PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

AB
08-08-2008, 09:37
خوب این که معلومه... همه چیز Externalشون بهتره... و همینطور گرونتر... چون توی External محدودیت فضا وجود نداره و هر چی بخوان میتونن توش بچپونن... از انواع تکنولوژی های داخلی گرفته تا انواع پورت های خارجی...

:8:

متاسفانه شركت هاي خوب مدل اينترنال ندارن.وگرنه اينترنال ميگرفتم.:20:

الان بين 3 تا مارك موندم كه كدوم رو انتخاب كنم.

Asus---Us Robotics---D-Link

اگه يه نگاهي هم اينجا بندازين ممنون ميشم.(در مورد شبكه وايرلس)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

angels_eye2006
08-08-2008, 09:52
:31: مودم زولتریکس ؟؟ از کجا سرویس گرفتی؟
من خونم شهرستانه اما از داتک

shabgardboodam
08-08-2008, 10:28

من پیشنهاد می کنم D-Link بگیری چون 3 سال گارانتی تعویض داره

shabgardboodam
08-08-2008, 10:30
سلام من تازه یه سرویس حجمی 512 گرفتم با مودم زولتریکس و کامپیوترم از اون قدیمی هاست و پورت لن نداره
و با usb وصلش کردم(فکر کنم usb2 نباشه)الان سرعت دانلودم از 13 بالا تر نمی ره و با 135 kbps وصل میشم به نظرتون
مشکل از کجاست راهنماییم کنید چیکار کنم سرعتش درست بشه(باید 512 باشخ ولی 135 هستش)
مرسی

از چه شرکتی سرویس گرفتی ؟

چون مودم دیگه اینقدر تاثیر نمیگذاره

mehdi_08
08-08-2008, 10:32
مرسي آقا.به نظر شما اينترنال بهتره يا اكسترنال؟
به نظر من مودم اکسترنال بهتره چون از لحاظ سخت افزاری از مودم اینترنال قوی تره

mohammad428
08-08-2008, 13:38
سلام به همه
من دستور 192.168.01 و 192.168.1.1 و 192.168.2.1را در ادرس بار وارد میکنم اما وقتی اینتر میکنم منوی کانککشنم باز میشه و وارد منوی تنظیمات مودم نمی شه مودمو ریست هم کردم ولی نمی شه
چطوری باید وارد بشم و ایا این مودم سایت مشخصی داره
من سی دی درایور این مودمو ندارم ایا لازم هست تهیه کنم فایل درایور usb را از اینترنت گرفتم ونصب شده
برای استفاده از lanحتما باید تنظیمات منوی مودمو اجام بدم؟
من سرویسو تازه گرفتم و هنوز خطم رانزه نشده گفتند 5/18بعدازظهر درست میشه
سرویسهای فن اوا چطوره؟
اگه زودتر پاسخ بدید ممنون میشم.

tohidkh
08-08-2008, 14:02
سلام به همه
من دستور 192.168.01 و 192.168.1.1 و 192.168.2.1را در ادرس بار وارد میکنم اما وقتی اینتر میکنم منوی کانککشنم باز میشه و وارد منوی تنظیمات مودم نمی شه مودمو ریست هم کردم ولی نمی شه
چطوری باید وارد بشم و ایا این مودم سایت مشخصی داره
من سی دی درایور این مودمو ندارم ایا لازم هست تهیه کنم فایل درایور usb را از اینترنت گرفتم ونصب شده
برای استفاده از lanحتما باید تنظیمات منوی مودمو اجام بدم؟
من سرویسو تازه گرفتم و هنوز خطم رانزه نشده گفتند 5/18بعدازظهر درست میشه
سرویسهای فن اوا چطوره؟
اگه زودتر پاسخ بدید ممنون میشم.

با سلام
دوست عزیز، مشکل شما نرم افزاری و عوامل متعددی میتونه داشته باشه.
مثلا:
1- اگه شما در Local Area Connection تنظیمات خاصی انجام دادین، اونها رو به حالت اول برگردونید.
2- همچنین ، هرچی کانکشن دارید، حذف کنید
3- کش یا همون حافظه مرورگر تون رو پاک کنید.
4- بعد سیستم رو ریستارت کرده و بعد از 2 دقیقه (پس از ریستارت شدن) وارد مرورگر شده و وارد کنید: 192.168.1.1
(من عرض کردم عوامل زیادی میتونه داشته باشه.)
در نهایت اگه حل نشد، با عوض کردن ویندوز ، مشکلتون حل میشه (چون مال خودم هم یک بار اونجوری شده بود)
موفق باشید.

angels_eye2006
08-08-2008, 14:26
از چه شرکتی سرویس گرفتی ؟

چون مودم دیگه اینقدر تاثیر نمیگذاره
من می خوام بدونم ممکنه این سرعت پایین ماله قدیمی بودن سیستمم باشه چوت پرت lan نداره و با usb وصلش کردم و usb 1 هم دارم نه2
اگه نه بگید برم سراغ isp در ضمن اگه کرمونشاهی داریم من از حسابگر گرفتم (مرکز مخابرت امام خمینی)

tohidkh
08-08-2008, 14:28
من می خوام بدونم ممکنه این سرعت پایین ماله قدیمی بودن سیستمم باشه چوت پرت lan نداره و با usb وصلش کردم و usb 1 هم دارم نه2
اگه نه بگید برم سراغ isp در ضمن اگه کرمونشاهی داریم من از حسابگر گرفتم (مرکز مخابرت امام خمینی)

دوست عزیز فکر نکنم محل Lan نداشته باشه، شما باید در پشت سیستم و در کنار usb ها اون محل رو باز کنید. (مال خود من هم اونجوری بود)

ایدون
08-08-2008, 15:14
من خونم شهرستانه اما از داتک
برای این که بتونی وارد روتر بشی باید این اعداد رو بدی بعدش ok کنی اونوقت گرچه تا حالا زولتریکس برای adsl نشنیدم ولی عموما آی پی همینه:

Cleeev
09-08-2008, 01:03

من بهت USRobotics رو پیشنهاد میکنم... یه جنس آمریکایی معتبر و با کیفیت... همچنین مارک LinkSYS که همون Cisco هستش هم آمریکایی و با کیفیته...البته LinkSYS تجهیزات سطح پایین و خونگی کم میسازه و معمولا قیمتای بالایی داره...

برای مشاهده مدل های مختلف مودم های ADSL2+ شرکت USRobotics (یو.اس.روبوتیکس)(US مخفف United States) میتونید به لینک زیر برید و با بردن اشاره گر موستون روی هر کدوم از نام هایی که وسط صفحه نوشته مدل های اون شاخه نشون داده میشن که در حدی که شما میخواید باید موستون رو ببرید روی اسم 54Mbps ببرید تا محصولاتی که در حد چیزایی که شما خواستید هستن رو ببینید... توجه کنید که محصولات وایرلسی که همراهشون یه چیز شبیه فلش مموری هستش پورت USB ندارن... و همچنین نیازی به کارت شبکه بیسیم ندارن... چون اون چیزایی که شبیه فلش مموری هستن درواقع کارت های شبکه بیسیم به شکل USB هستن که شما با اینا آزادی زیادی خواهید داشت و مودمتون رو هر جایی میتونید ببرید... البته با کارت های شبکه بیسیم هم کار میکنن... و همچنین پورت لن هم دارن... شما به صفحه زیر برید و با توجه به چیزایی که نیاز دارید و همچنین امکانات هر مدل، مدل مورد نظرتون رو انتخاب کنید (توجه کنید که این سایت خاورمیانه این شرکت هستش و محصولاتی که توی خاورمیانه ارائه میشن رو فقط به شما نشون میده... چون بعضی محصولات منطقه ای هستن و یه سری فقط توی آمریکا ارائه میشن و یه سری فقط توی آسیا یا خاور میانه یا... و یه سری هم سرتاسر جهان ارائه میشن...) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و بعدش با شماره تلفن 88812353 الی 7 شرکت انفورماتیک گستر (گارانتی USRobotics توی ایران و همچنین یکی از بهترین شرکت های گارانتی ایران) تماس بگیرید و ضمن اینکه میتونید ازشون بپرسید که این مدل رو وارد ایران کردن یا نه (چون همه مدل ها رو وارد نمیکنن)، از قیمت مدل مورد نظرتون با خبر بشید... اینم سایت انفورماتیک گستر :

برای تماس با این شرکتم میتونید به این صفحه برید :

اگه تصمیم به خرید این مارک گرفتید حتما یادتون باشه که با گارانتی "انفورماتیک گستر" بخرید... چون این مارک هم مثل بقیه مارک های معروف (مثل Linksys و D-Link) توی بازار مدل های ریمارک شدش زیاد هستن و نباید به گارانتی های متفرقه اعتماد کرد...

برای خرید هم اگه توی تهرانید میتونید به بازار کامپیوتر ایران (ضلع عربی خیابون ولیعصر - بین طالقانی و میدون ولیعصر) - طبقه سوم - مغازه انفورماتیک گستر / مراجعه کنید... چون اونجا مغازه تامین کننده جنس کل بازار کاپیوتر ایران (برای مارک های OCZ و USRobotics و Biostar و چند تا مارک معتبر دیگه) هستش و تقریبا تمام مدل هایی که اون شرکت وارد ایران کرده رو داره و یا به زودی میاره... و همچنین قابل اطمینانه و با قیمت واقعی...

موفق باشید... :11: :8: :20: :40:

farhad_s5
09-08-2008, 01:48
مودم من رو هم كه USRobotics هست اين گارانتي به راحتي برام عوض كرد يدون هيچ بحثي!!

amirtoty
09-08-2008, 02:19
من خودم Td-8811 دارم !

AB
10-08-2008, 10:39
من بهت USRobotics رو پیشنهاد میکنم... یه جنس آمریکایی معتبر و با کیفیت... همچنین مارک LinkSYS که همون Cisco هستش هم آمریکایی و با کیفیته...البته LinkSYS تجهیزات سطح پایین و خونگی کم میسازه و معمولا قیمتای بالایی داره...

برای مشاهده مدل های مختلف مودم های ADSL2+ شرکت USRobotics (یو.اس.روبوتیکس)(US مخفف United States) میتونید به لینک زیر برید و با بردن اشاره گر موستون روی هر کدوم از نام هایی که وسط صفحه نوشته مدل های اون شاخه نشون داده میشن که در حدی که شما میخواید باید موستون رو ببرید روی اسم 54Mbps ببرید تا محصولاتی که در حد چیزایی که شما خواستید هستن رو ببینید... توجه کنید که محصولات وایرلسی که همراهشون یه چیز شبیه فلش مموری هستش پورت USB ندارن... و همچنین نیازی به کارت شبکه بیسیم ندارن... چون اون چیزایی که شبیه فلش مموری هستن درواقع کارت های شبکه بیسیم به شکل USB هستن که شما با اینا آزادی زیادی خواهید داشت و مودمتون رو هر جایی میتونید ببرید... البته با کارت های شبکه بیسیم هم کار میکنن... و همچنین پورت لن هم دارن... شما به صفحه زیر برید و با توجه به چیزایی که نیاز دارید و همچنین امکانات هر مدل، مدل مورد نظرتون رو انتخاب کنید (توجه کنید که این سایت خاورمیانه این شرکت هستش و محصولاتی که توی خاورمیانه ارائه میشن رو فقط به شما نشون میده... چون بعضی محصولات منطقه ای هستن و یه سری فقط توی آمریکا ارائه میشن و یه سری فقط توی آسیا یا خاور میانه یا... و یه سری هم سرتاسر جهان ارائه میشن...) :

و بعدش با شماره تلفن 88812353 الی 7 شرکت انفورماتیک گستر (گارانتی USRobotics توی ایران و همچنین یکی از بهترین شرکت های گارانتی ایران) تماس بگیرید و ضمن اینکه میتونید ازشون بپرسید که این مدل رو وارد ایران کردن یا نه (چون همه مدل ها رو وارد نمیکنن)، از قیمت مدل مورد نظرتون با خبر بشید... اینم سایت انفورماتیک گستر :

برای تماس با این شرکتم میتونید به این صفحه برید :

اگه تصمیم به خرید این مارک گرفتید حتما یادتون باشه که با گارانتی "انفورماتیک گستر" بخرید... چون این مارک هم مثل بقیه مارک های معروف (مثل Linksys و D-Link) توی بازار مدل های ریمارک شدش زیاد هستن و نباید به گارانتی های متفرقه اعتماد کرد...

برای خرید هم اگه توی تهرانید میتونید به بازار کامپیوتر ایران (ضلع عربی خیابون ولیعصر - بین طالقانی و میدون ولیعصر) - طبقه سوم - مغازه انفورماتیک گستر / مراجعه کنید... چون اونجا مغازه تامین کننده جنس کل بازار کاپیوتر ایران (برای مارک های OCZ و USRobotics و Biostar و چند تا مارک معتبر دیگه) هستش و تقریبا تمام مدل هایی که اون شرکت وارد ایران کرده رو داره و یا به زودی میاره... و همچنین قابل اطمینانه و با قیمت واقعی...

موفق باشید... :11: :8: :20: :40:

آقا دستت درد نكنه.اگه ميشه يه نگاهي هم به اينجا بندازين ببينين با اين امكاناتي كه دارم كدوم مدل برام بهتره.

در ضمن تو سايت USRobotics كلا 2 تا مدل ديدم كه هر دو تاشون هم روتر بودن.با داشتن يه شبكه وايرلس

آنبورد و 2 شبكه معمولي آنبورد فكر نكنم به روتر احتياجي داشته باشم.حالا شما چي ميگين؟

r4pbr4p
10-08-2008, 14:56
من خودم Td-8811 دارم !

ایمر منظورات همون تی پی لینکه؟

راضی ازش مشکلی نداره؟

alireza2002
10-08-2008, 18:08
من مودم وایرلس D-Link 2640 T خریدم واقعاً راضیم .

Cleeev
10-08-2008, 23:33
آقا دستت درد نكنه.اگه ميشه يه نگاهي هم به اينجا بندازين ببينين با اين امكاناتي كه دارم كدوم مدل برام بهتره.

در ضمن تو سايت USRobotics كلا 2 تا مدل ديدم كه هر دو تاشون هم روتر بودن.با داشتن يه شبكه وايرلس

آنبورد و 2 شبكه معمولي آنبورد فكر نكنم به روتر احتياجي داشته باشم.حالا شما چي ميگين؟

اون لینکی که من از USRobotics به شما دادم لینک مربوط به قسمت محصولات BroadBand این شرکت هستش و تمامی محصولاتی که اونجا هستن ADSL2+ هستن... شما موستون رو روی اسامی ای مثل Ethernet Routers و یا 54Mbps و... که ببرید محصولات اون رده رو بهتون نشون میده... فکر کنم شما موستون رو روی Ethernet Routers بردید... این اسامی ای که نوشته از راست به چپ گرون تر میشن... یعنی مدل های زیر مجموعه Ethernet Routers ارزون تر از 54Mbps هستن و اونا هم از MAXg 125 Mbps ارزون ترن و این یکیا هم از 802.11 Ndx ارزون ترن و همچنین هر چقدر گرون تر باشن حرفه ای تر هم میشن... اینجوری باید توی این سایت عمل کنید:

طبق اون چیزایی که شما گفتید که نیازی به مدل های چهار پورت لن و چیزای حرفه ای و... ندارید، مثلا :

مدل 9114 با یه پورت LAN و استفاده از استانداردهای 802.11b/g برای شبکه وایرلس :

و مدل 9108 که یه مدل حرفه ای تر هستش با 4 پورت LAN و یک پورت USB و استانداردهای802.11b/g/i [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و بسیاری قابلیت های داخلی خوب با قیمت 100000 تومن و یه محصول عالی :

بازم میگم که به شرکت انفورماتیگ گستر زنگ بزنید و بپرسید دارن یا نه... این دومی رو که میدونم دارن ولی اولی رو نمیدونم... البته جدیدا محصولات بیشتری از USRobotics رو وارد کردن که توی سایتشون نیست...

در مورد روتر بودن هم اکثریت این مودم ها (همه شرکتا) روتر هم هستن... این قابلیت عجیب و اضافه ای نیست... در ضمن وقتی شما یه مودم وایرلس دارید میتونید چندین کامپیوتر رو با هم بهش وصل کنید (بدون سیم) و حتی میتونید از موبایل هایی که دارای WiFi داخلی هستن از شبکه این مودم ها استفاده کنید...

:11: :11: :11: :11::11:

superior
11-08-2008, 00:02
یا خدا

سلام . من یه مودم D-Link مدل DSL-322T خریدم ولی چون تا حالا ADSL نداشتم نمیدونم چه طوری باید باهاش کار کنم. بهد از نصب درایور میگه که باید یه IP بدم به مرورگرم تا وارد تنظیمات بشم ولی مرورگر میگه باید به اینترنت وصل بشی!

لطفا یکی کمک کنه.

tohidkh
11-08-2008, 04:57
یا خدا

سلام . من یه مودم D-Link مدل DSL-322T خریدم ولی چون تا حالا ADSL نداشتم نمیدونم چه طوری باید باهاش کار کنم. بهد از نصب درایور میگه که باید یه IP بدم به مرورگرم تا وارد تنظیمات بشم ولی مرورگر میگه باید به اینترنت وصل بشی!

لطفا یکی کمک کنه.

سلام
تموم کانکشن ها رو پاک کنید.
بعد در آدرس بار مرورگرتون این رو وارد کنید: 192.168.1.1
و هنگامی که از شما Username و password میخواهد، برای هر دو تایپ کنید Admin.
موفق باشید.

superior
11-08-2008, 07:51
سلام
تموم کانکشن ها رو پاک کنید.
بعد در آدرس بار مرورگرتون این رو وارد کنید: 192.168.1.1
و هنگامی که از شما Username و password میخواهد، برای هر دو تایپ کنید Admin.
موفق باشید.
یا خدا

عزیز مشکل اینجاست که اصلا من به هیجا وصل نیستم و با USB اتصال دارم و روی جفت کامپیوتر گوشه صفحه ضربدر زده!

کمممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممممممم مممممممممممممممممممک.:19:

tohidkh
11-08-2008, 08:44
یا خدا

عزیز مشکل اینجاست که اصلا من به هیجا وصل نیستم و با USB اتصال دارم و روی جفت کامپیوتر گوشه صفحه ضربدر زده!

کمممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممممممم مممممممممممممممممممک.:19:

اون ضربدر مربوط به USB نیست.
اگه بخواهید پنجره ای رو که با اون کانکت هستید ببینید، به ترتیب زیر عمل کنید:
1- وارد کنترل پانل بشید.
2- Network Connections رو باز کنید. خواهید دید که دو تا Local Area دارید. یکی مربوط به LAN و دیگری مربوط به USB . مطابق شکل:

3- روی اونی که مربوط به USB هست راست کلیک کرده و Properties رو انتخاب کنید.
4- در پنجره ای که باز میشود، مطابق عکس، تیک گزینه مربوطه رو بزنید تا همیشه آیکن مربوط به اتصال USB رو کنار ساعت (در سیس تری) ببینید.

در ضمن اگه ADSL تون وصل هست و کانکت نمیشید، به تنظیمات تونIP ندید. تا ویندوز به طور اتوماتیک مودم رو برداره و ازش استفاده کنه. مثل عکس:

در ضمن نتیجه رو به من هم بگید.
موفق باشید.:11:

akhoond
11-08-2008, 08:57
سلام دوستان .

آقا زنگ زده ام مرکز ، می گه خطتون رانژه شده است ، می بینم که چراغ استتوس مودم روشن نشده ، زنگ می زنم آسیاتک ، می گه از نطر ما رانژه نشده است ( نامه اش هنوز نرفته .... )
به نظر شما مشکل از کجاست ؟
مرکز دروغ می گه ، یا یه مشکلی هست ؟

مرسی

بعد از 2 ساعت قطعی تلفن ، زنگ زدم معاون مرکز ، گفتم چرا این جوری می کنید ، تازه قرار بود رانژه بکیند که نکردید ، گفت قطعی برای رانژه بود ، الآن هم رانژه شده ، گفتم پس چرا چراغ مودم روشن نمی شه ، گفت به ما دیگه مربوط نیست ، باید زنگ بزنی آسیاتک ، زنگ زدم اونها ، می گن هنوز که نامه رانژه برای ما نیومده ، اما باید ، یکی رو می فرستیم ببینیم مشکل از چیه ....:13:

دوستان تاب تحمل ندارم ، بگید من چی کار می تونم بکنم تا مشکل رو حل کنم ؟ نمی تونم صبر کنم تا 2 روز دیگه که حالا اونها وقت کنن بیان یا نه ....

مرسی

r4pbr4p
11-08-2008, 14:45
سلام دوستان .

