PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

ali_santori
08-02-2010, 19:48
کسی نبود کمکم کنه؟

joykiller360
09-02-2010, 01:40
سلام دوستان.
یه شخصی در سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید فعلیت داشتن که قیمت مودم هاشون خوب بود ولی متاسفانه سایت فیلیتر شده و V*P*N ها هم کار نمیکنه. میخواستم بپرسم کسی از ایشون خبر ندارن؟ و اینم بگم که تو کل قسمت کامپیوتر فقط ایشون تاپیک داشتن برای فروش مودم

Life24
09-02-2010, 10:07
با درود
دوستان
یکی از دوستان من رفت سرویس adsl خرید.
برای اینکه از اموزشگاه ویدئو و تصویر رو بفرسته به محل دیگری
موقع خرید گفتند IP Valid هست و مشکل نداره

حالا که نصب شده و رفته
وقتی میخوان اوکی کنن باید یک کد سه خطی رو بزنند تا فعال بشه
بعد وقتی برق بره یا مشکلی پیش بیاد دیگه کسی تو اموزشگاه نیست این سه خط رو بنزه
حالا تهارن تماس گرفتیم میگه میشه درستش کرد
منتها 24 تومن باید اضافه رو ماه بدی و نماینده هم درخواست بده
جریان چیه؟
شاتل هم هستم.

Life24
09-02-2010, 11:24
با درود
دوستان
یکی از دوستان من رفت سرویس adsl خرید.
برای اینکه از اموزشگاه ویدئو و تصویر رو بفرسته به محل دیگری
موقع خرید گفتند IP Valid هست و مشکل نداره

حالا که نصب شده و رفته
وقتی میخوان اوکی کنن باید یک کد سه خطی رو بزنند تا فعال بشه
بعد وقتی برق بره یا مشکلی پیش بیاد دیگه کسی تو اموزشگاه نیست این سه خط رو بنزه
حالا تهارن تماس گرفتیم میگه میشه درستش کرد
منتها 24 تومن باید اضافه رو ماه بدی و نماینده هم درخواست بده
جریان چیه؟
شاتل هم هستم.
الان فهمیدم
اون کد سه خطی رو میزنند توی video recorder
تا بتونه کانکت بشه و تصاویر و فیلم رو اوکی کنه

evil2012
09-02-2010, 13:10
ممنون خیلی:46:

yaghob.boss
09-02-2010, 13:35
سلام دوستان . من سرویس اینترنت رو از مخابرات هرمزگان گرفتم گفتن که یوزر و پسورد نداره می خواستم بدونم چجوری باید تنظیم کنم مودم رو مودم من tyunet است . vip , vci رو 0و35 گذاشتم و poope هم انتخاب کردم اما باز هم نمی تونم وصل بشم

Life24
09-02-2010, 14:08
افا کمک!!!

hamed malekpour
09-02-2010, 15:21
یکی از مغازه های شهر ما مدوم می فروشه به قیمت 20تومان بخرم از کجا بدونم سالم وخوبه؟

ahriman323
09-02-2010, 22:07
سلام دوستان.
یه شخصی در سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید فعلیت داشتن که قیمت مودم هاشون خوب بود ولی متاسفانه سایت فیلیتر شده و V*P*N ها هم کار نمیکنه. میخواستم بپرسم کسی از ایشون خبر ندارن؟ و اینم بگم که تو کل قسمت کامپیوتر فقط ایشون تاپیک داشتن برای فروش مودم

منظورت یوزر apadanapayment هست؟!

این ایمیلش:

masoudzaribaf@gmail.com

این شماره تماسش هست:
09132008247

ahriman323
09-02-2010, 22:19
سلام دوستان . من سرویس اینترنت رو از مخابرات هرمزگان گرفتم گفتن که یوزر و پسورد نداره می خواستم بدونم چجوری باید تنظیم کنم مودم رو مودم من tyunet است . vip , vci رو 0و35 گذاشتم و poope هم انتخاب کردم اما باز هم نمی تونم وصل بشم

یوزر و پسورد نداره !:31::27:
عزیز اصلا امکان نداره که یوزر و پس نداشته باشه!
زنگ بزن یا مراجعه کن یوزر و پسورد را بگیر!

به تاپیک<< سرويس ADSL مخابرات تهران بزرگ>> مراجعه کن!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یکی از مغازه های شهر ما مدوم می فروشه به قیمت 20تومان بخرم از کجا بدونم سالم وخوبه؟
مودم مارکش چیه؟!
شاید قیمتش همینه!
مگه مودم نو نیست؟!

hamed malekpour
10-02-2010, 09:32
نه نو نیست ویک مودم هم داره مارکش asusاست به قیمت 40هزار تومان آیا نوع مودم در سرعت فرقی داره یا نه ودر شهرستان ما شرکت ارایه دهنده ی سرویس مودمSMC (7901BRA3) ADSL2+ Combo Router [Ethernet / USB] + Splitter را به قیمت330000ریال می ده؟

hamedi4
10-02-2010, 13:40
سلام اقا نظرتون راجبه TP-LINK TD- W8901G چیه وایر لس هم دارم نظرتون رو بگین قیمتش 65 تومان هست بگیرم؟

hamed malekpour
10-02-2010, 15:45
کسی نیست منو راهنمایی کنه؟:19:

CHEGUEVARA.
10-02-2010, 19:32
درود بر همه
هفته پيش adsl 1mb گرفتم ولي سرعتش نسبت به سرويس حجمي كه 4 ماه پيش داشتم زياد فرق نميكنه.....:19:
ميخواستم بدونم كه كلا" از بالا سرعتها رو كم كردند يا.........
مودمم am602 و از امپراطور سرويس گرفتم در ضمن مسئولشون بهم گفت كه pppoe الان قطعه و بجاش از bridge استفاده كن ميخوام بدونم چرا اينو گفتن....؟؟؟؟؟؟؟:13:

armdvd
10-02-2010, 22:34
عرض سلام
من 2 تا سوال داشتم اگهه جوابم بدید دعاتون میکنم
1-مودم dlink 2640u روی خطوط dlc کار میده یا نه
2-من چراغ dsl مودمم هی چشمک میزنه میشه یکی بهم یاد بده که چه شکلی میتونم مودمما کانفیگ کنم
پیشاپیش سپاسگذارم
ممنون

mehrdad38
11-02-2010, 08:18
عرض سلام
من 2 تا سوال داشتم اگهه جوابم بدید دعاتون میکنم
1-مودم dlink 2640u روی خطوط dlc کار میده یا نه
2-من چراغ dsl مودمم هی چشمک میزنه میشه یکی بهم یاد بده که چه شکلی میتونم مودمما کانفیگ کنم
پیشاپیش سپاسگذارم
ممنون

براي فيبر نوري فرقي نداره مودم چي باشه. شما كجا هستين كه مي خواين روي فيبر نوري ADSL داشته باشين.

براي كانفيگ كردن مودم تو پست اول همه چيز هست.

kamran3dmax
11-02-2010, 09:46
سلام
مودم من
tp link 8811
هست میخوام که کامپیوترم رو با کابل لن وصل کنم به نت ( که هست و مشکلی نداره ) و لب تاپ رو با یو اس بی وصل کنم که ارور میده سی دی راه اندازش هم دارم و اینم عکس ارور

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا چه کار کنم که یکی شون با یو اس بی کانکت بشه ؟

armdvd
11-02-2010, 10:37
براي فيبر نوري فرقي نداره مودم چي باشه. شما كجا هستين كه مي خواين روي فيبر نوري ADSL داشته باشين.

براي كانفيگ كردن مودم تو پست اول همه چيز هست.

من اصفهانم
شرکن گفت d-link به خطامون نمیخوره
میخواستم ببینم چرت میگه؟

sepid12ir
11-02-2010, 12:43
سلام...

امروز که لپ تاپ را روشن کردم ، دیدم به اینترنت وصل نمیشه .... یعنی قسمت کانکشن را که میارم و رفرش را میزنم تا تمام وایرلسهارو پیدا کنه ان رفرش اصلا کار نمیکنه (همون مریعی که دو تا فلش هم توش هست!!)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و در نتیجه هیچی نمیشناسه ....

در واقع مشکل من از این قسمته:

هیچ وایرلسی در اینجا شناخته نمیشه :(
مشکل از چیه ؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kamran3dmax
11-02-2010, 13:19
kasi nist javabe mano bede ? :19:

a6l3i
11-02-2010, 23:23
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلام دوستان

سلام
مودم من
tp link 8811
هست میخوام که کامپیوترم رو با کابل لن وصل کنم به نت ( که هست و مشکلی نداره ) و لب تاپ رو با یو اس بی وصل کنم که ارور میده سی دی راه اندازش هم دارم و اینم عکس ارور

حالا چه کار کنم که یکی شون با یو اس بی کانکت بشه ؟
کامران جان ، ما که عکسی ندیدیم . . .! ولی یکی از دوستا ناین کار رو کرده بود و تو همین تاپیک پست زده بود. دیدمش بهت لینک میدم.

سلام...

امروز که لپ تاپ را روشن کردم ، دیدم به اینترنت وصل نمیشه .... یعنی قسمت کانکشن را که میارم و رفرش را میزنم تا تمام وایرلسهارو پیدا کنه ان رفرش اصلا کار نمیکنه (همون مریعی که دو تا فلش هم توش هست!!)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و در نتیجه هیچی نمیشناسه ....

در واقع مشکل من از این قسمته:

هیچ وایرلسی در اینجا شناخته نمیشه :(
مشکل از چیه ؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- مودم شما چیه؟ ببین چراغ وایرلس روی مودم روشنه ؟
2- اول فکر کردم شاید wifi لپ تاپت خاموش یا disable باشه دیدم یه شبکه رو شناخته . با این همه یه سر به device Manager بزن ببین اوضاع کارت wifi در چه حاله؟
3- مودم رو ریست کردی؟ شاید اون شبکه رو بر قرار نمی کنه!

joykiller360
12-02-2010, 12:26
سلام رفقا یه سوال کوچیک داشتم.
قیمت TD-W8901G تو بازاز تهران چنده؟

tapic
12-02-2010, 13:23
اگه isp بخواد مثلا چند ساعت اینترنتش رو قطع کنه چراغ status غیر فعال میشه یا سند و ریسیو انجام نمیشه؟

ReZa DN
12-02-2010, 13:49
سلام دوستان
من میخوام آخرین فریمور مودمم رو از سی دی نصب کنم اما تا مودم رو میزارم اون فریمور قبلیش خود به خود نصب میشه آنیستال هم میکنم اون قبلیرو بازم فایده نداره برمیگرده چکار کنم؟؟[

AB
12-02-2010, 20:33
سلام دوستان
من میخوام آخرین فریمور مودمم رو از سی دی نصب کنم اما تا مودم رو میزارم اون فریمور قبلیش خود به خود نصب میشه آنیستال هم میکنم اون قبلیرو بازم فایده نداره برمیگرده چکار کنم؟؟[

شما فیرم ویر رو با یه چیز دیگه اشتباه گرفتین.هیچ وقت هیچ شرکتی فیرم ویر دستگاهو نمیزاره تو سی دیش.

فیرم ویر چیزی نیست که بشه نصب یا آنینیستال کرد.ولی میشه جدیدشو ریخت.

sinapishro
13-02-2010, 01:52
دوستان من یه DLINK 26400u دارم خود کسی که از ISP اومد روی لب تابم یه کانکشن ساخت که باید هر سری روشن می کنم کانکت شم
ولی با یه لب تاب دیگه به وایرلس کانکت می شم ولی انگار از اینترنت قطعم
چه جوری میشه توی تنظیمات خود مودم یه کاری کرد خود مودم خودبه خود کانکت شه
تا چند تا سیستم دیگم از ایترن استفاده کنن؟

ReZa DN
13-02-2010, 11:23
سلام دوستان

شما فیرم ویر رو با یه چیز دیگه اشتباه گرفتین.هیچ وقت هیچ شرکتی فیرم ویر دستگاهو نمیزاره تو سی دیش.

فیرم ویر چیزی نیست که بشه نصب یا آنینیستال کرد.ولی میشه جدیدشو ریخت.

فکر کنم منظورم باید درایوش باشه

LONELY MAN
13-02-2010, 11:58
سلام دوستان
ميخام adsl بگيرم و شركتي كه اين خدمات رو ارائه ميده مودم TP-LINK TD8811 يا PIKATEL:ETHERNET USB دارند
نظرتون در باره اين مودم چيه؟
مودمهاي خوبي هستند؟ قيمتاشونم 35 تومن
ميتونين يه مودم خوبADSL تا رنج 40 تومان پيشنهاد بگين
مودمهاي وايرلس با قابليت ساپورت ADSL چنده؟

mohammadi4net
13-02-2010, 13:36
دوستان من یه DLINK 26400u دارم خود کسی که از ISP اومد روی لب تابم یه کانکشن ساخت که باید هر سری روشن می کنم کانکت شم

فکر کنم مدل دستگاه رو اشتباه گفتی(26400u) اگه مدل 2640u باشه داخل آدرس بار مرورگر آدرس زیر رو وارد کن

یوزر و پسوردت : admin
از اینجا به بعد به شرکت ارایه دهنده خدمات اینترنتت زنگ بزن و تنظیمات رو ازشون بپرس و بگو می خوای کانکشن روی مودم ذخیره کنی(تنظیمات isp ها و مودم ها باهم فرق دارند )
از این به بعد هرکس به مودم شما چه از طریق کابل و چه از طریق بیسیم وصل بشه به اینترنت دسترسی داره.

Macushla
13-02-2010, 20:10
سلام دوستان
ميخام adsl بگيرم و شركتي كه اين خدمات رو ارائه ميده مودم TP-LINK TD8811 يا PIKATEL:ETHERNET USB دارند

يك ماهه كه TP-LINK TD8811 دارم و خيلي راضيم ، تا حالا كه مشكلي نداشته ، همش در حال دانلود اصلا هم دماش بالا نميره .
27 تومن خريدم

قيمت مودم هاي وايرلس خوب از بالاي 70-80 تومن شروع ميشه .

hamed malekpour
13-02-2010, 21:14
قیمت این مودم چنده وآیا مودم خوبی است یا نهSMC (7901BRA3)؟

armdvd
13-02-2010, 22:31
سلام دوستان چند تا سوال داشتم لطفا جواب بدید
من میخوام یه کافی نت وایرلسی راه بندازم
1-میشه کاری کرد که هر mac آدرسی در ماه مثلا بیشتر از 200 مگابایت نتونه کار کنه یعنی محدودیت مکانی یا محدودیت زمانی گذاشت برای هر نفر یا هر دستگاه
2-میشه کاری کرد که کسی را که میخواهبم بتونند کانتکت بشند یعنی mac مورد نظر ما

کمکم کنید
ممنونم

armdvd
13-02-2010, 22:58
سلام دوستان چند تا سوال داشتم لطفا جواب بدید
من میخوام یه کافی نت وایرلسی راه بندازم
1-میشه کاری کرد که هر mac آدرسی در ماه مثلا بیشتر از 200 مگابایت نتونه کار کنه یعنی محدودیت مکانی یا محدودیت زمانی گذاشت برای هر نفر یا هر دستگاه
2-میشه کاری کرد که کسی را که میخواهبم بتونند کانتکت بشند یعنی mac مورد نظر ما

کمکم کنید
ممنونم

a6l3i
14-02-2010, 01:07
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رفقا جمیعا سلام

سلام دوستان
شما مدل مودمت رو دقیق بفرما ، لینک آخرین Firmware رو واست میفرستم.
اگه خودت تو نت پیدا کردی ، تو انتخاب و دانلود Firmware خیلی دقت کن. نام فایل باید دقیقا با نام و مدل مودمت یکی باشه . حتی اگه یه حرف یا عدد فرق داشت ، نصبش نکنی. ممکنه مودمت مرخص شه .

---------------------------

شما الآن از نوع اتصال Bridge استفاده می کنی که هر دفعه نیاز به کانکت شدن دستی داری. برای اتصال اتوماتیک باید مودم رو در حالت PPPoE تنظیم کنی. واسه این کار یه سر به دفترچه راهنمای مودم بزن. خیلی خوب راهنمائی کرده. اگه نداری این لینکش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن تصاویر رو نمی ذارم چون تو pdf بالا هست.
1- همونطور که دوستمون گفتن باید اول با زدن 192.168.1.1 وارد تنظیمات مودم شی. (صفحه 7 لینک بالا)
2- تو پنجره ی Wizard تیک Auto Connect رو بزن و بزن Next
3- تو این پنجره (صفحه 9) تیک DSL-Aiuto CDetect رو بزن تا مقادیر VCI و VPI رو خودش از ISP بگیره و ست کنه. اگه خودش نتونست پیدا کنه ( که احتمالا میکنه) تیک رو بردار و مقادیر VPI=0 و VCI=35 رو دستی وارد کن. مگر اینکه ISP اعداد دیگه ای بهت بده. ولی معمولا 0 و 35 هستن.
4- تو پنجره (صفحه 10) بعد گزینه PPPoE (دومی) رو انتخاب کن و بزن Next
5- تو این پنجره (صفحه 11) Username و Password مربوط به ISP رو وارد کن و بزن NEXT
6- بقیه مراحل رو هم NEXT بزن و همگی تنظیمات رو مثل تصاویر راهنما ست کن تا به جدول صفحه 14 برسی ، وقتی تو صفحه 13 دکمه Next رو میزنی ، مودم به ISP وصل میشه و برای آوردن جدول صفحه 14 شاید تا 30 ثانیه طول بکشه. اگه تو مرحله 3 حالت اتومات رو انتخاب کردی و تو جدول جلوی VCIوVPI عدد گذاشت ، یعنی خودش از ISP گرفته و نیازی به تنظیم دستی نیست.
7- دکمه Save/Reboot رو بزن تا مودم ریست شه. این دفعه خودش باید به ISP وصل شه.

سلام دوستان

1- دوستان از TD8811 که راضی هستن. اونیکی رو نمی دونم. تو رنج 40 تومن هم از برند ASUS میتونی am602 بگیری که مثل TD8811 یه لن و یه USB داره

2- من پیشنهاد میکنم که یه مودم روتور دار بگیری که 4تا پورت لن داشته باشه . هرچند از پورت لن و USB مودم های بالا هم میشه بطور همزمان برای 2 سیستم استفاده کرد ولی تنظیمش سخته. و همیشه کارکردن با چند تا LAN خیی راحت تر و بی دردسرتر از ترکیب یک LAN و یه USB هستش.
بطور مثال Asus-am604 گزینه خیلی خوبیه که فکر کنم تو رنج 45-50 باشه ( دوستان کسی قیمت رو دقیق داره؟؟) و همونطور که میدونی هیچ ISP ای هم به ASUS گیر نمیده . ولی ارزشش رو داره که در آینده به راحتی بتونی سیستم های دیگه رو هم وارد شبکه کنی و علاوه بر به اشتراک گذاری اینترنت ، بتونی بین اونها شبکه ایجاد کنی و به راحتی اطلاعات رو جابجا کنی.

3- همونطو رکه دوستمون گفتن وایرلس دارها هم از 805 شروع میشن . معمولا 4 تا خروجی LAN دارن و با وایرلسشون هم میشه تا 15 دستگاه ( مثل لپ تاپ ، موبایل دارای Wifi و ....) رو وارد شبکه و اینترنت کرد.

قیمت این مودم چنده وآیا مودم خوبی است یا نهSMC (7901BRA3)؟

تاحالا اسمشو نشنیدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، اساتید نظر بدن لطفاً . . . .!
ولی از برند های معروف مثل linksys Asus- TPlink بگیری بهتره تا بعدا اگه ISP رو عوض کردی و مشکلی پیش اومد ، تقصیرها رو نندازن سر مودم بیچاره.

یا حق . . .

hamed malekpour
14-02-2010, 11:13
قیمت این مودم چنده آیا بدرد می خوره؟linksys Asus- TPlink

ReZa DN
14-02-2010, 12:12
[QUOTE=a6l3i;4671448][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رفقا جمیعا سلام

شما مدل مودمت رو دقیق بفرما ، لینک آخرین Firmware رو واست میفرستم.
اگه خودت تو نت پیدا کردی ، تو انتخاب و دانلود Firmware خیلی دقت کن. نام فایل باید دقیقا با نام و مدل مودمت یکی باشه . حتی اگه یه حرف یا عدد فرق داشت ، نصبش نکنی. ممکنه مودمت مرخص شه .

مدل مودمم اینه
symphony sy 602
نمیدونم چرا هر کاری میکنم که این جدید رو از سی دی نصب کنم اون قبلی خود به خود نصب میشه پاکشم میکنم فایده نداره:13:

emprator_kochak
14-02-2010, 14:58
سلام، دوستان نظرشون در مورد Tp-Link 8817 چي هست خوبه ؟ اول مي خواستم 8811 بگيرم كه isp (فن آوا) گفت 8817 بگير جديدتره، دوستان هم اگه مي شه راهنمايي كنيد چون عصر مي خوام برم بگيرم .

nima_voroojak
14-02-2010, 19:31
سلام دوستان من یه سوال داشتم من یه مودم adsl دارم که قابلیت wireless داره که از این قابلیت دارم استفاده می کنم میشه کاری کرد که کامپیوتری که داره از wireless استفاده میکنه بصورت شبکه کارهم بکنه یعنی گشت زدن در کامپیو تر اولی ممنون:20:
کسی نبود:13:

emprator_kochak
14-02-2010, 21:46
سلام، دوستان نظرشون در مورد Tp-Link 8817 چي هست خوبه ؟ اول مي خواستم 8811 بگيرم كه isp (فن آوا) گفت 8817 بگير جديدتره، دوستان هم اگه مي شه راهنمايي كنيد چون عصر مي خوام برم بگيرم .

ممنون از راهنمايي دوستان، Tp-Linke TD-8811 گرفتم 30 تومن با گارانتي فرا دانش....
مباركه :31:

ميزنمش به برق كمي داغ مي كنه عاديه ؟ آداپتورش هميشه به برق باشه ؟ نباشه ؟

nima_voroojak
15-02-2010, 00:04
داغ شدنش عادیه ولی موقعه ی که باهاش کارمیکنی روشن کن

mehrdad38
15-02-2010, 00:11
ممنون از راهنمايي دوستان، Tp-Linke TD-8811 گرفتم 30 تومن با گارانتي فرا دانش....
مباركه :31:

ميزنمش به برق كمي داغ مي كنه عاديه ؟ آداپتورش هميشه به برق باشه ؟ نباشه ؟

مباركه من مدل قديمي شو دارم كه سفيد رنگه.:31:

آره عاديه مشكلي نيست كار مي كنه مثل ....... آداپتور بايد هميشه تو برق باشه مشكلي پيش نمي ياد.:20:

بفرما مشروب :7:

a6l3i
15-02-2010, 01:53
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلام دوستان

مدل مودمم اینه
symphony sy 602
نمیدونم چرا هر کاری میکنم که این جدید رو از سی دی نصب کنم اون قبلی خود به خود نصب میشه پاکشم میکنم فایده نداره:13:
همونطور که سایر دوستان تو پست های قبلی گفتن ، توی CD فقط درایور و راهنمای مودم هست . درحالیکه شما میخواید Firmware (سیستم عامل) رو آپگرید کنید که باید از اینترنت دانلود بشه. من هنوز سایت Symphony رو پیدا نکردم تا لینک Firmware جدید رو واست بفرستم. دیدمش میفرستم واست.

----------------------

سلام دوستان من یه سوال داشتم من یه مودم adsl دارم که قابلیت wireless داره که از این قابلیت دارم استفاده می کنم میشه کاری کرد که کامپیوتری که داره از wireless استفاده میکنه بصورت شبکه کارهم بکنه یعنی گشت زدن در کامپیو تر اولی ممنون:20:
کامپیوتر اولی کدومه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اونم به مودم وصله؟
منظورت اینه که دو سیستم به مودم وصل هستن ( چه با لن و چه با وایرلس فرقی نداره) و شما می خواید بین اونها فایل و اطلاعات رد و بدل کنید؟
اگه این برداشتم درسته ، 3 راه داری:
1- راه دستی: واسه این کار لازمه یه سری تغییرات دستی تو تنظیمات مودم و سیستم ها اعمال کنی که پیشنهاد نمی کنم ( اگه تو شبکه مشکل نداری بسم الله)

2- استفاده از برنامه های شبکه: مثل برنامه های کافی نت ها یا برنامه های کلاس های درس. که در این ها میشه حتی با سیستم اصلی (که خودت تعریف میکنی کدوم باشه) مانیتور بقیه رو هم دید و کنترل کامل سیستم ها رو هم دراختیار گرفت. تا چه رسد به ارسال فایل و .... . اینم لونشون :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن خودم با Net Control با لپ تاپ و حتی موبایلم از طریق مودم وایرلس ، PC مرکزی خونه رو کنترل میکنم. PC طبقه بالاست و سیستم صوتی بهش وصله. تا قبل از این یه لپ تاپ که با سیستم بالا شبکه LAN بود دائم طبقه پائین میذاشتم. ولی الآن حتی از تو پیلوت هم مشکلی نیست. و به راحتی بین دو PC و 3لپ تاپ و موبایل ها فایل رد و بدل میکنم. ( بگذریم که دستور Print و اسکن هم میشه داد). برنامه خیلی کاربر پسند و جمع و جوریه.

3- استفاده از برنامه هائی که فقط کمکت میکنه شبکه رو بین مودم و سیستم ها بصورت شهودی ببینی و بین اونها فایل رد و بدل کنی. که تو لینک ها هست و نیازی به تعیین یه سیستم بعنوان اصلی نیست.

hamed malekpour
15-02-2010, 10:21
من هم دیروزAsus am602 خریدم به قیمت 45 هزار تومان اما پشت مودم وروی آداپدور نوشته made in china؟

mostafaeshghi
15-02-2010, 12:06
من هم دیروزAsus am602 خریدم به قیمت 45 هزار تومان اما پشت مودم وروی آداپدور نوشته made in china؟

خب مشکل کجاست !؟!!؟!

مگه قرار ساخته ی امریکا باشه ؟!

خب ساخت چینه دیگه. ولیاشتباه نشه از اون چینیها نیست. من که گوش شیطون کر 1 سال و نیم دارم 24 ساعته استفاده میکنم و مشکلی نیست :)

nima_voroojak
15-02-2010, 12:19
اسم برنامش چیه

diddle
15-02-2010, 13:54
سام دوستان

من از خود مخابرات ADSL گرفتم. نصب شو گذاشتن به عهده ی خودمون. من دیروز رفتم مودم TP-Link TD8817 رو گرفتم. ولی من اصلاً بلد نیستم راه اندازیش کنم کسی هست که بتونه کمکم کنه؟

hamed malekpour
15-02-2010, 14:25
امید وارم مودم من هم 2سال کار کنه؟

aslan68
15-02-2010, 14:57
سلام به همگی
من مودم SMC7901WBRA2 خریدم
اما هر کاری میکنم گوشیم (P1i) بهش کانکت میشه اما سند و ریسیو نمیکنه
از کانکشن به اینترنت وصل میشه
تنظیمات دقیقش چیه؟شاید من اشتباه تنظیم میکنم
ممنون

mehrdad_goleyakh
15-02-2010, 15:12
دوستان من میخوام مودم وایرلس بخرم این قضیه مشکل با تلفن بیسیم چیه میگن نویز میندازه و از این حرفها؟

ReZa DN
15-02-2010, 15:18

همونطور که سایر دوستان تو پست های قبلی گفتن ، توی CD فقط درایور و راهنمای مودم هست . درحالیکه شما میخواید Firmware (سیستم عامل) رو آپگرید کنید که باید از اینترنت دانلود بشه. من هنوز سایت Symphony رو پیدا نکردم تا لینک Firmware جدید رو واست بفرستم. دیدمش میفرستم واست.

خوب چطور میشه این درایو مودم رو از تو کامپیوتر پاک کرد؟من هر کاری میکنم پاک نمیشه؟ این مودم همون مودم asus am 602 هستش ولی تو امارات بنام سیمفونی ساخته میشه.

aslan68
15-02-2010, 15:38
سلام
کسی از مودم SMC7901WBRA2 استفاده کرده؟
من گوشیم کانکت بهش میشه اما سند و ریسیو نداره
قضیه چیه؟

Macushla
15-02-2010, 19:45
سام دوستان

من از خود مخابرات ADSL گرفتم. نصب شو گذاشتن به عهده ی خودمون. من دیروز رفتم مودم TP-Link TD8817 رو گرفتم. ولی من اصلاً بلد نیستم راه اندازیش کنم کسی هست که بتونه کمکم کنه؟

سه تا لينك زير رو برو 100% كارت راه افتاده ، بچه ها همه چي رو خيلي كامل توضيح دادن :

bad_stu
15-02-2010, 21:32
سلام دوستان مي خواتم ببينم مي تونم از مودمم كه واير لس داره براي ارتباط كامپيوتر و لپ تاپ استفاده كرد؟
مودم:
d-link
DSL-2640U

nima_voroojak
15-02-2010, 22:19
سلام دوستان مي خواتم ببينم مي تونم از مودمم كه واير لس داره براي ارتباط كامپيوتر و لپ تاپ استفاده كرد؟
مودم:
d-link
DSL-2640U

اره دوست عزیز میشه خودم از این مودم استفاده میکنم

bad_stu
15-02-2010, 23:25
اره دوست عزیز میشه خودم از این مودم استفاده میکنم
مرسي دوست من
ميشه مختصر مراحل كار رو بگي؟
مرسي

a6l3i
15-02-2010, 23:47
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]جمیعا سلام

امید وارم مودم من هم 2سال کار کنه؟
شانس آوردیم خودمون Made In China نیستیم که تا چند وقت دیگه اونم میشه..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]! من جز دوربین های عکاسی Canon ام که ژاپنیه مابقی ، کلهم چین و تایوانه.
Asus من یه ساله بدون خاموشی کار میکنه ( جز یکی دو بار که سفر رفتیم) و فعلا که صداش در نیومده.
خدا آخر عاقبت مون رو ختم بخیر کنه . . .

----------------------

سلام به همگی
من مودم SMC7901WBRA2 خریدم
اما هر کاری میکنم گوشیم (P1i) بهش کانکت میشه اما سند و ریسیو نمیکنه
از کانکشن به اینترنت وصل میشه
تنظیمات دقیقش چیه؟شاید من اشتباه تنظیم میکنم
ممنون

شاید Firewall ویندوز یا یه برنامه دیگه مثل NOD یا Norton جلوش رو میگیره. یه چک کن IP اش باز باشه.

----------------------

دوستان من میخوام مودم وایرلس بخرم این قضیه مشکل با تلفن بیسیم چیه میگن نویز میندازه و از این حرفها؟

** فرکانس کاری مودم های وایرلس2.4 تا 2.6 GHz هستش.

** تلفن های بیسیم دارای رنج های متفاوتی هستن .
1) یکی 1.9 GHz که تلفن های بیسیم معمولی هستن . مثل این سری از پاناسونیک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2) یکی 2.4 GHz مثل:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3) یکی هم فرکانس 5.8 GHz ، که برای بالا بردن کیفیت صدا فرکانس رو بردن بالا مثل سری دیگری از پاناسونیک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهمونطور که میبینی تلفن های 2.4 GHz با مودم های وایرلس هم فرکانس هستن. و ممکنه با هم تداخل داشته باشن.
ولی استثنا هم داره! من مودمم Asus-Wl600g با فرکانس 2.4-2.6 و تلفن بیسیممون هم Panasonic Kx-TG2267 با فرکانس کاری 2.4 هستش. و یک ساله مشکلی ندارم!!!

یه مشکل تداخل و نویز هم در مودم ها و تلفن در سیم تلفن رخ میده که همونطور که قطعا میدونید با گذاشتن Splitter حله.

نتیجه :
مودم رو نمیشه کاری کرد ، شما باید موقع خرید تلفن دقت کنید که فرکانسش یا 1.9 باشه یا 5.8. که پیشنهاد میکنم فرکانس بیشتر رو بخاطر صدا و برد بیشتر انتخاب کنید.

---------------------------------

خوب چطور میشه این درایو مودم رو از تو کامپیوتر پاک کرد؟من هر کاری میکنم پاک نمیشه؟ این مودم همون مودم asus am 602 هستش ولی تو امارات بنام سیمفونی ساخته میشه.
از تو Device Manager . ویندوزتون چیه؟

dsa dsa
16-02-2010, 00:06
سلام..
بچه برای آزمایشگاه شبکه نیاز به یه ADSL Modem Router Access Point دارم ..
زیاد نمی خواهم خفن باشه فقط برای درک مفهوم اولیه روترها و اتصال ها باشه ..

من اینترنت wireless دارم و قسمت adsl اون به درد نمی خوره بیشتر می خواهم از موارد دیگرش مثل روتر استفاده کنم ؟؟
با اون روتر میشه دو تا سیستم رو شبکه کرد ؟ dhcp ای پی می گیرم..

می خواهم 4 تا پورت lan هم داشته باشه ؟!

دسته دو هم بود مهم نیست ..

قیمت کلا دارید ؟؟

نظرتان چیه ؟؟

این مدلی که دوستمون گفت خوبه ؟؟ عکس زیر رو می گم ؟؟ چند تا پورت lan داره ؟؟

بودجه من 30 تا 40 تومانه فعلا ..
ولی اگر چیزی خوبی بگید مشکلی ندارم ..

همانطور که گفتم برای کارهای تست و تمرین و درک مفهوم ها می خواهم..

ممنونم/.

dsa dsa
16-02-2010, 02:11
اقا خلاصه بگم
adsl modem router 4 port lan
چنده ؟؟

tplink ؟؟

در حد 30 اینا باشه ..

dsa dsa
16-02-2010, 17:46
الووووووووووو..

mehrdad38
16-02-2010, 18:24
ويرايش شد....

yaghob.boss
16-02-2010, 19:24
من امروز مودم خودم رو بردم مخابرات واسم کانفینگ کنن . حالا که آوردم خونه وقتی میزنم192.168.1.1 وارد نمیشه . در ضمن می خوام بدونم اونا تنظیمات رو چطور انجام دادن که ما بدون یوزر و پسورد از اینترنت می تونیم استفاده کنیم

accept
16-02-2010, 20:03
عرض ادب و احترام خدمت اساتيد محترم.ابتدا پوزش مرا بپذيريد اگر سوالم تكراري است.چون بنده صفهحات اين تاپيك وزين را جستجو كردم .راهنماي استفاده(كانفيگ) بسياري از مودمها بصورت فارسي قرار داده شده اما بنده در مورد netgear wireless-n300 dgn2000 چيزي پيدا نكردم.سپاسگذار خواهم بود اگر بنده را راهنمايي بفرماييد

mehrdad38
16-02-2010, 20:08
من امروز مودم خودم رو بردم مخابرات واسم کانفینگ کنن . حالا که آوردم خونه وقتی میزنم192.168.1.1 وارد نمیشه . در ضمن می خوام بدونم اونا تنظیمات رو چطور انجام دادن که ما بدون یوزر و پسورد از اینترنت می تونیم استفاده کنیم

2 نوع كانكشن داريم Bridge كه دستيه و PPPOE كه نوع اتوماتيك هست چون سرويس مخابرات نامحدود هست لزومي براي ساخت كانكشن Bridge كه براي اون بايد كانكشن ساخت و يوزر و پسورد رو وارد كرد نداره چون ديگه مشكل محدوديت وجود نداره. فقط يه بار تو تنظيمات مودم يوزر و پسورد رو وارد مي كنن براي هميشه وقتي كامپيوتر ور روشن مي كني اتوماتيك كانكت ميشه.

براي اطلاع بيشتر به اين تاپيك مراجعه كن:

yaghob.boss
16-02-2010, 21:04
2 نوع كانكشن داريم Bridge كه دستيه و PPPOE كه نوع اتوماتيك هست چون سرويس مخابرات نامحدود هست لزومي براي ساخت كانكشن Bridge كه براي اون بايد كانكشن ساخت و يوزر و پسورد رو وارد كرد نداره چون ديگه مشكل محدوديت وجود نداره. فقط يه بار تو تنظيمات مودم يوزر و پسورد رو وارد مي كنن براي هميشه وقتي كامپيوتر ور روشن مي كني اتوماتيك كانكت ميشه.

