PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

a6l3i
16-10-2009, 14:21
دروود بر شما
ADSL 64 Kb،2Gig Of BW
شاید یه چیز دیگه رو خوندید. تونستی یه عکس از اون صفحه ای که توش اطلاعات رو واستون نوشته واسمون بفرست.

ardavan_2008
16-10-2009, 14:32
55تومنــــه am602 کمی گرون نیست واسه یه مودم اگه خوبه که دیگه حرفی نیست؟!!!(شرکتها 49تومن می فروشن اما 55تومنه)درسته؟

saeed258s
16-10-2009, 14:33
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

zedeh@le_b@h@l
16-10-2009, 14:39
55تومنــــه am602 کمی گرون نیست واسه یه مودم اگه خوبه که دیگه حرفی نیست؟!!!(شرکتها 49تومن می فروشن اما 55تومنه)درسته؟

نه عزیز...:19: نری 55تومان بگیری الان قیمت واقعی این مودم 38 تومانه...:20: یکم برو بازار بگرد پیدا می کنی... البته بستگی داره کدوم شهر هستی؟؟؟!!! ولی باز 55 گرونهههههههههههه..........:19::19: :19::19::19:

ali_blk
16-10-2009, 14:49
کمممممک تا adsl من وصله کمک کنین
الان adsl لینکش ثابته ولی اگر کامپیوتر رو restart کنم چراغ موذم چشمک زن میشه و دیگه ثابت نمیشه مودم من usb داره و lan نداره زنگ زدم پشتیبانی میگه شما خط تلفنتون نویز داره باید مودم lan بخرین
به نظرتون همینه؟ یا مشکل چیز دیگه ایه؟

a6l3i
16-10-2009, 15:26
الان adsl لینکش ثابته ولی اگر کامپیوتر رو restart کنم چراغ موذم چشمک زن میشه و دیگه ثابت نمیشه مودم من usb داره و lan نداره زنگ زدم پشتیبانی میگه شما خط تلفنتون نویز داره باید مودم lan بخرین
اسپلیتر که حتما داری؟

a1000a
16-10-2009, 15:33
احتمالا اسپلیتر رو نداری
وگرنه نمیشه خط نویز داشته باشه

zedeh@le_b@h@l
16-10-2009, 15:38

فکر کنم دیگه دیر رسیدم قطع شد اینترنتت...:27: خب عزیز حتما اسپیلیتر نداری دیگه...یا اگر داری فقط واسه یک تلفنت گذاشتی... یه دونه بخر برای هر تلفن... گول شرکتهارو نخوریا اونا می بینی مشکل از خودشونه مودمم رو دستشون مونده می خوان به یک نفر بندازن...:13: اگر درست نشد باز پست بده:46:

zedeh@le_b@h@l
16-10-2009, 15:43
یک سوال در حد تیم ملی ا ی را ن... مودمی هست که مثل wi-fi موبایل یا لپ تاپ بتونه اینترنتو بگیره و هم مثل مودم های adsl معمولی بشه از اون استفاده کرد؟!!!!!1

a6l3i
16-10-2009, 15:58
یک سوال در حد تیم ملی ا ی را ن... مودمی هست که مثل wi-fi موبایل یا لپ تاپ بتونه اینترنتو بگیره و هم مثل مودم های adsl معمولی بشه از اون استفاده کرد؟!!!!!1
راستش سوالت درحد تیم ملی برزیل بود ، هرکاری کردم سوالت رو نفهمیدم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نترس مشکل از سکه تو نیست ، تلفن کجه !![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

- WiFi موبایل و یا لپ تاپ ، امواجی رو که یه sender مثل مودم وایرلس یا access point میفرستن میگیرن و وارد شبکشون میشن.
- واسه اینترنت های وایرلس (WiMax ) که تا شعاع 10 کیلومتری آنتن ISP ها در شهرها قابل دریافته هم مودم های مخصوص وایرلس هست. (مثل اینترنت وایرلس داتک)

zedeh@le_b@h@l
16-10-2009, 16:24
راستش سوالت درحد تیم ملی برزیل بود ، هرکاری کردم سوالت رو نفهمیدم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نترس مشکل از سکه تو نیست ، تلفن کجه !![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

- WiFi موبایل و یا لپ تاپ ، امواجی رو که یه sender مثل مودم وایرلس یا access point میفرستن میگیرن و وارد شبکشون میشن.
- واسه اینترنت های وایرلس (WiMax ) که تا شعاع 10 کیلومتری آنتن ISP ها در شهرها قابل دریافته هم مودم های مخصوص وایرلس هست. (مثل اینترنت وایرلس داتک)

نه بابا منم بد پرسیدم :34: گفتم شاید علم پیشرفت کرده باشه:27: منظورم اینه که دو مودم در یک مودم باشه... هم بتونه امواج وایرلسو دریافت کنه... و هم بتونه adsl رو از طریق سیم دریافت کنه...:21: همون یه تیر با دو نشون...:12:

ritzdvb
16-10-2009, 20:05
لطفا یکی راهنمایی کند که چگونه مودمtp-link8811 را به صورت pppoeتنظیم کنیم

a6l3i
16-10-2009, 20:58
لطفا یکی راهنمایی کند که چگونه مودمtp-link8811 را به صورت pppoeتنظیم کنیم
سلام
این سازنده های بیچاره تمام زیر و بم محصولاتشون رو تو دفترچه راهنما توضیح دادن و چگونگی استفاده رو هم گاماس گاماس گفتن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]، صد برابر بهتر از من و سایر دوستان ( بر و بچ جسارت نباشه) .
این دفترچه کذائی :
1- هم تو جعبه هست
2- هم نسخه pdf اون تو cd توی جعبه هست
3- هم میتونید از سایت سازنده دانلودش کنین.

من دفترچه مودمتون رو از سایتtp دانلود مردم . تو صفحه 12 به بعدخیلی خوشگل توضیح داده ( من عکس ها و خود متن انگلیسی رو گذاشتم تا ببینین چه سادست) :
قبل از تنظیم مجدد ، مودم رو یکبار ریست کامل کنید . طبق روالی که تو صفحه 5 راهنما گفته:
1- مودم رو خاموش کنید.
2- دکمه ریست پشت مودم رو نگه دارید
3- همونطور که دکمه رو نگه داشتین مودم رو روشن کنید
4- دکمه رو ول نکنید و 3 ثانیه نگه دارید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا مودم مثل روز اول شده و آمادست تا تنظیمات جدید رو بگیره :

1- وارد صفحه تنظیمات شوید (192.168.1.1)
2- تو منوی سمت چپ ، برید قسمت Quick Setup
3- مقادیر VPI ( معمولا برابر 0) و VCI ( معمولا برابر 35) رو وارد کنید و Next رو بزنین :

4- توصفحه بعد گزینه PPPOE رو انتخاب و بعد Next رو بزنید:

5- تو صفحه بعد username و password ای رو که ISP بهتون داده وارد کنید و NExt رو بزنین:

6- تو صفحه آخر هم که باید با زدن دکمه Save/Reset مودم رو ریست کنید:

باز هم مشکلی بود درخدمتیم
راستی معنی User name شما چیه؟!! من که از پس خوندنش بر نیومدم ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا حق

ardavan_2008
16-10-2009, 21:04
نه عزیز...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نری 55تومان بگیری الان قیمت واقعی این مودم 38 تومانه... یکم برو بازار بگرد پیدا می کنی... البته بستگی داره کدوم شهر هستی؟؟؟!!! ولی باز 55 گرونهههههههههههه..........
چقدر کم تر ...من تو سایت رایان صبا رفتم 55تومن زده بود پس حواس رو باید جمع کرد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

a6l3i
16-10-2009, 21:35
چقدر کم تر ...من تو سایت رایان صبا رفتم 55تومن زده بود پس حواس رو باید جمع کرد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دالای کامپیوتر ( که از گارانتی های خوبه) که زده 49 ! البته باید تلفنی هم پرسید.

همونطور که دوستان گفتن یه قیمت تو پایتخت و پاساژ ایران بگیری ، قیمت عرف میآد دستت. اکثر اینهایی که تو اینترنت تبلیغ میدن گارانتی ندارن و قیمتشون ممکنه تا 10 تومن هم زیر قیمت بازار باشه.

ritzdvb
16-10-2009, 21:44
با سپاس از جوابتون.پس با توجه به توضیحات من username /passwordرا وارد کنم کافیه.ip /subnet mask/gateway پس لازم نیست؟در ضمن من بعد از ریست /در گزینه های مودم گزینهquick setup دیده نمیشود ولی بقیه گزینه ها هستند.

ritzdvb
16-10-2009, 21:46
معنی ritzdvb:برنامه ای مانند progdvb هست که در کارتهای ----s جهت دیدن کانالهای ماهوارهای استفاده میشود .

farhad_s5
16-10-2009, 21:53
سلام فرهاد مودمت چه طوره مشكل شما برطرف شد.
اذيت نميكنه؟

مشکلم که کامل برطرف نشد ولی گارانتی مودم گفت ما چکش کردیم مشکلی نداره!

احتمالا به خاطر نویز بالای خطم هست!!:46:

ببخشید ، اینایی که نوشتی برا منه ، اگه جواب سوال منه باید بگم اینارو بلدم ، در ضمن فکر نکنم با LELA بشه

تنظیمات مربوط به کانکشن و تنظیم Bridge رو انجام داد ، شما اگه تنظیماتو بلدی خودت یک لطفی بکن و واضحتر

بنویس ، ممنون از شما

مشکل شما این بود که نمی تونستید وارد تنظیمات مودم بشید دیگه ، با اون نرم افزار که گفتم شما میتونید وارد بشید،اگه نه که از اول باید مودمتون رو ریست کنید و بعد کانفیگ:46:

shahramspeed
16-10-2009, 21:54
سلام من می خواهم adsl نصب کنم مودم asus dsl-n13 بهتر یاcisco wag54g2 l لطفا راهنمایی کنید.

saeed258s
16-10-2009, 22:07
دروود
دوستان،هیچکدام از شما که دارای اینترنت ای دی اس ال هستید،بر روی کانکشن لن،و یا مسیریابتان،دی ان اس سروری جداگانه ست کرده اید؟آیا دگرگونی ی در شتاب اینترنتتان دیده اید؟

a6l3i
16-10-2009, 22:21
معنی ritzdvb:برنامه ای مانند progdvb هست که در کارتهای ----s جهت دیدن کانالهای ماهوارهای استفاده میشود .
ایول ، پس تو کار خلافی . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سپاس از جوابتون.پس با توجه به توضیحات من username /passwordرا وارد کنم کافیه.ip /subnet mask/gateway پس لازم نیست؟در ضمن من بعد از ریست /در گزینه های مودم گزینهquick setup دیده نمیشود ولی بقیه گزینه ها هستند.
نکنه مدل مودمتون ، پسوند یا پیشوندی داره؟ حالا بقیه صفحات رو تونستی پیدا کنی؟

دروود
دوستان،هیچکدام از شما که دارای اینترنت ای دی اس ال هستید،بر روی کانکشن لن،و یا مسیریابتان،دی ان اس سروری جداگانه ست کرده اید؟آیا دگرگونی ی در شتاب اینترنتتان دیده اید؟
دوستان رو نمی دونم ، ولی من همه چیز رو گذاشتم رو حالت اتومات و مودم هم همه چیز رو ست میکنه. خودم هیچ دخالتی تو کارش نکردم. مشکلتون چیه؟ سرعتت پائینه؟

ritzdvb
16-10-2009, 22:31
بقیه صفحات در advanced setupوجود دارند.مودمم tp-link 8811 است وپیشوند وپسوندی ندارد.

saeed258s
16-10-2009, 22:44
دوستان رو نمی دونم ، ولی من همه چیز رو گذاشتم رو حالت اتومات و مودم هم همه چیز رو ست میکنه. خودم هیچ دخالتی تو کارش نکردم. مشکلتون چیه؟ سرعتت پائینه؟

مگه شما دوستان نیستید؟:دی
آره،و چنتایی سامانش و ... که همه ویژگی های یک DNS Server ویژه هستند که می توانید در تارنمای Opendns.com نیز ببینید!

Mahdi.p30
16-10-2009, 22:44
سلام
این سازنده های بیچاره تمام زیر و بم محصولاتشون رو تو دفترچه راهنما توضیح دادن و چگونگی استفاده رو هم گاماس گاماس گفتن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]، صد برابر بهتر از من و سایر دوستان ( بر و بچ جسارت نباشه) .
.................

یا حق
دوست عزیز من خودم این مودمو دارم ، ولی تا حالا نتونستم به روش pppoe ازش مستفیذ بشم
همه کارها رو هم از روز اول درست انجام دادم!!!
(حدس میزنم که مقدار دیفالت vpi و vci اشتباه باشه!)
در نتیجه مودمو ریست کردم و کانکشن ساختم و همه روی اتوماتیک!!

یه سوال فنی:
در این روش ، باید موقعی که مودم روشن میشه ، خود بخود وصل باشه؟

بقیه صفحات در advanced setupوجود دارند.مودمم tp-link 8811 است وپیشوند وپسوندی ندارد.
با اینترنت اکسپلورر باز کردی؟؟
من چه روی فریمور قبلی ، چه الان که آپدیتش کردم ، این گزینه رو دارم

a6l3i
16-10-2009, 23:30
یه سوال فنی:
در این روش(PPPoeE) ، باید موقعی که مودم روشن میشه ، خود بخود وصل باشه؟

نه مهدی جان ، این که شما میگید مال حالت Bridge هستش که سیستم و سرور مستقیم بهم وصل میشن . واس همینه که به این حالت ، حالت همیشه روشن "Always On" گفته میشه.
در حالت های PPPoE و PPPoA نیازمند کانکت شدن و وارد کردن Username و Password هستیم. من که هیچ وقت سراغش نرفتم.

خوندن مقاله زیر و سایر مقاله های این سایت ، دید جالبی به آدم میده :

ritzdvb
16-10-2009, 23:32
مقادیر vpi/vci هرشرکتisp فرق میکند وشما باید ان مقادیر راازشرکتی که ازش اکانت دارید بگیرید.
دراین روش موقعی که مودم روشن بشه خودش به اینترنت وصل میشود ونیازی به کامپیوتر نیست.
با ابنترنت اکسپلورر بازش کردم

Mahdi.p30
16-10-2009, 23:43
نه ، این که شما میگید مال حالت Bridge هستشکه سیستم مستقیم سرور رو میشناسه. در حالت های PPPoE و PPPoA نیازمند کانکت شدن و وارد کردن Username و Password هست.

خوندن مقاله زیر و سایر مقاله های این سایت ، دید جالبی به آدم میده :

اتفاقا منم قبلا فکر می کردم که حالت bridge هست که مستقیم خودش وصل میشه ، ولی با توجه به این تایپیک نظرم عوض شد!!!!
ضمنا پس چه دلیلی داره از روش quick setup کانکت بشیم ؟؟
خب کانکشن ویندوز که راحت تره!!

Cyberlife
16-10-2009, 23:54
مشکل شما این بود که نمی تونستید وارد تنظیمات مودم بشید دیگه ، با اون نرم افزار که گفتم شما میتونید وارد بشید،اگه نه که از اول باید مودمتون رو ریست کنید و بعد کانفیگ:46:

چند بار ریست کردم و دوباره تنظیم کردم ، اما بازم موقع وارد کردن آی پی مودم صفحه مرورگر ارور میده ، فکر کنم من

در تنظیمات یک جایی رو اشتباه میکنم ، اگه شما میتوند و زحمتی نیست نحوه انجام این کارو با تصویر برام بذارید .

خیلی خیلی از شما ممنون میشم .:10:

a6l3i
17-10-2009, 00:02
اتفاقا منم قبلا فکر می کردم که حالت bridge هست که مستقیم خودش وصل میشه ، ولی با توجه به این تایپیک نظرم عوض شد!!!!
ضمنا پس چه دلیلی داره از روش quick setup کانکت بشیم ؟؟
خب کانکشن ویندوز که راحت تره!!
راستش من تو تاپیک زیاد به مباحث مربوط به Bridge و PPPoE دقت نکردم . چون تاحالا صابونم به رختشون نخورده و از Quick Setup استفاده کردم و بیخیال دنگ و فنگ ست کردن مقادیر میشم. با این کار فقط برای اولین بار مقادیر تو مودم تنظیم و ذخیره میشن و از اون به بعد با روشن شدن مودم ، خودش به سرور وصل میشه و شبکه رو برقرار میکنه.
مطالبی که گفتم ، برداشتم از منابعی مثل اون سایتی که گفتم یا wikipedia و سورس های اصلی دیگه که دیدم ، هستش :

Bridged/DHCP (RFC 1483):
Uses a standard DHCP network client which is native to every OS. DHCP should automatically negotiate an IP 'lease' on bootup. No special icons in any folders, no dialup type operations, no username and/or password required to connect, and no specialized software is required. This was the original type of service, but has been phased out in favor of PPPoE/A as of late spring/early summer 2000. This most closely resembles true 'always on
'.

ali_blk
17-10-2009, 00:36
فکر کنم دیگه دیر رسیدم قطع شد اینترنتت...:27: خب عزیز حتما اسپیلیتر نداری دیگه...یا اگر داری فقط واسه یک تلفنت گذاشتی... یه دونه بخر برای هر تلفن... گول شرکتهارو نخوریا اونا می بینی مشکل از خودشونه مودمم رو دستشون مونده می خوان به یک نفر بندازن...:13: اگر درست نشد باز پست بده:46:
دوباره وصل شد. ککمممممممممممممککک
با تشکر از راهنماییتون ولی من اسپیلیتر دارم واسه یه تلفن. اون تلفونی هم که اسپیلیتر نداره از پیریز میکشم بازم 2 ساعت بعد شاید وصل بشه...
حالت واقعا lan قدرت بیشتری نسبت به usb تو کانکت شدن داره؟

a1000a
17-10-2009, 00:42
برو مودم رو بگیر خودتو راحت کن

a6l3i
17-10-2009, 01:57
با تشکر از راهنماییتون ولی من اسپیلیتر دارم واسه یه تلفن. اون تلفونی هم که اسپیلیتر نداره از پیریز میکشم بازم 2 ساعت بعد شاید وصل بشه...
خوب اینجور که معلومه شما واسه خود مودم Splitter نذاشتین. مودم هم بطور جداگانه Splitter میخواد.
ضمناً ، اگه مودم داری ، وصلش کن به خط تلفن و با شماره های هوشمند به اینترنت وصل شو تا مشکلت حل شه و اینجوری قطع و وصل نشی!!
اگه تهرانی: 9092303230 ، username و pass هم خالی بذار. ( راستش از مشخصاتت نفهمیدم کارتن خواب کدوم شهری! شایدم تو نیویورکی !!)

ardavan_2008
17-10-2009, 10:26
بچه ها یه سوال غیر فنی و مقدماتی می خواستم بپرسم :غیر از مودم 602دیگه چه چیزی واسه نصب نیاز هست؟

a6l3i
17-10-2009, 12:07
بچه ها یه سوال غیر فنی و مقدماتی می خواستم بپرسم :غیر از مودم 602دیگه چه چیزی واسه نصب نیاز هست؟

راستش منظورت رو خوب متوجه نشدم ولی تا اونجا که من میدونم :
سخت افزار لازم برای راه اندازی اینترنت DSL با مودم 602:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- خط تلفن رانژه شده ------------------------------------- یک عدد
2- سیم تلفن ----------------------------------------------- یک عدد به متراژ کافی
3- مودم 602 ----------------------------------------------- یک عدد به همراه متعلقات
4- کامپیوتر یا لپ تاپ دارای کارت شبکه یا ورودی USB ---- یک عدد
5- کابل LAN ( برای اتصال مودم به سیستم )------------- یک عدد به متراژ کافی

ardavan_2008
17-10-2009, 14:02
سخت افزار لازم برای راه اندازی اینترنت DSL با مودم 602:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- خط تلفن رانژه شده ------------------------------------- یک عدد
2- سیم تلفن ----------------------------------------------- یک عدد به متراژ کافی
3- مودم 602 ----------------------------------------------- یک عدد به همراه متعلقات
4- کامپیوتر یا لپ تاپ دارای کارت شبکه یا ورودی USB ---- یک عدد
5- کابل LAN ( برای اتصال مودم به سیستم )------------- یک عدد به متراژ کافی
تخم مرغ نمی خواد؟:31:منظورم رو اشتباه رسوندم به هر حال حل شد مشکل...ممنون

مودم رو خودم بگیرم اون موقع شرکت گیر نمیده هر چی بشه مثلا بگه مشکل از مودم شماست یا یه همچین چیزایی؟(ایرانه دیگه)

zedeh@le_b@h@l
17-10-2009, 15:08

چند تا راه وجود داره:
1-اول از همه برای هر تلفن و مودمت یک اسپیلیتر بذار:46:
2- شاید سیم های تلفنت از کنار سیم برق رد بشن که باید یه سیم از جایی که تلفن وارد خونه می شه( معمولا کنار کنتور برق) بکشی تا پیش مودم و باز اسپیلیتر یادت نره...:5:
3-کدوم شهرید؟:18: ممکنه در اثر بارش بارون باشه که سیم تلفن در اثر رطوبت به سیم برق اتصال پیدا کنه و باعث قطعی موقت بشه...
اگه این 3تا راه نشد دیگه بیخیال شو مودمو بخر...:19: ولی لن یا usb هیچ تاثیری در وصل شدن نداره...:11:

مودم رو خودم بگیرم اون موقع شرکت گیر نمیده هر چی بشه مثلا بگه مشکل از مودم شماست یا یه همچین چیزایی؟(ایرانه دیگه)

بله.گیر که می دن:24: اگه مودمو خودت بگیری گیر می دن ولی بهشون رو ندی دیگه حرفی نمی زنن. برای نصب شما باید vpi/vci و همچنین username/password رو از isp ارائه دهنده بگیرید... بقیه کارا دیگه اسونه...:11:

zedeh@le_b@h@l
17-10-2009, 15:14
a6l3i جان این شکلک هارو از کجا میذاری؟؟؟؟!!!!!!!!1 چه باحالن....

بچه ها حال کنید:5: الان پارس انلاین اهواز پهنای باندو باز گذاشته بعضی مواقع سرعت دانلود تا 200 هم می رسه....
یکی از دوستان
up stream=450
down stream=2044
رسیده... :8::8::8::5::5:

a6l3i
17-10-2009, 16:15

بابا دمت گرم ، چجوری به پست هات ویبره attach میکنی؟ داشتم پستت رو میخوندم دیدم LCD لپ تاپ داره با مقیاس 4 ریشتر میلرزه ، جیم زدیم زیر طاق در ....!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لزومی نداره حتما از اونها بخری ، فقط بهتره برند یا مدلی که اونها می خوان رو تهیه کنی. از کجاش مهم نیست. اونها هیچ وقت چک نمیکنن که از اونها خریدی یا نه. فقط در مواقعی که ازشون سوال فنی کنی ، خواهند پرسید مودمت چیه. ( نه اینکه از ما خریدی یا نه).

a6l3i جان این شکلک هارو از کجا میذاری؟؟؟؟!!!!!!!!1 چه باحالن....

بچه ها حال کنید:5: الان پارس انلاین اهواز پهنای باندو باز گذاشته بعضی مواقع سرعت دانلود تا 200 هم می رسه....
یکی از دوستان
up stream=450
down stream=2044
رسیده... :8::8::8::5::5:
خوبه دیگه ، به شما پهنای باندشو میدن به ما زلزلشو.

در مورد smile ها ، یه سری سایت هست که smile های رایگان دارن ، مثل این:

که با یه سرچ کوچیک عبارتی مثل free smile تو گوگل کلیشون رو پیدا میکنی. معمولا smile ها رو دسته بندی کردن.
کافیه روی هر آیکونی که خواستی تو پست بیآریش ، راست کلیک کنی و گزینه Copy Image Location رو انتخاب کنی. بعد موقع نوشت پست ها ، روی آیکون اضافه کردن عکس بالای صفحه کلیک کنی و آدرس smile رو کپی کنی. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali_blk
17-10-2009, 16:37
برو مودم رو بگیر خودتو راحت کن

خوب اینجور که معلومه شما واسه خود مودم Splitter نذاشتین. مودم هم بطور جداگانه Splitter میخواد.
ضمناً ، اگه مودم داری ، وصلش کن به خط تلفن و با شماره های هوشمند به اینترنت وصل شو تا مشکلت حل شه و اینجوری قطع و وصل نشی!!
اگه تهرانی: 9092303230 ، username و pass هم خالی بذار. ( راستش از مشخصاتت نفهمیدم کارتن خواب کدوم شهری! شایدم تو نیویورکی !!)
ایول :11:ایول :11: داش پیسی رو ایول
واسه اونا میگم که مشکل منو دارن من مشکلم حل شد:8:
ولی یه نصیحت من بعد از 3 هفته گوش کردن به حرفهای شرکت نتونستم حلش کنم ولی اینجا 2 روزه تونستم یا خرید یک عدد مودم نو و اسپیلیتر:40:

zedeh@le_b@h@l
17-10-2009, 16:47
مرسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] راحتم کردی تو کف مونده بودما...
نه بابا به اینجا هم اصلا سرعت نمی دن 1یا دوروزه اینطوری شده قبلا 20 به زور میرفت... البته اون بالایی رو که گفتم انقدر زیاد با اکانت 128 بود...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ardavan_2008
17-10-2009, 18:12
بابا دمت گرم ، چجوری به پست هات ویبره attach میکنی؟ داشتم پستت رو میخوندم دیدم LCD لپ تاپ داره با مقیاس 4 ریشتر میلرزه ، جیم زدیم زیر طاق در ....!!!
حواست باشه دیگه:31:ادم خطرناکی هستیم:5:مثلا پارس انلاین زنگ میزنی انلاین زنگ میزنی اولین چیزی که میگن اینه که مودم رو از ما خریدید:31:...

fmps
17-10-2009, 20:35
سلام دوستان
من تو شهرستان هستم و الان هم ار dial up استفاده میکنم
و می خوام adsl 64 ببندم
نظرتون چیه؟
البته اینجا 64 ماهی 20 هزار تومنه
الان ارزش داره که ببندم ؟
فرق 64 یا dial up محسوسه یا خیلی فرق نداره؟

a1000a
17-10-2009, 20:49
از کدوم شرکت میخوای بگیری؟
کدوم شهر؟؟؟

fmps
17-10-2009, 21:38
از میاندوآب در 100 کیلومتری تبریز

a1000a
17-10-2009, 21:42
از میاندوآب در 100 کیلومتری تبریز

برو ببین چه شرکت هایی اونجارو ساپورت میکنن
اینجا ماله شرکت شاتله

بپرس
دوستان راهنماییت میکنن

a1000a
17-10-2009, 21:44
این پست حذف شود

fmps
17-10-2009, 21:51
شما متوجه نشدین
من میگم ارزش داره ماهی 20 هزار تومن بدم adsl 64 ببندم
diul up فرقش با adsl 64 محسوسه یا ریاد فرق نداره؟

a1000a
17-10-2009, 21:56
خوب شما اکو میخواین؟
آرت میخواین؟؟؟
الان 128 13 تومنه
شما از کجا میخواین بگیرین که 64 20 تومن؟؟؟؟؟
حتما آرت هستش؟
درسته؟؟
اینجا جای بحث اش نیست
ولی...

fmps
17-10-2009, 21:59
فرق اکو و آرت چیه؟

a1000a
17-10-2009, 22:02
فرق اکو و آرت چیه؟

نمیشه گفت فرق ندارن
که دارن
مثلا به این صفحات مراجعه کن اگه متوجه نشدی بگو بگم
(تمامی سرویس هارو میتونی بخری الکی نوشته مخصوص شرکت ها:27:)
اکو

آرت

در کل میشه گفت که آرت حجم دانلود بیشتری داره
و در آرت Home حتی نامحدوده!!!!
ولی خوب طبیعی هستش که گرونتره!!!
ولی
تقریبا آرت هم سرعتشون 3 4 تا بیشتر(خیلی به نظر نمیرسه)

a1000a
17-10-2009, 22:05
این پست حذف شود

fmps
17-10-2009, 22:08
به سوال اصلی من جواب ندادین
می گم فرق adsl64 با dial up محسوسه؟

a6l3i
17-10-2009, 22:12
سلام
یه نکته به نظرم رسیده.
وقتی یه پست میزنیم ، و نکته ای به نظرمون میرسه که بهش اضافه کنیم ، بهتر نیست که اگه هنوز کسی پستی بعد از اون نداده ، از دکمه Edit استفاده کنیم تا شاهد چند پست جداگانه از یک نفر با فاصله زمانی 2 یا 3 دقیقه نباشیم ؟

--------------------------------------------------------------

به سوال اصلی من جواب ندادین
می گم فرق adsl64 با dial up محسوسه؟ من همین سوال رو از شاتل پارسال کردم و گفت تو سرعت عملا هیچ چی!! فقط مزیتش اینه که خط تلفن اشغال نمیشه و تقریبا dc شون کمتره.

a1000a
17-10-2009, 22:12
شما با دایال آپ حداقل دانلودتون 4 هستش
ART home سرعت دانلودش 10kB/s هست.

36000=60*60*10 در يه ساعت 36MB دانلود ميشه.
این مخصوصه شاتل هستش

#
ترافيک مصرف شده کاربران سرويس‌هاي ART1 تا ART6 بين ساعت 1 تا 7 بامداد در تمامي روزهاي هفته رايگان است.
#
ترافيك مصرف شده كاربران سرويس ART1 تا ART6 روزهاي جمعه رايگان است.
پس میبینید که خیلی فرق میکنه

سلام
a1000a عزیز ، یه نکته به نظرم رسیده.
وقتی یه پست میزنید ، و نکته ای به نظرتون میرسه که بهش اضافه کنید ، اگه هنوز کسی پستی بعد شما نداده ، پیشنهاد میکنم از دکمه Edit استفاده کنید تا پشت سر هم چند تا پست داده نشه.
البته شما پروفشنال هستید و اینجا بیشتر از ما حق آب و گل دارید!
پست هام ویرایش شد
ممنون

keyvan3
17-10-2009, 22:51
سلام
یه نکته به نظرم رسیده.
وقتی یه پست میزنیم ، و نکته ای به نظرمون میرسه که بهش اضافه کنیم ، بهتر نیست که اگه هنوز کسی پستی بعد از اون نداده ، از دکمه Edit استفاده کنیم تا شاهد چند پست جداگانه از یک نفر با فاصله زمانی 2 یا 3 دقیقه نباشیم ؟

--------------------------------------------------------------

من همین سوال رو از شاتل پارسال کردم و گفت تو سرعت عملا هیچ چی!! فقط مزیتش اینه که خط تلفن اشغال نمیشه و تقریبا dc شون کمتره.

آقای a6l3i در مورد دانلود با wl-600g در حالی که کامپیوتر خاموش باشد به جایی رسیدی ؟ در ضمن پست های قبلیتو خوندم . با تشکر

farhad_s5
18-10-2009, 00:43
چند بار ریست کردم و دوباره تنظیم کردم ، اما بازم موقع وارد کردن آی پی مودم صفحه مرورگر ارور میده ، فکر کنم من

در تنظیمات یک جایی رو اشتباه میکنم ، اگه شما میتوند و زحمتی نیست نحوه انجام این کارو با تصویر برام بذارید .

خیلی خیلی از شما ممنون میشم .:10:

این فایل آموزش نصب مودم هست:

امیدوارم از رو این بتونی خوب متوجه بشی :46:

a1000a
18-10-2009, 11:37
شاید مورد از مودمتون باشه ها
یه چک بکنید

ritzdvb
18-10-2009, 11:55
اخرش هم نتونستم با روشpppoe مودمم را تنظیم کنم.تمام کارهایی را که دوستان گفتند را انجام دادم اما نشد که نشد.

Cyberlife
18-10-2009, 12:04
اخرش هم نتونستم با روشpppoe مودمم را تنظیم کنم.تمام کارهایی را که دوستان گفتند را انجام دادم اما نشد که نشد.

ای بابا من توی تنظیم به روش Bridge گیر کردم ، شما توی تنظیم به روش PPPoE گیر کردی ، حالا مودمت چی هست ؟ شاید تونستم کمکت کنم .

zedeh@le_b@h@l
18-10-2009, 14:02
ای بابا من توی تنظیم به روش Bridge گیر کردم ، شما توی تنظیم به روش PPPoE گیر کردی ، حالا مودمت چی هست ؟ شاید تونستم کمکت کنم .

مودم های شما چه مارکی هستند؟؟؟!!! مدلشونم بگید...

a6l3i
18-10-2009, 15:38
آقای a6l3i در مورد دانلود با wl-600g در حالی که کامپیوتر خاموش باشد به جایی رسیدی ؟ در ضمن پست های قبلیتو خوندم . با تشکر
کیوان جان، به فروم خوش اومدی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستش وقت نکردم رو مخش کار کنم !!
در جواب ایمیلی که به خود asus زدم ، گفتن: " الآن ( حدود 7 ماه پیش) تو یه این سری از wl-600g ها نمیشه ولی در طراحی firmware های بعدی کاری میکنیم که بشه."
اون زمان ورژن firmware مودمم 1.0 بود و دیگه بهش فکر نکردم. ولی الآن سایت asus رو که دیدم سری جدید firmware رو داده. ورژن 3.0.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شب که برسم خونه firmware مودم رو Upgrade میکنم . ببینیم چی میشه.
ضمناً ، خیلی ممنون که یادم انداختی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پاقدمت خیلی خوب بود . لاقل میگفتی یه گاوی چیزی میکشتیم !!

zedeh@le_b@h@l
18-10-2009, 15:51
*طریقه نصب مودم TP-Link ADSL2+ Router

اکثر مدلها طریق نصبشان به همین صورت است .
1- سی دی مودمتان را در سی دی خوان قرار دهید.
2- به My Computer رفته روی درایور سی دی خوان راست کلیک کنید و سپس Open کنید.
3- تعدادی پوشه را مشاهده میکنید پوشه مربوط به مودم خودرا اتخاب کرده سپس انرا Open کنید . در اینجا ما پوشه (نوع مودم خودتان) را باز میکنیم .
4- از میان سه گزینه روبرو TP-Link ADSL modem RO… را انتخاب کرده دبل کلیک میکنیم .
5- در صفحه بازشده بدون هیچ تغییری LoGIN کنید .
6- در صفحه بعد در بالای صفحه Quick Start را انتخاب کنید .
7- در صفحه باز شده تغییات ذیل اعلام شود
در Connection Type گزینه دوم PPPOE را انتخاب کنید.
در ATM VC Configure به جای VPI=0وبه جای VCI=35 قراردهید.
در پایین هم User Name و Password خود را وارد کنید و در پایان submit نمایید . چند لحظه طول میکشد تا مودم شما Reboot گردد . مودم شما نصب شده است .
در ضمن آی پی مودم شما کد:
می باشد.در صورت بروز مشکل گزینه Ping را انتخاب کرده و استفاده کنید .

ritzdvb
18-10-2009, 18:44
مودم من tp-link 8811 است.نکات گفته شده بالا را دقیقا عمل میکنم اما نمیشه .مشکل من این است که بدون ایجاد کانکشن در کامپیوتر میخواهم مودم به اینترنت مصل بشه.

a6l3i
18-10-2009, 21:40
مودم من tp-link 8811 است.نکات گفته شده بالا را دقیقا عمل میکنم اما نمیشه .مشکل من این است که بدون ایجاد کانکشن در کامپیوتر میخواهم مودم به اینترنت مصل بشه.

شما باید بجای PPPoE از Bridge استفاده کنید. واسه اینکار :

تو پستی که zedeh@le_b@h@l عزیز دادن ( دو پست قبل تر ) ، در مرحله هفتم Bridge رو انتخاب کنید و بعد دوبار Next.

Mahdi.p30
18-10-2009, 21:43

منم قبلا گفتم که نتونستم با این مودم ، بصورت خودکار وصل بشم
همونطور که قبلا گفتم ، احتمالا مشکل از vci و vpi هست
که شما گفتی اونو باید از سرویس دهنده بپرسی!
شما خودت پرسیدی و اعمال کردی و کانکت نشده؟؟

a1000a
18-10-2009, 22:47
منم قبلا گفتم که نتونستم با این مودم ، بصورت خودکار وصل بشم
همونطور که قبلا گفتم ، احتمالا مشکل از vci و vpi هست
که شما گفتی اونو باید از سرویس دهنده بپرسی!
شما خودت پرسیدی و اعمال کردی و کانکت نشده؟؟

واسه من اتومات وصل میشه
روزی که برای من اومدش مودمو وصل کنه ازم پرسید
گفت هم میشه اتومات باشه
هم دستی
احتمالا برای شما دستی هستش

!Yahoo
18-10-2009, 23:25
نقل قول:نوشته شده توسط !Yahoo
سلام
مودم linksys د دارم که روتره ، می خوام ببینم چطور میتونم یه lan بهش اضاف کنم بدون دادن اجازه دریافت اینترنت و فقط واسه file sharing باشه ، الان 3 تا سیستم دارم که هر سه شیر فایل و اینترنت با هم دارن

a6l3i
بعضی مودم ها بطور تنظیماتی برای میزان دسترسی هر user به اینترنت یا شبکه رو دارن . اگه مدل مودمتون رو بگید بهتر میتونم راهنمائیتون کنم.
ولی اگه میخواید تنظیمات و کنترل خیلی بهتری روی user ها داشته باشین از برنامه های کنترل کافی نت ها یا مدارس استفاده کنید. مثل Net limiter یا Cyber Cafe Pro

سلام نوع مودم
WAG54G2 لینکسیس هست راهی هست؟

a6l3i
19-10-2009, 00:20
سلام نوع مودم
WAG54G2 لینکسیس هست راهی هست؟
سلام
من راهنمای مودمتون رو از سایت linksys گرفتم ( چه خوشگل بود ، رنگی و مرتب !!) . با توجه به مطالب دفترچه و اندک شخمی که تو سایت و فرومش واستون زدم ، اثری از این قابلیت ( محدود کردن دسترسی بعضی user ها به نت ) ندیدم. تنها راه چاره شما همون برنامه های کنترل شبکه هستش که بدیش اینه که نیاز به روشن بودن سیستم مرکزی داره. مثل کافی نت ها که سرور صاحبش همیشه روشنه و همه از اون میگیرن.

به هر حال تو ذهنم هست. راه حلی دیدم یه خبر بهتون میدم.
----------------------------------
ضمناً برای اطلاع دوستان : مودم من wl-600g این قابلیت رو داره. ( ممنون yahoo جان که باعث شدی این قابلیت رو هم مفهمم)
یعنی میشه تا 12 user شبکه ، چه اونهائی که با LAN وصل شدن یا با wireless ، سطح دسترسی تعیین کرد. اینکه :
- چه افرادی می تونن به اینترنت وصل شن.
- چه افرادی می تونن اگه پرینتر یا اسکنر به usb مودم وصل باشه ، باهاش پرینت بگیرن
- چه افرادی می تونن اگه فلش به usb مودم وصل باشه ، بتونه فقط اطلاعات رو بخونه یا هم بخونه و هم رایت کنه.

و همه اینها در مودم ذخیره میشه.

a.abbasi72
19-10-2009, 00:50
شما باید بجای PPPoE از Bridge استفاده کنید. واسه اینکار :

تو پستی که zedeh@le_b@h@l عزیز دادن ( دو پست قبل تر ) ، در مرحله هفتم Bridge رو انتخاب کنید و بعد دوبار Next.
بعد از تغییر مد به bridge نیازی به تغییر در vpi و vci هست؟
در صورت dc شدن به طور خودکار دوباره کانکت میشم؟

در ضمن من از سرویس نداگستر استفاده میکنم
باتشکر

zedeh@le_b@h@l
19-10-2009, 01:08
نخیر دوست عزیز. vpi و vci از طرف شرکت داده می شه و ثابته.
فکر کنم در حالت pppoe باید برای وصل شدن کانکشن ساخت و به طور اتوماتیک به اینترنت وصل نشه. ولی در حالت bridge به طور اتوماتیک بعد از روشن شدن کامپوتر وصل می شه. توجه داشته باش که در تنظیم حالت pppoe یوزرنیم و پسوورد قرار ندید...

djmilad_mrb
19-10-2009, 11:44
کلا دو نوع نحوه کانکت شدن داریم pppoe و نوع دیگر bridge
در هر دوی این کانکشن ها شما باید مقادیر vpi و vci رو وارد کنید

اما تفاوت این دو نوع کانکشن
bridge
محاسن:
این نوع کانکشن به دلیل سادگی و همین طور دسترسی آسان به شبکه و از همه مهمتر فهمیدن پیغام خطا های مودم بهترین نوع کانکشن هست و کاربرد زیادی داره حتی برای کا فی نت و شبکه کردن هم مناسب هست (کنترل کردن تمام یوزرها)
معایب
با خاموش شدن سیستم اصلی یا سرور در شبکه بقیه سیستم ها ارتباطشون قطع میشه
pppoe
محاسن
این کانکشن بیشتر برای شبکه های nat به کار میره که تو این حالت یه کانکشن در خود مودم درست میکنید (یوزر و پسورد میدید)و خود مودم به اینرنت وصل میشه و نیازی به ساختن کانکشن در ویندوز نیست و دیگه اینکه با خاموش شدن هر کدوم از سیستم ها اتصال به اینترنت قطع نمیشه
معایب
در این اتصال هیچ گونه کنترلی از طرف سرور بر یوزر ها اعمال نمیشه و تمامی یوزرها به یک اندازه از اینترنت استفاده میکنن

نکته خیلی مهم در استفاده از این کانکشن برای سیستم های دیگه اینه که باید گزینه nat فعال باشه و گزینه dhcp (دادن ip به صور ت خودکار ) رو فعال کنید و preferred dns رو درکانکشن لن ، روی 192.168.1.1 بزارید :11:

Mahdi.p30
19-10-2009, 13:17

اما تفاوت این دو نوع کانکشن ..............
1:
ما که آخرش نفهمیدیم که کدوم bridge هست ، کدوم PPPOE!!!
توی پستای قبلی برعکس این میگفتن!!

djmilad_mrb
19-10-2009, 14:24
ما که آخرش نفهمیدیم که کدوم bridge هست ، کدوم PPPOE!!!
توی پستای قبلی برعکس این میگفتن!!

دوسن من گیج شدن نداره:27:
اگه شما برای اتصال به اینترنت تو کامپیوترتون کانکشن دارین و با اون کانکت میشین نوع اتصالتون از نوع bridge هست
دقیقا مثل دیال آپ
شما وقتی از دایل آپ استفاده میکردید یه کانکشن میساختید و بعد کانکت میشدید این اتصال هم دقیقا مثل دیال آپ هست:5:
در غیر این صورت از نوع pppoe
صحبتهایی که تو پست قبلی گفتم برای کانفیگ مودم بود شما میتونید به دو طریق مودمتونو کانفیگ کنید که خواهشا پست قبلی رو با دقت بخونید:11:

zedeh@le_b@h@l
19-10-2009, 14:28
حذف شد...:11:

djmilad_mrb
19-10-2009, 15:00
خدایی منم اینو نفهمیدم... یکی می گه bridge باید کانکشن بسازی... یکی می گه pppoe... حالا کدوم درسته؟؟؟؟!!!

دوست من نمیدونم کی شما رو راهنمایی کرده اما جهت اطلاع خیلی ها از جمله شما

این سایت رسمی پارس آنلاینه در قسمت پشتیبانیش نحوه کانفیگ انواع مودمو توضیح داده شما هم می تونید بر اساس نوع مودمتون ،مودمتونو کانفیگ کنید

اگه کاربریتون خانگیه و برای یه سیستم از اتصال bridge استفاده کنید
اینم لینکش
وارد این قسمت بشین تنظیمات PPPOE بر روی مودم های NAT و Bridge
وبر اساس نوع مودمتون ،مودمتونو کانفیگ کنید :8:

zedeh@le_b@h@l
19-10-2009, 15:26
دوست من نمیدونم کی شما رو راهنمایی کرده اما جهت اطلاع خیلی ها از جمله شما

این سایت رسمی پارس آنلاینه در قسمت پشتیبانیش نحوه کانفیگ انواع مودمو توضیح داده شما هم می تونید بر اساس نوع مودمتون ،مودمتونو کانفیگ کنید

اگه کاربریتون خانگیه و برای یه سیستم از اتصال bridge استفاده کنید
اینم لینکش کد:
وارد این قسمت بشین تنظیمات PPPOE بر روی مودم های NAT و Bridge
وبر اساس نوع مودمتون ،مودمتونو کانفیگ کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شرمنده اصلا حواسم نبود چی نوشتم... تایید می شه... من مودمو به روش nat کانفیگ کردم که احتیاج به ساختن کانکشن نداره... البته isp به من گفت به روش bridge کانفیگ کن... گوش نکردم دیگه...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ardavan_2008
19-10-2009, 17:19
بچه ها الان من زنگ زدم به شرکته میه احتمال داره ایسوس با ماله ما سازگاری نداشته باشه و ما D-Link و الفا استفاده میکنیم ن چی کار کنم حالا؟چون شاید شرکت رو بعدا تغییر دادم به پارس انلاین اونا از ایسوس استفاده میکنن(نمیدونم دقیق) منم شنیدم ایسوس خیلی بهتره ...به نظرتون چی بخرم حالا؟گیری کردیم ممنون میشم فوری بگید...

djmilad_mrb
19-10-2009, 18:33
بچه ها الان من زنگ زدم به شرکته میه احتمال داره ایسوس با ماله ما سازگاری نداشته باشه و ما D-Link و الفا استفاده میکنیم ن چی کار کنم حالا؟چون شاید شرکت رو بعدا تغییر دادم به پارس انلاین اونا از ایسوس استفاده میکنن(نمیدونم دقیق) منم شنیدم ایسوس خیلی بهتره ...به نظرتون چی بخرم حالا؟گیری کردیم ممنون میشم فوری بگید...

من موندم چرا این قدر به این موضوع پرداخته میشه:19:
کاش اینقدر وسواسو برای اون شرکتی که میخواین ازش اشتراک بگیرین میزاشتین
قبل از مشترک شدن با هر شرکتی بپرسید که مرکز مخابراتیتون تو چه وضعیه؟؟ (یعنی شلوغه یا عادی)
دونستن این مسئله از مودم خیلی خیلی مهمتره:40:

اینو برای همیشه میگم و دیگه ادامه نمیدم صلاح حکومت خویش را خسروان دانند:5:
تمامی مودم ها استانداردن و هیچ فرقی نمیکنه از چه برندی استفاده کنی دقیقا مثل مودم دیال آپ
این حرفها رو isp ها میزنن تا مودم خودشونو به شما بفروشن :2:
وگرنه هیچ استدلال منطقی وجود نداره که این حرفشونو اثبات کنه
از ما گفتن:11:

worldclass
19-10-2009, 21:27
سلام
دوستان چند وقتی هست بعد از یک مدت که از اینترنت استفاده نمیکنم و انلاین میمونه و یا حتی وقتی کانکت نیستم یکباره ping دو برابر میشه و از 200-250 یکباره میاد روی 400-430!این رو توی سرورهای گیم کاملا متوجه میشم

اما وقتی مودم رو 10 دقیقه خاموش میکنم دوباره ping تا زمانی که توی سرور ها هستم در حالت عادی باقی میمونه

این اتفاق روزی 4-5 دفعه میوفته و هر بار که داخل سرور ها نیستم دوباره ping خراب میشه
نکته اینکه بعد از بالا اومدن ping به هیچ وجه خودش دوباره به حالت اول بر نمیگره و ارتباطی با ترافیک منطقه نمیتونه داشته باشه و حتما باید مودم رو 10 دقیقه خاموش کنم

مودم ASUS am602 هست

pedram_sad
19-10-2009, 23:44
دوستان من 10 روزی هست Adsl گرفتم
که تو این 10 روز دوروبره 4 یا 5 بار اونم بیشتر تو ساعت های بعد از 1 شب سرعت conncect ام به جای 100 mb میشه 10 mb
منظورم اون سرعتیه که کنار ساعت مینویسه برای connection که درست کردم
مشکل از چیه ؟

توی سرعتم تغییری ایجاد نمیکنه چون الان اینه :

a1000a
19-10-2009, 23:47
که تو این 10 روز دوروبره 4 یا 5 بار اونم بیشتر تو ساعت های بعد از 1 شب سرعت conncect ام به جای 100 mb میشه 10 mb
مشکل از چیه ؟

سرعت دانلودتون هم کم میشه؟؟؟
یا فقط نوشته هه کم میشه؟!@#

pedram_sad
19-10-2009, 23:52
سرعت دانلودتون هم کم میشه؟؟؟
یا فقط نوشته هه کم میشه؟!@#
نه
فقط نوشته
سرعت دانم همین الان که یک trailer بازی دارم میگیرم با idm بین 50 تا 75 نوسان داره

a1000a
19-10-2009, 23:57
نه
فقط نوشته
سرعت دانم همین الان که یک trailer بازی دارم میگیرم با idm بین 50 تا 75 نوسان داره

اونو نمیدونم
ولی بهش توجه نکن
اصل سرعت دانلودته
برو حال کن!@#!@#!@:19::31:

Mahdi.p30
20-10-2009, 01:02
مشکل از چیه ؟

اون سرعت شبکه هست ، که گاهی اوقات 10 نوشته میشه و گاهی اوقات 100
چون اساسا اینترنت ایران هیچگاه به 2 مگابایت هم حتی نمیرسه ، 10 و 100 اون هیچ تفاوتی ندارن

ChaoticHead
20-10-2009, 01:15

اما تفاوت این دو نوع کانکشن
bridge
محاسن:
این نوع کانکشن به دلیل سادگی و همین طور دسترسی آسان به شبکه و از همه مهمتر فهمیدن پیغام خطا های مودم بهترین نوع کانکشن هست و کاربرد زیادی داره حتی برای کا فی نت و شبکه کردن هم مناسب هست (کنترل کردن تمام یوزرها)
معایب
با خاموش شدن سیستم اصلی یا سرور در شبکه بقیه سیستم ها ارتباطشون قطع میشه
pppoe
محاسن
این کانکشن بیشتر برای شبکه های nat به کار میره که تو این حالت یه کانکشن در خود مودم درست میکنید (یوزر و پسورد میدید)و خود مودم به اینرنت وصل میشه و نیازی به ساختن کانکشن در ویندوز نیست و دیگه اینکه با خاموش شدن هر کدوم از سیستم ها اتصال به اینترنت قطع نمیشه
معایب
در این اتصال هیچ گونه کنترلی از طرف سرور بر یوزر ها اعمال نمیشه و تمامی یوزرها به یک اندازه از اینترنت استفاده میکنن

در تکمیل حرفهای شما و بخصوص یا تاکید بر همون چیزی که خودتون گفتین؛ برای فهم ساده تر: bridge مثل دیال آپ می مونه و pppoe خودش کانکت می شه.

بعلاوه bridge را ظاهرا فقط روی یک پورت مودم می تونین همزمان استفاده کنین و باید برای سرویس دادن به چند کامپیوتر، یک شبکه جداگانه با استفاده از hub/switch بسازین و اینترنت را به اون شبکه بدین. ولی با pppoe می تونین مثلا 4 تا کامپیوتر به 4 تا پورت مودم/روتر وصل کنین و همه شون همزمان کانکت بشن.

یک مزیت دیگه pppoe/pppoa (یا به عبارت صحیحتر استفاده از WAN Port و NAT و بردن کانکشن به داخل router )هم اینه که هیچ منابعی برای پردازش از سیستم شما گرفته نمی شه و همه کارها رو خود مودم/روتر انجام می ده و سرعت دسترسی اینترنت هم می گن تا 10حداکثر درصد بهتر می شه در حالیکه share کردن روی bridge معمولا کیفیتش بپای pppoe نمی رسه و طبیعتا خیلی به سرور وابسته است. البته همینجا یک بدی pppoe هم مشخص می شه؛ اگه روتر ضعیف باشه و تعداد زیادی کامپیوتر ازش کار بکشن ممکنه هنگ کنه یا ریست بشه یا کلا بازی دربیاره پس باید مودم/روتر مرغوبتر باشه در حالیکه bridge فقط داره یک کامپیوتر را می بینه و به مودم/ روتر فشاری وارد نمی شه.

نکته خیلی مهم در استفاده از این کانکشن برای سیستم های دیگه اینه که باید گزینه nat فعال باشه و گزینه dhcp (دادن ip به صور ت خودکار ) رو فعال کنید و preferred dns رو درکانکشن لن ، روی 192.168.1.1 بزارید :11:
البته در pppoe تا جائیکه من فهمیدم حتما نیاز نیست dhcp فعال باشه و می تونین کلیه تنظیمات کامپیوترها را بطور دستی انجام بدین. dns را هم فقط روی شبکه lan جدا از مودم باید روی 192.168.1.1 گذاشت (چه pppoe و چه bridge ) که تازه اونهم فقط مال کامپیوتر سروره و بقیه باید ip سرور را وارد کنن (که می تونه چیز دیگه ای باشه وکلا دردسر داره)

البته من خیلی خوشحال می شه اگه یکی از اساتید شبکه لطف کنه این مبحث routing و تنظیمات مختلف و متعددی را که توی config مودمهای adsl می بینیم بصورت شفاف توضیح بده..

H @ di
20-10-2009, 11:47
با سلام بر همه دوستان
من چند تا سئوال داشتم که اگه ممکنه جواب بدین
اول از همه نحوه گانفیگ کردن مودم تی پی لینک مدل 8811 رو
میخوام بدونم
بعدش این که مگه درهنگام نصب بایدبه مودم آی پی داد
و در کل اگه ممکنه مراحل نصب مودم و راه اندازی خط آ دی اس ال رو با
مودمی که گفتم تا قبل از ساخت کانکشن برام توضیح بدین
خیلی برام مهم و فوریه آخه خطم چهارشنبه یعنی فردا رانژه میشه
و میخوام خودم نصبش کنم به دلایلی نمیخوام
نصاب بیادخونمون البته پول نصب رو دادم
با تشکر

H @ di
20-10-2009, 11:50
یه سئوال دیگه هم داشتم که به اونم اگه ممکنه جواب بدین
نصب مودم از طریق usb با نصب با اون یکی فکر کنم اترنت درسته
فرقی با هم دارن
آیا توی سرعت آپلود و دانلود اثری میذارن
با تشکر دوباره

a6l3i
20-10-2009, 12:27
سلام دوستان
Bridge : همیشه واسه وصل کردن دو شبکه محلی به هم باید از سوئیچ های سخت افزاری استفاده کنید تا اطلاعات رو بین شبکه ها جابجا کنه. کالا اگه این شبکه ها تو یه سرور باشن ( مثلا شما دو تا کارت شبکه روی سیستم داشته باشین و بخواین بین اونها ارتباط برقرار کنید ) باید از Bridge استفاده کنید که همون کار سوئیچ ها رو بطور نرم افزاری در یک کامپیوتر انجام میده.
PPPoE : برای اتصال دو شبکه دور تر از هم و از طریق خطوط تلفن مورد استفاده قرار میگیره.

-- من قبلاً اشتباهی گفته بودم که Bridge نیازی به ساخت کانکشن نداره !ولی این PPPoE هستش که نیازی به کانکشن نداره و با فعال شدن کارت شبکه ، شبکه ها رو بطور اتومات وصل میکنه.

-- ضمناً در مرکز مخابرات محله ها ، ISP ها یک سوئیچ کار میذارن که بطور Bridge با شبکه اونها وصله ، حالا ما بعنوان یوزر باید توسط PPPoE به اون سوئیچ وصل شیم تا شبکه خونه ما شبکه ISP رو بشناسه.

من خودم تا حالا هیچ وقت درگیر انتخاب Bridge یا PPPoE نبوودم چون مودم (wl-600g ) خودش تنظیمات رو انجام میده. ولی دیشب که مودم رو شخم زدم فهمیدم که اون هم بطور اتومات PPPoE ساخته.

ardavan_2008
20-10-2009, 12:50
یه مشکل دارم بچه ها چون TP_link پیدا کردم اون رو خریدم حالا چزاغ ADSLکی باید روشن بشه؟بعد اون کد192.168.1.1رو میزنم هیچی نمی یاره و ارور میده باید چی کار مکنم؟(تو سیدی هم که تو پوشه ی مودم میرم میزنم کانکت سرور به سرور وصل نمیشه )یه کمکی کنید بی زحمت...

