PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

sei_pm
28-03-2010, 11:35
با سلام، پست پائین متعلق به منه که ایشون (a6l3i) لطف کردن تو تاپیکش قرار دادن. ممنون میشم اگه کمک کنین:

1- روی مودم splitter داره و روی تلفن ها هم micro filter
2- بندرت پیش میاد وقتی که تلفن قطع و وصل میشه، dc میشه. علاوه بر این اگه کلا تلفن ها رو از خط خارج کنه بازم dc میشه یعنی فکر نکنم مشکل از تلفن یا id caller یا چنین چیزائی باشه.
یه سوال: میتونه مشکل از سیم برق یا هر سیمی حامل جریان که از کنار خط تلفن عبور میکنه، باشه؟

شاید نویز خطتون بالاست.
اونجوری نیست که کابل برق باعث قطعی بشه.

ببينم مي تونيد يه شركت ارزون واسه اي دي اس ال بگيد برام با ترافيك نا محدود

مخابرات 128 نامحدود میده 10000 تومان.

a6l3i
28-03-2010, 11:41
با سلام، پست پائین متعلق به منه که ایشون (a6l3i) لطف کردن تو تاپیکش قرار دادن. ممنون میشم اگه کمک کنین:

1- روی مودم splitter داره و روی تلفن ها هم micro filter
2- بندرت پیش میاد وقتی که تلفن قطع و وصل میشه، dc میشه. علاوه بر این اگه کلا تلفن ها رو از خط خارج کنه بازم dc میشه یعنی فکر نکنم مشکل از تلفن یا id caller یا چنین چیزائی باشه.
یه سوال: میتونه مشکل از سیم برق یا هر سیمی حامل جریان که از کنار خط تلفن عبور میکنه، باشه؟
1- بهش بگو وقتی تو اینترنت هستش ، یه زنگ بزنه شاتل ، میزان نویز خطش رو از پشتیبانی بپرسه. ببینیم چقدر نویر داره؟
2- شاید مشکل از مودمه . ببین میتونه چند روزی با یه مودم دیگه تست کنه؟

L.A.M.P.A.R.D
28-03-2010, 12:01
آخرم نشد راهنمای مودم های TP-Link رو مثل آدم از سایت خودش بگیریم.
من راهنمای مودمت رو خوندم. تو صفحه ی 52 کامل توضیح داده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتو منوی سمت چپ برو به شاخه ی Wireless قسمت Basic و تیک Enable Wireless رو بذار ، فعال میشه. ممکنه ریست هم بخواد. یادت نره روش Pass بذاری . البته نذاری هم غمی نیست ، همسایه ها شب تا صبح دعات میکنن.

موفق باشی . . .
فکر کنم لینک شما مشکل داره:10:

a6l3i
28-03-2010, 12:29
فکر کنم لینک شما مشکل داره:10:
سالمه ، 1نفر هم DL کرده!

sei_pm
28-03-2010, 12:54
یعنی پرید دیگه؟؟؟؟راهی نیست؟؟؟؟

مگه بال داشت که بپره؟
دیگه کار شما نیست یا باید بفرستی گارانتی یا باید یک مودم دیگه بگیری.

dsa dsa
28-03-2010, 12:58
Firmware چیه ؟

ممنون ‍!!

Alex merccer
28-03-2010, 13:09
سلام
من مودم ZTE ZXDSL 831 دارم و می خوام یک کانکشن بسازم که همیشه ON باشه و می خوام MTU مدمم رو هم ببرم بالای 1400 چون برای xbox live لازم دارم اگه کسی تونست کمک کنه و بگه باید چیکار کنم(دقیق و مرحله به مرحله)
ممنون

hastor111
28-03-2010, 13:14
مگه بال داشت که بپره؟
دیگه کار شما نیست یا باید بفرستی گارانتی یا باید یک مودم دیگه بگیری.
در کل مرسی
گارانتی که نداره...پس میریم تو کار یه مورم دیگه
آی شاتل بمیری که یه مودم گذاشتی رو دست ما

a6l3i
28-03-2010, 13:30
سلام

سلام
یکی منو دریابه که ثواب داره زیاد
دیروز که شاتل زنگیدن گفتن مودم آپگریت کن...فایل آپگریت رو گیر اوردم و انجام دادم
بعد عملیاتتش انجام شد و پیغام داد با موفقیت انجام شد
اما کلا مودمم از کار افتاد....فقط چراغ power روشن میشه...چراغ adsl و usb و act دیگه روشن نمیشه
مودم ریست کردم باز همونه...بردم به حالت Default باز نمیشه
پس چی کارش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
راهنماییم کنید لطفا

یعنی پرید دیگه؟؟؟؟راهی نیست؟؟؟؟

به شاتل بدبخت چی کار داری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به ورژن مودم دقت کردین که V3 هستش یا V4 یا V5 ؟ اگه ورژن مودم با Firmware یکسان نباشه این طوری میشه و غالباٌ مودم مرخص !!!
البته یکی از دوستان همین مشکل واسش پیش اومد (چند صفحه قبل تر) و بجای ورژن 1 ورژن 5 رو نصب کرده بودن. با این تفاوت مه مودم بالا اومده بود و به نت هم وصل شده بود و تنها تو تنظیمات بجای مدل 8811 یه مدل دیگه نوشته شده. من واسه ایشون یه ایمیل به TP-LINK زدم که راه جوابشون رو تو پست زیر می تونی ببینی.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

-------------

ببينم مي تونيد يه شركت ارزون واسه اي دي اس ال بگيد برام با ترافيك نا محدود
فکر کنم تاپیک رو اشتباه اومدی محسن جان.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-------------

Firmware چیه ؟

ممنون ‍!!

نرم افزار داخلی مودم (مثل ویندوز در کامپیوترها) که هر چند وقت یکبار سازنده ها باگ ها و مشکلاتشون رو رفع میکنن و ورژن های جدید رو رو سایتشون میذارن.

فقط خواهشاٌ دقت کنید که Firmware مربوط به مودم خودتون رو دانلود و نصب کنید. بسیاری از مدل ها در چند ورژن ارائه شدن که Firmwareهاشون باهم فرق میکنه

Mohsen EA
28-03-2010, 13:37
مخابرات 128 نامحدود میده 10000 تومان.
منظورتون ماهي 100 هزار تومن

فکر کنم تاپیک رو اشتباه اومدی محسن جان. :21:مگه اينجا در مورد ADSL صحبت نمي كنيد اسمشم خريد مودم نصب مودو .. :11:

sei_pm
28-03-2010, 15:13
منظورتون ماهي 100 هزار تومن
مگه اينجا در مورد ADSL صحبت نمي كنيد اسمشم خريد مودم نصب مودو .. :11:

آقا من نوشتم 10000 تومان اون وقت شما میگید 100 هزار تومان.

hastor111
28-03-2010, 16:18
[QUOTE=a6l3i;4790482]سلام

به شاتل بدبخت چی کار داری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به ورژن مودم دقت کردین که V3 هستش یا V4 یا V5 ؟ اگه ورژن مودم با Firmware یکسان نباشه این طوری میشه و غالباٌ مودم مرخص !!!
البته یکی از دوستان همین مشکل واسش پیش اومد (چند صفحه قبل تر) و بجای ورژن 1 ورژن 5 رو نصب کرده بودن. با این تفاوت مه مودم بالا اومده بود و به نت هم وصل شده بود و تنها تو تنظیمات بجای مدل 8811 یه مدل دیگه نوشته شده. من واسه ایشون یه ایمیل به TP-LINK زدم که راه جوابشون رو تو پست زیر می تونی ببینی.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

-------------
سلام جناب a6l3i
من یه ایمیل زدم به شرکت و الان برام جواب اومد اما انگلیسیم خیلی بده
توی مسنجر یاهو براتون پیغام گذاشتم اگه میشه برید بخونیدش
اگر هم ای دی تون چیزه دیگه هست به من یه پی ام بدین تو یاهو تا براتون کامل توضیح بدم ID:hastor111
مرسی

Mohsen EA
28-03-2010, 16:36
آقا من نوشتم 10000 تومان اون وقت شما میگید 100 هزار تومان.
خوب حالا يعني ماهي ده هزار تومن از كجا بخريم
حالا adsl بهتره يا مخابرات

Mahdi.p30
28-03-2010, 16:55
خوب حالا يعني ماهي ده هزار تومن از كجا بخريم
حالا adsl بهتره يا مخابرات
مخابرات بهتر از ADSL هست!:31:
یه بار که دوستمون تذکر دادن ، عنوان این تایپیک اینه:

راه اندازي Adsl / خريد مودم - نصب مودم-رفع عيب مودم
بحث در مورد شرکت های ارائه دهنده هم اینجاست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mohsen EA
28-03-2010, 17:18
خوب منم گفتم مي خوام بخرم حرف بدي نزدم كه :41:

Nava4
28-03-2010, 17:55
کمک لطفا
من مودمم ASUS AM 602 از مخابرت 128 گرفتم ولی هرکار می کنم CONNECT نمیشه
نمی دونم CONNECTION باید بسازم یا همون تنظیمات کافیه
CONFIG از خودم کردم اگر یکی لطف کنه یه توضیح کامل+CONFIG AM602 بگه بهم خیلی لطف کرده در حقم
ممنون

sei_pm
28-03-2010, 18:00
خوب منم گفتم مي خوام بخرم حرف بدي نزدم كه :41:

حیف این فروم ناظم تالار نداره وگرنه من هم ناظم می شدم. و به خاطر پست نا به جای شما 10 ضربه با خط کش کف دستتون میزدم تا اشتباهی توی یک تاپیک ئیگه سوالتون رو مطرح نکنید.
شوخی کردم
تو پست زیر پاسخ داده شد.

Nava4
28-03-2010, 18:17
سلام
من از مخابرات ADSL گرفتم ولی مودم از خودمه ASUS AM 602 هرکار کردم کانکت نشد می خوام ببینم CONFIG چیه و اینکه حتما باید با کانکشن کانکت شم یا مستقیم هم میشه
اگه یکی از دوستان لطف کنه کانفیگ کردنشو مرحله به مرحله بگه یک دنیا ممنون میشم

milad01
28-03-2010, 21:45
با سلام به دوستان عزیز...

من یک مودم symphoney دارم که برای اینترنت ای دی اس ال از شرکت پارس انلاین گرفتم...

حالا چون لپ تاپ خریدم میخوام یک مودم وایرلس بگیرم...ایا باید مودم وایرلس رو از همون شرکت بگیرم یا میتونم خودم بگیرم...؟؟

2.ایا همون ای دی اس ال معمولی رو میتونم با مودم وایرلس به ویرلس تبدیل کنم یا باید از شرکت تقاضای اینترنت وایرلس کنم؟!

(ییخشید که زیاد وارد نیستم!!)

میلاد صبح خیز
28-03-2010, 21:56
نه خودت می نونی یه مودم وایرلس بگیری! ربطی به شرکت نداره!!!

sei_pm
28-03-2010, 22:27
با سلام به دوستان عزیز...

من یک مودم symphoney دارم که برای اینترنت ای دی اس ال از شرکت پارس انلاین گرفتم...

حالا چون لپ تاپ خریدم میخوام یک مودم وایرلس بگیرم...ایا باید مودم وایرلس رو از همون شرکت بگیرم یا میتونم خودم بگیرم...؟؟

2.ایا همون ای دی اس ال معمولی رو میتونم با مودم وایرلس به ویرلس تبدیل کنم یا باید از شرکت تقاضای اینترنت وایرلس کنم؟!

(ییخشید که زیاد وارد نیستم!!)

خودت می تونی مودم بگیری ولی ببین با چه مودمی سازگاری دارند. سمفونی هم همون ایسوز هست شک نکن.
مودم لینکسیس خوبه ولی پارس قبولش نمیکنه.
2- وایرلس مودم ربطی به شرکت نداره شما حتی با خریدن اکسس پوینت هم می تونید اینترنت وایرلس توی منزل داشته باشید ولی بهتره مودم وایرلس تهیه کنید.

shahramghm
29-03-2010, 00:43
با سلام و خسته نباشید
من مودم smc7904 گرفتم و بعد از 100 جور نصب مختلف نتونستم وایرلس رو روی نت بوک پیدا کنم! فکر میکنم اشکال از مودم باشه چون نت بوک هر از چندی یه وایرلس دیگه رو پیدا میکنه! اما خبری از مودم خودم نیست! اگه ممکنه راهنماییم کنید یا اگه آموزشش هست بهم آدرسش رو بدید. ضمنا wlan هم enable هست... راستی با lan میتونم وصل شم. فقط وایرلس رو پیدا نمی کنه..... مرسی

XaniaR_paliz
29-03-2010, 00:50
سلام
من از ساعت یک شب (دانلود رایگاه) شروع کردم به دانلود ولی برنامه DU Meter و سایت پارس آنلاین ۲ تا حجم متفاوت دانلود رو نشون دادند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چرا اینطوری شده؟

a6l3i
29-03-2010, 10:09
سلام
من از مخابرات ADSL گرفتم ولی مودم از خودمه ASUS AM 602 هرکار کردم کانکت نشد می خوام ببینم CONFIG چیه و اینکه حتما باید با کانکشن کانکت شم یا مستقیم هم میشه
اگه یکی از دوستان لطف کنه کانفیگ کردنشو مرحله به مرحله بگه یک دنیا ممنون میشم
تو پست اول راهنمای یک سری مودم ها (از جمله )602 به فارسی و انگلیسی هست.

Configuration به معنای پیکربندی هستش. و تو ایران (به اشتباه) بجای تنظیم مودم از کلمه ناقص کانفیگ کردن مودم استفاده میشه! که تو مودم های وایرلس از طریق 192.168.1.1 انجام میشه.
راهنما ها رو اجرا کنید مشکلی بود در خدمتیم

-------------------------

با سلام و خسته نباشید
من مودم smc7904 گرفتم و بعد از 100 جور نصب مختلف نتونستم وایرلس رو روی نت بوک پیدا کنم! فکر میکنم اشکال از مودم باشه چون نت بوک هر از چندی یه وایرلس دیگه رو پیدا میکنه! اما خبری از مودم خودم نیست! اگه ممکنه راهنماییم کنید یا اگه آموزشش هست بهم آدرسش رو بدید. ضمنا wlan هم enable هست... راستی با lan میتونم وصل شم. فقط وایرلس رو پیدا نمی کنه..... مرسی

دنبال راهنماش هستم ، پیدا کردم میگم. . .

--
ادیت:

شما PPPoE تنظیم کردی یا Bridge ؟
دوستان میگن بعضی اوقات با Bridge ، وایرلس کار نمی کنه!!!

این لینک Manual مودم شما:

Electronic-Arts
29-03-2010, 11:22
سلام
من از ساعت یک شب (دانلود رایگاه) شروع کردم به دانلود ولی برنامه DU Meter و سایت پارس آنلاین ۲ تا حجم متفاوت دانلود رو نشون دادند.

چرا اینطوری شده؟
کلا DU METER چرت و پرت زیاد مینویسه من حجم 60 گیگ 3 ماه دارم و از اول ماه هم ریسیتش کردم و شد صفر الان نوشته 124 گیگ دانلود کردی در حالی که هنوز 20 گیگ دارم

Nava4
29-03-2010, 18:38
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید آقا این لینکه اشتباهه
ممنون آقا خبرشو میدم

lord69
29-03-2010, 20:01
با سلام
من برای adsl مخابرات ثبت نام کردم و می خواهم 1 مودم وایرلس خوب هم بگیرم.رفتم پایتخت چند تا مدل بود که خود فروشنده ها میگفتن جز مارکشون هیچیشون با هم فرق نمیکنه.1 مودم D-link بود 60 تومن.یکی هم asus G31 بود 70 تومن.از نظر شما اساتید کدوم بهتره؟
ممنون

a6l3i
29-03-2010, 20:41
سلا به جناب لرد عزیز . . .

با سلام
من برای adsl مخابرات ثبت نام کردم و می خواهم 1 مودم وایرلس خوب هم بگیرم.رفتم پایتخت چند تا مدل بود که خود فروشنده ها میگفتن جز مارکشون هیچیشون با هم فرق نمیکنه.1 مودم D-link بود 60 تومن.یکی هم asus G31 بود 70 تومن.از نظر شما اساتید کدوم بهتره؟
ممنون
همونطور که فروشنده های عزیز گفتن ، واسه اینترنت نفتی دولت عزیزمون ، همه مودم ها عالی اند ؛ مخصوصا تو وایرلس ها که هم Asus و همD-Link خوب عمل کردن.
نظر شخصی من با Asus هستش ، چون هیچ ISP ای بهش گیر نمیده و من خودم با Firmware اش خیلی حال میکنم چون امکانات فوق العاده ای برای تقسیم کاربرهای شبکه به 3 دسته ی Low, Medium,High رو میده . (من wl600g دارم ) که تو برندهای دیگه این رو ندیدم.

باز هم دیدگاه شخصیم اینه که : اگه یه چرخی تو صفحات آخر همین تاپیک بزنی ، دوستان برای تنظیم یا آپ گرید مودم های وایرلس Asus خیلی کمنر به مشکل برخوردن و کمتر درمورد اونها سوال میشه. درحالیکه تعداد سوالها در مورد سایر برندها و D-Link بیشتر به چشم میخوره. من برداشتم اینه که سیستم تشخیص اتومات تنظیمات تو Asus و اتصال راحت به ISP خیلی بهتره. من که تو این 5 سال نه با این مودم مشکلی داشتم نه با asus-am6000 اولیم.
الآن سروصدای بر و بچ غیر ایسوسی درمیآد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منتظریم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میلاد صبح خیز
29-03-2010, 21:19
سلام
من یه مودم WAG120N Lynksys خریدم
می خواستم بدونم که با سیم هم به کامپیوتر می تونم وصل کنم با اینکه باید کارت شبکه وایر لس هم بخرم؟

duraan
29-03-2010, 22:12
سلام و خسته نباشید
من از مخابرات adsl گرفتم و مشکل من با مادم dlink-DSL 2640u وایرلس این هست که تقریبا هر دو دقیقه یک بار دیسکانکت میشه حتی وقتی گزینه keep alive رو فعال میکنم البته زمانی که دانلود دارم ابدا مشکلی وجود نداره و تنها زمانی که آنلاین هستم و کاری انجام نمیدم این حالت دیسکانکت پیش میاد و یا اگر دیسکانکت هم نشه دیتا ترنسفری انجام نمیشه و عملا دیسکانکت هست.این مشکل رو با dsl-200 که یو اس بی و قدیمی هم بود داشتم .لطفا مسئله نویز و اسپلیتر رو کسی مطرح نکنه که مشکل این دو تا نیست .خواستم ببینم کسی نظری در مورد مشکل من داره ؟

sei_pm
29-03-2010, 23:39
سلام
می خواستم بدونم که با سیم هم به کامپیوتر می تونم وصل کنم با اینکه باید کارت شبکه وایر لس هم بخرم؟

فرقی نداره. هر کدوم براتون بهتره رو می تونید انتخاب کنید. لازم نیست کارت شبکه وایرلس تهیه کنید.

a6l3i
30-03-2010, 00:28
سلام

سلام
مودم شما میتونه همزمان به بیشتر از 15 تا سیستم با wireless و به چهار تا سیستم با LAN اینترنت برسونه. اگه کارت شبکه داری که حله ، اگه هم نه با 10 تومن جور میشه.

----------------

سلام و خسته نباشید
من از مخابرات adsl گرفتم و مشکل من با مادم dlink-DSL 2640u وایرلس این هست که تقریبا هر دو دقیقه یک بار دیسکانکت میشه حتی وقتی گزینه keep alive رو فعال میکنم البته زمانی که دانلود دارم ابدا مشکلی وجود نداره و تنها زمانی که آنلاین هستم و کاری انجام نمیدم این حالت دیسکانکت پیش میاد و یا اگر دیسکانکت هم نشه دیتا ترنسفری انجام نمیشه و عملا دیسکانکت هست.این مشکل رو با dsl-200 که یو اس بی و قدیمی هم بود داشتم .لطفا مسئله نویز و اسپلیتر رو کسی مطرح نکنه که مشکل این دو تا نیست .خواستم ببینم کسی نظری در مورد مشکل من داره ؟
خوب نویزه داداش . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با اسپلیتر حل میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یادمه یه مطلب خوندم درمورد قابلیت مودم ها که وقتی سیستم بیکار میمونه ، واسه مسائل امنیتی DC میشه. دیدمش بهت میگم. (ولی موضوع نویز رو جدی بگیر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

Nava4
30-03-2010, 11:40
[QUOTE=a6l3i;4792673]تو پست اول راهنمای یک سری مودم ها (از جمله )602 به فارسی و انگلیسی هست.

Configuration به معنای پیکربندی هستش. و تو ایران (به اشتباه) بجای تنظیم مودم از کلمه ناقص کانفیگ کردن مودم استفاده میشه! که تو مودم های وایرلس از طریق 192.168.1.1 انجام میشه.
راهنما ها رو اجرا کنید مشکلی بود در خدمتیم

اقا من همه ی اون دسترات انجام می دم ولی بازم کار نمی کنه

my comi
30-03-2010, 12:08
سلام دوستان
بعد از یک ماه بالاخره خط ما هم رانژه شد و adsl ما هم وصل شد. و سوال های ما شروع شد:31:
مودم من asus wl600 g هستش ، تنظیمات اولیه رو هم انجام دادم یعنی فقط انجایی که دو تا عدد میخواست رو وارد کردم و تیک pppoe رو زدم و یه کانکشن ساختم و یوزر پسورد رو وارد کردم و وصل اینترنت شدم.حالاسوالات:20:
1- اسپلیتری که روی مودم بود یه فیش تلفن میخوره به سرش یه فیش مستطیلی می خوره که من هیجا نتونستم تبدیلش رو پیدا کنم . باید بیخیال این اسپلیتر بشم و یکی دیگه بگیرم؟؟؟؟؟
2- ما تو خونمون 4 ، 5 تا تلفن وصله باید برا هر کدومشون یه اسپلیتر بگیرم؟؟؟
3- با این تنظیماتی که من کردم فقط یه کامپیوتر میتونه وصل اینترنت بشه در حالی که من میخوام 2 کامپیوتر بصورت شبکه و یه لپتاب و یه موبایل به صورت وایر لس وصل بشه، لطفا راهنمایی کنید.
ممنون

S A M S U N G
30-03-2010, 12:25
سلام .

خوبی علی جان .

نظرت در مورد این مودم که یکی از دوستانومون هم خریده چیه ؟

قیمتش چنده ؟

مخلصیم .

a6l3i
30-03-2010, 12:35
سلام دوستان

[QUOTE=a6l3i;4792673]
اقا من همه ی اون دسترات انجام می دم ولی بازم کار نمی کنه

1- خط تون رانژه شده؟ وقتی مودم رو میزنی وضعیت چراغ ها چیه؟
2- این پست من رو بخونین ، مراحل رو توش گفتم. نشد ، دقیقا بگید چه ارورری میده یا مشکل کجاست؟

---------------------

سلام دوستان
بعد از یک ماه بالاخره خط ما هم رانژه شد و adsl ما هم وصل شد. و سوال های ما شروع شد:31:
مودم من asus wl600 g هستش ، تنظیمات اولیه رو هم انجام دادم یعنی فقط انجایی که دو تا عدد میخواست رو وارد کردم و تیک pppoe رو زدم و یه کانکشن ساختم و یوزر پسورد رو وارد کردم و وصل اینترنت شدم.حالاسوالات:20:
1- اسپلیتری که روی مودم بود یه فیش تلفن میخوره به سرش یه فیش مستطیلی می خوره که من هیجا نتونستم تبدیلش رو پیدا کنم . باید بیخیال این اسپلیتر بشم و یکی دیگه بگیرم؟؟؟؟؟
2- ما تو خونمون 4 ، 5 تا تلفن وصله باید برا هر کدومشون یه اسپلیتر بگیرم؟؟؟
3- با این تنظیماتی که من کردم فقط یه کامپیوتر میتونه وصل اینترنت بشه در حالی که من میخوام 2 کامپیوتر بصورت شبکه و یه لپتاب و یه موبایل به صورت وایر لس وصل بشه، لطفا راهنمایی کنید.
ممنون

مبارکه ، ایشالله سالها واست خبرهای خوش بیاره . . . (خدائیش راحت کانکت نشد؟ من که حالی میکنم با Firmware محشرش.)

1- تونستی یه عکس از بذار یا اسمشو بگو ببینیم چه ریختیه؟ درحالت استاندارد باید یه سوکت ورودی واسه Line داشته باشه و دوتا خروجی RJ11 :

2- بستگی به نویز خط و مدار داخلی تلفن ها داره. ما از 4 تا تلفن خونمون ، فکس نویز مینداخت که واسش گذاشتم. مابقی رو نه. ولی اگه روزی مشکل DC داشته باشم واسه همشون خواهم گذاشت.
بقول عزیزان ، واجب نیست ولی مستحبه !

3- تنظیم دیگه ای نداره. کافیه با LAN یا wireless بهش وصل شی. ( البته تو تمام سیستم ها تنظیمات Internet Protocol (TCP/IP رو بذار رو اتومات. الآن که میگی نمی تونی وصل شی مشکل کجاست؟ هم رو پیدا نمی کنن؟
تو 192.168.1. رو Clientها کلیک کن ، ببین مودم چیا رو شناخته؟
الآن تو لیست من ، 3تا لپ تاپ و 1 موبایل با wireless و 1 سیستم با LAN وصل هستن.

---------------------
با SAMSUNG عزیز خط رو خط شدم.

سلام .

خوبی علی جان .

قیمتش چنده ؟

مخلصیم .

راستش WAG120N از محصولات خوب Linksys هستش و تو تاپیک زیاد ازش شکایت نشده که نشون دهنده ی خوب بودنشه. مخصوصا با ظاهر فضائیش!
قیمتش رو نمی دونم ولی شخصا مودم های آنتن دار رو ترجیح میدم و نمی دونم چرا Cisco این رو اینجوری زده و مطمئنم روی برد تاثیر داره. یه مثال واضح ریموت کنترل ماشین یا تلفن های بیسیم. زمانی که آنتن شون داخل یا خوابیده باشن به طور محسوسی بردشون کم میشه.

meteora1
30-03-2010, 13:50
سلام دوستان
من یک مودم asus am602 دارم که از وایرلس پشتیبانی نمیکنه . حالا اگر بخوام با موبایل به اینترنت بصورت وایرلس وصل بشم غیر از خریدن یک مودم دیگه یا خریدن اکسس پوینت راه ارزونتری هم وجود داره ؟
ممنون از راهنمائی تون

sei_pm
30-03-2010, 13:57
قیمتش رو نمی دونم ولی شخصا مودم های آنتن دار رو ترجیح میدم و نمی دونم چرا Cisco این رو اینجوری زده و مطمئنم روی برد تاثیر داره. یه مثال واضح ریموت کنترل ماشین یا تلفن های بیسیم. زمانی که آنتن شون داخل یا خوابیده باشن به طور محسوسی بردشون کم میشه.

جسارت نشه ولی گوشیهای موبایلی که مال عهد چپق بود از بس بزرگ بودند به گوشت کوب معروف بودند و آنتن هم داشتند ولی الان گوشی ها کوچک شده و آنتن هم ندارند و کاراییشون هم بیشتر شده. مودم لینکسیس در مقایسه با Asus با دو آنتن خارجی بردی بیشتری در عمل داره.
قیمتش تا قبل عید 85 هزار تومان با گارانتی اصلی ساخت سیستم بود.

a6l3i
30-03-2010, 14:25
سلام دوستان
من یک مودم asus am602 دارم که از وایرلس پشتیبانی نمیکنه . حالا اگر بخوام با موبایل به اینترنت بصورت وایرلس وصل بشم غیر از خریدن یک مودم دیگه یا خریدن اکسس پوینت راه ارزونتری هم وجود داره ؟
ممنون از راهنمائی تون
سلام
نه ، شما فقط می تونید با یه Accesspoint یا یه مودم ADSL وایرلس شبکه بیسیم راه اندازی کنید

مودم لینکسیس در مقایسه با Asus با دو آنتن خارجی بردی بیشتری در عمل داره.
دمش گرم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این رو عملا تجربه کردین یا تو سایت معتبری خوندین ؟ (ممنون میشم مدل ها رو هم بگین )

my comi
30-03-2010, 14:37
مبارکه ، ایشالله سالها واست خبرهای خوش بیاره . . . (خدائیش راحت کانکت نشد؟ من که حالی میکنم با Firmware محشرش.)

1- تونستی یه عکس از بذار یا اسمشو بگو ببینیم چه ریختیه؟ درحالت استاندارد باید یه سوکت ورودی واسه Line داشته باشه و دوتا خروجی RJ11 :

2- بستگی به نویز خط و مدار داخلی تلفن ها داره. ما از 4 تا تلفن خونمون ، فکس نویز مینداخت که واسش گذاشتم. مابقی رو نه. ولی اگه روزی مشکل DC داشته باشم واسه همشون خواهم گذاشت.
بقول عزیزان ، واجب نیست ولی مستحبه !

3- تنظیم دیگه ای نداره. کافیه با LAN یا wireless بهش وصل شی. ( البته تو تمام سیستم ها تنظیمات Internet Protocol (TCP/IP رو بذار رو اتومات. الآن که میگی نمی تونی وصل شی مشکل کجاست؟ هم رو پیدا نمی کنن؟
تو 192.168.1. رو Clientها کلیک کن ، ببین مودم چیا رو شناخته؟
الآن تو لیست من ، 3تا لپ تاپ و 1 موبایل با wireless و 1 سیستم با LAN وصل هستن.

ممنون از پاسختون
این عکس تقریبا شبیه اسپیایتر من هستش ولی من اون کابل بغلش رو ندارم و در اصل دنبال همون کابل هستم

در مورد سوال دوم هم باید بگم که من بدون اسپیلیتر هم مشکل با اینترنت ندارم ،فقط رو تلفن ها نویز شدید افتاده. به نظر شما با یه اسپیلیتر که سر راه مودم بذارم حل میشه؟؟؟

در مورد سوال سوم هم مشکل رو پیدا کردم (من تو تنظیمات خود مودم باید یوزر و پسورد رو قرار میدادم:31:) الان یه سوال دیگه دارم
چیکار باید بکنم که کامپیوتری که با لن وصله همیشه وصل نباشه ،یعنی پسوردی چیزی بخواد

ممنون

my comi
30-03-2010, 14:46
پیداش کردم
این عکس دقیق اسپیلیتر منه:31:
پایین سمت راستی

کسی تبدیلش رو جایی دیده؟؟؟

a6l3i
30-03-2010, 14:49
ممنون از پاسختون

در مورد سوال دوم هم باید بگم که من بدون اسپیلیتر هم مشکل با اینترنت ندارم ،فقط رو تلفن ها نویز شدید افتاده. به نظر شما با یه اسپیلیتر که سر راه مودم بذارم حل میشه؟؟؟
واسه مودم حتما بذار . چون ممکنه شما به نت وصل باشی ولی نویز کاملا روی کیفیت سیگنال های تاثیر داره. واسه تلفن هایی که نویز دارن باید Splitter بذاری. ممکنه یکی بخواد یکی نخواد.

الان یه سوال دیگه دارم ، چیکار باید بکنم که کامپیوتری که با لن وصله همیشه وصل نباشه ،یعنی پسوردی چیزی بخواد
ممنون
تا حالا بهش فکر نکردم. ببینم چه میشه کرد.

a6l3i
30-03-2010, 15:05
پیداش کردم
این عکس دقیق اسپیلیتر منه:31:
پایین سمت راستی

کسی تبدیلش رو جایی دیده؟؟؟

اینو از کجا گیر آوردی؟ تو جعبه بود؟ یه زنگ بزن از جائی که خریدی بپرس.

میلاد صبح خیز
30-03-2010, 15:15
سلام .

خوبی علی جان .

قیمتش چنده ؟

مخلصیم .
سلام من همین مودم رو از نمایندگی (لاوان) گرفتم 81 هزار تومان , خوبه , خوشگله:), 4 تا Ethernet می خوره

میلاد صبح خیز
30-03-2010, 15:30
سلام
من مودم وایرلس گرفتم ولی حالا موتوجه شدم که مادر بردم کارت شبکه onboard نداره .
الان می خوام بدونم که کارت شبکه قیمتش چنده و مدلی دارن که هم وایرلس باشه هم کابلی (rj45)???

alireza_farshid
30-03-2010, 16:47
استاتید شبکه
من یه مودم وایرلس دیتاشین دارم که میخوام قابلیت فایروالش رو ( همون NAT) رو غیر فعال کنم. فروشنده میگفت چیپش با D-Link یکیه . توی فروم آشیانه گفته بودن که NAT بهتره غیر فعال بشه . راستش من خودمم سر درنیاوردم برای چی؟؟؟؟:13:اما فعلا فایروال روی سیستم هم فعاله هم روی مودم . راستش تا حدی از شبکه سر در میارم . پس اساتید محبت کنن اگر میخوان لطفشون رو شامل حال ما کنن تخصصی توضیح بدن تا ما هم دعاشون کنیم ( مثل این بنده خدا که دعاهاش مستجاب میشه تو دارا ندار:2:)

ممنون

a6l3i
30-03-2010, 17:37
استاتید شبکه
من یه مودم وایرلس دیتاشین دارم که میخوام قابلیت فایروالش رو ( همون NAT) رو غیر فعال کنم. فروشنده میگفت چیپش با D-Link یکیه . توی فروم آشیانه گفته بودن که NAT بهتره غیر فعال بشه . راستش من خودمم سر درنیاوردم برای چی؟؟؟؟:13:اما فعلا فایروال روی سیستم هم فعاله هم روی مودم . راستش تا حدی از شبکه سر در میارم . پس اساتید محبت کنن اگر میخوان لطفشون رو شامل حال ما کنن تخصصی توضیح بدن تا ما هم دعاشون کنیم ( مثل این بنده خدا که دعاهاش مستجاب میشه تو دارا ندار:2:)

ممنون
1- الآن که Firewall روشنه مشکلی ایجاد کرده؟ چرا Firewall خاموش باشه بهتره؟
2- مدل مودم رو کامل بفرما ، تا عرض کنیم خدمتت چجوری مرخصش کنی.

alireza_farshid
30-03-2010, 17:43

ممنونم استاد
DATASHEEN D902

Nava4
30-03-2010, 18:02
[QUOTE=a6l3i;4795705]سلام دوستان

[QUOTE=Nava4;4795533]

1- خط تون رانژه شده؟ وقتی مودم رو میزنی وضعیت چراغ ها چیه؟
2- این پست من رو بخونین ، مراحل رو توش گفتم. نشد ، دقیقا بگید چه ارورری میده یا مشکل کجاست؟

---------------------

کدوم پست ؟
رانژه شده
چراغ STATUS و LAN و POWER روشن میشن فقط
ACT روشن نمیشه
مودم هم یه جا دیگه امتحان کردم سالم بوده
دیگه نمی دونم باید چیکار کنم

navid_nasim
31-03-2010, 11:27
سلام خدمت همه عزیزان

منم تازه میخوام کم کم adsl خریداری کنم...البته بعد از 1 سال انتظار تو منطقه مخابراتی ما هم راه اندازی شد:31:
اما سوالات اولیش الان مطرح میکنم اگر چه شاید تکراری باشه ....................

خود شرکت به من قراره مودم Tp-Link بفروشه که قیمت 45 که خود مودم اسپلیتر داره و شرکت مودم خوب دیگه ای هم داره Tp-Link وایرلس دار که حتی میشه رو پشت بوم هم نصبش کرد 125 تومن نظر شما رو در این مورد میخوام به نظرتون مودم مناسبی که هم وایرلس داشته باشه رو بخرم و مدلهایی که شما پیشنهاد میکنید برای ADSL2+؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باتشکر از شما عزیزان:20:

pasargadd
31-03-2010, 12:11
سلام بچه ها
می خوام از شرکت فن اوا adsl بگیرم.
می خواستم مودمو خودم بگیرم.
یه سوال کلی داشتم فرق مودمها با هم چیه؟
من چه مودمی بگیرم که عالی باشه؟

هشت بهشت
31-03-2010, 12:39
سلام خدمت همه عزیزان

منم تازه میخوام کم کم adsl خریداری کنم...البته بعد از 1 سال انتظار تو منطقه مخابراتی ما هم راه اندازی شد:31:

خود شرکت به من قراره مودم Tp-Link بفروشه که قیمت 45 که خود مودم اسپلیتر داره و شرکت مودم خوب دیگه ای هم داره Tp-Link وایرلس دار که حتی میشه رو پشت بوم هم نصبش کرد 125 تومن نظر شما رو در این مورد میخوام به نظرتون مودم مناسبی که هم وایرلس داشته باشه رو بخرم و مدلهایی که شما پیشنهاد میکنید برای ADSL2+؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام .

من مودم tp-link وایرلس دار دارم که سه چهارماه قبل حدود 56 تومن خریدم . خوب هم کار میکنه .

اگه میخای 125 تومن هزینه مودم بدی مودم های asus بهتر از tp- link هستند .

حتما هم لازم نـیست که از همون شرکتی که adsl میگیری هم مودم بخری .

metalika777_h_g
31-03-2010, 12:41
سلام من یک لپتاپ میخوام بگیرم که مودم نداره و باید مودم جدا براش بخرم می خواستم بدونم اگه مودم adsl بگیرم واسش میتونم با همون مودم از طریق dial up هم اگه خواستم به اینترنت وصل بشم؟؟؟

wichidika
31-03-2010, 12:46
سلام من یک لپتاپ میخوام بگیرم که مودم نداره و باید مودم جدا براش بخرم می خواستم بدونم اگه مودم adsl بگیرم واسش میتونم با همون مودم از طریق dial up هم اگه خواستم به اینترنت وصل بشم؟؟؟

خیر بامودم adsl نمی شود به dialup وصل شد

navid_nasim
31-03-2010, 20:31
با تشکر از شما دوستان به خاطر جوابتون :20:

امروز زیاد گشتم مدل ایسوز پیدا نکردم میگفتن تو بازار کمه بعد خسته شدم رفتم همون شرکت Tp-Link مدل TD-8840T رو با قیمت 45 تومن خریداری کردم ...مودم وایرلس رو نخریدم ......به نظرتون قیمت مناسبه یا برم تخفیف بگیرم:31:

سوالات زیادی دارم که بمونه برا هفته دیگه که قرار وصل کنم

باز هم ممنون:11::40:

Nava4
01-04-2010, 10:53
کسی می دونه شماره پرونده ای که تو سایت 1899 زده چیه ؟

psp2004
01-04-2010, 16:16
دوستان بین دو مودم wag54g2 و wag120 n (از شرکت lynksis(sisco)) کدومشون بهتره ؟

parinaz571
01-04-2010, 16:28
سلام
من میخوام یک مودم adsl بخرم .
مصرفم خانگی هستش .
مودم usb دار میخوام بخرم .

بین دو مودم ظزیر کدوم دو تا رو انتخاب کنم؟

SMC مال شرکت همارا

یا

TP link از شرکت لایزر؟

کدوم مودم بهتره؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

sinasinoohe
01-04-2010, 17:20
سلام
من یک مودم ایسوس مدل am602 دارم می خوام واسه adsl تنظیمش کنم
همه کاره ها رو انجام می دم ولی وقتی تو browser آی پی مودم رو می نویسم وارد کنسول مودم نمیشه چراغ کارت شبکه هم 5 ثانیه روشنه و 2 ثانیه هم cable unplugged می زنه . ده بار هم مودم رو ریست کردم ولی نمیشه در ضمن ping رو مودم جواب می ده .
ممنون می شم اگه کمکم کنید

zedeh@le_b@h@l
01-04-2010, 17:24

سلام a6l3i جان... دمت گرم هنوز راهنمایی می کنی ... ایول... معذرت بچه ها ازین این اسپم دلم تنگ شده بود:37::37::11::11::11:

---------- Post added at 06:21 PM ---------- Previous post was at 06:19 PM ----------

سلام
مصرفم خانگی هستش .

بین دو مودم ظزیر کدوم دو تا رو انتخاب کنم؟

SMC مال شرکت همارا

یا

TP link از شرکت لایزر؟

کدوم مودم بهتره؟

من که هنوز می گم بچه ها مودم ایسوز بگیرین بهترین مودمه...:11::11: ولی حالا که شما بین ای دو تا گفتید tp-link ازون یکی شناخته تر شدست و بیشتر توی بازار پیدا می شه..:13:

---------- Post added at 06:24 PM ---------- Previous post was at 06:21 PM ----------

این مودمو هر شرکتی پشتیبانی نمی کنه... گیر الکی می دن:19::19: اگر ایسوز بگیری یا tp-link دیگه بهونه ندارن:21::27: زیادم توی بازار گیر میاد:11::11:

a6l3i
01-04-2010, 18:03
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سلام دوستان

سلام
من مودم وایرلس گرفتم ولی حالا موتوجه شدم که مادر بردم کارت شبکه onboard نداره .
الان می خوام بدونم که کارت شبکه قیمتش چنده و مدلی دارن که هم وایرلس باشه هم کابلی (rj45)???
یه کارت شبکه کابلی (LAN) خوب در حد خونگی حدود 10 تا 15 تومنه ولی کارت های شبکه وایرلس از 45 تومن شروع میشه. کارت شبکه ای که هم LAN رو ساپورت کنه و هم Wireless نداریم.
مدل مودم شما رو نمی دونم ، ولی قطعا علاوه بر wireless باید LAN هم داشته باشه. اکثر کاربرهای خونگی (ازجمله خودم) مودم رو با LAN به PC وصل میکنن و از وایرلس واسه laptop و mobile استفاده می کنن.

شاید این پست مفید باشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید------------------------

کدوم پست ؟
رانژه شده
چراغ STATUS و LAN و POWER روشن میشن فقط
ACT روشن نمیشه
مودم هم یه جا دیگه امتحان کردم سالم بوده
دیگه نمی دونم باید چیکار کنم

شما مودمت به ISP و Internet وصله ، تو سیستم و مودم همه چی رو بذار رو اتومات:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید----------------------------

سلام بچه ها
می خوام از شرکت فن اوا adsl بگیرم.
می خواستم مودمو خودم بگیرم.
یه سوال کلی داشتم فرق مودمها با هم چیه؟
من چه مودمی بگیرم که عالی باشه؟

تو ایران فرق مودم ها مثل تفاوت BMW و پیکان تو ترافیکه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هر دو یه سرعت میرن و فقط بحث امکاناته. درنتیجه تفاوت اصلی در :
1- داشتن LAN تنها یا LAN با Wireless هستش.
2- داشتن یا نداشتن Firewall (که بجز مدل های محدودی همه دارن)
3- داشتن امکانات اضافی مثل USB واسه شبکه کردن دائمی Printer و فلش مموری تو شبکه

من 5 ساله Asus درام. یه چرخ کوچیک هم تو فروم بزنی ، میبینی که هیچ ISP ای به مدل هاش گیر نمیده. ضمناٌ Firmware داخلیش بسیار عالیه و بدون کوچک ترین دردسری به ISP وصل میشه.
درحال حاضر بیشتر دوستان Asus و Tp-Link و Linksys دارن. من هم wl600g

-----------------------

سلام خدمت همه عزیزان

اول ببین Wireless میخوای یا نه؟ اگه آره باید بالای 75 تومن در نظر بگیری.
یعنی چی رو پشت بوم؟ منظور ضد آب بودنشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مودم رو که تو هر طبقه کار بذاری ؛ معمولا تو طبقات بالا و پائین به راحتی قابل دسترسه. (بستگی به ساختار ساختمان هم داره)

من 1.5 ساله Asus-Wl600g دارم که اون زمان 160 خریدم و الآن شده 105 تومن. همیشه هم روشنه ( به دلایلی نمی تونم خاموشش کنم ). تا حالا هم حتی یک بار کوچک ترین مشکلی نداشتم و در تمام 2 طبقه منزل و حتی پیلوت و حیاط و دفتر کار یکی از دوستان تو کوچه بالائی بهش وصلم.

ادیت: بقول دوست خوبم "هشت بهشت" ، حتی اگه الآن Wireless نمی خوای ، سعی کن wireless دار بگیری ، چون ظرف یکی دوسال دیگه حنما بهش نیاز خواهی داشت.

با تشکر از شما دوستان به خاطر جوابتون :20:
امروز زیاد گشتم مدل ایسوز پیدا نکردم میگفتن تو بازار کمه بعد خسته شدم رفتم همون شرکت Tp-Link مدل TD-8840T رو با قیمت 45 تومن خریداری کردم ...مودم وایرلس رو نخریدم ......به نظرتون قیمت مناسبه یا برم تخفیف بگیرم:31:
سوالات زیادی دارم که بمونه برا هفته دیگه که قرار وصل کنم
باز هم ممنون:11::40:
مبارکه ، ایشالله سالها واست خبرای خوش بیاره و چرخش بچرخه. . .
به نظرم خوب خریدی . اونم این وقت سال. امیدوارم واست مشکل و سوالی پیش نیاد. ولی اومد ، در خدمتیم . . .

---------------------

کسی می دونه شماره پرونده ای که تو سایت 1899 زده چیه ؟

سوالتون رو متوجه نشدم!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

--------------------------

تو ایران هیچی !!! ولی Wag120-n از تکنولوژی Wireless-n استفاده میکنه که جدیدتره و به شرط داشتن کارت شبکه مخصوص میتونید تا سرعت Mbps 300 واستون گاز بده ( ما و این همه خوشبختی محاله محاله . . . .)
ولی خیلی ها معتقدن که در کل Performance این مودم حتی در سرعت های پائین از wag54g2 بیشتره .
واسه اطلاعات بیشتر میتونید عباراتی مثل "wag54g2 or wag120n"رو گوگل کنید.

سلام
مصرفم خانگی هستش .

بین دو مودم زیر کدوم دو تا رو انتخاب کنم؟

SMC مال شرکت همارا
یا
TP link از شرکت لایزر؟
کدوم مودم بهتره؟

بین این دوتا برند Tp-Link بیشتر از طرف ISP ها تائید شده (هرچند به تائید اونها نیست و تو مشکلات واسه حذف صورت مسئله ، میگن ما فلان مودم ها رو ساپورت نمی کنیم!!)
هرچند، همون طور که zedeh@le_b@h@l عزیز گفتن (و تو پاسخ های بالا هم عرض شد) Asus توصیه میشه.

آخر مدیرا ما رو به جرم تبلیغ واسه ASUS بن میکنن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . . .ببین کی گفتم . .. خدا یا ما را بیامرز . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------------------

سلام a6l3i جان... دمت گرم هنوز راهنمایی می کنی ... ایول... معذرت بچه ها ازین این اسپم دلم تنگ شده بود:37::37::11::11::11:
سلام zedeh@le_b@h@l جان ، باهات خط رو خط شدم ؛ کم پیدائی ؟؟!؟ ما مخلص شما و تمام دوستان P30 هم هستیم . . . آره هنوز دارم درسامو پس میدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

--------------------
موفق باشد . .

هشت بهشت
01-04-2010, 18:33
سلام مهندس جان .( a6l3i)

به نظر شما مودم وایرلس ( اگه کسی هم مصرف وایرلس نداشته باشه ) بهتر از مودم های معمولی نیست ؟

من خودم اون موقع که مودم خریدم لپ تاپ نداشتم اما وایرلس گرفتم . حالا برادرم با لپ تاپش به اینترنت وصل میشه ( منظورم اینه که آینده را هم باید درنظر داشت . )

a6l3i
01-04-2010, 18:44
ممنون از یاداوری ؛ نکته ی عالی ای بود . .
مخصوصاٌ الآن که دیگه علاوه بر لپ تاپ ها ، اکثر گوشی های موبایل هم WiFi دارن. خود من هفته ای چند ساعت با موبایلم (X1) وصل میشم.

parinaz571
01-04-2010, 20:30
این مودمو هر شرکتی پشتیبانی نمی کنه... گیر الکی می دن:19::19: اگر ایسوز بگیری یا tp-link دیگه بهونه ندارن:21::27: زیادم توی بازار گیر میاد

بین این دوتا برند Tp-Link بیشتر از طرف ISP ها تائید شده (هرچند به تائید اونها نیست و تو مشکلات واسه حذف صورت مسئله ، میگن ما فلان مودم ها رو ساپورت نمی کنیم!!)
هرچند، همون طور که zedeh@le_b@h@l عزیز گفتن (و تو پاسخ های بالا هم عرض شد) Asus توصیه میشه.

آخر مدیرا ما رو به جرم تبلیغ واسه ASUS بن میکنن . . .ببین کی گفتم . .. خدا یا ما را بیامرز . .

راستش اخه من می خوام بسته نوروزی همارا رو بگبرم که مودم smc رو با سرعت 128 و محدودیت 5 گیگ داره برا عید با تخفیف میفروشه.

از طرفی هم یکی بهم پیشنهاد کرده تا از یک شرکت دیگه با همون قیمت سرویس اینترنتشو با مودم tp link بخرم .

من من شرکت دومی رو خیلی زیاد نمیشناسم.

می خوام از همارا سرویس بگیرم .

از طرفی شماها میگین asus بگیرم .:41:

منم می خوام کل بسته رو یکجا بگیرم . میترسم این مودم smc رو بگییرم بمونه رو دستم . بعدش اگه بخوام از یک جا دیگه سررویس بگیرم این مودم smc رو قبول نکنن.

گیج شدم.

اصلا اگه این مودم smc خوب نیست پس چرا همارا داره میفروشتش؟:19:نکنه ایرادی داره؟!

navid_nasim
01-04-2010, 22:29
باز سلام
دوست عزیز و نازنینم آقا a6l3i ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و دوستان دیگه از اینکه جواب سوالمو دادین خیلی خیلی ممنونم:20:

میخواستم در مورد سرویس های که قراره بگیرم بشنوید فقط فقط یکه نخورید:31:نخندید هااااااااا
64kb با 2G ترافیک 15 تومن
96kb آخه تو کجا شما سرعت اینطوری دید:31:با 3g ماهی 20 تومن
128kb با 3g ماهی 30 تومن

نامحدود به ترتیب بالا
25 تومن
30 تومن
40 تومن

حالا بگید من قراره چی بکشم حالا هیچ کدومشون شبها رایگان نداره و سرعت دانلود با 128kb از 16 بیشتر نمیره:31:
وقتی مقایسه میکنم با شهرهای دیگه یکه میخورم:41:

a6l3i
02-04-2010, 12:26
سلام دوستان
امیدوارم 13 بدر خوبی داشته باشین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستش اخه من می خوام بسته نوروزی همارا رو بگبرم که مودم smc رو با سرعت 128 و محدودیت 5 گیگ داره برا عید با تخفیف میفروشه.

از طرفی هم یکی بهم پیشنهاد کرده تا از یک شرکت دیگه با همون قیمت سرویس اینترنتشو با مودم tp link بخرم .
منم می خوام کل بسته رو یکجا بگیرم . میترسم این مودم smc رو بگییرم بمونه رو دستم . بعدش اگه بخوام از یک جا دیگه سررویس بگیرم این مودم smc رو قبول نکنن.
گیج شدم.
اصلا اگه این مودم smc خوب نیست پس چرا همارا داره میفروشتش؟:19:نکنه ایرادی داره؟!
خیلی از ISP ها یه سری مودم رو به میزان زیاد وارد می کنن و به مردم با اختلاف 10 تا 15 تومن به زور میفروشن و میگن از ما نخری ، فردا که مشکلی پیش بیآد ، خود دانی!
خوب شما کدوم شهر هستین و این همارا این بسته 128 با 5 گیگ و مودم smc چند میده؟ و نسبت به سایر زمان ها چقدر تخفیف میده که راغب شدین بخریدش؟

چون اگه فرض کنیم در ایام معمولی ، سرویس 128 ای که میخواید از همارا بگیرید 20 تومن باشه و مودم 50 تومن =70 تومن ، ممکنه (قطعاٌ) مودم رو تو بازار میتونید 40 تومن بخرید که با سرویس 128 میشه 60 تومن .
حالا تو عید میآد مقدار سودش از مودم رو کم میکنه و تازه میرسه به قیمت حالتی که شما غیر از عید از بازار می گیرید. و میگه 10 تومن تخفیف برای گل روی مشتریان ارجمند ایران زمین ... در آغاز سال کار و همت مضاعف!!!
( امیدوارم گیج تر نشده باشین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و تونسته باشم منظورم رو برسونم!)

ادیت شد: (در صفحه بعد هم یکی از دوستان و خود من چندتا پاسخ دیگه واستون زدن)

شما میتونید تو بخش سرویس اینترنت پرسرعت اول ببینین همارا بهتره یا اون ISP دیگه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید----------------------

باز سلام
دوست عزیز و نازنینم آقا a6l3i ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و دوستان دیگه از اینکه جواب سوالمو دادین خیلی خیلی ممنونم:20:

میخواستم در مورد سرویس های که قراره بگیرم بشنوید فقط فقط یکه نخورید:31:نخندید هااااااااا
64kb با 2G ترافیک 15 تومن
96kb آخه تو کجا شما سرعت اینطوری دید:31:با 3g ماهی 20 تومن
128kb با 3g ماهی 30 تومن

نامحدود به ترتیب بالا
25 تومن
30 تومن
40 تومن

حالا بگید من قراره چی بکشم حالا هیچ کدومشون شبها رایگان نداره و سرعت دانلود با 128kb از 16 بیشتر نمیره:31:
وقتی مقایسه میکنم با شهرهای دیگه یکه میخورم:41:
همینکه لطف کردن که به اینترنت وصل شیم ، جای شکرش باقیه ( هرچند شیرفلکه رو تا ته بستن) ،

zedeh@le_b@h@l
02-04-2010, 14:48
سلام zedeh@le_b@h@l جان ، باهات خط رو خط شدم ؛ کم پیدائی ؟؟!؟ ما مخلص شما و تمام دوستان P30 هم هستیم . . . آره هنوز دارم درسامو پس میدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه مدت که تلفن قطع بود یه مدتم که دیگه جمع کردنو شد فیبر نوری دیگه adsl نتونستم بگیرم:41::37: رفتم سراغ وایمکس... :19::19: الانم جدیدا توی تاپیک وایمکس می رم شاید بتونم کسیو راهنمایی کنم.. البته به پای شما نمی رسم:11::11:

zedeh@le_b@h@l
02-04-2010, 14:59

گیج شدم.

شرکت ها برای سود بیشتر با یه شرکت قرارداد می بندن ولی شما بهتره از بازار بخرید با قیمت مناسبتر...:11::11:

mp4ir
02-04-2010, 19:54
سلام دوستان
اتصال من از دیروز اگر در حال دانلود نباشم هر 2-3 دقیقه قطع میشه...
مشکل چیه؟

a6l3i
02-04-2010, 20:34
سلام دوستان
اتصال من از دیروز اگر در حال دانلود نباشم هر 2-3 دقیقه قطع میشه...
مشکل چیه؟
سلام
سیستم رو رها که میکنی این جوری میشه ، یا حتی وقتی تو نت Search هم میکنی میشه؟

sinasinoohe
02-04-2010, 21:31
کسی به سوال ما جواب نمیده ؟

sei_pm
02-04-2010, 22:54

گیج شدم.

این بسته همارا خیلی خوبه چون قیمت 3 ماهه 29500 هست.

a6l3i
03-04-2010, 00:04
سلام
من یک مودم ایسوس مدل am602 دارم می خوام واسه adsl تنظیمش کنم
همه کاره ها رو انجام می دم ولی وقتی تو browser آی پی مودم رو می نویسم وارد کنسول مودم نمیشه چراغ کارت شبکه هم 5 ثانیه روشنه و 2 ثانیه هم cable unplugged می زنه . ده بار هم مودم رو ریست کردم ولی نمیشه در ضمن ping رو مودم جواب می ده .
ممنون می شم اگه کمکم کنید
1-ویندوزتون چیه؟
2- یه سر یه Device Manager بزنین ، ممکنه کارت شبکه تعریف نشده باشه یا مشکل داشته باشه!

-------------------------------------------

راستش اخه من می خوام بسته نوروزی همارا رو بگبرم که مودم smc رو با سرعت 128 و محدودیت 5 گیگ داره برا عید با تخفیف میفروشه.!

* من سایتش رو دیدم ، اگه در حالت عادی بخوایین همین سرویس رو بگیرید میشه : 85 تومن = راه اندازی 10 تومن + یه مودم از بازار حداکثر 45 تومن + سرویس 29500 ، که این الآن میده 55 تومن.

* یادتون باشه این مودم Wireless نداره.
* الآن همچین مودم زیر 35 تومن نیست. با این فرض اگه الآن از بیرون هم بخرید جمعاٌ میشه 75 که باز هم خوبه.
* یه زنگ بزنین و بپرسین کدوم مدل smc رو میدن. بعد همین جا بفرمائید تا قطعی تصمیم بگیریم.

موفق باشید

Nava4
03-04-2010, 06:49
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سلام دوستان

یه کارت شبکه کابلی (LAN) خوب در حد خونگی حدود 10 تا 15 تومنه ولی کارت های شبکه وایرلس از 45 تومن شروع میشه. کارت شبکه ای که هم LAN رو ساپورت کنه و هم Wireless نداریم.
مدل مودم شما رو نمی دونم ، ولی قطعا علاوه بر wireless باید LAN هم داشته باشه. اکثر کاربرهای خونگی (ازجمله خودم) مودم رو با LAN به PC وصل میکنن و از وایرلس واسه laptop و mobile استفاده می کنن.

شاید این پست مفید باشه:

شما مودمت به ISP و Internet وصله ، تو سیستم و مودم همه چی رو بذار رو اتومات:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید----------------------------

تو ایران فرق مودم ها مثل تفاوت BMW و پیکان تو ترافیکه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هر دو یه سرعت میرن و فقط بحث امکاناته. درنتیجه تفاوت اصلی در :
1- داشتن LAN تنها یا LAN با Wireless هستش.
2- داشتن یا نداشتن Firewall (که بجز مدل های محدودی همه دارن)
3- داشتن امکانات اضافی مثل USB واسه شبکه کردن دائمی Printer و فلش مموری تو شبکه

من 5 ساله Asus درام. یه چرخ کوچیک هم تو فروم بزنی ، میبینی که هیچ ISP ای به مدل هاش گیر نمیده. ضمناٌ Firmware داخلیش بسیار عالیه و بدون کوچک ترین دردسری به ISP وصل میشه.
درحال حاضر بیشتر دوستان Asus و Tp-Link و Linksys دارن. من هم wl600g

-----------------------

اول ببین Wireless میخوای یا نه؟ اگه آره باید بالای 75 تومن در نظر بگیری.
یعنی چی رو پشت بوم؟ منظور ضد آب بودنشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مودم رو که تو هر طبقه کار بذاری ؛ معمولا تو طبقات بالا و پائین به راحتی قابل دسترسه. (بستگی به ساختار ساختمان هم داره)

من 1.5 ساله Asus-Wl600g دارم که اون زمان 160 خریدم و الآن شده 105 تومن. همیشه هم روشنه ( به دلایلی نمی تونم خاموشش کنم ). تا حالا هم حتی یک بار کوچک ترین مشکلی نداشتم و در تمام 2 طبقه منزل و حتی پیلوت و حیاط و دفتر کار یکی از دوستان تو کوچه بالائی بهش وصلم.

ادیت: بقول دوست خوبم "هشت بهشت" ، حتی اگه الآن Wireless نمی خوای ، سعی کن wireless دار بگیری ، چون ظرف یکی دوسال دیگه حنما بهش نیاز خواهی داشت.

مبارکه ، ایشالله سالها واست خبرای خوش بیاره و چرخش بچرخه. . .
به نظرم خوب خریدی . اونم این وقت سال. امیدوارم واست مشکل و سوالی پیش نیاد. ولی اومد ، در خدمتیم . . .

---------------------

سوالتون رو متوجه نشدم!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

--------------------------

تو ایران هیچی !!! ولی Wag120-n از تکنولوژی Wireless-n استفاده میکنه که جدیدتره و به شرط داشتن کارت شبکه مخصوص میتونید تا سرعت Mbps 300 واستون گاز بده ( ما و این همه خوشبختی محاله محاله . . . .)
ولی خیلی ها معتقدن که در کل Performance این مودم حتی در سرعت های پائین از wag54g2 بیشتره .
واسه اطلاعات بیشتر میتونید عباراتی مثل "wag54g2 or wag120n"رو گوگل کنید.

آخر مدیرا ما رو به جرم تبلیغ واسه ASUS بن میکنن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . . .ببین کی گفتم . .. خدا یا ما را بیامرز . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------------------

--------------------
موفق باشد . .
دستت درد نکنه آقا واقعا لطف کردی امتحان می کنم خبرشو بهت می دم

parinaz571
03-04-2010, 10:42
این بسته همارا خیلی خوبه چون قیمت 3 ماهه 29500 هست.

شرکت ها برای سود بیشتر با یه شرکت قرارداد می بندن ولی شما بهتره از بازار بخرید با قیمت مناسبتر...:11::11:

سلام دوستان
امیدوارم 13 بدر خوبی داشته باشین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی از ISP ها یه سری مودم رو به میزان زیاد وارد می کنن و به مردم با اختلاف 10 تا 15 تومن به زور میفروشن و میگن از ما نخری ، فردا که مشکلی پیش بیآد ، خود دانی!
خوب شما کدوم شهر هستین و این همارا این بسته 128 با 5 گیگ و مودم smc چند میده؟ و نسبت به سایر زمان ها چقدر تخفیف میده که راغب شدین بخریدش؟

چون اگه فرض کنیم در ایام معمولی ، سرویس 128 ای که میخواید از همارا بگیرید 20 تومن باشه و مودم 50 تومن =70 تومن ، ممکنه (قطعاٌ) مودم رو تو بازار میتونید 40 تومن بخرید که با سرویس 128 میشه 60 تومن .
حالا تو عید میآد مقدار سودش از مودم رو کم میکنه و تازه میرسه به قیمت حالتی که شما غیر از عید از بازار می گیرید. و میگه 10 تومن تخفیف برای گل روی مشتریان ارجمند ایران زمین ... در آغاز سال کار و همت مضاعف!!!
( امیدوارم گیج تر نشده باشین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و تونسته باشم منظورم رو برسونم!)

ادیت شد: (در صفحه بعد هم یکی از دوستان و خود من چندتا پاسخ دیگه واستون زدن)

شما میتونید تو بخش سرویس اینترنت پرسرعت اول ببینین همارا بهتره یا اون ISP دیگه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید----------------------

همینکه لطف کردن که به اینترنت وصل شیم ، جای شکرش باقیه ( هرچند شیرفلکه رو تا ته بستن) ،

1-ویندوزتون چیه؟
2- یه سر یه Device Manager بزنین ، ممکنه کارت شبکه تعریف نشده باشه یا مشکل داشته باشه!

* من سایتش رو دیدم ، اگه در حالت عادی بخوایین همین سرویس رو بگیرید میشه : 85 تومن = راه اندازی 10 تومن + یه مودم از بازار حداکثر 45 تومن + سرویس 29500 ، که این الآن میده 55 تومن.

* یادتون باشه این مودم Wireless نداره.
* الآن همچین مودم زیر 35 تومن نیست. با این فرض اگه الآن از بیرون هم بخرید جمعاٌ میشه 75 که باز هم خوبه.
* یه زنگ بزنین و بپرسین کدوم مدل smc رو میدن. بعد همین جا بفرمائید تا قطعی تصمیم بگیریم.

موفق باشید

سلام

من زنگ زدم الان پرسیدم که چ مدلی میده.

گفت دو مدل مودم میدیم:

smc 7901 تک پورت

یا

مگانت دوپورت usb lan

الان شما میگین من کدومو بخرم؟

من تکی میهوام ایتفاده کنم.پس دو پورتی فکر نکنملازم باشه

حالا به نظر شما در حالت کلی smc بگیرم یا مگانت ?
قیمتشون هم 5 تومن با هم فرق داره؟

راستی مودم smc
usb داره یا باید وصل شه تو کامپیوتر.؟

من از تبریزم.
هنوز نمیدونم از همارا اشتراک بگیرم یاشرکت لایزر؟

(همارا مودم smc , مگانت میده
شرکت لایزر مودم tp link(

من صفحات مربوط به بهش همارا و لایزم دیدم اما هم بعظیا شاکی بودن هم بعضیا ناراضی .
الا ن نمیدونم چیکار کنم؟

لطفا راهنماییم کنید.چون میخوام زود برم بخرم.

یک چیز از همه مهمتر

چند جا تو اینترنت نوشتم که نوشته بود مودم SMC زود باگ پیدا میکنه و خراب میشه درسته؟

sinasinoohe
03-04-2010, 11:54
[QUOTE=a6l3i;4806948]1-ویندوزتون چیه؟

سلام a6l3i
مودم رو روی یک کامپیوتر دیگه که Adsl ش بر قرار بود امتحان کردیم همین مشکل رو داشت فکر کنم مودم خرابه چون چراغ statue هم وقتی سیم تلفن بهش وصل نیست دائم روشنه .
جایی میشه تعمیرش کرد؟ یا firmware رو آپدیت کرد؟ من نه جدیدشو پیدا کردم نه اوریجینالشو! سایتش هم دیگه این مدل ساپورت نمی کنه

a6l3i
04-04-2010, 00:47
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جمیعاً سلام . . .

سلام
من زنگ زدم الان پرسیدم که چ مدلی میده.
گفت دو مدل مودم میدیم:
smc 7901 تک پورت
یا
مگانت دوپورت usb lan
الان شما میگین من کدومو بخرم؟
من تکی میهوام ایتفاده کنم.پس دو پورتی فکر نکنملازم باشه
حالا به نظر شما در حالت کلی smc بگیرم یا مگانت ?
قیمتشون هم 5 تومن با هم فرق داره؟
راستی مودم smc
usb داره یا باید وصل شه تو کامپیوتر.؟
من از تبریزم.
هنوز نمیدونم از همارا اشتراک بگیرم یاشرکت لایزر؟
(همارا مودم smc , مگانت میده
شرکت لایزر مودم tp link(
من صفحات مربوط به بهش همارا و لایزم دیدم اما هم بعظیا شاکی بودن هم بعضیا ناراضی .
الا ن نمیدونم چیکار کنم؟
لطفا راهنماییم کنید.چون میخوام زود برم بخرم.

یک چیز از همه مهمتر

چند جا تو اینترنت نوشتم که نوشته بود مودم SMC زود باگ پیدا میکنه و خراب میشه درسته؟

1- این رو من هم دیده بودم ولی چون اطمینان ندارم عنوان نکردم!!

2- به هیچ وجه USB تنها نخرید. الآن دیگه همه با LAN وصل میکنن. چون مودم برای شبکه کردن سیستم ها نیاز به راه اندازی LAN تو سیستم داره. اگه از کابل LAN استفاده کنید که همه چی حله ولی اگه با USB وصل کنید باید اول Driver مودم رو نصب کنید تا یه LAN مجازی بسازه ( هرچند کارت شبکه هم داشته باشید). در نتیجه اصلا طرف USB نرید. از نظر سرعت هیچ فرقی باهم ندارن.

3- این طور که من فهمیدم SMC-7901 که فرمودین فقط یه LAN داره نه یه USB تنها : !!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین طور باشه به قیافه ی خودش و سایتش نمی آد مودم بدی باشه! (عجب ملاکی!!)

راستش نسل مودم های ADSL اینطوری بود:
1- مودم های فقط با یک USB
2- مودم های فقط با یک LAN
3- مودم های Combo با LAN+USB
4- مودم های 4 LAN خروجی
5- مودم های 4 LAN خروجی + Wireless

الآن دیگه کمپانی های معروف فقط موارد 3 و 4 و 5 رو تولید میکنن و به ندرت تو بازار فروش میره و اگه باشه هم جدید نیست. واس همین ISP ها این طوری آبشون می کنن!!!!

3- من باشم ، خودم از بازار Asus یا Tp-Link میگیرم و یه سرویس از اونها (و بی خیال 20 تومن ارزونی SMC میشم - نظر شخصی) . الآن شما میتونی از بازار یکی از مودم های زیر رو بگیری:
1- مودم LAN + USB ( حدود 45)
2- مودم با 4 تا LAN ( حدود 55)
3- مودم با 4 تا LAN و Wireless ( حدود 75)
** دوستان اگه قیمت ها نادرسته ، ممنون میشم تصحیح فرمائید **

-----------------------------

سلام a6l3i
مودم رو روی یک کامپیوتر دیگه که Adsl ش بر قرار بود امتحان کردیم همین مشکل رو داشت فکر کنم مودم خرابه چون چراغ statue هم وقتی سیم تلفن بهش وصل نیست دائم روشنه .
جایی میشه تعمیرش کرد؟ یا firmware رو آپدیت کرد؟ من نه جدیدشو پیدا کردم نه اوریجینالشو! سایتش هم دیگه این مدل ساپورت نمی کنه
چرا ساپورت نکنه؟ تو لینک اول که سایت خود Asus هست ، قسمت Download میتونید Firmware رو بگیرید. حتی اگه ورژنهاشون یکی بود ، بازم DL و نصب کنید. نشد ببرین شرکت یا خدمات.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم سایت شاتل:
2-

saeid333
04-04-2010, 09:36
سلام

من Dlink 200 دارم كه كاش نداشتم

دائم چراغ لينكش چشمك ميزنه و خيلي كم تابت ميمونه

از مخابرات كه مشكل ندارم تلفنها را كه از برق هم ميكشم باز خيلي توفير نميكنه ميمونه مودم كه مثل اينكه بايد عوض كنم
از شركت هم كه پرسيدم همين رو گفت
اگر لطف كنيد مودم خوب معرفي كنيد ممنون ميشم مارك و مدل

اينترنتم هم صبا نت هست

در ضمن اگه مدل ديگه ايي از Dlink هست كه انقدر آشغال نيست بگين كه با پس دادن اين آن را بگيرم تا پول كمتري بدهم

ممنون

a6l3i
04-04-2010, 10:25
سلام

من Dlink 200 دارم كه كاش نداشتم

دائم چراغ لينكش چشمك ميزنه و خيلي كم تابت ميمونه

از مخابرات كه مشكل ندارم تلفنها را كه از برق هم ميكشم باز خيلي توفير نميكنه ميمونه مودم كه مثل اينكه بايد عوض كنم
از شركت هم كه پرسيدم همين رو گفت
اگر لطف كنيد مودم خوب معرفي كنيد ممنون ميشم مارك و مدل

اينترنتم هم صبا نت هست

در ضمن اگه مدل ديگه ايي از Dlink هست كه انقدر آشغال نيست بگين كه با پس دادن اين آن را بگيرم تا پول كمتري بدهم

ممنون

سلام سعید جان

1- من جمله آخر رو نگرفتم!! یعنی می خوای این مودم رو با یه D-Link نو تاق بزنی؟ کسش این کار رو میکنه ؟!

2- هرچند امید زیادی نیست ، ولی اگه ویستا داری به لینک زیر برو و Firmware اش رو دوباره بریز:

3- واسه خرید شما باید دو چیز رو مشخص کنید:
- سقف قیمت
- امکاناتی که میخواید (وایرلس واسه لپ تاپ یا 4 LAN یا هردو ؟! )

پاسخ قبلی من (قبل از سوال خودتون که به دوست مون parinaz571 دادم ) رو حتما بخونین.

میلاد صبح خیز
04-04-2010, 10:32
سلام خسته نباشید.
من مودم خریدم و ثبت نام هم کردم , امروز sms اومد که سرویس شما آماده هست , من با شرکت تماس گرفتم و گفت تا چند دقیقه دیگه کاملا فعال میشه..الان هر چی کانکت رو می زنم ولی بازم کانکت نمیشه؟؟؟ میشه بگید چه چیز های رو باید تنضیم کنم؟؟
مودم: Linksys wg120n

Renjer Babi
04-04-2010, 11:56
سلام

دوستان یک سوال داشتم:
من به تازگی اینترنتم وصل شده،روی صفحه مودم،چراغ adsl و lan ثابته اما چراغ internet خاموش هست در حالی که به اینترنت وصل هستم؟

بعد می خواستم بپرسم چگونه میشه فقط با روشن کردن مودم به اینرنت کانکت بشه و نخوام به صورت دستی با کانکشن وصل بشه به اینترنت؟

هشت بهشت
04-04-2010, 12:21
برای اتصال اتوماتیک باید تنظیمات مودم روی PPPoE باشه

parinaz571
04-04-2010, 13:33
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جمیعاً سلام . . .

1- این رو من هم دیده بودم ولی چون اطمینان ندارم عنوان نکردم!!

2- به هیچ وجه USB تنها نخرید. الآن دیگه همه با LAN وصل میکنن. چون مودم برای شبکه کردن سیستم ها نیاز به راه اندازی LAN تو سیستم داره. اگه از کابل LAN استفاده کنید که همه چی حله ولی اگه با USB وصل کنید باید اول Driver مودم رو نصب کنید تا یه LAN مجازی بسازه ( هرچند کارت شبکه هم داشته باشید). در نتیجه اصلا طرف USB نرید. از نظر سرعت هیچ فرقی باهم ندارن.

3- این طور که من فهمیدم SMC-7901 که فرمودین فقط یه LAN داره نه یه USB تنها : !!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین طور باشه به قیافه ی خودش و سایتش نمی آد مودم بدی باشه! (عجب ملاکی!!)

راستش نسل مودم های ADSL اینطوری بود:
1- مودم های فقط با یک USB
2- مودم های فقط با یک LAN
3- مودم های Combo با LAN+USB
4- مودم های 4 LAN خروجی
5- مودم های 4 LAN خروجی + Wireless

الآن دیگه کمپانی های معروف فقط موارد 3 و 4 و 5 رو تولید میکنن و به ندرت تو بازار فروش میره و اگه باشه هم جدید نیست. واس همین ISP ها این طوری آبشون می کنن!!!!

3- من باشم ، خودم از بازار Asus یا Tp-Link میگیرم و یه سرویس از اونها (و بی خیال 20 تومن ارزونی SMC میشم - نظر شخصی) . الآن شما میتونی از بازار یکی از مودم های زیر رو بگیری:
1- مودم LAN + USB ( حدود 45)
2- مودم با 4 تا LAN ( حدود 55)
3- مودم با 4 تا LAN و Wireless ( حدود 75)
** دوستان اگه قیمت ها نادرسته ، ممنون میشم تصحیح فرمائید **

-----------------------------

چرا ساپورت نکنه؟ تو لینک اول که سایت خود Asus هست ، قسمت Download میتونید Firmware رو بگیرید. حتی اگه ورژنهاشون یکی بود ، بازم DL و نصب کنید. نشد ببرین شرکت یا خدمات.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم سایت شاتل:
2-
سلام
من امروز رفتم از یکی از نمایندگی های همارا یک مودم tp-link خریدم (td-8811( . نمیدونم مودم خوبیه یانه؟روش اینا رو نوشته:ADSL2
Ethernet/usp
modem router

نظرتون چیه؟تورو خدا دیگه نگید که عییبی داره اینا که میشینم گریه میکنم.:20:
مودمو داد30تومن و هزینه نصبو اشتراکم شد 32.

هشت بهشت
04-04-2010, 14:13
سلام
من امروز رفتم از یکی از نمایندگی های همارا یک مودم tp-link خریدم (td-8811( . نمیدونم مودم خوبیه یانه؟روش اینا رو نوشته:ADSL2
Ethernet/usp
modem router

خوبه . ولی بده چون وایرلس نداره

saeid333
04-04-2010, 14:33
سلام سعید جان

1- من جمله آخر رو نگرفتم!! یعنی می خوای این مودم رو با یه D-Link نو تاق بزنی؟ کسش این کار رو میکنه ؟!

2- هرچند امید زیادی نیست ، ولی اگه ویستا داری به لینک زیر برو و Firmware اش رو دوباره بریز:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3- واسه خرید شما باید دو چیز رو مشخص کنید:
- سقف قیمت
- امکاناتی که میخواید (وایرلس واسه لپ تاپ یا 4 LAN یا هردو ؟! )

پاسخ قبلی من (قبل از سوال خودتون که به دوست مون parinaz571 دادم ) رو حتما بخونین.

ممنون

يك مودم معمولي براي پي سي

بله ميخوام عوض كنم اما اگر مارك ديگري هم معرفي كنيد ممنون ميشم حالا اومديم نشد تاق بزنيم يه مدل ديگه بگيريم

در پاسخ دوستمون مدل مودمها را هم بگين با مارك همون 45 تومن خوبه

a6l3i
04-04-2010, 14:55
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلام دوستان

سلام
Ethernet/usp
modem router

مبارکه ، امیدوارم سالها واستون بتازه ( هرچند تو ایران هیچ مومدی حتی یورتمه هم نمیره !!)
اگه وایرلس نمی خواید ، عالیه. قیمتش هم خوبه.
امیدوارم تو رانژه شدن خط و نصب مشکلی نداشته باشید. راستی موقع نصب مشخص کنید که Bridge میخواید یا PPPoE که خودشون جور کنن.

---------------------------------

ممنون

يك مودم معمولي براي پي سي

بله ميخوام عوض كنم اما اگر مارك ديگري هم معرفي كنيد ممنون ميشم حالا اومديم نشد تاق بزنيم يه مدل ديگه بگيريم

در پاسخ دوستمون مدل مودمها را هم بگين با مارك همون 45 تومن خوبه

آدم با پاسخ های شما یاد تابلوهای تست بینائی میافته!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پیشنهاد میکنم از سایز فونت معمولی و غیر Bold استفاده فرمائید. (ممنون)

اگه معمولی یعنی بدون Wireless ، میتونید یه Combo ( مثل Asus-am602 ) یا یه مودم 4 LAN دار ( Asus-am604 ) بگیرین. که من دومی رو پیشنهاد میکنم چون USB دیگه مرخصه (واسه این کار).

نتیجه: از نظر من Asus-Am604 که الآن باید رو رنج 55 تومن باشه. (درسته دوستان؟؟؟!؟)

parinaz571
04-04-2010, 15:14
سلام

نه من وایرلسم نمیخوام.همون adsl کافیه تا موقع دیدن قبض تلفن هر ماه یک بار سکته ناقص نکنم.راستی Bridgeو PPPoE چه فرقی با هم داره؟کدوم بهتره که بگم رو اون تنظیم کنه.؟برای وصل مودم به کامپیوتر spliter لازمه؟چی کار بگم بکنه که موقع استفاده از اینترنت وقتی کسی میخواد با تلفن صحبت کنه هوا نداشته باشه؟
میشه یک بار بگید کدوم سیمو و به کجا باید وصل کنیم که فردا وقتی اون توضیح میده من دهنم وا نمونه و یک چیزایی متوجه بشم.:11:

saeid333
04-04-2010, 15:22
آدم با پاسخ های شما یاد تابلوهای تست بینائی میافته!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پیشنهاد میکنم از سایز فونت معمولی و غیر Bold استفاده فرمائید. (ممنون)

اگه معمولی یعنی بدون Wireless ، میتونید یه Combo ( مثل Asus-am602 ) یا یه مودم 4 LAN دار ( Asus-am604 ) بگیرین. که من دومی رو پیشنهاد میکنم چون USB دیگه مرخصه (واسه این کار).

نتیجه: از نظر من Asus-Am604 که الآن باید رو رنج 55 تومن باشه. (درسته دوستان؟؟؟!؟)

دوست عزيز ممنون

درست حدس زدي من بدون عينكم اما خب قبول كنين كه درشت نويسي اشكال نداره درشت گويي بده اما چشم

راستي usb مرخصه يعني چي اگه lan بگيرم مشكلي در نصبش نيست يعني به جاي يو اس بي بايد به لن مادربرد وصل بشه

alireza_farshid
04-04-2010, 15:41
نقل قول نمیکنم . خودتون با توجه به بالا بخونین ( تنبلیو :9:هزار دردسر)

Bridge و PPPOE دو مدل اتصال به شبکه است . در دومی مودم خودش با داشتن یوزر و پس دیال میکنه و نیازی به ساخت کانکشن مجزا در ویندوز نیست و فقط با join شدن به شبکه میشه از انترنت استفاده کرد ولی برای اولی شما علاوه بر join شدن باید یه کانکشن هم بسازید

برای مودم هم به نشرم اگه قرار به 55 تومن هزینه باشه D-link و یا همین DataSheen که من خریدم وایرلس دارش بهتره چون هم 4 تا پورت Ethernet داره و هم وایرلس . البته این یکی که من خریدم ممکنه معروف نباشه ولی با توجه به 3 سال گارانتی تعویض و یک آنتن 5 dbi اضافی به نظر من ترجیح داشت

در ضمن اینم متوجه نشدم که قبض تلفن چه ربطی به وایرلس بودن داره ؟؟؟؟:18:

با استاد عزیزمون هم خیلی موافقم که یورتمه رفتن مال ما نیست که مال این کشورهای غرب زده است:3:

parinaz571
04-04-2010, 16:42
نقل قول نمیکنم . خودتون با توجه به بالا بخونین ( تنبلیو :9:هزار دردسر)

Bridge و PPPOE دو مدل اتصال به شبکه است . در دومی مودم خودش با داشتن یوزر و پس دیال میکنه و نیازی به ساخت کانکشن مجزا در ویندوز نیست و فقط با join شدن به شبکه میشه از انترنت استفاده کرد ولی برای اولی شما علاوه بر join شدن باید یه کانکشن هم بسازید

برای مودم هم به نشرم اگه قرار به 55 تومن هزینه باشه D-link و یا همین DataSheen که من خریدم وایرلس دارش بهتره چون هم 4 تا پورت Ethernet داره و هم وایرلس . البته این یکی که من خریدم ممکنه معروف نباشه ولی با توجه به 3 سال گارانتی تعویض و یک آنتن 5 dbi اضافی به نظر من ترجیح داشت

در ضمن اینم متوجه نشدم که قبض تلفن چه ربطی به وایرلس بودن داره ؟؟؟؟:18:

با استاد عزیزمون هم خیلی موافقم که یورتمه رفتن مال ما نیست که مال این کشورهای غرب زده است:3:

من منظورم این بود که چوا من کاربر دایل اپی هستم همین adsl معمولی هم نیازای منو جواب میده و نیازی به وایرلس ندارم.
در رابطه با قبض تلفنم که کلا هزیته اتصال به تلفن ای ایپی مییاد وتازا من در اسفاده از اینترنت هوشمند هم ید طولانی دارم.
فکر کنم pppoe بهتر باشه نه؟خودمم نمیدونم چی میخوام!:41:
حالا اگه یکی لطف منه طریقهاتصال سیما و جلوگیری از هوا دار شدن صدا در تلفن و نحوه استفاده از اسپلیتر م توضیح بده واقعا ممنون میشم.
سوال دیگه که داشتم:امکان اتصال به اینترنت از طریق اتصال LAN به مودم ADSL و به روش Bridge وجود داره ؟ویا این که اگه از طریث lan وصل شم هم با bridge میشه رفت هم با pppoe?

a6l3i
04-04-2010, 17:33
دوست عزيز ممنون

درست حدس زدي من بدون عينكم اما خب قبول كنين كه درشت نويسي اشكال نداره درشت گويي بده اما چشم

راستي usb مرخصه يعني چي اگه lan بگيرم مشكلي در نصبش نيست يعني به جاي يو اس بي بايد به لن مادربرد وصل بشه
مودم های Combo رو میشه هم با USB به PC وصل کرد هم با LAN . مودم برای شبکه کردن سیستم ها نیاز به راه اندازی LAN تو سیستم داره. اگه از کابل LAN استفاده کنید که همه چی حله ولی اگه با USB وصل کنید باید اول Driver مودم رو نصب کنید تا یه LAN مجازی بسازه ( هرچند کارت شبکه هم داشته باشید یا مادربرد خودش داشته باشه). در نتیجه اصلا طرف USB نرید. از نظر سرعت هیچ فرقی باهم ندارن.

---------------------------

...... فکر کنم pppoe بهتر باشه نه؟خودمم نمیدونم چی میخوام!:41:
حالا اگه یکی لطف منه طریقهاتصال سیما و جلوگیری از هوا دار شدن صدا در تلفن و نحوه استفاده از اسپلیتر م توضیح بده واقعا ممنون میشم.
سوال دیگه که داشتم:امکان اتصال به اینترنت از طریق اتصال LAN به مودم ADSL و به روش Bridge وجود داره ؟ویا این که اگه از طریث lan وصل شم هم با bridge میشه رفت هم با pppoe?

1- برای جلوگیری از افتادن نویز رو خط باید از Splitter استفاده کنید. روی مودم حتما باید بذارید. بعد وارد نت شین و اگه دیدید که تفلن ها نویز داره باید واسه اونها هم بذارید.
تو صفحات اول راهنمای مودمتون طریقه ی نصب رو بسیار عالی با تصویر گذاشته!

2- شما چه با LAN مودم رو به PC وصل کنید و چه با USB می تونید هم تنظیمات رو روی Bridge قرار بدین و هم روی PPPoE. من خودم PPPoE زدم تا وقتی مودم وسیستم رو روشن میکنم خودش وصل شه.

parinaz571
04-04-2010, 19:15
مودم های Combo رو میشه هم با USB به PC وصل کرد هم با LAN . مودم برای شبکه کردن سیستم ها نیاز به راه اندازی LAN تو سیستم داره. اگه از کابل LAN استفاده کنید که همه چی حله ولی اگه با USB وصل کنید باید اول Driver مودم رو نصب کنید تا یه LAN مجازی بسازه ( هرچند کارت شبکه هم داشته باشید یا مادربرد خودش داشته باشه). در نتیجه اصلا طرف USB نرید. از نظر سرعت هیچ فرقی باهم ندارن.

---------------------------

1- برای جلوگیری از افتادن نویز رو خط باید از Splitter استفاده کنید. روی مودم حتما باید بذارید. بعد وارد نت شین و اگه دیدید که تفلن ها نویز داره باید واسه اونها هم بذارید.
تو صفحات اول راهنمای مودمتون طریقه ی نصب رو بسیار عالی با تصویر گذاشته!

2- شما چه با LAN مودم رو به PC وصل کنید و چه با USB می تونید هم تنظیمات رو روی Bridge قرار بدین و هم روی PPPoE. من خودم PPPoE زدم تا وقتی مودم وسیستم رو روشن میکنم خودش وصل شه.

ببخشید فقط یک سوال داشتم که اگه مودمو بذاریم bridge و از طریث لنم وصل کننیم بعدا میشه خودم تو خونه اینو عوظ کنم و مثلا با usp وصل کنم و بذارم رو pppoe یا نه؟ اخه یکجا خوندک که مای یکی رو isp رو bridge قفل کرده بوده و هر دفعه میهواد بره رو pppoe یا بر عکس با ید زنگ بزنه isp که براش از حالت قفل درارن.

سوال دیگم دارم.:درسته که حالت pppoe چون ویندوزامون اصل نیست بعد یک مدت مشکل ایجاد میکنه؟

من تصمیم گرفتم حالت lanباشه , bridge . به نظر شما خوبه؟

paeezan27
04-04-2010, 20:46
سلام سوالی دارم شاید جاش اینجا نباشه ولی محض رضای خدا راهنمایی کنید من وی پی ان دارم ولی مرتب مودم ارور 800 میده راهنمایی کنید ممنون میشم

a6l3i
04-04-2010, 21:10
ببخشید فقط یک سوال داشتم که اگه مودمو بذاریم bridge و از طریث لنم وصل کننیم بعدا میشه خودم تو خونه اینو عوظ کنم و مثلا با usp وصل کنم و بذارم رو pppoe یا نه؟ اخه یکجا خوندک که مای یکی رو isp رو bridge قفل کرده بوده و هر دفعه میهواد بره رو pppoe یا بر عکس با ید زنگ بزنه isp که براش از حالت قفل درارن.
کی گفته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!!!! بگین برم توجیهش کنم. شاید دروغ 13 بوده!! شما میتونید با چند تا کلیک و ریست مودم بین Bridge و PPPoE تغییر حالت بدین.

سوال دیگم دارم.:درسته که حالت pppoe چون ویندوزامون اصل نیست بعد یک مدت مشکل ایجاد میکنه؟
من تصمیم گرفتم حالت lanباشه , bridge . به نظر شما خوبه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اینا رو از کدوم سایت ها خوندین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!! من 5 ساله PPPoE دارم. که از همون اول روی 2 تا PC خونه (ویندوز غیر Original ) و هم لپ تاپ ( Original Windows) دارم کار میکنم.
انتخاب بین PPPoE و Bridge بستگی کامل به کاربر داره و هیچ مزیت فنی ای بهم ندارم. مثلا من می خوام مودم دائم تو نت باشه تا همیشه بتونم با موبایل و لپ تاپ ها با Wireless وصل شم. شما که یه سیستم دارید ،میتونین از Bridge هم استفاده کنید.

a6l3i
04-04-2010, 21:23
سلام سوالی دارم شاید جاش اینجا نباشه ولی محض رضای خدا راهنمایی کنید من وی پی ان دارم ولی مرتب مودم ارور 800 میده راهنمایی کنید ممنون میشم

1- طبق قوانین فروم ، پست زدن در مورد این موضوع ممنوع هستش. تو اینترنت و شبکه بگردی تاپیکاش هست. ولی اکثراٌ بسته یا رها شدن.

2- وقتی ازش استفاده نمی کنین ، باز هم همین Error رو میده؟

ELSIN
04-04-2010, 23:09
من بعد از 6 سال تونسم از مخابرات ADSL بگیرم(128) حالا میخام مودم بگیرم و مدل D-link 2520 (خوب هست؟)دو پورت برای دو تا pc .میخام بدونم که با چه سیمی باید از مودم به pc وصل شه برای دیتا (همونی که برای دایل آپ استفاده میشه "تلفن"؟)
سیم دیگه ای هم داره مثلا برای ارتباط با pc مثلا usb ممکنه باشه ؟
اگه pc که مودم بهش وصل خاموش باشه pc دوم میتونه از adsl استفاده کنه؟
فاصله pc ها چقدر در سرعت دخالت داره( طول سیم برای pc دوم) فکر کنم فاصله دو pc کمتر از 9 متره

مممممممممممممنننننننننننن نننننننننننننننوووووووووو ووووووووووونننننننننننننن ننننننن

a6l3i
04-04-2010, 23:40
من بعد از 6 سال تونسم ADSL بگیرم حالا میخام مودم بگیرم و مدل D-link 2520 (خوب هست؟)دو پورت برای دو تا pc .میخام بدونم که با چه سیمی باید از مودم به pc وصل شه (همونی که برای دایل آپ استفاده میشه "تلفن"؟)
سیم دیگه ای هم داره مثلا برای ارتباط با pc مثلا usb ممکنه باشه ؟
اگه pc که مودم بهش وصل خاموش باشه pc دوم میتونه از adsl استفاده کنه؟
فاصله pc ها چقدر در سرعت دخالت داره( طول سیم برای pc دوم) فکر کنم فاصله دو pc کمتر از 9 متره

مممممممممممممنننننننننننن نننننننننننننننوووووووووو ووووووووووونننننننننننننن ننننننن

سلام
خوش اومدی ، امیدوارم سرویس خوب و راضی کننده اب واست باشه

1- به نظرم پست های قبلی (لاقل 4 صفحه ی آخر) تاپیک رو نخونده باشین. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]چون در همین رابطه چند تا پست واسه راهنمائی دوستان زدم که قطعا براتون مفید خواهد بود و جواب سوال هائی که پرسیدین تا 80% توشون هست !!!

2- واسه وصل کردن مودم به PC ، بسته به نوع خروجی مودم میشه اون رو با کابل LAN یا USB یا بدون سیم (Wireless) وصل کرد.

3- برخی مودم ها (مثل 2520 ای که گفتین) یه خروجی USB دارن و یه LAN .که شما می تونید یکی رو به یه PC بزنی و دیگری رو به یه PC دیگه. ( عکسش رو 4 پست قبل تر زدم)

4- این مودم باید حدود 40 تومن باشه (؟) . پیشنهاد مبکنم مودم Combo نگیرید. چون USB داره واسه این کار منقرض میشه و همه با LAN کار میکنن. (تو چند پست عقب تر توضیح دادک)

5- وقتی مودم رو برای اولین بار تنظیم می کتید ، مشخصات ISP رو تو خودش Save می کنه و هر وقت روشنش کنی خودش به اینترنت وصل میشه و سیستم هائی که به مودم مستقیم وصل هستن به نت وصل میشن.

6- شما با فاصله مشکلی نداری. من خودم 5 سال پیش که ADSL گرفتم و مودم تک خروجی USB داشت ، مجبور بودم سیستم ها رو بهم شبکه کنم. واسه این کار یه کابل به طول 40 متر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بین طبقات کشیدم و هنوز هم اون سیستم از همون سیم استفاده میکنه.!!

paeezan27
05-04-2010, 09:54
1- طبق قوانین فروم ، پست زدن در مورد این موضوع ممنوع هستش. تو اینترنت و شبکه بگردی تاپیکاش هست. ولی اکثراٌ بسته یا رها شدن.

2- وقتی ازش استفاده نمی کنین ، باز هم همین Error رو میده؟
سلام چشم حق با شماست من نمیدونستم
اصلا وصل نمیشه فقط ارور میده بار اول هست که از این مورد استفاده میکنم تا حالا نداشتم

a6l3i
05-04-2010, 10:44
سلام

سلام چشم حق با شماست من نمیدونستم
اصلا وصل نمیشه فقط ارور میده بار اول هست که از این مورد استفاده میکنم تا حالا نداشتم

حق هم با منه هم با شما !!

بطور کلی Error-800 مربوط به عدم امکان برقراری ارتباط با سرور هست.
Firewall و برنامه های امنیتی رو خاموش کنید ، ببینید وصل میشه؟

یه سرچ تو گوگل کنی کلی سایت میآره. مثلا بزن :
"error 800"
و خود کلمه ی وی پی ان.

یا حق . . . .

sinasinoohe
05-04-2010, 12:05

با تشکر از شما
خیلی لطف کردین

acmilan308
05-04-2010, 15:15
سلام
دوستان من یه مودم linksys مدلwag 120n دارم که از طرف شرکت اومدن یوزر و پسوردم رو روی خود مودم کانفینگ
کردن یعنی وقتی مودم روشن هست به اینترنت وصله ونیازی به روشن کردن سیستم نداره..
حالا من میخوام یه یوزر و پسورد دیگه رو روی مودم کانفینگ کنم میشه منو راهنمایی کنین؟؟؟؟
ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

a6l3i
05-04-2010, 15:51
[HTML]
با تشکر از شما
خیلی لطف کردین
خواهش ، حالا کارتون حل شد؟

سلام
دوستان من یه مودم linksys مدلwag 120n دارم که از طرف شرکت اومدن یوزر و پسوردم رو روی خود مودم کانفینگ
کردن یعنی وقتی مودم روشن هست به اینترنت وصله ونیازی به روشن کردن سیستم نداره..
حالا من میخوام یه یوزر و پسورد دیگه رو روی مودم کانفینگ کنم میشه منو راهنمایی کنین؟؟؟؟
ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سوالتون رو نگرفتم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با یه خط رانژه شده ، فقط میشه به یک ISP و با یک Username و Password وصل شد !!!

به هر حال واسه تغییر تنظیمات باید:

1- به صفحه تنظیمات مودم برید (192.168.1.1 )
2- تو قسمت Setup به زیر شاخه ی Basic Setup برید و یه عکس ازش واسم بذارین.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چون تو راهنمای مودمتون شکل نکشیده و فقط تو یه پاراگراف نوشته برای اولین بار چه کار کنید و من نمی دونم الآن اونجا چه خبره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
( بازم دم Asus خودمون گرم ، شونصد صفحه Manual داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

acmilan308
05-04-2010, 16:29
سلام
ممنون دوست عزیز من میخوام از یوزر یکی از دوستان استفاده کنم ولی نمیدونم چجوری باید روی مودم کانفینگش کرد
امیدوام منظورمو درست گفته باشم...:46:

a6l3i
05-04-2010, 17:39
سلام
ممنون دوست عزیز من میخوام از یوزر یکی از دوستان استفاده کنم ولی نمیدونم چجوری باید روی مودم کانفینگش کرد
امیدوام منظورمو درست گفته باشم...:46:

باید رضایت نامه ی دوستتون رو نشون بدین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ok. شما دو مرحله ی پست قبل رو برو و عکس قسمت Basic Setup رو بذار.

واسه ورود به صفحه ی تنظیمات مودم هم ، توی آدرس بار Internet Eplorer عدد 192.168.1.1 رو تایپ کن و اینتر بزن ، وقتی Username و PAssword خواست برای هر دو کلمه ی admin رو وارد کن.

ELSIN
05-04-2010, 17:48
1-من از صفحه 673 به بعد رو خوندم چيز زيادي نفهميدم

2-من اگه از یه پورت usb ویه پورت lan استفاده کنم میشه هم زمان هردو pc استفاده کنن سرعت چه جوری تقسیم میشه

Combo-3 چی هست همون دو پورت رو میگید

4-من از مودم یه پورت هم میتونم است کنم با سویچ درسته

5- قیمتش هم 27 تومنه همین امروز ارزون شده(2520)

ممممممممننننننننننننننووو ووووووووننننننننننننن

parinaz571
05-04-2010, 18:13
کی گفته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!!!! بگین برم توجیهش کنم. شاید دروغ 13 بوده!! شما میتونید با چند تا کلیک و ریست مودم بین Bridge و PPPoE تغییر حالت بدین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اینا رو از کدوم سایت ها خوندین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!! من 5 ساله PPPoE دارم. که از همون اول روی 2 تا PC خونه (ویندوز غیر Original ) و هم لپ تاپ ( Original Windows) دارم کار میکنم.
انتخاب بین PPPoE و Bridge بستگی کامل به کاربر داره و هیچ مزیت فنی ای بهم ندارم. مثلا من می خوام مودم دائم تو نت باشه تا همیشه بتونم با موبایل و لپ تاپ ها با Wireless وصل شم. شما که یه سیستم دارید ،میتونین از Bridge هم استفاده کنید.

سلام
این مربوط به این فرد بیچاره:
h t t p : / / w w w . p c a . i r/forum/showthread.php?6894-[%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84]%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84-LAN-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85-ADSL-%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B4-Bridge-%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%9F

دقیقا امروز که خودم برا گرفتن مودم و یادگیری تنظیمات رفتم خیلی شیک و تمیز مودمو داد دستم و بدون هیچ توضیح اضافی گفت که خودم نمیتونم تو خونه چیزی رو تغییر بدم و بدون توجه به درخواست من که briidge میخواستم مودمو گذاشته بو رو pppoieو گفت برا ی تغییر حالت باید برم نمایندگی اصلی همارا(منظئوش این بود که برا یه تنظیم ساده من باید پول بیزبون بدم دست اینا)

موردبعدم در مورد به وجود امدن مشکل تو ویندوز تو حالت pppoe تو یکی از سایتا خوندم یادم نیست کجا

راستی یک سوال داشتم میشه من مستقیما مودمو با یک کابل تلفن به پریز تلفن وصل کنم و در یک اتاق دیگه که تلفن هست، اسپیتور رو بین پریز تلفن و تلفن قرار بدم؟میشه؟در این صورت فرق میکنه که جهت اسپلتور کدوم طرف باشه؟ یعنی اون سیمی که به پریز تلفن میره باد تو طرفی از اسپسلتور باشه که دو تا سوراخ داره؟ یا تو طرفی باید باشه که یک سوراخ داره؟

sei_pm
05-04-2010, 19:06
سلام
h t t p : / / w w w . p c a . i r/forum/showthread.php?6894-[%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84]%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84-LAN-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85-ADSL-%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B4-Bridge-%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%9F

دقیقا امروز که خودم برا گرفتن مودم و یادگیری تنظیمات رفتم خیلی شیک و تمیز مودمو داد دستم و بدون هیچ توضیح اضافی گفت که خودم نمیتونم تو خونه چیزی رو تغییر بدم و بدون توجه به درخواست من که briidge میخواستم مودمو گذاشته بو رو pppoieو گفت برا ی تغییر حالت باید برم نمایندگی اصلی همارا(منظئوش این بود که برا یه تنظیم ساده من باید پول بیزبون بدم دست اینا)

موردبعدم در مورد به وجود امدن مشکل تو ویندوز تو حالت pppoe تو یکی از سایتا خوندم یادم نیست کجا

راستی یک سوال داشتم میشه من مستقیما مودمو با یک کابل تلفن به پریز تلفن وصل کنم و در یک اتاق دیگه که تلفن هست، اسپیتور رو بین پریز تلفن و تلفن قرار بدم؟میشه؟در این صورت فرق میکنه که جهت اسپلتور کدوم طرف باشه؟ یعنی اون سیمی که به پریز تلفن میره باد تو طرفی از اسپسلتور باشه که دو تا سوراخ داره؟ یا تو طرفی باید باشه که یک سوراخ داره؟

نه خیر اگر مودم رو ببرید ازتون وجهی بابت کانفیگ نمیگیرند . کانفیگ کردن خیلی راحته می تونی یاد بگیری ولی توی همارا باید حتما بگید تا تو سیستمشون بریج ر. براتون ست کنند وگرنه فقط صفحه همارا رو می بینید و از اینترنت نمی تونید استفاده کنید. با یک تلفن حل میشه اگر مودم رو خودتون روی بریج بگذارید.

roohe_sargardan
05-04-2010, 23:00
سلام دوستان من يه مودم زايكسل دارم با كانكشن وصل ميشم ميخام بدون كانكشن وصل بشم جيكار بايد بكنم

roohe_sargardan
05-04-2010, 23:08
من مودم zyxel دارم با Connection وصل ميشم جه جوري ميتونم بدونه Connection وصل بشم

a6l3i
05-04-2010, 23:48
1-من از صفحه 673 به بعد رو خوندم چيز زيادي نفهميدم

2-من اگه از یه پورت usb ویه پورت lan استفاده کنم میشه هم زمان هردو pc استفاده کنن سرعت چه جوری تقسیم میشه

Combo-3 چی هست همون دو پورت رو میگید

4-من از مودم یه پورت هم میتونم است کنم با سویچ درسته

5- قیمتش هم 27 تومنه همین امروز ارزون شده(2520)

مممخمممممننننننننننننننوو وووووووووننننننننننننن
1- دمتون گرم ، پس امیدوارم دوستان دیگه فهمیده باشن !!
2- آره میشه ولی من نمی دونیم تو همین تاپیک دوستان بحث کردن سرش. یه سرچ کن. یادمه دوستان برای استفاده همزمان از هز دو پورت مشکل داشتن. سرعت هم معمولا مساوی تقسیم میشه. البته اگه یکی دانلود کنه قطعا رو سرعت دیگری تاثیر زیادی داره.
3- درسته ، به مودم هائی که هم USB دارن و هم LAN میگن Combo .ولی اصل طراحی اونها برای اینه که اگر کاربر LAN نداشت از USB استفاده کنه یا برعکس.
4- یه بار جملتون رو می خونین؟ من نفهمیدم چه وری بخونمش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
5- احتمالا امروز کوپونش اعلام شده !!

به هر حال اگه مطمئنی که در آنده ای نزدیک میخوای همزمان دو سیستم رو با مودم شبکه و به نت وصل کنی ، اکیداٌ توصیه میکنم Combo نگیری و مودم با 4خروجی LAN بگیری. در غیر اینصورت احتمالا تا چند وقت دیگه شاهد پست هاتون واسه اتصال همزمان با USB و LAN خواهیم بود. چون تو دفترچه هاشون در این رابطه چیزی ننوشتن.

------------------------------

سلام

من که موفق با باز کردن و دیدن Link نشدم.

توضیح Sei_pm عزیز واسم جالب بود که باید زنگ هم بزنیم. ولی تنظیمات رو بعد از یکی دو بار امتحان کردن یاد میگیرین.
یه نکته: هروقت تصمیم به تغییر Brideg به PPPoE گرفتین ، مطمئن شین که مودم معمولی با شبکه هوشمند به راهه ، چون اگه (زبونم لال) مودم نتونست به ISP وصل شه ، بتونید مشکلتون رو تو تاپیک حل کنید.

غمی نیست . ..

شما برای مودم حتما Splitter بذارین. همونطور که قبلا گفتم ، ممکنه به راحتی به اینترنت وصل شید و دانلود هم بکنین ولی نویز روی کارکرد مودم تاثیر داره و کیفیت سیگنال ها رو پائین میآره.
اگه تلفن نویز پیدا کرده ، یه Splitter بگیرین و اینجوری وصلش کنید:

jeremy28
06-04-2010, 08:58
سلام

من مودم D-Link دارم ( مدل 2640)که با پورت lan به کامپیوتر وصل میشه

دیروژ خیلی راحت وصل می شد و کار می کرد ولی امروز چراغ Adsl اش روشن نمی شه

تمام چراغ هاش مثل LAN و WLAN روشن میشه و چراغ status اش هم چشمک زنه ولی چراغ ADSL اش اصلا روشن نمی شه!

چند بار ریست اش کردم، کابل تلفن و ... رو هم چک کردم ولی حل نشد

راستش تا حالا به همچین مشکلی بر نخورده بودم، به نظرتون راه حل چیه؟

ممنون

saeid333
06-04-2010, 09:19
سلام

من به توصيه دوستان مودم Asus am604گرفتم

سوالم اينه

بايد مودم را وقتي استفاده نميكنيم خاموش كنم يا مثل مونيتور لازم نيست

sei_pm
06-04-2010, 10:00
سلام

سوالم اينه

روشن باشه چیزیش نمیشه. ولی مثل مانیتور نیست که استندبای بشه.

farshad yonani
06-04-2010, 10:03
سلام منم مودم AM604 دارم الان با كانكشن به اينترنت وصل ميشم و فكر كنم به گزينه Bridging مربوط بشه

اگر بخوام بدون كانكشن هميشه به اينترنت وصل باشم بايد چه كنم

هشت بهشت
06-04-2010, 10:10
سلام . باید به جای Bridge روی حالت PPPoE مودم را تنظیم کنید

hs30
06-04-2010, 10:20
دوست عزیز اگر چراغ dsl روشن نمیشه ایراد از طرف isp شماست از شرکت مربوطه سوال کن

saeid333
06-04-2010, 10:31
روشن باشه چیزیش نمیشه. ولی مثل مانیتور نیست که استندبای بشه.

پس دائم روشن باشه مشكلي نيست ديگه

farshad yonani
06-04-2010, 11:16
سلام . باید به جای Bridge روی حالت PPPoE مودم را تنظیم کنید

يعني فقط با تغيير به PPPoE مشكل حل ميشه پس NAT چيه به اون ربطي نداره

بعد يه سوال ديگه

وقتي در اين نوع مودمها تغييرا ت رو سيو ميكنيم تغييرات در مودم سيو ميشود مثل بايوس مادربرد يا در ويندوز سيو ميشود

منظورم اينه كه اگر مثلا ويندوز را عوض كنيم بايد تغييراتي كه داديم را دوباره بدهيم آن تغييراتي كه مربوط به مودم است يا اينكه خير تغييرات در مودم ذخيره شده است

هشت بهشت
06-04-2010, 11:26
تغییرات مودم ربطی به ویندوز نداره . همون طور که مودم را میبرید و شرکتی که ازش ADSL گرفتید براتون تنظیم میکنه و بعد روی سیستم خودتون ازش استفاده می کنید .

potter
06-04-2010, 11:35
سلام
خیلی ممنون میشم یه راهنمایی به من بکنید
من یه مودم adsl میخوام که زیاد گرون نباشه در محدود30 تومان
سرعتش هم در حد خوب باشه
پورت lan هم داشته باشه
اکثرا بهم مارکtp_link معرفی کردن
در ضمن من مودم اکسترنال احتیاج دارم
از بس اینو اون گفتن چی خوبه چی بده قاطی کردم
یه لطفی بهم بکنین

mojnaz2070
06-04-2010, 12:21
سلام
من مودم SMC 7904WBRA4 رو خریداری کردم و اطلاعاتی در خصوص config این مودم میخواستم لطفاً راهنمایی فرمائید.

dsa dsa
06-04-2010, 13:15
با 192.168.1.1 و admin/admin وارد مودم شوید !

PPPoE تنظیم کنید @ اگر وایرلس هم داره پسورد بزارید !
به دفتر چه راهنما توجه کنید !؟

sei_pm
06-04-2010, 13:56
پس دائم روشن باشه مشكلي نيست ديگه

مال من که 7 ماهه فقط وقتی برقها بره خاموش میشه و براش اتقاقی نیافتاده.

mazash
06-04-2010, 15:20
2 آی پی هست قبلا چک کرده بودم، الان هم چک کردم.جواب نداد.

مشکل پیدا شد.بعد از گذشت چند ماه از پستهائی که زده بودم که کسی نبود جواب قانع کننده ای بده.خوب : چندشب پیش با مطالعه یسری از تنظیمات کانفیگ مودم ها دیدم که default ip gateway رو دستی برای مودم تعریف کرده بود.ویندوز من ویستا هست و توی ip v4 توی تنظیمات lan باید بصورت دستی تعریف میشد چون روی automatic creat ip config بود و به همین دلیل نمیشد با 192.168.1.1 وارد صفحه کانفیگ مودم شد.دستی آی پی دادم ،وارد شدم ،مودم رو آپدیت کردم و تمام...:20:
حیفم اومد حل این مشکل رو نگم.چون هیچکس بلد نبود یا نگفت ایراد از اینجا میتونه باشه:19:
اینجا نوشتم که همه حالشو ببرن
جالبه توی فرومهای انگلیسی هم این مشکل مطرح شده بود ولی هیچ جواب درستی نداده بودن.

به امید اینکه ایرانی های باحال گره تو کارشون نیفته. یا حق

ELSIN
06-04-2010, 18:04
1- دمتون گرم ، پس امیدوارم دوستان دیگه فهمیده باشن !!
2- آره میشه ولی من نمی دونیم تو همین تاپیک دوستان بحث کردن سرش. یه سرچ کن. یادمه دوستان برای استفاده همزمان از هز دو پورت مشکل داشتن. سرعت هم معمولا مساوی تقسیم میشه. البته اگه یکی دانلود کنه قطعا رو سرعت دیگری تاثیر زیادی داره.
3- درسته ، به مودم هائی که هم USB دارن و هم LAN میگن Combo .ولی اصل طراحی اونها برای اینه که اگر کاربر LAN نداشت از USB استفاده کنه یا برعکس.
4- یه بار جملتون رو می خونین؟ من نفهمیدم چه وری بخونمش
5- احتمالا امروز کوپونش اعلام شده !!

به هر حال اگه مطمئنی که در آنده ای نزدیک میخوای همزمان دو سیستم رو با مودم شبکه و به نت وصل کنی ، اکیداٌ توصیه میکنم Combo نگیری و مودم با 4خروجی LAN بگیری. در غیر اینصورت احتمالا تا چند وقت دیگه شاهد پست هاتون واسه اتصال همزمان با USB و LAN خواهیم بود. چون تو دفترچه هاشون در این رابطه چیزی ننوشتن.

1 یه چیزایی فهمیدم اما نه اون قدر :31:
2 یکی از pc ها lan نداره اما یه کارت lan دارم مدل قدیمیه میخام بدونم بدرد بخور هست

عکساش

همین یه پورت رو داره

3 دیشب درس بودا نیدونم چرا این جوری شده : فرمودم :5: من با یه مودم 1 پورت lan (2500) هم می تونم هر دو pc رو وصل کنم به adsl اما باید یه سویچ بزنم پشت مودم که 1 پورت lan رو تبدیل میکنه به مثلا 4 پورت lan این جوری سرعت درست تقسم میشه (مغازه داره گفت این کار رو میشه کرد من از خودم نشنیدما)

:11:مممممم:40:نننننننننن:40:ووو وووووو:40:ننننننننننن:11:

راسی دوربین خریدی

سلام

سوالم اينه

مبارک باشه ایشالا چراغش براتون چشمک بزنه (یا روشن بمونه :46:)
من که مونيتور رو هم خاموش می کنم:20:
چند خریدید با چه گارانتی از کجا :10:
من d-link 2540 که 4 پورت lan داره رو 39 با گارانتیه easy قیمت گرفتم

:11::40::11:

parinaz571
06-04-2010, 19:38
سلام
منadsl ام وصل شد دارم هز ذوقم هر چی اهنگ تو اینترنت دانلود میکنم.نمیدونییییییییییییی ییییییییییییییییییییین با چه سرعتی داره اهنگاه دانلود میشه.:8:ببخشید که اسپم میدم . تنها مشکلی که دارم کمبود اسپلیتر در خونس که باید به فکرش باشم.از راهنماییهای همتوتن تو این تاپیک ممنونم.:11:

zunked
06-04-2010, 19:42
سلام دوستان.من از فن آوا استفاده ميكنم.
چند وقتيه با اينكه هيچي دانلود ندارم و اگرم باشه نهايتا 10 مگابايت هستش......اما خيلي خيلي زود شارژم تموم ميشه.مثلا وقتي 3 ساعت كانكت ميشم 100 مگابايت مصرف ميشه. 2 گيگ رو تو 1 هفته تموم ميكنه ! تاحالا 100 بار با پشتيباني صحبت كردم اما همش ميگن ويندوزت آپديت ميشه اما من آپديت رو غير فعال كردم.آپديت برنامه ها رو هم همرو غير فعال كردم.....ويندوز عوش كردم........خلاصه هر كاري كردم بازم مشكل دارم ! كسي اين مشكل رو داشته تاحالا ؟‌ ميدونيد راه حلش چيه ؟ تورو خدا كمكم كنيد ! مرسي

jamy_khoshtip
06-04-2010, 22:13
چند وقتيه با اينكه هيچي دانلود ندارم و اگرم باشه نهايتا 10 مگابايت هستش......اما خيلي خيلي زود شارژم تموم ميشه.مثلا وقتي 3 ساعت كانكت ميشم 100 مگابايت مصرف ميشه. 2 گيگ رو تو 1 هفته تموم ميكنه ! تاحالا 100 بار با پشتيباني صحبت كردم اما همش ميگن ويندوزت آپديت ميشه اما من آپديت رو غير فعال كردم.آپديت برنامه ها رو هم همرو غير فعال كردم.....ويندوز عوش كردم........خلاصه هر كاري كردم بازم مشكل دارم ! كسي اين مشكل رو داشته تاحالا ؟‌ ميدونيد راه حلش چيه ؟ تورو خدا كمكم كنيد ! مرسي

سلام . دوست عزیز شما اگر به یاهو متصل باشید ID هم کمی خیلی حجم کمی می بره - -- وقتی صفحه اینترنت می بینید حجم می بره --- اگر فایلی برای کسی ایمیل می کنید حجم میبره .

من هم از آسیاتک که محدود داشتم این گونه بود . ظرف 1 ماه 6 گیگ مصرف می کردم . :41:

a6l3i
06-04-2010, 23:04
1 یه چیزایی فهمیدم اما نه اون قدر :31:
2 یکی از pc ها lan نداره اما یه کارت lan دارم مدل قدیمیه میخام بدونم بدرد بخور هست

عکساش

همین یه پورت رو داره
1- کارت شبکه تون خوبه ، میتونید راحت ازش استفاده کنید . با همین به پورت میتونید به MODEM وصل شید

1
3 دیشب درس بودا نیدونم چرا این جوری شده : فرمودم :5: من با یه مودم 1 پورت lan (2500) هم می تونم هر دو pc رو وصل کنم به adsl اما باید یه سویچ بزنم پشت مودم که 1 پورت lan رو تبدیل میکنه به مثلا 4 پورت lan این جوری سرعت درست تقسم میشه (مغازه داره گفت این کار رو میشه کرد من از خودم نشنیدما)
:11:مممممم:40:نننننننننن:40:ووو وووووو:40:ننننننننننن:11:
مشکل چی بود؟ من متوجه نشدم !!

1
راسی دوربین خریدی
:11::40::11:
هنوز نه ، ولی تا آخر هفته میرم دست بگیریم ببینم چطورن؟ موندم از کدوم نمایندگی بگیرم؟

--------------------------------------

سلام
منadsl ام وصل شد دارم هز ذوقم هر چی اهنگ تو اینترنت دانلود میکنم.نمیدونییییییییییییی ییییییییییییییییییییین با چه سرعتی داره اهنگاه دانلود میشه.:8:ببخشید که اسپم میدم . تنها مشکلی که دارم کمبود اسپلیتر در خونس که باید به فکرش باشم.از راهنماییهای همتوتن تو این تاپیک ممنونم.:11:
مبارکه ، خویه ازیت نشدین ، بعضی اوقات تو راه اندازی مشکلاتی پیش میآد که نه isp گردن میگیره و نه مخابرات و مشتری میمونه و حوضش!

یه سر برید سایت زیر و سرعت سرویس تون رو چک کنید و عکسش رو واسم PM بدین. ببینیم این همارا چه میکنه؟

1- شما یه برنامه ی سبک کنترل ترافیک شبکه رو سیستم نصب کنید و ببینید واقعا چقدر ارسال و دریافت دارین؟ این برنام ها تو سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تو قسمت شبکه در دسترس هستن.
2- Firewall دارین؟ یا برنامه های امنیت شبکه ؟

acmilan308
06-04-2010, 23:09
سلام
A6L3I جان اینم عکس میشه بگین حالا باید چیکار کنم؟؟؟ ممنون
راستی چجوری میشه واسه وایرلس پسورد گذاشت؟؟

a6l3i
06-04-2010, 23:13
سلام
A6L3I جان اینم عکس میشه بگین حالا باید چیکار کنم؟؟؟ ممنون

تو منو ، روی Internet Connection Type کلیک کنید. شرمنده چون راهتما عکس نذاشته مجبوریم با عکس گذاشتن بریم جلو.

acmilan308
06-04-2010, 23:35
راستش الان با دایال آپ وصلم و این صفحه Internet Connection Type رو نمیشه بازش کرد چیکار کننننننم؟؟؟؟هلپ می..

STON-COLD
06-04-2010, 23:40
من نمیتونم به 192.168.1.1 وارد بشم
مودمم هم asus 602 هست
ایراد از کجا میتونه باشه؟؟؟؟
LAN

sei_pm
06-04-2010, 23:57
من نمیتونم به 192.168.1.1 وارد بشم
مودمم هم asus 602 هست
ایراد از کجا میتونه باشه؟؟؟؟
LAN

ip ای که روی کامپیوترت ست میکنی باید 192.168.1.10 باشه تا بتونی صفحه کانفیگ رو ببینی.

STON-COLD
07-04-2010, 00:16
ip ای که روی کامپیوترت ست میکنی باید 192.168.1.10 باشه تا بتونی صفحه کانفیگ رو ببینی.

چه جوری باید این کار رو انجام بدم؟:11:

potter
07-04-2010, 00:29
سلام
سرعتش هم در حد خوب باشه
پورت lan هم داشته باشه
یه لطفی بهم بکنین

دوستان چیزی به نظرتون نمیرسه

hirondelle
07-04-2010, 00:42
سلام
من یه روتر وایرلس US-Robotic دارم،میخوام وصلش کنم به مودمم نمی تونم.اصلا وارد روتر نمی تونم بشم.تنظیمات بعدی اش هم بلد نیستم.کمک می کنید ؟ ممنون

a6l3i
07-04-2010, 00:44
سلام
سرعتش هم در حد خوب باشه
پورت lan هم داشته باشه
یه لطفی بهم بکنین
1- مودم های DSL همه External هستن.
2-من قیمت Tp-link رو ندارم ولی از Asus دو مورد زیر بکارتون میآد (هرچند اصلا فرق نداره ، با اسم هرکدوم بیشتر حال می کنی همون رو بگیر !!! ).

- اگه Combo می خوای که یه USB داره و یه LAN میتونی Asus-am602 رو بگیری - حدود 45 ( هرچند پیشنهادم اینه که Combo نگیری. چون استفاده همزمان از دو پورتش سخته و واسه USB باید Driver رو هم نصب کنی.
- اگه خودم بخوام یه مودم غیر Wireless بگیرم ، قطعا Asus-am604 رو که 4 تا LAN داره انتخاب می کنم. ( باید حدود 55 باشه.)

---------- Post added at 01:44 AM ---------- Previous post was at 01:42 AM ----------

سلام
من یه روتر وایرلس US-Robotic دارم،میخوام وصلش کنم به مودمم نمی تونم.اصلا وارد روتر نمی تونم بشم.تنظیمات بعدی اش هم بلد نیستم.کمک می کنید ؟ ممنون
سلام
میشه مدلش رو بگی تا Manual اش رو دانلود کنم؟

sei_pm
07-04-2010, 06:35
چه جوری باید این کار رو انجام بدم؟:11:

رو آیکون کارت شبکت کنار ساعت ککلیک کن و به ترتیب کارهای زیر رو بکن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر باز جواب نداد .
آی پی ها رو به 192.168.1.1 به 192.168.0.1
و 192.168.1.10 به 192.168.0.10 تغییر بده و توی اینتنرت اکسپلورر 192.168.0.1 رو بزن تا صفحه کانفیگ رو ببینی.

movaffaq
07-04-2010, 06:55
سلام دوستان
یه سوال داشتم که امیدوارم اینجا به جوابش برسی
به تازگی یه خط ADSL گرفتم و چون یه لپ تاپ دارم که وایرلس رو ساپورت میکنه مودم رو هم وایرلس گرفتم
حالا مشکلم اینه که نمیدونم چه طور از ویژگی وایر لس استفاده کنم وهمین الانش هم دارم از LAN استفاده میکنم
آیا وسیله جانبی دیگه ای هم لازمه؟
اینم اسم مودم
shuttle tech
wireless g adsl 2/2 router
adsl wireless 915 wm

parinaz571
07-04-2010, 09:45
مبارکه ، خویه ازیت نشدین ، بعضی اوقات تو راه اندازی مشکلاتی پیش میآد که نه isp گردن میگیره و نه مخابرات و مشتری میمونه و حوضش!

یه سر برید سایت زیر و سرعت سرویس تون رو چک کنید و عکسش رو واسم PM بدین. ببینیم این همارا چه میکنه؟
کد:

سلام
بفرمایید:

اینم چند دقیقه بدش

خوب اوضاع سرویسم چطوریه؟سرعتش خوبه ؟البته دیشب که فایل دانلود میکردم سرعت از 8 تا 104 :18: متغیر بود .
دیشب 500 مگ فایل دانلود کردم .نمیدونم همه مثل من دانلود میککنن یا من ندید بدید بازی در اوردم؟
راستی من از کجا بفهمم که چقدر از حجمم باقی مونده تو کجا اینو مینویسه؟
تو ویندوز چطوری میشه از اینترنت disconect شد؟ رو چی باید کلیک کنم؟

saeid333
07-04-2010, 09:50
سلام
سرعتش هم در حد خوب باشه
پورت lan هم داشته باشه
یه لطفی بهم بکنین

من مودم ايسوز am604 را گرفتم 39000 تومن البته اين مدل تو بازار كمه من از طبقه پايين پاساژ ايران گرفتم

STON-COLD
07-04-2010, 09:57
رو آیکون کارت شبکت کنار ساعت ککلیک کن و به ترتیب کارهای زیر رو بکن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر باز جواب نداد .
آی پی ها رو به 192.168.1.1 به 192.168.0.1
و 192.168.1.10 به 192.168.0.10 تغییر بده و توی اینتنرت اکسپلورر 192.168.0.1 رو بزن تا صفحه کانفیگ رو ببینی.

در ویندوز ویستا چنین تنظیمی وجود نداره
preferred DNS server
:19:

farshad yonani
07-04-2010, 09:58
سلام
فقط با تغيير Bridgeبه PPPoE در مودم am604 ديگه هميشه به اينترنت وصلم
پس NAT چيه به اون ربطي نداره

بعد يه سوال ديگه

وقتي در اين نوع مودمها تغييرا ت رو سيو ميكنيم تغييرات در مودم سيو ميشود مثل بايوس مادربرد يا در ويندوز سيو ميشود

منظورم اينه كه اگر مثلا ويندوز را عوض كنيم بايد تغييراتي كه داديم را دوباره بدهيم آن تغييراتي كه مربوط به مودم است يا اينكه خير تغييرات در مودم ذخيره شده است

a6l3i
07-04-2010, 10:02
سلام
بفرمایید:

اینم چند دقیقه بدش

خوب اوضاع سرویسم چطوریه؟سرعتش خوبه ؟البته دیشب که فایل دانلود میکردم سرعت از 8 تا 104 :18: متغیر بود .
دیشب 500 مگ فایل دانلود کردم .نمیدونم همه مثل من دانلود میککنن یا من ندید بدید بازی در اوردم؟

1- باتوجه به 128 بودنش سرویستون خوبه ، من که شاتل تهران دارم ، دیشب 21/35 بودم !!!
2- نه تازه بهش لطف کردین ، خیلی از دوستان تا روزی 1 گیگ رو از حلقوم ISP نیارن بیرون شب خوابشون نمی بره. من تو 3 ماه اول 54 گیگ دانلود کردم (شبانه روز) ولی الآن ماهی 5 گیگ دانلود دارم و اگرم خودم ایران نباشم به 15 هم نمیرسه. ( اگه شاتل یال پیش مسابقه رعایت الگوی مصرف میذاشت ، اول میشدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته اگه امسال مسابقه ی همت مضاعف بذارن ؛ قطعا آخر میشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !!)

3- واسه دیدن میزان مصرف و حجم باقی مانده به بخش کاربران ADSL سایت همارا برید. اینم لینکش:

4- ویندوزتون چیه؟ اگه XP دارید:
- اگه Bridge زدید روی همون آیکن ای که واسه وصل شدن کلیک می کنید ، کلیک کنید و Disconnect رو بزنین.
- اگر هم PPPoE زده ، باید مودم رو خاموش کنید.

sei_pm
07-04-2010, 10:44
سلام
بفرمایید:

اینم چند دقیقه بدش

با سرویس کلاسیک تا شبی 1200 مگ هم میشه دانلود کرد. سرویس کلاسیک تو تایم رایگان میره رو 512 و بقیه ساعات 1024 هست. 500 مگ هم کمه. حجم باقی مونده رو صفحه اول
میزنه و احتیاج به لوگین نیست.

PouriaMoradi
07-04-2010, 11:10
مودم من D-Link 2520 هست:
1- میخواستم بدونم آیا با این مودم، میشه ار سرویس مخابرات استفاده کرد؟
2- اگه میشه لطف کنید نحوه کانفیگ کردنش رو برای مخابرات توضیح بدید؟

roteal2007
07-04-2010, 11:18
سلام دوستان من مودمم tp-link td-w8101G هست خودش یه اسپیلیتر داشت اما وقتی وصلش کردم نمیدونم چرا روی تلفن یه نویز مثل صدای جیغ ممتد و با صدای کم مینداخت (هنوز خط رانژه نشده). ببینید اسپیلیتر رو درست نصب کردم:
یه خط تلفن کنار کامپیوتر هست یه سیمشو زدم به طرفی از اسپیلیتر که یک پورت داره و یک سیم هم از اون طرف که دو پورت داره به مودم.
(آیا به تلفن باید اسپیلیتر نصب کنم؟)

sei_pm
07-04-2010, 11:26
سلام دوستان من مودمم tp-link td-w8101G هست خودش یه اسپیلیتر داشت اما وقتی وصلش کردم نمیدونم چرا روی تلفن یه نویز مثل صدای جیغ ممتد و با صدای کم مینداخت (هنوز خط رانژه نشده). ببینید اسپیلیتر رو درست نصب کردم:
یه خط تلفن کنار کامپیوتر هست یه سیمشو زدم به طرفی از اسپیلیتر که یک پورت داره و یک سیم هم از اون طرف که دو پورت داره به مودم.
(آیا به تلفن باید اسپیلیتر نصب کنم؟)

بله باید نصب کنید. کلا اپلیترها ر. خط خودشون هم نویز میندازند. اگر گوشی رو بردارید وشماره 9 رو بگیرید که صدای بوق قطع بشه به وضوح شنیده میشه.

dsa dsa
07-04-2010, 11:35
پریناز خانم اولشه - ما هم ذوق کرده بودیم مثل شما یکم که بگذره به مشکلات زیادی بر می خوری واسه الان page هم باز نمی کنه ... البته من wireless دارم

روی connection کنار ساعت کلیک کن و disconnect رو بزن ! ولی پول دادی بزار یه سر دانلود کنه فیلم و اهنگ و کتاب و..

---------- Post added at 12:35 PM ---------- Previous post was at 12:34 PM ----------

شما یه شب 500 mb دانلود کردی من باید روز صبر کنم تا 500 mb دانلود شه ..:5:

sei_pm
07-04-2010, 12:50
پریناز خانم اولشه - ما هم ذوق کرده بودیم مثل شما یکم که بگذره به مشکلات زیادی بر می خوری واسه الان page هم باز نمی کنه ... البته من wireless دارم

روی connection کنار ساعت کلیک کن و disconnect رو بزن ! ولی پول دادی بزار یه سر دانلود کنه فیلم و اهنگ و کتاب و..

---------- Post added at 12:35 PM ---------- Previous post was at 12:34 PM ----------

شما یه شب 500 mb دانلود کردی من باید روز صبر کنم تا 500 mb دانلود شه ..:5:

شما کدوم شهر هستید و از چه شرکتی استفاده میکنید.

roteal2007
07-04-2010, 13:10
بله باید نصب کنید. کلا اپلیترها ر. خط خودشون هم نویز میندازند. اگر گوشی رو بردارید وشماره 9 رو بگیرید که صدای بوق قطع بشه به وضوح شنیده میشه.

الان یه اسپیلیتر که رو مودم بود رو زدم به تلفن صدای نویز به طرز محسوسی کم شد اما مودمم اسپیلیت نداره اگر یه اسپیلیت بذارم رو مودم نویز از اینی که هست کمتر میشه؟؟؟؟

saeed8990
07-04-2010, 13:18
سلام به همه اساتيد گل
بچه ها خسته نباشيد من 1 مودم TP-Link TD-8610 دارم ميخواستم خواهش كنم اگه كسي تنظيماتشو بلده اينجا بزاره خيلي ازش ممنون ميشم .
شركتي كه من ازش سرويس ميگيرم شاتل هستش
اون يارو كه اومد نصبش كنه ميگفت مودمم به حالت اتومات نميشه البته من با حالت معمولي راحت ترم منظورم كانكشن ساختنه
مرسي

a6l3i
07-04-2010, 14:52

چون در مورد Splitter و کاربرد اون زیاد سوال میشه ، گفتم یه دیدگاه کلی از نحوه عملکرد ADSL و دلیل استفاده از اسپلیتر به دوستان بدم.

نکته مهم: توضیحات رو بصورت شماتیک و فرضی عنوان کردم که دوستان بتونن در ذهنشون موضوع رو مجسم کنن :46:

ADSL:

سطح مقطع سیم تلفن رو به شکل زیر درنظر میگیریم (این فقط برای ملموس شدن موضوع هستش و در واقعیت نمیشه سیم رو نصف کرد!)

سیگنال های مریوط به صدا در تلفن ، اطلاعات در فکس و اینترنت Dial-Up همگی از قسمت پایینی سیم برای جابجایی استفاده میکنن. (که داری فرکانس های پایین بین 0 تا 80 KHz هستن)

به همین دلیله که وقتی با Dialup به اینترنت وصل هستین و یا فکس ارسال میکنید ، اون صدای گوش خراش رو از گوشی تلفن میشنوین و دیگه نمیتونید با جایی تماس بگیرین!

در این حالت همونطور که میبینید ، قسمت بالایی سیم (فرکانس های بالا) بدون استفاده رها شده!! :13:چون تلفن های معمولی قابلیت ارسال و دریافت سیگنال های بالا رو ندارن.

--------------

اما مودم های ADSL
میتونن اطلاعات رو در فرکانس های بالا ارسال و دریافت و یه راحتی از قسمت آزاد سیم استفاده کنن (فرکانس های بین 125 KHz تا 2.2 MHz ) .
واسه همینه که با ADSL به راحتی میشه هم به اینترنت وصل بود و هم با تلفن تماس داشت یا فکس ارسال کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ضمناً خود فرکانس های مربوط به ADSL هم به دو بخش تقسیم میشه:

1- Upstream ( جریانِ بالا) : که مودم از این کانال برای ارسال (آپلود) اطلااعات به سرور استفادهمیکنه
2- Downstream ( جریانِ پائین): که اطلاعات از سرور از طریق این کانال به مودم ارسال (دانلود) میشه

POTS= Plain Old Telephony System

Splitter

اگه بخاطر مشکلات مخابرات یا سیم کشی خونه یا ..... سیگنال های فرکانس بالا و پایین در مرز بین شون دعواشون بشه ،نویز بوجود میآد که همون صدای خش خش در تلفنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینه که عموما بعد از رانژه شدن خط از طرف مخابرات برای ADSL ، روی تلفن نویز میافته.

کار Splitter اینه که فقط سر راه نلفن قرار بگیره و با حذف کردن فرکانس های بالا ، تنها فرکانس های پایین که حامل صدا هستن رو به سمت تقلن هدایت کنه. (تو الکترونیک به چنین مدارهایی ف|یلتر پائین گذر گفته میشه.)
( قابل توجه دوستان الکترونیک ؛ الکترونیک 3 - تحلیل فرکانس بالا و ف|یلتر های بالاگذر و پایین گذر ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا به عبارتی :

این هم مدار داخلی بخش ف|یلتر در Splitter :

روش های نصب Splitter در شبکه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- یک تلفن نزدیک مودم باشه و فقط یه سوکت تلفن داشته باشیم:

2- میشه Splitter رو ابتدای مسیر تلفن ها قرار داد: (به شرط این که تلفن ها با مودم سیم مشترک نداشته باشن)

3- در حالت بالا ، اگه سوکت (پریز) خط تلفن دیگه ای هم در دسترس باشه یا کلا مودم در اتاق دیگه ای باشه ، میشه مودم رو مستیم وصل کرد: ( چون همون طور که گفتیم ، Splitter فقط برای تلفن هستش)

4- اگه همه ی تلفن ها و مودم از هم جدا باشن و نشه مثل حالت های قبل تلفن ها رو روی یه مسیر جدا از مودم رار داد، مجبوریم برای هر نلفنی یک Splitter بذاریم:

5- اگر خط تلفن بین دو طبقه مشترک باشه ، میشه از ساختار زیر استفاده کرد : (من خودم از همین ساختار در منزل استفاده کردم)

**** مهم اینه که هیچ وقت چنین حالتی رخ نده:
در این حالت نلفن های سمت راست نویز ندارن ، ولی سمت چپی که با مودم سیم مشترک داره ، ممکنه نویز داشته باشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]امیدوارم مفید بوده باشه. :46:

منابع:

pipo_inzaghi
07-04-2010, 14:53
سلام دوستان..ما منطقه آیت الله کاشانی هستیم...میخوام adsl بگیرم..کلی از مطالب سایت رو خوندم و به این نتیجه رسیدم که شاتل یا صبا نت بهترن که زنگ زدم و پورت خالی نداشتن..یکی از بچه ها گیتی نت رو معرفی کرد..زنگ زدم گفت 49 تومن واسه مودم میخوان..گفتم مارکش چیه..گفت combo اومدم تو سایت دیدم اینطور مارکی اصلا نیست و combo یه نوع کلی مودمه..
حالا سوالم اینه که منشیه گلواژه گفته یا من اشتباه میکنم؟
بعد هم اینکه من تعریف d link رو شنیده بودم که اینا میگن حتما باید از ما بگیری و d link نداریم..نمیدونم چه کنم
سوال آخر اینکه اگه کسی از آیت الله کاشانی(غرب تهران ) هست چه شرکتی رو پیشنهاد میکنه واسه گرفتن adsl..من که رسما ...ه گیجه گرفتم
اگه کمک بدین خیلی لطف کردین...دمتون گرم

pipo_inzaghi
07-04-2010, 15:04
راستی دوستان منشیه گفت اگه 256 بگیری سرعت دانلودش 25 تا 30 میشه..در حالیکه کسایی که صبا نت دارن میگفتن خیلی بالاست سرعت دانلودشون..واسه 256 سرعت دانلود 25 تا 30 درسته؟

a6l3i
07-04-2010, 15:11
سلام دوستان..ما منطقه آیت الله کاشانی هستیم...میخوام adsl بگیرم..کلی از مطالب سایت رو خوندم و به این نتیجه رسیدم که شاتل یا صبا نت بهترن که زنگ زدم و پورت خالی نداشتن..یکی از بچه ها گیتی نت رو معرفی کرد..زنگ زدم گفت 49 تومن واسه مودم میخوان..گفتم مارکش چیه..گفت combo اومدم تو سایت دیدم اینطور مارکی اصلا نیست و combo یه نوع کلی مودمه..
حالا سوالم اینه که منشیه گلواژه گفته یا من اشتباه میکنم؟
بعد هم اینکه من تعریف d link رو شنیده بودم که اینا میگن حتما باید از ما بگیری و d link نداریم..نمیدونم چه کنم
سوال آخر اینکه اگه کسی از آیت الله کاشانی(غرب تهران ) هست چه شرکتی رو پیشنهاد میکنه واسه گرفتن adsl..من که رسما ...ه گیجه گرفتم
اگه کمک بدین خیلی لطف کردین...دمتون گرم

سلام
1- این همه سایت رو خوندین یه لطفی کن از صفحه ی 681 به بعد همین تاپیک رو بخون (فقط 10 صفحه = 10 دقیقه) ، تمام سوالات بغیر از آخری 100% جواب داده میشه. چون خودم شخصا به همین سوالات واسه دوستان جواب دادم و کلی هم دوستان دیگه زحمت کشیدن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2- واسه این سوال به نظرم به تالار زیر (سروسی دهندگان اینترنت پرسرعت) یه نگاه بنداز ، جواب نگرفتی همونجا به تاپیک بزن:

a6l3i
07-04-2010, 15:18
راستی دوستان منشیه گفت اگه 256 بگیری سرعت دانلودش 25 تا 30 میشه..در حالیکه کسایی که صبا نت دارن میگفتن خیلی بالاست سرعت دانلودشون..واسه 256 سرعت دانلود 25 تا 30 درسته؟
سرعت دانلود قاعدتاٌ یک هشتم سرعت سرویس باید باشه 32=2256/8 ، که 25 تا 30 گفته که زیاد شاکی نشی!!
من 128 شاتل دارم معمولا بین 20 تا 25 دانلود میکنم ( 16= 128/8). البته زیاد دانلود لازم ندارم.

dsa dsa
07-04-2010, 15:21
شما کدوم شهر هستید و از چه شرکتی استفاده میکنید.

من wireless دارم از رفیقم سرویس می گیرم اونم فکر کنم از افرا نت می گیره !
تهرانم !

pipo_inzaghi
07-04-2010, 15:28
آقای a613 دمت گرم..فقط یه چیزی من دوباره پرسیدم دختره گفت مارکش broadband هست...به نظرت مودم خوبیه یا فقط میخواد بندازه بهم؟ مرسی

dsa dsa
07-04-2010, 15:33
دوست عزیز broadband مارک نیست ! یک term ( اصطلاح ) هست :

broadband router = روتری که کار سوییچ / فایروال و DHCP Server رو انجام می ده .

Definition: A broadband router combines the features of a traditional network switch, a firewall, and a DHCP server.

a6l3i
07-04-2010, 15:54
آقای a613 دمت گرم..فقط یه چیزی من دوباره پرسیدم دختره گفت مارکش broadband هست...به نظرت مودم خوبیه یا فقط میخواد بندازه بهم؟ مرسی

دوست عزیز broadband مارک نیست ! یک term ( اصطلاح ) هست :

broadband router = روتری که کار سوییچ / فایروال و DHCP Server رو انجام می ده .

Definition: A broadband router combines the features of a traditional network switch, a firewall, and a DHCP server.
زحمت پاسخ رو dsa dsa عزیز کشیدن ، ولی از من به شما نصیحت بی خیال این ISP شو!!! یا فقط و فقط ازش سرویس بگیر و مودم رو حتما از بازار تهیه کن.
خدا آخر - عاقبت هممون رو ختم به خیر کنه . .. .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pipo_inzaghi
07-04-2010, 16:11
dsa و a613 دمتون گرم..آخه داستانی که هست اینه که هر جا زنگ میزنم میگن پورت پره.فقط همین خالی داشت..منشیه احمقش هم هی میپرسم مارکش چیه میگه broadband.منم آمار دستم نبود که این مارک نیست..isp های داتک و آسیا تک و فن آوا و سپنتا و ... هم که تاپیکاشونو میخونم یه عده میگن خوبه یه عده میگن آشغاله...خدایی عین .. تو گل موندم..منشیه میگفت 21 تومن واسه آبونمان ماه اول+49 مودم+20 نصب میشه 90 یه حسی بهم میگه فرآیند پاچه کنونه :(( خدایی شما یه پیشنهاد بدین..خدایی 10 ساله با dial up وصل میشم.گفتم یه حرکتی بزنیم که اینطوری میشه

dsa dsa
07-04-2010, 16:18
یک روتر خالی چه مدل و مارکی خوبه ؟ تا 50 باشه ؟؟ بی سیم چی ؟ چنده ؟

a6l3i
07-04-2010, 16:27
یک روتر خالی چه مدل و مارکی خوبه ؟ تا 50 باشه ؟؟ بی سیم چی ؟ چنده ؟
اگه منظوزتون مودم روتور دار وایرلسه ، من Asus رو پیشنهاد میکنم که هیچ ISP ای نیست که بهش گیر بی خود بده و بگه ما ساپورتش نمی کنیم. چون همه قبولش دارن.

Asus-am604g : که 76 تومنه
Asus-wl600g : 105 تومنه

jalal_elect
07-04-2010, 16:50
سلام دوستان
من چند ماه قبل میخواستم درخواست adsl بدم ولی اون شرکت میگفت منطقه شما ساپورت نمیشه چون خطوط تلفنتون قدیمی هست ولی جدیدا برای نوسازی اومدن سیم تلفن که قبلا 3 رشته ایی بود عوض کردن و از کابل 4-5 رشته ایی استفاده کردند به نظرتون حالا میتونم درخواست بدم ؟ میخواستم ببینم کسی اطلاعات کاملی دارد که برای داشتن adsl باید از چه نوع کابل هایی برای خطوط تلفن استفاده کرد.؟؟؟

dsa dsa
07-04-2010, 16:56
ممنون ولی می خواهم مودم نباشه !

فقط روتر بی سیم باشه با 4 تا لن !

STON-COLD
07-04-2010, 17:05
صحفه مودم من نمیاد
تنظیم ویندوز ویستا رو یکی بگه هر جا اموزی دیدم مال XP بود

sei_pm
07-04-2010, 17:53
الان یه اسپیلیتر که رو مودم بود رو زدم به تلفن صدای نویز به طرز محسوسی کم شد اما مودمم اسپیلیت نداره اگر یه اسپیلیت بذارم رو مودم نویز از اینی که هست کمتر میشه؟؟؟؟

مودم اسپلیتر نمی خواد . و اون نویز کم هم طبیعی هست.

sei_pm
07-04-2010, 18:07
من wireless دارم از رفیقم سرویس می گیرم اونم فکر کنم از افرا نت می گیره !
تهرانم !

آخه اون شخصی که بهش میگفتید ذوق نکن از همارای تبریز سرویس میگیره و تا حالا امتحانش رو پس داده.

صحفه مودم من نمیاد
تنظیم ویندوز ویستا رو یکی بگه هر جا اموزی دیدم مال XP بود

فکر کنم تو قسمت ipv4 شما باید اون اعداد رو ست کنید.

ChaoticHead
07-04-2010, 20:32
ممنون ولی می خواهم مودم نباشه !

فقط روتر بی سیم باشه با 4 تا لن !

بستگی داره برای چه کاری بخواین. من شخصا روترهای asus را پیشنهاد می کنم، اکثرشون قابلیت برنامه نویسی بر پایه لینوکس را دارن و باهاشون می تونین آپولو هوا کنین!:31:(البته اگه بلد باشین). الان روترهای سری g و n ار asus پیدا می شه که البته یه ذره کمیابه. توی پاساژ پایتخت راحتتر پیدا می کنین.
مدلهایی که نزدیک به قیمت موردنظرتون باشه:
RT-N10
که جدیده و سری N هست و برد بالایی داره ولی پشتیبانی نرم افزاریش هنوز خیلی خوب نیست.
WL-520GU
که من اینو توصیه می کنم، چون هم چند وقته توی بازاره و نرم افزاراش جا افتاده و هم پورت usb داره که می تونین باهاش پرینتر یا هارد به اشتراک بزارین ولی بردش از اون بالایی یه مقدار کمتره.

هردو حدود 80 تومن هست. البته مدلهای گرونتر و با امکانات بیشتر هم زیاده، مثلا روتر RT_n16 قدرتمندترین روتر غیر تجاریه که می تونین پیدا کنین و توانش اعجاب آوره، فقط 32 مگ حافظه فلش داره که رویای برنامه نویسیه!
از این دو تا لینک، اولی اطلاعات خوبی راجع به سخت افزارشون می ده و دومی قیمت و وجودش در بازار ایران:

Asus-am604g : که 76 تومنه
Asus-wl600g : 105 تومنه

علی جان، خبر خوش این که WL-600g ارزون شده، اومده روی 90 و خورده ای. من دارم وسوسه می شم یکی بگیرم. شما هنوز داری؟

hamed malekpour
07-04-2010, 20:36
یک سوال مودم منAsus am602 چه طوری راه اندازی کنم من الان یه سیم را زدهام به برق ویکی راهم به قسمت lanوبه کامپیوتر اگه چیز دیگری هم هست بگین؟

pooria.rio
07-04-2010, 20:43
سلام
من از نمایندگی فن آوا سرویس میگیرم
الان TPLINK TD-8811 دارم،خیلی خوبه،تا حالا هیچ مشکلی نداشته
الان میخوام عوض کنم،یه وایرلس دار بگیرم
امروز زنگ زدم به خود نمایندگیه میگفت ما مارک ماکرونت مدل 3367 رو داریم با قیمت 110 (فک کرده من خرم )
و tplink 8901 رو با قیمت 100
اول اینکه خواستم ببینم قیمت اینا بیرون چندهخ
دوم اینکه من اصلا نمیخوام از اینا مودم بخرم
خواستم ببینم چه مودمی با قیمت مناسب پیشنهاد میکنین که بگیرم و با ISP هم مشکلی نداشته باشه
ممنونننن

dsa dsa
07-04-2010, 21:39
LinkSys WAG 120 N رو بگیر !

یا Alfex WiFi 2000 یا D-Link 2640

اولی 80 تومانه !
alfex wi fi 2000
60 تا 65 تومنه

سومی هم 55 تا 60 تومنه !

به ترتیب ببین کدومشو isp باهاش مشکلی نداره ؟...

pooria.rio
07-04-2010, 21:59
خوب ز کجا بفهمم که کدوم با ISP مشکل ندارن.خودشون که اصلا جواب نمیدن

dsa dsa
07-04-2010, 22:02
ای عوضی ها ..

می دونم والا از کجا باید بفهمی ..
ولی dlink 2640 وasus 604 انگار با هیچ isp مشکلی ندارن ..

یه امار بگیر خودت ..

Exir
08-04-2010, 00:10
خوب ز کجا بفهمم که کدوم با ISP مشکل ندارن.خودشون که اصلا جواب نمیدن

همون tp-link از همه بهتره نه داغ میکنه نه هنگ میکنه هیچ شرکتی هم باهاش مشکلی نداره.
الان تو وایرلساش سری g ها ارزون شدن پنجاهو خوردی سری n هم حول و حوش هشتادو خوردی
تو بازار ایران نمایندگی داره.زیر میدون ولیعصر.

acmilan308
08-04-2010, 00:40
سلام
دوستان میشه در مورد SPILITER کمک کنین؟؟؟
اینکه فاصله SPILITER تا مودم مهمه یا نه؟؟مثلا میشه اون رو از دم در خونه گذاشت؟؟؟
آخه ما دوتا خط داریم خطی که به طبقه ی پایین خونمون رفته رو مخابرات فعال کرده...من هم از تو حیات یه سیم کشیدم به اتاقم..
حالا میخواستم ببینم اگر از همون تو حیاط SPILITER بذارم سرعت پایین میاد یا اشکالی داره؟؟؟
ممنون

sei_pm
08-04-2010, 07:02
سلام
اینکه فاصله SPILITER تا مودم مهمه یا نه؟؟مثلا میشه اون رو از دم در خونه گذاشت؟؟؟
آخه ما دوتا خط داریم خطی که به طبقه ی پایین خونمون رفته رو مخابرات فعال کرده...من هم از تو حیات یه سیم کشیدم به اتاقم..
حالا میخواستم ببینم اگر از همون تو حیاط SPILITER بذارم سرعت پایین میاد یا اشکالی داره؟؟؟
ممنون

اسپلیتر رو برای گوشی می گذارند نه مودم. اگر از اون خط برای صحبت کردن استفاده نمی کنی نیلز به اسپلیتر نیست.

a6l3i
08-04-2010, 08:09
سلام
ممنون

اسپلیتر رو برای گوشی می گذارند نه مودم. ....

1- ضرورتی نداره Splitter دم در باشه. اگه Splitter رو دم در بذاری باید همون سیمی رو که مستقیم آوردی واسه مودم بزنی به Splitter خروجی مودمش.
2- محل Splitter روی سرعت تاثیری نداره.

saeed8990
08-04-2010, 08:15
سلام به همه اساتيد
با عرض خسته نباشيد مي خواستم بپرسم اگه كسي كانفيگ كردن مود م TPLINK TD-8610 رو بلده واسه من بزاره خيلي ازش ممنون ميشم در ضمن شركتي كه من خدمات ميگيرم شاتل هست با تشكر فراوان

sei_pm
08-04-2010, 08:37
دوستان حتما پست من در مورد Splitter رو بخونید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا اجازه ی sei_pm عزیز ، برای مودم 100% باید Splitter گذاشت ، حتی اگه dc نمیشه. اگه فکر میکنید مودم خوب کار میکنه اینطور نیست.
شما وقتی با تلفن صحبت میکنید هم صدای طرف رو می شنوید هم نویز رو . ولی تو مودم فقط اطلاعات رو می بینید و نیوبز رو نه. هرچند تو تنظیمات مودم هم میزان نویز رو کم نشون بده ، باز هم خط همیشه نویز های پیک و کوتاه مدت داره.

snr و Attenuation رو که تو عکسی که واسم فرستادی بهت گفتم خوبه. اسپلیتر رو بردار ببین تغییر میکنه یا نه.
اصلا اگر قرار بر این بود میکرو فیلتر رو کسی نمی خرید. دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم خروجی dsl توی اسپلیتر
اتصال کوتاه داره با ورودی اسپلیتر.
اون شخص هم میتونه یک اسپلیتر دم در بگذاره و یک سیم برای مودم بکشه و سیم اصلی خانه رو به خروجی phone اسپلیتر بزنه که دیگه واسه هر گوشی نیاز به میکروفیلتر یا اسپلیتر نباشه. البته بسته به سیقه و متراژ سیم ممکنه خرید اسپلیتر اضافی به صرفه تر باشه باشه.

sei_pm
08-04-2010, 08:49
بدون اسپلیتر

با اسپلیتر

اون 0 تا 0.5 db تغییر هم طبیعیه و تو هر 10 ثانیه ممکنه تغییراتی در این حد دیده بشه.

pooria.rio
08-04-2010, 09:37
بچه ها امروز زنگ زدم به خود فن آوا
گفتم نمایندگیتون داره بازی درمیاره من واسه مودم چی کار کنم ؟
گفتش اول از همه linksys و بعدش TPlink و بعدش Dlink
حالا من یه سرچی کردم
linksys wag120 رو گیر آوردم
TPLINK هم نگاه نکردم هنوز
خواستم راهنمایی کنین،اولا که نظرتون در مورد این مودم چیه،دوم اینکه قیمتش چنده و گارانتی اصلیش چیه و چند مدته ؟
و نکته ی دیگه اینکه نکته ی خاصی هست که موقع خرید این مدل باید بهش دقت کنم ؟
و اینکه اگه این مدل نه بین محصولات LINKSYS و TPLINK چی رو پیشنهاد میکنین ؟

a6l3i
08-04-2010, 09:40
snr و Attenuation رو که تو عکسی که واسم فرستادی بهت گفتم خوبه. اسپلیتر رو بردار ببین تغییر میکنه یا نه.

سلام ، مخلص sei_pm ؛
پیشنهاد جالبیه ، آقا اینم نتایج مودم ما ؛ یه نگاه بنداز ، ببینیم چه خبره !!!!

با اسپلیتر :

بدون اسپلیتر :

!!!!!!!!!!

snr
اصلا اگر قرار بر این بود میکرو فیلتر رو کسی نمی خرید. دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم خروجی dsl توی اسپلیتر اتصال کوتاه داره با ورودی اسپلیتر.

فکر نمی خواد sei_pm جان ، جیگر Splitter رو باز میکنیم ببینیم توش چه خبره !!! اینم یکی از Splitter های ما:

( ادیت: دوست خوبم sei_pm تجربه شون از سایت Linksys رو تو پست های بعد مطرح کردن ، که من هم مطلبم رو تصحیح میکنم)

مدار بالا یک فیلتر پائین گذره که نویز های فرکانس بالا رو که برای تلفن ایجاد خش خش میکنه رو حذف میکنه. و همونطور که شما گفتی ورودی خط مدار رو دور میزنه (Bypass) و به خروجی MODEM میره.

snr
اون شخص هم میتونه یک اسپلیتر دم در بگذاره و یک سیم برای مودم بکشه و سیم اصلی خانه رو به خروجی phone اسپلیتر بزنه که دیگه واسه هر گوشی نیاز به میکروفیلتر یا اسپلیتر نباشه. البته بسته به سیقه و متراژ سیم ممکنه خرید اسپلیتر اضافی به صرفه تر باشه باشه.

دقیقا ، راستش من این کار رو انجام دادم و تو ورودی یه Splitter گذاشتم.
البته acmilan308 این رو هم دقت کنید که واسه این کار برای گرفتن بهترین نتیجه باید برای برای پرس کردن سوکت های RJ11 به دو سر سیم تلفن (یکی دم در یکی پشت مودم) باید از انبرهای مخصوص کابل کشی شبکه استفاده کنید (که حدود 15-20 تومنه). یا سیم رو بعد از اندازه گیری ببرین بدین دوسرش رو سوکت تلفن بزنن.

sei_pm
08-04-2010, 10:07
سلام ، مخلص sei_pm ؛
پیشنهاد جالبیه ، آقا اینم نتایج مودم ما ؛ یه نگاه بنداز ، ببینیم چه خبره !!!!

با اسپلیتر :

بدون اسپلیتر :

فکر نمی خواد sei_pm جان ، جیگر Splitter رو باز میکنیم ببینیم توش چه خبره !!! اینم یکی از Splitter های ما:

لطف میکنی از طرف دیگه اسپلیتر هم عکس بندازی
پس لینکسیس به اون بزرگی اشتباه میکنه؟

sei_pm
08-04-2010, 10:20
عکسی هم که با اسپلیتر انداختید مال چند شب پیش بود شاید الان تغییر کرده باشه. هر دو مورد رو توی یک زمان تست کنید.

Mahdi.p30
08-04-2010, 10:20
من قبلا اسپلیتر روی خط داشتم ، سرعت اتصال دیال آپم از 37 بالاتر نمیرفت و ضمنا به سختی وصل میشد یا وصل نمیشد (بعضی وقتا ارور remote ........)، برمی داشتم میشد همون 48 تا 50
(به قسمت مودم وصل بود)
چون امکان برداشتن اون نبود ، مودم دیال آپ رو به بخش phone و گوشی رو به بخش مودم وصل کردم ، درست شد

ولی طبق حرف شما:

همون طور که می بینید سیگنال های خط به هر دو وارد میشن.
1- ف-لتر بالاگذر فقط اجازه عبور به سیگنال های فرکانس بالا رو میده و عملا از ورود فرکانس های پائین و میانی به مودم که واسش نویز حساب میشن جلوگیری میکنه.
2- ف-لتر پائین گذر فقط اجازه عبور به سیگنال های فرکانس پائین رو میده و عملا از ورود فرکانس های بالا و میانی به تلفن که واسش نویز حساب میشه جلوگیری میکنه.
در صورت وصل کردن تلفن به قسمت مودم اسپیلیتر ، نباید صدای بوقی بشنویم یا دیال آپ وصل بشه ، در صورتی که میشه!
این در مورد مودم کاملا درسته (که اگه به قسمت phone وصل کنی ، لینک روشن نمیشه)

ضمنا برای من به این صورته:
بدون اسپلیتر:

با اسپلیتر:

roteal2007
08-04-2010, 10:35
سلام دوستان من مودمم tp-link td-w8101g هستش و هنوز خطم رانژه نشده و دارای چراغهای lan+wlan+power+adsl+internet
است وقتی خطم رانژه بشه کدوم یکی از اینا واسم روشن میشه؟؟؟
(در حال حاظر power+wlan+lan روشنه)

Mahdi.p30
08-04-2010, 10:39
سلام دوستان من مودمم tp-link td-w8101g هستش و هنوز خطم رانژه نشده و دارای چراغهای lan+wlan+power+adsl+internet
است وقتی خطم رانژه بشه کدوم یکی از اینا واسم روشن میشه؟؟؟
(در حال حاظر power+wlan+lan روشنه)
خب مسلما چراغ ADSL
:31:
وصل شدن معمولا به این ترتیبه که 1 یا 2 ساعت تلفن قطع میشه ، پس شما انتظار بکش ببین کی تلفنتون قطع میشه!:19:

pooria.rio
08-04-2010, 10:59
بچه ها امروز زنگ زدم به خود فن آوا
گفتم نمایندگیتون داره بازی درمیاره من واسه مودم چی کار کنم ؟
گفتش اول از همه linksys و بعدش TPlink و بعدش Dlink
حالا من یه سرچی کردم
linksys wag120 رو گیر آوردم
TPLINK هم نگاه نکردم هنوز
خواستم راهنمایی کنین،اولا که نظرتون در مورد این مودم چیه،دوم اینکه قیمتش چنده و گارانتی اصلیش چیه و چند مدته ؟
و نکته ی دیگه اینکه نکته ی خاصی هست که موقع خرید این مدل باید بهش دقت کنم ؟
و اینکه اگه این مدل نه بین محصولات LINKSYS و TPLINK چی رو پیشنهاد میکنین ؟

بی معرفتاااا
جواب منم بدید دیگه :دی

sei_pm
08-04-2010, 11:51
بی معرفتاااا
جواب منم بدید دیگه :دی

wag120N قیمتش حدود 85 و گارانتی اصلی اون ساخت سیستم هست. گارانتی یکسال تعویض داره.
نکته این که بسته وکیوم هست.
لینکسیس بهتره چون تحت نظر سیسکو هست.

sei_pm
08-04-2010, 11:56
من قبلا اسپلیتر روی خط داشتم ، سرعت اتصال دیال آپم از 37 بالاتر نمیرفت و ضمنا به سختی وصل میشد یا وصل نمیشد (بعضی وقتا ارور remote ........)، برمی داشتم میشد همون 48 تا 50
(به قسمت مودم وصل بود)
پس اتصال کوتاه نیست!

من ندیدم کسی واسه مودم دایال آپ اسپلیتر بگذاره مگر اینکه dsl داشته باشه و چون سیگنالهای dsl روی خط هست باید از خروجی Phone اسپلیتر استفاده کنه پس اتصال کوتاه رو نمیشه با این روش تشخیص داد چون تو این زمان تمام پریزهای تلفن مثل خروجی dsl اسپلیتر می مونند و یا مانع از کانکت شدن می شوند یا سرعتش رو پایین میارند.

saeed8990
08-04-2010, 12:44
سلام كسي تنظيماتtp link 8610 رو ميتونه بگه چجوريه خيلي احتياج دارم بهش البته به صورت كانكشن باشه

Mahdi.p30
08-04-2010, 13:04
من ندیدم کسی واسه مودم دایال آپ اسپلیتر بگذاره مگر اینکه dsl داشته باشه و چون سیگنالهای dsl روی خط هست باید از خروجی Phone اسپلیتر استفاده کنه پس اتصال کوتاه رو نمیشه با این روش تشخیص داد
ما دو تا گوشی روی خط داریم ، که از خروجی مودم اسپلیتری که کنار یکی از اونها گذاشتم ، یه سیم به طرف مودم کشیدم ، بعد از اینکه دفعه قبل ، ADSL تموم شد و تمدید نکردم و خط از رانژه خارج شد ، گهگاهی که دیال آپ لازم داشتم ، چون جای سیستم تغییر کرده بود و به پریز تلفن دسترسی نداشتم ، از همون اسپلیتر برای اینکه هم گوشی کار کنه و هم مودم دیال آپ ، استفاده کردم
جای phone و مودمو عوض کردم ، تاثیری نداشت ، تا اینکه اسپلیتر گوشی دوم رو برداشتم و همچنین برای اسپلیتر اولی مودم دیال آپ رو زدم به Phone و گوشی رو زدم به مودم تا درست شد
مشکل احتمالا از وجود اسپلیتر روی گوشی دوم ناشی میشده
و اینم بگم که اسپلیتر (حتی برای زمانی که خط رانژه نیست) صدای گوشی رو واضح میکنه

چون تو این زمان تمام پریزهای تلفن مثل خروجی dsl اسپلیتر می مونند و یا مانع از کانکت شدن می شوند یا سرعتش رو پایین میارند.
دقت کردی تا وقتی که مودم ADSL رو روشن نکردی ، نویز روی خط نمیفته؟؟
نویز زمانی هست که سیگنال توسط یه وسیله ای دریافت بشه!
مثلا برای موبایل ، امواجی که توی هوا پخشه تا زمانی که گوشی موبایل دریافت نکنه ، روی بلندگوهایی که نزدیکشه و ... نویز نمیفته!
همینطور خطی که رانژه باشه که در حالت عادی نویزی نداره!

ضمنا برای من زمانی که خط رانژه بوده و خواستم دیال آپ وصل بشم (بدون اسپلیتر) راحت وصل شده و سرعت هم همون 50!
پس ربطی به dsl بودن یا نبودن خط نداره ، همش زیر سر همون اسپلیتره!

sei_pm
08-04-2010, 13:37
خط از رانژه خارج شد

من به مشکل عجیبی برخوردم:
سرویسی که برام پریروز بستن ، از شاتل نبوده ، از فن آوا بوده
من با فن آوا 4 ماه پیش فسخ کردم ، خط رو هم همون موقع از رانژه خارج کردن
یکی این وسط داره دروغ میگه!!
گیری کردیم!
:31:

شما که 4 ماه هم مهمون فن آوا بودی حتما این موضوع مال قبل از فن آوا بوده مگرنه خط شما رانژه بوده.
باز هم میگم اسپلیتر هیچ منفعتی برای مودم نداره اگر اینطور بود یک دستگاه جدا هم مثل میکرو فیلتر میزدند برای تقویت سیگنال مودم.

Mahdi.p30
08-04-2010, 14:35
من به مشکل عجیبی برخوردم:
سرویسی که برام پریروز بستن ، از شاتل نبوده ، از فن آوا بوده
من با فن آوا 4 ماه پیش فسخ کردم ، خط رو هم همون موقع از رانژه خارج کردن
یکی این وسط داره دروغ میگه!!
گیری کردیم!

شما که 4 ماه هم مهمون فن آوا بودی حتما این موضوع مال قبل از فن آوا بوده مگرنه خط شما رانژه بوده.
باز هم میگم اسپلیتر هیچ منفعتی برای مودم نداره اگر اینطور بود یک دستگاه جدا هم مثل میکرو فیلتر میزدند برای تقویت سیگنال مودم.
شما مثل اینکه علاقه خاصی دارید پستای مردمو از 1 2 ماه پیش ، بکشید بیرون و تفتیش پست کنید!
نمیدونم چه حوصله ای دارید؟
ولی یه وسیله ای داریم به اسم مودم ، روشن کنی ، چراغ ADSL روشن بشه ، یعنی خط رانژست ، خاموش باشه یعنی نیست!
خودم از جانب خودم مطمئنم:31:!

این قضیه ربطی هم به تقویت سیگنال مودم نداره!
کاملا قضیه یه چیز دیگست!
بازم ناگزیر به استفاده از کلمه مغلطه برای این استدلال شما هستم!
اسپلیتر وسیله ای هست که از خروجی تلفنش ، فقط اجازه خروج سیگنال با فرکانس توی رنج خاصی رو میده تا تداخل نکنن و معنی جداکننده رو میده
البته فکر میکنم از طرف خروجی مودم ، هم سیگنالهای مربوط به ADSL و هم سیگنالهای مربوط به تلفن رد میشن و این حرف من (قبل از اینکه شما گوشزد کنی) این جمله دوستمون رو رد میکنه:

1- ف-لتر بالاگذر فقط اجازه عبور به سیگنال های فرکانس بالا رو میده و عملا از ورود فرکانس های پائین و میانی به مودم که واسش نویز حساب میشن جلوگیری میکنه.
و حرف شما رو تایید ، ولی چه عکسی که من برای نویز مودمم گذاشتم ، چه عکسی که دوستمون گذاشته ، میبینید که با اسپلیتر یا بدون اون تفاوت داره (من که صبر کردم تا نویز تقریبا ثابت بشه و عکس گرفتم)

اینم بگم که تلفن (وقتی عددی رو شماره گیری میکنی) نباید حتی نویز کم داشته باشه !(غیر از مواردی که سیم کشی مشکل داره)

در ضمن اگر بر فرض محال ، خط ما قبلا رانژه بوده باشه:

نویز زمانی هست که سیگنال توسط یه وسیله ای دریافت بشه!
یعنی وقتی مودم خاموش باشه ، تاثیری روی گوشی تلفن نداره!
یا برعکس (وقتی گوشی تلفنی روی خط وجود نداشته باشه ، تاثیری رو مودم نداره)
مودمتو خاموش کن ، گوشیتونو بدون اسپلیتر وصل کن ، ببین نویزی میفته؟

راستی اینم از ویکی پدیا در مورد ف-لتر دی اس ال:

Typical installation for an existing home involves installing DSL filters on every telephone, fax machine, voiceband modem, and other voiceband device in the home, leaving the DSL modem as the only unfiltered device.

(حتما میگی اینم حرف تو رو تایید میکنه ، باشه:31:)

سلام كسي تنظيماتtp link 8610 رو ميتونه بگه چجوريه خيلي احتياج دارم بهش البته به صورت كانكشن باشه
تی پی لینک معمولا در حالت پیش فرض بریدج تنظیم شده ، یعنی همون کانکشن!
اگه هم وصل نشد ، مودمو ریست کن ، باز میشه بریدج!
(این ساده ترین راه:13:)

pipo_inzaghi
08-04-2010, 14:54
رفقا سلام..شرکت گیتی نت میگه باید از مودم خودمون استفاده کنی..میگه broadcam combo هست مدل مودمشون..خواستم ببینم شما آمار دارین مودم خوبیه یا نه؟قیمتشم میگه 49 تومن
در ضمن شما کدوم isp به نظرتون پورت خالی داره؟اکثرا میگن خالی نداریم..آخریشم اینکه بین سپنتا..آسیا تک..داتک..پرس آنلاین..فن آوا کدوم بهتره؟من هی پستهای بچه ها رو میخونم اما بعضیا میگن خوبه بعضیا میگن همون isp خوب نیست..جون من کمک بدین که خدایی توش موندم..مرسی

Big-travian
08-04-2010, 15:02
این تنظیمات رو یکی بهم بگه:41:

sei_pm
08-04-2010, 15:08
رفقا سلام..شرکت گیتی نت میگه باید از مودم خودمون استفاده کنی..میگه broadcam combo هست مدل مودمشون..خواستم ببینم شما آمار دارین مودم خوبیه یا نه؟قیمتشم میگه 49 تومن
در ضمن شما کدوم isp به نظرتون پورت خالی داره؟اکثرا میگن خالی نداریم..آخریشم اینکه بین سپنتا..آسیا تک..داتک..پرس آنلاین..فن آوا کدوم بهتره؟من هی پستهای بچه ها رو میخونم اما بعضیا میگن خوبه بعضیا میگن همون isp خوب نیست..جون من کمک بدین که خدایی توش موندم..مرسی

این شرکت داره مغاطله میکنه.
هر مودمی به هر شرکتی می خوره.
چقدر می خواهی پول بدی و چه سرویسی رو می خواهی بگیری؟

این تنظیمات رو یکی بهم بگه:41:

IP رو بگذار روی 192.168.1.10 و dns رو هم بگذار روی 192.168.1.1 .

یکی بیاد معنی میکرو فیلتر رو هم بگه که یک خروجی داره. عجیبه یعنی پارس آلاین به عنوان اولین سرویس دهنده ADSL با اون همه مهندس شعورش نمی رسیده به کاربراش سال 83 میکروفیلتر می داده. و مودم ها رو بدون اسپلیتر نصب میکرده.

Mahdi.p30
08-04-2010, 15:22
ا
[/COLOR]یکی بیاد معنی میکرو فیلتر رو هم بگه که یک خروجی داره. عجیبه یعنی پارس آلاین به عنوان اولین سرویس دهنده ADSL با اون همه مهندس شعورش نمی رسیده به کاربراش سال 83 میکروفیلتر می داده. و مودم ها رو بدون اسپلیتر نصب میکرده.
میکرو ف-لتر ، نه تقویت کننده سیگنال!
بازم مغالطه؟

دستگاه جدا هم مثل میکرو فیلتر میزدند برای تقویت سیگنال مودم.
فرق تقویت سیگنال و ف-لتر اون رو هم باید توضیح بدم؟؟

ضمنا اینو هم برات کپی کردم:

Typical installation for an existing home involves installing DSL filters on every telephone, fax machine, voiceband modem, and other voiceband device in the home, leaving the DSL modem as the only unfiltered device
من به قطعیت نگفتم که مودم اسپلیتر میخواد!
فقط گفتم که وجودش تاثیر کوچکی داره!

Big-travian
08-04-2010, 15:25
IP رو بگذار روی 192.168.1.10 و dns رو هم بگذار روی 192.168.1.1 .

اصلا قبولنمیکنهdns رو

sei_pm
08-04-2010, 15:29
میکرو ف-لتر ، نه تقویت کننده سیگنال!
بازم مغالطه؟؟

چه ربطی به تقویت سیگنال داشت.
این جا شده کلاس ادبیات.
البته تدرس ادبیت هم خوبه پست ها رو افزایش میده.

اصلا قبولنمیکنهdns رو

یعنی چی قبول نمی کنه گزینه Use ..... رو بزن بعد dns رو وارد کن.

pipo_inzaghi
08-04-2010, 15:34
آقای sei_pm میخوام حدودا ماهی 15 تا 20 تومن باشه..حجمشم اگه تا 3 گیگ دان باشه کافیه چون فیلم دان نمیکنم...فقط جون من یه پیشنهاد خوب بده واسه isp
مودمی که گفته چطوره؟)broadcam) اگه خوبه مودمش بگیرم از گیتی نت قالشو بکنم چون شاتل و صبانت اینا پورت خالی ندارن و منم حوصلم سر رفته میخوام زودتر adsl بگیرم...بازم منتظر پیشنهادت هستم .هم واسه مودم هم واسه شرکت
دمت گرم

Mahdi.p30
08-04-2010, 15:50
آقای sei_pm میخوام حدودا ماهی 15 تا 20 تومن باشه..حجمشم اگه تا 3 گیگ دان باشه کافیه چون فیلم دان نمیکنم...فقط جون من یه پیشنهاد خوب بده واسه isp

این قسمت پستت مربوط به این تایپیکه:

و اینجا مسائل مربوط به راه اندازی و مودم هست ، یعنی این مسائل:

ودمی که گفته چطوره؟)broadcam) اگه خوبه مودمش بگیرم از گیتی نت قالشو بکنم چون شاتل و صبانت اینا پورت خالی ندارن و منم حوصلم سر رفته میخوام زودتر adsl بگیرم
چه حالی میده آدم خودش سوال کنه ، خودش جواب بده

sei_pm
08-04-2010, 15:50
مودمی که گفته چطوره؟)broadcam) اگه خوبه مودمش بگیرم از گیتی نت قالشو بکنم چون شاتل و صبانت اینا پورت خالی ندارن و منم حوصلم سر رفته میخوام زودتر adsl بگیرم...بازم منتظر پیشنهادت هستم .هم واسه مودم هم واسه شرکت
دمت گرم

اصلا اسم این مودم رو نشنیدم. کلا کمتر isp میاد مودم رو ارزونتر بده.
اگر مخابرات سرویس میده تو منزقتون 128 نامحدود رو 10 هزار تومان میده. پارس انلاین هم 16.5 128 رو میده با 3 گیگ حجم و دانلود رایگان1 تا 6 سرعت شبنه خوبی هم داره.
مودم Linksys wag120N خیلی خوبه 85 هزار تومان . 4 پورت و وایرلس دار سری N .

...ALI...
08-04-2010, 15:57
دوستان من جدیدا مودم D-link 2640u
رو تهیه کردم که که با یک پرت به کامپیتر خودم وصل هست.

یه کامپوتر هم در طبقه ی بالا داریم که می خوام به وصیله ی بی سیم به اون هم اینترنت بدم.

یه کارت شبکه ی بی سیم براش خریدم

ولی هرکار می کنم کامپوترم در طبقه ی بالا هیچ network پیدا نمی کنه .با یک لپ تاپ هم چک کردم اونم نمی تونست در طبقه ی بالا شبکه ای پیدا کته.
ظاهرا این مودم باید تا 100 متر برد بده فروشنده هم می گفت امکان پذیره.
فاصله مودم تا طبقه ی بالا 20 متر بیشتر نیست.
آیا راهی هست که من بتونم این رو امکان پذیر کنم؟ یا می تونه مشکل از مودم یاشه

sei_pm
08-04-2010, 16:03
دوستان من جدیدا مودم D-link 2640u
رو تهیه کردم که که با یک پرت به کامپیتر خودم وصل هست.

یه کامپوتر هم در طبقه ی بالا داریم که می خوام به وصیله ی بی سیم به اون هم اینترنت بدم.

یه کارت شبکه ی بی سیم براش خریدم

ولی هرکار می کنم کامپوترم در طبقه ی بالا هیچ network پیدا نمی کنه .با یک لپ تاپ هم چک کردم اونم نمی تونست در طبقه ی بالا شبکه ای پیدا کته.
ظاهرا این مودم باید تا 100 متر برد بده فروشنده هم می گفت امکان پذیره.
فاصله مودم تا طبقه ی بالا 20 متر بیشتر نیست.
آیا راهی هست که من بتونم این رو امکان پذیر کنم؟ یا می تونه مشکل از مودم یاشه

تنظیمات مودم رو حتما درست انجام ندادی بدترین مودم هم تا 30 متر رو ساپورت میکنه.

Big-travian
08-04-2010, 16:21
یعنی چی قبول نمی کنه گزینه Use ..... رو بزن بعد dns رو وارد کن.
میدونم ولی اصلا تایید نمیشه
چون اشتباه هست:41:

a6l3i
08-04-2010, 16:36
لطف میکنی از طرف دیگه اسپلیتر هم عکس بندازی
پس لینکسیس به اون بزرگی اشتباه میکنه؟
sei_pm جان

من پشت PCB رو نگاه انداختم ، شما ( و لینکسیس) درست فرمودین. از ورودی یه Bypass رفته واسه مودم و کل مدار که یک فیلتر پائبن گذره ، بین ورودری و خروجی Phone قرار داره.

ممنون . . .

ELSIN
08-04-2010, 16:41
من یه مودم 604 ایسوز خریدم 44 تومن با گارانتی پارس ارتباط
الان مشکل اینه که دو تا کامپیوتر باهم نمیتونن وصل شن..باید اولی دیسکانکت بشه از pppoe تا اون یکی وصل شه...
وقتی میخوام همزمان با پی سی دوم وصل بشم ارور 619 میده
لطفا کمک کنید..مرسی

sei_pm
08-04-2010, 16:44
sei_pm جان

من پشت PCB رو نگاه انداختم ، شما ( و لینکسیس) درست فرمودین. از ورودی یه Bypass رفته واسه مودم و کل مدار که یک فیلتر پائبن گذره ، بین ورودری و خروجی Phone قرار داره.

ممنون . . .

خیلی ممنون.
پس شما به اون استاد ادبیات Pm بزن و شرح ماجرا رو بهشون بگون . چون تاپیک به مغالطه کشیده میشه برای آگاهی از جزئیات ممنون میشم به من Pm بزنید.
البته منکر تحقیقات شما نمی شم ولی توی قوی ترین تئوری ها در عمل ممکنه تفاوتهایی وجود داشته باشه.

Mahdi.p30
08-04-2010, 16:46
sei_pm جان

ممنون . . .
توی پست قبلیم گفتم که :

البته فکر میکنم از طرف خروجی مودم ، هم سیگنالهای مربوط به ADSL و هم سیگنالهای مربوط به تلفن رد میشن و این حرف من (قبل از اینکه شما گوشزد کنی) این جمله دوستمون رو رد میکنه:
ویکی پدیا هم در این زمینه راهگشاست:
Typical installation for an existing home involves installing DSL filters on every telephone, fax machine, voiceband modem, and other voiceband device in the home, leaving the DSL modem as the only unfiltered device

در مورد زیاد بودن نویز ، طول سیمها روی نویز اثر داشته
فکر کنم باید این پستت رو هم در مورد ف-لتر ADSL تصحیح کنی:

من هیچ موقع به قطعیت نگفتم اسپلیتر برای مودم ، تاثیری روی نویز داره!

در هر صورت میکرو ف-لتر هیچ ارتباطی به تقویت سیگنال مودم نداره!

البته منکر تحقیقات شما نمی شم ولی توی قوی ترین تئوری ها در عمل ممکنه تفاوتهایی وجود داشته باشه.
درسته
ولی چه ربطی داره؟
شما جوگیر شدید!
احتمالا میکروف-لتری که تحقیق ایشون بوده ، وظیفش ف-لتر کردن فرکانس توی هر دو تا (یا هر چند تا) خروجی بوده که فکر نمی کنم به تئوری و عمل ربطی داشته باشه
توضیحات ایشون برای ف-لتر کاملا درسته ، ولی این در مورد اسپلیتر دی اس ال ، صدق میکنه ولی برای یه خروجی!
اجازه عبور ندادن به موج با طول موج یا فرکانس خاصی ، کاملا عملیه ، این همه دانشمند این کارو انجام دادن ، اونوقت چون در مورد اسپلیتر صدق نمیکنه ، باید بگیم تئوری و عملی با هم فرق داره؟
ضمنا من که قبل ایشون حرف شما رو تایید کردم:

(حتما میگی اینم حرف تو رو تایید میکنه ، باشه:31:)
ولی یه چیزی برام نامفهوم بود ، اونم توی تجربه ای که داشتم که احتمال میدم بازم به دلیل اسپلیتر روی گوشی اول یا دوم بوده!

sei_pm
08-04-2010, 16:46
من یه مودم 604 ایسوز خریدم 44 تومن با گارانتی پارس ارتباط
الان مشکل اینه که دو تا کامپیوتر باهم نمیتونن وصل شن..باید اولی دیسکانکت بشه از pppoe تا اون یکی وصل شه...
وقتی میخوام همزمان با پی سی دوم وصل بشم ارور 619 میده
لطفا کمک کنید..مرسی

دست شما درد نکنه تازه اگر دو تا مودم هم داشتید از دوجای مختلف با لینک از یک شرکت همین حالت پیش می آمد چه برسه به 1 مودم .
تنها راهش اینه که یوزر و پس رو روی مودم ست کنید.

ELSIN
08-04-2010, 18:08
دست شما درد نکنه تازه اگر دو تا مودم هم داشتید از دوجای مختلف با لینک از یک شرکت همین حالت پیش می آمد چه برسه به 1 مودم .
تنها راهش اینه که یوزر و پس رو روی مودم ست کنید.

1.دیگه وارد صفحه تنظیمات نمیشه(192.168.1.1)
2.ست کردن رو لطفا توضیح بدید
خیلی مرسی!

sei_pm
08-04-2010, 18:46
1.دیگه وارد صفحه تنظیمات نمیشه(192.168.1.1)
2.ست کردن رو لطفا توضیح بدید
خیلی مرسی!

ip کارت شبکتون رو به 192.168.1.10 تغییر بدید اول تا بتونید وارد صفحه کانفیگ بشید. فایل آموزش رو هم از اول همین تاپیک دانلود کنید. کار خیلی آسونی هست.

porya_spy
08-04-2010, 18:51
سلام . مودم من Comtrend-ct 562

مثل ct-507 فقط یه کم بزرگ تر . من الان مودم رو بریدج تنظیم میخواستم روی PPPOE تنظیم کنم . اگه میشه کمک کنید .

من وقتی ip 192.168.1.1 میزنم این صفحه رو میاره در صورتی که مارک مودم من یه چیز دیگست !!!

ELSIN
08-04-2010, 19:27
ip کارت شبکتون رو به 192.168.1.10 تغییر بدید اول تا بتونید وارد صفحه کانفیگ بشید. فایل آموزش رو هم از اول همین تاپیک دانلود کنید. کار خیلی آسونی هست.

من اخرش نتونستم یه بار دیگه وارد صفحه کانفیگ بشم
حتی موردمو ریست کردم همینطور خاموش کردم ولی جواب نگرفتم
منظور شما از کارت شبکه ip address تو قسمت اینترنت پروتوکل هس دیگه..؟!

ممنون

king.james
08-04-2010, 19:45
دوستان کسی مودم Linksys wag120N داشته؟ من بین این مدل و Asus N10 موندم! می خواستم بدونم کدوم برای آن لاین گیم و دانلود و استفاده مداوم بهتره؟ و آیا wag 120N با اکانت مخابرات سازگاره؟
اگر کسی مدل بهتری از سری های N می شناسه ممنون می شم معرفی کنه! (سری های N دارای سرعت و برد بالا تر می باشند)

dsa dsa
08-04-2010, 19:57
کنار ساعت ویندوز یک connection هست دیگه راست کلیک و properties و سپس TCP/IP و ای پی بهش بده 192.168.1.10
و سپس در مرورگر از ای پی مودتان برای ورود به firmware مودم استفاده نمایید !@

Mahdi.p30
08-04-2010, 19:57
سلام . مودم من Comtrend-ct 562

مثل ct-507 فقط یه کم بزرگ تر . من الان مودم رو بریدج تنظیم میخواستم روی PPPOE تنظیم کنم . اگه میشه کمک کنید .

من وقتی ip 192.168.1.1 میزنم این صفحه رو میاره در صورتی که مارک مودم من یه چیز دیگست !!!

اگه شبیه ct507 هست احتمالا تنظیمش هم مثل همونه که شاتل راهنمای فارسیشو گذاشته:

ولی این چیزی که توی عکسه ، کلا یه مدل دیگست و ضمنا شرکت سازنده و راهنماش هم پیدا نمیشه (من گشتم نبود)
توی مودم های ساپورت پارس آنلاین موجوده :

پس زنگ بزن پشتیبانی پارس ، اگه لازم شد و خودت نتونستی ، ببر برات کانفیگ کنن ، یعنی همون PPPOE
معمولا هم باید quick setup رو بزنی ، و VCI و VPI رو وارد کنی (که معمولا به ترتیب 35 و 0 هست) و NEXT و گزینه PPPOE رو انتخاب کنی و یوزر و پسورد و ریبوت مودم!
ولی بهتره زنگ بزنی پشتیبانی!

ELSIN
08-04-2010, 20:37
کنار ساعت ویندوز یک connection هست دیگه راست کلیک و properties و سپس TCP/IP و ای پی بهش بده 192.168.1.10
و سپس در مرورگر از ای پی مودتان برای ورود به firmware مودم استفاده نمایید !@

مرسی جیگر همه این کارهارو کردیم الانم با adsl دارم پست میدم فقط دو pc با هم نمیتونن استفاده کنن

مشکل اصلی اینه که نمیتونیم وارد کنسول مودم بشیم

دفعه اول که وارد تنظیمات کنسول شدم خودش تنظیمات رو پیش فرض انجام داد و طبیعتا Bridge گذاشت
الان میخوام وارد کنسول بشم تنظیمات رو برگردونم رویPPPOE
منتها دیگه هرکار میکنم وارد نمیشه..مودمو ریستم کردم..خاموشم کرد..ولی فایده نداره

sei_pm
08-04-2010, 21:38
من اخرش نتونستم یه بار دیگه وارد صفحه کانفیگ بشم
حتی موردمو ریست کردم همینطور خاموش کردم ولی جواب نگرفتم
منظور شما از کارت شبکه ip address تو قسمت اینترنت پروتوکل هس دیگه..؟!

ممنون

بله حتما باید اینکار رو انجام بدی:

دوستان کسی مودم Linksys wag120N داشته؟ من بین این مدل و Asus N10 موندم! می خواستم بدونم کدوم برای آن لاین گیم و دانلود و استفاده مداوم بهتره؟ و آیا wag 120N با اکانت مخابرات سازگاره؟
اگر کسی مدل بهتری از سری های N می شناسه ممنون می شم معرفی کنه! (سری های N دارای سرعت و برد بالا تر می باشند)

Linksys بهتره و با مخابرات هم هر مودمی سازگاره.

akhoond
08-04-2010, 22:14
سلام خدمت دوستان

یکی از دوستان ، چند وقتیه که یه مودم دی لینک 2640یو گرفته ، ولی باهاش مشکل داشت ، امروز رفتم خدمت اش ، ولی هم چنان مشکل پا برجاست .

مشکل این جاست که وقتی تنظیم می کنیم روی pppoe درست کار می کنه ، کانکت هم می شه ، ولی به چند دقیقه نرسیده دی سی می شه و دیگه کانکت نمی شه ، مگه این که مودم ری استارت بشه .
اولین موردی که به ذهنم رسید ، نویز بود ، رفتم از دم در این کار رو تست کردم ، آما باز هم به جایی نرسیدم .
به ذهنم رسید که بذارم روی بریج کانکت بشه ، تست کردم و جواب داد ، ولی بلند مدت تست نگرفتم که ببینم دی سی می شه یا نه ، ولی بهش سپردم که حتما با بریج تست کنه ، به صورت بلند مدت .
ضمنا مودم رو هم با آخرین فریم ویر از توی سایت آپ کردیم ، اگه فرض رو بر این بذاریم که با بریج بتونه بلند مدت وصل بمونه و دی سی نشه ، بحث نویز بی فایده است ، و مشکل از مودم و به نظر بنده فریم ویر هست .
چیزی هم که مشکوک می کنه قضیه رو اینه که پورت مال مخابرات هست ، مرکز شهید محلاتی ...

دوستان ، کسی نظری یا تجربه ای نداره در این مورد ؟

Mahdi.p30
08-04-2010, 22:24
مرسی جیگر همه این کارهارو کردیم الانم با adsl دارم پست میدم فقط دو pc با هم نمیتونن استفاده کنن

مشکل اصلی اینه که نمیتونیم وارد کنسول مودم بشیم

دفعه اول که وارد تنظیمات کنسول شدم خودش تنظیمات رو پیش فرض انجام داد و طبیعتا Bridge گذاشت
الان میخوام وارد کنسول بشم تنظیمات رو برگردونم رویPPPOE
منتها دیگه هرکار میکنم وارد نمیشه..مودمو ریستم کردم..خاموشم کرد..ولی فایده نداره
باز خوبه نوشتی که همه کارا رو انجام دادی!
مودمتو از کامپیوتر جدا کن ، با دکمه پشتش ریست کن ، بعد وصلش کن به کامپیوتر!
من روی فن آوا این مشکلو داشتم ولی روی شاتل نه!
اگه با دکمه پشت مودم ریست میکردم ، مطمئنا درست میشد!
میتونی از این عکس هم کمک بگیری ، فقط DNS هاشو نمی خواد کانفیگ کنی ( چون برای شاتله) ، همون ip هاش کافیه :

sei_pm
08-04-2010, 22:25
سلام خدمت دوستان

یکی از دوستان ، چند وقتیه که یه مودم دی لینک 2640یو گرفته ، ولی باهاش مشکل داشت ، امروز رفتم خدمت اش ، ولی هم چنان مشکل پا برجاست .

مشکل این جاست که وقتی تنظیم می کنیم روی pppoe درست کار می کنه ، کانکت هم می شه ، ولی به چند دقیقه نرسیده دی سی می شه و دیگه کانکت نمی شه ، مگه این که مودم ری استارت بشه .
اولین موردی که به ذهنم رسید ، نویز بود ، رفتم از دم در این کار رو تست کردم ، آما باز هم به جایی نرسیدم .
به ذهنم رسید که بذارم روی بریج کانکت بشه ، تست کردم و جواب داد ، ولی بلند مدت تست نگرفتم که ببینم دی سی می شه یا نه ، ولی بهش سپردم که حتما با بریج تست کنه ، به صورت بلند مدت .
ضمنا مودم رو هم با آخرین فریم ویر از توی سایت آپ کردیم ، اگه فرض رو بر این بذاریم که با بریج بتونه بلند مدت وصل بمونه و دی سی نشه ، بحث نویز بی فایده است ، و مشکل از مودم و به نظر بنده فریم ویر هست .
چیزی هم که مشکوک می کنه قضیه رو اینه که پورت مال مخابرات هست ، مرکز شهید محلاتی ...

دوستان ، کسی نظری یا تجربه ای نداره در این مورد ؟

کجا بودی شما استاد PCM
یکسری دیگه از بچه ها هم که از مخابرات سرویس می گرفتند به همین مشکل خوردند.
ولی همیشه دلیل نویز مشکل از سیم کشی داخلی نمیتونه باشه ممکنه از مرکز بد رانژه شده باشه.
شما اگر بتونی اطلاعات زیر رو از مودم پیدا کنید میشه فهمید خط مشکل داره یا نه:

king.james
08-04-2010, 22:52

کسی نبود جواب مارو بده؟

a6l3i
08-04-2010, 23:03
سلام به همه
( مخصوصا دوستان خوبم Sei_pm و Mahdi.p30 )

خوب شد به این بهانه تونستیم یه بررسی کامل روی Splitter انجام بدیم که فکر کنم واسه همگی مفید بوده .

اینم دل و روده ی یکی از Splitter هام. که جانش فدای دوستان . . .

عکس سمت راست مدار چاپی (PCB) از پشته که تو فوتوشاپ نسبت به محور افقی Mirror کردمش. در نتیجه دو مدار متناظر هم هستن:

Ghost_MRB
08-04-2010, 23:05
ببخشید دوستان.
من می خوام مودممو تو حالت bridge قرار بدم.ولی تو تنظیمات مودم گزینه ی bridge نیست.

Mahdi.p30
08-04-2010, 23:32
سلام به همه

خوب شد به این بهانه تونستیم یه بررسی کامل روی Splitter انجام بدیم که فکر کنم واسه همگی مفید بوده.

عکس سمت راست مدار چاپی (PCB) از پشته که تو فوتوشاپ نسبت به محور افقی Mirror کردمش. در نتیجه دو مدار متناظر هم هستن:
مرسی ، واقعا از اطلاعات شما استفاده کردیم:10:

ببخشید دوستان.
من می خوام مودممو تو حالت bridge قرار بدم.ولی تو تنظیمات مودم گزینه ی bridge نیست.

حالا جالبه این ایران بلاگ امروز سخت بالا میاد ، همه (همچنین خودم) میرن عکسشونو اونجا اپ میکنن!:13:
چیه ، شما هم هوس سرعت بالا به سرت زد؟؟
خدا بگم این شاتلو چه کنه!
نام مودم رو لطف کنید

Ghost_MRB
08-04-2010, 23:41
حالا جالبه این ایران بلاگ امروز سخت بالا میاد ، همه (همچنین خودم) میرن عکسشونو اونجا اپ میکنن!:13:
چیه ، شما هم هوس سرعت بالا به سرت زد؟؟
خدا بگم این شاتلو چه کنه!
نام مودم رو لطف کنید
نبابا.من یه چند وقتیه می خوام bridge کنم.شبا زیاد دانلود نمی کنم.:31:
مودمم am602 هست.
اون عکسم قسمت Quick Setup مودمه.
باید کار خاصی کنم تا گزینه ی bridge بیاد.

Mahdi.p30
08-04-2010, 23:55
نبابا.من یه چند وقتیه می خوام bridge کنم.شبا زیاد دانلود نمی کنم.:31:
مودمم am602 هست.
اون عکسم قسمت Quick Setup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مودمه.
باید کار خاصی کنم تا گزینه ی bridge بیاد.
والا من که این مودمو ندارم ، ولی توی عکسی که شاتل گذاشته:

همه گزینه هاش مثل مودم خودم ، موجوده
نمیدونم چرا برای شما اینطوریه!
فکر کنم اگه از قسمت management ، گزینه restore default رو پیدا کنید ، ریست بشه ، برگرده ، پیش فرضش همون bridge باشه

ELSIN
09-04-2010, 00:34
مشکل ورود به کانفیگ مودم حل شد دوستان...
از قسمت advanced setup و زیر شاخه های wan و lan نوع کانکشن رو pppoe انتخاب کردم..nat رو هم
فعال کردم و ذخیره و reboot کردم اما هنوز نمیشه دو تا پی سی رو همزمان به نت وصل کرد.
وقتی یه پی سی وصل باشه و دومی بخواد کانکت بشه ارور 619 میده...

ممنون میشم مثل همیشه کمک کنید
:11:

Mahdi.p30
09-04-2010, 00:44
مشکل ورود به کانفیگ مودم حل شد دوستان...
از قسمت advanced setup و زیر شاخه های wan و lan نوع کانکشن رو pppoe انتخاب کردم..nat رو هم
فعال کردم و ذخیره و reboot کردم اما هنوز نمیشه دو تا پی سی رو همزمان به نت وصل کرد.
وقتی یه پی سی وصل باشه و دومی بخواد کانکت بشه ارور 619 میده...

ممنون میشم مثل همیشه کمک کنید
:11:
خب الان روی پی سی اول ، چطوری به اینترنت وصل میشی؟
در این صورت (PPPOE) کانکشنی وجود نداره که بخواد ارور 619 بده!!!!
پس احتمالا هنوز بریدج هست!
اگه PPPOE تنظیم کنی ، مودم روشن بشه ، به اینترنت وصله ، خاموش بشه یا LAN رو از کامپیوتر diable کنی ، قطعه!
از بخش quick setup ، اقدام فرمایید!

my comi
09-04-2010, 02:13
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم
1-بهترین برنامه برای این که مقدار send و Recive رو بشه دید چیه؟؟؟؟
2- یه سایتی بود که سرعت اینترنتو نشون میداد چی بود؟؟؟؟
3-نمیشه کاری کرد که تو حالت pppoe سر ساعت معین یوزر پسورد عوض یبشه( برا اکانت شبانه هی باید یوزر پسورد عوض کرد؟؟؟)
4-یه سوال دیگه هم داشتم نمیدونم به اینجا مربوط میشه یا نه
برنامه ای هست برا موبایل که موبایل رو با wireless با کامپیوتر شبکه کرد و بشه اطلاعات رد و بدل کرد؟؟؟

ممنون

sei_pm
09-04-2010, 06:48
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم
1-بهترین برنامه برای این که مقدار send و Recive رو بشه دید چیه؟؟؟؟
2- یه سایتی بود که سرعت اینترنتو نشون میداد چی بود؟؟؟؟
3-نمیشه کاری کرد که تو حالت pppoe سر ساعت معین یوزر پسورد عوض یبشه( برا اکانت شبانه هی باید یوزر پسورد ممنون

1- DU Meter
2- Speedtest.net
3- خیر عیب صبا نت همینه

سلام به همه

خوب شد به این بهانه تونستیم یه بررسی کامل روی Splitter انجام بدیم که فکر کنم واسه همگی مفید بوده .

اینم دل و روده ی یکی از Splitter هام. که جانش فدای دوستان . . .

ممنون
اسپلیتر که چیزیش نشده دوباره ببندش مثل ساعت کار میکنه.
من یکی از دستم افتاد مدار پشتش از رو برد جدا شده به هزار زحمت تونستم لحیمش کنم.
باز کردن اینها مکافاته چجوری راحت باز می کنید؟

akhoond
09-04-2010, 07:44
کجا بودی شما استاد PCM
یکسری دیگه از بچه ها هم که از مخابرات سرویس می گرفتند به همین مشکل خوردند.
ولی همیشه دلیل نویز مشکل از سیم کشی داخلی نمیتونه باشه ممکنه از مرکز بد رانژه شده باشه.
شما اگر بتونی اطلاعات زیر رو از مودم پیدا کنید میشه فهمید خط مشکل داره یا نه:

همین دور و اطراف ، مشغول مبارزه بنیادی با Pcm .... :31:

من که فعلا نمی تونم اوایل هفته برم خونه شون ، می گم بهش این رو چک کنه ...
مودم هم قبلا برده بوده دفتر ، و هیچ مشکلی نداشته انگار ، و این که وقتی سیم لاین داخل مودم هست ، اصلا آی پی روتر Response نمی ده ، وقتی لاین رو می کشم ، عین بلبل می آد بالا :18:

همه این ها حرف شما رو تایید می کنه که مشکل از خطه ( حالا یا داخلی ، یا خارجی ) اما اگه این طوری بود ، نباید بریج هم کانکت می شد ( حالا الآن منتظرم که جواب بده که بریج کانکت می مونه یا نه )

ضمنا ، بحث درباره اسپلیتر و این حرف ها رو هم خوندم ، دم تون گرم ، خیلی حال کردم ، به این می گن تولید محتوا ، دستتون درد نکنه ( ولی کارتون یه ایراد داره ، اگه جدا بود و منسجم ، خیلی خیلی بهتر می بود )

به هر حال من استفاده کردم ، از sei_pm ، a6l3i ، Mahdi.p30 ، بسیار ممنونم :11: :10:

فعلا یا حق

ChaoticHead
09-04-2010, 09:52

آقا، مودمی بنام Asus N10 نداریم! اون مدلش Asus RT-N10 هست و فقط روتر وایرلسه. شما اصلا چقدر بودجه می خوای بزاری؟ خودت الان کلا مودم سیم دار هم نداری؟

pooria.rio
09-04-2010, 10:42
من همونطوری که میدونید دنبال مودم وایرلس هستم
خواستم ببینم تو tplink مدلی هست که بخوام بگیرم و ظاهر خوبی داشته باشه ؟
یعنی قیافش مثل td-8811 نباشه
چون شاید نخوام واسه مودم 80-90 هزینه کنم
ممنونم میشم اگه راهنمایی کنین

Ghost_MRB
09-04-2010, 11:46
نمیدونم چرا برای شما اینطوریه!
فکر کنم اگه از قسمت management ، گزینه restore default رو پیدا کنید ، ریست بشه ، برگرده ، پیش فرضش همون bridge باشه
ریست کردم ولی نیومد.

Mahdi.p30
09-04-2010, 11:52
ریست کردم ولی نیومد.
نگفتم ریست کنی که اون بیاد ، گفتم ریست کن ، برمیگرده به پیش فرض که معمولا بریدج هست ، بعد بدون اینکه چیزی تنظیم کنی ، یه کانکشن بساز ، وصل شو!

sei_pm
09-04-2010, 12:17
من همونطوری که میدونید دنبال مودم وایرلس هستم
خواستم ببینم تو tplink مدلی هست که بخوام بگیرم و ظاهر خوبی داشته باشه ؟
یعنی قیافش مثل td-8811 نباشه
چون شاید نخوام واسه مودم 80-90 هزینه کنم
ممنونم میشم اگه راهنمایی کنین

چرا tplink با 85 هزار تومان می تونی Wag120N بگیری.

my comi
09-04-2010, 12:41
سلام
میشه بگین تو سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید چجوری باید سرعت adsl رو چک کنم
هر کاری کردم نمیشه
اگه میشه قدم به قدم بگین
ممنون

a6l3i
09-04-2010, 12:47
سلام
میشه بگین تو سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید چجوری باید سرعت adsl رو چک کنم
هر کاری کردم نمیشه
اگه میشه قدم به قدم بگین
ممنون
یه ذره وایستین تا کامل لود شه. بعد کلید Begin Test رو بزنین. اگه error داد ، یه بار دیگه صفحه رو لود کنید و در نقشه ی جهان وسط صفحه یه server دیگه رو انتخاب کنید.

king.james
09-04-2010, 13:00
آقا، مودمی بنام Asus N10 نداریم! اون مدلش Asus RT-N10 هست و فقط روتر وایرلسه. شما اصلا چقدر بودجه می خوای بزاری؟ خودت الان کلا مودم سیم دار هم نداری؟

من می خوام تو رنج 100 باشه... تو این مدل های N برند Asus مناسب ترینش کدومه؟ (از نظر قیمت و برد)
نخیر، من تازه اشتراک Adsl گرفتم، ممنون

ELSIN
09-04-2010, 13:42
خب الان روی پی سی اول ، چطوری به اینترنت وصل میشی؟
در این صورت (PPPOE) کانکشنی وجود نداره که بخواد ارور 619 بده!!!!
پس احتمالا هنوز بریدج هست!
اگه PPPOE تنظیم کنی ، مودم روشن بشه ، به اینترنت وصله ، خاموش بشه یا LAN رو از کامپیوتر diable کنی ، قطعه!
از بخش quick setup ، اقدام فرمایید!

اقدام کردم دوست من
از همین بخش quick setupگذاشتم رو auto connection و خودش تنظیمات رو انجام داد درحالیکه دو تا پی سی با لن به مودم وصل بودن ولی بازم خودش bridge رو ست کرد.
من چندین ساعت به تنظیمات ور رفتم ولی فایده نداره
فکر کنم بهتر باشه قدم به قدم با عکس از شما کمک بگیرم
فقط قبلش بگم مودمم ایسوز wl am604 هس و از مخابرات adsl گرفتم
و میخوام مودم رو pppoe ست بشه که بتونم همزمان دو پی سی رو به نت وصل کنم

این بخش quick setup هس..الان کدوم گزینه رو بزنم..!؟

a6l3i
09-04-2010, 14:14
اقدام کردم دوست من
از همین بخش quick setupگذاشتم رو auto connection و خودش تنظیمات رو انجام داد درحالیکه دو تا پی سی با لن به مودم وصل بودن ولی بازم خودش bridge رو ست کرد.

سلام
تیک DSL Auto - Connect رو بزن ( تا مقادیر VPI/VCI خاکستری و غیر فعال شن) و بعد Next

Mahdi.p30
09-04-2010, 14:26
اقدام کردم دوست من

سلام
تیک DSL Auto - Connect رو بزن ( تا مقادیر VPI/VCI خاکستری و غیر فعال شن) و بعد Next
من اون تیکو میذارم ، بریدج تنظیم میشه!
یعنی فکر میکنم وقتی اونو بذاری ، نوع کانکشن ، اتوماتیک همینی که هست تنظیم میشه!
از راهنمای AM602 که توی سایت شاتله هم میتونی استفاده کنی:

کامل توضیح داده

a6l3i
09-04-2010, 14:46
من اون تیکو میذارم ، بریدج تنظیم میشه!
یعنی فکر میکنم وقتی اونو بذاری ، نوع کانکشن ، اتوماتیک همینی که هست تنظیم میشه!
از راهنمای AM602 که توی سایت شاتله هم میتونی استفاده کنی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکامل توضیح داده

ممنون ، این راهنما و راهنمای بعضی مودم ها رو تو پست اول هم گذاشتیم . . . :46:
یادمه 2 پست قبل تر گفتی مرحله به مرحله با عکس پیش بریم . پس شما تیک رو بزن ، بعد Next . از صفحه بعدیش عکس بذار. ببینیم روشو میشه کم کرد یا نه. . .
- اون تیک مشخص میکنه که VPI/VCI رو دستی بهش میدی یاخودش از ISP درخواست کنه.

salavat252
09-04-2010, 15:36
سلام

بزرگان انجمن
میشه منو برای خرید مودم وایرلس بین این گزینه ها راهنمایی بفرمایید:
*** مودمی که کمترین اختلال رو با isp های شرکتهای خصوصی بخصوص صبا نت و شاتل داشته باشه ***
D-LINK MODEM ADSL DSL-2640U
Linksys Modem ADSL2 WAG54G2
TP-Link TD-W8920

حدود قیمتاش رو هم اگه بگین ممنون میشم