PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

Gamemaster
25-12-2009, 17:45
كسي ميتونه از تمام مراحل تنظيم دستي مودم عكس بزاره؟(شايد من جايي رو اشتباه ميزنم)

a6l3i
25-12-2009, 18:48
بی خیال جدی نگیر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این که نیمچه خانم نیست ، تازه خاناش مونده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه مطمئنی که به برق نمیزنی یا کنار سوکت تلفن برق نیست ، معمولی بگیر 200 تومن.
اگر هم خواستی ضد برق بگیر حدود 1000 تومنه.
واسه DSL لزومی نداره ضد برق باشه ، این واسه اینه که جلوی سوتی های ما آدم ها رو بگیره و اگه زدیم تو برق مشکلی پیش نیآد.
همونطور که گفتم من اصلا دو شاخ ندارم ، چون رو دیوار مستقیم سوکت داریم و سیم واردش میشه.

-----------------------------------------------------------

كسي ميتونه از تمام مراحل تنظيم دستي مودم عكس بزاره؟(شايد من جايي رو اشتباه ميزنم)

من الآن دستی تنظیم میکنم ، واست میذارم. هرچند تا حالا 3 بار که تنظیم کردم هر سه بار Asus خودش تنظیم کرده و شخصاً دستی ست نکردم. ( چه حالی میده نتونم . . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

S A M S U N G
25-12-2009, 19:21
واسه DSL لزومی نداره ضد برق باشه ، این واسه اینه که جلوی سوتی های ما آدم ها رو بگیره و اگه زدیم تو برق مشکلی پیش نیآد.

سلام .

توی سایت صبانت اینطوری نوشته :

توجه داشته باشید که از دو شاخه های ضد برق تلفن برای اتصال به هیچوجه استفاده نشود و ابتدا به ساکن کلیه دستگاهای تلفن و آی دی کالر های متصل به خط تلفن در نقاط دیگرمنزل یا محل کارتان را قطع و از پریز در آورید و برای استفاده از هردستگاه تلفن نیاز به یک نویزگیر دارید .

شما هم میگی فرقی نداره :دی

الان موندم :دی

مخلصیم .

a6l3i
25-12-2009, 19:58
سلام .

توی سایت صبانت اینطوری نوشته :

توجه داشته باشید که از دو شاخه های ضد برق تلفن برای اتصال به هیچوجه استفاده نشود و ابتدا به ساکن کلیه دستگاهای تلفن و آی دی کالر های متصل به خط تلفن در نقاط دیگرمنزل یا محل کارتان را قطع و از پریز در آورید و برای استفاده از هردستگاه تلفن نیاز به یک نویزگیر دارید .

شما هم میگی فرقی نداره :دی

الان موندم :دی

مخلصیم .
آقا چرا اینقدر می پیچونیش؟ اگه سر یه دوشاخ اینهمه مته به خشخاش بذاری ، تو راه اندازی مودم و شبکه کردن خدا عاقبت بخیرت کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من که همون اول گفتم ، این دوشاخ های ضدبرق روی خط نویز می ندازن و بعضی مودم ها که به نویز حساس هستن ، مرخص میشن . واس همین ISP ها میگن واسه اینکه سر کار نرید اصلا از دوشاخ های ضدبرق استفاده نکنین.

شما دوشاخ معمولی بگیر ، ولی هواست باشه توبرق نزنی
حلللله؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

akhoond
25-12-2009, 20:33
آقا چرا اینقدر می پیچونیش؟ اگه سر یه دوشاخ اینهمه مته به خشخاش بذاری ، تو راه اندازی مودم و شبکه کردن خدا عاقبت بخیرت کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من که همون اول گفتم ، این دوشاخ های ضدبرق روی خط نویز می ندازن و بعضی مودم ها که به نویز حساس هستن ، مرخص میشن . واس همین ISP ها میگن واسه اینکه سر کار نرید اصلا از دوشاخ های ضدبرق استفاده نکنین.

شما دوشاخ معمولی بگیر ، ولی هواست باشه توبرق نزنی
حلللله؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام

البته تا جایی که من حدس می زنم ، اون ضد برق ها ، قیلتر هستن ، وقتی در سر راه خطوط ای دی اس ال قرار می گیرن ، باز هم دارن قیلتر می کنن بعضی فرکانس ها رو ، که باعث اختلال می شه ...

**** ایجاد اختلال رو مطئن هستم ، اما آیا دلیلش همینه رو حدس می زنم ...

یا حق

a6l3i
25-12-2009, 20:46

من مودم رو به تنظیمات کارخونه برگردوندم. بعد از تنظیم دستی ، همون مشکل شما پیش اومد. 15 دقیقه هرکاری میکردم تو تنظیمات مودم و چراغ های رو مودم میگفت اینترنت وصله ولی IE ارور No Access میداد! درحالیکه لپ تاپم با وایرلس مشکلی نداشت !! مودم من 4تا خروجی لن داره . کابل شبکه رو از اولی خارج کردم و زدم تو سومی درست شد. الآن که به اولی برش گردوندم درسته!! فی الحال هم دارم با PC کار میکنم. ( سه هفته ای بود بهش دست نزدم !!)

اینم مراحلش ( البته تو مودم من Asus-Wl-600g ) :

1- خارج کردن تمام کابل ها غیر از برق از مودم
2- ریست کارخونه مودم
3- رفتن به Network Connection :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4- گرفتن Properties از LAN و همچنین InternetProtoco (TCP?IP و بعد گذاشتن هر دو مورد روی اتومات:

5- وصل کردن کابل های تلفن و شبکه به مودم و صبر کردن برای شناسایی و برقراری شبکه و حذف ضربدر روی آیکن لن:

6- زدن 192.168.1.1 ( همونطور که میبینی اینترنت من الآن قطعه :

7- رفتن به قسمت تنظیمات دستی مودم : ( همونطور که میبینی هیچ تنظیماتی وارد نشده)

8- اول وارد کردن VPI/VCI : ( اینا در اصل همون آدرسیه که مودم میتونه به تجهیزات ISP تو مرکز مخابرات وصل شه - بجای Dial )

9- دوم تعیین نوع ارتباط که پیشنهاد میکنم PPPoE باشه:

10- وارد کردن Usernam و Pass word مربوط به ISP :

11- تعیین روشن بودن یا نبودن Wireless و اسم اون در مودم های وایرلس

12- چک کردن همه مقادیر داده شده در جدول:

12- ساخته شدن کانکشن مربوطه:

13- درنهایت Reboot مودم برای وصل شدن.

14- بعد از ریست چراغ های روی مودم باید کانکت شدن مودم به ISP و اینرنت رو تائید کنن.

15- همینطور تو خود مودم:

*** اگه مودم به نت وصله ولی تو سیستم توی IE به نت وصل نمیشه ( No Access ) ، کابل لن رو به خروجی دیگه ای بزنین.
*** واسه تنظیمات اولیه فقط از خروجی لن اول مودم استفاده کنید ، چون سیستم مابقی رو نمی شناسه
*** واسه تنظیمات حتما حتما از IE استفاده کنید.

Gamemaster
25-12-2009, 21:22
بابا دمت گرم حال دادي اسيدي:40:
حالا چندتا سوال اينجاپيش مياد:
1-تو موارد 9-10 ميشه اون گزينتهارو كاراييشونو بگي؟
2-ايا ممكن كه يكي از خروجهاي لن خراب بشه؟
3-ايا ممكن كه با اپديت فرمور مشكل حل بشه؟
4-تمام موارد در شركتها بجز vpi vci
يكسان با نه؟
(الان تنظيم مي كنم خبر ميدم)
بازم ممنون:10:
:10:

a6l3i
26-12-2009, 00:14

بابا دمت گرم حال دادي اسيدي:40:
حالا چندتا سوال اينجاپيش مياد:
1-تو موارد 9-10 ميشه اون گزينتهارو كاراييشونو بگي؟
2-ايا ممكن كه يكي از خروجهاي لن خراب بشه؟
3-ايا ممكن كه با اپديت فرمور مشكل حل بشه؟
4-تمام موارد در شركتها بجز vpi vci
يكسان با نه؟
(الان تنظيم مي كنم خبر ميدم)
بازم ممنون:10:
:10:

مخلصیم ،
1- شما تو مرحله 9 باید نوع اتصال PPPoE با Bridge رو انتخاب کنی. مابقی که تو عکس میبینی مخصوص مودم wl-600g هستش و نمی دونم تو مودم شما هم هست یا نه.
تو مرحله 10 هم از شما فقط Username و Pass می خواد . مابقیموارد تو عکس این مرحله (که بازهم ممکنه تو مودم شما نباشه) مربوطه به مشخصات PPPoE و همچنین ست کردن مودم روی یه IP خاص Static که موجب میشه IP شما در اینترنت همیشه ثابت بمودنه و هر دفعه IP ات عوض نشه. IP استاتیک معمولا رو سرویس های شرکتی و خاص ISP ها ارائه میشن. چون یه کانال IP به شما اختصاص پیدا میکنه. مثلا شاتل روی سرویس های ART ار ائه میده که من هم ART1 دارم.

2- امکانش هست ! مودم شما 4 تا خروجی داشت ؟

3- ایول ، به مورد خیلی خوبی اشاره کردی ، حتما امتحانش کن. البته اگه تونستی سایت مودمت رو پیدا کنی خبرم کن ، من که google رو شخم زدم ، ندیدمش!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4- چیزهائی که ISP تعیین میکنه ایناست: Username, Pass word, VPI, VCI, DNS . فقط میمونه نوع اتصال PPPoE یا Bridge که اون هم دست شماست.

Gamemaster
26-12-2009, 00:22
اره 4 تا داره
تنظيماتو مو به مو دوباره رفتم ولي فايده نداشت
تا اينكه مودمو اپديت كردم (كاش نميكردم)
چون ديگه اصلا لناش كار نميكن
همينجوري الارم قرمز مونده پي سي هم نميشناسش
چيكار كنم؟

a6l3i
26-12-2009, 00:26
اره 4 تا داره
تنظيماتو مو به مو دوباره رفتم ولي فايده نداشت
تا اينكه مودمو اپديت كردم (كاش نميكردم)
چون ديگه اصلا لناش كار نميكن
همينجوري الارم قرمز مونده پي سي هم نميشناسش
چيكار كنم؟

بیخیال ، تازه داریم میرسیم به اصل موضوع . . .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فایل آپدیت رو از کجا آوردی؟ لینک سایتشو بده با مدل دقیق مودمت.

Gamemaster
26-12-2009, 00:44
تو يه جا خوندم كه اين مودم همون اسوس فقط با اسمش فرق داره (يعني شكل و تمام اجزاي داخلش اسوس)
اين مودم كه اصلا سايت نداره منم با اين فرض اين قضيه رفتم مال اسوس گرفتم و ريختم
مال اينو گرفتم asus am 604g
مال منم اينه: symphony sy 604g

داغونم حاجي داغون:19:

a6l3i
26-12-2009, 01:00
تو يه جا خوندم كه اين مودم همون اسوس فقط با اسمش فرق داره (يعني شكل و تمام اجزاي داخلش اسوس)
اين مودم كه اصلا سايت نداره منم با اين فرض اين قضيه رفتم مال اسوس گرفتم و ريختم
مال اينو گرفتم asus am 604g
مال منم اينه: symphony sy 604g

داغونم حاجي داغون:19:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بابا بیخیال ، موقع آپدیت ، حتی یه حرف یا عدد تو مدل مهمه ، تا چه برسه به گفته یه سایت

فعلا مغزم هنگ کرده !! موندم چی بگم !!!!!
روی لیبل پشت مودم یا روی برچسب روی جعبه هر چی در مورد مدل یا Serial Nomber نوشته ، بفرست ببینیم چه میشه کرد؟

Gamemaster
26-12-2009, 01:15
serial:79b0ac000369
بقيش فقط توضيحات درباره محصول اونم بگم؟

a6l3i
26-12-2009, 01:20
serial:79b0ac000369
بقيش فقط توضيحات درباره محصول اونم بگم؟
نه ، همینا بسه
تو تنظیمات 192.168.1.1 میره؟ به صفحه آپگرید Firmware دسترسی داری؟

Gamemaster
26-12-2009, 01:25
نه-اصلا لنها كار نمي كنن

a6l3i
26-12-2009, 01:27
نه-اصلا لنها كار نمي كنن
1- پس منظورت یه چیزی تو این مایه هاست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2- پارس آنلاین داری ؟ (از این مودم ها فقط تو بساط پارس پیدا میشه)

Gamemaster
26-12-2009, 01:36
1-اره همينجوري
2-اره

Gamemaster
26-12-2009, 01:39
1-اره همينجوري:41:
2-اره:2:

a6l3i
26-12-2009, 01:47
1-اره همينجوري:41:
2-اره:2:
یه زنگ بزن پشتیبانی 24 ساعته ببین چی میگن؟؟؟

........ مي‌توانيد با خدمات پشتيباني 24 ساعته‌‌ي پارس‌آنلاين (شماره تلفن 82201) تماس بگيريد . . ..

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یه راهنمائی خیلی خلاصه تو سایتش هست که فکر کنم به درد خودشون میخوره:

mehrdad38
26-12-2009, 09:54
اين پارس آنلاين هيچ خجالت نمي كشه با اون قيمت هاي بالاي سرويسش با اون سرويس دهي افتضاحش. پول خون بابا شونو مي گيرن. بايد پول اسمشو بدي. مردشور اون ISP رو ببره.:2::2::2::2:

alireza853
26-12-2009, 13:05
سلام !
یه سوال [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif ؟؟؟
من یه مودم adsl دارم ولی سرویس adsl ندارم !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
میشه با مودم adsl به ISP دایال آپ وصل بشم ؟!

man7tomani
26-12-2009, 14:06
سرویس 128 پارس آنلاین 138 کیلو و سرعت 256 تا 180 کیلو انلود میده
کسی 384 یا 512 رو تست کرده ببینه چقدر سرعت میده؟
من میخوام مودم وایرلس بگیرم
چی بگیرم؟از 80 تومن تا 120 تومن
میخوام بین لپ تاپ و دوتا کامپیوتر دیگه ام اینترنت رو شیر کنم

Gamemaster
26-12-2009, 14:08
یه زنگ بزن پشتیبانی 24 ساعته ببین چی میگن؟؟؟

........ مي‌توانيد با خدمات پشتيباني 24 ساعته‌‌ي پارس‌آنلاين (شماره تلفن 82201) تماس بگيريد . . ..

یه راهنمائی خیلی خلاصه تو سایتش هست که فکر کنم به درد خودشون میخوره:

امروز كه تعطيله
تازشم چي بگم ؟
اولين جمله كه طرف ميگه :دستگاه خراب شده يكي ديگه
(به همين راحتي):27:

DrXoX
26-12-2009, 14:39
سلام !
یه سوال [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؟؟؟
من یه مودم adsl دارم ولی سرویس adsl ندارم !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
نه نمیشه

ChaoticHead
26-12-2009, 16:31

این 256 که خیلی کمه..

مودم وایرلس :
Asus WL-600g 105T این کیفیتش عالیه ولی اگه برد خیلی زیاد می خواین : Linksys Wag160N 120T

a6l3i
26-12-2009, 18:56
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلام . . . .

سلام !
یه سوال [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؟؟؟
من یه مودم adsl دارم ولی سرویس adsl ندارم !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همونطور که دکترXOX عزیز گفتن ، نمیشه. مودم های Dial-up از فرکانس های پایین خط تلفن استفاده میکنن و مودم های DSL از فرکانس های بالای خط.

---------------------------------------------------

Asus-am6004g -1 : که هم وایرلس داره و هم 4 تا خروجی LAN که میشه به 4 تا سیستم بطور مستقل وصل کرد). ( 75 تومن)
Asus-wl600g -2 : که هم وایرلس داره و هم 4 تا خروجی LAN و هم دوتا پورت USB واسه Share کردن پرینتر یا یه هارد اکسترنال یا فلش مموری بین سیستم هائی که باهاش شبکه هستن. ( من خودم از همین دارم) (105 تومن)

Linksys -3 که ChaoticHead عزیز گفتن .

امروز كه تعطيله
تازشم چي بگم ؟
اولين جمله كه طرف ميگه :دستگاه خراب شده يكي ديگه
(به همين راحتي):27:
نه این قدرا هم مرخص نیستن ، خوب حرف بزنی ، را میآن. از پشت تلفن که نمی تونه بخورتت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تیری است در تاریکی . . .
خلاصه کمک خواستی ، بلدیم مشت حواله کنیم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . . . جا خالی دادنم خوب بلدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ChaoticHead
26-12-2009, 19:31
من چه طوری میتونم اینترنت پر سرعت رو شیر کنم لطفا طریقه تنظیماتشو بگید
اول یه کم توضیح بدین:
1-اینترنتتون adsl هست؟
2- مدل مودمتون چیه؟
3- بین چند تا کامپیوتر یا لپ تاپ می خواین شیر کنین؟

alireza853
26-12-2009, 20:37
XOX جان دستت درد نکنه !
ولی داداش یه زره مهربونتر می گفتی ضرری نداشتا !!! (نه نمیشه !!!):41:

Gamemaster
26-12-2009, 21:56
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلام . . . .

همونطور که دکترXOX عزیز گفتن ، نمیشه. مودم های Dial-up از فرکانس های پایین خط تلفن استفاده میکنن و مودم های DSL از فرکانس های بالای خط.

Asus-am6004g -1 : که هم وایرلس داره و هم 4 تا خروجی LAN که میشه به 4 تا سیستم بطور مستقل وصل کرد). ( 75 تومن)
Asus-wl600g -2 : که هم وایرلس داره و هم 4 تا خروجی LAN و هم دوتا پورت USB واسه Share کردن پرینتر یا یه هارد اکسترنال یا فلش مموری بین سیستم هائی که باهاش شبکه هستن. ( من خودم از همین دارم) (105 تومن)

Linksys -3 که ChaoticHead عزیز گفتن .

نه این قدرا هم مرخص نیستن ، خوب حرف بزنی ، را میآن. از پشت تلفن که نمی تونه بخورتت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تیری است در تاریکی . . .
خلاصه کمک خواستی ، بلدیم مشت حواله کنیم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . . . جا خالی دادنم خوب بلدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون از لطفي كه به ما داري:11:
حالا اگه اين درست نشد بجاش چي بگيرم؟

a6l3i
26-12-2009, 22:09
ممنون از لطفي كه به ما داري:11:
حالا اگه اين درست نشد بجاش چي بگيرم؟

اول یه فاتحه نثار این عزیز از دست رفته میکنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بعد یه هووی خوشگل میآری سرش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از من میشنوی Asus-am604g ( تومن 75) یا Asus-Wl-600g (تومن 105)!!
am604 رو نمی دونم ولی wl-600g که سه سوته تنظیمات رو میشناسه و همه چیز رو ردیف میکنه. توی تنظیماتش هم میشه چندین نوع تنظیمات رو save کرد که اگه اکانت های شبانه و روزانه جدا داشته باشی مودم خودش بین اونها سوئیچ میکنه.
بردش هم که قبلا گفتم ، من دو کوچه بالاتر با لپ تاپ ازش استفاده کردم.

ChaoticHead
26-12-2009, 22:49
شما میگی با سرویس 256 که باید 32 کیلو بده 180 میده کمه؟
شما 384 رو تست کردید؟
آقا من بلخره چه مودم وایرلسی بگیرم؟بین 80 تا 120؟
میخوام بین 2-3 تا کامپیوتر شیر کنم
یه مودم بخرم میتونم همه رو به هم شیر کنم؟
من میخوام بردش تا 50متر باشه هم خوبه کیفیت هم داشته باشه
من واسعه شیر کردن نت همه رو چیجوری شبکه کنم؟یعنی واسعه همه باید کارت شبکه بخرم؟
آخه من شنیدم با مودم وایرلس میشه با یه آداپتر یه کاامپیوتر اینترنت داد
که دیگه دنگ فنگ شبکه کردن رو نداره
اگه میشه بطور جامعه یه توضیحی بفرمایید ممنون میشم.
بدرود
با سرویس 256 باید اصولا 256 کیلوبیت در ثانیه Kbps سرعت داشته باشین که میشه حدود 32 کیلوبایت در ثانیه KBps ، اگر داره همیشه 180 کیلوبایت در ثانیه می ده یعنی به احتمال 99% اندازه گیریتون مشکل داره یا 1% سرویستون مشکل داره، چون این سرعت خط 2 مگابیت هست. من با 384 کار نکردم. (البته پیش میاد که isp ها خط 128 را مثلا 50 کیلوبایت سرعت بدن ولی اینقدر اختلاف تقریبا محاله)

بنظر من بهترین مدل برای شما همون Asus WL-600g هست با قیمت 105 تومن، البته مدلهای ارزونتر هم هستن ولی با این خیالتون راحتتره، برای آینده هم امکانات بیشتری داره.
برای شیر کردن نیازی نیست شبکه درست کنین، مودمتون 4 تا پورت Lan داره و بصورت وایرلس هم کار می کنه پس کافیه هر کدوم از کامپیوترها را بوسیله کابل Lan یا بیسیم بهش متصل کنین. خودش به همشون اینترنت می ده، نیازی به آداپتور (یا همون هاب/سوئیچ) نیست. فقط کامپیوترهایی که با سیم وصل می کنین باید پورت lan (یا کارت شبکه) داشته باشن که تقریبا همه کامپیوترهای 5 سال اخیر روی خودشون دارن.

