PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل جدی در لپتاپ دل 1520

porya_spy
20-07-2008, 12:29
سلام

من دیروز با سیدی درایو لپتاپ رو بوت کردم که قطعات رو تست کنم ولی یهو مانیتور لپتاپ سیاه شد
خاموش روشن هم کردم ولی درست نشد
الانم نور لپتاپ خیلی کمه اصلا هیچی معلوم نیست هر کاری هم میکنم درست نمیشه
ویندوز هم دیگه بالا نمیاد

چیکار کنم ؟

تروخدا کمک کنید

Penryn
20-07-2008, 12:37
با سلام چند احتمال وجود دارد از جمله شل شدن كابل نمايشگر كه در زير صفحه كليد وجود دارد و مادربورد را به نمايشگر متصل ميكند.ولي يك احتمال ديگر هم هست و آن اشكال در كاركرد باتري است. يك كار ساده ميگويم بكن و خبر بده باتري را در حالت خاموش بودن سيستم در بيار و بدون باتري سيستم را روشن كن دوباره خاموش كن و باتري را دوباره جا بزن و اين مرتبه با باتري كه وصل هست به شارژر روشن كن.با تشكر

porya_spy
20-07-2008, 13:14
بدون باتری هم تست کردم ولی درست نشد

REGISTERED USER
20-07-2008, 23:17
در درجه اول اگر گارانتی داره ببر تعمیرگاه دست نزن چون شاید مرتبط با جای دیگه باشه... سیاه شدن و نور نداشتن مانیتور چند علت داره :

1- سوخته یا نیمسوز شدن LCD

2- اشکال در کابل پاور LCD که با یک ضربه آروم یا فشار در انتهای پشت LCD برطرف میشه

3- اشکال در مادربرد و power managment

4- اشکال نرم افزاری یا سخت افزاری قابل debug

پیشنهاد میدم اگر سیستم میاد بالا F12 رو بزنید و از بوت منو گزینه آخر یعنی system diagnostic خود شرکت دل رو بکار ببرید تا تک تک قطعات تست بشه ... اگر اشکال جدی بود اطلاع میده

نوز مانیتور هم میتونی با کلید های FN همراه F5 یا F6 یا بالا و پایین کیبورد تنظیم کنید

porya_spy
21-07-2008, 00:16
در درجه اول اگر گارانتی داره ببر تعمیرگاه دست نزن چون شاید مرتبط با جای دیگه باشه... سیاه شدن و نور نداشتن مانیتور چند علت داره :

1- سوخته یا نیمسوز شدن LCD

2- اشکال در کابل پاور LCD که با یک ضربه آروم یا فشار در انتهای پشت LCD برطرف میشه

3- اشکال در مادربرد و power managment

4- اشکال نرم افزاری یا سخت افزاری قابل debug

پیشنهاد میدم اگر سیستم میاد بالا F12 رو بزنید و از بوت منو گزینه آخر یعنی system diagnostic خود شرکت دل رو بکار ببرید تا تک تک قطعات تست بشه ... اگر اشکال جدی بود اطلاع میده

نوز مانیتور هم میتونی با کلید های FN همراه F5 یا F6 یا بالا و پایین کیبورد تنظیم کنید

با کلید ها هم تست کردم نور زیاد نشد

این اشکالاتی که گفتید با گارانتی پول میگیرن؟

چرا اینجور میشه من آخه اصلا ضربه نخورده

REGISTERED USER
21-07-2008, 23:22
نه اگر گارانتی معتبر باشه قاعدتا بهانه ای نباید باشه و حتی Lcd هم در صورت خرابی یا رفرش یا تعویض می کنند

ضربه هم نیست ... لپ تاپه دیگه ... هر وسیله الکترونیکی خرابی داره

amirzaree
16-09-2009, 12:30
salam monitor khod ra az halat sleep bardar

mehdifrj
30-09-2009, 18:45
دوست عزیز سلام
اول از همه امیدوارم لپ تاپ شما تا زمان رسیدن این پیغام به شما درست شده باشد.
دوم من هم زمانی که داشتم لپ تاپ می خریدم دوستی نصیحت خوبی بهم کرد و گفت اگه لپ تاپ با گارانتی بخرم درسته که 40 یا 50 هزار تومان گرانتره ولی در عوض اگه یه اتفاقی مشابه مشکل شما پیش بیاد نگرانی ندارم.
مسئله خیلی مهم تر اینکه لپ تاب رو قبل از خریدن باید PO NUMBER اون رو تو سایت دل چک کنی ببینی اصلا به سفارش خود دل ساخته شده یا اینکه آقای چین به سفارش خودش اونو ساخته و فروشنده محترم هم اونو به اسم کالای اصل به شما فروخته .

mehdifrj
03-10-2009, 22:49
سلام
لازمه اینم بگم که لپ تاپهای دل که به سفارش آمریکا ساخته می شوند شایدم فقط 1520 هم ویندوز ایکس پی روشه هم ویندوز ویستا و هم سی دی های اورجینال این 2تا ویندوز همراشه برای راهنمایی بیشتر میتونید با mehdifrj@yahoo.com مکاتبه کنید.

hn1363
04-10-2009, 15:14
سلام
اگه تا الان نبوردی گارانتی اول خودت ویندوز رو عوض کن .
99% احتمال میدم مشکل ویندوز باشه
بخاطر اینکه با کارت گرافیک MATCH نمی شه

Penryn
14-02-2010, 23:49
با کلید ها هم تست کردم نور زیاد نشد

این اشکالاتی که گفتید با گارانتی پول میگیرن؟

چرا اینجور میشه من آخه اصلا ضربه نخورده
چی شد بکجا رسیدی

hkh1365
10-03-2010, 15:57
سلام
من هم دوبار با اين مشكل مواجه شدم. مشكل ممكنه از" نرث بريدج" باشه. يعني چيپ شمالي مادربرد كه خيلي ضعيفه و زود ميسوزه. ميگن مادر برد هاي اينتلي(اونايي كه گرافيك آن برد دارن) مقاوم ترند و اين مشكل واسشون ژيش نمي ياد. منم فقط شنيدم. ا.. و اعلم.

speaker
10-03-2010, 23:21
دوستان عزیز من همه نظرات رو خوندم ولی هیچ کودومش درست نبود.
دوست عزیزی که این مشکل رو پیدا کردی.زیر LCD شما یع کیت هست به اسم کیت High Voltage که کنترل نور صفحه نمایش شما رو انجام میده.این کیت امکان داره در اثر ضربه و یا مشکلات مغناطیسی بسوزه.شما باید این کیت رو عوض کنی.حدوده 15 یا 20 تومان هزینشه.خواستی با من تماس بگیر تا این کار رو برات انجام بدم.
09192340588
پاساژ پایتخت طبقه اول واحد 158
شالچی

darkdream
07-04-2010, 22:04
منم اين مشكل دارم ولي من مشهد زندگي مي كنم چطوري مي تونم اين كيت تهيه كنم؟