PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ اطـلاعـات و زمينـه هـاي كـاري رشـته هـاي مـخـتـلف

صفحه ها : 1 2 [3]

*Ali*
09-09-2010, 16:01
سلام به همگی
راستش راجع به رشته "هوشبری" یه سری اطلاعات میخواستم . توی اینترنت یه چیزایی خوندم . فقط میخواستم بدونم برای یه مرد که این رشته رو میخونه و پس فردا میره سر کار ، کار در محیط بیمارستان اگه زندگی هم تشکیل داده باشه مشکلی براش ایجاد نمیکنه ؟ منظورم گرفتاریش و شیفت های شبش و اینا هست . ممنون میشم توضیح بدید

nafas
09-09-2010, 17:50
ایول خوشحالم کردی و امید وار دمت گرم
حالا به نظرتون ارزششو داره برم غیر انتفاعی؟؟؟
از هزینه هاش اطلاعی دارید؟؟؟
اگه میشه راهنماییم کنید

راستی چند سال طول میکشه تا مدرکو بگیریم؟؟؟

غیر انتفاعی کاردانی برق ؟
نمیدونم هر چی باشه فکر کنم با ازاد فرقی نداشته باشه ! قیمتاشو میگم

ببین اگه کاردانی رو بدون مشروطی تموم کنی و پشتس کارشناسی بخونی

با اونی که یه ضرب همون سال میره کارشناسی برق
یه 2 سال یا یک سال ازش عقب تر میوفتی اگه اشتباه نکنم

سلام دوستان يه مقدار اطلاعات در مورد رشته اتاق عمل مي خواستم
كارش چيه ؟ پول سازه ؟ اينده كاري داره ؟ يعني مدرك بگيريم بيكار نميمونيم؟
مقاطع بالاتر از كارشناسي هم داره؟

بیهوشی اتاق عمل منظورته یا خود اتاق عمل ؟

---------- Post added at 06:46 PM ---------- Previous post was at 06:43 PM ----------

سلام به همگی
راستش راجع به رشته "هوشبری" یه سری اطلاعات میخواستم . توی اینترنت یه چیزایی خوندم . فقط میخواستم بدونم برای یه مرد که این رشته رو میخونه و پس فردا میره سر کار ، کار در محیط بیمارستان اگه زندگی هم تشکیل داده باشه مشکلی براش ایجاد نمیکنه ؟ منظورم گرفتاریش و شیفت های شبش و اینا هست . ممنون میشم توضیح بدید
ببین دوست عزیز رشته های مرتبط به بیمارستان اصولا بیخوابی و شیفت داره چه دکتر چه پرستار چه هوشبر

ببین تو میتونی هم هوشبری یه عمل خیلی سخت باشی که 4 ساعت طول بکشه هم هوشبر یه عمل ساده مثل آپاندیس
پس دیگه به کارت و بیمارستانت داره

---------- Post added at 06:48 PM ---------- Previous post was at 06:46 PM ----------

كسي نيست جواب بده !!!!!!!!

راستي يكي از دوستام يه سوال داره
ميخواد بره
رشته آي تي (فناوري اطلاعات)
نمرات دبيرستانش اينجوري بوده تا حدودي
رياضي 14
فيزيك 13
بنظرتون موفق ميشه تو اين رشته؟
رياضي و فيزيكش زياد قوي نيست؟

آی تی شبیه مهندسی کامپیوتره حدود 90 درصد

راستی یه چیزم یادتون باشه

دانشگاه فرق داره نمره توی دبیرستان فرق داره شاید این دوستت متجول شد درس حوند !
زیادم به دبیرستان مربوط نیست

خیلی رشته خوبیم

---------- Post added at 06:50 PM ---------- Previous post was at 06:48 PM ----------

سلام.من دانشجوی کاردانی عمرانم.کلا 25 واحد دارم که تموم کنم.ولی از یه طرفم ترم آخر 24 واحد بیشتر نمیدن.میخواستم بدونم راهی هست که بشه با همین یه ترم تموم کنم؟

فکر نکنم بشه !
باید بری واحد آموزش فکر کنم یه مشاور هر دانشگاهی داره برو باهاش حرف بزن

و ببین راهی داره بسته به دانشگاه داره ولی فکر نکنم

davood.2008
09-09-2010, 18:03
سلام دوستان
خوبین؟
میشه کمی درباره رشته مدیریت جهانگردی پیام نور برام توضیح بدیین
اینده ای داره؟
اصلا چی می خونن
ارزش درس خوندن داره؟
فقط مطلب اینترنتی برام نزارین چون همه رو خوندم من میخوام تجربی برام بگیم
مرسی

EsTeGhL@L 70
09-09-2010, 18:11
سلام دوستان
من رشته ی مدیریت بازرگانی پیام نور قبول شدم میخواستم بدونم رشتش خوبه بازار کارش خوبه؟

:20:

کسی نبود جواب ما رو هم بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:19::19:

davood.2008
09-09-2010, 18:13
سلام دوستان يه مقدار اطلاعات در مورد رشته اتاق عمل مي خواستم
كارش چيه ؟ پول سازه ؟ اينده كاري داره ؟ يعني مدرك بگيريم بيكار نميمونيم؟
مقاطع بالاتر از كارشناسي هم داره؟

سلام دوست من
رشته اتاق عمل یه رشته مورد نیاز بیمارستان هاست
کلا بگم رشته های پیراپزشکی مثل اتاق عمل ، هوشبری ، علوم ازماشگاهی ، تغذیه ، مدارک پزشکی جز رشته ها پایه هستند و بهترین اونها که همیشه براشون متقاضی هست اتاق عمل، علوم ازمایشگاهی و هوشبریه
من خودم علوم ازماشگاهی خوندم البته تو مقطع کاردانی
شما وقتی به امید خدا درس رو تموم کردین اگه خدمت رفته باشین که هیچ باید اول دوسال برای دولت کار کنین ( دوره طرح )یعنی کار راحت با حقوق عین ه کارمند رسمی این خودش یه امتیازه و بعدش هم جذب بیمارستان ها میشین
برای ادامه تحصیلش زیاد اطلاع ندارم چون اکثرا با همون مدرک لیسانس جذب میشن به عنوان تکنسین اتاق عمل
البته خودت میدونی اینده هر رشته ای بستگی به زرنگ و تلاش فرد داره
موفق باشین:46:

netwait
09-09-2010, 20:31
سلام دوست من
رشته اتاق عمل یه رشته مورد نیاز بیمارستان هاست
کلا بگم رشته های پیراپزشکی مثل اتاق عمل ، هوشبری ، علوم ازماشگاهی ، تغذیه ، مدارک پزشکی جز رشته ها پایه هستند و بهترین اونها که همیشه براشون متقاضی هست اتاق عمل، علوم ازمایشگاهی و هوشبریه
من خودم علوم ازماشگاهی خوندم البته تو مقطع کاردانی
شما وقتی به امید خدا درس رو تموم کردین اگه خدمت رفته باشین که هیچ باید اول دوسال برای دولت کار کنین ( دوره طرح )یعنی کار راحت با حقوق عین ه کارمند رسمی این خودش یه امتیازه و بعدش هم جذب بیمارستان ها میشین
برای ادامه تحصیلش زیاد اطلاع ندارم چون اکثرا با همون مدرک لیسانس جذب میشن به عنوان تکنسین اتاق عمل
البته خودت میدونی اینده هر رشته ای بستگی به زرنگ و تلاش فرد داره
موفق باشین:46:

دوست عزيز ميشه در مورد علوم آزمايشگاهي هم توضيح اكمل بدي من تهران پزشكي قبول شدم...البته كارشناسي...
البته پرستاري-شاهرود-روزانه ه م قبول شدم....خوشحال ميشم نظرت رو بدونم...:46:

GHOST RECON
09-09-2010, 21:12
بیهوشی اتاق عمل منظورته یا خود اتاق عمل ؟
كارشناسي اتاق عمل

davood.2008
09-09-2010, 21:14
دوست عزيز ميشه در مورد علوم آزمايشگاهي هم توضيح اكمل بدي من تهران پزشكي قبول شدم...البته كارشناسي...
البته پرستاري-شاهرود-روزانه ه م قبول شدم....خوشحال ميشم نظرت رو بدونم...:46:

سلام جناب دکتر
رو چشم...
من تا مقطع کاردانی خوندم امتحان دادم تا خدا بخواد قبول شم یا نه ( برام دعا کن)
رشته علوم ازمایشگاهی یکی از بهترین رشته های پیراپزشکی و در واقع میشه گفت جز رشته های برتر هست. از نظر محتوای درسی باید بگم خیلی جذابه همش در باره کرم - قارچ - ویروس - باکتری و محتویات بدن مثل خون - سیستم ایمنی - اناتومی - فزیولوزی - و بیوشیمیو... می خونی ( اکثر دروس علوم پاییه پزشکی)
در کل خیلی تنوع و جذابیت داره
من خودم عاشق بیوشیمی هستم
این از نظر محتوای درسی در کل باهاله اما در حوضه عملی:
رشته علوم ازمایشگاهی ساعت عملی اون خیلی زیاده یعنی همیشه باید روپوش بات باشه مثلا خود من ( من دانشگاه علوم پزشکی اهواز درس خوندم) ترم 3 ساعت 8 تا 10 تئوری داشتیم و بعد تا ساعت 4 می رفتیم ازماشگاه و کلی حال میکردیم از خون گرفتن از هم تا جیغ زدن دخترا و ازمایش ( یادش بخیر)
ترم اخر هم رفتیم بیمارستان مشغول شدیم . در واقع شدیم عین یه پرسنل صبح اول صبح میومدیم ظهر میرفتیم مثلا خوده من:
صبح که میومدم بعد از احوال پرسی میرفتم نمونه گیری و بعد کمی تمرین رو دست مردم میومدم بخش و با چند تا از پرسنل که رفیق شده بودم می رفتیم بخش های مختلف بیمارستان و خون میگرفتم وکلی چیز یاد گرفتم و بعد میومدم ازمایشگاه و تو بخش های مختلف کار میکردم
خدایی عجب دورانی بود وقتی تموم شد تا یه هفته افسرده بودم
بگذریم تا اینجا با دوران شیرین اشنا شدی اما...

محیط کار:
محیط کار این رشته عرصه های مختلف پزشکی هست از یه ازمایشگاه گرفتهتا داروخانه واتاق عمل و ...
اما 99% موارد کارش با ازمایش نومنه های بالینی هست که نیاز به دقت و حساسیت بالا داره در واقع سرنوشت یه بیمار به تکنسین ازمایشگاه بستگی داره و یک پزشک نمیتونه بدون برگه ازمایش بیمار برای اون تصمیم بگیره این مساله نشون میدونه که این رشته چه جایگاهی در علوم پزشکی داره

آینده کاری:
نیاز نداره این رو توضیح بدم برای این رشته در تمام مقاطع کار هست و این رشته هیچ وقت خاموش نمیشه
مقاطع کاردانی و کارشناسی میتونن به عنوان تکنسین در تمام بیمارستانها - درمانگاهها - ازمایشگاه های خصوصی داروخانه ها و... با حقوق عالی مشغول بشن

این رشته در مقاطع ارشد و دکترا دارای رشته های ارزشمندی مثل هماتولوژی - باکتریولوژی - بیوشیمی و ... هست
جال بدونی اگه بتونی در یکی از این رشته ها درجه دکترا بگیری که فقط پول پارو میکنی : هم میشی هیئت عملی هم کار کنی و هممی تونی یه ازمایشگاه خصوصی بزنی
اگه هم ارشد بگیری بازم که میتونی بیای دانشگاه درس بگیری و با سه ارشد دیگه یه ازمایشگاه بزنی

در کل اینده کاری بسیار درخشانی داره

خب دوست من اگه بازم سوال داشتی بگو اگه بلد باشم جواب میدم

امیدوارم و از صمیم قلب برات ارزو میکنم در هر رشته ای هستی هم تو تحصیل هم تو کار و هم در تمام صحنه های زندگی موفق و پیروز باشی

یاعلی...

netwait
10-09-2010, 01:54
سلام جناب دکتر
رو چشم...
من تا مقطع کاردانی خوندم امتحان دادم تا خدا بخواد قبول شم یا نه ( برام دعا کن)
رشته علوم ازمایشگاهی یکی از بهترین رشته های پیراپزشکی و در واقع میشه گفت جز رشته های برتر هست. از نظر محتوای درسی باید بگم خیلی جذابه همش در باره کرم - قارچ - ویروس - باکتری و محتویات بدن مثل خون - سیستم ایمنی - اناتومی - فزیولوزی - و بیوشیمیو... می خونی ( اکثر دروس علوم پاییه پزشکی)
در کل خیلی تنوع و جذابیت داره
من خودم عاشق بیوشیمی هستم
این از نظر محتوای درسی در کل باهاله اما در حوضه عملی:
رشته علوم ازمایشگاهی ساعت عملی اون خیلی زیاده یعنی همیشه باید روپوش بات باشه مثلا خود من ( من دانشگاه علوم پزشکی اهواز درس خوندم) ترم 3 ساعت 8 تا 10 تئوری داشتیم و بعد تا ساعت 4 می رفتیم ازماشگاه و کلی حال میکردیم از خون گرفتن از هم تا جیغ زدن دخترا و ازمایش ( یادش بخیر)
ترم اخر هم رفتیم بیمارستان مشغول شدیم . در واقع شدیم عین یه پرسنل صبح اول صبح میومدیم ظهر میرفتیم مثلا خوده من:
صبح که میومدم بعد از احوال پرسی میرفتم نمونه گیری و بعد کمی تمرین رو دست مردم میومدم بخش و با چند تا از پرسنل که رفیق شده بودم می رفتیم بخش های مختلف بیمارستان و خون میگرفتم وکلی چیز یاد گرفتم و بعد میومدم ازمایشگاه و تو بخش های مختلف کار میکردم
خدایی عجب دورانی بود وقتی تموم شد تا یه هفته افسرده بودم
بگذریم تا اینجا با دوران شیرین اشنا شدی اما...

محیط کار:
محیط کار این رشته عرصه های مختلف پزشکی هست از یه ازمایشگاه گرفتهتا داروخانه واتاق عمل و ...
اما 99% موارد کارش با ازمایش نومنه های بالینی هست که نیاز به دقت و حساسیت بالا داره در واقع سرنوشت یه بیمار به تکنسین ازمایشگاه بستگی داره و یک پزشک نمیتونه بدون برگه ازمایش بیمار برای اون تصمیم بگیره این مساله نشون میدونه که این رشته چه جایگاهی در علوم پزشکی داره

آینده کاری:
نیاز نداره این رو توضیح بدم برای این رشته در تمام مقاطع کار هست و این رشته هیچ وقت خاموش نمیشه
مقاطع کاردانی و کارشناسی میتونن به عنوان تکنسین در تمام بیمارستانها - درمانگاهها - ازمایشگاه های خصوصی داروخانه ها و... با حقوق عالی مشغول بشن

این رشته در مقاطع ارشد و دکترا دارای رشته های ارزشمندی مثل هماتولوژی - باکتریولوژی - بیوشیمی و ... هست
جال بدونی اگه بتونی در یکی از این رشته ها درجه دکترا بگیری که فقط پول پارو میکنی : هم میشی هیئت عملی هم کار کنی و هممی تونی یه ازمایشگاه خصوصی بزنی
اگه هم ارشد بگیری بازم که میتونی بیای دانشگاه درس بگیری و با سه ارشد دیگه یه ازمایشگاه بزنی

در کل اینده کاری بسیار درخشانی داره

خب دوست من اگه بازم سوال داشتی بگو اگه بلد باشم جواب میدم

امیدوارم و از صمیم قلب برات ارزو میکنم در هر رشته ای هستی هم تو تحصیل هم تو کار و هم در تمام صحنه های زندگی موفق و پیروز باشی

یاعلی...

ممنون دكتر جان
اميدوارم قبول بشي در اون دانشگاهيي كه دوست داري
توضيحات كامل و بي نقص بود...يه سوال ديگه هم دارم چرا تا قبل از اين رشته كارداني بوده؟
يا اينكه اونموقع هم كارشناسي داشت؟
در مورد هزينه هم توضيح ميدي من اينجا ديدم كه ثابتش240000تومنه...بقه اش الله اعلم!
ميتوني حدودش و تخمين بزني؟با توجه به هزينه واحدها!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

meysamghaderi
10-09-2010, 08:31
غیر انتفاعی کاردانی برق ؟
نمیدونم هر چی باشه فکر کنم با ازاد فرقی نداشته باشه ! قیمتاشو میگم

ببین اگه کاردانی رو بدون مشروطی تموم کنی و پشتس کارشناسی بخونی

با اونی که یه ضرب همون سال میره کارشناسی برق
یه 2 سال یا یک سال ازش عقب تر میوفتی اگه اشتباه نکنم

حالمو گرفتی!!!:41:
یعنی دو سال عقب میوفتم؟؟؟ :46:پس فکر کنم شیش سال باید درس بخونم اخه برا چی اینقدر عقب میوفتیم؟:2:

و یه چیز دیگه اینکه غیر انتفاعی کلاس داره ؟؟؟یا مثل پیام نور تق و لقه؟؟؟
قیمت چی شد؟؟؟چند ترم باید تا کاردانی بخونم ؟؟؟
هر ترمی چقدر طول میکشه؟؟:40:

*Ali*
10-09-2010, 08:53
ببین دوست عزیز رشته های مرتبط به بیمارستان اصولا بیخوابی و شیفت داره چه دکتر چه پرستار چه هوشبر

ببین تو میتونی هم هوشبری یه عمل خیلی سخت باشی که 4 ساعت طول بکشه هم هوشبر یه عمل ساده مثل آپاندیس
پس دیگه به کارت و بیمارستانت داره
من منظورم مشکلات رفتن سرکار همراه با متاهلی بود !! یعنی برای یه مرد رفتن سرکار این رشته زیاد تو این زمینه مشکلاتی ایجاد نمیکنه ؟
درضمن میخواستم بدونم پولش چجوریه و آیا فرضا فقط با خقوق یه هوشبر میشه یه زندگی رو چرخوند ؟

davood.2008
10-09-2010, 10:46
ممنون دكتر جان
اميدوارم قبول بشي در اون دانشگاهيي كه دوست داري
توضيحات كامل و بي نقص بود...يه سوال ديگه هم دارم چرا تا قبل از اين رشته كارداني بوده؟
يا اينكه اونموقع هم كارشناسي داشت؟
در مورد هزينه هم توضيح ميدي من اينجا ديدم كه ثابتش240000تومنه...بقه اش الله اعلم!
ميتوني حدودش و تخمين بزني؟با توجه به هزينه واحدها!

سلام دوباره
خوبی؟
عیدت مبارک
انشاالله همیشه خندون باشی
برای تغییر این مقاطع از نظر من فقط میخواستن مارو اذیت کنن همین
من سال 86 دانشگاه در اومدم رشته علوم ازمایشگاهی مقطع کاردانی شبانه البته تا حدودی خودم تو انتخاب رشته اشتباه کردم چون میتونستم شبانه هم بزنم اما خب گذشت( داغ دلم تازه میشه ادامه بدم...:19:)
از سال بعد یعنی 87 تمام مقاطع کاردانی برداشته شدن و رشته هایی که کاردانی بودن مثل علوم ازمایشگاهی - اتاق عمل - هوشبری و ... تبدیل به کارشناسی شدن . در واقع ما اخرین گره کاردانی بودیم

اما در رابطه با هزینه:
اگه روزانه باشی که مفته
اما اگه شبانه باشی خودش رو بکشه میشه 230000 تومن یعنی بازم مفت همین رشته تو ازاد ترمی یک میلیون تومنه !!!
شهریه ثابت این رشته و کل رشته های شبانه 60000 تومنه و هر درس اون بر حصب عمومی یا تخصصی بودن وعملی داشتن متفاوت هست اما بازم خیلی مناسبه
مثلا هزینه ترمه کار اموزی در عرصه من که 12 واحد عملی بود شد 140000 تومن

دوست من رشته های پزشکی همشون اینده دارن بجز رشته های سوخته مثل کتابداری

یا علی...:10:

snow chem
10-09-2010, 21:49
سلام
من لیسانس شیمی ام
تو یه پژوهشکده پزشکی دارم مشغول به کار میشم واسه همین میخوام برای ارشد، یکی از رشته های زیست شناسی رو بخونم...
کسی میدونه به غیر از بیوشیمی، میتونم گرایش دیگه ای هم شرکت کنم یا نه؟ و اگه میشه چه گرایشهایی؟
ممنونم میشم یکی راهنماییم کنه...