موفق باشین

aliback
26-12-2009, 23:22
با سلام
من می خواستم ببینم ایا نویز روی خط adsl عادی با این مشخصات یا زیاده . اگر زیاده چیکار کنم تا نویز روی خط کم شه در ضمن از نو[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]یز گیر استفاده میکنم هم برای اتاق هم برای بیرون اتاق که تلفن هست براش نویز گیر گذاشتم

man7tomani
26-12-2009, 23:37
با سرویس 256 باید اصولا 256 کیلوبیت در ثانیه Kbps سرعت داشته باشین که میشه حدود 32 کیلوبایت در ثانیه KBps ، اگر داره همیشه 180 کیلوبایت در ثانیه می ده یعنی به احتمال 99% اندازه گیریتون مشکل داره یا 1% سرویستون مشکل داره، چون این سرعت خط 2 مگابیت هست. من با 384 کار نکردم. (البته پیش میاد که isp ها خط 128 را مثلا 50 کیلوبایت سرعت بدن ولی اینقدر اختلاف تقریبا محاله)
نمیدونم پارس آنلاین قاطی کرده یا نه ! ولی من چند تا از رفیق هام همشون به این شکلن 128 تا 138 کیلو بایت (که میشه 1 مگ و خورده ایی بیت) سرعت دارن و 256 که یکی دیگه داره تا 180 کیلو بایت سرعت میده!
شما اینی که گفتی (یعنی Asus WL-600g ) پارس انلاین ساپورت میکنه؟
مشکل همینه دیگه ! یعنی من تو اتاقم یکی کامپیوتر اینور هست یکی اونور ! واسعه همین دارم وایرلس میگیرم که سیم بازی نیشه ! واسعه اینکه سیم وصل نکنم باید اداپتر بگیریم؟
من تو نمایشگاه هم که دیدم و سئوال کردم این بود که یه چیزی مثله فلش مانند بود که اگه مودم وایر لس داشته بودی میتونستی اونو به هرکامیپوتری وصل کنی و به اون اینترنت بدی قیمتش هم 30 تومن بود.

a6l3i
27-12-2009, 00:12
شما اینی که گفتی (یعنی Asus WL-600g ) پارس انلاین ساپورت میکنه؟
مشکل همینه دیگه ! یعنی من تو اتاقم یکی کامپیوتر اینور هست یکی اونور ! واسعه همین دارم وایرلس میگیرم که سیم بازی نیشه ! واسعه اینکه سیم وصل نکنم باید اداپتر بگیریم؟
من تو نمایشگاه هم که دیدم و سئوال کردم این بود که یه چیزی مثله فلش مانند بود که اگه مودم وایر لس داشته بودی میتونستی اونو به هرکامیپوتری وصل کنی و به اون اینترنت بدی قیمتش هم 30 تومن بود.

1- هیچ ISP ای با ASUS مشکل نداره.
2- همونطور که میگی باید واسه هریک از سیستم هات Wireless Adapter بگیری ؛ مارکش چی بود؟ شاید ای کمکت کنه:

واسه اطلاعات بیشتر تو گوگل بزن : USB wireless Adapter

amin n & i series
27-12-2009, 11:53
سلام دوستان
خسته نباشید
من هر کاری میکنم نمیتونم رمز وایرلسم رو عوض کنم
لطفا اگه کسی بلده چطوری میتونم رمز وایرلسم رو عوض کنم لطف کنه بهم بگه ممنون میشم
وایرلس من linksys هست مدلwag54g
با تشکر:10:

a6l3i
27-12-2009, 12:17
سلام دوستان
خسته نباشید
لطفا اگه کسی بلده چطوری میتونم رمز وایرلسم رو عوض کنم لطف کنه بهم بگه ممنون میشم

سلام
شما از چه روش حفاظتی ای استفاده میکنی؟
Open
Shared
WEP
WPA-PERSONAL

r_22009
27-12-2009, 15:08
سلام دوستان
خسته نباشید
اول وارد مرورگر اینترنت شو. بعد آی پی مودمت(احتمالا 192.168.1.1) رو توی آدرس بار وارد کن. اگر یوزر و پس خواست admin را وارد کن.بعد به قسمت wireless برو و در اونجا میتونی رمز رو عوض کنی:5:

smk1981
27-12-2009, 15:40
اول یه فاتحه نثار این عزیز از دست رفته میکنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بعد یه هووی خوشگل میآری سرش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از من میشنوی Asus-am604g ( تومن 75) یا Asus-Wl-600g (تومن 105)!!
am604 رو نمی دونم ولی wl-600g که سه سوته تنظیمات رو میشناسه و همه چیز رو ردیف میکنه. توی تنظیماتش هم میشه چندین نوع تنظیمات رو save کرد که اگه اکانت های شبانه و روزانه جدا داشته باشی مودم خودش بین اونها سوئیچ میکنه.
بردش هم که قبلا گفتم ، من دو کوچه بالاتر با لپ تاپ ازش استفاده کردم.

این تیکه رو "گه اکانت های شبانه و روزانه جدا داشته باشی مودم خودش بین اونها سوئیچ میکنه. " یادم بدهید بسیار سپاسگزار میشم مودمم dsl-n13

a6l3i
27-12-2009, 21:05
این تیکه رو "گه اکانت های شبانه و روزانه جدا داشته باشی مودم خودش بین اونها سوئیچ میکنه. " یادم بدهید بسیار سپاسگزار میشم مودمم dsl-n13

سلام

همونطورکه تو عکس زیر میبینی ، تو قسمت Internet Connection ، با زدن دکمه Add میشه تنظیمات اتصال به ISP مختلفی تعریف کرد و در مواقع لازم از هریک استفاده کرد.

بی باک بی بال
27-12-2009, 21:10
sellam
سلام
من سی دی مودم گم کردم جایی هست که بتونم دانلودش کنم
مودم من tp-link

ChaoticHead
27-12-2009, 22:36
sellam
سلام
من سی دی مودم گم کردم جایی هست که بتونم دانلودش کنم
مودم من tp-link

مدلش چیه؟(زیرش نوشته)

farshad86
28-12-2009, 00:18
من میخوام یه مودم وایرلس دار بگیرم فقط چندتا سوال...
میشه از یه سیستم به یه سیستم دیگه یا به یه مبایل یا ... فایل فرستاد؟
میشه چند تا سیستم رو از طریق وایرلس شبکه کرد و فایل شرینگ راه انداخت؟
میشه حداقل از یه سیستم که با کابل وصله (شبکه یا یو اس بی) فایل به گوشی یا دیوایس دیگه فرستاد؟
مودم فعلیم اسوس 602 هست و با این مودم تونستم 2 تا سیستم را شبکه کنم(یکی یو اس بی یکی لن)

a6l3i
28-12-2009, 00:28
من میخوام یه مودم وایرلس دار بگیرم فقط چندتا سوال...
1- میشه از یه سیستم به یه سیستم دیگه یا به یه مبایل یا ... فایل فرستاد؟
2- میشه چند تا سیستم رو از طریق وایرلس شبکه کرد و فایل شرینگ راه انداخت؟
3- میشه حداقل از یه سیستم که با کابل وصله (شبکه یا یو اس بی) فایل به گوشی یا دیوایس دیگه فرستاد؟
مودم فعلیم اسوس 602 هست و با این مودم تونستم 2 تا سیستم را شبکه کنم(یکی یو اس بی یکی لن)

سلام دوست عزیز:

1- درمورد سیستم ها ( لپ تاپ و PC ) بله ، ولی در مورد موبایل تاحالا به تبادل فایل فکر نکرده بودم. اگه به جوابی رسیدم بهت میگم.
2- بله ، حتی می تونید با یه سیستم مانیتور سیستم های دیگه رو هم ببینید و کنترل موس و ... اونها رو بدست بگیرید ( چه برسه به تبادل فایل) !! ( من خودم از طریق مودم وایرلس ، از طبقه پائین خونه با لپ تاپ ، PC مرکزی خونه رو کنترل میکنم و به تمامی اطلاعاتش دسترسی دارم)
3- منظورتون رو دقیق نفهمیدم ، ولی درحالت کلی تمام سیستم هائی که در یک شبکه هستن می تونن بهم فایل ارسال کنن . حالا میخواد سیستم ها به مودم با وایرلس وصل باشن یا لن یا USB . ( البته مودم حتما باید روتور داشته باشه )

amin n & i series
28-12-2009, 03:15
سلام
Open
Shared
WEP
WPA-PERSONAL
سلام دوست من
من نمیدونم حفاظش چیه؟؟؟
فکر کنم wep باشه ولی مطمئن نیستم
از کجا میشه دقیقشو فهمید؟؟:20:

amin n & i series
28-12-2009, 03:16
سلام
Open
Shared
WEP
WPA-PERSONAL
سلام دوست من
من نمیدونم حفاظش چیه؟؟؟

a6l3i
28-12-2009, 09:31
سلام دوست من
من نمیدونم حفاظش چیه؟؟؟

سلام ،
3:15 صبح تو نت چیکار میکنی بشر ؟!؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
می بینم که ، از بس سرعت اینترنت رو کم کردن ، دو سه بار دکمه Send رو زدی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]! تو این روزا یه بار که دکمه رو زدی وایستا تا یا Error بده یا پاسخ Send شه. اندکی صبر سحر نزدیک است . . .

من دفترچه مودم شما رو از اینترنت دانلود کردم . (لینکش رو آخر واست گذاشتم)
تو صفحه 23 کامل توضیح داده. بعد از وارد شدن به 192.168.1.1 ، برو به قسمت wireless ، زیر شاخه ی Security :

نوع حفاظت رو انتخاب کن ،( پیشنهاد میکنم WAP2-Personal که قوی ترین و امن ترین حالته رو انتخاب کنی) :

بعد باید یه پسورد انتخاب کنی که فقط و فقط 13 کاراکتری باشه. میتونه شامل حرف ، علائم حتی فاصله هم باشه و حروف بزرگ و کوچیک هم مهمه.

واسه مابقی پارامترها هم سوال داشتی ، یه عکس واسم بذار . نمیدونم تو مودم شما چه پارامترهائی رو میخواد. ولی معمولا استاندارد مثل عکس زیره که مال مودم خودمه (Asus-Wl600g :

لینک دفترچه مودم شما که تو 4shared آپلودش کردم تا راحت تر دانلودش کنی:

smk1981
28-12-2009, 09:35
سلام

همونطورکه تو عکس زیر میبینی ، تو قسمت Internet Connection ، با زدن دکمه Add میشه تنظیمات اتصال به ISP مختلفی تعریف کرد و در مواقع لازم از هریک استفاده کرد.

با تشکر از شما ولی من سوئیچ کردن بین اونا رو بلد نیستم و همیشه اولی فعاله یا کلا" مودم کار نمیکنه و باید بقیه رو پاک کنم.

fmps
28-12-2009, 11:06
سیستم رو حتما بذارین رو اتومات . راستی ؛ اگه به مودم به LAN وصل میشین باید ( Internet Protocol(TCP/IP مربوط به Local Area Connection رو بذارین رو اتومات و اگر هم با وایرلس لپ تاپ میخواین وصل شین باید ( Internet Protocol(TCP/IP مربوط به Wireless Network Connection رو اتومات کنین.

اینم ( Internet Protocol(TCP/IP مربوط به Wireless Network Connection لپ تاپ من :

( من تو لپ تاپم ( Local Area Connection (LAN رو Disable کردم .)
سلام بازم اومدم
آخه من با لن وصل میشم پس نمیتونم اونو disable کنم
در ضمن TCI وایرلس رو گذاشتم رو اتومات که بازم مشکل دارم
ولی TCi لن رو دستی دادم که مشکلی باهاش ندارم
الن مشکل من اینه که NO INTERNET ACCESS

farshad.88
28-12-2009, 14:03
اینجا نوشته ADSL همه درباره Wireless صحبت میکنند.
توی این لیست که اسم مودم ها رو نوشتید. اسم مودم من ( THYONET) نیست. یعنی مودم من آشغاله ؟ خودم که ازش خیلی راضی ام. خدا رو شکر مشکلی نداشته تا حالا
طریقه config کردن مودم رو میخواستم بدونم. ip دادن و اینا. چون امروز اینترنتم وصل نمیشه و ارور IP میداد. یادم رفت عکس بگیرم ازش. شماره ارور هم یادم رفته ( درباره پروتکل TCP/IP بود )
راستی بعضی سایت ها باز نمیشه. مثلا myfc.ir از هفته قبل فقط میتونستم با --- بازش کنم ( در حالی که فیلتر نبود ) . اما الان با --- هم باز نمیشه. جالبه که با دایال اپ باز میشد.( اینو از بقیه شنیدم ) . مشکل از کجاست ؟

a6l3i
28-12-2009, 20:15
سلام دوستان . . .

با تشکر از شما ولی من سوئیچ کردن بین اونا رو بلد نیستم و همیشه اولی فعاله یا کلا" مودم کار نمیکنه و باید بقیه رو پاک کنم.

راستش من خودم از این قابلیت استفاده نکردم ، چون سرویسم ART1 شاتله و تنظیمات جداگانهواسه شب و روز نداره. اما تو فروم خود Asus بهش پرداخته شده و زمانی که من میخواستم دانلودش کنم تو Review ها ازش صحبت شده بود.

----------------------------------

سلام بازم اومدم
آخه من با لن وصل میشم پس نمیتونم اونو disable کنم
در ضمن TCI وایرلس رو گذاشتم رو اتومات که بازم مشکل دارم
ولی TCi لن رو دستی دادم که مشکلی باهاش ندارم
الن مشکل من اینه که NO INTERNET ACCESS
به به سلام ، دلمون تنگ شده بود واست ، گفتم نکنه گرفتنت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1- لزومی به Disable کردنش نیست. من واسه مصرف کمتر باطری مرخصش کردم.
2- شرمنده یه سوال ، واسه تست وایرلس ، LAN رو خارج میکنی؟
3- با وایرلس میتونی از مودم 192.168.1.1 بگیری؟

----------

اینجا نوشته ADSL همه درباره Wireless صحبت میکنند.
توی این لیست که اسم مودم ها رو نوشتید. اسم مودم من ( THYONET) نیست. یعنی مودم من آشغاله ؟ خودم که ازش خیلی راضی ام. خدا رو شکر مشکلی نداشته تا حالا
طریقه config کردن مودم رو میخواستم بدونم. ip دادن و اینا. چون امروز اینترنتم وصل نمیشه و ارور IP میداد. یادم رفت عکس بگیرم ازش. شماره ارور هم یادم رفته ( درباره پروتکل TCP/IP بود )
راستی بعضی سایت ها باز نمیشه. مثلا myfc.ir از هفته قبل فقط میتونستم با --- بازش کنم ( در حالی که فیلتر نبود ) . اما الان با --- هم باز نمیشه. جالبه که با دایال اپ باز میشد.( اینو از بقیه شنیدم ) . مشکل از کجاست ؟

سلام فرشاد خان ،
1- راستش دیگه همه دارن رو میآرن به wireless و تنورش داغ تر شده و این مودم و شبکه دوستان هر از چند گاهی ، فیوز می پرونن !![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2- اون آمارگیری واسه جوونی های تاپیک بود ، الآن اینقدر مودم ریخته تو بازار که دوستان بیخیالش شدن . وگرنه ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3- چشم شیطون کور ، گوشش کر ، ایشالله صد سال دیگه واست کار کنه ( البته با اون سرعتی که دلش میخواد ، نه این DSL ذغالی ایران )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
4- حالا مدل این آقا THYONET ما چیه؟ تو سایتش شونصد مدل ریخته کف زمین.
5- با LAN وصلش کردی یا USB یا wireless ؟
6- با توجه به error ای که میگی ، مشکل از ( Internet Protoco (TCP/IP سیستمه. تو پنجره Network Connection از آیکن شبکه یه Properties بگیر ( با راست کلیک) . تو پنجره جدید ، از ( Internet Protocol (TCP/IP Properties بگیر و مثل عکس زیر همه چیز رو بذار رو اتومات:

تنظیمات مودم رو هم باید بذاری رو اتومات تا هم رو بشناسن.

fmps
28-12-2009, 21:22
سلام دوستان . . .

به به سلام ، دلمون تنگ شده بود واست ، گفتم نکنه گرفتنت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1- لزومی به Disable کردنش نیست. من واسه مصرف کمتر باطری مرخصش کردم.
2- شرمنده یه سوال ، واسه تست وایرلس ، LAN رو خارج میکنی؟
3- با وایرلس میتونی از مودم 192.168.1.1 بگیری؟

1-فکر نکنم لزومی داشته باشه و ولی اونم کردم که نشد

2-اونو باید چطور تشخیص بدم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] WIRELESS WM_User Manual.rar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amin n & i series
28-12-2009, 21:56
سلام
Open
Shared
WEP
WPA-PERSONAL
سلام
دوست من دقیق نمیدونم ولی باید از طریقwep باشه
چطور دقیقشو میشه فهمید؟؟؟؟
چون خودم مودم رو راه اندازی نکردم و بردم از همون مرکزی که ای دی اس ال گرفتم راه اندازیش کرد الان نمیدونم از طریقی هست و چطور میشه رمز وایرلس رو عوض کرد
ممنون میشم راهنمایی کنید
:20:

Gamemaster
28-12-2009, 22:06
وارد تنظيمات مودم شويد
قسمت وايرلس

balaban25
28-12-2009, 22:32
سلام
مودم من مدلش w8901g هست.ویندوزم ویستا
مشکلی که دارم با ppoe وصل نمیشه اما وقتی بریج میکنم وصل میشه مشکل بزرگم این هست که چند تا لپ تاپ میخوان با وایرلس وصل بشن مودم هم تازه گرفتم..ریست هم کردم اما نمیشه ....vpi همان طور که شرکت گفت ست کردم اما نشد..لطفا کمک کنید

V i r u s e r
28-12-2009, 23:03
سلام

سلام
Open
Shared
WEP
WPA-PERSONAL
open
و البته 64bit و Hide SSID
بد نیست این تنظیمات هچکی نمیتونه داخل شه

راستی چرا تو نظرسنجی Mega Net نیست؟ من یدونه ازینا خریدم
هر چند قبلا به TP رای دادم

a6l3i
28-12-2009, 23:11
سلام 2باره ،

1-فکر نکنم لزومی داشته باشه و ولی اونم کردم که نشد

2-اونو باید چطور تشخیص بدم؟

-- کار خاصی نداره ، منظورم این بود که کابل LAN رو از پشت مودم یا لپ تاپ بکشی تا لپ تاپ همزمان سعی نکنه هم با LAN وصل شه و هم با Wireless

-- ضمناً نگفتی میتونی با wireless وارد تنظیمات 192.168.1.1 بشی یا نه؟

-- ضمناً فایل هاتو نتونستم dl کنم ، میتونی رو 4shared بذاری. خیلی راحت تره.

----------------------------

سلام
دوست من دقیق نمیدونم ولی باید از طریقwep باشه
چطور دقیقشو میشه فهمید؟؟؟؟
چون خودم مودم رو راه اندازی نکردم و بردم از همون مرکزی که ای دی اس ال گرفتم راه اندازیش کرد الان نمیدونم از طریقی هست و چطور میشه رمز وایرلس رو عوض کرد
ممنون میشم راهنمایی کنید
:20:

من همون روز جواب تون رو تو پست شماره #5796 دادم ( 9 پست عقب تر )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

balaban25
28-12-2009, 23:39
سلام
مشکلی که دارم با ppoe وصل نمیشه اما وقتی بریج میکنم وصل میشه مشکل بزرگم این هست که چند تا لپ تاپ میخوان با وایرلس وصل بشن مودم هم تازه گرفتم..ریست هم کردم اما نمیشه ....vpi همان طور که شرکت گفت ست کردم اما نشد..لطفا کمک کنید
دوستان خوب منتظر جوابتونم...

yeki110
29-12-2009, 00:00
سلام من یک مودم می خوام برای اینکه بتونم آنلاین بازی کنم .و wireless هم ساپورت کنه.
پیشنهاد شما چیه؟
کسی اطلاع داره کدوم isp سرویس مناسبی برای آنلاین بازی کردن داره؟
اصلا آنلاین بازی کردن ربطی به مودم داره یا نه؟
شخصا چه isp را پیشنهاد می کنید؟

MILAD99
29-12-2009, 00:31
سلام.
عجب وایرلس بازاری شده اینجا!!!
آقا من می‌خوام ADSL 128Kb Eco SHATEL بگیرم.
۱لپ‌تاپ دارم که بزودی 1 PC هم بهش اضافه می‌شه!
حالا دوستان چه مدمی پیشنهاد می‌کنن؟؟(وایرلس نباشه ها) قیمتش هم زیاد نباشه لطفا
فرق asus am602 و asus am604 چیه؟؟

farshad.88
29-12-2009, 00:49
4- حالا مدل این آقا THYONET ما چیه؟ تو سایتش شونصد مدل ریخته کف زمین.
5- با LAN وصلش کردی یا USB یا wireless ؟
6- با توجه به error ای که میگی ، مشکل از ( Internet Protoco (TCP/IP سیستمه. تو پنجره Network Connection از آیکن شبکه یه Properties بگیر ( با راست کلیک) . تو پنجره جدید ، از ( Internet Protocol (TCP/IP Properties بگیر و مثل عکس زیر همه چیز رو بذار رو اتومات:

تنظیمات مودم رو هم باید بذاری رو اتومات تا هم رو بشناسن.

قربونت a6l3i جون
مدلش THYONET MD-1102 است. با USB وصل کردم. اون قسمت هایی رو هم که گفتی روی اتومات بودن خودشون

a6l3i
29-12-2009, 00:50
سلام.
سلام
1- من 5 ساله Art1 شاتل رو دارم. از همون اول هم Asus داشتم که نه شاتل و نه هیچ ISP دیگه ای باهاش مشکلی نداره.
2- am602 : یه پورت LAN داره و یه USB که واسه وصل کردن دو سیستم بهش میشه استفاده کرد. ( پیشنهاد میکنم نگیری ، چون کار کردن با USB و LAN بصورت همزمان بسیاری از دوستان رو دچار مشکل کرده) ( حدود 45 تومن)
am604 : دارای 4 خروجی LAN هستش و دیگه USB نداره. همزمان میتونه 4 سیستم رو شبکه کنه. (حدود 55 تومن)
3- چون خییییلی اصرار می کنی am604g هم هست که علاوه بر 4 خروجی LAN ، وایرلس هم هست ( حدود 76 تومن )

KING_DESIGNER
29-12-2009, 00:54
سلام.

عرض شود که شما پس دوتا سیستم رو میخوای وصل کنی و میخوای بدونی چه مودمی میخوای
اگه بخوای با کابل ( توصیه نمیشه ) لپتاپ رو وصل کنی و پی سی رو هم با کابل وصل کنی و شبکه ببندی با هر دوتا مودمی که معرفی کردی میشه asus am 602 یکیش با یو اس بی کانکت میشه یکیش هم با لن ویا کارت شبکه!

ولی درباره نوع دومam 604 g asus که خودمم یکیشو دارم و واقعا عالیه چندتا نکته هست
مزیتهایی داره که نسبت به دومی ارجحیت داره
وایرلس داره که میتوین لپتاپتو جابجا کنی و استفاده کنی در محیطی که امواج هست ( برای همین گفتم مودم اولیه توصیه نمیشه ) دومین مورد چهارتا شبکه داره که چهارتا سیستم همزمان میتون وصل بشن و تا 15 تا سیستم هم بصورت وایرلس ساپورت میکنه و میتونن با هم شبکه باشند. قیمتش هم گرون شده حدود 85 دیدم توی بازار
ولی شما صبر کنین تا مدل جدید رو بخرید که 105 تومنه توی سایت دالای هست
اون امکاناتش فکر کنم پیشرفته تره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] dalay. ir فاصله بین لینکها رو بردارید تاسایت رو ببینید.

دوستان میکروفیلترم سوخت زنگ زدم به دالای میگه شامل گارانتی نیست مودم من توی بازار 73 تومن بود از دالای خریدم 75 تومن که فاکتور خودشم داشته باشم و اگه کارم گیر افتاد بهشون نشونش بدم زنگ زدم زیر بار نرفت لطفا برای خرید مودم به گارانتیش توجهی نکنید چون فقط یک سوپاپ برای مکیدن بیشتر جیب مشتریست

ChaoticHead
29-12-2009, 09:24
سلام
شما توی تنظیمات pppoe یه جایی را اشتباه می کنین. از اول بگین توی هر مرحله چه تنظیماتی انجام می دین؟ اگه می تونین عکس هم بزارین چون من این مودمو ندارم.
اتصال به وایرلس وابسته به pppoe بودن کانکشن هست پس طبیعیه که نتونن کانکت بشن.

fmps
29-12-2009, 09:37
سلام 2باره ،

-- کار خاصی نداره ، منظورم این بود که کابل LAN رو از پشت مودم یا لپ تاپ بکشی تا لپ تاپ همزمان سعی نکنه هم با LAN وصل شه و هم با Wireless

-- ضمناً نگفتی میتونی با wireless وارد تنظیمات 192.168.1.1 بشی یا نه؟

-- ضمناً فایل هاتو نتونستم dl کنم ، میتونی رو 4shared بذاری. خیلی راحت تره.

----------------------------

بله با وایرلس میتونم وارد تنظیمات بشم .این وایرلس یه جوریه.وقتی روشن می کنم کانکت میشه و Internet access
هم میده ولی بعد از چند ثانیه قطع میشه ومثله اینکه یه چیزی جلوش رو میگیره با موبایل هم هد ارور رو میده
Web:No internet Gateway
اینم 4shared

balaban25
29-12-2009, 10:26
شما توی تنظیمات pppoe یه جایی را اشتباه می کنین. از اول بگین توی هر مرحله چه تنظیماتی انجام می دین؟ اگه می تونین عکس هم بزارین چون من این مودمو ندارم.
اتصال به وایرلس وابسته به pppoe بودن کانکشن هست پس طبیعیه که نتونن کانکت بشن.
ایشاا... عکس هم میذارم حالا که سر کارم ...اما کسی هست که با tp-link کار کرده باشه و برام تنطیمات بگه؟؟
در صمن استفاده از وایرلس نیاز به تنظیم کردن ip روی کامپیوتر هست؟

a6l3i
29-12-2009, 10:40
ع

دوستان میکروفیلترم سوخت زنگ زدم به دالای میگه شامل گارانتی نیست مودم من توی بازار 73 تومن بود از دالای خریدم 75 تومن که فاکتور خودشم داشته باشم و اگه کارم گیر افتاد بهشون نشونش بدم زنگ زدم زیر بار نرفت لطفا برای خرید مودم به گارانتیش توجهی نکنید چون فقط یک سوپاپ برای مکیدن بیشتر جیب مشتریست
خدا رحمتش کنه ، ولی جانشین خوبی انتخاب کردی واسش. این یکی حالاحالاها واست میتازه .. . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

--------

بله با وایرلس میتونم وارد تنظیمات بشم .این وایرلس یه جوریه.وقتی روشن می کنم کانکت میشه و Internet access
هم میده ولی بعد از چند ثانیه قطع میشه ومثله اینکه یه چیزی جلوش رو میگیره با موبایل هم هد ارور رو میده
Web:No internet Gateway
اینم 4shared

1- خوبه ؛ مطمئن شدم مودم و لپ تاپ بهم وصلن .
2- دمش گرم ، عجب راهنمای کاملی زده. 130 صفحه !! تمام اصطلاحات رو هم اولش گفته.
3- تو منوی سمت چپ ، در زیر شاخه Device Info روی WAN کلیک کن و یه عکس از تنظیماتی که مقابلش میآد بذار.
4- تو منوی سمت چپ ، روی Advance Setup کلیک کن و یه عکس از تنظیماتی که مقابلش میآد بذار.
5- تو منوی سمت چپ ، در زیرشاخه Wireless ، روی Security کلیک کن و یه عکس از تنظیماتی که مقابلش میآد بذار. ( اگه PAssword دادی ، با فوتوشاپ خذفش کن)
6- تو منوی سمت چپ ، در زیر شاخه Advance Setup روی DNS کلیک کن و مطمئن شو که تیک Enable Auto Assigned DNS زده شده.

fmps
29-12-2009, 10:53
1- خوبه ؛ مطمئن شدم مودم و لپ تاپ بهم وصلن .
2- دمش گرم ، عجب راهنمای کاملی زده. 130 صفحه !! تمام اصطلاحات رو هم اولش گفته.
3- تو منوی سمت چپ ، در زیر شاخه Device Info روی WAN کلیک کن و یه عکس از تنظیماتی که مقابلش میآد بذار.
4- تو منوی سمت چپ ، روی Advance Setup کلیک کن و یه عکس از تنظیماتی که مقابلش میآد بذار.
5- تو منوی سمت چپ ، در زیرشاخه Wireless ، روی Security کلیک کن و یه عکس از تنظیماتی که مقابلش میآد بذار. ( اگه PAssword دادی ، با فوتوشاپ خذفش کن)
6- تو منوی سمت چپ ، در زیر شاخه Advance Setup روی DNS کلیک کن و مطمئن شو که تیک Enable Auto Assigned DNS زده شده.
DNS نداره

a6l3i
29-12-2009, 11:50
تنظیمات وایرلس که جوره ، فقط نوع Connection شما با تنظیمات من فرق میکنه که من PPPoE زدم.
میشه از Security هم عکس بذاری ، شاید مشکلی تو تنظیمات پسورد یا فعال کردن فایروال های مودم باشه. چون همونطور که گفتی یه چیزی این وسط Get-way ها رو بسته

matin724
29-12-2009, 11:53
دوستان قیمت asus wl600g چقدره؟ و تفاوتش با asus am604g و linksys wag54g2 چیه

a6l3i
29-12-2009, 12:22
دوستان قیمت asus wl600g چقدره؟ و تفاوتش با asus am604g و linksys wag54g2 چیه
حدود 105.
تفاوتش در داشتن دو پورت USB هستش که میتونن یه پرینتر یا یه هارد اکسترنال یا فلش مموری رو تو شبکه خودشون قرار بدن تا سیستم های متصل به اونها علاوه بر دسترسی به نت ، بتونن از اونها هم استفاده کنن.

البته از این پورت ها نمی تونی واسه اتصال مودم به سیستم استفاده کنی.

من شخصا خیلی ازشون استفاده دارم . چون تو خونه 2 تا PC داریم و 3 تا لپ تاپ. بردش هم فوق العادست. من خودم تا دو کوچه بالاتر ازش آنتن گرفتم.

fmps
29-12-2009, 14:14
تنظیمات وایرلس که جوره ، فقط نوع Connection شما با تنظیمات من فرق میکنه که من PPPoE زدم.
میشه از Security هم عکس بذاری ، شاید مشکلی تو تنظیمات پسورد یا فعال کردن فایروال های مودم باشه. چون همونطور که گفتی یه چیزی این وسط Get-way ها رو بسته

بفرما

matin724
29-12-2009, 14:15
یکی از این شرکت ها میگفت linksys wag 54g2 خیلی به نویز حساس!!! درسته؟؟

matin724
29-12-2009, 14:18
در مودم های asus am604g و linksys اون پورتهای lan فقط برای اینترنت ؟ یا قابلیت شبکه کردن اون pc هایی که به لن وصل میشه را هم داره؟؟؟؟

Amir Yousof
29-12-2009, 14:44
سلام من تازگی از صبانت سرویس گرفتم و زنگ زدم و گفتن که خط شما آماده است و کارشناس باید برای نصب بیاد ولی من گفتم که خودم میتونم راه اندازی کنم قبلا هم شاتل داشتم و هیچ مشکلی نداشتم حالا وقتی که مودم رو روشن میکنم چراغ adsl روشن نمیشه حتی از دم در خونه هم امتحان کردم ولی بازم روشن نشد خواهش میکنم کمکم کنید .

man7tomani
29-12-2009, 15:14
سلام دوستان
بین این دو
Linksys WRT54G2
asusWL600g
کدوم یکی بهتره؟
بردم هر کدوم چقدر؟چه فرقی با هم داند؟کیفیت کدام بهتره؟و اینکه قیمت دقیق هر کدام چقدر است

matarsaak
29-12-2009, 16:18
با سلام
خط من فعال شد
وبا مرکز که تماس گرفتم مقادیر VCI و VPI رو بهم داد.
سرویس سنترش گفت روی بریج بزار ببینید درسته؟

عکس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

191.168.1.1 رو توی مرورگر تایپ کردم
و مقادیر مربوطه رو وارد کردم.
حال توی قسمت
Internet Protocol
چه مقادیری وارد کنم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توی قسمت
IP Adress:
Subnet Mask:
Default Gateway:
چی وارد کنم؟
توی قسمت پایین هم باید چیزی وارد بشه یا نه؟

در ضمن نحوه ساخت کانکش ADSL رو هم بلد نیستم میشه بگید چجوری و بسازم؟
اول روی
Create a new Conection میزنم بعد توی چهار تا گذینه چندم رو انتخاب کنم؟ یه توضیحی هم میدی؟
وآیا لازم هست که توی کانکشن ای پی هم وارد بشه و ایا ای پی هموم ای پی مودم 191.168.1.1 هست؟

توروخدا ببخشید
آخه مبتدی هستم.

r_22009
29-12-2009, 16:32
دوستان من 2 تا تنظیمات به مودمم دادم (pppoe) هستش. یکی برا شبانه یکی روزانه.
چه جوری میتونم change کنم بین این 2 تا؟؟؟؟

KING_DESIGNER
29-12-2009, 16:55
با سلام
خط من فعال شد

عکس

حال توی قسمت
Internet Protocol
چه مقادیری وارد کنم؟

توی قسمت
IP Adress:
Subnet Mask:
Default Gateway:
چی وارد کنم؟
توی قسمت پایین هم باید چیزی وارد بشه یا نه؟

اول روی
Create a new Conection میزنم بعد توی چهار تا گذینه چندم رو انتخاب کنم؟ یه توضیحی هم میدی؟
وآیا لازم هست که توی کانکشن ای پی هم وارد بشه و ایا ای پی هموم ای پی مودم 191.168.1.1 هست؟

توروخدا ببخشید
آخه مبتدی هستم.
کار خوبی کردی که از صفحه مودمت عکس گرفتی همین الان بهت میگم
اگه میخوای همیشه مودمت وصل باشه و دائما کانکت باشی باید از روش PPPOE متصل بشی که مودمت همیشه اینترنت وصله اگه هم میخوای که کانکشن درست کنی و توی ویندوز کلیک کنی بری تو اسمش میشه BRIDGE که الان تنظیمات مودمت میخواد این کار رو بکنه توی عکس بالا میتونی اون BRIDGE رو تدیل کنی به PPPOE که همیشه وصل باشه
حالا من روش وصل شدن از طریق BRIDGE رو میگم خودت تا شب از بچه ها در مورد PPOE سئوال کن ولی الان بریج رو میگم که راحت بری یه حالی بکنی و اینترنت پرسرعتتو تست کنی
شما این اعداد رو به ترتیب برای اون عکس کارت شبکه بزار
ip addres : 192.168.1.2
subnetmask:255.255.255.0
gateway:192.168.1.1
حالا okو میری توی تنظیمات مودم که عکس آبی رنگ رو گذاشتی
تنظیماتش درسته فقط دکمه Ok رو بزن و صفحه بعدش هم ok و کلا اونو یه جوری تمومش کن حالا اگه هم چیزی پرسید بپرس جواب میدییم.
در مورد کانکشت ساختن
از چهارتایی اولی رو بزن
بعدش next
بعد دومی
بعد دومی
یه اسم برای شرکت انتخاب کن
بعدش یزورنیم و پسورد رو بزن
بعد هم فینیش حالا برو یه گشتی بزن تا دوستان در مورد PPOE کمکت کنن ضمنا اگه اینترنتت حجمیباشه و شبانه رایگان در حالت PPPOE به زحمت میفتی و اذیت میشی:46:

balaban25
29-12-2009, 17:20
کسی از دوسنانم میتونه تنظیماتtp-link w8901gرو بهم بگه چون.مشکلی که دارم با ppoe وصل نمیشه اما وقتی بریج میکنم وصل میشه مشکل بزرگم این هست که چند تا لپ تاپ میخوان با وایرلس وصل بشن مودم هم تازه گرفتم..ریست هم کردم اما نمیشه ....vpi همان طور که شرکت گفت ست کردم اما نشد..لطفا کمک کنید

KING_DESIGNER
29-12-2009, 17:33
دوست عزیز بد مشکلی داری :31:
سخته
ولی ماهیت کلی رو میگم بهت که بدونی
VPI و VCI عددهاشون چنده ؟ اینترنت از کجاست حجمیه شبانه داره یا نامحدود ؟ چون اگه شبانه دار باشه با PPPOE به مشکل میخوری
خوب بگو تا راهنماییت کنم

ChaoticHead
29-12-2009, 17:38
ایشاا... عکس هم میذارم حالا که سر کارم ...اما کسی هست که با tp-link کار کرده باشه و برام تنطیمات بگه؟؟
در صمن استفاده از وایرلس نیاز به تنظیم کردن ip روی کامپیوتر هست؟
من بایه مدل مشابه کار کردم. بطور عمومی:
با تایپ 192.168.1.1 توی internet explorer وارد کانفیگ مودم می شین و یوزر و پس را admin وارد می کنین
از سمت چپ، گزینه advanced setup و wan را اتخاب می کنین. در مرحله بعد add می زنین و vpi و vci که از شرکت گرفتین وارد می کنین، نوع کانکشن را روی pppoe می زارین و user و pass شرکت را وارد می کنین، تیکهای dhcp و nat را هم فعال می کنین. در آخر گزینه save & reboot را می زنین.

برای استفاده از وایرلس نیازی به ip دادن نیست.

سلام دوستان
بین این دو
Linksys WRT54G2
asusWL600g
کدوم یکی بهتره؟
بردم هر کدوم چقدر؟چه فرقی با هم داند؟کیفیت کدام بهتره؟و اینکه قیمت دقیق هر کدام چقدر است

اینها دو تا دستگاه متفاوتن! اون asus مودم وایرلس هست و لینکسیس، روتر وایرلس. مدل مشابه اون لینکسیس که مودم هم باشه میشه Linksys Wag54g2 .
مدل asus wl600g از هر نظر بهتره و البته گرونتر هم هست. بردشون بستگی زیادی به محل قرار دادن مودم و موانع اطرافتون داره ولی حداکثر حدود 100 متر هست که asus قویتره. قیمت ایسوس 105 تومن و قیمت لینکسیس 75 تومنه.

با سلام
خط من فعال شد

عکس

[/URL]

حال توی قسمت
Internet Protocol
چه مقادیری وارد کنم؟

[URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اول روی
.
شما تنظیمات داخل مودمت درست بنظر میاد. تنظیمات توی tcp/ip راهم بالا و هم پائین روی اتوماتیک بزار. اگر داری کانکشن bridge می سازی برو توی همون new connection wizard . گزینه connect to the internet را انتخاب کن، بعد هم setup my connection manually و بعد هم گزینه دوم broadband connection that requires user password و بعدش هم مشخصاتی که ازت می خواد وارد کن و برات کانکشن می سازه.
اگر بعدا خواستی به چند تا کامپیوتر اینترنت بدی باید کانکشنتو تبدیل به pppoe کنی که راهش متفاوته

mehrnoosh_ir
29-12-2009, 17:51
safhe modem eme man baz nemishe.(192.168.1.1.khastam beporsam che jori mishe in moshkelo az bein bord?????????model modemwl-am604g asus

matarsaak
29-12-2009, 18:46
کار خوبی کردی که از صفحه مودمت عکس گرفتی همین الان بهت میگم
اگه میخوای همیشه مودمت وصل باشه و دائما کانکت باشی باید از روش PPPOE متصل بشی که مودمت همیشه اینترنت وصله اگه هم میخوای که کانکشن درست کنی و توی ویندوز کلیک کنی بری تو اسمش میشه BRIDGE که الان تنظیمات مودمت میخواد این کار رو بکنه توی عکس بالا میتونی اون BRIDGE رو تدیل کنی به PPPOE که همیشه وصل باشه
حالا من روش وصل شدن از طریق BRIDGE رو میگم خودت تا شب از بچه ها در مورد PPOE سئوال کن ولی الان بریج رو میگم که راحت بری یه حالی بکنی و اینترنت پرسرعتتو تست کنی
شما این اعداد رو به ترتیب برای اون عکس کارت شبکه بزار
ip addres : 192.168.1.2
subnetmask:255.255.255.0
gateway:192.168.1.1
حالا okو میری توی تنظیمات مودم که عکس آبی رنگ رو گذاشتی
تنظیماتش درسته فقط دکمه Ok رو بزن و صفحه بعدش هم ok و کلا اونو یه جوری تمومش کن حالا اگه هم چیزی پرسید بپرس جواب میدییم.
در مورد کانکشت ساختن
از چهارتایی اولی رو بزن
بعدش next
بعد دومی
بعد دومی
یه اسم برای شرکت انتخاب کن
بعدش یزورنیم و پسورد رو بزن
بعد هم فینیش حالا برو یه گشتی بزن تا دوستان در مورد PPOE کمکت کنن ضمنا اگه اینترنتت حجمیباشه و شبانه رایگان در حالت PPPOE به زحمت میفتی و اذیت میشی:46:

از روش بریج رفتم
وبا کمک شما تونستم به راحتی وصل بشم
فقط یه سوال دیگه
چون از پارس آنلاین استفاده میکنم آیا با همین کتنکشنی که ساختم و یوزر پسوردم برای شبانه رایگان هم می تونم استفاده کنم؟
چون شبانه رایگان هست.
نمی دونم باید یزر پسورد دیگه ای داشته باشم یا نه؟
یه راهنمایی در این زمینه لطفا.

V i r u s e r
29-12-2009, 19:09
از روش بریج رفتم
وبا کمک شما تونستم به راحتی وصل بشم
فقط یه سوال دیگه
چون از پارس آنلاین استفاده میکنم آیا با همین کتنکشنی که ساختم و یوزر پسوردم برای شبانه رایگان هم می تونم استفاده کنم؟
چون شبانه رایگان هست.
نمی دونم باید یزر پسورد دیگه ای داشته باشم یا نه؟
یه راهنمایی در این زمینه لطفا.
خیر
همینجوری بزارین خودش رایگان میش 2 شب
فقط زیاد دلتونو خوش نکنید چون سرعت اینترنت شبا گاهی اوقات افتضاح میشه
عنی اونجوری نیست که با خودتون حساب کنید 1 گیگشو می خریم بعد شبی 2 گیگ دان میکنم
من خودم 256-40GB پارس دارم
ولی روزا سرعتش انصافا خویه

MILAD99
29-12-2009, 19:15
عرض شود که شما پس دوتا سیستم رو میخوای وصل کنی و میخوای بدونی چه مودمی میخوای
اگه بخوای با کابل ( توصیه نمیشه ) لپتاپ رو وصل کنی و پی سی رو هم با کابل وصل کنی و شبکه ببندی با هر دوتا مودمی که معرفی کردی میشه asus am 602 یکیش با یو اس بی کانکت میشه یکیش هم با لن ویا کارت شبکه!

ولی درباره نوع دومam 604 g asus که خودمم یکیشو دارم و واقعا عالیه چندتا نکته هست
مزیتهایی داره که نسبت به دومی ارجحیت داره
وایرلس داره که میتوین لپتاپتو جابجا کنی و استفاده کنی در محیطی که امواج هست ( برای همین گفتم مودم اولیه توصیه نمیشه ) دومین مورد چهارتا شبکه داره که چهارتا سیستم همزمان میتون وصل بشن و تا 15 تا سیستم هم بصورت وایرلس ساپورت میکنه و میتونن با هم شبکه باشند. قیمتش هم گرون شده حدود 85 دیدم توی بازار
ولی شما صبر کنین تا مدل جدید رو بخرید که 105 تومنه توی سایت دالای هست
اون امکاناتش فکر کنم پیشرفته تره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] dalay. ir فاصله بین لینکها رو بردارید تاسایت رو ببینید.