آقا زنگ زده ام مرکز ، می گه خطتون رانژه شده است ، می بینم که چراغ استتوس مودم روشن نشده ، زنگ می زنم آسیاتک ، می گه از نطر ما رانژه نشده است ( نامه اش هنوز نرفته .... )
به نظر شما مشکل از کجاست ؟
مرکز دروغ می گه ، یا یه مشکلی هست ؟

مرسی

بعد از 2 ساعت قطعی تلفن ، زنگ زدم معاون مرکز ، گفتم چرا این جوری می کنید ، تازه قرار بود رانژه بکیند که نکردید ، گفت قطعی برای رانژه بود ، الآن هم رانژه شده ، گفتم پس چرا چراغ مودم روشن نمی شه ، گفت به ما دیگه مربوط نیست ، باید زنگ بزنی آسیاتک ، زنگ زدم اونها ، می گن هنوز که نامه رانژه برای ما نیومده ، اما باید ، یکی رو می فرستیم ببینیم مشکل از چیه ....:13:

دوستان تاب تحمل ندارم ، بگید من چی کار می تونم بکنم تا مشکل رو حل کنم ؟ نمی تونم صبر کنم تا 2 روز دیگه که حالا اونها وقت کنن بیان یا نه ....

مرسی

این چیزا اصآ به شما ربطی نداره که به ام دی اف یا رئیس مرکز زنگ بزنید و پیگیر خططون باشید شما بعد از بستن قرار داد باید منتظر باشید که مسئولای شرکت مربوط باهاتون تماس بگیرن و آماده شدن خططون رو بهتون گزارش بدن

حالا اگه احیانآ مشکلی پیش اومد و بعد از چند روز خط رانژه نشد شما باید به جای تماس با مخابرات یه سر برید شرکت مربوط و با اونها هماهنگ کنید که پیگیر بشن

تو بعضی موارد اصلآ با تلفن کا راه نمیفته...:11:

akhoond
11-08-2008, 15:48
این چیزا اصآ به شما ربطی نداره که به ام دی اف یا رئیس مرکز زنگ بزنید و پیگیر خططون باشید شما بعد از بستن قرار داد باید منتظر باشید که مسئولای شرکت مربوط باهاتون تماس بگیرن و آماده شدن خططون رو بهتون گزارش بدن

حالا اگه احیانآ مشکلی پیش اومد و بعد از چند روز خط رانژه نشد شما باید به جای تماس با مخابرات یه سر برید شرکت مربوط و با اونها هماهنگ کنید که پیگیر بشن

تو بعضی موارد اصلآ با تلفن کا راه نمیفته...:11:

ممنونم دوست من .
چند روزی بود ، من مشکل قطع و وصلی داشتم ، یه بار هم از مخابرات اومدن ، گفتن مشکل ، داخلیه ، اما به سیم کشی خودم ایمان داشتم ، با این حال عوض کردم ، حل نشد ، برای مودم هم این دفعه رفتم از دم در زدم به تلفن ، دیدم چراغش روشنه ، یه خرده جلو تر ، یه جا سیم قطع و وصل می شد ( سیم عوض می شد ) اون رو هم چک کردم ، مشکلی نداشت ، تا رسیدم به یه 2 شاخه که مال پاناسونیک بود ، از این ها بود که توش یه تیکه مدار داره ، اون رو برداشتم ، همه چی حل شد ، فکر کنم قطع و وصل تلفن هم مال اون بوده ، لامصب ....

گفتم هم از شما تشکر کنم ، هم انیجا بگم تا عبرتی بشه برای آیندگان :31:

باز هم مرسی
یا حق :46:

S A M
12-08-2008, 13:08
سلام
من امروز ای دی اس ال گرفتم ولی یه دستگاه هست که 4 تا چراغ داره چراغ Data هی چشمک میزنه و چراغ Pc Usb هم هی چشمک میزنه
مشکل از چیه که چشمک میزنه ؟ مرسی

r4pbr4p
12-08-2008, 13:11
آخوند عزیز اون تیکه مدار هم اسمش برق گیره واسه اینکه اگه احیانا خدایی نکرده زبونم لال تلفن رو به برق زدید تلفن نسوزه و به جاش اون مدار بسوزه

به هر حال خوشحالم که کارت راه افتاد

از اینترنت پر سرعت!! لذت ببر

r4pbr4p
12-08-2008, 13:11
سلام
من امروز ای دی اس ال گرفتم ولی یه دستگاه هست که 4 تا چراغ داره چراغ Data هی چشمک میزنه و چراغ Pc Usb هم هی چشمک میزنه

عزیز اون مودمه

چه مارکیه؟

چه اینترنتی گرفتی محدود یا نا محدود؟

ایدون
12-08-2008, 13:37
سلام
هیچ مشگلی نداره فقط 2 تا چراغ باید ثابت باشند چراغ پاور و چراغ استتوس بقیه چشمک میزنن

S A M
12-08-2008, 13:50
اقا نگاه کنید چند تا چراغ هست :
power ثابت
link ثابت
data بعضی موقع چشمک میزنه
PCUSB مدام چشمک میزنه
این طرز کار درسته؟

akhoond
12-08-2008, 15:12
آخوند عزیز اون تیکه مدار هم اسمش برق گیره واسه اینکه اگه احیانا خدایی نکرده زبونم لال تلفن رو به برق زدید تلفن نسوزه و به جاش اون مدار بسوزه

به هر حال خوشحالم که کارت راه افتاد

از اینترنت پر سرعت!! لذت ببر

بله ، از این تعجب بودم که این دو شاخه ، ماله یه تلفن پاناسونیک هست که بر می گرده شاید به 20 سال پیش ، این که اون هم ضد برق داشته تعجب می کنم ، و این که چرا این قطعه هم باعث قطع و وصلی تلفن می شده ، هم باعث مشکل تو کانکشن اینترنت ؟

به هر حال مرسی

gmuosavi
12-08-2008, 17:59
سلام :20:
می خوام Adsl بگیرم :8:
احتمالا از صبانت بگیرم
لطفا یه راهنمایی کامل بکنین
تقریبا چیزی در موردش نمی دونم ! :41:
ممنون

Hamid Reza
12-08-2008, 18:03
سلام :20:
می خوام Adsl بگیرم :8:
احتمالا از صبانت بگیرم
لطفا یه راهنمایی کامل بکنین
تقریبا چیزی در موردش نمی دونم ! :41:
ممنون

سلام
شما از چی چیزی نمیدونید؟
صبانت یا adsl???

gmuosavi
12-08-2008, 18:15
فقط قیمتشو می دونم و سرعتش !!!!!!!

gmuosavi
12-08-2008, 18:16
لطفا در مورد Adsl توضیح بدید

Hamid Reza
12-08-2008, 18:23
لطفا در مورد Adsl توضیح بدید

یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های موجود در دنیا برای اتصال به اینترنت پرسرعت می باشد. بیش از نیمی از کاربران اینترنت در کشورهای پیشرفته از این طریق به شبکه جهانی اینترنت متصل هستند. در این روش با نصب تجهیزات بسیار پیشرفته در مراکز مخابراتی امکان رساندن اطلاعات اینترنتی به مشترک بدون نیاز به شماره گیری و هزینه تلفن در تمام مدت 24 ساعت امکان پذیر می گردد. بدین ترتیب کاربر با پرداخت مبلغی ثابت ( بسته به سرعت مورد تقاضا) همواره از اینترنت با کیفیت و سرعت مطلوب استفاده می نماید. این روش که کم کم جایگزین روش های قبلی مانند dialup (شماره گیری با کارت اینترنت و خط تلفن ) می شود مزایای بسیاری دارد که در زیر به مهم ترین آنها اشاره می شود:
1- افزایش سرعت بین 10 تا 40 برایر خطوط عادی . شما می توانید هنگام ثبت نام سرعت مورد نیاز را بخواهید !
2- عدم نیاز به شماره گیری . شما همواره با یک کلیک به شبکه متصل هستید و نیازی به شماره گیری و پشت خطوط اشغال ماندن نیست !
3- بدون اشغال شدن خط تلفن . هنگام کار با اینترنت تلفن شما آزاد بوده و به راحتی می توانید به تلفن های خود جواب دهید یا شماره گیری کنید !
4- بدون هزینه تلفن . مطابق آنچه در بند 3 بالا گفته شد چون اصلا خط تلفن اشغال نمی شود پس هیچ هزینه تلفنی نیز به شما تعلق نمی گیرد !
5- همیشه آنلاین . دیگر ارتباط شما به دلیل تمام شدن شارژ کارت قطع نخواهد شد. شما همواره 24 ساعته با یک کلیک بر روی شبکه جهانی هستید.
6- بدون قطعی . به دلیل ارتباط دائمی شما دیگر هیچگاه با disconnect (قطعی) خط تلفن حین ارتباط و نیاز به اتصال مجدد مواجهه نمی شوید.
7- بدون هر گونه هزینه اضافی . شما فقط هزینه اشتراک ماهیانه را می پردازید .
8 - پایداری بی نظیر . به دلیل استفاده از خطوط فیبر نوری اینترنت ADSL نسبت به اینترنت E-1 و بیسیم Wireless پایداری واقعا بالاتری دارد.
10 - امنیت بسیار بالا . به دلیل تکنولوژی های پیشرفته رمز گذاری و اینکه اطلاعات هر مشترک فقط بر روی زوج سیم اختصاصی او منتقل می شود نسبت به سایر روش ها مانند اینترنت بیسیم که اطلاعات و امواج در محیط پخش می شود ADSL از امنیت بسیار بالاتری برخوردار است.
در واقع ADSL ترکیبی از قیمت مناسب اینترنت Dialup (کارتی -تلفنی) و سرعت بالای اینترنت Wireless (بیسیم) است و بر خلاف اینترنت بیسیم که به تجهیزات گران قیمتی مانند آنتن و مودم مخصوص نیاز دارد در این روش لازم نیست هیچ هزینه ای بابت تجهیزات آن پرداخت کنید.
براى اتصال به اينترنت با استفاده از خطوط ‌تلفن استاندارد (زوج سيم مسى ) در كنار سيستم معروف و آشناى Dial up، روش‌هاى ديگرى هم وجود دارد، مانند استفاده ازمودمهاى كابلى‌، شبكه محلى و يا فناورى (DSL(Digital Subscriber Line و بى‌سيم (Wireless). فناورى‌ ADSL يكى از مناسب‌ترين و باصرفه‌ترين راهكارهاى دسترسى به اينترنت پر‌سرعت و مقابله با مشكلات سيستم‌هاى اتصال معمولى ‌‌Dial up است‌!
Asymmetric-DSL يا‌ ADSL،‌ ‌يكى از فناورى هاى رده‌ xDSL است.DSL ياخطوط اشتراك ديجيتالى‌با استفاده از كابلهاى تلفن معمولى،‌امكان بهره‌گيرى از سرعت بالا را براى اتصال به اينترنت فراهم مى‌كند‌DSL .امكانات و روش‌هاى گوناگونى براى مصارف خانگى فراهم مى‌كند كه مناسب‌ترين آنها روش خطوط ديجيتال نامتقارن يا‌‌ADSLاست. در اين روش با بهره‌گيرى از نوعى خاص مدولاسيون، پهناى باند قابل‌استفاده برروى كابل تلفن به باندهاى فركانسى متفاوتى تقسيم و هر سيگنال فركانسى (صوت ، ارسال و دريافت داده‌هاى ديجيتالى) در يك باند صورت مى‌پذيرد.

بدين‌صورت در هنگام اتصال به اينترنت ديگر خط تلفن براى مكالمات صوتى اشغال نخواهد بود و امكان تبادل صوت و تصويرنيز وجود خواهد داشت .

در‌‌ADSL سرعت ارسال اطلاعات با سرعت دريافت اطلاعات مساوى نخواهد بود، در بالاترين سطح تئورى، امكان دريافت اطلاعات (DownStream) با سرعتى در‌حدود ‌‌8mbps و ارسال داده‌ (UpStream) با سرعتى معادل ‌640‌mbps فراهم مى‌شود. دقيقا بدين‌خاطر از‌‌ADSL بانام نامتقارن ياد مى‌شود. بصورت عملى يك كاربرخطوط ‌ADSL مى‌تواند با سرعتى در‌حدود ‌‌2mbps دريافت و‌‌256mbps ارسال اطلاعات برروى اينترنت داشته باشد. در استفاده از اينترنت با فناورى‌ ADSL از‌Dial up وشماره‌گيرى و انتظار براى اتصال يا قطع ارتباط خبرى نخواهد بود‌و شما بصورت دائمى با مركز‌‌ISP و در نهايت شبكه اينترنت متصل خواهيد بود. با روشن كردن كامپيوتر خود اتصال شما به اينترنت برقرار مى‌شود.
اولين دستاورد‌ ADSL بهره‌گيرى از خطوط تلفن معمولى و شبكه ارتباطى آماده خواهد بود و در نتيجه نيازى به سيم‌كشى و تجهيزات جديد مخابراتى نيست.

عدم اشغال خط‌تلفن در هنگام اتصال به اينترنت، امكان استفاده از اينترنت پر‌سرعت به نسبت روشهايى مانند‌ Dial up برروى سيستم هاى خانگى و شركتهاى كوچك كه از امكانات پيشرفته‌اى برخوردار نيستند، اتصال دائمى به شبكه اينترنت بدون نياز به شماره‌گيرى و اشغال بودن خط ، هزينه كم در نصب و راه‌اندازى و خريد تجهيزات، كاهش هزينه و عدم نياز به تجهيزات اضافى براى كاربران خانگى در استفاده از اينترنت و راه اندازى آسان و سريع از ديگر مزاياى مهم ADSL‌ است.

ADSL چگونه كار مى‌كند؟
زوج‌سيم مسى تلفن شهرى از محدوده فركانسى ميان صفر‌ تا ‌‌2 مگاهرتزپشتيبانى مى كند كه از اين ميان فقط براى كاربردهاى شهرى تلفن ثابت(PSTN) از پهناى باند 4 ‌كيلوهرتز پشتيبانى مى‌شود. بدين‌معنى كه هنگام استفاده از تلفن معمولى حداكثر باند فركانسى‌4‌كيلو هرتز مورد استفاده قرار گرفته و مابقى باند بلا‌استفاده مى‌ماند.

ADSL با‌بكار‌گيرى‌تكنولوژيها ‌مدولاسيون‌‌تقسيم فركانسى و فشرده سازى اطلاعات‌‌‌‌ اين امكان را بوجود مى‌آورد كه سيستم شماره‌گيرى تلفن بتواند از پهناى باند ‌‌4 ‌كيلوهرتز خود استفاده كند و مابقى باند فركانسى آزاد براى اتصال به اينترنت و تبادل اطلاعات ميان كاربر و مركز خدمات‌ ADSL استفاده شود. استفاده از محدوده فركانس‌‌4‌كيلوهرتزى نمى‌تواند بيشتر از56kbps سرعت در‌اختيار كاربران قرار دهد و بااستفاده از يك پهناى باندى معادل ‌‌2 مگا هرتز ميتوان تصور كرده كه چه‌مقدار بر سرعت تبادل اطلاعات افزدوه مى‌شود (چيزى در حدود ‌‌500‌‌ برابر) و در اين حالت است كه ميتوان به سرعت‌هاى 8mbps و حتى خيلى بالاتر دست يافت (تكنولوژى هاى جديدتر‌ADSL قادر به ارائه سرعت‌هايى بيش از‌‌‌‌20mbps مى‌باشند). در عمل ‌ADSL از پهناى باند‌فركانسى‌ 30KHz تا ‌‌138KHz براى ارسال اطلاعات و باند فركانسى 138KHz تا ‌‌1.1Mhz براى‌گرفتن اطلاعات استفاده مى‌كند.

سازندگان تجهيزات‌‌ADSL معمولا از دو استاندارد تقسيم سيگنال فركانسى استفاده مى‌كنند‌:DTM وCAP،‌استاندارد قديمى‌ CAP با تقسيم كردن تمام پهناى‌باند به سه بخش مجزا، به مكالمات تلفنى باند صفر تا ‌4 كيلو هرتز را اختصاص مى‌دهد و براى ارسال‌داده (Upstream) محدوده ‌‌25 تا ‌‌160كيلوهرتز ودريافت اطلاعات از باند ‌‌240 كيلوهرتز به بالا صورت خواهد گرفت. بنابراين در نهايت اين شيوه از سه كانال مجزا استفاده مى‌كند. استاندارد DTM با تقسيم‌كردن پهناى‌باند به‌‌247 ‌كانال مجزا و اختصاص كانال‌هايى براى دريافت و ارسال داده‌‌‌ انعطاف‌پذيرى بيشترى را در كيفيت سرويس بوجود مى‌آورد. ولى درعوض پياده‌سازى به مراتب پيچيده‌ترى دارد.

تجهيزات ADSL
فارغ از تجهيزات مخابراتى تكنولوژى‌هاى ‌‌DSL بطور ساده در يك نگاه مى‌توان گفت‌ ADSL از دو دستگاه خاص استفاده مى‌كند: يك دستگاه معروف به مودمهاى‌ DSL در محل مشتركين و دستگاه DSL Access Multiplexer (DSLAM) در محل شركت ارائه دهنده خدمات. ADSL مودمهاى ‌‌DSL كه با نام ATU-R نيز از آنها ياد‌مى‌شود، مسئوليت برقرارى اتصال ميان كامپيوتر مشترك را با خط‌ DSL برعهده دارند. اين نوع از مودمها معمولا با‌ USB و يا پورت اترنت ‌‌10base-T به كامپيوتر كاربر متصل مى‌شوند DSLAM . با جدا سازى باندهاى فركانسى 4‌كيلوهرتزى از ديگر پهناى باند براى هر خط اتصالى ADSL امكان ارتباطات كاربران و اتصال به تجهيزات مجتمع پر‌سرعت را براى اينترنت در مراكز ارائه خدمات‌ADSL فراهم مى‌كند.

فركانس باند ‌‌‌4kbps نيز به سمت سوئيچ‌هاى مخابراتى هدايت مى‌شود. به هر DSLAM صدها زوج‌سيم متصل مى‌شود كه درنهايت بسوى يك اتصال اينترنت با پهناى باند خيلى‌زياد هدايت مى‌شوند و تا وقتى اين پهناى‌باند‌اشباع نشده است، مشترك مى‌تواند به ‌صورت يكنواخت و با سرعت‌بالا از اينترنت استفاده كند. در سمت مشترك، گاهى نياز است كه از يك‌دستگاه ----- جداكننده بنام ‌‌Splitterنيزاستفاده شود تا ميان باند‌فركانسى صدا براى مكالمات تلفن با اطلاعات ‌ت ADSL داخل بوجود نيايد.

منبع

gmuosavi
12-08-2008, 18:34
ممنون
در مورد مودم توضیح می دید؟
چه مارکی بخرم؟
نوع شرکت فرقی در مورد مودم داره . مثلا اگه از صبا نت اشتراک بگیرم نوع مودم فرق می کنه با اینکه مثلا از لایزر اشتراک بگیرم ؟
در مورد تنضیمات مودم هم اگه بگید ممنون می شم

adrenalin
12-08-2008, 18:45
چنتا سوال دارم :
من تازه دارم یک اشتراک ADSL 96kbsکه مودم پیشنهادیشون D-LINK DSL-200 است
میخوام بدونم این مودم خوبه یا نه در ضمن به نظر شما چه مودمی بهتره
پورت LAN داشته باشه یا USB بهتره و
کدوم یک از مودم ها با ویستا سازگار هست
ببخشید یه خورده طولانی شد

Hamid Reza
12-08-2008, 18:48
ممنون
در مورد مودم توضیح می دید؟
چه مارکی بخرم؟
نوع شرکت فرقی در مورد مودم داره . مثلا اگه از صبا نت اشتراک بگیرم نوع مودم فرق می کنه با اینکه مثلا از لایزر اشتراک بگیرم ؟
در مورد تنضیمات مودم هم اگه بگید ممنون می شم

میتونید با توجه به نظرات دوستان در نظر سنجی مدل خوب را انتخاب کنید
اگه استفادتون تو منزل هست مودم متوسط هم جواب میده
نه فرقی نداره مودم هر چی باشه به همه شرکتها میخونه

Hamid Reza
12-08-2008, 18:50
چنتا سوال دارم :

بله
d-link مودم خیلی خوبیه
اگه به نظرات نظر سنجی هم شرکت کنید متوجه میشید
LAN خیلی بهتره
ولی واسه LAN باید کارت شبکه داشته باشید

adrenalin
12-08-2008, 18:53
بله
d-link مودم خیلی خوبیه
اگه به نظرات نظر سنجی هم شرکت کنید متوجه میشید
LAN خیلی بهتره
ولی واسه LAN باید کارت شبکه داشته باشید

مشکل کارت شبکه ندارم رو مادربود انبورد هست
فقط نگفتی کدوم یکی با ویستا سازگار هست

adrenalin
12-08-2008, 18:56
شرمنده ببخشید

Hamid Reza
12-08-2008, 18:58

سلام
در این باره زیاد اطلاع ندارم
ولی فکر کنم سازگاری ربطی به ویندوز نداره
شما درایورش را نصب کنید کار تمام هست

laleh1380
12-08-2008, 23:00
چنتا سوال دارم :

با سلام

دوست عزیز شما می توانید از دو راه یعنی استفاده از پورت USB و یا پورت Lan مودم را به کامپیوتر وصل کنید.

