PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقاله ای در رابطه با قفل ASPI معروف به CopyStop

lvl@ster
19-07-2008, 16:57
این مقاله در رابطه با سی دی هایی است که در داخل آنها پوشه ای به نام ASPI هست

این قفل که معروف به copystop هست . غیر قابل کپی است

من این قفل را در این مقاله کمی انالیز کردم

دوستان لطفا نظرات خودتونو بگین

ممنونم

لینک دانلود با حجم 600 کیلو بایت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

NoneForce
19-07-2008, 17:20
سلام
لينك را چك كنيد، قابل دسترسي نيست.

ژولی لسکو
19-07-2008, 17:42
سلام
برای منم نشد ولی رفتم به
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید از اونجا راحت دانلود شد

از lvl@ster هم متشکرم بابت زحمتی که کشیدن

NoneForce
19-07-2008, 18:00
سلام
مقاله خوبي است ولي يه اشكال اساسي داره و اون اينه كه درسته فايل Chkcdx.x32 داخل پوشه است ولي هيچ ربطي به اين قفل نداره و احتمالا يا فراموش شده پاك بشه(مثلا شايد قبلا اين سيدي ها از اون قفل استفاده مي كردن) و شايد هم براي خنده اوجا قرار داده شده.

دنياي اينترنت خيلي بزرگه ولي دنياي قفل هاي سي دي مخصوصا ايراني خيلي كوچيكه، پس مطمئن باشيد نويسنده قفل حتما مقاله شما را مطالعه خواهد كرد. خوبي اين نوع قفل ها اينه كه نويسنده هميشه بازار مصرف را كنترل مي كنه و هميشه نقاط ضعف را برطرف مي كنه ، حالا هرچقدر مقاله شما اين نقاط را بهتر پوشش بدهد ، كار نويسنده هم ساده تر مي شود.

peyman khatar
19-07-2008, 18:39
کارت خوب بود ...

و خوب گفته های NoneForce عزیز هم کاملاً تصدیق میشه.!

hakhamanesh
19-07-2008, 18:47
ممنون از زحمتي كه كشيديد
البته يك سري از مواردش رو قبول ندارم مثلا اينكه فقط روي سي دي هاي آموزشي قرار ميگيره و يا فايل اجرايي با مالتي مديا بيلدر يا دايركتور ساخته شده(ميتونه دلفي سي دات نت يا هر چيز ديگه اي باشه) و يا اينكه آموزش ها با camtaisa ساخته شده هم درست نيست ميتونه با هر فرمتي باشه در واقع اين قفل ميتونه هر فرمتي رو پروتكت كنه. در خصوص ارور 99 درصد هم هميشه وجود نداره .در خصوص پروتكتور Asprotect هم در ورژنهاي جديد پروتكتور تغيير كرده.
در كل بايد نويسندش رو تحسين كرد.البته نام نويسنده رو از راههاي ساده تري هم غير از ديباگ كردن ميشد پيدا كرد.(properties گرفتن از برخي فايلها)
تمام صحبتهاي NoneForce رو هم كاملا قبول دارم.

v65j
19-07-2008, 20:59
اصلاً دوست ندارم اطلاعاتی که می دم بدون منبع ذکر بشه
این کار شما باعث شد کاملاً برام ثابت بشه که نباید به هر کسی چیزی گفت( این شخص هم موده به شخصش "قال مجیک" ) !!
فکر کنم لودر رو هم اونجوری پک نمی کردم الان اینجا شیر کرده بودین

این رسم آشنایی نبود من اگه دوست داشتم خیلی بهتر تر می تونستم آموزش بنویسم ولی داشتم تحقیقم و کامل می کردم یه تولز جالب براش شیر کنم.

یا علی

lalipa
19-07-2008, 21:00
در مورد منبع اموزش هم ميگقتي كه كار كي بوده Smart
به اين كار چي ميگن ???

lvl@ster
20-07-2008, 00:04
اگه از تميدا 1.9.9.0 استفاده كرده باشيد زبان فارسي را هم ميبيند كه اونم كار اقاي ابراهيم ميرزازاده هستش
در مورد منبع اموزش هم ميگقتي كه كار كي بوده SMART
به اين كار چي ميگن ???

یعنی چی دوست عزیز : خیلی از شما بعیده

100 در صد مطالب مال خودم هست

جناب V65j یه لودر برای سی دی دایرکتور ساختن که اصلا ربطی به مطالب من نداره!!! شما فکر می کنی هر معمایی فقط به دست یه نفر حل میشه و برای هر معما فقط یه راه وجود داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در مورد حرف های استاد هخامنش باید بگم هر چی سی دی به دستم رسیده اینطوری بوده

چون اگر فایل اصلی با وی بی یا دلفی نوشته شده باشه سریع کرک میشه

در مورد حرف های نان فورس عزیز هم باید بگم که حق با شماست

در مورد اشکال دانلود هم باید بگم ایراد از پرشین گیگ هست

ولی در کل قفل خیلی قوی و فوق العاده ای هست

در اخر هم بگم ایده پاک کردن دو تا فایل در تمپ مال v65j هست . اینو تو لودری که برای سی دی دایرکتور زده بودن دیدم . فقط همین

lvl@ster
20-07-2008, 00:25
سلام
مقاله خوبي است ولي يه اشكال اساسي داره و اون اينه كه درسته فايل Chkcdx.x32 داخل پوشه است ولي هيچ ربطي به اين قفل نداره و احتمالا يا فراموش شده پاك بشه(مثلا شايد قبلا اين سيدي ها از اون قفل استفاده مي كردن) و شايد هم براي خنده اوجا قرار داده شده.

دنياي اينترنت خيلي بزرگه ولي دنياي قفل هاي سي دي مخصوصا ايراني خيلي كوچيكه، پس مطمئن باشيد نويسنده قفل حتما مقاله شما را مطالعه خواهد كرد. خوبي اين نوع قفل ها اينه كه نويسنده هميشه بازار مصرف را كنترل مي كنه و هميشه نقاط ضعف را برطرف مي كنه ، حالا هرچقدر مقاله شما اين نقاط را بهتر پوشش بدهد ، كار نويسنده هم ساده تر مي شود.

دوست عزیز در ورژنی که من استفاده کردم . نقش بسزایی داشت

V65j قبلا واسه یه سی دی از این نمونه یه لودر درست کردی بود که فایل CopyStop را بعد از پچ پاک می کرد

ولی همین لودر در سی دی که من استفاده می کردم جواب نداد . چرا ؟ چون با کارهایی که من انجام دادم دیدم که Chkcdx.x32 هم نقش داره

شاید تو ورژن های قبلی اینطوری بوده.

منو به شک انداختی

hakhamanesh
20-07-2008, 00:40
تاپيك يه مقدار منحرف شده بنابراين فعلا قفل ميشه تا در خصوص اين تاپيك با Mehdi_7070 مشورت كنم ببينم نظر ايشون چي هست.

hakhamanesh
20-07-2008, 12:47
با مديران انجمن مشورت شد و قرار شد به شرط عدم انحراف تاپيك مجددا باز بشه.

persiankitty
20-07-2008, 15:54
اصلاً دوست ندارم اطلاعاتی که می دم بدون منبع ذکر بشه
فکر کنم لودر رو هم اونجوری پک نمی کردم الان اینجا شیر کرده بودین

یا علی

يك نمونه از اين Loader رو ما كجا بگيريم؟ شيرش نميكنم.
اون لاك پشته بود توي كارتون رابين هود : من قسم ميخورم ...

amirgooran
25-07-2008, 13:59
سلام...

ممنون یاشار جان...اما توی ورژن های جدید پروتکتور Themida شده.که البته آنپکش مشکلتره...

در ضمن حرف های NoneForce هم تایید می شه...مطمئنا تا الان دیگه روش شما قدیمی شده:13:

SILWESTER
24-08-2008, 23:52
يك نمونه از اين Loader رو ما كجا بگيريم؟ شيرش نميكنم.
اون لاك پشته بود توي كارتون رابين هود : من قسم ميخورم ...

من تازه این تاپیک رو دیدم راستشو بگو لودر رو می خوای واسه چی:31:

persiankitty
25-08-2008, 14:10
خود Loader مهم نيست ، همين اندازه اطلاعات كافي بود.

v65j
25-08-2008, 21:11
و اما KingStop یا همون CopyStop
در رابطه با این dll باید عرض شود به احتمال زیاد با VB نوشته شده (EXport هاش که اینو میگه! الان وقتی نیست تست کنم) یکمی آنالیز بشه می شه از dll برای قفل گذاشتن روی سی دی های دیگه استفاده کرد (حالا گیرم توی ورژن های جدید این مشکلش برطرف بشه من ورژن قدیمیش رو دارم کسی حال داشت بدم تست کنه)
بیشتر روی سی دی ها با اتورانه Director و بعضاً MMB دیده می شه که می تونین راحت روش استفادش رو از اینا یاد بگیرین و در آخر : هیچی برای گفتن ندارم :دی

