PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

ahriman323
26-03-2009, 19:53
من وقتی با اسپلیتر کار میکنم هی لینکم قطع میشه ولی مستقیم میزنم مشکلی نداره
چی کنم هم تلفن رو میخوام هم adsl! ??
شما باید قبل از تلفن ها اسپلیتر بگذاری!ولی بیشتر مودم ها نیاز نیست قبلش اسپلیتر باشه!
حالا شما اسپلیتر قبل از تلفن را بگذار و قبل از مودم را بردار ببین درست میشه! اگه نشد با پشتیبانی فنی شرکتی که ازش سرویس میگیری تماس بگیر تا ببینند نویزت چقدره و....! اگه بازم نشد اینجا مطرح کن:31:

ahriman323
26-03-2009, 20:03
سلام دوستان
راستش من براي اولين بار مي خوام adsl بگيرم و تقريبا هيچ آشنايي ندارم.
يه سري سوال داشتم . ممنون ميشم جواب بديد.
اول اينكه اشتراكمو از داتك بگيرم يا شركت ديگه؟ شما چي پيشنهاد مي كنيد؟ لطفا هر پيشنهادي كه مي كنيد دليلشم بگيد كه منم بدونم.
دوم اينكه مودم رو چي كار كنم؟ از خود شركت بگيرم يا خودم برم بگيرم؟ اگه خودم بگيرم مودم تو حدود 50 تومن چي خوبه كه بگيرم كه با اون شركت ارائه كننده اينترنت هم مشكل نداشته باشه؟
سوال سوم اينترنت 256 حدودا سرعت دانلود حقيقيش چقدره؟ همينطور 128 رو هم اگه بگيد ممنون ميشم.
سوال آخرم هم در مورد اين اسپيليتر هست و اينكه اگه نداشته باشم نميتونم همزمان از تلفن و اينترنت استفاده كنم؟ راستش اصلا نمي دونم چي هست اين اسپيليتر فقط تو همين سايت ديدم؟!؟!؟ ببخشيد كه تو اين مورد اينقد ناشيم.
بازم پيشاپيش ممنون از راهنماييهاتون
برای انتخاب سرویس دهنده توی تاپیک سرویس دهنده ها مطرح کن!
مودم هم اول شرکت را انتخاب کن بعد مودم:31: ولی به نظر من asus am602بگیر که با همه شرکت ها سازگاره فقط فکر کنم با پارس انلاین سازگار نباشه! قیمتش هم حدود 45 50
سرویس 256 کیلو بیت سرعت دانلودش قانونیش باید 32 باشه! بستگی به سرویس دهنده و مرکز مخابراتی که هستی داره!
اگه نگذار میتونی همزمان استفاده کنی ولی روی خط شما نویز میفته و باعث میشه وقتی تلفن زنگ بخوره دیسکانکت بشی و....قیمتش 3 4 هزار تومان بیشتر نیست و بیشتر مودم هایی که میخری توی کارتنش اسپلیتر هست!
اسپليتر ابزاري‌ست براي جدا کردن voiceو data از يکديگر. از نظر فيزيکي قطعه‌اي‌ست کوچک با يک ورودي براي خط تلفن و دو خروجي براي گوشي تلفن ومودم ADSL.
همان‌طور که مي‌دانيد يکي از مزاياي سرويس ADSL استفاده هم‌زمان از اينترنت و تلفن است. براي جلوگيري از اختلال در دو سرويس (اينترنت و تلفن) نبايد دستگاه‌هاي جانبي (تلفن، فکس و ...) به صورت مستقيم بر روي خط تلفن قرار گيرند. (اين بدان معناست که براي استفاده از هر دستگاهي که قرار است به صورت مستقيم بر روي خط وصل باشد، يک اسپيليتر نياز است.)
اسپليتر مي‌تواند از اختلالات جانبي مانند نويز و قطع و وصلي تلفن و اينترنت جلوگيري کند.
براي اتصال بعضي از مودم‌ها افزون بر اتصال اسپليتر به ديگر خط‌ها، به مودم نيز بايد اسپليتر وصل شود.

Greight
26-03-2009, 23:14
سلام

دوستان من اخیرا یه سرویس از شاتل گرفتم. متاسفانه کارشناسای نصبشون نبودن و من گفتم همون مودم رو بیارین خودم کارشو انجام میدم.

کارهایی که توی سایت برای مودم گفته شده بود انجام دادم. مودم من BiPAC 5210S هستش.

دوستانی که وارد هستن محبت کنن گن کدوم تنظیم لازم رو انجام ندادم که سرعت از 3 بالاتر نمیره!!!! مثلا 128 هم گرفتم

ممنون میشم سریعتر پاسخ بدید

mehdi_vsgh
27-03-2009, 00:27
سلام

دوستان من اخیرا یه سرویس از شاتل گرفتم. متاسفانه کارشناسای نصبشون نبودن و من گفتم همون مودم رو بیارین خودم کارشو انجام میدم.

کارهایی که توی سایت برای مودم گفته شده بود انجام دادم. مودم من bipac 5210s هستش.

دوستانی که وارد هستن محبت کنن گن کدوم تنظیم لازم رو انجام ندادم که سرعت از 3 بالاتر نمیره!!!! مثلا 128 هم گرفتم

ممنون میشم سریعتر پاسخ بدید
تنظیمات ربطی به سرعت نداره
همیکنه شما کانکت هستین ینی اینکه مودمتون تنظیمه
اگه سرعتتون کمه باید حتما زنگ بزنید پشتیبانی براتون پی گیری کننن

Greight
27-03-2009, 01:18
با همین مودم میشه اینترنت بی سیم راه انداخت طوریکه احتیاج به روشن بودن کامپیوتر نباشه ؟

amiro64
27-03-2009, 22:06
سلام دوستان
من یه چند روز مودم linksys مدل wag200g روخریدم شرکت اومد رو bridge.......تنظیمش کرد.
بهم گفتن برا وایرلس باید رو pppoe باشه..به غیر از این تنظیمات کار دیگه ای باید بکنم؟
save که میکنم چراغ اینترنت مودم قرمز میشه..
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید.....

my comi
28-03-2009, 00:35
دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید.....

ببخشید سوال بی ربط میپرسم شما مودمتو چند گرفتین؟؟؟؟

my comi
28-03-2009, 00:38
سلام
ببخشید دوباره مزاحم شدم:20:
میخوام یه modem wireless بگیرم
تو تاپیک خیلی تعریف us robotics رو دیدم
دوستان کسی میدونه USRobotic 9108 هنوز تو بازار هست یا نه؟؟
قیمت چنده ؟ و من از کجا میتونم بگیرم؟؟

sajadblog.blogfa
28-03-2009, 00:39
آقا یه سوال اساسی و مهم
مودم من مدل dsl-200 شرکت d-link یه سه چهار ماهست دارم کار می کنم ولی از دیروز چراغ دوم(link) ثابت نمیشه
اساتید لطفا کمک کنید
من یه آپلودی مهم دارم لطفا سریع تر جواب بدید.
با تشکر

amiro64
28-03-2009, 08:18
ببخشید سوال بی ربط میپرسم شما مودمتو چند گرفتین؟؟؟؟

خواهش میکنم ..
90 تومان .شیراز

Greight
28-03-2009, 10:55
با همین مودم bipac 5210s میشه اینترنت بی سیم راه انداخت طوریکه احتیاج به روشن بودن کامپیوتر نباشه ؟

یکی محبت کنه به این سوال من پاسخ بده

mm00
28-03-2009, 14:34
دوستان من وسط کار با نت یا بازی انلاین که هستم یک دفعه LAN و LINk با هم قطع میشه 2باره جفتشون سبز میشن
اگر نویزه چرا LAN هم قطع میشه؟!؟
وقتی مودم رو روشن و خاموش میکنم کلی طول میده تا LAN و LInk ثابت شه
قبلا اینطوری نبود تازگیا اینطوری شده !
قبلا گاهی اوقات لینک قطع میشد الان لنم قطع میشه!
مودمم Comtrend ct 507
ISP پیشگامان

Sasuke-7
28-03-2009, 17:55
دوستان من وسط کار با نت یا بازی انلاین که هستم یک دفعه LAN و LINk با هم قطع میشه 2باره جفتشون سبز میشن
مودمم Comtrend ct 507
ISP پیشگامان
اگه بتونی مودمتو اول عوض کن و از Asus AM 602 ر و بگیر بهترین مودم برای ای اس پی های ایرانی
ای اس پی تو هم اگه می تونی عوض کن و نامحدود بگیر البته به سروری که بازی هم می کنی بستگی داره ببین از بقیه بچه های که با همون سرور بازی می کنند همین مشکل رو دارند یا نه!

sajadblog.blogfa
28-03-2009, 18:57
آقا یه سوال اساسی و مهم
مودم من مدل dsl-200 شرکت d-link یه سه چهار ماهست دارم کار می کنم ولی از دیروز چراغ دوم(link) ثابت نمیشه
اساتید لطفا کمک کنید
با تشکر
آقا تو رو قرآن یکی جواب سواله منو بده

ahriman323
28-03-2009, 22:55
سلام دوستان
من یه چند روز مودم linksys مدل wag200g روخریدم شرکت اومد رو bridge.......تنظیمش کرد.
بهم گفتن برا وایرلس باید رو pppoe باشه..به غیر از این تنظیمات کار دیگه ای باید بکنم؟
save که میکنم چراغ اینترنت مودم قرمز میشه..

من از تنظیمات وایرلس خبر ندارم ولی فکر کنم باید تنظیمات قسمت wireless که کنار setup که کنار ش شماره 1گذاشتی را هم انجام بدی!
اگه نشد اون RFC 2516 PPPOE را هم تغییر بده!
با پشتیبانی شرکت تماس بگیر باید تلفنی راهنمایت کنن!
از اینجا تنظیمات یکی از مودمهای وایرلس(مثلا Billion 7300 )را بگیر و مثل اون عمل کن!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آقا یه سوال اساسی و مهم
اساتید لطفا کمک کنید
با تشکر
شما مودم را ببر سرخط تست کن بیبین اونجا ثابت میشه؟! اگه میشه مشکل از سیم کشی ساختمان هست!اگر هم نه با پشتیبانی شرکت تماس بگیر تا نویز خط را بگیره و مشکل را بررسی کنه!

مودمم Comtrend ct 507
ISP پیشگامان
شما اون مشکل اسپلیتر را حل کردی؟!
چراغ لن هم مربوط به ارتباط مودم با کارت شبکه هست×!شما کابل شبکه را بررسی کن ببین سر سوکت ها که به سوکت کارت شبکه وصل شده درست وصل هست یا نیست!
اگر روی کارت شبکه علامت ضربدر میاد شایت مودم ریست میشه!
با پشتیبانی شرکت تماس گرفتی؟!

James.Pacino
29-03-2009, 03:40
سلام
من یه مودم میخوام تا 40 هزار تومن که بتونم حد اقل دوتا کامپیوتر رو بهش وصل کنم، میشه لطفا منو راهنمایی کنین که چه مدلی بگیرم بهتره؟

ehsankalak
29-03-2009, 03:55
20 تومن ديگه بزار روش يه asus 4 پورت بگير راحت!

qatreh
29-03-2009, 11:42
سلام . نمایندگی مودمهای linksys و asus چه شرکتهایی هستند؟ می خوام مودم وایرلس بگیرم. ممنون میشم کسی میدونه جواب بده. البته من قم هستم

qatreh
29-03-2009, 11:46
سلام. نمایندگی مودمهای asus و linksys کدام شرکتها هستند. ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب بده.چون میخوام مودم وایرلس بگیرم

Mohsen khan
29-03-2009, 17:47
linksys فكر مي كنم سازگار ارقام باشه

James.Pacino
30-03-2009, 01:47
آقا یکی جواب بده میخوام برم مودم بگیرم 40 هزار تومن بیشتر ندارم چه مدلی بگیرمن که 2 تا خروجی داشته باشه؟

ali_e_p
30-03-2009, 09:27
آقا تو را به خدا یکی هم جوابه منا بده
بچه ها من تازگی یه مودم وایرلس smc گرفتم و از طریق lan وصل هست به کامپیوترم ولی موقعی که می خوام با یه وسیله دیگه مثل لپ تاپ مودم را سرچ کنم البته از طریق وایرلس مودم ریست می شه , یعنی چراغ های lan هر چهار تاش روشن و خاموش می شه و بعد هم چراغ adsl شروع می کنه به چشمک زدن.به نظر شما مشکل از کجاست
ممنون می شم راهنماییم کنید.

ahriman323
30-03-2009, 10:29
سلام. نمایندگی مودمهای asus و linksys کدام شرکتها هستند. ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب بده.چون میخوام مودم وایرلس بگیرم
asus هم تهران فراژه یا دالای هست فکر کنم!

آقا یکی جواب بده میخوام برم مودم بگیرم 40 هزار تومن بیشتر ندارم چه مدلی بگیرمن که 2 تا خروجی داشته باشه؟
شما بهتر بود اول از isp بپرسین ببینین چه مودمهایی را ساپورت میکنه بعد بین اون مودم ها تصمیم بگیری!
نظر من asus am602 هست که 45 50 هست و اکثر isp ها را ساپورتش میکنن!
billion و Planet و D-link هم خوب هستن ولی قیمتش را اطلاع ندارم!

آقا تو را به خدا یکی هم جوابه منا بده
بچه ها من تازگی یه مودم وایرلس smc گرفتم و از طریق lan وصل هست به کامپیوترم ولی موقعی که می خوام با یه وسیله دیگه مثل لپ تاپ مودم را سرچ کنم البته از طریق وایرلس مودم ریست می شه , یعنی چراغ های lan هر چهار تاش روشن و خاموش می شه و بعد هم چراغ adsl شروع می کنه به چشمک زدن.به نظر شما مشکل از کجاست
ممنون می شم راهنماییم کنید.
مودم درست کانفیگ شده؟!
با پشتیبانی شرکت تماس گرفتی مشکل را مطرح کنی؟!
بهتره مودم را ببری گارانتی!

ali_e_p
30-03-2009, 11:42
مودم درست کانفیگ شده؟!
با پشتیبانی شرکت تماس گرفتی مشکل را مطرح کنی؟!
بهتره مودم را ببری گارانتی!
مودم را بردم گارانتی می گه مشکلی نداره نمی دونم چیکار کنم

James.Pacino
30-03-2009, 11:47
شما بهتر بود اول از isp بپرسین ببینین چه مودمهایی را ساپورت میکنه بعد بین اون مودم ها تصمیم بگیری!
نظر من asus am602 هست که 45 50 هست و اکثر isp ها را ساپورتش میکنن!
billion و Planet و D-link هم خوب هستن ولی قیمتش را اطلاع ندارم!

من میخوام از شاتل بگیرم از خودشون که پرسیدم گفتن که فقط D-Link و Linksys نگیرم

ahriman323
30-03-2009, 12:11
مودم را بردم گارانتی می گه مشکلی نداره نمی دونم چیکار کنم
با پشتیبانی شرکت مطرح کردی موضوع را؟!

من میخوام از شاتل بگیرم از خودشون که پرسیدم گفتن که فقط D-Link و Linksys نگیرم
اگه میتونی asus am602 بگیر
اگه نه billion یا Planet
مدل و قیمت را اطلاع ندارم!

sepehr_smr
30-03-2009, 13:47
سلاام
مودم من asus am602هستش...
مدتی هست که کنار local area connection یه علامت اخطار میزنه و مینویسه limited or no connectivity ...ولی به شبکه وسل میشمواما سرعت down load خیلی پایینههههههه.....
چی کار کنم؟ win عوض کردمو مودموووو از اول نصب کردم ولیییی همچنان همونهههه

heeelpppp meeeeeeeeeeeeeee

ahriman323
30-03-2009, 16:00
سلاام
مودم من asus am602هستش...
مدتی هست که کنار local area connection یه علامت اخطار میزنه و مینویسه limited or no connectivity ...ولی به شبکه وسل میشمواما سرعت down load خیلی پایینههههههه.....
چی کار کنم؟ win عوض کردمو مودموووو از اول نصب کردم ولیییی همچنان همونهههه

heeelpppp meeeeeeeeeeeeeee
سلام
شما برو توی Local Area Connection بعد properties بعد اون تیک پایین limited or no connectivity ........ را بردار ببین سرعت دانلود درست میشه!؟
اگه سرعت درست نشد با پشتیبانی شرکت تماس بگیر موضوع را مطرح کن!

mori2050
31-03-2009, 15:53
1-درود به همه
چراغ act مودم دیربه دیر 2دقیقه فلش میزنه
دلیل شو نمیدونم
باعث میشه سرعت کم کم بشه

ahriman323
31-03-2009, 18:50
1-درود به همه
چراغ act مودم دیربه دیر 2دقیقه فلش میزنه
دلیل شو نمیدونم
باعث میشه سرعت کم کم بشه
چراغ act نشان دهنده ارسال و دریافت دیتا هست و متناسب با میزان دریافت و ارسال دیتا هست
مشکل از isp هست یا....
مگه قبلا تند چشمک میزد؟!
ملاک سرعت دانلود با دانلود منیجر هست ترجیحا idm

ali_ranger22
01-04-2009, 13:43
دوستان مودم adsl 2+ با adsl معمولی هم کار میده دیگه ؟ یعنی مثلا من مودم رو خودم بخرم مشکلی پیش نمیاد دیگه ؟ یا اینکه حتما باید از سرویس دهنده بخرم ؟

Greight
01-04-2009, 15:06
دوستان یکی محبت کنه جواب سوال منو بده :
با bipac 5210s میشه اینترنت بی سیم راه انداخت طوریکه احتیاج به روشن بودن کامپیوتر نباشه یا نه همیشه نیاز به روشن بودن سیستم هستش؟

ahriman323
01-04-2009, 18:51
دوستان مودم adsl 2+ با adsl معمولی هم کار میده دیگه ؟ یعنی مثلا من مودم رو خودم بخرم مشکلی پیش نمیاد دیگه ؟ یا اینکه حتما باید از سرویس دهنده بخرم ؟
اره جواب میده!
نه مشکلی نیست!
ولی اگه سرویست adsl2+ هست و میخوای مودم بخری بهتره مودمی بخری که adsl2+ را ساپورت کنه!

aliram38
01-04-2009, 19:31
سلام
من مودم Asus am602 دارم . اونو کانفیگ کردم و یه کانکشن هم تو ویندوز درست کردم.
و الان با کانکشن از توی ویندوز به اینترنت وصل میشم.
میخوام بدونم که آیا میشه فقط با کانکشن مودم به اینترنت وصل شد و دیگه یه کانکشن اضافی تو ویندوز ایجاد نکرد.
در ضمن اینم بگم که من خودم مودم را کانفیگ کردم (با چیزایی که تو اینترنت خونده بودم) , ولی نتونستم از مودم به
ایتنرنت وصل شم.
من تو تنظیمات مودم user-name , password را وارد کردم و بقیه تنظیما رو هم pppoe , LLC قرار دادم. service cat=UBR Whitout PCR گذاشتم.

در ضمن من مشترک صبانت هستم.

ممنون از راهنمایی

ahriman323
01-04-2009, 21:59
سلام
من مودم Asus am602 دارم . اونو کانفیگ کردم و یه کانکشن هم تو ویندوز درست کردم.
و الان با کانکشن از توی ویندوز به اینترنت وصل میشم.
میخوام بدونم که آیا میشه فقط با کانکشن مودم به اینترنت وصل شد و دیگه یه کانکشن اضافی تو ویندوز ایجاد نکرد.
در ضمن اینم بگم که من خودم مودم را کانفیگ کردم (با چیزایی که تو اینترنت خونده بودم) , ولی نتونستم از مودم به
ایتنرنت وصل شم.
من تو تنظیمات مودم user-name , password را وارد کردم و بقیه تنظیما رو هم pppoe , LLC قرار دادم. service cat=UBR Whitout PCR گذاشتم.

در ضمن من مشترک صبانت هستم.

ممنون از راهنمایی
بله چرا که نشه!

iman reza
02-04-2009, 01:46
سلام
بچه ها من می خوام یه مودم بگیرم ولی هیچ اطلاعاتی ندارم کمکم می کنین قیمتاشون رو هم یادتون نداره

vahid_civil
02-04-2009, 02:26
سلام
بچه ها من می خوام یه مودم بگیرم ولی هیچ اطلاعاتی ندارم کمکم می کنین قیمتاشون رو هم یادتون نداره

همین ایسوس am 602 خیلی خوبه. اکثر شرکتا هم مشکلی باهاش ندارن. 45 تا 50 تومن

ahriman323
02-04-2009, 04:56
سلام

همین ایسوس am 602 خیلی خوبه. اکثر شرکتا هم مشکلی باهاش ندارن. 45 تا 50 تومن
تایید میشه همون asus am602 بگیر مودم خوبی هست! البته با isp هم مطرح کن!

jamy_khoshtip
02-04-2009, 18:17
سلاو.

من از شرکت آساتک قصد خرید ُِadsl را دارم . سر مودم گیر کردم .

چی بگیرم . ارزان باشه ممنونم.

مشخصات و قیمت رو درج کنید ممنونم.

jamy_khoshtip
02-04-2009, 18:22
راستی به طور کل ارزان ترین شرکت که adsl می ده . چی هست !؟

abbas13677_2005
02-04-2009, 18:42
من میخواهم شاتل 512 بگیرم
یک مودم بسیار ارزان و خوب معرفی کنید

ehsan_kabiri_33
02-04-2009, 23:19

برو یک مودم بگیر که فقط یک کامپیوتر را ساپورت کنه. البته usb نگیر حتما lan باشه.
بعدشم من خودم d link دارم 2500u با اسپلیتر 2 ماه پیش 33000 بود الان نمیدونم.

ولی کن و دوستام یک مشکل با d link داریم بعضی وقت ها به اینترنت وصل نمیشه و ارور میده و حالت را میگیره. باید 10 دقیقه خاموش کنی تا خوب شه.

حالا دیگه خود دانی dilink یا asus??
تجربه ما که مودم ارزون داریم: 20000 تومان بیشتر بده یک بار برای همیشه

ehsan_kabiri_33
02-04-2009, 23:25
سلام به همه
================================================
کمک کمک مک ک .....

رفیق من وقتی پورتهای مودمش را وصل میکنه و مودم stable میشه یک مانیتور با 2 نمایشگر کنار ساعت کامپیوتر (tray) ظاهر میشه و نمیره یک علامت زرد رنگ تعجب روش میمونه

کسی میدونه نشونه چیه؟؟؟؟

network connection را disable نکرده
مودم را با کامپیوتر خودم به اینترنت وصل کردم سالمه
خطش هم فعال شده (که البته ربطی نداره)
=====================================
ممکنه از ویندوز یا از کابل lanباشه؟؟؟؟

vahid_civil
02-04-2009, 23:44
سلام به همه
================================================
کمک کمک مک ک .....

رفیق من وقتی پورتهای مودمش را وصل میکنه و مودم stable میشه یک مانیتور با 2 نمایشگر کنار ساعت کامپیوتر (tray) ظاهر میشه و نمیره یک علامت زرد رنگ تعجب روش میمونه

کسی میدونه نشونه چیه؟؟؟؟

network connection را disable نکرده
مودم را با کامپیوتر خودم به اینترنت وصل کردم سالمه
خطش هم فعال شده (که البته ربطی نداره)
=====================================
ممکنه از ویندوز یا از کابل lanباشه؟؟؟؟
مهم نیست نگران نباشید. مال ip ایناست که اتومات زدین.:46:

ahriman323
03-04-2009, 00:22
مودم خوب asus am602 قیمت: 45-50
مودم های دیگه که شاتل تهران ساپورت(تایید) میکنه:
billion-level1-3com-zyxel-paradyn-usrobotic
billion فکر کنم قیمتاش خوب باشه نسبت به اون چند تا مودم دیگه!

برو یک مودم بگیر که فقط یک کامپیوتر را ساپورت کنه. البته usb نگیر حتما lan باشه.
بعدشم من خودم d link دارم 2500u با اسپلیتر 2 ماه پیش 33000 بود الان نمیدونم.

ولی کن و دوستام یک مشکل با d link داریم بعضی وقت ها به اینترنت وصل نمیشه و ارور میده و حالت را میگیره. باید 10 دقیقه خاموش کنی تا خوب شه.

حالا دیگه خود دانی dilink یا asus??
تجربه ما که مودم ارزون داریم: 20000 تومان بیشتر بده یک بار برای همیشه
البته شاتل مودم های d link را ساپورت نمیکنه!
مشکل وصل نشدن و ارور دادن هم به احتمال زیاد مربوط به سرویس دهنده هست یا نویز داری!

ehsan_kabiri_33
03-04-2009, 11:37
مهم نیست نگران نباشید. مال ip ایناست که اتومات زدین.:46:

سلام و تشکر

یعنی چی؟ میشه بیشتر بگید؟؟

ip در حالت default روی اتو هست. منم از خودم روی اتومات هست و مشکل ندارم.

192.168.1.1 روی کامپیوتر رفیقم بی معنی هست.

gooogle
03-04-2009, 16:20
سلام

کل اینترنت رو به هم زدم نتونستم جواب سوالمو پیدا کنم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
مودم tp-link 8811 دارم ولی نمیتونم وارد تنظیماتش بشم
همه راهها رو هم امتحان کردم
3-4 ماه پیش میتونستم وارد تنظیمات مودم بشم و حتی چند باری هم مودم رو از طرق نرم افزاری که خود شرکت tp-link ارایه داده بود مودم رو آپدیت کردم.
حالا tp-link نسخه جدیدی ارایه داده که میخوام بوسیله اون درایو داخلی مودم رو آپدیت کنم ولی نمیتونم وارد تنظیمات داخلی بشم تا آپدیت کنم (قبلا وارد میشد و حتی آپدیت هم کردم)

ویندوز چند بار عوض کردم
آنتی ویروس را فعال و غیر فعال کردم و نصب و آنیستال کردم
روی چند مرورگر امتحان کردم
مودم رو ریست کردم
مودم رو خاموش روشن کردم
چندین بار از طریق internet protocol آی پی ها و دی ان اس ها و غیره و غیره رو عوض کردم.
باور کنید و باور کنید که با همه این کارها نمیتونم وارد تنظیمات مودم بشوم.
خودمم توش گیر کردم
گفتم شاید یکی اینجا پیدا بشه و تونسته باشه این مشکل رو حل کنه و لطف کنه و بگه چجوری حل کرده
ممنون

Greight
03-04-2009, 16:32
اگه مودمت مث مال من باشه شاید پسوردش رو اشتباه ذخیره کردی. من یه همچین مشکلی داشتم اون دکمه ریست پشتشو بیشتر از 6 ثانیه نگه داشتم همه چی به حال اولش برگشت

abbas13677_2005
03-04-2009, 19:08
دوستان کسی قیمت مودم billion رو داره ؟
- در ضمن این مودم به شاتل میخوره ؟

abbas13677_2005
03-04-2009, 19:44
دوستان هر کسی هم مودم دست دوم داره که به شاتل میخوره ممنون میشم به من پیغام خصوصی بده

jamy_khoshtip
03-04-2009, 19:47
سلام .

آقا من دیگه فکر کنم 100% از شاتل بگیرم .

مودم ارزان چی دارید ؟!؟!؟!!؟

L.A.M.P.A.R.D
03-04-2009, 21:59
من میخام که adsl ببندم . بیشتر برای بازی انلاین . به نظر شما باید چه مودمی و با چه سرعتی بگیرم؟

ahriman323
03-04-2009, 22:09
من میخام که adsl ببندم . بیشتر برای بازی انلاین . به نظر شما باید چه مودمی و با چه سرعتی بگیرم؟
برای بازی انلاین باید از سرویس دهنده ای سرویس بگیری که پینگش خوب باشه توی مرکز شما! بنابرین میتونی تحقیق کنی ببینی چه سرویس دهنده ای توی مرکز شما خوبه و پینگش خوبه که بدرد بازی انلاین بخوره! برای انتخاب سرویس دهنده توی تاپیک سروس دهنده های اینترنت مطرح کن اگه انتخاب نکردی!
مودم هم ببین از شرکتی که میخوای سرویس بگیری چه مودم هایی را تایید میکنه!بعد مشورت کن با دوستان و یکی را انتخاب کن! به نظرمن asus am602 اگه سرویس دهنده ساپورت میکنه بگیر که مودم خوبی هست اکثر شرکتها هم ساپورتش میکنن!

abbas13677_2005
04-04-2009, 14:08
دوستان من دارم یک tp- link مدل 8810 دست دوم را 25 هزار تومن از یک بنده خدایی میخرم.
میشه بگین با شاتل سازگار هست و اینکه مودم خوبی هست یا نه ؟

extreme2006gh
04-04-2009, 17:52
با سلام
من مودم ADSL Siemens C-110 رو دارم .
میخواستم NAT رو فعال کنم میشه لطفا راهنمایی بفرمایید چطوری این کار رو بکنم ؟

با تشکر

m1d1y
04-04-2009, 18:32
سلام
من میخواستم با استفاده از وایرلس از اینترنت محل کار روی لپ تابم استفاده کنم برای این کار دقیقا چه کاری باید انجام بدم
باید یک مودم وایرلس بخرم یا اینکه کارت شبکه وایرلس اکسترنال هم داریم ؟
یک سوال دیگه اینکه با ip های شبکه محل کار اختلالی پیدا نمی کنه ؟
راستی هزینه اش رو هم اگر بگید که خیلی حوبه

ممنون

ahriman323
04-04-2009, 18:57
دوستان من دارم یک tp- link مدل 8810 دست دوم را 25 هزار تومن از یک بنده خدایی میخرم.
میشه بگین با شاتل سازگار هست و اینکه مودم خوبی هست یا نه ؟

اگه تهران هستی نه ساپورت نمیکنه!
ممکنه هم شما مودمی داشته باشی که شاتل ساپورتش(تایید) نکنه ولی هیچ مشکلی هم پیش نیاد برات!
اینجا هم ببین!

abbas13677_2005
04-04-2009, 22:44
دوستان asus am602 با شاتل سازگار هست ؟
مودم خوبی بیــــــــــد ؟

jamy_khoshtip
04-04-2009, 22:48
سلام .

آقا الان مودم asus am602 حدودا چه قیمت است ؟؟

مودم خوب و کارایی هست ؟

mostafaeshghi
04-04-2009, 23:14
سلام .

آقا الان مودم asus am602 حدودا چه قیمت است ؟؟

مودم خوب و کارایی هست ؟

حدودا 40 الی 45 تومان است فقط حتما به گارانتی و محتویات داخلش دقت کافی داشته باشید

ahriman323
05-04-2009, 00:33
دوستان asus am602 با شاتل سازگار هست ؟
مودم خوبی بیــــــــــد ؟

بله سازگار بیــــــــــد!:31::20:
اره مودم خوبی بیــــــــــد!

gooogle
05-04-2009, 01:41
اگه مودمت مث مال من باشه شاید پسوردش رو اشتباه ذخیره کردی. من یه همچین مشکلی داشتم اون دکمه ریست پشتشو بیشتر از 6 ثانیه نگه داشتم همه چی به حال اولش برگشت

آقا دمت گرم :10:
خداییش حال دادی
با این روشی که شما گفتی رفتم و بالاخره تونستم وارد قسمت تنظیماتش بشم و firmware شو آپدیت کنم
سه چهار ماه فقط کارم گشتن شده بود
این پست شما جای 10 تا تشکر رو داشت:7:

abbas13677_2005
05-04-2009, 09:08
air live چه طور ؟
با شاتل سازگاره ؟

ahriman323
05-04-2009, 10:02
air live چه طور ؟
با شاتل سازگاره ؟
فکر نکنم!
مودم هایی که من اطلاع دارم شاتل تایید میکنه اینها است:
billion-level1-3com-asus-zyxel-paradyn-usroboticشما میتونی از مودم های دیگه هم استفاده کنی ولی ممکنه به مشکل بخوری!

extreme2006gh
05-04-2009, 11:35
با سلام
من مودم adsl siemens c-110 رو دارم .
میخواستم nat رو فعال کنم میشه لطفا راهنمایی بفرمایید چطوری این کار رو بکنم ؟

با تشکر

کسی نمیدونه ؟

m1d1y
05-04-2009, 16:30
سلام
من میخواستم با استفاده از وایرلس از اینترنت محل کار روی لپ تابم استفاده کنم برای این کار دقیقا چه کاری باید انجام بدم
باید یک مودم وایرلس بخرم یا اینکه کارت شبکه وایرلس اکسترنال هم داریم ؟
یک سوال دیگه اینکه با ip های شبکه محل کار اختلالی پیدا نمی کنه ؟
راستی هزینه اش رو هم اگر بگید که خیلی حوبه

ممنون

بابا یکی هم مارو تحویل بگیره
:41::41::41:

abbas13677_2005
05-04-2009, 20:33
دوستان کسی میدونه صبانت با tp-link 8810 سازگار هست یا نه ؟

jamy_khoshtip
05-04-2009, 21:34
سلام .

آقا جان من این رو گفتم که . این ترفندی است برای این که مودم خود را بفروشند .

صبا نت همه مودمی را ساپورت می کند .

Elis
05-04-2009, 22:00
سلام
میخوام بدونم آیا نرم افزار داخلی مودم ای دی اس ال Asus Am602 (فریم ویرش) رو میشه آپدیت کرد یا نه ؟

اگه میشه یه لینک بدین ممنون میشم .

ممنون

my comi
06-04-2009, 12:05
سلام دوستان
کسی میدونه مودم us robotics 9108 رو از کجا میتونم پیدا کنم؟؟؟
من هیجا پیدا نکردم

thanQ

jamy_khoshtip
06-04-2009, 14:25
سلام .

می خواستم بدونم من مودم D-link که به صورت " USB " می باشد که به آن " فرستنده و گیرنده " می گویند . خوب است یا خیر ؟؟؟

بله این هم عکس . من واسه 3 ماه . می خواهم . جواب کار من رو می دهد . ؟؟؟؟؟:8:

mehsad80
06-04-2009, 19:05
با درود فراوان:11:
دوستان من یک مودم dlink2640t خریدم (اولین بار است که مودم روتر دار خریدم قبلا یک dlink200 داشتم که پورت usb فقط داشت که خودم به راحتی نصبش کردم ولی این مودم را نتونستم ضمنا در زمینه شبکه مبتدی هستم) بر اساس دفترچه راهنمایش رفتم در [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و مراحل را براساس دفترچه انجام دادم ولی مودم شناخته نشد من اکانتadsl صبانت دارم vpi و vci را چند قراربدهم در مودم قبلی به ترتیب 0 و 35 قرار می دادم نوع اینترنت کانکشن را باید کدام انتخاب کنم در مودم قبلی pppoE/pppoA انتخاب می کردم در ضمن همه ی چراغهای مودم روشن است (هم POWERو adsl و wlan و lan1 فقط چراغ status چشمک می زند )ولی به هیچ سایت نمی رود اصلا از کجا باید بفهم مودم شناخته و نصب شده است در سی دی همراه مودم quick instal دارد وقتی مراحل را انجام می دهم در مرحله آخر یک پیغامی می آید که مودم شناخته نشد به یکی از دلایل زیر 1- برق به مودم نمی رسد 2- کابل شبکه درست وصل نشده است 3- کابل به خط adsl متصل نیست که هیچ یک مشکلی ندارد
با سپاس فراوان:40:

jamy_khoshtip
06-04-2009, 19:59
کسی نبود جواب ما رو بده .

cell_phone
07-04-2009, 10:11
دوستان من در حال حاضر یک planet 3410 دارم که 1 پورت usb و پورت lan داره . این مودم جواب کارم رو می داد , اما حال دیگه نمی ده .
چرا ؟ چون , حالا می خوام wireless هم داشته باشه و همچنین access point هم باشه تازه بیشتر از یک پورت lan هم داشته و همچنین router هم باشه .

می خوام هم یک شبکه ی wireless جدا از بحث اینترنت داشته باشم . بین 2 کامپیورت و یک ppc و هم بتونم از امکان adsl +router استفاده کنم و بدون روشن بودن کامپیوتر سرور از اینترنت استفاده کنم .

خوب با این شرایط من بررسی کردم 2 راه بیشتر نیست :
1- برم یک wireless access point router بخرم و برای adsl از همین مودم موجود استفاده کنم . که به این wireless access point router وصل می شه ولی اسنطوری باید کم کمش 70 تومنی مایه بدم + اینکه باید 2 تا دستگاه رو تحمل کنم .

2- برم یا شایدم بیام این مودم رو که الان 45 هست رو 35 بفروشم و یک wireless adsl modem access point router بخرم که اینطوری 1 دستگاه کامل خواهم داشت + 50 تومن بیشتر صرف نخواهد شد .

حالا نظر شما چیه بنظرم شما هم راه حل 2 رو می پسندید حالا که اینطوریه , یک چند تا پیشنهاد توپ و اسمی بدید که قیمتش بالای 90 نباشه که در نهایت 90-35=55 بیشتر نشه ( افتادد ) .

منتظر نظرات مهندس وارانه ی شما دوستان عزیز هستم . با کمال سپاس از این تفکری که مایه می کنید .

jamy_khoshtip
07-04-2009, 18:33
آقا من مودم Asuse am6002gu می خواهم بگیرم . خوبه !؟!؟!؟

Elis
07-04-2009, 19:09
سلام
میخوام بدونم آیا نرم افزار داخلی مودم ای دی اس ال asus am602 (فریم ویرش) رو میشه آپدیت کرد یا نه ؟

اگه میشه یه لینک بدین ممنون میشم .

ممنون
کسی مارو راهنمایی نمیکنه ؟ :41:

zed2
08-04-2009, 17:58
کسی مارو راهنمایی نمیکنه ؟ :41:
من اینو پیدا کردم
نسخه اش ASUS WL-AM602 Firmaware 3.06.06.4V00 و سال 2008 ارائه شده از خود سایت ایسوس

البته حتما دفترچه راهنمارو برای طریقه اپدیت بخون که یک موقع مودم رو خراب نکنی

mr.taherii
08-04-2009, 18:58
دیروز از پاساژ پایتخت یک مودم ASUS WL-AM604g خریدم 95 تومان که چون هنوز خط ADSL من وصل نشده بی استفاده است.یک بنده خدا که اومده بود خرید کنه می گفت این مودمها گران شده و قبلا ارزونتر بود(خودش یکی داشت)

ARH
08-04-2009, 19:06
با درود فراوان:11:
دوستان من یک مودم dlink2640t خریدم (اولین بار است که مودم روتر دار خریدم قبلا یک dlink200 داشتم که پورت usb فقط داشت که خودم به راحتی نصبش کردم ولی این مودم را نتونستم ضمنا در زمینه شبکه مبتدی هستم) بر اساس دفترچه راهنمایش رفتم در [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و مراحل را براساس دفترچه انجام دادم ولی مودم شناخته نشد من اکانتadsl صبانت دارم vpi و vci را چند قراربدهم در مودم قبلی به ترتیب 0 و 35 قرار می دادم نوع اینترنت کانکشن را باید کدام انتخاب کنم در مودم قبلی pppoe/pppoa انتخاب می کردم در ضمن همه ی چراغهای مودم روشن است (هم powerو adsl و wlan و lan1 فقط چراغ status چشمک می زند )ولی به هیچ سایت نمی رود اصلا از کجا باید بفهم مودم شناخته و نصب شده است در سی دی همراه مودم quick instal دارد وقتی مراحل را انجام می دهم در مرحله آخر یک پیغامی می آید که مودم شناخته نشد به یکی از دلایل زیر 1- برق به مودم نمی رسد 2- کابل شبکه درست وصل نشده است 3- کابل به خط adsl متصل نیست که هیچ یک مشکلی ندارد
با سپاس فراوان:40:

دوست عزيز مشكلت حل شد ؟ اگر حل شد ما رو هم راهنمايي كن لطفا

choory
08-04-2009, 21:30
دوستان من در حال حاضر یک planet 3410 دارم که 1 پورت usb و پورت lan داره . این مودم جواب کارم رو می داد , اما حال دیگه نمی ده .
چرا ؟ چون , حالا می خوام wireless هم داشته باشه و همچنین access point هم باشه تازه بیشتر از یک پورت lan هم داشته و همچنین router هم باشه .

می خوام هم یک شبکه ی wireless جدا از بحث اینترنت داشته باشم . بین 2 کامپیورت و یک ppc و هم بتونم از امکان adsl +router استفاده کنم و بدون روشن بودن کامپیوتر سرور از اینترنت استفاده کنم .

1- برم یک wireless access point router بخرم و برای adsl از همین مودم موجود استفاده کنم . که به این wireless access point router وصل می شه ولی اسنطوری باید کم کمش 70 تومنی مایه بدم + اینکه باید 2 تا دستگاه رو تحمل کنم .

2- برم یا شایدم بیام این مودم رو که الان 45 هست رو 35 بفروشم و یک wireless adsl modem access point router بخرم که اینطوری 1 دستگاه کامل خواهم داشت + 50 تومن بیشتر صرف نخواهد شد .

حالا نظر شما چیه بنظرم شما هم راه حل 2 رو می پسندید حالا که اینطوریه , یک چند تا پیشنهاد توپ و اسمی بدید که قیمتش بالای 90 نباشه که در نهایت 90-35=55 بیشتر نشه ( افتادد ) .

منتظر نظرات مهندس وارانه ی شما دوستان عزیز هستم . با کمال سپاس از این تفکری که مایه می کنید .

من هم دقیقا مثل شما هستم

مودم من BILLION مدل BiPAC 5210s هست.(5-6 ماه پیش از خود شاتل گرفتم)
حالا میخوام بفروشم به نظر شما چقدر بفروشم؟؟؟(الان خود شاتل داره میده 60 تومن)

ASUS WL-AM604g خوب هست بخرم؟

من شنیده ام wireless access point router فضای بیشتری را پوشش میده و نسبت wireless adsl modem access point router ها قوی تر هست.آیا این حرف صحت دارد؟؟؟؟؟

بی باک بی بال
09-04-2009, 07:32
میشه انواع مودم ها رو معرفی منید و بگید کدوم بهتره است

Mohsen khan
09-04-2009, 09:15
میشه انواع مودم ها رو معرفی منید و بگید کدوم بهتره است
شما بايد براساس نياز خودتون مودم تهيه كنيد
براساس تعداد پورت مورد نياز
قيمت و مدل هم تفاوتي نداره
هم مودم ها يك كار انجام مي دهند
پس خيلي به فكر مودم هاي گرون قيمت نباشيد
با قيمت معمولي هم مي توانيد نياز خودتون را برطرف كنيد

jamy_khoshtip
09-04-2009, 13:54
سلام .

من برای 3 ماه که ADSL احتیاج دارم یک مودم Asuse 600gu که USB است را گرفتم .

حال به نظر شما منی که 512 است . چقدر سرعتم میاد پائین ؟؟؟؟؟

مودم خوبی هست /؟؟؟؟؟؟

ممنونم.

cell_phone
09-04-2009, 13:57
من هم دقیقا مثل شما هستم

مودم من billion مدل bipac 5210s هست.(5-6 ماه پیش از خود شاتل گرفتم)
حالا میخوام بفروشم به نظر شما چقدر بفروشم؟؟؟(الان خود شاتل داره میده 60 تومن)

asus wl-am604g خوب هست بخرم؟

من شنیده ام wireless access point router فضای بیشتری را پوشش میده و نسبت wireless adsl modem access point router ها قوی تر هست.آیا این حرف صحت دارد؟؟؟؟؟

رفیق من خودم هم اطلاعی ندارم , اما در حد یک ساختمان و در کاربرد من همون که گفتم برای من بهتره و حالا سوالم اینه که چی بگیرم ؟:41:

Amin_0913
09-04-2009, 15:56
با سلام

من یه مودم میخوام برای کارای خونگی و یه کامپیوتر
لطفا راهنمایی کنید

به احتمال زیاد از شاتل هم سرویس میگیرم

حدود 30 تا 40 تومن

باتشکر

Hamid Reza
09-04-2009, 18:43
با سلام

من یه مودم میخوام برای کارای خونگی و یه کامپیوتر
لطفا راهنمایی کنید

به احتمال زیاد از شاتل هم سرویس میگیرم

حدود 30 تا 40 تومن

باتشکر

سلام

Asus am602

با اکثر شرکتها سازگاری داره

قیمتشم 40 تا 45 تومن هست

ممنون:11:

tomalaki
09-04-2009, 19:10
سلام دوستان!

من تازه یک اشتراک ADSL گرفتم و یک مودم Dlink مدل DSL-2500U خریدم. و بلد هم نیستم چه طور نصب کنم. تازه روی جعبه و دفترچه راهنمای مودم نوشته شامل CD راه اندازی اما توش نیست. به فروشنده هم که مراجعه کردم گفت لازم نیست نصبش دستیه! حالا میشه یکی از اول اول برام توضیح بده لطفا؟:46:

extreme2006gh
09-04-2009, 21:08
با سلام خدمت دوستان

من Nat ‌رو رو مودمم فعال كردم بعد از اون خيلي زياد Disconnect ميشم در حالي كه قبلا اين مشكل رو نداشتم
به نظر شما اين مشكل ميتونه از فعال كردن نات باشه ؟
كسي همچين تجربه اي داشته ؟

caspian
10-04-2009, 06:22
من مودو adsl ام مارکش alfex هست .7 ماهی درست کار می کرد اما از دیروز وقتی از پورت eternet وصل میشم بعد از 15 ثانیه دیسکانکت می کنه اما اگه با usb وصل بشم مشکلی نداره
علت چیه؟نرم افزاریه؟

SuNb0y
10-04-2009, 16:44
سلام دوستان ... همانطور که دوستانه عزیزم می دونند adsl دارم ولی مودمم خراب شده و الان با d p اومدم ...

چندتا سوال در ضمینه مودم adsl دارم :

1. برای شرکت های اینترنتی مودم فرقی نداره؟ البته من شاتل هستم و Art3 دارم ... !

2. ارزان ترین مودم adsl که می شناسید چنده؟ در حده اینکه فط یک پورت داشته باشه ... چون می خوام موقت باشه و بعدا مودم می گیرم ...

3. جایی که مودم با قیمت خوب بده سراغ دارید؟

Mohsen khan
10-04-2009, 17:06
سلام دوستان ... همانطور که دوستانه عزیزم می دونند adsl دارم ولی مودمم خراب شده و الان با d p اومدم ...

چندتا سوال در ضمینه مودم adsl دارم :

1. برای شرکت های اینترنتی مودم فرقی نداره؟ البته من شاتل هستم و Art3 دارم ... !

2. ارزان ترین مودم adsl که می شناسید چنده؟ در حده اینکه فط یک پورت داشته باشه ... چون می خوام موقت باشه و بعدا مودم می گیرم ...

3. جایی که مودم با قیمت خوب بده سراغ دارید؟
مودم فرقي نداره چه مدلي باشه
فكر مي كنم الان tp link ارزون تر از بقيه باشه
در حد 30-35 تومن

jamy_khoshtip
10-04-2009, 17:46
سلام .

من برای 3 ماه که adsl احتیاج دارم یک مودم asuse 600gu که usb است را گرفتم .

حال به نظر شما منی که 512 است . چقدر سرعتم میاد پائین ؟؟؟؟؟

مودم خوبی هست /؟؟؟؟؟؟

ممنونم.

من رو راهنمایی کنید ممنونم.

bozorgmehr
10-04-2009, 19:29
با سلام خدمت اساتید:
من قراره از آسیا تک ،adsl بگیرم به همین منظور قصد خرید یک مودم رو داشتم؛ به همین منظور از شما اساتید محترم در خواست دارم مرا در این زمینه راهنمائی فرمائید؛در ضمن در صورت امکان در مورد گارانتی و قطعات موجود درجعبه هم توضیحاتی ارائه فرمائید .پیشاپیش از شما سپاسگذارم.
قیمت :تا 50000تومان
یک پورت lan

mehdi_vsgh
10-04-2009, 19:47
من رو راهنمایی کنید ممنونم.
مودم ربطی به سرعت نداره

Hamid Reza
10-04-2009, 20:20
با سلام خدمت اساتید:
من قراره از آسیا تک ،adsl بگیرم به همین منظور قصد خرید یک مودم رو داشتم؛ به همین منظور از شما اساتید محترم در خواست دارم مرا در این زمینه راهنمائی فرمائید؛در ضمن در صورت امکان در مورد گارانتی و قطعات موجود درجعبه هم توضیحاتی ارائه فرمائید .پیشاپیش از شما سپاسگذارم.
قیمت :تا 50000تومان
یک پورت lan

سلام

مودم خود شرکت رو نگیر که واقعا افتضاحه

مودم های خوب زیاده

مثلا Asus 602am که یه پورت lan و یه پورت usb داره

قیمتشم 40 تا 45 هست

با اکثر شرمتهام سازگاری داره

AAKOJ
10-04-2009, 20:52
سلام دوستان
من یه مشکلی دارم که اعصاب خرد کن است . دو سه روزه که که خط من قطع و وصل میشه و این قطع و وصل چند دقیقه تا چند ثانیه است . نمیدونم مشکل از کجاست ولی خود ویندوز موقع خطایابی میگه که مشکل از DNS است و خطای dns may be experiencing problem را میده .
مدل مودم هم D-LINK 520 T روتر دار است و سیستم هم WINDOWS7 .

ya_s
10-04-2009, 21:02
سلام برهمگی

من یک مودم D-Link 2640T دارم .

از دیروز با وایرلس این مودم مشکل پیدا کردم . دیگه چراغ wlan روی دستگاه روشن نیست و فقط اول روشن کردن مودم روشن می شه و بعد خاموش می شه 1 همه تنظیمات مودم را هم چک کردم مشکلی نیست . پورت lan بخوبی کار می کنه اما wlan قطعه و سیگنالی ارسال نمی کنه ؟ ممکنه فرستند اون سوخته باشه ؟

ممنون از راهنمایی

ya_s
10-04-2009, 21:06
سلام برهمگی

من یک مودم D-Link 2640T دارم .

از دیروز با وایرلس این مودم مشکل پیدا کردم . دیگه چراغ wlan روی دستگاه روشن نیست و فقط اول روشن کردن مودم روشن می شه و بعد خاموش می شه 1 همه تنظیمات مودم را هم چک کردم مشکلی نیست . پورت lan بخوبی کار می کنه اما wlan قطعه و سیگنالی ارسال نمی کنه ؟ ممکنه فرستند اون سوخته باشه ؟

ممنون از راهنمایی

bozorgmehr
11-04-2009, 07:44
سلام

مودم خود شرکت رو نگیر که واقعا افتضاحه

مودم های خوب زیاده

مثلا asus 602am که یه پورت lan و یه پورت usb داره

قیمتشم 40 تا 45 هست

با اکثر شرمتهام سازگاری داره

با سلام وتشکر از شما :
اآیا گارانتی بخصوصی را هم پیشنهاد میکنید؟

r4pbr4p
11-04-2009, 08:33
سلام دوستان
من یه مشکلی دارم که اعصاب خرد کن است . دو سه روزه که که خط من قطع و وصل میشه و این قطع و وصل چند دقیقه تا چند ثانیه است . نمیدونم مشکل از کجاست ولی خود ویندوز موقع خطایابی میگه که مشکل از dns است و خطای dns may be experiencing problem را میده .
مدل مودم هم d-link 520 t روتر دار است و سیستم هم windows7 .

خب شما dns دستی بده ببین مشکلت رفع میشه یا نه

dns1: 4.2.2.4

dns2: 192.9.9.3

ox3blue
11-04-2009, 08:45
سلام دوستان عزيز اميدوارم كه حال همگي خوب خوب باشه

بهترين مودم تا 40 تومن چيه ؟ و چرا ؟

من اصلا در اين زمينه اطلاعات ندارم پس ممنون ميشم كه دليلتان را به ساده ترين نحو بيان كنيد .

نظرتان در مورد مودم هاي planet را هم مي خواستم بدونم.

ممنون از توجهتان

موفق باشيد

cell_phone
11-04-2009, 11:01
سلام دوستان عزيز اميدوارم كه حال همگي خوب خوب باشه

بهترين مودم تا 40 تومن چيه ؟ و چرا ؟

من اصلا در اين زمينه اطلاعات ندارم پس ممنون ميشم كه دليلتان را به ساده ترين نحو بيان كنيد .

نظرتان در مورد مودم هاي planet را هم مي خواستم بدونم.

ممنون از توجهتان

موفق باشيد

من planet 3410 دارم . مشکلی نداره و کلن راضیم همین

jamy_khoshtip
11-04-2009, 13:36
مودم ربطی به سرعت نداره

مگه میشه . بیشتری ها دارن میگن سرعت به مودم هم مربوطه ؟

vahid_civil
11-04-2009, 15:03
مگه میشه . بیشتری ها دارن میگن سرعت به مودم هم مربوطه ؟

سرعت به شرکتی که ازش سرویس میگیرین بستگی داره نه مودم:46:

jamy_khoshtip
11-04-2009, 15:17
ممنونم. آخه میگن که مودم های usb سرعت رو میاره پائین . ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

اگر یک سری اطلاعات بدید ممنونم.

vahid_civil
11-04-2009, 16:28
ممنونم. آخه میگن که مودم های usb سرعت رو میاره پائین . ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

اگر یک سری اطلاعات بدید ممنونم.

تفاوت چندانی با هم ندارن . ولی میگن از لن استفاده کنید چون لن راحتتر نصب میشه و یه سری دردسر ها رو نداره.
پورت usb کامپیوتر دیگه اشغال نمیشه و ...
اکثر مودم های جدید هم پورت لن رو دارن. :46:
موفق باشی

ya_s
11-04-2009, 17:29
سلام برهمگی

من یک مودم

D-Link 2640T دارم .

از دیروز با وایرلس این مودم مشکل پیدا کردم . دیگه چراغ

wlan روی دستگاه روشن نیست و فقط اول روشن کردن مودم روشن می شه و بعد خاموش می شه 1 همه تنظیمات مودم را هم چک کردم مشکلی نیست . پورت lan بخوبی کار می کنه اما wlan قطعه و سیگنالی ارسال نمی کنه ؟ ممکنه فرستند اون سوخته باشه ؟

ممنون از راهنمایی

خب دیگه مثل اینکه خودم باید جواب بدم !

دیگه از این ساده تر نمی شد ...... آپدیت فریم ور مودم ....! به همین سادگی درست شد

jamy_khoshtip
11-04-2009, 18:18
پس یعنی منی که 512 گرفتم . هیچ مشکبی ندارم و.... !!!!!

ممنونم از راهنمایی هایتان .

vahid_civil
11-04-2009, 18:40
پس یعنی منی که 512 گرفتم . هیچ مشکبی ندارم و.... !!!!!

ممنونم از راهنمایی هایتان .

خیر مشکلی ندارین:46:

ox3blue
12-04-2009, 08:55
من planet 3410 دارم . مشکلی نداره و کلن راضیم همین

ممنون از راهنماییت

2110 هم خوبه ؟ قیمتش 2110 چقدر ؟و مدلی که شما ازش استفاده می کنید چقدر ؟

davoodwadi
12-04-2009, 15:33
سلام دوستان
من یک سالی هست که D-link 200 دارم.تو این مدت یه روز نبود که این اینترنت ما قطع نشه.هر دو سه ساعت یک بار قطع می شد و مجبور می شدم سیستم رو restart کنم تا دوباره وصل شه.
چند بار با isp های مختلف در این مورد بحث کردم گفتند مشکل از مودمته و کلا d-link ها همه چنین مشکلی رو دارند.حالا می خوام بدونم چه مدل مودمی رو بخرم که این مشکلات رو نداشته باشه و قیمتش حدودا سی چهل تومن باشه و کجا می تونم با قیمت مناسب بخرم؟
در ضمن من شیراز هستم
با تشکر

FeelGood
12-04-2009, 21:00
منم همین سوال و دارم؟
موندم که چی بگیرم!!
اساتید فن لطفا راهنمایی کنید.

vahid_civil
12-04-2009, 21:28
من ایسوز am 602 دارم. راضی هستم.
هیچ شرکتی هم باهاش مشکل نداره.
قیمتش 45 هست

davoodwadi
12-04-2009, 22:51
تو سایت داتک نوشته بود یکی از علل قطعی مکرر اینترنت بالا بودن نویز خط است.حالا من نفهمیدم مشکل من از مودمه یا از خط؟اگه از خطه چه جوری رفعش کنم؟
ممنون

hadi-3at
13-04-2009, 00:30
سلام دوستان
من یک سالی هست که d-link 200 دارم.تو این مدت یه روز نبود که این اینترنت ما قطع نشه.هر دو سه ساعت یک بار قطع می شد و مجبور می شدم سیستم رو restart کنم تا دوباره وصل شه.
چند بار با isp های مختلف در این مورد بحث کردم گفتند مشکل از مودمته و کلا d-link ها همه چنین مشکلی رو دارند.حالا می خوام بدونم چه مدل مودمی رو بخرم که این مشکلات رو نداشته باشه و قیمتش حدودا سی چهل تومن باشه و کجا می تونم با قیمت مناسب بخرم؟
در ضمن من شیراز هستم
با تشکر

منم دی لینک داشتم که واقعا مزخرف بود
روزی 10 بار هنگ میکرد و ریست میشد!! خستم کرده بود
2 هفته پیش رفتم یه ایسوز 602 گرفتم که خیلی ازش راضی هستم.هنگ و ریست اصلا نمیکنه. روتر دار هم هست.

TE/\/TACULA
13-04-2009, 09:36
سلام من جدیدا میخوام که adsl 128 shatel بگیرم شاتل میگفت باید modem از خودش بگیرم نظر شما چیه من با ید چی کار کنم ؟

TE/\/TACULA
13-04-2009, 09:40
راستی اگه شما modem یا شرکت دیگه ای رو پیشنهاد می کنید لطفا بهم بگید با قیمت و سرویس هاش

TE/\/TACULA
13-04-2009, 09:41
شاتل به نظر شما بهتره یا شبدیز؟

Mohsen khan
13-04-2009, 11:09
سلام من جدیدا میخوام که adsl 128 shatel بگیرم شاتل میگفت باید modem از خودش بگیرم نظر شما چیه من با ید چی کار کنم ؟
نه عزيز جان
اجباري نيست از خودشون بخري
تاپيك زير را بخونيد
توضيح داده شده

FARZANEH007
13-04-2009, 12:26
با سلام
من ميخوام يه d-link 2640t بخرم ولي يه سوالي برام پيش اومده
با اين مودم ميشه كلا اينترنت وايرلس از شركت ها گرفت يا فقط وايرلسش براي به اشتراك گذاري اينترنت بين كامپيوتر هاست؟

يعني نوشته توي توضيحاتش وايرلس ، پس ميشه مثلا از داتك سرويس گرفت براي وايرلسش؟

با تشكر

jamy_khoshtip
13-04-2009, 13:54
تو سایت داتک نوشته بود یکی از علل قطعی مکرر اینترنت بالا بودن نویز خط است.حالا من نفهمیدم مشکل من از مودمه یا از خط؟اگه از خطه چه جوری رفعش کنم؟
ممنون

سلام . بله درست است .

هنگام نصب سرویس adsl شما باید از نویز گیر استفاده کنید که قیمتش 4.000 تومان است . این وسیله را به خط تلفن و adsl متصل می کنید و با خیال راخت و بدون قعطی کار کنید . :27:

Pc.34
13-04-2009, 15:31
سلام

من امروز مودم وایرلس روتر linksys wag54g2 رو خریدم 90 تومن ، با گارانتی ساخت سیستم ،
می خواستم بپرسم کسی از لحاظه قطعی نداشتن ، کارایی خوب ، نداشتن دیسکانکت ، قدرت انتن دهی وایرلسش و بقیه چیزا ایا کسی تست کرده ببینه چطوره ؟؟؟

چون من هنوز بازش نکردم منتظرم یکی تست کنه بگه اگه احیانا مشکل دار بود برم به فروشنده پسش بدم .

ممنونم

bozorgmehr
13-04-2009, 17:33
من ایسوز am 602 دارم. راضی هستم.
هیچ شرکتی هم باهاش مشکل نداره.
قیمتش 45 هست

با سلام :
شما چه گارانتی را پیشنها میکنید ؟

davoodwadi
13-04-2009, 22:29
آره درسته.
ولی چون اسمی از splitter نیاورد فکر کردم یه مشکل خاص هست

cell_phone
14-04-2009, 18:04

دوستان چی شد این نظرات , بابا شرمنده کردین :27:

ya_s
14-04-2009, 19:25
با سلام
من ميخوام يه d-link 2640t بخرم ولي يه سوالي برام پيش اومده
با اين مودم ميشه كلا اينترنت وايرلس از شركت ها گرفت يا فقط وايرلسش براي به اشتراك گذاري اينترنت بين كامپيوتر هاست؟

يعني نوشته توي توضيحاتش وايرلس ، پس ميشه مثلا از داتك سرويس گرفت براي وايرلسش؟

با تشكر

سلام

نه از مودم های وایرلس نمی شه برای خدمات اینترنت وایرلس استفاده کرد برای این کار خود شرکت به شما مودم می دهد همراه با آنتن مخصوص وایرلس . مگر اینکه اینترنت بصورت wifi در محل شما باشد که در این صورت دیگه موردم نمی خواهید خود مودم وایرلس نوت بوک شما دریافت می کند .

:)

parisa6628
15-04-2009, 12:52
دوستان چی شد این نظرات , بابا شرمنده کردین :27:

با این امضایی که شما کردی ، من پشیمون شدم می خواستم از صبانت سرویس بگیرم!

سوال:

من رفتم یه مودم wireless adsl مارک d-link گرفتم ... مسخره نکنین ها .... ولی با این مودم می شه به صورت dial up هم به اینتر نت کانکت شد؟( هنوز سرویس adsl ام نصب نشده)

Persian_Gun's
15-04-2009, 14:15

سوال:

من رفتم یه مودم wireless adsl مارک d-link گرفتم ... مسخره نکنین ها .... ولی با این مودم می شه به صورت dial up هم به اینتر نت کانکت شد؟( هنوز سرویس adsl ام نصب نشده)
نخیر،با مودم ای دی اس ال نمیشه دایال آپ وصل شد...
بدرود.:11:

ox3blue
15-04-2009, 17:29
سلام

برای رفع این خطا چه کاری باید انجام بدم ؟

651

planet 2110

omid-p30
15-04-2009, 18:38
دوستان اگر از یک خط تلفن فقط برا adsl استفاده بشه دیگه نیاز به اسپیاتر نیست ؟

Pc.34
15-04-2009, 19:34
من امروز مودم وایرلس روتر linksys wag54g2 رو خریدم 90 تومن ، با گارانتی ساخت سیستم ،
می خواستم بپرسم کسی از لحاظه قطعی نداشتن ، کارایی خوب ، نداشتن دیسکانکت ، قدرت انتن دهی وایرلسش و بقیه چیزا ایا کسی تست کرده ببینه چطوره ؟؟؟

چون من هنوز بازش نکردم منتظرم یکی تست کنه بگه اگه احیانا مشکل دار بود برم به فروشنده پسش بدم .

ممنونم

ببخشید دوباره می پرسم کسی در مورد سوال بالایی که تو نقل قول گذاشتم تجربه ای داره ، شیر کنه ؟

ممنون می شم اگه تجربه کار با این مودم دارید منو راهنمایی کنید چون خریدم می خام ببینم اگه مشکل داره هست

بازش نکنم و برم پسش بدم ،

با تشکر

davoodwadi
15-04-2009, 19:47
بالاخره من porche dsl911 رو خریدم.فعلا دارم تستش می کنم.نتیجه رو بهتون می گم

cell_phone
15-04-2009, 21:30

سوال:

بی خودی که امضا نزدم , پاش واستادم :21:

دوستان اگر از یک خط تلفن فقط برا adsl استفاده بشه دیگه نیاز به اسپیاتر نیست ؟

نه اگه فقط به Adsl modem وصل کنی خوب نمی خواد این واضحه :20:

omid-p30
15-04-2009, 21:32
ویرایش شد.

Elis
15-04-2009, 23:00
حالا تو نظر سنجی که D-link از همه بیشتر رای آورده کدوم مدلش هست ؟ قیمتش چنده و با تما ISP ها مچ هست ؟

caspian
16-04-2009, 05:44
چند روزه با مودم adsl ام یه مشکلی دارم
این مودم من را یاد رادیو و تلویزیون های قدیمی میندازه که اولش کار نمی کردند تا زمانی که گرم بشن
این مودم وقتی روشن کنم تا 5 دقیقه چراغ adsl اش چشمک میزنه بعد از 5 دقیقه ،1 دقیقه چراغ ثابت میشه 2 دقیقه چشمک زن
10 دقیقه که گذشت چراغ ثابت میشه و می تونی ازش استفاده کنی
علت چیه

r4pbr4p
16-04-2009, 10:18
ببخشید دوباره می پرسم کسی در مورد سوال بالایی که تو نقل قول گذاشتم تجربه ای داره ، شیر کنه ؟

ممنون می شم اگه تجربه کار با این مودم دارید منو راهنمایی کنید چون خریدم می خام ببینم اگه مشکل داره هست

بازش نکنم و برم پسش بدم ،

با تشکر

میشه این مودو رو جزء 3تا مودم وایرلس موجود تو کشور خوند که نسبت به قیمتش و وضعیت مودم های دیگه از خیلیهاشون سر تره

از نظر ظاهری که کلآ کاه همه مودم هارو با آنتن داخلی و طراحی زیبا خوابونده

بردش هم تا حدود 100 متر من خودم عملی تست زدم البته بدون مانع ( بیشتر از اونو نمیدونم!) با مانع هم تو یه ساختمون از زیرزمین به طبه سوم تونستم کانکت شم

تا 30 روز هم خودش اینترنت سکوریتی فعاله

تنها عیبش هم نداشتن اسپلیتره که میتونی اونو آزاد بگیری

r4pbr4p
16-04-2009, 10:23
چند روزه با مودم adsl ام یه مشکلی دارم
این مودم من را یاد رادیو و تلویزیون های قدیمی میندازه که اولش کار نمی کردند تا زمانی که گرم بشن
این مودم وقتی روشن کنم تا 5 دقیقه چراغ adsl اش چشمک میزنه بعد از 5 دقیقه ،1 دقیقه چراغ ثابت میشه 2 دقیقه چشمک زن
10 دقیقه که گذشت چراغ ثابت میشه و می تونی ازش استفاده کنی
علت چیه

شما مودمت رو ببر دم در و خط داخلی رو قطع کن و مدوم رو مستقیم به خطی بزن که از مخابرات اومده

ببین اونجا هم چراغش اینقد دیر ثابت میشه

اگه زود ثابت شد که مشکل از خطوط داخلی هستش و باید اونارو چک کنی ببینی چی روش نویز انداخته

اگه هم طبق روال قبل و دیر ثابت شد پس یا مشکل از مودمته که میتونی با یه مودم دیگه تست کنی یا از سرویس ارائه دهنده پورت ارائه شده به شما تو مخابرات ایراد داره

r4pbr4p
16-04-2009, 10:28
حالا تو نظر سنجی که D-link از همه بیشتر رای آورده کدوم مدلش هست ؟ قیمتش چنده و با تما ISP ها مچ هست ؟

D-Link 302-322-502-522-320T

اینا خوبن با تمام آی اس پی هم هم مچ هستن

caspian
16-04-2009, 10:42
شما مودمت رو ببر دم در و خط داخلی رو قطع کن و مدوم رو مستقیم به خطی بزن که از مخابرات اومده

ببین اونجا هم چراغش اینقد دیر ثابت میشه

اگه زود ثابت شد که مشکل از خطوط داخلی هستش و باید اونارو چک کنی ببینی چی روش نویز انداخته

اگه هم طبق روال قبل و دیر ثابت شد پس یا مشکل از مودمته که میتونی با یه مودم دیگه تست کنی یا از سرویس ارائه دهنده پورت ارائه شده به شما تو مخابرات ایراد داره

از دمه در هم همین مشکل هست.بعضی وقتا 2 روز درسته بعضی وقتا چندین بار در روز اینجوری میشه

r4pbr4p
16-04-2009, 10:57
از دمه در هم همین مشکل هست.بعضی وقتا 2 روز درسته بعضی وقتا چندین بار در روز اینجوری میشه

خب شما اگه میتونی با یه مودم دیگه امتحان کن اگه دیدی همینجوریه یه سر برو شرکت سرویس دهنده

Pc.34
16-04-2009, 13:39
میشه این مودو رو جزء 3تا مودم وایرلس موجود تو کشور خوند که نسبت به قیمتش و وضعیت مودم های دیگه از خیلیهاشون سر تره
از نظر ظاهری که کلآ کاه همه مودم هارو با آنتن داخلی و طراحی زیبا خوابونده
بردش هم تا حدود 100 متر من خودم عملی تست زدم البته بدون مانع ( بیشتر از اونو نمیدونم!) با مانع هم تو یه ساختمون از زیرزمین به طبه سوم تونستم کانکت شم
تا 30 روز هم خودش اینترنت سکوریتی فعاله
تنها عیبش هم نداشتن اسپلیتره که میتونی اونو آزاد بگیری

سلام به دوست عزیز ، r4pbr4p عزیز

در مورد اون شکل ظاهری هم بله حق با شماست ، شکل ظاهری واقع زیباتری نسبت به بقیه برنده و مودم ها در
ایران داره ...

باز هم دستتون درد نکنه که تجربه خودتون رو با دیگر دوستان شیر کردید بی نهایت ممنونم از توجهتون :)

فقط یه سوال :
در مورد کارکردش ایا قطعی و Disconnect شدن
و هنگ کردن هم داره ؟ تا حالا دیدید که هنگ کنه و دیسکانکت بشه ؟!

SuNb0y
17-04-2009, 00:11
سلام دوستان ...

من بلاخره با هزار زحمت یک مودم از یکی از بچه ها گرفتم ... البته مودم بی مصرفه ولی سالمیه ...

من اصلا در مورد این مورد هیچی متوجه نمی شم. لطفا مرا در نصب مودم راهنمایی بفرمایید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مودم:

fiberhome !!!
AN1020-01T

پشت مودم : 1 جای پورت Ethernet و Line داره و دوستم با این وصل می شد ! می شه راهنمایی کنید برای اینترنت کامپیوتر و وصل کردن به اون باید چه کار کرد؟

SuNb0y
17-04-2009, 01:07
دوستان یعنی هیچکس کار با این مودم را بلد نیست؟

FeelGood
17-04-2009, 12:43
نظرتون در مورد مودمهای SMC و Porsche چیه؟
اصلا مودمهای خوبی هستن؟

jamy_khoshtip
17-04-2009, 17:06
سلام .

آقا من از 2 خط تلفن استفاد ه می کنم . یکی برای کارم و دیگری برای خانه .

حالا من با خرید مودم و ADSl باید چه چیز دیگری را برای جلوگیری از اختلال در خط تلفن و .... استفاده کنم .

ممنونم.

sinasalar2007
17-04-2009, 19:28
سلام .

حالا من با خرید مودم و ADSl باید چه چیز دیگری را برای جلوگیری از اختلال در خط تلفن و .... استفاده کنم .

ممنونم.

اختلال در خط تلفن یعنی چی ؟! اگر منظورت اشغال شدن خط هست این رو بدون که اصلا اشغالی نداره ! اگر منظورت خش خش کردن خط و از این حرف هاست بدون که adsl اینا رو هم نداره ...

root professional
18-04-2009, 00:52
سلام .

ممنونم.

اگر دوتا خط دارید اون خطی که adsl نداره که هیچ اما خطی که رانژه شده(adsl بهش وصله و شمارش رو به ISPتون دادین) احتمالا با تلفنهای قدیمی دچار مشکل میشه (مثل مال خودم که Signo 2 -Telekom هست و وقتی گوشی رو برمیداشتم نویز داشت و وقتی میذاشتم اینترنت قطع و وصل میشد) که با گذاشتن یه Splitter حل میشه.قیمتش هم حدود 3-4 هزار تومن هست.

FeelGood
18-04-2009, 08:19
کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟ قراره adsl بگیرم هنوز مودم نگرفتم توی بازار هم فعلا اینا هست لطفا راهنمایی کنید

r4pbr4p
18-04-2009, 12:11
در مورد کارکردش ایا قطعی و disconnect شدن
و هنگ کردن هم داره ؟ تا حالا دیدید که هنگ کنه و دیسکانکت بشه ؟!

در صورتی که مخابرات و شرکت ارائه دهنده مشکله خواصی نداشته باشن مودم به هیچ مشکل خاصی از جمله قطعی های مکرر یا به هم خوردن تنظیمات بر نمیخوره

مودم:

Fiberhome !!!
An1020-01t

پشت مودم : 1 جای پورت ethernet و line داره و دوستم با این وصل می شد ! می شه راهنمایی کنید برای اینترنت کامپیوتر و وصل کردن به اون باید چه کار کرد؟

این مودم هم یه زمانی بازار ایران رو از خودش اشباع کرده بود و بیشتر سرویس دهنده ها از این مودم استفاده میکنن که مودم نسبتآ خوبیه

تنها نقصش که اگه بشه روش اسم نقص گذاشت تک پورت بودنشه

شما باید رو سیستمت کارت شبکه داشته باشی... مودمت رو ببر همون شرکت واست تنظیمش کنن و همین

موفق باشی

r4pbr4p
18-04-2009, 12:16
کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟ قراره adsl بگیرم هنوز مودم نگرفتم توی بازار هم فعلا اینا هست لطفا راهنمایی کنید

با smc کار کردم... زیاد به دل نمیشینه

خیلی نسبت به نویز حساسه و تنظیماتش هم طبق روال باقی مودم ها نیست و ممکنه گاهی که بخوای خودت تنظیمش کنی به مشکل بر بخوری

در مورد پورشه هم متاسفانه هیچ اطلاعاتی ندارم!

اما سعی کن برندی رو انتخاب کنی که تو ایران جا افتاده باشه و کاربرای زیادی استفاده کردن و راضی بودن

موفق باشی

Pc.34
18-04-2009, 17:29
در صورتی که مخابرات و شرکت ارائه دهنده مشکله خواصی نداشته باشن مودم به هیچ مشکل خاصی از جمله قطعی های مکرر یا به هم خوردن تنظیمات بر نمیخوره

دوست عزیز از توجهتون بی نهایت ممنونم

موفق باشید :)

SuNb0y
18-04-2009, 22:43
دوستان من مودم fiber را نصب کردم ...

حتی باهاش اینترنت هم وصل شدم و مشکلی نبود ...

ولی امروز یک دفعه اینترنت قطع و چراغ data مودم خاموش شد ...

نزدیک 6 ساعت گذشته و مودم وصل نشده و هر کاری هم کردم درست نشد ...

fashion_boy
19-04-2009, 01:57
سلام.بچه ها من چی بخرم؟یه دونه پورت usb و یه دونه lan داشته باشه کافیه

ehsan_kabiri_33
19-04-2009, 20:22
سلام به همه عزیزان
================================================== =======

دوست بنده یک مودم 2500 dilink داره. خودم dilink 520 دارم. من و دوستم هر دو مون یک ورژن ویندوز SP3 روی کامپیوترهامون داریم.
بنده علاوه بر ویندوز SP3 یک عدد Sp1 هم دارم.

سوال: مودم من روی هر دو تا ویندوز خودم و کامپیوتر دوستم کار میکنه. مودم دوستم فقط روی ویندوز SP3 کامپیوتر من کار میکنه و روی همون ویندوز روی کامپیوتر خودش و همین طور ویندوز SP1 من کار نمیده. ( کار نمیده یعنی 192.168.1.1 را که میزنیم انگار داریم با ...... بازی میکنیم و لامپهای مودم stable میشود ولی یک Flag Note زرد کنار ساعت کامپیوتر میاد.)

به نظر شما عزیان مشکل از چیه؟؟ چه برنامه ای روی ویندوز من هست که روی ویندوز اون نیست؟؟

majids
19-04-2009, 20:39
سلام دوستان
من مودمم smc هست منتطرم که از طرف مخابرات برام خط رو رانژه کنن

امروز صبح هم یه چنساعتی تل قطع بود
ولی چراغ ADSL Sync روشن نمیشه و هر از گاهی چشمک میزنه

1 ) از کجا باید بفهمم خطم رانژه شده ؟

2 ) قرار شده خودم تنضیمات مودم رو انجام بدم باید چه اطلاعاتی رو از شرکت بگیرم

فقط VPI و VCI: ؟

یا آی پی هم باید بگیرم یوزر و پس هم بهم ندادن

ممنون میشم راهنماییم کنید

majids
19-04-2009, 20:42
راستی یه چیز دیگه وقتی کانکشن میسازم و کانکت رو میزنم ارور 678 میده
برای یوزر و پس هم یه عدد شانسی وارد کردم که این ارور رو داد

آیا احتمالش هست که رانژه شده باشه ؟ چون این ارور مربوط به نداشتن اعتبار یوزر و پسورد هست

majidbahali2
20-04-2009, 20:10
سلام من جدیدا با مودم یک مشکلی دارم که قبلا نداشتم

مشکل از این قراره که
وقتی ویندوز بالا میاد تا 10 دقیقه یک ربع همه چیز درسته و سایتها بالا میاد

ولی بعدش با اینکه چراغ یو اس بی و ای دی اس ال روشنه ولی نمیتونم تو هیچ سایتی برم و چراغ اکتیویتی نمیزنه

نوع مودم هم tp_link td8811 هستش

تو اینترنت یک مقاله خوندم که ویندوز خود به خود برای صرفه جویی خاموش میکنه و باید تو usb hub root تیک گزینه ی powero بردارم منم این کارو کردم ولی تاثیری نداشت

از دوستان خواهش میکنم که راهنمایی کنند :10:

waterpolo
20-04-2009, 20:20
سلام دوستان ميخام adsl بگيرم فقط يه چيز خوب معرفي كنين از كدوم شركت بگيرم
مودمشو خودم بگيرم يا اماني بگيرم
قيمت اوليه تا سقف50 تومن
بعد ماهانه هم تا 18 تومن باشه

J U N I P E R
20-04-2009, 21:41
سلام دوستان ميخام adsl بگيرم فقط يه چيز خوب معرفي كنين از كدوم شركت بگيرم
مودمشو خودم بگيرم يا اماني بگيرم
قيمت اوليه تا سقف50 تومن
بعد ماهانه هم تا 18 تومن باشه

سلام...

مودم از 25 تومن هست به بالا(dell بیست و پنج تومن بود امروز) . من باشم امانی هیچ وقت نمیگیرم!
مثلا سرویس شاتل یا صبانت برای شما مناسبه فکر کنم.
یه سر به سایتاشون بزن تعرفه و هزینه راه اندازی و ... رو ببین اونی که براتون مناسب تره رو انتخاب کنید.
البته شرکتای دیگه هم هستن مثل آسیاتک و داتک و سپنتا و ...

majidbahali2
21-04-2009, 08:39

مشکل از این قراره که

ولی بعدش با اینکه چراغ یو اس بی و ای دی اس ال روشنه ولی نمیتونم تو هیچ سایتی برم و چراغ اکتیویتی نمیزنه

تو اینترنت یک مقاله خوندم که ویندوز خود به خود برای صرفه جویی خاموش میکنه و باید تو usb hub root تیک گزینه ی powero بردارم منم این کارو کردم ولی تاثیری نداشت

دوستان هر راهنمایی که میتونیین بکنین

:11::11:

r4pbr4p
21-04-2009, 09:15
سلام دوستان
من مودمم smc هست منتطرم که از طرف مخابرات برام خط رو رانژه کنن

امروز صبح هم یه چنساعتی تل قطع بود
ولی چراغ adsl sync روشن نمیشه و هر از گاهی چشمک میزنه

1 ) از کجا باید بفهمم خطم رانژه شده ؟

2 ) قرار شده خودم تنضیمات مودم رو انجام بدم باید چه اطلاعاتی رو از شرکت بگیرم

فقط vpi و vci: ؟

یا آی پی هم باید بگیرم یوزر و پس هم بهم ندادن

ممنون میشم راهنماییم کنید

یه زنگ به شرکت بزن ببین رانژه شده یا نه

اگه سیستمت حجمیه باید بزاری رو pppoe و اگه نامحدوده bridge

vpi ,vci هم تا اونجا که میدونم همه 0.35 هستن

آی پی وارد شدن به مودمت هم 192.168.2.1

اگه سیستمت حجمیه یوزر و پسورد هم ازشون بگیر

راستی یه چیز دیگه وقتی کانکشن میسازم و کانکت رو میزنم ارور 678 میده
برای یوزر و پس هم یه عدد شانسی وارد کردم که این ارور رو داد

آیا احتمالش هست که رانژه شده باشه ؟ چون این ارور مربوط به نداشتن اعتبار یوزر و پسورد هست

ببین چراغ adsl مودمت روشنه

اگه بود یا ایراد از تنظیمات مودمته یا تنظیمات شرکت سرویس دهنده روی سرورشون

اگه روشن نبود تماس بگیر ببین خطط رانژه شده از مخابرات یه نه

مشکل از این قراره که

از دوستان خواهش میکنم که راهنمایی کنند

پورت usb عمومآ با این مشکلات مواجهه

شما میتونی یه کارت شبکه بگیری و از شر همه این مشکلات خلاص شی

root professional
21-04-2009, 09:56
یه سوال دارم که شاید یکم عجیب باشه!
میشه دوتا adsl از دو ISP مختلف رو به یه خط تلفن وصل کرد؟!
آخه میدونید من برای دانلود فیلم و بازی و ... با 128 مشکل دارم از طرفی بالای 128 نامحدود به افراد عادی اینترنت نمیدن اما بعضی ISP ها اینترنت محدود تا 512 هم دارن که شبها نامحدودن.حالا من میخوام روزها اینترنت نامحدود 128 خودم رو داشته باشم و شبها هم 512 رو بذارم دانلود میخواستم بدونم میشه یا نه؟

r4pbr4p
21-04-2009, 10:02
رو هر خط تلفن فقط یه شرکت میتونه سرویس بده

a6l3i
21-04-2009, 12:17
سلام .

ممنونم.

اختلال در خط تلفن یعنی چی ؟! اگر منظورت اشغال شدن خط هست این رو بدون که اصلا اشغالی نداره ! اگر منظورت خش خش کردن خط و از این حرف هاست بدون که adsl اینا رو هم نداره ...

شاید این بدردتون بخوره . . . .

Tornado2800
21-04-2009, 21:28
سلام
یه مشکل فوق العاده اعصاب خورد کن دارم
به اسپیلتر:
1- من از پریز تلفن به Line وصل کردم
2- Phone به تلفن بیسیم پاناسونیکی که داریم وصل کردم
3- MODEM به ADSL وصل کردم ( سیمی که از اسپلیتر میاد به ADSL طولش 15 متر هستش )

نویز دارم
مشکل از چیه؟ یه راه حلی بدید
مودم من : ECOM

Mohsen khan
22-04-2009, 06:43
سلام
یه مشکل فوق العاده اعصاب خورد کن دارم
به اسپیلتر:
1- من از پریز تلفن به line وصل کردم
2- phone به تلفن بیسیم پاناسونیکی که داریم وصل کردم
3- modem به adsl وصل کردم ( سیمی که از اسپلیتر میاد به adsl طولش 15 متر هستش )

نویز دارم
مشکل از چیه؟ یه راه حلی بدید
مودم من : Ecom
قبلا هم این طور شده بود یا جدیدا وصل کردید ؟
ممکنه کلا اسپلیتر شما سوخته باشه !!!

Tornado2800
22-04-2009, 09:14
قبلا هم این طور شده بود یا جدیدا وصل کردید ؟
ممکنه کلا اسپلیتر شما سوخته باشه !!!

سلام محسن جان
من تازه وصل کردم
فکر می کنم جنس کلا این adsl مرغوب نیستش
چه برسه به اسپلیتور
چرا که من رفتم از سرویس دهنده یک اسپلیتور دیگه داد از تو یکی از جعبه های همین مودم های adsl ecom

ولی نه تنها بهتر نشد
تلفن خش خش و پارازیت گرفت !
در حالی که قبلیه خوب بود یعنی حد اقل خش خش و پارازیت نمیکرد/نداشت

Snooprap
22-04-2009, 09:51
سلام دوستان
شاتل برای من مودم ZyXEL بیسیم مدل p-660HW فرستاده .
الان برای وصل کردنش باید از اسپلیتر استفاده کنم ؟ تو جعبش اسپلیتر داره ؟
منظور از بیسیم بودنش چیه ؟
یعنی اصلا نیازی به سیم نداره ؟

Mohsen khan
22-04-2009, 11:24
سلام محسن جان
من تازه وصل کردم
فکر می کنم جنس کلا این adsl مرغوب نیستش
چه برسه به اسپلیتور
چرا که من رفتم از سرویس دهنده یک اسپلیتور دیگه داد از تو یکی از جعبه های همین مودم های adsl ecom

ولی نه تنها بهتر نشد
تلفن خش خش و پارازیت گرفت !
در حالی که قبلیه خوب بود یعنی حد اقل خش خش و پارازیت نمیکرد/نداشت
مارک مودم و اسپلیتر چی هست ؟

mishen
23-04-2009, 00:16
دوستان من امروز مودمم سوخت حالا میخوام مودم بگیرم به نظرتون چی خوبه که با اسیاتک هم عالی جواب بده ؟ مودم قبلیم USrobotics 9107 بود که به رحمت خدا رفت . حالا میخوام ASUS یا Linksys بگیرم کدوم بهتر جواب میده ؟ هم در page هم download . یکی بهم مدل wl600g رو پیشنهاد داده ولی نمیدونم خوبه یا نه از اساتید میخوام راهنمایی بفرمایید . مودمی که میخوام حتما 4 پورت و هم wireless ساپورت باشه . بودجه هم برام مهم نیست

Mohsen khan
23-04-2009, 06:23
دوستان من امروز مودمم سوخت حالا میخوام مودم بگیرم به نظرتون چی خوبه که با اسیاتک هم عالی جواب بده ؟ مودم قبلیم usrobotics 9107 بود که به رحمت خدا رفت . حالا میخوام asus یا linksys بگیرم کدوم بهتر جواب میده ؟ هم در page هم download . یکی بهم مدل wl600g رو پیشنهاد داده ولی نمیدونم خوبه یا نه از اساتید میخوام راهنمایی بفرمایید . مودمی که میخوام حتما 4 پورت و هم wireless ساپورت باشه . بودجه هم برام مهم نیست
مگه مودم قبلیتون گارانتی نداره ؟

mishen
23-04-2009, 09:01
مگه مودم قبلیتون گارانتی نداره ؟

چرا داره منتها بی احتیاطی از جانب من بود اشتباهی زدم به برق ترکید :31: دیگه شامل گارانتی نمیشه (شرکت انفورماتیک گستر نمایندگی usr)

Tornado2800
23-04-2009, 11:12
مارک مودم و اسپلیتر چی هست ؟

محسن جان مودم رو عوض کردم به
tp_link td 8811

مودم خوبی هستش؟
قیمتش چنده الا ؟
مشکل اینکه تلفن زنگ میخورد دیسی میشدم با این مودم رفع شد !!

فقط پارازیت مونده روی خط تلفن.

sinasalar2007
23-04-2009, 21:29
سلام دوستان .
من یه مودم tp-link 8811 دارم . امروز که می خواستم وارد تنظیمات مودم بشم ( با وارد کردن 192.168.1.1 در IE ) اون صفحه ای که یوزرنیم و پسورد می خواست به این شکل در اومده بود :

حالا منظورش از این اخطار چیه ؟!

یه مشکل دیگه هم داشتم : من طرز شناسوندن مودم رو به ویندوز ویستا بلد نیستم . اگر که امکانش هست طرز شناسوندن مودم به ویندوز ویستا رو هم بگید .
ممنون

vahid_civil
23-04-2009, 21:48
هر دو تا رو بزن admin یحتمل درست میشه

sinasalar2007
23-04-2009, 21:55
از نظر رفتن تو تنظیمات می تونم وارد بشم اما می خوام ببینم چرا این صفحه تغییر کرده ( منظورش از این اخطاری که داده چیه و چه طوری میشه این اخطار رو برطرف کرد ؟ )

majids
24-04-2009, 01:15
ممنون از لطفت r4pbr4p

زنگ زدم گفتن هنوز رانژ نشده

نامحدود گرفتم گفتن کهوقتی رانزه شد بهم لینک و آی پی میدن

حالا یه سوال اون آی پی رو تو کدوم قسمت تنظیمات باید وارد کنم ؟

تو تنظیمات مودم یا کانکشن ؟

ممنون از راهنماییتون

nimapaulo
24-04-2009, 03:51
سلام
عزیزان متخصص میخواستم این کامیون(کامپیوتر) ما رو یه حول بدید روشن بشه:31:

رو کامپیوترم 2 تا ویندوز دارم یه xp یه me (ملنیوم)
تو xp کانکشنمو ساختم و به اینترنت هم وصل شدم ولی از بس که سیستم هنگ میکنه دیگه تحملم سر اومد و حالا میخواهم تو ویندوز me یه کانکشن بسازم تا دیگه هنگ نکنه ولی نمیدونم باید چه جوری اینکار رو کنم
راستی تا یادم نرفته کانکشن برای adsl میگما یه وقت اشتباهی فکر نکنید:18:

مرسییییی

mani6606
24-04-2009, 05:24
ممنون از لطفت r4pbr4p

زنگ زدم گفتن هنوز رانژ نشده

نامحدود گرفتم گفتن کهوقتی رانزه شد بهم لینک و آی پی میدن

حالا یه سوال اون آی پی رو تو کدوم قسمت تنظیمات باید وارد کنم ؟

تو تنظیمات مودم یا کانکشن ؟

ممنون از راهنماییتون

ip را بايد در قسمت تنظيمات مودم انجلم بدين.

mani6606
24-04-2009, 05:26
حالا میخواهم تو ویندوز me یه کانکشن بسازم تا دیگه هنگ نکنه ولی نمیدونم باید چه جوری اینکار رو کنم
راستی تا یادم نرفته کانکشن برای adsl میگما یه وقت اشتباهی فکر نکنید:18:

مرسییییی

بيشتر شبيه ساختن كانكشن در ويندوز 98 است.

smk1981
24-04-2009, 12:59
دوستان من امروز مودمم سوخت حالا میخوام مودم بگیرم به نظرتون چی خوبه که با اسیاتک هم عالی جواب بده ؟ مودم قبلیم USrobotics 9107 بود که به رحمت خدا رفت . حالا میخوام ASUS یا Linksys بگیرم کدوم بهتر جواب میده ؟ هم در page هم download . یکی بهم مدل wl600g رو پیشنهاد داده ولی نمیدونم خوبه یا نه از اساتید میخوام راهنمایی بفرمایید . مودمی که میخوام حتما 4 پورت و هم wireless ساپورت باشه . بودجه هم برام مهم نیست

inksys WRT-160N قیمت 140/000 تومان البته اگه usb ftp server و یا usb print server بخوای Asus dsl n13 قیمت حدود 98/000 1تومان بطور کلی linksys از asus بهتره

nimapaulo
24-04-2009, 14:08
بيشتر شبيه ساختن كانكشن در ويندوز 98 است.

ممنونم از جوابت ولی...............
توی me گزینه ای نیست که بشه از اونجا کانکشن adsl ساخت
منظورم اینه که تو xp گزینه Broadband وجود داره که نشون میده با انتخاب اون وارد مراحل ساخت کانکشن adsl میشیم
ولی تو me اصلا از این جور گزینه ها وجود نداره

nimapaulo
24-04-2009, 14:13
تا حالا تو 98 گزینه Broadband ندیدم
اگه میشه یه کم توضیح بدید

Snooprap
24-04-2009, 15:55
کسی این سوال منو جواب نمیده ؟

nimapaulo
24-04-2009, 17:08
کسی این سوال منو جواب نمیده ؟

براى استفاده از بىسىم ىا همون واىرلس مودم باىد روى كامپىوتر شما كارت lan باشه
كه واىرلس رو هم ساژورت كنه
اگر اىن كارت رو ندارىد باىد به نحوى كه داخل دفترچه مودمتون توضىح داده مودمتون رو به usb متصل كنىد

nimapaulo
24-04-2009, 17:20
و اما مشكل با كانكشن adsl و وىندوز me خودم:
از منوى stsrt وارد شدم و start>programs>accessories>communications>internet connection wizard
از اىن قسمت مراحل ساخت كانكشنو ادامه دادم و در آخر هم reset كردم
وقتى وىندوز بالا اومد ىك صفحه اى ظاهر مىشه كه اونجا باىد ىوزرنىم و پسورد adsl رو كه شركت به ما داده(موقع ساخت كانكشن هم واردش كردىم) مىزنىم و به اىنترنت وصل مىشىم
البته تو اىن وىندوز اثرى از علامت كانكشنتون در task bar به چشم نمىخوره!!!!!!

Tornado2800
24-04-2009, 20:05
دلیل ننداختن شماره در ADSL چیه ؟
در واقع caller ID کار نمی کنه!!
اسپلیتر هم نصبه .

matarsaak
24-04-2009, 22:47
نحوه تنظیمات برای ADSL و طریقه ساختن Connection
رو لطف کنید بگید.

nimapaulo
24-04-2009, 23:58
دلیل ننداختن شماره در adsl چیه ؟
در واقع caller id کار نمی کنه!!
اسپلیتر هم نصبه .

اگه زمانى كه به خط تلفنتون مودم وصل نىست باز هم اىن مشكل پىش مىاد(كه به احتمال زىاد پىش مىاد)
پس نتىجه مىگىرىم كه مشكل از خط تلفن توى مخابراته
راه حلشم اىنه كه شما ىه تماسى با پشتىبانى شركتت بگىر و موضوع رو به اونها اطلاع بده

nimapaulo
25-04-2009, 00:55
نحوه تنظیمات برای ADSL و طریقه ساختن Connection
رو لطف کنید بگید.

تو وبلاگ زير خيلي خوب توضيح داده حتما قبل از هر اقدام عملي يه سر بهش بزن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

keyboy
25-04-2009, 19:38
سلام ميشه بگيد مودم هاي alfex چطورن؟
منظورم اينه كه مشكلي ندارن ؟

jooya
26-04-2009, 14:39
یه مودم خوب واسه adsl2 چی پیشنهاد می کنید !؟

TP-LInkl8840-8841 خوبه |؟ یا مارک دیگه ای بگیرم ؟

قیمتش تهران چنده ؟

Masoud.Neshat
26-04-2009, 14:42
سلام. خواهش میکنم یه مودم دایل آپ اینترنال به من معرفی کنید که تو Windows Server 2003 خوب کار کنه. مشکل درایور نداشته باشه . برای تو سرور میخوام. خواهش میکنم خیلی مهمه.

ایدون
26-04-2009, 17:24
سلام. خواهش میکنم یه مودم دایل آپ اینترنال به من معرفی کنید که تو Windows Server 2003 خوب کار کنه. مشکل درایور نداشته باشه . برای تو سرور میخوام. خواهش میکنم خیلی مهمه.
اکسترنال بگیر ولی نه یو اس بی rockwell با پورت lpt

Masoud.Neshat
26-04-2009, 17:42
اکسترنال بگیر ولی نه یو اس بی rockwell با پورت lpt

درسته الان هم اکسترنال داره اکورپ پارالل. به دلایلی میخوان اینترنال کننش. خنده داره نه؟ 12 میلیون سرور hp با یه مودم 10 15 تومنی!

ایدون
26-04-2009, 17:44
خوب اینترنال درایور میخواد معلوم نیست جواب بده

mehrdad_zero
26-04-2009, 21:09
چند روزیه که مودم من خیلی دیسکانکت میشه . با پشتیبانی تماس گرفتم گفتند از طرف شاتل قطع ارتباط برای شما ثبت نشده . مشکل از خط خودتونه خیلی نویز داره.
ولی خط ما مشکلی نداره . تازه چند روزیه که این مشکل ایجاد شده .
ممکنه اشکال از مودمم باشه ؟ چطوری باید بفهمم؟
مدل مودم : asus am 602

matarsaak
26-04-2009, 21:34
سلام من قصد دارم به تازگی دیال اپ رو به فراموشی بسپارم
و وارد دنیای پر سرعت بشم
ولی یه چند تا سوال داشت
1 -سوال اولم اینه که چه سرعتی بگیرم خوبه؟ می دونم هر چه بالاتر باشه بهتره ولی بنظرتون منی که همیشه دیالآپ استفاده کردم واسم 128 خوبه؟ تفاوت چشمگیره یا نه؟

2 - چه مودمی بگیرم؟ من D-link و tp-link مدنظرم هست.
من توی خونه فقط با یک کامپیوتر کار میکنم و لازم نیسه حتما 4 پرته باشه. ولی فکر کنم اگه USB داشته باشه خوبه. در ضمن مادربوردم هم از این درگاه شبکه داره . که اصلا نمی دونم ربطی داره بهش یا نه خلاصه یه جای روش Network داره؟
یعنی مودمی برای استفاده یک سیستم و مارک D-link یا tp-link که از ADSL 2+ هم پشتیبانی بکنه و قیمتش از 50 تومان بالاتر نباشه؟

3 - منظور از ترافیک دوره چیه؟ یعنی مثلا اگه ترافیک 1 ماه 3 گیگ باشه، فقط می تونیم 3 گیگ دانلود داشته باشیم ؟ خوب مطمئنا باز کردن سایت ها رو شامل میشه. یه نرم افزاری که ببینم ترافیک استفاده من چقدره؟ یعنی چقدر استفاده کردم؟
برای من که زیاد از اینتر نت استفاده می کنم چند گیگ خوبه؟

شرمنده اگه زیاد شد دیگه مبتدی هستیم و سوالامون هم تکراری

nimapaulo
26-04-2009, 22:44
چند روزیه که مودم من خیلی دیسکانکت میشه . با پشتیبانی تماس گرفتم گفتند از طرف شاتل قطع ارتباط برای شما ثبت نشده . مشکل از خط خودتونه خیلی نویز داره.
ولی خط ما مشکلی نداره . تازه چند روزیه که این مشکل ایجاد شده .
ممکنه اشکال از مودمم باشه ؟ چطوری باید بفهمم؟
مدل مودم : asus am 602

بهتره كه يه چند روزي صبر كني
احتمالا دارن عرصه خدكت رساني adsl رو گسترش ميدن
من با آسيا كار ميكنم
سرعت 512 ولي الان رو 120 و گاهي هم كمتر ميچرخه
هر از چند گاهي هم dc ميشم
ظاهرا مشكل كلي هستش

sinasalar2007
26-04-2009, 22:45
ج 1 ) اره البته بستگی به نوع استفاده ات داره . بیشتر برای وبگردی خوبه اگر برای دانلود بخوای ( مثلا برای دانلود یه فیلم ) باید یه شب تا صبح کامپیوترت روشن باشه . تفاوتش هم با دیال اپ تقریبا چشم گیره !

ج2 ) d-link اگر مودل خوبشو بخوای باید بیشتر از 50 تومن پول بدی . ( 70 تومن اینطوریا ) اما تقریبا چیزی که برای کسایی که زیر 50 تومن می خوان پول بدن پیشنهاد می کنن tp-link 8811 که adsl2+ رو هم ساپورت می کنه . ( البته بستگی به isp شما هم داره ممکنه isp شما با این مدل سازگاری نداشته باشه )

ج3 ) اینم باز بستگی به نوع استفاده ی شما از اینترنت داره . برای دانلود می خوای یا وبگردی ؟! مثلا اگر بخوای یه فیلم دانلود کنی 700 مگ از ترافیک حجمی شما رو اشغال میکنه !!! ( چیزی در حدود یک سوم !! ) اما 3 گیگ برای وبگردی زیاده . البته میشه مثلا در ما یه 150 مگ 200 مگی دانلود کرد اما خوب ! برای فهمیدن مقدار استفاده ی شما از اینترنت عموما isp ها در سایت خودشون چنین امکانی رو ایجاد کردند ( با وارد کردن یوزرنیم و پسوورد میشه فهمید که چه قدر از اینترنت استفاده کردی . ) البته نرم افزار هایی هم هستن که این کار رو انجام میدن .

کسی نمی تونه این مشکل من رو حل کنه ؟!

سلام دوستان .
من یه مودم tp-link 8811 دارم . امروز که می خواستم وارد تنظیمات مودم بشم ( با وارد کردن 192.168.1.1 در IE ) اون صفحه ای که یوزرنیم و پسورد می خواست به این شکل در اومده بود :

حالا منظورش از این اخطار چیه ؟!
ممنون

nimapaulo
26-04-2009, 23:43
سلام من قصد دارم به تازگی دیال اپ رو به فراموشی بسپارم
و وارد دنیای پر سرعت بشم
ولی یه چند تا سوال داشت
1 -سوال اولم اینه که چه سرعتی بگیرم خوبه؟ می دونم هر چه بالاتر باشه بهتره ولی بنظرتون منی که همیشه دیالآپ استفاده کردم واسم 128 خوبه؟ تفاوت چشمگیره یا نه؟

2 - چه مودمی بگیرم؟ من D-link و tp-link مدنظرم هست.
من توی خونه فقط با یک کامپیوتر کار میکنم و لازم نیسه حتما 4 پرته باشه. ولی فکر کنم اگه USB داشته باشه خوبه. در ضمن مادربوردم هم از این درگاه شبکه داره . که اصلا نمی دونم ربطی داره بهش یا نه خلاصه یه جای روش Network داره؟
یعنی مودمی برای استفاده یک سیستم و مارک D-link یا tp-link که از ADSL 2+ هم پشتیبانی بکنه و قیمتش از 50 تومان بالاتر نباشه؟

3 - منظور از ترافیک دوره چیه؟ یعنی مثلا اگه ترافیک 1 ماه 3 گیگ باشه، فقط می تونیم 3 گیگ دانلود داشته باشیم ؟ خوب مطمئنا باز کردن سایت ها رو شامل میشه. یه نرم افزاری که ببینم ترافیک استفاده من چقدره؟ یعنی چقدر استفاده کردم؟
برای من که زیاد از اینتر نت استفاده می کنم چند گیگ خوبه؟

شرمنده اگه زیاد شد دیگه مبتدی هستیم و سوالامون هم تکراری

خوش اومدي
1-بستگي به چند تا عامل داره اوليش شركتي كه ميخاي ازش اشتراك بگيري .يعني وقتي ميگه 128 نياد 70 بده دوميش هم به صبر و حوصله خودت داره.
پيشنهاد ميكنم ماه اول رو 128 بگيري ببينه رضايت بخشه يا نه(من كه 512 دارم هي بدك نيست:18:)

2-ببين ماركهايي كه گفتي فرق چندان زيادي با هم ندارن(از نظر كيفيت)
از شركتي كه ميخواي اشتراك بگيري بپرس كدوم مارك و كدوم مودلو ساپورت ميكنه
تازگي ها كه بيشترشون tp link رو پيشنهاد ميدن
كارت شبكه كامپيوترت براي اتصال به مودم adsl هست اين جوري ديگه نيازي به نصب درايو مودمت نداري
الان ديگه اكثر مودماي جديد adsl2+ رو ساپورت ميكنن از اين بابت خيالت راحت باشه
الان tp link دو پورتو ميتوني 29 تا 32 تومن بگيري d link يه مقدار گرونتره

3- اون 3G كه به شما گفتن دانلود و اپلوده
اگه بيشتر ميري اينترنت واسه خوندن متن و مقاله ... + گاهي اوقاتم دانلود چند تا برنامه 2 -3G جواب ميده
ولي اگه ميخاي دانلود سنگين داشته باشي(مثل فيلم و ويندوز و گاهي هم خود مايكروسافت :31:) شايد بهتر باشه از --- استفاده كني
براي برنامه اول adsl بگير بعد با همون يه سرچ كوچولو بزني واست كلي برنامه پيدا ميشه

nimapaulo
26-04-2009, 23:55
قيمتي كه براي مودم دادم مدل 8811 tp link هست

nimapaulo
26-04-2009, 23:57
کسی نمی تونه این مشکل من رو حل کنه ؟!

ممنونم از جوابي به matarsak عزيز دادي(جوابتو نديدمو دوباره به سوالش جواب دادم)

مشكل خودتم
هم يوزر و هم پسوردو بزن admin باقيش درست ميشه
اگه تو تنظيماتش مشكلي داشتي به صفحه قبل يه آدرس وبلاگ گذاشتم كه نحوه تنظيم و خيلي خوب توضيح داده
بازم اگه مشكلي بود در خدمتم

tttmttt
27-04-2009, 11:59
از فن آوا به من زنگ زدن گفتن خطتتون رانژه شده ولی چراغ status مودم من اولش حدود 5 ثانبه روشنه ولی بعدش خاموش میشه به نظرتون هنوز خط رانژه نشده یا مشکل دیگه ای هست؟ زنگ بزنم به شرکت یا نه؟
مودم: asus 602
ممنون

ایدون
27-04-2009, 16:21
از فن آوا به من زنگ زدن گفتن خطتتون رانژه شده ولی چراغ status مودم من اولش حدود 5 ثانبه روشنه ولی بعدش خاموش میشه به نظرتون هنوز خط رانژه نشده یا مشکل دیگه ای هست؟ زنگ بزنم به شرکت یا نه؟
مودم: Asus 602
ممنون
قبل از هر کاری چک کن هیچ تلفنی به پریزها وصل نباشن بعدش مودم رو مستقیم به تلفن بزن اگه درست نشد یعنی هنوز رانژه نشده اون 5 ثانیه هم که میگی چشمک میزنه از خود مودمه وقتی روشن میکنی چند بار چشمک میزنه بعدش خاموش میشه حالا اگر خط رانژه باشه بعد از چند ثانیه دوباره چشمک میزنه تا ثابت بشه اگر هم رانژه نباشه که دیگه حتی چشمک هم نمیزنه و خاموش میمونه.
پریز رو هم چک کن که برق گیر نداشته باشه.

sin2x=2sinxcosx
27-04-2009, 20:17
سلام . من adsl خريدم . ولي حالا نمي تونم به اينترنت وصل بشم . بعد از فعال شدن توسط ISP ، تنظيمات خاصي براي اتصال ميخواد ؟ يعني بايد کانکشن و ... ايجاد کنم ؟

mehdi_vsgh
27-04-2009, 21:10
مودم: Asus 602
ممنون

قبل از هر کاری چک کن هیچ تلفنی به پریزها وصل نباشن بعدش مودم رو مستقیم به تلفن بزن اگه درست نشد یعنی هنوز رانژه نشده اون 5 ثانیه هم که میگی چشمک میزنه از خود مودمه وقتی روشن میکنی چند بار چشمک میزنه بعدش خاموش میشه حالا اگر خط رانژه باشه بعد از چند ثانیه دوباره چشمک میزنه تا ثابت بشه اگر هم رانژه نباشه که دیگه حتی چشمک هم نمیزنه و خاموش میمونه.
پریز رو هم چک کن که برق گیر نداشته باشه.

و در نهایت اگه هیچکدوم از این راه حلها جواب نداد به پشتیبانی زنگ بزن

nimapaulo
28-04-2009, 00:14
سلام . من adsl خريدم . ولي حالا نمي تونم به اينترنت وصل بشم . بعد از فعال شدن توسط ISP ، تنظيمات خاصي براي اتصال ميخواد ؟ يعني بايد کانکشن و ... ايجاد کنم ؟

مراحلي كه بعد از عقد قرارداد با شركت انجام ميگيره
1-از طرف شركت باهاتون تماس ميگيرن و ميگن خط شما رانژه شده و يوزر و پسورد و به شما ميگن
2-قسمت سخت افزاري مودم كه شامل يه سري اتصالات هست انجام ميديد(پريز تلفن-يو اس بي-آداپتور)
3-نصب درايو مودم و انجام تنظيمات
4-ساخت كانكشن

اگه مرحله 1 انجام گرفته(از طرف شركت) براي مورد2 و 3 و 4 تو آدرس زير خيلي خوب و كامل زحمت كشيدن و توضيح دادن كه حتما يه سر بزن

اگه بازموردي بود درخدمتيم

majidbahali2
28-04-2009, 08:01

مشکل از این قراره که

دوستان من قبلا مشکلمو گفتم.....(همین بالایی)

دوستان گفتن کارت شبکه بگیر درست میشه ...من رفتم وخریدم ونصب هم کردم....درست شد اما فقط برای یکروز دقیقا مثل حالتی میشه که من از usb استفاده میکردم یعنی 10 دقیقه بعد روشن کردن خراب میشه ....
یک نکته این که قبلا چراغ اکتیویتیش وقتی میزد که ازش استفاده میکردم ولی الان همش در حال خاموش روشن شدنه

دوستان کمک کنین که دیگه دارم دیوونه میشم از دست این :19:

:11::11: ممنون

Mohsen khan
28-04-2009, 09:43
دوستان من قبلا مشکلمو گفتم.....(همین بالایی)

دوستان گفتن کارت شبکه بگیر درست میشه ...من رفتم وخریدم ونصب هم کردم....درست شد اما فقط برای یکروز دقیقا مثل حالتی میشه که من از usb استفاده میکردم یعنی 10 دقیقه بعد روشن کردن خراب میشه ....
یک نکته این که قبلا چراغ اکتیویتیش وقتی میزد که ازش استفاده میکردم ولی الان همش در حال خاموش روشن شدنه

دوستان کمک کنین که دیگه دارم دیوونه میشم از دست این :19:

:11::11: ممنون
سرويس دهنده شما كدوم شركته ؟
اول يك تماس بگير شايد مشكل از طرف اونها باشه
اگر نبود دنبال مشكل در سيستم خودتون باشيد

majidbahali2
28-04-2009, 10:49
سرويس دهنده شما كدوم شركته ؟
اول يك تماس بگير شايد مشكل از طرف اونها باشه
اگر نبود دنبال مشكل در سيستم خودتون باشيد

:11: ممنون از جوابتون من گرگان هستم وسرویس دهنده ی من پارس هست

نه مشکل از طرف اونها نیست

هر وقت که قطع میشه من کامپیوترمو خاموش و روشن میکنم بعد درست میشه !! حالا به نظرتون ایراد از ویندوز یا مودم :11:

fashion_boy
28-04-2009, 14:52
سلام.بچه ها من چی بخرم؟یه دونه پورت usb و یه دونه lan داشته باشه کافیه

جوابی دریافت نشد!!!

nimapaulo
28-04-2009, 18:54
جوابی دریافت نشد!!!

بستگي به اين داره كه چقدر ميخواي پول خرج كني
مثلا ميتوني يه مودم 4 پورت كه وايرلس هم داره بگيري(از 70 - 80 تومن به بالا)
يا اينكه هميني كه خودت گفتي(از 30 - 40 تومن)

بله مودمي كه 1 پورت lan و 1 usb داشته باشه كافيه اين نوع از مودما حداقل امكانات رو دارن كه با توجه به نياز ميشه ازش استفاده كرد و هيچ مشكلي هم ندارن
مودم خود من از همين 2 پورت هاي معمولي

nimapaulo
28-04-2009, 18:59
:11: ممنون از جوابتون من گرگان هستم وسرویس دهنده ی من پارس هست

نه مشکل از طرف اونها نیست

هر وقت که قطع میشه من کامپیوترمو خاموش و روشن میکنم بعد درست میشه !! حالا به نظرتون ایراد از ویندوز یا مودم :11:

كودمتو از پشتش(نوشته reset ) اونو ريست كن اگه مشكل براي يه 10 دقيقه ديگه حل شد ايراد از مودمه ولي اگه حل نشد ويندوزتو عوض كن

matarsaak
28-04-2009, 19:45
2-ببين ماركهايي كه گفتي فرق چندان زيادي با هم ندارن(از نظر كيفيت)
از شركتي كه ميخواي اشتراك بگيري بپرس كدوم مارك و كدوم مودلو ساپورت ميكنه
تازگي ها كه بيشترشون tp link رو پيشنهاد ميدن
كارت شبكه كامپيوترت براي اتصال به مودم adsl هست اين جوري ديگه نيازي به نصب درايو مودمت نداري
الان ديگه اكثر مودماي جديد adsl2+ رو ساپورت ميكنن از اين بابت خيالت راحت باشه
الان tp link دو پورتو ميتوني 29 تا 32 تومن بگيري d link يه مقدار گرونتره

منون
TP-Link خوبه
یه مدل که USB هم داشته باشه
TP-8811 چطوره؟ میشه پرت هاشو بگید چی داره؟ بازم ممنون

مودم خودتون چیه؟
1 یو اس بی و 1 لان هم کافیه

fashion_boy
28-04-2009, 19:58
nimapaulo عزیز ممنون.ظاهرآ شما tp-link رو تآیید میکنید.همین مدلی که فرمودید دو پورت داره و قیمتش 29-32 برای کار من مناسب هست.فقط لطف کنید اسم مدلش رو بگید(در ضمن سرویس 512kbps سفارش دادم)

elvin_1987
28-04-2009, 22:55
سلام ببخشین من تازه می خام سرویس بگیرم چون قبلا تو شهر ما از این سرویس ها خبری نبود حالا تو شهر کوچک ما 4 تا شرکت اومده و همگی یه جورایی مودم tp lınk توسیه مکنند و با تو جه به اینکه من چند تا فروم رو مطالعه کردم نظر من 2 تا مدله
من مودم معمولی 2 پرته میخوام یه مدل ازU.S.Robotics و asus am602 حالا کدوم رو پیشنهاد میکنید که نه زیاد گرم کنه نه نویز بده چون بعضی از مودمها با توجه به اینکه از خازنهای ارزان استفاده مکنند در کارایی دستگاه تاسیر داره مثلا اگه خازن درست وحسابی نباشه هم زود گرم میکنه و هم نویز و کارایی میاد پایین .............حالا از اساتید محترم میخام که تو خیلی از فروم ها میگن کخ asus 602 زود گرم میکنه و... ولی از U S R من چیزی نشیدم ایا حالا کدام رو انتخاب کنم و قیمت انها چقدر است
حالا ممنون می شوم جواب بدهید///////////////////////

nimapaulo
29-04-2009, 00:09
منون
TP-Link خوبه
یه مدل که USB هم داشته باشه
TP-8811 چطوره؟ میشه پرت هاشو بگید چی داره؟ بازم ممنون

مودم خودتون چیه؟
1 یو اس بی و 1 لان هم کافیه

tp link 8811 يه مودم 2پورته كه يكيش usb و يكي ديگش lan
مودم منم همين 8811 كه بين مودمهايي كه الان رو بورس هست ارزونتره:31:

majids
29-04-2009, 00:12
سلام دوستان

این ماتریکس خیلی آشغاله خیلی

سه هفته ست منتظرم خطم رو رانژه کنن ولی هی امروز و فردا میکنن

دیگه اعصابم خورد شده جوش آوردم

فردا میخوام برم اشتراکم رو کنسل کنم

خاک تو سرشوووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووووووووووو ووووون

میرم شاتل میگیرم

majids
29-04-2009, 00:14
باز هم خاک تو سرشون اعصابم خوووووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووورده

با این پرسنل بیسوادشون هرچی دختر نگله جمع کردن دور خودشون

nimapaulo
29-04-2009, 00:16
nimapaulo عزیز ممنون.ظاهرآ شما tp-link رو تآیید میکنید.همین مدلی که فرمودید دو پورت داره و قیمتش 29-32 برای کار من مناسب هست.فقط لطف کنید اسم مدلش رو بگید(در ضمن سرویس 512kbps سفارش دادم)

من قبل از اينكه adsl سفارش بدم تقريبا با همه شركت ها تماس گرفتم كه بيشترشون ميگفتن سرويس هاشون روي tp link بهتر جواب داده.
اسمش هم tp link مدل 8811
به جمع adsl دارا خوش اومدي:10:
512 هم مباركه

nimapaulo
29-04-2009, 00:20
سلام ببخشین من تازه می خام سرویس بگیرم چون قبلا تو شهر ما از این سرویس ها خبری نبود حالا تو شهر کوچک ما 4 تا شرکت اومده و همگی یه جورایی مودم tp lınk توسیه مکنند و با تو جه به اینکه من چند تا فروم رو مطالعه کردم نظر من 2 تا مدله
من مودم معمولی 2 پرته میخوام یه مدل ازU.S.Robotics و asus am602 حالا کدوم رو پیشنهاد میکنید که نه زیاد گرم کنه نه نویز بده چون بعضی از مودمها با توجه به اینکه از خازنهای ارزان استفاده مکنند در کارایی دستگاه تاسیر داره مثلا اگه خازن درست وحسابی نباشه هم زود گرم میکنه و هم نویز و کارایی میاد پایین .............حالا از اساتید محترم میخام که تو خیلی از فروم ها میگن کخ asus 602 زود گرم میکنه و... ولی از U S R من چیزی نشیدم ایا حالا کدام رو انتخاب کنم و قیمت انها چقدر است
حالا ممنون می شوم جواب بدهید///////////////////////

اين 2 تا مودمي كه خودتون گفتيد دو تا برند متفاوتن كه هيچ ارتباطي هم با tp link نداره
و بين asus و u s r اگه شركتي كه قصد داريد ازش اشتراك بگيريد asus رو ساپورت ميكنه مودم خوبيه
ولي u s r مودميه كه از طرف شركت ها كمتر ساپورت ميشه و از اين بابت مصرف كننده هاي زيادي نداره پس نميشه در رابطه با كيفيتش زياد قضاوت كرد
البته اينو بگم كه asus و usr نسبت به tp link تقريبا 50% گرونترن
اميدوارم كه جوابم قانع كننده بوده باشه

nimapaulo
29-04-2009, 00:30
باز هم خاک تو سرشون اعصابم خوووووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووورده

با این پرسنل بیسوادشون هرچی دختر نگله جمع کردن دور خودشون

حالا اين ماتريكس تو كدوم شهر هست؟

doomann
29-04-2009, 00:37
سلام به دوستان عزیز و متخصصان محترم
من جدیدا روی فیبر نوری از مخابرات ای دی اس ال گرفتم و مودم دیتاشین گرفتم تا بتونم اینترنتم رو بی سیم هم داشته باشم . در حال حاضر تنظیمات این مودم رو طبق دستور العمل انجام میدم ولی ارتباط مودم با شبکه برقرا نمی شه . ضمنا خیلی اتفاقی از طرق کابل تونستم با مودم کانکت بشم ولی متاسفانه به هیچ وجه بعد از تغییر تنظیمات ، حتی با برگردوندن مودم به حالت ابتدایی و تنظیمات کارخانه و تنظیم مجدد نتونستم کانکت بشم. خوشحال می شم تجربیات و نظرات شما دوستان رو در این مورد بدونم .

nimapaulo
29-04-2009, 00:40
فقط از طريق وايرلس(بيسيم) نميتونيد كانكت بشيد؟
الان با يو اس بي ميتونيد كانكت بشيد؟

elvin_1987
29-04-2009, 00:48
اقاhrدست درد ننکنه حالا با این حساب یه مودم دو پورته خوب نسبت به قیمتش رو معرفی کنید لطفا با قیمت قیمت این US R obotıc5112 چی دو پرتش چنده

ashrafi116
29-04-2009, 05:36
سلام دوستان
ببخشید که با سوال ساده مزاحم می شم شاتل ترافیکمو اینجور نمایش میده یعنی چی ؟
حداکثر میزان استفاده (5120mb) 5gb )
مصرف دوره479.91mb) .47gb )
در ضمن اگه یکسره کانکت بشم مصرف بالا میره ؟ یانه فرق نمیکنه ؟
مجدد با چنین سوالی عذر می خوام

Snooprap
29-04-2009, 12:29
من ADSL2+ درخواست دادم .
یه مودم برام فرستادن که بیسیمه ظاهرا ( پلمپ شرکت رو خودم نباید باز کنم که ببینم چطوریه )
منظور از اینکه بیسیمه یعنی چی ؟
یعنی کدوم سیم ها رو نداره ؟
مدلش هم : Zyxel P-660 هست !

matarsaak
29-04-2009, 13:30
دوباره از دوستان عزیز بابات راهنمایی هاشون تشکر می کنم (بوسیله کلید تشکر)
امروز رفتم و مودم خریدم
مدل TP-8811 به قیمت 35 تومان
پس مشکل مودم هم خدا رو شکر حل شد (با یاری دوستان)
سوال 1 - فقط این ADSL Splitter رو لازمه بگیرم ؟ چه مارکی و چه قیمتی هست؟
توی شهر ما (زاهدان) دو شرکت خدمات میدن
1- پارس آنلاین
2- فن آوا

سوال 2 - من خودم پارس آنلاین رو ترجیح میدم ( تا نظر دوستان چی باشه)؟

بین خدمان پارس آنلاین من کد EP0-3 رو مناسب میبینم
چون هزینه ماهیانه 15900 تومان هست و سرعت ارسال و دریافت 128 ، ترافیک دورش هم 3 گیگ هست
که مطمئنا برای من که زیاد دانلود دارم خیلی کمه ، اما نکته مثبتش اینه که شبانه رایگان هست
حالا من که مثل خفاش میمونم و شبا بیدارم
سوال 3 - حالا اگه من شبها هرچی دانلود داشته باشم از اون 3 گیگ کم نمیشه؟

سوال 4 - و اینکه شنیدم (توی همین فروم) که هر 1 ساعت پارس آنلاین یک بار اتصال رو قطع و دوباره وصل میکنه (البته فقط برای شبانه) یعنی این واقعیت داره؟
بازم ممنون

nimapaulo
29-04-2009, 14:46
سلام دوستان
ببخشید که با سوال ساده مزاحم می شم شاتل ترافیکمو اینجور نمایش میده یعنی چی ؟
حداکثر میزان استفاده (5120mb) 5gb )
مصرف دوره479.91mb) .47gb )
در ضمن اگه یکسره کانکت بشم مصرف بالا میره ؟ یانه فرق نمیکنه ؟
مجدد با چنین سوالی عذر می خوام

حجمی که طی مدت قراردادتون (3 ماه)با شرکت میتونید دانلود و اپلود داشته باشید 5 gb هست که شما از ایت 5 گیگ تا حالا 479.9 مگابایت استفاده کردید
اگه برنامه هایی داخل سیستمتون دارید که خودشونو update میکنن فعال باشن بله از حجم مصرفی شما کم میشه
برای اینکه دائما به شبکه وصل باشید داخل تنظیمات این قبیل از برنامه ها برید و بخش اتوماتیک آپدیتشون رو غیر فعال کنید
این برنامه ها معمولا شامل انتی ویروس و آپدیت خود ویندوز میشن

nimapaulo
29-04-2009, 15:02
من adsl2+ درخواست دادم .
یه مودم برام فرستادن که بیسیمه ظاهرا ( پلمپ شرکت رو خودم نباید باز کنم که ببینم چطوریه )
منظور از اینکه بیسیمه یعنی چی ؟
یعنی کدوم سیم ها رو نداره ؟
مدلش هم : Zyxel p-660 هست !

پلمپ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
این مودم بیسیم نیست
یه آداپتور داره- 1 کابل یو اس بی - 1 اسپلایتر - و چند تا سیم که سوکت تلفن دارن- و سی دی درایور مودم
توی دفترچه هم اتصالات اینها رو با شکل توضیح داده
چند صفحه قبل من یه آدرس وبلاگی رو گذاشتم که به اون آدرس هم یه سر بزنی میتونی تنظیمات مودمت رو هم به راحتی انجام بدی

Snooprap
29-04-2009, 16:58
پلمپ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
این مودم بیسیم نیست
یه آداپتور داره- 1 کابل یو اس بی - 1 اسپلایتر - و چند تا سیم که سوکت تلفن دارن- و سی دی درایور مودم
توی دفترچه هم اتصالات اینها رو با شکل توضیح داده
چند صفحه قبل من یه آدرس وبلاگی رو گذاشتم که به اون آدرس هم یه سر بزنی میتونی تنظیمات مودمت رو هم به راحتی انجام بدی

منم تو همینش موندم !
پس اسپلایتر هم توش داره ...
الان من از پریز تلفن سیم باید بکشم تا پشت کیس ؟
ولی شاتل میگه دیگه نیازی به سیم نیست که ...

matarsaak
29-04-2009, 17:36
دوباره از دوستان عزیز بابات راهنمایی هاشون تشکر می کنم (بوسیله کلید تشکر)
امروز رفتم و مودم خریدم
مدل TP-8811 به قیمت 35 تومان
پس مشکل مودم هم خدا رو شکر حل شد (با یاری دوستان)
سوال 1 - فقط این ADSL Splitter رو لازمه بگیرم ؟ چه مارکی و چه قیمتی هست؟
اصلا مادربورد من که جای Network داره لازمه بخرم؟
1- پارس آنلاین
2- فن آوا

سوال 2 - من خودم پارس آنلاین رو ترجیح میدم ( تا نظر دوستان چی باشه)؟

بین خدمان پارس آنلاین من کد EP0-3 رو مناسب میبینم
چون هزینه ماهیانه 15900 تومان هست و سرعت ارسال و دریافت 128 ، ترافیک دورش هم 3 گیگ هست
که مطمئنا برای من که زیاد دانلود دارم خیلی کمه ، اما نکته مثبتش اینه که شبانه رایگان هست
حالا من که مثل خفاش میمونم و شبا بیدارم
سوال 3 - حالا اگه من شبها هرچی دانلود داشته باشم از اون 3 گیگ کم نمیشه؟
سوال 4 - و اینکه شنیدم (توی همین فروم) که هر 1 ساعت پارس آنلاین یک بار اتصال رو قطع و دوباره وصل میکنه (البته فقط برای شبانه) یعنی این واقعیت داره؟
بازم ممنون

matarsaak
29-04-2009, 17:38
دوباره از دوستان عزیز بابت راهمایی هاشون تشکر می کنم (بوسیله کلید تشکر )
امروز رفتم مودم خریدم
مدل TP-8811 به قیمت 35 توملن
پس مشکل خرید مودم هم به لطف شما حل شد

سوال 1 - فقط این ADSL Splitter رو لازمه بگیرم؟ کارش چیه ؟ چه مارک بگیرم؟
مادربورد من جای این ورودی Network داره

1 - پارس انلان
2 - فن آوا

سوال 3 - من خودم پارس آنلاین رو ترجیح میدم (نظر دوستان چیه ) ؟

بین خدمات پارس آنلاین من کد EP0-3 رومناسب دیدم
چون هزینه ماهیانه 15900 تومان هست و سرعت ارسال و دریافت 128 ، ترافیک دورش (ماهیانه ) هم 3 گیگ هست که مسلما برای من که زیاد دانلود دارم خیلی کمه ، اما نکته مثبتش اینه که شبانه ایگان هست ، حالا که من مثل خفاش میمونم و شبها بیدارم

سوال 3 - حالا اگه من شبها هر چی دانلود داشته باشم از اون 3 گیگ کم نمیشه؟

سوال 4 - و اینکه شنیدم (توی همین فروم) که هر 1 ساعت پارس آنلاین یک بار اتصال رو قطع و دوباره وصل میکنه (البته برای شبانه ) یعنی این واقعیت داره ) ؟

بازم ممنون

ashrafi116
29-04-2009, 18:12
منم تو همینش موندم !
پس اسپلایتر هم توش داره ...
الان من از پریز تلفن سیم باید بکشم تا پشت کیس ؟
ولی شاتل میگه دیگه نیازی به سیم نیست که ...

کابلو میزنی پشت کیس و یه سرش هم به مودم سیم تلفن رو هم مستقیم میزنی پشت مودم آدابتور هم که مال مودمه دیگه چی ؟ اگه بیشتر می خوای برو تو آدس بار گوگل تایپ کن « شاتل » بعد برو فحه ی اصلی بعد برو خدمات شاتل بعد برو adsl2+ بعد برو پرسش و پاسخ . مرگ هم میخوای برو قبرستان :31:منم میام

ashrafi116
29-04-2009, 18:16
امروز رفتم مودم خریدم

1 - پارس انلان
2 - فن آوا

چون هزینه ماهیانه 15900 تومان هست و سرعت ارسال و دریافت 128 ، ترافیک دورش (ماهیانه ) هم 3 گیگ هست که مسلما برای من که زیاد دانلود دارم خیلی کمه ، اما نکته مثبتش اینه که شبانه ایگان هست ، حالا که من مثل خفاش میمونم و شبها بیدارم

سوال 4 - و اینکه شنیدم (توی همین فروم) که هر 1 ساعت پارس آنلاین یک بار اتصال رو قطع و دوباره وصل میکنه (البته برای شبانه ) یعنی این واقعیت داره ) ؟

بازم ممنون

من 10روز قبل td 8811 رو 55000 تومان خریدم گفت ضمانت تعویض داره راست هم می گفت .

fashion_boy
29-04-2009, 18:21
nimapaulo عزیز بازم ممنون

nimapaulo
29-04-2009, 22:49
امروز رفتم مودم خریدم

1 - پارس انلان
2 - فن آوا

بازم ممنون

نیازی به خرید اسپلایتر نیست.توی جعبه مودمت یه قوطی مکعبی شکل هست که تقریبا 2 برابر قوطی کبریته اون اسپلایتره
کیفیت خدمات توی هر شهری یه جوری مثلاشرکت x تهران خوب کار میکنه ولی مشهد بد
اینو بهتره از بچه های زاهدان بپرسی که از این شرکتا اشتراک گرفتن
خیالت راحت کم نمیشه فقط بعضی شرکت ها شب ها یه مقدار مشتری هاشونو قلقلک میدن:31:
و مشتریها هم از ته دل دعاشون میکنن:11:
من تو شرکت قبلا (چند ماه پیش) پارس داشتم و اکثر اوقات طول روز هم دعاشون میکردم
ولی از کیفیتشون خدماتشون تو زاهدان بی اطلاعم

Hamid Reza
01-05-2009, 09:28
سلام دوستان

من امروز نمیتونم کانکت شم

میخوام کانکت شم روی این گیر میکنه

بعدش میرم تو local area یه گزینه داره repair اونو میزنم

بعدش با موفقیت repair نمیشه و این پیام میاد

بعدشم این میاد

نمیدونم چی کار کنم

فکر کنم ip ام با یه ip دیگه قاطی شده

mac_world
01-05-2009, 09:43
سلام دوستان یک سوال من یک pc و یک لب تاپ دارم و میخوام adsl 256 بخرم ولی همون طور که میدونید آیپاد وایرلسی هست و برای دانلود و سیدیا نیاز به وایرلس حالا کدوم وسیله بود که adsl را به وایرلس تبدیل میکرد اسمش چی بود؟از کجا باید بخرم و چنده؟ حالا یه سوال دیگه من اگه این دستگاه و خط adsl را به pc که تو اطاقم هست وصل کنم میتونم با وایرلسی که لب تاپم دارم با لب تاپ هم به اینترنت وصل بشم یعنی میخوام هم از pc هم از لبتاپ هم با آیپاد به اینترنت وصل شم این امکان وجود داره اگه میشه منو راهنمایی کنین مثلا بگید چه مودمی بخرم و... لطفا هرچه سریع تر کمکم کنید

nimapaulo
01-05-2009, 10:55
سلام دوستان یک سوال من یک pc و یک لب تاپ دارم و میخوام adsl 256 بخرم ولی همون طور که میدونید آیپاد وایرلسی هست و برای دانلود و سیدیا نیاز به وایرلس حالا کدوم وسیله بود که adsl را به وایرلس تبدیل میکرد اسمش چی بود؟از کجا باید بخرم و چنده؟ حالا یه سوال دیگه من اگه این دستگاه و خط adsl را به pc که تو اطاقم هست وصل کنم میتونم با وایرلسی که لب تاپم دارم با لب تاپ هم به اینترنت وصل بشم یعنی میخوام هم از pc هم از لبتاپ هم با آیپاد به اینترنت وصل شم این امکان وجود داره اگه میشه منو راهنمایی کنین مثلا بگید چه مودمی بخرم و... لطفا هرچه سریع تر کمکم کنید

تا اونجا که من خبر دارم شما باید یه مودم adsl بگیری که وایرلس هم داشته باشه
این نوع از مودما علاوه بر پورت یو اس بی و lan وایرلس رو هم ساپورت میکنه
قیمتشم حدودا از 70-80 شروع میشه

nimapaulo
01-05-2009, 11:00
سلام دوستان

من امروز نمیتونم کانکت شم

میخوام کانکت شم روی این گیر میکنه

بعدش میرم تو local area یه گزینه داره repair اونو میزنم

بعدش با موفقیت repair نمیشه و این پیام میاد

بعدشم این میاد

نمیدونم چی کار کنم

فکر کنم ip ام با یه ip دیگه قاطی شده

درسته گاهی اوقات این طوری میشه
کارهایی که میتونی انجام بدی اینا هستن
1- مودمو 1 - 2 بار ریست یا خاموش روشن کن
2- تنظیمات مودم رو تو صفحه ie به آدرس 192.168.1.1 دوباره انجام بده
3- کانکشنت رو هم پاک کن و دوباره درست کن
شاید لازم بشه چندین مرتبه این کارا رو تکرار کنی
منم چند دقیقه پیش همین مشکل برام پیش اومد که حل شد:31:

Hamed_forum
01-05-2009, 21:33
سلام من از پارس اون لاين سرويس دارم اما مودم paradyne 6205 اين وصل ميشه اما هرچند وقت نميدونم چرا چراغش ثابت نميشه مشكل از نصب؟ يا با پارس ان لاين مشكل داره چون فكر كنم اين مودم مودم شاتل شانسي بعضي وقتا چراغش ثابت ميشه بعضس وقتا نه كسي ميدونه مشكل چيه؟ من MPoA Bridge/Routed نصب ميكنم بعضي وقتا جواب ميده اگه ثابت بشه اما PPPoA/PPPoE كه اصلان وصل نميشه

fnouri
02-05-2009, 08:36
ا سلام خدمت دوستان
من قبلا مودمم d_link 200 بود و طبق راهنمائی های دوستان تو همین تاپیک برای دانلود شبانه صبانت مشکلی نداشتمو و دانلودمو انجام میدادم ولی الان مودمو با مودم alfex تغییر داده ام و فقط با استفاده از کابل شبکه به اینترنت وصل میشم و هیچ تنظیماتی بغییر بار اول که فقط یکبار یوزر و پسورد خواست نداده ام یعنی اصلا مثل قبلی آیکون کانکشنی وجود نداره تا برای شبانه اش تعریف کنم حالا میخواستم بدونم که در اینمورد دوستان میتونن کمکم کنن که چه جوری میشه از دانلود شبانه استفاده کرد.
ممنون میشم منو راهنمائی کنین
باتشکر
دوستان خواهشا کمکم کنید بدجوری موندم اگه نتونم دانلود شبانمو راه بندازم مجبورم یه مودم دیگه بگیرم

==================
البته این مطلبو تو این پست قرار دادم ولی نتیجه نگرفتم

babak334
02-05-2009, 10:08
آيا كسي از دوستان هست كه Asus dsl-n13 داشته باشه يا آشنايي كامل داشته باشه.

من در صدد خريد هستم لطفا راهنمايي كنيد.

1- آيا از asus n13 راضي هستيد؟ - حداكثر سرعتش در حالت wireless N در عمل چقدر است؟ چون تو بعضي سايتا نوشتن سرعتش پايين است.
2-محدوده پوشش دهي آنتن چقدر است؟
3- نقاط ضعفي اگر در عمل ديديد چيه ؟

ممنون ميشم جواب بديد

alimooghashang
02-05-2009, 14:16
لطفا به ما هم در خرید مودم مناسب یاری فرمایید
بهترین مدل با کمترین قیمت
هر آنچه یک اصفهانی باید داشته باشد

smk1981
02-05-2009, 18:06
آيا كسي از دوستان هست كه Asus dsl-n13 داشته باشه يا آشنايي كامل داشته باشه.

من در صدد خريد هستم لطفا راهنمايي كنيد.

1- آيا از asus n13 راضي هستيد؟ - حداكثر سرعتش در حالت wireless N در عمل چقدر است؟ چون تو بعضي سايتا نوشتن سرعتش پايين است.
2-محدوده پوشش دهي آنتن چقدر است؟
3- نقاط ضعفي اگر در عمل ديديد چيه ؟

ممنون ميشم جواب بديد

من دارم آره سرعتش نصفه سری N هست یعنی 2.4MB/S موقع انتقال فایل بقیه چیزاش خوبه تو سایت زیر بقیه ریویوهارو ببین

عیب دیگه فقط تو 2.4GHZ کار میکنه و من بیشتر از 150Mb/s وصل نشدم البته 300 هم وصل می شدم چه فایده!
اگه USB ضروری نمی خوای linksys wag160n بگیر.
راستی بقیه تجهیزاتتم باید سری N باشه تا 2.4 رو داشته باشی وگرنه g کارمیکنه و 1MB/S خنده دار میشه با مودم 200 تومانی

smk1981
02-05-2009, 18:08
پست 3000 تاپیک مبارک!

r4pbr4p
03-05-2009, 16:41
لطفا به ما هم در خرید مودم مناسب یاری فرمایید
بهترین مدل با کمترین قیمت
هر آنچه یک اصفهانی باید داشته باشد

شما میتونی tp-link TD8811 بگیری

دوپورت داره و قیمتش هم 37 یا 40 هستش