PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

gorbesia
29-09-2009, 13:57
یک رفیق داشتیم آواتورش مارمولک بود
نیستش سوال ما هم باد کرده چند روزه!

سوالت چیه ؟

ali racer
29-09-2009, 16:49
سلام دوستان

من قبلا برای کانفینگ مودمم از آدرس
192.168.1.1

استفاده میکردم
ولی الان کننت فایند سرور میزنه!
مشکل از کجاست ؟

مودمم دی لینک 2640 هستش

ممنون
llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llll
فکر کنم ایراد از مودمم بود
چون ریستش کردم درست شد

Scary Feelings
29-09-2009, 18:19
سلام...وقتی چراغ لینک خاموش میشه مشکل از کجا ها میتونه باشه؟!

khelane
29-09-2009, 18:25
عکس ها را روی یک سرور دیگه اپلود کن p30world سایتش را خیلتر کرده...
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوست عزیز ایا مودم من us robotic مصل ----- ریت کارخانه داره چون مودم اصلاعات رو در خودش ذخیره میکنه برای همین میگم اگه هست چجوریه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این عکسه هی دکمه go رو میزنم صفحه بالا نمیاد قبلا" با همین ای پی وارد کانفیک مودم میشدم ولی الان نه

ahriman323
29-09-2009, 18:55
سلام...وقتی چراغ لینک خاموش میشه مشکل از کجا ها میتونه باشه؟!
سلام
چی شد مرکزت راه افتاده؟!
مشکل میتونه از نویز باشه که خود نویز ازمیتونه همه چیز باشه.ممکنه مشکل از سیم کشی داخلی باشه که باید مودم را ببری سر خط تست کنی(ورودی ساختمان)! یا دستگهای کنار مودم مثل ساب وافر یا اسپکر...
ممکنه از تلفن های که به خط وصل هستن روی خط نویز بندازه که باید قبلش اسپلیتر باشه..
قبل از مودم هم اگه اسپلیتر نداره اسپلیتر بگذار ببین درست نمیشه!
ممکنه از مخابرات(پورتی که به شما اختصاص دادن خراب باشه)...
ممکنه به خاطر سست بودن یا... سیم در کافو مخابرات توی کوچه باشه...
و ....که دیگه چیزی فعلا به ذهنم نمیاد!:31::27:
زنگ بزن پشتیبانی isp مشکلت را مطرح کن تا بررسی کنن (بپرس میزان نویزت را)

دوست عزیز ایا مودم من us robotic مصل ----- ریت کارخانه داره چون مودم اصلاعات رو در خودش ذخیره میکنه برای همین میگم اگه هست چجوریه

این عکسه هی دکمه go رو میزنم صفحه بالا نمیاد قبلا" با همین ای پی وارد کانفیک مودم میشدم ولی الان نه
شما با مرورگر IE تست احتمالا مشکل حل بشه!
اره همه مودم ها پشت شان دکمه ریست داره...

Scary Feelings
29-09-2009, 19:27
سلام
چی شد مرکزت راه افتاده؟!
مشکل میتونه از نویز باشه که خود نویز ازمیتونه همه چیز باشه.ممکنه مشکل از سیم کشی داخلی باشه که باید مودم را ببری سر خط تست کنی(ورودی ساختمان)! یا دستگهای کنار مودم مثل ساب وافر یا اسپکر...
ممکنه از تلفن های که به خط وصل هستن روی خط نویز بندازه که باید قبلش اسپلیتر باشه..
قبل از مودم هم اگه اسپلیتر نداره اسپلیتر بگذار ببین درست نمیشه!
ممکنه از مخابرات(پورتی که به شما اختصاص دادن خراب باشه)...
ممکنه به خاطر سست بودن یا... سیم در کافو مخابرات توی کوچه باشه...
و ....که دیگه چیزی فعلا به ذهنم نمیاد!:31::27:
زنگ بزن پشتیبانی isp مشکلت را مطرح کن تا بررسی کنن (بپرس میزان نویزت را)

.
اره..اگه خدا بخواد راه افتاد :31:
کلا تو هر جای ساختمون که تست کردم نشد...اسپلیتر هم دارم...
فکر کنم مشکل از مخابرات یا خودشون باشه..چون تا دیشن که عین ساعت کار میکرد...هر چی هم زنگ میزنم شرکتشون نامردا جواب نمیدن..:2:دیگه بار اخری گفتن مشکل از مودم خودتون هست..به ما ربطی نداره :13:

A.J
29-09-2009, 19:28
سلام خدمت همه

من مودمم SYMPHONY 602 از شاتل سرویس گرفتم
موقع دانلود کردن هر 3 یا 4 دقیقه یه بار بصورت اتوماتیک دیسکانکت میکنه
با پشتیبانی شاتل که صحبت کردم میگن باید مودمت آپدیت شه
باید فایل آپدیتشو گیر بیاری
گفت برو از پارس آنلاین بگیر

آیا نمایندگی پارس آنلاین اهواز این فایل رو داره

اگه نداشت از کجا میتونم گیر بیارم

اخه این مشکل خیلی اذیت میکنه .....

khelane
29-09-2009, 19:33
منظوزم ریست کارخانه هست

khelane
29-09-2009, 19:48
سلام بازم
الان دوتا عکس گرفتم از کارکرد هر دوتا مودم الان مودم us robotic هستش که بدونه اینکه بهش ای پی بدم ببینید چجوری!!! ای پی که خودم دادم 192.168.1.1 بود بازش نکرد تنظیمات مودم حتی 192.168.68.1 رو هم ازمایش کردم عکس قبلی رو دیدید همون بود
اینم عکس مودم ربوتیک
اینم عکس از مودم تی پی لینک که باهاش تو این تایپیک هستم تنظیماتش درسته حالا
حالا نمتونم وارد تنظیمات مودم ربوتیک شم چیکا رکنم

لطفا" کمکم کنید

Grand
29-09-2009, 19:58
من می‎خواستم یک مودم وایرلس خوب بگیرم که تمام محیط خونه رو پوشش بده خونمون دوبلکس هست می خواستم ببینم اگه مودم وایرلس بگیرم جوابگوی نیازم هست؟ یعنی اگه مودم رو توی اتاقم در طبقه دوم بگذارم میتونم PS3 مو در طبقه پایین به اینترنت متصل کنم؟
نظرم روی Asus AM 604 هست، برد مسافت این مدل چقده؟

ahriman323
29-09-2009, 20:30
اره..اگه خدا بخواد راه افتاد :31:
کلا تو هر جای ساختمون که تست کردم نشد...اسپلیتر هم دارم...
فکر کنم مشکل از مخابرات یا خودشون باشه..چون تا دیشن که عین ساعت کار میکرد...هر چی هم زنگ میزنم شرکتشون نامردا جواب نمیدن..:2:دیگه بار اخری گفتن مشکل از مودم خودتون هست..به ما ربطی نداره :13:
ممکنه مشکل از مودم هم باشه!نوسان برقی چیزی نداشتی! ممکنه مودم بر اثر نوسان برق سوخته باشه! مودم نمیتونی گیر بیاری تست کنی!
از کدام شرکت گرفتی؟!(فقط نگو امین نت.دی: )

سلام خدمت همه

من مودمم SYMPHONY 602 از شاتل سرویس گرفتم
موقع دانلود کردن هر 3 یا 4 دقیقه یه بار بصورت اتوماتیک دیسکانکت میکنه
با پشتیبانی شاتل که صحبت کردم میگن باید مودمت آپدیت شه
باید فایل آپدیتشو گیر بیاری
گفت برو از پارس آنلاین بگیر

آیا نمایندگی پارس آنلاین اهواز این فایل رو داره

اگه نداشت از کجا میتونم گیر بیارم

اخه این مشکل خیلی اذیت میکنه .....
مودم SYMPHONY 602 همون asus 602 هست فکر کنم باید با همون فایل asus اپدیتش کنی!(البته تا مطمئن نشدی همچین کاری نکن که مودمت به فنا میره:31::27:)
باید داشته باشه!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نداشت پشتیبانی تهران زنگ بزن بگو مودم را از شما گرفتم!بپیچونشون نگو از شاتل سرویس داری...
توی سایت خود SYMPHONY هم باید باشه!

سلام بازم
الان دوتا عکس گرفتم از کارکرد هر دوتا مودم الان مودم us robotic هستش که بدونه اینکه بهش ای پی بدم ببینید چجوری!!! ای پی که خودم دادم 192.168.1.1 بود بازش نکرد تنظیمات مودم حتی 192.168.68.1 رو هم ازمایش کردم عکس قبلی رو دیدید همون بود
اینم عکس مودم ربوتیک
اینم عکس از مودم تی پی لینک که باهاش تو این تایپیک هستم تنظیماتش درسته حالا
حالا نمتونم وارد تنظیمات مودم ربوتیک شم چیکا رکنم

لطفا" کمکم کنید
شما با مرورگر IE تست کردی درست نشد؟!
توی قسمت Internet Protocol (tcp/ip) اگه ای پی دادی بگذار روی حالت اتوماتیک اگر هم ندادی برو این قسمت
start>>run>>cmd>>ipconfig
توی اون پنجره که باز میشه ipconfig بزن و اوکی کن ای پی هایی را که بدست میاری را توی قسمت Internet Protocol (tcp/ip وارد کن و اوکی کن بعد تست کن ببین درست نشد!!

منظوزم ریست کارخانه هست
همون دکمه ریست پشت دستگه را فقط داره!

Scary Feelings
29-09-2009, 21:36
ممکنه مشکل از مودم هم باشه!نوسان برقی چیزی نداشتی! ممکنه مودم بر اثر نوسان برق سوخته باشه! مودم نمیتونی گیر بیاری تست کنی!
از کدام شرکت گرفتی؟!(فقط نگو امین نت.دی: )

ار نت امین گرفتم :31:

ostooreh
29-09-2009, 21:47
سلام من توی شرکتمون adsl همیشه وصله و می دونم از تنظیماته مودمه می خواستم بدونم چطور میشه کاری کرد که از طریق کانکشن به طور دستی وصل بشیم؟ یه توضیح مختر کافیه.

ممنونم

ahriman323
29-09-2009, 21:59
ار نت امین گرفتم :31:
ای خدا بگم چیکارش کنه!:19:
سرعتت و قطعی چطوره؟!
اون زمان(2سال پیش) که من گرفته بودم ازشون تازه مرکز ما را ساپورت کرده بود افتضاح بود سرعت 1 کیلو بایت 2 کیلو بایت و بایت هم می شد:27::31: در کل شرکتی درپیته و دولتی هست!

سلام من توی شرکتمون adsl همیشه وصله و می دونم از تنظیماته مودمه می خواستم بدونم چطور میشه کاری کرد که از طریق کانکشن به طور دستی وصل بشیم؟ یه توضیح مختر کافیه.

ممنونم
الان مودم شما روی حالت pppoe هست که شما باید وارد تنظیمات مودم بشید و تنظیمات ان را روی حالت bridge قرار بدید!
راهنمای مودمتان را از اینجا بگیر توضیح داده!(اگر برند مودمتان جزء اش نبود راهنمای یکی از مودم ها ترجیحاasus am602 را بگیر و مثل اون عمل کن)

tohidkh
29-09-2009, 22:05

ممنونم
سلام.

قبل از هر چیز شما باید یوزر نیم و پسورد رو بدونید.

سپس باید وارد تنظیمات مودم بشید و کانکشن رو به Bridge تغییر بدین.

بعد، از قسمت تنظیمات ایجاد کانکشن در ویندوز، Banboard Connection رو انتخاب کرده و کانکشن بسازید.

من عمدا توضیحات کلی دادم تا شما از کلیات موضوع باخبر بشید؛

در این روش، اگر سیستم های دیگری از اون اینترنت استفاده میکنن، همه شون باید از کانکشن استفاده کنن. (کل شرکت)

هر وقت خواستید این کار رو به طور عملی اجرا کنید، مارک مودم تون رو بگید و اطلاع بدید تا دقیثقا نحوه کار رو شرح بدم.

موفق باشید :11:

rezayas
29-09-2009, 22:58
سلام دوستان
ممنون میشم یه مودم خوب بمن معرفی کنید که هم پورت ورودی IDSLو هم پورت لن وایرلس داشته باشد که اینترنتIDSL و هم وایرلس را پشتیبانی کند در ضمن چهر پورت لن خروجی داشته باشد و هم وایرلس باشد

Scary Feelings
30-09-2009, 00:21
ای خدا بگم چیکارش کنه!:19:
سرعتت و قطعی چطوره؟!
اون زمان(2سال پیش) که من گرفته بودم ازشون تازه مرکز ما را ساپورت کرده بود افتضاح بود سرعت 1 کیلو بایت 2 کیلو بایت و بایت هم می شد:27::31: در کل شرکتی درپیته و دولتی هست!

[
قطعی که روز دوم چراغ لینک از طرف خودشون خاموش شده :31:
باید بزارم شبا که سرعت بشه 12-13 بشه دانلود کرد..مثلا 128 دارم..:27:
بعضی موقع ها هم هر 20 دقیقه که کار میکنم کلا از کار میوفته..:41:یعنی اینترنت وصل هستا...ولی هیچی باز نمیکنه..مجبور میشم خاموشش کنم..10 دقیقه صبر کنم که بازم وصل بشه :2:

ehsan_old
30-09-2009, 00:31
سلام دوستان
ممنون میشم یه مودم خوب بمن معرفی کنید که هم پورت ورودی IDSLو هم پورت لن وایرلس داشته باشد که اینترنتIDSL و هم وایرلس را پشتیبانی کند در ضمن چهر پورت لن خروجی داشته باشد و هم وایرلس باشد

فكر كنم منظورتون از IDSL، همون ADSL هست.

البته IDSL هم داريم كه يكي از تكنولوژي هاي DSL هست:

How is iDSL different from other DSL services?
IDSL uses Digital Subsciber Line (DSL) technology only within buildings and other vertical structures. This eliminates signal degradation due to distance and ensures subscribers get quality service every time.

براي ADSL اين مودم با همه ISP ها سازگاره و مودم خوبيه:

Asus AM604G

rezayas
30-09-2009, 00:50
فكر كنم منظورتون از IDSL، همون ADSL هست.

البته IDSL هم داريم كه يكي از تكنولوژي هاي DSL هست:

How is iDSL different from other DSL services?
IDSL uses Digital Subsciber Line (DSL) technology only within buildings and other vertical structures. This eliminates signal degradation due to distance and ensures subscribers get quality service every time.

براي ADSL اين مودم با همه ISP ها سازگاره و مودم خوبيه:

Asus AM604G

سلام ممنون احسان جان درسته اشتباه نوشتاری بود. اما یه سوال را یادتون رفت جواب بدهید غیر از اینترنت ADSL ایا اینترنت وایرلس را هم پشتیبانی میکند
من الان اینترنتم وایرلس است و کابلی که از بریج (اکسس پوینت)به کامپیوتر وصل شده کابل کراس میباشد که قاعدتا با پورت تلفن فرق میکند و مودمی میخواهم که هر دو پورت ورودی را داشته باشد . البته تا سال اینده به ADSL دسترسی پیدا خواهم کرد
البته یک مودم بنام پورشه پیدا کردم که اینگونه است اما متاسفانه وایرلس نیست و فقط چهار پورت لن خروجی دارد :11:

ehsan_old
30-09-2009, 01:08
سلام ممنون احسان جان درسته اشتباه نوشتاری بود. اما یه سوال را یادتون رفت جواب بدهید غیر از اینترنت ADSL ایا اینترنت وایرلس را هم پشتیبانی میکند
من الان اینترنتم وایرلس است و کابلی که از بریج (اکسس پوینت)به کامپیوتر وصل شده کابل کراس میباشد که قاعدتا با پورت تلفن فرق میکند و مودمی میخواهم که هر دو پورت ورودی را داشته باشد . البته تا سال اینده به ADSL دسترسی پیدا خواهم کرد
البته یک مودم بنام پورشه پیدا کردم که اینگونه است اما متاسفانه وایرلس نیست و فقط چهار پورت لن خروجی دارد :11:

اين مودم وايرلس هم هست.

اما منظورتون رو يه بار ديگه تكرار بكنم:

شما ميخواين اينترنت رو از طريق پورت LAN به مودم برسونيد و بعد به صورت وايرلس پخش كنيد؟

iranian_ boy
30-09-2009, 01:38
سلام دوستان
من مودمم symphony 602 .
میخواستم MTU رو تغییر بدم. چکار باید بکنم؟ تو تنظیمات config چیزی پیدا نکردم. شاید من ندیدم.........
ویندوزم هم 7 .
ممنون میشم راهنمایی کنین.

reb
30-09-2009, 01:41
سلام دوستان
من مودمم symphony 602 .
میخواستم MTU رو تغییر بدم. چکار باید بکنم؟ تو تنظیمات config چیزی پیدا نکردم. شاید من ندیدم.........
ویندوزم هم 7 .
MTU چی هست؟

ahriman323
30-09-2009, 02:20
MTU چی هست؟
MTU به معنی Maximum Transmission Unit حداکثر دیتای قابل انتقال در یک بسته (Packet) یا فریم است
كار این قسمت تنظیم سرعت دریافت و ارسال Packet ها یا همان بسته های اطلاعاتی است كه در هنگام كار با اینترنت كامپیوتر ما آنها را ارسال یا دریافت میكند

سلام دوستان
من مودمم symphony 602 .
ویندوزم هم 7 .

برای پیدا کردن کارت شبکه مورد نظرتون از IP address می تونید استفاده کنید
این هم برای PPPoe :

iranian_ boy
30-09-2009, 08:43
MTU به معنی Maximum Transmission Unit حداکثر دیتای قابل انتقال در یک بسته (Packet) یا فریم است
كار این قسمت تنظیم سرعت دریافت و ارسال Packet ها یا همان بسته های اطلاعاتی است كه در هنگام كار با اینترنت كامپیوتر ما آنها را ارسال یا دریافت میكندممنون.
ولی این واسه ویندوز xp اما من ویندوزم 7 . به نظرت جواب میده؟ من خونده بودم که vista با xp طرز عوض کردن mtu فرق میکنه گفتم شاید 7 هم فرق کنه. من انجام دادم طبق راهنماییت اما عوض نشد. من طبق رفتم عوض شد یعنی وقتی اون نوشته رو میزدم تو comond.. ئ MTU عوض شده بود. حالا به نظرت واقعا عوض کرده یا این فقط واسه ویندوز عوض شده!!!!!!!!من میخوام کلا mtu تغییر کنه توری که مودم رو به هر pc که زدم mtu رو طبق چیزی که تنظیم کردم بشناسه. حالا ی سری به این تاپیک بزن ببین روش درستیه؟؟؟؟؟؟؟ من طبق این تنظیم کردم:::

ی سوال دیگه هم داشتم ...
firmware update جدید مودم رو از کجا پیدا کنم؟ میخوام مودم رو آبدیت کنم...
مدلشو که قبلا گفتم اینه: symphony 602

ahriman323
30-09-2009, 11:20
ممنون.
ولی این واسه ویندوز xp اما من ویندوزم 7 . به نظرت جواب میده؟ من خونده بودم که vista با xp طرز عوض کردن mtu فرق میکنه گفتم شاید 7 هم فرق کنه. من انجام دادم طبق راهنماییت اما عوض نشد. من طبق رفتم عوض شد یعنی وقتی اون نوشته رو میزدم تو comond.. ئ MTU عوض شده بود. حالا به نظرت واقعا عوض کرده یا این فقط واسه ویندوز عوض شده!!!!!!!!من میخوام کلا mtu تغییر کنه توری که مودم رو به هر pc که زدم mtu رو طبق چیزی که تنظیم کردم بشناسه. حالا ی سری به این تاپیک بزن ببین روش درستیه؟؟؟؟؟؟؟ من طبق این تنظیم کردم:::

ی سوال دیگه هم داشتم ...
firmware update جدید مودم رو از کجا پیدا کنم؟ میخوام مودم رو آبدیت کنم...
مدلشو که قبلا گفتم اینه: symphony 602
اره!
توی نت چیزی برای ویندوز7 پیدا نکردم! احتمالا با ویستا یکی باشه!
این تغیرات روی سیتم اعمال میشه نه مودم!

firmware را از سایت سازنده مودم!ولی این symphony سایتی نداره انگار...البته symphony کیت اش همون asus هست فکر کنم باید با فریمور asus 1m 602 اپدیتش کنی!

iranian_ boy
30-09-2009, 12:13
ره!
توی نت چیزی برای ویندوز7 پیدا نکردم! احتمالا با ویستا یکی باشه!
این تغیرات روی سیتم اعمال میشه نه مودم!

firmware را از سایت سازنده مودم!ولی این symphony سایتی نداره انگار...البته symphony کیت اش همون asus هست فکر کنم باید با فریمور asus 1m 602 اپدیتش کنی!

ممنون.
آبدیت حق با تو بود اصلا گیر نیووردم ولی خوب شبیه مدل asus AM602 ... آبدیت اون هم نگاه کردم همینی که نصب رو مودمم آخریش.
فقط یچیزی......
من بخوام mtu مودم رو عوض کنم چی کنم؟ میدونی واقعیت ماجرا اینه که مدتی نمیتونم به xbox live وصل شم... الان دارم آخرین تلاشاما میکنم... اما فایده نداره... میخواستم mtu رو عوض کنم... xbox support میگه باید mtu 1365 به بالا باشه... ولی مال من روی 1500 بود اما بازم وصل نمیشد دوباره که پرسیدم ازشون گفتن بزارش رو 1365 و یا اینکه از 1500 بیا پایین ببین کدوم جواب میده...
خلاصه میخوام کلا mtu مودم عوض شه که وقتی میزنمش به xbox ئ mtu ش همانطور که تنظیم کردم باشه.
چ کنم؟ این موضوع 2 ماه ما رو الاف کرده.......... هیچکس هم نمیدونهه جریان چیه تو انجمن ها فارسی مثل بازی سنتر و.... مطرح کردم که هیشکی جواب نداد(میدونی خوب وقتی بحث تخصصی میشه همه......... :D) تو انجمن خود xbox هم گفتم کسی نمیدونست و همچنین کلی انجمن خارجی دیگه و ........ تا اینکه مستقسم به xbox ساپورت ایمیل زدم که اونا هم چندتا راه پیشنهاد کردن که آخریش عوض کردن isp ... اما یکی قبل از آخرین راه :D چک کردن مودم و عوض کردن MTU. که دارم امتحان میکنم اگر نشه باید برم isp عوض کنم.
ممنون

rezayas
30-09-2009, 12:36
اين مودم وايرلس هم هست.

اما منظورتون رو يه بار ديگه تكرار بكنم:

شما ميخواين اينترنت رو از طريق پورت LAN به مودم برسونيد و بعد به صورت وايرلس پخش كنيد؟
سلام
بله احسان جان دقیقا چون الان پورت ابنترنت من بوسیله کابل لن کراس به کامی میرسد و ناچارم مودمی را انتخاب کنم که هم ورودی لن داشته باشد هم تلفن برای خط adsl در اینده :31:

Grand
30-09-2009, 13:41
یکی جواب ما رو بده...

rh_1363
30-09-2009, 13:44
فقط و فقط مودم
Asus AM-604G
بسیار عالی ، بدون هیچ نقص و مشکلی .

Grand
30-09-2009, 13:54
فقط و فقط مودم
Asus AM-604G
بسیار عالی ، بدون هیچ نقص و مشکلی .

من شنیدم این مدل زود داغ میکنه و زمانی که داغ کنه سرعت ارتباط میاد پایین، درسته؟

شما این مدل رو دارین؟ چند متر پوشش میده؟ داخل ساختمان خوب کار میکنه؟ اگه توی اتاق در بسته بذاریمش بیرون از اتاق آنتن میده؟

iilliya
30-09-2009, 14:42
سلام من یه مدم tp-link
td-8841 دارم می خوام شبکه وایرلس تو خونه را بندازم چی با این خوب مچ میشه آخه میگن بعزی از اکسس پینت ها با هم مارک خودشون فقط کار میکنن

zedeh@le_b@h@l
30-09-2009, 17:04
با عرض سلام
من تازه واردم.می خواستم اگه میشه لطف کنید مشخصات کامل asus am602 va asus am604g رو توضیح بدید.و اینکه همه اون چیزایی که توی 602 هست توی 604 هم هست؟ هر دوتا مودم ای دی اس ال هستن دیگه؟ ممنون

zedeh@le_b@h@l
30-09-2009, 17:11
سلام من تازه واردم
می خواستم اگه می شه لطف کنید مشخصات کامل asus am62 va asus am604g رو توضیح بدید.و می خواستم بدونم تمام امکاناتی که توی 602 هست توی 604 هم هست؟ :18:
ممنون می شم اگه منو به یه تاپیک دیگه نفرستید همین جا توضیح بدید:11:

Aloneboy
30-09-2009, 18:45
سلام دوستان
من یه مودم tp-link td-w8920G خریدم که از شرکت اومدن و برام به صورت اتوکانکت نصب کردن یعنی با enable و disable کردن local area connection اینترنت قطع و وصل میشه حالا می خوام بدونم میشه کاری کرد که با ساختن کانکشن و هم روش قبلی با هم کار کنه و یا حداقل با کانکشن کار کنه؟نحوه تنظیمات رو توضیح بدهید.
چون من از برنامه دانلود منیجر استفاده می کنم و معمولا تنظیمات برنامه رو طوری قرار می دم که بعد از دانلود دیسکانکت بشه اما چون کانکشن نداره نمیشه.
لطفا راهنمایی کنید

Ahmad-Ra
30-09-2009, 20:11
سلام.. خوبید بچه ها ؟
اقا من مودمم d-link 520t هست.. توی ویندوز تازگی ها ( ایکس پی سرویس پک3 ) اینترنت بعد از یه 1 ساعت کار کردن دیگه سایت باز نمیکنه و چراغ پورت ethernet ام هم که معمولا همیشه اگر در حال جستجو باشم تو اینترنت روشن خاموش میشه ثابت وا میسته... مجبور میشم دیسکانکت کنم دوباره فیش مودم رو وصل کنم. قبلا تو خود ویندوز از طریق Local Area Connection با زدن disable و بعدش enable کردن درست میشد... ولی الان یه 2 روزه نمیدونم ویندوزه چش شده وقتی میزنم disable این پیغام میاد :

میشه یکی برای حل هر دو مشکل راهنمایی کنه ؟؟

mt17770
30-09-2009, 22:24
سلام
لطفا اگه کسی تنظیمات مودم tp-link 8817 رو میدونه بنویسه
ممنون

ali racer
01-10-2009, 00:25
دوستان وایرلس من وقتی با بورد بند کانکشن وصل میشه از کار میوفته !!!
ولی با لوکال اریا(یا همون اتو ماتیک ) کار میکنه

به نظرتون مشکل از کجاست؟

*IN*
01-10-2009, 11:18
من فرمامو فرستادم بعد از رانژه شدن خط باید زنگ بزنم تنظیمات ip و vpi vci رو بگیرم دیگه چیزی لازم نداره؟

rh_1363
01-10-2009, 14:16
من شنیدم این مدل زود داغ میکنه و زمانی که داغ کنه سرعت ارتباط میاد پایین، درسته؟

شما این مدل رو دارین؟ چند متر پوشش میده؟ داخل ساختمان خوب کار میکنه؟ اگه توی اتاق در بسته بذاریمش بیرون از اتاق آنتن میده؟

در حد کم و معمول گرم میشه ...
یعنی همه مودم های وایرلس دار گرم میشند .
به جرات میتونم بگم این مدل ایسوز از دیگر مودم های وایر لس دار کمتر گرم میشه .

تو مودم های وایرلس دار بیشترین برد را همین ایسوز داره ، البته لینک سیس هم خوبه ولی تست کردم یکی دو متر کمتر از ایسوز برد میده .

من این مدم را مدتهاست دارم .
بهترین مودمه ، خیالت راحت .

rh_1363
01-10-2009, 14:19
دوستان وایرلس من وقتی با بورد بند کانکشن وصل میشه از کار میوفته !!!
ولی با لوکال اریا(یا همون اتو ماتیک ) کار میکنه

به نظرتون مشکل از کجاست؟

منظورتون از برود بند کانکشن چیست ؟!
همه مودمها به همین صورت کانکت میشند !

برای تنضیمات وایرلس حتما باید مودم را به صورت PPPoE کانفیگ کنید .
در هیچ شرایط دیگه اینترنت share نخواهد شد !

rh_1363
01-10-2009, 14:24
با عرض سلام
من تازه واردم.می خواستم اگه میشه لطف کنید مشخصات کامل asus am602 va asus am604g رو توضیح بدید.و اینکه همه اون چیزایی که توی 602 هست توی 604 هم هست؟ هر دوتا مودم ای دی اس ال هستن دیگه؟ ممنون

سلام من تازه واردم
می خواستم اگه می شه لطف کنید مشخصات کامل asus am62 va asus am604g رو توضیح بدید.و می خواستم بدونم تمام امکاناتی که توی 602 هست توی 604 هم هست؟ :18:

دوست گرامی .
مودم asus am602 تک پرت lan و همچنین یک پرت usb داره + روتر .

ولی مودم asus am604g چهار پرت lan و همچنین وایر لس داره .

قیمتاشون هم حدود 40 - 50 هزار با هم فرق دارند .

rh_1363
01-10-2009, 14:26
سلام دوستان
من یه مودم tp-link td-w8920G خریدم که از شرکت اومدن و برام به صورت اتوکانکت نصب کردن یعنی با enable و disable کردن local area connection اینترنت قطع و وصل میشه حالا می خوام بدونم میشه کاری کرد که با ساختن کانکشن و هم روش قبلی با هم کار کنه و یا حداقل با کانکشن کار کنه؟نحوه تنظیمات رو توضیح بدهید.
چون من از برنامه دانلود منیجر استفاده می کنم و معمولا تنظیمات برنامه رو طوری قرار می دم که بعد از دانلود دیسکانکت بشه اما چون کانکشن نداره نمیشه.
لطفا راهنمایی کنید

برای اینکه بتونی اینترنتت را تو 4 پرت lan و همچنین تو وایرلس ست کنی حتما باید کانفیگ مودمت PPPoE باشه .

ولی اگر میخواهی به صورت کانکشنی ، فقط با یه سیستم ازش استفاده کنی ، میتونی کانفیگ مودمت را به حالت Bridg Mode تغییر دهی .

zedeh@le_b@h@l
01-10-2009, 14:50
یه سوال دیگه هم دارم.مودم asus am604g که میگن وایرلس داره.این وایرلس به این معنیه که میشه به همون adsl رو با چندتا کامپیوتر وصل شد با وایرلسش یا اینکه می شه از خود شرکتم اینترنت وایرلس گرفت؟ بردش چقدره؟

flasher_for_nokia
01-10-2009, 18:08
مودم asus N11 چطوره؟ قیمت چنده؟

Ahmad-Ra
01-10-2009, 19:18
اقا در مورد این مشکل صفحه قبل من هم میشه راهنمایی کنید؟

ahriman323
01-10-2009, 19:31
مودم asus N11 چطوره؟ قیمت چنده؟
n11 را خبر ندارم فکر کنم!ولی n13 را دالای گذاشته 190 اون هم فکر کنم 150 باشه!

ahriman323
01-10-2009, 19:35
سلام.. خوبید بچه ها ؟
اقا من مودمم d-link 520t هست.. توی ویندوز تازگی ها ( ایکس پی سرویس پک3 ) اینترنت بعد از یه 1 ساعت کار کردن دیگه سایت باز نمیکنه و چراغ پورت ethernet ام هم که معمولا همیشه اگر در حال جستجو باشم تو اینترنت روشن خاموش میشه ثابت وا میسته... مجبور میشم دیسکانکت کنم دوباره فیش مودم رو وصل کنم. قبلا تو خود ویندوز از طریق Local Area Connection با زدن disable و بعدش enable کردن درست میشد... ولی الان یه 2 روزه نمیدونم ویندوزه چش شده وقتی میزنم disable این پیغام میاد :

میشه یکی برای حل هر دو مشکل راهنمایی کنه ؟؟

مشکل اول به احتمال زیاد از isp هست یا از ویندوز!
مشکل دوم هم با تعویض ویندوز حل باید بشه!
در نهایت یه ویندوز عوض کن!

a6l3i
01-10-2009, 21:54
سلام من تازه واردم
سلام
اولا این username شما چه جوری خونده میشه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ما که کف کردیم ، نشد بخونیمش !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این دو مدل که گفتید ، هردو هم مودم adsl هستن و هم روتور که میتونن یه شبکه تشکیل بدن و اینترنت رو بین سیستم های تو شبکه تقسیم کنن. با این تفاوت که 604 علاوه بر حالت LAN میتونه شبکه رو بصورت وایرلس هم ایجاد کنه و به تعداد محدودی سیستم ( بین 10 تا 15 ) رو بهم و به اینترنت وصل کنه.

اینم لینک های مستقیم سایت Asus:

این مشخصات کامل 602:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم 604:

یه نگاه بنداز ، سوالی بود درخدمتیم .
یاحق . . .

Sajad2006
01-10-2009, 22:12
قیمت AM 602 , AM 604 رو میخواستم!

saeed258s
01-10-2009, 22:53
دروود
بهای به روز ندارم اما من چند روز پیش از لیون ،602 رو خریدم 49 تومان

mostafaeshghi
01-10-2009, 23:02
قیمت AM 602 , AM 604 رو میخواستم!

602 حدودا 45

604 حدودا 70

البته بازار شهرها با هم و مغازه با مغازه فرق میکنه.

Ahmad-Ra
01-10-2009, 23:29
مشکل اول به احتمال زیاد از isp هست یا از ویندوز!
مشکل دوم هم با تعویض ویندوز حل باید بشه!
در نهایت یه ویندوز عوض کن!

در مورد مشکل دوم ، اخه من تازه 1 هفته ویندوز عوض کردم :31: .. به نظرت فقط همین راه هست ؟؟ هیچ راه دیگه ای نیستش ؟

ehssannet
02-10-2009, 00:35
سلام
من یک مودم asuse 604g وایرلس خریدم اما شنیده ام که حتما مودم بایستی از طریق کابلEthernet به یک سیستم کامپیوتر متصل باشه تا بشه مثلا با لب تاپ از وایرلس اون استفاده کرد آیا این گفته صحت داره ؟
آخه اگه همچین چیزی باشه که اصلا نباید چیز جالبی باشه؟

ehssannet
02-10-2009, 00:37
دوستان منظور از کلمه Gateway که برروی جعبه برخی از مودم ها نوشته شده است چیست ؟ آیا با accesspoint تفاوت دارند و یا نه ؟
ممنون

amiro64
02-10-2009, 02:28
سلام دوستان
من یه مودم linksys مدل wag200gدارم الان یه چند روزه شرکتی که قبلا مشترکش بودم رو عوض کردم (شهرستانم )
الان هر کاری میکنم
مودم رو PPPoE تنظیم نمیشه و چراغ internet قرمزه در صورتی که قبلا خیلی راحت....ولی رو Bridg Mode وصل شد..
اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم .

fade2amin
02-10-2009, 08:00
من یه مودم 602 گرفتم از پایتخت 43تومن. الان چیزی که هست میخوام دوستان کمک کنن هرچی تنظیم، ترفند و کلا هرجوری که میشه حداکثر سرعت و کارایی رو ازش گرفت، به منم بدن .( حتی لینک )
ممنونم .

Mahanturbo
02-10-2009, 13:51
سلام
من یک مودم asuse 604g وایرلس خریدم اما شنیده ام که حتما مودم بایستی از طریق کابلEthernet به یک سیستم کامپیوتر متصل باشه تا بشه مثلا با لب تاپ از وایرلس اون استفاده کرد آیا این گفته صحت داره ؟
آخه اگه همچین چیزی باشه که اصلا نباید چیز جالبی باشه؟

من هم همین مودم رو دارم . فقط پشتش یک برق و یک کابل تلفن وصله و دیگر هیچ .... :31:

eblis_boy1386
02-10-2009, 14:03
اقا من مودم tp link td8810 دارم نميدونم چجوري وارد cp مودم شم كمك ميكنيد

Navid.H
02-10-2009, 15:37
اگه USER & Password رو به مودم بدی دیگه نیازی نیست.

mrmostafa
02-10-2009, 15:54
فرق و کارایی مودم Asus Am602 , Am604 در چی هستش؟؟؟ چه کارایی داره که کلی از 602 گرونتر هستش. با am602 میشه 2 تا کامپیوتر رو در منزل به اینترنت وصل کرد یا یکیش لپ تاپ باشه؟!!

ahriman323
02-10-2009, 16:10
فرق و کارایی مودم Asus Am602 , Am604 در چی هستش؟؟؟ چه کارایی داره که کلی از 602 گرونتر هستش. با am602 میشه 2 تا کامپیوتر رو در منزل به اینترنت وصل کرد یا یکیش لپ تاپ باشه؟!!

AM602
یک پورت USB + یک پورت Ethernet

AM604
4 پورت Ethernet

AM604g
4 پورت Wireless + Ethernet

mehdi_vsgh
02-10-2009, 17:59
سلام
اولا این username شما چه جوری خونده میشه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ما که کف کردیم ، نشد بخونیمش !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یاحق . . .

یوزرشون اینه
ضدحال ـ باحال

payam_2002us
02-10-2009, 18:39
دوستان من یک مودم وایرلس linksys WAG54G2 دارم آیا فایلی دارید جهت آپدیت این مودم . اینکه چطوری باید آپدیت بشخ من وارد آی پی مودم که میشم نوشته Firmware Version:V1.00.10

fade2amin
02-10-2009, 20:50
من یه مودم 602 گرفتم از پایتخت 43تومن. الان چیزی که هست میخوام دوستان کمک کنن هرچی تنظیم، ترفند و کلا هرجوری که میشه حداکثر سرعت و کارایی رو ازش گرفت، به منم بدن .( حتی لینک )
ممنونم .

آقا کسی نبود یه حالی به ما بده ؟

alireza2099
02-10-2009, 21:38
سلام
اقایون برام یه مودم با این مشخصات معرفی کنید
قیمت مناسب (50تومن به پایین)
کارایی خوب
برای گیم انلاین میخوام.
درضمن میخوام از شاتل سرویس بگیرم(مودمی بگید که شاتل ساپورت کنه)
ممنون

eblis_boy1386
03-10-2009, 11:10
سلام
اقایون برام یه مودم با این مشخصات معرفی کنید
قیمت مناسب (50تومن به پایین)
کارایی خوب
برای گیم انلاین میخوام.
درضمن میخوام از شاتل سرویس بگیرم(مودمی بگید که شاتل ساپورت کنه)
ممنون

Tp Link td8810

zedeh@le_b@h@l
03-10-2009, 15:11
چطور می شه من که مودم asus am604 دارم بشه برده وایرلسشو کم کرد؟ آخه 3تا واحد دیگه توی طبقه ما هست اگه اونا استفاده کنن دیگه هیچی سرعت واسم نمی مونه.راهی هست که پسوورد بذارم؟ چطوری؟

Terova
03-10-2009, 15:36
سلام دوستان..

من یک مودم دو پورت دارم که از وقتی گرفتم فقط از پورت LAN مودم استفاده کردم.. ولی حالا میخوام فقط از پورت USB اون استفاده کنم..

خواستم بدونم باید چی کار کنم..آیا باید کانکشن جدا بسازم؟ چه جوری..؟

zedeh@le_b@h@l
03-10-2009, 15:55
WL-AM604

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ADSL 2/2+ Modem Router with 4-Port Ethernet

The Easiest Way to Share Your ADSL Connection!

Add To Compare List Microsite

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Router + ADSL modem in ONE device?

Support both ADSL 2 and ADSL 2+, which is capable of delivering up to 24Mbps of downstream data rate, depending on the service providers and actual distance.
Fully complies to ANSI T1.413 issue 2, ITU-T G.992.1(G.dmt) and G. 992.2(G.lite) ADSL standard.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Auto-detection of local ADSL settings

Auto-detection of local ISP settings (VPI/VCI/connection type) in almost every open channel ADSL-implemented territory.
No more complicated ADSL configuration! Modem & router in one box working in just a few clicks away.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Four 10/100 Ethernet ports enable file sharing

Printer sharing
Photo sharing
Audio/Video sharing

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Enhanced Security: SPI firewall and DMZ support, protecting your LAN, your family from the attack of bad incoming traffic

NAT for basic firewall support
Packet filtering firewall support
Stateful Packet Inspection support
Protection against Denial of Service attack
Password authentication to modem

Accessories

All specifications are subject to change without notice. Please check with your supplier for exact offers. Products may not be available in all markets.
PCB color and bundled software versions are subject to change without notice.
Brand and product names mentioned are trademarks of their respective companies

منبع

zedeh@le_b@h@l
03-10-2009, 15:56
WL-AM604

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Add To Compare List Microsite

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Router + ADSL modem in ONE device?

Support both ADSL 2 and ADSL 2+, which is capable of delivering up to 24Mbps of downstream data rate, depending on the service providers and actual distance.
Fully complies to ANSI T1.413 issue 2, ITU-T G.992.1(G.dmt) and G. 992.2(G.lite) ADSL standard.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Auto-detection of local ADSL settings

Auto-detection of local ISP settings (VPI/VCI/connection type) in almost every open channel ADSL-implemented territory.
No more complicated ADSL configuration! Modem & router in one box working in just a few clicks away.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Four 10/100 Ethernet ports enable file sharing

Printer sharing
Photo sharing
Audio/Video sharing

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Enhanced Security: SPI firewall and DMZ support, protecting your LAN, your family from the attack of bad incoming traffic

Accessories

All specifications are subject to change without notice. Please check with your supplier for exact offers. Products may not be available in all markets.
Brand and product names mentioned are trademarks of their respective companies

منبع

Amirmisagh
03-10-2009, 16:11
سلام
این موضوع رو قبلاً مطرح کردم جوابی نگرفتم حالا دوباره عنوان میکنم چون واقعاً کچلمون کرده.

سوال من اینه:

من مودم tplink 8841 دارم و قصد دارم تا اینترنت رو بین دو تا کامپیوتر share کنم اما مسأله که دارم اینه که حتماً باید برای استفاده ی همزمان و منفک یوزر و پسورد رو داخل مودم سیو کنم اما وقتی این کار رو میکنم سرعتم افت میکنه و دائماً کم و زیاد میشه و به صفر میرسه دوباره بعد از چند ثانیه میاد بالا اما وقتی کانکشن pppoe میسازم و یوزر و پس داخل مودم نیست این مشکل رو ندارم اما اونوقت دیگه نمیتونم اینترنت رو share کنم .
لازم به ذکر هست که فرقی نداره حتی وقتی فقط خودم استفاده کنم ولی یوزر و پس داخل مودم باشه بازم همون مشکل رو دارم.

حالا جالب اینجاست که یه مودم تک پورت قدیمی symphony دارم داخل اون که یوزر و پس میدم هیچ مشکلی نیست و سرعت مطلوبه اما این مودم که مثلاً بهتره این مشکلو داره.
Isp من مولتی یوزر نمیکنه. قبلاً میکرده اما الان نه.
ممنون میشم در صورت اطلاع بفرمایید چه کاری باید کرد.

ولی اگر کسی ماهر هست و میتونه مشکل من رو برطرف کنه با من تماس بگیره تا بیاد اینجا و در صورت مرتفع شدن مشکل هزینه اش رو پرداخت میکنم.

Amirmisagh
03-10-2009, 16:12
سلام دوستان..

من یک مودم دو پورت دارم که از وقتی گرفتم فقط از پورت LAN مودم استفاده کردم.. ولی حالا میخوام فقط از پورت USB اون استفاده کنم..

lan رو در میاری. usb میزنی.
اکثراً فقط همین.

zedeh@le_b@h@l
03-10-2009, 16:18
WL-AM602

ADSL 2/2+ Ethernet / USB Combo Router

The most flexible way to enjoy your internet world!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Integrate Router, Firewall and ADSL Modem in ONE device.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Quick Setup:

Powered by a well-defined ADSL connection database, it can automatically detect the first usable PVC and automatically detect PPPoE, PPPoA, and Bridge Protocol (with DHCP Server available).

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] QoS Bandwidth management

Provide different priority to different applications, users, or to guarantee a certain level of performance to a data flow.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Enhanced Security: Protecting Your Network from Security Risks and Threats

SPI (Stateful Packet Inspection) Firewall
Packet filtering firewall
NAT Firewall
IP filter
MAC filter

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Ethernet and USB act simultaneously:

Connect to the internet via USB port and Ethernet port at the same time.

Accessories

Brand and product names mentioned are trademarks of their respective companies.