NoneForce
26-08-2008, 07:09
و اما KingStop یا همون CopyStop
در رابطه با این dll باید عرض شود به احتمال زیاد با VB نوشته شده (EXport هاش که اینو میگه! الان وقتی
نیست تست کنم) یکمی آنالیز بشه می شه از dll برای قفل گذاشتن روی سی دی های دیگه استفاده کرد (حالا گیرم توی ورژن های جدید این مشکلش برطرف بشه من ورژن قدیمیش رو دارم کسی حال داشت بدم تست کنه)
بیشتر روی سی دی ها با اتورانه Director و بعضاً MMB دیده می شه که می تونین راحت روش استفادش رو از اینا یاد بگیرین و در آخر : هیچی برای گفتن ندارم :دی

سلام
فكر كنم اگر به برنامه نويسش فحش ناموسي مي داديد كمتر ناراحت ميشد!
اگر قرار بود به همين سادگي بشود از dll استفاده كرد كه ...

sezar2m
10-11-2008, 12:42
اگر ممکنه لطف کنید و لینک دانلود لودر را بزارین با تشکر

shahrokh2008
10-11-2008, 19:01
اگه اتوران با mmb دست شده باشه که از بین بردن قفل ساده است....ولی در مورد دایرکتور چه نظری دارین....میشه آنپکش کرد یا نه

mahramasrar2
10-11-2008, 22:30
دايركتور كه قفل نداره عزيز !!
اين برنامه صرفا براي ساخت برنامه هاي فلش هستش وقتي شما قصد داشته باشيد از اسكريپت هاي كامل و انعطاف فلش در برنامه استفاده كنيد
دايركتور موقع ساخت برنامه روي اون قفل نميزاره شما بايد با پكر هاي حرفه اي روي اون قفل بزاريد

shahrokh2008
10-11-2008, 22:44
میدونم که قفل نداره بابا......گفتم اول اتورانش رو آنپک میکنی بعدش اون خطهایی رو که مربوط به اتورانه پاک میکنی....این جور قفل شکستن خیلی حال میده.....

lvl@ster
11-11-2008, 08:27
میدونم که قفل نداره بابا......گفتم اول اتورانش رو آنپک میکنی بعدش اون خطهایی رو که مربوط به اتورانه پاک میکنی....این جور قفل شکستن خیلی حال میده.....

یکمی مطالعه کن دوست عزیز . هر چی میگن . اول میگی آنپک انپک انپک

کشتی منو با این آنپکت.

=============================================

من با استاد بزرگ Magic_h2001 در مورد این قفل کلی بحث کردم

ولی ایشون گفتند که من هیچ امنیتی در این قفل ندیدم

ایشون گفتن که قفل یه درایور Ring0 به نام xxxx.sys میسازه ( البته دقیق یادم نیست. چون مال خیلی وقت پیشه ). و این قفل ها تنها در صورت وجود سی دی اصل قابل کرک هست

در مورد انپک themida هم گفتند که نیازی به انپک نیست . کافی دمیدا را inline patch کنی. ( تو ورژن های جدید از دمیدا استفاده شده )

shahrokh2008
11-11-2008, 13:16
خیله خوب حالا یه چیزی گفتم.:43:...من فقط یه روش رو که در مورد تقریبا 40% کار میکنه بلدم.....ولی در مورد بقیه یه کم گیرم....من روی مقاله شما خیلی ویراژ دادم....و به یه چیزه خوب رسیدم:5:...اینکه مشکل کلون و فرقش با بقیه نرم افزارها چیه...نمیدونم شایدم درست نباشه...ولی در اون مورد که شما گفته بودید اگه بشه با یه نرم افزار درصد 99 رو هم ایمیج گرفت یه کارهایی دارم میکنم شاید به نتیجه رسید....در ضمن شکستن و کرک کردن یک قفل فقط برای نشون دادن ضعفشه...که به نظر من کار غیر قانونی نیست.:1:..مثل نگهبان که هر روز یه ورژنش میاد.......ولی نمیدونم چرا میگن مقاله کار خودت نیست:34:...به نظر من 100%ش مال خودته...چون از طرز نوشتنش مشخص بود:33:...اگه میشد یه مقاله کامل تر بذاری که خیلی خوب میشد:25:....اون روش آخری هم که گفتی جالب هست ولی واسه من که بیشتر از 25 تا از این سی دی ها دارم که آموزشی هستند و هر روز باید 10تاشون رو ببینم اونم با این سی دی درایو که تسمه اش بریده یه کم بدبختیه....در هر صورت فوق العاده از این مقاله ات ممنوم و متشکرم :42:و از همه بچه های سایت به خاطر بازیگوشی هام معذررررررررررررت میخوام...:37:

lvl@ster
11-11-2008, 13:42
.......ولی نمیدونم چرا میگن مقاله کار خودت نیست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](7).gif

متاسفانه بعضی از دوستان از سر کوته بینی دارن ساز مخالف میزنن . (به خاظر مسائل شخصیتی ) اینجا همه منو میشناسن .

و اگر دروغی ( خدای نکرده ) بگم خودشون میدونن و همون جا بهم میگن . اصلا معنی نداره کسی بیاد پشت سر من حرف در بیاره.

جناب V65j ی لودر برای بعضی از ورژن های این قفل قبلا نوشته بودن . بخاطر همین اون موقع ها خیلی دور ورداشته بود.( چون کسی نمی تونست این قفل را ار پا دربیاره ) من در همون زمان این مقاله را دادم . و ایشون پاشدن و این کلمات ناشایست را بکار بردن

یکی نیست بگه اخه کدوم قسمت این مقاله را شما به من گفتی ؟؟

من فقط لودر جناب v65j را دیدم که دوفایل Copystop.x32 و CHKCDX.x32 را به محض اجرا شدن از تمپ حذف می کند. تنها چیزی که از لودر ایشون فهمیدم نه از خودشون این بود. که در صفحه 8 مقاله یک خط نوشتم

حالا نمی دونم . چرا ایشون این همه حق من و .... کرده

اینا رو گفتم که مساله روشن بشه و افراد بعد از شما این حرف را به من نزنن . چون خیلی ناراحت شدم

بگذریم .

shahrokh2008
11-11-2008, 20:40
من این حرف را واسه دلداری شما نوشتم....خاک تو سر من که نمیفهمم چهار تا کلمه حساب مثل آدم تو این تاپیکها بنویسم...من غلططططط بکنم شما رو ناراحت بکنم...من سگ کی باشم.....به خدا تقصیر از من نیست از دوستمه که جریانش مفصله......اما یه چیزی در آخر بگم که الهی از خدا هر چی بخوایی بهت بده....چون یه باگ فوق العاده بزرگ رو از طریق کنجکاوی های خودم در قفلهای aspi پیدا کردم که امنیت این نرم افزار رو صفر میکنه...متاسفانه....بابت اون آموزش هزار مرتبه ازت تشکر میکنم...چون نخو دستم دادی...تا کلافه اش میرم من....باور کن

mahramasrar2
12-11-2008, 22:40
.اما یه چیزی در آخر بگم که الهی از خدا هر چی بخوایی بهت بده....چون یه باگ فوق العاده بزرگ رو از طریق کنجکاوی های خودم در قفلهای aspi پیدا کردم که امنیت این نرم افزار رو صفر میکنه...متاسفانه....بابت اون آموزش هزار مرتبه ازت تشکر میکنم...چون نخو دستم دادی...تا کلافه اش میرم من....باور کن

پس همونطور كه ياشار آموزشش رو ساخت وآپلود كرد شما هم بنا بر تجربيات خودت يه آموزش بساز وآپلود كن تا حق مطلب رو ادا كرده باشي

shahrokh2008
13-11-2008, 01:09
من آموزشش رو میذارم...ولی یه کم طول میکشه...چون بلد نیستم لودر درست و حسابی درست کنم....برنامه نویسیم یه کم ضعیفه....ولی بزودی آموزش یه مدلش رو میدم....البته اسمی از شرکتها نمی برم....

sezar2m
15-11-2008, 11:04
دوست عزیز ما منتظریم

v65j
09-12-2008, 12:36
@shahrokh2008
سلام دوست عزیز حالا بیخیال بقیه اگه همونی باشه که من براش تولز نوشتم واقاً شاهکار کردی. واگه یه مورد دیگه باشه این رو نشون میده که این قفل واقاً سوراخه و به این زودی ها نمی شه اینهمه سوراخش رو گرفت.
همین الانش خودم 2 تا باگ فوق خطرناک براش دارم برای یکیش تولز نوشتم برای یه موردش هم دارم تلاش میکنم یه تولز بنویسم (باگی که براش لودر نوشته بودم یه چیز دیگه بود اون جزو این باگ ها نیست)

راستی مستر جان اگه من بی ادبی کردم بنده رو ببخش ولی اونزمان یه مسایلی بود که باید اونجوری حل میشد و الان یه مسایلی هست که باید با دوستی حل بشه هرچی باشه من شما رو با خیلی های دیگه حتی مقایسه هم نمی کنم دلیلش هم تعصب منه و زبون من و ... . بازم اگه مشکلی دارین با بنده می تونیم توی پیام خصوصی و ... حل کنیم.

shahrokh2008
21-12-2008, 16:13
ما مخلصتیم.....باشه ما همه جوره پایه ایم داداش....فقط بذار این امتحانهای کوفتی رو بدم....بعدش در بست در خدمتیم...