PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پاک شدن بوت ویندوز

mehdy.z
20-07-2008, 13:22
با سلام به همگی
من قبلا ویندوز ویستا روی کامپیوترم نصب بود ولی بنا به دلایلی ویندوز xpرو هم روی کامپیوترم نصب کردم ولی زا اونوقت گزینه ویستا از توی مادربوردم رفته حالا اگه کسی فرم دستور boot loader ویستا رو توی کامپیوتر داره لطفا به من بده فکر کنم از این طریق بتونم بدون نصب دوباره ویندوز اونو راه بندازم

hesamjm
20-07-2008, 15:15
با سلام به همگی
من قبلا ویندوز ویستا روی کامپیوترم نصب بود ولی بنا به دلایلی ویندوز xpرو هم روی کامپیوترم نصب کردم ولی زا اونوقت گزینه ویستا از توی مادربوردم رفته حالا اگه کسی فرم دستور boot loader ویستا رو توی کامپیوتر داره لطفا به من بده فکر کنم از این طریق بتونم بدون نصب دوباره ویندوز اونو راه بندازم

برای اینکه باید ویستا رو روی اکس پی نصب کرد نه اینکه اکس پی رو روی ویستا
اما میتونی نرم افزار vista boot pro v رو نصب کنی، مشکلت حل میشه:

[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mehdy.z
20-07-2008, 16:16
با تشکر از راهنمایتون ولی این برنامه رو لود و بعدشم اجرا کردم حالا تکلیف چیه؟

hesamjm
20-07-2008, 16:40
با تشکر از راهنمایتون ولی این برنامه رو لود و بعدشم اجرا کردم حالا تکلیف چیه؟

خوب بعد از این کار برنامه را اجرا کرده و بر روی دکمه manage os entries را کلیک کنید در قسمت پایین گزینه add new os enrty را بزنید و یک نام به سیستم عامل جدید ( همین ایکس پی که نصب کردید برای نمایش در بوت ) بدهید و در قسمت os type گزینه windows legacy را بزنید و در قسمت os drive حتما حتما درایو C را بزنید چون فایلهای بوت شما در این درایو هستند بعد از این کار apply Update را می زنید حالا روی system boot loader کلیک می کنید و گزینه windows vista bootloader را کلیک کرده و در قسمت پایین system partition را کلیک می کنید و دکمه install bootloader را کلیک می کنید و حالا برنامه را بسته با ذکر یک صلوات ویندوز را ریست می کنید اگر همه کارها را درست انجام داده باشید این بار بوت ویندوز ویستا را با دو گزینه می بینید که اولی به ویندوز ویستا می رود و دومی به ایکس پی

hamid2006gh
21-07-2008, 13:34
برای اینکه باید ویستا رو روی اکس پی نصب کرد نه اینکه اکس پی رو روی ویستا
اما میتونی نرم افزار vista boot pro v رو نصب کنی، مشکلت حل میشه:

شما نرم افزار vista boot pro رو معرفي كردي ولي لينك مربوط به نرم افزار easy BCD هست . ميخواستم بدونم كه هر دوتاييشون يلي اند ؟

يه مسئله ديگه اينكه من Easy BCD رو نصب كردم ولي موقع اجرا Erro زير رو ميده :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

كسي ميدونه مشكل چيه ؟

hesamjm
21-07-2008, 13:47
واقعا شرمنده ام از این لینک استفاده کنید:

پست قبلی تصحیح شد

hamid2006gh
21-07-2008, 15:09
واقعا شرمنده ام از این لینک استفاده کنید: