PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفی و بررسی12فناوری مادربردهای( ASUS( P5KC - P5K3 Premium/WiFi-AP

H.Operator
19-07-2008, 02:56
آشنایی با دو تا از بهترین مادر بورد های بازار.......:18:
ASUS=P5KC - P5K3 Premium/WiFi-AP
معرفی و بررسی12فناوری:

1-P35 Express chipset

چیپ ست مورد نظر همان p35 ویکی از جدیدترین چیپ ست های موجود است که توسط کارخانه اینتل ساخته شده است.در مورد چیپست p35 باید گفت که این تراشه میتواند سازگاری حافظه های DDR2 ونسل جدید حافظه ها یا همان DDR3 را تآمین کند و همچنین مانند چیپست های دیگر شما میتوانید از کارت گرافیک با رابط PCI Express استفاده کنید.ضمنـآ پل جنوبی به شما این امکان را میدهد که از USB های جدید با ویرایش 2 استفاده کنید و از نصل جدید PCI یا همان PCI Express X1 استفاده کنید واز شبکه باسرعت بالا هم بهره مند شوید.این چیپ ست با جدیدترین ویرایش های صدا یا همان High Definition Audio سازگار است و میتوانید از جدیدترین تکنولوژی های حافظه های اینتل یاIntel Turbo Memory و Intel Matrix Storage بهره ببرید.واما مهمنرین ویژگی این چیپ ست سازگاری با انواع پردازنده های 2هسته ای و 4 هسته ای میباشد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2-ATI Cross-Fire Ready
علاقه مندان به گیم و بازی های کامپیوتری با این تکنولوژی آشنا هستند.در تکنولوژی Cross-Fire که شرکت ATI آن را عرضه کرد میتوان از دو کارت گرافیک استفاده کارد تا بازده تصویر نهایی به حداکثر نزدیک شود.نکته مهم در اینگونه مادربوردها که از تکنولوژی Cross-Fire بهره میبرن نمیتوان از دو کارت گرافیک جیفورس استفاده کرد اما استفاده از یک کارت گرافیک جیفورس در اکثر مواقع مشکلی به وجود نمی آوردو باید ذزیرفت که برتری هایی از تکنولوژی SLI از شرکت Nvidia دارد.

3-Support 45nm CPU
نکته مهم اینکه دو مادربورد مذکور که از چیپ ست P35 بهره میبرند از پردازنده های 45 نانومتری یا هما نسل آینده پردازنده های اینتل که به اصطلاح Intel Next Generation Multi Core Ready مشهور هستند پشتیبانی میکند.

4-DDR3 1333MHz Support
همانطور که گفته شد نسل آینده حافظه های رم, که به DDR3 مشهور هستند و در سرعت های بالا ارائه میشوند.ساده ترین این حافظه ها با ظرفیت یک گیگابایت با قیمتی حدود 400هزار در خارج از ایران تومان قابل تهیه میباشند.این حافظه ها در صورت حرفه ای بودن قیمتی بیش از 400 هزار تومان دارن.برای مثال ,حافظه های Kingeston HyperX DDR3 در خارج از ایران با قیمتی حدود 270 هزارتومان به فروش میرسند.

5-Turbo D3 Technology
شاید غیر از یک مادربورد ایسوس مادربورد دیگری تا پایان سپتامپر 2007 عرضه نشده باشد که از حافظه DDR3 به صورت Onboard پشتیبانی کند.در حقیقت این تکنولوژی تا پایان تاریخ مذکور به مادربورد Asus-P5K3 Premium/WiFi-AP تعلق دارد که فرکانس حافظه را از 1333 به 1500 افزایش می دهد.

6-Asus Super Memspeed
بیشترین سرعت حافظه های DDR3 را با امکان Asus Memspeed تجربه کنید.این تکنولوژی که به صورت ساده درباره آن می توان گفت,پهنای باند اطلاعات منتقل شده را به صورت خاصی افزایش میدهد و از حد معمول بالاتر می برد و در تعداد کمی از مادربورد های ASUS وجود دارد.

7-Stack Cool2
با استفاده از ابن تکنولوژی دمای سیستم شما بیش از 20 درجه سانتی گراد کاهش مییابد.ASUS مدعی است که این تکنولوژی باعث نمیشود که صدای فن شما بیشتر و ولتاژ مصرفی افزایش یابد بلکه قدرت خود را از این رو نشان میدهد که این فناوری با ولتاژ مصرفی پایین و کمترین صدای ممکن ساخته شده به کمک Heat Pipe مخصوص ASUS مانع از گرم شدن سیستم میشود.

8-Q-Fan2
با استفاده از این تکنولوژی ASUS شما سیستمی خنک و در عین حال ساکت و آرام خواهید داشت.با فعال کردن این قابلیت در سیستم تست شونده در حالت معمولی سرعت فن بیش از 850 دور در دقیقه کاهش یافت که واقعآ عالیست.البته یادآور میشود که شرکت گیگابایت در نسل جدید مادر بورد های خود با خاموش کردن فن جایی برای مانور َASUS باقی نمی گزارد.

9-خازن های پلیمری رسانا
در پی استفاده شرکت گیگابایت از خازن های جامد و بالا بردن عمر مادربورد تا 6 برابر,شرکت ASUS از خازن های پلیمری رسانا در مادربوردهای خود استفاده میکند.

10-AI Lifestyle
امکانات خارق العاده ASUS را یکجا در AI تجربه کنید.

10-الف)Ai Slot Detector
افراد ناشی در سخت افزار ممکن است در جا زدن قطعه دچار اشتباه شوند که در مادربوردهای مورد بحث به محض این اتفاق چراقی در کنار پورت روشن میشود تا فرد متوجه اشتباه خود شود.