دوستان مرسی از راهنماییتون.
وسوسه کردین برم 604g رو بخرم!!:27::31:
اینجور که از سوالات دوستان بر میاد کانفیگ کردنه این مودم های وایرلس سخته درسته؟؟
(دوستان شیرازی نمایندگی Asus میدونین کجان برا خرید مودم؟؟)

matin724
29-12-2009, 19:19
در مودم های asus am604g و linksys اون پورتهای lan فقط برای اینترنت ؟ یا قابلیت شبکه کردن اون pc هایی که به لن وصل میشه را هم داره؟؟؟؟
کسی جوابی نداره؟

ahriman323
29-12-2009, 19:25
دوستان مرسی از راهنماییتون.
وسوسه کردین برم 604g رو بخرم!!:27::31:
اینجور که از سوالات دوستان بر میاد کانفیگ کردنه این مودم های وایرلس سخته درسته؟؟
(دوستان شیرازی نمایندگی Asus میدونین کجان برا خرید مودم؟؟)

سلام

اره باید وایرلس بگیری!

نه!

فکر نکنم نمایندگی داشته باشه من که ندیدم شما اگه دیدی به ما هم بگو!

من چند هفته پیش میخواستم بگیرم کل پاساژ ملاصدار و Pc Center را گشتم نبود! یکجا هم پیدا کردم گرون میداد!:13:

اگه از همون دالای بگیری!

این پشتیبانی شاتل هم میگفت چند روز یکی از این ایسوز ها اوردن بودن دیدیم بردش Tp Link بود!:2:

سرویس از کجا میخوای بگیری؟!

MILAD99
29-12-2009, 19:49
عجب!حالا من فردا میخوام برم بخرم ،کجا برم؟!! حالا نمایندگی نخواستیم یه فروشگاه درستو حسابی هم پیدا نمیشه!!
من شهرک گلستانم، خونمون هم نزدیک مخابرات هست تقریبا حدود 1 کیلومتر.یعنی تو سرعت تاثیر داره؟
درضمن خط خونمون PCM بود رفتم مخابرات یه فرم پر کردم گفت تا2 روز دیگه ردیفه!! حالا این قضیه رانژه که میگن یعنی چی؟؟ میشه خودم برم دنبالش که شرکت نخواد پول تو پاچمون کنه؟؟

MILAD99
29-12-2009, 19:57
عجب!حالا من فردا میخوام برم بخرم ،کجا برم؟!! حالا نمایندگی نخواستیم یه فروشگاه درستو حسابی هم پیدا نمیشه!!
من شهرک گلستانم، خونمون هم نزدیک مخابرات هست تقریبا حدود 1 کیلومتر.یعنی تو سرعت تاثیر داره؟
درضمن خط خونمون PCM بود رفتم مخابرات یه فرم پر کردم گفت تا2 روز دیگه ردیفه!! حالا این قضیه رانژه که میگن یعنی چی؟؟ میشه خودم برم دنبالش که شرکت نخواد پول تو پاچمون کنه؟؟

MILAD99
29-12-2009, 20:56
راستی داشتم مشخصات Asus WL-604g رو نگاه میکردم زده بود USB1.1!!
یعنی طرف USB2 نیست!!خوب این که رو سرعت Lan تاثیر میذاره،درسته؟؟!

ChaoticHead
29-12-2009, 21:27
safhe modem eme man baz nemishe.(192.168.1.1.khastam beporsam che jori mishe in moshkelo az bein bord?????????model modemwl-am604g asus
مودمتونو از پشت reset کنین درست می شه (البته کانکشنتون هم ممکنه پاک بشه)

خوب usb چه ربطی به lan داره؟! سرعت lan تا 100 مگابیته. اصلا مگه اون مدل usb هم داره؟

r_22009
29-12-2009, 21:35
عزیزم am604g وایرلسه و اصلا usb نداره!!!!!!!!!!!!!!!

ChaoticHead
29-12-2009, 21:37
بله، هر دوشون روتر دارن درنتیجه قابلیت ایجاد شبکه را هم دارین.

matin724
29-12-2009, 21:46
مثل اینکه asus وایرلس تو اصفهان نیست . ی شرکت فقط asus am604g داشت اونم به قیمت 130000 تومان!!!!! نمیدونم چیکار کنم . میخواستم wl600g بخرم که اونم نیست!!!

balaban25
29-12-2009, 21:54
دوستان ممنون از کمکتون ولی یه کامپیوتر با وایرلس وصل میشه اما اون یکی وصل میشه اما یه مثلث زرد روی کانکشن میاد که نوشته limited or no connectivity توی توضیحش نوشته:
you might not be able to access the internet or some network resoursec.this program occurred becuase the network did not assign a network adrees to the computer.
حالا چیکار کنم؟؟

ahriman323
29-12-2009, 21:59
مثل اینکه asus وایرلس تو اصفهان نیست . ی شرکت فقط asus am604g داشت اونم به قیمت 130000 تومان!!!!! نمیدونم چیکار کنم . میخواستم wl600g بخرم که اونم نیست!!!

از اینجا میتونی بگیری...
dalay.ir

matin724
29-12-2009, 22:51
از اینجا میتونی بگیری...
dalay.ir
این سایت معتبره؟ من اصفهانم برام میاره؟؟؟؟

KING_DESIGNER
29-12-2009, 23:17
برات میاره ولی دزدترین شرکت ایران همینه
من مودممو 75 خریدم توی بازار 73 بود
یه هفته پیش میکروفیلترم سوخت پام خورده بهش و کار نمیکنه تلفنش خروجیش کار نمیکنه
زنگ زدم میگه کارانیت نداره گفتم پس چی گارانتی داره ؟؟؟؟
از خود شرکت هم خریدم از خود دفتر اصلیش
یه مشت دزدن اینها به گارانتیش نگاه نکن از همون اصفهاان بدون گارانتی گیر بیار اگه نبود بععدش بیا همینجوری بخر
ایسوزمدلهای خوبی داره ولی این شرکته دزده کلاهبرداره

a6l3i
29-12-2009, 23:27
بفرما

این مودمت همه چیش ردیفه ، از اون گیرهای بنی اسرائیلی داره. تنظیمات Bridge رو یه جا بنویس ، بعد remove کنش و یه PPPoE بساز. تو PPPoE یه سری تنظیمات غیر ضروری Disable میشن. شاید فرجی شد!

تو فروم های زیادی رو نگاه کردم ، همچین موردی ندیدم. اکثرا تو تنظیمات مقادیر اشتباه کردن که معمولا با اتومات یا وارد کردن دستی مقادیر درست حل شده.

ChaoticHead
29-12-2009, 23:44
این سایت معتبره؟ من اصفهانم برام میاره؟؟؟؟
بله بسیار معتبره، اصلا وارد کننده این دستگاه هستن. حملش را باید بپرسین، فکر کنم می فرستن

برات میاره ولی دزدترین شرکت ایران همینه
من مودممو 75 خریدم توی بازار 73 بود
یه هفته پیش میکروفیلترم سوخت پام خورده بهش و کار نمیکنه تلفنش خروجیش کار نمیکنه
زنگ زدم میگه کارانیت نداره گفتم پس چی گارانتی داره ؟؟؟؟
از خود شرکت هم خریدم از خود دفتر اصلیش
یه مشت دزدن اینها به گارانتیش نگاه نکن از همون اصفهاان بدون گارانتی گیر بیار اگه نبود بععدش بیا همینجوری بخر
ایسوزمدلهای خوبی داره ولی این شرکته دزده کلاهبرداره
اون تفاوت قیمت طبیعیه، عوضش به جنسشون مطمئنین. میکروفیلتر هم طبیعتا جزو گارانتی نیست، لوازم جانبی حساب می شه. دالای کارش درسته

دوستان ممنون از کمکتون ولی یه کامپیوتر با وایرلس وصل میشه اما اون یکی وصل میشه اما یه مثلث زرد روی کانکشن میاد که نوشته limited or no connectivity توی توضیحش نوشته:
you might not be able to access the internet or some network resoursec.this program occurred becuase the network did not assign a network adrees to the computer.
حالا چیکار کنم؟؟
شما کانکشنتو pppoe کردی؟ بعد توی همون تنظیمات مودم گزینه dhcp را فعال کردی؟ توی connection لپ تاپ هم باید acquire ip automatically فعال باشه و چیزی را دستی نزنی

balaban25
30-12-2009, 00:34
شما کانکشنتو pppoe کردی؟ بعد توی همون تنظیمات مودم گزینه dhcp را فعال کردی؟ توی connection لپ تاپ هم باید acquire ip automatically فعال باشه و چیزی را دستی نزنی[/quote]

ppoe تنظیم هست و dhcp هم فعال هست اما acquire ip automatically پیدا نکردم منظورتون همونan adress automaticly hast? obtain
فکر کنم پسوورد که واسه وایرلس گذاشتم اینجوری شد

ChaoticHead
30-12-2009, 08:30
QUOTE]
ppoe تنظیم هست و dhcp هم فعال هست اما acquire ip automatically پیدا نکردم منظورتون همونan adress automaticly hast? obtain
فکر کنم پسوورد که واسه وایرلس گذاشتم اینجوری شد

بله همون گزینه است. فایروالت را هم یه نگاه بنداز ممکنه بخاطر فایروال باشه. پسورد را هم موقت می تونی قطع کنی امتحان کنی..

r_22009
30-12-2009, 14:14
عزیز من اصفهانم و am604g دارم. برو پاساژ طالقانی پیدا می شه
من گرفتم 90 تومن

S A M S U N G
30-12-2009, 16:55
سلام به همگی .

دوستان میخواستم ببینم من از نظر DNS و ... مشکلی ندارم که بخوام دستی تنظیم کنم ؟

و اینکه این فلش یعنی چی ؟ :دی

مخلصیم .

PaRkOr
30-12-2009, 17:08
سلام به دوستان
من یه مودم Broadkam PJ872 دارم که برای کانفیگ دوباره ریستش کردم.
اما بعد از ریست شدن به pc وصل نمیشه. نه با lan و نه با usb.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
در ضمن ارور میده و آیکنش زرد میشه.
این رو هم بگم که با آی پی 192.168.1.1 بهش میخوام وصل بشم.
کمک کنید

ChaoticHead
30-12-2009, 17:30
سلام به همگی .

دوستان میخواستم ببینم من از نظر DNS و ... مشکلی ندارم که بخوام دستی تنظیم کنم ؟

و اینکه این فلش یعنی چی ؟ :دی

مخلصیم .
نه اگر توی کارکرد اینترنت هم اختلالی نباشه، مشکلی ندارین.

اون فلش مربو ط به ipv6 هست که مال پروتوکول نسل بعدی اینترنته، ما ازش استفاده نمی کنیم. اون وضعیت طبیعیه

سلام به دوستان
من یه مودم Broadkam PJ872 دارم که برای کانفیگ دوباره ریستش کردم.
اما بعد از ریست شدن به pc وصل نمیشه. نه با lan و نه با usb.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن ارور میده و آیکنش زرد میشه.
این رو هم بگم که با آی پی 192.168.1.1 بهش میخوام وصل بشم.
کمک کنید

وصل نمی شه یعنی نمی شناسدش؟ با usb وقتی وصل می کنین local area connectinش کار می کنه؟

خوب ip توی دفترچه اش همین بوده؟

mrmostafa
30-12-2009, 18:13
یکی نیست راه اندازی مودم Asus Am602 رو یاد بده ؟؟؟ من وصل کردم به کامپیوتر اصلا هیچی نخواست که نصب کنم البته از طریق Lan . بعد کانکت هم نمیشه البته بعد فهمیدم مقیاس رو درست نزدم مشخصات isp 8 - 35 . حالا ممنون میشم راهنمایی کنید.

a6l3i
30-12-2009, 19:39
یکی نیست راه اندازی مودم Asus Am602 رو یاد بده ؟؟؟ من وصل کردم به کامپیوتر اصلا هیچی نخواست که نصب کنم البته از طریق Lan . بعد کانکت هم نمیشه البته بعد فهمیدم مقیاس رو درست نزدم مشخصات isp 8 - 35 . حالا ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام آقا مصطفی ی آخر فروم باز ؛ همچی گفتی کسی نیست جواب مارو بده ، گفتم شصت ساله منتظر جوابی. رفتم تو صفحات قبل دیدم خبری نیست!!

1- وقتی مودم رو با USB وصل کنی نیاز به نصب Driver داره تا یه شبکه مجازی بسازه.با LAN نیازی به نصب نیست ( از مزایای استفاده از LAN ) .
2- این بحث بارها تو تاپیک بیان شده ، یه سرچ کوچیک خیلی از سوالات شما رو جواب میده.
3- اگه از روی دفترچه مودم یا نسخه PDF اون و عکس های واضح توش جلو بری ، سه سوته خودت تنظیمات رو انجام میدی. خیلی سریع تر از راهنمائی های من و برو بچ فروم. خیلی بهت دید میده. نداری ، لینکشو تو 4shared واست گذاشتم.
4- ویندوزتون چیه؟ من تو xp توضیح میدم.

4- به هرحال ، مراحلش اینه:

1- مودم رو کمپلت ریست کن (کارخونه ای) و به سیستم با LAN وصلش کن. و حدود 30 ثانیه وایستا.
2- تو سیستم روی آیکن LAN ، راست کلیک کن و یه Properties بگیر و تو پنجره ظاهر شده دوباره از( Internet Protocol (TCP/IP یه Properties بگیر :

و مثل عکس زیر همه چیز رو بذار رو اتومات:

از اینجا به بعد رو خیلی خوشگل تو دفترچه با عکس گذاشته. ( از صفحه 18 به بعد)

3- برو تو تنظیمات مودم.
4- از منوی سمت چپ روی Quick Setup کلیک کن.
5- تیک Enable Auto Connect رو بزن و بعد Nesxt . اینجوری خودش مقادیر VPI/VCI رو از ISP میگیره و پیشنهاد میکنم بذار خودش این کار رو انجام بده.
6- تو این مرحله اگه میخوای با روشن شدن مودم خودش به نت وصل شه گزینه PPPoE (دومی) و اگه میخوای یه گزینه مثل Dialup واست بذاره تا خودت دستور وصل شدن رو بدی گزینه Bridge (آخری) رو انتخاب کن. به مابقی تنظیمات دست نزن. و Next
7- تو اینجا باید Username و Password مربوط به ISP رو وارد کنی.
اگه تیک .... Dial on رو فعال کنی با DC شدن مودم ، خودش 2باره Connect میشه. تو بعضی مواقع این مشکل ساز میشه. اگه آخر کار دیدی وصل نشدی یه بار دیگه اینها رو تکرار کن و این رو تیک نزن.
8- تو این صفحه هیچ تغییری نده و بزن بعدی.
9- تو این مرحله DHCP رو فعال کن و بزن بعدی.
10- تو جدول مقادیر رو چک کن و دکمه Reboot رو بزن . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

11- یه قل هوالله بخون و فوت کن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . . . مودم که ریست شه باید وصل بشی . . .

ChaoticHead
30-12-2009, 20:00

فکر می کنم در همین تاپیک بیش از 100 بار آموزش داده شده که با یه جستجوی ساده می شه بهش رسید. با این حال a6l3i عزیز باز هم طبق معمول زحمت کشیدن و توضیح دادن.

اگر خواستین این راهنماهای فارسی را هم مطالعه کنین:

fmps
30-12-2009, 20:35
دوســــتان کســــی نـــدونســــت مشــــکــــــل مـــــن چـــیه؟

balaban25
30-12-2009, 21:11
بله همون گزینه است. فایروالت را هم یه نگاه بنداز ممکنه بخاطر فایروال باشه. پسورد را هم موقت می تونی قطع کنی امتحان کنی..
من فایروال روچک کردم درست بود پسورد را هم بستم بازم نشد؟؟کسی میتونه بگه مشکل از کجاست؟؟؟

a6l3i
30-12-2009, 21:27
دوســــتان کســــی نـــدونســــت مشــــکــــــل مـــــن چـــیه؟

1- تونستی PPPoE رو تست کنی؟

2- تو تنظیمات مودم ، برو تو قسمت Diagnostics (یکی مونده به آخر) و در پنجره راستی ، زیر جدول روی Test کلیک کن. ببینیم خودش تشخیص میده ؟

fmps
30-12-2009, 21:51
1- تونستی PPPoE رو تست کنی؟
[

آخه pppoe که مخصوص وایرلس نست
میترسن اونو بزنم لن هم قاطی کنه
در ضمن از کجا تنضامت رو عوض کنم؟
اگه میشه با عکس راهنمایی کنین

S A M S U N G
30-12-2009, 22:27
سلام .

IP مودم من 192.168.1.254 هستش . فقط همون بار اولی که خواستم مودمو نصب کنم صفحه کامل لود شد . و الان دیگه نمیشه .

میخواستم ببینم مشکل از چیه ؟

a6l3i
30-12-2009, 22:37
میترسن اونو بزنم لن هم قاطی کنه
در ضمن از کجا تنضامت رو عوض کنم؟
اگه میشه با عکس راهنمایی کنین

من دارم واست روش PPPoE رو میزنم ف به یه نکته بر خوردم. تو عکس زیر که واسم گذاشتی ، مقادیر VPI=0 و VCI=33 ثبت شده. اینا رو خود ISP داده؟

fmps
30-12-2009, 22:44
من دارم واست روش PPPoE رو میزنم ف به یه نکته بر خوردم. تو عکس زیر که واسم گذاشتی ، مقادیر VPI=0 و VCI=33 ثبت شده. اینا رو خود ISP داده؟

بله
isp داده بود

a6l3i
30-12-2009, 22:52

این عبارت چندان صحیح نیست.
عارضم خدمتت که مودم با دو سیستم طرفه:
1- شبکه داخلی منزل که یا با LAN ایجادش میکنه یا با وایرلس .
2- تجهیرات ISP تو مخابرات ، که میتونه یا با Bridge باهاشون ارتباط برقرار کنه یا با PPPoE . تنها فرقشون هم اینه که PPPoE با روشن شدن مودم خودبخود وارد نت میشه ولی Bridge منتظر فرمان شما میمونه تا روی آیکنش کلیک کنی.
من خودم PPPoE زدم تا همیشه مودم وصل باشه و هرکی تو خونه وایرلس میخواد درجا آماده باشه.

پس شما چه Bridge بزنی چه PPPoE فرقی در شبکه داخلی نداره. ولی یه سری تنظیمات اضافی در Bridge هست که وقتی PPPoE میزنی ، Disable میشن.

حتی اگه دقت کنی تو راهنمائی که واسم فرستادی از بین 5 مدل اتصال مودم ، خود دفترچه از PPPoE شروع کرده چون رایج تره ( صفحه 27 - قسمت 4-3 ) . با اینکه تو لیست تنظیمات دومین مورده.

خوشبختانه مودم شما قابلیت ذخیره جند تنظیم مختلف رو داره ، پس در وهله اول نیازی به حذف تنظیمات Bridge نیست.

روش PPPoE تو مودم شما ( طبق اونچه که از صفحه 28 به بعد گفته ) :

1- از منو به آدرس Advance Setup > WAN برید و تو پنجره سمت راست کلید Add رو بزنین. (عکس زیر)

2- تو عکس زیر مقادیر VPI و VCI رو طبق اونچه که ISP داده وارد کن. عموم مودم ها اینجا گزینه ای Auto Detection دارن که خودشون VPI/VCI رو از ISP میگیرن ، اولین موردیه که میبینم نیست !!

3- تو صفحه بعد نوع اتصال روPPPoE انتخاب کن :

4- تو صفحه بعدی Username و Password مربوط به ISP رو وارد کن. در مورد PPPoE Service Name هم باید از ISP بگیری. راستش من تاحالا بهش بر نخورده بودم. چون درحالت اتومات مودم خودش مثل VPI/VCI این مورد رو هم از ISP دریافت میکنه. اگه تاحالا ISP شما درموردش حرفی نزده میتونی بیخیالش شی. بقیه موارد رو هم دست نخورده باقی بذار و Next رو بزن

5- درنهایت یه جدول میآد که تائید نهائی رو درمورد صحیح بودن مقادیر میخواد. Save رو کلیک کن.

حالا مشاهده میکنی که یه گزینه به موارد قبلی تنظیمات اضافه شده. برای اتمام کار یه SAVE/REBOOT باید انجام بدی.

همونطور که دیدی اینجا فقط تنظیمات مربوط به اتصال مودم و ISP بور و خبری از تنظیمات شبکه Wireless نیست.

a6l3i
30-12-2009, 22:59
اینم از تنظیمات خودم :

fmps
30-12-2009, 23:08
الان هم وقتی رستارت کردم اومات کانکت نشد
شاید به خاطر اونه که نام سرویس رو ندادم
ولی به هر حال فکر نکنم با این هم هل بشه:41:
اینم مال من / ببین درسته[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

a6l3i
31-12-2009, 00:09
الان هم وقتی رستارت کردم اومات کانکت نشد
شاید به خاطر اونه که نام سرویس رو ندادم
ولی به هر حال فکر نکنم با این هم هل بشه:41:
اینم مال من / ببین درسته[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- درسته ، البته همونطور که میبینی خودش به Service اسم داده. اگه دلش رو داری Bridge رو حذف کن ببین. من مطمئنم به PPPoE هم وصل میشه و دردسرش هم کمتره.
واسه این کار تیک جلوش رو بزن و دکه Remove رو کلیک کن. بعد یه Reboot .
اگر نشد میتونی با زدن دکمه Edit، برای PPPoE اون رو تبدیل به Bridge کنی. هیچ دردسری هم نداره.