ChaoticHead
20-10-2009, 13:05
من خودم تا حالا هیچ وقت درگیر انتخاب Bridge یا PPPoE نبوودم چون مودم (wl-600g ) خودش تنظیمات رو انجام میده. ولی دیشب که مودم رو شخم زدم فهمیدم که اون هم بطور اتومات PPPoE ساخته.
شما این wl-600g را چند خریدین؟ هنوز هم پیدا می شه؟ ازش راضی هستین؟

djmilad_mrb
20-10-2009, 14:07
البته در pppoe تا جائیکه من فهمیدم حتما نیاز نیست dhcp فعال باشه و می تونین کلیه تنظیمات کامپیوترها را بطور دستی انجام بدین. dns را هم فقط روی شبکه lan جدا از مودم باید روی 192.168.1.1 گذاشت (چه pppoe و چه bridge ) که تازه اونهم فقط مال کامپیوتر سروره و بقیه باید ip سرور را وارد کنن (که می تونه چیز دیگه ای باشه وکلا دردسر داره)

البته من خیلی خوشحال می شه اگه یکی از اساتید شبکه لطف کنه این مبحث routing و تنظیمات مختلف و متعددی را که توی config مودمهای adsl می بینیم بصورت شفاف توضیح بده..
دوست من خواهشا اطلاعات غلط ندید لطفا :19:همین جوری مسائل شبکه پیچیده هست شما پیچیده ترش نکن:11:
بخش بیشتر صحبت شما حرفهای خودم تو پست قبلی بود

اما در مورد dns عزیزمن تو وقتی از کانفیگ pppoe استفاده می کنی اصلا سروری وجود نداره که بخوای بش ip تخصیص بدی
توجه کنن در کانفیگ pppoe سرور وجود ندارد و تمامی کامپیوتر ها (مثلا شما از هاب استفاده میکنید یا برای یه کامپیوتر ) به یه میزان از اینترنت استفاده می کنن و هیچ گونه محدودیتی برای هیچ یک از سیستمها وجود ندارد

برای استفاده از این روش حتما باید مودم شما روترداشته باشد که اکثرا دارن
روتر در حقیقت مسیر یاب است مثل یه نامه رسان که آدرس رو از یه نفر میگیره و به یه نفر دیگه میده:8:
وظیفه اصلی روتر مسیر یابی و جابه جایی پکتهای دیتا در شبکه:5:

من در مورد تنظیمات روتر اصلاعی ندارم اما برای یه شبکه داخلی با n کامپیوتر نیازی به تنظیمات روتر نیست فکر کنم اتوماتیک تنظیم شده باشه:11:

djmilad_mrb
20-10-2009, 14:17
در تنظیمات کانفیگ به صورت pppoe
علاوه بر کانفیگ مودم که تو پستاس قبلی توضیح دادم
یه نکته رو فراموش کردم اونم dhcp بود لزوما لازم نیست این گزینه رو فعال کنید
اگه تعداد کامپیوترهاتون کمه یعنی کمتر از 5 تا میتونید به جای استفاده از dhcp به صورت دستی به هرکدوم از کامپیوترها ip تخصیص بدید
به این صورت مسیر زیر رو برید
control panel\network connection
خوب conectino لن رو سلکت کرده، راست کلیک،propertis بعد گزینه tcp/ip بازم propertis
وقتی تو اون قسمت رفتین به صورت عکس زیر به سیستم مورد نظرتون ip بدید
خوب به جای خط اول 192.168.1.2 می تونید به این صورت هم استفاده کنید
192.168.x.x که به جای x میتونید هر عددی دلتون خواست قرار بدید بهتره سعی کنید از یه رشته استفاده کنید مثلا 192.168.0.1 تا 10

!Yahoo
20-10-2009, 14:39
سلام
من راهنمای مودمتون رو از سایت linksys گرفتم ( چه خوشگل بود ، رنگی و مرتب !!) . با توجه به مطالب دفترچه و اندک شخمی که تو سایت و فرومش واستون زدم ، اثری از این قابلیت ( محدود کردن دسترسی بعضی user ها به نت ) ندیدم. تنها راه چاره شما همون برنامه های کنترل شبکه هستش که بدیش اینه که نیاز به روشن بودن سیستم مرکزی داره. مثل کافی نت ها که سرور صاحبش همیشه روشنه و همه از اون میگیرن.

به هر حال تو ذهنم هست. راه حلی دیدم یه خبر بهتون میدم.
----------------------------------
ضمناً برای اطلاع دوستان : مودم من wl-600g این قابلیت رو داره. ( ممنون yahoo جان که باعث شدی این قابلیت رو هم مفهمم)
یعنی میشه تا 12 user شبکه ، چه اونهائی که با LAN وصل شدن یا با wireless ، سطح دسترسی تعیین کرد. اینکه :
- چه افرادی می تونن به اینترنت وصل شن.
- چه افرادی می تونن اگه پرینتر یا اسکنر به usb مودم وصل باشه ، باهاش پرینت بگیرن
- چه افرادی می تونن اگه فلش به usb مودم وصل باشه ، بتونه فقط اطلاعات رو بخونه یا هم بخونه و هم رایت کنه.

و همه اینها در مودم ذخیره میشه.
ممنون ، ناامید شدم رفتم توی همون فروم لینکسیس پرسیدم گفتن میشه
نیگاه کردم به برنامه اش دیدم access restriction رو داره و کار که کردم کارم درست شد
خیلی هم پیشرفته بود ممنون

wichidika
20-10-2009, 15:17

ASUS WL-660G الان خيلي كمياب شده است.
اگر امكانات زيادي نمي خواهيد صبر كنيد تا مدل هاي جديد تر به بازار بياد.
DSL-G31 يكي از جديدترين مدلهاي وايرلس هستسش.
نهايتش 6 الي 7ماه ديگه جديدترين مدلها وارد بازار ايران مي شوند.
DSL-N11 هم هست كه فكر نكنم به درد خونه بخورد .
ASUS يك مدل ديگر مشابه WL-600G زده اسمDSL-N13 هست تو اينترنت راجعبش زياد خوب ننوشته بودند مودم زياد خوبي از ّآب درنيومده قيمتش هم نجوميه
اانتخاب با خودتونه
----
از نمايندگي هاي ASUS هم مي تونيد بپرسيد:
1-شركت بين المللي تهران فراژه- اين هم تلفنش: 88502050-021
اين هم آدرس سايتش:

2- شركت رهنمون فن آوري اطلاعات - نمايندگي فروش فراژه
88537260-021
88537261-021
88537262-021
آدرس سايت:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دفتر فروش: خيابان سهروردي - خيابان هويزه- پلاك 156 -

3-شركت انديشه پرداز دوران
88511485-021
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

4-شركت دالاي
88662949-021
مجتمع پايتخت--طبقه هفتم- واحد-2/705
-----
اگر در اينترنت بازهم سرچ كنيد ممكنه شركتهاي ديگه راهم پيداكنيد.

zedeh@le_b@h@l
20-10-2009, 15:26
نوشته شده توسط ChaoticHead

گول این قیمت هارو نخور اگر از نمایندگی های ایسوز تهران بپرسی زیر 100 هزار تومان می تونی بگیری... قیمت خرید خود نمایندگی ها زیر 90 هزار تومانه... اگر برای خونه می خوای asus wl-am604g بگیر من داشتم خوبم کار کرده... asus dsl-g31 حالا حالا ها وارد بازار ایران نمی شه هیچ فرقی بجز نصب اسانش نداره با asus wl-am604g. هم برد وهم امکاناتش یکیه...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ardavan_2008
20-10-2009, 15:56
بچه ها جواب من رو بدید دیگه:

یه مشکل دارم چون TP_link پیدا کردم اون رو خریدم حالا چراغ ADSL باید روشن بشه؟بعد اون کد192.168.1.1رو میزنم هیچی نمی یاره و ارور میده باید چی کار کنم؟(The connection was reset) (تو سیدی هم که تو پوشه ی مودم میرمTP-LINK ADSL Modem_Router Utility میزنم کانکت سرور به سرور وصل نمیشه )یه کمکی کنید بی زحمت...

zedeh@le_b@h@l
20-10-2009, 16:16
بچه ها جواب من رو بدید دیگه:

یه مشکل دارم چون TP_link پیدا کردم اون رو خریدم حالا چراغ ADSL باید روشن بشه؟بعد اون کد192.168.1.1رو میزنم هیچی نمی یاره و ارور میده باید چی کار کنم؟(The connection was reset) (تو سیدی هم که تو پوشه ی مودم میرمTP-LINK ADSL Modem_Router Utility میزنم کانکت سرور به سرور وصل نمیشه )یه کمکی کنید بی زحمت...

مطمئنی که adsl از طرف شرکت وصل شده؟؟؟؟!!! شاید هنوز وصل نکرده باشن... باید چراغ روشن باشه...

ardavan_2008
20-10-2009, 16:49
مطمئنی که adsl از طرف شرکت وصل شده؟؟؟؟!!! شاید هنوز وصل نکرده باشن... باید چراغ روشن باشه...

شنبه قرار بود وصل کنن الان زنگ زدم میگن پیگیری میکنیم ...یعنی 4روزه وصل نشده؟

2-کد192.168.1.1رو میزنم هیچی نمی یاره و ارور میده باید چی کار کنم؟(The connection was reset)

ChaoticHead
20-10-2009, 16:50
دوست من خواهشا اطلاعات غلط ندید لطفا :19:همین جوری مسائل شبکه پیچیده هست شما پیچیده ترش نکن:11:
بخش بیشتر صحبت شما حرفهای خودم تو پست قبلی بود

آقا کوتاه بیا!! من قصدم ارائه اطلاعات غلط نبود. چیزی را هم نمی خواستم پیچیده کنم، همونطوری که دیدین خواهش کرده بودم یک استاد شبکه اگه می تونه بیاد اینا رو توضیح بده.
اگر بیشتر مطالب من توی پست قبلی شما بود که بیکار نبودم بیام دوباره بنویسم، اولش هم نوشتم در تکمیل فرمایشات شما!! اگر با دقت مطالعه کنین متوجه می شین که من چی اضافه کردم!!

اما در مورد dns عزیزمن تو وقتی از کانفیگ pppoe استفاده می کنی اصلا سروری وجود نداره که بخوای بش ip تخصیص بدی

بله، سرور به معنی یک کامپیوتر وجود ند اره ولی هر کامپیوتری که مستقیما با کابل lan به مودم متصل شده برای خدمات گرفتن از مودم باید یک ip در محدوده ip روتر (یعنی همون 192.168.1.1) داشته باشه تا روتر بهش سرویس بده. البته دیدم که خودتون در پست بعدیتون متوجه شدین..

ولی چیزی که همچنان اشتباه نوشتین آدرس dns server هست. اصلش اینه که شما باید اون تو آدرس dns شرکت isp تونو وارد کنین (البته با اونی هم که شما زدین کار می کنه)
نمونه برای شرکت داتک

با احترام:11:

ChaoticHead
20-10-2009, 16:55
اگر برای خونه می خوای asus wl-am604g بگیر من داشتم خوبم کار کرده... asus dsl-g31 حالا حالا ها وارد بازار ایران نمی شه هیچ فرقی بجز نصب اسانش نداره با asus wl-am604g. هم برد وهم امکاناتش یکیه...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون. شما باهاش تورنت هم کار کردین؟

keyvan3
20-10-2009, 17:13

دوست عزيز چه خبر ؟ مودمو آپديت كردم ولي توي تنظيماتش چيزيدر اين مورد نديدم آيا قبلا اين قابليت رو داشته ؟ با تتتتتتتتشكر

ardavan_2008
20-10-2009, 19:06
دارم دیونه میشما الان 4تا پست دادم خوب یکیبیاد جوابه مارو بده دیگه:

مطمئنی که adsl از طرف شرکت وصل شده؟؟؟؟!!! شاید هنوز وصل نکرده باشن... باید چراغ روشن باشه... شنبه قرار بود وصل کنن الان زنگ زدم میگن پیگیری میکنیم ...یعنی 4روزه وصل نشده؟

2-کد192.168.1.1رو میزنم هیچی نمی یاره و ارور میده باید چی کار کرد؟(The connection was reset)

3-سرعت Dial Up هم خیلی اومده پایی و کند شده یعنی از این ADSLمیتونه باشه؟

ChaoticHead
20-10-2009, 19:56
h

سیم مودم دیال آپتونو به هر کدوم از دو تا پورت splitter وصل کنین ببینین کدوم بهتره..

worldclass
20-10-2009, 20:28
سلام
دوستان چند وقتی هست بعد از یک مدت که از اینترنت استفاده نمیکنم و انلاین میمونه و یا حتی وقتی کانکت نیستم یکباره ping دو برابر میشه و از 200-250 یکباره میاد روی 400-430!این رو توی سرورهای گیم کاملا متوجه میشم

اما وقتی مودم رو 10 دقیقه خاموش میکنم دوباره ping تا زمانی که توی سرور ها هستم در حالت عادی باقی میمونه

این اتفاق روزی 4-5 دفعه میوفته و هر بار که داخل سرور ها نیستم دوباره ping خراب میشه
نکته اینکه بعد از بالا اومدن ping به هیچ وجه خودش دوباره به حالت اول بر نمیگره و ارتباطی با ترافیک منطقه نمیتونه داشته باشه و حتما باید مودم رو 10 دقیقه خاموش کنم

مودم ASUS am602 هست
کسی نظری نداره؟!

zedeh@le_b@h@l
20-10-2009, 20:30

2-کد192.168.1.1رو میزنم هیچی نمی یاره و ارور میده باید چی کار کرد؟(The connection was reset)

عزیز من وقتی چراغ روشن نیست اگر سیم تلفن رو صحیح وصل کردی حتما از طرف شرکت وصل نکردن... ۴روز که خوبه من تا ۱ماه شده که صبر کردم... یکم صبور باش... ولی زیاد زنگ بزن شرکت تا پیگیری کنن...

bardiya_em
20-10-2009, 20:44
آقا من مودم Asus am602 خریدم ولی با خطم کار نمیکنه خوده مخابرات یه مودم داده اینه Huawei مارکش با این کار میکنه ولی با اون نه و چی کار کنم ؟؟

H @ di
20-10-2009, 22:55
چه جوری میشه دسترسی دیگران رو محدود کرد و اجازه دانلود رو ازشون گرفت
لطفا جواب بدید

s4lish
20-10-2009, 23:56
سلام...دوستان امروز من رفتم هم یک مودم D-link 2520u خریدم و البته برای ADSL ثبت نام کردن و گفتن تا 2 روز دیگه وصلی...
ولی مشکل اینجاست که امروز که خواستم درایو مودم رو نصب کنم به قسمتی که می گه باید چراغ DSL روشن بشه...روشن نمی شه و هی اخطار می ده که سیم تلفن وصل نیست.......مشکل از کجاست؟؟...

یعنی باید صبر کنم تا منو ثبت نام کنن و بعدش مودم رو نصب کنم؟؟....

یکی از دوستان گفت که باید اول مخابرات سویچت کنه..نمی دونم چی چیت کنه.....همینه؟؟

a1000a
20-10-2009, 23:59
سلام...دوستان امروز من رفتم هم یک مودم D-link 2520u خریدم و البته برای ADSL ثبت نام کردن و گفتن تا 2 روز دیگه وصلی...
ولی مشکل اینجاست که امروز که خواستم درایو مودم رو نصب کنم به قسمتی که می گه باید چراغ DSL روشن بشه...روشن نمی شه و هی اخطار می ده که سیم تلفن وصل نیست.......مشکل از کجاست؟؟...

یعنی باید صبر کنم تا منو ثبت نام کنن و بعدش مودم رو نصب کنم؟؟....

یکی از دوستان گفت که باید اول مخابرات سویچت کنه..نمی دونم چی چیت کنه.....همینه؟؟

باید بزاری که
1 تجهیزات نصب شه
2- خطت رانژه شه
3 از حالت پی سی ام خارج شه

s4lish
21-10-2009, 00:21
باید بزاری که
1 تجهیزات نصب شه
2- خطت رانژه شه
3 از حالت پی سی ام خارج شه

اینایی که گفتی یعنی چه؟؟!

مخصوصا این رانژه

ChaoticHead
21-10-2009, 00:56
اینایی که گفتی یعنی چه؟؟!

مخصوصا این رانژه
یعنی باید خطتونو توی مرکز مخابراتی وصل کنن به تجهیزات شرکت اینترنتتون (توضیح فنی تر اینکه باید قابلیت انتقال اطلاعات و صدای همزمان را توی مخابرات بهش بدن) . یه چند روزی طول می کشه..

ardavan_2008
21-10-2009, 00:56
این رو باید چی کار کنم...

کد192.168.1.1رو میزنم هیچی نمی یاره و ارور میده The connection was reset

ahriman323
21-10-2009, 01:04

4 روز که کمه حالاحالا ها باید منتظر باشی!:31:
با مرورگر IE تست کن!
اره وقتی خط رانزه بشه با دایل اپ که کانکت میشی سرعتش کم میشه البته خط شما که رانژه نشده هنوز!

ChaoticHead
21-10-2009, 01:07
این رو باید چی کار کنم...

کد192.168.1.1رو میزنم هیچی نمی یاره و ارور میده The connection was reset
کنترل کنین که proxy توی اینترنت اکسپلورر فعال نباشه..(tools->internet options->connections->settings->use proxy )

ardavan_2008
21-10-2009, 10:35
4 روز که کمه حالاحالا ها باید منتظر باشی![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با مرورگر IE تست کن!
اره وقتی خط رانزه بشه با دایل اپ که کانکت میشی سرعتش کم میشه البته خط شما که رانژه نشده هنوز!

شرکت خودش گفت وصل شده نمیدونم بعد گفت پیگیری میکنیم...حالا نمیدونم چرا اینطوری میکنن

با IEهم انجام دادم کار نکردThe page cannot be displayed ای خدا چند روز پیش کار می کردها الان نمیدونم چرا اینطوری شده...

ماله من که حسابی کم شده دقیقا نصف شده...

کنترل کنین که proxy توی اینترنت اکسپلورر فعال نباشه..(tools->internet options->connections->settings->use proxy )

فعال نبود...

s4lish
21-10-2009, 10:37
خیلی متشکر جناب ChaoticHead
دو تا سوال دیگه هم داشتم...............
اول اینکه این spiltter که باید وصل کنیم سرعت اتصال رو کم نمی کنه؟؟؟ آخه من برای مودم دیال آپ انجامش دادم و سرعت اتصال 30 شد در حالی که قبلا 50 وصل می شدم..آیا تو اتصال ADSL هم تاثیر داره؟..اصلا کارش چیه؟؟

دوم اینکه نظرتون در مورد این مودمی که خریدم چیه؟(D-LINK 2520u) آیا اگه 2 روز پشت سر هم کار کنه مشکلی براش پیش نمی یاد که یعنی هنگ و یا اصلا بسوزه....

a1000a
21-10-2009, 10:57
خیلی متشکر جناب ardavan_2008
اول اینکه این spiltter که باید وصل کنیم سرعت اتصال رو کم نمی کنه؟؟؟ آخه من برای مودم دیال آپ انجامش دادم و سرعت اتصال 30 شد در حالی که قبلا 50 وصل می شدم..آیا تو اتصال ADSL هم تاثیر داره؟..اصلا کارش چیه؟؟

دوم اینکه نظرتون در مورد این مودمی که خریدم چیه؟(D-LINK 2520u) آیا اگه 2 روز پشت سر هم کار کنه مشکلی براش پیش نمی یاد که یعنی هنگ و یا اصلا بسوزه....

تا اونجایی که من خبر دارم کم که نمیکنه
برای اینه که سرعت نیاد پایین
نه اینکه سرعت رو بیاره پایین
وبه خاطر نویزه

ardavan_2008
21-10-2009, 14:36
این َADSLما وصل شد اما الان 192.168.1.1رو هر چقدر میزنم همون ارور رو میده The connection was resetیا همچین چیزی می یاد چه طوری درستش کنم(پ*روکسی هم فعال نیست) ؟

zedeh@le_b@h@l
21-10-2009, 14:46
خیلی متشکر جناب ChaoticHead

دوست عزیز...
اولا اسپیلیتر رو باید قبل از تلفن نصب کنی که خیلی مهتره و باعث جلوگیری از نویز بشه... :8:اسپیلیتر کار جدا کردن اطلاعات و صدارو انجام می ده... اگه اسپیلیتر رو باز کنی می بینی که قبل از جایی که می خوای به سیم تلفن وصل کنی یه کیت یا خازن کوچیک هست ولی جایی که به مودم وصل می شه مستقیم اومده از سیم اصلی... مودم adsl به کل با مودم dial up فرق داره پس با هم مقایسه نکن... در مورد مودم هر چی بخری فرقی نداره... asus که خیلی خوبه... ولی مهمتر از اینکه توی این تاپیک نوع مودم رو سوال کنی باید از isp ارائه دهنده بپرسی...:11:

zedeh@le_b@h@l
21-10-2009, 14:51
این َADSLما وصل شد اما الان 192.168.1.1رو هر چقدر میزنم همون ارور رو میده The connection was resetیا همچین چیزی می یاد چه طوری درستش کنم(پ*روکسی هم فعال نیست) ؟

نوع مودمت چیه؟؟؟ با usb وصل کردی یا lan؟؟؟؟؟

ardavan_2008
21-10-2009, 15:01
tp-link8811 هستش با یو اس بی درسته اما موقعه ی Local Area Connection LANنمی یاد و کده کار نمیکنه ..در صورتی که در موقعه ی اتصال یو اس بی می یاد ...تنظیماتش رو چه طور انجام بدم؟

zedeh@le_b@h@l
21-10-2009, 15:10
این َADSLما وصل شد اما الان 192.168.1.1رو هر چقدر میزنم همون ارور رو میده The connection was resetیا همچین چیزی می یاد چه طوری درستش کنم(پ*روکسی هم فعال نیست) ؟وارد control panel و سپس وارد network connectioan شو. بعد روی local connectioan راست کلیک کن و propertise رو انتخاب کن... بعد ip رو روی 192.168.1.1 بعد برو وارد صفحه تنضیمات مودم بشو...مشکلی داشتی باز پست بده...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شرمنده عکس نمی یاد می ذارم برات...

ardavan_2008
21-10-2009, 15:24
local connectioaندارم موقعه ای که USBرو مصل می کنم local connectioaمی یاد ولی LANرو نصب میکنم نمی یاد...

zedeh@le_b@h@l
21-10-2009, 15:28
اگه بخواهید پنجره ای رو که با اون کانکت هستید ببینید، به ترتیب زیر عمل کنید:
1- وارد کنترل پانل بشید.
2- Network Connections رو باز کنید. خواهید دید که دو تا Local Area دارید. یکی مربوط به LAN و دیگری مربوط به USB . مطابق شکل:

3- روی اونی که مربوط به USB هست راست کلیک کرده و Properties رو انتخاب کنید.
4- در پنجره ای که باز میشود، مطابق عکس، تیک گزینه مربوطه رو بزنید تا همیشه آیکن مربوط به اتصال USB رو کنار ساعت (در سیس تری) ببینید.

در ضمن اگه ADSL تون وصل هست و کانکت نمیشید، به تنظیمات تونIP ندید. تا ویندوز به طور اتوماتیک مودم رو برداره و ازش استفاده کنه. مثل عکس:

در ضمن نتیجه رو به من هم بگید.
موفق باشید.

ChaoticHead
21-10-2009, 15:30

همونطوری که دوستمون هم گفت شما مودم دیال آپ رو اصلا نیازی نیست به اسپلیتر وصل کنی، ولی در هر صورت اگر روی خطتون adsl وصل هست ممکنه بخاطر نویز، سرعت دیال آپ بیاد پائین که طبیعیه.

معمولا مارک d-link را خیلی قبول ندارن ولی شما که خریدین دیگه مهم نیست (همونطوری که دوستمون گفت به ISP هم بستگی داره، ولی کلا یک قطعه استاندارده و نباید فرقی بکنه، ISP ها فقط خودشونو راحت می کنن). اگر فقط به یک کامپیوتر وصلش کنین و کانکشن رو بیرون از مودم بسازین (یعنی bridge ) اصلا فشار زیادی به مودم وارد نمی شه، من مودمم دوسالیه خاموش نشده! (البته غیر از مواقعی که برق می ره) ولی مشکلی براش پیش نیومده ( ایسوس 602 )

ardavan_2008
21-10-2009, 15:34
ممنون اما من فقط 1دونه Local Areaدارم که اونم ماله USBهستش ...؟!!!موقعه ای هم که با LANوصلم رو کانکت کلیک میکنم اروره 769رو میده...

ChaoticHead
21-10-2009, 15:38

شما توی منوی استارت برو توی run بعدش تایپ کن cmd ، وقتی پنجره سیاه باز شد توش تایپ کن

ببین چند تا recieved و lost می زنه..

ChaoticHead
21-10-2009, 15:39
ممنون اما من فقط 1دونه Local Areaدارم که اونم ماله USBهستش ...؟!!!موقعه ای هم که با LANوصلم رو کانکت کلیک میکنم اروره 769رو میده...
این یعنی کارت شبکه کامپیوتر تون نصب نیست. برین توی Device manager ببینین توی قسمت network adapters کارت شبکه وجود داره یا نه

zedeh@le_b@h@l
21-10-2009, 15:40
tp-link8811 هستش با یو اس بی درسته اما موقعه ی Local Area Connection LANنمی یاد و کده کار نمیکنه ..در صورتی که در موقعه ی اتصال یو اس بی می یاد ...تنظیماتش رو چه طور انجام بدم؟

یعنی چی؟؟؟؟!!!!! کارت شبکه تو onboard یا جدا خریدی؟؟؟؟!!! حتی مودم وصل نباشه گزینه local connectioan area باید فعال باشه...

a.abbasi72
21-10-2009, 15:52
پس با این حساب اگه کانکشن رو از نوع PPPoe بسازم و یوزر و پسورد رو به مودم بدم بطور اتوماتیک کانکت میشه و در صورت dc شدن از طرف مخابرات خودش دوباره برای تماس مجدد اقدام میکنه؟

ardavan_2008
21-10-2009, 15:54
کارت شبکم فکر کنم.onboard چون کارت شبکه جدا نخریدم...

network adapters

شرمنده ولی چیزی به این اسم نیست...

ChaoticHead
21-10-2009, 16:03
کارت شبکم فکر کنم.onboard چون کارت شبکه جدا نخریدم...

شرمنده ولی چیزی به این اسم نیست...
توی device manager صد در صد هست چون مودمتون به اسم usb ndis توش شناخته شده.

control panel-> system-> hardware-> device manager-> network adapters

در هر صورت به احتمال زیاد کارت شبکه تون از توی bios غیر فعال شده. کامپیوتر را ریستارت کنین، دکمه del را بزنین تا صفحه آبی بایوس بیاد. برین توی قسمت integrated peripherals و بعدش onboard lan یا network یا همچین چیزی را پیدا کنین که در حالت disable هست. بزارینش روی enable یا auto و گزینه save and exit را انتخاب کنبین. سیستم ریستارت می شه و وقتی ویندوز اومد بالا ازتون cd کارت شبکه را می خواد که همون مال مادربوردتون را بزارین تا نصب کنه.

ardavan_2008
21-10-2009, 16:26
ممنون درست شد بلاخره...مشکل از BIOSبود...

یه سوالم داشتم اینه که طبیعیه چراغهای LANو ACTچشمک بزنند یا باید ثابت روشن باشند؟

djmilad_mrb
21-10-2009, 19:48
آقا کوتاه بیا!! من قصدم ارائه اطلاعات غلط نبود. چیزی را هم نمی خواستم پیچیده کنم، همونطوری که دیدین خواهش کرده بودم یک استاد شبکه اگه می تونه بیاد اینا رو توضیح بده.
اگر بیشتر مطالب من توی پست قبلی شما بود که بیکار نبودم بیام دوباره بنویسم، اولش هم نوشتم در تکمیل فرمایشات شما!! اگر با دقت مطالعه کنین متوجه می شین که من چی اضافه کردم!!

بله، سرور به معنی یک کامپیوتر وجود ند اره ولی هر کامپیوتری که مستقیما با کابل lan به مودم متصل شده برای خدمات گرفتن از مودم باید یک ip در محدوده ip روتر (یعنی همون 192.168.1.1) داشته باشه تا روتر بهش سرویس بده. البته دیدم که خودتون در پست بعدیتون متوجه شدین..

ولی چیزی که همچنان اشتباه نوشتین آدرس dns server هست. اصلش اینه که شما باید اون تو آدرس dns شرکت isp تونو وارد کنین (البته با اونی هم که شما زدین کار می کنه)
نمونه برای شرکت داتک

با احترام:11:
دوست من انگار شما هدفت مشخص نیست شما بیشتر دنبال ایراد گرفتن از من هستی تا به فکر کاربرای سایت:19: فکر می کنم نه تنها من، خیلی دیگه از یوزرها ترجیح بدن مثل روش خودم عمل کنن تا روش شما :2:بله
هر دو ظاهرا جواب میدن اما این کجا و آن کجا شاید برای من و شما سخت نباشه اما حکایت لقمه و پیچاندن دور سر برای رسیدن به دهان وگیج کردن یوزر:27:

وقتی میگم شبکه پیچیدس برایه همینه شاید چند روش وجود داشته باشه مهم بهترین روشه:8:
واقعا متاسفم:2: به جای همکاری و کمک، ایراد گرفتن از همدیکه:2:

djmilad_mrb
21-10-2009, 20:00
دوستان اگه قصد حمله به منو ندارن
یه نکته بگم و برم
لزوما و حتما از کانفیگ bridge استفاده کنید (تجربه)
1-اگه اشکالی در اینترنت به وجود بیاد منظورم موقع کانکت کردن( اون پیغامهای شماره دار خطای کانکشن منظورم هست)
در کانفیگ pppoe دیده نمیشه و به مشکل بر میخورید اما در کانفیگ به روش bridge این مشکل وجود نداره
2-سهولت استفاده :شما به راحتی میتونید کانکشن خودتونو قطع یا وصل کنید در صورتی که در روش pppoe شما باید از دکمه پاور مودم برای قطع یا وصل یا از قطع و وصل کردن کارت شبکه
3-بسیار مناسب برای شبکه: مثلا با نرم افزار هایی مثل cafepro شما میتونید نظارت کاملی بر یوزر داشته باشید
اگه از اکانت شبانه استفاده میکنید(ساعات رایگان) با کانفیگ bridge شما به راحتی میتونید سیستم خودتونو تنظیم کنید

پیروز و سر بلند باشید:11:

ChaoticHead
22-10-2009, 00:04
ممنون درست شد بلاخره...مشکل از BIOSبود...

یه سوالم داشتم اینه که طبیعیه چراغهای LANو ACTچشمک بزنند یا باید ثابت روشن باشند؟

بله، چراغ status یا adsl باید ثابت باشه و act هر وقتی که در حال رد و بدل اطلاعات هستین چشمک می زنه. usb و lan هم هر وقت ازشون استفاده بشه چشمک می زنن

ChaoticHead
22-10-2009, 00:15
دوست من انگار شما هدفت مشخص نیست شما بیشتر دنبال ایراد گرفتن از من هستی تا به فکر کاربرای سایت:19: فکر می کنم نه تنها من، خیلی دیگه از یوزرها ترجیح بدن مثل روش خودم عمل کنن تا روش شما :2:بله
هر دو ظاهرا جواب میدن اما این کجا و آن کجا شاید برای من و شما سخت نباشه اما حکایت لقمه و پیچاندن دور سر برای رسیدن به دهان وگیج کردن یوزر:27:

وقتی میگم شبکه پیچیدس برایه همینه شاید چند روش وجود داشته باشه مهم بهترین روشه:8:
واقعا متاسفم:2: به جای همکاری و کمک، ایراد گرفتن از همدیکه:2:
شما مثل اینکه کلا مشکل کم دقتی دارین!! اگه دقت کنین، من مرتبا از پستهای شما تشکر می کنم، حرفای شما را تکمیل می کنم ولی شما بهتون بر می خوره.
هر چیزی را هم برای کاری ساختن، این روشها هم هیچ کدوم مال من و شما نیست!!؛ صرفا شیوه های استفاده از یک وسیله است که هر کدوم به مناسبت و علتی تعبیه شدن، به تناسب کاربرد باید ازشون استفاده کرد و همه حرفهایی که من زدم در روشن کردن این قضیه بوده که اینا کاربردشون کجاست و چطوریه. من شخصا نه مشکلی با شما دارم نه اصلا شما برام مهم هستین که بخوام به هدف ستایش یا نکوهش شخص شما مطلب بنویسم؛ حقیقتش اینقدر علاف نیستم که جنین کاری بکنم.

من اینجا یک هدف بیشتر ندارم؛ اگر بتونم از اطلاعاتی که دارم به دیگران کمک کنم و اگر اطلاعاتی ندارم سعی کنم یاد بگیرم.

لزوما و حتما از کانفیگ bridge استفاده کنید (تجربه)
1-اگه اشکالی در اینترنت به وجود بیاد منظورم موقع کانکت کردن( اون پیغامهای شماره دار خطای کانکشن منظورم هست)
در کانفیگ pppoe دیده نمیشه و به مشکل بر میخورید اما در کانفیگ به روش bridge این مشکل وجود نداره
2-سهولت استفاده :شما به راحتی میتونید کانکشن خودتونو قطع یا وصل کنید در صورتی که در روش pppoe شما باید از دکمه پاور مودم برای قطع یا وصل یا از قطع و وصل کردن کارت شبکه
3-بسیار مناسب برای شبکه: مثلا با نرم افزار هایی مثل cafepro شما میتونید نظارت کاملی بر یوزر داشته باشید
اگه از اکانت شبانه استفاده میکنید(ساعات رایگان) با کانفیگ bridge شما به راحتی میتونید سیستم خودتونو تنظیم کنید بله، خیلی چیزهاش آسونتره. ولی اگه از هر دو پورت یه مودم دو پورت usb/lan (مثل ایسوس 602 یا tplink 8811 )همزمان بخواین اینترنت بگیرین با کانکشن bridge امکان پذیر نیست بنابراین تا جائیکه من می فهمم مزایاش فقط مال موقعیه که یک کامپیوتر تنها بخواد کانکت بشه.

djmilad_mrb
22-10-2009, 00:42
شما مثل اینکه کلا مشکل کم دقتی دارین!! اگه دقت کنین، من مرتبا از پستهای شما تشکر می کنم، حرفای شما را تکمیل می کنم ولی شما بهتون بر می خوره.
هر چیزی را هم برای کاری ساختن، این روشها هم هیچ کدوم مال من و شما نیست!!؛
منم نگفتم که مبتکرشم شما که بنده رو متهم میکنید به کم دقتی تو کدوم پست دیدی گفتم مبتکرشم
شاید هزاران روش باشه:18: اما من ساده ترینشو انتخاب کردم :8:
ببین دوست من من با شما بحثی ندارم نه حالا شایدم هیچ وقت دیگه من بر طبق اطلاعات خودم این راه و پیشنهاد دادم
شما از یه راه دیگه استفاده کن بحثی نیست

من اینجا یک هدف بیشتر ندارم؛ اگر بتونم از اطلاعاتی که دارم به دیگران کمک کنم و اگر اطلاعاتی ندارم سعی کنم یاد بگیرم.
اصلا هدف از بودن همچین تاپیکی بالابردن اطلاعات و افزایش آگاهی در کاربران هست:11:

بله، خیلی چیزهاش آسونتره. ولی اگه از هر دو پورت یه مودم دو پورت usb/lan (مثل ایسوس 602 یا tplink 8811 )همزمان بخواین اینترنت بگیرین با کانکشن bridge امکان پذیر نیست بنابراین مزایاش فقط مال موقعیه که فقط یک کامپیوتر بخواد کانکت بشه.
خوبه گفتم حمله نکنید اگه نمیگفتم چه کار میکردید:27:
تا اونجایی که من امتحان کردم (برای مودم خودم ) این کار شدنی نیست در صورت اتصال از هرکدوم از پورتا اون پورت قطع میشد اگه فرض کنیم سیستم 1 از طریق یو اس بی وصل باشه و سیستم 2 از طریق لن، اونی که زودتر وصل میشد میرفت تو اینترنت و اون یکی قطع میشد:5: البته کلی نیست چون مربوط به مودم خودمه مودمی که معرفی کردیدو نمیدونم اینی که گفتم مربوط به کانفیگ pppoe بود

حالا یه سوالی، اگه بخوایم از یه مودم 4 پورت lan دار بطور همزمان برای 2 تا کامپیوتر اینترنت بگیریم می تونیم برای هر 2 تاشون کانکشن bridge بسازیم و همه شون همزمان از اینترنت استفاده کنن؟
اینکه کاری نداره راحت ترین راه شر کردن کانکشن هست شما میتونید کانکشنتونو به راحتی شر کنید فقط یه نکته که باید ip و dns در حلت اتو قرار بگیرن
در ضمن 4 تا که سهله n کامپیوترم باشه شما میتونید از همین کانکشن استفاده کنید البته راههای دیگه ای هم هست تاکید میکنم این ساده ترین راه هست

ChaoticHead
22-10-2009, 08:52
تا اونجایی که من امتحان کردم (برای مودم خودم ) این کار شدنی نیست در صورت اتصال از هرکدوم از پورتا اون پورت قطع میشد اگه فرض کنیم سیستم 1 از طریق یو اس بی وصل باشه و سیستم 2 از طریق لن، اونی که زودتر وصل میشد میرفت تو اینترنت و اون یکی قطع میشد:5: البته کلی نیست چون مربوط به مودم خودمه مودمی که معرفی کردیدو نمیدونم اینی که گفتم مربوط به کانفیگ pppoe بود

شما مودمتون چیه؟ این کار عملیه (یعنی منم همین الان دارم ازش استفاده می کنم) بشرطی که شما کانکشن pppoe در داخل روتر بسازین. اونوقت هر دو تا کامپیوتر بطور همزمان و خودکار به اینترنت متصل می شن.

اینکه کاری نداره راحت ترین راه شر کردن کانکشن هست شما میتونید کانکشنتونو به راحتی شر کنید فقط یه نکته که باید ip و dns در حلت اتو قرار بگیرن
در ضمن 4 تا که سهله n کامپیوترم باشه شما میتونید از همین کانکشن استفاده کنید البته راههای دیگه ای هم هست
خیلی ممنون. منظور از share کردن اینه که یه شبکه درست کنیم و بینشون کانکشن را share کنیم؟یعنی نیاز داریم یه کامپیوتر بعنوان سرور، مودم بهش وصل بشه و بقیه با هاب به اون وصل بشن؟ یا بازم همه به مودم وصل می شن؟

djmilad_mrb
22-10-2009, 11:59
شما مودمتون چیه؟ این کار عملیه (یعنی منم همین الان دارم ازش استفاده می کنم) بشرطی که شما کانکشن pppoe در داخل روتر بسازین. اونوقت هر دو تا کامپیوتر بطور همزمان و خودکار به اینترنت متصل می شن.
مودم من دی لینک 2520 هست منم فکر میکردم باید بشه اما نشد :19:
در نهایت بازم مشکلی نیست یه مدت من از کابل کراس برای شبکه کردن 2 تا کامپیوتر استفاده کردم مشکلیم نداشتم منتها بعد رفتم و یه هاب سوییچ گرفتم :27:

خیلی ممنون. منظور از share کردن اینه که یه شبکه درست کنیم و بینشون کانکشن را share کنیم؟یعنی نیاز داریم یه کامپیوتر بعنوان سرور، مودم بهش وصل بشه و بقیه با هاب به اون وصل بشن؟ یا بازم همه به مودم وصل می شن؟

بله دقیقا شما اول باید کامپیوترهاتون شبکه باشن بعد اینکارو انجام بدید فقط این نکته رو بگم این ساده ترین راه هست بهترین راه نیست در ضمن مودم فقط به سرور وصل هست وبقیه به سرور:5:
بهترین راه نصب ویندوز سرور هست :8:
در این روش حتما سیستم های دیگه به غیر از سیستم اصلی ip شون روی حالت اتو قرار بگیره:11:

ببینید دوست من من نه مبتکره کانفیگ bridge ام نه pppoe منتها بر اساس اطلاعات خودم و خوندن کتابهای متعدد در این زمینه بهترین کانفیگ همون bridge هست شاید شبکه کردن از این روش به آسونیه pppoe نباشه منتها عامل مهمی در شبکه کردن هست به نام کنترل وامنیت دیتا در شبکه که متاسفانه در روش pppoe امکانپذیر نیست
بذارید یه مثال بزنم فرض کنید اینترنت بین دو سیستم تقسیم شده یوزر 1 قصد دانلود با برنامه دانلود منیجر و یوزر 2 در حال پیج باز کردن میبینید که اتصال یوزر 2 قطع میشه چرا چون تمام پهنای باند توسط نرم افزار idm گرفته شده و به اون سیستم چیزی نمیرسه
اینجاس که بحث مدیریت وکنترل یوزر مشخص میشه :40:
بحث دوم دانستن پیغام خطا در کانکت کردن هست (اگر با مشکل مواجه شدید)
که در کانفیگ pppoe امکان پذیر نیست
در نهایت انتخاب با خود شماست:11:

zedeh@le_b@h@l
22-10-2009, 14:36
می گم دوستان من اصلا با اینترنت کار نکنم باز reseived و send کار می کنه... از کجا می تونم بفهمم چه برنامه ای داره کار می کنه؟؟؟ً!! ویروسی هست یا برنامه ای داره اپدیت می شه؟؟؟؟؟ انتی ویروس من nod 32 که تقصیر این بدبختم نیست چون هر موقع نگاه می کنم در حال اپدیت نیست... چکار کنیم adsl که به من نمی دن تا یه چند وقت دیگه اینم سرعت dial up رو می گیره...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdyari77
22-10-2009, 15:25
ممکنه پسورده adsl تو رو زده باشن(ADSL dari dige are? o) اگه adsl نداری نود32 تو هم حتما آپ نیست پس اینو همیشه بدون هیچ آنتی ویروسی تا آپ نشه بدرد نمیخوره و سیستم شما هم ویروسیه راستی من هم به جمع p30world اضافه شدم

ehsan_old
22-10-2009, 15:37
بهترین کانفیگ همون bridge هست شاید شبکه کردن از این روش به آسونیه pppoe نباشه منتها عامل مهمی در شبکه کردن هست به نام کنترل وامنیت دیتا در شبکه که متاسفانه در روش pppoe امکانپذیر نیست
بذارید یه مثال بزنم فرض کنید اینترنت بین دو سیستم تقسیم شده یوزر 1 قصد دانلود با برنامه دانلود منیجر و یوزر 2 در حال پیج باز کردن میبینید که اتصال یوزر 2 قطع میشه چرا چون تمام پهنای باند توسط نرم افزار idm گرفته شده و به اون سیستم چیزی نمیرسه
اینجاس که بحث مدیریت وکنترل یوزر مشخص میشه :40:
بحث دوم دانستن پیغام خطا در کانکت کردن هست (اگر با مشکل مواجه شدید)
که در کانفیگ pppoe امکان پذیر نیست
در نهایت انتخاب با خود شماست:11:

بحث دوم خيلي خوبه براي شناخت پيغام خطاها

بعضي مودم ها قابليت تنظيم پهناي باند براي user ها در حالت PPPoE رو در خود مودم دارند.

نوشته شده توسط ChaoticHead مشاهده تاپيک
حالا یه سوالی، اگه بخوایم از یه مودم 4 پورت lan دار بطور همزمان برای 2 تا کامپیوتر اینترنت بگیریم می تونیم برای هر 2 تاشون کانکشن bridge بسازیم و همه شون همزمان از اینترنت استفاده کنن؟

من هر چي دنبال اصل اين پست ميگردم، پيداش نميكنم.

ولي جواب اينه كه نميشه با 2 كانكشن Bridge همزمان وصل شد.

ChaoticHead
22-10-2009, 16:17
می گم دوستان من اصلا با اینترنت کار نکنم باز reseived و send کار می کنه... از کجا می تونم بفهمم چه برنامه ای داره کار می کنه؟؟؟ً!! ویروسی هست یا برنامه ای داره اپدیت می شه؟؟؟؟؟ انتی ویروس من nod 32 که تقصیر این بدبختم نیست چون هر موقع نگاه می کنم در حال اپدیت نیست... چکار کنیم adsl که به من نمی دن تا یه چند وقت دیگه اینم سرعت dial up رو می گیره...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممکنه تروجان باشه. اگه آنتی ویروست نسخه smart security با firewall باشه اگه روی آیکونش پائین صفحه کلیک کنی گزینه show network connections داره که نشون می ده چه برنامه هایی از انترنت استفاده می کنن. اگر نداری پیشنهاد می کنم این نسخه را دانلود کن:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته از برنامه های net traffic monitor هم می شه استفاده کرد.

pedram_sad
22-10-2009, 17:07
دوستان من asus am 602 دارم
تو تنظیمات مودم software version رو برای من نوشته :

این اخرین version هست؟

سایت asus رفتم دیدم یک دونه فقط هست به تاریخ 2008 با این اسم :

306064V00

لازمه up کنمش ؟

Saman-tci
22-10-2009, 17:11
دوستان من asus 602 دارم ...

الانم با اون کانکت هستم ولی میخوام بدونم مثلاً الان با چه سرعتی کانکت شده ...؟ از کجا میتونم ببینم ..؟
.
یکی دیگه اینکه مگه نباید کانکشن جداگانه داشته باشه ...؟ این کانکشن کجاس ..؟

Saman-tci
22-10-2009, 17:19
و آخرین سوال ....
.
من میخوام سرعت اتصال به اینترنت رو بدونم ... چون از این شرکتی که گرفتم هر روز با یه سرعت کانکت میشم برای همین برام خیلی مهمه که بدونم الان با چه سرعتی کانکت شدم ...
قبلاً که dlink 200 داشتم موقع اتصال میزد ولی الان که asus 602 گرفتم سرعتو هر بار 100mb میزنه چون با lan وصل میشم ...
.
حالا میخوام ببینم راهی هست که بشه فهمید مثلاً الان با چه سرعتی کانکت شدم یا نه ....؟ و اینکه از کجا میتونم کانکشن رو disconnect کنم ...؟ فقط باید برای قطع کردن اینترنت حتماً مودم رو خاموش کنم ...؟؟؟؟؟؟؟؟

ChaoticHead
22-10-2009, 17:53
دوستان من asus am 602 دارم
تو تنظیمات مودم software version رو برای من نوشته :

این اخرین version هست؟

سایت asus رفتم دیدم یک دونه فقط هست به تاریخ 2008 با این اسم :

306064V00

لازمه up کنمش ؟
نه نیازی نیست، و اصلا کار خطرناکی هم باید باشه چون من شک دارم اون firmware اصلا مال این 602 هایی باشه که توی بازار ایرانه (من خودمم هم دارم). توجه کنید توی سایت نوشته WLAM602 ولی روی جعبه شما چنین چیزی ننوشته!! اصلا چه جوری می خوای up کنیش؟

و آخرین سوال ....
.
من میخوام سرعت اتصال به اینترنت رو بدونم ... چون از این شرکتی که گرفتم هر روز با یه سرعت کانکت میشم برای همین برام خیلی مهمه که بدونم الان با چه سرعتی کانکت شدم ...
قبلاً که dlink 200 داشتم موقع اتصال میزد ولی الان که asus 602 گرفتم سرعتو هر بار 100mb میزنه چون با lan وصل میشم ...
.
حالا میخوام ببینم راهی هست که بشه فهمید مثلاً الان با چه سرعتی کانکت شدم یا نه ....؟ و اینکه از کجا میتونم کانکشن رو disconnect کنم ...؟ فقط باید برای قطع کردن اینترنت حتماً مودم رو خاموش کنم ...؟؟؟؟؟؟؟؟
نخیر شما با هیچ جور کانکشنی نمی تونی سرعت واقعیتو ببینی، باید از یک برنامه monitor net استفاده کنی.
برای دیسکانکت کردن کافیه network connections را باز کنی و از اونجا دیسکانکت کنی. برای این که علامتشم ببینی کافیه بعد از باز کردن local area connection و انتخاب properties از اون پائین show icon in notification را تیک بزنی. از همون جا هم میشه disconnect کرد.
دوستمون اینجا توضیح داده:

اگه بخواهید پنجره ای رو که با اون کانکت هستید ببینید، به ترتیب زیر عمل کنید:
1- وارد کنترل پانل بشید.
2- Network Connections رو باز کنید. خواهید دید که دو تا Local Area دارید. یکی مربوط به LAN و دیگری مربوط به USB . مطابق شکل:

3- روی اونی که مربوط به USB هست راست کلیک کرده و Properties رو انتخاب کنید.
4- در پنجره ای که باز میشود، مطابق عکس، تیک گزینه مربوطه رو بزنید تا همیشه آیکن مربوط به اتصال USB رو کنار ساعت (در سیس تری) ببینید.

موفق باشید.

Saman-tci
22-10-2009, 18:29
برای دیسکانکت کردن کافیه network connections را باز کنی و از اونجا دیسکانکت کنی.

دوست من از این مسیری که شما نمیشه دیسکانکت کرد .... گزینه دیسکانکت نداره Disable داره که البته اونم کار همونو میکنه .....

a1000a
22-10-2009, 18:31
اصلا مودمو خاموشش کن
راحت

FeelGood
22-10-2009, 18:42
سلام
چراغ act مودم که AM602 هست بدون داشتن هیچ گونه فعالیتی مدام چشمک میزنه حتی وقتی دیسکانکت هستم!که قبلا اینجوری نبود نمیدونم چش شده راهنمایی کنید لطفا

djmilad_mrb
22-10-2009, 19:55
بحث دوم خيلي خوبه براي شناخت پيغام خطاها

بعضي مودم ها قابليت تنظيم پهناي باند براي user ها در حالت PPPoE رو در خود مودم دارند.
شاید داشته باشن اما اگه اینجوریه که شما میگید پس لابد دیگه ویندوز سرور به درد نمیخوره و استفاده کردن از برنامه هایی مثل cafe pro و امثالهم بی معنیه به نظرم اگه هم داشته باشه به قدرت ویندوز سرور و دیگر نرم افزار ها نیست:11:

ولي جواب اينه كه نميشه با 2 كانكشن Bridge همزمان وصل شد.
بله حق با شماست منتها میتونی کانکشن رو شر کنی وقتی هم اینکار رو انجام دادی حالا چه 2 تا چه 100 تا همه کانکت میشن:27:

pedram_sad
22-10-2009, 20:08
نه نیازی نیست، و اصلا کار خطرناکی هم باید باشه چون من شک دارم اون firmware اصلا مال این 602 هایی باشه که توی بازار ایرانه (من خودمم هم دارم). توجه کنید توی سایت نوشته WLAM602 ولی روی جعبه شما چنین چیزی ننوشته!! اصلا چه جوری می خوای up کنیش؟

من 2 تا از این مودم خریدم با فاصله 20 روز از هم که یکی الان 3.06 هست و یکی دیگه الان 3.02
up کردنش هم که کار سختی نیست از طریق update software تو قسمت تنظیمات مودم 192.168.1.1 وجود داره

دوستمون تو این تاپیک هم کامل توضیح دادن :

ChaoticHead
22-10-2009, 22:40
دوست من از این مسیری که شما نمیشه دیسکانکت کرد .... گزینه دیسکانکت نداره Disable داره که البته اونم کار همونو میکنه .....
شما کانکشن نساختی که بخوای disconnect کنی! یه ارتباط شبکه داری که با قطع کابل یا خاموش کردن مودم بطور فیزیکی disconnect می شه و با اون گزینه بطور نرم افزاری disable می شه. شما هم همون نرم افزاری را می خواستی که همین disable هست.

من 2 تا از این مودم خریدم با فاصله 20 روز از هم که یکی الان 3.06 هست و یکی دیگه الان 3.02
up کردنش هم که کار سختی نیست از طریق update software تو قسمت تنظیمات مودم 192.168.1.1 وجود داره

دوستمون تو این تاپیک هم کامل توضیح دادن :

خوب شما خودت آپدیت کردی؟ با کدوم فایل؟ تغییری کرد؟

a.abbasi72
22-10-2009, 22:54
اینترنت من امروز وصل شده اما وقتی دانلود می کنم اول سرعت روی 160 هست ولی بعد از چند ثانیه میاد بین 15-30
خطم رو از نداگستر 128 گرفتم که گفت به اندازه 512 گاهی بیشتر از اون کار می ده
حالا مشکل از خطه یا کامپیوتر من مشکل داره؟؟؟

pedram_sad
22-10-2009, 23:11
خوب شما خودت آپدیت کردی؟ با کدوم فایل؟ تغییری کرد؟
نه دیگه :31:
اومدم بپرسم از بقیه دوستان ببینم پیشنهاد میشه این کار یا نه
و این که اون Firmware قبلیشون همینی بوده که من الان دارم یا نه

Navid.H
23-10-2009, 00:16
اینترنت من امروز وصل شده اما وقتی دانلود می کنم اول سرعت روی 160 هست ولی بعد از چند ثانیه میاد بین 15-30

فکر نمی کنم مشکل از جایی باشه.
دانلود 128 بین 15 تا 20 که واسه شما تا 30 هم میرسه.
شاید شبا سرعتت بره بالا:20:

a1000a
23-10-2009, 00:17
شما 128 گرفتی
الان من هم با 50 میگیرم
نباید انتظار داشته باشیم همیشه اینطوری باشه

FeelGood
23-10-2009, 00:50
سلام
چراغ act مودم که AM602 هست بدون داشتن هیچ گونه فعالیتی مدام چشمک میزنه حتی وقتی دیسکانکت هستم!که قبلا اینجوری نبود نمیدونم چش شده راهنمایی کنید لطفا
کسی این مشکل براش پیش نیومده؟؟؟

ChaoticHead
23-10-2009, 08:10
یکی اینکه خوش شانسی که بقیه کسایی که روی خطت هستن کم مصرفن! دوم اینکه اگه خطت محدودیت حجمی داره، شرکتها معمولا روی خطهای حجمی سرعتو با دست و دلبازی می دن چون براشون فرقی نداره، هزینه اصلی مال حجمیه که شما می گیری حالا هر چی سرعتت بالاتر باشه حجمت زودتر تموم می شه..

نه دیگه :31:
اومدم بپرسم از بقیه دوستان ببینم پیشنهاد میشه این کار یا نه
و این که اون Firmware قبلیشون همینی بوده که من الان دارم یا نه

اون نسخه ای که توی تاپیک شاتله طبق گفته یکی از بچه ها ورژن هک شده tp link 8811 برای ایسوس 602 هست که چیپشون یکیه برای ما هم درست کار می کنه. یک نفر دیگه اینجا با همونی که روی سایت ایسوس هست آپدیت کرده و اونهم درست کار کرده. ظاهرا این دو تا هیچ کدوم دقیقا مال دستگاه ما نیست ولی هر دو شون کار می کنه!!

این یکیی هم آخرین بتای رسمی از خود شرکت ایسوس مخصوص AM602 . این رو هم بعضی از دوستان ریختن و درست کار می کنه.
BETA VERSION): [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rocket
23-10-2009, 11:49
سلام رفقا!
دو روز پیش وارد قسمت پیگیری قرارداد سایت شاتل شدم و دیدم نوشته 92% انجام شده و تو مرحله ی آماده ی نصب قرار دارم! ولی هنوز چراغ وضعیت مودم Zyxel خاموشه! با پشتیبانی تهران تماس گرفتم گفتن باید از شهرتون پیگیری کنید! با پشتیبانی آمل تماس گرفتم گفتن باید یه سری مراحل اداری طی بشه! (البته هنوز باهام تماس نگرفتن برای نصب!) کسی میدونه مشکل چیه!؟(مثلا ممکنه خطم PCM از آب در اومده باشه!؟)
ضمنا مودم رو هم کاملا کانفیگ کردم و تمام اتصالات درسته!

a1000a
23-10-2009, 11:51
سلام رفقا!
دو روز پیش وارد قسمت پیگیری قرارداد سایت شاتل شدم و دیدم نوشته 92% انجام شده و تو مرحله ی آماده ی نصب قرار دارم! ولی هنوز چراغ وضعیت مودم Zyxel خاموشه! با پشتیبانی تهران تماس گرفتم گفتن باید از شهرتون پیگیری کنید! با پشتیبانی آمل تماس گرفتم گفتن باید یه سری مراحل اداری طی بشه! (البته هنوز باهام تماس نگرفتن برای نصب!) کسی میدونه مشکل چیه!؟(مثلا ممکنه خطم PCM از آب در اومده باشه!؟)

خطه من pcm بودش
اومدن رفع کردن(نیم ساعت کارداره)
در ضمن
تا وصل نشه که اینترنت شما کار نمیکنه

saeedn70
23-10-2009, 11:52
سلام رفقا!

هر وقت چراغ status روشن شد و ثابت موند اونموقع کانکشن بساز و وصل میشی

alishahvali
23-10-2009, 13:25
سلام به همگي
من يه خط ADSL گرفتم به همراه مودم TP-LINK 8811 اگه ميشه به طور كامل راه اندازي مودم را توضيح بدين كارم بد جور گيره

اگه قبلا در اين مورد بحث شده بايد ببخشيد بدجور عجله داشتم كه اين پست را زدم

ChaoticHead
23-10-2009, 13:28
سلام به همگي
من يه خط ADSL گرفتم به همراه مودم TP-LINK 8811 اگه ميشه به طور كامل راه اندازي مودم را توضيح بدين كارم بد جور گيره

اگه قبلا در اين مورد بحث شده بايد ببخشيد بدجور عجله داشتم كه اين پست را زدم
شما اگه یه کامپیوتر بیشتر نداری، راحت ترین راه اینه که یا usb وصلش کنی به کامپیوتر. cd شو بزاری درایور usb رو نصب کنی. از توی network connection wizard یه کانکشن بسازی و حالشو ببری!

اینجا هم دستورالعمل تصویریش

این یکی خیلی بهتره

pedram_sad
23-10-2009, 13:45
سلام رفقا!
سلام
برای منم همینطوری بود
تا ساعت 5 عصر خود به خود status سبز میشه

pedram_sad
23-10-2009, 13:50
کسی این مشکل براش پیش نیومده؟؟؟
دوست عزیز من 3 تا از این مدل دیدم همشون اینطورین مشکلی نیست
و اون Act چشمک زن هم چون با lan در ارتباطه واسه همین مقدار کمی اطلاعات رد و بدل میکنه و blink هست

rocket
23-10-2009, 16:07
سلام
برای منم همینطوری بود
تا ساعت 5 عصر خود به خود status سبز میشه

سلام
ساعت 5 عصر چه روزی؟

alishahvali
23-10-2009, 16:09
شما اگه یه کامپیوتر بیشتر نداری، راحت ترین راه اینه که یا usb وصلش کنی به کامپیوتر. cd شو بزاری درایور usb رو نصب کنی. از توی network connection wizard یه کانکشن بسازی و حالشو ببری!

اینجا هم دستورالعمل تصویریش
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین یکی خیلی بهتره

ممنون از جوابتون مشكلم حل شد ولي يه مشكل ديگه پيش اومد
بعد از چند دقيقه اتصالي كه با usb بود قطع ميشه اگه ميشه بگيد مشكل از چيه
واينكه چطوري ميتونم با LAN متصل بشم

zedeh@le_b@h@l
23-10-2009, 16:40
سلام رفقا!

اگر خط تلفنت pcm باشه دیگه وصل نمی کردن... وقتی نوشته در حال نصب یعنی خطت رانژه شده... از اتصالت و اسپیلیتر گذاشتنت مطمئن شو...

zedeh@le_b@h@l
23-10-2009, 16:42
نوشته شده توسط alishahvali
ممنون از جوابتون مشكلم حل شد ولي يه مشكل ديگه پيش اومد
بعد از چند دقيقه اتصالي كه با usb بود قطع ميشه اگه ميشه بگيد مشكل از چيه
واينكه چطوري ميتونم با LAN متصل بشم

کاری نداره... سیم lan رو از پشت مودم وصل کن به کارت شبکه... دیگه فکر نکنم اگر قبلا تنضیماتو انجام داده باشی به روش pppoe بخواد دوباره config کنی...

ghahremanimehdi
23-10-2009, 17:43
کسی اینجا مودم وایرلس داره ؟ بهترین مودم وایرلس سازگار با شاتل چیه؟ از 60 تومن به بالا موجوده .
من نظرم روی ASUS AM604g هست که 75 تومنه

Mr.Vahid
23-10-2009, 19:00
ایا نوع مودم adsl در سرعت اینترنت تاثیر داره؟!

a1000a
23-10-2009, 19:06

100 در 100
100%
شک نکن

Mr.Vahid
23-10-2009, 19:09
100 در 100
100%
شک نکن

خوب الان من از symphony استفاده می کنم

ایا از این بهترم هست؟

joykiller360
23-10-2009, 22:08
سلام دوستان گل این بخش اقا من چند روز دیگه میخوام یه asus 604 بخرم و با اجازه چند تا سول دارم.

ممنون

1. تنظیم کردن مودما مثل هم هست ؟ یعنی این که من الان میتونم tp link 8811 رو خودم تنظیم کنم ایا asus هم میتونم؟
2. و این که چه جوری میشه رو شبکه وایرلسش قفل گذاشت؟ :11:

ahriman323
23-10-2009, 22:49
نه!همه مودم ها بر اساس یک استاندارد تولید میشن!
شما چه از symphony استفاده کنی چه از linksys و ... سرعت دانلودت یکی هست!

سلام دوستان گل این بخش اقا من چند روز دیگه میخوام یه asus 604 بخرم و با اجازه چند تا سول دارم.

ممنون

1. تنظیم کردن مودما مثل هم هست ؟ یعنی این که من الان میتونم tp link 8811 رو خودم تنظیم کنم ایا asus هم میتونم؟
2. و این که چه جوری میشه رو شبکه وایرلسش قفل گذاشت؟ :11:

بله اصل کار یکی هست شاید یکم تغییرات داشته باشه!
بله!
دومی را اطلاع ندارم دوستان جواب میدن!

babak_beiknejat
23-10-2009, 23:02
سلام به همه
بنده یه مودم مدل Zhone دارم ، این نوع مودم یه نویزگیر داخلی توش داره اما اخیرا بطور ناگهانی یه نویز شدیدی رو خط تلفن میندازه و هنگامیکه اون رو یه بار قطع و وصلش میکنم دیگه اتصالش با ISP برقرار نیمشه بطوریکه هر ده ثانیه چراغ وضعیت چشمک میزنه و بعد خاموش میشه اما ثابت نیمیشه
به نظر شما علت چی میتونه باشه ؟

wichidika
24-10-2009, 00:55

براي سرعت هاي بالا شايد وبراي اينترنت ايران كه حداكثر:19: يك مگ دومگ نه زياد تاثير نداره

wichidika
24-10-2009, 01:09
کسی اینجا مودم وایرلس داره ؟ بهترین مودم وایرلس سازگار با شاتل چیه؟ از 60 تومن به بالا موجوده .

asus wl-am604g وايرلسش زياد قوي نيست ها.
اگر وايرلسش قوي مي خواي asus wl-600g يا asus-dsl n11 بگير.
dsl-g31 هست كه فعلاً به ايران نيامده وچند ماه ديگه مياد برد درفضاي آزاد حدود 100 متر زده.

ghahremanimehdi
24-10-2009, 01:33
asus wl-am604g وايرلسش زياد قوي نيست ها.
اگر وايرلسش قوي مي خواي asus wl-600g يا asus-dsl n11 بگير.
dsl-g31 هست كه فعلاً به ايران نيامده وچند ماه ديگه مياد برد درفضاي آزاد حدود 100 متر زده.

قیمت این مدلهایی که گفتی حدودا چند و آیا تو بازار گیر میاد؟ حقیقتش من نمیخوام زیاد گرون دربیاد.

ChaoticHead
24-10-2009, 04:39
اون هم خوبه ولی خود شاتل به ملت مودم Zyxel p660hw می ده که مودم خوبیه، همون حدود قیمت هم هست تا 10 تومن گرونتر. می تونی اینو بگیری (از خودشون نخر گرون می دن)

قیمت این مدلهایی که گفتی حدودا چند و آیا تو بازار گیر میاد؟ حقیقتش من نمیخوام زیاد گرون دربیاد.
اونا خیلی گرونتره، کمتر هم گیر میاد. احتمالا به کارت نیاد.

tantan09
24-10-2009, 10:55
سلام یک مشکل :من d-link 2640t dsl دارم و یک آیفون . موبایلم بهش وصل نمی شه باید firmware مودم را آپ گرید کنم ولی توی سایت d-link در ایران که می پردم هیچی از firmware آن نداره بعد firmware هم باید مخصوص ایران باشه کسی می تونه کمک کنه؟

wichidika
24-10-2009, 12:37

ببين با حدود 70-80 هزار تومان هرجنسي بگيري تقريبا يك كيفيت داره.
والا اين جا ايران معلوم نيست دقيقاً كي مدل جديد وارد بازار ايران بشه. اگر همون 60 -70 تومان مي خواهيد هزينه كنيد صبر كنيد تا asus dsl-g31 بياد تو يه سايت تواينترنت قيمت زده بود حساب كردم به پول ايران شد
حدود 60 هزار تومان.
اما قيمت asus-wl600g حدود90تا 130 تومان هست.
قيمت asus-dsl-n11 حدود 120تا140 تومان هست.به مرور زمان قيمتها پايين مياد.
راجع به ماركهاي ديگه هم تحقيق كنيد بد نيست.

ghahremanimehdi
24-10-2009, 17:04
این چطوره :
LINKSYS WAG54G2

یکی از دوستان این مودم رو ماه پیش 69 خریده .

ChaoticHead
24-10-2009, 19:25
این چطوره :
LINKSYS WAG54G2

یکی از دوستان این مودم رو ماه پیش 69 خریده .

اینم خوبه ولی چون آنتنش داخلیه از اون دو تا مدل که گفتم بردش کمتره. قیمتش هم الان 80 تومنه (اکبند با گارانتی اصلی)

ghahremanimehdi
24-10-2009, 20:58
اینم خوبه ولی چون آنتنش داخلیه از اون دو تا مدل که گفتم بردش کمتره. قیمتش هم الان 80 تومنه (اکبند با گارانتی اصلی)

این یکی چطوره ؟ بهتر نیست؟

لینکسیس مدل WAG200G

online_amin
24-10-2009, 22:05
سلام,

من رفتم برای یکی, از شاتل سرویس گرفتم. یه مودم Zyxel بهش داد. امروز هم که وصل شد.

اما مشکلش اینه که هر 30 ثانیه یک بار دیسکانکت میکنه.

اگر این مشکل از نویز نباشه, از کجا میتونه باشه که من برم چک کنم؟

فکر نمیکنم از نویز باشه, اخه اگر نویز داشته باشی هر 30 ثانیه دیسکانکت نمیشی که, مثلا یه بار یک ساعته دیسکانکت میشی, یک بار 20 دقیقه ای و.. اما این هر 30 ثانیه یه بار...

مشکل از کجا میتونه باشه؟

سرعت اینترنتش هم خیلی پایینه. صفحه ها رو به زور باز میکنه.

a1000a
24-10-2009, 22:08
سلام,

من رفتم برای یکی, از شاتل سرویس گرفتم. یه مودم Zyxel بهش داد. امروز هم که وصل شد.

اما مشکلش اینه که هر 30 ثانیه یک بار دیسکانکت میکنه.

اگر این مشکل از نویز نباشه, از کجا میتونه باشه که من برم چک کنم؟

فکر نمیکنم از نویز باشه, اخه اگر نویز داشته باشی هر 30 ثانیه دیسکانکت نمیشی که, مثلا یه بار یک ساعته دیسکانکت میشی, یک بار 20 دقیقه ای و.. اما این هر 30 ثانیه یه بار...

مشکل از کجا میتونه باشه؟

سرعت اینترنتش هم خیلی پایینه. صفحه ها رو به زور باز میکنه.

گفتم که
احتمالا از اسپلیتر هستش
نصب کردی رو خط هات؟؟؟

ChaoticHead
24-10-2009, 22:14
این یکی چطوره ؟ بهتر نیست؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینکسیس مدل WAG200G
این یکی خیلی بهتره ولی چند وقته تولیدش متوقف شده. ممکنه توی بازار هنوز گیر بیارین (اگه گیر آوردین منم خبر کنین:20:)

البته شما که برای شاتل می خواین همون zyxel هم مودم خوبیه ها

Iranian boy10
24-10-2009, 22:30
سلام قيمت هاي مودم هارو ميخواستم اگه يه لينكي بديد كه قيمت هاي همه ي مودم ها توش باشه خيلي خوبه:10:
راستي من يه سوال دارم ميشه من خط خونه رو Adsl كنم بعد يه سيم به همسايه بدم . ميشه من از سيمهاي فيبر نوري استفاده كنم از اين سيمها به همه ميفروشن يا نه ؟!

يه سوال ديگه موقعي كه با Adsl كانكت شدم با تلفن ميتونم جايي رو بگيرم يا فقط يكي ميتونه خونه رو بگيره؟

ممنون ميشم جواب بدين:11::40:

ghahremanimehdi
24-10-2009, 22:56
این یکی خیلی بهتره ولی چند وقته تولیدش متوقف شده. ممکنه توی بازار هنوز گیر بیارین (اگه گیر آوردین منم خبر کنین:20:)

البته شما که برای شاتل می خواین همون zyxel هم مودم خوبیه ها

اینجا رو ببین :

camel_60
24-10-2009, 23:24
درود

طرز کانفیگ کردن مودم d-link dsl 2640u لطفا:10::10::10::10:

Iranian boy10
24-10-2009, 23:40
جواب بدين لطفاًًًًًًًًًًًًًًًًًًًً .................................................. ...........................................

azazaz
25-10-2009, 00:32
سلام من از خود صبا مودم broad kam مدل pj872 گرفتم 50000 تومن هزینه اش شد چطور مودمیه خوبه واینکه گرون بهم نداند اگه لطف کنید طریف کانفیگ کردنش هم بگید ممنون میشم

ChaoticHead
25-10-2009, 05:01
سلام قيمت هاي مودم هارو ميخواستم اگه يه لينكي بديد كه قيمت هاي همه ي مودم ها توش باشه خيلي خوبه:10:

راستي من يه سوال دارم ميشه من خط خونه رو Adsl كنم بعد يه سيم به همسايه بدم . ميشه من از سيمهاي فيبر نوري استفاده كنم از اين سيمها به همه ميفروشن يا نه ؟!
فیبر نوری که نه !! شما کابل شبکه Lan لازم داری که مغازه های کامپیوتری می فروشن، کار سختی نیست، فقط بشرط اینکه کمتر از 100 متر فاصله داشته باشین

يه سوال ديگه موقعي كه با Adsl كانكت شدم با تلفن ميتونم جايي رو بگيرم يا فقط يكي ميتونه خونه رو بگيره؟

بله، از مزایای Adsl اینه که هیچ مزاحمتی برای تماسهای تلفنی شما درست نمی کنه. (اگر چه من ترجیح می دم یه خط مخصوص adsl بزارم که اصلا زنگ خور نداشته باشه)

ChaoticHead
25-10-2009, 05:06
اینجا رو ببین :

این که موجودی نداره

موجود در انبار: خیر
هزینه حمل و نقل: ۴۰,۰۰۰ ریال
ولی گفتم اگه بری بازار شاید پیدا شه

r4pbr4p
25-10-2009, 10:34
درود

طرز کانفیگ کردن مودم d-link dsl 2640u لطفا:10::10::10::10:

طبق سرویسی که داری میتونی تنظیمات رو انتخاب کنی

اگه هم نتونستی پیدا کنی بگو چه سرویسی داری تا بت بگم

r4pbr4p
25-10-2009, 10:38

ممنون ميشم جواب بدين:11::40:

لیست قیمت...

میتونی یه کابل شبکه بکشی

بله میتونی تماس هم بگیری

alizshah
25-10-2009, 12:34
کدوم چراغ های مودم نباید چشمک بزنه ؟
واسه من usb تند تند روشن خاموش میشه
البته مشکلی تو سرعت و ... حس نمیکنم ....
چون شنیدم فقط باید act جشمک بزنه که میرنه

salman.ba
25-10-2009, 13:02
سلام
من یک مودم وایرلس Dlink dsl-2740b دارم adsl رو وصل کردم و می تونم ازش استفاده کنم ولی تا زمانی که به اون خط تلفنی وصل نباشه یه تلفن بیسیم دارم که وقتی می زنم به پریز چراغ dsl می پره و اینترنتم قطع می شه همین که درش می آرم درست می شه و یه تلفن معمولی هم دارم و اون یکی تو پریز باشه مشکلی نداره ولی همین که زنگ می خوره بازم مثل اون لینکم می پره.اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون می شم.

a1000a
25-10-2009, 13:24
سلام
من یک مودم وایرلس Dlink dsl-2740b دارم adsl رو وصل کردم و می تونم ازش استفاده کنم ولی تا زمانی که به اون خط تلفنی وصل نباشه یه تلفن بیسیم دارم که وقتی می زنم به پریز چراغ dsl می پره و اینترنتم قطع می شه همین که درش می آرم درست می شه و یه تلفن معمولی هم دارم و اون یکی تو پریز باشه مشکلی نداره ولی همین که زنگ می خوره بازم مثل اون لینکم می پره.اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون می شم.

بهش اسپلیتر زدی؟؟؟

salman.ba
25-10-2009, 13:56
بهش اسپلیتر زدی؟؟؟
بله دوست عزیز اسپلیتر هم بهش وصله

camel_60
25-10-2009, 15:47
طبق سرویسی که داری میتونی تنظیمات رو انتخاب کنی

اگه هم نتونستی پیدا کنی بگو چه سرویسی داری تا بت بگم

نقل قول:

درود

طرز کانفیگ کردن مودم ASUS WL-AM604g لطفا
شرمنده مدل رو اشتباهی نوشته بودم

ahriman323
25-10-2009, 16:58

در مودم‌ها معمولا چراغ‌هايي با اسامي مختلف status, link, sync, wan وجود دارد که اين چراغ هميشه بايد به صورت ثابت و روشن باشد. خاموش بودن اين چراغ و يا چشمک زدن آن به صورت ممتد بيان‌گر وجود اختلال در سيستم است.

ChaoticHead
25-10-2009, 18:43

چراغهای usb , act , lan , wireless همیشه موقع کار چشمک می زنن و کاملا طبیعیه. سرعت اون چشمک زدن هم معمولا بستگی به میزان اطلاعاتی داره که شما دارین با مودم دریافت و ارسال می کنین. هر چه سریعترچشمک بزنه یعنی داره بیشتر کار می کنه

سلام

احتمالا سر سیم تلفنتون پریز ضد برقه. یه نگاه بندازین

طرز کانفیگ کردن مودم ASUS WL-AM604g لطفا
شرمنده مدل رو اشتباهی نوشته بودم

راهنمای فارسی مدل 602 را بگیرین. 604 هم مشابه همونه

اینم یکی دیگه

azazaz
25-10-2009, 21:53
سلام من از خود صبا مودم broad kam مدل pj872 گرفتم 50000 تومن هزینه اش شد چطور مودمیه خوبه واینکه گرون بهم نداند اگه لطف کنید طریف کانفیگ کردنش هم بگید ممنون میشم

X_9
26-10-2009, 10:08
سلام دوستان من میخوام از صبانت adsl بگیرم
کسی قیمت این مودم ها رو میدونه
سایتی رو میشناسین که قیمت روز این مودم ها رو داشته باشه

خیلی ممنون:46:

مودم Internal pci ADSL مدل T&W 388

مودم D-Link 200t

مودم justec usb modem

مودمهاي Planet 3400& 4400

مودم Planet 3410A

مودم D-Link 302-322-502-522

مودم PLANET 2110

مودم D-Link 302-322-502-522

مودم TP-Link ADSL2+ Router

nikaan
26-10-2009, 15:13
سلام

من می خوام مودم WAG54G2 - linksys رو بگیرم

حالا چندتا سوال داشتم:

1)غیر از این مدل گویا یکی دیگه هم هست تفاوت این دوتا چیه و تقریبا قیمتشون چنده؟(البته این مدل رو تقریبا 70 تومن قیمت

دارم)

2) آیا مشکلی با isp ها نداره؟(چون بعضی هاشون میگن مشکل داریم ولی بعضی از بچه های این جا میگن این حرف نادرسته!)

3)در مورد تنظیماتش اگه لینکی بدید ممنون میشم

مرسی

ghahremanimehdi
26-10-2009, 16:07
سلام

حالا چندتا سوال داشتم:

1)غیر از این مدل گویا یکی دیگه هم هست تفاوت این دوتا چیه و تقریبا قیمتشون چنده؟(البته این مدل رو تقریبا 70 تومن قیمت

دارم)

2) آیا مشکلی با isp ها نداره؟(چون بعضی هاشون میگن مشکل داریم ولی بعضی از بچه های این جا میگن این حرف نادرسته!)

مرسی

1)بله یک مدل دیگه هم هست ولی تو بازار نیست و از این مدل قدیمی تره.اگر مشکل بودجه نداری مودم وایرلس Zyxel بخر. اگر نه این مودم هم مودم خوبیه.
2)نه . همش حرفه . من قبلش ایسوس 602 داشتم ولی الن به جرات میتونم بگم لینکسیس بهتر هم هست.
3)کانفیگش راحته و نیازی به آموزش نداره:46:

wichidika
26-10-2009, 16:21
سلام

حالا چندتا سوال داشتم:

دارم)

مرسی

مدل ديگش linksys wag 160n هستش . امكاناتش بيشتره.
پهناي باند وايرلسش 300mbps هست ولي wag54g2 پهناي باند وايرلسش 54mbps هست.
قيمتش هم حدود 120 هزار تومان هست.

nikaan
26-10-2009, 16:34
1)بله یک مدل دیگه هم هست ولی تو بازار نیست و از این مدل قدیمی تره.اگر مشکل بودجه نداری مودم وایرلس Zyxel بخر. اگر نه این مودم هم مودم خوبیه.
2)نه . همش حرفه . من قبلش ایسوس 602 داشتم ولی الن به جرات میتونم بگم لینکسیس بهتر هم هست.
3)کانفیگش راحته و نیازی به آموزش نداره:46:

این مدل Zyxel قیمتش چنده و مزایاش نسبت به این مدل linksys چیه؟

در ضمن مدل دقیقش چیه؟

مرسی

ghahremanimehdi
26-10-2009, 16:39
این مدل Zyxel قیمتش چنده و مزایاش نسبت به این مدل linksys چیه؟

در ضمن مدل دقیقش چیه؟

مرسی

85 تا 90 تومن
آنتنش اکسترنال هست و 5dbi

pedram_sad
26-10-2009, 17:30
دوستان این مودم zyxel چطوریه config کردنش ؟
این همه به دوستم گفتم نگیره از خود شاتل خرید 55 تومان
حالا 3 روزه مونده تو config کردنش

ghahremanimehdi
26-10-2009, 18:13

کانفیگش باید راحت باشه. ضمن اینکه چون مودم سازمانی شاتل هست پشتیبانی کمک میکنه.

pedram_sad
26-10-2009, 19:00
کانفیگش باید راحت باشه. ضمن اینکه چون مودم سازمانی شاتل هست پشتیبانی کمک میکنه.
جالب اینه که خود شاتل هم اومد نتونسته راه بندازش
دوستم میگه config رو کامل انجام داده ولی وصل نمیشه به نت و کار نمکینه
شاتل هم میگه برای انه که user name و password یکیه :31:

ChaoticHead
26-10-2009, 22:24
اون احتمالا zyxel مدل RU معمولی داره نه این HW بیسیم که ما صحبتشو می کنیم. در هر صورت یه جایی اشتباه کرده حتما. یه بار کلا مودمو ریست کنه از اول طبق راهنمایی پشتیبانی بره جلو شاید فهمید مشکلش کجاس. پشتیبانی هم شانسیه؛ یه بار زنگ می زنی طرف حال داره درست حسابی جوابتو می ده..

asgharzamani
26-10-2009, 23:06
سلام اقا من 2 روزه که مودم asus am 604 g خریم بعد config کردم و الان دارم از وایرلسش استفاده میکنم میخواستم ببینم برد وایر این دستکا تا چقدره ؟؟؟اخه من وقتی از دستگاه حدود 4 متر دور میشم 2 تا انتن کم میکنه و وقتی حدود 15 متر دور میشم فقط 2 فش انت بهم میده حالا به نظرتون دستگام مشگل داره ؟؟؟یا نه ؟؟؟؟و باید چیکارکم که این بردش زیاد بشه ؟

pedram_sad
27-10-2009, 00:39
اون احتمالا zyxel مدل RU معمولی داره نه این HW بیسیم که ما صحبتشو می کنیم. در هر صورت یه جایی اشتباه کرده حتما. یه بار کلا مودمو ریست کنه از اول طبق راهنمایی پشتیبانی بره جلو شاید فهمید مشکلش کجاس. پشتیبانی هم شانسیه؛ یه بار زنگ می زنی طرف حال داره درست حسابی جوابتو می ده..
نمیدونم والا
پشتیبانیش تلفنی نبوده
خودشون اومدن تو محل نصب و نتونستن راهش بندازن :31:
مودم هم ماله خودشونه

ghahremanimehdi
27-10-2009, 01:13
سلام اقا من 2 روزه که مودم asus am 604 g خریم بعد config کردم و الان دارم از وایرلسش استفاده میکنم میخواستم ببینم برد وایر این دستکا تا چقدره ؟؟؟اخه من وقتی از دستگاه حدود 4 متر دور میشم 2 تا انتن کم میکنه و وقتی حدود 15 متر دور میشم فقط 2 فش انت بهم میده حالا به نظرتون دستگام مشگل داره ؟؟؟یا نه ؟؟؟؟و باید چیکارکم که این بردش زیاد بشه ؟
4 متر با مانع یا بی مانع ؟ به دسیبل بگو .نزدیکترین باید حدود 50 دسیبل و دورترین (مثلا مودم طبقه اول استفاده در طبقه چهارم! 100 دسیبل)

omid_vv
27-10-2009, 01:25
سلام خواهش ميكنم كه اگه كسي مودم Alfex Combo Router داره به دادم برسه.من اينترنت صبانت 128 گرفتم چون مودم از خود نمايندگي بنا به دلايلي (انداختن)نگرفتم منو راهنمايي نميكه فقط user & pass گفته.خلاصه هرچي ميخواستم نصب كنم نشد. آي پي رو وارد اينترنت اكسپلورر كردم و اون صفحه تنظيمات اومد و pppoe رو زدم و مودم ريبوت ميشه,اما احتمالا تنظيماتم درست نيست. كسي ميتونه منو راهنمايي كنه؟ كه آيا dns هم لازمه يا نه ؟ هم usb و هم ethernet بايد با هم وصل كنم ؟ خلاصه دارم ديوونه ميشم خواهشن اساتيد كمك كنن.راستي مودم من 5 چراغ داره power-link-data-ethernet-usb همه چراغ ها به جز لينك و ديتا روشن ميشه.

ChaoticHead
27-10-2009, 08:12
نمیدونم والا
پشتیبانیش تلفنی نبوده
خودشون اومدن تو محل نصب و نتونستن راهش بندازن :31:
مودم هم ماله خودشونه
پس صد در صد مشکل از کانفیگ نیست. شاید خط تلفنش یا دستگاه مودمش مشکل داره..

سلام خواهش ميكنم كه اگه كسي مودم Alfex Combo Router داره به دادم برسه.من اينترنت صبانت 128 گرفتم چون مودم از خود نمايندگي بنا به دلايلي (انداختن)نگرفتم منو راهنمايي نميكه فقط user & pass گفته.خلاصه هرچي ميخواستم نصب كنم نشد. آي پي رو وارد اينترنت اكسپلورر كردم و اون صفحه تنظيمات اومد و pppoe رو زدم و مودم ريبوت ميشه,اما احتمالا تنظيماتم درست نيست. كسي ميتونه منو راهنمايي كنه؟ كه آيا dns هم لازمه يا نه ؟ هم usb و هم ethernet بايد با هم وصل كنم ؟ خلاصه دارم ديوونه ميشم خواهشن اساتيد كمك كنن.راستي مودم من 5 چراغ داره power-link-data-ethernet-usb همه چراغ ها به جز لينك و ديتا روشن ميشه.
اولا شما چرا با pppoe رفتی، یه کانکشن همونجوری معمولی درست می کردی ببینی کار می کنه یا نه، برای کار کردن هم یا usb یا ethernet کافبه فقط اگه usb وصل کنی باید driver را هم از روی cd مودم نصب کنی، اگه ethernet وصل کنی باید کارت شبکه کامپیوترت هم نصب باشه.

اگه توی local area connection همه چی رو روی اتوماتیک بزاری نیازی به dns نیست فقط از وقتی که مودمو روشن می کنی یه 2و3 دقیقه طول می کشه تا بتونی کانکت بشی
بعدش هم شما اگه چراغ link ت خاموشه که اصلا خطت مشکل داره، به تنظیماتت ربطی نداره

vanish
27-10-2009, 18:13
دوستان میشه خط تلفن نتونه سرعت بیشتر از 1 مگ رو بکشه؟
یعنی ISP نتونه روی اون خط بیشتر از 1 مگ سرویس بده؟

ahriman323
27-10-2009, 18:24
دوستان میشه خط تلفن نتونه سرعت بیشتر از 1 مگ رو بکشه؟
یعنی ISP نتونه روی اون خط بیشتر از 1 مگ سرویس بده؟

چرا نتونه!
مشکلی نیست!

saeidcz
27-10-2009, 18:32
با سلام
من مودم الفکس خریدم وهمون جا سفازش ای دی اس ال همارا رو میداد یه 128 سه ماهه گرفتم که مودم اونجا تنظیم کردن
حالا می خوام یوزر و پس رو عوض کنم چکار کنم
در ضمن می خوام شرکت اینترنتیمو هم عوض کنم لطفا کمک

asgharzamani
27-10-2009, 18:59
4 متر با مانع یا بی مانع ؟ به دسیبل بگو .نزدیکترین باید حدود 50 دسیبل و دورترین (مثلا مودم طبقه اول استفاده در طبقه چهارم! 100 دسیبل)
سلام ممنون داداش ببین دسیبل دیگه چیه ؟؟؟؟؟بعدش من چجوری سیدیشو نصب کنم ؟؟من باز کزدم فایلش اما چیزی به اسم install یا setup نداره

vanish
27-10-2009, 19:02
چرا نتونه!
مشکلی نیست!
چون این ISP که من ازش خدمات میگیرم سرویس 1 مگ رو به 2 مگ تبدیل کرده بجز مال من:19:
میگن خطت نمیکشه:13:

mrfatahi
27-10-2009, 23:17
سلام به همه
من بالاخره تونستم دو تا سیستم رو همزمان به مودم tp link 8811 وصل کنم . در حالت pppoe
اگه کسی مشکلی در این زمینه داره اعلام کنه کمکش کنم.

ghahremanimehdi
27-10-2009, 23:52
سلام ممنون داداش ببین دسیبل دیگه چیه ؟؟؟؟؟بعدش من چجوری سیدیشو نصب کنم ؟؟من باز کزدم فایلش اما چیزی به اسم install یا setup نداره

اگر با Lan وصل کنی نیاز به نصب درایور نداره.و تمام تنظیمات در 192.168.1.1 موجود هست

mjzaret
28-10-2009, 01:19
سلام به همه
من بالاخره تونستم دو تا سیستم رو همزمان به مودم tp link 8811 وصل کنم . در حالت pppoe
اگه کسی مشکلی در این زمینه داره اعلام کنه کمکش کنم.

میشه یه خورده بیشتر توضیح بدین تا ما هم متوجه بشیم.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mrfatahi
28-10-2009, 01:27
میشه یه خورده بیشتر توضیح بدین تا ما هم متوجه بشیم.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چی رو توضیح بدم ؟
من دیدم چند تا از دوستان ننتونستم این مودم رو به صورت روتر استفاده کنن . برای همین پست دادم که اگه سوال و مشکلی دارن بپرسن

zedeh@le_b@h@l
28-10-2009, 02:16

با لن وصل کنی بهتره. به روش pppoe ‎ هم نصب کن. این مودم تا ۱۰۰متر با مانع و ۲۰۰متر در مکان های ساحلی وبدون مانع آنتن می ده.من خودم از طبقه هفت تا پارکینک استفاده کردم...

asgharzamani
28-10-2009, 12:37
با لن وصل کنی بهتره. به روش pppoe ‎ هم نصب کن. این مودم تا ۱۰۰متر با مانع و ۲۰۰متر در مکان های ساحلی وبدون مانع آنتن می ده.من خودم از طبقه هفت تا پارکینک استفاده کردم...
ممنون داداش گلم ببین بعد توی ÷ارکینگ شما چند تا انتن داشتی ؟

wichidika
28-10-2009, 15:53
چون این ISP که من ازش خدمات میگیرم سرویس 1 مگ رو به 2 مگ تبدیل کرده بجز مال من:19:
میگن خطت نمیکشه:13:
ممكنه سيمهاي خط تلفن خيلي قديمي وكهنه باشند يا ممكنه از كنار سيمهاي برق رد شده باشند يا
فاصله خونتوت تا مركز ارائه دهنده اينترنت خيلي زياد باشد
اگر سيمهاي داخل منزل خراب بشاه قابل حله ولي اگر سيم كشي مخابرات داخل خيابان وكوچه قديمي باشه نميشه كاري كرد.
اگر هم فاصله isp تا منزل خيلي زياده يه ispپيداكنيد كه نزديكتر باشه

wichidika
28-10-2009, 16:12

اين مودم مودم خوبيه ولي وايرلسش ضعيف هستش.
كلاً در استاندارد80211g نهايت برد درمحيط داخلي وسرپوشيده حداكثر 38 متر وبراي فضاهاي باز حداكثر140 متر هست. قدرت برد به محيط مودم ونويزها وامواج مزاحم هم بستگي داره.

ChaoticHead
28-10-2009, 16:29
اين مودم مودم خوبيه ولي وايرلسش ضعيف هستش.
كلاً در استاندارد80211g نهايت برد درمحيط داخلي وسرپوشيده حداكثر 38 متر وبراي فضاهاي باز حداكثر140 متر هست. قدرت برد به محيط مودم ونويزها وامواج مزاحم هم بستگي داره.
آقا این مودم وایرلسش ضعیف نیست. توی کلاس خودش خیلی هم خوبه، تا همین یک سال پیش بهترین و پیشرفته ترین وایرلسی بود که می شد خرید!! شما همه چی را در حد حرفه ای می خوای ولی 90 درصد آدما اینجا دنبال چیزهای معمولی خونگین، مدلهای 80211n هنوز قیمتشون در محدوده هدف مشتری معمولی خونگی نیست. اگه توی مدلهای خونگی بخصوص در محدوده زیر 100 تومن دستگاه قویتری می شناسی اونو معرفی کن.

ghahremanimehdi
28-10-2009, 18:42
آقا این مودم وایرلسش ضعیف نیست. توی کلاس خودش خیلی هم خوبه، تا همین یک سال پیش بهترین و پیشرفته ترین وایرلسی بود که می شد خرید!! شما همه چی را در حد حرفه ای می خوای ولی 90 درصد آدما اینجا دنبال چیزهای معمولی خونگین، مدلهای 80211n هنوز قیمتشون در محدوده هدف مشتری معمولی خونگی نیست. اگه توی مدلهای خونگی بخصوص در محدوده زیر 100 تومن دستگاه قویتری می شناسی اونو معرفی کن.

در حال حاضر مودم زایکسل و لینکسیس بهتر از ایسوس است.

fmps
28-10-2009, 18:52
سلام
چطور می تونم به مدمم که وایرلس داره رمز بدم تا کس دیگری نتونه ازش استفاده کنه؟

ghahremanimehdi
28-10-2009, 21:30
سلام
چطور می تونم به مدمم که وایرلس داره رمز بدم تا کس دیگری نتونه ازش استفاده کنه؟

خیلی سادس. بخش Security و گزینه ی WEP یا WPA رو انتخاب کن و پسورد قرار بده.

farhad_s5
28-10-2009, 21:32
در قسمت security در تنظیمات مودم قسمتی برای رمز گذاشتن روی وایرلس هست دوست عزیز

zedeh@le_b@h@l
28-10-2009, 23:55
در حال حاضر مودم زایکسل و لینکسیس بهتر از ایسوس است.

عزیز من ممکنه linksys ‎با ایسوز برابری کنه ولی zayxel ‎ به پای اینا نمی رسه. اشتباه از واژه بهتر استفاده کردی...ایسوز مدل های خوبی داره هم خونگی هم اداری. وایرلسش هم در حد مطلوبه.asus wl-am604g برای مصارف خانگی و asus wl-600g‏ با برد زیاد و امکانات دیگه برای ادارات و حتی خانه هم مناسبه. ‎ ایسوز نسبت به کارایی بالاش قیمت مناسبی داره.در ضمن از نظر تقلبی و اصلم تمام مودم های موجود در ایران متاسفانه بدون استثنا چینی هستند...درسته با جنس اصلی برابری ندارند ولی هر چند ازون چینی در پیت ها هم نیستن. چون چین مونتاژه.خلاصه ایسوزم از نظر اینکه با تمام isp های ایران سازگاره طرفدار زیاد داره...

ehsan_old
29-10-2009, 00:23
زاگسل هم پشتش زده ساخت چينه

H @ di
29-10-2009, 00:39
دوستان سلام
من یه مشکلی پیدا کردم اساسی
هر پنج دقیقه یه بار باید دی سی کنم و دوباره کانکت شم
وگر نه مرورگرها هیچی رو باز نمیکنن !
اساسا نه می فرستم و نه می گیرم
خواهشا کمک
help please

eshtebahe khelghat
29-10-2009, 02:21
با سلام
من مودم tp link td8811 دارم با لن به دسکتاپ وصل میشه ولی نه با لن نه با usb با لپ تاپ نمیتونم کانکت شمو اشکال یوزر و پسورد میده در حالی که درستن.ویندوزم ویستاست وممنون میشم راهنمایی کنین

ChaoticHead
29-10-2009, 10:06
عزیز من ممکنه linksys ‎با ایسوز برابری کنه ولی zayxel ‎ به پای اینا نمی رسه... از نظر تقلبی و اصلم تمام مودم های موجود در ایران متاسفانه بدون استثنا چینی هستند...درسته با جنس اصلی برابری ندارند ولی هر چند ازون چینی در پیت ها هم نیستن.

الات سالهاست که اکثر قریب به اتفاق قطعات کامپیوتر در چین ساخته می شن که این شامل اجناس اصلی هم می شه؛ در هر کجای دنیا هم بخرین باز زیرشون نوشته ساخت چین! این اصلا ربطی به کیفیتشون نداره، صرفا برای کاهش هزینه تولید کارخونه شون را می برن چین. کیفیت بستگی به میران نطارت کمپانی مادر و هدفگذاری کیفیت کمپانی مادر و البته سفارش خاص مشتری داره که بخواد چی را با چه کیفیتی برای کجا تولید کنه.:46: مثلا همون linksys wag54g2 کیفیتش در حد بقیه مارکهای متوسط بازاره علتش هم اینه که لینکسیس می خواد بتونه در همه رده های قیمتی توی بازار رقابت کنه، پس یه مدل ارزون قیمت می زنه؛ کاهش قیمت هم معمولا مساوی کاهش کیفیته چون بالاخره باید از یه جائیش بزنه تا بتونه قیمتشو بیاره پائین!

saeidcz
29-10-2009, 16:02
با سلام
من مودم الفکس خریدم وهمون جا سفازش ای دی اس ال همارا رو میداد یه 128 سه ماهه گرفتم که مودم اونجا تنظیم کردن
حالا می خوام یوزر و پس رو عوض کنم چکار کنم
در ضمن می خوام شرکت اینترنتیمو هم عوض کنم لطفا کمک

با سلام
چرا دوستان راهنمایی نمی کنن

ChaoticHead
29-10-2009, 18:11
با سلام
چرا دوستان راهنمایی نمی کنن
من با مودم الفکس کار نکردم، ولی اصول کار مشابهه. توی دفترچه اش یه آدرس نوشته (مثلا 192.168.1.1) که اگه توی internet explorer بزنی منوی تنظیماتش باز می شه. از اونجا می شه یوزر و پس را عوض کرد، به همون پشتیبانی شرکت هم زنگ بزنی راهنمائیت می کنن. حالا واسه چی می خوای عوضشون کنی؟

شرکت اینترنت را هم اگه بخوای عوض کنی باید به شرکت قبلیت زنگ بزنی بگی خطت را آزاد کنن( چند روز طولش می دن)، بعد به شرکت جدیدت بگی خطت آزاده و مراحلشو برات پیگیری کنن

danielo
29-10-2009, 22:04
من به تازگی مودم d-link 2520u گرفتم.
با روشن شدن چراغ dsl مشکل دارم.یعنی 2 روز اول باید چند بار خاموش روشن میکردم تا کار کنه.بعضی موقع ها بعد از 2 ساعت خاموش میشد و کار نمیکرد.ولی دوباره با کلنجار رفتن روشنش میکردم.
ولی امروز که روز سوم هست.اصلا روشن نمیشه.یعنی چراغ چشمک میزنه ولی روشن نمیشه.
به شرکت میگ.میگن ما مشکل نداریم.
ایا امکان داره مشکل از تنظیمات داخل کامپیوتر باشه؟ شاید تنظیمات مودم را خوب انجام نداده باشه.؟؟
ولی فکر نکنم چراغ dsl ربطی به کامپیتر داشته باشه؟؟؟؟
ایا امکانش هست اشکال از کابل تلفن باشه؟اگه امکانش هست.پس چرا قبلا کار میکرد؟
در ضمن با اینکه اینترنت من 512 هست و طبق گفته شرکت باید سرعت دونلود بالای 50 باشه.ولی سرعتش 16 هست.شرکت میگه که این ربطی به ما نداره و ما مشکلی نداریم.
شما میتونید این 2 موضوع را ربط بدید و بفهمید مشکل من چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ایا مشکل کابل تلفن هست؟
ایا مشکل مودم هست؟
ایا مشکل از تنظیمات کامپیوتر هست؟
ایا مشکل از شرکت هست؟
ایا مشکل از مخابرات و یا پرت هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
منتظر جواب

eshtebahe khelghat
29-10-2009, 22:51
لطفا راهنمایی کنین

eshtebahe khelghat
29-10-2009, 22:53
اگه احتیاج به توضیحات بیشتری دارین بفرمایین عرض کنم مرسی