استفاده از USB:
در صورتی که مودم را از طریق USB به کامپیوتر وصل کنید باید درایور آن را هم نصب کنید (حتماٌ درایور مربوط به سیستم عامل مانند: XP - Vista , ... را داشته باشید)

استفاده از Lan:
در این حالت باید حتماً کارت شبکه داشته باشید و نیازی به نصب درایور ندارید یکی از مزایای استفاده از Lan نصب مودم در سیتم عاملهای مختلف مانند Vista - Linux و ... هست.

FlightMedia
12-08-2008, 23:19
آقا در مورد مودم Billion , Bipac5210s توضيح نميدين؟
چرا اونو نذاشتين تو نظرسنجي؟

shahramcat
13-08-2008, 16:22
سلام

مودم Asus AM602 درایور ویستا برای نصب داره ؟

Hamid Reza
13-08-2008, 16:33
سلام

مودم Asus AM602 درایور ویستا برای نصب داره ؟

درخواست درایورهای سخت افزاری

farhad_s5
13-08-2008, 20:01
بعد از دو هفته كه منتظر بودم تا سپنتا بياد و مشكلم رو حل كنه امروز اومده و بعد از كلي چيك كردن اين ور و اونور گفته كه فاصلتون تا مخابرات از 5كيلومتر بيشتره برا همين نميشه كاريش كرد!!!!!!!!!!!!!!!!

منم مي خوام به پارس آنلاين سفارش بدم ببينم اونا چي ميگن!!!

جالب اينه كه يه مخابرات هست كه 2 خيابون بالاتر از خونه ماست ولي خطمون از اونجا نيست!!! از جايي هست كه بيشتر از 5كيلومتر راهه!! نميشه خط رو عوض كنم با يه خطي از اون مخابرات؟!!

red dragon
13-08-2008, 23:25
سلام به همه دوستان عزیز
من یه سوال دارم و میدونم که شما ها خیلی به این سوال جواب دادید ولی خوب اگه میشه به این سوال من جواب بدید .
میخواستم بدونم العان بهترین شرکت که خط adsl میده که تعداد شیر واقعی رو هم میگه کدوم شرکته و ایا این شرکت خط تک کاربره با سرعت 512KB هم میده ؟
اگه سریع تر یکی جواب منو بده ممنون میشم .

Hamid Reza
14-08-2008, 08:41
سلام به همه دوستان عزیز
من یه سوال دارم و میدونم که شما ها خیلی به این سوال جواب دادید ولی خوب اگه میشه به این سوال من جواب بدید .
میخواستم بدونم العان بهترین شرکت که خط adsl میده که تعداد شیر واقعی رو هم میگه کدوم شرکته و ایا این شرکت خط تک کاربره با سرعت 512KB هم میده ؟
اگه سریع تر یکی جواب منو بده ممنون میشم .

سلام
خوبی یا بدی adsl به خیلی چیزها بستگی داره
فاصله مخابرات تا منزل
و....

شما مثلا نگاه کن صبانت تو بعضی شهرها واقعا عالی سرویس میده و همه راضین ولی تو یه شهر دیگه میبینی همه ناراضین

شما محل سکونت و محدوده مخابراتیتون را اعلام کنید تا دوستان اگر احیانا در آنجا هستند راهنمایی کنند
ممنون:11:

ناخدا
14-08-2008, 08:48
سلام

این آسیب پذیری که توی adsl ها هست چیه کسی می دونه اگر pach چیزی دارید بزارید ممنون میشم .

r4pbr4p
14-08-2008, 13:26
سلام

این آسیب پذیری که توی adsl ها هست چیه کسی می دونه اگر pach چیزی دارید بزارید ممنون میشم .

یه کم بیشتر توضیح میدی نا خدا!

اصلآ نفهمیدم چی شد

S A M
14-08-2008, 13:26
سلام
من با ای دی اس ال میخوام بیام هر سایتی میخوام وا کنم میگه cannot find server مشکل از چیه؟

ایدون
14-08-2008, 13:38
مودمت چیه و با چی به کامپیوتر وصل شده؟

ELSIN
14-08-2008, 13:51
من یه مودم میخام که بتونم به دو تا pc سرویس بده بعد قابل کنترل باشه
یعنی مثلا به pc 1 یه سرعت(450) وبه pc 2 یه سرعت دیگه(62)
بده حالا یا نرم افزاری یا سخت افزاری اٌماااا به صورت مخفییییییی
چیزه خوبی باشه دیگه بین 30 یا 40 قرون هم باشه

مًمًممنون

r4pbr4p
14-08-2008, 14:33
سلام
من با ای دی اس ال میخوام بیام هر سایتی میخوام وا کنم میگه cannot find server مشکل از چیه؟

وقتی با ای دی اس ال وصلی برو Start--> Run

این دستور رو تایپ کن

ping -t 4.2.2.4

یه صفحه داس باز میشه

ببین چه پیغامی مینویسه... شاید تونستیم راهنماییت کنیم

r4pbr4p
14-08-2008, 14:34

مًمًممنون

شما یه مودم دوپورت بگیر دور ور 50 یا 45 تومن

بعد اون کارایی که میخوای با نرم افزار انجام بده

MeHrDaD_MeNaY
14-08-2008, 14:48

مًمًممنون
با یک مودم و یک switch میتونی این کارو انجام بدی
من اگه بودم یه کابل مراس میگرفتم 2 تا کامپیوتر رو به هم شبکه میکردم و اینترنت رو بینشون share میکردم
استفاده های دیگه ای هم داره که مفیده

S A M
14-08-2008, 15:18
وقتی با ای دی اس ال وصلی برو Start--> Run

این دستور رو تایپ کن

ping -t 4.2.2.4

یه صفحه داس باز میشه

ببین چه پیغامی مینویسه... شاید تونستیم راهنماییت کنیم

ELSIN
14-08-2008, 15:26
شما یه مودم دوپورت بگیر دور ور 50 یا 45 تومن

بعد اون کارایی که میخوای با نرم افزار انجام بده

ممنون
میشه درمورد نرم افزاره بیشتر توضیح بدی

ناخدا
14-08-2008, 15:55
یه کم بیشتر توضیح میدی نا خدا!

اصلآ نفهمیدم چی شد

ببین میگن یه آسیب پذیری توی adsl ها هست که با عث میشه یه وورم به طرف حمله کنه که باعث کند شدن اینترنت میشه وحتی بعضب مواقع باعث قطعی وبرای دوباره کانکت شده باید ریستارت کرد .

البته همان لحظه درست میشه ولی حدودا چند دقیقه بعد روزازنو روزی ازنو خلاصه خر بیارو باقالی بارکن ......

میگن این انتی ویروس رو که نصب کنی درت میشه اما نشد که نشد .

نرم افزار SUPERAntiSpyware-4.15 برای پاک کردن تروجان و worm DSL

برای پاک کردن وورم دی اس ال هستششششششش .

امیدوارم دوستان بتونند یه کمکی بکنند تا بتونیم جلوی این worm رو بگیریم :10:
:11:

S A M
14-08-2008, 19:22
اقا من این انتی ویروس رو دانلود کردم میخوام وا کنم این ارور رو میده
هنوز کسی نمیدونه مشکل ما چیجوری حل میشه ؟

ایدون
14-08-2008, 19:56
این که دانلود کردی فایل اجرایی نیست که انتظار داری باز بشه

mehdi_08
14-08-2008, 20:28
.
.
.
.
بیین این مشکل مربوط به این تاپیک نیست باید تو بخش نرم افزار مطرح کنی
برنامه ای که از اینتزنت می گیری اگه فشرده باشه که پسوند rar,zip,.....داره و اگه فشرده نباشه باید exeباشه فایلی که شما دانلود کردی هیچ کدوم از این ها نیست.

r4pbr4p
15-08-2008, 12:28
ممنون
میشه درمورد نرم افزاره بیشتر توضیح بدی

یه سرچ تو قسمت درخواست نرم افزار بزنی چندتایی پیدا میکنی

سلام

اون پینگی که زدی اینترنتت قطع بود کلآ !

مشکلت حل شد؟

امیدوارم دوستان بتونند یه کمکی بکنند تا بتونیم جلوی این worm رو بگیریم

ناخدا اولین باره اینطور چیزی میشنوم

ولی حتمآ پیگیر میشم ...

چه ویروسه جالبیه!

S A M
15-08-2008, 14:20
اون پینگی که زدی اینترنتت قطع بود کلآ !

مشکلت حل شد؟
نه بابا هنوز هم cannot میده زنگ زدم پشتیبانی همه چیو چک کرد گفت از انجا هیچ مشکلی نیست باید تا 2 شنبه صبر کنی اخه ما رفتیم یه ای دی اس ال بگریریم که راحت باشیم هنوز هم باید از دایل اپ استفاده کنیم !!!
میگم هیچ راهی نداره درست بشه ؟ الان 2 روزه قطعه مرده گفت شاید مشکل از مدم باشه کسی نمیدونه چیجوری مشکلو حل کنم ؟ اخه مدم من 4 تا چراغ داره که بعضیاش چشمک میزنن بعضیا ثابت
چراغ Power ثابت هست
چراغ Link ثابت هست
چراغ DATA سه تا چشمک میزنه و بعد 2 ثانیه خاموش میشه ...
چراغ PCUSB چشمک میزنه
باید چیکار کنم تا کارم ردیف بشه ؟

r4pbr4p
15-08-2008, 14:26
تنظیمات مودمت به هم ریخته

باید دوباره تنظیمش کنی

ذر ضمن چرا دوشنبه؟

مگه فردا تعطیله!

S A M
15-08-2008, 14:29
نه فردا تعطیل نیست ولی این مردک تنبل نمیاد
میشه ایدیتو بدی تا بهتر کمکم کنی ؟
مطمئنی تنظیمات به هم ریخته ؟ اگه میشه کمکم کن اخه اگه وصل نشه 1 هفتم میره

r4pbr4p
15-08-2008, 14:45
نمیدونم میشه موضوع مورد بحث تو تاپیک رو به بیرون کشید یا نه

فک میکنم مدیرا برخورد میکنن

ایدون
15-08-2008, 17:43
نه بابا هنوز هم cannot میده زنگ زدم پشتیبانی همه چیو چک کرد گفت از انجا هیچ مشکلی نیست باید تا 2 شنبه صبر کنی اخه ما رفتیم یه ای دی اس ال بگریریم که راحت باشیم هنوز هم باید از دایل اپ استفاده کنیم !!!
میگم هیچ راهی نداره درست بشه ؟ الان 2 روزه قطعه مرده گفت شاید مشکل از مدم باشه کسی نمیدونه چیجوری مشکلو حل کنم ؟ اخه مدم من 4 تا چراغ داره که بعضیاش چشمک میزنن بعضیا ثابت
چراغ Power ثابت هست
چراغ Link ثابت هست
چراغ DATA سه تا چشمک میزنه و بعد 2 ثانیه خاموش میشه ...
چراغ PCUSB چشمک میزنه
باید چیکار کنم تا کارم ردیف بشه ؟
اینترنت از کجا گرفتی؟ کانکشن براد بند احتمالا لازم داره

ناخدا
15-08-2008, 19:15
ناخدا اولین باره اینطور چیزی میشنوم

ولی حتمآ پیگیر میشم ...

چه ویروسه جالبیه![/quote]

متشکرم اگر کاسپر داری اسم ویروس رو بهت میده .اما پاکش نمیکنه نمیدونم چرا !

سلام

قوربانت گردم میتونی بگی روی کامپیوترت چه آنتی ویروسی داری آیا فایروال داری چه فایروالی ضمنا آدرس اون فایلی که دانلود کردی بده تا بهتر بتونیم پیگیری کنیم .

as2007
15-08-2008, 19:37
با سلام
من يه مودم usrobotics 9115 خريدم اما وقتي مي خوام وارد configuration بشم با ژيغام web page not found روبرو مي شم يعني وقتي 192.168.2.1 را تايژ مي كنم هيچ صفحه باز نمي شه كسي ميدونه مشكل چيه
adsl هم از فن آوا گرفتم الان ده روز مي شه امكان داره كه فعال نشده باشه مرسي
مرسي

AB
15-08-2008, 21:42
با سلام
من يه مودم usrobotics 9115 خريدم اما وقتي مي خوام وارد configuration بشم با ژيغام web page not found روبرو مي شم يعني وقتي 192.168.2.1 را تايژ مي كنم هيچ صفحه باز نمي شه كسي ميدونه مشكل چيه
مرسي

شما این آی پی آدرس رو باید تو تنظیمات شبکتون وارد کنین نه تو صفحه مرورگر.:31:

mehdi_08
15-08-2008, 22:20
شما این آی پی آدرس رو باید تو تنظیمات شبکتون وارد کنین نه تو صفحه مرورگر.:31:
دقت کن برای تنظیمات مودم باید شماره Ipمودم رو پنجره مرورگر وارد کنید.

با سلام
مرسي تو دفترچه راهنمای مودمت ببین برای وارد شدن به تنظیمات مودم باید چه کار هایی کرد.
در ضمن ببین که کابل مودمت رو درست وصل کردی همه رو چک کن.

mohammad24
15-08-2008, 22:59
سلام

من می خوام مودم بگیرم. اول قصد داشتم asus بگیرم اما مدتی است که توی بازار پیدا نمیشه. حالا گذشته از مدل و برند مودم سوال اصلی من این هست که کدوم یک از مودم ها با ویندوز ویستا سازگاری دارند. چون می خوام به لپ تاپ وصل کنم و سیستم عامل لپ تاپ هم ویستا است.
لطفا راهنمایی کنید.
مرسی

mehdi_08
15-08-2008, 23:33
سلام

من می خوام مودم بگیرم. اول قصد داشتم asus بگیرم اما مدتی است که توی بازار پیدا نمیشه. حالا گذشته از مدل و برند مودم سوال اصلی من این هست که کدوم یک از مودم ها با ویندوز ویستا سازگاری دارند. چون می خوام به لپ تاپ وصل کنم و سیستم عامل لپ تاپ هم ویستا است.
لطفا راهنمایی کنید.
مرسی دو مدل رو بهت پیشنهاد می کنم
D-link520t که خودم هم ازش دارم و خیلی راضیم
9115 U.S.Robotics که مودم خیلی خوبه البته باید اصل شو گیر بیاری

as2007
16-08-2008, 00:17
همه اين كارها رو كردم ولي بازم كار نمي كنه

ایدون
16-08-2008, 00:19
همه اين كارها رو كردم ولي بازم كار نمي كنه
این آی پی درست نیست192.168.2.1آی پی درست 192.168.1.1 هست

as2007
16-08-2008, 00:47
بازم كار نكرد

S A M
16-08-2008, 09:19
سلام
اقا برای من همش کنت فایند سرور میومد من ویندوز رو عوض کردم الان هم سی دی داخل مودم رو نصب کردم ولی کانکشن نمیاد باید چیکار کنم؟

S A M
16-08-2008, 10:21
اقا من سی دی داخل مودم رو نصب کردم ولی local area connection نمیاد
مشکل از چیه؟

BIZIMT
16-08-2008, 11:28
این آی پی درست نیست192.168.2.1آی پی درست 192.168.1.1 هست

من مودم us robotic که تنظیم می کردم ip این رو می دادم : 192.168.123.254
حالا اینکه دوست عزیز as2007 می فرمایند پیغام می دهد به این دلیل خواهد بود.

اول با کارت شبکه وصل شده Ethernet یا یو اس بی Usb ؟
در حالت Ethernet شما ip کارت شبکه خودتان را روی اتوماتیک قرار بده و تو مرورگر اینترنت ip مودم رو وارد کنید ببینید میشه یا نه ؟
بعد اگه نشد در تنظیم ip کارت شبکه ip مودم تا را بدهید . و حالا دوباره برید و تو مرورگر ip مودم تان را بدهید ببینید چی میشه .

یه راه حل اسان یاد می دهم .
از منوی استارت run رو انتخاب و تایپ کنید
ping ip -t و بجای ip مال مودم رو بنویسید و enter بزنید.
اگه ping جواب داد یعنی replay داد و عبارت time و ... رو نشون داد مودم شما درست نصب شده و سیستم میشناسه .
پس شما ip مودم رو اشتباهی می دهید.
اگه replay نداد و ping نشد پس یا نصب مودم مشکل داره و یا اینکه در تنظیمات local area connection کارت شبکه و مودم مشکل دارین و باید یا ip بدهید ویا بردارید.

BIZIMT
16-08-2008, 11:36
اقا من سی دی داخل مودم رو نصب کردم ولی local area connection نمیاد
مشکل از چیه؟

درست نصب نشده اگه از حالت usb استفاده کردین .گزینه اول .
گزینه دوم local area connection کارت شبکه اگه داری باید از روی سی دی مادربرد نصب کنید.

از device manager زیر شاخه Adapter یا network adapter ببینید چیزی نصب شده پاک کنید unistall و سیستم رو ریستارت rebot کنید و سریع پورت usb که مودم وصله به سیستم را در بیارید .

ویندوز که load شد می تونید دوباره پورت usb مودم رو وصل کنید اما به یه جا دیگه یعنی پورت دیگه از پشت سیستم پورت usb دیگه رو انتخاب کنید و وصل نمایید.

و ادامه کار ...:20:

r4pbr4p
16-08-2008, 12:57
گزینه دوم local area connection کارت شبکه اگه داری باید از روی سی دی مادربرد نصب کنید.

از device manager زیر شاخه Adapter یا network adapter ببینید چیزی نصب شده پاک کنید unistall و سیستم رو ریستارت rebot کنید و سریع پورت usb که مودم وصله به سیستم را در بیارید .

ویندوز که load شد می تونید دوباره پورت usb مودم رو وصل کنید اما به یه جا دیگه یعنی پورت دیگه از پشت سیستم پورت usb دیگه رو انتخاب کنید و وصل نمایید.

Bizimt جان مشکل اینجاست که اون مودم یه بار کانفیگ شده

سام عزیزیه فرورفتگی پشت مودم هست که روش نوشته Reset یه چوب کبریت داخلش کن و 20ثانیه نگهش دار تا مودمت ریست بشه دوباره تست کن ببین بازم وارد نمیشه

as2007
16-08-2008, 15:40
بالاخره درست شده حق با r4pbr4p عزیز بود ریست کردم درست شد
دست همگی درد نکنه
ممنون

Cleeev
16-08-2008, 17:05
بالاخره درست شده حق با r4pbr4p عزیز بود ریست کردم درست شد
دست همگی درد نکنه
ممنون

برای تنظیم مجدد مودمت میتونی از این مطلب کمک بگیری که برای همه مودمای USRobotics تنظیم ADSLشون یکیه:

farhad_s5
18-08-2008, 17:48
سلام بر بروبچ خودمون:46:

من همونيم كه از سپنتا مي خواستم Adsl بگيرم و سپنتا گفته بود كه فاصلم از مخابرات زياده!!!(حدود 3 تا 4 كيلومتر هست ولي سپنتا گفت بيشتر از 5 كيلومتر) در پمن سرعت اينترنت ديال آپ من 21.6 هست!

وقتي امروز رفتم يه مخابراتي كه نزديك تر از مخابرات خودمون هست براي خط گرفتن،بهم ندادن و گفتن تو محدوده ي ما نيست و هيچ راهي هم نداره!!

امروز رفتم مخابرات خودمون:10: پيش مديرش،وقتي جريان رو گفتم بهم گفت كه اولين بار هست كه اين رو شنيدم و امكانش كمه كه فاصله اينجوري تاثير داشته باشه! خطم رو چك كرد و گفت كه فيبر نوري نيست و خط معموليه و من سعي مي كنم مشكلت رو پيدا كنم تا شنبه كه چرا سرعت اينترنت 21.6 هست و درستش مي كنم اگه تا شنبه درست نشد دوباره بيا پيش خودم تا ببينيم مشكلت چيه و مشكلت رو حل كنيم(راستش خودم تعجب كردم كه خوب برخورد كرد چون هميشه بد برخورد مي كردن ، حتما فيلمشونه)

حالا قراره وقتي سرعت اينترنتن رو زياد كرد دوباره سفارش Adsl بدم تا ببينيم چي ميشه!!!:19:

mehdi_08
18-08-2008, 20:55
سلام بر بروبچ خودمون:46:

من همونيم كه از سپنتا مي خواستم Adsl بگيرم و سپنتا گفته بود كه فاصلم از مخابرات زياده!!!(حدود 3 تا 4 كيلومتر هست ولي سپنتا گفت بيشتر از 5 كيلومتر) در پمن سرعت اينترنت ديال آپ من 21.6 هست!

وقتي امروز رفتم يه مخابراتي كه نزديك تر از مخابرات خودمون هست براي خط گرفتن،بهم ندادن و گفتن تو محدوده ي ما نيست و هيچ راهي هم نداره!!

امروز رفتم مخابرات خودمون:10: پيش مديرش،وقتي جريان رو گفتم بهم گفت كه اولين بار هست كه اين رو شنيدم و امكانش كمه كه فاصله اينجوري تاثير داشته باشه! خطم رو چك كرد و گفت كه فيبر نوري نيست و خط معموليه و من سعي مي كنم مشكلت رو پيدا كنم تا شنبه كه چرا سرعت اينترنت 21.6 هست و درستش مي كنم اگه تا شنبه درست نشد دوباره بيا پيش خودم تا ببينيم مشكلت چيه و مشكلت رو حل كنيم(راستش خودم تعجب كردم كه خوب برخورد كرد چون هميشه بد برخورد مي كردن ، حتما فيلمشونه)

حالا قراره وقتي سرعت اينترنتن رو زياد كرد دوباره سفارش Adsl بدم تا ببينيم چي ميشه!!!:19:
عجب شانسی داری

jingool
19-08-2008, 04:31
سلام چند تا سوال داشتم:
میخواستم یه مودم بگیرم که روی 2 تا سیستم ازش استفاده کنم... روی لپ تاپ و pc چند نمونه معرفی میکنین؟
راستی میخوام از صبانت اشتراک بگیرم...تو سایتش چند نمونه مودم سازگار معرفی کرده من اگه بخوام مودم دیگه ای بگیرم چه جوری می تونم بفهمم با این شرکت سازگاری داره؟
مودمی که 2 تا پورت usb داشته باشه و با صبانت سازگاری داشته باشه کسی از دوستان اطلاعی داره؟

S A M
19-08-2008, 11:49
سلام . من ویندوزم رو عوض کردم ولی وقتی سی دی مودم رو داخل کیس میزارم و فایل Setup رو اجرا میکنم و مراحلو انجام میدم یه چی به عنوان ADSL USB DRIVE 1.3 در قسمت Add/Remove program میادش ولی Local Area Connection نمیاد که بتونم با اون کانکت بشم ... میخواستم بدونم چگونه این Local Area Connection رو بیارم . ایا بعد از نصب ویندوز تنظیماتی هست که من انجام ندادم؟
لطفا یکی از اساتید بزرگوار هرچه زودتر کمک کنند

adrenalin
19-08-2008, 14:07
با سلام به همه دوستان اگر زحمتی نیست طریقه تنظیم و کانفیگ کردن مودم D-link 320t رو برام توضیح بدید
ممنون می شوم

S A M
19-08-2008, 14:44

اقا به زبان ایرانی بگو :دی!! من که هیچی نگرفتم میشه یکم واضح تر بگین؟

farhad_s5
19-08-2008, 14:53
عجب شانسی داری

امروز كه اومدن با دو سه تا دستگاه چك كردن و گفتن از سيم كشي داخلي مشكلت!!!

ولي وقتي ADSL هم گرفته بودم از دمه در هم وصل نمي شد يعني قبل از سيم كشي داخلي هم نمي شد مودم رو آپ كرد!!!:5:

يكي از دوستان بود كه گفت فاصلش از مخابرات خيلي زياده،اگه دوباره خودش رو معرفي كنه كه كي بود خيلي ممنون ميشم!:10:

ناخدا
19-08-2008, 16:28
با سلام به همه دوستان اگر زحمتی نیست طریقه تنظیم و کانفیگ کردن مودم D-link 320t رو برام توضیح بدید
ممنون می شوم

اینجا یه سری بزن

Armita_amini
19-08-2008, 18:28
سلام

من قبلا" adsl پارس آنلاین داشتم الان این ماه دیگه شارژ نکردم و رفتم داتک گرفتم ولی چون ویندوز رو عوض کردم تنظیمات مودم پاک شده نوع مودمش سیمفونی 5500 هست چون من 5 سال پیش از پارس آنلاین گرفتم اون موقع این مودم رو میدادن

کسی دقیق بلده بگه من چطوری config کنم مودمم رو

اونا میگن که باید تو tcp-ip عدد بدیم و از این حرفها منم نمیدونم چی باید بدم پارس آنلاین هم جواب نمیده در ضمن من با usb وصلش کردم الان مودم رو ویندوز قشنگ میشناسه ولی داتک که به من یوزرنیم و پسورد رو میده این وصل نمیشه ارور 691 میده

کسی تنظیماتشو بلده ؟ ممنون میشم

mishen
19-08-2008, 19:20
سلام بچه ها نظرتون راجع به Usr 9107 چیه ؟ مودم توپیه یا نه ؟ میخوام بخرم از کجا با چه قیمت میتونم تهیه کنم ؟

mostafaeshghi
20-08-2008, 00:13
سلام

من قبلا" adsl پارس آنلاین داشتم الان این ماه دیگه شارژ نکردم و رفتم داتک گرفتم ولی چون ویندوز رو عوض کردم تنظیمات مودم پاک شده نوع مودمش سیمفونی 5500 هست چون من 5 سال پیش از پارس آنلاین گرفتم اون موقع این مودم رو میدادن

اونا میگن که باید تو tcp-ip عدد بدیم و از این حرفها منم نمیدونم چی باید بدم پارس آنلاین هم جواب نمیده در ضمن من با usb وصلش کردم الان مودم رو ویندوز قشنگ میشناسه ولی داتک که به من یوزرنیم و پسورد رو میده این وصل نمیشه ارور 691 میده

دوست عزیز ! تا آنجا که من اطلاعات دارم مودمها یه حافظه ی کوچکی دارند که این اطلاعات ثبت شده ی مربوط به کانفیگ مودم را در خود نگه میدارند و با عوض شدن ویندوز به آن تنظیمات خدشه ای وارد نمیشه ! و در پشت دستگاهها برای موقع اظطراری (مثلا تعویض شرکت سرویس دهنده ، یا موقع فروش مودم و...) دکمه ی ریست پیش بینی شده !

با توجه به توضیحاتتان معلوم است که الآن داتک دارید و تنمیات کانفیگ مودم را میتوانید با تماس با پشتیبانی به شماره ی 81686868 از اپراتورش بگیرید ! و در ضمن توجه داشته باشید که همان کانکشن لوکال آریا کانکشنت برای اتصال کافی است و نیازی به کانکشن جدایی برای اتصال به اینترنت نیست !

darvish1900
20-08-2008, 00:27
سلام

دوست عزیز در داخل سی دیش فایلی آموزشی وجود داره

farhad_s5
20-08-2008, 00:32
من پي بردم كه كل شهرك ما نميتونه Adsl بگيره چون فاصله از مخابرات زياده،برا همين مي خوام برم شكايت كنم ببينم چي ميشه!!!!!!!!!!!

reb
20-08-2008, 00:42
من پي بردم كه كل شهرك ما نميتونه Adsl بگيره چون فاصله از مخابرات زياده،برا همين مي خوام برم شكايت كنم ببينم چي ميشه!!!!!!!!!!!
فاصله از مخابرات تا تلفن دایر شده رو چطوری میشه فهمید؟ خود مخابرات یا حدسی؟

Cleeev
20-08-2008, 18:23
سلام بچه ها نظرتون راجع به Usr 9107 چیه ؟ مودم توپیه یا نه ؟ میخوام بخرم از کجا با چه قیمت میتونم تهیه کنم ؟

یه مودم عالیه... :10:

شما میتونید این مودم رو با گرانتی "انفورماتیک گستر" که یکی از بهترین شرکتای گارانتی توی ایرانه تهیه کنید... محصولات USRobotics رو فقط با گارانتی "انفورماتیک گستر" بخرید... چون مشاا... هزار مشاا... پر شده از مدلای ریمارک شده محصولات معروف که آنچنان عین مدل واقعی هستن که آخرشن... مخصوصا شرکتای Linksys و USRobotics و D-Link...

سایت انفورماتیک گستر :

اگه تهران هستید میتونید به فروشگاه مرکزی انفورماتیک گستر توی بازار کامپیوتر ایران (ضلع غربی خیابون ولیعصر - بین طالقانی و میدون ولیعصر) طبقه سوم برید... اونجا از هر کی بپرسید انفورماتیک گستر میشناسدش... چون تامین کننده تمام جنسای محصولات معروفی همچون OCZ و Biostar و USRobotics و... برای کل بازار کامپیوتر ایران و کل ایران هستش...

قیمت این مودم طوری که توی سایت انفورماتیک گستر نوشته 70000 تومنه که البته این قیمتا مدتیه که به روز نشدن و محصولات جدید هم بهشون اضافه نشدن... شما میتونید از طریق شماره هایی که توی صفحه زیر هستن باهاشون تماس بگیرید و هم قیمت بگیرید و هم اگه شهرستانید بپرسید که از کجا میتونید بخرید...

ELSIN
20-08-2008, 20:16
یه مودم عالیه... :10:

شما میتونید این مودم رو با گرانتی "انفورماتیک گستر" که یکی از بهترین شرکتای گارانتی توی ایرانه تهیه کنید... محصولات USRobotics رو فقط با گارانتی "انفورماتیک گستر" بخرید... چون مشاا... هزار مشاا... پر شده از مدلای ریمارک شده محصولات معروف که آنچنان عین مدل واقعی هستن که آخرشن... مخصوصا شرکتای Linksys و USRobotics و D-Link...

سایت انفورماتیک گستر :

اگه تهران هستید میتونید به فروشگاه مرکزی انفورماتیک گستر توی بازار کامپیوتر ایران (ضلع غربی خیابون ولیعصر - بین طالقانی و میدون ولیعصر) طبقه سوم برید... اونجا از هر کی بپرسید انفورماتیک گستر میشناسدش... چون تامین کننده تمام جنسای محصولات معروفی همچون OCZ و Biostar و USRobotics و... برای کل بازار کامپیوتر ایران و کل ایران هستش...

قیمت این مودم طوری که توی سایت انفورماتیک گستر نوشته 70000 تومنه که البته این قیمتا مدتیه که به روز نشدن و محصولات جدید هم بهشون اضافه نشدن... شما میتونید از طریق شماره هایی که توی صفحه زیر هستن باهاشون تماس بگیرید و هم قیمت بگیرید و هم اگه شهرستانید بپرسید که از کجا میتونید بخرید...

ببخشیدا اما اصرار شما روی این مارک ماله چیه
:20:

راسی میشه توسط مودم سرعت آپو کم و بعد زیاد کرد

marsoul
20-08-2008, 21:41
سلام
من مودم Billion 5210S از شاتل خریدم، من سرویس پک 3 رو xp دارم. مثل اینکه با SP3 مشکل داره و firmware مودم باید آپدیت شه. من از تو سایت گرفتم ولی موقع آپدیت پفت که این firmware سازگار نیست. کسی تونسته این مشکل رو حل کنه ؟
ممنون

reb
20-08-2008, 21:45
سلام
من مودم Billion 5210S از شاتل خریدم، من سرویس پک 3 رو xp دارم. مثل اینکه با SP3 مشکل داره و firmware مودم باید آپدیت شه. من از تو سایت گرفتم ولی موقع آپدیت پفت که این firmware سازگار نیست. کسی تونسته این مشکل رو حل کنه ؟
ممنون
با لن وصلش کن

farhad_s5
21-08-2008, 00:09
فاصله از مخابرات تا تلفن دایر شده رو چطوری میشه فهمید؟ خود مخابرات یا حدسی؟

من و شركت مخابرات كيلومتر ماشين رو مي خونيم بعدش حدش مي زنيم كه اگه فاصله خط مستقيم باشه حدودا چقدر ميشه!!:10:

mostafaeshghi
21-08-2008, 00:17

ایشون از این نوع مودم استفاده میکنند و راضی هستند و مدلهای دیگه را پیشنهاد میکنند ولی از نمونه های عالی مودم ای دی اس ال مودم ای ام 602 ایسوز هم هست که با قیمت 50 هزار تومان میتونید تهیه کنید !

shahab-asemani
21-08-2008, 08:32
سلام

خسته نباشین

adsl من یه ماه راه اندازی شده مودم که روشن , روی تلفن نویز زیادی میندازه اصلا امکان مکالمه نیست

سیم کشی تل هم هم با فاصله از کابل برق رد شده چجوری مشکل رو بر طرف کنم

گوشی رو که بر میدارم dc میشه یا تل که زنگ میخوره stop میشه

با میکرو فیلت ر مشکل کاملا حل میشه ؟

ایدون
21-08-2008, 12:03
سلام

خسته نباشین

adsl من یه ماه راه اندازی شده مودم که روشن , روی تلفن نویز زیادی میندازه اصلا امکان مکالمه نیست

باید سر خط رو چک کنی ببینی اونجا هم همین مشگل هست یا نه اگه نبود که مشگل داخلیه ولی اگه اونجا هم همینطوری بود اشکال از مخابراته

MeHrDaD_MeNaY
21-08-2008, 12:05
سلام

خسته نباشین

آره با میکرو ف.یلتر یا اسپلیتر درست میشه.سره راه تلفن قرار بدید

vahid_civil
21-08-2008, 13:37
اسپلیتر رو بزار واسه تلفن اولی که خونتون داره و از اون اومده به کامپیوتر شما و ...
درست میشه

Cleeev
21-08-2008, 16:02

کجا من اصرار شدید داشتم روی این مارک...؟؟؟ دفعه اول که در موردش حرف زدم توضیحات کانفیگش بود... دفعه دوم هم یکی از دوستان گفت USRobotics یا D-Link که من گفتم USRobotics... دفعه سومم ایشون پرسیدن نظرتون در مورد مودم USR9107 چیه...؟؟ منم گفتم مودم خوبیه و قیمتشو دادم... :20:

به خیلی از دوستانمم مدلایی از مودمای D-Link و Linksys رو پیشنهاد دادم و میدم...

من کلا از شرکتایی که کارشون درسته خوشم میاد... مثل Linksys و USRobotics و D-Link و DELL و hp و Apple و...

حالا روی Linksys و USR کمی تاکید دارم به خاطر اینه که به نظر من شرکتای آمریکایی قابل اعتمادتر از بقیه هستن...

در ضمن، مودم ADSL همچین چیز پیچیده ای نیستش که آدم بخواد از کی بخره... چینی و آمریکاییش یه کار رو میکنن و عین همن... :20:

در مورد سوال دومتم من تا حالا یه چنین چیزی ندیدم... البته میتونی یوزرها رو محدود کنی که مثلا بیش از فلان مقدار دانلود و یا آپلود نداشته باشن ولی یا من ندیدم و یا نداریم که بشه سرعت رو محدود کرد... برای این کار برنامه های بسیار ساده و کم حجمی هستن که خیلی کار باهاشون سریع تر و راحت تر از کار با تنظیمات مودمه...

D_z_z
21-08-2008, 17:21
دوستان گفتن که اینجا دنبال کنم

سلام. تو شهر ما هیچ isp نیست که سرویس adsl بده! یدونه بود که تعطیل کرد!! حالا میخواستم بدونم میشه از یه شهر دیگه یا یه استان دیگه سرویس بگیرم!! کامل برام توضیح بدین.خیلی نیاز دارم

با تشکر

vahid_civil
21-08-2008, 18:22
دوستان گفتن که اینجا دنبال کنم

سلام. تو شهر ما هیچ isp نیست که سرویس adsl بده! یدونه بود که تعطیل کرد!! حالا میخواستم بدونم میشه از یه شهر دیگه یا یه استان دیگه سرویس بگیرم!! کامل برام توضیح بدین.خیلی نیاز دارم

با تشکر

نمیشه. مثل این میمونه که شما تلفن خونتون رو از مخابرات یه شهر دیگه بگیرید !

shahramcat
22-08-2008, 01:47
آخر من نفهمیدم مودم asus am602 ویستا ساپورت هست یا نه ؟ درایورش رو داره یا نه ؟ نمیخام از لن بزنم !

ممنون

ایدون
22-08-2008, 11:17
آخر من نفهمیدم مودم asus am602 ویستا ساپورت هست یا نه ؟ درایورش رو داره یا نه ؟ نمیخام از لن بزنم !

ممنون
بغله ولی با وجودی که درایور براش هست و کار میکنه ولی عملا خیلی کنده زمانی تفاوت احساس میشه که با لن وصل کنی حالا چرا با لن قهری؟

vahid_civil
22-08-2008, 12:43
کسی am602 داره که آپگرید کرده باشه؟
و اگه آره کجا و چطوری ؟

shahramcat
22-08-2008, 17:42
کمترین مشکل کانفلیکت یا همون مچ نبودن با انواع ISP های ایران رو الان کدوم مدل داره غیر از ایسوز ؟

Usrobotic

D-link

Planet

کدوم ؟ طبق نظرسنجی گویا دی لینک الان بهترین هست ! درسته ؟

Actros
23-08-2008, 14:46
من Dlink 522 دارم خیلی راحته کانفیگش
تا حالا هیچ مشکلی هم نداشته

alekjoon
23-08-2008, 17:21
دوستان عزیز 4 تا خط adsl با سرعت های 512 داریم!
میخوایم از هر 4 تا به صورت مجتمع روی یک پی سی استفاده کنیم!
راهی هست برای اینکار؟
لازم به ذکره که تمامی این 4 خط دارای آی پی استاتیک و البته gateway یکسانی هستن!
ممنون میشم اگه راه حلی چه نرم افزاری و سخت افزاری وجود داره بفرمایید.

MaSoOd
23-08-2008, 19:02
کسی am602 داره که آپگرید کرده باشه؟
و اگه آره کجا و چطوری ؟

کسی تجربه ی این کارو داره ؟

تازگیا من یه فریم ویر پیدا کردم نمیدونم اپگریدش بکنم یا نه ؟

Cleeev
23-08-2008, 20:00
کمترین مشکل کانفلیکت یا همون مچ نبودن با انواع ISP های ایران رو الان کدوم مدل داره غیر از ایسوز ؟

Usrobotic

D-link

Planet

کدوم ؟ طبق نظرسنجی گویا دی لینک الان بهترین هست ! درسته ؟

هیچ کدوم مشکلی ندارن...

فقط با پارس آنلاین ممکنه مشکل داشته باشن... چون پارس آنلاین یه شرکت حروم خوریه که دومی نداره... توی شبکه پارس آنلاین فقط مودمای خودش کار میکنن... :19:

در ضمن، این نظرسنجی اگه سوالشو ببینید میگه از کدوم مودم استفاده میکنید نه کدوم مودم بهتره...

D-Link مارک خیلی خوبیه و محصولات بی عیب و نقصی میسازه...

همه مومای D-Link و USRobotics که توی ایران هستن با شبکه های شرکتای سرویس دهنده اینترنت به خوبی کار میکنن...

akhoond
23-08-2008, 20:21
سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوستان ، چجوری می تونم از توی کامپیوتر دی سی کنم ؟
( راه هایی که الآن این کار رو می کنم اینه که مودم رو از پشت خاموش کنم ، دوم این که لن رو دیزیبل کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
راهی غیر از این 2 راه نیست ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرسی

vahid_civil
23-08-2008, 20:35
سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوستان ، چجوری می تونم از توی کامپیوتر دی سی کنم ؟
( راه هایی که الآن این کار رو می کنم اینه که مودم رو از پشت خاموش کنم ، دوم این که لن رو دیزیبل کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
راهی غیر از این 2 راه نیست ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرسی

شما موقع نصب مودم تنظیمات رو به صورت دستی کن.یعنی کاری کن واسه کانکت بری تو connect to مثلا آسیاتک و ...
یعنی مثل قبل. هر وقت نخاستی هم مثل قبل که دیال آپ داشتی دیگه.

akhoond
23-08-2008, 21:30
شما موقع نصب مودم تنظیمات رو به صورت دستی کن.یعنی کاری کن واسه کانکت بری تو connect to مثلا آسیاتک و ...
یعنی مثل قبل. هر وقت نخاستی هم مثل قبل که دیال آپ داشتی دیگه.

ممنونم وحید جان ، اما چجوری می تونم به مودم بفهمونم که خودش کانکت نشه . این مودم احمق خودش کانکت می کنه ؟ ( تو تنضیمات اتو رو آف کردم ، اما باز هم خودش کانکت می شه .... ! )

مرسی

vahid_civil
23-08-2008, 21:42
وقتی داری تنظیم میکنی اتو رو تیک نزن . و توش یوزر و پسوردتو وارد نکن.
بعدا مثل قبل یه کانکشن بساز. فقط به جای گزینه دیال آپ وسطی یعنی ppoE رو بزن.
هر وقت خاستی کانکت شی مثل قبلنا ...
سریع هم هستا . فکر نکنی کنده !
نشد بگو

akhoond
23-08-2008, 22:04
وقتی داری تنظیم میکنی اتو رو تیک نزن . و توش یوزر و پسوردتو وارد نکن.
بعدا مثل قبل یه کانکشن بساز. فقط به جای گزینه دیال آپ وسطی یعنی ppoE رو بزن.
هر وقت خاستی کانکت شی مثل قبلنا ...
سریع هم هستا . فکر نکنی کنده !
نشد بگو

درست شد ، مرسی ، تیک اتو رو هم نزده بودم ، اما مشکل همون بود که یوزر و پس رو وارد می کردم :31:
باز هم مرسی ، محبت کردی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرسی :11: :11: :11: :11: :11: :10:

یا حق :46:

vahid_civil
24-08-2008, 00:02
اوه. تا حالا هیچ کس اینطوری ازم تشکر نکرده بود ! گریم گرفت.
--------------------
دستی که مودم رو وصل کنی کمتر دیسکانکت میشه. خود آسیاتک هم همین روش رو پیشنهاد میکنه

marsoul
24-08-2008, 00:23
سلام
کسی میتونه تنظیمات مربوط به مودم Billion 5210S رو شرح بده ؟
من سرویس 128 از شاتل گرفتم ، در ضمن چجوری میتونم مطمئن شم خط من حاضر شده ؟
ممنون

akhoond
24-08-2008, 07:51
اوه. تا حالا هیچ کس اینطوری ازم تشکر نکرده بود ! گریم گرفت.
--------------------
دستی که مودم رو وصل کنی کمتر دیسکانکت میشه. خود آسیاتک هم همین روش رو پیشنهاد میکنه

هر کی محبت کنه ، باید ازت تشکر کرد ، غیر از اینه ؟ :31:

اما وحید جان ، امروز صبح ( الآن ) دوباره خودش کانکت می شه ، رفتم تو کوییک ستاپ ، می بینم که یوزر و پس اونجا هست ، دوباره سیو اند ریبوت کردم ( پاک کردم ) اما باز رفتم توش می بینم اونجا هست :18:

اصلا نمی فهمم ، هر کاری می کنم ، یوزر و پس پاک نمی شه :41:
چی کار کنم ؟

می خوام پست هزارمت هم برای من بزنی :دی

مرسی :11:

vahid_civil
24-08-2008, 09:56
هر کی محبت کنه ، باید ازت تشکر کرد ، غیر از اینه ؟ :31:

اما وحید جان ، امروز صبح ( الآن ) دوباره خودش کانکت می شه ، رفتم تو کوییک ستاپ ، می بینم که یوزر و پس اونجا هست ، دوباره سیو اند ریبوت کردم ( پاک کردم ) اما باز رفتم توش می بینم اونجا هست :18:

اصلا نمی فهمم ، هر کاری می کنم ، یوزر و پس پاک نمی شه :41:
چی کار کنم ؟

می خوام پست هزارمت هم برای من بزنی :دی

خواهش. مودمت چیه؟
مودم رو ریست میکنی ؟ یعنی دکمه ریست پشت دستگاه رو 15 ثانیه نگه میداری؟
وقتی ریست کردی به کوییک ستاپ برو . تو همون صفحه اول تیک رو بردار.
صفحه بعد ppp رو انتخاب کن و در صفحه بعد یوزر و پسورد رو وارد نکن. ولی اتوش رو بزار باشه.
keep alive رو تیک بزن. بقیش هم که بلدی.
شما مگه دستی الان وصل نمیشی؟
مثل دیال آپ ؟ کانکشن ساختی ؟

akhoond
24-08-2008, 14:11
خواهش. مودمت چیه؟
صفحه بعد ppp رو انتخاب کن و در صفحه بعد یوزر و پسورد رو وارد نکن. ولی اتوش رو بزار باشه.

ایسوس 602 دارم ...
می رم تو کوییک ست آپ ، همه کار ها رو می کنم ، اما دستی کانکت نمی شه ، خودش کانکت می شه ، و وقتی می خوام با کانکشن وصل کنم ، می گه که یوزر و پس غلطه ( فکر کنم به خاطر اینه که مودم ام با همین یوزر و پس وصله دیگه )
کانکشن هم ساخته ام ...

kivig
24-08-2008, 15:53
ایسوس 602 دارم ...
می رم تو کوییک ست آپ ، همه کار ها رو می کنم ، اما دستی کانکت نمی شه ، خودش کانکت می شه ، و وقتی می خوام با کانکشن وصل کنم ، می گه که یوزر و پس غلطه ( فکر کنم به خاطر اینه که مودم ام با همین یوزر و پس وصله دیگه )
کانکشن هم ساخته ام ...
شما باید موقع تنظیمات مودم رو به جای حالت PPPOE روی حالت Bridge تنظیم کنید بعد مجددا کانکشن بسازید و یوزر و پسورد رو واد کنید , حالا هر وقت خواستید میتونید کانکت بشید و اگر هم نخواستین به راحتی دیسکانکت کنید :46:

reb
24-08-2008, 16:25
ایسوس 602 دارم ...
کانکشن هم ساخته ام ...
آخوند جان من کشته مرده این کانکشنم من از پارس 3 تا اکانت دارم یکی مال خودم 2 تا هم مال دو تا از فامیلها که کم مصرفن ولی پارس اینطور که شما میتونی کانکت بشی نمیشه یعنی اگه بردبند توی مودم تعریف شده باشه کانکشن ساخته شده بردبند ویندوز هیچ جوری کانکت نمیکنه ولی خودم مال شاتل رو دیدم که بردبند توی مودم تعریف شده بود و کانکشن ویندوز هم کار میکرد من موندم تو کف با این شانسم:41:

شلمان
24-08-2008, 16:29
کسی میگه چطوری من wan سمفونی رو عوض کنم

reb
24-08-2008, 16:32
کسی میگه چطوری من wan سمفونی رو عوض کنم
میخوای چیکارش کنی؟

caspian
24-08-2008, 16:50
من یه مودم alfex گرفتم
پشتش یه پرت usb داره و یه ethernet
این ethernet واسه چیه؟یه توضیح میشه بدید؟

vahid_civil
24-08-2008, 17:36
من یه مودم alfex گرفتم
پشتش یه پرت usb داره و یه ethernet
این ethernet واسه چیه؟یه توضیح میشه بدید؟

این واسه اتصال دو کامپیوتر به نت هست.
کلا نصب توسط لن راحتتره.

akhoond
24-08-2008, 20:01
سلام وحید جان .
آقا از پشت هم دکمه ریست رو زدم ، فایده ای نداره ، انگار بی خیال یوزر و پس ما نمی خواد بشه این دیوونه ... :دی
چی کار کنم ؟

مرسی

reb
24-08-2008, 20:28
سلام وحید جان .
آقا از پشت هم دکمه ریست رو زدم ، فایده ای نداره ، انگار بی خیال یوزر و پس ما نمی خواد بشه این دیوونه ... :دی
چی کار کنم ؟

مرسی
باید15 تا 30 ثانیه نگهش داری

vahid_civil
24-08-2008, 20:33
خواهش. مودمت چیه؟

؟؟ من فکر میکنم شما مودم رو فقط ریستارت عادی میکنی که با زدن دکمه ریست میشه.
باید نگهش داری و اون تنظیمات رو بری

akhoond
24-08-2008, 20:52
باید15 تا 30 ثانیه نگهش داری

ممنونم

؟؟ من فکر میکنم شما مودم رو فقط ریستارت عادی میکنی که با زدن دکمه ریست میشه.
باید نگهش داری و اون تنظیمات رو بری

آره وحید جان ، اصلا حواسم به اون نوشته ات نبود ، التبه منظورم از ریست ، اون سیو اند و ری بوت آخرش بود که بعدش به ذهنم رسید که از پشتش این کار رو بکنم ، که reb هم راهنمایی کرد و درست اش کردم ...
پس چرا در حالت عادی خودش درست نمی شد ؟ :41:

باز هم ممنونم وحید جان ، از reb هم همین طور ، ان شاالله جبران کنم ... :11::11::11:

یا حق

reb
24-08-2008, 20:55
آخوند جان بدون اونهم میشه باید اول دیلیتش کنی تا دوباره بسازی منتها با ریست راحتتره

akhoond
24-08-2008, 21:00
آخوند جان بدون اونهم میشه باید اول دیلیتش کنی تا دوباره بسازی منتها با ریست راحتتره

چطوری ؟ من 100 دفعه کانفیگ کردم و سیو کردم ، بالا که می اومد ، خودش کانکت می شد ؟ ! :18:

مرسی

vahid_civil
24-08-2008, 21:06
منم 602 دارم. مشکلی نداره. اگه نشد بگو عکس بزارم

cheeky
24-08-2008, 21:16
با سلام
دوستان کسی در مورد مودم D-link Dsl-2520u اطلاعاتی داره که خوبه یا نه.

akhoond
24-08-2008, 21:28
منم 602 دارم. مشکلی نداره. اگه نشد بگو عکس بزارم

نه وحید جان ، از پشت که ریست کردم ، درست اش کردم ، اما می خوام بدونم چرا از توی ستینگ که یوزر و پس رو پاک می کردم و کانفیگ رو کامل می کردم ، پاک نمی شد که نمی شد و خودش کانکت می شده ؟

مرسی

marsoul
25-08-2008, 00:03
سرعت اینترنت در هنگام اتصال مودم با USB یا اتصال با Lan فرق میکنه ؟

reb
25-08-2008, 00:19
ظاهرا نه ولی لن خیلی بهتره مخصوصا تو ویستا

SIAMAK88
25-08-2008, 00:47
سرعت اتصال به اینترنت تفاوتی نداره ولی سرعت انتقال اطلاعات از مودم به کامپیوتر تو لن بیشتر از یو اس بی هستش

mostafaeshghi
25-08-2008, 01:06

نه فرقی نمیکنه !

ولی در مبنای کلی سرعت لن از یو اس بی بیشتره که سرعتهای اینترنت ایران همگی زیر عددهای یو اس بی هستند پس فرق چندانی نمیکنه !

caspian
25-08-2008, 04:49
این واسه اتصال دو کامپیوتر به نت هست.
کلا نصب توسط لن راحتتره.
یعنی من ethernet را وصل کنم به لپ تاپ و usb را وصل کنم یه پی سی و همزمان هر 2 به adsl وصل میشه؟

vahid_civil
25-08-2008, 10:02
آره . یه همچین چیزی.

marsoul
25-08-2008, 20:20
سلام
من چجوری میتونم بفهمم که خط Adsl من وصل شده ؟
ممنون

akhoond
25-08-2008, 20:24
سلام
من چجوری میتونم بفهمم که خط Adsl من وصل شده ؟
ممنون

چراغ استتوس مودم اگه ثابت شده ، یعنی خط شما رانژه شده ....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

caspian
25-08-2008, 20:41
یاهو مسنجر من و اینترنت دانلود منیجر از وقتی adsl گرفتم دیگه کار نمیکنه.چرا؟

tohidkh
25-08-2008, 20:43
یاهو مسنجر من و اینترنت دانلود منیجر از وقتی adsl گرفتم دیگه کار نمیکنه.چرا؟

چیییییییی میگیییییییی؟
مطمئنی که آدرس ------ بهشون ندادی؟
اصلاچی پیغام میده که میگید کار نمیکنه؟

Majid393
25-08-2008, 20:54
بهترین مودم Adsl چیه ؟؟؟؟(از اینایی که با usb به pc وصل میشن ..... قیمت هم حدود 40-50 تومن .... )

SIAMAK88
25-08-2008, 21:03
بهترین مودم Adsl چیه ؟؟؟؟(از اینایی که با usb به pc وصل میشن ..... قیمت هم حدود 40-50 تومن .... )
بستگی داره !!!
بعضی شرکتهایی که سرویس ADSL ارائه میدن بسته به سازگاری مودم با سرویسهاشون مارک خاصی رو توصیه میکنن !!
ولی در کل تو این رنج قیمت میتونی مارکهای معروفی اعم از D-Link , UsRobotics,Asus,Tp Link تهیه کنی
در ضمن بهت پیشنهاد میکنم مودمی بگیری که لن رو هم ساپورت کنه و از طریق لن مودم رو به کامپیوتر وصل کن تا Usb که تو این برندهایی که نام بردم مدلهای خوب و مناسبی تو اون رنج قیمتی شما هستن که هم با Usb و هم با لن قابل استفاده هستن

tohidkh
25-08-2008, 21:19

فکر میکنم تنها مودمی که با تمامی شرکتها همخوانی داره (از لحاظ کانفیگ و غیره) Asus AM602 باشه.
قیمتش هم چیزی حدود 55 تومن هست.

بستگی داره !!!
ولی در کل تو این رنج قیمت میتونی مارکهای معروفی اعم از D-Link , UsRobotics,Asus,Tp Link تهیه کنی
در ضمن بهت پیشنهاد میکنم مودمی بگیری که لن رو هم ساپورت کنه و از طریق لن مودم رو به کامپیوتر وصل کن تا Usb که تو این برندهایی که نام بردم مدلهای خوب و مناسبی تو اون رنج قیمتی شما هستن که هم با Usb و هم با لن قابل استفاده هستن

کاملا درسته!
در ضمن یه چیزی هم بگم؛ تنها مودمی که دربرابر نویز مقاومت خیلی بالایی داره و به این راحتیا دیسکانکت نمیشه Alfex هست. (چون اکثر مودم ها در صورت نویز دار بودن خط تلفن، زود زود دیس میشن)
موفق باشید.:11:

marsoul
25-08-2008, 21:38
چراغ استتوس مودم اگه ثابت شده ، یعنی خط شما رانژه شده ....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون، معمولا چقدر طول میکشه ؟ من 29ام پرداخت کردم، از شاتل گرفتم...

Mohsen khan
25-08-2008, 21:40
در مورد مودم فكر نميكنم مارك هاي مختلف ناسازگاري داشته باشند
من يك مودم خيلي قديمي دارم
از خيلي از شركت ها هم سرويس گرفتم
البته در شيراز

ولي مشكلي نبوده
فكر مي كنم اين را بيشتر براي تبليغ و فروختن مودم خودشون مي گن

SIAMAK88
25-08-2008, 21:59
در مورد مودم فكر نميكنم مارك هاي مختلف ناسازگاري داشته باشند
من يك مودم خيلي قديمي دارم
از خيلي از شركت ها هم سرويس گرفتم
البته در شيراز

ولي مشكلي نبوده
فكر مي كنم اين را بيشتر براي تبليغ و فروختن مودم خودشون مي گن
کاملا موافقم , همه اینها واسه تبلیغات خودشون هستش:20:

روح سگ ولگرد
25-08-2008, 22:09
سلام. اقا من یه مشکل پیچیده دارم :دی

من سرویسم رو از داتک گرفتم.
مودمم دی لینک 200 یو اس پی پورت.
تو بعضی از ساعات روز پشت سر هم Unplugged می شم. هر بار که دارم کانکت می شم، موقع رجیستر شدن تو نتورک دییسکانکت می شه یا وقتی وصل شد بعد از 1-2 دقیقه دیسکانکت میشه. فقط تو بعضی از ساعات. 6-9 شب موقعی که مصرف برق یا شاید تلفن بالاه. اما وقتی برق می ره تو منطقمون من با لپ تاپ به راحتی هرچه تمام کانکت می شم.

مشکل از کجاست؟ مرسی

reb
25-08-2008, 22:19

تو بعضی از ساعات روز پشت سر هم Unplugged می شم. هر بار که دارم کانکت می شم، موقع رجیستر شدن تو نتورک دییسکانکت می شه یا وقتی وصل شد بعد از 1-2 دقیقه دیسکانکت میشه. فقط تو بعضی از ساعات. 6-9 شب موقعی که مصرف برق یا شاید تلفن بالاه. اما وقتی برق می ره تو منطقمون من با لپ تاپ به راحتی هرچه تمام کانکت می شم.

مشکل از کجاست؟ مرسی
مگه مودمی که داری برق لازم نداره؟ پس چطوری وقتی برق نیست کانکت میشی با لپتاپ؟

vahid_civil
26-08-2008, 03:00

لپ تاپ رو اگه با یو اس بی وصل بشی برق نمیخاد .

caspian
26-08-2008, 03:53
چیییییییی میگیییییییی؟
مطمئنی که آدرس ------ بهشون ندادی؟
اصلاچی پیغام میده که میگید کار نمیکنه؟

آره.اصلا از اون .... شکن استفاده نکردم.اما هیچی با دانلود منیجر نمیشه دانلود کرد.یعنی هیچ اتفاقی نمی افته.یک ساعت هم بشینی نه ارور میده نه دانلود میشه.مشکل از کجاست؟
اینم ارور دانلود منیجر

tohidkh
26-08-2008, 08:32
آره.اصلا از اون .... شکن استفاده نکردم.اما هیچی با دانلود منیجر نمیشه دانلود کرد.یعنی هیچ اتفاقی نمی افته.یک ساعت هم بشینی نه ارور میده نه دانلود میشه.مشکل از کجاست؟
اینم ارور دانلود منیجر

اگه دقت کرده باشید، دانلود منیجر، ایرادی که میگره در DNS هست.
شما یک بار تنظیمات Local Area رو به شکل زیر بکنید و ببینید حل میشه یا نه؟

اگه مشکلتون حل شد، برای جلوگیری از دیسکانکت شدن، به دوتا پست پایین تر مراجعه کنید.
موفق باشید:11:

mehdi_08
26-08-2008, 09:16
سلام به همه دوستان
یه مشکل برام پیش اومده وقتی دارم از اینترنت استفاده می کنم یه هو هیچ صفحه ای رو باز نمی کنه وقتی هم دستور ping رو میدم request timed out رو می ده بعد با خاموش و روشن کردن مودم درست می شه اما دو باره بعد از چند دقیقه همون طوری می شه

tohidkh
26-08-2008, 10:14
سلام به همه دوستان
یه مشکل برام پیش اومده وقتی دارم از اینترنت استفاده می کنم یه هو هیچ صفحه ای رو باز نمی کنه وقتی هم دستور ping رو میدم request timed out رو می ده بعد با خاموش و روشن کردن مودم درست می شه اما دو باره بعد از چند دقیقه همون طوری می شه

شما و همچنین Caspain عزیز، باید به Loacal Area Connection تون IP تعریف کنید.
برای این کار، وارد Control Panel بشید. Network Connections رو باز کنید. و روی آیکون مربوط به Local Area Connection (مربوط به USB یا Lan که با اون کانکت میشید) راست کلیک کرده و Properties رو باز کنید.
مطابق شکل، Internet Protocl را انتخاب کرده و Peroperties را باز کنید.

خب! در صفحه ای که براتون باز میشه در قسمت بالا، اعداد زیر رو وارد کنید.

ّبرای پیدا کردن DNS این کار رو بکنید:

در run تایپ کنید cmd
بعدشدر پنجره ای که باز میشه، تایپ کنید ipconfig /all (فاصله ها رو رعایت کنید)
ببینید جلو DNS Servers چی نوشته؟

همون عبارت رو در قسمت Prefferes DNS بنویسید. (دقت کنید که DNS من و شما متفاوت هست) و در کادر پایینی همون عبارت بالا رو حداقل با 10 تا اختلاف بنویسید.
مثلا این DNS مال من هست. دقت کنید ببینید فرق بالایی و پایینی رو:

امیدوارم که تونسته باشم کمکی بهتون کرده باشم.

mehdi_08
26-08-2008, 11:14
این تنظیمات رو دارم ولی بازم ممنون

mehdi_08
26-08-2008, 11:30
ویرایش شد.......

vahid_civil
26-08-2008, 12:36
به نظر من اگه دستی کانکت بشی این مشکل کمتر برات پیش میاد. مال من هم همینطور بود. حالا کمتر شده.

akhoond
26-08-2008, 13:01
ممنون، معمولا چقدر طول میکشه ؟ من 29ام پرداخت کردم، از شاتل گرفتم...

به صورت دیفالت باید کلا با همه چی یک هفته بیشتر نشه ...:13: برای من که شد ، دو سه روز از یک هفته بیشتر شد ، برای بعضی ها هم که داتکی بودن تا یک ماه هم کشیده ، اما از شاتل خبر ندارم ...

اما من به شخصه آدم صبوری نبودم و با تلفن هم مرکز رو آوردم پایین ، هم آسیا رو ... :31:

یا حق :11:

reza3533
26-08-2008, 14:50
سلام
آقا ما مودممون يه طوري تنظيم شده كه تا pc روشن ميشه اتوماتيكي ميره توي اينترنت. حالا دوست ندارم اينطوري باشه ميخواستم مثل قبلاً (حدود 3-4 ماه پيش) خودم دستي برم توي اينترنت يعني اول كانكشن رو باز كنم و بعد connect رو بزنم و بره توي اينترنتو هر وقت هم كه خواستم disconnect بشم. بايد چه كاري انجام بدم؟؟؟
چون الان تا هر وقتي كه pc روشن هست توي نت هست و اصلاً ديسكانكت نميشه (اون دوتا كامپيوتر كوچيك اصلاً نيست كه بشه ديسكانكت كرد) و خلاصه اينطوري امنيت نداره... دوستاني كه وارد هستند خواهش ميكنم جوا بدهند...
ممنون//

vahid_civil
26-08-2008, 15:40
سلام
آقا ما مودممون يه طوري تنظيم شده كه تا pc روشن ميشه اتوماتيكي ميره توي اينترنت. حالا دوست ندارم اينطوري باشه ميخواستم مثل قبلاً (حدود 3-4 ماه پيش) خودم دستي برم توي اينترنت يعني اول كانكشن رو باز كنم و بعد connect رو بزنم و بره توي اينترنتو هر وقت هم كه خواستم disconnect بشم. بايد چه كاري انجام بدم؟؟؟
چون الان تا هر وقتي كه pc روشن هست توي نت هست و اصلاً ديسكانكت نميشه (اون دوتا كامپيوتر كوچيك اصلاً نيست كه بشه ديسكانكت كرد) و خلاصه اينطوري امنيت نداره... دوستاني كه وارد هستند خواهش ميكنم جوا بدهند...
ممنون//

دو صفحه برو عقبتر بحث همین بود. شما اول دکمه ریست پشت دستگاه رو 15 ثانیه نگه دار تا تنظیماتت ریست بشه.
بعد برو تو مرورگر و کوییک ستاپ . اونجایی که یوزر پسورد میخاد رو خالی بزار.
بعدا برو یه کانکشن بساز مثل 4 ماه قبلتون میشه !

djhamed70
26-08-2008, 17:33
سلام
چطور می تونم یک کانکشن ADSL درست کنم؟
مودمم micronet است.
با تشکر

akhoond
26-08-2008, 18:03
سلام
چطور می تونم یک کانکشن ADSL درست کنم؟
مودمم micronet است.
با تشکر

اگه منظورتون کانکشن مثل کانکشن دیال آپه ، من آین جوری درست کردم ، بقیه ، و اگه این روش غلطه ، روش صحیح رو نمی دونم ( اما می دونم این کار می کنه :46: )

مابقی رو هم دیگه با نکست زدن حله و تمام ...
اگه این راه مشکل داره و غلطه دوستان تصحیح کنن .

یا حق

vahid_civil
26-08-2008, 18:43
درسته آخوند جان !

reza3533
26-08-2008, 20:37
دو صفحه برو عقبتر بحث همین بود. شما اول دکمه ریست پشت دستگاه رو 15 ثانیه نگه دار تا تنظیماتت ریست بشه.
بعد برو تو مرورگر و کوییک ستاپ . اونجایی که یوزر پسورد میخاد رو خالی بزار.
بعدا برو یه کانکشن بساز مثل 4 ماه قبلتون میشه !
خوندم ولي اونقدر تخصصي صحبت كرده بودين كه چيزي متوجه نشدم.
خب من 15 ثانيه دكمه restart رو نگه ميدارم. وقتي كه تنظيمات ريسيت شد، اونوقت توي مرورگر اين رو مي نويسم:

خب اونجايي كه Username و Password ميخواد رو چيزي ننويسم، بعدش چه كار كنم؟؟ ديگه چه چيزي رو بايد تغيير بدم؟ همينطوري فقط دكمه Save & Reboot رو بزنم يا كار ديگه اي هم ميخواد بكنم؟

reb
26-08-2008, 20:42
خوندم ولي اونقدر تخصصي صحبت كرده بودين كه چيزي متوجه نشدم.
خب من 15 ثانيه دكمه restart رو نگه ميدارم. وقتي كه تنظيمات ريسيت شد، اونوقت توي مرورگر اين رو مي نويسم:

خب اونجايي كه Username و Password ميخواد رو چيزي ننويسم، بعدش چه كار كنم؟؟ ديگه چه چيزي رو بايد تغيير بدم؟ همينطوري فقط دكمه Save & Reboot رو بزنم يا كار ديگه اي هم ميخواد بكنم؟
دیگه چیکار به روتر داری برو کانکشنتو بساز دستی کانکت شو

vahid_civil
26-08-2008, 22:32
192.168.1.1 رو که میزنی و وارد کوییک ستاپ میشی همه رو برو جلو فقط یوزر پسورد ننویس.
keep alive رو تیک بزن .
بعد هم save کن . همین.
کانکشن هم که بالا آخوند جان عکسش رو گذاشتن.

akhoond
26-08-2008, 22:44
بنده اگه وقت کنم ، آون کوییک ستاپ رو هم عکس ازش می زارم ( البته اگه کس دیگه ای این کار رو تا اون موقع انجام نده )
راستش یه جا آموزش اش هست ، دلم می خواست نقل قول کنم ، اما خب ، باید منبع رو هم بگم ، که فکر می کنم با اون ذکر منبع مشکل به وجود بیاد ( اون سایت مشکل - - - - شدن داره ، مشکل سیاسی کاری داره و هزار و یک مشکل دیگه ... )
ان شاااله وقت کنم ، این کار رو انجام می دم ...

راستی وحید جان ، یه چیزی رو یادت رفت ، اون هم این که تیک enable nat رو بذارید ( دلیل اش رو نمی دونم ، من هم خوندم که باید بذارید )

مرسی
یا حق

amir83t
27-08-2008, 00:56
با عرض سلام خدمت دوستان
من یک عدد مودم usb از شرکت آسیا تک دارم(مدلشcorecess 3112 ug) هست درایوری که در ویندوز ویستا ساپورت میکنه برای دانلودبرام بذارید ممنون میشم.

mostafaeshghi
27-08-2008, 01:10

دوست عزیز ! تا آ«جا که من دیدم اکثر مودمها آداپتور برق دارند! چطور میشه که برق بره ولی بتونی از مودمت استفاده کنی ؟!

caspian
27-08-2008, 02:24
شما و همچنین Caspain عزیز، باید به Loacal Area Connection تون IP تعریف کنید.
برای این کار، وارد Control Panel بشید. Network Connections رو باز کنید. و روی آیکون مربوط به Local Area Connection (مربوط به USB یا Lan که با اون کانکت میشید) راست کلیک کرده و Properties رو باز کنید.
مطابق شکل، Internet Protocl را انتخاب کرده و Peroperties را باز کنید.

خب! در صفحه ای که براتون باز میشه در قسمت بالا، اعداد زیر رو وارد کنید.

ّبرای پیدا کردن DNS این کار رو بکنید:

در run تایپ کنید cmd
بعدشدر پنجره ای که باز میشه، تایپ کنید ipconfig /all (فاصله ها رو رعایت کنید)
ببینید جلو DNS Servers چی نوشته؟

همون عبارت رو در قسمت Prefferes DNS بنویسید. (دقت کنید که DNS من و شما متفاوت هست) و در کادر پایینی همون عبارت بالا رو حداقل با 10 تا اختلاف بنویسید.
مثلا این DNS مال من هست. دقت کنید ببینید فرق بالایی و پایینی رو:

امیدوارم که تونسته باشم کمکی بهتون کرده باشم.

شرمنده.نشد.بازم ارور میده

vahid_civil
27-08-2008, 02:24
دوست عزیز ! تا آ«جا که من دیدم اکثر مودمها آداپتور برق دارند! چطور میشه که برق بره ولی بتونی از مودمت استفاده کنی ؟!

یو اس بی برقشو میتونه از لپ تاپ بگیره. ما هر وقت برق میرفت با لپ تاپ وسایل رو شارژ میکردیم واسه نیم ساعت !

بنده اگه وقت کنم ، آون کوییک ستاپ رو هم عکس ازش می زارم ( البته اگه کس دیگه ای این کار رو تا اون موقع انجام نده )
راستش یه جا آموزش اش هست ، دلم می خواست نقل قول کنم ، اما خب ، باید منبع رو هم بگم ، که فکر می کنم با اون ذکر منبع مشکل به وجود بیاد ( اون سایت مشکل - - - - شدن داره ، مشکل سیاسی کاری داره و هزار و یک مشکل دیگه ... )
ان شاااله وقت کنم ، این کار رو انجام می دم ...

راستی وحید جان ، یه چیزی رو یادت رفت ، اون هم این که تیک enable nat رو بذارید ( دلیل اش رو نمی دونم ، من هم خوندم که باید بذارید )

مرسی
یا حق

ممنون آخوند جان
شرمنده یادم رفت.
توی سایت شاتل هم اگه اشتباه نکنم یه آموزش نصب مودم am602 هست که خیلی بدرد بخوره.

tohidkh
27-08-2008, 08:21
شرمنده.نشد.بازم ارور میده

عجب!
دیگه فکرم به جایی نمیرسه!
شاید با عوض کردن ویندوز مشکلتون حل بشه.
راستی!
بهتره مشکلتون رو اینجا هم مطرح کنید:
بررسی سوالات و رفع مشکلات و نکات سیستم عامل ویندوز در اینجا:

sefroyek2007
27-08-2008, 10:27
سلام
من يه مودم D-Link مدل DSL-200 دارم وقتي وصل مي شم و دارم كار مي كنم به شدت داغ مي كنه در اين حد كه يه ليبل فلزي 4 در 2 كه كفش هست روش برچسب مشخصات خورده اگه بهش دست بزني بيشتر از 10 ثانيه نمي توني انگشتت رو بذاري روش زنگ زدم ندارايانه كه ازش ADSL گرفتم و مودم هم از خودشون گفتن عاديه ولي من فكر نمي كنم عادي باشه به هر حال من از كنار كيس آويزونش مي كنم طوري كه جلوي فن كنار كيس قرار بگيره اونجوري به دماي اتاق مي رسه و باد فن هم داغ مي شه
شما بگين من چيكار كنم مودم نسوزه !! PC نسوزه اگه راهي چاهي چيزي داره بگين
مرسي

ایدون
27-08-2008, 10:57
یو اس بی برقشو میتونه از لپ تاپ بگیره. ما هر وقت برق میرفت با لپ تاپ وسایل رو شارژ میکردیم واسه نیم ساعت !
.
اونی که شما میگی مودمهای قدیمیه که فقط یو اس بی هستند و به برق وصل نمیشن با کامپیوتر روشن و خاموش میشن درایور هم تو .یستا براشون نیست...کلا از زده خارج هستند.
اینی که ما داریم یو اس بی دارش هم تا به برق نزنیم و دگمه پارور رو فشار ندیم هیچ اتفاقی نمی افته :31:

amir83t
27-08-2008, 11:49
با عرض سلام خدمت دوستان
من یک عدد مودم usb از شرکت آسیا تک دارم(مدلشcorecess 3112 ug) هست درایوری که در ویندوز ویستا ساپورت میکنه برای دانلودبرام بذارید ممنون میشم.
خواهشا مشکل ما را هم حل کنید ممنون میشم

caspian
27-08-2008, 13:28
عجب!
دیگه فکرم به جایی نمیرسه!
شاید با عوض کردن ویندوز مشکلتون حل بشه.
راستی!
بهتره مشکلتون رو اینجا هم مطرح کنید:
بررسی سوالات و رفع مشکلات و نکات سیستم عامل ویندوز در اینجا:

ایراد از ویندوز بعیده باشه.چون با همین ویندوز یکبار تونستم

mostafaeshghi
27-08-2008, 14:11

وحید جان مودمهای ای دی اس ال همگی با آداپتور به به برق وصل میوند و بدون برق کار نمیکنند !

اگر میشه منظطورتان را دقیقتر بیان کنید ! و اگر از مودم خاصی استفاده میکنید که همچنین قابلیتی داره لطفا معرفی کنید !

vahid_civil
27-08-2008, 14:44
منم از این یو اس بی قدیمی ها مد نظرم بود. این دوستمون مودمشون رو معرفی نکرده بودن. قطعا باید از این باشه که با یو اس بی بدون برق کار میکنه.

elendil
27-08-2008, 14:52
وحید جان مودمهای ای دی اس ال همگی با آداپتور به به برق وصل میوند و بدون برق کار نمیکنند !

اگر میشه منظطورتان را دقیقتر بیان کنید ! و اگر از مودم خاصی استفاده میکنید که همچنین قابلیتی داره لطفا معرفی کنید !

مصطفی جان ولی این مودم ایسوسی که من دارم فقط یو اس بی هستش یه دونه مودم اکسترنال دایال آپ ROBOTICS داشتم اون رو باید به برق میزدی ولی این مودم رو فک نکنم

mehdi_08
27-08-2008, 19:18
مصطفی جان ولی این مودم ایسوسی که من دارم فقط یو اس بی هستش یه دونه مودم اکسترنال دایال آپ ROBOTICS داشتم اون رو باید به برق میزدی ولی این مودم رو فک نکنم

چرا می گی فک نکنم ؟

bozorgmehr
27-08-2008, 19:51
با عرض سلام خدمت دوستان

با سلام
یکی از دوستان من هم دقیقا" همین مشکل شما رو داشت بعد از کلی رفت وآمد و صحبت تلفنی با شرکت گفتند ویستا مودم usbرا ساپورت نمیکنه و باید مودم دارای پورت Lan باشد تا وصل شود مودم را عوض کردند و قضیه حل شد.

sefroyek2007
27-08-2008, 20:44
سلام
من يه مودم D-Link مدل DSL-200 دارم وقتي وصل مي شم و دارم كار مي كنم به شدت داغ مي كنه در اين حد كه يه ليبل فلزي 4 در 2 كه كفش هست روش برچسب مشخصات خورده اگه بهش دست بزني بيشتر از 10 ثانيه نمي توني انگشتت رو بذاري روش زنگ زدم ندارايانه كه ازش ADSL گرفتم و مودم هم از خودشون گفتن عاديه ولي من فكر نمي كنم عادي باشه به هر حال من از كنار كيس آويزونش مي كنم طوري كه جلوي فن كنار كيس قرار بگيره اونجوري به دماي اتاق مي رسه و باد فن هم داغ مي شه
شما بگين من چيكار كنم مودم نسوزه !! PC نسوزه اگه راهي چاهي چيزي داره بگين
مرسي
مي شه جواب ما تازه كار ها رو هم بدين:20:

mehdi_08
27-08-2008, 21:21
مي شه جواب ما تازه كار ها رو هم بدين:20:
ببین من هم 520tدارم ماله من هم خیلی داغ می شه همون طوری که گفتی
همه مودم های D-linkهمینطوری اند فکر نکنم مشکلی براشون پیش بیاد.:5:

SIAMAK88
28-08-2008, 03:35
ببین من هم 520tدارم ماله من هم خیلی داغ می شه همون طوری که گفتی
همه مودم های D-linkهمینطوری اند فکر نکنم مشکلی براشون پیش بیاد.:5:
من هم 522t دارم , اونم داغ میشه ...
کلا فکر کنم مودمهای D-Link همشون اینجوری باشن ...
ولی مشکلی پیش نمیاد خیالت راحت :46:
این D-Link کلا با مودمهای دیگه فرق داره , این از داغ کردنش ( البته داغ کردنش به هیچ وجه تاثیری تو عملکردش نداره ) و اینم از دکمه پاورش ( که اصلا نداره :31: )

Cleeev
28-08-2008, 04:15
من هم 522t دارم , اونم داغ میشه ...
کلا فکر کنم مودمهای D-Link همشون اینجوری باشن ...
ولی مشکلی پیش نمیاد خیالت راحت :46:
این D-Link کلا با مودمهای دیگه فرق داره , این از داغ کردنش ( البته داغ کردنش به هیچ وجه تاثیری تو عملکردش نداره ) و اینم از دکمه پاورش ( که اصلا نداره :31: )

این قضییه داغ بودن مودم توی تمام مدلای تمام شرکت هستش و اصلا چیز عجیبی نیستش... من مودمی دیدم که زیرش دست میزنی دستت میسوزه شدید... :19:

این قضییه به خاطر چیپی هستش که وظیفه اصلی پردازش کارهای مودم رو بر عهده داره... به همین خاطرم هستش که روی مودمای ADSL در هر گوشه ای چند تا جای هواکش (معمولا به صورت پره ای) میبینیم... اگه اون هواکشا نباشن اون چیپ داغون میشه... به همین خاطرم همیشه باید مواظب باشید که مودمتون رو جایی قرار بدید که هواخوریش خوب باشه و همچنین هر از چند گاهی توی اون هواکشای اطراف مودم یه فوت بکنید تا گرد و خاکشون بره و هوادهیشون بهتر بشه تا مودم هم راندمانش بالاتر بره... و همچنین از قرار دادن مودم تو جاهایی مثل زیر مونیتور و لای کثابا و توی قفسه بسته و کشو میز و... که جاهایی هستن که توشون نفس به مودم نمیرسه شدیدا خودداری کنی تا مودمتون مدت بیشتری براتون کار کنه... :20:

البته به هیچ وجه به سرتون نزنه که مودمتون رو باز کنید و توش کنجکاوی کنید... چون با این کار بلافاصله گارانتی مودمتون (و هر وسیله دیگه ای) باطل میشه... :13:

:8:

elendil
28-08-2008, 09:48
چرا می گی فک نکنم ؟

چون به برق نمیزنمش و سیمی چیزی برای برق نداره :D:D:D

mehdi_08
28-08-2008, 09:52
چون به برق نمیزنمش و سیمی چیزی برای برق نداره :D:D:D

خوب اگه اینجوریه دیگه با اطمینان بگو که احتیاجی به آداپتور برق نداره:5:

elendil
28-08-2008, 09:59
خوب اگه اینجوریه دیگه با اطمینان بگو که احتیاجی به آداپتور برق نداره

درسته دیگه منم همینو گفتم کلا به برق نمیزنمش مودم رو :D:D:D

r4pbr4p
28-08-2008, 14:12
خب اینم متاسفانه یمی از مشکلات ای دی اس ال در کشور عزیزمونه!

که هر قشری نمیتونه اینترنت استفاده کنه

S A M
28-08-2008, 14:19
سلام
من نمیدونم چرا از وقتی که ای دی اس ال گرفتم میخوام هرچی رو از راپید شار دانلود کنم ارور میده
مشکل از چیه؟

reb
28-08-2008, 14:29
سلام
من نمیدونم چرا از وقتی که ای دی اس ال گرفتم میخوام هرچی رو از راپید شار دانلود کنم ارور میده
مشکل از چیه؟
ارور چی میده؟

TATAR.BonFire
سلام
من یه مودم دارم بنام هاوایی داتک بهم انداخت راستش نمیدونم چه مرگشه 6 ماه کار نکرده مجبور شدم مودم بخرم الانم اون هست ولی چراغ لینکش روشن نمیشه بعضی وقتها روشن میشه اگه میخوای آدرستو پیغام کن برات بفرستم . اینم بگم مواظب باش آفتابه خرج لحیم نشه

r4pbr4p
28-08-2008, 14:36
درسته دیگه منم همینو گفتم کلا به برق نمیزنمش مودم رو :D:D:D

خول مودم های تک پورت یو اس بی که اصلا نیاز به آداپتور ندارن

همون پورتش نیازشو رفع میکنه

روح سگ ولگرد
28-08-2008, 17:56
اونی که شما میگی مودمهای قدیمیه که فقط یو اس بی هستند و به برق وصل نمیشن با کامپیوتر روشن و خاموش میشن درایور هم تو .یستا براشون نیست...کلا از زده خارج هستند.
اینی که ما داریم یو اس بی دارش هم تا به برق نزنیم و دگمه پارور رو فشار ندیم هیچ اتفاقی نمی افته :31:
چی بگم. مودم های دی لینک 200 تک پورت برقشون رو از یو اس پی می گیرن.

پستم رو درست خوندید که این رو می گید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مشکل از کجاست؟ مرسی
همه اومدن گیر دادن به این برق ما هیچ کسی جواب ما رو نداد.

آقا دیشب نصفه شب هم همین مشکل برام پیش می اومد. فکر نکنم ربطی به برق داشته باشه. البته هنوز می گم وقتی برق می ره توپ با سرعت بالا بدون مشکل وصل می شه و یک بار هم آنپلاگد نمی ده.

جواب دادم. برقش رو از یو اس پی می گره

تایید می شه

از برق یو اس پی می گیری اگه تک پورت باشه

منم از این یو اس بی قدیمی ها مد نظرم بود. این دوستمون مودمشون رو معرفی نکرده بودن. قطعا باید از این باشه که با یو اس بی بدون برق کار میکنه.
نه ربطی نداره. دوستام هم از این مودم دی لینک 200 دارن و مشکلی ندارن باهاش

تایید می شه

elendil
28-08-2008, 18:10

والا منم همینو میگفتم که یو اس بی تک پورته دیگه آداپتورو برق مستقیم نمیخوادش که :D:D:D

r4pbr4p
28-08-2008, 19:58
آقا دیشب نصفه شب هم همین مشکل برام پیش می اومد. فکر نکنم ربطی به برق داشته باشه. البته هنوز می گم وقتی برق می ره توپ با سرعت بالا بدون مشکل وصل می شه و یک بار هم آنپلاگد نمی ده.

عزیز بعضیاز مودم ها وقتی ای دی اس الشون به دلایلی از جمله نویز و ... قطع میشه اونجا آنپلاگ میزنه

شما اگه میتونی با یه مودم لن هم تست کن

ببین چراغ ای دی اس الت گاهی وقتا خاموش میشه یا نه

reb
28-08-2008, 20:01
مشگلش پاوره وقتی با لپتاپ کار میکنه مشگلی نداره ولی با دسکتاپش اینطوری میشه
برای امتحان جای یو اس بی رو عوض کن

shadli_m7
30-08-2008, 07:45
سلام
بزودی adsl میگیرم و قراره اونو هم به کامپیوتر خونه و هم به لپتاپ وصل کنم .یعنی می خوام شبکه کنم . تا اونجایی که من می دونم باید کامپیوترخونه به عنوان کامپیوتر اصلی انتخاب شه . دراینصورت وقتی که کامپیوتر اصلی خاموشه می شه با لپتاپ وصل شد ؟ و اینکه می شه با کامپیوتر لپ تاپ رو کنترل کرد ؟ مانیتورش رو دید و اینکه چیکار داره می کنه؟
مــــرسی

elendil
30-08-2008, 08:05
دراینصورت وقتی که کامپیوتر اصلی خاموشه می شه با لپتاپ وصل شد ؟

این قسمت از سوالات جوابش باید نه باشه چون مودم رو کامپیوتر اصلیه و تو میخوای با کامپیوتر خاموش که هیچ عملکردی نداره به کجا وصل شی ؟؟؟:D:D:D:D

mostafaeshghi
30-08-2008, 08:33
سلام
.یعنی می خوام شبکه کنم . تا اونجایی که من می دونم باید کامپیوترخونه به عنوان کامپیوتر اصلی انتخاب شه . دراینصورت وقتی که کامپیوتر اصلی خاموشه می شه با لپتاپ وصل شد ؟ و اینکه می شه با کامپیوتر لپ تاپ رو کنترل کرد ؟ مانیتورش رو دید و اینکه چیکار داره می کنه؟
مــــرسی

خب چه کاریه بیای شبکه کنی و از این حرفها !

شما یه مودم بگیر که 2 پورت یو اس بی و لن را داشته باشه (مثل مودم ایسوس ای ام 602 ) یو اس بی را بزن به سیستم خانه و پورت لن را بزن به لپتاپ! و در هر صصورتی به هر شکلی بی توجه به اون یکی سیستم از ای دی اس ال استفاده کن !

در این صورت بالا که من توضیح دادم به هیچ عنوان راهی برای ازتباط با سیستم دیگری نیست !

r4pbr4p
30-08-2008, 12:34
آره از پست بالا استفاده کنی خیلی بهتره تا شبکه

شبکه واسه سیستم های 2 به بالاس

ایدون
30-08-2008, 13:22
سلام
بزودی adsl میگیرم و قراره اونو هم به کامپیوتر خونه و هم به لپتاپ وصل کنم .یعنی می خوام شبکه کنم . تا اونجایی که من می دونم باید کامپیوترخونه به عنوان کامپیوتر اصلی انتخاب شه . دراینصورت وقتی که کامپیوتر اصلی خاموشه می شه با لپتاپ وصل شد ؟ و اینکه می شه با کامپیوتر لپ تاپ رو کنترل کرد ؟ مانیتورش رو دید و اینکه چیکار داره می کنه؟
مــــرسی
یادت باشه اگه یوقتی خواستی اکسس پوینت بگیری برای استفاده از وایرلس حتما کامپیوتری که اکسس پوینت بهش وصله باید روشن باشه ولی اگه مودم وایرلس دار داشته باشه هیچ نیازی به اون نیست و مستقلا میشه باهاش کار کرد.
ضمنا اگر adsl که داری بردبندی باشه و مودم رو pppoe تعریف بکنی میتونی با چند کامپیوتر همزمان از اینترنت استفاده کنی .

shadli_m7
30-08-2008, 20:13
سلام ایدون خان
این که گفتین یعنی چی ؟

ایدون
30-08-2008, 21:45
سلام ایدون خان
این که گفتین یعنی چی ؟
بذار خطط رانژه بشه خودت عملا متوجه میشی ولی در کل pppoe نوعی پروتکله برای adsl

شیدا
31-08-2008, 19:07
سلام ، دوستان کسی طریقه نصب مودم SmartaxMT می دونه چطوریه برای خطوط ADSL ( شرکت لایزر)

adrenalin
31-08-2008, 21:15
سلام
من خطم رانژه شده ولی لینک ADSL اون خاموش روشن میشه ثابت نیست مشکل از کجاست
مودم من هم D-LINK 320T هستش

mehdi_08
31-08-2008, 23:05
سلام
زنگ بزن پشتیبانی شرکت بهشون بگو

reb
31-08-2008, 23:10
سلام
سر خط باید بره توی مودم اگه تلفن جایی بدون اسپیلیتر وصله درش بیار اگه مشگل داخلی نباشه با تعویض فیوز تو مرکز مخابراتی مسیله حله ولی اول از داخل مطمین بشو

adrenalin
31-08-2008, 23:25
سر خط باید بره توی مودم اگه تلفن جایی بدون اسپیلیتر وصله درش بیار اگه مشگل داخلی نباشه با تعویض فیوز تو مرکز مخابراتی مسیله حله ولی اول از داخل مطمین بشو

از اینجا که مشکلی نداره گوشی هم سر خط نیست که اسپلیتر بخواد اخه امروز وصل کردن شانس ما فیوزش خراب شد :2::13:

bozorgmehr
01-09-2008, 19:17
از اینجا که مشکلی نداره گوشی هم سر خط نیست که اسپلیتر بخواد اخه امروز وصل کردن شانس ما فیوزش خراب شد :2::13:

با سلام
دوست عزیز مودمت رو مستقیم به خطی که وارد منزل یا محل کارت میشه وصل کن(معمولا"محل کنتور برق) ببین اگه مشکلت حل نشد به مخابرات زنگ بزن.

adrenalin
01-09-2008, 21:43
خیلی از همهتون ممنونم مشکلم حل شد

BLACK-BLACK
02-09-2008, 07:31
از دوستان کسی نیست که از لایزر اشتراک گرفته باشه ؟ اگه کسی هست لطفا بگه کیفیتش چه جوریاس؟ چه مودمهایی بهش میخوره؟ ایا امکان داره مودمهایی که ما گرفتیم رو بتونن وصل کنند؟

moridentist
02-09-2008, 22:59
سلام به همگی
مودم من تنظیم هست و به لپ تاپم وصله ولی یه هفته میخوام برم مسافرت میخوام مودم رو به یه پی سی همینجا وصل کنم که فقط usb داره ( کارت شبکه نداره) چیکار باید بکنم؟ باید درایورش رو نصب کنم رو پی سی ؟
بعداً برای وصل دوباره به لپ تاپم مشکلی نخواهم داشت؟
ممنون میشم کسی راهنماییم کنه

mostafaeshghi
03-09-2008, 01:05
سلام به همگی
مودم من تنظیم هست و به لپ تاپم وصله ولی یه هفته میخوام برم مسافرت میخوام مودم رو به یه پی سی همینجا وصل کنم که فقط usb داره ( کارت شبکه نداره) چیکار باید بکنم؟ باید درایورش رو نصب کنم رو پی سی ؟
بعداً برای وصل دوباره به لپ تاپم مشکلی نخواهم داشت؟
ممنون میشم کسی راهنماییم کنه

بله ! سیدی راه انداز را نصب میکنید و بعد یو اس بی را وصل میکنید و استفاده میکنید !

د مورد سوال دوم خیر هیچ مشکلی پیش نمیاد ! ولی در صورت استفاده از هر دو کابل سرعت اینترنت بین دو سیستم تقسیم میشود !

kia_elvis
03-09-2008, 03:43
با سلام خدمت دوستان...

اگه اين سوالاتي كه مي كنم تكراري منو ببخشيد چون سرعت مودمم پايين و وقت نكردم كل تايپيك رو ببينم...:45::45::45:
در غير اين صورت...
:12::12::12:

1.اگر بخوام سرويس اينترنت ADSl با سرعت 512 و با حجم دانلود 5GB و با هزينه ماهانه 20000 تومان بگيرم مناسبه؟

2.طي اين همه نظر سنجي و بحث و گفتگو به نظر دوستان چه نوع مودمي خوب تر و با كارايي و سريعتر و بدون مشكل و ترجيحا ارزونتر(البته پولش زياد مهم نيست فقط خوب باشه) است ؟

3.آيا غير از مودم احتياج به قطعه يا لوازم ديگه اي هم هست؟

4.نحوه پرداخت هزينه ماهانه اش به چه صورته؟

5.اگه مثلا بخوام يك ماه از سرويسش استفاده نكنم و بعد, ماه بعدش استفاده كنم,به چه صورته؟

5.بعد از پرداخت هزينه چه طوري مودمم مي تونه با سرويس انترنت ADSL اتصال برقرار كنه و چه قدر طول مي كشه؟

6.آيا مي شي با مودم ADSL هم از طريق Dial_Up كانكت شد؟

7.وقتي دارم ازش استفاده مي كنم ممكنه در تماس تلفني مشكلي (مثل نويز) پيش بياد؟

8.امكان وجود DisConnect در ADSL به هر دليلي هست؟

ببخشيد زياد حرف زدم,آخه دلم خيلي پر بود...
:19::19::19:

با عرض شرمندگي خدمت دوستان,ممنون مي شم اگه به سوالاتم پاسخ بديد...
:43::43::43:

s_m_t
03-09-2008, 17:24
امروز ADSL من بعد از 10روز انتظار وصل شد!!

من یه مشکلی دارم و اون اینه:

وقتی کانکتم تا 1برنامه باز میکنم دیسکانکت میشم میشه منو راهنمایی کنید

چطور این مشکل رو بر طرف کنم ممنون

(مودم:D-Link DSL 200)

Wayfarerman
03-09-2008, 18:03
با سلام به همه عزیزان.
چند روزیه که وقتی مودم ADSL مارک Symphony رو (که مدت 3 ماه بود به راحتی استفاده می کردم) به خط مربوطه وصل می کنم، حتی بدون اینکه مودم روشن باشه، خط تلفن خونه اشغال می شه و هر کس که با تلفن خونه تماس بگیره، پیام «اشغال بودن خط» رو میشنوه. جهت اطلاع باید بگم که من برای مودم ADSL از همون ابتدای خونه، سیم مجزایی رو به اطاق کشیدم و همه سیم کشی خونه رو هم برای حل این مسئله چک کردم.
به نظر شما ایراد از مودمه یا از مخابرات و یا کلا مسئله چیز دیگه ایه ؟

akhoond
03-09-2008, 18:32
با سلام خدمت دوستان...

اگه اين سوالاتي كه مي كنم تكراري منو ببخشيد چون سرعت مودمم پايين و وقت نكردم كل تايپيك رو ببينم...:45::45::45:
در غير اين صورت...
:12::12::12:

1.اگر بخوام سرويس اينترنت ADSl با سرعت 512 و با حجم دانلود 5GB و با هزينه ماهانه 20000 تومان بگيرم مناسبه؟

2.طي اين همه نظر سنجي و بحث و گفتگو به نظر دوستان چه نوع مودمي خوب تر و با كارايي و سريعتر و بدون مشكل و ترجيحا ارزونتر(البته پولش زياد مهم نيست فقط خوب باشه) است ؟

3.آيا غير از مودم احتياج به قطعه يا لوازم ديگه اي هم هست؟

4.نحوه پرداخت هزينه ماهانه اش به چه صورته؟

5.اگه مثلا بخوام يك ماه از سرويسش استفاده نكنم و بعد, ماه بعدش استفاده كنم,به چه صورته؟

5.بعد از پرداخت هزينه چه طوري مودمم مي تونه با سرويس انترنت ADSL اتصال برقرار كنه و چه قدر طول مي كشه؟

6.آيا مي شي با مودم ADSL هم از طريق Dial_Up كانكت شد؟

7.وقتي دارم ازش استفاده مي كنم ممكنه در تماس تلفني مشكلي (مثل نويز) پيش بياد؟

8.امكان وجود DisConnect در ADSL به هر دليلي هست؟

ببخشيد زياد حرف زدم,آخه دلم خيلي پر بود...
:19::19::19:

با عرض شرمندگي خدمت دوستان,ممنون مي شم اگه به سوالاتم پاسخ بديد...
:43::43::43:

سلام .
1 ببین دوست من ، سوال اولت مال این تاپیک نیست ( نمی دونم چرا اکثر یوزر ها این چیز ها رو رعایت نمی کنند ، البته منظورم من به شما فقط نیست ، همین که تاپیک نزدی ، جای شکر داره :10: )

2 این مودم ها به نظر من و نظر خیلی های دیگه عالی هست ، ترتیبی که می دم کاملا شخصیه :
اول ایسوس 602 ، دوم هم یو اس روبوتیک ، سوم هم دی لینک . ایسوس احتمالا گیرت نمیاد ، اما اون دو تای دیگه راحت هست ، در این مورد نظر بقیه رو هم جویا شو

3 اگه روی مودم ات اسپیلیتر باشه ، که هیچ اگه نه ، به اسپیلیتر نیاز داره ، خیلی هم هزینه نداره ، فکر کنم با 3 _ 4 تومان بشه یه خوبش رو تهیه کرد

4 5 مال این تاپیک نیست ، اما بدون این جوری نمی تونی کار کنی ، چون اگه یه ماه شارژ نکنی ، از رانژه در میاد ، و یه پول رانژه می افتی ، تازه اگه پورت خالی باشه

6 شماره ها رو هم که اشتباه زدی :31: چگونگی کار کردن ، اگه منظورت تنکنولوژی هست ، بی خیال ، من یکی که بلد نیستم ، جز این که در dsl باند فرکانسی سیم مسی ، می شه 8 قسمت ، یکی اش که وویس هست و مال تلفن ، از 7 تای دیگه هم شما کانکشن اینترنت داری .
اگه منظورت پروسه کاری هست ، مال تاپیک adsl ایران هست ( اگه جواب نمی دم بخیل نیستم ، می خوام یه یوزر دیگه هم که میاد و این رو می خونه ، وقت اش تلف نشه )

7 خیر مودم Dsl مال dsl هست فقط و نمی شه دیال آپ داشت

8 راستش نویز رو من الآن تو خونه ندارم ، اما دروغ چرا ، تو محل کار ، این نویز دهن ما رو سرویس کرد ، من فکر می کنم که به اسپیلیتر بی نهایت مربوطه ، در حالی که برای دفتر هم کلی اسپیلیتر گذاشتیم ، اما حل نشد ، ولی من دیگه ندیدم مشکلی باشه ، نه خودم تو خونه ، نه از بچه ها .

9 به هر دلیلی یعنی چی ؟ معمولا مشکلات تو آی اس پی باعث اش می شه ، برای من تا حالا پیش نیومده ، اما خب نمی تونم قسم حضرت عباس بخورم که نمی شه ، بوده اند کسانی هم که در روز یکی دو بار دی سی داشته اند ، روش حساب نکنی بهتره ، شما به صورت متوسط احتمال روزی یه باز دی سی رو داشته باش :21:

دشمنت شرمنده ، امیدوارم به درد بخوره

امروز ADSL من بعد از 10روز انتظار وصل شد!!

من یه مشکلی دارم و اون اینه:

وقتی کانکتم تا 1برنامه باز میکنم دیسکانکت میشم میشه منو راهنمایی کنید

چطور این مشکل رو بر طرف کنم ممنون

(مودم:D-Link DSL 200)

راستش نمی دونم ، اولین چیزی که به ذهن من می رسه ، اینه که به آی اس پی ات بر می گرده ، اما من توصیه ام اینه که شاید مشکل از طرف ویندوزت هم باشه ، اگه من جای شما بودم ، یه بار ویندوز رو عوض می کردم ، بعد اکه پا برجا بود ، می شد با اطمینان بیشتری گفت که ماله شرکته .
بقیه دوستان هم نظر بدن ، من فقط احتمال دادم و بس

مرسی
یا حق

akhoond
03-09-2008, 18:34
(2 تا پست شد ، ادیت شد ، سعی می کنم ازش استفاده بهینه کنم )

با سلام به همه عزیزان.
چند روزیه که وقتی مودم ADSL مارک Symphony رو (که مدت 3 ماه بود به راحتی استفاده می کردم) به خط مربوطه وصل می کنم، حتی بدون اینکه مودم روشن باشه، خط تلفن خونه اشغال می شه و هر کس که با تلفن خونه تماس بگیره، پیام «اشغال بودن خط» رو میشنوه. جهت اطلاع باید بگم که من برای مودم ADSL از همون ابتدای خونه، سیم مجزایی رو به اطاق کشیدم و همه سیم کشی خونه رو هم برای حل این مسئله چک کردم.

من فکر می کنم که مشکل باید از مودم باشه ، البته این که می گی باهاش کار می کردی هم یه خورده موضوع رو سخت کرده ، اما قاعدتا این جوری باید مشکل از مودم باشه .

مودم من می گم اگه به مودمت ایمان داری ، با یه مودم دیگه رو خط تست کن ، اون وقت می تونی با اطمینان بگی که مشکل از مودم ات نیست .

یه تجربه شخصی : برو دم در ، مودم رو بزن ، ببین باز هم مشکل هست یا نه ، اگه نبود ، بدون که مشکلی از سیم کشی نداری .

یا حق

ایدون
03-09-2008, 19:09
با سلام به همه عزیزان.
بالاخره یک تلفن که برای صحبت کردن دارید بیار بزن به لاین phone مودم اگه تلفن جای دیگه دارید از پریز دربیار ببین بوق آزاد هست یا نه اگر نبود سیم رو مستقیم بزن به تلفن و از مودم در بیار ببین بوق هست یا نه ولی من فکر میکنم که جایی اتصالی کرده فیوز از مخابرات سوخته بگرد تمام پریزهای تلفن رو ببین چیزی بهش وصل نباشه

hoomany
04-09-2008, 00:12
سلام

اینکه میگن بعضی مودمها به سیستم بعضی شرکتها نمیخوره وسازگار نیست واقعا یعنی چی؟
چطوره که درباره دایال اپ کسی این صحبت رو نمیکنه؟

نکنه شرکتها برای فرار از تنظیم مودمهای متفرقه این حرف رو درمیارن؟ یا شایدم برای فروش جنس خودشونه؟

ممنونم

akhoond
04-09-2008, 05:10
سلام

اینکه میگن بعضی مودمها به سیستم بعضی شرکتها نمیخوره وسازگار نیست واقعا یعنی چی؟
چطوره که درباره دایال اپ کسی این صحبت رو نمیکنه؟

نکنه شرکتها برای فرار از تنظیم مودمهای متفرقه این حرف رو درمیارن؟ یا شایدم برای فروش جنس خودشونه؟

ممنونم

اون فرق داره دوست من ، به خاطر این که نوع کانکشن تو دیال آپ با Dsl کاملا متفاوت هست ( دیگه جزییات رو بی خیال که من بلد نیستم )
بیتشر می شه گفت که برای فروش موم های خودشونه ، تا جایی که من می دونم تنها پارسه که داره فعلا ساز مخالف می زنه و با مودم هایی غیر از مودم های سیمفونی خودش سازگار نیست .... :13:

مرسی
یا حق :10:

ایدون
04-09-2008, 10:11
اون فرق داره دوست من ، به خاطر این که نوع کانکشن تو دیال آپ با Dsl کاملا متفاوت هست ( دیگه جزییات رو بی خیال که من بلد نیستم )
بیتشر می شه گفت که برای فروش موم های خودشونه ، تا جایی که من می دونم تنها پارسه که داره فعلا ساز مخالف می زنه و با مودم هایی غیر از مودم های سیمفونی خودش سازگار نیست .... :13:

مرسی
یا حق :10:
من برای ینفر پارس گرفتم خودش مودم 3com وایرلس دار داشت مودمو هم توش بردبند تعریف کردم هم برای لپتاپشون وایرلس رو کد گذاری کردم همه چی آماده گفتم هر از گاهی روشنش کنن بعد از 4 روز راه افتاد و استفاده کردن حالا از اونموقع بیشتر از یکماهه گذشته دیروز از پارس زنگ زدن گفتن یکی بیاد برای نصب منم گفتم خواب باشین یکماهه دارن استفاده میکنن :31: زنه جا خورد گفت پس هیچی هزینه نصب بحساب بستانکاری شما منظور میشه

djhamed70
04-09-2008, 13:17
سلام
ترو خدا كمكم كنيد
آموزش نصب و راه اندازي مودم micronet مدل sp3361Adsl2 ميباشد.
آمزش كامل باشد و همچنين چگونگي وصل شدن ADSL را دقيق توضيح داده باشد.
با تشكذ
ترو خدا كمكم كنيد

V i r u s e r
04-09-2008, 13:58
سلام
من از رشت سرویس میگیرم و مدمی که به من دادن TP-Link TD-8841 است
مشکلی که باهاش دارم اینه که گاهی اوقات یهو قفل میکنه و هر برنامه ای هم با اینترنت داره کار میکنه قفل میکنه یعنی اگه دارم چیزی دانلود میکنم قفل میشه
چارش هم خاموش و روشن کردن مودمه وقتی مودم خاموش میشه همه چیز به حالت عادی بر میگرده فقط از اینترنت دیسکانکت میشم
ویروس هم نیست چو 100 بار کل هارد رو format کردم دوباره ویندوز ریختم انتی ویروس هم دارم (kav 2009) اپدیتشم میکنم
مشکل من با این قفل شدن اینه که من دائم پشت کامپیوتر نیستم که بخام درستش کنم معمولا دو ساعت بعد از قفل شدن میرسم حالا چاره چیه؟
ممنون

akhoond
04-09-2008, 14:05
من برای ینفر پارس گرفتم خودش مودم 3com وایرلس دار داشت مودمو هم توش بردبند تعریف کردم هم برای لپتاپشون وایرلس رو کد گذاری کردم همه چی آماده گفتم هر از گاهی روشنش کنن بعد از 4 روز راه افتاد و استفاده کردن حالا از اونموقع بیشتر از یکماهه گذشته دیروز از پارس زنگ زدن گفتن یکی بیاد برای نصب منم گفتم خواب باشین یکماهه دارن استفاده میکنن :31: زنه جا خورد گفت پس هیچی هزینه نصب بحساب بستانکاری شما منظور میشه

ای ول داری آیدون جان ، من که تا حالا اکثرا شنیده بودم که فقط با مودم سیمفونی خودش کار می کنه ، یادم باشه زنگ بزنم ، بند تو آب بدم :21: :31:
غیر از این مورد ، خود شما ، یا بقیه دوستان ، سراغ دارن که با غیر مودم سیمفونی کار شده باشه ؟
ای ول داری واقعا :5: :8: :10:

مرسی

akhoond
04-09-2008, 14:10
سلام
من از رشت سرویس میگیرم و مدمی که به من دادن TP-Link TD-8841 است
مشکلی که باهاش دارم اینه که گاهی اوقات یهو قفل میکنه و هر برنامه ای هم با اینترنت داره کار میکنه قفل میکنه یعنی اگه دارم چیزی دانلود میکنم قفل میشه
چارش هم خاموش و روشن کردن مودمه وقتی مودم خاموش میشه همه چیز به حالت عادی بر میگرده فقط از اینترنت دیسکانکت میشم
ویروس هم نیست چو 100 بار کل هارد رو format کردم دوباره ویندوز ریختم انتی ویروس هم دارم (kav 2009) اپدیتشم میکنم
مشکل من با این قفل شدن اینه که من دائم پشت کامپیوتر نیستم که بخام درستش کنم معمولا دو ساعت بعد از قفل شدن میرسم حالا چاره چیه؟
ممنون

مودم رو از خود آی اس پی گرفتی دوست من ؟ :18:
با توجه به این که می گی 100 بار فرمت کردی ، من فکر می کنم که مشکل از مودم باشه ، از بقیه دوستان هم که TP دارن ، سوال کن ، ببین همین مشکل رو دارن ، یا نه ، اگه اون ها نداشتن ، به احتمال زیاد برمی گرده به مودم ات ، باید سر Isp ات خراب کنی اون شرکت رو :31:

مرسی
یا حق

ایدون
04-09-2008, 15:55
ای ول داری آیدون جان ، من که تا حالا اکثرا شنیده بودم که فقط با مودم سیمفونی خودش کار می کنه ، یادم باشه زنگ بزنم ، بند تو آب بدم :21: :31:
غیر از این مورد ، خود شما ، یا بقیه دوستان ، سراغ دارن که با غیر مودم سیمفونی کار شده باشه ؟
ای ول داری واقعا :5: :8: :10:

مرسی
آخون جان منو لو نده :31:
برای مودم من داستان داشتم با پارس اینا از شاتل سرویس داشتن یکساله یکسال که بسر میاد اینا خارحه بودن خبردار نمیشن بعد از یهفته میان میبینن اینترنت قطعه خلاصه تو منطقه جماران هم محدودیت بود بعد از 4-5 ماه بمن گفتن من گفتم بذار ببینم کس دیگه سرویس میده یا نه دیدم پارس سرویس میده زنگ زدم گفتم قرارداد یکساله رئو حساب کنه ببینیم پولش چنده چک بکشن حساب کرد و مودم رو که گفت گفتم مودم لازم ندارن خودشون دارن گفت نه نمیشه باید مودم پارس باشه گفتم من میدونم کارشناسای شما سواد نصب مودم غیر از مودمای خودتون ندارن برای همین من خودم همه کاراشو میکنم هیچ ساپورتی هم لازم نیست بکنید گفت برم بپرسم خلاصه آخرش گفت نمیشه گفتم پس بذار بپرسم ببینم چی میگه اونی که اینترنت میخواد اونم گفت عیبی نداره زنگ زدم گفتم باشه قرارداد رو بفرستید ولی مبلغ رو بمن بگید مبلغ رو که گفت ازش پرسیدم مودم رو چند حساب کردی گفت 49 تومن گفتم نه دیگه اون مودم بدرد اینا نمیخوره مودم 95 باید باشه 2تا لپتاپ دارن گفت نداریم از اون گفتم مهم نیست هروقت اومد گفت ممکنه 2-3ماه طول بکشه گفتم اصلا مهم نیست آخرش از رو بردمشون حالا اینا 2فقره طلبکارن یکی 95 مودمه یکی هم 20 هزینه نصب و دلیل تاخیر برای نصب هم رسیدن مودم بود که وقتی فهمیدن استفاده میشه بیخیالش شدن.
البته نکته اش اینه که پارس آنلاین کلاسش با امثال داتک فرق داره امکان نداره یکریال کسی رو بخورن ولی خوب امثال داتک مثل آب خوردن میریزن به خندق بلا:31:

akhoond
04-09-2008, 16:35
آخون جان منو لو نده :31:
برای مودم من داستان داشتم با پارس اینا از شاتل سرویس داشتن یکساله یکسال که بسر میاد اینا خارحه بودن خبردار نمیشن بعد از یهفته میان میبینن اینترنت قطعه خلاصه تو منطقه جماران هم محدودیت بود بعد از 4-5 ماه بمن گفتن من گفتم بذار ببینم کس دیگه سرویس میده یا نه دیدم پارس سرویس میده زنگ زدم گفتم قرارداد یکساله رئو حساب کنه ببینیم پولش چنده چک بکشن حساب کرد و مودم رو که گفت گفتم مودم لازم ندارن خودشون دارن گفت نه نمیشه باید مودم پارس باشه گفتم من میدونم کارشناسای شما سواد نصب مودم غیر از مودمای خودتون ندارن برای همین من خودم همه کاراشو میکنم هیچ ساپورتی هم لازم نیست بکنید گفت برم بپرسم خلاصه آخرش گفت نمیشه گفتم پس بذار بپرسم ببینم چی میگه اونی که اینترنت میخواد اونم گفت عیبی نداره زنگ زدم گفتم باشه قرارداد رو بفرستید ولی مبلغ رو بمن بگید مبلغ رو که گفت ازش پرسیدم مودم رو چند حساب کردی گفت 49 تومن گفتم نه دیگه اون مودم بدرد اینا نمیخوره مودم 95 باید باشه 2تا لپتاپ دارن گفت نداریم از اون گفتم مهم نیست هروقت اومد گفت ممکنه 2-3ماه طول بکشه گفتم اصلا مهم نیست آخرش از رو بردمشون حالا اینا 2فقره طلبکارن یکی 95 مودمه یکی هم 20 هزینه نصب و دلیل تاخیر برای نصب هم رسیدن مودم بود که وقتی فهمیدن استفاده میشه بیخیالش شدن.
البته نکته اش اینه که پارس آنلاین کلاسش با امثال داتک فرق داره امکان نداره یکریال کسی رو بخورن ولی خوب امثال داتک مثل آب خوردن میریزن به خندق بلا:31:

پس آیدون بحث شما اینه که پارس داره خالی می بنده ؟ یعنی می گی می شه که با همه مودم ها ، با پارس کار کرد ؟
اگه اینی که داری می گی ، درست باشه ، اتفاق خوبی می افته :19:

منتظرم :10: :11:

reb
04-09-2008, 17:30
پس آیدون بحث شما اینه که پارس داره خالی می بنده ؟ یعنی می گی می شه که با همه مودم ها ، با پارس کار کرد ؟

من پارس دارم قبلا پارس بریج بود فوقش عدد رو میذاشتی روی 35 البته مودمهای قدیمی ولی الان pppoe شده یعنی همونی که آسیاتک-صبا- شاتل هست هیچ فرقی هم با اونا نداره اگه مودم نتظیم کارخانه ایی هم که باشه یه کانکشن بردبند میسازی و یوزر(شماره تلفن_پسوردهم شماره تلفن) اون موقع که من گرفتم این داستانها نبود مودم اگه میگن باید سیمفونی ما رو بگیری خیلی بیخود میکنن همه مودمهایی که بردبند رو ساپورت کنند به پارس میخوره.
البته با سیاست میشه سرشونو به طاق کوبید مثل ایدون:31:

Wayfarerman
05-09-2008, 16:44
سلام.
پیرو پست های قبلیم، باید عرض کنم که امروز اين کارا رو انجام دادم.
به دم در منزل رفته و تمام سيم هاي تلفن رو از سيم اصلي خط تلفن که از مخابرات مياد، جدا کردم. بعد مودم رو به خط اصلي وصل کردم و با موبايل شماره اون خط رو گرفتم. خط مربوطه بوق اشغال ميزد. مودم رو جدا کردم و دوباره شماره گيري کردم، خط آزاد بود.
حالا به نظرتون پرتقال فروش کجاست ؟ :-) يا به عبارتي، به نظرتون مودم خرابه يا خط ايراد داره يا مخابرات مشکل داره يا من سيمام قاطي شده يا ...

tohidkh
05-09-2008, 16:56
سلام.
به دم در منزل رفته و تمام سيم هاي تلفن رو از سيم اصلي خط تلفن که از مخابرات مياد، جدا کردم. بعد مودم رو به خط اصلي وصل کردم و با موبايل شماره اون خط رو گرفتم. خط مربوطه بوق اشغال ميزد. مودم رو جدا کردم و دوباره شماره گيري کردم، خط آزاد بود.
حالا به نظرتون پرتقال فروش کجاست ؟ :-) يا به عبارتي، به نظرتون مودم خرابه يا خط ايراد داره يا مخابرات مشکل داره يا من سيمام قاطي شده يا ...

سلام. دوست عزیز.

من فکر میکنم که پرتقال فروش داخل مودمتون باشه. :31:
پیشنهاد میکنم مودم رو ببرید در یک منزل دیگه امتحان کنید (در خطی که ADSL داشته باشه.)
موفق باشید :11:

ایدون
05-09-2008, 17:01

آخوند جان مودمهایی که تو بازار هستند همشون تقریبا سیستمشون یکیه و همونطوری که reb عزیز گفتند سیستم سرویس دهنده ها هم اکثریت یکیه همون بردبند فقط همونطور که reb گرامی گفت اگر احیانا بریج تنظیم نباشه برای تهران عدد 35 و شهرستانها عدد 39 هست بهمین سادگی من قبلا مودم 3com ندیده بودم و وقتی به اون خانم تو پارس گفتم که خودم تنظیم میکنم با مودم کار نکرده بودم ولی خب سیستمش عین همون ایسوس 604 بود که خودم داشتم برا همین اگر بردبند رو نمیخواستم توی مودم تعریف کنم کافی بود مودمو روشن کنم و با یک کانکشن برد بند تو ویندوز مسیله حل بود منتها پارس زیر بار نرفت که اونم خوشبختانه با نبود مودم حل شد.

سلام.
مودم شما احتمالا اسپیلتر داره و اتصالی میکنه باید بخودشون بدی تست کنن و یا درستش کنن یا عوض.
اگه از شاتل و یا پارس گرفته باشی مشگلی نداره لازم باشه مودمو عوض میکنن ولی اگه از داتک باشه عمرا مودمو عوض کنن.

haddadiani
05-09-2008, 17:34
سلام به همه دوستان
این مشکلی که میگم یه هفتست پدرم رو دراوده، من 5 ماهه اینترنت پرسرعت دارم، تا همین 1 هفته پیش هم مشکل خاصی نداشتم. ولی یه هفته است بیشتر اوقات روز هر ده 15 دقیقه یه بار دیسکانکت میشم. وقتی هم دیسکانکت میشم، چراغای مودم همگی روشن هستن. نکته عجیب هم اینه که بعد قطع شدن وقتی روی آیکون اینترنت راست کلیک میکنم و repair رو میزنم، اتصال دوباره برقرار میشه.
سه چار بار به پشتیبانی شاتل زنگ زدم ولی گفتن شما از اینجا مشکل نداری. هر چی هست مربوط به خودته. فیرم ویر مودم که بیلیون Billion باشه رو آپگرید کردم، مودم رو ریست کردم ولی فایده ای نداشت. فکر کردم شاید دانلود منیجر ایراد داشته باشه، با اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس و اپرا هم دانلود رو امتحان کردم ولی بیشتر ساعتای روز همین مشکل رو دارم. فقط هم برای دانلود نیست، یعنی هیچ کاری هم نکردم و فقط پینگ کردم، ولی هر 10 پونزده دقیقه یه بار request timed out میده. برای اطمینان بیشتر مودم رو از طریق usb هم به کامپیوتر وصل کردم ولی هیچ فرقی نکرد.
برداشتم ویندوزم رو که تازه یه ماه بود نصب کرده بودم، دوباره نصب کردم ولی فایده ای نداشت. من شهرستان هستم (ساوه) زنگ زدم به نمایندگی شاتل که adsl رو اونا برام نصب کرده بودن، اونا هم جواب درستی ندادن. اومدن نیگا کردن گفتن کاری نمیشه کرد، باید خودت پهنای باند خودت رو محدود کنی (؟) چون خطوط مخابرات این سرعت شما رو نمیکشه (؟) اینطور که حدس زدم چیزی بارشون نیست.
دیگه نمیدونم چی کنم؟ 4 روز دیگه قراردادم تموم میشه. میخوام بگم قطعش کنن. چون این جوری فقط پولم داره حروم میشه. کسی از دوستان چیزی به ذهنش نمیرسه؟ من حسابی کلافه شدم. اصلا چطور میشه چراغای مودم روشن هستن ولی اینترنت قطع میشه؟ فکر میکنید با عوض کردن مودم مشکل حل بشه؟ یا نه؟ توی گوگل همین مشکلم رو سرچ کردم، دیدم یه نفر همین مشکل رو داشته و بعد از امتحان کردن همه چیز، متوجه شدن که دی اسلم مشکل پیدا کرده بوده. یعنی امکانش هست؟ چون من به نمایندگی شاتل در ساوه که گفتم، اکیدا گفتن دی اسلم اگه مشکل داشته باشه برای همه مشکل پیدا میشه نه فقط برای شما. توروخدا کمک کنید، من تنها سرگرمیم همین اینترنت مثلا پرسرعته. دیگه جدا حوصله اینترنت ذغالی رو ندارم

ایدون
05-09-2008, 19:51
سلام به همه دوستان
این مشکلی که میگم یه هفتست پدرم رو دراوده، من 5 ماهه اینترنت پرسرعت دارم، تا همین 1 هفته پیش هم مشکل خاصی نداشتم. ولی یه هفته است بیشتر اوقات روز هر ده 15 دقیقه یه بار دیسکانکت میشم. وقتی هم دیسکانکت میشم، چراغای مودم همگی روشن هستن. نکته عجیب هم اینه که بعد قطع شدن وقتی روی آیکون اینترنت راست کلیک میکنم و repair رو میزنم، اتصال دوباره برقرار میشه.
سه چار بار به پشتیبانی شاتل زنگ زدم ولی گفتن شما از اینجا مشکل نداری. هر چی هست مربوط به خودته. فیرم ویر مودم که بیلیون Billion باشه رو آپگرید کردم، مودم رو ریست کردم ولی فایده ای نداشت. فکر کردم شاید دانلود منیجر ایراد داشته باشه، با اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس و اپرا هم دانلود رو امتحان کردم ولی بیشتر ساعتای روز همین مشکل رو دارم. فقط هم برای دانلود نیست، یعنی هیچ کاری هم نکردم و فقط پینگ کردم، ولی هر 10 پونزده دقیقه یه بار request timed out میده. برای اطمینان بیشتر مودم رو از طریق usb هم به کامپیوتر وصل کردم ولی هیچ فرقی نکرد.
برداشتم ویندوزم رو که تازه یه ماه بود نصب کرده بودم، دوباره نصب کردم ولی فایده ای نداشت. من شهرستان هستم (ساوه) زنگ زدم به نمایندگی شاتل که adsl رو اونا برام نصب کرده بودن، اونا هم جواب درستی ندادن. اومدن نیگا کردن گفتن کاری نمیشه کرد، باید خودت پهنای باند خودت رو محدود کنی (؟) چون خطوط مخابرات این سرعت شما رو نمیکشه (؟) اینطور که حدس زدم چیزی بارشون نیست.
دیگه نمیدونم چی کنم؟ 4 روز دیگه قراردادم تموم میشه. میخوام بگم قطعش کنن. چون این جوری فقط پولم داره حروم میشه. کسی از دوستان چیزی به ذهنش نمیرسه؟ من حسابی کلافه شدم. اصلا چطور میشه چراغای مودم روشن هستن ولی اینترنت قطع میشه؟ فکر میکنید با عوض کردن مودم مشکل حل بشه؟ یا نه؟ توی گوگل همین مشکلم رو سرچ کردم، دیدم یه نفر همین مشکل رو داشته و بعد از امتحان کردن همه چیز، متوجه شدن که دی اسلم مشکل پیدا کرده بوده. یعنی امکانش هست؟ چون من به نمایندگی شاتل در ساوه که گفتم، اکیدا گفتن دی اسلم اگه مشکل داشته باشه برای همه مشکل پیدا میشه نه فقط برای شما. توروخدا کمک کنید، من تنها سرگرمیم همین اینترنت مثلا پرسرعته. دیگه جدا حوصله اینترنت ذغالی رو ندارم
منهم شاتل دارم برد بند توی مودم تعریف کرده بودم دیدم بعضی وقتها که میزارم برای دانلود از کار میافته اومدم از مودم برش داشتم تو ویندوز براش کانکشن ساختم اون زمان 20 دقیقه دیسکانکت اتوماتیک رو هم از کار انداختم گفتم ببینم جریان چیه ولی از وقتی اینکار رو کردم اون اتفاق دیگه نیفتاد حالا نمیدونم جریان چی بوده ولی اگر میتونی یک مودم موقت گیر بیاری امتحان کن شاید ایراد از مودم باشه

akhoond
06-09-2008, 12:38
سلام.

سلام
خب خدا رو شکر ، می شه تا اینجا نتیجه گرفت که سیم کشی ات مشکلی نداره ، یا مشکل از مومته ، یا از طرف شرکت و مخابرات ، من هم می گم اول مودم رو چک بکن ( با یه خط رانژه شده ) اگه مشکلی نداشت ، می تونی ادعا کنی که مشکل از طرف تو نیست ، اگه هم گفتن نه ، یه تو دهنی برو و بگو که مودم رو چک کردم ، سالمه ( امیدوارم مودمت سالم باشه )
اگه مشکل از طرف اون ها بود ، باید سیریش بشی ، تا درست کنن ، این شرکت ها به این راحتی ها قبول نمی کنن که مشکل از طرف اون هاست ... :13:

آخوند جان مودمهایی که تو بازار هستند همشون تقریبا سیستمشون یکیه و همونطوری که reb عزیز گفتند سیستم سرویس دهنده ها هم اکثریت یکیه همون بردبند فقط همونطور که reb گرامی گفت اگر احیانا بریج تنظیم نباشه برای تهران عدد 35 و شهرستانها عدد 39 هست بهمین سادگی من قبلا مودم 3com ندیده بودم و وقتی به اون خانم تو پارس گفتم که خودم تنظیم میکنم با مودم کار نکرده بودم ولی خب سیستمش عین همون ایسوس 604 بود که خودم داشتم برا همین اگر بردبند رو نمیخواستم توی مودم تعریف کنم کافی بود مودمو روشن کنم و با یک کانکشن برد بند تو ویندوز مسیله حل بود منتها پارس زیر بار نرفت که اونم خوشبختانه با نبود مودم حل شد.

آیدون جان ، دستت درد نکنه ، خیلی نکته مهمیه ، فکر می کردم که یه کاری کردن تا سرویس شون با مودم های دیگه کار نکنه ، اما این کلکشونه که مودم رو قالب کنن ..
احمق ها نکردن که یه کاری کنن با بقیه مودم ها کار نکنه ، اون وقت مو لا درزشون نمی رفت ، اما حالا مچشون باز شده .... :31:

مرسی
یا حق

djhamed70
06-09-2008, 18:25
vci و vpi چیست؟