2- راستی خود ISP این مودم رو ساپورت نمیکنه؟ تو این مدت زنگ زدی به خودشون؟ ISP ات چی بود؟

fmps
31-12-2009, 09:14
من از شهرستان هستم
isp وب گستر هست
خودشون مودم وایرلس تموم کرده بودن منم از بیرون خریدم
اونو هم امتحان میکنم خبرشو میدم

r_22009
31-12-2009, 10:43
سلام .

IP مودم من 192.168.1.254 هستش . فقط همون بار اولی که خواستم مودمو نصب کنم صفحه کامل لود شد . و الان دیگه نمیشه .

میخواستم ببینم مشکل از چیه ؟
اگه not found می ده دکمه ریست پشت مودمتو یه 10 ثانیه نگه دار درست می شه

S A M S U N G
31-12-2009, 12:47
نه میاد ولی فقط نصف سایت لود میشه ! جاهای اصلی نمیاد !

Gamemaster
31-12-2009, 14:45
تو كدوم مرورگر ميزني؟

amin_g_p
31-12-2009, 17:38
دوستان کسی راجع به مودم های وایرلس Encore اطلاعاتی داره منظورم کیفیتشون هست؟؟؟

a6l3i
31-12-2009, 19:22
دوستان کسی راجع به مودم های وایرلس Encore اطلاعاتی داره منظورم کیفیتشون هست؟؟؟
سلام امین جان
راستش منکه تاحالا اسمشو نشنیدم. ( شاید سایر دوستان دیده باشن) من باشم از برندهائی میگیرم که بعدا ISP بهش گیر نده و همچنین بعدا خودم بتونم بکمک دیگران از پس تنظیماتش بر بیآم.

این به معنای بد بودنش نیست. مثل اینه که شما واس خودت از خارج یه ماشین بیاری که از کمپانی های معروف نیست. ممکنه فوق العاده باشه ولی اگه نیاز به خدمات پیدا کرد ، اون وقت هیچ کس ازش سر در نمی آره و شما میمونی و ماشینت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !!!!!!!

اگه دقت کنی تو همین تاپیک در مورد مودم هائ TP-link و linksys و Asus و .... بیشتر بحث شده و دوستان بیشتر میتونن تو رفع اشکال ها کمکتون کنن.

خیلی وقت ها هم ISP ها یه مودمی رو خودشون از پشت کوه پیدا میکنن و بصورت کلی وارد میکنن و میندازن به کاربرها. 6 ماه بعد هم میبینی دارن یه مودم دیگه میدن!!

a6l3i
31-12-2009, 19:28
ادیت: شرمنده دوستان ، هواسم نبود 2 تا پست پشت سرهم دادم !!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه not found می ده دکمه ریست پشت مودمتو یه 10 ثانیه نگه دار درست می شه
1- میشه بگی مودمت چیه؟
2- با چی سیستم رو به مودم وصل کردی؟ (Wireless, LAN, USB)

P A N Z E R
31-12-2009, 20:42
دوستان مودم وایرلس می خوام تا 100 تومن برای بازی آنلاین برد هم زیاد انتظار ندارم ! فقط سرعت و پینگ عالی (فاصله با مودم 7-8 متر)

بعد یه سوال سرعت lan از وایرلس بیشتر نیست ؟

ChaoticHead
31-12-2009, 20:59
دوستان مودم وایرلس می خوام تا 100 تومن برای بازی آنلاین برد هم زیاد انتظار ندارم ! فقط سرعت و پینگ عالی (فاصله با مودم 7-8 متر)

مودم تاثیر زیادی توی گیم بازی کردن نداره.توی چند صفحه آخر همین تاپیک چند تا مدل مثل asus معرفی شده.
سرعت lan و کیفیت ارتباطش از وایرلس بیشتره ولی توی فاصله کم و با سرعتهای اینترنت ایران، تفاوتی ندارن.

P A N Z E R
31-12-2009, 21:26
مودم تاثیر زیادی توی گیم بازی کردن نداره.توی چند صفحه آخر همین تاپیک چند تا مدل مثل asus معرفی شده.
سرعت lan و کیفیت ارتباطش از وایرلس بیشتره ولی توی فاصله کم و با سرعتهای اینترنت ایران، تفاوتی ندارن.

همیشه از نظر پینگ از بقیه دوستام بهتر بوده ولی فکر نکنم ربطیی به مودم داشته باشه اونقدر (الان asus am 602 دارم)

این linksys مودم های خوشگلی داره :دی کیفت و قیمتشونم خوشگله ؟

ممنون

ChaoticHead
01-01-2010, 00:00
همیشه از نظر پینگ از بقیه دوستام بهتر بوده ولی فکر نکنم ربطیی به مودم داشته باشه اونقدر (الان asus am 602 دارم)

این linksys مودم های خوشگلی داره :دی کیفیت و قیمتشونم خوشگله ؟

ممنون
پینگ بیشتر به isp تون بر می گرده. ولی اگه از asus راضی بودین می تونین وایرلس هم از همون بخرین. دو تا مدل 604g و wl-600 هستن که یکی حدود 85 تومن و اون یکی 105 تومنه. البته اینا سخت گیر میاد.

مودمهای لینکسیس هم بد نیستن، قیمتشون هم مناسبه، مدل wag54g2 حدود 75 تومنه، البته firmware خیلی قویی نداره و ممکنه اذیتتون کنه(طبیعتا امکان بهتر شدنش با update در آینده هست، ولی فعلا خبری نیست)، از این بالاتر می شه سریهای n که شما به برد زیادشون نیاز ندارین و قیمتشون هم بالای 100 تومنه.

a6l3i
01-01-2010, 00:37
دوستان سلام
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سال نو مبارک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موارد اصلی رو ChaoticHeaad عزیز گفتن.اینم از ما داشته باش که تو Firmware های مودم ASUS (خصوصا ورژن جدیدش) میتونی نوع استفاده از اینترنت رو واسه مودم تعیین کنی. کلا 4 سری پیش فرض داره: بازی ، جستجو در نت ، FTP و دیدن فیلم و موزیک آنلاین
اگه هیچ کدوم رو انتخاب نکنی ، فرض میکنه شما میخوای از برنامه های p2p استفاده کنی و کل پهنای باند رو در اختیارش میذاره:

اگه بازی رو انتخاب کنی ، اولویت اول در پهناب باند رو به بازی میده و برنامه های دیگه مثل آپدیت ویندوز یا ... حتی اگر هم بخوان ، مودم بهشون اجازه دسترسی نمیده یا خیییلی کم میذاره وصل شن.

حتی میتونید همزمان دو یا چند نوع رو انتخاب کنید :

amin_g_p
01-01-2010, 00:52
سلام امین جان
راستش منکه تاحالا اسمشو نشنیدم. ( شاید سایر دوستان دیده باشن) من باشم از برندهائی میگیرم که بعدا ISP بهش گیر نده و همچنین بعدا خودم بتونم بکمک دیگران از پس تنظیماتش بر بیآم.

این به معنای بد بودنش نیست. مثل اینه که شما واس خودت از خارج یه ماشین بیاری که از کمپانی های معروف نیست. ممکنه فوق العاده باشه ولی اگه نیاز به خدمات پیدا کرد ، اون وقت هیچ کس ازش سر در نمی آره و شما میمونی و ماشینت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !!!!!!!

اگه دقت کنی تو همین تاپیک در مورد مودم هائ TP-link و linksys و Asus و .... بیشتر بحث شده و دوستان بیشتر میتونن تو رفع اشکال ها کمکتون کنن.

خیلی وقت ها هم ISP ها یه مودمی رو خودشون از پشت کوه پیدا میکنن و بصورت کلی وارد میکنن و میندازن به کاربرها. 6 ماه بعد هم میبینی دارن یه مودم دیگه میدن!!

تشکر من خودم WAG54G2 لینک سیس را دارم برای یک نفر دیگه سوال می کردم اینورا کمیاب شده باید سفارش بدیم بیارن

a6l3i
01-01-2010, 01:34
تشکر من خودم WAG54G2 لینک سیس را دارم برای یک نفر دیگه سوال می کردم اینورا کمیاب شده باید سفارش بدیم بیارن
حالا چقدر درنظر گرفته؟

P A N Z E R
01-01-2010, 01:46
والا پدرمون در اومد تا این 602 رو پیدا کردیم !

ولی این ایسوس ها خیلی بیریختن همشونم سفیدن !

کسی linksys نداره بگه برای بازی خوبه یا نه

P A N Z E R
01-01-2010, 01:48

کسی linksys نداره بگه برای بازی خوبه یا نه

یعد این 604 و 600 چه فرقی با هم دارن ؟

a6l3i
01-01-2010, 05:17

سلام ، کاری نداره ، مگه فقط باید در و دیوار رو نقاشی کنین ، یه اسپری خالی کن روش حلله [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( راستی اسم این نوع رنگ کردن دیوارها چی بود؟ )

یعد این 604 و 600 چه فرقی با هم دارن ؟

am604 : چهار تا خروجی LAN داره
am604g : علاوه بر چهار تا خروجی LAN ، وایرلس هم هست
wl-600g : علاوه بر 4 تا LAN و وایرلس ، دوتا پورت USB داره که کاربردشون رو تو پست زیر قبلاً توضیح دادم:

a6l3i
01-01-2010, 05:21
---------------------

amin_g_p
01-01-2010, 12:43
حالا چقدر درنظر گرفته؟

از نظر پول همون حول 70 تومن که هم ایسوس می شه هم لینک سیس هم Encore (پیشنهاد کاملا غیر اجباری ISP راحت گفت هر مودمی می خوای بخر فقط ازین ارزون قیمتای الکی نخر:31:)

mrmostafa
01-01-2010, 15:07
آقا یکی نیست مراحل نصب مودم Asus Am602 رو بگه. من وصل میکنم به سیستم هیچ اتفاقی نمیفته. با پورت Lan وصل میکنم.

a6l3i
01-01-2010, 15:54
سلام دوستان ،

از نظر پول همون حول 70 تومن که هم ایسوس می شه هم لینک سیس هم Encore (پیشنهاد کاملا غیر اجباری ISP راحت گفت هر مودمی می خوای بخر فقط ازین ارزون قیمتای الکی نخر:31:)
پیشنهاد من am604g هستش که حدود 75 تومنه.
البته مودم خودت هم گزینه خوبیه ، چون خودت بهش مسلط شدی و اگه رفیقت به بن بست بخوره میتونی راهنمائیش کنی.

آقا یکی نیست مراحل نصب مودم Asus Am602 رو بگه. من وصل میکنم به سیستم هیچ اتفاقی نمیفته. با پورت Lan وصل میکنم.

دمت گرم مصطفی جان ، یهو بفرما ما تو پست 5858 گل لگد میکردیم . .. .!!!؟!؟!؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شما تو پست 5857 سوالتون رو پرسیدی ، ما هم درجا جواب دادیم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mrmostafa
01-01-2010, 16:05
سلام آقا مصطفی ی آخر فروم باز ؛ همچی گفتی کسی نیست جواب مارو بده ، گفتم شصت ساله منتظر جوابی. رفتم تو صفحات قبل دیدم خبری نیست!!

1- وقتی مودم رو با USB وصل کنی نیاز به نصب Driver داره تا یه شبکه مجازی بسازه.با LAN نیازی به نصب نیست ( از مزایای استفاده از LAN ) .
2- این بحث بارها تو تاپیک بیان شده ، یه سرچ کوچیک خیلی از سوالات شما رو جواب میده.
3- اگه از روی دفترچه مودم یا نسخه PDF اون و عکس های واضح توش جلو بری ، سه سوته خودت تنظیمات رو انجام میدی. خیلی سریع تر از راهنمائی های من و برو بچ فروم. خیلی بهت دید میده. نداری ، لینکشو تو 4shared واست گذاشتم.
4- ویندوزتون چیه؟ من تو xp توضیح میدم.

4- به هرحال ، مراحلش اینه:

1- مودم رو کمپلت ریست کن (کارخونه ای) و به سیستم با LAN وصلش کن. و حدود 30 ثانیه وایستا.
2- تو سیستم روی آیکن LAN ، راست کلیک کن و یه Properties بگیر و تو پنجره ظاهر شده دوباره از( Internet Protocol (TCP/IP یه Properties بگیر :

و مثل عکس زیر همه چیز رو بذار رو اتومات:

از اینجا به بعد رو خیلی خوشگل تو دفترچه با عکس گذاشته. ( از صفحه 18 به بعد)

3- برو تو تنظیمات مودم.
4- از منوی سمت چپ روی Quick Setup کلیک کن.
5- تیک Enable Auto Connect رو بزن و بعد Nesxt . اینجوری خودش مقادیر VPI/VCI رو از ISP میگیره و پیشنهاد میکنم بذار خودش این کار رو انجام بده.
6- تو این مرحله اگه میخوای با روشن شدن مودم خودش به نت وصل شه گزینه PPPoE (دومی) و اگه میخوای یه گزینه مثل Dialup واست بذاره تا خودت دستور وصل شدن رو بدی گزینه Bridge (آخری) رو انتخاب کن. به مابقی تنظیمات دست نزن. و Next
7- تو اینجا باید Username و Password مربوط به ISP رو وارد کنی.
اگه تیک .... Dial on رو فعال کنی با DC شدن مودم ، خودش 2باره Connect میشه. تو بعضی مواقع این مشکل ساز میشه. اگه آخر کار دیدی وصل نشدی یه بار دیگه اینها رو تکرار کن و این رو تیک نزن.
8- تو این صفحه هیچ تغییری نده و بزن بعدی.
9- تو این مرحله DHCP رو فعال کن و بزن بعدی.
10- تو جدول مقادیر رو چک کن و دکمه Reboot رو بزن . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

11- یه قل هوالله بخون و فوت کن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . . . مودم که ریست شه باید وصل بشی . . .

ممنونم ازت دوست عزیز. ولی من همون auto connect رو زدم و شروع کرد به چک کردن ولی کلی صبر کردم نشناخت. حالا بازم تست میکنم. ازت ممنونم. در کل مودم تغییری در سرعت میکنه؟؟ چون مودم خود من ZTE ZXDSL 831 هستش.
راستی الان مودم خوب تو بازا چیه ؟؟؟ همین asus am602 ؟؟؟ ممنون میشم یه راهنمایی کنی.

a6l3i
01-01-2010, 16:38
ممنونم ازت دوست عزیز. ولی من همون auto connect رو زدم و شروع کرد به چک کردن ولی کلی صبر کردم نشناخت. حالا بازم تست میکنم. ازت ممنونم. در کل مودم تغییری در سرعت میکنه؟؟ چون مودم خود من ZTE ZXDSL 831 هستش.
راستی الان مودم خوب تو بازا چیه ؟؟؟ همین asus am602 ؟؟؟ ممنون میشم یه راهنمایی کنی.
1- اگه با Auto Connect نشناخت ، دستی .وارد کن . معمولا مقادیر VPI=0 و VCI=35 هستش ولی بعضی ISP ها مقادیرش رو تغییر میدن که در اینصورا باید زنگ بزنی از خودشون بپرسی یا روی وب سایتشون رو ببینی.
2- کلا مودم های Asus دردسرشون کمتره و چون رند بازار شدن هم ISP ها خوب میتونن رفع اشکال کنن و هم بر و بچ فروم.
اگه میخوای حتما مودم رو با USB به سیستم وصل کنی مجبوری am602 بگیری(حدود 45) ، ولی الآن دیگه هر سیستمی کارت شبکه داره و دردسرهاش هم کمتر از USB هستش. در نتیجه بنظرم am604 که 4 تا LAN داره و همزمان میتونه 4 تا سیستم رو Handle کنه معقول تره (حدود 50 تومن). البته از am602 هم میشه همزمان 2 تا سیستم رو به نت وصل کرد.
اگر هم تا 75 بیآی بالا میشه به am604g هم فکر کرد که وایرلس هم هست و تا 15 سیستم رو علاوه بر 4 پورت لنش ساپورت میکنه.

parmida00
01-01-2010, 18:20
بچه ها من یه مودم symphony sy602 دارم که از پارس انلاین گرفته بودم. مودم را با درایور اسوس 602 اپدیت کرده بودم قبلا الان شرکت سرویس دهنده را تغییر دادم مرتب چراغ status قطع و وصل میشه با مودم tp link خود شرکت امتحان کردم کاملا درست بود .اگه کسی درایور خود symphony را داره یا میتونه یه بک اپ بگیره بزاره تا برشگردونم به وضعیت قبلی ممنون میشم.

a6l3i
01-01-2010, 21:46
بچه ها من یه مودم symphony sy602 دارم که از پارس انلاین گرفته بودم. مودم را با درایور اسوس 602 اپدیت کرده بودم قبلا الان شرکت سرویس دهنده را تغییر دادم مرتب چراغ status قطع و وصل میشه با مودم tp link خود شرکت امتحان کردم کاملا درست بود .اگه کسی درایور خود symphony را داره یا میتونه یه بک اپ بگیره بزاره تا برشگردونم به وضعیت قبلی ممنون میشم.
سلام ، من واستون گشتم ولی firmware ای واسه symphony ندیدم. متاسفانه سایتی هم نداره! دوستان هم فقط میتونن تنظیمات مودم رو واستون save کنن و بفرستن نه firmware رو . شما یه تماس با پارس آنلاین بگیر و بگو میخوام Downgrade کنم به ورژن قبلی ، شاید راهمائیت کنن.

بالاخره این مودم Symphony 602 رو خودشون سفارش دادن و بهتر میدونن نرم افزارش رو از زیر کدوم سنگ میشه پیدا کرد.

موفق باشید . . .

balaban25
01-01-2010, 22:26
دوسنان راهی هست بشه محدودیت سرعت گذاشت روی یک کامپیوتر که به وایرلس وصل هست؟

mohammad.ef
01-01-2010, 22:30
سلام
معنی Bridge Mode و PPPoE/PPPoA در تنظیمات ISP Connection Type چیه ؟ چه موقع ازاونها استفاده میشه ؟
مدمم TP-LINK است .

parmida00
02-01-2010, 00:09
سلام
معنی Bridge Mode و PPPoE/PPPoA در تنظیمات ISP Connection Type چیه ؟ چه موقع ازاونها استفاده میشه ؟
مدمم TP-LINK است .
بستگی به isp یکی از اینها برای راه اندازی باید تیک بخوره با پشتیبانی تماس بگیرید تا نحوه تنظیم بهتون بگه

a6l3i
02-01-2010, 00:56
دوسنان راهی هست بشه محدودیت سرعت گذاشت روی یک کامپیوتر که به وایرلس وصل هست؟

معمولا مودم های وایرلس این قابلیت رو در اختیار میذارن ، مدل مودمتون رو بگید بیشتر میتونم راهنماییتون کنم.

----------------------

سلام
مدمم TP-LINK است .

اگه مودم رو درحالت Bridge تنظیم کنید ، برای وصل شدن مودم به ISP باید روی آیکنش تو Network Connection کلیک کنید. (مثل Dialup )
ولی درحالت PPPoE مودم به محض روشن شدن خودش به اینترنت وصل میشه. چه سیستمی که بهش وصله روشن بشه چه نشه.
کاملا هم بستگی به خودتون داره که کدوم حالت رو انتخاب کنید. اکثر ISP ها هم هر دو رو ساپورت میکنن.

r_22009
02-01-2010, 14:32
بیا اینم آموزشش تو یه فایل pdf:

farshad86
02-01-2010, 15:11
سلام
من میخوام مودم را عوض کنم و وایرلس دار بگیرم( الان am602 دارم)
کسی قبلا یه مقایسه حرفه ای بین مودم های وایرلس دار انجام داده؟
الان سرویسم از شاتل ه و خود شاتل میگه با دی لینک و فکر کنم تی پی لینک مشکل دارم! اما خیلی ها میگن فقط با یه مدل ازین 2 نو مشکل داره و ...
حالا مودمی که میخوام باید با همه pop ها دوست باشه!
اگه بیشتر از یه پورت شبکه داشته باشه خیلی خوبه!
بی دردسر و استیبل و از یه شرکت معتبر باشه!
وسایلی هم که قراره استفاده کنن آیفون یا آیپاد + مبایل و ppc و لپتاپ هستن (شاید مهم باشه!)
از لحاظ امنیتی مودم ها باهم دیگه فرقی دارن؟
ار لحاظ امکانات و تنظیمات روتر و ... جی؟
و سوال آخر این که اگه یه سیستم با bridge به اینترنت وصل بشه اینترنت روی بقیه به اشتراک گزاشته میشه؟
ممنون

balaban25
02-01-2010, 17:22
[QUOTE=a6l3i;4541648]معمولا مودم های وایرلس این قابلیت رو در اختیار میذارن ، مدل مودمتون رو بگید بیشتر میتونم راهنماییتون کنم.

----------------------
مدل مودم tp-link w8901g هست...دو لپ تاپ هست میخوام سرعت یکیش 20 بشه یکیشم 10 بشه چون کلا سرعتش 30 هست

a6l3i
02-01-2010, 18:52
سلام دوستان:

سلام
من میخوام مودم را عوض کنم و وایرلس دار بگیرم( الان am602 دارم)
کسی قبلا یه مقایسه حرفه ای بین مودم های وایرلس دار انجام داده؟
الان سرویسم از شاتل ه و خود شاتل میگه با دی لینک و فکر کنم تی پی لینک مشکل دارم! اما خیلی ها میگن فقط با یه مدل ازین 2 نو مشکل داره و ...
حالا مودمی که میخوام باید با همه pop ها دوست باشه!
اگه بیشتر از یه پورت شبکه داشته باشه خیلی خوبه!
بی دردسر و استیبل و از یه شرکت معتبر باشه!
وسایلی هم که قراره استفاده کنن آیفون یا آیپاد + مبایل و ppc و لپتاپ هستن (شاید مهم باشه!)
از لحاظ امنیتی مودم ها باهم دیگه فرقی دارن؟
ار لحاظ امکانات و تنظیمات روتر و ... جی؟
و سوال آخر این که اگه یه سیستم با bridge به اینترنت وصل بشه اینترنت روی بقیه به اشتراک گزاشته میشه؟
ممنون

1- یه چرخ تو تاپیک بزنی متوجه میشی که تنها مودمی که هیچ ISP بهش گیر نمیده و بقول شما با همه دوسته ASUS هستش. البته این هم که میگن با تجهیزات ما نمی خوره خیلی درست نیست. بلکه ISP ها دوست دارن با طیف وسیعی از مودم ها برای رفع اشکال کاربرها مواجه نباشن . چون ممکنه یکی یه مودم بخره که اونها تا حالا ندیدن و تو رفع اشکال پست تلفن دچار مشکل شن ( کم بیآرن). درنتیجه کابرها رو مجبور میکنن یا از خودشون بگیرن یا حتما اون چیزی رو بگیرن که اونا میگن.
-------
2- باتوجه به سرعت بسیار پائین اینترنت در کشور عزیزمون ، برند و مدا تو سرعت اصلا نقشی ندارن و این امکاناته که تعیین کننده خرید شماست. اینترنت ایران مثل اتوبان همت تهران ، ساعت 6 بعدالظهره !! BMW و پیکان هردو یه متر یه متر میرن جلو و هر دو 2 ساعت تو ترافیک سر کارن !!! فقط تو BMW حوصلت کمتر سر میره چون امکاناتش بیشتره.
-------
3- من هم 5 ساله شاتل ART1 دارم. اول یه asus که فقط USB داشت از خودشون گرفتم. ولی حدودا پارسال از بیرون خودم یه Asus-wl600g گرفتم.
-------
4- همونطور که گفتم از دید من Asus که اصل چین هم هست تو ایران و با تمام ISP جواب داده. این ها هم میتوه گزینه هات باشه:
1- am604g : (حدود 75 تومن) که 4تا خروجی LAN داره و با وایرلس هم میتونه تا 15 دستگاه رو وارد شبکه اش کنه و به نت وصل کنه. حدود
2- wl600g : (حدود 105 تومن) که علاوه بر وایرلس و 4 پورت LAN ، دوتا USB داره تا بتونی یه پرینتر و یه هار اکسترنال یا فلشش مموری رو تو شبکه Share کنی تا همه سیستم هائ یکه بهش وصلن بتونن از اونها استفاده کنن.
3- N13 : (حدود 185 تومن) که دقیقا از نظر برد و خروجی ها مثل 600 هستش و جایگزین اون محسوب میشه. ولی قدرت کاور کردن اطاف بیشتر شده و از نسل N1 هستش که به گفته خود asus کارائی بیشتری در حذف نویزها روی وایرلس داره.

دو مدل N11 ( حدود 148 تومن ) و G11 هم هست که USB ندارن و بردشون هم از 600و n13 کمتره. که توصیه نمی کنم بگیرینشون.

این لینک سایت Asus: تو منوی سمت چپ روی ADSL کلیک کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدواسه اطلاعات بیشتر میتونی به فروشگاه دالای کامپیوتر تو پایتخت:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا شرکت تهران فراژه که من خودم از همین خریدم (پارسال) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدزنگ بزنی

-------------------------------------------------

مدل مودم tp-link w8901g هست...دو لپ تاپ هست میخوام سرعت یکیش 20 بشه یکیشم 10 بشه چون کلا سرعتش 30 هست

من راهنمای مودمتون رو از سایت Tp-link گرفتم. از صفحه 36 تا 46 در مورد Access Management توضیح داده. متاسفانه اون موردی که مد نظر شماست قابل اجرا نیست و فقط میتونید یه خروجی رو از کار بندازید.
ولی میتونید محدودیت های زیر رو برای هر USer یا خروجی LAN اعمال کنید:

1- عدم استفاده از MAssenger ها
2- عدم دسترسی به یه سری سایت خاص
3- عدم دسترسی

اینم لینک راهنمای مودمتون:

balaban25
02-01-2010, 20:41
من فراموش نشم/؟؟؟

siminrazaghi
02-01-2010, 23:45
با سلام

برای لپ تاپ چه مودمی می تونم بگیرم؟
با این شرایط که :

1- که هم من راحت به اینترنت ADSL متصل شم و هم یکی از همسایه ها؟
2- نوت بوکم هم که امکانات WI-FI و WIRELESS و کارت شبکه و ... رو داره
3- فعلا مدتی مجبورم از سرویس پارس آنلاین تهران استفاده کنم، چون بقیه سرویسها پره! و پارس هم فقط مودم هایی مثل ASUS و Symphony و Zyxel و Comtrend ... رو میپذیره!! بنابراین هم باید مودم مورد مقبول اونا رو بگیرم و هم مودمی باشه که بعدا رو دستم نمونه و بشه باهاش از سرویس شرکتهای دیگه استفاده کرد؟

بنابراین از این مودمها شما چه مارکی (با رنج قیمتی 50 تا 100) رو پیشنهاد میکنید؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.:11:

siminrazaghi
02-01-2010, 23:47
با سلام

با این شرایط که :

3- فعلا مدتی مجبورم از سرویس پارس آنلاین تهران استفاده کنم، چون بقیه سرویسها پره! و پارس هم فقط مودم هایی مثل ASUS و Symphony و Zyxel و Comtrend ... رو میپذیره!! بنابراین هم باید مودم مورد مقبول اونا رو بگیرم و هم مودمی باشه که بعدا رو دستم نمونه و بشه باهاش از سرویس شرکتهای دیگه استفاده کرد؟

smk1981
03-01-2010, 10:29
با سلام

با این شرایط که :

Asus-wl600g

R.NaFaS
03-01-2010, 11:25
سلام.....من یه مودم وایرلس میخوام که آسیاتک ساپورت کنه
کیفیتش خوب باشه....قشنگ باشه:31:.....
ممنون میشم کمکم کنین

P A N Z E R
03-01-2010, 11:30
asusam604 هم هست

70-80 تومنه این طور که رفقا میگن

a6l3i
03-01-2010, 11:36
با سلام
با این شرایط که :

][/SIZE]سلام.....من یه مودم وایرلس میخوام که آسیاتک ساپورت کنه
کیفیتش خوب باشه....قشنگ باشه:31:.....
ممنون میشم کمکم کنین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سلام دوستان . . .
1- پیشنهاد میکنم پست قبلی من ( 6 پست قبل تر - شماره 5903 ) رو بخونید. سوالی بود در خدمتیم.

2- فقط (!) دور Symphony رو خط بگیرین چونکه همون Asus هستش ، ولی خییییلی از دوستان با Upgrade و Downgrade نرم افزارش به مشکل برخوردن. هرچند فروشنده ها میگن کپی خود Asus هستش ( البته از نظر ظاهری هم مو نمیزنه).

r_22009
03-01-2010, 14:13
با سلام

با این شرایط که :

asus am604g من دارم خیلی خوبه گرفتم 90 تومن

balaban25
03-01-2010, 17:40
مدل مودم tp-link w8901g هست...دو لپ تاپ هست میخوام سرعت یکیش 20 بشه یکیشم 10 بشه چون کلا سرعتش 30 هست راهش چیه؟

a6l3i
03-01-2010, 17:48
مدل مودم tp-link w8901g هست...دو لپ تاپ هست میخوام سرعت یکیش 20 بشه یکیشم 10 بشه چون کلا سرعتش 30 هست راهش چیه؟
سلام ، پاسخ شما ، تو صفحه قبل ، پست شماره 5903 عرض شد. لینک :

soheil.m
04-01-2010, 17:38
با سلام

آیا مودم adsl ای با امکان اتصال دو کامپیوتر یا بیشتر وجود دارد که خودش مدیریت پهنای باند را نیز انجام دهد(منظور من این است که بتوان درصد دلخواهی از پهنای باند اینترنت را به یک کاربر و درصدی دیگر را به کاربر دیگری اختصاص داد)؟ اگر هست در صورت امکان نام مدل و حدود قیمت انرا نیز ذکر کنید.
در ضمن این ویژگی در مودمهای با یک پورت شبکه و یک پورت usb نیز وجود دارد؟
با تشکر

a6l3i
05-01-2010, 00:04
با سلام
آیا مودم adsl ای با امکان اتصال دو کامپیوتر یا بیشتر وجود دارد که خودش مدیریت پهنای باند را نیز انجام دهد(منظور من این است که بتوان درصد دلخواهی از پهنای باند اینترنت را به یک کاربر و درصدی دیگر را به کاربر دیگری اختصاص داد)؟ اگر هست در صورت امکان نام مدل و حدود قیمت انرا نیز ذکر کنید.
در ضمن این ویژگی در مودمهای با یک پورت شبکه و یک پورت usb نیز وجود دارد؟
با تشکر

سلام سهیل جان
به p30 خوش اومدی . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- بعضی مودم هایی که روتور هم هستن و چند تا خروجی LAN دارن ، این قابلیت رو دارن. من از برندهای دیگه خبری ندارم ولی تو مدل های ایسوس ؛ امکانش هست :

AM604 : با 4 خروجی LAN برای اتصال 4 کامپیوتر ( حدود 50 تومن)
AM604g : با 4 خروجی LAN و وایرلس ( تا 15 کاربر) ( حدود 75-85 تومن)
wl-600g : با 4 خروجی LAN ، وایرلس و USB برای اتصال پرینتر یا فلش مموری ( حدود 105 تومن )

روی مودم های وایرلس دار Asus که Firmeware شون رو آپگرید کرده باشن ، مثل عکس زیر میشه برای کاربرها اولویت تنظیم کرد. حتی بعضی هاشون رو هم Block کرد. با یکی-دو کلیک ساده:

2- در اون مودم ها تا حالا نشنیدم .
دوستانی که AM602 دارن ؛ ممنون میشم بگین آیا میتونید واسه کاربرهای LAN و USB بطور جداگانه ، اولویت و محدودیت سرعت ایجاد کنین؟

ممنون . . .

soheil.m
05-01-2010, 00:19
سلام سهیل جان
به p30 خوش اومدی . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- بعضی مودم هایی که روتور هم هستن و چند تا خروجی LAN دارن ، این قابلیت رو دارن. من از برندهای دیگه خبری ندارم ولی تو مدل های ایسوس ؛ امکانش هست :

wl-600g : با 4 خروجی LAN ، وایرلس و USB برای اتصال پرینتر یا فلش مموری ( حدود 105 تومن )

روی مودم های وایرلس دار Asus که Firmeware شون رو آپگرید کرده باشن ، مثل عکس زیر میشه برای کاربرها اولویت تنظیم کرد. حتی بعضی هاشون رو هم Block کرد. با یکی-دو کلیک ساده:

دوستانی که AM602 دارن ؛ ممنون میشم بگین آیا میتونید واسه کاربرها اولویت و محدودیت سرعت ایجاد کرد؟

با تشکر فراوان از شما

شما گفتید در مودمهای وایرلس ایسوس میشه این اولویت را تعیین کرد، در AM604 این امکان وجود داره؟
و آیا میشود دقیقا درصدی از پهنای باند را اختصاص داد یا تنها اولویت میتوان داد؟
بازهم از پاسخ شما تشکر میکنم

P A N Z E R
05-01-2010, 11:01
سلام سهیل جان

دوستانی که AM602 دارن ؛ ممنون میشم بگین آیا میتونید واسه کاربرهای LAN و USB بطور جداگانه ، اولویت و محدودیت سرعت ایجاد کنین؟

ممنون . . .

خیر الان نگاه کردم نمیشه اصلا جایی برای تنظیمات کلاینت ها نبود !

این 600 خیلی خفنه مثل این که :دی من با اون تنظیمای که برای گیم اپتیمایز میشه خیلی کیف کردم (عکسشو گذاشتی)

soheil.m
05-01-2010, 11:38
با تشکر فراوان از شما

شما گفتید در مودمهای وایرلس ایسوس میشه این اولویت را تعیین کرد، در AM604 این امکان وجود داره؟

با سلام

من هدف این است که اینترنت را بین دو کامپیوتر به اشتراک بگذارم و میخواهم که طوری باشه که یکی کل پهنای باند را نگیره به دیگری هیچی نرسه. آیا این اولویت دادن این قابلیت را دارد یا ممکن است کل پهنای باند را به بالاترین اولویت تخصیص دهد؟

بچه هایی که am604g یا DSL_G31 دارند نیز این چک کنند ممنون میشوم.
با تشکر

soheil.m
05-01-2010, 12:00

این 600 خیلی خفنه مثل این که :دی من با اون تنظیمای که برای گیم اپتیمایز میشه خیلی کیف کردم (عکسشو گذاشتی)

سلام
ببخشيد من نفهميدم که مدل مودم شما چيه؟
با تشکر

a6l3i
05-01-2010, 13:38
سلام . . .

با تشکر فراوان از شما

1- مورچه چیه که کله پاچش چی باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؟ مگه پهنای باند شما چقدره؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همین Low, Normal, High کارت رو راه میندازه. تازه این که بهتره. چون هوشمنده!
اونجوری که شما میگی اگه مثلا به یه کاربر 20 درصد بدی ، وقتی بقیه off هستن اون مفلوک همون 20 درصد رو داره و مابقی پهنای باند ول معطل . . .
ولی اینجوری وقتی کاربرهای high حضور دارن که هیچ ، ولی وقتی off بشن ، پهنای باند بطور اتومات در اختیار مابقی قرار میگیره.

2- درمورد سوال دوم پست قبلی تون هم ، که Panzer عزیز جوابشو گفتن. مودم am602 که یه LAN داره و یه USB نمیتونه رو کاربرها محدودیت بذاره.

----------------------------------

ممنون ، لطف کردی.
آره به قیافش نمیخوره اینهمه جینگول مینگول باشه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MERLIN_BOZORG
05-01-2010, 15:06
سلام

میشه آموزش نصب مودم ALFEX wifi 2000 رو بدین ممنون.

a6l3i
05-01-2010, 16:19
سلام

میشه آموزش نصب مودم ALFEX wifi 2000 رو بدین ممنون.

سلام
از راهنما یا دفترچه رفتی؟ تو کدوم مرحلش مشکل داری؟

لینک راهنمای ALFEX wifi 2000

regedit021
05-01-2010, 18:08
نظرتون درباره مودم skynetچيه؟

در ضمن به ليست هم اضاف كنيد!

r_22009
05-01-2010, 18:57
نظرتون درباره مودم skynetچيه؟

در ضمن به ليست هم اضاف كنيد!
من که اسمشو نشنیده بودم. خوب چرا یه asus یا tplink نمی گیری؟؟؟

MERLIN_BOZORG
05-01-2010, 18:59
سلام
از راهنما یا دفترچه رفتی؟ تو کدوم مرحلش مشکل داری؟

اره چیزی از دفترچه نفهمیدم

مشکل من اینه که مودم اصلا لینک نمیشه که بخوام کانکت بشه (چراغ لینک روشن نمیشه)
به شرکتی که مودمو خریدم زنگ زدم اومد مودمو دید گفت سوخته اما من مطمئنم مودم سالم بود مدمو برد بعد زنگ زد رفتم یه مودم دیگه گرفتم اما اینم همون مشکلو داره باید دوباره زنگ بزنم بگم اما میدونم که مودم سالمه

mrmostafa
05-01-2010, 20:04
آقا این مودم aztech چه جور مودمی هستش؟؟؟ از نظر کیفیت و سرعت . امکانات چی داره؟؟؟ امکان Auto Connect داره و بعد از اینکه قطع بشه خودش وصل کنه ؟؟؟

ChaoticHead
05-01-2010, 20:58
آقا این مودم aztech چه جور مودمی هستش؟؟؟ از نظر کیفیت و سرعت . امکانات چی داره؟؟؟ امکان Auto Connect داره و بعد از اینکه قطع بشه خودش وصل کنه ؟؟؟
مارک aztech هم مارک خوبیه، منتها باید ببینین isp تون ازش ایراد نگیره. حالا چه مدلیشو دیدین؟

soheil.m
05-01-2010, 21:59
سلام . . .

1- مورچه چیه که کله پاچش چی باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؟ مگه پهنای باند شما چقدره؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همین Low, Normal, High کارت رو راه میندازه. تازه این که بهتره. چون هوشمنده!
اونجوری که شما میگی اگه مثلا به یه کاربر 20 درصد بدی ، وقتی بقیه off هستن اون مفلوک همون 20 درصد رو داره و مابقی پهنای باند ول معطل . . .
ولی اینجوری وقتی کاربرهای high حضور دارن که هیچ ، ولی وقتی off بشن ، پهنای باند بطور اتومات در اختیار مابقی قرار میگیره.

2- درمورد سوال دوم پست قبلی تون هم ، که Panzer عزیز جوابشو گفتن. مودم am602 که یه LAN داره و یه USB نمیتونه رو کاربرها محدودیت بذاره.

سلام
مساله همینه که از این پهنای باند به همه برسه. میخوام جوری نباشه که یک موقع یکی کل پهنای باند را بگیره به بقیه چیزی نرسه. اگه یکی با اولویت بالاتر پهنای باند بیشتری بخواد ممکنه که بقیه عملا قطه شوند؟

ممنون میشم که در مورد مدلهای دیگری هم که ذکر کردید بچه های دیگه که این مودمها را دارند یه چکی بکنند؟ چون مودم شما که خیلی گرونه

با تشکر

mrmostafa
05-01-2010, 22:21
مارک aztech هم مارک خوبیه، منتها باید ببینین isp تون ازش ایراد نگیره. حالا چه مدلیشو دیدین؟

2 پورته از دوستم میخوام بگیرم اون خودش تو ISP فن آوا هستش من با مودم ZTE کار کردم 1 سال با همین ISP مشکل نداره الانم دارم با Asus am602 کار میکنم

siminrazaghi
06-01-2010, 00:44
قیمت asus am604 رو می خاستم!؟

تو تهران بهترین فروشگاه مودم کجاست؟

ChaoticHead
06-01-2010, 10:40
2 پورته از دوستم میخوام بگیرم اون خودش تو ISP فن آوا هستش من با مودم ZTE کار کردم 1 سال با همین ISP مشکل نداره الانم دارم با Asus am602 کار میکنم

شما دلیلی نداره 602 را عوض کنین..

ولی اگه اصرا دارین، با توجه به اینکه دوستتونه ازش بگیرین؛ اگه اذیت نکرد نگه دارین

amir_dvb
06-01-2010, 10:51
اقا من یه linksys دارم رو مرحله که می خوام بزنم به برق یعنی تست اتصال تمامی کابلها گیر میره چه می شه کرد الان دارم با تنظیمات دستی استفاده می کنم ولی خیلی دوست دارم این کامل شه از برنامش اسفاده کنم please help me

farshad86
06-01-2010, 12:57
سلام دوستان:

1- یه چرخ تو تاپیک بزنی متوجه میشی که تنها مودمی که هیچ ISP بهش گیر نمیده و بقول شما با همه دوسته ASUS هستش. البته این هم که میگن با تجهیزات ما نمی خوره خیلی درست نیست. بلکه ISP ها دوست دارن با طیف وسیعی از مودم ها برای رفع اشکال کاربرها مواجه نباشن . چون ممکنه یکی یه مودم بخره که اونها تا حالا ندیدن و تو رفع اشکال پست تلفن دچار مشکل شن ( کم بیآرن). درنتیجه کابرها رو مجبور میکنن یا از خودشون بگیرن یا حتما اون چیزی رو بگیرن که اونا میگن.
-------
2- باتوجه به سرعت بسیار پائین اینترنت در کشور عزیزمون ، برند و مدا تو سرعت اصلا نقشی ندارن و این امکاناته که تعیین کننده خرید شماست. اینترنت ایران مثل اتوبان همت تهران ، ساعت 6 بعدالظهره !! BMW و پیکان هردو یه متر یه متر میرن جلو و هر دو 2 ساعت تو ترافیک سر کارن !!! فقط تو BMW حوصلت کمتر سر میره چون امکاناتش بیشتره.
-------
3- من هم 5 ساله شاتل ART1 دارم. اول یه asus که فقط USB داشت از خودشون گرفتم. ولی حدودا پارسال از بیرون خودم یه Asus-wl600g گرفتم.
-------
4- همونطور که گفتم از دید من Asus که اصل چین هم هست تو ایران و با تمام ISP جواب داده. این ها هم میتوه گزینه هات باشه:
1- am604g : (حدود 75 تومن) که 4تا خروجی LAN داره و با وایرلس هم میتونه تا 15 دستگاه رو وارد شبکه اش کنه و به نت وصل کنه. حدود
2- wl600g : (حدود 105 تومن) که علاوه بر وایرلس و 4 پورت LAN ، دوتا USB داره تا بتونی یه پرینتر و یه هار اکسترنال یا فلشش مموری رو تو شبکه Share کنی تا همه سیستم هائ یکه بهش وصلن بتونن از اونها استفاده کنن.
3- N13 : (حدود 185 تومن) که دقیقا از نظر برد و خروجی ها مثل 600 هستش و جایگزین اون محسوب میشه. ولی قدرت کاور کردن اطاف بیشتر شده و از نسل N1 هستش که به گفته خود asus کارائی بیشتری در حذف نویزها روی وایرلس داره.

دو مدل N11 ( حدود 148 تومن ) و G11 هم هست که USB ندارن و بردشون هم از 600و n13 کمتره. که توصیه نمی کنم بگیرینشون.

این لینک سایت Asus: تو منوی سمت چپ روی ADSL کلیک کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدواسه اطلاعات بیشتر میتونی به فروشگاه دالای کامپیوتر تو پایتخت:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا شرکت تهران فراژه که من خودم از همین خریدم (پارسال) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدزنگ بزنی

ممنون بابت جواب کاملتون
اما من با گرم شدن ایسوس مشکل دارم!
این مدل wl600 هم داغ میکنه؟!
linksys رو خیلی ها ازش تعریف کردن اما گویا با شاتل مشکل داره! مودم های وایرلس دارش چند نوع هستن و چه قیمتی؟ این قابلیت شرینگ اطلاعات از فلش یا هارد پرتابل خیلی به دردم میخوره:31: لینکسیس این مدلکی داره؟:31:

ChaoticHead
06-01-2010, 13:51
ممنون بابت جواب کاملتون
اما من با گرم شدن ایسوس مشکل دارم!
این مدل wl600 هم داغ میکنه؟!
linksys رو خیلی ها ازش تعریف کردن اما گویا با شاتل مشکل داره! مودم های وایرلس دارش چند نوع هستن و چه قیمتی؟ این قابلیت شرینگ اطلاعات از فلش یا هارد پرتابل خیلی به دردم میخوره:31: لینکسیس این مدلکی داره؟:31:

داغ شدن ایسوس مشکلی در کارائیش ایجاد نمی کنه. شما مودم وایرلس بهتر از wl600 توی بازار پیدا نمی کنین، لینکسیسها هم به پاش نمی رسن. اگه خیلی نگران داغ شدنش هستین یه فن 80 بخرین بزارین بغلش خنکش کنه.

mehdi_np
06-01-2010, 13:51
دوستان کسی asus 604g رو امتحان کرده ؟ میخوام ببینم وایر لسش پشت 1و2 تیغه دیوار جواب میده؟ بدون افت قابل توجه

ChaoticHead
06-01-2010, 13:52
دوستان کسی asus 604g رو امتحان کرده ؟ میخوام ببینم وایر لسش پشت 1و2 تیغه دیوار جواب میده؟ بدون افت قابل توجه
بله، اگه فاصله تون کم باشه، پشت دیوار بتون هم اصلا افت نداره

mehdi_np
06-01-2010, 13:59
بله، اگه فاصله تون کم باشه، پشت دیوار بتون هم اصلا افت نداره

کل مساحت خونه 170 هست
برای شاتل یخوام بگیرم

ChaoticHead
06-01-2010, 14:03
کل مساحت خونه 170 هست
اگه مودم را در یه جای مرکزی و در ارتفاع نسبتا بالاتر که دورش هم باز باشه قرار بدین ممکنه بهتون جواب خوبی بده، اگه می خواین خاطر جمع باشین یا از یکی از دوستاتون بگیرین امتحان کنین (هر مودم وایرلسی سری g که باشه فرق زیادی نمی کنه) یا برای اطمینان یه مودم سری n بخرین. شرکت isp تاثیری نداره

mrmostafa
06-01-2010, 16:35
شما دلیلی نداره 602 را عوض کنین..

ولی اگه اصرا دارین، با توجه به اینکه دوستتونه ازش بگیرین؛ اگه اذیت نکرد نگه دارین

asus am602 براي من نيستش و حالا بين Aztech و asus كدوم بهتر هستن؟؟؟؟ البته asus رو تنظيمات انجام دادم كه هر وقت اينترنت قطع ميشه خودش وصل بشه ولي اصلا عمل نميكنه. dial on رو روشن گذاشتم.

ChaoticHead
06-01-2010, 17:54
asus am602 براي من نيستش و حالا بين Aztech و asus كدوم بهتر هستن؟؟؟؟ البته asus رو تنظيمات انجام دادم كه هر وقت اينترنت قطع ميشه خودش وصل بشه ولي اصلا عمل نميكنه. dial on رو روشن گذاشتم.
مودم aztech زیاد رایج نیست، اگه مشکلی داشته باشین احتمال اینکه راهنمائیتون کنن کمتره ولی بازم اگه دوستتون می تونه کمکتون کنه برش دارین..

a6l3i
06-01-2010, 23:19
سلام
1- بلاخره راه حلی برای این قضیه پیدا کردید؟

من خودن 4شنبه wl-600g خریدم ، روی جعبش این قابلیت رو هم نوشته که : مودم میتونه بدون نیاز به کامپیوتر اطلاعات رو روی فلشی که بهش متصل هستش دانلود کنه. که برای روشن نذاشتن سیستم از شب تا صبح فوق العادست. البته من خودم هنوز نتونستم این قابلیت رو بکار بگیرم.2- داغ نمیکنه مودمتون؟ بعضی مواقع کلا از کار نمیوفته که حتی نتونید به کانفیگ مودم برید و محبور به خاموش روشن شدن سیستم بشید؟
3- کلا باهاش مشکلی نداریه؟ من الان am602 دارم بعضی مواقع اذیتم میکنه و چون به وایرلس احتیاج دارم دارم به linksys فکر میکنم بیشتر...
هرچند مودم با این امکانات(wl-600 ) صد تومان(105) مفته!

سلام آقا فرشاد . . .

1- اون قابلیت دانلود مستقیم روی فلش ، Download Machine نام داره که تو هیچ یک از مودم های DSL ایسوس نیت ، بلکه روی روتورهای wl500g و wl700g هستش که مودم ندارن!!! درواقع باید یه مودم بهش وصل بشه ( هر مودمی که LAN داشته باشه) .
2- درمورد داغ کردن ، مودم گرم میشه ولی هیچ وقت داغ نمیکنه ، خیلی وقت ها هم چند هفته روشن میمونه ولی تو این یه سال مشکلی به هیچ وجه نداشته.

3- در این مدت هم فقط یکی دو بار قطع شده ، که به راحتی با یه ریست ( بصورت نرم افزاری از تو خود لپ تاپ) درست شده.
ولی گوش شیطون کر ، تابحال این همه مشکل که دوستان تو تاپیک میگن رو خودم به چشم ندیدم !! واقعا نرم افزار هوشمند و خوبی داره. تا حالا هم چند بار عمداً ریست کارخونه ای اش کردم تا واسه دوستان از مراحل نصب Screen Capture کنم ، ولی بازهم به راحتی و بصورت خودکار کانکت شد. مخصوصاً با Firmware جدید که واقعا زیبا و کاربر پسند طراحی شده و همه چیز دم دسته!

- ضمناً من کوچه ی بالای خونمون 4 روز در ماه سمینار دارم ، مودم رو گذاشتم تو پاسیو ، نزدیک پشت بوم. هم خونه رو پوشش داده ، هم اونجا ازش استفاده میکنیم.

ChaoticHead
07-01-2010, 00:02
1- اون قابلیت دانلود مستقیم روی فلش ، Download Machine نام داره که تو هیچ یک از مودم های DSL ایسوس نیت ، بلکه روی روتورهای wl500g و wl700g هستش که مودم ندارن!!! درواقع باید یه مودم بهش وصل بشه ( هر مودمی که LAN داشته باشه) .

البته مودم Asus Dsl-N13 هم این قابلیتو داره، منتها با قیمت 185 تومن.

farshad86
07-01-2010, 00:55
ممنون از جواب دوستان
فقط یه سوال...
اون قابلیت اتصال به هارد یا فلش مموری در عمل راحته؟ یعنی به راحتی میشه بهش فایلهایی را اضافه یا کم کرد؟ با سرعت قابل قبول؟
تهران از کجاها میتونم تهیه کنم؟ چون باید دوستم که فردا(5 شنبه) میاد برام بگیره بیاره اصفهان.

ChaoticHead
07-01-2010, 07:59
ممنون از جواب دوستان
فقط یه سوال...
اون قابلیت اتصال به هارد یا فلش مموری در عمل راحته؟ یعنی به راحتی میشه بهش فایلهایی را اضافه یا کم کرد؟ با سرعت قابل قبول؟
تهران از کجاها میتونم تهیه کنم؟ چون باید دوستم که فردا(5 شنبه) میاد برام بگیره بیاره اصفهان.
برای هر کاری به برنامه داره، برای مدیریت دانلود هم یه برنامه download master داره که از طریق اون فایلهای موردنظرتونو انتخاب می کنین. اتصال حافظه هم فکر می کنم نیاز به تنظیمات داره و باید یه ftp server بسازین ولی احتمالا دفترچه اش واضح باشه.
تهران توی بازار رضا مغازه شبکه هوشمند داشت،

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتوی پایتخت هم دالای کامپیوتر (که a6l3i جان مشخصاتشو توی پست قبلیشون گذاشته بودن)

soheil.m
07-01-2010, 09:53
سلام سهیل جان

ممنون . . .

سلام
چون این قابلیت خیلی برای من مهمه:19:،بچه هایی که am404g دارند میتونند این قابلیت را چک کنند:42:؟!! آیا دقیقا تنظیمات شبیه wl600g است که دوستمان زحمت screenshot آنرا کشیدند؟ اگه از صفحه تنظیمات am604g برای این قابلیت یک screenshot بگذارید بسیار ممنون میشوم:10:!
یک سوال دیگه، گارانتی معتبر برای مودمهای ایسوس چیه و از کجا میشه گرفت؟ آخه شنیدم تقلبیش زیاده؟
برندهای دیگه این قابلیت (مدیریت پهنای باند) را در مودمهایشان ندارند؟

با تشکر

smk1981
07-01-2010, 10:46
البته مودم Asus Dsl-N13 هم این قابلیتو داره، منتها با قیمت 185 تومن.

اشتباه نشه این مودم رو دارم حیف پول دانلود مستر نداره بلکه فقط یه ftpserver کند داره با سرعت 2.4MB/S یعنی به هیچ دردی نمیخوره.

smk1981
07-01-2010, 10:53
سلام آقا فرشاد . . .

2- درمورد داغ کردن ، مودم گرم میشه ولی هیچ وقت داغ نمیکنه ، خیلی وقت ها هم چند هفته روشن میمونه ولی تو این یه سال مشکلی به هیچ وجه نداشته.

3- در این مدت هم فقط یکی دو بار قطع شده ، که به راحتی با یه ریست ( بصورت نرم افزاری از تو خود لپ تاپ) درست شده.
ولی گوش شیطون کر ، تابحال این همه مشکل که دوستان تو تاپیک میگن رو خودم به چشم ندیدم !! واقعا نرم افزار هوشمند و خوبی داره. تا حالا هم چند بار عمداً ریست کارخونه ای اش کردم تا واسه دوستان از مراحل نصب Screen Capture کنم ، ولی بازهم به راحتی و بصورت خودکار کانکت شد. مخصوصاً با Firmware جدید که واقعا زیبا و کاربر پسند طراحی شده و همه چیز دم دسته!

- ضمناً من کوچه ی بالای خونمون 4 روز در ماه سمینار دارم ، مودم رو گذاشتم تو پاسیو ، نزدیک پشت بوم. هم خونه رو پوشش داده ، هم اونجا ازش استفاده میکنیم.

دانلود مستر asus محدودیت حجم فایل 4GB برای دانلود داره چون روی NTFS نمی تونه بنویسه.

mory_fun
07-01-2010, 12:41
سلام آقایون من یه سوال دارم :
مودم باید شرکت ADSL رو کانفیگ کنه یعنی چی؟
شرکت لایزر چه مودم هایی کنفیگ میکنه؟

r_22009
07-01-2010, 14:00
دوستان می خواستم بدونم چه قدر تفاوت بین اتصال مودم با lan و usb هست؟؟می گن قطعی داره می خواستم بدونم تا چه حده؟

ChaoticHead
07-01-2010, 14:01
اشتباه نشه این مودم رو دارم حیف پول دانلود مستر نداره بلکه فقط یه ftpserver کند داره با سرعت 2.4MB/S یعنی به هیچ دردی نمیخوره.

Asus DSL-N13(New) Wireless Router ADSL Wireless ADSL Router 300 Mbps Multi Functional(Printer/Scanning Server,Webcam Sharing, HDD Sharing, Download Master), 1 Rj11, 4 Lan Port, 1 USB, 2x3dbi PCB antenna MIMO, Output Power:19.5dBm شما سعی کردین utitlity شو(یا مدلهای مشابهو) از توی سایت asus بگیرین امتحان کنین؟ ممکنه تبلیغ رسمی نکرده باشه ولی امکانشو داره. متاسفانه ایسوس در زمینه توضیخ و تبلیغ امکانات دستگاههای شبکه اش خیلی ضعیف عمل کرده، باید باهاش ور برین و روش وقت بزارین..دستگاه فوق العاده خوب و حرفه ایی هست، خیلی کارا میشه باهاش کرد.

البته download masterهم فقط یک راه استفاده از این قابلیته. روی همه دستگاههایی که ftp server دارن و با سیستم عامل داخلی لینوکس کار می کنن می شه کلاینت تورنت یا پروتوکولهای دیگه نصب کرد که خیلی بهتر از برنامه خود ایسوس کار می کنه (البته کار تخصصیی هست و باید وارد باشین)

دانلود مستر asus محدودیت حجم فایل 4GB برای دانلود داره چون روی NTFS نمی تونه بنویسه.
آره، ولی کمتر پیش میاد یه دونه فایلتون از 4 گیگ بزرگتر باشه (مگر مثلا iimage باشه). مثلا dvd تصویری هم فایلهاش 1 گیگی هستن.

دوستان می خواستم بدونم چه قدر تفاوت بین اتصال مودم با lan و usb هست؟؟می گن قطعی داره می خواستم بدونم تا چه حده؟
در شرایط معمولی تقریبا هیچ چی! توی سرعتهای خیلی بالا(که توی ایران نداریم!) یا کامپیوترهای خیلی ضعیف تفاوت محسوسه و lan بهتر کار می کنه.

سلام آقایون من یه سوال دارم :
مودم باید شرکت ADSL رو کانفیگ کنه یعنی چی؟
شرکت لایزر چه مودم هایی کنفیگ میکنه؟
فکر کنم برعکسه! شرکت شما را راهنمایی می کنه مودمتونو کانفیگ (تنظیم) کنین تا بتونین از اینترنت استفاده کنین. پشتیبانی هر شرکتی با یه سری مدلهای مودم آشنایی داره و اگه اونا را داشته باشین راهنماییتون می کنن، اگه مدل دیگه ای بخرین باید خودتون تنظیمش کنین و شرکت کمکتون نمی کنه (البته کار خیلی سختی هم نیست)
برای فهمیدن مدلهای مورد تایید شرکت هم به بخش پشتیبانیشون یه زنگ بزنین.

smmk
07-01-2010, 15:57
سلام دوستان
من یک مودم asus am602 دارم چند وقتیه که موقع دانلود کردن وقتی یک مقدار از دانلود کردن می گذره ارتباطم با اینترنت قطع می شه و باید یک بار مودم خاموش روشن کنم یا سیم تلفن از مودم قطع و دوباره وصل کنم تا دوباره ارتباطم برقرار بشه البته وقتی که قطع می شه چراغ status و LAN روشن هست و چراغ action خاموش باقی می مونه و هیچ ping ای نمی ده.
کسی می دونه مشکل از کجاست؟

ChaoticHead
07-01-2010, 16:35
سلام دوستان
من یک مودم asus am602 دارم چند وقتیه که موقع دانلود کردن وقتی یک مقدار از دانلود کردن می گذره ارتباطم با اینترنت قطع می شه و باید یک بار مودم خاموش روشن کنم یا سیم تلفن از مودم قطع و دوباره وصل کنم تا دوباره ارتباطم برقرار بشه البته وقتی که قطع می شه چراغ status و LAN روشن هست و چراغ action خاموش باقی می مونه و هیچ ping ای نمی ده.
کسی می دونه مشکل از کجاست؟

با چه برنامه ای دانلود می کنین؟ موقع دانلود تورنت اینجوری می شه؟

mehr20
07-01-2010, 16:55
با سلام
من دو روزه از شركت صبا نت اشتراك وايرلس گرفتم قيمت مودم رو 120 تومن مي گفتن!!!! من گفتم خودم از بيرون مي گيرم

در ضمن من براي لپتابم ميخوام كه توي لپتاب يه سخت افزار wireless adapter نصب هست ايا بدردي مي خوره يا بايد مودم مخصوص وايرلس بگيرم

smk1981
07-01-2010, 19:36
با سلام
من دو روزه از شركت صبا نت اشتراك وايرلس گرفتم قيمت مودم رو 120 تومن مي گفتن!!!! من گفتم خودم از بيرون مي گيرم

در ضمن من براي لپتابم ميخوام كه توي لپتاب يه سخت افزار wireless adapter نصب هست ايا بدردي مي خوره يا بايد مودم مخصوص وايرلس بگيرم

دستگاه جدید حتما لازم داری مدل مودمش چی بود شاید به قیمت باشه.

.C.I.A
07-01-2010, 20:08
دستگاه جدید حتما لازم داری مدل مودمش چی بود شاید به قیمت باشه.
اکثر مودم های صبانت PLANET هست و TPLINK

mehr20
07-01-2010, 22:39
خوب نميشه ارزونتر بگيرم
حتما بايد هموني كه شركت ميده رو بگيرم
من الان يدونه پيدا كردم 45 تومن

ChaoticHead
07-01-2010, 22:43
خوب نميشه ارزونتر بگيرم
حتما بايد هموني كه شركت ميده رو بگيرم
من الان يدونه پيدا كردم 45 تومن
شما اگه سرویس وایرلس گرفتی باید مودم مخصوصشو بگیری، اون مودم 45 تومنی که دیدی احتمالا برای این کار نیست. مدلش چیه؟ مدل مال شرکت چیه؟

اصلا مگه صبانت سرویس وایرلس می ده؟

saeed258s
07-01-2010, 22:49
با دروود
من پس از حدود 1 ماه(یک هفته مانده بود تا آنکه 1 ماه کامل بشود)،که ای دی اس الم را شارج نکرده بودم،پس از آنکه به شرکت رفتم برای شارج،به من گفته شد که شما برای هزینه آن یک ماهی که شارج نکرده اید،بایستی 10 هزار تومان به ما بدهید و این هزینه نگهداری پورت شما بوده است که مخابرات از ما این میزان را می گیرد!
آیا این سخن ایشان درست است و من باید افزون بر هزینه ماه سپسین،که 15 تومان بابت هزینه ADSL پرداخت می کنم،10 تومان هم برای ماه پیشین بپردازم؟!
سپاس

ChaoticHead
07-01-2010, 22:52
با دروود
من پس از حدود 1 ماه(یک هفته مانده بود تا آنکه 1 ماه کامل بشود)،که ای دی اس الم را شارج نکرده بودم،پس از آنکه به شرکت رفتم برای شارج،به من گفته شد که شما برای هزینه آن یک ماهی که شارج نکرده اید،بایستی 10 هزار تومان به ما بدهید و این هزینه نگهداری پورت شما بوده است که مخابرات از ما این میزان را می گیرد!
آیا این سخن ایشان درست است و من باید افزون بر هزینه ماه سپسین،که 15 تومان بابت هزینه ADSL پرداخت می کنم،10 تومان هم برای ماه پیشین بپردازم؟!
سپاس
هزینه نگهداری ماهی 1000 تومنه.

a6l3i
07-01-2010, 23:40
با دروود
سپاس
سلام
معمولا ISP یه مدت زمان فرصت میدن تا مبلغ ماه بعد رو شارژ کنی. اگه تا دو هفته ندی ، سرویس قطع میشه ولی اگه تا یک ماه پرداخت نکنی . خط رو از تو مرکز مخابرات از حالت رانژه خارج میکنن ( چون پورت های روی تجهیزات ISP در مخابرات محدوده ) و چنانچه بخوای دوباره سرویس رو راه بندازی باید هزینه رانژه شدن ( که همون 10 یا 15 تومنه ) رو بدی. شما ببین تو قراردادی که باهاشون روز اول امضا کردی چند روز برای قطع (جمع آوری) سرویس مشخص کردن. اگه 30 روز باشه و شما روز 29 ام هم رفته باشی طبق قرارداد حق ندارن جمع آوری کنن.
البته خیلی از ISP هایی که برای کاربرهای جدید خط کم میآرن ، از خداشونه که یکی پول رو دیر بیآره پورتش رو بدن به یکی دیگه.
ولی طبق قرارداد میتونی حق تون رو بگیری و اجازه نداشتن قبل از اون مدت سرویس رو جمع آوری کنن. فقط صورت جمع آوری سرویس از مخابرات باید هزینه رانژه کردن مجدد رو بدین.

siminrazaghi
08-01-2010, 01:40
آیا asus am604 گارانتی نداره؟
الان قمیتش حدوده 80 تومنه درسته؟

محض همینجوری هم که شده جواب سولاتم رو بدید خواهشا!:31:

mahdifakhteh
08-01-2010, 04:50
سلام دوستان منیک مودم symphony sy602 دارم از خود مخابرات (فیبر نوری)خط گرفتم تازگی هر 10 20 دقیقه یک بار دیسکانکت می شم تا حدود یک دقیقه هم ارور 691 (پسورد) می ده مشکل سیم کشی داخلی هم ندارم از طرفی با وارد کردن 192.168.1.1 نمیتوانم وارد setup مودم بشم کسی میتونه کمک کنه؟

smmk
08-01-2010, 10:21
با چه برنامه ای دانلود می کنین؟ موقع دانلود تورنت اینجوری می شه؟
با IDM دانلود می کنم.
IDM حذف کردم و با خوده mozila , internet explorer دانلود کردم ولی باز هم همین مشکلو دارم. حتی با یه مودم دیگم تست کردم ولی بازم همین مشکلو دارم به شرکت گفتم میگه مشکل از ما نیست ممکنه سیستمت ویروسی شده باشه؟
هیچ ویروسی می شناسید که این کارو بکنه؟
لطفاً کمکم کنید چون خیلی داره اذیتم می کنه.

ChaoticHead
08-01-2010, 10:31
آیا asus am604 گارانتی نداره؟
الان قمیتش حدوده 80 تومنه درسته؟

محض همینجوری هم که شده جواب سولاتم رو بدید خواهشا!:31:
محض همینجوری بله، گارانتیش هم احتمالا مال سرکت تهران فراژه هست.

سلام دوستان منیک مودم symphony sy602 دارم از خود مخابرات (فیبر نوری)خط گرفتم تازگی هر 10 20 دقیقه یک بار دیسکانکت می شم تا حدود یک دقیقه هم ارور 691 (پسورد) می ده مشکل سیم کشی داخلی هم ندارم از طرفی با وارد کردن 192.168.1.1 نمیتوانم وارد setup مودم بشم کسی میتونه کمک کنه؟
با پشتیبانی شرکت در مورد قطع شدن صحبت کردین؟
توی قسمت network connections بقیه local connection ها غیر از اونی که مودم بهش وصله را قطع کنین، مشکل setup احتمالا حل میشه.

mehr20
08-01-2010, 11:02
شما اگه سرویس وایرلس گرفتی باید مودم مخصوصشو بگیری، اون مودم 45 تومنی که دیدی احتمالا برای این کار نیست. مدلش چیه؟ مدل مال شرکت چیه؟

اصلا مگه صبانت سرویس وایرلس می ده؟

منظورم از مودم هاي توي بازار كه مودم وايرلس هستند
مثلا اين پاييني جواب ميده؟
[

ببخشيد شركت ماله صبانت نيست

smk1981
08-01-2010, 12:00
[

ببخشيد شركت ماله صبانت نيست

شما مودمی لازم داری که از طریق وایرلس اینترنت بگیره و از طریق سیم بهت بده ولی اینایی که شما میگی از طریق سیم اینترنت رو می گیره و بصورت وایرلس بهت میده با هم فرق دارن.

ChaoticHead
08-01-2010, 12:01
[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدببخشيد شركت ماله صبانت نيست
شما اگر دارین سرویس وایرلس (وایمکس) می گیرین باید از مودمهای استاندارد 802.16 استفاده کنین. این مودمهایی که توی بازار می بینین همه مال استاندارد 802.11 هستن که مال استفاده از adsl بصورت بیسیم هست. شما می تونین از شرکتتون بپرسین که باید مودم با چه استانداردی تهیه کنین

اون دستگاهی که آدرسشو دادین اصلا مودم نیست، بلکه access point هست که مال اضافه کردن امکان بیسیم به یک شبکه سیمی یا مودم سیمی هست، استانداردش هم 802.11 هست.

r_22009
08-01-2010, 12:24
با سلام

دوست عزیز اون سخت افزاری که تو لپتاپه گیرنده ی وایرلسه و اون مودم که گفته 120 (البته گرون گفته) فرستنده هست یعنی برا وایرلس باید جفتشو داشته باشی

saeed258s
08-01-2010, 12:46
سلام
معمولا ISP یه مدت زمان فرصت میدن تا مبلغ ماه بعد رو شارژ کنی. اگه تا دو هفته ندی ، سرویس قطع میشه ولی اگه تا یک ماه پرداخت نکنی . خط رو از تو مرکز مخابرات از حالت رانژه خارج میکنن ( چون پورت های روی تجهیزات ISP در مخابرات محدوده ) و چنانچه بخوای دوباره سرویس رو راه بندازی باید هزینه رانژه شدن ( که همون 10 یا 15 تومنه ) رو بدی. شما ببین تو قراردادی که باهاشون روز اول امضا کردی چند روز برای قطع (جمع آوری) سرویس مشخص کردن. اگه 30 روز باشه و شما روز 29 ام هم رفته باشی طبق قرارداد حق ندارن جمع آوری کنن.
البته خیلی از ISP هایی که برای کاربرهای جدید خط کم میآرن ، از خداشونه که یکی پول رو دیر بیآره پورتش رو بدن به یکی دیگه.
ولی طبق قرارداد میتونی حق تون رو بگیری و اجازه نداشتن قبل از اون مدت سرویس رو جمع آوری کنن. فقط صورت جمع آوری سرویس از مخابرات باید هزینه رانژه کردن مجدد رو بدین.

به به دروود
مخلصیم آقا!
نه،ببینید،من شارج ماه قبلم تموم شده بود ،من 9 ام شارج کرده بودم،اما زودتر از 9 ام ماه بعد تموم کردم و بعد از تموم شدنشم دیگه شارج نکردم تا 20 ام بود یا نمی دونم 29 ام و اینا!مشکل از رانژه شدن یا در اومدن از حالت رانژه نیست،بلکه با اینکه هیچ قراردادی بین ما و شرکت نوشته نشده،با این حال بنابه گفته خودشون تا 1 ماه زمان داریم که خطمون شارج نباشه اما رانژه باشه!
حالا شرکت می گه شما چون تا آخر ماه دیگه چند روزی بیشتر نمونده بوده که اومدید شارج کردید خططون رو،پس هزینه پورت شما رو که ماهانه به نخابرات ما میدادیم،باید بدیم،و پای خودتونه!این هزینه هم ماهی 10 توام میشه!شما اگه اینترنت شارج کنید،5 تومن هم ما میگیریم،این 15 تومن!اما شما چون ماه قبل اینترنت نداشتید،باید هزینه نگهداری پورت رو که مخابرات از ما میگره رو پرداخت کنید که همون 10 تومان باشه!
اگر گیچ کننده گفتم ببخشید،اگه متوجه نشدیدی بفرمایید دوباره بگم::27:
حاا من چی کار کنم با این شرکت؟!مگه هزینه مخابرات 1000تومان نیست؟!
تازه من از یه شرکت دیگه پرسیدم گفتن دیگه ببییشترین هزینه ای که میشه پرداخت کرد،با گرونترین تجهیزات،میشه ماهی 5 تومان برای هر نفر!!!!:13:
:11:

saeed258s
08-01-2010, 12:56
حالا یه سوال دیگه،ازشرکتی که من سرویس می گیرم،میگه پهناای باند اختصاصی بهتون می دیم،بیشتر وقت ها هم تندای دانلودمون زیر 6 نمیرسه(پهنای باند 64)،با 2 گیگ در ماه!حالا یه شرکت دیگه هست میگه ما شیر میدیم اما مثل اونا شیر 1 به 8 نمی دیم و 1 به 4 میدیم!و بیشتر وقت ها هم پهنای باندتون میرسه به 128!
حالا کدوم راست می گن؟

اسطوره ایساتیس
08-01-2010, 18:01
سلام دوستان
یه سوال در نصب مودم ADSL داشتم چه جوری میشه با یک کارت شبکه و چند کامپیوتر و یکی مودم روتر کانکشن رو به حالت brige گذاشت و share کرد
شنیدم میشه مودم رو با یک کارت شبکه وصل مودم کرد و اون رو سرور قرار داد و کانکشن رو هم از طریق همون مودم روتر share کرد و بقیه کلاینت ها هم وصل همون مودم میشن با دو تا کارت شبکه رو می دونم ولی به این صورت تنظیمات رو نمی دونم در صورتی که کسی اطلاعاتی دارد ممنون میشم سوالم رو جواب بده

mahdifakhteh
08-01-2010, 22:10
محض همینجوری بله، گارانتیش هم احتمالا مال سرکت تهران فراژه هست.

با پشتیبانی شرکت در مورد قطع شدن صحبت کردین؟
توی قسمت network connections بقیه local connection ها غیر از اونی که مودم بهش وصله را قطع کنین، مشکل setup احتمالا حل میشه.

آره عزیزم هزار بار ولی بعد از 15 روز هنوز هنوز مرتب قطع میکنه امروز مودم را بردم جایی دیگه مشکلی نداشت ولی رو ط من مشکل داره شدید هیچکاری هم نتونستن بکنن به من میگن وقتی زنگ میزنی پشتمون میلرزه ولی هیچ چیز دیگه به عقلمون نمیرسه راستش مطمئنم که خودشون هم بلد نیستن شرکت دولتیه دیگه پیشنهاد دیگهای داشته باشین ممنون میشم

a6l3i
09-01-2010, 00:09
سلام دوستان
یه سوال در نصب مودم ADSL داشتم چه جوری میشه با یک کارت شبکه و چند کامپیوتر و یکی مودم روتر کانکشن رو به حالت brige گذاشت و share کرد
شنیدم میشه مودم رو با یک کارت شبکه وصل مودم کرد و اون رو سرور قرار داد و کانکشن رو هم از طریق همون مودم روتر share کرد و بقیه کلاینت ها هم وصل همون مودم میشن با دو تا کارت شبکه رو می دونم ولی به این صورت تنظیمات رو نمی دونم در صورتی که کسی اطلاعاتی دارد ممنون میشم سوالم رو جواب بده
سلام دوست عزیز
1- شما مودمتون چیه؟
2- سیستم هاتون همگی کارت شبکه دارن؟

اسطوره ایساتیس
09-01-2010, 08:59
سلام دوست عزیز
1- شما مودمتون چیه؟
2- سیستم هاتون همگی کارت شبکه دارن؟
سلام
سرور و تمام سیستم ها یک کارت شبکه دارند و یک مودم 4 پورته کانکشن هم حتما باید bridge باشه مودم با ppoe و پورت usb کار نمی کنه .شنیدم با همون یه کارت شبکه هم می شه کانکشن رو share کرد وتمام سیستم ها و سرور وصل همون مودم میشن و نمی دونم تنظیمات چه جوری انجام می شه.

mehdi-2009
09-01-2010, 12:38
دوستان عزیز سلام وقتتون بخیر یه سوال داشتم درمورد مودمADSL اونم این که اگه مودمم راعوض کنم و adsl بندازم اونوقت میتونم به isp هایی که adsl ارائه نمیدن هم وصل بشم؟؟؟؟ممنون

armin_software
09-01-2010, 14:08
سلام
یک مودم ای دی اس تک پورت ساده چه قدره؟!

mrmostafa
09-01-2010, 16:43
من Asus Am602 رو dial on رو روشن گذاشتم که اینترنت قطع میشه خودش وصل کنه و دانلودی که گذاشتم ادامه پیدا کنه چون نیستم پای سیستم. الان میام میبینم که اینترنت قطع شده و وصل هم نشده. در این زمینه چه مودمی خوبه و خوب عمل میبکنه

ChaoticHead
09-01-2010, 16:55
دوستان عزیز سلام وقتتون بخیر یه سوال داشتم درمورد مودمADSL اونم این که اگه مودمم راعوض کنم و adsl بندازم اونوقت میتونم به isp هایی که adsl ارائه نمیدن هم وصل بشم؟؟؟؟ممنون
مودم adsl فقط مخصوص وصل شدن به adsl هست، کار دیگه ای نمی تونی باهاش بکنی

سلام
یک مودم ای دی اس تک پورت ساده چه قدره؟!
25 تومن

من Asus Am602 رو dial on رو روشن گذاشتم که اینترنت قطع میشه خودش وصل کنه و دانلودی که گذاشتم ادامه پیدا کنه چون نیستم پای سیستم. الان میام میبینم که اینترنت قطع شده و وصل هم نشده. در این زمینه چه مودمی خوبه و خوب عمل میبکنه
کجاش این تنظیمو کردی؟

emad67
09-01-2010, 19:48
سلام من یه مودم d-link 2640t دارم که اونو در حالت bridge نصب کردم و با PPOE و دادن یوزر و پسورد به اینترنت وصل میشم. چطور میتونم اینترنت رو از طریق وایرلس مودم به لپتاپهای دیگه هم بدهم. ممنون میشم راهنمای کنید

ppcsoft
09-01-2010, 20:02
سلام من یه مودم d-link 2640t دارم که اونو در حالت bridge نصب کردم و با PPOE و دادن یوزر و پسورد به اینترنت وصل میشم. چطور میتونم اینترنت رو از طریق وایرلس مودم به لپتاپهای دیگه هم بدهم. ممنون میشم راهنمای کنید

armin_software
09-01-2010, 22:25
25 تومن
مدل و برندش؟!

soheil.m
09-01-2010, 23:25
سلام
چون این قابلیت خیلی برای من مهمه:19:،بچه هایی که am404g دارند میتونند این قابلیت را چک کنند:42:؟!! آیا دقیقا تنظیمات شبیه wl600g است که دوستمان زحمت screenshot آنرا کشیدند؟ اگه از صفحه تنظیمات am604g برای این قابلیت یک screenshot بگذارید بسیار ممنون میشوم:10:!
یک سوال دیگه، گارانتی معتبر برای مودمهای ایسوس چیه و از کجا میشه گرفت؟ آخه شنیدم تقلبیش زیاده؟
برندهای دیگه این قابلیت (مدیریت پهنای باند) را در مودمهایشان ندارند؟

با تشکر

با سلام
تا حالا چند تا پست زدم ولی چون در دوره آزمایشی هستم پستهام با یک تا 2 روز تاخیر:19: روی سایت میره و عملا به علت به روز شدن سریع این قسمت، یکی و دو صفحه ازش میگذره و کسی آنها را نمیبینه. امیدوارم که این دفعه رفقا این پست را ببینند و جواب من را هم بدهند:10:.

با تشکر

amir_dvb
10-01-2010, 09:36
اقا من یه linksys دارم رو مرحله که می خوام بزنم به برق یعنی تست اتصال تمامی کابلها گیر میره چه می شه کرد الان دارم با تنظیمات دستی استفاده می کنم ولی خیلی دوست دارم این کامل شه از برنامش اسفاده کنم please help me

ممنونم کسی جوابم رو نداد :5:

S A M S U N G
10-01-2010, 17:44
سلام .

میخواستم بدونم فرق این 3 تا گزینه چی هستش ؟

مخلصیم .

amindead
10-01-2010, 18:10
سلام به دوستان
برای خرید مودم ADSL کدوم برند مناسب تره؟ شرکت پارس آنلاین میگه Symphony 5500 بهترینه البته من شک دارم به حرفشون. به نظرتون D-link بهتره یا tp-link؟

اگه برند Symphony خوبه Symphony 3200 رو بگیرم یا Symphony 5500؟

شرایط استفاده من : قراره 128 یکماهه نامحدود بگیرم (20 ساعت در روز روشن) مودمی میخوام که داغ نکنه... بعدها شاید 512 بگیرم ولی وایرلس نمیگیرم.
لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

omid10100
10-01-2010, 19:24
درایور مودم DSL-2640T d-link را لطفا برای ویندوز سون قرار دهید

Mr.Vahid
10-01-2010, 20:04
درایور مودم d-link dsl-2640t را برای ویندوز سون قرار دهید

با تشکر :10::40::11:

sei_pm
10-01-2010, 20:55
سلام به دوستان
برای خرید مودم ADSL کدوم برند مناسب تره؟ شرکت پارس آنلاین میگه Symphony 5500 بهترینه البته من شک دارم به حرفشون. به نظرتون D-link بهتره یا tp-link؟

شرایط استفاده من : قراره 128 یکماهه نامحدود بگیرم (20 ساعت در روز روشن) مودمی میخوام که داغ نکنه... بعدها شاید 512 بگیرم ولی وایرلس نمیگیرم.
مارک بدی نیست ریمارک مودم Asus می باشه ولی من تو پارس آنلاین 128 نا محدود ندیدم lمگر اینکه شما تو شهرستان باشید و بخواهید از سرویس EP1-U پارس آنلاین استفاده کنید.

mehrdad38
10-01-2010, 22:50
سلام به دوستان

من از مودم TP-Link TD 8811 استفاده كردم خيلي مودم خوبيه. LAN + USB +ROUTER و پيشتيباني از ADSL+2 قيمتش هم مناسبه بين 30 تا 35 تومنه. بيشتر كاربر ها از اين مدل استفاده مي كنن.

armin_software
10-01-2010, 23:33
من از مودم TP-Link TD 8811 استفاده كردم خيلي مودم خوبيه. LAN + USB +ROUTER و پيشتيباني از ADSL+2 قيمتش هم مناسبه بين 30 تا 35 تومنه. بيشتر كاربر ها از اين مدل استفاده مي كنن.
روتر کارش چیه؟

bijantoolabi
11-01-2010, 10:49
سلام
من ميخواستم در مورد چيپستهايي كه adsl2+ ساپورتند اطلاع داشته باشم
كسي نيتونه كمك كنه؟
اسم شركت سازنده
مدل

leon scott kendy
11-01-2010, 10:50
سلام بچه ها ببخشید مزاحم شدم
می شه چندتا شرکت بهم بگید که 256 با حجم 2 گیگ بدن ده هزار تومان
ممنون می شوم
البته شرکت هایی که خوب باشن نه اینکه سرعتش بد باشه سرعتش خوب باشه و شرکت باحالی باشه ممنون می شوم :31:

bijantoolabi
11-01-2010, 10:52
در مورد چيپست سوال دارم
BCM6348 - Single-Chip ADSL2+ CPE Chip
اين cpeيعني چي؟

sei_pm
11-01-2010, 11:01
روتر کارش چیه؟

وتر یا مسیر یاب کارش اینه که اینترنت رو به اشتراک میگذاره. و شما می تونید از طریق کانکشن PPPOE وصل شوید و همیشه بدون روشن موندن PC آنلاین بمونید البنه دیگه مودم بدون روتر وجود نداره اون 6 سال پیش بود که نسلش منقرض شده لازم به ذکره که مودمهای روتردار در دو نوع USB+1LAN و 4LAN وجود داره.

siminrazaghi
11-01-2010, 14:17
چه adslمودم هایی هستند که میتونن با تکنولوژی های جدید (مثل اینترنت وایرلس و وای مکس و ماهواره ای و .... از این حرفها) هم سازگار باشن؟؟؟؟:5:

برای مصرف خونگی و شخصی مودم asus am604 بگیرم یا asus am602 ؟؟

sei_pm
11-01-2010, 17:03
چه adslمودم هایی هستند که میتونن با تکنولوژی های جدید (مثل اینترنت وایرلس و وای مکس و ماهواره ای و .... از این حرفها) هم سازگار باشن؟؟؟؟:5:

برای مصرف خونگی و شخصی مودم asus am604 بگیرم یا asus am602 ؟؟
شما خودتون می گید ADSL اونوقت می خواهید Wimax . ماهوارهای رو ساپورت کنه . یکم بیشتر تحقیق کنید . اول ببیند شرکتی که هستی هر مودمی رو پشتیبانی می کنه یا نه.

KING_DESIGNER
11-01-2010, 19:40
وتر یا مسیر یاب کارش اینه که اینترنت رو به اشتراک میگذاره. و شما می تونید از طریق کانکشن PPPOE وصل شوید و همیشه بدون روشن موندن PC آنلاین بمونید البنه دیگه مودم بدون روتر وجود نداره اون 6 سال پیش بود که نسلش منقرض شده لازم به ذکره که مودمهای روتردار در دو نوع USB+1LAN و 4LAN وجود داره.

لطف کنید قبل از راهنمایی یک سرچ کنید هم برای اضافه کردن اطلاعات عمومی خودتون خوبه همدیگران رو گمراه نمیکنید
میخواهیم تعدای فایل دریافت یا ارسال کنیم ! اعم از محتوای وب سایت تا فایلهای حجیم !
یک فایل تبدیل به بسته های کوچیکتر میشود ! و بسته های ارسالی اطلاعات ( با حجم مشخص و معین ) و بوسیله یک header یا سربرگ تیک میخورند و بسته های مربوط به یک فایل بصورت هم نام با یک header مشخص به همراه مشخصات آدرس IP بر روی خطوط اینترنت انتشار داده میشوند و حالا کار روتر چیست ؟
یافتن بهترین مسیر و نزدیکترین و کم ترافیک ترین مسیر که این بسته ها رو به مقصد برسونه !
این معنی روتر در مهندسی شبکه است حالا من نمیدونم این چیزی که این آقایان میگوند چیه حداقل من این وسیله رو به نام روتر نمیشناسم!

dishlame
11-01-2010, 20:14
مودم broadkam چطوره ؟ خوبه؟ طريقه نصبش رو توضيح مي دين؟ ممنون از مهندسان عزيز
اين مودم رو گرفتم با سرويس صبانت... از طريق شبكه وصل كردم و هنوز نتونستم كامل نصب كنم! لطفا راهنمايي كنيد

farbod123
11-01-2010, 20:26
سلام
دوستان با حداکثر 200 تومن وایرلس چی بگیرم؟
به نظرتون خوبه یه اکسس پوینت به جای وایرلس بگیرم بعد با اون شیر کنم؟
چون الان یه d-link 520t دارم

sei_pm
11-01-2010, 21:14
لطف کنید قبل از راهنمایی یک سرچ کنید هم برای اضافه کردن اطلاعات عمومی خودتون خوبه همدیگران رو گمراه نمیکنید
میخواهیم تعدای فایل دریافت یا ارسال کنیم ! اعم از محتوای وب سایت تا فایلهای حجیم !
یک فایل تبدیل به بسته های کوچیکتر میشود ! و بسته های ارسالی اطلاعات ( با حجم مشخص و معین ) و بوسیله یک header یا سربرگ تیک میخورند و بسته های مربوط به یک فایل بصورت هم نام با یک header مشخص به همراه مشخصات آدرس IP بر روی خطوط اینترنت انتشار داده میشوند و حالا کار روتر چیست ؟
یافتن بهترین مسیر و نزدیکترین و کم ترافیک ترین مسیر که این بسته ها رو به مقصد برسونه !
این معنی روتر در مهندسی شبکه است حالا من نمیدونم این چیزی که این آقایان میگوند چیه حداقل من این وسیله رو به نام روتر نمیشناسم!
ایشون منظورشون مودم روتر دار بوده نه روتر خالی تاپیک رو دنبال کنید متوجه می شوید.