برای روتر، می تونین Asus RT-N12 یا RT-N10 برای سری N یا روتر Asus WL520GU برای سری g بگیرین که برد خوبی هم داره. چون اصولا قطعه مهم برای شما روتره نه مودم؛ مودم صرقا کار ارسال و دریافت اطلاعات را انجام می ده، فشار اصلی روی روتر داخل مودم هسیت و معمولا روترهایی که داخل مودمهای وایرلس هستن ضعیفتر از روترهای مستقلن (مگر توی قیمتهای بالاتر). اگر مودم و روتر را جدا بخرین فقط کافیه این دو تا را با یه کابل شبکه بهم وصل کنین و از روتر قدرتمندتون لذت ببرین.

STON-COLD
10-04-2010, 20:11
من هنوز هم نتونستم وارد صفحه ی مودم بشم:19:

Mahdi.p30
10-04-2010, 21:27
چرا سایت tp-link باز نمیشه؟

میخواستم بگم از ورژن استرالیایی استفاده کن که دیدم نصف مودما رو نداره ، از ورژن هندی که انگلیسی هست میتونی استفاده کنی:

سایت اصلی رو هم باید با چیز پی ان بری ، پینگش تایم اوت میده

من هنوز هم نتونستم وارد صفحه ی مودم بشم
مودمت AM602 بود؟
چه کارایی تا الان کردی و نشده؟

دوستان بداد برسید که کلافه شدم ...من مودم linksys 120n دارم و adsl از لایزر .... از هر دو هم راضی هستم ولی یه مشکلی که دارم اینه که سایت های که با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شروع میشوند رو نمی تونم باز کنم چیکار کنم ؟؟
مودم رو کاملا چک کردم .... حتی فریم ویرشو update کردم با لایزری ها هم تماس گرفتم گویا مشکل از اونا نیست .
هر بروزری رو بگید هم تست کردم ... 2 تا نوت بوک با دو تا سیستم عامل مختلف رو هم داریم که هیچ کدوم وصل نمیشه
ممنون
ربطی به مودم نداره
سایتهای ssl در حالت عادی که دیر باز میشن ، ولی برای شما که اصلا باز نمیشن ، نمیدونم
سرویس دهنده همیشه میگه مشکل از ما نیست ولی همیشه هم مشکل از هموناست!
با چیز پی ان یا ف-تر شکن که راحت باز میشن؟

hirondelle
10-04-2010, 21:55
---------- Post added at 01:44 AM ---------- Previous post was at 01:42 AM ----------

سلام
میشه مدلش رو بگی تا Manual اش رو دانلود کنم؟

ممنون a6l3i ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز
مدلش 5465 است،manual رو هم برات میذرام:
(تنظیمات رو انجام میدم،ولی آخرش کانکت نمیشه)[/QUOTE]

با زحمت های ما؟!

m_reza00
10-04-2010, 21:58
سلام، من امروز یک مودم دی لینک 2540 خریدم و در حال حاضر از صبانت اینترنت می گیرم.
تا قبل از این از مودم Corecess قدیمی استفاده می کردم.

الان این دی لینک رو تنظیم کردم ولی فقط چراغ ADSL سبز و ثابت میشه ، چراغ اینترنت قرمز میشه .
نمی دونم چی کارش کنم، وصل نمیشه.

Mig33
10-04-2010, 22:27
میخواستم بگم از ورژن استرالیایی استفاده کن که دیدم نصف مودما رو نداره ، از ورژن هندی که انگلیسی هست میتونی استفاده کنی:

ربطی به مودم نداره
سایتهای ssl در حالت عادی که دیر باز میشن ، ولی برای شما که اصلا باز نمیشن ، نمیدونم
سرویس دهنده همیشه میگه مشکل از ما نیست ولی همیشه هم مشکل از هموناست!
با چیز پی ان یا ف-تر شکن که راحت باز میشن؟

مرسی از پاسختون
با چیز راحت باز میشه :31: در حالت عادی باز نمیشه !!!!!!

Mahdi.p30
10-04-2010, 22:32
مرسی از پاسختون
با چیز راحت باز میشه :31: در حالت عادی باز نمیشه !!!!!!
منم میدونم که راحت باز میشه ، اینو پرسیدم تا خودت مطمئن بشی که اینجور مشکلات ربطی به مودم نداره!:13:
مطمئنا مشکل یا از سرویس دهنده تون یا از مخابراته!
این لایزر تایپیک هم نداره که بخوایم هدایتت کنیم به اونجا!

a6l3i
10-04-2010, 22:53
سلام
من یه روتر وایرلس US-Robotic دارم،میخوام وصلش کنم به مودمم نمی تونم.اصلا وارد روتر نمی تونم بشم.تنظیمات بعدی اش هم بلد نیستم.کمک می کنید ؟ ممنون
سلام
بذار مرحله به مرحله جلو بریم:
1- ویندوز تون چیه؟
2- مودمتون چیه؟

dsa dsa
10-04-2010, 23:00
این مودم های بی سیم که انتن هاش داخلی با اون هایی که بیرونشه چه فرقی دارن کدومشون بهتره ؟

a6l3i
10-04-2010, 23:15
این مودم های بی سیم که انتن هاش داخلی با اون هایی که بیرونشه چه فرقی دارن کدومشون بهتره ؟
بعید میدونم زیاد فرق کنه ، درغیر اینصورت غولی مثل Linksys بدون آنتن نمی داد.
هرچند همه میدونیم که وقتی آنتن ریموت کنترل ماشین رو باز میکنیم بردش چند متر بیشتر میشه!!! (حالا این تا چه حد قابل تعمیم دادن به مودم هاست نمی دونم. ولی شخصاٌ با مودم های بی آنتن زیاد حال نمی کنم)

Mig33
10-04-2010, 23:31
منم میدونم که راحت باز میشه ، اینو پرسیدم تا خودت مطمئن بشی که اینجور مشکلات ربطی به مودم نداره!:13:
مطمئنا مشکل یا از سرویس دهنده تون یا از مخابراته!
این لایزر تایپیک هم نداره که بخوایم هدایتت کنیم به اونجا!

چرا تاپیک داره
آخه شک من از اونجا شروع شد که یکی از مشترکین لایزر گفت که میتونه این سایتارو باز کنه .... من بیشتر به مخابرات منطقه خودمون مشکوکم فردا به لایزری ها میگم که بررسی کنن مخابراتو.
بهرحال مرسی از راهنمائی

Mahdi.p30
10-04-2010, 23:40
چرا تاپیک داره
آخه شک من از اونجا شروع شد که یکی از مشترکین لایزر گفت که میتونه این سایتارو باز کنه .... من بیشتر به مخابرات منطقه خودمون مشکوکم فردا به لایزری ها میگم که بررسی کنن مخابراتو.
بهرحال مرسی از راهنمائی
آخ راست میگی ، از بس توی این بخش هر روز توی تایپیکای مختلف پست میدن ، یه تایپیک 2 3 روز پست نخوره ، از صفحه اول خارج میشه!
منم یه زمانی با این فروم مشکل داشتم ، برام باز نمیشد ، به مدیرای اینجا گفتم ، گفتن آی پی مشکلی نداره ، به فن آوا گفتم اونام گفتن ما مشکل نداریم ، منم بی خیال رفع مشکل شدم:13:

sei_pm
11-04-2010, 00:22
بعید میدونم زیاد فرق کنه ، درغیر اینصورت غولی مثل Linksys بدون آنتن نمی داد.
هرچند همه میدونیم که وقتی آنتن ریموت کنترل ماشین رو باز میکنیم بردش چند متر بیشتر میشه!!! (حالا این تا چه حد قابل تعمیم دادن به مودم هاست نمی دونم. ولی شخصاٌ با مودم های بی آنتن زیاد حال نمی کنم)

من تعمیمش میدم به گوشی صا ایران به وزن نیم کیلو در 10 سال پیش با آنتن و گوشی های بی آنتن در زمان حال قضاوت با خود شما.

!As@d
11-04-2010, 00:47
سلام دوستان
یه سوال داشتم که امیدوارم اینجا به جوابش برسی
به تازگی یه خط ADSL گرفتم و چون یه لپ تاپ دارم که وایرلس رو ساپورت میکنه مودم رو هم وایرلس گرفتم
حالا مشکلم اینه که نمیدونم چه طور از ویژگی وایر لس استفاده کنم وهمین الانش هم دارم از LAN استفاده میکنم
آیا وسیله جانبی دیگه ای هم لازمه؟
اینم اسم مودم
shuttle tech
wireless g adsl 2/2 router
adsl wireless 915 wm
سلام movaffaq عزيز و خوش امدي به پي سي ورلد!

نه برادر نياز به چيز ديگري نيست.... بجز اعمال يكسري تنظيمات كه متاسفانه بستگي به رابط كاربري مودم شما احتمال دارد گزينه ها كمي متفاوت باشند.

در اينجا من نحوه اعمال اين تنظيمات را بر روي مودم دي لينك 2640 توضيح دادم.... حداقل براي نحوه لاگين كردن و يكسري از ساير تنظيمات به كارتان خواهد آمد:

ChaoticHead
11-04-2010, 09:13
یه سوال، من می خوام برای روترم QOS تعریف کنم. این عدد Uplink که باید بدم جمع سرعت DL , UL باید باشه؟ مثلا برای خط 256 باید ~52KBps یدم ؟

ChaoticHead
11-04-2010, 09:31
راستی الان زنگ زدم پشتیبانی داتک، می گم چراغ Status ام می افته، می گه خطتون نویز داره Splitter بزارین، می گم مگه فقط نویز را برای تلفن نمی گیره؟ می گه واسه مودم هم موثره!!! اخه من به اینا چی بگم؟:13:

sei_pm
11-04-2010, 09:38
یه سوال، من می خوام برای روترم QOS تعریف کنم. این عدد Uplink که باید بدم جمع سرعت DL , UL باید باشه؟ مثلا برای خط 256 باید ~52KBps یدم ؟

عزیز وقتی کاربرد داره که مثلا بخواهید یک 512 رو بین 2 نفر شیر کنید. آپ لینک میشه فقط UL

راستی الان زنگ زدم پشتیبانی داتک، می گم چراغ Status ام می افته، می گه خطتون نویز داره Splitter بزارین، می گم مگه فقط نویز را برای تلفن نمی گیره؟ می گه واسه مودم هم موثره!!! اخه من به اینا چی بگم؟:13:

خودتون رو ناراحت نکنید نباید همه چیز رو همگان دانند.

AB
11-04-2010, 11:10

امان از دست این پشتیبانی ها!!!

اسپلیتر برای جدا کردن سیگنال ای دی اس ال و تلفن هست.نویز گیر هم برای کم کردن نویز خطه.اصلا به هم ربطی ندارن.البته اسپلیتری هم هست که هم نویز گیر باشه هم اسپلیتر.

اگه رو خطتون هم مودم و هم تلفن هست باید از اسپلیتر استفاده کنین.مودم رو مستقیم وصل کنین به پریز تلفن و بین تلفن و پریزش اسپلیتر رو قرار بدین.البته میشه اسپلیتر رو به مودم هم وصل کرد که در این صورت تلفن رو هم باید به همون اسپلیتر وصل کنین.وگرنه خطتون هی قطع و وصل میشه.

ChaoticHead
11-04-2010, 11:52
عزیز وقتی کاربرد داره که مثلا بخواهید یک 512 رو بین 2 نفر شیر کنید. آپ لینک میشه فقط UL

خودتون رو ناراحت نکنید نباید همه چیز رو همگان دانند.

بله، هدف همین شیر کردنه. اون جوری که من می فهمم این Uplink ربطی به Upload نداره، حالا می خوام بدونم برای من که کلا خطم 256 هست چنده..

آخه پشتیبانی شرکت که همگان نیست، اینا قراره مردمو راهنمایی کنن نه این که اطلاعات غلط بدن. اینا خودشون باید بیان اینجا شبکه یاد بگیرن:21:

اسپلیتر برای جدا کردن سیگنال ای دی اس ال و تلفن هست.نویز گیر هم برای کم کردن نویز خطه.اصلا به هم ربطی ندارن.البته اسپلیتری هم هست که هم نویز گیر باشه هم اسپلیتر.

این نویز گیر که شما می گین، توی بازار پیدا می شه؟ ربطی به میکروفیلتر داره؟ به همین اسم نویز گیر می شناسن؟قیمتش چنده؟

ELSIN
11-04-2010, 12:17
:40:
a6l3i
sei_pm
Mahdi.p30
دوستان ممنون ببخشید دیر شد اما تشکررررررررررررر کامل درس شد

این گل هم تقدیم به شما (خودم گرفتم از اینترنت:31:)

Mahdi.p30
11-04-2010, 12:45

اگه رو خطتون هم مودم و هم تلفن هست باید از اسپلیتر استفاده کنین.مودم رو مستقیم وصل کنین به پریز تلفن و بین تلفن و پریزش اسپلیتر رو قرار بدین.البته میشه اسپلیتر رو به مودم هم وصل کرد که در این صورت تلفن رو هم باید به همون اسپلیتر وصل کنین.وگرنه خطتون هی قطع و وصل میشه.
نميخوام دوباره سر اين نوع بحث ها رو باز كنم ،ولي چند سوال برام پيش اومد: ميشه بگيد نويز چطوري به وجود مياد؟؟
و نويزگير چيكار ميكنه؟

فقط پستتون رو نفهميدم و برام سوال شد ،ممنون ميشم اگه شما جواب بدين

ضمنا پشتيباني كه متخصص نيست ، يه شخصيه مثل من و شما كه وظيفه پيچوندن ملت رو داره
خيلي لطف كنن يه كارشناس شبكه ميذارن

a6l3i
sei_pm
Mahdi.p30
دوستان ممنون ببخشید دیر شد اما تشکررررررررررررر کامل درس شد

این گل هم تقدیم به شما (خودم گرفتم از اینترنت:31:)

خب خدا رو شکر:10:
ضمنا این چه هدیه ای بود ؟:31:
حجمش بالا بود:27:

Nava4
11-04-2010, 13:14
سلام
یه سوال داشتم می خواستم ببینم چجوری مشه رو وایارلس دیلینک پسورد گذاشت که هر کسی نتونه ازش استفاده کنه

dsa dsa
11-04-2010, 13:24
چرا isp ها فقط از یه مدل خاص پشتیبانی می کنند ؟ یعنی همه مودمهای linksys/asus/smc/cnet و.. رو پشتیبانی نمی کنند ؟ این چه مسخره بازیه ؟ اگر یه isp بگه شما باید حتما مودم asus بگیرید ولی ما dlink بگیریم کار نمی کنه ؟

میلاد صبح خیز
11-04-2010, 13:58
سلام یه مشکلی واسم پیش اومده می خواستم سریعا منو راهنمایی کنید!!!
من یه مودم Linksys WAG120n خریدم, ولی نمی تونم به اینترنت وصل بشم.
از طرق مرورگر آدرس ای پی(192.168.1.1) رو که وارد می کنم هیچ صفحهای باز نمی شه!!!(the page can`t be displayed)
با یوزر و پسوردی که شرکت به من داده از طریق کانکشن (Broudband) نیز وصل نمیشه!!
لطفا راهنمایی کنید و نکات مهم تو کانفیگ کردن مودم رو بگید بی زحمت!!

Nava4
11-04-2010, 14:19
چرا isp ها فقط از یه مدل خاص پشتیبانی می کنند ؟ یعنی همه مودمهای linksys/asus/smc/cnet و.. رو پشتیبانی نمی کنند ؟ این چه مسخره بازیه ؟ اگر یه isp بگه شما باید حتما مودم asus بگیرید ولی ما dlink بگیریم کار نمی کنه ؟
چرا آقا خیالت راحت کار میکنه

emprator_kochak
11-04-2010, 14:34
سلام، من یه tp-linke 8811 چند وقت پیش گرفتم، حالا به وایرلس احتیاج دارم و نمی خوام زیادم هزینه کنم، می تونم به قیمتی که گرفتم ردش کنم و یه tp-linke W8101G بگیرم، به نظر شما این مدل خوبه ؟
یکی هم گفت اکسس پوینت بگیر که فکر کنم مودم بهتر باشه درسته ؟[COLOR="Silver"]

ChaoticHead
11-04-2010, 14:53

بخاطر اینکه باید به پشتیبانیشون نحوه تنظیم مودمها را یاد بدن و نمی تونن برای همه مدلها و مارکها این کارو بکنن پس می گن شما یه چیزایی را بخرین که خودشون بلدن. والا تقریبا همه مارکها روی همه isp ها کار می کنه.

سلام
یه سوال داشتم می خواستم ببینم چجوری مشه رو وایارلس دیلینک پسورد گذاشت که هر کسی نتونه ازش استفاده کنه

توی web config مودمتون که برین یه قسمت wireless security داره که باید گزینه wpa را انخاب کنین و یه رمز بهش بدین.

سلام، من یه tp-linke 8811 چند وقت پیش گرفتم، حالا به وایرلس احتیاج دارم و نمی خوام زیادم هزینه کنم، می تونم به قیمتی که گرفتم ردش کنم و یه tp-linke W8101G بگیرم، به نظر شما این مدل خوبه ؟
یکی هم گفت اکسس پوینت بگیر که فکر کنم مودم بهتر باشه درسته ؟

اگه پولت می رسه بهتره [COLOR=darkslategray]TD-W8910G بگیری. وگر نه، اگه مودمت اذیت نمی کنه همونو نگه دار یه روتر وایرلس مثل tplink TL-WR541G بخر وصل کن بهش.

AB
11-04-2010, 16:01
آخه پشتیبانی شرکت که همگان نیست، اینا قراره مردمو راهنمایی کنن نه این که اطلاعات غلط بدن. اینا خودشون باید بیان اینجا شبکه یاد بگیرن:21:

این نویز گیر که شما می گین، توی بازار پیدا می شه؟ ربطی به میکروفیلتر داره؟ به همین اسم نویز گیر می شناسن؟قیمتش چنده؟

شما اول ببین اصلا رو خطت نویز داری یا نه.مودم رو از خط تلفن جدا کن بعدش تلفن رو وردار ببین نویز داره یا نه.

شما اسپلیتر داری یا نه؟

میکروفیلتر یعنی این که اسپلیترت دو تا خروجی داشته باشه.یکی برای تلفن و یکی برای مودم.اگه اسپلیتر میکروفیلتر نداشته باشه نمیتونی با تلفن صحبت کنی.(فقط یه خروجی داره.)

البته همه اسپلیترهای دارای 2 خروجی میکروفیلتر هم دارن.

نميخوام دوباره سر اين نوع بحث ها رو باز كنم ،ولي چند سوال برام پيش اومد: ميشه بگيد نويز چطوري به وجود مياد؟؟
و نويزگير چيكار ميكنه؟

فقط پستتون رو نفهميدم و برام سوال شد ،ممنون ميشم اگه شما جواب بدين

ضمنا پشتيباني كه متخصص نيست ، يه شخصيه مثل من و شما كه وظيفه پيچوندن ملت رو داره
خيلي لطف كنن يه كارشناس شبكه ميذارن

نویز گیر بیشتر برای صدا به کار میره و روی دیتا تاثیر چندانی نداره.

نویز بیشتر به علت کهنه بودن سیم کنده شدن روکش سیم و در اکثر موارد علتش آب رفتن تو سیم تلفن هست(معمولا بعد از این که بارون میاد اگه سیم تلفن تو کوچه یه جاییش لخت باشه برای مدتی روی خط خش خش میفته تا وقتی که آب تبخیر شه.)

کجاش رو نفهمیدین بگین توضیح بدم.

Mahdi.p30
11-04-2010, 16:34
نویز گیر بیشتر برای صدا به کار میره و روی دیتا تاثیر چندانی نداره.

نویز بیشتر به علت کهنه بودن سیم کنده شدن روکش سیم و در اکثر موارد علتش آب رفتن تو سیم تلفن هست(معمولا بعد از این که بارون میاد اگه سیم تلفن تو کوچه یه جاییش لخت باشه برای مدتی روی خط خش خش میفته تا وقتی که آب تبخیر شه.)

کجاش رو نفهمیدین بگین توضیح بدم.
اینجاش رو:

اسپلیتر برای جدا کردن سیگنال ای دی اس ال و تلفن هست.نویز گیر هم برای کم کردن نویز خطه.اصلا به هم ربطی ندارن
نویز چه عملی روی سیگنال انجام میده ؟
بعد فکر میکنید دیتا نمیتونه به صدا تبدیل بشه و ایجاد نویز کنه؟
چرا سیگنال ها باید جدا بشن؟
ضمنا جواب اینو هم ندادین که : نویز گیر چکار میکنه که نویز خط کم میشه؟
چون گفتین ربطی به هم ندارن ، سوال کردم:13:

میکروفیلتر یعنی این که اسپلیترت دو تا خروجی داشته باشه.یکی برای تلفن و یکی برای مودم.اگه اسپلیتر میکروفیلتر نداشته باشه نمیتونی با تلفن صحبت کنی.(فقط یه خروجی داره.)
چند صفحه پیش یه بحثی با دوستان کردیم که آخرش یکی از دوستان از مدار اسپلیتر عکس گذاشت که مشخص میکرد که مودم مستقیم به تلفن وصله!
نتیجه اون بحث هم فکر میکنم این شد که اگه روی خط ، گوشی تلفن وجود نداشته باشه و فقط مودم به خط وصل باشه ، به هیچ وسیله ای اعم از اسپلیتر یا میکرو ف-لتر نیازی نیست ، ولی این حرف شما این رو میرسونه که در صورت نبود گوشی روی خط ، باید از اسپلیتری بدون میکرو ف-لتر استفاده کرد ، درست نمیگم؟
ولی این رو باید بگم که در صورت نبود گوشی ، نویزی روی خط نمیفته ، اصولا نویز رو گوشی تلفن که دریافت کننده سیگنال صدا هست ، روی خط میندازه یا برعکسش!
ضمنا ، یعنی شما فکر میکنید که میکروف-لتر نویزگیره و اسپلیتر جدا کننده و این دو تا دو مقوله جدا از هم هستن؟؟؟

razermate
11-04-2010, 17:09
مودم های ایسوز گارانتی اصلیشون چیه؟ تو بازار رضا گیر میاد ؟

Mig33
11-04-2010, 17:34
ممنون
خیلی جالبه در حالت bridge اون سایت ها رو باز میکنه ولی در حالت pppoe باز نمی کنه !!!!!!!!
ما دو تا نوت بوک داریم که باید همزمان وصل یاشند وگرنه میرفتم رو bridge .... مشکل از کجاست؟؟؟ فکر می کنید باید چیکار کنم ؟؟

lebesgue
11-04-2010, 17:36
مودم من D-Link 2640U هست و حدودا 10 روزی میشه که هر چند ساعت(یا گاهی دقیقه) یکبار خود به خود ری استارت میشه.
وقتی هم که بخوام از طریق Network یا Homegroup (توی ویندوز 7) فایل از PC به لپتاپ بفرستم هنوز چند مگابایت نگذشته ری استارت میشه.
در ضمن وقتهایی که فقط خودم(با PC) از اینترنت استفاده میکنم خیلی کمتر ری استارت میشه.
لطفا راهنمایی کنید, آیا مودم خراب شده؟
ممنون

Mig33
11-04-2010, 17:40
ممنون
خیلی جالبه در حالت bridge اون سایت ها رو باز میکنه ولی در حالت pppoe باز نمی کنه !!!!!!!!
ما دو تا نوت بوک داریم که باید همزمان و بدون کابل وصل یاشند وگرنه میرفتم رو bridge .... مشکل از کجاست؟؟؟ فکر می کنید باید چیکار کنم ؟؟

( میبخشید پست بالا رو پاک کنید )

lebesgue
11-04-2010, 18:01
ما دو تا نوت بوک داریم که باید همزمان و بدون کابل وصل یاشند وگرنه میرفتم رو bridge .... مشکل از کجاست؟؟؟ فکر می کنید باید چیکار کنم ؟؟

با Internet Explorer کار می کنید؟ اگه آره, توی Internet Options برید به قسمت Advanced و اون پایین Reset رو بزنید ببینید درست میشه یا نه.

Mahdi.p30
11-04-2010, 18:26

من linksys ندارم ، ولی توی سایتش ، یه جایی برای راهنمایی داره:
مثلا من نوشتم که چطوری میتونم اس اس ال رو محدود کنم ، چیزی که سرچ کرد ، این بود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توی اون بخش بلاک سرویس ، ببین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو بلاک نکرده؟
(ولی چه مودم جالبیست ، پیلترینگ هم داره!:31:)

ضمنا بعد از اینکه به بریدج تبدیل کردی ، دوباره هم به PPPOE برگردوندی و همینطور بود؟

ChaoticHead
11-04-2010, 18:31
ما دو تا نوت بوک داریم که باید همزمان وصل یاشند وگرنه میرفتم رو bridge .... مشکل از کجاست؟؟؟ فکر می کنید باید چیکار کنم ؟؟

آدرس Dns Server را هم چک کنین، ممکنه توی این حالت از سرور متفاوتی استفاده می کنه.

مودم من D-Link 2640U هست و حدودا 10 روزی میشه که هر چند ساعت(یا گاهی دقیقه) یکبار خود به خود ری استارت میشه.
وقتی هم که بخوام از طریق Network یا Homegroup (توی ویندوز 7) فایل از PC به لپتاپ بفرستم هنوز چند مگابایت نگذشته ری استارت میشه.
در ضمن وقتهایی که فقط خودم(با PC) از اینترنت استفاده میکنم خیلی کمتر ری استارت میشه.
ممنون
ممکنه بخاطر فشار کاری هنگ می کنه. شما از تورنت هم استفاده می کنین؟ یه بار firmware مودمتون آپدیت کنین، ضرر نداره..

AB
11-04-2010, 19:00
اینجاش رو:

نویز چه عملی روی سیگنال انجام میده ؟
بعد فکر میکنید دیتا نمیتونه به صدا تبدیل بشه و ایجاد نویز کنه؟
چرا سیگنال ها باید جدا بشن؟
ضمنا جواب اینو هم ندادین که : نویز گیر چکار میکنه که نویز خط کم میشه؟
چون گفتین ربطی به هم ندارن ، سوال کردم:13:

چند صفحه پیش یه بحثی با دوستان کردیم که آخرش یکی از دوستان از مدار اسپلیتر عکس گذاشت که مشخص میکرد که مودم مستقیم به تلفن وصله!
نتیجه اون بحث هم فکر میکنم این شد که اگه روی خط ، گوشی تلفن وجود نداشته باشه و فقط مودم به خط وصل باشه ، به هیچ وسیله ای اعم از اسپلیتر یا میکرو ف-لتر نیازی نیست ، ولی این حرف شما این رو میرسونه که در صورت نبود گوشی روی خط ، باید از اسپلیتری بدون میکرو ف-لتر استفاده کرد ، درست نمیگم؟
ولی این رو باید بگم که در صورت نبود گوشی ، نویزی روی خط نمیفته ، اصولا نویز رو گوشی تلفن که دریافت کننده سیگنال صدا هست ، روی خط میندازه یا برعکسش!
ضمنا ، یعنی شما فکر میکنید که میکروف-لتر نویزگیره و اسپلیتر جدا کننده و این دو تا دو مقوله جدا از هم هستن؟؟؟

نویز اگه رو خط باشه فرکانسش هم رنج دیتا رو میگیره هم صدا رو.

عمل نویز هم که فکر نکنم نیازی به توضیح داشته باشه.مثل پارازیت روی امواج هست.

و اما علت جدا کردن سیگنال ها این هست که سیگنال ها یا بازتاب اونها تو فرکانس های بالا باعث کاهش راندمان و یا مشکلات وصل شدن به پرووایدر میشه.تو فرکانس های پایین هم باعث نویز رو دستگاه های آنالوگ مثل تلفن میشه.

نویز گیر هم فقط میتونه فرکانس های خاصی رو حذف کنه که همین باعث میشه دستگاه ها اونا رو سنس نکنن.

درسته اگه رو خط غیر از مودم چیزی نباشه نیاز به هیچ چیز اضافه ای نیست.(اگه خط سالم و بدون نویز باشه.)میکرو فیلتر همه چیز رو فیلتر میکنه و دی اس ال فیلتر نشده میمونه.

منظورم هم از جمله آخرم این بود که اگه روی خط اسپلیتر میکروفیلتر دار نداشته باشی نمیتونی با تلفن صحبت کنی.این یه خروجی باید به تلفن وصل بشه.اونایی هم که 2 خروجی دارن باید مودم و تلفن یکجا باشن و نمیتونی اسپلیتر رو بزنی به مودم و تلفن رو بزنی به یه پریز دیگه.

میکرو فیلتر و نویز گیر هم 2 چیز کاملا جدا هستن.میکروفیلتر برای دیتا به کار میره در صورتی که نویز گیر رو میشه به تلفن معمولی برای کاهش نویز خط وصل کرد.

king.james
11-04-2010, 19:15
سلام، من مودم Asus N13 دارم اگه ممکنه یک Wireless adaptor با قیمت مناسب و سازگار با این مودم معرفی کنید چون داخل پکیج موجود نبود، ممنون.. در ضمن مدل های مختلف آداپتور های وایرلس چه تفاوت هایی با هم دارن؟!

emprator_kochak
11-04-2010, 19:16
اگه پولت می رسه بهتره TD-W8910G بگیری. وگر نه، اگه مودمت اذیت نمی کنه همونو نگه دار یه روتر وایرلس مثل tplink TL-WR541G بخر وصل کن بهش.[/QUOTE]
8910g فکر نکنم به کارم بیاد...
این که می گی تو چه مایه ای هستش ؟
یکم در مورش توضیح می دی ؟

Mahdi.p30
11-04-2010, 19:29
نویز اگه رو خط باشه فرکانسش هم رنج دیتا رو میگیره هم صدا رو.

عمل نویز هم که فکر نکنم نیازی به توضیح داشته باشه.مثل پارازیت روی امواج هست.

و اما علت جدا کردن سیگنال ها این هست که سیگنال ها یا بازتاب اونها تو فرکانس های بالا باعث کاهش راندمان و یا مشکلات وصل شدن به پرووایدر میشه.تو فرکانس های پایین هم باعث نویز رو دستگاه های آنالوگ مثل تلفن میشه.

نویز گیر هم فقط میتونه فرکانس های خاصی رو حذف کنه که همین باعث میشه دستگاه ها اونا رو سنس نکنن.

درسته اگه رو خط غیر از مودم چیزی نباشه نیاز به هیچ چیز اضافه ای نیست.(اگه خط سالم و بدون نویز باشه.)میکرو فیلتر همه چیز رو فیلتر میکنه و دی اس ال فیلتر نشده میمونه.

منظورم هم از جمله آخرم این بود که اگه روی خط اسپلیتر میکروفیلتر دار نداشته باشی نمیتونی با تلفن صحبت کنی.این یه خروجی باید به تلفن وصل بشه.اونایی هم که 2 خروجی دارن باید مودم و تلفن یکجا باشن و نمیتونی اسپلیتر رو بزنی به مودم و تلفن رو بزنی به یه پریز دیگه.

میکرو فیلتر و نویز گیر هم 2 چیز کاملا جدا هستن.میکروفیلتر برای دیتا به کار میره در صورتی که نویز گیر رو میشه به تلفن معمولی برای کاهش نویز خط وصل کرد.

تو فرکانس های پایین هم باعث نویز رو دستگاه های آنالوگ مثل تلفن میشه.خب خیلی متشکرم که خودت جواب خودت رو دادی!
حب عزیز من وقتی فرکانس رو حذف میکنه ، یعنی جدا میکنه دیگه ، یعنی فقط اجازه خروج محدوده فرکانسی خاصی رو میده!
توی یه خروجی فقط فرکانس مربوط به تلفن ، توی اون یکی خروجی هم بدون ف-لتر!

میکرو فیلتر همه چیز رو فیلتر میکنه و دی اس ال فیلتر نشده میمونه.اگه فقط دی اس ال بدون ف-لتر میمونه ، پس چرا از خروجی میکروف-لتر ، به تلفن وصل میکنن؟:13:
این پست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو این پست رو بخونید:

میکرو فیلتر و نویز گیر هم 2 چیز کاملا جدا هستن.میکروفیلتر برای دیتا به کار میره در صورتی که نویز گیر رو میشه به تلفن معمولی برای کاهش نویز خط وصل کرد. فکر کنم یه دور جمله های خودتون رو بخونید ، منظور من رو میگیرید

ببینید شما یه جا گفتید نویز گیر فرکانس های خاصی رو حذف میکنه ، پایینش هم گفتید میکرو ف-لتر به جز فرکانس خاصی ، بقیشو حذف میکنه ، طبق این جمله های خودتون ، مکانیزم کار یکی هست ، پس در نتیجه میکروف-لتر هم نوعی نویز گیره ، شایدم معنی ف-لتر و حذف با هم فرق میکنه و ما خبر نداریم!:19:
اسپلیتر هم که یعنی جداکننده سیگنال ، یعنی فرکانس نامربوط رو حذف میکنه ، پس فکر نمی کنید این 3 تا ، یه معنی رو میدن؟؟

در هر صورت من قبلا به اندازه کافی بحث کردم ، دیگه هم قصد ادامه بحث رو ندارم!

Mig33
11-04-2010, 19:38
با Internet Explorer کار می کنید؟ اگه آره, توی Internet Options برید به قسمت Advanced و اون پایین Reset رو بزنید ببینید درست میشه یا نه.

نه .... مشکل از این حرفا گذشته .... بازم ممنون

Mig33
11-04-2010, 19:44
من linksys ندارم ، ولی توی سایتش ، یه جایی برای راهنمایی داره:
مثلا من نوشتم که چطوری میتونم اس اس ال رو محدود کنم ، چیزی که سرچ کرد ، این بود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توی اون بخش بلاک سرویس ، ببین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو بلاک نکرده؟
(ولی چه مودم جالبیست ، پیلترینگ هم داره!:31:)

ضمنا بعد از اینکه به بریدج تبدیل کردی ، دوباره هم به PPPOE برگردوندی و همینطور بود؟

آره خودمم مودم به این باحالی ندیده بودم ... خیلی تنطیمات متنوعی داره
مال من کمی با این تصویر فرق داره .... ولی نه چیزی بلاک نشده
آره بعد از اینکه از بریدج به حال pppoe برگردوندم باز باز نشد، خیلی عجیبه مشکل و گره کار همین جاست.
راستی ممنون که پی گیری میکنید.:11:

AB
11-04-2010, 22:44
خب خیلی متشکرم که خودت جواب خودت رو دادی!
حب عزیز من وقتی فرکانس رو حذف میکنه ، یعنی جدا میکنه دیگه ، یعنی فقط اجازه خروج محدوده فرکانسی خاصی رو میده!
توی یه خروجی فقط فرکانس مربوط به تلفن ، توی اون یکی خروجی هم بدون ف-لتر!
اگه فقط دی اس ال بدون ف-لتر میمونه ، پس چرا از خروجی میکروف-لتر ، به تلفن وصل میکنن؟:13:
این پست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو این پست رو بخونید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفکر کنم یه دور جمله های خودتون رو بخونید ، منظور من رو میگیرید

ببینید شما یه جا گفتید نویز گیر فرکانس های خاصی رو حذف میکنه ، پایینش هم گفتید میکرو ف-لتر به جز فرکانس خاصی ، بقیشو حذف میکنه ، طبق این جمله های خودتون ، مکانیزم کار یکی هست ، پس در نتیجه میکروف-لتر هم نوعی نویز گیره ، شایدم معنی ف-لتر و حذف با هم فرق میکنه و ما خبر نداریم!:19:
اسپلیتر هم که یعنی جداکننده سیگنال ، یعنی فرکانس نامربوط رو حذف میکنه ، پس فکر نمی کنید این 3 تا ، یه معنی رو میدن؟؟

در هر صورت من قبلا به اندازه کافی بحث کردم ، دیگه هم قصد ادامه بحث رو ندارم!

شما مگه با خطتون مشکل نداشتین؟پس چرا دارین با کلمات بازی میکنین.:13::41:

شما حذف و جدا کرن رو یکی میدونین؟؟؟!!!شما فرض کنین یه سیب دارین.وقتی مثلا یک چهارمش رو میدین به یکی میگین از سیب جدا شد یا حذف شد؟؟؟!!!

نویز گیر برای گرفتن نویز به کار میره.شما مثل این که با مفهوم نویز مشکل دارین.:5:شما میگین میکروفیلتر نوعی نویز گیره.نخیر نیست.نویز یعنی هر چیز اضافی که به هیچ دردی نمیخوره.ولی میکروفیلتر از کل چیزایی که روی یک خط لازم داری و همش به درد میخوره مقدار مورد نیاز یه وسیله مثلا تلفن رو میده.

در هر صورت این وسیله فقط برای جلوگیری از تداخل تو فرکانس های بالا هست.(میکروفیلتر و میکروفیلتر/اسپلیتر هر دوشون تو بازار هستن.)

اسپلیتر موقعی به کار میره که یه پریز داری و میخایی رو اون هم مودمت رو وصل کنی هم تلفن.میکروفیلتر هم موقعی به کار میره که بیشتر از یه پریز داری و باید بین مسیر پریز و تلفن قرار بگیره.البته تو این حالت میشه از اسپلیتر هم استفاده کرد ولی فقط کار میکروفیلتر رو انجام میده.

فقط برای پایان میگم که خطوط دی اس ال از فرکانسی برابر یا بیشتر از 25 کیلوهرتز استفاده میکنن.برای مکالمه هم این رنج حدود 5 کیلوهرتز هست.فیلتر هم کارش اینه که فرکانس های بالاتر از مقدار مورد نیاز(5 کیلوهرتز) رو نمیزاره بره تو تلفن.(از خط حذف نمیکنه.)

اگه بازم فکر میکنین اشتباه میگم گوگل در خدمتتونه.سرچ کنین ببینین همینایی که من میگم هست یا نه.:11:

iman-kk
11-04-2010, 23:47
سلام.
من مودم asus am604 خريدم.بدون وايرلس.و از مخابرات هم adsl گرفتم.طبق توضيحات سايت مخابرات كانكشن pppoe ساختم و همه شرايط رو هم مثل نبود برق گير و اتصال اسپليتر انجام دادم.اما وقتي مودم رو وصل ميكنم لامپ لينك روشنه و كانكشن ارور678 ميده.تقاضا دارم يكي مشكل منو حل كنه.سه روزه adsl ام وصل شده اما نميتونم وصل بشم.
درضمن من كانفيگ دقيق اين مودم رو بلد نيستم.و با كانفيگ am602 متفاوت هستش.لطفا اموزش كانفيگ اين مودم(asus am604) رو قرار بدين.
باتشكر.

Mahdi.p30
11-04-2010, 23:54
شما مگه با خطتون مشکل نداشتین؟پس چرا دارین با کلمات بازی میکنین.
نه اون مشکل احتمالا به خاطر اسپلیتر رو گوشی دوم بود!
خودم هم دلیلشو نمیدونم!
یه پست هم همون موقع دادم اینجا که پرسیدم آیا مربوط به سیم مورد استفادست و کسی هم جواب نداد!
بعدا فهمیدم لااقل از سیم نیست!

شما حذف و جدا کرن رو یکی میدونین؟؟؟!!!شما فرض کنین یه سیب دارین.وقتی مثلا یک چهارمش رو میدین به یکی میگین از سیب جدا شد یا حذف شد؟؟؟!!!
خب اینم شد مثال؟:31:
خب بگیم یک چهارم سیب جدا شد یا حذف شد که فرقی نداره!:8:

نویز گیر برای گرفتن نویز به کار میره.شما مثل این که با مفهوم نویز مشکل دارین.شما میگین میکروفیلتر نوعی نویز گیره.نخیر نیست.نویز یعنی هر چیز اضافی که به هیچ دردی نمیخوره.ولی میکروفیلتر از کل چیزایی که روی یک خط لازم داری و همش به درد میخوره مقدار مورد نیاز یه وسیله مثلا تلفن رو میده.
خب اون سیگنالی که بدرد مودم میخوره ، برای تلفن یک سیگنال مزاحم و نامربوط محسوب میشه!

اسپلیتر موقعی به کار میره که یه پریز داری و میخایی رو اون هم مودمت رو وصل کنی هم تلفن.میکروفیلتر هم موقعی به کار میره که بیشتر از یه پریز داری و باید بین مسیر پریز و تلفن قرار بگیره.البته تو این حالت میشه از اسپلیتر هم استفاده کرد ولی فقط کار میکروفیلتر رو انجام میده.
خب این شد حرف حساب
ولی این یکی حرفتو نقض میکنه:

میکرو فیلتر همه چیز رو فیلتر میکنه و دی اس ال فیلتر نشده میمونه.

فقط برای پایان میگم که خطوط دی اس ال از فرکانسی برابر یا بیشتر از 25 کیلوهرتز استفاده میکنن.برای مکالمه هم این رنج حدود 5 کیلوهرتز هست.فیلتر هم کارش اینه که فرکانس های بالاتر از مقدار مورد نیاز(5 کیلوهرتز) رو نمیزاره بره تو تلفن.(از خط حذف نمیکنه.)
این خیلی واضحه که از کل خط حذف نمیکنه!
ولی بعد از میکروف-لتر حذف میشه و قبلش خیر!
نویز گیر هم دقیقا کارش همینه ، بعد از اون نویز کم میشه ولی اگه قبل از محل قرارگیری اون ، گوشی تلفنی گذاشته بشه ، نویز داره ، درنتیجه نویز از خط حذف نمیشه:31:
اینم بازی با کلمات!!:10:

اگه بازم فکر میکنین اشتباه میگم گوگل در خدمتتونه.سرچ کنین ببینین همینایی که من میگم هست یا نه.
گوگل چیه ، 4 سال گل که لگد نکردیم!!:31:

در هر صورت بحثو خاتمه میدم

موفق باشی دوست عزیز

lebesgue
11-04-2010, 23:56
ممکنه بخاطر فشار کاری هنگ می کنه. شما از تورنت هم استفاده می کنین؟ یه بار firmware مودمتون آپدیت کنین، ضرر نداره..
بله تورنت استفاده میکنم, اما فقط 3 تا 7 شب.
از نظر فشار کاری قبلا هم همینطور بود اما ری استارت نمیشد.
برای آپدیت هم اقدام میکنم.
متشکرم

scorpion818
12-04-2010, 00:15
سلام
من بین انتخاب WAG120N و DSL-2730B موندم. مهمترین چیزها هم برام رنج و قدرت سیگناله که برای خونه دو طبقه جواب بده و سرعت انتقال اطلاعات هم هرچی زیادتر بهتر (3 تا لپ تاپ که هر سه تا سری n رو ساپورت می کنن)

my comi
12-04-2010, 01:07
سلام دوستان
اومدم یه سوال بپرسم 4، 5 تا صفحه قبل رو که خوندم پشیمون شدم ، اینقدر اینجا بحث اسپیلیتر و اینا داغه که میترسم بپرسم دو باره مثل آتیش زیر خاکستر گر بگیره.:21:

یا خدا خودت کمک کن. میپرسیم ببینیم چی میشه:31: دعوا نکنیدا :20:

ما رفتیم دو تا اسپیلیتر گرفتیم یکیشو وصل مودم کردیم یکیشو وصل تلفن ولی نویزه رو خط تلفن هنوز هست ، کمتر شده ولی هنوز گوش خراشه، اون اسپیلیتر رو مودم رو برداشتم هیچ تاثیری نداشت ، یه کم همش مهندسی به کار بردم 2 تا اسپیلیتر ها رو سری کردم بازم بی تاثیر بود ، حالا بگین من چیکار کنم خیلی نویز بالاست .
اینم بگم که وقتی مودم رو خاموش میکنم اصلا نویز ندارم و کیفیت صدا صاف صافه.

emprator_kochak
12-04-2010, 07:17
اگه پولت می رسه بهتره TD-W8910G بگیری. وگر نه، اگه مودمت اذیت نمی کنه همونو نگه دار یه روتر وایرلس مثل tplink TL-WR541G بخر وصل کن بهش.
یکم در مورش توضیح می دی ؟[/QUOTE]

دوستان کسی نبود ؟

razermate
12-04-2010, 09:49
سلام.
من مودم asus am604 خريدم.بدون وايرلس.و از مخابرات هم adsl گرفتم.طبق توضيحات سايت مخابرات كانكشن pppoe ساختم و همه شرايط رو هم مثل نبود برق گير و اتصال اسپليتر انجام دادم.اما وقتي مودم رو وصل ميكنم لامپ لينك روشنه و كانكشن ارور678 ميده.تقاضا دارم يكي مشكل منو حل كنه.سه روزه adsl ام وصل شده اما نميتونم وصل بشم.
درضمن من كانفيگ دقيق اين مودم رو بلد نيستم.و با كانفيگ am602 متفاوت هستش.لطفا اموزش كانفيگ اين مودم(asus am604) رو قرار بدين.
باتشكر.

منم می خواستم همین مودمو بخرم .اگه با مخابرات سازگار نیست چه مودمی باید بخرم؟؟

Mahdi.p30
12-04-2010, 10:46
سلام دوستان

ما رفتیم دو تا اسپیلیتر گرفتیم یکیشو وصل مودم کردیم یکیشو وصل تلفن ولی نویزه رو خط تلفن هنوز هست ، کمتر شده ولی هنوز گوش خراشه، اون اسپیلیتر رو مودم رو برداشتم هیچ تاثیری نداشت ، یه کم همش مهندسی به کار بردم 2 تا اسپیلیتر ها رو سری کردم بازم بی تاثیر بود ، حالا بگین من چیکار کنم خیلی نویز بالاست .
اینم بگم که وقتی مودم رو خاموش میکنم اصلا نویز ندارم و کیفیت صدا صاف صافه.
چند تا تلفن رو خطتونه؟
یه جا دیدم گفتین 4 5 تا تلفن رو خطه ، در نتیجه همون بحثا رو دنبال میکردید 4 5 تا اسپلیتر لازمه ، حتی اگه برای یکیش هم نذارید ، باز خش میفته!
برای مودم بذاری یا نذاری ، هیچ فرقی نداره!
خب مسلمه که وقتی مودمو خاموش کنی ، نویزی نیست!

اومدم یه سوال بپرسم 4، 5 تا صفحه قبل رو که خوندم پشیمون شدم ، اینقدر اینجا بحث اسپیلیتر و اینا داغه که میترسم بپرسم دو باره مثل آتیش زیر خاکستر گر بگیره.:21:

یا خدا خودت کمک کن. میپرسیم ببینیم چی میشه:31: دعوا نکنیدا :20:

ای بابا ، چه دعوایی؟:27:
بحث علمی بود!:10:

hirondelle
12-04-2010, 11:40
سلام
بذار مرحله به مرحله جلو بریم:
1- ویندوز تون چیه؟
2- مودمتون چیه؟

شرمنده یه ذره دیر کردم،پستت رو ندیده بودم.
ویندوز 7 ، مودم comtrend ct-5611(این بنده خدایی که ازش اکانت گرفتیم ، این مدمو انداخت بهمون.منم با خودم گفتم اینجوری لاقل نمی تونه پس فردا بهونه مودم بگیره!)
راهنمای US robotic رو برات تو پست 7051 گذاشتم،فایل دیگه ای نیاز بود ، در خدمتم.ممنون از لطفت!:10:

lebesgue
12-04-2010, 11:50
ممنون
firmware رو به آخرین ورژن آپدیت کردم, باز هم درست نشد.

rar
12-04-2010, 14:28
سلام

من تازه مودم symphony sy5500c گرفتم

پسوردش admin نیست

ریست سخت افزاریشم کردم

حالا پسوردش چیه ؟
123456
12345
1234
0000
00000
000000
اینا هم زدم
بازم نشد

ممنون میشم راهنمایی کنید

********* ویرایش خودم **********

آقا زحمت نکش خودم پیدا کردم

پسورد : aaaaaaaa

Mig33
12-04-2010, 16:12
آدرس Dns Server را هم چک کنین، ممکنه توی این حالت از سرور متفاوتی استفاده می کنه.

..

واقعیتش آدرس dns رو من چه وارد کنم و چه نکنم به اینترنت دسترسی دارم ...یعنی وصل میشه ولی جالب اینکه تنظیمات dns رو که تو مودم دیدم با اونی که شرکت به ما داده بود که وارد کامپیوتر کنیم فرق داره!!!!!
بگذریم که 2 تا آدرس dns رو من هم رو مودم و هم رو کامپیوتر ست کردم ولی باز جوابی نگرفتم .
بازم ممنون از راهنمائی
خیلی برام عجیب شده !!!!

helian
12-04-2010, 16:25
سلام.
باتشكر.

سلام

براي تنظيم و کانفيگ مودمت براي حالت pppoe (اين حالت نيازي به کانکشن خاصي ندارد وقتي مودم روشن باشد نت وصل است)ابتدا با اي پي مودم(192.168.1.1)در مرورگر و وارد کردن يوزر وپسورد وارد محيط تنظيمات شو.سپس از زيرشاخه.. quick setup را انتخاب کرده از سمت راست بدون تغيير next رو بزن..در صفحه بعد حالت pppoe را انتخاب کرده باز next رو بزن.يوزر و پسوردي
سروريس دهنده داده در قسمت مربوطه وارد کرده تيک گزينه keep alive فعال کرده سپس next رو بزن.در اين صفحه تيک enable natرا فعال کرده باز next ...در اين صفحه دقت شود dhcp فعال باشد باز next و سرانجام save/reboot رو بزن.الان مودم در حالت pppoe ست شده است..کافیه در local area connection..internet protocol(tcp/ip)propeteis گزينه obtain an ip address رو فعال کنی مثل عکس زیر

موفق باشید

منم می خواستم همین مودمو بخرم .اگه با مخابرات سازگار نیست چه مودمی باید بخرم؟؟

این مودم با سرویس مخابرات سازگاره و هیچ مشکلی نداره..من خودم همین مودمو دارم و از مخابرات سرویس گرفتم...

iman-kk
12-04-2010, 17:53
سلام

براي تنظيم و کانفيگ مودمت براي حالت pppoe (اين حالت نيازي به کانکشن خاصي ندارد وقتي مودم روشن باشد نت وصل است)ابتدا با اي پي مودم(192.168.1.1)در مرورگر و وارد کردن يوزر وپسورد وارد محيط تنظيمات شو.سپس از زيرشاخه.. quick setup را انتخاب کرده از سمت راست بدون تغيير next رو بزن..در صفحه بعد حالت pppoe را انتخاب کرده باز next رو بزن.يوزر و پسوردي
سروريس دهنده داده در قسمت مربوطه وارد کرده تيک گزينه keep alive فعال کرده سپس next رو بزن.در اين صفحه تيک enable natرا فعال کرده باز next ...در اين صفحه دقت شود dhcp فعال باشد باز next و سرانجام save/reboot رو بزن.الان مودم در حالت pppoe ست شده است..کافیه در local area connection..internet protocol(tcp/ip)propeteis گزينه obtain an ip address رو فعال کنی مثل عکس زیر

موفق باشید
...

سلام.
ممنونم ازشما دوست عزيز.
بالاخره بعد چهار روز تونستم از شر دايال اپ خلاص بشم:8:
حالا يه مورد حالگير:41::
ساعت اولي كه وصل شدم سرعت دانلودم 12kb بود.اما بعد يكي دوساعت به 5 رسيد و الان هم حتي با IDM به زير1 رسيده.مميزي شده.چند دهم درصد:41:باوركردني نيست:41::41::41:
ميدونين مشكل از كجاست؟ از دستگاه منه يا مودم يا سرويس مخابرات؟

my comi
12-04-2010, 17:59
چند تا تلفن رو خطتونه؟
یه جا دیدم گفتین 4 5 تا تلفن رو خطه ، در نتیجه همون بحثا رو دنبال میکردید 4 5 تا اسپلیتر لازمه ، حتی اگه برای یکیش هم نذارید ، باز خش میفته!
برای مودم بذاری یا نذاری ، هیچ فرقی نداره!
خب مسلمه که وقتی مودمو خاموش کنی ، نویزی نیست!

ای بابا ، چه دعوایی؟:27:
بحث علمی بود!:10:

هواسم به این نبود
اون تلفن ها رو قطع کردم درست شد
ممنون دوست عزیز:11:

razermate
12-04-2010, 19:54
سلام.
ممنونم ازشما دوست عزيز.
ساعت اولي كه وصل شدم سرعت دانلودم 12kb بود.اما بعد يكي دوساعت به 5 رسيد و الان هم حتي با IDM به زير1 رسيده.مميزي شده.چند دهم درصد:41:باوركردني نيست:41::41::41:

فایروال داری؟

XaniaR_paliz
12-04-2010, 20:22
چرا وقتی من به آخر دوره اکانتم رسیدم اینقدر اذیت میکنه؟ یعنی قطع میشه و صفحه رو بد باز میکنه

ChaoticHead
12-04-2010, 21:00
firmware رو به آخرین ورژن آپدیت کردم, باز هم درست نشد.

ببر نشون بده ممکنه مشکل سخت افزاری پیدا کرده.

اگه پولت می رسه بهتره TD-W8910G بگیری. وگر نه، اگه مودمت اذیت نمی کنه همونو نگه دار یه روتر وایرلس مثل tplink TL-WR541G بخر وصل کن بهش.
یکم در مورش توضیح می دی ؟[/QUOTE]

قیمتش از 8910 ارزونتره. با کابل شبکه وصلش می کنی به پورت lan مودمت، مودمت را هم روی بریج می زاری. از اونطرف 4 تا پورت لن بهت می ده با وایرلس که همه بهش کانکت بشن.

سلام، من مودم Asus N13 دارم اگه ممکنه یک Wireless adaptor با قیمت مناسب و سازگار با این مودم معرفی کنید چون داخل پکیج موجود نبود، ممنون.. در ضمن مدل های مختلف آداپتور های وایرلس چه تفاوت هایی با هم دارن؟!

شما آداپتور وایرلس چیکار می خوای؟ مگه با سیم به کامپیوتر نمی زنیش؟ لپ تاپ هم که خودش وایرلس داره..

king.james
12-04-2010, 22:43
شما آداپتور وایرلس چیکار می خوای؟ مگه با سیم به کامپیوتر نمی زنیش؟ لپ تاپ هم که خودش وایرلس داره..

نخیر متاسفانه مودم طبقه۲ هست و کامپیوتر طبقه اول، ممکنه یک usb wireless lan معرفی کنید.. راستی می شه تنظیمات و ساخت کانکشن رو از راه دور به صورت وایرلس انجام داد؟ راهنمایی کنید ممنون

ELSIN
12-04-2010, 23:50
سلام.
ممنونم ازشما دوست عزيز.

شما باید بری تو تاپیک شرکتی که اشترک رو ازش گرفتی

فکنم از مخابرات گرفتید درسته من راضی نیستم

تاپیک مخابرات

STON-COLD
13-04-2010, 08:19
این ارور رو من دو روزه باهاش مواجه هستم

ChaoticHead
13-04-2010, 10:51
نخیر متاسفانه مودم طبقه۲ هست و کامپیوتر طبقه اول، ممکنه یک usb wireless lan معرفی کنید.. راستی می شه تنظیمات و ساخت کانکشن رو از راه دور به صورت وایرلس انجام داد؟ راهنمایی کنید ممنون

برای آداپتور می تونین Asus WL-169ge بگیرین که سری g هست ولی بردش از سری g معمولی بهتره. اما گه فکر می کنین بردش کافی نیست مجبورین Asus USB-n11 بگیرین که گرونتره.

عمده تنظیمات را می شه بصورت وایرلس انجام داد ولی قبلش باید ترجیحا security را روی مودم تنظیم کرده باشین. البته مودم شما رابط کاربریش هم خیلی آسونه و اکثر کارها را خودش انجام می ده.

roteal2007
13-04-2010, 15:26
سلام دوستان من یه tp-link وایرلس دارم و کد 128 بیتی که شامل 13 رقم میشه رو واسش تعریف کردم اما با موبایل که سرچ میکنم هر عددی که بزنم کانکت میشه اما رسیو و سند هیچی نیست (چون خط رانژه نیست و اکانتی نساختم هنوز) ممکنه کسی بدزده ازم؟؟؟

میلاد صبح خیز
13-04-2010, 15:33
من یه مودم Linksys WAG120n خریدم,
از طرق مرورگر آدرس ای پی(192.168.1.1) رو که وارد می کنم هیچ صفحهای باز نمی شه!!!(the page can`t be displayed)

razermate
13-04-2010, 15:55
سلام دوستان من یه tp-link وایرلس دارم و کد 128 بیتی که شامل 13 رقم میشه رو واسش تعریف کردم اما با موبایل که سرچ میکنم هر عددی که بزنم کانکت میشه اما رسیو و سند هیچی نیست (چون خط رانژه نیست و اکانتی نساختم هنوز) ممکنه کسی بدزده ازم؟؟؟

بعضی از موبایل ها بدون نیاز به access point وصل می شه مثل سامسونگ که تکنولوژی dlna داره.اگه کسی بتونه وارد بشه نه تنها از اینترنت از فایل های داخل کامپیوترت هم می تونه استفاده کنه:18:

Exir
13-04-2010, 16:01

اولاً که بزار خطط اول رانژه بشه الان آخه چی بدزدن ازت؟:31:

دوماً اینکه برای اینکه خیال خودتو راحت کنی آدرس مک موبایل و لپتابو ... برای مودم تعریف کن دیگه غیر از دیوایس هایی که آدرس مکشون تعریف شده دیوایس دیگه ای نمیتونه از نتت سند و رسیو داشته باشه.

iman-kk
13-04-2010, 17:37
سلام.
اقا من خيلي بدبختم:41:
اين از اين مورد كه منو به تاپيك مخابرات ارجا دادين و بي جواب موند اونجا:

من بالاخره بعد چهار روز الافي ازدست مخابرات و پشتيبانيش تونستم از شر دايال اپ خلاص بشم:8:
ميدونين مشكل از كجاست؟ انتي ويروسم اويرا است و فايروال اون رو خاموش كردم.اما فرقي نكرد:41:
دوستان يه راهنمايي بكنين.دارم ديوونه مي شم.با دايال اپ سرعت دانلودم 5 بود حالا زير1 مياد.حتي چندثانيه 0 ميشه بعد ميره زير 1kb كه توي idm سرعت رو به بايت نشون ميده!!! اصلا به كيلو نميرسه ولي يهو چند لحظه ميره بالاي 13kb بعد باز برميگرده زير 1kb.
مخابرات با همه كاربراش ازين شوخيا داره يا فقط با منه بدبخت اينجوريه؟؟

اينم از مشكل جديدم.ديگه اصلا كانكت نميشم.هركاري ميكنم اين ارور رو ميده:
Error734
the ppp link control protocol was terminated

ماشاالله اينهمه خبره توي اين سايته.يكيتون منو نجات بدين ازين بدبختي adsl مخابرات:41:

01110362
13-04-2010, 19:51
با سلام به دوستان یه مشکلی بااین asuse g-31 داشتم ممنون میشم راهنمام کنین
حداقل 100 صفحه رو خو.ندم به نتیجه نرسیدم .
اول اینکه اگه کسی تنظیمات این مودم داره برام بزاره.دوم انکه رو ppoe تنظیم میکنم تیک وایرلس وتنظیماتش انجام میدم کانکت نمیشه هیچکدوم.حتما باید تنظیمات وایرلس بیخیال شم تازه با کانکشن بسازم بعدکانکت شه.
با لپ تاپ که میخوام کانکتشم
اینارور میده البته وایرلس مودم میشناسه اما مینویسه ویندوز نمیونه کانکت شه.
مرسی

ELSIN
13-04-2010, 19:54
سلام
من چند روز بدونه مشکل از مودم استفاده کردم ولی امروز صبح سند و رسیوم به بایت رسید
اول زنگ زدم پشتیبانی و چون کاری برام نکرد مودمو ریست کردم و درست شد
الان باز همین اتفاق افتاد یعنی سندو رسیوم بایتی شد و باز ریست کردم درست شد
لطفا بگید چرا اینطوری میشه؟
ربطی به فریمور مودم میتونه داشته باشه؟
مودمم am604 هس...

01110362
13-04-2010, 20:26
با سلام به دوستان یه مشکلی بااین asuse g-31 داشتم ممنون میشم راهنمام کنین
حداقل 100 صفحه رو خو.ندم به نتیجه نرسیدم .
اول اینکه اگه کسی تنظیمات این مودم داره برام بزاره.دوم انکه رو ppoe تنظیم میکنم تیک وایرلس وتنظیماتش انجام میدم کانکت نمیشه هیچکدوم.حتما باید تنظیمات وایرلس بیخیال شم تازه با کانکشن بسازم بعدکانکت شه.
با لپ تاپ که میخوام کانکتشم
اینارور میده البته وایرلس مودم میشناسه اما مینویسه ویندوز نمیونه کانکت شه.
مرسی
الان لپ تاپ کانکت شد و میزنه conected اما یه علامت تعجب زرد رنگ روی ایکن وایرلس (پایین ویندوز) میاد و page نمیتونم بیارم.
لطفا راه حلی بگید
مرسی

roteal2007
13-04-2010, 20:38
اولاً که بزار خطط اول رانژه بشه الان آخه چی بدزدن ازت؟:31:

دوماً اینکه برای اینکه خیال خودتو راحت کنی آدرس مک موبایل و لپتابو ... برای مودم تعریف کن دیگه غیر از دیوایس هایی که آدرس مکشون تعریف شده دیوایس دیگه ای نمیتونه از نتت سند و رسیو داشته باشه.

میشه آموزشش رو واسم بزاری؟؟؟

mp30h
13-04-2010, 20:51
من تازه ویندوز عوض کردم
چجوری adsl ام رو فعال کنم؟
ip adress ها رو کجا وارد کنم؟

01110362
14-04-2010, 16:15
الان لپ تاپ کانکت شد و میزنه conected اما یه علامت تعجب زرد رنگ روی ایکن وایرلس (پایین ویندوز) میاد و page نمیتونم بیارم.
لطفا راه حلی بگید
مرسی
از اساتیدکسی نیست جواب ما روبده؟

Exir
14-04-2010, 18:34
میشه آموزشش رو واسم بزاری؟؟؟

من این مودمو ندارم. خودتم بیوفتی توش سر در میاری.

Electronic-Arts
14-04-2010, 21:07
سلام.
اقا من خيلي بدبختم:41:
اين از اين مورد كه منو به تاپيك مخابرات ارجا دادين و بي جواب موند اونجا:

اينم از مشكل جديدم.ديگه اصلا كانكت نميشم.هركاري ميكنم اين ارور رو ميده:
Error734
the ppp link control protocol was terminated

ماشاالله اينهمه خبره توي اين سايته.يكيتون منو نجات بدين ازين بدبختي adsl مخابرات:41:
این ارور به خاطر اینه که ما سرور های خیلی عالی داریم به همین علت تا ترافیک مرکز میره بالا این ارور رو میده حدود 20 بار بزنی redial رو کانکت میشه

Enter
15-04-2010, 04:53
سلام دوستان من به تازگی از شرکت پارس آنلاین اشتراک گرفتم درواقع چون مودم رو هم ازخودشون خریدم ماه اول رو باترانسفریک گیگ رایگان بهم دادن ولی نمیدونم چرااز 750 مگابایت مونده یهویی رسید به 450 مگ الان تومایه های 390 مگ هستش کسی میدونه جریان ازچه قراره حتی توترانسفر رایگان شبانه هم که دانلود کردم ازم کم شدنمیدونم چی به چیه کسی هست بتونه کمک کنه؟

lebesgue
15-04-2010, 11:02
ممنون
دو سه باری هست که توی PC این پیغام رو دریافت میکنم:

ممکنه مشکل از تنظیمات مودم باشه؟
(اکثرا روی PPPOE هست چون همزمان با PC و لپتاپ از اینترنت استفاده میشه)

Amir Yousof
15-04-2010, 11:30
سلام من امروز یک مودم w8901g tp-link وایرلس خریدم تا تو خونه بتونم با موبایلم هم ازش استفاده کنم ولی وقتی با موبایل کانکت میشم هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه از دوستان و اساتید خواهش میکنم که نحوه ی کانفیگ تنظیمات مودم رو به من بگن خودم خیلی باهاش کار کردم اما درست نشد راستی اینترنتم هم صبانت هست . در ضمن اگه با این مودم مستقیم میشه از وی- پی-ن استفاده کرد خواهش میکنم به من بگین .

pooria.rio
15-04-2010, 11:39
عزیز منم دیروز این مودم رو خریدم TP LINK W8901G
شما چند خریدی؟
با چه گارانتی ؟

ChaoticHead
15-04-2010, 11:55
دو سه باری هست که توی PC این پیغام رو دریافت میکنم:

ممکنه مشکل از تنظیمات مودم باشه؟
(اکثرا روی PPPOE هست چون همزمان با PC و لپتاپ از اینترنت استفاده میشه)

توی قسمت TCP/IP یکی از وسایلی که باهاش به اینترنت وصل می شین احتمالا ip دستی وارد کردین که با dhcp تداخل پیدا می کنه. برای حل مشکل، یا به همه وسایلتون ip دستی بدین یا همه شونو اتوماتیک بزارین

سلام من امروز یک مودم w8901g tp-link وایرلس خریدم تا تو خونه بتونم با موبایلم هم ازش استفاده کنم ولی وقتی با موبایل کانکت میشم هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه از دوستان و اساتید خواهش میکنم که نحوه ی کانفیگ تنظیمات مودم رو به من بگن خودم خیلی باهاش کار کردم اما درست نشد راستی اینترنتم هم صبانت هست . در ضمن اگه با این مودم مستقیم میشه از وی- پی-ن استفاده کرد خواهش میکنم به من بگین .

خوب مویبایلتون اسم شبکه وایرلستونو می شناسه؟ همه مراحل انجام می شه فقط صفحه باز نمی کنه؟ آدرس dns را توی موبایل چک کنین

از اساتیدکسی نیست جواب ما روبده؟

فایروال هر دو طرف را موقتا قطع کنین. آدرشهای tcp/ip چیه؟ روی اتوماتیک بزارین..

moosavi.sm89
15-04-2010, 12:09
سلام خدمت دوستان عزیز

برای تنظیم مودم asus am602 میشه از تنظیمات مودمی که تنظیماتش ست شده بکاپ بگیریم و روی مودم دیگه ری استور کنیم؟

اگر بشه و یکی از دوستان این کار رو برام انجام بده لطف و کمک بزرگی بهم کرده:40:

Amir Yousof
15-04-2010, 12:09
عزیز منم دیروز این مودم رو خریدم TP LINK W8901G
شما چند خریدی؟
با چه گارانتی ؟ من 54 تومن با گارانتی فرادانش

---------- Post added at 01:09 PM ---------- Previous post was at 01:07 PM ----------

خوب مویبایلتون اسم شبکه وایرلستونو می شناسه؟ همه مراحل انجام می شه فقط صفحه باز نمی کنه؟ آدرس dns را توی موبایل چک کنین

بله اسم شبکه رو میشناسه و کانکت هم میشه ولی هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه فکر میکنم اشکال از تنظیمات کانکت شدن در داخل تنظیمات خود مودم باشه .

01110362
15-04-2010, 12:18
مرسی از جوابتون ولی درستش کردم ایراد از تنظیمات وایرلس مودم بود.
راستی فرق بین 52G با 802.11b تو تنظیمات مودم چیه وفرقی توسرعت دانلودتو وایرلس داره یا نه؟

hirondelle
15-04-2010, 14:58
شرمنده یه ذره دیر کردم،پستت رو ندیده بودم.
ویندوز 7 ، مودم comtrend ct-5611(این بنده خدایی که ازش اکانت گرفتیم ، این مدمو انداخت بهمون.منم با خودم گفتم اینجوری لاقل نمی تونه پس فردا بهونه مودم بگیره!)
راهنمای US robotic رو برات تو پست 7051 گذاشتم،فایل دیگه ای نیاز بود ، در خدمتم.ممنون از لطفت!:10:
کسی نیس کمک کنه؟میخوام روتر وایرلس ِ US رو وصل کنم به مودمم.

lebesgue
15-04-2010, 15:16
توی قسمت TCP/IP یکی از وسایلی که باهاش به اینترنت وصل می شین احتمالا ip دستی وارد کردین که با dhcp تداخل پیدا می کنه. برای حل مشکل، یا به همه وسایلتون ip دستی بدین یا همه شونو اتوماتیک بزارین

نه من به تنظیمات دیفالتش دست نزدم و این قسمتی که میگید رو تا حالا ندیدم.
با تشکر

pooria.rio
15-04-2010, 17:55
من 54 تومن با گارانتی فرادانش[COLOR="Silver"]

مبارکت باشه داداش گلم
من هم با همین گارانتی 50 خریدم

P.1052
15-04-2010, 21:19
سلام دوستان
یه مودم adsl می خوام زیر 60 تومن(کمی بالا یا پایین عیب نداره)برای اینترنت 1 مگ یا کمتر.اگه وایرلس هم داشته خیلی خوبه.بردش کم باشه هم عیبی نداره برای تو خونه است.ممنون.

Exir
15-04-2010, 21:47
سلام دوستان
یه مودم adsl می خوام زیر 60 تومن(کمی بالا یا پایین عیب نداره)برای اینترنت 1 مگ یا کمتر.اگه وایرلس هم داشته خیلی خوبه.بردش کم باشه هم عیبی نداره برای تو خونه است.ممنون.

این مدل ارزون خوبیه( TPLINK 8901 54M )مشکلاتشم نسبت به خیلی از مودم های گرونتر از خودش کمتره دو تا از دوستانم تو همین دو سه روز خریدن دو سه تا پست بالایی رو بخون ببینی. قبلاً حدود 60 70 بوده ولی الان تا 50 تومنم ارزون شده.
یه سایتم پیدا کردم داره قیمت خیلی خوبی میده. اینجا:

موفق باشی.

moosavi.sm89
15-04-2010, 22:35
مرسی از جوابتون ولی درستش کردم ایراد از تنظیمات وایرلس مودم بود.
راستی فرق بین 52G با 802.11b تو تنظیمات مودم چیه وفرقی توسرعت دانلودتو وایرلس داره یا نه؟

جفتشون رو فرکانس 2.4000 تا 2.4835 کار میکنند

802.11 ماکسیمم سرعتش 11mbps
ولی 802.11g تا سرعت 54Mbps ساپورت میکنه

در صورتی که تمامی دستگاهات استاندارد 802.11g رو ساپورت میکنه روی هیمن استاندارد ست کن.

راستی اگر از اکسس پوینت استفاده میکنی به کانال که روی اکسس پوینتت میدی دقت کن اگر اطرافت شبکه وایر لس هست امارشو بگیر کانال ها با هم اور لپ نکنه.
موفق باشی:40:

pooria.rio
15-04-2010, 22:48
من از علاالدین خریدم 50 تومن
البته همونجا هم جایی بود که میداد 60 تومن !!!

darknight20
16-04-2010, 10:42
دمت گرم محسن خان

a6l3i
16-04-2010, 11:41
کسی نیس کمک کنه؟میخوام روتر وایرلس ِ US رو وصل کنم به مودمم.
سلام
شرمنده ، 5 روزه کمپلت درگیر امتحانای فوقم بودم. پوستم کنده شد . . .

خوب من Manual مربوط به Ruter و مودم شما رو گرفتم.
1- شما مودم رو با چی به Ruter وصل کردی؟ ( Usb or LAN ) ؟
2- الآن Ruter رو با چی به سیستم وصل کردی؟ ( Wireless یا LAN )

justarm2006
16-04-2010, 12:44
سلام دوستان. من مودمم Micronet هست. توی تنظیمات مودم، قسمت Maintenance ،Diagnostics

اینا رو Fail میزنه. Testing ATM OAM segment ping - Testing ATM OAM end to end ping

مشکلش چیه؟

fateme_3979
16-04-2010, 15:04
سلام دوستان
من یک لپ تاپ sony دارم و یک مودم وایرلسی philips اما نمیدونم چطوری باید لپ تاپ رو به اینترنت متصل کنم
با تشکر

a6l3i
16-04-2010, 16:26
سلام دوستان . . .

سلام دوستان
من یک لپ تاپ sony دارم و یک مودم وایرلسی philips اما نمیدونم چطوری باید لپ تاپ رو به اینترنت متصل کنم
با تشکر

جناب انیشتین نمی دونن ؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- مدل مودم رو بگن بهتر میشه راهنمائی کرد
2- وایرلس مودم روشنه ؟ (روی مودمتون باید یه چراغ برای wireless باشه که نشون دهنده وضعیت wireless هستش)
3- اگه خاموشه ( = wireless غیر فعاله) باید از تو تنظیمات مودم 192.169.1.1 قسمت تنضیمات wireless اون رو enable کنید. که معمولا با زدن یه تیک انجام میشه.

تا این جا رو چک کنید ، تا ادامه داستان . . .

hirondelle
16-04-2010, 17:13
سلام
شرمنده ، 5 روزه کمپلت درگیر امتحانای فوقم بودم. پوستم کنده شد . . .

خوب من Manual مربوط به Ruter و مودم شما رو گرفتم.
1- شما مودم رو با چی به Ruter وصل کردی؟ ( Usb or LAN ) ؟
2- الآن Ruter رو با چی به سیستم وصل کردی؟ ( Wireless یا LAN )
سلام
خسته نباشی
1-LAN
2-Wireless
:46:

a6l3i
16-04-2010, 18:01
سلام
خسته نباشی
1-LAN
2-Wireless
:46:

سلام 2 باره

Ruter رو از طریق یکی از 4 تا خروجی LAN مستقیم به PC وصل کردی ؟

1- هم رو میشناسن؟
2- سیستم وارد نت میشه؟؟

مجبوریم گاماس-گاماس بریم ، تا مشکل حل شه . . .

Amir Yousof
16-04-2010, 19:01

دوستان کسی نمیخواد کمکم کنه خواهش میکنم .

a6l3i
16-04-2010, 20:09

سلام
1- تو لیست شبکه های دیده شده توسط موبایل ، اسم شبکه ی مودم هست؟
2- رو شبکه Password گذاشتی؟ (اگه آره فعلا ورش دار)
3- موبایلت چیه؟

ضمناٌ بحث در مورد وی پی ان تو p30 خطرناکه حسن خطرناکه ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تا این حد بگم که این مودم ها نمی تونن اتومات وی پی ان رو وصل کنن. (واسه wireless و موبایل میخوای؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

porya_spy
16-04-2010, 23:19
سلام دوستان . من یه مشکلی دارم . وقتی میخوام کامپیوتر با برنامه auto power بزارم رو hibrante قبلش مودم روشن و به اینترنت کانکت . بعد وقتی کامپیوتر روشن میشه و ویدوز میاد بالا به اینترنت کانکت نیست و به علامت تعجب ( ! ) روی کامپیوتر پایین میاد و برای همین نمیتونه دانلود کنه !! اصلا وقتی قبل از بالا اومدن ویندوز مودم روشن کنی وقتی میره تو ویندوز بعصی برنامه ها بالا نمیان . ولی وقتی که رفت تو ویندوز همه چی کامل بالا اومد . اون موقع که روشن میکنم هشچ مشکلی ندارم !! به نظرتون چه راه حلی پیشنهاد میکنید که بعد که رفت ویندوز مودم روشن بشه ؟؟؟
البته فکر نکنم بشه چون مودم pppoe !! حالا اگه دوستان راه حلی دارن یه لطفی در حق من بکنن.

a6l3i
16-04-2010, 23:39
سلام

سلام دوستان . من یه مشکلی دارم . وقتی میخوام کامپیوتر با برنامه auto power بزارم رو hibrante قبلش مودم روشن و به اینترنت کانکت . بعد وقتی کامپیوتر روشن میشه و ویدوز میاد بالا به اینترنت کانکت نیست و به علامت تعجب ( ! ) روی کامپیوتر پایین میاد و برای همین نمیتونه دانلود کنه !! اصلا وقتی قبل از بالا اومدن ویندوز مودم روشن کنی وقتی میره تو ویندوز بعصی برنامه ها بالا نمیان . ولی وقتی که رفت تو ویندوز همه چی کامل بالا اومد . اون موقع که روشن میکنم هشچ مشکلی ندارم !! به نظرتون چه راه حلی پیشنهاد میکنید که بعد که رفت ویندوز مودم روشن بشه ؟؟؟
البته فکر نکنم بشه چون مودم pppoe !! حالا اگه دوستان راه حلی دارن یه لطفی در حق من بکنن.

پوریا جان ، خدائیش روی دستگاه فتوکپی رو سفید کردی!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این سوال رو تو چندتا تاپیک و تالار مطرح کردی !؟!؟ هرجا میرم هست!!! دیگه بعد از 119 تا پست دادن انتظار نمیره روال کار فروم تو دستتون نیومده باشه .!!! سوال رو که مطرح میکنید ، مثل بسیاری از دوستان منتظر بمونید تا دوستان پاسخ تون رو بدن . . ..

حالا من نمی دونم جوبتون رو گرفتین یا نه؟! به هرحال . . .

این مریضای ما کیا هستن؟
- مدل مودم؟
- وبندوز؟
- نحوه ی اتصال مودم به سیستم؟

Mahdi.p30
17-04-2010, 00:15
سلام دوستان . من یه مشکلی دارم . وقتی میخوام کامپیوتر با برنامه auto power بزارم رو hibrante قبلش مودم روشن و به اینترنت کانکت . بعد وقتی کامپیوتر روشن میشه و ویدوز میاد بالا به اینترنت کانکت نیست و به علامت تعجب ( ! ) روی کامپیوتر پایین میاد و برای همین نمیتونه دانلود کنه !!
به نظرتون چه راه حلی پیشنهاد میکنید که بعد که رفت ویندوز مودم روشن بشه ؟؟؟
مودم که توی PPPOE همیشه کانکته ، مشکل سر اینه که احتمالا کارت شبکه خاموش و روشن میشه
همون لحظه که ویندوز بالا میاد ، فقط قطعه؟
یا بعدشم قطعه؟

اصلا وقتی قبل از بالا اومدن ویندوز مودم روشن کنی وقتی میره تو ویندوز بعصی برنامه ها بالا نمیان . ولی وقتی که رفت تو ویندوز همه چی کامل بالا اومد . اون موقع که روشن میکنم هشچ مشکلی ندارم !!
اینم نفهمیدم!:31:

ضمنا همونطور که علی جان گفته ، توی همه تایپیکا پست دادی ، حالا به اینجا و تایپیک آموزش روشن و .... ، یه جورایی ربط داره ، ولی انصافا به تایپیک شاتل هر جوری فکر میکنم ربطی نداره!

fateme_3979
17-04-2010, 11:24
سلام دوستان . . .

جناب انیشتین نمی دونن ؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- مدل مودم رو بگن بهتر میشه راهنمائی کرد
2- وایرلس مودم روشنه ؟ (روی مودمتون باید یه چراغ برای wireless باشه که نشون دهنده وضعیت wireless هستش)
3- اگه خاموشه ( = wireless غیر فعاله) باید از تو تنظیمات مودم 192.169.1.1 قسمت تنضیمات wireless اون رو enable کنید. که معمولا با زدن یه تیک انجام میشه.

تا این جا رو چک کنید ، تا ادامه داستان . . .
گفتم که philips

porya_spy
17-04-2010, 13:43
سلام

پوریا جان ، خدائیش روی دستگاه فتوکپی رو سفید کردی!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این سوال رو تو چندتا تاپیک و تالار مطرح کردی !؟!؟ هرجا میرم هست!!! دیگه بعد از 119 تا پست دادن انتظار نمیره روال کار فروم تو دستتون نیومده باشه .!!! سوال رو که مطرح میکنید ، مثل بسیاری از دوستان منتظر بمونید تا دوستان پاسخ تون رو بدن . . ..

حالا من نمی دونم جوبتون رو گرفتین یا نه؟! به هرحال . . .

این مریضای ما کیا هستن؟
- مدل مودم؟
- وبندوز؟
- نحوه ی اتصال مودم به سیستم؟

علی اقا بابت پست ها واقعا شرمندم . دیشب یکم اعصابم خورد بود حواسم نبود . بازم بابت پست ها عذر خواهی میکنم :40: . اون مشکلی هم که گفتم حل شد و الان مشکلی ندارم . اگه بازم مشکل داشتم توی تاپیک مخصوص خودش میگم :31::40:. بازم معذزت میخوام .

---------- Post added at 02:43 PM ---------- Previous post was at 02:40 PM ----------

علی اقا یه سوال . میگم من میخوام مودم آپگرید کنم . الان بدون هیچ مشکلی بالا میاد کانفیگ مودم و همه کاری هم میتونم انجام بدم . سوالم اینه که اصلا لزم هست آپگرید کنم ؟ اصلا آپگریت مودم برای چی هست ؟

a6l3i
17-04-2010, 13:58
گفتم که philips
سلام

مثل اینه که بهم بگن ماشینت چیه ؟ بگم ایران خودرو !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ممنون میشم شماره مدل رو هم بفرمائید. مثلا Philips SNK5620

قسمت ها 2 و 3 رو امتحان کردین؟ نتیجه چی شد؟

a6l3i
17-04-2010, 14:14
علی اقا بابت پست ها واقعا شرمندم . دیشب یکم اعصابم خورد بود حواسم نبود . بازم بابت پست ها عذر خواهی میکنم :40: . اون مشکلی هم که گفتم حل شد و الان مشکلی ندارم . اگه بازم مشکل داشتم توی تاپیک مخصوص خودش میگم :31::40:. بازم معذزت میخوام .

علی اقا یه سوال . میگم من میخوام مودم آپگرید کنم . الان بدون هیچ مشکلی بالا میاد کانفیگ مودم و همه کاری هم میتونم انجام بدم . سوالم اینه که اصلا لزم هست آپگرید کنم ؟ اصلا آپگریت مودم برای چی هست ؟

مخلصم. دشمنت شرمنده . . .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] معلومه اساسی فیوز پرونده بودی . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما ببین ورژن Fiermware مودمت چنده و با اونی که تو سایت سازنده هستش مقایسه کن. اگه فرق داشت پیشنهاد میکنم Upgrade کنی. ورژن های جدید معمولا واسه برطرف کردن Bug های نرم افزاری هستش که به مرور زمان توسط کاربرها مشخص میشن . البته بعضی اوقات یه سری از Upgrade ها واسه مشکلی در یه منطقه ی خاصه. میتونی توضیحات ورژن جدید رو بخونی و ببینی چی اضافه کردن.

خواهشاٌ مواظب باش Firmware مربوط به مودم خودت رو از سایتش بگیری. تا حالا چندین مورد سکته مغزی واسه ی مودم های دوستان تو فروم داشتیم.

Upgrade کردن مثل آب خوردنه (و با سه تا Click تمومه) ولی مهم اینه که تو لیوان بجای آب ، نفت نریزی و سر بکشی . . .

شک داری ، مدل مودم ، ورژن Firmware و نوع ویندوزت رو بگو واست نگاه کنم.. . .

یا حق . .

parsa205
17-04-2010, 15:09
من از اینترنت شرکت شاتل استفاده می کنم لطفا برای من یک مودم وایرلس با برد عالی در حدود 120 تومن معرفی کنید؟

a6l3i
17-04-2010, 15:22
من از اینترنت شرکت شاتل استفاده می کنم لطفا برای من یک مودم وایرلس با برد عالی در حدود 120 تومن معرفی کنید؟

من هم Art-1 شاتل دارم .
نظر شخصیم:
Asus-Wl600g (حدود 105 تومن ) که خودم حدود 2 ساله دارم.
اگه USB هاش رو واسه به اشتراک گذاری پرینتر و فلش مموری تو شبکه لازم نداری ، Asus-am6004 ( حدود 70 تومن)

نمی دونم به چه بردی میگی عالی ولی برد مودم های خونگی در حد یه طبفه و ماکزیمم دوتا خوبه (بستگی زیادی به ساختار هم دار). اگه درحد تیم ملی می خوای ، باید یه آنتن 35 تومنی جداگانه بخری (که بعیده لازم شه.)

parsa205
17-04-2010, 15:27
من هم Art-1 شاتل دارم .
نظر شخصیم:
Asus-Wl600g (حدود 105 تومن ) که خودم حدود 2 ساله دارم.
اگه USB هاش رو واسه به اشتراک گذاری پرینتر و فلش مموری تو شبکه لازم نداری ، Asus-am6004 ( حدود 70 تومن)

نمی دونم به چه بردی میگی عالی ولی برد مودم های خونگی در حد یه طبفه و ماکزیمم دوتا خوبه (بستگی زیادی به ساختار هم دار). اگه درحد تیم ملی می خوای ، باید یه آنتن 35 تومنی جداگانه بخری (که بعیده لازم شه.)
شما از این مودم راضی هستی ؟؟؟شاتل پشتیبانی میکنه؟؟؟در ضمن پرینتر من فقط یه دونه خروجی USB داره میشه با این مودم وارد شبکه اش کرد؟

pooria.rio
17-04-2010, 18:16
من TPLINK TD-W8901G دارم
الان رو PPOE هستش
خواستم ببینم اگه مثلا شبا بخوام با اکانت شبانه وصل شم چجوریه ؟
چون الان اجازه نمیده با هیچ چیزه دیگه وصل شم
فقط خودش وصل میشه و همین....

Mahdi.p30
17-04-2010, 18:26
من TPLINK TD-W8901G دارم
الان رو PPOE هستش
اکانت شبانه و روزانه شما با هم فرق داره؟
اگه فرق داره ، باید شبا بریدج تنظیم کنی ، که در اون صورت دیگه نمیتونی از وایرلس مودم استفاده کنی

fateme_3979
17-04-2010, 18:38
سلام

مثل اینه که بهم بگن ماشینت چیه ؟ بگم ایران خودرو !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ممنون میشم شماره مدل رو هم بفرمائید. مثلا Philips SNK5620

قسمت ها 2 و 3 رو امتحان کردین؟ نتیجه چی شد؟
دوست عزیز ببخشید
مدلش philips cpwbs154
اما من بیشتر بهسم روی اینکه از تو ویندوز ویستا چطوری باهاش ارتباط برقرار کنم
مررسی که اینقدر به سوالات همه پاسخ میدی

---------- Post added at 06:38 PM ---------- Previous post was at 06:36 PM ----------

بله روشن هست
مودم رو دادم برام تنظیم کردن
اما وقت نکردم لپ تاپ رو هم ببرم برام تنظیم کنه

pooria.rio
17-04-2010, 20:19
اکانت شبانه و روزانه شما با هم فرق داره؟
اگه فرق داره ، باید شبا بریدج تنظیم کنی ، که در اون صورت دیگه نمیتونی از وایرلس مودم استفاده کنی

پسورد و یوزر اگانت شبانه و روزانه با هم فرق میکنه
مگه وقتی بریج باشه دیگه نمیشه به وایرلس وصل شد؟
چه ربطی داره ؟

Exir
17-04-2010, 20:43
من TPLINK TD-W8901G دارم
الان رو PPOE هستش

فکر کنم امکان سیو کردن بیشتر از یک کانکشن روی مودمت باشه البته قبل از خواب باید بزاری رو شبانه که به وقتش وصل شه. شایدم گزینه ای داشته باشه که اتومات شیفت کنه رو شبانه البته این احتمالش کمه.

یه خورده با منوش ور برو .

Mahdi.p30
17-04-2010, 22:15
فکر کنم امکان سیو کردن بیشتر از یک کانکشن روی مودمت باشه البته قبل از خواب باید بزاری رو شبانه که به وقتش وصل شه. شایدم گزینه ای داشته باشه که اتومات شیفت کنه رو شبانه البته این احتمالش کمه.

یه خورده با منوش ور برو .
دو کانکشن احتمالا برای مودم ایشونم امکان پذیره:

ولی مشکل اینه که مودمو روشن کنی ، با هیچکدوم کانکت نمیشه ، در نتیجه باید دستی کانکت کنی ، مثل عکسی که بالا گذاشتم
بعد دوباره شب اون یکی رو دیسکانکت کنی ، دیگری رو کانکت کنی!
ولی برای مودم ایشون فکر کنم باید بره توی صفحه تنظیمات ، قسمت status و از سمت چپ قسمت wan
ضمنا من دومی رو دیسکانکت میکنم ، بعد میخوام اولی رو کانکت کنم ، باز دومی کانکت میشه!:41:

a6l3i
17-04-2010, 22:43
جمیعا سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما از این مودم راضی هستی ؟؟؟شاتل پشتیبانی میکنه؟؟؟در ضمن پرینتر من فقط یه دونه خروجی USB داره میشه با این مودم وارد شبکه اش کرد؟
1- عشق شاتل ایسوسه!
1- فقط اینو بگم که (گوش شیطون کر) الآن بیشتر از یه ماهه روشنه. ( به دلایلی . . .) و بجز دو-سه بار dc نداشته که اون هم بخاطر لنگرهای کشتی های خلیج فارس و فیبر نوری بوده. وگرنه من مشکلی ندارم.

2- بردش تمام خونه و پیلوت و حیاط رو هم پوشش داده و تا یه کوچه بالاتر که دفتر کار یکی از دوستامه جواب میده!! (البته کیفیت سیگنال شدیدا افت میکنه)

3- Firmware جدید Asus رو تو هیچ مودمی ندیدم. وضعیت شبکه رو به زیبائی نشون میده. این رو هم بگم که تو ورژن 3 اون میتونی برای کاربرها چهار سطح High و Meddium و Low و Block درنظر بگیری تا اگه یکی کارش مهمتره بیشتر پهنای باند رو بگیره.

4- شما پرینتر رو میزنی به مودم و تعریفش میکنی. بعد از تمام سیستم های داخل شبکه میتونی دستور بدی. نمی دونم میدونی یا نه که این مودم دوتا USB داره ، که میتونی مثل Printer یه فلش مموری رو هم Share کنی و همه سیستم ها ازش اطلاعات بگیرن.
درحالت معمولی اگه سیستمی که Printer بهش وصله رو خاموش کنی ، پرینتر هم مرخص میشه ولی مزیت این روش اینه که تا مودم (شبکه ) هست ، Printer و اطلاعات فلش هم هست.

5- برای من بهترین گزینه بوده و الآن هم بخوام بخرم ، بازم انتخابم همینه . .

-----------------------------------------

من TPLINK TD-W8901G دارم
الان رو PPOE هستش

ادیت : با Mehdi_p30 عزیز همزمان شدم .

واسه این کار لازمه مودم بتونه چند تا تنظیم رو تو خودش ذخیره کنه. من راهنمای مودم شما رو دیدم ، همچین چیزی ندیدم. ولی خودت یه نگاه بنداز ببین جدولی مثل این میبینی که دکمه ADD داشته باشه و بشه مورد اضافه کرد:

----------------------------------------

دوست عزیز ببخشید
مدلش philips cpwbs154
اما من بیشتر بهسم روی اینکه از تو ویندوز ویستا چطوری باهاش ارتباط برقرار کنم
مررسی که اینقدر به سوالات همه پاسخ میدی

---------- Post added at 06:38 PM ---------- Previous post was at 06:36 PM ----------

بله روشن هست
مودم رو دادم برام تنظیم کردن
اما وقت نکردم لپ تاپ رو هم ببرم برام تنظیم کنه

اگه مودم تنظیمه پس میآیم سر Laptop
وقتی Wifi لپ تاپ رو روشن میکنید و شبکه های اطراف رو سرچ میکنین ، اسم شبکه خودتون هست؟

Mahdi.p30
17-04-2010, 23:12
جمیعا سلام

1- عشق شاتل ایسوسه!

ادیت : با Mehdi_p30 عزیز همزمان شدم .

واسه این کار لازمه مودم بتونه چند تا تنظیم رو تو خودش ذخیره کنه. من راهنمای مودم شما رو دیدم ، همچین چیزی ندیدم. ولی خودت یه نگاه بنداز ببین جدولی مثل این میبینی که دکمه ADD داشته باشه و بشه مورد اضافه کرد:

شما خودت این کار رو امتحان کردی؟؟
من انجام دادم ، ولی مشکل اینه:

ضمنا من دومی رو دیسکانکت میکنم ، بعد میخوام اولی رو کانکت کنم ، باز دومی کانکت میشه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نمیدونم چرا!

در ضمن عشق شاتل ایسوزه یا عشق ایسوز شاتله؟:31:
یا اینکه شما با ایسوز همراه با شاتل ، عشق میکنی؟
عشق شاتل ، مگه زاکسل نبود؟

a6l3i
17-04-2010, 23:24
شما خودت این کار رو امتحان کردی؟؟
من انجام دادم ، ولی مشکل اینه:

نمیدونم چرا!

در ضمن عشق شاتل ایسوزه یا عشق ایسوز شاتله؟:31:
یا اینکه شما با ایسوز همراه با شاتل ، عشق میکنی؟
عشق شاتل ، مگه زاکسل نبود؟
1- راستش نه. تاحالا لازم نشده !! ولی فردا تست میکنم خبرشو میدم. الآن یه تورنت دارم نمیشه dc کنم.

2- مهم اینه که از کدوم بیشتر پول دربیآرن. همون میشه معشوقه دوران.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نه ،رفیق فابش از 5 سال پیش ( که من سرویسش رو گرفتم ) و حتی قبلش همون Asus هستش. تازه همونطور که میدونی یه مدت تو آوردنش خوردن به پیسی ، اسمشو کرد symphony و آورد و هنوز هم داره وارد میکنه.

my comi
18-04-2010, 00:19
سلام جناب a6l3i
من همونیم که اگه یادتون باشه یه چند وقت پیش در مورد مودم wl-600g و اتصالش به پرینتر تو پیغام خصوصی مزاحمتون شدم، یادتون اومد؟؟
راسیتش اون موقع که هر کاری کردم نتونستم پرینت کنم ، یه مدتی هم بیخیالش شدم ، ولی الان بش احتیاج پیدا کردم ، چند ساعتی هم تو گوگل سرچیدم دیدم تقریبا تمام کسایی که پرینترشون hp1020 یا 1018 هست همین مشکل رو دارن
اول میخواستم بپرسم پرینترتون چیه شما؟؟
دوما هم به دوستانی که قصد خرید این مودم رو دارن این هشدار رو بدم(البته ممکنه من اشتباه کنم و خوشحال هم میشم اگه کسی بتونه راه حلی پیدا کنه)
یه چند مدل پرینتر دیگه هم بود که با این مودم هماهنگی نداشت دوستانی که قصد خرید دارن قبلش یه سرچی بکنن که مثل من نشن:41:

a6l3i
18-04-2010, 00:33
سلام جناب a6l3i
من همونیم که اگه یادتون باشه یه چند وقت پیش در مورد مودم wl-600g و اتصالش به پرینتر تو پیغام خصوصی مزاحمتون شدم، یادتون اومد؟؟
راسیتش اون موقع که هر کاری کردم نتونستم پرینت کنم ، یه مدتی هم بیخیالش شدم ، ولی الان بش احتیاج پیدا کردم ، چند ساعتی هم تو گوگل سرچیدم دیدم تقریبا تمام کسایی که پرینترشون hp1020 یا 1018 هست همین مشکل رو دارن
اول میخواستم بپرسم پرینترتون چیه شما؟؟
دوما هم به دوستانی که قصد خرید این مودم رو دارن این هشدار رو بدم(البته ممکنه من اشتباه کنم و خوشحال هم میشم اگه کسی بتونه راه حلی پیدا کنه)
یه چند مدل پرینتر دیگه هم بود که با این مودم هماهنگی نداشت دوستانی که قصد خرید دارن قبلش یه سرچی بکنن که مثل من نشن:41:
سلام
اختیار دارین . هم شما رو یادمه هم بادمجون زیر چشم شیرت . . .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من Samsung-ML 2250 دارم.
1- وقتی پرینتر رو میزنی به مودم ، مودم میشناستش؟ توی تنظیمات مودم همون صفحه اول (که عکسشو چند پست قبل زدم) تو قسمت USB ها No-Device میزنه یا می فهمه یه چیزی بهش وصله ولی تشخیص نمیده؟
2- فلش رو میتونی Share کنی؟

my comi
18-04-2010, 00:41
بازم خوبه این شیره به یه دردی خورد:31:
آره پرینتر رو میشناسه مدلش رو هم درست می نویسه ، همه چیز درسته ولی وقتی می خوام پرینت کنم هیچ اتفاقی نمی افته
فلش رو هم شیر میکنه

honolooo
18-04-2010, 03:05
درود بر همه دوستان
شاید این سوال مسخره به نظر بیاد ولی خیلی منو گیج کرده!
امروز اولین روز adsl دار شدن من در خونس و اینکه دائما موقع کانکت شدن ارور 691 میداد که بعد از صحبت با به اصطلاح پشتیبان مودم رو 5 دقیقه خاموش کردم و کانکت شد اما بعد از 1 یا 2 ساعت قطع شد و برای وصل شدن مجدد همون مشکل بود و بتز هم با راه حل قبلی (خاموش و روشن کردن مودم) مشکل برطرف شد ولی همچنان این سریال ادامه داشت....
آیا مشکل از مودممه؟ asus am602
آیا با انجام کاری این مشکل برطرف میشه؟ یا شاید اصلا مشکل نیست و من در اشتباهم
سیستم عامل ویندوز 7 هستش ، از تایپ صحیح یوزر و پسورد مطمئنم و تقریبا اطمینان دارم تنظیمات مودم رو کامل انجام دادم
.
.
خوشحال میشم نظر اساتید اهل فن رو بدونم چون به شخصه تا حالا با این مشکل برخورد نکرده بودم البته خاموش و روشن کردن مودم برای هر 3 یا 4 روز یک بار طبیعیه ولی فکر نمی کنم 3 یا 4 ساعت یک بار طبیعی باشه!
سپاس فراوان

shahab220
18-04-2010, 08:54
برای صرفه جویی در هزینه ها من مودم usb پیشنهاد میدم اگر 256 درخاست دادید فرقی نمیکنه با پورت usb یا شبکه وصل شی چون سرعتی که مودم های usb ساپورت میکنه تا حدود 12 مگه که چندین برابر سرعت انتخابی شماست البته مودم های usb مشکلات خاص خودشو داره .

shahab220
18-04-2010, 09:19
شما مودمو ببر سر خط که مخابرات تحویلت داده اگر مودم سینک شد مشکل از داخل ساختمان اگر نشد یا مودم مشکل داره یا از خرابی پورت تو mdf مخابراته شما با یک مودم دیگه که دوستانتون استفاده میکنن تست کنید یادتون باشه که وقتی سر خط را چک میکنی تلفن داخلی را قطع کنی و تنها وسیله ای که به خط وصله مودم باشه .

Exir
18-04-2010, 09:55
دو کانکشن احتمالا برای مودم ایشونم امکان پذیره:

ولی مشکل اینه که مودمو روشن کنی ، با هیچکدوم کانکت نمیشه ، در نتیجه باید دستی کانکت کنی ، مثل عکسی که بالا گذاشتم
بعد دوباره شب اون یکی رو دیسکانکت کنی ، دیگری رو کانکت کنی!
ولی برای مودم ایشون فکر کنم باید بره توی صفحه تنظیمات ، قسمت status و از سمت چپ قسمت wan
ضمنا من دومی رو دیسکانکت میکنم ، بعد میخوام اولی رو کانکت کنم ، باز دومی کانکت میشه!:41:

شاید مودمت باگی چیزی داره.

a6l3i
18-04-2010, 10:17
سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بازم خوبه این شیره به یه دردی خورد:31:
آره پرینتر رو میشناسه مدلش رو هم درست می نویسه ، همه چیز درسته ولی وقتی می خوام پرینت کنم هیچ اتفاقی نمی افته
فلش رو هم شیر میکنه

تو سیستم های تحت شبکه ، اسم Printer میآد؟ مثلا وقتی تو word دستور پرینت میخوای بدی ، اسمش هست؟
ویندوزت چی بود؟

درود بر همه دوستان
شاید این سوال مسخره به نظر بیاد ولی خیلی منو گیج کرده!
امروز اولین روز adsl دار شدن من در خونس و اینکه دائما موقع کانکت شدن ارور 691 میداد که بعد از صحبت با به اصطلاح پشتیبان مودم رو 5 دقیقه خاموش کردم و کانکت شد اما بعد از 1 یا 2 ساعت قطع شد و برای وصل شدن مجدد همون مشکل بود و بتز هم با راه حل قبلی (خاموش و روشن کردن مودم) مشکل برطرف شد ولی همچنان این سریال ادامه داشت....
آیا مشکل از مودممه؟ asus am602
آیا با انجام کاری این مشکل برطرف میشه؟ یا شاید اصلا مشکل نیست و من در اشتباهم
سیستم عامل ویندوز 7 هستش ، از تایپ صحیح یوزر و پسورد مطمئنم و تقریبا اطمینان دارم تنظیمات مودم رو کامل انجام دادم
.
.
خوشحال میشم نظر اساتید اهل فن رو بدونم چون به شخصه تا حالا با این مشکل برخورد نکرده بودم البته خاموش و روشن کردن مودم برای هر 3 یا 4 روز یک بار طبیعیه ولی فکر نمی کنم 3 یا 4 ساعت یک بار طبیعی باشه!
سپاس فراوان

واسه اینکه بفهمیم مشکل از مودمه یا نه ؛ با یه مودم دیگه تست کن یا مودمت رو بده یکی از آشناها که ADSL داره و بگو باهاش کار کنه. این جور قطعی ها (که بعد از connect شدن رخ میدن) یا واسه نویز بالای خطه یا مشکل مودم . .

my comi
18-04-2010, 11:58

تو سیستم های تحت شبکه ، اسم Printer میآد؟ مثلا وقتی تو word دستور پرینت میخوای بدی ، اسمش هست؟
ویندوزت چی بود؟

آره میشناسه ولی کم رنگه(یعنی حالت خاموشه offline ) باید وقتی پرینتر رو روشن میکنم online بشه اما نمیشه
هم رو xp sp 2 هم sp3 هم 7 امتحان کردم نشد.

shabe.saket
18-04-2010, 12:44
بچه ها سلام. من میخوام adsl بخرم. یه سوال دارم. مودم adsl اینترنال میخوام بگیرم حد المقدور. بچه هایی که توی تهرانن میتونن منو یه راهنمایی کوچیک کنن؟ مثلا قیمتش چنده؟ مارکش چیه؟ کیفیتش چه جوریه؟ کجا پیدا میشه؟ اصلا پیدا میشه اینترنال؟
یه سوال دیگه. مودم adsl اینترنال قاعدتا باید با pci به مادر برد وصل بشه درسته؟ مثه مودم های معمولی 56k. حالا اگه اینجوریه lan هم میخواد؟
اگه کسی داره منو راهنمایی کنه بچه ها. اگه میدونین تهران کجا میشه پیدا کرد یه ندایی به من بدین.

میلاد صبح خیز
18-04-2010, 13:24
الان به تنظیمات دسترسی ندارم چی کار کنم؟؟؟؟؟؟

hirondelle
18-04-2010, 14:04
سلام 2 باره

Ruter رو از طریق یکی از 4 تا خروجی LAN مستقیم به PC وصل کردی ؟

1- هم رو میشناسن؟
2- سیستم وارد نت میشه؟؟

مجبوریم گاماس-گاماس بریم ، تا مشکل حل شه . . .

وقتی روتر رو به کامپیوتر وصل می کنم،نمی تونم واردش بشم،هر چقدر168.192.1.1 و ... رو می زنم،نمیشه(از همه خروجی ها امتحان کردم).

وقتی هم روتر رو به مودم وصل می کنم و میخوام وایرلس رو از کامپیوتر کانکت کنم،چند بار پسوورد می خواد،(من پسورد اکانتم رو می دم) ،ولی کانکت نمیشه.

alirony
18-04-2010, 14:49
سلام من میخام مودم بخرم چی بخرم اخرش نفهمیدم
مدل و قیمت

alirony
18-04-2010, 14:57
مدل و قیمت

hirondelle
18-04-2010, 15:23
ارزانترین مودم فکر کنم،TPlink باشه -28 تومن - معمولا راضی اند بچه ها.فقط مث اینکه یه نمه با روتر وایرلس مشکل داره.چیز توپ هم میخوای بگیری :asus.

honolooo
18-04-2010, 17:29

واسه اینکه بفهمیم مشکل از مودمه یا نه ؛ با یه مودم دیگه تست کن یا مودمت رو بده یکی از آشناها که ADSL داره و بگو باهاش کار کنه. این جور قطعی ها (که بعد از connect شدن رخ میدن) یا واسه نویز بالای خطه یا مشکل مودم . .

درود
برای گرفتن نویز ، استفاده از نویز گیر توصیه میشه؟ و اینکه اگر مشکل از مودم باشه نرمافزاریه یا سخت افزاری؟
سپاس فراوان

dsa dsa
18-04-2010, 23:02
یه روتر فقط روتر بی سیم link sys معرفی کنید !

navid_nasim
18-04-2010, 23:04
سلام
خدا رو شکر آخرش تونستم با adsl وصل شم یه کم سرعتش خدا رو شکر از dialup بهتره:46: از مودمم خیلی راضیم خیلی خر کاره:31::31::31::31::31::31:

wichidika
18-04-2010, 23:10
یه روتر فقط روتر بی سیم link sys معرفی کنید !

روتر خالی می خواهید یا مودم روتر؟

چه امکاناتی داشته باشه ؟ بردش چقدر باشه قوی ضعیف
مدلهای مختلف هست

dsa dsa
18-04-2010, 23:14
نه / فقط یه روتر باشه

Wireless Router Access Point

بردش قوی باشه !

a.toraby
19-04-2010, 13:59
سلام
یکی از دوستان من به تازگی از مخابرات استان تهران ADSL گرفته
می خوام بدونم چه مودم هایی با سرویس مخابرات کار می کنند؟
من خودم 3 سال پیش ADSl گرفتم. اون موقع هر شرکتی فقط با یک سری مودم های خاص کار می کرد. هنوز هم همینجوریه؟
اصلاً مودم ها مگه استاندارد نیستند؟ چرا بعضی از شرکت ها با بعضی مودم ها مشکل دارند؟

هشت بهشت
19-04-2010, 15:20
سلام
من خودم 3 سال پیش ADSl گرفتم. اون موقع هر شرکتی فقط با یک سری مودم های خاص کار می کرد. هنوز هم همینجوریه؟
اصلاً مودم ها مگه استاندارد نیستند؟ چرا بعضی از شرکت ها با بعضی مودم ها مشکل دارند؟

سلام . اینکه شرکت ها میگن سرویس ما با فلان مودم مشکل داره الکیه . این ها یه سری مودم ارزون میارن و میفروشن و میخوان که شما بری مودم اونها را بخری .
پیشنهاد من برای خرید مودم اول Asus و بعد TP-LINK هست .

a6l3i
19-04-2010, 15:23
سلام به همه دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عجب آسمون قلمبه ای شده . . .

آره میشناسه ولی کم رنگه(یعنی حالت خاموشه offline ) باید وقتی پرینتر رو روشن میکنم online بشه اما نمیشه
هم رو xp sp 2 هم sp3 هم 7 امتحان کردم نشد.

دارم واست سرچ میکنم ببینم چه میشه کرد؟!

---------------------------------

بچه ها سلام. من میخوام adsl بخرم. یه سوال دارم. مودم adsl اینترنال میخوام بگیرم حد المقدور. بچه هایی که توی تهرانن میتونن منو یه راهنمایی کوچیک کنن؟ مثلا قیمتش چنده؟ مارکش چیه؟ کیفیتش چه جوریه؟ کجا پیدا میشه؟ اصلا پیدا میشه اینترنال؟
یه سوال دیگه. مودم adsl اینترنال قاعدتا باید با pci به مادر برد وصل بشه درسته؟ مثه مودم های معمولی 56k. حالا اگه اینجوریه lan هم میخواد؟
اگه کسی داره منو راهنمایی کنه بچه ها. اگه میدونین تهران کجا میشه پیدا کرد یه ندایی به من بدین.
چرا internal می خوای؟ من تا حالا برخورد نداشتم ! اگه external بگیری میتونی روی سیستم های دیگه هم نصبش کنی.
تو یه فروم خارجی خوندم که internal حدود 30 دلار گرون تره. خوب اینجوری یه Externl-wireless بگیری بهتره!

---------------------------------

الان به تنظیمات دسترسی ندارم چی کار کنم؟؟؟؟؟؟

دارم راهنمای مودمت رو دانلود میکنم . . .

ادیت شد:
1-با LAN وصل کردی یا با Wireless وصل میشی؟
2- یه ریست کامل کن.

--------------------------------------

وقتی روتر رو به کامپیوتر وصل می کنم،نمی تونم واردش بشم،هر چقدر168.192.1.1 و ... رو می زنم،نمیشه(از همه خروجی ها امتحان کردم).

وقتی هم روتر رو به مودم وصل می کنم و میخوام وایرلس رو از کامپیوتر کانکت کنم،چند بار پسوورد می خواد،(من پسورد اکانتم رو می دم) ،ولی کانکت نمیشه.

IP ورود به Ruter شما (طبق گفته ی صفحه ی 4 راهنما [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اینه: 192.168.2.1

مدل و قیمت

بستگی به نیاز شما داره.
LAN دار حدود 50 تومن و Wireless بین 75 تا 100 تومن . حالا ؟

درود
برای گرفتن نویز ، استفاده از نویز گیر توصیه میشه؟ و اینکه اگر مشکل از مودم باشه نرمافزاریه یا سخت افزاری؟
سپاس فراوان

واسه نویز تلفن آره. ولی Splitter روی مودم تاثیری نداره. ممکنه نرم افزاری باشه که با Firmware Upgrading حل میشه. من دیدم مودمت نو هستش گفتم بهت نگم . نزنی شل و پلش کنی.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] الآن Firmware مودمت ورژنش چنده؟

سلام

1- هنوز هم همین طوره و خواهد بود . چون ISP ها حوصله ندارن رفع اشکال انواع مودم ها رو پاسخ بدن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، واسه راحتی خودشون چند تا برند رو OK میکنن و میگن ما فقط اینا رو تائید میکنیم ( آخه دنیا منتظر تائید ایناست!!!) در صورتی که مثلا Linksys رو تقریبا هیچ ISP ای تائید نمیکنه ولی دوستان به راحتی دارن استفاده میکنن و مشکلاتشون رو همینجا حل میکنن.
2- تنها برندی که تو لیست تمامی ISP ها دیده میشه ASus هستش و تاحالا نشنیدم ISP ای بهش گیر بده!

wichidika
19-04-2010, 15:58
نه / فقط یه روتر باشه

Wireless Router Access Point

بردش قوی باشه !

چه نوعی می خواهید یعنی رنج فرکانسی
چندین مدل مختلف هست .
رده n باشه یا رده g ?

hirondelle
19-04-2010, 16:42
سلام به همه دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عجب آسمون قلمبه ای شده . . .

IP ورود به Ruter شما (طبق گفته ی صفحه ی 4 راهنما [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اینه: 192.168.2.1

همه اش رو امتحان کردم:1.1 ، 2.1 ... انگار نه انگار. :grrr:

a6l3i
19-04-2010, 16:51
همه اش رو امتحان کردم:1.1 ، 2.1 ... انگار نه انگار. :grrr:
کارت شبکه که مشکل نداره؟! مودم رو بهش میزنی میشناسه و تو اینترنت میره؟

a.toraby
19-04-2010, 17:12
سلام . اینکه شرکت ها میگن سرویس ما با فلان مودم مشکل داره الکیه . این ها یه سری مودم ارزون میارن و میفروشن و میخوان که شما بری مودم اونها را بخری .
پیشنهاد من برای خرید مودم اول Asus و بعد TP-LINK هست .

ممنون دوست عزیز. من چه مدل asus بگیرم بهتره؟
این دوستم اصلاً کار حرفه ای نمی خواد انجام بده. فقط در حد اینکه به اینترنت وصل بشه همین. یعنی به امکانات خاصی نیاز نداره
یه سوال دیگه هم دارم: فرض کنید دو تا PC داریم که یکش کارت شبکه داره. آیا میشه برای اتصال به اینترنت بطور همزمان از پورت USB برای یک PC و از پورت شبکه برای کامپیوتر دیگه استفاده کرد؟ و هردو کامپیوتر بصورت همزمان به اینترنت وصل بشن؟
اگر جواب سوال قبلی منفی است لطفاً یک هاب ارزون قیمت معرفی نمایید. ممنون

a6l3i
19-04-2010, 17:47
ممنون دوست عزیز. من چه مدل asus بگیرم بهتره؟
این دوستم اصلاً کار حرفه ای نمی خواد انجام بده. فقط در حد اینکه به اینترنت وصل بشه همین. یعنی به امکانات خاصی نیاز نداره
یه سوال دیگه هم دارم: فرض کنید دو تا PC داریم که یکش کارت شبکه داره. آیا میشه برای اتصال به اینترنت بطور همزمان از پورت USB برای یک PC و از پورت شبکه برای کامپیوتر دیگه استفاده کرد؟ و هردو کامپیوتر بصورت همزمان به اینترنت وصل بشن؟
اگر جواب سوال قبلی منفی است لطفاً یک هاب ارزون قیمت معرفی نمایید. ممنون
سلام 2باره
1- اگه wireless نخواد من Asus-am604 رو پیشنهاد میکنم که 4 تا خروجی LAN داره ( حدود 50) / البته میتونه Asus-am602 رو هم بگیره که یه USB داره و یه LAN .(حدود 35 تا 40 تومن) که میتونه از هردو استفاده کنه. ولی واسه وصل کردن مودم با USB باید Driver اون رو هم نصب کنید تا یه شبکه مجازی واسه سیستم تعریف کنه. (مزیت LAN اینه که این نصب Driver و دنگ و فنگ ها رو نداره)

2- بعضی دوستان تونستن با هردو پورت USB و LAN همزمان وصل شن که من روشش رو نمی دونم. ولی تو راهنماهای مودم ها یه این نکته اشاره ای نشده.

3- خرید هاب مقرن به صرفه نیست و قیمتش با am604 یکیه! من 2 سال پیش میخواستم همین کار رو کنم که دیدم یه مودم با 4 تا خروجی LAN بگیریم به نفعمه . . .

hirondelle
19-04-2010, 19:31
کارت شبکه که مشکل نداره؟! مودم رو بهش میزنی میشناسه و تو اینترنت میره؟
آره ،حله.با مودم مشکل ندارم؛الان با ADSL کانکتم.(البته با 192.168... وارد مودم هم نمی تونم بشم)

amin_damer
19-04-2010, 19:53
man ye soal dashtam :20:

in sorat ke to conection minevise bastegi be modem dare ya na

akhe man ye 128 pars online daram roza bishtar az 120 nemizane vali to th ha didam bache ha ba hamon service 200 mizanan in cheotr momkene vakhti hadaksare connection speede man 1Mb hastesh!!!!:13:

honesty
19-04-2010, 19:53
با سلام
من قبلا كه دايل آپ استفاده ميكردم ميزان بايتreceived چندين برابرsent بود ولي حالا با adsl ميزانsent تقريبا نصف received است. چرا؟

parinaz571
19-04-2010, 20:18
سلام
من رو تلفن یک اسپلیتر گذاشته بودم اما رو مودم نه. امروز رفتم و یک اسپلیتر خریدمو گذاشتم رو مودم که مامانم همش نگه تلفن چرا هوا داره!:20: نمیدونم یکهو چرا سرعتم تا حد زیادی افت کرد ون سرعتم 128 نامحدود همیشه حداقل با 80 دانلود میکرئم اما الان که اسپلیترو گذاشتم سرعت از 8 با نمیره گاهی هم صفر مشه. اسپلیترو در اوردم بازم سرعتم افتضاح . فکر نکنم مشکل از اسپلیتر باشه؟ ها؟
5 تومن پولشو دادم زورم مییاد استفادش نکنم.

ممکنه مرغوب نبودن اسپلیتر سرعتمو کم کنه؟ اصلا گذاشتن اسپلیتر سر مودم سرعتو زیاد میکنه؟من نمی فهمم این سوالای بنب اسرائیلی چیه که من می پرسم.!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پ ن:
البته الان دارم با سرعت 40 دانلود میکنم اما چند دقیقه قبل سرعت تا حد دایل اپ امده بو د پایین.

الان دوبا ره سرعتم شد8
:41:

dsa dsa
19-04-2010, 20:50
رده n باشه ! برد هم زیاد باشه از WEP هم پشتیبانی کنه !

a.toraby
19-04-2010, 23:49
سلام 2باره
1- اگه wireless نخواد من Asus-am604 رو پیشنهاد میکنم که 4 تا خروجی LAN داره ( حدود 50) / البته میتونه Asus-am602 رو هم بگیره که یه USB داره و یه LAN .(حدود 35 تا 40 تومن) که میتونه از هردو استفاده کنه. ولی واسه وصل کردن مودم با USB باید Driver اون رو هم نصب کنید تا یه شبکه مجازی واسه سیستم تعریف کنه. (مزیت LAN اینه که این نصب Driver و دنگ و فنگ ها رو نداره)

2- بعضی دوستان تونستن با هردو پورت USB و LAN همزمان وصل شن که من روشش رو نمی دونم. ولی تو راهنماهای مودم ها یه این نکته اشاره ای نشده.

3- خرید هاب مقرن به صرفه نیست و قیمتش با am604 یکیه! من 2 سال پیش میخواستم همین کار رو کنم که دیدم یه مودم با 4 تا خروجی LAN بگیریم به نفعمه . . .

سلام
ممنون که جواب دادی
لطفاً اگر امکانش هست یک مدل وایرلس دار هم معرفی کن. یعنی هم LAN داشته باشه هم وایرلس
ممنون

hirondelle
20-04-2010, 03:46
دوستان کسی این برنامه RegistryBooster امتحان کرده؟کارش چیه اصلا؟من دانلود کردم،یه اسکن کرد ، 269 تا ارور پیدا کردتو systeme related errors ، 58 تا هم تو user related errors. اینا معنی اش چیه؟
و یه سوال دیگه ، این ping (که تو سایت speednet مثلا به همراه سرعت دانلود و آپلود میده) معنی اش چیه؟

a.toraby
20-04-2010, 08:32
دوستان یک مودم Asus می خوام که هم Wifi داشته باشه و هم Lan و USB
تا جایی که امکان داره ارزون باشه
راستی یه سوال. اگر مودم wifi بخرم همزمان تا چندتا دستگاه بهش وصل میشه؟ ربطی به تعداد آنتن ها داره؟
لطفاً نظرتون رو در مورد Asus DSL-G31 بگید. ممنون

AB
20-04-2010, 09:33
دوستان کسی این برنامه RegistryBooster امتحان کرده؟کارش چیه اصلا؟من دانلود کردم،یه اسکن کرد ، 269 تا ارور پیدا کردتو systeme related errors ، 58 تا هم تو user related errors. اینا معنی اش چیه؟
و یه سوال دیگه ، این ping (که تو سایت speednet مثلا به همراه سرعت دانلود و آپلود میده) معنی اش چیه؟

درسته جاش اینجا نیست ولی رجیستری بوستر یه برنامه برای پاکسازی و بهینه سازی رجیستری ویندوز هست.بهتره به جای این Advanced System Optimizer رو دانلود کنین.هم کارش بهتره هم ابزارهای متنوع زیادی داره.

پینگ یعنی مدت زمانی که طول میکشه درخاست شما به سرور برسه و پاسخ سرور به شما برسه.

wichidika
20-04-2010, 12:35
سلام
من رو تلفن یک اسپلیتر گذاشته بودم اما رو مودم نه. امروز رفتم و یک اسپلیتر خریدمو گذاشتم رو مودم که مامانم همش نگه تلفن چرا هوا داره!:20: نمیدونم یکهو چرا سرعتم تا حد زیادی افت کرد ون سرعتم 128 نامحدود همیشه حداقل با 80 دانلود میکرئم اما الان که اسپلیترو گذاشتم سرعت از 8 با نمیره گاهی هم صفر مشه. اسپلیترو در اوردم بازم سرعتم افتضاح . فکر نکنم مشکل از اسپلیتر باشه؟ ها؟
5 تومن پولشو دادم زورم مییاد استفادش نکنم.

ممکنه مرغوب نبودن اسپلیتر سرعتمو کم کنه؟ اصلا گذاشتن اسپلیتر سر مودم سرعتو زیاد میکنه؟من نمی فهمم این سوالای بنب اسرائیلی چیه که من می پرسم.!

پ ن:
البته الان دارم با سرعت 40 دانلود میکنم اما چند دقیقه قبل سرعت تا حد دایل اپ امده بو د پایین.

الان دوبا ره سرعتم شد8
:41:

------------------------

سوال اول که پیش میاد این که مگر مودم شما سرخودش اسپلیتر نداشته است؟

بنده احتمال میدم که شما اتصالات اسپلیتر را اشتباه وصل کرده باشید.

همان طور که می دونید اسپلیتر سه تا محل اتصال داره یکی ورودی هست دوتا خروجی
خط تلفن را به ورودی line لاین اسپلیتر وصل بای بشود
خروجی adsl اسپلیتر به مودم وصل می شود

خروجی phone به دستگاه تلفن وصل میشه.

ضمنناً تلفن دیگری نباید به قبل از اسپلیتر وصل کرد.:8:

Electronic-Arts
20-04-2010, 13:19

همچین چیزی امکان نداره اسپیلیتر سیگنال های تلفن و ADSL رو جدا میکنه و اگر خروجی تلفن رو به مودم بزنیم اصلا مودم لینک نمیده

parinaz571
20-04-2010, 13:23
------------------------

سوال اول که پیش میاد این که مگر مودم شما سرخودش اسپلیتر نداشته است؟

همان طور که می دونید اسپلیتر سه تا محل اتصال داره یکی ورودی هست دوتا خروجی
خط تلفن را به ورودی line لاین اسپلیتر وصل بای بشود
خروجی adsl اسپلیتر به مودم وصل می شود

خروجی phone به دستگاه تلفن وصل میشه.

ضمنناً تلفن دیگری نباید به قبل از اسپلیتر وصل کرد.:8:

نه اتصلاتم درسته. موقع خرید مودم تو جعبش یک اسپلیتر بود که من اون گذاشتم ببن تلفن و پریز تلفن.
اما دیروز یکی دیگم خریدم تا شاید صدای هوای تو تلفن کمتر بشه. اما متاسفانه چند روزیه سرعتم به شدت امده پایین گفتم شاید از نامرغوبی اسپایتر باشه. اما چند نفر دیگم گه از همارا سرویس دارن تایید میکنن که جدیدا سرعتش امده خییلی پایین.
اسپلیتر جدید رو درست وصل کردم . از LINE یک سیم وصل کردم به پریز تلفن و از DSL وصل کردم به مودم.

wichidika
20-04-2010, 14:39
رده n باشه ! برد هم زیاد باشه از WEP هم پشتیبانی کنه !

روترهای linksys اکثراً امکانات خوبی دارند
ولی مدل

WRT610N

در بین بقیه مدلها فعلاً کاملترین مدل موجود هست.
ویژگی های خاصش این که چهار تا پورت LAN یک گیگابیتی داره .
دوبانده هستش
یک پورت USB برای به اشتراک گذاشتن یک هارد اسکترنال یا هر مموری در شبکه داره.

ضمنناً از WEP , WPA. WPA2
برخورداره.

wichidika
20-04-2010, 14:56
نه اتصلاتم درسته. موقع خرید مودم تو جعبش یک اسپلیتر بود که من اون گذاشتم ببن تلفن و پریز تلفن.
اما دیروز یکی دیگم خریدم تا شاید صدای هوای تو تلفن کمتر بشه. اما متاسفانه چند روزیه سرعتم به شدت امده پایین گفتم شاید از نامرغوبی اسپایتر باشه. اما چند نفر دیگم گه از همارا سرویس دارن تایید میکنن که جدیدا سرعتش امده خییلی پایین.
اسپلیتر جدید رو درست وصل کردم . از LINE یک سیم وصل کردم به پریز تلفن و از DSL وصل کردم به مودم.

پریز تلفن ضد برق نیست؟

تلفن بیسیم نیست؟

اگر از اول چنین مشکلی نداشتید یهویی شروع شده احتمالاً یا مال مرکز مخابرات هست یا مال ISP
از پشتیبانی ISP کمک بگیرید.

parinaz571
20-04-2010, 15:14
پریز تلفن ضد برق نیست؟

تلفن بیسیم نیست؟

اگر از اول چنین مشکلی نداشتید یهویی شروع شده احتمالاً یا مال مرکز مخابرات هست یا مال ISP
از پشتیبانی ISP کمک بگیرید.

نه تلفنمون معمولیه . بیسیم نیست.

پریز تلفن ضد برق چیه؟:20:

فکر میکنم مشکل از شرکت یکم صبر میکنم اگه سرعت به حالت ا ولیش برنگش تماس می گیرم.

wichidika
20-04-2010, 16:11
دوستان یک مودم Asus می خوام که هم Wifi داشته باشه و هم Lan و USB
تا جایی که امکان داره ارزون باشه
راستی یه سوال. اگر مودم wifi بخرم همزمان تا چندتا دستگاه بهش وصل میشه؟ ربطی به تعداد آنتن ها داره؟
لطفاً نظرتون رو در مورد Asus DSL-G31 بگید. ممنون

مودمهای wireless معمولاً usb ندارند اگر هم داشته باشند برای اتصال پرینتر یا به اشتراک گذاشتن حافظه خارجی به کار می رود.

در مورد تعداد دستگاهها نمی شود اظهار نظر کرد. چون هر چه تعداد دستگاهها بیشتر بشود پهنای باند بینشان تقسیم می شود
ربطی به تعداد آنتنها نداره.
اما dsl-g31 یکی از مدلهای ساده asus هست چیزی شبیه asus wl-am604g هست ولی جدیدتره.
وایرلسش زیاد قوی نیست . ولی برای جاهای کوچک کافیه .

a.toraby
20-04-2010, 16:26
مودمهای wireless معمولاً usb ندارند اگر هم داشته باشند برای اتصال پرینتر یا به اشتراک گذاشتن حافظه خارجی به کار می رود.

در مورد تعداد دستگاهها نمی شود اظهار نظر کرد. چون هر چه تعداد دستگاهها بیشتر بشود پهنای باند بینشان تقسیم می شود
ربطی به تعداد آنتنها نداره.
اما dsl-g31 یکی از مدلهای ساده asus هست چیزی شبیه asus wl-am604g هست ولی جدیدتره.
وایرلسش زیاد قوی نیست . ولی برای جاهای کوچک کافیه .

خوب من برای تو خونه می خوام. سرعت ADSL که تو ایران خیلی پایین تر از WIFI هست پس از این بابت نباید نگران بود. فقط کافیه که قطع و وصل نشه.
توی خونه دوتا PC دارم (هر کدوم تو یه اتاق) و یک لپ تاپ و یک آیفون. اگر مودم رو توی یکی از اتاق ها بزارم توی اتاق های دیگه هم جواب میده؟
راستی میدونم به این انجمن مربوط نمیشه اما یک کارت شبکه وایرلس هم می خوام. پایین ترین قیمتش چیه؟

Quentin
20-04-2010, 16:43
شاید مودمتون مشکل داره

wichidika
20-04-2010, 18:33
خوب من برای تو خونه می خوام. سرعت ADSL که تو ایران خیلی پایین تر از WIFI هست پس از این بابت نباید نگران بود. فقط کافیه که قطع و وصل نشه.
توی خونه دوتا PC دارم (هر کدوم تو یه اتاق) و یک لپ تاپ و یک آیفون. اگر مودم رو توی یکی از اتاق ها بزارم توی اتاق های دیگه هم جواب میده؟
راستی میدونم به این انجمن مربوط نمیشه اما یک کارت شبکه وایرلس هم می خوام. پایین ترین قیمتش چیه؟
کارت شبکه وایرلس انواع اقسام مختلف داره
فقط هرنوعی می گیرید سعی کنید درایور win7 داشته باشه که دچار مشکل نشوید.

hirondelle
20-04-2010, 18:43
درسته جاش اینجا نیست ولی رجیستری بوستر یه برنامه برای پاکسازی و بهینه سازی رجیستری ویندوز هست.بهتره به جای این Advanced System Optimizer رو دانلود کنین.هم کارش بهتره هم ابزارهای متنوع زیادی داره.

پینگ یعنی مدت زمانی که طول میکشه درخاست شما به سرور برسه و پاسخ سرور به شما برسه.

ممنون ، یه کرک هم بی زحمت برا Advanced System Optimizer 3.0.560.4557 میذاری(با توضیح نحوه استفاده لطفا)؟من دانلودش کردم،کرکش خرابه.:10:

01110362
20-04-2010, 22:07
جفتشون رو فرکانس 2.4000 تا 2.4835 کار میکنند

802.11 ماکسیمم سرعتش 11mbps
ولی 802.11g تا سرعت 54Mbps ساپورت میکنه

در صورتی که تمامی دستگاهات استاندارد 802.11g رو ساپورت میکنه روی هیمن استاندارد ست کن.

راستی اگر از اکسس پوینت استفاده میکنی به کانال که روی اکسس پوینتت میدی دقت کن اگر اطرافت شبکه وایر لس هست امارشو بگیر کانال ها با هم اور لپ نکنه.
موفق باشی:40:
مرسی اما میشه بیشتر توضیح بدی در خصوص تنظیم کانال اکسس پوینت فکر کنم همین مشکل دارم چون اطرافم 3 -4 تا هست وبعضی موقع خودبخود شروع به خوردن ترافیک میکنه طوری که معلومه داره دانلود فایل انجام میشه.البته باید یه بار قطع ووصل کنکم تا درست شه.
تمام آپدیت عام هم رو off هست.

a.toraby
20-04-2010, 23:18
من امروز رفتم یک Dlink 2640u خریدم. به نظرتون چیز مناسبیه؟ هر چی دنبال asus am604 wirless گشتم پیدا نکردم. هم پایتخت رفتم هم ایرانیان و هم بازار رضا! هیچ کس نداشت
راستی Dlink 2640 رو خریدم 57 تومن. خوب خریدم؟ گرون نداده باشه.

a6l3i
21-04-2010, 08:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سلام دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

man ye soal dashtam :20:

in sorat ke to conection minevise bastegi be modem dare ya na

akhe man ye 128 pars online daram roza bishtar az 120 nemizane vali to th ha didam bache ha ba hamon service 200 mizanan in cheotr momkene vakhti hadaksare connection speede man 1Mb hastesh!!!!:13:

جون ما فارسی تایپ کنید. چشای آدم با فینگیلیش در میآد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه تست از سایت Speedtest بگیر ، بذار ببنیم چی میگه!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-----------------------------------------------------------

با سلام
من قبلا كه دايل آپ استفاده ميكردم ميزان بايتreceived چندين برابرsent بود ولي حالا با adsl ميزانsent تقريبا نصف received است. چرا؟

شما هم میشه کار بالا رو انجام بدین؟ ممنون . . .

-----------------------------------------------------------

آره ،حله.با مودم مشکل ندارم؛الان با ADSL کانکتم.(البته با 192.168... وارد مودم هم نمی تونم بشم)

Rutter رو ریست کارخونه ای کردی؟
پیشنهاد میکنم Ruter رو روی یه سیستم دیگه تست کنی. ببین وارد Setup میشه؟

1- سوال اول چی بود ؟!؟!؟!؟ ما تو این تاپیک سواتمون بیشتر از شبکه و برنامه هاس قد نمیده !!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2- در ادامه صحبت دوستمون ، خوندن مطلب زیر از ویکیپدیا مفید خواهد بود:

روترهای linksys اکثراً امکانات خوبی دارند
ولی مدل

WRT610N

در بین بقیه مدلها فعلاً کاملترین مدل موجود هست.
ویژگی های خاصش این که چهار تا پورت LAN یک گیگابیتی داره .
دوبانده هستش
یک پورت USB برای به اشتراک گذاشتن یک هارد اسکترنال یا هر مموری در شبکه داره.

ضمنناً از WEP , WPA. WPA2
برخورداره.

حدودا قیمتش چنده؟ به نظرت درمقایسه با Asus-wl600g چطوره؟ ( البته اولین موردش که تابلو هستش تعداد USB هاست که asus دوتا داره.

نه تلفنمون معمولیه . بیسیم نیست.

پریز تلفن ضد برق چیه؟:20:

فکر میکنم مشکل از شرکت یکم صبر میکنم اگه سرعت به حالت ا ولیش برنگش تماس می گیرم.

1- همون دوشاخ تلفن هستش که داخلش یه کیت داره که اگه دوشاخ رو به پریز برق بزنین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مودم سکته نزنه و بجاش ، دوشاخ یا تحمل میکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا شهید میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!
معمولا روی بدنه دوشاخ با عباراتی مشخص میکنن که پریز Anti-shock هستش. ( یه راهش اینه که دوشاخ رو بزنین تو برق اگه مودم سوخت میشه نتیجه گرفت . . .! )

جستجو جستجو . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-----------------------------------------------------------

من امروز رفتم یک Dlink 2640u خریدم. به نظرتون چیز مناسبیه؟ هر چی دنبال asus am604 wirless گشتم پیدا نکردم. هم پایتخت رفتم هم ایرانیان و هم بازار رضا! هیچ کس نداشت

مبارکه ، ایشالله همیشه چراغاش واست چشمک سبز بزنه . .. .
قیمتش رو نمی دونم. ولی من وقتی چیزی رو میخرم میگم ، تو دنیا واسه من بهتر از این نیست . . .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید . . .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wichidika
21-04-2010, 09:50
حداقل قیمتش 140 دلار هست
رایان صبا زده زده 230هزار تومان:18:
با wl-600g خیلی فرق دراه بزرگترین فرقش این که مودم نداره روتر خالیه.

amin_damer
21-04-2010, 10:55
[QUOTE=a6l3i;4867927][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سلام دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جون ما فارسی تایپ کنید. چشای آدم با فینگیلیش در میآد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه تست از سایت Speedtest بگیر ، بذار ببنیم چی میگه!

سلام
من امروز زنگ زدم پشتیبانی شرکت گفت ما link speed رو که تو connection می نویسه رو بر اساس ترافیکمون تو هر مرکز میزاریم تو مراکز شلوغ 1 mb و در بقیه 2 mb به همین دلیه که 2 نفر با سرویس یکسان یکی با 120 دانلود میکنه یکی با 250 !!!!!!! کاش می تنوستم مرکز تلفون رو عوض کنم!!!!

a6l3i
21-04-2010, 12:25

حداقل قیمتش 140 دلار هست
رایان صبا زده زده 230هزار تومان:18:
با wl-600g خیلی فرق دراه بزرگترین فرقش این که مودم نداره روتر خالیه.

ممنون ، من فکر کردم مودمه. مثل Asus-wl500g که روش Download Machine هم داشت و تا پای خرید هم رفتم ولی فهمیدم مودم نداره !!!!

سلام
من امروز زنگ زدم پشتیبانی شرکت گفت ما link speed رو که تو connection می نویسه رو بر اساس ترافیکمون تو هر مرکز میزاریم تو مراکز شلوغ 1 mb و در بقیه 2 mb به همین دلیه که 2 نفر با سرویس یکسان یکی با 120 دانلود میکنه یکی با 250 !!!!!!! کاش می تنوستم مرکز تلفون رو عوض کنم!!!!

همه ISP ها همین طورن. سرعت Download و Upload تون هم که کلللی فرق داره. فکر کنم سوالتون درمورد یکی بودن سرعت dl و upload حل شده باشه!

RAPP
21-04-2010, 13:34
سلام دوستان.من از مودم و این حرفا اصلا سر در نمیارم:41:
میخوام که یکم در مورد پورت لن واسم توضیح بدید.
1-پورت لن چی هست؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟
2-خود مودم این رو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
3-چه سیمی رو باید بهش وصل کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و این که کارت شبکه چیه؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم جواب سوالامو بدین.

alireza_farshid
21-04-2010, 14:46
یه استاد زحمت میکشه پارامتر های این جدول رو به ما توضیح بده و بگه واسه بهتر شدنش هر کدوم چیکار باید کرد؟؟؟

nimja
21-04-2010, 22:33
سلام
من یک مودم وایرلس dlink گرفتم. با اون به راحتی میتونم در pc به وسیله کابل به اینترنت وصل بشم. ولی برای لب تاپ که ویندوز 7 داره ، هرکاری میکنم نمیتونه وایرلس کانکت بشه. تنظیمات مودم من به صورتی هست که اتوماتیک کانکت میشه...

Ehsan PCbase
22-04-2010, 09:06
سلام
من مودم micronet sp3362 دارم ، لطفا اموزش نصب و تنظیم این مودم رو برای استفاده از سرویس صبانت بدید .

roteal2007
22-04-2010, 10:20
سلام یکی بیاد اینا رو واسم توضیح بده:
pppoe\pppoa
bright
???
من یه مودم وایرلس دارم که با کامپیوتر خودم pc و با لن +گوشی وصل میشم کدام تنضیمات بهترینه؟؟؟

m.gh.esf
22-04-2010, 10:26
با سلام
من یه مودم asus 604 دارم و میخوام توی suse 11.2 راه بندازم. ولی هرکاری میکنم، تب مربوط به dsl در network manager فعال نمی شه. اگه دوستان منو راهنمایی کنن ممنون میشم

anf-b
22-04-2010, 10:38
سلام دوستان عزیز
میخواستم بدونم چه طور میتونم مودم ADSL الفکس رو کانفیگ کنم
باید چه ip address یی بهش بدم؟
از سایتش نمیتونم یوزر مانوئالش رو دانلود کنم ::

لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

alireza_farshid
22-04-2010, 10:42
سلام یکی بیاد اینا رو واسم توضیح بده:
pppoe\pppoa
bright
???
من یه مودم وایرلس دارم که با کامپیوتر خودم pc و با لن +گوشی وصل میشم کدام تنضیمات بهترینه؟؟؟

pppoe بهترین تنظیمات هستش .

---------- Post added at 11:42 AM ---------- Previous post was at 11:39 AM ----------

یه استاد زحمت میکشه پارامتر های این جدول رو به ما توضیح بده و بگه واسه بهتر شدنش هر کدوم چیکار باید کرد؟؟؟

چرا این انجمن اینقدر کم کاره؟؟؟ فقط دوستان سوال میکنن و بی جواب میمونه؟؟؟؟؟

این دومین با سومین باری هست که سوال میکنم و هیشکی جواب نمیده... آقا تشریف بیارین انجمن سکوریتی ببینین سرعت پاسخ دهی و رفع مشکل چقدر خوبه:40:

البته قبول دارم بحث تخصصی تره . اما یه مقدار دوتسان و اساتید لطف بیشتری داشته باشنند بهتر نیست؟؟؟:11:

alireza_farshid
22-04-2010, 10:47
سلام
من مودم micronet sp3362 دارم ، لطفا اموزش نصب و تنظیم این مودم رو برای استفاده از سرویس صبانت بدید .

شما باید توی قسمت wan یک کانکشن جدید اضافه کنید . vpi و vci رو از پشتیبانی بپرسید . connection type رو روی pppoe تنظیم کنید . توی قسمت یوزر پسورد رو طبق یوزر و پسورد کانکشن خودت تنظیم کن. در ضمن تمام قسمتهای دیگه رو همون default خودش باشه. تموم

honesty
22-04-2010, 10:55

نقل قول:
نوشته شده توسط honesty مشاهده تاپيک
با سلام

نوشته شده توسط a6l3i : شما هم میشه کار بالا رو انجام بدین؟ ممنون . . .

Ehsan PCbase
22-04-2010, 11:49
شما باید توی قسمت wan یک کانکشن جدید اضافه کنید . vpi و vci رو از پشتیبانی بپرسید . connection type رو روی pppoe تنظیم کنید . توی قسمت یوزر پسورد رو طبق یوزر و پسورد کانکشن خودت تنظیم کن. در ضمن تمام قسمتهای دیگه رو همون default خودش باشه. تموم

به طور کلی من از صبانت باید چه اطلاعاتی بگیرم تا خودم تنظیم کنم ؟
یوزر و پسورد برای کانکت شدن و vpi‏ و vci‏ ؟ چیز دیگری لازم نیست ؟

alireza_farshid
22-04-2010, 12:02
به طور کلی من از صبانت باید چه اطلاعاتی بگیرم تا خودم تنظیم کنم ؟
یوزر و پسورد برای کانکت شدن و vpi‏ و vci‏ ؟ چیز دیگری لازم نیست ؟

همین vci - vpi رو باید بگیرید. این مراحلی رو هم که گفتم باید در آدرس 192.168.1.1 توی مرورگرتون وارد کنید که البته میدونین دیگه

alireza_farshid
22-04-2010, 14:23

نقل قول:
نوشته شده توسط honesty مشاهده تاپيک
با سلام

نوشته شده توسط a6l3i : شما هم میشه کار بالا رو انجام بدین؟ ممنون . . .

اولا امیدوارم شما رو بیشتر و فعال تر ببینیم توی تالارها ( از ابتدای 2006 تا حالا 3 تا پست؟؟؟؟:18:)

دوم :46: ناراحت نشی عزیز

سوم احتمالا ویروسی شدی عزیز دل برادر ( البته اگه خودت آپلود نداری) حتما سیستم رو با اویرا ، کسپر و یا اوست آپدیت شده اسکن کن .

چهارم نتیجه رو بهمون خبر بده

01110362
22-04-2010, 20:29
سلام
من یک مودم وایرلس dlink گرفتم. با اون به راحتی میتونم در pc به وسیله کابل به اینترنت وصل بشم. ولی برای لب تاپ که ویندوز 7 داره ، هرکاری میکنم نمیتونه وایرلس کانکت بشه. تنظیمات مودم من به صورتی هست که اتوماتیک کانکت میشه...
دوست عزیز شما برای کانکت شدن با لپ تاپ 2 راه دارید :
1.ازطریق pppoe
2. ازطریق bridge
اگه بخواید از روش اول استفاده کنید باید user و pas تو مودم تعریف وقسمت تنظیمات وایرلس رو هم انجام بدی.دراینصورت سیستم به محض بالا ومدن کانکت میشه یعنی نیازی به ساختن کانکشن نداری.و راه حل دومی هم که باید :1.اول وایرلس کانکت باشه 2.یه کانکشن بسازی وبعد کانکت شی.

fmps
22-04-2010, 21:33
سلام دوستان
من یه مشکل با pppoe دارم
ببینین این تنظیمات درسته[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هنگام روشن شدن لپتاپ اوتومات کانکت نمیشه

nimja
22-04-2010, 21:57
دوست عزیز شما برای کانکت شدن با لپ تاپ 2 راه دارید :
1.ازطریق pppoe
2. ازطریق bridge
اگه بخواید از روش اول استفاده کنید باید user و pas تو مودم تعریف وقسمت تنظیمات وایرلس رو هم انجام بدی.دراینصورت سیستم به محض بالا ومدن کانکت میشه یعنی نیازی به ساختن کانکشن نداری.و راه حل دومی هم که باید :1.اول وایرلس کانکت باشه 2.یه کانکشن بسازی وبعد کانکت شی.

الان که من به صورت اتوماتیک وصل میشم پس روی pppone هست. مشکل من اینه که به محض اینکه بر روی نام وایرلس در لیست شبکه های شناخته شده در لب تاپ کلیک میکنم اروری میده که میشه به وسیله اون عیب یابی انجام داد(ولی اون هم نتیجه ای نداشت)

alireza_farshid
23-04-2010, 04:16
سلام دوستان
من یه مشکل با pppoe دارم
ببینین این تنظیمات درسته[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هنگام روشن شدن لپتاپ اوتومات کانکت نمیشه

تنظیمات درسته البته توی همین صفحه. شما دوتا کار انجام بده

1. تیک اخرین گزینه رو بزن

2. توی تنظیمات لپ تاپت گزینه connect automatic رو فعال کن . باید درست بشه

fmps
23-04-2010, 10:49
تنظیمات درسته البته توی همین صفحه. شما دوتا کار انجام بده

1. تیک اخرین گزینه رو بزن

2. توی تنظیمات لپ تاپت گزینه connect automatic رو فعال کن . باید درست بشه
تنظیمات لپتاپ رو از کجا بزارم رو اتومات؟
تو تنظیمات مودم تیک آخرین گرینه رو زدم ولی نشد

01110362
23-04-2010, 16:00
روگزینه وایرلس خودتون کلیک کن کنارش تیک گزینه اتومات بزار.
دوست عزیز شما گزینه anble nat کردی ؟
اگه نشد یه بار تنظیمات رو bridge بزار.

alireza_farshid
23-04-2010, 16:12

بگو با چه ویندوزی کار میکنی تا راهنماییت کنم

AMIIIIIIR
23-04-2010, 16:28
م
ن از مودم D-Link DSL-2520U استفاده می کنم و سرویس اینترنت را هم از مخابرات مرکز فرد اسدی گرفته ام و بدون هیچ مشکلی به اینترنت وصل میشم و تقریبا با سرعت 13-14 دانلود میکنم ولی چراغ اینترنت من در مودم روشن نمیشود و راه های زیادی را امتحان کرده ام ولی جواب نداده از دوستانی که اطلاع دارند خواهش می کنم کمک کنند و در ضمن آیا راهی وجود دارد که مودم را مستقیم به گوشی برای دانلود وصل کرد بدون نیاز به کامپیوتر .
only p30world

partab1
23-04-2010, 17:17
با سلام
من مودم D-link 2640U دارم و از مخابرات اینترنت گرفتم. امروز به اینترنت وصل نشدم. مودمو ریست کردم و سی دی نصب رو دوباره گذاشتم ولی نمی تونه مودم(روتر) را بشناسه. مطابق دستور العمل خودش عمل مب کنم و تمام کابلها رو هم وصل کردم همه چراغهای ال هی دی موم هم روشنه. میتونین راهنمایی ام کنید؟
باتشکر

fmps
23-04-2010, 17:21
بگو با چه ویندوزی کار میکنی تا راهنماییت کنم

با win7 کار میکنم

mta1795
23-04-2010, 19:29
سلام
اگه کسی با مودم Linksys wga120n به مخابرات وصل شده لطفا تنظیماتش رو بذاره.
خیلی ممنون میشم

saeidcz
23-04-2010, 21:05
با سلام من یک مودم ال فکس دارم می خوام اونو برای ای دی اس الم تنظیم کنم لطفا راهنمایی کامل کنید
علت تنظیم هم تغییر شرکت ای دی .. هستش
من اونو از پشت ریست کردم و لی نمی دونم باید حالا چکار کنم
ممنون

mrdadras
24-04-2010, 11:17
مودم SMC را هم لطفا اضافه کنید

---------- Post added at 12:17 PM ---------- Previous post was at 12:13 PM ----------

من یک مودم SMC خریدم. قبلا با استفاده از asus به اینترنت وصل می شدم. حالا اصلا نمی تونم این مودم را setup کنم. می خوام با استفاده از وایرلس اسن مودم به لب تاپ وصل بشم. باید کانکشن جدید بسازم؟ اگه میشه راهنمایی کنید. ممنون.

isbn
24-04-2010, 14:38
سلام
من حدود 3 ماهه یه مشکل دارم با جفت مودمام
اینه که دو بار چراغ لینک چشمک میزنه یعنی 1 بار میزنه ثابت میشه بعد دوباره خاموش میشه و از دوباره چشمک میزنه بعد ثابت
این باعث شده من وقتی مودم رو pppoe ست میکنم و یوزر و پس رو به خوده مودم میدم که وقتی روشن میکنم اتومات خودش کانکت شه دیگه نمیشه اییی خداااا 98 تومن دادم مودم وایرلس گرفتم الان بخاطره این مشکل افتاده یه گوشه اعصابمم خورد کرده نه تنها این قضیه چشمک زدن دوبار برا این مودم هست بلکه برا اون یکی مودمم که معمولیه هم هست
من کلا میخوام مودم وایر لس رو وصل کنم به یه خط که وقتی روشن میکنم اتومات کانکت شه که از اون ور با لپتاپ و گوشی بهش وصل شم که الان نمیشه :19:
اینم یه کلیپ از مشکل من

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2 مگ

مودمام
وایر لس:604g
معمولی:602
برند asus
سرویس دهنده صبانت

m.gh.esf
24-04-2010, 16:23
با سلام
من یه مودم asus 604 دارم و میخوام توی suse 11.2 راه بندازم. ولی هرکاری میکنم، تب مربوط به dsl در network manager فعال نمی شه. اگه دوستان منو راهنمایی کنن ممنون میشم