Abbshangooli
11-09-2010, 10:29
سلام

بچه ها کسی در مورد وضعیت مهندسی پزشکی می دونه ؟؟؟

ebicross
14-09-2010, 10:13
سلام.
من مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) قبول شدم.
الان مطالب مرتبط با این رشته رو اینجا خوندم شدیدا ترسیدم.
آخه من پایه ی ریاضی فوق العاده ضعیفی دارم و تمام ترم ها و دوره ها به زور معلم خصوصی و نمره دادن معلم و دبیر قبول شدم.
یعنی کلا بخش ریاضیات توی مغز من نیست. حتی یک سلول. :31:
میخواستم بدونم رشته ی من در چه حد ریاضی داره؟ یعنی کلا ریاضی و فیزیک. آیا امیدی هست؟

EsTeGhL@L 70
14-09-2010, 10:23
سلام میخواستم بدونم وضعیت رشته مدیریت بازرگانی چطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟

:20:

manya-atashin
16-09-2010, 16:50
سلام.
آخه من پایه ی ریاضی فوق العاده ضعیفی دارم و تمام ترم ها و دوره ها به زور معلم خصوصی و نمره دادن معلم و دبیر قبول شدم.
یعنی کلا بخش ریاضیات توی مغز من نیست. حتی یک سلول. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میخواستم بدونم رشته ی من در چه حد ریاضی داره؟ یعنی کلا ریاضی و فیزیک. آیا امیدی هست؟

سوال منم بود
واسه يكي از دوستام...
كه آي تي دوست داره
ولي ميگن رياضياتش بايد قوي باشه !
ممنون ميشم جواب بدين

k2l
03-10-2010, 21:50
سلام
میخواستم بدونم الان بازار کار برای رشته دندانپزشکی بهتره یا داروسازی؟!
تو ایران و دنیا کلا

حالا از نظر شما آدم داروسازی بخونه بهتره یا دندونپزشکی در کل ؟ : د ی

nafe-bandar
04-10-2010, 01:06
سلام
لیست سوالات کوتااه:31: :
1. بازارکار مهندسی شیمی و صنایع گاز توی جنوب( مثلا بوشهر!) چطوریه؟
2. حقوقش واسه مدرک های مختلف چقدره؟
3. مدیریت بازرگانی یا یه کاری که بشه توی گمرک های دریایی جور کرد چه رشته ای واسش خویه؟ هم زیاد سخت نباشه هم بصرفه؟

تشکر پیشاپیش...:40:

Golbarg01
04-10-2010, 01:30
سلام
رشته نفت شهریش دانشگاه آزاد چقدره؟

liloom
11-10-2010, 20:01
[QUOTE=ebicross;5408635]سلام.
یعنی کلا بخش ریاضیات توی مغز من نیست. حتی یک سلول. :31:
میخواستم بدونم رشته ی من در چه حد ریاضی داره؟ یعنی کلا ریاضی و فیزیک. آیا امیدی هست؟[/QUOTE

سلام
من سال دوم نرم افزار هستم
این رشته ریاضی و فیزیک داره
ریاضی عمومی 1 ، ریاضی عمومی 2 که این کتابا هر دو حجیم هستن و 500 صفحه ای می شن بعضی مباحثش مربوط به دبیرستان و دیفرانسیله و بعضی دیگه جدید تر و پیشرفته تره
در کل باید ریاضیتون خوب باشه

liloom
11-10-2010, 20:05
سلام.
یعنی کلا بخش ریاضیات توی مغز من نیست. حتی یک سلول.

سلام
من سال دوم نرم افزار هستم
این رشته ریاضی و فیزیک داره
ریاضی عمومی 1 ، ریاضی عمومی 2 که این کتابا هر دو حجیم هستن و 500 صفحه ای می شن بعضی مباحثش مربوط به دبیرستان و دیفرانسیله و بعضی دیگه جدید تر و پیشرفته تره
در کل باید ریاضیتون خوب باشه

Aino -peyman
02-11-2010, 12:33
اینجانب دانشجوی کارشناسی پیوسته علوم ازمایشگاهی:31:

sajadrahimi72
04-11-2010, 19:44
سلام . من دیپلم سخت افزار(تعمیر رایانه) دارم ریاضیم هم ضعیفه یه جورایی به زور نمره ریاضیم رو گرفتم میخواستم برای انتخاب رشته کمکم کنید.با توجه به این که ریاضیم ضعیفه کدوم رشته بهتره نرم،سخت،شبکه،it؟خودم میخواستم برم شبکه یا نرم افزار ولی میگن بازار کار نرم افزار خوب نیست این شد که گیر کردم حالا ازشما میخوام کمکم کنید.راستی کاردانی بخونم بهتره یا یه ضرب کارشناسی بخونم(دانشگاه آزاد)

sajadrahimi72
06-11-2010, 09:03
سلام . من دیپلم سخت افزار(تعمیر رایانه) دارم ریاضیم هم ضعیفه یه جورایی به زور نمره ریاضیم رو گرفتم میخواستم برای انتخاب رشته کمکم کنید.با توجه به این که ریاضیم ضعیفه کدوم رشته بهتره نرم،سخت،شبکه،it؟خودم میخواستم برم شبکه یا نرم افزار ولی میگن بازار کار نرم افزار خوب نیست این شد که گیر کردم حالا ازشما میخوام کمکم کنید.راستی کاردانی بخونم بهتره یا یه ضرب کارشناسی بخونم(دانشگاه آزاد)

کسی نیست جوابم رو بده!!!!!!!!!:41:

123arash
18-11-2010, 15:39
با سلام و خسته نباشيد...
لطفا اطلاعاتي از رشته حقوق قضايي گرايش علوم ثبت بديد..
من كارداني رو دارم تمام ميكنم...به نظر شما با كارداني ميتونم جايي كار كنم و بعدش كارشناسي هم بخونم؟
متشكرم..

mojtaba2321
18-11-2010, 15:55
اطلاعاتی در مورد رشته کاردانی تولید و فراوری گیاهان دارویی و معطر دارید؟

javad.izanlo
21-11-2010, 23:27
سلام ،اقایون وخانم هایی که این سایت رامی بینید اگه اطلاعاتی در مورد رشته ی gis یا سیستم اطلاعات جغرافیایی می دونید یا به ایمیل من ارسال کنید یا در همین جا ثبتش کنین ،خواهشا این اطلاعات در رابطه ی با منابع وبازار کار و.....البته می خوام تازه برم به در مقطع کارشناسی ثبت نام کنم ،خواهشا اگه چیزی می دونید بگید چون خیلی ضروریه وبه آینده ی من مربوط میشه.ممنون

javad.izanlo
25-11-2010, 16:57
یعنی کسی نیست که جواب بده؟

IOC
14-12-2010, 17:37
با سلام خدمت دوستان.من امسال کارشناسی هوشبری قبول شدم وترم بهمن هستم وتوی این فاصله چند تا سوال برام پیش اومد که اگه کسی هوشبر یا تکنیسین اتاق عمل یا به هر طریقی میتونه جواب بده ممنون میشم1-حقوق یک کارشناس هوشبری در ماه حدودا چه قدر است؟(فعلا تازه کار)2-بعد از فارغ التحصیلی وگذراندن طرح چه قدر طول می کشه جذب بیمارستان شدبه صورت رسمی یا پیمانی؟ یا علی

IOC
15-12-2010, 17:32
از دوستان صاحب نظر كسي نيست جواب بده؟

Abbshangooli
23-12-2010, 23:28
سلام

بچه ها کسی در مورد وضعیت مهندسی پزشکی می دونه ؟؟؟

سلام

از چه نظر ؟

براي گرفتن پاسخ به اين وبلاگ مراجعه كنيد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

c30tehran
28-12-2010, 13:02
چه اطالاعاتی درباره رشته های
1- ieee
2- هوش مصنوعی
3- رباتیک

اطلاعات کامل می خواهم

Abraham70
30-12-2010, 19:54
سلام
با رشته مهندسی کامپیوتر که بهترین رشته در آمریکاست موافقم

Hossein_128
14-01-2011, 02:56
سلام دوستان.

چند تا سوال در مورد رشته "مهندسی مواد" داشتم:

1. گرایش های کارشناسی و ارشد (البته اگه به غیر از متالوژی صنعتی، متالوژی استخراجی و سرامیک گرایش دیگری داره!)؟

2. زمینه شغلی در ایران؟

3. جزو رشته های پرطرفدار گروه ریاضی محسوب میشه یا نه؟

4. بین مهندسی نفت، معدن و مواد کدوم رو ترجیح می دهید؟ (از هر نظر، زمینه شغلی، سختی کار، درآمد و...)

پیشاپیش سپاسگزارم...

Hossein_128
21-01-2011, 02:40
همچنان منتظر راهنمایی دوستان هستم....

fmps
24-01-2011, 14:14
سلام
من به رشته مهندسی IT خیلی علاقه دارم ولی از طرفی نگران بازار کارش هستم .بازار کارش چطوره؟
و در ضمن رشته مهندسی برق درساش سخته؟

jekob
27-01-2011, 16:08
مهندسی عمران آب یا خاک یا راه با سازه و عمران فرق دارن یعنی کسی راه میخونه نمیتونه کارای مربوط به سازه رو انجام بده ؟
واسه ازاد تهران مرکز تراز سازش بالاست ولی اب و راه و خاک پایینه اگه بزنم راه رو شکل پیدا میکنم تو کار ؟ (پارتی هم داریم ولی عمران عمران)

nazanin90
25-02-2011, 15:35
رشته هوشبری

c30tehran
26-02-2011, 18:27
اسم این تاپیک رو عوض کنید به " فقط سوال بپرسید"

با این سوال قبلی رو هنوز جواب نگرفتم

دوستم لیسانس زبان انگلیسی خونده برای ادامه تحصیل فوق می خواهد mba بخونه درباره بازارکار و آینده این رشته می خواستم

و به رشته توریستی هم علاقه ای نداره
به نظر شما چه رشته ای مناسب و آینده بازار خوبی داره

bahador2009
27-02-2011, 10:03
درمورد mba اینکه
یه رشته ی مدیریتیه و از نظر بازار کار تقریبا خوبه و همیشه براش کار هست.

ROBOTICS
28-02-2011, 10:52
چه اطالاعاتی درباره رشته های
1- ieee
2- هوش مصنوعی
3- رباتیک

اطلاعات کامل می خواهم

ieee

رشته نیست یک انیستیتو است

هوش مصنوعی را باید از ارشد کامپیوتر وارد شوید

رباتیک را هم به پی دی اف زیر مراجعع نمایید

تضاد رباتیک با مکاترونیک

چارت کارشناسی مهندسی رباتیک

چارت کارشناسی مهندسی مکاترونیک

c30tehran
01-03-2011, 15:17
رشته نیست یک انیستیتو است

هم انیستیتو و هم رشته ای جدید هست
همون رشته مهندسی الکترونیک و برق هست

ehsan_manu
11-03-2011, 12:34
سلام بچه ها در مورد رشته ی برق در 2 گرایش الکترونیک و کنترل اطلاعات می خوام مخصوصا بازار کارشون کدوم بهتره
چه فرق هایی دارن با هم؟؟؟؟؟؟
کمک کنین داره مهلت انتخاب تموم میشه هااااااااااااااااااااا:11:

yarane-naghdi
24-03-2011, 18:32
با سلام خدمت همه دوستان و تبریک عید و سال جدید خدمت همه . بعد از وقفه چند ماهه برای یه سوال اومدم به دوستانی سر بزنم که حتما آگاهی ها شون از من در رشته ها فکر میکنم بیشتره .

همه میدونیم شیمی در مقطع کارشناسی دو گرایش داره . محض و کاربردی .

من چون رشته ریاضی ام ناچارا باید شیمی کاربردی رو انخاب کنم . حرف من ایجاست که :

اگر من برم و شیمی کاربردی رو در مقطع کارشناسی بخونم برای ادامه تحصیل با اونهایی که محض خوندن در همون گرایش های معدنی و آلی و شیمی فیزیک و .... باید ادامه بدیم؟
یعنی از مقطع کارشناسی به یعد گرایش ها مشترک میشه؟

منتظر پاسخ هام . فعلا

avator20002000
02-07-2011, 21:29
میکروبیولوژی بازار کارش دقیق چیه؟

alishadabmehr
03-07-2011, 17:03
دوستان جون مادرتون كمك كنيد رشته ي مديريت كسب و كار كوچك چطوره؟از نظر بازار كار و ادامه تحصيل؟

avator20002000
03-07-2011, 17:15
بازار کار پرستاری تو هر مقطعش چیه?

vahid-p
03-07-2011, 18:16
پرستاری تو مقطع لیسانسش که معلومه. تو مقطع فوق لیسانس شنیدم که سرپرستار میشی. (مطمئن نیستما )
دکترا که دیگه معلومه.

avator20002000
03-07-2011, 19:17
دکترا چیش معلومه خب؟چی کار می کنه؟

moonfairy
08-07-2011, 11:26
سلام
در مورد رشته ی بیوتکنولوژی اطلاعات می خواستم درمورد بازار کاریش و در آمدش هم تو ایران و هم کشورهای دیگه .
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره کمک کنه.

songilgook
11-07-2011, 05:28
سلام به همگی^^
من راستش از صفحه ی اول یه کمی نگاه کردم اما توی این فهرست رشته هاتون اثری از نمایش یا سینما نبود! چرا؟؟؟:21:
البته اینم بگم که چون صفحاتش زیاد بود دیگه از خوندن مابقیه مطالب چشم پوشی کردم:27:
خب حالا لطفا یکی درمورد رشته ی نمایش و سینما جداگانه توضیح کاملی بده واینکه آزمونهای عملی هم دارن چیاست؟!:18:
و چه رتبه ای بیاری تهران قبول میشی بااینکه تهرانی نیستی و منطقه ی2 هستی با سهمیه ی مناطق و میخوای دانشگاه خوب مثلا تهران قبول بشی؟!
پیش پیش ممنون از جوابتون:11:

gozine2
13-07-2011, 09:42
زیر شاخه های علوم سلولی مولکولی چی کاره میشن؟

avator20002000
15-07-2011, 15:28
زیر شاخه های علوم سلولی مولکولی چی کاره میشن؟
اینجا ببین:

---------- Post added at 04:28 PM ---------- Previous post was at 04:26 PM ----------

سلام به همگی^^
من راستش از صفحه ی اول یه کمی نگاه کردم اما توی این فهرست رشته هاتون اثری از نمایش یا سینما نبود! چرا؟؟؟:21:
البته اینم بگم که چون صفحاتش زیاد بود دیگه از خوندن مابقیه مطالب چشم پوشی کردم:27:
خب حالا لطفا یکی درمورد رشته ی نمایش و سینما جداگانه توضیح کاملی بده واینکه آزمونهای عملی هم دارن چیاست؟!:18:
و چه رتبه ای بیاری تهران قبول میشی بااینکه تهرانی نیستی و منطقه ی2 هستی با سهمیه ی مناطق و میخوای دانشگاه خوب مثلا تهران قبول بشی؟!
بچه های هنر اینجا جمع هستن :

بپرس اونجا سریع جواب بگیری

mahya78
27-07-2011, 14:54
سلام به همگی^^

اینجا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسایت سنجش قسمت مطالعات هستش که همه رشته ها معرفی شدن و فکر میکنم برای مقایسه هم خوب باشه . میتونید سر بزنید . رشته رو انتخاب کنید و جزئیات رو ببینید .
اینجا هم سرفصل های آموزش عالی برا رشته های مختلف هست

hiohi
29-07-2011, 10:25
سلام
كسي راجع به اينده شغلي دندان پزشكي اطلاعي داره؟:31:
ممنونم
باي:19:

avator20002000
29-07-2011, 11:04
بعد از طرح می ری دندون پزشک می شی دیگه!:31:
بستگی به خودت داره خصوصی نیمه خصوصی دولتی هر کدومو بخوای

hiohi
29-07-2011, 12:47
مثلا حالا دولتيش چطوريا ميشي؟:5:

:31:

mahya78
29-07-2011, 14:39

والا الان وزارت بهداشت واسه طرح های مختلف مثه پزشک خانواده و یا درمانگاه ها و کلینیک های دولتی ش خیلی نیروی پزشک و اینجور چیزا میگیره . اما دندن پزشکش رو نمیدونم میخواد یا نه !!!
الان که بورس کلینیک های تخصصی خصوصی دندان هست مشتری های زیادی دارن که معمولا دیر به دیر وقت میدن !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدباز هم بستگی به مکان داره . مثلا یکی از دوستان ما توی یه شهر کوچیک زندگی میکنه ایشون دانشجوی گفتار درمانی که بود همه مسئولین اون شهر نشسته بودن دم در خونه شون که بیاد بره براشون کار کنه . الان درسش تموم شده و بقدری بهش کار دادن که نمتونه حتی شب خونه بره ، هرچند ماه هم یه سازمان میره کار میکنه که به اونا برنخوره . خلاصه سرش دعواست . جالبه که دختر هم هست و تیپ میزنه در حد تیم ملی ! اما چون بهش نیاز دارن جرات ندارن بگن بالای چشمت ابروست !!!

songilgook
30-07-2011, 18:44
دوست عزیز دندون پزشکی عالیه میدونی چرا؟
چون الان پول تو دهن مردمه:27:
حتما الان میگی: واقعـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــا؟؟؟
بله واقعا:31:

avator20002000
03-08-2011, 02:54

والا الان وزارت بهداشت واسه طرح های مختلف مثه پزشک خانواده و یا درمانگاه ها و کلینیک های دولتی ش خیلی نیروی پزشک و اینجور چیزا میگیره . اما دندن پزشکش رو نمیدونم میخواد یا نه !!!
الان که بورس کلینیک های تخصصی خصوصی دندان هست مشتری های زیادی دارن که معمولا دیر به دیر وقت میدن !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدباز هم بستگی به مکان داره . مثلا یکی از دوستان ما توی یه شهر کوچیک زندگی میکنه ایشون دانشجوی گفتار درمانی که بود همه مسئولین اون شهر نشسته بودن دم در خونه شون که بیاد بره براشون کار کنه . الان درسش تموم شده و بقدری بهش کار دادن که نمتونه حتی شب خونه بره ، هرچند ماه هم یه سازمان میره کار میکنه که به اونا برنخوره . خلاصه سرش دعواست . جالبه که دختر هم هست و تیپ میزنه در حد تیم ملی ! اما چون بهش نیاز دارن جرات ندارن بگن بالای چشمت ابروست !!!

دوست عزیز دندون پزشکی عالیه میدونی چرا؟
چون الان پول تو دهن مردمه:27:
حتما الان میگی: واقعـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــا؟؟؟
بله واقعا:31:
برای بخش دولتی جذب مراکز دولتی میشی توسط اگهی هایی که میدن برای استخدام
بله به شهر خیلی درامد بستگی داره شهرهای بزرگ اشباع شده
واقعا؟
تو هر رشته خوبی که تلاش کنید توش درامد هستش.

reyhaneh_1370
03-08-2011, 23:45
وبه آینده ی من مربوط میشه.ممنون

من تا اون جایی که میدونم تو مقطع کارشناسی فقط دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران این رشته رو داره
اگه دانش آموز قوی ای هستی به هیچ وجه توصیه نمیکنم تو مقطع لیسانس این رشته رو بخونی،چو چیزی که من دیدم...اکثرا دانشجو های فوق العاده ضعیف بودن...
تو این رشته باید از نظر ریاضی خیلی قوی باشی
اصلا تو ارشد یکی از گرایشای پر طرفداره که بچه های عمران میرن معمولا
ولی تو لیسانسی که دانشگاه تهران میگیره،چون میاد از بچه های انسانی بر میداره،و اونام پایه ریاضی شون ضعیفه،اصلا نتیجه خوبی نمیده،یعنی بچه ها اکثرا گیر میکنن،تو ارشدم که رقابتشون با فنی هاست اکثرا کم میارن
اینا چیزایی بود که میدونستم
امیدوارم کمکی شده باشه بهت

jorja
04-08-2011, 13:59
من مشغول به تحصیل در رشته ی فیزیک حالت جامد مقطع لیسانس هستم.میخواستم ببینم ایا میتونم برای ارشد رشته ی مکانیک بخونم؟یا هوافضا؟یا اینکه درساشون خیلی با هم فرق میکنه؟

manya-atashin
05-08-2011, 14:57
سلام دوستان
رشته كتابداري و اطلاع رساني
دروسش رو ميخواستم بدونم چيه و سختي و آسوني
و از همه مهم تر بازار كارش رو بگين
خوبه بده؟
كجا استخدام ميشن/؟

avator20002000
05-08-2011, 15:01
سلام دوستان
خوبه بده؟
كجا استخدام ميشن/؟
كتابداري
كشور ايران با جمعيت حدود 70 ميليون كه 48 ميليون نفر از آنها باسواد هستند، كمتر از 1500 كتابخانه عمومي دارد كه تعداد كتاب بهترين و بزرگترين آنها به زحمت به يك ميليون و 500 هزار جلد مي‌رسد. اين در حالي است كه كشور همسايه ما، آذربايجان، با جمعيت حدود جمعيت ايران ده هزار كتابخانه دارد و در كشورهاي پيشرفته يك كتابخانه براي شروع كار بايد 600 تا 700 هزار جلد كتاب داشته باشد.البته در كشور ما جمعيت استفاده كننده از همين حداقل امكانات نيز بسيار اندك است و كتابخانه‌ها در ايران فعاليت چشمگيري ندارند. در واقع كشور ما با اين كه زماني مهد تمدن و دانش بوده و بزرگترين كتابخانه‌هاي عالم و نفيس‌ترين كتب را داشته است، اكنون در زمينه كتاب و كتابخواني دچار فقر فرهنگي است و كتابخانه‌ها، مراكز ساكن و ساكتي هستند كه فقط در دوران امتحانات دانش‌آموزان يا دانشجويان، قرائت‌خانه آنها شلوغ مي‌شود.بدون شك يكي از علل اصلي اين مشكل، نبود كتابداران متخصص و علاقه‌مند در كتابخانه‌هاي كشور است.كارشناساني آگاه , با تجربه و تحصيل كرده كه توانايي ارزيابي نيازهاي كتابخانه واحد متبوع خود را داشته باشند و در جريان انتشار كتاب‌هاي جديد و خريد كتاب‌هاي مناسب قرار گيرند. اين افراد بايد قادر به سازماندهي منابع بوده و با فهرست‌نويسي مناسب امكان دست‌يابي مراجعه كننده به كتاب‌هاي مورد نظر را فراهم آورند. هدف رشته كتابداري و اطلاع‌رساني كه در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي كشور ما ارائه مي‌شود، تربيت همين دسته از متخصصان است. در واقع رشته‌ كتابداري‌ هموار كردن‌ مسير ارتباط‌ ميان‌ دو عنصر كتاب‌ (در معناي وسيع آن كه شامل هر گونه اثري مي‌شود كه ثبت و ضبط شده باشد) و استفاده‌ كننده‌ از كتاب‌ است. البته‌ براي‌ آن‌ كه‌ بتوانيم‌ اين‌ ارتباط‌ را امكان‌پذير كنيم‌ بايد نه‌ تنها هر يك‌ از اين‌ دو عنصر را به‌ درستي‌ بشناسيم‌، بلكه‌ لازم است چگونگي‌ پيوند ميان‌ آن‌ دو را نيز بياموزيم‌. تمام‌ دروس‌ پايه‌ و اختصاصي‌ در رشته‌ كتابداري‌ (خصوصاً دوره‌ كارشناسي‌) براساس‌ همين‌ سه‌ وظيفه‌ تدوين‌ شده‌ است‌؛ يعني‌ دانشجوي‌ اين‌ رشته‌ منابع‌ و متون‌ را مي‌شناسد، از ويژگي‌هاي‌ انواع‌ مواد انتشار يافته‌ آگاه‌ مي‌گردد، محتواي‌ آنها و چگونگي‌ تبديل‌ انديشه‌هاي‌ موجود در ذهن‌ نويسنده‌ به‌ پديده‌اي‌ عيني‌ و قابل‌ شناسايي‌ را درك‌ مي‌كند و قابليت‌ها و توانايي‌هاي‌ رسانه‌هاي‌ گوناگون‌ از قبيل‌ كتاب‌ (به‌ معناي‌ محدود)، مجله‌، روزنامه‌، نوار، لوح‌ فشرده‌، اينترنت‌ و مانند آنها را درمي‌يابد. از سوي‌ ديگر دروسي‌ نيز در برنامه‌ اين‌ رشته‌ هست‌ كه‌ براي‌ شناخت‌ انسان‌، چگونگي‌ شكل‌گيري‌ دانش‌ و معرفت‌ افراد در ذهن‌ آنان‌، تأثير محيط‌، فرهنگ‌ و جامعه‌ دانسته‌ها و باورهاي‌ مردم‌ مفيد است‌. زيرا اگر بخواهيم‌ مواد و منابع‌ براي‌ مراجعان‌ قابل‌ استفاده‌ باشد، بايد مراجعان‌ را به‌ درستي‌ بشناسيم‌، با محيط‌ فرهنگي‌ آنها آشنا باشيم‌ و نيازهاي‌ اطلاعاتي‌ آنها را تشخيص‌ دهيم‌. البته‌ دانستن‌ ويژگي‌هاي‌ كتاب‌ و خواننده‌ يا استفاده‌ كننده‌ به‌ تنهايي‌ براي‌ انجام‌ وظيفه‌ كتابداري‌ كفايت‌ نمي‌كند. بلكه‌ بايد تدابير مربوط‌ به‌ ايجاد ارتباط‌ ميان‌ آن‌ دو را نيز شناخت‌. براي‌ اين‌ كار لازم‌ است‌ به‌ فرآيند ارتباط‌ آگاه‌ بود و دانست‌ در چه‌ شرايطي‌ ارتباط‌ آسان‌ مي‌شود و تحت‌ چه‌ شرايطي‌ دچار اختلال‌ مي‌گردد. پس‌ كتابدار لازم‌ است‌ كه‌ با حوزه‌ ارتباطات‌ نيز كم‌ و بيش‌ آشنا باشد. به‌ همين‌ دليل‌ سه‌ ضلع‌ مثلث‌ كتاب‌، خواننده‌ و ارتباط‌ ‌، موضوع‌ مطالعه‌ و پژوهش‌ علاقه‌مندان‌ اين رشته است‌ و آثاري‌ كه‌ از اين‌ مطالعات‌ برجاي‌ مانده،‌ دستمايه‌ مناسبي‌ براي‌ برنامه‌هاي‌ درسي‌ رشته‌ كتابداري‌ مي‌باشد.
توانايي‌هاي‌ لازم :
رشته‌ كتابداري‌ با دانش‌اندوزي‌ سر و كار دارد. بنابراين‌ هر فردي‌ كه‌ دامنه‌ مطالعات‌ و تتبعات‌ او گسترده‌تر باشد، قابليت‌ پيشرفت‌ بيشتري‌ در اين‌ رشته‌ دارد. زيرا قناعت‌ به‌ دانسته‌هاي‌ موجود و خود را بي‌نياز از ارتقاء و بهبود دانش‌ و معرفت‌ دانستن‌، آفتي‌ خطرزا براي‌ رشته‌ كتابداري‌ است‌. فراگيري‌ آهسته‌ و پيوسته‌ و شكيبايي‌ و بردباري‌ در برخورد با اطرافيان‌ و پرسش‌ كنندگان‌ نيز دو ويژگي‌ عمده‌اي‌ است‌ كه‌ دانشجويان‌ اين‌ رشته‌ بايد در خود بپرورانند. اصرار بر تحميل‌ نظرات‌ خود به‌ ديگران‌ و خودداري‌ از شنيدن‌ و تحليل‌ كردن‌ آراء آنان‌، كتابدار را به‌ تدريج‌ در چارچوب‌ بسته‌ و بدون‌ روزنه‌اي‌ محبوس‌ مي‌كند و سبب‌ مي‌شود كه‌ نه‌ ديگران‌ تاب‌ تحمل‌ او را داشته‌ باشند و نه‌ او بتواند ديگران‌ را تحمل‌ كند. (رشته‌ كتابداري‌ از هر سه‌ گروه‌ آزمايشي‌ رياضي‌ و فني‌، علوم‌ تجربي‌ و علوم‌انساني‌ دانشجو مي‌پذيرد.)
موقعيت‌ شغلي‌ در ايران‌ :
با توجه‌ به‌ پيشرفت‌ سريع‌ جوامع‌ انساني‌ و افزايش‌ ميزان‌ انتشارات‌ در زمينه‌هاي‌ مختلف‌ دانش‌ بشري‌، ايجاد و گسترش‌ كتابخانه‌ها امري‌ الزامي‌ است‌. از اين‌ رو كتابداري‌ يكي‌ از رشته‌هايي‌ است‌ كه‌ چشم‌انداز فرصت‌هاي‌ شغلي‌ آن‌ بسيار روشن‌ است‌. كتابخانه‌هاي‌ عمومي‌ در سراسر كشور و كتابخانه‌هاي‌ مدارس‌ در مقاطع‌ مختلف‌ هنوز چشم‌ به‌ راه‌ كتابداراني‌ هستند كه‌ دوره‌هاي‌ دانشگاهي‌ را طي‌ كرده‌ باشند. كتابخانه‌هاي‌ دانشگاهي‌ و تخصصي‌ و مراكز اطلاع‌رساني‌ نيز هنوز آماده‌ پذيرش‌ فارغ‌التحصيلان‌ اين‌ رشته‌ هستند‌. البته‌ بايد به‌ اين‌ نكته‌ نيز توجه‌ داشت‌ كه‌ مراكز و كتابخانه‌هايي‌ كه‌ در صدد استخدام‌ فارغ‌التحصيلان‌ هستند، افراد شايسته‌تر را ترجيح‌ مي‌دهند و اين‌ بر دانشجويان‌ است‌ كه‌ از آغاز ورود به‌ رشته‌ به‌ خودسازي‌ و گسترش‌ دانش‌ و عمق‌ بخشيدن‌ به‌ مهارت‌هاي‌ خود بپردازند و از اين‌ طريق‌ چشم‌انداز شغلي‌ خود را پيشاپيش‌ ترسيم‌ نمايند.
درس‌هاي‌ اين‌ رشته‌ در طول‌ تحصيل‌:
دروس‌ مشترك در گرايش‌هاي كتابداري :
روانشناسي‌ اجتماعي‌ ، روانشناسي‌ عمومي‌، تاريخ‌ تمدن‌، مباني‌ جامعه‌شناسي‌ ، تاريخ‌ ادبيات‌ ايران‌، تاريخ‌ ادبيات‌ جهان‌، تاريخ‌ عمومي‌ فلسفه‌ ، متون‌ اختصاصي‌ انگليسي‌ ، متون‌ اختصاصي‌ فرانسه‌ ، متون‌ اختصاصي‌ آلماني‌ ، متون‌ اختصاصي‌ روسي‌، متون‌ اختصاصي‌ عربي‌، كتابخانه‌ و كتابداري‌ ، مجموعه‌ سازي‌، سازماندهي‌ مواد، مرجع‌شناسي‌ عمومي‌ (فارسي‌ و عربي‌)، ساختمان‌ و تجهيزات‌ كتابخانه‌، مواد سمعي‌ و بصري‌، مواد خدمات‌ كتابخانه‌ براي‌ بزرگسالان‌ نوسواد، مواد خدمات‌ كتابخانه‌ براي‌ كودكان‌ و نوجوانان‌، ماشين‌نويسي‌ فارسي‌ ، ماشين‌نوسي‌ لاتين‌ ، اداره‌ كتابخانه‌، مرجع‌ شناسي‌ عمومي‌(لاتين‌)، اصول‌ كار مرجع‌ ، گزارش‌ نويسي‌ ، كارآموزي‌.
دروس تخصصي گرايش علوم انساني و اجتماعي:
آمار و احتمالات مقدماتي، مباني كامپيوتر و برنامه‌نويسي، مباني سازمان و مديريت، مباني علم حقوق، مباني تاريخ اجتماعي ايران، جغرافياي شهري و روستاشناسي، كليات علم اقتصاد، روانشناسي كودك و نوجوان، تاريخ اديان، آشنايي با بانك‌هاي اطلاعاتي.
دروس تخصصي گرايش فني و مهندسي:
تاريخ علوم، زمين‌شناسي، رياضيات عمومي، فيزيك عمومي، شيمي عمومي، آمار و احتمالات، فيزيولوژي عمومي، آشنايي با بانك‌هاي اطلاعاتي علوم پايه، مباني كامپيوتر و برنامه‌نويسي، برنامه‌نويسي كاربردي.

poonel
05-08-2011, 15:52
من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حسابداریم. کجا می تونم استخدام بشم؟

alishadabmehr
05-08-2011, 17:31
سلام دوستان
خوبه بده؟
كجا استخدام ميشن/؟

دوست عزيز بازار كارش در مقطع ليسانس بده ولي اگه دكترا بگيرين كار واسش زياده و يه رشته ايه كه از همه چي مي خونين و بايد كمي رياضي و زبان انگليسي خوبي داشته باشين و استخدامشم مي تونين كتابدار دانشگاه بشين و...

manya-atashin
05-08-2011, 21:10
دوستان واسه دو رشته مديريت دولتي و مديريت بازرگاني
من ديگه كلافه شدم
انتخاب اول چي بزنم !
بعضي ها ميگن بازرگاني بهتره
بعضي ها ميگن دولتي !!!

واقعا از لحاظ بازار كار و سختي و آسوني كدوم يكي ؟

لطفا يه سري توضيحات از سايت هاي ديگه نزارين !
چون خودم قبلا خوندم .........

poonel
05-08-2011, 22:15
دوستان واسه دو رشته مديريت دولتي و مديريت بازرگاني
من ديگه كلافه شدم
انتخاب اول چي بزنم !
بعضي ها ميگن بازرگاني بهتره
بعضي ها ميگن دولتي !!!

واقعا از لحاظ بازار كار و سختي و آسوني كدوم يكي ؟

لطفا يه سري توضيحات از سايت هاي ديگه نزارين !
چون خودم قبلا خوندم .........

از نظر اشتغال:
تو این مملکت دو تا رشته هست که خیلی زیاد شده. یکیش حسابداری و دیگری مدیریت.
این رشته ها دیگه بازارشون از اشباع هم رد کرده. الآن دکتراش بیکارن. دیگه لیسانسش که شوته شوته.
خیلی بعیده با مدیریت برید سرکار.
بلکه شانس یا پارتی داشته باشین.

من خودم دو سال و نیم مدیریت بازرگانی می خوندم. چون هیچ آینده ای نداشت انصراف دادم.

از نظر تحصیلی:
دولتی و بازرگانی درسهاشون یه چند واحد خیلی جزئی با هم فرق دارند.
در این رشته شما واحدهایی از حسابداری و پزوهش عملیلتی و اقتصاد خرد و کلان و یک سری درسهای حفظی باید بخونید.
در کل این رشته بیشتر حفظیات داره. از نظر من رشته آسونیه.

سوال دیگه ای بود در خدمتم.

Aryana_b
05-08-2011, 22:27
دوستان سلام
عمران فیزیکش خیلی زیاده؟؟؟من فیزیک دوست ندارم میخوام ببینم عمران به دردم میخوره یا نه؟
یه بنده خدایی میگفت مهندسی صنایع و مهندسی پزشکی خیلی مردونس؟ به درد دخترا نمیخوره میشه بگید با لیسانس این دوتا چه کاری میشه انجام داد؟
یکی دیگه راجع به دانشگاه اینجا میشه بپرسیم؟؟؟میشه یه خورده راجع به دانشگاه عباسپور تهران توضیح بدید
مرسی

manya-atashin
05-08-2011, 23:33
از نظر اشتغال:
تو این مملکت دو تا رشته هست که خیلی زیاد شده. یکیش حسابداری و دیگری مدیریت.
این رشته ها دیگه بازارشون از اشباع هم رد کرده. الآن دکتراش بیکارن. دیگه لیسانسش که شوته شوته.
خیلی بعیده با مدیریت برید سرکار.
بلکه شانس یا پارتی داشته باشین.

من خودم دو سال و نیم مدیریت بازرگانی می خوندم. چون هیچ آینده ای نداشت انصراف دادم.

از نظر تحصیلی:
دولتی و بازرگانی درسهاشون یه چند واحد خیلی جزئی با هم فرق دارند.
در این رشته شما واحدهایی از حسابداری و پزوهش عملیلتی و اقتصاد خرد و کلان و یک سری درسهای حفظی باید بخونید.
در کل این رشته بیشتر حفظیات داره. از نظر من رشته آسونیه.

سوال دیگه ای بود در خدمتم.

ممنونم ولي نا اميدم شدم كه !
الان انتخاب ديگه اي هم ندارم ...
مديريت دولتي - بازرگاني - علوم اقتصادي
حسابداري هم هست ولي دوست ندارم .......
چه كنم !

زيست شناسي و زمين شناسي و شيمي و كشاورزي هم هست
ولي خودم دو ترم كشاورزي خوندم و اصلا علاقه اي به اين رشته ها ندارم .......

Aryana_b
06-08-2011, 13:26
دوستان سلام چندتا سوال دداشتم...
عمران فیزیکش خیلی زیاده؟؟؟من فیزیک دوست ندارم میخوام ببینم عمران به دردم میخوره یا نه؟
یه بنده خدایی میگفت مهندسی صنایع و مهندسی پزشکی خیلی مردونس؟ به درد دخترا نمیخوره میشه بگید با لیسانس این دوتا چه کاری میشه انجام داد؟
یکی دیگه راجع به دانشگاه اینجا میشه بپرسیم؟؟؟میشه یه خورده راجع به دانشگاه عباسپور تهران توضیح بدید
مرسی :11:

ALt3rnA
06-08-2011, 13:55
یه بنده خدایی میگفت مهندسی صنایع و مهندسی پزشکی خیلی مردونس؟ به درد دخترا نمیخوره میشه بگید با لیسانس این دوتا چه کاری میشه انجام داد؟مهندسی صنایع خیلی شغل ها گیرش میاد اما تقریبا تو همشون شخص باید آماده ی انواع برخورد اجتماعی:دی باشه . منم با دوستتون موافقم این رشته به درد دختر خانومای خجالتی و سر به زیر نمیخوره اصلا ولی اگه برعکسشه چرا . اینو هم در نظر داشته باشید که بازار صنایع خوبه ! چون همه جا نیاز دارن بشون
مهندسی پزِشکی تا جایی که اطلاع دارم مثل صنایع اینجوری نیست . ولی بازار کار نداره تو ایران ابدا ! یعنی به نظر من فقط به درد کسایی میخوره که بخوان برن خارج و اقامت دائمشون تضمینیه

manya-atashin
06-08-2011, 14:53
دوستان بازار كار مهندسي منبع طبيعي (محيط زيست) _ زيست شناسي _ شيمي _ زمين شناسي رو بگين
مهندسي كشاورزي ( علوم و صنايغ غذايي)

ممنونم

تربیت بدنی و علوم ورزشی

deaddeaddead
06-08-2011, 23:28
سلام.پزشکی هسته ای رو از کدوم رشته انتخاب میکنن؟ ریاضی یا تجربی؟
شغلش چطوره؟ درآمد و جذابیت و ...
کدوم دانشگاه های دولتی این رشته رو روزانه دارن؟
با چه رتبه ای از منطقه 3 میشه قبول شد؟
لطفا کمک کنید

shahab_f
06-08-2011, 23:58
باورم نمیشه این همه رشته توی این تاپیک معرفی شده به جز «مهندسی شیمی»، حداقل در فهرست پست اول که نبود، بنابراین من یه توضیحاتی که پارسال برای یکی از دوستان نوشته بودم اینجا تایپ میکنم و از Marichka خواهش میکنم که به فهرست پست اول اضافه اش کنه ::20:

مهندسی شیمی رشته ای که توش یاد میگیری چجوری یک فرایند شیمیایی رو در مقیاس صنعتی پیاده کنی ، فرض کن شیمی دان ها کلی توی آزمایشگاه وقت صرف میکنن و به این نتیجه میرسند که ماده ی A به علاوه ی ماده ی B میدهد ماده ی C ، خب تا اینجاش به شما ربطی نداره ، بعد قرار میشه این ماده ی C رو درمقیاس صنعتی توی یک کارخونه تولید کنیم ، شیمی دان میدونه که A رو بریزه روی B میده C اما در مقیاس صنعتی چطور ؟ این مهندسی شیمیه که تعیین میکنه مثلا باید یک برج 5.5 متری بسازیم که توش 4 تا سینی داشته باشه ، از بالا A بریزه پایین و از پایین B به صورت گاز وارد شه ، دما اینقدر باشه ، میزان ورود B و A فلانقدر باشه ، فشار گاز B اینقدر و ... . پس اصل مطلب اینه که توی مهندسی شیمی به شما یاد میدن بتونین یه فرایند شیمیایی رو صنعتیش کنید .یا یه مثال دیگه مثلا شما میدونین که نفت که از زمین میاد حاوی نفت به صورت تعداد زیادی ماده ، گاز و آب هست ، اصل طراحی یک سکوی نفتی با مهندسی شیمی و مهندسی نفته . مهندس شیمی کل مجموعه رو طراحی میکنه که مثلا اول آب رو با فشار میفرستیم به چاه تا نفت بیاد بیرون ، بعد با یک دستگاه فشارش رو تامین میکنیم تا برسه به برج جدا کننده ، از اونجا آبش جدا میشه باید بره به قسمت تصفیه تا دوباره برگرده به دریا ، گازش جدا میشه و میره به قسمت رطوبت زدایی (حالا اینکه چطوری گاز رطوبت زدایی بشه کلی داستانه تو مهندس شیمی ) و یه سری بلا ها هم سر نفت میاد . کل طراحی یه همچین مجموعه ای با مهندسی شیمیه .

حالا بحث نزدیکی مهندسی شیمی با مکانیک و غیره . ببین ! مهندسی شیمی شبیه مکانیک سیالات هست ، چون اگه بدونی مکانیک سیالات راجع به چیه (که از اسمش هم معلومه ) توی مثال هایی که من زدم میبینی که بخش اعظمی از کار شما با سیالاته ، مثلا همون مثالی که زدم نفت از چاه بیرون میاد باید فشارش رو با دستگاه تامین کنیم خودش بحث مکانیک سیالاته که یک سیال چطور توی لوله حرکت میکنه و افت فشار چیه و چطور باید کنترل بشه و ... . اما اونجایی که اصل مطلب مهندسی شیمی هست از مکانیک سیالات جداست .
مثلا توی مثال اولم گفتم که شما باید تعیین کنی که فرایند A+B میدهد C توی کارخونه چطور انجام بشه ، این کاریه که مهندسی مکانیک سیالات از عهده اش بر نمیاد ، چون قوانین ارتباط مواد وقتی در کنار هم هستند و رد و بدل شدن ماده بین اونها رو فقط مهندسی شیمی و تحت عنوان درسی به نام «انتقال جرم» میخونه . اونوقت بعد از این انتقال جرم شما درس های دیگه ای میخونی که یاد میگیری یه فرایند شیمیایی از چه قوانینی پیروی میکنه ، و با استفاده از اون قوانین شما طراحیت رو انجام میدی . بنابراین مقایسه ی م. شیمی با مکانیک سیالات از نظر من کار درستی نیست . این مقایسه هم فقط برای این انجام میشه که بچه ها توی ایران فقط 4 تا رشته میشناسن : برق ، مکانیک ، عمران ، صنایع . در حالی که مهندسی شیمی یک رشته ی جدائه که بسیار هم کاربردیه ، چون با توضیحاتی که دادم میبینی که هر جا که یک کارخونه باشه از کارخونه مواد غذایی گرفته (ساخت سس مایونز ، رانی! ، رب گوجه و ...) صنایع چوب (تهیه کاغذ) و تا از همه مهمتر صنایع نفت و گاز به م.شیمی احتیاج هست .

الان توی امریکا بالاترین حقوق رو مهندسین نفت میگیرن و بعد از اونها مهندسین شیمی .راجع به اینکه چقدر شیمی داره ، همه ی مهندسی ها دروس عمومی مثل شیمی 1 رو دارند ، بعضی ها شیمی 1 و شیمی 2 دارند . حالا توی مهندسی شیمی علاوه بر شیمی 1 و شیمی 2 ، شما شیمی آلی و شیمی - فیزیک هم دارین . یعنی توی 141 واحدی که باید پاس کنی ، 6 واحد اضافی تر از بقیه شیمی دارین ، خب البته چند تا آزمایشگاه شیمی هم دارین. راستش منم از شیمی اصلا خوشم نمیومد و ولی این رشته رو انتخاب کردم ، البته تنفر هم نداشتم از شیمی ، اما خب احتمالا مثل من میتونی چند واحد شیمی رو تحمل کنی همونطور که گفتم شما در همون حد اینکه ماده ی A به علاوه ی ماده ی B میشه C برات کافیه و لازم نیست بدونی اینا از کجا اومده و چی میشه و A و B ساختارشون چیه ، اما یه مهندس شیمی همیشه یه پس زمینه ای از شیمی بلده و از این جهت با سایر رشته های مهندسی فرق داره ، تقریبا شیمی در خیلی از درس ها جاریه اما شما شیمی نمیخونی. اگه گیج شدی در یک کلام بگم که اصل مطلبِ شما شیمی نیست اما یه جاهایی با شیمی روبرو میشی که در حالت عادی اذیت نمیکنه مگر اینکه به معنای واقعی متنفر باشی از شیمی !

gomnam23
12-08-2011, 21:37
دوستان من میخواستم دو تا رشته ی مهندسی مواد ومهندسی شیمی رو واسم فرق هاشو بگید. از نظر دروس و ادامه تحصیل و بازارکار

wxy4u
16-08-2011, 08:51
اقا پس کی میشه ویرایش کرد انتخاب رشته هامونو!؟
چرا نمیزارن رو سایت پس!

KINGHMA
16-08-2011, 12:21
سلام:13:
میخواستم بدونم بازار کار رشته کارشناسی بهداشت عمومی و زیست با گرایش های مختلفش چطوری؟:46:

avator20002000
24-08-2011, 14:23
سلام:13:
میخواستم بدونم بازار کار رشته کارشناسی بهداشت عمومی و زیست با گرایش های مختلفش چطوری؟:46:
برای بهداشت بهترین جا برای کار وزارت خونه بهداشت و امثال اونه که اون هم بدون بند پ بعید می دونم الان جذب کنن کسی رو.زیست علوم پایه هستش و علوم پایه تو ایران کار براش خیلی کمه.البته نگفتید کدوم شاخه زیستو مد نظر دارید؟ولی اگه از این دوتا خواستید انتخاب کنید زیست رو انتخاب کنید به خاطر اینکه اگه بخوایید می تونید برید خارج از کشور هم ادامه بدید و کلا از اینجا خارج شید!شرایط بازار کاری خوبی هم داره خارج از ایران.البته باز هم به علاقه خودتون بستگی داره.

---------- Post added at 03:23 PM ---------- Previous post was at 03:22 PM ----------

اقا پس کی میشه ویرایش کرد انتخاب رشته هامونو!؟
چرا نمیزارن رو سایت پس!
شما اخبارو اینجا پیگیری کن :

dashakol_basafa
09-09-2011, 16:48
به نظر من اگه در مورد چند تا رشته شک دارین به جای نشستن و پرسیدن از بقیه فقط یه کار بکنید یه وقت 2-3 روزه بگذارید و برید موفقترین فارغ التحصیلان اون رشته رو پیدا کنید و خواهش کنید که از نزدیک بتونید کارشون رو ببینید. اونوقت حتماً میفهمید که باید کدومش رو انتخاب کنید.

راهنمائی هیچ کس جز مشاهده خودتون به درد شما نمیخوره

apadana34
30-09-2011, 10:18
سلام .
من می خواستم در کارشناسی ارشد در رشته ای شرکت کنم . یکی از فاکتورهایی که برام مهم است اینه که ان رشته بازارکار
مطمئنی تا سه سال اینده داشته باشه یا پیدا کنه . منظورم رشته ای است که بتونم با مدرکش درارشد بتونم روی شغلش و خصوصا
استخدامی حساب کنم . از دوستانی که راه را رفتند تقاضای راهنمایی دارم. یه چند تا نکته هم لازم می دانم بگم :

1-در معرفی رشته محدودیتی نگذارید مهم بازار کار مطمئن برای من است.

2- می دانم که تخصص داشتن و اینکه اگه متخصص باشی کار برات است واین حرفا . ولی به لحاظ اماری و واقعیت می خواستم بدانم
چه رشته ای را می توانم بخوانم و البته با امید به خدا از بازار کارش مطمئن باشم خصوصا برای استخدام.
3- اگه رشته ای نیاز به مطالعه و تحقیق و .. جدا از درس دانشگاه دارد انهم می دانم و درنظر گرفتم.

p000ya
30-09-2011, 11:04
سلام .
من می خواستم در کارشناسی ارشد در رشته ای شرکت کنم . یکی از فاکتورهایی که برام مهم است اینه که ان رشته بازارکار
مطمئنی تا سه سال اینده داشته باشه یا پیدا کنه . منظورم رشته ای است که بتونم با مدرکش درارشد بتونم روی شغلش و خصوصا
استخدامی حساب کنم . از دوستانی که راه را رفتند تقاضای راهنمایی دارم. یه چند تا نکته هم لازم می دانم بگم :

2- می دانم که تخصص داشتن و اینکه اگه متخصص باشی کار برات است واین حرفا . ولی به لحاظ اماری و واقعیت می خواستم بدانم
چه رشته ای را می توانم بخوانم و البته با امید به خدا از بازار کارش مطمئن باشم خصوصا برای استخدام.
3- اگه رشته ای نیاز به مطالعه و تحقیق و .. جدا از درس دانشگاه دارد انهم می دانم و درنظر گرفتم.

اگه تواناییشو داری MBA
100%
رشتتونو نگفتید
از نظر رشته ی پر در آمد و زودبازده " عمران " که نیاز به سرمایه داره و استخدامی کم داره.
استخدامی برق و میکانیک .

apadana34
30-09-2011, 19:19
من استخدامی برام مهم است یا اینکه شغلش حاشیه امنیت داشته باشه .در ضمن برای کارشناسی ارشد می خواستم چون برق ومکانیک برای کارشناسی است ضمن اینکه بعضی از استخدامی ها اگه مدرک بالاتر از لیسانس
داشته باشی قبول نمی کنند. به طور خلاصه رشته ای که با گرفتن ارشد ان بتونم با درصد بالا و توکل برخدا به استخدام یا داشتن یک شغل با اطمینان برسم.

ALt3rnA
30-09-2011, 23:02
سلام .

رشته ی بسیار پردرامد و پر استخدام پارتی !
استخدام تو ایران به کمترین چیزی که بستگی داره رشته است
من لیسانس برق شریف میشناسم اینجا مغازه باز کرده پلی استیشن میفروشه !
اگه پارتی نداری چیزی که خیلی مهمه سابقه کاره . شما هرچقدرم درست و دانشگاهت خوب باشه نمیتونی توقع داشته باشی شرکت خوبی بیاد و به کسی که دو روزه درسش تموم شده حقوق خفن بده

apadana34
01-10-2011, 15:17
دیگه همه چیز که پارتی نیست . تازه من استخدامی ارشد را گفتم و حقوق خفن هم نمی خوام . ولی خوب
حتی اگه شرایط دیگر هم در نظر بگیری باز یک رشته تا رشته دیگه می تونه خیلی فرق داشته باشه . شما
با این احتساب رشته هایی که فکر می کنید را در ارشد بهم معرفی کنید.

H00m@N
01-10-2011, 23:25
سلام دوستان
فارغ التحصیل مکانیک گیلان(لیسانس) وضع کار به نظرتون چطوره؟اگه کار هست کجا مثلا؟چقدر حقوق میگیره اول کاری؟

aminjigar
03-10-2011, 16:54
سلام دوستان
فارغ التحصیل مکانیک گیلان(لیسانس) وضع کار به نظرتون چطوره؟اگه کار هست کجا مثلا؟چقدر حقوق میگیره اول کاری؟

اول کار فکر حقوق زیاد نباش که نمیشه
در کل کار برای رشته های برق و مکانیک زیاده اما به خاطر طبع فنی این رشته ها اول کار سخت میشه بدون سابقه ،کار پیدا کرد سعی کن یکی دو سال اول به فکر سابقه کار باشی

apadana34
25-10-2011, 21:07
1- دراستخدامی ها می گن کارشناسی یا کارشناسی ارشد نرم افزار یعنی اگه کسی کارشناسی ارشد نرم افزار داشته باشه می تونه در ازمون شرکت
کنه . اما بعد از ازمون در مرحله گزینش اگه مدرک لیسانست غیر نرم افزار باشه (علوم انسانی) بهت گیر می دن و استخدام نمی کنند. ایا کسی خبر داره؟
2-دنیای کامپیوتر گسترده است و به سرعت درحال گسترش است و یک مهندس نرم افزار باید مدام خودش را اپدیت کنه . اما این ترسناک است خصوصا
که فکر می کنند باید همه چی را بلد باشی . با این توضیح در استخدامی های دولتی وقتی یک کارشناس یا کارشناس ارشد را از طریق اگهی استخدام
می کنند. ایا همین توقعات را دارند . اصلا یک مهندس نرم افزار که استخدام می شه چه کارمی کنه ایا باید همه چی ر بلد باشه مثلا باید شبکه اینترانت
شرکت را بچرخونه . اگه اینطور باشه ایا همه کسانی که با اگهی استخدام دولتی استخدام می شند اینطوری اند

hp722
26-10-2011, 20:34
دوستان من پیام نور نرم افزار درومدم و آزاد برق قدرت

کدومو بخونم تا وقتی کارشناسی گرفتم زمینه ی شغلی مناسبی داشته باشه؟

apadana34
31-10-2011, 21:10
1- دراستخدامی ها می گن کارشناسی یا کارشناسی ارشد نرم افزار یعنی اگه کسی کارشناسی ارشد نرم افزار داشته باشه می تونه در ازمون شرکت
کنه . اما بعد از ازمون در مرحله گزینش اگه مدرک لیسانست غیر نرم افزار باشه (علوم انسانی) بهت گیر می دن و استخدام نمی کنند. ایا کسی خبر داره؟
2-دنیای کامپیوتر گسترده است و به سرعت درحال گسترش است و یک مهندس نرم افزار باید مدام خودش را اپدیت کنه . اما این ترسناک است خصوصا
که فکر می کنند باید همه چی را بلد باشی . با این توضیح در استخدامی های دولتی وقتی یک کارشناس یا کارشناس ارشد را از طریق اگهی استخدام
می کنند. ایا همین توقعات را دارند . اصلا یک مهندس نرم افزار که استخدام می شه چه کارمی کنه ایا باید همه چی ر بلد باشه مثلا باید شبکه اینترانت
شرکت را بچرخونه . اگه اینطور باشه ایا همه کسانی که با اگهی استخدام دولتی استخدام می شند اینطوری اند
اگه می تونید راهنمایی کنید چون در انتخابم موثره

music6808
06-11-2011, 00:48
سلام به همگی دوستان
من امروز دفترچه ارشد رو خوندم
واسه رشته اصلی که رشته خودم رو انتخاب میکنم
اما در مورد این رشته های شناور سوال داشتم
باید از بین 64 تا رشته انتخاب کنم یکی رو
من هیچ کدوم رو دوست نداشتم
ولی از بین اونا "مجموعه مدیریت جهانگردی" رو پسندیدم
ولی زیاد راجع بهش اطلاعات ندارم
میشه لطف کنید در مورد این رشته
بازار کار
و بقیه مواردش بهم اطلاعات بدید لطفا
من سال آخر رشته مترجمی زبان انگلیسی هستم
فکر میکنید این رشته به عنوان رشته شناور گزینه ی مناسبی واسم باشه؟
میتونم ادامه تحصیل بدم؟
سخته یا آسونه؟

خیلی خیلی ممنونم

xmixx
08-12-2011, 13:34
کسی درباره ی این رشته ها ( کارشناسی ارشد ) و وضعیت آینده کاریشون اطلاع داره؟

علوم سیاسی، گرایش دیپلماسی و روابط بین الملل دانشکده وزارت امور خارجه
علوم سیاسی مطالعات آمریکای شمالی دانشگاه تهران
حقوق نفت و گاز
حقوق ارتباطات
حقوق بشر

MOHAMMAD2010
08-12-2011, 13:36
فکرشو بکن رشته حقوق بشر تو ایران !!!

tonypb
08-01-2012, 11:34
سلام...
میخواستم یه توضیحی بدید راجع به رشته بازی سازی که شنیدم تو مقطع کارشناسی ارشد هست و بعد از کارشناسی نرمافزار کامپیوتر هست.
ممنون

farshidshd
08-01-2012, 14:55
کسی درباره ی این رشته ها ( کارشناسی ارشد ) و وضعیت آینده کاریشون اطلاع داره؟

علوم سیاسی، گرایش دیپلماسی و روابط بین الملل دانشکده وزارت امور خارجه
علوم سیاسی مطالعات آمریکای شمالی دانشگاه تهران
حقوق نفت و گاز
حقوق ارتباطات
حقوق بشر

حقوق ارتباطات

حقوق ارتباطات یک رشته حقوقی مستقل و نوپاست که در دهه های اخیر، بر اثر پیشرفت تکنولوژی های مربوط به آن، دگرگونی های فراوانی پیدا کرده است. این رشته جدید از مبانی مستحکمی برخوردار است که بسیاری ازآن ها تا حدود زیادی از اصول حاکم بر دیگر رشته های حقوق،منشأ گرفته اند. به همین جهت، با سایر رشته های حقوق رابطه بسیار نزدیکی دارد. آن چه در دهه های اخیر بیش از هر چیز، حقوق ارتباطات را تحت تأثیر قرار داده و موجب تحول و تکامل آن شده، پیشرفت تکنولوژی های نوین اطلاعات و ارتباطات است. به همین لحاظ، توجه به جنبه های حقوقی ارتباطات و اطلاعات، از اهمیت خاصی برخوردار شده است. متخصصان حقوق ارتباطات، درباره قلمرو این رشته جدید حقوقی، پنج شاخه یا بخش را مورد بررسی قرار می دهند:
1) مقررات حقوقی تأسیس و اداره مؤسسات ارتباطی
2) مقررات حقوقی حاکم بر محتوا و انتشار مندرجات، برنامه ها و پیام های ارتباطی
3) مقررات حقوقی حرفه روزنامه نگاری و سایر دست اندرکاران ارتباطات
4) مقررات حقوقی مالکیت معنوی
5) مقررات حقوقی بین المللی ارتباطات
باتوجه به نیاز مبرم جامعه ایران به برخورداری از خدمات کارشناسی متخصصان حقوق ارتباطات و پاسخگویی به شرایط و مقتضیات جدید ناشی از پیشرفت و گسترش مطبوعات و سایر وسایل ارتباط جمعی و توسعه ارتباطات دور و ارتباطات رایانه ای در سراسر کشور و همچنین در نظر گرفتن الزامهای حقوقی مقررات گذاریهای مربوط به دیگرگونیها و همگراییهای تکنولوژی نوین اطلاعات و ارتباطات در سطح جهانی و اهمیت بیش از پیش همکاریهای منطقه ای و بین المللی در این زمینه ها ، تأسیس دوره کارشناسی ارشد حقوق ارتباطات بسیار ضروریست.

رشته حقوق بشرحقوق بشر علمي نوين و ميان رشته‌اي در عرصه جهاني است كه با مباني جامعه‌شناسي و فلسفه سر و كار داشته و در دهه‌هاي اخير به دليل ناكارآمدي مباني حقوق صرف و روابط اجتماعي داخلي و بين‌المللي نُزج گرفت.
دروسي همچون انسان‌شناسي، نقد مباني فلسفي حقوق بشر، حقوق بشردوستانه بين‌الملل، حقوق همبستگي، حقوق مدني سياسي، حقوق اقتصادي اجتماعي فرهنگي، عدالت قضايي و حقوق بشر در اسلام جزء واحدهاي درسي اين رشته‌اند. اين رشته بيشتر مورد توجه كساني است كه تمايل دارند در دانشگاه‌هاي خارجي به ادامه تحصيل و در سازمان‌هاي بين‌المللي به اشتغال بپردازند. از ويژگي‌هاي اين رشته در ايران برگزاري سمينارهاي متعدد و كارگاه‌هاي آموزشي است و زمينه همكاري‌ها و رفت و آمد علمي بين‌الملل را فراهم آورده به نحوي كه اعزام دانشجو به خارج براي دوره‌هاي آموزش كوتاه مدت در هيچ گرايش مقطع كارشناسي ارشد حقوق تا اين اندازه صورت نمي‌پذيرد.
در آزمون كارشناسي ارشد رشته حقوق بشر از داوطلبان در شش عنوان درسي امتحان به عمل مي‌آيد كه هر يك داراي منبع خاصي براي مطالعه بوده و مواد و ضرايب هر يك به شرح جدول ذيل مي‌باشد.

متون حقوقي ضریب 2
بين‌الملل عمومي ضریب 2
حقوق اساسي ضریب 3
حقوق مدني (تعهدات) ضریب 1
حقوق جزا و آيين دادرسي كيفري ضریب 1
سازمانهاي بين‌المللي ضریب 2

solo8
18-01-2012, 00:30
سلام دوستان...

به یه مشکلی بر خوردم!

نمیتونم بفهمم به کدوم رشته علاقه مندم....!!!

هر چی بیشتر جستجو میکنم بیشتر گیج میشم...از کجا باید بفهمم که چه رشته ای رو دوست دارم؟به کامپیوتر-نرم افزار خیلی علاقه دارم ولی توضیحاتش رو خوندم بنظرم اومد آینده ی خوبی نداشته باشه!

بیشتر به کارای عملی علاقه مندم و ابتکارات خوبی هم دارم .بیشترشون هم توی زمینه الکترونیکی و ایناست.یعنی به کار های عملی تو مبحث الکترونیک علاقه مندم.بنظرتون رشته ی مهندسی برق-مخابرات با روحیه ی من سازگاره؟

راستی بیشتر هم دوست دارم برای خودم کار کنم تا اینکه توی سازمانی استخدام بشم....مگه اینکه تو رده های بالا باشه...دوست دارم تو جایی یا استخدام نشم یا اگه میشم درست و حسابی باشه...

یه چیز دیگه هم که هی دارم تو نت دنبالش میگردم پیدا نمیکنم رشته هاییه که دانشگاه جامع گلستان (سراسری گرگان) داره هست!باید از کجا مطلع بشم؟

اگه کسی میتونه تو این زمینه ها کمکم کنه ممنون...