10-ب)Ai NOS
با این تکنولوژی که مخفف Non-delay Over clocking System است,شما میتوانید به راحتی سیستم خود را به حد دلخواه آورکلاک کنید یا به قول ASUS به پردازنده خود اکسید نیتروژن اضافه کنید.(اکسید نیتروژن یا NOS واژه آشنایی برای علاقه مندان به گیم میباشد که با آن سرعت ماشین به حد اکثر نزدیک میشود).

10-ج)Ai Nap
با استفاده از این ویژگی جدید این سری مادربوردهای ASUS میتوانید زمانی که کارهایی را که شما در آن دخالت ندارید(مثلآ دانلود فایلی از اینترنت)انجام میدهید با فعال کردن این امکان کمترین مصرف برق و کمترین دور فن را داشته باشید.(1-این امکان تا حد زیادی شبیه با حالت استند بای میباشد ضمن اینکه ویژگی های خاص خود را دارد.مثلآ هیچ یک ازبرنامه های غیر ضروری کار نمیکند و سرعت فن پردازشگر به شدت کاهش یافته و ولتاژ مصرفی به حد قابل قبولی کاهش مییابد).

10-د)Ai Gear2
با استفاده از این فناوری میتوانید مصرف برق سیستم خود را کنترل کنید.این ابزار باعث میشود تا شما در 4دنده مختلف به فعلیت در سیستم خود مشغول شوید.در این دنده ها شما به ترتیب میتوانید ازکارایی سیستم خود کم کنید و میزان مصرف برق را کاهش دهید.یادور میشود که این سیستم در صورت اورکلاک بودن غیر فعال میشود.

10-ه)Ai Booster
این سیستم به عنوان سیستم دستی اورکلاک کردن دستی پردازنده و رم و گرافیک میباشد.

11-Q-Connector
عبارت است از دستگاهای کوچکی که سیم هایی از قبیل سیم های مادربورد که به کیس(روشن و خاموش,اضافه کردن USB ,ریستارت کردن و اضافه کردن 1394 و.....)به آن متصل میشوند.

12-e-Sata Suppotr
در مادربوردهای جدید از رابط e-Sata یا Sata on the Go استفاده شده است.اگر شما دیسکی اینترنال در اختیار داشته باشید که دارای رابطی از نوع SATA باشد,میتوانید بدون باز کردن کیس خود آن را به سیستم متصل کنید.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
تصاویر هر دو مادربورد
Asus-P5K3 Premium/WiFi-AP

Asus-P5Kc

منبع:ماهانه دانش و کامپیوتر
در ضمن تمام مطالب دست نویس هستند.

H.Operator
19-07-2008, 02:59

Stream
19-07-2008, 03:04
سلام...

يا ماهنامه دانش و كامپيوتر بيشتر از يك سال از دنيا عقب است يا شما تاريخ ماهنامه رو نگاه نكرديد.

H.Operator
19-07-2008, 11:30
سلام...

يا ماهنامه دانش و كامپيوتر بيشتر از يك سال از دنيا عقب است يا شما تاريخ ماهنامه رو نگاه نكرديد.

خوب مشکل اینجاست که اگر یک نگاه دقیق به اسم تاپیک بندازی می فهمی من نگفتم مادربورد جدید هر چند که همین مادربورد ها رو هنوز کمتر کسی دارن.......من گفتم فناوری جدید به کار رفته در مادربورد.........یعنی نسبت به مادربورد های قبلیش پیشرفته تر هستند نه نسبت به حالا..........این اصل موضوع.........:21:

Stream
19-07-2008, 18:02
البته شايد صحبت درباره تكنولوژي هاي جديد توي مادربورد هاي از رده خارج شايد جالب باشه! به هر حال تاپيك شما مشكلي نداره!

H.Operator
23-07-2008, 08:19
این همه بازدید پس چرا یکی نظر نمی ده.......

scanme
27-07-2008, 17:40
دوستان من یک مادریرد p5k premium -wifi
دارم یک مسئله ای که منو کنجکاو کرده روی برد یه led قرمز هست که همیشه روشن هست
روی دفترچه نوشته موقعی که یکی از اسلات های pci مشکل داشته باشه این چراغ روشنه اما اسلات ها رو چک کردم همه به درستی کار میکنه

در مورد این چراغ کسی اطلاعی داره ؟

H.Operator
28-07-2008, 15:16
[quote=scanme;2719378]دوستان من یک مادریرد p5k premium -wifi
روی دفترچه نوشته موقعی که یکی از اسلات های pci مشکل داشته باشه این چراغ روشنه اما اسلات ها رو چک کردم همه به درستی کار میکنه

در مورد این چراغ کسی اطلاعی داره ؟][/QUOTE
پست اول رو با دقت خوندی............:20:

scanme
28-07-2008, 18:13
[quote=scanme;2719378]دوستان من یک مادریرد p5k premium -wifi

در مورد این چراغ کسی اطلاعی داره ؟][/QUOTE
پست اول رو با دقت خوندی............:20:

در رابطه با عنوان میگی ؟

حتما باید یه تاپیک جدا میزدم؟ این دو main هر دو یک خانواده هستند

H.Operator
29-07-2008, 14:22
[quote=hossein_operator;2724336]

در رابطه با عنوان میگی ؟

حتما باید یه تاپیک جدا میزدم؟ این دو main هر دو یک خانواده هستند
نه بابا منظورم اینه که چیزی از مطالب بالا دستگیرت نشد.........:11: