PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

Mahyarrrrr
22-07-2009, 17:14
سلام به همه
من چند تا سوال دارم، ممنون میشم که راهنماییم کنید:
1- مودم Asus AM602 با ویستا هم سازگاره؟ یعنی درایورش ویستا رو هم ساپورت میکنه؟
2-چطوری میشه با کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ با مودم وایرلس کانکت شد؟ روندش چطوریه؟ مثلا لپ تاپی که Wifi نداره میتونه کانکت شه؟ اگه نه، راهی براش وجود نداره؟
3-میشه مثلا به پورت USB مودم وایرد، یه USB Hub وصل کرد و مثلا بجای یه PC، دو یا چند تا PC از مودم بهره ببرند؟

rooholla_86
22-07-2009, 21:12
آقا این config کردن که کاری نداشت، این بندهخدا هم که اومد اینجا ، فقط پسوردی که من نداشتم رو وارد کرد، همین. الکی الکی این همه معطل شدیم ها . .

سلام به همگی

مودم من dlink 2640U هست. میخوام شب ها با یک user و pass متفاوت وصل بشم. در حال حاضر account روزانه از نوع pppoe هست و تا wlan لپتاپ رو روشن میکنم به مودم و اینترنت وصل میشه. آیا به جز ساخت کانکشن bridge میشه دو تا account یکی برای روز و دیگری برای شب ساخت؟

در مورد bridge کمی بیشتر توضیح میدید؟ میشه فقط account شبانه bridge باشه و روزانه همون pppoe؟

یه چیز رو یادم رفت بگم: ما تو خونه میخوایم همزمان دوتا لپتاپ به اینترنت متصل باشن. هم روز هم شب. آخه خونده بودم مثل اینکه تو حالت bridge تنها یک لپتاپ میتونه به اینترنت وصل بشه و برای اتصال کامپیوتر دوم به اینترنت باید از internet sharing یا ( ICS ) استفاده کرد. خوب من اگه میخواستم این کار رو بکنم نمیرفتم wireless بگیرم!

پیشاپیش ممنون
اولا مگه user & pss شما شب ها عوض میشه؟!
مگر اینکه بخوای از یه خط دیگه استفاده کنی.
BRIDGE & pppoe رو بایدخودت برای مودم کانفیگ کنی،یعنی شمافقط میتونی یکی ازین حالت ها رو انتخاب کنی ، اونم دست خودته ، ولی به نظر من شما رو bridge تنظیم کن ، از سیستم با یوزر پس کانکت شو.

به صورت کلی bridge حالتی که مودم شما تنها زمانی به اینترنت وصل میشه که شما بخوای ، ( به این درد میخوره که اگه پسوورد wlan ت هک شد، کسی نتونه از adsl شما استفاده کنه و بدی ای هم که داره اینه که باید هر دفعه عملیات conect رو انجام بدی) ، برای این حالت شما بعد از این که مودم برو برای حالت bridge تنظیم کردی ، ازقسمت create new conection تو قسمتی که کلید های رادیویی رو تنظیم میکنی ، مرحله آخر connect using bloadlan رو انتخاب کنی و الی آخر.

فکر نکنم بشه هر دو کار رو همزمان انجام بدی، مودم رو رویه حالت روتر بزار تا هر دو سیستم به internet برسن.

mahyar:
2- برای این کار ،بالا توضیح دادم ، دو راه داری ، یکی رو انتخاب کن; همه مودم ها پورت لن هم دارن ، بعضی ها هم usb دارن.
3- امتحان کن به ما هم بگو. ولی احتمال زیاد با حالت روتر بشه همچین کاری کرد.

babak-online
22-07-2009, 21:16
یک سوال:

برای ساخت کانکشن باید به روش دیال آپ کانکشن ایجاد کرد با این تفاوت که مودم رو مودم ADSL انتخاب کنیم یا Broadban؟

rooholla_86
22-07-2009, 21:28
نه ، این مسیر رو باید رفت ، کوتاه مینویسم :
start/control panel/network connection/create new connection/next/next/setup my con.../next/conection broadland...
next/name/next/user pass/next/finish
امیدوارم که ازین چیزایی که نوشتم ،چیزی فهمیده باشی.

DariushGreat
22-07-2009, 23:28
نه ، این مسیر رو باید رفت ، کوتاه مینویسم :
start/control panel/network connection/create new connection/next/next/setup my con.../next/conection broadland...
next/name/next/user pass/next/finish
امیدوارم که ازین چیزایی که نوشتم ،چیزی فهمیده باشی.

اگه اون یکیش رو گزینش کنیم چی می شه؟ منظورم اونی هست که زیر Connection broadband... هست. اون رو می گم...

masoudboy
22-07-2009, 23:30
دوستان من حدود یک هفته هست که روزها ارتباط adsl قطع میشه و چراغ Dsl Link شروع به چشمک زدن می کنه و شب ها از ساعت 11 تا 10 صبح مشکلی ندارم ولی بعد ارتباط قطع میشه . به شرکت زنگ زدم میگه مشکل از مخابرات هست به مخابرات زنگ میزنم میگه از شرکته . از ورودی اصلی تلفن هم یک سیم مستقیم برای مودم کشیدم ولی مشکل رفع نشد. به نظر شما مشکل چی می تونه باشه ؟ لطفا راهنمایی کنید ؟
مودم زیمنس و شرکت فن آوا

ehbas
23-07-2009, 00:32
اولا مگه user & pss شما شب ها عوض میشه؟!
مگر اینکه بخوای از یه خط دیگه استفاده کنی.
BRIDGE & pppoe رو بایدخودت برای مودم کانفیگ کنی،یعنی شمافقط میتونی یکی ازین حالت ها رو انتخاب کنی ، اونم دست خودته ، ولی به نظر من شما رو bridge تنظیم کن ، از سیستم با یوزر پس کانکت شو.

به صورت کلی bridge حالتی که مودم شما تنها زمانی به اینترنت وصل میشه که شما بخوای ، ( به این درد میخوره که اگه پسوورد wlan ت هک شد، کسی نتونه از adsl شما استفاده کنه و بدی ای هم که داره اینه که باید هر دفعه عملیات conect رو انجام بدی) ، برای این حالت شما بعد از این که مودم برو برای حالت bridge تنظیم کردی ، ازقسمت create new conection تو قسمتی که کلید های رادیویی رو تنظیم میکنی ، مرحله آخر connect using bloadlan رو انتخاب کنی و الی آخر.

فکر نکنم بشه هر دو کار رو همزمان انجام بدی، مودم رو رویه حالت روتر بزار تا هر دو سیستم به internet برسن.

سلام
ممنون

بله من از صبانت گرفتم، شبها با یک account دیگه وصل میشم.

من آخر متوجه نشدم در حالت bridge چطوری دوتا کامپیوتر همزمان میتونن به اینترنت وصل بشن؟ البته به جز ICS ای که گفتم.

superior
23-07-2009, 04:56
به نام او

بعد از مدت ها تحقیق در مورد اشتراک گذاری اینترنت و شبکه کردن . امروز متوجه شدم که روش من در توزیع شبکه کاملا درست بوده!!

گفته بوم که اینترنت به اشتراک گذاشته شده بعد از حدود 15 دقیق قطع میشه! امروز شبکه رو قطع کردم و آی پی ها رو پاک کردم و حتی کارت شبکه رو غیر فعال کردم! و در کمال تعجب دیدم. بازم همون حالت روی کامپیوتر خودم اتفاق میفته!با کابلUSB

و وقتی مودم رو با کابل اترنت وصل کردم همه چیز درست شد!

توضیح اینکه من توی یکسالی که ADSL گرفتم غیر از هفته ی اخیر هیچوقت مودم رو با USB وصل نکرده بودم و همیشه از اترنت استفاده میکردم . و حالا که میخوام از اینترنت توی شبکه استفاده کنم و ناچار به استفاده از USB شدم! متوجه این مشکل شدم.

دوستان کسی نمیدونه مشکل مودم من چیه؟ ممکنه کار فایروال باشه؟مودم من D - Link322T هست.

کسانی که این مودم رو دارند راضیند؟

مشکل من کجاستتتتتتت؟؟:19::19:

ehsaaaan
23-07-2009, 09:20
سلام دوستان
من تازه مشترک شاتل شدم و مودم Zyxel مدل P660RU-T1 v2 رو به قیمت 59000 واسم فرستادن(یک پورت USB و یک پورت شبکه داره).می خواستم بدونم به نظر شما مودم خوبیه؟و اینکه این مودم در بازار همین قیمته یا ارزون تر هست؟

shs8
23-07-2009, 09:22
سلام سلام
من یه مشکلی دارم
من از فا آوا اشتراک گرفتم اما الان دوهفته هست هنوز وصل نشده
اولی که مودمم رو روشن میکنم استاتیوس بعد از یه دقیقه خاموش میشه و چشمک نمیزنه یعنی اول تا یه دقیقه استاتیوس ثابته
خود فن آوا می گه مشکل از پورت مخابراته

mori2050
23-07-2009, 18:45
سلام به عزیزان
من با ارور 651 ای دی اس ال رو برو شدم
همه چی به ظاهر درسته
نمی دونم مشکل شاید از شرکت باشه
یا مودم من معیوب
اگر راهنمایی ببینم تشکر می کنم

Sky1
23-07-2009, 20:34
مودم data sheen و planet چه طوره ؟ با شاتل سازگاره ؟ کاراییش خوبه ؟ با 10هزار تخفیف میخوام بگیرم 40هزار از دوستم

Sajad2006
23-07-2009, 22:24
مودم data sheen و planet چه طوره ؟ با شاتل سازگاره ؟ کاراییش خوبه ؟ با 10هزار تخفیف میخوام بگیرم 40هزار از دوستم
این قضیه سازگاری همش سر پوله!
شما میتونی هر مودمی داشته باشی و هر وقت پرسیدن مودمت چیه یکی از مودمهایی که شرکتشون میفروشه رو بگی!(میتونی مدل مودمی که می فروشن رو در تاپیک شاتل سوال کنی!)

Mahyarrrrr
23-07-2009, 23:24
سلام به همه
2-چطوری میشه با کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ با مودم وایرلس کانکت شد؟ روندش چطوریه؟ مثلا لپ تاپی که Wifi نداره میتونه کانکت شه؟ اگه نه، راهی براش وجود نداره؟
3-میشه مثلا به پورت USB مودم وایرد، یه USB Hub وصل کرد و مثلا بجای یه PC، دو یا چند تا PC از مودم بهره ببرند؟ سرعت تغییر میکنه؟
دوستان لطفا یه نگاهی هم به اینا بندازید

shs8
23-07-2009, 23:35
سلام سلام
من یه مشکلی دارم
من از فن آوا اشتراک گرفتم اما الان دوهفته هست هنوز وصل نشده
اولی که مودمم رو روشن میکنم استاتیوس بعد از یه دقیقه خاموش میشه و چشمک نمیزنه یعنی اول تا یه دقیقه استاتیوس ثابته
این پرتم عوض کردن بازم نشد حالا چی میگین
خواهش میکنم کمکم کنید

Sky1
24-07-2009, 08:59
این قضیه سازگاری همش سر پوله!
شما میتونی هر مودمی داشته باشی و هر وقت پرسیدن مودمت چیه یکی از مودمهایی که شرکتشون میفروشه رو بگی!(میتونی مدل مودمی که می فروشن رو در تاپیک شاتل سوال کنی!)

حالا خوب هست مودمش کدوم بهتره ؟ data sheen va planet

ehsaaaan
24-07-2009, 09:48
سلام دوستان
من تازه مشترک شاتل شدم و مودم Zyxel مدل P660RU-T1 v2 رو به قیمت 59000 واسم فرستادن(یک پورت USB و یک پورت شبکه داره).می خواستم بدونم به نظر شما مودم خوبیه؟و اینکه این مودم در بازار همین قیمته یا ارزون تر هست؟

چرا هیشکی به سوالی که پرسیدم جواب نداد؟:5:

a6l3i
24-07-2009, 10:19
سلام به همه
3-میشه مثلا به پورت USB مودم وایرد، یه USB Hub وصل کرد و مثلا بجای یه PC، دو یا چند تا PC از مودم بهره ببرند؟ سرعت تغییر میکنه؟

1- اینو اطلاعی ندارم.
2- واسه کانکت شدن به یه شبکه وایرلس ( مثل اینترنت مودم های وایرلس ) باید سیستم ها و لپ تاپتون کارت شبکه wifi داشته باشه. این کارت واسه pc ها بصورت یه کارت ماژول به PCI وصل میشه ( حدود 40 تومن ) ، لپ تاپ های جدید اکثرا بلوتوث و wifi دارن ، درغیر اینصورت یه کارت شبکه وایلرس PCMCI ( حدود 50 تومن ) این کار رو امکان پذیر میکنه.
3- با usb نه ! ولی اگه مودم LAN داشته باشه ، شما میتونی یه هاب بگیری و مودم رو بهش وصل کنی و هاب اینترنت رو واست شبکه میکنه. اگر هم بجای هاب ، از روتور ( َAccess point ) استفاده کنی ، میتونی اینترنت رو بصورت وایلرس شبکه کنی. معمولا هاب و accesspoint ها اینترنت رو بصورت یکسان بین کاربرهای شبکه تقسیم میکنن ، مگر اینکه شما خودتون با نرم افزارهای کنترل شبکه ( که تو کافی نت ها بکار میره ) میزان استفاده هر user رو تعیین کنید.

Mahyarrrrr
24-07-2009, 11:58
معمولا هاب و accesspoint ها اینترنت رو بصورت یکسان بین کاربرهای شبکه تقسیم میکنن ، مگر اینکه شما خودتون با نرم افزارهای کنترل شبکه ( که تو کافی نت ها بکار میره ) میزان استفاده هر user رو تعیین کنید.
یعنی سرعت بین یوزر ها تقسیم میشه یا همون سرعت به همه به صورت یکسان میرسه؟

babak-online
24-07-2009, 12:13
آقا کسی با مودم DSL200 دی لینک مشکل نداره؟
یارو میگه خطتون رانژه شده ولی مودم چیزی نشون نمیده!

من توی سایت دی لینک خوندم که مودم هایی که پاورشون از طریق USB هست اگر خط نویز داشته باشه نمیتونه جواب گو باشه. به نظر شما مشکل من هم همینه؟

Sky1
24-07-2009, 15:23
کسی به من نگفت مودم data sheen و planet چه طوره کیفیتش ؟ خوبه بگیرم ؟ کدومش بهتره ؟

a6l3i
24-07-2009, 15:49
یعنی سرعت بین یوزر ها تقسیم میشه یا همون سرعت به همه به صورت یکسان میرسه؟
اگه همزمان همشون دانلود یا سرچ کنن ، به یه نسبت بین همه تقسیم میکنه. ولی مثلا اگه یه یوزر بخواد 5 دقیقه یه متن رو بخونه و دیگری دانلود یا سرچ کنه بیشتر باند به دومی میرسه . خیلی وقت ها هم میشه که یکی دانلود می کنه و مابقی مرخص میشن! ( تو کاربری خونگی ) . اگه میترسی که به تفاهم نرسین ( مثل شرکت ها ) میتونی سرعت و حجم دانلود هر یوزر رو محدود کنید.

rooholla_86
24-07-2009, 17:34
اگه اون یکیش رو گزینش کنیم چی می شه؟ منظورم اونی هست که زیر Connection broadband... هست. اون رو می گم...
دقیقا نفهمیدم چیه ولی چون isp های ما از ppoe استفاده میکنن، وسطی رو انتخاب میکنیم.

سلام
ممنون

بله من از صبانت گرفتم، شبها با یک account دیگه وصل میشم.

من آخر متوجه نشدم در حالت bridge چطوری دوتا کامپیوتر همزمان میتونن به اینترنت وصل بشن؟ البته به جز ICS ای که گفتم.
من الان فهمیدم که برای شبانه یوزر پس جدا میدن.

ببین دوتا کامپیوتر رو شبکه کن ، بعد توی یکی از همین گزینه ای که DariushGreat استفاده کن ، ببین چی میشه.

سلام سلام
من یه مشکلی دارم
من از فا آوا اشتراک گرفتم اما الان دوهفته هست هنوز وصل نشده

منم همین مشکل رو دارم ،فقط فرقش اینه که به من نمیگن مشکلم چیه.

mahyar جان
این یه چیز طبیعیه که پهنای باند تقسیم میشه،
اگه با هاب تونستی اینترنت رو share کنی به ما هم بگو

superior
24-07-2009, 17:46
به نام او

بعد از مدت ها تحقیق در مورد اشتراک گذاری اینترنت و شبکه کردن . امروز متوجه شدم که روش من در توزیع شبکه کاملا درست بوده!!

گفته بوم که اینترنت به اشتراک گذاشته شده بعد از حدود 15 دقیق قطع میشه! امروز شبکه رو قطع کردم و آی پی ها رو پاک کردم و حتی کارت شبکه رو غیر فعال کردم! و در کمال تعجب دیدم. بازم همون حالت روی کامپیوتر خودم اتفاق میفته!با کابلUSB

توضیح اینکه من توی یکسالی که ADSL گرفتم غیر از هفته ی اخیر هیچوقت مودم رو با USB وصل نکرده بودم و همیشه از اترنت استفاده میکردم . و حالا که میخوام از اینترنت توی شبکه استفاده کنم و ناچار به استفاده از USB شدم! متوجه این مشکل شدم.

دوستان کسی نمیدونه مشکل مودم من چیه؟ ممکنه کار فایروال باشه؟مودم من D - Link322T هست.

نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

a6l3i
24-07-2009, 20:05
به نام او

دوتا راه حل:
1- راحت ترین و بی دردسرترین راه با هزینه 40-50 تومن:
یه هاب بگیری ( حدود 45 تومنه ) و مودم رو از طریق LAN بهش وصل کنی ، هر سیستم هم توسط یه کابل LAN بطور مستقل به هاب وصل میشه و از اینترنتش استفاده میکنه. که در این حالت تمام سیستم هایی که به هاب وصبن باهم شبکه هستن و میتونن اطلاعات رد و بدل کنن.

2- راه حل 10 هزار تومنی با کمی دنگ و فنگ :
میتونی یه کارت شبکه دیگه بگیری و بندازی کنار کارت شبکه فعلی ، اینجوری یه کارت به مودم وصل میشه و اونیکی هم شبکه رو ساپورت میکنه. این کار خیلی وقت ها خیلی راحت انجام میشه و بعضی وقت ها هم اساسی گیر میده و ست کردن IP هاش یه کم سخته .

blacktiger
24-07-2009, 21:27
با سلام به اساتید
من یه مودم مایکرونت دارم اس پی 3361 مشکل من اینجاست که چون همیشه سیستم رو هایبرنیت میکنم و مودم هم همیشه روشنه بعداز روشن کردن سیستم چراغ لن مودم روشن نمیشه و همینطور سیستم شبکش فعال نمیشه تا زمانیکه مودم رو خاموش و روشن کنم اونوقت همه چیز درست میشه اگر محبت کنین و راهنماییم کنین ممنون میشم چرا شبکه راه نمیفته؟آیا به غیر از ریستارت کردن مودم پیشنهاد دیگری دارید؟

superior
24-07-2009, 22:25
دوتا راه حل:
1- راحت ترین و بی دردسرترین راه با هزینه 40-50 تومن:
یه هاب بگیری ( حدود 45 تومنه ) و مودم رو از طریق LAN بهش وصل کنی ، هر سیستم هم توسط یه کابل LAN بطور مستقل به هاب وصل میشه و از اینترنتش استفاده میکنه. که در این حالت تمام سیستم هایی که به هاب وصبن باهم شبکه هستن و میتونن اطلاعات رد و بدل کنن.

2- راه حل 10 هزار تومنی با کمی دنگ و فنگ :
میتونی یه کارت شبکه دیگه بگیری و بندازی کنار کارت شبکه فعلی ، اینجوری یه کارت به مودم وصل میشه و اونیکی هم شبکه رو ساپورت میکنه. این کار خیلی وقت ها خیلی راحت انجام میشه و بعضی وقت ها هم اساسی گیر میده و ست کردن IP هاش یه کم سخته .

دست شما درد نکنه!:18:

فهمیدم مودم مشکل داره! مشکل اینجاست که بنده قصد خرج کردن هیچ پولی رو در این زمینه ندارم!

میرم ببینم با گارانتی مودم چه میشه کرد......

ممنون:40::11:

a6l3i
24-07-2009, 23:11
..... چون همیشه سیستم رو هایبرنیت میکنم .....؟
بازم دمش گرم Hibernate میشه. واسه من نه Hibernate میشه و نه Standby!
حالا چرا سیستم رو دائم Hibernate میکنین؟ اینطوری کش سیستم clear نمیشه و سرعتش میآد پایین.
به هر حال ما که به نتیجه ای نرسیدیم بیخیال شدیم. امبدوارم شما به بن بست نخوری:20:

.... مشکل اینجاست که بنده قصد خرج کردن هیچ پولی رو در این زمینه ندارم!

میرم ببینم با گارانتی مودم چه میشه کرد......

ممنون:40::11:
امیدوارم از 7خان گارانتی سربلند بیرون بیآین :5:
یاحق . . .

SA3EDLORD
25-07-2009, 02:04
من ساکن نیشابور تو خراسان رضویم . میشه یک خط adsl 256 برای خونه گرفت؟ قیمتش چنده ؟ چه مودمی بگیرم؟

babak-online
25-07-2009, 09:51
آقا کسی با مودم DSL200 دی لینک مشکل نداره؟
یارو میگه خطتون رانژه شده ولی مودم چیزی نشون نمیده!

من توی سایت دی لینک خوندم که مودم هایی که پاورشون از طریق USB هست اگر خط نویز داشته باشه نمیتونه جواب گو باشه. به نظر شما مشکل من هم همینه؟

کسی نبود؟!!!!

Sky1
25-07-2009, 10:09
کسی به من نگفت مودم data sheen و planet چه طوره کیفیتش ؟ خوبه بگیرم ؟ کدومش بهتره ؟

?????????????????????

mahsafar
25-07-2009, 17:30
مثل اینکه مودم های وایرلس با تلفنهای بیسیم مشکل دارن
مودم رو که به برق میزنم چراغ وایرلسش روشن میشه

a6l3i
25-07-2009, 19:44
کسی نبود؟!!!!
من 3 سال مودم usb -asus داشتم و خطمون مخصوصا سال اول خیلی نویز داشت تا حدی که تلفن رو که قطع و وصل میکردیم درجا dc میشد. ولی با splitter های خوب ( معمولا تو رنج 4.5 تا 5 تومن ) مشکل نویز حله.

مودم رو که به برق میزنم چراغ وایرلسش روشن میشه خاموش و روشن کردن وایرلس مودم ها از طریق setup اونها ممکنه. شما تو تنظیمات مودمتون wireless رو روشن کردید. اگه خاموشش کنید ، چراغش هم خاموش میشه.

zxcvbnmzxcvbnm
25-07-2009, 20:28
چراغ adsl روشن می شود ولی هیچ سایتی باز نمی شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

alizshah
25-07-2009, 21:08
دوستان یه مشکلی :
امروز پی سی قاطی کرد و گیر کرد مجبور شدم که سیم برق پی سی رو بکشم زود از برق در اوردم و زدم سر جاش
یه حالت مثل ریستارت شد
بعد که سیستم بالا اومد مودم روشن بود و چراغ lan هم روشن بود ولی تو Network Connections قسمت lan
یه ضربدر قرمز بود که نشون از این میداد که سیم وصل نشده ولی اونارم چک کردم
احتمال دادم که وقتی من سیم برق رو کشیدم ویندوز مشکلی پیدا کرده ولی دوباره ویندوز نصب کردم حل نشده
گاها ضربدر زرد میومد و میگفت که باید repair کنی ولی اینم مشکلی رو حل نکرد
احتمال دادم که شاید تنظیمات مودمم به هم خورده رفتم تو تنظیمات ولی اون قسمتی که قبلا برای چک کردن تنظیمات بود
نبودش و دیده نمیشد !
به نظر شما مودم خراب شده یا باید چیکار کرد ؟
در ضمن بگم برق مودم از جایی دیگست و اونموقع که برق کیس رو قطع کردم مودم روشن بود

یه چیز دیگه من قبلا واسه نصب مودم اول سیم usp رو مینداختم و نصب میکردم یعنی نمیشه از طریق سیم lan
مودم رو نصب کرد فکر کنم این موردی نباشه و طبیعیه!
ولی الان وقتی میخوام به تنظیمات مودم دست پیدا کنم از lan نمیشه !

کسی تا حالا چنین مشکلی واسش پیش اومده ؟ ممنون میشم کمک کند .

a6l3i
25-07-2009, 22:02
خدا صبرتون بده ... !
1- مودم شما چیه؟
2- قبل از عوض کردن ویندوز ، با کشیدن و وصل کردن کابل LAN تغییری ایجاد میشد؟
3- LAN که به pc وصله ، چراخ کنار سوکتش چشمک میزنه یا نه؟

الان وقتی میخوام به تنظیمات مودم دست پیدا کنم از lan نمیشه !4- تنظیمات مودم رو از کجا میآرید؟ 192.168.1.1 تو آدرس بار اکسپرورر؟؟
5- واسه شناسوندن مودم به سیستم کافیه مودم رو توسط LAN وصل کرده و پس Detect شدن مودم ، با زدن اعداد فوق وارد setup مودم شد و username و password و دیگر تنظیمات ISP رو داد ( هم اتومات میشه و هم دستی)
قبلا این کار رو کردین؟

alizshah
25-07-2009, 22:09
خدا صبرتون بده ... !
1- مودم شما چیه؟
2- قبل از عوض کردن ویندوز ، با کشیدن و وصل کردن کابل LAN تغییری ایجاد میشد؟
3- LAN که به pc وصله ، چراخ کنار سوکتش چشمک میزنه یا نه؟
4- تنظیمات مودم رو از کجا میآرید؟ 192.168.1.1 تو آدرس بار اکسپرورر؟؟
5- واسه شناسوندن مودم به سیستم کافیه مودم رو توسط LAN وصل کرده و پس Detect شدن مودم ، با زدن اعداد فوق وارد setup مودم شد و username و password و دیگر تنظیمات ISP رو داد ( هم اتومات میشه و هم دستی)
قبلا این کار رو کردین؟
سلام دوست عزیز
1.مودم من TP-Link |TD-8811
2.والا اون پایین که یه چیزی میومد که همانگی کنه ولی تو Network Connections اون ضربدر قرمزه بود ( البته زیاد دقیق یادم نیست )
3.منظورتون چراغ مودم هست ؟ بله روشن هست قبل از نصب ویندوز و الان هم همینطوره
4.. با این ای پی تو firefox
5.من قبلا از طرق usp نصب میکردم و سیم usp رو در میاوردم و سیم lan رو میزدم و وصل میشدم
این روشی که میگید ازش اطلاع ندارم اگه میشه کاملا توضیح بدید یا لینکی رو بدید

rooholla_86
25-07-2009, 22:45
مودم رو که به برق میزنم چراغ وایرلسش روشن میشه

خوب؟؟
طبیعیه. اگه روشن نشه باید دنباله مشکل بگردی.مودم آماده اتصال میشه. با adsl یا بی adsl

alizshah جان:

در حالی که کابل به pc وصله ، لن رو از network connection خاموش و روشن کن، اگه چراغ lan مودمت روشن شد ، یعنی اتصال مودم و pc برقراره ، حالا برای احتیاط این کد رو توی run اجرا کن ping 192.168.0.1 -t با این تفاوت که به جای اون ip از ip ای استفاده کن که با اون وارد تنظیمات مودم میشی. اگه time out نداد، یعنی اتصال مودم درست برقرار شده.
البته این به این معنی هست که ایراد از اینجا نیست و باید اطلاعات بدی.

radium
25-07-2009, 23:10
من توی سایت یه چیزایی درباره اسپیلیتر خوندم ولی بالاخره نفهمیدم از اسپیلیتر باید واسه تک تک پریزهای تلفن که گوشی بهشون وصله استفاده کرد. یا فقط باید قبل از مودم قرار بگیره؟(من هنوز adsl ندارم فعلا دارم لوازمشو آماده میکنم )
یه چیز دیگه اسپیلیتر هم مارک خوب و بد داره؟ میشه معرفی کنید.
مرسی

a6l3i
25-07-2009, 23:25
1- نه منظورم چراغ کنار سوکت LAN روی خود کارت شبکه ( یا مادربرده).
2- فقط و فقط با Internet Explorer برید. با firefox نمیشه.
3- LAN رو وصل کنید.
4- 192.168.1.1 رو تو IE بزنید و واسه username عبارت admin و برای password هم admin رو وارد کنین. اگه تونستین وارد setting بشید ، طبق دفترچه مودمتون مراحل نصب رو انجام بدید (اگه تو ترجمش مشکل داشتید بگید ، فردا شب مراحلش رو واستون بنویسم )
ولی اگه وارد setting نشد ، باید مودم رو ریست کنید :
کلید ریست پشت مودم ( که تو رفته و ریزه و باید با یه پیچ گوشتی ریز یا ... تحریک بشه ) رو واسه 5 ثانیه نگه دارید . با این کار مودم یه بار ریست شده و همه چراغهاش خاموش و به ترتیب روشن میشه. بعد مرحله 4 رو انجام بدید .

موفق باشید
یاحق . . .

alizshah
26-07-2009, 12:31
1- نه منظورم چراغ کنار سوکت LAN روی خود کارت شبکه ( یا مادربرده).
2- فقط و فقط با Internet Explorer برید. با firefox نمیشه.
3- LAN رو وصل کنید.
4- 192.168.1.1 رو تو IE بزنید و واسه username عبارت admin و برای password هم admin رو وارد کنین. اگه تونستین وارد setting بشید ، طبق دفترچه مودمتون مراحل نصب رو انجام بدید (اگه تو ترجمش مشکل داشتید بگید ، فردا شب مراحلش رو واستون بنویسم )
ولی اگه وارد setting نشد ، باید مودم رو ریست کنید :
کلید ریست پشت مودم ( که تو رفته و ریزه و باید با یه پیچ گوشتی ریز یا ... تحریک بشه ) رو واسه 5 ثانیه نگه دارید . با این کار مودم یه بار ریست شده و همه چراغهاش خاموش و به ترتیب روشن میشه. بعد مرحله 4 رو انجام بدید .

موفق باشید
یاحق . . .

سلام دوست عزیز ممنون
باید ریست کنم
متوجه یه قضیه هم شدم اینه که قسمت lan که تو Network Connections هست اصلا received نداره

alizshah
26-07-2009, 12:39
یه مشکل دیگه من اون کلید رو فشار دادم و از سرجاش در اومد و رفت تو الان که کلش رو باز پیچ گوشتیباز کردم اون کلیدر رو پیدا کردم و زدم سر جاش و لی به هیچ جایی وصل نیست !
نکنه این وسط چیز دیگه ای شکسته ؟

alizshah
26-07-2009, 12:54
الان متوجه شدم که قسمتی که دکه بهش وصل بود کج شده خلاصه تعمیرش کردم
ولی چراغ ها خاموش و روشن نشدن!
به نظر من مشکل از مودم هست اون قسمت هایی که قبلا تو تنظیمات بود الان نیست !!! :(

ghermezeteh
26-07-2009, 13:00
چرا وقتی مودم adsl ام روشنه و می خوام به روش دیال اپ وصل بشم یا کانکت نمیشم یا سرعت اتصال دیال اپم که باید حدود 50 باشه میاد روی 12 تقریبا یعنی اینطور توی بالون اتصال می نویسه.ولی وقتی مودم adsl رو خاموش می کنم و دوباره متصل میشم سرعت رو عادی می زنه مودم adsl من از نوع broadkam هست.کلا چه نظری راجع به این مارک مودم دارین؟

ahriman323
26-07-2009, 16:22
من توی سایت یه چیزایی درباره اسپیلیتر خوندم ولی بالاخره نفهمیدم از اسپیلیتر باید واسه تک تک پریزهای تلفن که گوشی بهشون وصله استفاده کرد. یا فقط باید قبل از مودم قرار بگیره؟(من هنوز adsl ندارم فعلا دارم لوازمشو آماده میکنم )
یه چیز دیگه اسپیلیتر هم مارک خوب و بد داره؟ میشه معرفی کنید.
مرسی

بهتره که قبل همه تلفن ها بذاری/میتونی تو ورودی ساختمان یک اس بزاری وخط تلفن را جدا از اون بگیری برای کل تلفن ها وسیم دیتا هم برای PC
Dlinkخوب هست

soroush1362
26-07-2009, 16:51
چرا وقتی مودم adsl ام روشنه و می خوام به روش دیال اپ وصل بشم یا کانکت نمیشم یا سرعت اتصال دیال اپم که باید حدود 50 باشه میاد روی 12 تقریبا یعنی اینطور توی بالون اتصال می نویسه.ولی وقتی مودم adsl رو خاموش می کنم و دوباره متصل میشم سرعت رو عادی می زنه مودم adsl من از نوع broadkam هست.کلا چه نظری راجع به این مارک مودم دارین؟
خب طبیعیه دوست من، این بخاطر نویزی هست که مودم ADSL روی خط تلفن ایجاد میکنه. اگه میخای با Dial up کانکت بشی یا مودم رو خاموش کن یا قبل از اینکه خط تلفن رو به مودم Dial up وصل کنی از یک اسپلیتر استفاده کن.

SA3EDLORD
26-07-2009, 17:11
اینترنت 256مگابایت ماهیانش چنده؟؟؟؟؟؟چرا جواب نمیدین.

rooholla_86
26-07-2009, 17:16
منم امروز فهمیدم که که spliter چه چیز حیاطی ایه ، ولی برای هر تلفن باید بزارم؟
فکر کنم خش خش تلفن به خاطر اینه که spliter رم روی مودم فقط.

اینترنت 256مگابایت ماهیانش چنده؟؟؟؟؟؟چرا جواب نمیدین.

256 مگا بیت !
باید وارد سایت isp مورد نظر بشی و قیمت رو ببینی.

mehdi_vsgh
26-07-2009, 22:08
سلام دوست عزیز
1.مودم من TP-Link |TD-8811
2.والا اون پایین که یه چیزی میومد که همانگی کنه ولی تو Network Connections اون ضربدر قرمزه بود ( البته زیاد دقیق یادم نیست )
3.منظورتون چراغ مودم هست ؟ بله روشن هست قبل از نصب ویندوز و الان هم همینطوره
4.. با این ای پی تو firefox
5.من قبلا از طرق usp نصب میکردم و سیم usp رو در میاوردم و سیم lan رو میزدم و وصل میشدم
این روشی که میگید ازش اطلاع ندارم اگه میشه کاملا توضیح بدید یا لینکی رو بدید
بقیه مشکلات رو نمیدونم
برای وارد شدن به تنظیمات مودم بهرتین مرورگر خود اینترنت اکسپلورره
من واسه خودمم با فایرفاکس نمیتونم به خوبی وارد تنظیمات مودم بشم

راستی مودمت رو یک بار ریستارت کن تنظیماتش رو(دکمه کوچکی که پشت مودم هست رو چند ثانیه نگه دار)
بعد ببین میتونی وارد تنظیمات بشی یا خیر؟

mehdi_vsgh
26-07-2009, 22:09
منم امروز فهمیدم که که spliter چه چیز حیاطی ایه ، ولی برای هر تلفن باید بزارم؟
فکر کنم خش خش تلفن به خاطر اینه که spliter رم روی مودم فقط.

256 مگا بیت !
باید وارد سایت isp مورد نظر بشی و قیمت رو ببینی.
اسپلیتر فقط باید به تلفن وصل کنی اصلا برای مودم معمولا اسپلیتر نمیزنن مگر در شرایط خیلی استثنایی که نویز خطت بالا باشه

اینترنت 256مگابایت ماهیانش چنده؟؟؟؟؟؟چرا جواب نمیدین. فکرک نم منظورت 256 کیلوبیتباشه چون این عددی که گفتین در ایران وجود خارجی نداره
حتی فکر نمیکنم در کشورهای اروپایی و امریکایی هم کسی همچین سرعتی داشته باشه

برای قیمت هم مراجعه کنید به سایتهای همون ISP و قیمت رو مشاهده کنید شرکت ای مختلف قیمتای مختلفی میدن

Pooyan
26-07-2009, 22:54
من adsl دارم و از dlink استفاده می کنم . چون می خوام isp رو عوض کنم به من گفتن سیستم شون با dlink سازگار نیست و مشکل قطعی پیدا می کنه خودشون گفتن یا Asus یا Tplink . به نظر شما کدوم مارک بهتره و کدوم مدل؟ من تا جایی که دیدم چون Asus Am602 توی بازار کمتره خودم بیشتر دنبال Asus Am604 هستم . کارآییش خوبه ؟

rasoul2005
26-07-2009, 23:15
دوستان شما چند تا اسپلیتر دارید و محل نصبش کجاست
من یه اسپلیتر دارم اونم به تلفن تنها وصله (مودم بدون اسپلیتر کار میکند به خاطر همینم بعضی مواقع چراغ استاتوس خاموش و روشن میشد

موفق باشید

DariushGreat
26-07-2009, 23:17
من adsl دارم و از dlink استفاده می کنم . چون می خوام isp رو عوض کنم به من گفتن سیستم شون با dlink سازگار نیست و مشکل قطعی پیدا می کنه خودشون گفتن یا Asus یا Tplink . به نظر شما کدوم مارک بهتره و کدوم مدل؟ من تا جایی که دیدم چون Asus Am602 توی بازار کمتره خودم بیشتر دنبال Asus Am604 هستم . کارآییش خوبه ؟

ورودت رو به پی 30 ورلد خوش آمد می گم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امیدوارم روزی مدیر شدنت رو ببینم :46:

Asus AM-602 اتفاقا خیلی هم زیاده. اگر تهران هستی می تونی بری پاساژ ایران در میدون ولی عصر. در مورد AM-604 باس بگم مثل همین Am-602 هست با این تفاوت که آنت وایرلس هم داره و قیمتش هم خیلی گرون تره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از نظر کارایی هم که جفتشون عالی هستن!

rooholla_86
27-07-2009, 01:28
اسپلیتر رو من یک سرش به موم ، خط ،اون یکی رو هم به تلفن بی سیم کردم.
این بی سیمه خش خش نداره ولی تلفن دیگه که ثابته ، داغون سر صدا میکنه ، حتی اون طرفی هم که زنگ زده شاکی میشه.
حالا چکار کنم ، یکی دیگه بگیرم؟ میترسم این همه راه برم بخرم و آخر هم فرقی نکنه.

بحث بی ربط.

دیروز توپولف، امروز ایلوشین، حتما فردا هم آنتونوف، یاک یا سوخو!!!

اینی که اینجا تصادف کرده ، میگن تو کابین خلبان شلوغ بوده ، میگن جسدایی جز خلبان ها پیدا کردن.
نکته اخلاقی: با رارنده موقه رارندگی صحبت نکنید ، حتی شما !!

SA3EDLORD
27-07-2009, 01:42
اسپلیتر فقط باید به تلفن وصل کنی اصلا برای مودم معمولا اسپلیتر نمیزنن مگر در شرایط خیلی استثنایی که نویز خطت بالا باشه

فکرک نم منظورت 256 کیلوبیتباشه چون این عددی که گفتین در ایران وجود خارجی نداره
حتی فکر نمیکنم در کشورهای اروپایی و امریکایی هم کسی همچین سرعتی داشته باشه

برای قیمت هم مراجعه کنید به سایتهای همون ISP و قیمت رو مشاهده کنید شرکت ای مختلف قیمتای مختلفی میدن

حالا حمونی که تو میگی. همینجا بگو دیگه. اگرم نمیدونی سایت isp رو معرفی کن.

mehdi_vsgh
27-07-2009, 07:04
عزیز یکی و دوتا نیستن که
کلی شرکت هست
اون بالای صفحه رو نیگا کن
بعدش اینکه من نمیدونم تو شهر شما کدومISP ها سرویس میدن که؟
شما برو تحقیق کن که کدوم شرکتها تو شهرتون سرویس ارائه میدن
بعد اون بالای صفحه (قسمت نظر سنجی) آدرس اینترنتیشون رو پیدا کن
برو توی سایتشون قیمتها رو زدن
برای پیدا کردن ادرس اینترنتی برو این تاپیک
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما اصلا محل پست رو اشتباه انتخاب کردی ;)

DariushGreat
27-07-2009, 10:18
اسپلیتر رو من یک سرش به موم ، خط ،اون یکی رو هم به تلفن بی سیم کردم.
این بی سیمه خش خش نداره ولی تلفن دیگه که ثابته ، داغون سر صدا میکنه ، حتی اون طرفی هم که زنگ زده شاکی میشه.
حالا چکار کنم ، یکی دیگه بگیرم؟ میترسم این همه راه برم بخرم و آخر هم فرقی نکنه.

فکر کنم یه اسپلیتر دیگه بگیری و وصل کنی به اون تلفن معمولی، هم مشکل نویز اون برطرف بشه هم این که سرعتت بالا تر بره. من این کار رو کردم. برای هر دستگاه تلفن توی خونه یه اسپلیتر گرفتم :46:

بحث بی ربط.

اینی که اینجا تصادف کرده ، میگن تو کابین خلبان شلوغ بوده ، میگن جسدایی جز خلبان ها پیدا کردن.
نکته اخلاقی: با رارنده موقه رارندگی صحبت نکنید ، حتی شما !!

حرف شما درست. ولی خودت دقت کردی...؟ هیچ شرکت هواپیمایی ای 4 تا موتور روی دم یه هواپیما نمی گذاره. حداکثر 3 موتور که اون هم در میان شرکت های آمریکایی، ظاهرا فقط بوئینگ 727 ( که توپولف 154 خیلی خوب از لحاظ ظاهری از روش اسکی رفته :31: ) این کار رو کرده. بعد از تصادف دیدی؟ جلوش رفته بالا و عقبش خوابید پایین...

این روس ها فقط بلدن با اخ و تف هواپیما سر هم بندی کنن و دست آخر بندازن به ما ایرانی ها!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ghermezeteh
27-07-2009, 11:06
من مودمم رو که خاموش و روشن می کنم,بعد که می خوام کانکت بشم این پیغام رو میده:
و باید که کانکشن جدید توی network connections بسازم تا کانکت بشه.علتش چیه؟من مودمم از نوع BradKam هست.

soroush1362
27-07-2009, 11:34
دوست عزیز به نظر من شما از الان مودم رو عوض نکن، اول ISP رو عوض کن اگه ISP قبول کرد با همون مودم D-Link تست کن، اونوقت اگه نیازی به تعویض مودم بود مودم رو عوض کن. :20:

a6l3i
27-07-2009, 11:35
دوستان شما چند تا اسپلیتر دارید و محل نصبش کجاست
من یه اسپلیتر دارم اونم به تلفن تنها وصله (مودم بدون اسپلیتر کار میکند به خاطر همینم بعضی مواقع چراغ استاتوس خاموش و روشن میشد

موفق باشید
پیشنهاد میکنم واسه پایداری خط adsl حتما واسه مودم هم یه splitter بذارین. حتی اگه قطع هم نمیشید روی راندمان مودم تاثیر زیادی میذاره

الان متوجه شدم که قسمتی که دکمه بهش وصل بود کج شده خلاصه تعمیرش کردم
ولی چراغ ها خاموش و روشن نشدن!
به نظر من مشکل از مودم هست اون قسمت هایی که قبلا تو تنظیمات بود الان نیست !!! :(
بابا دمت گرم ، خوبه شما جراح چشم نشدی! احتمالا سر از هیپوتالاموس مغز طرف سر در میآوردی:46:!!! ولی تعمیرکار خوبی میشی!!
خوب کار ریست همینه دیگه ، من خودم هفته پیش بعد حدود 10 ماه بدون دلیل ، علیرغم روشن بودن چراغ IP و وصل بودن مودم به شبکه ، مودم سیستم ها رو نمیشناخت !!! مجبور شدم ریست کنم .
حالا شما طبق دفترچه راهنمای مودم ، تنظیمات رو وارد کنید ( ممکنه لازم بشه بعضی اعداد رو از ISP بپرسد ، فقط قبلش بدون اینکه بگی مشکلی داری بگو میخوام یه D-link مدل TD8811 بگیرم آیا ، قبولش دارن ( یابقول خودشون باهاشون سازگاری داره ) یا نه. بعد دوباره زنگ بزن و مشکلت رو بگو . وگرنه از همون اول میگن مشکل از مودمه.

alizshah
27-07-2009, 12:29
پیشنهاد میکنم واسه پایداری خط adsl حتما واسه مودم هم یه splitter بذارین. حتی اگه قطع هم نمیشید روی راندمان مودم تاثیر زیادی میذاره

بابا دمت گرم ، خوبه شما جراح چشم نشدی! احتمالا سر از هیپوتالاموس مغز طرف سر در میآوردی:46:!!! ولی تعمیرکار خوبی میشی!!
خوب کار ریست همینه دیگه ، من خودم هفته پیش بعد حدود 10 ماه بدون دلیل ، علیرغم روشن بودن چراغ IP و وصل بودن مودم به شبکه ، مودم سیستم ها رو نمیشناخت !!! مجبور شدم ریست کنم .
حالا شما طبق دفترچه راهنمای مودم ، تنظیمات رو وارد کنید ( ممکنه لازم بشه بعضی اعداد رو از ISP بپرسد ، فقط قبلش بدون اینکه بگی مشکلی داری بگو میخوام یه D-link مدل TD8811 بگیرم آیا ، قبولش دارن ( یابقول خودشون باهاشون سازگاری داره ) یا نه. بعد دوباره زنگ بزن و مشکلت رو بگو . وگرنه از همون اول میگن مشکل از مودمه.
نه خراب بودش ریست نشد بعد از چند بار
هی محکم تر زدم و تعمیرش کردم :27:

Gam3r
27-07-2009, 14:49
آقایون این مودم من مشکل داره

نمیدونم چش شده ... از ظهر تا حالا وقتی روشنش میکنم یک دقیقه بعد خاموش روشن میشه !!!

از بین 4 تا چراغی که داره 2 تاش خاموش میشه ( 2 تای اصلی ) که اسمشون اینه : DATA و LINK هی خاموش و روشن میشن ... چیکار کنم ؟

Sajad2006
27-07-2009, 17:59
آقایون این مودم من مشکل داره

نمیدونم چش شده ... از ظهر تا حالا وقتی روشنش میکنم یک دقیقه بعد خاموش روشن میشه !!!

از بین 4 تا چراغی که داره 2 تاش خاموش میشه ( 2 تای اصلی ) که اسمشون اینه : DATA و LINK هی خاموش و روشن میشن ... چیکار کنم ؟
خوب باید چشمک بزنه دیگه!

Gam3r
27-07-2009, 18:24
منظورم چشمک زدن نیست ، منظورم اینه مه قطع و وصل میشه

Sajad2006
27-07-2009, 18:54
منظورم چشمک زدن نیست ، منظورم اینه مه قطع و وصل میشه
شما مودمت چیه؟

Gam3r
27-07-2009, 19:07
شما مودمت چیه؟

منظورت اینه که چه شکلیه ؟!!!

J U N I P E R
27-07-2009, 19:50
اونو که میدونیم شکل مودمه دیگه :)
همون طور که سجاد جان گفتن صرف چشمک زدن مشکلی نداره هیچ باید چشمک بزنه!
شما توی اتصال به اینترنت مشکل داری؟
مارک و مدل مودم رو با توضیح مشکل بفرمایید.

Gam3r
27-07-2009, 19:56
ببین ، مودم من 4 تا چراغ داره به نام های : PC USB , DATA , LINK , POWER من هر موقع مودم رو روشن میکنم چراغ سمت چپ و راست روشن میشه درجا ولی دو چراغ وسط چشمک چشمک میزنه تا روشن بشه .... ولی بعد که روشن شد اینترنت وصله ... حالا مشکله من اینه که وقتی مودم روشن هست یهو دو چراغ وسط با هم خاموش میشن و دوباره عمل چشمک چشمک زدن شروع میشه تا هر 2 تا کاملا روشن بشن ولی باز یهو دوباره عمل چشمک شروع میشه ( حدود یک دقیقه بعد )

چراغ ها هم با توجه به ترتیب نامی که اینجا نوشتم هست

Pooyan
27-07-2009, 20:01
ورودت رو به پی 30 ورلد خوش آمد می گم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امیدوارم روزی مدیر شدنت رو ببینم :46:

Asus AM-602 اتفاقا خیلی هم زیاده. اگر تهران هستی می تونی بری پاساژ ایران در میدون ولی عصر. در مورد AM-604 باس بگم مثل همین Am-602 هست با این تفاوت که آنت وایرلس هم داره و قیمتش هم خیلی گرون تره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از نظر کارایی هم که جفتشون عالی هستن!

متشکرم ، در مورد AM-604 من لینک

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
را خوندم و مودم 4 پورت اترنت دارد نه وایرلس پس نباید تفاوت زیادی داشته باشه؟
شما احتمالا مودم زیر مورد نظرتون است

البته نمیدونم هر دو توی بازار هست یا نه؟

Pooyan
27-07-2009, 20:05
دوست عزیز به نظر من شما از الان مودم رو عوض نکن، اول ISP رو عوض کن اگه ISP قبول کرد با همون مودم D-Link تست کن، اونوقت اگه نیازی به تعویض مودم بود مودم رو عوض کن. :20:

مسئله اینه که برای مودمم ک-2520 dlink هست مشتری دارم و می خوام حالا که پول هم دارم مودم بهتری بگیرم .

rooholla_86
27-07-2009, 20:10

لیست قیمت صبانت ( کشوری):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لیست قیمت های شاتل:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فکر کنم مدل بدی بهتر باشه .
چراغی به اسم adsl داره روش؟ اگه داره اونه که باید ثابت باشه ، البته power که طبیعتا باید ثابت باشه ولی data چوندر حال فعالیته ، به صورت نا منظم چشمک میزنه

rooholla_86
27-07-2009, 20:18
ببین ، مودم من 4 تا چراغ داره به نام های : PC USB , DATA , LINK , POWER من هر موقع مودم رو روشن میکنم چراغ سمت چپ و راست روشن میشه درجا ولی دو چراغ وسط چشمک چشمک میزنه تا روشن بشه .... ولی بعد که روشن شد اینترنت وصله ... حالا مشکله من اینه که وقتی مودم روشن هست یهو دو چراغ وسط با هم خاموش میشن و دوباره عمل چشمک چشمک زدن شروع میشه تا هر 2 تا کاملا روشن بشن ولی باز یهو دوباره عمل چشمک شروع میشه ( حدود یک دقیقه بعد )

چراغ ها هم با توجه به ترتیب نامی که اینجا نوشتم هست

آها.
power باید ثابت بمونه ، اگه این به چشمک بیوته یعنی اینکه برق رسونیت به مودم ایراد و داره و قطع و وصل میشه (برق).
link به نظرم مربوط به خط adsl شماست .که مودم رو روشن کنی حدودا 30 ثانیه طول میکشه تا ثابت بشه. مربوط به اینه که بفهمه adsl روی خط راه افتاده یا نه ( هون وجود داره)."" فکر کنم ایراد از خط باشه ، یا اینکه کسی به تلفنت زنگ میزنه و نویز میوفته "".
data هم انتقال داده . وقتی که داری اطلاعات میگیری ، چشمک میزنه ، در غیر این صورت انتقال داده صورت نمیگیره. اگه هم خاموش باشه یعنی به net وصل نشدی .
pc usb هم که معلومه

حالا شما کجاش گیر داری؟

Gam3r
27-07-2009, 20:32
آها.
power باید ثابت بمونه ، اگه این به چشمک بیوته یعنی اینکه برق رسونیت به مودم ایراد و داره و قطع و وصل میشه (برق).
link به نظرم مربوط به خط adsl شماست .که مودم رو روشن کنی حدودا 30 ثانیه طول میکشه تا ثابت بشه. مربوط به اینه که بفهمه adsl روی خط راه افتاده یا نه ( هون وجود داره)."" فکر کنم ایراد از خط باشه ، یا اینکه کسی به تلفنت زنگ میزنه و نویز میوفته "".
data هم انتقال داده . وقتی که داری اطلاعات میگیری ، چشمک میزنه ، در غیر این صورت انتقال داده صورت نمیگیره. اگه هم خاموش باشه یعنی به net وصل نشدی .
pc usb هم که معلومه

حالا شما کجاش گیر داری؟

ماشالا همه چراغ هارو درست گفتی

همونطور که گفتی LINK حدود 30 ثانیه طول میکشه تا وصل بشه ، بعد از اینکه وصل شد چراغ DATA هم پشتش وصل میشه

حالا مشکل من اینه که وقتی لینک و دیتا چراغشون روشنه و دارن به درستی کار میکنن یهو لینک و دیتا خاموش میشن و لینک دوباره شروع میکنه به چشمک زدن و این عمل هی تکرار میشه ... یعنی لینک و دیتا وصل میشن بعد از یک دقیقه یهو قطع میشن و دوباره وصل میشن

J U N I P E R
27-07-2009, 20:55
ماشالا همه چراغ هارو درست گفتی

همونطور که گفتی LINK حدود 30 ثانیه طول میکشه تا وصل بشه ، بعد از اینکه وصل شد چراغ DATA هم پشتش وصل میشه

حالا مشکل من اینه که وقتی لینک و دیتا چراغشون روشنه و دارن به درستی کار میکنن یهو لینک و دیتا خاموش میشن و لینک دوباره شروع میکنه به چشمک زدن و این عمل هی تکرار میشه ... یعنی لینک و دیتا وصل میشن بعد از یک دقیقه یهو قطع میشن و دوباره وصل میشن

خب LINK نباید هی قطع و وصل بشه، شما با پشتیبانی تماس گرفتی؟

Gam3r
27-07-2009, 20:57
خب LINK نباید هی قطع و وصل بشه، شما با پشتیبانی تماس گرفتی؟
تلفونمون قلطعه !!!

J U N I P E R
27-07-2009, 21:25
تلفونمون قلطعه !!!

یعنی حین قطعی تلفن شما به این مشکل برخوردی؟
اگر بله خب تا وصل تلفن باید صبر کنی. بعد ببینی مودم باز مشکل داره یا خیر.

Gam3r
27-07-2009, 21:26
یعنی حین قطعی تلفن شما به این مشکل برخوردی؟
اگر بله خب تا وصل تلفن باید صبر کنی. بعد ببینی مودم باز مشکل داره یا خیر.

خیر !! از صبح تلفن قطع بود ولی من تا بعد از ظهر ADSL م سالم بود ولی یهو اینجوری شد !!!

samadsam
27-07-2009, 23:24
سلام
دوستان عزیز یه چند تا سوال داشتم خواهش می کنم بی پاسخ نذارین من توی یه شهرک تقریبا کوچیک زندگی می کنم و تو شهر ما هم سرویس دهنده (ISP) یکی بیشتر نیست (هست ولی دور از منطقه ی ما حدود 50 کیلو متر باید برای اتصال به سرور کد شهری بگیریم ) سرعت اینترنت ما هم حدود kbsp19 تا 26 ست تا حالا از این بالاتر هم نرفته انگاری تراکتور خدایی باید 5 دقیقه صبر کرد تا سایتی مانند یاهو باز بشه:44:
سوال من : برای نصب ADSL مخابرات گیر نمیده یعنی شرایط خاصی نمی خواد (یعنی بگه واسه شهر های بزرگه یا اینکه باید سرویس دهنده این شرایط رو داشته باشه )
دوستان من الان نزدیک به دو سال با همین سرعت ( نهایتن 27 کیلو بایت ) وصل میشم و تغیری هم نمی کنه حالا یه مودمی می خوام که سرعتش حداقل از 35kbsp بالا باشه
ممنون

SuB
27-07-2009, 23:53
با سلام
در پی استفاده از اینترنت ADSL هستم اما تا حالا باهاش کار نکردم و از چند و چونش اطلاعی ندارم.
برای راه‌اندازی این سرویس چه دستگاههایی رو باید بخرم؟

بهتره این تجهیزات رو خودم بخرم یا اجازه بدم ISP بخره؟

DariushGreat
28-07-2009, 11:16
سلام
دوستان عزیز یه چند تا سوال داشتم خواهش می کنم بی پاسخ نذارین من توی یه شهرک تقریبا کوچیک زندگی می کنم و تو شهر ما هم سرویس دهنده (ISP) یکی بیشتر نیست (هست ولی دور از منطقه ی ما حدود 50 کیلو متر باید برای اتصال به سرور کد شهری بگیریم ) سرعت اینترنت ما هم حدود kbsp19 تا 26 ست تا حالا از این بالاتر هم نرفته انگاری تراکتور خدایی باید 5 دقیقه صبر کرد تا سایتی مانند یاهو باز بشه:44:
سوال من : برای نصب ADSL مخابرات گیر نمیده یعنی شرایط خاصی نمی خواد (یعنی بگه واسه شهر های بزرگه یا اینکه باید سرویس دهنده این شرایط رو داشته باشه )
دوستان من الان نزدیک به دو سال با همین سرعت ( نهایتن 27 کیلو بایت ) وصل میشم و تغیری هم نمی کنه حالا یه مودمی می خوام که سرعتش حداقل از 35kbsp بالا باشه
ممنون

سلام
من اینترنت دایل آپم اکثر اوقات روی 50.66 بود؛ ولی برای لود یک سایت می باس 2 دقیقه وای می ایستادم!!! :13: می فهمم چی می کشی!!!
ببینم. همون ISP شهرتون سرویس ADSL می ده؟ اگه می ده از اون بگیر. در غیر اون صورت باس از جای دیگه اقدام کنی. راستی حتما بهم بگو که فاصلتون از مرکز مخابراتیتون چند هست؟ اگه بیشتر از 6 کیلومتر باشه، نمی تونی سرویس بگیری :41:. نه این که نتونی... می تونی! ولی خوب به ازای هر مقدار که فاصلت از 6 کیلومتر بیشتر می شه، از سرعتت کم می شه

و اما درباره پرسشت...: تنها گیری که بهت می دن این هست که مخابرات محلی تون از ADSL پشتیبانی می کنه یا نه!!! همین! که برای همین هم شما یا می ری مرکز مخابراتیت و می پرسی ADSL می تونی بگیری روی خطت یا نه. و یا می تونی بری سایت خدمات دهنده و کد مخابراتیتون رو تایپ کنی و ببینی پشتیبانی می شه یا نه.

و در مورد سرعت هم باید بدونی که اگر فاصله خونه از مرکز مخابراتی حداکثر تا 6 کیلومتر باشه، سرعتت همونی هست که می گیری. ولی اگر بیشتر باشه - به ازای هر 100 متر مثل این که - مقداری از سرعتت کم می شه.

با سلام
در پی استفاده از اینترنت ADSL هستم اما تا حالا باهاش کار نکردم و از چند و چونش اطلاعی ندارم.
برای راه‌اندازی این سرویس چه دستگاههایی رو باید بخرم؟

بهتره این تجهیزات رو خودم بخرم یا اجازه بدم ISP بخره؟

اطلاعات خاصی نمی خواد. ببین هر خط تلفن از 256 راه تشکیل شده که برای مکالمه تنها از 1 راه استفاده می شه و 255 راه دیگه بدون استفاده می مونه! که عهد همین دایل آپ هم از همین یه راه برای اتصال به اینترنت استفاده می کنه!!! :31:

کار ADSL اینه که از اون 255 راه بدون استفاده، کار بکشه و به اون یه راه ارتباط مکالمه ای کاری نداشته باشه. از همین رو هم سرعت بالاتری داره و هم این که خط هیچوقت اشغال نمی شه. الان هم روال کاری اکثر شرکت ها شده ADSL +2 که خیلی از نوع معمولی ADSL بهتر هست. هم سرعت بالاتری داره و هم فاصله بیشتر (حداکثر تا 6 کیلومتر از مرکز مخابراتی ) رو پشتیبانی می کنه.

چیزهایی که شما نیاز داری:
1. یک عدد مودم ADSL هست
2. یک عدد اسپلیتر (جدا کننده تلفن و اینترنت - که یکیش در مخابرات برات می گذارن که هزینش پای شرکته و دیگریش معمولا با خود مودم می فروشن )
3. به تعداد دستگاه های تلفن موجود در خانه اسپلیتر یا میکروفیلتر ( آخه اسپلیتر افزون بر اینکه تلفن و اینترنت رو جدا می کنه، نویز گیر هم هست. اما میکروفیلتر فقط نویز گیره )
4. صبر و حوصله برای رانژه شدن خط و راه افتادن خدمات که برای برخی از شرکت ها صبر ایوب می خواد!!! :31::27:

در مورد اون پرسش آخرت هم باس بگم خودت بخری بهتره. چون ISP قیمت تجهیزات رو به اندازه قیمت خون باباش محاسبه می کنه!!! :13:

پرسشی بود ما ها همه هستیم؛ در خدمتیم :11:

Gam3r
28-07-2009, 11:28
یکی به سوال ما هم جواب بده دیگه

J U N I P E R
28-07-2009, 11:32
شما باید تماس بگیری پشتیبانی پورتتون رو چک کنن.

DariushGreat
28-07-2009, 11:32

قانونش این هست که اگر هم تلفن یک طرفه بشه، باز هم اینترنت وصل باشه. اما مگه مخابرات ما قانون حالیشه؟؟؟ :27:

احتمالا سر همین اینترنتت مشکل پیدا کرده. با بخش پشتیبانی تماس گرفتی؟

ehsan_old
28-07-2009, 11:34
DariushGreat

توضيحاتون كامل و عالي بود.

" به تعداد دستگاه های تلفن موجود در خانه اسپلیتر یا میکروفیلتر ( آخه اسپلیتر افزون بر اینکه تلفن و اینترنت رو جدا می کنه، نویز گیر هم هست. اما میکروفیلتر فقط نویز گیره )"

براي مني كه از خط تلفنم فقط براي ADSL استفاده ميكنم و دستگاه ديگري در هيچ جاي منزل يه اين خط وصل نيست، اسپليتر ميتونه موثر واقع بشه؟

Gam3r
28-07-2009, 11:36
قانونش این هست که اگر هم تلفن یک طرفه بشه، باز هم اینترنت وصل باشه. اما مگه مخابرات ما قانون حالیشه؟؟؟ :27:

احتمالا سر همین اینترنتت مشکل پیدا کرده. با بخش پشتیبانی تماس گرفتی؟

شما باید تماس بگیری پشتیبانی پورتتون رو چک کنن.

دوشاخه تلفنم رو بر عکس به پریز وصل کردم الان سالمه !!! :27:

DariushGreat
28-07-2009, 12:01
DariushGreat

توضيحاتون كامل و عالي بود.

" به تعداد دستگاه های تلفن موجود در خانه اسپلیتر یا میکروفیلتر ( آخه اسپلیتر افزون بر اینکه تلفن و اینترنت رو جدا می کنه، نویز گیر هم هست. اما میکروفیلتر فقط نویز گیره )"

براي مني كه از خط تلفنم فقط براي ADSL استفاده ميكنم و دستگاه ديگري در هيچ جاي منزل يه اين خط وصل نيست، اسپليتر ميتونه موثر واقع بشه؟

خواهش می کنم :43: وظیفه بید!!!
نه. شما اگر از خطتون فقط برای ADSL بهره می گیرین، داشتن یک اسپلیتر کافیه. که اون هم برای جدا کردن اینترنت و تلفن هست و به مودم وصل می شه.

دوشاخه تلفنم رو بر عکس به پریز وصل کردم الان سالمه !!! :27:
هان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
:18::18::18::18::18::18::18::18:

Gam3r
28-07-2009, 12:06
هان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
:18::18::18::18::18::18::18::18:

فکر کنم مشکلم رو خوب متوجه نشدی ... من حدود یک صفحه پست دادم ... برو از اول بخون .... مشکلم با جا به جا کردن دوشاخه تلفن حل شد !! بر عکس به پریز وصلش کردم !!!!

ehsan_old
28-07-2009, 12:29
خواهش می کنم :43: وظیفه بید!!!
نه. شما اگر از خطتون فقط برای ADSL بهره می گیرین، داشتن یک اسپلیتر کافیه. که اون هم برای جدا کردن اینترنت و تلفن هست و به مودم وصل می شه.

منظورم همون يه اسپليتره. چون من به خطي كه مودم وصل هست هم دستگاه تلفني وصل نكردم.

براي بهبود سرعت اينترنت، اسپليتر موثره كه وصلش كنم؟

DariushGreat
28-07-2009, 12:57
منظورم همون يه اسپليتره. چون من به خطي كه مودم وصل هست هم دستگاه تلفني وصل نكردم.

براي بهبود سرعت اينترنت، اسپليتر موثره كه وصلش كنم؟

آره این که معلومه.
مثلا اگر سرعت دانلودت با اسپلیتر 64 باشه، بدون اسپلیتر می شه 40 شاید هم کمتر!

babak-online
28-07-2009, 13:02
با سلام
آقا بالاخره ADSL ما وصل شد.
مودم 2 پورت ایسوس چی بگیرم؟

DariushGreat
28-07-2009, 13:33
با سلام
آقا بالاخره ADSL ما وصل شد.
مودم 2 پورت ایسوس چی بگیرم؟

سلام. مبارکه! :10::11:

Asus AM - 602
قیمت: 40 تومن ( پاساژ ایران )

Asus AM - 604
قیمت: 90 تومن ( قیمت احتمالی ) ( پاساژ ایران )

فرقشون فقط توی اینه که 604 یه آنتن وایرلس هم داره که بتونی توی خونه بوسیله لپ تاپ یا گوشی های دارای وای فای از اینترنت استفاده کنی.

گارانتی معتبر ایسوس در ایران هم شرکت دالای کامپیوتر هست. حواست باشه. :46:

samadsam
28-07-2009, 14:18
سلام
دوستان عزیز یه چند تا سوال داشتم خواهش می کنم بی پاسخ نذارین من توی یه شهرک تقریبا کوچیک زندگی می کنم و تو شهر ما هم سرویس دهنده (ISP) یکی بیشتر نیست (هست ولی دور از منطقه ی ما حدود 50 کیلو متر باید برای اتصال به سرور کد شهری بگیریم ) سرعت اینترنت ما هم حدود kbsp19 تا 26 ست تا حالا از این بالاتر هم نرفته انگاری تراکتور خدایی باید 5 دقیقه صبر کرد تا سایتی مانند یاهو باز بشه
ممنون

rooholla_86
28-07-2009, 16:49
سلام

دوستان عزیز یه چند تا سوال داشتم خواهش می کنم بی پاسخ نذارین من توی یه شهرک تقریبا کوچیک زندگی می کنم و تو شهر ما هم سرویس دهنده (ISP) یکی بیشتر نیست (هست ولی دور از منطقه ی ما حدود 50 کیلو متر باید برای اتصال به سرور کد شهری بگیریم ) سرعت اینترنت ما هم حدود kbsp19 تا 26 ست تا حالا از این بالاتر هم نرفته انگاری تراکتور خدایی باید 5 دقیقه صبر کرد تا سایتی مانند یاهو باز بشه
ممنون
جواب شما رو که صفحه قبل دادن !!
نهایتا باید از مخابرات کسب اطلاع کنی. با مودم معمولی ، سرعتت فرقی نمیکنه .

فکر کنم مشکلم رو خوب متوجه نشدی ... من حدود یک صفحه پست دادم ... برو از اول بخون .... مشکلم با جا به جا کردن دوشاخه تلفن حل شد !! بر عکس به پریز وصلش کردم !!!!
:18: تلفن و برق مگه چپه و راسته داره ، کلک راستشو بگو . . .:31:

DariushGreat
28-07-2009, 17:19
:18: تلفن و برق مگه چپه و راسته داره ، کلک راستشو بگو . . .:31:
من هم سر همین گیج شدم! :18:

saeid127
29-07-2009, 11:42
سلام.
من 2 تا سوال دارم!:
1-به خط تلفن 2 تا گوشی وصله.باید برای هر کدوم splitter بزارم؟
2-یکی از گوشی ها بی سیمه(panasonic).مشکلی پیش نمیاره؟

Sajad2006
29-07-2009, 11:59
سلام.
من 2 تا سوال دارم!:
1-به خط تلفن 2 تا گوشی وصله.باید برای هر کدوم splitter بزارم؟
2-یکی از گوشی ها بی سیمه(panasonic).مشکلی پیش نمیاره؟
تلفن های خونه ما مثل شماست!(یکیش بیسیم پاناسونیکه)
شما قبل از هر تلفن اسپلیتر بذار حله!
هیچ مشکلی پیش نمیاد!

rooholla_86
29-07-2009, 17:46
تلفن های خونه ما مثل شماست!(یکیش بیسیم پاناسونیکه)
شما قبل از هر تلفن اسپلیتر بذار حله!
هیچ مشکلی پیش نمیاد!

مشکل من هم همینه ، راه حل هم هست ،
ولی کی بره این همه راه یک spliter بخره ...

DariushGreat
29-07-2009, 20:06
مشکل من هم همینه ، راه حل هم هست ،
ولی کی بره این همه راه یک spliter بخره ...

اگه کیفیت بالا می خوای، باید جور هندوستان رو بکشی :27:

jahanifara
29-07-2009, 21:42
سلام
یک سوال داشتم اگه راهنمایی کنین ممنون میشم
اگه خط تلفن رانژه نشده باشه و مودم adsl linksys رو بهش وصل کنم چراغ اینترنت خاموش باید باشه یا قرمز یا هیچ کدام؟
من درخواست adsl دادم ولی تا خطم رانژه بشه چند روزی طول میکشه امتحانی مودم رو وصل کردم به خط تلفن ولی چراغ اینترنت خاموشه چراغ dsl هم خاموشه!
دوستم یک linksys am 200 داره ماله اون توی اینصورت چراغش قرمز میشه ولی ماله من اصلا خاموشه!!
مدل مودم linksys wag54g2

vanish
29-07-2009, 22:23
سلام
اگه خط تلفن رانژه نشده باشه و مودم adsl linksys رو بهش وصل کنم چراغ اینترنت خاموش باید باشه یا قرمز یا هیچ کدام؟
من درخواست adsl دادم ولی تا خطم رانژه بشه چند روزی طول میکشه امتحانی مودم رو وصل کردم به خط تلفن ولی چراغ اینترنت خاموشه چراغ dsl هم خاموشه!
دوستم یک linksys am 200 داره ماله اون توی اینصورت چراغش قرمز میشه ولی ماله من اصلا خاموشه!!
مدل مودم linksys wag54g2
منم همین سوال رو دارم
ولی مودم من تی پی لینک 8811 هستش

DariushGreat
29-07-2009, 23:22
سلام
مدل مودم linksys wag54g2

منم همین سوال رو دارم
ولی مودم من تی پی لینک 8811 هستش

سلام

وقتی خط رانژه نشده باشه، چراغ خاموش هست
وقتی خط رانژه شده باشه، ولی هنوز اکانتتون فعال نشده باشه، چراغ چشمک زن هست
وقتی خط رانژه باشه و اکانتتون هم فعال باشه، چراغ ثابته

رنگش هم فرقی نمی کنه. برای ایسوز سبزه و برای شما قرمز

موفق باشین :11:

taghi_ramzi
30-07-2009, 00:24
همونطور که دوستمون فرمودن این قضیه کاملا به مودم مربوطه
بعضی از مودمها مثل زیمنس ، لول وان یا زولتریکس (آشغال ترین نوع مودم adsl) هم هستن که خط تلفن رو وصل هم نکنید چشمکه رو میزنن!
یه مدل دی لینک هم بود که وقتی لینک داشتید قرمز روشن بود ، وقتی کانفیگ میشد و درست وصل میشد سبز میشد.
یه نیم نگاهی به دفترچه ی مودمتون بندازید بد نیست.

ziz0u0
30-07-2009, 01:10
سلام خدمت اساتید عزیز
تنظیمات مودم رو که انجام میدم در اخر که save/reboot میزنم میگه 60 ثانیه منتظر باشید 60ثانیه تموم بشه ارور میده و تنظیمات سیو نمیشه لطفا راهنمای کنید تمام سیمو اینا روست وسل شده خط هم رانژه هست و اکانتم هم فعال.

ziz0u0
30-07-2009, 01:12
مدل مودم symphony sy602
میکرو فیلتر هم ندارم
تنظیمت خاصی نداره؟؟؟؟؟؟
ممنون

DariushGreat
30-07-2009, 08:25
سلام خدمت اساتید عزیز
تنظیمات مودم رو که انجام میدم در اخر که save/reboot میزنم میگه 60 ثانیه منتظر باشید 60ثانیه تموم بشه ارور میده و تنظیمات سیو نمیشه لطفا راهنمای کنید تمام سیمو اینا روست وسل شده خط هم رانژه هست و اکانتم هم فعال.

مدل مودم symphony sy602
میکرو فیلتر هم ندارم
تنظیمت خاصی نداره؟؟؟؟؟؟
ممنون

سلام
ورودت رو به پی سی ورلد تبریک می گم. امیدوارم روزی مدیر شدنت رو ببینم :46::11:

ّبه نظر من یه بار با ته چوب کبریت دکمه ریست پشت مودم رو بزن و منتظر بایست که کامل ریست بشه. بعد از نو تنظیمات رو اعمال کن.

انشالله مشکلت حل بشه. اگر هم نشد بیا بگو... راستی اگه می گفتی که چه اروری می ده بهتر می شد راهنماییت کرد ها... :46:

jahanifara
30-07-2009, 11:44
سلام
نحوه کانفیگ مودم های linksys چه جوری هست؟

DariushGreat
30-07-2009, 11:50
سلام

توی دفترچه راهنما دقیق نوشته. درضمن... اگه از کانفیگ سر در میاری برو دستکاری کن؛ وگرنه فکرش رو هم از ذهنت بنداز بیرون :10:

rooholla_86
30-07-2009, 12:10
همونطور که دوستمون فرمودن این قضیه کاملا به مودم مربوطه
بعضی از مودمها مثل زیمنس ، لول وان یا زولتریکس (آشغال ترین نوع مودم adsl) هم هستن که خط تلفن رو وصل هم نکنید چشمکه رو میزنن!
یه مدل دی لینک هم بود که وقتی لینک داشتید قرمز روشن بود ، وقتی کانفیگ میشد و درست وصل میشد سبز میشد.
یه نیم نگاهی به دفترچه ی مودمتون بندازید بد نیست.
دست شما درد نکنه ، حالا level one آشغال شد؟

پس منم چون گواهی نامه ندارم ، بنز الگانس ماشین آشغالی به حساب میاد ؟؟

البته من هم گواهی نامه دارم ، هم بنز ماشین خوبیه.

با IP که تو دفترچه راهنما هست برو داخل تنظیمات ، username & password هم تو همون دفترچه هست ،بقیه راه رو هم بسته به نوع مودم و دفترچه راهنما پیش برو .

یکمی حرفات پیچیدست، مودم ریبوت بشه ، تنظیمات save میشه، مودم ریبوت بشه اتصال با pc قطع میشه ، 60 ثانیه کجاست؟ ، و error میده ؟ مودم که ارور نمیده اگه ADSL روی خط باشه چراغ ADSL یا LINK ثابت میمونه و اگه user &pass رو درست وارد کرده باشی و چراغ ADSL ثابت باشه ، چراغ DATA یا NET باید روشن بشه .

حالا مشکل شما کدوم منطقه ست ؟:10:

taghi_ramzi
30-07-2009, 12:46
زولتریکس منظورم بود.شما به دل نگیر.

ziz0u0
30-07-2009, 14:47
مشکل حل شد ممنون برای راهنمای دوستان عزیز

samadsam
30-07-2009, 18:50
سلام
دوستان خط تلفن ما فیبر نوریست الان می خوام یه خط جدید بگیرم باید از مخابرات چه نوع خطی سفارش بدم

samadsam
31-07-2009, 09:02
سلام
من اینترنت دایل آپم اکثر اوقات روی 50.66 بود؛ ولی برای لود یک سایت می باس 2 دقیقه وای می ایستادم!!! :13: می فهمم چی می کشی!!!
ببینم. همون ISP شهرتون سرویس ADSL می ده؟ اگه می ده از اون بگیر. در غیر اون صورت باس از جای دیگه اقدام کنی. راستی حتما بهم بگو که فاصلتون از مرکز مخابراتیتون چند هست؟ اگه بیشتر از 6 کیلومتر باشه، نمی تونی سرویس بگیری :41:. نه این که نتونی... می تونی! ولی خوب به ازای هر مقدار که فاصلت از 6 کیلومتر بیشتر می شه، از سرعتت کم می شه

و اما درباره پرسشت...: تنها گیری که بهت می دن این هست که مخابرات محلی تون از ADSL پشتیبانی می کنه یا نه!!! همین! که برای همین هم شما یا می ری مرکز مخابراتیت و می پرسی ADSL می تونی بگیری روی خطت یا نه. و یا می تونی بری سایت خدمات دهنده و کد مخابراتیتون رو تایپ کنی و ببینی پشتیبانی می شه یا نه.

و در مورد سرعت هم باید بدونی که اگر فاصله خونه از مرکز مخابراتی حداکثر تا 6 کیلومتر باشه، سرعتت همونی هست که می گیری. ولی اگر بیشتر باشه - به ازای هر 100 متر مثل این که - مقداری از سرعتت کم می شه.

نه متاسفانه adsl پشتیبانی نمی کنه منم از مخابرات حدود 2 کیلو متر ی فاصله دارم
الان اموزش پرورش سرعت حدود 128 به فرهنگیان میده منم چند تا username پیدا کردم می خواستم اگه بخوام از اینترنت 128 توی خونه استفاده کنم برام مشکلی پیش نمی یاد یعنی کم بودن سرعت
و هیچ تجهیزاتی نمی خواد چون مودم من به صورت فیبر نوری ست

samadsam
31-07-2009, 09:04
سلام

الان اموزش پرورش سرعت حدود 128 به فرهنگیان میده منم چند تا username پیدا کردم می خواستم اگه بخوام از اینترنت 128 توی خونه استفاده کنم برام مشکلی پیش نمی یاد یعنی کم بودن سرعت

DariushGreat
31-07-2009, 10:24

تجهیزاتی ویژه ای که نمی خواد. یک مودم و به تعداد دستگاه های تلفن موجود اسپلیتر

من متوجه نشدم... مثل این که گفتی مرکز مخابراتیتون پشتیبانی نمی کنه...:13: اگر نکنه که اصلا نمی تونی سرویس بگیری که!!! :41:

ssima
31-07-2009, 13:50
با سلام
میشه سرعت اینترنت ADSL رو در سیستم هایی که خط تلفنشون دکت هستش افزایش داد؟

samadsam
31-07-2009, 14:04
تجهیزاتی ویژه ای که نمی خواد. یک مودم و به تعداد دستگاه های تلفن موجود اسپلیتر
من متوجه نشدم... مثل این که گفتی مرکز مخابراتیتون پشتیبانی نمی کنه... اگر نکنه که اصلا نمی تونی سرویس بگیری که!!!
درست مرکز مخابرات پشتیبانی نمی کنه
ولی آموزش پرورش شهر ما با سرعت 128 کار می کنند و به کارمندانش هم اشتراک پر سرعت میده
الان من اگه بخوام از اینترنت اموزش پرورش توی خونه استفاده کنم سرعتم همون 128 ست ( خط ما هم فیبر نوری ) اگر خط مشکل داره می تونم درستش کنم یعنی می خوام یه خط جدا واسه اینترنت بگیرم با مخابرات هم حدود 2 کیلومتر فاصله دارم
بازم ممنونم

saeid127
31-07-2009, 20:25
درست مرکز مخابرات پشتیبانی نمی کنه
ولی آموزش پرورش شهر ما با سرعت 128 کار می کنند و به کارمندانش هم اشتراک پر سرعت میده
الان من اگه بخوام از اینترنت اموزش پرورش توی خونه استفاده کنم سرعتم همون 128 ست ( خط ما هم فیبر نوری ) اگر خط مشکل داره می تونم درستش کنم یعنی می خوام یه خط جدا واسه اینترنت بگیرم با مخابرات هم حدود 2 کیلومتر فاصله دارم
بازم ممنونم

سلام.خطوط فیر نوری رو قراره خوده مخابرات سرویس بده!نمیشه!
اگر میخواهی درخواست بدی باید حتما زوج سیم مسی(معمولی ها) باشه!

saeid127
31-07-2009, 20:28
من دیروز تو سایت d-link بودم یه چیز جالب دیدم!
خود شرکت آموزش نصب مودم (dsl-2500u) مخصوص ایران رو گزاشته اینم لینکش:

jahanifara
31-07-2009, 21:09
سلام
اگه من از adsl بخوام با مودم وایرلس استفاده کنم کسی دیگه که اون اطراف باشه میتونه از اینترنت من استفاده کنه؟
اگه جواب مثبت هست میشه روی وایرلس مودم پسورد گذاشت؟ چه جوری؟؟؟

rooholla_86
31-07-2009, 21:43
سلام
اگه من از adsl بخوام با مودم وایرلس استفاده کنم کسی دیگه که اون اطراف باشه میتونه از اینترنت من استفاده کنه؟
اگه جواب مثبت هست میشه روی وایرلس مودم پسورد گذاشت؟ چه جوری؟؟؟
تا اون جایی که من میدونم ، مودم وایرلس به 10 نفر همزمان میتونه خدمات بده (بسته به مودمت).
برای تنظیم کردن یا همون set کردن پسورد ، باید وارد setting مودمت بشی .
تو browser ، ip ای که تو دفترچه راهنمای مودمت هست رو وارد کن. بعد دنبال security یا یه همچین چیزی باش. برای من تو قسمت wire less ش هست.
همونچایی که اسم وایرلس رو عوض میکنی.

vanish
31-07-2009, 22:19
دوستان میشه فقط یوزر و پس رو به مودم داد و بدون هیچ تنظیمی(vci/vpi و DNS )به اینترنت وصل شد؟

Arash_mir
01-08-2009, 00:57
سلام
من یه مودم وایرلس Aztech DSL605EW دارم که پورت DSL واسه وصل شدن به خط ADSL داره. اینترنتم الان از طریق LAN هستش یعنی مستقیم با سیم LAN از سوکت دیواری وصل کردم به لپتاپ. سوالم اینه که می شه از مودم ADSL واسه وصل شدن به شبکه LAN استفاده کردو وایرلسش رو راه انداخت یا نه؟

Sajad2006
01-08-2009, 07:29
دوستان میشه فقط یوزر و پس رو به مودم داد و بدون هیچ تنظیمی(vci/vpi و DNS )به اینترنت وصل شد؟
نه نمیشه دوست عزیز!

samadsam
01-08-2009, 07:52
ببخشید می خواستم ببینم به این دو تا شماره سرویس نمی دی
اینا می گن 4 کد اول شماره تلفن رو وارد کنید 0 هست
؟؟؟؟0721223
؟؟؟؟0722236

Sajad2006
01-08-2009, 08:06
ببخشید می خواستم ببینم به این دو تا شماره سرویس نمی دی
اینا می گن 4 کد اول شماره تلفن رو وارد کنید 0 هست
؟؟؟؟0721223
؟؟؟؟0722236
سوالتون رو اینجا مطرح کنید:

rooholla_86
01-08-2009, 08:51
فقط یک بار لازم داره که تنظیم بشه. اونقدر هم سخت نیست، به چند تا پست قبلی دوستان و بنده مراجعه کنید ، بد نیست.

سلام
من یه مودم وایرلس Aztech DSL605EW دارم که پورت DSL واسه وصل شدن به خط ADSL داره. اینترنتم الان از طریق LAN هستش یعنی مستقیم با سیم LAN از سوکت دیواری وصل کردم به لپتاپ. سوالم اینه که می شه از مودم ADSL واسه وصل شدن به شبکه LAN استفاده کردو وایرلسش رو راه انداخت یا نه؟
با adsl یا بدون اون ، شما میتونید با مودمتون شبکه راه بندازین ، خود مودم به صورت هاب عمل میکنه.
فقط تنظیمات شبکه و home network رو توی کامپیوتر هاتون باید درست کنید.

ksjvk
01-08-2009, 10:04
سلام دوستان
من مودمم asus AM602
از سپنتا سرویس گرفتم
خودمم نصب کردم
یعنی کارشناس نیومد
الان مشکلم اینه که هر 2-3 ساعت یهو سند و رسیو قطع میشه کامل و من مجبورم مودمو خاموش روشن کنم تا درست بشه.
چه کار باید بکنم؟

amir_b16111
01-08-2009, 13:00
سلام.من می خوام یک مودم وایرلس بخرم میشه راهنمایی کنید چه مدلی خوبه؟اگه رنج قیمتشم بدید که خیلی خوب میشه.
یک سوال دیگه هم دارم که مودم از بازار بخرم به صرفه تر یا از خود شرکت ها مثل شاتل صبانت و..؟

DariushGreat
01-08-2009, 13:32
سلام دوستان
من مودمم asus AM602
از سپنتا سرویس گرفتم
خودمم نصب کردم
یعنی کارشناس نیومد
الان مشکلم اینه که هر 2-3 ساعت یهو سند و رسیو قطع میشه کامل و من مجبورم مودمو خاموش روشن کنم تا درست بشه.
چه کار باید بکنم؟

اگر طبق دستور کاری که پشتیبان به شما در پشت تلفن گفته عمل کردی، پس مشکل از سپنتا هست نه از مودم

سلام.من می خوام یک مودم وایرلس بخرم میشه راهنمایی کنید چه مدلی خوبه؟اگه رنج قیمتشم بدید که خیلی خوب میشه.
یک سوال دیگه هم دارم که مودم از بازار بخرم به صرفه تر یا از خود شرکت ها مثل شاتل صبانت و..؟

مودم پیشنهادی Asus AM-604

از بازار بگیر حتما... چون شرکت ها قیمت این چیز ها رو به خون باباشون حساب می کنن!!! :13:

ehsan_old
01-08-2009, 13:38
با adsl یا بدون اون ، شما میتونید با مودمتون شبکه راه بندازین ، خود مودم به صورت هاب عمل میکنه.
فقط تنظیمات شبکه و home network رو توی کامپیوتر هاتون باید درست کنید.

سلام

از کابل کراس استفاده کنیم یا استریت؟

من یه کابل کراس از مودم به یه کامپوتر دیگه وصل کردم و به هم LAN کردم.

سرعت انتقال اطلاعات حدود 9 مگابایت در ثانیه بود. در صورتیکه وقتی دو کامپیوتر رو مستقیم به هم LAN میکنم, با کابل استریت, سرعت حدود 50 تا 60 مگابایت در ثانیه هستش.

برای افزایش سرعت با استفاده از مودم چه کار میشه کرد؟

alizshah
01-08-2009, 14:10
دوستان من به دلایلی مشکلی به وجود اومده و از usp استفاده میکنم که قبلا تو همین جا توضیح دادم ولی به جایی نرسیدم
البته خیلی ها احتمال دادن که از مودم هست
بعضی از تنظیمات مودمم هم غیب شده
مدل مودم من tp-link td-8811 هستش
الان در حال استفاده هستم و چراغ adsl روشنه و چراغ usp چشمک میزنه و همچنین چراغ act اینطور
تا اونجایی که میدونم نباید usp چشمک بزنه
در ضمن قطعی هم دارم که نمیدونم از مودمم هست یا از isp
الان بهتره مودم جدید بخرم یا ... ؟

ssima
01-08-2009, 16:56
با سلام
میشه سرعت اینترنت ADSL رو در سیستم هایی که خط تلفنشون دکت هستش افزایش داد؟
بعضی از این نرم افزار ها مث DSL Speed V4.8 رو دانلود کردم ولی انگار کار نمی کنه! اصلا تاثیری داره؟

ehsan_old
01-08-2009, 17:35
دوستان من به دلایلی مشکلی به وجود اومده و از usp استفاده میکنم که قبلا تو همین جا توضیح دادم ولی به جایی نرسیدم
البته خیلی ها احتمال دادن که از مودم هست
بعضی از تنظیمات مودمم هم غیب شده
مدل مودم من tp-link td-8811 هستش
الان در حال استفاده هستم و چراغ adsl روشنه و چراغ usp چشمک میزنه و همچنین چراغ act اینطور
تا اونجایی که میدونم نباید usp چشمک بزنه
در ضمن قطعی هم دارم که نمیدونم از مودمم هست یا از isp
الان بهتره مودم جدید بخرم یا ... ؟

سلام

بهترين كار اينه كه مودم دوست يا آشنا رو چند ساعت امانت بگيريد و تست كنيد.

تو اين حالت متوجه ميشيد كه مشكل از اينترنت شما يا خط تلفن هست و يا مشكل از مودم.

rasoul2005
01-08-2009, 20:21
سلام
دوستان یه مشکل عجیب برا من پیش اومده و اون اینه که دقیقا چند شبه که شبها چراغ استاتوس دایم قطع و وصل میشد راههای مختلفی رفتم ولی جواب نداده مشکل میتوند از کجا باشد

موفق باشید

rooholla_86
01-08-2009, 22:01
سلام

از کابل کراس استفاده کنیم یا استریت؟

من یه کابل کراس از مودم به یه کامپوتر دیگه وصل کردم و به هم LAN کردم.

سرعت انتقال اطلاعات حدود 9 مگابایت در ثانیه بود. در صورتیکه وقتی دو کامپیوتر رو مستقیم به هم LAN میکنم, با کابل استریت, سرعت حدود 50 تا 60 مگابایت در ثانیه هستش.

برای افزایش سرعت با استفاده از مودم چه کار میشه کرد؟

برای مودم به pc از کابل کراس استفاده نمیکنن ولی نمیدونم اسمس اسمش همینه که شما میگی یا نه.
مدر ضمن من جز کابل کراس نتونستم با لن بین دوتا pc ارتباط برقرار کنم. سرعت 50-60 مگابایت امکان نداره ، چون هارد شما کم میاره ، بهترین هارد هایی که من میشناسم ، نشنیدم سرعتشون از 40 بیشتر شده باشه.
با کابل کراس حد اکثر (طبق استانداردش و نوع کارت لن (10/100 ، 10/100/1000) بستگی داره) شما با 100 Mb یا همون 10 MB اطلاعات منتقل میشه.

من کامپیوترم رو با همون کابل لنی که تو جعبش بود شبکه کردم ( lan & wlan) که کراس نبود اونم.

سلام
دوستان یه مشکل عجیب برا من پیش اومده و اون اینه که دقیقا چند شبه که شبها چراغ استاتوس دایم قطع و وصل میشد راههای مختلفی رفتم ولی جواب نداده مشکل میتوند از کجا باشد

موفق باشید

به نظر من ،به نظر دوستمون ، مودم یک آشنا رو قرض بگیری ببینی اشکال از خطه یا از مودم

rooholla_86
01-08-2009, 22:05
البته یه کاره دیگه هم هست که ببینی مودم ارتباط سالم با pc داره یا نه :
همون ip که وارد میشی به تنظیمات مودم رو اینجور بنویس:
ping your ip -t به جای you Ip آی پی خودت رو وارد کن ببین چی میشه

amir_b16111
01-08-2009, 23:15
مودم های linksys چه طوره؟

amir_b16111
01-08-2009, 23:20
[quote=DariushGreat;4036318]
مودم پیشنهادی Asus AM-604

/quote]
ببخشید که دو تا پست شد.هر کار کردم نقل قول درست کار نکرد.
DariushGreat جان چند تا سوال.اول اینکه وایرلسش تا چه فاصله ای رو ساپورت می کنه؟اگه قیمتشم دارید چه حدودی؟آموزش راه اندازیش هست؟

ehsan_old
01-08-2009, 23:34
برای مودم به pc از کابل کراس استفاده نمیکنن ولی نمیدونم اسمس اسمش همینه که شما میگی یا نه.
مدر ضمن من جز کابل کراس نتونستم با لن بین دوتا pc ارتباط برقرار کنم. سرعت 50-60 مگابایت امکان نداره ، چون هارد شما کم میاره ، بهترین هارد هایی که من میشناسم ، نشنیدم سرعتشون از 40 بیشتر شده باشه.
با کابل کراس حد اکثر (طبق استانداردش و نوع کارت لن (10/100 ، 10/100/1000) بستگی داره) شما با 100 Mb یا همون 10 MB اطلاعات منتقل میشه.

من کامپیوترم رو با همون کابل لنی که تو جعبش بود شبکه کردم ( lan & wlan) که کراس نبود اونم.

سلام

دو نوع كابل هست.
يكي cross over
ديگري straight

فرقشون هم تو اتصالات سيم هاست.

هم با كابل كراس ميشه دو pc رو مستقيم با هم LAN كرد و هم با كابل استريت. منتها تنظيمات شبكه اي اين دو با هم فرق داره.

سرعت هارد خيلي بيشتر از اين ارقام هست.
در مورد هارد خدمتتون عرض كنم هاردهاي 150MB/s ، SATAI (مگابايت در ثانيه) سرعت تبادل اطلاعاتشون هستش و هاردهاي 300MB/s، SATAII (مگابايت در ثانيه) هست كه الان هم چند سالي هست همين نوع هارد در بازار مرسوم شده.

هاردهاي قديمي نسل IDE حداكثر سرعت 133MB/s رو داشتند.

در مورد كارت هاي شبكه كه اشاره كرديد حرف شما كاملاً درسته.
منتها چند سالي هست كه شبکه های Gigabit Ethernet اومده و استانداردش 1000Mb/s هست كه معادل 100MB/s ميشه.

كارت شبكه من هم از اين قسم هست.

و اما نكته اصلي اينجاست كه كابل واسط يا رابط، بسيار نقش حياتي در سرعت تبادل اطلاعات داره. به طوري كه براي شبكه هاي Gigabit Ethernet بايد از كابل CAT5e يا CAT6 كه سرعت 1000Mb/s رو ساپورت ميكنند، استفاده كرد.

من هم از كابل CAT5e (نه CAT5 معمولي) براي LAN دو كامپيوتر استفاده ميكنم.

تازه سرعت بالاي 70MB/s هم به صورت ثابت داشتم. ;)

اون سوال رو از اين جهت پرسيدم گفتم شايد از تنظيمات خاصي استفاده ميكنيد.

موفق باشيد

rasoul2005
02-08-2009, 00:00
به نظر من ،به نظر دوستمون ، مودم یک آشنا رو قرض بگیری ببینی اشکال از خطه یا از مودم

اشکال از خط نیست چون تو پریزای دیگه همیشه ثابته
من تو این موضوع موندم چرا شبا اینطوری میشد

موفق باشید

rooholla_86
02-08-2009, 00:26
دمت گرم.
در مورد سرعتی که پشتیبانی میکنن میدونستم ولی بازم دم شما گرم که تونستی 70MB تبادل اطلاعات داشته باشی.
ولی در مورد استفاده از کابل غیر کراس در شبکه بین دوتا pc نمیدونستم. "مرسی".

Arash_mir
02-08-2009, 12:07
rooholla_86 عزیز گفتی که
فقط تنظیمات شبکه و home network رو توی کامپیوتر هاتون باید درست کنید.[/quote]

می شه بگی که مودم رو باید به لپتاپ وصل کنم یا به ورودیه LAN؟ چون مشکل اینه که اصلا خط تلفنی وجود نداره که مودم رو بشه بهش وصل کرد و منم نتونستم کابلی پیدا کنم که باهاش بتونم lan ورودی رو به مودم وصل کنم
کلا راهنمایی بیشتر نیاز دارم

Pc.34
02-08-2009, 14:07
با سلام

من از عصر انتقال داده ها سرویس دارم ، می خاستم بپرسم به نظر شما این تنظیمات کارت شبکه بنده درسته ؟!

الان اون alternate DNS و preferred DNS چی باید باشه ایا درسته ؟!

از دوستان اگه تنظیمات همشون رو دقیق یکی بیاد بگه ممنون میشم ، میخام ببینم درسته یا نه ...

ایا به جای اون DNS که 4.2.2.4 هست چیزه دیگه ای می تونم بنویسم ؟!

ممنون و تشکر

saeidsmxo
02-08-2009, 18:55
سلام دوستان...
مودمهاي ZYXEL كه شركت شاتل ارائه ميكنه خوبه؟
نميدونم متاسفانه يا خوشبختانه خريد اين مودم خوب بوده يا نه!
ولي به هر حال يكي گرفتم. مشگلم اينه كه تو ويندوز 7 جوابگو نيست.
كسي درايور يا راهي براي حل اين مشگل داره؟
با تشكر!!

ehsan_old
02-08-2009, 19:54
سلام دوستان...
مودمهاي ZYXEL كه شركت شاتل ارائه ميكنه خوبه؟
نميدونم متاسفانه يا خوشبختانه خريد اين مودم خوب بوده يا نه!
ولي به هر حال يكي گرفتم. مشگلم اينه كه تو ويندوز 7 جوابگو نيست.
كسي درايور يا راهي براي حل اين مشگل داره؟
با تشكر!!

من همين مودم رو دارم.

رو يه كامپيوتر ويندوز XP دارم و رو يه كامپيوتر ديگه سون كه هردو هم دارن به خوبي كار ميكنن

nvb007
02-08-2009, 19:55
من مودم Comtrend دارم كه بعد از حدود 2 سال ، ديگه جواب نميده . البته به ظاهر مشكلي نداره ، اما وقتي بردم isp بهم گفت باد مودمت رو عوض كني .
گفت مودم Advance بگير كه با سيستم هاي ما سازگاري بهتري داره ، كه ميدونم چرند ميگه .
توي نت گشتم ، همچين ماركي پيدا نكردم . فكر ميكنم چون خودش داره ، ميگه اين مارك رو بگيرم كه قيمتش در حدود 60 تومنه.

يكي از دوستام ، 5-6 ماه پيش از همين isp مودم تيونت گرفت كه زياد راضي نيست ازش .

خلاصه ، به نظر شما من چي بگيرم كه گارانتي معتبر و قيمت مناسبي داشته باشه و كارايي اون هم خوب باشه .
براي مصرف خونگي ، اگه 2 تا پورت خروجي كه بشه 2 تا كامپيوتر بهش وصل كرد ، رو هم داشته باشه ، عالي ميشه

من الان 10 روز كه اينترنت ندارم. دارم از خماري ميميرم :D

vanish
02-08-2009, 21:26
سلام دوستان
از وقتی که مودم رو وصل کردم و به شبکه وصل شدم یه پیغامی میاد که ip شما با یه سیستم دیگه روی شبکه تداخل داره
چیکار کنم؟

Pc.34
02-08-2009, 21:38
با سلام

من از عصر انتقال داده ها سرویس دارم ، می خاستم بپرسم به نظر شما این تنظیمات کارت شبکه بنده درسته ؟!

از دوستان اگه تنظیمات همشون رو دقیق یکی بیاد بگه ممنون میشم ، میخام ببینم درسته یا نه ...

ممنون و تشکر

از دوستان کسی هست بدونه این تنظیمات درسته یا نه ؟!

saeidsmxo
02-08-2009, 21:39
من همين مودم رو دارم.

رو يه كامپيوتر ويندوز XP دارم و رو يه كامپيوتر ديگه سون كه هردو هم دارن به خوبي كار ميكنن
سلام دوست عزيز.
قبلا" تشكر از پاسخ شما...
يعني اين مودم رو با USB به 7 وصل كردين؟؟!(اگه اينطور باشه كه خيلي خوشحالم كردي!:20:)
نميخوام اترنت باشه.

rasoul2005
02-08-2009, 22:30
اشکال از خط نیست چون تو پریزای دیگه همیشه ثابته
من تو این موضوع موندم چرا شبا اینطوری میشد

موفق باشید

دوستان من از سیم برق بجای سیم تلفن برای وصل کردن به مودم استفاده کردم میتوند عیب از اون باشد

موفق باشید

Mahyarrrrr
02-08-2009, 23:05
سلام دوستان
من 5 شنبه یه مودم AM602 خریدم 43000 تومن
اینو گفتم شاید به درد برخی دوستان بخوره
توصیه میکنم دنبالش توی مرکز ایرانیان (میدان ولیعصر) نرید چون گرون میدن
اون روز توی مرکز ایران هم (خ ولیعصر-بالاتر از طالقانی) نبود. البته یکی از مغازه دار ها گفت که شنبه قصد داره بیاره. می گفت تا قبل از تموم کردن 40 تومن میفروخته و الان دیگه کمیاب و حتی نایاب شده، که به همین دلیل مغازه دار های ایرانیان که انگار احتکار کرده بودن الان با 48 تومن یا 46 میدن.
من توی بازار رضا خریدم
در ضمن یکی دیگه از مغازه دار های مرکز ایران میگفت که قیمتش قراره تا یکماهه آتی بیاد پایین.
من تک و توک AM604 (وایرلس) رو هم قیمت گرفتم. قیمتها از 86 بود تا 93.

DariushGreat
02-08-2009, 23:28
سلام دوستان
من 5 شنبه یه مودم AM602 خریدم 43000 تومن
اینو گفتم شاید به درد برخی دوستان بخوره
توصیه میکنم دنبالش توی مرکز ایرانیان (میدان ولیعصر) نرید چون گرون میدن
اون روز توی مرکز ایران هم (خ ولیعصر-بالاتر از طالقانی) نبود. البته یکی از مغازه دار ها گفت که شنبه قصد داره بیاره. می گفت تا قبل از تموم کردن 40 تومن میفروخته و الان دیگه کمیاب و حتی نایاب شده، که به همین دلیل مغازه دار های ایرانیان که انگار احتکار کرده بودن الان با 48 تومن یا 46 میدن.
من توی بازار رضا خریدم
در ضمن یکی دیگه از مغازه دار های مرکز ایران میگفت که قیمتش قراره تا یکماهه آتی بیاد پایین.
من تک و توک AM604 (وایرلس) رو هم قیمت گرفتم. قیمتها از 86 بود تا 93.

مبارکت باشه انشالله
والا ما که نفهمیدیم بالاخره رفتی پاساژ ایران یا ایرانیان...!!! :14:

نمی دونم کدوم شیر پاک خورده ای توی همین فاروم و فکر کنم توی همین تاپیک بهم گفت که مرکز ایرانیان یکی از مضخرف ترین مراکز در جهانه! معلوم نیست توش موبایل می فروشن، یا لپتاپ، یا عطر، یا لوازم آرایش، یا لباس؟!!!! :13: هر کی که بود دستش درد نکنه. خداییش راست گفته بود...!!!

شما مودم رو یه نموره گرون گرفتی. من خودم از مرکز ایران که همون پاساژ ایران معروف هست خریدم. از طبقه دوم و از یکی از عمده فروش های Asus گرفتم 40 تومن اون هم با گارانتی دالای کامپیوتر. اونجا اصلا مرکز کامپیوتره... و ظاهرا توی بیشتر چیزهاش از بازار رضا ارزون تره...

بازهم می گم. مبارکت باشه :11: انشالله همیشه به خوشی

rooholla_86
03-08-2009, 07:43
می شه بگی که مودم رو باید به لپتاپ وصل کنم یا به ورودیه LAN؟ چون مشکل اینه که اصلا خط تلفنی وجود نداره که مودم رو بشه بهش وصل کرد و منم نتونستم کابلی پیدا کنم که باهاش بتونم lan ورودی رو به مودم وصل کنم
کلا راهنمایی بیشتر نیاز دارم[/quote]
مودم شما اگه وایرلس داره ، با لپ تاب بهش کانکت بشو (wlan) بعد بقیه سیستم ها رو با لن به مودم وصل کن.

تنطیمات ip و dns رو هم اوتوماتیک بزار که خود مودم تنظیم کنه. ببین چی میشه.

با سلام

ممنون و تشکر

از دوستان کسی هست بدونه این تنظیمات درسته یا نه ؟!

اگه این کار نمیکنه ، ip رو اینجوری بنویس 192.168.0.5 البته آخری هر چیزی میتونی بزاری (5 رو میگم).
dns هم همین باشه .
default geteway رو هم باید باpc ای که بهش lan شدی ،یکی بزاری "برای دست رسی به اینترنت".

Fate2646
03-08-2009, 15:14
من به تازگی میخوام adsl بگیرم در مورد مودمم اطلاعاتم کمه میخواستم یه مودم بهم معرفی کنید
تعداد پورت بالا نمیخوام فقط برای لپ تابم و خود کامپیوترم

Sajad2006
03-08-2009, 15:28
من به تازگی میخوام adsl بگیرم در مورد مودمم اطلاعاتم کمه میخواستم یه مودم بهم معرفی کنید
تعداد پورت بالا نمیخوام فقط برای لپ تابم و خود کامپیوترم
Asus Am 602 خوبه!
قیمت 41 تومن!
یه پورت USB و یه پورت شبکه داره!

wichidika
03-08-2009, 15:56
مدير اين بخش كيه؟ كار فوري دارم

Sajad2006
03-08-2009, 16:06
مدير اين بخش كيه؟ كار فوري دارم
ایشون هستند:

arya_7
03-08-2009, 19:08
من IP Valid گرفتم خواستم ببینم چه طوری میشه در مودم ست کرد ؟
مدل مودم fastlink(adsl2/2+router) و من pppoe ساختم ولی جای برای وارد کردن ip نداشت :-؟؟ :31:
اگه امکانش هست راهنمایی کنین ممنونم :20:

aghamajid1369
03-08-2009, 19:36
سلام دوستان.
من 1 چند وقته 1 مشکل خیلی مسخره با مودم پیدا کردم.
مودم من Micronet هست.
اصلا با Lan مشکل داره.
وقتی به کامپیوترم وصلش میکنم اول که 10 دقیقه طول میکشه تا کامپیوترم بشناستش.
بعدش هم که شناختش سرعتش پایینه.
سرعت اینترنت میشه bite/sec .
ولی با USB که وصلش میکنم سرعتش خوبه. ولی مشکلم اینه که درایور usb برای ویستاش اصلا گیر نمیاد.
حتی تو سایت مسخره خودش.
2 نفر هم از شرکت پارس آنلاین اومدن اونا هم با لن مشکل داشتن. بعد از 10 دقیقه لپتاپشون لن رو شناخت ولی سرعتش خوب بود.
مثل کامپیوتر من نبود.
بردمش نمایندگی رفت چکش کرد درست بود همه چیزش.
حالا دیگه نمیدونم چیکار کنم.
اگه کسی چیزی به فکرش میرسه لطفا راهنمایی کنه.
موفق باشید.

vanish
03-08-2009, 20:19
دوستان اکانت 512 باید بدون دانلود منجر با سرعت 50-60 دانلود کنه؟یا این سرعت فقط با دانلود منجر بدست میاد؟

rooholla_86
03-08-2009, 20:28
دوستان اکانت 512 باید بدون دانلود منجر با سرعت 50-60 دانلود کنه؟یا این سرعت فقط با دانلود منجر بدست میاد؟
سرعت اینترنت شما حدودا 65 کیلو بایت میشه ولی بسته به isp و user هایی که با شما از net استفاده میکنن ،کم و زیاد میشه.

سلام دوستان.
من 1 چند وقته 1 مشکل خیلی مسخره با مودم پیدا کردم.
مودم من Micronet هست.
اصلا با Lan مشکل داره.
وقتی به کامپیوترم وصلش میکنم اول که 10 دقیقه طول میکشه تا کامپیوترم بشناستش.
بعدش هم که شناختش سرعتش پایینه.
سرعت اینترنت میشه bite/sec .
ولی با USB که وصلش میکنم سرعتش خوبه. ولی مشکلم اینه که درایور usb برای ویستاش اصلا گیر نمیاد.
حتی تو سایت مسخره خودش.
2 نفر هم از شرکت پارس آنلاین اومدن اونا هم با لن مشکل داشتن. بعد از 10 دقیقه لپتاپشون لن رو شناخت ولی سرعتش خوب بود.
مثل کامپیوتر من نبود.
بردمش نمایندگی رفت چکش کرد درست بود همه چیزش.
حالا دیگه نمیدونم چیکار کنم.
اگه کسی چیزی به فکرش میرسه لطفا راهنمایی کنه.
موفق باشید.
اون مدت زمانی که طول میکشه یعنی 10 ثانیه طبیعیه، چون انتخاب ip به صورت اتوماتیک انجام میشه ،تا pcیه ip مناسب پیدا کنه ، یه مقدار طول میکشه.که شما میتونی تنظیم ip رو دستی وارد کنی که 1 ثانیه طول بکشه (توصیه نمیشه).
برای سرعت هم باید ببینی مودم با pc باکابل lan با چه سرعتی connect شده. که ببینی اشکال از چیه.
موفق باشی

Sajad2006
03-08-2009, 20:34
ببین کار دانلود منیجر اینه که از تمام سرعت استفاده کنه و سرعتو ثابت نگه داره بدون دانلود منیجر سرعت یه ذره کم تر میشه و نوساناتش زیاد!

vanish
03-08-2009, 20:43
ببین کار دانلود منیجر اینه که از تمام سرعت استفاده کنه و سرعتو ثابت نگه داره بدون دانلود منیجر سرعت یه ذره کم تر میشه و نوساناتش زیاد!
آخه مال من بدون دانلود منجر میره رو30-40 ولی با دانلود منجر روی52-53 هستش
اگه کنده با شرکت تماس بگیرم؟

Sajad2006
03-08-2009, 20:57
آخه مال من بدون دانلود منجر میره رو30-40 ولی با دانلود منجر روی52-53 هستش
اگه کنده با شرکت تماس بگیرم؟
کمه 512 استانداردش 64 هست و با دنگ و فنگاش دیگه 60 باید باشه حتما!

rooholla_86
03-08-2009, 20:57
ولی من سرعت 128 تم ،با دانلود منیجر ،بیشتر از این حرفا میشه ( به نسبت شما)
من تا 40-50 هم دانلود میکردم .
اشتراکم رو هم از صبانت گرفتم

Sajad2006
03-08-2009, 21:15
صبا نت و چنتا شرکت دیگه اینجوریه!
اینا سوتیه ISP هست!

rooholla_86
03-08-2009, 21:23
صبا تو ایام شهات و ولادت ، شیرش رو باز میکنه ، اینو دوستم که چند ساله داره استفاده میکنه گفت.
ولی چون اینترنت share میشه بین چند نفر ، به نفراتی که بهت میوفتن خیلی بستگی داره.
اینم هست که isp از دستش در میره ولی کمتر اتفاق میوفته ، اینا زرنگ تر از این حرفان.

mehdi_08
03-08-2009, 22:11
سلام
یه مشکل برام پیش اومده موقعی که برا اولین با می خوام مودم رو کانفیگ کنم می تونم راورد تنظیمات بشم اما
بعد از اون دیگه وارد تنظیمات نمی شه هر چی 192.168.1.1 رو می زنم نمیره که نمیره یکی این یکی دیگه هم
من اومدم dns رو شبیه این پست دوستمون تنظیم کردم
اما موقع وارد کردن ip مودم وارد تنظیمات مودم tp-link می شه در حالی که من مودم دی-لینک دارم اینم عکسش
نمی دنم فکر کنم وارد تنظیمات مودم شرکت شدم:18::18::18::18::18::31::31::46::21:(چشم )
حالا چیکار کنم که وارد تنظیمات مودم خودم بشم

vanish
03-08-2009, 23:13
سلام
یه مشکل برام پیش اومده موقعی که برا اوالین با می خوام مودم رو کانفیگ کنم می تونم راورد تنظیمات بشم اما
بعد از اون دیگه وارد تنظیمات نمی شه هر چی 192.168.1.1 رو می زنم نمیره که نمیره یکی این یکی دیگه هم
من اومدم dns رو شبیه این پست دوستمون تنظیم کردم
اما موقع وارد کردن ip مودم وارد تنظیمات مودم tp-link می شه در حالی که من مودم دی-لینک دارم اینم عکسش
نمی دنم فکر کنم وارد تنظیمات مودم شرکت شدم:18::18::18::18::18::31::31::46::21:(چمش )
حالا چیکار کنم که وارد تنظیمات مودم خودم بشم
مهدی منم دقیقا همین مشکل رو دارم
در حالی که من تی پی لینک دارم ولی دی لینک نشون میده!!!تازه اونم اگه باز بشه که نمیشه

DariushGreat
03-08-2009, 23:15

صبا نت و چنتا شرکت دیگه اینجوریه!
اینا سوتیه ISP هست!

این ها سوتی صبانت نیست. طبق گفته خودشون ازونجایی که دولت محدودیت در ارایه سرعت برای همه شرکت ها گذاشته، این شرکت ها اکانت هاشون رو بصورت اسمی به مشتریانشون می دن. یعنی مثلا صبانت به ظاهر 128 می ده، ولی در اصل یه چیزی توی مایه های 512 هست.

تازه بمونه که چقدر سرمون هم منت می گذارن:27:

DariushGreat
03-08-2009, 23:19
دوستان یه اتفاق عجیب افتاده...! :blink:

امروز همه چیز خوب بود، تا این که خواستیم یه شماره بگیریم؛ تلفن یه جیغ کشید و قطع شد. جوری که نه بوق آزاد داشت و نه می شد شماره گرفت. بعد دو ساعت درست شد. یکی از دوستام می گفت هرچی می خواستم شمارتون رو بگیرم یه بوق بوق تند و عجیب میزد... دوباره برای بعد از ظهر همین اتفاق افتاد و تا الان هم قطعه... حالب تر از همه این که اینترنتم وصله و سرعتم خوب!!!!!!!!!!!! :18:

با همه پریز ها هم امتحان کردم. قطع قطع هست. قبضمون رو هم سر موقع پرداخت کردیم... پس مشکل کجاس؟؟؟؟؟؟؟ :blink:

Mahyarrrrr
04-08-2009, 00:08
مبارکت باشه انشالله
والا ما که نفهمیدیم بالاخره رفتی پاساژ ایران یا ایرانیان...!!! :14:

نمی دونم کدوم شیر پاک خورده ای توی همین فاروم و فکر کنم توی همین تاپیک بهم گفت که مرکز ایرانیان یکی از مضخرف ترین مراکز در جهانه! معلوم نیست توش موبایل می فروشن، یا لپتاپ، یا عطر، یا لوازم آرایش، یا لباس؟!!!! :13: هر کی که بود دستش درد نکنه. خداییش راست گفته بود...!!!

شما مودم رو یه نموره گرون گرفتی. من خودم از مرکز ایران که همون پاساژ ایران معروف هست خریدم. از طبقه دوم و از یکی از عمده فروش های Asus گرفتم 40 تومن اون هم با گارانتی دالای کامپیوتر. اونجا اصلا مرکز کامپیوتره... و ظاهرا توی بیشتر چیزهاش از بازار رضا ارزون تره...

مرسی. لطف داری
واضحه که دوباره بخون. من هر 3 تا رو رفتم.
اول رفتم پاساژ ایران، اونجا قحطیه AM602 بود، اون مغازه ای رو که میگی رو هم رفتم نداشت.
بعدش رفتم ایرانیان(همون که میدون ولیعصره و خیلی شیر تو شیره)
بعد رفتم رضا، از اونجایی که چند تا از مغازه دار ها تو پاساژ ایران بهم گفتن که فعلا دیگه تولید نمیشه و نایابه و معلوم نیست کی گیرت بیاد و حتی تا 43-44 هم گیر آوردی بخر، منم راهم دوره، هم حالش و هم وقتش نبود که دوباره برم اونورا، دیگه گفتم شرشو بکنم. حالا با این 3 تومن نه من فقیر میشم، نه یارو پولدار.
کرایه ماشین رفت و برگشت من حدود 2000 تومن میشه!

kiwi
04-08-2009, 08:47
دوستان سلام
من تازه ميخوام DSL بگيرم.يه سوال برام پيشاومده
من شنيدم كه مدم هاي +ADSL2 ميتونن به شبكه هايي كه ADSL معمولي ميدن هم وصل بشن اين درسته؟؟؟؟
يعني من اگه اول از شاتل سرويس بگيرم(مدم و شبكه) بعد حال نكردم برم داتك بگيرم(شبكه) نبايد مدم رو عوض كنم ولي برعكس اگه اول برم داتك مدم بگيرم رو شاتل كار نميكه ؟؟؟؟؟؟
حالا اين درسته يا نه؟؟؟؟

rooholla_86
04-08-2009, 09:14

امروز همه چیز خوب بود، تا این که خواستیم یه شماره بگیریم؛ تلفن یه جیغ کشید و قطع شد. جوری که نه بوق آزاد داشت و نه می شد شماره گرفت. بعد دو ساعت درست شد. یکی از دوستام می گفت هرچی می خواستم شمارتون رو بگیرم یه بوق بوق تند و عجیب میزد... دوباره برای بعد از ظهر همین اتفاق افتاد و تا الان هم قطعه... حالب تر از همه این که اینترنتم وصله و سرعتم خوب!!!!!!!!!!!! :18:

با همه پریز ها هم امتحان کردم. قطع قطع هست. قبضمون رو هم سر موقع پرداخت کردیم... پس مشکل کجاس؟؟؟؟؟؟؟ :blink:

به خاطر پست قبلیته ،حرف 30 یاسی زدی تلفنتون رو قطع کزدن:27:
:11:

دوستان سلام
من تازه ميخوام DSL بگيرم.يه سوال برام پيشاومده
من شنيدم كه مدم هاي +ADSL2 ميتونن به شبكه هايي كه ADSL معمولي ميدن هم وصل بشن اين درسته؟؟؟؟
يعني من اگه اول از شاتل سرويس بگيرم(مدم و شبكه) بعد حال نكردم برم داتك بگيرم(شبكه) نبايد مدم رو عوض كنم ولي برعكس اگه اول برم داتك مدم بگيرم رو شاتل كار نميكه ؟؟؟؟؟؟
حالا اين درسته يا نه؟؟؟؟
در هر دو صورت فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ولی شما اگه سعی کنی مودمت رو خودت بگیری ،فکر کنم فردا روزی کمتر پشیمون بشی .

rooholla_86
04-08-2009, 09:59
مهدی منم دقیقا همین مشکل رو دارم
در حالی که من تی پی لینک دارم ولی دی لینک نشون میده!!!تازه اونم اگه باز بشه که نمیشه
:18:
پناه بر خدا.
یعنی چی؟

یه راهی ، شما مودم رو از همه چی جداکن ،فقط به pc وصل باشه ، اون موقع ip رو بزن وارد تنظیمات بشو ببین چی میشه .
شاید شما وارد یه مودم دیگه میشی. چون نمیشه که همچی بشه :18:

kiwi
04-08-2009, 15:58
در هر دو صورت فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ولی شما اگه سعی کنی مودمت رو خودت بگیری ،فکر کنم فردا روزی کمتر پشیمون بشی .
حلا مدم چي خوبه؟؟؟؟

jamy_khoshtip
04-08-2009, 16:03
من الا از usb دی لینک استفاده می کنم .

من شاید کلا به کامپیوترم 24 ساعت استراخت داده باشم در ماه - همش روشنه - 3 ماهه دارمش

Sajad2006
04-08-2009, 18:04
حلا مدم چي خوبه؟؟؟؟
ََASUS AM 602 با قیمت 41 !

vanish
04-08-2009, 18:25
ASUS AM 602 با قیمت 41 !
میشه بگین ایسوس چه برتری نسیت به بقیه داره؟

jamy_khoshtip
04-08-2009, 18:28
به نظر من تو ایران هیچ چیز !!!! حالا شما چه دی لینک usb بگیری چه lan asuse و .....

توی ایران با این وضع adsl هیچ فرقی نمی کنه

jahanifara
04-08-2009, 19:00
سلام خیلی جالبه من به اینترنت وصل شدم و چراغ adsl روشن شده ولی چراغ اینترنت خاموشه!
کسی میدونه دلیلش چیه؟

vanish
04-08-2009, 19:12
به نظر من تو ایران هیچ چیز !!!! حالا شما چه دی لینک usb بگیری چه lan asuse و .....

منم همینو میگم
به نظر من 41$ برای مودم زیاده
وقتی با 30$ میتونی تی پی لینک بخری
تی پی لینک هیچ مشکلی نداره

Sajad2006
04-08-2009, 19:35
مودم خوبیه و همه ازش راضی هستند!
و ISP ها الکی بهش گیر نمیدن!
و از نظر قیمت هم متوسط هست!

vanish
04-08-2009, 20:02
دقیقا تمام این مواردی که گفتی تی پی لینک داره و ارزونتر هم هست

behzad.mk
04-08-2009, 20:26
نه ASUS بهنره گیر ندید دیگه بهتره...

rooholla_86
04-08-2009, 21:12
سلام خیلی جالبه من به اینترنت وصل شدم و چراغ adsl روشن شده ولی چراغ اینترنت خاموشه!
کسی میدونه دلیلش چیه؟
من تا جایی که میدونم ،یا شما با کانکشنت به اینترنت وصل نشدی، یا اینکه تو تنظیمات مودم user &pass رو اشتباه وارد کردی ،یا اینکه $ ته کشیده.

یه موقع بحث سر قیمته ، یه موقع هم سر کیفیت .
عموم level one داشت، من میدونم ،تو اون شرایطی که اون مودم زیست میکرد، جانوری توانایی زیستن نداشت. صدای مودمه هم تو این چند سال در نیومد ، فقط یه آخ کوچولو گفت.
به همین دلیل من هم level one گرفتم.
قیمت حدودا 45 تومنه .با 5 سال گارانتی (2سال تعویض و 3سال تعمیر)

بعدشم من تو این مدت زندگی به این نتیجه رسیدم که هیچ کس دلش به حال ما نسوخته که بیاد جنس خوبش رو ارزونتر بده ، برا همین با یه حساب سر انگشتی به این نتیجه رسیدم که 10 هزار تومن بیشتر بدم ،بهتره از این که اگه مودمم سوخت 80 هزار تومن داده باشم ( 45+35 =80 ).

kiwi
04-08-2009, 22:11
آقا حالا يه 10 تومن بالا پايين چيزي نيست
من ميخوام 1 مدم سگجون باشه و 2 +ADSL2 رو ساپورت كنه

Sajad2006
04-08-2009, 22:26
خب همون Asus Am 602 از همه بهتره!

vanish
04-08-2009, 22:40
بعدشم من تو این مدت زندگی به این نتیجه رسیدم که هیچ کس دلش به حال ما نسوخته که بیاد جنس خوبش رو ارزونتر بده ، برا همین با یه حساب سر انگشتی به این نتیجه رسیدم که 10 هزار تومن بیشتر بدم ،بهتره از این که اگه مودمم سوخت 80 هزار تومن داده باشم ( 45+35 =80 ).
به نظر من پول اضافه ای که ایسوس میگیره فقط بخاطر اسمشه!!!

من تا حالا کسی رو ندیدم که از تی پی لینک ناراضی باشه
من خوذم مدل 8811 رو دارم

DariushGreat
05-08-2009, 00:16
دوستان... اینترنت ایران که همیشه در همین اوضاع باقی نمی مونه...

بالاخره روزی می رسه که مخابرات مجبور می شه دو دستی پورت های اینترنت 12 مگابیت به بالا رو به شرکت ها بده که اون ها هم با قیمت های بسیار به صرفه به مردم بدن... :5:

ali_ensam
05-08-2009, 00:27
سلام دوستان ! چه کسی‌ میدونه که من چه جوری می‌تونم برای سیستم Router قفل ( کد) بذارم برای امنیت ، تا کسی دیگری بدون اجازهٔ من نتونه از سیستم Wirless من استفاده کنه ؟
این هم مدلش هست =Belkin

kiwi
05-08-2009, 07:26
خب همون Asus Am 602 از همه بهتره!

چنده؟؟؟؟؟
چه مقدار گارانتي داره؟؟؟؟
چه قيافه ايه؟؟؟؟
ممنون!!!

من تا حالا کسی رو ندیدم که از تی پی لینک ناراضی باشه
من خوذم مدل 8811 رو دارم

چنده؟؟؟؟؟
چه مقدار گارانتي داره؟؟؟؟
چه قيافه ايه؟؟؟؟
ممنون!!!

به همین دلیل من هم level one گرفتم.
قیمت حدودا 45 تومنه .با 5 سال گارانتی (2سال تعویض و 3سال تعمیر)

ايني كه گفتي دقيقا چيه؟؟؟

Sajad2006
05-08-2009, 07:51
معرفی مودم ASUS AM602
عکس:

T1.413 Issue 2, G.dmt, and G.lite compliant
Supports full range of ADSL standards
ADSL2/2+, RE-ADSL Support
Compatible with all major DSLAMs
F5 OAM Loopback/Send and Receive
Multiple PVC up to 8 support
USB Plug-and-Play installation
Annex A, and Annex B support

مودم AM602 در حال حاضر یکی از پر طرفدار ترین مودم های ADSL در بازار سخت افزار میباشد این مودم به علت ساپورت تمام رنج های استاندار ADSL جز محبوب ترین نوع مودم های ADSL میباشد.
مودم AM602 با قابلیت بهره گیری از ویژگی ADSL2 و استاندارد های G.dmt و G.lite و همچنین دارا بودن پورت USB و یک پورت LAN برای کار در محیط های خانگی و شبکه طراحی شده است.
برخی از ویژگی های این مودم به شرح زیر میباشد:
بهره گیری از اترنت 10/100 برمبنای Base-T
دارا بودن پورت USB و LAN
بهترین کارکرد در دمای 0°C ~ 50°C
حداکثر دمای قابل تحمل : -40°C ~ 70°C
کارکرد در محیط های با رطوبت 5% ~ 95%

تهیه و تنظیم : Ship Storm (حامد)

jahanifara
05-08-2009, 07:53
من تا جایی که میدونم ،یا شما با کانکشنت به اینترنت وصل نشدی، یا اینکه تو تنظیمات مودم user &pass رو اشتباه وارد کردی ،یا اینکه $ ته کشیده.

با تشکر
ولی مودم من روی bridge تنظیم شده بنابراین user و pass نمیخواد ولی بجاش بهم ip دادن مخصوص خودم
حالا چجوری میشه قضیه؟

rooholla_86
05-08-2009, 09:13
مال من اینه :
ولی اینی که میگم اینه:

اینم امکاناتش:

High speed Internet access with ADSL2/2+; backward compatible to ADSL
Integrated with USB and 10/100M LAN Interface
SOHO Firewall Security with DoS Prevention
Dynamic Domain Name System (DDNS)
Support Virtual Private Network (---) pass-through
Ideal for home and SOHO users

اگه دقت کرده باشی ،فایروال هم دارن جفتشون

با تشکر
ولی مودم من روی bridge تنظیم شده بنابراین user و pass نمیخواد ولی بجاش بهم ip دادن مخصوص خودم
حالا چجوری میشه قضیه؟

Ip بهت دادن؟ یعنی vp n گرفتی؟ این سرویس هزینش زیاده ها.اشتباه نمیکنی؟
من نمیدونم اینو چجوری تنظیم میکنن.

ولی اگه چراغadsl ثابت باشه ولی net نداشته باشی، یعنی تو کانکت شدن به نت مشکل داری، user pass شما مشکل داره (احتمالا). با کانکشن نمیتونی کانکت بشی به نت یا نه؟

mpeg
05-08-2009, 09:50
دوستان الان تا 50 تومان مودم adsl چی خوبه بگیرم

vanish
05-08-2009, 11:24
Tp-link 8811

Access a high-speed DSL Internet connection
Up to 24Mbps downstream speed
Supports Annex M, which can double upstream data rates
Connect your computer using Ethernet or USB
Built-in DHCP server
Administer and Upgrade the Router Remotely over the Internet
Easily configure the router with the attached utility

این مدل یک پورت lan و یک usb داره که تهران فکر کنم 29$ پیدا بشه

البته مدل 8610 هم هست که فقط پورت lan داره این مدل 5-6 تومن از 8811 ارزونتره

zed2
05-08-2009, 12:27

منم همینو میگم
به نظر من 41$ برای مودم زیاده
وقتی با 30$ میتونی تی پی لینک بخری
تی پی لینک هیچ مشکلی نداره

نه ASUS بهنره گیر ندید دیگه بهتره...

تو ایران چون asus بین کاربرها و مغازه دار ها بخاطر اشنایی با تنظیماتش بیشتر جا افتاده ( بقولی میشه گفت مثل پیکان در بخش مودم های adsl است )ولی اگر کاربرها یکم با تنظیمات و اشنایی با فناوری مدل ها و مارک های دیگر داشته باشن بقیه مارک ها هم قابلیت های خودشون رو می تونن به خوبی نشون بدن .

سلام دوستان ! چه کسی‌ میدونه که من چه جوری می‌تونم برای سیستم Router قفل ( کد) بذارم برای امنیت ، تا کسی دیگری بدون اجازهٔ من نتونه از سیستم Wirless من استفاده کنه ؟
این هم مدلش هست =Belkin

مارک و مدل مودمت چیه برای تنظیمات امنیتی شبکه بیسیم باید دفتر چه رهنماش رو بخونی چون تنظیمات هر مدل با دیگری فرق داره ( در کل پایه امنیت همشون یکیه)

mpeg
05-08-2009, 22:09
دوستان الان تا 50 تومان مودم adsl چی خوبه بگیرم
دوستان کسی حواب ما رو نمیده

ahriman323
05-08-2009, 22:19

به نظر من asus am602 بگیر که مودم خوبی هست و به قول دوستمان پیکانه:31::27:
بپرس از isp که مشکلی نداشته باشه باهاش!

hacker2007
06-08-2009, 01:27
سلام
آدرس یه جایی که مودم asus 602رو دارند رو بهم بدید البته تو مشهد

ممنون

rooholla_86
06-08-2009, 06:49
5-6 تا پست پشت سر هم ، قبل از پست شما و یک پست بعد یکیه شما ،به این موضوع پرداختن

DariushGreat
06-08-2009, 09:28

دوستان تا الان می شه سه روز که تلفن نداریم!!! :blink: روز اول قطعی من اینترنت داشتم، اما دیروز اینترنتم هم پرید و روی گوشی بی سیم پیام Check Tell Line اومد :41:. اما جالب اینه که امروز اون پیام رفته و اینترنتم دوباره وصل شده!!! :18:

از 17 اومدن می گن که مشکل از سیم کشی داخلیه! آخه اگه مشکل از سیم کشی باشه خوب من الان نباس اینترنت داشته باشم که! :13: کسی می تونه کمکم کنه؟؟؟؟

Amirmisagh
06-08-2009, 10:38
این تأیید مدیریت پستها هم دردسری شده.
لطفاً پاک شود.

rooholla_86
06-08-2009, 10:50
adsl نداری یا net ؟
طبق قوانینی که خودشون گذاشتن، موقعی که تلفن قطع باشه ، اینترنت adsl باید وصل باشه. فکر کنم اونا هم رو همین قضیه گفتن اشکال از خودتونه:27::31:

ولی با امور مشترکین منطقه خودتون تماس بگیر ، ببین چی میگن.
ما خطمون بدهی داشت ،برا همین یه هفته ای طول کشید تا بنده خدا قبض رو پرداخت کنه، ولی من کماکان adsl وصل بود.

sinaset
06-08-2009, 11:07
سلام دوستان
ببخشید من قصد ران اندازی adsl دارم
چندتا سوال مهم داشتم
اول اینکه قرار یک خط تلفن بگیریم فقط برای اینترنت .....
سوالات من اینکه
من شنیدم این نفری که از شرکت مخابرات میاید تلفن رو وصل می کنه سیم تلفن رو تا دم در میار و باقیش رو باید خودت انجام بدی
حالا سوال من اینکه باقی اون سیم تلفن رو باید به چه شکل بکشم تا از سرعت اینرنتم کم نشه ( با توجه به اینکه سیم که مخابرات دم در خونت میکشه و دو سر سیم لوخت هست )؟؟؟؟؟؟؟
دوم با توجه به اینکه من می خوام فقط فقط برای اینترنت استفاده کنم ایا باید برای اینکه سرعتم کم نشه و اختلال ایجاد نشه از دستگاه اسپلیتر استفاده کنم؟
دوستان نحو سیم کشی رو بگن ممنون می شم
با تشکر

Ezmir
06-08-2009, 12:03
سلام
ممنون میشم کمکم کنین.
چراغ adsl مودمم می پره چی کار کنم؟
با مودم های دیگه تست کردم اینطوری نمیشه.
بچه ها پاک اعصابم ریخته بهم. یعنی باید یه مودم دیگه بگیرم؟
مودمم aztech . حدود 1 سال باهاش کار کردم هیچ مشکلی نداشت نمی دونم چطوری این بلا سرش اومد!

rooholla_86
06-08-2009, 12:05
سلام دوستان
ببخشید من قصد ران اندازی adsl دارم
چندتا سوال مهم داشتم
اول اینکه قرار یک خط تلفن بگیریم فقط برای اینترنت .....
سوالات من اینکه
من شنیدم این نفری که از شرکت مخابرات میاید تلفن رو وصل می کنه سیم تلفن رو تا دم در میار و باقیش رو باید خودت انجام بدی
حالا سوال من اینکه باقی اون سیم تلفن رو باید به چه شکل بکشم تا از سرعت اینرنتم کم نشه ( با توجه به اینکه سیم که مخابرات دم در خونت میکشه و دو سر سیم لوخت هست )؟؟؟؟؟؟؟
دوم با توجه به اینکه من می خوام فقط فقط برای اینترنت استفاده کنم ایا باید برای اینکه سرعتم کم نشه و اختلال ایجاد نشه از دستگاه اسپلیتر استفاده کنم؟
دوستان نحو سیم کشی رو بگن ممنون می شم
با تشکر
به نظر من روی همون خط اولی adsl رو راه بنداز، هیچ مشکلی پیش نمیاد،تنها خرجی که داره ،برای هر تلفن باید یه spliter بگیری. ولی برای خط دوم هم باید گفت که درسته،خط رو دم در تحویل میدن و بقیه اش با خودته، تنها راهی که داری اینه که از کناره دیوار رد کنی خط رو .
ولی این کار هم کاره جالبیه ، یه مودم وایرلس دم در کار بزاری، pc ها رو به وایرلس مجهز کنی، هم خرجت زیاد میشه هم سیم کشی نمیخواد:31:
روی سرعت هم فکر نکنم تاثیر داشته باشه .
spliter برای تلفن استفاده میشه ، برا من که نداشتم ،تلفن صدای بیسیم میداد.(خش خش).
نحوه سیم کشی هم رو باید از دوستان برق بپرسی.

rooholla_86
06-08-2009, 12:07
سلام
ممنون میشم کمکم کنین.
چراغ adsl مودمم می پره چی کار کنم؟
با مودم های دیگه تست کردم اینطوری نمیشه.
بچه ها پاک اعصابم ریخته بهم. یعنی باید یه مودم دیگه بگیرم؟
مودمم aztech . حدود 1 سال باهاش کار کردم هیچ مشکلی نداشت نمی دونم چطوری این بلا سرش اومد!
نمایندگی و تعمیرات مجاز. این طوری که میگی اشکال از خط نیست.

shamim19
06-08-2009, 12:25
صبا تو ایام شهات و ولادت ، شیرش رو باز میکنه ، اینو دوستم که چند ساله داره استفاده میکنه گفت.
ولی چون اینترنت share میشه بین چند نفر ، به نفراتی که بهت میوفتن خیلی بستگی داره.
اینم هست که isp از دستش در میره ولی کمتر اتفاق میوفته ، اینا زرنگ تر از این حرفان.

به قول شما بعضی وقتا صبا سوتی میده. من برای حدود 10 روز با سرعت 85 به بالا دانلود می کردم!!!!!

shamim19
06-08-2009, 12:38
درود بر همه و خسته نباشید.
من قصد راه اندازی وایرلس برای خانه دارم.الان 2تا سیستم تو خانه دارم ولی به زودی یه موبایل wi-Fi دار هم اضافه میشه :31: الان فقط سیستم خودم با یه مودم جاستک adsl داره:31: قصد فروش این مودم جاستک رو دارم و به جاش یکی از این دو مدل رو میخوام بگیرم » Linksys WAG200g یا Linksys WAG54G2
می خواستم بدونم به نظر شما کدوم از این مدل ها بهتره؟ قیمتشون تو بازار چنده؟
همچنین کارت شبکه وایرلس چی پیشنهاد می کتید؟
با تشکر از دوستان:11:

jahanifara
06-08-2009, 12:59
سلام
اینترنت بنده چند وقته سرعت دانلودش کم شده پهنای باند من 512 هست و با سرعت حدود 62 دانلود میکردم الان 2/3 روزی میشه که سرعتم افت کرده و در حدود 30 شده به شرکت زنگ زدم میگه ما مشکلی نداریم حالا قراره یک نفر رو بفرستن شنبه بیاد گفتن اگه مشکل از شما باشه فاکتور میکنیم براتون!
خیلی جالبه دانلود که میکنم با سرعت 30 و ping که میگیرم از 4.2.2.4 و سایت یاهو تغییر زیادی در ping time ایجاد نمیشه
با دو تا نرم افزار مدیرت دانلود از جمله idm و flash get و دو تا ویندوز مختلف نیز تست کردم ولی فرق زیادی نکرد
کسی میدونه مشکل از کجاست؟

Amirmisagh
06-08-2009, 13:28
سلام
من صفحات زیادی از این تاپیک رو دیدم ولی به جواب نرسیدم چون اصلاً در این زمینه اطلاعات ندارم.
قبلاً بصورت تک کاربره adsl داشتم ولی میخوام حالا بصورت همزمان استفاده کنم از دو pc
که لازم نباشه یکی همیشه روشن باشه.
برای این منظور چه تجهیزاتی لازم دارم؟
غیر از مودم وایرلس که قیمت بالایی داره.
مودم usb و usb . lan و ethernet . کارت شبکه . کابل کراس . مودم با دو تا lan . ( اینها چیزهایی هستن که فقط شنیدم)
در مورد نصب راهنمایی نمیخوام فقط اینکه چی بخرم تا بعد رو دستم نمونه.
ممنون

samadsam
06-08-2009, 13:48
دوستان بازم سلام یه سوالی برام پیش اومده
متاسفانه ISP ما ADSL رو پشتیبانی نمی کنه نزدیک ترین شهرستانی که adsl رو پشتیبانی می کنه حدود 50 کیلو متر با ما فاصله داره
ولی سرعت اموزش پرورش منطقه ی ما 128 هستش منم باهاشون تماس گرفتم گفتن ما از DSL استفاده می کنیم (در ضمن اموزش پرورش و هم مخابرات حدود 3 کیلو متر با ما فاصله داره )
می خواستم بدونم ایا امکانش هست منم از اینترنت پرسرعت 128 یا بیشتر استفاده کنم
لطفا واضح و راحت توضیح دهید ممنون

sinaset
06-08-2009, 14:15
به نظر من روی همون خط اولی adsl رو راه بنداز، هیچ مشکلی پیش نمیاد،تنها خرجی که داره ،برای هر تلفن باید یه spliter بگیری. ولی برای خط دوم هم باید گفت که درسته،خط رو دم در تحویل میدن و بقیه اش با خودته، تنها راهی که داری اینه که از کناره دیوار رد کنی خط رو .
ولی این کار هم کاره جالبیه ، یه مودم وایرلس دم در کار بزاری، pc ها رو به وایرلس مجهز کنی، هم خرجت زیاد میشه هم سیم کشی نمیخواد:31:
روی سرعت هم فکر نکنم تاثیر داشته باشه .
spliter برای تلفن استفاده میشه ، برا من که نداشتم ،تلفن صدای بیسیم میداد.(خش خش).
نحوه سیم کشی هم رو باید از دوستان برق بپرسی.
سلام دوست من
ممنون بابت توضیحات دوست من
راستش ما یک خط تلفن داریم ولی اون کاریش فرق داره و نمی شه به عنوان ای دی اس ال استفاده کردش
خرید یک وایرایس اصلان به صرفه نیست و قیمت و هزینه راه اندازیش بیش از 190 تومان می شه که برای من خیلی زیاده است

حالا دوست من این خط تلفن جدید رو فقط فقط برای استفاده اینترنت می خوام
راستش کمی کمبود بودجه پیدا کردم حالا با تفاسیر بالا به نظر شما ضروری هست که من اسپلیتر بخرم ؟

اخرش نگفتید این اخر سیم کشی رو چطوری به سیم اینترنت وصل کنم ؟
البته یک راهی به ذهنم رسید اگر سیم که برامون از طریق مخابرات می کشن
به یک تیکه به پشت کامپیوتر رسید که چه بهتر وصلش می کنم به پریز تلفن ولی اگر نرسید فکر کنم باید بریم یه چند متری سیم تلفن همون شکلی برخم تا برسه به پشته کامپیوتر
با تشکر

rooholla_86
06-08-2009, 14:46
سلام دوست من
ممنون بابت توضیحات دوست من
راستش ما یک خط تلفن داریم ولی اون کاریش فرق داره و نمی شه به عنوان ای دی اس ال استفاده کردش
خرید یک وایرایس اصلان به صرفه نیست و قیمت و هزینه راه اندازیش بیش از 190 تومان می شه که برای من خیلی زیاده است

حالا دوست من این خط تلفن جدید رو فقط فقط برای استفاده اینترنت می خوام
راستش کمی کمبود بودجه پیدا کردم حالا با تفاسیر بالا به نظر شما ضروری هست که من اسپلیتر بخرم ؟

اخرش نگفتید این اخر سیم کشی رو چطوری به سیم اینترنت وصل کنم ؟
البته یک راهی به ذهنم رسید اگر سیم که برامون از طریق مخابرات می کشن
به یک تیکه به پشت کامپیوتر رسید که چه بهتر وصلش می کنم به پریز تلفن ولی اگر نرسید فکر کنم باید بریم یه چند متری سیم تلفن همون شکلی برخم تا برسه به پشته کامپیوتر
با تشکر
خواهش میکنم.
شما خودت باید سیم رو به داخل خونه برسونی،حالا انتخاب راهش با خودته.
مودم وایرلس به تنهایی 70 تومن به بالاست.
سیم کشی به سیم اینترنت؟ منظورت رو نفهمیدم،
ولی:
سیم رو به خونه برسون، بهش پریز وصل کن، بعد از دوشاخی که سوکت میخوره استفاده کن.

دوستان بازم سلام یه سوالی برام پیش اومده
متاسفانه ISPما ADSL رو پشتیبانی نمی کنه نزدیک ترین شهرستانی که adsl رو پشتیبانی می کنه حدود 50 کیلو متر با ما فاصله داره
ولی سرعت اموزش پرورش منطقه ی ما 128 هستش منم باهاشون تماس گرفتم گفتن ما از DSL استفاده می کنیم (در ضمن اموزش پرورش و هم مخابرات حدود 3 کیلو متر با ما فاصله داره )
می خواستم بدونم ایا امکانش هست منم از اینترنت پرسرعت 128 یا بیشتر استفاده کنم
لطفا واضح و راحت توضیح دهید ممنون
ببین میتونی از همون آموزش و پرورش adsl بگیری؟ اگه بهت بدن که خیلی عالی میشه.
مخابرات نمیتونه روی خطت adsl رو راه بندازه؟ یعنی از خود مخابرات بگیری؟
isp هم که نیست تو شهرستانتون، دیگه راهی نمیمونه جز هوایی که خرجت زیاد میشه.

راه اندازی وایرلس خانگی
&

مودم usb و usb . lan و ethernet . کارت شبکه . کابل کراس . مودم با دو تا lan . ( اینها چیزهایی هستن که فقط شنیدم)
شما باید دنبال مودمی باشی که حد اقل 2تا پورت lan داشته باشه، محدودیتش تو اینه که باید خونه رو سیم کشی کنی که این دست خودته.
ولی وایرلس سیم کشی لازم نداره. در عوض دوتا کارت شبکه wlan برا دوتا pc باید بگیری، که خرجت خیلی زیاد میشه .
تصمیم و انتخابش با خودته.

اینترنت بنده چند وقته سرعت دانلودش کم شده پهنای باند من 512 هست و با سرعت حدود 62 دانلود میکردم الان 2/3 روزی میشه که سرعتم افت کرده و در حدود 30 شده به شرکت زنگ زدم میگه ما مشکلی نداریم حالا قراره یک نفر رو بفرستن شنبه بیاد گفتن اگه مشکل از شما باشه فاکتور میکنیم براتون!

اینترنت ایران به صورتshare ارائه میشه، یعنی 512 رو به چند نفر میدن و بعد به صورت نوبتی ،بین افراد تقسیم میشه ،برا همین نوسان داری، حالا اگه همه ی همسایه ها و دورو بریهای شما همه از یه isp خدمات بگیرن و استفاده کنن،موقتا سرعت کم میشه.

sinaset
06-08-2009, 15:44
خواهش میکنم.
شما خودت باید سیم رو به داخل خونه برسونی،حالا انتخاب راهش با خودته.
مودم وایرلس به تنهایی 70 تومن به بالاست.
سیم کشی به سیم اینترنت؟ منظورت رو نفهمیدم،
ولی:
سیم رو به خونه برسون، بهش پریز وصل کن، بعد از دوشاخی که سوکت میخوره استفاده کن.
سلام دوست من
اخرش نگفتید با توجه به اینکه من قصد دارم برای اینترنت استفاده کنم
ایا خرید اسپلیتر ضرروی هست یعنی اگه نباشه سرعت اینترنتم کم می شه چون این رو از یکی از دوستان شنیدم ؟
با تشکر

Amirmisagh
06-08-2009, 16:00
شما باید دنبال مودمی باشی که حد اقل 2تا پورت lan داشته باشه، محدودیتش تو اینه که باید خونه رو سیم کشی کنی که این دست خودته.
ولی وایرلس سیم کشی لازم نداره. در عوض دوتا کارت شبکه wlan برا دوتا pc باید بگیری، که خرجت خیلی زیاد میشه .
تصمیم و انتخابش با خودته.
ممنون
میشه یه مودم هم معرفی کنید؟ با دو پورت لن
این سیم کشی هم براش آموزشی هست؟

samadsam
06-08-2009, 16:53
دوستان استفاده از اینترنت ماهواره ای امکان پذیر است فقط به عنوان گیرنده

samadsam
06-08-2009, 17:50
ببین میتونی از همون آموزش و پرورش adsl بگیری؟ اگه بهت بدن که خیلی عالی میشه.
مخابرات نمیتونه روی خطت adsl رو راه بندازه؟ یعنی از خود مخابرات بگیری؟
isp هم که نیست تو شهرستانتون، دیگه راهی نمیمونه جز هوایی که خرجت زیاد میشه.
.
من که نمی تونم از اموزش پرورش سرویس بگیرم از یک جای دولتی
مگه اینترنت پرسرعت اموزش پرورش رو مخابرات فراهم نکرده
اگه کرده باشه منم می تونم از همون سرویس بگیرم من با اموزش پرورش تماس گرفتم گفتم سرویس ما DSL
هستش خودم هم 2 بار رفتم و باهاش کار کردم سرعتش هم 128 بود

Bs_panzer
06-08-2009, 18:12
این سپیلیتر زو بگیرم سرعتم بیشتر میشه ؟ چه قدر ؟
کلا چیه کارش ؟
ممنون

rooholla_86
06-08-2009, 19:14
دوستان استفاده از اینترنت ماهواره ای امکان پذیر است فقط به عنوان گیرنده
من بهش میگم اینترنت آسمانی. دو طرفه هم هست ولی میان جمع ت میکنن. ظاهرا به شدت سخت میگیرن.
شما از خط تلفن معمولی میتونی به عنوان فرستنده و از آسمان به عنوان گیرنده استفاده کنی ولی هزینه 256 یک ماه "طبق آخرین اطلاعاتم" 80-90 تومن بود.

این سپیلیتر زو بگیرم سرعتم بیشتر میشه ؟ چه قدر ؟
کلا چیه کارش ؟

spliter یا نویزگیر ، فقط برای گرفتن نویزی که مودم رو خط میندازه استفاده میشه ، نشنیدم که تو سرعت تاثیر داشته باشه.

اگه تلفنی به این خط وصل نیست، لازم نیست اسپلیتر بزارین.

Bs_panzer
06-08-2009, 19:21
اگه تلفنی به این خط وصل نیست، لازم نیست اسپلیتر بزارین.
وصله.........
یه تلفن
یه فکس ! :دی

dash_javad
06-08-2009, 19:28
دوستان من تو نصب مودم WAG54 به مشکل برخوردم و نمیدونم دیگه چطوری باید رفعش کنم!
اینم از ارور کذایی
Gateway رو هم بهش وارد کردم
ولی بازم همین ارور جلو چشام ظاهر میشه
لطفا یه راه حل بدید

Sajad2006
06-08-2009, 19:56
وصله.........
یه تلفن
یه فکس ! :دی
باید قبل از هر کدوم یه اسپلیتر بذاری و الا هر وقت یکیشون زنگ بخوره اینترنت قطع میشه و امکان تماس وجود نداره!

elnaz_fa66
06-08-2009, 22:23
ميخوام از شركت شهراد اينترنت بگيرم براي يك ماه به طور آزمايشي ببينم چطوره، مودمي كه خودش معرفي كرده اينه:

مودم روتر ADSL مارك Tp-Link (مودم روتر Tp-Link مدل 8811 دارايUSB+LAN و به همراه ميكرو -----)

قيمتش هم 45تومنه. البته مودم هاي ديگه اي هم داره، ولي من تو رنج 40-50 تومن مي‌خوام. نظرتون چيه؟ خوبه؟ آيا اگه بخوام از يه شركت ديگه ADSL بگيرم مي‌تونم از همين استفاده كنم؟

ممنون.

Sajad2006
06-08-2009, 22:30
ميخوام از شركت شهراد اينترنت بگيرم براي يك ماه به طور آزمايشي ببينم چطوره، مودمي كه خودش معرفي كرده اينه:

مودم روتر ADSL مارك Tp-Link (مودم روتر Tp-Link مدل 8811 دارايUSB+LAN و به همراه ميكرو -----)

قيمتش هم 45تومنه. البته مودم هاي ديگه اي هم داره، ولي من تو رنج 40-50 تومن مي‌خوام. نظرتون چيه؟ خوبه؟ آيا اگه بخوام از يه شركت ديگه ADSL بگيرم مي‌تونم از همين استفاده كنم؟

ممنون.
سلام.
شما میتونی با 41 تومن Asus Am602 بگیری که نسبتا از تی پی لینک بهتر و سگ جونتره!
تازه شرکتای الکی به ایسوس گیر نمیدن!

sinaset
06-08-2009, 22:45
سلام دوستان
اقا من امروز رفت امار مودم ها رو بگیریم
یا دو مدل زیر 35 تومان داشت
یکی 31 تومان مدله d-link و یه مدل 32 تومان که اسمش رو یادم رفت حفظ کنم
دوستان یک مشکل برام پیش امد
مودم d-link اول بدون برق بود دومان هرچی رو جعبه اش نگاه کردم نه نوشته بود adsl 2 فقط نوشته بود adsl خالی ......
ولی اون یکی هم اسپلیتر داشت و دو پورت بود ( شبکه ) هم برق می خورد هم اینکه رو جعبه اش نوشته بود adsl 2+
دوستان حال غزییه این d-link چی هست چرا adsl2 نیست ؟
از یارو پرسیدم نکنه قدیمی هست گفتش که نه جدید هستن ...
با تشکر

vanish
06-08-2009, 23:40

45 تومن!!!:18:
خیلی گرونه برای تی پی لینک
توی بازار 30 تومنه
ولی مودم خوبیه

behnam_n80
07-08-2009, 00:34
دوستان من از پیشگامان میخوام adsl بگیرم و خودش مودم لینکسیس را پیشنهاد داده (با wireles lan)
100 تومن
مدلشا نگف دقیق؟
چطوره؟

Sajad2006
07-08-2009, 09:45
دوستان من از پیشگامان میخوام adsl بگیرم و خودش مودم لینکسیس را پیشنهاد داده (با wireles lan)
100 تومن
مدلشا نگف دقیق؟
چطوره؟-
دوست عزیز خو شرکتا خیلی گرون میدن شما با 81-86 تومن می تونی Asus Am604 بگیری که خیلی بهتر و معروفتره!

rooholla_86
07-08-2009, 10:33
دوستان من تو نصب مودم WAG54 به مشکل برخوردم و نمیدونم دیگه چطوری باید رفعش کنم!
اینم از ارور کذایی
Gateway رو هم بهش وارد کردم
ولی بازم همین ارور جلو چشام ظاهر میشه
لطفا یه راه حل بدید

منظورش اینه که مودم رو به pc وصل نکردی :27:
تو run این رو تایپ کن :
ping ip -t به جای ip آی پی مودم خودت رو بنویس کن. نباید time out بده بهت. اگه نداد اشکال این نیست.

بعدشم geteway رو باید از تو تنظیمات مودم پیدا کنی، قسمت تنظیمات lan خود مودم ،

sinaset
07-08-2009, 10:45
سلام دوستان
اقا من امروز رفت امار مودم ها رو بگیریم
یا دو مدل زیر 35 تومان داشت
یکی 31 تومان مدله d-link و یه مدل 32 تومان که اسمش رو یادم رفت حفظ کنم
دوستان یک مشکل برام پیش امد
مودم d-link اول بدون برق بود دومان هرچی رو جعبه اش نگاه کردم نه نوشته بود adsl 2 فقط نوشته بود adsl خالی ......
ولی اون یکی هم اسپلیتر داشت و دو پورت بود ( شبکه ) هم برق می خورد هم اینکه رو جعبه اش نوشته بود adsl 2+
دوستان حال غزییه این d-link چی هست چرا adsl2 نیست ؟
از یارو پرسیدم نکنه قدیمی هست گفتش که نه جدید هستن ...
با تشکر

shamim19
07-08-2009, 13:48
100 تومن
مدلشا نگف دقیق؟
چطوره؟

عالیه فقط قیمتش گرونه.یعنی باید از بیرون بگیری که ارزونتر بشه.من این مدل رو خودم انتخاب کردم :
Linksys WAG54G2
قیمتش هم حدود 90 هست.

dash_javad
07-08-2009, 15:04
منظورش اینه که مودم رو به pc وصل نکردی :27:
تو run این رو تایپ کن :
ping ip -t به جای ip آی پی مودم خودت رو بنویس کن. نباید time out بده بهت. اگه نداد اشکال این نیست.

بعدشم geteway رو باید از تو تنظیمات مودم پیدا کنی، قسمت تنظیمات lan خود مودم ،

مشکل حل شد! :20:
آی پی کارت شبکه رو میبایست DHCP قرار بدین تا نصب دیوایس با موفقیت انجام بشه :10:

Bs_panzer
07-08-2009, 15:33
باید قبل از هر کدوم یه اسپلیتر بذاری و الا هر وقت یکیشون زنگ بخوره اینترنت قطع میشه و امکان تماس وجود نداره!

یعنی چی (ببخشید بلد نیستم)
برای هر کدوم ؟
چنده ؟
خوده همین شرکته میده 6 تومن

rasoul2005
07-08-2009, 16:10
برای هر کدوم ؟
چنده ؟

چه خبره 6 تومن میده من خودم یکی گرفتم 3000 تومن مارک دیگه ی هم داشت 2500 هم میداد

موفق باشید

Sajad2006
07-08-2009, 16:44
برای هر کدوم ؟
چنده ؟
مودما یدونه داخلشون دارن باید یکی دیکه بگیری!
یعنی چی:یعنی انقدر نویز هست که صدا به صدا نمیرسه!

titanium_zarin
07-08-2009, 17:03
من تازه میخوام adsl بخرم....میخوام بدونم که :
1.تفاوت 64 و 128 چقدره؟؟؟یعنی اونقدری هست که هزینه بیشتر کنم؟؟؟
2.سرعت دانلود 64 و 128 واقعا چقدره؟؟؟مارکش مهم نیست که از کدوم شرکته...میخوام کلا بدونم...

Sajad2006
07-08-2009, 17:13
2.سرعت دانلود 64 و 128 واقعا چقدره؟؟؟مارکش مهم نیست که از کدوم شرکته...میخوام کلا بدونم...
سلام.
حوب 128 دو برابر 64 هست!
دانلود 64 8 هست و دانلود 128 16 هست و با دنگ و فنگاش 6 و 14 میشه!
با 64 روزی 600 مگ میشه دانلود کرد و با 128 روزی 1200 مگ میشه دانود کرد!

Mahdi.p30
07-08-2009, 17:22
خب معلومه تفاوت داره!
سرعت رو تقسیم بر 8 کن ،، سرعت دانلود بدست میاد
از چه شرکتی میخوای بگیری؟؟؟

ehsaaaan
07-08-2009, 18:15

سرعت دانلود 64 در اصل 8 کیلوبایته ولی من که 64 Kbps شاتل دارم سرعت دانلودم 10KB بدون نوسان هست
سرعت دانلود 128 در اصل 16 کیلوبایته.اونجوری که من شنیدم سرعت دانلود 128 شاتل art1 بین 18 تا 20 هست.و سرعت دانلود 128 شاتل ECO چون چند وقته روی 512 share شده تا 60 کیلوبایت هم میره!البته با محدودیت حجمی ماهی 3 گیگابایت.

rooholla_86
07-08-2009, 23:58
چه خبره 6 تومن میده من خودم یکی گرفتم 3000 تومن مارک دیگه ی هم داشت 2500 هم میداد

موفق باشید
من یه مارک چینی گرفتم،شکلش شبیه ماژیک های فسفری ولی خاکستری ،3000 تومن، یکی هم مارک d-link گرفتم 6000 تومن. شبیه قوطی کبریت.

سرعت دانلود 64 در اصل 8 کیلوبایته ولی من که 64 Kbps شاتل دارم سرعت دانلودم 10KB بدون نوسان هست
سرعت دانلود 128 در اصل 16 کیلوبایته.اونجوری که من شنیدم سرعت دانلود 128 شاتل art1 بین 18 تا 20 هست.و سرعت دانلود 128 شاتل ECO چون چند وقته روی 512 share شده تا 60 کیلوبایت هم میره!البته با محدودیت حجمی ماهی 3 گیگابایت.
من با صبانت 128 ، eco و meco هم ندارم :31:. شده تا 70 هم دانلود کنم، حالا امشب یه عکس میگیرم میزارم همینجا . :31:

Mahdi.p30
08-08-2009, 01:19
من یه مارک چینی گرفتم، ماژیک های فسفری ولی خاکستری ،3000 تومن، یکی هم مارک d-link گرفتم 6000 تومن. شبیه قوطی کبریت.

من با صبانت 128 ، eco و meco هم ندارم :31:. شده تا 70 هم دانلود کنم، حالا امشب یه عکس میگیرم میزارم همینجا . :31:
یه درخواست:
این آدرس رو بزن توی مرورگرت ، ببین سرعت داون و آپ لاین رو چند میزنه:
192.168.1.1

این صبانت احتمالا 512 میده

elnaz_fa66
08-08-2009, 12:31
مي شه چندتا مودم wireless خوب با حدود قيمت معرفي كنيد.
ممنون.

Sajad2006
08-08-2009, 12:34
مي شه چندتا مودم wireless خوب با حدود قيمت معرفي كنيد.
ممنون.
Asus Am604 هست با قیمت 81-86 تومن!

aseman0172
08-08-2009, 14:07
سلام بر تمام دوستان .
من یه مودم استارنت دارم که حدود دو سال پیش خریدمش . تا حالا هم مشکلی نداشتم . اما امروز هرکاری میکنم برم توی منوی مودم و اونو اتوماتیک کنم نشد که نشد . اگه امکان داره راهنمایی بفرمایید . ممنون از شما .

192.168.1.1

aseman0172
08-08-2009, 14:12
سلام . من دوساله که از مودم استارنت استفاده میکنم . اما امروز هرکاری کردم برم توی منوی مودم و اونو از حالت دستی خارج کنم نشد که نشد . خاموش کردم . کامپیوتر رو ری استارت کردم و ..... اما باز هم نشد . از مودمم هم تا الان راضی هستم .

192.168.1.1

titanium_zarin
08-08-2009, 14:32
سلام.
میخوام فرق بین مودم تک پورت و 4پورت چیه؟>؟؟
مودم Tplink 8811 و 8840 چه طورن؟؟؟به درد میخورن؟؟؟
حدود قیمتشون چه قدره؟؟؟

Mahdi.p30
08-08-2009, 14:36
سلام.
میخوام فرق بین مودم تک پورت و 4پورت چیه؟>؟؟
مودم Tplink 8811 و 8840 چه طورن؟؟؟به درد میخورن؟؟؟
حدود قیمتشون چه قدره؟؟؟
فرقش مشخصه !!
مودم 8811 رو خودم دارم ، کاملا هم ازش راضی ام
دو تا دستگاه نهایتا میتونی بهش وصل کنی ، یکی با یو اس بی یکی با Lan
قیمتش هم فکر کنم حدود 30 باشه
فکر کنم با همه شرکتها هم سازگاره