Steps-Rap
18-01-2012, 19:44
سلام دوستان ..
من اولین انتخوابمو تو تهران میخوام عمران بزنم یا اسلام شهر یا دماوند...به نظرتون کومشون بهرته ؟؟ازهمه لحاظ ..خونمونمون الان شمال شرقه تهرانه

dvd2010
22-01-2012, 14:09
دوستان بازار كار مهندسي منبع طبيعي (محيط زيست) _ زيست شناسي _ شيمي _ زمين شناسي رو بگين

ممنونم

تربیت بدنی و علوم ورزشی
اصلا سمت این رشته ها نرو.بنده خدا یکی از اشناهامون 3سال پیش مهندس محیط زیست فارغ التحصیل شده اما بیکار بود دیگه ازبیکاری امسال فوق لیسانس قبول شد بعد فوق هم بازم بیکاره.

milad_heartsick
25-01-2012, 10:11
سلام دوستان
لیسانس مکانیک جامدات دارم تو انتخاب رشته ارشد موندم
1.طراحی کاربردی(+ مورد علاقه - بازار کار بد)
2.تبدیل انرژی(+ بازار کار خوب - تنفر شدید از درسهای مربوط به ترمودینامیک)
کسی اطلاعاتی داره کمک کنه

hasti rs
25-01-2012, 18:29

ممنونم

تربیت بدنی و علوم ورزشی

این رشته ها که گفتی بازار کار همشون داغونه ولی بازم نسبت به همینا بازار کار مهندسی کشاورزی - علوم و صنایع غذایی بهتره
( از شیمی هم بهتره ! الان کلی دکترای شیمی سراغ دارم که نه بورسیه شدن و نه اینکه جایی مشغول به کارن ! تازه اونم دکترا نه ارشد ! بازارش اشباه شده .)
ولی علوم و صنایع غذایی باز بهتره ( البته با این وضع ، که کل کارخونه ها و تولیدات راکد شده مسلما" نسبت به قبل کار سختر پیدا میشه !)

amirfiri
26-01-2012, 23:48
بازار کار رشته جوشکاری چطوره؟

Arrowtic
10-03-2012, 19:08
دوستان بازار کار رشته مهندسی کامپیوتر چطوره؟(گرایش نرم افزار) بازار کار برا کسی که فارغ التحصیل شریف باشه با معدل عالی و بلد باشه خوب کارشو!راحت از خارج چنین شخصیو میگیرن؟
IT رو هم بگید لطفا.
_____
برای خودمم در همون شرایط بالا برقو میخوام بدونم.
و از نظر درآمد با این فرض که تو رشتش شخص عالی باشه برق بهتره یا مهندسی کامپیوتر؟

apadana34
16-03-2012, 16:15
با درنظر گرفتن موارد مثل موارد زیر کدام یک از رشته های زیر در داخل ایران فرصت شغلی بیشتر و امنیت شغلی بیشتر برای جذب
در بخش خصوصی معتبر یا دولتی دارد :
- تحصیل دانشجو و تحقیق و اینکه دانشجو بی سواد از دانشگاه بیرون نیاد
- سابقه کار
- رشته غیر از مدرک احتیاج به ایتم جانبی دیگه ای داشته باشه
و...
1- برق قدرت
2- برق مخابرات
3- برق کنترل
4 - مهندسی پزشکی
5- مکانیک
6- مدیریت بازرگانی - بازرگانی بین الملل (ارشد)
7- یکی از رشته های علوم انسانی ( یکی می گفت رشته های انسانی برخلاف فنی راحترن و بازار کارشون هم بهترو راحتر جذب
می شی برخلاف یه مهندس که پس از کلی سختی کشیدن اخرش هم بیکار هست )

alavi71
22-03-2012, 17:14
دوستان بازار کار رشته مهندسی کامپیوتر چطوره؟(گرایش نرم افزار) بازار کار برا کسی که فارغ التحصیل شریف باشه با معدل عالی و بلد باشه خوب کارشو!راحت از خارج چنین شخصیو میگیرن؟
IT رو هم بگید لطفا.
_____
برای خودمم در همون شرایط بالا برقو میخوام بدونم.
و از نظر درآمد با این فرض که تو رشتش شخص عالی باشه برق بهتره یا مهندسی کامپیوتر؟

هردو رشته جزو رشته های برتر گروه ریاضی هستند
مهم ترین ملاک میزان علاقه شما به آن کار هست و نه چیز دیگر
پس با توجه به علاثه خود رشتتپه مورد نظرتان را انتخاب کنید

اسطقس
30-04-2012, 00:55
سلام دوستان
بنظرتون اگر یه نفر با مدرک لیسانس علوم انسانی بخواد بخاطر علاقه برنامه نویسی یاد بگیره بعدا میتونه وارد بازار کار بشه؟
بنظرتون گرفتن یه مدرک کاردانی علمی کاربردی بیشتر کمکش میکنه یا رفتن به کلاس تو آموزشگاه ها ( مثلا مجتمع فنی )

Fusi0n
13-05-2012, 11:53
میخوام رشته پویانمایی علمی کاربردی برم چه مواردی مهم قبل از ورود ؟! کلا راهنمایی کنید چه جور رشته ؟ میخوام نظر دوستان بدونم !(البته تمام مفاد درسی دیدم)
یک سوال دیگه دفترچه علمی کاربردی کی میاد برای کاردانی ؟!

Fusi0n
11-06-2012, 13:01
کسی جواب ما رو نداد اخر سر :( کسی این رشته اصلا نرفته ؟!!!!

loud
18-06-2012, 21:52
درود
چند تا زبون برنامه نویسی داریم . به نظر من یکیشو کامل یاد بگیری بهتره تا از همش یکم یاد بگیری
تو بازار هم میخوان ببینن بلدی برنامه بنویسی یا نه ؟ که بلد باشی مدرکت مهم نیست
اموزشگاه خیلی بهتره.دانشگاهش چیزی یاد نمیدن بعد شما میگی علمی کاربردی کاردانی؟

loud
18-06-2012, 21:53
سلام دوستان
بنظرتون اگر یه نفر با مدرک لیسانس علوم انسانی بخواد بخاطر علاقه برنامه نویسی یاد بگیره بعدا میتونه وارد بازار کار بشه؟
بنظرتون گرفتن یه مدرک کاردانی علمی کاربردی بیشتر کمکش میکنه یا رفتن به کلاس تو آموزشگاه ها ( مثلا مجتمع فنی )

درود
چند تا زبون برنامه نویسی داریم . به نظر من یکیشو کامل یاد بگیری بهتره تا از همش یکم یاد بگیری
تو بازار هم میخوان ببینن بلدی برنامه بنویسی یا نه ؟ که بلد باشی مدرکت مهم نیست
اموزشگاه خیلی بهتره.دانشگاهش چیزی یاد نمیدن بعد شما میگی علمی کاربردی کاردانی؟

opolo
02-08-2012, 10:01
سلام
میخواستم در مورد رشته مدیریت بازرگانی بدونم
اصلا ارزش داره؟

shiwool
02-08-2012, 17:05
سلام خواهش میکنم ازتون در مورد رشته روانشناسی بالینی دانشگاه غیر انتفاعی رحمان رامسر تحقیق کنین و بگین تا چه رتبه ای دانشجو می پذیره
ممنون:11:

pour-homme
04-08-2012, 15:19
من علاقه دارم تو رشته مکانیک تحصیل کنم ولی از اونجایی که رتبم زیاد عالی نشده نمیتونم می خوام رشته صنایع رو انتخاب کنم ممنون میشم به سوالاتم هرچه سریعتر جواب بدید
1 این رشته اصلا ربطی به مکانیک داره
2 بازار کارش چطور هست
3 برای فوق لیسانس میتونم مکانیک بخونم

alone_boy
04-08-2012, 15:26
نظرتون در مورد رشته برق قدرت چیه؟
و اینکه اگه مدرک کارشناسی از موسسه غیرانتفاعی باشه مشکلی داره؟

vahid-p
04-08-2012, 15:40
من علاقه دارم تو رشته مکانیک تحصیل کنم ولی از اونجایی که رتبم زیاد عالی نشده نمیتونم می خوام رشته صنایع رو انتخاب کنم ممنون میشم به سوالاتم هرچه سریعتر جواب بدید
1 این رشته اصلا ربطی به مکانیک داره
2 بازار کارش چطور هست
3 برای فوق لیسانس میتونم مکانیک بخونم
1 - فکر نکنم ربط چندانی داشته باشه. مهندسی صنایع یه جور مدیریت صنایع است. مکانیک کاملا فنیه.
2- بازار کارش خوبه
3- از هر رشته ای میتونی فوق بری یه رشته دیگه. ولی اگه منظور این باشه امکانش چقدره باید بگم بستگی داره از رشته فوق چقدر کتاباش رو خونده باشی. ولی در کل با دانش مهندسی صنایع نمیشه رتبه خوبی تو کنکور ارشد برای مکانیک بیاری.
ولی به حرفهای من اکتفا نکن و از یه فارغ التحصیل صنایع و مکانیک این سوالا رو بپرس.
موفق باشی

vahid-p
04-08-2012, 15:46
سلام
میخواستم در مورد رشته مدیریت بازرگانی بدونم
اصلا ارزش داره؟
دو تا لینک مفید و خلاصه وار ، گرچه باید بیشتر تحقیق کنی.
از لینک بالا از گروه مشترک، رشته مدیریت رو انتخاب کن. گرایش بازرگانی توضیح داده.
و از لینک
با انتخاب گروه انسانی و انتخاب رشته مدیریت بازرگانی و دریافت فایل مربوط به کارشناسی، میتونی دروسش رو ببینی و توضیحات پیرامونش تا بیشتر این رشته رو بشناسی.

موفق باشید

vahid-p
04-08-2012, 15:55
با درنظر گرفتن موارد مثل موارد زیر کدام یک از رشته های زیر در داخل ایران فرصت شغلی بیشتر و امنیت شغلی بیشتر برای جذب
در بخش خصوصی معتبر یا دولتی دارد :
- تحصیل دانشجو و تحقیق و اینکه دانشجو بی سواد از دانشگاه بیرون نیاد
- سابقه کار
- رشته غیر از مدرک احتیاج به ایتم جانبی دیگه ای داشته باشه
و...
1- برق قدرت
2- برق مخابرات
3- برق کنترل
4 - مهندسی پزشکی
5- مکانیک
6- مدیریت بازرگانی - بازرگانی بین الملل (ارشد)
7- یکی از رشته های علوم انسانی ( یکی می گفت رشته های انسانی برخلاف فنی راحترن و بازار کارشون هم بهترو راحتر جذب
می شی برخلاف یه مهندس که پس از کلی سختی کشیدن اخرش هم بیکار هست )
سلام دوست عزیز
در مورد رشته هایی که گفتی نظری نمیدم تا دانشجویان یا فارغ التحصیلان مربوط به این رشته نظرشون رو بگن.

اما در مورد مهندسی پزشکی که رشته خودمه میتونم کمکت کنم. ولی اگه یکم دندون رو جیگر بذاری چند روز دیگه یه مطلب نسبتا کاملی براش مینویسم با استفاده از منابع مختلف.
ولی برا فعلا باید بگم بین گرایش های مهندسی پزشکی زمین تا آسمون تفاوت وجود داره. بیوالکتریک شبیه برق - الکترونیک است، بیومکانیک شبیه مکانیک و بیومتریال دقیقا نمیشه گفت شبیه کدوم رشته. ولی کلا باید ببینیم بازار کار یعنی چی؟ استخدام؟ زمینه کار وجود داشته باشه یا نه؟ و اینکه کارمون چقدر مرتبط با رشتمون باشه؟
چون یه مهندس پزشکی گرایش بیوالکتریک در ایران میتونه کار مهندس برق گرایش الکترونیک رو انجام بده ( و همچنین خیلی اوقات یه مهندس برق گرایش الکترونیک کار یه بیوالکتریک رو انجام بده ) و دلیلش اینه که تو ایران اونقدر کارها تخصصی نیست و از دانش فرد استفاده نمیشه. حالا استثناتی که استفاده میشه رو در نظر نگیر فعلا. کلا مثلا امسال تو داشگاه مسابقات طراحی مدارات الکترونیکی بود، خب از دانشجویان برق و مهندسی پزشکی میتونستن شرکت کنن. یا مثلا مسابقات رباتیک مهندس پزشکی هم شرکت میکنن. اصلا امسال تو دانشگاه مسابقات AUTCUP لیگ ربات های پزشکی داره. خب هر کسی بنا به علاقش تو یه زمینه ای کار میکنه.

اینا رو گفتم که بگم الان کارها خیلی تخصصی نیست. شبیه در شبیه حل میشود. شبیه جای شبیه کار میکنه. مثلا طرف مکانیکه تو کار نفته یا عمران و...

ambian
06-08-2012, 15:33
می خواستم بدونم مهندسی it چیه؟من به کامپیوتر و موبایل و اینجور چیزا علاقه دارم این رشته به دردم می خوره؟بازار کارش چجوریه؟درساش سخته؟

shakerifar
06-08-2012, 20:36
دوستان یه توضیحی هم در مورد بازار کار مهندسی مواد(متالوژی صنعتی)بدید ببینیم چجوریه ؟؟؟
ممنون می شم

gomnam23
06-08-2012, 21:12
می خواستم بدونم مهندسی it چیه؟من به کامپیوتر و موبایل و اینجور چیزا علاقه دارم این رشته به دردم می خوره؟بازار کارش چجوریه؟درساش سخته؟

درساش در واقع خیلی مشترکه با نرم افزار. خود رشتش هم یه جورایی میشه گفت نرم افزار+ مدیریت. در واقع توی هر پروژه ی الکترونیکی و کامپیوتری باید حتمن یه مهندس it حضور داشته باشه ولی متاسفانه تو کشور ما خیلی این اتفاق نمی افته برای همین داخل کشور بازارکار آنچنانی نداره مگه اینکه یه کار شخصی و خصوصی رو بخواید شروع کنید که اتفاقن در این زمینه رشته ی خیلی خوبیه

دوستان یه توضیحی هم در مورد بازار کار مهندسی مواد(متالوژی صنعتی)بدید ببینیم چجوریه ؟؟؟
ممنون می شم

من خودم دانشجویه موادم، بازار کارش تقریبن میشه گفت خوبه، کار تو صنایع مادر و شرکتهای بزرگ پایه زیاده، که تو این شرکتها هم پول خوبی میدن معمولن ولی خب واسه شروع یه کار خصوصی یا یه شرکت شخصی نمیگم که نمیشه کاری کرد ولی خب خیلی وضعیت خوبی نداره. البته جا داره بگم که تو تحصیلات تکمیلی زمینه های نانو تکنولوژی و بیومواد ( مهندسی پزشکی) هم واسه این رشته امکانش هست

shiwool
08-08-2012, 13:41
سلام جواب سوال من رو ندادین :45:
خواهش میکنم ازتون در مورد رشته روانشناسی بالینی دانشگاه غیر انتفاعی رحمان رامسر تحقیق کنین و بگین تا چه رتبه ای دانشجو می پذیره
ممنون

alavi71
08-08-2012, 14:22
سلام جواب سوال من رو ندادین :45:
خواهش میکنم ازتون در مورد رشته روانشناسی بالینی دانشگاه غیر انتفاعی رحمان رامسر تحقیق کنین و بگین تا چه رتبه ای دانشجو می پذیره
ممنون

قبولی در مراکز غیر انتفاعی اونهم شهرهایی که مرکز استان نیستند کار خیلی مشکلی نیست ....
و بستگی به رشته شما؟سهمیه منطقه ؟ رتبه در زیر گروه دارد...

shiwool
08-08-2012, 14:48
قبولی در مراکز غیر انتفاعی اونهم شهرهایی که مرکز استان نیستند کار خیلی مشکلی نیست ....
و بستگی به رشته شما؟سهمیه منطقه ؟ رتبه در زیر گروه دارد...

رتبه: 44 هزار
سهمیه: منطقه 2
قبول می شم؟

alavi71
09-08-2012, 09:58
قبول می شم؟

رشتتون انسانی هست ؟

M A M M U T
10-08-2012, 11:01
دوستان آینده ی شغلی پزشکی و داروسازی رو میشه "منصفانه" با هم مقایسه کنید....

shiwool
17-08-2012, 14:16
رشتتون انسانی هست ؟
بله انسانی هستم

eblisandenzo
18-08-2012, 03:41
دوستان خواهشا جوا بدید !

لیست دانشگاه امام صادق برای دختران کی میاد ؟ یا اومده !

چون تو این سمت سایت سنجش برای چند برابر ظرفیت که میزنم اسم رو نمیاره ! اما رتیه داوطلب تو کشور زیر 8000 شده !

M . Sayid
18-08-2012, 09:13
دوستان خواهشا جوا بدید !

لیست دانشگاه امام صادق برای دختران کی میاد ؟ یا اومده !

چون تو این سمت سایت سنجش برای چند برابر ظرفیت که میزنم اسم رو نمیاره ! اما رتیه داوطلب تو کشور زیر 8000 شده !

شاید گزینش و اینا داره که ازش رد نشدی

eblisandenzo
18-08-2012, 15:05
شاید گزینش و اینا داره که ازش رد نشدی

گزینش داره اما انگار هنوز اسامیچندبرابر ظرفیت نیومده!

shiwool
19-08-2012, 13:49
سلام جواب سوال من رو ندادین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](44).gif
ممنون
رشته انسانی

apadana34
30-09-2012, 08:46
مشکل من را نسبت به شناخت رشته مکانیک لطفا حل کنید؟
من از فیزیک سال سوم دبیرستان که سرعت و شتاب و نیرو و قوانین نیوتن بود خیلی خوشم می اد . حتی می دانم در رشته مکانیک خیلی کاملتر از ان را می تونم بخوانم و واقعا دوستش دارم . اما خواندم که در محیط کاری بیشتر در کارخانه ها و برای ساخت قطعه یا مخزن یا این جور چیزها استفاده می شه . و حرف از جوشکاری و غیره است . انوقت من باعث می شه که کل علاقم را از دست بدم و این رشته را انتخاب نکنم . واقعا نمی دانم علت این همه اختلاف علاقه چیه ؟ ایا من رشته را اشتباه انتخاب کردم یا اشتباه برداشت می کنم . چرا به این دروس این قدر علاقه دارم ولی به چیزهایی که گفتم اصلا علاقه ای ندارم . ساده ترین توجیحی که می کنم اینه که من به حرکت علاقه دارم . مثلا ماهواره یا موشک یا وسیله یا روبات و به اجسام ثابت مثل مخزن و میل گاردان و جوشکاری و از این قبیل نه . واقعا چی توی این پازل علاقه من گم یا اشتباه هست .
می ترسم مکانیک رشته ای باشه که واقعا دوستش داشته باشم ولی الان متوجه نباشم و انتخابش نکنم .

Hossein_128
07-10-2012, 16:51
نمیدونم اینجا جاشه یا نه

دوستان از بین رشته "برنامه ریزی شهری(دانشگاه پیام نور)" و رشته "اقتصاد صنعتی(دانشگاه آزاد)" کدوم رو پیشنهاد میکنید؟؟

alavi71
08-10-2012, 13:06
نمیدونم اینجا جاشه یا نه

دوستان از بین رشته "برنامه ریزی شهری(دانشگاه پیام نور)" و رشته "اقتصاد صنعتی(دانشگاه آزاد)" کدوم رو پیشنهاد میکنید؟؟

سلام دوست من
خب در درجه اول علایق خودتون ور ببینید.
لیست دروس این رشته رو ببینید و با توجه به خودتون و علاقه انتخواب کنید
نوع مدرک هر دو معتبر هست. وباید نوع دانشگاه یعنی شهرش رو دید تا تراز علمی اون رو بسنجید.
در پیام نور اغلب دروس به صورت کتاب محور هستند و کلاس ها کم تشکیل میشوند
موفق باشید

alone one
08-10-2012, 14:11
اساتید بین مهندسی مدیریت پروژه و مهندسی مدیریت اجرایی کدومو پیشنهاد میکنن؟
با دلیل لطفا
فقط یه روز مونده،لطفا سریع جواب بدین

maryam kh
19-10-2012, 17:29
دوستان امیدوارم که برچسب پول پرستی بهم نزنید ولی موضوعی هست که ذهنم رو مشغول کرده.
به نظر شما در شهر های بزرگ مثل تبریز و شیراز و ... درآمد یک خانم دندان پزشک عمومی بیشتره یا یه آقای مهندس مکانیک با مدرک کارشناسی ارشد ؟

hassan_sa
19-10-2012, 18:39
1- علاقه شما مهم تر است
2- دندان پزشکی درامد بیشتری داره

AMIR REZAs
08-11-2012, 20:04
سلام

لطفا راه های قاضی شدن رو با انتخاب رشته های مختلف برام توضیح بدید (برای انتخاب رشته برادرم)
اصلی ترین راهش که علوم قضایی هست تو تهران و اطرافش اصلا آزاد نداره پس این رشته رو نمیخواد

در مورد رشته فقه و حقوق اسلامی هم شنیدم مشه باهاش امتحان قضاوت داد

ممنون میشم یه توضیح بدید:20:

FOURTH RETURN
02-12-2012, 21:12
سلام میخواستم بدون بازار کار رشته مدیریت تربیت بدنی چطوریه خوبه بده درآمدش چطوره ارزش داره چهار سال رو صرفش کنم؟ چه کارهایی میتونم بعد از پایان دانشگاه جور کنم برا خودم؟:sq_8::46:

mehdi-ch
18-12-2012, 14:34
از رشته های مهندسی همچون عمران ، معماری ، شهرسازی ، نقشه برداری غافل نشید ... این ها تا چندین سال دیگه هم جایگاهش رو تو بازار از دست نمیده:n06:

suyuvu
25-12-2012, 20:23
رشته ی کاردانی فنی کامپیوتر-سیستم های کامپیوتری (دانشگاه علمی کار بردی) چه نوع رشته ایه ؟ بازار کار داره ؟ بدرد می خوره؟

moh72
25-12-2012, 22:59
اقا همه جا میگن میگن مهندسی صنایع بازار کارش خیلی خوبه و ... میشه بگید مهندسی صنایع دقیقا چیکار میکنه؟(دقیقا اون پستی که تو یه شرکت یا کارخونه داره چیه؟)+من بیشتر مایلم شغل ازاد داشته باشم تا دولتی مهندس صنایع میتونه شغل ازاد داشته باشه؟

suyuvu
26-12-2012, 19:37
می خواستم بدونم این رشته ها بدرد می خورن؟بازار کار دارن؟ممنون می شم راهنماییم کنید

کاردانی فنی ابزار دقیق
کاردانی فنی کنترل
کاردانی مکانیک-تمیرات ماشین آلات صنعتی
کاردانی مکانیک خودرو
کاردانی کامپیوتر-سیستم های کامپیوتری
کاردانی نرم افزار-برنامه سازی کامپیوتری

suyuvu
26-12-2012, 19:38
این کدرشته ها همه مال دانشگاه علمی کاربردی هستن

alavi71
27-12-2012, 11:32
می خواستم بدونم این رشته ها بدرد می خورن؟بازار کار دارن؟ممنون می شم راهنماییم کنید

کاردانی فنی ابزار دقیق
کاردانی فنی کنترل
کاردانی مکانیک-تمیرات ماشین آلات صنعتی
کاردانی مکانیک خودرو
کاردانی کامپیوتر-سیستم های کامپیوتری
کاردانی نرم افزار-برنامه سازی کامپیوتری

سلام دوست من
مهمترین عامل در موفقیت میزان علاقه و دانش شما در ان رشته است....

suyuvu
27-12-2012, 12:33
سلام دوست من
مهمترین عامل در موفقیت میزان علاقه و دانش شما در ان رشته است....

alavi71 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان
از لحاظ بازار کار آینده ی شغلی هرکدومشون چجوریه ؟ مثلا کاردانی کامپیوتر-سیستم های کامپیوتری چه کاری انجام میده ؟ چه شغلی داره ؟

arian1987
14-03-2013, 12:43
سلام.رشته دوره ليسانسم مديريت دولتي بود.كلا رشته هاي مديريت بازار كارشون هميشه خوب بوده البته نسبت به بقيه رشته ها.مثلا توي اداره ها.بانكها شركتها ي دولتي و خصوصي.البته تو ايران پارتي داشته باشي سيكل هم كافيه واسه مدير عامل شدن:n11:

Mohammad Hosseyn
14-03-2013, 17:17
شاخه اقتصاد نظري:
هسته اصلي تئوري‌هاي اقتصادي مثل اقتصاد رياضي و اقتصاد سنجي در شاخه اقتصاد نظري مطالعه مي‌شود؛ يعني اين شاخه بيشتر جنبه انتزاعي و تئوري دارد و تأكيد آن بر روي تئوري‌هاي رياضي است و دانشجوي اقتصاد نظري كمتر پديده‌هايي از قبيل تجارت را مطالعه مي‌كند.

