PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] بحث و بررسی درباره ی مودم های ADSL

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

a6l3i
27-02-2009, 00:16
سلام به همگی ؛:11:

دقيقا نمي دونم چرا اينجوري شد
درايوراشو un كردو دوباره زدم نشد كه نشد حتي مجبور شدم درايو c فرمت كنم اما نشد كه نشد

a6l3i جان ايراد از فرستنده نيست از گيرنده است و در ضمن مودمم bilion و PPOE تعريف كردم

ممنون و همچنان
منتظرم
king جون ؛ عکسا رو دیدم . عجب سیریشیه که با فرمت هم حل نشده ! اگه تونستی مودم رو روی یه سیستم دیگه یا لپ تاپ چک کن ، ببین سالمه ؟

:41: سلام.
من تا الان از طریق LAN مودم Asus Am602 رو به مادربردم وصل میکردم. امروز که PC رو روشن کردم اون علامت پایین مال شبکه همچنان ضربدر قرمز مونده و چراغای شبکه پشت مادربرد هم دیگه خاموش روشن نمیشه! مشکل چیه؟ بهترین حالتاش به عقل خودم ایناست اگه شما موردی به نظرتون میرسه بگین لطفا:

الف) بهترین حالت! از کابل باشه که فک نکنم چون صدمه ای ندیده، کانکتورهاشم سالمن.
ب) این حالت هم قابل تحمله تا حدی، که از چیپ آنبرد شبکه رو مادربردش باشه. که میشه رفت کارت شبکه خرید 7 8 تومن. ولی مادربردم اسلات خالی نداره دیگه! (uATX هستش مینم)
پ) بدترین حالت چیپ شبکه مودمم سوخته باشه. که نمی دونم تعمیر میشه یا یه مودم نو رفته تو پاچم!
حالا به نظر شما حالت دیگه ای هم امکان داره؟ چیکار کنم؟
- ببین تو Device Manager تو قسمت network اسم کارت شبکه ات هست ؟ اگه بود ببین روش ضربدر یا علامت تعجب نداشته باشه. اگه داشت باید Driver کارت شبکه رو 2باره نصب کنی .
- ببین کانکشن های توی Network connection فعال ( enable ) باشن ( روشون راست کلیک کن ) ، بزن Enable
- اگه از اینا نبود ، مودم رو روی یه سیستم دیگه چک کن.

سلام دوستان چند مودم زیر 50 تومن بهم معرفی کنین که کاری باشن خراب نشن

بعد من که مودم خریدم باید این مودمی که باهاش با دیال اپ میام بندازم دور یا اصلا باهم فرق داره با مودم ای دی اس ال نمیشه دیال آپی اومد ؟؟؟؟؟؟؟
درمورد سوال دومت ؛ من که Aztek داشتم گذاشتن روش بمونه. بعضی اوقات adsl قاط میزنه مجبور میشی واسه چند لحظه با DialUp بری ! ضمنا اگه مثل من نیاز به ارسال فکس با PC دازی ، مودم های ADSL قابلیت ارسال فکس و یا مکالمه رو ندارن . اگه جا کم نداری بذار تو خود کیس خاک بخوره تا بیرون !:5:

Masoud.Neshat
27-02-2009, 02:54
:41: سلام.
من تا الان از طریق LAN مودم Asus Am602 رو به مادربردم وصل میکردم. امروز که PC رو روشن کردم اون علامت پایین مال شبکه همچنان ضربدر قرمز مونده و چراغای شبکه پشت مادربرد هم دیگه خاموش روشن نمیشه! مشکل چیه؟ بهترین حالتاش به عقل خودم ایناست اگه شما موردی به نظرتون میرسه بگین لطفا:

الف) بهترین حالت! از کابل باشه که فک نکنم چون صدمه ای ندیده، کانکتورهاشم سالمن.
ب) این حالت هم قابل تحمله تا حدی، که از چیپ آنبرد شبکه رو مادربردش باشه. که میشه رفت کارت شبکه خرید 7 8 تومن. ولی مادربردم اسلات خالی نداره دیگه! (uATX هستش مینم)
پ) بدترین حالت چیپ شبکه مودمم سوخته باشه. که نمی دونم تعمیر میشه یا یه مودم نو رفته تو پاچم!

حالا به نظر شما حالت دیگه ای هم امکان داره؟ چیکار کنم؟

هرکارکردم نشد تا اینکه مادربردروclear cmos کردم درست شد!!! :18:

a6l3i
27-02-2009, 09:17
بابا دمت گرم :7:معلومه حسابی چلوندتت که به این فکر افتادی :5: خودمونیم چه ربطی به reset کردن cmos داره !! تجربه جالبی بود. مرسی . . .

zed2
27-02-2009, 13:22
بابا دمت گرم :7:معلومه حسابی چلوندتت که به این فکر افتادی :5: خودمونیم چه ربطی به reset کردن cmos داره !! تجربه جالبی بود. مرسی . . .
احتمالا تو تنظیمات بایوس بخش شبکه غیر فعال شده بوده که با ریست کردن رفته رو حالت پیش فرض که فعال است.

Masoud.Neshat
27-02-2009, 13:36

احتمالا تو تنظیمات بایوس بخش شبکه غیر فعال شده بوده که با ریست کردن رفته رو حالت پیش فرض که فعال است.

بابا ماههاست دارم استفاده میکنم شما چطور میگی از تو بایاس غیرفعال بوده؟! متاسفانه همین الان این حالت تکرار شد و تا clear cmos نکردم درست نشد که نشد! چند با پشت سر هم گفت plugged unplugged plugged unplugged تا ززززررررتتت ضربدر قرمز اومد. اما با clear cmos حل شد! :18:
فک کنم مادربردم خواهرش... اگه از مودم باشه چی؟
تو نت گشتم گویا کلا NIC حالا چه onboard یا کارت واقعا به نوسانات برق حساسه یا انواع نویز EMI/RFI خیلی حساسه.
خدا رو شکر مودمم کومبو هستش و یو اس بی داره. و خداوند USB را آفرید!
حالا باید بیابم پرتغال فروش را... :41:

mahn90
27-02-2009, 16:08
ببخشید از این 3 تا کدوموشو بگیرم ؟
قیمتشونو هم بگین
D-link tp-link
U.S.Robotics

tohidkh
27-02-2009, 16:19
ببخشید از این 3 تا کدوموشو بگیرم ؟
قیمتشونو هم بگین
D-link tp-link
U.S.Robotics
سلام.
U.S.Robotics خودش خیلی خوبه.
ولی با بعضی شرکتها سازگاری نداره.
ولی D-link خیلی بهتر از t-p link هست.
یه مورد هم میخوام عرض کنم خدمتتون.
نمیدونم اسم Linksys رو شنیدید یا نه، هم قیمت U.S.Robotics هست.
ولی تفاوتش اینه که اولا تمام قطعاتش امریکایی هستند و در ثانی با شرکتهای ایرانی مشکل کانفیگ نداره.

اگه بخواهید بهترین مودم موجود در بازار رو بخرید، Linksys وایرلس بخرید.

موفق باشید :11:

mahn90
27-02-2009, 19:16
سلام.
U.s.robotics خودش خیلی خوبه.
ولی با بعضی شرکتها سازگاری نداره.
ولی d-link خیلی بهتر از t-p link هست.
یه مورد هم میخوام عرض کنم خدمتتون.
نمیدونم اسم linksys رو شنیدید یا نه، هم قیمت u.s.robotics هست.
ولی تفاوتش اینه که اولا تمام قطعاتش امریکایی هستند و در ثانی با شرکتهای ایرانی مشکل کانفیگ نداره.

اگه بخواهید بهترین مودم موجود در بازار رو بخرید، linksys وایرلس بخرید.

موفق باشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif
مرسی توهید جون
قمیتشون یادت رفتا
میشه بگی

sAsAn.K
27-02-2009, 19:39
من یه مودم Huawei SmartAX MT800 دارم ، جدیدا یه مشکلی پیدا کرده ، چراغ ADSL Link قطع میشه و بعد از چند بار چشمک زدن دوباره وصل میشه ، یعنی هی ADSL روی خط رو میشناسه هی قطع میشه ، کسی نمی دونه چی کار میشه کرد ؟

a6l3i
27-02-2009, 20:50
من یه مودم Huawei SmartAX MT800 دارم ، جدیدا یه مشکلی پیدا کرده ، چراغ ADSL Link قطع میشه و بعد از چند بار چشمک زدن دوباره وصل میشه ، یعنی هی ADSL روی خط رو میشناسه هی قطع میشه ، کسی نمی دونه چی کار میشه کرد ؟
احتمالا نویز خط تلفن تون زیاد شده ، splitter گذاشتی؟ از این معمولی هاست یا سرش به تنش می ارزه ؟ بعضی splitter ها خوب کار نمیکنن یعنی قدر جداسازی فرکانسهای بالا و پایین ( نویز ) رو از سیگنال اصلی ندارن.

tohidkh
27-02-2009, 21:38
مرسی توهید جون
قمیتشون یادت رفتا
میشه بگی
به نشر من اگه D-link بخرید، مدلی رو بخرید که هم USB و هم LAN داشته باشه.
قیمت اون مدلهاش، حدود 450 تومن هست.
اون Linksys ای هم که میگفتم (وایرلس)، چیزی حدود 120 تومن هست... و مدل معمولیش (که وایرلس نیست) 85 تومن.
USR هم همیشه، 5 الی 15 تومن از Linksys ارزونه.

موفق باشید. :11:
توحید

mahn90
27-02-2009, 21:47
حدود 450 تومن هست.

450 تومن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Gamemaster
27-02-2009, 21:57
حتما 45 ميخاسته بگه اخه 450 براي يه مودم كه نميشه برادر
راستي يه مدل از دي لينك هستش تو سايتش زده ال سي دي هم داره تو ايران يافت ميشه؟

mahn90
27-02-2009, 23:39
ببخشید ال سی دی یعنی چی ؟؟؟
منظورت همون تصویر هست ؟

a6l3i
27-02-2009, 23:48
لینکشو بذاری بهتر میشه فهمید کدوم مدل رو میگی ! اصلا به چه کاری میآد این lcd؟

Gamemaster
28-02-2009, 00:08
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
DGL-4500 Model

cao-cao
28-02-2009, 00:21
سلام دوستان
من 4 تا سیسم دارم
یه هاب
یه adsl 1 mb
یه مودم 604
میشه کمکم کنید و بگید که چه طوری این سیستمها رو راه بندازم که همه سیستمها به صورت جدا گانه کانکت بشن
یعنی احتیاجی نباشه یه سیستم خاص روشن باشه
ممنون میشم کمکم کنید

ممنون دوست من تا اینجا درست
ولی کانکشن رو چه جوری تعریف کنم؟
یعنی همه باید کانکشن داشته باشن یا یکی کانکت بشه بقیه هم کانکتن؟

فقط یه سوالی باقی میمونه اینه که من مودم ایسوس دارم تو خونه رو pp گذاشتم رو خط میموندم و کانکت نمیشدم
مجبور شدم بر گردونم رو بریج
حالا راهکاری هست
نمیتونم از رو هاب با یه کانکشن به همه شیر کنم؟

کسی ما را یاری نمیدهد؟
بابا ---- تو اینتر نت شرکت موندم توش ابروم تو شرکت داره میره

ramtin_ranji
28-02-2009, 09:31
دوست عزيز اينو به خاطر داشته باش كه اگر NAT فعال نباشه مودم به هيچ وجه نميتونه چند تا كاربر رو پشتيباني كنه و nat فقط روي ppp فعال ميشه. بايد مودم رو روي PPPoE تنظيم كني فقط نكته اش اينه كه صفحه username و password قسمت پايينش يك گزينه داره به نام dial on demand كه توي هر مودمي يك جمله اي نوشته . اين گزينه نبايد تيك داشته باشه.

واحد خدمات پس از فروش TP-LINK

sAsAn.K
28-02-2009, 10:02
احتمالا نویز خط تلفن تون زیاد شده ، splitter گذاشتی؟ از این معمولی هاست یا سرش به تنش می ارزه ؟ بعضی splitter ها خوب کار نمیکنن یعنی قدر جداسازی فرکانسهای بالا و پایین ( نویز ) رو از سیگنال اصلی ندارن.

با یه مودم دیگه تست کردم الان ، مشکلی نداشت .
چی کار میشه کرد برای اون مودم ؟

gmuosavi
28-02-2009, 10:12
پستهای قبلی رو دیدم گقتم اینو بگم شاید به درد بخوره

من چند روز پیش D-link 2520u گرفتم
هم USB داره هم LAN
ADSL 2/2+
router و splitter هم داره
قیمت هم 55000

shiningphoenix
28-02-2009, 11:28
1-نبستن اسپلایتر مشکلی تو سرعت اینترنت بوجود میاره؟
2-wi-fi چیه؟

r4pbr4p
28-02-2009, 11:59
gamemaster
dgl-4500 model

رفیق لینکش شیلتره!

1-نبستن اسپلایتر مشکلی تو سرعت اینترنت بوجود میاره؟
2-wi-fi چیه؟

تو سرعت نه! نویز تلفن رو میگیره

اونم یعنی اتصال بی سیم

کسی ما را یاری نمیدهد؟
بابا ---- تو اینتر نت شرکت موندم توش ابروم تو شرکت داره میره

دوست عزیز نمیخوام نمک رو زخمت بپاشم ولی تا زمانی که اطلاعات کافی در مئرد موضوعی نداری درگیرش نشو که اینطوری اعصابت خورد بشه

شما میتونی مودمت رو رو حالت mac بزاری و مستقیم به هاب سویچ وصلش کنی که نیازی به داشتن سرور هم نداره

اگه هم بلد نیستی مدل مودمت رو بگو شاید تونستیم راهنماییت کنیم

zaza
28-02-2009, 12:30
من امروز زنگ زدم شاتل برای اشتراک

برای مودم وایرلس گفتش حتما باید asus باشه نباشه نمی شه و ....

می خواشتم ببینم این 604g الان توی بازار هست ؟ قیمتش چند هست ؟دوستان اگه مغازه خاصی در پاساژ رضا یا ایران می شناسند بگند که من برم تهیه کنم ممنون می شم ؟

ایا این مدل اسپلیتر هم داره یا باید سوا تهیه بشه ؟

من اسپلیتر را فقظ باید برای اتاق خودم که اینترنت روش وصل می شه بگیرم یا بقیه خطهای خونه هم نیاز دارند ؟

sAsAn.K
28-02-2009, 17:27
سوال قبلی ما که بی جواب موند و میمونه احتمالا .

حالا یه سوال دیگه ، یه مودم اگه بخوام بخرم ، که فقط یدونه پورت lan داشته باشه ، چی خوبه ؟ چه مارکی چه مدلی که دیگه به این راحتیا خراب نشه ؟

Gamemaster
28-02-2009, 17:52
الان بيشتر مدلها و ماركها همشون 4 پورت لن دارن.
سوال بعدي رو نميدونم چي بگم چون تا حالا من خرابي توشون نديدم

sAsAn.K
28-02-2009, 18:05
حالا یه پورت لن یه پورت USB هم طوری نیست .
بهتر از am602 هم هست تو این رده ؟

tohidkh
28-02-2009, 18:05
به نشر من اگه d-link بخرید، مدلی رو بخرید که هم usb و هم lan داشته باشه.
قیمت اون مدلهاش، حدود 450 تومن هست.
اون linksys ای هم که میگفتم (وایرلس)، چیزی حدود 120 تومن هست... و مدل معمولیش (که وایرلس نیست) 85 تومن.
Usr هم همیشه، 5 الی 15 تومن از linksys ارزونه.

موفق باشید. :11:
توحید

450 تومن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اوخ اوخ
بخشید
از نشونه های پیر شدنه هااااا.
45 تومن بود..

Gamemaster
28-02-2009, 18:11
حالا یه پورت لن یه پورت usb هم طوری نیست .
بهتر از am602 هم هست تو این رده ؟
والا چي بگم بزار بقيه بيان بگن كه مدلهاي بيشتري ميدونن
شرمنده ولي حتما هست

zaza
28-02-2009, 19:41

می خواشتم ببینم این 604g الان توی بازار هست ؟ قیمتش چند هست ؟دوستان اگه مغازه خاصی در پاساژ رضا یا ایران می شناسند بگند که من برم تهیه کنم ممنون می شم ؟

ایا این مدل اسپلیتر هم داره یا باید سوا تهیه بشه ؟

من اسپلیتر را فقظ باید برای اتاق خودم که اینترنت روش وصل می شه بگیرم یا بقیه خطهای خونه هم نیاز دارند ؟

یکی هم مارار راهنمایی کنه:19:

tohidkh
28-02-2009, 19:53
سلام.

خیلی ببخشیداااا
چرند گفته....

دقیقا برای همین جواب پستتونو ندادم.
نمیدونم.
چون بچه تهران نیستم....

ایا این مدل اسپلیتر هم داره یا باید سوا تهیه بشه ؟حتما داره.
Asus بدون اسپلیتر فکر نکنم باشه.

درستش اینه که هر تلفنی که با اون خط استفاده میشه، باید اسپلیتر داشته باشه.
تا هم زود زود دیس نشید، و هم بشه صحبت کرد.
چون نویز خط به قدری بالا میشه که حتی نمیتونید صدای طرف مقابل رو بشنوید...

cao-cao
28-02-2009, 20:26
دوست عزیز نمیخوام نمک رو زخمت بپاشم ولی تا زمانی که اطلاعات کافی در مئرد موضوعی نداری درگیرش نشو که اینطوری اعصابت خورد بشه

شما میتونی مودمت رو رو حالت mac بزاری و مستقیم به هاب سویچ وصلش کنی که نیازی به داشتن سرور هم نداره

اگه هم بلد نیستی مدل مودمت رو بگو شاید تونستیم راهنماییت کنیم

سلام دوست من
عزیز اجه مشکل من خیلی جالبه تا اون حدی که بتونم 5 تا سیستم رو شبکه کنم از شبکه سر در میارم وای این جالبه که سیستم راه اندازی میشه اینترنت هم به همه سیستم ها میرسه تو حالت روتر (ppope)ولی با خاموش روشن شدن سیستمها دیگه اینتر نت کانکت نمیشن اصطلاحا رو خط میمونن
مودمم 602 ایسوس هست ولی اگه شما مدم بهتری سراغ دارید بگید تهیه میکنم
:10:

matin_vv
28-02-2009, 21:21
سلام دوستان.
اين چند روز تعطيلات نميدونم سر چي، اين خطي كه ازش DSL ميگيرم، قطع بود. كلي پيگيري كردم تا مخابرات قبول كنه كه ايراد از طرف اوناست و مشكل داخلي نيست.
بالاخره دوستان زحمت كشيدند و بوق خط ما رو برگردوندند! يعني الان تلفن ديگه قطع نيست! اما متاسفانه ديگه دسترسي به اينترنت ندارم! يعني چراغ Status ثابت نميشه كه بتونم كانكت شم. :41: گاهي اوقات فقط وقتي تلفن مشغول هست، لينكش آپ ميشه و ميتونم تا وقتي تلفن قطع نشده از اينترنت استفاده كنم.
اينم بگم كه اشتباهي Splitter يه تلفن رو كه به همين خط (البته در يه طبقه ديگه) وصل بود به برق زدم كه سوخت، و رفتم و به جاش يه Splitter‌ديگه گذاشتم.
كسي نظري داره كه اين مشكل از كجا ميتونه باشه؟ و چه بايد بكنم؟
مودمم هم مدل Am602 هست.
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.:40:

mehdi_vsgh
28-02-2009, 22:04
زنگ بزن پشتیبانی برسی کنن مسئله رو

13880
28-02-2009, 23:05
اطلا عاتی راجع خرید مودم 2 یا 4 پورت میخواستم ازکجا بگیرم چه مارکی بگیرم البته اشتراکم 128 می باشد کار دانلودم زیاد است

iceboy24000
28-02-2009, 23:40
با يك مودم تي پي لينك كه دو تا خروجي داره يكي شبكه و ديگري يو اس پي چجوري ميشه يك اينترنت رو براي دو تا سيستم به اشتراك گذاشت؟

Gamemaster
01-03-2009, 00:20
لن ميره تو يكي از اون كامپيوتر
يو اس پي هم به اون يكي ديگه
همين

iceboy24000
01-03-2009, 00:33
خوب وصل نميشه اينجوري
وقتي كانكشن رو براي بعدي ميسازي و ميخواي وصل بشي و ايدي پاس رو وارد ميكني نميشه و ارور691 رو ميده كه همه ميدونيم يعني چي
يعني در واقع اينجا مودم مثل يك خط تلفن جدا و يك مودم جدا براي يك سيستم جدا كار ميكنه و نه يك مودم با يك خط اي دي اس ال و به اشتراك گذاشتن از طريق متصل كردن دو تا سستم به اون

Gamemaster
01-03-2009, 00:35
خوب براي دومي ip چند ميگذاري؟

qo0oick
01-03-2009, 00:57
با يك مودم تي پي لينك كه دو تا خروجي داره يكي شبكه و ديگري يو اس پي چجوري ميشه يك اينترنت رو براي دو تا سيستم به اشتراك گذاشت؟
بهترین کار اینه که یه Hub بگیری جفت سیستم هارو بهش وصل کنی و یه کابل Lan هم از مودم به Hub بدی...
از توی Settings مودمت تنظیمات Connection رو درست کن اینجوری دیگه لازم به ساختن Connection از توی ویندوز هم نیست! همیشه هم اینترنتت وصله...

iceboy24000
01-03-2009, 01:07
خوب براي دومي ip چند ميگذاري؟
خوب ايپي اصلي رو كه تغيير نميدم
ولي ايپي مجازي(اگه درست منظورم رو برسونم) رو دو نوع مختلف براي دو سيستم ميزارم.اخرش رو تغيير ميدم

بهترین کار اینه که یه Hub بگیری جفت سیستم هارو بهش وصل کنی و یه کابل Lan هم از مودم به Hub بدی...
از توی Settings مودمت تنظیمات Connection رو درست کن اینجوری دیگه لازم به ساختن Connection از توی ویندوز هم نیست! همیشه هم اینترنتت وصله...
اينhub چي هست؟
كجا گير مياد؟
بايد چيز جالبي باشه

ahriman323
01-03-2009, 01:46
تایید میشه ولی بدون هاب هم کارش راه میفته!

خوب ايپي اصلي رو كه تغيير نميدم
ولي ايپي مجازي(اگه درست منظورم رو برسونم) رو دو نوع مختلف براي دو سيستم ميزارم.اخرش رو تغيير ميدم

اينhub چي هست؟
كجا گير مياد؟
بايد چيز جالبي باشه
باید کارت شبکه سیستمی که لن وصله را در حالت DHCP قرار داده !
حالا چجوری را اطلاع ندارم!
هاب هم چیز خوبی هست(همون که توی کافی نت ها برایshare کردن اینترنت استفاده میکنن)

sAsAn.K
01-03-2009, 08:16
من دیگه امروز دارم میرم مودمو بخرم چون مودم خودم درست نمیشه .
55 پول دارم ، چی بردارم ؟ am602 بهتر هم هست تو این رده ؟
فقط یه پورت lan لازممه .

r4pbr4p
01-03-2009, 10:19
سلام دوست من
عزیز اجه مشکل من خیلی جالبه تا اون حدی که بتونم 5 تا سیستم رو شبکه کنم از شبکه سر در میارم وای این جالبه که سیستم راه اندازی میشه اینترنت هم به همه سیستم ها میرسه تو حالت روتر (ppope)ولی با خاموش روشن شدن سیستمها دیگه اینتر نت کانکت نمیشن اصطلاحا رو خط میمونن
مودمم 602 ایسوس هست ولی اگه شما مدم بهتری سراغ دارید بگید تهیه میکنم
:10:

خب شما وقتی سیستمت رو خاموش روشن میکنی و اینترنتش قطع میشه برو تو استارت بعد RUN

بنویس

ping -t 4.2.2.4

ببین چه چیغامی مینوسه واست... پیغام رو اینجا بزار تا شاید تونستیم مشکلت رو حل کنیم

مودمت هم خوبه و نیازی نیست عوضش کنی

r4pbr4p
01-03-2009, 10:33
خوب وصل نميشه اينجوري
وقتي كانكشن رو براي بعدي ميسازي و ميخواي وصل بشي و ايدي پاس رو وارد ميكني نميشه و ارور691 رو ميده كه همه ميدونيم يعني چي
يعني در واقع اينجا مودم مثل يك خط تلفن جدا و يك مودم جدا براي يك سيستم جدا كار ميكنه و نه يك مودم با يك خط اي دي اس ال و به اشتراك گذاشتن از طريق متصل كردن دو تا سستم به اون

شما مودمت رو رو حالت pppoe تنظیم کن

نیازی به خرید هاب هم نداره سرور هم نمیخواد

reza942
01-03-2009, 11:13
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه مودم adsl کام ترند مدل ct-562 دارم با ۴ پورت شبکه.
تنظیمات شرینگ اینترنت روی این ۴ پورت رو نمیدونم . ساپورت ما هم که جواب نمیده.
میخوام بدون شیرینگ کانکشن کامپیوتر این ۴ پورت به طور مجزا اینترنت داشته باشند. ممنونم اگه جواب بدید.

r4pbr4p
01-03-2009, 11:31
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه مودم adsl کام ترند مدل ct-562 دارم با ۴ پورت شبکه.
تنظیمات شرینگ اینترنت روی این ۴ پورت رو نمیدونم . ساپورت ما هم که جواب نمیده.
میخوام بدون شیرینگ کانکشن کامپیوتر این ۴ پورت به طور مجزا اینترنت داشته باشند. ممنونم اگه جواب بدید.

شما باید مودمت رو رو حالت mac تنظیم کنی...

توی کاتالوگ مودمت باید باشه

iceboy24000
01-03-2009, 12:32

شما مودمت رو رو حالت pppoe تنظیم کن

نیازی به خرید هاب هم نداره سرور هم نمیخواد

ضمن تشكر
خوب اگر مودم رو در حالتي كه گفتيد تنظيم بكنم ديگه با هر دو كابل usb & lan ميتونم دو تا كامپيوتر رو وصل بكنم بدون وارد كردن يوزر نيم و پاسورد در كانكشني كه در سيستم دوم درست ميكنم؟
كلا چجوري ميشه وقتي اين كار رو بكنم
شرمنده ديگه تو موارد اوليش هم مونديم.ما تو اين موارد اصلا تخصص نداريم و به راهنمايي هاي شما نيازمنديم واقعا

Gamemaster
01-03-2009, 14:42
اون عكسارو ببين

Masoud.Neshat
01-03-2009, 15:16
چرا تو ایران adsl داریم و dsl نداریم؟

ahriman323
01-03-2009, 15:46
چرا تو ایران adsl داریم و dsl نداریم؟

بهتر بود توی تاپیک سرویس دهنده های اینترنت میزدی!

منظورت از dsl کدومه؟!

Gamemaster
01-03-2009, 15:59
حتما منظورشون همين كابل چون بجز كابل همشون هستن و دارن ارايه ميدن

pourya62
02-03-2009, 02:52

حالا یه سوال دیگه ، یه مودم اگه بخوام بخرم ، که فقط یدونه پورت lan داشته باشه ، چی خوبه ؟ چه مارکی چه مدلی که دیگه به این راحتیا خراب نشه ؟

TP-link -8810 بگیر هم روتر داره و adsl2+ رو هم ساپرت میکنه نصبش هلو ، هر کسی میتونه نصبش کنه ،

قیمتش هم الان 36000 تومنه سعی کن از خود نمایندگیش تو ایران که شرکت ارتباطات فرادانش هست بگیری

یه spliter هم راستی توش داره که خودش 5 تومانه گارانتی و اینام که داره

ahriman323
02-03-2009, 03:03

من دیگه امروز دارم میرم مودمو بخرم چون مودم خودم درست نمیشه .
55 پول دارم ، چی بردارم ؟ am602 بهتر هم هست تو این رده ؟
فقط یه پورت lan لازممه .
همون asus بگیر مودم خیلی خوبی هست!

TP-link -8810 بگیر هم روتر داره و adsl2+ رو هم ساپرت میکنه نصبش هلو ، هر کسی میتونه نصبش کنه ،
قیمتش هم الان 36000 تومنه سعی کن از خود نمایندگیش تو ایران که شرکت ارتباطات فرادانش هست بگیری
یه spliter هم راستی توش داره که خودش 5 تومانه گارانتی و اینام که داره
TP-link -8810 که فکر نکنم دیگه باشه ولی TP-link -8811 هست!
زیاد تعریفی نیست مودم های TP-link !
ولی قیمتش خوبه.دی:

sAsAn.K
02-03-2009, 16:48
ممنون ، همون am602 رو گرفتم .

zaza
02-03-2009, 19:40
من یک گوشی p990 دارم که wlan داره

می خواستم ببینم با مودم وایرلس می شه کانکتش کرد و با اتصال به pc از اینترنت استفاده کرد . یعنی گوشی نقش یک کارت شبکه وایرلس را ایفا کنه که اینترنت را از مودم وایرلس به pc انتقال بده :8:

T I M S A R
03-03-2009, 16:58
من 2 ماهه که با سرعت دانلود مشکل دارم از 12 شروع میشه به 1.5 میرسه .شرکت میگفت خطتون خرابه 117 اومد تست کرد گفت مشکلی نداره.spliter هم 3 تا به همه تلفنها وصله .اینترنت من هم سرعت 128 نامحدود از شرکت پزوهشگران هست.من دیگه نمیدونم چکار باید کرد.لطفا من رو راهنمایی کنید.

robert
03-03-2009, 17:01
ای بابا چرا من نمیتونم رو ویستا درایور آسیاتک رو نصب کنم ؟؟

تا همین دیروز فقط ایکس پی کار میکردم که امروز تصمیم گرفتم ویستا نصب کنم و به یارو پشتیبان آسیاتک تلفن کردم و گفتم لینک درایور ویستا رو برام ایمیل بفرسته و اونم فرستاد و بهم گفت موقع نصب وقتی به finish رسیدی end task بکن و ریستارت بکن.
ما هم همین کار رو کردیم ولی موقع بالا اومدن ویندوز defender ویستا جلوی اجرای برنامه درایور رو میگیره و وقتی هم خودم از همین defender میخوام برنامه رو اجرا کنم فقط یه کارد کوچیک میاد که کنارش به فارسی نوشته " آسیاتک" و دو تا گزینه reboot now و reboot later روش هست که وقتی Reboot میکنم و سیستم میاد بالا دوباره defender جلوش رو میگیره و دوباره همون آش و همون کاسه !!!

دهنم سرویس شده !! از ساعت 11 تا 4 بعد از ظهر علاف همین یه ذره درایور مسخره این شرکت بودیم !!

از بچه هایی که با آسیاتک کار میکنن و ویستا دارن خواهش میکنم یه کمکی بمن بکنن و بما بگن این مودم مسخره رو چجوری میشه تو ویستا نصبش کرد؟؟

از همتون ممنونم.

Black Eyes
03-03-2009, 18:09
سلام من یه مودم Dlink 322t دارم بنا به دلائلی مجبورم از دوتا شرکت (همزمان) adsl بگیرم یکی از سیستم هام رو با usb و یکی دیگه رو با کابل شبکه به سیستم وصل کنم (2 تا سیستم دارم)
هر دو سیستم رو در یک زمان کانکت میشم ولی بعد از یه مدت چراغ های usb و شبکه ثابت میشه و اینترنت دیگه کار نمیکنه
یا اگه یکی از سیستم هام خاموش باشه اون یکی نمیتونه کانکت بشه (باید هر دوتا همزمان روشن باشن)
اگه کسی میتونه راهنمائیم کنه ممنون میشم

mehdi_vsgh
04-03-2009, 08:33
ای بابا چرا من نمیتونم رو ویستا درایور آسیاتک رو نصب کنم ؟؟

تا همین دیروز فقط ایکس پی کار میکردم که امروز تصمیم گرفتم ویستا نصب کنم و به یارو پشتیبان آسیاتک تلفن کردم و گفتم لینک درایور ویستا رو برام ایمیل بفرسته و اونم فرستاد و بهم گفت موقع نصب وقتی به finish رسیدی end task بکن و ریستارت بکن.
ما هم همین کار رو کردیم ولی موقع بالا اومدن ویندوز defender ویستا جلوی اجرای برنامه درایور رو میگیره و وقتی هم خودم از همین defender میخوام برنامه رو اجرا کنم فقط یه کارد کوچیک میاد که کنارش به فارسی نوشته " آسیاتک" و دو تا گزینه reboot now و reboot later روش هست که وقتی Reboot میکنم و سیستم میاد بالا دوباره defender جلوش رو میگیره و دوباره همون آش و همون کاسه !!!

دهنم سرویس شده !! از ساعت 11 تا 4 بعد از ظهر علاف همین یه ذره درایور مسخره این شرکت بودیم !!

از بچه هایی که با آسیاتک کار میکنن و ویستا دارن خواهش میکنم یه کمکی بمن بکنن و بما بگن این مودم مسخره رو چجوری میشه تو ویستا نصبش کرد؟؟

از همتون ممنونم.
شما اگر از همون اول به جای استفاده از usb از lan استفاده میکردی اینهمه دردسر نداشتی....

به هر حال زنگ بزن پشتیبانی مشکلت رو بگو شاید راهنماییت کردن(در ضمن اسم مودم را هم نگفتی)

r4pbr4p
04-03-2009, 09:49
سلام من یه مودم dlink 322t دارم بنا به دلائلی مجبورم از دوتا شرکت (همزمان) adsl بگیرم یکی از سیستم هام رو با usb و یکی دیگه رو با کابل شبکه به سیستم وصل کنم (2 تا سیستم دارم)
هر دو سیستم رو در یک زمان کانکت میشم ولی بعد از یه مدت چراغ های usb و شبکه ثابت میشه و اینترنت دیگه کار نمیکنه
یا اگه یکی از سیستم هام خاموش باشه اون یکی نمیتونه کانکت بشه (باید هر دوتا همزمان روشن باشن)
اگه کسی میتونه راهنمائیم کنه ممنون میشم

شما رو یه خط از دوتا شرکت ای دی اس ال گرفتی؟

یه کم بیشتر توضیح بده... مرسی شاید تونستیم کمکت کنیم

Black Eyes
04-03-2009, 10:27
شما رو یه خط از دوتا شرکت ای دی اس ال گرفتی؟

یه کم بیشتر توضیح بده... مرسی شاید تونستیم کمکت کنیم
آره من از یه خط دو تا adsl گرفتم چون بستر مخابراتی هر دو شرکت یکی بود یکیش فن آوا ست فکر کنم تو تهران هم ADSL میده یکی دیگه هم از پهنای باند اون استفاده کرده (چون نامحدود میداد ازش گرفتم)

حالا میتونی راهنمائیم کنی؟؟

r4pbr4p
04-03-2009, 10:39
ببین شما از یه خطنمیتونی از دوتا شرکت بگیری مگه اینکه تجهیزاتشون یکی باشه

در صورتی هم که تجهیزاتشون یکی باشه دیگه دوتا شرکت حساب نمیشه و یه شرکت محسوب میشه

Black Eyes
04-03-2009, 11:03
ببین شما از یه خطنمیتونی از دوتا شرکت بگیری مگه اینکه تجهیزاتشون یکی باشه

در صورتی هم که تجهیزاتشون یکی باشه دیگه دوتا شرکت حساب نمیشه و یه شرکت محسوب میشه
حالا هرچی که شما میگین درست!!
ولی من با دوتا یوزر از دو شرکت کانکت میشم
میتونی در مورد ایراد مودم منو راهنمائی کنی یا نه؟

r4pbr4p
04-03-2009, 11:21
شما وقتی قطع شدی برو

Start~> Run

بنویس

ping -t 4.2.2.4

ببین چه پیغامی مینویسه واست

در ضمن سعی کن طرز برقراری رابطه ات رو بهتر کنی ; - )

Black Eyes
04-03-2009, 11:39
شما وقتی قطع شدی برو

Start~> Run

بنویس

ping -t 4.2.2.4

ببین چه پیغامی مینویسه واست

در ضمن سعی کن طرز برقراری رابطه ات رو بهتر کنی ; - )
منظورمو متوجه نشدی
بعد از یه مدت که با اینترنت کار میکنم مودم دیگه کار نمیکنه (چراغهای ADSL و Lan) ثابت میشه اینترنت از کار میفته
و حتما باید هر دو سیستم روشن باشن تا بتونم کانکت شم
در ضمن دوست عزیز هیچ چیز بخودی خود معنایی نداره مگر اینکه شما به اون معنا بدی. برا اینکه تاپیک رو زیاد شلوغ نکنم مختصر و مفید نوشتم در کل به بزرگواری خودت مارو ببخش

zaza
04-03-2009, 15:58

می خواستم ببینم با مودم وایرلس می شه کانکتش کرد و با اتصال به pc از اینترنت استفاده کرد . یعنی گوشی نقش یک کارت شبکه وایرلس را ایفا کنه که اینترنت را از مودم وایرلس به pc انتقال بده :8:

کسی در این مورد نمی تونه من را راهنمایی کنه

ahriman323
04-03-2009, 16:08
می خواستم ببینم با مودم وایرلس می شه کانکتش کرد و با اتصال به pc از اینترنت استفاده کرد .

یعنی گوشی نقش یک کارت شبکه وایرلس را ایفا کنه که اینترنت را از مودم وایرلس به pc انتقال بده:8:
من فکر کنم مورد اول با دوم فرق داره و کلا یک چیز دیگه هست!
مورد دوم اصلا چه فایده ای داره! فکر نکنم همچین چیزی امکان پذیر باشه!با عقل جور در نمی یاد اونجور که من برداشت کردم!

zaza
04-03-2009, 19:35
من فکر کنم مورد اول با دوم فرق داره و کلا یک چیز دیگه هست!
مورد دوم اصلا چه فایده ای داره! فکر نکنم همچین چیزی امکان پذیر باشه!با عقل جور در نمی یاد اونجور که من برداشت کردم!

این را از این جهت گفتم که کسانی که سیم کارتشان قابلیت اتصال به اینترنت را داره با اتصال گوشی به کامپیوتر از اینترنتشان در کامپیوتر استفاده می کنند . گفتم اگر این ظوری بشه شاید بشه که گوشی اینترنت را از مودم وایرلس بگیره و بشه با اتصال به کامپیوتر در کامیوتر دوم از اینترنت استفاده کرد

ahriman323
04-03-2009, 19:59
این را از این جهت گفتم که کسانی که سیم کارتشان قابلیت اتصال به اینترنت را داره با اتصال گوشی به کامپیوتر از اینترنتشان در کامپیوتر استفاده می کنند . گفتم اگر این ظوری بشه شاید بشه که گوشی اینترنت را از مودم وایرلس بگیره و بشه با اتصال به کامپیوتر در کامیوتر دوم از اینترنت استفاده کرد
مورد اول که مشکلی نیست شما وقتی برنامه گوشی نصب باشه توی قسمت کانکشن میتونی کانکشن بسازی و کانکت بشی به اینترنت یا کانکشن عادی بسازی البته با تنظیمات خاص!
مورد دوم هم شاید بشه!

bleu2u4u
05-03-2009, 01:23
شما اگر از همون اول به جای استفاده از usb از lan استفاده میکردی اینهمه دردسر نداشتی....

به هر حال زنگ بزن پشتیبانی مشکلت رو بگو شاید راهنماییت کردن(در ضمن اسم مودم را هم نگفتی)

عزیز شما هم خوشحالیها
مودمهای اشغال اسیاتک یه usb رو بزور داره اونوقت شما میگی با لن بزنه
راستش منم هیچوقت نتونستم corecess ( نام مودم) رو توی ویستا نصب کنم بخاطر همین بیخیالش شدم

mehdi_vsgh
05-03-2009, 10:03
خوب من که علم غیب ندارم بدونم وضعیت مودمهای اسیاتک چطوریه؟:دی

زنگ بزنن ایشون از پشتیبانی بپرسن

mehrdad_zero
05-03-2009, 13:56
من شنیدم که مودم های جدید tplink از لحاظ سازگاری مشکل دارند . از نمایندگی فروشش پرسیدم اینو گفت.
asus ها هم چون کمیاب شدن قیمتشون الکی رفته بالا.
به جاش اون میگفت مودمهای broadkam از چیپست ایسوز استفاده میکنند و ارزونتر هم هستند.
الان یک نمونه داشت با یک پورت یو اس بی و یک پورت lan و روتر داخلی. که میداد 40000 تومن.
به نظر شما این مودم خوب هست؟

ahriman323
05-03-2009, 14:29
من شنیدم که مودم های جدید tplink از لحاظ سازگاری مشکل دارند . از نمایندگی فروشش پرسیدم اینو گفت.
به جاش اون میگفت مودمهای broadkam از چیپست ایسوز استفاده میکنند و ارزونتر هم هستند.
الان یک نمونه داشت با یک پورت یو اس بی و یک پورت lan و روتر داخلی. که میداد 40000 تومن.

شاید:31:
asus هم زیاد کمیاب نشده!am602 حدود 45 50 هست!
اره میگن!
اگه asus گیرت امد بگیر اگه نه همون broadkam !

Gamemaster
06-03-2009, 03:17
تنظيمات مودم Symphony مدل SY604G ميخام
يه چيز ذيگه من مودم سيخ كردم ولي قبلش بكاب گرفتم ازش ولي وقتي فايل رو لود ميكنم خطا ميده مشكل چيه؟

MaSoOd
06-03-2009, 09:19

چیپست مودم  های Asus = Broadcom :27::46:

maHsa akBarI
06-03-2009, 10:14
سلام من حدود 5 روز ثبت نام کردم ای دی اس ال دیدم این یارو نمیاد تا نصبش کنه خودم برداشتم مودمو زدم بعد حدود یه دقیقه چراغ ای دی اس ال به صورت چشمک زن بعدش هی آلارم میداد تا یه دقیقه بعد کاملا ثابت شد بعدش هم چراغ act به صورت چشمک زن شد حالا میشه بگید ای دی اس ال رو خطم از طرف مخابرات اومده یا نه ؟تا زنگ بزنم شرکت یوزر و پس بگیرم

iraniran2
06-03-2009, 16:56

آقاي mehrdad_zero عزيز
من نميدونم مودمي با مارك brodkam پيدا ميشه يا نه اما ميدونم مود 602 اسوس از چيپست broadcom استفاده ميكنه. همينطور مدل tplink td-8811 هم از همون چيپست broadcom استفاده ميكنه . من خودم همين tplink 8811 رو خريدم 30 تومن. اسپليتر هم توش داشت. به شما هم پيشنهاد ميكنم همين رو بخري.

ehsankalak
06-03-2009, 17:28
اگه دنبال یه مودم میگردی که شبیه asus 602 باشه برو یه سیمفونی SY800C بگیر راحت ! خودتم درگیر جنس ریمارک نکن !
درواقع پلتفرم این مدل سیمفونی با ایسوس 602 یکیه ( همونه فقط قابش عوض شده ) فیشم 49 - 50 !!

behnam_tr
06-03-2009, 17:39
مودم من smc هست و با كابل LAN به نت متصل ميشم ....چراغ ETHERNET , ADSL DATA تقريبا هميشه در حال چشمك زن هستند
حال سوالم اينه كه آيا اين حالت طبيعيه ؟؟

zakhmezaboon
06-03-2009, 21:35
سلام .
من میخواستم مودم وایرلس بخرم .میخواستم بدونم مودم های planet adw-4401a و adw-4302 به درد میخورن یا نه.اگه آره کدوم بهتره و اگه نه چه مارکی پیشنهاد میکنید.مرسی.

Gamemaster
06-03-2009, 21:59
مودم من smc هست و با كابل lan به نت متصل ميشم ....چراغ ethernet , adsl data تقريبا هميشه در حال چشمك زن هستند
حال سوالم اينه كه آيا اين حالت طبيعيه ؟؟
بايد بزنه يعني اينكه در حال ردوبدل ارتباط هستش.

سلام .
من میخواستم مودم وایرلس بخرم .میخواستم بدونم مودم های planet adw-4401a و adw-4302 به درد میخورن یا نه.اگه آره کدوم بهتره و اگه نه چه مارکی پیشنهاد میکنید.مرسی.

planet خوبه dlink هم خوبه.من دلينكو پيشنهاد ميكنم

maHsa akBarI
06-03-2009, 23:54
کسی جواب مارو نداد

Elyas_kh69
07-03-2009, 02:10
دوستان من میخوام یه مودم adsl بخرم و هیچی هم از adsl نمیدونم یکی راهنماییم کنه چه مارکی خوبه ، قیمتش چقدره ، نصبش به چه شکله خودم میتونم نصب کنم یا برام نصب میکنن واگه نصب میکنن هزینه نصبش چقدره؟ ممنون میشم :11:

maHsa akBarI
07-03-2009, 08:35
دوستان من میخوام یه مودم adsl بخرم و هیچی هم از adsl نمیدونم یکی راهنماییم کنه چه مارکی خوبه ، قیمتش چقدره ، نصبش به چه شکله خودم میتونم نصب کنم یا برام نصب میکنن واگه نصب میکنن هزینه نصبش چقدره؟ ممنون میشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

مودم چند نمنونه داره که بهترین هاش اینان
tp-link حدود 35 به بالا
D-link میدونم که خیلی گرون تر از تی پی لینک هست
Asus گیر بیاد گرونه
U.S.Robotics اینم گرونه
فقط ایسوس قدیمی شده کمتر گیر میاد و بقیشم باید بری بپرسی
درمورد ای دی اس ال بگو چه شهری هستی تا بیشتر بشه فکر کرد
باید تعرفه قیمت های شهرتو بزاری
نصب هم خودت اگه بلد باشی میتونی ولی اگه شرکتت نصاب داشته باشه خودش میاد
هزینه نصب هم همون هزینه ثبت نام اولیه یعنی 10.000 تومن هست یعنی اگه یه بار 10.000 دادی دیگه نمیخواد بدی

r4pbr4p
07-03-2009, 10:02
سلام من حدود 5 روز ثبت نام کردم ای دی اس ال دیدم این یارو نمیاد تا نصبش کنه خودم برداشتم مودمو زدم بعد حدود یه دقیقه چراغ ای دی اس ال به صورت چشمک زن بعدش هی آلارم میداد تا یه دقیقه بعد کاملا ثابت شد بعدش هم چراغ act به صورت چشمک زن شد حالا میشه بگید ای دی اس ال رو خطم از طرف مخابرات اومده یا نه ؟تا زنگ بزنم شرکت یوزر و پس بگیرم

آره از مخابرات وصل شده

اگه سرویست حجمیه باید بگیری یوزر رو

البته مودمت هم باید تنظیم بشه

r4pbr4p
07-03-2009, 10:10
دوستان من میخوام یه مودم adsl بخرم و هیچی هم از adsl نمیدونم یکی راهنماییم کنه چه مارکی خوبه ، قیمتش چقدره ، نصبش به چه شکله خودم میتونم نصب کنم یا برام نصب میکنن واگه نصب میکنن هزینه نصبش چقدره؟ ممنون میشم :11:

مودم که Tp-link مدل TD-8811 خوبه

قیمتش تقریبآ بین 40 تا 45 هستش

اگه تا حالا نصب نکردی که بیخیال شو چون بیشتر ار اونی که فکر میکنی (ممکنه) اذیت بشی

هزینه نصب هم بستگی به شرکت سرویس دهنده هستش

اونم دور ور 10 یا 15 تومنه واسه نصب

iraniran2
07-03-2009, 11:19
مودم که tp-link مدل td-8811 خوبه
منم موافقم در ضمن قيمتش 30 تومن، نهايتا 32 تومنه نه 40 تومن

zaza
07-03-2009, 12:01
ازدوستانی که asus 604g دارند کسی می تونه بگه چه جوری برای لپ تاپ راه اندازیش کنم:33:

r4pbr4p
07-03-2009, 12:22
منم موافقم در ضمن قيمتش 30 تومن، نهايتا 32 تومنه نه 40 تومن

رفیق از کجا گرفتی 30؟

Elyas_kh69
07-03-2009, 14:27
ممنون من شنیدم U.S robotics مودم خوبیه به نظر شما این بهتره یا اون که شما گفتید یعنی tp link ؟
در ضمن من در اصفهان هستم اگه کسی قیمت این مودمها رو تو اصفهان میدونه لطف کنه بگه ممنون میشم

iraniran2
07-03-2009, 18:10
رفیق از کجا گرفتی 30؟
پاساژ ايران. يه فروشگاه طبقه زير زمينه.
طبقه دوم هم كولينگ-سيس.

maHsa akBarI
07-03-2009, 18:21
آره از مخابرات وصل شده

اگه سرویست حجمیه باید بگیری یوزر رو

البته مودمت هم باید تنظیم بشه

سلام نه حجمی نیست مودمم تی پی لینک هست مدل : td-8811 چجوری کانفیگورش کنم تا حال این مهندسو بگیرم :10:

Ghasem.M
07-03-2009, 18:35
سلام دوستان
من مودمم TD-Link مدل 8811 هست. تا همین 2 ساعت قبل به شبکه وصل میشد. الان که میام وصل بشم ارور زیر رو می ده و وصل نمیشه. چند دفعه قبل هم این مشکل به وجود اومده بود مودم رو بردم شرکت کانفیگش رو دست زد می خواستم بدونم کسی کانفیگ مخصوص این مودم رو داره من خودم کانفیگش کنم؟ و در قسمت Default Gateway تنظیمات مودمم هم عددی وجود نداره! شاید درست شد

ERROR 769

Connecting Through Wan MiniPort

The Specified Destination is Not Reachable

nafas
07-03-2009, 20:23
من مودمم TD-Link مدل 8811 هست
منظورت tp-link هست ؟

Gamemaster
07-03-2009, 20:51
ايا جنس مودم (منظور قديمي بودنش) تاثير روي خروجي كار داره؟

MORTAZA.2FUN
08-03-2009, 01:36
با سلام وخسته نبا شید به دوستان عزیز :10:
ببخشید که این پست رو میزنم چون نه وقت خوندنه این همه پست رو دارم ونه حوصلش رو:
کدوم یکی از این مودم ها خوبن Asus am 602 یاD_link البته من مدل های D_link رو نمی دونم اما منظورم مدلی که تمام تجهیزات 602 Asus رو داشته باشه .
با تشکر از شما دوستان عزیز :10:
قربانتان :20:

mehdi_vsgh
08-03-2009, 11:10
همون ایسوس بهتره دیگه

mademan
08-03-2009, 19:09
باسلام.من وقتی که میخوام با ادی اس ال به اینترنت وصل بشم باید لوکال اریا کانکشن داشته باشم ولی چون ویندوزمو عوض کردم این گزینه رو نداره لطفا من را راهنمایی کنید که چطور میتونم لوکال اریاکانکشن بسازم باتشکر.

mehdi_vsgh
08-03-2009, 23:57
ینی چی نداره این گزینه؟؟؟؟؟ شما اینجا برو Start>control panel>network and internet connection>Network connection حالا اکانتت رو بساز.... ================= البته یه شکی کردم من شما اینکارو بکن شاید اونی که مد نظرته بیاد:دی مودمت را خاموش کن اون پایین ظاهر میشه ولی خوب با همون روشی که اول گفتم هم میتونی اونی که میخوای را بیاری ======================= و اگر بازهم اینو ندیدی ینی کارت شبکه نصب نیست سیدی مادربردت(ویا کارت شبکه) چاره کار شماست

Elyas_kh69
09-03-2009, 02:52
U.S robotics بهتره یا tp-link مدل TD-8811 ؟ در ضمن قیمتشون چقدره؟ ممنون میشم یکی راهنماییم کنه

nafas
09-03-2009, 09:31
U.S robotics بهتره یا tp-link مدل TD-8811 ؟ در ضمن قیمتشون چقدره؟ ممنون میشم یکی راهنماییم کنه

ببین مودم ها بستگی به کارایی خودت داره ولی من از تی پی لینک استفاده میکنم راضیم

U.S robotics این یکم قیمتش بالاتر هست

اینطوری که من شنیدم مودم زیاد تاثیری نداره و فرقی نداره کدومشو بخوای بگیری

میتونم به نظر سنجی بالا هم توجه کنی

ghermezeteh
09-03-2009, 11:27
نظرتون راجه به مودم broadkam چیه؟

paymanonline
10-03-2009, 17:12
سلام دوستان

قصد تهیه مودم ایسوز 600g رو دارم. از کجا میتونم پیدا کنم. یا در نهایت مودمی میخوام که USB print sever هم داشته باشه.

iceboy24000
10-03-2009, 20:11
خيلي تعجب كردم وقتي تو پي سي ورد اين راه حل خيلي راحت رو دوستان به من نگفتند
خيلي خيلي راحت ميشه بدون اينكه بخواي سيستم اول رو روشن بزاري و بعد از اون سيستم به سيستم دوم اينترنت رو شير بكني و يا اينكه hub بگيري ميشه بين دو سيستم اينترنت رو شير كرد.

فقط كافيه تنظيمات مودم رو تو حالت pppoe تنظيم بكني(حالتي كه مودم رو روشن كردي ديگه اينترنت وصله و نيازي به ساختن كانكشن و وارد كردن يوزر پاس نيست) .اين حالت و تنظيماتش تو دفترچه مودمتون هست.
يكي از سيستمها رو با كابل يو اس پي(ترجيحا سيستم نزديك به مودم) و سيستم بعدي رو با كابل كراس(كه به هر ميزان اندازه بخواي با متري 400 تومان گير مياد) يا همون كابل شبكه به مودم وصل ميكني و اينترنت شير شده رو حال ميكني
به اين راحتي

nikaan
10-03-2009, 21:54
سلام بچه ها

من یه مودم planet 4400 دارم وقتی ip مودم رو در مرورگر وب وارد می کنم تا وارد تنظیمات بشم خیلی

خیلی لفتش میده:19:

حتی بعضی مواقع مجبور می شم مودم رو خاموش روشن کنم در صورتیکه قبلا اینجوری نبود:41:

در ضمن مودم رو هم ریست کردم بازم درست نشد

حالا میخوام بدونم مشکلش چیه؟

آیا باعث خراب تر شدن مودم میشه؟

مرسی

iraniran2
10-03-2009, 22:19
سلام
اسپیلیتر رو نمیشه بطور سری بگذارین اول خط ( ورودی ساختمان ) تا نویز رو بصورت کلی بگیره !! بلکه باید واسه هر تلفن یا وسیله ای که تو خونه دارین ( مثل تصویر زیر ) یه splitter جداگانه تهیه کنید. ( دورشون خط قرمز کشیدم )
قطعا میدونید که یه سوکت از سه تاسوکت روی splitter به خط تلفن وصل میشه. اگه جایی از خونه فقط تلفن دارین ( مثل سمت چپ تصویر بالا ) سوکت مخصوص PC رو آزاد میذارین و اونجایی که هم PC دارین هم تلفن هر خروجی رو به دستگاه مربوطه ( PC و تلفن) وصل میکنید.

دوستان. من قبلا سوالي درباره اينكه آيا ميشه spliter رو اول ورودي خونه گذاشت يا نه پرسيدم. كه آقاي a6l3i لطف كرند و جواب بالا رو دادند.
امروز كه خط گرفتم با نصاب شاتل صحبت كردم. گفتش ميشه. بعد گفتم شنيدم كه نميشه. "ميگفت پس شركت‌هايي كه 10 تا گوشي تلفن دارند چكار ميكنند؟ براي هر كدوم كه نميان يه اسپليتر بزارند" ديدم حرفش چندان هم غير منطقي نيست. حالا نظر دوستان چيه. آخر ميشه براي كل گوشي ها يه اسپليتر گذاشت يا براي هر گوشي بايد يه اسپليتر بگيرم.

zaza
10-03-2009, 22:38
سلام دوستان

قصد تهیه مودم ایسوز 600g رو دارم. از کجا میتونم پیدا کنم. یا در نهایت مودمی میخوام که USB print sever هم داشته باشه.

تهرانی یا شهرستان ؟اگر تهرانی پاساژ ایران طبقه دوم:5:

برای usb printer من تنها usb robotic را می شناسم فکر کنم تنها مدلی هست که داره:27:

zaza
10-03-2009, 22:40
یعنی کسی طوی این تاپیک پیدا نمی شه بگه به من که چه جوری asus 604g را چه جوری با وایرلس به لپ تاپ وصل کنم :42:

hadi-3at
10-03-2009, 23:32
سلام.
1- چراغ لینک adsl من همش چشمک میزنه ! مگه نباید ثابت باشه؟
اما برای من همش چشمک میزنه و عجیبه روی این حالت چشمک زن وارد اینترنت هم میشه!
به نظرتون باید چیکار کنم که ثابت بشه؟
2- وقتی مودم را روی usb وصل کنیم دیگه تنظیمات tcp ip لازم نداره؟
مودم asus دارم

nikaan
11-03-2009, 11:56
سلام.
1- چراغ لینک adsl من همش چشمک میزنه ! مگه نباید ثابت باشه؟
اما برای من همش چشمک میزنه و عجیبه روی این حالت چشمک زن وارد اینترنت هم میشه!
به نظرتون باید چیکار کنم که ثابت بشه؟
2- وقتی مودم را روی usb وصل کنیم دیگه تنظیمات tcp ip لازم نداره؟
مودم asus دارم

نه اصلا باید چشمک بزنه چون اگه اشتباه نکنم نشانه تبادل اطلاعاته!

اگر به چراغ لن کامپیوتر هم نگاه کنید اون هم چشمک میزنه

در مورد سوال دوم هم من تا حالا با usb کار نکردم ولی فکر کنم بخواد

shk021051
11-03-2009, 18:40
سلام
من مودمم asus am602 هست سروس adsl هم اسیا تک لطفا چگونگی انجام تنظیمات ip و router بگیید
باتشکر

pesare_irani
12-03-2009, 06:20
با درود.دوستان من مودم aztech دارم که خوده شرکتی که ازش اینترنت پر سرعت گرفتم دوبرا که زیر مجموعهء فن آوا هست بهم داده اما الان که 3 روز هست که وصل شدم ولی منو به نت متصل نمیکنه همه مراحل نصبش رو هم طبق دستور دفترچه راهنماش پیش رفتم ولی بازم اذیت میکنه و وصل نمیشم به شرکت تماس میگیرم میگن مودمت رو درست نصب نکردی به این دلیل وصل نمیشی و ریزه کاریهایی داره که باید یکی بیاد نصبش کنه برات .از اشخاص دیگه می پرسم میگن اصلا نصب آنچنانی نمیخواد میخوان پول اضافه بگیرند من هم موندم چیکار کنم شبانه وصل شدم ولی روزانه هر کاری میکنم وصل نمیشم کی آشنایی داره با نصب مودم aztech لطفا راهناییم کنه قدم به قدم ممنون میشم ازش جون این شرکت براش مهم نیست که من وصل بشم یا نه فقط ماه به ماه پول شارج ازم میگیره ممنون منتظر جوابم هستم

paymanonline
12-03-2009, 10:08
تهرانی یا شهرستان ؟اگر تهرانی پاساژ ایران طبقه دوم:5:

برای usb printer من تنها usb robotic را می شناسم فکر کنم تنها مدلی هست که داره:27:

پاساژ ایران منظورت ایرانیان هست.

این مودم ایسوز هم ظاهرن USB print داره 2 تا هم داره.

قیمت داری؟ با شماره تلفن؟

بله تهرانم.

kavehmech
12-03-2009, 10:25
با درود.
من يك هفته بيشتره كه از پارس آنلاين adsl گرفتم.تو شهرستانم.ولي الان كه سيستم جديد گرفتم.در ارتباط بين مودم و سيستم جديد مشكل دارم.روي كانكشن علامت مثلث زرد رنگ ديده ميشه.طبق گفته هاي خود سايت پارس آنلاين هم كه پيش رفتم و چندين بار مودم رو روشن و خاموش كردم و enable و disable كردم و نيز repair كردم باز هيچ فرقي نكرده و وقتي enable ميكنم بعد از كمي جستجو دوباره با علامت زرد رنگ مواجه ميشم.usb و شبكه سيستم مشكلي ندارن.با هر دو امتحان كردم.جالب اينه كه همين مودم رو ميبرم رو سيستم قبلي راحت connect ميشه.پس چرا تو سيستم جديد نميشه؟
خواهش ميكنم كمك كنيد.الان يك روزه نميتونم كانكت بشم و الان با سيستم قديمي دارم اينا رو مينويسم.
با خود پارس آنلاين هم تماس گرفتم .ميگن مشكل از كامپيوتره
چه كنم؟

paymanonline
12-03-2009, 10:43
من هم شاتل دارم ولی مودمم Asus wl600g هستش.

سلام.

دوست عزیز میتونم بپرسم شما این مودمتون رو از کجا گرفتین؟

از قابلیت UBS print server استفاده کردین؟

چون یه مقدار دیوایس قدیمی هست مشکلی چیزی نداره؟

iraniran2
12-03-2009, 13:41
آقا يكي جواب بده

سلام
اسپیلیتر رو نمیشه بطور سری بگذارین اول خط ( ورودی ساختمان ) تا نویز رو بصورت کلی بگیره !! بلکه باید واسه هر تلفن یا وسیله ای که تو خونه دارین ( مثل تصویر زیر ) یه splitter جداگانه تهیه کنید. ( دورشون خط قرمز کشیدم )
قطعا میدونید که یه سوکت از سه تاسوکت روی splitter به خط تلفن وصل میشه. اگه جایی از خونه فقط تلفن دارین ( مثل سمت چپ تصویر بالا ) سوکت مخصوص PC رو آزاد میذارین و اونجایی که هم PC دارین هم تلفن هر خروجی رو به دستگاه مربوطه ( PC و تلفن) وصل میکنید.

دوستان. من قبلا سوالي درباره اينكه آيا ميشه spliter رو اول ورودي خونه گذاشت يا نه پرسيدم. كه آقاي a6l3i لطف كرند و جواب بالا رو دادند.
امروز كه خط گرفتم با نصاب شاتل صحبت كردم. گفتش ميشه. بعد گفتم شنيدم كه نميشه. "ميگفت پس شركت‌هايي كه 10 تا گوشي تلفن دارند چكار ميكنند؟ براي هر كدوم كه نميان يه اسپليتر بزارند" ديدم حرفش چندان هم غير منطقي نيست. حالا نظر دوستان چيه. آخر ميشه براي كل گوشي ها يه اسپليتر گذاشت يا براي هر گوشي بايد يه اسپليتر بگيرم.

Senator_Offline
12-03-2009, 13:46
من الان دارم از سرویس adsl 256 استفاده میکنم اوایل سرعت دانلود 33 تا 36 بود ولی الن 24 تا 26 پشتیبانی گفت هیچ مشکلی نیست و در ضمن هیچ چیزی از پهنای باندم استفاده نمی کنه لطفا راهنمایی کنید چون این سرعت برای دانلود از هر سروری در هر ساعتی از شبانه روز همین که از نرمال خیلی کمتره ممکنه مشکل از ویندوز باشه؟

paymanonline
12-03-2009, 14:21
آقا يكي جواب بده

دوست عزیز میشه ولی بعد شما مجبوری از دم در خونتون که اسپلیتر رو گزاشتی هم برای مودم ADSL سیم بکشی.

من الان دارم از سرویس adsl 256 استفاده میکنم اوایل سرعت دانلود 33 تا 36 بود ولی الن 24 تا 26 پشتیبانی گفت هیچ مشکلی نیست و در ضمن هیچ چیزی از پهنای باندم استفاده نمی کنه لطفا راهنمایی کنید چون این سرعت برای دانلود از هر سروری در هر ساعتی از شبانه روز همین که از نرمال خیلی کمتره ممکنه مشکل از ویندوز باشه؟

از سایتای مرجع امتحان کن مثل kernel.org یا download.com ببین سرعت روی چقدره.

در ضمن سرویس 256 حداکثر سرعت دانلودش 32 هست که با توجه به فاصله با ISP یا وضعیت خط تلفن این سرعت کم میشه و در بهترین شرایط ممکنه به 27-28 برسه.

zed2
12-03-2009, 16:16
با درود.دوستان من مودم aztech دارم که خوده شرکتی که ازش اینترنت پر سرعت گرفتم دوبرا که زیر مجموعهء فن آوا هست بهم داده اما الان که 3 روز هست که وصل شدم ولی منو به نت متصل نمیکنه همه مراحل نصبش رو هم طبق دستور دفترچه راهنماش پیش رفتم ولی بازم اذیت میکنه و وصل نمیشم به شرکت تماس میگیرم میگن مودمت رو درست نصب نکردی به این دلیل وصل نمیشی و ریزه کاریهایی داره که باید یکی بیاد نصبش کنه برات .از اشخاص دیگه می پرسم میگن اصلا نصب آنچنانی نمیخواد میخوان پول اضافه بگیرند من هم موندم چیکار کنم شبانه وصل شدم ولی روزانه هر کاری میکنم وصل نمیشم کی آشنایی داره با نصب مودم aztech لطفا راهناییم کنه قدم به قدم ممنون میشم ازش جون این شرکت براش مهم نیست که من وصل بشم یا نه فقط ماه به ماه پول شارج ازم میگیره ممنون منتظر جوابم هستم

هیچ اروری موقع نصب شدن نمی ده؟اگر ارور میده بزار احتمالا میشه فهمید مشکل چیه.

BIKHIAL_ALL_75
12-03-2009, 17:05
آقا من میخواستم یه مود وایرلس دار بگیرم
اگه مودمی به من معرفی کنید که قیمتش بین 80 تا 100 هزار تومن باشه

zaza
12-03-2009, 17:53
پاساژ ایران منظورت ایرانیان هست.

این مودم ایسوز هم ظاهرن usb print داره 2 تا هم داره.

قیمت داری؟ با شماره تلفن؟

بله تهرانم.

بالاتر از چهارراه طالقانی پاساژ ایران ظبقه اول واحد 123
البته من به مودم های 602 و 604g یادم هست

zaza
12-03-2009, 17:56
آقا من میخواستم یه مود وایرلس دار بگیرم
اگه مودمی به من معرفی کنید که قیمتش بین 80 تا 100 هزار تومن باشه

مودم های وایرلس زیر قیمتشون بین 80 تا 105 هزارتومان می باشد

tp-link
link sys
smc
asus
us robotic

شما ببین شرکتی که ازش می خواهی بگیری کدام را پشتیبانی می کنه:31:

pesare_irani
12-03-2009, 19:24
هیچ اروری موقع نصب شدن نمی ده؟اگر ارور میده بزار احتمالا میشه فهمید مشکل چیه.

با درود .دوست عزيز الان براي مدتي هم روزانه وصل شدم ولي تلفن خونه زنگ خورد و برداشتم قطع شد وقتي خواستم وصل بشم دوباره انواع و اقسام ارور داد ارور 673 ارور691 و... دوباره وصل شدم با هزار زحمت بازم تلفن زنگ خورد قطع شد امروز کلافم کرد اعصابم و به هم ريخت:19: تماس ميگيرم با شرکتي که ازش اينترنت پر سرعت گرفتم منشي با خونسردي تمام ميگه بايد بيان براتون وصل کنند الان خط شما داره شارجش انجام ميشه و شما نميتوني استفاده کني:21: و اين به ضرر شما هست.ميگم من وصل ميشم اگر مودم نصب نشده بود که وصل نميشدم اشکال از جاي ديگه هست باز با همون حالت ميگه من نمي دونم بايد بيان براتون نصب کنند و تحويلتون بدن والا شارجتون بدون استفاده سوخت ميشه ديگه دارم کلافه ميشم اعصابم داغون شده خواهشا کسي هست که اطلاع کافي از اين مودم در پيت آزتک aztech داشته باشه که بتونم از اين اينترنت در پيتي که به ريشمون مي بندند استفاده کنم منتظر جوابتون هستم و مرتب سر مي زنم تا بتونم مشکلم و برطرف کنم ممنون ميشم راهنماييم کنيد:11::11:

BIKHIAL_ALL_75
12-03-2009, 20:25
مودم های وایرلس زیر قیمتشون بین 80 تا 105 هزارتومان می باشد

tp-link
link sys
smc
asus
us robotic

شما ببین شرکتی که ازش می خواهی بگیری کدام را پشتیبانی می کنه:31:

حالا بهترین اینا کدومه؟؟با قیمت
من باید تا شنبه حتما یک مودم وایرلس داری بگیرم که با بیشتر isp ها سازگار باشه

ahriman323
13-03-2009, 02:08
حالا بهترین اینا کدومه؟؟با قیمت
من باید تا شنبه حتما یک مودم وایرلس داری بگیرم که با بیشتر isp ها سازگار باشه

به نظر من به ترتیب:
link sys که فکر کنم قیمتش هم از همه بیشتر باشه!
asus اکثر شرکتها ساپورتش می کنند البته فکر کنم بجز پارس انلاین!
us robotic
smc
tp-link
نگفتی برای کدام شرکت می خواهی! از شرکت بپرس ببین ساپورت می کنند!

ahriman323
13-03-2009, 02:55
با درود .دوست عزيز الان براي مدتي هم روزانه وصل شدم ولي تلفن خونه زنگ خورد و برداشتم قطع شد وقتي خواستم وصل بشم دوباره انواع و اقسام ارور داد ارور 673 ارور691 و... دوباره وصل شدم با هزار زحمت بازم تلفن زنگ خورد قطع شد امروز کلافم کرد اعصابم و به هم ريخت:19: تماس ميگيرم با شرکتي که ازش اينترنت پر سرعت گرفتم منشي با خونسردي تمام ميگه بايد بيان براتون وصل کنند الان خط شما داره شارجش انجام ميشه و شما نميتوني استفاده کني:21: و اين به ضرر شما هست.ميگم من وصل ميشم اگر مودم نصب نشده بود که وصل نميشدم اشکال از جاي ديگه هست باز با همون حالت ميگه من نمي دونم بايد بيان براتون نصب کنند و تحويلتون بدن والا شارجتون بدون استفاده سوخت ميشه ديگه دارم کلافه ميشم اعصابم داغون شده خواهشا کسي هست که اطلاع کافي از اين مودم در پيت آزتک aztech داشته باشه که بتونم از اين اينترنت در پيتي که به ريشمون مي بندند استفاده کنم منتظر جوابتون هستم و مرتب سر مي زنم تا بتونم مشکلم و برطرف کنم ممنون ميشم راهنماييم کنيد:11::11:
سلام
من هم از همین مودم دارم:31: البته 4 5 ماهی داده بودم دست دوستم که امروز اورد بهم داد:20:
اون مشکل که وقتی تلفن زنگ می خوره قطع میشی به خاطر این هست که یا اسپلیتر قبل همه تلفن یا فکس ها نگذاشتی یا اسپلیتر قبل از مودم نیاز داری یا خط نویز داره!
عجب شرکتی هست که پشتیبانی درست حسابی نداره:13:
شما vpi , vci مودم را درست وارد کردی بیشتر شرکتها vpi 0 , vci 35 هست! اگه دقیق اطلاع نداری از شرکت بپرس!
شما از این جا راهنمای نصب یکی از مودم ها را بگیر و دوبار مودم را تنطیم کن!(البته راهنمای نصب آزتک را نداره ولی روش کار تقریبا یکی هست!)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اگه بازم مشکل حل نشد بگو تا بررسی کنیم!

Sean_paul85
13-03-2009, 13:44
سلام.
من ديروز adsl ام وصل شد.
اما ي مشكلي دارم.256 گرفتم.اما سرعتم روي 17-18 معمولا.
مودممو روي bridge تنظيم كردم.category روي ubr withoyr pcr گذاشتم.
كانكشنمم ساختم اما روي كانكشنم نوشته PPPoE.نميدونم چه جوري بايد كانكشن bridge بسازم.
چيكار بايد بكنم؟

king emperor
13-03-2009, 13:55
با سلام

مودم: Billon /Bipac 5210s

از موقعی که ویندوز SP3 2008 را نصب کردم دیگه مودم درست کار نمی کنه

اگه tcp/ip روی obtin باشه Local Area Connection هی قطع و وصل میشه

اگه بزارم روی 192.168.1.1 اون موقعه Local Area Connection وصل میشه اما دیگه لینترنت نمی ره و ارور 678 میده

لطفن راهنمایی کنید

ahriman323
13-03-2009, 18:33
سلام.
من ديروز adsl ام وصل شد.
اما ي مشكلي دارم.256 گرفتم.اما سرعتم روي 17-18 معمولا.
مودممو روي bridge تنظيم كردم.category روي ubr withoyr pcr گذاشتم.
كانكشنمم ساختم اما روي كانكشنم نوشته PPPoE.نميدونم چه جوري بايد كانكشن bridge بسازم.
چيكار بايد بكنم؟
کانکشن که درست هست!
سرعت 256 باید حدود32 باشه!از دوستانی که از اون شرکت سرویس دارن بپرس ببین سرعتشون چنده! شاید هم به خاطر ترافیک مرکز شما هست!
شما زنگ بزن پشتیبانی ببین چی میگه!

با سلام

مودم: Billon /Bipac 5210s

از موقعی که ویندوز SP3 2008 را نصب کردم دیگه مودم درست کار نمی کنه

اگه tcp/ip روی obtin باشه Local Area Connection هی قطع و وصل میشه

اگه بزارم روی 192.168.1.1 اون موقعه Local Area Connection وصل میشه اما دیگه لینترنت نمی ره و ارور 678 میده

لطفن راهنمایی کنید
شما توی run تایپ کن cmd بعد توی پنجره ای که باز میشه ipconfig تایپ کن و enter را بزن بعد یکسری ای پی میده که باید ای پی را وارد کنی توی قسمت tcp/ip کارت شبکه(Local Area Connection ) ای پی های dns هم از شرکت بگیر!

a6l3i
14-03-2009, 00:08
سلام دوستان
چون بسیاری از سوالات عزیزان با دونستن نحوه عملکرد ADSL رفع میشه ، یه شمای کلی ازش گذاشتم . فکر کنم دیدگاه خوبی بهتون بده. منکه 5 سال پیش کلی حال کردم.

بررسی نحوه عملکرد ADSL :
سطح مقطع سیم تلفن رو از روبرو بشکل زیر درنظر بگیرین و فرض کنید سیگنال های فرکانس پایین( مثل صدا در تلفن و اطلاعات در فکس ) از قسمت پایینی سیم بر ای جابجایی استفاده میکنن .

سیگنال های حاوی اطلاعات اینترنت Dialup ( که توسط مودم های معمولی تولید و روی سیم ارسال میشن ) هم از نوع فرکانس پایین هستن و برای جابجایی از همین قسمت سیم استفاده میکنن. به همین دلیله که وقتی با Dialup به اینترنت وصل هستین ، اون صدای گوش خراش رو از گوشی تلفن میشنوین و دیگه نمیتونید با جایی تماس بگیرین! درحالیکه نصف سیم ، آزاد رها شده :13:

برای استفاده بهینه ، مطابق شکل زیر ، سیگنال های فرکانس بالا ( مثل ADSL ) از همین قسمت آزاد ( فوقانی ) سیم استفاده میکنن . پس به راحتی میشه هم به نت وصل بود و هم با تلفن تماس داشت یا فکس ارسال کرد :20:

البته بحث فرکانس ها و نحوه انتقال باندهای فرکانسی مختلف در امتداد سیم به این هلویی هم نیست.
( قابل توجه دوستان الکترونیک ( مخلصیم ) - الکترونیک 3 - تحلیل فرکانس بالا و ف_لتر های بالاگذر و پایین گذر )
نویز :

حالا اگه بخاطر مشکلات مخابرات یا سیم کشی خونه یا ..... این سیگنال ها وارد حیطه هم بشن نویز بوجود میآد. که این نویز در تلفن بصورت خش خش و در اینترنت بصورت قطع شدن(DC ) دیده میشه. برای حل این مشکل هم همونطور که همه میدونید باید از Splitter استفاده کنین تا به تلفن و فکس فقط و فقط سیگنال های فرکانس پایین رو تحویل بده.

توجه به این نکته ضروریه که splitter هیچ کاری برای مودم اجام نمیده و فقط نویز خط رو برای تلفن حذف میکنه.
پس اسپیلیتر سه تا سوکت داره :
1- ورودی ( خط تلفن ) : که شامل تمام فرکانس هاست .
2- یه خروجی : برای فرکانس های بالا که به مودم وصل میشه . ( ف_لتر بالاگذر)
3- یه خروجی : برای فرکانس های پایین که به تلفن و فکس وصل میشه . ( ف_لتر پایین گذر )

روش های کارگذاشتن Splitter

1- برای هر تلفن یا فکس و همچنین خود مودم بطور مجزا یه splitter بذارین. ( بهترین روش کاهش نویز )

2- اسپیلیتر رو در ابتدای ورودی نصب کنید و خروجی فرکانس پایین ( تلفن ) رو به خط اصلی تلفن تون متصل کنید . اینجوری فقط سیگنال فرکانس پایین وارد شبکه سیم کشی داخلی میشه و دیگه لازم نیست واسه هر تلفن یه Splitter بذارین ولی باید از خروجی فرکانس بالای Splitter یه سیم بطور مستقیم ببرید واسه مودم .
البته توجه داشته باشید که چنین سیم بلندی خودش عامل نویز خواهد بود !:13:

یا حق . . . :11:

موسی*رایانه
14-03-2009, 00:19
سلام
میه مودم D-link -2640T دارم میخاستم بدونم چطوری نصب میشه ... مطابق دفترچه خود مودم رفتم ولی هیچی به هیچی
لطفا اگه میشه دقیق توضیح بدید
ممنون

pesare_irani
14-03-2009, 00:28
سلام
من هم از همین مودم دارم:31: البته 4 5 ماهی داده بودم دست دوستم که امروز اورد بهم داد:20:
اون مشکل که وقتی تلفن زنگ می خوره قطع میشی به خاطر این هست که یا اسپلیتر قبل همه تلفن یا فکس ها نگذاشتی یا اسپلیتر قبل از مودم نیاز داری یا خط نویز داره!
عجب شرکتی هست که پشتیبانی درست حسابی نداره:13:
شما vpi , vci مودم را درست وارد کردی بیشتر شرکتها vpi 0 , vci 35 هست! اگه دقیق اطلاع نداری از شرکت بپرس!
شما از این جا راهنمای نصب یکی از مودم ها را بگیر و دوبار مودم را تنطیم کن!(البته راهنمای نصب آزتک را نداره ولی روش کار تقریبا یکی هست!)

اگه بازم مشکل حل نشد بگو تا بررسی کنیم!

با درود.دوست عزيز من از روي يه سايت آموزش نصب آزتك رو گرفتم و مو به مو اجرا كردم و از خود شركت هم vpi كه به گفتهء خود شركت 8 بود دادم و vci هم 35 ولي باز الان هم كه ميخوام وصل شم وصلم نميكنه و ارور 678 رو ميده نمي دونم چه مرگش هست اگه ممكنه بگو ديگه بايد چيكار كنم:41:بازم ممنون از محبت و مهري كه داشتي و راهنمايي كه كردي

ahriman323
14-03-2009, 01:04
با درود.دوست عزيز من از روي يه سايت آموزش نصب آزتك رو گرفتم و مو به مو اجرا كردم و از خود شركت هم vpi كه به گفتهء خود شركت 8 بود دادم و vci هم 35 ولي باز الان هم كه ميخوام وصل شم وصلم نميكنه و ارور 678 رو ميده نمي دونم چه مرگش هست اگه ممكنه بگو ديگه بايد چيكار كنم:41:بازم ممنون از محبت و مهري كه داشتي و راهنمايي كه كردي
خوب پس مشکلی نباید باشه!
فکر نمیکنم vpi 8 باشه من که تا حالا ندیدم هیچ شرکتی! همه شرکتها vpi 0 هست! شما vpi را صفر بگذار و امتحان کن!
از طریق lan وصل میشی دیگه!؟
اگه نشد یک عکس از صفحه اول مودم (Basic Home) بگذار!

pesare_irani
14-03-2009, 04:43
خوب پس مشکلی نباید باشه!
فکر نمیکنم vpi 8 باشه من که تا حالا ندیدم هیچ شرکتی! همه شرکتها vpi 0 هست! شما vpi را صفر بگذار و امتحان کن!
از طریق lan وصل میشی دیگه!؟
اگه نشد یک عکس از صفحه اول مودم (Basic Home) بگذار!

با درود دوست عزيز ممنونم بازم از راهنماييت ولي چطوري ميتونم اين عدد 8 رو به 0 تبديل كنم الان كه وارد به نت نمي تونم بشم از طريق adsl . با دايال آپ هم كه اين صفحه 192.168.1.1 رو نميشناسه كه برام باز كنه كه بتونم vpi رو شماره اش رو عوض كنم به 0 راه چاره چيه لطفا راهنمايي كنيد تا بتونم عوضش كنم خوده شركت زماني كه داشتم ازش راهنمايي ميگرفتم گفت vpi رو عدد 8 بذار در هر صورت ممنون اگر راهنمايي كنيد منتظر هستم تا هر چه زودتر اين كار رو انجام بدم و به نتيجه برسم كه مجبور نشم بگم خودشون بيان اميدوارم تا صبح مشكل حل بشه منتظرم .ممنون از محبتتون:20::40:

ahriman323
14-03-2009, 06:31
با درود دوست عزيز ممنونم بازم از راهنماييت ولي چطوري ميتونم اين عدد 8 رو به 0 تبديل كنم الان كه وارد به نت نمي تونم بشم از طريق adsl . با دايال آپ هم كه اين صفحه 192.168.1.1 رو نميشناسه كه برام باز كنه كه بتونم vpi رو شماره اش رو عوض كنم به 0 راه چاره چيه لطفا راهنمايي كنيد تا بتونم عوضش كنم خوده شركت زماني كه داشتم ازش راهنمايي ميگرفتم گفت vpi رو عدد 8 بذار در هر صورت ممنون اگر راهنمايي كنيد منتظر هستم تا هر چه زودتر اين كار رو انجام بدم و به نتيجه برسم كه مجبور نشم بگم خودشون بيان اميدوارم تا صبح مشكل حل بشه منتظرم .ممنون از محبتتون:20::40:
لازم نیست که وقتی به نت متصل باشی امتحان کنی شما مودم را روشن کن و ای پی مودم 192.168.1.1 را بزن باید اون صفحه بیاد اگه نیامد با مرورگر دیگه امتحان کن!

pesare_irani
14-03-2009, 07:53
لازم نیست که وقتی به نت متصل باشی امتحان کنی شما مودم را روشن کن و ای پی مودم 192.168.1.1 را بزن باید اون صفحه بیاد اگه نیامد با مرورگر دیگه امتحان کن!

با درود.دوست عزیز وقتی تو نت نباشم این صفحه باز نمیشه بعد هم وقتی تو نت باشم اول باید برم تو سایت خود آزتک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتونم این صفحه رو باز کنم بعد هم نتونستم پاک کنم vpi رو چون اجازه نمیده عوضش کنی انگار که از اول خودشون نوشتن و قابل تغییر نیست حالا باید چیکار کنم اگر به نتیجه نرسیم باید بگم خودشون بیان نصب کنند انگار باید تسلیمشون بشم بازم اگر ایده ای دارید منتظرم ممنون از راهنماییتون و منتظرم

ahriman323
14-03-2009, 10:15
با درود.دوست عزیز وقتی تو نت نباشم این صفحه باز نمیشه بعد هم وقتی تو نت باشم اول باید برم تو سایت خود آزتک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتونم این صفحه رو باز کنم بعد هم نتونستم پاک کنم vpi رو چون اجازه نمیده عوضش کنی انگار که از اول خودشون نوشتن و قابل تغییر نیست حالا باید چیکار کنم اگر به نتیجه نرسیم باید بگم خودشون بیان نصب کنند انگار باید تسلیمشون بشم بازم اگر ایده ای دارید منتظرم ممنون از راهنماییتون و منتظرم

چرا باید باز بشه!همین الان خودم امتحان کردم!مودم باید روشن باشه ها! و وصل باشه!
بابا به سایتش چی کار داره؟!:13: وقتی هم که داخل نت باشی کاری به سایتش نداره که!
اره کارخانه هست که از اول 8 هست!شما باید از اول یک اشتراک جدید از قسمت Quick Start درست کنی!
اگه باز نشد با یک مرور گر دیگه تست کن! با Internet Explore تست کن!

masoud376
14-03-2009, 14:31
سلام دوستان . ميخوام يك مودم بخرم . ميخوام همه isp ها رو ساپورت كنه براي فقط يك كامپيوتر خانگي ميخوام. بين 40 تا 80 ميتونم هزينه كنم . نظرم بيشتر روي asus 602 هست اما ميخواستم بپرسم بهتر از اون هم هست يا نه كه خيالمون راحت باشه
بعد از كجا بفهميم اصلي هست و قيمتش چنده حدودا. اصلش با گارانتي معتبر رو از كجا ميشه پيدا كرد
ممنون

pesare_irani
14-03-2009, 14:49
چرا باید باز بشه!همین الان خودم امتحان کردم!مودم باید روشن باشه ها! و وصل باشه!
بابا به سایتش چی کار داره؟!:13: وقتی هم که داخل نت باشی کاری به سایتش نداره که!
اره کارخانه هست که از اول 8 هست!شما باید از اول یک اشتراک جدید از قسمت Quick Start درست کنی!
اگه باز نشد با یک مرور گر دیگه تست کن! با Internet Explore تست کن!

با درود. انجام دادم باز شد صفحه اي كه گفتي حالا بايد چطوري يه quick start جديد بسازم.لطفا قدم به قدم بهم بگو ممنون از محبتت منتظرم:11:

Hamid Reza
14-03-2009, 15:14
سلام دوستان . ميخوام يك مودم بخرم . ميخوام همه isp ها رو ساپورت كنه براي فقط يك كامپيوتر خانگي ميخوام. بين 40 تا 80 ميتونم هزينه كنم . نظرم بيشتر روي asus 602 هست اما ميخواستم بپرسم بهتر از اون هم هست يا نه كه خيالمون راحت باشه
بعد از كجا بفهميم اصلي هست و قيمتش چنده حدودا. اصلش با گارانتي معتبر رو از كجا ميشه پيدا كرد
ممنون

سلام

asus602 مودم خیلی خوبیه
با همه شرکتام سازگاره
قیمتش 40 تا 45
از بازار رضا

این نظر شخصی من هست بهتره بازم در این رابطه تحقیق کنید

ممنون:11:

ahriman323
14-03-2009, 15:33
با درود. انجام دادم باز شد صفحه اي كه گفتي حالا بايد چطوري يه quick start جديد بسازم.لطفا قدم به قدم بهم بگو ممنون از محبتت منتظرم:11:
سلام
شما برو توی تب Advanced که اون بالا هست! بعد بروWAN بعد Connection new توی قسمت Type حالت bridge بعد vpi , vci

همین دیگه فکر نکنم چیزی داشته باشه الان خودم اینکارا را کردم اکانت جدید توی ساخت و توی قسمت WAN امد!
البته من قبل این مودم را خودم تنظیم نکرده بودم! حالا دیسکانکت کردم و کانکت کردم درست بود!

spider1
14-03-2009, 16:04
با سلام وخسته نباشید به تمامی دوستان
دوستان من 3 سال هست که با اینترنت کار میکنم همیشه هم دیال آپ بوده حالا میخوام adsl وصل کنم هیچ اطلاعاتی هم ازش ندارم حالا میخوام ببینم از کدوم شرکت بهتره چون روزی 8 ساعت تو اینترنت هستم اکثرا به وبگردی میپردازم با توجه به فعالیتم چه سروسی بگیرم بهتره
یک سوال دیگه اگه اشتراک سه ماه بگیریم به این معنی که تو این سه ماه 24 ساعت میتونم تو نت باشم یا اینکه حدی داره
دوستان خواهشا توضیحات کاملی بدید چون من هیچ چیز در مورد adsl نمیدانم پیشاپیش از تمامی دوستان تشکر میکنم

ahriman323
14-03-2009, 16:05
ممنون
سلام
اره همون asus am602 خیلی خوبه و با همه شرکتها سازگاره البته میگن با پارس انلاین سازگار نیست! به نظر من همین را بگیر البته بهتر هم هست به نظر من linksysهست که البته مثل asus با همه شرکت ها سازگار نیست!

pesare_irani
14-03-2009, 16:27
سلام
شما برو توی تب advanced که اون بالا هست! بعد بروwan بعد connection new توی قسمت type حالت bridge بعد vpi , vci

همین دیگه فکر نکنم چیزی داشته باشه الان خودم اینکارا را کردم اکانت جدید توی ساخت و توی قسمت wan امد!
البته من قبل این مودم را خودم تنظیم نکرده بودم! حالا دیسکانکت کردم و کانکت کردم درست بود!

با درود.دوست عزيز بازم اين مودم انگار با من سره ناسازگازي داره چون وقتي ميخوام يه كانكشن جديد بسازم اذيت ميكنه و روش كه كليك ميكنم كادري مياد كه ميگه وصل بايد بشي به نت كنسلش كه ميكنم صفحه اي نمياد .نميدونم چيكار كنم ديگه اذيتم داره ميكنه شديد ميخوام هوار بكشم :19:.حميد رضا جان درست ميگي ايسوز مودم خوبي هست ولي زماني كه ميخواستم بگيرم اطلاعات كافي نداشتم و خود شركت اين مودم رو انداخت به ريشم يكي كمكم كنه خواهشا ديگه دارم گيج ميشم الان 3-4 روزه گرفتاره اين لعنتي هستم

ahriman323
14-03-2009, 17:14
با درود.دوست عزيز بازم اين مودم انگار با من سره ناسازگازي داره چون وقتي ميخوام يه كانكشن جديد بسازم اذيت ميكنه و روش كه كليك ميكنم كادري مياد كه ميگه وصل بايد بشي به نت كنسلش كه ميكنم صفحه اي نمياد .نميدونم چيكار كنم ديگه اذيتم داره ميكنه شديد ميخوام هوار بكشم :19:.حميد رضا جان درست ميگي ايسوز مودم خوبي هست ولي زماني كه ميخواستم بگيرم اطلاعات كافي نداشتم و خود شركت اين مودم رو انداخت به ريشم يكي كمكم كنه خواهشا ديگه دارم گيج ميشم الان 3-4 روزه گرفتاره اين لعنتي هستم
اون قسمت که میگه تلاش کنه تا وصل بشه فرق داره از اون قسمت که گفتم از wan بری اینجوری نیست!
من اینجا را گفتم!
شما برو توی تب Advanced که اون بالا هست! بعد بروWAN بعد Connection new توی قسمت Type حالت bridge بعد vpi , vci

ahriman323
14-03-2009, 17:20
نگاه به عکس کن و به اون قسمت برو و چیزهایی را که گفتم تغییر بده!

Hamed 360
14-03-2009, 18:36
من چراغ lan مودمم روشن نمیشه کسی نمیدونه باسه چی !؟ الان 3 روزه اینجوریه !؟ ربطی به شرکت نداره که !؟

ahriman323
14-03-2009, 18:57
من چراغ lan مودمم روشن نمیشه کسی نمیدونه باسه چی !؟ الان 3 روزه اینجوریه !؟ ربطی به شرکت نداره که !؟

روشن بودن چراغ lan نمایان گر ارتباط پورت شبکه مودم با کارت شبکه هست! شما بررسی کن ببین کابل مشکلی پیدا نکرده و...

Hamed 360
14-03-2009, 19:46
مرسی مشکلم برطرف شد ولی یه چیز دیگه من سرعت دانلودم پایین هست در حدود 15 کسی نمیدونه چرا این جوریه مشکلش از چی میتونه باشه !؟

nikaan
14-03-2009, 19:50
سلام بچه ها

من یه مودم planet 4400 دارم وقتی ip مودم رو در مرورگر وب وارد می کنم تا وارد تنظیمات بشم خیلی

خیلی لفتش میده:19:

حتی بعضی مواقع مجبور می شم مودم رو خاموش روشن کنم در صورتیکه قبلا اینجوری نبود:41:

مرسی

تو رو خدا یکی جواب بده:37:

ahriman323
14-03-2009, 19:58
سلام بچه ها

خیلی لفتش میده

حتی بعضی مواقع مجبور می شم مودم رو خاموش روشن کنم در صورتیکه قبلا اینجوری نبود

مرسی
تو رو خدا یکی جواب بده:37:
ویندوز را عوض کردی درست نشد؟!
فکر نمی کنم باعث خراب تر شدن بشه!

ahriman323
14-03-2009, 20:04
با سلام وخسته نباشید به تمامی دوستان
دوستان من 3 سال هست که با اینترنت کار میکنم همیشه هم دیال آپ بوده حالا میخوام adsl وصل کنم هیچ اطلاعاتی هم ازش ندارم حالا میخوام ببینم از کدوم شرکت بهتره چون روزی 8 ساعت تو اینترنت هستم اکثرا به وبگردی میپردازم با توجه به فعالیتم چه سروسی بگیرم بهتره
یک سوال دیگه اگه اشتراک سه ماه بگیریم به این معنی که تو این سه ماه 24 ساعت میتونم تو نت باشم یا اینکه حدی داره
دوستان خواهشا توضیحات کاملی بدید چون من هیچ چیز در مورد adsl نمیدانم پیشاپیش از تمامی دوستان تشکر میکنم
سلام
اگه سرویس 3 ماهه بگیری ار 24 ساعته میتونی!
شما توی تاپیک سرویس دهنده های اینترنت 4شماره اول تلفن را بگو تا دوستان راهنمایی کنند!
در ضمن از هر شرکتی خواستی بگیری باید از دوستانی که از توی مخابرات شما از اون شرکت سرویس گرفته اند تحقیق کن!
اینجا تاپیک مودم و نصب مودم وراه اندازی و رفع عیب مودم هست!

ahriman323
14-03-2009, 20:06
مرسی مشکلم برطرف شد ولی یه چیز دیگه من سرعت دانلودم پایین هست در حدود 15 کسی نمیدونه چرا این جوریه مشکلش از چی میتونه باشه !؟

بهتر بود توی تاپیک سرویس دهنده ها اینترنت مطرح میکردی!
اگه سرویست 128 باشه که درسته!
ببین دوستانی که از اون شرکت و توی مرکز مخابرات شما هستن افت سرعت پیدا کردن!

masoud376
14-03-2009, 21:11
سلام
اره همون asus am602 خیلی خوبه و با همه شرکتها سازگاره البته میگن با پارس انلاین سازگار نیست! به نظر من همین را بگیر البته بهتر هم هست به نظر من linksysهست که البته مثل asus با همه شرکت ها سازگار نیست!

سلام

asus602 مودم خیلی خوبیه
با همه شرکتام سازگاره
قیمتش 40 تا 45
از بازار رضا

این نظر شخصی من هست بهتره بازم در این رابطه تحقیق کنید

ممنون:11:

ممنون از جوابتون . همينطور از دوست عزيز ahriman323 . ببخشيد دكمه تشكر رو هر چي گشتم پيدا نكردم
پس همين مودم رو ميگيرم

nikaan
14-03-2009, 22:13
ویندوز را عوض کردی درست نشد؟!
فکر نمی کنم باعث خراب تر شدن بشه!

سلام

مرسی که منو تحویل گرفتی :20::20::20::20::20:(یه عالمه از اینها)

آره ویندوز هم عوض کردم ولی درست نشد

الانم بعضی موقع ها سریع وارد میشه بعضی موقع ها هم لفتش میده!

Hamed 360
14-03-2009, 22:17
بهتر بود توی تاپیک سرویس دهنده ها اینترنت مطرح میکردی!
اگه سرویست 128 باشه که درسته!
ببین دوستانی که از اون شرکت و توی مرکز مخابرات شما هستن افت سرعت پیدا کردن!
آخه سرویسش 256 هست به شرکت هم که زنگ میزنم میگه نمیدونم خط که مشکل نداره باید حداقل سرعتتون 35-40 باشه ! :41:
این شرکتش معروف نیست منم کسی رو نمیشناسم که از این شرکت استفاده کنه !
حالا چیکار کنم !؟ ماهی 30 تومن میدم ولی آخه این شد سرعت !؟

ahriman323
14-03-2009, 22:41
سلام

مرسی که منو تحویل گرفتی :20::20::20::20::20:(یه عالمه از اینها)

آره ویندوز هم عوض کردم ولی درست نشد

الانم بعضی موقع ها سریع وارد میشه بعضی موقع ها هم لفتش میده!
عجب!
شاید اگه فریمور مودم را از سایتش بگیری و اپدیتش کنی درست بشه! البته شاید! شاید! شاید!:31:

آخه سرویسش 256 هست به شرکت هم که زنگ میزنم میگه نمیدونم خط که مشکل نداره باید حداقل سرعتتون 35-40 باشه ! :41:
این شرکتش معروف نیست منم کسی رو نمیشناسم که از این شرکت استفاده کنه !
حالا چیکار کنم !؟ ماهی 30 تومن میدم ولی آخه این شد سرعت !؟
شما برنامه NetLimiter 2 Pro را که اگه توی همین انجمن سرچ بزنی پیدا میکنی نصب کن میتونی ببینی چه برنامه هایی از اینترنت استفاده می کنند!
ترجیحا از idm استفاده کن و تنظیمات قسمت کانکشن را روی 16 قسمت و سرعت سرویس را تنظیم کن!
دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه!
مودم هم که مشکلی نباید داشته باشه!

my comi
15-03-2009, 01:24
سلام دوستان من 3 تا کامپیوتر تو خونمون هست و میخواستم adsl بگیرم
حالا میخوام یه مودمی بگیرم که با هز سه تا بشه به اینترنت وصل شد,ومهمتر این که هر سه تا با هم شبکه باشن
خودم dlink 2540 رو پسندمه
1- این مودمش خوبه؟؟/
2- تو اینتر نت که میگشتم 2 مدل بود یکی سیاه یکی خاکستری اینجا کدومش پیدا میشه؟؟؟
3-با این مودم مثلا وقتی adsl هم قطع باشه بازم 3 تا کامپیوتر شبکه هستن؟؟؟؟؟

thanQ

bashir935
15-03-2009, 04:49
سلام به همگی

بعد اینکه ویندوزم و عوض کردم
کارت شبکه رو نصب کردم و کانکشن رو ساختم و و راحت و سریع کانکت شدم الان هم هیچ مشکلی ندارم و لی ایکون اتصال شبکه یه مثلث زرد (اخطار) داره که میگه:

you might not be able to access the internet or some network resources. this problem occurred because the network did not assign a network address to the computer

pesare_irani
15-03-2009, 06:35
نگاه به عکس کن و به اون قسمت برو و چیزهایی را که گفتم تغییر بده!

ممنونم از محبتت دوست عزيز مشكلم برطرف شد :11:

Hamed 360
15-03-2009, 17:01
سلام به همگی

بعد اینکه ویندوزم و عوض کردم
کارت شبکه رو نصب کردم و کانکشن رو ساختم و و راحت و سریع کانکت شدم الان هم هیچ مشکلی ندارم و لی ایکون اتصال شبکه یه مثلث زرد (اخطار) داره که میگه:

you might not be able to access the internet or some network resources. this problem occurred because the network did not assign a network address to the computer

شما برو تو Local Area Conection بعد برو تو Properties بعد اون پایین تیک nofity me when this conection has Limited ro no Coenctivitiy رو بردار

Tra Rapid
15-03-2009, 19:28
دوستان من این سوال رو به اشتباه تو تاپیک دیگه مطرح کرده بودم حالا اینجا هم می گم:
من تازه دارم adsl دار می شم و به احتمال زیاد از shatel
می خواستم بدونم اگر مودم رو خودم بگیرم هزینه پایینتر میاد؟ چون شرکتی مثل شاتل مودمهای Paradyne، Billion و 3com رو ارائه می ده و با قیمت 59 هزار (حالا دقیق نمی دونم کدومش)(در ضمن ما تو خونه دو تا سیستم داریم)
حالا لطف کنید بهم بگید اگه می شه ارزونتر تمومش کرد چه مودمی و با چه مدلی بگیرم؟؟
و یه سوال دیگه:اگه مودم رو خودم بگیرم شرکت برام نصبش می کنه؟

تو اون تاپیک سه نفر از دوستان سه مودم TP-Link مدل 8811 . Asus 602 و planet 4400 پیشنهاد دادند آیا پیشنهاد دیگری هم هست؟؟

bashir935
15-03-2009, 19:54
شما برو تو local area conection بعد برو تو properties بعد اون پایین تیک nofity me when this conection has limited ro no coenctivitiy رو بردار

ممنون از لطفت دوسته من

ولی من هنوز نمیدونم چرا این مشکل پیش اومد

mohammad.y1993
15-03-2009, 21:03
سلام...
مي خواستم بدونم كه نويزگير فقط واسه تلفن هست؟ يعني مودم نيازي به نويزگير نداره؟اگه مودم از طريق نويز گير به خط تلفن وصل نباشه مشكلي براش پيش مياد يا نه؟

متشكرم...

shahreza_safavi
15-03-2009, 23:52
با سلام به من یه مودم به نام comterend adsl دادند که یه پورت شبکه ویه پورت usb داره .اول اینکه این مودم در چه حدیه و خوبه یا نه؟ودوم وقتی دان میکنم از رپید در حجم 60 به بالا یه دفعه وسطش قطع میشه که ایا این از مودمه؟سوم با idm سرعت 16-14 دارم ولی یه دفعه سقوط میکنه و بعد از یه مدتی میاد بالا{ایا اینم از مودمه؟}می بخشید اینهمه سوال کردم.ضمنا من از پورت شبکه مودم استفاده میکنم.

Tra Rapid
16-03-2009, 03:13
بعد از انتخاب مودم به کمک دوستان عزیز p30world:10:
من چند تاسوال دیگه هم دارم لطفا یکی به من جواب بده:

اول اینکه کسی آموزش نصب tp-link 8811 رو داره؟
دوم اینکه در صورتی که من مودم رو share کنم (یعنی یکی با لن و یکی با usb) آیا هم زمان می شه از اینترنت استفاده کرد؟؟
سوم فرق share کردن اینترنت با کابل شبکه(یعنی استفاده از یه مودمه یک پورته) و share کردن اون بصورت بالا چیه؟

با تشکر .:40:

amiro64
16-03-2009, 03:41
سلام دوستان
من یه چند روز مودم linksaysمدل wag200g خریدم ...مودمو رو bridge mode only تنظیم کردم هر کاری میکنم با وایرلس کانکت نمیشم?????/
لب تاب پیداش میکنه ولی کانکت نمیشه...(در کل برای کانکت شدن با وایرلس باید چه کار کنم)
اگه لطف کنید طریقه تنظیم مودم تو حالت pppoeبگید ممنون میشم...با جزئیات (آماتورم)
meeeer30

ali_e_p
16-03-2009, 14:44
سلام به همگی
بچه ها من تازگی یه مودم وایرلس smc گرفتم و از طریق lan وصل هست به کامپیوترم ولی موقعی که می خوام با یه وسیله دیگه مثل لپ تاپ مودم را سرچ کنم البته از طریق وایرلس مودم ریست می شه , یعنی چراغ های lan هر چهار تاش روشن و خاموش می شه و بعد هم چراغ adsl شروع می کنه به چشمک زدن.به نظر شما مشکل از کجاست
ممنون می شم راهنماییم کنید.

tttmttt
16-03-2009, 14:45
سلام
آیا این مودم که خود شرکت فن آوا میده خوبه یا چیز دیگه بگیرم؟

زیمنس C-110
تو سایت فن آوا قیمتش را 40 تومن زده.
َADSL2+ را هم ساپورت میکنه یا نه؟
خیلی ممنون.

ahriman323
16-03-2009, 21:15
دوستان من این سوال رو به اشتباه تو تاپیک دیگه مطرح کرده بودم حالا اینجا هم می گم:
من تازه دارم adsl دار می شم و به احتمال زیاد از shatel
می خواستم بدونم اگر مودم رو خودم بگیرم هزینه پایینتر میاد؟ چون شرکتی مثل شاتل مودمهای Paradyne، Billion و 3com رو ارائه می ده و با قیمت 59 هزار (حالا دقیق نمی دونم کدومش)(در ضمن ما تو خونه دو تا سیستم داریم)
حالا لطف کنید بهم بگید اگه می شه ارزونتر تمومش کرد چه مودمی و با چه مدلی بگیرم؟؟
و یه سوال دیگه:اگه مودم رو خودم بگیرم شرکت برام نصبش می کنه؟

تو اون تاپیک سه نفر از دوستان سه مودم TP-Link مدل 8811 . Asus 602 و planet 4400 پیشنهاد دادند آیا پیشنهاد دیگری هم هست؟؟
توی این 3تا مودم بهترینش asus am602 هست!
TP-Link هم که شاتل ساپورت نمیکنه!

سلام...
مي خواستم بدونم كه نويزگير فقط واسه تلفن هست؟ يعني مودم نيازي به نويزگير نداره؟اگه مودم از طريق نويز گير به خط تلفن وصل نباشه مشكلي براش پيش مياد يا نه؟

متشكرم...
اسپلیتر فقط برای تلفن نیست!
بیشتر مودم ها نیاز به اسپلیتر نداره شما بدون اسپلیتر بگذار اگه دیدی مشکل قطعی یا ... داری از اسپلیتر استفاده کن قبل از مودم
نه مشکلی پیش نمیاد

با سلام به من یه مودم به نام comterend adsl دادند که یه پورت شبکه ویه پورت usb داره .اول اینکه این مودم در چه حدیه و خوبه یا نه؟ودوم وقتی دان میکنم از رپید در حجم 60 به بالا یه دفعه وسطش قطع میشه که ایا این از مودمه؟سوم با idm سرعت 16-14 دارم ولی یه دفعه سقوط میکنه و بعد از یه مدتی میاد بالا{ایا اینم از مودمه؟}می بخشید اینهمه سوال کردم.ضمنا من از پورت شبکه مودم استفاده میکنم.
بد نیست!
نه احتمالش خیلی خیلی کم هست که مشکل از مودم باشه!

سلام
آیا این مودم که خود شرکت فن آوا میده خوبه یا چیز دیگه بگیرم؟

زیمنس C-110
تو سایت فن آوا قیمتش را 40 تومن زده.
َADSL2+ را هم ساپورت میکنه یا نه؟
خیلی ممنون.

به نظر من از پشتیبانی بپرس ببین چه مودم هایی را ساپورت میکنه و از اون مودم ها یک را انتخاب کن که همه شرکت ها را ساپورت کنه که اگه بعدا خواستی از یک شرکت دیگه سرویس بگیری مودم تحت ساپورت باشه!

iraniran2
16-03-2009, 21:23
TP-Link هم که شاتل ساپورت نمیکنه!
كي گفته tp-link شاتل ساپورت نميكنه. ميكنه. خوبم ميكنه.

zaza
16-03-2009, 22:49

شاتل tp-link را ساپورت نمی کنه:8:

ahriman323
16-03-2009, 22:51

پشتیبانی میگه!
دوست عزیز ساپورت کردن یعنی مورد تایید شرکت بودن! وگرنه شما هر مودمی را استفاده کنی و تحت ساپورتش نباشه مشکلی نیست ولی اگه مشکلی پیش بیاد میگن مودمت تحت ساپورت نیست پس بهتره مودمی بگیره که تحت ساپورت یا همون مورد تایید شرکت باشه!
مودم خود من هم که از شاتل سرویس دارم تحت ساپورت شرکت نیست!

my comi
17-03-2009, 02:15
حالا میخوام یه مودمی بگیرم که با هز سه تا بشه به اینترنت وصل شد,ومهمتر این که هر سه تا با هم شبکه باشن
1- این مودمش خوبه؟؟/
2- تو اینتر نت که میگشتم 2 مدل بود یکی سیاه یکی خاکستری اینجا کدومش پیدا میشه؟؟؟

thanq

تو رو خدا یکی هم جواب ما رو بده

Tra Rapid
17-03-2009, 04:02
پشتیبانی میگه!
دوست عزیز ساپورت کردن یعنی مورد تایید شرکت بودن! وگرنه شما هر مودمی را استفاده کنی و تحت ساپورتش نباشه مشکلی نیست ولی اگه مشکلی پیش بیاد میگن مودمت تحت ساپورت نیست پس بهتره مودمی بگیره که تحت ساپورت یا همون مورد تایید شرکت باشه!

پس یعنی tp-link نگیرم؟؟؟

در ضمن من هنوز جواب پست 2667 رو نگرفتم , یکی لطف کنه و به من توضیح بده.

mohsen-af
17-03-2009, 08:08
سلام دوستان
من td-8811 دارم

ايا امكانش ميباشه كه با تغير دادن تنظيمات مودم
سرعت و افزايش داد
يعني بهترين استفاده از پهناي باند داشته باشم
لطفا راهنمايي بفرماييد

Mohsen khan
17-03-2009, 10:36
پشتیبانی میگه!

مسئله اين نيست
چون كاركنان شاتل پنل تمامي مودم ها را بلد نيست
البته به دليل تنوع مودم ها
مي گويند تحت ساپورت نيست

بعد مگر مودم قراره
چه كار خاصي انجام بده كه ساپروت بشه يا نه

مثل اين مي مونه كه بگيم ايرانسل گفته ،‌ما گوشي ال جي را ساپورت نمي كنيم
به هر حال گوشي ،‌گوشيه
مودم هم مودمه هيچ فرقي نداره

پس یعنی tp-link نگیرم؟؟؟

tp-link هيچ مشكلي نداره
از نظر قيمت و تنوع مدل هم مناسبه
اگر نمي خواي توي خونه يا محل كار شبكه كني
از مدل تك پورتش استفاده كن

من خودم هم tp-link دارم

ahriman323
17-03-2009, 11:51
مسئله اين نيست
چون كاركنان شاتل پنل تمامي مودم ها را بلد نيست
البته به دليل تنوع مودم ها
مي گويند تحت ساپورت نيست

بعد مگر مودم قراره
چه كار خاصي انجام بده كه ساپروت بشه يا نه

مثل اين مي مونه كه بگيم ايرانسل گفته ،‌ما گوشي ال جي را ساپورت نمي كنيم
به هر حال گوشي ،‌گوشيه
مودم هم مودمه هيچ فرقي نداره

خوب نمیشه که همه چیز را باهم مقایسه کرد!
مسئله این هست که dslam ها با بعضی از مودم ها زیاد سازگاری نداره!

پس یعنی tp-link نگیرم؟؟؟

شما که میخوای هزینه کنی یک مودمی بخر که تحت ساپورت باشه که اگه بعدا مشکلی پیش امد گیر ندن به مودمت!

Mohsen khan
17-03-2009, 12:22

شما که میخوای هزینه کنی یک مودمی بخر که تحت ساپورت باشه که اگه بعدا مشکلی پیش امد گیر ندن به مودمت!
درسته
هر چيزي را نمي شه مقايسه كرد
ولي در كل يك مارك كه مدتي مي ياد به بازار و به همه جواب مي ده
خب بدون اشكاله

تحت ساپورت هم كلمه اي هست كه كلا شركت ها مي سازن براي راحتي كار خودشون و فروش مارك هاي مورد نظر خودشون

jenayaat
17-03-2009, 12:44
سلام
اقايون من اومدم بحث عوض کنم
من pppoe دارم الان ولي براي وصل شدن به اينترنت بايد رفت تو کانکشن و رو کانکشن pppoe کليک کرد
حالا کسي نرم افزاري ميشناسه که وقتي ويندورز بالا مياد خودکار به اينترنت وصل بشه؟
نرم افزار فقط نه چيز ديگه

mohsen-af
17-03-2009, 12:53
سلام
من pppoe دارم الان ولي براي وصل شدن به اينترنت بايد رفت تو کانکشن و رو کانکشن pppoe کليک کرد
حالا کسي نرم افزاري ميشناسه که وقتي ويندورز بالا مياد خودکار به اينترنت وصل بشه؟

نرم افزار نميخواد
توي دفترچه گوشي نگاه كن يا يك فايل pdf در خود سي دي

توضيح داده

yaghob.boss
17-03-2009, 13:12
با سلام دوستان من از اینترنت 64 شاتل استفاده می کنم . قبلا از مودم tp-link استفاده می کردم الان یک مودم D-link مدل DSL-2640T خریدم که وایرلس نیز دارد . وقتی وصلش میکنم هر طوری که تنظیمات رو انجام میدم به اینترنت وصل نمیشه. آیا دارای تنظیمات خاصی است برای اتصال به اینترنت از طریق lan خواهشا یک توضیح گامل بدهید
در ضمن چراغ status چشمک میزند

ahriman323
17-03-2009, 13:46
درسته
هر چيزي را نمي شه مقايسه كرد
ولي در كل يك مارك كه مدتي مي ياد به بازار و به همه جواب مي ده
خب بدون اشكاله

تحت ساپورت هم كلمه اي هست كه كلا شركت ها مي سازن براي راحتي كار خودشون و فروش مارك هاي مورد نظر خودشون
:31::20:

سلام
سلام:31:
شما اگه مودم را روی حالت pppoe تنظیم کرده باشی! دیگه نمیتونی از طریق کانکشن کانکت بشی چون خودش کانکت میشه!

ahriman323
17-03-2009, 13:53
با سلام دوستان من از اینترنت 64 شاتل استفاده می کنم . قبلا از مودم tp-link استفاده می کردم الان یک مودم D-link مدل DSL-2640T خریدم که وایرلس نیز دارد . وقتی وصلش میکنم هر طوری که تنظیمات رو انجام میدم به اینترنت وصل نمیشه. آیا دارای تنظیمات خاصی است برای اتصال به اینترنت از طریق lan خواهشا یک توضیح گامل بدهید
در ضمن چراغ status چشمک میزند
وقتی status یا همون لینک چشمک زن باشه یا ثابت نباشه مشخصه که نمیشه کانکت شد!
شما اگه مودم قبلی را داری تست کن ببین با اون مشکلی نیست!

jenayaat
17-03-2009, 15:23
تنظیم کردم ولی نمیره بازم.

amiro64
17-03-2009, 16:43
سلام دوستان
من یه چند روز مودم linksaysمدل wag200g خریدم ...مودمو رو bridge mode only تنظیم کردم هر کاری میکنم با وایرلس کانکت نمیشم?????/
اگه لطف کنید یه راهنمایی بفرمائید ممنون میشم...

Tra Rapid
17-03-2009, 16:45

دوست عزیز لطف می کنید پیشنهادتون رو بگید من که که دیگه گیج شدم.:19:((می خوام adsl2 رو هم پشتیبانی کنه))((در ضمن همونطور که گفتم ما دو خونه 2 تا سیستم داریم شایدم بشه 3تا))

من 2 سوال دیگه هم دارم:::

اول اینکه در صورتی که من مودم رو share کنم (یعنی یکی با لن و یکی با usb) آیا هم زمان می شه از اینترنت استفاده کرد؟؟
دوم فرق share کردن اینترنت با کابل شبکه(یعنی استفاده از یه مودمه یک پورته) و share کردن اون بصورت بالا چیه؟

ahriman323
17-03-2009, 17:18
تنظیم کردم ولی نمیره بازم.
احتمالا وقتی تنظیم میکنی یک قسمت دار به نام Save Settings که باید save کنی!
یا درست تنظیم نکردی!

دوست عزیز لطف می کنید پیشنهادتون رو بگید من که که دیگه گیج شدم.:19:((می خوام adsl2 رو هم پشتیبانی کنه))((در ضمن همونطور که گفتم ما دو خونه 2 تا سیستم داریم شایدم بشه 3تا))

من 2 سوال دیگه هم دارم:::

اول اینکه در صورتی که من مودم رو share کنم (یعنی یکی با لن و یکی با usb) آیا هم زمان می شه از اینترنت استفاده کرد؟؟
دوم فرق share کردن اینترنت با کابل شبکه(یعنی استفاده از یه مودمه یک پورته) و share کردن اون بصورت بالا چیه؟
پیشنهاد من asus am602هست!
یا
billion-level1-3com-zyxel-paradyn-usrobotic

شما یک مودم 4 پورت بگیری مثل am604 بهتره چون ممکنه 3 تا سیستم بشه!اگر هم که 4 پورت وایرلس بگیری مثل am604g که دیگه بهتره:31: چون ممکنه بعدا وایرلس لازمت بشه!

mehrdad_zero
17-03-2009, 18:15
بی خیال ده بیست تومن اضافه بشو و برو یه مودم ایسوز بخر که بعدا اگه آی اس پی تو هم عوض کردی مطمئن بشی که با مودمت مشکلی ندارن.

من یه سوال دارم:
من مودم ایسوز آ ام 602 دارم. از دیروز که نصبش کردم خط تلفنمون نویز داره. اون تلفنی که با مودمم از یه پریز تغذیه میکنه یکم نویز داره با اینکه از این نویز گیر ها سر راهش نصب کردم.
تلفن دیگمون که نویز گیر نداره دیگه خیلی بد جور خش خش میکنه.
من باید چیکار کنم؟

mehdi_vsgh
17-03-2009, 18:27
یه نویزگیر دیگه برای اون یکی تلفنتون هم نصب کنید:دی

my comi
17-03-2009, 18:38
1- این مودمش خوبه؟؟/

thanq

چرا همه پست ها رو جواب میدین غیر از پست منا:42::42:

linktaz
17-03-2009, 18:52
اساتید محترم من یه سوال داشتم.

"" تو انجمن سرچیدم بصورت کامل مطلبی پیدا نکردم""

من یه مودم tp link8811 دارم.می خواستم بدونم از هر دو پورت (lan و usb) بطور همزمان میشه استفاده کرد؟
اگه میشه باید دوباره کانفیگ بشه؟کانفیگشو بلد نیستم.
آخه از ISP پرسیدم گفت این مدل نمیشه.یه مدل هست که 70 تومنه.
میشه راهنماییم کنید؟
مرسی.:11:

yaghob.boss
17-03-2009, 20:09
وقتی status یا همون لینک چشمک زن باشه یا ثابت نباشه مشخصه که نمیشه کانکت شد!
شما اگه مودم قبلی را داری تست کن ببین با اون مشکلی نیست!

مشکلم حل شد تنظیمات VCI ,VIP رو درست انجام نداده بودم . اما حالا که به اینترنت وصل و تمام سایت ها رو می رم بازم چراغ status چشمک میزنه . مشکل کجاست ؟

zed2
17-03-2009, 20:25
چرا همه پست ها رو جواب میدین غیر از پست منا:42::42:

اگر اشتباه نکنم نام دقیق مدلت DSL-2540B است...
مدل جالبی می یاد و از مشخصاتش و چیز هایی که داره بدرد کار شیر اینترنت می خوره ( بر اساس اطلاعاتی که خود dlink دادم )
رنگی که خود سایت سازنده اش گذاشته اینه
در مورد اخری نمی دونم:13:
یک نکته دیگر اینکه از کدوم شرکت می خوای adsl بگیری؟

ahriman323
17-03-2009, 21:24

من یه مودم tp link8811 دارم.می خواستم بدونم از هر دو پورت (lan و usb) بطور همزمان میشه استفاده کرد؟
میشه راهنماییم کنید؟
خوب شما تست کن باید بشه!
نه فکر نمی کنم!
اگه میخوای وقتی یکی از سیستمها روشن نیست اون یکی جواب بده باید مودم را روی حالت pppoe کانفیگ کنی!

مشکلم حل شد تنظیمات VCI ,VIP رو درست انجام نداده بودم . اما حالا که به اینترنت وصل و تمام سایت ها رو می رم بازم چراغ status چشمک میزنه . مشکل کجاست ؟
همیشه چراغ status چشمک میزنه؟! و مشکلی نیست توی باز کردن صفحات و....؟!

Tra Rapid
17-03-2009, 22:18
احتمالا وقتی تنظیم میکنی یک قسمت دار به نام Save Settings که باید save کنی!
یا درست تنظیم نکردی!

پیشنهاد من asus am602هست!
یا
billion-level1-3com-zyxel-paradyn-usrobotic

شما یک مودم 4 پورت بگیری مثل am604 بهتره چون ممکنه 3 تا سیستم بشه!اگر هم که 4 پورت وایرلس بگیری مثل am604g که دیگه بهتره:31: چون ممکنه بعدا وایرلس لازمت بشه!
این چندتا سوالهای آخر من تو این بخش خواهش می کنم اینها رو هم جواب بدید:
دوست گرامی می خواستم بدونم اصلا می شه که یه مودمه یه پورته بگیرم و به بقیه سیستم ها از طریق کامپیوتر خودم اینترنت بدم یعنی اینترنت رو از طریق سیستم خودم شیر کنم؟(با هاب)

دوم قیمت اون دو تا مودم رو هم لطف می کنید بگید(am604 am604g)

سوم اینکه در صورتی که من مودم رو share کنم (یعنی یه سیستم با لن و یکی با usb) آیا هم زمان می شه از اینترنت استفاده کرد؟؟

error_erroriyan
17-03-2009, 23:27
سلام

اقا من یه مودم وایرلس دارم Siemens Gigaset SE568

بعد فریم ورش مشکل پیدا کرده و نمی تونم وارد C Panel بشم و بردم یه جا نشون دادم گفت باید بیاری اپگرید کنیم اما بعد از عید

کسی میتونه منو راهنمایی کنه چطور میتونم اپگریدش کنم با وجود اینکه وارد سی پنل نمیشه و نرم افزارش رو چطور و کجا میونم پیدا کنم

ممنون میشم کمک کنید

halflife g
17-03-2009, 23:45
سلام دوستان من تازگی به مشکل برخوردم و اون هم اینه که وقتی کامپیوترو روشن میکنم تا مودم adsl کارکنه اصلا به اینترنت وصل نمیشه در نتیجه چند بار مودم رو خاموش روشن میکنم و مشکل حل میشه و اینترنت سالم کار میکنه:18:

به نظر شما مشکل چیه؟؟؟؟

halflife g
17-03-2009, 23:47
راستی چرا تو نظر سنجی alfex نیستش ؟؟؟؟یعنی مودم ما اینقدر شوته؟؟:23:

my comi
18-03-2009, 01:06
اگر اشتباه نکنم نام دقیق مدلت DSL-2540B است...
مدل جالبی می یاد و از مشخصاتش و چیز هایی که داره بدرد کار شیر اینترنت می خوره ( بر اساس اطلاعاتی که خود dlink دادم )
رنگی که خود سایت سازنده اش گذاشته اینه
در مورد اخری نمی دونم:13:
یک نکته دیگر اینکه از کدوم شرکت می خوای adsl بگیری؟

بازم خدا رو شکر یکی جواب داد
ممنون
من از فن آوا میخوام بگیرم
یه مدل دیگه م داره dsl2540t که از اون خاکستری هاست

ahriman323
18-03-2009, 01:29
1- این مودمش خوبه؟؟/

thanq
سلام:31:
1) اگه شرکت ساپورتش میکنه خوبه!
2)بگردی یکی یا هر دو پیدا میشه:31:
3)منظورتان از شبکه برای انتقال فایل هست! فکر کنم بله :13:

ahriman323
18-03-2009, 02:00
این چندتا سوالهای آخر من تو این بخش خواهش می کنم اینها رو هم جواب بدید:
دوست گرامی می خواستم بدونم اصلا می شه که یه مودمه یه پورته بگیرم و به بقیه سیستم ها از طریق کامپیوتر خودم اینترنت بدم یعنی اینترنت رو از طریق سیستم خودم شیر کنم؟(با هاب)

دوم قیمت اون دو تا مودم رو هم لطف می کنید بگید(am604 am604g)

سوم اینکه در صورتی که من مودم رو share کنم (یعنی یه سیستم با لن و یکی با usb) آیا هم زمان می شه از اینترنت استفاده کرد؟؟
اطلاع ندارم! ولی فکر کنم بخواید هاب بگیرید همون قیمت در بیاد!
am604 فکر کنم حدود 70 باشه و am604g هم فکر کنم حدود 95
من خودم امتحان نکردم ولی فکر کنم اگه مودم را روی حالت pppoe تنظیم کنی وابسته به همدیگه نباشه!
همزمان هم احتمالا باید بشه چون اگه همزمان نشه استفاده کرد که دیگه بدرد نمیخوره!

سلام دوستان من تازگی به مشکل برخوردم و اون هم اینه که وقتی کامپیوترو روشن میکنم تا مودم adsl کارکنه اصلا به اینترنت وصل نمیشه در نتیجه چند بار مودم رو خاموش روشن میکنم و مشکل حل میشه و اینترنت سالم کار میکنه:18:

به نظر شما مشکل چیه؟؟؟؟
سلام بر دوست عزیز
وقتی سیستم را روشن میکنی از قبل مودم روشن هست درسته؟! لینک مودم ثابت هست یا چشمک زن؟! با یک بار خاموش و روشن کردن درست میشه؟!

راستی چرا تو نظر سنجی alfex نیستش ؟؟؟؟یعنی مودم ما اینقدر شوته؟؟:23:
مسئله شوت بودن نیست:31: خوب اگه میخواستن اسم همه مودمها را بگذارن که نظرسنجی کل صفحه را میگرفت:31: یا کسی که تاپیک را زده اطلاع نداشته از این برند

Tra Rapid
18-03-2009, 02:51
جناب ahriman از شما و سایر دوستان صمیمانه بخاطر وقتی که گذاشتید بابت جواب به سوالات تشکر میکنم گرچه جواب تمام سوالاتم را نگرفتم ولی ممنون.
این فروم تنها جاییست در بین فرومهایی که من می شناسم(که تعدادشان زیاد است) که هر کسی می تواند جواب سوالاتش را در کمترین زمان ممکن بگیرد.
در آخر ببخشید که پست تشکر زدم.

iraniran2
18-03-2009, 08:34

پشتیبانی میگه!
با اجازه.
من خودم قبلا ازشون پرسيدم كه رفتم اين مودم رو گرفتم .
من مودم tp- link 8811 دارم. كارمند شاتل كه موقع نصب اومد توي فرم مخصوصش مودم من رو جز مودماه مورد تاييد شركت تيك زد.
در ضمن خود شاتل مودم tplink 8817 رو الان داره ميفروش با قيمت 45 تومن (البته توي شهر ما)
مودم هاي كه مورد تاييد نيستند هم روي يه كاغذ به ديوار چسبونده بود: dlink، linksys با يكي ديگه كه يادم نيست.

linktaz
18-03-2009, 11:06

میشه راهنماییم کنید؟

((دوباره مطرح کردم))

آقای "ahriman"راستش من وقتی از هر دو پورت مودمم میخام استفاده کنم یه اروری میده که محتواش مشابه بودن آی پی هادر هر دو سیستم منه.اون که اومد برام نصب کرد آی پی ها رو رو حالت اتوماتیک گذاشته.راستی مودم من tplink 8811.
یه جا خوندم میشه از هر دو پورت بصورت همزمان استفاده کرد.اما یکم گنگ بود واسم.نفهمیدم.گویا باید دوباره کانفیگ بشه .
دوستان کسی اطلاع داره؟
راستی توی تنظیمات مودم اگه بجای pppoe ما تیک MER رو بزنیم چی میشه؟
:19: کمک

zed2
18-03-2009, 11:49
بازم خدا رو شکر یکی جواب داد
ممنون
من از فن آوا میخوام بگیرم
یه مدل دیگه م داره dsl2540t که از اون خاکستری هاست

راستش دیلینک مدلی به نام dsl2540t نداره ( مطمعنی نام مدل رو درست دادی؟) هر چی زیر و رو کردم و جستجو کردم بی نتیجه ( نظر شخصی : احتمالا مدلی که می دی یکم مشکوک می زنه :13:)

mpirayesh
18-03-2009, 12:05
من eco128 رو از شاتل سفارش دادم

اما شاید بعدا از128 به 512 برم

یه مودم معرفی کنید که بعدا 521 رو هم ساپورت کنه ؟

خود شرکت tp link 8811 معرفی کرده میده 49 تومن که تو بازار در مشهد 40 تومن هم میدن

به نظر شما از شرکت بگیرم یا بازار ؟

ahriman323
18-03-2009, 12:15
با اجازه.
من خودم قبلا ازشون پرسيدم كه رفتم اين مودم رو گرفتم .
من مودم tp- link 8811 دارم. كارمند شاتل كه موقع نصب اومد توي فرم مخصوصش مودم من رو جز مودماه مورد تاييد شركت تيك زد.
در ضمن خود شاتل مودم tplink 8817 رو الان داره ميفروش با قيمت 45 تومن (البته توي شهر ما)
مودم هاي كه مورد تاييد نيستند هم روي يه كاغذ به ديوار چسبونده بود: dlink، linksys با يكي ديگه كه يادم نيست.
tp- link جزء مودمهای تحت ساپورت شاتل تهران نیست! برای شهر شما اره! مثل smc که تحت ساپورت تهران نیست ولی تحت ساپورت شیراز هست و میفروشن!

((دوباره مطرح کردم))

آقای "ahriman"راستش من وقتی از هر دو پورت مودمم میخام استفاده کنم یه اروری میده که محتواش مشابه بودن آی پی هادر هر دو سیستم منه.اون که اومد برام نصب کرد آی پی ها رو رو حالت اتوماتیک گذاشته.راستی مودم من tplink 8811.
یه جا خوندم میشه از هر دو پورت بصورت همزمان استفاده کرد.اما یکم گنگ بود واسم.نفهمیدم.گویا باید دوباره کانفیگ بشه .
دوستان کسی اطلاع داره؟
راستی توی تنظیمات مودم اگه بجای pppoe ما تیک MER رو بزنیم چی میشه؟
:19: کمک
منم یکجا خوندم باید سیستمی که با lan وصل میشه را DHCP کارت شبکه را فعال کرد! ولی دیدم بعضی از دوستان بدون اینکه کاری کنن درست هست!
حالا DHCP کارت شبکه کجاست را اطلاع ندارم ولی توی کانفیگ کردن مودم داره یک قسمت که DHCP زا فعال میکنی احتمالا منظورش همون بوده!
شما الان مودمت روی حالت bridge کانفیگ شده یا pppoe ؟
تیک MER هم ندیدم و خبر ندارم:31:

ahriman323
18-03-2009, 12:22

خود شرکت tp link 8811 معرفی کرده میده 49 تومن که تو بازار در مشهد 40 تومن هم میدن

دوست عزیز با فونت معمولی و مشکی هم بنویسی جواب میدیم:31:
مودم ها 512 کیلو بیت که هیچ 8مگابیت برای مودم های ساپورت adsl و 25مگابیت برای مودم های adsl2+ را ساپورت میکنن:8:
خوب ببین اگه گارنتی یکسان داره از بیرون بگیر که 9 تومان هم کمتر پول بدی:31:

linktaz
18-03-2009, 13:58
ضمن تشکر از Ahriman خدمتتون عرض کنم یه فایل آموزشی پیدا کردم واسه استفاده از هر دو پورت lan , usb مودم tplink 8811.
گذاشتمش اینجا:
اما چون کانفیگ کردن مودم بلد نیستم گفتم دوستانی که وارد اند بخونن کمکم کنن.راستی همونطوری که قبلا گفتم واسه من رو اتوماتیک آی پی تنظیم شده.از کجا آی پی بیارم واسه تنظیمات طیق این فایل؟
راستی آقای Ahriman323 منظورم از تیک MER اینه که تو عکس هست.

:20:

Senator_Offline
18-03-2009, 14:59

من این مودمو تهران خریدم 31 تومن.

ahriman323
18-03-2009, 15:23
ضمن تشکر از Ahriman خدمتتون عرض کنم یه فایل آموزشی پیدا کردم واسه استفاده از هر دو پورت lan , usb مودم tplink 8811.
گذاشتمش اینجا:

اما چون کانفیگ کردن مودم بلد نیستم گفتم دوستانی که وارد اند بخونن کمکم کنن.راستی همونطوری که قبلا گفتم واسه من رو اتوماتیک آی پی تنظیم شده.از کجا آی پی بیارم واسه تنظیمات طیق این فایل؟
راستی آقای Ahriman323 منظورم از تیک MER اینه که تو عکس هست.

:20:
خوب کاملا دقیق و کامل که توضیح داده و ای پی های tplink 8811 را هم که خودش داده اگه نداده بود هم میتونی بری توی run بعد cmd تایپ کنی و بعد توی پنجره جدید بنویسی ipconfig بعد ای پی های مودم را بدست میاری و توی تنظیمات وارد میکنی!

armin_software
18-03-2009, 18:51
قیمت مودم adsl2+ چه قدره؟

linktaz
18-03-2009, 19:41
قیمت مودم adsl2+ چه قدره؟

دوست گرامی خوب بستگی به مارک و مدلش داره!!
من tp link8811رو 40000 تومن خریدم.

linktaz
18-03-2009, 19:48
مرسی ahriman.دستور باحالی بود.
ببین منظورم این بود : توی فایل آموزشی نوشته بجای ارتباط pppoe باید MER رو انتخاب کنم.همون عکسه که گذاشتم.
آیا باید MER (MAC Encapsulation Routing) ,ISP ساپورت کنه یا اصلا ربطی به اونا نداره و به مودم مربوطه?
یه توضیح کوچیک هم در مورد DNS میدی که چطوری بفهمم DNS ام چه عددیه؟آخه با اون دستوره که دادی همه چیزو میده الا DNS.
بابت همفکریت ممنونم.

ahriman323
18-03-2009, 21:47
مرسی ahriman.دستور باحالی بود.
ببین منظورم این بود : توی فایل آموزشی نوشته بجای ارتباط pppoe باید MER رو انتخاب کنم.همون عکسه که گذاشتم.
آیا باید MER (MAC Encapsulation Routing) ,ISP ساپورت کنه یا اصلا ربطی به اونا نداره و به مودم مربوطه?
یه توضیح کوچیک هم در مورد DNS میدی که چطوری بفهمم DNS ام چه عددیه؟آخه با اون دستوره که دادی همه چیزو میده الا DNS.
بابت همفکریت ممنونم.
فکر کنم باید isp این پروتکل را ساپورت کنه! از isp بپرس!
ای پی dns را باید زنگ بزنی از پشتیبانی شرکت بپرسی!

halflife g
18-03-2009, 22:09
سلام بر دوست عزیز
وقتی سیستم را روشن میکنی از قبل مودم روشن هست درسته؟! لینک مودم ثابت هست یا چشمک زن؟! با یک بار خاموش و روشن کردن درست میشه؟!

بله از قبل روشن هستش و لینک مودم هم ثایت هستش.
90 درصد مواقع با یه بار خاموش روشن کردن درس میشه.

root professional
18-03-2009, 23:06
من یه مدم D-link 2640 دارم که وصله به یک Splitter و اون هم وصله به خط تلفن هیچ مشکلی ندارم مگر وقتایی که فکس میاد یا کسی زنگ میزنه اینترنت یه لحظه قطع میشه بعد مدم شروع میکنه به چشمک زدن و Reconnect میشه.
میشه لطفا منو راهنمایی کنید؟

hamid_1367
18-03-2009, 23:31
آقایون من یه مشکلی دارم اونم اینکه من مودممو وصل کردم و دو جای دیگه هم پریز داریم خونمون ، دو تا هم تلفون داریم
یه تلفونمون درست کار میکنه و در عین حال با مودم مشکلی نداره ولی اون یکی رو تا میزنم به پریز چراغ adsl شروع به چشمک زدن میکنه و چراغ alarm روشن میشه. نت قطع میشه خود تلفون هم خش خش میکنه.
ولی وقتی به splitter مودم وصل میکنم مشکلی نداره.
حالا به نظرتون من باید چه کنم؟

iraniran2
19-03-2009, 02:12
آقایون من یه مشکلی دارم اونم اینکه من مودممو وصل کردم و دو جای دیگه هم پریز داریم خونمون ، دو تا هم تلفون داریم
یه تلفونمون درست کار میکنه و در عین حال با مودم مشکلی نداره ولی اون یکی رو تا میزنم به پریز چراغ adsl شروع به چشمک زدن میکنه و چراغ alarm روشن میشه. نت قطع میشه خود تلفون هم خش خش میکنه.
يه سوال؟ اين چراغ adsl مگه نبايد روشن باشه؟
چون براي من هم روشنه.
من هم دقيقا مشكل شما رو دارم. شنيدم با يه اسپليتر ديگه مشكل حل ميشه. تا نظر دوستان چي باشه.

ahriman323
19-03-2009, 02:58
بله از قبل روشن هستش و لینک مودم هم ثایت هستش.
90 درصد مواقع با یه بار خاموش روشن کردن درس میشه.
شما یک بار مودم را ریست کنید و دوباره کانفیگ کنید شاید درست بشه!

من یه مدم D-link 2640 دارم که وصله به یک Splitter و اون هم وصله به خط تلفن هیچ مشکلی ندارم مگر وقتایی که فکس میاد یا کسی زنگ میزنه اینترنت یه لحظه قطع میشه بعد مدم شروع میکنه به چشمک زدن و Reconnect میشه.
میشه لطفا منو راهنمایی کنید؟
بیشتر مودم ها نیاز نیست قبلش اسپلیتر گذاشت ولی حتما باید قبل از تلفن و فکس هایی که به خط وصل هست اسپلیتر باشه!
شما قبل از تلفن ها و فکس ها روی خط رانژه شده اسپلیتر نگذاشتی؟! اگه نگذاشتی برای همین هست!

خوب باید قبل از تلفنهایی که به خط وصل هست اسپلیتر قرار داد

يه سوال؟ اين چراغ adsl مگه نبايد روشن باشه؟
چون براي من هم روشنه.
من هم دقيقا مشكل شما رو دارم. شنيدم با يه اسپليتر ديگه مشكل حل ميشه. تا نظر دوستان چي باشه.
اره چراغ dsl یا همون لینک بايد به صورت ثابت و روشن باشد

armin_software
19-03-2009, 12:08
مودم های adsl
وایرلس هم دارند؟
یک مودم adsl با وایرلس چه قدره؟

root professional
19-03-2009, 13:18
مودم های adsl
وایرلس هم دارند؟
یک مودم adsl با وایرلس چه قدره؟

بله من خودم D-Link 2640 دارم که 4 تا LAN داره و تا 15 کاربر وایرلس رو ساپورت میکنه.
من حدود 70 تومن خریدم و کاملا راضیم البته قیمتها تو ایران هر روز عوض میشن.

iraniran2
19-03-2009, 14:15
من حدود يك هفته ست كه آخرين ورژن فايرفاكس رو دانلود كردم (ورژن 3.0.7). الان 2 روزه كه سايتهايي رو كه وارد ميشم. به صورت آفلاين نميتونم ببينم. فكر ميكنم مرورگر سايتها رو در كش خودش نگهداري نميكنه. موقع ورود به صفحات يك سايت هم چون مرورگر سايتها رو در كش خودش نگهداري نميكنه تمام صفحه رو از اول لود ميكنه، كه باعث ميشه مقدار فضاي باقيمانده‌م زود مصرف بشه. در ضمن من 2 روزه كه Ip dns رو پاك كردم. احتمالا از اين نميتونه باشه؟ در ضمن با اينترنت اكسپلورر اينطوري نيست.
اگر برنامه‌اي ميشناسيد كه تقريبا كار كش رو انجام بده و موقع باز كردن سايت فضاي كمتري مصرف بشه و هم سرعت بالا بره هم معرفي كنيد.

ahriman323
19-03-2009, 14:28
من حدود يك هفته ست كه آخرين ورژن فايرفاكس رو دانلود كردم (ورژن 3.0.7). الان 2 روزه كه سايتهايي رو كه وارد ميشم. به صورت آفلاين نميتونم ببينم. فكر ميكنم مرورگر سايتها رو در كش خودش نگهداري نميكنه. موقع ورود به صفحات يك سايت هم چون مرورگر سايتها رو در كش خودش نگهداري نميكنه تمام صفحه رو از اول لود ميكنه، كه باعث ميشه مقدار فضاي باقيمانده‌م زود مصرف بشه. در ضمن من 2 روزه كه Ip dns رو پاك كردم. احتمالا از اين نميتونه باشه؟ در ضمن با اينترنت اكسپلورر اينطوري نيست.
اگر برنامه‌اي ميشناسيد كه تقريبا كار كش رو انجام بده و موقع باز كردن سايت فضاي كمتري مصرف بشه و هم سرعت بالا بره هم معرفي كنيد.
نه ربطی نداره! ببین با ورژن قبلی مشکل داره؟!
one speed

armin_software
19-03-2009, 15:17
مودم adsl باید کجای کامپیوتر نصب بشه؟

ahriman323
19-03-2009, 15:22
مودم adsl باید کجای کامپیوتر نصب بشه؟
اکسترنال هست!
با کابل شبکه به کارت شبکه ی روی مادربورد یا با کابل usb به usb مادربورد وصل میشه!و.....

iraniran2
19-03-2009, 17:25
ببین با ورژن قبلی مشکل داره؟!قبلا اينطوري نبود. 2 روزه اينطوري شده.
اين برنامه وان اسپيد هم به خاطر اينكه ضد پروكس هست use و pass ش بد گير مياد . يه چيز ساده تر معرفي كنيد.
با تشكر.

mrfatahi
21-03-2009, 01:05
ببینم اینجا کسی مشکل من رو حل می کنه یا نه.
مودم tp link 8811 دارم و می خوام از طریق روترش دو تا سیستم رو همزمان به اینرنت وصل کنم.همه تنظیمات رو هم کردم ( کانفیگ کردم ) اما در آخر پشتیبانی بهم گفت مودمت باید فلش بشه تا pppoe رو برای روتر ساپورت کنه ! داستان چیه ؟

من تا الان همیشه با usb وصل می شدم اما الان قصد دارم از lan هم استفاده کنم.

چه باید کرد این مشکل حل شه !؟

Sean_paul85
21-03-2009, 04:02
سلام.
من ي مشكل بزرگ دارم.اينكه سرعتم مدام بالا پايين ميشه.
از نيونت گرفتم :((
خودش ميگف شايد واسه اينه كه 3 تا تلفن به خطتون وصله هرچند همشون splitter دارن.
يا فايروالت ميكشه پهناي باندتو يا آنتي ويروس يا برنامه ي ديگه اي...
اما با وجود همه ي اينا من گاهي سرعتم نرماله يعني حدود 30 چون 256 دارم.
بعدم اگرم اينايي كه يارو ميگه باشه توي خود پنجره ي كانكشنم كه بايد receive ام 30 تا 30 تا بره بالا،درس ميگم؟
ميشه يكي راهنماييم كنه كه اين حرفا كدومشون درستن؟

zed2
21-03-2009, 16:06
مودم tp link 8811 دارم و می خوام از طریق روترش دو تا سیستم رو همزمان به اینرنت وصل کنم.همه تنظیمات رو هم کردم ( کانفیگ کردم ) اما در آخر پشتیبانی بهم گفت مودمت باید فلش بشه تا pppoe رو برای روتر ساپورت کنه ! داستان چیه ؟

مدل مودمت اینه دیگرTD-8811

قبلا چه جوری تنظیم شده بود؟شما چه کارهایی تا به الان انجام دادید؟(اگر با تصویر بگین احتمال اینکه جواب پیدا شود بیشتر است)چون با توضیحاتی که دادین نمی شه فهمید مشکل کجاست:13:

تنظیمات قبل و بعد از کارهاتون رو بزارید

سلام.
من ي مشكل بزرگ دارم.اينكه سرعتم مدام بالا پايين ميشه.
از نيونت گرفتم :((
خودش ميگف شايد واسه اينه كه 3 تا تلفن به خطتون وصله هرچند همشون splitter دارن.
يا فايروالت ميكشه پهناي باندتو يا آنتي ويروس يا برنامه ي ديگه اي...
اما با وجود همه ي اينا من گاهي سرعتم نرماله يعني حدود 30 چون 256 دارم.
بعدم اگرم اينايي كه يارو ميگه باشه توي خود پنجره ي كانكشنم كه بايد receive ام 30 تا 30 تا بره بالا،درس ميگم؟
ميشه يكي راهنماييم كنه كه اين حرفا كدومشون درستن؟
منظورتان را میشه دقیقتر بگید و با چه نرم افزاری به این نتیجه رسیدید؟( اگر امکان پذیر است با تصویر )

linktaz
21-03-2009, 21:05

منم همین مشکل رو دارم.پلیز هلپ!!:19:

amirlovely
22-03-2009, 10:00
سلام مودم من d-link 2640t هست فقط روزی چند بار اینترنت من قطع میشه و بعد چند ثانیه وصل میشه قبلا این مشکل رو نداشتم از وقتی این مودم رو خریدم اینطوری شده ضمنا از صبا نت استفاده می کنم میخواستم بدونم مشکل از مودم است یا صبا نت یا شاید من اشتباه مودم رو کانفینگ کردم لینک عکس ها رو میزارم

zed2
22-03-2009, 15:38
مدل مودمت اینه دیگرTD-8811

قبلا چه جوری تنظیم شده بود؟شما چه کارهایی تا به الان انجام دادید؟(اگر با تصویر بگین احتمال اینکه جواب پیدا شود بیشتر است)چون با توضیحاتی که دادین نمی شه فهمید مشکل کجاست:13:

تنظیمات قبل و بعد از کارهاتون رو بزارید

منظورتان را میشه دقیقتر بگید و با چه نرم افزاری به این نتیجه رسیدید؟( اگر امکان پذیر است با تصویر )

منم همین مشکل رو دارم.پلیز هلپ!!:19:

خوبه بالا گفتم یکم بیشتر اطلاعات بدین:13:

سلام مودم من d-link 2640t هست فقط روزی چند بار اینترنت من قطع میشه و بعد چند ثانیه وصل میشه قبلا این مشکل رو نداشتم از وقتی این مودم رو خریدم اینطوری شده ضمنا از صبا نت استفاده می کنم میخواستم بدونم مشکل از مودم است یا صبا نت یا شاید من اشتباه مودم رو کانفینگ کردم لینک عکس ها رو میزارم

تنظیمات ip برای ارتباط بین کامپیوتر و روتر رو چی گذاشتی؟
تو روتر صوابق اتصال رو می تونی پیدا کنی و ببینی چی نوشته؟
یک نظریه دارم که بعضی مواقع پیش میاد ( بر اساس اطلاعات فعلی :
سوکت کابلی که استفاده می کنی احتمال داره تو اتصال به مودم لق باشه و باعث این مشکل شده باشه ...کابل دیگری داری که بتونی تست کنی؟

amirlovely
23-03-2009, 11:39
خوبه بالا گفتم یکم بیشتر اطلاعات بدین:13:

تنظیمات ip برای ارتباط بین کامپیوتر و روتر رو چی گذاشتی؟
تو روتر صوابق اتصال رو می تونی پیدا کنی و ببینی چی نوشته؟
یک نظریه دارم که بعضی مواقع پیش میاد ( بر اساس اطلاعات فعلی :
سوکت کابلی که استفاده می کنی احتمال داره تو اتصال به مودم لق باشه و باعث این مشکل شده باشه ...کابل دیگری داری که بتونی تست کنی؟

اکثرا مواقع ان تصویر بالای که گذاشتم تو پست بالا ان میشه
من کابل ها رو چک کردم مشکلی نیست یکیم تنظیمانت مودم رو میزارم ببینید درست هست یا نه ؟؟حتی با vp.n وقتی وصل میشم همیشه اینطوری میشه باید vp.n رو چند با دیسکانت کنم تا وصل شه ؟؟ از خودم مودم نیست که خراب شده یا از شرکت اینترنتی ؟؟؟

™Symbian
23-03-2009, 15:35
میخواستم بدونم Error 678 مربوط به چیه ؟؟؟
چون چند روزه ADSL من خراب شده و هنگام کانکت شدن ارور 678 میده .

ممنون .

mehdi_vsgh
23-03-2009, 16:24
میخواستم بدونم Error 678 مربوط به چیه ؟؟؟
چون چند روزه ADSL من خراب شده و هنگام کانکت شدن ارور 678 میده .

ممنون .
اینجا رو مطالعه بفرمایید

zed2
23-03-2009, 17:49
اکثرا مواقع ان تصویر بالای که گذاشتم تو پست بالا ان میشه
من کابل ها رو چک کردم مشکلی نیست یکیم تنظیمانت مودم رو میزارم ببینید درست هست یا نه ؟؟حتی با vp.n وقتی وصل میشم همیشه اینطوری میشه باید vp.n رو چند با دیسکانت کنم تا وصل شه ؟؟ از خودم مودم نیست که خراب شده یا از شرکت اینترنتی ؟؟؟

همه چیز بنظرم من درست است .:13:
تنها موردی که به ذهنم می رسه اینکه که در سیستم حالت ip رو از دینامیک در بیار و اینجوری اش کن
192.168.1.x
x هم بین 2 تا 250 بزار
بعدی رو 255.255.255.0 و اخری رو 192.168.1.1
ببین تاثیری داره؟( راستی log نداشت مودمت؟)

telescope
23-03-2009, 20:29
با تشکر از مطالب مفید.
برای من مودم ZyXEL هست که خود شاتل برام فرستاد. خودشون هم نصب کردن. برای اولین بار که وارد 192.168.1.1 شد منویی شبیه عکسی که قرار داده بودید آمد. اما الان نه. میخواستن بدونم که الان چجوری میشه ساعت و تاریخ را تنظیم کرد؟ چجوگه میشه که دوباره وارد همان setting شد؟
با تشکر

amirlovely
23-03-2009, 23:38
همه چیز بنظرم من درست است .:13:
تنها موردی که به ذهنم می رسه اینکه که در سیستم حالت ip رو از دینامیک در بیار و اینجوری اش کن
192.168.1.x
x هم بین 2 تا 250 بزار
بعدی رو 255.255.255.0 و اخری رو 192.168.1.1
ببین تاثیری داره؟( راستی log نداشت مودمت؟)

مرسی که جوابمو دادی

log چیه؟

amiro64
24-03-2009, 02:22
سلام دوستان
من یه چند روز مودم linksys مدل wag200g روخریدم شرکت اومد رو bridge.......تنظیمش کرد.
بهم گفتن برا وایرلس باید رو pppoe باشه..به غیر از این تنظیمات کار دیگه ای باید بکنم؟
save که میکنم چراغ اینترنت مودم قرمز میشه..

telescope
24-03-2009, 09:49
با تشکر از مطالب مفید.
برای من مودم zyxel هست که خود شاتل برام فرستاد. خودشون هم نصب کردن. برای اولین بار که وارد 192.168.1.1 شد منویی شبیه عکسی که قرار داده بودید آمد. اما الان نه. میخواستن بدونم که الان چجوری میشه ساعت و تاریخ را تنظیم کرد؟ چجوگه میشه که دوباره وارد همان setting شد؟
با تشکر

کسی نمیدونه؟

mo_sm66
24-03-2009, 20:54
آقا اين مودماي بيليون چطورين ؟خوبن ؟
وايرلسشون (7300 bipac ) تا چه سرعتي رو ساپورت ميکنه؟يعني خروجيش همون 512 هست؟من 512 اکو دارم ميخوام مودم وايرلس بگيرم ،پيشنهادتون چيه؟

mo_sm66
25-03-2009, 11:12
مودم بیسیم adsl زاکسل zyxel چجوریه ؟خوبه؟چنده؟

telescope
25-03-2009, 19:45
مودم بیسیم adsl زاکسل zyxel چجوریه ؟خوبه؟چنده؟

برای من هم شاتل ZyXEL فرستاده. تو این 1 هفته مشکلی باهاش نداشتم. تا نظر کارشناسان چی باشه.و اینکه به چی میشه گفت خوب یا بد.... اینو دیگه خبر ندارم. قیمت هم فکر کنم 104 هزار تومان حساب کردن.به نظر من گرون میدن.

amir200812
25-03-2009, 20:14
ممنون
مودم من استارنت هست با مودم asus هم استفاده كردم اما هيچ امروز كه مدت زيادي قطع بود هنوزم معلوم نشده مشكل از كجاست نه از نويز بوده و نه از مودم به نظرتون از پورتي كه شركت گذاشته ميتونه باشه مثلا قديمي شده باشه يا ضعيف باشه يا اينكه از سيم كشي مخابرات؟
والا من موندم چون حدود 1 سال adsl داشتم و هيچ مشكلي نداشتم اما الان زماني كه چراغ ثابت ميشه بعد مدتي دان كردن قطع ميشه!!!
كمكككككككككك
سلام
همچین مشکلی برای من هم پیش اومده بود! مشکل من این بود که کارمندان مخابرات( یا کسایی که به اون بخش دسترسی دارن) پورت هه و سیم هارو دست کاری کرده بودن و اشتباهی وصل کرده بودن! بعد کلی دردسر یک مهندس از isp رفت کنترل کرد و درستش کرد! بهتره تو هم بری از شرکتی که اینترنت میخری بگی برات کنترل کند

amir200812
25-03-2009, 20:17
برای من هم شاتل zyxel فرستاده. تو این 1 هفته مشکلی باهاش نداشتم. تا نظر کارشناسان چی باشه.و اینکه به چی میشه گفت خوب یا بد.... اینو دیگه خبر ندارم. قیمت هم فکر کنم 104 هزار تومان حساب کردن.به نظر من گرون میدن.
سلام در مورد بیسین نمیتونم نظر بدم ولی من به تی پی لینک ایمان اوردم!
قبلا با پلنت و چن مدل ار مدم های دوستام تست کرده بودم و در دانلود سرعت از 25 بالاتر نمیرفت!
ولی حالا از 36 پایین نمیاد! و بعضی وقتها که نت خلوت هست تا خود 40 هم دانلود میده!(اینترنت من 320 هست)

ahriman323
25-03-2009, 21:26
سلام در مورد بیسین نمیتونم نظر بدم ولی من به تی پی لینک ایمان اوردم!
قبلا با پلنت و چن مدل ار مدم های دوستام تست کرده بودم و در دانلود سرعت از 25 بالاتر نمیرفت!
ولی حالا از 36 پایین نمیاد! و بعضی وقتها که نت خلوت هست تا خود 40 هم دانلود میده!(اینترنت من 320 هست)
مودم روی سرعت شما هیچ تاثیری نگذاشته این دست isp هست! مطمئنا اگه الان با یک مدم دیگه تست کنید همون سرعت خوب هست!

mm00
26-03-2009, 15:15
من وقتی با اسپلیتر کار میکنم هی لینکم قطع میشه ولی مستقیم میزنم مشکلی نداره
چی کنم هم تلفن رو میخوام هم adsl! ??

borland dariush
26-03-2009, 18:58
سلام دوستان
راستش من براي اولين بار مي خوام adsl بگيرم و تقريبا هيچ آشنايي ندارم.
يه سري سوال داشتم . ممنون ميشم جواب بديد.
اول اينكه اشتراكمو از داتك بگيرم يا شركت ديگه؟ شما چي پيشنهاد مي كنيد؟ لطفا هر پيشنهادي كه مي كنيد دليلشم بگيد كه منم بدونم.
دوم اينكه مودم رو چي كار كنم؟ از خود شركت بگيرم يا خودم برم بگيرم؟ اگه خودم بگيرم مودم تو حدود 50 تومن چي خوبه كه بگيرم كه با اون شركت ارائه كننده اينترنت هم مشكل نداشته باشه؟
سوال سوم اينترنت 256 حدودا سرعت دانلود حقيقيش چقدره؟ همينطور 128 رو هم اگه بگيد ممنون ميشم.
سوال آخرم هم در مورد اين اسپيليتر هست و اينكه اگه نداشته باشم نميتونم همزمان از تلفن و اينترنت استفاده كنم؟ راستش اصلا نمي دونم چي هست اين اسپيليتر فقط تو همين سايت ديدم؟!؟!؟ ببخشيد كه تو اين مورد اينقد ناشيم.
بازم پيشاپيش ممنون از راهنماييهاتون