PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

a6l3i
07-12-2009, 21:47
ُSHUTTLE tech
ADSL WIRELESS 915 WM
مرسی داداش
همونطور که میبینی دوست خوبمون (ChaoticHead) لینک راهنمای فارسی مودم شما (البته بدون وایرلس) رو فرستادن که تو تنظیمات ISP هیچ فرقی با مودم شما نداره.
به لینک زیر برید و از صفحه 4 تا آخر رو اجرا کنید ( قسمت "تنظیمات وب واسط کاربری" ):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

---------------------------------------------

سلام دوستان،
من تازه ویندوز 7 رو نصب کردم ولی درایور مودمم رو نصب نکرد و درایور جدیدی هم پیدا نکردم !
خواستم از طریق Lan نصب کنم ولی هیچ اطلاعی از این چیزا ندارم ، چجوری باید این Ip ، DNS و ... رو وارد کنم ؟؟؟
البته رفتم از Loca Area Connecttion وIP رو اتومات گذاشتم و Dns رو هم زدم 192.168.1.1 وصل نشد !
کار دیگری هم باید بکنیم ؟
ممنون/

با اجازه ChaoticHead عزیز ،
بهزاد جان یه سوال؟ قسمتی که قرمز کردم یعنی چی؟ منظورت اینه که DNS رو برابر 192.168.1.1 گذاشتی؟!!!
در تائید صحبت های ChaoticHead ، بهترین کار اینه که شما فقط User name و Password ای که ISP بهت داده رو دستی وارد کنی و همه چیز رو بذاری رو اتومات. هم تو مودم و هم تو سیستم. در این حالت اکثر مودم ها خودشون تنظیمات رو از ISP دریافت میکنن.

-----------------------------------------------

من مودم آلفكس دارم ميخواستم بدونم اگه با كارت شبكه به مادربورد وصل كنم بهتره يا با يو اس پي؟
LAN دردسر اولیه اش کمتره ، چون مثل USB نیازی به نصب درایور مودم نیست.

aban366
08-12-2009, 00:34
سلام
من تازه مودم tp-link model: TD-W8101G که وایرلس هستش خریدم چندتا سوال دارم:
1- من مادربردم گیگا 770 هستش آیا همه مادربردها کارت شبکه ندارن و جدا باید بخرم؟
2- نمیخوام برا وصل به سرویس دهنده پول بدم راهنمای تنظیماتش رو میخوام البته راهنمای درست کردن کانکشن رو گرفتم و حالا راهنمای نصب مودم و درایورشو کلا تنظیمات مدلم رو میخوام؟
3- حالا که این مودم رو خریدم ایا مودم خوبی هست یا متوسطه یا ضعیف؟
4- چون وایرلس داره بهتره با کارت شبکه وصل کنم یا با وایرلس به سیستم؟کدوم کیفیت و کارائی بهتری داره؟
ممنون از همه دوستان

aban366
08-12-2009, 11:05
از دوستان کسی نیست جوابم رو بده چون منتظر جواب شما هستم تا نصب کنم

ChaoticHead
08-12-2009, 14:56
سلام
من تازه مودم tp-link model: TD-W8101G که وایرلس هستش خریدم چندتا سوال دارم:
1- من مادربردم گیگا 770 هستش آیا همه مادربردها کارت شبکه ندارن و جدا باید بخرم؟
2- نمیخوام برا وصل به سرویس دهنده پول بدم راهنمای تنظیماتش رو میخوام البته راهنمای درست کردن کانکشن رو گرفتم و حالا راهنمای نصب مودم و درایورشو کلا تنظیمات مدلم رو میخوام؟
3- حالا که این مودم رو خریدم ایا مودم خوبی هست یا متوسطه یا ضعیف؟
4- چون وایرلس داره بهتره با کارت شبکه وصل کنم یا با وایرلس به سیستم؟کدوم کیفیت و کارائی بهتری داره؟
ممنون از همه دوستان

1- به احتمال بسیار زیاد داره (چون مدلشو کامل ننوشتی نمی تونم مطمئن باشم). ولی راه آسونش اینه که پشت کیستو نگاه کنی، اگر پورت شبکه هست، پس کارت شبکه داره.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر می خواین ببینین کارت شبکه نصب هست یا نه، برین توی

Device Manager

2- اگه به پورت Lan مودم را وصل کنین، نصب نمی خواد. برای تنظیماتش هم یه نگاهی به این راهنما بندازین (مدلش مشابه شماست غیر از وایرلس)

3- مودم متوسطیه، کار خونگی را راه میندازه.

4- کیفیت و کارائی با سیم بهتره

BehzadKiNG
08-12-2009, 17:04
آره، خوب یه بار امتحانش کنین ببینین جواب می ده؟
با ویندوز قبلیت چه جوری وصل می شدی؟ کانکشن ساخته بودی یا وقتی کامپیوترو روشن می کردی خودش وصل می شد؟
مدل مودمت را هم ننوشتی..

سلام ، تو XP یک کانکشن broadband ساخته بود که همش اتومات بود !
ولی تو
Local Area Connection>Properties>Internet Protocal>Preferred DNS
نوشته بودم 192.168.1.1 و بخش آلترنیت هم خالی بود ، Ip هم اتومات بود !
والسلام ، ولی تو 7 وقتی همین کارها رو هم می کنم بازم وصل نمیشه !
مدل مودم هم Zoltrix Z616 هست .
البته یک ایسوس هم داشتم که اون فق usb بود و درایور 7 رو هم نداره !

بهترین کار اینه که شما فقط User name و Password ای که ISP بهت داده رو دستی وارد کنی و همه چیز رو بذاری رو اتومات. هم تو مودم و هم تو سیستم. در این حالت اکثر مودم ها خودشون تنظیمات رو از ISP دریافت میکنن.
ممنون، آخه من تو Xp اینها رو DNS نوشته بودم ! خود من هم ننوشته بودم ، اون نصاب مودم خودش نوشته بود !:46:

new explorer
08-12-2009, 17:18
ولی تو

ممنون، آخه من تو Xp اینها رو DNS نوشته بودم ! خود من هم ننوشته بودم ، اون نصاب مودم خودش نوشته بود !:46:
فک کنم گفتین مودمتون رو عوض کردین ...
در اینصورت آیا آدرس مودم جدیدتون همون 192.168.1.1 هست ؟

AprilFool
08-12-2009, 18:42
سلام

رانژه خط من الان حدود 3 هفته طول کشیده از طریق شرکت هم که پیگیری می کنم جواب درستی نمیدن من چطوری می تونم خودم پیگیر کارم باشم چطوری میشه مطمئن شد که نامه به مخابرات رسیده ؟ آخه مخابرات مرکز ما معمولا 2-3 روزه وصل میکرد خط ما هم مشکلی نداره نه pcm نه فیبرنوری قبل این هم adsl داشتم ( دوروز قطع بود تا درخواست شرکت جدید دادم)

ممنون

new explorer
08-12-2009, 18:45
سلام

رانژه خط من الان حدود 3 هفته طول کشیده از طریق شرکت هم که پیگیری می کنم جواب درستی نمیدن من چطوری می تونم خودم پیگیر کارم باشم چطوری میشه مطمئن شد که نامه به مخابرات رسیده ؟ آخه مخابرات مرکز ما معمولا 2-3 روزه وصل میکرد خط ما هم مشکلی نداره نه pcm نه فیبرنوری قبل این هم adsl داشتم ( دوروز قطع بود تا درخواست شرکت جدید دادم)

ممنون

باید برین مخابرات بپرسین شرکتی که ازش سرویس گرفتین ، نامه ی اشتراک شما رو فرستاده یا نه
اگه اونجا آشنا داشتین که چه بهتر ، نداشتین هم به ه حال از مخابرات می تونید بفهمید حداقل که فرستادن یا نه

intel_gigabit
09-12-2009, 00:46
آقایون یه سوال
من امروز یه dsl-n11 asus گرفتم هر کاری می کنم به حالت گیرنده نمی ره؟!
من می خوام آنتن های اطرافمو سرچ کنم
یعنی با این نمیشه!!!:18:
فقط میشه با این مودم برای ارسال کرد!؟

ChaoticHead
09-12-2009, 10:22
آقایون یه سوال
من امروز یه dsl-n11 asus گرفتم هر کاری می کنم به حالت گیرنده نمی ره؟!
من می خوام آنتن های اطرافمو سرچ کنم
یعنی با این نمیشه!!!:18:
فقط میشه با این مودم برای ارسال کرد!؟
نه عزیز،متاسفانه نمی شه. حالت گیرنده نداره:13:شما باید می رفتی یه آداپتور وایرلس می خریدی نه مودم. از فروشنده هم می پرسیدی بهت می گفت که نمی شه..

ChaoticHead
09-12-2009, 10:30
ولی تو

اصلا DNS چه ربطی به اون داره؟!!:18:
شما مودمتو یه بار از پشت خودش Reset کن، (معمولا یه دکمه توی یه سوراخه که باید چند ثانیه نگهش داری تا دستگاهت ریست بشه، توی دفترچه اش نوشته). بعد یه کانکشن broadband از توی ویندوز بساز و user pass که شرکت بهت داده بزن توش. توی local area connection هم همه فیلدها (dns هم همینطور) را بزار روی اتوماتیک)

milad_badboy
09-12-2009, 13:56
LAN دردسر اولیه اش کمتره ، چون مثل USB نیازی به نصب درایور مودم نیست.

يعني به محض روشن كردن مودم كانكت ميشم؟

ChaoticHead
09-12-2009, 14:37
يعني به محض روشن كردن مودم كانكت ميشم؟
نه، یعنی اولین بار که می خوای مودمو به سیستمت وصل کنی که کانکشن بسازی، ویندوز ازت درایور مودمو نمی خواد، بعلاوه از قدرت سیستم هم کمتر استفاده می کنه.

new explorer
09-12-2009, 14:49
اصلا DNS چه ربطی به اون داره؟!!:18:
.
.
.

ربطش رو بنده هم دقیقا نمی دونم(گرچه می دونم کار dns چیه ) ، اما بنده هم دقیقا چنین تنظیمی رو اعمال میی کنم برای ارتباط دو پی سی با همدیگه و با اینترنت با استفاده از رابطهای یو لس بی و لنی که در tp-link 8811 router تعبیه شده و البته دیشب آدرس dns روی network connection area رو از 192.168.1.1 ( آدرس آی پی مودم ) تغییر دادم و دیگه نمیتونستم به اینترنت وصل شم

ChaoticHead
09-12-2009, 15:43
...در تائید صحبت های ChaoticHead ، بهترین کار اینه که شما فقط User name و Password ای که ISP بهت داده رو دستی وارد کنی و همه چیز رو بذاری رو اتومات. هم تو مودم و هم تو سیستم. در این حالت اکثر مودم ها خودشون تنظیمات رو از ISP دریافت میکنن...

...ممنون، آخه من تو Xp اینها رو DNS نوشته بودم ! خود من هم ننوشته بودم ، اون نصاب مودم خودش نوشته بود !:46:

ربطش رو بنده هم دقیقا نمی دونم(گرچه می دونم کار dns چیه ) ، اما بنده هم دقیقا چنین تنظیمی رو اعمال میی کنم برای ارتباط دو پی سی با همدیگه و با اینترنت با استفاده از رابطهای یو لس بی و لنی که در tp-link 8811 router تعبیه شده و البته دیشب آدرس dns روی network connection area رو از 192.168.1.1 ( آدرس آی پی مودم ) تغییر دادم و دیگه نمیتونستم به اینترنت وصل شم

منظوزتون همون 192.168.1.1 هست که توی DNS نوشتین (من فکر کردم user , pass منظورشه)؟ بستگی داره اتصالتون چه شکلی باشه، ولی اگر همه چیز اتوماتیکه و dhcp روشنه، شما نیازی به هیچ تنظیمی غیر از اتوماتیک ندارین. اگه می خواین تغییر بدین، باید آدرس dns server شرکت ISP خودتونو وارد کنین.. اگه دارین از روتر مودمتون استفاده می کنین در اونصورت ممکنه آدرس اونو بدین و کار کنه؛ ولی ما داشتیم این دوستمونو راهنمایی می کردیم که Bridge کنه.

new explorer
09-12-2009, 16:53
منظوزتون همون 192.168.1.1 هست که توی DNS نوشتین (من فکر کردم user , pass منظورشه)؟ بستگی داره اتصالتون چه شکلی باشه، ولی اگر همه چیز اتوماتیکه و dhcp روشنه، شما نیازی به هیچ تنظیمی غیر از اتوماتیک ندارین. اگه می خواین تغییر بدین، باید آدرس dns server شرکت ISP خودتونو وارد کنین.. اگه دارین از روتر مودمتون استفاده می کنین در اونصورت ممکنه آدرس اونو بدین و کار کنه؛ ولی ما داشتیم این دوستمونو راهنمایی می کردیم که Bridge کنه.

با عرض ارادت

برای مثال شاتل توی دستورالعملش میگه باید DHCP رو غیر فعال کنید !
با دادن آدرس DNS شرکت ( یا آدرسهای دیگه ) در تنظیمات لن ،هم ، بله ...در واقع فکر می کنم که لن میاد یه سری به روتر میزنه و از dns server ی که در مودم ثبت شده(که چه خودکار از شرکت بگیره،چه دستی وارد کنیم) استفاده میکنه،شاید یه جورایی یه ایستگاه اضافه تر میره ! که شخص بنده چون دیدم اینطوری میتونم هر دو پی سی رو همزمان به همدیگه و اینترنت وصل کنم،ترجیح دادم از همین مدل استفاده کنم.
در ضمن از حالت بریج هم گاهی استفاده میکنم(البته وقتی فقط یکی از پی سی ها روشنه ..)-با همین مدل تنظیمات لن

ChaoticHead
09-12-2009, 17:24
با عرض ارادت

برای مثال شاتل توی دستورالعملش میگه باید DHCP رو غیر فعال کنید !
با دادن آدرس DNS شرکت ( یا آدرسهای دیگه ) در تنظیمات لن ،هم ، بله ...در واقع فکر می کنم که لن میاد یه سری به روتر میزنه و از dns server ی که در مودم ثبت شده(که چه خودکار از شرکت بگیره،چه دستی وارد کنیم) استفاده میکنه،شاید یه جورایی یه ایستگاه اضافه تر میره ! که شخص بنده چون دیدم اینطوری میتونم هر دو پی سی رو همزمان به همدیگه و اینترنت وصل کنم،ترجیح دادم از همین مدل استفاده کنم.
در ضمن از حالت بریج هم گاهی استفاده میکنم(البته وقتی فقط یکی از پی سی ها روشنه ..)-با همین مدل تنظیمات لن

از توضیحتون متشکرم.

من دقیقا نمی دونم ولی تا جائیکه فهمیدم وقتی dns را بهش دستی می دیم، دیگه نیازی نیست خودش dns را پیدا کنه در نتیجه یه کم سریعتر متصل می شه، یه مواقعی هم که به هر دلیل نمی تونه آدرس را خودش پیدا کنه اینجوری مشکل حل می شه. من خودم هم که از هر دو پورت usb , lan همزمان اینترنت می گیرم توی dns آدرس شرکت را دادم و احساس می کنم بهتر کار می کنه.

حالا چرا شاتل می گه dhcp را غیر فعال کنین؟ این چه ارتباطی به ISP داره؟

bigman
09-12-2009, 18:28
سلام
نظرتون راجع به مودمهای زیر چیه ؟؟؟؟

zyxel P-660RU
zyxel P-660HW

A.M.D.D.E.V.I.L
09-12-2009, 18:37
سلام من به اينترنت 128kbps وصل هستم كه نامحدوده مي خوم بپرسم كه من اگه يه فايل بزرگ مثلا 6 گيگ دانلود كنم چيزي ازم كم ميشه؟

madanchi11
09-12-2009, 20:06
سلام

من ویندوز عوض کردم و مودم usb وصل می شم کانکت میشم ولی در قسمت نوار پایین صفحه عکس شبکه نیست

milad_badboy
09-12-2009, 20:16
سرعت اينترنت با يو اس پي بهتره يا كارت شبكه؟

BehzadKiNG
09-12-2009, 20:52
با تشکر از همه دوستان ، مشکل من حل شد !
همه چی رو تا اتومات گذاشتم و مودم رو ریست کردم وصل شد .

parssis
09-12-2009, 21:13

100% هیچ تفاوتی با هم ندارند

a6l3i
09-12-2009, 22:17
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جمیعاً سلام ؛

سلام من به اينترنت 128kbps وصل هستم كه نامحدوده مي خوم بپرسم كه من اگه يه فايل بزرگ مثلا 6 گيگ دانلود كنم چيزي ازم كم ميشه؟
از شما چیزی کم نمیشه ولی سیستم مفلوک باید 4.3 روز روشن بمونه.

فرقی نداره ، فقط راه اندازی اولیه ی LAN راحت تره. ( به نظر من ...)

با تشکر از همه دوستان ، مشکل من حل شد !
همه چی رو تا اتومات گذاشتم و مودم رو ریست کردم وصل شد .
مبارکه . . . به نظر من اگه آدمیزاد دخالت نکنه ، این دستگاه های زبون بسته ، حرف هم رو بهتر میفهمن ...

یا حق . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ChaoticHead
10-12-2009, 00:37
سلام

من ویندوز عوض کردم و مودم usb وصل می شم کانکت میشم ولی در قسمت نوار پایین صفحه عکس شبکه نیست

توی Network Connection می بینینش؟ اینجایی که علامت زدم، تیک داره؟

ناخدا
10-12-2009, 08:49
من یه سوال دارم فقی نمیدونستم بهتره اینجا بپرسم یا قسمت موبایل بهرحال میپرسم اگر اشتباه بود درخواست پاک کردنش رو بدین لطفا .

من یه نوکیا E75 دارم میخوام به شبکه ADSL وصلش کنم چطوری باید این کاررو بکنم حالا به کامپیوتر یا از طریق اون یا با پورت شبکه به هاب .

باتشکر
دنی

ChaoticHead
10-12-2009, 09:45
من یه نوکیا E75 دارم میخوام به شبکه ADSL وصلش کنم چطوری باید این کاررو بکنم حالا به کامپیوتر یا از طریق اون یا با پورت شبکه به هاب .

گوشیتون وابرلس داره. کافیه یه مودم یا روتر وایرلس بخرین و به کامپیوترتون وصل کنین. گوشیتون از طریق شبکه وایرلس به اینترنت متصل می شه.

madanchi11
10-12-2009, 09:54
توی Network Connection می بینینش؟ اینجایی که علامت زدم، تیک داره؟

تشکر درست شده بابا ما تازه کاریم

sepid12ir
10-12-2009, 14:36
سلام... من مودم linksys گرفتم.... با لپ تاپ وقتی نزدیک مودم هستم خیلی خوب کار میکنه ولی وقتی از مودم دور میشم امواجش به یک میرسه و همش قطع میشه .... دلیلش چیه ؟ از طرفی من میتونم این مودم را پس بدم و مدل دیگه ای بگیرم... ممنون میشم راهنمایی کنید.... تا 100 تومن هم برا مودم حاظرم خرج کنم ..............

fmps
10-12-2009, 15:14
سلام دوستان
میدونم الان میگین این چه قدر مشکل داره ولی کاری از دستم نمیاد
من نمیتونم به
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید وصل بشم
با اکسپلور می نویسه the page cannot be displayed
و با موزیلا هم مینویسه loading و هیچی نمیاره

maziarb
10-12-2009, 15:31
سلام دوستان
میدونم الان میگین این چه قدر مشکل داره ولی کاری از دستم نمیاد
من نمیتونم به
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید وصل بشم
با اکسپلور می نویسه the page cannot be displayed
و با موزیلا هم مینویسه loading و هیچی نمیاره

مودم رو ریست کن ببین درست میشه،

M E H R D A D
10-12-2009, 16:29
من دو تا كامپيوتر داشتم و با يك مودم ADSL و يك سوييچ، هر دو كامپيوتر به اينترنت دسترسي داشتند و ويندوز همر دو شون هم ويستا بود.

بعدش يكي از كامپيوترها رو عوض كردم و روي كامپيوتر تازه، ويندوز 7 نصب كردم. درايور هاي مادر بورد و از جمله درايور كارت شبكه رو هم نصب كردم.

حالا مشكلي كه دارم اينه كه هر كاري مي كنم، نمي تونم با اين كامپيوتر جديد به اينترنت وصل بشم. البته ظاهرا مشكل از كارت شبكه نيست چون مي تونم وارد set up مودم بشم.

ضمنا اين كارها رو هم كردم ولي سودي نداشت:

1-شماره آي پي كامپيوتر قديمي رو براي جديده گذاشتم. (درست نشد.)
2-شماره آي پي جديدي رو براش اختصاص دادم. (درست نشد.)
3-تنظيمات كانكشن رو گذاشتم رو حالت اتوماتيك تا شماره آي پي رو خودش تخصيص بده. (درست نشد.)
4-ترابل شوتينگ نت وورك رو ران كردم. (درست نشد.)
5-مودم رو به تنهايي و مستقيم به كامپيوتر وصل كردم. (درست نشد.)
6-مودم رو خاموش روشن كردم. (درست نشد.)
7-مودم رو ريست كردم. (درست نشد.)
8-ستينگ مودم رو گذاشتم رو بريج. (درست نشد.)

مشكل از شركت ارائه دهنده اينترنت هم نيست چون با اون يكي كامپيوتر ميشه وصل شد.

كسي مي تونه كمكم كنه؟

ChaoticHead
10-12-2009, 17:02
سلام... من مودم linksys گرفتم.... با لپ تاپ وقتی نزدیک مودم هستم خیلی خوب کار میکنه ولی وقتی از مودم دور میشم امواجش به یک میرسه و همش قطع میشه .... دلیلش چیه ؟ از طرفی من میتونم این مودم را پس بدم و مدل دیگه ای بگیرم... ممنون میشم راهنمایی کنید.... تا 100 تومن هم برا مودم حاظرم خرج کنم ..............

با چقدر دور شدن قطع می شه؟ اینا طبیعتا بردشون محدوده( مثل تلفن بیسیم). اگر Asus بگیرین یه کم قویتر می شه، می تونین بعدا آنتنشو هم عوض کن قویتر بزارین. یا اینکه برای همین دستگاهتون یه تکرار کننده بزارین.]

من دو تا كامپيوتر داشتم و با يك مودم ADSL و يك سوييچ، هر دو كامپيوتر به اينترنت دسترسي داشتند و ويندوز همر دو شون هم ويستا بود.

بعدش يكي از كامپيوترها رو عوض كردم و روي كامپيوتر تازه، ويندوز 7 نصب كردم. درايور هاي مادر بورد و از جمله درايور كارت شبكه رو هم نصب كردم.

حالا مشكلي كه دارم اينه كه هر كاري مي كنم، نمي تونم با اين كامپيوتر جديد به اينترنت وصل بشم. البته ظاهرا مشكل از كارت شبكه نيست چون مي تونم وارد set up مودم بشم...
كسي مي تونه كمكم كنه؟
شما در واقع بین دو تا کامپیوتر شبکه ساختین و اینترنتو به شبکه دادین، درسته؟ الان توی شبکه تون می تونین فایل به اشتراک بزارین؟ روی سیستم جدیدتون فایروال نصبه؟

M E H R D A D
10-12-2009, 17:24
من شبكه نساختم مگر اين كه خود به خود ساخته شده باشه!

يعني من اومدم دو تا كامپيوتر رو و همچنين مودم رو به سوييچ وصل كردم. فقط همين. اشتراك گذاشتم فايل ها رو هم تا حالا انجام ندادم.

آدرس آي پي ها رو هم دستي ست كرده بودم. يعني به يكي از كامپيوترها داده بودم 192.168.1.2 و به اون يكي هم 192.168,1.3

اون كامپيوتري كه عوض شده 192.168,1.3 بوده و همون طور كه گفتم اين آدرس رو اول به كامپيوتر تازه دادم و بعدش هم كه ديدم وصل نشد اون رو به 192.168,1.4 تغيير دادم.

fmps
10-12-2009, 17:56
مودم رو ریست کن ببین درست میشه،
خیر متاسفانه

sepid12ir
10-12-2009, 18:11
با چقدر دور شدن قطع می شه؟ اینا طبیعتا بردشون محدوده( مثل تلفن بیسیم). اگر Asus بگیرین یه کم قویتر می شه، می تونین بعدا آنتنشو هم عوض کن قویتر بزارین. یا اینکه برای همین دستگاهتون یه تکرار کننده بزارین.]

مرسی از پاسختون... با عوض کردن جای مودم مشکلم حل شده.... قبلا کنج اتاق بود و فاصله تا هال نسبتا زیاد ... الان تقریبا وسط خونه گذاشتم و مشکلی ندارم.... ممنون

wichidika
10-12-2009, 18:31

دلیلش طبیعه دیگه هرچقدر از مودم دور بشید امواج ضعیفتر میشند.
شما حداکثر تا چه فاصله ایی می خواهید از مودم دور بشید؟

marg11
10-12-2009, 19:34
مرسی از پاسختون... با عوض کردن جای مودم مشکلم حل شده.... قبلا کنج اتاق بود و فاصله تا هال نسبتا زیاد ... الان تقریبا وسط خونه گذاشتم و مشکلی ندارم.... ممنون

دوست عزيز اين جوري نبايد باشه من zyxel660 دارم تا 2 طبق برد مي ده راحت كنج اطاق گذاشتمش

Kasra 91
10-12-2009, 20:48
از امروز ظهر نت وقتی وصل میشم چراغ های کانکشن پایینی روشنه ولی بالایی خاموشه سایت ها و یاهو هم باز نمیشه با دیال اپ مشکل ندارم ممکنه این قطعی بخاطر بارون و خراب بودن کابل ها باشه ؟ یا کامپیوتر ویروسیه ؟

bigman
10-12-2009, 22:36
سلام

zyxel P-660RU
zyxel P-660HW

آقا کسی نیست جواب بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

:41::41::41::41::2::2::2::2:

M E H R D A D
11-12-2009, 07:13

حالا مشكلي كه دارم اينه كه هر كاري مي كنم، نمي تونم با اين كامپيوتر جديد به اينترنت وصل بشم. البته ظاهرا مشكل از كارت شبكه نيست چون مي تونم وارد set up مودم بشم.

ضمنا اين كارها رو هم كردم ولي سودي نداشت:

1-شماره آي پي كامپيوتر قديمي رو براي جديده گذاشتم. (درست نشد.)
2-شماره آي پي جديدي رو براش اختصاص دادم. (درست نشد.)
3-تنظيمات كانكشن رو گذاشتم رو حالت اتوماتيك تا شماره آي پي رو خودش تخصيص بده. (درست نشد.)
4-ترابل شوتينگ نت وورك رو ران كردم. (درست نشد.)
5-مودم رو به تنهايي و مستقيم به كامپيوتر وصل كردم. (درست نشد.)
6-مودم رو خاموش روشن كردم. (درست نشد.)
7-مودم رو ريست كردم. (درست نشد.)
8-ستينگ مودم رو گذاشتم رو بريج. (درست نشد.)

مشكل از شركت ارائه دهنده اينترنت هم نيست چون با اون يكي كامپيوتر ميشه وصل شد.

كسي مي تونه كمكم كنه؟

مشکلم حل شد. Default Gateway رو اشتباه می زدم. ظاهرا باید با آی پی روتر یکسان باشه.

ChaoticHead
11-12-2009, 08:52
دوست عزيز اين جوري نبايد باشه من zyxel660 دارم تا 2 طبق برد مي ده راحت كنج اطاق گذاشتمش
مودم شما آنتنش یه مقدار قویتره، بعلاوه آنتن خارجی داره؛ آنتن لبینکسیس داخلیه.
ضمنا شما داری می گی کنج اتاق و 2 طبقه، اینا واحد اندازه گیری طول که نیست!:46: ایشون هم نگفته بود تا کجا دور می شه براش مشکل پیش میاد. وضعیت دیوارهای توی خونه و موانع و اختلال امواج هم مشخص نیست.

سلام

zyxel P-660RU
zyxel P-660HW

در همین تاپیک درموردش صحبت شده، از گزینه جستجو استفاده کنین.
بطور خلاصه، مارک بدی نیست، یه کم گرونه. اون مدلهایی که نوشتی، یکیش وایرلس هست.

doctor_apachi2
11-12-2009, 09:30
سلام. آقا من ویندوز عوض کردم نمیدونم چرا مودم ÷ریده بود. تلاش کردم نصب کنم دوباره وقتی نتونستم یه بار ریست کردم بعدش فهمیدم باید چه کنم. همه کارها رو کردم مودم نصب هست الان منتها کانکت نمیشه یعنی همه چی درته اما سند و ریسیو نداره و صفحه باز نمیکنه. چرا؟ ping هم میگیرم درسته مشکلی نداره. مودم انگار درسته ولی چراغاش ثابت روشن مونده ولی مثل موقعی که کانکت بود چشمک نمیزه . و هیچ کاری نمیشه باهاش کرد. local area connection وصله و درسته. ip مودم رو هم توی اکس÷لورر دادم و اونجا هم تنظیمات درسته همه چی اما کانکت نیست. مطمئنم که اشکال از سرور هم نیست. یعنی اون ریست که اول کردم کار رو خراب کرده؟

Kasra 91
11-12-2009, 10:08
این چه اروریه؟

ehsan_old
11-12-2009, 11:29
@The Animal

يه سيستم ديگه با IP ي شما LAN هست.

وقتي سيستم دوم روشن بشه، روي سيستم اول اين Error ظاهر ميشه.

بايد IP سيستم خودتون يا اون يكي سيستم رو عوض كنيد.

maziarb
11-12-2009, 12:07
من هر موقع به PC وصل هستم به محض اینکه با وایرلس گوشی هم connect میشم این پیغام میاد

KING_DESIGNER
11-12-2009, 12:22
این چه اروریه؟

:31: ]چه خوب پس شما هم دچارش شدن نه ؟
چندتا سیستم رو با این مودم به اشتراک گذاشتید ؟
اگه فقط یه دونه است که رفتی با یک سیستم دیگه توی همون مرکز مخابراتی دوست شدی:31::10:
باید زنگ بزنی شرکت تا کارتتو جابجا کنن
ولی اگه سیستم خودتو با یه سیتسم دیگه توی خونه شیر کردی که باید بشینی از نو سیستم ها رو شیر کنی
که احتمال دومی بیشتره مگه این که ISP خیلی در پیت باشه که نتونه آی پی اختصاص بده.
برای حدس دوم شما باید از نو شبکه رو راه بندازی که باید شماره آی پی ها رو یه خورده عوض کنی :20:

Kasra 91
11-12-2009, 13:32
@The Animal

يه سيستم ديگه با IP ي شما LAN هست.

وقتي سيستم دوم روشن بشه، روي سيستم اول اين Error ظاهر ميشه.

بايد IP سيستم خودتون يا اون يكي سيستم رو عوض كنيد.

چطور باید این کارو بکنم ؟ به شرکت خبر بدم؟

ChaoticHead
11-12-2009, 13:34
سلام. آقا من ویندوز عوض کردم نمیدونم چرا مودم ÷ریده بود. تلاش کردم نصب کنم دوباره وقتی نتونستم یه بار ریست کردم بعدش فهمیدم باید چه کنم. همه کارها رو کردم مودم نصب هست الان منتها کانکت نمیشه یعنی همه چی درته اما سند و ریسیو نداره و صفحه باز نمیکنه. چرا؟ ping هم میگیرم درسته مشکلی نداره. مودم انگار درسته ولی چراغاش ثابت روشن مونده ولی مثل موقعی که کانکت بود چشمک نمیزه . و هیچ کاری نمیشه باهاش کرد. local area connection وصله و درسته. ip مودم رو هم توی اکس÷لورر دادم و اونجا هم تنظیمات درسته همه چی اما کانکت نیست. مطمئنم که اشکال از سرور هم نیست. یعنی اون ریست که اول کردم کار رو خراب کرده؟

خوب شما وقتی مودمو از پشت ریست می کنی همه تنظیماتش پاک می شه و برمی گرده به وضعبت کارخونه. در نتیجه کانکشن اینترنت هم که داخل مودمتون بوده پاک شده. باید دوباره برین داخل setup مودم و کانکشن بسازین. (طبق مدل مودمتون، نحوه انجامشو توی همین تاپیک پیدا می کنین..)

ChaoticHead
11-12-2009, 13:36
چطور باید این کارو بکنم ؟ به شرکت خبر بدم؟

شما کامپیوترت توی یه شبکه است یا توی خونتونه؟ اینترنتو با چی شریک هستین؟

(راستی عجب jim morrison خوش تیپیه:5:)

karajwizard
11-12-2009, 14:34
سلام
برای استفاده از ADSL 2 باید از مودم ADSL2 استفاده کرد؟مودم پیشنهادی شما چیه و با چه قیمتی؟

ChaoticHead
11-12-2009, 14:46
سلام
برای استفاده از ADSL 2 باید از مودم ADSL2 استفاده کرد؟مودم پیشنهادی شما چیه و با چه قیمتی؟
فکر می کنم همه مودمهای بازار adsl2 هستن. البته به درد ما توی ایران نمی خوره؛ سزعتهای ما در حد adsl1 هم نیست

Azhang
12-12-2009, 09:54
اگه ميشه راهنماي راه اندازي مودم هاي shuttle رو هم بذارييد

ميشه با مودم ADSL به صورت ديال آپ كانكت شد؟

undertaker_ss
12-12-2009, 13:23
دوستان نظرتون راجع به این دو تا مودم چیه کدومشون بهترن؟ اگه هیچ کدوم شما چه پیشنهادی دارید

bigman
12-12-2009, 16:19
سلام
آقا امروز من یه مودم LINKSYS WAG54G2 خریدم فقط چند تا نکته هست که اگه میشه جواب بدید :

1- روش نوشته ساخت چین آیا این مودم تقلبیه ؟ و آیاساخت کشورهای دیگه موجوده ؟؟
2- داخل کارتن اسپلیتور نداشت .
3- گارانتی روی کارتن زده دوسال ولی اسم شرکت ایرانی را توش نمیبینم . آیا گارانتی اون معتبره ؟؟؟
4- قیمت هم شد 73 هزار تومان . آیا خوب خریدم ؟؟؟؟

و در آخر چطور مودمیه ؟؟؟؟؟
مرسی

ChaoticHead
12-12-2009, 19:03
دوستان نظرتون راجع به این دو تا مودم چیه کدومشون بهترن؟ اگه هیچ کدوم شما چه پیشنهادی دارید

هر دوتاشون خوبن، انتن asus یه مقدار قویتر و نرم افزارش جا افتاده تره ولی الان کم گیر می اد.
اگه نیاز فوری ندارین، پیشنهاد می کنم یه کم دست نگه دارین تا دستگاههای جدید با استاندارد n همه گیر تر بشن و قیمتشون بیاد پائین، از اونا بخرین که بردشون هم خیلی بیشتره، امکانات جدیدتری هم دارن. (البته الان هم هستن، ولی قیمتشون 100 تومن به بالاست، ارزش نداره) همینها هم باید ارزونتر بشن.

سلام
آقا امروز من یه مودم LINKSYS WAG54G2 خریدم فقط چند تا نکته هست که اگه میشه جواب بدید :

1- روش نوشته ساخت چین آیا این مودم تقلبیه ؟ و آیاساخت کشورهای دیگه موجوده ؟؟
2- داخل کارتن اسپلیتور نداشت .
3- گارانتی روی کارتن زده دوسال ولی اسم شرکت ایرانی را توش نمیبینم . آیا گارانتی اون معتبره ؟؟؟
4- قیمت هم شد 73 هزار تومان . آیا خوب خریدم ؟؟؟؟

و در آخر چطور مودمیه ؟؟؟؟؟
مرسی

1- همه شون ساخت چین هستن.
2- اسپلیتور نداره.
3- گارانتی را فارسی زده ؟ از فروشنده اسم شرکتشو بپرسین و برگ گارنتی بخواین. (تا جائیکه می دونم سیگل و ساخت سیستم گارانتیشون معتبره، البته شرکتهای دیگه هم شاید باشن)
4- قیمتش هم درسته.

مودم خوبیه، فقط یه مقدار نرم افزارش باگ داره که امیدوارم با update برطرفش کنن.

wichidika
12-12-2009, 19:36

ميشه با مودم ADSL به صورت ديال آپ كانكت شد؟
خیر با مودم adsl نمیشه به dialup وصل شد
برای fax هم فقط از مودم dial up میشه استفاده کرد

ChaoticHead
12-12-2009, 21:13

... با فرض مشابه بودن این مدل با مدل غیر وایرلسشون، ممکنه بشه از دفترچه اون یکی استفاده کرد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداز خود شرکت گارانتیش هم یه سوالی بکنه بد نیست:

میلاد افزار تهران : 88971855 -
88942525
...
توی این پست بالا قبلا گذاشته شده

amin n & i series
13-12-2009, 00:27
سلام
جمیعا خسته نباشید
با اجازتون منم امروز یه مودم وایرلس مدل linksys خریدم
خطadsl خونه هم امروز وصل شد
ولی نمیدونم چطوری adsl کار کنم
چطوری باید کانکشن درست کنم؟؟؟؟
کجا باید رمز و پس رو وارد کنم؟؟؟
چطوری وایرلسش رو با لب تاب مچ کنم؟؟؟
اگه یه لطفی کنید یه راهنمایی کامل برام بذارید خیلی خیلی ممنون میشم

amin n & i series
13-12-2009, 00:27
سلام
جمیعا خسته نباشید

ChaoticHead
13-12-2009, 04:15
سلام
جمیعا خسته نباشید

مبارک باشه. این دفترچه را بگیرین، توش توضیح داده:

PaRkOr
13-12-2009, 04:25
سلام;
من یه مودم broadkam دارم که بعد از ریست کردنش دیگه با 192.168.1.1 نمیشه بهش وصل شد و کانفیگش کرد.:41:
در ضمن اتصال لن بهش هم ارور میده (آیکن توی سیستم ترای زرد میشه)
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.:20:

PaRkOr
13-12-2009, 04:34
کسی جواب ما رو نمیده؟:45::23:

KING_DESIGNER
13-12-2009, 07:47
سلام;
من یه مودم broadkam دارم که بعد از ریست کردنش دیگه با 192.168.1.1 نمیشه بهش وصل شد و کانفیگش کرد.:41:
در ضمن اتصال لن بهش هم ارور میده (آیکن توی سیستم ترای زرد میشه)
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.:20:
وقتی که زرد میشه اینو مینویسه
cnflict error ?
آره ؟
شما وقتی مودمتون روشن هست یه خودکار بزن پشت این مودمه اون دکمه ریست رو فشار بده و یه بیست ثانیه صبر کن و خاموش روشنش کن
وقتی دوباره روشن شد مستقیم برو توی تنظیمات کارت شبکه توی کنترل پنل میتونی بهش دسترسی پیدا کنی و روی local area connection کلیک کن
از توی لیت internet protocol TCP/IP رو انتخاب کن
وقتی روش کلیک کردی این مشخصاتی که میگم به ترتیب توی خونه ها وارد میکنی
192.168.1.5
255.255.255.0
192.168.1.1
تموم شد سیستم رو خاموش و روشن بکن و مودمت رو هم همچنین دفعه بعد که وارد سیستم شدی میری توی مرورگر 192.168.1.1 رو توی آدرس مینویسی و وارد قسمت تنظیم نرم افزاری میشی
از اونجا هم اگه بلدی تنظیم کنی که هیچی وگرنه بگو تا کمکت کنیم ....چقدرخوابم میاد ساعت 8 صبحه...نوچ نوچ نوچ نوچ :5:

hellbrain666
13-12-2009, 13:16
سلام
یوزر یا پسورد ادمین رو در کنسول چطوری میشه عوض کرد؟

amin n & i series
13-12-2009, 16:51
سلام مجدد
من هر چی تو اوون سایتی کهمعرفی کردید رفتم مدل مال خودم رو پیدا نکردم
مدل مال من linksys MAG54G هست
تا یه مقدار با توجه راهنمایی مدل مشابه اوون رفتم جلو ولی جاش گیر کردم
تو internet portocol tcp/ip گیر کردم
نمیدونم چه شماره هایی رو بزنم
تازه مال من tcp4/ip va tcp6/ip هست و نمیدونم تو کدومش شماره وارد کنم
یوزر و پسورد هم باز نفهمیدم کجا وارد کنم؟؟؟
اگه یه راهنمایی دیگه کنید ممنون میشم

amin n & i series
13-12-2009, 16:52
سلام مجدد

maziarb
13-12-2009, 17:52
اینطوری وارد شو:

192.168.1.1

fmps
13-12-2009, 18:12
وقتی که زرد میشه اینو مینویسه
cnflict error ?
آره ؟
شما وقتی مودمتون روشن هست یه خودکار بزن پشت این مودمه اون دکمه ریست رو فشار بده و یه بیست ثانیه صبر کن و خاموش روشنش کن
وقتی دوباره روشن شد مستقیم برو توی تنظیمات کارت شبکه توی کنترل پنل میتونی بهش دسترسی پیدا کنی و روی local area connection کلیک کن
از توی لیت internet protocol TCP/IP رو انتخاب کن
وقتی روش کلیک کردی این مشخصاتی که میگم به ترتیب توی خونه ها وارد میکنی
192.168.1.5
255.255.255.0
192.168.1.1
تموم شد سیستم رو خاموش و روشن بکن و مودمت رو هم همچنین دفعه بعد که وارد سیستم شدی میری توی مرورگر 192.168.1.1 رو توی آدرس مینویسی و وارد قسمت تنظیم نرم افزاری میشی
از اونجا هم اگه بلدی تنظیم کنی که هیچی وگرنه بگو تا کمکت کنیم ....چقدرخوابم میاد ساعت 8 صبحه...نوچ نوچ نوچ نوچ :5:
سلام
این تنظیمات واسه کدوم ویندوزه؟
اگه ممکنه تنظیماتش رو به طور دقیق واسه win 7 بذارین
مرسی

ChaoticHead
13-12-2009, 19:52
سلام
یوزر یا پسورد ادمین رو در کنسول چطوری میشه عوض کرد؟
توی همون کنسول عوض می شه، جاش هم بستگی به مدل مودمتون داره..

سلام مجدد
شما به احتمال 99 درصد مدل را اشتباه می خونین، اون WAG54G هست (Wireless Adsl Gateway )

توی Tcpi/ip اینا رو وارد کنین (البته مال شما چون ویندوزت فرق داره، شکلش فرق می کنه ولی اسمها همونه)

اینا را توی tcp/ip v4 بزنین.
یوزر پسورد هم همونطور که دفترچه نشون داده، جایی که نوشته usr pasword توی قسمت pppoe settings

mehrdad38
14-12-2009, 05:47
با سلام من يه مشكل حاد دارم. من حدود 1 ماه پيش براي سرويس ADSL به يه شركت مراجعه و ثبت نام كردم. بعد از اين مدت شركت زنگ زد گفت كه مخابرات تون مشكل داره ( مركز مخابرات شهيد بهشتي پيش شماره: 8842 ) مدارك رو عودت داده. من به مخابرات رفتم ازشون پرسيدم كه كي مشكل مركز حل مي شه گفت معلوم نيست. حالا شما مي گيد من چه كار كنم؟

shahshahani
14-12-2009, 08:50
سلام
من یه مودم ZyXEL دارم.
یه جای usb داره و یه کابل اترنت.
چجوری میشه یه کامپیوتر و یه لپ تاپ رو همزمان به ADSL وصل کرد؟
ممنون.

amin n & i series
14-12-2009, 09:22
توی همون کنسول عوض می شه، جاش هم بستگی به مدل مودمتون داره..

شما به احتمال 99 درصد مدل را اشتباه می خونین، اون WAG54G هست (Wireless Adsl Gateway )

توی Tcpi/ip اینا رو وارد کنین (البته مال شما چون ویندوزت فرق داره، شکلش فرق می کنه ولی اسمها همونه)

اینا را توی tcp/ip v4 بزنین.
یوزر پسورد هم همونطور که دفترچه نشون داده، جایی که نوشته usr pasword توی قسمت pppoe settings
دستت دردنکنه درست شد
خیلی ممنون از راهنمایییتون

amin n & i series
14-12-2009, 09:26
اینطوری وارد شو:

192.168.1.1

دست شما هم درد نکنه
من نمیدونستم اینجا هم که شما فرمودید باید میرفتم
اینجا که رفتم دیگه درست شد و دیگه وصل شد:10:
دستتون درد نکنه

KING_DESIGNER
14-12-2009, 11:45
سلام
این تنظیمات واسه کدوم ویندوزه؟
اگه ممکنه تنظیماتش رو به طور دقیق واسه win 7 بذارین
مرسی

دوست عزیز من سیستمم قدیمیه
همین مدل شبکه نصب کردن رو برای ویندوز سون نصب کردم ( پسرداییم یه سیستم تازه خریده بود رفتم کمکش اسمبلش کردم و همین ویندوز سون رو نصب کردم شبکه رو هم راه انداختم ولی دقیقا یادم نمیاد کجا ش رفتم :31:)

اینو میخوام بهت بگم که کاری نداره اگه یه خورده بگردی پیداش میکنی من که برای بار اولم بود با ویندوز سون کار میکردم مشکلی باهاش نداشتم خیلی راحت جاشو پیدا کردم شما باید بری توی کنترل پنل ویندوز سون صد در صد یه چیزی پیدا میکنی باید دنبال یه چیزی به نام connection ویا loacal area connection بگردی لوکال ایریا کانکشن رو که پیدا کردی همون کارت شبکه است کلیک راست میکنی و بقیه قضایا ))
دوستانی که وینــــــدوز 7 دارنـــــد راهنماییشــون کنند:10::10::10::10::10::10:

zahedi368200
14-12-2009, 14:06
شما مراحل نصب رو اشتباه طی میکنید.
برای اینکه بدونید مودم سالمه یا نه، اون از طریق Lan وصل کنید. بدون کانکشن و IP. (اینو به خاطر این گفتم که فایل زیر رو با سرعت بیشتری دانلود کنید)
اینو بخونید متوجه میشید.
آموزش نصب مودم SMC به زبان فارسی.
حجم 13 مگ

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحتما حتما بخونیدش. تمام مشکلاتتون حل میشه.
موفق باشید :40:
ببخشید نمیدونم چطورباید دانلودکنم ...توی صفحه کجاروباید برای دانلودبازکنم ....ممنون میشم راهنمایی فرمایید

ardavan_2008
14-12-2009, 19:18
سلام

یه مشکل بچه ها امروز من به اینترنت وصل میشم فقط هر از گاهی میتونم به گوگل برم بقیه ی سایتها هم شانسی باز میشه بیشتر موقعه ها can not...میده به نظرتون مشکل چیه؟

carrow
14-12-2009, 19:27
من مودم tp link دارم . ولی تنظیماتش به حالت بریدج هست . اگر میشه یک نفر کامل توضیح بده چطوری می تونم PPPOE بکنمش که مستقیم همیشه وصل بشه ؟
با تشکر قبلی

hamed22-24
14-12-2009, 19:43
سلام یه سوال دارم می خواستم ببینم برای اینکه بعد از روشن شدن pc اینترنت داشته باشم مگه نباید بریم تو کانفیگ مودم و
تیک رو از bridging به pppoe تغیر بدیم بعد save کنیم. پس چرا نشد:19::41:

ChaoticHead
14-12-2009, 22:14
سلام
من یه مودم ZyXEL دارم.
یه جای usb داره و یه کابل اترنت.
چجوری میشه یه کامپیوتر و یه لپ تاپ رو همزمان به ADSL وصل کرد؟
ممنون.

یکی را با کابل usb و اون یکی را با کابل lan بزنین به مودم.
الان با یه سیستم چه جوری کانکت می شین؟ با lan ؟ موقع روشن کردن کامپیوتر خودش کانکت می شه؟ اگه اینطوریه تقریبا نیاز به هیچ کار دیگه ندارین.

سلام

یه مشکل بچه ها امروز من به اینترنت وصل میشم فقط هر از گاهی میتونم به گوگل برم بقیه ی سایتها هم شانسی باز میشه بیشتر موقعه ها can not...میده به نظرتون مشکل چیه؟

من خودم خیلی مشکل ندارم ولی از پشتیبانی داتک پرسیدم گفتن 72 ساعت اختلال شبکه هست.

من مودم tp link دارم . ولی تنظیماتش به حالت بریدج هست . اگر میشه یک نفر کامل توضیح بده چطوری می تونم PPPOE بکنمش که مستقیم همیشه وصل بشه ؟
با تشکر قبلی

راهنماش رو بخونین.

سلام یه سوال دارم می خواستم ببینم برای اینکه بعد از روشن شدن pc اینترنت داشته باشم مگه نباید بریم تو کانفیگ مودم و
تیک رو از bridging به pppoe تغیر بدیم بعد save کنیم. پس چرا نشد:19::41:
چه کسی چنین حرفی زده؟!! این قضیه یه ذره بیشتر از تیک کار داره. باید یوزر پسوردتو بزنی توی کانفیگ مودم بعلاوه بقیه تنظیمات. مدل مودمت چی هست؟

hamed22-24
14-12-2009, 22:14
شما میتونید برام مرحله به مرحله توضیح بدید مدمم AVID
دیوزر پسوردم دادم نشد:41:

ChaoticHead
14-12-2009, 22:38
شما میتونید برام مرحله به مرحله توضیح بدید مدمم AVID
دیوزر پسوردم دادم نشد:41:
مدل مودمت چیه؟ چه جوری رفتی توی کانفیگش؟

hamed22-24
14-12-2009, 22:53
مودمم avid
با این 192.168.1.1 تو Internet Explorer زدم بعد advanced setup بعد wan بعد تیک زدم همه REMOVE شد بعد ADD و pppoe انتخاب کردم یوزر پسوردم Next و save .
اما نشد:19:

hamed22-24
14-12-2009, 22:59
راستی اینم انجام دادم vci=35 vpi=8

amin n & i series
14-12-2009, 23:30
سلام
قبل از گفتن سوالم از تمام دوستان که در راه اندازی adsl به من کمک کردن تشکر میکنم
یه سوال داشتم
امروز خط خونه یک طرفه شد ولی هنوز adsl کار میکنه و میشه بری اینترنت ولی یه خورده سرعتش اومد پایین
میخواستم بدونم اگه خط خونه قطع بشه باز میشه از adsl استفاده کرد یا نه؟؟؟؟:10:

amin n & i series
15-12-2009, 00:27
سلام
قبل از گفتن سوالم از تمام دوستان که در راه اندازی adsl به من کمک کردن تشکر میکنم
یه سوال داشتم
امروز خط خونه یک طرفه شد ولی هنوز adsl کار میکنه و میشه بری اینترنت ولی یه خورده سرعتش اومد پایین
الو الو
کسی نیست به من جواب بده:10:

ChaoticHead
15-12-2009, 00:40
راستی اینم انجام دادم vci=35 vpi=8
خوب، این عددها را isp بهت داده؟
مودمت با usb وصله یا lan ؟
توی local area network قسمت tcp/ip همه چیز را گذاشتی روی اتوماتیک؟
گزینه dhcp را توی کانفیگ مودم فعال کردی؟

سلام
یه سوال داشتم
این جا را بخون. اگه جواب نگرفتی همونجا بپرس

amin n & i series
15-12-2009, 01:15
دستت درد نکنه
اینطوری که نوشته بودن اگه قطع بشه باز تو اینترنت میره
ولی یه سوال پیش میاد.پس چه طوری سند انجام میده؟؟؟
ببخشید که زیاد سوال میکنم:20:

hamed22-24
15-12-2009, 03:38
مودمم با usb وصله
همه چیز را گذاشت مروی اتوماتیک
گزینه dhcp کجاست من پیداش نکردم

ببینید من در کل درده سرم برای اینه که هم زمان به 2تا pc انترنت بدم یکی با lan و pc2 با usb . الان وقتی این می ره تو اینترنت ان یکی نمیره و برعکس.
لطفا یه راهنمایه مرحله به مرحله بدین این برام مهمه (مرحله به مرحله):42:
این مودم قبلا اینتوری بود من دستکاریش کردم به هم خورد حالا نمی تونم درستش کنم:41:

shahshahani
15-12-2009, 09:24
یکی را با کابل usb و اون یکی را با کابل lan بزنین به مودم.
الان با یه سیستم چه جوری کانکت می شین؟ با lan ؟ موقع روشن کردن کامپیوتر خودش کانکت می شه؟ اگه اینطوریه تقریبا نیاز به هیچ کار دیگه ندارین.

الان کابل lan رو به هر کدوم بزنیم وصله ولی با usb وصل نمیشه. چجوری با USB باید به اینترنت وصل شد؟
ممنون.

ChaoticHead
15-12-2009, 09:33
مودمم با usb وصله
همه چیز را گذاشت مروی اتوماتیک
گزینه dhcp کجاست من پیداش نکردم

ببینید من در کل درده سرم برای اینه که هم زمان به 2تا pc انترنت بدم یکی با lan و pc2 با usb . الان وقتی این می ره تو اینترنت ان یکی نمیره و برعکس.
لطفا یه راهنمایه مرحله به مرحله بدین این برام مهمه (مرحله به مرحله)
این مودم قبلا اینتوری بود من دستکاریش کردم به هم خورد حالا نمی تونم درستش کنم

شما احتمالا مودمت را ریست کردی، در نتیجه کانکشن داخل مودمت پاک شده،
همون مراحلی که خودت نوشتی درست بوده """با این 192.168.1.1 تو Internet Explorer زدم بعد advanced setup بعد wan بعد تیک زدم همه REMOVE شد بعد ADD و pppoe انتخاب کردم یوزر پسوردم Next و save ."""
اگه تهران نباشی اینم احتمالا درسته ""راستی اینم انجام دادم vci=35 vpi=8""" (البته اینا را شرکتت می دونه).
قبلش هم کارت شبکه و درایور usb مودم باید روی اون سیستمهات نصب باشه (که خودت می گی قبلا کار می کرده پس نصب بوده).
گزینه dhcp و گزینه Nat هم توی همون کانفیگ مودم توی مراحل dvanced setup هست که باید فعال باشه.
توی هر دو تا سیستم وقتی توی قسمت network connections می ری، باید local area connection ها درست و فعال باشن و توی tcpip هم همه چیز هم روی اتوماتیک باشه.

اگه بازم نشد از کانفیگ مودمت و مراحل advanced setup و tcpip و network connection عکس screeenshot بگیر بزار تا بهت بگم.
برای عکس گرفتن می تونی از این برنامه استفاده کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای upload عکس هم از این سایت

ChaoticHead
15-12-2009, 09:35
الان کابل lan رو به هر کدوم بزنیم وصله ولی با usb وصل نمیشه. چجوری با USB باید به اینترنت وصل شد؟
ممنون.
باید درایور usb مودمت نصب باشه.

chemist1
15-12-2009, 12:02
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز ؛
یه سوال از خدمت دوستان داشتم ، از دیروز منم به جمع ای دی اس الی ها ملحق شدم و مودمم هم مگانت هستش ، ولی از وقتی که برای اولین بار کانکت شدم ، مدام یه پیام میده :

دوستان اگه منو راهنمایی کنین که این پیام چی هست ممنون میشم .
یه سوال کوچولوی ! دیگه هم داشتم ، مودم رو چه موقع باید خاموش کنم ، یا باید همیشه روشن باشه ؟
با تشکر فراوان:11:

a6l3i
15-12-2009, 14:03
دستت درد نکنه
اینطوری که نوشته بودن اگه قطع بشه باز تو اینترنت میره
ولی یه سوال پیش میاد.پس چه طوری سند انجام میده؟؟؟
ببخشید که زیاد سوال میکنم:20:

وقتی خط رانژه میشه سیم مربوط به منزل شما رو به تجهیزات ISP مربوطه وصل می کنن و بعد به تجهیزات مخابرات. در نتیجه وقتی مخابرات خط شما رو قطع هم بکنه ، ارتباط شما با تجهیزات ISP همچنان برقراره

------------------------------------

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز ؛
یه سوال از خدمت دوستان داشتم ، از دیروز منم به جمع ای دی اس الی ها ملحق شدم و مودمم هم مگانت هستش ، ولی از وقتی که برای اولین بار کانکت شدم ، مدام یه پیام میده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددوستان اگه منو راهنمایی کنین که این پیام چی هست ممنون میشم .
یه سوال کوچولوی ! دیگه هم داشتم ، مودم رو چه موقع باید خاموش کنم ، یا باید همیشه روشن باشه ؟
با تشکر فراوان:11:هر دستگاهی که بخواد وارد شبکه بشه باید یه IP بین 192.168.1.1 تا 192.168.1.255 داشته باشه. اگه شما بصورت دستی دو دستگاه رو با یه IP تعریف کنی ، این پیام ظاهر میشه. بهتره تنظیمات شبکه در مودم و سیستم ها رو بذارید رو اتومات تا خودشون به ترتیب IP ها رو ست کنن.

شما نفرمودین ویندوز تون چیه ، اگه XP هستش :
1- در Start>Connect to> show all connection روی Local Area Connection راست کلیک و گزینه Properties رو انتخاب کنید.
2- در پنجره جدید روی( Internet Protocol (TCP/IP دبل کلیک کنید:

3- در پنجره جدید گزینهObtain a Ip Address Automatically رو انتخاب کنید.
4- در مودم هم حالت اتومات رو انتخاب کنید تا IP و DNS و سایر گزینه ها رو خود مودم تنظیم کنه

ali_ab
15-12-2009, 15:15
با سلام به دوستان عزیز

ممنون میشم بنده رو واسه راه اندازی و تنظیم مودم asus am602 راهنمایی بفرمایید . در ضمن میخوام به دور همزمان از پورت lan و usb استفاده کنم .

با سپاس فراوان از محبت دوستان

کامیاب وبرقرار باشید

hamed22-24
15-12-2009, 15:24
شما احتمالا مودمت را ریست کردی، در نتیجه کانکشن داخل مودمت پاک شده،
همون مراحلی که خودت نوشتی درست بوده """با این 192.168.1.1 تو Internet Explorer زدم بعد advanced setup بعد wan بعد تیک زدم همه REMOVE شد بعد ADD و pppoe انتخاب کردم یوزر پسوردم Next و save ."""
اگه تهران نباشی اینم احتمالا درسته ""راستی اینم انجام دادم vci=35 vpi=8""" (البته اینا را شرکتت می دونه).
قبلش هم کارت شبکه و درایور usb مودم باید روی اون سیستمهات نصب باشه (که خودت می گی قبلا کار می کرده پس نصب بوده).
گزینه dhcp و گزینه Nat هم توی همون کانفیگ مودم توی مراحل dvanced setup هست که باید فعال باشه.
توی هر دو تا سیستم وقتی توی قسمت network connections می ری، باید local area connection ها درست و فعال باشن و توی tcpip هم همه چیز هم روی اتوماتیک باشه.

اگه بازم نشد از کانفیگ مودمت و مراحل advanced setup و tcpip و network connection عکس screeenshot بگیر بزار تا بهت بگم.
برای عکس گرفتن می تونی از این برنامه استفاده کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای upload عکس هم از این سایت

سلام.
داداش با کابل lan حل شد .
از اینکه وقت گذاشتی توضیح دادی ممنونم:10:

ChaoticHead
15-12-2009, 18:10
ممنون میشم بنده رو واسه راه اندازی و تنظیم مودم asus am602 راهنمایی بفرمایید . در ضمن میخوام به دور همزمان از پورت lan و usb استفاده کنم .

این راهنما ها را مطالعه کنین، اگه مشکلی بود در خدمتیم.
برای وصل دو کامیوتر همزمان، شیوه pppoe یا Nat را طبق راهنماها انجام بدین.

ali_ab
15-12-2009, 22:17
این راهنما ها را مطالعه کنین، اگه مشکلی بود در خدمتیم.
برای وصل دو کامیوتر همزمان، شیوه pppoe یا Nat را طبق راهنماها انجام بدین.

با سلام به دوستان عزیز

دوست خوبم از راهنمایی شما بی نهایت سپاسگزارم .

در قسمت network connection گزینه local area connetion وجود نداره . ویندوز هم xp sp3 هست . در این قسمت فقط کانکشن دایال اپ که دارم رو نشون میده و در منوهای سمت چپ هم چنین گزینه ای وجود نداره . ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید از چه راه دیگه ای به این گزینه می تونم برسم.

با سپاس

موفق باشید

a6l3i
15-12-2009, 23:07
با سلام به دوستان عزیز

دوست خوبم از راهنمایی شما بی نهایت سپاسگزارم .

در قسمت network connection گزینه local area connetion وجود نداره . ویندوز هم xp sp3 هست . در این قسمت فقط کانکشن دایال اپ که دارم رو نشون میده و در منوهای سمت چپ هم چنین گزینه ای وجود نداره . ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید از چه راه دیگه ای به این گزینه می تونم برسم.

با سپاس

موفق باشید

اگه می خواید با USB وصل شید ، اول باید درایور مودم رو نصب کنی تا یه Local Area Connection مجازی بسازه.

ChaoticHead
15-12-2009, 23:40

برای پورت usb را a6l3i عزیز توضیح دادن. برای پورت lan هم باید کارت شبکه سیستمتون نصب باشه و در صورت onboard بودن کارت شبکه، از توی bios هم فعال باشه تا ocal area connection ایجاد بشه.

chemist1
16-12-2009, 11:14
هر دستگاهی که بخواد وارد شبکه بشه باید یه IP بین 192.168.1.1 تا 192.168.1.255 داشته باشه. اگه شما بصورت دستی دو دستگاه رو با یه IP تعریف کنی ، این پیام ظاهر میشه. بهتره تنظیمات شبکه در مودم و سیستم ها رو بذارید رو اتومات تا خودشون به ترتیب IP ها رو ست کنن.

شما نفرمودین ویندوز تون چیه ، اگه XP هستش :
1- در Start>Connect to> show all connection روی Local Area Connection راست کلیک و گزینه Properties رو انتخاب کنید.
2- در پنجره جدید روی( Internet Protocol (TCP/IP دبل کلیک کنید:

3- در پنجره جدید گزینهObtain a Ip Address Automatically رو انتخاب کنید.
4- در مودم هم حالت اتومات رو انتخاب کنید تا IP و DNS و سایر گزینه ها رو خود مودم تنظیم کنه

با سلام و عرض خسته نباشید ؛
اول از همه از شما به خاطر وقتی که گذاشتین ، و با حوصله به سوالم جواب دادین خیلی خیلی ممنونم
یه سوال دیگه از خدمتتون داشتم ، من تنظیماتی رو که شما فرموده بودین رو انجام دادم ولی دوباره اون پیام ظاهر میشه ، به نظر شما مشکل از کجاست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] qFplyXR53TnkDR0Nz4EbWYj_PC3PVSbWxepgzRUlYywKdc_8j/chemist1%20-%202009.12.16%2009.45%20-%20001.png

مودم
MEGANET
Model : 2 Ports Combo Router
ویندوز
XP
در ضمن به دلیل اینکه کیس من پورت اترنت نداره از طریق پورت یو اس بی مودم رو وصل کردم
ممنون میشم اگه راهنمایی کنین :11:

a6l3i
16-12-2009, 19:30
با سلام و عرض خسته نباشید ؛
اول از همه از شما به خاطر وقتی که گذاشتین ، و با حوصله به سوالم جواب دادین خیلی خیلی ممنونم
یه سوال دیگه از خدمتتون داشتم ، من تنظیماتی رو که شما فرموده بودین رو انجام دادم ولی دوباره اون پیام ظاهر میشه ، به نظر شما مشکل از کجاست .

مودم
MEGANET
Model : 2 Ports Combo Router
ویندوز
XP
در ضمن به دلیل اینکه کیس من پورت اترنت نداره از طریق پورت یو اس بی مودم رو وصل کردم
ممنون میشم اگه راهنمایی کنین :11:

از طرف سیستم که حله ، تنظیمات مودم رو چی کار کردین؟ اونها رو هم گذاشتی رو اتومات؟

Gamemaster
16-12-2009, 23:26
دوستان يه مشكل:
چراغهاي مودم همه روشن و اتصال به پي سي هم درست بقول شركت اينترنت هم كه ره اندازي كردن اونا
فقط نميدونم چزا با اين اوصاف به اينترنت وصل نميشم؟؟

a6l3i
16-12-2009, 23:34
دوستان يه مشكل:
چراغهاي مودم همه روشن و اتصال به پي سي هم درست بقول شركت اينترنت هم كه ره اندازي كردن اونا
فقط نميدونم چزا با اين اوصاف به اينترنت وصل نميشم؟؟
1- مودمتون چیه ؟
2- وقتی مودم رو میزنی به سیستم ، بهش IP میده؟ و هم رو میشناسن؟

Gamemaster
16-12-2009, 23:52
مودم سيمفوني
اره مودم ميشناسه تا داخل تنظيمات هم ميره
تا چند روز پيش همه چيز رو قلتك بود تا اينكه دوباره تمديد كردم اينطوري شد

a6l3i
16-12-2009, 23:55
میخوای یه بار دیگه کانفیگ کن ، ببین درست میشه؟

Gamemaster
16-12-2009, 23:58
باشه-فقط اگه كاري از پيش نرفت چي؟
اوه كو تا صبح بشه كه يكم فوش بديم به شركت:27:

Gamemaster
17-12-2009, 00:25
راستي بجاي VPI
چند بايد بزنم؟(يادم رفته) :31:

a6l3i
17-12-2009, 00:34
راستي بجاي VPI
چند بايد بزنم؟(يادم رفته) :31:
پیشنهاد میکنم همه چیز رو بذاری رو اتومات ، هم تو سیستم و هم تو مودم. تا خودشون تنظیمات رو ست کنن. از vpi vci گرفته تا ip و حتی DNS .
vpi=0
vci=35

Gamemaster
17-12-2009, 00:52
رو اتومات ارور ميده وسط كار

a6l3i
17-12-2009, 01:02
رو اتومات ارور ميده وسط كار
چی میگه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Gamemaster
17-12-2009, 01:07
ميگه تو 2 قسمت Vpi Vci
مشكل داره به عقب برگرديد

a6l3i
17-12-2009, 01:30
ميگه تو 2 قسمت Vpi Vci
مشكل داره به عقب برگرديد
بعضی ISP ها مقادیرشون اینه:
VPI=8
VCI=35
دستی هم نمیشه؟

mary83
17-12-2009, 02:32
سلاممن یک مودم linksys 54g گرفتم وایرلس . اما حالا این سوال برام پیش اومده آیا این مودم روتر داره؟؟/آیا می تونم با دو سه تا لب تاپ همزمان به اینترنت وصل شد؟؟ ( به صورت وایرلس )لطفا جواب بدین اگه نمی شه برم عوض کنم . من یک دونه dlink 2640 دارم که روش نوشته روتر داره و در ضمن می شه همزمان با چند تا لب تاپ (به صورت وایرلس ) به نت وصل شد. می خواسم ببینم اینهم همینطوریه یا برم یک چیز دیگه ( مثلا zyexl alfex asus dlink tp link td link ) بخرم؟؟؟راستی قیمت این دوتا مدل و می دونین؟؟ALFEX Wifi 2000 نوعی مودم +ADSL2 با 4 پورت LAN و قابلیت ساپورت 12 اتصال بی سیممودم BELKIN

ChaoticHead
17-12-2009, 07:15
سلاممن یک مودم linksys 54g گرفتم وایرلس . اما حالا این سوال برام پیش اومده آیا این مودم روتر داره؟؟/آیا می تونم با دو سه تا لب تاپ همزمان به اینترنت وصل شد؟؟ ( به صورت وایرلس )لطفا جواب بدین اگه نمی شه برم عوض کنم . من یک دونه dlink 2640 دارم که روش نوشته روتر داره و در ضمن می شه همزمان با چند تا لب تاپ (به صورت وایرلس ) به نت وصل شد. می خواسم ببینم اینهم همینطوریه یا برم یک چیز دیگه ( مثلا zyexl alfex asus dlink tp link td link ) بخرم؟؟؟راستی قیمت این دوتا مدل و می دونین؟؟ALFEX Wifi 2000 نوعی مودم +ADSL2 با 4 پورت LAN و قابلیت ساپورت 12 اتصال بی سیممودم BELKIN

بله، مودم وایرلس لینکسیس که خریدین روتر داره و باهاش می شه چندین لپ تاپ به اینترنت وصل شن، مارکش از هر 3 مدلی که نوشتین هم خیلی معتبر تر هست. این مودم می تونه به 32 دستگاه وایرلس بطور همزمان اینترنت بده.

البته توجه دارین که همه این دستگاههای مودم - روتر کمبو، خانگی هستن و عملا برای کار با تعداد زیادی کامپیوتر ساخته نشدن. اگه کارتون در حد 4، 5 تا کامپیوتره اینا کارتونو راه می اندازن ولی اگه 10 تا سیستم همزمان از اینترنت استفاده کنن روتر زیر بارشون از کار می افته و هنگ می کنه.

IMAN SD
17-12-2009, 10:09
دوستان عزيز من چند تا سوال دارم ممنون ميشم جواب بديد
1-من ميخوام يه مودم وايلس بگيرم تا چند وقت ديگه لپ تاپ هم ميخرم ميخوام هم با اون هماهنگ باشه و هم با گوشيم (n78)تا چقدر در مياد؟-
2-گوشي من كدوم استاندارد رو ساپورت ميكنه802.11 a-b-g -n?)
3--بعضي از دوستام ميگن قيمت مودم تو تهران نسبت به شهرستان 10-20 تومن ارزونتره.به نظر شما درست ميگن؟

ChaoticHead
17-12-2009, 10:50
دوستان عزيز من چند تا سوال دارم ممنون ميشم جواب بديد
1-من ميخوام يه مودم وايلس بگيرم تا چند وقت ديگه لپ تاپ هم ميخرم ميخوام هم با اون هماهنگ باشه و هم با گوشيم (n78)تا چقدر در مياد؟-
2-گوشي من كدوم استاندارد رو ساپورت ميكنه802.11 a-b-g -n?)
3--بعضي از دوستام ميگن قيمت مودم تو تهران نسبت به شهرستان 10-20 تومن ارزونتره.به نظر شما درست ميگن؟

1- مودم وایرلس خوب از 75 تومن به بالا هست.همون 75 تومنیش هم احتمالا براتون کفایت می کنه.
2- استاندارد گوشیتون Wi-Fi 802.11 b/g, هست که با همه مودمهای وایرلس سازگاره.
3- من قیمتهای شهرستان ها را ندارم، ولی منطقیه که در شهرستان گرونتر باشه.
موفق باشین

IMAN SD
17-12-2009, 13:18
1- مودم وایرلس خوب از 75 تومن به بالا هست.همون 75 تومنیش هم احتمالا براتون کفایت می کنه.
2- استاندارد گوشیتون Wi-Fi 802.11 b/g, هست که با همه مودمهای وایرلس سازگاره.
3- من قیمتهای شهرستان ها را ندارم، ولی منطقیه که در شهرستان گرونتر باشه.
موفق باشین
دوست عزيز اگه زحمت بكشيد و چند تا مدل مودم كه خودتون ميگيد خوبه رو معرفي كنيد ممنون ميشم

Gamemaster
17-12-2009, 14:39
بعضی ISP ها مقادیرشون اینه:
VPI=8
VCI=35
دستی هم نمیشه؟
چرا دستي وارد كردم قبلش كلا رست كردم دستگاه بعد اجرا كردم چيزي فرق نكرد
اما به 2 نكته مهم دست پيدا كردم :
1-قبلا تو نتورك مودمو نشون ميداد ولي الان نيست
2-اين 2 گزينه هم بايد سبز بودن كه الان نيستن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
:41:

ChaoticHead
17-12-2009, 15:51
دوست عزيز اگه زحمت بكشيد و چند تا مدل مودم كه خودتون ميگيد خوبه رو معرفي كنيد ممنون ميشم
linksys wag54g2 : 75T
Asus AM604g : 80T
Asus WL-600g : 105T

chemist1
17-12-2009, 16:41
از طرف سیستم که حله ، تنظیمات مودم رو چی کار کردین؟ اونها رو هم گذاشتی رو اتومات؟
خیلی ممنون مشکل حل شد . :46:

a6l3i
17-12-2009, 16:58
خیلی ممنون مشکل حل شد . :46:
زنده باد . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . . . فهمیدی دردش چی بود؟

Gamemaster
17-12-2009, 17:20
كسي نيست به ما كمك كنه؟

a6l3i
17-12-2009, 17:54
كسي نيست به ما كمك كنه؟
من دفترچه مودم شما رو خوندم . تو صفحه 12 ، پیشنهاد داده بعد از نصب مودم و شناخته شدن اون توسط سیستم ، مقادیر (Internet Protocol(TCP/IP رو دستی ست کنید. با این مقادیر:

IP Address: 192.168.1.x / که مقدار x باید بین 2 تا 255 باشه ( 1 واسه خود مودمه)
Subnet Mask: 255.255.255.0

جالب اینکه نگفته Geteway و DNS رو تنظیم کنیم !!

ولی همونطور که تو صفحه 18 میبینی ، واسه مودم گفته از DSL Auto Connect واسه Quick Setup استفاده کنید.

شما مراحل این قسمت رو از رو دفترچه مودم رفتی؟

Gamemaster
17-12-2009, 18:25
دوست من دفترچش فقط 10 صفحه كه بيشتر نيست كه
حالا ازاينا بگذريم
من تو پست 5619 چيزايي نوشتم ببين مشكل از اوناست؟

a6l3i
17-12-2009, 20:44
اگه مدل دقیق مودم رو بدین ، خیلی بهتر میشه به نتیجه رسید.

1-قبلا تو نتورك مودمو نشون ميداد ولي الان نيست
منظورتون اون آیکنی هستش که با کلیک روش ، به ISP وصل میشدین؟ یعنی قبلا از تنظیمات Bridge استفاده میکردین؟ الآن PPPoE میخواید یا Bridge ؟

2-اين 2 گزينه هم بايد سبز بودن كه الان نيستن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
:41:
من نتونستم عکس رو ببینم ، لینک مشکل داره

Gamemaster
17-12-2009, 23:53
نه-تو قسمت نتورك براي اينكه برم تو تنظيمات مودم اون بود
يعني نميخاست كه هي از تو مرورگز برم
من هميشه روي پي پي ميذارم تاخودش خودكار وصل بشه
symphony s604g

fmps
18-12-2009, 10:18
سلام دوستان این ارور 651 چیه؟
ایجا رو کاملا خوندم ولی بازم این ارور رو میده

roteal2007
18-12-2009, 11:38
سلام میخواستم نظرتونو درباره مودم وایرلس "کاسپین" بدونم میخوام توی سطح خونه اینترنت داشته باشم قیمتش 64000 تومنه

pa800
18-12-2009, 12:28
با سلام
لطفا طريقه ي نصب مودم ALFEX WiFi 2000 رو توضيح بديد

fmps
18-12-2009, 13:01
سلام دوستان این ارور 651 چیه؟
ایجا رو کاملا خوندم ولی بازم این ارور رو میده
اون بد بختی حل شد ولی الان ارور 720 رو میده؟
اون چیه؟
چه کارش کنم؟:41:

ali_ab
18-12-2009, 14:49
با سلام به دوستان عزیز

اگه فقط مواقعی که میخوام از اینترنت استفاده کنم مودم رو روشن کنم و پس از اتمام کار خاموش بشه . این کار ایرادی داره ؟ گرچه فایروال دارم ولی اینصورت خیالم راحتتره.

با سپاس فراوان

کامیاب و برقرار باشید

ChaoticHead
18-12-2009, 15:59
اون بد بختی حل شد ولی الان ارور 720 رو میده؟
اون چیه؟
چه کارش کنم؟:41:
contorl panel ->add remove programsd -< add remove windows components - < network services را یه بار بردارین و دوباره نصب کنین.

با سلام به دوستان عزیز

اگه فقط مواقعی که میخوام از اینترنت استفاده کنم مودم رو روشن کنم و پس از اتمام کار خاموش بشه . این کار ایرادی داره ؟ گرچه فایروال دارم ولی اینصورت خیالم راحتتره.

با سپاس فراوان

کامیاب و برقرار باشید
نه، ایرادی نداره.

Gamemaster
18-12-2009, 16:09
كسي جواب مارو نميدونه +
اينكه يه سوال ديگه
ايا نبود ديتا در مودم به دليل خرابي ان است؟

fmps
18-12-2009, 17:14
سلام
آقا این آدرس تو کجای 7 هست(این به xp مربوطه)
contorl panel ->add remove programs -< add remove windows components - < network services

fmps
18-12-2009, 17:28
با تشکر از همه دوستان
حل شد
ایوا ایول
قبلا از این در مورد adsl هیچی نمی دونستم
با این کار یکم سر در آوردم:31::8:

Gamemaster
18-12-2009, 17:35
خوشحالم كه به نتيجه رسيديد
اگه ميشه به منم با عكس نشون بده:31:

fmps
18-12-2009, 17:54
فقط الان موند مشکل وایرلس که نمی تونم با اون کانکت بشم و از هر صفحه یه عکس میذارم امیدوارم حل بشه

fmps
18-12-2009, 18:02
خوشحالم كه به نتيجه رسيديد
اگه ميشه به منم با عكس نشون بده:31:
همون گزینه که فرمودین زدم بعد یه کانکشن جدید درست کردم حل شد:8::11:

Gamemaster
18-12-2009, 18:02
يعني با اينكه بي سيمو فعال كردي ارتباط برقرار نيست؟

fmps
18-12-2009, 18:09
يعني با اينكه بي سيمو فعال كردي ارتباط برقرار نيست؟
تصویر تنظیماتش رو گذاشتم اگه اونا درست یاشن ایراد از کجاست؟
وقتی با وایرلس کانکت میشم no internet access مینویسه

Gamemaster
18-12-2009, 18:31
والا تو عكس كه درسته تا بحال اين مورد مواجه نشدم

fmps
18-12-2009, 19:01
والا تو عكس كه درسته تا بحال اين مورد مواجه نشدم
پس از چی میتونه باشه
تا دیوونه نشدم کمک کنید:41:
اصلا با wi-fi موبایل هم کانکت نمیشه
ارور No Getway Reply رو میده

Gamemaster
18-12-2009, 21:53
تو تنظيمات جاهاي ديگش چيزي مربوط به بي سيم هست؟
مثل پسورد و .....

fmps
18-12-2009, 22:06
تو تنظيمات جاهاي ديگش چيزي مربوط به بي سيم هست؟
مثل پسورد و .....
منظورتونو نفهمیدم
به این تصویر یه نگاهی بندازین

Gamemaster
18-12-2009, 22:20
چراغ بيسيم روي مودم كه روشنه اره؟
بعد اينكه بيسيمو مبخاي به چه وسيله اي ارتباط بدي؟
لبتاپ؟؟

mrmostafa
18-12-2009, 22:29
مودم Asus AM602 دارم با USB وصل کنم بهتر هستش یا با Lan ؟؟؟

Gamemaster
18-12-2009, 22:36
لن بهتره,,,,,,,,

fmps
18-12-2009, 22:49
چراغ بيسيم روي مودم كه روشنه اره؟
بعد اينكه بيسيمو مبخاي به چه وسيله اي ارتباط بدي؟
لبتاپ؟؟
بله روشن هست
بله به لپتلپ وصل می کنم

Gamemaster
18-12-2009, 22:58
وقتي سرچ ميكنه پيداش ميكنه ؟

fmps
18-12-2009, 23:04
وقتی وایرلس لپتاپ رو روشن می کنم پیدا می کنه و وصل میشه ولی NO Internet Accsess
موبایل هم پیدا می کنه ولی NO Get Way Reply

silent_hill_89
19-12-2009, 13:07
من یه مدت که سرعت اینترنتم خیلی کم شده
در حالیکه سرعتم 256 پارس آنلاین هستش و مودمم هم symphony
از موقعی که ویندوزم رو عوض کردم سرعتم خیلی افتضاح شده
می خواستم ببینم که با تعویض ویندوز آیا تنظیمات مودم بهم می ریزه و بایستی دوباره یکی بیاد و مودم رو برام راه اندازیش کنه ؟
بعد اینکه برای وارد شدن به صفحه تنظیمات این مودم بایستی چیکار کنم ؟ آدرسش چیه؟

Gamemaster
19-12-2009, 13:43
خير با تعويض ويندوز تغيري در مودم ايجاد نميشه
در مرورگر خود اينو بزنيد:
192.168.1.1

silent_hill_89
19-12-2009, 16:37
ممنون از پاسخگوییتون ولی بازدن این آدرس هیچ صفحه ای باز نمی شه برام

fmps
19-12-2009, 16:37
وقتی وایرلس لپتاپ رو روشن می کنم پیدا می کنه و وصل میشه ولی NO Internet Accsess
موبایل هم پیدا می کنه ولی NO Get Way Reply
کسی نمی دونه علت این چیه؟

Gamemaster
19-12-2009, 16:52
پس تعريف ادرس يه چيزه ديگه هست
از تعريف اي پي برو توش

a6l3i
19-12-2009, 17:32
سلام دوستان

GameMaster عزیز ، شما کارت چی شد؟ چند وقته کارام زیاد شده ، وقت نمیکنم بیام فروم.

--------------------------------------------------------------

کسی نمی دونه علت این چیه؟
1- یه پیشنهاد ، LAN رو بزن به لپ تاپ ، ببین وصل میشه؟
2- من ویستا کار نکردم. تو عکس آخری که گذاشتی ، اثری از وصل شدن لپ تاپ به مودم نیست. تو ویندوز XP ، کنار شبکه ای که بهش وصلی میزنه Connected:

ولی تو عکس شما خبری از همچین علامتی نیست. شما وقتی به مودم وصل شدی ازت username و pass خواست؟

---------------------------------

حتما از IE استفاده کنید.

roteal2007
19-12-2009, 18:43
کسی مودم وایرلس کاسپین داشته؟

mrmostafa
19-12-2009, 20:17
من مودم ZTE دارم بعد خاموش کردم و مودم ASUS AM602 رو وصل کردم بعد اصلا نگفت که وسیله جدید وصل شده و درایور بخواد نصب کنم. بعد تنظیماتش رو کردم هر کاری کردم به اینترنت کانکت نشد 678 میداد. چطوری باید این مودم رو وصل کنم؟؟ با پورت LAN وصلش کردم نه usb

fmps
19-12-2009, 20:45
نقل قول:

2- من ویستا کار نکردم. تو عکس آخری که گذاشتی ، اثری از وصل شدن لپ تاپ به مودم نیست. تو ویندوز XP ، کنار شبکه ای که بهش وصلی میزنه Connected:

ولی تو عکس شما خبری از همچین علامتی نیست. شما وقتی به مودم وصل شدی ازت username و pass خواست؟

نه یوزر و پسورد نخواست
به این عکسا هم نگاهی بندازین

Gamemaster
19-12-2009, 20:49
سلام دوستان

GameMaster عزیز ، شما کارت چی شد؟ چند وقته کارام زیاد شده ، وقت نمیکنم بیام فروم.

حتما از IE استفاده کنید.

اي برادر هنوزه كه هنوزه همونطرم:41:

a6l3i
19-12-2009, 21:04
نه یوزر و پسورد نخواست
به این عکسا هم نگاهی بندازین
مگه واسه شبکه وایرلس تون تو تنظیمات مودم ، Pass word انتخاب نکردین؟ اگه پسورد گذاشتی معلومه که مودم و لپ تاپ تاحالا یک بار هم به هم وصل نشدن. اینو بفرما تا بقیه رو بهت بگم.

-------------------------------------

اي برادر هنوزه كه هنوزه همونطرم:41:
چون دفترچه مودمت رو ندارم ؛ صفحه به صفحه جلو میریم.
1- مودم رو کمپلت ریست کن ( معمولا با نگه داشتن کلید ریست پشت مودم برای 10 ثانیه یا چیزی تو این مایه ها)
2- بعد از وصل کردنش به PC ، برو تو تنظیمات ، روی قسمت Quick Setup ، و یه عکس واسم بفرست.

منتظرم . . .

fmps
19-12-2009, 21:48
مگه واسه شبکه وایرلس تون تو تنظیمات مودم ، Pass word انتخاب نکردین؟ اگه پسورد گذاشتی معلومه که مودم و لپ تاپ تاحالا یک بار هم به هم وصل نشدن. اینو بفرما تا بقیه رو بهت بگم.

-------------------------------------

چون دفترچه مودمت رو ندارم ؛ صفحه به صفحه جلو میریم.
1- مودم رو کمپلت ریست کن ( معمولا با نگه داشتن کلید ریست پشت مودم برای 10 ثانیه یا چیزی تو این مایه ها)
2- بعد از وصل کردنش به PC ، برو تو تنظیمات ، روی قسمت Quick Setup ، و یه عکس واسم بفرست.

منتظرم . . .

نمی دونم / فکر کنم نکردم

Gamemaster
19-12-2009, 22:00
بيا a6l3i:

اگه باز نشد بگو جاي ديگه اپ كنم

a6l3i
19-12-2009, 22:53
بيا a6l3i:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه باز نشد بگو جاي ديگه اپ كنم
منظورم از صفحه ی اول Quick Setup بود ، قبل از اینکه فرمان Auto-Connect رو بدی. میخواستم موارد صفحه ی Quick Setup رو ببینم.

--------------------------------

تو عکس زیر پیداست که شما برای شبکه تون پسورد نذاشتی و هرکسی می تونه به راحتی از وایرلس و اینترنت تون استفاده کنه.

شما در قسمت Security قسمت Authentication x رو فعال کن ( همونطور که تو عکس نشون دادم) . احتمالا یه منوی دیگه باز میشه که ازت میپرسه میخوای طول کد امنیتی 64 تائی باشه یا 128 تائی؟ اگه 128 رو انتخاب کردی ( که امنیتش بیشتره) باید یه پسورد فقط با 13 حرف انتخاب کنی و اگه 64 رو انتخاب کردی پسوردت باید 5 حرفی باشه ( بزرگ و کوچک بودن حروف مهمه و فاصله و تمامی علائم مثل ؟ هم حرف حساب میشه).
با وارد کردن پسورد و زدن دکمه save مودم ریست میشه.

حالا با لپ تاپ سرچ کن ، بعد از پیدا شدن مودم ، روی آیکن Shatell دابل کلیک کن تا به مودم connect بشه. این بار باید ازت پسورد بخواد تا بتونی وارد شبکه بشی.
ضمناً به محض کانکت شدن با مودم باید یه بالن در کنار ساعت ظاهر بشه و اعلام کنه که شما با یه IP (مثلا 192.168.1.3) به مودم وصلی.

silent_hill_89
20-12-2009, 00:28
پس تعريف ادرس يه چيزه ديگه هست
از تعريف اي پي برو توش

تعریف آی پی دیگه چجوریه؟

Gamemaster
20-12-2009, 13:44
از قسمت لن نت بده
-------------------------------------------------
بيا اينو مي گفتي؟

fmps
20-12-2009, 14:13
منظورم از صفحه ی اول Quick Setup بود ، قبل از اینکه فرمان Auto-Connect رو بدی. میخواستم موارد صفحه ی Quick Setup رو ببینم.

--------------------------------

تو عکس زیر پیداست که شما برای شبکه تون پسورد نذاشتی و هرکسی می تونه به راحتی از وایرلس و اینترنت تون استفاده کنه.

شما در قسمت Security قسمت Authentication x رو فعال کن ( همونطور که تو عکس نشون دادم) . احتمالا یه منوی دیگه باز میشه که ازت میپرسه میخوای طول کد امنیتی 64 تائی باشه یا 128 تائی؟ اگه 128 رو انتخاب کردی ( که امنیتش بیشتره) باید یه پسورد فقط با 13 حرف انتخاب کنی و اگه 64 رو انتخاب کردی پسوردت باید 5 حرفی باشه ( بزرگ و کوچک بودن حروف مهمه و فاصله و تمامی علائم مثل ؟ هم حرف حساب میشه).
با وارد کردن پسورد و زدن دکمه save مودم ریست میشه.

حالا با لپ تاپ سرچ کن ، بعد از پیدا شدن مودم ، روی آیکن Shatell دابل کلیک کن تا به مودم connect بشه. این بار باید ازت پسورد بخواد تا بتونی وارد شبکه بشی.
ضمناً به محض کانکت شدن با مودم باید یه بالن در کنار ساعت ظاهر بشه و اعلام کنه که شما با یه IP (مثلا 192.168.1.3) به مودم وصلی.

سلام
اونو زدم وقتی وایرلس رو روشن کردم خودش پیدا کرد و کانکت شد ولی باز هم NO Internet Accsess
حالا به این عکسا نگاه کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنوشته کانکتید ولی در مقابلش هن نوشته Limitted access
رمز هم نخواست

Gamemaster
20-12-2009, 14:16
با لن وصل بشيد بينيد اصلا اينترنتون وصل يا نه؟

fmps
20-12-2009, 14:22
با لن وصل بشيد بينيد اصلا اينترنتون وصل يا نه؟
منظورتون از لن با کارت شبکه هست دیگه؟
اگه با اون باشه که وصل هست(الان دارم از adsl استفاده می کنم)

Gamemaster
20-12-2009, 14:26
مدل لبتاپ چيه؟
ببين شايد دي سيبله كارت بي سيم؟

fmps
20-12-2009, 14:34
مدل لبتاپ چيه؟
ببين شايد دي سيبله كارت بي سيم؟
dell inspiron 1520
از کجا باید بفهمم؟

Gamemaster
20-12-2009, 14:38
Control Panel\Network and Internet\Network Connections

fmps
20-12-2009, 14:42
Control Panel\Network and Internet\Network Connections
من win 7 دارم
دقیقا باید به چی نگاه کنم ؟
بگین من اینجا پیدا می کنم

Navid.H
21-12-2009, 10:34
یه سوال.
من تنضیمات مدمم رو بردم رو دستی(یعنی با کانکشن کانکت شم)
الان تو 192.168.1.1 نمیره.
چی کار کنم؟

a6l3i
21-12-2009, 17:56
بيا اينو مي گفتي؟

آره ، هر دوتا تیک رو زدی و بعد ارور میده؟ با زدن تیک پائینی گزینه ها خاکستری میشن یا نه؟

--------------------------------------------

من win 7 دارم
دقیقا باید به چی نگاه کنم ؟
بگین من اینجا پیدا می کنم

همونطور که ChaotiHead عزیز گفتن ، باید بری جائی که آیکن های شبکه ها هست و ببینی فعال هستن یا Disable شدن؟ من دستی کارت شبکه رو disable کردم و میبینی که تو عکس زیر خاکستری افتاده و وقتی روش راست کلیک کردم ، گزینه Enable برای فعال کردنش ظاهر شده.

یا اینکه بری تون Device Manager ( که سخت افزارها رو نشون میده ) . همونطور که میبینی کارت شبکه ها اینجا هم با ضربدر نشون داده شدن

پیشنهاد میکنم اگه پیدا نکردی ، همین عکس ها رو بذاری تو یکی از تاپیک های بحث های نرم افزاری و سیستم عامل / ویندوز 7 ، تا دوستانی که 7 کارن سه سوته بهت آدرس بدن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-------------------------------------

یه سوال.
من تنضیمات مدمم رو بردم رو دستی(یعنی با کانکشن کانکت شم)
الان تو 192.168.1.1 نمیره.
چی کار کنم؟

مودمت چی بود؟
1- به نت وصل میشه یا قاط زده ؟ الآن با چی وصلی ؟
2- منظورت اینه که Bridge زدی تا مودم بصورت اتومات به نت وصل نشه ؟
این هیچ ربطی به 192.168.1.1 نباید داشته باشه.

3- شاید منظورت از دستی اینکه که خودت بهشون IP دادی. چون مودم بطور پیش فرض 192.168.1.1 رو واسه خودش بر میداره. ممکنه اشتباهاً IP خود مودم رو عوض کرده باشی. در این صورت باید همون IP ور تو IE بزنی.

4- اگه نشد ، یه ریست کامل کنی تا به تنظیمات کارخونه برگرده حلّه.

Gamemaster
21-12-2009, 19:14
اگه اولي رو بزنم قسمت پاين غيب ميشن
نه خاكستري نميشن

fmps
21-12-2009, 22:32
آره ، هر دوتا تیک رو زدی و بعد ارور میده؟ با زدن تیک پائینی گزینه ها خاکستری میشن یا نه؟

همونطور که ChaotiHead عزیز گفتن ، باید بری جائی که آیکن های شبکه ها هست و ببینی فعال هستن یا Disable شدن؟ من دستی کارت شبکه رو disable کردم و میبینی که تو عکس زیر خاکستری افتاده و وقتی روش راست کلیک کردم ، گزینه Enable برای فعال کردنش ظاهر شده.

یا اینکه بری تون Device Manager ( که سخت افزارها رو نشون میده ) . همونطور که میبینی کارت شبکه ها اینجا هم با ضربدر نشون داده شدن

پیشنهاد میکنم اگه پیدا نکردی ، همین عکس ها رو بذاری تو یکی از تاپیک های بحث های نرم افزاری و سیستم عامل / ویندوز 7 ، تا دوستانی که 7 کارن سه سوته بهت آدرس بدن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-------------------------------------

اونا هم Enable هستن
وقتی وایرلس رو روشن می کنم کانکت میشه ولی می تویسه limitted access

matin724
22-12-2009, 09:14
من یه مودم میخام حداکثر تا 80_90 که وایرلس هم داشته باشه. چی باید بخرم. در ضمن این روتر چیه؟؟

mehran_pqqp
22-12-2009, 11:26
سلام
دوستان من می خوام یه مودم بخرم چون مودم قبلیم که پورتش Usb بود خراب شده و الان برای انتخاب مودم یه سوال برام پیش اومده
مودم هایی که usb نیستن چطوری به کامپیوتر وصل میشن مثلا مودم usb با یه کابل به پورت usb وصل میشد ولی در مورد مودهای دیگه من هیچ اطلاعی ندارم ممنون میشم سریعتر جواب بدین چون امروز دارم میرم بیرون اگر جواب بدید همین امروز بگیرم اگرهم نه فردا

Scary Feelings
22-12-2009, 12:24
سلام
طرف خونه ما برق خیلی کم و زیاد میشه..واسه همین مودم هی قاط میزنه و مجبورم دیسکانکت بشم!
میخواسم بدونم راهی هست که برق مودم از یه منبع دیگه تامین بشه که برقش کم و زیاد نشه؟

mehrdad38
22-12-2009, 13:18
سلام
طرف خونه ما برق خیلی کم و زیاد میشه..واسه همین مودم هی قاط میزنه و مجبورم دیسکانکت بشم!
میخواسم بدونم راهی هست که برق مودم از یه منبع دیگه تامین بشه که برقش کم و زیاد نشه؟

دوست عزيز نميشه كه از برق ديگه اي استفاده كني مثلا برق چند خونه اونورتر :31: اما فكر كنم اگر از نوسان گير برق استفاده كني مشكلت حل بشه.:5:

DrXoX
22-12-2009, 13:45
سلام
از همسایه هاتون سوال کن ببین اونا هم این مشکل رو دارن؟
چون برق ما این مشکل رو داشت زنگ زدم اداره برق اومدن روی کنتور و فیوزهایی که قبل از اومدن برق داخل کنتور هستن کار کردن مشکل حل شد
اگر هم برای بقیه این مشکل وجود داره بهتره از یه محافظ برق استفاده کنی البته محافظ هم اگر نوسان زیاد باشه خودش قطع میشه که دوباره باید صبر کنی تا وصل بشه

fmps
22-12-2009, 14:46
سلام دوستان
من بالاخره تونستم این وایرلس رو یه کاریش کنم ولی بازم مشکل دارم
اولا دیگه Limitted Access نمینوسه
دوما به این عکس نگاه کنید

مگه نباید اونی که با فلش نشون میدم پر و به رنگ سبز باشه؟
علت اون چیه؟

Navid.H
22-12-2009, 14:53
من یه مودم میخام حداکثر تا 80_90 که وایرلس هم داشته باشه. چی باید بخرم. در ضمن این روتر چیه؟؟

ASUS-
WL-604g

ehsan_old
22-12-2009, 15:37
سلام

با ترانس مشكل تا حدي حل ميشه ولي اگه نوسان شديد باشه اونم جوابگو نيست

ما يه ترانس 8 كيلو وات فاراتل داريم. يه مدت نوسان برق ما هم خيلي شديد بود ولي اين ترانس خيلي كم جوابگو بود و قدري بهتر كرده بود.

تنها چيزي كه به ذهنم ميرسه استفاده از UPS هستش كه هميشه به شما يه جريان برق يكنواخت رو ميده.

از شانس شما چون مودم برق كمي مصرف ميكنه، UPS مورد استفاده هم ارزون تر ميشه.

matin724
22-12-2009, 17:17
ASUS-
WL-604g
در این رنج قیمت این بهترینه؟
نظرتون در مورد dlink و tplink چیه؟

r_22009
22-12-2009, 19:43
دوستان من یه مودم می خوام با یک پورت لن چی پیشنهاد میدین؟؟؟:18:

mehrdad38
22-12-2009, 19:58
دوستان من یه مودم می خوام با یک پورت لن چی پیشنهاد میدین؟؟؟:18:

خوش به حالت. من بهت TP-Link TD-8811 پيشنهاد مي كنم يك پورت LAN و يك پورت USB داره + Router قيمتش عاليه 30 الي 35 تومن.

a6l3i
22-12-2009, 23:43
اگه اولي رو بزنم قسمت پاين غيب ميشن
نه خاكستري نميشن
اول پائینی رو بزن ، بعد بالائی رو شاید اینجوری VPC رو اتومات بشناسه

اونا هم Enable هستن
وقتی وایرلس رو روشن می کنم کانکت میشه ولی می تویسه limitted access

سلام دوستان
من بالاخره تونستم این وایرلس رو یه کاریش کنم ولی بازم مشکل دارم
اولا دیگه Limitted Access نمینوسه
دوما به این عکس نگاه کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمگه نباید اونی که با فلش نشون میدم پر و به رنگ سبز باشه؟
علت اون چیه؟
مطمئنی Firewall ویندوز یا یه چیز دیگه پورت ها رو نبسته؟ تو عکس زیر روی Detail و Properties کلیک کن و عکسشو بذار ببینم بهت IP داده؟

روتور یه پخش کننده اطلاعاته که وظیفه ارسال دیتا بین سیستم های داخل یه شبکه رو بر عهده داره. در اصل این مودم های DSL با خودشون یه روتر هم دارن . مودم اینترنت رو میگیره و به روتر میده و روتر هم اون رو بین سیستم هائی که بهش وصل شدن تقسیم میکنه.

Gamemaster
23-12-2009, 00:25
نه نشد:41:

ChaoticHead
23-12-2009, 06:39
سلام
شما اگه یه Stabilizer بگیری مشکلت حل میشه. برای کل کامپیوترت هم اگه بزاری خیلی بهتره:

سلام
دوستان من می خوام یه مودم بخرم چون مودم قبلیم که پورتش Usb بود خراب شده و الان برای انتخاب مودم یه سوال برام پیش اومده
مودم هایی که usb نیستن چطوری به کامپیوتر وصل میشن مثلا مودم usb با یه کابل به پورت usb وصل میشد ولی در مورد مودهای دیگه من هیچ اطلاعی ندارم ممنون میشم سریعتر جواب بدین چون امروز دارم میرم بیرون اگر جواب بدید همین امروز بگیرم اگرهم نه فردا
مودمو با پورت Lan به کارت شبکه کامپیوترتون وصل می کنین. یه مودم Tp-link 8811 یا Asus 602 اگه بگیرین کارتون راه می افته.

mehran_pqqp
23-12-2009, 09:07
مودمو با پورت Lan به کارت شبکه کامپیوترتون وصل می کنین. یه مودم Tp-link 8811 یا Asus 602 اگه بگیرین کارتون راه می افته.
ممنون بابت جواب فقط یه مشکلی هست
تو خونه دوتا سیستم دارم که با هم شبکه هستن وقتی از مودم USB استفاده می کردم ، با کابل کراس از طریق کارت شبکه دو تا سیستم رو شبکه کرده بودم ولی اگر مودم با پورت Lan بگیرم اون موقع چطوری باید دو تا سیستم رو شبکه کنم چون همون طوری که گفتید مودم های با پورت lan به کارت شبکه وصل میشن:41:

matin724
23-12-2009, 09:07
مودم هایی که وایرلس دارند . این وارلس فقط برای استفاده لپ تاپه دیگه؟ برای pc باید از lan مودم استفاده کرد؟ درسته؟
راستی یکی از بچه های این مدل را پیشنهاد کرده:asus wl 604g
میخواستم بدونم خوبه؟ مارکهای دیگه چطورند. مثل d link ,...

a6l3i
23-12-2009, 10:09
نه نشد:41:
این مودمت دیدیگه داره روش بالا میره ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، ولی بالاخره کلشو میخوابونیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه زنگ بزن ISP مقادیر VPI و VCI رو بپرس. شاید مقادیرش با بقیه فرق میکنن.

تو خونه دوتا سیستم دارم که با هم شبکه هستن وقتی از مودم USB استفاده می کردم ، با کابل کراس از طریق کارت شبکه دو تا سیستم رو شبکه کرده بودم ولی اگر مودم با پورت Lan بگیرم اون موقع چطوری باید دو تا سیستم رو شبکه کنم چون همون طوری که گفتید مودم های با پورت lan به کارت شبکه وصل میشن:41:

شما دوتا راه حل داره:
1- مودم های روتور دار معمولا چهار تا خروجی LAN داره که هر کدوم بطور مستقل به یه سیستم میره. شما یه بار تنظیمات ISP رو با یه سیستم بهش میدی و مودم اونها رو تو خودش ذخیره میکنه. اینطوری با روشن کردن مودم خودش به نت وصل میشه و دیگه نیازی نیست واسه وصل شدن سیستم ها به اینترنت، سیستم مرکزی دائم روشن باشه ( حالتی که احتمالا شما ازش داری استفاده میکنی).

2- یه سیستم می تونه چند تا کارت شبکه داشته باشه. میشه یه کارت شبکه معمولی PCI گرفت ( 10 تومن) و انداخت رو یه سیتم و مودم رو به اون وصل کرد.درحالیکه همچنان دو سیستم با کابل کراس بهم وصلن.

3- روش اول خیلی ساده تره و دیگه نیازی به دردسرهای شبکه کردن دو سیستم نیست. مخصوصاً الآن که داری مودم رو عوض میکنی.

mehran_pqqp
23-12-2009, 11:28
شما دوتا راه حل داره:
1- مودم های روتور دار معمولا چهار تا خروجی LAN داره که هر کدوم بطور مستقل به یه سیستم میره. شما یه بار تنظیمات ISP رو با یه سیستم بهش میدی و مودم اونها رو تو خودش ذخیره میکنه. اینطوری با روشن کردن مودم خودش به نت وصل میشه و دیگه نیازی نیست واسه وصل شدن سیستم ها به اینترنت، سیستم مرکزی دائم روشن باشه ( حالتی که احتمالا شما ازش داری استفاده میکنی).

2- یه سیستم می تونه چند تا کارت شبکه داشته باشه. میشه یه کارت شبکه معمولی PCI گرفت ( 10 تومن) و انداخت رو یه سیتم و مودم رو به اون وصل کرد.درحالیکه همچنان دو سیستم با کابل کراس بهم وصلن.

3- روش اول خیلی ساده تره و دیگه نیازی به دردسرهای شبکه کردن دو سیستم نیست. مخصوصاً الآن که داری مودم رو عوض میکنی.

از این کامل تر نمی شد واقعا ممنون از وقتی که برای جواب دادن به سوالم گذاشتی
والا قبلا یه مودم USB داشتم به سیستم مرکزی (سرور) وصل بود و روی هر دو تا کامپیوتر کارت شبکه بود و با کابل کراس دو تاسیستم رو شبکه کرده بودم
این مودم رو یکی از دوستان معرفی کرد

فکر کنم 1 خروجی Lan داره و یه USB
مودمی هست که 2 تا خروجی lan داشته باشه؟

matarsaak
23-12-2009, 14:50
سلام
من هم دارم به جرگه ADSL دارها می پیوندم
پارس آنلاین یه مودم چپوند بهم
حالا بگید کارش خوبه؟
Zyxel P 660 RU-CPE
من از محصولات جشنواره پاییزی استفاده کردم
یکنی سرعت 256 و ترافیک 9 گیگ توی سه ماه رو 32700 تومان واسم حساب کردن.
به نظرتون 9گیگ توی سه ماه زیاد نیست؟
من بیشتر وب گردی دارم و اگه هم دانلود کنم فایلهای حدود 200 مگا بایت
در ضمن میشه نحوه تنظیمات رو سیستم رو بگید تا خودم هم یاد بگیرم آخه اینا یاد نمیدن و خودش میاد انجام میده.
ممنون

Gamemaster
23-12-2009, 15:16
این مودمت دیدیگه داره روش بالا میره ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، ولی بالاخره کلشو میخوابونیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه زنگ بزن ISP مقادیر VPI و VCI رو بپرس. شاید مقادیرش با بقیه فرق میکنن.

شما دوتا راه حل داره:

مقداري رو گرفتم
حالا چيكاركنم؟

Scary Feelings
23-12-2009, 19:53
[quote=ChaoticHead;4513141]شما اگه یه Stabilizer بگیری مشکلت حل میشه. برای کل کامپیوترت هم اگه بزاری خیلی بهتره:

/quote]
ممنون
قیمتش حدودا چنده؟!
بعد راستی این چندین مدل داره..کدوم مدلش رو باید بگیرم؟!

mehrdad38
23-12-2009, 20:01
سلام
حالا بگید کارش خوبه؟
Zyxel P 660 RU-CPE
در ضمن میشه نحوه تنظیمات رو سیستم رو بگید تا خودم هم یاد بگیرم آخه اینا یاد نمیدن و خودش میاد انجام میده.
ممنون

مودم ي كه گفتي رو نمي شناسم. ولي اگر TP-Link TD-8811 مي گرفتي بهتر بود. 256 كيلو بيت و 9 گيگ ترافيك 32700 قيمتش بعد نيست. 9 گيگ تو 3 ماه كمه. دانلودات رو بزار شبانه رايگان انجام بده.

من تنظيمات مودمي كه گفتي رو نمي دونم. بچه ها كسي تنظيمات مودم Zyxel P 660 RU-CPE رو مي دونه؟

new explorer
23-12-2009, 21:25
مودم ي كه گفتي رو نمي شناسم. ولي اگر TP-Link TD-8811 مي گرفتي بهتر بود. 256 كيلو بيت و 9 گيگ ترافيك 32700 قيمتش بعد نيست. 9 گيگ تو 3 ماه كمه. دانلودات رو بزار شبانه رايگان انجام بده.

من تنظيمات مودمي كه گفتي رو نمي دونم. بچه ها كسي تنظيمات مودم Zyxel P 660 RU-CPE رو مي دونه؟
سلام
من هم فقط مودم خودم رو میشناسم ( tp-link 8811 ) !
ولی مطمئنم برای راه اندازی ، همه شون از setup کم و بیش مشابهی استفاده می کنند
پس این دوستمون یه جستجو که بکنند،راهکار یه دونه شونو یاد بگیرند،مال خودشون رو هم میتونند تنظیم کنند

mehrdad38
23-12-2009, 22:52
سلام
حالا بگید کارش خوبه؟
Zyxel P 660 RU-CPE
ممنون

به توصيه دوست عزيز New Explorer

مودم ها معمولا يك پورت LAN و يك پورت USB دارن. پشت مودم درگاه هاي اين پورت ها كاملا مشخصه. من بهت پيشنهاد مي كنم كه اگر مودمت پورت LAN داره با پورت LAN كانكت بشو. كابل LAN كه معمولا سبز رنگ هست رو از قسمت سوكت به درگاه پورت LAN مودم وصل كن سر ديگش رو پشت كيس قسمت LAN IN وصل كن. آداپتور مودم رو وصل كن اون رو به پريز بزن و دكمه پاور رو بزن تا مودم روشن بشه. اگر خطتت مختص ADSL هست و ازش نمي خاي براي تلفن منزل استفاده كني نيازي به نويزگير نيست. اما اگر براي تلفن هم استفاده مي كني بايد از نويزگير استفاده كني. نويز گير معمولا همراه با مودم فروخته مي شه و تو جعبه مودم بايد باشه. طريقه استفاده اون هم به اين صورت كه در يك طرفش 2 تا درگاه بنام هاي Phone و Modem داره. يه كابل به قسمت درگاه Phone نويزگير وصل كن و سر ديگش رو به دستگاه تلفن و كابل ديگه اي رو به قسمت درگاه Modem نويزگير وصل كن و طرف ديگش رو به قسمت Line پشت مودم. طرف ديگه ي نويزگير يك درگاه داره بنام Line كه بايد يك سيم به اون وصل كني و به پريز تلفن بزني.

معمولا تو راهنماي مودمي كه مي خري يه آدرس IP نوشته شده مثلا براي TP-Link TD-8811 آدرس 192.168.1.1 هست. آدرس IP مودمت رو پيدا كن و تو آدرس بار مرورگرت تايپ كن وقتي وارد مي شي ازت يوزر و پس مي خواد معمولا هر 2 تاش admin هست. وقتي وارد شدي Quick Setup رو بزن. مقادير VPI و VCI رو بايد از ISP كه سرويس گرفتي بپرسي. مقادير رو وارد مي كني و بعد Next رو بزن. بعدش نوع اتصال رو مي خواد من ترجيح مي دم Bridging باشه تا هر وقت خودت خاصي به صورت دستي كانكت بشي. نوع PPPoE به صورت اتوماتيك كانكت مي كنه. خوب Next رو بزن Save كن مودم ريبوت مي شه معمولا چند ثانيه و حداكثر يك دقيقه طول مي كشه.

به قسمت Network Connection برو و روي Local Area Connection راست كليك كن Proprties رو بزن. بعد از اين كار قسمت [Internet Protocol [TCP/IP رو انتخاب كن. بعد Proprties رو بزن. Use The Following IP Address رو انتخاب كن. IP كارت شبكه رو به صورت 192.168.1X ( ايكس یک عدد بین 2 تا 254 ) تغییر بده و در قسمت Default Gateway, اي پي مودم رو وارد كن. Subnet Mask باید 255.255.255.0 ست شه . Ok رو بزن و 10000 هزار تومن رو بزار جيبت و لذت ببر. ما رو هم دعا كن.

mohsen_mn80
23-12-2009, 23:05
سلام دوستان
بالاخره منم مودم 604 رد کردمو یه 600 g گرفتم دوتا مورد اول اینکه با اینکه امکاناتش بیشتره اما قیافه 604 بهتر بود دوم اینکه از نظر ظاهری 604 میخوره کار دروستر باشه یه جورایی 600 تابلو چینی به قیافش میخوره مال نباشه .
بااین حرفا دو تا مسئله یکی اینکه دو کارتونش یه اسپلیتر هستش که سوکتاش نافرمه باید تبدیل برای اسپلیترش بگیرم یا یه اسپلیتر دیگه بگیرم.
و بعدیشم اینکه میخوا م به دو تا PC وصلش کنم حالا کابل چی بگیرم کراس یا معمولی وتا چند متر کابلو جواب میده با 15متر مشکلی نداره.

matarsaak
23-12-2009, 23:16

مودم ها معمولا يك پورت LAN و يك پورت USB دارن. پشت مودم درگاه هاي اين پورت ها كاملا مشخصه. من بهت پيشنهاد مي كنم كه اگر مودمت پورت LAN داره با پورت LAN كانكت بشو. كابل LAN كه معمولا سبز رنگ هست رو از قسمت سوكت به درگاه پورت LAN مودم وصل كن سر ديگش رو پشت كيس قسمت LAN IN وصل كن. آداپتور مودم رو وصل كن اون رو به پريز بزن و دكمه پاور رو بزن تا مودم روشن بشه. اگر خطتت مختص ADSL هست و ازش نمي خاي براي تلفن منزل استفاده كني نيازي به نويزگير نيست. اما اگر براي تلفن هم استفاده مي كني بايد از نويزگير استفاده كني. نويز گير معمولا همراه با مودم فروخته مي شه و تو جعبه مودم بايد باشه. طريقه استفاده اون هم به اين صورت كه در يك طرفش 2 تا درگاه بنام هاي Phone و Modem داره. يه كابل به قسمت درگاه Phone نويزگير وصل كن و سر ديگش رو به دستگاه تلفن و كابل ديگه اي رو به قسمت درگاه Modem نويزگير وصل كن و طرف ديگش رو به قسمت Line پشت مودم. طرف ديگه ي نويزگير يك درگاه داره بنام Line كه بايد يك سيم به اون وصل كني و به پريز تلفن بزني.

معمولا تو راهنماي مودمي كه مي خري يه آدرس IP نوشته شده مثلا براي TP-Link TD-8811 آدرس 192.168.1.1 هست. آدرس IP مودمت رو پيدا كن و تو آدرس بار مرورگرت تايپ كن وقتي وارد مي شي ازت يوزر و پس مي خواد معمولا هر 2 تاش admin هست. وقتي وارد شدي Quick Setup رو بزن. مقادير VPI و VCI رو بايد از ISP كه سرويس گرفتي بپرسي. مقادير رو موارد مي كني و بعد Next رو بزن. بعدش نوع اتصال رو مي خواد من ترجيح مي دم Bridging باشه تا هر وقت خودت خاصي به صورت دستي كانكت بشي. نوع PPPoE به صورت اتوماتيك كانكت مي كنه. خوب Next رو بزن Save كن مودم ريبوت مي شه معمولا چند ثانيه و حداكثر يك دقيقه طول مي كشه.

به قسمت Network Connection برو و روي Local Area Connection راست كليك كن Proprties رو بزن. بعد از اين كار قسمت [Internet Protocol [TCP/IP رو انتخاب كن. بعد Proprties رو بزن. Use The Following IP Address رو انتخاب كن. IP كارت شبكه رو به صورت 192.168.1X ( ايكس یک عدد بین 2 تا 254 ) تغییر بده و در قسمت Default Gateway, IP مودم رو وارد كن. Subnet Maskباید 255.255.255.0 ست شه . Ok رو بزن و 10000 هزار تومن رو بزار جيبت و لذت ببر. ما رو هم دعا كن.

ای ول بابا
چقدر قشنگ توضیح دادی.
من می خواستم با USB وصلش کنم و حالا به حرف شما گوش میکنم و از Lan مادربورد استفاده میکنم.
ولی تفاوتش چیه؟
بازم ممنون

mehrdad38
23-12-2009, 23:36
ای ول بابا
چقدر قشنگ توضیح دادی.
من می خواستم با USB وصلش کنم و حالا به حرف شما گوش میکنم و از Lan مادربورد استفاده میکنم.
ولی تفاوتش چیه؟
بازم ممنون

تفاوت اتصال توسط USB با اتصال توسط LAN اينكه:

1- براي اتصال با USB بايد Driver مودم رو طبق دستور العمل نصب كني. كه ممكنه مشكل باشه. اما اتصال با LAN به راحتي و بدون نصب Driver صورت مي گيره.
2- در اتصال با LAN نياز به ساخت كانكشن نيست و مي توني اتوماتيك وار به اينترنت وصل بشي ولي نياز به كارت شبكه داري. اما در مورد USB فرق مي كنه.
3- معمولا اتصال با LAN مطمئن تر و راحت تره تا با USB و.............

ChaoticHead
24-12-2009, 00:57
شما اگه از همین مودما بگیری که یه پورت usb و یه پورت lan دارن می تونی یه سیستمو با usb وصل کنی و اون یکی را با لن، به هر دو شون همزمان اینترنت بدی، نیاز به شبکه کردن هم نداره. اگر حتما می خواین شبکه هم باشن توصیه a6l3i عزیز را عمل کنین و یه کارت شبکه ارزون برای یکیشون بگیرین.

سلام دوستان
بالاخره منم مودم 604 رد کردمو یه 600 g گرفتم دوتا مورد اول اینکه با اینکه امکاناتش بیشتره اما قیافه 604 بهتر بود دوم اینکه از نظر ظاهری 604 میخوره کار دروستر باشه یه جورایی 600 تابلو چینی به قیافش میخوره مال نباشه .
بااین حرفا دو تا مسئله یکی اینکه دو کارتونش یه اسپلیتر هستش که سوکتاش نافرمه باید تبدیل برای اسپلیترش بگیرم یا یه اسپلیتر دیگه بگیرم.
و بعدیشم اینکه میخوا م به دو تا PC وصلش کنم حالا کابل چی بگیرم کراس یا معمولی وتا چند متر کابلو جواب میده با 15متر مشکلی نداره.

آقا مودم 600g که از 604 خیلی بهتره، اصلا مودم سری g روی دست 600g نداریم، فقط قیافه اش یه ذره غلط اندازه.
برای وصل به دو تا سیستم هم دو تا کابل معمولی بگیر(البته با کراس هم باید کار کنه)، تا 100 متر جواب می ده. همون اسپلیتر 604 را بزن بهش خوبه.

mehrdad38
24-12-2009, 01:00
آقا اينو ببين Wireless به اين قيمت ديدين:

من حتما مي گيرم.

aliback
24-12-2009, 06:17
با سلام
میخواستم بدونم ایا اگر از طریق کارت wi-fi وصل بشیم سرعت بیشتر میشه؟ مودم من asus wl604g
من از طریق lan استفاده میکنم اگر از طریق wi-fi سرعت انتقال بیشتر میشه ممنون میشم بگید
سوال دیگم اینه از کدوم پروتکل امینتی برای کانکت شدن از طریق وایر لس استفاده کنم 802.1x یا wpa/wpa2 یا wpa-psk/wpa2-psk بعد یه گزینه دیگه داره بنام wep encryption که نمیدونم چیه وفرقه access point با wirrless bridge چیست؟

fmps
24-12-2009, 11:24
نقل قول :

مطمئنی Firewall ویندوز یا یه چیز دیگه پورت ها رو نبسته؟ تو عکس زیر روی Detail و Properties کلیک کن و عکسشو بذار ببینم بهت IP داده؟

/quote]
بفرما

Shayan PmaX
24-12-2009, 12:57
سلام. من یه عضو جدیدم. توی اصفهان زندگی می کنم. هنوز adsl ندارم ولی تصمیم دارم یکی بخرم.:2: ولی گیرم. یه سری بم میگن شاتل بگیر یه سری هم میگن صبانت بگیر. من اینجا گیرم. پولی هم که می تونم سالانه برای adsl بدم حد اکثر 250000 تومن هست و دانلود هم زیاد دارم. سرعت و حجم هم برای خیلی مهمه. لطفا راهنماییم کنید.

یه موضوع دیگه. من بلد نیستم تایپیک بدم. اگه میشه یکی بم یاد بده.:19:

S A M S U N G
24-12-2009, 13:03

معمولا تو راهنماي مودمي كه مي خري يه آدرس IP نوشته شده مثلا براي TP-Link TD-8811 آدرس 192.168.1.1 هست. آدرس IP مودمت رو پيدا كن و تو آدرس بار مرورگرت تايپ كن وقتي وارد مي شي ازت يوزر و پس مي خواد معمولا هر 2 تاش admin هست. وقتي وارد شدي Quick Setup رو بزن. مقادير VPI و VCI رو بايد از ISP كه سرويس گرفتي بپرسي. مقادير رو وارد مي كني و بعد Next رو بزن. بعدش نوع اتصال رو مي خواد من ترجيح مي دم Bridging باشه تا هر وقت خودت خاصي به صورت دستي كانكت بشي. نوع PPPoE به صورت اتوماتيك كانكت مي كنه. خوب Next رو بزن Save كن مودم ريبوت مي شه معمولا چند ثانيه و حداكثر يك دقيقه طول مي كشه.

به قسمت Network Connection برو و روي Local Area Connection راست كليك كن Proprties رو بزن. بعد از اين كار قسمت [Internet Protocol [TCP/IP رو انتخاب كن. بعد Proprties رو بزن. Use The Following IP Address رو انتخاب كن. IP كارت شبكه رو به صورت 192.168.1X ( ايكس یک عدد بین 2 تا 254 ) تغییر بده و در قسمت Default Gateway, اي پي مودم رو وارد كن. Subnet Mask باید 255.255.255.0 ست شه . Ok رو بزن و 10000 هزار تومن رو بزار جيبت و لذت ببر. ما رو هم دعا كن.
سلام دوست عزیز .

یه سوال دارم .

من الان خطم داره رانژه میشه .... وقتی رانژه شد و چراغ ADSL ثابت شد باید اینکارارو کرد دیگه .... خب بعد از رانژه شدن بدون کانکشن اون IP مودم رو که توی IE بزنیم باز میکنه ؟ بدون کانکشن ؟

و یه سوال دیگه شما گفتین

ه قسمت Network Connection برو و روي Local Area Connection راست كليك كن Proprties رو بزن. بعد از اين كار قسمت [Internet Protocol [TCP/IP رو انتخاب كن. بعد Proprties رو بزن. Use The Following IP Address رو انتخاب كن. IP كارت شبكه رو به صورت 192.168.1X ( ايكس یک عدد بین 2 تا 254 ) تغییر بده و در قسمت Default Gateway, اي پي مودم رو وارد كن. Subnet Mask باید 255.255.255.0 ست شه

ولی توی دفترجش نوشته روی اتومات بذارین ! و اینکه مگه کارت شبکه داریم که IP کارت شبکه رو بدیم ؟

مخلصیم .

mehrdad38
24-12-2009, 13:17
سلام دوست عزیز .

یه سوال دارم .

من الان خطم داره رانژه میشه .... وقتی رانژه شد و چراغ ADSL ثابت شد باید اینکارارو کرد دیگه .... خب بعد از رانژه شدن بدون کانکشن اون IP مودم رو که توی IE بزنیم باز میکنه ؟ بدون کانکشن ؟

و یه سوال دیگه شما گفتین

ولی توی دفترجش نوشته روی اتومات بذارین ! و اینکه مگه کارت شبکه داریم که IP کارت شبکه رو بدیم ؟

مخلصیم .

نه همين الان هم مي توني مودمت رو طبق مواردي كه گفتم نصب كني. شما مودم رو نصب كن ( تمام اتصالات و كابل ها ) و منتظر باش تا خطتت رانژه بشه. بعد از رانژه شدن خط به شركت اطلاع بده و طبق دستورالعمل تنظيم مودم كه براتون گفتم اقدام كنيد.

آره بدون كانكشن ميشه IP وارد كني. منتها يك نكته خيلي مهم اينكه بايد كابل LAN وصل باشه و مودم هم روشن باشه. اينكه نوع كانكشن چي باشه دستي يا اتوماتيك ميل خودته هيچ فرقي از نظر سرعت نداره و نوع دستي هر وقت كه نياز به اتصال داشتي كانكت مي شه و نوع اتوماتيك معلومه ديگه هر وقت كامپيوتر روشن بشه به اينترنت وصل هستي.

بله الان كه با ديال آپ به اينترنت وصل هستي به كارت شبكه نياز داري كه داخل كيست نصب هست. براي اتصال به اينترنت در مورد ADSL همون طور كه توضيح دادم بايد تو قسمت IP، كارت شبكه رو به صورت 192.168.1X تغيير بدي كه ايكس مي تونه عددي بين 2 تا 254 باشه.( البته من اين توضيحات رو بر اساس مود ،TP-LINK TD-8811 كه IP ش 192.168.1.1 هست دادم. بايد به دفترچه ي راهنماي مودم مراجعه و IP مودمت رو پيدا كني. )

نصب مودم و تنظيماتش اصلا كاري نداره. بخودي پول به اين شركتها ندين. يكبار كه خودتون نصب و تنظيم كنيد متوجه مي شيد كه چقدر آسونه.

matarsaak
24-12-2009, 15:12
یه چند تا سوال؟
1- رانژه چیه؟

2- اگه 9گیگ ترافیکم تموم بشه میتونم از شبانه مجانی بازم وصل بشم و دانلود کنم؟ شبانه داره. شبانه پارس آنلاین اینجوری که می گفت رایگانه.

KING_DESIGNER
24-12-2009, 15:54
یه چند تا سوال؟
1- رانژه چیه؟

2- اگه 9گیگ ترافیکم تموم بشه میتونم از شبانه مجانی بازم وصل بشم و دانلود کنم؟ شبانه داره. شبانه پارس آنلاین اینجوری که می گفت رایگانه.

رانزه : بسترسازی خطوط تلفن شما برای استفاده از اینترنت پرسرعت دی اس ال که در مراکز مخابراتی انجام میشه
1- مراحل تکمیل فرم که از طرف شما انجام میشه و به شرکت اینرنتی داده میشه و اونها به مرکز ارسال میکنند
و در مرکز یک پورت روی سرور شرکت اینرنتی باز میشه به نام شما و کارت تلفنی که در مرکز دارید به این سرور متصل میشه و میتونید از سرویس پر سرعت استفاده کنید. ( کلا توی رانژه شما هیچ کاره اید فقط هزینه اشو میپردازید که مختلفه یکی ده تومن میگیره یکی پونزده تومن )

2- برای پارس انلاین رو نمیدونم ولی برای شرکتهای دیگه که دوتا یزورنیم و پسورد داشته باشند و اکونت شبانه شون از سرویس روزانه جدا باشه معمولا میشه
شرکت فن اوا میشه شرکتهای دیگه رو نمیدونم
علتش هم اینه که یوزرنیم شبانه جداست و برای همه باز هستش اینه که اگه کسی اکانت نداشته باشه میتونه سود استفاده کنه :31: و بره داخل شبکه و دانلوداشو بگیره ..
سئوالی بود در خدمتم

mehrdad38
24-12-2009, 16:42
رانزه : بسترسازی خطوط تلفن شما برای استفاده از اینترنت پرسرعت دی اس ال که در مراکز مخابراتی انجام میشه
1- مراحل تکمیل فرم که از طرف شما انجام میشه و به شرکت اینرنتی داده میشه و اونها به مرکز ارسال میکنند
و در مرکز یک پورت روی سرور شرکت اینرنتی باز میشه به نام شما و کارت تلفنی که در مرکز دارید به این سرور متصل میشه و میتونید از سرویس پر سرعت استفاده کنید. ( کلا توی رانژه شما هیچ کاره اید فقط هزینه اشو میپردازید که مختلفه یکی ده تومن میگیره یکی پونزده تومن )

2- برای پارس انلاین رو نمیدونم ولی برای شرکتهای دیگه که دوتا یزورنیم و پسورد داشته باشند و اکونت شبانه شون از سرویس روزانه جدا باشه معمولا میشه
شرکت فن اوا میشه شرکتهای دیگه رو نمیدونم
علتش هم اینه که یوزرنیم شبانه جداست و برای همه باز هستش اینه که اگه کسی اکانت نداشته باشه میتونه سود استفاده کنه :31: و بره داخل شبکه و دانلوداشو بگیره ..
سئوالی بود در خدمتم

با تشكر از دوست عزيز KING_DESIGNER كه توضيح دادن. به توضيحات اين دوست عزيز اضافه مي كنم كه پارس آنلاين شبانه اش كاملا رايگان شده. بايد هم مي شد چون سرويس هاش گرون تر از بقيه جاهاست.فكر كنم سرويس هاي پارس آنلاين از 1 الي 6 صبح رايگان هست. اگر اكانت شبانه همون يوزر و پس روزانه باشه فكر نكنم بعد از اتمام ترافيكت بتوني از شبانه استفاده كني ولي اگر فرق داشته باشن ميشه. راستي دوست عزيز مركز مخابراتي شما كجاست؟

S A M S U N G
24-12-2009, 17:49
بله الان كه با ديال آپ به اينترنت وصل هستي به كارت شبكه نياز داري كه داخل كيست نصب هست. براي اتصال به اينترنت در مورد ADSL همون طور كه توضيح دادم بايد تو قسمت IP، كارت شبكه رو به صورت 192.168.1X تغيير بدي كه ايكس مي تونه عددي بين 2 تا 254 باشه.( البته من اين توضيحات رو بر اساس مود ،TP-LINK TD-8811 كه IP ش 192.168.1.1 هست دادم. بايد به دفترچه ي راهنماي مودم مراجعه و IP مودمت رو پيدا كني. ) سلام

من مودمم Planet هستش و IP ئیش 192.168.1.254 هستش .

بین 2 تا 254 هر عددی دوست داشتیم میتونیم بذاریم ؟

مخلصیم .

momo
24-12-2009, 17:58
با سلام خدمت اساتید
دوستان من یک مودم وایرلس الفکس دارم و می خوام pc رو با کابل LAN بهش متصل کنم و لپتلپ رو هم با وایرلس متصل بشم
حالا با این توصیف آیا می تونم تنظیمات مودم روی Bridege بزارم و توی هر کامپیوتر یه کانکشن بسازم یا نه حتما باید تنظیمات روی PPOe باشه

Gamemaster
24-12-2009, 18:06
سلام

مخلصیم .
بله ميشه
----------------
يه جونمرد پيدا ميشه از سر پيريز تلفنشون يه عكس بذاره

mehrdad38
24-12-2009, 18:07
سلام

مخلصیم .

نه هر عددي نمي شه. من خودم مقادير VPI يا VCIرو مي زارم. اگر هر عددي غير از اين ها باشه Error به صورت مثلث زرد رنگ كنار آيكون اينترنت ( گوشه روي نوار دسكتاپ نزديك ساعت ) ظاهر ميشه. ممكنه اين اتفاق مدتي بعد رخ بده.

Gamemaster
24-12-2009, 18:12
اي پي رو ميگه نه اينارو
-------------------

mehrdad38
24-12-2009, 18:18
اي پي رو ميگه نه اينارو
-------------------

بله مي دونم كه IP رو مي گه. من تجربه خودم رو گفتم.

fmps
24-12-2009, 18:28
سلام دوستان
به این عکسا هم نگاهی بندازین بببینین اینا درستن .شاید این وایرلس من راه بیفته

matarsaak
24-12-2009, 18:29
مرکز مخابرتی؟
من زاهدان هستم
ChaoticHead
24-12-2009, 19:00
..ولی توی دفترجش نوشته روی اتومات بذارین ! و اینکه مگه کارت شبکه داریم که IP کارت شبکه رو بدیم ؟ ...
.
توی دفترچه هم درست نوشته، ولی با تنظیم دستی هم کاملا باید درست کار کنه. شما باید IP کانکشن شبکه (یعنیlocal area connection ) را بدین . اگر کارت شبکه هم نداشته باشین، خود درایور usb مودمتون موقع نصبش یه کانکشن مجازی شبکه می سازه.

نه هر عددي نمي شه. من خودم مقادير VPI يا VCIرو مي زارم. اگر هر عددي غير از اين ها باشه Error به صورت مثلث زرد رنگ كنار آيكون اينترنت ( گوشه روي نوار دسكتاپ نزديك ساعت ) ظاهر ميشه. ممكنه اين اتفاق مدتي بعد رخ بده.

شما مشکلتون حتما چیز دیگه است والا ip range هیچ ارتباطی به vpi vci نداره.

سلام دوستان
شما چرا dns تون خالیه؟ نه روی اتوماتیکه و نه عدد دادین، پس طبیعتا کار نمی کنه. preferred را بزارین روی 192.168.1.1 شاید درست بشه.

----------------
شما عکس پریز تلفنو چیکار می خوای؟ عکس کجاشو می خوای؟

S A M S U N G
24-12-2009, 19:55
سلام .

یه راهنما واسه مودم خودم پیدا کردم ... گفتم بذارم شاید به درد بخوره .

مخلصیم .

fmps
24-12-2009, 20:08
شما چرا dns تون خالیه؟ نه روی اتوماتیکه و نه عدد دادین، پس طبیعتا کار نمی کنه. preferred را بزارین روی 192.168.1.1 شاید درست بشه.
نه با اون هم حل نشد
دیوونه میشم دیگه:19:

a6l3i
24-12-2009, 20:17
جمیعاً سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام دوستان

0- محسن جون مبارکه ، شیرنیشو کی بخوریم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اگه میخوای بندازی بعد از محرم ،شرمنده ، میتونی یه قیمه بدی !![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- ببین کدوم splitter خوش فرم تره ، همون رو بنداز.
2- 15 متر که سهله ، من زمانیکه هنوز وایرلس نداشتم ، سیستم طبقه پائین رو با کابل CAT5 سی متری وصل کرده بودم. تازه 15 مترشم رو پشت بومه ، و همچنان ازش استفاده میکنم.

-------------------------------------------------------

با سلام
میخواستم بدونم ایا اگر از طریق کارت wi-fi وصل بشیم سرعت بیشتر میشه؟ مودم من asus wl604g
من از طریق lan استفاده میکنم اگر از طریق wi-fi سرعت انتقال بیشتر میشه ممنون میشم بگید
سوال دیگم اینه از کدوم پروتکل امینتی برای کانکت شدن از طریق وایر لس استفاده کنم 802.1x یا wpa/wpa2 یا wpa-psk/wpa2-psk بعد یه گزینه دیگه داره بنام wep encryption که نمیدونم چیه وفرقه access point با wirrless bridge چیست؟
امن ترین سیستم WPA2-Personal هستش.

-------------------------------------------------------

سلام. من یه عضو جدیدم. توی اصفهان زندگی می کنم. هنوز adsl ندارم ولی تصمیم دارم یکی بخرم.:2: ولی گیرم. یه سری بم میگن شاتل بگیر یه سری هم میگن صبانت بگیر. من اینجا گیرم. پولی هم که می تونم سالانه برای adsl بدم حد اکثر 250000 تومن هست و دانلود هم زیاد دارم. سرعت و حجم هم برای خیلی مهمه. لطفا راهنماییم کنید.

یه موضوع دیگه. من بلد نیستم تایپیک بدم. اگه میشه یکی بم یاد بده.:19:

فکر کنم تاپیک رو یه کوچه اشتباهی اومدی ، اینجا رفع اشکال شبکه و مودم adsl هستش. ، پیشنهتاد میکنم به تاپیک های سرویس دهنده های اینترنت پرسرعت سری بزنین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدواسه زدن تاپیک هم تو همون صفحه ای که بهتون لینک دادم ، یا هر جای دیگه (خارج از تاپیک ها) ، بالای صفحه روی کلید موضوع جدید کلیک کنید. عنوان پیغامی که میدین ، همون عنوان تاپیک خواهد شد.

سلام دوستان

شما تنظیم IP رو دستی انجام دادین و همونطورکه دوستمون ChaoticHead گفتن DNS هم رو وارد نکردین.
پیشنهاد میکنم تو عکس زیر، سیستم رو بذارین روی اتومات و تو مودم هم حتماً بذارین بصورت اتومات تنظیم کنه و خودتون نه IP بدین و نه DNS رو .

ختم کلام اینکه تنها چیزی که باید شما وارد کنید UserName و Password مربوط به ISP هستش

fmps
24-12-2009, 21:00
پست حذف شد

fmps
24-12-2009, 21:01
خیلی عذر میخوام دوستان میدونم اعصاب نذاشتم بهتون
ولی گذاشتم رو اتومات
بازم نشد:41:

a6l3i
24-12-2009, 22:05
مقداري رو گرفتم
حالا چيكاركنم؟
همون 0 و 35 هستن؟
تو ( Internet Protocol (TCP/IP برو رو حالت دستی و بزنشون ، DNS رو هم وارد کن؟ اون رو چه عددی دادن؟
ولی تعجب میکنم ، من تاحالا ندیدم اتومات جواب نده . تونستی واسه کانفیگ کردن مودم از یه سیستم دیگه یا لپ تاپ استفاده کن ، وقی OK شد ، به سیستمت وصلش کن.

بله ميشه
----------------

منظورت رو نفهمیدم ، بگی سه سوته واست میفرستم. منظورت سوکت رو دیواره؟؟

---------------------------

خیلی عذر میخوام دوستان میدونم اعصاب نذاشتم بهتون
ولی گذاشتم رو اتومات
بازم نشد:41:

کجائی Asus که سه سوته کانفیگ میشی .... !!! حالا هی بگین Asus بده !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کاش میتونستم لینک دفترچه مودم شما و دوست خوبمون ChaoticHead که سمفونی دارن رو پیدا کنم.
همونطور که گفتی مودمت به لپ تاپ وصله ، مشکل فقط دو چیز میتونه باشه:
1- DNS و VPI/VPCI: که شاید مودم نمی تونه اتومات پیداش کنه ( ممکنه 0 و 35 نباشن) و باید از ISP یا سایتش بگیری و دستی تو لپ تاپ وارد کنی.
2- FireWall ویندوز یا یه Firewall دیگه مثل NOD که جلوی IP ات رو گرفته . همه Firewall ها رو Disable کن ، ببین میشه؟ ( در حالتی که همه چیز رو اتوماته و همینطور وقتی مقادیر رو دستی میدی)

momo
24-12-2009, 22:50
با سلام خدمت اساتید
دوستان من یک مودم وایرلس الفکس دارم و می خوام pc رو با کابل LAN بهش متصل کنم و لپتلپ رو هم با وایرلس متصل بشم
حالا با این توصیف آیا می تونم تنظیمات مودم روی Bridege بزارم و توی هر کامپیوتر یه کانکشن بسازم یا نه حتما باید تنظیمات روی PPOe باشه
دوستان کسی این پستو جواب نمیده؟

fmps
24-12-2009, 23:29
کجائی Asus که سه سوته کانفیگ میشی .... !!! حالا هی بگین Asus بده !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کاش میتونستم لینک دفترچه مودم شما و دوست خوبمون ChaoticHead که سمفونی دارن رو پیدا کنم.
1- DNS و VPI/VPCI: که شاید مودم نمی تونه اتومات پیداش کنه ( ممکنه 0 و 35 نباشن) و باید از ISP یا سایتش بگیری و دستی تو لپ تاپ وارد کنی.
2- FireWall ویندوز یا یه Firewall دیگه مثل NOD که جلوی IP ات رو گرفته . همه Firewall ها رو Disable کن ، ببین میشه؟ ( در حالتی که همه چیز رو اتوماته و همینطور وقتی مقادیر رو دستی میدی)
فایروال رو خاموش کردم که نشد
vpi و vci رو به lan دستی دادم (از isp گرفتم) باید به وایرلس هم جداگانه بدم؟

Gamemaster
25-12-2009, 00:29
همون 0 و 35 هستن؟
تو ( Internet Protocol (TCP/IP برو رو حالت دستی و بزنشون ، DNS رو هم وارد کن؟ اون رو چه عددی دادن؟
ولی تعجب میکنم ، من تاحالا ندیدم اتومات جواب نده . تونستی واسه کانفیگ کردن مودم از یه سیستم دیگه یا لپ تاپ استفاده کن ، وقی OK شد ، به سیستمت وصلش کن.

منظورت رو نفهمیدم ، بگی سه سوته واست میفرستم. منظورت سوکت رو دیواره؟؟

---------------------------

نه 0-59 هستش
مگه اينارو تو خود مودم نبايد زد؟(گيج شدم):31:
نه ندادن يعني منم چيزي نگفتم(قبلا هم بدون اين ميرفتم)
---------------
همون سرو ميخام كه سيم رفته توش بعد اون رفته تو پيريز

ChaoticHead
25-12-2009, 03:07
با سلام خدمت اساتید

چون مودمتون داره به دو تا دستگاه خدمات می ده حتما باید روترش فعال باشه پس از bridge نمی تونین استفاده کنین.

با سلام

سرعت و کیفیت lan به مراتب بهتر از wi-fi هست.
می گن پروتوکلهای wpa را نباید روی ویندوز غیر اوریجینال (قفل شکسته) استفاده کرد. ترجیحا از همون wep استفاده کنین. (البته هر کدوم را که بزارین آدم کاربلد می تونه هکش کنه)

..کاش میتونستم لینک دفترچه مودم شما و دوست خوبمون ChaoticHead که سمفونی دارن رو پیدا کنم..

البته من سمفونی ندارم؛ مودمم Asus am602 هست. ولی سخت افزار سمفونی 602 و 604 کاملا مشابه همین Asus هاست. اینا ظاهرا مودمهای rebrand شده سفارش parsonline هستن، باید سراغ دفترچشو از اونا گرفت.

نه 0-59 هستش
---------------

چرا، از طریق همون کنسول توی internet explorer ترجیحا از طریق سیستمی که باسیم به مودم وصله، داخل مودم وارد می شه.
اگر vpi/vci را قبلا ندادن و نزدین، یعنی یا خودشون موقع نصب توی مودمتون وارد کرده بودن (اگه شرکت نصب کرده) یا اصلا کانکشنتون از اول bridge بوده. اگر dns را قبلا ندادین، با اتومات هم درست کار می کنه، خود مودم پیداش می کنه.

اون سری که شما می گی یعنی سری تبدیل سوکت به دوشاخه؟ همونیه که نباید ضد برق باشه. شکلش جور خاصی نیست، اگه ضدبرق باشه روش می نویسه.

a6l3i
25-12-2009, 10:38
فایروال رو خاموش کردم که نشد
vpi و vci رو به lan دستی دادم (از isp گرفتم) باید به وایرلس هم جداگانه بدم؟

نه 0-59 هستش
---------------

ما خونمون همش سوکت های دیواری RJ11 داره و دوشاخی نیست و سیم مستقیم واردش میشه:

ولی واسه دوشاخ ، قبلا از اینا استفاده میکردم ، بعضیا با ضد سوکت های ضد برق مشکل دارن و باید از معمولی استفاده کنن چون نویز میده

VPI (Virtual Path Identifier) / VCI(Virtual Circuit Identifier رو باید تو مودم زد.

سیستم رو حتما بذارین رو اتومات . راستی ؛ اگه به مودم به LAN وصل میشین باید ( Internet Protocol(TCP/IP مربوط به Local Area Connection رو بذارین رو اتومات و اگر هم با وایرلس لپ تاپ میخواین وصل شین باید ( Internet Protocol(TCP/IP مربوط به Wireless Network Connection رو اتومات کنین.

اینم ( Internet Protocol(TCP/IP مربوط به Wireless Network Connection لپ تاپ من :

( من تو لپ تاپم ( Local Area Connection (LAN رو Disable کردم .)

Golbarg01
25-12-2009, 13:13
این کانکشن microsoft tv/video connection چیه؟

Gamemaster
25-12-2009, 13:18
سلام
يه سوال اين دوشاخ ضدبرق باعث قطعي كل اينترنت ميشه؟
دوباره مودم تنظيم كردم همه چيز هم خوب پيش ميره ولي اينترنت همچنان قطعه:41:

a6l3i
25-12-2009, 13:27
سلام . . .

سلام
يه سوال اين دوشاخ ضدبرق باعث قطعي كل اينترنت ميشه؟
دوباره مودم تنظيم كردم همه چيز هم خوب پيش ميره ولي اينترنت همچنان قطعه:41:
ممکنه ، پسرخاله خودم یه هفته سرکار رفته بود ، سیستمش رو شخم زد و ISP رو کچل کرد. آخر فهمید مشکل پریز ضد برقشه !!! درحالیکه من باحاش مشکلی نداشتم !
همه چی خوب پیش میره ، یعنی مودم تنظیمات ISP رو پیدا میکنه و Username و Password رو هم قبول میکنه و وارد شبکه میشه ولی وارد نت نمیشه؟

Gamemaster
25-12-2009, 13:38
منظور از شبكه اگه سايت باز كردن بود بايد بگم نه باز نميكنه
نوي اينترنت اكسس ميزنه :41:

ChaoticHead
25-12-2009, 13:40
این کانکشن microsoft tv/video connection چیه؟

مال webcam یا کارت Tv یا وسایل تصویری مشابهی هست که روی سیستمتون نصبه.

a6l3i
25-12-2009, 13:54
منظور از شبكه اگه سايت باز كردن بود بايد بگم نه باز نميكنه
نوي اينترنت اكسس ميزنه :41:
مودم خودش VPI/VCI رو تنظیم میکنه؟ چون یادمه قبلا گفته بودی که ارور VPI/VCI میداد و میگفت به عقب برگردید و مقادیرشون رو وارد کنید؟ الآن از اون مرحله میگذره ؟

Gamemaster
25-12-2009, 13:56
اره دستي وارد ميكنم تا اخر مرحله كه سيو اند ريبوت بشه

a6l3i
25-12-2009, 14:02
سیستم دیگه ای نداری باهاش چک کنی؟

Gamemaster
25-12-2009, 14:07
چرا ولي جواب منفي:41:
بي سيم و با سيموشهم امتحان كردم بازم هيچي

S A M S U N G
25-12-2009, 14:17
سلام .

آقا یه عکس از دو شاخه های ضد برق تلفن میزارین ما روشن بشیم چی هست ؟

مرسی !

a6l3i
25-12-2009, 14:22
چرا ولي جواب منفي:41:
بي سيم و با سيموشهم امتحان كردم بازم هيچي

کم کم دارم به سالم بودن مودمت شک میکنم !! تو این تطعیلات نمیتونی مودم یکی از رفقا یا اشناها رو بگیری؟
اونا هم دقیقاً همین مشکل رو دارن؟

سلام .

آقا یه عکس از دو شاخه های ضد برق تلفن میزارین ما روشن بشیم چی هست ؟

مرسی !

خدمت شما ، تو نت پیدا نکردم ، خودم عکسشو گرفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همونطور که میبینی ، توش یه سری مقاومت و خازن (مدار محافظ) هست که اگه به برق بزنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، سریع میسوزن و نمیزارن مودم یا تلفن مرخص شه! البته یه سری شون هم نمی سوزن ، بلکه ولتاژ بالا رو تو خودشوت تلف میکنن و یه چراغ قرمز روشون روشن میشه.

S A M S U N G
25-12-2009, 14:25
پس از چی باید استفاده کرد ؟

من همینو دارم که !

a6l3i
25-12-2009, 14:41
پس از چی باید استفاده کرد ؟

من همینو دارم که !
آخه خیلی از دوشاخ ها توشون هیچی نیست و فقط دو رشته سیمه که آهن های دوشاخ رو به سیم های کابل وصل میکنه ، واگه بزنی به برق ، ولتاژ مستقیم میافته دو سر تلفن یا مودم.

خیلی از مودم ها با این ضد برق ها مشکل دارن .

Gamemaster
25-12-2009, 14:58
کم کم دارم به سالم بودن مودمت شک میکنم !! تو این تطعیلات نمیتونی مودم یکی از رفقا یا اشناها رو بگیری؟
اونا هم دقیقاً همین مشکل رو دارن؟

خدمت شما ، تو نت پیدا نکردم ، خودم عکسشو گرفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همونطور که میبینی ، توش یه سری مقاومت و خازن (مدار محافظ) هست که اگه به برق بزنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، سریع میسوزن و نمیزارن مودم یا تلفن مرخص شه! البته یه سری شون هم نمی سوزن ، بلکه ولتاژ بالا رو تو خودشوت تلف میکنن و یه چراغ قرمز روشون روشن میشه.

اگه احتمال سالم بودن مودم رو بديم ديگه چه عاملي باعث اين اتفاق ميشه؟:13:

مودم كسي رو هم بگيرم فرداش كه چيزيش بشه ميندارن گردن من:31:

S A M S U N G
25-12-2009, 17:21
آخه خیلی از دوشاخ ها توشون هیچی نیست و فقط دو رشته سیمه که آهن های دوشاخ رو به سیم های کابل وصل میکنه ، واگه بزنی به برق ، ولتاژ مستقیم میافته دو سر تلفن یا مودم.

خیلی از مودم ها با این ضد برق ها مشکل دارن .
سلام .

من برم الکتریکی بگم معمولی میخوام ؟ اصلا معمولیش هست ؟

یه ADSL میخوایم داشته باشیم باید 7 خان رستم بریم . :دی

مخلصیم .