منبع

WL-AM604

Printer sharing
Photo sharing
Audio/Video sharing

Accessories

منبع

WL-AM604g

Wireless ADSL 2/2+ Home Gateway with 4 Ethernet Ports

Your first all-in-one solution at home! with Asus ADSL QuickSetup and EZQoS bandwidth management!

Model Number : N50 > N50-AS031C N50-123456 N50-234567
Specifications

Features

T1.413 Issue 2, G.dmt, and G.lite compliant

Supports full range of ADSL standards

ADSL2/2+, RE-ADSL Support
Wireless Ethernet IEEE 802.11b/g support
Compatible with all major DSLAMs
F5 OAM Loopback/Send and Receive
Multiple PVC up to 8 support
Annex A support

ADSL Features

RADSL (ANSI T1.413 Issue 2)
G.dmt ADSL over POTS (G.992.1 Annex A)
G.lite (G.992.2)
G.hs (G.994.1)
Auto-negotiating rate adaptation
ADSL2 G.dmt.bis (G.992.3)
ADSL2 G.lite.bis (G.992.4)
ADSL2+ (G.992.5)

Protocol Support

ANSI T1.413 issue 2
ITU-T G.992.1, G992.2, G994.1
RFC 1483/2684 (Bridged/Routed Ethernet over ATM)
Support PPP over ATM (RFC 2364)
Support PPP over Ethernet (RFC 2516)
ITU-T 1.610 F4-F5 OAM Send and Receive/Loop back
Transparent Bridge Support
PAP/CHAP/MS-CHAP for password authentication support
DHCP Server/Client
DNS Relay Agent
DMZ Support
PPP Always on with configurable timeout

Connector

Four Ethernet 10/100Mbps Base-T
One RJ-11 port for ADSL connection
Power Jack

Wireless

IEEE 802.11, 802.11b, and 802.11g compliant
Conforms to Wireless Ethernet Compatibility Alliance (WECA)
Supports 802.11b and 802.11g simultaneously
Support seamless WLAN roaming
Support Direct Sequence Spread Spectrum (DSSS) technology
Modulation: DFDM with BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM, DBPSK
Wireless Media Access Protocol: CSMA/CA with ACK

Compliance Certificates

FCC Part 15, Part 68
CE Mark

Management

Web-base Configuration GUI
Command-line interpreter (CLI)
Telnet Remote Management
FTP/TFTP firmware upgrade and configuration backup/restore
Syslog Support

Security

NAT for Basic Firewall Support
Packet Filtering Firewall Support
Stateful Packet Inspection Ssupport
Protection against Denial of Service attacks
Password Authentication to Modem

Environmental

Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Humidity: 5% ~ 95% (non-condensing)
Storage Temperature: -40°C ~ 70°C

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Wireless router + ADSL modem in ONE device?
Support both ADSL 2 and ADSL 2+, which is capable of delivering up to 24Mbps of downstream data rate, depending on the service providers and actual distance. 802.11g wireless LAN standard provides 54Mbps data rate in the LAN.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] "Quick Setup" – auto-detection of local ADSL settings

Powered by a well-defined ADSL connection database

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] EZQoS(Asus Bandwidth on Demand)
Intelligently optimizes network resources and automatically prioritizes network traffic to guarantee latency-free gaming experience.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] WDS
Extend network coverage as an Internet gateway so that other routers and their client devices can connect to the Internet through WL-AM604g*Based on Broadcom solution.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Enhanced Security
Double firewall: NAT and SPI, protecting your LAN, your family from the attack of bad incoming traffic.

Accessories

منبع

Scary Feelings
03-10-2009, 16:28
سلام...چطوری میتونم ای پیم رو عوض کنم؟!

zedeh@le_b@h@l
03-10-2009, 16:34

فکر نکنم ای پی رو بشه عوض کرد چون خود isp می ده ولی اگه از بعضی --- استفاده کنی می تونی با ip هر کشوری وصل بشی

Terova
03-10-2009, 16:42
نه نمیشه ..فکر کنم باید کانکشن خاصی درست کنم..

کسی نیست که با پورت USB به اینترنت وصل بشه..؟ کمک

سلام دوستان..

Navid.H
03-10-2009, 18:00
باید از اونجا که سرویس گرفتی بگی آی پی استاتیک یا دینامیک بذاره...:10:

FeelGood
03-10-2009, 19:43
نه نمیشه ..فکر کنم باید کانکشن خاصی درست کنم..

کسی نیست که با پورت USB به اینترنت وصل بشه..؟ کمک
احتیاجی به ساخت کانکشن خاص نیست احتمالا سیستمت نمیتونه مودمتو با پورت usb بشناسه پس باید درایور مودمتو نصب کنی من خودم با USB وصل میشم مودمم هم ASUS هست که اگه درایورشو نصب نکنم اصلا نمیشناستش .وقتی درایورو نصب کنی توی Network conection یه Loca Area Conection میاد که نوشته USB Remote NDIS Device بقیه تنظیمات مثل قبل انجام بده.

danielo
05-10-2009, 01:36
از کجا بفهمم سیستمم کارت شبکه داره یا نه؟

ahriman323
05-10-2009, 01:55
خوب پشت کیست نگاه کن ببین کارت شبکه حتما داره اگه خیلی قدیمی نباشه!
اگر هم نداشته باشه یک کارت شبکه بگیر بنداز روی سیستم 6 7 تومان باید باشه!
اینم عکس کارت شبکه!

binahayat_m
05-10-2009, 02:14
Asus am602 خریدم با قیمت 45 هزار تومان
به نظرتون خوب خریدم؟

tohidkh
05-10-2009, 09:39

خوب پشت کیست نگاه کن ببین کارت شبکه حتما داره اگه خیلی قدیمی نباشه!
اگر هم نداشته باشه یک کارت شبکه بگیر بنداز روی سیستم 6 7 تومان باید باشه!
اینم عکس کارت شبکه!
اینو هم اضافه کنم که از لحاظ نرم افزاری هم میشه فهمید.

از کنترل پانل، پنجره Network Connections رو باز کنید.

اگر Local Area Connections وجود دارشت، که قطعا سیستم تو کارت شبکه داره، اگر هم نه، یا نداره، و یا نصب نشده.
------------------

همچنین از Device Manager هم میتونید بفهمید.

روی My Computer راست کلیک کرده و Manage رو انتخاب کنید و سپس Device Manager رو انتخاب کنید.

به قسمت Network Adapters برید.

اگر گزینه که ای شامل Ethernet Controller بود، که کارت شبکه دارید و نصب هست.

و اگر خارج از اونجا با علامت زرد رنگ بود، نشانه ی اینه که کارت شبکه دارید و نصب نیست.

موفق باشید:11:

(پست 1800 ام : دی)

siavashjal
05-10-2009, 15:30
معمولا اکثر مادربوردهای جدید (حتی مادربوردهای مربوط به 2-3 سال پیش ) کارت شبکه دارن.

ahriman323
05-10-2009, 16:28
معمولا اکثر مادربوردهای جدید (حتی مادربوردهای مربوط به 2-3 سال پیش ) کارت شبکه دارن.
اره مادربوردهای تا 6 7 سال پیش هم کارت شبکه دارن!:31:

Navid.H
05-10-2009, 17:03
به نظرتون خوب خریدم؟

آره خوبه:31:

tttmttt
05-10-2009, 19:08
سلام
من وقتي كه ميخوام كانكت بشم بعضي مواقع ارور 678 ميده و بعضي مواقع ارور 691 ميده و 24 ساعت بود كه وصل نميشد تا الان كه بعد از چند بار ارور 691 دادن بالاخره وصل شد. به نظرتون چه مشكلي هست؟ البته سرعتم يك مقدار خيلي كم بهتر شده كه تستش توي امضام هست. چراغ act مودمم هم از وقتي كه مودم را روشن ميكنم و چراغ استتوس ثابت ميشه حالت چشمك زن پيدا ميكنه در حالي كه من اصلاً به اينترنت وصل نيستم حتي وقتي كامپيوتر خاموشه. مودمم asus am 602 هست و سرويس s2 فناوا دارم.
ممنون

pedram_sad
05-10-2009, 20:50
خوب نه به اون موقع که am 602 هیچ جا پیدا نمیشد
نه به الان که از همه جا باهام تماس میگیرن میگن رسیده داریم بفرستیم ؟ :18:
ولی من 10 روز قبل تو اوج نبودنش یکی از بچه ها برام یکی پیدا کرد 44 گرفتم :31:

farshid0009
05-10-2009, 21:00
دوستان
دیروز من بدون اینکه دیسکانکت بشم , مودم adsl رو یه دفه خاموش کردم .
و الان دیگه چراغ سبز مودمم روشن نمیشه کلا چه برسه به چشمک زدن...

شوخت؟؟؟؟!؟؟؟
مودمم مدل siemens هستش

کجا بدم تعمیر کنن ؟؟؟

مشکل کجاست؟؟؟؟

a6l3i
05-10-2009, 21:06
بستگی داره ip سرویسی که از isp گرفتی دینامیک باشه یا استاتیک.

- IP استاتیک همیشه ثابته . این سرویسها گرون هستن و بدرد شرکتها میخوره که باید واسه وصل شدن به data base شرکت های اصلی شون تو خارج دارای یک IP ثابت باشن.

- IP دینامیک هر وقت به اینترنت وصل میشی عوض میشه.

همونطور که دوست عزیزمون گفتن با بعضی برنامه ها مثل u95 یا وی پی ان ها IP رو بطور مجازی عوض کنی.

SIASOM
06-10-2009, 00:33
سلام

من به یک روتر احتیاج دارم که از مودم وایرلس اینترنت را بصورت وایرلس دریافت بکنه و توسط پورت لن به ----- برساند.کسی چیزی سراغ داره؟

wichidika
06-10-2009, 11:25
به نظرتون خوب خریدم؟

يه جا تو پاساژ ايران پريروز ديدم asus 602 را مي داد 36 هزار تومان

rasoul2005
06-10-2009, 11:42
عجب من شهریور که اصلا asus am602 تو اصفهان وجود نداشت گرفتم 55000 تومن حالا میگید شده 45000 تومن
مودم خوبیه اگه قطعی اینترنت دارید یه بار هم اپدیتش کنید مرگ ندارد

موفق باشید

s4lish
06-10-2009, 12:38
سلام به دوستان... من یه مشکلی دارم که می خواستم راهنماییم کنید...

من نمی دونم که نوع خط تلفنمون چیه...مثل اینکه با خط PCM نمی شه adsl وصل کرد...
از کجا بدونم که نوع خط تلفونمون چیه؟؟...... یکی از دوستان در مورد جعبه ای خطوط تلفن که سر هر کوچه یکی قرار داده گفت که دقیقا نفهمیدم منظورش چیه....یکی می شه منو راهنمایی کنه.....متشکرم

Mahanturbo
06-10-2009, 13:07
سلام به دوستان... من یه مشکلی دارم که می خواستم راهنماییم کنید...

من نمی دونم که نوع خط تلفنمون چیه...مثل اینکه با خط PCM نمی شه adsl وصل کرد...
از کجا بدونم که نوع خط تلفونمون چیه؟؟...... یکی از دوستان در مورد جعبه ای خطوط تلفن که سر هر کوچه یکی قرار داده گفت که دقیقا نفهمیدم منظورش چیه....یکی می شه منو راهنمایی کنه.....متشکرم

شما اگه وقتی با دایل آپ با خطتتون کانکت می شین اگه سرعتتون کمتر از 33.3 باشه خطتتون pcm با فیبر نوریه !

zedeh@le_b@h@l
06-10-2009, 14:20
بابا من که موندم. می گن اگه از طریق nat نصب کنی می تونی از وایرلس asus am604g استفاده کنی ولی از bridge بری نمی شه. درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

Life24
07-10-2009, 09:15
بچه ها من لینک مودم قطع میشه
یعنی چشمک زن میشه و قطع میشه چند ثانیه بعد

اما با تلفن همراه بهش به شماره خونه زنگ میزنم
2 تا بوق بخوره درست میشه و لینک روشن میشه
مشکل چیه؟

lover_Screensaver
07-10-2009, 10:57
سلام!
دوستان من فن آوای کرج رو گرفتم! از یه نمایندگیشون به اسم ( پارس کرج )
سرویس 512 گرفتم ، دیروز کانکت بودم ، و کانفیگ مودمم رو به حالت PPPoE گذاشته بودم ، یعنی وقتی که کامپیوترو روشن میکردی خودش یکسره کانکته!
بعد از 7-8 ساعت اتصال ، تصمیم گرفتم که کانفیگ رو روی Bridge تنظیم کنم ، که هروقت خواستم با کانکشن کانکت بشم رفتم توی کانفیگ مودم و و اون تنظمیمی که روی PPPoE بود رو Remove کردم ، بعد یک کانفیگ دیگه Add کردم ، اینبار گذاشتمش روی Bridge ... بعد همونطور که خودتوئن میدونید ، در آخر کانفیگ مودم 1-2 بار ریست میشه و چراغ لینک 1-2 بار چشمک زن میشه و ثابت میشه!! اما واسه من ثابت نشد! هر کاری کردم دیدم همش چراغ لینکم داره چشمک میزنه!!! حتی دوباره گذاشتمش روی PPPoE ، اما درست نشد! اصلاً ثابت نمیشه!
چنبار مودم رو خاموش و روشن کردم ، نشد! حتی کانفیک رو یک بار هم Factory Defalt کردم اما بازم درست نشد که نشد! الان هی داره چشمک میزنه! با پشتیبانی تماس گرفتم ، گفتن که ما هیچ مشکلی نمیبینیم ، گفت هرچی هست از طرف خودتونه! خلاصه پشیمون شدم که چرا اون کانفیگ اولی رو Remove کردم

راستی خط تلفنمون هم یک سره به کامپیوتر وصله ، یعنی هیچ تلفنی سر راهش نیست! کلاً این خط رو جداگونه واسه اینترنت گرفتیم ، یعنی مستقیمه ، و احتمال نویز هم دقیقاً 0 هست!
ممنون میشم کمک کنید

taghi_ramzi
07-10-2009, 11:13
وجود یا نبود لینک مطلقا هیچ ارتباطی با کانفیگ مودم نداره
فقط توی یه سری مودمهای یو اس بی ،اونهم فقط وقتی درایورش رو پی سی نصب نباشه لینک ثابت نمیشه.

شما مودمتون رو مستقیم به جایی که سیم وارد منزل میشه وصل کنید ( داخل رو موقتا قطع کنید)
اگه بازم لینک ثابت نشد ، به اون کلاهبردارا زنگ بزنید بگید مشکلتون اینه و از ورودی منزل هم تست کردید...

lover_Screensaver
07-10-2009, 11:26
خب بله!
مودم من Alfex با Lan هم وصلش کردم!
منم حرف شمارو که میگی هیچ ارتباطی با کانفیگ نداره رو قبول دارم! ولی آخه من اون کانفیگ رو remove کردم اینجوری شد!!
مودم رو از جایی که سیم وارد ساختمون میشه هم تست کردم! چشمک میزنه!
احتمال داره مودمم مشکل پیدا کرده باشه ؟؟

taghi_ramzi
07-10-2009, 11:30
احتمالش بسیار کمه
البته امکان مشکل از مودم یا کابل هم هست ولی تو این جور مواقع 90 درصد مشکل از مخابراته.
بهشون بگو -من نمیدونم خدماتشون چطوره- شاید یه مودم سالم آوردن تست کردن، یا مودمتو بردی اونجا واست تست کنن
بالاخره این مشکلی نیست که خودت بوجود آورده باشی یا خودت حل کنی
باید شرکته باهات همکاری کنه تا مشکلت حل شه.

موفق باشید.

Life24
07-10-2009, 12:24
:41::41::46:
بچه ها من لینک مودم قطع میشه
یعنی چشمک زن میشه و قطع میشه چند ثانیه بعد

اما با تلفن همراه بهش به شماره خونه زنگ میزنم
2 تا بوق بخوره درست میشه و لینک روشن میشه
مشکل چیه؟
?:2::18:

ahriman323
07-10-2009, 12:28
اسپلیتر قبل از مودم و قبل از تلفن هایی که به خط وصله هست؟!
سر خط تست کن!با اسپلیتر و بدون اسپلیتر!

Life24
07-10-2009, 15:23
اسپلیتر قبل از مودم و قبل از تلفن هایی که به خط وصله هست؟!
سر خط تست کن!با اسپلیتر و بدون اسپلیتر!
اسپیلیتر رو تلفن زدیم
و مودم این اتاق هستش
و اسپیلیتر نداره مودم

zedeh@le_b@h@l
07-10-2009, 15:33
اسپیلیتر رو تلفن زدیم
و مودم این اتاق هستش
و اسپیلیتر نداره مودم

خوب می تونی یه اسپیلیتر برای مودمت بخری. توی بازار زیاده از همین 2500 یا 3500 تومانی بخر کارشونم خیلی خوبه.

Life24
07-10-2009, 17:07
خوب می تونی یه اسپیلیتر برای مودمت بخری. توی بازار زیاده از همین 2500 یا 3500 تومانی بخر کارشونم خیلی خوبه.
برای چی برای مودم بخرم؟
وقتی تلفن بهش وصل نیست اسپیلیتر بخرم>؟
درست میشه؟
نه اینجا 5 تومنه :27:

ahriman323
07-10-2009, 17:21
اسپیلیتر رو تلفن زدیم
و مودم این اتاق هستش
و اسپیلیتر نداره مودم

برای چی برای مودم بخرم؟
درست میشه؟

شما تلفن اسپلیتر تلفن را پشت مودم قرار بده و تلفن را از خط جدا کن ببسن باز هم چراغ لینک چشمک زن میشه اگه شد یه دونه اسپلیتر دیگه بخر برای مودم!

arash66_2m
07-10-2009, 20:28
سلام دوستم adsl گرفته رفتم درست کنم وصل نشد با usb وصل میشه
من تمامی کارها رو کردم چراغ های adsl روشن شد ولی به اینترنت که می زنم بره نمی ره مثل همون موقع ها میشه که مثلا هوا خرابه و connected رو نمیاره ...
مشکل از چیه ؟
tp-link model 8811

خواهشا فوری لازمه ...

saeed258s
07-10-2009, 21:21
با دروود
دوستان من مودم ASUS AM 602 رو گرفتم،اما برای وصل شدن،در صورتی که اپیلینتر رو پیش از مودم وصل کنم،نه به گونه Dial up و نه PPPoe می توانم وصل شوم،اما پس از آنکه اسپیلینتر رو برداشتم،مشکل حل شد!!
اسپلینتر رو بر روی یک دستگاه تلفن دیگری که داشتیم آزمودم،اما هیچ مشکلی نداشت(همزمان با اینترنت می توانستیم از تلفن هم بهره ببریم)
مشکل از چیست؟
همچنین یک پرسش دیگر،شرکت،سامانش ها(تنظمیات)مودم را بر روی bridge سامان(تنظیم)شده است،اما من می خواهم سخت افزاری ،خود مودم کانکت شود،اگر بخواهم از نو سامانش کنم،پیام خطایی می دهد که VPI/VCI در حال استفاده است!!!
چگونه می توانم این کار را انجام دهم؟
سپاس

ahriman323
07-10-2009, 21:31
سلام دوستم adsl گرفته رفتم درست کنم وصل نشد با usb وصل میشه
من تمامی کارها رو کردم چراغ های adsl روشن شد ولی به اینترنت که می زنم بره نمی ره مثل همون موقع ها میشه که مثلا هوا خرابه و connected رو نمیاره ...
مشکل از چیه ؟
tp-link model 8811

خواهشا فوری لازمه ...
مشکلت حل شد؟!

با دروود
دوستان من مودم ASUS AM 602 رو گرفتم،اما برای وصل شدن،در صورتی که اپیلینتر رو پیش از مودم وصل کنم،نه به گونه Dial up و نه PPPoe می توانم وصل شوم،اما پس از آنکه اسپیلینتر رو برداشتم،مشکل حل شد!!
اسپلینتر رو بر روی یک دستگاه تلفن دیگری که داشتیم آزمودم،اما هیچ مشکلی نداشت(همزمان با اینترنت می توانستیم از تلفن هم بهره ببریم)
مشکل از چیست؟
سپاس
همه مودم ها نیاز به اسپلیتر ندارن فقط بعضی از مودم ها نیاز به اسپلیتر دارن!

arash66_2m
07-10-2009, 21:52
مشکلت حل شد؟!

نه ...
[QUOTE]*طریقه نصب مودم TP-Link ADSL2+ Router

مدل های ( 4 Ethernet Port+ 1 USB Port) TD-8840 وTD-8841
واکثر مدلهای دیگر هم طریق نصبشان به همین صورت است .
1- سی دی مودمتان را در سی دی خوان قرار دهید.
2- به My Computer رفته روی درایور سی دی خوان راست کلیک کنید و سپس Open کنید.
3- تعدادی پوشه را مشاهده میکنید پوشه مربوط به مودم خودرا اتخاب کرده سپس انرا Open کنید . در اینجا ما پوشه TD-8841 را باز میکنیم .
4- از میان سه گزینه روبرو TP-Link ADSL modem RO… را انتخاب کرده دبل کلیک میکنیم .
5- در صفحه بازشده بدون هیچ تغییری LoGIN کنید .
6- در صفحه بعد در بالای صفحه Quick Start را انتخاب کنید .
7- در صفحه باز شده تغییات ذیل اعلام شود
در Connection Type گزینه دوم PPPOE را انتخاب کنید.
در ATM VC Configure به جای VPI=0وبه جای VCI=35 قراردهید.
در پایین هم User Name و Password خود را وارد کنید و در پایان submit نمایید . چند لحظه طول میکشد تا مودم شما Reboot گردد . مودم شما نصب شده است .
در ضمن آی پی مودم شما
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید می باشد.در صورت بروز مشکل گزینه Ping را انتخاب کرده و استفاده کنید .

دقیقا همین کار رو کردیم ولی وصل نمیشه مشکل از کجاس ؟

saeed258s
07-10-2009, 21:54
خوب حالا 602 نیاز داره یا نداره؟اگه نه پس چرا روش هست؟

ehsan_old
07-10-2009, 22:35
سلام

2 هفته ميشه ADSL ام به طور متوسط هر 30 دقيقه يك بار به مدت 5 دقيقه قطع ميشه و دوباره وصل ميشه.

براي اينكه مطمئن بشم مشكل از درون ساختمان هست يا نه، بايد مودم رو ببرم سر خط چك كنم.

حالا يكي از اساتيد به من بگه چه جوري دل و روده سيم سر خطمون رو در بيارم و به مودم وصلش كنم؟!

zedeh@le_b@h@l
08-10-2009, 00:06
برای چی برای مودم بخرم؟
درست میشه؟

ممکنه خط تلفنت نویزش زیاد باشه. اسپیلیتر روی مودمم احتاج می شه. معمولا سیم تلفن پیش کنتور برقه ولی مواظب باش بعدا نگن من راهنماییت کردما:31:

zedeh@le_b@h@l
08-10-2009, 00:08

بله دوست عزیز احتاجه.اگه بزنی بهتره.البته اول به فکر تلفنت باش.

brave_ie
08-10-2009, 00:25
آقا چک کن ببین دو شاخت ضد برق نباشه
مال من که مشکلش این بود
:27:

zedeh@le_b@h@l
08-10-2009, 00:32
بابا من که موندم. می گن اگه از طریق nat نصب کنی می تونی از وایرلس asus am604g استفاده کنی ولی از bridge بری نمی شه. درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

کسی نبود جواب مارو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه می شه روش های جلوگیری از اینکه هیچکس نتونه به وایرلس من وصل بشه رو هم بگید؟؟!!!!!

arash66_2m
08-10-2009, 09:43
مشکلت حل شد؟!

نه ...
[QUOTE]*طریقه نصب مودم TP-Link ADSL2+ Router

مدل های ( 4 Ethernet Port+ 1 USB Port) TD-8840 وTD-8841
واکثر مدلهای دیگر هم طریق نصبشان به همین صورت است .
3- تعدادی پوشه را مشاهده میکنید پوشه مربوط به مودم خودرا اتخاب کرده سپس انرا Open کنید . در اینجا ما پوشه TD-8841 را باز میکنیم .
4- از میان سه گزینه روبرو TP-Link ADSL modem RO… را انتخاب کرده دبل کلیک میکنیم .
در پایین هم User Name و Password خود را وارد کنید و در پایان submit نمایید . چند لحظه طول میکشد تا مودم شما Reboot گردد . مودم شما نصب شده است .
در ضمن آی پی مودم شما
کد:

می باشد.در صورت بروز مشکل گزینه Ping را انتخاب کرده و استفاده کنید .

دقیقا همین کار رو کردیم ولی وصل نمیشه مشکل از کجاس ؟

دقیقا همین کار رو کردم ولی من تو کامپیوترم می تونم وصل بشم ولی رفیقم نمیتونه به adsl وصل بشه چراغ هم روشنه چراغ adsl ...
اینطوری که من دیدم اگه مودم رو نصب کنیم تمومه ؟ پس چرا این وصل نمیشه مشکل از کجاس ؟:41:

هر دومون صبانتی هستیم ... + اون با usb وصل میشه

taghi_ramzi
08-10-2009, 10:04
سلام

2 هفته ميشه ADSL ام به طور متوسط هر 30 دقيقه يك بار به مدت 5 دقيقه قطع ميشه و دوباره وصل ميشه.

براي اينكه مطمئن بشم مشكل از درون ساختمان هست يا نه، بايد مودم رو ببرم سر خط چك كنم.

حالا يكي از اساتيد به من بگه چه جوري دل و روده سيم سر خطمون رو در بيارم و به مودم وصلش كنم؟!

ربطی به سر در و سیم کشی و اینا نداره

با اون کلاهبردارایی که سرویس میدن صحبت کن.

ahriman323
08-10-2009, 10:32
خوب اگه اسپلیتر زیاد داری پشت مودمت بگذار!
اگه میبنی نبودن اسپلیر پشت مودم مشکلی پیش نمیاد لازم نداره دیگه...

دقیقا همین کار رو کردم ولی من تو کامپیوترم می تونم وصل بشم ولی رفیقم نمیتونه به adsl وصل بشه چراغ هم روشنه چراغ adsl ...
اینطوری که من دیدم اگه مودم رو نصب کنیم تمومه ؟ پس چرا این وصل نمیشه مشکل از کجاس ؟:41:

هر دومون صبانتی هستیم ... + اون با usb وصل میشه
احتمالا سیستمت مودمت را نشناخته!
وقتی درایورو usb را نصب کنی توی Network conection یه Loca Area Conection میاد که نوشته USB Remote NDIS Device میاد!
چرا با lan وصل نمیشین راحت تره که!

سلام
معمولا سیم تلفن که از کافو مخابرات توی خونه میاد را وصل میکنن به یک پریز روی کار و شما از اون پریز یک انشعاب می بری برای داخل منزل....

arash66_2m
08-10-2009, 10:36
احتمالا سیستمت مودمت را نشناخته!
وقتی درایورو usb را نصب کنی توی Network conection یه Loca Area Conection میاد که نوشته USB Remote NDIS Device میاد!
چرا با lan وصل نمیشین راحت تره که!

مودم رو شناخته چون تو Device Manager قشنگ نوشته Tp-Link Model 881 ... رو کامل ...
alan اصلا براش نمیشه ...
حالا نصبLan چطوره ؟ سیم ها رو به کجا ها وصل می کنم بگین یگم ببینم می تونه یا نه ...

حالا جواب بالایی رو هم بدین خوب میشد ...

ahriman323
08-10-2009, 10:46
[B]
مودم رو شناخته چون تو Device Manager قشنگ نوشته Tp-Link Model 881 ... رو کامل ...
alan اصلا براش نمیشه ...
حالا نصبLan چطوره ؟ سیم ها رو به کجا ها وصل می کنم بگین یگم ببینم می تونه یا نه ...

حالا جواب بالایی رو هم بدین خوب میشد ...

lan نصب نداره!
باید درایور lan سیستمت نصب شده باشه!
یک سیم که بیشتر نیست که یکسرش وصل میشه پشت مودم قسمت ethernet/lan اون سر دیگش هم پشت کیس به کارت شبکه!

arash66_2m
08-10-2009, 10:55
lan نصب نداره!
باید درایور lan سیستمت نصب شده باشه!
یک سیم که بیشتر نیست که یکسرش وصل میشه پشت مودم قسمت ethernet/lan اون سر دیگش هم پشت کیس به کارت شبکه!

lan سیستم نصب باشه کجاس ؟ :31: منظورت مودمه ؟
پس اونوقت دیگه لازم نیست اون فایلی که دیروز دادم بهت فیلم منظورمه رو انجام بدیم ؟ pppoe اینا رو میگم ممنون میشم یه کم بیشتر بازش کنید thx:40::11:

a6l3i
08-10-2009, 11:04
سلام

احسان جان اولا شما اصلا به دل و رودش کار نگیر که یهو دیدی خطاتون قاطی شد( از ما گفتن )
اول باکس تلفن رو که معمولا کنار کنتورهای برق هست رو پیدا کن. تونستی از دل و رودش یه عکس واسم بفرست که بهتر بتونم راهنمائیت کنم. به هرحال:

1- یه کابل تلفن 2 یا 5 متری بخری و یک سرش رو نفله ( قطع) کن و از چهار سیمی که داره ، دوتای وسطش رو به اندازه 4 سانت لخت کن . ( من خودم وصلشون کردم به دوتا گیره سوسماری)
2- سر سالم سیم که هنوز سوکت روشه رو بزن به یه تلفن که بی برق کار میکنه . مثل این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3- با موبایل ، خونتون رو بگیر و بذار زنگ بزنه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
4- حالا باید سیم ها رو یکی یکی تست کنی و ببینی با با کدوم زنگ میخوره. ( به حرفای همسایه ها گوش ندی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !!!)
سیمای برق رو با تلفن اشتباهی نگیری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !!!!

ahriman323
08-10-2009, 11:04
پس اونوقت دیگه لازم نیست اون فایلی که دیروز دادم بهت فیلم منظورمه رو انجام بدیم ؟ pppoe اینا رو میگم ممنون میشم یه کم بیشتر بازش کنید thx:40::11:
درایور lan توی cd مادربورد یا کارت صدا هست که احتمالا نصب کردی!
مودم اگه کانفیگ شده باشه دیگه لازم نیست!

saeed258s
08-10-2009, 12:19
خوب اگه اسپلیتر زیاد داری پشت مودمت بگذار!
اگه میبنی نبودن اسپلیر پشت مودم مشکلی پیش نمیاد لازم نداره دیگه...
دروود
خوب پیشتر هم گفتم،در پشت مودم که می زارم با پیام خطایی که میگه the remote computer didnt response روبرو می شوم،چه دالیل آپ،و چه ای دی اس ال!

zedeh@le_b@h@l
08-10-2009, 13:44

لن چه onboard چه جدا باشه نیاز به نصب یا سیدی نداره.تو اگه کارت شبکه رو وصل کنی به pci مادربوردت خوده سیستم شناسایی می کنه اگه روی خود مادربوردم پورت لن بود که نصبه.

zedeh@le_b@h@l
08-10-2009, 13:47
دروود
خوب پیشتر هم گفتم،در پشت مودم که می زارم با پیام خطایی که میگه the remote computer didnt response روبرو می شوم،چه دالیل آپ،و چه ای دی اس ال!

فکر کنم یعنی به تلفن اتصال نداره.مطمئنی اسپیلیترت سالمه؟؟؟ یا اون سیمی رو که به مودمت وصل می کنی رو آزمایش کن ببین درسته؟؟؟!!!! در ضمن مواظب باش دوشاخه ضد برقم نباشه...:20:

saeed258s
08-10-2009, 14:57
دروود
از اینکه اسپلینتر سالم باشد،نخست نو نو هست!و من بر روی دلفن دیگری هم امتحان کردم،همزمان با ای دی اس ال،مشکلی نداشت!
سیم ها هم همه سالم هستند،اما دوشاخه ضد برق نباشد یعنی چه؟

ehsan_old
08-10-2009, 16:35
احسان جان اولا شما اصلا به دل و رودش کار نگیر که یهو دیدی خطاتون قاطی شد( از ما گفتن )
اول باکس تلفن رو که معمولا کنار کنتورهای برق هست رو پیدا کن. تونستی از دل و رودش یه عکس واسم بفرست که بهتر بتونم راهنمائیت کنم. به هرحال:

1- یه کابل تلفن 2 یا 5 متری بخری و یک سرش رو نفله ( قطع) کن و از چهار سیمی که داره ، دوتای وسطش رو به اندازه 4 سانت لخت کن . ( من خودم وصلشون کردم به دوتا گیره سوسماری)
2- سر سالم سیم که هنوز سوکت روشه رو بزن به یه تلفن که بی برق کار میکنه . مثل این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3- با موبایل ، خونتون رو بگیر و بذار زنگ بزنه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
4- حالا باید سیم ها رو یکی یکی تست کنی و ببینی با با کدوم زنگ میخوره. ( به حرفای همسایه ها گوش ندی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !!!)
سیمای برق رو با تلفن اشتباهی نگیری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !!!!

علي آقا خيلي آقايي.

سرآغاز صحبتت من رو به پيدا كردن جواب داره نزديك ميكنه.

عكس رو تا چند ساعت ديگه ميگيرم و آپلود ميكنم.

خود پشتيباني شاتل امروز صبح زنگ زد (قرار بر اين بود كه بهم زنگ بزنه) و گفت با توجه به Log شما و اينكه مودم رو جاهاي مختلف خونه بردي تست كردي و فايده اي نداشته، احتمالاً با آپديت فريم وير مودم مشكل حل بشه و قرار شد فردا مجدداً بهم زنگ بزنه.

با آپديت فريم وير باز هم مشكل حل نشده و همون قطعي ها هنوز وجود داره:

در حال حاضر وصل كردن مودم به سر خط فكر ميكنم ميتونه گره گشا باشه

majid49
08-10-2009, 19:55
دوستان سلام آیا در مورد نحوه پیکربندی مودم برای adsl مخابرات بندرعباس اطلاعاتی دارید در ضمن مودم منD-LINK DSL-2540T است

Navid.H
08-10-2009, 23:08
منظورت همون config
???

zedeh@le_b@h@l
09-10-2009, 00:24
دروود
از اینکه اسپلینتر سالم باشد،نخست نو نو هست!و من بر روی دلفن دیگری هم امتحان کردم،همزمان با ای دی اس ال،مشکلی نداشت!
سیم ها هم همه سالم هستند،اما دوشاخه ضد برق نباشد یعنی چه؟

دوشاخه ضد برق به همون تبدیل های سوکت به دوشاخ می گن که البته داخلشون یه کیت هست که دیگه نمی ذاره مودم کار کنه.این دوشاخه ها واسه اینه که اگه زدی به برق تلفنو نسوزه. اگه هست بردارش...:20:

zedeh@le_b@h@l
09-10-2009, 00:29
دوستان سلام آیا در مورد نحوه پیکربندی مودم برای adsl مخابرات بندرعباس اطلاعاتی دارید در ضمن مودم منD-LINK DSL-2540T است

عزیزم پیکربندی مودم به منطقه ربط نداره. همه مودم ها به یک شکل config می شن.به همون نمایندگی که ازش adsl میگیری بگو واست کانفیگ کنن که البته به نسبت 5تا 20تومان می گیرن.

saeed258s
09-10-2009, 00:31
دروود
نمی دانم مشکل از کجا بود اما یک بار دیگر آزمودم و این بار مشکلی نبود!!!
به هر روی سپاس از همه دوستانی که در این زمینه به من کمک کردند

a6l3i
09-10-2009, 12:03
اولا این عکسی که آقا احسان از باکس تلفنشون ارسال کردن:

شما دوتا کابل مشکی ورودی داری که مال مخابراته و به سمت راست ترمینال ها وصل شده.
کابل های سفید رنگ در سمت چپ ترمینال ها هم هر کدوم مربوط به یه واحد ( خونه ) هستش. اینجور که من میبینم همشون هم برچسب دارن و معلومه کدوم مال خونه شماست .

اگه برچسبها خوانا نبودن ، به همون روش قبلی که گفتم سیم ها رو چک کنید. فقط میمونه این که ترتیب سیم ها چطوریه. من یه قسمت رو نشون میدم :

همونطو رکه میبینی در هر ردیف افقی ، تیغه های وسط دو به دو بهم وصل هستن و تیغه های کناری هم دو به دو به هم. پس شما واسه تست گرفتن ، سر دوسر سیم هایی که تو پست قبلی بهت گفتم رو به ترتیب زیر روی پیچ های ترمینال نگه دار تا بالاخره سر یکی شون تلفن شروع به زنگ خوردن کنه.

zedeh@le_b@h@l
09-10-2009, 14:12
کسی نبود جواب منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!1

zedeh@le_b@h@l
09-10-2009, 14:15
اگه یه نفر یه لطف بزرگ به من بکنه طریقه اینکه کسی نتونه از وایرلس مودم asus am604g استفاده نکنه بجز خودم رو بگه واقعا ممنون می شم... اگه راهی هم هست که وایرلسش کار نکنه تا مدتی هم بگه... زبون من که مو درآورد انقدر این پستو دادم... هر کی توضیح داد خواهشا کامل باشه...

a6l3i
09-10-2009, 15:14
اگه یه نفر یه لطف بزرگ به من بکنه طریقه اینکه کسی نتونه از وایرلس مودم asus am604g استفاده نکنه بجز خودم رو بگه واقعا ممنون می شم... اگه راهی هم هست که وایرلسش کار نکنه تا مدتی هم بگه... زبون من که مو درآورد انقدر این پستو دادم... هر کی توضیح داد خواهشا کامل باشه...

اولاً ، هنوز به ما نگفتی این آیدیت سر کاریه یا رمزیه؟ هرچی چپه راستش میکنم معنی نداره.

در ثانی شما آخر خودت میخوای با LAN کار کنی یا وایرلس؟
من خودم 604 ندارم . ولی دفترچه (Manual) مودمت رو از سایت asus دانلود کردم . خیلی تر و تمیز توضیح داده. شما هردو کار رو میتونی انجام بدی.

اگه میخوای کلا wireless رو مرخص کنی( طبق صفحه 17 دفترچه مودمت) : تو تنظیمات مودم ( 192.168.1.1) برو به قسمت wireless و بعد Basic و تیک زیر رو بردار:

ولی اگه میخوای دسترسی افراد رو به شبکه محدود (قطع ) کنی : باید روی شبکه پسورد بذاری که اون رو هم تو دفترچه تو صفحه 18 تحت عنوان "How to setup wireless security" توضیح داده.

اگه نمی خوای با لپ تاپ یا موبال به مودم وصل شی پیشنهاد میکنم کلا وایرلس رو غیرفعال کنی و از LAN استفاده کنی و هر زمان خواستی 2باره روشنش کن.

یا حق . . .

ehsan_old
09-10-2009, 18:55

من يه قسمت باقيمانده رو تكميل صحبت علي آقا بگم.

وقتي شما پسورد روي وايرلس ست ميكني، كسي نميتونه از اينترنت شما استفاده كنه

هك هم نميتونه بكنه.

فقط و فقط اگر كامپيوتر شما هك شده باشه و طرف (دزد نامرد) بتونه بياد روي كامپيوتر شما، اونوقت ميتونه پسورد شما رو هم در بياره.

zadis
09-10-2009, 19:55
دوستان این
سرویس دیتا جریانش چیه قیمتش که ارزونتره سرعتش چطوره
کمی اطلاعات بهم بدبد

a6l3i
09-10-2009, 20:04
دوستان این
سرویس دیتا جریانش چیه قیمتش که ارزونتره سرعتش چطوره
کمی اطلاعات بهم بدبد

سلام ، فکر کنم آدرس رو ، یه کوچه اشتباهی اومدی! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو تاپیک زیر زودتر به نتیجه میرسی: سرویس دهنده های اینترنت پرسرعت ADSL

rapbazy
10-10-2009, 00:30
سلام من میخواستم ویندوز عوض کنم میخوام بدونم چطوری تنظیمات مودم رو پیدا کنم یادداشت کنم که بعد دوباره سرویس رو راه بندازم نمیخوام دوباره با شرکت تماس بگیرم مرسی

با 192.168.1.1 هرکاری میکنم هیچ پیجی نمیاد

saeed258s
10-10-2009, 12:20
دروود بر شما
با اجازه بزرگان،می توانید از دفترچه راهنمایی که به همراه مودمتان است این نشانی را بیابید

a6l3i
10-10-2009, 14:55
سلام

سلام من میخواستم ویندوز عوض کنم میخوام بدونم چطوری تنظیمات مودم رو پیدا کنم یادداشت کنم که بعد دوباره سرویس رو راه بندازم نمیخوام دوباره با شرکت تماس بگیرم مرسی

با 192.168.1.1 هرکاری میکنم هیچ پیجی نمیاد

1- یعنی صفحه user و pass هم نمیآد؟
2- با Internet Explorer میری؟ این صفحه بعضی اوقات با fireFox مشکل داره.
3- مدل مودم و ویندوز؟

zedeh@le_b@h@l
10-10-2009, 15:16
اولاً ، هنوز به ما نگفتی این آیدیت سر کاریه یا رمزیه؟ هرچی چپه راستش میکنم معنی نداره.

در ثانی شما آخر خودت میخوای با LAN کار کنی یا وایرلس؟
من خودم 604 ندارم . ولی دفترچه (Manual) مودمت رو از سایت asus دانلود کردم . خیلی تر و تمیز توضیح داده. شما هردو کار رو میتونی انجام بدی.

اگه میخوای کلا wireless رو مرخص کنی( طبق صفحه 17 دفترچه مودمت) : تو تنظیمات مودم ( 192.168.1.1) برو به قسمت wireless و بعد Basic و تیک زیر رو بردار:

ولی اگه میخوای دسترسی افراد رو به شبکه محدود (قطع ) کنی : باید روی شبکه پسورد بذاری که اون رو هم تو دفترچه تو صفحه 18 تحت عنوان "How to setup wireless security" توضیح داده.

اگه نمی خوای با لپ تاپ یا موبال به مودم وصل شی پیشنهاد میکنم کلا وایرلس رو غیرفعال کنی و از LAN استفاده کنی و هر زمان خواستی 2باره روشنش کن.

یا حق . . .

خدایا شکرت یکی جواب داد...:42:
گیر دادی به این ایدی ها... الکی گذاشتم معنی خاصی نداره یعنی هم ضدحال هم باحال.پارادوکسه:31:
خوب حالا تو که لطف کردی توضیح دادی یه کمک دیگه هم بکن اول بگو چطور پسوورد بذارم؟؟؟!!! دوم لینک دانلود دفترچه راهنماشو واسم بذار لطفا... و سومیم اینه که اگه کسی با وایرلسم به اینترنت وصل بشه می تونم بفهمم؟؟؟!!!:11:

mazash
10-10-2009, 16:14
سلام.من 602 دارم.بدون هیچ مشکلی دارم استفاده میکنم.ولی هرکاری میکنم نمیتونم به صفحه کانفیگور بدم با 198.162.1.1
.آیا بدلیل اینه که قبلا تنظیم شده؟ یا اینترنت باید قطع باشه....هرحالتی رو تست کردم نشد.
باید مودم ریست بشه؟ اگه فقط بخوام تنظیمات رو ببینم،نمیشه وارد شد؟

a6l3i
11-10-2009, 10:01
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سلام 2 باره

سلام.من 602 دارم.بدون هیچ مشکلی دارم استفاده میکنم.ولی هرکاری میکنم نمیتونم به صفحه کانفیگور بدم با 198.162.1.1
.آیا بدلیل اینه که قبلا تنظیم شده؟ یا اینترنت باید قطع باشه....هرحالتی رو تست کردم نشد.
باید مودم ریست بشه؟ اگه فقط بخوام تنظیمات رو ببینم،نمیشه وارد شد؟
1- عددی که بالا نوشتی درست نیست. درستش اینه: 192.168.1.1
2- حتما با Internet Explorer امتحان کن.
3- اصلا صفحه username و password میآد؟
کافیه مودم با LAN به سیستم وصل باشه. دیگه مهم نیست به نت وصله یا نه.

گیر دادی به این ایدی ها... الکی گذاشتم معنی خاصی نداره یعنی هم ضدحال هم باحال.پارادوکسه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گفتم شاید موقع یخ زدن تو تنهائی نوشتیش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، دستات میلرزیده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب حالا تو که لطف کردی توضیح دادی یه کمک دیگه هم بکن اول بگو چطور پسوورد بذارم؟؟؟!!! دوم لینک دانلود دفترچه راهنماشو واسم بذار لطفا... و سومیم اینه که اگه کسی با وایرلسم به اینترنت وصل بشه می تونم بفهمم؟؟؟!!!:11:
آب در کوزه و ما تشنه لبان گرد جهان می گردیم. خوش تیپ ،
1- خود دفترچه راهنما تو جعبه مودم هست که !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2-اگرم نباشه فایل pdf اِش تو cd مودم ، تو جعبه هست!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3- اگرم انداختیش ته کمد و حس گشتن نداری میتونی از سایت ایسوس دانلود کنی. فقط یه کم باید لابلای منوها بگردی.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
4- از اونجا که معلومه حس و حال گشتن نداری ، واست آپ کردم تو 4shred اینم لینکش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه خدای نکرده تونستی دفترچه روبخونی ، تو صفحه 18 گفته :
1- برو تو صفحه تنظیمات (192.168.1.1)
2- از منوی سمت چپ برو به wireless و بعد Security
3- تنظیمات رو مثل شکل زیر ست کن:
تو قسمت Encryption Strenght میتونی طول رمز رو تعیین کنی که 64 بیتی باشه یا 128 بیتی. طبیعتاً 128 بیتی امنیت بالاتری داره. ضمناً اگه 64 بیتی رو انتخاب کنی وقتی دکمه شماره 4 ( Set Encryption Keys ) رو بزنی تو صفحه بعد باید رمزی که تعیین میکنی فقط و فقط شامل 5 کاراکتر ( عدد ، حرف ، فرقی نداره - دقت کن حروف بزرگ و کوچک و فاصله هم مهمه ) باشه و اگه 128 بیتی رو انتخاب کنی ، رمزت باید فقطوفقط 13 کاراکتری باشه.

4- بعد از تعیین رمز وقتی دوباره به این صفحه اومدی ، دکمه Save رو بزن.
تموم شد . . . اگه احیانا دیدی رو شبکه هنوز پسورد نیست ، مودم رو یه بار خاموش - روشن کن.

تو این حالتی که بهت گفتم همه افرادی که میخوان وارد شبکه بشن از یه password استفاده میکنن. اگه تو عکس بالا ، تو قسمت یک ، بجای Shared گزینه 802.1X رو انتخاب کنی ، میتونی 4 کاربر مجزا تعریف کنی. که باید واسه هر کدوم یه پسورد بذاری. ( من شخصا این حالت رو پیشنهاد نمیکنم )

در مورد سوال سوم : اگه از برنامه های کنترل شبکه کافی نت ها و یا مدارس استفاده کنی آره. البته یه راه سادشم اینه که خودت LAN رو بکشی ، اگه چراغ wireless چشمک بزنه معلومه که یکی وصله.

mazash
11-10-2009, 13:38
[quote=a6l3i;4301950][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سلام 2 باره

1- عددی که بالا نوشتی درست نیست. درستش اینه: 192.168.1.1
2- حتما با Internet Explorer امتحان کن.
3- اصلا صفحه username و password میآد؟
کافیه مودم با LAN به سیستم وصل باشه. دیگه مهم نیست به نت وصله یا نه.

سلام.آره ip که الان نوشتم اشتباه بود.ولی قبلا همه این کارها رو انجام داده بودم.نشد.
شاید این ip پیش فرض عوض شده؟ چون can not find display می نویسه؟
میشه فهمید آی پی عوض شده یا نه؟

zedeh@le_b@h@l
11-10-2009, 15:11
آب در کوزه و ما تشنه لبان گرد جهان می گردیم. خوش تیپ ،
1- خود دفترچه راهنما تو جعبه مودم هست که !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2-اگرم نباشه فایل pdf اِش تو cd مودم ، تو جعبه هست!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3- اگرم انداختیش ته کمد و حس گشتن نداری میتونی از سایت ایسوس دانلود کنی. فقط یه کم باید لابلای منوها بگردی.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
4- از اونجا که معلومه حس و حال گشتن نداری ، واست آپ کردم تو 4shred اینم لینکش:

ایول..........:8: حالا تو که معنی ایدی منو فهمیدی معنی ایدی خودت چیه؟؟!!!!!!! در مورد دفترچه وسیدی هم توسط یکی از دوستان با معرفت سگ خور شد سره منم بی کلاه موند:19::19::19: دمت گرم... :11:

Z.amin30
11-10-2009, 15:20
سلام
من یه مودم سکای نت وایرلس گرفتم
ولی چراغ لینکش ثابت نمیشه
یه مودم معمولی ADSL داشتم که اون مشکل نداره

چی کار کنم ؟

Z.amin30
11-10-2009, 15:26
سلام
من adsl دارم دیروز رفتم یه مودم وایرلس sky net گرفتم ولی چراغlink روشن نمیشه در ضمن من نمیدونم چه تنظیماتی
روی کامپیوتر انجام بدم
لطفا راهنمایی کنید

Z.amin30
11-10-2009, 15:29
سلام
من adsl دارم دیروز رفتم یه مودم وایرلس sky net گرفتم ولی چراغlink روشن نمیشه در ضمن من نمیدونم چه تنظیماتی
روی کامپیوتر انجام بدم
لطفا راهنمایی

saeed258s
11-10-2009, 23:33
با دروود
دوستان ،"اهی تندای پیوند من با مودم ISP(ADSL) ، 1Gbps است،و بیشتر وقت ها 100MGbps،آیا برای شما نیز اینگونه است؟

Z.amin30
11-10-2009, 23:33
سلام
روی pc انجام بدم
لطفا راهنمایی کنید

a6l3i
12-10-2009, 00:35
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]جمیعاً سلام

سلام.آره ip که الان نوشتم اشتباه بود.ولی قبلا همه این کارها رو انجام داده بودم.نشد.
شاید این ip پیش فرض عوض شده؟ چون can not find display می نویسه؟
میشه فهمید آی پی عوض شده یا نه؟
این رو هم امتحان کن:
این IP پیش فرضه ، و شما میتونید اون رو عوض کنید. من احتمال میدم شما یه بار ناخواسته عوضش کردین. پیشنهاد میکنم با اعداد مشابه و نزدیک امتحان کنید.
از دوستان کسی روشی واسه ریست کردن کامل بصورت سخت افزاری 602 میشناسه؟ ( مثلا نگه داشتن دکمه ریست واسه 5 ثانیه؟ ) چون همچین چیزی تو دفترچه ندیدم!

سلام
روی کامپیوتر انجام بدم
لطفا راهنمایی
- سلام ، خوش اومدی . حالا چرا زبونت گرفته ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، یه بارهم بزنی تو سر دکمه "ارسال جواب" ، پیامت میآد.
- روشن نشدن چراغ link واسه اینه که شما هیچ تنظیمی انجام ندادین و اون زبون بسته هم که username و pass شما رو نمی دونه که به isp وصل شه.
- من با مودم شما آشنا نیستم ولی مطمئنم اگه دفترچه راهنماش رو باز کنی به راحتی میتونی از رو شکل ها و دنبال کردن مراحلش ( که همیشه خیلی ساده بیان میشن ) ارتباط رو برقرار کنی. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
- اگه نتونستی ، مدل مودمت رو دقیقا بگو ، واست میبینم ، بهت میگم.

با دروود
دوستان ،"اهی تندای پیوند من با مودم ISP(ADSL) ، 1Gbps است،و بیشتر وقت ها 100MGbps،آیا برای شما نیز اینگونه است؟
واسه تست کردن سرعت دسترسی به اینترنت بهتره از سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید استفاده کنین.

ehsan_old
12-10-2009, 09:39
با دروود

اول صحبت رو نميتونم بخونم.

اما در حال حاضر Ethernet همه مودم ها 100Mb/s رو ساپورت ميكنند.

كارت شبكه شما احتمال 99% 1000Mb/s يا همون 1Gb/s رو ساپورت ميكنه.

علت اينكه گاهي شما ميبينيد 1Gb/s هست به خاطر كارت شبكه شما هست.

saeed258s
12-10-2009, 11:37
دروود بر شما
بله،کارت شبکهGigabit Lan هست،اما چرا گاهی؟!!
این را می دانم که مودم ها 1000 را پشتیبانی می کنند،البته من منظورم اترنت مودم به رایانه نبود!!من منظورم تندا(سرعت)کانکشنPPPoe بود!که گاهی روی 1Gbps است و گاهی بر روی 1000!می خواستم بدانم چرا گاهی اینگونه است؟
با سپاس

Navid.H
12-10-2009, 12:53
چرا یه پست چند بار میدید؟؟؟؟؟

hajoo
12-10-2009, 12:57
سلام من یه مشکل فوری دارم ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن. من تازه adsl گرفتم و چون قبلا از مودمم از یه اپراتور دیگه استفاده می کردم الان باید دوباره تنظیمش کنم. بهم یوزر و پسورد هم دادن. الان باید چیکار کنم درست شه؟

saeed258s
12-10-2009, 13:43
چرا یه پست چند بار میدید؟؟؟؟؟
دروود بر شما
ببخشید،با من هستید؟اگر این ارسال همسان ارسال پیشین من است ،گزارش دهید سرپرستان ارسال را بزدایند!!!
:11:

a6l3i
12-10-2009, 15:07
سلام من یه مشکل فوری دارم ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن. من تازه adsl گرفتم و چون قبلا از مودمم از یه اپراتور دیگه استفاده می کردم الان باید دوباره تنظیمش کنم. بهم یوزر و پسورد هم دادن. الان باید چیکار کنم درست شه؟
شما مدل مودمت رو بگو تا عرض کنیم خدمتت!!

دروود بر شما
ببخشید،با من هستید؟اگر این ارسال همسان ارسال پیشین من است ،گزارش دهید سرپرستان ارسال را بزدایند!!!
:11:
نه سعید جان ، منظور آقا نوید ، کاربر "Z.amin.30" بوده. که مشخصه تازه اومدن تو فروم و دکمه ارسال رو 5 بار زدن.

saeed258s
12-10-2009, 15:39
آخه شما چند پست قبل تر ، یه پست رو 5بار تکرار کردید.
دلیلش هم اینه که شما بعد از تایپ کردن متن پیام ، دکمه ارسال رو زدید ولی چون ترافیک شبکه زیاد یا سرعت اینترنت شما کم بوده ، شما فکر کردین که متن ارسال نشده و چندین بار روی دکمه ارسال کلیک کردین.

همیشه بعد از تایپ کردن پیام ، فقط یک بار روی دکمه ارسال کلیک کنید و منتظر شید تا به صفحه بعد هدایت شوید.
دروود بر شما
خیر،اینگونه نبود،بلکه گاهی خود تارنما یک پیام را دو بار می فرستد!

Sajad2006
12-10-2009, 17:03
سلام.
میخوام asus am604g رو آپدیت کنم؟
چکار کنم؟
فایلشو از سایتش دانلود کردم؟

mishen
12-10-2009, 17:19
wL-600G الان چنده ؟ راستش من USR 9107 دارم ولی چون وایرلس نیست دیگه به کارم نمیاد . حالا میخوام ASUS بگیرم . wl600g چطوره ؟

wichidika
12-10-2009, 18:09
wL-600G الان چنده ؟

الان نايابه اگر پيدا كرديد
قيمت واقعي اش حدود 80 يا حداكثر 90 هزار تومان اگر باشد ميارزد
شايد دوباره وارد ايران بشه چند ماه آينده.
اگر براي فضاي محدود مثل خونه ميخواهيد صبر كنيد asus dsl-g31
وارد بشه .امكانات wl-600g را نداره ولي جديدتره مشكلات wl-am604g
راهم فكر نداشته باشه.

ehsan_old
12-10-2009, 18:09
سلام.
چکار کنم؟
فایلشو از سایتش دانلود کردم؟

طرز كار براي همه مودم ها شبيه هم هستش.

يه فايل زيپ شده بايد از سايت مرجع مودمتون دانود و سپس Extract كنيد كه به يه فايل باينري (bin.*) برسيد.

سپس تو تنظيمات مودم اگه بريد (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید) تو قسمت تنظيمات و سپس Firmware Upgrade بايد فايل مورد نظر رو Browse كنيد و سپس آپلود رو بزنيد.

به همين راحتي

mishen
12-10-2009, 18:19
راهم فكر نداشته باشه.

ممنون از راهنماییتون من فکر میکردم 157 تومن باشه نزدیک بود با این قیمت بخرم. اینجا به این قیمت گذاشته :

wichidika
12-10-2009, 20:01
ممنون از راهنماییتون من فکر میکردم 157 تومن باشه نزدیک بود با این قیمت بخرم. اینجا به این قیمت گذاشته :

به قيمت سايتهاي توي سايتهاي اينترنتي اصلاً توجه نكنيد اكثراً نجومي اند. مثلاً تو سايت رايان صبا قيمت asuswl-am602 كه قيمت حدود 36 تومن هست زده 58 تومان:18:
احتمالاَ قيمت مال چند سال پيش هست چون اين مودم سه ساله كه وارد ايران شده است.
بيشتر از 80 تومن هم نمي ارزه چون كمي قديمي شده است.

a6l3i
12-10-2009, 22:25
wL-600G الان چنده ؟ راستش من USR 9107 دارم ولی چون وایرلس نیست دیگه به کارم نمیاد . حالا میخوام ASUS بگیرم . wl600g چطوره ؟

سلام
من یک ساله wl600g دارم ،
1- اولا قیمتش رو 150 تا 160 هستش. من 168 خریدم از تهران فراژه و اون زمان am604 هم 90 بود. پس نباید تغییری کرده باشه. همون زمان هم گیر نمیومد . نه پایتخت ، نه ایران و نه ..... فقط مرکز پخشش داشت ( تو سهروردی ) .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2- کیفیتش هم فوق العادست. راحت تا 2 کوچه بالاتر رو جواب میده . من تو شرکت یکی از دوستام ( 2کوچه بالاتر) راحت میگیرم. البته سیگنال ضعیف میشه . طوری که بعضی لپ تاپ ها نمی تونن پبداش کنن. (بستگی به چیپست wifi لپ تاپ داره). تو خونه هم که راحت تا طبقات بالا و پیلوت و حیاط هم جواب میده.

3- بهترین قابلیتش هم داشتن پورت usb هستش که میتونه پرینتر ، اسکنر و یا یه فلش مموری رو تو شبکه share کنه. فقط کافیه مودم روشن باشه . که خیلی بکارم میآد. ( یه بار از دفتر دوستم فرمان پرینت دادم ، پدرم تو خونه کارش راه افتاد !!! )

4- تنظیماتی داره که میتونی انتخاب کنی که بیشتر میخوای تو نت search کنی یا online game یا دیدن فیلم ، که برای هر کدوم تنظیمات شبکه رو تغییر میده.

4- در هفته هم شبی یکی دوشب بیشتر خاموشش نمی کنم. چون خودم شبها کار میکنم و پدرم صبح ها.

5- از همه مهمتر اینکه تا بحال سه بار مجبور شدم مجدد تنظیمش کنم. هر سه بار هم فقط با یه master reset و استفاده از قابلیت شناسائی اتومات شبکه ، فقط user و pass رو میدم و تمام تنظیمات رو بدون دردسر خودش انجام میده. ( سرویسم شاتل ).

6- اوامری بود در خدمتیم

zedeh@le_b@h@l
13-10-2009, 00:19
راهم فكر نداشته باشه.

چرا می گید اشکالاتasus am604g ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!:18::18::18::18::18::18:: 18: من که تا حالا مشکلی ندیدم این مودم داشته باشه. درسته بردش اندازه am600 نیست ولی امکانات خوبی داره... اگه شما دلیلی بر بدی این مودم داری بفرمایید؟؟؟؟!!!!:18:

zedeh@le_b@h@l
13-10-2009, 00:20
در ضمن a6l30 جان قیمت ها رو شدید گرون گفتی فکر کنم خیلی وقته از بازار قیمت نگرفتی... من که تهران نیستم ولی قیمت هارو پرسیدم خیلی ارزونتر بود...

a6l3i
13-10-2009, 00:38
در ضمن a6l30 جان قیمت ها رو شدید گرون گفتی فکر کنم خیلی وقته از بازار قیمت نگرفتی... من که تهران نیستم ولی قیمت هارو پرسیدم خیلی ارزونتر بود...
ممنون ، آره قیمت هام مال سال پیش بود.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینم قیمت روز: Asus-wl600g / تومن 135 (دالای کامپیوتر- پایتخت )

سلام.
چکار کنم؟
فایلشو از سایتش دانلود کردم؟ آقا سجاد ، روش آپگرید رو احسان جان گفتن ، ولی مواظب باش حتما فایل مودم خودت رو دانلود کنی . به مدلش حرف به حرف و عدد به عدد توجه کن. چند وقت پیش یکی از دوستان تو همین تاپیک فایل firmware رو اشتباه دانلود کرده بود ، مودمش رو عوض کرد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mishen
13-10-2009, 10:38
تو سايت دالاي WL-600g دو جور قيمت داره . يکي 135 تومن يکي 170 تومن ! يکي از بچه ها هم ميگه 80 تا 90 تومنه! لازم شد برم بازار ايران قيمتشو در بيارم .

vampire1987_el
13-10-2009, 14:21
سلام به تمام به ها
من یه مودم td-8920g دارم کانفیگ وایر لس نمی شه
میشه برام توضیح بدین
اعصابم رو خورد کرده:19: خیلی باهاش ور رفتم ولی نتونستم به جایی برسم:13:
ممنون می شم
بای
همه موفق باشین :11::11::11::11::10:

farshidcivil
13-10-2009, 22:56
با سلام
میشه یه لینک جامع برای نصبه tplink td8811 بدین، بد فرم تو نصبش گیر کردم
همش این ارور رو میده

mrfatahi
13-10-2009, 23:27
با سلام
همش این ارور رو میده

عزیز ، شما در حالت USB نصب کن . البته اگه نیازی به لن نداری. USB با دو تا کلیک نصب میشه دیگه . بدون هیچ دردسر . بعدش کانکشن ر و بساز و تمام

wichidika
14-10-2009, 00:03
بنده خودم دالاي مستقيماً رفتم در شركت قيمت پرسيدم. يك بار هم گفتم به قيمت سايتها اصلاً وابدا" توجه نكنيد.
به مرگ مي گيرند كه به تب راضي بشيد.
تا اونجا كه بتوندد قيمت را بالاتر مي گذارند تا سودشون بالاتر بره

a6l3i
14-10-2009, 00:27
سلام به تمام به ها
میشه برام توضیح بدین
ممنون می شم
بای

سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خوش اومدی
ایشالله خون ما رو تو شیشه نکنی سربکش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- اولا بفرما قبلا از وایرلسش استفاده کردی یا نه؟
2- چراغ WLAN در چه حاله:
1- خاموشه: یعنی wireless خاموشه و باید روشنش کنی . (( ار تو تنظیمات (192.168.1.1) قسمتWireless--Setup تیکش رو بزن ))
2- چشمک زن آهسته : wireless روشنه ولی دستگاهی بهش کانکت نشده. آیا در این حالت لپ تاپ یا موبایلی که WiFi داشته باشه ، اسم شبکه (مودم) رو پیدا میکنه؟

zedeh@le_b@h@l
14-10-2009, 01:09
سلام به تمام به ها
میشه برام توضیح بدین
ممنون می شم
بای

با سلام
همش این ارور رو میده

طریقه نصب مودم TP-Link ADSL2+ Router
اکثر مدلهاهم طریقه نصبشان به همین صورت است .
در ضمن آی پی مودم شما کد:
می باشد.در صورت بروز مشکل گزینه Ping را انتخاب کرده و استفاده کنید . :11:

zedeh@le_b@h@l
14-10-2009, 02:36
دوستان عزیز یکی می شه لطف کنه تفاوت بین asus am604g و asus600g رو توضیح بده؟؟؟؟!!!!!! ممنون می شم

farshidcivil
14-10-2009, 11:33
اگه به لینک جامع که روش نصبه tp-link 8811 بگه دارین لطفا بزارین

farshidcivil
14-10-2009, 11:35
عزیز ، شما در حالت USB نصب کن . البته اگه نیازی به لن نداری. USB با دو تا کلیک نصب میشه دیگه . بدون هیچ دردسر . بعدش کانکشن ر و بساز و تمام

با سلام
من از اولم با usb نصب کردم ولی این ارور رو میده!!!

Mahdi.p30
14-10-2009, 11:46
با سلام
من از اولم با usb نصب کردم ولی این ارور رو میده!!!
این ارور مربوط به بعضی مواقع هست که لینک adsl شما up هست و یا به اینترنت متصل هستید
نمیدونم چرا بعضی مواقع خطا میده؟؟؟
مودم رو خاموش و روشن کن ، لاگین کن ، درست میشه
ضمنا اگه با لن وصل بشی که تنظیم خاصی نمی خواد و یه کانکشن بساز و وصل شو
اگه با usb وصل میشی همون درایورش رو فقط نصب کن و بعد کانکشن بساز
شما الان به اینترنت وصل میشی یا هنوز وصل نشدی؟؟
تنظیمی روی مودم کانفیگ نکردی؟؟

wichidika
14-10-2009, 12:05
دوستان عزیز یکی می شه لطف کنه تفاوت بین asus am604g و asus600g رو توضیح بده؟؟؟؟!!!!!! ممنون می شم

اول از همه مشخص كنيد منظورتون از asus am604g چييه؟
الان فقط wl-am604g توليد ميشه وديگه am604g متوفقف شده است.
به ضرس قاطع مي گم am604 g به درد نمي خوره مخصوصاً وايرلسش . مشكلات داشته.
يك دوستي داشتيم 2 يا 3سال پيش am604g گرفت اويال خيلي خوب كار ميكرد فقط هم از وايرلسش براي
لپ تاپ استفاده ميكرد ولي بعد از يك سال وخورده اي ميگفت بردش كم شده و از اين جور حرفها.
زياد هم داغ مي كرد. من هرچي مودم ديدم ديدم گرم بشه ولي اين مدل يه كمه زيادي داغ ميشه.
اما كيفيت wl-am604g يه خورده بهتر شده firmware بهتر و رابط كاربري بهتر وقويتر.يكي دوتا قابليت جديد نرم افزاري هم بهش اضافه كرد.
-----------------------------
اما تفاوت wl-600g با wl-am604g
اين كه درست كه هردوشون از استاندارد g wireless هستند ولي قدرت وبرد wl600g به مراتب از wl-am604g
بيشتر به دليل اين كه wl-600g دوتا آنتن داره يكي داخلي ويكي خارجي اگر تصويرشه ببنيد فقط يكيش معلومه ولي wl-am604g يه دونه آنتن داره.
wl-600g دوتا پورت usb داره براي اتصال به پرينتر يا فلش مموري يا هارد اكسترنال براي file sharing
همچنين قابليت asus download master كه فكر كنم تنها adsl-router asus باشه كه اين امكانات را داره.
روترهاي asus بيشترشون asus download master دارند ولي مودم هاش نه.

فرق ديگر اين دوتا مودم اين كه wl600g يه ويژگي داره auto vpi/vci ;كه باعث ميشه به راحتي مودم نصب كرد.
كلاً امكانات wl600g ازwl-am604g يه سر .گردن بالاتره.
wl600g براي كاربر حرفه ايي .
براي مصارف خانگي همون asus dsl-g31
بهتره نصبش ازwl600g هم راحتتره.همه كارها config وتنظيمات را خودش انجام ميده.
wl600g قابليتهايي مثل dns sever وftpserver و virtual server وprint server داره.
كه به درد كاربراي معمولي نمي خوره.
اطلاعات بيشتر مي خواهيد به سايت asus مراجعه كنيد.

farshidcivil
14-10-2009, 12:19
این ارور مربوط به بعضی مواقع هست که لینک adsl شما up هست و یا به اینترنت متصل هستید
نمیدونم چرا بعضی مواقع خطا میده؟؟؟
مودم رو خاموش و روشن کن ، لاگین کن ، درست میشه
ضمنا اگه با لن وصل بشی که تنظیم خاصی نمی خواد و یه کانکشن بساز و وصل شو
اگه با usb وصل میشی همون درایورش رو فقط نصب کن و بعد کانکشن بساز
شما الان به اینترنت وصل میشی یا هنوز وصل نشدی؟؟
تنظیمی روی مودم کانفیگ نکردی؟؟

سلام
وقتی درایورشو میزارم این صفحه میاد

البته تو قسمته راهنماش تصویره زیرم کشیده که نمیدونم چجوری باید برم تو این

بعد چه مودم خاموش باشه چه نباشه ارور بالا رو میده

الانم با usb به Pc نصبه و نمیتونم هنوز به اینترنت وصل بشم (ابته با adsl)

البته یه دفعه این ارور رو داد قبلشم که نمیداد بازم وصل نمیشد. منظورتون از کانفیگ کردن تنظیمات رو مودم چیه؟ قبل از این ارورو فک کنم تو قسمت Quick setup درایور میرفتم بعد از حالت bridge رو pppoe میبردم و یوزرو پاسورد میدادم ولی دیگه نمیدونستم چجوری باید کانکت شم!
روش ساختن کانکشن با دایل اپ فرق میکنه؟
بعدش چرا اسمه مودم تو لیست device manager نیست

[URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL

اگه کمکم کنین ممنون میشم

Mahdi.p30
14-10-2009, 13:11
سلام
وقتی درایورشو میزارم این صفحه میاد

البته تو قسمته راهنماش تصویره زیرم کشیده که نمیدونم چجوری باید برم تو این

بعد چه مودم خاموش باشه چه نباشه ارور بالا رو میده

الانم با usb به Pc نصبه و نمیتونم هنوز به اینترنت وصل بشم (ابته با adsl)

البته یه دفعه این ارور رو داد قبلشم که نمیداد بازم وصل نمیشد. منظورتون از کانفیگ کردن تنظیمات رو مودم چیه؟ قبل از این ارورو فک کنم تو قسمت Quick setup درایور میرفتم بعد از حالت bridge رو pppoe میبردم و یوزرو پاسورد میدادم ولی دیگه نمیدونستم چجوری باید کانکت شم!
روش ساختن کانکشن با دایل اپ فرق میکنه؟
بعدش چرا اسمه مودم تو لیست device manager نیست

[URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL

اگه کمکم کنین ممنون میشم

اولا چرا با لن نصب نمی کنی؟؟
کارت شبکه که داری!
ولی اگه درایور usb رو هم نصب کرده باشی ، به عنوان network adapter شناخته میشه و تفاوتی نداره ، ولی با لن از همه راحت تره!!

ثانیا چراغ adsl شما روی مودم روشنه؟؟
و اینکه پشت مودم شما ، یه سوراخی هست (زیرش نوشته reset) ، با سوزن یا سر خودکار اونو فشار بده و چند ثانیه نگه دار تا مودم ریست بشه
با توجه به گفته هاتون ، حتما باید قبل از ساختن کانکشن ، مودمو ریست کنین

برای آوردن عکس دوم توی اینرنت اکسپلورر آدرس زیر رو تایپ کن:
192.168.1.1
یوزر و پسورد هم admin بزار
هیچ تنظیمی هم نمی خواد

ساختن کانکشن adsl راحته ، صد بار هم توی همین تایپیک گفته شده
همون مراحل دیال آپ ، با این تفاوت که توی قسمت نوع کانکشن ، به جای dial up modem ، گزینه دوم یعنی boardband connection that reqires username and password رو انتخاب می کنی و بعدم یوزر و پسورد و تمام!!
کانفیگ و این حرفا رو هم بیخیال!!

نیازی هم نیست که از اون برنامه که توی سی دی مودم هست، برای اتصال ، استفاده کنی (منظورم برنامه tp-link adsl modem/router utility هست)

farshidcivil
14-10-2009, 15:30
اولا چرا با لن نصب نمی کنی؟؟
کارت شبکه که داری!
ولی اگه درایور usb رو هم نصب کرده باشی ، به عنوان network adapter شناخته میشه و تفاوتی نداره ، ولی با لن از همه راحت تره!!

ثانیا چراغ adsl شما روی مودم روشنه؟؟
و اینکه پشت مودم شما ، یه سوراخی هست (زیرش نوشته reset) ، با سوزن یا سر خودکار اونو فشار بده و چند ثانیه نگه دار تا مودم ریست بشه
با توجه به گفته هاتون ، حتما باید قبل از ساختن کانکشن ، مودمو ریست کنین

برای آوردن عکس دوم توی اینرنت اکسپلورر آدرس زیر رو تایپ کن:
192.168.1.1
یوزر و پسورد هم admin بزار
هیچ تنظیمی هم نمی خواد

ساختن کانکشن adsl راحته ، صد بار هم توی همین تایپیک گفته شده
همون مراحل دیال آپ ، با این تفاوت که توی قسمت نوع کانکشن ، به جای dial up modem ، گزینه دوم یعنی boardband connection that reqires username and password رو انتخاب می کنی و بعدم یوزر و پسورد و تمام!!
کانفیگ و این حرفا رو هم بیخیال!!

نیازی هم نیست که از اون برنامه که توی سی دی مودم هست، برای اتصال ، استفاده کنی (منظورم برنامه tp-link adsl modem/router utility هست)

با سلام مجدد و تشکر از پاسختون

اون ارور بعد از ساختن کانکشن از بین رفت!
البته الان این ارور رو دارم

1- چراغ adsl رو مودم خاموشه
2-مرور گرم فایر فاکسه اون IP رو باید اینجا وارد کنم؟

tools/option/network tab/setting/http proxy
اگه اینجاست که بعد از وارد کردنش ازم یوزر و پاس نمیخواد، جایه port باید چی بزارم؟
حالا با LAN یه تستی میکنم ببینم چی میشه؟ فقط نیازی به تعریف کارت شبکه مجازی که نیست؟

farshidcivil
14-10-2009, 15:46
با LAN هم وضعیت فرقی نکرد ممکنه تو سیمهای ارتباطی در ADSL splitter اشتباهی کرده باشی

یه پورت که از line مودم زدم به اسپلیتر یکیم که از خط تلفن زدم بهش فقط اون خروجیه تکو باید به کدوم پورته در pc بزنم line یا phone?

Mahdi.p30
14-10-2009, 16:11
با LAN هم وضعیت فرقی نکرد ممکنه تو سیمهای ارتباطی در ADSL splitter اشتباهی کرده باشی

یه usb که از line مودم زدم به اسپلیتر یکیم که از خط تلفن زدم بهش فقط اون خروجیه تکو باید به کدوم پورته usb در pc بزنم line یا phone?

جان؟؟؟
شما مطمئنی ای دی اس ال از مخابرات وصل شده؟؟
اون تک ، ورودی لاینه نه خروجی، از خط اصلی تلفنتون یک سیم به ورودی تکی اسپیلیتر وصل کن
از اون طرف اسپلیتر که 2 تا خروجی داره ، اونی که روش نوشته مودم رو به ورودی line مودم و اون یکی که نوشته phone رو به گوشی تلفنتون وصل کن!!
البته عکسی که گذاشتین ، بخوبی توضیح داده

2-مرور گرم فایر فاکسه اون IP رو باید اینجا وارد کنم؟
اون آدرسو توی هر مرورگری میتونی وارد کنی ، هر چند نیازی به تنظیم نداری!!
هیچ آی پی و پورتی هم لازم نیست که وارد کنی ، بهتره که همه اتوماتیک باشه

شما قبل از هر چیز باید چراغ ADSL رو روشن کنی ، بعد بقیه موارد!!!
اگه با راهنمایی بالا موفق نشدی ، مودمت رو بدون اسپلیتر به خط اصلی وصل کن ، ببین چراغ ADSL روشن میشه

farshidcivil
14-10-2009, 16:54
جان؟؟؟
شما مطمئنی ای دی اس ال از مخابرات وصل شده؟؟
اون تک ، ورودی لاینه نه خروجی، از خط اصلی تلفنتون یک سیم به ورودی تکی اسپیلیتر وصل کن
از اون طرف اسپلیتر که 2 تا خروجی داره ، اونی که روش نوشته مودم رو به ورودی line مودم و اون یکی که نوشته phone رو به گوشی تلفنتون وصل کن!!
البته عکسی که گذاشتین ، بخوبی توضیح داده

اون آدرسو توی هر مرورگری میتونی وارد کنی ، هر چند نیازی به تنظیم نداری!!
هیچ آی پی و پورتی هم لازم نیست که وارد کنی ، بهتره که همه اتوماتیک باشه

شما قبل از هر چیز باید چراغ ADSL رو روشن کنی ، بعد بقیه موارد!!!
اگه با راهنمایی بالا موفق نشدی ، مودمت رو بدون اسپلیتر به خط اصلی وصل کن ، ببین چراغ ADSL روشن میشه

بابا دختر مردم زنگ زد گفت وصل شده، شوخیکه باهاش ندارم
گفتم تو این سیم میما اشتب کردم، اگه مستقیم وصل کنم ADSL روشن میشه .
ولی باز قبله اینا فک کنم باید یوزر و پاسورد admin وارد بشه تو محیطه مرورگر IP رو وارد میکنم ولی ازم یوزر نمیخواد

Mahdi.p30
14-10-2009, 17:22
بابا دختر مردم زنگ زد گفت وصل شده، شوخیکه باهاش ندارم
گفتم تو این سیم میما اشتب کردم، اگه مستقیم وصل کنم ADSL روشن میشه .
ولی باز قبله اینا فک کنم باید یوزر و پاسورد admin وارد بشه تو محیطه مرورگر IP رو وارد میکنم ولی ازم یوزر نمیخواد

پس اگه وصله ، این مراحلو بترتیب دنبال کن:
1. خط مستقیم رو به طرف تکی اسپیلیتر وصل کن ،
اون طرف اسپلیتر که دو تا جا داره: گوشی تلفن رو به قسمت phone (یا اونی که عکس گوشی تلفن روشه) وصل کن ، مودم رو به قسمت modem

2.مودم رو از طریق لن ، به سیستمت وصل کن!

اگه چراغ adsl روشن شد:
3. مودم رو طبق پست قبلی من ریست کن!

4. حالا یه کانکشن adsl (طبق همون پست قبلی) بساز و یوزر وپسوردی که از شرکت گرفتی رو وارد کن و کانکت شو!!!

به همین راحتی!!!

دیگه به آی پی و admin... و این جنگولک بازی ها هم فکر نکن و هیچ کار دیگه ای هم لازم نیست انجام بدی

ضمنا اگه بازم توی سیم تلفن و ... مشکل داشتی ، اسپیلیتر رو فقط بزار روی گوشی تلفنتون و مودم رو مستقیم وصل کن ، فکر نکنم مشکلی پیش بیاد

jamesblunt
14-10-2009, 17:37
سلام دوستان
من یه مودم wireless linksis WAG200G دارم . تا چند روز پیش راحت ازش استفاده میکردم . ولی یه 3-4 روزی میشه که چراغ DSL مودمم روشن نمیشه یا اینکه چشمک میزنه ! زنگ زدم شرکت (امین نت- شیراز) ولی گفتن مشکل از ما نیست . من هم اولین فکری که به نظرم رسید اتصالی بود برا همین کل سیمامو عوض کردم اما نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط با هزار بدبختی و بعد از یه 30 min چشمک زدن بعضی وقتا چراقش ثابت میشه و میتونم کانکت بشم .ولی اونم دوباره بعد از یه 1 ساعتی قطع میشه و دوباره روز از نو . . . !
میخواستم ببینم کسی مشکلی مثل من داشته ؟ ممکنه مشکل از مودم باشه ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید .

Mahdi.p30
14-10-2009, 17:43
سلام دوستان
من یه مودم wireless linksis WAG200G دارم . تا چند روز پیش راحت ازش استفاده میکردم . ولی یه 3-4 روزی میشه که چراغ DSL مودمم روشن نمیشه یا اینکه چشمک میزنه ! زنگ زدم شرکت (امین نت- شیراز) ولی گفتن مشکل از ما نیست . من هم اولین فکری که به نظرم رسید اتصالی بود برا همین کل سیمامو عوض کردم اما نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط با هزار بدبختی و بعد از یه 30 min چشمک زدن بعضی وقتا چراقش ثابت میشه و میتونم کانکت بشم .ولی اونم دوباره بعد از یه 1 ساعتی قطع میشه و دوباره روز از نو . . . !

با مودم دیگه ای امتحان کردی؟؟
مودمت رو ریست کردی؟
این مشکل احتمال زیاد از شرکته!!

jamesblunt
14-10-2009, 17:55
با مودم دیگه ای امتحان کردی؟؟
مودمت رو ریست کردی؟
این مشکل احتمال زیاد از شرکته!!
نه آخه دم دستم نیست .
با شرکت تماس گرفتم ، گفتن مشکل از ما نیست ! مودم هم رو هم ریست کردم فایده ای نداشت .
حتی فکر کردم مشکل از اسپیلیتر هست اونو هم عوض کردم ولی بازم نشد.
الان با مودمم کانکت هستم ولی مشکل اینه که با هزار بدبختی بعد از 1ساعت کانکت میشه و یه 1ساعت دیگه هم قطع میشه .

pedram_sad
14-10-2009, 18:22
سلام دوستان
من هم تو 3 روز اول گرفتن اشتراکم دقیقا همین مشکلات رو داشتم
با asus am 602
اما از وقتی سیم کشی خطم رو عوض کردم و از همون ورودی دم در خونه splitter گذاشتم و جداشون کردم عالی شد و داره شدیدا کار میکنه
downstream 610
upsteram 140
سرعت دانلود هم روز ها تا 80 هم میره بالا با idm

ritzdvb
14-10-2009, 19:03
من مودمم tplink-881است واز شرکت پارس adsl128 گرفتم وانها مودمم را برنامه ریزی کردند اما وقتی میخواهم یوزرنیم وپسوردم را در مودم ست کنم وبدون روشن کردن کامپیوتر اینترنت را به ----- وصل کنم (حالت pppoe)وقتی در mozilaیاinternet explorer آیپی 192.168.1.1 را وارد میکنم نمیتوانم وارد تنظیمات مودم شوم.کابل شبکه نیز وصل هست ومودم روشن.لطفا جهت حل مشکل راهنمایی کنید.

ahriman323
14-10-2009, 21:05
من مودمم tplink-881است واز شرکت پارس adsl128 گرفتم وانها مودمم را برنامه ریزی کردند اما وقتی میخواهم یوزرنیم وپسوردم را در مودم ست کنم وبدون روشن کردن کامپیوتر اینترنت را به ----- وصل کنم (حالت pppoe)وقتی در mozilaیاinternet explorer آیپی 192.168.1.1 را وارد میکنم نمیتوانم وارد تنظیمات مودم شوم.کابل شبکه نیز وصل هست ومودم روشن.لطفا جهت حل مشکل راهنمایی کنید.

با IE تست کردی؟!
ای پی مودم را تغیر ندادی؟!
Local Area Connection فعال(Enable) هست؟!

ahriman323
14-10-2009, 21:28
سلام دوستان
شما اگه سر خط ورودی ساختمان تست کردی و مشکل پابرجا بود مشکل از شرکت هست جز یک مورد که مشکل از مودم باشه که احتمالش خیلی کمه!
به هر حال اگه سر خط تست کردی و با مودم دیگه هم تست کردی مشکل برطرف نشد وظیفه شرکت هست که پیگیری کنه!
میتونی مودمت را ببری شرکت اونجا تستش کنه!
نویز خطت را زنگ بزن پشتیبانی شرکت بپرس ببین عادی هست یا نه!
در کل امین نت شرکت درپیتی هست!2 سال پیش که ازش سرویس گرفته بودم سرعت دانلودم از دایل اپ هم کمتر(2 الی 3کیلوبایت) بود به بایت هم می رسید!

Mahdi.p30
14-10-2009, 21:39

حالا چه نیازی هست که یوزر و پسورد رو روی مودم ست کنید؟؟
همون کانکشن ساختن که راحت تره ، مخصوصا روی این مودم ، که من هر کاری کردم ، خودش وصل نشد
برای حل این مشکل ، خط تلفن رو از مودم جدا کن ، بعد خاموش و روشن کن ، حالا آدرسو وارد کن
وقتی یوزرنیم و پسورد رو کامل ست کردی و آخرش تنظیماتو سیو کردی و مودم ریست شد ، خط تلفن رو بهش وصل کن
خب می گفتی همون موقع که شرکت مودمو تنظیم کرد ، یوزر و پسورد رو هم ست میکرد

jamesblunt
14-10-2009, 21:43
با asus am 602
اما از وقتی سیم کشی خطم رو عوض کردم و از همون ورودی دم در خونه splitter گذاشتم و جداشون کردم عالی شد و داره شدیدا کار میکنه
downstream 610
upsteram 140
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز یه اسپلیتر اضافه کردم ( پشت تلفن !) فعلا که درست کار میکنه تا ببنیم دوباره قات میزنه یا نه .

شما اگه سر خط ورودی ساختمان تست کردی و مشکل پابرجا بود مشکل از شرکت هست جز یک مورد که مشکل از مودم باشه که احتمالش خیلی کمه!
به هر حال اگه سر خط تست کردی و با مودم دیگه هم تست کردی مشکل برطرف نشد وظیفه شرکت هست که پیگیری کنه!
در کل امین نت شرکت درپیتی هست!2 سال پیش که ازش سرویس گرفته بودم سرعت دانلودم از دایل اپ هم کمتر(2 الی 3کیلوبایت) بود به بایت هم می رسید!
از راهنمایی شما هم ممنون .
از ورودی ساختمان هم چک کرده بودم ولی بازم نشده بود . ولی الان که یه اسپلیتر هم گذاشتم پشت تلفن <<<مثل اینکه>>> درست شده .
ولا درباره شرکت هم الان یه 1سالی هست که دارم استفاده میکنم مشکلی نداشته . من از سرویس 128 استفاده میکنم . سرعت دانلودم روی 30-35 هست . قطعی هم خیلی کم داره . از ساعت 2 تا 7 صبح هم رایگان هست .در کل راضی هستم .
شما از چه شرکتی گرفتید ؟ اگه بهتره تا منم شرکتمو عوض کنم .

jamesblunt
14-10-2009, 21:47
با asus am 602
downstream 610
upsteram 140
ممنون دوست عزیز
البته من ورودی خونه اسپلیتر داشتم ! ولی یه اسپلیتر هم پشت تلفن اضافه کردم . مثل اینکه درست شده .
تا ببینم درست میمونه یا نه !

Mahdi.p30
14-10-2009, 21:49
با asus am 602
downstream 610
upsteram 140

خب مشخصه که اسپیلیتر باید به خط اصلی وصل بشه ، وگرنه فایده نداره
شما قبلا به کجا وصل میکردید؟؟
فکر کنم اگه هر گوشی تلفن بصورت مستقیم بخوان به خط وصل بشن ، برای هر کدوم یه اسپیلیتر جداگانه لازمه
مگر اینکه اسپیلیتر رو بزاری بغل مودم و یه خط جداگانه برای گوشی بکشی ، یا برعکسش!!

Mahdi.p30
14-10-2009, 21:55
ممنون دوست عزیز
البته من ورودی خونه اسپلیتر داشتم ! ولی یه اسپلیتر هم پشت تلفن اضافه کردم . مثل اینکه درست شده .
تا ببینم درست میمونه یا نه !
هر چند اسپلیتر اضافی مشکلی ایجاد نمی کنه ، ولی بنظر اضافی میاد
یا باید یه اسپلیتر روی سر خط ورودی اصلی گذاشته بشه و از اون طرف دو تاییش ، یه سیم به گوشی(یا گوشی ها) و یه سیم به مودم کشیده بشه
یا اگر هر تلفن که بصورت جدا جدا به خط اصلی وصل هستن ، باید به ازای هر کدوم ، یه اسپلیتر گذاشت
در غیر اینصورت یا نویز روی گوشی تلفن وجود داره یا اینترنت بی کیفیتی داری

jamesblunt
14-10-2009, 21:55
از شما هم ممنونم
والا همونطور که گفتم ورودی هم خرابه! اما حالا که یه اسپلیتر پشت تلفن اضافه کردم <<<مثل اینکه>>> درست شده .
درباره شرکت هم من الان یه 1سالی هست که از امیننت ADSL گرفتم راضی هستم . سرویسم 128 هست . سرعت دانلودمم هم 30-35 . قطعی خیلی کم داره . ازساعت 2 تا 7 صبح هم رایگان هست .
شما از چه شرکتی سرویس میگیرید ؟ اگه بهتره تا شرکتمو عوض کنم .
پ.ن : میخواستم multi-quote کنم نشد ! نوشت باید پیغام شما توسط مدیریت . . . !

ritzdvb
14-10-2009, 22:13
حالا چه نیازی هست که یوزر و پسورد رو روی مودم ست کنید؟؟
همون کانکشن ساختن که راحت تره ، مخصوصا روی این مودم ، که من هر کاری کردم ، خودش وصل نشد
برای حل این مشکل ، خط تلفن رو از مودم جدا کن ، بعد خاموش و روشن کن ، حالا آدرسو وارد کن
وقتی یوزرنیم و پسورد رو کامل ست کردی و آخرش تنظیماتو سیو کردی و مودم ریست شد ، خط تلفن رو بهش وصل کن
خب می گفتی همون موقع که شرکت مودمو تنظیم کرد ، یوزر و پسورد رو هم ست میکرد

تمام کارهای فوق را انجام دادم اما نشد.شرکت در تنظیمات مودم من فقط فایلی به نام اپدیت را وارد مودمم داونلود کرد.قبل از اینکار به راحتی وارد تنظیمات مودم میشدم.به شرکت زنگ زدم گفتند درتنظیمات propertise protocolinternetدر قسمت advancedودر قسمتipsettingروی گزینه addباید ip:192.168.1.2 را وارد کنم وبقیه را ok کنم.اینکارها را هم انجام دادم اما نشد.حالا چیکار کنم؟

jamesblunt
14-10-2009, 22:13
هر چند اسپلیتر اضافی مشکلی ایجاد نمی کنه ، ولی بنظر اضافی میاد
یا باید یه اسپلیتر روی سر خط ورودی اصلی گذاشته بشه و از اون طرف دو تاییش ، یه سیم به گوشی(یا گوشی ها) و یه سیم به مودم کشیده بشه
یا اگر هر وسیله (مودم یا تلفن) بصورت جدا جدا به خط اصلی وصل هستن ، باید به ازای هر کدوم ، یه اسپلیتر گذاشت
در غیر اینصورت یا نویز روی گوشی تلفن وجود داره یا اینترنت بی کیفیتی داری
راستش من از اولش اسپلیترم پشت تلفن بود . بعد از اینکه این مشکل برام پیش اومد جاشو عوض کردم گذاشتمش ورودی خونه . اما فرقی نکرد بعدش که پست دوستمون رو خوندم گفتم شاید تلفن هم نویز بندازه روخط ، یه اسپلیتر اضافی داشتم گذاشتمش پشت تلفن . فعلا که جواب داده .منم دیگه دستش نمیزنم . این چند روز 2-3 تا از کلاسامو نرفتم تا اینو درست کنم !

farshidcivil
14-10-2009, 22:29
پس اگه وصله ، این مراحلو بترتیب دنبال کن:
1. خط مستقیم رو به طرف تکی اسپیلیتر وصل کن ،
اون طرف اسپلیتر که دو تا جا داره: گوشی تلفن رو به قسمت phone (یا اونی که عکس گوشی تلفن روشه) وصل کن ، مودم رو به قسمت modem

2.مودم رو از طریق لن ، به سیستمت وصل کن!

اگه چراغ adsl روشن شد:
3. مودم رو طبق پست قبلی من ریست کن!

4. حالا یه کانکشن adsl (طبق همون پست قبلی) بساز و یوزر وپسوردی که از شرکت گرفتی رو وارد کن و کانکت شو!!!

به همین راحتی!!!

دیگه به آی پی و admin... و این جنگولک بازی ها هم فکر نکن و هیچ کار دیگه ای هم لازم نیست انجام بدی

ضمنا اگه بازم توی سیم تلفن و ... مشکل داشتی ، اسپیلیتر رو فقط بزار روی گوشی تلفنتون و مودم رو مستقیم وصل کن ، فکر نکنم مشکلی پیش بیاد

با سلام
ممنون از راهنماییتون مشکلم حل شد
سیم تلفنو مستقیم به مودم وصل کردم و اصلا از اسپلیتر استفاده نکردم مشکلی که نداره؟

Mahdi.p30
14-10-2009, 22:43
با سلام
ممنون از راهنماییتون مشکلم حل شد

خب خدا رو شکر!!:31:

سیم تلفنو مستقیم به مودم وصل کردم و اصلا از اسپلیتر استفاده نکردم مشکلی که نداره؟
اگه روی خط تلفنتون گوشی تلفن دارید ، مشکل ایجاد میشه و توی گوشی صدای نویز میاد
اگه صدای نویز میاد ، اسپلیتر رو وصل کن به گوشی تلفن ، ببین هنوزم نویز داره؟
ولی اگه نداری ، مشکل خاصی ایجاد نمیشه ، ولی اسپلیتر یه جدا کننده محسوب میشه

mmtshb
14-10-2009, 22:47
دمتون گرم رکورد زدین تو تعداد صفحاتا!ممنون از آموزشاتون

Mahdi.p30
14-10-2009, 22:57
تمام کارهای فوق را انجام دادم اما نشد.شرکت در تنظیمات مودم من فقط فایلی به نام اپدیت را وارد مودمم داونلود کرد.قبل از اینکار به راحتی وارد تنظیمات مودم میشدم.به شرکت زنگ زدم گفتند درتنظیمات propertise protocolinternetدر قسمت advancedودر قسمتipsettingروی گزینه addباید ip:192.168.1.2 را وارد کنم وبقیه را ok کنم.اینکارها را هم انجام دادم اما نشد.حالا چیکار کنم؟

اگه نظر منو می خوای ، ول کن این حرفا رو!!
مودمو با دکمه پشتش (داخل سوراخی که زیرش نوشته ریست) ریست کن ، بعد برو کانکشن بساز و راحت (شبیه دیال آپ) کانکت شو!
همه تنظیمات هم میره روی اتوماتیک!!

راستش من از اولش اسپلیترم پشت تلفن بود . بعد از اینکه این مشکل برام پیش اومد جاشو عوض کردم گذاشتمش ورودی خونه . اما فرقی نکرد بعدش که پست دوستمون رو خوندم گفتم شاید تلفن هم نویز بندازه روخط ، یه اسپلیتر اضافی داشتم گذاشتمش پشت تلفن . فعلا که جواب داده .منم دیگه دستش نمیزنم . این چند روز 2-3 تا از کلاسامو نرفتم تا اینو درست کنم !
تلفن نویز میندازه روی خط ، ولی شما باید به وسیله اسپلیتر ، تلفن و مودم رو جدا کنید
باید اگه اونو گذاشتی ورودی خط ، باید علاوه بر سیمی که میره توی ورودی تلفن ، یه سیم دیگه از خروجی مودم اسپلیتر به طرف مودم بکشی ، که احتمالا کار سختیه ، پس فکر کنم بهتره که برای هرکدوم یه اسپلیتر جداگانه بخری
البته الان بهتره که انگولکش نکنی دیگه!!:31:

zedeh@le_b@h@l
14-10-2009, 23:32
اول از همه مشخص كنيد منظورتون از asus am604g چييه؟
الان فقط wl-am604g توليد ميشه وديگه am604g متوفقف شده است.
به ضرس قاطع مي گم am604 g به درد نمي خوره مخصوصاً وايرلسش . مشكلات داشته.
يك دوستي داشتيم 2 يا 3سال پيش am604g گرفت اويال خيلي خوب كار ميكرد فقط هم از وايرلسش براي
لپ تاپ استفاده ميكرد ولي بعد از يك سال وخورده اي ميگفت بردش كم شده و از اين جور حرفها.
زياد هم داغ مي كرد. من هرچي مودم ديدم ديدم گرم بشه ولي اين مدل يه كمه زيادي داغ ميشه.
اما كيفيت wl-am604g يه خورده بهتر شده firmware بهتر و رابط كاربري بهتر وقويتر.يكي دوتا قابليت جديد نرم افزاري هم بهش اضافه كرد.
-----------------------------
اما تفاوت wl-600g با wl-am604g
اين كه درست كه هردوشون از استاندارد g wireless هستند ولي قدرت وبرد wl600g به مراتب از wl-am604g
بيشتر به دليل اين كه wl-600g دوتا آنتن داره يكي داخلي ويكي خارجي اگر تصويرشه ببنيد فقط يكيش معلومه ولي wl-am604g يه دونه آنتن داره.
wl-600g دوتا پورت usb داره براي اتصال به پرينتر يا فلش مموري يا هارد اكسترنال براي file sharing
همچنين قابليت asus download master كه فكر كنم تنها adsl-router asus باشه كه اين امكانات را داره.
روترهاي asus بيشترشون asus download master دارند ولي مودم هاش نه.

فرق ديگر اين دوتا مودم اين كه wl600g يه ويژگي داره auto vpi/vci ;كه باعث ميشه به راحتي مودم نصب كرد.
كلاً امكانات wl600g ازwl-am604g يه سر .گردن بالاتره.
wl600g براي كاربر حرفه ايي .
براي مصارف خانگي همون asus dsl-g31
بهتره نصبش ازwl600g هم راحتتره.همه كارها config وتنظيمات را خودش انجام ميده.
wl600g قابليتهايي مثل dns sever وftpserver و virtual server وprint server داره.
كه به درد كاربراي معمولي نمي خوره.
اطلاعات بيشتر مي خواهيد به سايت asus مراجعه كنيد.

عزیزم منظورم asus wl-am604g و am604g خالی به کلی منسوخ شده و در بازار نیست.اخه کی گفته داغ می شه؟! من وسه تا از دوستام مدت زیادیه داریم تا حالا مشکل داغ کردنم نداشتیم.در ضمن این ۴ لن داره AM600 نداره. من از ۴لن و وایرلسش استفاده کردم که توپه. الانم بیا خودم AM600 رو 90000تا 95000 واست بخرم کی می گه 130000 تومانه؟!

wichidika
15-10-2009, 07:22
عزیزم منظورم asus wl-am604g و am604g خالی به کلی منسوخ شده و در بازار نیست.اخه کی گفته داغ می شه؟! من وسه تا از دوستام مدت زیادیه داریم تا حالا مشکل داغ کردنم نداشتیم.در ضمن این ۴ لن داره AM600 نداره. من از ۴لن و وایرلسش استفاده کردم که توپه. الانم بیا خودم AM600 رو 90000تا 95000 واست بخرم کی می گه 130000 تومانه؟!

عزيزم منظور شما از am600 همون wl600g هستش ديگه؟
تمام مودمها ي asus غير از602 4تا لن دارند.
حال كجا اين رو 90 ميدن؟

zedeh@le_b@h@l
15-10-2009, 08:51
آخه عزیزم تو به جای اینکه اصل مطلبو بگیری گیر می دی به چیزهای فرعی... خب معلومه wl-600gبوده... من پسر عمم نمایندگی داره خب به قیمت خرید بهم می ده.اون قیمتم که توی بازار هست که البته دیگه تا ۱۳۰۰۰۰تومان هم نیست.راستی wl600g با یواس بی هم وصل می شه؟WLAM604G‏ یا WL600G کدوم جدیدتره؟‎ ASUS G13دیگه به اسم گیر ندیا همین جدیده چه امکاناتی داره؟

wichidika
15-10-2009, 11:09
آخه عزیزم تو به جای اینکه اصل مطلبو بگیری گیر می دی به چیزهای فرعی... خب معلومه wl-600gبوده... من پسر عمم نمایندگی داره خب به قیمت خرید بهم می ده.اون قیمتم که توی بازار هست که البته دیگه تا ۱۳۰۰۰۰تومان هم نیست.راستی wl600g با یواس بی هم وصل می شه؟WLAM604G‏ یا WL600G کدوم جدیدتره؟‎ ASUS G13دیگه به اسم گیر ندیا همین جدیده چه امکاناتی داره؟

عزيز جان بازهم ميگم به ترتيب تازگي
1-dsl-g31
2-dsl-n11
3-dsl-n13
4-wl-am6o4g
5-wl-600g
-----
بين wl-am604g ,wl-600g
wl-am604g از wl 600g جديدتره
wl-600g مال سه سال پيشه
---------
دوتا پورت usb روي wl-600g فقط براي اتصال printer يا flash memory يا هارد اكسترنال هستش
باهاش نميشه ارتباط اينترنتي برقرار كرد بايد يا از يكي از 4 تا LAN استفاده كني يا از وايرلسش
------------
در مورد قيمتش هم من هم گفتم حدود 90 هزار تومان هستش
حالا اگر شماره تلفن يا آدرس شركتشون را بده يه تماس بگيرم
شايد به وايرلس مهاجرت كردم.

zedeh@le_b@h@l
15-10-2009, 12:44
مرسی‎.‎شرمنده خیال کردم که تو اون قیمتو گفتی. یه سوال دیگه دارم... روتر وایرلس با وایرلس روتر فرق داره؟ روتر عمل گیرنده داره یا فرستنده و پخش کننده؟ اگه میشه هرکی بلده کامل و ساده توضیح بده.ممنون

a6l3i
15-10-2009, 13:30
سلام
1- مودم WL-AM604G طراحی April-2008 و WL-600G طراحی August-2006.
2- مودم WL-600G دو مزیت داره:
- برد بیشتر
- پورت USB ، فقط برای Share کردن پرینتر ، اسکنر و یا یه فلش مموری در شبکه ( دسترسی به فلش بصورت ftp )
3- از قیمت خبری شد به ما هم بگین ، ببینیم این wl-600g ما الآن چند میارزه؟

تو لینک زیر ، تو منوی سمت چپ ، پایین ، با گزینه (Product Comparison ) میتونید مدل های مختلف رو باهم مقایسه کنید.
بطور کلی wl-600g هرچند 2سال قدیمی تره ولی همه جا (حتی تو سابت خود asus ) ازش اطلاعات بسیار دقیق تری در دسترسه و بیشتر روش حساب باز کردن.

------------------------------------------------------------

یه سوال دیگه دارم... روتر وایرلس با وایرلس روتر فرق داره؟ روتر عمل گیرنده داره یا فرستنده و پخش کننده؟ اگه میشه هرکی بلده کامل و ساده توضیح بده.ممنون
ایول ، همه چی رو باهم قاطی کردی . . .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واسه توضیح بهتر و مرحله به مرحله ، عکس های چند تا سایت رو با فوتوشاپ کنار هم گذاشتم :

روتور (Router) به معنی مسیر یاب ، در یک شبکه محلی وظیفه انتقال بسته های داده بین سیستم های مختلف رو بر عهده داره و تضمین میکنه که اطلاعات ارسال شده از یک سیستم به درستی به مقصد میرسن.

همونطور که تو شکل زیر میبینید ، روتور به هر دستگاه یه کد اختصاص میده که سیستم ها برای ارسال اطلاعات به هم ، از اون شماره ها استفاده میکنن. ( به این شماره ها گره -NOD- هم میگن ) خود روتور هم یه گره حساب میشه.

شبکه بالا با LAN پیاده شده. برای وایرلس کردن شبکه باید یک Access point به شبکه اضافه کنیم ، که با LAN به روتور وصل میشه و هر کامپیوتر هم به یه کارت شبکه وایرلس نیاز خواهد داشت :

حالا واسه وصل کردن این شبکه به اینترنت ، کافیه یه مودم به روتور وصل شه :

حالا واسه کوچیک کردن شبکه و راحتی کاربر ، میشه مودم و روتور رو یکی کرد ( مثل AM602 ) :

ویا مودم ، روتور و access point رو یکی کرد ( مثل WL-AM604 یا WL-600G ) :

امیدوارم مفید بوده باشه . . .
یا حق .. .

snowsyamak
15-10-2009, 14:58
من وقتي مي خوام يك فايل رو دانلود كنم تو 99% همين طور ميمونه به پشتيبان زنگ زدن گفت از مودمه مودم من SMC 7901B هست مي خواستم بدونم مشكل از كجاست ؟

pedram_sad
15-10-2009, 15:13
خب مشخصه که اسپیلیتر باید به خط اصلی وصل بشه ، وگرنه فایده نداره
شما قبلا به کجا وصل میکردید؟؟
فکر کنم اگه مودم و گوشی تلفن بصورت مستقیم بخوان به خط وصل بشن ، برای هر کدوم یه اسپیلیتر جداگانه لازمه
مگر اینکه اسپیلیتر رو بزاری بغل مودم و یه خط جداگانه برای گوشی بکشی ، یا برعکسش!!
ورودی ساختمان که به داخل خونه میرسید به یک 2 راهی ددو شاخه تقسیم میشد که یکیش اون اتاق به یک تلفن دیگه وصل بود
و اون یکیش هم می اومد این اتاق که pc هست و دوباره تو این اتاق به دو قسمت تقسیم میشد
یکی واسه modem و اون یکی هم واسه تلفن این اتاق
که من اول splitter رو گذاشتم ورودی خط این اتاق و از خروجیش یه modem و tel وصل کردم
که اونطوری میشد
از جنس خط هم بود

این بار slitter رو بردم ورودی خونه و یک سرش که همون phone بود رو به همون سیم کشی قبلی وصل کردم
و سر دیگه یعنی dsl رو حدودا 40 متری سیم خریدم یک سره بردم به modem تو اتاق
که کلی بست کاری و این مسایل دهن مهن نذاشت واسمون :31:

الان بزنم به تخته داره rules میکنه :31:

Mahdi.p30
15-10-2009, 15:50
ورودی ساختمان که به داخل خونه میرسید به یک 2 راهی ددو شاخه تقسیم میشد که یکیش اون اتاق به یک تلفن دیگه وصل بود
و اون یکیش هم می اومد این اتاق که pc هست و دوباره تو این اتاق به دو قسمت تقسیم میشد
یکی واسه modem و اون یکی هم واسه تلفن این اتاق
که من اول splitter رو گذاشتم ورودی خط این اتاق و از خروجیش یه modem و tel وصل کردم
که اونطوری میشد
از جنس خط هم بود

اتفاقا همین اشتباه رو منم اول انجام دادم و تا 2 ماه روی گوشی تلفنمون نویز بود
بعد رفتم یه اسپلیتر جدا برای اون یکی گوشیمون خریدم ، که دیگه نویز تلفن برطرف شد!!
تا اون موقع فکر می کردم اینی که میگن اسپلیتر نویز گیره همش الکیه و تاثیری نداره یا حداقل سرویس دهنده من نویز زیادی داره!!:18:
البته من به دلایل فنی نمی تونستم از ورودی جدا کنم!!
شما به جای سیم جدا ، میتونستی یه اسپلیتر برای اون یکی اتاقتون که فقط تلفن داره بخری و احتمالا مشکلت برطرف میشد
شما هم قبلا نویز داشتی روی تلفن؟؟

این بار slitter رو بردم ورودی خونه و یک سرش که همون phone بود رو به همون سیم کشی قبلی وصل کردم
و سر دیگه یعنی dsl رو حدودا 40 متری سیم خریدم یک سره بردم به modem تو اتاق
که کلی بست کاری و این مسایل دهن مهن نذاشت واسمون :31:

الان بزنم به تخته داره rules میکنه :31:
البته کار عاقلانه هم همینه ، ولی بدلیل اینکه سیم کشی های تلفن اکثرا از داخل دیواره و البته روی ورودی خط نمیشه از این جنگولک بازی ها (گذاشتن اسپلیتر و ...) انجام داد و سیم کشی جدا هم سخته ، به ازای هر وسیله ای که مستقیم به تلفن وصل میشه باید یه اسپلیتر گذاشت

به جنس خط هم زیاد ربطی نداره ، مگر اینکه سیم خیلی قدیمی باشه (که اونم بعید میدونم)، وگرنه خود سیم های مخابرات که به خونه ها میرسن ، قدمتی طولانی دارن:31:

zedeh@le_b@h@l
15-10-2009, 16:14
توپ گرفتم حالا...
اگه ما a6l3i جان و wichidika رو نداشتیم چکار می کردیم...ایول...
حالا می گم این ASUS DSL-G31 با ASUS WL-604G زیاد فرقی ندارن توی سایت نگاه کنی... اگه فرقی دارن لطفا توضیح بدید تا بدونم؟؟؟!!!
حالا ASUS DSL-G31 توی بازار هست؟چند قیمته؟؟! اگه نیست حدودا تا چند وقت دیگه میاد؟؟؟!!! فکر نکنم بالای ۱۰۰تومان باشه؟؟!
راستی همونطوری که تمام ISP ها ASUS WL-AM604G رو ساپورت می کنن DSL-G31 رو هم قبول می کنن یا بهونه میارن؟؟؟؟؟!!!!!

silverunicorn
15-10-2009, 17:12
سلام
من یه مودمDLINK 2540U گرفتم
میخواستم ببینم چطور میشه از هر 4تا پورتش همزمان از اینترنت استفاده کرد
ممنون

ehsan_old
15-10-2009, 17:36
سلام
ممنون

براي استفاده از اينترنت بهترين راه اين هستش كه تنظيمات user و pass اينترنت رو درون خود مودم save كنيد نه درون كامپيوتر كه به اين روش ميگن: PPPoE

بعد هر 4 تا كابل رو از 4 كامپيوتر كه به مودم وصل كنيد ميتونيد به اينترنت وصل بشيد.

همزمان اين 4 تا كامپيوتر با هم نيز از طريق مودم ميتونند ارتباط داشته باشند.

Cyberlife
15-10-2009, 17:45
سلام به اساتید بزرگ سایت پی سی ورلد ، خوب بازم یک مشکل دیگه که یاری شما عزیزان رو می طلبه . وراجی بسه میرم سر اصل مطلب :31:

من یک مودم Linksys WAG54G2 دارم ، تا الان از طریق PPPoE و وارد کردن یوزر و پسوورد داخل

صفحه کانفیگ خود مودم به اینترنت وصل میشدم ، بعد امروز میخواستم از طریق کانکشن به

اینترنت وصل بشم که تا حدودی هم تونستم اینکارو انجام بدم و به اینترنت هم وصل شدم اما

مشکل اینه که بعد از تنظیمات روی این گزینه هایی که میگم و زدن دکمه Save Change دیگه

نمیتونم وارد صفحه Config بشم اما میتونم با کانکشن به اینترنت وصل بشم .

خوب تنظیماتی که انجام میدم اینه :

در منوی Encapsulation گزینه Bridge Mode Only رو انتخاب میکنم .

بعد گزینه Save Change رو میزنم .

بعد میرم از طریق ویندوز ویستا یک کانکشن درست میکنم و به اینترنت وصل میشم ، اما

موقعی که میخوام به صفحه تنظیمات مودم با وارد کردن این IP یعنی 192.168.1.1 وارد بشم ،

با پیغام خطای صفحه مرورگر روبرو میشم .

hemati01
15-10-2009, 19:05
مودم من tp-link هست اگه ميشه راهنمايي كنيد چطوري با كابل lan به كامپيوتر وصلش كنم
الان من با يو اس بي وصلش كردم چون بعد از اولين بار كه ويندوز نصب كردم ديگه كابل lan رو نميشناخت
با تشكر

farhad_s5
15-10-2009, 19:17
دوست عزیز یک CD در جعبه ی مودمتون هست ، مودمتون رو از اون طریق دوباره نصب کتید و همه نرم افزارهای درون cd رو هم روی کامپیوترتون نصب کنید.