براي اطلاع بيشتر به اين تاپيك مراجعه كن:

دوست من نگفتی چطور وارد تنظیمات مودم بشم 192.168.1.1 کار نمی کنه

hamed malekpour
16-02-2010, 21:05
یک راهنمایی چه طوری مودمAsus am602 را نصب کنم می شه راهنمایی کنید اگه هم فایلش را ئارید بگذارید تا دانلودش کنم(حجمش کم باشه)ممنون؟

mehrdad38
16-02-2010, 21:13
دوست من نگفتی چطور وارد تنظیمات مودم بشم 192.168.1.1 کار نمی کنه

تمام كابل ها LAN و .. درست وصل شدن؟ مودم هم روشنه مسلما ... بعد Local Area Connection هم enable باشه.

يه راه حل ديگه يه مرور گر ديگه غير از اوني كه الان استفاده مي كني نصب كن تو اون امتحان كن.

rasoul2005
16-02-2010, 21:21
درود
میبینم که دوستان زیادی در مورد اینکه فلان مودم خوب هست یا نه سوال میکنند به نظر من الانه مدل های مختلفی از مودم عرضه شده که اکثرشون یکی هستند ولی شکلاشون با هم فرق میکند بنظر من مودم adsl مارک asus am602 خوبه من که حدود 9 ماهه دارم و ازش راضیم البته اولا خیلی اذیت شدم ولی با دوبار اپدیت عالی عالی شددر مورد وایرلس هم چون نداشتم نمیتونم اظهار نظر کنم

موفق باشید

---------- Post added at 09:21 PM ---------- Previous post was at 09:19 PM ----------

یک راهنمایی چه طوری مودمAsus am602 را نصب کنم می شه راهنمایی کنید اگه هم فایلش را ئارید بگذارید تا دانلودش کنم(حجمش کم باشه)ممنون؟

من یه تاپیک در مورد اپدیت این مودم راه انداختم ببین به کارت میاد ولی فک کنم اصلا شما بلد نیستی مودم رو کانفیگ کنی پس بدردت نمیخوره ولی اگه یه روزی با این مودم مشکل پیدا کردی احتمال دارد که مشکلت با اپدیت حل بشد از من که با اپدیت حل شد

موفق باشید

dsa dsa
16-02-2010, 22:18
کسی نبود جواب ما رو بده ؟
توی این 632 صفحه ؟؟

parsa205
16-02-2010, 23:48
دوستان یه مودم خوب با قیمت معرفی کنند که علاوه بر اینکه کامپیوتر با کابل LAN بهش وصل میشه بشه به صورت بی سیم هم بهش وصل شد؟در ضمن یه سوال دیگه برای این که لپ تاپ بهش به صورت بی سیم وصل بشه به چی احتیاج داریم؟؟؟

a6l3i
17-02-2010, 01:47

سلام..
بچه برای آزمایشگاه شبکه نیاز به یه ADSL Modem Router Access Point دارم ..
زیاد نمی خواهم خفن باشه فقط برای درک مفهوم اولیه روترها و اتصال ها باشه ..
من اینترنت wireless دارم و قسمت adsl اون به درد نمی خوره بیشتر می خواهم از موارد دیگرش مثل روتر استفاده کنم ؟؟
با اون روتر میشه دو تا سیستم رو شبکه کرد ؟ dhcp ای پی می گیرم..
می خواهم 4 تا پورت lan هم داشته باشه ؟!
دسته دو هم بود مهم نیست ..
قیمت کلا دارید ؟؟
نظرتان چیه ؟؟
این مدلی که دوستمون گفت خوبه ؟؟ عکس زیر رو می گم ؟؟ چند تا پورت lan داره ؟؟
بودجه من 30 تا 40 تومانه فعلا ..
ولی اگر چیزی خوبی بگید مشکلی ندارم ..
همانطور که گفتم برای کارهای تست و تمرین و درک مفهوم ها می خواهم..
ممنونم/.

اقا خلاصه بگم
adsl modem router 4 port lan
چنده ؟؟
tplink ؟؟
در حد 30 اینا باشه ..

جون شما چشامون هنوز خط ریز رو می تونه بخونه . . .!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تا اونجا که من خبر دارم TD-8811 یک LAN داره و یه USB که با نیازهای شما سازگار نیست ( 4تا پورت LAN)
من Asus-am604 :حدود 50 رو پیشنهاد میکنم.

------------------

دوستان یه مودم خوب با قیمت معرفی کنند که علاوه بر اینکه کامپیوتر با کابل LAN بهش وصل میشه بشه به صورت بی سیم هم بهش وصل شد؟در ضمن یه سوال دیگه برای این که لپ تاپ بهش به صورت بی سیم وصل بشه به چی احتیاج داریم؟؟؟

1- من خودم یه ساله ASUS دارم و تو این یه سال غیر چند موردی که سفر رفتیم ، شبانه روز روشنه .
شما میتونی Asus-am604g یا wl600g بگیری که اولی حدو.د 75و دومی 105 تومنه.
که هردو 4 تا پورت LAN دارن و میتونن با وایرلس شون 15 تا دستگاه مجهز به WiFi رو ساپورت کنن. مزیت wl600g در داشتن دو پورت USB برای وصل کردن یک پرینتر یا فلش مموری هستش که در اینصورت تمام دستگاه های متصل به مودم میتونن فرمان پرینت بدن یا با فلش تبادل اطلاعات کنن. (من خودم خیلی از این قابلیت استفاده میکنم. چون تو خونه 2تا PC و 3تا لپ تاپ هست).
هر دو قابلیت تشخیص اتومات پارامترهای شبکه رو دارن که موقع تنظیم بدون هیچ دردسری فقط از شما Username و Password مربوط به ISP و نوع اتصال رو میپرس و دیگر هیچ.

2- لپ تاپ های تولید شده در سال های اخیر ( وحتی موبایل ها ) اکثرا مجهز به Bluetooth و Wifi داخلی هستن. که در این صورت فقط کافیه اون رو روشن کنید و با یه سرچ ساده شبکه های اطراف رو شناسائی میکنه. و با انتخاب شبکه خودتون و وارد کردن رمزی که خودتون واسه شبکه انتهاب کردین وارد شبکه و اینترنت میشین.
اگر لپ تاپ wifi نداشت باید یه کارت شبکه PCMCI یا نوع USB اش رو بخرید. قبلا یه پست در این مورد نوشتم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا حق . . .

dsa dsa
17-02-2010, 12:42
ممنون..
اون asus am 604 رو می دونید کجا داره ؟؟
کسی می فروشه من می خرم ..

بعد با این میشه دو تا pc رو شبکه کرد ؟؟

jabarsink2000
17-02-2010, 15:24
با عرض سلام وخسته نباشید من یک مودم tp-link td-8840دارم که 4 پورت lanداره من می خواهم 4سیستم را به مودم نصب کنم وهر 4 تا با یک اکونت adslکار کنند نمیدانم چه کار کنم فقط یک سیتم که با ان adslرا کانکت می کنم کار میکنه لطفا راهنمایی کنید.

hamed malekpour
17-02-2010, 15:40
آخرش کسی آموزش نصب مودم asus602را به من نگفت؟

cell_phone
17-02-2010, 16:29
با عرض سلام وخسته نباشید من یک مودم tp-link td-8840دارم که 4 پورت lanداره من می خواهم 4سیستم را به مودم نصب کنم وهر 4 تا با یک اکونت adslکار کنند نمیدانم چه کار کنم فقط یک سیتم که با ان adslرا کانکت می کنم کار میکنه لطفا راهنمایی کنید.

شما باید تو حالت pp وصل بشی ..

jabarsink2000
17-02-2010, 17:05
شما باید تو حالت pp وصل بشی ..

میشه بهتر توضیح دهید تا من تست کنم از پاسخ شما متشکرم.

isbn
17-02-2010, 17:39
سلام من الان آخرین ورژن فریمور wl-604g asus رو دانلود کردم ولی وقتی میخوام مودم رو آپدیت کنم

Diego
17-02-2010, 17:57
فایلی که دان کردید زیپ شده نبود؟

a6l3i
17-02-2010, 21:06
آخرش کسی آموزش نصب مودم asus602را به من نگفت؟

شرمنده من پیامت رو ندیده بودم !!!
دوتا راهنمای فارسی هست که امیدوارم مفید باشه:

سایت شاتل:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم یه راهنمای عالیه دیگه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-----------------------------------

سلام من الان آخرین ورژن فریمور wl-604g asus رو دانلود کردم ولی وقتی میخوام مودم رو آپدیت کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه از درست بودن فایل مطمئنی ، به احتمال زیاد شما با FireFox رفتی. با Internet Explorer امتحان کنید. ، درست میشه . . .

پیروز باشید

Advanced Ali-001
17-02-2010, 22:17
آقا من یه مودم ADSL خریدم بامارکTP-LINK ومدلشم EXTERNAL ADSL2+ROUTER هست ومدل TD-8811
میخواستم بدونم چطوری میشه راه اندازیش کرد؟ وکدوم شرکت از همه نظر واسش بهتره که بگیرم ویه چیز دیگه این پورت بزرگرو باید به پشت کامپیو تر وصل کنم بقل USB ها ممنون:40:

isbn
17-02-2010, 22:24
فایلی که دان کردید زیپ شده نبود؟

چرا از زیپ خارج کردم.

emprator_kochak
17-02-2010, 22:36
ما با اين مودم TP-LINK 88141 براي استفاده توسط دو كامپيوتر (يكي از lan و ديگري از usb) مودم رو چطور بايد تنظيم كنيم ؟

isbn
17-02-2010, 22:45
شرمنده من پیامت رو ندیده بودم !!!
دوتا راهنمای فارسی هست که امیدوارم مفید باشه:

سایت شاتل:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم یه راهنمای عالیه دیگه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-----------------------------------

اگه از درست بودن فایل مطمئنی ، به احتمال زیاد شما با FireFox رفتی. با Internet Explorer امتحان کنید. ، درست میشه . . .

پیروز باشید

آقا قربون دستت درست شد:46::10::11::40:

jabarsink2000
17-02-2010, 22:54
من یک مودمtp-link td-8840دارم نمیدونم چگونه با یک اکونت 4 تا دستگاه را به اینترنت وصل کنم فقط یک دستگاه را می توانم لطفا توضیح بدهید کجا باید برم تنظیم کنم وچگوه؟

a6l3i
17-02-2010, 22:58
آقا من یه مودم ADSL خریدم بامارکTP-LINK ومدلشم EXTERNAL ADSL2+ROUTER هست ومدل TD-8811
میخواستم بدونم چطوری میشه راه اندازیش کرد؟ وکدوم شرکت از همه نظر واسش بهتره که بگیرم ویه چیز دیگه این پورت بزرگرو باید به پشت کامپیو تر وصل کنم بقل USB ها ممنون:40:
سلام ،
مبارکه علی خان ، ایشالله مثل هوندا واست شوت گاز بره (البته اگه جاده خاکی اینترنت عزیزان بذاره ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دفترچه رو خوندی ؟ خیلی خوشگل توضیح داده . بصورت تصویری و گاماس گاماس. اگر هم حس خوندن دفترچه رو نداری ، این لینکش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمراحل رو به ترتیب برو مشکلی بود درخدمتیم.

این پستم که قبلا واسه یکی از دوستان زدم شاید مفید باشه: (البته این برای شئ601 هستش ولی 3 مرحله اولش رو انجام بده تا سیستم بره رو حالت اتومات. هرچند مراحل بعدیش هم شاید بی شباهت به 8811 نباشه)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم یه توضیح مفید سه خطی:

---------------------

آقا قربون دستت درست شد:46::10::11::40:
ایول [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]، معلومه استعدادت بالاست که سه سوته حل شد. مبارکه . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

math00x
17-02-2010, 23:52
با سلام خدمت دوستان
اگر لطف کنید و یک مودم ای دی اس ال وایرلس دار در حد بودجه ی دانشجویی معرفی برفرمایید به بنده بسیار بسیار ممنون میشم
با تشکر

my comi
18-02-2010, 00:23
سلام دوستان
در حال حاضر مودمی هست که هم واایرلس داشته باشه هم چهار تا پورت لن و از همه مهمتر بتونه usb شیر کنه
یعنی مثلا من پرینتر رو بش وصل کنم و با هر کامپیوتری بتونم پرینت کنم؟؟؟؟؟
قبلا یه مدل us robotic بود که حالا دیگه گیرنمیاد
اگه هست قیمت و بقیه مشخصاتشم بدین
ممنون

zigma94
18-02-2010, 06:01
ویرایش .......... شد

tohid100
18-02-2010, 10:12
سلام
دوستان یک مودم tp-link 8811 دارم.مشکلش اینه که هر سایتی پینگ می کنم، پینگش نامنظمه یعنی بالا وپایین میره
در صورتیکه با مودم قبلیم مشکلی ندارم
ایا راه حلی داره؟
ممنون

oj2008pc
18-02-2010, 20:44
سلام
من یک سوال داشتم . این سوال رو خیلی ها پرسیدن ولی هیچ کس جواب نداده .
من یه مودم Adsl مدل 2640u دارم که در حالت bridge تنظیم شده .
یه pc دارم که با کابل شبکه به مودم وصل شده و براحتی وارد اینترنت میشه .
یه لپتاپ دارم که با وایرلس به مودم کانکت میشه و بعد به اینترنت کانکت میشه .
مشکل اینجاست که کامپیوتر و لپتاپ جداگانه میتونن به اینترنت وصل بشن ولی همزمان به اینترنت وصل نمیشن .
مثلا الان با pc به اینترنت کانکت شدم . با لپتاپ به مودم کانکت میشه ولی وقتی روی کانکشن اینترنت کلیک میکنم تو قسمت verifing username ... ارور میده .
لطفا راهنمایی کنین .
( میخوام هر دو سیستم با حالت bridge به اینترنت وصل بشن )

nima_voroojak
18-02-2010, 22:27
با سلام خدمت دوستان
اگر لطف کنید و یک مودم ای دی اس ال وایرلس دار در حد بودجه ی دانشجویی معرفی برفرمایید به بنده بسیار بسیار ممنون میشم
با تشکر

دوست عزیز شما یه مودم D-link مدله DSL-2640u بخر حدود 65-70 تومان هست:20:

این عکسش

خیلی مودم خوبیه من دارم

bad_stu
19-02-2010, 00:48
دوست عزیز شما یه مودم D-link مدله DSL-2640u بخر حدود 65-70 تومان هست:20:

این عکسش

خیلی مودم خوبیه من دارم
سلام دوست عزيز
من ميخواستم با استفاده از وايرلس اين مودم كامپيوترم رو با يك لپ تاپ شبكه كنم.
مي خواستم ببينم ممكنه؟ و اگه هست يك توضيح مختصر لطف كن به من.
مرسي

ANAMORPH
19-02-2010, 12:21
سلام دوستان :10:
کسی سایت معتبری سراغ داره که بشه قیمت مودم های ASUS رو اونجا پیدا کردو در ضمن به روز باشه:13:
خیلی مخلصیم:20:

ANAMORPH
19-02-2010, 12:37
میشه گفت خیلی از نظرهای دوستان رو خوندم دستشون درد نکنه آخرشم تصمیم گرفتم ASUS بخرم
ولی بین دوتا مدل زیر نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم

ASUS AM604g

ASUS DSL-g631

ممنون میشم کسی راهنماییم کنه :11:
ممنونترم میشم اگه مشخصاتشونم به فارسی بذارین

ANAMORPH
19-02-2010, 12:48

ASUS AM604g

Asus DSL-G31

erfavian
19-02-2010, 13:04
سلام به همه من میخوام یه مودم adsl2+ تا 50 هزار تومان بخرم نداشتن وایرلس هم برام مهم نیست اگه یه پورت لن و یه یو اس بی هم داشته باشه کافیه چون برای پی سی میخوام اینترنت رو هم دارم از خود مخابرات میگیرم ولی به غیر از مخابرات شرکت شاتل و آساتک هم در محله ما سرویس میده حالا میخوام بدونم بهترین مودمی که میشه خرید چیه ؟
خودم که تو اینترنت گشتم اینا رو پیدا کردم :
tp-link 8811 29000 t
smc7901bra3 29000t
asus am602 40000t
smc7904bra2 39000t
حالا نظر اساتید رو میخواستم هم در مورد این مدل ها و هم اگه چیز دیگه ای رو پیشنهاد میدن که بهترین گزینه باشه!

kiaelectro
19-02-2010, 13:54
من می خواهم مودمی بخرم که لپ تاپ و کامپیوتر را در منزل از طریق وایرلس ساپورت کند چه مارکی بخرم
با تشکر

mehrdad38
19-02-2010, 14:51
سلام به همه من میخوام یه مودم adsl2+ تا 50 هزار تومان بخرم نداشتن وایرلس هم برام مهم نیست اگه یه پورت لن و یه یو اس بی هم داشته باشه کافیه چون برای پی سی میخوام اینترنت رو هم دارم از خود مخابرات میگیرم ولی به غیر از مخابرات شرکت شاتل و آساتک هم در محله ما سرویس میده حالا میخوام بدونم بهترین مودمی که میشه خرید چیه ؟
خودم که تو اینترنت گشتم اینا رو پیدا کردم :
tp-link 8811 29000 t
smc7901bra3 29000t
asus am602 40000t
smc7904bra2 39000t
حالا نظر اساتید رو میخواستم هم در مورد این مدل ها و هم اگه چیز دیگه ای رو پیشنهاد میدن که بهترین گزینه باشه!

من جاي تو باشم tp-link 8811 29000 t رو انتخاب مي كنم. من الان چند ساله با اين مودم كار مي كنم. آخ نگفته :31: شب تا صبح كار مي كنه مثل .... :5: به نظر من پول خودتو زياد خرج مودم هاي مدل بالا نكن تاثيري نداره:10:

01110362
19-02-2010, 19:38
سلام دوستان نظرتون درخصوص asuse g31 چیه وایرلس والبته درمقایسه با linksys 120n .
lمرسی

emprator_kochak
19-02-2010, 22:38
سلام دوستان :10:
کسی سایت معتبری سراغ داره که بشه قیمت مودم های ASUS رو اونجا پیدا کردو در ضمن به روز باشه:13:
خیلی مخلصیم:20:

بفرما دوست من، قيمت هاش كف بازارن ....

emprator_kochak
20-02-2010, 00:35
من جاي تو باشم tp-link 8811 29000 t رو انتخاب مي كنم. من الان چند ساله با اين مودم كار مي كنم. آخ نگفته :31: شب تا صبح كار مي كنه مثل .... :5: به نظر من پول خودتو زياد خرج مودم هاي مدل بالا نكن تاثيري نداره:10:

تاييد مي شه، اگه وايرلس دار نمي خواي همين مدل گزينه مناسبيه ....:10:

isbn
20-02-2010, 01:07
با سلام من یه چند وقتیه بهیه مشکل عجیب بر خوردم اونم اینه که
من مودم رو روشن میکنم چراغ لینک شروع میکنه به چشمک بعد ثابت میشه بعد دوباره قطع میشه
دوباره شروع میکنه به چشمک و ثابت میشه
یعنی مودم من لینکش بعده 2 بار چشمک زدن وصل میشه که این باعث شده من دیگه نتونم بصورت کنفینگ مودمpppoe وصل شم
وحتما باید کانکشن بسازم.
مودم am602 و wl-604g asus هر دو این مشکلو دارن سرویس دهنده صبانت .

isbn
20-02-2010, 01:07
پست چندتایی امده لطفا اضافات پاک شوند.

isbn
20-02-2010, 01:21
پست چندتایی امده لطفا اضافات پاک شوند.

raya2
20-02-2010, 08:02
سلام
من یک مودم D-Link 2640T دارم که تنظیمات مختلف مثل User و Pass و غیره رو تو خودش ذخیره میکنه.
داخل ویندوز XP من هیچ مشکلی ندارم و راحت تا وارد ویندوز می شم خودش سریع به اینترنت وصل میشه.
ولی داخل Windows 7 , نمی تونم به اینترنت وصل بشم و پیغام No internet Connection ظاهر میشه
از طریق Troubleshooting خود ویندوز هم که میرم میگه که این قسمت اشکال داره :
"The DNS server isn’t responding"
از آسیاتک هم ADSL گرفتم

این هم دوتا شات از تنظیمات

raya2
20-02-2010, 08:02
سلام
من یک مودم D-Link 2640T دارم که تنظیمات مختلف مثل User و Pass و غیره رو تو خودش ذخیره میکنه.
داخل ویندوز XP من هیچ مشکلی ندارم و راحت تا وارد ویندوز می شم خودش سریع به اینترنت وصل میشه.
ولی داخل Windows 7 , نمی تونم به اینترنت وصل بشم و پیغام No internet Connection ظاهر میشه
از آسیاتک هم ADSL گرفتم

smk1981
20-02-2010, 11:30
سلام دوستان
در حال حاضر مودمی هست که هم واایرلس داشته باشه هم چهار تا پورت لن و از همه مهمتر بتونه usb شیر کنه
یعنی مثلا من پرینتر رو بش وصل کنم و با هر کامپیوتری بتونم پرینت کنم؟؟؟؟؟
قبلا یه مدل us robotic بود که حالا دیگه گیرنمیاد
اگه هست قیمت و بقیه مشخصاتشم بدین
ممنون

asus wl600g

a6l3i
20-02-2010, 11:50
چرا همه لکنت زبون گرفتن ، پست ها چند بار میآد . . .!

با سلام من یه چند وقتیه بهیه مشکل عجیب بر خوردم اونم اینه که
من مودم رو روشن میکنم چراغ لینک شروع میکنه به چشمک بعد ثابت میشه بعد دوباره قطع میشه
دوباره شروع میکنه به چشمک و ثابت میشه
یعنی مودم من لینکش بعده 2 بار چشمک زدن وصل میشه که این باعث شده من دیگه نتونم بصورت کنفینگ مودمpppoe وصل شم
وحتما باید کانکشن بسازم.
مودم am602 و wl-604g asus هر دو این مشکلو دارن سرویس دهنده صبانت .

نویز خط رو چک کن ، چون تو هر دو مودم اینطوریه احتمالا نویز بالاست. بعضی اوقات نویز خط ها زیاد میشه و بعد از چند روز حل میشه.

------------------------

سلام
از آسیاتک هم ADSL گرفتم

من از 7 خبری ندارم ، ولی باید همه تنظیمات رو تو قسمت Internet Protocol(TCP/IP) بذارین رو اتومات. یعنی تنظیمات IP و اعداد DNS رو بذارین به عهده خود سیستم و دستی وارد نکنین. معمولا اگه هم مودم و هم سیستم ها (چه اونهائی که با LAN وصل میشن یا با wifi ) رو اتومات باشن ، خودشون همدیگه رو پیدا میکنن.

isbn
20-02-2010, 12:34
نویز خط رو چک کن ، چون تو هر دو مودم اینطوریه احتمالا نویز بالاست. بعضی اوقات نویز خط ها زیاد میشه و بعد از چند روز حل میشه.

------------------------

خوب چجوری چک کنم؟:31:
آخه سرعتمم امده پایین 1 مگ دارم سرعتم از 120 امده 50
حدود 1 ماه ونیم میشه اینطور شده از محرم به این ور

raya2
20-02-2010, 12:48
من از 7 خبری ندارم ، ولی باید همه تنظیمات رو تو قسمت Internet Protocol(TCP/IP) بذارین رو اتومات. یعنی تنظیمات IP و اعداد DNS رو بذارین به عهده خود سیستم و دستی وارد نکنین. معمولا اگه هم مودم و هم سیستم ها (چه اونهائی که با LAN وصل میشن یا با wifi ) رو اتومات باشن ، خودشون همدیگه رو پیدا میکنن.

همه ی تنظیمات چه در XP و چه در 7 همشون رو اتومات هستند و من چیزی وارد نکردم
ولی روی XP مشکلی نیست ولی تو 7 اینترنت برقرار نمیشه :(

emprator_kochak
20-02-2010, 13:15
آقا ما يكشنبه هفته پيش يه قرارداد با فن آوا بستيم قرار شد تا دو روز بعد راش بندازن، خلاصه بعد چند روز اين ور و اونور كردن طبق گفته خودشون خط رانژه شدستو مشكلي نداره، اما من لينك ندارم !!! دو سه بارم بهشون گفتم پيگيري كنن باز مي گن مشكلي نيست، حالا من نمي دونم مشكل كجاست كه ما لينك نداريم ؟
از پيش كنتر هم مودمو وصل كردم اما اصلاً خبري نيست، خطم اصلاً نويزي چيزي نداره، به نظرتون مشكل از كجاست ؟

hitmax
20-02-2010, 15:57
من امروز مجددا ای دی اس ال گرفتم منتها مشکلی که من دارم اینه که وقتی وصل میشم هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه سرعت سند بالاست ولی رسیو خیلی کمه این مودم اینترنال بود و قبلا هم باهاش وصل شده بودم اینبار هم همه مراحل رو مثل سابق انجام دادم و وصل هم شد منتها صفحه ای باز نکرد با یه سیستم دیگم که ویندوزش تازه نصب شده بود تست کردم ولی فایده ای نداشت سیم اتصال مودم به خط رو هم عوض کردم جای اتصال رو هم عوض کردم گوشیهای تلفن رو کشیدم و با چند تا نویز گیر مختلف تست کردم
با یه مودم اکسترنال دی لینک هم امتحان کردم همه چراغها سبز ولی چراغ اینترنتش که چراغ اخری هست قرمز و در اخر مراحل نصب مودم و قتی که 100 در صد میشه ارور میده و fail to connect pppoe رو میده

_ermia
20-02-2010, 16:25
همه ی تنظیمات چه در XP و چه در 7 همشون رو اتومات هستند و من چیزی وارد نکردم
ولی روی XP مشکلی نیست ولی تو 7 اینترنت برقرار نمیشه :(

این پست رو نگاه کنید، شاید کمکی بکنه:

البته مودم من D-Link نیست ولی به هر حال به طریقی که لینکشو دادم، تو سون به حالت PPPoE (تعریف کانکتشن داخل مودم) کانکت میشم. من تو XP و هم تو سون به صورت دستی IP و DNS رو میدم.
امیدوارم برای شما هم جواب بده.

WALKMAN_2010
20-02-2010, 16:29
سلام
من می خوام یه مودم adsl بگیرم . بین مدل های زیر گیر کردم لطفاً راهنماییم کنید:
1- Asus am 602
2- Asus am 604
3- D-Link DSL 2520
لطفاً هر کدوم را گفتید خوبه ذکر کنید که مزیتی که این مودم داره و مودمای دیگه ندارن در چیه؟

با تشکر

raya2
20-02-2010, 17:27
این پست رو نگاه کنید، شاید کمکی بکنه:

البته مودم من D-Link نیست ولی به هر حال به طریقی که لینکشو دادم، تو سون به حالت PPPoE (تعریف کانکتشن داخل مودم) کانکت میشم. من تو XP و هم تو سون به صورت دستی IP و DNS رو میدم.
امیدوارم برای شما هم جواب بده.

آقا ممنون , خودم راه حلشو پیدا کردم.
با کمک راهنمایی های سایت زیر و آپدیت کردن درایور لن.

VatanGame
20-02-2010, 17:47
سلام من مودم ENDSL-A2+R2
دارم وقتی میخواهم وصل بشم خطای ( پاسخي وجود ندارد ) 678 میدهداز طریق USB
لامپ ADSL هم روشن است هر چه هم کانکتشن جدیدمیسازم فایدهی نداردخواهش میکنم کمک کنید

mahdikhalili2
20-02-2010, 19:17
با سلام خدمت کلیه دوستان
میخواستم مودمم رو اتو کانکت کنم( Symphony sy800) و داشتم بعضی از گزینه هارو تست میکردم که قاطی کرد و دیگه نتونستم وارد منوش بشم ،دکمه ریستش رو هم زدم اما فرقی نکرد و بهیچ عنوان نمیتونم پینگش کنم ،انمیدونم چه مشکلی پیدا کرده!؟
ممنون میشم راهنمائی کنید.

Advanced Ali-001
20-02-2010, 20:45
سلام ،
مبارکه علی خان ، ایشالله مثل هوندا واست شوت گاز بره (البته اگه جاده خاکی اینترنت عزیزان بذاره ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دفترچه رو خوندی ؟ خیلی خوشگل توضیح داده . بصورت تصویری و گاماس گاماس. اگر هم حس خوندن دفترچه رو نداری ، این لینکش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمراحل رو به ترتیب برو مشکلی بود درخدمتیم.

این پستم که قبلا واسه یکی از دوستان زدم شاید مفید باشه: (البته این برای شئ601 هستش ولی 3 مرحله اولش رو انجام بده تا سیستم بره رو حالت اتومات. هرچند مراحل بعدیش هم شاید بی شباهت به 8811 نباشه)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم یه توضیح مفید سه خطی:

---------------------

ایول [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]، معلومه استعدادت بالاست که سه سوته حل شد. مبارکه . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منظورم اون هوندا نیست که:19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::1 9:
منظورم ................
ولش کن لو نمیدم:27:
اطلاعاتت خیلی کامل بود دستت درد نکنه ولی باید از کدوم شرکت بگیرم؟ کدومش از همش بهتره؟

emprator_kochak
20-02-2010, 21:47
آقا ما يكشنبه هفته پيش يه قرارداد با فن آوا بستيم قرار شد تا دو روز بعد راش بندازن، خلاصه بعد چند روز اين ور و اونور كردن طبق گفته خودشون خط رانژه شدستو مشكلي نداره، اما من لينك ندارم !!! دو سه بارم بهشون گفتم پيگيري كنن باز مي گن مشكلي نيست، حالا من نمي دونم مشكل كجاست كه ما لينك نداريم ؟
از پيش كنتر هم مودمو وصل كردم اما اصلاً خبري نيست، خطم اصلاً نويزي چيزي نداره، به نظرتون مشكل از كجاست ؟

دوستان كسي نبود ؟

fmps
20-02-2010, 23:40
سلام دوستان
1-آموزش مودم tp link رو تو کدوم پست میتونم پیدا کنم؟
2- ارور 651 مربوط به چیه؟
3-علت روشن نبودن چراغ DSL چیه؟
مرسی

a6l3i
21-02-2010, 00:04

احتمالا مودمت هنوز عزاداره !!
1- با سوکت ها (پریزهای تلفن ) دیگه ای تو خونه تست کردی؟
2- همه تلفن ها روم بکش. ( یه فکس داشتیم که دو سال مشکلی نداشت ، ولی بعد از یه مدت نویز مینداخت رو خط ، حتی با Splitter
3- مودمت چند سالشه؟ شاید داره عمرش رو میده به شما؟ (تونستی با یه مودم دیگه تست کن یا مودمت رو روی یه سییستم دیگه تست کن)
-------------------------------------

آقا ما يكشنبه هفته پيش يه قرارداد با فن آوا بستيم قرار شد تا دو روز بعد راش بندازن، خلاصه بعد چند روز اين ور و اونور كردن طبق گفته خودشون خط رانژه شدست و مشكلي نداره، اما من لينك ندارم !!! دو سه بارم بهشون گفتم پيگيري كنن باز مي گن مشكلي نيست، حالا من نمي دونم مشكل كجاست كه ما لينك نداريم ؟
مودمت چیه؟ واسه تنظیم مودم ، طبق مراحل خود راهنماش پیش میری؟ تو مراحلش Error هم نمیده؟

-------------------------

من امروز مجددا ای دی اس ال گرفتم منتها مشکلی که من دارم اینه که وقتی وصل میشم هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه سرعت سند بالاست ولی رسیو خیلی کمه این مودم اینترنال بود و قبلا هم باهاش وصل شده بودم اینبار هم همه مراحل رو مثل سابق انجام دادم و وصل هم شد منتها صفحه ای باز نکرد با یه سیستم دیگم که ویندوزش تازه نصب شده بود تست کردم ولی فایده ای نداشت سیم اتصال مودم به خط رو هم عوض کردم جای اتصال رو هم عوض کردم گوشیهای تلفن رو کشیدم و با چند تا نویز گیر مختلف تست کردم
با یه مودم اکسترنال دی لینک هم امتحان کردم همه چراغها سبز ولی چراغ اینترنتش که چراغ اخری هست قرمز و در اخر مراحل نصب مودم و قتی که 100 در صد میشه ارور میده و fail to connect pppoe رو میده

من متوجه نشدم شما بالاخره به اینترنت وصل میشین یا نه؟

--------------------------------

سلام
من می خوام یه مودم adsl بگیرم . بین مدل های زیر گیر کردم لطفاً راهنماییم کنید:
1- Asus am 602
2- Asus am 604
3- D-Link DSL 2520
لطفاً هر کدوم را گفتید خوبه ذکر کنید که مزیتی که این مودم داره و مودمای دیگه ندارن در چیه؟

با تشکر
خوب بستگی به نیارتون داره.
602: یه usb و یه LAN داره که میتونه با این دوتا به سیستم وصل شه و حداکثر می تونید 2 سیستم رو همزمان به نت وصل کنید. ( البته برای استفاده از usb باید درایورش رو نصب کنید ولی برای LAN نه. بعضی دوستان برای تنظیم مودم برای استفاده همزمان از هر دو پروت دچار مشکل میشن) - حدودا 45 تومن
604: چهار تا خروجی LAN داره که همزمان بدون دردسر و بدون نیاز به نصب هیچ درایوری ، 4 سیستم رو بطور همزمان به نت وصل میکنه.
2520:هم مثل 6032 هستش با این تفاوت که من تاحالا باهاش برخورد نداشتم!

پیشنهاد من 604. چون واقعا واسه شبکه کردن چند تا سیستم خیلی کاربرپسند تره (البته اگه نیاز داشته باشی)
حدودا 50 تا 60 تومنه. ( دوستان اگه قیمت دقیق دارن ممنون میشم اطلاع بدن)

Advanced Ali-001
21-02-2010, 00:10

احتمالا مودمت هنوز عزاداره !!
1- با سوکت ها (پریزهای تلفن ) دیگه ای تو خونه تست کردی؟
2- همه تلفن ها روم بکش. ( یه فکس داشتیم که دو سال مشکلی نداشت ، ولی بعد از یه مدت نویز مینداخت رو خط ، حتی با Splitter
3- مودمت چند سالشه؟ شاید داره عمرش رو میده به شما؟ (تونستی با یه مودم دیگه تست کن یا مودمت رو روی یه سییستم دیگه تست کن)

مودمت چیه؟ واسه تنظیم مودم ، طبق مراحل خود راهنماش پیش میری؟ تو مراحلش Error هم نمیده؟

-------------------------

من متوجه نشدم شما بالاخره به اینترنت وصل میشین یا نه؟

--------------------------------

خوب 602 بستگی به نیارتون داره.
602: یه usb و یه LAN داره که میتونه با این دوتا به سیستم وصل شه و حداکثر می تونید 2 سیستم رو همزمان به نت وصل کنید. ( البته برای استفاده از usb باید درایورش رو نصب کنید ولی برای LAN نه. بعضی دوستان برای تنظیم مودم برای استفاده همزمان از هر دو پروت دچار مشکل میشن) - حدودا 45 تومن
604: چهار تا خروجی LAN داره که همزمان بدون دردسر و بدون نیاز به نصب هیچ درایوری ، 4 سیستم رو بطور همزمان به نت وصل میکنه.
2520:هم مثل 6032 هستش با این تفاوت که من تاحالا باهاش برخورد نداشتم!

پیشنهاد من 604. چون واقعا واسه شبکه کردن چند تا سیستم خیلی کاربرپسند تره (البته اگه نیاز داشته باشی)
حدودا 50 تا 60 تومنه. ( دوستان اگه قیمت دقیق دارن ممنون میشم اطلاع بدن)[/QUOTE]

کسی نبود بیا بگو دیگه از کدوم شرکت باید بگیرم مردم از دایل آپ سرعتش=0
:19::19::19::19::19::19::19::19::19:

lord_alone_dark
21-02-2010, 00:17
سلام دوستان من 4 ساله یک مودم ASUS - AM 604g دارم 24 ساعت روشنه باباشو در اوردم :18:
الان برای تنوع و استراحت دادن به این مودم می خوام مرخصش کنم یکی دیگه بگیرم تعریف لینک سیس رو زیاد شنیدم:13:
می خوام Linksys WAG160N رو بگیرم توانایش در حد مودم من هستش نقاط قوت و ضعفش رو نسبت به مودم خودم می خوام بدونم :21:
کلا نظر بدین دیگه مرسی:10:

این هم دوتا لینک که راحت تر مقایسه کنید:46:
راستی هر دو مودم کجایی هستن الان:31:

kiaelectro
21-02-2010, 00:41
من می خواهم مودمی بخرم که لپ تاپ و کامپیوتر را در منزل از طریق وایرلس ساپورت کند چه مارکی بخرم
با تشکر
کسی جواب ما را نمی ده:18:

my comi
21-02-2010, 00:49
سلام
این wl 600g رو مثل اینکه تخمشو ملخ خورده هیجا پیدا نمیشه:41:
دلای هم پرسیدم گفت نداریم
کسی میدونه کجا میشه پیدا کرد
ممنون

md92h
21-02-2010, 00:55
من امروز مودم تي پي لينك وايرلس 4 پورت گرفتم و بردم مخابرات كانفيگش كردم. حالا ميخوام براي وايرلسش پسورد بزارم ولي آي پي مودم رو كه عوض شده قبول نميكنه و برنامه ش هم كه نصب نميشه. بايد چكار كنم؟؟ مدل مودم من TD w8901 g هست.

Bs_panzer
21-02-2010, 01:48
حدودا 50 تا 60 تومنه. ( دوستان اگه قیمت دقیق دارن ممنون میشم اطلاع بدن)

75 تومن.......

ashahidi
21-02-2010, 16:52
سلام ببخشيد اگر بخوام با wireless به مودمم وصل شم تو قسمت config كجا بايد user و pass كه isp بهم داده رو وارد كنم كه تا مودمو روشن كردم خودش به اينترنت كانكت شه و لازم نباشه پورت lan بهش وصل كنم و كانكشن بسازم مدل tp-link

a6l3i
21-02-2010, 18:49
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عصر دوستان بخیر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
این wl 600g رو مثل اینکه تخمشو ملخ خورده هیجا پیدا نمیشه:41:
دلای هم پرسیدم گفت نداریم
کسی میدونه کجا میشه پیدا کرد
ممنون
سال پیش هم همین جوری شده بود ، من اینجا گیر آوردم ، از زمین تا سقف چیده بود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید--------------------------------

سلام ببخشيد اگر بخوام با wireless به مودمم وصل شم تو قسمت config كجا بايد user و pass كه isp بهم داده رو وارد كنم كه تا مودمو روشن كردم خودش به اينترنت كانكت شه و لازم نباشه پورت lan بهش وصل كنم و كانكشن بسازم مدل tp-link
شما باید مودم رو روی حالت PPPoE تنظیم کنید. به راهنمای مودمتون حتماً یه نگاه بندازید. معمولا تصاویر کاملا گویاست و مرحله به مرحله راهنمائی کرده. مدل مودم تون چیه؟

-----------------------------------

منظورم اون هوندا نیست که:19::19::19:
منظورم ................
ولش کن لو نمیدم:27:
اطلاعاتت خیلی کامل بود دستت درد نکنه ولی باید از کدوم شرکت بگیرم؟ کدومش از همش بهتره؟
قابل نداشت ، راستی منظورت اینه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !؟؟!؟!؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من 4 ساله شاتل دارم. یه سر به تاپیک زیر بزن خیلی بدردت میخوره:

emprator_kochak
21-02-2010, 20:14

TP-LINKE TD-8811 از اين جديدا مشكي...
مشكل هر چي هست از شركته، چقدر بعد يه تقاضا طول مي كشه تا راه بيفته معمولاً ؟

a6l3i
22-02-2010, 00:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلام ،

با تشکر

شرمنده ، پستت رو ندیده بودم!!
اگه می خوای هیچ ISP ای بهش گیر نده من ASUS رو پیشنهاد میکنم:
Wl-AM604g : که چهار تا LAN داره و با وایرلس میتونی تا 15 تا سیستم رو بهش شبکه کنی. سه سوته هم خط رو میشناسه و خودش تنظیمات شبکه رو ست میکنه. حدود 78 تومن.
Wl-Am600g : که من خودم یه سال و نیمه دارم و شبانه روز روشنه. علاوه بر امکانات 604g دوتا پورت USB داره که میشه پرینتر یا فلش رو بین سیستم های متصل بهش ، شبکه کرد. (بستگی به نیازت داره) . حدود 105 تومن.

TP-LINKE TD-8811 از اين جديدا مشكي...
مشكل هر چي هست از شركته، چقدر بعد يه تقاضا طول مي كشه تا راه بيفته معمولاً ؟

خط معمولا بین 3 روز تا یک هفته ای رانژه میشه. اگه خط رانژه شده باشه و مشکلی نداشته باشه بقیه اش با شماست.
1- مودم رو که به خط وصل میکنی ، وضعیت چراغ های چطوره؟
2- نگفتی مودم رو تنظیم کردی؟ PPPoE تنظیم کردی یا Bridge؟
3- چرا فکر میکنی مشکل از شرکته؟

lord_alone_dark
22-02-2010, 01:59
یکی هم جواب پست منو بده

as_as_133
22-02-2010, 10:17
سلام دوستان

مودم وایرلس چی پیشنهاد می دهید.

یک و نیم ساله Asus WL-AM602 دارم. حداقل روزی 10 ساعت کار کرده، چند بار هم 60 ساعت پش سرهم با سرعت 512Kb دانلود کرده.
می خواهم وایرلس بگریم.

Asus WL-600g چطوره؟ فرقش با Asus WL-AM604g در چیه؟(بجز USB دار بودنش)

قیمتش چقدره؟

متشکر

bad_stu
22-02-2010, 11:20
سلام
من مودمم D-link DSL-2640Uهست.
هنوز adsl ام وصل نشده اما مودم رو كه به خط وصل مي كنم خيلي طول مي كشه تا چراغ DSL شروع به چشمك زدن كنه.
مثلا نيم ساعت
با پريز هاي تلفن مختلف هم امتحان كردم اما طول مي كشه بازم
مي خواستم ببينم مشكل از كجاس؟

شسی2323
22-02-2010, 12:48
سلام خدمت اساتید بزرگ اگر کسیی بتونه مشکل من رو حل کنه ازته قلب دعاش میکنم اماسوال

looloo2
22-02-2010, 12:55
سلام
من یه مودم TPLINK TD8811 دارم و میخوام برای صبا نت میخوام نصبش کنم. ممنون میشم اگه توضیح بدید.
اگر هم تکراریه ببخشید.

a6l3i
22-02-2010, 13:06
سلام دوستان من 4 ساله یک مودم ASUS - AM 604g دارم 24 ساعت روشنه باباشو در اوردم :18:
الان برای تنوع و استراحت دادن به این مودم می خوام مرخصش کنم یکی دیگه بگیرم تعریف لینک سیس رو زیاد شنیدم:13:
می خوام Linksys WAG160N رو بگیرم توانایش در حد مودم من هستش نقاط قوت و ضعفش رو نسبت به مودم خودم می خوام بدونم :21:
کلا نظر بدین دیگه مرسی:10:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین هم دوتا لینک که راحت تر مقایسه کنید:46:
راستی هر دو مودم کجایی هستن الان:31:
این دوتا از نظر برد ، تعداد ورودی خروجی ها و سرعت یکی هستن. قیمت 604g که 78 تومنه ولی از WAG160N خبر ندارم ( تو لینکی دادی 170 زده!!! ) اگه این طوره من بودم 604g رو انتخاب میکردم.
خصوصا اینکه Linksys واسه فضائی کردن ظاهر مودماش (که واقعا باحاله) آنتن بیرونی رو حذف کرده و برد مودم همینه که هست. در حالیکه اگه از برد مودم های Asus راضی نبودی میتونی یه آنتن 35 تومنی 7 دسی بل بندازی روش و هر گونه نویز رو مرخص کنی.

اگر هم لازم داری می تونی مثل من Asus-Wl600g بگیری. که 105 تومنه و علاوه بر 4تا LAN و وایرلس ، 2 تا USB داره که میتونی یه پرینتر و یه فلش مموری ( یا هارد اکسترنال) رو تو شبکه Share کنی.

-----------------------------

سلام دوستان

مودم وایرلس چی پیشنهاد می دهید.

یک و نیم ساله Asus WL-AM602 دارم. حداقل روزی 10 ساعت کار کرده، چند بار هم 60 ساعت پش سرهم با سرعت 512Kb دانلود کرده.
می خواهم وایرلس بگریم.

Asus WL-600g چطوره؟ فرقش با Asus WL-AM604g در چیه؟(بجز USB دار بودنش)

قیمتش چقدره؟

متشکر

من یه سال و نیمه wl-600g دارم . فرقش همونه که گفتی . قیمتش هم حدود 105 تومن.
این مدت هم غیر از یکی دوبار که برای چند روز یا هفته رفتیم سفر ، دائم روشن بوده.

------------------------------------

سلام
من مودمم D-link DSL-2640Uهست.
هنوز adsl ام وصل نشده اما مودم رو كه به خط وصل مي كنم خيلي طول مي كشه تا چراغ DSL شروع به چشمك زدن كنه.
مثلا نيم ساعت
با پريز هاي تلفن مختلف هم امتحان كردم اما طول مي كشه بازم
مي خواستم ببينم مشكل از كجاس؟

خوب نباید روشن شه ، چون وقتی روشن میشه که خط رانژه شه.

------------------------------------

سلام
من یه مودم TPLINK TD8811 دارم و میخوام برای صبا نت میخوام نصبش کنم. ممنون میشم اگه توضیح بدید.
اگر هم تکراریه ببخشید.

اگر نه ، شک نکن . . .!
مراحل راهنماش رو طی کردی؟ یه نگاه بهش بنداز ، با کلی عکس مرحله به مرحله توضیح داده. مشکلی بود در خدمتیم:

bad_stu
22-02-2010, 13:57
خوب نباید روشن شه ، چون وقتی روشن میشه که خط رانژه شه.

مگه به محض اينكه به خط وصل مي شه (هر خطي چه رانژه باشه يا نه) نبايد شروع كنه به چشمك زدن؟
من مشكلم اينه كه سريع چشمك نمي زنه وقتي به خط وصل مي كنم نيم ساعتي طول مي كشه تا شروع كنه به چشمك زدن.

my comi
22-02-2010, 19:02
سلام جناب a6l3i
اون سایتی که داده بودین (تهران فراژه) هم تماس گرفتم .گفتن خودشون ندارن یه شماره داد گفت اونجا زنگ بزنیدو اونجا هم نداشت.
متاسفانه من تهران نیستم که خودم بگردم . از دوستان اگه جایی رو میشناسن که ممکنه داشته باشه شمارشو لطف کنه ببینیم پیدا میشه
ممنون

Advanced Ali-001
22-02-2010, 20:14
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عصر دوستان بخیر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سال پیش هم همین جوری شده بود ، من اینجا گیر آوردم ، از زمین تا سقف چیده بود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید--------------------------------

شما باید مودم رو روی حالت PPPoE تنظیم کنید. به راهنمای مودمتون حتماً یه نگاه بندازید. معمولا تصاویر کاملا گویاست و مرحله به مرحله راهنمائی کرده. مدل مودم تون چیه؟

-----------------------------------

قابل نداشت ، راستی منظورت اینه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !؟؟!؟!؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من 4 ساله شاتل دارم. یه سر به تاپیک زیر بزن خیلی بدردت میخوره:

نه منظورم اینه :

درضمن این مودمه پدرمو درآورد از کدوم شرکت بایدisp بگیرم کدومش عالیه؟

mary83
22-02-2010, 20:43
adsl من قرار بود امروز وصل بشه که نشد ! آیا لازم رو مودم کار خاصی انجام بدیم؟ آحه من مودم و تاره گرفتم. قبلا تو شهر دیگه adsl داشتم خودشون اومدم مودم من و وصل کردن (d-link) اینجا مودم linksys wag54g2 گرفتم فعلا زدم به برق اما چراغ های adsl روشن نمی شه . ( فقط چراغ وایرلس روشن می شه] می خوام بدونم لازمه کاری روی مودم انجام بشه یا اگه نت وصل بشه چراغ ها روشن می شه ؟؟؟ راستی من فقط لپ تاپ دارم !!!

undertaker_ss
22-02-2010, 22:08
adsl من قرار بود امروز وصل بشه که نشد ! آیا لازم رو مودم کار خاصی انجام بدیم؟ آحه من مودم و تاره گرفتم. قبلا تو شهر دیگه adsl داشتم خودشون اومدم مودم من و وصل کردن (d-link) اینجا مودم linksys wag54g2 گرفتم فعلا زدم به برق اما چراغ های adsl روشن نمی شه . ( فقط چراغ وایرلس روشن می شه] می خوام بدونم لازمه کاری روی مودم انجام بشه یا اگه نت وصل بشه چراغ ها روشن می شه ؟؟؟ راستی من فقط لپ تاپ دارم !!!

تا وقتی چراغ adsl مودم تون روشن و ثابت نشده معنی اش اینه که هنوز از سمت مخابرات خط تون رانژه نشده
پس صبر کنید تا خط رانژه بشه تا بعد بشه مودم رو در صورات نیاز تنظیم کرد

Hamed 360
22-02-2010, 22:29
آقا من نمیتونم وارد تنظیم مودم شم اینو میزنم ولی نمیره 192.168.1.1
مودمم Huawei هست

emprator_kochak
22-02-2010, 23:04
خط معمولا بین 3 روز تا یک هفته ای رانژه میشه. اگه خط رانژه شده باشه و مشکلی نداشته باشه بقیه اش با شماست.
1- مودم رو که به خط وصل میکنی ، وضعیت چراغ های چطوره؟
2- نگفتی مودم رو تنظیم کردی؟ PPPoE تنظیم کردی یا Bridge؟
3- چرا فکر میکنی مشکل از شرکته؟[/QUOTE]

1- همه به جز usp و power خاموشن
2- bridge
3- چون لينك ندارم....

a6l3i
22-02-2010, 23:08
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سلام ، شب بخیر

مگه به محض اينكه به خط وصل مي شه (هر خطي چه رانژه باشه يا نه) نبايد شروع كنه به چشمك زدن؟
من مشكلم اينه كه سريع چشمك نمي زنه وقتي به خط وصل مي كنم نيم ساعتي طول مي كشه تا شروع كنه به چشمك زدن.
درست میگی , لااقل باید چشمک رو بزنه. شاید خجالتیه!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا مودم رو ببر شرکت واست تست کنن یا با یه مودم دیگه خط رو چک کن.

------------------------

سلام جناب a6l3i
اون سایتی که داده بودین (تهران فراژه) هم تماس گرفتم .گفتن خودشون ندارن یه شماره داد گفت اونجا زنگ بزنیدو اونجا هم نداشت.
متاسفانه من تهران نیستم که خودم بگردم . از دوستان اگه جایی رو میشناسن که ممکنه داشته باشه شمارشو لطف کنه ببینیم پیدا میشه
ممنون
دیدم چشم. امیدوارم زودتر گیر بیآد . . .

------------------------

نه منظورم اینه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددرضمن این مودمه پدرمو درآورد از کدوم شرکت بایدisp بگیرم کدومش عالیه؟
این ISPها مثل تخم مرغ شانسی می مونن. تو بعضی مراکز مخابراتی محشرن و یه جا دیگه مرخص. ولی من خودم می تونستم صبا میگرفتم چون خیلی از دوستان تعریف میکنن. مخصوصا من که زیاد dl ندارم. ولی حیف که تو منطقه ما فقط شاتل و داتک و ... هستن.
اگه میتونی صبا بگیر. تو اون تاپیک هم که بهت دادم دوستان فیدبک های خوبی ازش دادن.

------------------------

آقا من نمیتونم وارد تنظیم مودم شم اینو میزنم ولی نمیره 192.168.1.1
مودمم Huawei هست

با اینترنت اکسپرورر میری؟
------------------------

1- همه به جز usp و power خاموشن
2- bridge
3- چون لينك ندارم....
خوب پس معلومه که هنوز خط رانژه نیست ، به isp وضعیت چراغ ها رو گفتی؟

mary83
23-02-2010, 11:28
من رفتم مخابرات می گه ما وصل کردیم اما اینجا رو مودمم چراغ adsl روشن نمی شه کسی می دونه چرا؟ درضمن مودم من linksys wag54 هست و من cd setup رو هم نم تونم run کنم ممکنه این علت باشه؟ ( در ضمن فقظ لب تاپ دارم)

Hamed 360
23-02-2010, 17:25
بله با IE میرم

mary83
23-02-2010, 19:43
من رفتم مخابرات می گه ما وصل کردیم اما اینجا رو مودمم چراغ adsl روشن نمی شه کسی می دونه چرا؟ درضمن مودم من linksys wag54 هست و من cd setup رو هم نم تونم run کنم ممکنه این علت باشه؟ ( در ضمن فقظ لب تاپ دارم)

یک سوال اگه مودم کانفیگ نشه باید بازهم چراغ dsl روشن بشه؟؟؟؟ این pin مودم لینکسیس کجاس؟

wag54
این 192.168.1.1 اگه چراغ dsl زوشن نباشه که هرچی بزنیم cant find server می شه .اول مگه نباید اون چراغ روشن بشه؟
من cd - setup رو که می زارم می گه نمی تونه router -gatway رو پیدا کنه؟
اصلا یک سوال وقتی مودم به خط تلفن وصل می شه باید چشمک بزنه؟ حتی اگه رانژه تشده باشه؟ ماله من کلا خاموشه !!

emprator_kochak
23-02-2010, 20:20
خوب پس معلومه که هنوز خط رانژه نیست ، به isp وضعیت چراغ ها رو گفتی؟

آره گفتم، امروز بهم گفتن مشكل از مخابراته كه خود مخابرات محل ما هم نمي دونن چطور بايد حلش كنن، حالا شركتي كه ازش اشتراك گرفتم گفت كه قراره يكي رو از شركت خودمون بفرستن تا حلش كنه... اينم از شانس ماست .... :19:

Hectorist
23-02-2010, 21:01
سلام.
من دو تا کامپیوتر رو میخوام به هم شبکه کنم واسه اینترنت. قبلا هم این کار رو کرده بودم با سیستمهای دیگه اما این دفعه اصلا نمیشه!

کامپیوتر اصلی این هست:

کامپیوتر دوم این:

حتی شبکه هم کار نمیکنه، چه برسه به اینترنت!
لطفا یه کمکی بکنید.

Advanced Ali-001
23-02-2010, 22:20
پس صبا خوبه هان:9:
باشه شماره ای آدرسی نشونیی چیزس نداری برم بگیرم؟:41:
ممنون:11:

accept
23-02-2010, 23:19
عرض ادب و احترام خدمت اساتيد محترم.ابتدا پوزش مرا بپذيريد اگر سوالم تكراري است.چون بنده صفهحات اين تاپيك وزين را جستجو كردم .راهنماي استفاده(كانفيگ) بسياري از مودمها بصورت فارسي قرار داده شده اما بنده در مورد netgear wireless-n300 dgn2000 چيزي پيدا نكردم.سپاسگذار خواهم بود اگر بنده را راهنمايي بفرماييد

درود و سلام .دوستان عزیز و ارجمند کسی نبود راهنمایی کند؟

!As@d
23-02-2010, 23:32
همه جا تعریف از صبا نت هست! اول ببین تو منطقه مخابراتی شما چه شرکت های فعال هستند
می توانید از سایت زیر کمک بگیرید

البته سایت های خود شرکت ها هم معمولا همچین امکاناتی رو دارند.

Advanced Ali-001
24-02-2010, 00:28
همه جا تعریف از صبا نت هست! اول ببین تو منطقه مخابراتی شما چه شرکت های فعال هستند
می توانید از سایت زیر کمک بگیرید

البته سایت های خود شرکت ها هم معمولا همچین امکاناتی رو دارند.

ممنون عالی بود :11: ولی صبا نت نداره واسه منطقه ما یکی دیگه لطفا ممنون:11:

aghamajid1369
24-02-2010, 13:39
سلام بچه ها. من چند روزه یه مشکل برام پیش اومده مودم خیلی Disconnect میشه( یعنی کلا اون چراغ dsl خاموش میشه واسه چند ثانیه بعد دوباره شروع میکنه به پیدا کردن). مثلا بعد از 45 دقیقه یا 30 ساعت حتما یه بار dc میشه و حسابی اعصابم رو خورد کرده. مودم من Linksys WAG 54G2 هست.( تا اونجایی که تحقیق کردم خیلی مودم خوبیه. چند تا از دوستام هم خیلی وقته دارن و مشکلی باهاش ندارن)
زنگ زدم به شاتل گفت شاید تلفون بیسیمیتون نویز میندازه و شما هی dc میشین. منم همه تلفن ها رو کشیدم و دوباره امتحان کردم ولی بازم دوباره بعد از حدود 30 ساعت یه بار dc شدم!!
دوباره زنگ زدم گفت از طرف شاتل مشکلی نیست. یا مودمتون خراب شده یا سیم برق از کنار سیم اصلی تلفن رد شده.
من الان خیلی وقته که adsl دارم و همچین مشکلی نداشتم پس گزینه دوم نیست.
به نظرتون مشکل از کجاست ؟

mary83
24-02-2010, 14:15
من این مودم wag54g2-sgرو تازه گرفتم اما نمی تونم کانفیگ کنم چراغ adsl روشن نمی شه و مخابرات می گه از طرف اوتا من وصلم می شه کمک کنین؟؟؟ این Pin که اصلا پیدا نمی شه من هرچی شماره پشت مودمه رو زدم ولی می گه اشتباهه. سی دی setup رو هم که می زارم می گه روتر یا gateway رو پیدا نکرد

---------- Post added at 02:15 PM ---------- Previous post was at 02:13 PM ----------

تا وقتی چراغ adsl مودم تون روشن و ثابت نشده معنی اش اینه که هنوز از سمت مخابرات خط تون رانژه نشده
خود مخابرات داره می گه از اون طرف وصله ممکنه اشکال از خط های حونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Advanced Ali-001
24-02-2010, 16:52
صبا واسه من نداره یکی دیگه نیست از این بهتر:13:

parsa205
25-02-2010, 01:00
اگه من یه مودم ASUS am604G بگیرم میتونم خودم تنظیمات اولیه رو انجام بدم یا کار کردنش خیلی سخته؟؟؟ در مورد لپ تاپ چطور میتونه راحت بهش وصل شد یانه؟؟؟

hadibs
25-02-2010, 06:21
سلام دوستان
کسی میتونه منو راهنمایی کنه که چجوری میشه لب تاب رو با ویندوز اکس پی به وایرلس کامپیوتر خانگی وصل کنم مودم وایرلسم لینکسیس هستش یه ای دی اس ال هم از پارس آن لاین دارم
فقط لطف کنید بگید جزء به جزء برام شرح بدید چجوری باید وصلش کنم ؟
منتظرم

roteal2007
25-02-2010, 11:45
سلام دوستان ببخشید این مودم های وایرلس planet خوبه ؟؟؟
اگه سایتی از نمایندگیش سراغ دارین بی زحمت...

mary83
25-02-2010, 12:33

salam
من مودم رو بردم سر خط ورودی تلفن به ساختمان اما اونجا هم چراغ مودم روشن نشد :(( مگر نباید اگه خط وصل باشه چراغ روشن باشه؟؟؟ با 2 تا مودم تست شده امتحان کردم
مخابرات هم می گه وصله فکر نکنم دروغ بگه

parsa205
25-02-2010, 13:06
دوستان میشه نظرتون رو راجع به مودم زاکسل بگید رفتم واسه مودم که وایرلس هم داشته باشه این مودم رو به من پیشنهاد دادند...

Electronic-Arts
25-02-2010, 13:10
سلام دوستان ببخشید این مودم های وایرلس planet خوبه ؟؟؟
اگه سایتی از نمایندگیش سراغ دارین بی زحمت...
معمولا خود نمایندگی های صبا دارن و خودم هم الان یه ADE3410 دارم از خودشون خریدم(یه لن و یه USB) و کاملا هم راضی هستم و تا چند وقت دیگه میخوام برم 4 پورتش رو بخرم

roteal2007
25-02-2010, 13:31
معمولا خود نمایندگی های صبا دارن و خودم هم الان یه ADE3410 دارم از خودشون خریدم(یه لن و یه USB) و کاملا هم راضی هستم و تا چند وقت دیگه میخوام برم 4 پورتش رو بخرم

شما یه مطلب آموزشی از نصب تنظیمات این مودم داری به ما بدی؟
من برای یه استفاده خونگی میخوام ارزونترین مودم وایرلس با برند planet چند قیمته؟!

Borhan72
25-02-2010, 15:04
- كانفيگ كردن مودم

خوب حال كه كانكشن PPPOE ساخته شد و يوزرنيم و پسوردي كه مخابرات داده در كانكشن وارد كرديد نوبت به تنظيم مودم مي رسه. بخش how to make pppoe on modem مربوط به كانفيگ كردن مودم هست.

سلام....
اين قسمت كجاست؟؟؟؟
يعنی بايد برم توسايت HUAWEI???

Electronic-Arts
25-02-2010, 15:33
شما یه مطلب آموزشی از نصب تنظیمات این مودم داری به ما بدی؟
من برای یه استفاده خونگی میخوام ارزونترین مودم وایرلس با برند planet چند قیمته؟!
1-برات میذارم
2-قیمتی که خودشون گفتن دقیق یادم نیست ولی حدود 90 تومن بود(89-85) این طورا

mehrdad38
25-02-2010, 15:47
سلام....
اين قسمت كجاست؟؟؟؟
يعنی بايد برم توسايت HUAWEI???

بايد برين اينجا :

قسمت how to make pppoe on modem رو دانلود كنين.

Borhan72
25-02-2010, 15:56
بايد برين اينجا :

کد:
قسمت how to make pppoe on modem رو دانلود كنين.

اونو دانلود كردم.....
ولی وقتی تو آدرس بار 192.168.1.1 رو ميزنم هيچ چيزی برام باز نميشه......

mehrdad38
25-02-2010, 17:12
اونو دانلود كردم.....
ولی وقتی تو آدرس بار 192.168.1.1 رو ميزنم هيچ چيزی برام باز نميشه......

براي اينكه وارد تنظيمات مودمت بشي بايد مودمت رو يكبار ريست كني بعد دوباره IP رو وارد كن.

اون مثلث زرد رنگ كه توش علامت تعجب داره مربوط به IP كارت شبكه هست بايد دستي به كارت شبكت IP بدي. براي اين كار :

Start Menu........>Connect To ........>Show All Connections.....>Local Area Connection.........>General

بعد قسمت This Connection Uses the following Item...........> گزينه [Internet Protocol [TCP/IP رو انتخاب بعد دكمه Properties رو بزن تو صفحه وارد شده:

Use The Following IP Address رو انتخاب كن. بعد مقدار رو به اين صورت وارد كن:

IP Address: 192.168.1.2
Default Gateway:192.168.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0

Borhan72
25-02-2010, 17:22
ممنون داداش....
اون حل شد....
طبق همون فايلهای آموزشی هم تو تنظيمات مودمم جلو رفتم...
ولی بازم موقع كانكت شدن ارور 678 ميده....

mehrdad38
25-02-2010, 17:41
ممنون داداش....
اون حل شد....
طبق همون فايلهای آموزشی هم تو تنظيمات مودمم جلو رفتم...
ولی بازم موقع كانكت شدن ارور 678 ميده....

parsa205
25-02-2010, 19:18
دوستان میشه نظرتون رو راجع به مودم زاکسل بگید رفتم واسه مودم که وایرلس هم داشته باشه این مودم رو به من پیشنهاد دادند...
یه نفر هم به من جواب بده.....!

mary83
25-02-2010, 19:21
سلامممممم
ممنونننننن
من رفتم قسمت llocal area conncetion و اونجا دستی ip : 192.168.1.1 رو دادم بعد تونستم وارد تنظیمانت مودم شم وقتی 192.168.1.1 رو تو iE می زنم ا ( قبلا cant find server می شد)
فابرمور v.1.00.10 اما هتور چراغ مودم خاموشه کسی هست آدرس dns server زو بده من اون پایینشو یادمه 3 2 2 4 بود
مودم wag56g2 و مودم من سرخط تل روشن نمی شه

کمککککککککککککککککککککککک کککککککک به نظرتون به مخابرات بگم آدم می فرستن حرف رو تایید کنن؟؟؟؟؟؟
راستی واسه من این error رو می ده :815
الان می ایم عکش و میدارم
اما بهرحال چراغ dsl من اینجا و سر خط خاموشه

Borhan72
25-02-2010, 19:29
ميگم مشكل از تنظيمات مودمم كه نيست؟؟؟

ميگم من چرا وقتی يوزرنيممو چرت و پرت هم ميزنم همين ارور 678 رو ميده؟؟؟

---------- Post added at 07:29 PM ---------- Previous post was at 07:27 PM ----------

dns server زو بده من اون پایینشو یادمه 3 2 2 4 بود

فكر كنم 4224 هستش.....

mary83
25-02-2010, 19:30
یک prefered dns server و یک laternate dns server داریم کسی هست اینا رو بدونه به من بگه؟؟؟؟

mary83
25-02-2010, 19:37

oj2008pc
25-02-2010, 21:33
سلام
مشکل اینجاست که کامپیوتر و لپتاپ جداگانه میتونن به اینترنت وصل بشن ولی همزمان به اینترنت وصل نمیشن .
مثلا الان با pc به اینترنت کانکت شدم . با لپتاپ به مودم کانکت میشه ولی وقتی روی کانکشن اینترنت کلیک میکنم تو قسمت verifing username ... ارور میده .
لطفا راهنمایی کنین .

emprator_kochak
25-02-2010, 21:48
دوستان كسي اطلاع داره adsl رو فيبر نوري قابل پياده سازي هست يا نه ؟ چون من قرارداد با فن آوا بستم كه تازه شركت فهميده خط ما رو فيبر نوري هستش، در صورتي كه قبل قرارداد گفتن منطقه شما تحت پوشش ماست، حالا مي گن ميشه كاريش كرد، البته فكر كنم در حد حرف و سر گردوندن باشه ؟
كسي هست كه خطش رو فيبر نوري باشه ؟

mehrdad38
25-02-2010, 21:51
ميگم مشكل از تنظيمات مودمم كه نيست؟؟؟

ميگم من چرا وقتی يوزرنيممو چرت و پرت هم ميزنم همين ارور 678 رو ميده؟؟؟

---------- Post added at 07:29 PM ---------- Previous post was at 07:27 PM ----------

فكر كنم 4224 هستش.....

فكر كنم IP Address رو غلط وارد كردي:

IP Address: 192.168.1.2
Default Gateway: 192.168.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0

مقادير درست اينهاست. يوزرم نيم و پسورد هم وارد كن.

ehsan_old
25-02-2010, 22:46
سلام
لطفا راهنمایی کنین .

سلام

اساس حالت Bridge همینه و شما هیچ وقت نمیتونید همزمان با دو تا کامپیوتر وارد اینترنت شید. مگر اینکه از طریق یکی از کامپیوترها اینترنت رو به اشتراک بگذارید و با کامپیوتر دیگر به اون کامپیوتر وصل بشید.

چرا مودم رو در حالت PPPoE قرار نمیدید؟

Electronic-Arts
25-02-2010, 23:21
یه نفر هم به من جواب بده.....!
من که خودم تا حالا اسم این مودم رو نشنیدم و از آشنا ها هم کسی نداره پیشنهاد نمیکنم که بخری قیمت چند داد؟

abcdab
25-02-2010, 23:28
با سلام دوستان من می خواستم از شاتل سرویس بگیرم گفتن تلفنتون pcm هست حالا چیکار کنم ؟اگر برم مخابرات بگم درستش کنند چقدر طول میده؟ در ضمن من شیرازم مرکز امیر کبیر

Advanced Ali-001
26-02-2010, 00:20
صبا واسه من نداره یکی دیگه نیست از این بهتر:13:

دوستان یه راهنمایی خواستیما.....:19:

$*BEHNAM*$
26-02-2010, 00:42
سلام

الان چند روزیه که adsl من یه مشکل پیدا کرده . وقتی کامپیوترم رو روشن میذارم تا دانلود کنه دانلود به راحتی کار میکنه ولی نزدیک دو تا سه دقیقه بعدش با اینکه چراغ adsl و lan و act مودمم روشنه دانلود خود به خود قطع مشه و علامت کره که روی علامت کانکشن کنار ساعت ویندوز هستش میره و فقط دو مانیتور رو نشون میده و برای اینکه بتونم دوباره دانلودم رو شروع کنم باید یک بار مودمم رو خاموش و روشن کنم تا درست بشه ولی باز بعد از 5 دقیقه همین مشکل پیش میاد .

به نظر شما مشکل از چیه ؟ مودم ؟ ویندوز ؟ سرویس دهنده ؟ ...
و چه طور باید حلش کنم !!!

Electronic-Arts
26-02-2010, 01:19
دوستان یه راهنمایی خواستیما.....:19:
خوب عزیز من در حال حاضر از صبا بهتر نیست من خودم هم صبا دارم و کاملا راضی هستم در حالی که تاپیک شاتل رو نگاه کن هر روز 10 صفحه میره جلو از شکایت

hamed-sos
26-02-2010, 09:03
چرا dsl-200 در ویندوز7 کامل آن اینستال نمیشه؟
و موقع نصب هم میخوا که ریبوت کنم....اما ریبود هم که میکنم باز میگه ریبوت کن!!!

emprator_kochak
26-02-2010, 09:33
دوستان كسي اطلاع داره adsl رو فيبر نوري قابل پياده سازي هست يا نه ؟ چون من قرارداد با فن آوا بستم كه تازه شركت فهميده خط ما رو فيبر نوري هستش، در صورتي كه قبل قرارداد گفتن منطقه شما تحت پوشش ماست، حالا مي گن ميشه كاريش كرد، البته فكر كنم در حد حرف و سر گردوندن باشه ؟
كسي هست كه خطش رو فيبر نوري باشه ؟

نبود كسي ؟

AriA jOhaRi
26-02-2010, 09:37
سلام !

دوستان این نوشته مربوط به چه اروری میشه ؟

یعنی مشکل از کجاست ؟

Advanced Ali-001
26-02-2010, 09:47
خوب عزیز من در حال حاضر از صبا بهتر نیست من خودم هم صبا دارم و کاملا راضی هستم در حالی که تاپیک شاتل رو نگاه کن هر روز 10 صفحه میره جلو از شکایت

بینهایت ممنون پس شاتلو بیخیال شم ایول غیر از اینا کدوم بهتره ممنون:40:

AriA jOhaRi
26-02-2010, 10:14
پست به علت اشتباهی بودن پاک شد

Electronic-Arts
26-02-2010, 11:58
سلام !

دوستان این نوشته مربوط به چه اروری میشه ؟

یعنی مشکل از کجاست ؟
در این حالت لینک نداری( چراغ( adsl(link خاموشه)

---------- Post added at 11:58 AM ---------- Previous post was at 11:55 AM ----------

بینهایت ممنون پس شاتلو بیخیال شم ایول غیر از اینا کدوم بهتره ممنون:40:
در حال حاضر پارس آنلاین هم خیلی ها راضی هستند

AriA jOhaRi
26-02-2010, 12:00
در این حالت لینک نداری( چراغ( adsl(link خاموشه)

---------- Post added at 11:58 AM ---------- Previous post was at 11:55 AM ----------

در حال حاضر پارس آنلاین هم خیلی ها راضی هستند

ببخشید منظورتون رو متوجه نمیشم !

یعنی باید چیکار کنم

چراغ adsl هم خاموشه (یه لحظه فقط اولش که روشن میکنم مودم رو روشن می شه)

Borhan72
26-02-2010, 12:10
مهرداد جان كجایی؟؟؟؟
گفتی مشكل از آی پی هامه....
يوزر و پسورد رو كه وارد ميكنم....
وقتی اون آی پی هایی رو كه تو گفتی رو زدم اين ارور رو بهم داد....:

Electronic-Arts
26-02-2010, 12:13

یعنی باید چیکار کنم

چراغ ADSL نباید خاموش باشه وقتی چراغش خاموشه دو معنی داره
1-خط رانژه نیست
2-مشکلی در سرور های مخابرات پیش اومده

mehrdad38
26-02-2010, 12:45
مهرداد جان كجایی؟؟؟؟
گفتی مشكل از آی پی هامه....
يوزر و پسورد رو كه وارد ميكنم....
وقتی اون آی پی هایی رو كه تو گفتی رو زدم اين ارور رو بهم داد....:

دوست عزيز شما بايد به اين صورت عمل كنين:

1

2

3

4

5

و سلام اگر باز مشكل پابرجا بود يا ايراد از مخابراته يا از مودم . مي توني فردا بري اونجا برات مودمت رو كانفيگ كنن.:10:

Borhan72
26-02-2010, 13:16
منم دقيقآ به همين صورت عمل كردم....
شايدم از مخابراته مشكل.....
ممنون...
ببخشيد اذيتتون كردم...

Mahdi.p30
26-02-2010, 13:42
دوستان سلام
من چند ماه پیش برای ADSL ، یه سیم جدید تا کامپیوتر گرفتم ، تا موقعی که ADSL داشتم سرعتم با خط 512 حداکثر روی 56 57 بود
بعدش که اون قطع شد ، با دیال آپ سرعتم روی 3 تا 3.5 هست
در حالی با یکی دیگه از پریزهای تلفن امتحان میکنم ، سرعت دیال آپم روی 5 6 هست
اسپلیتر رو هم از روی خط برداشتم ، باز تاثیری نداشت
به نظر خودم ، این کابل جدیدی که گرفتم ، روی سرعت اثر گذاشته
الان بازم میخوام ADSL بگیرم ، به نظر دوستان ، اگه کابل رو عوض کنم ، مشکل برطرف میشه؟؟
همونطوری که روی دیال آپ اثر گذاشته ، روی ADSL هم میتونه اثر بذاره یا نه؟
البته روی دیال آپ که سرعت رو 40 درصد آورده پایین ، ولی روی ADSL تقریبا 10 درصد! (اگه فکر کنیم isp به ما سرعت کامل رو میده)
اگه میشه بگید که از چه نوع کابلی استفاده کنم؟؟

Mahdi.p30
26-02-2010, 13:47

یعنی باید چیکار کنم

باید صبر کنی تا خطت رانژه بشه تا چراغ ADSL روشن و چشمک زن و سپس ثابت بشه، یا اینکه توی سیم کشی ، اسپلیتر و ... اشتباه نمودی
چراغای مودم ، همیشه موقع روشن کردن مودم ، روشن میشن!!

ReZa DN
26-02-2010, 15:30
میگم من مودم am602 دارم میخواستم بدونم با usb وصل شدن بهتره یا lan ؟؟اصلا فرقی داره؟

ehsan_old
26-02-2010, 16:36
میگم من مودم am602 دارم میخواستم بدونم با usb وصل شدن بهتره یا lan ؟؟اصلا فرقی داره؟

با LAN بهتره چون ارتباط پایدارتری رو دارید.

hamed-sos
26-02-2010, 16:57
چرا dsl-200 در ویندوز7 کامل آن اینستال نمیشه؟
و موقع نصب هم میخوا که ریبوت کنم....اما ریبود هم که میکنم باز میگه ریبوت کن!!!
یعنی یاری کننده ای نیست که مرا یاری کند؟

parsa205
26-02-2010, 19:46
من که خودم تا حالا اسم این مودم رو نشنیدم و از آشنا ها هم کسی نداره پیشنهاد نمیکنم که بخری قیمت چند داد؟
120تومن گفت...

Advanced Ali-001
27-02-2010, 00:42
دوستان باسلام مرکز مخابرات میدون توحید کجاس؟

khosro-parviz
27-02-2010, 08:54
درود دوستان گرامی.
ویندوز من 7 هست، وقتی شب (یا هر زمان دیگه) یه چیزی رو می ذارم روی دانلود و میرم، فکر کنم بعد از حدود یک ساعت اینترنتم به طور خودکار دیسکانکت میشه (حتی وقتی داره دانلود میشه)، اسلیپ اتوماتیک و ... رو هم غیر فعال کردم.
چطور دیسکانکت خودکار رو غیر فعال کنم؟
پیشاپیش سپاسگزارم دوستان.

al_frd
27-02-2010, 09:15
سلام و ممنون از تمامی دوستانی که توی این تاپیک به تازه کارها کمک می کنند.
من می خوام یه مودم وایرلس بگیرم . به نظر شما بهترینش کدومه؟ خودم بین am604 و wl600 موندم .
یه سوال ابتدائی : مودم باید حتما به کامپیوتر وصل باشه ؟ پس مزیت wl600 به am604 تو داشتن دو تا port اضافه خیلی چیز مهمی نیست و عملا میشه از همون portهای روی کامپیوتر هم استفاده کرد. wl600 مزیت دیگه ای هم داره؟

mehrdad38
27-02-2010, 10:38
دوستان باسلام مرکز مخابرات میدون توحید کجاس؟

خيابان آزادی ،خ اسکندری شمالی، بعد از شهرداری منطقه 10 - کوچه خازنی – پلاک 25

امور مشتركين:

66923737-66420909-66924444

Advanced Ali-001
27-02-2010, 12:21
خيابان آزادی ،خ اسکندری شمالی، بعد از شهرداری منطقه 10 - کوچه خازنی – پلاک 25

امور مشتركين:

66923737-66420909-66924444

ممنون دوست عزیز خط ADSL مثبت2 داره ممنون:11:
میگم واسه نصب ADSL کثیف کاری داره یعنی باید سیم جدید بکشنو ازاینجور حرفا یا باهمین خطه میشه؟

m.gh.esf
27-02-2010, 17:45
با سلام
امروز خط من رانژه شده ولی هر کاری میکنم چراغ لینک مربوط به مودم روشن نمیشه و حتی چشمکهم نمیزنه.
اگه منو راهنمایی کنین ممنون میشم.
مودم ASUS WL-AM604 هست.

a6l3i
27-02-2010, 17:58

سلام و ممنون از تمامی دوستانی که توی این تاپیک به تازه کارها کمک می کنند.
من می خوام یه مودم وایرلس بگیرم . به نظر شما بهترینش کدومه؟ خودم بین am604 و wl600 موندم .
یه سوال ابتدائی : مودم باید حتما به کامپیوتر وصل باشه ؟ پس مزیت wl600 به am604 تو داشتن دو تا port اضافه خیلی چیز مهمی نیست و عملا میشه از همون portهای روی کامپیوتر هم استفاده کرد. wl600 مزیت دیگه ای هم داره؟

فکر کنم منظورتون 604g باشه. چون 604 وایرلس نیست. اگه اینطوره ، اگه USB نیاز داری (واسه به اشتراک گذاری پرینتر یا یه فلش تو شبکه ) خوب wl600g رو باید بگیری و اگر هم نه لزومی نداره 20 تومن اضافه بدی. من برد 604g رو تست نکردم ولی تو سایت خود ایسوس برد هر دو رو یکسان نوشته.

-من یه سال و نیمه wl600 دارم . بنده خدا شبانه روز هم روشنه و فعلا داره می تازه. سوالی داشتین در خدمتیم.

ممنون دوست عزیز خط ADSL مثبت2 داره ممنون:11:
میگم واسه نصب ADSL کثیف کاری داره یعنی باید سیم جدید بکشنو ازاینجور حرفا یا باهمین خطه میشه؟
برای راه اندازه هر نوع ADSL یه جفت سیم مسی لازمه که شما رو به تجهیزات ISP توی مخابرات وصل کنه ( خط رانژه بشه) که قطعا هست! حالا باید ببینین چه ISPهائی تو مخابرات توحید تجهیزات دارن و چه سرویس هائی رو ارائه میدن.
شما عملا هیچ گونه تغییری در سیم کشی نخواهید داشت.

با سلام
امروز خط من رانژه شده ولی هر کاری میکنم چراغ لینک مربوط به مودم روشن نمیشه و حتی چشمکهم نمیزنه.
اگه منو راهنمایی کنین ممنون میشم.
مودم ASUS WL-AM604 هست.

اولا مبارکه . .
ثانیا ، خواستم بگم به فروم خوش اومدین ، دیدم دوساله روزه سکوت گرفتین !!!!
سوما ، Splitter گذاشتین؟

m.gh.esf
27-02-2010, 18:24
اولا مبارکه . .
سوما ، Splitter گذاشتین؟

ممنون دوست من :11:
با اسپلیتر هم فرقی نمی کنه. ولی من مستقیم به مودم وصل میکنم.

al_frd
27-02-2010, 20:43
a6l3i ممنون از نکته ای که گفتین
من می خوام بین 4-5 تا کامپیوتر و لپ تاپ شبکه بی سیم راه اندازی کنم که چند تا از کاربرها هم به adsl دسترسی داشته باشند و پرنتر هم روی یکی از کامپیوترها share باشه ، برای اینکار داشتن 604g و کارتهای شبکه روی کامپیوترهای دیگه کافیه ؟ اگر نه چه تجهیزات دیگه ای لازمه؟ برای راه اندازی چنین شبکه ای راهنمایی وجود داره؟

Electronic-Arts
27-02-2010, 21:14
ممنون دوست من :11:
با اسپلیتر هم فرقی نمی کنه. ولی من مستقیم به مودم وصل میکنم.
دوشاخه ای که میزنی معمولیه یا ضد برق؟

amir200812
27-02-2010, 21:31
سلام
دوستان من یک مشکل دارم با مودم TP-Link TD-8811!
مشکل اینه که بعضی وقت ها اینترنت از کار میوفته! یعنی به اینترنت وصل هست ولی کاری نمیکنه! به سایتی باز میکنه نه دانلود میکنه! باید 1 بار ریبوت کنم مودم رو تا درست بشه! بعضی وقت ها 10 15 ساعت بدون مشکل کار میکنه ولی بعضی وقت ها هر 5 دقیقه یکبار اینطوری میشه!
و اینکه فقط وقتی دانلود میکنم اینطوری میشه و زمان UP کردن و وبگردی مشکلی نیست.
خواستم Firmware رو آپدیت کنم ولی سایت TP-Link بالا نمیاد! توی سایت چین هم این مدل رو نتونستم پیدا کنم!
ویندوز هم 7 هست و از LAN استفاده میکنم!

درضمن این چیزی که دورش خط کشیدم چی هست؟

player2007
27-02-2010, 21:44
اون چیزی که دورش رو خط کشیدین ، مدت زمانیه که یک آی پی که توسط dhcp به یکی از کلاینت ها داده شده اعتبار داره . یعنی بعد از 24 ساعت یک آی پی جدید بهش میده که البته معمولا همون آی پی رو دوباره بهش میده . فکر نمیکنم اون مشکل شما ربطی به این داشته باشه . شما برای اینکه خیالت راحت بشه میتونی این عدد رو میتونی خیلی بزرگ بدی . در مورد مشکل اصلیتون راستش من خودم الان تازه دیدم و هر چی فکر کردم نفهمیدم . اگه کسی جوابتون رو نداد فردا به همکارام میگم ببینم کسی میدونه این مشکل از کجاست ؟

player2007
27-02-2010, 21:48
البته ناگفته نباند که شبیه این مشکل شما رو من توی ویندوز 7 دیدم . یعنی وقتی با کابل شبکه وصل بود و با دانلود منیجر IDM یه چیزی دانلود میکردم همه چیز یهو قطع میشد ! وباید مودم رو خاموش روشن میکردم . من دانلود منیجر رو عوض کردم و درایور کارت شبکه رو هم آپدی کردم ولی بازم نشد . خلاصه مودم رو با کابل usb زدم و الان داره مثل لامبورگینی کار میکنه و فهمیدم که مشکل من از کارت شبکه بود و پیگیرش نشدم ببینم چرا اینجوریه . حالا ویندوز شما 7 هست ؟

Advanced Ali-001
28-02-2010, 08:11

فکر کنم منظورتون 604g باشه. چون 604 وایرلس نیست. اگه اینطوره ، اگه USB نیاز داری (واسه به اشتراک گذاری پرینتر یا یه فلش تو شبکه ) خوب wl600g رو باید بگیری و اگر هم نه لزومی نداره 20 تومن اضافه بدی. من برد 604g رو تست نکردم ولی تو سایت خود ایسوس برد هر دو رو یکسان نوشته.

-من یه سال و نیمه wl600 دارم . بنده خدا شبانه روز هم روشنه و فعلا داره می تازه. سوالی داشتین در خدمتیم.

برای راه اندازه هر نوع ADSL یه جفت سیم مسی لازمه که شما رو به تجهیزات ISP توی مخابرات وصل کنه ( خط رانژه بشه) که قطعا هست! حالا باید ببینین چه ISPهائی تو مخابرات توحید تجهیزات دارن و چه سرویس هائی رو ارائه میدن.
شما عملا هیچ گونه تغییری در سیم کشی نخواهید داشت.

اولا مبارکه . .
سوما ، Splitter گذاشتین؟

ممنون دوست من میگم رفتم شرکته لایزرو بهم پیشنهاد کردند رفتم تو سایتش قیمتاش نجومیه چیکار کنم؟:19:

chel
28-02-2010, 10:40
سلام من تازگی eco 128 شاتل رو گرفتم
می خوام مودم 4 پورته بخرم
می شه راهنمایی کنین چه مودمی بهترینه که بخرم و بعدا باعث دردسر برای من نشه؟
ممنون

saba_879
28-02-2010, 12:12
سلام بر همه دوستان
یه اطلاعات مختصری در مورد این مودم tp_link میخواستم

Shiu
28-02-2010, 12:23
سلام خدمت دوستان عزیز.
من چند وقتی‌ می‌شه که یک مشکلی‌ برام پیش اومده، هرچی‌ صبر کردم درست بشه، متأسفانه نشد.
مشکله من اینه که، زمانی‌ که بیشتر از ۴ تا، یا بعضی‌ وقتا ۵ تا فایل رو توی تورنت میزارم برای دانلود، بد از حدودا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دانلود کردن، اینترنت قطع می‌شه. از اونجایی که کانکشن من bridge نیست، اینترنت به سرعت وصل می‌شه، حتا ۱ ثانیه هم طول نمی‌کشه. این مشکل از زمانی‌ به وجود اومد که شاتل سرویس‌های آرت رو روی 1Mbگذاشت، دقیقا از اون زمان من به این مشکل دچار شدم، این نکته‌رو بگم که من تا حالا ۳ تاISP عوض کردم، و همیشه هم از تورنت استفاده می‌کردم و هیچوقتم چنین مشکلی‌ نداشتم، فیرمور مودم هم آخرین ورژن هست، هیچ یک از تنظیمات مودم هم عوض نشده، همچنین ویندوز و تورنت نیز همونایی هستن که قبلا داشتم، تنظیمات هیچ کدوم عوض نشده. نکتهٔ بعدی که باید بگم اینه که دیگه سرویس من رو ۱Mb نیست، اما همچنان این مشکلو دارم. من قبلان حتا ۳۰ تا تورنت رو هم گذاشته بودم برای دانلود، اما این مشکل نبود.
مودم من d-link 2640T، ویندوز هم ۷، و ۲ تا پیسی هم دارم، که روی هر ۲ این مشکل رو دارم.
ممنون میشم از دوستان کمکی‌ در این مورد بکنن
با تشکر فراوان

amir200812
28-02-2010, 13:11
البته ناگفته نباند که شبیه این مشکل شما رو من توی ویندوز 7 دیدم . یعنی وقتی با کابل شبکه وصل بود و با دانلود منیجر IDM یه چیزی دانلود میکردم همه چیز یهو قطع میشد ! وباید مودم رو خاموش روشن میکردم . من دانلود منیجر رو عوض کردم و درایور کارت شبکه رو هم آپدی کردم ولی بازم نشد . خلاصه مودم رو با کابل usb زدم و الان داره مثل لامبورگینی کار میکنه و فهمیدم که مشکل من از کارت شبکه بود و پیگیرش نشدم ببینم چرا اینجوریه . حالا ویندوز شما 7 هست ؟
اقا دقیقا همینه دیگه!
هم ویندوز 7 هست و هم از IDM استفاده میکنم!
نکنه این دوتا با هم جور نیستن؟
نسخه ویندوز شما چی هست؟ چون من با نسخه های بتا که قبلا بود مشکلی نداشتم ولی این ویندوز من :
ابنو بعد 22 اکتبر خریدم.

حالا کسی میتونه سایت TP-LINK رو باز کنه؟ این دیگه چرا سکته کرده؟

ali_ab
28-02-2010, 19:05
با سلام به دوستان عزیز

اگه بخوام مودم (ایسوس am602)رو مجدد به صورت دستی نصب بکنم چه کاری باید انجام بدم ؟ چون از device manager وقتی uninstall می کنم خودش دوباره مودم رو شناسایی میکنه.

از راهنمایی دوستان بسیار سپاسگزارم

پاینده و سربلند باشید

roteal2007
28-02-2010, 19:33
سلام به همه دوستان منم دارم به جمع adsl داران میپیوندم(دست نمیزنین واسم:19:)
این مودم رو سفارش دادم tp-link 8101 وایرلس داره و تا 4شنبه میرسه دستم.
بعدش یه سئوال من یه برگ تعرفه adsl از یکی از شرکتا گرفتم نوشته هزینه نصب و راه اندازی , مربوط به چی میشه؟!

Advanced Ali-001
28-02-2010, 19:37
دوستان واسه گرفتن ISP یه شرکت باید مودمی که شرکته داره بگیری؟:18:

01110362
28-02-2010, 20:17
سلام دوستان یه مودم g31 asus خریدم خواستم بریج کنم تنظیمات ok میشه اما اینترنت کانکت نمیشه حتما باید با pppoe کانکت شم
دومی مشکل هم موقعی که روتنظیمات ppoe وتنظیمات وایرلس با هم انجام میدم (برا گوشی) تنظیمات ok هست اماکانکت نمیشه یعنی تنظیمات وایرلس باید بیخیال شم ممنون میشم از دوستانی که الاعاتی در این زمینه دارن کمک کنن .

Electronic-Arts
28-02-2010, 21:04
اگه اولین بارته از همون شرکت بگیر که دبه در نیارن بگن مودمتون به ما نمیخوره سرعتتون پایینه

a6l3i
28-02-2010, 22:16
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلام به همگی

سلام به همه دوستان منم دارم به جمع adsl داران میپیوندم(دست نمیزنین واسم:19:)
این مودم رو سفارش دادم tp-link 8101 وایرلس داره و تا 4شنبه میرسه دستم.
بعدش یه سئوال من یه برگ تعرفه adsl از یکی از شرکتا گرفتم نوشته هزینه نصب و راه اندازی , مربوط به چی میشه؟!

خوش اومدی عزیز ، اینم به افتخار گل روی شما . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

متاسفانه بین ISP ها مد شده که این هزینه رو همیشه به مشتری می ندازن ، هرچند سعی میکنن مودم رو هم بچپونن ولی میشه اون رو یه کاری کرد.
این 10 تا 15 تومن واسه تشریف آوردن متخصصان ISP هستش تا مودم رو نصب کنن تا شما یه وقت کابل LAN رو نزنی تو پریز برق !!! قبلا که مودم ها USB بود مشکلاتی برای دوستان تو نصب کردن مودم پیش میومد ولی الآن که همه با LAN کار میکنن ، تا 80% مشکل ها برطرف شده ولی ISP ها عادت کردن و طفلی ها میترسن ترک عادت موجب مرض بشه !!!

----------------------------------

الزاما نه. اونها میگن ترجیحا از ما بگیرین چون اگه فردا مشکلی پیش بیآد راحت تر باشن. هیچ ISP ای با ASUS مشکلی نداره و بعدشم Dlink. بعضیا به Linksys گیر میدن.

ولی همیشه ISP ها مودم ها رو حداقل 5 تا 10 تومن گرون تر میدن و بستگی داره با کدوم شرکت و وارد کننده روابطشون بهتر باشه . !!! همون روز مودم اونها بهترین مودم محسوب میشه!!!!!

Macushla
01-03-2010, 00:22
اگه اولین بارته از همون شرکت بگیر که دبه در نیارن بگن مودمتون به ما نمیخوره سرعتتون پایینه

ميشه از شركت سوال كرد كه چه نوع مودمي رو ميفروشه و بعد خودت از بيرون همون مدل رو تهيه كني .

من سوال كردم ،شركت tp link 8811 رو 55 گفت ولي خودم رفتم بيرون و با 27 تومن خريدم ، ديگه طرف نميتونه بگه tp link شما با مال ما فرق داره .

Mahdi.p30
01-03-2010, 00:29
ميشه از شركت سوال كرد كه چه نوع مودمي رو ميفروشه و بعد خودت از بيرون همون مدل رو تهيه كني .

من سوال كردم ،شركت tp link 8811 رو 55 گفت ولي خودم رفتم بيرون و با 27 تومن خريدم ، ديگه طرف نميتونه بگه tp link شما با مال ما فرق داره .
جدا؟؟
کدوم شرکت؟؟
حتی آدم میتونه 10 15 تومن هم بذاره روی پولی که شرکت میکشه بالا و مودم وایرلس بخره:31:

Macushla
01-03-2010, 01:20
جدا؟؟
کدوم شرکت؟؟
حتی آدم میتونه 10 15 تومن هم بذاره روی پولی که شرکت میکشه بالا و مودم وایرلس بخره:31:
شهرستانم ، نماينده داتك

Mahdi.p30
01-03-2010, 01:32
شهرستانم ، نماينده داتك
منم تابستون رفته بودم از يكي از شركتا ،سرويس بگيرم ،همين 8811 رو ميگفت 45
در حالي كه پاساژ كامپيوتر چند متر اونطرف تر ميدادن 30 تومن
اينا تا دسته ميخوان فرو كنن
به هر حال از هر 5 6 نفر ،بالاخره يه ناوارد پيدا ميشه كه بهش بندازن

amanda1
01-03-2010, 01:39
سلام به همه ريش سفيداي ADSL
ممكنه تازه واردارو راهنمايي كنين كه چه مودمي بخرن كه هم خوب باشه هم كلا سرشون نره پول زيادي بدن.و اينكه تو همدان چه شركتي بهتره؟
:19:

a6l3i
01-03-2010, 03:45
ممكنه تازه واردارو راهنمايي كنين كه چه مودمي بخرن كه هم خوب باشه هم كلا سرشون نره پول زيادي بدن.و اينكه تو همدان چه شركتي بهتره؟

سلام ، خوش اومدی . . .
1- بستگی به نیازهای شما و البته مقدار هزینه ای داره که واسش در نظر گرفتی!!!
2- اگه منظورتون از بهترین شرکت تو همدان ، بهترین ISP هستش ، دوستان تو تاپیک زیر بیشتر میتونن راهنمائی کنن:

a6l3i
01-03-2010, 03:45

سلام ،
1- بستگی به نیازهای شما داره! این که وایرلس می خوای یا فقط LAN ؟ و البته مقدار هزینه ای داره که واسش در نظر گرفتی!!!

2- اگه منظورتون از بهترین شرکت تو همدان ، بهترین ISP هستش ، دوستان تو تاپیک زیر بیشتر میتونن راهنمائی کنن:

fa13
01-03-2010, 11:10
ذوستان عزیز لطفا راهنمایی کنین
میخوام از پارس آنلاین سرویس بگیرم میگه باید از خودم مودم بگیری یا مودم هایی که من میگم رو بخری !!
این مودم ها رو میگه میتونی بگیری
zyxel -p660 ru
zyxel-p660 hw
asus 602 یا 604
symphony
حالا کدوم رو بگیرم ؟
میخوام هم pc و laptop بهش وصل کنم ؟
ویندوز 7
نصب خفن و گیر الکی هم نداشته باشه
احتمالا 24 ساعت روشن :31:
یه سوال مبتدی این مودم ها هم اینترنال/ اکسترنال داره ؟
Advanced Ali-001
01-03-2010, 11:18
جدا؟؟
کدوم شرکت؟؟

راست میگه راست میگه منم این مودمرو گرفتم 30تومن :18: از بیرون ولی خود شرکت لایزر میداد 50تومن :18:

Advanced Ali-001
01-03-2010, 11:29
دوستان وشمایی که فعالی از لایزر بگیرم یا نه چون هیچ کدوم واسه میدو توحید نمایندگی ندارن:41:

AB
01-03-2010, 11:43
میخوام از پارس آنلاین سرویس بگیرم میگه باید از خودم مودم بگیری یا مودم هایی که من میگم رو بخری !!
zyxel -p660 ru
zyxel-p660 hw
asus 602 یا 604
symphony
حالا کدوم رو بگیرم ؟
ویندوز 7
شما این جفنگیات رو باور نکن.همه مودم ها یکی هستن و فقط مارکشون متفاوته.

اگه لپتاپ هم میخایی وصل کنی بهتره نوع بیسیمش رو بگیری.

مودمو با سیم وصل کنی به پی سی و با لپتاپ از وایرلس استفاده کنی.

99.9 درصد مودم های ای دی اس ال اکسرنال هستن.اینترنال هم مشکلات خودشو داره.مثلا باید هر دفعه ویندوز عوض میکنی درایورش رو نصب کنی.ولی مودم های اکسترنال نیازی به درایور ندارن.(مگر این که با یو اس بی وصل بشن.)

بین این مودم ها هم آسوس (که همه اشتباها میگن ایسوز:27:)از همه بهتره ولی اگه بخایی وایرلس بگیری بهترین برند لینک سیس هست و بعد از اون تی پی لینک.

a6l3i
01-03-2010, 11:44
zyxel -p660 ru
zyxel-p660 hw
asus 602 یا 604
symphony
حالا کدوم رو بگیرم ؟
ویندوز 7
سلام
1- اگه میخوای هیچ ISP ای بهت گیر نده Asus بگیر تا از شر کل کل کردن باهاشون در آینده راحت باشی و بی خودی نگن چون فلان مودم رو داری نمی تونیم راهنمائیت کنیم. (هرچند برندهای Linksys و Dlink هم حرف ندارن - و به نظر بعضی دوستان بهتر - من خودم Asus گرفتم. بقول دوستمون همشون یکی هستن- مخصوصا با سرعت اینترنت تو ایران !)
2- Symphony هم نگیری بهتره ، چون همون Asus هستش که به سفارش ایران زده شده و برد داخلی و حتی Firmware اون دقیقا همون ایسوسه. (بعضی از دوستا نواسه Upgrade کردنش با مشکل مواجه شده)

من متوجه نشدم که آیا وایرلس هم لازم داری یا نه؟
اگه لازم نداری :Asus-am604 رو پیشنهاد میکنم چون 4 تا پورت LAN داره و بعد از یک بار تنظیم کردن اون و دادن مقادیر ISP بدون هیچ دردسری ، هر سیستمی رو که بهش وصل کنی ، سه سوته وارد نت و شبمه مودم میشه. قیمتش هم که حدود 40 تا 45 هستش.

(Asus-am602 فقط یه LAN و یه USB داره که حداکثر دوت ا سیستم رو میتونی شبکه کنی. اون هم چون یکی LAN هستش و یکی USB یه کم اذیتت میکنه)

اگر هم وایرلس می خوای: Asus-am604g مناسبه ، که علاوه بر 4تا LAN میتونه تا 15 دستگاه (شامل موبال ، لپ تاپ و ....) رو شبکه کنه. (حدود 70 تا 75 تومن )

fa13
01-03-2010, 11:54
اقا دمتون گرم با این سرعت پاسخ دهی
پس همون AM604G رو همه تایید کردن میگیرم امیدوارم راحت گیر بیاد ؟!
راستی برا وایرلسس میشه پسورد گذاشت دیگه ؟
قربونتون :11:

a6l3i
01-03-2010, 14:44
اقا دمتون گرم با این سرعت پاسخ دهی
پس همون AM604G رو همه تایید کردن میگیرم امیدوارم راحت گیر بیاد ؟!
راستی برا وایرلسس میشه پسورد گذاشت دیگه ؟
قربونتون :11:
اگه نشه که باید اسم شبکه رو بذاری ایسگاه صلواتی . . . !
شما میتونی واسه شبکه وایرلس به چند روش و در چند سطح امنیتی پسورد بذاری.
موفق باشی . . .

naz_toto
01-03-2010, 17:19
سلام
من یه مودم symphony sy5500c دارم . مومم خوب کار میکرد ولی الان چند وقته که مدام دیسکانکت میکنه یعنی حدودا هر یک دقیقه یکبار دیسکانکات میکنه و دوباره کانکت میشه . مودم من در حالت آتوکانکت تنظیم شده .

با یه مودم دیگه تست کردم این مشکل وجود نداره. مشکلش چیه و راه حلش چیه؟
ممنون میشم کمکم کنید

senatorsali
01-03-2010, 18:30
chera inja modeme alfex moarefi nashode?:31:

a6l3i
01-03-2010, 19:04
سلام
من یه مودم symphony sy5500c دارم . مومم خوب کار میکرد ولی الان چند وقته که مدام دیسکانکت میکنه یعنی حدودا هر یک دقیقه یکبار دیسکانکات میکنه و دوباره کانکت میشه . مودم من در حالت آتوکانکت تنظیم شده .

با یه مودم دیگه تست کردم این مشکل وجود نداره. مشکلش چیه و راه حلش چیه؟
ممنون میشم کمکم کنید

سلام
خوب معلومه که تو تنظیمات مشکلی نیست. یا مودم مشکل داره یا نویز خط بالا رفته و مودم در برابرش کم میآره.
1- اگه تونستی مودم رو ببر پیش یکی از دوستان و تستش کن.( یا شرکت)
2- Splitter چی گذاشتی؟ تونستی عوضش کن.
3- مودمت چند سالشه؟ !!

Renjer Babi
01-03-2010, 20:20
سلام دوستان،یه سوال داشتم

برای وصل کردن مودم به pc ،از Usb بهتره استفاده بشه یا Lan؟دوتایی با همم میشه وصلشون کرد؟

ممنون

Mahdi.p30
01-03-2010, 20:23
سلام دوستان،یه سوال داشتم

برای وصل کردن مودم به pc ،از Usb بهتره استفاده بشه یا Lan؟دوتایی با همم میشه وصلشون کرد؟

ممنون
فرق زیادی نداره ولی لن راحتتره
احتیاج به نصب درایور مودم نداره
خیر ، با هم نمیشه استفاده کرد

محمد امين
01-03-2010, 21:41
درود بر دوستان عزيز
من مودم TP-Link مدل 8840 (4 پورت) دارم. از داخل خود جعبه اون يه splitter رو نصب كردم. ولي نويز روي خط تلفن خيلي شديد هست و اصلا نميشه صحبت كرد. وقتي كه مودم روشنه حتي وقتي connect نيستم، هنوز نويز داره! رفتم براي تلفنها بصورت جداگانه splitter گرفتم و نصب كردم. بازم مشكل حل نشد. حالا بايد چيكار كرد؟
ممنون

kod89
01-03-2010, 21:48
سلام یه d-link 2640u گرفتم مودم قبلیم2520 بود حالا یه مشکل دارم وقتی همه اون اتصالات(سیمها) به مودم اولیم میزنم کاملا ارتباطم برقرار میشه ولی وقتی به مودم جدیدم میزنم چراغ status خاموش میمونه! چرا اینجوریه؟ از سیم ها و خط تلفنم که نمیتونه باشه چون همونا رو به مودم دیگه زدم جواب داد . این مودم آک گرفتیم!!!! میتونه از مودم باشه؟

Exir
01-03-2010, 21:52
سلام خدمت دوستان عزیز.
من چند وقتی‌ می‌شه که یک مشکلی‌ برام پیش اومده، هرچی‌ صبر کردم درست بشه، متأسفانه نشد.
مشکله من اینه که، زمانی‌ که بیشتر از ۴ تا، یا بعضی‌ وقتا ۵ تا فایل رو توی تورنت میزارم برای دانلود، بد از حدودا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دانلود کردن، اینترنت قطع می‌شه. از اونجایی که کانکشن من bridge نیست، اینترنت به سرعت وصل می‌شه، حتا ۱ ثانیه هم طول نمی‌کشه. این مشکل از زمانی‌ به وجود اومد که شاتل سرویس‌های آرت رو روی 1Mbگذاشت، دقیقا از اون زمان من به این مشکل دچار شدم، این نکته‌رو بگم که من تا حالا ۳ تاISP عوض کردم، و همیشه هم از تورنت استفاده می‌کردم و هیچوقتم چنین مشکلی‌ نداشتم، فیرمور مودم هم آخرین ورژن هست، هیچ یک از تنظیمات مودم هم عوض نشده، همچنین ویندوز و تورنت نیز همونایی هستن که قبلا داشتم، تنظیمات هیچ کدوم عوض نشده. نکتهٔ بعدی که باید بگم اینه که دیگه سرویس من رو ۱Mb نیست، اما همچنان این مشکلو دارم. من قبلان حتا ۳۰ تا تورنت رو هم گذاشته بودم برای دانلود، اما این مشکل نبود.
مودم من d-link 2640T، ویندوز هم ۷، و ۲ تا پیسی هم دارم، که روی هر ۲ این مشکل رو دارم.
ممنون میشم از دوستان کمکی‌ در این مورد بکنن
با تشکر فراوان

من تو صد تا سایت دیدم که بچه ها با تجهیزات شبکه dlink مشکل داشتن احتمالاً مودمت کار خودشو کرده دیگه.

برای همینم همیشه پیشنهاد میکنم بچه ها اگه دنبال مودم ارزونن Tp-link بخرن.
نه جنس درجه n اُمِ آشغاله نه isp هست که پشتیبانی نکنه.

Exir
01-03-2010, 21:58
درود بر دوستان عزيز
من مودم TP-Link مدل 8840 (4 پورت) دارم. از داخل خود جعبه اون يه splitter رو نصب كردم. ولي نويز روي خط تلفن خيلي شديد هست و اصلا نميشه صحبت كرد. وقتي كه مودم روشنه حتي وقتي connect نيستم، هنوز نويز داره! رفتم براي تلفنها بصورت جداگانه splitter گرفتم و نصب كردم. بازم مشكل حل نشد. حالا بايد چيكار كرد؟
ممنون

مقدار زیادی از نویز خط به سیم کشی داخل ساختمون مرتبط میشه اگه لپتاب داری برو دم در خونه اونجا که اشتراک تلفن وارد ساختمون میشه تست کن .
بعضی خط ها هم قبل از اینکه وارد ساختمون بشن خودشون نویز دارن (بخاطر نوع تجهیزات و سیم کشی های غیر استاندارد مخابرات)

Mahdi.p30
01-03-2010, 22:00
درود بر دوستان عزيز
ممنون
ربطی به کانکت بودن نداره ، هر موقع مودم روشن کنید ، نویز میفته
اگه هر تلفن و مودمتون مستقیم به پریز تلفن وصل هست ، برای هر تلفن جداگانه یک اسپلیتر باید بذارید!
اگه از پریز یکی از تلفن ها ، سیم به طرف مودم میکشید ، باید اسپلیتر از یک طرف مستقیم به پریز و از طرف دیگه به تلفن و مودم در قسمتهای مخصوص خودش ، ضمنا برای هر گوشی تلفن دیگه ای هم که روی خطه باید یه اسپلیتر جداگانه بگیرید!

احتمال میدم شما مودمتون رو مستقیم به پریز وصل کردید و برای تک تک تلفنها اسپلیتر گذاشتید که این اشتباست!

Shiu
02-03-2010, 00:17
من تو صد تا سایت دیدم که بچه ها با تجهیزات شبکه dlink مشکل داشتن احتمالاً مودمت کار خودشو کرده دیگه.

برای همینم همیشه پیشنهاد میکنم بچه ها اگه دنبال مودم ارزونن Tp-link بخرن.
نه جنس درجه n اُمِ آشغاله نه isp هست که پشتیبانی نکنه.
ممنون از راهنمایی دوست عزیز، شاید حق با شما باشه، مودم کار خودشو کرده باشه، اما این مودم اشغال و درجه N ام نیست، من این مودم رو ۲ ساله پیش ۱۲۰ هزار خریدم، آخرین قیمتی هم که ازش دارم ۸۰ هزار هست، در هر صورت ممنون