دروس تخصصي اقتصاد نظري :
اقتصاد كشاورزي, اقتصاد مديريت, اقتصاد رياضي, اقتصاد سنجي, تاريخ عقايد اقتصادي, برنامه‌ريزي اقتصادي, اقتصاد منابع .

شاخه اقتصاد بازرگاني:
اقتصاد بازرگاني يكي از شاخه‌هاي كاربردي اقتصاد است كه در آن دانشجو با جنبه‌هاي توصيفي و تحليلي مديريت توليد, مديريت بازاريابي و كاربردهاي آن، قوانين و مقررات ماليات در ايران, انواع حسابرسي و اصول حسابداري آشنا مي‌شود. همچنين با استفاده از يك سري مدل‌هاي تصميم‌گيري و متدهاي كمي, تعيين خط مشي مطلوب را در مسائلي كه يك مدير با آن مواجه مي‌شود، فرا مي‌گيرد.

دروس تخصصي اقتصاد بازرگاني :
اقتصاد مديريت, روش‌هاي مقداري در بازرگاني, مديريت توليد, ارزيابي طرح‌هاي اقتصادي, حسابداري شركت‌ها, حسابداري صنعتي, اصول بازاريابي, اصول بيمه, مديريت مالي.

از اونجائی که احساس میکنم نسبت به رشته ای مثل اقتصاد در کشور ما جفا شده و یکی از دلایل عقب ماندگی ما در کشور اینه که دوستان باهوش و استعداد میرن به سمت چیزی به نام بازار کار و پول (که البته مطمئنا برای همه این اینده رقم نمیخوره و این فقط یک توهمه) و رشته های علوم انسانی با رتبه های پائینتر اشغال میشه ، در حالی که در کشورهای بزرگی مثل امریکا علوم انسانی بی شک بهترین جایگاه رو داره و علت پیشرفت کشورشون پیشرفت اونها در علوم انسانی هست ...

یکی از علت این وضعیت در کشور ما عدم اشنائی با رشته هایی مثل اقتصاد هست که باز هم برمیگرده به نظام اموزشی افتضاح ما در دبیرستان و ماقبل اون ... حتی من که دانشجوی اقتصاد هستم نمیتونم رشتم رو خوب معرفی کنم جوری که شما درک کنید ، چه برسه این مطلب که معلوم نیست کی نوشته ... شما باید مسائل اقتصادی رو بصورت پایه ای در دبیرستان بهتون بگن و بدونید وقتی اقتصاد میخونید میخواید چی رو حل کنید ... به هر حال نکته ی غلط این مطلب اینه که کلا اقتصاد نظری رو اشتباه توضیح میده ... اقتصاد نظری با اقتصاد بازرگانی فرق چندانی نداره فقط اقتصاد بازرگانی از این نظر گفته میشه کاربردی تره که حسابداری هم بیشتر تو اون یادداده میشه . ولی کسی که اقتصاد نظری میخونه کارهای کاربردی زیادی میتونه بکنه ...

یه نکته ی غلط در ذهن دانشجو هست که فکر میکنن علوم انسانی اسونه و مال بچه تنبلاست !! در حالی که به گفته ی دانشمندان بزرگی که از علوم فنی مهندسی یا پایه به علوم انسانی اومدن ، علوم انسانی بسیار چالش بر انگیز تر و جذابتر هست ...

موفق باشید ...

robat43
06-04-2013, 19:08
دارم کارشناسی برق می خوانم در تعیین گرایش بین قدرت و کنترل ماندم . مهم برام شغل مناسب اینده است و اینی که باید علاقه داشته باشم و خودم هم عملی یاد بگیرم هم می دانم اما ان جایی که پای استخدام و فرم می اد یه چیزی را می خوان که حالا تو هرچی بگی متخصصی انها به گرایش مدرکت کار دارند . کدام گرایش را برم . مخصوصا اینکه تا ما لیسانس بگیریم 4 سال دیگس

alavi71
07-04-2013, 22:40
دارم کارشناسی برق می خوانم در تعیین گرایش بین قدرت و کنترل ماندم . مهم برام شغل مناسب اینده است و اینی که باید علاقه داشته باشم و خودم هم عملی یاد بگیرم هم می دانم اما ان جایی که پای استخدام و فرم می اد یه چیزی را می خوان که حالا تو هرچی بگی متخصصی انها به گرایش مدرکت کار دارند . کدام گرایش را برم . مخصوصا اینکه تا ما لیسانس بگیریم 4 سال دیگس

برق قدرت بازار کار بیشتر و بهتری رو داره .
توصیه میکنم دوره plc رو هم بروید هم کاربردی هست. هم در استخدام کمک میکنه بهتون
موفق باشید

کاربر شماره ی یک
08-04-2013, 11:45
اقا همه جا میگن میگن مهندسی صنایع بازار کارش خیلی خوبه و ... میشه بگید مهندسی صنایع دقیقا چیکار میکنه؟(دقیقا اون پستی که تو یه شرکت یا کارخونه داره چیه؟)+من بیشتر مایلم شغل ازاد داشته باشم تا دولتی مهندس صنایع میتونه شغل ازاد داشته باشه؟

اين سوال منم هست....

+بازار كار مندسي پزشكي كلا الان چجورياست ،‌ كسي هست الان شاغل باشه در اين حوزه اينجا ؟

farshidshd
09-04-2013, 14:46

برخي از زمينه هاي کاري مشخص مهندسي صنايع در بازار کسب و کار عبارتند از:

برنامه ريزي استراتژيک و عملياتي سازمان

مديريت توليد

مديريت مهندسي

مديريت پروژه

مهندسي لجستيک

سيستم‌هاي توليدي

مهندسي سيستم‌هاي کيفيت

مهندسي سيستم‌هاي اطلاعاتي

مهندسي مالي

مهندسي ارزش

مهندسي سيستم‌هاي بهره‌وري

طراحي فرايندها و ساختارهاي سازماني

در اینجا اختصارا به توضیح برخی از موارد بالا می پردازیم::

1 - مدیریت تولید Manufacturing management:

از انجایی که اعتبار هر کشور صنعتی به توانایی ان کشور در تولید موثر بستگی دارد در کشورهای صنعتی به این گرایش توجه بسیاری می شود.مهندسان تولید در راستای کسب مزیت هایی در رقابت های جهانی ازمهندسی شیمی مهندسی مکانیک و اقتصاد همراه با مهندسی صنایع بهره می گیرند تا مسایل طراحی توسعه و اجرای عملیات سیستمهای تولیدی پیشرفته را به طور موثر حل کنند.

2 - مدیریت مهندسی Engineering management:

در چند دهه اخیر این زمینه پیشرفت زیادی داشته است . دلیل این پیشرفت را در سه سطح می توان دید. درسطح ملی تلاش برای رهبری تکنولوژیکی که از کمبود مواد اولیه بهره وری پایین و افزایش رقابت بین المللی ناشی می شود توسعه تکنولوژی های جدید و مدیریت سیستم های تکنولوژی را ایجاب میکند.
در سطح صنعت مدیریت بدون مهندسی با مشکل روبرو شده است ونقش مهم مهارت های مهندسی واطلاعات در مدیریت سیستم های مهندسی مشهود است.در سطح فردی مهندسانی که در نتیجه ی موفقیتهای فنی شان به مدیریت کشیده می شوند هر چقدر هم ازنظر فنی قوی باشند برای رویارویی با پیچیدگی های مسيولیت مدیرت اماده نیستند.

3 - سیستم های تولیدی Production systems :

این زمینه بر روی طراحی وکنترل تولید توزیع وسیستم های خدماتی تاکید دارد و شامل طراحی کارخانه طراحی حمل ونقل برنامه ریزی تولید کنترل موجودی وبرنامه ریزی وکنترل تولیدی وتوزیع می باشد.

4 - مهندسی مالی Financial engineering:

مهندسی مالی برای کسانی که مایل به کار بانکداری مدیریت مالی و امور مشاوه ای مالی هستند طراحی شده است.اموزش در این زمینه شامل فرایندهای احتمالی بهینه سازی محاسبات وبازارهای مالی وکاربرد انها می باشد.

5_مهندسی کیفیت Quality engineering:

به دلیل رقابت روز ا فزون بین الملی که توجه به بهبود کیفیت محصولات وخدمات را اجتناب ناپذیر ساخته است وبه دلیل پیچیدگی روزافزون سیستمهای تولیدی وخدماتی کنونی امروزه به مهندساین است که بتوانند با مفاهیم وابزارهای فنی ومدیریتی سیستمهای کیفیت را اجرا و هدایت کنند.گرایش مهندسی کیفیت در مهندسی صنایع تلاش درجهت تربیت چنین افرادی دارد. اموزش در این زمینه برمبنای بهبود کیفیت استراتژی های کیفیت سازمانی و روشهای اماری تاکید دارد.

6 - مهندسی سیستمهای اطلاعاتی Information systems engineering:

این گرایش برای کسانی طراحی شده است که مایل به یادگیری مهارت های مهندسی ومدیریتی با تاکید بر سیستم های اطلاعاتی ومحاسباتی هستند علاقه مندان به این گرایش با توانایی های نظیر برنامه نویسی کامپیوتر ومهارت های مربوط به سیستم های اطلاعاتی و اشنایی با نرم افزارهای متفاوت قادرند سیستمهای اطلاعاتی را برای کنترل زنجیره عرضه تولید و تجارت طراحی کننده بجز زمینه های شغلی فوق الذکر بارزترین حیطه کاری مهندسین صنایع(بخصوصدر کشورمان ایران)کارخانجات وسازمان های تولیدی می باشد.

اين سوال منم هست....

+بازار كار مندسي پزشكي كلا الان چجورياست ،‌ كسي هست الان شاغل باشه در اين حوزه اينجا ؟

صنعت و بازار کار رشته مهندسی پزشکی

گرایش‌ها و جهت‌گیری‌های کاری رشته مهندسی پزشکی، واقعاً وسیع است و زمینه‌های مختلفی از الکترونیک و پردازش سیگنال و مباحث نرم افزاری گرفته تا طراحی ، ساخت ، راه اندازی ، نصب و تعمیر دستگاهها و قطعات پزشکی یا اندام مصنوعی، همچنین مواد به کار رفته در این وسایل را شامل می‌شود. جدا از این توضیحات، زمینه‌های کاری این رشته را می‌توان به ۳ بخش کلی تقسیم کرد:

طراحی و ساخت:
الف- طراحی و ساخت دستگاههای آزمایشگاهی و الکترونیکی و تجهیزات مربوط به آنها، نظیر وسایل مخصوصی که با تکنیکهای خاص، عناصر موجود در یک نمونه (مثلاُ نمک خون و …) را به طرز دقیقی اندازه‌گیری کند مانند اسپکتروفتومتر که با تکنیکهای نوینی کار می‌کنند.
ب- طراحی و ساخت بخشهای مکانیکی و برقی سیستم‌های تصویرگر پزشکی، مانند سیستم‌های سونوگرافی، رادیوگرافی، سی‌تی‌اسکن و دیگر دستگاههای که تصاویر ثابت یا محرکی را از بسیاری از بخشهای بدن به نمایش می‌گذارند.
ج- طراحی و ساخت سیستم‌های اندازه‌گیری پزشکی و بیمارستانی، نظیر دستگاههای دریافت کننده سیگنالهای مغزی.
د- طراحی و ساخت قطعات و اندام مصنوعی بدن و موادی که در طول، تشخیص، درمان و معالجات بیماریها بکار می‌رود.

تعمیر و نگهداری و بهینه سازی:
از دیگر زمینه‌های کاری مهندسی پزشکی می‌توان به تعمیر، نصب، راه‌اندازی و نگهداری وسایل مورد نیاز است و البته واضح است که این نیروی مجرب باید دارای اطلاعات کافی در مورد قطعات و جزئیات کار آن وسیله یا دستگاه باشد. در کنار این موارد، مسأله بهینه سازی یا تلفیق دستگاهها و عملکرد آنها نیز مطرح است. پروژه کنترل کامپیوتری فشار خون، یا پروژه سه بعدی سازی تصویر دستگاه ام آر آی ،جزو همین بهینه سازیهاست. دامنه کاربری این زمینه چنان وسیع است که اکنون سالانه چندصد مقاله در معتبر‌ترین نشریات جهانی مهندسی پزشکی در این زمینه چاپ می‌شود و بیشترین تعداد پروژه‌ها برروی موضوع تلفیق و بهینه سازی انجام می‌شود.

تشخیص بیماری و درمان:
یکی از مهمترین مباحث مطرح در زمینه پزشکی، بحث استفاده از لیزر در پزشکی (چه در تشخیص و چه در درمان) است. اصولاً لیزر از همان ابتدا با توجه به قابلیتهای منحصر به فردی که داشت، به عنوان یک انتخاب خوب برای بهینه سازی عملکرد بسیاری از سیستم‌ها بکار گرفته شده است.
استفاده از لیزر برای تشخیص ضایعات چشمی یا نمایش فشار خون در نازکترین مویرگها یا سوراخ کردن و یا ایجاد کانال مصنوعی در قلب، سوزاندن و بریدن برخی ضایعات درونی یا تومور‌های مختلف و . . . روز به روز درحال افزایش است. بحث شبکه‌های عصبی طبیعی و درمان انواع ضایعات عصبی مانند ضایعات نخاعی با کمک تحریکات الکتریکی و با کمک علم ژنتیک نیز از بحثهای مهم و جدید رشته مهندسی پزشکی است.

کارشناسی مهندسی پزشکی، به نوعی هم خانواده همان رشته برق و الکترونیک است و این قرابت و نزدیکی حتی در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا نیز تا حدی ادامه می یابد. بنابراین یک دانشجوی مهندسی پزشکی در دوره کارشناسی تقریباً ملزوم به گذراندن تمامی دروس اصلی مجموعه مهندسی برق است و به همین خاطر، فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی پزشکی می‌توانند گرایش‌های کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی برق را انتخاب کنند و همپای مهندسین کنترل، مخابرات، قدرت و الکترونیک، به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی برق بپردازند.

بنابراین، عنوان مهندس پزشکی به هیچ عنوان نباید باعث شود که داوطلبان تصور کنند که این رشته بی ارتباط یا کم ارتباط با مباحث ریاضی و مهندسی است، چون دانشجویان این رشته به طور کامل با ریاضیات مهندسی پیشرفته و فیزیک در ارتباطند و از سنگین‌ترین نوع ریاضیات، به عنوان ابزار کار، دائماً بهره می‌برند، تا آنجا که دانشجویان این رشته، تا دروس ریاضیات مهندسی پیشرفته و معادلات دیفرانسیل و فیزیک الکتریسیته، موج، ارتعاش و حرکت را نگذرانند، قادر به اخذ دروس چندانی در دانشگاه خود نیستند.

آینده‌ی شغلی، بازار کار، درآمد:
"در حال حاضر بازار کار هیچ رشته‌ای در حد ایده‌آل نیست و این شامل حال رشته‌ی مهندسی پزشکی نیز می‌شود اما بدون شک وضعیت فارغ‌التحصیلان این رشته، نسبت به رشته‌های مهندسی دیگر، مطلوب‌تر است. چون ارزش اقتصادی وسایلی که مهندسین پزشکی طراحی، تعمیر، نگهداری یا خریداری می‌کنند، بسیار بالا است. برای مثال اگر یک کامپیوتر یک یا دو میلیون تومان قیمت دارد، یک دستگاه پزشکی بطور متوسط ده‌ها میلیون تومان می‌ارزد. برای همین مسؤولان بیمارستان‌ها بطور نسبی برای حفظ و نگهداری آنها اهمیت بسیاری قائل‌اند. این امر باعث شده تا بسیاری از فارغ‌التحصیلان ما حتی دانشجویان ترم‌های آخر جذب بازار کار شوند. بویژه اگر فارغ‌التحصیل این رشته اصراری نداشته باشد که در تهران کار کند، می‌تواند در شهرستان‌ها جذب بیمارستان‌ها، سازمان تامین اجتماعی و مراکز متعدد دیگر شود"
فارغ‌التحصیلان همچنین می‌توانند در مراکز تحقیقاتی از قبیل موسسه‌ی استاندارد، بنیاد مستضعفان و جانبازان، مرکز تحقیقات وزارت دفاع و سایر مراکز تحقیقاتی مشغول کار شوند.

وزارت بهداشت، وزارت فرهنگ و آموزش عالی، وزارت صنایع، سازمان تامین اجتماعی، بیمارستان‌های دولتی و خصوصی و … از سایر اماکنی هستند که مهندسین پزشکی می‌تواند در آنجا مشغول به کار شوند.

وضعیت نیاز کشور به این رشته در حال حاضر:
با توجه به توضیحات آورده شده و نوپا بودن این رشته در کشورمان به نظر می‌رسد تا سالیان متمادی امکان اشتغال برای فارغ‌التحصیلان این رشته میسر باشد. ولی باید به موارد گفته شده شرایط خاص جامعه و هماهنگ نبودن بخش مهندسی و بخش پزشکی را افزود. در نهایت می‌توان گفت برای ارتقای کیفی خدمات پزشکی، دستگاه‌هاـ نیاز به متخصصان این رشته روزافزون است.

در حال حاضر مسوولیت سفارش دستگاه‌های پزشکی بر عهده پزشکان است. متخصصانی که تنها نحوه‌ی استفاده از تجهیزات پزشکی را می‌دانند و هیچ اطلاعی از کیفیت فنی دستگاه‌ها ندارند. از سوی دیگر چون در بیمارستان‌ها مسوولیت نگهداری و تعمیر تجهیزات پزشکی برعهده‌ی مهندس پزشکی نیست، بیمارستان‌های ما به گورستانی از دستگاه‌های پزشکی تبدیل شده‌اند، تجهیزاتی که به دلیل اِشکالات جزئی استفاده نمی‌شوند.
یکی از دانشجویان ما که برای کارآموزی به بیمارستان رفته بود، تعریف می‌کرد که یک یونیت (صندلی دندانپزشکی) را با وجود قیمت گران آن، فقط به خاطر این که سرپیچ لامپش خراب بود، کنار گذاشته بودند. البته تعویض یک قطعه یا تعمیر آن وظیفه مهندس پزشکی نیست. اما چون او به کلیّت دستگاه اشراف دارد، می‌تواند اشکال آن را تشخیص دهد. سپس تکنسین قطعه مورد نظر را تعویض یا تعمیر کند.

همچنین یک مهندس پزشکی می‌تواند یک دستگاه پزشکی را به درستی راه‌اندازی کرده و نحوه‌ی استفاده صحیح آن را به پرستاران یا دیگر کارکنان بیمارستان آموزش دهد. برای مثال بسیاری از دستگاه‌های پزشکی نیاز به یک زمین دارد ،(نقطه ای که پتانسیل آن صفر باشد).برای ساخت این زمین ابتدا نیاز به چاهی داریم که عمق آن امکان دارد ۲ متر، ۱۰ متر یا ۷۰ متر باشد تا از خطر برق گرفتگی جلوگیری شود. اما ما می‌بینیم که در بسیاری از بیمارستان‌ها، زمین دستگاه را به شوفاژ وصل می‌کنند، در حالی که این کار نه تنها غیرعلمی است بلکه خطرناک نیز می‌باشد. به همین خاطر در کشورهای پیشرفته هر بیمارستانی، یک دپارتمان مهندسی پزشکی دارد که در بخش‌های مختلف بیمارستان فعالیت دارند.

برای مثال در اتاق عمل هنگامی که دکتر ارتوپد می‌خواهد پلاتین را در پای شکسته قرار دهد، ابتدا مهندس پزشک میزان گشتاوری که باید به پلاتین وارد شود اندازه‌گیری می‌کند تا از شکسته شدن پلاتین تحت فشارهای مختلف جلوگیری شود و سپس پزشک عمل جراحی را انجام می‌دهد. یا در کنار اتاق عمل یک کارگاه تراش وجود دارد و میله‌هایی را که در شکستگی‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، برحسب شکل و اندازه عضو شکسته شده، می‌تراشند تا عضو شکسته پس از ترمیم کوتاه یا بلند نشود. حال این وظیفه‌ی یک مهندس پزشکی است که دستور ساخت یا تراشیدن میله‌ها را بدهد. و در نهایت یک مهندس پزشکی می‌تواند در مؤسسات و شرکت‌های خصوصی یا دولتی، در زمینه‌ی ساخت تجهیزات پزشکی فعالیت کند. برای مثال فارغ‌التحصیلان ما به راحتی می‌توانند دستگاه شنوایی سنجی را بسازند. دستگاهی که به وسیله‌ی آن باید تمامی کودکانی که می‌خواهند برای سال اول دبستان ثبت نام کنند، مورد سنجش شنوایی قرار گیرند. اما متاسفانه حتی بعضی از مراکز استان‌های ما چنین دستگاهی را ندارند.

موفق باشید

fdsn68
25-05-2013, 11:05
مدیریت مهندسی چطور؟

gipsy2009
01-06-2013, 13:35
سلام کسی میدونه تراز علوم پایه فیزیک سراسری تهران چند میخواد؟
-مرسی

moein749
10-07-2013, 18:32
سلام دوستان عزیــــــــــــــــــژ:
من میخوام امسال ارشد مدیریت جهانگردی شرکت کنم- کسی در موردبازار کارش اطلاعی داره؟ (ایران و خارج ایران)
مرسی

عادل120
28-07-2013, 01:18
سلام

در حال حاضر بهترین رشته در علوم انسانی تو کشور ما چیه ؟مثل حقوق ، روانشناسی ،حسابداری ووووو از هر نظر.

emad91
28-07-2013, 03:23
بازار کار علوم آزمایشگاهی چطوره ؟
علوم آزمایشگاهی یا یه سال دیگه برا پزشکی ؟

alirecoba2
09-08-2013, 09:34
سلام بچه ها دوسستمون یه سوال داشت گفتم بیا م اینجا بپرسم رتبش به این رشته ها میخوره به نظرتون کدوم بهتره علوم آزمایشگاهی فیزیوتراپی رادیولوزی دامپزشکی ممنون میشم جوا ب بدین

ahmad0120
09-08-2013, 12:43
بازار کار علوم آزمایشگاهی چطوره ؟
علوم آزمایشگاهی یا یه سال دیگه برا پزشکی ؟
بینایی سنجی رشته ی خوبیه ... من بجای تو بودم جزو گزینه هام بود ...

gigabyte2052
13-08-2013, 02:00
درود دوستان بازار کار رشته شیمی محض و کاربردی تو ایران چطوره البته نه در سطح لیسانس در سطح فوق و دکترا

ایا میشه ازمایشگاه شخصی زد ؟

استاد دانشگاه شد ؟

تو شرکت های پتروشیمی و دارویی کار مناسب و خوب هست واسه این رشته ؟

ممنون !

gigabyte2052
14-08-2013, 06:37
دوستان کسی نیست اطلاع داشته باشه ؟:)

king of the kings
14-08-2013, 11:06
سلام .

به نظرتون غیر انتفاعی تهران رشته مدیریت بازرگانی رو زودتر بزنم یا روزانه تهران حسابداری ؟

بین این سه رشته به نظرتون بازار کار کدوم بهتره ؟

IT و حسابداری و مدیریت بازرگانی

affagh
14-08-2013, 23:43
سلام دوستان می خواستم من راهنمایی کنیدمن سال دیگه کنکور دارم و رشته ریاضی هستم می خواستم بدونم پردرآمد ترین و بهترین رشته مهندسی چیه ؟ راستش خودم به نفت و عمران علاقه زیادی دارم و فکر می کنم رتبم هم 2000 3000 بشه و درسم هم خوبه به نظر شما کدوم از رشته های مهندسی درآمد بیشتری دارند من جنوب زندگی می کنم مشکلی هم بابت نفت سختی هاش ندارم اگر می شه کمکم کنید

Alireza SM
15-08-2013, 10:39
دوست عزيز تنها رشته مهندسي كه درآمد و بازار كار تضمين شده داره مهندسي برق هست. بقيه مهندسي ها شديدا وابسته به صنعت و شركت هاي قدرتمند هستن كه اونا هم به نوعي نيازمند به سرمايه گذاري هاي مختلف داخلي و خارجي هستن.
ولي مهندسي برق حتي اگه صنعت كشور كاملا از بين بره بازهم توزيع و توليد برق ادامه پيدا ميكنه و شركت ها نيازمند به نيروي كار هستن.
نميگم كه هركي برق بخونه 100% استخدام به شركت هاي خوب ميشه ولي احتمال بيكار موندنش هم كمه در عين حال.

lionf3
15-08-2013, 10:51
دوست من از نظرم من بهترین مهندسی،مهندسی نفت هستش بعد از اون هم مهندسی برق البته همونطور که مستحضر هسید مهندسی دزدی متاسفانه الان بیشترین رونق رو داره.
من خودم پدر یکی از دوستانم مهندس نفت هسش و روی یه سکوی نفتی تو امارات کار میکنه و خدا میدونه چه مزایا و حقوقی بهش میدن.

Alireza SM
15-08-2013, 14:58
روانشناسی هم خوبه اما با هدف اینکه در بهترین دانشگاههای ایران قبول بشی و در وهله ی دوم برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر خروج از ایران و ورود به بهترین دانشگاههای اروپا و آمریکا و ....

روانشناسي درآمدي در ايران نداره (‌به جز علوم تربيتي كه اونم درآمدش وابستگي زيادي به بخش دولت داره )
دانشگاه هاي خارج كشور هم به جز مالزي و هند و ... معمولا مدرك علوم انساني ايران رو قبول نميكنن

aliagha2013
15-08-2013, 15:02
در مورد مهندسی دزدی راهنمایی بفرمایید

کاربر شماره ی یک
16-08-2013, 00:40
دوست عزيز تنها رشته مهندسي كه درآمد و بازار كار تضمين شده داره مهندسي برق هست. بقيه مهندسي ها شديدا وابسته به صنعت و شركت هاي قدرتمند هستن كه اونا هم به نوعي نيازمند به سرمايه گذاري هاي مختلف داخلي و خارجي هستن.
ولي مهندسي برق حتي اگه صنعت كشور كاملا از بين بره بازهم توزيع و توليد برق ادامه پيدا ميكنه و شركت ها نيازمند به نيروي كار هستن.
نميگم كه هركي برق بخونه 100% استخدام به شركت هاي خوب ميشه ولي احتمال بيكار موندنش هم كمه در عين حال.

منظورتون بیشتر گرایش قدرته ، درست فهمیدم ؟

نادر1368
16-08-2013, 10:47
مهندسي برق گرايشاش انچنان فرقي نداره در بازار كارش!قدرت هم هميشه هست الكترونيك هم و كنترل مخابراتم كه بيشتر!:n01:

+AMIR+
28-08-2013, 10:37
ببخشید ولی مقایسه تون کمی غلطه .چون نوشتین حتي اگه صنعت كشور كاملا از بين بره بازهم توزيع و توليد برق ادامه پيدا ميكنه و شركت ها نيازمند به نيروي كار هستن.
یعنی ساخت و ساز (مربوط به مهندسی عمران ) و پتروشیمی و نفت که بزرگترین منبع درامد کشور هست (مربوط به مهندسی نفت و شیمی ) و کارخانه ها و صنایع (مربوط به مهندسی مکانیک ) و غیره برای مردم ضروری نیستن و میتونن تعطیل بشن ولی تولید برق ادامه پیدا میکنه !

Kharg Island
12-09-2013, 06:44
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

دوستان میخواستم بدونم از بین سه رشته نفت ( بهره برداری ) و مکانیک (سیالات) و مهندسی روباتیک کدومشون بهتره؟ اگه لطف کنید بازار کار هر سه رشته رو هم بگید ممنون میشم.

یـــــا عـــــلــــــی

.:Hessam:.
19-09-2013, 09:09
سلام
اگه میشه راهنمایی بفرمایید.
اطلاعات درباره کاردانی فنی نرم افزار - برنامه سازی کامپیوتری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یه گشی زده بودما ولی چشمم ندیده بود بعد از اینکه تاپیک زدم اینجا رو دیدم :n02:
:n16:

hosseingrami
03-10-2013, 00:19
سلام خدمت دوستان خوبم.میخواستم در مورد آینده کاریم در حوزه فناوری اطلاعات با هم بحث کنیم و کمکم کنید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب بهتره قبل از شروع یک کم از خودم بگم و یک کم از هدف.

بنده کاردانی فناوری اطلاعات رو در دانشگاه جامع علمی کابردی تموم کردم.معدل و درسم بدک نیست وسعی کردم کلا به دانشگاه تکیه نکنم.عقیده خودم این بود که مهم نیست که کجا درس میخونم بکله مهم اینه که هر جا هستم خودم بیاموزم و برم دنبال چیزی.اکنون ترم اول کارشناسی ناپیوسته درهمین رشته و گرایش هستم منتهی نمیخوام اشتباهات گذشته و وقت کشی های گذشته رو تکرار کنم.هدف از زدن این تاپیک این بود که بهتر بتونم به کاردراین زمینه دست بزنم که شاید خواسته خیلی ها باشه.

بنده یک هدف یا پلن برا خود ترسیم کرده ام که در این پلن دلم میخواد مباحث پایه رو در سه حوزه فرا بگیرم این حوزه ها به تریتب شامل : وب، امینت و مباحث شبکه هست.تفاوت الان من با دوران کاردانیم اینه که اون زمان به صورت تعوری یاد میگرفتم و اگه عملی هم کار میکردم در حد همون تعوری بود که به مرور فراموش میشن چون تمرین و تکراری نیست.
حالا میخوام به این سه حوزه به صورت جدی مسلط بشم چون حس میکنم اگه در این سه حوزه تسلط داشته باشم میتونم در آینده کارای خوبی در این رشتم انجام بدم.

هدف نهایی از این کارم اینه که یک شرکت تاسیس کنم که کارایی رو بتونه در زمینه فناوری اطلاعات انجام بده.نمونه این کارها همین سه حوزه که گفتم و همینطور کارای خاص که به صورت ایده انجام خواهند شد.
اگه گفتم یک شرکت چون بدنبال پایریزی گروهی هستم که با هم صمیمانه کار کنند و به قولی برابچ پایه ای باشند.
تا حدودی این گروه رو میتونم جمع کنم ولی خودتون میدونید الان گروهی موفقه که اولا به صورت تجربی و عملی چیزی بلد باشن و دوما گروه بتونه به صورت هماهنگ و در یک هدف پیش بره.
از اونجایی که رشته بنده در مقطع کارشنایی ناپویسته هست، و گرایش های زیادی داره به نظر خودم دسترسی به این اهداف دور از انتظار نیست.خود بنده گرایش فناوری اطلاعات رو دارم، یکی از دوستان نزدیکم امنیت اطلاعات و دوست دیگرم در گرایش تجارت الکترونیک به صورت ترم اولی مشغول به تحصیل هستند.

گرایش فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی ناپویسته یک گرایش مدیریتی هست و از اونجا که من قصد مدیر شدن و تاسیس شرکت دارم به نظر خودم بسیار عالی هست که در این گرایش درس بخونم و جدا از درس خوندن "سه موضوع وب،امینت و شبکه ها" رو هم به جد یاد بگیرم.خوب دوستان هم گرایش های خوبی دارند و اگه جدی باشن میتونیم به کمک هم کاری تو این وضعیت بیکاری برا خودمون دست و پا کنیم.دلیل اینکه میگم خودم حتما به این سه موضوع مسط بشم نیاز اطلاعاتی خودمه و اینکه به عنوان یک مدیر دلم میخواد بی سواد نباشم.

بنده به دوستانم پیشنهادهایی دادم و اونها هم استقبال کردند.دلم میخواست که این دوستانم هم تو رشتشون جدی باشن و هم جدی یادبگیرن.بنابراین حس میکنم "یک سرفصل درست برای هر کدوم" و کلا برا هدفم نیاز دارم که بعد از این دو سال که کارشناسیمون تموم میشه هر کدوم از ما بتونیم موفق باشیم و در نهایت شرکتی که میگم رو تاسیس کنیم.

از اینکه طولانی شد عذر میخوام. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب خواسته و سوالات من از شما چیه؟!
خواسته من از شما اینکه که در ابتدای کار بگین که نقص کارم چیه؟و باید چه کنم؟برا هر قسمت از گروهم چه مطالبی باید به صورت تجربی و عملی آموخته بشه یا به قول خودم چه سرفصل کلی رو برا خودم و دوستان تعریف کنم و بر اساس اون پیش برم؟!؟

در ادامه بگین که کلا مشاغلی که میتونم انجام بدم چیاست؟(در غالب شرکت یا غیر)

حالا به نظر شما کدوم مبحث در فناوری اطلاعات درآمد و بازدهی بهتری تو کشورمون داره؟

بعد بگین که برا خبره شدن در سه زمینه(به ترتیب) وب، امنیت و شبکه باید چه کرد؟
منظورم از این سوال اینه که به تریتب اولویبت باید کدوم رو آموخت و برای هر کدوم از کجا تا کجا شروع کرد و با کجا رسید؟

راستی مدارک بین المللی مثل سیسکو.ام سی اس ای و ... هر کدوم چه کاربردی دارن؟؟؟ارزش اخذشون رو دارن؟برا اخذشون باید چه کرد؟

در آخراز شما درخواست میکنم اگه مطلبی نصیحتی چیزی در مورد این مباحث دارین لطف کنین و رد کنید بیاد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باتشکر از همه دوستان گلم!

A M ! N
03-10-2013, 00:59
درود.

یه نکته ی کوچیکی می خواستم بگم.

یکی اینکه { وب - امنیت - شبکه } سه تا مقوله ی متفاوت هستن و نمیشه برین هر سه ی این هارو کار کنید. پیشنهاد من به شما اینه که در یکی ازین زمینه ها متخصص بشید. بنده خودم هم گروه داشتم در دانشگاه و دانشگاه تا حدودی ساپورت میکرد مارو. توی گروه هرشخص متخصص یه شاخه ی خاص بود. یکی امنیت ، یکی برنامه نویسی یکی شبکه ، یکی امنیت شبکه ، یکی متخصص یونیکس و...

اگه بخوام این سه شاخه رو با هم مقایسه کنم نظرم اینه با توجه به تجربه ام:

- مباحث وب و طراحی اگه واقعن حرف برای گفتن داشته باشید از جایگاه بالایی برخورداره درحال حاضر.
- بعد از وب ، شبکه جایگاه نسبتن خوبی داره..

- امنیت که میشه به دو دسته تقسیمش کرد ، امنیت شبکه خیلی عالیه اگه واقعن تخصص داشته باشید درش، اما امنیت سیستم (عامل) متاسفانه پشتیبانی چشمگیری ازش نمیشه در ایران.. گروه ما یک گروه CSIRT بود ولی در زمینه ی امنیت سیستم عامل کسی براش تره هم خورد نکرد. ( حتا وقتی ایده ای عالی برای ساخت آنتی ویروس داشتیم و با عملی شدن ذره ای فاصله نداشتیم)

در کل اگه توضیحات بالارو به دقت دیده باشید همه جا گفتم "اگه در اون زمینه واقعن حرفی برای گفتن داشته باشید" موفق میشید. چرا ؟ چون واقعیت اینه که دست خیلی زیاده و در این بین شما باید تفاوت خودتون رو نشون بدین که کار آسونی نیست. همچنین در کنار اینها شما می تونید دست به نوآوری بزنید و کارهای خاص تر انجام بدین.. مثلن ساخت اپلیکیشن های اندروید که درحال حاضر متخصصش زیاد نیست در ایران.

دیگه اینکه بنده به شما توصیه میکنم فعلن سمت شرکت نرید و همینطوری به حالت "گروه" باقی بمونید تا اوضاع رو محک بزنید ، شرکت رو هرزمانی که بخواین به راحتی میشه تاسیس کرد و البته باید به فکر مالیات بر حسب سال مالی نیز باشید.

بازم میگم این نکته ی مهم رو : " زمینه ی تخصصتون رو تایین کنید از بین اون سه مورد ، هیچ وقت به فکر کسب تخصص در چندین شاخه نباشید که موفق نخواهید شد"

موفق باشید.

hosseingrami
03-10-2013, 11:15
درود.

یه نکته ی کوچیکی می خواستم بگم.

یکی اینکه { وب - امنیت - شبکه } سه تا مقوله ی متفاوت هستن و نمیشه برین هر سه ی این هارو کار کنید. پیشنهاد من به شما اینه که در یکی ازین زمینه ها متخصص بشید. بنده خودم هم گروه داشتم در دانشگاه و دانشگاه تا حدودی ساپورت میکرد مارو. توی گروه هرشخص متخصص یه شاخه ی خاص بود. یکی امنیت ، یکی برنامه نویسی یکی شبکه ، یکی امنیت شبکه ، یکی متخصص یونیکس و...

اگه بخوام این سه شاخه رو با هم مقایسه کنم نظرم اینه با توجه به تجربه ام:

- مباحث وب و طراحی اگه واقعن حرف برای گفتن داشته باشید از جایگاه بالایی برخورداره درحال حاضر.
- بعد از وب ، شبکه جایگاه نسبتن خوبی داره..

- امنیت که میشه به دو دسته تقسیمش کرد ، امنیت شبکه خیلی عالیه اگه واقعن تخصص داشته باشید درش، اما امنیت سیستم (عامل) متاسفانه پشتیبانی چشمگیری ازش نمیشه در ایران.. گروه ما یک گروه CSIRT بود ولی در زمینه ی امنیت سیستم عامل کسی براش تره هم خورد نکرد. ( حتا وقتی ایده ای عالی برای ساخت آنتی ویروس داشتیم و با عملی شدن ذره ای فاصله نداشتیم)

در کل اگه توضیحات بالارو به دقت دیده باشید همه جا گفتم "اگه در اون زمینه واقعن حرفی برای گفتن داشته باشید" موفق میشید. چرا ؟ چون واقعیت اینه که دست خیلی زیاده و در این بین شما باید تفاوت خودتون رو نشون بدین که کار آسونی نیست. همچنین در کنار اینها شما می تونید دست به نوآوری بزنید و کارهای خاص تر انجام بدین.. مثلن ساخت اپلیکیشن های اندروید که درحال حاضر متخصصش زیاد نیست در ایران.

دیگه اینکه بنده به شما توصیه میکنم فعلن سمت شرکت نرید و همینطوری به حالت "گروه" باقی بمونید تا اوضاع رو محک بزنید ، شرکت رو هرزمانی که بخواین به راحتی میشه تاسیس کرد و البته باید به فکر مالیات بر حسب سال مالی نیز باشید.

بازم میگم این نکته ی مهم رو : " زمینه ی تخصصتون رو تایین کنید از بین اون سه مورد ، هیچ وقت به فکر کسب تخصص در چندین شاخه نباشید که موفق نخواهید شد"

موفق باشید.

سلام عزیز.یک دنیا بات پاسخت ازت ممنونم.تجربه خوبی بهم رسوندی.
حقیقتش رو بخوای قبول دارم که اولا فرصت چند شاخه عمل کردن رو نداریم و هم کار سخت میشه.ولی به نظر من اینا کمی به هم وابسته هستند(البته جز بحث امنیت سیستم عامل که واقعا داغ دلم رو تازه کرده و درکت میکنم).
ترتیب اولویت ها رو هم کاملا حق با تویه.
همونطور که گفتم این سه شاخه یه جورایی به صورت خاص به هم مرتبط اند.مثا اگه وب رو کامل مسلط باشم بعدا میتونم در امنیت به صورت تخصصی کار کنم و نه آماتور چون بالاخره برنامه نویسی وب و جاوا و این مسایل رو باید بلد باشم تا تو حوزه وب متخصص حساب شم و به قول تو حرفی برای گفتن داشته باشم.
تز طرفی هم 2 سال وقت دارم که بازم نمیدونم باید چه کنم.البته یک کاری هم میتونم انجام بندم.اینکه باید به تریتب شروع کنم و تا هرجا رسیدم تا همونجا بلدم دیگه!!

برا بحث شرکتم نمیدونم.همینه که خودمم مردد هستم.اصلا تضمینی وجود نداره که گروه و حتی خودم به جد عمل کنیم و یا اینکه موفق باشیم.

به صورت گروه و بدون شرکت میشه کاری انجام داد و به درآمد رسید؟
فرض بگیر که به ترتیب تو یی یا چند از اینا متخصص شدم.برا هر کدوم میتونم به چه درآمدایی و چه جوری فکر کنم؟؟(انفرادی منظورمه)

راستی ایده و نوآوری دارم ولی بازم موفقیتش با خداست والبته تلاش منم بی تاثیر نسیت.از اونجایی که تو شهرم مرکز تخصصی و سازمان یافته ای برا فناوری اطلاعات نیست ممکنه با تاسیس یک شرکت موفقیت خوبی داشته باشم.
البته تو حوزه طراحی وب یک شرکت هست که اونم یکی دوتا از دوستان خودم توش کار میکنند(البته نه این گروه).

hosseingrami
05-10-2013, 23:40
سلام عزیز.یک دنیا بات پاسخت ازت ممنونم.تجربه خوبی بهم رسوندی.
حقیقتش رو بخوای قبول دارم که اولا فرصت چند شاخه عمل کردن رو نداریم و هم کار سخت میشه.ولی به نظر من اینا کمی به هم وابسته هستند(البته جز بحث امنیت سیستم عامل که واقعا داغ دلم رو تازه کرده و درکت میکنم).
ترتیب اولویت ها رو هم کاملا حق با تویه.
همونطور که گفتم این سه شاخه یه جورایی به صورت خاص به هم مرتبط اند.مثا اگه وب رو کامل مسلط باشم بعدا میتونم در امنیت به صورت تخصصی کار کنم و نه آماتور چون بالاخره برنامه نویسی وب و جاوا و این مسایل رو باید بلد باشم تا تو حوزه وب متخصص حساب شم و به قول تو حرفی برای گفتن داشته باشم.
تز طرفی هم 2 سال وقت دارم که بازم نمیدونم باید چه کنم.البته یک کاری هم میتونم انجام بندم.اینکه باید به تریتب شروع کنم و تا هرجا رسیدم تا همونجا بلدم دیگه!!

برا بحث شرکتم نمیدونم.همینه که خودمم مردد هستم.اصلا تضمینی وجود نداره که گروه و حتی خودم به جد عمل کنیم و یا اینکه موفق باشیم.

به صورت گروه و بدون شرکت میشه کاری انجام داد و به درآمد رسید؟
فرض بگیر که به ترتیب تو یی یا چند از اینا متخصص شدم.برا هر کدوم میتونم به چه درآمدایی و چه جوری فکر کنم؟؟(انفرادی منظورمه)

راستی ایده و نوآوری دارم ولی بازم موفقیتش با خداست والبته تلاش منم بی تاثیر نسیت.از اونجایی که تو شهرم مرکز تخصصی و سازمان یافته ای برا فناوری اطلاعات نیست ممکنه با تاسیس یک شرکت موفقیت خوبی داشته باشم.
البته تو حوزه طراحی وب یک شرکت هست که اونم یکی دوتا از دوستان خودم توش کار میکنند(البته نه این گروه).

A M ! N جان، اگه ممکنه بحث رو جواب و ادامه بده

crysta
06-10-2013, 10:59
لطفا اطلاعات در مورد آینده کاری رشته مکاترونیک در اختیارم بگذارید

discovery737
08-10-2013, 19:59
داشی هر رشته ای میخوای بخونی بخون!ولی مثه مرد بخون!به شرطه اول بودن بخون!اون موقع پولت از پارو بالا میره:n05:

hosseingrami
18-10-2013, 12:22
سلام به همگی دوستان خوبم.

بنده دوست دارم که در حوزه وب به عنوان تخصص اصلیم کار کنم.این جمله یه کم کلی هست اگه ممکنه دوستان به طور کل به جز بازش کنند و اولا بگن که چه موضوعات و به نوعی نقشه راهی باید داشته باشم و دوما با هر میزان اطلاعات چه طوری و چه مقدار میتونم کسب درآمد داشته باشم؟!
البته بحث درآمد رو میدونم که به این سادیگا نمیشه گفت و به خود من بستگی داره ولی بالاخره اگه تجربه ای در این زمینه دارین حداقل میتونه امیدوار کننده باشه.

برا موضواعات میدونم که کلا دو شاخه وجود داره : یکی طراحی یا دیزاین و دیگری برنامه نویسی
و همینطور میدونم که در برنامه نویس وب باید در دو قسمت برنامه نویسی کلاینت و برنامه نویس سمت سرور کار کنم.این بدیهی است که اول باید سمت کلاینت رو یاد بگیرم و سپس سمت سرور رو کار کنم.درخواست من از شما اینه که کلا برام حوزه وب رو باز کنید تا من بتونم با داشتن این موضوعات(یا به قول خودم سرفصلها) دنبال منبع مناسب بگردم و همیطور برنامه ریزی برا یادگیری هر کدوم بکنم.
تشکر از همگی

hosseingrami
21-10-2013, 18:05

بنده دوست دارم که در حوزه وب به عنوان تخصص اصلیم کار کنم.این جمله یه کم کلی هست اگه ممکنه دوستان به طور کل به جز بازش کنند و اولا بگن که چه موضوعات و به نوعی نقشه راهی باید داشته باشم و دوما با هر میزان اطلاعات چه طوری و چه مقدار میتونم کسب درآمد داشته باشم؟!
البته بحث درآمد رو میدونم که به این سادیگا نمیشه گفت و به خود من بستگی داره ولی بالاخره اگه تجربه ای در این زمینه دارین حداقل میتونه امیدوار کننده باشه.

برا موضواعات میدونم که کلا دو شاخه وجود داره : یکی طراحی یا دیزاین و دیگری برنامه نویسی
و همینطور میدونم که در برنامه نویس وب باید در دو قسمت برنامه نویسی کلاینت و برنامه نویس سمت سرور کار کنم.این بدیهی است که اول باید سمت کلاینت رو یاد بگیرم و سپس سمت سرور رو کار کنم.درخواست من از شما اینه که کلا برام حوزه وب رو باز کنید تا من بتونم با داشتن این موضوعات(یا به قول خودم سرفصلها) دنبال منبع مناسب بگردم و همیطور برنامه ریزی برا یادگیری هر کدوم بکنم.
تشکر از همگی

دوستان خوبم.واقعا از این فروم بعیده که کسی جواب نمیده

hosseingrami
23-10-2013, 17:13

تشکر از همگی

دوستان با تجربه اگه ممکنه در این امر من رو یاری کنند.در ادامه مباحثی رو میگم که تکمیل کننده بحث خواهند بود.تو این مباحث هم لطفا کمک کنید.

از کلیه مباحث(تو تحقیقاتم) متوجه شدم که برنامه نویسی وب (مثلا asp) نیاز داره که فرد base از برنامه نویسی داشته باشه.خیلیا میگن که برای این کار باید الگوریتم رو اول کار کنم و سپس به یادگیری یک زبان پایه مثل سی بپردازم.اینطوری میتونم هر زبانی رو کار کنم.
یکی مثال قشنگی زد گفت که مثلا برا رانندگی با پراید آموزش میبینم ولی بعد گرفتن گواهینامه ممکنه هر ماشینی سوار بشم و اگه مثلا پیکان سوار شدم قواعد رانندگی همونه فقط یه کم باید با همون پیکان تمرین کنم تا بدون مشکل رانندگی کنم.
میخواستم بدونم که این حرفام اولا درسته و دوما اگه درسته چه طور باید به بهترین شکل این پایه رو فوی کنم؟؟؟

همونطور که تو تاپیک هم گفتم بنده الان ترم یک کارشناسی هستم و این به این معنی هست که دروسی مثل ساختمان داده و همینطور پایگاه داده و تجزیه تحلیل سیستم ها رو پاس کردم و تو کارشناسی هم همین اول ترم دارم دروس طراحی الگورتیم و بانک اطلاعات کاربردی و ریاضی گسسته و ریاضی مهندسی رو پاس میکنم.میخوام این base رو جوری فرا بگیرم که به صورت (اگر و فقط اگر= دو طرفه) بتونم هم این درسا رو به بهترین شکل پاس کنم و هم واقعا مردانه بیام بالا و کلا با تجربه و پخته باشم و سرسری از مسایل رد نشم.
اگه صحبتم در مورد الگوریتم و همینطور زبان پایه درست باشه فکر کنم به عنوان یک پیش نیاز، نیاز به ریاضی و زبان متوسط به بالایی دارم که تو این زمینه شاید یه کم بلنگم.
تشکر از همگی مخصوصا اونهایی که وقت عزیزشون رو در اختیار بنده میذارن

mortezaabbasi
24-10-2013, 11:49

دوستان میخواستم بدونم از بین سه رشته نفت ( بهره برداری ) و مکانیک (سیالات) و مهندسی روباتیک کدومشون بهتره؟ اگه لطف کنید بازار کار هر سه رشته رو هم بگید ممنون میشم.

یـــــا عـــــلــــــی
مهندسی نفت عالیه اگر:
در دانشگاه صنعت نفت درس خونده و تحمل کار طاقت فرسا رو داشته باشید.
مهندسی مکانیک_سیالات خیلی خوبه اگر:
ریاضیات قوی برای تحصیل در این رشته و رزومه ی غنی(تسلط بر زبان انگلیسی،نرم افزار های مربوطه،سابقه کار) بعد از اخذ مدرک داشته باشید.
مهندسی رباتیک خوبه اگر:
کارشناسی ارشد مکاترونیک(نه کارشناسی رباتیک) و هدف پذیرش گرفتن از کشور هایی مثل آمریکا،کانادا و ... داشته باشید.

nafas.ip
09-11-2013, 13:48
سلام دوستان.
به نظر شما رشته پزشکی بهتره یا دارو سازی؟؟
ممنون میشم اگه نظرتونو بگین.:n02:

amlak021
25-12-2013, 20:26
خیلی جالبه اکثر دوستان بین درآمد و میزان تحصیلات رابطه مستقیم می بینند در حالی که هیچ رابطه ای بین این دو در بازار کار تقریبا نیست.
من می بینم که علاقه زیادی به برق و عمران و صنایع هست در حالی که باز هم تفکرات غلطی هست.

ببینید مهندسی برق خوبه شغل هم تقریبا داره ولی باید دیگه فوق رو داشته باشید برای تضمین اون شغل.این رو می تونم قبول کنم.
در مورد عمران نه اصلا این طور نیست.چندان آینده و تضمین کاری حتی برای دکتراش هم نیست.درامد اکثرشون خیلی معمولی هست در حد یه کارمند ساده نه بیشتر.من تو کار خودم می بینم بچه های عمرانی که سرمایه های میلیاردی دارن درامدشون خوبه ولی در کل تهران این افراد از 7 یا 8 نفر کمتر هستند(من به واسطه کارم تقریبا همشونو میشناسم.)بقیه چندان موفق نیستن و شغلشون دیگه اون وضع مثلا 15 سال پیش رو نداره.الان برای ساخت و .... اون سود اصلی نصیب بساز و بفروش میشه.خدا رو شکر انقدر هم مهندس عمران ریخته که شما هیچ وقت کارت لنگ نمیمونه.حتی 3 سال پیش برای نقشه یه ویلا تو تهران دنبال یه کسی بودیم که هم کمی معماری بلد باشه هم عمران که یه طرح عالی و تک بشه چندتا شرکت مهندسی از 5 میلیون تا 8 میلیون قیمت دادن.ولی آخرش یه شرکت خیلی کوچیک که تو وردآورد بود کار رو با 1 میلیون تموم کرد.
الان مهندسی عمران منو یاد 3d max می اندازه یه موقعی سرجمع تو تهران 10 نفر بلد بودن و همه پروژه ها مال اینا بود و کمتر از 1 میلیون تومن جواب سلامتم نمی دادن الان به تعداد موهای سر یه آدم 3d کار داریم که با 30 تومن هم کارتو راه می اندازن.(روزی 1000 بار خدا رو شکر می کنم که من نرفتم دنبال کار 3d .:n12:)

برای صنایع هم اگر کسی میخواد توضیح بدم.چون طولانی میشه.

amlak021
25-12-2013, 22:41
دوست عزیز After4Ever ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در مورد بازار کار برنامه نویسی اطلاعات خواسته بودند که من سعی می کنم بخشی از تجربه خودم رو براشون بگم.

ببینید اصولا هر شغلی رونقش بستگی به نیاز جامعه داره و همچنین نخصص و مهارت فردی.
من 2 نفر رو کاملا از نزدیک می شناسم که کار برنامه نویسی انجام می دن که برات شرح حالشون و درآمدشون رو می گم.
یکیشون برنامه نویس برنامه های آماری و بیمارستانی و پورتالی سازمان ها هست.برنامه های آماری رو برای زیرمجموعه های صدا و سیما می نویسه و بیشتر برنامه هایی هست که تو ورزش و مسابقات که لایو پخش میشه استفاده میشن.برای هر پروژه از 50 میلیون کمتر نمی گیره.برای بیمارستان ها از این برنامه های پذیرش تحت شبکه می نویسه و پشتیانی هم می کنه.به گفته خودش هزینه طراحی برنامه 10 میلیون و هرسال پشتیبانی 2 میلیون.پورتال های سازمانی هم که از 4.5 به بالا می گیره.وضع مالی خوبی داره و همیشه راضی هست.
دیگری کارش برنامه نویسی دکل هست.کارش سخت تر به نظر می رسه درآمدش بهتر.بخشی از درآمدش به دلار هست.(5000 دلار در ماه) و بقیه به تومان.3 روز در ماه شهرستان هستن و بقیه روز در یک شرکت خصوصی.اکثر کار های این دکل ها با همین شرکت هست هم کارشون خیلی خوبه و هم درآمدش هم سازندگی هست.من نمی دونم که چه فرقی بین برنامه نویسی دکل با بقیه برنامه نویسی ها وجود داره ولی این به نظر سخت تر می رسه.

در کل بازار برنامه نویسی برای ایران درحال رشد و هر روز نیازش بیشتر احساس میشه.من آینده خیلی خوبی برای این رشته می بینم.بازم بچه های برنامه نویس نباید اینجا کم باشند.لطف اون ها هم نظر بدن.

mohammad varaste
26-12-2013, 04:12
توی صفحه های قبل در باره رشته هوا فضا توضیح داده کسی ؟ (توی دانشگاه معتبر مثل شریف امیرکبیر یا خواجه نصیر)
کلا بازار کارش چجوریه ؟

Mehran
19-02-2014, 00:29

یـــــا عـــــلــــــی

سلام

ضمن لحاظ کردن این نکته که اگر شما در رشته ای بهترین باید، همیشه کار براتون هست چه مهندسی نفت، چه...

اگه بخوایم یه مقدار منطقی تر نگاه کنیم نفت صرفا نفت هست ! اما مکانیک چترش بالای سر خیلـی از رشته های دیگه هم پهنه ! از جمله نفت
به عنوان یه دانشجوی مهندسی پتروشیمی خدمتتون عرض میکنم، وضعیت نفت و استخدام و کار کشور خوب نیست (حداقل تا ایـن لحظه!) اگر
فرم استخدامی شرکت نفت رو نگاه کنید میبینید شرکت نفت در همه ی رشته های مهندسی استخدامی داره تعداد مهندسین شیمی و نفتی
که جذب میکنه معمولا تفاوت چندانی با تعداد مهندسین مکانیک و برقی که میگیره نداره عملا جز شرکت نفت و بعضی شرکت های پتروشیمی
خصوصی جای دیگه ای برای جذب مهندس نفت نیست در حالی که کارخانه ی صنعتی نیست که به مهندس مکانیک خوب احتیاج نداشته باشه !
البته گاها به تعدادکمی مهندس نفت و شیمی (صرفا) استخدام میکنن ولی حداقل این چند سال آزمون های سراسری استخدامی همه رشته
ها از پزشکی و روانشناسی و مدیریت گرفته تا انواع و اقسام مهندسی رو جذب میکردن.

نکته ی آخر هم اینکه اشتباهی که من و خیلی از دوستان هم رشته ای من داشتن رو تکرار نکنید و فکر نکنید مهندس نفت هستید، کشور هم
که داره با نفت اداره میشه، این همه هم که دارن راجع به توسعه ی پالایشگاه ها و پتروشیمی ها صحبت میکنن، پس دیگه حلِ همه چی !

با تشکر مهران...

mohammad.asghari
20-03-2014, 17:36
دوستان میخواستم درآمد ماهیانه یک استاد دانشگاه(عضو هیئت علمی)رو بدونم
(ببخشید اگه سوالم مربوط به تاپیک نیست)

مانی 22
26-06-2014, 23:37
سلام
دوستان کدوم یکی از این دو رشته بازار کار بهتری دارند ؟ اصلا بازار کار این دو کجاها میشه ؟
کلا کلا کدوم بهتره ؟

amatraso
28-06-2014, 11:35
سلام
منم دقیقا همین مسیله برام سواله!!!
:n13:من کارشناسیم مهندسی صنایعه الان اگه بخوام برا ارشد بخونم کدوم بهتره؟مدیریت صنعتی یا بازرگانی یا مالی؟
باهنر کرمان داره هیچ کدومشونو؟

javadb40
26-07-2014, 12:48
بهترین زمان انتخاب رشته قبل از ورود به دبیرستان است نه بعد از دیپلم طرف میخواسته دکتر بشه بهش گفتن برو ریاضی میره ریاضی از رشته ی آبیاری هم اخراج میشه در حالی که اگه میرفت تجربی خودشو میکشت تا پزشکی روزانه قبول بشه ولی الان یک بیکار اضافه شده یا حداکثر مهندس بیکار برعکسش هم دقیقا صادقه ولی حیف که تو مدرسه مشاور از همه بیسواد تره و سالی300 تا دانش آموز یک مدرسه برای ورود به دبیرستان یا هنرستان انتخاب رشته غلط میکنند:n16:

Panther_X
05-08-2014, 14:31
سلام دوستان

بین IT و نرم افزار موندم هر کسی یچیزی میگه نمیدونم واقعا کدوم برم که هم برای ادامه خوب باشه هم بازار کار مناسبی داشته باشه. بعضی ها میگن اگه میخوای ادامه بدی واسه کارشناسی مهندسی نرم افزار بخون برای ارشد یکی از گرایش های IT رو برو اینجور هم پایه قویی داره واسه ارشد هم برای یه کارشناس ارشد IT بازار کار نسبتا خوبی هست , میخواستم بدونم این درسته یا نه و در کل با توجه به وضعیت تدریس این دو رشته تو ایران واقعا کدوم بهتر و کارامد تره؟

omid_3tar
07-08-2014, 19:09
سلام دوستان

کسی از مهندسی ایمنی اطلاعاتی داره؟ (دانشگاه صنعت نفت)

بازار کارش چطوره؟ اگر استخدام شرکت نفت نشدم جای دیگه میتونم استخدام بشم؟

امروز رفتم پیش مشاور میگفت مهندسی ایمنی دانشگاه صنعت نفت فوق العاده بهتر از مهندسی برق و مکانیک و عمران دانشگاه چمرانه

ممنون میشم نظر بدید

alimack
13-08-2014, 07:56
سلام دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدید

آیا نیازه که قبل از ورود به دانشگاه در رشته ی نرم افزار برنامه نویسی بلد باشیم مثلا در حد c++ یا تو دانشگاه میشه یاد گرفت؟؟

کاربر شماره ی یک
13-08-2014, 09:46
سلام دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدید

آیا نیازه که قبل از ورود به دانشگاه در رشته ی نرم افزار برنامه نویسی بلد باشیم مثلا در حد c++ یا تو دانشگاه میشه یاد گرفت؟؟

شما وقتی وارد دانشگاه میشی ،باید اون چیزی که در دبیرستان بهتون آموزش داده شده رو بدونی ، چیز دیگه ای نمیخواد .

abbasgh66
14-08-2014, 20:25
* دوستان نظرتون در مورد مهندسی شهرسازی چیه ؟ می ارزه به نظرتون فرد بره سراغ این رشته ؟

roya.rashidi
21-09-2014, 13:00
سلام فرق بین رشته
برنامه نویسی تحت وب با طراحی صفحات وب چیه ؟؟

roya.rashidi
21-09-2014, 23:10
سلام فرق بین رشته
برنامه نویسی تحت وب با طراحی صفحات وب چیه ؟؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

ALt3rnA
23-09-2014, 07:50
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
طراحی صفحات وب بیشتر روی جنبه ی ظاهری سایت تاکید داره . طراحی و زیبایی سایت . استفاده از JS و زبان هایی مثل HTML5 و غیره و ترکیبشون با backend
برنامه نویسی تحت وب روی برنامه نویسی سیستم هایی که پشت سایت دارن کار میکنن فوکوس داره . مثلا برنامه نویسی crawler ها . برنامه نویسی امکانات مختلف سایت . و غیره
هر چند این سوال رو یه تاپیک دیگه پرسیده بودید .

Argada
09-11-2014, 22:44
سلام دوستان

بین IT و نرم افزار موندم هر کسی یچیزی میگه نمیدونم واقعا کدوم برم که هم برای ادامه خوب باشه هم بازار کار مناسبی داشته باشه. بعضی ها میگن اگه میخوای ادامه بدی واسه کارشناسی مهندسی نرم افزار بخون برای ارشد یکی از گرایش های IT رو برو اینجور هم پایه قویی داره واسه ارشد هم برای یه کارشناس ارشد IT بازار کار نسبتا خوبی هست , میخواستم بدونم این درسته یا نه و در کل با توجه به وضعیت تدریس این دو رشته تو ایران واقعا کدوم بهتر و کارامد تره؟

دوستان من بیشترشون تو رشته های نرم افزار و it درس خوندن... تا جایی که من می دونم و باهاشون بودم اونایی که تو it درس خوندن در ادامه تحصیل در مقطع ارشد و همچنینتو کار پیدا کردن و ازمون های استخدامی موفق تر بودن. دلیلش حیطه کاری وسیع تر رشته it نسبت به نرم افزار هست. ارشد it به خصوص دو گرایش امنیت و شبکه خیلی کاربردی تر از ارشد نرم افزار مثل هوش مصنوعی هست.

cenam
17-02-2015, 23:27
سلام دوستان شهریه رشته مدریت بازرگانی در دانشگاه ازاد چقدر است؟

soroosh_cz
06-04-2015, 03:51
یه سوال دارم، نمیدونستم کجا بپرسم:
آیا کسی مثل من که مدرک مهندسی کامپیوتر داره، لازمه مدرک ICDL هم بگیره؟ یا دیگه مدرک فعلی کار ICDL رو هم میکنه؟

xfati
19-04-2015, 15:37
من میخام برم دانشگاه علمی کاربردی یکی از دوستام این رشته هستش میخواستم ببینم چجوریه این رشته هههه
درباره چی هست ؟ براش شغل هست ؟ استخدامی رسمی چطور ؟
ممنون میشم دربارش اطلاعاتی بهم بدین

ببخشید کپی کردم سوال رو از اون قسمت انجمن
منظورم رشته مهندسی شبکه های کامپیوتری هست