یه نرم افزاری در CD هست به نام linksys easylink advisor که اون به شما نشون میده که چه کامپیوترهایی به مودمتون وصل شدن و اگه بخواین وارد صفحه ی تنظیمات مودمتون بشید ، این نرم افزار روش ساده ای رو در اختیارتون می ذاره

موفق باشید

pedram_sad
15-10-2009, 20:02
اتفاقا همین اشتباه رو منم اول انجام دادم و تا 2 ماه روی گوشی تلفنمون نویز بود
بعد رفتم یه اسپلیتر جدا برای اون یکی گوشیمون خریدم ، که دیگه نویز تلفن برطرف شد!!
تا اون موقع فکر می کردم اینی که میگن اسپلیتر نویز گیره همش الکیه و تاثیری نداره یا حداقل سرویس دهنده من نویز زیادی داره!!:18:
البته من به دلایل فنی نمی تونستم از ورودی جدا کنم!!
شما به جای سیم جدا ، میتونستی یه اسپلیتر برای اون یکی اتاقتون که فقط تلفن داره بخری و احتمالا مشکلت برطرف میشد
شما هم قبلا نویز داشتی روی تلفن؟؟

البته کار عاقلانه هم همینه ، ولی بدلیل اینکه سیم کشی های تلفن اکثرا از داخل دیواره و البته روی ورودی خط نمیشه از این جنگولک بازی ها (گذاشتن اسپلیتر و ...) انجام داد و سیم کشی جدا هم سخته ، به ازای هر وسیله ای که مستقیم به تلفن وصل میشه باید یه اسپلیتر گذاشت

به جنس خط هم زیاد ربطی نداره ، مگر اینکه سیم خیلی قدیمی باشه (که اونم بعید میدونم)، وگرنه خود سیم های مخابرات که به خونه ها میرسن ، قدمتی طولانی دارن:31:
اره اون یکی تلفن اون اتاق شدیدا خش خش میکرد که حتی با splitter هم بر طرف نشد که بعدا فهمیدم از دوشاخه پریزش بوده که از این ضد برق ها روش نصب بود که عوضش کردم درست شد

در مورد جنس خط هم منظور جنس سیم بود که به علت قدیمی شدن شدیدا نویز تولید میکرد
( داخلی ساختمان )

بد بختی اینه که اینجا چون یک شرکته که adsl میده و تازه 5 ماهه اومده هیچ جایی حتی modem adsl نمیفروشن هنوز چه برسه به splitter
فقط خود نمایندگی شاتل داره میده 6 تومان :31:

Mahdi.p30
15-10-2009, 20:09
اره اون یکی تلفن اون اتاق شدیدا خش خش میکرد که حتی با splitter هم بر طرف نشد که بعدا فهمیدم از دوشاخه پریزش بوده که از این ضد برق ها روش نصب بود که عوضش کردم درست شد

در مورد جنس خط هم منظور جنس سیم بود که به علت قدیمی شدن شدیدا نویز تولید میکرد
( داخلی ساختمان )

بد بختی اینه که اینجا چون یک شرکته که adsl میده و تازه 5 ماهه اومده هیچ جایی حتی modem adsl نمیفروشن هنوز چه برسه به splitter
فقط خود نمایندگی شاتل داره میده 6 تومان :31:

زیاد گرون نمیده ، چون توی شهر ما (که 5 6 تا شرکت مختلف هست) هم نمایندگی شاتل میده 5 تومن!!
البته پارسال که فقط 2 تا شرکت اینجا سرویس میدادن ، مودم ADSL هم پیدا نمی شد ، منم پارسال قیدشو زدم و امسال گرفتم
ولی با همون 2 3 تومنیش کار راه میفته!!

ardavan_2008
15-10-2009, 22:07
سلام بچه ها !

من بعد از یکسال بلاخره یواش یواش صاحب ADSLدارم میشم حالا یه مودم خوب می خواستم که زیاد گرون نباشه و کیفیت خوبی داشته باشه...در ضمن به نظرتون برای اولین بار مودم رو شرکت بیاره و نصب کنم یا خودم مودم و...بگیرم و نصب کنم؟ADSL+2مودمش با ADSLفرق داره؟

wichidika
15-10-2009, 22:54
توپ گرفتم حالا...
حالا می گم این ASUS DSL-G31 با ASUS WL-604G زیاد فرقی ندارن توی سایت نگاه کنی... اگه فرقی دارن لطفا توضیح بدید تا بدونم؟؟؟!!!
حالا ASUS DSL-G31 توی بازار هست؟چند قیمته؟؟! اگه نیست حدودا تا چند وقت دیگه میاد؟؟؟!!! فکر نکنم بالای ۱۰۰تومان باشه؟؟!
راستی همونطوری که تمام ISP ها ASUS WL-AM604G رو ساپورت می کنن DSL-G31 رو هم قبول می کنن یا بهونه میارن؟؟؟؟؟!!!!!

از لحاظ ظاهري وسخت افزاري تقريباً مشابه هستند ولي DSL-G31 جديدتره خوب نصبش خيلي راحتتره از wl-am604g تمام تنظيماتش به طور اتوماتيك هستش
و همچنين قابليت تقسيم پهناي باند را داره. برد حدود 100 متر در فضاي باز كه البته براي خونه فكر كنم كافي باشه زياد هم هست. بردش از wl-am604 g بيشتر هست.
ساز گاري اش مطمئن باش با 90 درصد تجهيزات isp ها سازگار هستش.
قيمتش حدود 80تا 90 هزار تومان بيشتر نبايد باشه.
از نمايندگي هاي asus كه الحمد الله كم هم نيستند بپرسيد.
بستگي به شركتهاي وارد كننده ها داره .
اما معمولاً 6ماهي طول ميكشه تا جنس جديد وارد بازار ايران بشه حدود اسفند ماه احتملاً وارد ايران ميشه.
اگر عجله نداري صبر كن.

Mahdi.p30
15-10-2009, 22:55
سلام بچه ها !

من بعد از یکسال بلاخره یواش یواش صاحب ADSLدارم میشم حالا یه مودم خوب می خواستم که زیاد گرون نباشه و کیفیت خوبی داشته باشه...در ضمن به نظرتون برای اولین بار مودم رو شرکت بیاره و نصب کنم یا خودم مودم و...بگیرم و نصب کنم؟ADSL+2مودمش با ADSLفرق داره؟

وایرلس دار یا بدون اون میخوای؟؟
شرکت مطمئنا مودم ارزونی بهت نمیندازه!
خودت از بازار بخر
نصبش هم راحته
ضمنا مودم های بازار اکثرا adsl+2 هستن!!

wichidika
15-10-2009, 23:03
سلام بچه ها !

خودتون مودم تهيه كنيد ارزونتر در مياد البته اگر از مودمهاي مورد تايدد شركتها ي ارائه كننده adsl باشه بهتره.
بهانه الكي نمي گيرند.
اكثر مودمهاي الان كه تو بازار موجودندهم adsl و هم adsl2 و هم +adsl2
را ساپورت مي كنند . مودمهاي قديمي ads2 و +adsl2 را ساپورت نمي كردند خيالت راحت باشه.
البته تو ايران زياد فرقي نمكنه چون نهايت سرعت 2mbps هستسش.
كه براي كابراي خانگي كه 128k هست.

wichidika
15-10-2009, 23:11
دوست عزیز یک CD در جعبه ی مودمتون هست ، مودمتون رو از اون طریق دوباره نصب کتید و همه نرم افزارهای درون cd رو هم روی کامپیوترتون نصب کنید.

یه نرم افزاری در CD هست به نام linksys easylink advisor که اون به شما نشون میده که چه کامپیوترهایی به مودمتون وصل شدن و اگه بخواین وارد صفحه ی تنظیمات مودمتون بشید ، این نرم افزار روش ساده ای رو در اختیارتون می ذاره

موفق باشید

سلام فرهاد مودمت چه طوره مشكل شما برطرف شد.
اذيت نميكنه؟

ardavan_2008
15-10-2009, 23:15
چه مدلی بهتره؟مودم مورد تایید رو باید از خودشون پرسید؟

!Yahoo
سلام
مودم linksys د دارم که روتره ، می خوام ببینم چطور میتونم یه lan بهش اضاف کنم بدون دادن اجازه دریافت اینترنت و فقط واسه file sharing باشه ، الان 3 تا سیستم دارم که هر سه شیر فایل و اینترنت با هم دارن

a1000a
چرا تو این لیست نظر سنجی
ZyXEL نیستش؟؟@؟1@#؟؟!#@؟!@#

a1000a
15-10-2009, 23:16

اصلا به نظر من برو از خودشون بخر
چون بعدا بامبول در میارن

Cyberlife
15-10-2009, 23:58

موفق باشید

ببخشید ، اینایی که نوشتی برا منه ، اگه جواب سوال منه باید بگم اینارو بلدم ، در ضمن فکر نکنم با LELA بشه

تنظیمات مربوط به کانکشن و تنظیم Bridge رو انجام داد ، شما اگه تنظیماتو بلدی خودت یک لطفی بکن و واضحتر

بنویس ، ممنون از شما

Mahdi.p30
16-10-2009, 00:01

شما از چه سرویس دهنده ای میخوای خدمات بگیری؟؟
چون افراد اینجا ار سرویس دهنده های مختلفی سرویس میگیرن ، می تونن راهنماییت کنن که برای سوریس دهنده مورد نظر چه مودمی بگیری!!
البته ببین خودشون چی پیشنهاد میدن!!

zedeh@le_b@h@l
16-10-2009, 00:10

هرچند از هر ISP بخوای ADSL بگیری نباید نوع مودم برای اونها فرقی داشته باشه ولی متاسفانه برای گرفتن پول بیشتر بهونه میارن...
به نظر من ASUS ‎ بگیرکه هیچ شرکتی بهش گیر نمیده.‎ اگر می خوای خرجت کمتر باشه asus wl-am602 ‏ ولی اگر وایرلس دار برای استفاده لپ تاپ یا موبایل می خوای asus wl-am604g
بگیر... قیمتشون به ترتیب ۴۰۰۰۰و ۷۵۰۰۰تومان هست. خودتم مودم رو نصب کن به ISP ‎ رو نده که دیگه سیستم خودشون قطع بشه میگن config به هم خورده و پول مفت می گیرن...

a6l3i
16-10-2009, 00:24
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جمیعا سلام

من وقتي مي خوام يك فايل رو دانلود كنم تو 99% همين طور ميمونه به پشتيبان زنگ زدن گفت از مودمه مودم من SMC 7901B هست مي خواستم بدونم مشكل از كجاست ؟
شما با چه نرم افزاری دانلود می کنید؟ این جور مشکلات سخت افزاری و یا از شبکه نیست. مشکل نرم افزاری خود ویندوزه که در انتهای دانلود فایل نمی تونه سر و ته قضیه رو هم بیآره! پیشنهاد میکنم حتما از دانلود منیجرهایی مثل Flash Get یا Download Accelarator یا .... استفاده کنید تا فایل رو تیکه تیکه دانلود میکنن.

-----------------------------------------------------------------------

سلام
ممنون
شما کار خاصی نباید انجام بدید. وقتی شما مودم رو کانفیگ کردین ، با وصل کردن هر سیستم دیگه ای به پورت های مودم و گذاشتن اون سیستم رو حالت تنظیم اتومات ( منظورم تنظیمات شبکه و دادن IP خودکاره ) ، مودم خودبخود بهش یه IP اختصاص میده و اون رو وارد شبکه خودش و درنتیجه به اینترنت وصل میکنه.
شاید قسمت دوم این پست بتونه کمک تون کنه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-----------------------------------------------------------------------

سلام بچه ها !

1- همونطور که دوستان گفتن ، مودمی که همه ISP ها قبولش دارن ASUS هستش. مدلش مهم نیست. چون مهم استاندارد و نوع چیپست هائیه که سازندگان مختلف تو مدم هاشون بکار میبرن و سوئیچ های اکثر ISP ها با استانداردهای Asus جواب داده. واسه مدل هم:
- اگه مودم کابلی میخواید:( تصحیح شد) am602 که یک خروجی LAN و یک USB داره. که میتونید از هر کدوم که خواستین استفاده کنین.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید- اگه وایرلس میخواید :am604g ؛ که هم 4 تا خروجی LAN داره و هم میتونید به حدود 10 تا سیستم بصورت وایرلس وصلش کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید- برای وایرلس گزینه wl-600g هم هست که علاوه بر موارد am602 یک usb داره که میتونید یه پرینتر یا فلش رو تو شبکه share کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-----------------------------------------------------------------------

سلام
مودم linksys د دارم که روتره ، می خوام ببینم چطور میتونم یه lan بهش اضاف کنم بدون دادن اجازه دریافت اینترنت و فقط واسه file sharing باشه ، الان 3 تا سیستم دارم که هر سه شیر فایل و اینترنت با هم دارن
بعضی مودم ها بطور تنظیماتی برای میزان دسترسی هر user به اینترنت یا شبکه رو دارن . اگه مدل مودمتون رو بگید بهتر میتونم راهنمائیتون کنم.
ولی اگه میخواید تنظیمات و کنترل خیلی بهتری روی user ها داشته باشین از برنامه های کنترل کافی نت ها یا مدارس استفاده کنید. مثل Net limiter یا Cyber Cafe Pro

چرا تو این لیست نظر سنجی
ZyXEL نیستش؟؟@؟1@#؟؟!#@؟!@#

تاجائی که من خبر دارم ، تنور آمار گیری تاپیک سرد شده !!

توپ گرفتم حالا...

چوب کاری نفرمائید . یه دو کلام سوات داریم ، اونم داریم پای تخته مینویسیم ببینیم چیزی بارمونه یا نه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستش منم هرچی سایت asus رو شخم زدم تفاوت خاص و مهمی بینشون ندیدم. حالا این سری G چی داره نمی دونم!! بد نسیت شنبه از دالای یا یه فروشنده بپرسی.
در مورد تائید شدنش توسط ISP ها هم ، همونطور که گفتم تو ساخت مودم ، سازنده ها از استانداردهای مختلفی استفاده میکنن که استاندارد و چیپست های asus به تجهیزات ISP های ایرانی بیشتر منطبقه( طبق گفته ISPها) . هرچند خودم این حرف رو زیاد قبول ندارم و میدونم که میشه هر مودمی رو به سیستم خوروند. فقط شاید یکم نیاز به تخصص بیشتری داشته باشه و اینکه حوصله کلکل کردن با ISP رو داشته باشی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا حق . . .

saeed258s
16-10-2009, 00:49
1- همونطور که دوستان گفتن ، مودمی که همه ISP ها قبولش دارن ASUS هستش. مدلش مهم نیست. چون مهم استاندارد و نوع چیپست هائیه که سازندگان مختلف تو مدم هاشون بکار میبرن و سوئیچ های اکثر ISP ها با استانداردهای Asus جواب داده. واسه مدل هم:
- اگه مودم کابلی میخواید: am602 که 4 تا خروجی LAN و یک USB داره. که میتونید از هر کدوم که خواستین استفاده کنین.

دروود بر شما
اما گویی 1 شکاف لن بیشتر ندارد!!!

zedeh@le_b@h@l
16-10-2009, 01:26
a6l30جان ممنون...
تا اونجایی که من می دونم ‎ asus wl-am602 یک بورت ‎ LAN ‎و یک USB داره. حالا اگر دوستان دقیق تر می خوان بدونن از بقیه که داشتن می تونن بپرسن...

saeed258s
16-10-2009, 01:30
دروود بر شما
من هم خودم دارم ،هم در تارنمای خود Asus هم ندیدم که نوشته شده باشه 4 شکاف لن!به هر روی شاید جناب a6l30 گرامی اشتباه می فرمایند

a6l3i
16-10-2009, 10:51
دروود بر شما
اما گویی 1 شکاف لن بیشتر ندارد!!!

a6l30جان ممنون...
تا اونجایی که من می دونم ‎ asus wl-am602 یک بورت ‎ LAN ‎و یک USB داره. حالا اگر دوستان دقیق تر می خوان بدونن از بقیه که داشتن می تونن بپرسن...

دروود بر شما
من هم خودم دارم ،هم در تارنمای خود Asus هم ندیدم که نوشته شده باشه 4 شکاف لن!به هر روی شاید جناب a6l30 گرامی اشتباه می فرمایند
حال کردین سوتی رو. میخواستم شما رو امتحان کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، دمتون گرم ، رفتیم که تصحیح کنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeed258s
16-10-2009, 12:03
:))با دروود
آقا اگر ممکن است یک برنامه ای بفرمایید تا میزان استفاده از حجم داده شده ADSL را نشان دهد!!من از 15 ئهر ماه که ADSL گرفتم،برابر با نوشته های تارنمای سرویس دهنده ام،1400 ماگبایت استفاده کرده ام ،در حالیکه بیشتریم کار من وب گردی است اما بیشتر روز ها حدود 20 مگابات روزنامه بارگیری می کنم،حال آیا این آمار درست است؟؟!!
آیا می شود در این چند روز اینهمه استفاده کرده باشم؟؟؟

سپاس

ardavan_2008
16-10-2009, 12:08
همونطور که دوستان گفتن ، مودمی که همه ISP ها قبولش دارن ASUS هستش. مدلش مهم نیست. چون مهم استاندارد و نوع چیپست هائیه که سازندگان مختلف تو مدم هاشون بکار میبرن و سوئیچ های اکثر ISP ها با استانداردهای Asus جواب داده. واسه مدل هم:
- اگه مودم کابلی میخواید:( تصحیح شد) am602 که یک خروجی LAN و یک USB داره. که میتونید از هر کدوم که خواستین استفاده کنین.

فکر نکنم در اینده به فکر وایرلس بیفتم... با وایرلس گرونتره؟(چقدر)...55تومنــــه کمی گرون نیست واسه یه کودم اگه ارزش داره خوبه که دیگه حرفی نیست؟!!!(سرکتها 49تومن می فروشن اما 55تومنه)

Mahanturbo
16-10-2009, 12:24
سلام من asus-am604g دارم. چرا وقتی 2 تا سیستم همزمان بهش وصل می شن سرعت کم نمی شه ؟؟ تا چند تا سیستم همینجوری می مونه؟؟

a6l3i
16-10-2009, 12:47
فکر نکنم در اینده به فکر وایرلس بیفتم... با وایرلس گرونتره؟(چقدر)...55تومنــــه کمی گرون نیست واسه یه کودم اگه ارزش داره خوبه که دیگه حرفی نیست؟!!!(سرکتها 49تومن می فروشن اما 55تومنه)

زیاد فرق نداره ، تقریباً دو برابر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بدون وایربس حدود 45 تا 50 تومن و با وایرلس حدود 90 تا 95 تومن.

:))با دروود
آقا اگر ممکن است یک برنامه ای بفرمایید تا میزان استفاده از حجم داده شده ADSL را نشان دهد!!من از 15 ئهر ماه که ADSL گرفتم،برابر با نوشته های تارنمای سرویس دهنده ام،1400 ماگبایت استفاده کرده ام ،در حالیکه بیشتریم کار من وب گردی است اما بیشتر روز ها حدود 20 مگابات روزنامه بارگیری می کنم،حال آیا این آمار درست است؟؟!!
آیا می شود در این چند روز اینهمه استفاده کرده باشم؟؟؟

سپاس
1- از کدوم ISP میگیرید؟ یه عکس از جدولی که تو سایت ISP تون هست بذار ببینیم چطوره؟ چون با این اوصاف که شما میگید ، واسه 5 روز ( از 15 مهر تا امروز که 20 مهره) غیرمعقوله [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2- مودمتون چی بود؟ واس این میپرسم که اگه وایرلسه ، شاید یکی دیگه هم داره از شبکتون استفاده میکنه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3- برنامه های زیادی در این زمینه تو اکثر سایت های دانلود در قسمت "شبکه" هست. از جمله برنامه سبک DU Meter که فقط واسه همین کاره:

سلام من asus-am604g دارم. چرا وقتی 2 تا سیستم همزمان بهش وصل می شن سرعت کم نمی شه ؟؟ تا چند تا سیستم همینجوری می مونه؟؟
حالا مودم خواسته به شما فاز بده ، اینقدر چشم بزن تا بسوزه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
معمولا کاهش سرعت تو سرچ کردن دیده نمیشه. ما خودمون تو خونه خیلی وقت ها با 4 تا سیستم وصل میشیم و مشکلی نیست. ولی امان از وقتی که یکی هوس دانلود یه فایل ، باز کردن یه سایت طراحی شده با فلش یا دیدن کلیپ و فیلم کنه . بقیه باید برن غاز بچرونن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه میخوای بهت ثابت شه که کم میشه :
1- دو تا سیستم رو باهاش به اینترنت وصل کن .
2- با یکی شون یه فایل چند مگی دانلود کن ولی به اونیکی دست نزن.
3- یه 30 ثانیه که گذشت به سرعت دانلود توجه کن. حالا تو سیستم دیگه Internet Explorer رو باز کن و برو تو یه سایت و یه فایل رو دانلود کن.

قطعا شاهد کم شدن شدید سرعت تو سرچ کردن میشی تا چه برسه به دانلود. با شروع دانلود توسط سیستم دوم ، خواهی دید سرعت دانلود سیستم اولی هم با مخ میآد پایین.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واسه آینده: اگه چند تا کاربر دارین که نمی خواید یکی کل پهنای باند رو بگیره ، باید از برنامه های کنترل شبکه استفاده کنید.
راستی ؛ این آواتار شما جعبه سیاه هواپیمائیه ماهانه یا پاره آجره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چیه؟

saeed258s
16-10-2009, 13:14
1- سرویس شما چیه؟
2- برنامه های زیادی در این زمینه تو اکثر سایت های دانلود در قسمت "شبکه" هست. از جمله برنامه سبک DU Meter که فقط واسه همین کاره:

دروود بر شما
ADSL 64 Kb،2Gig Of BW

Mahanturbo
16-10-2009, 13:24
راستی ؛ این آواتار شما جعبه سیاه هواپیمائیه ماهانه یا پاره آجره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چیه؟

هیچکدوم. سنگ قبره ماهانه .:1: